Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Viktor1798 aug. 16. Creative Commons License 22814

Kiskuplungos lemezházasat.Képet holnap teszek fel.

Előzmény: Kis Kolléga (22813)
Kis Kolléga aug. 16. Creative Commons License 22813

milyen felezőt vettél tölük ?? azt a két félből álló öntött aluminiumossat ?

kicsi vagy nagy kuplungal ?

Előzmény: Viktor1798 (22812)
Viktor1798 aug. 16. Creative Commons License 22812

Sima ékszíjasat+ keréksúlyt is rendeltem. Csinálni akartam tegnap képet de mikor rákattintottam a fényképezés gombra abban a pillanatban lemerült a fényképező ma meg Hajdúböszörményben voltunk a traktorhúzón de este lehet teszek képet ha lemegyek még ma csinálni. Beszéltem az M-Fortnál  Fulner Zoltán (remélem jól irom a nevét) üzemvezetővel mikor mondtam hogy mit szeretnék szinte úgy tettek mintha én közöltem volna velük hogy ők ilyet gyártanak közölte velem hogy ilyenel nem foglalkoznak. Meg mondta hogy a motor 1-2000 fordulaton pörög és a lánc ez nem nagyon szereti ezért van ékszíj.

Előzmény: licilac (22811)
licilac aug. 16. Creative Commons License 22811

Szia!

Nekem is hasonló problémám volt a kiszedővel. Megtoldottam a szárát de ettől nem lett jobb. A megoldás az lett, hogy a kiszedő elejét előre billentettem oly módon, hogy a szár hátsó részéből kivágtam egy kisebb ék alakot és azt összenyomva, összehegesztettem. Így a kiszedő feje, előrebillent, és csak úgy fúrja be magát a földbe. A hosszabbítására pedig azóta nincs is szükség. Szóval szerintem előbb inkább a szerszám fejét döntsd meg.

Felezőt milyet vettél? 

Előzmény: Viktor1798 (22808)
Furak aug. 16. Creative Commons License 22810

Szerintem lejjebb kéne rakni a kiszedőt. Mert ha csak kézzel lenyomja akkor(magyarul hátrabillen a gép) akkor a kiszedő eleje éknek áll és ahogy a kolléga mondja csak a földtetejét húzza le és darabolja a burgonyát.

Előzmény: gombászok (22809)
gombászok aug. 16. Creative Commons License 22809

Tegyél fel egy képet a kiszedődről, úgy könnyebben tudnék javaslatot tenni.

Megoldás, ha nem megy elég mélyre, a támadási szögét kell megnövelni.

Előzmény: Viktor1798 (22808)
Viktor1798 aug. 15. Creative Commons License 22808

Szabadonfutósra. A nem kapart ásáskor lassú gázon mentem felezővel.Egy volt a baj a kiszedő elcsúszott a krumpli bokrok felett sőt sokat ketté is vágott a legfelső fokozaton van, szerintetek hegesszek hozzá 10-15 centit és rakjam lejjeb vagy mit tegyek fele?

Az volt a a legszebb hogy jövőhétre vártuk fizetni is alig tudtuk nem volt itthon pénz rá eltéve 3000 forintot 5-10 forintosokba számoltuk ki.

Előzmény: Furak (22806)
Silvan aug. 15. Creative Commons License 22807

Szervusz!

Érdeklődöm,meg van még a lassító?Mi lenne az utolsó ára?Hajlandó vagy elküldeni,természetesen az én költségemre (megegyezés után)?

Kösz a válaszodat.

Silvan

Előzmény: s189 (22662)
Furak aug. 15. Creative Commons License 22806

Gyorsak voltak. Szabadonfutós vagy fix kerékre vetted?

Előzmény: Viktor1798 (22805)
Viktor1798 aug. 15. Creative Commons License 22805

Sziasztok! 

Egy nagy meglepetés ért körülbelül 20 percel ezelőtt megérkezett a felezőm meg a 2 keréksúly. Érdekes tegnap előtt este rendeltem meg és a telefonba azt mondták hogy jövőhét fele várjam ha akkor megrendelem e-mailban. A keréksúly a kettő tíz kilógramm délután meg lehet beépíteni mind a kettőt.

Viktor1798 aug. 15. Creative Commons License 22804

Telefonon nem tudsz rendelni az iroda@mforg.hu címre kell írnod üzenetet. Én is rendeltem kíváncsi leszek rá elvileg jövöhéten jön mert egy felezőt is rendeltem.

Előzmény: Kis Kolléga (22802)
studiod1 aug. 15. Creative Commons License 22803

A súlya, én csak következtettem a mai öntvényárakból.

Előzmény: Viktor1798 (22801)
Kis Kolléga aug. 14. Creative Commons License 22802

Már rendelek is tőlük egy párat ne hogy kihordják a raktárról :D

a másik traktorra kell mert nekem csak 1 pár van de még egy pár kéne

Előzmény: Viktor1798 (22797)
Viktor1798 aug. 14. Creative Commons License 22801

Mármint mi sovány? A súly vagy az ára?

Előzmény: studiod1 (22798)
Kertitox Karcsi aug. 14. Creative Commons License 22800

ÍRJ PRIVÁTBA!

Előzmény: balcsi9100 (22796)
Kertitox Karcsi aug. 14. Creative Commons License 22799

Igen megvannak még a gép is. mi érdekelne?

Előzmény: balcsi9100 (22796)
studiod1 aug. 14. Creative Commons License 22798

4900ft/db az kb 5-8kg lehet az öntvényárakat ismerve, elég sovány.

Előzmény: Viktor1798 (22797)
Viktor1798 aug. 14. Creative Commons License 22797

Sziasztok! Sikerült megérdeklődnöm az M-Forg Kft-től a keréksúlyt. Kapható náluk kétféle méretben 350 illetve 400 miliméteres kerekekre is a 400 miliméteresre való 1 darab 4900 forint azaz 1 pár 10 000 körül van.

balcsi9100 aug. 14. Creative Commons License 22796

eke és tartozékai megvannak még?

Előzmény: Kertitox Karcsi (22568)
19zsolt77 aug. 14. Creative Commons License 22795
Én adjak telefonszámot?
baka38 aug. 14. Creative Commons License 22794

Telefonszámot tudsz adni amin elérhetö vagy ? 

Üdv. Mindenkinek !

Előzmény: F600 ppm (22792)
19zsolt77 aug. 14. Creative Commons License 22793
Sziasztok bajban vagyok, rk 02-es rotám van négyütemű négy lóerős, kb 15 perc rotálás után megáll ugy mintha megszorulna a motor, a berántót meg sem tudom mozdítani, fél óra pihenés után ugyan ez. Mi lehet a gond? Köszi a választ előre is.
F600 ppm aug. 13. Creative Commons License 22792

Eladó a képen látható Robi 151 röpsúlyos öntöttvas hajtómű és a hozzá tartozó Robi 151 röpsúlyos sebességváltó 2+1 sebességes! 

Kis Kolléga aug. 10. Creative Commons License 22791

Pont nem a kertben tünt el hanem a szeméttelepen.

Az esőről annyit szárzúzóztam tegnap délelött nagyon bejött.

De haza fele elkapott az eső és komosott rendesen...

Előzmény: gombászok (22790)
gombászok aug. 10. Creative Commons License 22790

Figyeld a kertedet, ennyi eső után, lehet még kikel a telefonod!!!

Előzmény: Kis Kolléga (22788)
Furak aug. 9. Creative Commons License 22789

Kár pedig érdekelt volna, a munkája. e más is csinálhat fotókat ha van valakinek ilyen aprítója!

Előzmény: Kis Kolléga (22788)
Kis Kolléga aug. 9. Creative Commons License 22788

Nem tudok képet csinálni ugyan is nyár elején elhagytam a telefonom kiesett a zsebemből mikor a traktororral mentem.

Komposztáló még nincsen elöször venni kell, még egy ilyen üzlet nem lesz az tuti.

Viktor1798 aug. 9. Creative Commons License 22787

Nekem a Robix kocsival volt így. Nem használt csak megvásárol kocsi volt 30 000-ért sérülés sem volt rajta csak az éves pakolások nyomai ahogy a fészerbe húzgálták.Felhívtuk pont akkor mentek megnézni mondtuk hogy bármi van alkudozni akarnak nem tetszik rajta valami mi megvesszük. Majdnem a mienk is lett mikor kötözködtek alkudni akartak mondta az eladó hogy van rá fix vevő akkor rögtön elvitték.

Előzmény: Kis Kolléga (22783)
Viktor1798 aug. 9. Creative Commons License 22786

Nekem elöl nyomta ki a 2 furatnál ahova a láncos felező megy de engedtem le belőle azóta nem látom hogy jönne ki.

Előzmény: studiod1 (22784)
Furak aug. 9. Creative Commons License 22785

Majd fotókat dobjál a komposztáló munkájáról engem is érdekel, hogy milyen a munkája! Köszi előre is!

Előzmény: Kis Kolléga (22783)
studiod1 aug. 9. Creative Commons License 22784

A hajtást? Nem, ha sok az olaj, felmelegszik a felső félig zárt csapágyon keresztül a kuplung tér aljába viszi a csigatengely

Előzmény: Viktor1798 (22781)
Kis Kolléga aug. 8. Creative Commons License 22783

A kérdéssel megelőztél !!! :D Most  vettek meg előlem egy kf-04 komposztáló adaptert 10 ezer ért tiszta új volt azt hittem ott sirom el magam.

Mindenképpen be akarok szerezni egy ilyen komposztáló daráló gépet

éppen ma jöttek meg a komposztládáim és most mindent lefogok darálni ami a kertbe lesz nyesedék zöldárú.

Még nem láttam ilyent müködés közben és hogy milyen minőségü darálékot csinál.

Mostanában kf-04 es fünyíróval szoktam ledarálni miindent amiböl komposzt lessz.

az is egész jól leszecskázza.

Előzmény: Viktor1798 (22782)
Viktor1798 aug. 8. Creative Commons License 22782

Meg még azt szerettem volna kérdezni hogy itt rendelkezik e valaki gallyaprító adapterrel? Kertben mennyire használható növényi maradványok összedarálásához ?

Viktor1798 aug. 8. Creative Commons License 22781

Sziasztok! Segítségeteket kérném. Újfajta középen osztott KF-nek a az elülső 2 furatja mennyire súlyozható szántásra szeretnék oda tenni 20-30 kilógramm súlyt szerintetek szabad oda tenni? Szerintem el kéne bírnia ha a láncos felezőt bírja egy furat pedig akkor is nagy súly nehezedik oda szerintem, vagy rosszul gondolom? És még egy kérdés írtam hogy teljesen teleraktam olajjal ezt azóta kiszedtem mert felülre nem tettek pasztát és olajkijövést láttam félni kell tőle hogy maradandó károkat szerzett a gép?

Furak aug. 8. Creative Commons License 22780

Ilyen ez! Az újjak nem mennek annyit.

Előzmény: kf04 (22779)
kf04 aug. 8. Creative Commons License 22779

Bocsi, hogy nem válaszoltam ,de nem voltam fórum közelben, megy a meló rendesen.... Megpróbálok most már kicsit aktívabb lenni.

Briggs Quantum XM 5.5 HP van rajta neki. Csak rotálgat vele, kb 10 éves a gép. Van mellette egy RK-02-ese is, igaz az már nagyon a végét járja. Igazából 10 éve azért lett véve az új gép, hogy azt leváltsa, de úgy látszik egyszerre fogják beadni az unalmast. Sajnos a nyírségi homok könnyen elkoptatja a gyenge alumíniumot. Én a helyében mindenképp egy régi vas KF hajtóművet vennék. Vagy egy olyan Robi hajtást, amilyen nekem is van(Robi 151). Mondjuk jobban járna kétütemű géppel, mert nálunk dombosak a kertek, a meg nem tesz jót a négyütemű olajazásának.

Előzmény: Furak (22725)
zotya88 aug. 7. Creative Commons License 22778

sziasztok !

Na senkit sem érdekel a pannónia p125 -ös kapálógépem ?    Levittem az árát 60 000 re   , így már bukok rajta de  kell a pénz :(

hamvasat aug. 7. Creative Commons License 22777

Jofi47!

Ez a Robi 55 nagytesója?

Hát igen, nem ártana erős motorú szerkezet, viszont egyelőre csak 200 m2-ről van szó, lehet megalkuszok valami kisebbel is, a lényeg, hogy megbízható legyen, ne kelljen szerelgetni.

Előzmény: jofi47 (22774)
Furak aug. 7. Creative Commons License 22776

Mák meg kukorica nagy területen. A többi konyhakerti növény. Meg vannak fák is 10 db, de ekkora területen ennyi fa nem számot tevő. Amiből sok van az megy eladásra.

Előzmény: Viktor1798 (22772)
Kis Kolléga aug. 7. Creative Commons License 22775

üdv! kipróbáltam az ekét amit vettem alapjába véve jónak tűnik de....

mivel kicsi a fogás szélessége állandóan kitör a brázdába vagy rádob a szántott területre mtz-vel mikor szántottunk IH ekét ballra eltoltuk a gerendelyen hogy nagyobbat fogjon na most ezt itt hogyan csináljam meg? 

traktor vonoszerkezete adott az ekén oldalra állítási lehetöség nincs a másik amit láttam müködés közben az pedig a következö a traktor féloldalasan halad a brázdában ez is arra kényszeríti az ekét hogy jobbra törjön ki igazából az kellene hogy a brázdafalra ráállítani az ekenádat hogy szépen szántson és ne dobjon rá szántott részre

egy 5 cm kell ballra tenni akkor lenne a tuti valamit ki kell találnom egy közdarabot a vonopad és az eke közé hogy legyen állítási lehetöségem jobbra és balra

mind ezek felül a eke kormánylemezre a befordító lemezt rá kell hegeszteni jobban aláfordítsa a növényi törmeléket mulcsot trágyát mindent

jofi47 aug. 6. Creative Commons License 22774

A te kötött talajodra ilyen moci való

Előzmény: hamvasat (22749)
Viktor1798 aug. 6. Creative Commons License 22773

Az első mondat után nem ? akart menni bocsi .

Előzmény: Viktor1798 (22772)
Viktor1798 aug. 6. Creative Commons License 22772

Akkor van területed bőven? Ezeken mit termelsz a terményt eladod vagy vannak állatok amik feleszik? 

Előzmény: Furak (22769)
zotya88 aug. 6. Creative Commons License 22771

Sziasztok !

Lenne egy eladó Gyári Pannónia p125  típusú  rotációs kapám ( teljesen felújítottam a télen ) Nagyon szépen muzsikál , könnyen induló erős motorja van (kipróbálható)  sajnos pénzhiány miatt meg kell válnom tőle .

Szabadonfutós kerekek 95% gumikkal , fűnyíró adapter , burgonya töltő eke , kapatagok , lazító kés , pótkocsi ,-amit torziós rugós  utánfutó hídból  készítettem  750 kg-ig terhelhető  új felépítmény  és osb lapos alj illetve oldalfalak amit 2x-esen beitattam festékkel ,személyautó mankós kerekek vannak alatta zsír újak  .  Adok hozzá tartalék motort illetve alkatrészeit .

70 000 forintot kérnék érte  (de az ár józan határon belül alkuképes )  Szerintem ennyit simán megér mivel tudom hogy többet költöttem rá hogy ilyen állapotba hozzam .  

tel : 0670 3264874

e-mail: balkazoltan@citromail.hu

Viktor1798 aug. 6. Creative Commons License 22770

Fura én úgy tudtam hogy 72mm. Köszi a segítséget.

Előzmény: Mátyás55 (22767)
Furak aug. 6. Creative Commons License 22769

Egy Honda F600-as van amit álltalában használok van egy másik tartalék most raktam össze nemrég.

8 kisláncot művelek állandóan

másik 4 kisláncok csak magágyelőkészítést csinálok.

Rotálok, vetek, fogasolok, szántok, kocsizok, de vannak még eszközök, de nem használtam őket még.

Amilyen munkákat csinálok azokról van fotó. A vetőgépről is(másokat lehet érdekel)!

Most pár évre 6 kislánc kiesik. Szóval csak két állandó marad!

1 kislánc= 100 négyszögöl Így már át tudod váltani, gondolom eszt a "kislánc" mértékegységet nem ismered.

Előzmény: Viktor1798 (22765)
Mátyás55 aug. 6. Creative Commons License 22768
Előzmény: Viktor1798 (22766)
Mátyás55 aug. 6. Creative Commons License 22767

hali a nagy kuplungosé 110-mm-er a kicsi 82-mm

Előzmény: Viktor1798 (22766)
Viktor1798 aug. 6. Creative Commons License 22766

Sziasztok! A KF-04-es nagykuplungosnak a kúp alsó átmérője mekkora ? Az enyémnek 81mm akkor jól gondolom hogy az enyém nagykuplungos a kiskuplungos ha jól tudom 72mm de ma elbizonytalanodtam benne.

Viktor1798 aug. 6. Creative Commons License 22765

Szia! Azt hittem több van láttam kis és nagykereset is .Meg olvastam hogy venni akarsz Robix 66-ot.Mire szoktad használni mekkora területen gazdálkodsz?

Előzmény: Furak (22761)
gery1988 aug. 6. Creative Commons License 22764

Köszönöm szépen!

Előzmény: Furak (22763)
Furak aug. 6. Creative Commons License 22763

Szia!

A hivatalos KF kapálógép szervizek listája: http://www.szentkiraly-tiller.hu/szervizhalozat

Előzmény: gery1988 (22762)
gery1988 aug. 6. Creative Commons License 22762

Sziasztok.Egy olyan gonddal fordulok hozzátok.Van nekem egy KF-04 kapáló gépem.Valami nem stimmel vele,nincs benne erő.Mit lehetne vele kezdeni.Tudnátok szerelőt ajánlani Érd-velence-székesfehérvár körzetből?

Furak aug. 6. Creative Commons License 22761

Igen régóta itt vagyok már. Nem is emlékszem, hány éve! Honda F600-asom van! De biztosan találtál fotókat, ha tényleg végignéztél  2 évet. Őszi szántós fotók vannak fent rotálás kukoricavetés. Visszább sok mindent találsz.

Előzmény: Viktor1798 (22760)
Viktor1798 aug. 6. Creative Commons License 22760

Ezeket tudom ezt csak megjegyzésként tettem.Neked milyen gépeid vannak ? Mióta beregisztráltam esténként a szabadidőmbe vissza néztem jó 2 évet a fórumban és te már régen is aktív voltál meg sok mindenkinek tudtál segíteni hozzá tudtál szólni a dolgokhoz.

Előzmény: Furak (22758)
studiod1 aug. 6. Creative Commons License 22759

Igen főleg ha a kétsebességest picit módosítjuk, a négy fixáló csavart kicseréljük nem végig menetes vállal rendelkezőre a feszítő orsót(csavart) pedig úgy hogy mindkét irányban vigyen(valódi állító orsó).Ezek után az orsóval szerszám nélkül lehet lazítani feszíteni ékszíjat átdobni.

Előzmény: Furak (22758)
Furak aug. 6. Creative Commons License 22758

Igen, de a váltós gépek 3× annyiba kerülnek mint egy rota. Akinek nem létfontosságú a váltó mert kis területen dolgozik annak szerintem tökéletes a felező is. Meg ha úgy vesszek a kétsebességes Kf felezők már elég jók. Nem kell le fel szerelni ha úgy alakul át lehet rakni másik fokozatba és kész.

Előzmény: Viktor1798 (22756)
Viktor1798 aug. 6. Creative Commons License 22757

Na arra biztos hogy jó. Nekünk 3 részböl áll a kertünk elég nagy van egy parkosított melyben virágok vannak fák stb itt szoktam lejárni mikor megyek le valamiért a géppel van egy ültetvényes az is elég nagy és még melette van fenyőfás is ami az ültetvényessel van egyben. A parkosított részben van 1 nagy partoldal nem egyszer volt úgy hogy jöttem fel és elkapartam vagy egy két növény közelebb megismerkedett a gép részeivel. Ha meg kisseb gázon megy az ember megfullad a motor.

Előzmény: Kis Kolléga (22755)
Viktor1798 aug. 6. Creative Commons License 22756

Ezért jók a váltós gépek ott nem kell ilyen szerelgetés hogy hogysabbna ill lasabban menj.Azt hittem lett festve pirosra vagy más színre is. Kézzel kented vagy fújtad?

Előzmény: studiod1 (22754)
Kis Kolléga aug. 5. Creative Commons License 22755

Felezőt érdekes módon néha én is használok pótkocsizáshoz főleg a kertben bent az ágyások között nagyon jó hogy nem fut el a gép és nem kell állandóan a kuplungot szekálni szépen lassan elcammog. m-forg kft-től vettem nagyon bevált tényleg jó adapter ez a seb. felezö közdarab...

studiod1 aug. 5. Creative Commons License 22754

Max 5perc , két bilincs old közdarab ki egy bilincs visszahúz. Sajnos az a szürke már a megerősített vázú rozsdátlanított alapozott szín, csak fehér meg fekete volt a sufniban ez lett belőle. kf eredeti 8-10km, felezve 4-5km na ezért nem jó kocsizáshoz max a táblán.

Előzmény: Viktor1798 (22753)
Viktor1798 aug. 5. Creative Commons License 22753

Értem, felújítás utáni kép nincs róla ?Gondolkoztam és nem tudom megérné e szerintetek? Szántáshoz kultivátorozáshoz meg tavasszal krumpli turatáshoz használnék felezőt meg esetleg kocsizáshoz(ez a sebességtöl függne hogy menyivel csökkenti) ehhez nem elég egy 1 sebességes menyi idő azt ki be rakni körülbelül?

Előzmény: studiod1 (22752)
studiod1 aug. 5. Creative Commons License 22752

Nem nehéz csak oda kell figyelni. A kétsebességes közdarab gyárilag ilyen mivel nem kell kivenni. A motorol le kell venni a gyűrűt (kuplungház) a főtengelyröl a kuplung felsőt, emlékezetem szerint a nyomcsapágy és távtartó sem kell,és ezek után a "kopasz" motor mehet a közdarabra. Két kocsim van jelenleg a felujított megerősített robixet használom a tavasszal kaptam roncsként.

Előzmény: Viktor1798 (22739)
Furak aug. 5. Creative Commons License 22751

Akkor meg vagy elégedve a Hondákkal!

Előzmény: Kis Kolléga (22750)
Kis Kolléga aug. 5. Creative Commons License 22750

Az ég világon semmi baja most ezt a piros motort használom kisebb munkákra ne keljen állandóan szerelgetni, fünyírás, töltökapát huzkodtam vele boronált ezek ilyen nyugdijjas melók amit a gép még vénségére is képes elvégezni.

Hamarosan veszek egy ágaprítót is azt is eltudja hajtani még.

A fekete honda meg erősebb munkákat csinál az most had dolgozzon legjobb erejében van ugy is. de a lazítózásért nem repes annyira, 25-től 35 cm-ig lazíttok vele azért feladja neki a leckét.

Előzmény: Furak (22732)
hamvasat aug. 5. Creative Commons License 22749

A robinak nem csak a motorja volt bajos. Eresztette az olajat a hajtóműből, szétverődtek kapatagok csapjai, furatai, a burkolat csavarjait nem tudtam úgy rögzíteni, hogy ne rázza szét, folyott a benzincsap, stb. Mikor elindult, akkor lehetett vele dolgozni, de váltott ember kellett, mert ha leállítottad, akkor fél óra buhera, mire elindult :-)

Szeretem a minőségibb cuccokat, ki van számolva mindig minden percem, ha rotálni akarok, akkor induljon el és akkor álljon le, ha leállítom :-) A Robival nem lehetett tervezni. Vagy sikerült megcsinálni, vagy nem :-)

Vadászgatok tovább...

Egyébként most csúsztam le egy szentkirályi alvázas Honda motorosról. Nem tudtam elmenni meló miatt egy hétig érte, erre vasárnap megvette valaki.

Előzmény: Furak (22748)
Furak aug. 5. Creative Commons License 22748

A Robinak neked a motorjával volt baj nem?

A Kf meg a Robi is ugyan azokat a motorokat csak a hajtő más.

Előzmény: hamvasat (22744)
Furak aug. 5. Creative Commons License 22747

Tescoba szezonba sokkal olcsóbb. Árulják kínai meg Briggs motorral is ugyan aszt a hajtóművet.De neked az könnyű lesz szerintem.

Előzmény: hamvasat (22743)
Furak aug. 5. Creative Commons License 22746

Én nem vennék vennék rotaluxot mert nem tudok róla semmit, Csak aszt, hogy létezik pedig benne vagyok a témába egy ideje. Mivel új márka az alkatrészek is ritkábbak. Nem ugranék bele az ismeretlenbe.

Előzmény: hamvasat (22738)
Furak aug. 5. Creative Commons License 22745

Régen csak a pirosak voltak olyan burkolattal mint a tiéd. A feketék és az új burkolat most jött be kb 1 éve.

Előzmény: studiod1 (22737)
hamvasat aug. 5. Creative Commons License 22744

Furak!

Robit biztos nem :-) Abból elég volt :-) Nézelődök...

Előzmény: Furak (22742)
hamvasat aug. 5. Creative Commons License 22743

Ha jól kombinálok, akkor célszerűbb lenne bevált gépnél maradni, KF hajtóműves, briggs motoros jó lehet nekem. Néztem ezt a KF Charlie-t 85eFt-ért újonnan. Az jó gép lehet?

Előzmény: studiod1 (22740)
Furak aug. 5. Creative Commons License 22742

Szerintem ilyet ne vegyél. Viszonylag új Márka. Alkatrész vagy van vagy nincs. Valami jó Kf-04-es (Honda vagy Briggs motorral) kell neked vagy Robi 66,156.

Előzmény: hamvasat (22736)
Furak aug. 5. Creative Commons License 22741

Igen van gyárilag súlyozott kerék Kf hez. Az M-forg oldalán megnézed(ott a legolcsóbbak a Kf cuccok)  Van Fix mag Szabadonfutós kerék is súlyozottan és súlyok nélkül. Ott nincsenek fent fotók, de írják, hogy a súlyozott kerék 20kg.

http://rotaciotata.hu/hu/szentkiralyi-kf/533-kf-szabadonfutos-jarokerek-sulyozott.html

Az M-forgnál gondolom olcsóbb, de lehet árulnak külön súlyokat is érdeklődd meg!

Előzmény: Viktor1798 (22733)
studiod1 aug. 5. Creative Commons License 22740
Előzmény: hamvasat (22736)
Viktor1798 aug. 5. Creative Commons License 22739

Akkor lehetséges hogy jobb várni még kicsit beletolni azt a +10 000 forintot és venni egy 2 sebességeset?Látom neked is van Robix kocsid azt nem használod?Ha jól látom neked a motor van ráépítve a felező elejére nem az egész felső rész gyűrűvel ezt nehezebb összerakni? 

Üdv,Viktor!

Előzmény: studiod1 (22734)
hamvasat aug. 5. Creative Commons License 22738

Hivatalos üzletben is árulnak ilyen rotakapát, bár nekem nincs szemem a részletekhez, de nekem nagyon hasonlít erre. Hivatalos üzletben csak nem árulnak kamu Honda motoros gépet?! Mondjuk ez a rotalux alváz nem tudom milyen. Ha a motor jó, de a hajtás xar, akkor megint rossz befektetést csinálok :-)

http://www.zakanyszerszamhaz.hu/termek=9507_Rotalux-5H55-rotacios-kapa

Előzmény: Furak (22731)
studiod1 aug. 5. Creative Commons License 22737

Az enyém viszont igen,megegyezik a burkolata a "régi eredeti" piros hondával csak eu-ban összeszerelt ha jól emlékszem olaszban, nekem van mindkettőböl./bocs az én új fekete színű hondám is 3éves/.

Előzmény: Kis Kolléga (22728)
hamvasat aug. 5. Creative Commons License 22736

Furak!

Ezeket a képeket látom én is csak, nem tudom, hogy milyen a hajtóműve... Rotaluxról is most hallok először :-)

Előzmény: Furak (22731)
hamvasat aug. 5. Creative Commons License 22735

Kis Kolléga!

Akkor valószínűleg valami hamisítványról van szó?

Jól hangzik ez a megépítés dolog, csak az a baj, hogy nem értek hozzá és sajnos időm sincs. Azt már megtanultam, hogy laikusként nekiállni ilyennek, az szívás...

Igazából egy egész kis méretű rotakapa kellene, nagyjából újszerű állapotban és bevált, strapabíró verzió. Az sem ártana, ha erős lenne, mert elég kemény agyagos talajon használnám, úgyhogy talán még egy kis súlyt sem ártana majd fabrikálni rá, hogy ne pattogjon annyira. A robi 55-el is meg lehetett rotálni nagy nehezen, de kínszenvedés volt.

Ha belegondolok, jó lehet a Briggs motoros szentkirályi alvázas is, hiszen nem dolgoznék vele annyit, hogy hamar kikészüljön a motorja. Csak ezek után, főleg, hogy laikus vagyok a témában, már nem tudom, hogy mit keressek a neten. Sajnos annyira nem ismerem a rotakapákat, hogy simán megeszem egy Honda matricából, hogy az az. Na persze, ha full gagyi az egész, az feltűnne...

studiod1 aug. 5. Creative Commons License 22734

Nyugodtan lehet rotálni ékszíj nem csúszik nem bukik orra. Az r250t előtt kocsiztam vele(nekem dupla szabadonfutós) a kiskuplung indulásnál nyikorog de ez természetes,menetben nem.Az eredeti keréktárcsák elég gyengék ha nem szabadonfutós betonúton rövidesen a csavaroknál reped, a szabadonfutósnál meg a persely kopik ki.

Előzmény: Viktor1798 (22726)
Viktor1798 aug. 5. Creative Commons License 22733

Olvastam hogy van keréksúlyod is arrol nincs kép? Gyári KF keréksúly?

Előzmény: Kis Kolléga (22730)
Furak aug. 5. Creative Commons License 22732

A honda motornak mi lett a baj?

Furak aug. 5. Creative Commons License 22731

Ez nem Kf hajtómű. Nem tudom mennyire jó. Rotalux a neve nem?

Előzmény: hamvasat (22727)
Kis Kolléga aug. 5. Creative Commons License 22730

ez a kép lemaradt itt a piros honda motor ez is kapott egy új hajtásházat 9 éves de 4 hónap állás után 1 rántásra indult

Kis Kolléga aug. 5. Creative Commons License 22729

itt a kf-04 honda kombó  ez a gépem kapott egy felújított hajtásházat

Kis Kolléga aug. 5. Creative Commons License 22728

az én vadi új honda 5.5 lovas motorom nem így néz ki !!!!

ezekre a fekete motoroka rá van irva easy start (könnyített indítás)

és a müanyag burkolat sem olyan mint az enyém.

pár hónapja vettem az új honda motort tudom miről beszélek

nem akarlak elriasztani a géptől elsőre jó néz ki de itt is reklámozom azt veszel újonann egy sima honda 5.5 LE motort 63500-ft ért kapsz hozzá régifajta kf-04 hajtásházat 10000 ft -ért jobb esetben csak egy kuplung felső tányér kell, bele való csapágy+ék+sürümenetes csavar ez kb 8000 -ft ból meg áll és van egy olyan géped ami téged amig élsz kiszolgál

nekem a régi kf hajtásházam 3 motort evett meg egy brigs 3.5  - 11 évig L utána 4.5 honda 9 évig , 5.5 honda 3 hónap össze sem merem adni hány üzemóra van benne XD

Előzmény: hamvasat (22727)
hamvasat aug. 4. Creative Commons License 22727

Sziasztok Rotások!

Már korábban igyekeztetek segíteni egy elgyötört Robi 55-el kapcsolatban, ami végül annyira kikészítette az idegeimet, hogy lomtalanításkor kiraktam, végül egy ismerős vitte el :-)

Azóta a szüleim mini Honda rotakapájával kínlódok, ami pöpec gép, de nem erre való. Igaz, hogy egyelőre nekem csak 200 m2-re kell egy rotakapa, ami még orvosolható lenne kézimunkával, de géppel csak jobb lenne.

Szóval nézegetem a gépeket, de még továbbra is erősen laikus vagyok. Azt már megtudtam a fórumból, hogy pl. egy Honda motoros, szentkirályi alvázas gép nem rossz. Ilyesmiket nézegetek és találtam több hírdetést, ahol új, vagy szinte alig használt gépeket kínálnak elég mélyen az új ára alatt. Ez nekem gyanús. Léteznek ebből esetleg hamisítványok is? Itt egy konkrét masina, amiről csak annyit tudni, hogy 5,5 lóerős honda motoros gép és csak pár órát ment. Láttok ezen valami furmányt? A baj, hogy nehéz összehozni a transzportot, mert 800 km-t kéne utazni érte, de pont ott a közelben laknak rokonok, akik elhoznák, én meg majd valahogy hozzájutok.

Légyszíves mondjatok véleményt. 80eFt-ot kérnek érte...

Segítségetek előre is köszönöm, üdv: hamvasat

Viktor1798 aug. 4. Creative Commons License 22726

Értem.

Neked a 2 sebességes közdarabbal mi a tapasztalatod rotálni lehet vele ? Nem kerül előre a motor nem akar "orrabukni" a gép? Kocsizni próbáltál vele?Igaz hogy csúszik az ékszíj pótkocsizásnál érdemes átszerelteteni? Asszem Licilac írta hogy az M-forg foglalkozik átszereléssel és mikor ő érdeklődött akkor pár száz forinttal volt drágább. 

Köszönöm a válaszodat előre is .Üdv,Viktor!

Előzmény: studiod1 (22721)
Furak aug. 4. Creative Commons License 22725

Az új is ugyan olyan szar lesz egy idő után. Ha ennyit használja a gépet akkor vegyen egy rendes hajtóművet. Amúgy milyen motor van a gépén? És mikori kiadás?

Előzmény: kf04 (22723)
Kis Kolléga aug. 4. Creative Commons License 22724

én 12000 ért vettem komplett hajtásházat a régifajtát aluöntvényes

az mellé adtak egy komplett fogantyút motortartó harangal+ gyimesi féle fűnyíróadaptert + 2 db rota tagot

ezt újítom fel lényegében csapágyakat cserélek szimering (a múltkor is azért kérdeztem mik a méretek) Nagyon magunk között mondom aki ügyes az rakhat magának össze olyan kapálógépet ami 10-15 évig gép lesz kb- 80 ezerből és ez nem tescós mtd meg kinai gönc hanem használható gyepálható erős üzembiztos gép Honda motor régi fajta kf-04 hajtás kombó

kf04 aug. 4. Creative Commons License 22723

Én is így gondolom. Nem nekem kell. Már régebben említettem itt ,hogy egyik szomszédnak van vele gond. Konkrétan elkopott. Ugyebár itt is tanácsoltak egy megoldást, de nem foglalkozott vele. Most meg már ereszti az olajat a szimeringnél. Persze azt mondja, hogy a homok nem megy még be, így akar venni egy üres házat, de szerintem ha az olaj kijön, akkor a homok is betud menni. Én is úgy gondolom, hogy jobban megéri egy új-használt komplett hajtás, mint egy üres ház, már a KF-ből is kiindulva(19000 Ft)...

Előzmény: Furak (22722)
Furak aug. 4. Creative Commons License 22722

Ha máshol nem a Robixnál kell, hogy legyen. De szerinem jobban kijössz ha veszel egy komplett jó állapotú hajtóművet ha találsz olyat. Az eredetivel mi lett?

Előzmény: kf04 (22715)
studiod1 aug. 4. Creative Commons License 22721

A szüeke szevafémes és a laposvas kombo kell a kf-hez, nálam a kf csoroszjatartó megerősített s a 10es furat csapon kívül 2db csavar is van rajta így nem szükségesek a laposvason furatok.

Előzmény: Viktor1798 (22716)
Viktor1798 aug. 4. Creative Commons License 22720

Sziasztok! Lehet hogy hülyeséget kérdezek de az ilyen :  súlytartó ami terrára való Kf04 re nem csavarozható fel?

Viktor1798 aug. 4. Creative Commons License 22719

Akkor jó gépparkod van képek nincsenek esetleg?

Előzmény: Kis Kolléga (22718)
Kis Kolléga aug. 4. Creative Commons License 22718

5.5LE Honda motorral szerelt régi típusu kf-04 ez a motor 3 hónapos

megvan egy kisebb gép 4.5LE honda motorral szerelt kf-04 ez meg 9 éves

Előzmény: Viktor1798 (22717)
Viktor1798 aug. 4. Creative Commons License 22717

Milyen géped van?

Előzmény: Kis Kolléga (22711)
Viktor1798 aug. 4. Creative Commons License 22716

Bejöttek mind a kettőben a képek . 

Olyan volt mint neked a vaskerekű a szürke hogy milyen magas az hogy a laposvason 1 furat van ?

Előzmény: studiod1 (22709)
kf04 aug. 4. Creative Commons License 22715

Sziasztok! Valaki nem tudja, hogy hol lehet Robi 156 B üres hajtásházat venni?

peti42 aug. 4. Creative Commons License 22714

Sziasztok!

Acme motort keresek rotácios kapámra.Törött hibbás érdekelne alkatrésznek.Vezérlő fogaskerék motorborítás az ami igazából kellene.A motor tipusa acme aln330 vagy acme at330.

Előre is köszönöm a segítséget.

Imi

studiod1 aug. 3. Creative Commons License 22713
studiod1 aug. 3. Creative Commons License 22712

Amit  hsz elején írtál az 4coll széles és 12colos felnire való a kf vagy robi kerekek 4x8 coll méretűek nálam is ezek vannak a kf-en, az r250t kereke az 5x12 coll de ott még a kinai gumi is kb 8000/db

Kis Kolléga aug. 3. Creative Commons License 22711

http://www.marso.hu/termekek/mezogazdasagi-abroncsok/mg-abroncs/sava-b12/4-12-tt-4pr-3575

Nálunk Szombathelyen a marsóba ezt a gumit találtam 400x12

lényegében akkor ez 12 cm széles gumi nagyobbat fogna jobb tapadás talajmunkánál és jó rá az eddig használt racsnis felni is. Hát most bogarat ültettél a fülembe :D

Jezus isten 20 000 egy pár gumi tömlővel meg 25 000 ( majd ha lesz elkölteni való feles pénzem fogok venni) Addig meg jó az is ami van

Kis Kolléga aug. 3. Creative Commons License 22710

az a ballonos kerék az kéne :D 400x8-as egy szűk semmire való szar.

450x15 ezt a méretet eltudnám képzelni a gépre

Kérdés van-e ilyen méretü gumi

Előzmény: studiod1 (22709)
studiod1 aug. 3. Creative Commons License 22709

Na mégegyszer   

Előzmény: studiod1 (22708)
studiod1 aug. 3. Creative Commons License 22708

Talán bejönnek a képek 

Előzmény: Viktor1798 (22707)
Viktor1798 aug. 3. Creative Commons License 22707

Értem.Nem sikerült megnéznem a képeket esetleg ahova fetöltöd a képeidet az albumodról egy linket nem tudnál adni? Nem olyan régen ápr-máj környékén láttam fent egy ilyen vetőgépet körülbelül 15 000 forintért ( az árban már nem vagyok biztos lehet hogy több ill kevesebb volt) akkor még nem akartam venni meg nem is tudtam előre hogy szügségem lenne rá a jövőben.

Előzmény: studiod1 (22701)
Viktor1798 aug. 3. Creative Commons License 22706

Ez nekem egy gyári Robix ekére : http://rotaciotata.hu/hu/robi/572-robi-jobbos-eke-re-101.html hasonlít .

Előzmény: Kis Kolléga (22700)
Furak aug. 3. Creative Commons License 22705

Szia!

A Rex Maxinak Kf hajtóműve volt! Csinálhatnál fotót a gépparkodról! A lazítóról szártépőtől, különösen! Nekem is rengeteg munkaeszköz van a Hondához egyszer majd töltök fel fotókat ha egy helyen lesz minden.

Előzmény: Kis Kolléga (22704)
Kis Kolléga aug. 2. Creative Commons License 22704

Az ekémre az van irva egy matricára hogy " Fémipari szövetkezet Szabadszentkirály"

Nagyobb matricán meg KF-04

Gömbölyített kormánylemeze van és a felfogatása is kf-04 hez való.

Tavasszal lazítóztam azokat az ágyásokat amiben virág van most, akkor ha leszártépőzöm alákeveri, nálam is homokos talaj van egyébként.

Ezek a munkaeszközeim vannak most per pillanat.

Kultivátor, talajlazító, borona, eke, töltőkapa, hóeke, rotátor, felező, körmöskerék,

gumikerék fix, gumikerék racsnis, hólánc a gumikerékre, kerélysúlyok, orrsúly, fünyíró adapterek gyimesi és zengő, szártépő, 2 pótkocsi,

Nah szép készlet mi ?

Előzmény: Furak (22703)
Furak aug. 2. Creative Commons License 22703

Szia!

Eszt az ekét még a Rex Maxihoz árulták annó. Szóval a 80-as években kb.

Homokba tiszta földben könnyen dolgozik:

Előzmény: Kis Kolléga (22700)
Crusnik aug. 2. Creative Commons License 22702

sziasztok akit esetleg érdekel eladó sorba került a rotám.

http://www.jofogas.hu/bekes/Rotakapa_utanfutoval_16168319.htm?ma=1

studiod1 aug. 1. Creative Commons License 22701

Gyári mindkettő csak kicsit módosított,az egyik kanalas(pontosabb) a másik tárcsás vetőgép. Jelenlegi új ár mindkettőnél kb 40-40ezer. Kép kat a nevemre ott terra r250topi hsz és görgess ott találsz képeket.

Előzmény: Viktor1798 (22699)
Kis Kolléga aug. 1. Creative Commons License 22700

Ezt nézzétek micsoda gyári ekét vettem a gépemhez kék szinű adapter nem is tudtam hogy a szentkirályi kft ilyet is gyártott annak idején.

Kiváncsi vagyok hogyan fogja ez aláforgatni a szártépözött növényi hulladékot.

Szerintem a kormánylemez szélére azt a befordító fülecskét kellene rá csinálnom.

Lajta eke jut eszembe ha ránézek az állt olyan bökőre...

Viktor1798 aug. 1. Creative Commons License 22699

Értem akkor magyarán olyan öreg nénik bácsik akik már nem bírják rendbentartani és nem akarnak erdőt növeszteni a kertben. A szemenkénti vetőgép gyári v házi ? Kép nicns róla esetleg? Én is szeretnék egyet vásárolni mert jövőre ha minden jól megy lesz majd fél hektár földem és kukoricát szeretnék bele vetni.

Köszönöm előre is ! Üdv,Viktor!

Előzmény: studiod1 (22696)
simon53 aug. 1. Creative Commons License 22698

:-). Egyáltalán ne zavarjon, jogy buszosjózsi 3 éve tette fel a hirdetést!

Előzmény: csaba04 (22697)
csaba04 aug. 1. Creative Commons License 22697

Szia engem érdekelne!

Előzmény: buszosjozsi (7842)
studiod1 júl. 31. Creative Commons License 22696

Dupla szabadonfutós gumikerék széles körmöskerék rota saraboló töltögető 2db szemenkénti vetőgép kocsii(ezt nem használom) Szabad bejárás s nincs bérlet csak vállalom a tisztántartást. Így is van amit nem válalok vagy a bejárás nagyobb géppel nincs vagy annyira elhanyagolt. Ezek mind idös emberek s ott is laknak és ők keresnek meg.

Előzmény: Viktor1798 (22695)
Viktor1798 júl. 31. Creative Commons License 22695

Köszönöm mindkettőtöknek a segítsége

studiod1 :A KF-ekhez milyen adaptereid vannak?Felétek ilyen bérkertnél milyen megoldás van ha be akarsz menni dolgozni? Egyeztetsz a tulajdonossal? Bérleti díj van vagy a megtermelt termés egy része?

Előzmény: studiod1 (22694)
studiod1 júl. 31. Creative Commons License 22694

Én is csak 1-2 éve, amit kérnek. Régebben még télen erdőben is,de ma már szinte nem jutok érdemleges erdőrészhez.Szántás rotálás vetés iglizés(huzatás) vegyszerezés kaszálás fűnyírás. A saját kertemen kívül használok még a faluban még 4et az is elég sok meló. A munkákhoz van egy r250t gcv mociva,l egy kétsebességes kf  egy sima kf ezek is gcv mocival, kasza, fűnyíró  egy könnyű stihl és egy döntőgép. Gépeket alig szerelek át mindig a megfelelőt viszem. Pár éve az állam kenyerét eszem, igy van több időm.

Előzmény: Furak (22693)
Furak júl. 31. Creative Commons License 22693

Én is idén mentem először bérbe melózni! te mióta dolgozol bérbe? Miket csinálsz?

Előzmény: studiod1 (22691)
studiod1 júl. 31. Creative Commons License 22692

Egyszer el kell kezdeni,én is így kezdtem

Előzmény: Viktor1798 (22690)
studiod1 júl. 31. Creative Commons License 22691

Én is hasonlóan számolok általában, kaszálásnál  

nyírásnál  szoktam esetleg m2 árat is mondani mérettől állapottól függően 8-20ft de ilyenkor rosszul lesznek. Falun belül nálam ez 1500-2500/Ó-ra jön ki a kerti gépek munkáinál, a fűrész illettve permetezés az más kategoria. A gépeim vszonylag keveset fogyasztanak 160cm3 hondák.

Előzmény: Furak (22689)
Viktor1798 júl. 31. Creative Commons License 22690

Értem köszönöm a segítséget.Sose voltam még maszekolni most sem én ajánlottam fel hanem elhívtak majd akkor valahogy kikalkulálom én is.

Előzmény: Furak (22689)
Furak júl. 31. Creative Commons License 22689

A gép munkákat a következő képpen szokták számolni.: Az elfogyasztott üzemanyaghoz(Benzinpénz) hozzáadod még egyszer az elfogyasztott üzemanyag árát(a gép kopása) meg az órabéred.

Én így számoltam ki igaz az rotálás volt: egy óra alatt legrosszabb esetbe fogyaszt a Honda 1,5 L

Tehát 430 ft/l-el számolva 430×1,5=645ft

kopott a gép az megint 645ft

Meg az órabér 600ft

az 1890 ft

felfele kerekítve a végösszeg 200ft

Ha egy óra munkám van akkor 2000ft-ot simán elkérek mert ki kellet, hogy mennyek. Ha többet dolgozok akkor inkább lefele kerekítek.

Van aki területbe számol én az órabér hiszek mert annyit dolgozok és kész.

Nagyobb gépekkel is így számolják a traktorosok a bérezést!

Előzmény: Viktor1798 (22688)
Viktor1798 júl. 30. Creative Commons License 22688

Van itt olyan aki fűkaszával szokott "maszekolni" tudna nekem segíteni ? Mi a tarifa ? Elhívtak egy helyre és nem tudom hogy mennyit kérjek mit számoljak.

CRU3L júl. 29. Creative Commons License 22687

Attól függ, ki mennyit használja :D
Nekem fel sem volt rakva a gépre, így nem kopot!
Ha úgy lesz pénzed szólj, és írok, hogy megva-e még (bár este tette fel, rá fél órára már volt érdeklődő)

-  CRU3L -

Előzmény: Kis Kolléga (22686)
Kis Kolléga júl. 29. Creative Commons License 22686

szeretem ezeket a kereket de egy baj van velük az az átkozott müanyag ebonit persely a tengelynél oltári szemtelenül kopik és csálén kezd állni,

ha 1 hónap múlva nem tudtad eladni megvenném most éppen egy régi kf-04 hajtásházat újítok fel és mindent szépen sorjában tudok csak meg veszegetni

Előzmény: CRU3L (22685)
CRU3L júl. 29. Creative Commons License 22685

Sziasztok! 
Eladó lett a járókerekem!
Van körmös kerék is eladó, ha érdekel valakit!

http://olx.hu/hirdetes/gumi-szabadonfutos-jarokerek-4-00x8-rotacios-kapara-ID2oWxz.html

studiod1 júl. 28. Creative Commons License 22684

Szimering 25x47x10 2db +2db műanyag porvédő 25x47         eseleg 2x2db  25x47x7 szimering     ezek az adatok a könnyített alu öntvényházashoz valók. http://www.szentkiraly-tiller.hu/letoltes/kf_2010pdf.pdf 

Előzmény: Kis Kolléga (22683)
Kis Kolléga júl. 28. Creative Commons License 22683

Sziasztok!! A segitségeteket akarom kérni.

KF-04 régi típusu aluöntvény hajtásházban a bronzkerék szimering jobb és bal oldalon kellene nekem a pontos méret, ugyan is szétszedtem a hajtóművem és különböző szimeringek voltak benne eléggé hanyag volt aki össze rakta.

Aki tudja milyen való bele irja meg nekem köszönettel...

Furak júl. 27. Creative Commons License 22682

Jó dolog a körmös kerék. De a súlyt nem pótolja. Súly meg körmös kerék a tuti.

Előzmény: albertjani (22681)
albertjani júl. 26. Creative Commons License 22681

Ehun-e! De ismerős a webáruház oldalán található videó! :)

Súlyok helyett lehet, hogy ez többet érne:

http://www.boel.sk/kategoria/zahradna-technika/kultivatory/prislusenstvo/prislusenstvo-pre-kultivatory-robix/orebne-navleky-robix/

Ha jól sejtem, ezt a gumikerékre kell pántolni? Magyar boltokban még nem láttam ilyet, pedig állítólag Robix.

Előzmény: Viktor1798 (22672)
settenke94 júl. 26. Creative Commons License 22680

jónapot érdeklődnék hogy megvan e még ez a T20 as váltója 

Oszlánczi Tamás 

seti97@freemail.hu

06305448331

Előzmény: Kukuma (14448)
Viktor1798 júl. 25. Creative Commons License 22679

Szia ! Köszi a válaszodat, kocsizni is szoktál vele? ÉN is szeretném szántásra felsúlyozni az enyémet a súlyodról és a tartóról nincs valamilyen rajz esetleg? A két felező árából nem lehetett volna a szíjasat más áttételre alakítani? 

Ui:e-mail címedet elkérhetném lenne még pár kérdésem.

Üdv,Viktor!

Előzmény: Dutrás-pisti (22678)
Dutrás-pisti júl. 25. Creative Commons License 22678

Hello Viktor!Bocsi hogy későn válaszolok,de igy jó a gép.Nem kell tolni mert akkora nyomaték van hogy magától viszi az ekét.A szántás mindig függ az erőtől és a súlytól.Gázkart tényleg felszerelhettem volna de nem kell.Azért a kuplung.Énekem nagyon bevált.István

Előzmény: Viktor1798 (22633)
biji júl. 25. Creative Commons License 22677

Szia! A vészleállító nem testel le valahol?

Előzmény: sujgojo (22663)
studiod1 júl. 25. Creative Commons License 22676

A hondák érzékenyek a koszra ha nincs célszerü szüröt betenni néhány100ft, itt egy kis utmutato  

Előzmény: simon53 (22675)
simon53 júl. 24. Creative Commons License 22675

Én is kiváncsi vagyok a megoldásra, mit csináltál a kapáddal. Nálam is , a tavasszal vett robi 156H 10 órás használat után egyenetlenül hullámzóan jár, mondjuk nem áll le. Ha leengedem a földbe nem hallom, de üresen igen. Segített a biciklipumpás fujás, vagy mi a megoldás? Csak a szerviz?

Előzmény: sujgojo (22668)
Viktor1798 júl. 24. Creative Commons License 22674

Köszi.

Majd ha nyitnak felhívom őket. Krupmli kiszántásra fel akarom súlyozni a gépet orrsúly már készül

Előzmény: studiod1 (22673)
studiod1 júl. 23. Creative Commons License 22673

Gyári keréksúlyt kf-hez nem láttam de az oldal szerint van http://www.mforg.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=37&category_id=26&option=com_virtuemart&Itemid=7  nekem régen 10kg öntvénysúlyok voltak a gumi illetve a körmös kerekeken(most máshol használom).

Előzmény: Viktor1798 (22672)
Viktor1798 júl. 23. Creative Commons License 22672

Sziasztok! 

Ezen a gépen: http://www.boel.sk/kategoria/zahradna-technika/kultivatory/benzinove-kultivatory/kf-extra-850-komplet-doprava-zdarma/ ami van keréksúly hány kilós lehet darabonként? Magyarországi forgalomban kapható KF keréksúly?

zsolt4593 júl. 23. Creative Commons License 22671

Ha valakit esetleg érdekelne terra t20 kerekei súlyok kormányrész vonórész összekötő,és van még egy üres hajtásház is (váltósé)
csere is érdekelne akár ráfizetésel Briggs 850 E I/C motorra
Vagy felújított 3,5-5Hp motora

esetleg ha valaki tud briggs 850 e i/c motort az szóljon vagy lenne kapcsolata aki tudna szerezni hozzá alkatrészt

Viktor1798 júl. 22. Creative Commons License 22670

Probáld meg azt hogy leengeded a benzint és ami kijön cső a tankból azt lekötöd valamilyen pumpával ( én bicikli pumpával csináltam pont jó volt ) belefújsz a csőbe és a karburátorból kinyomja majd a koszt.

Előzmény: sujgojo (22668)
jann82 júl. 22. Creative Commons License 22669

Üdv Mindenkinek!

Egy kis segítségre volna szükségem, hozzám került egy Robi 56 típusú roti kapa és nem tudom hogy kell beindítani, mert még nem volt sehsem rotációs kapám. Egy kar van a gép fogantyúján az van ráírva felül hogy Start utána Maximúm utána Minimúm legalul meg az hogy Stop, ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném!

Vagy estleg mégha tudnátok egy gépkönyvet vagy kezelési útmutatót hozzá hogy  hol lehet találni , mert én sehol nem találtam még eddig leírást róla.. vagy gépkönyvet ilyesmit..

sujgojo júl. 21. Creative Commons License 22668

oke, meg probalkozom, hatha kikohogi a koszt aztan megprobalom, hogy alapjaraton kisfordulaton hagyom 5 percig, hogy akkor is produkalja a leallast. szetszedni nem mernem, muhejbe vinni meg  nagyon maceras..

Előzmény: Viktor1798 (22667)
Viktor1798 júl. 21. Creative Commons License 22667

Ha bele olvasol a gépkönyvbe írja hogy 10 százalékos emelkedőn/süllyedön tökéletesen kell mennie. Valószínűvel az amit írtak, milyen kúton tankolsz? Ha gyengébb minősígűn próbálj meg máshonnét benzint szerezni mert az is lehet a probléma forrása hogy koszos a benzin.

Előzmény: sujgojo (22665)
GelleKMB júl. 21. Creative Commons License 22666

Nem vagyok szakember, csak gyakori hibatípusokat írtam, amik nálam már előfordultak. Lehet még, hogy az üzemanyaggal van valami gáz (pl.koszos, vizes).

sujgojo júl. 21. Creative Commons License 22665

de ez hogy fordulhat elo egy vadi uj gepnel?  a karbi tisztitast oke, ha valami piszok nagy koszt betankoltam, de a gyertya es a szuro??

a terepnek van egy kis dolese, nem durva, ugy 8 meteren van benne egy meter. az nem fordulhat elo hogy ilyen dolesnel nem jo az olajozas es tulmelegszik?

Előzmény: GelleKMB (22664)
GelleKMB júl. 21. Creative Commons License 22664

Karburátor tisztítás vagy gyertya vagy légszűrő...stb.

Előzmény: sujgojo (22663)
sujgojo júl. 21. Creative Commons License 22663

sziasztok,

tavasszal vettem egy robi-156 H-t. meg az 5 munkaorat sem ertem el, eddig szepen ment minden. tegnap visztont azt vettem eszre, hogy 3-4perc uzem utan elkezd ingadozni a fordulatszam majd a gep kb. 10 masodpercen belul leall, egyszer meg kopott is egyett. leallas utan nem indul el azonnal csak kicsit kesobb, majd megismetli az elozo jelenseget. mi lehet a problema?

s189 júl. 18. Creative Commons License 22662

Szevasz. Bocs hogy csak most válaszolok de nem voltam net közelben.

http://olx.hu/hirdetes/kapalogep-lassitomu-ID2iwL5.html

Szombathely mellett található.  kb. a 97-98 körül vettem. 1 szezonban haszáltam kukoricát vetettem vele (Szeva-fém szemenkénti vetőgéppel).

Tényleg megkímélt állapotban van.

üdv

Előzmény: Silvan (22616)
GelleKMB júl. 18. Creative Commons License 22661

Köszönöm Uram!

Előzmény: Furak (22660)
Furak júl. 18. Creative Commons License 22660

Neten keresd meg a Johanna kft-t. Van honlapjuk! Nagyon segítőkészek írj e-mailt vagy hívd fel őket. Nekik van hatszögtengelyük f400-ashoz is szerintem. F600-ashoz biztos mert aszt már én is kérdeztem. Amúgy ha van egy marós ismerősöd akkor csinál neked egy átalakítót a robi kerékre is.

Előzmény: GelleKMB (22657)
Furak júl. 18. Creative Commons License 22659

Olvasta ha kell neki jelez.

Előzmény: Nick306 (22655)
GelleKMB júl. 18. Creative Commons License 22658

Bármilyen már adapter is érdekel a géphez, ha van eladód!

Előzmény: Nick306 (22656)
GelleKMB júl. 18. Creative Commons License 22657

6 szög szűkítőt honnan szereztél! Én még sima 6 szögű tengelyt sem találtam sehol. Van két robi kerekem, aminek henger alakú a tengelye, azt gondoltam lecserélni hatszögletűre, mert így a terhelés az átmenő, biztosító csavaron van.

Egyébként bámulatos a géped, én is mostanság tervezem a teljes festését az enyémnek, motorikusan már felújította az előző tulajdonos.

A hirdetésben látom, hogy egyben eladó, azonban, ha esetleg van ezen felül f600-kereked átalakítva, vagy rotakapa tagod, az érdekelne. A rotakapa azért volna jó, mert annak 6 szögletű a tengelye és feltudnám használni robi kerék átalakítással!

Előzmény: Nick306 (22656)
Nick306 júl. 17. Creative Commons License 22656

400-ra nem volt keréksúly... 600-ra van és a gyári kerék egy 6szög szűkítóvel sííímán felrakható a 400-as tengelyre is.

Eladó a komplett gyári gépem kategóriaváltás miatt.

Eladó egy kiváló állapotban rögtön hadra fogható HONDA F400-as sok gyári tartozékával. Friss olajcsere, új hajtásszíj!
Gyári műszaki kiskönyve.

-Alapgép,
-Utánfutó (ülőszivacs ráadással),
-2x3 rotatag,
-2db körmöskerék,
-2db gyári járókerék (kicsi)
-2db járókerék (F600-as méret, nagy)
-1db váltvaforgatós eke,
-2db ekekapa,
-1db utánfutó pótkerékköpeny (külső)
-1db vezetőszár
-utánfutó magasítókeret,
-sok tartalék új alkatrész.

Kategória váltás miatt eladó!
Cegléden előzetes egyeztetést követően megtekinthető.

http://olx.hu/hirdetes/honda-f400-kiegeszitokkel-gyari-allapotban-ID2ma91.html

Előzmény: GelleKMB (22654)
Nick306 júl. 17. Creative Commons License 22655

Nos akkor értesítsd a haverod! Várom a veljzést!

Előzmény: Furak (22650)
GelleKMB júl. 16. Creative Commons License 22654

Honda F 400-ra kereket keréksúllyal együtt, vagy csak  keréksúlyt F 400-ra.

Továbbá szeretném eladni/cserélni a 2 db. Terra kerekem!

Előzmény: Furak (22653)
Furak júl. 16. Creative Commons License 22653

Hát én eszt tudom. De arra nem válaszoltál, hogy akkor mit, hogy akarsz!

Előzmény: GelleKMB (22652)
GelleKMB júl. 15. Creative Commons License 22652

Na. ez az! Ezért írtam, hogy eladók a Terra kerekeim!

Előzmény: Furak (22651)
Furak júl. 15. Creative Commons License 22651

De az F600-as kereke se megy rá ha a Terrájé se jó rá. Mivel mindkettő 26-os. De a 400-as kerekére meg nem megy rá a 600-as súlya. Akkor most, hogy is akarod eszt?

Előzmény: GelleKMB (22648)
Furak júl. 15. Creative Commons License 22650

GelleKMB, barátomnak tökéletes lesz. Én egy hónapja vettem.

Előzmény: Nick306 (22647)
Bajnok97 júl. 15. Creative Commons License 22649

Valaki tudna rajzot mutatni Briggs oldal berántós motor berántó szerkezetről?Mer az enyém nem mükszik

GelleKMB júl. 15. Creative Commons License 22648

A belső átmérője 26-os az én kerekeimnek!

Előzmény: Furak (22645)
Nick306 júl. 14. Creative Commons License 22647

Nos akkor pont aktuális a dolog mert eladóvá válik a 2db Honda F600-as fehér keréksúlyom frissen fényezett állapotban.

Átvehető Cegléden.

Előzmény: Furak (22642)
Furak júl. 14. Creative Commons License 22646

Láttam, ment válasz is!

Előzmény: GelleKMB (22644)
Furak júl. 14. Creative Commons License 22645

Az F600-asé 26-os. A terra kerek toldójának belső átmérője 26-os? Mert akkor akár F600-asra is fel lehetne rakni.

Előzmény: GelleKMB (22644)
GelleKMB júl. 14. Creative Commons License 22644

Írtam emailt!

Nem, az f 400-asnak a külső laptávolsága kb.23 mm, ezért is nem jó a 26-os terra kerék rá.

Előzmény: Furak (22642)
szakaszvezeto79 júl. 14. Creative Commons License 22643

Sziasztok!

Jofi!

Köszönöm szépen a jelentkezést, de épp találtam 7 Mátyásért egy zsír újat, már meg is rendeltem.

Előzmény: jofi47 (22637)
Furak júl. 14. Creative Commons License 22642

Keréksúlyt én is nagyon nehezen találtam. Most vettem egy komplett súlykészletet 25 000-ért orrsúly(2 részes)+2db keréksúly. Küldj egy e-mailt mert tudok neked egy emberkét:  furakbalint@citromail.hu   Várom a leveled!

Amúgy az F400-asnak a csonkja ami kijön a váltóból annak a külső laptávolsága 26mm?

Előzmény: GelleKMB (22641)
GelleKMB júl. 14. Creative Commons License 22641

Az egyik képen látszik a keréksúllyal felszerelt kereked a Hondán! Esetleg nem tudsz eladó kerekeket, hasonlót, mint a tieid (keréksúllyal persze). Próbáltam a két Terra kereket ráműteni, de túl nagynak bizonyult, nem fogom tudni használni!

Amúgy, ha valakit érdekel eladó, vagy cserélhető.

Íme, a hirdetése , amire én is jelentkeztem, mikor megvettem:

"Traktor kerék Terra Robi Honda MPM . 22 kg/db.
vagy más kertigépre járó kerék,2.db.szabadonfutós,
difizáras, 5x12-es,26 mm-es hatszögletű tengelyre
jó a csatlakozás,átmérő 55 cm"ű

Én 20. Eft-rt vettem a kettőt, de csere is érdekel. (honda F 400-asom van, arra jöhet bármi)

Előzmény: Furak (22623)
Viktor1798 júl. 13. Creative Commons License 22640

Hát majd megpróbálok valamit kitalálni hogy hogy lenne jó,az a baj hogy nincs ezekben az alakítgatós témákban nagy tapasztalatom .Ja és nekem gyárilag a kerékben kicsi csavarok voltak ha jól emlékszem 6-osak voltak 10-es kulcsal fogtuk meg őket cserélve lettek 8-as csavarra .

Szép hondád van pár infót tudnál róla mondani lóerő súly sebességek stb?

Előzmény: Furak (22639)
Furak júl. 13. Creative Commons License 22639

Minden munkánál előjön a kerékhiba mivel nem a munkától függ hanem arról, hogy mekkora nyomatékkal hajta a gép a kerekeket. Mindenképp erősísd meg a kerekeket. Így biztonságosabb. Gyári adat szerint 15cm mélyen lehet szántani ezzel az ekével. Ha valakinek más a véleménye úgy is megírja.

Közben találtam még egy videót!

Előzmény: Viktor1798 (22638)
Viktor1798 júl. 13. Creative Commons License 22638

Pozitívabb válaszra vártam, a mélységet nem mérted meg esetleg a maximumot amit tudtál vele szántani?Ez a 3 csavaros hiba csak szántásnál jön elő kultivátorozni meg pótkocsizni lehet tőle vagy akkor is elő fog jönni? Úgy nem próbáltad növelni hogy a külső furattal csatlakoztattad a tengelyre?Vagy akkor baleset veszélyes ?Bele akartam vágni én is ebbe a szántásos dologba de eddig nem sok jót hallottam róla tudja nagy traktor is (MTZ 50) szántani a kertet csak az sokat kihagy meg sok helyen megtapossa és utána kell ásni.

Előzmény: albertjani (22635)
jofi47 júl. 13. Creative Commons License 22637

Üdv. szakaszvezető.

Nekem is van egy eladó, de nemtudom, neked mi a reális ár (a jófogáson 5-10 e. körül vannak)

ezért mennyit adnál?

Előzmény: szakaszvezeto79 (22605)
Furak júl. 13. Creative Commons License 22636

Igen Honda eke. Mégpedig egy F400-as gépé. Akkor még fúrtál mindkét felnibe 3-rom 3-rom lyukat? Ha növeled a nyomtávot akkor nagyobbat fog az eke és nehezebb húzni a gépnek, de abban igazad van, hogy nem borul olyan könnyen.

Amúgy, hogy bírja a Kf extra? Hány éve használod? Esetleg volt baja?

Előzmény: albertjani (22635)
albertjani júl. 13. Creative Commons License 22635

Amit maximum ki lehet hozni belőle, az kb. felér egy jó ásással.

Ehhez ideális körülmények kellenek, se túl száraz, se túl vizes ne legyen a föld, az eke jól legyen beállítva, stb.

A gyári eke könnyen hajlik, itt-ott érdemes megerősíteni, kaptam hozzá egy átfordítható (Honda?) ekét, azzal kicsit jobb. Azt át lehet állítani jobbos-vagy balos ekére és oldalirányban is több fokozatban állítható. Ennek nem hagyományos eke alakja van, inkább olyan, mintha egy ásó feje lenne.

Nehéz vele megfordulni, legalább 10 méter egyenes szakasz kell ahhoz, hogy legyen értelme ezzel a géppel csinálni.

A gyári 3 helyen összecsavarozott felni nem bírja a terhelést, 6 helyen össze kell csavarozni a két felét, különben a csavaroknál megnyúlik a lemez és szétszakad.

Szántogatás közben eléggé megdől a gép, inkább 2 ütemű, vagy vízszintes tengelyű gépnek való ez. Nyomtáv növelésével talán nem dőlne meg ennyire.

Előzmény: Viktor1798 (22620)
bpityu62 júl. 13. Creative Commons License 22634

Üdv.Volna valakinek amal karburátorba tűszelepe?

Viktor1798 júl. 13. Creative Commons License 22633

Mikor már megírtam az előzö hozzászólást akkor vettem észre hogy a te gépeden nincs gázkar se bowden. Miért szedted le? A gázt hogyan szabályzod? 

Előzmény: Dutrás-pisti (22631)
Viktor1798 júl. 13. Creative Commons License 22632

Köszi a választ.Nekem is 675-ös motor van rajta csak ready start-os 2 éves ez a 3.-dik szezonja eddig semmi komoly baja nem volt .Milyen mélyen szántasz vele? Nem elég rá 1 felező így sokkal erősebb? Neked is "új" osztott házas a lehajtás?

Az elején hol súlyoztad? Nem kell félni attól hogyha nagyon lesúlyozom törni fog az öntött vas hajtás?

Előzmény: Dutrás-pisti (22631)
Dutrás-pisti júl. 13. Creative Commons License 22631

Jó napot mindenkinek,helló Viktor!Én nagyon megvagyok elégedve a KF-04-es kapálógéppel. A kapálógép paraméterei: Briggs 675 series motor (5,5Le),szentkirályi ékszij felező,szentkirályi láncos felező,30kg orr súly+saját készitésű eke.Itt a kép.

Előzmény: Viktor1798 (22614)
Furak júl. 13. Creative Commons License 22630

Nem is akarom én jobban szétszedni, de ennyire muszáj volt. Kapott két új szimeringet meg új váltó olajat. Kuplung is lett javítva meg az oldalkuplungok fordítva voltak bekötve meg a többi. Ha már szétszedtem rendesen felújítottam. Igen a lemezek szerintem is fontosak. Ahol újra vannak festve ott hegesztettük tegnap előtt. Még egy két finomítani való van rajta, de még jövőhéten orvosolom őket. Reméljük ég megy 30 évig!

Előzmény: gombászok (22628)
Viktor1798 júl. 13. Creative Commons License 22629

Köszönöm a gépkönyvet és a segítséget.Hozzám nem jutott el el a könyv csak egy Briggs könyv és egy nagy papírlap amit össze lehet hajtani és ábrák vannak az olajcsréhez motor leszereléshez hogy más adapterekre legyen téve.

Előzmény: studiod1 (22627)
gombászok júl. 13. Creative Commons License 22628

Szét ne szedd jobban! Új szimmering és friss váltóolaj bele, hadd menjen még további 30 évig!

Ha a hajtómű alját védő acéllemez borítás elrohad (ismerősek a rozsdafoltok), azt is ajánlatos cserélni, vagy lánghegesztéssel feljavítani.

studiod1 júl. 12. Creative Commons License 22627

Nem lesz gond esetleg csigatengely felső csapágyon átnyom egy keveset a kuplung alá. Kimosott hajtóműnél 0,5l  http://www.szentkiraly-tiller.hu/letoltes/kf_2010pdf.pdf 

Előzmény: Viktor1798 (22620)
Furak júl. 12. Creative Commons License 22626

Köszi, sok munka volt vele!

Előzmény: GelleKMB (22624)
bpityu62 júl. 12. Creative Commons License 22625

Robi 151 es érdekel valakit?Fórumon belül 40 ért adom.0620 4849067

GelleKMB júl. 12. Creative Commons License 22624

Igényes!Gratulálok!

Furak júl. 12. Creative Commons License 22623

A képeket lehagyta!

Előzmény: Furak (22622)
Furak júl. 12. Creative Commons License 22622

Adj Isten!

Tevékenykedtem egy kicsit.

Már egy éve szétszedtem.

33 éves csapágyak és semmi bajuk. Ez minőségi termék!

Félig készen.

belagyi júl. 12. Creative Commons License 22621

hali!

van egy eladó  Briggs Quantum XM 55-ös motorral szerelt rotációs kapám... ha valakit érdekelné:

http://www.vatera.hu/item/view/?cod=1937955872

Viktor1798 júl. 12. Creative Commons License 22620

Köszi a videókat.

Albertjani: várom a válaszodat.

Középen szétszedhető "új" KF-04-et meddig kell olajjal feltölteni?

80-w-90-es olajat raktam bele oldalra fordítottam a hajtőművet és tele töltöttem lehet hogy túl sokat raktam bele?Akkor lesz valami károsodása?

Előzmény: Furak (22619)
Furak júl. 12. Creative Commons License 22619

Oké rendben. Tudtam én, hogy te csináltad a videót csak a neved hirtelen nem ugrott be.

Előzmény: albertjani (22618)
albertjani júl. 12. Creative Commons License 22618

Itt vagyok, én követtem el a videókon látható dolgot. 

Majd este válaszolok bővebben, de most rohannom kell.

Előzmény: Furak (22615)
Szandy1210 júl. 11. Creative Commons License 22617

Sziasztok!       

Al-ko fűnyíró traktor Briggs 5,5 le Quantum motorral szerelve, főtengely méret: átmérő 22  hossz 63.

Motorcserés lenne a gép, NGP T675 motort tennék bele.  Lehetséges e? Tud e valaki infót róla?

Silvan júl. 11. Creative Commons License 22616

Mennyi idős?Képet tudnál felrakni?Helyileg hol van?Mennyi az ára?Egyszerre elég ennyi kérdés!Köszönöm a válaszodat.

Előzmény: s189 (22613)
Furak júl. 11. Creative Commons License 22615

Igen van itt egy emberke aki szántott már ilyen géppel. Rakott fel fotókat is, de nem emlékszem már a ninck nevére. Ha olvassa még a fórumot biztosan reagál.

Előzmény: Viktor1798 (22614)
Viktor1798 júl. 11. Creative Commons License 22614

Sziasztok! 

Segítséget szeretnék kérni olyanoktól akik  KF-04-el vagy Extra 850-el  szántanak gyári kf vagy valamilyen másfajta ekével.Van érdemi munkája az ilyen szántásnak mekkora a maximum amit gyári Kf ekéből ki lehet hozni? Érdemesebb egy másfajta ekét venni és azt alakítani KF-04 hez? 

Köszönöm előre is a válaszokat.

s189 júl. 11. Creative Commons License 22613

Szevasz. Nekem van egy eladó ha még érdekel.

Előzmény: Silvan (21773)
Bajnok97 júl. 11. Creative Commons License 22612

Kössz!:D

Előzmény: Furak (22611)
Furak júl. 11. Creative Commons License 22611

Szerintem normális, de még soha nem próbáltam így.

Előzmény: Bajnok97 (22610)
Bajnok97 júl. 11. Creative Commons License 22610

Valaki tudna segíteni?Nekem nincs speckó kompresszió mérőm és azt szeretném tudni hogy az okés e ha befogom az ujjammal  gyertya helyét rántok rajta párat és sípol?Eltolja sz újamat a kompresszió a nyílástól.

GelleKMB júl. 10. Creative Commons License 22609

Köszönöm a válaszokat, a próféta szóljon belőletek!!!:-)

Furak júl. 10. Creative Commons License 22608

Szerintem elviszi.

Előzmény: GelleKMB (22606)
vonschwarcz júl. 10. Creative Commons License 22607

Szerintem F400-as sebességváltóját is úgy csinálták, hogy elbírja. F600 legalábbis kb. duplaekkora súlyt röhögve visz a kerekeken (vaskerék+keréksúly).

Előzmény: GelleKMB (22606)
GelleKMB júl. 10. Creative Commons License 22606

Üdv!

Szerintetek a Honda F-400-r a Terra kerekek felrakása (egyenként 22 kg-osak) túlzás, vagy még elbírja?

szakaszvezeto79 júl. 10. Creative Commons License 22605

Sziasztok!

Robi 55 alá keresek  fűnyíró adaptert, ha valakinek van felesleges, reális áron, akkor kérem ne tartsa magában!

OLX-en, Jófogáson kissé el vannak szállva az árakkal. Én Pest megyében, Kartalon vagyok, a közelben el tudok menni érte, vagy a postát fizetem.

Azt tudja valaki, hogy létezik 45 cm-es a Robi 55 alá is? Eddig ekkorát csak kúpos kuplunggal láttam.

Viktor1798 júl. 7. Creative Commons License 22604

Bocsi hogy most írok nem láttam hogy írtál.

Nekem az erejével nem volt gondom 3-4 mázsát 5-10 százalékos emelkedőn gond nélkül vitte fel .

Ezzel a minimum 8 lóerős állításoddal nem értek egyet, lehet ott akár 18 lóerő is ahol nincs súly pöröghet a motor ha nincs tapaddása a gépnek. Ha jól gondolom a 15.5 lóerős motor is amit kinéztél egy hengeres ekkora méreteknél nem hiszem hogy gazdaságos ilyen motort venni mert nem bírná sokáig elég nagy fordulaton pörög hogy elérje a 15 lóerőt bár szerintem el se nagyon éri.Meg a vételárából már majdnem komplett egytengelyes kis traktort lehet venni komplett eszközparkkal.

Előzmény: szucsi151 (22550)
jofi47 júl. 6. Creative Commons License 22603

Üdvözöllek!

Olvasom az írásaidat, hogy KF-04 es hajtóműhöz 8-15 lovas motort akarsz tenni. Mit akarsz azzal meghajtani?

A KF-04 es hajtómű maax. 6 kapatag hajtására alkalmas.

A te géped 151-es és acél öntvényházas, miért nem azt használod, azzal váltó nélkül is tudsz szántani, amint írtad, hogy homokos talajon laksz. A te motorodhoz nem lehet váltót beépíteni, mert az nem olyan. A váltóhoz másfajta hajtómű kell.

Nézd meg az enyémet, hogy kisebb motor nagy dolgokra is képes : 4 lovas.

Bajnok97 júl. 5. Creative Commons License 22602

Mennyiért árulod a motrot? Sukuru

Előzmény: sukuru (22580)
Volán Ellen júl. 5. Creative Commons License 22601

Üdv Mindenkinek! Érdeklődöm,hogy MF70 kistraktoron gyújtást kell állítani?Néha van szikra egy-egy,néha nincs.Szétszedtem majd összeraktam ahogy volt,most szikra egyáltalán nincs.Hogy kell beállítani?Üdv.(Stroboszkópom nincs,ha esetleg az kellene,bár nem hiszem mert összerakva nem igen oldható meg...)Köszönöm.

GelleKMB júl. 4. Creative Commons License 22600

Igyekszem, csak kissé elvagyok havazva (így nyáron is:-)!

Előzmény: Furak (22599)
Furak júl. 3. Creative Commons License 22599

Fényképeket nem tudsz feltölteni?

Előzmény: GelleKMB (22598)
GelleKMB júl. 2. Creative Commons License 22598

Köszönöm a válaszokat! Igyekszem akkor jobban kisúlyozni!

studiod1 júl. 2. Creative Commons License 22597

Jó beállítás mellett is a súly kritikus, nekem igaz r250t nél 2x30kg kerék +25kg előre és még ez is lehetne több keményebb talajnál.

Előzmény: GelleKMB (22591)
Furak júl. 2. Creative Commons License 22596

Mondjuk nem nyáron kell szántással próbálkozni bár nem tudom feléd milyen idő van. Ha jó a talaj akkor rotáld fel két soron és mikor kelnek a gazok akkor kezd el szántani.

Kukuma júl. 2. Creative Commons License 22595

Pest megye

Előzmény: szucsi151 (22594)
szucsi151 júl. 2. Creative Commons License 22594

tolna megye paks te?

Előzmény: Kukuma (22588)
GelleKMB júl. 2. Creative Commons License 22593

Hülyeséget írtam nem töltő eke...

Előzmény: GelleKMB (22592)
GelleKMB júl. 2. Creative Commons License 22592

Töltő eke azt hiszem a váltva forgató eke. Sajnos kezdő vagyok (még) a témában és a gépkezelésben.

GelleKMB júl. 2. Creative Commons License 22591

Gyári körmös kerekekkel és váltva forgató ekével próbáltam úgy, hogy ey 10 kg-os mázsa súlyt raktam az f400-as elejére, azonban a kerekeken nem volt súly. Na, így nekem nem volt az igazi. bár a talaj is kissé kemény.

Előzmény: Furak (22578)
Bajnok97 júl. 2. Creative Commons License 22590

Mennyiért árulod?

És tudnál róla képeket felrakni?

Előzmény: sukuru (22580)
Bajnok97 júl. 2. Creative Commons License 22589

És mennyiért árulod?

Kukuma júl. 1. Creative Commons License 22588

Helyileg hol vagy ...

Előzmény: szucsi151 (22587)
szucsi151 júl. 1. Creative Commons License 22587

ha lenne kedved megcsinálni megfizetném.

de azon gondolkoztam hogy későbbi időkre is gonoljak meglehtne e ugy oldani egy ugyanilyen kiskuplungost csinálni hogy énis a későbiekben briggs motort rátudjak tenni ha ugyadódik valamikor csak a 151sre kéne akkor kuplungot tenni azt hogy tudnám megvalositani?magyarul egy ugyan ilyen gépet kéne öszehoznom mint neked volt/van ?!

Előzmény: Kukuma (22586)
Kukuma júl. 1. Creative Commons License 22586

Csak magamnak csináltam ,de még másnak nem nagyon :-(

Előzmény: szucsi151 (22585)
szucsi151 júl. 1. Creative Commons License 22585

kukuma láttam tavaly még te tetél fel képet ilyen közdarabrol te csináltad esetleg? egy ilyen lenne jo nekem is csak felülre a kiskuplung helyet a robi kuplungtányér kéne esetleg tudnál ilyet csinálni?

szucsi151 júl. 1. Creative Commons License 22584

ere rátudnám tenni a 151s blokkot amit kültél képet?

ha igen menyiért van ilyen közdarab?

Előzmény: Kukuma (22581)
szucsi151 júl. 1. Creative Commons License 22583

dupla kerék azért kell mert famunkázni jártam vele és itt nálunk nagyon homokos a talaj és hamar elpörög a szimpla kerék 600kg súlynál

váltót is ezért szeretnék vagy valami áttételt mégkönyeben vigyen mégtöbb fát meg szántani is fogok vele az összel adigra szereznem kell valami megoldást mindenféle képpen meg láttam már forumon valaki dupla kerékkel simán szántogat...

Kukuma júl. 1. Creative Commons License 22582

Kukuma júl. 1. Creative Commons License 22581

Szerintem össze lehetne hozni a robi 151 motrot 100 -as kuplungot a terra T-20 váltóval 

Előzmény: szucsi151 (22577)
sukuru júl. 1. Creative Commons License 22580

Szia. Nekem van egy eladó.

Előzmény: Bajnok97 (22569)
Furak júl. 1. Creative Commons License 22579

Össze lehet hozni amit te is látod. Meg nagyobb lenne a tapadás nagy kerekekkel meg keréksúlyokkal. Szóval szerintem jó ötlet! de minek neked dupla kerék?

Előzmény: szucsi151 (22576)
Furak júl. 1. Creative Commons License 22578

Nagyobb kerékkel nagyon gyors lesz(pl.: a gyári körmös kerekével is az). Szántáshoz kell orrsúly meg keréksúly is. Te milyen kerékkel próbáltad és milyen ekével. Az F600-as adapterei átalakítás nélkül nem mennek rá. Meg a gyorsaság miatt lehet nem bírná húzni. De a Robi és Terra munkaeszközök felmennek rá tudtommal, de ha biztosra akarsz menni akkor megméred a Robinak/Terrának a csomagtartóját meg a csapszegfuratát és így eldől.

Előzmény: GelleKMB (22574)
szucsi151 júl. 1. Creative Commons License 22577

------------------------------>jelenleg ilyen a gépem !

szucsi151 júl. 1. Creative Commons License 22576

http://olx.hu/hirdetes/robi-151-traktor-ID1gJZz.html#660cb4ca23

egy ilyet öszerakni lehetne már erő nem?

szucsi151 júl. 1. Creative Commons License 22575

és mégegykérdés egy ékszijas felezűt hogyan tudnék rácsatlakoztatni??

GelleKMB júl. 1. Creative Commons License 22574

Mindenféleképpen köszönöm a választ, csak úgy ittam a soraid...Átalakítást sajnos nem tudom ki vállal, azonban érdekelne, hogy anélkül is érdemes-e rá a nagyobb kerék.Láttam f-600-hoz is adaptereket, azt mondták jó hozzá...kérdés azonban, hogy a kisebb géppel szenvednék-e vagy sem. Orrsúlynak most azt csináltam, hogy raktam az elejére egy 10 kg-os mázsa súlyt. Szerinted ez kevés? Kipróbáltam és jobb, mint súly nélkül, de nem igazán akar rendesen szántani, lehet én nem állítottam be vmit jól, sajnos kezdő vagyok

Előzmény: Furak (22573)
Furak júl. 1. Creative Commons License 22573

Üdv!

Nekem inkább F600-assal van tapasztalatom! Legyen olaj meg be legyen zsírozva ennyi a vigyázás rá. Meg persze ésszerűen kell használni. Orrsúlyt nem árultak hozzá újonnan szerintem. Gyári ekéje jó krumpli kiszedésre aszt találsz az apróhirdetések között. Éppen valamelyik nap akadtam én is egybe vele. Robi vagy Terra munkaeszközöket tudsz vele használni. Érdemes venni rá nagyobb kerekeket. Nem borul olyan könnyen! Meg magasabb tőle a gép. Ez gyári kialakítással gyors lenne. Így esztergáltatni kell rá új ékszíjtárcsát a motorra meg a váltóra is mindenképp dupla tárcsás legyen(de ehhez lehet másik kuplung is kell) mint ahogy az F600-ason is van. És így már mindjárt 4 sebességed van ami jó! Bocsi, hogy belementem az átalakításokba csak elmondtam, hogy lehet jobb a géped!

Előzmény: GelleKMB (22570)
Furak júl. 1. Creative Commons License 22572

Vegyél egész gépet ha megengetheted magadnak! Nem gond ha van egy tartalék motorod!

Előzmény: szucsi151 (22571)
szucsi151 júl. 1. Creative Commons License 22571

robi 151 es röpsúlyos szeretnék rá egy váltót de nem találok sehol gyári váltót csak géppel együtt és látam hogy t 20asal is öszelehet hozni ez megis felelne csak közdarab kell :/

Előzmény: Kukuma (22567)
GelleKMB júl. 1. Creative Commons License 22570

Tisztelt Fórumozók! A tegnapi napon beszereztem egy Honda F400-as gépet(Mio-standard)! Érdeklődnék, hogy van-e köztetek aki ismeri a masinát, esetleg van-e vkinek eladó tolólapja, orrsúlya, "burgonykiszedő-ekéje" illetve kultivátora.

Tudja-e vki, hogy az említett eszközök -esetleg milyen más gyártótól- használhatóak-e a Honda F400-assal.

Továbbá érdekel a véleményetek is a gépről, illetve a tanácsotok, tapasztalatotok a helyes használatról!

Bajnok97 júl. 1. Creative Commons License 22569

Sziasztok lenne egy kérdésem tud valaki rk 02 re eredeti és eladó motort???

Kertitox Karcsi jún. 30. Creative Commons License 22568

Üdv A Fórumtársaknak!

Eladó sorba kerültek az alábbi dolgaim:

TERRA váltvaforgató eke beállítótesttel kompletten ami az indafotós képeim között van,+ ekevesak

Egy terra borona

Egy mj5 motor

T20-as súlyok (orrsúly,kis 5 kg-os súlyok)

Terra rotációhoz kapák

Akit érdekel valami írjon privátban vagy a számom +36203340834

Kukuma jún. 30. Creative Commons License 22567

Olyan nincs, de mire akarod és milyen géped van 

Előzmény: szucsi151 (22566)
szucsi151 jún. 30. Creative Commons License 22566

ez igen jó ára van:D 

valakinek elfekvöbe esetleg egy ilyesmi?

Előzmény: Kukuma (22565)
Kukuma jún. 30. Creative Commons License 22565
Előzmény: szucsi151 (22564)
szucsi151 jún. 30. Creative Commons License 22564

és mi annak a közdarabnak a neve vagy hol kapok olyat és menyiért??köszi.

Előzmény: Furak (22563)
Furak jún. 30. Creative Commons License 22563

Jó a T20-as váltó ha meg van csinálva! Lehet kapni közdarabot hozzá gyárilag(régebben nem lehetett kapni ezért kellet csinálni) is igaz az Honda motorhoz való.

Előzmény: szucsi151 (22562)
szucsi151 jún. 30. Creative Commons License 22562

sziasztok!

egy kérdésem volna, láttam régebi hozzászolásokat terra t20 váltóval kapcsolatban hogy esetleg milyen közdarabbal tudnám öszehozni a robi 151-es motorjával mer láttam hogy 4ütemü briggs motorokat tettek rá képeket is látam közdarabrol valakinek esetleg van ilyen vagy tudna segiteni meg milyen a t20 váltó vélemények...?

köszi előre is!

Viktor1798 jún. 30. Creative Commons License 22561

Órára még nem számoltam pótkocsizásnál egyszer utánaszámoltam, egy literes tankja van mikor indulok vele valahova vagy valami munka van tele tankkal szoktam kezdeni hogy ne kelljen tankolni megállni az üzemanyag miatt .Mikor búzáért megyek az olyan 1 kilóméterre van tőlünk mikor számoltam 2x fordultam egyszer körülbelül a pótkocsi súlyával a buzával és velem együtt huzótt egyszer 350 kilót és egyszer 450 kilót ugy evett meg körülvelül 0.5 litert a 4 kilóméter alatt.

Előzmény: Furak (22556)
ostrihon jún. 29. Creative Commons License 22560

A piros gép, -  a motor-tengelyt meghajtó ékszíjtárcsa elmozdult kb 1,2 cm rögzítő csavar nincs benne!

Így került hozzám .Köszönöm a lelkes tanácsokat ,segít a meglátni a működést ,hibáit !

Kérek véleményezést: krumpli kiszedő"

-töltő kapa +kapafej így 25 cm re nő "delta "átfogó.

Körmös-kerék (22 cm tengely hsz / db)súlyozása-  

belül kiöntöttem betonnal + rá PVC 38 as"cső szelet 10 cm vtsg. felült a bakhátra pedig le-volt srégelve"

studiod1 jún. 29. Creative Commons License 22559

A 4-6le briggs mocik(függőleges tengelyűek) az ismertebbek 22,2 főtengely átmérő, 8+ tól 25,4. A felerősítő furatok távolsága is más.A hajtóművet rövid időn belül szétszedné. Esetleg ha van valahol egy jó állapotú még a szentkirálykezdetéröl való hajtómű amit annó briggs hp8-as mocival szereltek.

Előzmény: Furak (22555)
Furak jún. 29. Creative Commons License 22558

Nem mindegy melyik Kf hajtóműről beszélgetünk. Neked akkor most milyen van pontosan?

Furak jún. 29. Creative Commons License 22557

A Szevafémnél szegeden van minden mert ők gyártják. De Agroforgnál is van minden ahogy tudom.  De ha rendelni kell a szegedről mert szerintem olcsóbban kijössz!

Előzmény: ostrihon (22549)
Furak jún. 29. Creative Commons License 22556

Mégis mi az, hogy jó? Mennyit eszik egy óra alatt?

Előzmény: Viktor1798 (22548)
Furak jún. 29. Creative Commons License 22555

Pontos adatokat netről szerintem lehet szedni. A felfogatás csavarjainak helyét kell nézni meg a főtengely méreteket. De szerintem közel se egyformák. Mellesleg egy ekkore motor szétnyírja a Kf 04-es hajtóművet meg a gatyádat is megeszi!

Előzmény: szucsi151 (22547)
Furak jún. 29. Creative Commons License 22554

Ez is lehet.

Előzmény: sukuru (22546)
Furak jún. 29. Creative Commons License 22553

Nem lehet állítani a kuplungon, hogy jobban feszítsen? Állítsd be, hogy üresbe ne hajtson és utána a kuplungot, hogy rendesen feszítsen.

Előzmény: ostrihon (22544)
Csiga1970 jún. 29. Creative Commons License 22552

Nem  egyforma képet raktál föl.Melyik a te géped?Amit én írtam az a piros RK 05-ös szekérre igaz,a másik képen másfajta gép van,esetleg más évjáratú.Azon lehet,hogy van műanyag bevonat,de ott a szíjtárcsa is más.

Csiga1970 jún. 29. Creative Commons License 22551

Hello!Nekem is van ilyen gépem,nemrég vettem rá dörzstárcsát Szegeden,a szevafém boltjában.(5000FT környéke)Tömör alumínium tárcsa,nincs rajta műanyag bevonat.Amikor felszereltem,az volt a probléma,hogy a dörzskerék nekifeszült a nagy ékszíjtárcsának,viszont a kis ékszíj megcsúszott,így nem ment a gép hátra.Mivel a kis szíjat nem lehet másképpen feszíteni,csak a motor előre csúsztatásával,így tettem.Ezután persze annyira megfeszült a nagy szíj is,hogy induláskor már elindult a gép.Ezért a szíjfeszítő görgőn kellett lazítani.Úgy állítottam be,hogy kiengedett karnál nem megy a gép,de ha ráfeszítem a szíjfeszítő görgőt 6 kapával sem csúszik meg a szíj.A hátramenetet adó kis ékszíj állandóan forgatja a dörzskereket,de jól működik a tolatás is.Üdv

szucsi151 jún. 29. Creative Commons License 22550

ilyen 5.5 le 4ütemű blokkot esetleg a 3éves kisfiamnak vennék jácani:) 4ütembe minimum 8Lovassal tudsz dolgozni!!!ezért szeretnék egy erősebbet most néztem hogy 10lóvas gépek még mennek a kf 04 hajtóművel... igen értem én amit irtál... igazad is van de ha venék egy ilyen 5.5 blokkot sehol nem vagyok mivel a 151s 2ütetmű robim elásssa ezt a földalá!!!most egy 12 lovas is jolenne már csak ugye akárhogyis gonolom váltó lenne a legjobb szántásnál is mer ha még egy felezőt tennék rá nem tudom mit érnék vele.... robi 250t váltó lenne jo és arra egy ilyen blokkot akkor lenne a tuti gép. csak télleg ahogy nézegetem akkor már diseles egytengelyes uj kistrakik vanak 260.000körül 

Előzmény: Viktor1798 (22548)
ostrihon jún. 29. Creative Commons License 22549

Tisztelt Sukuru!

A tipp jó fényes a tárcsa összeérő fele.

Létezik valami házi tunig - inkád RK05B-1-17/1 Rk-05b dörzstárcsa csere?

hol lehetne venni még - Lancfureszbolt pnthu ? 

Viktor1798 jún. 29. Creative Commons License 22548

Fölösleges rá 15 lóerős motor szerintem, nem is biztos hogy bírná a lehajtás az erőt.

Egy ilyen : http://kertigepbolt.hu/motor/kapalogep-motor/briggs&stratton_xm_55_quantum_benzinmotor.html is elég lenne szerintem nekem is ilyen van (KF-Quantum60) jó nyomatékos motor fogyasztása jó 2 év alatt nem volt vele probléma.

Előzmény: szucsi151 (22547)
szucsi151 jún. 29. Creative Commons License 22547

Sziasztok!

segitségetek kérem arrol hogy ha veszek egy kf 04 es hajtóműt kompletten amin van egy 4lovas brigs motor és ha én a brigs motort leszedem rola és veszek egy ilyen: http://vaszkoshop.hu/spd/KGM-0011/Briggs-Stratton-TA-L8-A-benzines-motor  briggs motort rátudom szerelni tengely nem tudom milyen most a 4lovas brigssen robi 151s gépem van és másodiknak szeretnék egy briggs gépet de ujat és erre a blokkra gondoltam... segitsetek léci hogy lehet ezt megoldani bevásárolni nem szeretnék... 

köszi előre is!

sukuru jún. 29. Creative Commons License 22546

Szia. A hátramenetnél általában nem a szíj csúszik meg hanem a műanyag bevonat kopik le a görgőről. 

Előzmény: ostrihon (22545)
ostrihon jún. 29. Creative Commons License 22545

ostrihon jún. 29. Creative Commons License 22544

Tisztelt Furák!

Előre menetnél kiengedett kuplung milyen laza legyen ékszíj, hogy berántáskor ne ugorjon,de ha behúzom ne csússzon?

Hátramenet beuhuzott kuplungnál megáll , rajta ékszíj (nem) feszíthető tovább?!

Furak jún. 29. Creative Commons License 22543

Üdv!

Tudom nem tőlem kérdezted, de itt biztos kuplung gond van.

Előzmény: ostrihon (22542)
ostrihon jún. 29. Creative Commons License 22542

Üdv mindenkinek

Tisztelt Machello 

Kérem szíves tanácsaid ,tapasztalataid  megosztását részemre RK-05B!

Indítás kuplung beállítás- előremenet  kiengedett állapotban is forgatta a kereket ha nincs alátámasztva elgurul.

Hátramenet nem forgatta meg az ékszíjtárcsát. stb

Furak jún. 26. Creative Commons License 22539

Jók ezek a régi fotók! Kár, hogy maga a traktor nem látszik.

Előzmény: Nick306 (22538)
Nick306 jún. 25. Creative Commons License 22538

Egy régi kép a Handáról:

Lassan 1 éve hogy megörököltem :) A Futón én voltam annó a csíkos felsőben :)

zip.. jún. 25. Creative Commons License 22537
Kis Kolléga jún. 24. Creative Commons License 22536

Eladó a képen látott KF-04 típusú felező közdarab hibái motorhoz tartozó ékszijtárcsa nincs meg.

6000 FT csak személyes átvétel vagy vevő intézi a futárszolgálatot.

Viktor1798 jún. 23. Creative Commons License 22535

Az se ma volt, akkor így gondolom hogy melyik az.Nem rég láttam egy olyat apród.hu-n 15 000 ért csak kicsinek találtam.

Előzmény: studiod1 (22534)
studiod1 jún. 23. Creative Commons License 22534

Az én kocsim még p260, raksúly gyári adat 260kg,még valamikor a robi50-52 forgalmazás elején gyártották.

Előzmény: Viktor1798 (22532)
Viktor1798 jún. 23. Creative Commons License 22533

Nem csak a sebesség és a súly szerintem az alapokon bukott ötlet mikor már megírtam a hozzászólást akkor kezdtem el rajta agyalni hogy szerintem egyáltalán fel se szerelhető arra a tipusú lehajtásra ha esetleg mégis ráerőszakolná fél méteren belül lefulladna.

Előzmény: studiod1 (22530)
Viktor1798 jún. 23. Creative Commons License 22532

Értem, az interneten a P260 nem is ír semmit annak mennyi a raksúlya?

Előzmény: studiod1 (22531)
studiod1 jún. 23. Creative Commons License 22531

Igen volt kétfajta p260 és p400-as, szinte ua csak a raksúly más,én nem láttam külömbséget a szerkezetben,bár attól még lehet.

Előzmény: Viktor1798 (22528)
studiod1 jún. 23. Creative Commons License 22530

Sebesség és súlygond lessz elsősorban.

Előzmény: ivadek__ (22525)
Furak jún. 23. Creative Commons License 22529

Én is úgy vagyok vele mint az előző hozzászóló! Szerintem is kicsi a géped hozzá. Ha ilyenekre akarod használni a gépet érdemesebb volna váltani eggyel nagyobb kategóriájú gépre.

Viktor1798 jún. 23. Creative Commons License 22528

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

Sikerült találni itt a faluban gumit ami ugyanilyenen volt csak a felnivel volt valami és autó felniket kapott talán.

Az mit jelent hogy kis kocsi meg nagy?Neked mind a kétfajta Robix pótkocsi van?Képed nincs róluk esetleg?

Előzmény: Kis Kolléga (22526)
Viktor1798 jún. 23. Creative Commons License 22527

Nem vagyok benne biztos hogy elég lesz elé a kapálógéped.

Kis Kolléga jún. 23. Creative Commons License 22526

Gumis témához annyit fűznék hozzá robi traktorokon járókerék gumija 4 PR-es általában pótkocsira 4 PR-nél keményebb gumit tanácsos tenni mert rakottan eléggé puhára tud lapulni a lágy gumi és kiszúrhatja bármi Nekem nagypótkocsin 8 PR -es targonca 400x8 as sima gumik vannak a kicsi pótkocsin meg 350x8 as 4 PR-es

Egy más téma meghozták a felezőt az M-forg Kft-től kicsi átalakítás után lett használható a cucc hézagolásokkal voltak gondok de megoldottam jó választás volt nagyon.

ivadek__ jún. 23. Creative Commons License 22525

Sziasztok.

Ilyen burgonyakiszedővel van valakinek valamilyen tapasztalat?

MTD Charlie KA Thorx 35 kapálógéphez szeretném használni.

Viktor1798 jún. 23. Creative Commons License 22524

Értem köszönöm a segítséget,erre nem is gondoltam .

Hátha érdekel valakit: http://olx.hu/hirdetes/rotacios-kapa-kerti-traktor-utanfuto-ID2hltH.html Az ár irányár.Új gumik vannak rajta.

Előzmény: Furak (22523)
Furak jún. 23. Creative Commons License 22523

Figyelj szerintem ne cseréld fel a kettőt. Mivel amit veszel az direkt pótkocsira való(Elméletileg másnak kéne legyen mint a traktorra való gumi). Könnyen lehet, hogy a pótkocsira való gumi a traktor kerekein nem tenné sokáig.

Előzmény: Viktor1798 (22522)
Viktor1798 jún. 23. Creative Commons License 22522

Akkor valaki szélesebbet rakott rá az idő során,még egy hete sincs nálam jó kis kocsi szombaton már kipróbáltma gyorsabb vele a gép mint a simson kerekessel.Valaki az elektromosságot is leszedte gondolom besz*rt neki valami nem értett hozzá és leszedte az egészet.Eddig gumi terén még a tegnapi a legjobb árban ,szerintem veszek abból kettőt és rárakom a kapára ami a kapán van az már kopottab azt meg rárakom a kocsira.

Előzmény: studiod1 (22519)
GelleKMB jún. 22. Creative Commons License 22521

Tisztelt Fórumozók!

Érdeklődnék, hogy van-e valaki közületek, aki  hobby-kert nagyságú szőlőben rotációs kapát is igénybe vesz a munkák során?Mik  a tapasztalatok, milyen munkák végezhetők robival, milyen adapterek szükségesek.Kezdő vagyok, így kell a jó tanács, mint egy falat kenyér...Köszönöm az esetleges válaszokat!

studiod1 jún. 22. Creative Commons License 22520
Előzmény: studiod1 (22519)
studiod1 jún. 22. Creative Commons License 22519

Az eredeti gumi a gyártó szerint 4.00x8  tehát a felni magasság 8coll a szélesség 4coll (kb 100mm) http://users.atw.hu/robikgepkonyv/RobiP401.pdf 

Előzmény: Viktor1798 (22518)
Viktor1798 jún. 22. Creative Commons License 22518

Ezzel szemezgetek én is árban se rossz az baj ha a régi 400x100-400 as belsőt teszem bele? Lesz valami bajuk?

Előzmény: studiod1 (22517)
studiod1 jún. 22. Creative Commons License 22517
Előzmény: Viktor1798 (22516)
Viktor1798 jún. 22. Creative Commons License 22516

A gumire 400x100-400 van írva erre nem ad ki semmi értelmeset hogy próbálkozzak?Szerintetek milyet válasszak tömört vagy sima fújhatósat?Melyik a jobb ezekre a pótokra ? A teherbírása miatt jobb a tömör?

Előzmény: biji (22515)
biji jún. 22. Creative Commons License 22515

Mért nem írod be a gugliba a gumi méretét ?-és válogathatsz kedvedre.

Előzmény: Viktor1798 (22513)
Viktor1798 jún. 22. Creative Commons License 22514

Sima gumis járókereket néztem az miskolcon 23000 forint én is sokallom .

Viktor1798 jún. 22. Creative Commons License 22513

Valaki tudna segíteni? Robix P-401-hez gumit hol tudok vásárolni melyek a legolcsóbb helyek?

Kis Kolléga jún. 22. Creative Commons License 22512

Körmös Vaskerékre gondolsz az nem szabadonfutós én is láttam oda vannak kirakva bejárat elé hát én alaposan megnéztem őket annyi pénzért egy rablás...

Előzmény: Viktor1798 (22511)
Viktor1798 jún. 22. Creative Commons License 22511

Sziasztok! Az újabb Robix gépekkel kapcsolatban érdeklődnék pár napja jártam a Praktikerben ott volt kiállítva Robix járókerék az után érdeklődnék hogy ahogy én gondolom magamban az nem szabadonfutós? És a következő kérdés merült fel bennem ha nem szabadonfutós akkor a Robix gépek használhatóak szabadonfutós kerék nélkül is pl pótkocsizásnál nem olyan csigahajtásosak mint a szentkirályi tiller-es gépek?

Kis Kolléga jún. 22. Creative Commons License 22510

ez a termékneve a webáruházban Osztott aluminiumöntvényházas seb. felező közdarab

először én is ilyet akartam de ez fixes nekem ősszes és tavasszal kell a felező talajmunkához - egy késes talajlazítót elhuzkodtam 30-40 centi mélyen tavaly felező nélkül, kiváncsian várom mit csinál felezővel

studiod1 jún. 22. Creative Commons License 22509

Na most 

Előzmény: studiod1 (22508)
studiod1 jún. 22. Creative Commons License 22508

bocs a kép a felezőröl  

Előzmény: studiod1 (22507)
studiod1 jún. 22. Creative Commons License 22507

Bocs mit jelent "osztott",nekem a dupla ékszíjtárscás van állandóan megy csak a szíjat kell átrakni.Nekem nincs gond a súlypontal.

Előzmény: Kis Kolléga (22506)
Kis Kolléga jún. 21. Creative Commons License 22506

Üdv sziasztok, Jövö kedden megküldi az M-forg KFT az osztott 1 sebességes felezőt

használ ilyet valaki ? motor súlypontját mennyire  változtatja meg erre lennék kiváncsi nagyon kicsit félek hogy nem fogja beváltani a hozzá fűzött reményeket...

sukuru jún. 21. Creative Commons License 22505

Sziasztok. Thomos motor alkatrészekre ha valakinek szüksége van az ne kíméljen!!!

laca42 jún. 19. Creative Commons License 22504

Köszi, de megoldódott, szétszedtem, legalább tudom, milyen egyszerű, és csak össze volt tapadva a kuplung..lezsíroztam, ahol kellett, és hibátlanul működik. Köszi a választ.

Előzmény: Kukuma (22503)
Kukuma jún. 19. Creative Commons License 22503

A bowden vagy a libafog a csigatengely zsirozni 

Előzmény: laca42 (22502)
laca42 jún. 19. Creative Commons License 22502

Sziasztok! Ma szereztem egy B&S quantum mx 40 kapálógépet. A problémám az, hogy nem emel ki a kuplung, folyamatosan forognak a kapák. Valami tipp, hogy mit nézzek meg, mi lehet a baj? 

Köszi előre is.

Tomika156b jún. 17. Creative Commons License 22501

Köszönöm a segítséget! 

Előzmény: Kukuma (22500)
Kukuma jún. 17. Creative Commons License 22500

"Bocs" de találtam valamit és majdnem hasonlót

Előzmény: Tomika156b (22497)
Kukuma jún. 17. Creative Commons License 22499

Szerintem semmi nincs ott

Furak jún. 16. Creative Commons License 22498

Szerintem is abból a lyukból esett ki amelyiknek a környékéről lekopott a lyuk.

Tomika156b jún. 16. Creative Commons License 22497

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem!
A bejelölt kallantyúról leeset a rugó.. hova kell vissza akasztani??

rozoga62 jún. 15. Creative Commons License 22496

Én innen vettem 115-ért.

Előzmény: Furak (22491)
sukuru jún. 15. Creative Commons License 22495

Bocsánat Pályau. Na így helyes.

Előzmény: sukuru (22494)
sukuru jún. 15. Creative Commons License 22494

Szia Pályu a kuplungja már nincsen meg.

Előzmény: palyau (22492)
Brana Pál jún. 15. Creative Commons License 22493

Bármelyiket választhatod mert tényleg csak a névben térnek el.

Ha jól megnézed őket a hajtáslánc és a motor valóban HONDA koppintás ahogy az előttem szóló már említette. Méghozzá az F400 -as chinai verziója. Bátran válaszd ki a leg szimpatikusabbat. A 3 sebességfokozatot nehezen tudja űberelni egy alap kapálógép.  

Az alkatrész ellátás az importőrökön keresztöl zökkenőmentes. Futárpóstával 1-2 napon belül bármit megvehetsz az utolsó csavarig (tényleg) .

Ennek szintén más nevet adtak:

http://olx.hu/hirdetes/uj-kapalogep-2-1-sebesseg-utolso-db-ID1WTSW.html#7e13ae9808

Előzmény: maszek23 (22487)
palyau jún. 14. Creative Commons License 22492

Szia Sukuru!

Engem érdekelne Terra alkatrész, mondjuk a kuplung az ami érdekelne. A palyau@freemail.hu címre ird meg, hogy van-e és mennyiért adod.  Köszi palyau.

Előzmény: sukuru (22474)
Furak jún. 14. Creative Commons License 22491

Még annyit fűznék hozzá, hogy a Kf gépeket az M-forgtól kell venni mert ott a legolcsóbbak. A Robikat meg a Robixtól ugyan ilyen ok miatt.

Előzmény: Viktor1798 (22489)
zr-7 jún. 14. Creative Commons License 22490

Szia maszek23 a Zongshen gépről jó kritikát mondott egy kisgépszerelő barátom én is szemeztem vele. Eladott egy párat és kertészetben használják, Honda Gx 200 klón motor van rajta vízszintes tengelyű amihez nem gond az alkatrész.A hajtás is megegyezik több típussal.( csak a matrica más)pl:

http://www.covera.ro/masini-unelte/gradina-ferma/motosape-motocultoare/motosapa-stager-gx-85-4-7-kw_1621/

Viktor1798 jún. 14. Creative Commons License 22489

Ha a 120 000 forintos kategóriában gondolkozol akkor egy ilyet:

http://rotaciotata.hu/hu/szentkiralyi-kf/520-kf-sprint.html ilyen quantum 60-asat vagy vegyél megéri. Jól használható erős strapabíró gép jó alkatrész ellátottsággal.Ha megkapja a karbantartásokat hosszú élettartamra számíthatsz ha ilyet veszel.

http://rotaciotata.hu/hu/szentkiralyi-kf/522-kf-sprint.html ez 135 000 forint ez is lényegében olyan mint a quantum 60 csak ennek Honda motorja van.

A Robix-ok se rosszak csak azok drágábbak azokból ez a kettő van a 130-30 ezres kategóriában:

http://rotaciotata.hu/hu/robi/561-robi-66-s40.html

http://rotaciotata.hu/hu/robi/561-robi-66-s40.html

Mind a Robix-hoz mind a Szentkirályi-hoz többféle adapter közül válogathatsz(töltőkapa,eke,kerék,utánfutó,fűnyíró stb)Mind a két márka jó szerintem És az is számít amit Furak írt hogy mennyire ismerik a gépet menyi alkatrész van stb.Remélem tudtam segíteni.

Furak jún. 14. Creative Commons License 22488

Én egyiket se venném meg. Nem elterjedt típusok és nem kapni hozzá alkatrészeket. Ha van is hozzá alkatrész akkor se tudnak azonnal adni a boltból.

maszek23 jún. 13. Creative Commons License 22487
GhosRider jún. 12. Creative Commons License 22486

Sziasztok!Olyan problémám lenne,egy RK-02-es kapával,hogy amikor adom neki a gázt,akár milyen lassan,egyből lefullad,vagy nagyon lassan pörög fel.Karbit ma takarítottam,úgy láttam a membránnak nincs baja,esetleg valakinek valami ötlet a hibára?

vicktorka jún. 11. Creative Commons License 22485

Rendesen csörög a Kínai diesel motor!!!

Viktor1798 jún. 10. Creative Commons License 22484

Ónod 100 kilóméteres körzetében jó állapotban lévő Robix P-401 utánfutót vagy Mepol tipusú utánfutót ami esetleg KF-04-hez van alakítva.

Aki tud ilyet kérem jelezze itt a fórumon vagy írjon egy e-mailt erre a címre:viktor1798@citromail.hu

Üdv,Viktor!

Viktor1798 jún. 10. Creative Commons License 22483

Ma majdnem nekem is lett volna.Felhívtuk pont akkor mentek megnézni el is vitték .

Előzmény: biji (22481)
biji jún. 10. Creative Commons License 22482

Szia!

Rex Maxi motor van rajta, tényleg ritkaság lehet, gondolom nem sokan láttunk ilyen gépet.

jani

Előzmény: zip.. (22480)
biji jún. 10. Creative Commons License 22481

Szia! Igen 400Kg a teherbírása. Nekem van több mint 20 éve, garázsban áll, így az állapota korának megfelelő.  Robi 250T -vel húzom, a vonószem át lett alakítva a géphez. Néha húzok vele 700-800Kg -ot is, de csak kivételes esetben ha muszály.

Jó fék van rajta  én meg vagyok elégedve vele.

Előzmény: Viktor1798 (22478)
zip.. jún. 10. Creative Commons License 22480
studiod1 jún. 10. Creative Commons License 22479

A 401est nem ismerem de nekem van még a régi p260 valamikor a r52 höz volt. Kb 25 éve r250hez használta(régi tulaj)használom. Általában 2-400 kg a raksúly +az én 110em, persze volt mikor szükségből több is volt rajta. Szerintem ha a rozsda nem ette meg akkor megbízhato a p260 vagy p401

Előzmény: Viktor1798 (22478)
Viktor1798 jún. 9. Creative Commons License 22478

Sziasztok valakinek van Robix P-401/M pótkocsija? Véleményt tudna mondani teherbírása 400 KG ugye? Strapát hogybírja KF-04 el használja valaki?

bando53 jún. 9. Creative Commons License 22477

Köszönöm a segítséget! 10 e. Ft-l olcsóbb mint bárhol.   

Előzmény: studiod1 (22476)
studiod1 jún. 9. Creative Commons License 22476
Előzmény: bando53 (22475)
bando53 jún. 9. Creative Commons License 22475

Üdvözletem!

Érdeklődöm, hogy mi a tapasztalat a DK-552/KF-04 dobkasza használhatóságáról. Van egy hozzávaló 5,5 LE-s kuplungos Briggs motorom és ahhoz szeretnék vásárolni egy önjáró dobkasza adaptert. Újonnan 142 e.Ft és a vásárlás előtt szívesen meghallgatnám és olvasnám a a dobkaszás tapasztalatokat.

Üdvözlettel: András

sukuru jún. 9. Creative Commons License 22474

Sziasztok. Valakit nem érdekel Robi 52 es  és Terra alkatrészek?

autoitalia jún. 9. Creative Commons License 22473

Üdv!

Még mindig megvan a 4 lovas Tecumseh motorom (keveset használt), ha kell valakinek, eladó. Vagy elcserélhető kapálógéphez való utánfutóra, akár hiányos, hibás is érdekel. Lényeg hogy fékes legyen!

Viktor1798 jún. 8. Creative Commons License 22472

Én ónodi vagyok csomagkiszállító szolgálattal rendeltem.

Ez a cím van az oldalukon: 

• ROTÁCIÓ KFT
  • 2890 TATA, BACSÓ B. U. 39/A.
  • Tel: 00-36-34-382-126, 00-36-34-382-813
  • Email: INFO@ROTACIOTATA.HU

NYITVA TARTÁS:
HÉTFŐ - PÉNTEK: 8-16 ÓRÁIG
SZOMBAT: 8-12 ÓRÁIG

És ez az oldaluk címe: http://rotaciotata.hu/

Előzmény: zip.. (22471)
zip.. jún. 7. Creative Commons License 22471

Nem tudod,hol van ez a rotációtata pontosan? Én is tatai vagyok,de az üzletet nem ismerem csak a helyszínt ahol megrendezik az éves rotáció expót. 

Am it Tatán sok gazdabolt és kisgép kereskedés van, bár én még egy rotakapát sem láttam még se Tatán se a környékén soha. 

Előzmény: Viktor1798 (22469)
studiod1 jún. 7. Creative Commons License 22470

Nekem főleg rotálásnál megy be mivel nem használok védőlemezt, de 2perc s bilincs oldás és tisztítás. Na ezek miatt(por) szokott viszonylag gyorsan a csigatengely felső csapágy elszálni,persze ez igaz a "kiemelő" csapágyra is.

Előzmény: licilac (22466)
Viktor1798 jún. 7. Creative Commons License 22469

Értem.Én is ezeket csinálom vele +kocsizás. Most sikerült vennem egy krumplikiszedőt 3800 forintért a rotációtatától most 6000 szerintetek miért volt ilyen olcsó?Az ország mely részén laksz te?

Előzmény: licilac (22463)
Viktor1798 jún. 7. Creative Commons License 22468

Szétszedtem a multkor 2 év után tele volt porral .Szomszédomnak egy régi KF-Spirnt van neki is be szokott menni.

Előzmény: licilac (22466)
zip.. jún. 7. Creative Commons License 22467

Úszónál lévő,tűszelep nem zár tökéletesen. Karburátort szétszedni,tűszelepet megigazítani,vagy a fészkéből a koszt kitakarítani,ami miatt nem zár.

Előzmény: robix55 (22464)
licilac jún. 7. Creative Commons License 22466

Ott van hézag?!  Ne is figyeltem... de a hűtés miatt ez tényleg logikus is, én  meg azt hittem , hogy az teljesen zárt.... akkor ezek szerint Viktor 1798 kollégánknak ott mehet be a por!? 

Előzmény: studiod1 (22465)
studiod1 jún. 7. Creative Commons License 22465

Zárt rendszer? Ez nekem új, a kf közdarab amire a moci van rögzítve, ott gyárilag hézag van aminek elvileg a mociblok alsó részének hűtésében van szerepe, ezt részt sokan vastag filcel tömítik arról hogy ez túlmelegedést okozna nem hallottam.

Előzmény: licilac (22463)
robix55 jún. 7. Creative Commons License 22464

helo van egy Robi 55-ös kapagépem évekig nem ment mert a tirisztor trafó meg adta magát most kapott új trafót meg új dugattyú gyűrűket és ki lett cserélve a főtengely szimering elvileg indulnia kellene de nem a légszűrő felé a karburátoron keresztül jön az üzem anyag. mi lehet a hiba kérlek segítsetek.megoldani a problémát

licilac jún. 7. Creative Commons License 22463

Főként rotátorozásra használom, + egy kis krumpli rakás és szedés. Van egy másik hajtásom is a régi gépemről, amin tönkrement a motor kb egy éve. Ekkor vettem az újat, az egyik hajtással rotálok, a másikkal adaptereket húzok ( gumis vagy körmös kerékkel). Így nem kell sokat bajlódni az átszerelgetéssel, csak a motort átrakom a másik hajtásra és már megyek is…:)

A por bemegy a kuplungházadba???  Vajon hol???   Biztos az hogy bemegy?, és nem bent keletkezik a kuplungodról ahogy a ferodol kopik??? Mert az ott elvileg egy zárt rendszer lenne! Ha valahol tényleg bemegy az valami nagy problémára utal szerintem   ( pl:tömítés)!!!

Ennek azért nézz utána, mielőtt komolyabb baj lenne belőle!

Előzmény: Viktor1798 (22461)
Kukuma jún. 6. Creative Commons License 22462

Keresek egy robi-55 bronz csigakereket  van egy robi-56 bronz csigakerék 

Viktor1798 jún. 6. Creative Commons License 22461

Jól néznek ki!Menyi idő alatt találtad ki és csináltad meg?Neked a kuplungházba nem szokott por bemenni?Mennyi idős a géped?

Előzmény: licilac (22458)
Viktor1798 jún. 6. Creative Commons License 22460

Értem miket használsz vele? Láttam a töltögetőt kiszedőt azon kívül van még valami? Rotálásra használod még egyáltalán hogy így átalakítottad vagy mindig le fel szerelsz mindent? Nekem is olyan kerekem van én szereztem régi tömör orsó valami korfűrészen vagy ilyesmin volt vastagabb mint a gyári tengely és le lett esztergáltatva.Neked gond nélkül visszavették?

Előzmény: licilac (22453)
kavicsos64 jún. 6. Creative Commons License 22459

Én úgy tudom nem kötelező csak ajánlott.

Előzmény: zip.. (22444)
licilac jún. 6. Creative Commons License 22458

Az ígért képek az új súlytartóról (a súlyokat még át kell festenem) :

Licilac Súlytartó című albuma az Indafotón

Előzmény: Viktor1798 (22449)
studiod1 jún. 6. Creative Commons License 22457

Sajnos nem tudom a választ,csak javítottam ami vas volt,nekem csak tizenvalahány éve van kf(dragon) sajnos már a könnyített hajtásházas alu.Előtte a családban illettve ismiknél robi52 r250t terra mpm10 volt. Most dragon5,5  és r250t(gcv160as mocival) van.

Előzmény: licilac (22454)
cortec jún. 6. Creative Commons License 22456

Nem szeretném közúton használni és kb annyira használnám csak ki fűnyírásra mint a hondát kapálógépezésre szóval igazából az döntene melyik alkalmasabb futózásra...

Előzmény: Furak (22455)
Furak jún. 6. Creative Commons License 22455

Ha közúton is akarsz menni akkor Honda. Ha füvet is akarsz nyírni nagy terülten akkor fűnyírós traki.

Előzmény: cortec (22452)
licilac jún. 6. Creative Commons License 22454

Ahhoz, hogy vasöntvény legyen, legalább mennyi idősnek kell lennie? 

Azért kérdezem, mert van egy kb. 25-28 éves hajtásom, és szerintem az is alu... lehetséges ez?

Előzmény: studiod1 (22451)
licilac jún. 6. Creative Commons License 22453

Futózásra nem használom, csak adaptereket húzok vele. Ha jól emlékszem 25-26e ft között volt a  kerék párban súllyal együtt. de mielőtt ezt megvettem volna, én is belefutottam ám a 26 mm-es belsőtengely  átmérőjű hibás szériába... :(

cortec jún. 6. Creative Commons License 22452

Sziasztok! Utánfutózásra szeretnék venni valamilyen kerti gépet, de nem tudom eldönteni melyik lenne alkalmasabb hozzá. Használt fűnyírótraktorokat nézegettem, vagy egy Honda F410-est. 100kg körüli terhet kellene húzkodnia 200m-es távokon egy méhészetben. Mi a véleményetek melyik lenne jobb megoldás?

studiod1 jún. 6. Creative Commons License 22451

Ránézésre ua csak a régi vasöntvény az új alu.

zip.. jún. 5. Creative Commons License 22450

Szia!

Köszönöm a választ. Én is érdeklődtem ma a rendőrségen. Mondták,hogy biztosítás nem,de előre 2 fehér prizma a gépre és 2 fehér prizma a pótkocsira. Hátra 2 piros prizma és egy piros/fehér dőlt csíkozású tábla 750cm2 területü. Ja a prizmák átmérője 7-10cm legyen.  Éjszaka és korlátozott látási körülmények közt,előre hátra lámpa. Fék és kézifék(rögzítőfék) legyen. 

Előzmény: biji (22447)
Viktor1798 jún. 5. Creative Commons License 22449

Értem majd megérdeklődöm egyszer először a pénz legyen meg rá a kerekeket te mennyiért vetted? Pótkocsizni is szoktál vele?Lehet hogy tévedek de a KF-EXTRA 850 hajtóműve első ránézésre nem olyan mint a régi KF-04?

Előzmény: licilac (22448)
licilac jún. 5. Creative Commons License 22448

A csoroszlyatartó felfogatásához van rögzítve, házi készítésű úgyhogy csak anyagárba van… max 6.000.-  :)

Azóta már átépítettem ( majd rakok fel képeket ), máshogy helyezkedik el a súly a két kerék között, így szűkebbre is tudom venni a nyomtávot.

:) Gondoltam, hogy a keréksúly tetszeni fog…! Kerékkel együtt vettem, nem tudom , hogy külön kapható-e, de egy kérdést megér az M-forgnál ( ha már úgyis beszélsz velük a feleződdel kapcsolatban)… Amúgy az Agroforgba vettem.

Előzmény: Viktor1798 (22446)
biji jún. 5. Creative Commons License 22447

Szia!

Nem kell rá kötelező biztosítás.A pótkocsin legyen világítás, üzemi fék, rögzítőfék és egy 15KM/ó matrica.

Ja és macskaszem előre fehér hátra piros. De biztosítás nem kell.

jani

Előzmény: zip.. (22444)
Viktor1798 jún. 5. Creative Commons License 22446

Értem,köszi a segítséget sok információhoz jutattál.Néztem a fényképeidet indafotón esetleg a súlytartó felszereléséről nem raknál képet hova van rögzítve egy ilyet készíteni mennyi pénz?Ja és a keréksúlyokat honnét vetted?

Előzmény: licilac (22445)
licilac jún. 5. Creative Commons License 22445

A pontos árakért szerintem hívd fel az ügyfélszolgálatos hölgyet az elérhetőségükön, velem nagyon készséges és segítőkész volt.

Kipróbáltam működött gond nélkül, bár engem kicsit zavart a szíjtárcsák melegedése, de az átszerelés fő oka az volt, hogy felezővel is gyorsnak találtam a gépet. Úgyhogy az átszerelés egyből olyan áttételezéssel készült, hogy lényegesen lassabbá tegye. Azért lett végül is láncos megoldás, mert ilyen kis szíjtárcsával nem lehetett volna megoldani.

Előzmény: Viktor1798 (22440)
zip.. jún. 4. Creative Commons License 22444

Sziasztok!

Új vagyok még itt a fórumon,sőt a rotáció világában,is. Egyből egy kis segítséget szeretnék kérni.  Tegnap vettem egy MPM210 szarvkormányos kertitraktort/utánfutóval. Kérdésem: biztosítást,hogy tudok rá kötni? Adásvételi szerződéssel? Az adattáblán lévő számokat adjam meg alvázszámnak (mert a biztosító azt kéri)?

A biztosítóknál nem is találok olyan kategóriát,hogy kertitraktor. Mert a biztosítóknál olyan van ,hogy: mezőgazdasági vontató-munkagép-lassú jármű, de ez egyikbe sem tartozik mert ez hivatalosan kertitraktor K kategória. ( segédmotorra sem egyszerű biztosítást kötni,mert annyit se tudnak az ügyintézők,hogy nincs forgalmi engedélye és rendszáma. Tíz perc megértetni velük,hogy segédmotornak nincs ilyen :)  

Szerintem erre sem lesz könyebb megkötni a biztosítást.

autoitalia jún. 4. Creative Commons License 22443

Szép estét!

Dániel! Milyen az RK-02-esed? Kiskuplungos? (2 pofa) Mert szeretnék én is pótkocsit, de nekem egyből hajt (ez rotálásnál nem gond), úgy néztem az egyik rugó megnyúlt, majd veszek egy garnitúra rugót, aztán megpróbálom mit mutat úgy.

Más: Ha valakinek volna elfekvőbe járókereke, pótkocsija, akár hiányosan is, érdekel. Cserébe is akár, van egy 4 LE-s Tecumseh motorom, hibátlan, erős, lendkerékfékes.

pampesz69 jún. 4. Creative Commons License 22442

Hello!17x850. Vettem egy gyengébb minőségűt tarcsinak 900 ft körül volt.A good year ami fenn van az 3600 ft volt.

Előzmény: Nick306 (22429)
Furak jún. 4. Creative Commons License 22441

Tudtommal nincs, de miért érdekel? Arra gondolsz aki árult egy F600-ast GX 160-as motorral?

Előzmény: Kertitox Karcsi (22435)
Viktor1798 jún. 4. Creative Commons License 22440

Csak ennyivel? Én minimum egy tízesre gondoltam. A nagykuplungos lemezházas mennyibe került alapból? A kiskuplungos 17 424Ft az tudom de a kis és nagykuplungos aluházas között is van árkülönbség. de a És te szíjjal is próbáltad vagy egyből átszerelted?

Előzmény: licilac (22439)
licilac jún. 4. Creative Commons License 22439

Ha jól emlékszem talán 200.- azaz kettőszáz Ft -al került többe. :)

Előzmény: Viktor1798 (22430)
jofi47 jún. 4. Creative Commons License 22438

Szólj, ha még érdekel a TERRA tank!

Előzmény: palyau (22257)
Dániel Mittli jún. 4. Creative Commons License 22437

Nem igazi matrica, én vágtam ki a karaktereket ilyen fekete karbon-fóliából.

Előzmény: Furak (22419)
studiod1 jún. 3. Creative Commons License 22436

Burkolatot nem szükséges levenni csak a rögzítő csavarokat lazítani(ha még az eredetiek) feszítő csavart(ha eredeti) visszalazítani és szíj átdobás. Mind ez gyorsítható ha görgős feszítést készítesz hozzá és csak azt kell lazítani s mehet a szíj átdobás. Ekkor 5pont helyett csak 1pont lessz amihez kell nyúlni. A másik lehetőség a 4rögzítő csavart nem végig menetes hanem vállasra cseréled ekkor az eredeti feszitővel kell csak foglalkozni.(itt viszont lesz 1 kis kotyogás de nem zavaró)

Előzmény: Viktor1798 (22430)
Kertitox Karcsi jún. 3. Creative Commons License 22435

Itt van köztünk az az ember aki medgyesegyházi? és f600-asa van? :)

tibike93 jún. 3. Creative Commons License 22434

párat hivtam de nem lehet rotáció ata ott van csak nem tudom forgatyus ház tömitést nem láttam a képen...

Előzmény: Furak (22432)
Furak jún. 3. Creative Commons License 22433

Helló!

Nekem nincs 400-asom. De ezen szíjak között nagyon kicsi az eltérés és ezt ki lehet kiküszöbölni a motor előre illetve hátrafelé tolásával. Veszel egyet beállítod a motort, hogy az ékszíjtárcsák egy síkba fussanak hozzáállítod a kuplungot és legközelebb is ugyan ilyen méretű szíjat veszel és akkor ha szakad 2 perc a csere. Nekem mindég van tartalék szíjam, hogy ilyenekkel ne kínlódjak.

Előzmény: Nick306 (22429)
Furak jún. 3. Creative Commons License 22432

Nézzél szét kerti gép boltokba biztosan van. Most így fejből hirtelen nem tudok konkrétat mondani.

Előzmény: tibike93 (22431)
tibike93 jún. 3. Creative Commons License 22431

helló sziasztok érdeklödnék nincs e valakinek terra fötengelye eladó???és h nem e tudd  valaki tőmités garniturát valameik oldalról????elöre is köszi mindekinek!!

Viktor1798 jún. 3. Creative Commons License 22430

És átszerelve mennyivel kerül többe,nem tudod esetleg?

studiod1 :A kétsebességesen hogy váltasz sebességet egyszerűen leveszed a burkolatod meglazítod és átteszed?

Előzmény: licilac (22427)
Nick306 jún. 3. Creative Commons License 22429

Sziasztok!

Ma a honda F400-am megette az ékszíjat! érdeklődnék azoktól akik ilyet használnak, hogy melyik a gyári méretű szíj hozzá?

17x836

17x840

17x845

17x850

?

Köszi a segítséget.

studiod1 jún. 3. Creative Commons License 22428

A 2247 hsz-ben részben válaszoltak,mint írtam nekem jó, még soha nem kellett ékszíj sprét használnom. Előbb nyikorog indulásnál a kuplung mint az ékszíj csúszna (igaz nekem kiskulungos) dragon 5,5 a gép.

Előzmény: Viktor1798 (22426)
licilac jún. 3. Creative Commons License 22427

Lehet az M-forg -nál megtudod rendelni nagy kuplungal is! Nekem is onnan van.

Állítólag előbb vagy utóbb de meg fog csúszni,  én ezt nem vártam meg és kicseréltem láncra. Nekem kitudja miért - talán erősre volt feszítve a szíj - melegedett, ráadásul elég rendesen... ha lelazítottam csúszott :(

De így átszerelve, tökéletes.

Nekem a szimpla felezőm van a kétsebességesről nem tudok nyilatkozni, nem ismerem.

Előzmény: Viktor1798 (22426)
Viktor1798 jún. 3. Creative Commons License 22426

Terheléskor PL:szántás krumpliszedés pótkocsizásnál nem csúszik el a szíj?Lemezházasat lehet nagy kuplungosba kapni?

Előzmény: studiod1 (22425)
studiod1 jún. 3. Creative Commons License 22425

Mi a gondod a szíjáttétellel? Nekem 2 tárcsás kf felezőm van csak az ékszíjat dobom át és ok, én azzal használom és semmi gond.

Előzmény: Viktor1798 (22421)
sukuru jún. 3. Creative Commons License 22424

Szia. Nekem van. Ha érdekel írj az emilemre.

Előzmény: ivadek__ (22420)
Gumihal jún. 3. Creative Commons License 22423

Mit kérnél érte?? Posta megoldható? kép esetleg??

A címem Publikus! Írj pár infót...  Köszönöm!

Előzmény: Rahed Lee (22422)
Rahed Lee jún. 2. Creative Commons License 22422

Sziasztok,

Esetleg érdekelne valakit egy Robi-55 motoregység? Elvileg a hajtómű és a kapatagok is megvannak hozzá, de az még nem ért ide hozzám. Nem akar indulni, elment a kedvem a további birizgálástól. Szikra van, a karburátor szét lett szedve, ki lett pucolva. Egyszer beröffent egy pillanatra, de azóta nem sikerült még egyszer rávenni.

Viktor1798 jún. 2. Creative Commons License 22421

Lemezházas felezőt érdemes láncosra átszerelni szíjasról?Ha igen van olyan oldal ahonnét eleve lehet így rendelni?

ivadek__ jún. 2. Creative Commons License 22420

Sziasztok.

Bővült egy picit a gép.

Viszont továbbra is keresek RK-02 BRIGGS 4HP tipusú motort a másik kapámra, hátha van valakinek elfekvőben.                                                                                                               

Furak jún. 2. Creative Commons License 22419

Matrica amúgy?

Előzmény: Dániel Mittli (22417)
Furak jún. 2. Creative Commons License 22418

Szegedről a Szevafémtől. Ott gyártják ott a legolcsóbb.

Előzmény: Antikmuki (22415)
Dániel Mittli jún. 2. Creative Commons License 22417

Nem, az véletlenül sikerült úgy, de eddig még senkinek (még nekem) sem tűnt fel. :) Asszem most már így marad...

Előzmény: Furak (22416)
Furak jún. 2. Creative Commons License 22416

Jó lett! Az orrsúlyon a kettest direkt ragasztottad fordítva fel?

Előzmény: Dániel Mittli (22413)
Antikmuki jún. 1. Creative Commons License 22415

Sziasztok!

Tegnap megadta magát az RK 02 hajtásom,hol tudnék a legolcsóbb áron venni bele alkatrészeket ?

Viktor1798 jún. 1. Creative Commons License 22414

Köszi a tippet. Le szoktam takarítani mindig ha nagyon dzsuvás akkor autómosókefével meg vizzel is átmosom.

Előzmény: kavicsos64 (22412)
Dániel Mittli máj. 31. Creative Commons License 22413

A kocsi hátuljának új festése, a felmatricázott, lefestett sárhányó+súly, és a kerék megerősített tengelye. :)

kavicsos64 máj. 31. Creative Commons License 22412

Értem, ara vigyázz hogy a kapák és a hajtóműház találkozásánál ne maradjon száraz föld mert ledarálja az alu szimering házat.

Előzmény: Viktor1798 (22411)
Viktor1798 máj. 31. Creative Commons License 22411

Már van egy Quantum 60-asom több mint 2 éve semmi baja nem volt.A 70-es felől csak kíváncsiságból érdeklődök.

Előzmény: kavicsos64 (22410)
kavicsos64 máj. 31. Creative Commons License 22410

A szentkirályit nem javaslom ,nem mondhatni hogy srapabíró gép ,már láttam letört hajtóműházat !

Előzmény: Viktor1798 (22409)
Viktor1798 máj. 31. Creative Commons License 22409

Valakinek a KF-Quantum 70-el van tapasztalata? Gyengébb jóval a 60-astól?Nem nagyon találni semmit róla a neten max annyit a szentkirályi oldalán hogy létezik.

gombászok máj. 31. Creative Commons License 22408

Ennyire részleteiben nem ismerem az adott gépet, igazad van. A vázat meg ha égetnéd, összerogyna, nem hőálló. A kipöfögő tisztítás nálam SPS 10 japán motoros permetezőnél történt. Máshol is használható lehet.

25 éves Honda motoromon meg kilyukadt, vettem valami kétöklömnyi kipufogót anno, hegesztettem egy közdarabot collos csőből, amivel fel tudtam tenni. 10 éve megy.

Előzmény: Biczere (22406)
Biczere máj. 30. Creative Commons License 22407

Helló Csiga 1970. Az összedolgozásrol én is hallotam, ezért felraktam egy más fajta levegö szüröt.

Előzmény: Csiga1970 (22401)
Biczere máj. 30. Creative Commons License 22406

Helló Gombászok. Nem tudom mennyire ismered a  megnevezet gépet, de ha ki akarod égetni a kipufogó dobot akkor az egész gép váz részét kell kiégetni ami elég macerás. Egyébként én autójavitó vagyok sáját mühelyel és szerszámokkal, igy inkább csináltam egy uj kipufogó dobot ami egy kicsit még javitott a teljestményen is.

Előzmény: gombászok (22400)
Viktor1798 máj. 30. Creative Commons License 22405

Felénk a boltban csak 7500 egy pár.

Előzmény: Lacibács (22397)
Lacibács máj. 30. Creative Commons License 22404

Naszályon van mind a három meghirdetett gép. (jófogás, OLX és itt)

Előzmény: jános 55 (22403)
jános 55 máj. 30. Creative Commons License 22403

Üdv. Érdeklődöm, hogy merre vagy és esetlegesen a gépeket hirdeted e valamelyik oldalon, jó lenne látni. A KF érdekelne.

Előzmény: Lacibács (22370)
Toobiász máj. 30. Creative Commons License 22402

Köszi! Ma lessz az új motorral az első bevetése. :)

Előzmény: josno11 (22393)
Csiga1970 máj. 30. Creative Commons License 22401

Hello!Erről a kipufogó problémáról már én is hallottam,és az eladó gépek nagy részén is utólag felszerelt kipufogó dob van,valószínű nem ok nélkül.Én viszont úgy tudom,hogy a kipufogó nem eldugul,hanem kilyukad és belefúj a levegőszűrőbe,ezért van a teljesítményvesztés.A vázból szívja a gép a levegőt,és a kipufogó is ott van elvezetve,ott tud összedolgozni.Ez egy összehegesztett alkatrész,nem egyszerű lehet szétdarabolni...Üdv

Előzmény: Biczere (22398)
gombászok máj. 30. Creative Commons License 22400

Kipufogót ne vedd le, kell az a fojtás a normális működéshez, ráadásul így pocsékolja az üzemanyagot.

Persze a kétüteműek sokkal hamarabb kokszolódnak.

Ha leszerelhető a kipufogó, nekem van egy bevált módszerem: kiégetés. Vörösizzásig kell hevíteni, kég minden szutyok.

Télen kazán parázsában, nyáron grill faszénen, disznóperzselővel,de lehet szakiknál lánghegesztővel is.

Lehetőleg árnyékos helyen, vagy este, hogy a színe látható legyen.

Túlégetéskor károsodhat az anyaga.

Utána a felfekvőfelületet ajánlatos síkba csiszolni és új klingerittel feltenni.

Lacibács máj. 30. Creative Commons License 22399

Igazad van, jól ismered a gépet. Sajnálom, hogy nekem meg kell válnom tőle.

Biczere máj. 29. Creative Commons License 22398

Jó estét Mátyás 55. Nekem van egy ilyen kis traktorom, elég sok eszközöm van pl. váltva forgatós eke, szivattyú,ujjas kasza. Az egyik legnagyobb hibája az hogy a kipufogó dob nehezen tisztitható. Feljavitottam a motort és nagyon gyengének tünt, le kötöttem a kipufogó dobot és egyböl jobban muzsikált. Nagyon körülményes a tisztitása. Az egyik nagy hátránya az hogy nincs hátra meneti fokozata. A rota kapa része ha eredeti akkor nagyon jó. Egyszer szántottam vele viszonylag nehéz jól beállitani, de ha sikerül akkor szépen dolgozik. Az ujjas kaszával a kukorica szárat vágtam le  jól végezte a dolgát.

Előzmény: Mátyás55 (22385)
Lacibács máj. 29. Creative Commons License 22397

13000 -ért üzletben is vehetsz.

Előzmény: Viktor1798 (22390)
zénó21 máj. 29. Creative Commons License 22396

szóval www.agrooroszi.hu

Előzmény: zénó21 (22395)
zénó21 máj. 29. Creative Commons License 22395

www.vaszkoshop.hu

www.agroorszi.hu

Előzmény: mamut47 (22394)
mamut47 máj. 29. Creative Commons License 22394

Üdvmindenkinek.Kellene egy kis segítség.Van egy MPM-10 es kapagépem aminek elromlott a gyujtása ( DUCATTI ) nem kapok sehol sem megszakító vagy jeladó tekercset ez egy kicsi tekercs két kivezetéssel. Nagyon meg köszönném ha tudnátok segíteni hogy hol lehet kapni,vagy esetleg valakinek nincs e ilyen elfekvőbe. Már mindent megpróbáltam de sehol sem kaptam, a gépem meg 3.hónapja áll nem tudom használni pedig nagyon kellene. Minden segítséget előre is köszönök.

josno11 máj. 29. Creative Commons License 22393

Népszerű egy gép!

(:)

Előzmény: Toobiász (22371)
Csiga1970 máj. 29. Creative Commons License 22392

Hello!Nekem van ilyen gépem,nagyon szeretem.Mire akarod használni?Van egy pár betegsége,de ettől jól használható szerkezet.Hiányzik a hátramenet belőle,gyári állapotában lassú kocsit húzni,és a hajtásánál nehéz rendesen tömíteni,kicsit szórja az olajat.Nálam a homokos kertben jól viszi a terra ekét,és megbízható szerkezet.Kis motorjához képest meglepően erős.Üdv

Előzmény: Mátyás55 (22385)
Furak máj. 29. Creative Commons License 22391

Nem tudtak segíteni??

Előzmény: toto05691 (22388)
Viktor1798 máj. 29. Creative Commons License 22390

Az nekem  sok érte.

Előzmény: Lacibács (22389)
Lacibács máj. 29. Creative Commons License 22389

7000 Ft./pár

Előzmény: Viktor1798 (22387)
toto05691 máj. 29. Creative Commons License 22388

Köszi,ott már voltunk.De tegnap egy Orosz oldalon megtaláltuk a pontos számát.

Előzmény: Furak (22386)
Viktor1798 máj. 28. Creative Commons License 22387

Szia! A vaskereket külön nem adod el?

Előzmény: Lacibács (22370)
Furak máj. 28. Creative Commons License 22386

Menj el a gumiponthoz. Itt egy link: http://gumipont.eu/elerhetosegek

Ők szerintem tudnak segíteni, én is oda járok eddig mindég volt megoldás minden bajomra. Jó fejek! Hajrá szólj ha jutottál valamire.

Előzmény: toto05691 (22380)
Mátyás55 máj. 28. Creative Commons License 22385

Üdvmindenkinek. FORTSCHRITT E 931,50-es gépről valaki tud infót (simson motoros) az érdekelne, hogy milyen hibái vannak használatközbe ha vannak egyáltalán? Előre is köszönöm ha valaki használ ilyet és meg osztaná a tapasztalatát.

toto05691 máj. 28. Creative Commons License 22384

Hát a rojtos és elszakadt szíjat nehéz lesz odamérni bármihez is.Meg hát úgy kell megrendelni és amíg nincs méret típus szám addig nincs szíj...

Előzmény: kavicsos64 (22383)
kavicsos64 máj. 27. Creative Commons License 22383

E viszed egy ékszijjat áruló boltba és össze hasonlítod az ott lévőkel , és azokon ott a méret !

Előzmény: toto05691 (22378)
kavicsos64 máj. 27. Creative Commons License 22382

Ja, az a portól be szokott ragadni , a szervize: benzi ecsetel és kész!

Előzmény: Toobiász (22377)
kavicsos64 máj. 27. Creative Commons License 22381

Nem büntetett meg ! A sávozásra egy lemezt, megrajzolod és lefested A méretét meg ne kérdezd Kb 50-60 cm hossz és olyan 25-30 cm széles.

Előzmény: Viktor1798 (22376)
toto05691 máj. 27. Creative Commons License 22380

Aha...Köszi! De ha valaki tud Tipus számmal kisegíteni ,mert tudja akkor sokat segítene.Vettem már ékszíjat de az nem acélhuzalos volt és menet közben kinyúlt és ledobta meg elszakadt.

Az MTD szakszervízben voltam de ott is csak akkor tudnak segíteni ha viszek pontos adatot.Nem is értem miért ez a munkájuk...Egyébként Szegedi vagyok.A neten semmit nem találni erről az alkatrészről.

Előzmény: Furak (22379)
Furak máj. 27. Creative Commons License 22379

Érdeklődj az MTD-nél. Hátha majd ők. Neten megtalálod őket. Vagy  érdeklődj gumis boltoknál ahol árulnak gumi alkatrészeket szíjakat, csöveket stb.. Ha normálisak akkor segítenek. Én is így vettem a Honára szíjat. Ami nem volt jó aszt visszavittem és kicseréltem. Ezért kellett volna megnézni mikor újonnan megvetted és nem volnál most bajban. Csak ha gumishoz méz föltétlen mondjad, hogy kuplungos géphez kell!

Előzmény: toto05691 (22378)
toto05691 máj. 27. Creative Commons License 22378

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni.Van egy MTD T330-as rotátorom,elszakadt az ékszíj a kuplugnál.Valami spéci acélhuzalos ékszíj volt.Nem tudom a méretét és sajnos a bolt sem tudja.(megjegyzem,szakszervíz)

Addig nem tudnak rendelni amíg nincs méret.

Könyörgöm valaki segítsen...

Addig is 1000 köszönet

Toobiász máj. 27. Creative Commons License 22377

Szia!

Hát karbi beállitás,gyertya pipa csere,és hálistennek beindult :) Meg nemfigyeltem hogy ugye olyan karbi van rajta mint a terrán és neki van ilyen fordulatszám regulátora,és ugye az 55-ösön nincs ez a lapát a ventinlátornál ami a karbihoz kapcsolódik. Lényegébe a karbi torkába egy pillangószelep zárva volt. 

Előzmény: Csiga1970 (22375)
Viktor1798 máj. 27. Creative Commons License 22376

Téged mennyire büntettek meg?

Fa hátsó oldalfalra a sávozásra tudsz valami megoldást? Lehet kapni ilyen sávozott matricát amit fel tudok ragasztani?

Előzmény: kavicsos64 (22372)
Csiga1970 máj. 27. Creative Commons License 22375

Hello!Örülök,hogy jó lett a gép,indulhat a meló.Végül is mi volt a baja?Üdv

Előzmény: Toobiász (22371)
kavicsos64 máj. 27. Creative Commons License 22374

A hondádnak az ékszíj feszítőjét legyszíves fotózd már le minél nagyobban és ragd fel ide vagy a másik fórumba ,előre is köszi!

Előzmény: Furak (22362)
kavicsos64 máj. 27. Creative Commons License 22373

Hát még ha látnád micsoda sületlenségek vannak a rendőri könyvben ,azon csak ha lerakod akkor tudsz elmenni. Amikor nemrég megállitottak abbol nézték ketten hogy mibe tudnának belekötni ! Megúsztam!

kavicsos64 máj. 27. Creative Commons License 22372

Ja és még piros sávozás is kell a potkocsi közepére ,olyan mint a lovaskocsikon! Az elakadásjelző nem ér semmit, a rendőr megbüntet ha nem igy van felszerelve mint írtam ,tapasztalat!!!

Előzmény: Viktor1798 (22357)
Toobiász máj. 27. Creative Commons License 22371

Sziasztok!

Végre beindult a robi 55-ösöm,szépen jár vadi új a motor. Hoztam egy rövid videót az alapjáratról (telefonnal csináltam és úgy halatszik hogy nem egyenletes meg a hangot sem 100%-ig adja vissza)

Lacibács máj. 27. Creative Commons License 22370

KF-04 INDIÁN Kapálógép 770 mm-es munkaszélességű kapatagokkal,vas kerekkel , hibás MTD motor ral eladó (20 000 Ft.).

és

ROBI-52 univerzális kerti kisgép 680 mm-es munkaszélességű kapatagokkal és 450 mm-es fűnyíró adapterrel , hibás eredeti motorral eladó(15 000Ft.)

Toobiász máj. 26. Creative Commons License 22369

Tirisztor lett rajta kicserélve mert az miatt nemadott szikrát,az vadi új rajta,kilesz cserélve a szimeringek és majd lessz valami.

Előzmény: Csiga1970 (22368)
Csiga1970 máj. 26. Creative Commons License 22368

Hello!Nehéz bármit is javasolni,ezeknek a kétütemű gépeknek lelkük van,olyanok mint a nők..Fontos a szimmering is,de egy eldugult kipufogó,(valamilyen rovar szokott belefészkelni) vagy egy beteges gyújtás is sok kellemes percet tud szerezni.Üdv

Előzmény: Toobiász (22366)
Viktor1798 máj. 26. Creative Commons License 22367

Sziasztok valaki ennek: http://www.barkacsonline.hu/kepnagyitas.php?kep=felezo-hajtomu-KF-04.jpg&termek_ID=166 a pirosnak a színkódját vagy valamilyen adatját meg tudná adni?

Le szeretném festeni a pótkocsimat a Quantum 60-as mögé és nem szeretném hogy elüssön a két piros szín.

Toobiász máj. 26. Creative Commons License 22366

És új tömítés készletet is kapott,még a szimeringre gyanakodnék hátha az.

Előzmény: Toobiász (22365)
Toobiász máj. 26. Creative Commons License 22365

Köszi,nemvoltam benne biztos.Nemtudom mivan a géppel fel van furva,új dugó új csapszeg,és az istennek nemakar elindulni,még meg pöffeni sem akar.Nemtudom milehet a gond,üzemanyagot is kap de semmi.

Előzmény: Csiga1970 (22363)
Viktor1798 máj. 26. Creative Commons License 22364

Hát főúton nem nagyon megyek vele 1 évbe 1 max 2 szer inkább hátsó utakon vagy kisebb utcákba rendőrautót is ritkán látok erre. Elég ramaty állapotban van az utánfutóm le szeretném festeni és azért kérdezősködök mert egyszer szeretném megcsinálni ne kelljen utána többször alakítgatni.

Csiga1970 máj. 26. Creative Commons License 22363

Hello!A nyíl a kipufogó felé mutat.Üdv

Előzmény: Toobiász (22360)
Furak máj. 26. Creative Commons License 22362

Ha elolvasod a kerti traktorra vonatkozó törvényeket akkor rájössz hogy vannak benne egymásnak ellentmondó vagy homályos érthetetlen vagy értelmetlen részletek. Ezek arra jók ha szembe jön veled egy rendőr akkor meg tudjon büntetni mert valami szabálytalanságot biztos kitalál ha ki akar. sajnos ez a valóság persze ha nem ilyen f@szfej rendőrök vannak feléd és nem a főúton mész akkor erre semmi esély.Ha gondolod elolvasod az összes ehhez való törvény te látni fogod, hogy nem a levegőbe beszélek. Régebben ez volt is téma ezen és más ilyen fórumon.

Előzmény: Viktor1798 (22361)
Viktor1798 máj. 26. Creative Commons License 22361

Ennél jobban már nem is lehetett volna a törvényalkotóknak bonyolítani a szabályt.Most 1 nagy van fent de akkor leveszem .Köszi a segítséget

Előzmény: Furak (22358)
Toobiász máj. 26. Creative Commons License 22360

Üdv!

Robi 55-ösnél a dugatyún lévő nyilnak merre kellene mutatni? a kipufogó fele vagy a karbi fele? 

Pumi89 máj. 25. Creative Commons License 22359

Üdv mindenkinek!

Egy kis segítséget kérnék!

A szomszédom már túl van a 60 éves koron és a számítógéppel sincs túl jóban olyannyira, hogy nincs is neki. 

A traktorához keresne gumit, de sehol nem talál.

Feng shou traktor 18Le 1997.3. havi gyártmány és nem terepes a kis gép. első gumi kellene neki.

4 X 21 es vagy 4 X 14 es.....

Hol lehet ilyet beszerezni? van ötletetek?

Köszönöm előre is a válaszokat!

Szép napot!

Gábor

Furak máj. 25. Creative Commons License 22358

Szerintem ne rakd fel. Meg háromszög alakú fényvisszaverőt se mert akkor utánfutónak minősül nem kerti traktor pótkocsinak.  Kör alakúkat vegyél!

Előzmény: Viktor1798 (22357)
Viktor1798 máj. 25. Creative Commons License 22357

És hátra a kis köröket kiváltja egy nagy elakadás jelző háromszög?

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek.

Előzmény: kavicsos64 (22355)
Furak máj. 25. Creative Commons License 22356

Lehet kerti traktorra biztosítást kötni? Nem mint ha szeretnék csak meglepődtem.

Előzmény: kavicsos64 (22355)
kavicsos64 máj. 25. Creative Commons License 22355

Mondom neked A pótkocsin lévő lámpák az átlagos helyzetjelzők, 5 w előre fehér kettő, hátra piros kettő. Kör alakú fehér prizma előre kettő , hátra köralakú piros prizma kettő. A gépre, a rendőr szerint egy darab fehér tompitott reflektor kell PL babetta lámpa , simson lámpa. A felelősség biztosítás van ugy hogy kötelező ,de eddig a régi szabálytól én nem leltem eltérő rendelkezést ,ha csak nincs új rendelkezés. A régi rendelet szerint nem kötelező csak ajánlott a biztosítás !

Előzmény: Viktor1798 (22352)
Furak máj. 25. Creative Commons License 22354

Szia! Kör alakú piros prizma kell hátra mindkét oldalra. De lehet előre is rakni fehér prizmákat. Kell rá valami állandó világítás is, de ezzel most így hirtelen nem vagyok tisztába nekem csak prizma van fent.

Előzmény: Viktor1798 (22352)
Pintér Viktor máj. 25. Creative Commons License 22353

Sziasztok!

Egy kis információra lenne szükségem.

Volt egy régebbi brigs rota kapám.. aminek a motorja megadta magát.. hajtókar kitolta az oldalát..

Tegnap vettem a hajtáshoz egy Tecumseh 3.5 lovas motort.. az este szétszedtem.. megpucoltam.. felraktam alulra a kuplungot... meg legyeréltem a röppsúlyt.. mert ez a motor elötte fűnyíróé volt.. és a nagy visszarántás miatt ráraktam ami a brogs motoron volt.. eddig minden rendben is volt.. a motor szépen jár.. jól reagál a gázadásokra.. elvételekre..

Viszont.. ráraktam 2-2 kapatagot.. pussz a csoroszját hátra.. és ahogy megyek vele a földön.. csak kicsit belengedve a talajba éppen hogy felszaggassa.. lassan csökken a fordulat.. viszont ha behúzom a kuplungot utána szépen felpörög megint.. esetleg kicsit ez a motor erre a célra?? Mert kerekekkel próbáltam.. csak úgy menni utána.. úgy semmi gond vele.. esetleg ha kocsit rakok utána akkor is ezt fogja csinálni??

Viktor1798 máj. 25. Creative Commons License 22352

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni nekem? Rotációs kapán és ahhoz kapcsolt pótkocsin milyen prizmák lámpák lehetnek/kell lenniük?

Toobiász máj. 24. Creative Commons License 22351

Szia!

Akkor gond nemlehet! 

Előzmény: biji (22349)
Furak máj. 24. Creative Commons License 22350

Sziasztok!

Hoztam egy pár fotót a mai napról.

biji máj. 24. Creative Commons License 22349

Szia!

Szia!

Nekem is így van ültetve. A tőtávolság olyan 50-60cm 2,3 szál kukorica. Na most, hogy jó -e ez így?-nem tudom. A régi öregek így ültették.

jani

Előzmény: Toobiász (22342)
Furak máj. 24. Creative Commons License 22348

Oké majd megnézem.

Előzmény: vonschwarcz (22347)
vonschwarcz máj. 23. Creative Commons License 22347

Egyik sem túl jó. Mozgasd el a regulátorral a szélső helyzetbe, ott ahol felütközik, a csavaron tekerhetsz. 

Előzmény: Furak (22346)
Furak máj. 23. Creative Commons License 22346
Előzmény: vonschwarcz (22344)
Furak máj. 23. Creative Commons License 22345

Valahogy be lehet állítani  mert a régi motoron faszául beállítottuk, de nem tudom már melyik csavar volt az. Fotón be tudnád rajzolni?

Előzmény: vonschwarcz (22344)
vonschwarcz máj. 23. Creative Commons License 22344

Szerintem csak a pillangószelep ütközőcsavarját tudod állítani.

Előzmény: Furak (22343)
Furak máj. 23. Creative Commons License 22343

Üdvözlök mindenkit!

Honda G200-as motoron melyik csavarral tudok alapjáratot állítani. Régen állítottan és elfelejtettem. Jó volna ha fotótn berajzolná valaki. Előre is köszönöm!

Furak

Toobiász máj. 23. Creative Commons License 22342

Sziasztok! Tudom hogy nem teljesen kisgép de valahol összefügg,szerintetek lessz valami hátránya ha a takarmánykukoricából 2db-ot hagyok meg egymás mellet? Tehát két szál kukorica van egymás mellet.

Rahed Lee máj. 23. Creative Commons License 22341

Szerintem csak beállítás kérdése :-)

Előzmény: kavicsos64 (22339)
lacika0479 máj. 22. Creative Commons License 22340

:-D

kavicsos64 máj. 22. Creative Commons License 22339

Amúgy nehezen indulós fajta, a haverom fúrógéppel inditotta mindig !

Előzmény: Rahed Lee (22330)
bartsom máj. 22. Creative Commons License 22338

Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat! Szerintem elsőre megveszem a kereket meg a kultivátort. Megnézem hogy működik. Ha szaladni kell utána, akkor majd megveszem a felezőt. Hátha addigra belefér a két sebességes is a költségvetésbe.

Üdv!

Előzmény: Furak (22323)
jegesmaci10 máj. 22. Creative Commons License 22337

menyitkérnél érte engem érdekelne üdv Csaba???

Előzmény: H_U_B_A (14387)
biji máj. 22. Creative Commons License 22336

Most olvasom, hogy a nagyfesz kábelre van tekerve az érzékelő, akkor a leírt módszerem sajnos nem jó a hitelesítéshez.Nem hiszem, hogy ennyire érzékeny volna, de hátha.

Volna más ötletem is, de nem akarom, hogy bajod essen!- -ezért nem írom le.

jani

Előzmény: biji (22335)
biji máj. 22. Creative Commons License 22335

Szia! Az alapjáratra megkaptad közben a választ.

Ki tudja mennyire pontos ez a műszer.Hitelesítsd le. Mondjuk egy 12V-os trafó, rá egy 12V-os izzó.

A soros körön belül rátekered az érzékelő vezetéket, ha 3000 mutat a műszer ,akkor pontos.

De, ha ilyen keveset mutat, akkor rosszul van beállítva, v. csak nagyon pontatlan.

Le kell hitelesíteni.

jani

Előzmény: Reizerkrisz (22326)
Brana Pál máj. 22. Creative Commons License 22334

Alapjárat 1700rpm/min +-100

Előzmény: Furak (22329)
Kertitox Karcsi máj. 21. Creative Commons License 22333

Nekem meg 1970-et mutat :) az alapjárat a lényeg meg az üzemóra

Nekem is van egy kis holtjátéka de ez normális mert univerzális a gázkar (legalább is az enyémen)

Viktor1798 máj. 21. Creative Commons License 22332

Azt elfelejtettem írni neked hogy ha először csak sorközművelőt szeretnél húzni vele akkor fölösleges a felező mert a sorközművelő csak a talaj felső rétegét műveli meg gumikerék tökéletes hozzá.

Tudna valaki segíteni nekem? A Szentkirályi kft milyen pirosra festi a kapálógépeknek a szarvát bilincsét stb. Van egy Quantum 60-as gépem ahhoz meg egy kiskocsi melynek elég ramaty már a festése és ugyanolyanra szeretném festeni mint a rotán van piros.

Előzmény: bartsom (22322)
Furak máj. 21. Creative Commons License 22331

Csavarlazító, olaj próbálkozzál, de na nagyon feszegesd szerintem. Egy idő után az előbb említett anyagok miatt elengedi. Inkább várj türelemmel minthogy kárt csinálj a feszigetéssel.

Előzmény: Reizerkrisz (22325)
Rahed Lee máj. 21. Creative Commons License 22330

Eredendően el volt tömődve, de egy bowdenből kiszedett szállal átdöftem. Onnantól már tüdővel is át tudtam fújni. Szerintem lesznek még efféle dugulások, ha szétszedem.

Előzmény: kavicsos64 (22318)
Furak máj. 21. Creative Commons License 22329

Igen mindenképp sok lenne az a nagy alapjárat. Amúgy az alapjáratnak 700-800rpm körül kell lenni, hogy a kuplung is fasza legyen. Főleg a röpsúlyos kuplung miatt.

Előzmény: Reizerkrisz (22328)
Reizerkrisz máj. 21. Creative Commons License 22328

a leírás szerint 4 ütem üzemmodba van mindkettőt tudja

az alapjárat 1400 lenne ?sztem az sok nem?

Előzmény: biji (22327)
biji máj. 21. Creative Commons License 22327

Szia! Szorozd meg kettővel. Valószínű, hogy a műszer 2T motorokhoz van, ezért mutatja a fele fordulatot.

jani

Reizerkrisz máj. 21. Creative Commons License 22326

helló Karcsi

A témával kapcsolatban lenne pár kérdésem:

gcv 190 honda motorról lenne szó, amit újonan vettem a terrára.

Vettem hozzá üzemóra számlálót ami méri a fordulat számot is és a max. fordulat 1400 körül mozog. mennyire lehet hinni ezeknek a müszereknek?

(gyujtókábelra rátekerős ) Mindegy hányszor van rátekerve?

Az alapjáratot  680 -700 ra mutatja.

És még egy dolog a masinával kapcsolatban a gázkaron elég sok a holtjáték az alapjárat és a nevezzük hallható gáz között ez normális?

Előzmény: Kertitox Karcsi (22309)
Reizerkrisz máj. 21. Creative Commons License 22325

értem köszi.

Csak az a bibi hogy nem tudom a kuplungot behúzni úgyhogy marad a feszegetés ezek szerint. Szét jön kb. 5 mm t ha ott befújok csavarlazítót az gondolom segíthet

Előzmény: studiod1 (22302)
Furak máj. 21. Creative Commons License 22324

Üdv!

Én dugulással kezdeném. otthon lehet, hogy nem tudod kitakarítani ha nem értesz hozzá ne ezen kísérletez inkább vidd el szírvízbe ott géppel kitakarítják. Hosszú ÁLLÁS ELŐTT NE HAGY BENNE BENZINT MINDÉG JÁRASD KI AZ ÜZEMANYAGOT. Ha ez nem jön be akkor esetleg tényleg karbi beállítás ahogy Kertitox Karcsi javasolta.

Előzmény: bartsom (22322)
Furak máj. 21. Creative Commons License 22323

Üdv!

Én elgondolkoznék egy lemezházas kétsebességes felezőn a helyedbe. Ki tudja mikor jöhet jól a későbbiekben. Csak könnyebb átrakni a szíjat mint le fel szerelni a felezőt. Egyértelműen a 4.00-8-as kereket javaslom. Nem jó a kicsi mert könnyebben felakadhat a hajtómű a földön mint nagy kerékkel. A kultiról nem tudok személyes tapasztalatot. De szerintem nem csalódsz benne.

Előzmény: bartsom (22290)
bartsom máj. 21. Creative Commons License 22322

Sziasztok!

Senki nem tud jó tanáccsal szolgálni a korábbi kérdéseimre?

Ödv!

Előzmény: bartsom (22290)
gombászok máj. 21. Creative Commons License 22321

A rotakapa az ásást soha nem tudja helyettesíteni.

Amennyiben füvesíteni akarsz, ne is ássál, nem kell.

A gyomokat, akármi is, totális gyomirtószerrel permetezzed, évente többször, miután elsárgultak, sekélyen!! rotáld fel, és augusztusban vessél bele fűmagot.

Előzmény: Alex7777 (22319)
Toobiász máj. 21. Creative Commons License 22320

Én úgyszoktam megnézni hogy kape benzint hogy kiveszem a gyertyát,szárazra törlöm majd visszacsavarom.Rántok rajta párat majd kiveszem vissza a gyertyát és megnézem hogy benzines-e,ha igen akkor a karbival nincs gond ha ugyan olyan akkor arra gyanakodnék,nemtudom ki hogyszokta csinálni,nekem beszokott jönni.

Előzmény: Rahed Lee (22315)
Alex7777 máj. 21. Creative Commons License 22319

Sziasztok! a rotációs kapa helyettesíti az ásást? 600nm-nyi kert van és azt szeretnék füvesíteni. De elég kemény a teteje a földnek. Korábban számtóföld volt, homokos talaj, de nem ez a folyós homok. Elég mocsingos a föld a gyomoktól, ásni is nehéz sokszor.

kavicsos64 máj. 21. Creative Commons License 22318

A hosszú fúvókának a végében sincs kosz tehát lyukas ?

Előzmény: Rahed Lee (22312)
kavicsos64 máj. 21. Creative Commons License 22317

Terheletlenül a szabályozó mechanika szabályozgat ! De minek megy egy motor üresen full gázon ? sok benne a benzin ? küldj már nekem belőle!!!!ez a vicc a végin!!!!

Előzmény: simon53 (22307)
Rahed Lee máj. 21. Creative Commons License 22316

Ez van betervezve mára. De beöntésre miért nem reagál? Mondjuk nem könnyű eltalálni a belöttyintett benzin mennyiségét, de szokott működni a többi gépemnél.

Előzmény: szakaszvezeto79 (22314)
Rahed Lee máj. 21. Creative Commons License 22315

Azon már túl vagyok. Mindkettő szépen szikrázik a felszínen. De hogy odabent mit produkál nyomás alatt, azt nem tudom. Mert azért az orális spriccentésre illene neki röffenni egyet-kettőt, akár karburátor nélkül is. Legalább is tapasztalatom szerint. Elég sok fűrészgépet, fűkaszát javítottam, újítottam fel az elmúlt időszakban. Igaz, azokon membrános karbi van, de ez a vizsgálati módszer szokott működni, függetlenül a karburátor felépítésétől, állapotától. Kivéve, ha kompresszióhiányos volt a gép.

Előzmény: Toobiász (22313)
szakaszvezeto79 máj. 21. Creative Commons License 22314

Üdv!

Ha évekig állt, akkor a karbi nagytakarítás legyen az első. Az elpárolgott benzinből visszamaradt anyagok brutál dugulásokat tudnak produkálni.

Toobiász máj. 21. Creative Commons License 22313

Szia!

Én kipróbálnám egy másik gyertyával is,ha még nemtetted.