Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Berger30d júl. 11. Creative Commons License 33873

Az anyag az anyag. Olyan mint egy sportoló, ha nem melegít, előbb utóbb lesérül, akármekkora ász. A szerelőm kért meg rá, nem 10, de 3,inkàbb 5 percig, fagyban még egy kicsit, ha jót akarok hosszútávon az autònak. A gyártó több okból nem kér erre, környezetvédelmi, és üzleti. De tényleg csak egy jótanács azoknak, akiknek ez nem túl nagy áldozat.

mica-r júl. 11. Creative Commons License 33872

Ha van jó szerelőd, akkor kérdezd meg tőle ezt az 5-10 perces melegítést...

Sehol nem javasolják, nincs semmilyen szükség rá.

Előzmény: Berger30d (33871)
Berger30d júl. 11. Creative Commons License 33871

Oké, akkor te ne melegítsd a Golfot! Bár az is megérdemelné szegény...

atiTDI júl. 11. Creative Commons License 33870

A titok, hogy nem kell melegíteni. De ne áruld el senkinek!:D

Előzmény: Berger30d (33869)
Berger30d júl. 11. Creative Commons License 33869

Jóreggelt kívánok! Üdvözlök minden kedves szurkolót, mától bejelentkeztem az E60 fórumra, mint boldog és elégedett 530d-s. A legjobb kocsi a világon, szeressétek, melegítgessétek legalább 5 percig, (télen lehet több), ne nyomjátok hidegen, az a titkuk. Egyébként az összes dízelnek. Meg a német import, és a jó szerelő, aki tényleg ért hozzá, és nem ver át. Az ilyen sajnos itthon nem gyakori, mondhatnám alig fellelhető. De ha megtaláltad, mint én, akkor újra szép az élet! Üdv mégegyszer, gödröket kikerülni, szép napot mindenkinek! 

AMSOIL 309040000 júl. 11. Creative Commons License 33868

There is pdf catalogue you can search by google where you can read that they do not use real synthetic PAO/ester base stocks - only mineral. Looks like chep mass market oil rather.. ;-)

Előzmény: Kt25D (33834)
AMSOIL 309040000 júl. 11. Creative Commons License 33867

ezek a videók butaságok , nem életszerű dolgok , ezek nem utalnak egy termék valódi üzemi jóságára, max. a TBN szám mutatja meg hogy mennyi ideig lehet egy olajt használni ,felesleges hasra ütés szerűen cserélgetni az olajat ,

egyébként meg a hajmosó jobban teljesít mint bármelyik jó olaj akkor miért nem azt használják :)))) a net tele van sületlenségekkel ebben a témában , ha tanács kell akkor fordulj szakemberhez ne egy fórumon kérdezősködj ott mindig csak buta válaszokat fogsz kapni, vagy fordulj a gyártó adatlapjához ha egyáltalán van neki !!

Előzmény: Kt25D (33849)
AMSOIL 309040000 júl. 11. Creative Commons License 33866

a terméknek nincs műszaki adatlapja :)  nem tudhatod hogy mi van a dobozban, viszont szép szöveg van ráírva,

Előzmény: kisatila (33835)
Mewo júl. 9. Creative Commons License 33865

Szia, tudnál nekem írni egy üres e-mailt, mert lenne egy kérdésem, csak nincs meg már a mailcímed.

Előzmény: kisatila (33841)
Mewo júl. 9. Creative Commons License 33864

Az éjszakázós történet engem nem vonz, de 1 napra szívesen elmennék én is.

Előzmény: Kt25D (33863)
Kt25D júl. 9. Creative Commons License 33863

Fasza:) ez jól esik hogy nem csak en gondolom így. Akár valami vízparton meg is lehetne ejteni egy jó meleg délután. Akár velencei tó vagy Siófok :) Vagy persze ami mindenkinek jó:) Összegyülne legalább 20-25 ember itt vagy Facebookon bar en itt nem latnam nem vagyok fennt es akkor mar lenne is ertelme. Hasznos lenne az biztos, személyesen még többet lehet beszélgetni és tapasztalatokat nyerni. A legjobb lenne egy ilyen ott alvós túra este piával :D

Inter-HOOD júl. 9. Creative Commons License 33862

Benne vagyok! :)

Előzmény: Kt25D (33859)
hadam55 júl. 9. Creative Commons License 33861

Jó ötlet!

ati530d júl. 8. Creative Commons License 33860

Végre egy normális felfogású ember!Egy ilyen találkozó szerintem is jó ötlet!

Kt25D júl. 8. Creative Commons License 33859

Szívesen elmennék egy E60 találkozóra:)) De kurvák nélkül. Nekem nem hiányzik hogy a 20 éves taknyok ott verjék a nyálukat a semmire és mosogassák a kocsikat. Van feleségem nézem azt eleget.  Szóval jó lenne egy ilyen szolid zártkörű találkozó csak E60asoknak :)

3.d júl. 7. Creative Commons License 33858

Nem szoktam ilyen vulgáris lenni, de ez egy baromság.Ráadásul az üvegcséket is megcseréli utólag.Vajon miért?

Szánalmas.

F27szerviz júl. 6. Creative Commons License 33857

Engem a compiba levo hibauzenet szivatott meg,elkezte a regeneralast,de sosem egetett,ezert tobb olaj lett a kocsiba mint amenyit en toltottem bele :)

Előzmény: reb el (33855)
F27szerviz júl. 6. Creative Commons License 33856

Ez olyan mint egy futoszal,ha tobb meleget kersz tole hamarabb eleg,ha kevesebbet tovabb birja.

en ertem a teszt lenyeget,igaz nemtudom elmagyarazni ugy hogy ertheto legyen.

minden olajat hamisitanak,de nem minden flakon hamis!

a legtobb esetben amugy is ujra hasznositott olajat veszunk,felfrisitve :)

es en pont ezert cserelem surun az olajat,mert sosem lehet tudni eredeti e vagy sem,es surun ellenorzom az olaj sikossagat,kormosagat stb .. A nivopalcan.

Előzmény: szokes83 (33853)
reb el júl. 6. Creative Commons License 33855

itt is felteszem

Rengeteget regenerál az autó. Kipuff ellennyomas ok, termosztatok ok... lehet egyszeruen elfaradt a DPF? 300e km...

jlaci74 júl. 6. Creative Commons License 33854

Elmagyarázod?

Ha az olaj 100-150 fokos az üzem-meleg motorban akkor miért kell 400 fokon tesztelni , ráadásul egy zárt üvegcsében, ahol nincs keringetve, hűtve, szellőztetve, stb,  mint a valós üzem közben a motorban...

Szerintem nem felgyorsították az elhasználódást , hanem egy irreális üzemállapotot próbáltak lekövetni, aminek semmi realitása nincs. Ráadásul semmi bizonyíték nincs arra, hogy az említett olajokat tesztelték, nem hiteles a teszt...

Lehet jobb a Castrol, nem ezen rugózok, csak ez a teszt hülyeség szerintem...

Mellesleg jövő héten jön hozzánk olajcserére egy X6 3,5i ( turbós ) , a legutóbbi olajcserénél valahol Castrolt kapott Bmw olaj helyett és azóta magasabb a motorolaj hőfoka...

Előzmény: F27szerviz (33852)
szokes83 júl. 6. Creative Commons License 33853

ez komoly, hogy ha nagyobb hőt kap akkor az csak annyit jelent, hogy gyorsítod az elhasználódást? ez baromság, kicsit olyan mint az amsoil reklám!

főleg a castrol olajokat hozzák be karton sőt hordószámra hamisítva, átszűrve... nemrég volt róla cikk, hogy komplett szervizek buktak meg a hordós olajjal, ami már egy pár autót kiszolgált.

nem azt jelenti, hogy van egy tűrése az anyagnak amit tűllépnek és ott már nem tud teljesíteni? de ugye ez nem normál használat!

szerintem ez olyan mint a fűtéscső, amire rá van írva hogy max 90 fokos vizet nyomj bele, na nekünk ilyen van a házban kb 12 éve, semmi gond nem volt vele, nem akart elhasználódni, csak mikor 120 fokos vizet kapott akkor meglágyúlt és a nyomás szétnyomta.

Előzmény: F27szerviz (33852)
F27szerviz júl. 6. Creative Commons License 33852

A 400fokkal csak gyorsitotta az elhasznalodasat az olajnak.

a kocsid altalaban 100fokos olajal uzemel.

a vegeredmeny egyertelmu hoszutavon normal esetben a castrol jobb.

de szerintem meg ugy is 10ezrenkent cserelni kell,igy hogy mar alapbol hegyezett motorok vannak .:)

Előzmény: jlaci74 (33850)
Kt25D júl. 6. Creative Commons License 33851

ha kiég a kocsim ha ilyen forró marad:D

jlaci74 júl. 6. Creative Commons License 33850

Szép video, csak semmi értelme...

400 fokon mikor van a motorolaj ...?

Kt25D júl. 6. Creative Commons License 33849

A párom 1-esébe is bmw olaj van az ég világon semmi baj nincs vele. De már nem oda hordom az autót ahol abban történt az olaj csere és köszi ezt a Castrol Edge tippet ezúttal ezt használom. Pesten a XIII ban tudtok valami helyet ahol holnap beszerezhetem? Jó itt olvasni a fórumot sok hasznos dolgot írtok. Pl a múltkor felfigyeltem erre a mélyebb kipufogó hangra (kb 30-70 km/h) nem a megszokott volt, azt hittem valaki megy mellettem. Ezek szerint regenerált.
Viszont amit most észrevettem nemrég jöttem haza pályáról majd kb 15 perc város normál használat. A garázsban járó motornál mögé álltam kb a kipufogótol 20 cm és szó szerint leégett a lábamról a szőr! nagyon meleg van mögötte, megnéztem a fűtést teljes melegre tettem, na az nincs!! Ez mitől lehet? Nagyon lassan hűl le a motor hűvös mélygarázsban is. 

és nézegettem a castrolt, csak érdekességképpen itt egy link

csabibacsi1987 júl. 6. Creative Commons License 33848

Hiba jelenséget én is tudok törölni ha már meg van csinálva? pl rendszám tábla világitást, vagy az adott olajcserét ha már kész vagy automatikusan érzékeli?!

jlaci74 júl. 6. Creative Commons License 33847

Mi köze a kupak zárjának az olaj minőségéhez? Pont semmi.

Egyébként ha muszáj én bármilyen márkás olajat beletennék csak az unix-osat nem, vajon mit fog mondani a forgalmazó a saját olajáról ? Jó, a legjobb ... :-)  Persze... :-) 

Évek óta az ügyfeleim 95%-a Original Bmw olajat használ gond nélkül. Miért kell újra feltalálni a meleg vizet? Ha nem tudsz biztos helyről venni , írj és küldök ami kell, olaj , alkatrész , bármi...

www.1st-auto.hu laszlo.jakabkukac1st-auto.hu

Előzmény: Kt25D (33836)
szokes83 júl. 6. Creative Commons License 33846

szerintem hetente cseréljetek olajat... végül is a pasraszt német csak a haásra ütött azért határozta meg a szabványokat és a longlife szabványt is...

Vagy vegyetek amsoil-t mert azt akár naponta is cserélheted...

Előzmény: F27szerviz (33842)
jlaci74 júl. 6. Creative Commons License 33845

Kijelzőn nem látod. 6 hengeresnél a hangján fogod hallani, elmélyül a kip. hang , olyasmi mint az állófűtés kályhájának a hangja...

Érdemes nem leállítani ilyenkor, nem megszakítani a regenerálást. 

Előzmény: Mewo (33843)
F27szerviz júl. 6. Creative Commons License 33844

Inkabb erezni fogod ha eppen akkor regeneral ha varosba vagy.

nalam a jelenseg az,mintha kicsit alapjaraton erotlenebb lenne a kocsi ( mivel a befecskendezes utemet elkel rontani a regeneralas ideje alatt)

ilyenkor olyan mintha eppen roszul hasznalnad a kuplunkgot ( kezivaltosnal)

illetve ha regeneralas alatt vagy pont utanna alsz meg akkor pattogast fogsz hallani a kocsi alol,de van hogy nekem fustfeleseg is jott rola annyira izzott a katalizator utan levo (rezonalas csillapito?) 

meg a gyarto szerint (ion viz) is csopoghet a katalizator utan :) 

Előzmény: Mewo (33843)
Mewo júl. 6. Creative Commons License 33843

Uraim, kérem valaki válaszoljon.

Látom (kijelzi-e?), vagy érzem, ha a dpf regenerál?Mennyi idő egy regenerálási folyamat?

F27szerviz júl. 6. Creative Commons License 33842

8 ezrenkent cserelem mindig.

nem hiszek a 30ezerbe de meg a 15 be sem.

8 ezernel keszulok a cserere. 10 ezerbe mar nem futhat a kocsi bele nalam :)

Előzmény: kisatila (33841)
kisatila júl. 6. Creative Commons License 33841

Igen, a doboza jól néz ki..!

Gyári olaj, gyári 30 000Km? :)

Előzmény: F27szerviz (33840)
F27szerviz júl. 6. Creative Commons License 33840

Előzmény: F27szerviz (33839)
F27szerviz júl. 6. Creative Commons License 33839

En pl csak ezt hasznalom evek ota Minden automba.

bar itt paran montak,csak ezt ne :)

Előzmény: Kt25D (33838)
Kt25D júl. 5. Creative Commons License 33838

Köszönöm a segítséget! Castrolból milyet ajánlanál? Te milyet használsz?

Gyuro84 júl. 5. Creative Commons License 33837

Én teherautókban használom ezt a márkát. Jobb mint a sima unix-os olaj, de azért sajátomba maradok a castrol-nál... Ha részletes infót akarsz erről az olajról, akkor az Unix-nál érdeklődj, ők forgalmazzák nagy erővel.

Kt25D júl. 5. Creative Commons License 33836

Igen igaz és ez is részecskeszűrő barát :) már tele van a csomagtartóm a gyári új alkatrészekkel de BMW olajat még nem sikerült szerezni biztos forrásból és tartok tőle nem akarok higítottat venni ráadásul most mondta ismerősöm amit Németből rendelnek szervízbe gyári olajat annak is a kupakja egybe jön le a zár védővel. Vajon miért? 

kisatila júl. 5. Creative Commons License 33835

én még nem is láttam (de az nem jelent semmit)

Ha ez van a polcon én beleraknám.

Rá van írva jó bele és amúgy is megy a levesbe 15 ezer múlva.

Kt25D júl. 5. Creative Commons License 33834

Sziasztok! Ilyen olajat használt már valaki? Mennyire ajánljátok? 525D ről lenne szó.
Üdv!

riplac74 júl. 5. Creative Commons License 33833

Sziasztok.

Bmw e60-hoz 2004 évjáratú keresnék első lökhárítót használtan és jobb elsó lámpát izzókkal együtt.

Ha valakinek van elfekvőbben kérem jelezzétek felém...

rippel.laszlo@gmail.com

Előre is köszönöm

Mewo júl. 5. Creative Commons License 33832

Na, akkor jól tudtam.A megtartást is a DSC csinálja?

Előzmény: borgasz (33829)
Mewo júl. 5. Creative Commons License 33831

Mindegyikben van olyan, amiről te beszélsz, hogy megtartja a kocsit, de nem így hívják.

A HDC az x-es kocsikban van benne opcionálisan, ami segít lejönni minimális sebességgel meredeken, főleg laza talajon.Úgy fékezgeti a kerekeket, hogy neked jó legyen, nem csúszik meg, mindeközben neked csak kormányoznod kell.A DSC egyik jóságos bibircsókja egyébként.

Előzmény: F27szerviz (33830)
F27szerviz júl. 5. Creative Commons License 33830

Csak azert kerdeztem,mert azon az oldalon ahol beirjatok mivan a kocsiba es irtatok hogy full fapad,oda az enyemet beirtam es fapadosabb mint amit ti linkeltetek,pedig enyembe van  lejtmenet aszisztens fek aszisztens,gumi nyomas ellenorzo,gyari M- es futomu ( amivel szivtam is mikor fekeket vettem es sokkal kisebeket adtak gyari adat szerint)

aztan aszerint 16 os felnikkel jott ki ,de a srac a szalonbol gyarilag 19-es M es felnikkel hozta ki stb....

aztan nemtudom hogy az esoszenzor extra e ezeknel vagy alap,az ulesfutesben alap a derek/ hatamla melegites vagy csak a seg alatti resz az alap?.

aztan a gyari kihangosito BT ill a konyoktamaszba a telefon.

gyarilag nagy zenevel....

meg a fenetudja meg mik vannak itt aminek negyede sincs ott felsorolva.

most vagy valami nem okes,vagy lehet az a masik sem anyira fapados mint latszik.

mit ertek lejtmenet aszisztensnek?

mikor dombnak felfele megalok, leszallok a fekrol,nemgurul vissza az auto.

illetve ha dombnak tolatok akkor szinten nemgurul vissza.

a tempomatos lejtonek fekezeses dolog is megy benne,illetve ha pl 100-rol leveszem a tempomatot 80-ra gyorsan visszahuzza a kocsit oda mintha fekezne lajtosan.

Előzmény: borgasz (33829)
borgasz júl. 5. Creative Commons License 33829

Kérdés mire gondolsz a lejtmenet asszisztens alatt...

Mert a fékező funkciós tempomat nem az...

Ez az:

http://www.bmw.com/com/en/insights/technology/technology_guide/articles/hill_descent_control.html?source=index&article=hill_descent_control

De ilyen csak az x-es (hajtásra) modellekben van

Előzmény: F27szerviz (33825)
3.d júl. 5. Creative Commons License 33828

A facelift-es már mind tudja.

3.d júl. 5. Creative Commons License 33827

Kivéve, ha  tempomat-ot használsz.

Előzmény: kisatila (33826)
kisatila júl. 5. Creative Commons License 33826

? szerintemcsak anyira mint a gajtororacs

F27szerviz júl. 4. Creative Commons License 33825

A lejtmenet aszisztens extra az E60-ba,vagy minden tipusban benne van alap felszereltseg szinten?

jani30d júl. 4. Creative Commons License 33824

Akkor Olaszország elfelejtve.  köszönöm!

AMSOIL 309040000 júl. 4. Creative Commons License 33823

Vehicle information Type Value VIN WBANC31080CP60167 Type code NC31 Type 520D OL (EUR) E series E60 () Series 5 Type LIM Steering LL Doors 4 Engine M47/T2 Displacement 2.00 Power 120 Drive HECK Transmission MECH Colour TITANSILBER METALLIC (354) Upholstery STOFF FLUID/ANTHRAZIT (ALAT) Prod.date 2006-05-30

Options Code Description (interface) Description (EPC) S1CAA SELEKTION COP RELEVANTER FAHRZEUGE Selection of COP-relevant vehicles S302A ALARMANLAGE Alarm system S428A WARNDREIECK Warning triangle and first aid kit S644A HANDY VORB. MIT BLUETOOTH-SCHNITTS. Preparation f mobile phone w Bluetooth S698A AREA-CODE 2 Area-Code 2 for DVD S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Dealer List Europe S880A ENGLISCH / BORDLITERATUR On-board literature, English S8SPA COP STEUERUNG Control unit COP

Standard equipment Code  Description (interface)  Description (EPC) S216A  SERVOTRONIC  HYDRO STEERING-SERVOTRONIC S2RAA  LM RAEDER TRAPEZSTYLING 134  BMW alloy wheel, trapezoid style 134 S4ALA  INTERIEURLEISTEN TITAN DUNKEL  Interior trim finishers Titanium dark S548A  KILOMETERTACHO  Kilometre speedo S851A  SPRACHVERSION DEUTSCH  Language version German

:(

Előzmény: Dokee666 (33812)
szokes83 júl. 4. Creative Commons License 33822

eleve a 163lovas az szerintem flottás edition... ezért kérdéses a km, de persze lehet

Azért egy normális xenon-t nemhogy 150-ért nem raksz be, mert csak a lámpák annyi... kábelezés, mosók, lökhárító, szintezők, stb...

na azt nem is láttam, hogy még kisnavi sincs... szép

Előzmény: dorog.zultan (33821)
dorog.zultan júl. 4. Creative Commons License 33821

Ja és nincs benne "kisnavi" sem, sim cd-s rádió.

Ritka egy felszereletlen autó az biztos, valószínűleg valami low budget flottaautó lehetett 

Előzmény: szokes83 (33814)
dorog.zultan júl. 4. Creative Commons License 33820

PDC drága, kb 250-300e teszik be, de helyette lehet pl tolatókamera (van gyári kit) nekem az van és jobban szeretem mint a PDC-t és kb 50 ezer pénz.

Xenon meg legyen kb 150 egy pár. Telefon (mulf2) ha nincs 150, prof navi 200-250. Ha nincs elég pénz, lehet egyenként beletenni mikor éppen van rá

fedezet. Addig is van egy jó, megbízható szép és egészséges autód.

Viszont ha az autó "fullos" "minden benne van" és mellette egy rakás szar, akkor azt nem ezen az árszinten tudod rendberakni. Ha egyáltalán lehet.

És akkor is egy megbízhatatlan legyalogolt fos lesz, mert pl karikába volt törve, vagy olaj nélkül próbálgatták, vagy a helyi nagy tudós agyon "csippelte", vagy

esetleg siratják valahol.

Persze van olyan is ami nem csak jól felszerelt, de hibátlan is, csak azt nem adják oda gombokért.

Előzmény: szokes83 (33819)
szokes83 júl. 4. Creative Commons License 33819

Azért megnézném mennyiből és hogyan raksz be utólagosan egy PDC-t vagy mondjuk egy xenon-t...

minek a "nagy" autó ha full fapad? ezt sosem értettem, hogy az ember miért nem olyan autót vesz ami a "seggét is kinyalja" helyette mindegy csak nagy legyen hogy jól látszódjon.

Már volt részem néhány autó rendbetételében és nem látok olyan nagy költséget (persze nem egy hullátört kosárban átadott fosról beszélek, hanem amit normálisan használtak és vanna természetes hibái, mivel nem új adott esetben) ami megérné azt a cserét, hogy valami nincs benne, de ez csak az én véleményem...

Előzmény: dorog.zultan (33818)
dorog.zultan júl. 4. Creative Commons License 33818

Ennél többet nem is fogsz nagyon találni.

Igaz nem túl felszerelt, de ha tényleg jó az a legfontosabb "extra", a neked szükséges extrákat elég könnyen meg tudod hozzá szerezni (kivéve tetőablak)

Előzmény: Dokee666 (33813)
dorog.zultan júl. 4. Creative Commons License 33817

Ne tedd. Hoztam onnan a 90 évek elején elég sokat.

Hihetetlen hogy tartják, mennyire lelakják ott az autókat. Ráadásnak nagyon sok a csaló.

Németország, Belgium, Hollandia, Svájc.

Előzmény: jani30d (33815)
Mewo júl. 4. Creative Commons License 33816

Én elvittem egyszer egy olasz kocsit állapotfelmérésre, hát szegény húzta a belét, pedig érzésre jó volt az autó.Nem akarok általánosítani, de általában az olasz kocsik jobban le vannak rúgva, mint a németek.

(...és nincs bennük szinte soha ülésfűtés.) 

Előzmény: jani30d (33815)
jani30d júl. 4. Creative Commons License 33815

sziasztok! 

Mivel Magyarországon nagyon kevés a kézi váltós e60 ezért én is nézem a mobile.de-t meg a német oldalakat de elgondolkodtam Olaszországon is...erről mi a véleményetek? érdemes lehet onnan hozni? vagy valaki hozott már onnan? mi a tapasztalat?

szokes83 júl. 4. Creative Commons License 33814

hát nem felsorolni kell, rá kell nézni:

halogén lámpa

kisnavi

nincs pdc

kis fos kerék

szövet ülés

hátsó üléstámlába nincs lehajtható karfa szerintem

és nem is igen dönthető

klíma gagyi

ide írd be: az alvázszám végét és megtudod a felszereltségét : CP60167

http://www.bmwarchiv.de/vin/bmw-vin-decoder.html

Dokee666 júl. 4. Creative Commons License 33813
Dokee666 júl. 4. Creative Commons License 33812

hát ez érdekes, sok extrát nem sorol fel.

Megtudja nekem valaki nézni ezt az alvázszámot, hogy milyen extralist van hozzá? köszi

WBANC31080CP60167

Előzmény: szokes83 (33811)
szokes83 júl. 4. Creative Commons License 33811

full fapad ennyi pénzért?!

Előzmény: Dokee666 (33809)
Dokee666 júl. 4. Creative Commons License 33810

Helló, köszi, de benzinest egyenlőre nem nézegetek. :)

Előzmény: B.Slim (33790)
Dokee666 júl. 4. Creative Commons License 33809

http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/520/bmw_520d_148805km_mo-_i._elso_tulaj-7969844

erről mi a véleményetek? ismeri valaki esetleg?

köszi

blondey júl. 3. Creative Commons License 33808

Kamara erdőn van a műhelyük és maszika kukac hotmail pont com.

Előzmény: bmv50 (33807)
bmv50 júl. 3. Creative Commons License 33807

Tisztelt forumtársak.Segitségeteket szeretném kérni  abban hogy sűrgősen megtudnátok adni a MASZI BMW telefon elérhetőségét és hogy holtalálnám meg helyileg .Előre is köszönöm.

a1hitelcentrum júl. 3. Creative Commons License 33806

mennyiért vetted?

Előzmény: mahoni525 (32661)
a1hitelcentrum júl. 3. Creative Commons License 33805

Sziasztok! Keresek 2005.E61 525D klimakompresszorhoz ékszijtárcsát,vagy olyan kompletett amin nagyon jó a tárcsa 100 átmérő 4 ékes és még a bakelit 06--707751262 vagy mail a1 hitel centrum kukac t-online.hu köszi 

F27szerviz júl. 3. Creative Commons License 33804

Igen,a szep allapotban levo auto amit meseltem oda akartak adni 2,5millioert,ameg nezegettem hummogtam es egyre jobban a reseket nezegettem,meg hogy miert ilyen szep a kocsi addig mentunk lefele 2,4-2,3 majd en meg nem is alkudtam 2,2milional tartottunk egy 2003 mas autonal eleg jol felszerelt verzional. Eleg fura volt mikor is kiderult volt a kasztnin 20kg gitt :)

aztan megneztem egy masikat ami festett volt de nem volt gittelve 3,5milioert csak az atirasi dijat engedtek volna el,vajon miert? 2005 volt a kocsi.

majd megneztem azt amit megvettem 4 milliora Volt kiirva.

oda mentem alkudtam 3,750milliora a srac ephogy nem anyazott minek hivtam oda.

akkor lattam a szemeiben a nyugalmat mikor elovettem a penzt hogy komoly vevo vagyok nem csak alkudozok es kocsikazni akarok :)

viszont kezet fogtam azzal az emberrel aki kihozta foliasan a kocsit a szalonbol ( haverok voltak a masodik tulalyal) ami nekem kicsit nyugodalmat hozott,hogy a kocsinak valoban enleszek a harmadik gazdaja.

vagyis osszegezve az hogy a kocsi valos kilometerrel van,meg akkor is ha 200 koruli az allas,valoban csak 2-3dik gazdaja leszel. Nincs megtorve a kocsi,es lestrapalva sem,sajna ki KELL fizetni az arat a kocsinak.

viszont a kormanyom nekem is fenyes,es miota nalam van sokat fenyesedett a 20ezer km alatt.

sokat csiszotalom a kormanyt.:)

Előzmény: dorog.zultan (33802)
szokes83 júl. 3. Creative Commons License 33803

szerintem használattól függ. az asszony vw-ben 120nál szinte teljesen sima a bőr, a japánokban még hamarabb a bmw erősebb bőrt használ de nekem már 220nál nem tetszett, hogy ahol (1 kézzel) fogom a kormányt ott simább a bőr mint a többi részén, ezért én levettem az eredeti kormányt és eltettem, vettem bele egy másikat amit újrabőröztettem.

Vagy 9 éve volt egy seat leon cupram, amit 30ekm el vettem 2 évesen, 70e-nél rendbe kellett raknom a kormányt mert nem bírtam nézni hogy féloldalas.

Mondom használat és igényfüggő....

Előzmény: jlaci74 (33800)
dorog.zultan júl. 3. Creative Commons License 33802

Ez így van. Sajnos a túlnyomó részét ezeknek az autóknak hivatalos és a kevésbé hivatalos kereskedők hozzák be, nekik meg a profit számít nem a minőség.
Tisztelet a (nagyon) kevés kívételnek. Még hibáztatni sem lehet őket, mert a hazai vásárlókat leginkább az árral lehet vásárlásra bírni,
pedig egy rendes autó kint sem olcsó, a teljes árát egy jó autónak kevesen akarják (tudják) kifizetni, így ezeken nincs, vagy nagyon kevés profit lenne nekik.
Tehát elég egy szutyok, olcsó ár és egy kis mese, és a vásárlónál máris leszáll a lila köd...

Előzmény: F27szerviz (33798)
jani30d júl. 3. Creative Commons License 33801

mindent értek!

Előzmény: B.Slim (33796)
jlaci74 júl. 3. Creative Commons License 33800

jlaci74 júl. 3. Creative Commons License 33799

Ezzel a kormány kopás dologgal nem igazán értek egyet. 

6 db Bmw után mondom , hogy valós 220-240e. km után még teljesen korrekt állapotú a bőr, abszolút nem csúnya és nem igényel átbőrözést.

Jelenlegi e61 , 225e km :

Előzmény: szokes83 (33784)
F27szerviz júl. 3. Creative Commons License 33798

Szerintem azert vannak itt a szutykok zome,mert azt olcson megveszik ,rakoltenek par szazast es szep auto lesz belole latszolag,majd elakarjak adni jo allapotban levo keves km rendelkezonek.

ahogy nezegettem anno,szinte az osszes E60 200ezer koruli futott Km rendelkezett.

persze sok esetben ez egy visszatekert Km volt :)

Előzmény: dorog.zultan (33797)
dorog.zultan júl. 3. Creative Commons License 33797

Pedig ennél a futásmennyiségnél már elég lutri, könnyen belenyúlhatsz valami f...talicskába.

Akármit veszel, szerintem inkább a Németektől (kereskedőtől) hozzad, nagyobb a választék, több a rendesen szervizelt, dokumentált autó,

sajnos hozzánk inkább a valamiért olcsó, törött, motorhibás szutykokat hozzák be nagy mennyiségben.

De az igaz, hogy a rendes autóért kint is pénzt kérnek.

2008-ban, mikor vettem az autómat közel 3 hónapot töltöttem el azzal hogy itthon találjak egy rendes 3-4 éves kevés km-es törésmentes autót.

(Az un. "premium selection" készleteket is ideértve) Nem jártam sikerrel.

Egyetlen olyan autó sem volt, ami legalább elgondolkoztatott volna.

Nem tudom mennyit mész évente, de ha 20e km körül vagy az alatt, nézhetnél benzinest is, azokkal (200 km felett) talán kevesebb a baj.

Előzmény: Dokee666 (33785)
B.Slim júl. 3. Creative Commons License 33796

Építkezésbe kezdtünk.... a többit gondolom sejted :)

Előzmény: jani30d (33794)
F27szerviz júl. 3. Creative Commons License 33795

En 1 honapig kutattam egy megfeleloert.

volt ami nagyon szep allapotban volt,szinte azt montam volna most jott ki a futoszalagrol.

ami aztan ugy is volt ugyanis akkor epitettek fel romjaibol a kocsit mert romma tortek :D

volt ami szinten festett volt mert az M0-an vegig karcolta a kocsi oldalat .

aztan jott az utolso egyben az amit megvettem. :)

3 db volt akkor magyarba meghirdetve eladonak 520d be manualisba ,valosnak tuno Km-el jo allapotban tuno :)

Km valos valoban.

kocsi tores es festes mentes volt valoban.

mondhatni jo allapotban van,igaz par dolog szivatott mar,de kocsi meg nem hagyott ott sehol.

kop-kop-kop....

Előzmény: Dokee666 (33786)
jani30d júl. 3. Creative Commons License 33794

Az nem sokkal több mint a kilenc! miért adod el egyébként? én nagyon megbántam, hogy eladtam az enyémet..

Előzmény: B.Slim (33792)
szokes83 júl. 3. Creative Commons License 33793

Ha esetleg valaki jó állapotú és ténylegesen karbantartott dízelt keres, gyakorlatilag költségmentes állapotban akkor:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/525/bmw_525d_automata_e60-7950697

B.Slim júl. 3. Creative Commons License 33792

Nekem 10.6-ot ír és főleg Budapesten használom rövid távokra.

Előzmény: jani30d (33791)
jani30d júl. 3. Creative Commons License 33791

szia! én is e60 vásárlás előtt állok. nézegettem az autódat nagyon tetszik csak egy kicsit félek a benzinestől fogyasztás ügyben! volt 3 évig e60 530d-m kézi váltóval ő 9 körül evett nekem szinte csak városi használatban. az újat is erre szánnám. mit fogyaszt egy 520i csak városban? én is csak szedánt csak kézi váltóval keresek!

Előzmény: B.Slim (33790)
B.Slim júl. 3. Creative Commons License 33790
Előzmény: Dokee666 (33787)
blondey júl. 3. Creative Commons License 33789

Az elmúlt 1-2 nap írásait most olvastam végig és erre reagálnék:

- Miért ne lenne 2004-es évjáratban DPF-es? (pld az enyém is az)

- E60-nak a lefelé görbülő kipufogós verziója nem DPF-es

- csak a hiányzó, vagy átégett DPF-es autó tud füstölni, a nem hiányos vagy teszi a dolgát, vagy eltömődik.

- a gyári főtengely szíjtárcsa 200eKm környékén szakad fel. A tárcsán megtalálható a gyártási dátuma. Ha ez stimmel az autó gyártási idejével és az autóban 200eKm körül van, akkor az feltehetőleg valós. Ha a tárcsa 5 évvel fiatalabb és az autóban csak most van 160eKm, akkor az az autó már egyszer elérte a 200eKm-t - legalábbis én nem lennék nyugodt.

Dokee666 júl. 3. Creative Commons License 33788

Nem szeretnék se kombit se automatát, de örülök hogy vannak jó állapotú eladó autók. :) 

Előzmény: jlaci74 (33774)
Dokee666 júl. 3. Creative Commons License 33787

Írtam mailt.

Előzmény: szokes83 (33784)
Dokee666 júl. 3. Creative Commons License 33786

Értem, érdekes, azt hittem hogy ilyen árban lesznek jók ,de úgy tűnik hogy nagyon kevés a kéziváltós, és lehet az automatákat is meg kell nézni.....

Köszi hogy ránéztél a hirdetésekre.

Előzmény: Obici (33782)
Dokee666 júl. 3. Creative Commons License 33785

Gondoltam hogy nem adod el :) csak viccnek szántam :). érzem már nem lesz egyszerű... nem baj, olyat nem szeretnék amire kétszer annnyit kell költeni mint normál esetben.

Előzmény: dorog.zultan (33776)
szokes83 júl. 3. Creative Commons License 33784

Szia.

Nekem van eladó e60-am... ha érdekel akkor írj egy emailt mert nem publikus az emailcímed és nagyjából mindent elmondok az e60-okról. szoke.szabolcs@mdekor.hu

Amúgy kormány, 150e-nél használattól függően megy szét, de nem ocsmány!

Előzmény: Dokee666 (33772)
F27szerviz júl. 3. Creative Commons License 33783

Ertem :)

egy kerdes barkihez.

a sluszkulcs helyetti taviranyitot dugunk a kocsiba dolog,az extra volt?

Előzmény: HG. (33781)
Obici júl. 2. Creative Commons License 33782

1: nem tudok érdemben hozzászólni

2: újra van bőrözve a kormánya, a nyárigumi mérete sem a gyárilag megadott

3: nem akarom elhinni hogy 195ezernél ilyen állapotban van a kormány, az enyém még fényesedni sem kezdett el (127k km)nemhogy így lemállani

Előzmény: Dokee666 (33759)
HG. júl. 2. Creative Commons License 33781

elsonek azt hittem hogy a tavolsagtartos fekezos verziora gondolt a srac.

tulajdonképpen arra gondoltam, csak nem azt kérdeztem :-), mert hogy az érdekel, utólag hogyan szereltethető be az ACC.

arra jutottam, hogy

- facelift előtt vagy benne van gyárilag az ACC vagy ha nincs (99%...), akkor horror, mert teljesen más a fékrendszer

- facelift után minden tempomat tud fékezni, ergo "csak" a radarszenzor*,  pár kábel, meg programozás szükséges.

* újonnan 1700 Euro..., ebay-en 400-500 körül.

Előzmény: F27szerviz (33735)
HG. júl. 2. Creative Commons License 33780

Az első nem manuális, hanem automata váltós. (Egyre több ilyen "elírást" látok ebben a korban...)

F27szerviz júl. 2. Creative Commons License 33779

Igen erdemes amenyiben nem serult a belseje.

en is kitakaritottam mar 2x is.

Előzmény: rajmi530 (33775)
Obici júl. 2. Creative Commons License 33778

Igen ám csak ezek meg már nem a 3M Ft-os kategória, hanem 4,5+Regado.

Előzmény: dorog.zultan (33770)
Mewo júl. 2. Creative Commons License 33777

Sziasztok!

Kérdezni szeretnék.

Látom valahonnan(kiírja-e?), vagy esetleg érzem az autón, ha éppen tisztítja, vagy égeti a dpf magát? 

dorog.zultan júl. 2. Creative Commons License 33776

félreérted nem eladni szerettem volna az autómat, csak felhívni a figyelmedet arra, hogy ne átlagossat keress, hanem annál jobbat :) egyébként az enyém (mea culpa) benzines :)

Ha. lebetőséged van rá inkább hozz egyet Német o. ból ott több esélyed van egészségeset venni

sok sikert!

rajmi530 júl. 2. Creative Commons License 33775

sziasztok!olvasgattam itt a neten h foglalkoznak részecskeszűrö tisztitásával. van valakinek e téren vmi tapasztalata? érdemes vagy sem? köszi :)

jlaci74 júl. 2. Creative Commons License 33774

Ha az évjáratnál fontosabb az állapot és a felszereltség ill. a valós 225e km akkor mutatok egy jót.

Én fontolgatom az autóm eladását, 530da touring.

Ritka darab a hazai kínálatban...

F27szerviz júl. 2. Creative Commons License 33773

Pl ha 2006-os gepet veszel akkor 2006-os tarcsa lesz rajt.

tehat a kocsid evjarata lesz azon is.

kicsit maceras megnezni de erdemes.

de ez csak egy a sok kozul.

aztan kb 30,000km/ ev vel szamold az autot,ez alatt csak akkor hiheto,ha valoban nyomonkovethetoen papiron latod a szervizelest.

Előzmény: Dokee666 (33767)
Dokee666 júl. 2. Creative Commons License 33772

Neked milyened van és mennyiért adod? :D  ebben a km-dologban igazad van, de összeségében akkor nincs jó választás :D  max ha németből hozol egyet mint ahogy linkeled is, de találsz valós 100ekm 525d akkor szólj!!! :)

Előzmény: dorog.zultan (33769)
Dokee666 júl. 2. Creative Commons License 33771

hát még facelift nélküli se sok jó állapotú van ennyiért, nem hogy faceliftes...

Előzmény: reb el (33768)
dorog.zultan júl. 2. Creative Commons License 33770
Előzmény: dorog.zultan (33769)
dorog.zultan júl. 2. Creative Commons License 33769

Nem feltétlenül kell 200 felett lenni a km állásnak, ennyi km-nek más vonzatai is lesznek, nem csak a szíjtárcsa.

Van 100 ezer km körül/alatt is élet :)

(pl.: az autómban /2004-es/ még nincs 90 ezer km sem)

Előzmény: Dokee666 (33766)
reb el júl. 2. Creative Commons License 33768

Faceliftben nem is gondolkozol?

Előzmény: Dokee666 (33767)
Dokee666 júl. 2. Creative Commons License 33767

Értem, és azt miből tudom megállapítani hogy azt a szíjtárcsát cserélték-e már vagy nem?

Előzmény: F27szerviz (33764)
Dokee666 júl. 2. Creative Commons License 33766

Az hogy kis navis az miért jó vagy nem?  ( a navi mind1, csak akkor már a jobbik fajta legyen)

km kevés? a rendszám alapján gondolom külföldi....  bármi megeshetett útközbe.

Mire gondolsz h mit szeretnék?

Én azt gondoltam hogy ha van benne 220-230ekm akkor már a DPF, szíjtárcsa cserélve van és azt az árat mondjuk már nem kell árkölteni, de gondolom ezt már az eladó is belekalkulálja az árba.

Előzmény: kisatila (33763)
Dokee666 júl. 2. Creative Commons License 33765

3m a kocsi ára + átírás,  +mondjuk 200 az első szerviz, nem tudom hogy ez mennyire reális!?

Előzmény: 3.d (33760)
F27szerviz júl. 2. Creative Commons License 33764

En csak egy tippet tudok adni,de nem mindig mervado,viszont ha a fotengely ekszijtarcsa eredeti a kocsin,biztos valos a Km benne ha kb 200koruli.

en pl most csereltem le rola 228ezernel a gyarit.

az hogy a menuben mi van az szerintem nagyon nem mervado,mivel barmikor resetelheted oket.

Előzmény: Dokee666 (33758)
kisatila júl. 2. Creative Commons License 33763

Az első kettő kisnavis.. :(

A 3.szerintem kevés kilóméteres..! 

Mit szeretnél?

3.d júl. 2. Creative Commons License 33762

Mennyi az üzemi vízhőfokod? 3-5km használatot követően.

Előzmény: rajmi530 (33739)
3.d júl. 2. Creative Commons License 33761

Turbód hangja.Nem jó jel.

Előzmény: ötharmincxd (33757)
3.d júl. 2. Creative Commons License 33760

Valós esetben mennyit szántál rá?

Előzmény: Dokee666 (33758)
Dokee666 júl. 2. Creative Commons License 33759
Dokee666 júl. 2. Creative Commons License 33758

Sziasztok! E60 vásárlással kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.  a forum felét már végig olvastam kb 18ezer hozzászólást... 

2005-06-os autót keresek,  525d-t. limuzinba  éves futástelj. 30ekm kb. 

Manuális váltós legyen.

olvastam a tipushibákat, turbo, leömlő, DPF, egr.  meg még néhány.

Ahogy a km állásokat néztem már bőven 200ekm felett vannak.  

Esetleg nincs valakinek egy titkos tippje? aki éppen eladna és jó állapotú szköny, igazolható futásteljesítmény?

Hol találom meg a menübe hogy milyen kopóalkatrészek cseréjére mennyi km van még hátra?

mire figyeljek még?

Maszi és Steef nagyon ott vannak a témába úgy láttam, egy átvizsgálás mindenképpen kell anélkül nem lehet ilyen autót venni.

Tippeket ötleteket szívesen fogadok.

Előre is köszi

ötharmincxd júl. 2. Creative Commons License 33757

Folytatás és egyben más téma:

Menet közben a motortérből "süvítő hangot" hallok. Van ötletetek mi lészen ez?

(és nem a menetszél:-))

Üdv.:Gábor

ötharmincxd júl. 2. Creative Commons License 33756

Sziasztok Kollégák!

48 óra töltés után is "Erhöhte Batterieentladung" üzenetet kapok. 3 éves Exide AGM akkum van, márkaszervíz szerelte be.

Szerintetek WTF?

e60 30i 6 júl. 2. Creative Commons License 33755

ilyenkor mit kellene tennem ? hol keressem azt a zsilipet ? én a hűtőrendszerben lévő bal vízcső alatti zsilipre gondolok

Előzmény: F27szerviz (33754)
F27szerviz júl. 2. Creative Commons License 33754

Ha manualon van oda fujja a hideget ahova kerem.

ha neked fujja a meleget is akkor nem zar le a zsilip belul ill nemtudom hogy a radiatort automatik elzarja e vagy csak a zsilipet.

ergo ha hideget tud fujni akkor nem a klimaval van bajod inkabb a zsilippel.

Előzmény: e60 30i 6 (33753)
e60 30i 6 júl. 2. Creative Commons License 33753

és ha manuálon van egyből mindenhol hideget fúj ? 

Előzmény: F27szerviz (33747)
sirrudi72 júl. 2. Creative Commons License 33752

köszi!

Előzmény: F27szerviz (33728)
lbalog01 júl. 2. Creative Commons License 33751

biztos illene tudni... ha így lenne de nem így van: az enyém is pont 2004es e61 30D, mivel volt benne DPF, még ki nem vetettem....és nem lefele konyul a kipuf cső a DPFnél, kivéve a prefacelift X5-öket de ott meg nem is látszik szvsz.

Előzmény: Tihi82 (33744)
rajmi530 júl. 2. Creative Commons License 33750

ha megnézem a fedélzeti computernél, az autó service infót ott írja a dpf-et!! :)

F27szerviz júl. 2. Creative Commons License 33749

Na ezt nemtudtam.

viszont itt egy srac 2007 es 535d je lefele allo.

Előzmény: Tihi82 (33748)
Tihi82 júl. 1. Creative Commons License 33748

Ha lefele all, akkor biztos nem dpf-s,hanem kormolos,pont az vegett,hogy ne felfele kormoljon..viszont ha egyenes vegu akkor nem volna szabad,hogy kormos legyen.ugy tudom 2005-tol jott a dpf.

Előzmény: F27szerviz (33745)
F27szerviz júl. 1. Creative Commons License 33747

Nekem is szokja csinalni mikor automatan van es probalja korrigalni a kabinban levo homersekletet.

aztan mikor kezd megfelelo lenni csak olyan levego jon minden honnet amilyent kertem (22fok)

Előzmény: e60 30i 6 (33737)
rajmi530 júl. 1. Creative Commons License 33746

mikor érzékeltem ezt a hibát, a következő tankolásnál ki is dobta a motor hibát, egy darabig kint volt, utána már nem jelezte ki. amúgy egyenes végű a kipufogója :) a fogyasztás is ettől lehet nagy??

F27szerviz júl. 1. Creative Commons License 33745

Ez biztos igy van? 

Marmint ha lefele all a kipufogo vege akkor nincs benne gyarilag DPF?

csak azert kerdem,mert en ugy tudom minnden 30-35 os disel dupla lehajtott kipufogoval rendelkezik .

vagy roszul tudom? Mert van itt par 2006-2007 535d es lefele log a kipujuk.

Előzmény: Tihi82 (33744)
Tihi82 júl. 1. Creative Commons License 33744

2004-esben meg nem hiszem,hogy volt dpf.Ha lefele all a kipufogo vege akkor biztos nincs benne,mert euro 3-as motor,ennyit mar kene tudni:)

Előzmény: lbalog01 (33741)
F27szerviz júl. 1. Creative Commons License 33743

Mikor megvettem a kocsit,pontosan ugyan ez a hiba forrasom volt,bar nekem az akkori gazdaja monta hogy valami nem okes par napja vele,szoval en tudataba voltam a hiba forrasnak.

nagyabol 6000km mentem vele mire kiderult hogy a kozos nyomocson levo szenzor hibas,azt kicsereltem es mukodik is azota.

a kormolasod biztosan a kinyifantott,vagy hianyos DPF vegett van.

elvileg hibauzeneted nemlehet erre a hibara hivatkozva,mert nem doglott a szenzor,csak hibas ertekeket ad.

persze ez az en autom hibaja volt,lehet tied mas lesz,de alternativanak azert jo. :)

rajmi530 júl. 1. Creative Commons License 33742

erre én is gyanakodtam h a szűrő miatt füstölhet.én nem nyúltam a kocsihoz.megvettem és rá egy 2 napra már indultam is vele ki. az volt az érdekes h kb olyan 700km után kezdte el csinálni ezt a lomhaságot....

lbalog01 júl. 1. Creative Commons License 33741

első kérdés: mitől kormos a kocsid? ha nem te vetetted ki a dpf-et hanem csak kihajította az előző tulaj, mert már nem akarta cserélni, tisztítani eladás előtt, máris van egy hibaforrásod...

a jelenség amit leírsz olyan mintha a turbónyomás nem normálisan épülne fel és annak sok oka lehet...

e60 30i 6 júl. 1. Creative Commons License 33740

Szia kékre van àllîtva ! Ha leveszem labrol es ablakrol melegszik az arcba jövő :(

Előzmény: kisatila (33738)
rajmi530 júl. 1. Creative Commons License 33739

Sziasztok!

volna egy pár kérdésem. nemrég vettem egy 2004es 530D-autómatát.első BMW-m!eddig tettszik nagyon a kocsi leszámítva egy két apróságot. nemrég kimentem vele svédországba és útközben előjött rajta egy hiba. olyan 1800-as fordulatig ugy megy a kocsi mintha sima szívó dizel lenne, utána meg megindul mint akit segbe rúgtak. és ezt csinálja minden sebességnél, de csak ebben a fordulatszám tartományba ( 0-1800 között.). A fogyasztásom is elég magas volt 10-12 liter között.ami sztem picit sok. jah és nem beszélve arról h elég kormos volt a kocsi hátulja mikor 2000 km után meálltam vele. Segítségeteket szeretném kérni h mi lehet enek a jelenség oka??? most itt vagyok vele külföldön, de még nem nézettem meg szerelővel. 

előre is köszi!!! üdv :)

kisatila júl. 1. Creative Commons License 33738

Szia!

Menüben mi van beállítva?

Előzmény: e60 30i 6 (33737)
e60 30i 6 júl. 1. Creative Commons License 33737

sziasztok ! 
olyan kérdésem lenne, hogy azt mitől csinálhatja, ha klímázom arcba hideget fúj, lábra-ablakra pedíg meleget!
köszönöm előre is a választ. 
diagolva nem volt még emiatt

reb el júl. 1. Creative Commons License 33736

kilehet kapcsolni a követő funkciót

Előzmény: F27szerviz (33735)
F27szerviz júl. 1. Creative Commons License 33735

Jaa ertem,akkor enyem is olyan.

engem spec idegesitett is eddig,hogy lejtonek lefele nem gyorsul az auto hanem marad az,viszont emelkedonek meg elkezd huzigalni de csak ovatosan ne menjen a kert fole.

elsonek azt hittem hogy a tavolsagtartos fekezos verziora gondolt a srac.

Előzmény: borgasz (33733)
borgasz júl. 1. Creative Commons License 33734

nem

Előzmény: szokes83 (33731)
borgasz júl. 1. Creative Commons License 33733

arra, hogy ha pl beállítod 80-ra a tempomatot akkor egy erősebb lejtőn sem engedi 80 fölé gyorsulni, pontosan tartja a 80-at.

Illetve ha a beállított értékről lassítasz a karral (pl autópálya terelésnél 130-ról 80-ra) akkor nem  gázelvétellel engedi kigurulni az autót hanem rögtön lefékezi 80-ra.

Előzmény: F27szerviz (33730)
beriv júl. 1. Creative Commons License 33732

Követési távolságtartóra gondolhatott, de szerintem az feláras extra.

szokes83 júl. 1. Creative Commons License 33731

szerintem csak az Active Cruise Control ACC-s verzió fékezős, ha arra gondolsz hogy be van kapcsolva a tempomat és utolérsz vele valamit akkor lassít

Előzmény: HG. (33729)
F27szerviz júl. 1. Creative Commons License 33730

Hulye kerdes,de miben nyilvanul meg a fekezes a tempomatnal?

Előzmény: HG. (33729)
HG. jún. 30. Creative Commons License 33729

Urak,

azt olvasom egy német E60 fórumon, hogy facelift (2007) után minden tempomat már fékezős, igaz ez...?

F27szerviz jún. 30. Creative Commons License 33728

Molnal es a kisebb petrom  vagy mi a neve .

hatarnal valts lejt jobban jarsz ,ugyis a hataron kell venned rovinetat.

Az € fizeto ezkoz kint,de kb seholsem szeretik fobb helyeken.

piacokon butikoknal szinte minden hol meg a forintot is elfogadjak.:)

Előzmény: sirrudi72 (33727)
sirrudi72 jún. 30. Creative Commons License 33727

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne a Romániába járó Forum társakhoz.

Milyen kutaknál érdemes tankolni és tudok euróval fizetni vagy váltsak lejt

F27szerviz jún. 30. Creative Commons License 33726

Most nem allok levazolni a gep mivoltat,ugyanis 14,000$ + vam + afa nalam nem 2 millio,plane a csucs (252ft/$ valtasi arfolyamnal) de ha jol sejtem a sima kinai egesz jol koppintot x3 verziok is 7-8000$ korul van plusz vam/afa.

annak a belseje olyan mint egy kifosztott tyukoll. :)

igazat megvalva kb 20-25 ilyen vezerlot kultek mar nekem abibol  par db hijan mind jolett.

az altalad irt feszites deformalodas + a homersekleti tenyezo valoban ott van,viszont abba nemileg tevedsz hogy mik azok amik felszakadnak,ugyanis egy chip szakadt fel eddig mindnek nemkell mindent forrasztani rajtuk.

a masik pedig hogy ki tudom e olvasni nemtudom mert nem is probaltam meg.

viszont azt tudom hogy nagyabol 14,000-15,000 fele flash chipet tudok irni olvasni a jelenlegi programozoval.

auto vezerloket is rengeteget javitok es ott is ugyan ez a problema mint az osszes tobbi szamitogepnel.

magyarba van kb 10,000 szerviz abbol kb 10 kepes valoban javitani.

es ebbol a 10 bol 2x en :)

Előzmény: diagnet (33725)
diagnet jún. 30. Creative Commons License 33725

Nem a fagyasztósprétől megy tönkre...Konstrukciós hiba, hogy a lefogatások által elő van feszítve a lap és elfárad, meggörbül. Ahogy hozzányúlnak mégjobban kontaktos lesz és megsérül a szoftver.

A videóban szereplő forrasztóállomás 1.9m Ft. Bármikor veszek ennyiért 2db E60-at:)

Amúgy sem azon múlik, mivel sajnos kereskedelmi forgalomban nem kapható programozó az alaplapi chipkészlethez, ezért neked sem lehet. Csak a siemens gyárában van, ahol a gyártás során a szerviz portokon feltöltik az alap szoftvert.

Nem kötekedésként írom, csak az elején megjártam pár notebook szervizzel ahol a sikertelen próbálkozás után visszakaptam a teljesen menthetetlen alkatrészeket egy vállvonás kíséretében, hogy " bocs, de ennyit lehetett kihozni belőle"

Előzmény: F27szerviz (33724)
F27szerviz jún. 30. Creative Commons License 33724

Nos van egy spec fagyaszto sray amivel uzem allapotban is lehet fagyasztani,nemtesz kart az alaplapba.

ami gepet lattal azzal annyiszor forrasztok egy alaplapot ahanyszor akarok,nemfok elegni semmi rajta,nemhiaba ket E60 BMW ara magyar viszonylatban :)

a leg elso ilyen navi alaplapot egy BMW szerviz kulte nekem  kb minden alkatresz tetejen egy nagy X-el hogy ezeket forrasszam ujra neki.

termeszetesen akkor nemtudtam mi az es azt sem mibe valo.

ujra forrasztottam amit kertek.

vissza kultem es par nap mulva hivtak hogy tokeletes lett kuldhetnek e meg parat.:)

akkor kerdeztem mi ez es montak BMW navigaciok.

aztan nyilvan egy ilyen dolog nem csak forrasztasbol all,es mivel en egy hivatalos szerviz vagyok,minden munkafolyamathoz megvannak a gepek,scopok,muszerek,flash irok,diagnosztikai berendezesek stb...

Előzmény: diagnet (33723)
diagnet jún. 30. Creative Commons License 33723

"messzemenoleg envagyok a legjobb magyarorszagon :)"

Önbizalomban nincs hiány az biztos.

De még mielőtt tanácsokat adnál, elárulnád mit fogsz csinálni miután a delikvens elkezdte fújogatni a chipeket és teljesen megállt a navi?

A CCC alaplapján 4 programozható processzor van és HW verziótól függően 2-4 RAM és 4-6 NAND flash.

Ha olyankor lép fel áramköri hiba mikor íródna a flash, akkor elsötétül a kijelző és többet nem fog feléledni akárhogy forrasztgatod.

Mellesleg az alaplap nem bírja ki mind a 4-6 BGA chip forrasztását úgyhogy max 2x próbálkozhatsz.

Speciális programozó felszerelés és típusismeret nélkül nem javítható.

Kicsit komplikáltabb mint egy nvidia gpu golyózás.

Előzmény: F27szerviz (33718)
lbalog01 jún. 30. Creative Commons License 33722

http://thepiratebay.se.unblock.to/torrent/9130608/BMW_Update_DVD_Road_MAP_Europe_Professional_2014

itt nézz szét például... aztán simán 4x speed-el írd ki egy +DVD-re szerintem...

Előzmény: Gyuro84 (33721)
Gyuro84 jún. 29. Creative Commons License 33721

Szia!

Engem érdekelne ez a 2014-es navi dvd... Tudnál csinálni egy működő példányt és elküldenéd postán?

Ha igen, a részleteket beszéljük meg mailben...

Előzmény: lbalog01 (33715)
F27szerviz jún. 29. Creative Commons License 33720

meg anno telefonnal csinaltam az egesz videot,ott is szerkesztettem,de nekem azota is tetszik :)

Előzmény: kisatila (33719)
kisatila jún. 29. Creative Commons License 33719

Muti, had nézzük!

Hol van az oldal? (engem érdekel)

Előzmény: F27szerviz (33718)
F27szerviz jún. 29. Creative Commons License 33718

Ha 100retegu lenne sincs jelentosege :)

lehet nemvagyok autoszerelo,de ebbe messzemenoleg envagyok a legjobb magyarorszagon :)

de a weboldalamon megnezhetsz egy BGA javitasat.

Előzmény: blondey (33717)
blondey jún. 29. Creative Commons License 33717

Minimum 5 rétegű nyák (valószínűleg sokkal több), lyuk galvanizált forrasztási pontokkal.

Hogyan forrasztod meg? :)

Előzmény: F27szerviz (33716)
F27szerviz jún. 29. Creative Commons License 33716

A meleg hatasara a chipek tagulnak,es ahol a laba felvalt ,ott nemlesz kontakt.

telen a hidegbe ossze huzodott es stabil kontaktod volt.

szedd szett fagyaszto spray-el nezd meg melyik chip okozza a problemat.

ha megtalaltad elhozod hozzam ,en ujra forrasztom neked. :)

Előzmény: 525d Robi (33713)
lbalog01 jún. 29. Creative Commons License 33715

Nekem a 2004-es E61 CCC /16:9es/ simán dvd csere után azonnal kezeli a friss navit, a 2008-as E87 CCC-je viszont valóban kéri az 5 perc kikapcsolt állapotot. Az okot nem tudom.... Nálam "-"os DVD-vel nem csak a "+"os volt jó mind a kettőnek.

Előzmény: blaci200 (33709)
diagnet jún. 29. Creative Commons License 33714

Tönkrement az alaplapja. Nemsokára már be sem fog kapcsolni és akkor teljesen eldobható.

Amíg ez az állapot nem következik be vevő lennék rá. Ezzel lefaraghatsz az "új" CCC költségéből.

Előzmény: 525d Robi (33713)
525d Robi jún. 28. Creative Commons License 33713

Sziasztok!!

Találkoztatok már olyan problémával, hogy a ha 20fok felett van kint a hömérséklet akkor a ccc-modul csak tölt a kijelzőm csak villog, vagy elfehéredik. Tavaly ősszel kezdte, de egész télen nem jelentkezett ez a hiba. Valami melegszik vagy mi lehet? Elöre is köszi! 

F27szerviz jún. 28. Creative Commons License 33712

Sacc kb 5mm lefele majd onnot vissza az eredetihez kepes 5mm felfele majd vissza az eredeti allasra.

de eddig csak uresbe rakva kiengedett kuplunknal gurulo kocsival lattam.

alva vagy folyamatosan hajtott motornal meg sosem,es remelem nem is fogom :)

most annyira szerelmes vagyok bele,annyira jol megy minden porcikaja,remelem nem akar megint szivatni :)

Előzmény: 3.d (33711)
3.d jún. 28. Creative Commons License 33711

Mekkorát mozdul mm-ben?

Előzmény: F27szerviz (33710)
F27szerviz jún. 28. Creative Commons License 33710

Olyant eszlelt mar valaki,hogy uresbe gurult a kocsival,es neha megmozdul a fordulatszam mero lefele /felfele?

motor jarasan nem hallok semmit,utkozbe sem lattam meg megmozdulni,illetve alapjaraton sem mozdult meg ki.

Ez csak baki a rendszerbe? Vagy valaminek az elojele?

blaci200 jún. 27. Creative Commons License 33709

Szia,

Igen, utánna leállítani és várni kell kb. 5 percet.

Igényes a lemez minőségére, nekem csak Verbatimmal ment.

Üdv,

Előzmény: hadam55 (33708)
hadam55 jún. 27. Creative Commons License 33708

Sziasztok!

Navi frissítést csinált már valaki?

Hogyan működik? Elég betenni egy új lemezt és kész?

Ezt találtam:

http://thepiratebay.se/torrent/9130608/BMW_Update_DVD_Road_MAP_Europe_Professional_2014

E60/2006

CCC-vel

mica-r jún. 26. Creative Commons License 33707

Pár óra állás alatt "aránylag hamar" hűl vissza? Szerintem ez normál dolog.

Előzmény: Gyuro84 (33703)
Steeef jún. 26. Creative Commons License 33706

Mégis jópár autó a Bogárdiékhoz kerül onnan,ha Győr akkor egyértelműen Boguszék a legjobbak.

Steeef

Előzmény: Inter-HOOD (33704)
BMW E90 jún. 26. Creative Commons License 33705

Sziasztok

Van egy pár 5x120-as 12mm-es nyomtávszélesítőm eladó a hozzá való hosszú csavarokkal,alumínium és tehermentesítős

Ára: 15.000 ft és a hozzá való csavarok: 3000 ft

Telefon: 0620 526 7095

E-mail: factory01@freemail.hu

Inter-HOOD jún. 26. Creative Commons License 33704

Lendvai Attila, Győr

06-20-66-99-44-egy

profi és korrekt árakon dolgozik

Előzmény: Rakicz (33699)
Gyuro84 jún. 26. Creative Commons License 33703

Az hiba lehet, h aránylag (legalább is nekem úgy tűnik) hamar vissza hűl a hűtővíz.... Üzem melegre felmegy a hőfok aztán pár óra állás után indításkor már félig vissza hűl. Ez hiba lehet vagy csak túlreagálom?

*Krombi* jún. 26. Creative Commons License 33702

szia,

"- Ja és Győr vagy környékén tudtok ajánlani alapos és igényes BMW szerelőt?"

Koroncón van Bogusz, BMW specialista akárcsak Steeef. :)

http://bogardiautohaz.hu/?p=kezdo

F27szerviz jún. 25. Creative Commons License 33701

Pinkodos  rablas gatlo erdekelne esetleg valakit?

kimondottan E60 ba terveztem es epitettem be.(sajat fejlesztes az egesz rendszer)

garantaltan a kocsi ott lesz ezzel a rendszerrel ahol hagyod,meg akkor is ha a kulcs a kocsiba marad :)

lassan 1 honapja tesztelem,es par kocsiba mar beepitettem :) (mas tipusokba is jo)

ha erdekel valakit csinalok kis videot rola milyen,hova van tervezve,(E60ba) ill hogyan mukodik eloben.

3.d jún. 25. Creative Commons License 33700

Tudok:-)

Rakicz jún. 25. Creative Commons License 33699

Üdvözletem mindenkinek! 

Egy kis segítségre lenne szükségem. Tervezem az autóm cseréjét. A kiszemeltem a BMW 535 d-esett. Több kérdésem is lenne ezsel a típussal kapcsolatban:

-Mik a típus hibái?

-A két turbo független egymástól? (Ha esetleg cserélni kellene)

-A 272es vagy az újabb szoftveres a 286 lovas a jobb? ( az újabb az jóval drágább, azt a pluszt visszatudnám forgatni a régebbi ápolgatására)

-És a nagy kérdés kinn éri meg megvásárolni vagy itthon?

- Ja és Győr vagy környékén tudtok ajánlani alapos és igényes BMW szerelőt?

Segítségetek előre is köszönöm!

F27szerviz jún. 24. Creative Commons License 33698

Sokan ezt mondjak,de az utolso E46 ba ugyan ez a motor van 150Le verzioba.

turbo,befecskendezo az biztosan ujabb enyembe,de mast nemtalaltunk rajta ami mas lenne rajt.

Előzmény: jlaci74 (33697)
jlaci74 jún. 24. Creative Commons License 33697

E46-ba aligha van az a motor mint a tiedbe...

Előzmény: F27szerviz (33696)
F27szerviz jún. 24. Creative Commons License 33696

Az igazat megvalva nemtudom miert szakadnak,ill mikor kell cserelni,mivel gyarilag tudtommal sohase kellene cserelni,ill tobben beszelnek 600e km elmegyekrol.

aztan egy szervizes aztmonta hogy elb@kszta a german a vekony lancot es 150ezer utan cseres lehet ha jotakar az ember maganak.

hazilag nekem kijott  cakk pakk a ket lanc a feszito es a vezetok 50 ezerbol BMW  dobozos alkatreszekbol.( kedvezmennyel) de szervizbe szerintem ez kb olyan 200 ezres muvelet lenne cakk pakk.

ha nemlotyog a lancod akkor nem gaz!

van itt egy e46 ban levo ugyan ilyen motorral szereltbe 300 e km, es a lanc nem lotyog.

Előzmény: szbalazs22 (33694)
kauffer.hu jún. 24. Creative Commons License 33695

Hello

A Sonax választékában valószínűleg találsz megfelelőt.

Előzmény: Obici (33666)
szbalazs22 jún. 24. Creative Commons License 33694

ha cserélve van akkor mar nem szakadhat vagy utana is kell cserélgetni?anyaghiba miatt szakad ?

Előzmény: F27szerviz (33687)
Stig77 jún. 24. Creative Commons License 33693

Szóval neked ment csak azt hittem rosszra kattintottam :)

Előzmény: Stig77 (33692)
Stig77 jún. 24. Creative Commons License 33692

Bocs nem neked ment :)

Előzmény: W204vmc (33688)
Kt25D jún. 24. Creative Commons License 33691

Köszönöm, írok!

atiTDI jún. 24. Creative Commons License 33690

Miért vennél ilyet, amikor a gyári BMW gyertyát 4500/db áron tudom adni?

bmwcucc kukac gmail.com

Előzmény: Kt25D (33689)
Kt25D jún. 24. Creative Commons License 33689

Sziasztok! Mi a véleményetek a schmiedmann termékekről?? Pontosabban izzítógyertyát néztem náluk. És ezt 
http://www.schmiedmann.hu/hu/bmw-e60/1934251-uj?termek=12237786869
A héten lesz a beszerelés ezért fontos lenne. Ajánlottak gyári újat kedvezménnyel nem sokkal többért. A gyári milyen márka sima Bmw vagy Bosch vagy más?? Vagy mire figyeljek oda?
Üdv.!

W204vmc jún. 24. Creative Commons License 33688

ezt lehet, hogy nekem cimezted?...akkor koszi:)

Előzmény: Stig77 (33684)
F27szerviz jún. 24. Creative Commons License 33687

A nyulas alitolag ritkabb,inkabb elszakad mint nyulik.

ha nyulott a lanc,akkor jobb minosegu van benne,mert a roszabb torik es annyi.

ezt nekem is montak ,lehet hulyeseg,bar  belegondolva eszerubb a nyulas mint a rideg lanctores.

nem olyan veszes a csere en kicsereltem itthon aranylag gyorsan.

2 nap alatt szedtem szett( figyeltem memorizaltam mindent) majd mikor meghoztam az alkatreszeket ( 2x lanc,lancfeszito patron,es vezetoket.) osszeraktam az egesz kocsit 5 ora alatt Siman az udvaron akna es emeles nelkul.:)

az also lancnak ranezesre semmi baja nemvolt,de tobb forumtars is monta ( mailbe) hogy csereljem ki a francba cakk pakk mindent,es en is igy gondoltam,hamar szetvan bontva fel motor :)

Előzmény: szbalazs22 (33686)
szbalazs22 jún. 24. Creative Commons License 33686

Köszönöm! akkor megnezem remélem nem lesz gond vele.

Előzmény: F27szerviz (33682)
W204vmc jún. 24. Creative Commons License 33685

a gyari tomitest megvettem, es a csere elmeletileg akar meg az uvegek kivetele nelkul is elvegezheto mutatvany, ez biztos igaz, mert megirta az internet:)   de en eppen ezert keresek hozzaerto/preciz szakit, hogy ne en rontsam el...

Előzmény: kisatila (33683)
Stig77 jún. 24. Creative Commons License 33684

Szia! Divinyi Józsi Gyenesdiás. Az enyém is most ott van :)

Előzmény: szokes83 (33678)
kisatila jún. 24. Creative Commons License 33683

:( Ahhoz az egész kocsi tetejét szét kell borítani! Szép mutatvány lesz..

Előzmény: W204vmc (33681)
F27szerviz jún. 23. Creative Commons License 33682

En ugy vettem eszre hogy nemokes a lancom,hogy az olajbeonto kupakot levettem,es megmozgattam a lancot kezzel.

ha tudod mozgatni felfele akkor annyi neki,ha feszes akkor oldalra is alig mozdul meg.

alitolag van egy evjarat miutan mar okesek a lancok,az enyem 2006 ev vegi,es 225 ezernel csereltem le a lancot.

Előzmény: szbalazs22 (33679)
W204vmc jún. 23. Creative Commons License 33681

szia, a panorama uvegek es a teto kozotti gumi tomitest kell cserelnem, mert eloregedett, valoszinu ossze is zsugorodott, ezert zart helyzetben is hallani szelzajt 80 felett, tokeletes beallitas ellenere. E61 2007 LCI

Előzmény: kisatila (33680)
kisatila jún. 23. Creative Commons License 33680

Szia!

Tetőn miért kell tömítést (melyiket?) cseréltetned?!!

Előzmény: W204vmc (33677)
szbalazs22 jún. 23. Creative Commons License 33679

valoszinu 163 as mert belga volt es ott az adok miatt lecsokentetek,most hogy keresgetem rola infot talaltam a vezermulanc szakadast,mit lehet tenni ellene ha lecsereltetem akkor mar nem tud szakadni letezik valami erosebb fajta van elojele ha megnyulik?

Előzmény: Steeef (33676)
szokes83 jún. 23. Creative Commons License 33678

továbbra is keresnék Hella 5DV 008 xenon elektronikát... trafó és gyújtó érdekelne főleg. aki tud vagy van eladója jelezze.

köszi

W204vmc jún. 23. Creative Commons License 33677

Sziasztok!  Balaton kornyeken megbizhato, preciz szakembert tudnatok ajanlani? E61 Valto olaj , fektarcsa/betet es panoramaablak tomites cseret kellene elvegezni.

Koszi:)

Steeef jún. 23. Creative Commons License 33676

Szia! Hodd el nagyon is számít! Eddig bármelyik modellnél csináltam utánna teljesen más lett az autó,az ügyfeleim elmondásuk szerint! Főleg ha automata váltóval szerelt!

Steeef

Előzmény: szbalazs22 (33675)
szbalazs22 jún. 23. Creative Commons License 33675

14 loerot nem nagyon lehet eszre venni gondolom,csak jo lenne tudni biztosan alvazszambol nem lehet kideriteni?lehet honositásnal rontottak el.

Előzmény: szokes83 (33674)
szokes83 jún. 23. Creative Commons License 33674

ha a forgalmiban 163 van akkor vélhetően annyi, de én úgy tudom, hogy ezeknél csak szoftveresen lett lebutítva a teljesítmény és vissza is állítható

Előzmény: szbalazs22 (33673)
szbalazs22 jún. 23. Creative Commons License 33673

sziasztok vasaroltam egy bmwt 520 d 2009 05 havi 177 lóerősnek volt hirdetve itthon vetem eszre hogy a forgalmiba 163-as ,hogy tudnam megallapitani melyik motor van bent? n47d20c a kodja elmeletleg 2009 szeptemberétol let 163loeros,azt talaltam ,de volt meg fleet edition vagy special edition is 163 loerovel ,de az az auto egyik se efficion dynamicsos.mi lehet az ismertetojegye ,vagy valami plaket van az auton vagy a motorterben?gyari konyvbol nem derul ki hany loeros.

bandita751 jún. 22. Creative Commons License 33672

Szevasztok fórumtársak!

Milyen isofixes ülést ajánlotok E61 hátuljába? Nem lejt amúgy nagyon hátrafelé? 

üdv

bogusz jún. 21. Creative Commons License 33671

Üdv fórumtársak. Hoztunk egy "olcsóbb" kategóriát képviselő darabot is nemrég, ajánlanám figyelmetekbe: adaptív xenon, profi Navi, automataváltó, tempomat, ülésfűtés stb. Tehát azért nem fapad, mellesleg 2014-es Navigáció, új szoftver+magyar menü, friss szerviz. Ezeket természetesen mi végeztük el már az autón.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/520/bmw_520d_touring_nagy_navi_bi-xenon_magyar_menu-8002547

kisatila jún. 21. Creative Commons License 33670

A mostani autókon ahol inkább felezni kéne mint sem duplázni az olajcsere intervallumot elég nagy szemétség..

De hát eme megfontolásból is csinálnak (többek között) gumírozott fogantyúkat stb

Cseréld le 3 év után! 

Előzmény: 3.d (33669)
3.d jún. 21. Creative Commons License 33669

A gyári intervallum 30.000km-enként írja.Ami azt jelenti, hogy rövidebb intervallumot is választhatsz, de a német biztos nem fogja elöbb kicserélni.Kivéve ha BMW fan.

A lizinges autóknál pláne nem.

Előzmény: Obici (33665)
kisatila jún. 20. Creative Commons License 33668

És ha fényes az már "gáz"!

Az ápolt újszerű bőrbelső ismérve a mattság..

Előzmény: F27szerviz (33667)
F27szerviz jún. 20. Creative Commons License 33667

Nekem egy baratom bekente a volt kocsim vajboret ilyennel.

puhabb lett,de annak nem orultem ,hogy a gyarilag matt vajbor fenyes lett tole,es csuszkaltam az ulesbe utanna mint az uveglapon :)

persze gondolom bor fajtaja is valogatja,illetve gondolom tobb fele bortipusra is van ebbol.

Előzmény: Obici (33666)
Obici jún. 20. Creative Commons License 33666

Ti milyen bőrápolót használtok? Nekem eddig alcantarás üléseim voltak ez az első full bőr. Utánaolvasgattam külföldi fórumokon és egy amcsi cég termékeit sokan javasolják úgyhogy be is rendeltem 2 ZAINO terméket. Mondjuk olcsó az nem volt :-) tapasztalat ezekkel kapcsolatban esetleg? 

Ezek azok:

Obici jún. 20. Creative Commons License 33665

Azzal hogy "fillérbaszó német" nem cseréltet csak 30ezrenként nem értek egyet. Mármint , hogy a spórolás miatt. Az új autók nagy százaléka lízinges a lízingszerződésben meg benne foglaltatik, hogy előírásszerűen márkaszervízbe kell karbantartatni a kocsikat. Vagyis a gyár által előírt intervallumokban. Ezek meg ilyen szabályt tisztelő népség.

nekem volt olyan, hogy olajcserénél nem akartak levegőszűrőt meg pollenszűrőt cserélni, mondván, hogy  nincs itt még az ideje, szabályosan össze kellett mordulnom a szervízvezetővel, hogy ugyanmár cseréljenek mindent. Pedig nekik az ugye plussz bevétel.

Előzmény: jlaci74 (33664)
jlaci74 jún. 20. Creative Commons License 33664

Ez a " milyen olajat tegyek bele " téma már minden bmw-s fórumon ki volt tárgyalva ezerszer .

Én erről azt gondolom, ha a bmw a nevét adja egy olajhoz akkor pont lesza...m  hogy ki gyártotta azt az olajat.

Egyébként lassan 20 éve alkatrész és kenőanyag értékesítéssel foglalkozok , 6. bmw-met használom, mind a saját , mind a család, mind az ügyfélkör 95%-a gyári bmw olajat kapott/kap és soha semmilyen gond probléma nem volt ebből kifolyólag. Persze mindenki válaszon saját meggyőződése szerint...

A kinti ( német ) olajcsere intervallumról meg csak annyit , hogy pont a fillérbaszó német nem fogja gyakran cserélgetni az olajat. Ha a gyár neki 30e.-t írt elő akkor ő nem fogja 15-nél elvinni.

Néz bele néhány eredeti szervizkönyvbe...

Ettől függetlenül persze én sem támogatom a 30e.-s cserét, ( talán a 10e.-s is túlzás ) de mindenképpen felhasználó és felhasználásfüggő a dolog...

Előzmény: csabibacsi1987 (33654)
jlaci74 jún. 20. Creative Commons License 33663

laszlo.jakab@1st-auto.hu , voda363kettő91kettő

Előzmény: csabibacsi1987 (33662)
csabibacsi1987 jún. 20. Creative Commons License 33662

Mindenképp érdekel, elérhetőség és egyebeket hol találok?!

Előzmény: jlaci74 (33655)
Tihi82 jún. 20. Creative Commons License 33661

Kevered,en nem castrolt tennek bele.Kicsit olvass is,mielott irsz:)Kulonben meg rajta all ,hogy mit tesz bele.Tobben rakunk bele Mobil 1esp-t,ezert ajanlottam ezt.

Előzmény: fetitaco (33659)
mahoni525 jún. 20. Creative Commons License 33660

Én most már 10 éve Bmw-zek eddig CAstrolt használtam.

Nem volt problémám vele.

Sztem is 10.000nél cserélni kell az olajat.

fetitaco jún. 19. Creative Commons License 33659

Egyáltalán milyen castrolt akarsz beleönteni? Csak és kizárólag LL-04 es mehet bele.

pl:

http://www.autoalkatresz.shop.hu/webaruhaz/96/2/szemelygepjarmu-olaj/castrol/castrol-edge-5w-30-1-l-info

Ez még drágább mint a gyári akkor meg minek erőltetni? Minek kockáztatni? :)))

Előzmény: Tihi82 (33657)
fetitaco jún. 19. Creative Commons License 33658

Ha ott kinnt beviszed egy BMW szervízbe és olajcserét kérsz ezt teszik bele. Ha a németnek jó a magyar se válogasson. Nem is értem mit szeretnél beleönteni?!

Tihi82 jún. 19. Creative Commons License 33657

Lattal mar hamisitottat?vagy inkabb csak valakitol hallottad hogy a szomszedja mondta, hogy hamisitjak,ugye.mondjuk en a forgalmazotol vettem,nem pedig ilyen akcios webshopon rendeltem.

Előzmény: fetitaco (33652)
fetitaco jún. 19. Creative Commons License 33656

http://filterabc.hu/spd/BMW-5W30-1/BMW-5W30-Longlife-04-1-Liter

Itt 2.250.- ft de nem tudom Ati mennyiért adja.

Előzmény: csabibacsi1987 (33648)
jlaci74 jún. 19. Creative Commons License 33655

Ha neked a Ny.háza - Debr. távolság nem probléma akkor minden szerviz és diag problémádra tudunk megoldást. Márkaspecifikus független szerviz vagyunk. 

Előzmény: csabibacsi1987 (33636)
csabibacsi1987 jún. 19. Creative Commons License 33654

Szerintem a világon egy autóban sem szabad még csak 15 ezrenként se cserélni nem hogy 30, természetesen 10 ezernél olajcsere ez így normális vagy még ha lehet hamarabb :)

Szerencsére itt kint azért nem kell ilyen miatt aggódni, egy autót könnyedén fent tud tartani az ember :)

Én is kiváncsi lennék akkor milyen olajat is tegyek hát bele... :D

Előzmény: F27szerviz (33649)
fetitaco jún. 19. Creative Commons License 33653

Gyári BMW nél biztosabb nemigen lehetsz egy olajban.

fetitaco jún. 19. Creative Commons License 33652

Hamisítják és nem tudod melyik az eredeti.

Előzmény: F27szerviz (33649)
Tihi82 jún. 19. Creative Commons License 33651

Előzmény: Tihi82 (33650)
Tihi82 jún. 19. Creative Commons License 33650

Tobben dicserik koztuk en is, a mobil 1 olajat esp formulaval.

F27szerviz jún. 19. Creative Commons License 33649

Arra en is kivancsi vagyok,hogy azt miert ne.

hiszen a (gyari) BMW olaj is castrol.

viszont nemtudom mennyire engedheted majd meg magadnak,de en speciel 8-10ezrenkent cserelem az olajat.

tudom hogy elvileg 30ezret lehetne menni egy olajcserenel,de ez alatt en pont 3x cserelek :)

csabibacsi1987 jún. 19. Creative Commons License 33648

Mi a probléma vele? Esetleg tudsz mást is azon kívül hogy azt ne?!

Előzmény: fetitaco (33647)
fetitaco jún. 19. Creative Commons License 33647

Csak castrolt ne.

Előzmény: F27szerviz (33645)
fetitaco jún. 19. Creative Commons License 33646

+Hűtőfolyadék.

Előzmény: mahoni525 (33638)
F27szerviz jún. 19. Creative Commons License 33645

Castrol Edge FST 5W30  Pl ,vagy jobb,de altalaban a castrol jo olaj,es ha mindez nem eleg,az olajbeonto kupakodra is az van irva castrol-t kerek :)

a DPF et ha todod tiszticsd ki magadnak,jobban jarsz.

illetve nezd meg hogy hibakod mentes e az auto,mert en epp szivtam eddig,hogy az IBS szenzor hiba vegett nemvolt regeneralasom es szivatott a DPF ezerrel.

ha nagyon kormos a DPF akkor leszedett DPF nelkul menny a kocsival egy 10-30 km porgos motorral,huzasd meg stb..

jol kieg a katalizatorbol es a csobol is a sok korom.

(ezt csinaltam en is es most nincs DPF hibam) tehat ez csak az en muveletem volt,sokan lehet nem ertenek egyet ezzel :)

Előzmény: csabibacsi1987 (33643)
AMSOIL 309040000 jún. 19. Creative Commons License 33644

nem baj az ha valaki nem ért valamihez ,  csak akkor nem kell írogatni

hülyeséget bárki tud írni  ,

Előzmény: G.Gambino (33637)
csabibacsi1987 jún. 19. Creative Commons License 33643

Nem tudom mire gondolsz a van baja gazdagon dolog alatt.

Konkrétan csak ez a szűrő baja van, ez sem akkor jelentkezett, minden más csak engem érdekel mire kell oda figyelni.

Tudtam kompromisszumokat kötni magammal, így sikerült végül, egyelőre nem bántam meg.

mahoni, köszönöm ezt gonodltam én is, konkrétabb márkára gondoltam melyik a tényleg jó minőségű és melyiket érdemesebb bele önteni... :)

Előzmény: Obici (33640)
mahoni525 jún. 19. Creative Commons License 33642

5W-30 motorolaj

Előzmény: csabibacsi1987 (33639)
Obici jún. 19. Creative Commons License 33641

Közben néztem youtube-on vidiket  és valóban 1izzó/LED per lámpa.  De ahogy láttam jo macerás a csere, volt aki a komplett lampabúrát kiszedte hozzá.

Előzmény: Lugi-001 (33619)
Obici jún. 19. Creative Commons License 33640

Én nem tudok neked segíteni lévén hogy én is újonc vagyok E60-ban. Csak kérdezni szeretnék valamit mindeféle rosszindulat  nélkül. Azt írtad nem akartál diesel automata autót venni, ehhez képest vettél egy automata 530d-t, aminek ráadásul az általad leírtak szerint van baja gazdagon, egy olyan tulajtól aki lyukat akar fúrni a DPF-be...........

Annyi 530d van No.ban, mint égen a csillag (tudom, mert én is ott vettem), nem kellett volna inkább még 1-2 kört futni?

Előzmény: csabibacsi1987 (33639)
csabibacsi1987 jún. 19. Creative Commons License 33639

Nagyon köszönöm, azért elég sok minden kínai még, de van időm utána olvasni...

Sajnos mint mondtam nem tartózkodom otthon, és inkább nem várnám meg vele a hazamenetelt, mert sajnos produkál néha már olyat hogy nem megy csak pörög a motor -gondolom ahogy el van tömődve-.

Nyilván ez inkább csak nagyobb gáznál van így, ha normálisan járok vele nincs semmi gondja. Bízom benne hogy itt a német szerelő is képbe lesz vele miként kell megtisztítani.

Mindenesetre aki tud még mindig olyan szerelőt vagy szakit otthon aki megbízható azt nyugodtan várom, a mahoni általt leírt dolgokat inkább egy ilyen emberre bíznám, eddig nem voltak még túl jó tapasztalataim a német szerelőkkel/szervizekkel.

Még annyit mahoni ha tudsz segíteni, hogy milyen olajat érdemes bele tenni?!

Előzmény: mahoni525 (33638)
mahoni525 jún. 19. Creative Commons License 33638

A dpf szűrőt le kell venni és a Bárdinál kapható Rózsaszínű foszforsavas oldattal át kell öblíteni.

egyik nap beleöntesz kb 1 litert, hagyod átfolyni a kipufogás irányába, majd másnap egy ujabb litert, aztán harmadnap kimosod kiszárítod és mehet a helyére.

Lyukat nem fúrunk rá!

A motor nem eszi az olajat! Én 10 max 15.000 km -enként cserélnék motorolajat.

Tudd me mikor volt mindehol olajcsere, ah nem tudod vagy nem volt akkor mindehol cseréld le!!!!

motor, váltó, szervo , difi , FÉK is!

Motorolaj cserekor kartergázszűrőt is cserélj!. Ha rendszeresen teszed akkor a következőnél már elég csak a betétet cserélni.

Első féktárcsából csak gyárit vegyél!

A tipikus hibái az autónak.

pillangó szelepek

főtengely ékszíjtárcsa

egr hűtő

izzítás vezérlő

világítás modul

kipufogó csonk amin a turbó ül

turbó

Egy kis füstöt köphet ez normális.

Ha a fenti dolgokat átnézeted és nem hagy többször cserben biztosan nagyon fogod élvezni.

Ja az enyémben 343.000 km van, még soha nem állt meg!

Előzmény: csabibacsi1987 (33636)
G.Gambino jún. 19. Creative Commons License 33637

:D :D

Előzmény: reb el (33634)
csabibacsi1987 jún. 19. Creative Commons License 33636

Sziasztok!

Frissen várásolt E60 530D tulajdonosként lenne egy pár, számotokra valószínűleg bugyuta kérdésem.

Mivel se nem akartam dízelt, pláne nem automatába van pár félelmem. Németországban vásároltam az autót, itt is élek, először is szeretném az olajat minél előbb lecserélni, sose lehet tudni.

Mit érdemes kicserélni, és milyen olajat kell belerakni egy lassan 200 ezer km-t elért motorba?!

A másik gondom szerencsém sem volt, másnapra ahogy elhoztam itthon jelentkezett egy hiba "abgasprüfung" néven, ami ugye a "füstgáz" ellenőrzését hivatott képviselni, gondolom ez az alattam lévő szűrőt jelenti a kipufogónál...

A következő kérdésem az lenne hogy tudom-e esetleg takaríttatni, vagy azonnal újat kell vegyek?! Az előző tulaj szerint nem fontos újat venni állítása szerint csak egyszerűen szét lehet húzni kitakarítani, vagy fúrni rá 3 lyukat és kitakarítani. (Egyik ötlet sem tetszett annyira, de ha tényleg lehetséges probléma nélkül akkor nem vagyok szívbajos)

Egy kicsit az autóról is kérdeznék mire érdemes egy ilyen idős ennyi km-t futott motornál nagyon odafigyelni? Az olajfogyás mennyire normális ha esetleg enné az olajat?! Hidegen ha kap egy kövér gázt állóhelyzetbe lök egy kis halvány fekete füstöt, nem tudom ez normális-e esetleg már most valamilyen hibára utalhat nekem, illetve drága barátom szólt hazafelé a pályán hogy ha nagyobb gyorsításba kezdtem néha lökött egyszer-egyszer egy kicsit.

Egyébként ezektől függetlenül is szerelmes lettem, valószínűleg egy életen át fog tartani, és remélem nem fogok belőle kiábrándulni valami embertelen hibasorozat miatt... :))

Esetleg van-e itt olyan aki Debrecen és környékén nem mondom hogy guruja az E60-nak, de ért is hozzá és szereti is csinálni, vele szívesen találkoznék mert egyébként van pár kisebb hiba az autón amit nem bíznék bárkire. Az sem baj, ha nem Debrecenről beszélünk hazafelé elég sok nagyvárost érintek, csak szeretném jó kezekben tudni az autót...

Előre is köszönöm a válaszotokat, Csabi.

atiTDI jún. 19. Creative Commons License 33635

Tudok benne segíteni, keress meg emailben: bmwcucc kukac gmail.com

Előzmény: m5 power (33617)
reb el jún. 19. Creative Commons License 33634

Bocsanat, gondolhattam volna ha egy kis ARCHOILt beleontok egybol megjavul :)

Előzmény: AMSOIL 309040000 (33629)
AMSOIL 309040000 jún. 19. Creative Commons License 33633

ez a legjobb ,itt szétvágva is megnézhető mi van benne

AMSOIL 309040000 jún. 19. Creative Commons License 33632

így biztos érthető lesz

AMSOIL 309040000 jún. 19. Creative Commons License 33631

ha teljesen tiszta váltót akarunk akkor olajcsere előtt kb. 2dl ARCHOIL AR2300 - at bele kell rakni és menni vele kb. 1600-2000km-t és akkor a szűk járatokban lévő iszapot és a lerakódott lakk réteget /ami az ásványi olajtól van / eltávolítva gyári tisztaságú lesz a váltó , ez egyedül álló termék ami biztonsággal használható

AMSOIL 309040000 jún. 19. Creative Commons License 33630

mi 2x-es olajcserét szoktunk ajánlani egymás után , akkor kb 12 liter kell hozzá meg 1 nap munka ,és várakozás, első alkalommal kb 4-5 liter jön le másnap reggelre kb 7 liter jön le , így kb 90% ban kicserélődik az olaj , 12 x 3.750.- és utána garantáltan 160000km-t lehet menni :)

https://www.amsoil.com/lit/g3118.pdf

AMSOIL 309040000 jún. 19. Creative Commons License 33629

reméljük hogy a váltósod az tudja hogy hogy működik egy váltó :)

Előzmény: reb el (33616)
AMSOIL 309040000 jún. 19. Creative Commons License 33628

az alkatrészek szempontjából zárt csak mert össze van hegesztve !  otthon nem lehet cserélni benne dolgokat , ugyan az az olaj van benne mint a váltóban !

egyszerűen : 2 db turbina lapát van benne, az egyiket a motor hajtja a másik meg az olajon keresztül a kocsit , ezért fontos hogy az automata váltó olaj jó minőségű legyen mert az "hajtja a  kocsit"  az átmosásos olajcserének pont ez a lényege hogy a wandlerban lévő olajat is kicserélik, addig csinálják míg tiszta olaj jön ki, ez az olajcsere a legjobb csak drága mert nagyon sok kell hozzá, 20-25-30 liter, és ez a berendezés kell hozzá:

Előzmény: reb el (33616)
Dinnye87 jún. 18. Creative Commons License 33627

Azzal kezdem,meg a hűtővel is....eléggé gyűlnek a bogarak 10 év alatt :o :D

Előzmény: F27szerviz (33626)
F27szerviz jún. 18. Creative Commons License 33626

Pontosan nem emlexem de olyan 700-750g kell bele.

en kiszivatnam es ujra toltetnem hogy az kilegyen lovel 

Előzmény: Dinnye87 (33625)
Dinnye87 jún. 18. Creative Commons License 33625

Mi az előírt mennyiség? újratöltetem lehet.. megnézem csatit is...Steef írta még nekem a hűtő tisztaságát ellenőrizni...  köszönöm a válaszod :)

Előzmény: F27szerviz (33624)
F27szerviz jún. 18. Creative Commons License 33624

Ha keves a gaz benne,akkor is nehezen vagy besem indul.( mindegy mennyi bar van benne.)

aztan mikor epp nem megy,megkene merni kap e aramot a kompreszor,mert lehet kabelhiba is.

a kompreszor tetejen van osszecsiptetvel a kapel.

csatit huzd szett  fektisztitoval megpucolni ,es probalkozni hatha csak kontakthiba.

nekem ennyi otletem van hirtelen :)

Előzmény: Dinnye87 (33618)
goncz9 jún. 18. Creative Commons License 33623

Köszönöm a gyors választ, holnap ránézek.

Örülök, hogy pont Te válaszoltál, amúgy is készülök menni hozzád még augusztus előtt az autóval. De könnyen lehet, hogy előbb megyek, majd holnap kiderül...

Előzmény: Steeef (33622)
Steeef jún. 18. Creative Commons License 33622

KBM modul hiba,a leírtakat kivétel nélkül ez vezérli (kesztyűtartó mögött)

Steeef

Előzmény: goncz9 (33621)
goncz9 jún. 18. Creative Commons License 33621

Sziasztok!

Remélem tud valaki segíteni, vagy adni pár tippet, a problémám a következő:

Van egy E61 520d-m, 2006 év végi, nem LCI, kombi, napfénytetős. A "szokásos" kötelezőkön kívül semmi meglepetést nem okozott eddig. Múlt hétvégén megjártam vele ausztriát a családdal, 2 nap alatt kicsit több, mint 1000 kilométerrel.

Hazaérve fel akartam parkolni a padkára, erre elment minden elektronika, az ablaktörlő pedig elindult, csak biztosítékkivétellel tudtam megállítani. Egyszer magához tért minden, írt központi elektronika hibát, meg hogy továbbhaladás nem lehetséges. Utána újra sötét. Másnap még egyszer elindult áramtalanítás után, minden működött, hiba nem volt, fél órát rádiót hallgattam, kihangosítva telefonáltam, majd próbakörön ismét behalt.

A motor indul, menni lehet vele tökéletesen, de semmi elektronika nem megy, se index, se lámpa, se centrál, elektromos csomagtartó sem nyílik, ablakok sem működnek, műszerfal is sötét.

Pótkeréknél nincs víz, ránézésre soha nem is volt, minden biztosíték jó, minden csatlakozó jó, akksit feltöltöttem, az autó törve nem volt.

Így elvinni sem tudom sehova, bár vezetni lehet, de semmi más nem megy.

Ha lenne valakinek valami épkézláb ötlete, azt megköszönném.

Esetleg tipp, hogy 15. kerület és környékén kihez lehetne vinni?

szokes83 jún. 18. Creative Commons License 33620

keresnék D2s xenon trafót és gyujtót... Hella 5dv 008 290 számú a trafó

akinek van jóáron jelezze!

Lugi-001 jún. 18. Creative Commons License 33619

Nekem preLCI van, és 1db izzó világítja meg a két karikát, vagyis búránként 1-1 izzó/led van.

Előzmény: Obici (33614)
Dinnye87 jún. 18. Creative Commons License 33618

Sziasztok! Már írtam de nem kaptam választ,hátha valaki most szemet kap rajta :D Nem mindig akar elindulni a klímám...csak löki be a forro levegőt.... ha elindul akkor tökéletesen működik,de esetek többségében nem indul...Van,időnként,hogy indításkor a klíma gombom sem világit...tehát minta nem is engedné bekapcsolni.Időnként menet közben elindul...10bar körül van benne a gáz,kompresszor állapota gép szerint 83%..de ez pont akkor volt nézve mikor működött...AUC szenzorom hibás,de ez nyilván nem befolyásol semmit :/ ötletek,valakinek hasonló??

m5 power jún. 18. Creative Commons License 33617

E61 touringhoz keresek motoros csomagtér teleszkopot /bal/ kábelkötegel tudna valaki segíteni?

reb el jún. 18. Creative Commons License 33616

Nincs olyan h szivattyús mosatással megjavulna a wandler - az egy zárt rendszer.

1) Feltudod újíttatni

2) Tudsz venni bontottat

3) Tudsz venni újat

Van aki hisz a felújításban van aki nem de mindenféleképp nézesd meg először egy hozzáértővel.

Tudok ajánlani jó váltóst keress meg emailben.

Előzmény: wmbe60 (33615)
wmbe60 jún. 18. Creative Commons License 33615

a szivattyús mosatással a wandler-t magát vagy a váltó belsejét tisztítják?

és erre van gari, hogy az autó ismét tökéletes legyen?

ha igen akkor meddig?

(3.d)

Obici jún. 18. Creative Commons License 33614

Kis segitseg kellene:

2009es LCI e60 fenyszoroiban az angel eyes gyuruk megvilagitasa hogyan van?

1db izzo per lampa vagy 2 izzo per lampa (azaz 1-1 per gyuru)?

Mintha azt lattam volna, hogy preLCI 2db/lampabura es LCI-ben 1db/lampabura, igaz?

Koszi!

(ekekezet a nemet bill. miatt hianyoznak.... :-P )

Inter-HOOD jún. 18. Creative Commons License 33613

full fapad. nekem gyanúsan olcsó...

Előzmény: outlawpreku (33607)
F27szerviz jún. 18. Creative Commons License 33612

Na igen,de kozel fele csak csinositas vegett cseres.

azt is ketlem, hogy az osszes vilagitasa behalt 1 ev alatt.

Előzmény: HG. (33611)
HG. jún. 18. Creative Commons License 33611

Végigolvastam a blogját, hát ez azért kemény lista.

(Mondjuk a vásárláskori km-t nem látom sehol.)

Előzmény: hpapagaj (33609)
F27szerviz jún. 17. Creative Commons License 33610

A kutya sem fogja nezni a muszakidat ott.

en voltam kint decemberbe,es februar elejen jart le muszakim.

valahol nemi elony lehet az,hogy raneznek kocsira ,es senkinek nemjutna eszebe hogy ne lenne muszaki rajt :)

Előzmény: sirrudi72 (33608)
hpapagaj jún. 17. Creative Commons License 33609

Tanulsagos hozzaszolas az e39hun @hamoriarpitol, ugy is mindig meg van kerdezve, hogy mik a gyakori hibak. :)

http://e39.hu/viewtopic.php?f=24&t=1434&p=258804&sid=905f4ccbf15ec42278d4b1cd8f7928b3#p258652

sirrudi72 jún. 17. Creative Commons License 33608

Juliusban megyünk Romániába az autó forgalmija Augusztusban lejár,

KI fognak engedni vagy meg kell csináltatni előtte.

Álitolag van valami rendelet, ha külföldre megy valaki, akkor min 2-3 hónap forgalminak kell lenni az aúton.

outlawpreku jún. 17. Creative Commons License 33607

Üdv.! Urak!

Vélemény:?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/520/bmw_520i-7953461

Érdemes megvenni?

reb el jún. 17. Creative Commons License 33606

egy szivattyus mosatas adalekos akarmivel, hogy segitene ha szar a wandler?

Előzmény: 3.d (33605)
3.d jún. 17. Creative Commons License 33605

Gondolom minnél elöbb vidd el szerelőhöz, PL:fórumszakértőnkhőz Steeef-hez, vagy

itt Győrbe is tudok kifogástalan váltószakértőt.Mielött tréleren kéne szerelőhöz vinni.

Úgy biztos drágább, + nincs hibamegállapítási lehetőség, és biztos széttburítós a mutatvány.Ha még csak most kezdte, lehet hogy menthető.Itt Győrbe szivattyús mosatást is tudnak adalékos tisztítással, ami bizonyos esetekben használ.

Előzmény: wmbe60 (33604)
wmbe60 jún. 16. Creative Commons License 33604

köszönöm a válaszotok

mit gondoltok meddig működik így az autó?

mit fogok tapasztalni, ha már elengedhetetlen a javítás?

ajánlanátok megbízható, korrekt szervízt aki ebben a problémában jártas?

van tapasztalata valakinek ezen alkatrész felújításával kapcsolatban?

reb el jún. 16. Creative Commons License 33603

Wandler hiba

Előzmény: wmbe60 (33601)
szokes83 jún. 16. Creative Commons License 33602

valószínűleg váltóban a wandler hibája okozza....

Előzmény: wmbe60 (33601)
wmbe60 jún. 16. Creative Commons License 33601

sziasztok!

segítséget kérnék tőletek

van egy dízel automata e60-asom

tempomattal, illetve egyenletes sebességnél, enyhén rángat az autó, a fordulatszámmérő néhány százas kilengéssel ugrál illetve meleg motorral, váltóval nyomatékat jelentősen csökken

gyakorlatilag nem "gyorsul" az autó, ha a hiba jelentkezik

mit gondoltok a hibajelenségről?

esetleg valaki tapasztalt már hasonlót?

minden választ, gondolatot előre köszönök!!!

Obici jún. 15. Creative Commons License 33600

Azt mondják az okosak, hogy az xDrive a nagyobb hajtási vesztesége és a nagyobb tömege miatt 0,5-1 literrel többet kajál.

Szóval akkor ez kb. rendjén van így, mert gondolom te nem az összkerekesre írtad a 6,5-6,7et.

Előzmény: EEE60 (33598)
mica-r jún. 15. Creative Commons License 33599

Valójában nem olyan sok jelentősége van a motor max teljesítményének, hiszen nincsen használva a ménes, csak részben.

Előzmény: Obici (33594)
EEE60 jún. 15. Creative Commons License 33598

A 235 lovas chip nélkül kevesebből is kijön ezen körülményekkel. Mondjuk 6,5-6,7.

Előzmény: Obici (33594)
G.Gambino jún. 15. Creative Commons License 33597

Akkor mégiscsak bevált a tippem.

Előzmény: kisatila (33596)
kisatila jún. 15. Creative Commons License 33596

Jogos volt a kétely..

Azt hittem máshova értetted az érzékelőt!

Előzmény: mikitsi (33592)
AMSOIL 309040000 jún. 15. Creative Commons License 33595

hívhatsz az AUX miatt

Előzmény: GyulaVagyok (33574)
Obici jún. 15. Creative Commons License 33594

Mivel nem olyan régen szóba került a fogyasztás, gondoltam lemérem én is mert eddig nemnagyon foglalkoztam vele.

450km autópálya óra szerint 150km/h

250 km főút 110-120km/h között

80km pályamotorral az utánfutón a seggemen

80km kisvárosi forgalom

Erre jött ki 7,4L/100km...... Hopppà!!!

ez szerintem több mint kedvező egy összkerekes közel 280lovas autótól

bmw520dd jún. 14. Creative Commons License 33593

Végülis mindegy mert rugalmas vagyok,Eger és Ausztria között mozgok!:)Lenne valaki?

Előzmény: 3.d (33576)
mikitsi jún. 14. Creative Commons License 33592

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: E30Allrad (33591)
E30Allrad jún. 14. Creative Commons License 33591

https://www.youtube.com/watch?v=D0bJSAcF8xk

automatikusan kapcsolgatja a fényszórót,attól függően,hogy lát e maga előtt,vagy szemben másik autót.

Előzmény: mikitsi (33590)
mikitsi jún. 14. Creative Commons License 33590

Annak mi a funkciója?

E30Allrad jún. 14. Creative Commons License 33589

Fényszóró asszisztens kamerája.

Előzmény: mikitsi (33570)
mikitsi jún. 14. Creative Commons License 33588

mikitsi jún. 14. Creative Commons License 33587

Ez lenne az, ami előre néz...

mikitsi jún. 14. Creative Commons License 33586

Szerintem nam az eső érzékelő, mert a szélvédővel egysikban van, ez meg alatta és előre néz, még nem láttam ilyet, az automatikus sötétedő tükör érzéklő a tükörben van és hátrafelé néz, létezhet, hogy pl automatikus távolsági???

Obici jún. 14. Creative Commons License 33585

Igaz......

Viszont ha ilyen faszagyerek vagy, akkor akár a kérdésemre is írhattál volna valami konstruktív választ.

Előzmény: borgasz (33584)
borgasz jún. 14. Creative Commons License 33584

Es szerinted a kornyezeti fenyerot nem kell ismernie a szabalyozashoz? Mihez kepest dontse el, hogy a tukorlapon levo erzekelo altal szolgaltatott jel sok vagy keves?

Előzmény: Obici (33580)
G.Gambino jún. 14. Creative Commons License 33583

OK, meggyőztetek. :)

3.d jún. 14. Creative Commons License 33582

Esőérzékelő szenzor.

Előzmény: G.Gambino (33578)
3.d jún. 14. Creative Commons License 33581

A jelenlegi fényerőd 35W, ennél azért többet tudjon, és hibakodot ne okozzon.

Szépnek szép, de gyakorlati haszna nem sok.Alkonyatkor 10perc után az is kevés.

Valós teljesítménye szerintem 35W-nál azoknak sem tőbb.

Előzmény: Obici (33579)
Obici jún. 14. Creative Commons License 33580

Ha előre néz akkor szerintem nem...... Hiszen az a hátulról jövők fényére sötétedik. Ott a tükörlapon van egy kis pötty ha jól emlékszem.

Előzmény: G.Gambino (33577)
Obici jún. 14. Creative Commons License 33579

Nem fostam be :-)

próbáltam körültekintően eljárni vásárlásnál: utolsó szériás 2009es, leinformàlt és átvizsgált, 124.000km-es autót vettem No.-i márkakereskedesből.

ha ez is kevés lesz a boldogsághoz..... Az ciki :-)

Más:

Cserélném az angeleyes halogen izzóit LEDesre

nézegettem ebay-en, de rengeteg féle van........ A 6W-ostól kezdve 80Wig minden

Egyik-masikhoz odaírják, hogy 2 vilagítasi erősség. 

Eszembe is jutott h bepipáltam a menüben a nappali menetfényt, ez mit is jelent? Hogy a helyzetjelző karikák erősebben világítanak?

Ezen logika mentén, akkor mindenképpen ilyet kell vennem, igaz?

THX!!!

Előzmény: ati530d (33547)
G.Gambino jún. 14. Creative Commons License 33578

Sőt, a távolsági fényszóró asszisztens érzékelője is lehet. :) Már csak azt kéne tudni, hogy Licht pakettes az autó vagy sem.

Előzmény: G.Gambino (33577)
G.Gambino jún. 14. Creative Commons License 33577

Vagy a fényre sötétedő visszapillantó tükör érzékelője, nem?

Előzmény: kisatila (33573)
3.d jún. 14. Creative Commons License 33576

Lakhely szerint merre?

Előzmény: bmw520dd (33575)
bmw520dd jún. 14. Creative Commons License 33575

Sziasztok,segítségre lenne szükségem,e60 navigációját cserélném,Profra és kellene aki ki és beszereli valamint programozza!Korrekt áron!Ismertek ilyen embert?

Köszönöm!

GyulaVagyok jún. 14. Creative Commons License 33574

Már a második CD-t írtam ki mp3-akkal, 10x-esnél lassabban nem tudtam írni, már csak arra tudok gondolni, hogy nem tudja az MP3-at 

Tudtok olyat, aki nem aranyárban szereli nekem be az aux jack bemenetet?

Van benne valami gps masina vagy telefon töltő kábal kivezetés is belehergelve, ezt meg át kéne varásolni micro USB-re 

Köszi,

Gyula

kisatila jún. 14. Creative Commons License 33573

Az az eső érzékelő

Előzmény: mikitsi (33570)
ati530d jún. 13. Creative Commons License 33572

Illett volna hibát jeleznie,hiszen ilyenkor indokolatlanul megemelkedik a légtömeg(folytás hiánya miatt,no meg valamiből kitalálja a nyomáskülönbséget is!!).Még új BMW-s vagyok fejből nem tudom a rendszer felépítését,de körbenézem(én azért óvatosabban túrnám,pedig szerelő vagyok több mint 20 éve és szerintem ebben a szakmában szép lehetsz,de okos nem!Mindíg szopatnak valamivel az autógyártók!)márpedig ha sok mérnök sok pénzért azon töri a fejét,hogy szerviztechnikához kösse a szükséges javításokat hidd el sikerülni fog nekik!

Előzmény: F27szerviz (33551)
F27szerviz jún. 13. Creative Commons License 33571

Az telefonon nincs :)

Előzmény: kisatila (33567)
mikitsi jún. 13. Creative Commons License 33570

Sziasztok,

kérdésem csak az lenne, hogy a középső visszapillantó tükör alatt lévő előre néző érzékelőnek mi a szerepe.

e60 lci.

Köszönöm.

kisatila jún. 13. Creative Commons License 33569

"Veled ellentétben én úgy gondolom, hogyha a fórumon jelen lévő bármelyik szerelőhöz elvitted volna az autót"

Szervizbe én sem vittem volna!

"Servicha en seem vtmen voolma"!

Melyik az olvashatóbb?

Előzmény: F27szerviz (33566)
kisatila jún. 13. Creative Commons License 33568

:D

Előzmény: G.Gambino (33563)
kisatila jún. 13. Creative Commons License 33567

..és egy magyar nyelvű mesterszintű írásjavító?!

Előzmény: F27szerviz (33554)
F27szerviz jún. 13. Creative Commons License 33566

Ez azert nem igy van,sot...

ha szervizbe vittem volna itt helybe,az elso mozdulatnal 750ezerol beszeltek,es nagyabol 3 ezres problemam volt.

es ez az oriasi osszeget latatlanba turbocsere DPF csere meg mitudom en mik.

semmi baja a turbomnak,es a DPF is csak eldugult mint kiderult nem regeneralt soha.

Előzmény: G.Gambino (33563)
F27szerviz jún. 13. Creative Commons License 33565

Szerintem kb 2-3dl lehet tobb.

Eddig max alatt volt picivel,most pont maxon van a palca szerint az olajszint.

nemtunik annyira hignak,de ha tovabb nol akkor leeresztem es csere.

ma talan sikeres regeneralas volt DPF en.

megugrott a fogyasztasom is nemkicsit a mai napra,de elobbi menesem utan vissza is esett jocskan.

most jonak tunik minden.

Előzmény: Kt25D (33561)
Dinnye87 jún. 13. Creative Commons License 33564

Sziasztok! Nem mindig indul el a klímám. Ilyenkor nem hallom azt sem,hogy felpörögne a hűtőventim...Csak a meleg levegőt nyomja be.. Van,hogy 10-20 percel később megint beindítom az autót és akkor meg elindul... Volt már ilyen problémátok vagy mi lehet?Ma 20 perc alatt a meleg levegő fújása után kezdett el kinti levegőt nyomni,majd 1-2perc hideg,klimás levegőt nyomott majd megint kinti levegő jött....ötlet? :O

G.Gambino jún. 13. Creative Commons License 33563

Az önjellemzésed alapján az az ember vagy, aki a saját kárából sem tanul, sőt azt gondolja magáról, hogy igazi polihisztor, illetve e mellett minőségi ember és igényes. A gond ott kezdődik, hogy ezt nem mások írják ezt rólad, hanem Te saját magadról. :) Nálam speciel az igényesség nem ott kezdődik, hogy nem szerelem ki a DPF szűrőmet, hanem ott, hogy ha minden kötél szakad veszek egy újat. Téged az sem fog meggyőzni, ha felgyullad az autód. Abból is azt a következtetést fogod levonni, hogy xar a BMW és az véletlenül sem fog eszedbe jutni, hogy Te is felelős vagy a dologban.

Veled ellentétben én úgy gondolom, hogyha a fórumon jelen lévő bármelyik szerelőhöz elvitted volna az autót a canossa járásod elején akkor nem, hogy 4 milliót nem kellett volna az autódra költened, hanem ma már talán megbízhatóan menne is. E helyett azonban hétről-hétre erodálod az E60 imázsát, mely abból ered, hogy saját magad barkácsolod.

De aki szeret szopóálarcban járni és arra használni amire kitalálták, annak úgyis hiába beszélünk. :) A magam részéről be is fejeztem ezt az értelmetlen szélmalomharcot. :)

Előzmény: F27szerviz (33560)
Kt25D jún. 13. Creative Commons License 33562
Kt25D jún. 13. Creative Commons License 33561

F27 szervíz Írtad, hogy több motorolajat észleltél a motorban. Nem higult fel az olajad  a dpf tisztítás után? Mert akkor Cserélni kell mihamarabb.

F27szerviz jún. 13. Creative Commons License 33560

Hat persze,ez benne van a pakliba!

nem az en szakmam,igaz elegge korultekinto vagyok,sokat olvasgatok mi mitol es miert mukodik. :)

nomeg itt ez a forum ahol lehet kerdezni,es neha valasz is jon ra.

ugyes embernek tartom magam,es masok is azt mondjak,en nem errol a bolygorol vagyok :)

plane mikor meglatak a BMW-t ripityara szedve hogy ebbol kocsi nemlesz tobbbet.

a kocsin a legtobb hiba forras az elektronika ahogy latom.

en meg ugye muszeresz vagyok,es talan megvan minden kello muszerem sok eset feltarasahoz.

ezen kivul nem titok hogy rengeteg auto vezerlot javitok sok szerviznek ebbol kifolyolag.

a mechanikus reszet nemnagyon szeretem,de szedtem mar szett automotort csavarjaira es hibatlanul osszetettem eslore,azota is mukodik :)

azert is javitom magamnak a kocsit,mert elobb utobb minden nyavajaja ismeros lesz szamomra es talan ertelmes keretek kozott fentarthato lesz szamomra.

megvettem a kocsit 4 millioert es kb ennyibe lenne mar a javitasa ha szervizbe hortam volna itt.

Előzmény: mica-r (33559)
mica-r jún. 13. Creative Commons License 33559

Hidd el, van rá esély hogy el fogsz rontani ezt-azt. 

Nem akarattal, hanem azért mert nem értesz hozzá. Valójában ez egy szakma ugyanúgy mint a Te szakmád (remélem nem mondtam újdonságot).

Előzmény: mica-r (33557)
F27szerviz jún. 13. Creative Commons License 33558

IBS bajom megoldodott.

olvasgattam errol hatha javithato valahogy stb...

majd steef hozzaszolasa kicsit felbuzditott,mikor is valaki kicserelte az IBS kabelt,es steef monta neki az lenne az utolso amit kicserelt volna.

erre gondoltam egyet kiszedem es megnezem mivan ha nem is rosz csak valami vegett nem uzemel.

kiszedes utan hamar rajottem a hibara!

a draga elozo gazdaja ,gondolom mikor akkut cserelt benne.gyogyoruen letepte a vezetekeket a senzorbol tobol :(

gondoltam megprobalom es vissza forrasztom a kabelt.

kicsit szikevel kikapirgaltam a muanyagot hogy legyen legalabb 2 mm forrasztasi feluletem.

sikerult is ,visszaforrasztottam a vezeteket es meleg forrasztos ragasztoval fixaltam a kabeleket.

vosszatettem,es SIKER :)

elorebb kerdeztem hogy kell akut programozni,mert a programozom hibara hivatkozva az aku menube nemlepett be. Eddig mostmar belep es lehet is akkut alogatni stb...

masik kerdesem az az hogy semmi hiba nemlehet a compiba hogy a regeneralas elkezdodjon?

Mentem egy kort kocsival,es elo adatokat lesve,lattam hogy a DPF regeneralas engedelyezve/ szukseges/ nem aktiv

4 dikbe mentem a kocsival 5 km tavolsagot 170-180km/ h sebesegel mire a DPF felmelegedett 450-480fokra.

itt mar egeti a kormot vagy nem?

a DPF regeneralas nem valtozott azt irta nem aktiv,de egyik pillanatrol a masikra a regeneralas atvaltott NEM SZUKSEGES valtozora.

hibauzenet a DPF re megszunt vagyis nincs DPF hibam most.

viszon meg fennel egy uzemanyag melegito hiba :( ami persze csak 2 napja van de fenn allo hiba.

szoval akkor regeneralodott vagy csak a jol kikormolas vegett erezte jonak most?:)

mica-r jún. 13. Creative Commons License 33557

Abból is lehet baj, ha úgy gondolod mindent meg tudsz csinálni...

Előzmény: F27szerviz (33554)
F27szerviz jún. 13. Creative Commons License 33556

Elfelejtettem kerdezni elobb.

akkut akarok cserelni a kocsiba napokba.

jelenleg egy 88Ah van benne ( igy vettem) nincs egy eves az akku de kicserelem ezt is fenebe.

95 vagy 100 Ah akarok bele tenni.

az akku tanitasa megy kocsi gombnyomogatassal is,vagy csak szamitogeprol tanithato?

F27szerviz jún. 13. Creative Commons License 33555

Epp most irtam hogy nem az egyszeru dobjuk ki belole dolog a lenyeg szamomra.

semmi baja a DPF emnek,tisztitas utan olyan mintha tok uj lenne az egesz.:)

a hiba gyokeret akarom kikuszobolni inkabb,de mivel en nem vagyok BMW szaki,nekem ido kell ameg megoldom,de megfogom oldani az tuti :)

Előzmény: *Krombi* (33553)
F27szerviz jún. 13. Creative Commons License 33554

A ketto nem ugyan az!

ha egy laptopba belenyulnak javitas celjabol,ott tutira tonkre tesznek tobb dolgot,mivel tobb millios berendezes kell a javitasahoz ami kb magyarorszagon csak nekunk van,illetve kissebb gepek amivel lehet valamit csinalni 5-10 embernek.

en amit csinalok a kocsin nem ganyolas tobb okbol sem.

igenyes ember vagyok,tehat olyannak kell lennie a kocsinak mint amilyennek lennie kell.

es hogy azert tisztabbal lassatok velem szembe,nekem van egy magyar nyelvu mesterszintu autodiagnosztikam,es melle egy full varialhato programozo is ami a kocsi araval vetekszik.

nem a hasamra utok par dolognal,es nem is vagyok egyszeru eset.

ha az egyszerubb megoldast valasztanam( kontarkodni akarnek) levennem DPF-et kivernem a belsejet,kiolvasnam compit ki irnam belole a DPF minden reszet gyokerestol,es veg a DPF es problemanak.

tehat abbol induljunk ki hogy minosegi ember vagyok :) 

Előzmény: mica-r (33552)
*Krombi* jún. 13. Creative Commons License 33553

szia,

F27,

találtam neked egy jó megoldást DPF-re:

http://www.ebay.de/itm/DPF-Dieselpartikellfilter-Ersatzrohr-Downpipe-M57N-525D-177PS-u-530D-218PS-/321414447352?pt=DE_Autoteile&fits=Make%3ABMW|Platform%3AE60|Type%3A530d&hash=item4ad5cb40f8

olcsó és a garázsban ki tudod cserélni, sőt a csőről még műbizonylat is van!!!

Programozást igényel, arra figyelj oda!

napi törödést viszont  ez is megkövetel magának: esténként majd törölgesd le a kormot a kocsiról....

Előzmény: F27szerviz (33551)
mica-r jún. 13. Creative Commons License 33552

Egy intim kérdés:

te mennyire örülsz, ha bevisznek hozzád javításra egy computert, vagy játékgépet, amin már egy laikus gyakorolta a forrasztást stb és nem nagyon van ép része?

Előzmény: F27szerviz (33545)
F27szerviz jún. 13. Creative Commons License 33551

Nemlatom a fejem felett a gloriat,de azert kosz :DD

Viszont hamar igy elbeszelgetunk,szerinted kellett volna valami hibauzenetnek lennie mikor DPF nelkul kocsikaztam vagy 30 Km?

mert erdekes modom megszunt a dpf hiba egybol ahogy anelkul mentem :)

elvben ha nincs ott milyen hibat produkalna az akna mellett fekudve :D

persze tudjuk hogy ez nem igy van.

dpf elott ill mogotte semmi jelado nincs,csak a homero elotte.

lehet eszresem veszi a kocsi ha nincs rajt?

Előzmény: ati530d (33550)
ati530d jún. 12. Creative Commons License 33550

isten vagy,te vagy az első aki valamit reagált a hozzászólásomhoz,már azt hittem csak én látom amit írtam!

:DDDDDD

Előzmény: F27szerviz (33549)
F27szerviz jún. 12. Creative Commons License 33549

Igy van,sot vannak markak amik rosszabbak ennel.

belolem csak neha a mereg szol mikor erzem hogy csak szivat a kocsi :)

viszont ultem en sok fele luxus kocsiba de az E60 viszi a premet rendesen.

Előzmény: ati530d (33547)
ati530d jún. 12. Creative Commons License 33548
Előzmény: F27szerviz (33545)
ati530d jún. 12. Creative Commons License 33547

Nem kell befosni,a többi márka ugyan olyan fos alkatrészekből építkezik(lehet az a karikás vagy a csillagos vagy a v betűs német márka,de mondhatnám bármelyik japánt is),hidd el hiszen javítottunk mindből eleget és nem kis bajok vannak ott sem!(és azt sem hiszem ,hogy az összes szar nálunk fordulna meg!)BMW-t pedig szerintem nem a cammogós öregek vesznek,ergo kapja mindegyik az ívet rendesen,akkor pedig időnként be is térdel!

Előzmény: Obici (33544)
bitangpower jún. 12. Creative Commons License 33546

Ne felejtsük el hogy ebbe a fórumba ( is mint más márkák fórumába ) csak azok az emberkék írnak akiknek éppen szar az autójuk.

Erre rátesz hogy van pár ember akinek mindig szar a kocsija. Ebből csak a fórum követésével annyit lehet levonni hogy az E60 a világ legrosszabb és legdrágább autója..

Akinek meg nemfutja / nincs BMW autója külön örömmel jár ilyen helyekre élvezkedni hogy mennyire jó is az Ő  ford opel suzu stb stb elfogó vadásza pár forintért..

F27szerviz jún. 12. Creative Commons License 33545

Ha keves kilometerrel vettem akkor szerencsed lehet.

akie volt az en kocsim,csak fekeztette olajcsere es uzemanyag ment a kocsiba.

210e Km megvettem es csakar honapig hagyott beken.

en mindent megvalva semmi durva hibam nemvolt eddig kop kop kop kop....

le is kopogom.

engem inkabb kis dolgok szivatnak egyfolytaba.

de aszem szimplan most az szivat hogy nem egeti el a kormot a szurom es ezert van ennyi bajom most.

raadasnak eszre vettem hogy tobb olajom van a kocsiba mint amenyit en tettem bele.

alitolag ez is rezben normalis dolog.

ugy erzem ameg van valami hiba uzenet a compiba nem regeneral es bekormosodik minden.

most mindent kicserelek benne ami hiba uzenetnek dob.

lenne is kerdesem valakihez.

lett egy uzemanyag elomelegito hibam,de nemtalalok sehol .

esetleg valaki tudna mutatni egyet hogy mibe faj es hol lehetne megnezni?

illetve van okkuszenzor hibam is.

honnet tudom meg hogy pozitiv vagy negativ erzekelo halt meg?

ebbol ujat vegyek vagy jo a bontott is?

Előzmény: Obici (33544)
Obici jún. 12. Creative Commons License 33544

Hát srácok.... Eléggé elkeserítő ez a sok negatív megnyílvánulás az E60-okkal kapcsolatban. Én elég sokat agyaltam a Quattro es az xDrive között, de lehet ha előbb olvasom itt a forum hozzászólásokat másképpen döntök....

Na mindegy.... 3 hónapja letettem a voksom a BMW mellett, majd az idő eldönti jól tettem-e. 

dynaudio jún. 12. Creative Commons License 33543

en 3éve ki szálltam a diesel bmw-ből mert szar úgy ahogy van.Többszörös multimilliomos lett egy kimondott bmw szerelő ismerősöm 2003 óta ezekből a szarokból.

a legnagyobb üzlet.

nem kell megsértődni de komoly szevizelés mellett ,hugyos 150e km-től már minden bajuk van!soha nem 100%-os.Ja,hogy cserélni kell mindent időben?!150ezertől milliokért?!van több más tipusú autóm, amikkel 2-3-400 ezernél sem kell reszketni,tökéletesek.

benzinest kell venni ha bmw-zni akarsz

F27szerviz jún. 12. Creative Commons License 33542

En tenyleg vicces jo arc vagyok :)

szeretek butykolni,ez bizonyitja az is ,hogy magyarorszagon eleg neves szamitastechnikai szerviz vagyok :)

amugy rajottem,hogy engem nemszeretnek az autok :)

volt egy mercim,mindig valami nyavajaja volt,utolso javitasom utan ugydontottem eladom elegem lett belole,akinek eladtam  3 eve csak tankolt bele es olajat cserelt benne :) vagyis utoljara megjavitottam az utolso bajat.

majd vettem egy titanium X et ugyan ez volt mindig valami kis bizba.. Elromlott  utolso javitas utan eladtam egy eve azota csak tankoljak.

garantalom ha ezt eladnam. Valakinek akkora szerencseje lenne az illetonek hogy semmi baja nemlenne egy darabig :) de megtartom mert szeretem,en akarom leelni ezt a kocsit,es a leelest nem ugy ertem hogy szetganyolva szethajtani,hanem ugy hogy idejet multan eladni jo kocsikent :)

Előzmény: G.Gambino (33541)
G.Gambino jún. 12. Creative Commons License 33541

Remélem, hogy tényleg csak egy vicces arc vagy és ezek az okfejtéseid mind csak a mulatság része.

Előzmény: F27szerviz (33539)
bakula85 jún. 12. Creative Commons License 33540

Szia!

Nekem is pontosan ezt csinálta az autóm pár nappal ezelőtt és feszt szabályozot cseréltek benne azóta jó. kb.50e munkával ha gyárit rakatsz!

Előzmény: ötharmincxd (33421)
F27szerviz jún. 12. Creative Commons License 33539

jocika 535 biztos jofej lehet :)

nos ma ismet boldog lehetek mert megint tokeletes az auto,,,kerdes meddig,es milesz a kovetkezo szivatasa :)

hatha erdekel valakit a problemam okozija/ okozoi?

reggel megneztem ujra hibakodokat,egy ligtomegmerovel tobb hibam volt a boldogsag kedveert :)

kiszedtem,mondom megnezem hatha csak koszos lett.

Szerencsem volt mert csak koszos lett,fektisztito sokmindenre jo,ahogy ide is jo lett.

ez a dolog megoldodott jelenleg,de majd kiderul hogy tenyleg csak kosz volt e vagy doglodik.

nos mivel ereztem a kocsin 1000-1500 kozott hogy huzna szerencsetlen de megsem engedi valami,csak azert is ujra levettem DPF -et.

latszatra semmit nemlattam,persze azert hamar levettem ujra kipucoltam ismet ezen mar nemuljon.

viszont beleneztem a DPF elotti csobe ami a katalizator fele ment es elegge kormos volt.

nemtudom miert,pedig a kocsi nem fustol akarhogy is taposom neki akar uresbe is.

gondoltam egyet,en elinditom szuro nelkul,mi is lehet a baj belole? Kb semmi.:)

elinditottam kocsit jo kis v10 motorhang elojott egybol :d duborgot mint atom gazpedalra raleptem es meglepodtem mert pillanatok alatt kiforgot tiltasig.:)

na mondom en megyek vele egy kort igy es megnezem van e ero Benne.

ahogy kigurultam utcara motor hibajelzes megszunt! A motorba akkora ero lett mint meg soha!

semmi mast namhallottam csak hogy sikitottak a gumik rajta es dobalta a farat meg harmadikba is :) rogton mentem is vele egy jo 30 Km tavot vartam mikor lesz hibauzenet a szurore.

aszem kimehettem volna a vilagbol mert a kocsi konyorgott hogy soha tobbet nemker belole :)

mire vissza ertem a katalizatorbol is kijohetett a 7 eves sz..r-is mert szepen kitisztult a cso is.

azert mivel kontar nemvagyok DPF-et visszatettem es a kocsi is megy szepen,bar DPF nelkul szerintem jo 10-15 loval tobb lehetett benne :)

kerdesem aki ert hozza...

nem kellett volna letiltani a kocsinak? Vagy hibauzenetet dobni?

mert ez nemhogy nem dobott de meg az is eltunt amit addig dobot :)

Előzmény: G.Gambino (33538)
G.Gambino jún. 12. Creative Commons License 33538

Önbizalomhiányban nem szenvedsz az biztos. :) Néha azt érzem, hogy Te Jocika535 vagy és csak a hangulatot akarod javítani. :)

Egyébként nekem 6,5 évig megvolt az E60 és a rendszeres szervizek mellett szinte csak a kopó és forgó alkatrészeket kellett cserélnem (ezeket leszámítva az önindító, a generátor, az akksi és a gyújtógyertya trafók adták meg magukat). Azt tehát cáfolom, hogy az E60 egy felgyújtani való autó, igaz az enyém benzines volt. Szerintem a diesel sem az, csak több szakértelmet és állandó odafigyelést igényel a rendszerének a bonyolultsága miatt, ez által fogyasztási előny ide vagy oda, drágább a fenntartása. Aki ezzel nincs tisztában, az qrva nagyot fog csalódni, ha diesel E60-at vesz (a DPF szűrő csak egy a sok csalódás közül, mert a tisztítással lehet ugyan xarakodni, de az egyetlen biztos és hosszútávú megoldás a csere), ha pedig az autó előélete sem ismert, még nagyobb cumira készülhet.

Előzmény: F27szerviz (33531)
F27szerviz jún. 12. Creative Commons License 33537

Nekem nincs huzva a kocsim.

gyari ertekek vannak bealitva figyelmen kivul hagyva mas elemeket,ami csak jo a motornak .

egyepkent ez a kocsi egy jol csomagolt hulladek,en mar rajottem.

a baj az hogy az ember beleul es kepes megfeletkezni arrol hogy 2-3 napja leszopatta a gazdajat.:)

a latcat ellenere az hogy en magam csinalom meg,attol meg mindenbol a legjobbat kapja amit megerdemelhet.

ha szervizbe hordanam,2 hetente mehetnek vele 3 napot annyi nyavajaja van neki,pedig tuti Km van benne es minden amit cserelgetek benne gyari alkatresz.

Előzmény: koontar (33536)
koontar jún. 12. Creative Commons License 33536

...meg egy erősebb chippeltetés is biztosan jól esne még neki. A fagyi előbb vagy utóbb de biztosan visszanyal!! :-D

Előzmény: F27szerviz (33528)
F27szerviz jún. 12. Creative Commons License 33535

Inkabb semennyire sem vagyok tisztaba a reszecske szurovel :)

van eleg komoly diagnosztikai felszerelesem,megtudok nezni mindent,ha tudom mit keressek/nezzek .

azt elfelejtettem irni joelobb,hogy mielott ez lett volna,volt hogy elojott es par kilometer utan meg is szunt a hibajelenseg.

vagyis lovak szetszaladtak,hibajelzes hibakod nelkul,majd kis ido mulva ismet minden okes volt.

most azt nezegettem,hogy minden vacak a katalizatoron van,a reszecskeszuro elott csak egy homero van ami jonak tunik mert felmegy kozel 200 fokra .

Előzmény: mica-r (33534)
mica-r jún. 12. Creative Commons License 33534

"Részecskeszűrő hibát ír"

ez nem hibakód meghatározás. Több hibalehetőség is van DPF-nél. Élő adatok elemzése kellene, stb.

Azért kerül majd sokba, mert nem teljesen vagy tisztában a részletekkel szerintem.

Előzmény: F27szerviz (33531)
ati530d jún. 11. Creative Commons License 33533

530d 2004 306d2 218LE

Megint meleg volt,és megint légzsák hibám van!A hibakód 9AF4(bal első övfeszítő szakadt).Ötlet?

Másik hiba  gyújtás ráadáskor 3FD0 (légtömegmérő hibás érték),új légtömegmérő,kábelek ok.?????

F27szerviz jún. 11. Creative Commons License 33532

En is ere gondoltam,csak kis megerositesre vartam hatha masnak is ez jutna az eszebe :)

Előzmény: szokes83 (33529)
F27szerviz jún. 11. Creative Commons License 33531

Nekem inkabb egyre jobban az jon le hogy az autogyartas  nem garmanba kezdodik.

amugy meg az hogy en javitom vagy szerviz kb semmit nemjelent.

max annyit hogy amit kicserelek benne tenyleg eredeti ( gyarinak mondott minoseg) es bele is van rakva. Nomeg nem kerul 100ezrekbe csak a keves szabadidombe.:)

ezt az autot szerviz sosem fogja javitani,max van a csomagtartoba 5 liter gazolaj,raontom es meg gyujtom. :)

Előzmény: G.Gambino (33530)
G.Gambino jún. 11. Creative Commons License 33530

Talán a szerencsétlen autó rá akar vezetni arra, hogy nem neked kéne szerelned. Ha már nekünk nem hiszel...

szokes83 jún. 11. Creative Commons License 33529

részecskeszűrőt szerintem csak a nyomásmérő szenzorok hibája miatt láthatja eltömődöttnek... szóval szenzorcsere...

F27szerviz jún. 11. Creative Commons License 33528

Nos nemtartott sokaig a boldog kocsikazas :(

ma reggel inditaskor bedobta a kis sarga motorhiba ikont.

elsonek  nem ertettem mibaja van mert a kocsi ment (rendesen).

aztan hamar eszrevettem mikor oda leptem neki,mikoris nemtortent semmi! :) szetszaladtak a lovak.

hazajottem megneztem hibalistat ami szepen meghosszabodott ujra.

akkuszenzor megint hibasnak latja,uzemanyag futo hibas.

es vegul 3 x mas mas koddal reszecskeszuro hibat ir.

reszecske szurot leszedtem tok tiszta,hibatlan belseje van.

kitoroltem hibakat  inditaskor nemjott vissza semmi hiba,majd mentem vele egy kort.

par lovacska megjott igaz messzesem ugy ment mint kellene.

majd kb 5 km utan ujra bedobta a hibat es szetszaladtak a lovak.

indul rendesen a kocsi,gyengen ugyan de megy rendesen.

most eppen mi a fene baja lehet?

szokes83 jún. 11. Creative Commons License 33527

igen már beszereztem a szabadonfutós ékszíjtárcsát a generátorra, mert ezen még fix van. úgyis szíjakat kell cserélnem, úgyhogy megnézem

Előzmény: F27szerviz (33526)
F27szerviz jún. 10. Creative Commons License 33526

Csak egy otlet.

nekem is bugott karrogott a kompreszor  ha bekapcsoltam,de miota a generatorra szabadonfuto kerult,azota az is csendes.

nemtudom mikoze a ket dolognak egymashoz,de szerintem  ahogy rangatja a fotengelyt ata dja a remegest mashova is es karrog valami olyankor.

ha szabadon futod van mar a generatoron akkor ez kilove,lehet csak nekem hagyta abba erre :)

Előzmény: szokes83 (33516)
lbalog01 jún. 10. Creative Commons License 33525

STEEEF! pls!

már 1-2szer panaszkodtam, hogy néha limpbe vágja a kocsi magát de egy kicsit most már több infót is begyűjtöttem, hátha könnyebb "távgyógyítani"! (E61 30d 2004 dpf kipakolva és kiprogramozva)

3 különböző hibát dob a kocsi de soha nem 1x-re:

- Ladedruckfuehler / Boost Pressure Sensor / Manifold pressure sensor, signal
        Code: 41AA

- Fehler: Throttle actuator / A throttle valve actuator, control
        Code: 4677

- Fehler: Charge pressure control error / Air-filling control / Air charge control, anomaly / Air-filling control, deviation / Air-filled deviation / TCU neg
        Code: 4521

kb. heti 1-2x dobja be valamelyiket, az elsőnél 41AA, nyilvánvaló a kocsi elgyengülése a többinél csak olyan "mintha nem stimmelne valami" pl. 225-körül lesz a vége, pedig 240ig szépen döcög felfele egyébként ha minden ok...

nem tudom lehet-e köze ehhez a problémához de az izzítás vezérlőm is gatya: code: 4212,4222,4232,4242,4252,4262, mivel már nincs dpf így nagyon nem erőlködnék télig a cseréjén hacsak nincs másra is hatással?

Szóval megköszönném ha volna valami javaslat? Békéscsaba sajnos nincs túl közel hozzátok a fizikai jelenlét megvalósításához..

-VasH0rbaN- jún. 10. Creative Commons License 33524

Tehát a lejátszó nem tudja lejátszani a DVD filmeket csak a dvd alapú navigációt és meg lehet valahogy csinálni hogy tudjak rajta filmet is nézni ?

Előzmény: kisatila (33523)
kisatila jún. 10. Creative Commons License 33523

DVD alapú a navi lemez.

Ennyi.

Előzmény: -VasH0rbaN- (33520)
R.I.P. Brian jún. 10. Creative Commons License 33522

Ki is esettt most ez a négyhengeres a képből. Jelenleg egy 525D-vel szemezek. :)

Előzmény: HG. (33502)
szokes83 jún. 10. Creative Commons License 33521

csak 1 venti van, de az jó, mert ha állóhelyzetben is bekapcsol a venti akkor annak nincs olyan hangja, illetve ha kinyomom a klímát azonnal megszünik a hang, gondolom a ventit meg nem rögtön kapcsolja ki.... de passz

Előzmény: Tihi82 (33517)
-VasH0rbaN- jún. 10. Creative Commons License 33520

Sziasztok !

Egy 530D van amiben van DVD lejátszó de ha beleteszek egy gyári DVD t nem játsza le érdekelne hogy ennek mi az oka tudtok segíteni ?:)   

reb el jún. 10. Creative Commons License 33519

Nekem is nexus 5 van es mukodik

Előzmény: GyulaVagyok (33512)
AMSOIL 309040000 jún. 10. Creative Commons License 33518

6.5" monitor csere multimédiás monitorra  / tolatókamera /

Tihi82 jún. 10. Creative Commons License 33517

Ventillatort nezted,hogy nincs-e lotyogese a tengelynek?

Előzmény: szokes83 (33516)
szokes83 jún. 10. Creative Commons License 33516

Nincs valakinek ötlete mi okozhatja, hogy a klíma alacsony sebességnél zúg!

Látszólag minden rendbe vele, hűt, hamar csinál hideget, csak alacsony sebességnél zajos.

Gáz és olaj lett cserélve benne, nyomás nem szökik egyébként.

Biztos hogy a zúgó/búgó hangot a kompresszor adja, mert ha menet közben kikapcsolom akkor azonnal megszűnik a hang is.

Mi lehet a megoldása?

hadam55 jún. 10. Creative Commons License 33515

Megszűnt a rázás, Hál'istennek.

Cseréltünk olajat + adaptáltuk az osztóművet de sajnos utána is ugyanúgy rázott.

Végülis kiderült, hogy teljesen rossz helyen kerestük a hibát mert a bal első/belső féltengely csukló volt kiszáradva + lóg is már sajnos. Kapott próbára friss zsírt és "jó" lett.

Köszi a segítséget mindenkinek!

Előzmény: Steeef (33485)
kisatila jún. 10. Creative Commons License 33514

Igen!

Ha jól tudom a gombot fel kell nyomni és hagyni hogy végigcsinálja a programot

Előzmény: Pavika78 (33510)
F27szerviz jún. 10. Creative Commons License 33513

Ugyan igy jartam en is,csak nekem HTC one-val volt ugyan ez.

sajna venni kell a kocsihoz egy iphone 5s-et azza tokeletesen fog mukodni automatikussan.

itt amugy is azt mondjak ehez az autohoz iphone dukal :)

Előzmény: GyulaVagyok (33512)
GyulaVagyok jún. 9. Creative Commons License 33512

Sziasztok,

Nexus 5 telefonom van, 2004-es E60-as 530D-m, összepároztattam őket, és az iDrive-ban látom, hogy Nexus 5 a phone-ok között, de ha csöng a telefon, akkor nem tudom kihangosítva felvenni  Sőt semmilyen telefonos contact nem jelent meg a communication-s részben.

Lehet ezeken a kis lcd kijelzősökön szoftvert frissíteni? Mondjuk, hogy bluetoothon menjen a zenelejátszás?

F27szerviz jún. 9. Creative Commons License 33511

Szia,nemtudom,nekem nincs tetoablakom,de szerintem sokat nem vesztesz ha kiprobalod :)

Előzmény: Pavika78 (33510)
Pavika78 jún. 9. Creative Commons License 33510

Szia,

ez tetőablak esetén is működik?

köszi

Előzmény: F27szerviz (33501)
bmwx5 jún. 9. Creative Commons License 33509

rendben! köszönöm! érdemes ebből bontottat venni? vagy csak új? febit ajánlottak nekem 49ezerért (új)!

Előzmény: Steeef (33508)
Steeef jún. 9. Creative Commons License 33508

Cseréljétek ki a kormányszög szenzort! utánna egy kódolás,kalibrálás (LWS a neve)

Steeef

Előzmény: bmwx5 (33507)
bmwx5 jún. 9. Creative Commons License 33507

köszönöm Steeef! az x5 4x4 lámpa problémára esetleg nincs ötleted?  e53 2004 3.0d? osztómű motort mondták nekem hogy abban a fogaskerék el van nyalva de ezt megnéztem leellenőriztem ott minden rendben! mondtak még abs jeladót is meg futómű állítást meg kormány dölésszög jeladót... ha nem lennénk egymástól ilyen messze el mennék hozzád de sajnos Pécsett vagyok! diagon a kormánydőlésszög jeladót hozta be..kalibrálás után kitörölhető a hiba de ahogy kitekerem jobbra aztán balra azonnal újra hibának dobja be.. (állóhelyzetben is) Pécsett a BMW szervízben már 3szor kalibrálták kitörölték minden alkalommal 10000 ft bánta! mos tmár a megoldást szeretném megtalálni! még annyit tudok ,hogy balra teljesen kitekerve a jeladó 612 fokot mér jobbra tekerve meg 619-620 fokot és akkor be is dobja a hibát.

nemrégiben vettem bele előre 2db féltengelyt utángyártottat a jobb oldali SKF a bal oldali valami no name.. ha bárki tudna segíteni azt szivesen fogadom mert már a hajam is kihullik! vagy ajánljatok valakit kihez fordulhatnék aki nem csak találgat! előre is köszönöm ( tudom nem ebbe a topikba való de a többi elég halott sajnos) üdv Jani

Előzmény: Steeef (33505)
kisatila jún. 9. Creative Commons License 33506

Szia!

"Régiek" talán azért nincsenek itt, mert váltottak.. Nem feltétlen az "Emesék" miatt.

Igen is hasznos ez az infó,mert még mindig vesznek az emberek E60/61-et és jönnek ide.

Lehet ,hogy te tudtad ezt de nekik még új a dolog.

Üdv!

Előzmény: bogusz (33503)
Steeef jún. 9. Creative Commons License 33505

Szia! Ha kormányváltósat szeretnél azt kábelezni is kell,sima multi helyett M-es vagy sport multi cserélhető. Ha nem volt multikormányod akkor kell egy SZL modult is cserélni,ebben az esetben szükséges a programozás is.

Steeef

Előzmény: bmwx5 (33500)
F27szerviz jún. 9. Creative Commons License 33504

En is tudok uszni,csak most epp nemjutott az eszembe. :)

Előzmény: bogusz (33503)
bogusz jún. 9. Creative Commons License 33503

Hát ezt tényleg senki sem tudta...Köszönjük Emese. Nem csodálkozom, hogy a "régiek" közül szinte senki nincs már itt, ezen a fórumon.

Előzmény: F27szerviz (33501)
HG. jún. 9. Creative Commons License 33502

de a négyhengeres dízelt még emésztem. Igaz, feleségem Passatjában is az van és nincs bajom vele

Van a családban olyan, a CR-es Passat 2.0 d csendesebb, mint egy E60 520d...

Egészen biztos vagyok benne, hogy a BMW direkt csinálja, hogy egy kicsit bántó legyen a 4 hengeres dízel hangja és járása, mert amúgy jól megy, keveset fogyaszt, ha még halk és selymes is lenne, ki venne nagyobb motorral...?

De pl. a Toyota Avensis 2.0d nem teheti meg ugyanezt, mert náluk nincs tele a padlás mindenféle sokturbós nagydízelekkel, ergo az olyan halk, hogy alapjáraton alig veszem észre, hogy dízel...

Előzmény: R.I.P. Brian (33469)
F27szerviz jún. 8. Creative Commons License 33501

Nos ablak problema megoldodott.

ahogy latom senkisem tudta a valodi megoldast,hiaba olvastam itt vissza mindent.

sem az 5 sem a 7 masodperces dolog nem mukodik.

egy BMW szervizes elarulta a titkot hogyan kell resetelni es magatom megtanul mindent az az ablak ahol ez a problema van.

hogy kesobb masnak is meglegyen,nekeljen rohannia szamitogepeshez vagy szervizeshez ezert ide leirom. :)

kulcs bedug,gyujtasra tesz.

bekell ulni ahoz az ajtohoz,ahol az ablak problema van ajtot bekel csukni mind a 4-et.

az ablakot lekell huzni koppanasig ,es pontosan 17 masodpercig lenyomva kell tartani! Nem 16 es nem is 18!

ha ez megvolt meg egyszer megkell huzni az ablakot lefele!

ekkor az ablak elindul felfele koppan egyet,majd lehuzza,koppan egyet,ismet fel es lehuzza sajat magatol.

ha ez megvolt mar uzemel is rendesen :)

bmwx5 jún. 8. Creative Commons License 33500

sziasztok!

meg tudja mondani valaki, hogy e60-ban a sima kormány helyére M-es kormányt veszek az tökéletesen fog működni? mármint a gombok meg minden. Pécsen a BMW-nél azt mondták nekem ,hogy nem lehet felprogramozni a kormányt a másik helyére és nem fog működni! szerintetek?

F27szerviz jún. 8. Creative Commons License 33499

Tudna valaki segiteni?

az elobb kulcs gombnyomasra a ball hatso ablakom nem ment le magatol,tobbi igen.

aztan a muszerfalon egy felkialto jellel irta is hogy az nem ment le.

kezzel letudom huzni,de szakaszosan csak,vagyis megnyomom lejeb jont 5-8cm majd megall es igy le is fel is huszhato.

mitortenhetett vele? 

Programozni kell vagy megdoglott valami benne?

ha programozni kell,akkor tanithato onmagaban vagy kabelen lehet csak?

ati530d jún. 7. Creative Commons License 33498

e60-nál fordult elő valakinél,hogy a tűző napon hagyott autó indítás után légzsák hibát reklamál?Diag. vezető övfeszítőjét írja be múló hibaként.(övfeszítő kapufa?).Valaki inpa telepítésben tudna tanácsot adni?

Mewo jún. 6. Creative Commons License 33497

Van valakinek kedve kijönni a holnapi totalcar pályanapra?

Kt25D jún. 6. Creative Commons License 33496

Igen én is úgy gondolom egy porlasztó felújítás nem fog sok eredményt hozni de itt sajnos többről lesz szó ugyanis sz*ar az összes gyújtógyertya is. Amikor felujitáson lesznek a porlasztók akkor megy majd bele az új 6 db és majd vissza a  már felùjított csúcsok és fel az új szívósor. Na és ezenfelül rossz a turbonyomásom is. Ott még nem nézték meg minlehet a gond a szerelőm nagyon profi amint raer megnezi és remélem sikerül helyre hozni a gyári értékeket. a hasznàltauto sajna ilyen :/ egr-t os tisztít majd. Most itt vagyunk Egerben hétvégére 10-es átlaggal jöttünk le 150km/h. Imádom az autót egyszerűen gyonyoru de ha nem változik meg akkor 35d és akkor az már adjon is cserébe!!

kisatila jún. 6. Creative Commons License 33495

Szerintem nincs, bolondok lennének alkatrészenként eladni.

Válltókarterban is lehetne kivehető szűrő, de ők beleeszkábálták..

Előzmény: ati530d (33493)
diagman jún. 6. Creative Commons License 33494

Hello!

Ha jól tudom a korrekciós értékeknek -5.0 és +4.0 között kell lennie, az a 2.0 valóban rossz de a többi elmegy szvsz.....biztos hogy ez nem jelent litereket.

üdv

Előzmény: Kt25D (33487)
ati530d jún. 5. Creative Commons License 33493

Lehet kapni 530d szívósorhoz valamiféle felújító készletet?Van egy szívósorom,akkor megcsinálnám pótnak!

AMSOIL 309040000 jún. 5. Creative Commons License 33492

telefon tartalma a gyári kijelzőn :

Kt25D jún. 5. Creative Commons License 33491

Köszönöm! LE még nem szedtük csak látni hogy folyik az olaj rendesen. Ha szét lesz szedve és esetleg a pillangó szelepek egyben vannak nem lehet megoldani egy tőmítéssel? 90.000 km nél volt már szívósorcsere most 160.000. van benne. Ha kell mindenképp megveszem az újat csak ha megoldható egy tömítéscserével is...nemtudom

ati530d jún. 5. Creative Commons License 33490
Előzmény: Kt25D (33486)
Kt25D jún. 5. Creative Commons License 33489

Köszönöm! Holnap hívni foglak! Üdv.

Steeef jún. 5. Creative Commons License 33488

Mi újítunk fel CR injektorokat! Kontaktomat megtalálod a honlapunkon! Steeef

Előzmény: Kt25D (33486)
Kt25D jún. 5. Creative Commons License 33487

Kt25D jún. 5. Creative Commons License 33486

Sziasztok! Ma sikeresen atvesézték az autóm, gépre is rákötötték. Hát van baj. Én írtam korábban hogy sok a fogyasztásom. Elsősorban szívo sor csere mert abbol folyik az olaj aztán rosszak a gyertyak az autoban és 1 db porlasztó nagyon rossz értéket mutat egy másik pedig rossz értéket. Sajnos az én szerelőm bennt van a wallisnál és ott nem tudnak a porlasztóval mit kezdeni vagyis kötve van a keze. Sürgősen szükségem lenne egy szakemberre aki rátudna nézni a porlasztókra és akkor már egyben a gyújtásra is vagyis a gyertyak cseréjére is. Szívosort esetleg tud valaki jó áron? Köszönöm segítségeiteket! Üdv.

Steeef jún. 5. Creative Commons License 33485

Már megírtam a megoldást Neked!

Steeef

Előzmény: hadam55 (33480)
F27szerviz jún. 5. Creative Commons License 33484

Sracok letezik olyan biztositek a kocsiba ami csakis es kizarolag az onindito relejehez teheto?

bylow80 jún. 5. Creative Commons License 33483

bmw520dd-nek is köszi a választ, meg neked is !

Igen közben rá találtam én is erre az oldalra, és ez bizonyul a legolcsóbbnak és népszerűnek.

Jaja hallottam már én is hogy a "nem Német " emberkéktől ÓVAKODNI kell, de hirdetés alapján elég nehéz ezt ki szűrni, de biztos lehet rá találni meg oldást.

Most 1 kicsit meg égettem magam a diesel autóval, (előző sem folt felhőtlen) és gondolkodom 1 BENZINES behozatalán.

El kezdem nézelődni és majd látjuk lesz e belőle valami...

Előzmény: Obici (33467)
szokes83 jún. 5. Creative Commons License 33482

Ha keres valaki akkor van egy eladó szép állapotú balos dynamic xenon lámpám e60-hoz. üresen elektronika nélkül 35e

reb el jún. 5. Creative Commons License 33481

Osztomuvet lehuztatok? 1 csati az egész

Előzmény: hadam55 (33480)
hadam55 jún. 5. Creative Commons License 33480

Update: 

Mértünk kerék(gumi) kerületet első és hátsó tengelyen, a különbség 30mm volt. Tettem fel 4 új gumit, gondolván ez egy 4x4-es autó, biztosan ez lehet a probléma. 

Nem ez volt...

Továbbra is rángat (OLDALIRÁNYBA)  gyorsításkor ha fent van az első kardán. 

Osztómű, váltó hibakódot nem ad. Gyorsításkor egyenletesen gyorsul, fordulatszám nem ingadozik. 

Valakinek ötlete? 

Előzmény: reb el (33456)
Szilárd99 jún. 5. Creative Commons License 33479

1 ilyen program és kütyü jó lenne vásárlás előtt!

jlaci74 jún. 4. Creative Commons License 33478

Ha érdekel egy korrekt 530d touring akkor keress.

Üdv. Laci

Előzmény: R.I.P. Brian (33477)
R.I.P. Brian jún. 4. Creative Commons License 33477

Ezt én is felvetettem magamban. A szívem szintén a hat hengerhez húz, de az biztos, hogy már csak ritkán használnám ki. Elég nagy váltás lesz így is a szívó benzines V6 helyett a dízel, de mivel a BMW számomra ismeretlen terep, nem feltétlen mernék egy garantál 105e km-t futott gép helyett egy bizonytalanabb előéletű 200e+ km-t futott 30, vagy 35d-t választani.

Persze itt is kérdés, hogy mi a jobb. egy fullos, kevesett futott, leelenőrizhető, magyar 520d 4M-ért, vagy egy sokat látott 530d valamivel 3M felett és 1M-ért rendbe tenni.

Előzmény: Istvan535 (33475)
R.I.P. Brian jún. 4. Creative Commons License 33476

Ezzel megint sokat segítettél.

A hirdetésben ez szerepel: "GYÁRI M-SPORTPACKET, M-KÜLSŐ-BELSŐ, M-ES MULTIKORMÁNY, M-SPORTFUTÓMŰ, M-AERODYNAMIC CSOMAG", de gondolom ettől nem leszünk beljebb. A felni az 18-as. Mondjuk a mostani Signumon is ez van. Nekem még pont határeset itt Budapesten. Emiatt tartok tőle, hogy egy keményebb futóművet már nem élveznék.

Megpróbálok kicsit közelebb jutni a célhoz és ahelyett hogy itt rontom a levegőt, holnap rájuk csörgök. :)

Előzmény: lbalog01 (33474)
Istvan535 jún. 4. Creative Commons License 33475

Hát nem tudom.....nekem a 35D-ben gyári m futómű van 19-es kerekekkel, de az elmúlt lassan hat év alatt semmi bajom nem volt sem a futóművel, sem a kerék mérettel pedig elég sokat megyek nem csak a fővárosban, hanem alsóbb rendű utakon is. Még görgőzni sem kellett, most ellenőriztettem tavasszal...... Pedig szoktam "haladósan" közlekedni.

Személy szerint én nem az m-es futómű miatt "aggódnék" , hanem a 20-as négyhengeres motor miatt, mivel nálam a BMW 6 hengertől kezdődik. De kinek a pap, kinek a ......

Előzmény: lbalog01 (33474)
lbalog01 jún. 4. Creative Commons License 33474

Szerintem csak a próba után dönts, asszem olyan hogy "M-es sport futómű" opció nem nagyon van, az a kocsi ami alatt az a futómű van, az egy valódi M-es BMW, de abba nem a 20D-motor dohog....

Szóval a menetkomfort mindenkinek mást jelent, nekem a 30D e61-ben egy "S226A SPORTLICHE FAHRWERKSABSTIMMUNG" nevű opció van, szerintem a kiszemelt is ez lehet. 18"-as kerékkel valóban kerülgetősebb vele a pesti sztráda, de a gyári 16" már kezelhető. Az aszony 2008-as 120D-je, P337A M SPORTPAKET, S704A M SPORTFAHRWERK, S715A M AERODYNAMIKPAKET, S710A M LEDERLENKRAD, S2MHA M LM RAEDER DOPPELSP. 208 M MISCHB már eléggé "M"-esre sikerült. Az utolsó opció a 18-as M-es kerék hátul 245/35r18 elöl 215/45r18....na ez már szinte vállalhatatlan a nem kifogástalan aszfalton...

Viszont egész jó ez a177 lovas 20d. Múltkor vizes aszfalton, teljesen üres 4 sávos kereszteződés ben teljesen kinyomott DTC-vel 270fok fordulat után tudtam csak megfogni...:)

Előzmény: R.I.P. Brian (33473)
R.I.P. Brian jún. 4. Creative Commons License 33473

Ettől tartottam én is. Sajnálom, mert minden másban nagyon ígéretes lenne az autó, de a menetkomfort nekem Budapesten belül legalább annyira fontos, mint autópályán. Ha hétvégén még meglesz, talán elmegyek kipróbálni. Ritka a leinformálható, ennyi évesen csak 105e km-t futott autó.

Előzmény: W204vmc (33471)
R.I.P. Brian jún. 4. Creative Commons License 33472

Köszönöm! Még csak ismerkedem a típussal, szóval hasznos infó. :)

Előzmény: kisatila (33470)
W204vmc jún. 4. Creative Commons License 33471

Szia ,

en szinten 2007 vegi E61 et vettem, "sportos futomu hangolas "al, ami tudtommal valahol a normal es az M futomu kozott van. En azt tapasztaltam, hogy jo utakon kellemes es stabil ez a fajta futomu, de rosszabb uton mar ez a hangolas is tul razos/kemeny, gondolom az M-nel meg rosszabb- mar annak, aki kenyelemre vagyik.

Az atvizsgalas feltetlen ajanlott, ott (ha valoban szakertok) fogjak tudni, mit nezzenek. Ettol fuggetlenul nezesd meg a termosztatokat (2 db) a kornyezetemben levo 5 autobol 4 -nek hibas volt...

De a vizhomerseklet ellenorzeset Te is el tudod vegezni, ehhez tenyleg vissza tudsz olvasni,  itt el is magyarazzak, hogyan kell:

www.youtube.com/watch?v=R6k511PBmrU

sok sikert!:)

Előzmény: R.I.P. Brian (33465)
kisatila jún. 4. Creative Commons License 33470

Szia!

Mindegyik kombi hátul légrugós.

Nem kell ahhoz M.

R.I.P. Brian jún. 4. Creative Commons License 33469

Köszönöm, a választ!

Tudom, hogy rengeteg hasznos infó van a topikban, és igyekeztem is előzetesen kulcsszavakra keresni. Sajnálom ha zavaróak már az ehhez hasonló hozzászólások, de építkezés közben vagyok, kevés emiatt az idő, ráadásul a kinézett BMW is most eladó, így nem volt egy hetem a 30.000 hozzászólás végigolvasására. 

Minden autómnál hasonlóképpen jártam el. Készülök az elején a költségekre. Eddig is nagyobb autóim voltak, de ez lesz az első dízel. Korábban Volvo S60 2.4T, most meg egy Opel Signum 3.2 V6 van.

Ez a kocsi nagyon tetszene, minden benne van amire vágyom, de a négyhengeres dízelt még emésztem. Igaz, feleségem Passatjában is az van és nincs bajom vele, de akkor is... :)

Előzmény: lbalog01 (33468)
lbalog01 jún. 4. Creative Commons License 33468

Hali!

A "bömi vásárlás előtt állok, mire számítsak?" kérdéskör állandóan felmerül, elég visszaolvasni és bőven van válasz, de igazából azt kéred tőlünk, hogy az egész topikot soroljuk fel...hiszen ezekről a problémákról szól /némi reklámmal vegyítve :) / az egész.

De, hogy építő hozzászólás legyen: nekem is ilyen futómű van a kocsim alatt és 300e km-nél még semmi komoly gondot nem okozott. Néhányan a kompresszorral bajlódtak de nem jellemző hiba. Az elektronika, dpf, autováltó és a motor lesz a hunyó.

Összefoglalva: nézesd meg, és tegyél félre minimum fél millát a kb. 1 év alatt megjelenő hibákra.

Akkor nem lesz rémálom az álom autóból...szvsz.

Obici jún. 3. Creative Commons License 33467

Én is a mobile.de-n találtam az autómat...... Meg az előzőt is :-)

Arra figyelj majd, hogy a török meg a lengyel kereskedők semmivel sem különbek, mint a magyar fehérkavicsosok......

Én BMW márkakereskedésből vettem, így nem volt zsákbamacska.... Igaz picit dragabb is volt, majd kiderül megérte-e.

Előzmény: bylow80 (33463)
bmw520dd jún. 3. Creative Commons License 33466

A legtöbbet itt találod:http://www.mobile.de/

van kereskedés is meg privát!

Előzmény: bylow80 (33463)
R.I.P. Brian jún. 3. Creative Commons License 33465

Helló Hölgyek és Urak!

Autóvásárlás előtt állok és komolyan gondolkodom egy használt  beszerzésén.

Meg is akadt a szemem egy minden földi jóval felszerelt, 2007 végi, keveset futott, leinformálható, kombi 520da M-Sport autón.

A "gondom" a M-es sport futómű légrugóval, automata szintszabályozással.

Családos emberként a lényeg már nem a hajtás. Fontosabb, hogy kényelmesen kiszolgáljon engem és a családomat.

Mennyire problémás ez a futómű a magyar és azon belül is elsősorban budapesti utakon?

Valamint mi az amire egy ilyen idős, valamivel 100e km felett futott autónál mindenképp odafigyeljek?

Természetesen a vásárlás előtt mindenképp elvinném egy jó szervizbe átvizsgáltatni. Ha tudtok javasolni ebből is megfelelőt, úgy megköszönöm.

bmwx5 jún. 3. Creative Commons License 33464

szia Steeef!

volna egy nem ebbe a topicba való kérdésem hozzád! mivel más helyet nem találtam ahol írhatnék neked! van egy x5-ösöm e53 2004 3.0d ami olyan hibát produkál hogy folyamatosan írja a 4x4 hibát. diagra tettük ott a kormánydölésszög szenzort írja. okozhatja-e rossz futóműbeállítás? mert nekem azt mondták hogy igen csak hozzáértő véleménye érdkelne miket érdemes megnézni mielőtt vennék új jeladót. hátha nem az a rossz! előre is köszönöm

Előzmény: Steeef (33452)
bylow80 jún. 3. Creative Commons License 33463

Ha Németországból szeretnék be hozni kocsit , akkor melyik honlapon érdemes leginkább nézelődni?

mtomp jún. 3. Creative Commons License 33462

Kedves Fórumtársak

520i-m olajcsere előtt néha-néha bejelezett alacsony olajnyomást. Megtörtént az olajcsere, még pluszba olajnyomás érzékelőt is cseréltettem, viszont az alacsony olajnyomás bejelzése azóta sűrűsödött, konkrétan a motor ha eléri a üzemi hőmérsékletet, szinte minden erőteljesebb fékezésnél bejelez. Egy cseppet már idegesít. Valaki tapasztalt már hasonlót?

Kt25D jún. 3. Creative Commons License 33461

Durva ezekkel a kerekekkel!!;) Mintha kicsit magasabb is lenne. Jól néz ki!

szokes83 jún. 3. Creative Commons License 33460

valószínűleg fejcsere a dvd-ben

Előzmény: micigabor (33458)
3.d jún. 3. Creative Commons License 33459

Így nézki a 20-as kerékkel.

Előzmény: Kt25D (33457)
micigabor jún. 3. Creative Commons License 33458

Srácok az mitől lehet ,hogy a navi allig akarja felismerni a dvd-t és sokszor kiírja hogy olvasó hiba. sokszor 10x bekel raknom mire jó lesz  mit lehetne vele csinálni több dvd-vel is próbáltam nagyon idegesítő  .

Kt25D jún. 3. Creative Commons License 33457

Zsolti nekem van telefon konzolom es engem zavar, kellene a tárolóhely de azt nemtudom milyen telefon való bele. 

3.d akkor neked lett helyette masik? Arulni nem akarom idén valószínű már marad ez aztan télen kilrobálom kis kerékkel:)

reb el jún. 3. Creative Commons License 33456

Nekem nem ráz hanem koppan egyet olyan, mint amikor gumikalapáccsal alulról ütnék. Ez jelen van hirtelen gázadásnál illetve amikor elveszem a lábamat a pedálról.

Hardy OK

Difi szilent cserélve lett (amúgy ketté volt szakadva több helyen is)

Difi panaszkodott olajra azt is kicseréltuk

kis kardánom cserélve lett.

Váltó fel lett ujítva

dobd át privatban a telefonszámod

Előzmény: hadam55 (33455)
hadam55 jún. 3. Creative Commons License 33455

Az első kardánt vettük le, úgy is bedobta a a 4x4 hibát, viszont akkor teljesen megszűnt a rázás.

Te mivel próbálkoztál idáig?

Előzmény: reb el (33453)
hadam55 jún. 3. Creative Commons License 33454

Milyen kuplungra gondolsz? Az osztóműben lévőre?

Olajcserébe van valami, mert ha szar az olaj és elvesztette a viszkozitását akkor ragadhatnak már a dolgok ott bent...

Esetleg menesztőtárcsa hibája vagy difi? Bár egyenes úton sem gyorsításra, sem egyenletes haladásnál nem húzza a kormányt.

Előzmény: Steeef (33452)
reb el jún. 3. Creative Commons License 33453

Osztomuvet huzzatok le es nezzetek meg, hogy utana is fennáll-e a hiba? Ha lehuzzatok akkor 4x4 hibát fog dobni de ugyanugy tudsz vele menni hatsokerékkel. Hasonlo cipoben jarok..

Előzmény: hadam55 (33451)
Steeef jún. 3. Creative Commons License 33452

Osztómű hiba! Kuplung csúszás,olajcsere+adaptálás segíthet rajta.

Steeef

Előzmény: hadam55 (33451)
hadam55 jún. 3. Creative Commons License 33451

Sziasztok!

E60 530xd-nél(2006) találkozott már valaki olyan problémával, hogy gyorsításkor ráz az autó(mint amikor szálszakadásos a gumi).

Levettem az első kardánt akkor megszűnt a hiba. A régi biztos, hogy rossz volt, előző tulaj nem javította hanem taknyolta inkább...

Vettem egy bontottat, tegnap raktam fel de gyorsításra elég durván ráz ezzel is...

Lehet esetleg féltengely? osztóműnél csapágy? ötletem sincs már...

3.d jún. 3. Creative Commons License 33450

Ha érdekel 17gyári alu nekem van, (20-as tettem fel hejette).

Előzmény: Kt25D (33437)
G.Gambino jún. 3. Creative Commons License 33449

Sziasztok,

Ha kell valakinek LCI előtti (2003-2007-ig gyártott E60-ba) I-Drive (gomb és teljes szerkezet) és/vagy business navihoz board (kis kijelző), az dobjon rám egy e-mailt. Anno profra cseréltem a business navimat és megmaradt. Jelképes összegért odaadom. Most találtam meg a garázsban. :)

atiTDI jún. 3. Creative Commons License 33448

Az már nincs meg, de tudok segíteni. Keress meg mailben: bmwcucc kukac gmail.com

Előzmény: 01Gyurmi (33444)
Kt25D jún. 2. Creative Commons License 33447

Hát köszönöm szépen a részletes infót! Holnap meg is nézem!Minden jót!

Istvan535 jún. 2. Creative Commons License 33446

Titkos menű előhívása egy kódsor alkalmazása, ha rákeresel itt a fórumban már többször többen leírtuk, de röviden a lényeg:

Folyamatosan nyomva tartod a műszerfalon a kilométer nullázó bal oldali gombot amig olyat nem látsz, hogy 01-es menü. Ha ez megvan elnyomkodod egyesével a 19-es menü pontig ( legalábbis azt hiszem, ha nem majd mások javítanak) amikor ideérsz az alvázszámod utolsó öt számjegyének összegét bepötyögöd (pld 29.) ha ez megvan elnyomod a 7-es menü pontig indítás és írja a víz hőfokot a következő leállításig. Ha így nem volt érhető youtube/kereső csomó feltöltést találsz róla.

A víz hőfokot nem nagyon érzed, inkább ha a befecskendező rendetlenkedik, ennek egyik hibája lehet az adott fordulaton (pld. tempomatnál) pici ingázás, rángatás majd ismét egyenletes járás, de a szakik majd ebben is ponosítanak.

Steef-et megtalálod itt a fórumon, egyébként BMW márkaszervízben dolgozik Budán, de otthon is javít a faterjával, igazi patika műhely, dízel diagnosztikára és javításra specializálódva.

Előzmény: Kt25D (33443)
zsolti_75 jún. 2. Creative Commons License 33445

Kt25D: nekem van egy garnitúra style 122 felnim.

Továbbá keresek Nokia6300-hoz való telefontartót könyöklőbe, esetleg 6230-hoz valót tudok adni cserébe.

E-mailem publikus.

01Gyurmi jún. 2. Creative Commons License 33444

Szia atiTDI !

Megvan még az eladó MULF modulod ? Ha igen , programozásban is tudsz segíteni ?

Előzmény: atiTDI (31674)
Kt25D jún. 2. Creative Commons License 33443

Nagyon szépen köszönöm. Ezek olyan jelenségek amit üzem közben nem észlelek? Ezt a titkos menüt hogyan tudom előhívni a hőfokkal kapcsolatban? Köszönöm még egyszer, holnap délután kötik fel gépre meg átnéznek mindent remélem ezeket ott is kijelzik. Ha nem akkor az általad ajánlott Úriember.

Istvan535 jún. 2. Creative Commons License 33442

Üdv,

Ez azért nem olyan rossz fogyasztás, nekem is volt 25-ös kb ennyit evett.

Ami segíthet szerintem:

1.) Ellenőrizni a viz hő fokot a titkos menűben, ha 85-90C alatt van akkor termosztátok cseréje.

2.) Befecskendező diagnosztika (Steef-et ajánlom) és ha kell felujítás (erre is őt ajánlom). 

Saját tapasztalat, hogy tökéletes vízhőfokkal és felujított befecskendezőkkel a fogyasztás több mint egy literrel csökkent.

Üdv: István

Kt25D jún. 2. Creative Commons License 33441

Helyesbítek Hungária krt. és a Dráva utca mert itt napi szinten megyek és borzalom.

Kt25D jún. 2. Creative Commons License 33440

Igen, az már nem sokat számít csak hát ezek az utak főleg a Hungárián és a Dózsán, de persze az már jó lenne 225/50

Obici jún. 2. Creative Commons License 33439

Hali!

Nem tűnik ez olyan vészes fogyasztàsnak szerintem.....

Viszont a gyári méret az 225/50 R17 nem pedig 225/55...... De gondolom nem dől össze a vilag ha ballonosabb gumit teszel fel, max. kevesebbet mutat a km-óra.

Kt25D jún. 2. Creative Commons License 33438

A blokkoló pontosan úgy működik ahogy szlaca9 írja! Nekem is egy 5 fejes blokkolóm van elől hátul és úgy működik hogyha jelez akkor kemény 7mp em van lassítani és egyben ki is kapcsolni mert utána blokkol és akkor szívás ha kiszúrják. Persze én nem igazán használom mert inkább betartom a sebességhatárt na meg a biztonság elsősorban. Autó pályán is majd ha nagyon sietős csak akkor. Ha csakúgy az utcán betalálna a rendőr vannak hozzá hivatalos papírok hogy tolató radar van felszerelve, mikor és hol szerelték. Nekem egy kérdésem van ezzel kapcsolatban. Hogy áll a rendszer a fix traffipaxokkal?? 

Kt25D jún. 2. Creative Commons License 33437

F27szerviz köszi az ajánlatot én 17-es re gondoltam nyáriban, télire esetleg 16 mert áll itt a garázsban egy M es azon 16-os nyári van azzal mászkál és hát.....na mind1:) Szóval nekem 17 es lenne jó igazán és 225/55.
Na és tegnap bróbáltuk Budapest-Vác-Budapest ebben néha haladósan többnyire normál tempóban és ez lett az eredmény. 

Csona jún. 2. Creative Commons License 33436

Nekem az órát és dátumot eleinte csak hetente felejtette el, majd naponta, aztán minden gyújtáslevételnél... a gondot szoftverfrissités oldotta meg.

Előzmény: ötharmincxd (33432)
Istvan535 jún. 1. Creative Commons License 33435

Üdv,

Erre nem tudok pontosan válaszolni, mivel több napra otthagytam az autóm Steefnél injektor felujításon. Ha már ott volt megkértem, hogy a DPF tisztítást is csinálja meg, bár nem indokolta semmi azon kívül, hogy 180E km volt akkor benne. Nem jelzett hibát, nem volt eltömődve Steef szerint még bőven határértéken belül üzemelt, de ha már ott volt megkértem, hogy oldja meg ezt is.

Nem hiszem, hogy nagy "művelet" lenne, mivel Steef nem tiltakozott, simán megoldotta. Az ára sem volt vészes talán 15 ezer, ha jól emlékszem.

Üdv: István

Frigyes Mester jún. 1. Creative Commons License 33434

Sziasztok!

István teljesen jót mond, nekem (is) az EGR vezérlő mágnesszelep döglött be, ez okozta az eltömődést, Steef intézte a cserét és a DPF tisztítást. Azóta minden rendben.

F.M.

F27szerviz jún. 1. Creative Commons License 33433

En a sajatom pucoltam ki,nagyabol a leszedes tisztitas visszarakas 3 ora ossza.

ötharmincxd jún. 1. Creative Commons License 33432

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget!

Az ultrahangos tisztítás DPF esetében hogy működött?

Mennyi időt vesz igénybe?

Előzmény: Istvan535 (33431)
Istvan535 jún. 1. Creative Commons License 33431

Üdv,

Nekem magas emissziós érték hibát akkor írt, amikor a szívósor alól szivárgó olaj tönkre vágott egy mágnes szelepet, ami az EGR-el van összefüggésben.

Márkszervíz alőször DPF szűrő cserét javasolt, de én szerencsére elvittem Steef-hez ő jött erre a mágnesszelep hibára rá, azt kicserélte (kb 40E Ft volt) azóta is hibátlan. Még eredeti a DPF 230E kilométer van az autómban (200E km-nél ultrahangos tisztítás, az is Steef-nél) szerencsére nincs bajom vele. Szerintem mindenképp beszélj vele, fog segíteni.

A hibaüzenetek szerintem is akksi hibák, én azzal kezdenék.

Üdv.: István

Előzmény: ötharmincxd (33426)
F27szerviz jún. 1. Creative Commons License 33430

Ennyire ne rohanj elore hogy mindent cserelgetni keljen.

nemhiszem hogy egy hulladekot vettel volna ha joalapotban van!

valami nem okes az biztos mert szerintem max 7-8 litert ehetne.

a 20 d azoknak valo aki megelegszik a kis motorral es beeri 163-185le vel.

nemhiszem hogy egy 25 motor dupla annyit enne mint egy 20as.:)

az a 12liter erezd el a hajamat lenne egy 535d nel talan tuningolva :)

Előzmény: Kt25D (33416)
F27szerviz jún. 1. Creative Commons License 33429

Nekem van gyari 16" felnim gumistol jo allapotban,ha le akarod cserelni keress meg mailba cserelhetunk is es ha tetszik a tied akar ra is fizetek valamenyit :)

nekem gyari M3 van rajt jelenleg.

Előzmény: Kt25D (33415)
szlaca9 jún. 1. Creative Commons License 33428

Úgy működik ha bevan kapcsolva,hogy bemondja magyar nyelven h milyen lézerrel mérnek rád,amikor te még nem is látod,fékezel, kikapcs,aztán visszakapcs. és mehetsz tovább,blokkol folyamatosan amíg te nem kapcsolod ki.Meglehet úgy is csinálni,hogy némítja a rádiót is bármekkora hangerőn is szól,+az A oszlop tövében van egy állapotjelző kis led,ami más színnel villog ha bemértek.

Egyébként meg tolató radarként funkcionál az első 30 másodpercben csak aztán élesedik a védelem.

Előzmény: fetitaco (33422)
reb el jún. 1. Creative Commons License 33427

Kipuf ellennyomast nezzetek mielott leszeditek a DPFet. Van ultrahangos tisztitas is mar jokat hallottam rola.

Előzmény: ötharmincxd (33426)
ötharmincxd jún. 1. Creative Commons License 33426

Szia!

Köszönöm, hogy próbálsz segíteni. 

A km óra állása 201000.

Az akksit természetesen márkaszervízben betaníttattam, 2-2.5 éves lehet. 

Milyen megoldás van amúgy DPF tisztításra, ha esetleg az lenne eltömődve?

Előzmény: Frigyes Mester (33425)
Frigyes Mester jún. 1. Creative Commons License 33425

Ja és a DPF: hogy állsz kilométerrel? A tudósok szerint a kiírt maradék érték nem sokat számít, meg kéne nézni diaggal, és ha kell, ki kéne tisztítani. Az ügyben keresheted Steef kollégát, csak ajánlani tudom.

F.M.

Előzmény: Frigyes Mester (33424)
Frigyes Mester jún. 1. Creative Commons License 33424

Szia!

Belevaló akksi van benne, volt adaptálva az autóhoz? Akkor szokott ilyen hülyeségeket írni, ha gond van az akksival.

Minden nem lehet egyszerre rossz. Mindenesetre meg kéne méretni az akksit.

Üdv

F.M.

Előzmény: ötharmincxd (33421)
fetitaco jún. 1. Creative Commons License 33423

Ha megtud mérni nem büntet meg csak ha blokkolod a jelét akkor lesz mérges. Jeleztetni szabad blokkolni nem.

Előzmény: EEE60 (33420)
fetitaco jún. 1. Creative Commons License 33422

Úgy értettem a kérdést hogy van előrejelző funkciója vagy blokkol is?

Előzmény: szlaca9 (33419)
ötharmincxd jún. 1. Creative Commons License 33421

Sziasztok Márkatársak!

E 61 530xd Touring a következő jeleket produkálja:

Többször írja ki, hogy "Erhöhte Emissionen". Mi lehet az ok? A computer szerint a DPF-nek hatezer kiklométere van még vissza. 

Aztán  (2 éves akkumulátor mellett) többször elfelejti az órát, nullázódik.

Néha menet közben mindenféle hibaüzeneteket ír ki a központi kijelzőre, pl.:

-nem működik a menetstabilizátor

-nem működik az adaptív tempomat

-nem működik a guminyomásellenőrző rendszer

-nem működik a 4x4 hajtáslánc

lyenkor a hibaüzenet úgy jelenik meg, hogy a sebességmérő műszer kileng maximumig, rádió elnémul, központi kijelző elsötétül, ezt követően jelennek meg a hangjelzés kíséretében a fenti hibaüzenetek tetszőleges sorrendben.

SEGÍTSÉÉÉÉÉG!!!

EEE60 jún. 1. Creative Commons License 33420

Teljesen mindegy mit kapcsolgatsz, mikor meglátja rajta a blokkoló fejeket magyarázhatsz amit akarsz. Lényegtelen működik-e vagy nem. Maga az eszköz birtoklása is bűncselekmény. Ezt kell felfogni. Eljárást indítanak ellened, járhatsz a Bíróságra, és biztos lehetsz benne, hogy el is ítélnek. Döntse mindenki el, megéri-e ezt bevállalni. 

Előzmény: szlaca9 (33419)
szlaca9 jún. 1. Creative Commons License 33419

Szia fetitaco!

Hivatalosan nem de még mindig rengetegen használják,nincs elég embere a rendőrségnek h ezzel foglalkozni tudjanak.Van egy elég magas beosztású rendőr ismerősöm,vele beszélgettem ez ügyben,és ő is elmondta h nincs erre keretük h ezzel foglalkozzanak.Mostmár ezeket az eszközök két kapcsolóval kötik be,egyik a ki-bekapcs gomb,a másik meg úgy van megoldva ha azt megnyomod akkor véglegesen kikapcsolódik és csak a beszerelő műhelyben tudják visszállítani.Ez akkor jöhet jól ha véletlenül mégis rajtakapnak és elkapnának vele.

Előzmény: fetitaco (33418)
fetitaco jún. 1. Creative Commons License 33418

Ez most szabad használni?

Előzmény: szlaca9 (33417)
szlaca9 jún. 1. Creative Commons License 33417

Sziasztok!

Már ezer éve nem jártam erre,elkeltek a bömösök és megmaradt egy 4 fejes laser interceptor,eladó sorba került.

120 ezer magyar ft kérnék érte,ha vkit érdekel írjon ide,vagy itt a mail címem:laca925@gmail.com

Hibátlan állapotú és tökéletesen tette a dolgát:))) Egy csekket sem kaptam:))) Mégegyszer köszönöm Ati!!!

Kt25D jún. 1. Creative Commons License 33416

Nem tudtam dönteni, hogy 20d, 25d vagy 30d. Így a köztes maradt. :) Amint hétfőn megkapom az idő pontot megy diagnosztikára hogy mi lehet a bibi és egyben összes olaj és szűrő csere, a szívó sort is cserélem és ha kell a porlasztókat is. A dpf et is kitisztíttatom és ha valami szükséges cserélem azonnal amúgy is ez volt a terv ez bele kellett kalkuláljam vásárláskor, tudtam mibe fogok. Ha így marad a fogyasztás akkor tovább fogom adni, mert akkor nem erre számítottam. Még 30d nél simán elfogadnám mert akkor van egy sokkal erősebb autóm, de így nem. Nem is ez a lényeg a fogyasztás hanem az elvek, mert amúgy egy 5-ös golf volt sokáig ami 1.6 benzines volt és városban 10 liter, pályán 12 liter. Ekkor 140 km/h 5-ösben 4000 es fordulat. Na az kicsinált, cserébe nulla komfort. Majd ezt követte a 118d ami a páromé és az városban haladva is 6-6,2 liter és nálam is. De maradtunk a márkánál, a 3 as kb ugyanakkora belül mint az 1-es így kizárt. Hát így lett az 5. Amiket megnéztünk ez volt a legszebb/jobb állapotban a futóműve is teljesen rendben van a gumiharangok még csak most kezdenek kopni,amúgy még kb 30.000 km van a lengőkarokban azt mondta a szerelő aki alánézett. Nálunk az még egy év kb. A motor költségekkel számoltam, bele kalkuláltam hát megadok neki mindent és meglátjuk, mert szeretnénk megtartani, ez a nekünk való 2 gyerekkel. 
Köszönök minden hozzászólást és segítséget, sokkal okosabb lettem, hogy segítettetek!
Ha bármi van még írok ide. Baleset mentes közlekedést mindenkinek és minden jót!

Kt25D jún. 1. Creative Commons License 33415

Ez az előző tulaj adatai én csak kb100 km et mentem eddig vele főként város és úgy hogy a "tojás ott van a pedál alatt" :) így 12-14 l között. Ma kimegyek országútra szerintem nullázok egyet és meglátjuk. De hát 5000Ft 110 km,hiába. Gyári M- es kerekek 245/40 r18. Mindenképp kisebbre akarom majd cserélni nekem ez felesleges.

F27szerviz jún. 1. Creative Commons License 33414

Nekem 520d van 185le

18" papucsokkal 255gumival vegyes fogyasztasom jelenleg 6,1l de ennek kb 70% varosi.

nemkimelem a kocsit kihuzatom minden sebessegbe ameg elnem erem a kivant sebesseget.

szerintem azsem mindegy mekkora felni van a kocsin es mekkora gumik,ugyanis 16" felnivel 225 gumikkal a vegyes fogyasztasom ugyan ilyen korulmenyek kozott csak 5,1l volt

Előzmény: Mewo (33413)
Mewo jún. 1. Creative Commons License 33413

Ezeket a km-eket már te tetted bele, vagy nem nulláztad mióta megvetted?Amennyiben nem nulláztál úgy én a szervíz előtt megnézném, hogy alattam mennyit fogyaszt.

Nekem e61 30d-m van, azt vettem észre rajta, hogy ha hamar fölugrom a kívánt városi sebességre, tehát nem tojásokkal a lábam alatt gyorsítok és utána csak épp annyira nyomom a gázpedált, hogy tartsa a sebességet, akkor még jobban fogyaszt.A városi fogyasztásom 8,5-9 körül alakul.Nektek mennyit fogyaszt?

Előzmény: Kt25D (33411)
bylow80 máj. 31. Creative Commons License 33412

Újra itt vagyok!

BMW 523i  (Automata) Facelift   190LE

Ezzel kapcsolatban milyen tapasztalatok, és tanácsok vannak?

Kt25D máj. 31. Creative Commons License 33411

na remélem mostmár látható :@

Kt25D máj. 31. Creative Commons License 33410

itt van

Kt25D máj. 31. Creative Commons License 33409

3.0d csináltam egy pillanatképet. Hát ennyi lett 34.9 Km/h nál. Szervíz köszi az infót!

F27szerviz máj. 31. Creative Commons License 33408

Mindketto pollenszuro.

a legszuro a motor oldalan van a burkolat alatt.

Előzmény: Kt25D (33407)
Kt25D máj. 31. Creative Commons License 33407

automata és ez még nem a facelift, 177 Le 400nm.  Ránézek erre az átlagsebességre pontosan mert elfelejtettem de 30 valamennyi. Annyi a változás ha manuális módot használok én már 1500 nál elváltom a sebességet így 11,5. Az ablak alatt 2 oldalon találtam szűrőt amit kitisztítottam de az pollen szűrő. Vagy az egyik a levegő a másik pollen? 

reb el máj. 31. Creative Commons License 33406

Termosztatokra nezzetek ra

Előzmény: Kt25D (33400)
3.d máj. 31. Creative Commons License 33405

Mivel a tied autómata, a finom gázpedál kezelés miatt lassan kapcsol fel, és lehet hogy már 1600/fordulatnál elvált, tehát a haladás közbeni fordulatod többet van az 1000-1100-sa tartományban.Mindenképp gépre kell tenni mert ez tényleg sok, pláne a  "90km/ó-nál.

Előzmény: 3.d (33404)
3.d máj. 31. Creative Commons License 33404

Autómata vagy kéziváltós? Ha autómata LCI, akkor egyenes úton 50-60km/ó-nál a fogyasztásmérő mutatójának 5l-en a normál. 140km/ó-nál egyenes sík úton 2000fordulat  kb. 7l-en.Tapasztalataim szerint az autómata 1.2.fokozatba Kb.20L-es túlfogyasztást produkál, ezért városba törekedj a minnél elöbbi felkapcsolásra.

Kicsit nagy az autó tömege, ezért a magasabb fokozatba, a nagy nyomaték miatt tud csökkenni a fogyasztás.Városi "haladásnál" törekedj a 1200-1300fordulat tartományra(légszűrő állapotvizsgálata).Nézd a menüben az átlagsebességet 35-39km/ó már jó fogyasztást kell hogy produkáljon.Tiszta városi fogyasztás 9-10l között, vegyes kb.8l, hosszú tempomatnál mértem már 6,9l fogyasztást is(3.0Dmotor).Sok sikert.

Előzmény: Kt25D (33403)
Kt25D máj. 31. Creative Commons License 33403

Igen sajnos az én mérésem is megegyezik a rendszerével. Hát igen inkább a bicikli igazad van. Ezért is pihen inkább addig a garázsban így nem akarom használni majd ha rendben lesz jövő héten. Köszönöm a válaszokat. ÉS azért majd megírom mi volt hátha valaki más is volt hasonló fogyasztással indokolatlanul. Szép hétvégét!

szokes83 máj. 31. Creative Commons License 33402

ez biztos, hogy sok... még nekem a kopott befecskendezők cseréje előtt sem evett ennyit.

most az átlagom 7,8l ír, ami tényleg vegyes de nem nagyon finomkodok vele.

városban mivel automata kicsit többet, de pl pályán 140 tempomat 6,5-7 között mutat a pillanatnyi. (ezt konkrétan tudom, hogy a régi befecskendezőkkel inkább 9 körül állt a mutató ilyenkor)

dynaudio máj. 31. Creative Commons License 33401

Ezt a fogyasztást te mérted L/km-el,vagy olvasod?

Ilyen használat mellett 7-9literrel simán be kellene érje ez a motor.

"annyira érek a pedálhoz hogy éppen csak menjen az autó"

na,ha így kellene használnom,inkább a bicikli.

Kt25D máj. 31. Creative Commons License 33400

Sziasztok Kedves márkatársak. Új vagyok az oldalon elnézést ha rossz helyre írtam. A napokban váltottam E60 525D-re (2007). Jövőhéten viszem az autót diagnosztikára de nem hagy addig is nyugodni a dolog hogy reális a 12-14 liter városban? Minden táblát betartok és már annyira érek a pedálhoz hogy éppen csak menjen az autó (automata). M0 ás 90/km/h 10,5-11 liter.  2x annyit eszik mint a párom 1-es e pedig a különbség teljesítményre nem sok.Egyébként nincs rendellenesség az autóval a motor kopása meg jövőhéten kiderül, de biztosan páran eltudtok látni amúgy is jó tanácsokkal. Köszönöm és szép hétvégét nektek!

diagnet máj. 30. Creative Commons License 33399

Üdv.

Megvételre keresnék hibás-rossz E60 E90 CCC vagy CIC modulokat.(Nem indul el, újraindul, BMW logonál megáll, stb.)

Továbbá hibás E60 E65 Logic7 erősítőket (beázott is érdekel)

Ajánlatokat az fls@freemail.hu címre várom.

Köszönöm!

szokes83 máj. 30. Creative Commons License 33398

főként a fejsdzelep állapotára vagy az eltömődöttségét lehet ezzel mérni, de csak egymáshoz tudod őket viszonyítani... ami 10%-nál jobban eltér plusz vagy minuszba az biztos nem jó... én a télen az enyémet kimértem...

1 nagyon eltért a többi 5-től, azt kicserélve döbbentem rá, hogy az újhoz képest mennyire eltér a többi 5... hiába nem jelent gondot van egy természetes kopása... kicseréltem a maradék 5-öt is újra és jelentősenn szebb lett a hangja és a fogyasztásom is sokat csökkent...

Előzmény: fetitaco (33396)
F27szerviz máj. 30. Creative Commons License 33397

Nem a hossz nyulasra gondoltam,hanem oldaliranyba.

hossziranyba igen 5-6mm volt hosszabb

Előzmény: fetitaco (33395)
fetitaco máj. 30. Creative Commons License 33396

résolaj mennyiséget. ha valamelyik eltér kuka az a befecskendező.

Előzmény: F27szerviz (33392)
fetitaco máj. 30. Creative Commons License 33395

6-7 mm talán

Előzmény: F27szerviz (33391)
AMSOIL 309040000 máj. 29. Creative Commons License 33394

F27szerviz máj. 29. Creative Commons License 33393

Ja es valos 227e km utan nyult ekkorat.

Előzmény: fetitaco (33390)
F27szerviz máj. 29. Creative Commons License 33392

Ebbol igazabol mit lehet megtudni?

F27szerviz máj. 29. Creative Commons License 33391

Ha az ujat es a regit egymas melle tettem,es hagytam logni oket,az eredeti lanc kb 6-7 cm lejebb logott az ujnal.

Előzmény: fetitaco (33390)
fetitaco máj. 29. Creative Commons License 33390

akkor mennyit nyúlt a lánc mennyi km alatt? hogy ért volna bele a szelep a dugóba veztengely nélkül?

Előzmény: F27szerviz (33388)
szokes83 máj. 29. Creative Commons License 33389

az szép...

Előzmény: F27szerviz (33388)
F27szerviz máj. 29. Creative Commons License 33388

Na motor poc rofos lett:)

lanc feszes nemtudom megmozditani.

viszon meg mindig remegteti a szijat,csak a lanccsorges tunt el.

valamitol beremeg a motor szerintem,mert van mikor percekig szepen jar a motor,aztan olyan erdekes karrogos hangot ad feszito nekial ugralni,es remeg a szij a generator es a fotengelytarcsa kozott.

kezdek kifogyni az otletekbol miert is csinalja,mar minden uj azon a kornyeken.

F27szerviz máj. 29. Creative Commons License 33387

Jelen allas szerint ugy van.

korbetekertem kezzel szepen korbeforog,tehat szett nemfog verni semmit az tuti

Előzmény: fetitaco (33386)
fetitaco máj. 29. Creative Commons License 33386

Tekerd az első hengert felső holtpontra. Az a biztos!

Előzmény: F27szerviz (33385)
F27szerviz máj. 29. Creative Commons License 33385

Elvileg bealogattam ,de jobblenne megbizonyosodnom rola.

fotengejt korbeforgatva nem akad el.egyes dugatyu fentvan akkor a szelepek zarnak ha megy lefele nyitnak.

nagyabol ossze is jeloltem,kb 3-4mm pontosan emlexem a fotengej hol alt stb most kb pontosan ott al de joblenne tutira menni hatha tevedek es itt nemkene tevednem :)

Előzmény: szokes83 (33384)
szokes83 máj. 29. Creative Commons License 33384

youtube-on van róla néhány videó, hogy mit merre kell állítgatni, hogy jó legyen... de amúgy valaki hozzáértőt kellene komolyabban megkérdezni

Előzmény: F27szerviz (33383)
F27szerviz máj. 29. Creative Commons License 33383

Aszem elmozditottam veletlen a vezerlest.

van valami kep arrol pontosan hogy kell alnia mindennek?

a felso jelet latom de a fotengejen nemlatok jelet.

annyira nyulott volt a lanc hogy ugyan ugy nemlehetett visszatenni.

Mewo máj. 29. Creative Commons License 33382

Sziasztok!

Jön valaki estleg szombat délután a Parkoló Parádéra?

beriv máj. 28. Creative Commons License 33381

Helló

Tetőablakhoz, milyen zsírt lehet használni ami odavaló?

fetitaco máj. 28. Creative Commons License 33380

4 vezető 2 lánc 1 feszítőpatron kell neked. Alapból rugósan feszít elő aztán az olaj rásegít menet közben. 

Előzmény: F27szerviz (33379)
F27szerviz máj. 28. Creative Commons License 33379

Gyari BMW lanc feszito vezeto es a patront kaptam meg 27,000ft ba az also lanc gyariba 12,000ft.lenne de azt meg nemkertem elsokorbe.

a patron ugyebar ketfele feszit.( holnap reggel mehetek ertuk)

jol lattam ez olajnyomasra feszit erosebben?

Előzmény: fetitaco (33378)
fetitaco máj. 28. Creative Commons License 33378

30 at akartam írni

Előzmény: fetitaco (33377)
fetitaco máj. 28. Creative Commons License 33377

Naná hogy mindkettőt ha már darabokra van szedve! 20 ezer sincs az alsó lánc feszítővel annyin már ne múljon!

Előzmény: F27szerviz (33376)
F27szerviz máj. 28. Creative Commons License 33376

Nade mindket lancot? Vagy csak a felsot?

Előzmény: fetitaco (33375)
fetitaco máj. 28. Creative Commons License 33375

lánc vezető feszítő csere. ha megveszed az újat hozzáméred a régit ki fog derülni pontosan mennyit is nyúlt.

Előzmény: F27szerviz (33374)
F27szerviz máj. 28. Creative Commons License 33374

Kezzel mozgattam a lancot az olajbeonton keresztul.

nem tudta mar fesziteni.

alapjaraton mar ugy hallatszott hogy a csattog a lanc es mikor csattogott akkor elkezte razni a motort majd razta az ekszijat.

majd abbamaradt a lanccsatogas utanna kisimult az ekszij es szep hangja is volt.

most igy gondolkodva lehet feszitot is cserelni kellene?

Előzmény: fetitaco (33373)