Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

licilac jún. 3. Creative Commons License 22427

Lehet az M-forg -nál megtudod rendelni nagy kuplungal is! Nekem is onnan van.

Állítólag előbb vagy utóbb de meg fog csúszni,  én ezt nem vártam meg és kicseréltem láncra. Nekem kitudja miért - talán erősre volt feszítve a szíj - melegedett, ráadásul elég rendesen... ha lelazítottam csúszott :(

De így átszerelve, tökéletes.

Nekem a szimpla felezőm van a kétsebességesről nem tudok nyilatkozni, nem ismerem.

Előzmény: Viktor1798 (22426)
Viktor1798 jún. 3. Creative Commons License 22426

Terheléskor PL:szántás krumpliszedés pótkocsizásnál nem csúszik el a szíj?Lemezházasat lehet nagy kuplungosba kapni?

Előzmény: studiod1 (22425)
studiod1 jún. 3. Creative Commons License 22425

Mi a gondod a szíjáttétellel? Nekem 2 tárcsás kf felezőm van csak az ékszíjat dobom át és ok, én azzal használom és semmi gond.

Előzmény: Viktor1798 (22421)
sukuru jún. 3. Creative Commons License 22424

Szia. Nekem van. Ha érdekel írj az emilemre.

Előzmény: ivadek__ (22420)
Gumihal jún. 3. Creative Commons License 22423

Mit kérnél érte?? Posta megoldható? kép esetleg??

A címem Publikus! Írj pár infót...  Köszönöm!

Előzmény: Rahed Lee (22422)
Rahed Lee jún. 2. Creative Commons License 22422

Sziasztok,

Esetleg érdekelne valakit egy Robi-55 motoregység? Elvileg a hajtómű és a kapatagok is megvannak hozzá, de az még nem ért ide hozzám. Nem akar indulni, elment a kedvem a további birizgálástól. Szikra van, a karburátor szét lett szedve, ki lett pucolva. Egyszer beröffent egy pillanatra, de azóta nem sikerült még egyszer rávenni.

Viktor1798 jún. 2. Creative Commons License 22421

Lemezházas felezőt érdemes láncosra átszerelni szíjasról?Ha igen van olyan oldal ahonnét eleve lehet így rendelni?

ivadek__ jún. 2. Creative Commons License 22420

Sziasztok.

Bővült egy picit a gép.

Viszont továbbra is keresek RK-02 BRIGGS 4HP tipusú motort a másik kapámra, hátha van valakinek elfekvőben.                                                                                                               

Furak jún. 2. Creative Commons License 22419

Matrica amúgy?

Előzmény: Dániel Mittli (22417)
Furak jún. 2. Creative Commons License 22418

Szegedről a Szevafémtől. Ott gyártják ott a legolcsóbb.

Előzmény: Antikmuki (22415)
Dániel Mittli jún. 2. Creative Commons License 22417

Nem, az véletlenül sikerült úgy, de eddig még senkinek (még nekem) sem tűnt fel. :) Asszem most már így marad...

Előzmény: Furak (22416)
Furak jún. 2. Creative Commons License 22416

Jó lett! Az orrsúlyon a kettest direkt ragasztottad fordítva fel?

Előzmény: Dániel Mittli (22413)
Antikmuki jún. 1. Creative Commons License 22415

Sziasztok!

Tegnap megadta magát az RK 02 hajtásom,hol tudnék a legolcsóbb áron venni bele alkatrészeket ?

Viktor1798 jún. 1. Creative Commons License 22414

Köszi a tippet. Le szoktam takarítani mindig ha nagyon dzsuvás akkor autómosókefével meg vizzel is átmosom.

Előzmény: kavicsos64 (22412)
Dániel Mittli máj. 31. Creative Commons License 22413

A kocsi hátuljának új festése, a felmatricázott, lefestett sárhányó+súly, és a kerék megerősített tengelye. :)

kavicsos64 máj. 31. Creative Commons License 22412

Értem, ara vigyázz hogy a kapák és a hajtóműház találkozásánál ne maradjon száraz föld mert ledarálja az alu szimering házat.

Előzmény: Viktor1798 (22411)
Viktor1798 máj. 31. Creative Commons License 22411

Már van egy Quantum 60-asom több mint 2 éve semmi baja nem volt.A 70-es felől csak kíváncsiságból érdeklődök.

Előzmény: kavicsos64 (22410)
kavicsos64 máj. 31. Creative Commons License 22410

A szentkirályit nem javaslom ,nem mondhatni hogy srapabíró gép ,már láttam letört hajtóműházat !

Előzmény: Viktor1798 (22409)
Viktor1798 máj. 31. Creative Commons License 22409

Valakinek a KF-Quantum 70-el van tapasztalata? Gyengébb jóval a 60-astól?Nem nagyon találni semmit róla a neten max annyit a szentkirályi oldalán hogy létezik.

gombászok máj. 31. Creative Commons License 22408

Ennyire részleteiben nem ismerem az adott gépet, igazad van. A vázat meg ha égetnéd, összerogyna, nem hőálló. A kipöfögő tisztítás nálam SPS 10 japán motoros permetezőnél történt. Máshol is használható lehet.

25 éves Honda motoromon meg kilyukadt, vettem valami kétöklömnyi kipufogót anno, hegesztettem egy közdarabot collos csőből, amivel fel tudtam tenni. 10 éve megy.

Előzmény: Biczere (22406)
Biczere máj. 30. Creative Commons License 22407

Helló Csiga 1970. Az összedolgozásrol én is hallotam, ezért felraktam egy más fajta levegö szüröt.

Előzmény: Csiga1970 (22401)
Biczere máj. 30. Creative Commons License 22406

Helló Gombászok. Nem tudom mennyire ismered a  megnevezet gépet, de ha ki akarod égetni a kipufogó dobot akkor az egész gép váz részét kell kiégetni ami elég macerás. Egyébként én autójavitó vagyok sáját mühelyel és szerszámokkal, igy inkább csináltam egy uj kipufogó dobot ami egy kicsit még javitott a teljestményen is.

Előzmény: gombászok (22400)
Viktor1798 máj. 30. Creative Commons License 22405

Felénk a boltban csak 7500 egy pár.

Előzmény: Lacibács (22397)
Lacibács máj. 30. Creative Commons License 22404

Naszályon van mind a három meghirdetett gép. (jófogás, OLX és itt)

Előzmény: jános 55 (22403)
jános 55 máj. 30. Creative Commons License 22403

Üdv. Érdeklődöm, hogy merre vagy és esetlegesen a gépeket hirdeted e valamelyik oldalon, jó lenne látni. A KF érdekelne.

Előzmény: Lacibács (22370)
Toobiász máj. 30. Creative Commons License 22402

Köszi! Ma lessz az új motorral az első bevetése. :)

Előzmény: josno11 (22393)
Csiga1970 máj. 30. Creative Commons License 22401

Hello!Erről a kipufogó problémáról már én is hallottam,és az eladó gépek nagy részén is utólag felszerelt kipufogó dob van,valószínű nem ok nélkül.Én viszont úgy tudom,hogy a kipufogó nem eldugul,hanem kilyukad és belefúj a levegőszűrőbe,ezért van a teljesítményvesztés.A vázból szívja a gép a levegőt,és a kipufogó is ott van elvezetve,ott tud összedolgozni.Ez egy összehegesztett alkatrész,nem egyszerű lehet szétdarabolni...Üdv

Előzmény: Biczere (22398)
gombászok máj. 30. Creative Commons License 22400

Kipufogót ne vedd le, kell az a fojtás a normális működéshez, ráadásul így pocsékolja az üzemanyagot.

Persze a kétüteműek sokkal hamarabb kokszolódnak.

Ha leszerelhető a kipufogó, nekem van egy bevált módszerem: kiégetés. Vörösizzásig kell hevíteni, kég minden szutyok.

Télen kazán parázsában, nyáron grill faszénen, disznóperzselővel,de lehet szakiknál lánghegesztővel is.

Lehetőleg árnyékos helyen, vagy este, hogy a színe látható legyen.

Túlégetéskor károsodhat az anyaga.

Utána a felfekvőfelületet ajánlatos síkba csiszolni és új klingerittel feltenni.

Lacibács máj. 30. Creative Commons License 22399

Igazad van, jól ismered a gépet. Sajnálom, hogy nekem meg kell válnom tőle.

Biczere máj. 29. Creative Commons License 22398

Jó estét Mátyás 55. Nekem van egy ilyen kis traktorom, elég sok eszközöm van pl. váltva forgatós eke, szivattyú,ujjas kasza. Az egyik legnagyobb hibája az hogy a kipufogó dob nehezen tisztitható. Feljavitottam a motort és nagyon gyengének tünt, le kötöttem a kipufogó dobot és egyböl jobban muzsikált. Nagyon körülményes a tisztitása. Az egyik nagy hátránya az hogy nincs hátra meneti fokozata. A rota kapa része ha eredeti akkor nagyon jó. Egyszer szántottam vele viszonylag nehéz jól beállitani, de ha sikerül akkor szépen dolgozik. Az ujjas kaszával a kukorica szárat vágtam le  jól végezte a dolgát.

Előzmény: Mátyás55 (22385)
Lacibács máj. 29. Creative Commons License 22397

13000 -ért üzletben is vehetsz.

Előzmény: Viktor1798 (22390)
zénó21 máj. 29. Creative Commons License 22396

szóval www.agrooroszi.hu

Előzmény: zénó21 (22395)
zénó21 máj. 29. Creative Commons License 22395

www.vaszkoshop.hu

www.agroorszi.hu

Előzmény: mamut47 (22394)
mamut47 máj. 29. Creative Commons License 22394

Üdvmindenkinek.Kellene egy kis segítség.Van egy MPM-10 es kapagépem aminek elromlott a gyujtása ( DUCATTI ) nem kapok sehol sem megszakító vagy jeladó tekercset ez egy kicsi tekercs két kivezetéssel. Nagyon meg köszönném ha tudnátok segíteni hogy hol lehet kapni,vagy esetleg valakinek nincs e ilyen elfekvőbe. Már mindent megpróbáltam de sehol sem kaptam, a gépem meg 3.hónapja áll nem tudom használni pedig nagyon kellene. Minden segítséget előre is köszönök.

josno11 máj. 29. Creative Commons License 22393

Népszerű egy gép!

(:)

Előzmény: Toobiász (22371)
Csiga1970 máj. 29. Creative Commons License 22392

Hello!Nekem van ilyen gépem,nagyon szeretem.Mire akarod használni?Van egy pár betegsége,de ettől jól használható szerkezet.Hiányzik a hátramenet belőle,gyári állapotában lassú kocsit húzni,és a hajtásánál nehéz rendesen tömíteni,kicsit szórja az olajat.Nálam a homokos kertben jól viszi a terra ekét,és megbízható szerkezet.Kis motorjához képest meglepően erős.Üdv

Előzmény: Mátyás55 (22385)
Furak máj. 29. Creative Commons License 22391

Nem tudtak segíteni??

Előzmény: toto05691 (22388)
Viktor1798 máj. 29. Creative Commons License 22390

Az nekem  sok érte.

Előzmény: Lacibács (22389)
Lacibács máj. 29. Creative Commons License 22389

7000 Ft./pár

Előzmény: Viktor1798 (22387)
toto05691 máj. 29. Creative Commons License 22388

Köszi,ott már voltunk.De tegnap egy Orosz oldalon megtaláltuk a pontos számát.

Előzmény: Furak (22386)
Viktor1798 máj. 28. Creative Commons License 22387

Szia! A vaskereket külön nem adod el?

Előzmény: Lacibács (22370)
Furak máj. 28. Creative Commons License 22386

Menj el a gumiponthoz. Itt egy link: http://gumipont.eu/elerhetosegek

Ők szerintem tudnak segíteni, én is oda járok eddig mindég volt megoldás minden bajomra. Jó fejek! Hajrá szólj ha jutottál valamire.

Előzmény: toto05691 (22380)
Mátyás55 máj. 28. Creative Commons License 22385

Üdvmindenkinek. FORTSCHRITT E 931,50-es gépről valaki tud infót (simson motoros) az érdekelne, hogy milyen hibái vannak használatközbe ha vannak egyáltalán? Előre is köszönöm ha valaki használ ilyet és meg osztaná a tapasztalatát.

toto05691 máj. 28. Creative Commons License 22384

Hát a rojtos és elszakadt szíjat nehéz lesz odamérni bármihez is.Meg hát úgy kell megrendelni és amíg nincs méret típus szám addig nincs szíj...

Előzmény: kavicsos64 (22383)
kavicsos64 máj. 27. Creative Commons License 22383

E viszed egy ékszijjat áruló boltba és össze hasonlítod az ott lévőkel , és azokon ott a méret !

Előzmény: toto05691 (22378)
kavicsos64 máj. 27. Creative Commons License 22382

Ja, az a portól be szokott ragadni , a szervize: benzi ecsetel és kész!

Előzmény: Toobiász (22377)
kavicsos64 máj. 27. Creative Commons License 22381

Nem büntetett meg ! A sávozásra egy lemezt, megrajzolod és lefested A méretét meg ne kérdezd Kb 50-60 cm hossz és olyan 25-30 cm széles.

Előzmény: Viktor1798 (22376)
toto05691 máj. 27. Creative Commons License 22380

Aha...Köszi! De ha valaki tud Tipus számmal kisegíteni ,mert tudja akkor sokat segítene.Vettem már ékszíjat de az nem acélhuzalos volt és menet közben kinyúlt és ledobta meg elszakadt.

Az MTD szakszervízben voltam de ott is csak akkor tudnak segíteni ha viszek pontos adatot.Nem is értem miért ez a munkájuk...Egyébként Szegedi vagyok.A neten semmit nem találni erről az alkatrészről.

Előzmény: Furak (22379)
Furak máj. 27. Creative Commons License 22379

Érdeklődj az MTD-nél. Hátha majd ők. Neten megtalálod őket. Vagy  érdeklődj gumis boltoknál ahol árulnak gumi alkatrészeket szíjakat, csöveket stb.. Ha normálisak akkor segítenek. Én is így vettem a Honára szíjat. Ami nem volt jó aszt visszavittem és kicseréltem. Ezért kellett volna megnézni mikor újonnan megvetted és nem volnál most bajban. Csak ha gumishoz méz föltétlen mondjad, hogy kuplungos géphez kell!

Előzmény: toto05691 (22378)
toto05691 máj. 27. Creative Commons License 22378

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni.Van egy MTD T330-as rotátorom,elszakadt az ékszíj a kuplugnál.Valami spéci acélhuzalos ékszíj volt.Nem tudom a méretét és sajnos a bolt sem tudja.(megjegyzem,szakszervíz)

Addig nem tudnak rendelni amíg nincs méret.

Könyörgöm valaki segítsen...

Addig is 1000 köszönet

Toobiász máj. 27. Creative Commons License 22377

Szia!

Hát karbi beállitás,gyertya pipa csere,és hálistennek beindult :) Meg nemfigyeltem hogy ugye olyan karbi van rajta mint a terrán és neki van ilyen fordulatszám regulátora,és ugye az 55-ösön nincs ez a lapát a ventinlátornál ami a karbihoz kapcsolódik. Lényegébe a karbi torkába egy pillangószelep zárva volt. 

Előzmény: Csiga1970 (22375)
Viktor1798 máj. 27. Creative Commons License 22376

Téged mennyire büntettek meg?

Fa hátsó oldalfalra a sávozásra tudsz valami megoldást? Lehet kapni ilyen sávozott matricát amit fel tudok ragasztani?

Előzmény: kavicsos64 (22372)
Csiga1970 máj. 27. Creative Commons License 22375

Hello!Örülök,hogy jó lett a gép,indulhat a meló.Végül is mi volt a baja?Üdv

Előzmény: Toobiász (22371)
kavicsos64 máj. 27. Creative Commons License 22374

A hondádnak az ékszíj feszítőjét legyszíves fotózd már le minél nagyobban és ragd fel ide vagy a másik fórumba ,előre is köszi!

Előzmény: Furak (22362)
kavicsos64 máj. 27. Creative Commons License 22373

Hát még ha látnád micsoda sületlenségek vannak a rendőri könyvben ,azon csak ha lerakod akkor tudsz elmenni. Amikor nemrég megállitottak abbol nézték ketten hogy mibe tudnának belekötni ! Megúsztam!

kavicsos64 máj. 27. Creative Commons License 22372

Ja és még piros sávozás is kell a potkocsi közepére ,olyan mint a lovaskocsikon! Az elakadásjelző nem ér semmit, a rendőr megbüntet ha nem igy van felszerelve mint írtam ,tapasztalat!!!

Előzmény: Viktor1798 (22357)
Toobiász máj. 27. Creative Commons License 22371

Sziasztok!

Végre beindult a robi 55-ösöm,szépen jár vadi új a motor. Hoztam egy rövid videót az alapjáratról (telefonnal csináltam és úgy halatszik hogy nem egyenletes meg a hangot sem 100%-ig adja vissza)

Lacibács máj. 27. Creative Commons License 22370

KF-04 INDIÁN Kapálógép 770 mm-es munkaszélességű kapatagokkal,vas kerekkel , hibás MTD motor ral eladó (20 000 Ft.).

és

ROBI-52 univerzális kerti kisgép 680 mm-es munkaszélességű kapatagokkal és 450 mm-es fűnyíró adapterrel , hibás eredeti motorral eladó(15 000Ft.)

Toobiász máj. 26. Creative Commons License 22369

Tirisztor lett rajta kicserélve mert az miatt nemadott szikrát,az vadi új rajta,kilesz cserélve a szimeringek és majd lessz valami.

Előzmény: Csiga1970 (22368)
Csiga1970 máj. 26. Creative Commons License 22368

Hello!Nehéz bármit is javasolni,ezeknek a kétütemű gépeknek lelkük van,olyanok mint a nők..Fontos a szimmering is,de egy eldugult kipufogó,(valamilyen rovar szokott belefészkelni) vagy egy beteges gyújtás is sok kellemes percet tud szerezni.Üdv

Előzmény: Toobiász (22366)
Viktor1798 máj. 26. Creative Commons License 22367

Sziasztok valaki ennek: http://www.barkacsonline.hu/kepnagyitas.php?kep=felezo-hajtomu-KF-04.jpg&termek_ID=166 a pirosnak a színkódját vagy valamilyen adatját meg tudná adni?

Le szeretném festeni a pótkocsimat a Quantum 60-as mögé és nem szeretném hogy elüssön a két piros szín.

Toobiász máj. 26. Creative Commons License 22366

És új tömítés készletet is kapott,még a szimeringre gyanakodnék hátha az.

Előzmény: Toobiász (22365)
Toobiász máj. 26. Creative Commons License 22365

Köszi,nemvoltam benne biztos.Nemtudom mivan a géppel fel van furva,új dugó új csapszeg,és az istennek nemakar elindulni,még meg pöffeni sem akar.Nemtudom milehet a gond,üzemanyagot is kap de semmi.

Előzmény: Csiga1970 (22363)
Viktor1798 máj. 26. Creative Commons License 22364

Hát főúton nem nagyon megyek vele 1 évbe 1 max 2 szer inkább hátsó utakon vagy kisebb utcákba rendőrautót is ritkán látok erre. Elég ramaty állapotban van az utánfutóm le szeretném festeni és azért kérdezősködök mert egyszer szeretném megcsinálni ne kelljen utána többször alakítgatni.

Csiga1970 máj. 26. Creative Commons License 22363

Hello!A nyíl a kipufogó felé mutat.Üdv

Előzmény: Toobiász (22360)
Furak máj. 26. Creative Commons License 22362

Ha elolvasod a kerti traktorra vonatkozó törvényeket akkor rájössz hogy vannak benne egymásnak ellentmondó vagy homályos érthetetlen vagy értelmetlen részletek. Ezek arra jók ha szembe jön veled egy rendőr akkor meg tudjon büntetni mert valami szabálytalanságot biztos kitalál ha ki akar. sajnos ez a valóság persze ha nem ilyen f@szfej rendőrök vannak feléd és nem a főúton mész akkor erre semmi esély.Ha gondolod elolvasod az összes ehhez való törvény te látni fogod, hogy nem a levegőbe beszélek. Régebben ez volt is téma ezen és más ilyen fórumon.

Előzmény: Viktor1798 (22361)
Viktor1798 máj. 26. Creative Commons License 22361

Ennél jobban már nem is lehetett volna a törvényalkotóknak bonyolítani a szabályt.Most 1 nagy van fent de akkor leveszem .Köszi a segítséget

Előzmény: Furak (22358)
Toobiász máj. 26. Creative Commons License 22360

Üdv!

Robi 55-ösnél a dugatyún lévő nyilnak merre kellene mutatni? a kipufogó fele vagy a karbi fele? 

Pumi89 máj. 25. Creative Commons License 22359

Üdv mindenkinek!

Egy kis segítséget kérnék!

A szomszédom már túl van a 60 éves koron és a számítógéppel sincs túl jóban olyannyira, hogy nincs is neki. 

A traktorához keresne gumit, de sehol nem talál.

Feng shou traktor 18Le 1997.3. havi gyártmány és nem terepes a kis gép. első gumi kellene neki.

4 X 21 es vagy 4 X 14 es.....

Hol lehet ilyet beszerezni? van ötletetek?

Köszönöm előre is a válaszokat!

Szép napot!

Gábor

Furak máj. 25. Creative Commons License 22358

Szerintem ne rakd fel. Meg háromszög alakú fényvisszaverőt se mert akkor utánfutónak minősül nem kerti traktor pótkocsinak.  Kör alakúkat vegyél!

Előzmény: Viktor1798 (22357)
Viktor1798 máj. 25. Creative Commons License 22357

És hátra a kis köröket kiváltja egy nagy elakadás jelző háromszög?

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek.

Előzmény: kavicsos64 (22355)
Furak máj. 25. Creative Commons License 22356

Lehet kerti traktorra biztosítást kötni? Nem mint ha szeretnék csak meglepődtem.

Előzmény: kavicsos64 (22355)
kavicsos64 máj. 25. Creative Commons License 22355

Mondom neked A pótkocsin lévő lámpák az átlagos helyzetjelzők, 5 w előre fehér kettő, hátra piros kettő. Kör alakú fehér prizma előre kettő , hátra köralakú piros prizma kettő. A gépre, a rendőr szerint egy darab fehér tompitott reflektor kell PL babetta lámpa , simson lámpa. A felelősség biztosítás van ugy hogy kötelező ,de eddig a régi szabálytól én nem leltem eltérő rendelkezést ,ha csak nincs új rendelkezés. A régi rendelet szerint nem kötelező csak ajánlott a biztosítás !

Előzmény: Viktor1798 (22352)
Furak máj. 25. Creative Commons License 22354

Szia! Kör alakú piros prizma kell hátra mindkét oldalra. De lehet előre is rakni fehér prizmákat. Kell rá valami állandó világítás is, de ezzel most így hirtelen nem vagyok tisztába nekem csak prizma van fent.

Előzmény: Viktor1798 (22352)
Pintér Viktor máj. 25. Creative Commons License 22353

Sziasztok!

Egy kis információra lenne szükségem.

Volt egy régebbi brigs rota kapám.. aminek a motorja megadta magát.. hajtókar kitolta az oldalát..

Tegnap vettem a hajtáshoz egy Tecumseh 3.5 lovas motort.. az este szétszedtem.. megpucoltam.. felraktam alulra a kuplungot... meg legyeréltem a röppsúlyt.. mert ez a motor elötte fűnyíróé volt.. és a nagy visszarántás miatt ráraktam ami a brogs motoron volt.. eddig minden rendben is volt.. a motor szépen jár.. jól reagál a gázadásokra.. elvételekre..

Viszont.. ráraktam 2-2 kapatagot.. pussz a csoroszját hátra.. és ahogy megyek vele a földön.. csak kicsit belengedve a talajba éppen hogy felszaggassa.. lassan csökken a fordulat.. viszont ha behúzom a kuplungot utána szépen felpörög megint.. esetleg kicsit ez a motor erre a célra?? Mert kerekekkel próbáltam.. csak úgy menni utána.. úgy semmi gond vele.. esetleg ha kocsit rakok utána akkor is ezt fogja csinálni??

Viktor1798 máj. 25. Creative Commons License 22352

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni nekem? Rotációs kapán és ahhoz kapcsolt pótkocsin milyen prizmák lámpák lehetnek/kell lenniük?

Toobiász máj. 24. Creative Commons License 22351

Szia!

Akkor gond nemlehet! 

Előzmény: biji (22349)
Furak máj. 24. Creative Commons License 22350

Sziasztok!

Hoztam egy pár fotót a mai napról.

biji máj. 24. Creative Commons License 22349

Szia!

Szia!

Nekem is így van ültetve. A tőtávolság olyan 50-60cm 2,3 szál kukorica. Na most, hogy jó -e ez így?-nem tudom. A régi öregek így ültették.

jani

Előzmény: Toobiász (22342)
Furak máj. 24. Creative Commons License 22348

Oké majd megnézem.

Előzmény: vonschwarcz (22347)
vonschwarcz máj. 23. Creative Commons License 22347

Egyik sem túl jó. Mozgasd el a regulátorral a szélső helyzetbe, ott ahol felütközik, a csavaron tekerhetsz. 

Előzmény: Furak (22346)
Furak máj. 23. Creative Commons License 22346
Előzmény: vonschwarcz (22344)
Furak máj. 23. Creative Commons License 22345

Valahogy be lehet állítani  mert a régi motoron faszául beállítottuk, de nem tudom már melyik csavar volt az. Fotón be tudnád rajzolni?

Előzmény: vonschwarcz (22344)
vonschwarcz máj. 23. Creative Commons License 22344

Szerintem csak a pillangószelep ütközőcsavarját tudod állítani.

Előzmény: Furak (22343)
Furak máj. 23. Creative Commons License 22343

Üdvözlök mindenkit!

Honda G200-as motoron melyik csavarral tudok alapjáratot állítani. Régen állítottan és elfelejtettem. Jó volna ha fotótn berajzolná valaki. Előre is köszönöm!

Furak

Toobiász máj. 23. Creative Commons License 22342

Sziasztok! Tudom hogy nem teljesen kisgép de valahol összefügg,szerintetek lessz valami hátránya ha a takarmánykukoricából 2db-ot hagyok meg egymás mellet? Tehát két szál kukorica van egymás mellet.

Rahed Lee máj. 23. Creative Commons License 22341

Szerintem csak beállítás kérdése :-)

Előzmény: kavicsos64 (22339)
lacika0479 máj. 22. Creative Commons License 22340

:-D

kavicsos64 máj. 22. Creative Commons License 22339

Amúgy nehezen indulós fajta, a haverom fúrógéppel inditotta mindig !

Előzmény: Rahed Lee (22330)
bartsom máj. 22. Creative Commons License 22338

Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat! Szerintem elsőre megveszem a kereket meg a kultivátort. Megnézem hogy működik. Ha szaladni kell utána, akkor majd megveszem a felezőt. Hátha addigra belefér a két sebességes is a költségvetésbe.

Üdv!

Előzmény: Furak (22323)
jegesmaci10 máj. 22. Creative Commons License 22337

menyitkérnél érte engem érdekelne üdv Csaba???

Előzmény: H_U_B_A (14387)
biji máj. 22. Creative Commons License 22336

Most olvasom, hogy a nagyfesz kábelre van tekerve az érzékelő, akkor a leírt módszerem sajnos nem jó a hitelesítéshez.Nem hiszem, hogy ennyire érzékeny volna, de hátha.

Volna más ötletem is, de nem akarom, hogy bajod essen!- -ezért nem írom le.

jani

Előzmény: biji (22335)
biji máj. 22. Creative Commons License 22335

Szia! Az alapjáratra megkaptad közben a választ.

Ki tudja mennyire pontos ez a műszer.Hitelesítsd le. Mondjuk egy 12V-os trafó, rá egy 12V-os izzó.

A soros körön belül rátekered az érzékelő vezetéket, ha 3000 mutat a műszer ,akkor pontos.

De, ha ilyen keveset mutat, akkor rosszul van beállítva, v. csak nagyon pontatlan.

Le kell hitelesíteni.

jani

Előzmény: Reizerkrisz (22326)
Brana Pál máj. 22. Creative Commons License 22334

Alapjárat 1700rpm/min +-100

Előzmény: Furak (22329)
Kertitox Karcsi máj. 21. Creative Commons License 22333

Nekem meg 1970-et mutat :) az alapjárat a lényeg meg az üzemóra

Nekem is van egy kis holtjátéka de ez normális mert univerzális a gázkar (legalább is az enyémen)

Viktor1798 máj. 21. Creative Commons License 22332

Azt elfelejtettem írni neked hogy ha először csak sorközművelőt szeretnél húzni vele akkor fölösleges a felező mert a sorközművelő csak a talaj felső rétegét műveli meg gumikerék tökéletes hozzá.

Tudna valaki segíteni nekem? A Szentkirályi kft milyen pirosra festi a kapálógépeknek a szarvát bilincsét stb. Van egy Quantum 60-as gépem ahhoz meg egy kiskocsi melynek elég ramaty már a festése és ugyanolyanra szeretném festeni mint a rotán van piros.

Előzmény: bartsom (22322)
Furak máj. 21. Creative Commons License 22331

Csavarlazító, olaj próbálkozzál, de na nagyon feszegesd szerintem. Egy idő után az előbb említett anyagok miatt elengedi. Inkább várj türelemmel minthogy kárt csinálj a feszigetéssel.

Előzmény: Reizerkrisz (22325)
Rahed Lee máj. 21. Creative Commons License 22330

Eredendően el volt tömődve, de egy bowdenből kiszedett szállal átdöftem. Onnantól már tüdővel is át tudtam fújni. Szerintem lesznek még efféle dugulások, ha szétszedem.

Előzmény: kavicsos64 (22318)
Furak máj. 21. Creative Commons License 22329

Igen mindenképp sok lenne az a nagy alapjárat. Amúgy az alapjáratnak 700-800rpm körül kell lenni, hogy a kuplung is fasza legyen. Főleg a röpsúlyos kuplung miatt.

Előzmény: Reizerkrisz (22328)
Reizerkrisz máj. 21. Creative Commons License 22328

a leírás szerint 4 ütem üzemmodba van mindkettőt tudja

az alapjárat 1400 lenne ?sztem az sok nem?

Előzmény: biji (22327)
biji máj. 21. Creative Commons License 22327

Szia! Szorozd meg kettővel. Valószínű, hogy a műszer 2T motorokhoz van, ezért mutatja a fele fordulatot.

jani

Reizerkrisz máj. 21. Creative Commons License 22326

helló Karcsi

A témával kapcsolatban lenne pár kérdésem:

gcv 190 honda motorról lenne szó, amit újonan vettem a terrára.

Vettem hozzá üzemóra számlálót ami méri a fordulat számot is és a max. fordulat 1400 körül mozog. mennyire lehet hinni ezeknek a müszereknek?

(gyujtókábelra rátekerős ) Mindegy hányszor van rátekerve?

Az alapjáratot  680 -700 ra mutatja.

És még egy dolog a masinával kapcsolatban a gázkaron elég sok a holtjáték az alapjárat és a nevezzük hallható gáz között ez normális?

Előzmény: Kertitox Karcsi (22309)
Reizerkrisz máj. 21. Creative Commons License 22325

értem köszi.

Csak az a bibi hogy nem tudom a kuplungot behúzni úgyhogy marad a feszegetés ezek szerint. Szét jön kb. 5 mm t ha ott befújok csavarlazítót az gondolom segíthet

Előzmény: studiod1 (22302)
Furak máj. 21. Creative Commons License 22324

Üdv!

Én dugulással kezdeném. otthon lehet, hogy nem tudod kitakarítani ha nem értesz hozzá ne ezen kísérletez inkább vidd el szírvízbe ott géppel kitakarítják. Hosszú ÁLLÁS ELŐTT NE HAGY BENNE BENZINT MINDÉG JÁRASD KI AZ ÜZEMANYAGOT. Ha ez nem jön be akkor esetleg tényleg karbi beállítás ahogy Kertitox Karcsi javasolta.

Előzmény: bartsom (22322)
Furak máj. 21. Creative Commons License 22323

Üdv!

Én elgondolkoznék egy lemezházas kétsebességes felezőn a helyedbe. Ki tudja mikor jöhet jól a későbbiekben. Csak könnyebb átrakni a szíjat mint le fel szerelni a felezőt. Egyértelműen a 4.00-8-as kereket javaslom. Nem jó a kicsi mert könnyebben felakadhat a hajtómű a földön mint nagy kerékkel. A kultiról nem tudok személyes tapasztalatot. De szerintem nem csalódsz benne.

Előzmény: bartsom (22290)
bartsom máj. 21. Creative Commons License 22322

Sziasztok!

Senki nem tud jó tanáccsal szolgálni a korábbi kérdéseimre?

Ödv!

gombászok máj. 21. Creative Commons License 22321

A rotakapa az ásást soha nem tudja helyettesíteni.

Amennyiben füvesíteni akarsz, ne is ássál, nem kell.

A gyomokat, akármi is, totális gyomirtószerrel permetezzed, évente többször, miután elsárgultak, sekélyen!! rotáld fel, és augusztusban vessél bele fűmagot.

Előzmény: Alex7777 (22319)
Toobiász máj. 21. Creative Commons License 22320

Én úgyszoktam megnézni hogy kape benzint hogy kiveszem a gyertyát,szárazra törlöm majd visszacsavarom.Rántok rajta párat majd kiveszem vissza a gyertyát és megnézem hogy benzines-e,ha igen akkor a karbival nincs gond ha ugyan olyan akkor arra gyanakodnék,nemtudom ki hogyszokta csinálni,nekem beszokott jönni.

Előzmény: Rahed Lee (22315)
Alex7777 máj. 21. Creative Commons License 22319

Sziasztok! a rotációs kapa helyettesíti az ásást? 600nm-nyi kert van és azt szeretnék füvesíteni. De elég kemény a teteje a földnek. Korábban számtóföld volt, homokos talaj, de nem ez a folyós homok. Elég mocsingos a föld a gyomoktól, ásni is nehéz sokszor.

kavicsos64 máj. 21. Creative Commons License 22318

A hosszú fúvókának a végében sincs kosz tehát lyukas ?

Előzmény: Rahed Lee (22312)
kavicsos64 máj. 21. Creative Commons License 22317

Terheletlenül a szabályozó mechanika szabályozgat ! De minek megy egy motor üresen full gázon ? sok benne a benzin ? küldj már nekem belőle!!!!ez a vicc a végin!!!!

Előzmény: simon53 (22307)
Rahed Lee máj. 21. Creative Commons License 22316

Ez van betervezve mára. De beöntésre miért nem reagál? Mondjuk nem könnyű eltalálni a belöttyintett benzin mennyiségét, de szokott működni a többi gépemnél.

Előzmény: szakaszvezeto79 (22314)
Rahed Lee máj. 21. Creative Commons License 22315

Azon már túl vagyok. Mindkettő szépen szikrázik a felszínen. De hogy odabent mit produkál nyomás alatt, azt nem tudom. Mert azért az orális spriccentésre illene neki röffenni egyet-kettőt, akár karburátor nélkül is. Legalább is tapasztalatom szerint. Elég sok fűrészgépet, fűkaszát javítottam, újítottam fel az elmúlt időszakban. Igaz, azokon membrános karbi van, de ez a vizsgálati módszer szokott működni, függetlenül a karburátor felépítésétől, állapotától. Kivéve, ha kompresszióhiányos volt a gép.

Előzmény: Toobiász (22313)
szakaszvezeto79 máj. 21. Creative Commons License 22314

Üdv!

Ha évekig állt, akkor a karbi nagytakarítás legyen az első. Az elpárolgott benzinből visszamaradt anyagok brutál dugulásokat tudnak produkálni.

Toobiász máj. 21. Creative Commons License 22313

Szia!

Én kipróbálnám egy másik gyertyával is,ha még nemtetted.

Rahed Lee máj. 21. Creative Commons License 22312

Sziasztok,

Hozzám került egy Robi 55 rotakapa. Némi segítségre lenne szükségem. El akarom adni, de üzemképes állapotban. Úgy kaptam, hogy semmi baja, tökéletesen működik. Legalább is működött néhány éve, amikor legutoljára be volt indítva. Kivakartam a koszból és nekiláttam az újjáélesztésnek. Mértem rajta kompressziót, az rendbenvalónak tűnik, 11 bar feletti. Szikra van, de mégsem indul. Próbáltam úgy is, hogy bespricceltem neki egy kis benyát a torkába, de nem röffen egyet sem. Gondolom karburátor probléma. Ma szétszedem, körülnézek benne. Mi szokott ezekben a Jikov karbikban megpusztulni? Kivettem azt a hosszú tűszelep-szerű fúvókát, kifúvattam kompresszorral, az rendben van. Hol lehet a gond?

simon53 máj. 21. Creative Commons License 22311

Ujonnan vettem a tavasszal ( Robi 156H). Megvolt az első olajcsere (motor, hajtás) előirás szerint. Eddig 15 órát ment kb és most tünt fel hogy egyenetlenül jár. Akkor ezek szerint szerelő kell hozzá. Azt kérdezném még, hogy garanciában ki szoktak-e jönni helyszinre, mert kicsit nehezen tudnám megoldani ha szállitani kellene,  kb 25 km a szerviz.

Előzmény: Kertitox Karcsi (22309)
Csabronc máj. 20. Creative Commons License 22310

Valami finom kosz kezdi eldugítani a regulátor szelepet!

Karburátort alaposan ki kell takarítani vagy takaríttatni!

Korábban már linkeltem ezt a rajzot ez alapján meg lehet érteni miért adagol egyenetlenül hullámzóan a regulátor, ha el van tömődve akár picit is!

Precíz takarítás: https://www.youtube.com/watch?v=V3S_7XpUioE

http://www.uni-power.co.uk/pdf/gc_v_gsv_carb_troubleshooting.pdf

Kertitox Karcsi máj. 20. Creative Commons License 22309

Szia!

Szerintem ehhez akkor még nem nyúlt szerelő mióta megvan (főleg  ha újonnan vetted)

ami sok esetben mondhatni árt a motornak.

Addott egy motor teszem fel most a te esetedet megveszi a kapálógép gyár ráteszi általában te öntöd fel olajjal de van aki beüzemeli neked.

Ez a motor egy ún. gyári beállítással rendelkezik ami csak a bejáratás idejéig szolgál.

Értem ez alatt a fordulatszámot ami 3100 maximum, hogy ne pörgesd túl illetve egy kicsit dúsabb a benzin-levegő keverék aránya.

Ha letelt a bejáratási idő ami 10-15 üzemóra  kisebb megszakítássokkal tehát a motort szokatni kell a munkához fél óra munka 1 óra pihi,utána lehet a a két intevallumot megfordítva növelni(5 nél az első olajcsere,utána 10-nél majd 20-nál utána 25 üzemóránként mindig az olajcsere előtt a legalább egy órát dolgoztatni kell a gépet hogy a karterből a szennyeződés oldódjon fel majd a beöntő nyílás fele oldalra fordítva ki kell belőle borítaní,majd vissz fordít lötyögtet és megint kiborít.

Majd mehet bele a friss olaj ami LÉGHŰTÉSES 4 ÜTEMŰ MOTORBA VALÓ OLAJ NEM PEDIG SIMA MOTOR OLAJ AMI KOCSIBA VALÓ VAGY "TESCO-S" KERTIGÉP OLAJ!

Vagy lehet bele tenni csak mivel 190 fokra is felmegy az üzemi hő ezek ott már funkciójukat vesztik mivel felhígulnak és elvesztik kenő hatásukat, na erre találták ki ezeket az olajokat.

És bejáratás után mikor a fordulat kisimul úgymondd ekkor jön a karburátor beállítás.

Kezdve a keverék beállítással amit emelt alapjáratnál szoktunk addig míg a legtisztább a hangja,de a csavaron "5 perceket" tekerek nem pedig mint a...

Ha ez megvan akkor az alajáratot beállítom hogy a röpsúly ne nyisson pl, vagy ha kúpos kuplungos akkor olyan 8-900 között legyen.

Utána teljes gáz adás és itt a maximum fordulatot állítjuk,a HONDA motorokat 3600-ra, a Briggs-eket 3160-ra szokták.

Ennek következtében a te motorod nincs elriontva csak úgymondd eddif 70% -on járt és ezt csak fogyasztásban vehető no meg a hangján észre.

Na ez jó hosszúra sikerült, de remélem nem csak neked tudtam ezzel segíteni!

Üdv Kertitox Karcsi

balázs f-600 máj. 20. Creative Commons License 22308
Durrogni nemszokott mert ha durrog akkor gyujtótekercs meg még a tüszelepet nézd megmert elöszokott ferdüni hogyha szét van a feje akkor ilyeneket csinàl tudod ezeknél ugy van hogy az uszóba van beleakasztva
simon53 máj. 20. Creative Commons License 22307

Sziasztok! Van egy Honda gcv160 motoros kapagép. Pöccre indul a gázra reagál, nem fullad le, de a járása hajtás nélkül egyenetlen , hullámzó . 6 kapát visz rendesen fél gázzal is, több órát is akár, nem fullad le. Akkor nem hallani annyira, hogy egyenletesen megy vagy nem, én legalábbis nem hallom. Kell-e szerelő hozzá, vagy ez akár természetes is lehet, hogy hajtás nélkül mint a szinuszhullám olyan a hangja.

Toobiász máj. 20. Creative Commons License 22306

Sziasztok!

Terra t20-as kistraktorhoz valakinek nincs esetleg elfekbőben borona vagy kultivátor? Én nemrég vásároltam kisgépet de ezek a dolgok nemvoltak köztük. Ha valakinek lenne eladó megköszönném! 

Viktor1798 máj. 20. Creative Commons License 22305

Szia!

Kerékből egyértelműen a 400-ast vedd meg hidd el minél nagyobb annál jobb. Nem tudom hogy műszaki dolgokban jártas vagy-e,de ha nem egy olyan személyt kerékvásárláshoz vigyél magaddal aki jártas nehogy úgy járj mint én.

Felező kérdésben a kétsebességest fölöslegesnek tartom mert ha rotálni akarsz akkor rakod 1:1-re rá de ha a felező rajta van nagyon előre kerül a motor és ezzel a súlypont is és instabil lesz rotálás közben.

A sorközművelőt mekkora területre szeretnéd?

Üdv:Viktor

Viktor1798 máj. 20. Creative Commons License 22304

Hát ez aztán jó hogy olyan emberek  akik még kezdőek benne ott átb*sszák ahol tudják nem hogy segítenének.Közben sikerült kiegyenesíteni és összerakni a kereket így már tökéletes.

Előzmény: licilac (22292)
Lacibács máj. 20. Creative Commons License 22303

Meg van és 130000.

Előzmény: balázs 931 (22299)
studiod1 máj. 19. Creative Commons License 22302

Van? Van,az idő. Hosszú álláskor a pára nedvesség hatására "összegyógyul" a kuplung, mivel nyugalmi helyzetben a rugó összenyomva tartja. Hiába veszed ki a motortartó csavarokat attól a kuplung marad összerohadva. Marad a bilincs leszedése után 2-3 lapos nagyméretű csavarhúzó vagy hasonló eszköz kocogtatás finom feszítés és a szerencse. Üzemképes mocinál behúzott kuplungnál felemel kapákkal indítás és melegedés után hirtelen talajra engedés akár többször is s talán szétválik a kuplung(persze ennél a műveletnél csavarok bilincs a helyén) 

Előzmény: Reizerkrisz (22296)
Reizerkrisz máj. 19. Creative Commons License 22301

köszi a segítséget hétvégén megpróbálom ezt a módszert jó ötlet.

Előzmény: balázs 931 (22298)
Furak máj. 19. Creative Commons License 22300

Nem belekötés volt! Csupán tájékozódás. Az más, hogy te minek vetted.

Előzmény: balázs 931 (22298)
balázs 931 máj. 19. Creative Commons License 22299

még megvan ez a eladó kistraktor ha igen akkor mi az ára?

Előzmény: Lacibács (22106)
balázs 931 máj. 19. Creative Commons License 22298

ne a bilincsnél probáld hanem a csavaroknál hidd el ott könyebb lesz aszem 3-csavar van mert ezek ugy vannak hogy a motor egy távtartó és a távtartot meg a hajtást fogja ösze az a bilincses történet de azt elkell felejteni az már amikor gyártoták is szarvolt és a motor meg a távtartó összeillesztésénél van ez a három csavar és utánna már könyebben lejön ez a távtartos történet is 

ja és másoknak nem kell belekötni mint a kipufogomba a távtartonak tudom hogy kuplungház a másik neve

Előzmény: Reizerkrisz (22296)
balázs 931 máj. 19. Creative Commons License 22297

anyival fog többet érni hogy ez tuléli a gépet nem ugy mint a gyári

Előzmény: Furak (22293)
Reizerkrisz máj. 18. Creative Commons License 22296

Sziasztok

Ma kaptam egy kf 04 rotát indián 40 névre van keresztelve.

Két éve vagy több nem volt beindítva ma nekiestem átnézni.

új bovdenek alapból kellenek az udvaron állt letakarva csak a kormány lógott ki:)

A kuplungal lenne problémám : meg próbáltam levenni a mocit a haljtóműről de

nem akarja az igazságot. A bilincset levettem van még más is a mi fogja?

Vagy csak rá van rohadva? Járt már így valaki? Hogy tudnám leszedni?

BENCE07 máj. 18. Creative Commons License 22295

Sziasztok! Keresek Rk-2B típusú rotációs kapához Alsó hajtómű házat kompletten vagy orsó tengelyt és hajtómű házat külön! Sajnos az enyém szétment javíthatatlanul! Köszönöm előre is!

Zsoltigcv máj. 18. Creative Commons License 22294

Üdv kedves fórum társak.  Segítségért fordulok hozzátok: ma fűnyírás közben úgy döntött a briggs quantum xm55 motorom hogy nem akarja levágni a füvet,ugyanis 2 perces járás után leáll,gyertya ki drótkefe és vissza ismét két perc ( a gyertya enyhén kormos). Vajon ilyenkor mi van? jelzem ette az olajat eddig is,  de sosem kellett a gyertyát kivenni. még arra gondolok hogy talán azért mert a szurok fekete olajat lekellene cserélni és tiszta olajjal megprószilni. Bár elgondolásom szerint nagyobb a  baj.

Furak máj. 18. Creative Commons License 22293

Nem tudom ezért kérdezem. De nem is ér annyit ez a kipuff mint egy gyári szerintem.

Előzmény: balázs 931 (22291)
licilac máj. 18. Creative Commons License 22292

Amit én vettem az valami kínai gyártású volt, amúgy nem lett volna vele gond, csak a 26-os átmérő lötyögött a tengelyen. A kereskedő akitől vettem utánajárt az ügynek, innen tudom hogy kínai gyártású. A beszállítótól kína vissza nem veszi, így megpróbál minél többet értékesíteni a hibás áruból... Jó mi!??? 

Előzmény: Viktor1798 (22286)
balázs 931 máj. 18. Creative Commons License 22291

mibaja lenne?

Előzmény: Furak (22289)
bartsom máj. 18. Creative Commons License 22290

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Tavasszal vettem egy MTD 55/6 Thorx55 motoros rotakapát. Szépen le is zajlott a tavaszi előkészítés vele.

Most szeretném első körben felszerelni egy kultivátorral. Olvasgattam sokat a fórumot. Ha jól értettem ehhez vásárolnom kell egy felezőt, kereket és a kultivátort. Később szeretném töltögetésre, burgonyakiszedésre és vontatásra is használni, de az anyagiak miatt egyenlőre a kultivátor jöhet szóba.

Az M-forg honlapján találtam legolcsóbban KF adaptereket (Ha valaki tud olcsóbbat az kérem jelezze).

Van valakinek tapasztalata erről a kultivátorról? Érdemes megvenni?

Első gondom a felező.Kell vennem? Milyet vegyek? Érdemes a kétsebességes lemezházasat megvenni? Ha nem a kétsebességes, akkor a lemez vagy az alu házas a jobb választás? Nekem az alu házas szimpatikusabb. Nem nagyon vannak leírások hozzájuk.

Kétsebességes: 

Lemez felező: 

Alu osztott felező:

A másik kérdés a kerék. Mivel később szeretnék vontatni most a gumi kereket venném. Elvileg ez is jó lehet kultivátorhoz, burgonyakiszedőhöz. Néztem sok videót.

Itt talán a méret lehet kérdés. Van 350-es és 400-as. Melyiket ajánlanátok? Mind a kettőhöz az van írva, hogy szabadonfutós. Ez azt jelenti, hogy a kilincsművet rögzítve fix, oldva pedig előre-hátra szabadon fut, tehát a hajtás nem megy át?

350-es szabadonfutós: 

400-as szabadonfutós:

Előre is köszönöm a segítséget, hasznos tanácsokat.

Kezdő kertész vagyok. Minden információ hasznos lehet. Ha valakinek van használt, de jó állapotú adaptere a fentiek közül, akkor akár az is érdekelhet.

Üdv: bartsom

Furak máj. 18. Creative Commons License 22289

Az előbb említett különbségek miatt.

Előzmény: balázs 931 (22287)
s189 máj. 17. Creative Commons License 22288

Szevasztok. Ritkán járok az oldalon. Szeretnék venni egy MPM 210-es kapálógépet. Valami leírás kellene róla. Ha valakinek van kérem írjon. üdv

balázs 931 máj. 17. Creative Commons License 22287

mért ne lenne jó???

Előzmény: Furak (22284)
Viktor1798 máj. 17. Creative Commons License 22286

Ez nem itthon gyártják?

Azért kérdeztem mert 2 éve én is így jártam akkor egy ismerősünk mondta hogy esztergáltassak új tengelyt azt meg is tettem 25-s tengelye van most már, csak a szabadonfutó tárcsa szarul lett felhegesztve ezért "kóvályog" a bal kerekem ha minden jól megy hétfőn viszem esztergályoshoz leszúratni aztán visszahegesztetni egyenesbe.

Előzmény: licilac (22285)
licilac máj. 17. Creative Commons License 22285

Valóban bekerült az országba egy hibás szállítmány aminek tényleg 26-os a belső átmérője.

Én is beleszaladtam egy ilyen járókerékbe tavaly, azért tudom.

Hogy ez milyen azt nem tudom, de létezik ebből hibás árú is a piacon. 

Tényleg érdemes rá odafigyelni!

Előzmény: Viktor1798 (22273)
Furak máj. 17. Creative Commons License 22284

Nem törik le a rázkódástól? Amúgy meg ez a kipuf 2T 50ccm-es motorhoz készült. A Honda meg 4T és 197ccm. Mőból gondolod, hogy ez a kipufogó jó erre a gépre?

Előzmény: balázs 931 (22282)
Tubigatya máj. 16. Creative Commons License 22283

Üdv! Akkor kicsit nagyobb mint az F400-é ugye?

Előzmény: Levikes (22280)
balázs 931 máj. 16. Creative Commons License 22282

szia ez egy derbi fenix kipufogodobja.

miért miabaj ezzel??

Előzmény: Furak (22272)
kardosdr72 máj. 16. Creative Commons License 22281

Hali.milyen típusú szivattyúd van,és mennyiért?

Előzmény: Fsanyi88 (22249)
Levikes máj. 16. Creative Commons License 22280

Tévedtem 26 mm

Előzmény: Tubigatya (22275)
Levikes máj. 16. Creative Commons License 22279

Szia!

36 mm a laptávolság

Előzmény: Tubigatya (22275)
karesz151 rex máj. 16. Creative Commons License 22278
hali a kf04 bronz csigakerék jó lehet a robi151rex hajtásába?
Tubigatya máj. 15. Creative Commons License 22277

Megtaláltam... Valakit nem érdekel Honda F400-as géphez való vaskerék, és kapa, cserébe F600-ashoz való vaskerékre és körmös kerékre? Esetleg váltva forgatós eke hasonlóan csere?

minixa116 máj. 15. Creative Commons License 22276

Üdv. Mihez használnád?

Tubigatya máj. 15. Creative Commons License 22275

Üdv! Valaki meg tudná írni, hogy a Honda F600-asnak mekkora a kihajtó tengelye, és az a tengely amire a kereket teszik? A hatszög lapjainak a távolsága érdekelne.

Furak máj. 15. Creative Commons License 22274

Amennyiben valóban KF kerék akkor 25-ös a tengelye tudtommal.

Viktor1798 máj. 15. Creative Commons License 22273

Sziasztok! Az egyik ismerősöm azt mondja hogy nem jó ennek a tipusú: http://agroman.hu/termekek/135 keréknek a tengelye mert a belső átmérő 26mm ez igaz?Használ valaki ilyen kereket ?Meg azt mondják hogy gyenge a tengelye igaz ez nem érdemes ilyet venni?

Furak máj. 15. Creative Commons License 22272

Szia!

Milyen motornak a kipufogója? Amúgy jól áll, de szerintem én  máshogy raktam volna fel.

Előzmény: balázs 931 (22271)
balázs 931 máj. 15. Creative Commons License 22271

a legújjabb müvem ;) 

mate1990 máj. 15. Creative Commons License 22270

sziasztok.mint említettem el van törve az öntöttvas hajtóművemben a csapágyfedél
de nem alumínium csapágyfedéllel akarom pótolni mert félek hogy gyenge lenne nem tudtok segíteni honnan tudnék ilyet beszerezni öntöttvasból?

szece77 máj. 15. Creative Commons License 22269

Nem haragszom, szerintem is nagyon sok! :-)

Előzmény: Zsoltigcv (22255)
szece77 máj. 15. Creative Commons License 22268

Lehet, most már mindegy, egy darabig most bírni fogja. Meg aztán ugyanúgy benne van a lutri a használt hajtóműben.

Az enyémen sem nagyon lehetett érezni, hogy szétesőben van, csak folyatta a hajtómű olajat. Aztán vettem bele szimeringet, de nem tudtam szétszedni a hajtóműházat. Ezért elvittem egy kisgép szerelőhöz, aki később azzal fogadott, hogy nem csinált vele semmit, mert teljesen el van kopva a belseje, a szimering a legkisebb baja, döntsem el, hogy felújíttatom, vagy kidobom. Akkor a felújítás mellett döntöttem, most utólag jobb lett volna egy új komplett kézi kuplungos alj kb. ugyanennyiért. Habár többek szerint is jó a régi szevafémes kapa, mint a mostaniak, érdemes felújítani.

Igazából nem akartam itt az árakon ekkora felzúdulást kelteni, csak azért írtam, amit írtam, hogy azért mert valaki lehoz a padlásról egy régi kapát motor nélkül, attól még lehet, hogy csak a műanyag fogantyút lehet belőle megtartani, a többi kuka, és többe lesz a vége, mint egy új kapa. Persze az is lehet, hogy nem.

Előzmény: kavicsos64 (22250)
Toobiász máj. 14. Creative Commons License 22267

Ésha a kisebb számút 2 üteműhöz raknám lenne valami gond? Mert kf halytómű de robi 151-es van rajta.

Előzmény: kavicsos64 (22266)
kavicsos64 máj. 14. Creative Commons License 22266

A nagyobb számút a kétütemű motorhoz készítették, a kisebbet meg a négyütemű motorhoz csinálták!

Előzmény: Toobiász (22263)
Toobiász máj. 14. Creative Commons License 22265

Köszi szépen!

Előzmény: Csabronc (22264)
Csabronc máj. 14. Creative Commons License 22264

Szia, itt találod: http://www.agroflosz.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=934&category_id=131&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=35

Toobiász: az 1:28-as lassabban forgatja a kapákat nagyjából 25%-kal, mint az 1:24-es!

Előzmény: mate1990 (22259)
Toobiász máj. 14. Creative Commons License 22263

Sziasztok!

Kf halytómúbe a csigatengelyt lehet 2 félét is szerelni,arra lennék kíváncsi hogy mi a külömbség az 1:28 as és a 1:24-es között? Azt tudom hogy az eggyiken több menet van mint a másikon,ésetleg valami mást is szolgálna? 

karesz151 rex máj. 14. Creative Commons License 22262
köszi a választ majd megprobálom
Előzmény: Csiga1970 (22261)
Csiga1970 máj. 14. Creative Commons License 22261

Hello.A retesznek csak tájolási feladata van,nem az tartja a lendkereket elfordulás ellen.(pld. a robi 50-es francia motorjánál nincs is a lendkeréknél semmi retesz).A kúpnak kell rögzíteni a főtengelyen a lendkereket.Szerintem ha elég szorosan meg van húzva az anya, két gond lehet.Ha túl magas az új retesz,nem engedi illeszkedni a kúpos felületeket,mintegy kitartja azt,ezért tud elfordulni a lendkerék.A másik,hogy már többször elfordultak egymáson,ezért be vannak rágódva az alkatrészek,ezért nem tudnak összezárni.Ilyenkor csiszolópasztával lehet összecsiszolni a két felületet,egymáson forgatva.Ilyet még nem csináltam.Üdv

Előzmény: karesz151 rex (22258)
kavicsos64 máj. 14. Creative Commons License 22260

Esztergályossal beszéljél!

Előzmény: mate1990 (22259)
mate1990 máj. 13. Creative Commons License 22259

sziasztok
van nekem egy kf 04 öntöttvas hajtóművem.ugyan ilyen mint ebben a hirdetésben látni: http://olx.hu/hirdetes/kf-04-kapalogep-hajtomu-ID29f3t.html#ffe9c844da
a gondom az hogy sajnos letört a baloldali csapágyfedél ház
 tudna valaki segíteni abban hogy honnan tudnék ilyet beszerezni?

karesz151 rex máj. 13. Creative Commons License 22258
Hali elöszedtem a régi ducati mp2-es emet be akartan indítan de elnyirta a lenkerék nél a reteszt és elégé ki van kopva a retesz fészek hiába rakok bele másik reteszt azt is elnyirja,szerintetek mit lehetne vele csinálni ,sürgös lene elöre is köszönöm a válaszokat
palyau máj. 13. Creative Commons License 22257

Köszi a segítséget, de egy használt, bontott jobb lenne mert olcsóbb. A régi lemez tank volt és a csavar kiszakad állandóan alul és folyik a benzin.

Köszi ezt is még várok, hát ha találok bontottat valahol.

Üdv palyau

Előzmény: Furak (22253)
kicsikocs máj. 13. Creative Commons License 22256

Nem irod, hogy mi a baja! Ha kicsit bővebben irnál a hibajelenslgről, lehet, hogy nem komoly a probléma. Ha igen, akkor  két lehetőséged van. Egyik, hogy veszel egy 3,5-4 LE -s új motort (60 mm es tengelykilógással. az eredeti ékszijtárcsa a Briggs és Tecumseh motorokhoz jó ! De ne fűnyirómotor legyen, mert megtréfál!)

Másik, hogy veszel új, vagy használt kapát komplett .

Mivel a szóbanforgó kapa kocsizásra, stb nem alkalmas, inkább egy komolyabb hajtóművű kapa körül keresgélnék.

Egyébként nekem is van (volt) ilyen kapám, nekem a karbi lett törött, lehet, hogy üzletelhetnénk, bár a motort már szinte darabokra szétszedtem.               

Előzmény: tutam (22186)
Zsoltigcv máj. 12. Creative Commons License 22255

már ne is haragudj de 50 ezer egy  hajtómű felújításáért rohadt sok pénz!!!!!!!!

Előzmény: szece77 (22247)
2-es SW körtüzes lett máj. 12. Creative Commons License 22254

Sziasztok. Érdekelne a véleményetek a Zongshein ZS500B-3 gépről. Megbízhatóság stb... Tudom kínait ne vegyek, de ma már minden ott készül. Köszi.

Furak máj. 12. Creative Commons License 22253

Szia!

Hát használtat szinte lehetetlen találni. Itt egy új: http://vaszkoshop.hu/spd/KGA-K-0225/Uzemanyagtartaly-Terra-5-HP

Igaz drága. Vagy veszel rá másfajtát vagy csinálsz rá egyet. Az eredetivel mi lett? Palástot is lehet kapni újonnan néz szét a neten!

Előzmény: palyau (22252)
palyau máj. 12. Creative Commons License 22252

Kedves Fórumozók!

Nem tudna nekem valaki segíteni TERRA kerti kapára műanyagtankra lenne szükségem. Ha a lemez meg van az sem lenne baj. Segítsen valaki akinek van eladó. (Használt is érdekel) Köszönöm ha valaki felajánlja az övét ami felesleges a számára.

E-mail. palyau@freemail.hu

kavicsos64 máj. 12. Creative Commons License 22251

Hát nem jön olyan könnyen szét ,nem rég én is bajlódtam eggyel csak az HEBA hajtómű volt több csavarhúzó kellett hozzá a nagyobbakból ,a csapágyak nem engedik szétjönni . Vigyázz ne hajlítsd el a peremeket!

Előzmény: robis1 (22246)
kavicsos64 máj. 12. Creative Commons License 22250

Használtan kellett volna venned egy aljat, 20 ezerért már adnak. Most már a motorok döglenek meg hamarabb nem az aljak.

Előzmény: szece77 (22244)
Fsanyi88 máj. 12. Creative Commons License 22249

Üdv! Valakit érdekelne rotációs kapához szivattyú? Lenne egy használható állapotum eladó. Cserét is meghallgatok.

kicsikocs máj. 12. Creative Commons License 22248

Amig megjön a menmbránod ajánlom a yutubon a kisfilmeket átnézni (Briggs 3.5 HP motorok) valamint ezen fórum korábbi bejegyzéseit átolvasni! (Mire kell figyelni a membrán felrakásánál)

Nem nagy ördöngősség, de "félre lehet nyúlni" hozzá nem értésből!

Előzmény: Toolfan79 (22235)
szece77 máj. 12. Creative Commons License 22247

A motor egész pontosan 52 volt, ha jól emlékszem, de ha gondolod, megkeresem a számlát. (ja, a munkadíjat nem is számoltam még hozzá)

A hajtómű munkadíjjal együtt volt 50.

Nem szerelem a gépeket, csak használom. (a karbipucolást, membráncserét, ha kell, már megcsinálom, de alapjában véve nem nagyon értek hozzá, és nem is szeretem csinálni.)

De lényeg a lényeg, nem túloztam az árakkal, tényleg ennyi volt.

Előzmény: studiod1 (22245)
robis1 máj. 12. Creative Commons License 22246

Sziasztok!

Tanácsot kérnék, hogy a Robi 202 L lánc hajtómű házat miként lehet szétszerelni. A csavarokat már kiszedtem, de nem tudom széthúzni, így nem férek hozzá a tengelyekhez, és a lánchoz. Egyébként csapágyazni szeretném.

Köszi!

studiod1 máj. 12. Creative Commons License 22245

Amit írsz a használt dolgok javításáról igaz csak kicsit túlzónak találom az árakat pl a hajtómű belsőről, http://www.mforg.hu/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=13&Itemid=7  de a sprint moci is sok.

Előzmény: szece77 (22244)
szece77 máj. 12. Creative Commons License 22244

Helló!

Én tavaly előtt egy ugyanilyen kapához B&S Sprint 40-es 4 lovas motort vettem, és szépen működik vele, eredetileg is is 4 lóerős motor volt rajta. Kérdés, hogy a hajtómű belseje milyen állapotban van, mert tavaly meg kompletten cserélni kellett az egész hajtómű - belsőt. Mondanom sem kell, ennyi pénzből már futotta volna egy kézi kuplungos, 5,5 lovas vadi új kapára :-)

Motor 50 ezer

hatómű 50 ezer

meg kb 5 éve esett át egy felújításon, akkor 18.000

meg egyszer volt még szervizben akkor is 5000

123.000 ft egy 1979-es 4 LE-s röpsúlyos kapára. (na persze egy darabig most kapa lesz az tuti, és azt sem szabad elfelejteni, hogy mindez 3 külön szezonban történt, tehát menet közben is lehetett használni)

Előzmény: ivadek__ (22238)
bando53 máj. 12. Creative Commons License 22243

Üdv Urak!

Keresek megvételre jó állapotú DK 552 /KF 04 típusú dobkasza adaptert. A hozzávaló motor már van. Privátban, vagy a 06-20-594 2124 számon sms-ben és visszahívom.

Toolfan79 máj. 11. Creative Commons License 22242

Oké, már folyamatban van a megrendelése! Kösz :)

Előzmény: kavicsos64 (22240)
kavicsos64 máj. 11. Creative Commons License 22241

Dugulás szerintem!

Előzmény: cb 900h Ati (22228)
kavicsos64 máj. 11. Creative Commons License 22240

Membránt cserélnék!

Előzmény: Toolfan79 (22227)
kavicsos64 máj. 11. Creative Commons License 22239

Én el szoktam kérni a szomszédoktól is így 3 évente van bőven a kertre.

Előzmény: Csabronc (22224)
ivadek__ máj. 11. Creative Commons License 22238

ivadek__ máj. 11. Creative Commons License 22237

Sziasztok.

A képeken szereplő szerkezethez keresek motort. Gondolom röpsúlyos motor kell hozzá?

Esetleg újonnan honnan tudnék venni? Ha találok akkor felújítom az egészet szépen, nem hagyom tovább rozsdásodni a padon.

Esetleg más típusé is jó lenne hozzá?

..janos.. máj. 11. Creative Commons License 22236

Hali.

Tecumseh motoros fűnyíróhoz 6 dl az előírt igaz motorolaj mennyiség igaz? Nívópálca nélküli.

Toolfan79 máj. 11. Creative Commons License 22235

Ilyen a karburátor: https://www.youtube.com/watch?v=C5nzigcNTwo

Előzmény: Csabronc (22229)
Csabronc máj. 11. Creative Commons License 22234

Alig használt motor lévén a karbit el kell vinni szakszervizbe kitakarítani a regulátor szelep rész van eldugulva, így a regulátor nem tudja a gázt a nyomatéknak megfelelően adagolni, pontosabban hiába nyitja a pillangószelepet, nem jön a benzin rendesen ezért hullámzik a fordulat.

Előzmény: cb 900h Ati (22228)
CRU3L máj. 11. Creative Commons License 22233

Üdv!

Majd kérhetek egy képet a kocsi felfogatásáról? Mekkora kocsi van utána, mennyit bír a gép? Így még nem próbáltam.

Nekem még nem volt baj a szíjjal, de ha lesz, olyat veszek, amilyet vettél neki, hisz azt írod, hogy bevált.

- CRU3L -

Előzmény: Gokartos (22222)
szakaszvezeto79 máj. 11. Creative Commons License 22232

Most olvastam vissza pontosabban, ha karbin kívül van az a membrán, az más lehet, nem ismerem a típust, nem is akartam okoskodni.

Előzmény: szakaszvezeto79 (22231)
szakaszvezeto79 máj. 11. Creative Commons License 22231

Sziasztok!

Nem minden karburátorban van úszó. Az említett membrános megoldással szereltek láncfűrészeket, krosszmotorokat, sárkányrepülőket.

Szétszedve én sem láttam még, max. a fűrészemben lehet ilyen, de még soha nem kellett hozzányúlni.

Tudomásom szerint a membrán fáradása, átszakadása okozhat gondokat.

Előzmény: Csabronc (22229)
Csabronc máj. 11. Creative Commons License 22230

A link lemaradt:

https://www.youtube.com/watch?v=yYOMtHt9E_A

Csabronc máj. 11. Creative Commons License 22229

Az úszó a karburátor része, ez szabályozza a karburátorházban az üzemanyagszintet!

99 %, hogy van benne! (én még úszó nélkülivel nem találkoztam), vedd le a karburátort, vedd le az alján lévő úszóházfedelet és ott lesz az!

Nem teljesen értem, hogyha nem találtad az úszót, akkor hogyan takarítottad ki a karbit?

lehet ilyen típusú: 6 perc 50-nél látod a fehér műanyag úszót, ha nagyon retkes inkább vidd el a karbit szervizbe ahol szakszerűen ultrahanggal kitakarítják 4-5 ezerért!

Előzmény: Toolfan79 (22227)
cb 900h Ati máj. 11. Creative Commons License 22228

Üdv!

Charlie 4le. rotációs kapával szenvedek, iszonyatosan hullámzik a járása, ezen fűnyíró motor lehet gázt nem lehet adni neki, ha befogom a karbi felét akkor simán jár.

Régebben már tárgyaltuk itt a fórumon , és valaki azt írta h szelep gondja van, de ma szétszedtem, a szelepek sértetlenek , zárnak, nincs elégve sem. karbit is kipucoltam , rugókat is próbáltam piszkálni,de semmi! VALAKI ÖTLET??????????????

Néhány napja járt le gari, nem használtam a gépet 5-üzemórát .de a garival se értem volna sokat, itt szabolcsban olyan köcsög szervízes van hogy bármi gondja van a gépednek úgyis rádveri.......személyesen láttam ilyet ..... mondja h. hagyd ott a gépet .szétszedi......felhív hogy dugó , gyűrű stb+jav díj........ mert te hibád........elvittük egy másik szervizbe  és kiderült h csak egy csavar rázódott ki a karbiból. Ez modjuk a haverom és fűkaszája eset volt.

Toolfan79 máj. 11. Creative Commons License 22227

Kicsit most gondban vagyok, mert nem akarok hülyeséget írni, de ebben a fajtában tulajdonképpen van úszó??? Egy membrán és egy tömítés van a tank és a karburátor között. A membránba egy rugó nyomódik. 

Egyébként szétszedtem a motort és a dugattyú teteje nagyon kormos, ill. a szelepek teteje is. 

Előzmény: Csabronc (22226)
Csabronc máj. 11. Creative Commons License 22226

Ha a karbi valóban tiszta, a légszűrő is jó akkor én azt mondanám, hogy szervíz. Lehet szelepbeállítás, vagy gyűrű probléma, gyújtás hibára valóban nem utal.

Azt azért mindenképpen nézd meg, hogy az úszóban nem lötyög e benzin! Ugyanis ez még egy erős gyanú (20 perc után..stb) ez alapján, hogy lyukas és üzemanyagban erős lesz a  keverék!

Előzmény: Toolfan79 (22225)
Toolfan79 máj. 11. Creative Commons License 22225

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Egy MTD BC51- egy gépem van (Briggs 3,5- es motorral), egy hete elkezdett egyenetlenül járni a motor, fekete füstöt pufog, bekormolja a gyertyát és zabálja a benzint. A benzin elfogyása előtt pár másodpercik felpörög, azután leáll. Kitakarítottam a karburátort, egy ideig (kb. 20 perc) jó volt, utána ugyanaz. Gyertyát cseréltem, a gyújtás részt jónak láttam. Mi lehet a problémája? Előre is kösz a válaszokat!

Csabronc máj. 11. Creative Commons License 22224

Nem is gond, van 2db 1,5 m3-es köbméteres műanyag (ebbe benne van a házi, fűnyitásból és egyéb kertgondozásból származó), viszont tavaszra amikor kiszórom nagyjából 6-7 talicskányi érett lesz belőle ami kevés, még úgy is, hogy már a fa ágakat is darálom!

röviden: egy átlagos háztartásban túl kevés keletkezik állatok nélkül sajnos!

Előzmény: kavicsos64 (22217)
licilac máj. 11. Creative Commons License 22223

Családon belüli ajándék lett!!! Úgyhogy én kérek elnézést.

Előzmény: Silvan (22216)
Gokartos máj. 11. Creative Commons License 22222
Üdv!Ő meg kezdetektől fogva csak kocsizik vele,még a kapa nem is volt rajta csak addig amíg a boltból haza hozta!Télen szinte minden nap használja mert azzal hordja haza a téli tüzelőt:fagyba,sárba,hóba!Egyébként azt nemértem hogy miért tettek rá gyárilag sima szíjat mikor a motoron lévő szíjtárcsa elég kicsi átmërőjű amin törik az ékszíj!Ën bordásszíjat vettem neki rá amivel mai napig megy!A tiednek a lánchajtásnäl fölül nincs olajszivárgás?Mert az övé már régóta könnyezik!
Előzmény: CRU3L (22194)
Zsoltigcv máj. 10. Creative Commons License 22221

Aha tényleg,most már emlékszem hogy 13-as kulcs fogta.

Előzmény: kavicsos64 (22220)
kavicsos64 máj. 10. Creative Commons License 22220

8-cas menet, csak nem tudni milyen menet emelkedésű!

Előzmény: Zsoltigcv (22205)
kavicsos64 máj. 10. Creative Commons License 22219

Azért kérdeztem én ugyanígy jártam nem jó bele egy 8-cas csavar se, egyszerűen nem tudom milyen menet emelkedésű menet van benne, pedig van itthon 3 különféle menetű 8-cas csavar!

Előzmény: Furak (22202)
Kis Kolléga máj. 10. Creative Commons License 22218

köszönöm a válaszodat sokat segitettél úgy nézem akkor ékszijjas felezőm lesz nekem a homokos talajba nem baj a gyorsabb a gép

akkor a képek az eladó felezőről ahogy ígértem egy érdeklődő kollégának

tehát a motorhoz tartozó ékszijjrácsa nincs meg hozzá teljesen új én nem használtam soha ahogy vettem úgy adom el

8000 ft+ postaköltség

Előzmény: licilac (22211)
kavicsos64 máj. 10. Creative Commons License 22217

A szerves trágyára a megoldás a komposztálás !OFF

Előzmény: Csabronc (22177)
Silvan máj. 10. Creative Commons License 22216

Mi az hogy volt egy láncos feleződ?! Már nincs meg ? Ejnye,ejnye!!Remélem ismered a sánta kutya legendáját-utolért.Bocsi!

Előzmény: licilac (22209)
Furak máj. 10. Creative Commons License 22215

Sima tiszta benzin kell bele 95-ös. A hajtómű adata nélkül semmilyen könyvbe nem tudunk segíteni.

Előzmény: Beáta Sinkóné Bálint (22212)
Furak máj. 10. Creative Commons License 22214

Így igaz. Nem lehet ilyen felelőtlen valaki.

Előzmény: Luximen (22213)
Luximen máj. 10. Creative Commons License 22213

Erről már volt szó. Most úgy látszik nem minden úgy történt mint azt sejteni lehetett. Ha igaz akkor ez a fickó nagyon felelőtlen ember.

http://m.blikk.hu/blikk_aktualis/vadat-emelnek-a-kisfiut-a-rotacios-kapara-ulteto-ferfi-ellen-2251673

Beáta Sinkóné Bálint máj. 10. Creative Commons License 22212

Hali.

Szeretném tudni hogy a BRIGGS&STRATTON 4HP AT 3600 R/MIN (SEA J 607) Rotációs kapa, milyen üzemanyaggal működik?

Köszönöm Bea.

Szeretnék, ha tudtok egy olyan oldalt ahol magyar nyelven minden adata szerepel, vagy egy gyári leírást.

Köszi a segítséget előre is. Bea

licilac máj. 10. Creative Commons License 22211

Ja!!

A láncos felezőnél nekem a túl széles nyomtáv is gondot jelentett. Nemis beszélve a gyárilag kitalált felhelyezéséről... előre kitartja a meghajtott tengelyt, így hátrabillenti a súlypontot.

Ha építesz rá állványt akkor ezt ki tudod küszöbölni, ez viszont kb 100 mm-rel emeli a magasságot, így a súlypontot is....

Ezen problémák egyike sem jelentkezik a felező közdarabbal...

Előzmény: Kis Kolléga (22204)
Furak máj. 10. Creative Commons License 22210

Aszt tudom hogy a menet 8-cas.

Előzmény: Zsoltigcv (22205)
licilac máj. 10. Creative Commons License 22209

Nem, nem csúszott meg az égszíjam, bár felhívták rá a figyelmemet, hogy idővel megfog… :(

Egyszerűen csak az áttételezéssel voltak gondjaim, nem lassított eléggé.

Volt egy láncos univerzális felezőm is azzal ugyanez volt a problémám, de azt nem lehetett átalakítani.

Ezek e felezők, tulajdonképpen nem is feleznek, hanem csak egyharmadával (harmadozók) csökkentik a sebességet, nekem így pedig gyorsak. Nem szeretek a gép után szaladni!

Amit építettem ez pedig „negyedez” a kicsi kerék 10 a nagy 40 fogas… Nem rohan és erőőőőőős mint egy bivaly :)

Képeket találsz itt:Licilac fotói az Indafotón 

karesz151 rex máj. 10. Creative Commons License 22208

hali szerintetek hol lehet beszerezni robi 151 rex hez bronz csigakereket,a lehajtás hoz?mert érdekes recsegő hangja volt és szétszedtem elégé el van kopva

studiod1 máj. 10. Creative Commons License 22207

Talán segítség: a lehajtás alatti nem ad + terhelést a kuplungnak s talán a csapágyaknak sem, a kuplung felettinél ez nem igaz viszont az ékszíjas elönye(dupla tárcsás) fixen a helyén lehet és az impulzus terhelést erősen csökkenti.

CRU3L máj. 9. Creative Commons License 22206

Ha bármiben tudok, segítek.

Szólj nyugodtan itt, vagy d10.192le@gmail.com

- CRU3L -

Előzmény: Traktorman (22203)
Zsoltigcv máj. 9. Creative Commons License 22205

colos sűrű menet,azt hiszem 10-es. A hagyományos nem jo bele legalábbis a gcv sorozatnál

Előzmény: kavicsos64 (22191)
Kis Kolléga máj. 9. Creative Commons License 22204

lassító áttételt hogy hogy átalakítottad láncosra ? talán ékszíj csúszkál ??

nem tudok dönteni végképp melyik felezőt vegyem meg láncost a lehajtás alá vagy az ékszijjast motor alá

Előzmény: licilac (22196)
Traktorman máj. 9. Creative Commons License 22203

Köszi,nem vagyok nagy informatikus,és ritkán is tudok gépezni,sokáig dolgozok a kamionban nem mindig tudok netezni.

Előzmény: CRU3L (22142)
Furak máj. 9. Creative Commons License 22202

Ha én aszt tudnám. Mikor elvittem az esztergályoshoz a gépet(mert az új motorhoz másik ékszíjtárcsát kellet csináltatni). És merte körbe a cuccokat megnézte a tengely végét is és aszt mondta normális menete van(amit itt Magyarországon használnak, pontosan nem tudom mert annyira nem értek hozzá). Adott hozzá csavart és nem volt jó bele. A régi motor csavara jó volt bele azzal összeraktam? de a régi motorba bele ment az új csavar(igaz azon már lehet kopott volt a menet.

Előzmény: kavicsos64 (22191)
perecespeti máj. 9. Creative Commons License 22201

einhell koppintás lehet , nekem van egy ilyen de motor nélkül.

Előzmény: perecespeti (22199)
Csabronc máj. 9. Creative Commons License 22200

A lényeg, hogy a szimeringnek a peremes része (ahonnan látod a rugús gyűrűt) mindig a szimering-fészeknek befelé néz, egyszerűbben az olaj felé.

Az az oldala, ami a méretszámokat is tartalmazza nevezzük "külső oldalnak" ez mindig a nyitott tér felé néz valahogy így: 

Előzmény: Bajnok97 (22197)
perecespeti máj. 9. Creative Commons License 22199

Attól függ mi a baj. Motort lehet cserélni komplett meg mást. Ma reggel a kertben szomszédnál láttam vmi hasonlót a csavar menetek kikoptak 3 tekerés után.

Előzmény: tutam (22186)
Bajnok97 máj. 9. Creative Commons License 22198

Bocs a kép lemaradt

Bajnok97 máj. 9. Creative Commons License 22197

Az lenne a kérdésem hogy az rk 02-es hajtóműbe hogy kell beletenni  a szimeringet??

Így ahogy a képen van vagy fordítva?

licilac máj. 9. Creative Commons License 22196

Ki tudod cseréli, nekem is így van...

...de ha az m-forgtól rendeled, átszerelve is kérheted. Olcsóbban megúszod! :)

Előzmény: Kis Kolléga (22192)
Csabronc máj. 9. Creative Commons License 22195

Mivel eddig csak egy fajtát láttam (2006-os a KF gép) és ezért nem tudom megkülönböztetni!

Ha a gép kis kuplungos akkor:

• Kuplung kúp alsó része: 82 mm.
  • Kuplung kúp felső része: 75 mm.
CRU3L máj. 9. Creative Commons License 22194

Nekem is ugyan ilyen van.

Én eddig meg nem mertem vele kocsizni, azt hittem nem bírná.

- CRU3L -

Előzmény: Gokartos (22193)
Gokartos máj. 9. Creative Commons License 22193
üdv!Csak kocsizik vele!Subaru motor van rajta!Komoly baja még nem volt!Egyszer kellett az ékszîjat cserélni rajta!
Előzmény: CRU3L (22185)
Kis Kolléga máj. 8. Creative Commons License 22192

helo üdv egy kérdésem lenne

kis kuplungos új fajta kf-04 adaptereken ki lehet cserélni a kuplungot régi fajta 90mm es nagy kuplungra ? egy kiskuplungos sebességfelezőről van szó azon újfajta kicsi kuplung van értelem szerüen nem csak felső hanem az alsó részt is cserélni kéne nagy kuplungra hogy fel tudja rakni a gépre

kavicsos64 máj. 8. Creative Commons License 22191

Lenne egy kérdésem : ezeknek a honda motoroknak milyen menet van a főtengelyük végében ?

Előzmény: Furak (22189)
szakaszvezeto79 máj. 8. Creative Commons License 22190

Sziasztok!

Ha van közöttetek kartali lakos, utánfutót bérelnék Robi 55 mögé néhány napra.

Könnyű, száraz fahulladék szállításáról lenne szó.

Sajnos idő hiányában még nem tudtam nekiállni a saját utánfutóm elkészítésének.

Ha véletlenül akad jelentkező, figyelem a fórumot is, vagy kérek egy e-mailt a szakaszvezeto79@gmail.com-ra.

Furak máj. 8. Creative Commons License 22189

Hello!

Itt van egy ez nem magyar: http://users.atw.hu/robikgepkonyv/HondaF400.pdf

Küldj egy email: furakbalint@citromail.hu

Holnap elküldöm a magyar kezelési utasítását ha megfelel.

Előzmény: Nick306 (22188)
Nick306 máj. 8. Creative Commons License 22188

Nem lehetne a magyar leírást valahogy "elektrolizálni"?

Előzmény: kopaszkutty (9433)
asuss máj. 8. Creative Commons License 22187

Hello mindenkinek!
Nekem olyan problémám van h van egy Kertitox 100 kistraktorom,nah most a problémám annyi vele h ezt kövesúton LEHETLEN használni mivel folyamat elhúz valamelyik irányba!Vagy balra vagy jobbra. Akinek van ilyen gépe kíváncsi lennék mi a véleménye ezzel kapcsolatban,én személy szerint valami Difi rendszeren agyalok de h fogom megoldani még nem tudom!

A hajtás van hülyén kitalálva ezeknél a gépeknél,még az egyik kerék meghajt addig folyamat csak az hajt míg a másik utol nem éri(avagy meg nem kapar) h egyszerre ne hajtson.Nah itt a bökkenő h kövesen ez meg nem kapar az biztos ezáltal a kormányzás szörnyű! Jó tudom a komcsi rendszerbe a földes útra szakosodtak mert ott nincs is baj vele ott meg is kapar a kormányzás is lényegesebben jobb de kövesen - kiskocsijával Szörnyű!Irányíthatatlan!

Válaszokat Előre Is Köszönöm!

tutam máj. 8. Creative Commons License 22186

Hölgyek-Urak!

STRAUSZ rotációs kapát hol/kivel lehet javíttatni?

(Tudom-tudom, hulladék kínai)

Köszi!

CRU3L máj. 8. Creative Commons License 22185

Mire használja? Mennyit? Volt komolyabb baja?

- CRU3L -

Előzmény: Gokartos (22184)
Gokartos máj. 7. Creative Commons License 22184
Igen megvan még neki!
Előzmény: CRU3L (22183)
CRU3L máj. 7. Creative Commons License 22183

Ja azt hittem az Övé.

És Gokartos, megvan még az apádnak a Husqvarna?

- CRU3L -

Előzmény: Furak (22178)
Gokartos máj. 7. Creative Commons License 22182
Üdvözlök mindenkit!A melóhelyemen 200hektár földön gazdálkodunk,van jelenleg 30db tehén és van 500darab birka tehát szerves trágyából nincs hiány!Minden ősszel szántás előtt trágyaszórás és tavasszal vetés előtt igény szerint 2-3sor borona!Mi a kukoricát 9cm mélyre vetjük és 70cm sortávolságra!Amikor vetünk még hektáronként adunk neki 150-200kg műtrágyát!De ez mind mitsem ér ha nincs csapadék!Azt tudtátok hogy a kézi kapálás lényege nem csak az hogy a gazt kikapáljuk!?Vannak sokan akik megtárcsázzăk vetés előtt az őszi szántást!Ami nem jó ugyan úgy mint a rotálás,mert amit ősszel leforgat az eke azt tavasszal a tárcsával vissza forgatja!
CRU3L máj. 7. Creative Commons License 22181

http://struc-holding.com/struc/swfupload/uploads/image/MUTA/Prikljucki/a4(O).gif

Ilyenekre majd lecserélem, nem hiszem, hogy drágák.

Köszi,

- CRU3L -

Előzmény: studiod1 (22180)
studiod1 máj. 7. Creative Commons License 22180

Biztos jó lessz,de ez inkább talajelőkészítő magágyelőkészítő,sorközre inkább ekekapa igli ki hogy nevezi, a lényeg L és szárnyas(lúdtalp) kapák egy vázon.

Előzmény: CRU3L (22174)
Furak máj. 7. Creative Commons License 22179

Várom a fotókat! Én akarok állatokat tartani. Egyrészt hogy húst egyek ne valami mást. Meg lesz trágyám is ugye. Ami megalapozza a zöldségtermesztért. Ősszel szántás előtt hordok trágyát majd tavaszi rotáláskor egy kis kever műtrágyát. Ja meg fúratok kutat, mert drága a csapvíz. 

Előzmény: Csabronc (22177)
Furak máj. 7. Creative Commons License 22178

Az apjáé volt, sem a saját gépe.

Előzmény: CRU3L (22175)
Csabronc máj. 7. Creative Commons License 22177

Nem is baj, sőt ezek alapján kiválóan csinálod és na persze hosszútávra.

Amit még hozzá kell tennem és sajnos egyre jellemzőbb amit a laborban tapasztalunk, hogy műtrágya az van dögivel de szerves az semmi!

Aki teheti az próbáljon felkutatni szerves trágyázáshoz lehetőséget (én is bajban vagyok, őszintén!: Faluban lakok (pontosabban itt van a szülői ház) és a szart kilométerekről kell hordanom minden ősszel. Ezt pedig kiegészítheti a műtrágya ha valamelyik tápelemből nagy hiány van vagy a gazdanövény "kizabálja".

Nincs baj a műtrágyákkal, ha megfelelően van adagolva, de a szervest nem tudja helyettesíteni és kiváltani!

Másfelől mindenki látja az időjárás változását, amihez alkalmazkodni kell! Ez a tápanyagellátásra (Kálium növelése a stressz nagyobb-fokú elviselésére), talajművelésre (gyakorlatilag a tavaszi szántást végérvényesen kerülni kell, júniusig a lehető legtöbb vizet megőrizni a talajban, hogy a száraz nyár végi kora őszi időben ne legyen gond) és a megfelelően kiválasztott növényfajtákra is igaz.

Nyilván ez egy gépekkel foglalkozó szakmai topik, nem is célom az offolás, de az ésszerű talajmegmunkálásra jó látni az ötleteket!

Amint meglesz asszony kábele a telefonhoz teszek fel pár képet a hosszú hétvégi munkálkodásokról... :)

Előzmény: Furak (22172)
Carolina Reaper máj. 7. Creative Commons License 22176

Köszi  a segítséget! Hétvégén meg is próbálkozok vele, remélem nem lesz gond vele. :)

Előzmény: studiod1 (22155)
CRU3L máj. 7. Creative Commons License 22175

Szia!

Megvan még ez a géped?

- CRU3L -

Előzmény: Gokartos (9167)
CRU3L máj. 7. Creative Commons License 22174

Én is olvastam, hogy a rotálás nem megoldás a sorközművelésre, tönkreteszi a talaj szerkezetés. 

Ezért vettem kultivátort, pont tegnap hozta a postás bácsi.

Már csak valami jó felfogatás kell (bár még fogalmam sincs milyen), és kipróbálom.

Ez az. Még ma is gyártják, de ez 1988-as. :D

Kíváncsi leszek a gépem mit fog szólni hozzá.

- CRU3L -

Előzmény: gombászok (22168)
studiod1 máj. 7. Creative Commons License 22173

Én csak ezt a linket tudom adni az mforg a szentkirály partnere http://www.mforg.hu/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=1&Itemid=7 

Előzmény: Kis Kolléga (22162)
Furak máj. 7. Creative Commons License 22172

Töltögetőekét én is most akarok venni. Őszi szántást keresztbe(hosszába szántottam) sarablóal megcsináltam majd hosszába fogasoltam. Majd a kukoricát sarablóval csinálom vagy kultivátorral attól függ, hogy férek el.

Furak máj. 7. Creative Commons License 22171

Első menetbe hosszába rotálok másodjára keresztbe én így küszöbölöm ki. Meg jobbra balra mozgatom.

Előzmény: gombászok (22166)
perecespeti máj. 7. Creative Commons License 22170

Kötött agyagos talajom van és több szomszédom is úgy csinálja ahogy leírtad(én is). Ha letaposott akkor még rosszabb .

Előzmény: gombászok (22166)
Csabronc máj. 7. Creative Commons License 22169

Az első bekezdést nem kommentálom :D

Pontosan ezért szoktam mondani, hogy a vetést az időjárás szabja meg nem a naptár!

"robizni" is lehet ésszel, mármint sokszor gazirtásra elég egy felszíni "gyors" átfutás, anélkül, hogy a kapák 10cm-nél mélyebbre mennének...

Én a burgonyánál a talajkötöttség miatt dupla bakhátazok (eleve bakhátra ültetem), idén vettem töltögetőt, eddig bevált. Körmös kerékkel csináltam, de a "töltögetést" sztem 1-1 kapataggal fogom.

gombászok máj. 7. Creative Commons License 22168

Azon a videón reklámozzák a gépet.

A marketing szabályai szerint soha nem a reklám tárgyán van a hangsúly, hanem a Nőt kell nézni!

A sarabolási javaslatoddal meg maximálisan egyetértek, persze tudomásul kell venni, hogy nincs mindenkinek komplett gépsora.

Ilyen esetre javasolom, hogy a rotakapát csak fél gázzal, és sekélyen járatva vezesse, akinek csak az van.

Mifelénk az a divat, hogy az őszi (rosszabb esetben a tavaszi) szántást "megrobizzák, utána vetnek, általában tömörítés nélkül. Tavaly, és az idén sem volt eső hetekig utána, ki is száradt, ameddig a Robi járt, és szidják a vetőmagot.

Burgonyát, kukoricát úgy sorolják ki, hogy újra előveszik a Robit, a csoroszlya helyére töltőkapát tesznek, újabb mély talajmozgatás.

Sorközművelés: "megrobizzuk" a kukoricát, burgonyát.

Előzmény: Csabronc (22167)
Csabronc máj. 7. Creative Commons License 22167

Azért az, hogy milyen mélyen mész le a talajtól is függ, nekem kétszer kell átmennem egy soron, hogy elsüllyedjenek a kapák mert olyan nagy a talaj kötöttsége (25-ös kapatagok).

Egyezzünk ki abban, hogy a videón látható néni rohadtul nem ért hozzá, én is tudok egy helyben állni és elsüllyedni vagy óránként 5 cm-t haladni....

Még egy nagyon fontos dolog! A rotálást és a túlzottan mély talajforgatást sem szabad sokszor (érts évente többször, akár havonta) elvégezni ugyanis drasztikusan csökkenti a talaj humusz és humin-anyagainak mennyiségét (értsd oxigént keversz a földbe). Évközben ha lehet inkább saraboljatok, vagy csak a felszínen fussatok át!

Előzmény: titusz11 (22163)
gombászok máj. 7. Creative Commons License 22166

Ez a halad-nem halad, elég mélyen megy-e a rota, ez mindenkinek kérdés lehet, valószínű, van is mindenkinek erre valamilyen kialakult gyakorlata.

Egy biztos: minél keményebb a talaj, annál inkább meg kell vele küzdeni.

Node, a rota nem is arra való, hogy szántást rotáljunk vele 30 cm. mélyen! Szerintem, még ott is elakadna.

Elakadásnak az oka leginkább az, hogy a hajtómű alatt és mellet-tipustól függően- van egy meg nem művelt sáv, ha ez alá vágnak a kapák, persze, hogy felakad.

Az én módszerem a következő:

Soha nem törekszem arra, hogy első menetben elérjem a teljes mélységet. Kettő, sőt van mikor 3 menetben dolgozom meg a talajt, mindíg az előző menet mellett, úgy, hogy a hajtómű az előző fellazított talajban fusson. Ha mégis érzem(látom), hogy el akarja kaparni magát, megemelem egy pillanatra a kormányt.

Segít még a szarv jobbra-balra történő mozgatása is, ekkor a kapák nagyobbat harapnak.

Akkor jó, ha az utolsó menetben éppen kilátszanak a kapák.

És nem nagy fordulattal, hogy ne porosítson!

Erre is jó a sebességváltós gép-többek között.

Előzmény: titusz11 (22163)
perecespeti máj. 7. Creative Commons License 22165

OlajakHajtóműolaj - kenőanyag, motorolaj, olaj - Olajsziget Webáruház

a hajtásba

a motorba15W40 - kenőanyag, motorolaj, olaj - Olajsziget Webáruház

nyár közepén érdemes lesz még  cserélni. nem nagy pénz.

Előzmény: Carolina Reaper (22151)
titusz11 máj. 7. Creative Commons License 22164

22153

Előzmény: CRU3L (22154)
titusz11 máj. 7. Creative Commons License 22163

Én brigs motoros szevafém géppel ugyanilyen mélyen megyek,az azért halad.Igaz az oldalsó tárcsák nélkül,és 2-2 kapatag kifelé fordítva.Viszont láttam nagyobbnak látszó géppel ugyanilyen lassú módszert is:)az illető azóta csak fél mélységgel műveli,szerintem az kevés.

Előzmény: titusz11 (22153)
Kis Kolléga máj. 6. Creative Commons License 22162

Sziasztok! olyan problémával fordulok hozzátok szeretnék felezőt venni a Kf-04-es gépemre régifajta aluöntvényházas nagykuplungos gépről van szó amin egy vadi új Honda 4.5 LE motor van (ma vettem 63500 FT-ért)

A lényeg hogy nem ékszijjas felező kellene hanem amit a kerekekhez kell csatlakoztatni (láncos) Online áruházakban láttam róla képeket de láthatatlanba nem merem megvenni nem tudom biztosra hogy passzolni is fog majd a gépre.

Aki esetleg tudna tájékoztatást adni erről a szerkezetről szivesen fogadok mindent tanácsot.  Köszönettel előre is ...

(Más... van egy eladó ékszijjas felezőm nagykuplungos kf-04-es géphez potom 8000 Ft -ért adom annyi hibával hogy a motorra való ékszijtárcsa nincs meg)

perecespeti máj. 6. Creative Commons License 22161

Erre megoldás egy maruti vagy röno  komplett hátsóhíd.

Előzmény: WooDoo (22160)
WooDoo máj. 6. Creative Commons License 22160

4,00x8-as kerekekhez kellene valamilyen mechanikus fékszerkezet, az autó fékdobok túl nagyok, nem férnek bele a felnibe. Vettem már quad fékdobot és fékszerkezetet, de annak csak 100 mm az átmérője, a 400 kg-os járgányt nem lassítja eléggé. Csináltam tárcsafékes megoldást is, de a bowdenes féknyergek (pocket bike) sem fognak igazán jól. Az apósom robi kapájához is van utánfutó, azon egy kb. 150 mm-es fékdob van, az már biztosan jó lenne, csak nem tudom lehet-e valahol ilyet kapni.

Előzmény: Furak (22158)
studiod1 máj. 6. Creative Commons License 22159

Itt egy a robix-hoz nekem ilyen van gyári http://users.atw.hu/robikgepkonyv/RobiP401.pdf  a másik az házi készítés ott valamilyen motor-nak a dobfékei vannak a 10-es kerékagyra szerelve.

Előzmény: WooDoo (22157)
Furak máj. 6. Creative Commons License 22158

Szia!

Vegyél Trabant vagy Wartburg fékeket vagy valami olcsót a bontóba amihez árulnak még pofákat. Szerintem nem valami drágák.

Előzmény: WooDoo (22157)
WooDoo máj. 6. Creative Commons License 22157

Sziasztok!

Robi kapa utánfutókba milyen fékdobot és fékszerkezetet szoktak építeni? Valamilyen személygépkocsiét, és a kéziféket használják, vagy lehet kapni valahol valami kisméretű bowdenes fékszerkezetet és fékdobot? A személygépkocsi utánfutók dobfékes kerékagyai 50e Ft körül kaphatók darabonként, gondolom nem ilyenek vannak a 90-100e Ft-os rotációs kapa utánfutókban...

studiod1 máj. 6. Creative Commons License 22156
Előzmény: studiod1 (22155)
studiod1 máj. 6. Creative Commons License 22155

Motor beindít rövid ideig járatás hajtómű is, bilincs oldás motor le ,nívópálca ki motor oldalra döntés olaj ki esetleg átmosás híg olajal. Hajtóműrol kapaegység le, hajtómű oldalán imbusz vagy csavarhúzóval műanyag "nívócsavar" ki, olaj le esetleg átmosás híg olajjal, hajtóműbe hykomol 80w-90 ből 3dcl  , kapák motor vissza motorba 15-30   15-40   30 vagy hasonló olajból 6dcl

Előzmény: Carolina Reaper (22151)
CRU3L máj. 6. Creative Commons License 22154

Jaja :D Így mikor végezne egy nagy kerttel? :D

Biztos az a gond, hogy mélyen megy.

- CRU3L -

Előzmény: titusz11 (22153)
titusz11 máj. 6. Creative Commons License 22153

A lényeg,hogy semmit nem halad vele a néni

Előzmény: CRU3L (22152)
CRU3L máj. 6. Creative Commons License 22152

De, végülis ha jobb oldalt van a támasztó, akkor fel rakod oda a kereket, utána meg fordítva. Utána ha fent van a kerék, akkor le is lehet venni, mivel megy fel a kultivátor.

- CRU3L -

Előzmény: Furak (22150)
Carolina Reaper máj. 6. Creative Commons License 22151

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni hajtóműolaj cseréjéhez. KF QUANTUM 60 kapálógépről lenne szó. Azt írják, hogy az új gépeknél az első pár óra használat után cserélni kell a hajtóműolajat, de fogalmam sincs, hogy hogyan

kellene (sosem szereltem kapálógépet meg nagyon mást sem...). :S Ha valaki lenne olyan kedves és elmagyarázná lépésről lépésre azt nagyon szépen megköszönném!

Furak máj. 6. Creative Commons License 22150

Hogy cseréled a kapákat le a kerékre? Hogy támasztod ki a gép? Nem ennek a segítségével kéne valahogy átszerelni? Bár mivel nem árulnak hozzá kerekeket meg egyéb kiegészítőket(vagy csak kis hazánkba nincsenek adapterek hozzá) így furcsa feltevés.

Előzmény: CRU3L (22149)
CRU3L máj. 6. Creative Commons License 22149

Ez lemaradt

- CRU3L -

Előzmény: CRU3L (22148)
CRU3L máj. 6. Creative Commons License 22148

Igen, elég érdekes az a része. Nem is csoroszlya van, hanem egy "támasztó"

Ez:

- CRU3L -

Előzmény: titusz11 (22147)
titusz11 máj. 5. Creative Commons License 22147

Ki tudja,csoroszlya mélység, vagy orsúly kéne,mert csak kapar nem kapaszkodik

Előzmény: CRU3L (22143)
Furak máj. 5. Creative Commons License 22146

Milyen mélyen húzta? Mostmár töltheted a munkákról a fotókat egy helyre. Az én munkáimról is találsz fotókat visszább.

Előzmény: Traktorman (22141)
Furak máj. 5. Creative Commons License 22145

Ja, ez a jó.

Előzmény: CRU3L (22142)
Furak máj. 5. Creative Commons License 22144

Sajna ez így nem jó. Ha át méretezed 640×480-ba akkor ide is fel tudod rakni őket a fórumra.

CRU3L máj. 5. Creative Commons License 22143

Milyen beállítás rossz?

- CRU3L -

Előzmény: titusz11 (22134)
CRU3L máj. 5. Creative Commons License 22142

Szia!

Ez lesz a jó link :D

http://indafoto.hu/traktorman

- CRU3L -

Traktorman máj. 5. Creative Commons License 22141

Tettem pár képet,remélem meg tudod nézni,nem volt eddig indafotós oldalam remélem jól csináltam?

Előzmény: Furak (22139)
Traktorman máj. 5. Creative Commons License 22140
Előzmény: Furak (22139)
Furak máj. 5. Creative Commons License 22139

Bírja az még egy jó pár évig. Csak nem kell felújítani mennyen ameddig bír. Ha nagyon eszi az olajat mehet bele használt is mert akkor már mind egy. Milyen ekéd van hozzá? Fotód van a szántásról?

Előzmény: Traktorman (22138)
Traktorman máj. 5. Creative Commons License 22138

Köszi a tanácsot hajtom amíg megy aztán jöhet az új motor.

Előzmény: Csabronc (22136)
Traktorman máj. 5. Creative Commons License 22137

Indul simán nem füstöl,kb 15-20 perc után befüstöl kékesen. Van,hogy nagyon kék van amikor nem annyira ,de megy szépen nem csökken az ereje.Utána megy füst nélkül aztán megint kezdi.Először tavaly csinálta szántás közbe,de elkönyveltem annak,hogy fordulás közben billegetni kell,mert nincs hátramenete,és túl billentettem.De idén már rotállás közben is pöffen kékeset ezért írtam ide, aztán vittem szervizbe.

Előzmény: Furak (22127)
Csabronc máj. 5. Creative Commons License 22136

Semmi gond, felújítani nem érdemes, ahogy Furak is említette. Az évek és a használat alapján még két év bele férhet. A fontos inkább az, hogy véletlenül se költs a felújításra új motort vegyél a szerelvényre, és ismét jöhet 8 év a régi motort pedig el lehet passzolni pár ezezrért!

Előzmény: Traktorman (22135)
Traktorman máj. 5. Creative Commons License 22135

Köszi,egyenlőre marad,de ha kínlódni fogok lépni kell.Csak hát kb 6.5 éve vettem és azt mondták,hogy a Briggs az örök élet,én meg használtam rendesen mert 600 négyszög öles a telek,és még bérmunkát is vállaltam. Tavaly vettem szíjas felezőt a szántáshoz,és lecseréltem a kis polcki kereket szabadonfutós traktorkerékre.Szóval megvan hozzá minden,és erre kezd tönkre menni.

Előzmény: Csabronc (22126)
titusz11 máj. 5. Creative Commons License 22134

Vajon miért nem halad?Láttam már ilyet gép hibája (beállítás) vagy  alul nedvesebb a talaj és azért?

Előzmény: CRU3L (22104)
Béci74 máj. 5. Creative Commons License 22133
Üdv!
Köszi az infot,ez az a cég.Az alkatrészkeresőjükben megtaláltam a robbantott rajzát.
TD 3 vagy 5 a tipusa,briggs és kawasaki motorral készült,75-töl gyártották,az enyém 78 körüli.
Köszi.
Előzmény: Csiga1970 (22113)
Viktor1798 máj. 4. Creative Commons License 22132

Jó döntés volt!Nekem is olyan van jó strapabíró gép, nálunk rotációzik töltöget és pótkocsizik is.

Előzmény: Carolina Reaper (22131)
Carolina Reaper máj. 4. Creative Commons License 22131

Végül a briggs mellett döntöttem! :)

Pontosabban ennél a gépnél: KF QUANTUM 60 kapálógép

Remélem, hogy jó kis társ lesz a kertben...

Előzmény: licilac (22077)
Lacibács máj. 4. Creative Commons License 22130

Naszályon van (Tata mellett). 130 eFt.

Előzmény: tomi363 (22123)
iskra máj. 4. Creative Commons License 22129

Sziasztok

Eladó egy Robi 151 motorblokk .
30.023 KMG .
Jó erőben van szűkített égéstér .
+ 1 hiányos blokk jó főtengely fúrásra váró henger .
A kipufogót az nem adom vele (hozzám nőtt  ).
20 mátyás az ára .

Furak máj. 4. Creative Commons License 22128

Mikori évjáratú amúgy? Mennyire meg sokat?

Előzmény: Traktorman (22125)
Furak máj. 4. Creative Commons License 22127

Mikor beindítod akkor nem füstöl kéket? Gázadásra kezd el füstölni vagy csak egyszer-kétszer nyom ki kék füstfelhőt? Amúgy ha kopik a motor az teljesen normális. A felújítás nem éri meg. használd amíg van ereje és bírja a motor. Ha végleg bedobja  a kulcsot akkor új motort kell venni. Mert drága a felújítás.

Csabronc máj. 4. Creative Commons License 22126

Hát ebbe vagy beletörődsz, vagy meg kell csináltatni, de akkor kompletten. Elvileg ha nem csörög akkor nem törött egyik gyűrűd sem, de valószínű, hogy kopottak (amit használat is indokol). Pontosan arra a következtetésre jutottam én is amire a szerelőd, illetve kicsit módosítva! Ideje eladni és venni egy másikat esetleg új motort rá (hidd el innentől csak a kínlódás jön) a motort eladod az új motor 1/3-ért csak egyeztess a szerelőddel, hogy milyen hosszú legyen a főtengely!

http://www.barkacsonline.hu/termekcsoport.php?temakor_ID=27#113

Traktorman máj. 4. Creative Commons License 22125

Helló Csabronc,az írásod alapján képben vagy a gépekkel kapcsolatban,én sajnos ritkán olvasom a fórumot,de pár hete volt egy kérdésem: van egy 6 lovas Briggs motoros Marci gépem. Néha csinál olyat,hogy 10-15 perc használat után pöffen egy szép kékeset aztán megy simán tovább.Az ereje nem változik csak füstöl.Elvittem szervizben ott a szerelő azt mondta,hogy eszi az olajat (ezt gondoltam én is a füst miatt),az oka az hogy használom szépen és hát kopik.Mivel fekvő hengeres oválisra koptatja a hengert így nem gyűrűzi meg addig amíg megy, és nem romlik a teljesítménye. Nyugodtan használhatom.És az lenne a kérdésem,hogy nyugodjak bele a kopásba vagy vigyem el más szerelőhöz.Mert én sokat traktorozok vele,és szántok,meg rotállok,és nem akarom hogy beálljon munka közben.Az olaj belevaló Briggs márkájú,kicsit fogy de nem vészesen.Előre is köszi a tanácsot...

Előzmény: Csabronc (22124)
Csabronc máj. 4. Creative Commons License 22124

Már miért is lenne zárt? Mindenki tisztában van azzal, hogy ha tele van a karbi benzinnel és nincsen elzárva a benzincsap csap, nem szabad megdönteni a motort a kipufogó felé, mert a forgattyúsházba belefolyik a benzin. Ez ugye még nem is lenne probléma, de a vezérműszíj hamar feladja, a benzingőz áldásos hatására megnyúlik.

Ugyan ez fordítva, ha erősen megdöntöd a motort a karbi felé, visszafele az olaj fog folyni és füstöl mint a vadbarom, na most a kolléga esetében nem döntögetés, hanem az olaj mennyisége volt a gond (túl sok). Furak szavaival élve inkább több olajjal, bár azért hozzáteszem, hogy nem jó, mert hosszútávon kokszosodás lesz a szelepeken, és a kipufogóban!

Én saját tapasztalat alapján, üzem melegre járatott motornál 10-15 perces várakozást szoktam csinálni, hondák esetén feltétlenül leürítem a karbit előtte, ha a fenekén letudom ereszteni, az a legkényelmesebb, egy rossz tepsibe 15 perc alatt maradék nélkül kifolyik.

Olaj: ha rendszeresen használod a gépet, az a jó olaj ami retkesen jön ki! Nem azt mondom, hogy minél zagyosabban, de ha kellően kormos és lebegnek benne a szennyezők akkor volt hatékony a csere.

Persze kevés használat esetén is megdöglik az olaj a gépben, csak kevesebb retekkel jön, túlhasználat esetén pedig erősen zagyosan, darabosan folyik tele korommal, ilyenkor érdemes kétszer öblíteni a motort jó olajjal, mármint olajcserét csinálni, majd pár órás használat után ismét csere, esetleg benzines öblítés.

Előzmény: ottofon (22121)
tomi363 máj. 4. Creative Commons License 22123

Szép napot helyileg hol van és mi az ár?

Előzmény: Lacibács (22106)
studiod1 máj. 4. Creative Commons License 22122

Szelepek

Előzmény: ottofon (22121)
ottofon máj. 4. Creative Commons License 22121

Az viszont érdekes hogy tud bejutni olaj a zárt égéstérbe... 

Előzmény: Furak (22120)
Furak máj. 4. Creative Commons License 22120

Valószínűleg ugye több olaj volt benne. Lehet előző olajcserénél nem lett mind kiöntve. Megdöntötted a gépet mivel több olaj volt a gépbe így hamarabb beszivárgott a hengerbe. Semmi gond nincs. Ha füstöl az még mindég jobb mint ha olaj nélkül menne. Szerintem semmi baja nincs.

Előzmény: ottofon (22119)
ottofon máj. 4. Creative Commons License 22119

Hello srácok, rég voltam itt. Van egy szakmai kérdésem. Honda GCV160 motoros a kapam. Ez állo hengeres, ékszij hajtja a kapatengelyt. A gondom az hogy egyik nap kapalas közben hirtelen füstölni kezdett a gép. Megijedtem, leallitottam, gyertya ki, olaj leenged, csere meg be is ugrottam egy kisgep szervizbe hogy mi lehet a gond. Azt mondtak meg nem talalkoztak törött gyûrûs honda motorral sem dugattyutöréssel, szerintük sok benne az olaj vagy nagyon meg volt döntve a gép. Gyári olaj szint 6 dl leengedésnél kb 7-7.5 jött le. Nem volt jobban megdöntve mint szokott kapálás közben. Szoval mi lehetett a baj? Most csak terhelés nélkül probáltam, tiz percig járattam de semmi füstölést nem tapasztaltam. 

kavicsos64 máj. 4. Creative Commons License 22118

A vonó rudat már rég megoldották ,megnézheted a barkácsoljunk kis traktort fórumon.

Előzmény: Tubigatya (22116)
Szilárd 76 máj. 4. Creative Commons License 22117

Sziasztok!

Quantum XM kapálógépre keresek   karburátort. Ha tudtok eladót kérem jelezzétek privátban.

Címem publikus. Köszönöm!

Tubigatya máj. 3. Creative Commons License 22116

Arra gondolt már valaki, hogy normál személygépkocsi utánfutót használni kertigéphez? A vonófej lenne gubanc, hogy azon a részen ne tudjon összecsuklani. Levehető ülés, a ráfutó fékhez meg egy pedál, amivel lehet fékezni?

Tubigatya máj. 3. Creative Commons License 22115
Tubigatya máj. 3. Creative Commons License 22114
Csiga1970 máj. 3. Creative Commons License 22113

Hello!Találtam valami hasonlót,ha jól látom egy Dán cég.Nem tudom ki hozhatta be őket....http://www.texas.dk/             Üdv

Előzmény: Béci74 (22090)
Gyurka1959 máj. 3. Creative Commons License 22112

Sziasztok! Tecumseh (aspera) hibatünet: gázadásra leáll. Légszűrő nélkül a szívató pillangószelepét zárva nő a fordulat, szinte üzemi fordulatig, alapjáraton jár, normálisan indul. A regulátorral gázt adva megintcsak leáll.??? Előre is köszi,Gy.

ksx máj. 3. Creative Commons License 22111

Hali!

Bocs de nem tudtam eddig válaszolni a kérdésedre, de nem felejtettem el. Íme a szélesített kerék:

A rotát én is 6 kapával használom simán birja pedig kötött talajon használom.

Vonórudat kerestél: http://vaszkoshop.hu/spd/KGA-K-0141/Vonorud-Robi-55-56

vagy http://vaszkoshop.hu/spd/KGA-K-0227/Vonorud-KF-04 

Sajnos mind kettőt alakítani kell.

kiralyati máj. 3. Creative Commons License 22110
Furak máj. 3. Creative Commons License 22109

Az attól függ, hogy mennyi a posta meg kell-e vámot fizetni és mennyit. De szerintem ha mindent összeszámolsz akkor ott vagy mint ha itthon vennél egyet.

Előzmény: Tubigatya (22108)
Tubigatya máj. 3. Creative Commons License 22108

Üdv! Gáz lenne innen motort rendelni? http://www.papahardware.com/shop/engines-machinery/honda-4-stroke-engine-g200/ Kb. 50 e Ft lenne átszámítva, + posta.

Antikmuki máj. 3. Creative Commons License 22107

Azért azt megnéznem hogy nálunk itt zalában az agyagos talajban is ilyen könnyedén dolgozna.

Lacibács máj. 3. Creative Commons License 22106

Eladó a Fortschritt E 931 50 gépem rotációs kapákkal, ekével és alternáló kaszával.

norci32 máj. 2. Creative Commons License 22105

Kösz a tippet

Előzmény: Furak (22102)
CRU3L máj. 2. Creative Commons License 22104

Kb ilyen mélyen, csak én haladok is a géppel, ő pedig szinte egyhelyben áll.

- CRU3L -

Előzmény: CRU3L (22103)
CRU3L máj. 2. Creative Commons License 22103

Akkor csak vehetek rá?

Én olyan mélyen szoktam vele menni, hogy a sárvédő a földet elsimítja :D
Az is kb 30 cm.

- CRU3L -

Előzmény: W-123. (22100)
Furak máj. 2. Creative Commons License 22102

Annyit nem ér. Volt, hogy 20e ft-al olcsóbban árulták. ennyiért ilyet lehetett venni egy hónapja: http://www.arukereso.hu/kapalogep-c4186/mtd/55-6-thorx-p51511105/

Amúgy a Marci felszámolás alatt áll szóval az se nyerő. Szerintem a Robi, Rk, és a Kf hajtómű közül választanék.

Előzmény: norci32 (22101)
norci32 máj. 2. Creative Commons License 22101

SZerintetek Charli 1-b kapálógép briggs 4lovas motorral megéri a tescoba 77 000 ft?

Egyetlen aggályom,hogy ahány szerelővel,és 2 gépforgalmazóval is beszéltem azok a szentkirályi lehajtást

eléggé leszólták. Viszont jópáran a pécsi Marci gépet javasolták briggs motorosat ,csak éppen most nem lehet kapni:)

W-123. máj. 2. Creative Commons License 22100

Az 20cm nem sokat oszt. Én kacsázva szoktam tolni. Tehát jobbra mozdítom majd mikor leásott balra mozdítom-mintha kerülgetnék vmit. Inkább mélyebbre menjen. 30cm -re leás a gép mint egy mtz majdnem.

Előzmény: CRU3L (22099)
CRU3L máj. 2. Creative Commons License 22099

Szia, köszi a választ!

Igen, bővítve lenne 80 cm. Hát erre fele inkább homok van, viszont teljesen le szoktam engedni a gépet a földbe.

- CRU3L -

Előzmény: W-123. (22098)
W-123. máj. 2. Creative Commons License 22098

Olvasva a műszaki leírást 60cm a munkaszélesség.Husqvarna TF 324 Kapálógép paraméterei

A föld keménysége, munkamélység stb a meghatározó. Szerintem ne erőltesd. 

Előzmény: CRU3L (22095)
Furak máj. 2. Creative Commons License 22097

Ez csak egy egyszerű vetőgép. Venni akarok két Szevafém által gyártott szemenkénti vetőegységet. És egy állítható vázra felrakni. Azzal lehet vetni minden féle növényt. Mégpedig ilyet akarok: http://www.erdo-kert.hu/index.php?page=termek&termek_id=619 .

Itt lakok nem messze a gyártól így meg tudom venni olcsóbban így majd 10e-rrel olcsóbb lesz darabja.

Előzmény: Kertitox Karcsi (22091)
Furak máj. 2. Creative Commons License 22096

köszi. Igen kukoricát vetettem.

Előzmény: Zsoltigcv (22093)
CRU3L máj. 2. Creative Commons License 22095

Na, hamar elküldtem.

Szóval az a kérdés, hogy bírná-e 3-3 kapataggal.

- CRU3L -

Előzmény: CRU3L (22094)
CRU3L máj. 2. Creative Commons License 22094

Sziasztok!

Egy kéréssel fordulnék hozzátok.

Egy Husqvarna TF324 gépem van, jelenleg 2-2 kapataggal dolgozok és szeretném még 1-1 -el bővíteni.

4.5 le-s a gép.

- CRU3L -

Zsoltigcv máj. 1. Creative Commons License 22093

Szép munka Furak. mit vetettél tengerit?

Előzmény: Furak (22083)
Tubigatya máj. 1. Creative Commons License 22092

Furak szép gép! :) Milyen gázkarod van?

Kertitox Karcsi máj. 1. Creative Commons License 22091

Nem tudok mit hozzá fűzni :) a vezőgépre nekem is fáj a fogam! :)

Béci74 máj. 1. Creative Commons License 22090
Sajnos semmit nem tudok róla,csak a nevét:TEXAS DE LUXE 76.Még a neten sem találtam róla semmit.Egy 3 lovas briggs volt rajta,de az már gyenge volt.
Igen,a motor szíj hajtásos,a lehajtás meg láncos.
Előzmény: Csiga1970 (22081)
studiod1 máj. 1. Creative Commons License 22089

Akkor nem láttad az én r250t-met, elemekre szedhető 2x5 tagos volt 2év alatt szétverte törte(akkor még nem az enyém volt) az egész rotatengelyt  én betéteztem és hefteltük azóta fix 2x5 tag.

Előzmény: kavicsos64 (22087)
Béci74 máj. 1. Creative Commons License 22088
Igen,felém pufog ki,de majd ez is orvosolva lessz.
Előzmény: szaki213 (22079)
kavicsos64 máj. 1. Creative Commons License 22087

Ha fog egy követ vagy téglát letörik a kapatengely része azonnal ,robit még nem láttam letörni ,érdekes!!

Előzmény: studiod1 (22080)
kavicsos64 máj. 1. Creative Commons License 22086

Van hozzá elforditó lemez mint a hondához ,a helye ki van fúrva a kipufogón

Előzmény: szaki213 (22079)
kavicsos64 máj. 1. Creative Commons License 22085

Olyan a tank szellőzése ,nem szabad csak addig tölteni a tankot amikor a kis szűrőben megjelenik a benzin, másként kirázza, elég nagy a tankja.

Előzmény: Béci74 (22072)
kavicsos64 máj. 1. Creative Commons License 22084

Támogatom simon 53 véleményét!!!

Előzmény: Carolina Reaper (22060)
Furak máj. 1. Creative Commons License 22083

Sziasztok!

Hozok egy pár fotót a mai munkáról.

Antikmuki máj. 1. Creative Commons License 22082

Sziasztok!

Nemrég beszerzett gépezetem:

Ma munkába fogtam,sokáig állt egy pincében,átpucoltam a karburátort rendesen,mert bele volt kötve az anyag rendesen a fúvókákba ;(, és egy gyertya csere és indult is ahogy egy simson - nak kell.2 - 3 szívató rúgás gyújtás nélkül,majd rá a gyújtás,szívató vissza és már pöfög is.Igaz ráfér még egy kis helyreállítás és festés,de nem bírtam ki,ki kellett próbálnom.

Csiga1970 máj. 1. Creative Commons License 22081

Hello!Ez milyen gép,ki gyártotta?Már láttam többször hirdetésben,de még nem találkoztam vele.A motor szíjjal hajt,a lehajtás pedig láncos?Mint az RK 05-nél?Üdv

studiod1 máj. 1. Creative Commons License 22080

Azért a sprint motort ne hasonlítsuk a többi briggs vagy honda gcv-gc sorozathoz, jó a sprint is arra amire gyártották. A hajtómű már más, a mostani rk-kat nem ismerem,én is visszasírom a régi vasöntvényházas kf04 vagy robi hajtóműveket.A mostani könnyített aluöntvényes hajtóműveknél vigyázni kell mit hogyan szerelek fel(rá) mert esetleg törik.                                         

Előzmény: szaki213 (22078)
szaki213 máj. 1. Creative Commons License 22079

Végre egy használó képpel és véleménnyel. Ez is feléd pufog ki?

szaki213 máj. 1. Creative Commons License 22078

Szia!

Ki mire esküszik. Szerintem a hajtóműve egyiknek sem egy bika erős. Nézd meg milyen kicsi a hajtőműház mérete.

Ennyiért RK-05-öt is kapsz Proton motorral. Persze sokan fáznak a Proton-tól is, azért mondom ki mire esküszik. Otthon volt már pár Briggs Sprint (mostani modellszáma: 400), nekem többet nem kellene egyik termékük sem. 

Üdv

Előzmény: Carolina Reaper (22070)
licilac máj. 1. Creative Commons License 22077

Igen!!!.... újra felmerült az örök kérdés! Honda vagy briggs....?

Lényegében szerintem egy új gépnél, szinte teljesen hogy mindegy melyiket választod! Mind a kettő jó.

....Nekem briggs-em van.  :)

Béci74 máj. 1. Creative Commons License 22076
Szia
Nincs hozzá semmilyen adapter,a gépet most állítottam össze tél végén.
Tervbe van hozzá,csak még nem tudom mit hogyan.
Előzmény: CRU3L (22075)
CRU3L máj. 1. Creative Commons License 22075

Szia!

Szoktál ezzel valamilyen adaptert használni?

- CRU3L -

Zsoltigcv ápr. 30. Creative Commons License 22074

Üdv,mindenképp a 2 sz versenyző a befutó,(de olcsóbban is  tudsz venni újonnan)bár egy kicsit elfogult vagyok ez ügyben,jelenleg 2 db hondám és egy briggs em van.

Zsoltigcv ápr. 30. Creative Commons License 22073

A gyűrűzéssel meg próbálkozom hátha nekem is be válik .a szelep vezető persely  sajnos  nem tok  mit kezdeni ha elvan kopva javíthatatlan. 

Előzmény: pampesz69 (22069)
Béci74 ápr. 30. Creative Commons License 22072

Üdv!

MÖLLER motor 5,5 hp .

Tökéletesen működik.

Van még rajta mit faragni,szépíteni.Majd  a nyáron lesz rá idő.

75 cm munkaszélesség,30cm kapaátmérő.

Kb : 3400 négyzetmétert dolgozott eddig.

Egyetlen negatívum,hogy a tanksapkánál szivárog a benzin.

CRU3L ápr. 30. Creative Commons License 22071

Jó estét!

Nincs valakinek ilyen eladóban megfizethető áron?

Üdv.

- CRU3L -

Carolina Reaper ápr. 30. Creative Commons License 22070

Kb. 40 °-os a lejtő de lépcsőzetesen lesz kialakítva. A hozzászólásokból ítélve az MTD-t felejtsem el és inkább a Honda vagy Briggs kapálógépet keressem.

Kinéztem 1-2 típust:

1.:http://www.lomenaruhaz.hu/spd/KAEF4000/Kapalogep-KF-QUANTUM-60-Briggs-6LE6-kapas#page_artdet_tabs

2.:http://www.lomenaruhaz.hu/spd/KAEF3800/Kapalogep-KF-DRAGON-65-Honda-6-5LE-6-kapas

Majdnem ua. a kettő. Szerintetek a Honda vagy a Briggs lenne a befutó?

Előzmény: licilac (22065)
pampesz69 ápr. 30. Creative Commons License 22069

Helló!Való szinü az olajlehúzó gyűrű van elkopva,meg esetleg a szelepvezető persely.Nekem az xm60-on gyűrűcserével megoldódott a gond!

Előzmény: Zsoltigcv (22052)
Furak ápr. 30. Creative Commons License 22068

Amennyiben használva volt a gép folyamatosan akkor nem tudom mi baja lehet. Ilyen gondom nekem nem volt eddig.

Előzmény: Pukkancs51 (22056)
perecespeti ápr. 30. Creative Commons License 22067

Egy szaki mondta , hogy a Briggsnél ez és ha erőtlennél válik a szelepek koszolódása az elsődleges amire gondol. Alapos  hengerfej,szeleptisztítás után a dugó-gyűrű. 

perecespeti ápr. 30. Creative Commons License 22066

Lejtőn óvatosan, a motornak kenés kell. Robi 156H-m van kettő 7 éve. Jók, neked is ajánlom, a Briggs már nem a régi és nekem nem is jött be a 450-500as széria oda kevés lesz a 850-es kell abból(ha nincs benne benzin kiszárad a karbiba membrán)Rotációs kapa Szentkirály Kft. KF Dragon 55 - Kertigép, fűnyíró, láncfűrész ez se rossz!!

De a profik majd jobban elmondják.

licilac ápr. 30. Creative Commons License 22065

Szia! Mennyire "kicsi" a lejtőd? Mert ha nem nagyon akkor én is csatlakoznék Zsoltigvc véleményéhez! :)

Ha nagy a lejtés akkor megdől a motor és olajozási problémáid lehetnek a négyütemű motorokkal... ez esetben inkább valami kétütemű kéne neked!

...Vagy a lejtőn keresztbe művelsz :)

Zsoltigcv ápr. 30. Creative Commons License 22064

Üdv ha hosszú távra tervezel akkor honda vagy briggs, szentkirályi lehajtással! 110 ért tudsz venni garisat!

licilac ápr. 30. Creative Commons License 22063

Emailba küld el a számod felhívlak a szállítás miatt.

fazrs@citromail.hu

Előzmény: Silvan (22059)
gombászok ápr. 30. Creative Commons License 22062

1.Regulátorgyanús: mozog könnyen a regulátorkar?

2.Levegőrendszer tiszta?

3. Mielőtt ennél okosabb tippeket találnék ki, inkább nézesd meg hozzáértő szerelővel.

Valószínű, az a karbi vétel is pénzkidobás volt, el ne dobd a régit!

Merre laksz?

Előzmény: Pukkancs51 (22053)
simon53 ápr. 30. Creative Commons License 22061

Ez egy jó választás jó áron ( ha még meg van), nem egy MTD szint

http://olx.hu/hirdetes/uj-rotacios-kapa-kapalogep-robi-rotakapa-IDFKpB.html#6387f4e620

Carolina Reaper ápr. 29. Creative Commons License 22060

Sziasztok!

Szeretnék rotácios kapát venni és ebben szeretném a segítségeteket kérni! 1000m2-es kicsit lejtős terület és azon kisebb veteményeskert megművelésére kéne a kapálógép. A föld azért szilárd, kavicsos, régen szőlőtermesztésre használták. Kb. 100e ft-ot szánnék a gépre. Most a Tescoban az MTD 55/6 Thorx kapálógép (80000ft) az MTD T/245 kapálógép (75000ft) és 0% thm-re el lehet hozni. Melyiket lenne érdemes megvenni? Egyáltalán érdemes MTD-t venni?

A választ előre is Köszönöm!

Silvan ápr. 29. Creative Commons License 22059

Nyíregyházától 20 km-re.Az ajánlatom:12eFt.

Előzmény: licilac (22046)
Zsoltigcv ápr. 29. Creative Commons License 22058

igen olyanok ezek :)

Előzmény: Lki1 (22057)
Lki1 ápr. 29. Creative Commons License 22057

Olyan kíváncsi fajta? :D

Előzmény: Zsoltigcv (22051)
Pukkancs51 ápr. 29. Creative Commons License 22056

A karburátor tömítés ok. Nem állt a gép. A régi karburátorral el sem indult. A karburátort boltban vettem 16000-ért. A szimeringeket nem néztem.

Furak ápr. 29. Creative Commons License 22055

Szia!

Tömítések, szimeringek? Sokat állt a gép? Vagy most hirtelen jelentkezett a gond? Honnan sikerűlt új karbit venni és menyiért?

Előzmény: Pukkancs51 (22053)
Furak ápr. 29. Creative Commons License 22054

Mindenképp gyűrűzd meg. Felújítani nem lehet ha valami gond van vele szóval használjad amíg bírja és tegyél bele használt olajat. Amúgy mikori évjárat? A többiek lehet többet tudnak mondani. Nekem egy XC 35-ös classic Briggs motorom van lassan 10 éves lesz és mosd kezd füstölni igaz rengeteget megy. És a Hondából leengedett olajat raktam bele. Mivel a Honába cserélem álltalában időbe az olajat így addig bírja a fűnyíróba amíg meg nem eszi. Kb egy szezonba megeszik olyan 6dl olajat, de eszt majd mérem.

Pukkancs51 ápr. 29. Creative Commons License 22053

Sziasztok!

Van egy Honda 600-as rotációs kapám. Új karburátor van rajta, el tudom indítani alapjárat van, de gáz ráadáskor lehörög. Üzemanyag ellátás rendben, gyújtás is ok. Mi lehet a gond?

Zsoltigcv ápr. 29. Creative Commons License 22052

Kedves fórum társak.Elsősorban briggs quantum  55 motor tulajdonosaihoz fordulok.adott a az előbb említett kapálógép motor,ami elég szépen füstöl, igaz már  elég régóta. Kb 2 óra munka után 1,5 dl motorolajat fogyaszt.Indul első rántásra és a fogyasztása is tök jó.szerintetek egy gyűrűzés  segít a probléma megoldásán vagy lehet a szelepekben keresendő a baj?

Zsoltigcv ápr. 29. Creative Commons License 22051

Tecumseh motorokat Észak-Amerikában és Brazíliában gyártják, és én nem vennék belőlük egyet sem ,a hajtókaruk szeretnek kinézni a blokk oldalán időközönként :)

Előzmény: Tubigatya (22050)
Tubigatya ápr. 29. Creative Commons License 22050

Üdv!

Zsoltigcv! Ezt, hogy érted?

Kavicsos! Nekem annyi szerszámom van... Ahhoz képest, hogy semmihez nem értek, mindent szerelek.

Előzmény: Zsoltigcv (22048)
Fsanyi88 ápr. 29. Creative Commons License 22049

Üdv! Valakinek lenne Robi 116/156 alkatrésze eladó?

Zsoltigcv ápr. 29. Creative Commons License 22048

ezt a nevet meg ne vedd semmibe  sem!!!

Előzmény: Tubigatya (22042)
kicsikocs ápr. 29. Creative Commons License 22047

Fórumtársak ! Bontódik egy 1B60F tipusjelű (kinai Honda utánzat!) motorja. Akinek netán alkatrészre van szüksége (nehézlendkerék, gyújtótekercs, kipu, hengerfej (vagy akár a teljes motortest a jó hengerrel, dugóval, főtengővel, tank,  berántóegység,  műanyag motorburkolat) baráti áron megszerezhető ! OVH  motor

Ha valakit valami érdekel a felsoroltakból, jelezze! (Ne a MÉH telepre menjen.)

licilac ápr. 29. Creative Commons License 22046

Merre laksz? Mert lehet hogy akár személyesen is eltudom juttatni hozzád!

Vagy esetleg posta. 

Előzmény: Silvan (22013)
Aldric01 ápr. 29. Creative Commons License 22045

Egy ismerősöm GGP M60 motort vett ősszel. Azt mondja jó, de ugye csak fél éves egyenlőre. Az eladók szerint olasz motor. http://www.tecumseh.hu/images/fuggoleges_motor_arlista_2013_fogyar.PDF

Nem innen vette, de itt is kapható.

Előzmény: Tubigatya (22035)
Lki1 ápr. 29. Creative Commons License 22044

Az is egy szabvány, csak egy másik. Ami nem járatos felénk. :)

Előzmény: kavicsos64 (22043)
kavicsos64 ápr. 29. Creative Commons License 22043

Egy bajom van velük nem szabvány rajtuk semmi ,minden colos osztású .Így külön szerszám készlet kell hozzájuk!

Előzmény: Tubigatya (22042)
Tubigatya ápr. 28. Creative Commons License 22042

A Tecumseh jó motor? Amerikai?

Előzmény: perecespeti (22041)
perecespeti ápr. 28. Creative Commons License 22041
Tubigatya ápr. 28. Creative Commons License 22040

De ha már ipari, akkor jobb mint a fekete motor nem? :) Valami motor csak kellene.

Előzmény: Furak (22039)
Furak ápr. 28. Creative Commons License 22039

Igen, de azok is már régi motorok.

Előzmény: Tubigatya (22038)
Tubigatya ápr. 28. Creative Commons License 22038

A piros Briggs az ipari célra készült?

Furak ápr. 28. Creative Commons License 22037

Hát szerintem használt motort ne vegyél. Mert csak olyan g200-as van eladó amit már egyszer kiselejteztek.

Előzmény: Tubigatya (22035)
Tubigatya ápr. 28. Creative Commons License 22036

Mi a Briggs motorokról véleményetek?

Tubigatya ápr. 28. Creative Commons License 22035

Mély lélegzetet... És keresgélek neten motor után... Meg gyűjtögetek új Honda motorra.

Előzmény: Furak (22034)
Furak ápr. 28. Creative Commons License 22034

És akkor most mit veszel?

Előzmény: Tubigatya (22033)
Tubigatya ápr. 28. Creative Commons License 22033

Üdv! Írtam, egy Möller motorokkal kereskedőnek. Csak próba garancia van a motorra. 25eFt-ért... A Honda 120e Ft-ért legalább ad egy év garit.

Furak ápr. 28. Creative Commons License 22032

Szerintem az összes kerti gépes fórumom ilyen és ehhez hasonló témák mennek, ahogy itt is elő szokott fordulni.

Előzmény: kavicsos64 (22027)
Furak ápr. 28. Creative Commons License 22031

Egyet értek abba, hogy jók a régi Hondák és Terrák! De egy generáció után fel kell újítani a váltót meg motort kel cserélni, Bár nem tudni a felújított váltó meddig teszi. De olyan 50-évet gondolom elmennek.

Előzmény: Csabronc (22025)
Gokartos ápr. 28. Creative Commons License 22030
Üdv!Nállunk a faluba van egy kis motor alkatrészeket forgalmazó bolt,és ők tudnak dugattyút öntetni,olyat amilyen kell!Szerintem a dugóval te is valahogy így próbálkozz!Vagy amit még Furak is írt hogy valameik motoré neme passzol bele!Van gyári Pannónia kapálógép ahoz sem lehet már alkatrészt kapni,de a Rex-maxi valameik tipusának a dugója pont passzol bele!
Előzmény: Tölgyes7 (22014)
Gokartos ápr. 28. Creative Commons License 22029
Lehet hogy bele lőnének minket a Tiszába! ((((-:
Előzmény: kavicsos64 (22027)
Gokartos ápr. 28. Creative Commons License 22028
üdv!A Francia motoros Robi 50-esbe nem hinném hogy Alumínium hüvely van!Régi 2ütemű gép!Egyébként ez mindenre igaz hogy a gyári henger bírja a legtovább mert hőkezelt,meg hónolt a felület!Ha már 1x megfúratod akkor mär használattól függően 2-4év és lehet újból Fúratni,legalább is a Simsonból kiindulva!
Előzmény: Csabronc (22025)
kavicsos64 ápr. 28. Creative Commons License 22027

Indítani kéne egy hasznavehetetlen termék és eszköz fórumot ,ahol bemutatnánk képekkel és megneveznénk a gyártót is.

kavicsos64 ápr. 28. Creative Commons License 22026

Teljesen egyet értek minden mondatoddal ! Sajnos az élet minden területére kihat a rossz minőségű termékek megjelenése ,és itt fokozottan jelentkezik a kertészeti gépek,és eszközök területén ,hisz maholnap nem lesz eszköz amivel a kerteket ,vagy a kertészetekben, dolgozni lehet. Akkor nem eszünk vagy mi lesz? Mit eszik a városi ember? Hol vannak az ebben illetékes emberek ? Ez az EU szabvány ,ez a sok szemét semmire való eszköz ?

Előzmény: Aldric01 (22024)
Csabronc ápr. 28. Creative Commons License 22025

Nem bevonatos, hanem edzett. Pontosabban edzett alumínium perselyes ami annyit jelent, hogy olcsó, könnyű és jó. semmivel sem rosszabb, mint az acélpersely, nem is kopik gyorsabban csak csupán mivel a felülete edzett nem fúrható ha egyszer elkopik....

Sajnos nagy tévhit a mai gépek közül a drága márkás az sokáig kitart, gyakorlatilag az összes elhullik idő előtt. Nézz meg egy régi gépet terrát, hondát...., ezek kis odafigyeléssel 2 generációt kiszolgálnak!

Előzmény: Csiga1970 (22023)
Aldric01 ápr. 28. Creative Commons License 22024

Igazad van. Nekem a brigg motoros fűnyíróm 26 éves. A kasznit cseréltem rajta, de nem azért mert elrohadt, hanem azért, mert csak kidobós volt. Vettem egy fűgyűjtős mtd házat 5000 Ft-ért, a gazdája odaadta, mert 1 év után meghalt a motorja. Így 4 éve a motor a másik házzal üzemel. 1-2 évente cserélem az olajat, a szűrőt tisztítom és kész. Ennyi a karbantartás. 2 éve volt szerelőnél, de nem volt baja, csak gondoltam nézze át. Végig ott voltam, tisztogatta a karburátort, meg megnézte a berántót, stb. Azt mondta, hogy nagyon jó állapotban van, sok új típusú motor  1-2 év után sokkal rosszabb állapotban van. Remélem kitart még egy darabig. Mellesleg agyonhasználva nincs 2 hetente nyírok vele kb. 300 m2-t. Ezen felbuzdulva egy robi 52 is beszereztem, ami egyenlőre nem üzemel, de már nekiálltam, hogy használhatóvá teszem.

Gáztűzhelyem 16 éves, éppen csak nem hülyézte le az asszonyt a gázszerelő, hogy minek cserélné ki, nincs semmi baja, ezek az új tűzhelyek 3-4 év után rozsdásodnak. Szinte minden szakember a saját szakterületéről ugyanezt állítja, az újak nem minőségiek. Az autószerelők szerint 2000 utáni autók nem jók. Nem tudom mi lesz velünk, ha a régi gépek elkopnak, tönkremennek. 16 éves toyota avensis-emen eddig csak égőt és a vezérműszíjat a görgősorral, illetve silenblokkot kellett cserélni. Decemberbe vizsgázott. Barátom avensis-e 4 évesen úgy tönrement, hogy közel 1 milliót költött a motorra és egyéb apróbb dologra.

Előzmény: Gokartos (22007)
Csiga1970 ápr. 27. Creative Commons License 22023

Hello!Nem lehet fúratni a hengert,gyárilag valamilyen bevonatos a  cucc.Sokáig bírja de ha megkopott hüvelyt kell benne cserélni.Egyébként elég kacifántos szerkezet,a főtengelycsapágy sem szabványos benne,hanem valami különleges darab.Nekem volt,azért tudom...Üdv

Előzmény: Furak (22016)
Gokartos ápr. 27. Creative Commons License 22022
Üdv!Teljes mértékben igazad van!Mtd 2év garancia,csak sajnos sokan az apróbetűs részt nem olvassák el hogy-hogyis ad a gyártó 2évet!Úgy hogy 1év után vissza kell vinni a gépet állapot felmérésre és ha a szervíz úgy dönt hogy nincs agyonütve a gép és elmegy még 1évet akkor meghosszabítják a garit!De már elmúlt évek tapasztalata alapján rájöttem dolgokra!Az Mtd is tudott jó gépet csinálni mind addig míg betört a Piacra!Van olyan ismerősöm akinek 16.éves az Mtd oldaltkidobós fűnyírója és mai napig tökéletesen működik,pedig ment ám rendesen,rengeteget maszekolt vele!Új volt az Mtd márka és ahoz hogy elterjedjen csinált egy jópár darab jó minőségű üzembiztos gépet! Veszegették az emberek új márka volt és olcsó is,megvoltak vele elégedve az emberek bátran ajánlották és mikor elkezett fogyni mint a cukor akkor már visszább vettek a minőségből!Nekem 2évet ment az Mtd fűnyíróm!A szomszédoméknak pedig 1évet és fele annyit se vágtak vele mint én,szinte alig van udvaruk!
Előzmény: szaki213 (22010)
perecespeti ápr. 27. Creative Commons License 22021

A fuxtec nem teszkós. csak egy helyen kapható. Sok jó  vélemény van róluk. Hobbi szintre , ház körül van tervezve, de bírják a strapát. 

Előzmény: kavicsos64 (22020)
kavicsos64 ápr. 27. Creative Commons License 22020

Az MTD hez nagyon hasonló motorja van ,sajnos a tescó gazdaságos termékekkel eddig nem volt jó tapasztalatom ,még semmi nem bírta 1-2 évnél tovább.

Előzmény: perecespeti (22018)
kavicsos64 ápr. 27. Creative Commons License 22019

Nem karcolás ,az öntő formán volt valami hiba és az maradt benne +-ban inkább csak szépség hiba. Ful fém a külső borítása . A karcagi szervizes honlapjára ha elmégy ott ugyanaszt adja a kinaihoz is mint a gyári hondához egy és ugyanaz az alkatrész ,azért mertem megvenni ,a műszaki adatai is egyeznek az ugyanilyen típusú honda adataival.

Előzmény: Tubigatya (22017)
perecespeti ápr. 27. Creative Commons License 22018

Gyanús nekem, hogy ezek a motorok is jók lehetnek. És ez nem möller. Még nem jártam utána de fogok.Motoros Fűnyíró

Motoros Fűnyíró : FUXTEC Motoros Fűnyíró FX-RM1850ECO

Előzmény: Furak (21995)
Tubigatya ápr. 27. Creative Commons License 22017

Üdv!

Kavicsos! Köszi a videót! Csúnya karcolás volt a kulcstól a jobb alsó csavarnál a forgattyús házon. Vajon a belsejét is így rakták össze? Karcolt henger, törött vagy hiányzó gyűrű?

Dolgoztam szervizben. Igaz, TV-t javítottunk. Azért ha valami gyári hiba miatt romlik el a gép, akkor jó az, ha van. Csak az a fránya bizonyítás, hogy mit dolgozott a motor miközben elromlott, és mivel volt töltve (olaj, benzin) stb...

Ha mindent Kínában gyártanak, akkor hol vannak a világ többi részéről a gyárak? Munkahelyemen kék Bosch akkus csavarhúzók voltak. Egyszer az egyik elromlott, szétszedtük. Kívül made in switzerland volt, a motoron made in china... Ettől függetlenül ment a gép gond nélkül négy évet két műszakban nálunk úgy, hogy használtan kaptuk. Gondolom akárhol van is a gyár, nem mindegy, hogy milyen a minőség biztosítás ott.

Furak ápr. 27. Creative Commons License 22016

De ha gondolod megfúratod a hengert valami motornak a dugattyúja úgy is jó bele a csapszeggel együtt. Mivel boltba már nem lehet kapni így a többi is ilyen amit hírdetési portálokon árulnak.

Csiga1970 ápr. 27. Creative Commons License 22015
Tölgyes7 ápr. 27. Creative Commons License 22014

BRIBAN-POLYMECANIQUE Francia két ütemű motorral szerelt ROBI-50-es hengert, dugattyút, gyűrűt, csapszeget keresek.

Aki tud segíteni jelezze a fórumon vagy a tolgyes7@gmail.com e-mailen.

Egyébként 2003 óta használom még minden eredeti, javítva nem volt.

Előre is köszönöm.

Silvan ápr. 27. Creative Commons License 22013

Még egy kérdés: a szállítás hogyan oldható meg?

Előzmény: licilac (22009)
Furak ápr. 27. Creative Commons License 22012

Most vette a motort nem is használta. Így nem kellet neki semmi alkatrész. Egy másik fórumozó írta, hogy szétszedte a sajátját mikor megvette és egy ismerős kertigészerővel megnézték(össze hasonlították a Möllert és a Hondát) és ara jutottak, hogy az alkatrészek felcserélhetők.

Előzmény: szaki213 (22011)
szaki213 ápr. 27. Creative Commons License 22011

Szia!

A Honda alkatrészei milyen szinten passzolnak bele? Mit kellett cserélni amely helyett jó volt a Honda alkatrész bele? 

Üdv

Előzmény: kavicsos64 (21981)
szaki213 ápr. 27. Creative Commons License 22010

Szia!

Nem vagyok annyira benne a témában, hogy hitelesen tudjak nyilatkozni van-e még 30 évet elmenő Honda. De ahogy írod is nem az évek számítanak hanem az üzemóra. A Briggst viszont meg tudom erősíteni! A legelső "gyári" kapa ilyen motorral felszerelt volt és rengeteget kibírt. A többi ahhoz képest a felét sem... Az üzlet az üzlet. Fogyasztói társdalom vagyunk (vagyis ebbe az irányba próbálnak vezetni), szóval 'fogyasszá testvér, semmi sem számít. Dobd el ha már nem működik - vagy hamarabb is - s vegyél újat. Pedig rengeteg mindenre van megoldás hogy ne kelljen kidobni. A feleslegesen kifizetett pénzekről nem is beszélek csak a sok szemétről ami így keletkezik.

Na, akkor mindenkinek javaslom az arany középút megtalálását! Persze a jelenben kell döntést hozni és a jövőben derül ki helyes volt-e. 

Nem tudom miért hozták be a nettó teljesítmény fogalmát, mi indokolta és mi értelme. De minden esetre most már ezzel is lehet "játszani". Na talán most már értem hogy a Briggs Sprint 3,5Le-ből hogyan lett 4Le. :)

Na ja, a garancia tág fogalom. Pl. ha cipőnél adnak 2 évet akkor nagyon örülsz neki. Viszont azt nem mondják hogy az első fél év letelte után neked kell bizonyítani hogy nem az extrém használattól ment tönkre. :)

Kíváncsi lennék hogy kavicsos64-en kívül van-e valakinek tapasztalata a Möller-el.

Üdv

licilac ápr. 27. Creative Commons License 22009

Abban is tudok segíteni! :)

Halljuk az ajánlatod!

Előzmény: Silvan (22006)
Furak ápr. 27. Creative Commons License 22008

Szia!  Most szóról szóra vázoltad a valóságot.

Gokartos ápr. 27. Creative Commons License 22007
üdv!Szerinted van még eredeti Japán Honda ami elmegy 30évet?Vagy van még eredeti Amerikai Briggs motor!?Sajnos nincs!A mai világban már nem a minőséget fizettetik meg velünk hanem a márkanevet!Ez igaz az összes "Nagy" márkára! Többek között a Huspvarnára meg a Stihl-re is!A Husqvarna fűkaszákon is megtalálható már nagybetűvel írva a CHINA márkanév!Ha bemész egy olyan Stihl szakkereskedésbe ahol az eladó vagy ismerősöd vagy normális akkor közli veled azt a szomorú tényt hogy a mai láncfűrészektől már nem kell 30-40évet elvárni,persze ez függ a használattól is,mert ha az ember a vitrinbe tartja a gépet akkor még 100év múlva is gép lessz!Nekem is volt Honda kapálógépem és 6évet ment,igaz a 6év alatt rengeteget!Utánna jársz egy picit a dolgoknak és rájössz arra hogy ezeket a motorokat 2000max 3000üzemórára tervezik!A másik pedig az hogy egy 5,5Le-ős nek mondott motornak már nem a valós teljesítményéről beszélünk mert ez levegőszűrő és kipufogó nélkül mért teljesítmény!
Előzmény: szaki213 (22000)
Silvan ápr. 26. Creative Commons License 22006

Köszönöm a jó tanácsot elolvastam az ajánlott hozzászólásokat.

Az igazi segítség egy számomra kedvező ár lenne!

Kösz

Silvan

Előzmény: licilac (21983)
Csabronc ápr. 26. Creative Commons License 22005

Fajta kérdése, bár az időjárás is kérdéses volt eddig mert 3 héttel ezelőtt még porzott a talaj nálunk.

Én desiree-t rakok, amúgy is késői érésű.

Előzmény: kavicsos64 (22004)
kavicsos64 ápr. 26. Creative Commons License 22004

Én már a krumlit másodjára fogom tölteni mihelyt a sár felszárad.

Előzmény: Csabronc (22003)
Csabronc ápr. 26. Creative Commons License 22003

Látom volt nálatok is bőven eső, most már igazán nem panaszkodhatsz :)

Elsején rakom a krumplit, kiváló az idő és a talaj hozzá!

Előzmény: Furak (21998)
Gokartos ápr. 26. Creative Commons License 22002
Üdv!Nem akarok okoskodni,a garanciával kapcsolatba,de ha csak motort veszel akkor úgy érvényes a garancia ha a szervíz építi be a motort!A garancia egy tág fogalom és sokszor hiába garanciás valami,mégis fizetni kell érte,tehát olyan mintha nemis lenne!Én mikor megvettem a 675-ös Briggs motort rákérdeztem a garanciára és azt mondta a forgalmazó hogyha valami probléma van vele akkor vagy elkell küldeni,vagy elkell vinni egy hivatalos szakszervízbe saját kölcségemen!Na kb használtam egy hónapot a motort és lett valami a röpsúlyos regulátorával,mert egyszerűen nem bírtál gázt húzni neki mert iszonyat erősen húzta vissza alapjárat felé!Na akkor kerestem egy hivatalos kimondott Briggs szakszervíz címet és telefonszámot!Fölhívtam őket elmondtam mi a probléma és köpni nyelni nem tudtak rá mit mondani,csak azt hogy vigyem el nekik a motort ës kb 2hét múlva menjek érte,megcsinálják!Na akkor mondtam hogy köszönöm ebből nem kérek,akkor inkább megcsinálom én!Van Karcagon egy Hondának is hivatalos szervizelője,meg csinál még kerti gépektől kezdve Stihl-eket is!Na ő komoly szakember és precíz is!Ha őt fölhívod telefonon és körül îrod a gép problémáját 99%-ban tudja mi a baj!Ez tapasztalat!
Gokartos ápr. 26. Creative Commons License 22001
Üdv!Nem hiszem hogy nem találjátok a Möller motort!Egy csomó hirdetési oldalon hirdetik:Olx,szerszámpiac...stb! A 192ccm-is 6,5Le-ös,olajszint érzékelős motor 24990Ft!
szaki213 ápr. 26. Creative Commons License 22000

Szia!

A képeket elnézve (festést meg mindent) nem régi, hanem új! :)

De a tréfát félre téve, nem ismerem a márkát csak úgy gondolom reális alternatívája lehet a Hondának. De mindenkinek szívügye mit tesz fel a gépére. Vagy egy olcsót és vagy bejön vagy nem, vagy próbál normális árú de jó minőséget venni. Vagy a legdrágábbat ami persze lehet a legjobb, kétségem nincs efelől. De néha egy-egy terméknek irreálisan magas ára van. Persze az eladónak az a célja hogy megvegyék de minél magasabb áron. S minden cuccnak az az ára amennyiért megveszik.

Persze egy jobb állapotban lévő Honda ajándék lenne 40EFt-ért. Viszont ha 30 évig akarod használni akkor megéri az eredeti.

Üdv

Előzmény: Tubigatya (21954)
kavicsos64 ápr. 26. Creative Commons License 21999

Minek ? Ha elromlik attól megjavul? Néhány ezer forint hozzá az alkatrész ,kicserélem és megy tovább, ha a szervízre várok akkor az két hónap mire valamit megcsinálnak.

Előzmény: Furak (21998)
Furak ápr. 26. Creative Commons License 21998

Jó motor lesz ez! Gondolom garancia nincs rajta meg számlád sincs.

Előzmény: kavicsos64 (21997)
kavicsos64 ápr. 26. Creative Commons License 21997

A möller motor filmje:http://youtu.be/N_Wj_qD7Aag

Tubigatya ápr. 26. Creative Commons License 21996

Ékszíj feszítő burkolat nincs meg. A normál kertigép (robi, stb.) gumik vannak rajta. Nagyapámtól örököltem a gépet. Akkor hajtókar törött volt a motorja. Kapott egy másik hajtókart, az is eltört. A motor ezek után állt jó sok évet. Meg ez-az elkallódott belőle. Most akarnám rendbe szedni a gépet, olajozás, stb, mert eléggé megviselték az évek kint a szabad ég alatt... Azért gondolkozom új motoron, mert ami rajta volt, azt nem érné meg felújítani. Annyiba kerülne mint egy új motor, csak lehet, nem lenne jó addig.

Előzmény: Furak (21993)
Furak ápr. 26. Creative Commons License 21995

Ahogy gondolod! A döntés a tiéd, de ha megengedheted magadnak akkor megéri venni egyet mert max 30e a rizikó.

Előzmény: perecespeti (21994)
perecespeti ápr. 26. Creative Commons License 21994

Lemondok róla inkább. Köszi!

Előzmény: vicktorka (21988)
Furak ápr. 26. Creative Commons License 21993

Hát nem tudom, én szerintem hagyd meg a kuplungot ahogy van mert az ékszíjfeszítő burkolat nem lesz jó rá ha kicseréled a motort. Lajosmizsén a Johanna Kft-nél vettem az új motort 2013 júniusában 116 000 Ft-ért. Nem tudom, hogy van-e még nekik meg kell kérdezni. Mekkora kerékkel használod a gépet? Mikor vetted? Mikor hozzád került már akkor is hibás volt, vagy rég szétszedtétek és hiányosak az alkatrészek mert elkallódtak?

Előzmény: Tubigatya (21992)
Tubigatya ápr. 26. Creative Commons License 21992

Azért gondoltam a két feszítőgörgőt, mert kényelmesebb, és egy kis munka, meg okoskodás megcsinálni.

Előzmény: Furak (21990)
Tubigatya ápr. 26. Creative Commons License 21991

Mikor, és hol vetted az új gyári G200-as motort? Akkor mennyibe került? Van még? :)

Előzmény: Furak (21990)
Furak ápr. 26. Creative Commons License 21990

Nem tudom, hogy fel lehet-e cserélni a két gép kerekét! Minek csinálnád a dupla feszítőgörgőt meg ilyeneket? Szerintem teljesen felesleges mivel Gyárilag van felező a traktoron és 1 perc alatt símán átteszed gyorsból lassúbba vagy lassúból gyorsba a gépet. Így ékszíjtárcsát se kell esztergáltatni ha egy síkba fut a kettő új motorral is meg a tengely mérete egyforma. Én gyári g200-as motort vettem a sajátomra újonnan. Így csak motort kellett cserélnem meg egy ékszíjtárcsát csináltatni hozzá mert a réginek 19,5-ős furat volt a közepén az újnak meg 20-on valahányas van. Így símán tudok dolgozni 6 előre és 2 hátra sebességfokozattal.

Előzmény: Tubigatya (21989)
Tubigatya ápr. 26. Creative Commons License 21989

Arra gondoltam, hogy a motoron az ékszíj tárcsát csináltatom kisebbre, ezzel kiegyenlíteni a magasabb fordulatot. A motor alá meg tudok tenni két zártszelvényt, hogy a motor elférjen. Kicsit előrébb lenne, de ott a súlyig van hely. A GX 160-as kisebb, gyengébb mint a GX200-as. Azért akarok rá új motort tenni, mert az eredeti G200-as nem jó, hiányos, és drága lenne újra működővé tenni.

Az a problémám, hogy a GX motornak hátra van a kipufogója. A váltóra fújja a kipufogó gázt.

Azon gondolkozom, hogy meg lehet e csinálni két ékszíjasra a gépet. Két feszítőgörgővel, két bowdennal. Amit a kormányon kapcsolok, hogy melyik ékszíjat feszítem meg, mint az F650-esen. Végülis a bowdennak is  van helye, meg a feszítő görgők is elférnek egymás mellett, ügyes kis rudazaton.

A 600-asnak, és a 400-asnak mi a különbség a vaskerekén? Csak annyi, hogy a 400-as kifelé tart kicsit, a 600-as meg egyenes? 400-asétt fel lehet tenni 600-asra?

Előzmény: Furak (21986)
vicktorka ápr. 26. Creative Commons License 21988
Előzmény: perecespeti (21987)
perecespeti ápr. 26. Creative Commons License 21987

Urak! Azt a Möller motorokat hol veszitek? Én nem találom a neten.

Furak ápr. 26. Creative Commons License 21986

Figyelni kell a méretekre! Az F600-asok eredetileg állóhengeres motorral jöttek ki és a mai motorokon meg van döntve a henger 45-fokkal. Ahogy észrevettem már nem nem lehet feltenni rá az új GX 200 motorokat, csak a GX160-asokat a hely szűke miatt. Továbbá régen a Hondákat olyan motorokkal látták el ami a hajtást a vezérműtengelyen adták le. A mostani motorok főtengelyről hajtanak. Szóval ha új motort teszel rá akkor számolnod kell azzal, hogy a géped sebessége a duplájára nő! A felezőnek működni-e kell mivel anélkül nem lehet szántani pl mert ahhoz inkább erő kell nem gyorsaság. Remélem mindenre válaszoltam, de ha mégse kérdez nyugodtam. Miért akarsz rá új motort rakni? Sokat használod a gépet?

Előzmény: Tubigatya (21985)
Tubigatya ápr. 26. Creative Commons License 21985

Mire használja ezt a motort? Honda F600-ason jó lenne szántani, kapálni is?

Tubigatya ápr. 26. Creative Commons License 21984

Üdv Kavicsos!

Hidegen melegen könnyen indul? 1-2 rántás pl? Az mit jelent, hogy vigyáz az olajszintre? Lehet, hogy ez a Möller féle a Hondától vett valami licenc félét, és az után gyárt motorokat?

licilac ápr. 26. Creative Commons License 21983

Felező építés, vagy új ill. még át nem alakított felező megvásárlása előtt ajánlom figyelmedbe kosi1973 fórumtársunk hozzászólásait. Érdemes utánanézni ( kb.:2012 szeptember hónaptól)!!!

Ha segítség kell csak szólj.

Előzmény: Silvan (21982)
Silvan ápr. 26. Creative Commons License 21982

Az állványt magam sajnos nem tudom átalakítani így költenem kell rá.

A használt alkatrészárak itt a fórumon tapasztaltak alapján nem itt tartanak.

A szállításköltsége is engem terhel,tehát közel új árban venném meg.

Köszönöm a megértésedet.

üdv

Silvan

Előzmény: licilac (21976)
kavicsos64 ápr. 26. Creative Commons License 21981

Ez idő szerint, én elég igényes vagyok , ennyi pénzért nem rossz ez a húsdarálós motor ,és könnyen indítható ,vigyáz az olajszintre önműködően, a honda alkatrészei passzolnak bele ,akkor mi a gond vele? A 118 ezr FT hondát is kinában gyártják, ha alkatrészt veszel hozzá ugyan ezen alkatrészeket adják hozzá.

Előzmény: gombászok (21979)
kavicsos64 ápr. 26. Creative Commons License 21980

Le kéne szabályoztatni a pofákat ,gondolom túl vastag rajtuk a ferodol ,vagy nem hozzá való a rugó.

Előzmény: tibor 67 (21978)
gombászok ápr. 26. Creative Commons License 21979

Nem, tudok, nem is kerestem, de szerettem volna megtudni, hogy utánanéztél-e, vagy csak bennünket tornáztattál. Megtudtam.

Az én becslésem kb. volt.

Utángyártottban, lehet, hogy összejöhet, de a Möller-húsdaráló hasonlat szerintem megállja a helyét

Előzmény: Tubigatya (21973)
tibor 67 ápr. 26. Creative Commons License 21978

Tanácsot szeretnék kérni. Mit lehet tenni röpsúlyos kuplunggal hogy ne hajtsa a kapát kis fordulaton is. Új a kuplung csésze  új a kuplung pofa újak a rugók is .  A két csavar teljesen be van hajtva a kuplungpofa oldalába. Az alapjáratot már nem lehet lejjebb venni mert leáll . Ha berántom már megy is a kapa. 

kavicsos64 ápr. 26. Creative Commons License 21977

Öntöző rendszert működtetünk róla. 500 m 40 KPE csövet tart nyomás alatt.

Előzmény: Tubigatya (21974)
licilac ápr. 26. Creative Commons License 21976

Mindennel együtt mit szólnál 16 e FT-hoz?

Előzmény: Silvan (21975)
Silvan ápr. 25. Creative Commons License 21975

Üdv Licilac!

Továbbra is várom árajánlatodat,nem szeretnélek megsérteni,Neked eladó a lassító.

Az ár ismeretében döntök.

Silvan

Előzmény: licilac (21948)
Tubigatya ápr. 25. Creative Commons License 21974

Üdv! Néztem a Möller motort. Ránézésre olyan anyag, mint a kínai húsdaráló. Ti mire használjátok a motort?

Előzmény: kavicsos64 (21972)
Tubigatya ápr. 25. Creative Commons License 21973

115818Ft- ért találtam. 

Ha tudsz olcsóbban szólj kérlek! :)

Előzmény: gombászok (21964)
kavicsos64 ápr. 25. Creative Commons License 21972

A cégnél möller motort használunk én is olyat vettem 5,5 LE 26 volt .Ahol dolgozom napi 8 órában üzemel nincs kimélve, sár, víz, forró motor hideg víz ,mindent kap ocska motor olajjal és eddig nem volt vele probléma. Számomra is meglepően jó ,amúgy honda utánzat. Hirdetési portálokon van csak nézz körül és pesti címet keress ott olcsóbb.

Előzmény: Tubigatya (21952)
Furak ápr. 25. Creative Commons License 21971

Annyiért nem kapsz még használt G200-ast se ami még használható.

Előzmény: gombászok (21964)
misimókus73 ápr. 25. Creative Commons License 21970

A levegő szabályozó csavar az amelyik feljebb van a karburátoron?

Előzmény: licilac (21968)
studiod1 ápr. 25. Creative Commons License 21969

Főfúvóka szeret dugulni, leálláskor nincs kijáratva és már is ott a takony.

Előzmény: studiod1 (21967)
licilac ápr. 25. Creative Commons License 21968

Álltalában így kell beállítani, de lehet hogy a motorodnál más a szitu. Ki indulási pontnak viszont jó lehet...     a levegő szabályozó csavart tökig betekered, és kitekersz másfél fordulatot. Ehhez állítod az alapjárati csavart. 

Előzmény: misimókus73 (21966)
studiod1 ápr. 25. Creative Commons License 21967

Mielőtt bármit állítanál először szűrő csap karbi takarítás és falslevegő ellenőrzés.

Előzmény: misimókus73 (21966)
misimókus73 ápr. 25. Creative Commons License 21966

Semmi gond. :)

Valószínű hogy a levegő- benzin keveréken kell állítanom. A karbin van két állító csavar az üresjárati tűszelep és az üresjárati állító csavar(ez van feljebb, ha jól sejtem).

Melyikkel kezdjek el kísérletezni, mik az alap beállításaik?

Előre is köszönöm a segítséget.

Előzmény: licilac (21965)
licilac ápr. 25. Creative Commons License 21965

Mennyire volt meleg a motor mikor leállt?(visszatoltad a szivatót?)

Gázadásra reagált?

Bocs az előbbiért, fére értettem...  "szóvicc"-nek vettem...

Előzmény: misimókus73 (21961)
gombászok ápr. 25. Creative Commons License 21964

Miért, te mennyiért találtál????????????

Előzmény: Tubigatya (21951)
Reizerkrisz ápr. 25. Creative Commons License 21963

Hello

A szegény keverék nem a benzin ojaj, hanem a benzin levegő arány amit a karbin kell beálítanod.

Szegény a keverék azaz sok levegő kevés benzin.

studiod1 ápr. 25. Creative Commons License 21962

A 40-es jó bele én nem erről írtam,levegő benzin arányról  az a "szegény" hogy mi okozza arra tippeltem.

misimókus73 ápr. 25. Creative Commons License 21961

Örülök hogy vidám perceket szereztem Neked. :)

De ebből bég nem derül ki hogy milyen keveréket tegyek bele.

Előzmény: licilac (21960)
licilac ápr. 25. Creative Commons License 21960

Bakker !!!

Poénnak nem rossz!!!

Sírva röhögök...

Remélem annak szántad...

Előzmény: misimókus73 (21959)
misimókus73 ápr. 25. Creative Commons License 21959

40-es keverék van bent, milyent tegyek bele?

Előzmény: studiod1 (21957)
misimókus73 ápr. 25. Creative Commons License 21958

Köszönöm!

Előzmény: studiod1 (21957)
studiod1 ápr. 25. Creative Commons License 21957

Ha csak szivatóval megy akkor szegény keverék , dugulás vagy fals, ebadta babetta.

Előzmény: misimókus73 (21956)
misimókus73 ápr. 25. Creative Commons License 21956

Sziasztok !

Kaptam egy Robi 55-ös kapálógépet. Tegnap elindítottam : benzincsap megnyit, szivató balra kinyit, indul is szépen. Hagytam járni hogy melegedjen, ezután elzártam a szivatót és a motor leállt. Még allor is ha közben ráadtam a gázt.

Mitől lehet ez?

Soha nem volt még ilyen , vagy hasonló gépem ezért vagyok teljesen tanácstalan.

CRU3L ápr. 25. Creative Commons License 21955

Ez a gázolajos Rotek benzinnel megy ;)

- CRU3L -

Előzmény: szaki213 (21953)
Tubigatya ápr. 24. Creative Commons License 21954

Üdv!

Benzinest nem találtam amikor kerestem. Ez a Rotek motor régi féle?

Nem adnak új Hondát 40E-ért. Használtat se. De 30 évig elmentek a G200-as motorok.

Előzmény: szaki213 (21953)
szaki213 ápr. 24. Creative Commons License 21953

Üdv!

Egy kis ismeretterjesztés...

1. Itt a gázolajos Rotek :)) : http://www.rotek.at/a000/002/000002238_00_RT_A_de.html

2. Hol adnak új  Hondát 40EFt-ért (+szállítási díj)? Valaki világosítson már fel hol kapható.

Üdv

Előzmény: Tubigatya (21952)
Tubigatya ápr. 24. Creative Commons License 21952

Üdv!

Kínai motor van az Alfa Centauri fűkaszámon. Többet rángatom, mint amennyit megy. :) Még egy kínai nem kell. :) Rotek meg gázolajos. Az se kéne még egy. :) Valami Honda féle kéne. 1-2 rántás bármikor, és indul. :) Amúgy a Honda a Rotektől nem sokkal drágább.

Előzmény: szaki213 (21939)
Tubigatya ápr. 24. Creative Commons License 21951

Üdv Gombászok!

Hol van 70 ezerért új motor Hondára? 200cm3-es?

Előzmény: gombászok (21911)
kicsikocs ápr. 24. Creative Commons License 21950

Bocsi, de védőtárcsája nincs!!!

Előzmény: kicsikocs (21949)
kicsikocs ápr. 24. Creative Commons License 21949

Kinek volna rá szüksége? Baráti áron megválnék tőle, a motort kivéve komplett az eszköz (motortengelyre való ékszijtárcsa, fogazott ékszij, 4 db kapatag 2 db védőtárcsa, kuplungbowden, a motorfelfogató (csúszka), ami Briggs, Tecumseh és hasonó motorok felfogatásáta jó.)

Csak olyan motor rakható rá, ami negfelelő lenditőkerekű, mert egyébként (pl fűnyirómotor) igencsak visszaránt !! Mivel a motorfelfogatás műanyag, akár villanymotor is szerelhető rá, igy fólia alatti munkához megfelelne.(meglehetősen keskeny sávban dolgozik.)

KEM (Szomód) a fellelhetőségi hely.

Előzmény: licilac (21948)
licilac ápr. 24. Creative Commons License 21948

Heló Silvan!

Maga a felező az biztosan jó a robi gépekre is, mert un. univerzális felezőről van szó!

Erről a felezőről van szó, de csökkentett minimális nyomtávval! (link)

http://www.mforg.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=54&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=7&vmcchk=1&Itemid=7

Az állvány az kifejezetten  kf gépre készült, nem tudom, hogy a felfogatása (csoroszlyatartó) lyuktávolsága és elhelyezkedése stimmelne e a robidra, de ha nem akkor is szerintem minimális  átalakítással felrakható!

Budapesti vagyok, te merre felé laksz?

Az ára.. hát igen.. fogalmam sincs nem akarok nagyon elszállni, állvánnyal együtt ( ja és adok hozzá egy a vonószembe helyezhető csoroszlya/adapter tartót is) adnám.

Tényleg két alkalommal használtam...

Szerinted mennyit ér? Mennyit adnál érte?

Előzmény: Silvan (21943)
CRU3L ápr. 24. Creative Commons License 21947

Szia!

Tudnál majd egy fényképet küldeni arról, ahogy megtoldottad a gumi kereket egy kapataggal?

Köszi,

- CRU3L -

Előzmény: ksx (21652)
Kertitox Karcsi ápr. 24. Creative Commons License 21946

Debrecen mellett van de bejárom kishazánkat írj privát emailt és add meg a szàmod és megbeszéljük

Előzmény: Silvan (21944)
Kertitox Karcsi ápr. 24. Creative Commons License 21945

Szia! Az én felezőm is eladó! Orrsúllyal,kerékkel vasketékkel ekével kultivátorral... Ha érfekel írj indafotón vannak képek róla

Előzmény: Silvan (21944)
Silvan ápr. 23. Creative Commons License 21944

Helló!

Hol találhatók a tartozékok és milyen áron?

Köszönöm a válaszod előre is.

üdv

Silvan

Előzmény: Kertitox Karcsi (21938)
Silvan ápr. 23. Creative Commons License 21943

Üdv Licilac!

Szerinted Robira használható?Mi lenne az ára,hol van helyileg?

üdv

Silvan

Előzmény: licilac (21932)
Dániel Mittli ápr. 23. Creative Commons License 21942

Tud forogni a kulló rúdja, ha erre gondoltok :) Egy vastagabb cső van felhegesztve a kocsi aljára, abba van beledugva a tulajdonképpeni vonórúd.

Előzmény: Csiga1970 (21930)
Dániel Mittli ápr. 23. Creative Commons License 21941

Heló! Az ülés azért került oda, mert így a legkényelmesebb a kormány távolsága :) Ezelőtt egy deszka volt ugyanazon a helyen, ezért tettem ezt is oda. Olyan nagyon nagy súlyokat ritkán viszek vele, egyszer-kétszer vittem vele földet meg sódert, úgy hogy a kulló valamivel több mint félig volt megrakva, azt még viszonylag normálisan húzta. Lehet, hogy a gép bírna még kicsit többet is, de a kocsi kerekei szerintem nem nagyon. Egyszer régebben néztük a sebességét, ha jól emlékszem 12 km/h volt.

Előzmény: Furak (21934)
kavicsos64 ápr. 23. Creative Commons License 21940

Hát a kinai motorokból a vízszintes tengelyű honda utánzat az fele annyiba kerül mint a függőleges tengelyű motor . Az 5,5 möller moci 26 ezer volt ugyanez függőleges tengellyel 42 ezer lett volna.

Előzmény: Gyurka1959 (21937)
szaki213 ápr. 23. Creative Commons License 21939

Hali!

Miért nem dobsz rá egy Möller motort, vagy ha ez nem tetszik egy Rotek-et?

Üdv

Előzmény: Tubigatya (21908)
Kertitox Karcsi ápr. 23. Creative Commons License 21938

Üdv Urak!

Eladó a ROBI 156 összes tartozéka,valamint a pótkocsi magassítóval ledes lámpákkal...

Valamint egy TERRA borona.

Akit érdekel írjon!

Gyurka1959 ápr. 23. Creative Commons License 21937

Köszi! Meggondolandó az igaz. Mindenesetre vannak olyan esetek, amikor a meghajtást így lenne könnyebb megcsinálni. Az mindenesetre érdekes, hogy a vízszintes tengelyű motorból van kevesebb. De ezért drágább, vagy más oka is van?

Előzmény: Lki1 (21928)
Furak ápr. 23. Creative Commons License 21936

Ennyit nem ér az egész motor. Az biztos.

Előzmény: Lki1 (21928)
Furak ápr. 23. Creative Commons License 21935

Igen eszt feltétlen javítani kell már én is szólni akartam. Így nem csak a hajtóműnek nem jó, de a kocsinak se mivel tekeredik az egész szerelvény.

Furak ápr. 23. Creative Commons License 21934

Heló!

Jó fotók! De miért a kocsi fölé tetted az ülést? Így csökken a raktér. Amúgy mekkora súlyokat viszel vele? Milyen gyorsan megy?

Előzmény: Dániel Mittli (21929)
Furak ápr. 23. Creative Commons License 21933

Nem rotálok olyan gyorsan, de gyors hatba feldobálja a földet.  Te tudod, de jó nagy kavics kell, hogy a rota meg a sárvédő közé beszoruljon F600-ason. Majd hozok rotálós fotókat! De csak jövőhét fele. Majd megnézed őket!

Előzmény: gombászok (21927)
licilac ápr. 23. Creative Commons License 21932

Üdv fórumozók!

Szeretett láncos felezőm eladóvá vált!

Kf gépre való, vonószemes állvánnyal együtt adom, min 45-50 cm-es ( csökkentett ) nyomtáv.

Így néz ki felrakva:

Keveset használtam (kétszer), szinte új!

Ha valakit érdekelne, bővebben : fazrs@citromail.hu

studiod1 ápr. 23. Creative Commons License 21931

Én is úgy látom a géphez képest a kocsi oldalra nem tud billenni, ha így van akkor "emeli a lábát" vagy valami lazul esetleg törik előbb utóbb.

Csiga1970 ápr. 23. Creative Commons License 21930

Hello!Jó a fogat.Lehet,én látom rosszul,de a pótkocsi csak oldalra bír fordulni,billenni pedig nem bír.Ha így van, hajtómű nem örül neki...

Előzmény: Dániel Mittli (21929)
Dániel Mittli ápr. 22. Creative Commons License 21929

Délután "terepen" is levizsgázott az új ülés, orrsúly és a ma elkészült sárhányó is.

Lki1 ápr. 22. Creative Commons License 21928

Lehetséges. A döntés a tiéd, hogy belevágsz-e.

Előzmény: Gyurka1959 (21920)