Külföldön gyorshajtott? Nem ússza meg a csekket

A bírságcsekkeket külföldről is elküldik, sőt, be is hajtják. De itthon sem éri meg a rendszámmal trükközni. A szlovákrendszámos trükközéssel a parkolási és gyorshajtási bírság nem úszható meg többé.

Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
betg júl. 26. Creative Commons License 18063

Mi van a paripával?

Előzmény: Moó (18062)
Moó júl. 26. Creative Commons License 18062

Levi, mégis minek vetetnéd ki vele?

ha nem navis mind így néz ki, az előlap színe eltérhet:

Előzmény: Levente1978 (18060)
betg júl. 26. Creative Commons License 18061

Szia 

Ha nem navis akkor az van benne

407 kijelzö mind rossz;bontott nem nagyon van jó.

C5 II. Jó hozzá de az c sárgán vílágit,más a beszállító az nem megy tönkre.

1db van még

Előzmény: S.Rol (18059)
Levente1978 júl. 26. Creative Commons License 18060

kicsavarozod es a hatuljan rajta van, ez a legegyszerubb. De ha MP3 akkor az az. Nekem is olyan van.

Előzmény: S.Rol (18059)
S.Rol júl. 26. Creative Commons License 18059

Üdv:)

Vennék egy kijelzőt az autómba, mert a nap megsütötte. Eladó azt mondta, hogy a lényeg, hogy RD4-es legyen a rádió típusa. Nos, erről hogy tudnék meggyőződni a legegyszerűbben? :)

Köszi

Levente1978 júl. 25. Creative Commons License 18058

Palyan 130-140 temponal neked kb milyen fogyasztas jon ki?

Előzmény: Zeush (18051)
Lenoks júl. 25. Creative Commons License 18057

Köszönöm a válaszokat!!!

Előzmény: Hun_Fighter (18055)
Lenoks júl. 25. Creative Commons License 18056

Közben rájöttem, hogy az utas légzsákja csak akkor lesz aktív ha be van kötve az öve. :) De az inaktív menük még mindig érdekelnek.

Hun_Fighter júl. 25. Creative Commons License 18055

Szóval, SZERINTEM az utaslégzsák akkor aktív, ha ül valaki az anyósülésen ÉS van akkora súlya, hogy az ülés érzékelje is. Például az én 9 éves, kicsit vékonyka fiamat ülésmagasítóval együtt sem érzékeli. Mindezt csak feltételezem, de vannak itt szakértők, ők majd megerősítik, vagy megcáfolják, amit mondtam.

A parking assistance-t külön gombbal tudod aktiválni-deaktiválni, ami valahol a hamutartó fölött lehet a középkonzolon.

Az automatic headlights funkciót a "Configure lightning" menüben állíthatod (bal oldali képen látszik is).

A "Self locking doors" opciót szintén a hamutartó fölött lévő lakat ikont ábrázoló gombbal lehet vezérelni. Ha röviden megnyomod, akkor be-ki zárod az ajtókat, viszont ha 5 másodpercig nyomva tartod, akkor aktiválod/deaktiválod az önműködő ajtózárást.

Az ESP rendszert is külön gombról vezérelheted a hamutartó felett.

Az "Automatic screen wipe" funkciót pedig az ablaktörlő kapcsolókarral kapcsolhatod be/ki, alulról a második állásban aktív, minden más állásban deaktív.

Előzmény: Lenoks (18053)
Hun_Fighter júl. 25. Creative Commons License 18054

Az utaslégzsák csak akkor aktív, ha ül valaki az anyósülésen...

Lenoks júl. 25. Creative Commons License 18053

Valamiért nem tette be a képeket az előzőhöz.

Lenoks júl. 25. Creative Commons License 18052

Sziasztok!

Pár hete van nálam a kocsi, eddig német menüje volt, megkaptam a cd-t és átállítottam angolra, most nézegetem részletesebben a menüt (az angolt értem is).

Azt látom, hogy van egy csomó inaktív menü a define vehicle parametersnél valamint a Status of functionsnél nem tudok állítani semmit, gondolom mert ahogy a menüpont neve is mutatja ez csak a státuszt jelzi ki. Talán máshol kell állítani? Talán ott ami inaktív? Pl. elég ijesztő, hogy az utas légzsákja inaktív (a műszerfal oldalán a kézi kapcsoló ON--on van)

Elég fontos lenne azt hiszem... Előre is köszönöm!

Zeush júl. 24. Creative Commons License 18051

Köszönöm, túl vagyunk rajta :)
Reggel hidegen kiderül, változott-e valami!

Előzmény: Levente1978 (18050)
Levente1978 júl. 24. Creative Commons License 18050

Azonnali gyertyacsere.....

Előzmény: Zeush (18036)
Zeush júl. 24. Creative Commons License 18049

Igen, azt tudom hogy a DSF üzi az csak egy gyűjtő fogalom.

Sajnos az van, hogy attól tarok, a hibatárolóban nem lesz egyértelmű kód, bár ehhez nem értek.

Úgy értem, hogy gondolom ilyesmik lehetnek, hogy túl szegény vagy dús keverék,

vagy égéskimaradás a 2. hengerben, stb... :(

Szóval majd gondolom kisérletezgetnek rajtam jó pénzért, ettől félek... :(

Ami még érdekes, hogy szerintem most kicsit rosszabbul megy benzinnel, mint gázzal...

A gyertyákat amugy ma cseréltem, elsőre ugy látom nem sok minden változott... :(

Előzmény: Zolysys (18048)
Zolysys júl. 24. Creative Commons License 18048

Az APF, DSF hibaüzenet a kijelzőn csak egy üzenet. a gyári diag viszont jó közelítéssel megadja mi a baja az autódnak

Előzmény: Zeush (18047)
Zeush júl. 24. Creative Commons License 18047

Értem, akkor nekem ez a Depollution hiba ez jó eséllyel állandó, mert nem akar eltűnni.

Már csak az a kérdés, hogy kire merje az ember rábízni a kocsit?? :(

Előzmény: Zolysys (18046)
Zolysys júl. 24. Creative Commons License 18046

csak az állandó hibák maradnak a hibatárolókban

Előzmény: Zeush (18044)
doominogame júl. 24. Creative Commons License 18045

Persze nem áltatom magam, hogy helyreállt a gép, mert ez a hiba súlyos hiba. A legnagyobb baj, hogy szeptember közepén megyünk haza és vissza, az kb. ötezer km. Mert itt elszaladgálnék vele dolgozni meg rövidebb utakra, de nem szeretném ha Németország közepén Alsó-Senkiföldjén mondaná be az unalmast. Vagyis mégiscsak javíttatás lesz belőle. Vagy nem.

Előzmény: Zeush (18044)
Zeush júl. 24. Creative Commons License 18044

Érdekes azért, hogy ezek a hibajelzések maguktól is megszűnnek. ..

Előzmény: doominogame (18043)
doominogame júl. 24. Creative Commons License 18043

Újabb fordulat: amikor jöttem el a szerelőtől, eltűnt a hibajel és a kocsi újra a régi. Erős, gyors, stb.

Akkó most mi van?

Zolysys júl. 24. Creative Commons License 18042

Akkor hozd el Pestre és megcsinálja neked Jena és Betg :):)

Előzmény: doominogame (18041)
doominogame júl. 24. Creative Commons License 18041

Beszéltem az itteni szerb szervizzel hibaügyben.

Az ajánlatuk: teljesen eltávolítják az egész részecskeszűrő rendszert, fizikailag is és a computerből is úgy, hogy soha többet nem lesz gond vele, mert nem lesz. Ezért persze kérnek egy rakat pénz, de örökre megoldják.

Aztán megkérdezte a csóka, hogy a műtét után takarékos vagy gyors legyen a kocsi. A gyorsat választottam. Érdekes, ezen lehet állítani? A legjobb persze a nagyon gyors és nagyon takarékos lenne, de ez nem volt sajnos opció.

doominogame júl. 24. Creative Commons License 18040

Jelentem, beálltam a sorba. Depollution hibaüzenet, égő check lámpa, fele erő és iszonyat büdös, égett szag.

Teendő?

Zeush júl. 24. Creative Commons License 18039

Én nem cseréltem még, igy vettem :))

Előzmény: HZ2 (18038)
HZ2 júl. 24. Creative Commons License 18038

Mikor cseréltél utoljára gyertyát? 30.000km-ként cserélni kell. Érdemes gyárira, mert elég érzékeny rá.

Előzmény: Zeush (18036)
Zeush júl. 24. Creative Commons License 18037

Elnézést, még annyit,hogy a kocsi 2.0 SW, 140 LE benzines!

Zeush júl. 24. Creative Commons License 18036

A forummotor megette a hozzászólásomat :(

Akkor újra :)

Szisztok, segítséget szeretnék kérni!

Depollution system hibaüzim van kb. 1 hete, és kb. 3 napja hidegindításnál

az inditástól számított 3 másodperc után fulladozni kezd, kishíján le is áll a motor.

Ilyenkor gázadásra is fulladozással reagál, alig lehet felpörgetni,

majd kb. 6-8 másodperc gázzal játszás után helyreáll az alapjárat, illeve fel is pörög a motor.

Olyan a kocsi, mintha ilyenkor nem menne 1 henger.

Azt szeretném tudni, hogy ezt megoldhatja-e gyujtógyertya csere, illetve hibatörlés?

Azért kérdezem, mert hibaüzim egyszer az autó gázositása után is volt februárban,

de akkor a hibatörlés után kb. 5 honapig, mostanáig semmi gond nem volt.

Bármilyen segítséget szívesen veszek, tippeket is elfogadok!

Sajnos itt Komárom környékén nem tudom hová vihetném az autót,

ez ügyben is szívesen venném a segítséget!

Előre is köszönöm!

HZ2 júl. 23. Creative Commons License 18035

"Depollution system faulty"...

de nem hiszem, hogy a légszivattyú, mert hallom hidegindításnál, hogy elindul, illetve hogy 1-2 perc után leáll.

Hun_Fighter júl. 23. Creative Commons License 18034

Vacuum control(ler), vagy vacuum control solenoid, vagy vacuum controlled regulator, ilyesmi kulcsszavakat próbálj meg használni.

Előzmény: doominogame (18033)
doominogame júl. 23. Creative Commons License 18033

Üdv mindenki!

Technikai segítség kellene. Nem tudom a nevét egy kütyünek.

Ez egy olyan nyomást vagy vákuumot mérő cucc, ami teljesen mechanikus. Olyan tányér forma és a bevezetett nyomás vagy vákuum hatására elmozdul a tengelye vagy rúdja. Ilyen volt pl. a zsiguliban, ami a vákuum hatására tudta állítani az előgyújtást. Sok ilyet látok pl. ipari elszívókon, kisebbet, nagyobbat.

Már kerestem nyomáskapcsoló, nyomásmérő, nyomásérzékelő néven az Ebay-n, de minden szart hoz, nincs türelmem 27000 cikket végignézni.

Moó júl. 22. Creative Commons License 18032

https://www.youtube.com/watch?v=rTiYAsWe-54

Előzmény: kohajdag (18031)
kohajdag júl. 22. Creative Commons License 18031

Az szép eredmény. Nekem az említett túra után ennyi lett:

Mondjuk nálam a klíma folyamatosan be van kapcsolva (nem bírom a meleget), nem tudom az mennyit számít.

Előzmény: mroland78 (18023)
P407c júl. 22. Creative Commons License 18030

Garanciában egyetlen dolgot kellett cseréltetnem, a komplett kormánykapcsolót (az indexkar miatt, de szerintem ez típushiba), ezt leszámítva semmi különleges (olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő és üzemanyagszűrő 20e km-ként). Első fékbetéteket kellett még cserélni, mert bejelzett, kb. 80e km-nél (gyári Bosch volt, csikorgott, most ATE-t rakattam bele, ezzel nincs ilyen gond). Kb. ugyanekkor jobb első kitámasztót is ki kellett dobatnom (Lemförder), mert elkezdett robogni, most 100e km-nél ugyanez jön a bal elején is. Egyéb, kisebb dolog: Bosch parkolószenzor, amiből 10 van, 2 meghibásodott (nekem csak gyári Bosch jó bele, de ebay-ről szabad csak megvenni, töredéke árban van). Más egyéb nem volt. Jah, de, akkumulátor.

Váltóolajjal én is gondban voltam, nem cseréltettem, és nem is fogok. Azt mondják a teljes mennyiséget nem lehet 1 alkalommal cserélni, rövid időn belül kell 2x, 3x és akkor nagy eséllyel a teljes mennyiség cserélődik (de hát így nagyon sokba jön ki).

Amúgy a fogyasztása 8 liter alatt megáll, autópályán érzi jól magát, ott 6.5-ből megáll.

Előzmény: attila906 (18026)
Lenoks júl. 22. Creative Commons License 18029

Sziasztok!

Tegnap égve hagytam a helyzetjelzőt és lemerült az akksi. Sikerült a kocsit kitaszigálni a parkolóbol majd az ott lévő lejtőn gurulva beindult. Viszont a szervó elment. Nem mertem leállítani egyből mert még annyi töltés nem lehetett az akksiban, mentem vele kb. 1 km-t, leállítottam, elindítottam és visszajött a szervó. Viszont most ha álló helyzetben eltekerem a kormányt akkor legtöbbször morog a szervó és a kormányon is érzem... Mi lehet ez? Megoldás esetleg? 

noselfcontrol júl. 22. Creative Commons License 18028

Szia!

Köszi, asszem élek a lehetőséggel, már unom a hobby szerelést február óta, ebben a témában. Régen pl. nem kellett internet az autószereléshez csak jó szerszám:(

Még egy adalék: hidegen elég jól húz, de ahogy melegszik úgy lassúl le.

Akkor mailben kérdezősködök a részletekról.

Előzmény: betg (18016)
Levente1978 júl. 22. Creative Commons License 18027

HZ2 kollega erdeklodott, nekem nincsen szuksegem atalakitasra. :-)

Előzmény: betg (18015)
attila906 júl. 22. Creative Commons License 18026

Milyen az autó megbízhatósága, szerelés költségek netán ha valami romlik.  De legjobban a váltótól félek, mennyi km után kell olajat cserélni a váltóban és milyen olaj megy bele .. egyenlőre ennyi asszem . 

Előzmény: P407c (18017)
mroland78 júl. 22. Creative Commons License 18025

Hát én csak úgy nagyjából szoktam utána számolni, de fedi a valóságot...

Előzmény: gun111 (18024)
gun111 júl. 22. Creative Commons License 18024

Tankolás alapján is ennyi? Nekem a V6 benzin 3 decivel többet mutat, mint a valós...

Előzmény: mroland78 (18023)
mroland78 júl. 22. Creative Commons License 18023

Nekem most ennyi... pedig tényleg hajtom autópályán is, hegyekben, városban, normálban is...

Előzmény: kohajdag (17989)
339pug407 júl. 22. Creative Commons License 18022

Koszi. Ha idon engedi felkereslek.

Előzmény: betg (18002)
gun111 júl. 22. Creative Commons License 18021

OK, ha gondolod, akkor Moo-nak odaadom a "csere" vezérlésmódosítómat, aztán ki tudjátok azzal is próbálni, hogy szűnik-e a hang...

Előzmény: mroland78 (18020)
mroland78 júl. 22. Creative Commons License 18020

Lehet igazság abban amit írsz, mert hidegen is erős dieseles hangja van, de pár másodperc múlva szépen elhalkul és gyönyörűen jár. Mintha melegen nem halkulna csak el inditás után. Ha megyek vele akkor elhalkul de nem tudom mikor szokott, mert akkor már nem hallom a menet zajoktól...

Ha haza tudok menni augusztusban, akkor megkeresem Moo-t, hogy nézze át nekem az első rendszámtól a hátsóig! Mindent tudni akarok a kocsiról és mindent le akarok ellenőriztetni... meg akarok egyszer nyugodni, hogy minden rendben és később amint van valami, azonnal javítani... csak ehhez egyszer rendbe kell tennem mindent, ahjoz meg tudnom kell minden esetleges gondját...

Előzmény: gun111 (18018)
mroland78 júl. 22. Creative Commons License 18019

Hát volt már rádugva komputer, Peugeot szervízben is, meg maszek embernél is, nem írt ki hibakódot. De nem tudom, hogy jó dolgot néztek-e...

Előzmény: gun111 (18018)
gun111 júl. 22. Creative Commons License 18018

Szia!

A dízelhang esetleg amiatt is lehet, hogy nem működik normálisan a vezérlésmódosítód... Diagolva volt már az autód?

Üdv!

Előzmény: mroland78 (18013)
P407c júl. 22. Creative Commons License 18017

Nekem ilyenem van. Újonnan vásároltam, múlt héten fordult át az óra a 100e km-en. Mit szeretnél tudni róla?

Előzmény: attila906 (18014)
betg júl. 22. Creative Commons License 18016

Szia

Az esp és egyebek a motor működési rendelleneségek miatt vannak ugyan is a ha a motor számítógép hibát észlel az esp és egyebek kikapcsolnak mivel nem tudnak a motor nyomatékszabályzásba bele szólni.

Ha gondolod átnézem neked , nem olyan bonyolult ha már túl vagy egy jó pár db-on .

Az alacsony turbó nyomás valószínű a geometria elégtelen szabályzásából adódik, erre is megvan mindenféle megoldás , a FAP is kinyirható , az látványos javulást szokott eredményezni.

Előzmény: noselfcontrol (18011)
betg júl. 22. Creative Commons License 18015

Mia ?

Nevemre katt és ott van.

Előzmény: Levente1978 (18010)
attila906 júl. 21. Creative Commons License 18014

2,7 V6 automata. Mit szóltok hozzá ? 
Amúgy egy coupéról lenne szó. 

mroland78 júl. 21. Creative Commons License 18013

Másik kérdésem, ha már így bele lendültem :D

A kocsimnak néha dizel hangja van. Ok, hogy hidegen, mikor beinditom akkor 2-3 mp-ig "erősen" jár a motor (mint apuka cdi mercijénél, mikor a reggeli inditásnál előtöltést kap pár mp-ig a motor), de utána elhalkul. Viszont azt vettem észre, hogy mostanában inkább meleg motor mellett ha inditom, nem halkul el.

Másik...

Hogy tudom kideríteni, hogy a vezérlésem jól van-e összerakva? Irta itt valaki pár kommenttel ezelőtt, hogy ha fél foggal el van rakva erőtlen lehet. Hát én nem mindig érzem a 160 LE-t :( lehet én várok sokat, de örülnék, ha valaki egyszer menne a kocsimmal vagy átnézné elejétől végéig, hogy mi a véleménye...

mroland78 júl. 21. Creative Commons License 18012

Sziasztok.

A kérdésem a következő. Mikor lassan gurulok az autóval épp hogy 1000 fordulatszámon 1, 2, ban olyan fasza kis sírós hangja van a váltómnak. Olyan mint a rally Ladáknak szinkron váltóval. Nem hangos, épp hogy lehet hallani, nekem tetszik is, de nem tudom ez normális-e. Mikor kell egyáltalán olajat cserélni a váltóban és melyik a legjobb olaj bele?

2006, 407 Coupé 2,2 benzin, 106.000km...

noselfcontrol júl. 21. Creative Commons License 18011

Sziasztok!

Gondolom ezt már unalmas itt olvasni, de sajnos ez van:  az autóm egy ideje lelassult(407 1,6 HDI FAP)nem gyorsul, a végsebessége 150. A következőkig jutottam a hibakeresésben:

1,Az EGR-t szétszedtem, egy hulladék volt, tele spénnel, korommal, a görgők szétesve. Kénytelen voltam lefalazni(egy hülyeségért nem vagyok hajlandó pénzt kiadni) Arra számítottam, hogy nyom majd egy ilyesmi hibaüzenetet, hogy „EGR system faulty” De nem! Ez a nagyon okos ECU azt írja ki, hogy „ESP/ASR system faulty”!? Utána nyom egy ilyet is, hogy „ABS breaking system faulty” Holott ezekkel a rendszerekkel semmi bajom nem volt. Mi köze a kipufogó gáz visszavezető agyatlanságnak a kipörgés gátlóhoz? Meg a(z autópályán, esőben, jégben valóban életmentő, de városban, száraz úton baromságfékszaggatóhoz?

2, Megnéz(et)tem a turbót, egy turbós azt mondta jó, én is azt mondtam magamnak:), de tényleg lógás, kopás nincs(kis korom van, de az már 2 éve)Az is tény, hogy van egy ilyen hiba: P0299(alacsony turbónyomás), de szerintem ez valami turbó vezérlés, de fingom sincs, hogy micsoda.

3, Csináltam sok direkt FAP regenerálást autópályán, egyszer felgyorsult egy hétre, aztán még „ráküldtem” egy párat, ami hülyeség volt, visszalassult és feldúsult a motorolaj isL Most már nem csinálom, csinálja ő amikor akarja. Egyébként FAP hibát sosem jelzett. (Legszívesebben a FAP-ot is kivágnám belőle)                                                        

4, A légtömegmérőt kitisztítottam, semmi hatás(attól még lehet, hogy rossz), Ha lehúzom a csatlakozót, semmi változás. Grafikon egy fix értéken áll, ha visszadugom számol rendesen.

A MIL nem ég. Ilyen hibákat lehet kiolvasni a kütyüvel: P0401,P0405, ezek  EGR hibák, de van még másik kettő :P0299 és a P1351. Az EGR lefalazástól gyorsabb lett egy kicsit, de korántsem a régi. Már nincs több megvalósítható ötletem,(se lehetőségem) max bevinni egy márkaszervizbe hibafelmérésre, de az nekem olyan mint ördögnek a tömjénfüstL

Kérésem/kérdéseim: Valaki(407, HDI tulaj) bevállalná, hogy lehúzza az EGR csatiját egy-két körre, hogy neki milyen hibát generál erre az ECU-ja? Megköszönném. Lehet. hogy az ECU rossz? Van ilyen? Hol lehet szerezni PUG-Citroen interface kabelt, mert „sima” kábellel csak a gagyi programok mennek, sztem meg a PUG-Planet-el lehetne valamit kezdeni, de az nekem nem indul. Bocsi, ha hosszú voltam.

Levente1978 júl. 21. Creative Commons License 18010

?

Előzmény: betg (18008)
zoolan65 júl. 21. Creative Commons License 18009

Nem épül fel a rail nyomás, valamelyik porlasztónál nagy a résolaj veszteség.

A helyén kell kimérni melyik az.

Előzmény: Reni06 (18003)
betg júl. 20. Creative Commons License 18008

Adatlapomon találsz tel számot

Előzmény: Levente1978 (18006)
betg júl. 20. Creative Commons License 18007

Ugyan és mit néztek, menetközben diagolták??

Előzmény: betg (18004)
Levente1978 júl. 20. Creative Commons License 18006

Probalj meg valahogy hozaferkozni a labaihoz, es ha az sikerult, akkor ki kell a relet valahova mashova helyetni ahol vedett helyen van.

Előzmény: HZ2 (18000)
Reni06 júl. 20. Creative Commons License 18005

Màr 2 helyen is megnézettem de nem letünk okosabbak.

Van valami elérhetöséged? Pest környéki vagyok.

Köszi az infokat.

betg júl. 20. Creative Commons License 18004

Szia

Indiítás közben kéne diagolni , a melegen nehezen indul az befecskendezés rendszer gyanús , de kiszűrni pontosan ,hogy ki aludas nem könnyű.

Van hozzá mindenem szerinmtem meg tudom csinálni , de így találgatni nem akarok .

Előzmény: Reni06 (18003)
Reni06 júl. 20. Creative Commons License 18003

Sziasztok.

Nekem  1 P407 2.0hdi van 2004 év végi. Az a probléma h nehezen indul

melegen de sokszor hidegen is. A porlasztok màr beletek vizsgàlva és tisztitva

a pad szerint jok. Az üzemanyag hàzat màr kicseréltem kompleten a szürövel együtt

Vedttem egy prémium kategoriàs akumlàtortt 77ah 770inditoval. Utàna 1 hétig jo volt most megint jönek a problémàk. 170 felett kigyulad a motor làmpa system antypoulotion default. majd ha kihül a motor kialszik. Az üzemanyagnak lehet köze hozzà??

Köszönöm elöre is ha esetleg vannak ötletek vagy jàrt màr igy valaki.

betg júl. 20. Creative Commons License 18002

Szia

Szerintem lehet hogy tudok segíteni igen sok rhr-t csináltam már , de mivel ez egy elég faramuci hiba ezért autó nélkül nem megy , van egy 2 ötletem rá de látni kék.

Ha érdekel az adatlapomon találsz elérhetőséget.

Előzmény: 339pug407 (17992)
betg júl. 20. Creative Commons License 18001

Szia

Megoldás a csere , peuban bontott nem létezik mert mind szar ahogy van .

A Citroen c5II.-é jó hozzá az nem megy tönkre , de az egy kicsit világosabb sárga , egy más beszállító val dolgozik a citroen ez nem megy tönkre, csak a peu 407-be viszik, 1db van még.

Az adatlapomon találsz elérhetőséget.

Előzmény: Kismukk01 (17998)
HZ2 júl. 20. Creative Commons License 18000

Úgy tűnik igen, csakhogy az a rész teljes egészében ki van öntve műgyantával. Pont ez zavar, hogy ha ez egy komplett egység (1940 RQ vagy RR)

akkor miért hozza a másik rajzon külön alkatrészként is, külön cikkszámmal (6547TX)

Miért adná meg a PUG külön a relét, ha az valójában nem cserélhető külön.

Az utastéri biztosítéktábla alatt találtunk egy relét, csak nem tudtuk beazonosítani, hogy az-e az... Egyébként a motort megpörgettük közvetlenül 12V-ról, szépen megy. A szelepet nem nyitja se elektronika, se pneumatika, úgy tűnik a szivattyú levegőnyomása nyitja ki.

Szóval vagy a relé lesz, vagy vezeték szakadás/kontakt probléma.

HZ

Előzmény: Levente1978 (17997)
Zolysys júl. 19. Creative Commons License 17999

csere

Előzmény: Kismukk01 (17998)
Kismukk01 júl. 19. Creative Commons License 17998

Szeretném megtudni,hogy van-e biztató megoldás a kijelző megjavítására. Nekem is a meleg időben szarakszik.

Bármilyen megoldás jó lenne.

emailom: lebovits.gyorgy@gmail.com

Előzmény: bigbagi (17667)
Levente1978 júl. 19. Creative Commons License 17997

Gondolom en a motorvezerlo burkolata alatt a motorterben.

Előzmény: HZ2 (17996)
HZ2 júl. 18. Creative Commons License 17996

Sziasztok!

Meg tudná mondani valaki hogy a képen látható 14. sz. relé helyileg hol található az autóban?

HZ

339pug407 júl. 18. Creative Commons License 17995

Koszi. 

Ezt kizarhatjuk ez volt az elsok kozott amit megneztem.

Valaki esetleg ujabb otlet?

Tovabbra is erotlen valamiert.

Ma 6. fokozatban levittem 4,8 ra a fogyasztast 100al temponal palyan. 50 kilomteres tavon.

Ennek ellenere a hiba meg mindig fennall.

Előzmény: Magnus1234 (17994)
Magnus1234 júl. 17. Creative Commons License 17994

Lehet valamelyik turbo cso repedt ki az okozhat kormolast eros gazadasra.

Előzmény: 339pug407 (17992)
Levente1978 júl. 16. Creative Commons License 17993

Ezzel én is teljesen egyetértek!

Előzmény: kohajdag (17989)
339pug407 júl. 16. Creative Commons License 17992

Sziasztok forumozok!

Esetleg ti tudtok segiteni nekem.

407 sw 2.0 hdi 136 le motorrol van szo.

A helyzet az hogy valamiert erotlen also tartomanyban a motor.

Vegsebessegre is romlott a helyzet mert 170nel tobbet nem nagyon tudok vele menni.

Kormol rendesen.

A folytoszelephazban a felso szelepnel talan nem nyitja rendesen a pillango szelepet a vakuum? Ugyanis ott egy repedesen olaj szivarog ki. Valoszinuleg ennek a tengelye elrepedt?

Egr szelep?

Harmadik lehetosegkent a turbonyomas szabalyozo szelepre gondoltam.

Elvileg ez a tuzfalon van viszont nem talalom sehol. Ha jol tudom ott van meg egy vakuumos valami es ezek vakuumcsoveinek felcserelesevel ezt ki lehetne deriteni.

Valakinek otlet esetleg?

Az fap mar nincs a kocsi alatt es a computerbol is ki van irva.

Olajat nem eszik egy millilitert sem. Es varosban napi 150 kilomter klimaval 6,8 a fogyasztas.

Koszi ha tud valaki segiteni.

Udv!

attila906 júl. 15. Creative Commons License 17991

Sziasztok. Gondolkozom egy peugeot 407 coupen csak az a gond hogy nem tudom milyen az automata váltó benne mennyi baj lehet vele 130000 km környékén .. valakinek tapasztalat ? 

Zolysys júl. 15. Creative Commons License 17990

Az infra az a CD nyílás mellett van :)

Akkor  már tudod értelmezni ?:):P:P:P:):):):):)

Előzmény: Hun_Fighter (17988)
kohajdag júl. 15. Creative Commons License 17989

Üdv. Nekem is 2.2-es benzinesem van, csak nem coupe hanem sedan. Most voltunk egy Erdélyi túrán, 7 nap közel 2600 km és a comp. szerint 8,3 L/100-as átlag. Tankolások alapján 8,249 L/100km.

4 személy, csomagok és klíma végig. A 7,6-ot én is keveslem kicsit, bár a személyes rekordom 7,384 L/100km, de csak 500 km-en, szóval nem kizárt ha nagyon figyelsz. Viszont a 8-8,5 lazán tartható, hosszabb távon. Rövidtávon, munkába járáskor (~8 km reggel és délután) 9 körül van.

Előzmény: Levente1978 (17982)
Hun_Fighter júl. 15. Creative Commons License 17988

Hát, így vessző nélkül értsük ahogy akarjuk, mi? :DDDDDD

Előzmény: Zolysys (17987)
Zolysys júl. 15. Creative Commons License 17987

Nem az a kijelző fényérzékelője :)

Előzmény: Dave_407 (17986)
Dave_407 júl. 15. Creative Commons License 17986

Helló

A középső infra port. A régi telefonokkal itt tudtad felmásolni a névjegyzéket pl.

Üdv:Dávid

doominogame júl. 15. Creative Commons License 17985

Ezekről beszéltem az előbb:

doominogame júl. 15. Creative Commons License 17984

Motorolaj adalékokról nem hit, hanem tapasztalat:

Prolong minden olajcserekor:

Opel Omega 2.5 TD 285.000 km-rel eladva füstölés mentesen, bika erősen, pöccre indulva.

Opel Corsa Combi kisteherkocsi (1.7D) 440.000 km-rel eladva, pöccre indult, nem füstölt. Pedig kapott szegény, embertelen súlyokat elvitt és elhúzott.

Persze mindkét kocsi melegítve és visszahűtve, hidegen nem taposva. Én ebben hiszek, mert sajátok voltak.

Ha az oroszlán is megy olajcserére, akkor megy bele a Prolong megint.

Más kérdés hozzáértőkhöz: mi kell ahhoz, hogy memóriás legyen az ülésem és a tükröm? A bontókban van minden ilyesmi, de mi kell hozzá? Reális egy ilyen tuning, vagy túl nagy falat?

Új kérdés mindenkinek: RT3 navi van a gépben, és a képernyő alatt középen van egy kb. 1 cm átmérőjű fekete kerekség. Mi az? Sőt a két szélső tekerő mellett van egy olyan valami, mintha infraport lenne. Azok mik azok?

Még kérdés: A motorburkolatomban nincsenek meg a támasztó gumikarikák, amik rámennek a tartó pöckökre. (2.0 HDI) Mi azoknak a pontos nevük, hogy kereshessek a neten olyat?

raider júl. 15. Creative Commons License 17983

Én használtam Metabond váltóadalékot, szerintem nem ártott az autónak, általában a váltóadaléknak és szervoadaléknak több értelmét látom mint a motorolajadalékoknak, de a legfontosabb hosszú távon a sűrű olajcsere.

Előzmény: Lgtonic (17981)
Levente1978 júl. 15. Creative Commons License 17982

Azért arra kiváncsi lennék életben!

Peugeot 407 2.0 Supreme (Saját kocsi)

Városi fogyasztás 11,6 l/100km

Országúti fogyasztás 6,4 l/100km

Vegyes fogyasztás 8,3 l/100km

Peugeot 407 2.2 Coupe

Városi fogyasztás 13,1 l/100km

Országúti fogyasztás 6,9 l/100km

Vegyes fogyasztás 9,2 l/100km

Kétlem hogy a gyár ennyivel másabb adatokat adna meg, másrészt a fogyasztás nagyon ember és környezet függő dolog.

Előzmény: mroland78 (17967)
Lgtonic júl. 15. Creative Commons License 17981

Természetesen a belevaló olaj megy bele csak láttam h vannak kis adalékok amit lehet hozzá adni kopás és zaj csökkentő. Arra gondoltam

raider júl. 15. Creative Commons License 17980

Szvsz nem, csak a belevaló olajat (konkrétan nem tudom, de az enyémben kifejezett ajánlás a 75w80-as olaj használata), lehetőleg Total vagy Elf márkákból. Érdemes kéziváltóban is 2-3 évente olajat cserélni tapasztalatom szerint, mert egyszerűen megoldható (típustól függően persze), és meghálálja.

Előzmény: Lgtonic (17979)
Lgtonic júl. 15. Creative Commons License 17979

Akkor csinálunk egy olaj cserét, érdemes valami adalékot tenni bele?

raider júl. 15. Creative Commons License 17978

Peugeot-nál jellemzően nyelestengelytámcsapágy csinálhat ilyet, nem érdemes emiatt szétszedni a váltót, mert nem biztos, hogy jól fogják majd összerakni (nekem ezt gyári szettel, hézagolókkal sem sikerült), váltóolajat érdemes néha cserélgetni. Nekem ilyen 11 éve (nem 407-esen hanem 605-ön), igazából nincsen baja, viszont a hangja tényleg nem túl esztétikus.

Előzmény: Lgtonic (17977)
Lgtonic júl. 15. Creative Commons License 17977

üdv! 407sw 1.8 benzinem van már 6éve kb 2éve kuplung szerkezet lett cserélve azóta üresben álló helyzetben egy kerregő hang jön sztem a váltobol Ami kuplung benyomásra megszűnik. Lehet ez nyelestengely csapágy, lehet azt cserélni? Valakinek bármi hasonló vagy ötlet ? Köszönöm 

Zolysys júl. 14. Creative Commons License 17976

Nevemnél honlap rajta az elérhetőségem :)

Előzmény: Lenoks (17974)
jaki68 júl. 14. Creative Commons License 17975
Előzmény: Lenoks (17970)
Lenoks júl. 14. Creative Commons License 17974

Siker, köszi! :)

Esetleg a többi kérdésemmel kapcsolatban tudsz valami?

Valamint érdekelne még a computer magyarítása magyar térképpel is.

Előzmény: Zolysys (17973)
Zolysys júl. 14. Creative Commons License 17973

nem kell regelni

documentum de bord

oda katt

utána nyelvet válassz , autót és évjáratot

Aztán mentsél szorgalmasan

Előzmény: Lenoks (17972)
Lenoks júl. 14. Creative Commons License 17972

Köszi, a /ddb nélkül megy, viszont nem tudok regisztrálni magánszemélyként.

Előzmény: Zolysys (17971)
Zolysys júl. 14. Creative Commons License 17971

public.servicebox.peugeot.com/ddb

Előzmény: Lenoks (17970)
Lenoks júl. 14. Creative Commons License 17970

Sziasztok! 

Két hete boldog tulajdonosa vagyok egy 407 SW-nek. 2005-ös 2.0 HDi. Német járgány volt, egy barátom használta az elmúlt másfél évben, mikor kiköltözött utána vette. Pár kérdésem lenne:

1. Magyar nyelvű kezelési útmutatót honnan tudnék szerezni? Neten nem találtam.

2. Úgy vettem a kocsit, hogy ismert volt a kettős tömegű lendkerék kopása, azaz, hogy hamarosan csereérett lesz. Néha kinyomott kuplungnál kopog is. Azt hallottam, hogy sima lendkerék is jó bele ami ugye jóval tartósabb viszont kevésbé komfortos a váltás. Ti ehhez mit szóltok?

3. Fedélzeti számítógépben lévő szervizre felszólító figyelmeztetést hogy lehet kikapcsolni (villáskulcs és a km jelenik meg)? Illetve be lehet állítattni bármilyen értéket? Mert pl. olajcsere intervallumot tök jó lenne beállítani.

Előre is köszönöm!

Hun_Fighter júl. 14. Creative Commons License 17969

Na ja, az Audisok ilyenek... :DDDDDDD

Előzmény: Zolysys (17968)
Zolysys júl. 14. Creative Commons License 17968

egy kis autókozmetika :D

https://www.facebook.com/photo.php?v=802931503073012

mroland78 júl. 14. Creative Commons License 17967

Ne szivasd. Nekem 2.2 benzin Coupé és 9999km alatt 7,6 volt a fogyasztásom... és azért kínáltam is, pötyögtem is, volt rengeteg hegy (ausztria), meg város, meg hetekig csak otthon és munkahely között mindig hideg motorral... szóval ez igen vegyes volt... nekem ennyi volt. Akkor egy 2.0 benzinhez képest jó vagyok :) jövőre veszek egy ugyan ilyet, csak 3.0 V6 benzint. Vagy elcserélem :)

Előzmény: Levente1978 (17965)
mroland78 júl. 14. Creative Commons License 17966

Moo-t keresd meg. Ebben ő illetékes...

Előzmény: veres074 (17956)
Levente1978 júl. 13. Creative Commons License 17965

Ha normalissan vezetsz akkor 8-8,5 vegyesben. Nekem legalabb is annyi. Telen kicsivel kevesebb.

Hol neztel kocsit?

Előzmény: 240km/h (17953)
ma9net júl. 13. Creative Commons License 17964

Sziasztok!

Utángyártott első szévédő árak érdekelnének Sopron és környékén. 

Werewolfbug júl. 13. Creative Commons License 17963

Szia!

Nekem ez van (407 SW, 2.0 16V benzin).

Fogyasztásának nem fogsz örülni....

Csak budapest dugókkal mindennek,  klímával 12-12.5 liter!!!!

És akkor a jobb hírek... autópája 130-as maxxal télen 7.5, nyáron 8.5 (klíma miatt)

Főúton, max 90-el klíma nélkül 6.5. Ez volt a rekord, ez alá nem megy csak szakadékban üresben. :)

betg júl. 12. Creative Commons License 17962

Na ezért nem jók ezek a hibakódok , ha jól tudom neked 1.6hdi van .

PPS neki!

Előzmény: bigbagi (17960)
betg júl. 12. Creative Commons License 17961

P1351 (15-5):  1.sz./4.sz. henger első gyújtótekercs áramkör működési hiba

Előzmény: bigbagi (17960)
bigbagi júl. 12. Creative Commons License 17960

Szia Zolysys !

Te nem tudod mi lehet ez a hibakód P1351 ? üdv.

Előzmény: Zolysys (17941)
Zolysys júl. 12. Creative Commons License 17959

Amelyik tetszik és el tudod képzelni az autón. DE! kizárólagosan PAL színrendszerű mehet bele!!!!

Előzmény: veres074 (17958)
veres074 júl. 12. Creative Commons License 17958

Igen navis RT3 

Előzmény: Zolysys (17957)
Zolysys júl. 12. Creative Commons License 17957

Mi van az autódban?

Navis rendszer? Ha van akkor melyik?

Előzmény: veres074 (17956)
veres074 júl. 12. Creative Commons License 17956

Sziasztok tolató kamerát szeretnék berakni. Kérdésem lenne hogy milyet érdemes, esetleg valaki vett e már ebay en? 

240km/h júl. 12. Creative Commons License 17955

Nagypapa tempóval vezetek 32 évesen,komolyan mondom.  : )

Előzmény: Hun_Fighter (17954)
Hun_Fighter júl. 12. Creative Commons License 17954

A nickneved alapján nem lesz kevés... :)))))))

240km/h júl. 12. Creative Commons License 17953

Üdv Mindenkinek!

Autó vásárláson töröm a fejem,ki is néztem egy 2.0 16v kombit.A fogyasztástól kicsit tartok,szerintetek?

Görgényi júl. 11. Creative Commons License 17952

A szívó tengely nem állítható,gyári vezérlés szett lett felrakva, igen jelen van minden.A hiba az hogy nem látja az ecu hogy eltolódik a hátsó szívó tengely, a motor járásán egy értelműen érződik hogy működik a VTI.

Előzmény: betg (17946)
Görgényi júl. 11. Creative Commons License 17951

Fel lett cserélve a kettő így meg kellet volna változnia a hibának. 91000km van benne. Por száraz sehol nem szivárog a motorból az olaj.

Előzmény: gun111 (17947)
szilagyig31 júl. 11. Creative Commons License 17950

Nekem is volt gázos Pegóm. Írjon bárki ki kíváncsi.

Előzmény: Hun_Fighter (17948)
Hun_Fighter júl. 11. Creative Commons License 17949

Hatottam = hajtottam... :)

Hun_Fighter júl. 11. Creative Commons License 17948

Valaki itt érdeklődött gázügyben. Az előző verdámat 5 évig hatottam gázüzemben, szívesen segítek, ha tudok, vagy elmondom a tapasztalataim. Mailcímem publikus.

gun111 júl. 11. Creative Commons License 17947
En a helyedben azert megneznem egy masik modositoval is, ha mar adott a lehetoseg. Sajnos pont a hatso hengersornal levo adja be a kulcsot eloszor, mivel ott a hutes nem igazan megfelelo neki... Olajat mennyire eresztenek? Mennyi km van az autoban, voltak mar cserelve? (Gyari szam elso jegyei a gyartasi evet jelzik)
Előzmény: Görgényi (17943)
betg júl. 11. Creative Commons License 17946

Ellenőrizd le hogy minden stiftet be tudsz e dugni a helyére , szerintem nem !

Nem könnyű jól összerakni , min 2 ember kell hozzá.

ha 2-3 mm odébb van a furat már bedobja a híbát!

Előzmény: betg (17945)
betg júl. 11. Creative Commons License 17945

Szia

Igen ez akkor van főleg ha rosszul van összerakva a vezérlés , simán össze lehet rakni úgy hogy egy fél foggal odébb van , gyengébb is az autó, csináltunk már v6 vezérlést ami rosszul volt összerakva , a tulaj nem is tudta , csak miután kicseréltük megjött bele az erő!!

Előzmény: Görgényi (17936)
Görgényi júl. 11. Creative Commons License 17944

Szívesen meghallgatok minden ötletet, én már kifogytam.

Előzmény: Görgényi (17943)
Görgényi júl. 10. Creative Commons License 17943

Szia! Odáig jutottam hogy ha kívülről működtetem a módosítókat akkor a hátsó hengersor vezérmű tengely elmozdulását nem látja az ecu, pedig működik, a motor járásán érezhető. Az első hengersornál megváltozik 35-fokról -7, a hátsónál marad 35-fokon. Itt akadtam el. A módosítók szétszedve tesztelve,1bar nyomáson működnek, motor olajnyomás 5.4bar. Jeladók cserélve, kábelköteg kimérve.

Előzmény: gun111 (17940)
gun111 júl. 10. Creative Commons License 17942
:-)

Elarvult szegenyke... Ha esetleg jarsz hetfon/kedden a belvarosban, akkor megkoszonom, ha oda tudod adni!

Felig offtopic: Amugy nagyon fasza a C3... :-) szerezz ra kerlek barmilyen cityo felnit (c4, c3, pluriel, picasso, etc, de csak szep allapotu 6x15 ET27-es 4*108 erdekel, es gyari alu) :-))))
Előzmény: Zolysys (17941)
Zolysys júl. 10. Creative Commons License 17941

Van egy gazdátlan kulcsom :):P:P:P:P:P

Előzmény: gun111 (17940)
gun111 júl. 10. Creative Commons License 17940
Szia!

Van 2db vezerlesmodosito a V6-os benzinmotorban, melyek fokozatmentesen, elektromos uton allitjak a tengelyeket. Van ra esely, hogy a te autodnal az egyik felmondta a szolgalatot, ezert nem allit semmit, ami nem jo a motornak. Ha gondolod, akkor nekem van tartalekba ilyen alkatreszem 1920HE a gyari cikkszama, beprobalhatjuk a tiedbe, hatha megszunik a hibakod.
Ha erdekel, akkor irj emilt kerlek a gun1976 kukac hotmail pont com-ra.

Udv: gun
Előzmény: Görgényi (17936)
tom407 júl. 10. Creative Commons License 17939

Sziasztok!

Nincs véletlenűl valakinek egy fényszóró magasság állító kapcsolója, a kis panellal együtt amibe bele van fogva. Az enyém kellett valakinek és kiszolgálta magát az illető. Valami jó árasított megoldás érdekelne és SOS mert vizsgaköteles a verda. Kösz Tamás

Tomma407 júl. 10. Creative Commons License 17938

Az kicsit messze van sajnos! :(

Előzmény: c_balint (17935)
bigbagi júl. 10. Creative Commons License 17937

Sziasztok !

Nekem P1351 -es hibakódom van . Valaki tudja mi ez ? 1.6 hdi. üdv.

Görgényi júl. 10. Creative Commons License 17936

Sziasztok! Találkozott már Valaki P1335-ös hibakóddal? Szívó oldali vezérműtengely állás ismeretlen, első vagy hátsó hengersor. 407 V6 3.0 coupe. 

c_balint júl. 10. Creative Commons License 17935

Szia!

Szombathelyen lakom.

Előzmény: Tomma407 (17928)
bigbagi júl. 10. Creative Commons License 17934

100 000 KM !!!  :(           

bigbagi júl. 10. Creative Commons License 17933

99 999 !!! :)                                   

Tomma407 júl. 9. Creative Commons License 17932

:)

Előzmény: gery407 (17924)
Zeush júl. 9. Creative Commons License 17931

Szia!

Gázügyi mail-ed van!

Üdv!

Előzmény: jaki68 (17926)
zoolan65 júl. 9. Creative Commons License 17930

Terelőlapát törést meg tudom csinálni Neked és garantáltan nem törik el még egyszer.

Előzmény: Ata 407 (17916)
Tomma407 júl. 9. Creative Commons License 17929

Be lehet igen! Menüben keresgéld ki!

Előzmény: jaki68 (17926)
Tomma407 júl. 9. Creative Commons License 17928

Szia  merre laksz?

Előzmény: c_balint (17919)
HZ2 júl. 9. Creative Commons License 17927

Köszi, köszi,köszi!!!

Előzmény: szilagyig31 (17925)
jaki68 júl. 9. Creative Commons License 17926

Sziasztok! vásároltam hétfőn egy 1.8 benzines sw-t.a kijelzőt cserélték mert bedöglött a melegben.kérdésem az lenne ,hogy betudom e állítani a menüben valahol  hogy ne mérföldet ill. gallon adatokat mutasson?a kocsival nagyon megvagyok elégedve. szeptemberben viszem gázosítani .valakinek tapasztalat a gázos üzemről? köszönöm a válaszokat

szilagyig31 júl. 9. Creative Commons License 17925
Előzmény: HZ2 (17918)
gery407 júl. 9. Creative Commons License 17924

Peug 401

Jena307 júl. 9. Creative Commons License 17923

Az 1.6oknak van egy tipus sajátossága, ami miatt kiakad a korrekció, de ez tesztelhető.

Viszont a sok füstből kapásból mást nézegetnék nem az injektorokat. Fap van? egr bezár?

Előzmény: Ata 407 (17922)
Ata 407 júl. 9. Creative Commons License 17922

Tisztelt Márkatárs!

nézte ezt már mindenki, minden jó csak füstöl mint egy IFA. Ezért gondolom a porlasztó csúcsot. Szoftver frissítés után van hibakódja nincs,és mindenki tanácstalan.

Üdv

Előzmény: Jena307 (17921)
Jena307 júl. 9. Creative Commons License 17921

biztos hogy porlasztós? MErt ha pl ki van akadva a korrekció egy hengernél, az nem feltétlen jelenti hogy rossz.

HA be van vizsgálva akkor ok.

Levente1978 júl. 9. Creative Commons License 17920

Nem olcsó alkatrész, mindössze 112.000,-Ft

Előzmény: HZ2 (17918)
c_balint júl. 9. Creative Commons License 17919

Sajnos nem pesti vagyok, még csak a közelében sem :(

Összeraktam, de nem nyílik ki gombnyomásra, én ezt nem értem.

Előzmény: Zolysys (17912)
HZ2 júl. 9. Creative Commons License 17918

Sziasztok!

Van az autómban (VF36DRFNB21133879) egy un. környezetvédelmi levegőszivattyú (1618 E4). Tudja valaki, hogy ez mi? Hova fújja a levegőt és miért és mit csinál? És mi kapcsolja be és mikor??

Történt ugyanis hogy hétfő reggel kiírta hogy "depollution system faulty". Kedden reggel voltam a PUG-nál, igaz más ügyben, de ha már ott voltam megkértem a szakit hogy olvasson rá. Azt mondja a gép szerint "anti-pollution system faulty". Elindított valami tesztet és az akksi mellett fülelt. Azt mondja nem megy a levegőszivattyú. Emiatt rossz a kipu.gáz minősége és valszeg emiatt a hibaüzenet.

Ötlet? Mi lehet a hibás? Szivattyú, reléje, vagy más vezérlés? Találkozott már valaki ilyen hibával?

HZ

Moó júl. 8. Creative Commons License 17917

Szia! Szerintem én voltam a márkatárs, megnézem most is, de sajnos valszeg eltört a terelőlapátod ismét. :(

Dobj egy emailt és csütörtökön vagy pénteken megtudom nézni.

Ata 407 júl. 8. Creative Commons License 17916

Tisztelt Márkatársak!

A peugeot 407 1.6 hdi ben a márkaszervízben szoftver frissítést csináltak, azóta a klima jobb oldala csak meleget fúj. Vagy egy éve miskolcon egy kedves márkatárs állította be meg kellene nézni mi a baja. Ha megfelelő csütörtök-péntek pesten vagyok felvihetem az autót.

Nem tudtok e elfogadható áron porlasztó csúcsot BOSCH DLLA 149 P1515 típusút?

Üdvözlettel

Moó júl. 8. Creative Commons License 17915

Sziasztok!

Kinek van ilyen kis vacka az autóban?

betg júl. 8. Creative Commons License 17914

Szia

Egr gyanús , de látni kék!

Előzmény: patyó 1976 (17910)
gery407 júl. 7. Creative Commons License 17913

A nyomásszabályzó szelep helyéről (2.0 hdi) tudna valaki egy rajzot felrakni?

Zolysys júl. 7. Creative Commons License 17912

Ha pesten vagy hozd el megnézem

Előzmény: c_balint (17911)
c_balint júl. 7. Creative Commons License 17911

Üdv!

Rendeltem az ebay-ről kulcs házat az autómhoz, pont olyat amilyen kell, nem elemtartósat.

Sajnos sehogy sem tudom átrakni a régi kulcsból az újba az alkatrészeket.

Valaki esetleg tudna segíteni? Tapasztalatlan vagyok ilyen téren, jó lenne valamit összehoznom.

patyó 1976 júl. 7. Creative Commons License 17910

Sziasztok ha tudna valaki segitteni nagyon megköszöném.Van egy 407 2.0hdi

A probléma a következő akocsi elindul malyd néhány másodperc alatt leáll.

Utàna ujbol elehet inditani és ismét leáll.Mielött ez a hiba jelentkezett nagyon füstölt feketén.

betg júl. 6. Creative Commons License 17909

Szia   most nincs elvitték az összeset, talán a jővő héten lesz .

Nem adom ingyen az tény viszont én csak jót adok és nem tünök el az eladás után.

Van középszar állapotu ami működik de nem adnám senkinek szívesen , az 35 eft , 0 garancia.

Előzmény: Pat93 (17908)
Pat93 júl. 6. Creative Commons License 17908

Turbó kellene 133 lovashoz.

Neked tudom van de annyim nincsen rá sajnos.

betg júl. 6. Creative Commons License 17907

Szia

Mire gondolsz 2.2 biturbó??

Turbó kell ?

Autó érdekel?

Előzmény: Pat93 (17906)
Pat93 júl. 6. Creative Commons License 17906

Sziasztok!

2.2 HDI turbó van valakinek ??

HZ2 júl. 5. Creative Commons License 17905

Köszi! Erre voltam kíváncsi.

Mivel a vásárláskor megvolt a nagyszerviz (160 e km-nél) a következő ráér még vagy 280-ig.

Előzmény: betg (17891)
gery407 júl. 5. Creative Commons License 17904

Sziasztok!

A héten már másodszor jártam úgy, hogy hidegen csak teker,és nem indul be .2.0 hdi

Saru le- fel és pöcre!

Valaki tud valami okosat?

Moó júl. 5. Creative Commons License 17903

70-80 körül, már onnan pedig nincs olyan messze egy navigációs rendszer ára...

Előzmény: arnold33 (17900)
birobandi júl. 5. Creative Commons License 17902

A 407-esekkel nincs ennyi nyűg. :)

Előzmény: Moó (17894)
Zolysys júl. 5. Creative Commons License 17901

a sima színes is sokba kerül hát még ha navis :)

Előzmény: arnold33 (17900)
arnold33 júl. 5. Creative Commons License 17900

Köszönöm a választ. Amúgy a szines kijelző az mennyibe kerül?

Előzmény: Moó (17899)
Moó júl. 5. Creative Commons License 17899

T10 a fejegységhez és T20 a kerethez valamint a kijelzőhöz.

Előzmény: arnold33 (17898)
arnold33 júl. 4. Creative Commons License 17898

Sziasztok!

Tudtok abban segíteni ,hogy mekkora torx csavarhúzó kell a kijlző cserénél?

Zolysys júl. 4. Creative Commons License 17897

nincs :)

Előzmény: Hun_Fighter (17896)
Hun_Fighter júl. 4. Creative Commons License 17896

Ha nincs a kulcstartón egy Kisvakond, akkor nem az enyém... :D

Előzmény: Zolysys (17895)
Zolysys júl. 4. Creative Commons License 17895

Egy rendes kulcs keresi "rendetlen" gazdáját :)

Moó júl. 4. Creative Commons License 17894
Előzmény: Moó (17893)
Moó júl. 4. Creative Commons License 17893

Birobandi utólagos engedelmeddel:

szilagyig31 júl. 4. Creative Commons License 17892

Mondjuk vegyél egy ilyet: :)

Szerintem ez az autó nagyon jól sikerült!

Előzmény: betg (17891)
betg júl. 4. Creative Commons License 17891

Ez attól függ hogy elötte mi hogyan volt cserélgetve , az autó igazából nem tudja hogy 200 van benne tehát egy általános egyszerű szervíz aztáán kész , a vezérlés és egyebek a megadott periodus szerint , 120ekm -ént vagy 8 év.

Persze a legegyszerűbb ha veszel egy új autót mert azért az csak új :D:D

Előzmény: HZ2 (17884)
mroland78 júl. 2. Creative Commons License 17890

Sziasztok.

Mivel van most egy kis időm, neki álltam a sofőr oldali ajtókárpitom lebontásának. De elakadtam :(

Moo küldött nekem egy szerelési útmutatót PDF-ben, de ez nagyon nem az én ajtómé :D

Tud valaki segíteni gyorsan, mert nem akarok semmilyen patentot eltörni, esetleg teljesen tönkre tenni.

Vagy egy PDF, agy gyorsan leírni mit miután, stb...

Most ott tartok, hogy a piros-fekér lámpát már kipattintottam, az ablakemelő kapcsolókat is, a fogantyú burkolata is lent van. a két csavar is ki van szedve, amik a kapcsolók alatt voltak és most meg vagyok lőve :( Nem tudok tovább haladni. Van egy szép hosszú króm díszcsíkom, azt sem tudom hogy jön le, feszegetni nem akarom...

Várok minden féle segítséget...

2006-os Coupe... (sedánról van rajzom, de az tök más...)

Hun_Fighter júl. 2. Creative Commons License 17889

Hát ez ROTFLMAOPIMP.

(Aki nem mozog sűrűn fórumokon: ROTFLMAOPIMP = Roilling On The Floor Laughing My Ass Off Pissing In My Pant, vagyis a  a földön fetrengve szétröhögöm a seggem és behugyozok :DDDDD )

Egyébként a klasszikus LOL (Laughing Out Loud - hangosan nevetek) extrém fokozása. :)))))

Levente1978 júl. 2. Creative Commons License 17888

:-DD

Előzmény: Zolysys (17886)
HZ2 júl. 2. Creative Commons License 17887

Úúú... ezt így reggel, étgyomorra... :)

Előzmény: Levente1978 (17885)
Zolysys júl. 1. Creative Commons License 17886

Mondta a másik szikrás :D:D:D:P:P

Előzmény: Levente1978 (17885)
Levente1978 júl. 1. Creative Commons License 17885

Motorcsere :-P

Előzmény: HZ2 (17884)
HZ2 jún. 30. Creative Commons License 17884

Sziasztok!

Milyen szervizek vannak 200.000-nél/után (2.0 benzin 136LE, VF36DRFNB21133879).

HZ

Hun_Fighter jún. 30. Creative Commons License 17883

Zoolan, dobtam egy zsenge, ropogós mailt. Csekkdísz plíz end áj véjting for jór ánszvör... :)))))

szilagyig31 jún. 30. Creative Commons License 17882

Te ilyet is tudsz?

Előzmény: Moó (17880)
Zeminius jún. 30. Creative Commons License 17881

Sziasztok.

2004-es 1.8 Benzin 407-esem eléri a 120.000Km-t.
A rendzseres karbantartásokat mindig megkapja (olaj, szűrők....stb.)
Tudja esetleg valaki hogy mik azok az alkatrészek amik a normál kopó dolgok mellett szintén kell/illik ilyenkor cseréltetni benne?
3-éve vásárláskor a ékszij/vezérmű/első fékek már cserélve lettek.

Köszi,Üdv,Zoli

Moó jún. 30. Creative Commons License 17880

fantomy jún. 29. Creative Commons License 17879

nemrég töltötték kapott új hűtőt mert a régi ki volt lyukadva és ha automatán használom és éjszaka felveszem a fűtést, reggel ha leveszem a hőfokot bekapcsol a kompresszor és utána kikapcsol egyből 

Előzmény: Zolysys (17875)
Tomma407 jún. 29. Creative Commons License 17878

Szia! Nekem volt már ilyen ,mondjuk nekem fékezéskor írta ki ezt és akkor féklámpa kapcsolót kellet cserélnem a fékpedálnál! 

Előzmény: Magnus1234 (17873)
around jún. 29. Creative Commons License 17877

Rendben holnap hívlak.

Előzmény: betg (17872)
around jún. 29. Creative Commons License 17876

Szia!

Nekem nemrég volt ilyen hiba, ABS jeladót cseréltek rajta.

Előzmény: Magnus1234 (17873)
Zolysys jún. 29. Creative Commons License 17875

kevés gáz, elkoszolódott hűtő stb

Előzmény: fantomy (17874)
fantomy jún. 29. Creative Commons License 17874

sziasztok egy kérdés észrevettem hogy fűtés után a klímám nagyon nehezen akar bekapcsolni tudna valaki segíteni. a kompresszor bekapcsol és egyből ki is kapcsol 

Magnus1234 jún. 29. Creative Commons License 17873

Volt valakinek olyan problémája, hogy ABS, ESP hibát ír a konzol? Van amikor jó van amikor hibát jelez indulás után.

Gondolom valami kontakt hiba lehet csak jó lenne tudni merre kellene keresgélni.

betg jún. 29. Creative Commons License 17872

Holnap 9 után csörgess meg , emailt nem szeretem.

Előzmény: arnold33 (17862)
betg jún. 29. Creative Commons License 17871

Szia

Én tudom mi a baja!! , hajtokar zömülés görbülés , ez rhr típushíba , a dugattyú nem megy felső holpontra mert a hajtókar rövidebb lett ezért csökken a süritési végnyomás.

Van komplett motor ami jó, ha kell .

Elég sokat láttam már ilyet volvoban is előfordul meg a forban is amiben rhr motor van.

Mindent elvittek blokkot hajtokart mindent , most a héten hoztam egy autót rhr motorral ez szerencsére hibátlan.

Az rhr nem birja ha hajtják gyenge a hajtókar.

Előzmény: 407 sw Karesz (17867)
betg jún. 29. Creative Commons License 17870

Szia c5 II a szine kicsit citromsárgább , de van egy fő tulajdonsága a peu é val szemben ezek nem mennek tönkre ezért van belőle több darab a citroennél ismeretlen ez a kijelzőmizéria , a 607 peuba a c5 I kijelzőt viszik.

szilagyig31 jún. 29. Creative Commons License 17869

Nekem is köll egy! :)

Előzmény: betg (17858)
Zolysys jún. 29. Creative Commons License 17868

mert a BORG ra jellemző a hiba...

az LCD panelt maga a kyocera europai leányvállalata gyártotta... Hasonló baj van a kis navis kijelzőkkel is. igaz ott meg csíkosak lesznek függőlegesen :S Azokat is ők követték el...

Előzmény: arnold33 (17866)
407 sw Karesz jún. 29. Creative Commons License 17867

Sziasztok fórumtársak.

Írtam a múltkor hogy a 407 2.0 hdi sw-m alapjáraton rángatja a motort, és olyan mintha nem járna 1 henger.  Na megnézettem, és kiderült hogy a porlasztók tökéletesek, az egr szelep szintén tökéletesen működik, és az is kiderült hogy az első 2 hengernél kompresszió csökkenés van :(  Úgyhogy most gondolkozhatok mi legyen a sorsa, mert elég borsos lessz a javítás....   Csak gondoltam közlöm az információt, hátha valaki hasonló problémával küzd....   És ha bárkinek bármi tanácsa van, azt szívesen veszem, de inkább privátban. pappnyomda@gmail.com   További szép napot minden 407 tulajdonosnak :)

arnold33 jún. 29. Creative Commons License 17866

Köszi a választ. Nálam az  gond a kijelzővel,hogy reggel semmi baja amint melegvan tűzi a nap semmit nem lehet látni rajta.Azért szeretném kicserélni egy olyanra amin nincs melegedési probléma.

Előzmény: Zolysys (17865)
Zolysys jún. 29. Creative Commons License 17865

igen csak kicsit más a színe. A Citromé világosabb sárga.

Előzmény: arnold33 (17864)
arnold33 jún. 29. Creative Commons License 17864

De teljesen kompatibilis a 407-be ugye?

Előzmény: Zolysys (17863)
Zolysys jún. 29. Creative Commons License 17863

az hát... C5II ben volt neki

arnold33 jún. 29. Creative Commons License 17862

Szia!

Ez a fajta kijelződ van eladó?

Ha igen akkor érdekelne, beszéljük meg emailba: blackxp@citromail.hu

Üdv

gery407 jún. 29. Creative Commons License 17861

És eladó is van?

Nyalee jún. 29. Creative Commons License 17860

csövi!

Milyen adalék kell bele? mert én lecseréltem az olajat fluda DA és nem volt változás ugyanúgy remeg.

Előzmény: rati update (17859)
rati update jún. 29. Creative Commons License 17859

Még nem tudom, megy a csapongás. Megnéztem pár régebbi 407-est, de nem igazán tetszett, amit láttam. Műszakilag és esztétikailag sem voltak megfelelőek. Megtapasztaltam a régebbi évjáratoknál jelentkező kormányremegést  is. Mondtam a palinak, hogy remeg a szervó, azt mondta, biztos kevés az olaj. Erre én, ez típushiba, le kell cserélni az olajat és még plusz adalék is kell bele.

Üdv

Rati

Előzmény: szilagyig31 (17850)
betg jún. 28. Creative Commons License 17858

No ha ilyenre vágytok van kb 3db jelenleg  15eft/db , és nem kell az ebay-on vacakolni !

Előzmény: birobandi (17851)
P407c jún. 28. Creative Commons License 17857

Pontosan! :)

Ezek szerint félreérthetően fogalmaztam...

Előzmény: Zolysys (17856)
Zolysys jún. 28. Creative Commons License 17856

Jaaaj.. tudom.. a km órában lévőre gondolsz...

Cseréltem már :)

Előzmény: P407c (17855)
P407c jún. 28. Creative Commons License 17855

Tudnál esetleg részleteket mondani, írni?

Ahogy olvastam korábbi hozzászólásokat, nem fenti kijelzőről volt szó, hanem a "nagy, központi"-ról.

Előzmény: Zolysys (17854)
Zolysys jún. 28. Creative Commons License 17854

mint ahogy az elmúlt pár napban is írtuk sokan nem keveset kell cserélni a régebbi BORG-ot JhonsonControllosra...

Előzmény: P407c (17853)
P407c jún. 28. Creative Commons License 17853

Sziasztok!

Érdeklődnék, cserélt-e már valaki a központi, órák között lévő (ha jól tudom 98 x 64 pixeles) LCD display-t? Ha igen, mit kell tudni a cseréről? Pl. kell-e bármit is "újrataníttatni" az autóval? Jár-e bármiféle pl. BSI problémával, stb.?

Az autó kb. 3 éves kora óta, nyári időszakban, néhány sor elhalványul fenti kijelzőn és szeretném orvosolni a hibát.

Zolysys jún. 28. Creative Commons License 17852

Hogy pontosak legyünk ez C5 II be való . Más a színvilág de megy a 407 ben

Előzmény: birobandi (17851)
birobandi jún. 28. Creative Commons License 17851
Előzmény: arnold33 (17848)
szilagyig31 jún. 28. Creative Commons License 17850

Mégsem veszel másikat? Mi lesz helyette?

Előzmény: rati update (17849)
rati update jún. 28. Creative Commons License 17849

Üdv. az Uraknak!

Megmaradt a tavaly vásárolt téli gumim, acél felújított felniken és hozzá csavarokkal. Barum Polaris 3, kb 3000 km-t futottak, még garis, 205/60 R16 a méret. Alku nélkül 90k az ára.

E-mailt írjon, akit érdekel.

Üdv.

Rati

arnold33 jún. 27. Creative Commons License 17848

Szia!

tudnál linket adni?

Előzmény: birobandi (17846)
Zolysys jún. 27. Creative Commons License 17847

Ezek szerrint jobban szeretned s portugalt :):)

Előzmény: birobandi (17846)
birobandi jún. 27. Creative Commons License 17846

Ma tettük be az autómba egy ebay-on vásárolt Johnson gyártmányút, tökéletes, még a vizuális tolatóradart is tudja. Az egyetlen negatívum, hogy csak angolul és franciául tud.

Előzmény: arnold33 (17845)
arnold33 jún. 27. Creative Commons License 17845

Sziasztok!

A kijelzőm reggel tökéletesen működik , amint tűzi a nap a kocsit már nem lehet látni rajta semmit.

Véleményetek szerint ezt érdemes lenne megvenni?

PUG 407 1.6hdi

http://www.ebay.com/itm/PEUGEOT-407-display-screen-Type-C-display-yellow-color-replace-fading-display-/321320221165?pt=AU_Car_Parts_Accessories&hash=item4ad02d79ed&vxp=mtr

Vagy itthon nézzek utána bontóba?

around jún. 27. Creative Commons License 17844

Nem volt befejetlen regenerálás le lett ellenőrizve az is. 2 db gyertyát kell cserélni lett is rendelve bosch.

Figyelni fogom az olajszintet.

Köszi a segítséget.

Előzmény: Jena307 (17843)
Jena307 jún. 27. Creative Commons License 17843

Ha izzító relé hiba volt az szinte mindbe benne van, attól regenerál még gyertyától nem.

HA azt írta a fapra befejezetlen regenerálás akkor van baj.

Az olajszintet figyeld sűrűn, a héten volt itt egy 407 amiben kb 6liter motorolaj volt már, és a márkaszervíznek gondolata nem volt mitől lehetett 

Előzmény: around (17842)
around jún. 27. Creative Commons License 17842

Meg is jöttem,gyári diag-gal megnézték, 2 db izzítógyertya hiba volt összesen és azt mondta a szerelő azért nem csinálja meg a regenerálást. Az olajszintet megnéztem a max jel alatt van egy kicsivel.

Előzmény: Jena307 (17841)
Jena307 jún. 27. Creative Commons License 17841

Hát sok sikert a diagoláshoz, de a motorolaj szintet megnézted e ??? 

meg a ventilátort figyeld az elárulja ha már vége a fapnak.

Előzmény: around (17840)
around jún. 27. Creative Commons License 17840

Köszi a választ , nem is gondoltam volna ,hogy regenerálási probléma végett mutat érdekes fogyasztási adatot. Ma viszem diag-ra.

Előzmény: Jena307 (17838)
lukacslori jún. 27. Creative Commons License 17839

Kössz! Hagyjuk a BT-t, nem kell mindenáron, csak érdeklödtem :) És abban tudsz segíteni: a csomagtér ajtót csak a távirányítóval tudom nyitni. Állítólag beállítás kérdése, hogy lehessen gombbal is nyitni.

Előzmény: Zolysys (17836)
Jena307 jún. 26. Creative Commons License 17838

Az hogy a részecskeszűrőt ilyenkor regenerálja, ha ezt sűrűn csinálja és leállítás után sok esetben működteti a külső ventillátort, akkor nagy a baj, ez esetben a motorolaj szintet azonnal ellenőrizni, nem e sok van benne. 

DE minden 1.6 tulajnak érdemes heti szinten figyelemmel kísérni a motrolaj szintet, és az a baj ha szaporodik

Előzmény: around (17837)
around jún. 26. Creative Commons License 17837

Sziasztok!

Véleményetek szerint mi okozhatja azt a jelenséget , hogy a pillanatnyi fogyasztás a kijelzőn elég hihetetlen adatokat mutat. folyamatosan ingázik pl: 5,5-10,8-25,8 - 35,8-48,5-78,8 l -ig

Az az igazság hogy a kijelző is lassan megadja magát.  PUG 407 1.6 hdi  / 2006/

Válaszokat előre is köszönöm.

Zolysys jún. 26. Creative Commons License 17836

RT3 van benne elvileg...

Fejegység tud MP3 at lemezről, vagy USB box mint cd tár emulátor és akkor tud megintcsak USB-t

BT-t nem tud...ráfaragni lehetne de elég macerás is és ugye a pénz :)

Bár kinek mi éri meg :):):):):)

Előzmény: lukacslori (17835)
lukacslori jún. 26. Creative Commons License 17835

VF36JUHZJ21463515

Előzmény: Zolysys (17834)
Zolysys jún. 26. Creative Commons License 17834

Küldj vázszámot és megmondom mit lehet befarani

Előzmény: lukacslori (17831)
lukacslori jún. 26. Creative Commons License 17833

Kössz a jó tanácsot!

Jena307 jún. 26. Creative Commons License 17832

egy egészen mellékes tanács, nagyon tartsd figyelemmel a két hengersor között lapuló termosztát házat, mert szeret eltörni, és elfolyatni a vizet, a v6hdi-k jelentős része ez miatt hullik el, 

Előzmény: lukacslori (17831)
lukacslori jún. 26. Creative Commons License 17831

Üdv! Új tulaj vagyok, a napokban vettem egy 407 Coupet, 2006-os évjáratú, 2.7 HDI. Segítséget kérnék több dologgal kapcsolatban. Pl: csomagtér gombbal történö nyitása, mp3 lejátszás, bluetooth kapcsolat.

öcsi 333 jún. 26. Creative Commons License 17830
szally jún. 25. Creative Commons License 17829

A profeta szoljon beloled :)

Előzmény: Jena307 (17826)
Kepten710206 jún. 25. Creative Commons License 17828

Sziasztok!

Valaki Székesfehérvár környékén tud szakértő Pug szerelőt,,hibakódot kellene törölni.

Az ASR virít folyamatosan ,nem méretes gumi volt rajta nem tudom mióta,,most cseréltem  és az ABS elaludt de az ASR üzenet

még megvan.

Addig nem akarok a kormányhoz nyúlni beállítgatni amig nem nézetek rá!

Köszönet!

Kepten

Jena307 jún. 25. Creative Commons License 17827

Akkor elviszem markaszervizbe es orra ala nyomom a szamlat

az a számla akkor igen borsos lesz mert a márkaszervízben is sík hülyék hozzá többnyire, főleg egy RHR motorhoz

Előzmény: szally (17825)
Jena307 jún. 25. Creative Commons License 17826

azon a motoron a vezérlés oldalon a motor tetjén ül a turbót szabályzó nyomásátalakító, lehet annak  a stekkeréről van szó

Előzmény: szally (17821)
szally jún. 25. Creative Commons License 17825

En sem ertem h mit kotort el benne....Probalta, ketyeget berregett, nem nyomta meg h hoppa valami baj van. Senkinek se kivanom azt az erzest mikor 2ezer fordulat kornyeken odalepsz neki es semmi... valami borzaszto.... Remelem holnap orvosolja a hibat, de van olyan erzesem h nem fog menni. Akkor elviszem markaszervizbe es orra ala nyomom a szamlat, kivancsi vagyok h akkor mi lesz.... Vagy kerek toletek idopontot aztan rakukkantotok. Holnap megirom h wtf... Koszi nektek

Előzmény: zoolan65 (17823)
szally jún. 25. Creative Commons License 17824

Nem egy kocsin cserelt mar vezerlest, TDiken Hdiken. Nemtudom mit cseszett el. Kijavitsa a hibat aztan hidd el sose adom kezebe a kocsim. En se ertem az osszefuggest h miert nem megy a turbom. Olyan nincs h a kocsi valami biztonsagi uzemmodba teszi magat ezert nem megy a turbom, lehet diagot kell nezetni, fedelzeti computer nem ir semmi hibat. Aszongya h slagot vagy netenan valami kabelt nem tett vissza valahova, ugy legyen. Kiprobalta aszonta szepen megy minden, az igaz h szepen megy de nem kapcsol a turbo. Holnap viszem hozza aztan megirom a fejlemenyeket. Csak attol felek nem fog tudni mit kezdeni vele...

Előzmény: doominogame (17822)
zoolan65 jún. 25. Creative Commons License 17823

Cseréltem már pár 2.0 hdi-in vezérlést és persze más típusokon is.

Nem értem, hogy a turbó hol jön itt be a képbe!? Tudtommal azon a részen nem kell nyúlkálni.

Más: nem próbálta ki az autót mielőtt átadta volna? 

doominogame jún. 25. Creative Commons License 17822

Van tanács. Ehun e.

A Peugeot 407 nem Lada. Már párszor leírtam ide, sokan meg is sértődtek, hogy a vállveregetős, bizalmaskodó, Ladán edződött, idősödő, apám is idejárt-típusú szerelők diagnosztika, kellő műszerezettség és tapasztalan nélkül szart sem érnek itt. Találgatnak, a te zsebedre alkatrészeket cserélgetnek, a hibájukat atyáskodva elismerik, hogy hát mindenki tévedhet, hehe. Hozza helyre a hibáját, majd ezután villants a szemedbe egy zseblámpával, mint a Man in Black-ben és töröld ki az agyadból a mestert. Itt a fórumon mindenki segítőkész, tapasztalt és vannak itt igazi szerelők is, akik készséggel segítenek. Én nem, csak pofázok.

szally jún. 25. Creative Commons License 17821

Szerelo azt mondta h lehet valami kabelt nem tett vissza azert nem megs a turbom a vezerlescsere ota. Valami tanacs, hozzaszolas? :-) 

Előzmény: szally (17813)
Jena307 jún. 25. Creative Commons License 17820

Az EGR lefalazás kontra megemelkedett egt vagy égési hőmérséklet laboros körülményeire értettem a dízelezést, mivel 

csinálunk ilyeneket is :https://www.youtube.com/watch?v=oDaPvEEJLag&feature=youtu.be

ez egy 1.4 hdi gyári blokk itt 68le ből 110le, egt emap imap töltőlevegő logolás hőfok/nyomás stb. így azért láthatók a hatások, jó jó tudom ez nem a Győri tanszék nukleáris motorvizsgáló laborja,

de EGR-nél szerintem abban maradhatunk hogy rákkeltő dolog a NOx, de az égési hőmérséklet alakulása éppen mindegy mert annyira nem számottevő viszonyítva egy leragadt geometryához egy telítődött faphoz képest stb.

ja bevitt hibáról jut eszembe ez a minap történt ezt elmesélem:régi ügyfél hív nem tudják beindítani az autót hogy kicserélték a vízhűtőt a 307esén.

mert ő kitalálta hogy a 177lovasé jobb lenne, de azon van egy gombának hely, hát tettek is bele, ha már tettek gondolták miért is ne kötnék be a venti vezérlőbe, mert nehogymár majd az ecu kapcsolgassa mikor neki tetszik :D

nézem, hát a testet amivel a venti vezérlő relére mentek volna rá hát az előtét ellenállásról vették mert gyujtás nélkül azon test volt, (gyujtáson meg 12volt) így megkapta az ECU a venti negatív kivezérlésére a 14voltot ésnem szerette el is füstölt, még szerencséjük volt hogy pont volt nálam egy olyan és át tudtam klónozni

Előzmény: novothauto (17803)
Zolysys jún. 25. Creative Commons License 17819

Megoldható nálam :):P

Előzmény: MosFet_HDi (17817)
Jena307 jún. 25. Creative Commons License 17818

a helyzetmásoló az feltanítós, kell hozzá diag is, egr-t meg csak 803-nál játszik a 803A-nál nem

Előzmény: roland1213 (17810)
MosFet_HDi jún. 25. Creative Commons License 17817

Ilyen nekem is kell :) írj rám valahol, ha megoldható :P köszi

Előzmény: Moó (17800)
Weisz Ferenc jún. 25. Creative Commons License 17816

Hogy száradna le a keze aki ilyet csinál ! :-)

Előzmény: Zolysys (17815)
Zolysys jún. 25. Creative Commons License 17815

Kaptok egy kis szépséget Tunéziából :)

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/q77/s720x720/10458486_10152491459039659_5262084201385121185_n.jpg

gery407 jún. 24. Creative Commons License 17814

Szivesen segitek lefalazni nekem is az van.

Keress meg privátban

Előzmény: roland1213 (17812)
szally jún. 24. Creative Commons License 17813

Sziasztok. Tiszta ideg vagyok. Ma volt kocsim vezerles cseren. Nemreg probaltam ki. Megvartam szepen bemelegedjen meg minden, nyomtam neki egy koveret es a hideg kirazott. Nem kapcsol a turbo... 2Hdi. Lealltam ujrainditottam, semmi....Nem megy a turbom...Szerelot felhivtam azt mondja valami slagot vagy kabelt nem rakott vissza csak. Volt mar valakinek hasonlo problemaja? 

roland1213 jún. 24. Creative Commons License 17812

Peugeot 407 2.0 hdi 2005 Mateszalkan lakom szabolcs megyeben

Előzmény: gery407 (17811)
gery407 jún. 24. Creative Commons License 17811

Milyen motorod van?

Merre laksz?

Előzmény: roland1213 (17810)
roland1213 jún. 24. Creative Commons License 17810

Sziasztok Kedves forumozok!

Szabolcs kozeleben van esetleg olyan 

aki tudna nekem segíteni egy egr lefalazasaban?

Valamint egy turbó helyzetmasolo csereben?

Vagy legalab abban hogy hol helyezkedik eélsz autoban

Zolysys jún. 23. Creative Commons License 17809

van benne pár sw...

Előzmény: gedra (17807)
Zolysys jún. 23. Creative Commons License 17808

pl nálam

Előzmény: atus21 (17806)
gedra jún. 23. Creative Commons License 17807

Üdvözlet Mindenkinek!

Szeretném tudni. hogy van-e valakinek tapasztalata szoftver frissítésről.2006-os kiadású

3.0 benzines motor van a járgányban.

Üdvözlettel Gedra!

atus21 jún. 23. Creative Commons License 17806

Moó! Ehhez a dologhoz hogyan lehet hozzájutni?

Előzmény: Moó (17800)
betg jún. 23. Creative Commons License 17805

Szia

Szerintem senki nem lesz rákos  azért mert az egr ki van iktatva , sőt a szar egr sokkal több kárt csinál , a motorban a természetben a zsebekben , de ezen lehet vitázni valóban nem véletlenül találták ki , de jelen Mo helyzetben szerintem ez a legkisebb probléma.

Te is láttál már sok 1.6 hdi-t mit művel vele az egr !!

Előzmény: novothauto (17803)
raider jún. 22. Creative Commons License 17804

Nyilván az átlagfelhasználó azt gondolja, hogy a füstöt és a rákkeltő anyagokat a mögötte levő szívja be úgyis... és ez sem igaz.

novothauto jún. 22. Creative Commons License 17803

"Hogy mi zöld és mi nem az meg egy érdekes dolog"

Ezzel nyugtathatod magad, de ettől függetlenül a NOx kifejezetten rákkeltő anyag.

Aki meg ilyen autót tart, az bírjon ki százezrenként egy EGR cserét, kíváncsi vagyok,

ha a klímája megy tönkre a parasztnak, azt is kiíratja-e veled szoftveresen?

Ja, hogy az zavarja a saját komfortját...

Jópár évig csak haszongépjárműveket javítottam, ismerem nagyjából a Diesel motorokat,

plusz most is fele-fele arányban javítok benzinest és dízelt.

Amúgy sem tudom, hogy hogyan jön ez ide?

Előzmény: Jena307 (17801)
Zolysys jún. 22. Creative Commons License 17802

Keress meg ha komolyan érdekel :) adatlapon honlap és elérhetőség :)

Előzmény: 407 sw Karesz (17799)
Jena307 jún. 22. Creative Commons License 17801

Nem offolsz a peugeotos topicok elbírják az ilyesfajta baráti beszélgetést :D

az EGT viszonyok tökéletesen nyomon követhetők pl. ezen motornál, mivel alapból rendelkezik a méréséhez szükséges szondával, az EGT ből pedig következtethetünk az égési hőmérsékletre mivel szoros párhuzam van köztük, viszont ha már egt vagy csak égési hőmérséklet, egy dpf ha fullig van és az emap az egekben, akkor hogy alakul az EGT ? kb. hányszorosa egy normál de falazott EGR-es autónak???, de az rendben van azt ki kell bírni a motornak, de ez EGR offtól lefekszik igaz??? pedig csak tizedannyival emelkedett az égési hőmérséklet egy faptól meg fojtott motorhoz képest.

Ez álszentség te is tudod . Az hogy a gyártók belesulykolják az emberekbe hogy csak egyféleképpen lehet még nem pont úgy van.

A szoftveres kiiktatás hogy függ össze a hibakereséssel ??? ha már oda kerül a sor hogy ki kell iktatni, akkor azt megelőzte jó esetben egy hibakeresés, mivel nem csak úgy összevissza vannak részegységek kiiktatva a szoftverből (ahhoz az túl drága lenne) .

Hdi motorok esetén az egr teljesen tipikus gond, ha a 9hx es motorokat nézzük ha sorba állítanál elém 10db-ot, kb és mindből kivennénk az EGR motort, 9nél már szorulna, na akkor keressük a hibát, első fő probléma a WG-turbó, mivel ez csak belső statisztika, hogy egy 9hz vtg-turbós modell 2-3szor annyit elmegy egészséges egr-el, na egy hiba oka megvan a feltöltési struktúra elvault, ezen pl lehetne segíteni mert plug end play a két csiga de ki fizetné ezt meg, ezen lépjünk is át, és szedjünk szét egy ilyen EGR-t, és kezdjük vizsgálgatni mi miért történik benne, vagyis hogy használódik el, sokat nem kell törpölni mire rájövünk hogy az autó normál utcai felhasználás alatt szinte mindég nyitva is van az egr, teljesen általános hogy a Hdi tulajok azt hiszik vigyáznak azzal az autóikra mikor tötymörögnek, és 1.6D kettesgolfosan használják őket és soha nem forgatják 3000fölé, holott pont ilyenkor ölik meg a motort, mivel az EGR szépen lassan eszi meg a motort,

nade ott tartottunk hogy EGR, szóval a normál felhasználású egr, meleg oldalából, nagyon finom korom szép lassan feljut a működtető tengelynél a működtető egységbe onnan pedig a motor tengelyperselyezésébe, ennek következménye hogy a motor elkezd szorulni. 

Kérdés ha rendben a feltöltő rendszer is és a porlasztás is, miért természetes egy 100ezek km-es első gazdás 1.6Hdi motor EGR-ének teljes beragadása?

Hol kell itt még hibát keresni ???

És ha mindezt még fokozzuk egy fap rendszerű pl. 9HZ motornál, akkor az egr minden körülmények közötti nyitva maradása tudjuk milyen következményekkel jár a fapra nézve, bár azt nemtudom pl. pont ennél a motornál és vezérlőnél teljesen tisztában vagy e a részletekkel, és hogy miért marad regenerálási ciklusban és teszi ezt beindítástól leállításig, és hogy erre nincs gyári szintű megoldás mert ez a gyár általi betervezett avulási folyamat.

Én nagyrészt egyet értek a nézeteiddel, csak a dízelmotoroknál tágabb a látásmódom, és tudom mit bír ki egy dízelmotor a gyári, és nem gyári verziókban, meg azt is tudom, hogy mennyivel erősebb főtengelyen egy 1.6hdi pl egy 207ben, meg egy 3008ban, sőt azt is látom hogy hogyan alakul ugyanaz a motor egr térképe egy kisebb vagy nagyobb légellenállású súlyú motorban. 

Hogy mi zöld és mi nem az meg egy érdekes dolog mert a tudósok attól függően bizonyítják be az ellenkezőket hogy ki tömi a zsebüket

Bevitt hiba teljesen természetes hiba mikor az 1.3 cdti tulajnak feltűnik hogy üres a hűtő, és feltölti vízzel aztán nem indul, és a szerelő meg csodálkozva nézi miért van a cooler nyakig vízzel :D

de ha futószalagon menne nálad a Hdi, az egr és fap hiba mindennapos lenne, nem csak ritka.

Amúgy a nem típus specifikált szerelők is kb ugyanannyi hibát tesznek a kocsikba minta a tulajok, de ezt is ismered te is gondolom, na utána szép rendbe hozni valamit.

Moó jún. 22. Creative Commons License 17800

6.63 a legutolsó verzió, és igen létezik hozzá magyar nyelv:

Előzmény: 407 sw Karesz (17799)
407 sw Karesz jún. 22. Creative Commons License 17799

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy van-e esetleg magyarítás a nagynavis rt3-ashoz, illetve szoftver frissítés létezik-e. ?  

novothauto jún. 22. Creative Commons License 17798

Nem mondtam, hogy biztosan EGR hiba, de lehet az is.

"tartósan ezeket a rendszereket jó pénz életben tartani"

Kb 4 db EGR-t adok el egy év alatt. Viszont több bevitt hibás autóval kinlódok napokig.

Szerintem inkább a szoftveres kiiktatás jövedelmez jobban, mint a valódi hibakeresés, ha már itt tartunk.

A kipufogógáz-visszavezetés feladata ugye részterhelésen csökkenteni az égési hőmérsékletet.

Jellemzően 3000-es fordulatig aktív, efölött nem is nagyon használjuk a Diesel motort.

Aki kiiktatja, az nyilván laboratóriumi mérésekkel támasztja alá a bekövetkezett változások

következményeit.

Tudom egy sem jött még vissza...

A lokális NOx szennyezésről, ami igen rákkeltő, már ne is beszéljünk.

Elnézést, nem offolom tovább a fórumot.

Előzmény: Jena307 (17796)
Jena307 jún. 22. Creative Commons License 17797

szerintem sem EGR lesz ennél a típusnál többször előfordul a turbó helyzetmásoló hiba, aki ismeri a típust tudja miről beszélek, van utángyártott meg gyéri de az labdástól, az utángyártott meg 10ből 1-el volt baj eddig az zárlatos lett pár nap alatt, de mindenek előtt paraméterezni kell

Előzmény: roland1213 (17777)
Jena307 jún. 22. Creative Commons License 17796

tehát tegyük megbízhatóvá hosszú élettartamúvá, kevesebb költségből fent tarthatóvá ha jól értem, hát tegyük az nem lehet egy rossz dolog, mert nincs semmilyen motorra káros mellékhatás

Én értem hogy miért kampányolsz ellene, mert tartósan ezeket a rendszereket jó pénz életben tartani, de miután használsz egy kedvelt 1.6hdi-t tartósan dpf egr nélkül, kiszedett turbo-olajköri szűrővel chippelten, és sehogyan sem akar elromlani, utána is beszélgessünk picit mi lett a véleményed

Előzmény: novothauto (17794)
Moó jún. 22. Creative Commons License 17795

Szia Tibi!

Küldtem neked egy emailt, majd nézd meg ha lesz időd.

Előzmény: novothauto (17794)
novothauto jún. 22. Creative Commons License 17794

Hello!

Kb ez a magyar valóság. Vegyünk szép nagy Diesel autót, majd falazzuk le/iktassuk ki/üssük ki/írjuk ki a szoftverből.

Előzmény: betg (17793)
betg jún. 22. Creative Commons License 17793

Szia

Lehet ez is meg az is , diag nélkül semmi értelme cserélgetni az alaktrészeket.

Ha még sid 803 comp van benne akkor nyugodtan le lehet falazni az egr-t nem szól érte , ha 803A akkor már lehet hogy vísít érte de nem biztos szoftver verz-től függ, szoftveresen is ki lehet írni belőle.

Turbó helyzetmásoló igen szar helyen van , nem könnyű cserélni , 15e pénz + munkadíj -ért van.

Előzmény: roland1213 (17780)
novothauto jún. 21. Creative Commons License 17792

Ez csak egy lehetőség a többi közül. Konkrétat kijelenteni ennyiből vakmerőség.

Előzmény: szilagyig31 (17791)
szilagyig31 jún. 21. Creative Commons License 17791

Egyetértek Novoth úrral, egr hiba lesz. Takarítás vagy csere.

Moó jún. 21. Creative Commons License 17790

Szia! Te is írj egy emailt nekem...

Előzmény: lizsu75 (17788)
lizsu75 jún. 21. Creative Commons License 17789

Bocsánat nem néhány perc múlva indul, hanem 20-40 perc múlva, és aznap már nem csinálja.

Segítsetek!!!!!!!

lizsu75 jún. 21. Creative Commons License 17788

Sziasztok!

Néhány hónapja vettünk egy 407-es Hdi 2.0 Peugeotot, 10 éves, eleinte minden rendben volt vele, de egy ideje, menet közben lefullad, leáll, vagy parkolás után nem indul el. Az autó nem jelez semmi hibát. Majd néhány perc után indítható, és egy ideig, 1-2 napig nem csinálja. Átnézték már többen is, hibakódolvasás is történt, de ezzel kapcsolatban nem jelez semmit. Volt másnak is esetleg ilyen problémája? 

Moó jún. 21. Creative Commons License 17787

55 körül van, de írj egy emailt és megpróbálok segíteni.

Előzmény: roland1213 (17780)
novothauto jún. 21. Creative Commons License 17786

" Ja a környezetvédelmi visszajelző lámpa néha hosszabb távon ha már nagyon rángat akkor egy idő után kivillan, ha meghúzatom, akkor az újabb indításnál már nem világít."

"Nem nagyon tudom gépre rakni"

??? Nem neked kell "gépre rakni", hanem ahova beviszed javíttatni.

novothauto jún. 21. Creative Commons License 17785

Nálam volt ilyen hiba, EGR csere és szoftverfrissítés oldotta meg.

Ez inkább olyan volt, mintha egy nehéz utánfutó rángatta volna az autót.

doominogame jún. 21. Creative Commons License 17784

Gyerekek, ha egy tündér eltüntetné azokat a hozzászólásokat, amelyek a rángató 2.0 HDI-vel vagy a rossz központi kicsi kijelzővel foglalkoznak, üres lenne a fórum!!!

Zolysys jún. 20. Creative Commons License 17783

lsd pár hozzászólással lejjebb

Előzmény: Fazi!!! (17782)
Fazi!!! jún. 20. Creative Commons License 17782

Sziasztok!

Peugeot 407 tulajdonos lettem de sajnos rossz a középső kijelző az autóban. Valaki tudna adni tippet hol keressek, esetleg milyen más típuséval azonos vagy javítják-e valahol? Köszönöm előre is!

dx man jún. 20. Creative Commons License 17781

Cartársak, az RHR-ben van kartergáz-szűrő?

roland1213 jún. 20. Creative Commons License 17780

Köszönöm a gyors választ!

Mennyibe kerülhet ez a turbó helyzetmásoló?

Nehéz kicserélni?

Az autóban most 158.000 km van.

Ehhez lehet köze a problémának?_

dx man jún. 20. Creative Commons License 17779

Ez tetszik, repülősávos rádió van hozzá :-DDD

És mutatja, milyen hűs a levegő ott fent.

Előzmény: birobandi (17773)
omada jún. 20. Creative Commons License 17778

Turbó helyzetmásoló lesz az, de előtte jólenne egy diag.

roland1213 jún. 20. Creative Commons License 17777

Sziasztok !

Van egy peugeot 407 2.0 hdi sportline személyautóm és a következő hibám nem akar szűnni.

Kérem, ha valaki tud segítsen nekem.

olyan 2000 körüli fordulaton tartott gáznál, úgy megy mintha kicsit hullámozna, vagy kicsit lökdösnék hátulról menet közben. Ez a probléma csak hosszabb távon jelentkezik, ha mondjuk megpihen a motor, vagy lehűl kicsit abbahagyja.

Ha felviszem 3000 fordulatra akkor szűnik a probléma. Gyorsításnál is jelentkezik, hirtelen nagy gáz adásnál, 1.-esből - 2.-esbe max egyszer beszaggat, de nem mindig és rövid időre.

Már kicseréltem a gázolajszűrőt, olajat cseréltem, vezérműszíjat, generátorszíjat, kipucoltam a levegő adagolót.

A fékbetétem hátul cserés, de sztem nem ez az oka. EGR szelepre tippelek még, de ha valakinek van más ötlete ami hasznos nagyon megköszönném. Ja a környezetvédelmi visszajelző lámpa néha hosszabb távon ha már nagyon rángat akkor egy idő után kivillan, ha meghúzatom, akkor az újabb indításnál már nem világít.

Ha van egy hasznos tipp vagy ötlet, az nagyon jó lenne. Nincs peugeot szervizes ismerősöm. Nem nagyon tudom gépre rakni. Amikor vettem, azt mondták, hogy ott kiolvasták, és azt mondták, hogy a "turbóval foglalkozni kell, de lehet valami szelep is" ---ez nemtom mit jelent. Aki jobban ért hozzá talán már ezekből ismerheti a hibát.

Kérem írjon aki tud segíteni.

arnold33 jún. 20. Creative Commons License 17776
HZ2 jún. 20. Creative Commons License 17775

Sziasztok!

Tud valaki keréknyomás szenzort tanítani úgy ha nincs meg azok sorozatszáma? Valami plusz kütyü kell hozzá állítólag...

Zolysys jún. 20. Creative Commons License 17774
Előzmény: birobandi (17773)
birobandi jún. 20. Creative Commons License 17773

Előzmény: Zolysys (17770)
betg jún. 20. Creative Commons License 17772

Szia

Igen sok 2.0 16v hdi javítottam már , nem a világ vége szerkezet .

Ha gondolod megnézem neked , adatlapomon találsz elérhetőséget.

Előzmény: 407 sw Karesz (17771)
407 sw Karesz jún. 19. Creative Commons License 17771

Sziasztok. Szeretném a segítségeteket kérni,  mert van egy 2.0-es hdi peugeot 407-esem SW, és pár napja
Rettenetesen rángat a motorja, illetve alapjáraton is olyan mintha nem járna 1 henger....  (siemens rendszerű a befecskendezés )
Találgat mindenki, hogy kettőstömegű lendkerék, vagy injektor, vagy egr szelep, stb... 
Esetleg van valami ötlet????  Minden segítséget szívesen veszek, illetve ha valakinek volt hasonló problémája, mi volt rá a megoldás????  Lehet privátban is , mert ott hamarabb megkapom. pappnyomda@gmail.com
Előre is köszönöm.

Zolysys jún. 19. Creative Commons License 17770

s ha kiderül hogy nem akkor küldheted vissza és buktad a postát..

Előzmény: birobandi (17768)
HZ2 jún. 19. Creative Commons License 17769

Eladó 4 darab gyári 16" acélfelni PUG dísztárcsákkal és gumival (minta jó, csak kicsit öreg).

birobandi jún. 19. Creative Commons License 17768

Garantáltan 407-hez árúlják.

Előzmény: Zolysys (17767)
Zolysys jún. 19. Creative Commons License 17767

nana!!!! a 407.C5 ben van klíma kijelzés is. a többi szabványos RD4 kijelzőnél NINCS és nem is tanítható fel!!! Így rendelj!!!

Előzmény: birobandi (17766)
birobandi jún. 19. Creative Commons License 17766

Ez egy szabványos Peug-Citr RD-4-es kijelző.

Előzmény: tom407 (17765)
tom407 jún. 19. Creative Commons License 17765

Hello! Ez biztosan kompatibilis a mi kijelzönkkel?

Előzmény: birobandi (17762)
zoolan65 jún. 18. Creative Commons License 17764

Rendben, persze addig még sok minden történhet. :D

Előzmény: Hun_Fighter (17760)
atus21 jún. 18. Creative Commons License 17763

Sziasztok!

Van egy eladó vadonatúj Jurid első fék szettem (2db tárcsa+4db kerámia fékbetét kopásjelzős,állítólag nem poroz) 2.0 HDI-hez ha valakit érdekel.Most volt vezérműszett cserés az autóm,gondoltam egyúttal megejtem a fék felújítást is.De azt mondták a szakik,még elmegy a mostani legalább 20e km-t. Nekem ez kb 2 év. Szóval ha valakit érdekel 50e Ft-ért vihető. A bolti ára 75 körül van,ha jók az információim.

birobandi jún. 18. Creative Commons License 17762

Mint tudjuk a 407-es display-k hőre érzékenyek, elöbb-utobb megpusztulnak. Nálunk 60 rugó körül van, ebay-ről szállítási kts-el 27-be fáj.

Üdvözlet: birobandi

szilagyig31 jún. 18. Creative Commons License 17761

Asszem Zoolannak is 2.0hdi van cseréljetek tömegmérőt. Azt ha nyertünk akkor ott a bontó nem messze tőle!  :)

Előzmény: Hun_Fighter (17760)
Hun_Fighter jún. 18. Creative Commons License 17760

Akkor mail-ben, vagy telefonon egyeztetünk a jövő héten. :) De addig nehogy átalakulj márkaszervízzé! :DDDD

Előzmény: zoolan65 (17745)
betg jún. 18. Creative Commons License 17759

Gyere nálam is van egy csomó  mind megveheted :D:D ? én utálom , ezt a nőknek találták ki , egy igazi férfi látja érzi ha lapos a micsodája .. bocs a kerekeke.D:D

Előzmény: Moó (17755)
Moó jún. 17. Creative Commons License 17758

Basszus, 3 embernek is ígértem akkor :) Úgytűnik rá kell mennem a témára :)

Előzmény: gery407 (17756)
Hun_Fighter jún. 17. Creative Commons License 17757

Ha úgy lenne, megvenném a márkaszervizt... :DDD

Előzmény: szilagyig31 (17739)
gery407 jún. 17. Creative Commons License 17756

Mintha nekem is igértél volna :-) 

Előzmény: Moó (17752)
Moó jún. 17. Creative Commons License 17755

Tuti nem mindegyik halt meg, de ha kiszeded megveszem őket szívesen.

Előzmény: alien10 (17754)
alien10 jún. 17. Creative Commons License 17754

.akkor a szenzor elromlott

tegnap megnézettem a keréknyomást és mind a négynél egyezett..

biztos nem veszek bele .kiköttetem azt kész..

köszi a választ mindenkinek!!!!!!!

szilagyig31 jún. 17. Creative Commons License 17753

Rendben, köszi, bár én is rákérdezek itt a bonytóban. Akkor digit klíma és sz@r hőmérő = rossz belső hőmérséklet. A párát vajon a hőérzet miatt méri vagy a téli/esős időszak miatt, oszt kapcsolja az ablak páramentesítést?

Előzmény: Moó (17752)
Moó jún. 17. Creative Commons License 17752

Nincsen sajnos, de majd jól szerzek neked.

Előzmény: szilagyig31 (17751)
szilagyig31 jún. 17. Creative Commons License 17751

Gondolom te is rendelkezel az utóbbival. :)

Ha jó, kell.

Előzmény: Moó (17749)
Moó jún. 17. Creative Commons License 17750

Érdekel valakit fekete elég patika állapotú plüssszerű szőnyeg?

Moó jún. 17. Creative Commons License 17749

Ja az sem javítható, ki kell cserélni.

A párologtató szonda a balos, cikkszáma: 6445.TZ ára 8500 Ft, a másik a műszerfalban van és hőmérséklet, valamint nedvesség érzékelő, cikkszáma: 6445.VC ára egész baráti 15500 Ft. Bontottan utóbbi 3-5ezer forint, az előbbit pedig még nem láttam meghalni.

Előzmény: szilagyig31 (17748)
szilagyig31 jún. 17. Creative Commons License 17748

Ön nyert. Én meg nem tudok olvasni! :)

De a kérdés attól még kérdés! :)

Előzmény: Moó (17747)
Moó jún. 17. Creative Commons License 17747

Nem javítható, de 99% hogy te az anyósülésnél levő műszerfaldíszcsíkos érzékelőt találtad meg hibának, nem azt amelyikről írtam.

Előzmény: szilagyig31 (17746)
szilagyig31 jún. 17. Creative Commons License 17746

3-4 flakonnal tele megy az is :D

Meg utánaküldök egy citromos budisprét is hogy jó illata legyen. :D:D

Na az a nedvességmérő most nekem hibákat dobál a bsi-be. Az cserés, vagy javítható?

Előzmény: Moó (17744)
zoolan65 jún. 17. Creative Commons License 17745

Én nem mondtam, hogy márkaszervizbe vidd :)

Előzmény: Hun_Fighter (17738)
Moó jún. 17. Creative Commons License 17744

A bal rostély alatt van ugye a bsi, de igazából tök felesleges a csővezetéket kitakarítani szerintem.

A középső box bal oldalán van egy nedvesség mérő a boxban ennyi az elektronika amit el lehet áztatni.

DE szerintem a csővel semmi para nem lehet, a radiátoron települnek meg a bacik, azt meg ha lefújod lent, akkor megoldódik. Ha biztosra akar menni az ügyfél, akkor lemossa a radiátort direkt, meg egy ilyen tisztító bombát elnyom az utastérben. Olyan bonyolult a belseje a fűtésboxnak, hogy a hab nemigen jut el odáig, max ha teletöltenéd habbal :D

Előzmény: szilagyig31 (17734)
Moó jún. 17. Creative Commons License 17743

Van eladó ezis-azis nekem ;)

Előzmény: szilagyig31 (17742)
szilagyig31 jún. 17. Creative Commons License 17742

Ha zavar, le kell tiltani. Vagy beruházni. 27 rongy darabja ha jól emlékszem. :)

A vevő meg 40.

Előzmény: Werewolfbug (17741)
Werewolfbug jún. 17. Creative Commons License 17741

Nekem is ezt írja ki random módon a nyári gumira szerelés óta. Szerintem valami kicsit tönkrement... vagy lemerült... mindegy, így marad, nem mindig csinálja. :)

Előzmény: alien10 (17735)
szilagyig31 jún. 17. Creative Commons License 17740

pénzzel no!

szilagyig31 jún. 17. Creative Commons License 17739

Mert tele vagy pénzel! :D

Előzmény: Hun_Fighter (17738)
Hun_Fighter jún. 17. Creative Commons License 17738

De akkor én minek vinném a márkaszervizbe? :)

Előzmény: zoolan65 (17726)
szilagyig31 jún. 17. Creative Commons License 17737

Középre meg ezt írja?

type pressures are not monitored

Új felnik?

mroland78 jún. 17. Creative Commons License 17736

Nem jó a keréknyomás szenzorod vagy szenzoraid ...

alien10 jún. 17. Creative Commons License 17735

...üdv..

egy kérdésem lenne!..egy ideje a kocsim ezt az információt dobja ki és már egyre sűrűbben..

mit jelent ez?...választ köszönöm...

szilagyig31 jún. 17. Creative Commons License 17734

Csak a Bal oldali rostélynál kell vigyázni mert az alatt van a BSI. Vagy másra gondolsz itt?

Előzmény: Moó (17732)
szilagyig31 jún. 17. Creative Commons License 17733

Ami a klímahűtőről lefolyik az a vízelvezetőn kifolyik.

Moó jún. 17. Creative Commons License 17732

Elég etalon módon lehet hozzáférni a klíma radiátorához, pollenszűrő ki és mehet rá a cucc. Ott nincsen a közelben ráadásul semmilyen szenzor sem. A hűtő másik oldalán alul meg van a kondenzvíz kifolyója.

Javaslatom:

Unixos klímatisztító, cikkszáma: 602605, van hozzá 1 méter cső is, meg porlasztó fej, faszául lehet vele takarítani.

De a legtutibb ha keresel olyan céget akinek van nagynyomású porlasztós tisztítója, ilyen:

FIGYELEM, még véletlenül se fújjatok klímatisztítót a felső levegőrostélyokba, nem szereti a bsi a nedvességet...

Ha már takarítotok, kaphat egy új szenes pollenszűrőt a gép.

Előzmény: dx man (17728)
dx man jún. 17. Creative Commons License 17731

Sorry, a kép lemaradt:

Előzmény: dx man (17730)
dx man jún. 17. Creative Commons License 17730

Ilyenem van, másik autónál bevált, de tény, hogy szignifikáns mennyiségű "vízzé" alakul át.

Előzmény: szilagyig31 (17729)
szilagyig31 jún. 17. Creative Commons License 17729

A klímások pont ugyanígy csinálják. Pollenszűrő ki, hab be, türelem, aztán járatják míg kiszárad. A hab kitölt minden üreget, hogy sehol ne maradjon baktérium. Folyadék nem nagyon képződik, mert a cucc elpárolog.  

Én ha házilag csinálom akkor először fűtök. :)

Viszont Marsoéknál 3900-ért kitisztítják és 30 perc alatt kész. Ha azt nézzük hogy 2000 egy normális spray+ a ráfordított energia, akkor szerintem megéri.  

Előzmény: dx man (17728)
dx man jún. 17. Creative Commons License 17728

Pollenszűrő cserénél jobban megnézve-kitapogatva a filter "fészkét" azt láttam, hogy a váltó bot felé benyúlva jól elérhető a klíma radiátor lamellás része.

Azon gondolkodom, hogy merjek-e a radiátor ezen felére (és csakis ide) tisztító habot nyomni egy hosszú adagoló katéterrel. Azt kéne biztosan tudni, hogy a folyadékká átalakuló habanyag ki tud-e csöpögni onnan a kocsi alá. Tapasztalat vkinek?

HZ2 jún. 17. Creative Commons License 17727

Sziasztok!

Továbbra is keresek valakit, aki elvállalná a következő munkákat, vagy akár egy részét:

- 4 keréknyomás szenzor tanítása az autóhoz

- pollenszűrő csere

- olajcsere (motormosás, új olaj, olajszűrő, levegőszűrő)

- hátsó tengelyen fékbetét és tárcsa cseré.

hzoli13[kukuc]freemail[pont]hu

köszi!

HZ

zoolan65 jún. 16. Creative Commons License 17726

Megcsinálom neked, ha úgy gondolod hívj fel. 

Előzmény: dx man (17725)
dx man jún. 16. Creative Commons License 17725

Közel a teljes mennyiséget kinyerni? Na ez ad fejtörést nekem is, meg hogy hová vigyem...

"Vérátömlesztés"-re...

Előzmény: Hun_Fighter (17724)
Hun_Fighter jún. 16. Creative Commons License 17724

Nem szűnt meg sajnos (valamivel talán jobb), ezért fel fogom hívni a márkaszervizt, hogy ők ki tudják-e cserélni rendesen a szervóolajat, azaz nem 2 decit hozzáöntenek a szarhoz, hanem kiszivattyúzzák a régit és feltöltik frissel. Szinte biztos vagyok benne, hogy az a gond, hogy a szervoolaj ha bemelegszik, elveszti a normális viszkozitását.

Előzmény: dx man (17721)
Zolysys jún. 16. Creative Commons License 17723

407 be abból i van 4 fajta. Ezért nem mindegy!!

nickem alatt találsz honlapot. azon telszámot. kérdezz és kérdezek aztán kiderül mit is szeretnél :)

Előzmény: around (17720)
dx man jún. 16. Creative Commons License 17722

Van olyan fórumtárs aki pénteken a Soroksári úton bordó négyajtóssal csapatott a Gubacsi felé? :-DDD

Előzmény: szilagyig31 (17715)
dx man jún. 16. Creative Commons License 17721

Hali, nos mi lett a kormányszervo ügy vége? Tényleg használt neki a Dí dzsúz?

Belevágjak a lötty+adalék cserébe? köszi.

Előzmény: Hun_Fighter (17714)
around jún. 16. Creative Commons License 17720

Végül is nekem csak az lenne a lényeg , hogy nagy kijelzős navigációs legyen. Semmi extra.

Előzmény: Zolysys (17719)
Zolysys jún. 16. Creative Commons License 17719

az igényeidtől függ hogy melyik rendszer az ami neked jó. Így ár kissé necces..

Előzmény: around (17718)
around jún. 16. Creative Commons License 17718

Köszönöm a választ.

Igen , fog érdekelni. Az email címemre addig is megírnád , hogy összesen mennyibe is kerülne.

around@citromail.hu

Üdv.

Előzmény: Zolysys (17717)
Zolysys jún. 16. Creative Commons License 17717

igen lehet.

Ha érdekel keress meg.

Előzmény: around (17716)
around jún. 16. Creative Commons License 17716

Kedves fórumtársak!

Az lenne a kérdésem ,hogy a normál kis kijelzős  pug-ba bele lehet e rakni a nagy navisat.

Válaszokat előre is köszönöm.

üdv

szilagyig31 jún. 16. Creative Commons License 17715

Van olyan fórumtárs akinek coupe-ja van és itt parkol a K&H melletti parkolóban?

Hun_Fighter jún. 16. Creative Commons License 17714

A 23-as szenzort kell keresni. Mert ugye bi = 2, tri = 3, szóval bitri az 23... :))))

szilagyig31 jún. 16. Creative Commons License 17713

Ábra is lett, meg kép is :DD

Előzmény: Moó (17711)
szilagyig31 jún. 16. Creative Commons License 17712

És akkor meg is van! Ez valami holland import pug, amiben van bitri közelség szenzor. :)))

Sípolással figyelmeztet, a középső kijelzőre pedig kiírja hogy odass milyen sukár gép a jobb oldalon!

Ez ment benne tönkre!

Előzmény: Moó (17710)
Moó jún. 16. Creative Commons License 17711

Előzmény: Moó (17710)
Moó jún. 16. Creative Commons License 17710

Igazán sukár kis gép ;)

Előzmény: szilagyig31 (17709)
szilagyig31 jún. 16. Creative Commons License 17709

Micsoda Dehogynem!!

Egy roppant jó klasszikus holland robogó! :D

Előzmény: Moó (17708)
Moó jún. 16. Creative Commons License 17708

Ilyet még a google sem ismer.

Előzmény: szilagyig31 (17707)
szilagyig31 jún. 16. Creative Commons License 17707

Ezt a gyári diag írta? Én még ilyenről nem hallottam peugeot kapcsán. Írj hibakód számot. Talán abból.

Előzmény: Zordon407 (17705)
Zolysys jún. 15. Creative Commons License 17706

csak egy szűrő van

Előzmény: Magnus1234 (17704)
Zordon407 jún. 15. Creative Commons License 17705

Gépre tettük a vasat mert állandóan ABS,ESP hibát jelzet, a gép BITRI szenzor problémát írt ki.

????

Kitudja, hogy mi az a BITRI szenzor és hol található?????

Esetleg egy ábrának, képnek örülnék. 

Magnus1234 jún. 15. Creative Commons License 17704

Pollenszűrő csere esetében csak egy szűrő van (és az lehet csak pollenszűrő vagy aktívszenes pollenszűrő)

vagy két külön szűrő van egy az aktívszén szűrő és egy a pollenszűrő funkcióra?

blzsrchrd jún. 15. Creative Commons License 17703

Ezen a videón bemutatják: https://www.youtube.com/watch?v=dZq7yGd5M5g

Előzmény: bigbagi (17701)
Zolysys jún. 14. Creative Commons License 17702

rádió ki

kijelző keret ki

Torx 2 db

Előzmény: bigbagi (17701)
bigbagi jún. 14. Creative Commons License 17701

Ja és valaki megtudná mondani ,hogy tudom kivenni a közép-konzolból a kis -kijelzőt ? Mi a sorrend és milyen szerszámok kellenek ??? köszi. üdv.

bigbagi jún. 14. Creative Commons License 17700

Hello Moó !

Egyszer már régebben kértem tőled az első lökhárító robbantott ábráját ! Nem tudnád elküldeni e-mailben a képet ?

Megköszönném ! bagladi74@freemail.hu          üdv.

Előzmény: Moó (17699)
Moó jún. 14. Creative Commons License 17699

Nem jön ki vezeték róla, úgy kell bedugni sarut a csatiba. Kivolt bontva a műszerfalam csütörtökön, úgyhogy bekötöttem az enyémet. Ha valakit érdekel tápot kapcsol oda. Ami amúgy érdekes...

Előzmény: szilagyig31 (17636)
mroland78 jún. 14. Creative Commons License 17698

Email ment. Köszönöm!

Előzmény: Moó (17697)
Moó jún. 14. Creative Commons License 17697

Dobj egy emailt és mondok árakat.

Előzmény: mroland78 (17694)
Zolysys jún. 14. Creative Commons License 17696

vázszám alapján gyári cikkszám oszt keresés

Előzmény: mroland78 (17694)
Zolysys jún. 14. Creative Commons License 17695

csak amikor én hívtam még ki volt kapcsolva :S:P

Előzmény: gery407 (17693)
mroland78 jún. 14. Creative Commons License 17694

Sziasztok.

Segítségre van szükségem. 25-én megyek haza Ausztriából és meg kell csinálnom a 110.000-es szervízt. Alkatrészekre lenne szükségem, de nem nagyon van ismeretségem, vagy olyan pályám ahonnan be tudnám szerezni olcsóbban a szükséges alkatrészeket. Tudnátok ebben segíteni?

Az alábbi dolgokra áraira lenne szükségem, hogy kb mire készüljek:

A kocsi 407 Coupe 2,2 benzin 2006-os (ha kell motorszám vagy alvázszám, azt elküldöm szivesen egy vállalkozó kedvű segítő szándékú fórumtársnak) :)

- Vezérműszíj, vízpumpával, feszítőgörgőkkel

- Ékszíj (hosszbordás szíj), vezető és feszítőgörgővel

- Üzemanyagszűrő

- Olajszűrő,

- Total Quarz Energy 9000 5W40 olaj 5L (vagy amit legjobban ajánlotok)

- Klímahűtő

- pollenszűrő (asszem kettő vagy benne a sofőr és anyós oldalon 1-1)

Vagy itt, vagy emailben, ha valaki írna árakat azt nagyon megköszönném, nem szeretném, ha átvernének az árakkal...

gery407 jún. 14. Creative Commons License 17693

Mindenképp hívni akartalak:-) 

Előzmény: Moó (17692)
Moó jún. 14. Creative Commons License 17692

Gurulj majd el ha gondolod.

Előzmény: gery407 (17688)
gery407 jún. 14. Creative Commons License 17691

Az eolys már fel van töltve, de azt nem jelezte.

200 e van benne

Előzmény: szilagyig31 (17689)
Zolysys jún. 14. Creative Commons License 17690

voltak már érdekes tapasztalataim...

Előzmény: good6 (17685)
szilagyig31 jún. 13. Creative Commons License 17689

Hi!

Kell. Feltölteni az eolyst is és a mindkettőt visszaállítani szoftverből. Mintha cseréltél volna. Én is pont ezt nyögöm :(

Előzmény: gery407 (17688)
gery407 jún. 13. Creative Commons License 17688

Ma kaptam sms-t a drágámtól,hogy a részecskeszűrője eldugult!:-) 

Vasárnap leszedem és rendesen kikormolom:-) 

Az lenne a kérdésem ,hogy utánna kell-e valami hókusz-pókusz az agyával, vagy magától helyreáll?

Tomma407 jún. 13. Creative Commons License 17687

Nagyon jó ez az ineo ecs olaj!! Olyan szépen , csendbe ketyeg a kicsike! Az olaj hőfok sem megy  fel annyira mint a másik olajnál!!  Most már csak ilyen lesz benne! :)

Kepten710206 jún. 13. Creative Commons License 17686

Ez nem stiftes ,hanem valami soklábas odavisszaforgatós rögzítés,ha csak stift lett volna azt még megoldom. :)

Előzmény: good6 (17685)
good6 jún. 13. Creative Commons License 17685

A stiftet kellett volna kiütnöd, és csak a kulcsszárat átrakni egyikből a másikba...

Előzmény: Kepten710206 (17684)
Kepten710206 jún. 13. Creative Commons License 17684

Ma ismét nagyot alkottam,vettem egy utángyártott kulcsot ,mert a gyáriak már lekoptak a vasig,nem a legolcsóbbat ,de drága sem volt,4500+ 1224Ft postaköltségért. :(

Ami viszont marha jó az egészben, hogy  ez csak abban az estben müködött volna,ha kulcsmásolóval megmaratom a tollrészt,mert hogy a belső kialakítása az újnak köszönőviszonyban sincs a régivel,igy a tervem hogy egyszerűen a kapcsolós felét összepattintom a régi tollas résszel füstbe ment.

Ezután nem egyszerű logikai játékot igénylő mutatvánnyal leszedtem a régi kulcsról a toll részt,gondoltam majd azt teszem bele az új tokjába,ez 14 órakor volt,most 16.43 van..szerintem most rápihenek,aztán ha akkor sem bírok vele,megtanítom repülni! :)

Nem javaslom senkinek ezt a trükköt,inkább vigye el kulcsmásolóhoz!

Bárány Ferenc jún. 13. Creative Commons License 17683

Sziasztok. Most szeretnék vásárolni egy 407-es Peugeotot. 2.0 HDI 136le. Olyan kérdésem van mire figyeljek oda? Mik a buktatói. 190.000 km van benne. Annyit tudok 160-nál le lett cserélve a lendkerék kuplung kinyomó, fékek. 5 éves korában lett behozva külföldről, 2004-es évjárat. Megbízható ez a széria? Segítsetek! köszi

gun111 jún. 13. Creative Commons License 17682

A kis iszákos... :-)

Tomma407 jún. 13. Creative Commons License 17681

Szia! Igen üzemanyagszűrő ! Plusz volt cserélve pollenszűrő is!! :) 10000 km-enként cserélek mindent! 

Előzmény: Magnus1234 (17679)
Kepten710206 jún. 12. Creative Commons License 17680

Üzemanyag+ ,,Esetleg pollenszűrő is! (15000Km/csere ajánlott) 

Előzmény: Magnus1234 (17679)
Magnus1234 jún. 12. Creative Commons License 17679

Légszűrő, olajszűrő, mi a harmadik? üzemanyag szűrő?

Előzmény: Tomma407 (17652)
szilagyig31 jún. 12. Creative Commons License 17678

Keresd Zoolan65-öt. Simán megoldja neked.

Előzmény: bigbagi (17676)
Zolysys jún. 12. Creative Commons License 17677

ideig óráig

Előzmény: bigbagi (17676)
bigbagi jún. 12. Creative Commons License 17676

Ha kiveszem berakom, a hűtöbe 1napra akkor sem lesz jó ? vagy ez hülyeség ? :) üdv.

Előzmény: Zolysys (17673)
bigbagi jún. 12. Creative Commons License 17675

Hello!

Basza meg a klímám sem jó ! Terelőlapát problem ! :( üdv.

Előzmény: szilagyig31 (17669)
diego83 jún. 12. Creative Commons License 17674

Sziasztok!Nem tudja valaki,hogy mennyibe kerül a részecske szűrő tisztítása?  Tudnátok valakit ajánlani?

Zolysys jún. 12. Creative Commons License 17673

kiderítettem ki követtel el ezt a cart... írtam neki kellene jó pár darab.. válaszra sem méltatott....Ugyan ez a cég követte el a navis kis kijelző LCD lapját is!!!!

Előzmény: szilagyig31 (17672)
szilagyig31 jún. 12. Creative Commons License 17672

Akkor azzal tényleg nincs mit tenni :(

Előzmény: Zolysys (17671)
Zolysys jún. 12. Creative Commons License 17671

LCD lap car :S

Előzmény: szilagyig31 (17670)
szilagyig31 jún. 12. Creative Commons License 17670

De kicsit komolyra forditva a szót. Zoly, mi melegszik el benne 20 fok felett? Valami forrasztás? smd? Kondi? Vagy egy IC-ben valami megmihálylik a meleg hatására?

Előzmény: Zolysys (17668)
szilagyig31 jún. 12. Creative Commons License 17669

De van két megoldás is:

1. Nem nézed 20 fok felett

2. Elköltözöl olyan északi államba ahol a nappali hőmérséklet nem éri el a 20 fokot.

:D

Nekem is ilyen, bekapcsolom a klímát és 10 perc múlva minden ok vele. Túlélhető szerintem.

Zolysys jún. 12. Creative Commons License 17668

csak a csere

bigbagi jún. 12. Creative Commons License 17667

Sziasztok !

Ennek kijelző hibának nincs valami megoldása ? A cserén kívül . Sima kis kijelző a meleg hatására használhatatlan !!!

Régen mintha valaki írta volna,hogy a vezeték-forrasztása melegszik fel s ez miatt szarakodik ilyen melegben.

20 fokig hibátlanul működik felette nulla ! üdv.

szilagyig31 jún. 12. Creative Commons License 17666

Ha regenerálás után azt írja a gép hogy a részecskeszűrőd el van tömődve akkor azon az egr tisztítás nem fog segíteni. Ebben az esetben dpf csere vagy mosás a megoldás. Meg kellett volna nézni hogy milyen ciklusokban regenerál a gép, és ha azt írja hogy 50-100 km van a kettő között akkor annak a részecskeszűrőnek sanyi van.

Előzmény: diego83 (17665)
diego83 jún. 11. Creative Commons License 17665

Halihó mindenkinek!Na elvittem a szekeret szervízbe.A következő történt:Rákötötték a gépet diagra,majd elindították a regenerálást.Miután ez megvolt,törölték a hibakódot is.Úgy tűnt,hogy minden rendben a paripával.Rendben is volt a következő indításig.A hiba üzenet ismét felvillant.... a szerelő mondta,hogy minél hamarabb menyjek vissza egy EGR szelep tisztításra.Remélem,hogy megoldódik a probléma. Ha ezután felvillanna az üzenet..Ha lenne valami ötletetetek a hiba okára,azt nagyon szívesen venném.Előre is köszönöm.

Tomma407 jún. 11. Creative Commons License 17664
Előzmény: c_balint (17661)
zoolan65 jún. 11. Creative Commons License 17663

Egyszerűbb ha felhívsz.

Előzmény: szilagyig31 (17647)
gery407 jún. 11. Creative Commons License 17662

Én is azt raktam bele a múltkori képfeltöltésed által, mikor olajat cseréltél.

Az az igazság,hogy nem sok változást tapasztaltam:-( 

Remélem a motornak jobb:-) 

Előzmény: Moó (17653)
c_balint jún. 11. Creative Commons License 17661

Ilyen panel megy a házba...

c_balint jún. 11. Creative Commons License 17660

Üdv!

Peugeot 407-hez szeretnék kulcs házat, nem elemtartósat.

A válaszokat előre is köszönöm!

Csaba

Tomma407 jún. 11. Creative Commons License 17659

Igen :) Holnap lesz a levezetés!!

Előzmény: szilagyig31 (17657)
Moó jún. 11. Creative Commons License 17658

A Peugeotból ;) Szerződéses olaj, csak PSA butikból lehet venni egyelőre.

Előzmény: szilagyig31 (17655)
szilagyig31 jún. 11. Creative Commons License 17657

Akkor a munka dandárját már elvégezted! :D

Tomma407 jún. 11. Creative Commons License 17656

Már a kocsiban van!! :D

Holnapra maradt a többi! 

Előzmény: szilagyig31 (17654)
szilagyig31 jún. 11. Creative Commons License 17655

Aztat te honnan szerzed?

Előzmény: Moó (17653)
szilagyig31 jún. 11. Creative Commons License 17654

A pollenszűrő nem fért a képre? :)

Moó jún. 11. Creative Commons License 17653

Legközelebb próbáld ki a 0w-30ast ;)

Tomma407 jún. 11. Creative Commons License 17652

Megjött az alapanyag!! :)

Hun_Fighter jún. 11. Creative Commons License 17651

Szilagyig kolléga és én érdeklődtünk előbb... :) Hívlak.

Előzmény: Lacee31 (17649)
Lacee31 jún. 11. Creative Commons License 17650

Szia! Igen, megvan.

Hìvj, ha érdekel.

Előzmény: veres074 (17593)
Lacee31 jún. 11. Creative Commons License 17649

Szia! 

Igen, még megvan. (Budapest, 17. Kerület.)

Előzmény: gery407 (17591)
szilagyig31 jún. 11. Creative Commons License 17648

Kösz az infot. Így nem tart túl sokáig bekötni. Nem kell burkolatokat bontani, félni hogy törik valami....

Előzmény: Moó (17645)
szilagyig31 jún. 11. Creative Commons License 17647

Pont ezaz, hogy csak a fap menüt találtam meg, azon kívül volt még egr csere, meg egr és bypass, meg még valami negyedik. Az eolys szintre még csak utalás sem volt. :(

Előzmény: zoolan65 (17646)
zoolan65 jún. 10. Creative Commons License 17646

Akkor, ha jól tudom már nincs külön a FAP komputer. Elvileg elég a feltöltést

tényét beadni neki, nem kell külön értékeket beírni.

Előzmény: szilagyig31 (17643)
Moó jún. 10. Creative Commons License 17645

Persze, fent a csillár csatiban a 2 dundi a + és -. Énis próbálok maximalista lenni, de ezért nem vezetékeltem fel a bsitől. Ha nagyon olyan van, akkor úgyis van rajta gomb, és kikapcsolom...

Előzmény: szilagyig31 (17644)
szilagyig31 jún. 10. Creative Commons License 17644

Mondasz valamit. Lehet hagyom én is a francba. Csak úgy mégis elegánsabb. :)

Test is van ott fent?

Előzmény: Moó (17640)
szilagyig31 jún. 10. Creative Commons License 17643

2008. épp ráncfelvarrás előtti.

Előzmény: zoolan65 (17641)
gery407 jún. 10. Creative Commons License 17642

Köszi ,de én is ingyen kaptam!

Ma fújtam ezüstre mert feketén csak neked jó :-) 

Előzmény: Moó (17621)
zoolan65 jún. 10. Creative Commons License 17641

Milyen évjárat az autód?

Előzmény: szilagyig31 (17638)
Moó jún. 10. Creative Commons License 17640

Én ezt nem szoktam bekötni, nem annyira életszerű ez a funkció, nekem nem hiányzik egyáltalán.

Előzmény: szilagyig31 (17634)
Zolysys jún. 10. Creative Commons License 17639

az használt bekötés.

Előzmény: szilagyig31 (17636)
szilagyig31 jún. 10. Creative Commons License 17638

OK, de mégsem. Távkódolni kell? Ha milyen a fed komp akkor hol? :)))

Előzmény: zoolan65 (17616)
szilagyig31 jún. 10. Creative Commons License 17637

Jut eszembe. Egy kérdés. A légnedvesség mérő szenzort, ha beverte hibakódként, akkor az csere, vagy szedjem ki fujkáljam meg és jó lesz? 

szilagyig31 jún. 10. Creative Commons License 17636

És jön ki vezeték arról a lábról és el van téve valamerre, vagy ilyenkor az üres és szét kell szedni a csatit?

Előzmény: Moó (17633)
szilagyig31 jún. 10. Creative Commons License 17635

Az amit most írtál. Kössszi!!! :))))

Előzmény: szilagyig31 (17634)
szilagyig31 jún. 10. Creative Commons License 17634

Kicseréltem a belső tükröt elektronyosra. Kellene egy bekötési pont a BSI-be.

Előzmény: Moó (17631)
Moó jún. 10. Creative Commons License 17633

Apropó van 1 eladó elektrokróm belső visszapillantó tükröm ha valakit érdekel ;)

1-es láb táp (a csillárról szoktam levenni)

2-es láb test

6-os tolatójel 40V BA 14-es BSI lábáról

De emailbe elküldtem.

Zolysys jún. 10. Creative Commons License 17632

belső

Moó jún. 10. Creative Commons License 17631

Külső? Belső? nincs kedvem visszaolvasni.

Előzmény: szilagyig31 (17628)
Zolysys jún. 10. Creative Commons License 17630

sorry de a rajzos gépem meghóóót :S

Telepítés folyamatban stb. amint lehet küldöm :)

Előzmény: szilagyig31 (17628)
szilagyig31 jún. 10. Creative Commons License 17629

Csörrenj rám!

Előzmény: Hun_Fighter (17626)
szilagyig31 jún. 10. Creative Commons License 17628

Hozzám se jut el a kapcsolási rajz a tükörhöz!! :))

Előzmény: Zolysys (17627)
Zolysys jún. 10. Creative Commons License 17627

én is csak nem jut el hozzám ... ::D::P

Előzmény: Hun_Fighter (17626)
Hun_Fighter jún. 10. Creative Commons License 17626

Én is szeretem az ajándékokat... :)))

Előzmény: Moó (17621)
Moó jún. 10. Creative Commons License 17625

Az sw-re más cikkszámú kell. Emailt megkaptam, mindjárt válaszolok.

Előzmény: Kepten710206 (17624)
Kepten710206 jún. 10. Creative Commons License 17624

407 SW-re is passzolnak,mert engem is érdekelne ilyen!,,,meg a többi dolog is Moó! :) Irtam e-mailt nem tudom megkaptad e most rakták össze a gépem,elvileg már elküldi az üzeneteket.

Üdv.Kepten

Előzmény: Moó (17623)
Moó jún. 10. Creative Commons License 17623
Előzmény: gery407 (17618)
dx man jún. 10. Creative Commons License 17622

Belső keringetésen, de csak a utasokra mutató nyíl állásban (jobbra nyíl az "emberre") próbáld ki. Ez esetben a műszerfalból és könyöklő mögötti rostélyból jön hűtött levegő. Pollenszűrő nem koszos? Sokat levehet a légáramból...

Előzmény: Laller1985 (17617)
Moó jún. 10. Creative Commons License 17621

Adtam volna neked ajándékba, 7 éve leszedtem a gépről aznap mikor megvettem :)

Hun_Fighter jún. 10. Creative Commons License 17620

Ha feleslegesnek gondolná, nem kérdezte volna... :)

Tomma407 jún. 9. Creative Commons License 17619

Szerintem felesleges! :)

gery407 jún. 9. Creative Commons License 17618

Valaki tudna felrakni egy képet hátsó sárfogó gumiról hogyan áll az autón?

Ma sikerült szereznem egy gyárit olcsón, és vacilálok, hogy rakjam-e fel!

Köszönöm előre is!

Laller1985 jún. 9. Creative Commons License 17617

Én sem tudom,miért nem találta meg a szerelő. Sajnos ma is csinálta, úgyhogy valami nem okés, egyre sűrűbbé válik. Az esetek 80%-ban autópályán használom a kocsit, szóval ez a verzió kilőve. Másik kérdés, hátha. Egy hónapja töltettem fel a légkondimat, nyomáspróba okés volt, tehát gáz van bent, de mégsem elég intenzíven hűti le a kocsit, hiába kapcsolok leghidegebb fokra,és legnagyobb ventillátor sebességre, vagy autómata módra... Van valami beállítás, ahol ezt állíthatom esetleg, vagy a ventillátor valamelyik fokozata nem működik esetleg? Köszönöm válaszaidat!

Előzmény: szilagyig31 (17613)
zoolan65 jún. 9. Creative Commons License 17616

Fed komp függő, amúgy kéz mosásra nem ajánlott az eolys :D

Előzmény: szilagyig31 (17614)
dx man jún. 9. Creative Commons License 17615

Szia rati, a kormányszervo folyadék vizsgálatotki és hogyan csinálja?

Előzmény: rati update (17607)
szilagyig31 jún. 9. Creative Commons License 17614

Zoolan, jena, bárki! Az eloyst melyik diagbox/pps menüpontban lehet resetelni? A Fap-ot megtaláltam, újraépítette a "stratégiát":) De az eolys szintet nem állította be. Az a szemét hogy mar! Egy csepp esett a karomra és mintha megégett volna! 

szilagyig31 jún. 9. Creative Commons License 17613

A gépjármű agya eltárolja az összes hibát, főleg ami lámpát gyújt. Nem tudom miért nem találta meg a szerelő. Ha valami hibázik, a rendszer letilt részegységeket hogy ne károsodjon a motor. Azzal hogy újraindítod, csak a ciklus indul újra, de a továbbra is rossz mért értékek miatt újra bevágja a hibát. Ha viszont a hiba nem ismétlődik, akkor néhány indítás után leveszi a hibajelet a kijelzőről. De a tárolóban ott kell legyen. Szakszerű diag nélkül nehéz bármit mondani. Sokat használod városban?  Mert ha igen akkor lehet részecskeszűrő eltömődés, amin egy jó autópályás üzem általában segít, mert városban nem tud regenerálni.

Előzmény: Laller1985 (17612)
Laller1985 jún. 9. Creative Commons License 17612

Szia!  Első alkalommal pénteki napon csinálta,  hétfőn elvittem szerelőhöz,  nem volt bent sajnos hibakód. Minden tökéletesen működött,  átnézte a szerelő.  Tegnap csinálta újra,  de már megint eltűnt az elektronika jel. Csak akkor tudják majd kiolvasni szerintem  ha éppen csinálja majd a szerelőnél. Sztem amúgy nem a turbónak lesz baja,  mert újraindítás után ismét működik. Talán vmi falsch levegő juthat gázadásnál a rendszerbe,  és az miatt csinálja,  nem tudom. 

Előzmény: Tomma407 (17611)
Tomma407 jún. 9. Creative Commons License 17611

Szia! Egyszer volt  nekem hasonló dolog! Nekem se ment a turbó akkor ezt kellett cserélnem

http://alkatreszek.hu/termek_oldal/hu/?cikkkod=7.01633.04.0%7CLA#.U5TubyO8rFo

De az a biztos ha kiolvastatod a hibakódot! Addig ez csak találgatás!! 

Előzmény: Laller1985 (17610)
Laller1985 jún. 8. Creative Commons License 17610

Sziasztok!  Tudtok segíteni,  h mi lehet a gond?  Gáz nyomásnál kivillant az autóelektronika lámpa,  turbó nem működött,  és azt írta ki a fedélzeti számítógép hogy a kipufogó gáz rendszer ( vagy égéstermék,  nem tudom hogy fordítsam le,  mert német,  abgassystem)  meghibásodott.  Ha leállítom a kocsit,  újraindítás után a turbó működik,  autó elektronika jel világít. Pár indítás után elektronika jel is eltűnik,  tökéletes minden. Egy hétig jó volt,  majd ma ugyanezt produkálta újra. Mi lehet szerintetek?  Köszönöm a válaszokat!  Üdv: Laller

diego83 jún. 8. Creative Commons License 17609

Szia Zolysys! Köszönöm a tanácsot,mielőbb elviszem az autót szervízbe.Nem tudod véletlenül,mennyibe kerül feltölteni az adalék anyag tartályt?Lehet,hogy kifogyott és azért rendetlenkedik a kicsike..

Hundred80 jún. 8. Creative Commons License 17608

Sziasztok. Megkaptam a kijelző kereteket amiért ezer köszönet és hála Zolysys Mesternek.

rati update jún. 8. Creative Commons License 17607

Ha már motormosás, akkor én levetetném az olajteknőt is. Továbbá nézetnék egy fékfolyadék és kormány szervóolaj minőség ellenőrzést. Az utóbbi kettőhöz van egy teszter, amivel meg tudják vizsgálni.

Üdv.

Rati

Előzmény: HZ2 (17599)
zsabojedov jún. 7. Creative Commons License 17606

Köszönöm szépen a segítségeteket, holnap illetve kedden mind 2 problémát le ellenőrzöm.

Zolysys jún. 7. Creative Commons License 17605

nem. mert ha van kódja a szenzornak akkor bárki akinek van hozzá cucca és tudja is hogy mit kell csinálni. Vagy kút és tanítási szintre fel kell tolni levegővel a kereket.

Fehérvári HZ :)

Előzmény: Tomma407 (17603)
Zolysys jún. 7. Creative Commons License 17604

Nem feltétlenül FAP szűrő hiba. Előbb rá kellene akasztani diagra

Előzmény: diego83 (17602)
Tomma407 jún. 7. Creative Commons License 17603

A keréknyomás szenzort pug szervízbe csinálják csak meg neked! A többit meg bár ki akinek van aknája! Merre laksz?

Előzmény: HZ2 (17599)
diego83 jún. 7. Creative Commons License 17602

Üdv. Mindenkinek!A segítségeteket szeretném kérni.Ma délután megjelent a kijelzőmön a depolution system fault felirat.Valószínűleg részecske szűrő.A kérdésem az lenne,hogyan lehet orvosolni ezt a problémát és meddig lehet bizton ságosan használni az autót ebben az állapotban?Sajnos a hosszú hétvége miatt nem tudok elérni egy szerelőt sem.(Peugeot 407 2.0 hdi. 2004)

Zolysys jún. 7. Creative Commons License 17601

én nem erre buzdítanám.. hanem nézze meg a betéteket. Szerintem lassan vason vannak...

Előzmény: doominogame (17600)
doominogame jún. 7. Creative Commons License 17600

A fékolajad lötykölődik, ha nagyot fékezel. Nézd meg a fékolajszintet és tölts rá. Ennyi az egész.

Előzmény: zsabojedov (17596)
HZ2 jún. 7. Creative Commons License 17599

Hello Urak!

Ki mikor hol és mennyiért vállalná a következőket:

- 4 keréknyomás szenzor tanítása az autóhoz

- pollenszűrő csere

- olajcsere (motormosás, új olaj, olajszűrő, levegőszűrő)

- hátsó tengelyen fékbetét és tárcsa cseré.

hzoli13[kukuc]freemail[pont]hu

köszi!

HZ

murasake jún. 7. Creative Commons License 17598

"Summa cum laude"

Le is doktorált? :)

Inkább summa summárum...

Előzmény: dx man (17597)
dx man jún. 7. Creative Commons License 17597

Megvolt az éves kisszervizem: MANN olajszűrő+légszűrő+g.o.szűrő=13e.

Olaj 5L Ineo ECS 9.300, munkadj 5.500.

Summa cum laude=27.800.-

zsabojedov jún. 7. Creative Commons License 17596

Sziasztok! Mit jelent a "Braking system faulty" kiírás? Csak akkor jön ki, amikor hirtelen nagyot fékezek és utána elmúlik a kiírás?!

Kepten71 jún. 7. Creative Commons License 17595

Megcsináltam a "test tuningot"!,,AZ eredmény a lámpa hibakód eltűnt,ABS hibakód eltűnt,az ASR kikapcsolt állapotban üzenet még virít,a bal hátsó lámpánál levő biztosítéktábla csatikat is kontakt spryvel megdolgoztam.

Még egyszer köszi Zoli!

Előzmény: zoolan65 (17592)
ma9net jún. 7. Creative Commons License 17594

Tudna ajánlani valaki egy jó szerelőt Sopronban? 

veres074 jún. 6. Creative Commons License 17593

Szia tetőcsomi megvan még?

Előzmény: Lacee31 (17552)
zoolan65 jún. 6. Creative Commons License 17592

Nekem is SW van, en mindkét oldalon megcsináltam.

Előzmény: Kepten71 (17590)
gery407 jún. 6. Creative Commons License 17591

Hali!

Megvan még?

Előzmény: Lacee31 (17552)
Kepten71 jún. 6. Creative Commons License 17590

Ok.Zoli,tiszta a dolog ,de nekem SW  kombim van,azon kicsit más a hátsólampion,ennél a típusnál is működik a testelős trükk ?,persze értelemszerűen némileg másként kivitelezve,de lényegében itt is a testkörnek kell extra testet adni a kaszniról,és a gyári testszálat kiiktatni?

Illetve ezt mindkét oldalon vagy csak a bal hátsó lámpánál kell elvégezni?

Köszönet még egyszer!

Előzmény: zoolan65 (17587)
szilagyig31 jún. 6. Creative Commons License 17589

Elolvasás az elmaradt :) Szerintem ez valami hidegkatódos fluoreszkálós szett amit bontás bélkül bele tudsz barkácsolni.

De hogy miként, azt nem tudom.

Előzmény: murasake (17585)
Kepten71 jún. 6. Creative Commons License 17588

Néztem az oldalad ,,kiráy sárkány szelidítő", :) A deréktámaszt már orvosoltam is,azonfelül az "ABS ASR"hibakód is fennáll de rossz volt a gumiméret amivel jártak eddig,most gyári méretűt tettem fel,gondolom ilyenkor a hibakódokat ki kell törölni valahogy mert magától nem múlik el.

Előzmény: zoolan65 (17587)
zoolan65 jún. 6. Creative Commons License 17587

Igen a hátsoknal,  ha letöltod a pdf-t abban részletesen le van írva, hogy csináld.

Előzmény: Kepten71 (17586)
Kepten71 jún. 6. Creative Commons License 17586

Köszi Zoli!

,hol javítsak a testelésen,a hátsó lámpáknál?

Előzmény: zoolan65 (17584)
murasake jún. 6. Creative Commons License 17585

Lehet, nem jól értettem az angolt, de ha ez párban van 331$-ért, ráadásul ingyen szállítják, akkor nem olyan méregdrága...

Az azonban méginkább talány, hogy úgy adják komplett ahogy a fotón van, vagy csak a két "fénykarikát"?

Előzmény: szilagyig31 (17574)
zoolan65 jún. 6. Creative Commons License 17584

zoolan.dyn.dhs.org

"Test hiba javítása"

Ezt csináld meg.

Sajnos kisse alulmereteztek a gyari testelest.

Előzmény: Kepten71 (17582)
Kepten71 jún. 6. Creative Commons License 17583

,,Ja és csak akkor írja ki ha ,,világítást kapcsolok,vagy a fékre lépek de akkor mindig síp+hibaüzenet :(

Kepten71 jún. 6. Creative Commons License 17582

Szép napot!

Az után érdeklődöm,mi okozhatja az állandó világítás háromszög hibakódot,olvastam az előttem szólókat,szétszedtem minkét oldali hátsólámpa csatit,nem volt oxidáció nyoma sem befújtam kontakt spryvel,hiba fennáll azóta is.

Valakinek valami más ötlet?

Minden izzó működik,,.pug 407 SW' 2005'

Zeush jún. 6. Creative Commons License 17581

Igen jelzi nekem kiírja és sípol is érte

Előzmény: doominogame (17580)
doominogame jún. 5. Creative Commons License 17580

Sziasztok!

Valami jelzi, hogyha az ablakmosó folyadékszint alacsony?

Mert már csak köpköd, de nem kaptam semmi jelzést. Elég furcsa, hogy pont az ne lenne, mert ezenkívül mindent jelez.

Hundred80 jún. 5. Creative Commons License 17579

dd  Elvileg mindkettő lesz cserélve ha megön a jobbos akkor elvileg annak csillognia kell és akkor a balos tűnik majd kopottnak és azt is megkell majd vennem  ):De most csak a jobb. De a balt majd félre teszem neked. 

Előzmény: szilagyig31 (17578)
szilagyig31 jún. 5. Creative Commons License 17578

Jahogy csak a jobbik rossz. Most olvastam csak vissza. Akkó nem köll. :)

Előzmény: Hundred80 (17576)
szilagyig31 jún. 5. Creative Commons License 17577

A menetirány szerinti bal-ra akkor igényt tartanék. Vagy mindekettőre. :)

Előzmény: Hundred80 (17576)
Hundred80 jún. 5. Creative Commons License 17576

Ha megvettem az ujat a regit szivesen felajanlom valamelyik lelelkes tuningolonak szetbontasra hatha lehetne beleepiteni valami menetfenyt ami esztetikailag is mutatna.

Előzmény: szilagyig31 (17574)
szilagyig31 jún. 5. Creative Commons License 17575

Az enyémben is ennyi van de az nem egészen így néz ki. Nagyon kérges lehetett az előző tulaj tenyere, vagy valami óriási halálfejes gyűrű volt a hüvelykujján. :)

Előzmény: Kepten71 (17570)
szilagyig31 jún. 5. Creative Commons License 17574

Én is kerestem, egy helyen találtam valami angeleye verziót méregdrágán. De semmi többet sajna. Bezzeg 207, 307-hez már van beépített nappali fénnyel tuningolt is.

http://jdmautolights.com/peugeot-projector-headlights-p-1665.html

331$

Előzmény: Hundred80 (17569)
szilagyig31 jún. 5. Creative Commons License 17573

pug = Peugeot

Zoly a márkakereskedésre gondol itt.

Előzmény: Kepten71 (17572)
Kepten71 jún. 5. Creative Commons License 17572

Ok.az remek lenne,új vagyok a fórumon !!,,mi az a pug ?  Köszi!

Zolysys jún. 5. Creative Commons License 17571

pugban megrendeled másnapra általában itt is van

Előzmény: Kepten71 (17570)
Kepten71 jún. 4. Creative Commons License 17570

146000 van benne.A 407 vagy 308-as gomb fellelhető valakinél,vagy üzletben gondoltátok?,,érdekelne 1 mert idegesít a világító múanyag. :)

Hundred80 jún. 4. Creative Commons License 17569

Sziasztok,jobb első fényszoró már nem igen polírozható mivel belülröl is besárgult.Veszek 1 újat de előtte megkérdezem hátha valaki találkozott már tuning lámpával 2004 1.6 hdi .Szinte minden pug tipushoz vannnak  csili vilik de a 407 hez semmit nem találok. 308 as menetfény keretes ködlámpát  nézegettem ma igen feldobná a 407 et is )

Klaus_ jún. 4. Creative Commons License 17568

Szia,

Kb. 2 éve vettem újat, akkor 9.000 Ft környéke volt...most nem tudom mennyi de sokkal több nem lehet. Emlékeim szerint fölfele kell húzni erősen és vigyázni nehogy orrba verd magad illetve a visszapillantó tükröt nehogy elküldd az örök vadászmezőkre.

Klaus_

Előzmény: Kepten71 (17564)
Zolysys jún. 4. Creative Commons License 17567

látnád z 1,6 HDi-t....

Előzmény: maestro 60 (17560)
Zolysys jún. 4. Creative Commons License 17566

erősen húzod felfelé

Ajánlom inkább a 308 váltógombját..  nem olcsó de az érzés... wááááá :)

Előzmény: Kepten71 (17563)
good6 jún. 4. Creative Commons License 17565

Véletlen nem 150 000 km-t kerülte el az órád??

Előzmény: Razorgas (17562)
Kepten71 jún. 4. Creative Commons License 17564