Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

pakura1 2008.05.12 00:09:51 © 1577

sziasztok!

Erről http://www.symbiozis.hu/corradobabakocsik.html a babakocsiról mi a vélemény? és hol és mennyiért lehet kapni?

-bolygó- 2008.05.11 12:23:39 © 1576

Köszi a véleményt!

Igen, én is néztem, hogy kiköpött Venezia, az pedig amúgy nem tetszett, de ez igen.

Mindenképp olyan kocsit szeretnék majd, ami két irányból tolható, és úgy strapabíró, hogy közben nem feltétlenül 20 kiló.

Viszont hogy működik az Uno-nál a másik irányból tolás így, hogy csak egy tengelyén vannak bolygókerekek? Nem idétlen?

Előzmény: music05 (1575)
music05 2008.05.10 19:16:47 © 1575
Nkünk az van, kb. 2 hónapja használjuk folyamatosan, jól bírja a strapát, pedig elég rosszak az utak errefelé.
Annak idején a Veneziát néztem ki, de az áruházban kipróbálva a duplakerék nem bizonyult elég fordulékonynak, így az Uno mellett döntöttünk, annak dacára, hogy az drágább. (Viszont volt akkoriban egy kupon-akció, amivel 20e-rel olcsóbban meg lehetett venni.) Egyébként egy az egyben ugyanaz, mint a Venezia, csak a kerekeikben különböznek. Ez is elég nagy, de relatíve könnyű, sok funkciója van, és bizony fontosak ezek. Ami esetleg gond lehet, az az egykezes összecsukás, mondjuk ez mindegyik kocsinál az, de kis rutinnal megoldható.

A babyoutletben (Bp. Soroksári út) van most egy kék 65e-ért, az nagyon jó ár érte, mi is ennyiért vettük.
Előzmény: -bolygó- (1569)
LindaBrasil 2008.05.06 17:08:48 © 1574

Eladó a képen látható Top Rider E3 háromkerekű babakocsi.

Újszülött kortól használható. Tartozéka még: merevfalú mózes, esővédő, lábzsák.

Minden kérdésre szivesen válaszolok.

Ára: 25.000 Ft

És képet még tudok küldeni.

kismica 2008.05.03 20:14:37 © 1573
Szia :) Írj típust, úgy könnyebb véleményt mondani ;) A babakocsi nagyon nem mindegy milyen, ha napi több órát sétáltok, pláne, ha vásárlás, ügyintézés is van...
Előzmény: Törölt nick (1542)
IldiÁgó7306 2008.05.03 18:13:20 © 1572
Erre akartam rákérdezni!
Előzmény: Yamini (1563)
IldiÁgó7306 2008.05.03 18:12:38 © 1571

Szia,

megvan még a babakocsi?

Garancia van még rá valamennyi?

Köszi

Ildikó

wdetti 2008.05.03 13:54:12 © 1570
Sziasztok!

Maclaren babakocsit keresek unisex színben, szép állapotban! Nagyon örülnék az újszülött fejszűkítős, lábzsákos változatnak, de sima, extrák nélküli 6 hóstól használhatót is megnézném.
Azaz Techno XLR, 4 Seasons, Techno Classic, Techno XT előnyben

Ha valaki tudna külföldről jó áron behozni, kérem, írjon

A fórumot ritkán látogatom, megköszönöm, ha a mailcímemre írtok! :-)

Köszönöm
Detti

-bolygó- 2008.04.17 13:02:36 © 1569

Sziasztok!

Peg Perego Uno-val van vkiknek tapasztalata?

-bolygó- 2008.04.06 21:15:12 © 1568

Nagyon érdekes dolgot tapasztalatam az elmúlt napokban. Volt szerencsém vigyázni (2 héten át) egy 8 hónaposra, és sokat mentünk sétálni. Két babakocsi állt a rendelkezésünkre: egy PP Pliko és egy Chicco Magic. A Pliko jobban bejött, habár az, hogy nem volt átfordítható a tolókarja, nagyon sajnálatos. A Chicco-é ugyan igen, de a kerekei - habár nem voltak túl kicsik, és az utak sem voltak rosszak úgy általában - katasztrófálisan viselkedtek: a legkisebb buckát is megérezték, állandóan emelnem kellett a kocsi elejét, különben megálltunk.

Teljesen át kell alakítanom a babakocsivásárlási terveimet, és még sokkal jobban meg kell gondolnom, és ki kell próbálnom, melyik kocsi legyen majd a befutó.

Tényleg megllepődtem, mennyire nem mindegy, milyen a babakocsi...

jucis 2008.04.06 12:32:17 © 1567

A képek itt vannak:

jucis 2008.04.06 12:30:12 © 1566

Pierre Cardin használt babakocsi eladó.

Tulajdonságai:

5 pontos biztonsági öv
elöl bolygó kerekek
nagy bevásárló kosár alul
3 fokozatban vizszintesen dönthető háttámla
levehető karfa
könnyen összecsukható
lábmelegítő

Ára: 8000 Ft. Tatabányán van.

Ammandina 2008.04.02 10:09:34 © 1565
Maxi cosi elkelt.
Előzmény: Ammandina (1557)
bubuka2 2008.03.27 23:13:15 © 1564

Eladó Symbaba használt, de jó állapotban lévő, lakásban tartott, megkímélt, tiszta, háromkerekű babakocsi. A nagy kerekei és a rugózás miatt a rosszabb utakon is kiváló. Bordó és világos barna kockás színben- unisex. Újszülött kórtól használható, mivel teljesen vízszintbe dönthető a háttámla, fix tolásirány.
Lábvédővel, felfújható kerekekkel ( a kerekek a tolókaron lévő fékkel is fékezhetőek) , lezippzárózható tetővel- így nyáron sincs a babának melege - , állítható magasságú tolókarral, állítható lábtámasszal ,nagy bevásárló kosárral,a tető hátsó részén + egy tároló ami nagyon praktikus, mert nem kell hajolgatni a bevásárló kosárhoz ha pl. zsebkendőt, vagy akár pelenkát akarunk   elővenni, még a pénztárca, mobil is elfér benne. A babakocsi futáshoz is alkalmas.
Huzata 30 fok-ban mosható.Megtekinthető Budapesten a XV. kerületben!

Yamini 2008.03.27 21:36:01 © 1563
Most 3 napig akció!

20 000 Ft-ért tökéletes állapotú, 3 hónapig használt babakocsi!

Katt ide --> Nézd meg a részleteket, és csapj le rá most!
Ammandina 2008.03.27 09:21:05 © 1562
Ha nem kell cipelni a babakocsit, akkor a súlya nem számít igatán. Én a nagy kerekek híve vagyok, még nálunk, Belbudán is jó szolgálatot teszenk, hiába nem földút, a járdák, utak hepehupásak.
Előzmény: hétszínvirág (1560)
könyvmoly 2008.03.26 20:54:47 © 1561
Szvsz 14,5 kilóval nem csak az ára horror... De élőben nem láttam, szóval ez nem igazán válasz a kérdésedre.
Előzmény: hétszínvirág (1560)
hétszínvirág 2008.03.26 16:25:06 © 1560
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni. Cam Cortina Evolution babakocsival van valakinek tapasztalata? Egyszerűen tökéletesnek tűnik: hatalmas kerekek, aránylag kicsire és könnyen összecsukható, van hozzá mózes és hordozó, nem alacsony, levehető, mosható huzat... Az ára mondjuk horror, és nem szeretnék semmi kellemetlen meglepetést, ha esetleg mégis emellett döntünk, így megköszönnék minden véleményt, vagy tanácsot, ha valaki ismer még hasonló kocsit barátságosabb áron.
pipasne 2008.03.25 13:44:18 © 1559

ABC Design,testvérbabakocsi eladó.Tolókarja fix,sajnos a csomagtartóhálója tönkre ment és láb zsák sincs hozzá.Napellenző mind két ülésnél az elsőnél levehető az itt található könyöklővel.Az első kerekek duplák 17 cm,bólygók így könnyen fordul akár egy helyben is,de le s fixálhatók.A hátsó kerekek szimplák,fékezhetőek 19 cm.Elől az idősebb baba helye csak dönthető. a hátsó ülés dőlés szöge hevederrel szabályozható az üléstől a fekvésig,fekvőfelülete 66 cm.Mind kettőnek van láb tartó része.Lapra összecsukható.Emailben tudok képet küldeni.pipasne@citromail.hu

06 20 232 6118

Yamini 2008.03.24 16:04:20 © 1558
Elvitték a mérleget külön, úgyhogy a kocsi új ára 28 000 Ft!
Neten 39.000 Ft-ért kapható!
Előzmény: Yamini (1555)
Ammandina 2008.03.24 12:00:51 © 1557
A kockás nagykerekű babakocsi elkelt, a maxi taxi még új gazdára vár.
juccy0907 2008.03.22 17:16:23 © 1556

Sziasztok!

Eladó PEG PEREGO VENEZIA babakocsi, 2*11 hónapot használt. Szép állapotban, kitűnően funkcionál, néhány apró esztétikai hibával. A színe sötétkék-kockás.

Három fokozatban hajtható háttámla, teljesen vízszintesig, azaz újszülöttkortól használható. Van hozzá lábzsák, téliesíthető. Nagy kosár. Tálca, a sportrészhez, pohártartóval. Esővédő. A kerekek párban bolygósíthatók és fixálhatók. A tolókar állítható irányú és magasságú. Könynen nyitható és csukható, kétfunkciós kocsikhoz képest kevés helyet foglal, könnyű, 10 kg.  

Iá: 35 000 Ft

Yamini 2008.03.22 14:22:06 © 1555
Eladó babakocsi!

Még 3 hónapig sem használtuk, kiváló állapotban van. Szuper kocsi, nagy kerekekkel, jól lehet közlekedni vele.

Van hozzá: mózeskosár, lábzsák, szúnyogháló, esővédő, pelenkázótáska.

Sportkocsivá alakítható, tolókarja mindkét irányba állítható.

Keki-citromsárga színű, aranyos állatkák vannak rajta.

AJÁNDÉK: babamérleget adok hozzá, digitális, momert márkájú, a mozgolódást is bírja:) Szintén újonnan vettük, hibátlan állapotú.

Ár: 35.000 Ft
(Ha csak a kocsi kell, az is megoldható! Ár: 30.000 Ft )

Budapesten a 4. kerületben van.

A lényeg, a képek:)

Ammandina 2008.03.21 13:33:06 © 1554
Felfújható nagy kerekű kétfunkciós babakocsi

Szép állapotban, 4 nagy felfújható kerék, átfordítható tolókar, így mindkét irányból tolható Levehető, mosható huzata van, nyáritetővé alakítható kupola. Teljesen vízszintesre fektethető, így újszülöttkortól is használható. Háttámlája 3 pozicióba állítható. Levehető, két oldalról nyitható karfa. Sötétkék lábzsákot adok hozzá.
15000 Ft.
h_i_x_t_i 2008.03.21 09:33:53 Creative Commons License 1553
Graco Quattro Tour Deluxe Travel System eladó!!!

Graco QT DTS jó állapotú, uniszex színű babakocsi, minden kiegészítőjével együtt 50.000,- forintért eladó!

Babakocsi
újszülött kortól használható, fekvőfelület vízszintesig dönthető
első kerekek bolygósíthatók vagy fixálhatók
hátsó kerekek fékezhetők
nagy, teljesen átfordítható napfénytető
babánál és mamánál is tálca, mamánál hőmérős óra a tolókaron
egy kézzel lapracsukható és kinyitható, összecsukott állapotban állítva is tárolható
hatalmas alsó kosár
kiegészítők: lábzsák, újszülött szűkítők, esővédő

Hordozó
egy kattintással a babakocsira rögzíthető
tartozék: az autóba rögzíthető bázis, ami megkönnyíti a hordozó kivételét és betételét az autóba/autóból
kiegészítők: újszülött fejszűkítő, napfénytető

Textilmózes
a babakocsiba könnyen rögzíthető
kiegészítő: levehető lábzsák

Email: hixti@hixti.hu
Tel: 06/70 3427206
Megtekinthető és átvehető Bp-en a Lehel téri metróállomástól 5 perc sétára!

Ammandina 2008.03.20 20:37:40 © 1552
7 kiló körül van, ha komolyan érdekel lemegyek a pincébe, felhozom és lemérem pontosaan. Adok hozzá fogantyúra rögzíthető bevásárlóhálót. Kék, mint a kocsi.
Előzmény: pacsuli (1551)
pacsuli 2008.03.20 20:29:03 © 1551

meg tudnád mondani, milyen nehéz? és lehet rá valahogy tartót rakni bevásárláshoz, vagy valahova akasztani a vásárolt dolgokat?

Előzmény: Ammandina (1541)
Törölt nick 2008.03.19 08:57:35 © 1550

köszi        szóval ez lenne az eladó cosi!!!

Ja, az ár alkuképes, én meg rugalmas!!!:-)

Előzmény: Shiro (1549)
Shiro 2008.03.18 21:10:26 Creative Commons License 1549
amikor megjelenik a kis kép, mellette kattints rá a beszúrásra, amikor az ablakban is megjelenik a felirat, akkor van benne a szövegben a kép
s.
Előzmény: Törölt nick (1548)
Törölt nick 2008.03.18 19:16:20 © 1548
Miért nem tölti fel nekem a képeket????
Törölt nick 2008.03.18 18:57:48 © 1547
Lemaradtak a képek:-)
Törölt nick 2008.03.18 18:55:35 © 1546

Sziasztok, eladó Maxi Cosi  Citi autósülésem, Quinny és Maxi Cosi kocsikkal kompatibilis, mi szerettük, de kinőttük:-)

0-15 kilóig jó, ringatóbölcső, hordozó és autósülésfunkciója is van, könnyű, de biztonságos, garantáltan balesetmentes. Huzata folt és szakadásmentes, kb egy évet használtuk, de vigyáztunk rá, nem sokat autóztunk vele.

Ára 5000.-, ha komolyan érdekel, esetleg alkuképes lehet.

érdeklődőket a szekeres_anna@yahoo.it e-mail címre vagy a 0620-4649645-ös telefonszámra várok.

Személyes átvétel Budapesten több helyen, vagy Gödöllőn, a gödöllői  hév vonalán lehetséges, különben utánvéttel postázom.

Ammandina 2008.03.17 20:56:01 © 1545
A túl kicsi kerék tényleg ráz, még aszfaltúton is, hacsak ne az elmőlt évben aszfaltozták tele van foltozásall, hepe-hupával mindenhol. A dupla kerék lényegére még én sem jöttem rá.
janka08 2008.03.15 14:51:36 © 1544

Sziasztok!

Mi is Bergon babakocsiban gondolkodunk, bár ez a kerék-dolog egy kicsit most elbizonytalanított. Azért érdekelnének a tapasztalatok. Olyan kocsira lenne szükségünk, ami befér a (viszonylag nagy) csomagtartóba, nem túl nehéz, bírja rázósabb utakat is, átfordítható a karja és nem túl szűk, hogy sokáig kényelmes legyen a bbának.

Szerintetek?

Shiro 2008.03.15 14:07:04 Creative Commons License 1543
Szerintem a plusz takaró nem véd a rázástól, max. nyáron jól befülled a gyerek...
A dupla kerekes kontra szimpla kerekes kérdésben viszont nem vagyok járatos. Az biztos, hogy a nagyobb kerekek azok kevésbé ráznak, a legkevésbé pedig a nem tömör, hanem felfújható kerekek ráznak. Ha jobbára aszfalton fogod tolni a babakocsit, akkor szerintem nincs ami rázza a bébit.

S.
Ammandina 2008.03.13 10:31:25 © 1541
A másik:
Maxi Cosi tico esernyőkocsi. Strapabíró esernyákocsi, nem megy szét az első gödörben. Majdnam vízszintesik dönthető háttámla. Adapterrel maxi cosi plus hordozó csatlakoztatható hozzá (adaptert adok) 7500 ft
Ammandina 2008.03.13 10:28:58 © 1540
Lenne két eladó babakocsim:
Egy 3 kerekű maxi cosi (most már quinny gyártja) speedi sx
150 fokig dönthető háttámla, állítható lábtámasz, nyári tetővé alakítható kupla. Állítható tolókarmagasság. Adaprettel maxi cosi hordozó és mózeskosár tehető rá. (adaptert adok hozzá) 40000 Ft
adrienne1313 2008.03.13 08:21:54 © 1539

Sziasztok!

Nekünk is van egy Bergon Standard II. Á. babakocsink, másfél éves, mindennapos használatban.  Az ég világon semmi baja!!! Soha ilyen gondunk nem volt a kerekével sem, pedig egyszer én magam szedtem le mind a 4-et, mert kicsit nyikorogtak és megzsíroztam őket. Nálunk iszonyatosak az utak és a járdák is az utcánkban, csupa gödör, de nem különösebben okoz gondot a babakocsinak. Ráadásul a másfél éves kislányom tökéletesen elfér benne most is, sőt, még nem is ér le rendesen a lába a lábtartóra, úgyhogy még nőhet bele bőven.

Én nem tudok rosszat mondani róla, minden helyzetben, minden terepen, mindenféle időjárásban (télen-nyáron, esőben, hóban) tökéletesen bevált!

Üdv:
Adrienn

Előzmény: agnesvegh (1535)
Zeszter79 2008.03.13 08:09:26 © 1538

Nekünk ugyan nem Bergon babakocsink van, de levehető a kereke, és eddig szerencsére nem esett ki (3 kerekű ABC Design...).

Bár ez első kereke eléggé lötyögött, és állandóan elment a babakocsi jobbra, de a férjem szétszette, összerakta, és tökéletesen működik... Hát igen, ezek a férjek, tudnak (néha) valamit... :)

Egyébként nekem is nagyon tetszenek a Bergonok, olyan tökéletes babakocsinak néz ki.

szesztre 2008.03.12 20:24:57 © 1537

Nyugodj meg, nem Te vagy a hibás!!! :)

Egy évvel ezelőtt vettem egy Bergon babakocsit, használtan. Nagyon jónak találtam, viszonylag könnyű tolni, a tolókar átfordítható, nagy, kényelmesen elfér benne még most is egy éves nagyfiam. Aztán egyszercsak az egyik kereke kiesett. Levehető kerekes ez is. Valami kis fém pöcök van rajta, ami fogja a kereket. Férjemnek panaszoltam, hogy mi a baj, Ő nagyon könnyen visszapattintotta. Azóta többször előfordult már, megjegyzem, én még egyszer sem tudtam visszarakni normálisan a kereket, férjemnek pillanatok alatt sikerül. Azt még nem sikerült kitapasztalnom, hogy mikor, milyen művelet után pattan ki az a kis pöcök, s akar leesni a kereke. Ez egyébként akkor kellemetlen, amikor több kilóméterre vagyunk otthonunktól, s igen óvatosan kell hazaballagni.

Nekem egyébként  még ez se vette el a kedvem a Bergon babakocsiktól.... Ugyanis amiért ezt választottam,  az a funkció még ma is tökéletes. :)))

Shiro 2008.03.12 17:54:16 Creative Commons License 1536
Húúú, Ági, nem semmi a kálváriád...:o(

Nekem nincs tapasztalatom ezzel a babakocsival, de ezután tuti, hogy nem is lesz, sőt az ismerőseimnek is meg fogom mondani, hogy nehogy ilyet vegyenek.

Hol voltak ilyen "kedvesek" a garanciális szervízesek? Csak, hogy nekik is csináljunk némi negatív reklámot!

S.
agnesvegh 2008.03.12 14:37:17 © 1535
Sziasztok!

Agusztusban vettünk egy Bergon Standard babakocsit és néhány napja kiesett az egyik kereke. Az egyik ismerősömmel levettünk egy másik kerekét, hogy megnézzük mi lehet a baj. Az egyik oldalon a tengely nagyon érdes volt, mintha megrágták volna és kisebb is volt a vége. Aztán mikor a jó kereket vissza akartuk tenni, akkor a gombjából kiugrott a rugó és belül eltört valami műanyag. Hazamentem a régi Bergon babakocsink kerekéért ami pont jó volt rá és így haza tudtam tolni a babát, bár a két hátsó kereke mindig le akart esni. A régi babakocsinkat egyébként használtan vettük és még haza se értünk vele, már leesett a kereke. Akkor még nem gondoltuk, hogy ez ilyen is marad.
Erre az új babakocsinak fél évig bírta a kereke. Mivel még garanciás, ezért visszavittem és a kerekeit ingyen ki is cserélik a tengelyt pedig 3-4000-ért cserélik ki.
És azt mondták, hogy biztos sokat rugdostuk a kerekét azért ment tönkre.
Hát kérdem én, hogy ugyan miért rugdosnám az új babakocsink kerekét, ha nem volt semmi baja??? És mikor kiesett akkor azonnal vittem is a szervízbe.
Nagyon fel tud idegesíteni az ilyen rágalmazás! Az eszükbe se jutott, hogy esetleg a tengely volt selejtes és amiatt ment tönkre a kerék?
Az biztos, hogy több Bergon babakocsit nem veszek, vagy legalábbis levehető kerekeset. A kinézetével és a többivel semmi bajom nincs, csak a levehető kerekek nem jöttek be.
És szerintem van ezzel így más is.
Ha esetleg valakinek ilyen tapasztalata van akkor írja meg legyen szíves! Csak, hogy megnyugodjak, hogy nem én voltam a hibás.

Üdvözlettel: Ági
Shiro 2008.02.25 20:50:53 Creative Commons License 1534
Igen, ebben tökéletesen igazad van. Én is abból indultam ki, hogy minden nap több, mint egy óra elvinni oviba a nagyokat, aztán délután a hazajövetel szintén, plusz sokszor még a kettő között is van némi séta... így aztán ki van használva a babakocsi. Plusz, ha vásárolni szeretnék valamit, ahhoz buszra kell szállnom, ami szintén nem egyszerű babakocsival... ezért agyalok ennyit a dolgon.
S.
Előzmény: kismica (1533)
kismica 2008.02.25 15:16:27 © 1533
Én mióta ellopták, érzem igazán, mennyire jó kocsi, ha naponta vagy naponta többször használod, akkor már nem tűnik, annyira okafogyottnak ezen agyalni... Legalább is én jónéhány kocsiban csalódtam, mire eljutottam oda, h elegem van, élvezni akarom a sétát, de legalább is nem a kocsit szidni végig. Akik keveset babakocsiznak, azok nem érzik ezt és jó nekik. Én most azért nem vettem még, mert a fiam 2 éves, és egyre kevesebbet kell, plusz ikreim lesznek, így most nekik megy a beszerzés, de tuti, h esernyőkocsit Maclarent kapnak majd...
Előzmény: Shiro (1532)
Shiro 2008.02.25 14:53:23 Creative Commons License 1532
Köszi szépen!

Jaaa, hogy így borulékony.. az más.. azt már a régesrégi (6 évvel ezelőtti) ABC sportkocsink is profin tudta ... volt, hogy bevásároltam, aztán otthon elfelejtettem és kivettem belőle a gyereket...;o) (gondolom nem kell mesélnem, hogy mi történt)

Akkor most újra visszakerült a pikszisbe ez a fajta kocsi is...

(félelmetes, hogy többet agyalok ezen, mint amikor az autónkat vettük)

S.
Előzmény: Eleon_ (1531)
Eleon_ 2008.02.25 14:46:39 © 1531
Szia!

Megneztem neked (http://www.maclarenbaby.com):
Quest sport 5,2 kg, techno xt 6,5 kg, techno xlr 7,4 kg. (Vicces, hogy a sulyok a leszedheto alkatreszek nelkul ertendok, azaz kupolateto es bevasarlohalo nelkul.)
Kerekatmero: quest sport 12,7 cm, techno xt 16,5 cm, techno xlr 16,5 cm.

A kocsi sulypontja hatul van, eppen ezert konnyu tolni, es a jardaszegelyre is konnyen felmegy. De emiatt borulekony is, ha meg van pakolva. Arra kell figyelni, hogy a nehez cuccok a foldhoz kozel legyenek, es akkor nem borul fel. Vagyis ahogy kismica is irta, ha a gyereket kiveszed, akkor borul. Ugyhogy ha setalni akar a gyerek, egy taskat az ulesbe kell rakni. De szerintem ez a legtobb esernyoskocsinal igy van.

A technonak tenyleg joval nagyobb a kereke, igy biztos a terepet is jobban birja. De gondolom minden relativ, hasonlitsd ossze a kerek meretet azzal a kocsival, amit most hasznalsz. En a Veneziahoz viszonyitok, es ahhoz, hogy amerre mi jarunk mindenhol jo betonut van, igy ha foldutra tevedek, megerzem hogy jobban kell tolni.
Lepcsozni lehet vele eleg jol, bar itt is elonyben van a nagyobb kerek.

Eleon

Előzmény: Shiro (1528)
Shiro 2008.02.25 14:08:26 Creative Commons License 1530
Szia!

Köszi Neked is a választ. És az milyen súlyú? Mert most kifejezetten a 7kg alattiakra pályázom, mert már unom a dög nehéz babakocsik rakosgatását...:o))

S.
Előzmény: kismica (1529)
kismica 2008.02.25 09:42:15 © 1529
Terepes részre inkább a Maclaren Techno, annak nagyobb a kereke. A miénk csak akkor borult, ha megpakoltam a tolókart és az alját is és kiszállt belőle a fiam :) Ami hatalmas előnye, h magasan van a kupolája (a Questnek is), esővédő alól is kilátni körben és a pucéron 15 kgs fiamat is simán tudtam benne tolni egyenetlen terepen is, nagyon jó a súlyelosztása...
Én imádtam, de sajnos ellopták, nagyon gondolkodom, h vegyek mégegyet...
Előzmény: Shiro (1528)
Shiro 2008.02.25 07:58:09 Creative Commons License 1528
Szia!

Köszönöm a gyors választ. Borulékony? Hogyan? Akkor lehet, hogy nekünk nem is lesz jó, mert sokszor előfordul, hogy a nagyon szeretnék tolni a kicsit, de ők meg gondolom méginkább kiborítanák... Ráadásul nálunk mindig úgy néz ki a babakocsi, mint egy karácsonyfa, ha jövünk haza az oviból, mert az összes cuccuk arra van ráaggatva...
Az, hogy nem bírja a terepet mit jelent? Nálunk azért még jónéhány helyen földút van, meg én a lépcsőn nem cipelni szoktam, hanem "felléptetem" a babakocsit. Szerinted ezeket bírná?

S.
Előzmény: Eleon_ (1527)
Eleon_ 2008.02.24 23:12:44 © 1527
Szia Shiro,

Becsben vettem a maclaren quest, itt: www.gutwein.at, mar pontosan nem emlekszem, olyan 160 euro korul volt.

Szeretem ezt a babakocsit, meg most is sokat hasznaljuk (2 eves mult a fiam). Kihasznaltuk, hogy dontheto es megemelheto a labresze, meg most is elofordul, hogy a babakocsiban alszik a fiam.
Negativum, hogy osszecsukasnal a kupola a kerekhez hozzaer, igy egybol koszos lesz; az anyaga nem annyira strapabiro mint pl. a PP volt. Eloszor furcsa volt, hogy mennyire borulekony, de meg lehet szokni (elso bevasarlasnal gyerekestol felboroult a boltban, ahogy pakoltam a cuccot a kocsira :-)
Konnyu tolni, de a terepet nem nagyon birja. A feket viszonylag nehez behuzni.

Ha van meg kerdesed, szivesen valaszolok.
Eleon

Előzmény: Shiro (1524)
Schusy 2008.02.24 22:22:36 © 1526
Nem láttam hogy írtál :(

Az én kocsim nincs már meg, de ha még mindig szeretnél ilyet, akkor a boltunkban va nbent bizományban. Igen, minden graco ülés rápattintható :)

ZSu
Előzmény: Gonoszka2 (1516)
-bolygó- 2008.02.23 22:19:23 © 1525

Sziasztok!

Én új vagyok itt, most regisztráltam, és mivel azonnal nem engedett hozzászólni, szinte értelmét vesztette a hozzászólásom. :)

Mi 2009-re tervezzük első kisbabánk születését, és én már elkezdtem nézegetni a babakocsikat. (Ez a gyengém.) Szerencsés helyzetben vagyok, mert ajándék lesz majd annak idején, és nincs határ húzva az ár vonatkozásában.

Igazából azért akartam ide írni, mert bármelyik nekem tetsző babakocsit megnéztem alaposabban (még azért nem élőben), az összesnél kiderült, hogy a tolásirány nem változtatható, nálam pedig ez nagyon lényeges szempont.

Hihetetlen, hogy azt jó megoldásnak tartják a tervezők, hogy az ülés mindkét irányból felszerelhető. Kíváncsi vagyok, mit csinál egy kb. 10 kilós - esetleg alvó - gyerek sétáltatásánál, ha egyszer csak a szemébe süt a nap, pláne, ha anyuka 50 kilós.

Lényeg a lényeg, mivel nem tudtam beírni, hogy nincs meg álmaim babakocsija, újra nézgelődtem, és megtaláltam: HARTAN Topline S. :)

Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Shiro 2008.02.23 21:22:35 Creative Commons License 1524
Szia Eleon!

Ugyan egy elég régi beírás, de talán még olvasod a topicot.
Hol vettél maclaren quest babakocsit tavaly és mennyibe került?

Most már biztosan nagyon sok tapasztalatod van róla. Mennyire voltál vele elégedett?

Köszi, S.
Előzmény: Eleon_ (1170)
gergelytds 2008.02.22 08:44:04 © 1523

Szia ejurmics

Én beszéltem a forgalmazóval és megpróbáltam visszavinni, bár a telefonban előlre megmondták, hogy mivel akciós termékről van szó, nem tudják visszacserélni. Elvittem, megmutattam a problémát. Azt mondták, igen, tudják, hogy ilyen (!) és azt javasolták, hogy a vállpántokat vágjuk el és toldjunk bele. Mindenesetre most sikerült úgy beállítanom, hogy elférjen a baba. A probléma egyébként akkor jelentkezik, ha teljesen lefekteted a támlát. Szóval mi megbékéltünk vele, mert amúgy egy nagyon klassz és strapabíró kocsinak tűnik.

Szóval isten hozott mindenkit a fogyasztói társadalomban!

Előzmény: ejurmics (1521)
ejurmics 2008.02.21 18:00:03 © 1522
Oké, bocsi! Kétszer írtam meg....:-)
ejurmics 2008.02.21 17:58:35 © 1521
Sziasztok! Én is teljes mértékben ki vagyok borulva a Graco Mosaictól, mert ugyanúgy jártam vele, mint az előző hozzászóló!!
10 hónapos, 9 kilós lányomat én sem bírom bekötni , egyszerűen nem éri át az öv!
Ez egyáltalán hogy fordulhat elő?
Jól megjártuk vele!!!
Edit
ejurmics 2008.02.21 17:54:36 © 1520
Szia!

Épp ugyanígy jártam. Annyira felidegesedtem erre a babakocsira, hogy nem tudom elmondani!
Hát nincs valamiféle teszt mielőtt eladásra kínálnak egy babakocsit? Az én lányom 9 kiló és 10 hónapos és egyszerűen nem éri át a vállpánt!Mondjuk talán majd bundazsák nélkül igen, dehát tél is van!
Most inkább a régi jó PegPeregot használom, ezt meg elakarom adni. Nem is hittem el!!!
Üdv:
Edit
Előzmény: gergelytds (1519)
gergelytds 2008.02.06 09:31:37 © 1519

Sziasztok

Van itt valaki, akinek Graco Mosaic-ja van? A múlt héten vettünk egyet, szép is, jó is, de a 9 hónapos lányom overallban nem fér bele. Egész egyszerűen nem tudjuk becsatolni. Mi lesz, ha 2 éves lesz? Valamit rosszul csinálunk?

sysco 2008.01.29 09:58:45 © 1518
Sziasztok, eladom Cam Portofino babakocsinkat, tavaly májusi, kitűnő, hibátlan állapotban van. A kocsi unisex színű, lábzsák van hozzá.

Jellemzői:

könnyített alumínium váz, 0-4 éves korig, majdnem vizszintesig dönthető támla, kicsire és lapra csukható, állítható tolókar, bolygósítható első kerék, hatalmas kosár, nagyon fordulékony.

Ára: 18.000 Forint + posta (Eredeti ára: 36.000 Ft volt)

Személyesen: Veresegyház, Gödöllő, Szada, Kerepes, Aszód, Isaszeg

Az emilem: somagreta@gmail.com
Ide várom az érdeklődőket!
Gonoszka2 2008.01.28 20:31:40 © 1517

a kép lemaradt bocsi

Előzmény: Gonoszka2 (1516)
Gonoszka2 2008.01.28 20:29:57 © 1516

Szia érdekelne, hgoy megvan-e még a kocsi, ha igen hány kilós gyerekig jó, illetve, hgoy az alábbi hordozóval kompatibilis e? ill ha lehet érdekelne még kép róla?

Ez elvileg Gracora rápattintható.

Előzmény: Schusy (1501)
sirwins 2008.01.09 18:15:22 © 1515

Sziasztok!

Esernyőre csukható babakocsit szeretnék venni. Kinéztem egy Hauck Speed Sun Plus típusút. Van valakinek tapasztalata vele?

(De ha van más ötlet, annak is örülök. A kritériumok: könnyű, esernyőre csukható, legyen bevásárlókosár rajta és 20e forint körül legyen.)

Köszönöm!

Leta 2007.12.30 23:08:11 © 1514

Sziasztok!

Eladó egy újszerű állapotú Quinny Zapp sportbabakocsi "Forest" (sötétzöld) színben! Összehajtva rendkívül kis helyet foglal, az anyósülés előtti lábtérben elfér (Mérete:69 x 27 x 30 cm)! Ideális utazáshoz, autóval, buszon, vonaton, repülőn, sőt kerékpáron is. Az első kerék bolygósítható, így a babakocsi nagyon könnyen manőverezhető. Egyszerűen összecsukható és könnyű szerkezetű (6kg). Tartozékok: napfénytető, esővédő, hordozó táska, adapterl! Újszülött kortól a Maxi-Cosi Cabrio, Maxi-Cosi Citi vagy BeSafe iZi Sleep hordozóval kombinálva használható. EN 1888 bizonyítvány (európai uniós biztonsági normáknak megfelelő babakocsi)
Új ára közel 60.000,-Ft!

Ár: 40.000,- Ft

szekeres@mailbox.hu

mercedes1111 2007.12.14 23:17:47 © 1513
amúgy egyébként az 1 gyerekeseknek is sztem, (legalábbis akinek ilyen állandóan ölben, karban lógó gyerekei vannak, mint nekem : )) én is mindent megtanultam 1 kézzel, könyökkel, lábbal, térddel csinálni : ) aztán ahogy nő a gyerek, visszafejlődik eme tudomány : )
Előzmény: VKOrsi (1512)
VKOrsi 2007.12.14 19:57:33 Creative Commons License 1512
hmm? egyik egyik oldalon másik másikon :) (de a babakocsit én max, az autóba emeltem be, nem lépcsőztem vele)
amúgy az ikreseknek néha kinő még 1 keze :) vagyis MINDENT megtanulnak megcsinálni 1 kézzel, és most, hogy csak 1 baba van, elég egyszerűnek látom az életet :)

túlélőcsomagot én ki sem veszem az autómból :)
Előzmény: mercedes1111 (1511)
mercedes1111 2007.12.14 14:56:03 © 1511
Te, és 2 gyereket hogy vettél a karodra? : ) Vagy az ikreseknek kinő még 2 kezük? : ))) de ez itt off : ))
Túlélőcsomag nekem is összekészítve pihen, csak fel kell kapni, és mehetünk.
Előzmény: VKOrsi (1510)
VKOrsi 2007.12.14 08:41:44 Creative Commons License 1510
ikerkocsi igen. Azt tuti összelehet, mert elég sokszor csak 1 kezem volt :).
OK. ilyet én is mindig viszek, ráadásul most már 3 gyerekre valót :) de a pelustáskába nekem minden befér ill. nekem van a kocsiban egy "túlélőcsomagom" amiben állandóra ott van 1 adag váltás mindenkire ill. pelus, popsitörlő miegyéb :)
Előzmény: mercedes1111 (1509)
mercedes1111 2007.12.13 23:59:15 © 1509
Pedig a duosport az ikres bkocsi, nem? Furi, h azt össze tudtad csukni, a szimplát meg mi nem : )
Ja, mi mindenhová úgy megyünk, mint a málhásszamár, autóval is : ) az én gyerekeim tuti akkor kakálják/pisilik össze, hányják/isszák/eszik le a ruhájukat, amikor nincs nálunk pótruha : ) ú.h. mindenhová viszünk inkább, akkor nem lesz baleset : ) még anyóshoz is, aki 10 háznyira lakik : )
Előzmény: VKOrsi (1508)
VKOrsi 2007.12.13 22:03:43 Creative Commons License 1508
OK, a duosportot össze lehetett 1 kézzel csukni, akkor lehet, hogy a többi modellnél ez nem működik.

nálam az "anyuhoz átmegyünk" történet max. pelenkázótáskát foglal magában - az meg elfér vállon-, nem vagyunk egyformák :)
Előzmény: mercedes1111 (1507)
mercedes1111 2007.12.13 21:58:52 © 1507
Bocsi, de nekem még soha egyetlen Gracomat sem sikerült (és másnak sem a környezetemben, férjnek sem) egy kézzel összecsukni... pedig volt 3 db, 2 Citisport (az egyik még megvan) meg egy Sterling. Ú.h. nekem ez marketing-szövegnek tűnt, h egy kézzel csukható... De biztos mi vagyunk ufók : )
(Meg általában ha mi mentünk, megyünk vhová, az alja úgy meg van pakolva, h esélytelen lenne gyereket ki, kocsit összecsukni : ), lehet h ők is így mennek)
Hordozó: azt én is 1x raktam rá a nagybabakocsinkra, pedig direkt olyat vettünk, mint a bkocsi (az nem Graco volt, hanem Hauck).
Előzmény: VKOrsi (1506)
VKOrsi 2007.12.13 21:07:54 Creative Commons License 1506
Nem értem a problémát.
Anyuhoz babakocsival mész vagy autóval?

A gracok ált. 1 kézzel csukhatóak (nekem duosport volt), gondolom ez is az, gyerek karra, babakocsi összecsuk, liftbe berak, gomb megnyom és már fenn is vagytok, nem???
Hordit sűrűn rokod a babakocsira? szempont az is tényleg? (csak mert én összesen 2 szer vettem ki az autóból)
Előzmény: Mijam (1504)
mercedes1111 2007.12.13 18:12:04 © 1505
Ha már nem kell hordozó (6 hós kortól kb., amint a baba ülni tud) Graco Citisport : )))
(azt ugyanis nem tudom, h a hordozó csatlakoztatható e rá, emlékeim szerint nem.)
Tök keskeny, lentebb az én nickem alatt találsz képet róla, sajna csak gyerekkel együtt : ) az tuti befér minden liftbe. Ja, és könnyű is, tehát ha elromlik a lift, le is tudod hozni/felvinni egyedül.
A háttámlája majdnem vízszintesig dönthető fokozatmentesen, szóval akár kisebb babát is bele lehet rakni alkalomszerűen... (vagy mindig - mondjuk én újszülöttet nem tennék bele, de egy 3 hónapost már simán : ))
Előzmény: Mijam (1504)
Mijam 2007.12.13 12:29:17 © 1504

Helló!

Tudna nekem valaki segíteni. Nekem egy Graco Quatro Tour babakocsim van, ami nagyon szuper, de ha az édesanyámékhoz szeretnék menni NEM FÉR BE A PANELHÁZ LIFTJÉBE! Így eléggé körülményes látogatóba menni, mert egyedül nem tudok felmenni. Nézegettem a Graco Mosaic babakocsit - a hordozó miatt muszáj megint Graco, illetve esernyőkocsit szerenék - de vajon ez befér a liftbe, elvileg kisebb, de gyakorlatilag???

De ha már minden kötél szakad hajlandó vagyok kompromisszumot kötni valami más márkával, csak férjen be és ernyőre csukható legyen.

Ha van valakinek ilyen jellegű tapasztalata kérem írjon!

MyBaby 2007.11.28 21:32:56 © 1503
Eladó egy 4 hónapot használt Quinny Buzz 2006-os modell, Red Flame színben.
Csak sportrész vázzal , hozzávalókkal.
Eleon_ 2007.11.21 22:31:00 © 1502
Elado PP Venezia, reszletek a felesleges gyermekholmik topikban.
Schusy 2007.11.04 11:36:00 © 1501
Nekem is lenne pár dolgom eladó, először is, két babakocsink, amit már nem használunk:

Az egyik egy Graco Quattro Tour, melynek jellemzői:

-Újszülött kortól használható
-a babát szemből is bele lehet fektetni
-a naptető, teljesen átfordítható, hogy láthassuk az újszülöttet
-újszülöttszűkítű fejpárna a legkisebbeknek
-súlya üresen 9 kg
-tartozék a gyári lábzsák és (nem gyári) esővédő
-karfája nyitható, levehető.
-ital, és játéktartó a babának és mamának
-180 fokban, 4 fokozatban dönthető
-első kerekei bolygósíthatóak
-ötpontos öve tetszés szerint 3 pontosan is hasznáható.
-egy kézzel összecsukható
-összecsukva magában megáll
-a bevásárlókosara igen nagy (talán a legnagyobb)
-a bevásárlókosár lenyitható, így ha fektetve van a kocsi háttámlája akkor is lehet ki-be pakolni

Hibája, hogy a lábtartója megkopott (tipushiba)

A kép nem a mienkről készült, igény szerint fotózom és elküldöm. A színe ilyen mint a képen!

Iá: 25.000, (új ára 66 és 69e Ft között mozog)

A másik egy Iglesina Espresso, mely a következő tulajdonságokkal bír:

-NAgyon könnyű, mindössze 6kg.
-tartozék a gyári lábzsák és esővédő
-karfája bármelyik oldalról nyitható, levehető.
-150 fokban, fokozatmentesen dönthető
-első kerekei bolygósíthatóak
-ötpontos öve tetszés szerint 3 pontosan is hasznáható.
-egy kézzel összecsukható
-összecsukva magában megáll
-tolókarja állíthatő

Egyetlen hibája: A naptetőt egy kicsit kiszívta a nap, így egy hajszállal világosabb mint a babakocsi többi része.

Iá: 22.000 Ft (új ára 50e Ft-nak megfelelő euro volt)

Ha vkit érdekel írjon e-mailt :)

Zsu
JoeVen 2007.11.03 12:02:54 © 1500
Kedves Fórumozók!

Segítségre lenne szükségem, ezért fordulok Önökhöz!
Pierre Cardin szervizet keresek, vagy olyan üzletet ahol alkatrészek kaphatók PC922-es babakocsihoz. A napokban ugyanis eltörött a tolókar a kocsi jobb oldalán...
Köszönöm!

V.József
D.újváros
Törölt nick 2007.10.22 23:11:52 © 1493
(izé... ez még az a kép ami alapján én vettem, majd megpróbálok néhány olyat csinálni amin jobban látszik...)
Előzmény: Törölt nick (1492)
Törölt nick 2007.10.22 23:10:53 © 1492
Ja... és végül eladjuk a szüleimnél lakozó Peg Perego Classic kocsinkat (4 kocsi azért kicsit sok 1 babához)

20e pénz, marha jó állapotban van.

Ez a kocsi szerintem nem belvárosba való (ld. nem bolygósíthatók a kerekei), tömegközlekedni meg se próbálnék vele viszont szerintem semmi sem tud elromlani rajta, extra jó a rugózása, helyi sétákhoz rossz terepre stb. tökéletes.

Van hozzá egy hatalmas mózes (mi ezt használtuk utazóágynak) és sportülés (azt soha nem használtuk de akitől vettük az is csak néha amikor belerakta az autós hordozót )

(amikor elutaztunk 4 napra akkor ezt vittük utazóágynak - a szobában elaltattuk benne a lányom, utána felmarkoltuk a mózest és rápakoltuk a vázra aztán eltoltuk a göröngyös terepen az egyik étterembe, ott leparkoltuk az asztal mellett, abban végighorkolta amíg mi kajáltunk, aztán vissza a panzióba, kocsiról mózes leemel ... Lilla pedig az egészből semmit se vett észre:)

Szóval göröngyös utakhoz, terepre ideális kocsi - ja, és nagyszülőkhöz altatáshoz (nálunk egyébként ez volt még a funkciója nagyritkán ... ahhoz tökéletes volt)

Sajnálom ezt a kocsit viszont egyrészt benne áll a pénzünk másrészt foglalja a helyet. Jobb lenne az itteni utakra mint az új kocsi de egy 20e-s kocsit soha nem tennék a közös tárolóba. Max. ha egyszer jön egy kistesó akkor megpróbálok levadászni valami hasonlót az első néhány hónapra.

(van hozzá lábzsák meg a mózesre is valami védő izé télre, nyáron meg be lehet állítani szellőztetősre és a háttámlája is megemelhető, a sportülés mindkét irányba felpakolható, a kerekei leszedhetők, a kosár is kiszedhető, a váz könnyű)

Újonc Leonos 2007.10.18 07:56:36 © 1491
.
Törölt nick 2007.10.16 00:10:35 © 1490
ma írt nekem valaki a babszobáról, hogy van egy 4e Ft-os kocsija (2. kocsinak)

Hátha érdekel valakit (szerintem jó vétel):

http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=227747

Almera1999 2007.10.15 19:40:04 © 1489
Köszi a tanácsokat, mindenesetre kimegyünk aztán meglátjuk mi lesz?
Előzmény: Törölt nick (1488)
Törölt nick 2007.10.12 23:55:43 © 1488
Én a kismamáson voltam még talán nyár elején, engem zavart a túl nagy kínálat és az, hogy nem voltak kiírva az árak így mindig kérdezni kellett (többszáz eladónál és eladónként sok holminál lehetetlen vállalkozás) ráadásul sokan drágán árulták a cuccokat az olcsókat meg nem találtam meg mert már nem volt kedvem kérdezősködni... (néhány jó dolgot azért én is kifogtam pl. tündéri keresztelőruhát meg aranyos bodykat). Babakocsiból keveset láttam, azok is leharcoltak és drágák voltak. (én anno a keresztelőruha és az ergo kenguru miatt mentem ki-így nem kellett postáztatni, kipróbálhattam és még egy mesekönyvet is kaptam mellé ami postán át már nem járt volna- így végül megérte mert 100%-os sikerrel jártam:)

Nagyobb gyereknél ha játékot akar venni az ember viszont valszeg megéri kimenni, nagyon jókat láttam kint - mondjuk az árakat nem kérdeztem.

Én jó és olcsó babakocsit eddig a babaszobán találtam (ott korrekt árak vannak) a babaaprón (ott is) és talán a Vaterán is korrektek az árak. A teszvesz árai nekem néha nagyon elszálltak. Asszem az Expresszen is akadnak jó hirdetések. Szerintem sokkal sanszosabb apróhirdetésben kocsit találni mint a börzén - de egy próbát megér - csak kényelmes cipőben kell menni...
Előzmény: Almera1999 (1486)
mercedes1111 2007.10.12 11:55:30 © 1487
Ki lehet fogni jó dolgokat jó áron a börzéken, sztem érdemes kimenni! Én is ott adtam el az egyik babakocsinkat, hordozót. És mindig sokmindent vettem is : ) (monnyuk bkocsit még soha, de ruhát, játékot (nagyobb méretűt, komolyabbat is) igen)
A lényeg sztem, hogyha utálod a tömeget, akkor inkább ne menj, vagy csak 10-11 óra fele, ha szerencséd van, találsz neked megfelelő dolgokat még, de ha nem zavar a tömeg, akkor igazából korán érdemes menni, és tülekedni.
Előzmény: Almera1999 (1486)
Almera1999 2007.10.12 08:04:13 © 1486

Köszi a választ. Időközben letettünk róla, inkább veszünk egy hagyományos babakocsit + külön hordozót.

Gondolom voltatok régebben baba-börzén. Ki lehet ott fogni jó árakat, vagy csak egy nagy felhajtás az egész rengeteg emberrel?

Előzmény: Törölt nick (1484)
Törölt nick 2007.10.11 13:28:32 © 1485
ABC design? 19 centis kerékkel? (az olcsóbb...)

Ha látok ilyet akkor szólok:) (a Quinny-k szerintem ilyesmik meg mintha az ABC design néhány újabb típusa is ilyen lenne... )
Előzmény: sanyimanyi (1483)
Törölt nick 2007.10.11 13:27:00 © 1484
izé... érdemes rákeresni valami külföldi tesztoldalon...

A Jane-ról eddig elég megosztott véleményeket olvastam, a kocsik viszont marha jól néznek ki. A mózesről eddig csak rosszat olvastam (ld. mózesként TILOS eleve bekötni, ülésként meg egyáltalán nem biztonságos)

(a mózes bekötését eleve a KRESZ is tiltja meg iszonyú veszélyes és felelőtlen dolog... elég egy nagyobb fékezés és a gyerek gerincének annyi... a hordozóvá átalakíthatóság nagy ötlet csak állítólag iszonyú instabil és kényelmetlen a babának)
Előzmény: Almera1999 (1482)
sanyimanyi 2007.10.11 13:25:43 © 1483

Sziasztok!

Én meg nagykerekű,változtatható tolásirányú,első bolygókerekes babakocsit keresek.Eddig hiába.

Már az összes babakocsis weboldalt megnéztem,és a használtakat is,de nem találtam....

Almera1999 2007.10.10 16:13:56 © 1482
Sziasztok!

Első gyermekünket várjuk januárra és lasan meg szeretnénk venni a babakocsit.

„Egyetlen” probléma, hogy gőzünk nincs milyet vegyünk. Most kaptunk egy ajánlatot egy használt Jané Mátrix Powertrack típusra.

Használtan de igen jó állapotban 60e Ft, ez kb. fele az új árának. Ez egy háromkerekű modell, felfújható nagy kerekekkel, kivehető mózessel, ami bébihordozóvá is alakítható.

Van valakinek tapasztalat az ilyen típusokkal kapcsolatban? Maga kocsi nekem külsőre tetszik, de egyrészt nem ez a fő szempont másrészt pl. én attól félek egy kicsit, hogy a gyerek kinövi a mózest, mielőtt ültetni lehet… Valós veszély ez?

Előre is köszönök minden ötletet, jótanácsot.

Üdv’

Almera

mercedes1111 2007.10.08 14:29:38 © 1481
Gratulaaaa!
Szurkolok, h el ne lopják!!! : )
Előzmény: Törölt nick (1480)
Törölt nick 2007.10.08 12:26:15 © 1480
Na... megvan a közös tárolóba való kocsi... bevallom nekem talán még jobban is bejön mint az ABC Design (ami dupla annyiba került)... bár az tény, hogy az ABC valszeg ezerszer masszívabb kocsi... de megnézem mikor kapok 6e-ért vadiújat belőle...

Szóval az új kocsink paraméterei (bekopizom a hirdetést, úgy egyszerűbb...) Valami no-name kocsi (Baby Happy a márkája), de elég masszívnak néz ki és tök könnyen kezelhető/összecsukható, huzat simán mosható stb.

"Új, csak lakásban, néhány altatáshoz használt babakocsi eladó 6.000,- Ft-ért. Újszülöttkortól használható, tartozik hozzá lábzsák, kupolás, változtatható menetirány, bolygósítható, fékezheto" kerekek, sportkocsinak is kiváló, egyetlen hibája, hogy nem a mai trendnek megfelelo" (sötétkék alapon maci mintás) szín és forma, de tökéletesen megfelel a célnak. A kocsinak 8 db kereke van, az elsők is, hátsók is külön-külön bolygósíthatóak. A kerekek átmérője 17cm, a babakocsi fekvési felülete 72 cm, a biztonsági öv nem 5 pontos, csak alul fogja, de jól.. Van napfénytetője és tároló zsebe is, a tolókar 2 irányba fordítható. Egy mozdulattal összecsukható. A lábzsák rápatentolható."

Nos, a kocsi tényleg olyan volt mint a hirdetésben, vadonat új, 0 kopás (kerekeken se volt semmi), jó nagy háló az alján, tök jó zseb hátul, fél kézzel is eszméletlenül könnyen manőverezhető...

Szurkoljatok légyszi, nehogy ellopják a közös tárolóból (ld. nem mertem új kocsit oda rakni de ez a kocsi tényleg marha jó úgyhogy...)

Bepakolok róla néhány képet... (sokat filóztam, hogy akkor most eladjam-e a nyáron vett ABC designt mert nyaraláshoz ez a kocsi is tökéletesen megfelel a jövőben -talán még jobb is- de végül úgy döntöttünk, hogy marad a szüleimnél így ha átmegyek hozzájuk akkor nem kell a kocsit átcűgölni)

Ja igen... még egy tapasztalat: ha átfordítható tolókaros a kocsi akkor eszméletlenül jó ha 4 bolygósítható kereke van így az ember eldöntheti, melyiket fixálja... az ABC-vel egyedül az volt a bajom, hogy átfordítva nehezen tudtam kormányozni... ezzel meg marha jól megy a dolog:) Nem értem, hogy a nagyobb márkák miért nem csinálják az összes kocsit ilyenre... (gondolom megvan az oka)

ekatlan 2007.10.02 15:57:30 © 1479

sikerült vennem kereket, 1500ft darabja, mindjárt vettünk kettőt is, úgyis tönkre megy :)

amúgy  a szentmihályi úton van a szerviz és mintaterem.

Előzmény: ekatlan (1466)
ekatlan 2007.10.02 15:55:01 © 1478

off

azt gondoltam, hogy táppénzen leszel az előzmények miatt.

de ha tudsz dolgozni, az jót jelent, mert jól vagytok :)

on

Előzmény: Orsili (1467)
helego 2007.10.02 07:47:00 © 1477
OK :))
Gondolom nem olyan nagy szám új kerekeket begyűjteni, de nekem nem sikerült olyan helyet találni, ahol tartanak...
Előzmény: jidele (1476)
jidele 2007.10.01 20:23:07 © 1476
nekem egy bababoltban adták meg a számukat, de már nincs meg. Ha arra járok, megkérdezem neked, jó? nem találtam őket az interneten, annyit sikerült kiderítenem, hogy a Gubacsi útnak hívják az utat.

Előzmény: helego (1475)
helego 2007.10.01 16:18:30 © 1475
Nekem új kerekek kellenének. (kopottat cserélni) Az ország csücskéből :) Van ezeknek internet címe, esetleg telefon, vagy bármi elérhetősége?
Előzmény: jidele (1473)
jidele 2007.10.01 09:33:06 © 1474
használ vki graco aerosport plus-t? mi a vélemény róla?

jidele 2007.10.01 09:04:03 © 1473
most nem jut eszembe az utca neve, de az, amelyik a Soroksári úttal párhuzamos, a Tesco mögött. Van ott egy régi gyártelep, amin üzletek vannak. Ott van egy PC szakszervíz. Nagyon rendesek voltak, másnap mehettünk is vissza a kocsiért.

Előzmény: helego (1472)
helego 2007.10.01 08:28:57 © 1472
Hol vettetek hozzá pótalkatrészt?
Előzmény: jidele (1471)
jidele 2007.09.30 22:58:33 © 1471

lányom a 2. felhasználója egy PC-nek, eddig ki kellett cseréltetni a bolygósítós pöckét, mert eltörték a repülőn és kifeslett a kosarának az alja.

sztem jól bírja a strapát

Előzmény: kismumma (1469)
Aminah 2007.09.30 22:49:37 © 1470
Nekünk az első fiunknál Pierre Cardin babakocsink volt, napi strapának kitéve simán végigélte a babakocsis korszakot. Nekünk nem volt vele bajunk. Mai napig megvan.
Előzmény: kismumma (1469)
kismumma 2007.09.30 22:36:55 © 1469

Segítsen nekem valaki!

Most kezdem a "babakelengye " beszerzését.A babakocsival vagyok bajban.Találtam egy nagyon jó Pierre Cardin babakocsit(üzletben 43e-ért).Egy másik üzletben viszont elriasztottak a P.Cardintól,mondván,hogy az kínai gyártmány és mindig szervízben lesz.Tudna nekem valaki tapasztalatot írni?Előre is köszi.

Kriza 2007.09.28 15:44:31 © 1468
Az ilyen típusúaknál azt sose lehet lefektetni, az egy keretet ad a fekvőfelületnek, védi a babát a hidegtől, kicsúszástól stb.-tól. A bekötés így nem megy, gondolom, nekünk korábbi modell volt, abban 3 pontos öv volt még. De egy fekvő babát szerintem nem gond, ha nem kötsz be, igazából a bekötés az ülő gyereknél lényeges. Viszont ha felteszed a lábzsákot, gyakorlatilag lesz egy mózesszerűd, ami jó meleg kényelmes hely a babának.
Előzmény: mahulena (1460)
Orsili 2007.09.27 21:56:14 © 1467

Szia, karácsony :)))) Dolgozok ezerrel, sajna, alig jutok géphez.

Olvaslak időnként, örülök, hogy ti is jól vagytok.

Előzmény: ekatlan (1465)
ekatlan 2007.09.27 20:01:22 © 1466

képzeljétek, kitört a bergon kereke. a fiammal két babakocsinak 3X tört ki, ezért vettem most egy masszívabb kocsit. erre ma látom, hogy a műanyag "felni" összetört.

tudtok valamit, hogy hol lehet ezt javíttatni? vagy kereket venni hozzá? érd és környéke érdekel.

már írtam a bergon.hu-nak, remélem felhívnak.

ekatlan 2007.09.27 19:59:40 © 1465
jééé, egy orsili :)) hogy vagy? jól emlékszem hogy december elejére vagy kiírva?
Előzmény: Orsili (1316)
Törölt nick 2007.09.26 23:17:47 © 1464
Na akkor megint én vagyok...

Kéne egy babakocsi :)))))))))))))))))))))

Most kifejezetten arra, hogy a közös tárolóban is ott hagyhassam ha babakocsival akarok elmenni valahová. (Az ABC design túl jó ahhoz, hogy ott merjem hagyni mert valszeg simán ellopnák - ezért kéne inkább egy óccsó kocsi is amit hetente 1-2 alkalommal használhatnék a kenguru helyett)

Kritériumok: Max. 3-4000 Ft (Graco Kite esetében 5000:) , hátradönthető ülés. Lehet sportkocsi, lehet esernyőkocsi.

Előre is köszi az ajánlatokat!

(tök jó, ez már a 4. babakocsink lesz:)
beki08 2007.09.26 17:48:05 © 1463
Háromkerekű babakocsi eladó.Fékezhető, Avanti Sport tipusú.Sötétkék-narancs színű.Szinte új, mi 2x használtuk, aztán kaptunk ajándékba egy másikat, ezért válunk meg tőle.Ha érdekel valakit küldök képeket:-)emil:feefibeki@freemail.hu
beki08 2007.09.26 17:44:39 © 1462
Háromkerekű babakocsi eladó.Fékezhető, Avanti Sport tipusú.Sötétkék-narancs színű.Szinte új, mi 2x használtuk, aztán kaptunk ajándékba egy másikat, ezért válunk meg tőle.Akit érdekel írfon a feefibeki@freemail.hu-ra, és küldök képet.
kira77 2007.09.06 15:04:16 © 1461

Sziasztok!!!

Nincs valakinek Peg Perego P3 babakocsija eladó? Elsősorban a "mint" szin érdekelne. Vagy más szinben is jó, de akkor az ms top vagy on track tipusú legyen, tehát hogy külön rá lehessen kattintani a vázra  a hordozót!

Légyszi akinek van vagy lesz(mert még picit ráér), az írjon:)))) Publikus a mélem:))

Köszönöm!!!

mahulena 2007.09.06 08:49:46 © 1460
igazából nem az zavar, hogy nem tudom rendesen bekötni, hanem, hogy hogyan lehetne lehajtani a hátsó részt, de valószínűleg nem lehet sajnos
Előzmény: VKOrsi (1458)
mahulena 2007.09.06 08:42:11 © 1459
Köszi
VKOrsi 2007.09.05 18:29:24 Creative Commons License 1458
miért akarod bekötni, ha még annyira pici, hogy vízszintesbe kell fektetni?
Előzmény: mahulena (1455)
jidele 2007.09.05 18:01:36 © 1457
nekem ennek egy régebbi típusa van. ott a papagájos rész függőleges marad, az zárja le hátul a kocsit, az öv pedig alóla indul-így a fekvő gyerek feje mellett halad el. de ha fekszik, akkor én csak a 3pontos részét szoktam használni

Előzmény: mahulena (1456)
mahulena 2007.09.05 11:19:41 © 1456

Sziasztok!

Látom, hogy itt sok PC szakértő van, hátha tudtok nekem segíteni. Pierre Cardin PS 822 típusú babakocsim van, és nem tudom, hogyan lehet a teljes háttámlát vízszintesbe fektetni. Ha a használati utasításban leírtakat követem, akkor kb. csak a háttámla 2/3-a kerül vízszintesbe, a felső harmad (a papagájos rész) nem. Ha csak ennyire lehet kinyitni akkor viszont hogyan lehet a vízszintesen fekvő babánál becsatolni a biztonsági övet? Csatolok egy képet, hogy melyik babakocsiról van szó.

Köszi a segítséget előre is!

mahulena 2007.09.05 10:59:24 © 1455

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Pierre Cardin PS 822 típusú babakocsim van, és nem tudom, hogyan lehet a teljes háttámlát vízszintesbe fektetni. Ha a használati utasításban leírtakat követem, akkor kb. csak a háttámla 2/3-a kerül vízszintesbe, a felső harmad (a papagájos rész) nem. Ha csak ennyire lehet kinyitni akkor viszont hogyan lehet a vízszintesen fekvő babánál becsatolni a biztonsági övet? Csatolok egy képet, hogy melyik babakocsiról van szó.

Köszi a segítséget előre is!

mercedes1111 2007.09.05 00:15:19 © 1454
Jóvanakkor : D
Nagyon komoly a gyermek : )) látszik, h élvezi a tökéletes bkocsit : )
És milyen szépen ül a medvén! : )
Előzmény: Törölt nick (1453)
Törölt nick 2007.09.04 23:34:02 © 1453
Tök jó volt:) Zalában voltunk, aztán az Őrségben :) Teljesen bababarát helyek, az összes étteremben/üzletben stb. teljesen pozitív volt a hozzáállás, igazi felüdülés volt Bp. után :) (fú de rossz volt tegnap hazajönni...) (na jó, ha tökéletes lenne akkor nem kéne később egy esernyőkocsi is, de ez a kocsi már-már megközelíti a számunkra ideálist:)

Előzmény: mercedes1111 (1452)
mercedes1111 2007.09.04 23:12:36 © 1452
Huhh, akkor jó, örülök, h találtál egy tökéleteset! Ritka kivétel vagy : )
(Amúgy nyaralás milyen volt? Hol voltatok?: ))
Előzmény: Törölt nick (1450)
Törölt nick 2007.09.04 22:36:35 © 1451
ja... ezt a kocsit vettük meg.
Előzmény: Törölt nick (1426)
Törölt nick 2007.09.04 22:35:38 © 1450
Na. Az ABC design babakocsit imádtuk és megállapítottuk, hogy KELL az átfordítható kar. Nem azért mert Lilla nem szeret háttal utazni (igazából már az első pillanattól élvezte, hogy kifelé is volt fordítva... igaz azt is, ha felénk nézett...).. a nap miatt viszont életmentő volt az átfordítható kar. A kocsi stabil volt, a kerekei pont elég nagyok, könnyen csukódott stb.

Ja. A kocsit végül Sz.fehérváron vettük a babaszobán talált egyik bizományos lánytól. A kocsi pont olyan volt mint a képen, pont olyan tökéletes állapotban. Jó ha 1-2 karcolás volt rajta, egyébként mintha új lett volna. 12e volt. Szerintem jó vételt csináltunk, a kocsi pedig marad - néha jól jön majd még.

Ja igen. A kenguru nélkül viszont halottak lettünk volna. A babakocsit a városokban használtuk + amikor étteremben kajáltunk, a kengurut viszont az erdei kirándulásokon, a várlátogatásokon (felmenni a torony tetejére, lépcsőzni) stb. Úgyhogy a tökéletes kombináció továbbra is a babakocsi (szigorúan átfordítható karú, vízszintesig dönthető, könnyű) + az ergo kenguru :)
thorvath 2007.09.03 22:07:34 © 1449

Üdv

Van egy bolygókerekes kocsim, és ha bolygóra állítom akkor menet közben imbolyognak a kerekei (remegnek). Mitől van ez? Javítható házilag?

Kösz: T 

Melynda 2007.08.29 14:50:34 © 1448

Szervusztok!

Eladó PEG PEREGO VENEZIA típusú, alig használt, 1 éves babakocsi + hordozó. Akit érdekel, kérem írjon, s küldök Neki képeket.

Üdv,

Melynda

Melynda 2007.08.29 14:49:31 © 1447

Helló!

Eladó PEG PEREGO VENEZIA típusú, alig használt, 1 éves babakocsi + hordozó. Akit érdekel, kérem írjon, s küldök Neki képeket.

Üdv,

Melynda

mercedes1111 2007.08.21 20:07:52 © 1446
Na jóvan, akkor legalább utazóágyatok van már : ) amúgy a picúr elalszik mindenhol? Enyém kicsi nem. A nagy anno elaludt...
Annak örülök, h megvan még ez a baby outlet, épp a minap gondoltam rá, h nem látom a hirdetéseit már sehol. Ha pl. BBC Loolat akarnék venni, csak odamennék : )
Előzmény: Törölt nick (1445)
Törölt nick 2007.08.21 19:54:48 © 1445
Skacok... ma voltunk a soroksári úti babadiszkontban és marha jó áron vannak a babakocsik... (a Graco Citisport talán 18e volt full garanciával stb. Gondolom már nem volt menő a színe:))

Úgyhogy akinek nem kell spéci kocsi annak melegen ajánlom...

(sajna ami átfordítható karú volt és tetszett is az nagyobb volt összecsukva mint a PP Classicunk így az nem jöhetett velünk... úgyhogy maradnak a használtak... pedig itt még új áron is megérte volna néhány kocsi... Az volta legdurvább, hogy jó sok olyan kocsi volt ami így újonnan sokkal olcsóbb volt mint használtan.. pl. a BéBé C. Loona)

Ja... univerzális esővédő babakocsihoz (sporthoz is és mózeseshez is volt) 500 Ft...

(utazóágyból végük MAM-ot vettünk az Elefániban.. ami meglepő volt, hogy az ágy a honlapjukon augusztusi akcióban hirdetve 11.900 volt, a helyszínen meg csak 10.900 .. na nem mintha reklamálnék miatta... jó kis masszív ágy ami ahogy láttuk az utazóágyak legnagyobb részéről sajna nem igazán mondható el :(
mercedes1111 2007.08.20 23:10:48 © 1444
Judit, ezek _nem_ a legolcsóbb kocsik/autósülések voltak.
Előzmény: vojudit79 (1440)
sysco 2007.08.20 21:44:38 © 1443

Sziasztok, az én kérdésem meg az lenne, hogy létezik valahol olyan babakocsi, mint a Cam Portofino, vagy a Graco City Sport, csak olyan verzióban, hogy van neki lábtartója? Nem az alsó műanyagra gondolok, hanem az ülés meghosszabbítására, ami fel-, vagy lehajtható, igény szerint.

Mindkét említett márka szuper, csak ez a kis bigyó hiányzik nekem nagyon:-))

broderickk 2007.08.20 19:51:23 © 1442
Nem vagyok kereskedő, de szoktam rendelni, ill. a férjemmel hozatni ismerősök megkeresésére. A babakocsikat jó áron tudom beszerezni, a kiegészítőket kevésbé, bár időnként az is előfordul. Szóval ha szükséged lesz ikerkocsira szólj és egyeztetünk. Addig is minden jót.
Előzmény: kismica (1438)
vojudit79 2007.08.20 19:18:50 © 1441

nekünk egy hálós kis méretű járóka az utazóágy:)

Előzmény: Törölt nick (1439)
vojudit79 2007.08.20 19:16:25 © 1440
mondjuk az eladó a boltban nem teljesen mérvadó, mert nyilván le fog beszélni a legolcsóbb kocsiról és inkább minél drágábbat próbál Rád sózni...
Előzmény: mercedes1111 (1430)
Törölt nick 2007.08.20 13:39:58 © 1439
ja... igazából egészen mostanáig azt se tudtuk, hogy megyünk-e nyaralni... aztán besokalltunk és úgy döntöttünk, hogy megyünk. Kapunk ingyen szállást (panziója van az egyik barátunk családjának és meghívtak) úgyhogy kedden vagy szerdán indulunk... (de közbejött néhány elintéznivaló amit csak munkanapon lehet lezavarni így folyamatosan csúszik)

úgyhogy lelkileg még nem készültem fel a nyaralásra azért jönnek pont most elő a hiányosságok :)))

Az utazóágy mondjuk egyszerűbb dolog, max. elmegyünk holnap a babyoutletbe a Soroksárira...
Előzmény: mercedes1111 (1431)
kismica 2007.08.20 11:06:03 © 1438
Köszi, akkor nem, a Brendonban is ennyi.
Te rendszeresen rendelsz Maclaren-eket? Idővel szükségem lesz majd iker Maclaren Techno-ra...
Előzmény: broderickk (1435)
jidele 2007.08.20 10:30:16 © 1437
bizonyos feltételeidnek megfelel: fektethető, kétirányban tolható, és sport kocsi. ezenkívül 11kg és drága: http://www.bambino.hu/index.php?m=sport húzd le és a legutolsó Pierre Cardin kocsi
-panka54- 2007.08.20 08:58:38 © 1436

Sziasztok !   Irtam neked mélt:)

Előzmény: melimeli (1391)
broderickk 2007.08.20 08:42:19 © 1435
közben megnéztem a Maclaren lábzsákot, kb 20ezer lenne, egy picivel olcsóbb.
Előzmény: broderickk (1434)
broderickk 2007.08.20 08:34:30 © 1434
azt tudok rendelni, ha érdekel utánanézek az árnak
Előzmény: kismica (1425)
mercedes1111 2007.08.20 01:05:42 © 1433
lakuk=lakunk
(késő van : s)
Előzmény: mercedes1111 (1431)
mercedes1111 2007.08.20 01:04:53 © 1432
bocsit = természetesen: bkocsit akart lenni...
Előzmény: mercedes1111 (1430)
mercedes1111 2007.08.20 01:02:45 © 1431
Igen, a hintázást javasolják : ) (kisebb korban meg a magadon hordozást mindenhova : ))

"Most meg utazóágyért futkosunk... most koppant le, hogy Lilla lényegében kinőtte a mózest amit eddig utazóágynak használtunk..."

Hogy neked mennyi bajod van : ))) mindent a nyaralás előtti utolsó hétbe sűrítesz? : )

Jól néz ki ez a kocsi, sztem olyan közepesek a kerekei. Se nem nagyok, se nem kicsik. Sztem még attól is függ, h jól bírja e a terepet, h milyen a "felfüggesztése" v. mije... szóval a rugózása, és a kerekek mennyire tudnak szabadon "bolyongani".
Tessék, most adtam neked egy újabb parát : DDD
A Citisport elég jól teljesít füvön is pl. bár konkrétan kirándulni nem voltuk vele, de göröngyösebb talajon, füvön igen (vidéken lakuk a 3. tehén után jobbra : ))
mercedes1111 2007.08.20 00:55:06 © 1430
Anno, mikor a nagynak vettünk bocsit (5 és fél éve) bababoltos eladó mesélte, h 100-ból kb. 50-et viszavittek, mert kitörött a kereke v. összecsuklott a gyerek alatt. Magyarán: c*r minőség. Én nem vállaltam be. Bnőméknek is az van, nagy kocsi, nekik is bejött, de én ilyen előzmények után inkább nem kérek belőle.
(Arról már nem is beszélve, h nem is tetszik : D)
((A másik: P. C. autósülésről mostani autósülés-vadászó túránkon másik bababoltban, másik eladó mondta, h nem ajánlja, mert a minősége... háááát... szóval engem meggyőztek : ))) De mindenképp örülök, h nektek bevált : ))
Előzmény: Derszu Uzala (1418)
jidele 2007.08.19 23:34:53 © 1429
hozzátéve, hogy a nagy PC-vel csak az a bajom, hogy nem arra tervezték, amire én használom (lásd: belvárosi közlekedés, bkv, lépcsőn hurcibálás, kisboltokba bejárkálás). Máshol másnak szuper lenne!
Előzmény: jidele (1428)
jidele 2007.08.19 23:31:51 © 1428
köszönöm a javaslatokat, még ingadozom a drága és márkás/olcsó és márkátlan között. Félút a Pierre Cardin, csak ne lenne annyi bajom a mostani PC-vel:s Dinu még csak 5hónapos lesz, amikor aktuálissá válik az új kocsi, és így elég sokáig kéne nyűni ahhoz, hogy megérje egy drágább
Előzmény: Danae (1416)
ecsv 2007.08.19 23:10:24 © 1427
Csakegy, a barátnőméknek is ABC design kocsijuk van és elég nagyok ahhoz a kerekei, hogy füves terepen lehessen vele menni. Onnan tudom, hogy voltunk már együtt kirándulni ;) Na meg a mi kis kocsinknak is akkorák a kerekei és jól vizsgázott eddig mindenhol, ahova a nagyot nem tudtuk/akartuk vinni.
Törölt nick 2007.08.19 23:02:43 © 1426
hehe :) deee :) csak abban éjjel alszik :) (nappal azért tettük függőszékbe, mert állítólag jót tesz az idegrendszerének a hintáztatás... bölcsőt meg nem vettünk)

Most meg utazóágyért futkosunk... most koppant le, hogy Lilla lényegében kinőtte a mózest amit eddig utazóágynak használtunk...

Ja... és képbe jött egy ABC design kocsi... az egyetlen kérdés vele kapcsolatban, hogy mekkorák a kerekei... holnap lemérik nekem... (szerintem kicsik, az eladó szerint nem... ha lemérik akkor eldől a kérdés... de nekem kérdéses, hogy pl. göcsörtös füves stb. talajon mennyire jól futna...) 12e-ért hirdetik.

Előzmény: mercedes1111 (1413)
kismica 2007.08.19 21:43:24 © 1425
Szia, Maclaren lábzsákod nincs véletlenül (szürke)?
Előzmény: broderickk (1422)
vojudit79 2007.08.19 21:19:14 © 1424

a különálló tolókart leszámítva a többi kritériumra elég sok kocsi megfelel. Illetve a Graco Citysport ilyen, viszont újonnan az 40ezer körül van.

Előzmény: jidele (1415)
jidele 2007.08.19 20:49:39 © 1423
megnéztem, egy gondom van vele: az esernyőre csukáshoz le kell venni a karfát, vagy azzal együtt is csukható?
Előzmény: Derszu Uzala (1420)
broderickk 2007.08.19 20:41:22 © 1422
Sziasztok,
Szeretném figyelmetekbe ajánlani eladó új Maclaren kocsijaimat, (csak 3 van már) lime, napsárga és kék-piros színekben. Triumph típusúak, 5 kilós alumínium vázzal, esernyőre csukhatóak, 150fokig dönthetőek, szuper minőségűek, esővédővel, eredeti csomagolással. Irányáruk 20ezer Ft, a bolti ár fele. Akit érdekel kérem írjon a uditta@yahoo.com-ra, vagy persze ide. Szép estét mindenkinek.
Derszu Uzala 2007.08.19 15:14:44 © 1421
Pierre CARDIn
Előzmény: Derszu Uzala (1419)
Derszu Uzala 2007.08.19 15:14:07 © 1420
Előzmény: Derszu Uzala (1419)
Derszu Uzala 2007.08.19 15:09:02 © 1419
Van :o)). Az előbb írtam, a mi Pierre Caqrinünk ilyen. Újonnan 13000 Ft volt, levehető tolókarral, lábzsákkal, esővédővel. Keresek neked mindjárt képet.
Derszu Uzala 2007.08.19 15:05:34 © 1418
Pierre Cardin esernyőkocsim van,  a második gyereket szolgálja ki. Már újszülöttként ebbe tettük, ui. 180 fokra,  millió pontban lenyitható, ötpontos biztonsági öve van, fél kézzel is kényelmesen tolható, merev hátú,  állítható lábtartóval,stb stb. Mi a baj vele???
Előzmény: mercedes1111 (1402)
Derszu Uzala 2007.08.19 14:57:41 © 1417
A Top Rider jó, a harmadik gyereknél olyan volt nekem, hiperkönnyű, 9000-ért vettem használtan, 7000-ért adtam el. (vidéken vettem-adtam el, azért a sazuper ár). Nem átfordítható karú!
Előzmény: Törölt nick (1365)
Danae 2007.08.19 14:30:54 © 1416
ez?
http://www.bababirodalom.hu/product.php?id=2131#
jidele 2007.08.19 13:50:07 © 1415

sziasztok!

Az alábbi kritériumoknak megfelelő kocsit keresek:

kb 6kg

esernyőre/nagyon kicsire összecsukható

különálló tolókaros

bolygó kerekű

legalább 150°ig dönthető

5pontos öv

kupola/naptető

elöl karfa

új, kb 20ezerért

Létezik ilyen?

mercedes1111 2007.08.19 01:05:51 © 1414
Igen. Én is háklis lennék/voltam/vagyok de pl. nyaraláskor nem tudom másképp megoldani... olyan tetődobozt én is nagyon szeretnék, csak az a baj, h százezres nagyságrendben van az ára...
Nálunk meg a férjem az, aki minden sz*rt az utastérbe pakol(na) rövidebb utaknál, én meg morgok, h tegye hátra, mert egy erős fékezésnél stb...
A lopás felénk nem divat : ))
Előzmény: Törölt nick (1411)
mercedes1111 2007.08.19 01:01:21 © 1413
Nálatok csak függőágy van? Rendes nincs is? ; ) : ))
(Monnyuk tök jó állítólag a bébiknek, én is akartam venni olyan kisebbet, amit a Kismamában reklámoznak,de vhogy elmaradt : o)
Előzmény: Törölt nick (1412)
Törölt nick 2007.08.19 00:33:54 © 1412
ja.. ilyen is volt... (4 kerék rá és hagy szóljon ;oDDDDD )

Előzmény: Törölt nick (1410)
Törölt nick 2007.08.19 00:27:57 © 1411
a férjem iszonyú háklis arra, hogy a kocsiban belül semmi cucc ne legyen ezért mindennek a csomagtartóban a helye... (mármint olyan cucc ne legyen ami miatt feltörik az autót vagy ami egy fékezésnél előre zuhanhat - ami mondjuk jogos is)... Majd később extra tetődobozzal fogunk utazni ha jól sejtem...
Előzmény: mercedes1111 (1409)
Törölt nick 2007.08.19 00:24:57 © 1410
ez abszolut felnőtteknek való izé :) Csak úgy poénból belepakoltam és annyira élvezte, hogy meg kellett neki venni :) (jó, nem volt vészes, 8e volt - igaz, leárazva)

(ő mondjuk vagy 3 hónapos koráig egy Zero Gravity függőszékben lapult nappal így valszeg nosztalgiázott ebben:) csak a Zero Gravity inkább merev és tiszta műanyag, ez meg pamut ha minden igaz) (A ZG is függőszék, csak több merevítés van benne és nem rugalmas viszont eszméletlenül kényelmes... ahányszor csak kisgyerekek jönnek hozzánk látogatóba akkor azonnal beleköltöznek és ki se jönnek belőle jó sokáig :) A gyerekszobába viszont valami olyat szerettem volna ami természetes anyagból van és puha)

(egyébként meg én szívesen költöznék csak nincs most rá felesleges néhány millkónk :))) (fú... azért keményen nézünk ki egy-egy bevásárlás után... a nyakamban a gyerek, hátamon a hátizsák benne a babacuccokkal... férjemen is hátizsák benne a nehéz cuccokkal + az összes kezünk tele szatyorral... a babakocsinak esélye se lenne...)
Előzmény: mercedes1111 (1408)
mercedes1111 2007.08.19 00:15:38 © 1409
Öööö, nyaraláskor nálunk a hátsó ülés a gyerek mellett+a lába alatti hely is tele volt pakolva anno : o még amikor a Nagy volt kicsi, és kisebb kocsink volt. Most nagy kocsink van viszonylag, de már 2 gyerek, és le kéne cserélni egy kombira : DD
Előzmény: Törölt nick (1407)
mercedes1111 2007.08.19 00:12:49 © 1408
"4. emelet, nincs lift. A gyerek + a kocsi együtt nekem a 152 centimmel és 45 kilómmal elég meredeken hangzik :)))))"

Akkor inkább költözzetek el : )))))))))))
(Bocs, ezt nem hagyhattam ki, vicc volt! : ))))

Látszik a bébin, h jól érzi magát ebben az izében, asszem én is jól érezném ; ))
Ebbe még ti is elfértek, nem? Úgy értem, felnőtt is használhatja, igaz? Elég nagynak tűnik...
Előzmény: Törölt nick (1405)
Törölt nick 2007.08.18 23:22:25 © 1407
ja, a csomagtartónkba szerintem az összes létező babakocsi beférne ... csak ha 1-2 hétre elmegyünk nyaralni akkor egy csomó mindennek is be kell mellé férnie... így nagyon max. a csomagtartó felét foglalhatja el.

+ én is tudom, hogy lehetetlent kérek... de akkor is megoldást próbálok találni (+ csak mert valamit fel lehet vonszolni a 4. emeletre még nem fogom felvonszolni:)

(viszont szerintem Te is látod, hogy körvonalazódik a megoldás... pl. egy ideiglenes kocsi formájában)

Egyébként meg szerintem nem csak én járok ebben a cipőben, úgyhogy szerintem senkinek sem ártunk vele ha kivesézzük a témát... (akit meg nem érdekel az úgysem jön ide:)
Előzmény: vergődő madár (1406)
vergődő madár 2007.08.18 23:10:40 © 1406

Szerntem egy kicsit túlspilázod ezt a babakocsi vásárlást... a lányomnak pl Graco citisport-ja vagy mi volt /van (Van is a topicban róla kép) , ő egy régi bérház lift nélküli 3. emeletén lakott (ami megfelel egy lakótelepi 6. emleletnek)  gerincproblémákkal, de ez a kocsi bevált. 5 kila, egy mozdulattal összecsukható, még a mostani ezer éves használtan vett Maruti csomagtartójába is belefér, voltunk vele erdőn, mezőn, a kölyök már 3 éves elmúlt és én még minidg ebbe viszem sétálni ha messze megyünk, (hja a nagyinál lehet még kisbaba, és ő szereti ha tologatom, a szüleinél a nagyfiút játssza)  - egy dolog van ami em felel meg az igényeidnek? a tolókar NEM állítható.

Asszem tényleg lehetetlent kérsz... :-)))

Előzmény: Törölt nick (1405)
Törölt nick 2007.08.18 23:00:56 © 1405
4. emelet, nincs lift. A gyerek + a kocsi együtt nekem a 152 centimmel és 45 kilómmal elég meredeken hangzik :))))) (már most is kenguruban cipelem mert különben szétmegy a hátam a 4 emeletnyi lépcsőzéstől). Most a kocsiban tároljuk a Römert, a PP-t a szüleimnél, ha most veszünk egy kocsit azt is a szüleimnél fogjuk tárolni, az esernyőkocsit meg a közös tárolóban...

Ja... viszont hazafelé kapásból elvertük egy használt babakocsi árát (hja... preferenciák:)... de ezt a függőszéket nem hagyhattuk ott a Mountexben:) Olyan jól érezte benne magát a gyerkőc:)

Előzmény: mercedes1111 (1404)
mercedes1111 2007.08.18 22:55:11 © 1404
Aha, értem : ))
Ha drágább kocsit veszel, nem tudod fent tárolni a lakásban? Hogy ne legyen vonzó, ugye, lopásügyileg... Nem hiszem, h kisebb lakásban laktok, mint mi anno (26 nm) de én bizony bent tartottam a konyhában. Csak a kerekeit kellett állandóan lepucolni, mielőtt bevittem, h ne legyen mán azonnal sáros a konyha : (
Előzmény: Törölt nick (1403)
Törölt nick 2007.08.18 22:33:23 © 1403
ááá... használtan venném az esernyőkocsit is :) (olyan defaultból 2e Ft-osba én sem ültetném bele:) (+ csak arra kéne az esernyőkocsi, hogy ha néha egyedül mennék vele valahová és már nem bírom a kengurut akkor legyen egy kocsi a közös tárolóban amit nem féltünk - és nem is túl vonzó lopásügyileg... )

Pierre Cardennel egyetértek, az nálam alapból ki lett lőve...
Előzmény: mercedes1111 (1402)
mercedes1111 2007.08.18 22:27:12 © 1402
Halk megjegyzés: 2ezer ftos esernyőkocsit sztem ne vegyél. Én nem ültetném bele a gyerekemet soha, max. azt, aki tervezte. Szerencsétlen gyerek teljesen összegörnyedve ül benne... a t*scoban látni ilyen kocsikat, ha erre gondolsz... ráadásul nem tűnik vmi biztonságosnak, stabilnak sem. A másik, amit soha, semmi pénzért, se bkocsiban, se autósülésben (az eladók a bababoltban sem ajánlják) a Pierre Carden.
Sok sikert a Bébé go hoz! : ))
Előzmény: Törölt nick (1399)
tasha 2007.08.18 22:18:26 © 1401
aha, értem
akkor viszont tényleg ne a végleges megoldásra törekedj most, hanem szerezz valamit ami a nyaralásra jó, aztán eladod.
Előzmény: Törölt nick (1399)
Törölt nick 2007.08.18 22:14:50 © 1400
Ja. most elkezdtem alkudozni a BéBé Go-ra... az talán eldönti a dolgot (ld. ha olcsóbban adják akkor ha nagyon nem jön be talán még mindig eladhatom ugyanannyiért mint amennyiért vettem - vagy max. elbukok néhány ezrest és használtam a kocsit 2 hétig)
Törölt nick 2007.08.18 22:12:17 © 1399
a gáz az, hogy nekem kifejezetten most kellene a kocsi (jövő héten indulunk nyaralni) és nem szeretném a melegben 1-2 héten át folyamatosan a kenguruban cipelni... úgyhogy vagy most veszek egy kocsit és élvezem azt a nyaralás alatt vagy kivárom a Römert (az szerintem 1 éves korától lenne jó) aztán meg veszek egy 2e Ft-os esernyőkocsit...

(egyébként ma Lilla olyan show-t vágott le, hogy nem is merném kifelé fordítva tenni... elmentünk megnézni a Babywelt kocsit ahol rá mertek nézni (borzalom:) ő meg elkezdett üvölteni... úgy látom eljött az az időszak nála amikor megijed az idegenektől (tök fura, ezt csak 2-3 napja csinálja... remélem hamar leszokik majd róla)... Viszont ha felém fordulva nézelődik vagy a kenguruban ücsörögve fordulnak hozzá idegenek akkor soha nem üvölt. Lehet, hogy ő is UFO?:)
Előzmény: tasha (1398)
tasha 2007.08.18 22:01:32 © 1398
Csakegy, _nincs_olyan kocsi, amilyet szeretnél. Várj 1-2-3 hónapot, addigra a kislányod már kifelé akar úgyis ulni és ha az átfordíthatós kar szempont kiesik, fogsz találni valamit.
Előzmény: Törölt nick (1397)
Törölt nick 2007.08.18 21:58:10 © 1397
Nem egyedül kirándulok vele, a férjem is velem van :) Legutóbb úgy vigyorgott rá mint a vadalma a hátamon :)

Sajna nem lett jó Melimeli babakocsija :( Vagyis a kocsi az szuper, az az igazi törhetetlen, sok gyereket kiszolgáló fajta, amivel nagyon jól jár majd az új tulaja... csak rá kellett jönnünk, hogy a kereke pont olyan nagy mint a mostani Römerünké így nem sokat nyernénk vele :(

Bementünk utána a Brendonba és körülnéztünk... Hát... Maradjunk annyiban, hogy nem volt olyan kocsi ami jó lett volna. Kezdem UFO-nak érezni magam...

(ma megnéztük a Bébé Go-t is még kora délután... az a kocsi hatalmas volt, viszont nagykerekű - és a babyweltnél jöttünk rá, hogy ha kiskerekűre vadászunk akkor nem leszünk beljebb, mert nekünk ez a kocsi nem a tömegközlekedéshez kellene hanem kifejezetten kiránduláshoz - szóval marad a dilemma)
Előzmény: mercedes1111 (1396)
mercedes1111 2007.08.18 20:02:11 © 1396
Nagyon édes, ahogy kukucskál kifelé : )
És tök szuper ez a kenguru tényleg! Nem is hallottam még róla... Monnyuk húzós az ára...
Megértelek, h városban nem viszed így a bébit... És ilyenkor, mikor kirándultok nem zavarja, h nem lát téged?
Tálca: nekünk az első gyereknél az első bkocsin volt. Semmi értelme nem volt... nekünk nem jött be. A játékokat ha nem kötöttem ki, lehajigálta róla, a kaját, innivalót szintúgy, v. felborította. Menet közben meg nem lehetett ott tartani az innivalóját, mert leborult/leesett. Inkább le is szedtem.
Előzmény: Törölt nick (1394)
Törölt nick 2007.08.18 11:07:11 © 1395
Aha. Tálca. Na ez már sok a jóból.. ilyet tényleg nem fogok találni :( Szerintem marad a kompromisszum - ld. tálca nélküliség - aztán meglátom.
Előzmény: caixa (1390)
Törölt nick 2007.08.18 11:05:08 © 1394
Tényleg jó :)

Itten vannak képek

+ Lilla a kenguruban (a hátamon ahol elvileg csak 1 hónap múlva hordozhatnám de hosszabb távon kényelmesebb, úgyhogy már most hordom... de városban ezt nem szívesen játszanám el)

Előzmény: mercedes1111 (1389)
Törölt nick 2007.08.18 11:01:04 © 1393
Köszi!

Írtam mailt!
Előzmény: melimeli (1391)
jufok 2007.08.18 10:54:43 © 1392
Én tök megértem az átfordítható karos problémát. Nagyon sokszor az esernyőkocsin is kellett volna, mikor hülyén sütött a nap.
Nekünk van BébéGo-nk, szerintem szuper minőség a kategóriájában.
melimeli 2007.08.18 07:52:39 © 1391
Szia csakegy,

írtam neked a Feleslegesbe is, de úgy látszik elsikkadt a sok építő hozzászólás között...

Van egy ilyen kocsim:
Eladó a képen látható Babywelt márkájú német babakocsi. Ajándékba kaptuk, a mózeskosár rész egyszer sem volt használva, a kocsi kb. két alkalommal, illetve nagymamánál lakásban. A tolókar magassága állítható, átfordítható, a háttámla háromfokoztaban állítható, vízszintesig dönthető. A mózeskosarat ebbe lehet beletenni. Külön lábzsák tartozik mindkét felépítményhez, alul bevásárlóháló, az első kerekei bolygósíthatóak.
A kocsi nagyon könnyű, viszonylag keskeny, tehát tömegközlekedve is jól használható, egy mozdulattal lapra csukható!

8 ezer ft-ot szeretnék érte kapni.

Heady jelentkezett rá feltételesen, úgyhogy kérelk szólj, ha Neked kellene! :-)

melimelikukacfreemailponthu
Előzmény: Törölt nick (1327)
caixa 2007.08.18 05:01:37 © 1390

még egy babakocsi-keresési szempontot hozzátennék: tálca

a kislányom most egy éves és szeret bele kapaszkodni, elvenni a pohártartóból az italát, néha rágcsálnivaló kenyeret is teszek neki oda

a szülői oldalon is hasznos a pohártartó, én legalábbis naponta használom, fóleg nagy melegben

mi egy használt Peg Perego Milano XL járgánnyal indítottunk, ott a méret volt a gond illetve a tálca/pohártartó hiánya, és persze hogy nagyon nehéz volt összecsukni (azért megtartottam a ház körüli, játszóteres utakra, újszülöttnek tökéletes védelem)

most Graco Metrolite kocsit használunk, ez sem átfordítható, amúgy ódákat zengek róla mindenkinek....mondjuk a kölök csak előre szeret nézelődni kb. 7 hónapos korától, úgyhogy nálunk sem volt szempont, mert tombolt, hogy előrefele fordítsam (még a Peg Perego-ban)

mercedes1111 2007.08.18 00:44:18 © 1389
Ilyen kengururól még nem is hallottam... biztos jó lehet akkor : ))
Előzmény: Törölt nick (1382)
mercedes1111 2007.08.18 00:41:18 © 1388
Igen még el is vitték neki házhoz. Annyi volt, h más színű kocsit kapott, mint amit megvett, és nyári tető nélkül, de mivel tetszett neki, átvette, kifizette, meg az eladó megígérte, h lesz hozzá tető is. Szóval kedvesnek meg normálisnak tűnt az eladó, meg még házhoz is szállította, szóval először nem gondolt semmi rosszra csaj. de aztán, h csak nem akart megérkezni a nyári tető, kezdett idegeskedni, mert mentek volna nyaralni (mentek is, tető nélkül) meg az eladó is egyre gázosabban viselkedet, bunkó leveleket irogatott, stb...
Sztem lehet, h ő volt, akit nézegettél... Bár ez az ominózus csaj állítólag külföldre ment a sztori után/közben...
De van olyan is, aki hivatalosan bizományosan csinálja a boltot, ők is sok bkocsit hirdetnek, aztán ember legyen a talpán, aki kiszűri ezek közül a csalót... de az mindenesetre gyanús, ha vki több nicknévvel, ugyanazon a néven, vagy más néven is, de ugyanazon a tel.számon hirdet, nem csak bkocsit, akármit. Meg a hirdetés stílusából, bizonyos helyesírási hibákból is rá lehet jönni...
Előzmény: vojudit79 (1383)
Törölt nick 2007.08.18 00:11:29 © 1387
ja. értem.

Mondjuk csodálkozok is mindig amikor valaki 200 féle használt kocsit árul egyszerre...
Előzmény: mercedes1111 (1381)
Törölt nick 2007.08.18 00:10:45 © 1386
senkinek sincs ilyen... meg hát az átfordítható kar nekem tényleg fontos lenne...
Előzmény: mercedes1111 (1380)
Törölt nick 2007.08.18 00:08:47 © 1385
ez a kenguru baromi jó mert háton akár 20 kilóig is cipelheti a gyerkőcöt az ember (na jó, én max. 10 kilóig fogom asszem bevállalni... de most 6 kilósan még egész jól le lehetett vele nyomni egy 6km-es gyaloglást)
Előzmény: vojudit79 (1374)
Törölt nick 2007.08.18 00:07:29 © 1384
mi volt a botrány lényege? (ld. mire figyeljek?) (én is a Babaszobán szoktam vadászni - is)
Előzmény: mercedes1111 (1375)
vojudit79 2007.08.18 00:07:08 © 1383

de gondolom babakocsit személyesen vesz át az ember, nem postán. Akkor nem látta a gebaszt?
AMúgy pont ma néztem a babaszobán, volt valaki aki rengeteg használt babakocsit hirdetett, csodálkoztam is. Lehet, hogy ő volt az. Nem semmi.

Előzmény: mercedes1111 (1381)
Törölt nick 2007.08.18 00:06:07 © 1382
Ergo kengurum van, az jobb mint a kendő... (ezzel kirándulni is lehet menni viszont a melegben ugyanúgy összeizzadunk - ha egyedül megyek valahová akkro egyértelműen ezzel megyek a jövőben is, a babakocsi akkor kell amikor a férjemmel megyünk vásárolni vagy pl. sétálni).. most speciel a nyaraláshoz kellene de szerintem nem lesz belőle addigra semmi...
mercedes1111 2007.08.18 00:03:05 © 1381
Vmi drága kocsiról volt szó, megvette a csaj a kép alapján, nyári tetővel, és tökre nem azt kapta, ráadásul nyári tető nélkül volt, amit megígért az eladó, h szerez neki, de hosszas levelezgetés/telefonálgatás után se jutottak dűlőre... végül vmi elhasznált, elrongyolódott c*art akart neki adni 2ezerért nyári tető helyet... állítólag másokat is becsapott, a Bsz-en az Apróhirdetések között hirdet, sok néven, de rájöttek egy páran, h ugyanaz a személy lehet. Sok bkocsit hirdet, valszeg nem az övéké volt mindegyik, felmerült a gyanú, h tárolókból lopták/lopják őket, majd eladják jóhiszemű anyukáknak : o : ((((
Előzmény: vojudit79 (1378)
mercedes1111 2007.08.17 23:58:31 © 1380
ÉS azt nem lehetne, h kölcsönkérj egy Citisportot, vagy ami még van ismerősök körében, akár csak egy-fél napra is? Csak h kipróbáld...
Előzmény: Törölt nick (1372)
mercedes1111 2007.08.17 23:54:53 © 1379
Köszi : ) nézd meg az én GebeMancimat, sztem mellette nem tűnik szűknek a kocsi : ) Ja, és ő valszeg azért utálja a nagykocsinkat (Hauck Jogger) mert túl széles, tágas neki. A Citisport jobban körülöleli : ))) Tényleg nem rábeszélni akarlak, de akinek volt/van ismerősőmnek, senki nem csalódott még benne...
A nagyobb csajszié volt újként, aki az egyik képen van : ) 5 éves, utána bnőméknél volt kölcsön, és most az én másodszülöttem nyúzza : ) és elrakom a köv. bébi(k)nek is : ))) Anno Pesten laktunk, felraktam simán buszra, villamosra (na jó, a hannoverire brutál volt) vittem emeletre, megpakolva alul is, most vidéken lakunk, itt is jól teljesít : ) Már régesrégen behozta az árát : ))
vojudit79 2007.08.17 23:49:34 © 1378
ne má!, mi volt az? Most csak 3an vagyunk, mesélj:)
vojudit79 2007.08.17 23:48:46 © 1377
Hauck?
mercedes1111 2007.08.17 23:48:34 © 1376
Szia Judit : ))
Előzmény: vojudit79 (1369)
mercedes1111 2007.08.17 23:47:58 © 1375
Figyi, és a kendőt nem próbáltad kenguru helyett? Nagyobb gyereknél is használható majd, és jobban eloszlik a súly, mint a kenguruban.

Ja, még annyit akartam, h nem tudom, ismerős vagy e a Babaszobán, ha ott akarnál esetleg venni bkocsit, vigyázz, mert van(nak) csaló(k), volt nemrég egy bkocsis csúnya sztori... : (
Előzmény: Törölt nick (1371)
vojudit79 2007.08.17 23:47:50 © 1374

23ért kenguru???Te jó ég, miből van az, aranyból?:) Én 9ezerért vettem Chiccot, hordtuk is vagy háromszor. Mire odajutottunk, hogy belerakhatom már, addigra olyan nehéz volt, mint a só.

vojudit79 2007.08.17 23:46:10 © 1373
mondjuk nekem is az volt az egyik szempont, ami miatt ma kiesett:) Az én Zorkám kb még 2 hónapig üldögélhetne benne, aztán azt is kinőné:)
Törölt nick 2007.08.17 23:44:28 © 1372
:))) aranyos :)))) (élőben már láttam ilyen kocsit de nekem elég szűknek tűnt... vagy csak a benne ülö gyerek volt duci?:)))
Előzmény: mercedes1111 (1366)
Törölt nick 2007.08.17 23:43:27 © 1371
20e :( annyit nem ér... nekem legalábbis (már a 15e is foghúzós... anno azért adtam ki 23e-t a kengurura, mert - idézem - "nem költök majd babakocsira" :))))))
Előzmény: vojudit79 (1368)
Törölt nick 2007.08.17 23:41:14 Creative Commons License 1370
nem feltétlenül :) (lehet pl. hogy kevés fut belőle és az emberek a neten talált árak alapján tájékozódnak stb.)

Mindenesetre a top rider bekerült a levadászandó kocsik listájába :)
Előzmény: vojudit79 (1367)
vojudit79 2007.08.17 23:36:23 © 1369
Hello!:)
Itt sem menekülhetsz előlem:)
Előzmény: mercedes1111 (1366)
vojudit79 2007.08.17 23:30:16 © 1368
vojudit79 2007.08.17 23:29:29 © 1367

hát az azt is jelenti, hogy tartja az árát, jó a minősége...

Előzmény: Törölt nick (1365)
mercedes1111 2007.08.17 23:33:45 © 1366
Szia!

Megtaláltam a topicodat : ))
A Graco Citisport nem átfordítható : (((( viszont az összes többi kívánalomnak megfelel. : )))
A tahó emberek ellen esetleg egy napernyő? És akkor nem bírnak odahajolni a gyerekhez : )) És még a nap sem süt a gyerek szemébe : )

Bocs, de csak "gyerekes" képem van róla, u.i. nem akarom eladni, neeeem : DDDD
(de ha akarod, lefotózom minden oldalról szívesen, h lásd, milyen : ))
Előzmény: Törölt nick (1360)
Törölt nick 2007.08.17 23:24:09 © 1365
A Top Rider még elgondolkoztató... az eredeti árához képest viszont nagyon drágán adják használtan...
vojudit79 2007.08.17 23:21:40 © 1364
nem fordítható át, csak a magassága állítható:(
Törölt nick 2007.08.17 23:21:12 © 1363
köszi :))) Átbogarászom :))))

(A Citisportról viszont sehol sem írják, hogy átfordítható lenne... úgyhogy kilőve :(
Előzmény: vojudit79 (1362)
vojudit79 2007.08.17 23:16:23 © 1362
vojudit79 2007.08.17 23:11:16 © 1361
asszem legalábbis, de azért kérdezz rá
Törölt nick 2007.08.17 23:02:17 © 1360
ő... tényleg átfordítható? Hoppá... és azokat nem is árulják olyan drágán :)

Köszi a tippet, megyek Citysportra vadászni:) (holnap meg kapok képeket egy ABC designról...)
Előzmény: vojudit79 (1359)
vojudit79 2007.08.17 23:00:26 © 1359

Ja, most néztem a Maclarent, nincs átfordítható karú modellje.

A Graco Citysport az átfordíthatós. Nem árulnak olyat? Pedig elég népszerű, sokat látok az utcán.
Pesti vagy? A Minimanót ismered? Ott asszem árulnak használt babakocsikat is. (nem esküszöm meg rá)

Előzmény: Törölt nick (1358)
Törölt nick 2007.08.17 22:58:32 © 1358
Gracoból én nem találtam olyat ami átfordítható (a megfizethető kategóriában)... de lehet, hogy én vagyok vaksi :(

A MacLarenekből nem láttam használtból átfordítható karút ...

(új kocsit meg elvből nem veszek... olyan hatalmas rajta az értékcsökkenés, hogy csak les az ember. A Römert is 35e-ért vettem 50 helyett 9 hónap garanciával úgy, hogy összesen 3* vitték ki az utcára 5 percre és akkor sem volt hajlandó beleülni a gyerek ezért inkább eladták... )
Előzmény: vojudit79 (1357)
vojudit79 2007.08.17 22:50:16 © 1357

A 15ezer már reálisabb, annyiért már kapsz jó állapotú, használt kocsit szerintem.

Mindenképp nézd ki előbb a típust és utána Vatera, Babaszoba, stb.

Én azt eddig felmerültek közül a Gracot választanám.

A MacLareneket nézted? Abból is van asszem átfordíthatós modell és azok is könnyűek és top minőség!

Előzmény: Törölt nick (1355)
vojudit79 2007.08.17 22:47:09 © 1356

Én sokat járok a gyerekkel babakocsival, de azt mondjuk én személyesen ütném le, aki belehajol a képébe, nopláne, hogy megsimogatja. Persze tele van a világ tahó emberekkel, de ilyesmit nem tapasztaltam még. A cigifüst az már valósabb probléma, viszont én azt terhesen is kaptam a pofámba állandóan, senki arrébb nem állt egy lépéssel...és azt  a gyerek akkor is megkapja, ha szemben van Veled:(((

ABC Designról úgy hallottam, hogy elég jó, de ismerőseim között nincs senkinek, úgyhogy pontosabbat nem tudok.

Előzmény: Törölt nick (1354)
Törölt nick 2007.08.17 22:35:39 © 1355
ABC design?
Törölt nick 2007.08.17 22:35:18 © 1354
az áron is módosítottam, már 15e-nél tartok:)

Nem, nem féltem túl a gyereket, 2,5 hónaposan pl. hajnali 2-ig bulizott velünk egy esküvőn, csak a tüzijátéknál + a bűvész iszonyú zajos showjánál riadt fel egy kicsit... (na jó, akkor kenguruban aludt)... + mellette fúrunk, faragunk, kopácsolunk, iszonyú sokat van emberek között.

Viszont: nem akarom, hogy vén nyanyákok simogassák (így nem tudnak hozzáférni, de rá utaló szándék van bőven), nem akarom, hogy az arcába fújják a füstöt, hogy vadidegenek hajoljanak hozzá tök közel, hogy megszemléljék stb. Ehhez még kicsi. Ráadásul pont most kezd el idegenektől riadozni így jobban szeretem ha ő dönti el, hogy kíváncsi-e valakire (általában az, de amilyen tahó néhány ember egyszerűen nem játszok ilyet).

Szívem szerint én folyamatosan kenguruznék vele csak ebben a melegben ez egyrészt gyilkosság másrészt öngyilkosság... na ennek az alternatívája az átfordítható karú babakocsi...
Előzmény: vojudit79 (1352)
vojudit79 2007.08.17 22:00:44 © 1353
Az olcsóbb kocsik közül a Bergon-ról hallottam jókat, de nem ismerem a modelljeit, nézz utána a neten.
vojudit79 2007.08.17 21:57:23 © 1352

jó, akkor kiesett a szempontok közül a súly, így talán már egyszerűbb lesz. AKkor lehet, hogy tényleg a Graco lenne a legjobb. Az abszolút nem gagyi, nyugodtan megveheted. Egy csomó ismerősömnek az van, már a második-harmadik gyerek nyúzza és semmi baja. A Bébé Go-t nem ajánlanám...mondom, pont ma néztem végig ezer babakocsit, hasonló szempontok alapján. Nagyjából itt is érvényes, hogy az ami olcsó az gagyi, ami jó, annak megkérik az árát. Úgyhogy mindenképp használtat javaslok. 5-6 ezerért viszont nehéz lesz:(

szvsz gondolom nem rock-koncertekre viszed a picit babakocsival, mitől ijedhetne meg? Jó tudom, attól, hogy tüsszent valaki egyet, hirtelen zajok, stb...de ha ilyenkor mindig rögtön ugrasz, akkor sosem szokja meg ezeket az amúgy hétköznapi dolgokat. Bocs, hogy belepof:)

Előzmény: Törölt nick (1350)
Törölt nick 2007.08.17 21:55:11 © 1351
Jó kérdés (megjegyzem nem tudom miért de jellemzően nem tudják a tulajok a pontos típust... bár ez leginkább a Graco kocsikra jellemző)

Ezt a képet kaptam róla (most épp megpróbálok rájönni, hogy melyik típus lehet... de a márkáról általában is érdekelnének a vélemények):
Előzmény: vojudit79 (1349)
Törölt nick 2007.08.17 21:50:02 © 1350
ez van... én valahogy szeretek vele kommunikálni miközben tolom... nekem tök fura, hogy egy alig néhány hónapos baba tölem 1,5 méterre védtelenül ücsörögve a tömegbe bámul és ha megijeszti valami akkor nem lát engem (igazából ezért szeretem a kengurut is... biztonságban érzi magát/én is őt miközben a világot szemléli...).

(Mi a Römer vervével tologatjuk - a hordozóban- ami még jó sokáig jó lesz neki de szerintem nem jó a gerincének ha mindig abban van... és a szüleimnél többször is bepakoltuk a PP-be ami ugyancsak 2 irányos kocsi és imádta amikor velem szemben utazott... )

Ez van.

Majd ha nagyobb lesz akkor kap sima esernyőkocsit is amiben háttal ül de én még nem szeretném nekem háttal ültetni.

Úgyhogy most a vadászatom egy sima, vízszintesig dönthető, kétirányba tolható, (relatív) kicsire -lapra- összecsukható olcsó kocsira irányul... Ez azért már talán nem olyan lehetetlen... viszont nem tudom melyik márka mennyire gagyi...
Előzmény: vojudit79 (1348)
vojudit79 2007.08.17 21:46:10 © 1349

Tudni kéne, hogy Bébé Go-n belül milyen típus. Ugyanúgy, ahogy PP-ből, ABC Designból, stb-ből, ebből is gondolom ezer fajta van.

Előzmény: Törölt nick (1347)
vojudit79 2007.08.17 21:38:55 © 1348
de azt komolyan nem értem miért ragaszkodsz az átfordítható karhoz. Nekem eddig egy Recarom volt, amit, amíg a lányom újszülött volt, hordozóval használtunk, viszont azt igen hamar, már 3 hónaposan kinőtte, és azóta háttal ül nekem. Az elején engem is zavart, de kb 3 nap alatt meg lehet szokni. Sok ilyen babakocsinak a tetején van egy kis ablak, amin keresztül látod, mit csinál a gyerkőc. A gyereknek meg hidd el nem lesz ezzel baja!
Törölt nick 2007.08.17 21:36:26 © 1347
SOS kérdés... hátha segít valaki:

A Bébé Go kocsik milyenek?

Találtam egy hirdetést ami így szól:

Eladó egy BÉBÉ GO tipusú babakocsi szuper állapotban ( kék színben, lábzsákkal ) átcsapható tolókarral.ERedeti ára 36000 Ft-volt, de most 12000 Ft-ért lehet vinni helyhiány miatt !!!!Fotót is tudok róla küldeni, ha valakit érdekel !!Kisebb alku lehetséges !!

10e-ért adnák.

Ez most milyen ár? Össze-vissza láttam erre árakat -gondolom állapottól függően - de nem tudom, hogy ez jó kocsi-e vagy inkább gagyi.

Köszi mindenkineka segítséget!
vojudit79 2007.08.17 21:35:03 © 1346
Ma voltam a Brendonban babakocsit nézni, néztük a Graco Citysportot is, több, mint 5 kilo!!!Nem annyira könnyű. A legkönnyebb a Maclaren Volo, 3,9 kiloval. Én végül egy Brevi B Lightot vettem, ami ugyan 4,8 kilo, de jobb a fogása, mint a Graconak. A Maclaren és a Brevi között vaciláltunk vagy fél órát, de úgy láttam, hogy a gyereknek kényelmesebb a Brevi, azért vettem azt. Nem felel meg minden általad kívánt feltételnek, de olyan kocsi szerintem nincs, ami mindazoknak megfelel, különben én is azt vettem volna:)
Előzmény: Törölt nick (1345)
Törölt nick 2007.08.10 22:13:45 © 1345
az még belefér... főleg ha 3,5 kiló :))))
Előzmény: piglet (1344)
piglet 2007.08.10 21:58:43 © 1344

Annyi, én imádtam. Még meg is van :-D

De egy biztos, ez nem az 5-6000 forintos árkategória még használtan sem, inkább 10.

Előzmény: Törölt nick (1340)
Törölt nick 2007.08.10 21:51:13 © 1343
nem tudom, igazából nekem olyan fura, hogy az 5 hónapos gyerkőc nem lát engem és nem tud elbújni az őt érő ingerek elől... (vagy csak az enyim gyerek igényli ennyire, hogy tologatás közben szemezzünk vele? ha nem figyelünk rá akkor kurjongat és rúgdossa a láncot a kocsi végében...)

(bár lehet, hogy nekem az volt iszonyú riasztó amikor beleraktuk a Römer sportülésébe és olyan volt benne mint egy kis légypiszok... és iszonyú szerencsétlenül és elveszetten nézett ki benne...)
Előzmény: kazsb (1342)
kazsb 2007.08.10 21:45:46 © 1342
Az átfordíthatóságról lemondanék a helyedben. 5 hósan elég nagy, hogy szeressen nézelődni. CSAK azért, hogy még 2 hónapig szembe nézhessen velem az elkövetkezendő 2 évben, biztos nem ragaszkodnék az átfordíthatósághoz. A dönthetősség és a könnyű kocsi az fontos. (no meg az ár;-)
Előzmény: Törölt nick (1341)
Törölt nick 2007.08.10 21:26:51 © 1341
ja.... de ilyen nagykerekű kocsink már van egy (a Peg Perego Classic)... ahhoz is van sportülés, nem csak mózes... de BAZI NAGY :( Pont ezért keresek egy pici kocsit...

(igazából a sportüléssel is használtanánk a PP-t -az 2 irányban is felrakható a vázra- de elfoglalja a fél csomagtartót így azt valszeg csak akkor fogjuk használni ha kifejezetten terepre megyünk és nincs más cuccunk...)

Kenguru rulez... (remélem ezzel a hátam is egyet fog érteni)...

Előzmény: cinkapanna1 (1339)
Törölt nick 2007.08.10 21:17:57 © 1340
3,5 kiló? Hűha...
Előzmény: piglet (1337)
cinkapanna1 2007.08.10 21:16:08 © 1339
Nem sport kocsi, az igaz, de viszonylag praktikus és olcsó is. :)
Előzmény: Derszu Uzala (1334)
Derszu Uzala 2007.08.10 19:32:59 © 1338
Na ja, egyre lazább az ember. (ld a példebeszédet a földre esett cumival :o))
Előzmény: piglet (1337)
piglet 2007.08.10 18:46:23 © 1337
Én a harmadikat egy Graco CitySport-tal csináltam végig :-) Az elején beleraktam a hordozót, aztán már csak a gyereket. Maga a kocsi meg 3,5 kiló, úgyhogy emelgetni sem volt macerás. Emlékszem az elsőnél micsoda problémát csináltam a babakocsi kérdésből, volt is három :-)
Előzmény: Derszu Uzala (1336)
Derszu Uzala 2007.08.10 18:37:26 © 1336
Nekem az első két gyereknél ilyne kocsim volt, ha a súlyát nem néztem (12 kiló!) szuper volt, nekik kényelmes, nekem jó (az átfordítható tolókar miatt /is/), bár mindig vmi áramvonalasat szerettem volna. A hamradiknál olyan lett, annak már nem volt átfordítható tolókarja, viszont olyan, mint amit mindig szerettem volna. De túl nagy volt (bár könnyű). A negyediknél már eleve esernyőkocsit vettem (ill. megmaradt a harmadikról), hiperkönnyű, 180 fokig lenyitható háttámlával (millió fokozatban), állítható lábtartóval, viszont, mint a legtöbb sportkocsi, "alkatából" kifolyólag a tolókar nem átfordítható. Újszülött kortól benne tanyáz a gyermekcse.
Előzmény: piglet (1335)
piglet 2007.08.10 18:31:10 © 1335
A legnagyobb gondja, hogy ez túl nehéz, felcipelni az emeletre, lift nélkül. Én értem, hogy mit keres csakegysokadnick, a fordítható kar nekem pl. nem kellett, mert mire ebben üldögélt, addigra már jobban érdekelte a világ sétálás közben.
Előzmény: Derszu Uzala (1334)
Derszu Uzala 2007.08.10 18:19:27 © 1334

Nem akarom rontani a boltot, de ez nem sportkocsi... Sztem.

(na most elgondolkodtam - mik a sportkocsi ismérvei??)

Előzmény: cinkapanna1 (1333)
cinkapanna1 2007.08.09 12:07:40 © 1333
Na, ő volna az!

pici fiam besegített! :)

cinkapanna1 2007.08.09 09:18:52 © 1332
Szia!
Nekem van egy abc design kocsim, többé- kevésbé a leírtaknak megfelel.
Az ülése 3 pozicióban állítható.
A tolókar átfordítható, magassága emelhető.
Nagy, tömör kerekei vannak, de fixek :( viszont könnyű vele fordulni.
Kék-sárga színű, ölelkező macikák vannak rajta.
Elöl a könyöklőről (?) lejött a fólia, de vartam oda egy hasonló anyagból huzatot, amit le is lehet venni, kimosni. Nem egy csúcs szuper járgány, de még szaladgálni a gyerkőccel pont megfelel.

Én is használtan vettem, épp ezért az ára 5.000 ft (fix)
később dobok fel képet róla.
cinkapanna1 2007.08.09 08:46:03 © 1331
QUINNY TANDEM tipusú tesó kocsi eladó!

Az első ülés pihenő pozicióba, a hátsó 3 fokozatban állítható.

Huzat épp, szakadás mentes, de itt ott kicsit a nap megszívta.
Én is használtan vettem, de azért jó állapotban van.

A hátsó kerék fékezhető, az első bolygós, vagy fixre állítható. A tolókar is állítható.
Jól tolható, a fordulás kifejezetten könnyű.
Quinny esővédő van hozzá.

ára: 15.000 Ft Vidéki vagyok, Bács-Kiskun északi része.

Törölt nick 2007.08.08 23:57:23 © 1329

ilyen kocsi nincs :)

valamit valamiért többnyire

a sportkocsik, amik kicsik, többnyire nem átfordíthatóak

esetleg egy PP Aria? de ez nem átfordítható és nem olcsó :(

perselus 2007.08.08 23:34:02 © 1328
babak0csi
Törölt nick 2007.08.08 23:25:51 © 1327
Sziasztok!

Hátha lesz valaki aki segít...

Babakocsit vennék... na de melyiket?

Tudom, hogy elszállt igényeim vannak, de akkor is... Legyen sportkocsi, minimum! 150 fokig dönthető, könnyen összecsukható, átfordatható karú (ez fontos!), könnyű - max. 6 kilós, elől bolygósítható, hátul fix, fékezhető kerekekkel... ja, és legyen olcsó. Nagyon olcsó - 5-6000 Ft. Lehet használt, kopott, csak ne legyen törött, hiányos.

Valaki ráismer erre a leírásra?

Két kocsi jött eddig szóba:

Graco Kite - amit állítólag árulnak használtan de a Graco tulajdonosok közül senki sem tudta eddig megmondani, hogy milyen Gracot árul (ezek 5-8000 között vannak, úgyhogy az ár OK, na de melyik a Kite?)

Chicco Ponee (talán az XS?) - ez már kicsit drágább (12 körül van használtan)

Ezeknek viszont nem átfordítható a karjuk.. az 5 hónapos babámat pedig nem szívesen ültetem egy olyan kocsiba amiben háttal ül nekem... (szeret nézelődni, de ennyire azért nem)

2 másik babakocsink már van (egy Peg Perego Classic - ami hatalmas és igazából a mózeskosár utazóágy funkcióján + a szülőknél kertben tologatáson kívül nem sok mindenre használtuk eddig - ha viszont kirándulni megyünk a fél csomagtartót elfoglalja) és egy Römer Verve amit imádunk de sajna még csak az autós hordozóval használunk mert a babakocsi része (hiába írnak rá 6 hónapot) 99,999%, hogy 1 éves kor előtt nem használható (tegnap belepróbáltuk a gyerkőcöt és egyrészt üvöltött, másrészt elveszett benne). Ez a kocsi viszont sajna használhatatlan terepen vagy göröngyös úton.

A házban ahol lakunk van közös tároló ahonnan lopnak így 5-6 ezer Ft-nál drágább kocsit nem mernénk benne hagyni (a PP-t a szüleimnél, a Römert meg jellemzően a kocsiban tároljuk). Mi a 4. emeleten lakunk - lift nuku- ahová még egy 6 kilós kocsit se bírnék egyedül felvonszolni (+ gyerek persze).

Most kenguruzok ha egyedül megyek valahová... na de a gyerek csak nő, növöget... és néha azért jó lenne babakocsizni...

Örök hála a tippekért :) Hátha lesz olyan kocsi ami minden feltételnek megfelel...

(bár elég szkeptikus vagyok és nem szeretném 4-5 babakocsival a nyakamon végezni pedig előre látom, hogy ez lesz a vége...)
mazdakoma 2007.07.28 20:58:18 © 1326

Aki esetleg manapság babakocsit akar venni, szerintem CAM-et ne vegyen. Mechanikailag egy minőséget semmilyen szinten nem ismerő szerkezet. Vadiújan vettük 100 rugóért, tehát nem valami alacsony árfekvés, mózessel, babahordozóval stb, de ami mechanikailag rossz lehet rajta az tulajdonképpen már rossz rajta. A kerékfék OFF gombja nem működik, néha nem lehet összecsukni, mert az egyik összecsukó gomb egyszerűen beragad, az első kerekek bolygósító kapcsolói beragadnak vagy éppen lenyomhatatlanok, a kerekek nyekeregnek, szóval botrányos. 2 és fél hónap használat után.

Majd most megyünk vele szervizbe, de röhej, hogy ezt a minőséget lehet kapni babakocsiban egy kilóért...

Törölt nick 2007.07.24 13:47:46 © 1325
Igen, ha egy keréken tolod, ahogy írtam, akkor pont olyan mint egy talicska. Nade 3 kereke van :-)
Előzmény: jidele (1323)
Törölt nick 2007.07.24 12:54:54 © 1324

lehet :)

Előzmény: Törölt nick (1321)
jidele 2007.07.24 09:31:23 © 1323
nem tudom elképzelni, hogy ezek stabilak lennének. Olyan, mint egy talicska. persze, fordulékony, könnyebben tolható, de hogy nem borulékony...
Előzmény: Allia (1322)
Allia 2007.07.24 08:56:33 © 1322
Ami majdnem borulásnak én szemtanúja voltam, az nem így történt, bár hasonló elven alakult. A járda melletti erős emelkedőre felfutott a bal hátsó kerék (Buda, hegyvidék, járdára parkoló autó...) és jobbra előre lebillent a kocsi. Én épp kendővel voltam, így ketten meg tudtuk tartani a kocsit.
Előzmény: Törölt nick (1321)
Törölt nick 2007.07.20 11:16:28 © 1321

Szia!

A 3kerekű csak akkor borulhat fel, ha - a 4kerekűnél megszokott módon - úgy navigálod, hogy a tolókar felőli két kereket megemeled. Ilyenkor a 3kerekű egykeréken egyensúlyoz és bizony felborul, de ez nem a babakocsi hibája (én is szívtam így meg, amikor kölcsönkaptam egy 3kerekűt).

Előzmény: Törölt nick (1319)
rollller 2007.07.20 09:57:24 © 1320

nekem quinny haromkerekum volt (fashion), mindket iranyba fordithato volt az ules, es amerre lakunk, kulvarosibb resz, rettenetes minosegu utak, de kirandulni is jartunk vele, es hihetetlen modon voltam vele elegedett, es a gyerek is imadta, sot, a barataink is megvettek tolunk (budai hegyvideken laknak), es onnantol a gyerekuk megmaradt a kocsiban, mert nem razta ki a lelket

sztem csak belvarosban remes a nagykereku-szeles, aki sok setara hasznalja, de autoval kozlekedik, az sztem nagykerekut vegyen, a 3 vagy 4 kerek az mar kevesbe fontos (amugy a 3 kereku objektiv okok miatt stabilabb, mint a 4, ld 3 versus 4 labu szek esete...)

amugy akik az uj sorozatbol vettem quinnyt (2 baratnom, azok a speedit ajanljak, annak van egyenlo nagy kereke, es ugye vagy mozog az elso vagy nem)

Előzmény: Törölt nick (1319)
Törölt nick 2007.07.19 12:57:20 © 1319

nekem amikor szervízben volt a kocsim, egy 3 kerekű chicco-t kaptam cserekocsiként, hát basszus, nem lehetett tolni, navigálni, kanyarodni vele, volt, hogy feldőlt oldalra, amikor fordulni akartam vele, a boltba nem fértem be vele, borzasztó volt

Előzmény: Allia (1318)
Allia 2007.07.19 11:44:09 © 1318
A barátnőmnek 3kerekű van (valamely Quinny, 3 nagy kerékkel), Budai hegyvidék, erdő, gyakran sétáltunk együtt hasonló korú babáinkkal.
Amit én láttam, és ő mesélt: nagyon széles a kocsi, boltba nem mindenhova tud bemenni, járdán nem mindenhol fér el, kátyú környékén megbillent könnyen a kocsi, egyenetlen úton, erdőben fixálva volt az eslő kerék (ott könnyű volt haladni vele), aszfalton is úgy használja, a férje bolygósítva használja. A sport ülést csak menetirányba tudja felcsatlakoztatni, nincs karfája, a már stabilan ülő 10 hónapos is elcsúszik oldalra, a babát zavarja, hogy nem tud előre dőlni, lábát feltenni, megkapaszkodni, 3 pontos öve van, hiába van kényelmesre, biztonságosra húzva, mégis képes kicsúszni alóla.
Amíg nem láttam használatban, én is 3 kerekűre vágytam, de lemondtam róla. Másik barátnőmnek hasonló van, ő isteníti, imádja (Pest külső kerület, földutcák). Ha tudsz kölcsönkérni egyet kipróbálni, feltétlenül tedd meg.
Előzmény: Orsili (1316)
h_i_x_t_i 2007.07.19 10:29:18 © 1317
engem erdekelne, de tokre nem ertettem :) majd mutasd mar meg legyszi, a kovetkezo talin!
Előzmény: jidele (1311)
Orsili 2007.07.18 16:47:28 © 1316

Sziasztok,

én is háromkerekű babakocsiban gondolkodom, nehéz terepen, hegynek felfelé (is) tolom majd. Fontos lenne használat szempontjából, hogy előnyben vannak-e azok a 3 kerekűek, amiknek az első kereke 360 fokban elfordul vagy megfelelő az egyszerűbb, fix kerekes változat is?

Saját tapasztalat érdekelne, ha van...

Köszi: O.

P.Csillus 2007.07.11 22:02:57 © 1315

Sziasztok!

Bocsánat, hogy csak ide pofátlankodom, de hátha valakit érdekel.

Van egy eladó Quinny Buzzom, mózessal, sportrésszel, 2 huzattal, és babahordozóval.

Ha valakit érdekel, keressen meg.

daiquiri@freemail.hu

Szuper kocsi, ngyon nehezen válok meg tőle, de gyorsan kellene bonyolítani az üzletet, mert külföldön élek, és pár nap múlva tartózkodom Magyarországon pár napot.

természetesen csak személyesen lehetne az átvétel.

Köszönöm az érdeklődéseteket!

Csillus

Itt meg tudjátok nézni a kocsit.

http://www.babamamatudakozo.hu/csevego/?forum_id=34&tema_id=794&tol=0

Ha bárkit is érdekel, ide írjatok, mert itt rögtön értesülök róla.

daiquiri@freemail.hu

Ja és van egy vadi új boggy Bord tesófellépőm, meg még egy gyönyörű állapotú Concord bébihordozóm, továbbá álványos bébihintám.

sysco 2007.06.26 20:36:00 © 1314
Köszi, aranyos vagy, de az általad említettből van egy kékem meg egy drappom is, és sajna nem jók. Ennek a kocsinak olyan vastag a váza, hogy max-ra kinyitva nem fér rá. Valami spécibb kellene.
Előzmény: Caitlin (1313)
Caitlin 2007.06.25 14:02:04 © 1313
barmilyen es barhol kaphato 2e forintos is jo. akkorara nyitod amekkorara szeretned. nalam van egy elfekvoben, nem akarod? :)
Előzmény: sysco (1310)
Caitlin 2007.06.25 14:01:18 © 1312
:)
Előzmény: jidele (1311)
jidele 2007.06.24 23:44:08 © 1311
ma apája húzta fel, én meg alulról megfigyeltem, milyen ügyesen történik:eddig azt hittem, a kerék gördül fel, de nem. a kerék megáll, nekitámazst a lépcsőfoknak, z egész kocsi a tengely mentén elbillen, majd felugrik a kerék-remélem, volt, akit érdekelt;)
Előzmény: Caitlin (1307)
sysco 2007.06.24 23:04:04 © 1310

Sziasztok, szerintetek létezik olyan napernyő, ami jó a Cam Portofino-ra?

Ilyen konstrukció még a Neonato Piuma is, és majdnem ilyen a Chicco Ponne.

Ezeknek nincs olyan vékony vázuk, hogy arra rátehető legyen az általában kapható napernyő. Saját márkás ernyőről meg nem tudok.

Valaki tud erre valami jó megoldást?

Köszi.

hirvike 2007.06.22 22:15:46 © 1309

Próbáltalak hívni, de nem volt kapcsolhat - most már értem miért.

Köszönöm a felajánlást, de közben beszereztünk egy kocsit használtan, ami ugyan nem ilyen ronda (nem tudom, túl fogja-e élni a gyermek? :-), de igen terep kiképzésű.

Előzmény: Énekelve elmenő (1306)
zsazsi30 2007.06.22 21:18:56 © 1308
Sziasztok!
Babakocsi vásárlás előtt állunk, a nekünk fontos szempontokat figyelembe véve (mózeskosár, állítható magasságú tolókar, baba szemben is lehet, nagy felfújható kerekek) + egy futó férjjel megáldva kinéztem egy Herlag Verona 3 kerekű babakocsit. Ez elég jónak tűnik, de élőben még nem láttam. Ha valaki ismeri, vagy használja, kérem ,hogy írja meg a tapasztalatait. Köszönöm
Caitlin 2007.06.21 21:09:34 © 1307
ugyanigy lepcsoztem en is vele :)
Előzmény: jidele (1305)
Énekelve elmenő 2007.06.21 21:01:51 © 1306
Hű rossz a szám, nem harmnckettő hanem harminchat.... (nemrég kaptam a mobilt..)

DE íehatsz is a szendrene kukac citromail pont hu-ra is!
Előzmény: Énekelve elmenő (1304)
jidele 2007.06.21 00:11:03 © 1305
ezt kifelejtettem, hogy én úgy közlekedek vele a lépcsőn, hogy a háts két kerekére billentem, és letolom/felhúzom. Még sehol nem akadtam el vele.
Előzmény: Caitlin (1300)
Énekelve elmenő 2007.06.19 12:57:04 © 1304
Nekem van otthon egy szinte tök ugyanilyen, éppen ezek miatt az okok miatt imádtam én is. Kissé megviselt, és valami csekélység hiányzik is belőle (illetve nem hiányzik, csak nálunk éppen házfelújírás van és fogalmamnincsen hol van), de ettől még használható - és ingyen elvihető. Ha érdekel, hívjál fel nullahat-húsz- háromszázhúsz-harminckettő-negyvenöt-Szabóné, Aliz
(Helyileg: Bp. XI. ker. hegyvidék)
Előzmény: hirvike (1296)
H_G 2007.06.19 11:58:12 © 1303
A Babadiszkont most zárva van pár hétig. (Persze, miért is írták volna ki a honlapra...)
Előzmény: hirvike (1302)
hirvike 2007.06.19 11:49:20 © 1302

A babakocsi-keresőknek egy pár bolt-tipp:

Minimanó

XIV. Nagy Lajos király útja 112.

tel: 251 3126

www.minimano.hu

Itt nagyon készségesek az eladók, és - szerintem - tudják is, hogy miről beszélnek.

Matti

2040 Budaörs, Gyár u. 2.

tel: 23/ 887 410

www.matti.hu

Kicsit kalandos megtalálni, de megéri, mert nagy a választék (általában, babakocsit itt nem néztünk).

Babadiszkont

VI. Lehel u. 1/b

tel: 239 2883

www.babadiszkont.hu

levelibeka 2007.06.19 11:14:52 © 1301

Sziasztok!

IDe is beírom, hátha itt jár valaki akit érdekel.

ABC DEsign felfújható kerekes, mózes+sportrészes babakocsi, szép állapotban eladó. Képek és részletek itt: http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=198090, de szívesen küldök még e-mailben további képeket is, publikus vagyok, kérlek oda írjatok, mert ezt nem olvasom naprakészen.

Köszönöm.

Andi

Caitlin 2007.06.18 21:21:26 © 1300
nekem eggyel butabb van - nem atfordithato a kar es nem teljesen vizszintesig dontheto. en imadtam. kenyelmes, jol tolhato. nekem bejott a sulyelosztasa, konnyen lepcsoztem, padkaztam vele. a huzata konnyen takarithato szivaccsal is. en kedveltem, h az ovet be tudtam ugy allitani, h tenyleg fogja es benttartsa a gyereket. olyan 1 eves kor koruil ez komoly szempont volt :)
Előzmény: LindaBrasil (1295)
Caitlin 2007.06.18 21:18:58 © 1299
ez tenyleg borzaszto :) talan a teszvesz.hu oldalon lattam nemreg potom penzert egy hasonlot. nem tudom elkelt-e mar. meg a vateran nezd meg, hatha....
Előzmény: hirvike (1296)
Caitlin 2007.06.18 21:16:30 © 1298
nekunk egy nem teljesen vizszintesig dontheto pc kocsink volt. szerintem nem nagy kunszt egy nagyobb torolkozovel kiszintezni. nem volt hozza se mozes, semmi. mirko megis tulelte :) bar teny, h mirko is mar 4.5 hosan a 45 fokos szogben dontott verzioval kozlekedett. addigra unta meg az eget ....
Előzmény: LindaBrasil (1283)
Caitlin 2007.06.18 21:15:06 © 1297
irnek neked mailt, de nem vagy publikus. irnal az itteni cimemre?
Előzmény: Jázmin79 (1282)
hirvike 2007.06.18 21:09:02 © 1296

Nincs véletlenül valakinek eladó / elajándékozandó a képen látható babakocsihoz hasonlatos alkotmánya? (Ezt sajnos vissza kell adnunk:-(

Tudom, hogy borzasztó - főleg a megjelenése - de nekem nagyon bejött az, hogy tágas a mózeskosár és maga a kocsi is, így nem sül bele a gyerek, teljesen vízszintesig dönthető, és egyenetlen terepen is használható. Azt is szeretem, hogy szemben van velem a baba, és látom, hogy mit művel / milyen hangulatban van.

LindaBrasil 2007.06.18 12:53:41 © 1295

Erről a Pierre Caerdin 822-es modellről tud valaki valamit írni nekem? Vízszintesen dönthető, tehát újszülöttkortól is megfelel.. pont jó lenne nekünk.

http://bababolt.echt.hu/babakocsi/pierrec?cid=18293

Mennyire jó márka ez, vagyis strapabírók? Használtan tudnék ilyet venni elég jó áron.

mamua 2007.06.18 12:37:49 © 1294
minden szavaddal egyetértek.
Előzmény: szundi22 (1287)
H_G 2007.06.18 12:13:53 © 1293
Még szerencse, hogy az újszölöttek nem pont olyan arányokkal rendelkeznek, mint a nyuszi, mert ez aligha lenne nekik egészséges pozíció :)

LindaBrasil 2007.06.18 12:01:42 © 1292
Tehát ha nincs más így megoldható.... köszi. :-)
Előzmény: H_G (1289)
LindaBrasil 2007.06.18 12:00:37 © 1291
Értem. Most akkor lehet (sőt tuti), hogy nézek egy olyan kocsit ami vízszintesre dönthető. Babahordozót kapunk kölcsön, az jó lesz a kocsiba...
Előzmény: szundi22 (1287)
Jázmin79 2007.06.18 12:00:09 © 1290
Ez nagyon jó ötlet, mert ez kérdésként bennem is felmerült.
Előzmény: H_G (1289)
H_G 2007.06.18 11:57:15 © 1289
Mi pont azért mertük megvenni a Mirage-t, mert itt olvastuk (pontosabban én olvastam, de asszonykám is ezt hallotta egy többgyerekes kolléganőjétől), hogy nem is kevesen használják már ezeket a majdnem-vízszintes kocsikat újszülöttszállításra is, tipikusan egy pelenka + egy pléddel házilag víszintezve. (A Graco Autobaby II hordozónak része is egy ilyen célú szivacslap.)
LindaBrasil 2007.06.18 11:57:12 © 1288
Értem, köszi.
Előzmény: kriszi (1286)
szundi22 2007.06.18 11:51:43 © 1287

3 funkciós kocsink van hordozóval, ami rögzíthető a kocsira, így travel system jellegű. De a hordozó szerintem nem kényelmes sétához és alváshoz. Nyáron a gyerek gyakorlatilag belesül, annyira nem szellőzik oldalról. Ha leárnyékolod, szegény nem kap levegőt. A nem vízszintes fektetéssel az a baj, hogy a gyerek lecsúszik a kocsi egyik sarkába, kicsit S alakban meghajolva. Nem szerette ezt a pozíciót. Azt szerette, amikor vízszintesen feküdt és a lábait felemelhette és kapálózhatott vele.

Most amit mai eszemmel vennék az egy kényelmes 2 funkciós kocsi, átfordítható karral, vízszintesig döntehtő támlával, jó szellőzéssel és külön egy hordozó. Összesen kb 4 alkalommal rögzítettem a hodozót a kocsira, inkább a kocsiba raktam a gyereket. A hordozó pedig inkább autósülés, mert azt cipelni férfit próbáló feladat.

kriszi 2007.06.18 11:35:08 © 1286

Hát, ha vízszintesre tudod hozni pléddel, betéttel, esetleg. De olyan nyilatkozzon, akinek ilyen kocsija van.

Én gyerekeim viszonylag hamar felültethetők voltak, de az első félévben azért a vízszintes sétáltatás a jellemző. Mondjuk, 3-4 hónapos korától talán nem gond a 170 fok se (de ez most találgatás).

Előzmény: LindaBrasil (1285)
LindaBrasil 2007.06.18 11:30:43 © 1285
És a 170 fokig dönthető ülésben? Vagy úgy mennyi idős kortól?
Előzmény: kriszi (1284)
kriszi 2007.06.18 11:27:46 © 1284

Vélemények megoszlanak, szerintem pl. hordozóban nem sétáltatunk, ha egy mód van rá, más a funkciója. (Enyém gyerek mondjuk nagyon tiltakozna is, ragaszkodik a  hasonalváshoz, az babakocsiban Ok, hordozóban nem. Autós utakra most ternírozzuk;-)

LindaBrasil 2007.06.18 11:22:39 © 1283

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem: az újszülöttet mindenképpen teljesen vízszintig dönthető kocsiban szabad csak sétáltatni? Vagy hordozóban is lehet?

Ugyanis kinéztünk egy kocsit aminek 170 fokig dönthető az ülése és van hozzá hordozó is.

Várom a segítséget!

Köszi

Linda

Jázmin79 2007.06.18 10:56:45 © 1282

Sziasztok! Itt még nem írtam, de olvasgattalak Benneteket. Mi is babakocsikeresőben vagyunk. Igényeink: ne legyen egekbeszökő ára, hordozó + babakocsi egybe legyen, nem tömegközlekedünk, autóba kell majd bepakolni.

Ezzel a járgányal van valakinek tapasztalata?

http://www.brendon.hu/ProductSearch/viewer.aspx?mainmenu=8&submenu=4&thirdmenu=182&empty=1&productid=157165&pageno=2&whid=25

bár személyesen még nem tudtuk megnézni, de ez a legszimpibb, a második helyen pedig:

http://www.brendon.hu/ProductSearch/viewer.aspx?mainmenu=8&submenu=4&thirdmenu=182&empty=1&productid=153123&pageno=2&whid=25

Köszönöm, Jázmin

Moka25 2007.06.18 10:42:24 © 1281
Köszi, Tasha!:)) (Bár anya pohártartója a veneziának sincs, szenvedek is miatta cudarul!:DD)
Na, komolyra: a neten utánanézve csak "allegro+"-t találtam, arra viszont azt írták, hogy 8 kg:-OO Remélem, hogy csak rossz típust találtam, én azért ennél kicsit karcsúbbat szeretnék, ha lehet;)))
Előzmény: tasha (1261)
masni 2007.06.18 10:25:08 © 1280

A Brendonnal nekünk is van néhány negatív tapasztalatunk, a választék nagyon jó, széles, de az eladók... időről-időre másra akarnak rábeszélni, lehet hogy mindig mástól kapnak jutalékot?

Volt már olyan, hogy kinéztünk valamit, de inkább máshol vettem meg, az eladó stílusa miatt.

Egyébként egyetértek a magas apukák problémájával, az én párom sem tudta tolni a Veneziát, állandóan beleért a lába és alacsony volt a tolókarja. Azóta váltottunk egy 3 kerekű  terepkocsira, állítható magasságú tolókarral, azt nagyon szeretjük!

H_G 2007.06.17 18:49:00 © 1279
"a mirage-ban az zavart, csak nekem fordítva lehetett a gyerek. "

Azért vettük le a polcról a nagy nyuszit, hogy ellenőrizzük, mennyire lehet rálátni a gyerekre a tetőablakon keresztül. (Csak azután muszáj volt megtartanunk, annyira jó fej :)) Elég tűrhetően rá lehet, ha meg az autósülés is föl van pattintva, abban arccal felénk lehet csak.

Előzmény: kriszi (1274)
jidele 2007.06.17 13:57:56 © 1278
úgy, hogy be akartunk szállni a liftbe: a férjem, a babakocsi, a hordozó Dinástul, meg én, de nem fértünk be. Így betettük a hordozót  kocsiba:) úgy állítom a kart, hogy hátulról toljam a kocsit és szembe beleteszem a hordozót. tök masszívan beleül, a lépcsőn is le tudom tolni így
Előzmény: kriszi (1277)
kriszi 2007.06.17 13:49:22 © 1277
Az hogy sikerült? Mondjárt összenézem a veneziával a römert ;-)
Előzmény: jidele (1275)
pacsuli 2007.06.17 13:42:25 © 1276
amit én még hozzá tudok tenni az előttem szólókhoz: mi is mindenképp egy kézzel tolhatót (tehát nem kétkarosat, hanem egy tolórudasat) kerestünk, csakhogy azoknak van alul a két kerék között tengelye, amibe egy nagyobb lábú apuka frankón belerúg minden lépésnél! érdemes a boltban kipróbálni a tempósabb járást is vele, mert nálunk az lett az eredmény, hogy egyedül a graco-ba nem rúgtunk bele minden lépésnél, mikor nem andalogva toltuk. (a tolókar hossza elég kevés modellnek állítható.)
jidele 2007.06.17 13:15:49 © 1275
én kompatibilissá tettem a römerünket a pierre cardin babakocsival. Csak színben nem passzolnak;)
Előzmény: kriszi (1274)
kriszi 2007.06.17 07:56:58 © 1274

Semmi gond. Mindenkinek mások az igényei, nekem az átfordítható kar marad még pár hónapig fontos, a mirage-ban az zavart, csak nekem fordítva lehetett a gyerek. De mindenkinek más a prioritás.

Mivel babaülést kaptunk egy Römert, ahhoz meg a  saját yanis kocsija a kompatibilis, én kocsiba betevősre azt vadászom használtan, mert újonnan kicsit sokallom az árát.

(És igen, sok bababoltban dolgoznak hozzá nem értők, engem is nagyon zavar, tök mindegy neki, ma babaholmit, holnap mobilelefont árul, és egyikhez se ért...)

Jó babatologatást :-))

Előzmény: H_G (1273)
H_G 2007.06.16 23:01:22 © 1273
Bocsánat, Kriszi, de végül csak azt vettük meg... Kimentünk ma a Brendonba és jó sokat tologattunk meg emelgettünk egy Veneziát, egy Mirage-t, egy Plikót és még egy-két kocsit. Biztosan kompromisszumos lesz és a 3. hónapig plusz szivacsokat kell majd dugdosni a baba köré (az autósüléshez jár is egy ilyen), de a Graco irányíthatósága páratlan! Sokkal könnyebb helyben megfordítani vagy fölemelni az elejét, mint bármelyik PP-t. Az eladó nagyon ajánlgatott egy Hauckot, ami még könnyebb valamivel, de az pl. mindig elindult vissza a lábujjaink felé, amikor lenyomtuk a karját.

Közölte még a brendonos fickó, hogy az átfordítható kar nagyon fontos (korábban magunk is azt hittük) és a travel system csak divathóbort, de Pelle381 és a többi fórumozó tapasztalatainak jobban hiszünk. Végül sajnálkoztak még egy sort, amiért az "olcsóbb" egybecsomagolt változat csak sötétkékben meg szürke-zöldben van, a nekünk tetsző "Autumn leaves" színből csak külön kocsit és hordozót tudnak adni, de végül kiderült, hogy így csak 45 000 a TS csomag 50-ével szemben :) Tényleg ennyire hülyék dolgoznak azon a helyen?

Beültettünk egy nagy fehér plüssnyuszit és egész simán hazajutottunk metró - villamos - busz útvonalon; legnehezebb volt a saját lépcsőházunkba bejutni a kukák mellett és a lakáshoz vezető lépcső, ahogy azt eleve sejtettük...

Még egyszer köszönöm mindenkinek a segítséget!
Előzmény: kriszi (1272)
kriszi 2007.06.14 14:48:30 © 1272
Én használtam mirage-t az előzőnél, szerintem nem újszülöttnek való. De láttam már benne egészen kicsi babát, ez tény, pléddel vízzintesre hozva a fekvőfelületet.
Előzmény: H_G (1271)
H_G 2007.06.14 14:42:47 © 1271
Jé, a Mirage acélvázzal is könnyebb, mint a legtöbb aluvázas (és olcsó is), de a nem vízszintesre dönthetőség gond az első időkben, nem?

Előzmény: tasha (1267)
H_G 2007.06.14 14:28:20 © 1270
"de neked nem lehet gond egy 8-8 és fél kilós kocsit felemelni!!"

Mondom, nem csak fölemelni kell, hanem fölvinni egy elég meredek lépcsőn a lakásig, az aljában nyilván gyakran bevásárolt cuccokkal. Uezen a lépcsőn szoktam pl. 6 db-os ásványvizeket fölvinni (tehát 9 kilót, elég jó fogással), nem kellemes.
kriszi 2007.06.14 14:17:36 © 1269

Fotózok és küldök mélt. Mi 3. gyereknek vettük, ember lánya lejjebb adta már az igényeit, a funkcionalitás votl a fő (első kettő újat kapott :-)

Előzmény: H_G (1265)
Vének Tanácsa TM 2007.06.14 14:14:33 © 1268
Nekem pontosan ilyen van, imádom. Igazából nem is nagyon gondoltam át, mit kell majd tudnia a kocsinak. Ez első látásra szerelem volt a bizományiban (használtan vettük, de nagyon szép, megkímélt állapotban), azóta bebizonyosodott, hogy jó választás volt. A tömegközlekedés macerás csak vele, ha nem alacsonypadlós busz jön éppen, csak segítséggel tudom felvinni.
tasha 2007.06.14 14:08:47 © 1267
de neked nem lehet gond egy 8-8 és fél kilós kocsit felemelni!! Én babakocsiztam Pesten többször is, lehet szerencse volt, de mindig segítettek felemelni meg le.

Gracokat is nézz esetleg, Mirage, Ultima, Quattro Tour, ezekhez van hordozó is.
Ez a quattro, sztem gyönyöru kocsi

http://gfx.babaszoba.hu/smallad-upload/1/7/588371.jpg
Előzmény: H_G (1266)
H_G 2007.06.14 14:04:26 © 1266
Mi az, hogy a párom -- én magam is akarok. Egyébként bevásárolni is én szoktam elsősorban, legalábbis eddig így volt.

Előzmény: tasha (1263)
H_G 2007.06.14 14:02:48 © 1265
Ha írsz nekem egy mailt (fordítva, látom, nem lehetséges), megbeszélhetnénk egy időpontot, amikor megnézzük asszonykámmal.

Ezen a hétvégén meg akartam nézni még egy újat élőben, a Cam Apollót -- az rossz ötlet szerintetek? (Neonátót pedig megjegyeztem a későbbiekre, amikor tényleg csak esernyő-fazon kell majd.)

Előzmény: kriszi (1264)
kriszi 2007.06.14 13:44:04 © 1264

25 körül. Nem új, azt hangsúlyozom. Járdaszegély: eddig megoldottam vele mindent, pedig felénk van pár építkezés mostanában (IX. ker.), tehát akadályok is. csak nyárra vidkre megyünmk le, oda inkább terepbabakcsoi kell, télre meg elég lesz egy kisebb, ha követi a tesók fejlődését a kölök (azaz korán ülni fog).

A színe sötétszürke-világoskék.

Előzmény: H_G (1262)
tasha 2007.06.14 13:39:22 © 1263
H_G, sztem pedig ez lenne az egyik legjobb megoldás. Az elso hónapokra, mikor a kényelem, a vsz-es fekvés a fontos, egy használt, jóállapotú Venezia tökéletes. Aztán késobb lecserélni könyebbre. Esetleg venni egy kengurut/erszényt/kendot ha a párod sokat akar tömegközlekedni már az elején.
Előzmény: H_G (1262)
H_G 2007.06.14 13:21:44 © 1262
Hmm, és mennyit kérnél érte? (Bár ez a járdaszegély-dolog nem hangzik igazán jól és tkp. kicsit nehéz is 10 és féllel...)

Előzmény: kriszi (1259)
tasha 2007.06.14 11:53:28 © 1261
Bébé confort allegro, én imádom. 2 gyerekkel is jó, mert egyben van a tolókarja, egy kézzel is tudod tolni (nem tökéletesen, de jobban mint egy 2 karost) Használtan vettem babaszobán, hordjuk 1 éve mindenhova, utazunk vele, szuper kocsi. 1 dolog hiányzik róla, egy anya pohártartó, de ezt kibírom :D
Előzmény: Moka25 (1257)
Pelle381 2007.06.14 11:30:31 © 1260
Nálam fél napot volt most egy venezia kölcsönben, szóval tapasztalatom nincs túl sok vele, amit még nézegetek, az a pliko, de ilyet meg még boltban se toltam egyszer sem:-)))
Előzmény: Caitlin (1256)
kriszi 2007.06.14 10:26:40 © 1259
Lehajtható az alsó háló? Na megnézem, nekem egy használt van, ez fel se tűnt. Igaz, én eladnám, majdnem mindegy, mert bár az előző kölöknél ez volt a legjobb modell, most más kéne, ráfaragtam, ragaszkodtam hozzá (továbbra is jó kocsi, csak nekem perpill nem ideális).
Előzmény: Caitlin (1256)
Pelle381 2007.06.14 10:20:56 © 1258
:-)))) én lennék a legboldogabb, ha mondhatnám, jöhet a veni, de még vagy három év a kistesóig!:-) de nagyon köszi!!!!
Előzmény: Moka25 (1257)
Moka25 2007.06.13 23:57:06 © 1257
Szóljak, ha eladósorba kerül a Veneziánk??;)) A fiamnak most keresek helyette esernyőkocsit, meg még a jövőre tervezett tesót kiszolgálja és már Tiéd is lehet!;))
Engem az az egy idegesít benne, hogy a kerekeket csak párosával lehet fixálni. brrr.. mire összevadászom, hogy mindkettő egyenesben álljon, megőszülök. Járdára feltolásnál viszont rálépek a lábtartóra, frankón meg lehet vele emelni az elejét, bármelyik irányban is tolod éppen.

Na de komolyra, esernyőkocsival kapcsolatban akartam kérdezni Tőletek:
olyat keresek, aminek
- a kerekek átmérője nem (sokkal) kisebb 15 cm-nél (a Veneziának ennyi és ez már sajna eléggé határeset mifelénk)
- KÖNNYŰ
- van egy kis árnyékoló teteje
- esetleg van karfája is (vagy minek hívják azt, ami a ded előtt van)

Tudnátok mondani olyan típusokat, amik nagyjából megfelelnek a fenti szempontoknak? Fontossági sorrendben vannak...
Előzmény: Pelle381 (1255)
Caitlin 2007.06.13 23:23:18 © 1256
csak halkan jegyzem meg, h a pp venezianak a sulyelosztasa borzalmas. nem kell megforditanod a tolokart ahhoz, h ne tudj felmenni vele egy jardaszigetre :( bnomnek ilyen van, naponta egyutt setaltatunk, sokszor toltam. viszont! ami nagyon kenyelmes benne: az also bevasarlohalo szele lehajthato. ha a ded 180osra dontott helyzetben van meg akkor is be tudsz pakolni konnyen, mert lefele hajlik. nem szempont, csak kenyelmi adalek :)
Előzmény: Pelle381 (1255)
Pelle381 2007.06.13 22:46:36 © 1255

Én úgy voltam vele, hogy egy húszezres noname babakocsi is ugyanannyit tud, mint egy hatvanezres, és teljesen felesleges egy halom pénzt kiadni, de ez egy nagy tévedés.  Ez az én saját tapasztalatom, légyszi, úgy vegyétek, amit most mondok, jó?   Leírva persze mindkettőnél ugyanazok vannak a jellemzőknél, két irányba tolható kar meg minden, de nem ugyanaz.  

A konstrukció nagyon sokat számít, a márkás, jó kocsinkban meg sem érzem a közel 12 kilós gyereknek a súlyát, olyan szépen eloszlik, öröm vele járkálni ide-oda.  Úgy fel tudom kapni, hogy nem bizonytalan egyensúlyozással szenvedek a metró aluljáró lépcsőjén, mert szimplán jó az átfogás rajta.

Most ezek voltak a tapasztalataink:

- nem hittük volna, de nagyon sokat volt egyszerre használva az autósülés és a babakocsi, egyidejűleg.    Ez onnan jött, hogy sokszor mentem messzebb helyekre gyalog, majd visszafelé kocsival hoztak.    Ezért csak olyat veszünk legközelebb, ami travel systemre fel van készítve.   A mostani kocsink már ilyen, ez az ülés alját felhajtva két fémkart jelent, amit fel kell hajtani és rákattintani az autósülést.  Így nem tud kicsánkázni az autósülés a babakocsiból.       Sokszor kellett mennem taxival, gyerekkel, aki egy vasgyúró, és tíz méter után leszakadt a karom az autósüléssel billegve, egyszerűbb volt a kocsit is vinni, amit kikaptam, rá az autósülést, és be a hivatalba, vendégségbe, akárhova. 

- szép dolog a kétfelé fordítható tolókar, nekünk is volt, de minek, több hibája van, mint előnye.    Egyrészt, ha az autüsülésben ült a babók a kocsiban, eleve szemben volt velem a pici, mert csak így lehetett belerakni.    Ráadásul szép dolog, hogy az első kerekek bolygósak, de ha a kar át van fordítva, akkor a hátsók lesznek bolygósak, nem részletezem, mennyivel rosszabb így tolni.   Arról nem is beszélve, hogy az egyik irányban tolva a kart, szuperül fel tudtam menni padkákon, a másikon meg - biztos a más súlyeloszlás miatt a vázon - viszont nem tudtam a kart lenyomva megemelni a kocsi elejét, elég kínos volt fordulgatni, pörögni a zebra vége előtt...   

-Aztán jött a napfény, gondoltam, milyen jó, majd hol erre, hol arra fogom fordítani a kocsit, hogy ne süssön a gyerek szemébe a nap... csakhogy ha az ember a városban jár kel, ez úgy néz ki, hogy egy sarkon erre, utca végén megint, itt lefordul, ott is, szóval nagyon macera, a végén inkább függönyt tettem a kupola szélére.  Ezért csak olyan babakocsit fogunk venni legközelebb, aminek a kupolája tökig ledönthető, mindkét irányban. (mint egy csigaház:-)   Most ilyen van, és szuper!  napernyőt sem kell venni.  Ha betűz a nap, csak eléhajtom a babának egy kicsit.  Nyári tetővé alakítható.

- kupolaablak: ha ez sima átlátszó ablak a tetőn, az nem jó, mert pont az arcába fog tűzni a nap, ezért le kell fedni, így viszont nem látod a babád fejét, miközben tolod, ha menetirányba van fordítva.      Ezért olyan tetőablak a jó, amely fényszűrős anyagból van, tehát te belátsz, a babónak meg nem megy be a nagy fényáradat. ezek többnyire halványbarnák, halványszürkék. 

- pici babánál fontos, hogy védett legyen a fekvőhelye, tehát a körbeperem biztosított legyen.   Ez némely babakocsinál a lábrésznél levehető.

- fontos a téliesíthető jellemző.   A lábzsák és a bundazsák más a bélés szempontjából.  Nekünk lábzsák volt és egy  jó bélelt anorák a gyereken. 

- esővédő: ennél az a bevett gyakorlat, hogy akármilyen drága kocsihoz is simán a noname kétezer forintos szinte mindenre kompatibilis esővédőt veszik meg, úgyhogy ehhez felesleges  a 7-10 e ft-os felszerelést megvenni szerintem:-) 

- könnyed mozgás:  nem figyeltem eléggé, amikor azt tanácsolták, hogy az a jó babakocsi, amelyet ha egy kézzel tolsz, akkor is egyenesen, erőlködés nélkül megy.   Azt hittem, ez nem fontos, mert mégis mi lenne a másik kezemmel? Nos, ez egy nagy tévedés.   Nagyon sokszor kell egy kézzel tolnom a kocsit.  Pl. egyik kézzel liftajtó nyit, másikkal kocsi benavigál.  ugyanez minden épület ajtajával.  plusz, számtalanszor van az ember másik kezében innivaló, telefon, pénztárca, szatyor (hiszen sokszor a bevásárlóháló is megtelik:-), aztán bkv-n, egyik kézzel kapaszkodsz, másikkal kocsit tartasz stb, nem is beszélve az olyan babókról, mint az enyém, aki szeret kijönni a karomra, és úgy kell vele sétálni, másik kézzel tolni a kocsit.     Szóval, ha babakocsit néztek, súlyt bele (mondjuk egy hátizsákot) és egykézzel előre-hátra próba:-))    Az első kocsink rögtön az árokba ment, ha egy kézzel próbáltam tolni

- méret összecsukva:  nekünk egy c3 kocsink van, ennek a csomagtartójába beraktuk vásárláskor az összes kocsit.   Az első kocsink ebbe belefért, de mondjuk a tesómék suzuki swiftjébe már nem.      Az újszülöttkocsink az egész csomagtartót elfoglalta, a 2. kocsi már csak egy részét, pedig nagyságra ugyanakkora....megint a karosszériatéma.    Két fogókaros tolókarú babakocsi nem is fér be, mert azok hosszúak összehajtva, tehát mi mindig is a lapracsukhatót néztük.

- súly: max 10 kiló újszülöttkocsinál, ennél több már sok, főleg, hogy én kicsi vagyok

- kerekek: csakis bolygósítható, ha lehet, nem kemény műanyag, hanem valami habosított műanyag vagy felfújható

- váz: teleszkópos rugózás   Annyira gányak Pesten az utak, annyi bucka és repedés van, hogyha lehet, az ember szeretné, hogy a gyerek ne pattogjon, rázkódjon a kocsiban, ha lehet:-)))

- aminek hasznát vesszük, és jó, hogy van: cumisüvegtartó, tálca, állítható magasságú tolókar (apuka sokszor magasabb, és mint tudjuk, ők is nagyon szeretik tolni a csemetéket), ha van kisebb tesó, tesófellépő, ja és a két pöcök, amire a pelustáskát fel lehet akasztani (ez a korábbi kocsinkon nem volt), az is tetszik, hogy a mostani össezcsukva támasztás nélkül stabil áll

- naaaagy bevásárlóháló (előny, ha az alja nincs közel a földhöz, különben a lépcsők, buckák legyalulják hamar)

- az a tapasztalatom,  hogy a legjobb mozgása a sportbabakocsiknak van

én peg perego mániás vagyok, szóval ha most vennék újszülött kocsit, akkor tutira egy pp veneziát vennék, akár használtan is, ezek nagyon jól tartják az értéküket, nem lehet elnyúzni őket hiphop....és nagyon szépek:-))))))))))

Itt ülőhelyzetben van, lehajtot lábtartóval, de egy ilyen képen talán látszik fektetve:

Előzmény: H_G (1250)
Gabiiiiii 2007.06.13 21:17:29 © 1254
meg azt is kalkulald bene,hogy esetleg egy bevasarlas utan szegeny asszonykanak nem csak a kocsit es a gyereket kell felcipelni,hanem mondjuk 3 kilo krumplit es 3 liter tejet is.....Legalabbis en ezt csinaltam minden nap,csak egy regi berhaz masodik emeletere......Amig babakocsis volt a gyerek,az en laban csipotol terdig egy mero veralafutas volt,mert azzal tamasztottam a lepcson a kocsit,a bevasarlast meg hatizsakban hoztam fel...Nagyon fontos,hogy az a kocsi viszonylag konnyu legyen...
Előzmény: H_G (1252)
ekatlan 2007.06.13 20:59:31 © 1253

tényleg soknak tűnik.

de én nem emelgetem, nem buszozok, az autóba meg üresen teszem be, azt valahogy kibírom, ha épp nincs velem valami erős ember.

Előzmény: H_G (1248)
H_G 2007.06.13 20:52:33 © 1252
Tolva még OK :) fölemelve nem. Emeleten lakunk, pontosabban magasföldszinten, mindenesetre lépcsőt kell mászni.
Előzmény: tasha (1251)
tasha 2007.06.13 20:37:23 © 1251
mondjuk a 15 kilóst tolva mozgatni? :) Jó az ilyen nagy kocsi annak, aki olyan helyen lakik, hogy nincs tömegközlekedés, csak pl rossz utak.

8 kiló alatti, már csecsemonek is jó babakocsi nagyon kevés van. Ha találsz, nézd meg, hogy stabil legyen, elég hosszú a lábrésze. A nagyon esernyosöket nem annyira egyszeru téliesíteni sem. (ha ez számít) Én nagyon keveset ismerek, aki 1 kocsival megoldotta a gyerek szállítását 2-3 éves korig, egyszeruen nincs mindenre jó kocsi. Vagy kompromisszum (könnyu, de nem döntheto vsz-be, nem téliesítheto, vagy nehezebb de kenyelmesebb, jobban tolható, stb) vagy 2-3 kocsi a megoldás.
H_G 2007.06.13 20:09:42 © 1250
"A kistesónál teljesen más szempontok alapján fogunk babakocsit venni (újszülött kocsit)"

Ezt tudnád részletezni?

"Teljesen igazad van, hogy gáz, milyen súlya van egy rakás kocsinak!"

Már arra is gondoltunk kínunkban, h. autós hordozó + váz rendszerrel oldjuk meg az egész problémát (BébéComfort Citi pl. biztatónak tűnik, az ára alapján nagyon gagyi már nem lehet), de abban meg nyilván nem lehet hosszasabban aludni, csak az A-ból B-be jutáshoz lenne elég...
Előzmény: Pelle381 (1249)
Pelle381 2007.06.13 19:59:56 © 1249

A Neonato Piuma egy szuper könnyedén mozgó kocsi, mi azért húztuk ki a listáról, mert a 7hós fiúnkat beleültettük egymás után néhány, különböző márkájú kocsiba, és ennek a popsi, láb alá eső része elég rövid volt.    Enyémgyerek 9 hós, és minden nap alszik 1-2 órát a kocsiban, így ezt nem találtuk elég kényelmesnek.   Egyik ismerősömnek viszont ilyen van, és nagyon imádják!

Teljesen igazad van, hogy gáz, milyen súlya van egy rakás kocsinak!  Én ötvenkilós vagyok, de volt olyan babakocsi a boltban, amit az egyébként magas, erős férjem se emelt meg egykönnyen, mert a fogás sem kényelmes rajta:-)  A kistesónál teljesen más szempontok alapján fogunk babakocsit venni (újszülött kocsit), ezt csak kitapasztalva lehet megtanulni.  

Nézd még meg a peg peregokat, az aria, az x-lite nagyon jó sportbabakocsik, a pliko is, kb. egy árkategória a piumával.

H_G 2007.06.13 18:46:09 © 1248
Ez jó lehet szerintetek?

Elméletben egyszer már jól rábeszéltetek a Simbaba Corradóra, de a Bababörzén megemelgettünk egy sor kocsit, és rájöttünk, hogy még a 8 kiló is elég sok (pláne bevásárlókosár nélkül). Azt pedig végképp nem értjük, hogy képzelik a mozgatását a 15-20 kiló közötti kocsik gyártói! (Pedig az átlagnál jobb erőben hittük magunkat...) Nem abszurd, hogy egy babakocsi többet nyomjon üresen, mint egy jóval vastagabb csövekből álló és nagyobb ütéseknek kitett mountainbike?

ekatlan 2007.05.22 18:52:49 © 1247

BP: megnézted?

majd lefotózom neked, hogy mire gondolok, de a babakocsi és én jelenleg külön helyzen tartózkodunk. :)

Előzmény: Babapiskóta (1241)
BCS 2007.05.14 22:27:08 © 1246
megvan, megvan. thx!
Előzmény: Caitlin (1245)
Caitlin 2007.05.14 20:16:54 © 1245
:( moc mellett kiskrumpli megvan meg? :) azert majd neked is kuldok mailt ha szervezem... hatha alapon....
Előzmény: BCS (1244)
BCS 2007.05.14 10:04:11 © 1244
köszi a válaszokat ... hétvégén pánikszerűen megvettünk egy CarreraPro+mózes+hordozó kombinációt... a boltban még1x szembesültünk, hogy a mátrix milyen nehéz, ill. hogy milyen pici...
Lehetséges, hogy végül a mátrix-os megoldás is elég lenne, de ha kiadok érte egy csomó zsét, pár hónap múlva ne kelljen eladnom, hogyha nincs szerencsém ....
--
bcs

/off
Cat,
jó lenne elmenni a trófeába,de sanszom sincs ... motoron sem ültem három hete :)
Ammandina 2007.05.14 09:29:06 © 1243
Ige, mi is lift nélküli társasház 3. emeletén lakunk. Váz lent marad, mózesben gyerek fel. NAgyon megkönnyíti az életet. Kertes házban, nyári gyerekkel lehet, hogy nem kell.
Előzmény: cattail (1242)
cattail 2007.05.11 17:44:22 © 1242
Én vagyok az egyik :) ...már azok közül, akik hasznát veszik a mózesnek.

Lift nélküli társasházban lakunk a tetőtérben, a babakocsit meg lent tartjuk a garázsban. Ezért eleve ilyen kocsit kerestünk, aminek van mózeskosara, mert így remekül tudtam cipelni a kölköt, nem lent kellett bebugyolálni, és kézben húzkodni újszülöttként télvíz idején. Nem utolsó sorban jó meleg volt a mózesben, a babakocsi lábzsákját egyszer sem használtam.
Most már nem alszik végig séta közben, szeret nézelődni, és szinte ki is nőtte a mózest, így tulajdonképpen amúgy is csak addig lehet kihasználni, ameddig a gyártó javasolja.
Mondjuk, ha nem téli a bébi, lehet, hogy én is máshogy gondolkodtam volna :)
Előzmény: Caitlin (1235)
Babapiskóta 2007.05.11 13:58:17 © 1241

Mivel nekünk nem cross van, ezért ez nem rugózik :-))) vagy lehet hogy másért nem, mindenesetre nem rugózik az tuti. Vagy nem működik...

Szerintem nálunk nem ráncos a karfánál, de majd megnézem, csak most éppen Márk szunyókál benne immár 3 órája... :-)

Előzmény: ekatlan (1240)
ekatlan 2007.05.11 12:53:13 © 1240

köszi, értem amit mondasz. a lábzsáknál megvan a két lyuk, az rendben is van. csak amit a karfára kell húzni, az egy kicsit ráncos rajta, mintha nem oda tartozna. de aztán valszeg odajön, mert máshová nem illik.

a szunyogháló nem minden tipushoz jár, szerintem ehhez sem járt volna, mert nincs meg a zipzár másik fele.

a rugózás állítása mennyire egyszerű?

Előzmény: Babapiskóta (1239)
Babapiskóta 2007.05.11 12:10:51 © 1239

Ekatlan,

Nekünk nem cross van, és nincs szúnyoghálónk...

Lábvédőnk van, de hogy az olyan-e mint a tiétek, azt nem tudom...

Azt ha vízszintesre hagyod a lábrészét, és felteszed a védőt amivel mózeskosár félét tudsz csinálni, akkor egyszerűen rá kell húzni az egészre. A trükk annyi, hogy a karfát fel kell nyitni, felhúzni a zsákot, és utána visszacsukni, mert a zsákon pont van két lyuk, ahol a karfa be tud kattanni a helyére.

Aztán ezen a védőn vannak zipzárak, azokat kihúzod, és úgy tudod belerakni a gyerkőcöt.

Ha nagyon nem érthető, akkor lehet hogy nektek nem ilyen a konstrukció, vagy küldök képeket, vagy te küld el hogy mi az amivel nem tudsz mit kezdeni :-)

Előzmény: ekatlan (1233)
Caitlin 2007.05.11 09:49:18 © 1238
igen, en meg itthon, abr mar palyazom vissza lassan a mokuskerekbe.... igen en is elegge eltuntem, de hianyoznak a regi szep idok... :( kene megint trofeaba menni. szoljak ha lesz?
Előzmény: BCS (1236)
Ammandina 2007.05.11 09:47:50 © 1237

Szia, a mózest mi 5 hós koráig használtuk. Azért kellett abbahagyni, mert elkezdett turbó módon forogni a mózesben is és feltem, hogy kiesik. Addig viszemt nagyon jó szolgálatot tett, rengeteget aludt ebnne a gyerek (napközben szinte csak abban). Most októberrre várjuk a másodikat, neki is lesz mózese, már azért is, mert télen sokkal jobban melegen tart, mint ha nem lenne.

A hordozót 11 hós koráig használtuk. Nekem nagyon nagy segítség volt, hogy a hordozót csak rákattintottam a vázra és toltam, nem kellett cipelni. 6 hós korától gyerek + hordozó már elég nehéz.

Nekünk bevált, de mint tudjuk izlések és pofonok különbözők.

Előzmény: BCS (1234)
BCS 2007.05.10 22:36:15 © 1236
kiszerettem a topicból ... a társaságból kikoptak azok, akiket jobban ismertem/kedveltem.
még nincs meg a baba, csak előkészítési fázisban vagyunk ... 34 hetes lesz pénteken. és kisfiú ...

Még otthon vagy a babával, ugye?
Előzmény: Caitlin (1235)
Caitlin 2007.05.10 22:24:39 © 1235
SZIA!!!!!!!!!! nagyon eltuntel.... gratu a kolokhoz. fiu/lany? meg ugy egyebkent - mi van veletek... . szerintem nem erdemes mozest venni, en konkretan semmi hasznat nem latom, de sokan igen. sozval lehet, h bennem vn a hiba :)
Előzmény: BCS (1234)
BCS 2007.05.10 22:18:10 © 1234
Adj'Isten,
babakocsi vásárlás előtt állunk, és tanácsot szeretnék kérni azoktól, akiknek van tapasztalata a Jané mátrix rendszerével: azon rágjuk magunkat, hogy lehetséges, hogy a gyerek hamarabb növi ki a helyet mózeskosár-módban, mint ahogy ülni tudna/akarna.
Ahogy mértük (a boltban tudományosan centivel :) kb 60, 65 cm az a hossz ami még elfér benne, ill. mózeskorárként használva 10Kg-ig használható (elvileg, ez a gyári adat)
... mert ha hamarabb kinőné, akkor lehet, inkább érdemesebb lenne a mózeskosár+hordozó+sportkocsi kombóban gondolkodni ....

Szóval a kérdés: a mátrixos rendszert meddig tudtátok használni a babával mózeskosárként ill. hordozó funkcióban?
--
köszi,
bcs da leendő családapa
ekatlan 2007.05.08 20:41:07 © 1233

én is így gondoltam, hogy jó lesz nekünk is, de

sikerült aukción egy vadi új (na jó nem vadi, mert 6 hónapja vették, de nem használták) bergon cross babakocsit venni 15ezerért. abszolút jó üzlet :))))

ezzel kapcsoltban kérdezném, akinek ez van, pl BP, hogy nincs egy elektronikus használati útmutatód? idióta kérés, de nem tudom, hogy hogyan lehet a rugózást állítani, hová kell cipzárolni a szunyoghálót, van hozzá valami fejvédő vagy lábvédő szerű, amit nem tudok hová tenni...

Előzmény: Caitlin (1216)
VKOrsi 2007.04.25 14:27:26 © 1232
nekünk olyan van, ami 2 rétegű, van egy vékonyabb külső rétege és kivehető-betehető nagyon meleg belső.
ennek analógiájára szerintem teljesen jó, ha van 1 vékony, és ha nagyon hideg van, akkor egy takarót teszel pluszban alá, télen még kicsi lesz a gyerek lerúgni nem fogja, 1 évesnek meg szerintem a bárászőrös már felesleges.
Előzmény: Újonc Leonos (1228)
Újonc Leonos 2007.04.25 13:30:59 © 1231
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Előzmény: Ammandina (1230)
Ammandina 2007.04.25 13:14:19 © 1230
Igen, vannak vékonyabbak is, az én fiam mindíg lerúgta magáról a takarót, már pár hetes korában is, úgyhogy volt vékonyabb és vastagabb zsákunk. Ha jól emékszem a kikában vettük, ott elég nagy a választék. (És hálózsákban alszik mind a mai napig. Szerintem iskolás korában varrathatok majd neki)
Törölt nick 2007.04.25 12:26:07 © 1229

lehet kapni vékonyabbakat is, hatalmas a választék, én azért szerettem a bundazsákot, mert nem tudja lerúgni magáról, ugyanezért alszanak, még a 3 éves is, hálózsákban

Újonc Leonos 2007.04.25 12:12:29 © 1228
És ha megint enyhe lesz a tél, akkor ajánlott esetleg valami más anyagú bundazsák a mózeskosárba? Pl. polár, poliészter stb.
Előzmény: Ammandina (1222)
Ammandina 2007.04.25 10:44:54 © 1227
Ausztriába. De a viccet félretéve idén nem is kellett bárányszőrös bundazsák. Túl meleg volt hozzá.
Előzmény: Törölt nick (1226)
Törölt nick 2007.04.25 10:24:30 © 1226

és hol találtál idén havat? :DDD

Előzmény: Ammandina (1224)
Törölt nick 2007.04.25 10:23:53 © 1225
én nem mertem kockáztatni, a mienket kölcsönbe kaptuk és újonnan volt vagy 30 ezer Ft
Előzmény: Ammandina (1224)
Ammandina 2007.04.25 09:47:06 © 1224
Én betettem a mosógépbe kímélő programba speciális mosószerrel. (Azt a Brtednonban vettem) Semmi baja sem lett, a lényeg, hogy nem szabad rátenni a radiátorra utána, hanem kifektetve megszárítani. Télen ki kell tenni a hóesésbe és utána jól kirázni, száritás ugyanúgy, mint az előbbiben.
Előzmény: Törölt nick (1223)
Törölt nick 2007.04.25 09:43:35 © 1223

igen, használható, de arra figyelj, hogy a kocsi öve átbujtatható legyen rajta, a mienk nem bújtatható át! igaz, ez csak nagyobb babánál fontos, ha még pár hós lesz csak, akkor nem lényeges

nagyon klassz volt, irtó meleg és puha és kényelmes a babának, jókat aludt benne, mi a mózesbe is beletettük

még egy dolog gáz ezzel, hogy nagyon nagyon drága a tisztíttatása!

Előzmény: Újonc Leonos (1221)
Ammandina 2007.04.25 09:32:37 © 1222
Mózesben, sportrészben egyaránt használható. Szerintem nagyon jó, de ne vegyetek előre, mert elég drága (A Kikában azért olcsóbb, mint a Brendonban) és megüt titeket a guta, ha a 2007/2008-as tél is olyan lesz, mint a 2006/2007 -es volt.
Előzmény: Újonc Leonos (1221)
Újonc Leonos 2007.04.24 21:39:10 © 1221

A bárányszőrös bundazsák nekem is tetszett. Láttunk egyet a Brendonban.

Ha hideg lesz a tél, bele lehet rakni a mózeskosárba vagy inkább csak akkor használható, ha már a sportrészben ül a baba?

Előzmény: Ammandina (1220)
Ammandina 2007.04.24 15:35:39 © 1220
Újonc, a bundazsák attól függ, hogy milyan hideg lesz a tél. 2004-ben mi bárányszőrös bundazsákot hazsnáltunk, mert hideg volt és sokat esett a hó. Az idén tavasszal úgy adta vissza az egyik barátnőm, hogy 1x sem volt benne a gyereke, mert ugye idén nem is volt tél.
Előzmény: Újonc Leonos (1215)
VKOrsi 2007.04.24 15:00:59 © 1219
szia,
szerintem inkább a hordozó, mint a mózeskosárt.
A beköthető mózesek biztonsági minősítése elég silány, akármelyik márkát nézzük is. (pl. adac tesztek)

a mózesbe elég a jó meleg pléd szerintem, a lábzsákot én nagyon szeretem és sokat is használtuk. Jobb, mint a pléd, mert nem tud lecsúszni, mindig körbefogja gyerek lábát.
a legtöbb kocsihoz jók a nem sajátmárkás lábzsákok is, ha megvan a kocsi szerintem nézzetek azzal körbe.
Ammandina 2007.04.24 12:07:59 © 1218
Ha valaki PP Venezia felé kacsingat, a Vaterán mostr árulnak egyet 28000 ft-os kikiáltái árért. (Természetesen használt)
Caitlin 2007.04.24 12:06:37 © 1217
en soha nem hasznaltam labzsakot, eleg egy pokroc/pled.
Caitlin 2007.04.24 12:04:23 © 1216
szia! :) bnomnek van olyan, most a masodikkal is az lesz hasznalatban. o nem talalt benne kifogast. en is tologattam a kolket benne. rugozas jo, uttartas, hezagatkeles - jo. nekem a tolokar magassaga volt gaz, de ez neked nem lesz problema :) meg a sulypontja, ha at van forditva a tolokar. de ez tenyleg egyeni megszokas kerdese. szoval szerinte ez az egyik legjobb babakocsi, meri ajanlani mindenkinek! :)
.
Előzmény: ekatlan (1199)
Újonc Leonos 2007.04.24 11:49:28 © 1215
Szia!
Végül a feleségem úgy döntött, hogy muszáj teljesülnie annak a szempontnak is, hogy beleférjen a Daewo Matizának a csomagtartójába. Ezért kénytelenek voltunk venni egy nagyon drága babakocsit: Jané Carrera Pro 2007 + Coche mózeskosárral. Mert csak ezzel teljesült ez a szempont.
Ez egy olyan esernyőkocsi, amelynek egyben van a tolókarja, de a tolókar közepén van műanyag-csapágyszerű csukló, ami összecsukásnál elhajlik, így esernyőre csukható az egész. 36*39*91cm Épphogy becuppan:) Kipróbáltuk.
A váz sportrésszel együtt belefér a kis kocsi csomagtartójába. A kerei 19,5 cm-esek, teleszkópos rugózás mértéke állítható, váz sporrésszel 8,5 kg, levehető mosható huzat, bolygosítható és fékezhetó duplakerekek. Szóval minden amit szerettünk volna OKÉ, csak a tolókar nem átállítható, de az esernyőkocsiknál nem megoldható. Tehát dönteni kellett, vagy befér a Matizba vagy átállítható tolókar. A kettő együtt nem működik egy babakocsinál sem. Ahogy írtam mi az első mellett döntöttünk.
3 féle dolog közül lehetett még választani, amelyek könnyen egy kézzel belepattinthatóak: 1) Coche mózeskosár (ami egy normál merevfalú mózeskosár fokozatmentesen emelhető hátoldallal, ez is beköthető a kocsi hátsóülésére, de csak keresztben, és állítólag nem olyan biztonságos, mint egy hordozós autós ülés)
2.) Mátrix hordozó (ami egyszerre lehet mózes és autós biztonsági ülés).
3.) Rebel hordozó (egy hordozó-autóülés)

Mi az elsőt választottuk, mert a másik kettőben nagyon szűknek találtuk a helyet, és mert már van úgy is egy Concord autósülés-hordozónk. Így a baba majd hátul utazik a Concordban, a nejem az anyósülésre üresen bedobja a mózeskosarat, csomagtartóba a vázrészt és máris mehetnek le a nagyszülökhöz babakocsistul viszonylag biztonságosan. Persze mondom, a mózes is beköthető hátra és akkor ráadásul vízszintesen feküdhet, csak nem tudom ez mennyire biztonságos??? Erről nincs pontos információm sajnos:(((

A másik gondunk a bundazsák kérdése. Kell-e a mózeskosárhoz még bundazsák is télen? Tudnátok ebben segíteni?

Illetve, hogy majd ha nagyobb lesz a baba a sportrészhez rendeljünk-e drága Jané lábzsákot, vagy tudtok-e ajánlani, valami jófajta univerzális lábzsákot.
Előre is köszönjük.
Előzmény: Ammandina (1214)
Ammandina 2007.04.24 11:17:19 © 1214
Végül is melyik márka/típus mellett döntöttetek?
Előzmény: Újonc Leonos (1213)
Újonc Leonos 2007.04.24 08:10:01 © 1213
Amúgy a Corrado (vagy annak eredetije a PP Pramette) tényleg jó választás. Mi is azt vettük volna, ha befért volna a feleségem kis kocsijába. Dehát a Matiz csomagtartójába gyakorlatilag egyetlen újszülöttkortól használható babakocsi fér be... egy jóval drágább árkategóriájú, de még így olcsóbb volt, mint autót cserélni a babakocsihoz:))))
Előzmény: sysco (1211)
Újonc Leonos 2007.04.24 08:07:02 © 1212
Nem kell szólni, csak szélcsendben kell sétálni:)))
Előzmény: sysco (1211)
sysco 2007.04.23 15:59:27 © 1211

ja, meg szóljon a szélnek, hogy ne arról fújjon:-))))

Előzmény: Újonc Leonos (1208)
sysco 2007.04.23 15:58:49 © 1210
szerintem Te nagyon jól vetted azt a corradot.
Előzmény: exminiemberke (1207)
sysco 2007.04.23 15:58:02 © 1209

Szerintem fontos bizonyos helyzetekben az átfordíthatóság. Az említett kiflinél pl. feltétlenül.

A nagyobbik anno, a sportkocsi résznél mindig felém volt, mert az még olyan volt, hogy magát az ülést kellett volna fordítani. És nem lett semmi rendellenessége tőle:-)))

Ha jól belegondolok, lehet, hogy innen van ez a fixa ideám;-)

Előzmény: exminiemberke (1206)
Újonc Leonos 2007.04.23 15:57:04 © 1208
Akkor egyszerű a megoldás!
Ha nem átfordítható a tolókar, ne adj neki kiflit, amíg hátulról tolod:)))))

Előzmény: exminiemberke (1206)
exminiemberke 2007.04.23 15:02:19 © 1207
Én így, hogy 1 hónapos a lányom se adnék érte 70-et.... :)))
Előzmény: sysco (1205)
exminiemberke 2007.04.23 14:59:09 © 1206
Eddig én is ilyen "önző" voltam, hogy igenis nézzen felém az a gyerek, még akkor is amikor már ül.... :D Dehát engem lát eleget. Anyám mondta mindig, hogy azért jó ha szemben van, mert ha kiflit eszik és félrenyel akkor látod, és így nem fullad meg........:))
Előzmény: sysco (1202)
sysco 2007.04.23 14:23:26 © 1205

Szerintem is jó, de 70-et nem adok érte így, hogy már 7hónapos a lányom. Hamarabb kellett volna venni, már újszülött kortól,  vagy már magam sem tudom...

Előzmény: Újonc Leonos (1204)
Újonc Leonos 2007.04.23 13:51:06 © 1204
Szerintem a Venezia jó választás. És most akciós a Brendonban még azt hiszem a héten (70e).
A legkisebbre csukható a lapracsukhatók közül.
Előzmény: sysco (1202)
Újonc Leonos 2007.04.23 13:48:54 © 1203
Sajnos ezt nem tudom. Mi végül nem ezt vettük, mert nem fért volna be a feleségem kocsijába.
Előzmény: sysco (1201)
sysco 2007.04.23 11:55:34 © 1202

:-))

Egyébként mindenhol és mindenki azt mondja, hogy egy ülni tudó baba már csak előre szeret nézni, anyukát nem kell látnia. Én meg vagyok az az őrült anya, aki viszont látni akarja gyermekét:-)

A Venezia túl van misztifikálva a párom szerint. Nem tudom, a húgomnak van, de ő újonnan vette, és a gyerek is kéthónapos még csak. Ülős tapasztalata még nincs.

Talán 40e nem olyan sok, ha úgy nézzük, de ki tudja, hogy milyen az a kocsi, mennyire használták le. Tiszta lutri. Szóval agyalok rendesen.

Előzmény: exminiemberke (1196)
sysco 2007.04.23 11:49:34 © 1201

Köszi! Azt tudod, hogy a mózes milyen lábzsákként használva? Azt írják, hogy merevítés nélkül lábzsák lesz belőle. A mózest már ugy túlhaladtuk.

A kicsire csukhatóság az annyiban nem szempont, hogy hétköznaponként ált. gyalog vagyunk, no BKV, de azért beférjen egy csomagtartóba. Van sima esernyőskocsink, azt lassan már használni fogom nála, rövidebb autós túráknál.

Előzmény: Újonc Leonos (1198)
exminiemberke 2007.04.23 09:22:39 © 1200
Ja... :) Nem, vidéki vagyok, egy helyi bababoltban!
Előzmény: Újonc Leonos (1197)
ekatlan 2007.04.23 09:17:03 © 1199

van tapasztalatok a Retrus Ruby babakocsiról?

a brendonban néztem ki, újszülött kortól ajánlott, és ez a legolcsóbb kategória 28ezer. elgé nagy a kereke, nem tudom, hogy rugózásra milyen.

használt vki ilyet?

Újonc Leonos 2007.04.22 20:46:43 © 1198

Ha nem számít neked aza a szempont, hogy kicsire lehessen csukni, akkor ezt:

http://www.poppet.hu/catalog2/catalog/index.php?cPath=357_361_228_244

Előzmény: sysco (1195)
Újonc Leonos 2007.04.22 20:37:43 © 1197
Előzmény: exminiemberke (1194)
exminiemberke 2007.04.22 20:10:35 © 1196
Jól tudod...tényleg így műkszik, így már értem.
Veneziát szerettem volna én is...de szerintem nagyon sok, még akkor is ha ez elején megveszed, de hogy őszinte legyek, használtan eddig 40E volt a legolcsóbb...
Előzmény: sysco (1195)
sysco 2007.04.21 23:04:52 © 1195

Bocsi, lehet nem fogalmaztam világosan.

Ha jól tudom, a teljesen fekvőnél előttem van a gyerek, de ilyenkor ez csak teljesen fekvő. Aztán, ha átfordítom a kupolát, akkor lesz egy ülős sportkocsi, ami persze fektethető is. Szerintem erre gondolsz.

Én meg arra, hogy mivel a gyerekem már 7hós, ezért már inkább üldögélne időnként, sőt egyre jobban. A csak fekvős oldalát nem használnám már, mert nekem az kell, hogy ülőből állíthassam fekvőre, ill. vissza.

Igaz, így is kihasználhatnám a csak ülős részét, de az meg csak úgy lehet, ha a gyerek háta mögött vagyok. Mivel lányom sajtkukac, mindenből (szó szerint mindenből) ki akar mászni, így jobb, ha tudom úgy is tolni, hogy velem szemben van. Meg pl. jobban is szeretem, ha alszik, akkor rálássak. Meg szél, tűző nap esetén sem hátrány, ha zsonglőrködhetek a tolókarral:-))

Szóval nekem ezért nem jó, de ha szülés előtt állnék, akkor megvenném, nagyon tetszett. Akkor mind2 oldalát legalább ki tudnám használni.

Lányomnak meg a fentiek szerinti kocsit hajtom, legjobb lenne a Venezia, de az meg baromi drága újonnan, ill. már újszülött kortól kellett volna venni, most már sokallanám érte azt az összeget újonnan.

Akkor meg is ragadnám a pillanatot: a fentiek alapján melyik kocsit ajánlanátok?

Előzmény: exminiemberke (1194)
exminiemberke 2007.04.21 17:16:26 © 1194
Dehát tudja! Csak nem veled szemben! Mert teljesen vízszintesre megy akkor is, csak akkor te mögötte vagy!

Mi az a Brumimaci?
Előzmény: sysco (1192)
Újonc Leonos 2007.04.21 16:33:13 © 1193

Hol vetted? Csak nem a Brumimaciban?

Előzmény: exminiemberke (1187)
sysco 2007.04.20 22:09:28 © 1192
Exmini, az nagyon tuti kocsi! Teljesen a PP Pramette koppintása. Engem csak az tart vissza, hogy a fektetős részét már nemigen tudnám kihasználni, lévén gyermekem 7hós. Ha tudná a fekvő-ülőt egy oldalról már 2 hete itt állna az előszobánkban.
Előzmény: exminiemberke (1187)
sysco 2007.04.20 22:07:22 © 1191

Húú, engem is érdekelne, ha rászánod magadat az eladásra. Emilem: somagreta@gmail.com

Légyszíves írj, mert nem biztos, hogy erre járok éppen.

Köszönöm.

Előzmény: Eleon_ (1189)
kriszi 2007.04.20 22:04:08 © 1190
Persze, semmi gond. Én is keresgélek közben.
Előzmény: Eleon_ (1189)
Eleon_ 2007.04.20 21:42:52 © 1189
Orulok, hogy sikerult kocsit talalni.

Kriszi, meg nem tudtam eldonteni, hogy eladom-e a Veneziat.
Előzmény: exminiemberke (1185)
kriszi 2007.04.20 21:10:46 © 1188
Ha exminit nem, engem érdelne. A venezia maradt fenn a szűrőn perpill.
Előzmény: Eleon_ (1182)
exminiemberke 2007.04.20 20:55:58 © 1187
Corrado
Előzmény: H_G (1186)
H_G 2007.04.20 18:25:27 © 1186
Ez melyik modell? (És hol vannak itt árak?)
Előzmény: exminiemberke (1185)
exminiemberke 2007.04.20 18:03:23 © 1185
Jelentem megvettem a symbaba kocsit! Nagyon jó, 8 kg, lehet benne fektetni - vízszintes teljesen - a babát, így szemben van veled, majd amikor sportkocsi lesz, akkor már kifele nézeget, csak a kupolát kell majd átcipzározni! Szóval az én igényeimnek tökéletesen megfelel, és 40E pénz volt! Ja, és befér a Twingo hátuljába, úgyis, hogy a hátsó ülés teljesen hátra van tolva!!!
Azért köszi mindenkinek a segítséget és a tanácsokat!!!
Előzmény: Eleon_ (1182)
pineapple 2007.04.20 12:32:51 © 1184

sziasztok,

elso babankat varjuk. raadasul szuk 3 honap mulva meg is erkezik :) eljott hat az ideje a babakocsi vasarlasnak. azonban minel tobbet kerdezoskodok + nezelodok boltokban es a neten, annal tanacstalanabb leszek. itt is beleolvasgattam, es a kerdeseim szama csak nott :(

tenyleg nem fekszenek a babusok 6 honapig vizszintesen. de azert csak kell a mozesresz a kocsihoz, nem? a haromkeresek valoban annyira nehezkesek a varosban...? erdemes-e hasznaltan venni? S.O.S.

erdemes-e Ausztriaban venni? vagy esetleg rendelni Nemetorszagbol? Angliabol?

masszivat szeretnek, ami kitart akar a tervezett 3 gyerkochoz (de legalabb kettohoz - vagy ez tul idealista?!), de azert ne legyen tul sulyos... (igenyek :), es nem szeretnek 100enel sokkal tobbet kolteni. 

BARMILYEN gondolatnak, otletnek, segitsegnem nagyon orulok...

Orok hala,

ananasz

exminiemberke 2007.04.19 10:21:03 © 1183
Caitlin, köszi! Férjemet elküldtem megnézegetni a symbaba-kocsit...

Eleon, kb. mikor döntöd el? Várjak? :)

Köszi
Exmini
Előzmény: Caitlin (1181)
Eleon_ 2007.04.19 08:54:16 © 1182
Meg nem dontottem el. Ha elado lesz, majd szolok itt, jo?

Orsinak es Caitlinnak koszi a valaszokat!
Előzmény: exminiemberke (1180)
Caitlin 2007.04.18 23:31:01 © 1181
menj be egy boltba es probald ki mindet! szerintem figyelj olyanokra is oda, h ha vmit leteszel utakadalykent akkor atmegy/kibukik, hogy fekezheto, hogyan lehet kanyarodni, hol a sulypontja....
.
veneziara korulnezek...
Előzmény: exminiemberke (1179)
exminiemberke 2007.04.18 19:25:21 © 1180
Szia,
Esetleg a te Veneziád nem eladó? :D

exminiemberke 2007.04.18 19:24:16 © 1179
Szia Caitlin,
Az az igazság, hogy PP Venezia lenne az álmom, ha találnék egy normálisat mind árban mind állapotban, mert 80 E-t azért nem lenne szivem kiadni érte.... Esetleg tudsz valamit? A PS 822-re azt írták, hogy vízszintesig megy...vagy mégse? És ma láttam egy Sinbaba kocsit, ami nem volt rossz... Mélykocsiként szembe van veled a baba, sport kocsiként már kifelé nézeget, és kicsire összecsukható, könnyű, mindezt 39E forintért. Mit csináljak??? :D
Köszi
Exmini
Előzmény: Caitlin (1166)
sandiego71 2007.04.18 18:51:47 © 1178

Sziasztok!

Van egy három kerekű  ikerbabakocsim eladó.

Nagyon könnyű tolni, külön-külön dönthető a háttámlája. Az első kereke cserélhető, így futóbabakocsivá alakítható. Nagyon könnyű összecsukni. Van hozzá esővédő és szunyogháló. Ára: 45.000 ft

sandiego71@freemail.hu

Eleon_ 2007.04.18 09:06:27 © 1177

ODENWÄLDER KINDERWAGEN FUßSACK BILLI XL 2007
http://www.baby-markt.de/cgi-bin/cosmoshop/lshop.cgi?action=showdetail&artnum=odenwaelder12325-h&ls=d&mode=1&ref=preisvergleich

En nagyon szeretem, ujszulott kortol hasznaljuk. Szelessege tobb meretben allithato cipzarak segitsegevel. Az also resze korben lecipzarozhato igy a mar cipot hordo gyerek laba kinnt loghat. 3 es 5 pontos ovvel is hasznalhato. Becsben vettem.
Előzmény: Újonc Leonos (1176)
Újonc Leonos 2007.04.18 08:47:37 © 1176
Szia,
Azt szeretném megkérdezni, hogy hol vetted és milyen típusú az a "nagyon meleg univerzális" lábzsák.
Előre is köszönöm.
Caitlin 2007.04.17 22:31:24 © 1175
nekem abbol amit irsz kb. az jon le, h nem kell a pp :) a tobbi meg tenyleg egyedi, bevallom en sem hittem a triciklinek ekkora sikere lesz :)
.
de vegulis az eredet ikerdeskor a pp megtartasa volt :)
Előzmény: Eleon_ (1174)
Eleon_ 2007.04.17 21:47:34 © 1174
Ti akkor nagyon elore jartok. Eppen ma dicsertem a ferjemnek a fiunkat, hogy milyen ugyesen setalt mellettem kb. 10 percen at. Tobbet nem igazan tud egy iranyba :-) Egyelore nekunk mindenkeppen kell babakocsi, mert sokszor megyek el vele egesz napra, es akkor a delutani alvas a babakocsiban van, ezert is a Quest-et vettem, mert ennek dontheto a hattamlaja (pedig nagyon szemeztem a 3,9 kg-os Volo-val).
Sokat setalunk hosszu tavon, ugyhogy 2 evesen szerintem meg boven fogunk babakocsizni, aztan hogy hogy lesz meg kiderul. (A boltban ahol vettuk mondta az elado, hogy ezt meg a gyerek 5 eves koraban is fogjuk tudni hasznalni, na azert ez nem biztos hogy igy lesz. Bar van ismeros, aki a gyerek 4 eves koraig hasznalt babakocsit, mert messze volt az ovoda, gyalog mentek, felnott tempoban 30 perc, a gyereknek kb. 1 ora lett volna, napi ketszer ezt nem birta meg. Persze mehettek volna biciklivel, vagy kismotorral.)
Előzmény: Caitlin (1173)
Caitlin 2007.04.17 21:32:40 © 1173
egyebkent mennyire eletszeru, h a ket eves menetkozben aludjon el? ha igen, akkor kell meg b.kocsi - de eleg a konnyebb. ha nem, akkor lehet, h kismotor/tricikli, taxi, barmi egyeb is megteszi.... ezt ti latjatok....
Caitlin 2007.04.17 21:31:20 © 1172
mi 1 honapja nem hasznalunk semmilyen babakocsit. van egy tricikli, ha meg kocsival megyunk a ket pici laba, es kesz. fiam 16 hos ...
VKOrsi 2007.04.17 21:09:23 © 1171
én a könnyebb kocsiról tudok nyilatkozni, 2 évesnek már bőven elég.
Eleon_ 2007.04.17 21:04:58 © 1170
Egy kerdesem lenne: a 16 honapos fiammal eddig egy PP Veneziat hasznaltam. Most vettunk egy Maclaren Quest-et, es miota megvan, mar csak ezt hasznalom, mert ugyan a Veneziat is nagyon szerettem, de azert nem mindegy, hogy ennek fele annyi a sulya, es mar most egyre tobbet gyalogol a fiam, igy konnyebb uresen is tolni.
Szoval a kerdesem az lenne, hogy vajon jovo telen, kellhet-e meg a Venezia? En ugy gondolom nem, akkor mar 2 eves lesz a fiam, van egy nagyon meleg univerzalis labzsakunk, azt az esernyokocsiba is bele lehet biztos tenni. Akinek Venezia, vagy hasonlo kocsija volt, a gyerek mennyi idos koraig hasznalta?
Caitlin 2007.04.17 18:10:08 © 1169
egy ugyanilyen jellegu, a pc-hez tenyleg nagyon hasonlo retrus nem erdekel. bnom arulja, mert mar regen kinottek.
Előzmény: exminiemberke (1155)
Caitlin 2007.04.17 18:07:55 © 1168
a budai a bocskai uton van, az onkormanyzattal szemben. de az eladok kepzetlen parasztpicsak. bocs, de tenyleg. eddig nem keves penzt hagytam ott (pl. babakocsi temaban, ahol en meseltem el nekik mit is tud a kiszemelt aldozat....) alighuszon, gyerektelen libak. viszont ha mar "csak" megveenni kell vmit akkor nincs gond a bolttal.
.
Előzmény: monkat (1167)
monkat 2007.04.17 15:37:18 © 1167

Szia, ha van időd és a közelben laksz nézzél be a Kálvin tér-Baross úti Elefáni bababoltba. (Valahol Budán van a diszkontjuk, honlapjukan rajta van.)Ott is nagyon segítőkészek az eladók, van választék esernyőkocsiból, több akciós.

Mi végre vettünk egyet, Be-be-go eredeti ára 18900,- akciósan 16500,- volt.

Akciós még a PC625, Top Rider , Chicco nem tudom milyen típus is 24eFt körül van.

De van többféle más babakocsijuk is.Mi nem akartunk 20eFt- től többet költeni, van egy másik drágább nagyobb, az jó közeli sétához, kinti alváshoz, ez pedig befér a kocsim csomagtartójába is keresztbe.(Ford Fiesta)

sok sikert!:-)))

Előzmény: masni (1150)
Caitlin 2007.04.17 15:21:35 © 1166
nekunk egy PS 658 van, bnomnek meg az altalad kinezett. hmmm. en azert vettem egy masikat a kocsiba, mert ez nem fer be tul jol. persze nekem egy sedanom van, aminek a csomagtarto resze peremen keresztul megkozelitheto, mig a twingonak jo nagyra nyithato hatso ajtoszerusege van (ha jol emlekszem). szerintem szuperjo babakocsi. jo ha tudod, h nem teljesen vizszintesig dontheto, de egy kisebb babapleddel szintbe lehet hozni. korbekerdeztem, de ilyet senki nem ad el most. megtartjak ketteskenek. az enyemet meg nem ajanlom, mert az nem atfordithato.
.
a pp veneziakat nem nezted? az is hasonlo mereture csukhato, kicsit talan konnyebb. viszont kisebbek a kerekei, nem tudom ez mennyire szempont....
Előzmény: exminiemberke (1155)
Caitlin 2007.04.17 15:13:55 © 1165
kerdes mennyit autozol. ha naponta mesz bevsarolni, setalni akkor erdemes a vaz+hordozo megoldas. he ennel kevesebbszer akkor szerintem nem gaz ha kulon van a babakocsi es a hordozo. bev.kozpontokban a hordozot ugyis a bev.kocsira teszed, setanal meg atpakolod a babakocsiba. szerintem. de ez a velemeny a vaz+hordozo horribilis ara miatt is alakult ki bennem.
Előzmény: LindaBrasil (1162)
Dóra Elizabeth 2007.04.17 13:12:10 © 1164

Sziasztok!

Még mindíg eladó!

Chicco babakocsi. Nagyon jó állapotban.

Én 35-ért vettem, alig használtuk.

Nagyon kényelmes a babának!

Nagyon könnyen kezelhető.

Ugyanez mint a képen csak bézs-sötétkék színben!

(Sürgős!)

csillagzafir_85@citromail.hu

Caitlin 2007.04.17 12:37:23 © 1163
nezz egy kicsit itt vissza, en kinalok eladasra egy 3kerekut nagyon jo aron.
.
tobbire este, bocs, most rohanok mert mirko lebontja a lakast :))
Előzmény: LindaBrasil (1156)
LindaBrasil 2007.04.17 12:34:21 © 1162

Most körül néztem és találtam 3 kerekeűt ami többfunkciós. Ez az amire én gondoltam... Babakocsi, mózeskosár, hordozó meg még egy két tartozék és máris 160-ért adják... Nem semmi....

Lehet, hogy úgy fogom csinálni hogy veszek egy alap babakocsit meg külön egy hordozót, kocsiba úgyis az kell. Mózeskosarat akkor kihagyom...

LindaBrasil 2007.04.17 12:18:51 © 1161

Köszi. Nekem igazából utcán tologatásra kéne, nehéz terepen nem hiszem hogy megyek vele. Ha elmegyünk nyaralni, várost látogatni stb. akkorra kéne, + mindennapi használatra. Közért stb. 

Akkor célszerűbb 2-t venni? Egyet strapásabb használatra egyet meg elvitelre. (nyaralás stb.)

Előzmény: Zorka_ (1160)
Zorka_ 2007.04.17 12:11:13 © 1160

Ja, a tapasztalat: nekem speedy van, nagyon szeretem, bár nem egy városi rohangászós járgány, akkor érdemes költened rá, ha nehezített terepen fogod tologatni a kicsit. Sokáig kényelmes a gyerkőcnek, jó széles az ülőfelülete.

Mindenképp jó, ha van mellette egy kisebb kocsid. (nekem ez Maxi Taxi, mert az kompatibilis az összes feltéttel.)

Zorka_ 2007.04.17 12:07:23 © 1159

Quinny-nek van többféle, a Speedy, és a Buzz is 3 kerekű, és mindkettőhöz lehet mózeskosarat, autósülést csatlakoztatni.

Azt hiszem, a Bébé Comfortnak is van hasonló kocsija.

Mondjuk ezek nem a 40ezres kategória, de tutira jó minőség, több babát kiszolgál, és nem utolsó sorban jól eladható, ha már nincs rá szükséged.

Előzmény: LindaBrasil (1158)
LindaBrasil 2007.04.17 11:58:20 © 1158

Hogy az elején mikor még pici a baba mózeskosár van benne és mikor már nagyobb lesz akkor a mózeskosarat felváltja a normális kocsi. És úgy vagy 2 éves koráig jó. Nem vagyok jártas a témában... :) Valahogy így képzelem el.

Előzmény: VKOrsi (1157)
VKOrsi 2007.04.17 11:40:47 © 1157
mit értesz átalakítható alatt?
LindaBrasil 2007.04.17 11:34:05 © 1156

Én 3 kerekű babakocsit szeretnék, ami már a kezdetektől jó és átalakítható.

Kb. milyen áron lehet kapni egy ilyet? Én az Árkádban újonnan 40 ezerért láttam, az létezik? Vagy valamit elnéztem? Csak futólag rápillantottam...

Egyébként van valakinek tapasztalata ilyen kocsiról?

köszi

Linda

exminiemberke 2007.04.17 10:54:35 © 1155
Caitlin,
Nagyon szemezgetek a PC PS 822-es modelljével. Egy hónapos a babánk... Könnyű babakocsit keresek, amit aránylag kicsire össze lehet csukni - Twingonk van.
Köszi
Exmini
Előzmény: Caitlin (1152)
Ammandina 2007.04.17 09:29:52 © 1154

Chicci= Chicco

Előzmény: Ammandina (1153)
Ammandina 2007.04.17 09:29:23 © 1153
Most éppen Chicci S3 trio a befutó, az 3 kerekű. Újonnan elég borsos az ára, de remélem lesz használtan is. A mózeskosár része használtan is teljesen újszerű, nem tudják elhasználni a babák.
Előzmény: Caitlin (1152)
Caitlin 2007.04.17 09:20:19 © 1152
ha netan Pierre CArdin vagy 3kereku lesz a befutok kozott keress meg nyugodtan - hatha tudok segiteni....
.
a link helyesen: www.bababorze.hu
Előzmény: Ammandina (1151)
Ammandina 2007.04.17 08:55:55 © 1151
Szia, sajnos nem jó a link. Pedig én is babakocsi keresésben vagyok. Mondjuk van még időnk, de mivel egy jó minőségű hgasználtat szeretnék kifigni, már nézegetem. A márkát/típust aztért el kell dönteni.
Előzmény: masni (1150)
masni 2007.04.17 08:23:58 © 1150

Sziasztok,

épp esernyőkocsi keresőben vagyok és tegnap voltam egy Babaáruházban az Ipar u. 2/b. alatt (IX.ker)

Még nem döntöttem el, hogy melyik kocsit választom, de biztos, hogy náluk fogok vásárolni. Végre egy hely, ahol kedvesek, felkészültek és sokféle babakocsit árulnak, ami máshol nincs. Ja, és kisgyerekesek révén ki is próbálják a kocsikat!

a honlapcímük: www.aruhaz.bababorze.hu

Nem fizetett reklámozó vagyok, tényleg szívből ajánlom őket!

morskieoko 2007.04.13 20:48:24 © 1149

Sziasztok!

Minden a babakocsis közlekedés témájában érdekeltnek, érdeklődőnek szeretettel ajánlom a következő oldalt:

babakocsi.5mp.eu

henn 2007.04.13 20:48:12 © 1148
Nekünk ilyen van (igaz, nem ikres), és a Brendonban vettük nem egészen egy éve. Fura, hogy már nem forgalmazzák...
Előzmény: Babapiskóta (1137)
Törölt nick 2007.04.13 20:40:49 © 1147
a Poppetban megbízhatsz sztem, én már többször vásároltam tőlük és nagyon korrektek voltak
Előzmény: monkat (1142)
Babapiskóta 2007.04.13 20:30:51 © 1146

Köszi, de az ebay-en nem lehet megnézni hogy milyen is élőben :-))) És pont az a gond, hogy képen jól néz ki, de azért látni is kellene mielőtt az ember vesz egyet.

De egyébként úgy tűnik kezd megoldódni a dolog, már legalább egy használt van ami eladó....

Előzmény: Caitlin (1141)
monkat 2007.04.13 20:09:02 © 1145

Hauck Sprint6, vagy a Hauck Speed Sun,mindkettő esernyős, áruk 20 eFt körül.Csak élőben még nem láttam sehol.

Meg a korábban említett Haberkorn-t sem Annak nagyon jó ára van, a képen nagyon jól néz ki, ráadásul Ausztriából hozzák.

Előzmény: Újonc Leonos (1144)
Újonc Leonos 2007.04.13 20:04:09 © 1144

Melyik Hauck-ra gondolsz?

Előzmény: monkat (1142)
monkat 2007.04.13 19:50:47 © 1143

Én már leszólítom az utcán is az anyukákat, kinek milyen babakocsija van, és mennyire van megelégedve vele. A 625-re többen is azt mondták, hogy jó kis kocsi.Meg így az utcán kisbabástól látni teljesen más, kezd tetszeni.

Most Te is azt mondod, hogy nem volt vele semmi gond, hát lehet h rábeszélem magam.

Köszi.

Előzmény: Almi602 (1138)
monkat 2007.04.13 19:47:02 © 1142

Ó köszi.

Néhányat már néztem én is, a popetten nagy a választék, csak én szeretném élőben is megnézni.Az meg pont náluk, meg a bambinónál nem lehetséges.Kinéztem egy Hauckot, árban is jó lett volna, csak állítólag boltokban már ezeket nem is forgalmazzák.Pedig a Hauck az szerintem jó márka.

Előzmény: Újonc Leonos (1140)
Caitlin 2007.04.13 19:27:06 © 1141
http://baby.search.ebay.co.uk/mclaren_Pushchairs-Prams_W0QQfsopZ32QQsacatZ66700
Előzmény: Babapiskóta (1137)
Újonc Leonos 2007.04.13 18:53:09 © 1140

Ja, az elöző az 1130-asra, Monkat hozzászólására volt válasz:)

Előzmény: monkat (1130)
Újonc Leonos 2007.04.13 18:51:54 © 1139

Pesten hol érdemes még szétnézni?

Szia! Sajnos babakocsiban segíteni még nem tudok (első babánk még csak úton van), de egy pár bp-i boltot már gyüjtöttem a neten:)

Nos, a teljesség igénye nélkül:

www.brendon.hu

www.minimano.hu

www.babadiszkont.hu

www.symbaba.hu

www.elefani.hu

http://bababolt.echt.hu

www.matti.hu

www.brumimaci.hu

www.babycenter.hu

www.babyplanet.hu vagy www.recontra.hu

http://www.babaruhabolt.hu

www.kengurukid.hu

www.bergon.hu

És egy gyüjtőoldal:

http://www.bebilap.hu/mithol/aruhazak_boltok.htm

És még két webáruház:

www.anix.hu

www.poppet.hu

Szóval választék az van bőven, csak győzd kiválasztani a legjobbat:)

Üdv,

G.

Almi602 2007.04.13 15:21:45 © 1138
Mi tavaly januárben vettük a Pierre Cardin  625-ös babakocsinkat. Én 100%-ig meg vagyok vele elégedve. Majdnem 1 évig használtuk. Semmi baja nincsen. Most is ugyanezt venném meg...
Babapiskóta 2007.04.13 15:04:31 © 1137

Azt hiszem ez csak múltidő, ugyanis se a katalógusukban nincs bent, se a neten nincs fent :-(

De azért köszi a tippet!

Előzmény: Törölt nick (1136)
Törölt nick 2007.04.13 14:16:10 © 1136
úgy tudom Brendon forgalmazza
Előzmény: Babapiskóta (1133)
Törölt nick 2007.04.13 14:15:50 © 1135

30 körül már kapsz használt PP kocsit is

én használtan csak tényleg jó minőségű babakocsit vennék

Előzmény: exminiemberke (1134)
exminiemberke 2007.04.13 14:09:02 © 1134
Sziasztok!

Babakocsi vásárlás előtt vagyok, és meg szeretném kérdezni, hogy az a fajta PC amelyikhez van hordozó is, azt tényleg lehet teljesen vízszintesre dönteni? Nekem most ilyet szeretne valaki eladni 19E-ért hordozó nélkül, de nálam még csak egy hónapos a baba....és azt hiszem ennek a karját át sem lehet fordítani...?
Köszi a segítséget
Exmini
Babapiskóta 2007.04.13 12:51:46 © 1133

Kismica, hol vettél MacLaren kocsit?

Igaz én ikereset keresek, de hátha ott az is van...

Előzmény: kismica (1129)
monkat 2007.04.13 12:03:50 © 1132

Az Árzuhanás.com-on találtam egy babakocsit, Haberkorn nagyon szép, jó árban (11eFt körül).Ismeri valaki?Vásároltatok már Tőlük?

Köszi

Előzmény: monkat (1131)
monkat 2007.04.13 11:21:20 © 1131

Brendon helyett Bergon

monkat 2007.04.13 11:17:25 © 1130

Sziasztok.

Tanácstalan vagyok, segítséget szeretnék kérni.Kislányom 1 éves, szeretnék neki venni esernyős babakocsit, olyat amelyiknek több fokozatban dönthető a háttámlája.

Mivel van egy nagy Brendon Crossunk, (ami közeli sétákhoz  tökéletes, jókat tud benne aludni,)ami nem fér be egyik kocsink csomagtartójába sem,(már az autócsere is szóba került:-) ) ezért kellene egy ilyan könnyen összecsukható futkorászósnak.

Nálunk csak Pierre Cardin  625,638 -ast lehet kapni (20eFt alatt szeretnénk venni) Bp.re gyakran járunk, sok boltot megnéztünk, vagy ilyen van, vagy vannak jó márkásak,(Chicco,Cam, Jane) de 30 eFt fölött.

Lassan beletörődök hogy jó lesz ez, de tényleg megbízható? Inkább a 625-ös jönne be,  az kisebb.(szvsz, olyan kis "gagyi",félek hogy két összecsukás után szétesik, vagy ennyi pénzért ne nagyon vágyjak strapabírásra?:-D )

Mi a véleményetek?Pesten hol érdemes még szétnézni?Voltunk a Máriában, a Brumimaciban, A Lehel téri Babakocsidiszkontban.

Vagy nincs valakinek egy jó minőségű használtja?

Előre is köszi.

Monika

kismica 2007.04.08 11:04:09 © 1129
Nekem ilyen van, vagyis egy korábbi modell (szürke-lila, mindez kisfiúnak, de nagyon jó szín):
http://www.maclaren.co.uk/index.php?option=com_content&task=view&id=105&Itemid=497
Azért ilyen, mert ennek kb. 16 cm a kerekei, így a béna járdákon is jó, illetve az ettől könnyebbek nekem instabilnak tűnnek, a fiam 11 kg pucéran, folyton mocorog, dőlöngél. 1,5 hónapja vettem, nagyon szeretem:
-könnyen irányítható
-azt hittem hiányozni fog a karfa, de kicsit sem, csak nehezíteni a ki/beszállást
-kisebb bevásárlást simán megcsinálok vele
-hiába 2 karú. mikor sétál a fiam, simán tudom tolni 1 kézzel (ha bent ül akkor is, jó a súlyelosztás)
-a teteje jó magasan van, így ha fent van az esővédő, akkor is kilát mindkét oldalon, így nincs semmi nyűg
-keskeny: mindenhová beférek; mégis nagyon kényelmesnek tűnik, legalább is a fiamon ezt látom ;)

Előtte BBC Trophy volt...

Ami talán hátrány: a lábtartója könnyen becsúszik, csak akkor használható, ha a gyerek alszik, de az Operánál nem is szoktuk meg, h a lábtartó fent legyen, mikor csak ücsörög, szóvel nekünk nem gond, de van, akinek igen.

Végül is azárt írtam, h járónak, mert pont ezért kellett, a fiam a séta felét tényleg sétálja :) Lehet korábban is, csak mivel számunkra a korábban télen volt, akkor vékony lett volna (bár nem ezen a télen ;))
Előzmény: masni (1117)
kismica 2007.04.08 10:51:42 © 1128
Igen, 2007-esek, én megvenném, csak nem vagyok terhes :(
Előzmény: Újonc Leonos (1127)
Újonc Leonos 2007.04.06 22:02:53 © 1127

És ezek az akciósak már a 2007-es modellek?

Előzmény: E-ditke (1119)
vikiviki 2007.04.06 21:21:24 © 1126
Szia!

Én is nemrég vettem egy ilyet. Át tudnád küldeni azt az ismertetőt nekem mailben?
sipospontannakukacgmailpontcom
Előzmény: Törölt nick (1111)
Zorka_ 2007.04.06 08:07:54 © 1125

Erre nem esküdnék meg, nem néztem, de elképzelhető. De mózeskosarat sok helyen árulnak, Minimanóban, Elefániban, Baby Planetben, etc. Ill. a forgalmazó webshopjában is, amint a lentebb említett linken megtalálsz. (Quinny dreami néven keresd)

Előzmény: Újonc Leonos (1124)
Újonc Leonos 2007.04.06 07:45:45 © 1124
És árulnak hozzá tartozó mózeskosarat is?
Előzmény: Zorka_ (1123)
Zorka_ 2007.04.05 22:32:30 © 1123
Budaörsiben.
Előzmény: Újonc Leonos (1122)
Újonc Leonos 2007.04.05 21:59:16 © 1122

Köszi. Melyik Kikában láttad?

Előzmény: Zorka_ (1121)
Zorka_ 2007.04.05 17:40:45 © 1121
No, mégis kapható itthon a Maxi Taxi Citi CX, tegnap láttam a Kika-ban, 'strawberry' színben. 52e HUF.
Előzmény: Újonc Leonos (1104)
E-ditke 2007.04.05 17:40:25 © 1120
de lehet, hogy Anyák Lapjással, meg nem tudnám most mondani...
Előzmény: E-ditke (1119)
E-ditke 2007.04.05 17:31:21 © 1119

Sziasztok,

csak szólok, hátha valakit érdekel: áprilisban 80ezer helyett 70ezer Ft a PP Venezia a Brendonban, Baba magazinos kuponnal :)

Törölt nick 2007.04.04 21:07:47 © 1118

PP Aria a nyerő nálam e téren :)

dönthető 70%ban, aludni is tud így benne, 5kg, kicsi, stapabíró kocsi, lábzsákos is kapható, és használtan is sokat árulnak belőle

ill. az ABC Design kis kocsiját próbáltam, ez volt egyszer egy hotelban, amit adtak és kalssz volt, de nem volt dönthető és nem volt kosara

Előzmény: sysco (1106)
masni 2007.04.04 15:13:46 © 1117

Kismica,

épp most gondolkodom azon, hogy "futkosós" babakocsinak beszerzek egy Maclaren-t, hogy vált be neked? És miért járó babáknak ajánlod?

Előzmény: kismica (1090)
masni 2007.04.04 15:10:21 © 1116

Újonc Leonos,

egy kedves barátomat idézném itt: "olyan nincs, hogy minden van"

Szerintem érdemes lenne priorizálnod kicsit, mert olyan babakocsit nem biztos hogy találsz, ami kicsire összecsukható, könnyű, fordulékony, átfordítható tolókaros, vízszintesre dönthető, minden tartozék kapható hozzá. ÉS, ami a legfontosabb, hogy a feleséged szeretni fogja!!!

Nagyon sokan szeretik a Veneziát, én is azt hittem, hogy jó lesz, nekünk egyáltalán nem vált be. Ja, és szerintem nem volt vízszintes, mikor teljesen ledöntöttem, de nem zavarta a babát egyáltalán.

Ha nyári babátok lesz, akkor nézhetnétek valamilyen esernyőre csukható babakocsit és hozzá kemény mózest ill. beleillő hordozót, ilyen a Pliko P3 is.

Nagyon jók azok a rendszerek, mikor kemény mózes és autós hordozó is rátehető a babakocsi vázra.

Nekünk Quinny Speedi van és a hozzávaló mózes, amit 4 hónapig használtunk. Utána már nézelődni akart a kisfiam, azóta az autóshordozóban hozzuk-visszük és épp a hétvégén szeretném összerakni a sportkocsi részt.

Szerintem nagyon praktikus, hogy a vázat külön lehet kezelni, a kerekeket le lehet venni (ez télen pl. nagy segítség, nem lesz sáros a csomagtartó) és ha intézkedem a városban, akkor csak kikapom a gyereket hordozóstul, rákattintom a vázra és már tolhatom is.

A Jané valóban nagyon jó, nekik olyan a hordozójuk, hogy mózesként is használhatod újszülöttkortól, ha összehasonlítod a 130ezer Ft-os árát a 3 darabból álló szettek 170-190 ezer forintos árával, még kedvezőbb is. 

Ammandina 2007.04.04 14:53:23 © 1115
rossz a link, tlán most:
http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DEU/Display
ProductInformation-Start;sid=LU6M2Se3cx992GGks4fu0Sa9Ex_SveZsRs0=?ProductSKU=de_DE-1581601
Előzmény: Ammandina (1114)
Ammandina 2007.04.04 14:50:26 © 1114
Ha tudsz egy picit németül, itt van róla info: http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DEU/DisplayProductInformation-Start;sid=LU6M2Se3cx992GGks4fu0Sa9Ex_SveZsRs0=?ProductSKU=de_DE-1581601
Ammandina 2007.04.04 14:49:03 © 1113
Nekünk maxi cosi mózesünk volt, de passzol rá a quinni is. Tényleg érdemes használtan beszerezni, semmi baja sem lesz 5 hónap alatt. Szerintem szuper, 1 kattintással a vázra lehet kapcsolni a mózest vagy a hordozót. Nekem fonotos volt, hogy a 2. emeletre fel tudjam vinni a kicsit, ha elaludt a kocsiban, a vázat lent hagytam (lift nincs).
SebeokSarolta 2007.04.04 10:05:24 © 1112
Eladó egy kifogástalan állapotban lévő Quinny freestyle 3 XL háromkerekű jogger babakocsi, hozzátartozó mózeskosárral:

- fújható kerekek(eredeti pumpa van hozzá)

- rezgéscsillapítás

- állítható magasságú kar

- alu váz

- 5 pontos öv

- karfán kézifék, csengő

- könnyen irányítható első kerék, mely bolygósítható és fixálható is

- 4 fokozatban dönthető háttámla

- nagy, cipzáras alsó kosár

- hátul cipzáras zsebek, mobiltelefon-tartóval

- huzata könnyen tisztítható, fényvisszaverő betétekkel

- napfényvédő tető

- könnyen összecsukható (100x69x39 cm)

- egy mozdulattal levehető, felrakható kerekek

- 20 kilóig használható

- téli quinny lábzsák

- adapter tartozék, mellyel mózeskosár vagy maxi cosi bébihordozó csatlakoztatható a vázra

- szín: homok

Mózeskosár

esővédővel, felcipzározható szúnyoghálóval, könnyen levehető mosható belső huzat. Belső mérete 76 x 33 cm , 9 kg-ig.

Irányár: 85.000Ft (bolti ára minden kiegészítővel együtt kb. 140.000 Ft) Megegyezünk!

Érdeklődni: s.sarolta@rubicom, vagy telefonon lehet: 06-20/331-3171

Törölt nick 2007.04.04 07:21:15 © 1111

Szia!

ABC Design Handy Plus a márkája. Ennek a modellnek is emelhető a lábtartója (szerintem szinte mindegyik fektethető kocsinak emelhető) és van középső felálló kicsúszásgátlója :-))

Mi anno a Bébiker-ben vettük, ez a Brendonnak volt a diszkontja, elsősorban kifutó modelleket árultak, azóta sajnos megszűntek. Kerestem a Handy Plust az ABC Design oldalán, de nem találtam, pedig anno egész pofás ismertetőt töltöttem le PDF-ben, az alapján döntöttünk végül emellett (messze ez volt a legolcsóbb a kategóriájában).

Ana

Előzmény: sysco (1109)
sysco 2007.04.03 23:24:44 © 1110

Bolyongtam még egy kicsit, és azt hiszem megtaláltam azt a kocsit, amin van olyan lábaközti bigyó. Van valakinek tapasztalata ilyennel?

Az ára nem horror, lábzsákos, kíváncsi vagyok, milyen lehet.

http://www.bambino.hu/kicsikepek/sport/200703/qx-109-3-2.jpg

Pikolo

Termékszám: 109-3
Fogyasztói Bruttó ár: 24.990 Ft helyett 21.990 Ft

• Esernyõ alakúra csukható

Háttámlája 175 fokban dönthető Újszülött kortól használható Hátsó kerekei fékezhetõek Tartozéka a lábzsák Elsõ kerekei bolygósíthatóak 5 pontos biztonsági öv súlya 10 kg

Színkód:

• N: narancs
  • B: bordó
  • Z: zöld
  • P: pink

sysco 2007.04.03 22:54:28 © 1109
köszönöm, most csak újban gondolkodnék egyelőre. milyen márkájú egyébként ez a kocsi?
Előzmény: Törölt nick (1075)
sysco 2007.04.03 22:53:16 © 1108

igazad van, sajnos hajlamos vagyok nem bírni az ordítást. Autóban nincs apelláta nálunk. Tegnap felállt, zsenge kora ellenére, úgyhogy nem viccel a mozgásfejlődéssel, tehát jó lesz vigyáznunk tényleg.

A PP plikon kívül van még olyan, aminek emelkedik a lábtámlája? Fontos lenne, hogy ne csússzon ki alul, ha alszik, amíg ilyen kicsi. Ezért keresnék ilyen lábaköztiset speciel.

Előzmény: Lucilla (1076)
sysco 2007.04.03 22:46:47 © 1107

köszi az ajánlást:-))

én láttam olyan esernyőkocsit már, amin volt olyan lábaközti bigyó, csak sajna nem jegyeztem meg, hogy melyik volt.

Előzmény: Almi602 (1073)
sysco 2007.04.03 22:15:29 © 1106

Szívemből szóltál, maximálisan egyetértek!

Nálunk megvan az első kettő,

- tesótól örökölt 6 éves Roan, nagy kerekű mózeses, a célra szuper volt, én meg vagyok már annyira nem mai csirke, hogy nem zavar, ha nem vagyok annyira trendi:-),

- Osann hordozó + váz, az egyik legjobb találmány szerintem, kár, hogy nem elterjedt még itthon. Még a lakásban is abban tologattam a bébit, közlekedni, meg egyenesen fantasztikus!

meg a megértő férj és a garázs is!!!

Szóval ezért keresem bőszen a hat és fél hónaposomnak a megfelelő esernyőkocsit!

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat. Mai kutatásom eredménye a mellékelt Pikolo Club, amit vízszintesre dönthetőnek írnak.

Erről valami infótok van??

Előzmény: Törölt nick (1097)
Zorka_ 2007.04.03 22:09:39 © 1105

www.recontra.hu 

A mózeskosár hozzávaló, most Quinny Dreami néven fut, olyan 40e körül van, de érdemes használtat keresgélni, mert nem nagyon nyűvik szét a bébik:).

De azt kapsz itthon, bár gondolom, külföldről olcsóbb.

Újonc Leonos 2007.04.03 21:30:24 © 1104

Köszi az infokat. Az általad említett forgalmazó melyik cég? A lentebb írt weboldalon található céggel megegyezik? A mózeskosár ami passzol hozzá az is Maxi cosi? Azt itthon vetted? Kb mennyiért?

Bocs a sok kérdésért.

Előzmény: Zorka_ (1103)
Zorka_ 2007.04.03 20:30:56 © 1103

Megnéztem, itthon 52e volt míg lehetett kapni, de az még a tavalyi modellekre vonatkozik. Az újakból még nem hoztak, nekem telefonban május közepére mondták a következő szállítmányt, én ezért rendeltem meg külföldről.

Ausztriában mindig láttam egyébként, ha bababoltban jártam, ott nagyon népszerű kocsi.

Zorka_ 2007.04.03 20:24:18 © 1102

Szia,

én is ilyen kocsit vettem nemrég az ebay-n, mert itthon épp nincs egy árva darab sem belőle:(.  Van már egy Maxi-Cosim, de az nagy, 3 kerekű terepkocsi ezt pedig autózós-rohangálósnak vettem, mert kompatibilis a már meglévő cuccokkal. (mózeskosár, bébiülés), és mert nagyon meg vagyok elégedve a meglévő kocsink minőségével.

A súlya 10.5 kg, ára postázással együtt (Németországból) 180 Euro volt. (itthon a forgalmazónál 57e HUF, ha jól tudom)

Kupola benne van az árban, lábzsákot külön vehetsz, a kocsi színében. Bevásárlórekesz van, de nem egy nagybevásárlós:).

Összecsukva a méretei 41.5x33.5x85 (ezt a dobozáról puskáztam)

Az enyém ilyen színű:

Előzmény: Újonc Leonos (1101)
Újonc Leonos 2007.04.03 19:54:31 © 1101

Köszönöm.

Mégis nagyságrendileg mennyi lehet kb? 50e 100e?

Semmi leírást nem tettek a képek mellé:( Tudnál valami infot mondani róla? Azt már tudom, hogy 170 fokig dönthető és hogy mózest vettetek hozzá. Hozzá valót vagy valami noname-et ami belepasszolt?

Téli lábzsák, kupola van hozzá? Milyen nehéz?

Bevásárlórekesz van? Ha ige, mekkora?

Ja, és nem tudod véletlenül, hogy összecsukva mik a méretei cm-ben?

Előre is köszi

Előzmény: Ammandina (1100)
Ammandina 2007.04.03 15:01:09 © 1100

Itt kapható, az árát nem írták.

http://bababolt.echt.hu/babakocsi/maxicosi

Előzmény: Újonc Leonos (1099)
Újonc Leonos 2007.04.03 13:36:40 © 1099
Ha jól láttam már nem kapható sehol vagy tévedek?
Hol vetted, mennyiért?
Előzmény: Ammandina (1096)
henn 2007.04.03 13:34:23 © 1098

és mindehhez kell egy pasi, aki tolerálja, hogy 3 babakocsi áll a garázsban :)))

Meg egy garázs. Nálunk pl. ezen bukik minden...

Előzmény: Törölt nick (1097)
Törölt nick 2007.04.03 13:27:10 © 1097

a babakocsi vásárlásnál kompromisszumot kell kötni

ha kis méretűre összecsukhatót akar az ember, akkor az bizony nem olyan tágas, kicsik a kerekei, ebből adódóan nehezebb vele kanyarodni, nehéz navigálni, nem olyan masszív, stabil

Nekem a Veneziával ez az egy bajom volt, nem volt olyan könnyű tolni

Az Atlanticoval meg az a bajom, hogy nem lehet a tolásirányát megváltoztatni és éppenogycsak befér a kocsinkba (mazizba sztem nem férne bele)

Sztem a megoldás (De ez csak szvsz) a következő:

1/ van egy masszív nagy kocsi, mózessal, nagy kerékkel, amit tologat az ember a háza körül, és amit csak akkor használ, ha nem kell buszozni, autóba ki-berakosgatni napjában többször

2/ van egy hordozó + hozzá váz, ha autóval megy valahová (A BébéConfort nagyon klassz, meg a Nannia is ilyen azt hiszem)

3/ majd van egy harmadik kiskocsi a gyerek 6-8 hós korától kezdve, amikor a hordozót már kinőtte és ez a harmadik kocsi lenne az autós/buszos babakocsi

és mindehhez kell egy pasi, aki tolerálja, hogy 3 babakocsi áll a garázsban :)))

Ammandina 2007.04.03 12:54:50 © 1096
170 fokig dönthető az sportkocsi része. Mi vettünk hozzá merev falú mózest, azt használtuk öt hónapig. Sokan feleslegesnek tartják a mózest, mi nagyon szerettük. A következő gyerkőcnek is lesz.
Előzmény: Újonc Leonos (1095)
Újonc Leonos 2007.04.03 12:33:35 © 1095
Köszönöm.
Ha jól tudom a Maxi Cosi city nem újszülöttkortól jó. Jól tudom?
Előzmény: Ammandina (1094)
Ammandina 2007.04.03 11:58:25 © 1094
A Matizba biztosan belefér a Maxi Cosi city, mert nagoyn picire csukható, sokkal rövidebb összecsukva, mint egy esernyőköcsi. De elég drága.
Előzmény: Újonc Leonos (1089)
Babapiskóta 2007.04.03 10:45:02 © 1093

Jane-t lehet kapni a Camponában lévő bababoltban is, illetve több helyen is az országban. Viszont mindenhol ugyanolyan drága :-(

kismica 2007.04.03 08:22:25 © 1092

Ebben a hónapban "akciós" a Venezia a Brendonban, 70e

kismica 2007.04.03 08:17:04 © 1091

szóval:

mindenkinek máS jó :)))

Előzmény: kismica (1090)
kismica 2007.04.03 08:15:34 © 1090

Szia, nekünk a 6. babakocsink van a 14 hónapos fiunknak...

Az első 2-t kinőtte (Graco QT-t széltében, PC 923-t hosszában), volt 1 melléfogásom a BBC Allegro Plus személyében, aztán BBC Trophy (ezt imádtuk, de Matizba tuti nem fér be), BBC Loola (esernyő, túl nehéz), most egy Maclaren, ezt is nagyon szeretem, de ez járó babával jó....

Ennyi tapasztalat után azt tudom mondani, mindenkinek már jó :) És nagyon függ a babádtól is, nálunk Matyi nagyon gyorsan nőtt, ezt nem lehet előre tudni...

Esetleg olvasgass itt is:

http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=122542;BXID=BA9F30B3-75B53052-D889AF9D-151660BB

Ha most terhes leszek, én val. 2007-es Veneziát veszek majd, mert kicsi lesz a liftünk, ha nagyobb lenne, akkor mindenképp BBC Trophy vázat vennék mózessel, sportrésszel (viszont ez tényleg széles, bár a kerekek levehetők.)

Újonc Leonos 2007.04.03 08:00:43 © 1089
A nlcafé fórumban valaki azt írta, hogy nekik is Matizuk volt és a csomagtartóba egyetlen egy babakocsi fért el: valamelyik Jané. Hogy melyik, nem tudom, de állítólag az Új udvarban lévő babacenterben kapható csak. Nos, ez a Jané olyan, hogy a mózeskosár és az ülőrész levehető és a váz olyan kicsire csukható, hogy épp befér a Matiz csomagtartójába. Gondolom, ezzel mi úgy oldhatnánk meg a dolgot, hogy a vázat a csomagtartóba dobnánk, a mózeskosarat az anyósülésra, a bébit pedig a már meglévő hordozónkba hátra tennénk. Csakhogy ez állítólag 130e M.o.-on. De még mindig olcsóbb lenne, mint a babakocsihoz autót cserélni:)))
Lemértem és sajnos a Top 3 váza sem fér be a csomagtartóba, csak úgy ha félig a gyermek mellett az utastérben lenne. Ráadásul azt olvastam a neten valahol, hogy erősen ajánlott csak 6 hónapos kortól használni.
Caitlin 2007.04.03 00:12:44 © 1088
tenyleg nem tudom mennyi a vazas megoldas, ezt vedd figyelembe. de nem lehet, h hosszu tavon jobb egy vazas kocsi + egy utazoagy?
.
hehehe.. sokmindenhol lesz csak ott nem :) nagyszulok kezeben, a nagyagyon a haloszobaban, a kanapen, foldon stb:)
Előzmény: Újonc Leonos (1085)
Újonc Leonos 2007.04.02 22:40:59 © 1087

Na megyek aludni, remélem holnap folytatjuk.

Jó éjszakát mindenkinek!!!

Almi602 2007.04.02 22:38:22 © 1086
az első 2-3-4 hónapban én is szerettem, ha felém figyelt Bebe. Aztán már tojt rám, a világ jobban érdekelte. Amúgy szerintem jó dolog, ha átfordítható a kar.
Előzmény: Caitlin (1084)
Újonc Leonos 2007.04.02 22:36:25 © 1085
A kérdésedre a válasz: kimozdulni is + hétvégenként lemenni szülőkhöz vidékre egy napra, ahol gondolom babakocsiban lesz.
Előzmény: Caitlin (1079)
Caitlin 2007.04.02 22:34:44 © 1084
eloszor neki meg mind1. utana jobban elvan (szerintem) ha kifele nez. ha szel/nap van akkor a +3000 ft napernyo is eleg, nem kell _csak emiatt_ tobbtizezer forinttal dragabb kocsit venni. szerintem! :)
Előzmény: Újonc Leonos (1083)
Újonc Leonos 2007.04.02 22:33:41 © 1083

Ja értem már. Leesett. Átfordítható. Nem tudom, állítólag nagyon hasznos. Nekünk még nincs tapasztalatunk, ő lesz az első baba.

Csak hallottuk, hogy jó, ha szembenéz 1 éves korig, illetve jó átfordítani ha tűz a nap vagy fúj a szél.

Előzmény: Újonc Leonos (1081)
Caitlin 2007.04.02 22:33:40 © 1082
amit kineztel az atfordithao tolokaros. ha akarod veled szemben, ha akarod a vilag fele nez a ded. sokaknak irto fontos, de meg sose ertettem miert :) de ha sokaknak az, biztos nem tevednek :) mert szerintem ez emiatt (is) dragabb annal, mint amit irtam. pc kocsikat nagyon "olcson" lehet hasznaltan kapni. nem tartjak jol az arukat. pedig tenyleg jok.
Előzmény: Újonc Leonos (1081)
Újonc Leonos 2007.04.02 22:31:35 © 1081

:)))

Fogatható??? Ez mit jelent?:)

Caitlin 2007.04.02 22:28:04 © 1080
errol pont nincs. egy masik pc-rol (is) van. a 658 b tipusrol . es hasonlo a ketto. a vizszintesig nem jelent vizszintest. viszont en fiam is kibirta, es nem lett baja. kulonosebb baja nincs a kocsinak, en szeretem. miert ragaszkodtok a forgathato tolokarhoz?
Előzmény: Újonc Leonos (1078)
Caitlin 2007.04.02 22:21:17 © 1079
1. szerintem tulparazod :)
2. ez normalis :)
3. ha nem vlik be eladod es veszel ujat :)
4. megis mi a cel - asszony ki tudjon mozdulni (bolt, baratok, stb) vagy elmenni kocsival, ott kiszallni es fel napot a zoldben/utcan setalva tolteni? nem kekeckedem, csak kerdezem.
Előzmény: Újonc Leonos (1069)
Újonc Leonos 2007.04.02 22:15:34 © 1078

Miközben néztem az oldalt, amit ajánlottál, egy másik PC babakocsi tetszett meg: De lus PS699. Erről van valakinek valami információja, esetleg tapasztalata? Vízszintesre dönthető?

Előzmény: Almi602 (1072)
Újonc Leonos 2007.04.02 22:07:57 © 1077

Miközben néztem az oldalt, amit ajánlottál, egy másik PC babakocsi tetszett meg: De lus PS699. Erről van valakinek valami információja, esetleg tapasztalata?

Előzmény: Almi602 (1072)
Lucilla 2007.04.02 22:00:47 © 1076
Figyelj, olyan nincs, hogy egy 6 hónapos nem hagyja magát bekötni: be kell kötni. Ezen nincs apelláta. Mi töltöttünk el egy kedélyes éjszakát a bókayban, mert még korainak találtam bekötni a 7 hónaposomat, aki frankón kimászott.... Jobb, ha már most következetes vagy a dologgal, mert ennél csak akaratosabb lesz, és szvsz még egy kétévest is mindig be kell kötni, sőt. Ötpontos legyen az öv, vagy ha három, akkor ki kell egészíteni egy bababoltokban kapható hámmal.

Én amúgy a PP plikot ajánlanám erre a célra. De amúgy olyat keress, ami nagyon jól dönthető, és a lábtámla felemelhető, így elég felület van az alváshoz, ami még sokáig számít.
Előzmény: sysco (1070)
Törölt nick 2007.04.02 21:34:52 © 1075

Szia!

Egy ilyesmi esetleg?

Majdnem vízszintesig dönthető, 5pontos biztonsági öv van benne, "ablakos" napfénytető. A kerekei kimondottan nagynak számítanak, nagyon masszív kocsi.

Almi602 2007.04.02 21:28:11 © 1074
ha gondolod, lefotozóm, hogy mennyire dönthető.
Almi602 2007.04.02 21:27:47 © 1073

az elöző hsz-ben ajánlottat én nagyon szívesen ajánlom :)

Szerintem nincs olyan esernyőkocsi, amelyiknek van "meg van olyan álló "kicsúszásgátlója" a gyerek két lába között". Ennek a kocsinak amit ajánlottam, 5 pontos öve van, de mi csak a 3 pontosat használjuk és nem tudott kimászni belőle a sajtkukac fiam. Teljesen nem dönthető, de azt hiszem, hogy én nem láttam ennél jobban dönthető esernyőkocsit (persze simán lehet, hogy van).

És szerintem ne lapracsukhatót vegyél (én legalábbis biztos nem vennék már olyat egy 6,5 hósnak). Lassan úgyis elindul a gyermeked és akkor már úgysem a fő közlekedési eszköz lesz a babakocsi.

Almi602 2007.04.02 21:23:30 © 1072

http://bebibolt.hu/bababolt/index.php?main_page=product_info&cPath=115_116&products_id=1108

ennek a régebbi verziója van nekünk. Régebbi verzió rossz kifejezés, mi januárban vettük meg, ez meg február környékén jelent meg a piacon.

Ez simán elfér a csomagtartóban, de van, hogy az anyósülésre teszem (már nagyon ritkán használjuk)

Előzmény: Újonc Leonos (1067)
sysco 2007.04.02 21:23:08 © 1071

Helyesbíteném rögtön az első mondatomat:

melyiket ajánlanátok?

sysco 2007.04.02 21:22:17 © 1070

Sziasztok, szeretnék tanácsot kérni, hogy egy 6,5 hós gyereknek, aki még nem tud ülni, de ez már szinte csak napok kérdése, szóval egy ekkora gyereknek melyik esernyőkocsi való?

Ugyanis a jelenlegi (tesótól maradt) régebbi típusú mózeskosaras kocsiban már nem marad meg. Szeretnék valami jó kis kupolás, minél inkább dönthető támlájút, aminek karfája is van, meg van olyan álló "kicsúszásgátlója" a gyerek két lába között.

Számtalan modellt néztem már interneten, de jelenleg, mivel elég kicsi még, nem tartanám biztonságosnak a sima karfásakat, mivel az egyáltalán nem biztos, hogy hagyja magát bekötözni az öt-, ill. hárompontos övvel. Aludni is aludna még benne, szóval jó lenne, ha teljesen dönthető lenne.

Tiszta káosz van bennem jelenleg, de azt gondolom, hogy azért távlatilag gondolkodva, inkább egy jó kis kompakt esernyőkocsiba ruháznék be, mint egy lapracsukhatóba. De cáfoljatok meg, ha nincs igazam.

Várom a véleményeket, ha lehet konkrét modellekkel. Célirányosan szeretnék keresgélni.

Köszönöm.