Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

arvaiz69 2014.09.30 Creative Commons License 23118

Szia! 

Az utánfutó mérete 154 cm hosszú, 100 cm széles és 35 cm magas. A kocsi alatt lévő kerék 4,0 X 8. Holnap készítek róla közelebbi képeket és felrakom ide, ha tudok vele segíteni. Most csak ezt találtam, de szerintem ezt már láttad. 

Üdv.: Zoli

Előzmény: szakaszvezeto79 (23116)
Viktor1798 2014.09.30 Creative Commons License 23117

Sziasztok! Van egy ilyen:  fűnyírón (ez netes kép) cska sárga az "alváza". Elég idegesítő hogy a gázkarnak egy állása van és mindig fogni kell. Szerintetek ha veszek egy Kf-gázkart bowdennel együtt ( a bowden vége ugyanolyan mint a rotációs kapámon) rá lehet operálni hogy ne kelljen mindig fogni a KF-en jó mert beállítom egy tartományba és azon tartja. Ilyen gázkarra gondoltam: http://agroman.hu/termekek/585

szakaszvezeto79 2014.09.30 Creative Commons License 23116

Sziasztok!

Idén tavaszra terveztem, de végül októberre csúszott az utánfutóm elkészítése. A tervek nagy vonalakban megvannak, de szívesen megnéznék különböző alváz megoldásokat. Ha lennétek olyan kedvesek, és tudnátok feltölteni képeket vagy rajzokat , megköszönném. Az e-mail címem publikus, ha nem akartok saját szabadalmakat itt közzé tenni :-)

Most így hirtelen, a visszaolvasások alapján leginkább Árvai Zoli cucca érdekelne, méretben ez áll legközelebb az elképzelésemhez.

Köszönöm!

seni7 2014.09.30 Creative Commons License 23115

sziasztok!terra traktorom váltvaforgó ekéje nincs szinkronba.ez létezik? vagy csak az a baj hogy nem vízszintes a föld és mikor az egyik felét belőjük fordítás után mélyre megy nincs szintben

Viktor1798 2014.09.30 Creative Commons License 23114

Szépen fordít! Akkor itt mit csinálna? Egész évbe esett az eső fel van ázva a teteje alul meg mint a beton egynek van már állva.Le is tettem az ekéről e miatt inkább egy kultivátorba fektetem a pénzem.

Előzmény: Kis Kolléga (23113)
Kis Kolléga 2014.09.30 Creative Commons License 23113

Az elején egy öntöttvas mosogépsúly van 20kg annak a tején egy beton mosogépsúly 5 kg a kerekekbe betonsúlyok vannak kerekek darabja 10-13 kg lehet nem mértem meg csak sacc. Nagy kertbe +ba még drotoztam fel 10kg súlyt a szarvkormány alá.

Elég becsületesen van rajt kg. De a maszatos vizes földbe akkor is elkotort sajnos felénk rengetek eső esett de még igy is örülök hogy sikerült a müvelet.

Előzmény: Viktor1798 (23110)
n.hayek 2014.09.30 Creative Commons License 23112

A cég átszervezés alatt van, bizonytalan a termelés újraindulásának az időpontja. :-(

Szentkirály KF rulez. :-)

Előzmény: Furak (23108)
arvaiz69 2014.09.30 Creative Commons License 23111

Szia!

Szerintem, nem csak azzal álltak le! Ezt a levelet a Robix ügyvezetője írta, válaszként levelemre. Ha nem blöfföl akkor talán ez magyarázat lehet az álláspontjukra! Persze elfogadni attól még nem tudom!

Tisztelt Uram!
Az Ön becsmérlő,dehonesztáló,vulgáris kijelentéseire,most nem kívánok érdemben reagálni mivel ez Önt minősíti.
Az,hogy a Robix kft végelszámolás, illetve felszámolás alatt van az meg  valóban az Én személyes problémám.
A visszavételt ezért csak a megírt módon tudjuk végrehajtani.Ezt is csak a reklamáció személyes volta miatt tudjuk így intézni.
Ebben az ügyben egyedi döntést hoztam az Ön javára.
-- Tisztelettel: Németh László ügyvezető ROBIX Hungary kft Veszprém,Viola u. 12 +36 88 577-910 E-mail:nemeth@robix.hu

Üdv.: Zoli

Előzmény: Furak (23108)
Viktor1798 2014.09.30 Creative Commons License 23110

Mennyi plusz súly van rajta?

Előzmény: Kis Kolléga (23109)
Kis Kolléga 2014.09.30 Creative Commons License 23109

Videó kedvéért itthon is szántottam egy pici darabot még is látni mit sikerült összehozni majd a kertben a nagyobb táblákról amiket szántottam csinálok róla képet és megmutatom. A videót Nagy Szilárd unokaöcsém csinálta és szerkesztette különböző hangeffektusokkal dicséret őt illeti.

Furak 2014.09.30 Creative Commons License 23108

Helló!

Hogy, hogy abbahagyták? Aszt vették szerintem a legjobban.

Előzmény: n.hayek (23103)
autoitalia 2014.09.29 Creative Commons License 23107

Én is erre gondoltam, hogy biztos összerohadt, vagy tíz évet állt egy padláson. Na, majd szétszedem, aztán kitisztítom.

Amúgy vettem egy utánfutót, konkrétan ezt. Féket kell majd rá csinálnom, meg pár apróság van, de összességében nem rossz, ötezret simán megért :)

Előzmény: Kis Kolléga (23106)
Kis Kolléga 2014.09.29 Creative Commons License 23106

ha szabadon futos kereked van akor lehet guritani igen nekem 2 pár kerekem  van véképp szántáshoz a fixeset használom mert az szélesített és sulyozott a szabadonfutóst csak pótkocsizáshoz használom ami csak nature sulyozatlan

Előzmény: autoitalia (23105)
autoitalia 2014.09.29 Creative Commons License 23105

Kis Kolléga!

Látom neked is az a fajta kereked van mint nekem. Ez hogy működik? Még nem szedtem szét, ezek vagy 10 évet álltak. Ha kihúzom a csapot, oldania kéne, és lehet gurítani? Mert nekem nem történik semmi, hiába húzom ki, ugyan úgy fix.

Előzmény: Kis Kolléga (23104)
Kis Kolléga 2014.09.29 Creative Commons License 23104

Helo Ma sikerült megszántani a kertet kicsit killódtam mert ide vagy oda sulyozott gumikerék elkapart. De viszont már orvosolom a problémát azzal hogy 12-es betonvasból hajtok le profilra a kerékre ilyen bilincsszerüen rárakható körmös betétet aztán akkor nem kapar majd el a kis bestia. A tervezett 22 cm mélységet elértem minden szármaradványt leforgatott kiváló eredményt értem el.

Soha nem gondoltam volna egyszer az ásót is kitudom váltani géppel hát sikerült .

Előzmény: ivadek__ (23102)
n.hayek 2014.09.29 Creative Commons License 23103

Leálltak a Robi 156-os gyártásával. :-O

ivadek__ 2014.09.29 Creative Commons License 23102

Én maradtam a vaskeréknél, azzal kaparhat nyugodtan, nem fog elkopni :)

Egy db kerék kb 10 kg, ezért is került le róla a kerék súly.

Tervben van nekem is egy felező csak nemtudom, hogy erre a Charlie Thorx 35-re rá lehet-e eggyáltalán tenni a felezőt. És sajnos azt sem tudom, hogy az enyém kis vagy nagy kuplungos.

Előzmény: Kis Kolléga (23098)
n.hayek 2014.09.29 Creative Commons License 23101

Ha minden jól megy, 112ezerért kapom meg a Dragon 55-öst házhozszállítással. 

Előzmény: studiod1 (23100)
studiod1 2014.09.28 Creative Commons License 23100

A kf cuccok az http://www.mforg.hu/  web áruházban gyakorlatilag a legolcsóbbak, társcég, beszállítók, kinek mi szimpi.

Előzmény: n.hayek (23099)
n.hayek 2014.09.28 Creative Commons License 23099

Megrendeltem egy kf 55-öt, kíváncsi vagyok, nem 45-öt küldenek-e, mert túl jónak tűnik az ár. 

Előzmény: studiod1 (23097)
Kis Kolléga 2014.09.28 Creative Commons License 23098

Jóféle gépnek nézki de azért a felező kell rá hidd el.

Nekem ugyan ilyen ekém van annyit változtattam rajta kormánylemezt megnagyobbítottam mert ha nagy volt a tömeg nem birta leforgatni +  raktam rá befordító füleket is.  És én gumikerékkel szántok amire még láncot is raktam és 10kg súly van minden keréken + orrsúlyok

20-25 cm között viszi nem csikoz nem hagy el elevent tényleg megért minden pénzt és ráadásul másoknak is tetszik sorra kérnek fel szántásra, kis helyigény miatt pici parcellákba kiváló majd lesz videó hamarosan nálam is.

Előzmény: ivadek__ (23090)
studiod1 2014.09.28 Creative Commons License 23097
Előzmény: n.hayek (23095)
ivadek__ 2014.09.28 Creative Commons License 23096

Hali.

Nem volt még szétszedve a hajtómű, csak olajat cseréltem benne, rögtön a megvételt követően. Ez ilyen gyárilag :)

kb 2 éve van meg a gép és azért dolgozik rendesen 1 kicsi és egy nagy kertet művelek vele.

Olajcseréken és légszűrő takarításon kívűl mást nem kellet csinálnom vele.

Előzmény: kf04 (23092)
n.hayek 2014.09.28 Creative Commons License 23095

Köszönöm, akkor marad vagy  a Quantum 60-as, vagy a Dragon 55-ös gép.

Előzmény: studiod1 (23093)
kf04 2014.09.28 Creative Commons License 23094

Edzésnek sem utolsó! Lehet szaladni utána rendesen! :) Mondjuk,ha a célnak megfelel és meg vagy elégedve a munkájával, akkor felesleges a felező.

studiod1 2014.09.28 Creative Commons License 23093

A felfogatás biztos más a robi 156 2db szemes csavar  a kf gépek bilincsel csatlakoznak.

Előzmény: n.hayek (23091)
kf04 2014.09.28 Creative Commons License 23092

Úgy látom már volt széthúzva a hajtómű. Mit kellett cserélni?

n.hayek 2014.09.28 Creative Commons License 23091

Lenne még egy láma kérdésem:

a Robi 156-os géphez vajon lehet használni a Szentkirály komposztáló adapterét, vagy más a felfogatás? 

ivadek__ 2014.09.28 Creative Commons License 23090

Sziasztok.

Ma is alkottam egy kicsit :)

A vaskereken lévő súlyokat levettem a próba szántás után, mert már túl sok volt a gépnek.

Megpróbálok egy videót is belinkelni: A videó alatt hallható csörgés a keréksúlyok miatt van, egy picit mozogtak.

A kuplung egész jól bírja.

Várom a véleményeket :)

n.hayek 2014.09.28 Creative Commons License 23089

Sziasztok. 

A Rotalux gépek 5 év garanciával bevállalhatóak? 

B&S 675 EX motorral 113 ezer Forintért láttam ma. 

szakary 2014.09.27 Creative Commons License 23088

Köszönöm megoldódott. :)

Előzmény: studiod1 (23087)
studiod1 2014.09.27 Creative Commons License 23087

Kuplungfelsőt cseréltél?Ha nem a mintadarabbal mész a boltba kicsit nehézkes a választás, nemcsak az átmérő miatt. http://www.mforg.hu/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=30&Itemid=7 

Előzmény: szakary (23085)
Furak 2014.09.27 Creative Commons License 23086

Várom a végkifejletet. Amúgy egyet értek veled!

Előzmény: arvaiz69 (23078)
szakary 2014.09.27 Creative Commons License 23085

Szia 

Igen az a támasztócsapágy,olyan van,annak kellene felülnie a motor aljára,pont akkora mint a motor főtengely szimering,és ott van kb 4 mm rés. A hézagoló honda motorhoz való így igaz. Az enyém briggs.

Előzmény: studiod1 (23084)
studiod1 2014.09.27 Creative Commons License 23084

Kúpgörgős nálam sincs ez  és ez  van honda mocinál, ha briggs az rövidebb tengely ott ha 50mm a tengely hossz valószínű nincs távtartó.

Előzmény: szakary (23083)
szakary 2014.09.27 Creative Commons License 23083

Szasztok !

Köszönöm mindenkinek a tippeket. :)

kb.4 mm hézag van a rögzítő csavar megvan húzva rendesen,kúp görgös csapágy nekem nincs ott,meg hézagolóm sincs.

studiod1 2014.09.26 Creative Commons License 23082

Egy minimális rés az lehet,mivel a főtengelynek is van hosszirányú(függőlegesen) holtjátéka,nekem 3db gcv 160 van és mindegyiknél volt van,a briggs-nek is.

Előzmény: szakary (23076)
studiod1 2014.09.26 Creative Commons License 23081

Nem vitatom az álláspontodat de nekem nem volt gondom velük,én is rendeltem tőlük a kérdéses csapokat rajz szám gyártási év illetve gép gyártási szám alapján, kellett még kerék retesz s  egy öntvénytárcsa(ahova a racsni csapok beugranak) Az enyém is a régi fajta volt mivel az agyban nincs horony(még fel is hívták a figyelmem) a zsír elosztáshoz.

Kis Kolléga 2014.09.26 Creative Commons License 23080

mélyen együtt érzek veled egy kuplung felső beállítása egy kész rémálom azt helyesen pontosan kihézagolni vagy 20 szor le és fel szereltem mire jó lett

nagyon pontosan kell belőni a hézagolást mert az sem jó ha szoros az se ha lötyög kiemelésnél ami a távtartót illeti nem tudom milyet sikerült szereni az biztos a régifajtát már nem gyártják azt csak esztergáltatni lehet ahogy én is tettem mert most 2 honda motoros gépem van

Mutual Friend 2014.09.26 Creative Commons License 23079

A tékozló homárt kihagytad ... :)

arvaiz69 2014.09.26 Creative Commons License 23078

Sziasztok!

Szeretnék veletek megosztani egy levelezést, ami köztem és a ROBIX között történt! Pár mondatban azért röviden ismertetném miről is van szó!  Van egy Szentkirályi Dragoin 65 kistraktorom, amit Robi Rekord 250 T kerékkel használok. Legalább két hónapja a ROBIX-nál rendelnek kellett a kerékhez alkatrészt, amit meg is kaptam, de az alkatrész nem volt jó! Az én kerekem legalább 20 éves, és ezt a fajta kerék már fejlesztésen ment át, így azt az alkatrészt is átalakították, ami nekem tönkrement. Ezért nem jó a kapott alkatrész! Hetek óta telefonon beszélgetek a Robixal, hogy megoldást találjak a pénzem visszakapására.

Sajnos nem találtunk megoldást, mire azt mondták írásban adjam be kérésem! Megtettem! Levelemre olyan választ kaptam a Robix-tól, amitől felment a vérnyomásom!

Első levelem:

Tisztelt Robix!

Azért írok önöknek, mert nemrégiben vásároltam önöktől Robi Rekord 250 T kerekének racsnis részéhez 2 db. csapot, 2 db. rugót és 2 db. karikát = 6.290 Ft-ért. A terméket meg is kaptam, de mikor a kerekeimet szétszedtem azt tapasztaltam, hogy a kapott alkatrész nem egyezik meg az én kerekemben lévő alkatrészekkel. Felvettem a kapcsolatot az önök munkatársnőjével, majd információ egyeztetés után megtudtam, hogy a nálam lévő kerék ( kb. 30 éves) és ez már változtatáson esett át, és az új kerékhez való alkatrészeket küldték nekem. Elmondta továbbá, hogy csere nem lehetséges mert nincs raktáron már ilyen alkatrész. Munkatársaik egyébként végtelenül segítőkészek voltak, a meghibásodott alkatrészeim javítására információval láttak el. 

Az önöktől vásárolt alkatrészeket azonban nem tudom használni! Munkatársa ajánlotta, hogy levásárolhatom a 6.290 Ft-ot, de nem tudok semmit venni, mert minden jóval drágább mint az általam vásárolt árú értéke, és nekem nem is olyan típusú traktorom van.

Mivel nem tudom használni az önöktől vásárolt terméket,ezért azt kérem, hogy adják vissza az árát 6.290 Ft-ot, én pedig visszaküldöm a terméket. A vásárolt terméket nem használtam, hibátlanul adom vissza, egyébként nem is jó az én kerekemhez, így azt beszerelni lehetetlen!

Megértésüket és válaszukat előre is köszönöm!

Üdv.: Árvai Zoltán

Válaszlevél, ami kiverte a biztosítékot!   

Tisztelt Árvai Úr!

Németh László ügyvezetőnkkel megbeszéltek szerint tájékoztatom Önt, hogy a kérésének
abban az esetben eleget tudunk tenni, ha márkaboltunkban, Veszprémben készpénzben tudja
Ön vagy megbízottja átvenni az alkatrészek ellenértékét.

Üdvözlettel: Gyulainé ker.üi.

Második levél:

Tisztelt Robix!

Levelüket olvasva nem tudtam sírjak vagy nevessek! Az önök ügyvezetőjükkel Németh László Úrral tudatom, hogy Marfűi lakóhelyem Veszprémtől 243 km-re van. Oda vissza ez 486 km. , az üzemanyag költségem pedig 13.500 Ft lenne! Normális ember az, aki ilyen feltételhez köti a jogos igényem kifizetését, amely mindössze csak 6.290 Ft? Mert szerintem nem!

Tényleg azt gondolta Németh László Úr, hogy ezt a süketelést amit kitalált és leírt, attól majd nekem elmegy a kedvem, hogy követeljem a 6.290 Ft-ot? Nagyot tévedett! 

Felelősségteljes, józan gondolkodású vezető beosztású embernek nem volna szabad, hogy ilyen egyáltalán felvetődjön benne! Mélységesen megdöbbentett, hogy a Robix-nál, ilyen rosszindulatú, földhözragadt buta, a vásárlók jogos panaszát semmibevevő ügyvezető irányít. 

Azt pedig végképp nem gondoltam, hogy egy ilyen nagy cég mit a Robix, ennyire kicsinyes és eljátsza a becsületét a 6.290 Ft-ért! Ilyen feltételekhez nem lehet kötni a kifizetést! Gondolom az kitűnt levelemből, hogy nem vagyok hajlandó Veszprémbe utazni a pénzt átvenni! 

Szeretnék minél hamarabb pontot tenni az ügy végére!

Én arra kérem ismételten a Robixot, hogy gondolja át követelésem tisztességes elbírálását.. Természetesen én előbb, saját költségemen visszaküldöm az önöktől kapott alkatrészeket, önök pedig átutalják, vagy postára adják a  6.290 Ft-ot! 

Még válaszlevelüket megvárom, és ha Németh László Ügyvezető Úr továbbra sem áll el ettől a bődületes marhaságtól amit kitalált,  akkor megteszem a szükséges lépéseket!

Először is felveszem a kapcsolatot a Fogyasztóvédelmi Felügyelőséggel és megteszem náluk bejelentésem az ügy kivizsgálásának érdekében. Utána pedig felhívok pár újságírót, és a médiát is tájékoztatom, hogy a Robix ügyvezetője, Németh László Úr  milyen elfogadhatatlan feltételhez köti a vásárló jogos igényének kifizetését!

Természetesen a Robixtól kapott levelet  átadom majd a médiának, biztosan örülne Németh

László ügyvezető Úr, ha az esti híradóban is téma lenne az önök elintézési módja!

Várom mielőbbi válaszukat

Tiszetelettel: Árvai Zoltán   

kicsikocs 2014.09.26 Creative Commons License 23077

Hello ! "Akkor az van", hogy valamennyi nyomást kap a főtengő, ez a felső siklócsapágynak egy kissé kellemetlen! 

Ha megfigyelted, a kuplungfelső felett van egy kúpgörgős csapágy ("lefelé" van a szűkülete) az azon lévő alátét pedig az alsó dekninek simul, igy csökkenti a  függőleges tengelynyomást.(Persze "nem bántja" a szimmeringet, mert az szűkebb, mint a csapágy, meg az alátát.)

Hány mm- es a főtengelyed "kilógó " hossza. Nem az van, hogy nem húztad rá a rögzitőcsavart? Ha az éked egy kicsit bővebb, előfordulhat, hogy nem tudod a kuplungfelsőt "nyakig" feltolni.(Neki szoritani úgy sem tudod, mert a kuplungfelsőd felfogatócsavarjánál van egy "váll" annál tovább úgysem tolhatod, mert az már nem fér rá a tengelyre, tehát behatárol.

szakary 2014.09.26 Creative Commons License 23076

Sziasztok Urak!

Meg tudná valaki mondani nekem hogy mi van akkor ha a kf04 felső kuplung tetején lévő támcsapágy nem érintkezik a motor aljával (rés van,nem fekszik fel)?

Előre is köszönöm a segítséget.

Nick306 2014.09.26 Creative Commons License 23075

Egyet odadtam az nem elég? Még többet is kapott mint leírás... Köszi a "velős" hozzáfűznivalót!

Előzmény: biji (23071)
studiod1 2014.09.26 Creative Commons License 23074

Lenne egy kérdésem a régi gépeket ismerőkhöz, kínáltak 2db elméletileg rex maxi gépet én gyors szemrevételezés után úgy nézem a régi ontvényházas kf hajtóművel egyezik(az áttétel nem érdekes) . Egyezik? Köszönöm.

Előzmény: 19zsolt77 (23073)
19zsolt77 2014.09.25 Creative Commons License 23073
Hello nincs valakinek rotához saraboloja adnék érte egy jobbra forgatós Szentkirályi ekét
kf04 2014.09.24 Creative Commons License 23072

Bocsánat, hogy ilyen szakaszosan válaszolok, de van dolog rendesen, illetve sajnos beteg is vagyok... :/ Persze tisztában vagyok a 2T és 4T motorok működési elvével is.  Az a legszebb az egészben, hogy valószínűleg nem az előző tulaj tehet róla! Odaadta egy szerelőnek ,hogy rakja rendbe elvileg. Mondjuk nem értem ,hogy bármilyen szerelő hogy adhatott ki ilyen "munkát" a kezei közül.... a hengeren a lerakódásból is látni kell, hogy melyik a szívó és melyik a kipufogó.... Ráadásul logikus, hogy a szívó van közelebb a forgattyúsházhoz! Ma voltam az agroforgban, hogy veszek két szimeringet a hajtásba, meg a fűnyírómra egy karburátor membránt. Egyik sem volt. A szimeringet azt mondta a másik üzletükbe találok, de mivel nem kocsival voltam ,ezért nem volt kedvem buszozni , vagy gyalogolni, ráadásul betegen.... a membránra meg azt mondta, hogy nem fogok kapni... Úgyhogy valahonnan rendelnem kell... Mondjuk egy komplett felújító szett kellene, mert a szűrők is elhasználódtak. Írtam amúgy E-mailt!

Előzmény: zsolt4593 (23070)
biji 2014.09.24 Creative Commons License 23071

Szia!  "F400 gyári könyv"- a géppel együtt oda kellett volna adnod!

Előzmény: Nick306 (23062)
zsolt4593 2014.09.24 Creative Commons License 23070

Ha jól értettem akkor a kipufogót és a karbit felcserélték az úgy nem indult volna be így nem tud egy 2t motor ellentétesen beindulni...-_-    De gondolom a 2T motor működésével te is képben vagy,viszont a kipufogóról röviden a videó jól szemlélteti ha tudod a 2t motor működési elvét miért is van akkora szerepe jól látni a videón a gázlengést
kipufogó
A motor működéséről meg enyit:
2T motor

Nem tudom az előző tulaj mit hit, 2T motornál a dugattyú vezérel a hengeren különböző magasságokban vannak az ablakok, és látni a dugó mely része mit nyit és zár...Maximum a forgásirány hibás gyújtás beálítással érhető el hogy ellentétesen induljon be a motor és abnormálisan de működik.

Előzmény: kf04 (23068)
zsolt4593 2014.09.23 Creative Commons License 23069

Az emailcímem adatlapomon elérhető írj rám emailen

Előzmény: kf04 (23068)
kf04 2014.09.23 Creative Commons License 23068
Igen, valóban! Láttam én is már egy- két cifra dolgot, dehogy egy komplett motor fordítva legyen összerakva.. Mondjuk a 2T motorok Elvileg fordítva is működtethetőek, de nem hinném, hogy hátrafelé akartak kapálni vele... :) Valóban, tudatosan egyre silányabb gépeket adnak ki és próbálnak rámenni arra, hogy egy gép csak egy célra legyen használható. Próbálják eltüntetni ezeket a"kistraktorokat". Pedig a technika adott. Vannak jó gépek ma is, de aranyárban. Az obi előtt mindig van kirakva gép, de a Tescoban is amikor Elmegyek mellettük mindig sógajtok egyet... Ipari hulladékok. Sorjázatlan élek, kézzel hajtogatható kormányszarvak... A hajtóművek már a boltban eresztenek.. Lassan eljutunk a műanyag kapákig és duvattyúkig... A Briggs, Honda és más nagy márkák sem hozzák már a régi tartósságot. Van egy 1972-es Briggs fűnyíróm aluvázzal, de még egyben van és teszi a dolgát! Holnap teszek fel róla képeket!
Előzmény: zsolt4593 (23065)
autoitalia 2014.09.23 Creative Commons License 23067

Szép estét!

Régóta olvasok itt, meg néha hozzá is szóltam, de azért elég kezdő vagyok az egész témában.

Az alábbi gépem van:

SZEVAFÉM RK-02, 4 LE Briggs Quantum motorral.

A feleségem nagymamájától örököltük, az elmúlt 12 évből az utolsó kettőben használtam, de csak tavasszal, a felszántott föld előkészítésére kapával.

Most előkerült hozzá 2 plusz kapatag (betoldható), illetve a járókerekek, amik 8"-os tömörgumik, és elvileg kiakasztható szabadonfutója van, bár egyelőre teljesen fix, de majd szétszedem, és ránézek, gondolom a tizen év állásban összegyógyult.

A kérdés a következő: a kapán kívül mennyire használható ez az összeállítás sorközművelőhöz, töltögetőhöz, krumplikiszedőhöz, illetve vontatáshoz, mert épp beszerzés alatt van egy pótkocsi is.

Szántani nem szeretnék egyelőre, van aki megoldja ezt nekem, kb 1500m2 a kert, egyszerűbb azt a kis Fendt-re bízni, 2-es ekével pikk-pakk megvan.

zsolt4593 2014.09.23 Creative Commons License 23066

Szerintem sokan találkoztunk már ezzel ez a legjobb példa arra hogy az olcsó gépek azt tudjuk már hogy hamar tönkre mennek,és csak a pénzt eszik,mert ugyan olyan minősíthetetlen pót alkatrészt kapni hozzájuk de mire megcsinál az ember valamit rajta tönkre megy más rajtuk  mert a gép részei olcsóságra épültek, pontatlan,nem felületkezelt,selejt gyenge alkatrészekből van de a példa arra is jó hogy a biztonságilag menyit érnek.Az életet meg nem lehet megfizetni.
https://www.youtube.com/watch?v=wFZcLouaRwI
Tudom hogy nem rotációs kapa de azokra is 1-2 dolog más szempontból ráillik

zsolt4593 2014.09.23 Creative Commons License 23065

Ezek a képek alapján eltudod képzelni remélem a hozzám került gépek milyen állapotúak,és legtöbbször azt mondják csak meg kell kicsit tisztítani leveszem a berántófedelet és ilyen fogad,széthúzom a blokkot és olajsár fogad.
A gépek legtöbbje vastagon rászáradt sár,szivárgó olajsár, föld, por,retek,terménymaradék,egérürülék stb fogad.
Ha ezeket a vastag rétegeket leszedi az ember előjönnek a hibák,minél tisztább a gép annál több rejtett hiba eljőn.
Szeretem mikor mosóbenzin,brigéciol,igaz alura nem szabadna de well done tól kezdve,forró víz,forró vizes ultra stb elegyek kellenek a makacs dolgok leszedéséhez...Fogkefe,ecset nállam fogyócikk...:)

A vasöntvény hajtásnak én is örülök főleg úgy hogy jelenleg egy olyan csk03-asom van amiben a csapágyak nem forognak meg a bronz csiga páros ÚJ csak az idő kicsit kikezte a bronzkerék tengelyét majd ha elkezdi egyszer szivárogtatni az olajat széthúzom újra és leszedetem esztergán másik méretre(simmeringnél) sajnos örök életű lenne ha a tengely része edzett lenne de be edzetetni kevés helyen csinálják illetve drága dolog.
Ilyen az én esetem is a bronz teljesen új rajta 0 kopásnyom,de a tengelyt a rozsda már kicsit "megrágta" a simmeringnél

Nekem is van rengeteg pót alkatrészem és megértem a nézőpontod mert 2T a megfelelő gép ha nem sík terepen dolgozol,vagy ha nem olajnyomásos 4T vel dolgozol.Olajzás szempontjából/időállóságból sajnos az öreg gépek húzzák még mindig az igát.

Szomszéd bácsi rotakapáját szeretem,mikor megvette 1x használta akkor még jó volt azóta évek óta kínlódik vele,ilyen olcsó nagyáruházas gép...nyikorog,leáll,zörög csörög :)

Én nem is kínlódok vele,sok kínai vacak is volt a kezem alatt de tudom mit kell nézni a gépen ha eldobható borotva a felhasználási jellege,vagy pár évre tervezték...mert már a minőségi gépek se teljesen minőségi gépek...
Az a baj tudnának minőségi gépet gyártani de akkor nem lenne ennek piaca ha mindenkit a gép 20-30-40 évig kiszolgálna...Csak az a szomorú hogy minőségileg már már vannak olyan gépek is ami nemcsak tönkre megy de balesetveszélyes is mert a védelmi célt szolgáló részei is hulladékok

kf04 2014.09.23 Creative Commons License 23064

Igen,szerintem is megérte! Lentebb részletezem,hogy miket tudok megtartani magamnak. A hajtómű egyezik a 151-esével, így sikerül megvalósítanom azt a tervet, hogy az egyik hajtáson kerék, a másikon kapák lesznek! Megtartom a közdarabot is, hátha később akarok valamit ügyködni egy másik motorral, vagy esetleg egy 4T-t rárakni. Kiindulópontnak jó. Át lehet alakítani és legalább nem a 0-ról kell indulni.  Egyébként sikerült beindítani reggel a motort! Járattam 5 percig, tovább nem akartam a gumi tömítés miatt. Szépen járt, nem észleltem semmi problémát. Nyilván lenne mit finomítani rajta, de nekem ez elég volt ahhoz, hogy tudjam, hogy menthető. Ez csak a továbbadási árat befolyásolja,hiszen úgy tűnik mindene jó. Újak a sziemringek is benne. Főtengely sem kotyog. Jobban nem bontottam meg, lehet ha lesz időm(nem valószínű),akkor még széthúzom a blokkot. Van egy plusz teszteletlen(elvileg jó), világítótekercs nélküli gyújtás is mellé, de ami benne van az pöpec. Az alábbi linken találtok pár fotót a gépezetről. Az elsőt még az előző tulaj készítette, csupán azért töltöttem fel, hogy látszódjon a "fellelt" állapota is.

http://indafoto.hu/razide/robi_52

Az alábbi listában összegyűjtöttem azokat az alkatrészeket, melyek megegyeznek, vagy teljesen kompatibilisek a Robi 151-el. Mellettük a körülbelüli áruk, melyekért be tudnám szerezni. Persze, ha jobban keresgélek biztosan lehet olcsóbbat találni, illetve ki lehet fogni ilyeneket, mint amit nekem tegnap sikerült. Mondjuk a listát nézve az összárból kijönne egy komplett 151-es... :)
Árlista:
-Robi hajtómű sárvédővel, 4 kapával+tárcsával,mankókerékkel 15-20.000 Ft
-Kuplungagy két új kuplung pofával, kompletten rögzítőcsavarral 10.000 Ft
-Kormányszarv panellel, csavarokkal, leállítógombbal és gázkarral 4-5000 Ft(nem találtam ilyet kompletten a neten, de kb. ennyiért váltana gazdát)
-BING karburátor 6.500-7000 Ft
-Levegőszűrő konzollal 3000 Ft(ilyet sem találtam a neten)
-Kipufogó 3.500 Ft
-Gyertya(új) 1000 Ft

Ezen felül nem sokára felrakom a motort is az olx-re, hátha valakinek pont ez hiányzik. Új gyűrűk, szimeringek,berántótengely. Elsősorban egyben adnám el(Úgy,ahogyan a képen is látszik) hiszen működik, de lehet később megbontom.

Neki állok majd a megtartott alkatrészek takarításának, majd amit úgy érzek felrakok a gépezetre,majd a többit alaposan becsomagolom és elrakom. Tervben van az egész gép és mindkét hajtómű festése is a közel jövőben. Ezért cserélem mindkét hajtóműben a szimeringeket. Holnap, ha időm engedi beugrok a boltba és hozok is. Színkombináción még gondolkozom, úgyhogy festéket még nem hozok.Mondjuk lehet marad a piros-ezüst és csak felfrissítem, illetve az újakat lefestem. A következő célpont, ha eladom az 52-es blokkot egy függőleges tengelyű motorhoz való hajtómű lesz! Ha nem is lesz rajta motor, az sem baj, mert nem nehéz szerezni egyet. aztán, ha úgy döntök, hogy meghagyom, lehet veszek rá egy új, nagyobb briggs motort(csak a futár le ne ejtse! :D)... Ha meg nem, akkor egy bármilyen 2T jó, mert azokat egyszerűbb átalakítani álló(stabil)motorrá.

Előzmény: zsolt4593 (23061)
kf04 2014.09.23 Creative Commons License 23063

Az én kezem alatt is már megfordult egy-két gép. Az általad használt régi vasöntvény KF után még mindig fáj a szívem, nekem is volt egy. Egy életen át kitart. Volt egy alumínium KF is, igaz még az is a régi típusú volt. Az is nagyon tartós. Az újról viszont eddig nem sok jót hallottam, bár használnak itt is a fórumon jó páran olyan hajtást. Személyes tapasztalataim viszont nagyon rosszak.  Én is találkoztam a blogodban említett gyárilag vetemedettel, vagy olyannal, mely csak úgy megrepedt, de volt olyan is ami elkopott. Én azért választottam 2T-s gépet, mert domboldali kertünk van és ott szerintem jobb a 2T. Ráadásul ezek a régi Robik nagyon jók. Egy fogóval, egy 19-es, egy 13-mas, egy 10-es kulccsal és egy lapos fejű csavarhúzóval kis túlzással bármi javítható rajtuk! :) Ezeknél a gépeknél is a vas,vasöntvény volt az alapanyag, nem pedig a műanyag, vagy a vele szinte azonos erősségű alumínium öntvény. Szépen dolgozik, nincs vele semmi gond. Azért szeretek "bespájzolni" az alkatrészekből, hogy ha valami mégis meghibásodna, akkor ne kelljen sokáig hidegen hagyni a motort. Sajnos igazad van, kevesen bízzák hozzáértő emberre a gépüket. ezért általában úgy néz ki a gépek élete, hogy emberünk megveszi, beüzemeli, örül, majd csak az üzemanyagot és jó esetben az olajat tölti után, míg meg nem döglik a gép. Ha már néha olajat cserél,akkor az már óriási piros pont! Utána persze mehet a szintén hozzá nem értő szerelőkhöz(tisztelet a kivételnek), aki megint, akár többször is leakaszt egy vagyont emberünkről és e mellé követi a gyárak hagyományát: Egyre szarabb alkatrészeket rak be a gépezetbe. Már annak is örül, ha addig kibírja a cucc,míg a gazdájának megmutatja, hogy milyen frankón üzemel. Utána persze, ha egy óra munka után széthullik az egész, akkor az már a tulaj hibája. Rosszul üzemeltette. Persze a szerelés során egy-két csavar, alátét innen-onnan eltűnik.... Lehetne erről rengeteget beszélni. No, meg a mai termékek minőségéről is. Egyszóval jó az öreg a háznál! :)

Előzmény: zsolt4593 (23060)
Nick306 2014.09.23 Creative Commons License 23062

Nos kedves társak a gépem eladása megtörtént, maradt pár alkatrészem hozzá.

Honda F400 berántórugó ÚJ állapotban, F400 gyári könyv, 6 szögletú rotakapa tag toldó ÚJ 2db.

Valamint egy kuriózum, az utánfutó/szerszámok befogadására alkalmas rész átalakító.

Ákos:20/3633412

zsolt4593 2014.09.23 Creative Commons License 23061

A vétel amúgy jónak számít ennyiért ha van pár menthető alkatrészed megérte.A kipufogóról annyit felfogatása,nyílása ha ugyan az és kb méretileg is akkora akkor gond nélkül felrakható eleve a 2T motorok lelke részben a kipufogó lenne gázáramlásilag fontos szerepe lenne a gázlengések ezeknél a kis 2t motoroknál sajnos nem éppen ideális.
Méretileg nem lenne egyszerű megoldani azt hogy egy komplett leömlő,rezonátor,dob párost csináljanak rá így lényegében marad ez a butított kipufogódob.Ez saját vélemény.De egy bármilyen 2t motoron nem véletlen nemcsak egy "doboz" van :)
Ezek a gyári kis dobok arra jók hogy hangtompítók és némi "folytást" adnak jó értelemben a gépnek...

zsolt4593 2014.09.23 Creative Commons License 23060

Üdv!Lehet, valóban nem olvastam vissza azt hittem hogy üzembe akarod helyezni valóban félre értettem.
Sajnos ez csak álom számomra pedig csinálnám én is a kisgépszerelést de errefele az emberek nem szerelőhöz hordják a gépüket.
Hivatalosan motorkerékpár szerelő a végzettségem,de a kisgépekkel többet foglalkoztam mint a motorokkal,kivéve a sajátomat :)
Volt szerencsém kisgépek hajtásával is foglalkozni is eleget.
Leginkább briggs amiket bontottam és Kf hajtások,illetve Terra 2T de mindig akad valami láncfűrész,fűkasza,permetezőgép ...:)
Volt szerencsém kínai vacaktól a legmárkásabb gépen át a trehányságból tönkre ment gépen keresztül a selejt terméken át mindenhez már.
Igen pórul jártam a blokkal de láthattad csak összehoztam a dolgot a blokkal,illetve láthattad építeni szeretek...Sajnos a szerelésekről felújításokról beszerelésekről nem igazán volt időm készíteni képet,de a közel jövőben jobban dokumentálni akarom ezeket.

Előzmény: kf04 (23059)
kf04 2014.09.23 Creative Commons License 23059

Üdv! Köszönöm szépen a hozzászólásodat!

Régebben olvastam itt a fórumon, hogy hogy jártál a 850-essel... Sajnálom, szemét egy világban élünk!

Megnéztem a blogodat! Nagyon jó és hasznos! Pont ezért számolok be én is a történésekről, mert másnak hasznos lehet. Én is rengeteget tanultam mások történeteiből.

Az 52-esről:
Félreértettél, lehet én fogalmaztam rosszul, mert már fáradt voltam. Ezt a gépet nem akarom üzembe helyezni! Csupán azért vettem meg, mert olcsó volt(8 ezer) és jó pár dolog jó a 151-esemre(de erről nem sokára beszámolok). A másik dolog amiért megvettem az pedig az volt, hogy szeretnék a későbbiekben elindítani egy kis műhelyt, vagy legalábbis a kisgépek, motorok világában elhelyezkedni, ami nem egyszerű. (Ahogy olvastam a blogodban neked is hasonló terveid vannak!) Tapasztalat szerzés céljából is álltam neki. Rengeteg szerelő van, de kevés aki tényleg precíz és jó munkát végez. Sok újdonság nem várt, mert Ducati MPM2-est már bontottam, ami nagyban hasonlít az 52-esre. Bontottam már Briggseket is 5 Hp-ig. Ezután talán következik a szint lépés egy fokkal feljebb. :) Tehát nagyjából az a célom, hogy mire valóban munkába állok több gépet megismerjek és minél több tapasztalatot szerezzek! A Robi 52-essel annyi a terv, hogy nagyjából felmérem az állapotát, ami kell nekem azt megtartom, a többit tovább adom, hátha valaki hasznát veszi. A használt piac a legfontosabb dolog ahhoz, hogy ezek a gépek még hosszú ideig talpon maradjanak. Köszönöm szépen a hozzászólásodat, sok hasznos dolgot mondtál, el is mentettem magamnak egy dokumentumba, amiben hasonlókat gyűjtögetek! :) Most megyek ki és lefényképezem a gépet, illetve lehúzom megint a hengert és arról is lövök pár fotót, valamint a számomra hasznos alkatrészekről is! 1-2 óra és jön az élménybeszámoló következő része.

Lenne egy olyan kérdésem, hogy az 52-es kipufogója jó-e a 151-esre? Mármint rámenni rá megy, de teljesítményben nem befolyásolja? Szerintem csak hangosabb lenne tőle. Nem rakom még rá, csupán tartalékba el teszem ezt is.

151-es kipufogója:

52-es kipufogója:

A képek csak illusztrációk

Előzmény: zsolt4593 (23058)
zsolt4593 2014.09.23 Creative Commons License 23058

Annyit még olyan írt neked választ aki nem okoskodni segíteni akar :)
Azt is tudom sok embernek nincs lehetősége ilyen célszerszámokra,mérőeszközökre többek közt mérőeszközeim nekem sincs sok,de azt is tudom nélkülük lehetetlen normálisan felújítani egy motorblokkot!
Ide írni szoktam ha időm engedi a saját tapasztalataimat:
http://kisgepszerelo.blog.hu/

Előzmény: kf04 (23056)
zsolt4593 2014.09.23 Creative Commons License 23057

Üdv!
Hát igencsak érdekes felújtást kapott a gép ha fordítva raknak mindent össze..Én amit megnéznék a motoron,ami számottevő a megfelelő működéshez:
Főtengely állapota elsősorban a centrírja
Mielőtt kérdeznéd az a főtengely kiegyensúlyozása azaz pl a két sonka egymáshoz képest nincs e elfordulva illetve nem e terpeszt szét a két sonka vagy éppenséggel nem e tart össze+meglehet nézni hogy menyire van összenyomva az alsó excentercsapba a két sonka egyformán van e összepréselve.
hajtókar lógását is illene ellenőrizni+alsó csapágyazását is,esetleg fejből nem tudom de ha alul hézagolt a hajtókar (nem tudom felül vagy alul hézagolt ) akkor a hézagolását is.
Hajtókarnál a derékszöget is lekéne ellenőrizni.
A hengerről annyit hogy elsőre kép alapján elég jól kiüvegesedett a felülete le kéne mérni furat intóval nem e hordósra van kikopva a henger,mert ha meg is nézed az "új" gyűrűkel a hézagot és lemérve hézagmérővel a gyűrűvéghézagot az korántsem jelenti azt hogy jó.
Lekéne mérni első sorban a dugattyú méretét mikrométerrel,és utána ehhez a mért értékhez nézve furat intóval kilehetne számolni a dugattyú-henger közötti illesztést...Nem teljesen mérvadó de felülről beletéve a dugattyút nem szabadna beletudnod tenni csak a szoknya rész felől.
Vagy beolajazod a henger falát és a dugattyút és hagyod nézed milyen lassan megy a dugattyú benne le gyűrűk nélkül.
ha gyorsan akkor jól kivan kopva.
A henger falán mellékesen a képről nemnagyon látok én már  hónolás nyomát ami nem túl bíztató,mert az hogy vannak emberek akik azt állítják az a jó ha tükörsima a felülete a hengernek azok elvannak tévedve e téren,a hónolás az a fázis egy hengerfúrásnál ahol századpontosan beállítják a dugattyú és a henger közötti illesztést +az a hónolásal járó karistolás amit legjobb tudásom szerint karcrendszernek hívnak az arra is szolgál hogy kenje a hengerfalat,és a dugattyút.Olajmegtartó szerepe van,egy tükörsima felületen ún lefolyik az olaj a hengerfalról!
Itt csöndben megjegyzem azt tanították régen nekem hogy ennek a karcrendszernek se mindegy milyen fokban csinálja a gépműhelyes van egy ideális foka de sok gépműhelyes ilyen részletekkel nem törődik vagy ha tudja akkor szándékosan hibás fokkal hónolja hogy a motor hamarabb kikopjon,legyen újra "vevő köre"

Kérdések hengerfej állapota az égéstér milyen?
Tömítésről meg annyit hogy a tömítésekel tudod a motor préssávját beállítani erre egy gumilap alkalmatlan!
A préssáv a dugattyú és az égéstér közti légrés amit mérni is tudsz,és kell is sőt jobb tömítéskészletekben adnak különböző vastagságú tömítéseket,vagy ha nem adnak akkor kérdéses hogy a utángyártott tömítéskészlet mit tartalmaz,általában látszati alkatrészeket,jelen esetben nem feltétlen jó 1 db tömítés lehet méretre megfelel,a lyukak jó helyen vannak kivágva és tömít is de a préssáv kizárt hogy jól legyen beállítva

A gépekkel lehet precízkedni meg összedobni és mindig csak szerelni meg kínlódni,ezzel a kis 2T-vel lesz még dolgod szerintem ezt a motor össze kellene szerelni ellőte átmérni nézni mindent illetve beállítani.
Üdv,kérdésed van ha tudok és van időm válaszolok.

Előzmény: kf04 (23053)
kf04 2014.09.23 Creative Commons License 23056
Köszönöm! 😃 Ma megnézem a gyújtás , mert bár jó nagy a szikra, de lehet nem jókor adja le. Rakok majd fel képeket.
Előzmény: hamvasat (23055)
hamvasat 2014.09.22 Creative Commons License 23055

Öröm olvasni :-) 

Előzmény: kf04 (23053)
hamvasat 2014.09.22 Creative Commons License 23054

Furak! Köszönöm!

Előzmény: Furak (23035)
kf04 2014.09.22 Creative Commons License 23053

Na, itt az említett élménybeszámoló:

Ismerkedés:
Szóval sikerült szereznem olcsón egy Robi52-est,melyről egyedül a berántó tárcsa hiányzott(görgők és a panel meg van). Csatoltam egy képet a hiányzó alkatrészről, íme:

Illetve a tank is egy " home made" módszerrel lett pótolva, de gondolom tette a dolgát. Kívülről elég ijesztő volt a látvány, csupa sár, fűrészpor, olaj. Kb. 4-5 színű a gép,illetve mindenhol szigetelőszalag és a sufni tuning minden jellemzője :D .  Az előző tulaj viszont "felújíttatta". Új gyűrű, berántószerkezet görgők,új kuplung,új csavarok,új gyertya. Viszont a felújítás után már nem tudta beindítani.  Gyors vizsgálat után kifizettem és már hoztam is haza.

Bontás 1. fázis:
Hazahozatal után elsőként az "egyedi" tankot kaptam le benzincsővel együtt.  Kikötöttem a gázbovdent és a leállító gomb vezetékét. Ezután lecsavartam a kormányszarvat, majd a paneljét is. Ezután jött el az idő, hogy levegyem a motort. Gyorsan lefújtam kompresszorral, ezzel kiszabadítva a fűrészpor fogságából, majd egyből ment a munkapadra. Ellenőriztem ,hogy valóban új-e a kuplung(az), de ezen kívül nem csináltam semmit, félre tettem. Jött a hajtómű. Kézzel megforgattam, jónak tűnt elsőre. Leszedtem a csoroszlyát, majd a mankókereket. Ezután kapák le, majd következett a tuningnak számító házi készítésű sárvédő toldat :D. Ezután leszedtem az eredeti sárvédőt is. Gyors kompresszorozás, majd neki estem egy kefével, majd egy drótkefével is. Leszedtem az olaj és föld keverékébe borított hajtóműről a szutyok nagy részét. Az elejétől tudtam, hogy szimeringes, mondta is a tulaj, hogy az egyik oldalt ereszt. Na, de melyik oldalt? Az állás alatt kifolyt belőle szinte az összes olaj. Egyenesbe állítottam, majd felöntöttem használt motorolajjal, mondván arra jó, hogy megtudjam melyik oldalt ereszt.  Így hagytam fél óráig, nem eresztett egy cseppett sem. Elő a légcsavarozó, rá a kuplungtárcsa központi csavarjára, majd elkezdtem forgatni. Kis idő múlva meg jelent a (szemből nézve) bal oldalon az olaj. Igazából ezt ki is hagyhattam volna, mert úgyis párban szoktam cserélni. Na, ez le tisztázva, mehet félre. Látszik, hogy a hajtómű is szét volt húzva, mert új csavarok vannak benne,tehát valószínűleg ezért ment tönkre. Van itthon szimering a 151-eshez tartalékban, úgyhogy ez csak idő kérdése.

Bontás 2. fázis:
Ismét vissza a motorhoz.Gyertya ki, makulátlan,tiszta,látszik, hogy, mint mondták is nem volt vele indítva. A gyertyapipa nem szorult rá, úgyhogy azt gyorsan le is vettem. Van itthon több száz, úgyhogy csere, illetve nem is akartam rajta hagyni amíg bontom, mert ne lógjon ott. Leszedtem a két burkolati elemet. Látszik, hogy valóban újak a görgők. Félreraktam.  Kipufogó, karbi le, azok is félre. A karbiból plaj folyt, elég furcsa látvány volt, keveréknek nem éppen nevezném.Levettem a légterelőt is. Alatta a lendkerék csavarján ütés nyomok, ebből következtetve, piszkálták gyújtást. Hengerfej le. Az egyik tőcsavar lejött az anyával. Rá volt rendesen szorulva az anya,de a WD40 csodákra képes, hamar megadta magát.Ekkor tűnt fel, hogy fordítva van felrakva a henger, ráadásul még a karburátor volt a kipufogó csonkra, míg a kipufogó a karburátor csonkra rakva. Lehúztam a hengert is a dugattyúról, majd a dugattyút is levettem a hajtókarról. Forgattyúsházhoz már nem nyúltam.  A henger szép állapotban van, illetve valóban új gyűrők vannak benne.  Az első gyűrű mondjuk nem volt beakasztva a helyére... A hengerfej és a henger alatt sem volt tömítés, nem csoda, hogy nem indult új gyűrűvel sem...A dugattyú oldala elfogadható, a teteje viszont eléggé ütött-kopott,nem tudom mit műveltek vele....

Összeszerelés a további állapotfelmérésekhez:
Alapos takarítás, benzinnel és ecsettel szépen letakarítottam az egész motort. Ezután a hengerfejt is. Ezután alaposan bekentem a gyűrűket olajjal, majd vissza a dugattyúra és ezután szépen vissza minden. Hengerfej és henger tömítés hiányában gyártottam gumiból ideiglenest. Tudom, nem a legjobb megoldás, megolvadhat, de arra jónak kell lennie, hogy ne engedje el a kompressziót és kiderüljön, hogy működőképes-e a motor.  Darabokra szedtem a karburátort is. Teljesen kitakarítottam az összes fúvókét, mindent. Az úszúházban a már említett olaj várt.  A teljes benzines takarítás és kompresszorozás után összeraktam. Kitakarítottam a légszűrőt is, bár erre nem sok szükség lesz még mostanában...  A berántószerkezet görgői fordítva voltak beszerelve, ezt megfordítottam, bár ez még nem kerül vissza, mert nincs berántó. Visszatettem a gyertyát és raktam rá egy új gyertyapipát is.

Karbi teszt:
Az 52-es kitakarított karburátorát rátettem a 151-esre. Pöcre indult, talán még jobban is, mint a saját Jikov karburátorával. Visszaraktam a karburátort. Odaállítottam a 151-es mellé és a benzincsövét rádugtam az 52-es karbijára, ugyebár biztos volt benne, hogy a 151-es tankja, szűrője, benzincsöve tiszta. Légszűrőt, kormányszarvat, motorborítást nem raktam vissza, mert még felesleges.

Első próbálkozás:
Gyújtást ellenőriztem,nagy szikrát ad. Légcsavarkulccsal a lendkerék csavarjánál fogva elkezdtem indítani. Hosszú próbálkozás és folyamatos gyertya kivétel, henger ürítés és gyertya takarítás után sikerül elérni, hogy beindult 20 mp-re. Szívató nélkül,kis gázt adtam neki. szépen kipörgött, jól reagált a gázadásra, majd lefulladt. Folytatódhatott a próbálkozás. Minden gyertyatakarítás és hengerürítés után sikerült egyet röffennie, de beindulni nem indult.

A vásárlástól a próbálkozásig összesen 10 óra telt el, úgyhogy nem lustálkodtam! :)

Egyébként nem tragédia, ha esetleg nem jön össze, mert az alábbi dolgok jók a 151-esemhez:
-Hajtómű
-Kapák
-Kormányszarv
-Gázkar
-Leaállítógomb
-Karburátor
-Kuplung
-kipufogó(?)

Jelenleg itt tartok, szeretettel várok minden észrevételt és tanácsot! Azért írok le mindent, mert hátha a későbbiekben segítséget nyújt valakinek, illetve én is számon tarthatom, hogy mit, mikor és hogyan... :)

kf04 2014.09.22 Creative Commons License 23052

Közben szétszedtem és megnéztem a közdarabot. Nincs semmilyen áttétel, így egyértelmű, hogy óramutató járásával megegyező irányba forog, tehát fordítva volt felrakva. Nem csak ez...

Előzmény: kf04 (23050)
Viktor1798 2014.09.22 Creative Commons License 23051

És ezt a tömíttetést szétszedés nélkül meg se lehet csinálni? 

Szervízben egy ilyenért mennyit kérnek?

Előzmény: Csabronc (23048)
kf04 2014.09.22 Creative Commons License 23050

Srácok! Hozzá jutottam egy Robi 52-eshez! Most rakosgatom össze. Később írok egy bővebb élménybeszámolót! Lenne egy gyors és egyben hülye kérdésem! Merre kell forognia a főtengelynek? Tudom elég elvetemült kérdés, ugyebár a 151-esnél és általában a többi gépnél is óramutató járásával megegyező irányba. Elsőre gondolnám, hogy itt is így van, viszont az 52-esnél bal oldalt van a kipufogó, jobb oldalt a karbi, gyújtás, légszűrő. A 151-esnél fordítva. A behúzó rendszer görgői viszont úgy vannak összerakva, hogy fordítva húzza( maga a behúzó hiányzik, csak alatta a görgők és a tartó van meg,később pótolva lesz!) Elképzelhető, hogy csak véletlenül rakták össze fordítva, mert mondták, hogy cserélték a görgőket( fel lett újítva a motor), viszont felújítás után már nem tudták indítani(ezért szereztem meg piszkosul olcsón! :D ). Simán kinézem ,hogy fordítva rakták össze, mert a toldozgatás-foltozgatásokból ítélve nem hozzáértő ember csinálta. arról nem is beszélve, hogy mit találtam a motorban..... Na, de erről majd később beszámolok... :) Szóval! Milyen irányban forog a Robi 52-es főtengelye?

studiod1 2014.09.22 Creative Commons License 23049

Így van,s ha több por kerül a kuplung térbe az ott levő zsírral esetleg a csigatengely által felhordott s a felső csapágyon átjutott olajjal keveredve megakadályozza a kuplung nyugalmi helyzetét, kiemel, hajt is, viszont hajtás közben visít zörög morog.

Előzmény: Csabronc (23048)
Csabronc 2014.09.22 Creative Commons License 23048

Lehet érdemes újratömíttetni a hajtóművet. Egyébként a kuplungtérbe óhatatlanul kerül mindig por és föld, ha nem is minden alkalom után, de egyszer egy évben a téli elrakás előtt érdemes egy erős vízsugaras zuhannyal kipucolni a retekből a kiemelőrugó közötti részt, majd újrazsírozni a kiemelő tengelyt.

Előzmény: Viktor1798 (23047)
Viktor1798 2014.09.21 Creative Commons License 23047

Azok amiket leírtál azok amiböl olaj jöhet? Én nem a kuplungtérre hanem közvetlen a csigatengelyhez lentre szimeringhez csapágyakhoz.

Előzmény: studiod1 (23046)
studiod1 2014.09.21 Creative Commons License 23046

Föld(por) a motor és a közdarab között jut a kuplung térbe, kinyomócsapágy rugó alatti távtartó illetve esetleg csigatengely felső csapágy.

Előzmény: Viktor1798 (23044)
Viktor1798 2014.09.21 Creative Commons License 23045

Azt elfelejtettem írni hogy csak használat közben álló helyzetben nem.

Előzmény: Viktor1798 (23044)
Viktor1798 2014.09.21 Creative Commons License 23044

Sziasztok! 

Új tipusú Kf-04 ből a pirossal bejelölt helyen mitől folyhat az olaj mikor olajjal csak a kékkel jelzett vonalig van töltve?

http://abload.de/image.php?img=kga-k-215ebp5l.jpg

A múltkor morgott a kuplungban a kiemelő villa alatt található csapágy amit a villa lenyom bezsíroztam lehetséges hogy a zsír olvadt meg és az szeretne ott lent távozni?Szerintetek rotációzáskor ott föld kerülhet be a hajtőműbe?

hegxi23 2014.09.21 Creative Commons License 23043

Üdv!

Kellene egy kis segítség! Adott egy robi116 rota ,ezen elhalt az erőmű (briggs 45) ezt szeretném lecserélni Honda gcv 190-re.A kérdés az lenne ,hogy bírni fogja a hajtásház ,vagy válasszam a gcv160-ast?

előre is kösz.

studiod1 2014.09.21 Creative Commons License 23042

Bocs lemaradt az idei tavaszon az egyik rota csőtengelyt a toldásnál eltörte a toldásnál(almafa gyökér), betétezve hegesztés és ok.

Előzmény: studiod1 (23041)
studiod1 2014.09.21 Creative Commons License 23041

Nekem ez van 2db http://www.mforg.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=46&category_id=5&option=com_virtuemart&Itemid=7  Az egyik 6 éves a másik több mint 10, a hajtómű porvédőkön es hajtómű szimeringen kívül minden eredeti. A harmadik honda moci az még gyerek 2éves és egy r250t-n van.

Előzmény: Mutual Friend (23040)
Mutual Friend 2014.09.21 Creative Commons License 23040
Mutual Friend 2014.09.21 Creative Commons License 23039

Na jó 150-ig is el tudnék menni ha hosszútávra lenne jó és nem kellene hegeszteni ezt azt rajta 1-2 év múlva.

Előzmény: studiod1 (23037)
Mutual Friend 2014.09.21 Creative Commons License 23038

Egy boltban azt mondták hogy a Hondák csapágyasak ellenben a b&S motorokkal már azok is kis túlzással elnyűhetetlenek.

studiod1 2014.09.21 Creative Commons License 23037

Robi55 az eredetileg "babetta" motoros volt tudtomal. Honda v briggs én honda motoros szentkirályit v robixet vennék ha a kb 10es végár külömbözet belefér.

Előzmény: Mutual Friend (23034)
Furak 2014.09.21 Creative Commons License 23036

A Kf volna jó választás vagy a Robi, de az 150e körül mozog. A honda és a Brigggs nagyjából egy kategória. Nincs nagy különbség közöttük egyikkel se nyúlsz mellé.

Előzmény: Mutual Friend (23034)
Furak 2014.09.21 Creative Commons License 23035

A motorba 10W-30-kell. 6dl szerintem. Gondolom van szintjelző benne.

Előzmény: hamvasat (23033)
Mutual Friend 2014.09.20 Creative Commons License 23034

Sziasztok!

Le szeretném rövidíteni a rotációkapa keresésemet azzal hogy tanácsot szeretnék kérni milyet vegyek ugy 100-120 maximumárig?

Jelenleg egy majd 30 éves robi 55 azaz 3.5 B&S motoros van amihez nagyon nehezen kapok alkatrészt de jószerivel mindet kellene a motoron cserélni gyűrűket esetleg dugattyút kompressziójavítás céljából a tömítéseket amit Amerikában találtam de nem küldenek külföldre.  Szelepeket felcsiszolni szóval volna vele munka és nem biztos hogy az alkatrészárban nagyon megérné.

Gondolkoztam egy hondás rotaluxon vagy szentkirályi dragon az is hondával stb stb ... 

Érdemes hondára tobbet adni mint egy b&S motor ellenében ?

Köszi.

hamvasat 2014.09.20 Creative Commons License 23033

Furak!

Sajnod nincs gépkönyvem hozzá... Azért kérdeztem.

Előzmény: Furak (23032)
Furak 2014.09.20 Creative Commons License 23032

Nem igazán, de ne a legolcsóbbat vegyed. A motorba mindenféle képpen olyan viszkozitásút vegyél ami a könyvbe le van írja a hajtóműbe 80W-90-kell. Könyved van hozzá?

Előzmény: hamvasat (23030)
hamvasat 2014.09.19 Creative Commons License 23031

Hú Urak!

Kipróbáltam a gépet, komoly. A Robi 55 után csúcs volt a KF Sprint C-t nyüstölni, nem hittem volna, hogy van tovább, de van, hihetetlen. Azt a kemény agyagos földet, amit a Robi, meg a KF Sprint nem tudott fellazítani, ez úgy felásta, mint a huzat... Nagyon tetszik :-)

hamvasat 2014.09.19 Creative Commons License 23030

Köszönöm! Olajat tudsz ajánlani?

Előzmény: Furak (23029)
Furak 2014.09.19 Creative Commons License 23029

Üdv!

Mást nem kell nézni.

Előzmény: hamvasat (23028)
hamvasat 2014.09.19 Creative Commons License 23028

Üdv Urak!

Köszönöm szépen a tanácsokat. Használt gépről volt szó, végülis konkrétan egy 314-ről. Az, hogy használt, az tényleg pár órányi használatra korlátozódik (tulaj szerint 15-20 óra), gyakorlatilag teljesen újszerű a gép, karcmentes, teljesen ép, a tárcsái, meg a kapatagjai rozsdásak kicsit az állástól. Tegnap sikerült is megvennem, igaz oda-vissza majd 800 km-t kellett utazni érte, de jó árban volt. Tényleg szép a gép. Ha lesz időm, hétvégén ki is próbálom.

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Majd kellene egy karbantartást is csinálnom, azzal kapcsolatosan majd még biztos írok. Amit elsőre észrevettem, hogy a működtető bowdenek kissé szorulnak, azokat megolajozom, meg gondolom illenék egy olajcserét és légszűrő tisztítást végrehajtanom. Esetéleg mást nézzek meg?

Olajat milyet rakjak bele?

Üdv: hamvasat

studiod1 2014.09.18 Creative Commons License 23027

Ha már hondát veszel inkább a 160cm3-est vedd,persze lényeges a rávaló, hogy fg314 vagy 315.

Előzmény: hamvasat (23025)
Furak 2014.09.18 Creative Commons License 23026

Helló!

Jó gépek a Hondák, de az adott típussal nincs tapasztalatom. Mellé ne fogsz vele nyúli az biztos.

Előzmény: hamvasat (23025)
hamvasat 2014.09.18 Creative Commons License 23025

Urak!

Még mindig nincs rotakapám sajnos, de folyamatosan rajta vagyok :-) Ezzel kapcsolatban lenne egy gyors kérdésem. Honda FG 314 és 315-ről mi a véleményetek? Megvehető gépek? Egy 314-es van porondon most.

Köszönöm a segítséget!

Kis Kolléga 2014.09.17 Creative Commons License 23024

Szentkirályi Kf-04 Honda gcv 160-as motorral

Komplett felújítás összegzése

Hajtásház: 1:24

használt hajtásház régifajta alu öntv. 10 000 ft

felső golyos csapágy 1800 ft SKF

alsó görgős csapágy 2300 ft SKF

2 db szimering 600 ft

kuplung rugó 550 ft

kuplung alsó kiemelő csapágy 2100 ft SKF

fejeskapa csapszeg biztosítóval 500 ft

kuplung bowden 1800 ft

kuplung hasított M10 -es állító csavar 500ft

Motor:

Honda GCV 160 63500ft

kuplung felső (nagy) 2100 ft

Kuplung felső nyomócsapágy 1800 ft

Kuplung távtartó 1200 Ft (esztergáltatva)

kuplung ék 300ft

sürümenetes csavar 120 ft

3db motortartó csavar 8.8-as 50mm hosszú 8M alátéttel anyával 150 ft

Külső benzinszűrő 550 ft

benzincső 250ft

Végére értem a felújításnak kaptam egy használatra kész jó minőségű gépet.

Ezek után is azt mondom tescos göncöket meg az új fajta kf-04-es gépeket ez a szett kenterbe veri és ezt nyugodt lelkiismerettel jelentem ki.

Csabronc 2014.09.16 Creative Commons License 23023

Oké örülök!

Most jön a poén: én csak a krumplit akarom kiszedni :D (esőben szedni a krumplit nem éppen tanácsos, a kertből feltolom a gépet ha leszakad a szíj).... na hétvégén csinálok egy képet nektek a kis kerekekkel.

Előzmény: Furak (23021)
Furak 2014.09.16 Creative Commons License 23022

Szia!

Én a Marcit venném akkor. A rotalux új márka az alkatrész ellátása még nem rendezett bár ne legyen semmi baja. Én még azért megnézném a Kf Dragon 55-ösökat is azok is hasonló árban vannak. meg a minőségük is elfogadható.

Előzmény: adam1941 (23020)
Furak 2014.09.16 Creative Commons License 23021

Ahogy mondták előttem az eső nem tesz jót neki a szíjjat lehet hagyni amíg szét nem szakad. Azért mert rossznak néz ki sokáig el fog még menni elég akkor cserélni mikor elszakad, de legyen nálad mindég tartalék szíj!! Soha sem tudni mikor szakad. Én anélkül el se merek menni 2 háznál messzebbre.

Előzmény: Csabronc (23016)
adam1941 2014.09.16 Creative Commons License 23020

Sziasztok! Köszönöm a múltkori hajtóműházas segítségeket. Végül mégsem vettem meg a gépet, úgy érzem valami nem kerek vele,+ kitudja mit kapott az elmúlt 10 évben. Viszont ez a honda motor nagyon megtetszett.

2 gép (új) között gondolkodom, ebben kérnék tanácsot: Mindkettő GCV 160 honda motoros, csak az egyik marci 55 hajtóműves (120pénz), a másik Rotalux 5h55 (113 pénz). Melyik a jobb? Mi a különbség?

studiod1 2014.09.16 Creative Commons License 23019

Esőben nagyon ne hagyd,a vizet bevezeti hajtómű  kuplung, illetve felső csapágy .

Előzmény: studiod1 (23018)
studiod1 2014.09.16 Creative Commons License 23018

Nekem kb 3 éve van lemezházas felezőm   állandóan benn van 2évig intenzíven használtam még tökéletes a szíj.

Előzmény: Csabronc (23016)
Kis Kolléga 2014.09.15 Creative Commons License 23017

Jó lesz az 2000 ft /liternek is aki nem szeret ásni az kifizeti.

Előzmény: kavicsos64 (23015)
Csabronc 2014.09.15 Creative Commons License 23016

Közben megjött minden, úgy nincsen gond... még szerencse, hogy pont otthon voltam.

Akinek van lemezházas felezője: mire érdemes odafigyelni a szíjat milyen gyakran érdemes cserélni, ellenőrizni?

Előzmény: Kis Kolléga (23005)
kavicsos64 2014.09.15 Creative Commons License 23015

Üzemanyag ára szorozva 3-mal ,és ebből egy rész a benzin vagy gázolaj ,egyrészt el kell tenni alkatrészre, egyrész meg a haszon ,ha nem igy csinálod előbb utóbb csak a ráfizetés lesz ,tapasztalatból tudom.

Előzmény: Kis Kolléga (23011)
19zsolt77 2014.09.14 Creative Commons License 23014
Sziasztok! Van egy Szentkirályi jobbra forgatós eke, eladnám vagy cserélném. Fejér megye
CRU3L 2014.09.13 Creative Commons License 23013

Sziasztok!
Kertitox 101-re keresek ventillátort, burkolattal együtt (akár még a motorháztető is érdekel).
Ha van valakinek egy elfekvőben, akkor írjon, és megbeszéljük az árát!

http://indafoto.hu/crul/image/21735169-2099ff1f/user#nagyitas

Köszi

- CRU3L -

studiod1 2014.09.12 Creative Commons License 23012

Kis kerti gépeknél faluban én  fogyott benzin x3, kerekítés meg munka illetve rendelő szerin,t a másik díjazás nálam 1500-2000ft/o .Az én kisgépeim 1l/o körül fogyasztanak.

Előzmény: Kis Kolléga (23011)
Kis Kolléga 2014.09.12 Creative Commons License 23011

Jelentem meghozták a csomagomat Royal futár kft az új szállítójuk ezt maga a futár mondta személyesen. Dpd meg harapjon fűbe.

Tisztelettel kérdezek olyan kertes kollégát aki csinál bérmunkát a traktorjával mennyit lehet kérni szántásra kiskertben. Ezt területre lehetetlen kiszámolni mennyi pénz ez nem hektárba mérjük mint nagy traktor esetében.  Kérem valaki segítsen köszönettel.

Viktor1798 2014.09.12 Creative Commons License 23010

Hát akkor nem tudom. Nekem royal futár hozta az biztos ha minden benne volt megvolt aminek jönni kelett tele volt a kocsija még csomagokkal.

Előzmény: studiod1 (23009)
studiod1 2014.09.12 Creative Commons License 23009

Jelenleg az mforg általános szerződések menüpontban DPD futart jelez http://www.mforg.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=11 

Előzmény: Kis Kolléga (23007)
Viktor1798 2014.09.11 Creative Commons License 23008

Nekem még 4999 volt darabja azóta drágább lett akkor. Közben megtaláltam a weblapjukat: http://www.royal.hu/ ilyen logo olt a kocsi oldalán valami opel corsa  volt dobozosra alakítva tán.

Előzmény: Kis Kolléga (23007)
Kis Kolléga 2014.09.11 Creative Commons License 23007

dpd-vel vannak szerződésben csak nem hazudott a hölgy a telefonba.

Royal futár nálam még az életben nem volt 3 szor rendeltem tőlük.

Jut eszembe megkérdeztem hogy a keréksúly szabadonfutós járókerékre mennyibe kerül 6223 ft darabja.

Tehát 1 pár 12446 Ft+ postaköltség.

Előzmény: Viktor1798 (23006)
Viktor1798 2014.09.11 Creative Commons License 23006

Furcsa.... Nekem Augusztus közepe fele 2 nap után jött a csomag és valami Royal futár hozta.

Előzmény: Kis Kolléga (23005)
Kis Kolléga 2014.09.11 Creative Commons License 23005

Csabronc én is rendeltem tőlük nem az M-forg kft a hibás hogy nem küldik a csomagokat hanem a DPD futár szolgálat. Ma hívtam fel az mforgsokat egy hölgy mondta el hogy a futárszolgálat nem kézbesití a küldeményeket lehetséges hogy szerződést bontanak az mforgosok a DPD-vel és más futárszolgálat fogja kézbesíteni a csomagokat.

Nekem hétfőre igérték a csomagot hogy arra itt lesz feltéve hogy dpd-vel nem bontanak szerződést. Akkor még tovább fog huzódni kézbesítés.

Nagyjából ezt tudtam meg a mai nap.

Csabronc 2014.09.11 Creative Commons License 23004

Valakinek nincsen tapasztalata az M-FORG Kft-vel rendeltem tőlük egy hete netről, de semmi válasz, a telefont fel sem veszik! ????

studiod1 2014.09.10 Creative Commons License 23003

Ami nálam megfordult eddig "kismotor" briggs tecumse honda kinaiak mindbe 0,55-0,6l olaj kellett, a következő lépcső a 300cm3 körüliek azokba emlékeim szerint kb 1,1l olaj kell.

Előzmény: elwoodi (23002)
elwoodi 2014.09.10 Creative Commons License 23002

A piros nyíl felett van az a rés ahol folyhatott.A másik képen az olajbeöntője van,a kérdés ,hogy meddig kell ebbe tölteni az olajat?Csak dugasz nívópálca nincsen.

Bocs a rossz képekért,de padláson van már a gép régóta.

elwoodi 2014.09.10 Creative Commons License 23001

Igaz a kipufogó "doboz" mögött van egy lemez amin rés van gondolom az a szellőző,lehet onnan folyhatott,de a kipufogón is jött mert még mindig olajos az is.

Előzmény: studiod1 (22999)
kMuki 2014.09.10 Creative Commons License 23000

Végül ismerős megoldotta, de elvileg be volt állva. :)

Viszont van egy 156-os robink is. (Briggs Quantum 50. 12F800) Ideje nem használtuk, indult normálisan ,viszont okádta a benzint a légszürőből. Gondoltam felakadt az uszóka. Szétkaptam a karbit, kitakarítottam, nos azóta pumpa után indulás van; de a gép kis idővel le is áll.

Ha folyamatosan pumpálom az üzemanyagot, akár nagyon minimálist is, a motor pörög. Ha abba hagyom a pumpálást leáll. Ugyanakkor a pillangószelep oda-vissza ugrál. Ha a szelepet kézzel lefogom a motor működik rendesen, nem kell pumpálni se. A rugó elvileg a helyén, bár minimál gáz állásban kézzel nagyon könnyen jár a szelep oda-vissza, nem fesziti semmi. Melegités után max gázon a rugó feszit; de úgyis leáll kis idővel. A karbit azóta 3x kitakarítottam, benzint leengedtem, gyertyát cseréltem.

Külföldi fórumon is volt ilyesmivel másnak gondja, google forditóval próbálkoztam, de sokat nem mondott. :D

http://translate.google.com/translate?hl=hu&sl=auto&tl=hu&u=http%3A%2F%2Flamotosega.forumattivo.com%2Ft8810-regolazione-leva-governatore-di-controllo-motore-briggsstratton-quantum

Előzmény: kicsikocs (22989)
studiod1 2014.09.09 Creative Commons License 22999

Kipufogóból? vagy mellette, esetleg henger oldal(régi mocik kartel szellőző) olaj túltöltés v kopás.

Előzmény: elwoodi (22998)
elwoodi 2014.09.09 Creative Commons License 22998

Sziasztok

Valaki meg tudja mondani,hogy egy techumseh motornál működés közben folyik az olaj a kipufogónál,az feltétlenül henger-dugattyú kopás lehet?Vagy érdemes-e nekiállni javítgatni?

Furak 2014.09.08 Creative Commons License 22997

Szia!

Járassad váltakozó fordulaton meg magas fordulaton előbb utóbb csak kitakarodik. Ha nem akkor szét kell szedni és kipucolni. Nekem Briggs motoron egyszer bejött ez a járatós módszer vagy is egyszer a Hondás is.

Előzmény: zamoca (22992)
studiod1 2014.09.08 Creative Commons License 22996

Egy idő óta nekem is van csak az eldobható műanyag változat, motor boltban pár száz forint.

Előzmény: Kis Kolléga (22995)
Kis Kolléga 2014.09.08 Creative Commons License 22995

Karbi meg a tank közé még + -ba ilyen szűrőt tettem. Soha nem volt dugulásom.

Előzmény: studiod1 (22994)
studiod1 2014.09.08 Creative Commons License 22994

Karbi tisztítás esetleg tank mosás is,szétszedés nélkül nem megy.

studiod1 2014.09.08 Creative Commons License 22993

Nekem a gépek egész évben csillag garázs, csak télire vannak letakarva mégis pöc-röf, persze minden mocinál leááláskor karbi kijáratás.A hondánál azért így is előfordul dugulás(nálam csak főfúvóka) 5perc és kitisztítva.

zamoca 2014.09.08 Creative Commons License 22992

Sziasztok!

A következő kérdésben kérem segítségetek:

a kapálógépem egy ideje nem használtam, sőt egy ideig kint állt az esőben. Utolsó használat alkalmával tök jól dolgozott (kb június közepe). Most bekapcsolva "pöfög-röfög" :)

Gondolom valami az állás során elkoszolódott. Olyan hangja van, mint mikor valamiből nem kap eleget (levegő/benzin)

A kérdésem: Ha így használom, az okozhat-e valami súlyosabb hibát a gépben?

Gondolom az lenne a megoldás, ha szétszedném és kitisztítanám, de erre most nincs időkapacitásom.

Van-e olyan lehetőség, hogy szétszedés nélkül (valamilyen tisztító hatású vegyületet beleöntve?) kimenjen a gépből a lerakódás?

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.: zamoca

kicsikocs 2014.09.07 Creative Commons License 22991

Mondjuk talán a név ( info@tecumseh.hu )  azt sugallta, hogy nem egy szélhámos gagyi internetes diler az illető. A csomagjuk is tele Tecumseh ragasztószalaggal.

De úgy látom ez a fogyasztói társadalom!! Minden kakit, amit potom pénzért beimportálnak azt jól hangzó névvel el lehet sózni a magyarnak.

Leginkább azt hiányolom, hogy az eladó   -valszeg halvány f.... sincs a  megelőző változatokról-   egy szóval/betüvel nem jelzi, hogy XXX változattal nem csereszabatos!!!

No mindegy, ezt a csalit bekaptam !!

Még igencsak fejlődnie kéne a magyar  (bolti és netes)  kereskedelemnek, hogy Európába érjünk Balkán, vagy Gabon, Szudán. stb helyett. !!!! Vahy elégedjünk meg a Tescos, Auchanos, stb gagyi cucokkal és évente cseréljük !!

Előzmény: studiod1 (22990)
studiod1 2014.09.07 Creative Commons License 22990

Sajnos a netes vásárlásoknál sok hasonló gond van pl a gcv160 is többféle tengelykialakítással van ezért én inkább kicsivel fizetek többet de mérek tapizok,vagy egy valoban megbízható cégtől rendelek előzetes egyeztetés után.

Előzmény: kicsikocs (22983)
kicsikocs 2014.09.07 Creative Commons License 22989

Azt nem irtad, hogy  "a nehezen forog" (mármint a kiálló tengely) egyik irányban, beszerelt állapotában, vagy csak  önmagában a motornál. Én hasonlóképpen jártam gyártóazonos, de más szériás  motorral, azontúl, hogy  más problémáim is akadtak.

Ha kézi kuplungos a géped, meg kell nézni, hogy a kuplungrésznél a felső kúpcsapágy nem ér- e a deknihez.(Nekem pl nem szabadott teljesen becsavarni a kuplungfelsőt  tartó csavart, mert annyira nekifeszült kissé más kialakitású deknihez, hogy a még nem beszerelt motort nem tudtam átforditani . Már affelől is kétségeim vannak, hogy egy- egy gyártó ezen olcsó (már akinek olcsó) motoroknál a fejlesztéseinél tartja-e a méreteket !!! és egyáltalán csereszabatosak- e ezek a motorok !!!

Előzmény: kMuki (22988)
kMuki 2014.09.07 Creative Commons License 22988

Sziasztok!

Robi-66, Brigss Classic 3.5 lóerős motor, képen látható http://jimsmower.com/briggswalk.htm

A probléma az,hogy a berántó nem húzódik vissza. Maga a berántó szerkezet szabadon müködik rendesen, a motorból kiálló tengely óramutatóval ellentétes irányban szorul, nehezen lehet tekerni. Ötlet?

Köszönööm

gkvbjnk 2014.09.06 Creative Commons License 22987

Üdv Mindenkinek!

Az iránt érdeklődöm a tisztelt fórumozóktól,hogy van-e valaki Székesfehérvár környékéről, aki rendelkezik nagy(obb)teljesítményű rotakapával és vállalna egy kis maszekot?

Egy kissé elhanyagolt terület talajelőkészítésére kérnék segítséget-kb. 4000nm. Nem szántás,elég volna átforgatni a felső réteget.

Köszönöm.

Furak 2014.09.06 Creative Commons License 22986

A honlapjukon aszt írják, hogy sima az az Fix járókerék hez is van súly!

Előzmény: Viktor1798 (22984)
kovpist 2014.09.06 Creative Commons License 22985

Oké köszi szépen

Előzmény: Viktor1798 (22984)
Viktor1798 2014.09.06 Creative Commons License 22984

De lehet! Az iroda@mforg.hu címre kell küldened egy e mailt amiben leírod hogy szeretnél rendelni 2 darab keréksúlyt 400-as kerékhez. Le kell írnod a neved,címedet,telefonszámodat,és meg kell adni egy olyan címet ahova kiszállítsák a cuccot. Darabja 5000 forint azaz egy pár 10 000 Forint a szállítást nem tudom mennyi ha megrendelte 12-13000 Forint körül kellesz fizetned. Ja és a legfontosabb hogy ez csak szabadonfutós kerékhez passzol. Ha valamit kihagytam vagy nem értesz írj nyugodtan, de az a legjobb ha felhívod őket azt hiszem hogy 8:00-tól vannak bent segítőkészek ha felhívod őket!

Előzmény: kovpist (22981)
kicsikocs 2014.09.06 Creative Commons License 22983

Hogy azt a ....  !!!

Mivel gyengélkedett a rotakapa (Tecumseh  mocis) úgy gondoltam, veszek egy másik motort.(Szintén Tecumseh -amit kapamotorként hirdet.)

Ma jött el az ideje, hogy átszereljem.A furatok jók! De ... a régi 63 mm es hosszúságú főtengelyen a szimmering utántól a főtengelyen van váll, ami a kúpos nyomócsapágyat nem engedi nekifeszülni a szimmeringnek. Mondanom sem kell, ezen a főtengelyen (szintén 63 mm es hosszúságút kértem) nincs váll!!!)

Hab a tortán, hogy olajfeltöltés, üza töltés után negyedórás rángatás és meg se moccan! Gyertya ki, szikra nincs!!! Erre a karbin lévő slusszot leoldottam úgyse ! Kisült, hogy a vadi új gyertya kukatöltelék!!!Másik gyertyával beindult, jól döcög.

Mondanom sem kell, hogy a Tecumseh hivatalos magyarországi képviseletétől rendeltem, a rendelést követő harmadik nap már hozta a futár. Most van egy gyári zsir új motorom, ami remélem legalább egy szezont (majd tavasszal) ki fog birni, max

az alsó dekniről ledarálja a "felesleget" !!!!

Ja azt nem irtam, hogy kézi kuplungos !!!

licilac 2014.09.06 Creative Commons License 22982

Biztos, hogy lehet! Próbáld meg, hívd fel az M-forg-ot, vagy írj nekik. http://www.mforg.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=3&Itemid=5

Előzmény: kovpist (22981)
kovpist 2014.09.06 Creative Commons License 22981

És külön csak súlyt nem lehet venni?

Előzmény: licilac (22980)
licilac 2014.09.06 Creative Commons License 22980

Én az agroforg-nál vettem járókerékkel együtt, de úgy tudom az m-forg-tól is lehet rendelni. Ez utóbbi infó Viktor 1798 fórumtársuktól származik. Ha jól emlékszem a hozzászólásaiban talán még az árát is említette. Az enyém kerékkel együtt 25-26 ezer Ft volt tavaly.

Előzmény: kovpist (22979)
kovpist 2014.09.06 Creative Commons License 22979

Helló

Olyan keréksúlyt mint neked van hol lehet venni?

Előzmény: licilac (22925)
Kis Kolléga 2014.09.06 Creative Commons License 22978

1994 et írunk kb. megvettük az első kapálógépünket kf-04 briggs 3.5 le motorral.

A gépet 2005 ben felújítottuk vettünk ré egy honda gcv 135 ös motort ami újabb 9 évet ment. össz üzemidő 20 év ha ne mondjam szegény briggs mennyit volt használva

Viktor1798 2014.09.06 Creative Commons License 22977

Írta régebben hogy a lehajtást használtan vette és ő újította fel szerintem annak az órájára gondolt.

Előzmény: studiod1 (22976)
studiod1 2014.09.05 Creative Commons License 22976

10 ezer üzemóra? jól írtad? az még gcv135el is kb8000l benzin vagy heti egy munkanap 5üzemóra akkor az évi 260 és igy 35-40 év, na ilyen erős használat mellett ennyi év ezt nem hiszem el.

Előzmény: Kis Kolléga (22974)
Viktor1798 2014.09.05 Creative Commons License 22975

Miért veszel új kereket? 

A régi Honda motorral neked volt valami bajod jól megy? 

Én az ekét elhalasztottam mert eddig úgy néz ki hogy megint került a kertre egy 20 centis tárgyaréteg amit nem hiszme hogy le tudna forgatni rendesen.

Előzmény: Kis Kolléga (22974)
Kis Kolléga 2014.09.05 Creative Commons License 22974

gcv 135 -ös piros honda kuplungját generáloztam de már kész van megoldottam.

És éppen ma raktam össze készre egy régi fajta KF-04 hajtásházat komplett csapágy csere és szimering hála isten 2 van belőle és nem kell átszerelgetni többet. Pótkocsis hajtásházamba van vagy 10 ezer üzemóra és azt hagyom meg talajmunkára az jóval kevesebbet fog már menni. Ezen felül a fünyíró adaptert is felcsapágyaztam meg késtartó agyat és kést is cserélek rajta következő szezonra új géppel dolgozhassak.

Most már a végére értem a szerelésnek utolsó beruházás egy új járókerék lesz sulyokkal de ez még odébb van. Szántásból majd összejön az ára megtudták rólam kistraktorral tudok szántogatni sokan felfogadnak majd bérmunkára.

Előzmény: Viktor1798 (22973)
Viktor1798 2014.09.05 Creative Commons License 22973

Melyik kapád rossz? 

Előzmény: Kis Kolléga (22967)
Furak 2014.09.05 Creative Commons License 22972

Üdv!

Gombászoknak igaza van. De ha kijáratod akkor se lesz semmi baja de ha elfogyott a hengerből az olaj(nem füstöl tovább) akkor a járatás végén ved gi a gyújtó gyertyát és takarítsd ki mert valószínűleg kormos lesz.

Előzmény: golfdva (22965)
studiod1 2014.09.05 Creative Commons License 22971

Miért nem jó az alu távtartó? a blokk is alu,a távtartónak támaszkodik a nyomcsapágy,a távtartó nem mozog.

golfdva 2014.09.05 Creative Commons License 22970

:))

Tegnap az első húzásra le is köpött a drága egy nagy adag olajjal:)

Köszönöm!

Előzmény: gombászok (22969)
gombászok 2014.09.05 Creative Commons License 22969

Szerintem hagyd egy ideig állni, néha mozgasd át gyertya nélkül a berántót, így az olaj nagy része visszafolyik a karterbe, utána indítható. Ami a hengerfejben, egyéb helyen visszamaradt, majd elfüstöl.

Ne felejtsd el indítás előtt az olajszintet ellenőrizni, ha elgedett vagy a munkáddal, olajcsere.

Előzmény: golfdva (22965)
golfdva 2014.09.05 Creative Commons License 22968

Ebay.de  talán ez lenne a megoldás....

Kis Kolléga 2014.09.04 Creative Commons License 22967

Szevasztok! Hetek óta hajtom a honda motorhoz való kuplung távtartót sehol nem lehet kapni azt a fajtát ami vasból készült és nem aluminiumból. Szombathelyi agro centerben az alkatrész kiadónál a faszi flegmán közli velem hogy nem gyártanak ilyet. Össze is vitatkoztam vele hogy kénytelen vagyok az ország másik feléből alkatrészeket rendelni mert itt csak abból akarnak megélni kisgépeket javitanak és ezzel kábítják a jó népet.

Zengő féle kf-04 fönyíró adapter késtartót akartam kérni azt monda kedves pára hogy ő még ilyet nem látott!!! Azt hittem hozzá vágom az eltört fűnyírókést.

Nagy kálvárián vagyok túl a gépem még mindig nem jó pedig időszerü lenne dolgozni, lassan szántani kell és nem tudom össze rakni a gépet vicc az egész.

Annyit tudok motort szervizbe akkor sem adnék be ha letörne a kezem.

kovpist 2014.09.04 Creative Commons License 22966

Helló

Nem tudod véletlenül hogy hol lehet ilyen keréksúlyt venni?

Előzmény: Viktor1798 (22823)
golfdva 2014.09.04 Creative Commons License 22965

Szép estét!

Egy kis tanácsért folyamodnék;van egy 400cm3 honda replika motorom ami eddig is kitűnően mozgott de ma annyira,hogy az utánfutón nem megfelelően rögzitettem és oldalára dőlt.OHC a drága és pillanatok alatt tele szaladt olajjal a henger....leengedtem az olajat megrángattam majd vissza a gyertya a helyére indít és egyből be is röffent csak éppen döl belőle a füst.Gondolom az olaj ami még benne lakozik az éghet el.Kérdésem a következő;nyugodtam kijárathatom így az olajat a hengerből vagy szét kell hozzá borítani.Nem lesz semmi baj ha így járatom?

Köszönöm!

kaziko 2014.09.03 Creative Commons License 22964

rk lehet ugy van irva,régi hajtomüves.Kukorica kőzét akarnám vele megrotálni,eddig loval volt ekézve,jo is volt ugy,csak amikor nagy már a kukorica,loval nem lehet belemenni,ezért gondoltam hogy rotával átmennék rajta.Fekete főld igaz,ezért kénne erős gép,meg strapa biro.Jo félhold terület a kukorica.

Előzmény: Furak (22962)
Furak 2014.09.03 Creative Commons License 22963

A visszafele nyíl a keret jobb szélső sarkában. A hsz számától visszafele a negyedig(legszélső)

Előzmény: Furak (22962)
Furak 2014.09.03 Creative Commons License 22962

Az a gép nem lehet, hogy Rk 02-es vagy Kf 04-es. De nem hiszem, hogy Kf 02-es létezne? Amúgy akármelyik hajtóművel van szerelve jó kapálógépnek mondható. Mire használnád? Amúgy van a fórumon válasz funkció is a hosszászólás keretében.

Előzmény: kaziko (22960)
kaziko 2014.09.03 Creative Commons License 22961

quantum power 4hp,ugy van a motorra irva,akkor az 4loerős?Jo gépek azok?

kaziko 2014.09.03 Creative Commons License 22960

Kf 02 es hajtomüvel van quantum motoros briggs,az jo gép?Vagy sima briggset vegyek?

Furak 2014.09.03 Creative Commons License 22959

Helló mivel nem nagyon értesz hozzá így egyból egy 4 üteműt javaslok. Honda vagy Briggs motor Robi vagy Kf lehajtással.

Pl.: Robi 156, Kf Dragon 55 ezek csak példák ennél több lehetőség van. 5le-őset vegyél legalább.

Előzmény: kaziko (22957)
Kukuma 2014.09.03 Creative Commons License 22958

Milyen briggs(ed) van 

Előzmény: Olliver (22954)
kaziko 2014.09.03 Creative Commons License 22957

Sziasztok.Szeretnék venni használt rota kapát.Sajnos nem értek hozzá,4ütemüt,vagy 2ütemüt vegyek?Megbizhato gépet szeretnék,ami strapabiro,és megbizhato gép.

Dutrás-pisti 2014.09.03 Creative Commons License 22956

Jó napot Ádám!Én pl. olyan kapákat vettem aminek a porvédöje müanyagból van.Nagyon könnyen lejöt a végéröl.Na most tudom, hogy olyan is van ami fémből van,és hegesztve van.Szerintem bármelyik kapálógép boltba van hozzá porvédő (akár fém,akár müanyag).Müanyag le fém fel hegesztve.Ha még tudok segiteni irjál István.

Előzmény: adam1941 (22947)
Lacibács 2014.09.03 Creative Commons License 22955

921893

Előzmény: 19zsolt77 (22950)
Olliver 2014.09.02 Creative Commons License 22954

sziasztok

kf4 kapa briggs motorral

a karburátornál leakadt egy rugó

valakinek van képe hova kell beakasztani?

mert csak alapjáraton pöfög a gép

studiod1 2014.09.02 Creative Commons License 22953

Igen így volt,marci/gyimesi/ gépek Rota-Duó Kft  Gyimesi Duó Bt. 7628 Pécs, Bródy S. u. 57.http://www.e-cegkozlony.gov.hu/download.php   

Előzmény: Furak (22951)
Furak 2014.09.02 Creative Commons License 22952

Eszt csak fényképről tudnám megmondani esetleg az tud segíteni akinek ilyen Marci kapálógépe van.

Előzmény: adam1941 (22947)
Furak 2014.09.02 Creative Commons License 22951

Figyelj!

Egyszer felszámolás alatt volt az 100%-ék mert van z interneten egy bizonyos oldal ahol meg lehet/lehetett nézni, hogy hogy állnak a cégek. És azt is oda írtam, hogy nem tudom, hogy jelen pillanatban mi van a céggel! Amúgy köszi az infót.

Előzmény: norci32 (22949)
19zsolt77 2014.09.02 Creative Commons License 22950
Megkérdezhetem milyen áron lehet ilyet kapni?
Előzmény: Lacibács (22948)
norci32 2014.09.02 Creative Commons License 22949

marci kapálógépcsaládot mai napig gyártják Baranyában ne irkálj hülyeséget

Előzmény: Furak (22944)
Lacibács 2014.09.02 Creative Commons License 22948

Elkelt a  Fortschritt, a KF-04 és a Robi is. Ez a kasza 30 cm.-el szélesebb, talajmaró,váltva forgó eke. Előre-hátra 3 sebesség és a sebességtől független kihajtás a munkagépekhez.

Előzmény: Csiga1970 (22942)
adam1941 2014.09.01 Creative Commons License 22947

Így van a hajtóműházon van kúp kialakítás a tengely tövénél. Az általad beillesztett képen a kapasor tövénél harangszerű a végződés ez illene rá. ( amit adna hozzá kapákat azon sima egyenes fenekű ez a porvédő, így nem passzol rá.) Csak azt nem tudom melyik lehet az eredeti , mert ha csak a kapa való másikhoz, akkor megpróbálnék valahonnan szerezni egy ilyen kúpos porvédőt, átszerelném és már ok is. Viszont ha a hajtóműház lett cserélve a gépen, akkor elállok a vásárlástól mert kitudja még mi baja lehetett

Előzmény: Furak (22946)
Furak 2014.09.01 Creative Commons License 22946

A gyári tengelyen semmilyen kúp vagy arra hasonlító dolog nincs. A hajtóműházon lehet(és úgy néz ki mint egy kúp) és arra ahogy te is mondod illeszkedne a kapasor oda eső része. Ez a kialakítás védi a szimeringeket az oda kerülő kosztól.

Mnit amilyen itt is.: A két kapasor közötti rész. De egy fotóval egyszerűbb lenne. Nem tudom a Marci-é gyárilag milyen ez KF kapasor! Egy lehetséges lehetőséget vázoltam fel.

Előzmény: adam1941 (22945)
adam1941 2014.09.01 Creative Commons License 22945

Bocsánat rosszul fejeztem ki magam, nem a tengelye kúpos, hanem a tengely tövénél lévő kialakítás kúpos, amire a kapasor gallérja illeszkedne meglátásom szerint. És ugyebár a tag által hozzá adandó kapasoron a tövénél a gallér sima profilú így felütközik a kúp legmagasabb részére és így a többi része nem passzol össze.

Előzmény: Furak (22944)
Furak 2014.09.01 Creative Commons License 22944

Marci kapálógép hajtóműve van akkor. De én a helyedben nem venném meg mert keveset gyártottak belőle szóval ritka a cég meg felszámolás alatt van. Szóval az alkatrész ellátás nem biztos, hogy biztosított a későbbiekben.

De most már nem találni róla olyan infót, hogy jelenleg mi van a céggel. Szóval lehet, hogy csak felszámolás alatt volt. Nem tudom mi lett a sorsa.

A kapatengelye nem kúpos így néz ki:

Előzmény: adam1941 (22941)
studiod1 2014.09.01 Creative Commons License 22943

Itt egy marci honda mocis http://www.kertigepek.hu/?oldal=2&kat=6&termek=837 és itt a csigatengely http://agrooroszi.hu/termek.php?pid=1018  a linkek szerint 25ös tengely de nem kúpos.

Előzmény: adam1941 (22941)
Csiga1970 2014.09.01 Creative Commons License 22942

Mutatós szerkezet.A fortschritt gép elkelt?Ha jól emlékszem,ahhoz is volt kasza.Gondolom azért ez komolyabb szerkezet...Üdv

Előzmény: Lacibács (22938)
adam1941 2014.09.01 Creative Commons License 22941

Azt sajnos nem tudom. Csak az eladó szerint bontatlan állapotú az egész gép, és erről a történtek után nem vagyok meggyőzve. A két sárvédőn marci 55-ös matrica volt, nem tudom ez segít-e.

Előzmény: Furak (22940)
Furak 2014.09.01 Creative Commons License 22940

Ez esetben mindegy milyen motor van rajta. A hajtómű márkája a lényeg. Szóval milyen gyártmányú a hajtómű?

Előzmény: adam1941 (22939)
adam1941 2014.09.01 Creative Commons License 22939

Sziasztok, segítségeteket kérném akinek van, vagy ismeri a HONDA tipusu GCV-160 5,5 lóerős,160cc gépet.

Megvételre kínáltak a napokban egyet. Jó állapotban volt, a hangja is ok volt, gumikerék volt rászerelve. Mellé kézben hozta a 2X3 soros kapatagokat az eladó+ a sárvédőket. Meg is állapodtunk az árban, mikor mondtam hogy ok de tegyük rá a kapatagokat mert én csak rotálásra használnám. Ekkor jött a buktató. A kapafüzér belső profilja sima volt, a hajtóműházon ahova meg rá kellet volna hogy csússzon kúpos kialakítás volt. Így persze nem passzolt a sasszeg lyuka. 

Kérdésem az volna akinek van ilyen gépe, hogy az eredetin is kúpos a meghajtóház a rámenő résznél.

Nem tudom eldönteni hogy melyik nem frankó, a kapatagok nem ehhez valók vagy a hajtóműház a babrált. Így persze egyenlőre elálltam a vételtől mert nem tudom hogy mi nem stimmel, kapát kell másikat venni hozzá vagy a hajtóműház nem eredeti.

Előre is köszi a segítséget akinek van és megnézi nekem, milyen az eredeti hajtóműházának a profilja!

Lacibács 2014.09.01 Creative Commons License 22938

Az idén már ezzel a géppel kaszálok.

Furak 2014.08.31 Creative Commons License 22937

Igen, mindenképpen ki kell cserélni mert ha szétválik akkor csak nagyobb baj lesz.

Előzmény: Csabronc (22936)
Csabronc 2014.08.31 Creative Commons License 22936

Jó akkor jól gondoltam (kapáló adapter kell), közben leszedtem a kuplungházat és megrökönyödve látom, hogy a felső kuplung harang alsó pereménél hosszanti repedés van hosszában az öntvényben!

Mivel a gépet akitől vettem nem használta (ez a kuplungon és minden egyéb máson látszódott, szegény kis öregnél bent  fetrengett a gép 6 évig a pajtában) így gyanítom, hogy már a gyárban így rakták össze, akár hajszálrepedéssel :) na mindegy majd a télen ezt is kicserélem....

Előzmény: Furak (22935)
Furak 2014.08.31 Creative Commons License 22935

Igen, ez másmilyen. itt szét kell szedni a felső részt külön a szarvat meg a motort. Kétsebességes szóval nem kell fel le szerelni csak a szíjat átrakni. Ez a felező csak akkor előnyös ha nincs fűnyíród, szivattyú vagy más olyan adaptered amire egybe kell a motor a kuplunggal.

Előzmény: Csabronc (22933)
Csabronc 2014.08.31 Creative Commons License 22934

csak hogy teljesen világos legyen a másik oldalával 

Előzmény: Csabronc (22933)
Csabronc 2014.08.31 Creative Commons License 22933

Köszi, akkor lemezházas lesz, de azért nem teljesen mindegy ugyanis ahogy megnéztem van olyan lemezházas, amire a motort kell átpakolni kuplungház nélkül (ezt te be is linkelted)!

viszont van ilyen  is

ahol NEM kell levenni a motort a kuplungházról, hanem egyszerűen rárakom a felezőre!

Amit Furak linkelt abban az esetben tök jó, ha állandóan a felezőt használva működtetem a gépet, itt viszont egy opció csak rövid időszakra gyakorlatilag egy "ideiglenes" lassító közdarab!

Előzmény: Furak (22932)
Furak 2014.08.31 Creative Commons License 22932

Én ilyet vennék!

Lemezházas és a szarvat hátulra arra a kilógó helyre kell felrakni(bal oldalt ezen a képen).

Előzmény: Csabronc (22930)
Viktor1798 2014.08.31 Creative Commons License 22931

Teljesen mindegy.A lemezházas nehezebb valamivel szerintem de teljesen mindegy. A kulung fajtáját nézd meg vásárlás előtt kis v nagy kuplung.

Előzmény: Csabronc (22930)
Csabronc 2014.08.30 Creative Commons License 22930

Furak az aluházas vagy a lemezházas felezőt érdemesebb venni (KF-04), csak egy fokozat érdekel, krumplikiszedéshez...

zsolt4593 2014.08.29 Creative Commons License 22929

Üdv urak.
Forumtárstól vásárolt Briggs 850-es I/C nézem át javítgatom kicsit.
Sajnos a motor a főtengely simmeringnél csepegteti az olajat de csak cikkszám van ráírva és a Briggs embléma a simmeringre a száma :399781 az agrooroszin ezt találtam meg ez gyári cikkszám és Quantum motor aljában van ilyen(abban is ezvan) megadja a weboldal belső átmérő: 27 mm Külső átmérő: 43 mm de a vastagságát nem ezt kéne megtudnom ha esetleg valaki ebben tud segíteni igaz vélhetően megmérem majd mert leveszem a gép alsó házát ugyanis célszerszámom nincs kihúzatni,és cserélt volt a blokk alja az olajcsöpögést pedig annak tudom be még látatlanba hogy előzőleg egy támcsapágyas kuplung volt rárakva viszont itt támcsapágynak nincs kialakítva helye a blokkban (pl mint a quantum xm 45-ösöknél) viszont a simmeringet lazán nyomhatta a támcsapágy felső csapágy tányérja.
Olajbetöltőnél pedig kéne lennie egy O gyűrűnek aminek hült helye van csak szilikonal volt körbe kenve,a gép már javítva volt elvileg csak kérdés az O gyűrű mikor hol tünt el esetleg nem e a blokkban csücsül.Szóval ergó ezért is húzhatom szét a motort.
Sajnos első körben ahogy én nézem a gyertya is kokszos a gépben,kormos kicsit,dugótetőn is látok barnás feketés kokszt és kapirgálás nyomait ha a motor valóban szervízben járt és ott cserélték az alját elvileg akkor elnem tudom képzelni belül a motorban mi ment tönkre amiért az alját is cserélni kellet.
probléma alkatrészileg igaz nem nagyon van mert egy komplett vadi új ilyen 850-es motorom van 0 üzemórás törött blokkfeles story-m pedig volt itt fenn forumon.

Másik kérdezném azt hogy a főtengely végén van egy íves retesz kialakítás és egy normál téglalap alakú reteszpálya.
A kuplungom felszerelhető mind két fajta reteszelésel melyikel célszerű (nem csapágyazott a kuplugom)
Esetleg Nm-er tud valaki kuplung csavar lehúzáshoz illetve általánosan briggs alsó blokk fél csavarjainak Nm-eres nyomatéka menyi lehet?
Köszönöm előre is

Furak 2014.08.29 Creative Commons License 22928

Akkor nem sok a 7 ezer érte.

Előzmény: ksx (22926)
Furak 2014.08.29 Creative Commons License 22927

Én úgy gondolom, hogy egy pár. Csak ez akkor érveléskor nem ugrott be(mármint a 60cm).

Előzmény: licilac (22925)
ksx 2014.08.29 Creative Commons License 22926

Én is az Mforg- nál vettem a sarabolót és az ár 1 párat jelent.

licilac 2014.08.29 Creative Commons License 22925

És 60 cm-es lenne darabja?  ugyan kérlek...

Persze hogy páronként értendő

Előzmény: Furak (22924)
Furak 2014.08.29 Creative Commons License 22924

Hát erre tényleg aszt mondom, hogy utána kell érdeklődni náluk.

1, Aszt írják darab (Senki nem vesz egy darabot)

2, Akkor miért van kettő a fotón?

3, 1 db akkor 9kg lenne?

Nem mind egy már ha az árat nézzük akkor se.

Előzmény: 19zsolt77 (22921)
Furak 2014.08.29 Creative Commons License 22923

Na eszt nem figyeltem. De amúgy igaza van az egyik hozzászólónak Ki a fene venne egy darab sarabolót?

Előzmény: 19zsolt77 (22919)
19zsolt77 2014.08.29 Creative Commons License 22922
A legolcsóbb amit találtam 6495ft/db 12900ft/pár
Előzmény: Silvan (22920)
19zsolt77 2014.08.29 Creative Commons License 22921
Egységár(darab):7676ft szerintem nem egy párra vonatkozik, de utána nézek
Előzmény: Silvan (22920)
Silvan 2014.08.29 Creative Commons License 22920

A képen egy pár saraboló van és szerintem az ár is erre vonatkozik.Senki nem vesz  egy darab sarabolót.

Előzmény: 19zsolt77 (22919)
19zsolt77 2014.08.29 Creative Commons License 22919
Darabja 7ezer a kettő már 14plussz postaköltség kb2ezer és a munkaszélesség 600mm, ennyiből bőven kilehet hozni és olyanra csináljuk amilyenre akarjuk
Előzmény: Furak (22918)
Furak 2014.08.29 Creative Commons License 22918

Akkor már egy kicsit megkéstél a kérdéssel, de nekem nem gond.

Amúgy értekes dolog ez a barkácsolás. Mert ugye sokan megtudjuk csinálni házilag a dolgokat, de ha megnézzük ha nincs otthon vas anyag van nem tudunk olcsón szerezni gyárból leselejtezettet akkor nem éri meg olyasmit csinálni otthon amit boltba is megkapni. Mert mire megveszünk mindent ugyan ott vagyunk és nem is beszéltünk az eltöltött időről. Ilyen kissebb dolgok esetén elgondolkoznák ezen. Nem beszélek le senkit a barkácsolásról nagyon sokszor jól jön vsak nem ért  alaposan átgondolni. Mit és Hogy.

Bár nem tudom neked milyen gépre kell itt a gyári KF 7e ft.: http://www.mforg.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=36&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=7

Előzmény: kersa48 (22916)
kersa48 2014.08.28 Creative Commons License 22917

Elnézést a névért  Kiss Kolléga helyesen!

Előzmény: kersa48 (22916)
kersa48 2014.08.28 Creative Commons License 22916

Köszönöm a segítséget, félelmem beigazolódott, lehet át kell szabnom, mert már hét osztásúra vannak az oldaltárcsák elkészítve. De, lehet, hogy   kiss kollégára  kell hallgatnom..

Előzmény: Furak (22913)
Kis Kolléga 2014.08.28 Creative Commons License 22915

Mire saját magad elkészíted több energiát időt pénzt fektetsz bele mintha veszel egy készet valamelyik gazdaboltba én is neki álltam csinálni kb. 2 éve abba is maradt mert amennyit elhegesztek rá pálcát és áramot többe kerül mint egy gyári.

Nem egy nagy tétel ugy gondolom.

Előzmény: kersa48 (22912)
19zsolt77 2014.08.28 Creative Commons License 22914
Hello mi alapján készíted a sarabolot van valami leírásod? Én is tervezek csinálni egyet csak nem tudom hogy alljak neki
Furak 2014.08.28 Creative Commons License 22913

Nem volna jó a sűrűbb mert a pálcák között nem menne át úgy a gaz. Szerintem jó a gyári.

kersa48 2014.08.27 Creative Commons License 22912

A kapálógépemhez sarabolót szándékozom készíteni, kérdésem, hogy a több helyen látott ötös osztású helyett hetes osztásút készítenék, mi lenne az előnye, illetve a hátránya ?

biji 2014.08.26 Creative Commons License 22911

Úgy látszik sokunknak meg van a keresztje. :D

Előzmény: kf04 (22908)
Viktor1798 2014.08.26 Creative Commons License 22910

Belső zárt kertből vitték el vagy vagy ilyen nyílt falun kívüliből . Mi nagymamámnál ma ástuk ki 250 méteren 25 kilós zsákokból 24 megtelt . Feléjük ilyen kinti külső kertek vannak sokak a lopások miatt már csak a fák alatt a füvet vágják idén volt őr arra nem voltak lopások pár bokor krumplit szedtek fel.

Ma krumpli behordás közben előjött valami fura hang a gépen olyan mintha valami csapágy csuszpitolna vagy nem tudom mintha valami vasat dörzsölődnének ha kiemelem a kuplungot akkor is fordulatszámtol függetlenül ja és nem állandón volt mikor egy teljes körön át ami kb 1.5 kilóméter nem jött elő  menet közben is néha előjön néha megáll de hirtelen. Szerintetek mi lehet?

Előzmény: Kis Kolléga (22905)
studiod1 2014.08.26 Creative Commons License 22909

Itt a faluban nincs gond,  csak egy-két gyüjtögető van és mivel a város-falunak itt van a kertészete odajárnak időnként közmunkára. Viszont a szarvasok egy alkalommal meglátogattak.

Előzmény: kf04 (22908)
kf04 2014.08.26 Creative Commons License 22908

Errefelé meg a vadnyúl az első számú közellenség :D

Előzmény: biji (22906)
kicsikocs 2014.08.26 Creative Commons License 22907

Sovány vigasz, de annak ÖRÜLJ, hogy csak most kezdték el. Nekem-igaz nam lakásnál , hanem zártkertben lévő  területemről vitték el, anno 15 éve. (Amikor a link alakokat a tömbökből kezdték elüldözni, és azok a présházakat, kisebb "nyaralókat" váltották át  tartós ottlakássá.) Pedig 2400 nm em van, azóta csak füvet nyirok, azt termelek.

A sors úgy hozta, hogy az eredeti lakóhelyemtől 3 km re lévő faluban vettünk ingatlant, ott  szintén 2000 nm  + területünk is lett. De mivel faluszél és erdő az őzek-szarvasok kezdik a garázdálkodást. Kedvencük a cékla. 

biji 2014.08.26 Creative Commons License 22906

Szia! Bosszantó dolog! Én meg az őzekkel küzdök, bejárnak a kertbe a kukoricára. Nem árt nekik, csak összezíbolják.:)))

Kis Kolléga 2014.08.25 Creative Commons License 22905

Üdv! Meg kell osztanom veletek azt a szomorú tényt hogy a krumplit is lopják sajnos.

3 sort ültettem nem sok igaz de amennyit megeszünk sokáig elég lett volna. 1 teljes sort kiásott valaki és elvittte :( jó 30-40 kg volt pont azt a sort amelyik alatt a legszebbek voltak. Nekem 2 frizines kannával maradt. Most már értem azt aki árammal védi meg a kertjét hogy ne lopják el azt amit nagy keservesen megtermelt.

Furak 2014.08.25 Creative Commons License 22904

Vagy perselyt lehet bele csináltatni, de ha ennyire rosz a motor meg ilyen akkor az árakon nagyon el kell gondolkozni. Egy új, Briggs motor 50-60e körül mozog(a Kínaikat most ne nézzük). Eszt ha gatyába lehet rázni 20-30-ból akkor megéri megcsinálja ha tényleg minőségi alkatrészeket adnak hozzá. Meg meglehet perselyezni.

Előzmény: Furak (22903)
Furak 2014.08.25 Creative Commons License 22903

Hát akkor pláne új motor kell. Én is így emlékeztem köszi a pontosítást!

Előzmény: kf04 (22901)
Furak 2014.08.25 Creative Commons License 22902

Mi már felszedtük kb 3 hete esetleg 4. Hamarabb kellett volna mert a szára régen elsült és a sok esőtől már akkor is rohadt(sajnos most is rohad), De akkor volt a rengeteg eső és lehetetlen volt felszedni.

Előzmény: Kis Kolléga (22898)
kf04 2014.08.25 Creative Commons License 22901

Valóban, ezeket a motorokat nem lehet fúrni. Vagyis lehet, de az már a tartósság kárára megy! Tehát nem érdemes, pláne, ha még mást is kell rajta csinálni. Egy 2T motornál már más a helyzet.

Előzmény: Furak (22897)
jános 55 2014.08.25 Creative Commons License 22900

Szekszárdon voltam a Hengerfúró Kft-nél. Ott szoktam vásárolni alkatrészt. A Briggs-hez szinte mindenük van. Ott láttam a motort a polcon, több darab is van, önindítós, töltőtekercses és világítótekercses. A vezetékek ki vannak vezetve, rotára, ha még kocsizol is a legtökéletesebb. Ha a keresőbe beírod, hogy Hengerfúró Kft. Szekszárd, vagy Dugattyú bolt Szekszárd, akkor kiadja a címüket és a telefonszámukat. De már egy előttem hozzászóló is adott tájékoztatást, hogy létezik ez a motor. Tehát el lehet gondolkodni, hogy mi éri meg, javítani vagy venni egy újat.

Előzmény: kicsikocs (22895)
Viktor1798 2014.08.25 Creative Commons License 22899

A saját kertünkbe mi már kiszedtük 5 olyan 20 méteres sor volt egész nagy krumplik lettek megtette a hatását a tavalyi trágyázás. Nagymamáméknál meg azt várjuk hogy rá lehessen menni mert mikor kezdenénk mindig esik v nem lehet rámenni mert annyira nedves.

Előzmény: Kis Kolléga (22898)
Kis Kolléga 2014.08.25 Creative Commons License 22898

Egy nem kapás kérdés :) Ti mikor szeditek ki a krumplit ? Azt mondják nem érdemes halogatni mert rohad a földben a sok esőtől.  Holnap akarok megnézni hogyan néz ki aztán ha nem ragad akkor kiszedném.

Furak 2014.08.24 Creative Commons License 22897

Ha ennyire rosz nem is érdemes javítani szerintem. Ekkora erőhiányt nem javít egy gyűrű csere. Ezeket a motorokat nem is tudom lehet-e fúratni. Egyes Briggs motorkat nem lehet mert úgy vannak legyártva, hogy valami persely szerüség van a hengerbe és abba jár a dugattyú ha az kikipik akkor nem lehet vele mit kezdeni mivel nem lehet fúrítni mert a henger többi része más anyagból van. Akkor a szelepek is biztos kopottak azokat is túlméretesre cserélni(ha eggyáltalán van bele) Sorolni is hosszú lenne és már tényleg majd egy új motor ára.

Előzmény: AfterBit (22890)
studiod1 2014.08.24 Creative Commons License 22896

Azt nem tudom nehéz lendkerekes v sem de misina rotatorok vannak http://vaszkoshop.hu/spd/KGM-0001/Misina-T475-benzines-motor#page_artdet_tabs 

Előzmény: kicsikocs (22895)
kicsikocs 2014.08.24 Creative Commons License 22895

Adj légyszives beszerzési helyet  a 30 E Ft os kapagép motorról. Üdv

Előzmény: jános 55 (22894)
jános 55 2014.08.24 Creative Commons License 22894

Mindenképpen az volna a jó, ha a motor meg lenne bontva. Látni, hogy mekkora a válla a hengernek  mekkora a gyűrűvégek között a hézag, egyáltalán érdemes e foglalkozni vele. Kotyog e a főtengely a házban, vagy rajta a hajtókar, lóg e a szelep. Ezt mind akkor lehet látni, ha szétszedésre került a motor. Ha csak egy gyűrű garnitúra és simering, tömítés, hengerfejtömítés kell az kb 8e-ból kijön, ha te csinálod. (most csináltam egy ilyet) Ha több baj is előjön akkor ez a tétel nőni fog és dönteni kell megéri e a javítás. 30 e. egy új 4 HP motor, igaz kínai, de új és csak fel kell tenni.

Előzmény: AfterBit (22890)
licilac 2014.08.24 Creative Commons License 22893

Megtaláltam, ment a válasz!

Előzmény: licilac (22892)
licilac 2014.08.24 Creative Commons License 22892

Nem kaptam emailt, kérlek próbáld újra!

fazrs@citromail.hu

Előzmény: zsolt4593 (22891)
zsolt4593 2014.08.24 Creative Commons License 22891

Üdv Licilac,írtam emailt légyszíves minnél előbb válaszolj fontos lenne nagyon!

Előzmény: licilac (22886)
AfterBit 2014.08.24 Creative Commons License 22890

Gyenge, csúszik a röpsúly.. ha befog, akkor a motor nem megy... Tehát most tiszta  aröpsúlynál, ráhúzom a gázt, és vége. nyomja  a kék füstöt, visszaveszem még egyet köhög a kékből utána jó. Amikor ráhúzom, nem bírja egyzserűen megforgatni a motor, mert nincs ereje.. visszamegy szinte alapjáratra a fordulat.

Előzmény: Furak (22889)
Furak 2014.08.24 Creative Commons License 22889

Agroforgnál érdeklődj. Meg van egy rakás kertigép bolt valahol biztos van. Aműgy mi baja van a motornak?

Előzmény: AfterBit (22887)
Furak 2014.08.24 Creative Commons License 22888

Ezeket a kis kerti gép motorokat nem érdemes felújjítnai mert árba majdnem ugyan ott van mint egy új motor. Ameddig megy addig használd!

Előzmény: AfterBit (22884)
AfterBit 2014.08.23 Creative Commons License 22887

Még 1 kérdés: hol lehet kapni Briggs régi 4hp quantum motorhoz gyűrűket? mert nekem az átmérője 70,25 lett, és 70,65-öt adnak el. Válaszokat szintén köszönöm előre is :)

licilac 2014.08.23 Creative Commons License 22886

Jól hangzik!

Neked milyen mélyre megy le ez a szerszáma talajba? Hány cm-re? Milyen a talajod , hogy megáll rajta a víz?- agyagos?

Előzmény: Kis Kolléga (22883)
AfterBit 2014.08.23 Creative Commons License 22885

Kép lemaradt :D

AfterBit 2014.08.23 Creative Commons License 22884

Mivel jobban pörög ez a topik, ezért berakom ide a briggs-es kérdésemet:

Van egy briggs 1980-as 4hp-s motor az rk-02-es rotán. A motor már nagyon kivan.

Az alábbi képen látható típusú. Szerintetek lehet ezt javítani, vagy másik motor kell rá? Ha igen milyen briggs motort raknátok rá? Ha lehet javítani, akkor fúrni esetleg, vagy hüvely kellene benne cserélni? Gyűrűgarnitúra hol kapható?

Válaszaitokat nagyon köszönöm!

Kis Kolléga 2014.08.23 Creative Commons License 22883

Már mondtam hogy nem tudok képet  csinálni nincs mivel.

Ez a talajlazító nagyon egyszerű szerkezet sima lúdtalpkapa az egész.

Ősrégi kf-04-es sorközmüvelőből lett átalakítva egészen pontosan annyi hogy 2 szélső kapát le vettem az első nagyon meg leraktam legnagyobb fokozatban minél mélyebben járjon. Még akarok a kapán alakítani minél kisebb legyen a vonóellenálás ilyen ék terelőt a kapa szárára még könyebben és mélyebben tudja húzni.

Régen volt a kertben egy pont ahol megállt a víz mindig. Meg lett lazítva azóta eltünt onnét a sártenger ennyit jelent. Legmélyebb réteget is felszabdalja nagy rögökbe szántás helyett is kiváló ahol szük a hely mert nagyon könnyű a géppel manöverezni.

Talán videót majd tudunk róla csinálni munka közbe.

licilac 2014.08.23 Creative Commons License 22882

Összesen olyan négy-ötszáz négyzetmétert művelek, de nem egy helyen és azok is tagoltak, tehát nem egybefüggő a terület.

Kíváncsi lennék, hogy vált be a feleződ? Jól működik? Nem melegszik? 

Előzmény: Viktor1798 (22874)
licilac 2014.08.23 Creative Commons License 22881

Ez érdekelne! Milyen ez a szerszám? Hogy működik?

Előzmény: Kis Kolléga (22875)
szakary 2014.08.23 Creative Commons License 22880

Szia Urak!

Lenne 1 francia motoros Robi 50-es Szombathely környékén.

Eladnám,indul,működik hogy dolgozik e azt nem tudom biztos foglalkozni kellene vele,de akár bontom is ha van értelme.Akit érdekelne akár email-be akár telefonon keressen

06209221672.

Üdv.: Kary

vicktorka 2014.08.23 Creative Commons License 22879

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Édesapámmal csináltunk egy egytengelyes kis traktort MTD Charlie- KA Thorx 35 kapából. Rátettünk egy 5x12-es kereket amitől úgy megy mint a barom, azt szeretném kérdezni, hogy milyen sebességfelezőt lehet rá szerelni e három közzül? 

Válaszotokat előre is köszönöm. 

Antikmuki 2014.08.22 Creative Commons License 22878

Sziasztok!

Tudom nem éppen kapálógép amiről kérdezni szeretnék de hozzá is kapcsolódik.Kapálógép utánfutóra keresek gumiköpenyeket 1 párat,mert nemrég vettem egy gyári utánfutót és ma álltam neki rendbe hozni mert rég nem ment,egy góré oldalának volt támasztva.Sajnos a gumiköpenyek eléggé megtöredeztek a belsők se jók.De az új köpenyek ára Nekem sok nem akarok annyit rákölteni esetleg ha valakinél akadna olyan ami már használt de még jó és eladná akkor talán meg tudunk egyezni az árban.A mérete ha jó olvastam a gumin 400x10 -es.

kf04 2014.08.22 Creative Commons License 22877

Uhh, ez tényleg ütős ár! Ez nem csak Hondához van. A négyütemű motorok 99%-ához jó szerintem. Mondjuk 60 ezret biztos nem adnék érte. Én azt tanácsolom, hogy ha mindenképp motort akarsz cserélni, akkor vidd el egy szakihoz a gépet úgy, ahogy van. Ő meg össze tudja hozni nagy valószínűséggel. Egy ilyen közdarabot le lehet esztergáltatni, bár, ahogy látom a kuplunggal is kell babrálni. egyébként azt is vedd figyelembe, hogy az áttételeket is befolyásolni fogja a 4T motor!

"Nehéz elindítani, szétszakad az egész vas.." -ez alatt mit értesz ? Ha beindul és végül működik is, akkor szerintem inkább újíttasd fel, sokkal jobban jársz. Olcsóbb és valószínűleg jobb megoldás is!

Előzmény: AfterBit (22871)
ksx 2014.08.22 Creative Commons License 22876

Engem is érdekelne ezaz eszköz, tudnál képet felrakni a lazítóról. Köszi.

Előzmény: Kis Kolléga (22875)
Kis Kolléga 2014.08.22 Creative Commons License 22875

Neked is egy késes talajlazító kéne az nem teszi tönkre a földet mint az állandó rotálás.

Felezővel simán viszi jóval mélyebben mint egy ásó nyom. Felszaggatja az alsó réteget is, mióta ezt használom minden növényen meglátni hogy sokkal erőteljesebbek gondolok itt a 2 méter magas Legényvirágra meg a másfél méter magas gyertyavirágra a margarétáim akkorák lettek idén mint egy gerbera és most virágzik másodszorra.

Kötött talajon egyenesen kötelező lenne lazítani minden ősszel.

Előzmény: licilac (22873)
Viktor1798 2014.08.22 Creative Commons License 22874

Mekkora a kerted?

Előzmény: licilac (22873)
licilac 2014.08.22 Creative Commons License 22873

Igen, csak berotálom a területet. Tudom sokkal jobb lenne a szántás. De sajnos nálam a terület adottságai végett nem lenne érdemes szántani ill. erre beruházni.

Előzmény: Viktor1798 (22870)
studiod1 2014.08.21 Creative Commons License 22872

A csigának igen, és a csapágynak? a felső csapágy milyen, hogy van rögzítve?

Előzmény: gombászok (22868)
AfterBit 2014.08.21 Creative Commons License 22871

Nehéz elindítani, szétszakad az egész vas.. rossz a konstrukció. De 30k-ért lehet csak cserélni. Új motornál, egy hondát lehetne rátenni, a motor nem drága, csak hozzá kell átalakító az meg annyi mint a motor.. 60k.. Az meg sok érte.

valami átalakítót nem tudtok? Persze olcsóbban, mint a linken:

http://rotaciotata.hu/hu/terra-vari-gepcsalad/949-atalakito-honda-motorra.html

Előzmény: kf04 (22869)
Viktor1798 2014.08.21 Creative Commons License 22870

Nem sok jót hallotam eddig erröl én is szeretem volna de csak nem vettem. Ősszel csak rotálni szoktad a kertet?

Előzmény: licilac (22867)
kf04 2014.08.21 Creative Commons License 22869

Szia! A motornak a berántója rossz csak? Mert, ha csak annyi a baja, akkor mindenképp azt keress hozzá!

Előzmény: AfterBit (22861)
gombászok 2014.08.21 Creative Commons License 22868

A csigának mindegy, merre hajt.

Előzmény: licilac (22864)
licilac 2014.08.21 Creative Commons License 22867

Igen csak ez a kettő van. Nem túl nagy a kertem, mást szerintem nem tudnék kihasználni. Bár egy ágaprító az jól jönne,csak attól félek, hogy csak a száraz ágakat aprítja rendesen, és a friss aprítani való eltömíti. Még nem próbáltam ilyen adaptert szóval lehet hogy nem jól gondolom. Ha van valakinek ágaprító adaptere szívesen venném ha leírná a tapasztalatait! Ezt előre is köszönöm!

Előzmény: Viktor1798 (22865)
Viktor1798 2014.08.21 Creative Commons License 22866

Értem.

Előzmény: studiod1 (22859)
Viktor1798 2014.08.21 Creative Commons License 22865

Neked milyen adaptereid vannak csak töltögető eke és krumpli kiszedő?

Előzmény: licilac (22864)
licilac 2014.08.21 Creative Commons License 22864

Egy hátramenet nekem se jönne rosszul! Vajon bírná a csigahajtás???

Előzmény: Kis Kolléga (22862)
Viktor1798 2014.08.21 Creative Commons License 22863

Sikerült kipróbálnod egy váltós gépet? 

A kétsebességes közdarab valamilyen szinten pótolja nem?

Előzmény: Kis Kolléga (22862)
Kis Kolléga 2014.08.20 Creative Commons License 22862

Azért az a sebességváltó mennyit dob a használhatóságon :( kf-re miért nincs ilyen közdarab már hátra fokozat lenne rajta legalább meg 1+2 előre gyors lassu

AfterBit 2014.08.20 Creative Commons License 22861

Üdv!

Van egy Jikov kistraktorunk. Jikov->terra vari továbbfejlesztése. Az alábbi képen látható:
A berántó szerkezete elég rossz. Kédés, lehet-e valamilyen másra cserélni? Vagy egy honda, avagy briggs motort rátenni olcsón? mert elvileg kell átalakító hondához, így 150k, az eredeti pedig 150k szintén. Szarvát nem kell cserélni. Hogyan lehetne rávarázsolni egy másik motort erre a hajtásra?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

F600 ppm 2014.08.20 Creative Commons License 22860

Üdv! Elkelt az egész, így ahogy volt.

Előzmény: baka38 (22794)
studiod1 2014.08.19 Creative Commons License 22859

2013 tavasz óta van nálam,akkor kapta a gcv-t,de valamikor régen az előző tulajnak én vettem(dobozban darabokban jött a gyártótol) és karbantartást javítást kezdettől én végeztem.

Előzmény: Viktor1798 (22858)
Viktor1798 2014.08.19 Creative Commons License 22858

Értem. Hány éve van nálad?

Előzmény: studiod1 (22856)
studiod1 2014.08.19 Creative Commons License 22857

Előzmény: studiod1 (22856)
studiod1 2014.08.19 Creative Commons License 22856

Belsőleg motorikusan jó volt egyszer volt felújítva(perselyezve dugó gyűrűk stb) csak kipufi tőböl lerohadt karbi pillangó kopott és nagyon szomjas volt  10ért odaadtam csak ne a kisebbség vigye. Jelenleg csak kocsizás kiskert szántásra használom van mellette más gép is. 

Előzmény: Viktor1798 (22855)
Viktor1798 2014.08.19 Creative Commons License 22855

Értem.A gyári motorjával mi lett ? Milyen munkákat szoktál vele csinálni?

Előzmény: studiod1 (22854)
studiod1 2014.08.19 Creative Commons License 22854

A gcv160 felerősítö csavarjai nem egyeznek a hp 8-11,5 es briggs-el, a tengely 22,2 illettve 25,4 és a tengely hossz sem egyezik.Nekem 5000körül volt az esztergálás a többi sufni tuning.

Előzmény: Viktor1798 (22849)
19zsolt77 2014.08.19 Creative Commons License 22853
Ok köszönöm, kicserélem a membránt kipucolom és meglátjuk.koszi mégegyszer
Előzmény: Viktor1798 (22852)
Viktor1798 2014.08.19 Creative Commons License 22852

Nézd a gépünk maga vagy 6 évet állt körülbelül egyszer gondoltam hogy beindítom megpróbálom használni kapott új gyertyát olajat.  A saját kertünket  meg is csinálta elmentem segíteni egyik simerősünkhöz ott meg is állt a gép egyszerűen megszorult berántani nem bírtuk az is rá lett szorulva többször próbáltam bele életet lehelni de nem sikerült sehogy sem odaadtam a szomszéd bácsinak akkor vettük a KF-et hátha ő tud vele kezdeni valamit ő megcsinálta azt mondta az volt a baja .

Előzmény: 19zsolt77 (22851)
19zsolt77 2014.08.19 Creative Commons License 22851
Annyi lenne csak a baj? Attol megtud szorulni?
Előzmény: Viktor1798 (22848)
Viktor1798 2014.08.19 Creative Commons License 22850

Fényképed a gépeidről csak annyi van amit nemrég feltöltöttél? 

Előzmény: Kis Kolléga (22845)
Viktor1798 2014.08.19 Creative Commons License 22849

Nekem a kerék is kínai. Nem vették vissza a boltba ezért lett esztergáltatva új tengely hozzá azért a gumi is valami gagyi.A kettő volt 16.5 ? Neked hogy lett rátéve a Robira a Gcv motor átalakítóval vagy passzolt rá?

Előzmény: studiod1 (22844)
Viktor1798 2014.08.19 Creative Commons License 22848

Szia! A mi régi Szevafém kapánk is így járt karbit ki kell tisztítani!

Előzmény: 19zsolt77 (22847)
19zsolt77 2014.08.19 Creative Commons License 22847
Sziasztok briggs 4 lovas motor kb 150 méter rotálás után megáll mintha megszorulna, olaj van benne mi lehet a gond?
Nick306 2014.08.19 Creative Commons License 22846
Kis Kolléga 2014.08.19 Creative Commons License 22845

targonca gumi van nekem is a nagypóton örök mint a nyomor még bobáról hoztam ahol egyszer volt a nagy gumitűz biztos emlékeztek ráá

Előzmény: studiod1 (22844)
studiod1 2014.08.19 Creative Commons License 22844

A pótra nekem is 4x8as "vadi új" targonca gumi van,annó az előző melóhelyen vettem akciósan,örökélet+1nap.A 250esen 1éve cseréltem gumit, na abban nem bízom(kínai) 16500ft volt, csak erre futotta.

Előzmény: Kis Kolléga (22843)
Kis Kolléga 2014.08.19 Creative Commons License 22843

amig én élek nekem gumit nem kell venni 400x8-as köpenyem 10 db van itthon 80-90%-osak van pótkocsi gumim is 6 pr-es jó kemények tüske nem szúrja ki

Furak 2014.08.19 Creative Commons License 22842

Igen. Egy rendes 4.00-8-as külső 10e körül van! De azok remélhetőleg nem kopnak el két év alatt.

Előzmény: Viktor1798 (22839)
Furak 2014.08.19 Creative Commons License 22841

Igen, de Robinál is csak a 250-eshez! Tehát sima rotapákhoz nincs gyárilag.

Előzmény: Viktor1798 (22830)
Viktor1798 2014.08.19 Creative Commons License 22840

Ez is igaz mindennek van előnye és hátránya is. A KF-nél maximum a kerék másik furatra való pakolásával lehet játszani.

Előzmény: studiod1 (22835)
Viktor1798 2014.08.19 Creative Commons License 22839

Holnap úgy is megyek nagymamámhoz krumplit ásni kipróbálom köszi a tippet. A kínai gumi már 2 év után meg van kopva rendesen lassan cserére szorul a két gumi köpeny majdnem annyi mint egy új járókerék.

Előzmény: Kis Kolléga (22838)
Kis Kolléga 2014.08.18 Creative Commons License 22838

Elfelejtettem irni a gumikat fordítsd meg vagy cseréld fel őket hidd el így nem fog olyan hamar elvásni mert a teljes felületen tapad a talajhoz és nem kapar el olyan könnyen.

Nálunk az összes traktoron mtz zetor fendt az elsőkerekek gumija fordítva van takarékossági okokból.

Nekem a robi traktoron is forditva van hidd el sokkal jobb úgy !

Mi már rájöttünk arra ha tankönyv szerint rakod fel a gumiköpenyt egyszerüen kivásik a közepe és kész vége eldobhatod.  Cseréld át hidd el eddig ahol nem ment el a géped sárba vagy terepen szinte megfog táltosodni.

studiod1 2014.08.18 Creative Commons License 22837
Előzmény: bando53 (22836)
bando53 2014.08.18 Creative Commons License 22836

DK 552 fűkasza adater KF-04-t keresek, a rávaló motorral rendelkezem.

studiod1 2014.08.18 Creative Commons License 22835

Igen, viszont valódi mélység állítás viszont nincs a robin viszont van még egy előnye az eke képes oldalirányba kitérni és igy a gép s eke közőtti szög is állítható a határoló csavarokkal(beállítható hogy ne törjön ki a barázdából)

Előzmény: Viktor1798 (22833)
Kis Kolléga 2014.08.18 Creative Commons License 22834

Az amin nekem van ekém kék szinü kf-04 es azon lehet állítani oldalirányú dölést is ricnis állítási lehetöség van

Előzmény: Viktor1798 (22833)
Viktor1798 2014.08.18 Creative Commons License 22833

De a robixnak az ekéjén az ekefej oldal irányú dőlése is állítható ezen meg nem.

Előzmény: studiod1 (22832)
studiod1 2014.08.18 Creative Commons License 22832

Egyszerű ekénél is van állítás nézd meg a képet és látszik legalábbis a "támadási szög" a keresztirányú dőlést én sem látom max az egyik furatot kell íveltre módosítani.  

Előzmény: studiod1 (22831)
studiod1 2014.08.18 Creative Commons License 22831

A robi is csak a r250t kategóriához" készít" beállító adaptert, az adapter többe kerül mint a sima 1es eke.

Előzmény: Viktor1798 (22830)
Viktor1798 2014.08.18 Creative Commons License 22830

Furcsa hogy a Kf-re nincs ilyen adapter az összes kisgéphez van (robi,terra stb) csak ehhez nincs.

Előzmény: Furak (22828)
Viktor1798 2014.08.18 Creative Commons License 22829

Neked a KF keréknek a gyári nyomtávja mekkora? Az enyém 55 centi . Vigyázz a leengedéssel ki ne tépje a szelepet a gumiból.

Előzmény: Viktor1798 (22825)
Furak 2014.08.18 Creative Commons License 22828

Igen, de egyszer kell beállítani. Én is állítgatom ősszel ha a terület olyan és nem megy mélyre annyira vagy valami. Nem egyszerű az eke beállítás sose volt az.....

Előzmény: Kis Kolléga (22826)
Furak 2014.08.18 Creative Commons License 22827

Igen tudom, hogy a szögnek jónak kell lennie. Kár, hogy a Kf gyárilag nem csinál ilyen adaptert a gépekhez.

Előzmény: gombászok (22815)
Kis Kolléga 2014.08.17 Creative Commons License 22826

szántás az egy rohadt kényes téma lesz még én sem tudtam rendesen beállítani az ekét

pedig aztán volt kitöl tanulni és milyen jó lenne ha köztünk is lenne :(

szántáskor én láncot is felrakom a kerékre meg leengedem a gumikat

ekét ballra kell eltolni 5 cm mert a brázdából mindig kitör ezt már a multkor is írtam

nem lesz könnyű beállítani azt most mondom

Előzmény: Viktor1798 (22825)
Viktor1798 2014.08.17 Creative Commons License 22825

Az enyémen is lessz majd betonból szeretnék önteni egyet.Így se kapar sokat de szántani is szeretnék majd vele ősszel.

Előzmény: Kis Kolléga (22824)
Kis Kolléga 2014.08.17 Creative Commons License 22824

kb. az én gépem is igy néz ki össze szerelve csak nekem orrsúlyom is van

lesz telefonom lefotózom a gépparkot

Viktor1798 2014.08.17 Creative Commons License 22823

Sziasztok itt vannak az igért képek:

http://indafoto.hu/viktor1798/image/21594011-882013e7/631113

http://indafoto.hu/viktor1798/image/21593971-0ba693b3/631113

http://indafoto.hu/viktor1798/image/21593865-22c75c46/631113

A keréknek már nem a gyári tengelye van orsóbol lett esztergáltatva új tengely.A gyárinak valami 26.5mm-es hegesztett tengelye volt:

http://indafoto.hu/viktor1798/image/21594029-401750cc/631113

http://indafoto.hu/viktor1798/image/21594041-3beb5f0a/631113

Itt lett meghegesztve lentebb nem tudtuk nem fért be a flex:

http://indafoto.hu/viktor1798/image/21593955-12adc88c/631113

Még szalmahordásból egy kép:

http://indafoto.hu/viktor1798/image/21436453-4a4d7c16/631113

Magasító nélkül, olajcsere után megnéztem hogy megy még nyár elején:

http://indafoto.hu/viktor1798/image/21436447-bcbfdbf6/631113

Viktor1798 2014.08.17 Creative Commons License 22822

Neked a Kf-Extra felsúlyozva hány kiló?

Előzmény: licilac (22821)
licilac 2014.08.17 Creative Commons License 22821

Akkor jobb lett :) Örülök , hogy tudtam segíteni!

Előzmény: Viktor1798 (22818)
Viktor1798 2014.08.17 Creative Commons License 22820

Ha e-mailban rendeltél volna küldtek volna .

Előzmény: Kis Kolléga (22819)
Kis Kolléga 2014.08.17 Creative Commons License 22819

Lemezházast akartam én is a 2 sebesség miatt de lebeszéltek róla meg hogy nincs nekik nagy kuplungos és végül aluminium öntényes 1 sebességes felezőt vettem.

Krumpliról annyit mondanék szedtem fel 2 bokorral kapával kiváncsiság képpen nem hiszitek el de 5 kg. volt a 2 bokor alatt. Igaz nem sokat ültettem 3 sort és olyan 6 méter hosszu. Ezt a krumplikiszedőt esetleg megkockáztatom majd késöbb de szerintem amennyit én ültetek azt kézzel is kiszedem.

Viktor1798 2014.08.17 Creative Commons License 22818

Köszi a tippet a krumplikiszedőre ma kivágtunk egy darabot összeütöttük meghegesztettük és tökéletesen ássa a krumplit alig vág el de azt is azért mert túl mélyre nőtt a 90 százalékát felássa. Le van terhelve a motor rendesen szedés közben.

Ma megint folyt az olaj felül a KF-ből. A 80w-90 es olajtól létezik sűrűbb olaj? Ma leelenörzöm újra az olajszintet hogy nincs e túltöltve de a multkor beállítottam nyomok bele zsírt hogy sűrűbb legyen az olaj.

Előzmény: licilac (22817)
licilac 2014.08.17 Creative Commons License 22817

Valóban nem csinálnak lemezházas felezőt lánchajtással, az enyémet én magam alakítottam át ilyenre.

A lánc, hogy nem szeretné a fordulatot??!...Hát lehet... nem tudom!

De akkor mi a helyzet pl. a gyorsasági motorokkal?

Persze nyilván minőség függő is a dolog!

Az én láncom eddig még nem panaszkodott. :) Majd rákérdezek  nála!...:)

Előzmény: Viktor1798 (22812)
Viktor1798 2014.08.17 Creative Commons License 22816

Ahogy mondtátok meg nézegettem én is hogy hogy lenne jó az a baj tényleg nagyon felfele áll az orra. Azzal a megoldással amit licilac mondott azzal fogok változtatni rajta mert ez így nem jó.Neked milyen géped van?

Előzmény: gombászok (22815)
gombászok 2014.08.17 Creative Commons License 22815

Rakhatja azt akárhová, lejjebb-feljebb, sose fog mélyebbre menni, ha a támadási szöget nem növeli meg!

A szerszám(eke, töltögető, kultivátor, stb..) akkor húz be a talajba, ha az orr-rész megfelelő szögben áll, erre találták ki a csavaros, állítható közdarabot.

Ezzel akármilyen talajon, akármilyen munkaeszközt optimálisan be lehet állítani, pl. a Terra traktorhoz való is ilyen, én ezt használom mindenhez.

Előzmény: Furak (22810)
Viktor1798 2014.08.16 Creative Commons License 22814

Kiskuplungos lemezházasat.Képet holnap teszek fel.

Előzmény: Kis Kolléga (22813)
Kis Kolléga 2014.08.16 Creative Commons License 22813

milyen felezőt vettél tölük ?? azt a két félből álló öntött aluminiumossat ?

kicsi vagy nagy kuplungal ?

Előzmény: Viktor1798 (22812)
Viktor1798 2014.08.16 Creative Commons License 22812

Sima ékszíjasat+ keréksúlyt is rendeltem. Csinálni akartam tegnap képet de mikor rákattintottam a fényképezés gombra abban a pillanatban lemerült a fényképező ma meg Hajdúböszörményben voltunk a traktorhúzón de este lehet teszek képet ha lemegyek még ma csinálni. Beszéltem az M-Fortnál  Fulner Zoltán (remélem jól irom a nevét) üzemvezetővel mikor mondtam hogy mit szeretnék szinte úgy tettek mintha én közöltem volna velük hogy ők ilyet gyártanak közölte velem hogy ilyenel nem foglalkoznak. Meg mondta hogy a motor 1-2000 fordulaton pörög és a lánc ez nem nagyon szereti ezért van ékszíj.

Előzmény: licilac (22811)
licilac 2014.08.16 Creative Commons License 22811

Szia!

Nekem is hasonló problémám volt a kiszedővel. Megtoldottam a szárát de ettől nem lett jobb. A megoldás az lett, hogy a kiszedő elejét előre billentettem oly módon, hogy a szár hátsó részéből kivágtam egy kisebb ék alakot és azt összenyomva, összehegesztettem. Így a kiszedő feje, előrebillent, és csak úgy fúrja be magát a földbe. A hosszabbítására pedig azóta nincs is szükség. Szóval szerintem előbb inkább a szerszám fejét döntsd meg.

Felezőt milyet vettél? 

Előzmény: Viktor1798 (22808)
Furak 2014.08.16 Creative Commons License 22810

Szerintem lejjebb kéne rakni a kiszedőt. Mert ha csak kézzel lenyomja akkor(magyarul hátrabillen a gép) akkor a kiszedő eleje éknek áll és ahogy a kolléga mondja csak a földtetejét húzza le és darabolja a burgonyát.

Előzmény: gombászok (22809)
gombászok 2014.08.16 Creative Commons License 22809

Tegyél fel egy képet a kiszedődről, úgy könnyebben tudnék javaslatot tenni.

Megoldás, ha nem megy elég mélyre, a támadási szögét kell megnövelni.

Előzmény: Viktor1798 (22808)
Viktor1798 2014.08.15 Creative Commons License 22808

Szabadonfutósra. A nem kapart ásáskor lassú gázon mentem felezővel.Egy volt a baj a kiszedő elcsúszott a krumpli bokrok felett sőt sokat ketté is vágott a legfelső fokozaton van, szerintetek hegesszek hozzá 10-15 centit és rakjam lejjeb vagy mit tegyek fele?

Az volt a a legszebb hogy jövőhétre vártuk fizetni is alig tudtuk nem volt itthon pénz rá eltéve 3000 forintot 5-10 forintosokba számoltuk ki.

Előzmény: Furak (22806)
Silvan 2014.08.15 Creative Commons License 22807

Szervusz!

Érdeklődöm,meg van még a lassító?Mi lenne az utolsó ára?Hajlandó vagy elküldeni,természetesen az én költségemre (megegyezés után)?

Kösz a válaszodat.

Silvan

Előzmény: s189 (22662)
Furak 2014.08.15 Creative Commons License 22806

Gyorsak voltak. Szabadonfutós vagy fix kerékre vetted?

Előzmény: Viktor1798 (22805)
Viktor1798 2014.08.15 Creative Commons License 22805

Sziasztok! 

Egy nagy meglepetés ért körülbelül 20 percel ezelőtt megérkezett a felezőm meg a 2 keréksúly. Érdekes tegnap előtt este rendeltem meg és a telefonba azt mondták hogy jövőhét fele várjam ha akkor megrendelem e-mailban. A keréksúly a kettő tíz kilógramm délután meg lehet beépíteni mind a kettőt.

Viktor1798 2014.08.15 Creative Commons License 22804

Telefonon nem tudsz rendelni az iroda@mforg.hu címre kell írnod üzenetet. Én is rendeltem kíváncsi leszek rá elvileg jövöhéten jön mert egy felezőt is rendeltem.

Előzmény: Kis Kolléga (22802)
studiod1 2014.08.15 Creative Commons License 22803

A súlya, én csak következtettem a mai öntvényárakból.

Előzmény: Viktor1798 (22801)
Kis Kolléga 2014.08.14 Creative Commons License 22802

Már rendelek is tőlük egy párat ne hogy kihordják a raktárról :D

a másik traktorra kell mert nekem csak 1 pár van de még egy pár kéne

Előzmény: Viktor1798 (22797)
Viktor1798 2014.08.14 Creative Commons License 22801

Mármint mi sovány? A súly vagy az ára?

Előzmény: studiod1 (22798)
Kertitox Karcsi 2014.08.14 Creative Commons License 22800

ÍRJ PRIVÁTBA!

Előzmény: balcsi9100 (22796)
Kertitox Karcsi 2014.08.14 Creative Commons License 22799

Igen megvannak még a gép is. mi érdekelne?

Előzmény: balcsi9100 (22796)
studiod1 2014.08.14 Creative Commons License 22798

4900ft/db az kb 5-8kg lehet az öntvényárakat ismerve, elég sovány.

Előzmény: Viktor1798 (22797)
Viktor1798 2014.08.14 Creative Commons License 22797

Sziasztok! Sikerült megérdeklődnöm az M-Forg Kft-től a keréksúlyt. Kapható náluk kétféle méretben 350 illetve 400 miliméteres kerekekre is a 400 miliméteresre való 1 darab 4900 forint azaz 1 pár 10 000 körül van.

balcsi9100 2014.08.14 Creative Commons License 22796

eke és tartozékai megvannak még?

Előzmény: Kertitox Karcsi (22568)
19zsolt77 2014.08.14 Creative Commons License 22795
Én adjak telefonszámot?
baka38 2014.08.14 Creative Commons License 22794

Telefonszámot tudsz adni amin elérhetö vagy ? 

Üdv. Mindenkinek !

Előzmény: F600 ppm (22792)
19zsolt77 2014.08.14 Creative Commons License 22793
Sziasztok bajban vagyok, rk 02-es rotám van négyütemű négy lóerős, kb 15 perc rotálás után megáll ugy mintha megszorulna a motor, a berántót meg sem tudom mozdítani, fél óra pihenés után ugyan ez. Mi lehet a gond? Köszi a választ előre is.
F600 ppm 2014.08.13 Creative Commons License 22792

Eladó a képen látható Robi 151 röpsúlyos öntöttvas hajtómű és a hozzá tartozó Robi 151 röpsúlyos sebességváltó 2+1 sebességes! 

Kis Kolléga 2014.08.10 Creative Commons License 22791

Pont nem a kertben tünt el hanem a szeméttelepen.

Az esőről annyit szárzúzóztam tegnap délelött nagyon bejött.

De haza fele elkapott az eső és komosott rendesen...

Előzmény: gombászok (22790)
gombászok 2014.08.10 Creative Commons License 22790

Figyeld a kertedet, ennyi eső után, lehet még kikel a telefonod!!!

Előzmény: Kis Kolléga (22788)
Furak 2014.08.09 Creative Commons License 22789

Kár pedig érdekelt volna, a munkája. e más is csinálhat fotókat ha van valakinek ilyen aprítója!

Előzmény: Kis Kolléga (22788)
Kis Kolléga 2014.08.09 Creative Commons License 22788

Nem tudok képet csinálni ugyan is nyár elején elhagytam a telefonom kiesett a zsebemből mikor a traktororral mentem.

Komposztáló még nincsen elöször venni kell, még egy ilyen üzlet nem lesz az tuti.

Viktor1798 2014.08.09 Creative Commons License 22787

Nekem a Robix kocsival volt így. Nem használt csak megvásárol kocsi volt 30 000-ért sérülés sem volt rajta csak az éves pakolások nyomai ahogy a fészerbe húzgálták.Felhívtuk pont akkor mentek megnézni mondtuk hogy bármi van alkudozni akarnak nem tetszik rajta valami mi megvesszük. Majdnem a mienk is lett mikor kötözködtek alkudni akartak mondta az eladó hogy van rá fix vevő akkor rögtön elvitték.

Előzmény: Kis Kolléga (22783)
Viktor1798 2014.08.09 Creative Commons License 22786

Nekem elöl nyomta ki a 2 furatnál ahova a láncos felező megy de engedtem le belőle azóta nem látom hogy jönne ki.

Előzmény: studiod1 (22784)
Furak 2014.08.09 Creative Commons License 22785

Majd fotókat dobjál a komposztáló munkájáról engem is érdekel, hogy milyen a munkája! Köszi előre is!

Előzmény: Kis Kolléga (22783)
studiod1 2014.08.09 Creative Commons License 22784

A hajtást? Nem, ha sok az olaj, felmelegszik a felső félig zárt csapágyon keresztül a kuplung tér aljába viszi a csigatengely

Előzmény: Viktor1798 (22781)
Kis Kolléga 2014.08.08 Creative Commons License 22783

A kérdéssel megelőztél !!! :D Most  vettek meg előlem egy kf-04 komposztáló adaptert 10 ezer ért tiszta új volt azt hittem ott sirom el magam.

Mindenképpen be akarok szerezni egy ilyen komposztáló daráló gépet

éppen ma jöttek meg a komposztládáim és most mindent lefogok darálni ami a kertbe lesz nyesedék zöldárú.

Még nem láttam ilyent müködés közben és hogy milyen minőségü darálékot csinál.

Mostanában kf-04 es fünyíróval szoktam ledarálni miindent amiböl komposzt lessz.

az is egész jól leszecskázza.

Előzmény: Viktor1798 (22782)
Viktor1798 2014.08.08 Creative Commons License 22782

Meg még azt szerettem volna kérdezni hogy itt rendelkezik e valaki gallyaprító adapterrel? Kertben mennyire használható növényi maradványok összedarálásához ?

Viktor1798 2014.08.08 Creative Commons License 22781

Sziasztok! Segítségeteket kérném. Újfajta középen osztott KF-nek a az elülső 2 furatja mennyire súlyozható szántásra szeretnék oda tenni 20-30 kilógramm súlyt szerintetek szabad oda tenni? Szerintem el kéne bírnia ha a láncos felezőt bírja egy furat pedig akkor is nagy súly nehezedik oda szerintem, vagy rosszul gondolom? És még egy kérdés írtam hogy teljesen teleraktam olajjal ezt azóta kiszedtem mert felülre nem tettek pasztát és olajkijövést láttam félni kell tőle hogy maradandó károkat szerzett a gép?

Furak 2014.08.08 Creative Commons License 22780

Ilyen ez! Az újjak nem mennek annyit.

Előzmény: kf04 (22779)
kf04 2014.08.08 Creative Commons License 22779

Bocsi, hogy nem válaszoltam ,de nem voltam fórum közelben, megy a meló rendesen.... Megpróbálok most már kicsit aktívabb lenni.

Briggs Quantum XM 5.5 HP van rajta neki. Csak rotálgat vele, kb 10 éves a gép. Van mellette egy RK-02-ese is, igaz az már nagyon a végét járja. Igazából 10 éve azért lett véve az új gép, hogy azt leváltsa, de úgy látszik egyszerre fogják beadni az unalmast. Sajnos a nyírségi homok könnyen elkoptatja a gyenge alumíniumot. Én a helyében mindenképp egy régi vas KF hajtóművet vennék. Vagy egy olyan Robi hajtást, amilyen nekem is van(Robi 151). Mondjuk jobban járna kétütemű géppel, mert nálunk dombosak a kertek, a meg nem tesz jót a négyütemű olajazásának.

Előzmény: Furak (22725)
zotya88 2014.08.07 Creative Commons License 22778

sziasztok !

Na senkit sem érdekel a pannónia p125 -ös kapálógépem ?    Levittem az árát 60 000 re   , így már bukok rajta de  kell a pénz :(

hamvasat 2014.08.07 Creative Commons License 22777

Jofi47!

Ez a Robi 55 nagytesója?

Hát igen, nem ártana erős motorú szerkezet, viszont egyelőre csak 200 m2-ről van szó, lehet megalkuszok valami kisebbel is, a lényeg, hogy megbízható legyen, ne kelljen szerelgetni.

Előzmény: jofi47 (22774)
Furak 2014.08.07 Creative Commons License 22776

Mák meg kukorica nagy területen. A többi konyhakerti növény. Meg vannak fák is 10 db, de ekkora területen ennyi fa nem számot tevő. Amiből sok van az megy eladásra.

Előzmény: Viktor1798 (22772)
Kis Kolléga 2014.08.07 Creative Commons License 22775

üdv! kipróbáltam az ekét amit vettem alapjába véve jónak tűnik de....

mivel kicsi a fogás szélessége állandóan kitör a brázdába vagy rádob a szántott területre mtz-vel mikor szántottunk IH ekét ballra eltoltuk a gerendelyen hogy nagyobbat fogjon na most ezt itt hogyan csináljam meg? 

traktor vonoszerkezete adott az ekén oldalra állítási lehetöség nincs a másik amit láttam müködés közben az pedig a következö a traktor féloldalasan halad a brázdában ez is arra kényszeríti az ekét hogy jobbra törjön ki igazából az kellene hogy a brázdafalra ráállítani az ekenádat hogy szépen szántson és ne dobjon rá szántott részre

egy 5 cm kell ballra tenni akkor lenne a tuti valamit ki kell találnom egy közdarabot a vonopad és az eke közé hogy legyen állítási lehetöségem jobbra és balra

mind ezek felül a eke kormánylemezre a befordító lemezt rá kell hegeszteni jobban aláfordítsa a növényi törmeléket mulcsot trágyát mindent

jofi47 2014.08.06 Creative Commons License 22774

A te kötött talajodra ilyen moci való

Előzmény: hamvasat (22749)
Viktor1798 2014.08.06 Creative Commons License 22773

Az első mondat után nem ? akart menni bocsi .

Előzmény: Viktor1798 (22772)
Viktor1798 2014.08.06 Creative Commons License 22772

Akkor van területed bőven? Ezeken mit termelsz a terményt eladod vagy vannak állatok amik feleszik? 

Előzmény: Furak (22769)
zotya88 2014.08.06 Creative Commons License 22771

Sziasztok !

Lenne egy eladó Gyári Pannónia p125  típusú  rotációs kapám ( teljesen felújítottam a télen ) Nagyon szépen muzsikál , könnyen induló erős motorja van (kipróbálható)  sajnos pénzhiány miatt meg kell válnom tőle .

Szabadonfutós kerekek 95% gumikkal , fűnyíró adapter , burgonya töltő eke , kapatagok , lazító kés , pótkocsi ,-amit torziós rugós  utánfutó hídból  készítettem  750 kg-ig terhelhető  új felépítmény  és osb lapos alj illetve oldalfalak amit 2x-esen beitattam festékkel ,személyautó mankós kerekek vannak alatta zsír újak  .  Adok hozzá tartalék motort illetve alkatrészeit .

70 000 forintot kérnék érte  (de az ár józan határon belül alkuképes )  Szerintem ennyit simán megér mivel tudom hogy többet költöttem rá hogy ilyen állapotba hozzam .  

tel : 0670 3264874

e-mail: balkazoltan@citromail.hu

Viktor1798 2014.08.06 Creative Commons License 22770

Fura én úgy tudtam hogy 72mm. Köszi a segítséget.

Előzmény: Mátyás55 (22767)
Furak 2014.08.06 Creative Commons License 22769

Egy Honda F600-as van amit álltalában használok van egy másik tartalék most raktam össze nemrég.

8 kisláncot művelek állandóan

másik 4 kisláncok csak magágyelőkészítést csinálok.

Rotálok, vetek, fogasolok, szántok, kocsizok, de vannak még eszközök, de nem használtam őket még.

Amilyen munkákat csinálok azokról van fotó. A vetőgépről is(másokat lehet érdekel)!

Most pár évre 6 kislánc kiesik. Szóval csak két állandó marad!

1 kislánc= 100 négyszögöl Így már át tudod váltani, gondolom eszt a "kislánc" mértékegységet nem ismered.

Előzmény: Viktor1798 (22765)
Mátyás55 2014.08.06 Creative Commons License 22768
Előzmény: Viktor1798 (22766)
Mátyás55 2014.08.06 Creative Commons License 22767

hali a nagy kuplungosé 110-mm-er a kicsi 82-mm

Előzmény: Viktor1798 (22766)
Viktor1798 2014.08.06 Creative Commons License 22766

Sziasztok! A KF-04-es nagykuplungosnak a kúp alsó átmérője mekkora ? Az enyémnek 81mm akkor jól gondolom hogy az enyém nagykuplungos a kiskuplungos ha jól tudom 72mm de ma elbizonytalanodtam benne.

Viktor1798 2014.08.06 Creative Commons License 22765

Szia! Azt hittem több van láttam kis és nagykereset is .Meg olvastam hogy venni akarsz Robix 66-ot.Mire szoktad használni mekkora területen gazdálkodsz?

Előzmény: Furak (22761)
gery1988 2014.08.06 Creative Commons License 22764

Köszönöm szépen!

Előzmény: Furak (22763)
Furak 2014.08.06 Creative Commons License 22763

Szia!

A hivatalos KF kapálógép szervizek listája: http://www.szentkiraly-tiller.hu/szervizhalozat

Előzmény: gery1988 (22762)
gery1988 2014.08.06 Creative Commons License 22762

Sziasztok.Egy olyan gonddal fordulok hozzátok.Van nekem egy KF-04 kapáló gépem.Valami nem stimmel vele,nincs benne erő.Mit lehetne vele kezdeni.Tudnátok szerelőt ajánlani Érd-velence-székesfehérvár körzetből?

Furak 2014.08.06 Creative Commons License 22761

Igen régóta itt vagyok már. Nem is emlékszem, hány éve! Honda F600-asom van! De biztosan találtál fotókat, ha tényleg végignéztél  2 évet. Őszi szántós fotók vannak fent rotálás kukoricavetés. Visszább sok mindent találsz.

Előzmény: Viktor1798 (22760)
Viktor1798 2014.08.06 Creative Commons License 22760

Ezeket tudom ezt csak megjegyzésként tettem.Neked milyen gépeid vannak ? Mióta beregisztráltam esténként a szabadidőmbe vissza néztem jó 2 évet a fórumban és te már régen is aktív voltál meg sok mindenkinek tudtál segíteni hozzá tudtál szólni a dolgokhoz.

Előzmény: Furak (22758)
studiod1 2014.08.06 Creative Commons License 22759

Igen főleg ha a kétsebességest picit módosítjuk, a négy fixáló csavart kicseréljük nem végig menetes vállal rendelkezőre a feszítő orsót(csavart) pedig úgy hogy mindkét irányban vigyen(valódi állító orsó).Ezek után az orsóval szerszám nélkül lehet lazítani feszíteni ékszíjat átdobni.

Előzmény: Furak (22758)
Furak 2014.08.06 Creative Commons License 22758

Igen, de a váltós gépek 3× annyiba kerülnek mint egy rota. Akinek nem létfontosságú a váltó mert kis területen dolgozik annak szerintem tökéletes a felező is. Meg ha úgy vesszek a kétsebességes Kf felezők már elég jók. Nem kell le fel szerelni ha úgy alakul át lehet rakni másik fokozatba és kész.

Előzmény: Viktor1798 (22756)
Viktor1798 2014.08.06 Creative Commons License 22757

Na arra biztos hogy jó. Nekünk 3 részböl áll a kertünk elég nagy van egy parkosított melyben virágok vannak fák stb itt szoktam lejárni mikor megyek le valamiért a géppel van egy ültetvényes az is elég nagy és még melette van fenyőfás is ami az ültetvényessel van egyben. A parkosított részben van 1 nagy partoldal nem egyszer volt úgy hogy jöttem fel és elkapartam vagy egy két növény közelebb megismerkedett a gép részeivel. Ha meg kisseb gázon megy az ember megfullad a motor.

Előzmény: Kis Kolléga (22755)
Viktor1798 2014.08.06 Creative Commons License 22756

Ezért jók a váltós gépek ott nem kell ilyen szerelgetés hogy hogysabbna ill lasabban menj.Azt hittem lett festve pirosra vagy más színre is. Kézzel kented vagy fújtad?

Előzmény: studiod1 (22754)
Kis Kolléga 2014.08.05 Creative Commons License 22755

Felezőt érdekes módon néha én is használok pótkocsizáshoz főleg a kertben bent az ágyások között nagyon jó hogy nem fut el a gép és nem kell állandóan a kuplungot szekálni szépen lassan elcammog. m-forg kft-től vettem nagyon bevált tényleg jó adapter ez a seb. felezö közdarab...

studiod1 2014.08.05 Creative Commons License 22754

Max 5perc , két bilincs old közdarab ki egy bilincs visszahúz. Sajnos az a szürke már a megerősített vázú rozsdátlanított alapozott szín, csak fehér meg fekete volt a sufniban ez lett belőle. kf eredeti 8-10km, felezve 4-5km na ezért nem jó kocsizáshoz max a táblán.

Előzmény: Viktor1798 (22753)
Viktor1798 2014.08.05 Creative Commons License 22753

Értem, felújítás utáni kép nincs róla ?Gondolkoztam és nem tudom megérné e szerintetek? Szántáshoz kultivátorozáshoz meg tavasszal krumpli turatáshoz használnék felezőt meg esetleg kocsizáshoz(ez a sebességtöl függne hogy menyivel csökkenti) ehhez nem elég egy 1 sebességes menyi idő azt ki be rakni körülbelül?

Előzmény: studiod1 (22752)
studiod1 2014.08.05 Creative Commons License 22752

Nem nehéz csak oda kell figyelni. A kétsebességes közdarab gyárilag ilyen mivel nem kell kivenni. A motorol le kell venni a gyűrűt (kuplungház) a főtengelyröl a kuplung felsőt, emlékezetem szerint a nyomcsapágy és távtartó sem kell,és ezek után a "kopasz" motor mehet a közdarabra. Két kocsim van jelenleg a felujított megerősített robixet használom a tavasszal kaptam roncsként.

Előzmény: Viktor1798 (22739)
Furak 2014.08.05 Creative Commons License 22751

Akkor meg vagy elégedve a Hondákkal!

Előzmény: Kis Kolléga (22750)
Kis Kolléga 2014.08.05 Creative Commons License 22750

Az ég világon semmi baja most ezt a piros motort használom kisebb munkákra ne keljen állandóan szerelgetni, fünyírás, töltökapát huzkodtam vele boronált ezek ilyen nyugdijjas melók amit a gép még vénségére is képes elvégezni.

Hamarosan veszek egy ágaprítót is azt is eltudja hajtani még.

A fekete honda meg erősebb munkákat csinál az most had dolgozzon legjobb erejében van ugy is. de a lazítózásért nem repes annyira, 25-től 35 cm-ig lazíttok vele azért feladja neki a leckét.

Előzmény: Furak (22732)
hamvasat 2014.08.05 Creative Commons License 22749

A robinak nem csak a motorja volt bajos. Eresztette az olajat a hajtóműből, szétverődtek kapatagok csapjai, furatai, a burkolat csavarjait nem tudtam úgy rögzíteni, hogy ne rázza szét, folyott a benzincsap, stb. Mikor elindult, akkor lehetett vele dolgozni, de váltott ember kellett, mert ha leállítottad, akkor fél óra buhera, mire elindult :-)

Szeretem a minőségibb cuccokat, ki van számolva mindig minden percem, ha rotálni akarok, akkor induljon el és akkor álljon le, ha leállítom :-) A Robival nem lehetett tervezni. Vagy sikerült megcsinálni, vagy nem :-)

Vadászgatok tovább...

Egyébként most csúsztam le egy szentkirályi alvázas Honda motorosról. Nem tudtam elmenni meló miatt egy hétig érte, erre vasárnap megvette valaki.

Előzmény: Furak (22748)
Furak 2014.08.05 Creative Commons License 22748

A Robinak neked a motorjával volt baj nem?

A Kf meg a Robi is ugyan azokat a motorokat csak a hajtő más.

Előzmény: hamvasat (22744)
Furak 2014.08.05 Creative Commons License 22747

Tescoba szezonba sokkal olcsóbb. Árulják kínai meg Briggs motorral is ugyan aszt a hajtóművet.De neked az könnyű lesz szerintem.

Előzmény: hamvasat (22743)
Furak 2014.08.05 Creative Commons License 22746

Én nem vennék vennék rotaluxot mert nem tudok róla semmit, Csak aszt, hogy létezik pedig benne vagyok a témába egy ideje. Mivel új márka az alkatrészek is ritkábbak. Nem ugranék bele az ismeretlenbe.

Előzmény: hamvasat (22738)
Furak 2014.08.05 Creative Commons License 22745

Régen csak a pirosak voltak olyan burkolattal mint a tiéd. A feketék és az új burkolat most jött be kb 1 éve.

Előzmény: studiod1 (22737)
hamvasat 2014.08.05 Creative Commons License 22744

Furak!

Robit biztos nem :-) Abból elég volt :-) Nézelődök...

Előzmény: Furak (22742)
hamvasat 2014.08.05 Creative Commons License 22743

Ha jól kombinálok, akkor célszerűbb lenne bevált gépnél maradni, KF hajtóműves, briggs motoros jó lehet nekem. Néztem ezt a KF Charlie-t 85eFt-ért újonnan. Az jó gép lehet?

Előzmény: studiod1 (22740)
Furak 2014.08.05 Creative Commons License 22742

Szerintem ilyet ne vegyél. Viszonylag új Márka. Alkatrész vagy van vagy nincs. Valami jó Kf-04-es (Honda vagy Briggs motorral) kell neked vagy Robi 66,156.

Előzmény: hamvasat (22736)
Furak 2014.08.05 Creative Commons License 22741

Igen van gyárilag súlyozott kerék Kf hez. Az M-forg oldalán megnézed(ott a legolcsóbbak a Kf cuccok)  Van Fix mag Szabadonfutós kerék is súlyozottan és súlyok nélkül. Ott nincsenek fent fotók, de írják, hogy a súlyozott kerék 20kg.

http://rotaciotata.hu/hu/szentkiralyi-kf/533-kf-szabadonfutos-jarokerek-sulyozott.html

Az M-forgnál gondolom olcsóbb, de lehet árulnak külön súlyokat is érdeklődd meg!

Előzmény: Viktor1798 (22733)
studiod1 2014.08.05 Creative Commons License 22740
Előzmény: hamvasat (22736)
Viktor1798 2014.08.05 Creative Commons License 22739

Akkor lehetséges hogy jobb várni még kicsit beletolni azt a +10 000 forintot és venni egy 2 sebességeset?Látom neked is van Robix kocsid azt nem használod?Ha jól látom neked a motor van ráépítve a felező elejére nem az egész felső rész gyűrűvel ezt nehezebb összerakni? 

Üdv,Viktor!

Előzmény: studiod1 (22734)
hamvasat 2014.08.05 Creative Commons License 22738

Hivatalos üzletben is árulnak ilyen rotakapát, bár nekem nincs szemem a részletekhez, de nekem nagyon hasonlít erre. Hivatalos üzletben csak nem árulnak kamu Honda motoros gépet?! Mondjuk ez a rotalux alváz nem tudom milyen. Ha a motor jó, de a hajtás xar, akkor megint rossz befektetést csinálok :-)

http://www.zakanyszerszamhaz.hu/termek=9507_Rotalux-5H55-rotacios-kapa

Előzmény: Furak (22731)
studiod1 2014.08.05 Creative Commons License 22737

Az enyém viszont igen,megegyezik a burkolata a "régi eredeti" piros hondával csak eu-ban összeszerelt ha jól emlékszem olaszban, nekem van mindkettőböl./bocs az én új fekete színű hondám is 3éves/.

Előzmény: Kis Kolléga (22728)
hamvasat 2014.08.05 Creative Commons License 22736

Furak!

Ezeket a képeket látom én is csak, nem tudom, hogy milyen a hajtóműve... Rotaluxról is most hallok először :-)

Előzmény: Furak (22731)
hamvasat 2014.08.05 Creative Commons License 22735

Kis Kolléga!

Akkor valószínűleg valami hamisítványról van szó?

Jól hangzik ez a megépítés dolog, csak az a baj, hogy nem értek hozzá és sajnos időm sincs. Azt már megtanultam, hogy laikusként nekiállni ilyennek, az szívás...

Igazából egy egész kis méretű rotakapa kellene, nagyjából újszerű állapotban és bevált, strapabíró verzió. Az sem ártana, ha erős lenne, mert elég kemény agyagos talajon használnám, úgyhogy talán még egy kis súlyt sem ártana majd fabrikálni rá, hogy ne pattogjon annyira. A robi 55-el is meg lehetett rotálni nagy nehezen, de kínszenvedés volt.

Ha belegondolok, jó lehet a Briggs motoros szentkirályi alvázas is, hiszen nem dolgoznék vele annyit, hogy hamar kikészüljön a motorja. Csak ezek után, főleg, hogy laikus vagyok a témában, már nem tudom, hogy mit keressek a neten. Sajnos annyira nem ismerem a rotakapákat, hogy simán megeszem egy Honda matricából, hogy az az. Na persze, ha full gagyi az egész, az feltűnne...

studiod1 2014.08.05 Creative Commons License 22734

Nyugodtan lehet rotálni ékszíj nem csúszik nem bukik orra. Az r250t előtt kocsiztam vele(nekem dupla szabadonfutós) a kiskuplung indulásnál nyikorog de ez természetes,menetben nem.Az eredeti keréktárcsák elég gyengék ha nem szabadonfutós betonúton rövidesen a csavaroknál reped, a szabadonfutósnál meg a persely kopik ki.

Előzmény: Viktor1798 (22726)
Viktor1798 2014.08.05 Creative Commons License 22733

Olvastam hogy van keréksúlyod is arrol nincs kép? Gyári KF keréksúly?

Előzmény: Kis Kolléga (22730)
Furak 2014.08.05 Creative Commons License 22732

A honda motornak mi lett a baj?

Furak 2014.08.05 Creative Commons License 22731

Ez nem Kf hajtómű. Nem tudom mennyire jó. Rotalux a neve nem?

Előzmény: hamvasat (22727)
Kis Kolléga 2014.08.05 Creative Commons License 22730

ez a kép lemaradt itt a piros honda motor ez is kapott egy új hajtásházat 9 éves de 4 hónap állás után 1 rántásra indult

Kis Kolléga 2014.08.05 Creative Commons License 22729

itt a kf-04 honda kombó  ez a gépem kapott egy felújított hajtásházat

Kis Kolléga 2014.08.05 Creative Commons License 22728

az én vadi új honda 5.5 lovas motorom nem így néz ki !!!!

ezekre a fekete motoroka rá van irva easy start (könnyített indítás)

és a müanyag burkolat sem olyan mint az enyém.

pár hónapja vettem az új honda motort tudom miről beszélek

nem akarlak elriasztani a géptől elsőre jó néz ki de itt is reklámozom azt veszel újonann egy sima honda 5.5 LE motort 63500-ft ért kapsz hozzá régifajta kf-04 hajtásházat 10000 ft -ért jobb esetben csak egy kuplung felső tányér kell, bele való csapágy+ék+sürümenetes csavar ez kb 8000 -ft ból meg áll és van egy olyan géped ami téged amig élsz kiszolgál

nekem a régi kf hajtásházam 3 motort evett meg egy brigs 3.5  - 11 évig L utána 4.5 honda 9 évig , 5.5 honda 3 hónap össze sem merem adni hány üzemóra van benne XD

Előzmény: hamvasat (22727)
hamvasat 2014.08.04 Creative Commons License 22727

Sziasztok Rotások!

Már korábban igyekeztetek segíteni egy elgyötört Robi 55-el kapcsolatban, ami végül annyira kikészítette az idegeimet, hogy lomtalanításkor kiraktam, végül egy ismerős vitte el :-)

Azóta a szüleim mini Honda rotakapájával kínlódok, ami pöpec gép, de nem erre való. Igaz, hogy egyelőre nekem csak 200 m2-re kell egy rotakapa, ami még orvosolható lenne kézimunkával, de géppel csak jobb lenne.

Szóval nézegetem a gépeket, de még továbbra is erősen laikus vagyok. Azt már megtudtam a fórumból, hogy pl. egy Honda motoros, szentkirályi alvázas gép nem rossz. Ilyesmiket nézegetek és találtam több hírdetést, ahol új, vagy szinte alig használt gépeket kínálnak elég mélyen az új ára alatt. Ez nekem gyanús. Léteznek ebből esetleg hamisítványok is? Itt egy konkrét masina, amiről csak annyit tudni, hogy 5,5 lóerős honda motoros gép és csak pár órát ment. Láttok ezen valami furmányt? A baj, hogy nehéz összehozni a transzportot, mert 800 km-t kéne utazni érte, de pont ott a közelben laknak rokonok, akik elhoznák, én meg majd valahogy hozzájutok.

Légyszíves mondjatok véleményt. 80eFt-ot kérnek érte...

Segítségetek előre is köszönöm, üdv: hamvasat

Viktor1798 2014.08.04 Creative Commons License 22726

Értem.

Neked a 2 sebességes közdarabbal mi a tapasztalatod rotálni lehet vele ? Nem kerül előre a motor nem akar "orrabukni" a gép? Kocsizni próbáltál vele?Igaz hogy csúszik az ékszíj pótkocsizásnál érdemes átszerelteteni? Asszem Licilac írta hogy az M-forg foglalkozik átszereléssel és mikor ő érdeklődött akkor pár száz forinttal volt drágább. 

Köszönöm a válaszodat előre is .Üdv,Viktor!

Előzmény: studiod1 (22721)
Furak 2014.08.04 Creative Commons License 22725

Az új is ugyan olyan szar lesz egy idő után. Ha ennyit használja a gépet akkor vegyen egy rendes hajtóművet. Amúgy milyen motor van a gépén? És mikori kiadás?

Előzmény: kf04 (22723)
Kis Kolléga 2014.08.04 Creative Commons License 22724

én 12000 ért vettem komplett hajtásházat a régifajtát aluöntvényes

az mellé adtak egy komplett fogantyút motortartó harangal+ gyimesi féle fűnyíróadaptert + 2 db rota tagot

ezt újítom fel lényegében csapágyakat cserélek szimering (a múltkor is azért kérdeztem mik a méretek) Nagyon magunk között mondom aki ügyes az rakhat magának össze olyan kapálógépet ami 10-15 évig gép lesz kb- 80 ezerből és ez nem tescós mtd meg kinai gönc hanem használható gyepálható erős üzembiztos gép Honda motor régi fajta kf-04 hajtás kombó

kf04 2014.08.04 Creative Commons License 22723

Én is így gondolom. Nem nekem kell. Már régebben említettem itt ,hogy egyik szomszédnak van vele gond. Konkrétan elkopott. Ugyebár itt is tanácsoltak egy megoldást, de nem foglalkozott vele. Most meg már ereszti az olajat a szimeringnél. Persze azt mondja, hogy a homok nem megy még be, így akar venni egy üres házat, de szerintem ha az olaj kijön, akkor a homok is betud menni. Én is úgy gondolom, hogy jobban megéri egy új-használt komplett hajtás, mint egy üres ház, már a KF-ből is kiindulva(19000 Ft)...

Előzmény: Furak (22722)
Furak 2014.08.04 Creative Commons License 22722

Ha máshol nem a Robixnál kell, hogy legyen. De szerinem jobban kijössz ha veszel egy komplett jó állapotú hajtóművet ha találsz olyat. Az eredetivel mi lett?

Előzmény: kf04 (22715)
studiod1 2014.08.04 Creative Commons License 22721

A szüeke szevafémes és a laposvas kombo kell a kf-hez, nálam a kf csoroszjatartó megerősített s a 10es furat csapon kívül 2db csavar is van rajta így nem szükségesek a laposvason furatok.

Előzmény: Viktor1798 (22716)
Viktor1798 2014.08.04 Creative Commons License 22720

Sziasztok! Lehet hogy hülyeséget kérdezek de az ilyen :  súlytartó ami terrára való Kf04 re nem csavarozható fel?

Viktor1798 2014.08.04 Creative Commons License 22719

Akkor jó gépparkod van képek nincsenek esetleg?

Előzmény: Kis Kolléga (22718)
Kis Kolléga 2014.08.04 Creative Commons License 22718

5.5LE Honda motorral szerelt régi típusu kf-04 ez a motor 3 hónapos

megvan egy kisebb gép 4.5LE honda motorral szerelt kf-04 ez meg 9 éves

Előzmény: Viktor1798 (22717)
Viktor1798 2014.08.04 Creative Commons License 22717

Milyen géped van?

Előzmény: Kis Kolléga (22711)
Viktor1798 2014.08.04 Creative Commons License 22716

Bejöttek mind a kettőben a képek . 

Olyan volt mint neked a vaskerekű a szürke hogy milyen magas az hogy a laposvason 1 furat van ?

Előzmény: studiod1 (22709)
kf04 2014.08.04 Creative Commons License 22715

Sziasztok! Valaki nem tudja, hogy hol lehet Robi 156 B üres hajtásházat venni?

peti42 2014.08.04 Creative Commons License 22714

Sziasztok!

Acme motort keresek rotácios kapámra.Törött hibbás érdekelne alkatrésznek.Vezérlő fogaskerék motorborítás az ami igazából kellene.A motor tipusa acme aln330 vagy acme at330.

Előre is köszönöm a segítséget.

Imi

studiod1 2014.08.03 Creative Commons License 22713
studiod1 2014.08.03 Creative Commons License 22712

Amit  hsz elején írtál az 4coll széles és 12colos felnire való a kf vagy robi kerekek 4x8 coll méretűek nálam is ezek vannak a kf-en, az r250t kereke az 5x12 coll de ott még a kinai gumi is kb 8000/db

Kis Kolléga 2014.08.03 Creative Commons License 22711

http://www.marso.hu/termekek/mezogazdasagi-abroncsok/mg-abroncs/sava-b12/4-12-tt-4pr-3575

Nálunk Szombathelyen a marsóba ezt a gumit találtam 400x12

lényegében akkor ez 12 cm széles gumi nagyobbat fogna jobb tapadás talajmunkánál és jó rá az eddig használt racsnis felni is. Hát most bogarat ültettél a fülembe :D

Jezus isten 20 000 egy pár gumi tömlővel meg 25 000 ( majd ha lesz elkölteni való feles pénzem fogok venni) Addig meg jó az is ami van

Kis Kolléga 2014.08.03 Creative Commons License 22710

az a ballonos kerék az kéne :D 400x8-as egy szűk semmire való szar.

450x15 ezt a méretet eltudnám képzelni a gépre

Kérdés van-e ilyen méretü gumi

Előzmény: studiod1 (22709)
studiod1 2014.08.03 Creative Commons License 22709

Na mégegyszer   

Előzmény: studiod1 (22708)
studiod1 2014.08.03 Creative Commons License 22708

Talán bejönnek a képek 

Előzmény: Viktor1798 (22707)
Viktor1798 2014.08.03 Creative Commons License 22707

Értem.Nem sikerült megnéznem a képeket esetleg ahova fetöltöd a képeidet az albumodról egy linket nem tudnál adni? Nem olyan régen ápr-máj környékén láttam fent egy ilyen vetőgépet körülbelül 15 000 forintért ( az árban már nem vagyok biztos lehet hogy több ill kevesebb volt) akkor még nem akartam venni meg nem is tudtam előre hogy szügségem lenne rá a jövőben.

Előzmény: studiod1 (22701)
Viktor1798 2014.08.03 Creative Commons License 22706

Ez nekem egy gyári Robix ekére : http://rotaciotata.hu/hu/robi/572-robi-jobbos-eke-re-101.html hasonlít .

Előzmény: Kis Kolléga (22700)
Furak 2014.08.03 Creative Commons License 22705

Szia!

A Rex Maxinak Kf hajtóműve volt! Csinálhatnál fotót a gépparkodról! A lazítóról szártépőtől, különösen! Nekem is rengeteg munkaeszköz van a Hondához egyszer majd töltök fel fotókat ha egy helyen lesz minden.

Előzmény: Kis Kolléga (22704)
Kis Kolléga 2014.08.02 Creative Commons License 22704

Az ekémre az van irva egy matricára hogy " Fémipari szövetkezet Szabadszentkirály"

Nagyobb matricán meg KF-04

Gömbölyített kormánylemeze van és a felfogatása is kf-04 hez való.

Tavasszal lazítóztam azokat az ágyásokat amiben virág van most, akkor ha leszártépőzöm alákeveri, nálam is homokos talaj van egyébként.

Ezek a munkaeszközeim vannak most per pillanat.

Kultivátor, talajlazító, borona, eke, töltőkapa, hóeke, rotátor, felező, körmöskerék,

gumikerék fix, gumikerék racsnis, hólánc a gumikerékre, kerélysúlyok, orrsúly, fünyíró adapterek gyimesi és zengő, szártépő, 2 pótkocsi,

Nah szép készlet mi ?

Előzmény: Furak (22703)
Furak 2014.08.02 Creative Commons License 22703

Szia!

Eszt az ekét még a Rex Maxihoz árulták annó. Szóval a 80-as években kb.

Homokba tiszta földben könnyen dolgozik:

Előzmény: Kis Kolléga (22700)
Crusnik 2014.08.02 Creative Commons License 22702

sziasztok akit esetleg érdekel eladó sorba került a rotám.

http://www.jofogas.hu/bekes/Rotakapa_utanfutoval_16168319.htm?ma=1

studiod1 2014.08.01 Creative Commons License 22701

Gyári mindkettő csak kicsit módosított,az egyik kanalas(pontosabb) a másik tárcsás vetőgép. Jelenlegi új ár mindkettőnél kb 40-40ezer. Kép kat a nevemre ott terra r250topi hsz és görgess ott találsz képeket.

Előzmény: Viktor1798 (22699)
Kis Kolléga 2014.08.01 Creative Commons License 22700

Ezt nézzétek micsoda gyári ekét vettem a gépemhez kék szinű adapter nem is tudtam hogy a szentkirályi kft ilyet is gyártott annak idején.

Kiváncsi vagyok hogyan fogja ez aláforgatni a szártépözött növényi hulladékot.

Szerintem a kormánylemez szélére azt a befordító fülecskét kellene rá csinálnom.

Lajta eke jut eszembe ha ránézek az állt olyan bökőre...

Viktor1798 2014.08.01 Creative Commons License 22699

Értem akkor magyarán olyan öreg nénik bácsik akik már nem bírják rendbentartani és nem akarnak erdőt növeszteni a kertben. A szemenkénti vetőgép gyári v házi ? Kép nicns róla esetleg? Én is szeretnék egyet vásárolni mert jövőre ha minden jól megy lesz majd fél hektár földem és kukoricát szeretnék bele vetni.

Köszönöm előre is ! Üdv,Viktor!

Előzmény: studiod1 (22696)
simon53 2014.08.01 Creative Commons License 22698

:-). Egyáltalán ne zavarjon, jogy buszosjózsi 3 éve tette fel a hirdetést!

Előzmény: csaba04 (22697)
csaba04 2014.08.01 Creative Commons License 22697

Szia engem érdekelne!

Előzmény: buszosjozsi (7842)
studiod1 2014.07.31 Creative Commons License 22696

Dupla szabadonfutós gumikerék széles körmöskerék rota saraboló töltögető 2db szemenkénti vetőgép kocsii(ezt nem használom) Szabad bejárás s nincs bérlet csak vállalom a tisztántartást. Így is van amit nem válalok vagy a bejárás nagyobb géppel nincs vagy annyira elhanyagolt. Ezek mind idös emberek s ott is laknak és ők keresnek meg.

Előzmény: Viktor1798 (22695)
Viktor1798 2014.07.31 Creative Commons License 22695

Köszönöm mindkettőtöknek a segítsége

studiod1 :A KF-ekhez milyen adaptereid vannak?Felétek ilyen bérkertnél milyen megoldás van ha be akarsz menni dolgozni? Egyeztetsz a tulajdonossal? Bérleti díj van vagy a megtermelt termés egy része?

Előzmény: studiod1 (22694)
studiod1 2014.07.31 Creative Commons License 22694

Én is csak 1-2 éve, amit kérnek. Régebben még télen erdőben is,de ma már szinte nem jutok érdemleges erdőrészhez.Szántás rotálás vetés iglizés(huzatás) vegyszerezés kaszálás fűnyírás. A saját kertemen kívül használok még a faluban még 4et az is elég sok meló. A munkákhoz van egy r250t gcv mociva,l egy kétsebességes kf  egy sima kf ezek is gcv mocival, kasza, fűnyíró  egy könnyű stihl és egy döntőgép. Gépeket alig szerelek át mindig a megfelelőt viszem. Pár éve az állam kenyerét eszem, igy van több időm.

Előzmény: Furak (22693)
Furak 2014.07.31 Creative Commons License 22693

Én is idén mentem először bérbe melózni! te mióta dolgozol bérbe? Miket csinálsz?

Előzmény: studiod1 (22691)
studiod1 2014.07.31 Creative Commons License 22692

Egyszer el kell kezdeni,én is így kezdtem

Előzmény: Viktor1798 (22690)
studiod1 2014.07.31 Creative Commons License 22691

Én is hasonlóan számolok általában, kaszálásnál  

nyírásnál  szoktam esetleg m2 árat is mondani mérettől állapottól függően 8-20ft de ilyenkor rosszul lesznek. Falun belül nálam ez 1500-2500/Ó-ra jön ki a kerti gépek munkáinál, a fűrész illettve permetezés az más kategoria. A gépeim vszonylag keveset fogyasztanak 160cm3 hondák.

Előzmény: Furak (22689)
Viktor1798 2014.07.31 Creative Commons License 22690

Értem köszönöm a segítséget.Sose voltam még maszekolni most sem én ajánlottam fel hanem elhívtak majd akkor valahogy kikalkulálom én is.

Előzmény: Furak (22689)
Furak 2014.07.31 Creative Commons License 22689

A gép munkákat a következő képpen szokták számolni.: Az elfogyasztott üzemanyaghoz(Benzinpénz) hozzáadod még egyszer az elfogyasztott üzemanyag árát(a gép kopása) meg az órabéred.

Én így számoltam ki igaz az rotálás volt: egy óra alatt legrosszabb esetbe fogyaszt a Honda 1,5 L

Tehát 430 ft/l-el számolva 430×1,5=645ft

kopott a gép az megint 645ft

Meg az órabér 600ft

az 1890 ft

felfele kerekítve a végösszeg 200ft

Ha egy óra munkám van akkor 2000ft-ot simán elkérek mert ki kellet, hogy mennyek. Ha többet dolgozok akkor inkább lefele kerekítek.

Van aki területbe számol én az órabér hiszek mert annyit dolgozok és kész.

Nagyobb gépekkel is így számolják a traktorosok a bérezést!

Előzmény: Viktor1798 (22688)
Viktor1798 2014.07.30 Creative Commons License 22688

Van itt olyan aki fűkaszával szokott "maszekolni" tudna nekem segíteni ? Mi a tarifa ? Elhívtak egy helyre és nem tudom hogy mennyit kérjek mit számoljak.

CRU3L 2014.07.29 Creative Commons License 22687

Attól függ, ki mennyit használja :D
Nekem fel sem volt rakva a gépre, így nem kopot!
Ha úgy lesz pénzed szólj, és írok, hogy megva-e még (bár este tette fel, rá fél órára már volt érdeklődő)

-  CRU3L -

Előzmény: Kis Kolléga (22686)
Kis Kolléga 2014.07.29 Creative Commons License 22686

szeretem ezeket a kereket de egy baj van velük az az átkozott müanyag ebonit persely a tengelynél oltári szemtelenül kopik és csálén kezd állni,

ha 1 hónap múlva nem tudtad eladni megvenném most éppen egy régi kf-04 hajtásházat újítok fel és mindent szépen sorjában tudok csak meg veszegetni

Előzmény: CRU3L (22685)
CRU3L 2014.07.29 Creative Commons License 22685

Sziasztok! 
Eladó lett a járókerekem!
Van körmös kerék is eladó, ha érdekel valakit!

http://olx.hu/hirdetes/gumi-szabadonfutos-jarokerek-4-00x8-rotacios-kapara-ID2oWxz.html

studiod1 2014.07.28 Creative Commons License 22684

Szimering 25x47x10 2db +2db műanyag porvédő 25x47         eseleg 2x2db  25x47x7 szimering     ezek az adatok a könnyített alu öntvényházashoz valók. http://www.szentkiraly-tiller.hu/letoltes/kf_2010pdf.pdf 

Előzmény: Kis Kolléga (22683)
Kis Kolléga 2014.07.28 Creative Commons License 22683

Sziasztok!! A segitségeteket akarom kérni.

KF-04 régi típusu aluöntvény hajtásházban a bronzkerék szimering jobb és bal oldalon kellene nekem a pontos méret, ugyan is szétszedtem a hajtóművem és különböző szimeringek voltak benne eléggé hanyag volt aki össze rakta.

Aki tudja milyen való bele irja meg nekem köszönettel...

Furak 2014.07.27 Creative Commons License 22682

Jó dolog a körmös kerék. De a súlyt nem pótolja. Súly meg körmös kerék a tuti.

Előzmény: albertjani (22681)
albertjani 2014.07.26 Creative Commons License 22681

Ehun-e! De ismerős a webáruház oldalán található videó! :)

Súlyok helyett lehet, hogy ez többet érne:

http://www.boel.sk/kategoria/zahradna-technika/kultivatory/prislusenstvo/prislusenstvo-pre-kultivatory-robix/orebne-navleky-robix/

Ha jól sejtem, ezt a gumikerékre kell pántolni? Magyar boltokban még nem láttam ilyet, pedig állítólag Robix.

Előzmény: Viktor1798 (22672)
settenke94 2014.07.26 Creative Commons License 22680

jónapot érdeklődnék hogy megvan e még ez a T20 as váltója 

Oszlánczi Tamás 

seti97@freemail.hu

06305448331

Előzmény: Kukuma (14448)
Viktor1798 2014.07.25 Creative Commons License 22679

Szia ! Köszi a válaszodat, kocsizni is szoktál vele? ÉN is szeretném szántásra felsúlyozni az enyémet a súlyodról és a tartóról nincs valamilyen rajz esetleg? A két felező árából nem lehetett volna a szíjasat más áttételre alakítani? 

Ui:e-mail címedet elkérhetném lenne még pár kérdésem.

Üdv,Viktor!

Előzmény: Dutrás-pisti (22678)
Dutrás-pisti 2014.07.25 Creative Commons License 22678

Hello Viktor!Bocsi hogy későn válaszolok,de igy jó a gép.Nem kell tolni mert akkora nyomaték van hogy magától viszi az ekét.A szántás mindig függ az erőtől és a súlytól.Gázkart tényleg felszerelhettem volna de nem kell.Azért a kuplung.Énekem nagyon bevált.István

Előzmény: Viktor1798 (22633)
biji 2014.07.25 Creative Commons License 22677

Szia! A vészleállító nem testel le valahol?

Előzmény: sujgojo (22663)
studiod1 2014.07.25 Creative Commons License 22676

A hondák érzékenyek a koszra ha nincs célszerü szüröt betenni néhány100ft, itt egy kis utmutato  

Előzmény: simon53 (22675)
simon53 2014.07.24 Creative Commons License 22675

Én is kiváncsi vagyok a megoldásra, mit csináltál a kapáddal. Nálam is , a tavasszal vett robi 156H 10 órás használat után egyenetlenül hullámzóan jár, mondjuk nem áll le. Ha leengedem a földbe nem hallom, de üresen igen. Segített a biciklipumpás fujás, vagy mi a megoldás? Csak a szerviz?

Előzmény: sujgojo (22668)
Viktor1798 2014.07.24 Creative Commons License 22674

Köszi.

Majd ha nyitnak felhívom őket. Krupmli kiszántásra fel akarom súlyozni a gépet orrsúly már készül

Előzmény: studiod1 (22673)
studiod1 2014.07.23 Creative Commons License 22673

Gyári keréksúlyt kf-hez nem láttam de az oldal szerint van http://www.mforg.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=37&category_id=26&option=com_virtuemart&Itemid=7  nekem régen 10kg öntvénysúlyok voltak a gumi illetve a körmös kerekeken(most máshol használom).

Előzmény: Viktor1798 (22672)
Viktor1798 2014.07.23 Creative Commons License 22672

Sziasztok! 

Ezen a gépen: http://www.boel.sk/kategoria/zahradna-technika/kultivatory/benzinove-kultivatory/kf-extra-850-komplet-doprava-zdarma/ ami van keréksúly hány kilós lehet darabonként? Magyarországi forgalomban kapható KF keréksúly?

zsolt4593 2014.07.23 Creative Commons License 22671

Ha valakit esetleg érdekelne terra t20 kerekei súlyok kormányrész vonórész összekötő,és van még egy üres hajtásház is (váltósé)
csere is érdekelne akár ráfizetésel Briggs 850 E I/C motorra
Vagy felújított 3,5-5Hp motora

esetleg ha valaki tud briggs 850 e i/c motort az szóljon vagy lenne kapcsolata aki tudna szerezni hozzá alkatrészt

Viktor1798 2014.07.22 Creative Commons License 22670

Probáld meg azt hogy leengeded a benzint és ami kijön cső a tankból azt lekötöd valamilyen pumpával ( én bicikli pumpával csináltam pont jó volt ) belefújsz a csőbe és a karburátorból kinyomja majd a koszt.

Előzmény: sujgojo (22668)
jann82 2014.07.22 Creative Commons License 22669

Üdv Mindenkinek!

Egy kis segítségre volna szükségem, hozzám került egy Robi 56 típusú roti kapa és nem tudom hogy kell beindítani, mert még nem volt sehsem rotációs kapám. Egy kar van a gép fogantyúján az van ráírva felül hogy Start utána Maximúm utána Minimúm legalul meg az hogy Stop, ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném!

Vagy estleg mégha tudnátok egy gépkönyvet vagy kezelési útmutatót hozzá hogy  hol lehet találni , mert én sehol nem találtam még eddig leírást róla.. vagy gépkönyvet ilyesmit..

sujgojo 2014.07.21 Creative Commons License 22668

oke, meg probalkozom, hatha kikohogi a koszt aztan megprobalom, hogy alapjaraton kisfordulaton hagyom 5 percig, hogy akkor is produkalja a leallast. szetszedni nem mernem, muhejbe vinni meg  nagyon maceras..

Előzmény: Viktor1798 (22667)
Viktor1798 2014.07.21 Creative Commons License 22667

Ha bele olvasol a gépkönyvbe írja hogy 10 százalékos emelkedőn/süllyedön tökéletesen kell mennie. Valószínűvel az amit írtak, milyen kúton tankolsz? Ha gyengébb minősígűn próbálj meg máshonnét benzint szerezni mert az is lehet a probléma forrása hogy koszos a benzin.

Előzmény: sujgojo (22665)
GelleKMB 2014.07.21 Creative Commons License 22666

Nem vagyok szakember, csak gyakori hibatípusokat írtam, amik nálam már előfordultak. Lehet még, hogy az üzemanyaggal van valami gáz (pl.koszos, vizes).

sujgojo 2014.07.21 Creative Commons License 22665

de ez hogy fordulhat elo egy vadi uj gepnel?  a karbi tisztitast oke, ha valami piszok nagy koszt betankoltam, de a gyertya es a szuro??

a terepnek van egy kis dolese, nem durva, ugy 8 meteren van benne egy meter. az nem fordulhat elo hogy ilyen dolesnel nem jo az olajozas es tulmelegszik?

Előzmény: GelleKMB (22664)
GelleKMB 2014.07.21 Creative Commons License 22664

Karburátor tisztítás vagy gyertya vagy légszűrő...stb.

Előzmény: sujgojo (22663)
sujgojo 2014.07.21 Creative Commons License 22663

sziasztok,

tavasszal vettem egy robi-156 H-t. meg az 5 munkaorat sem ertem el, eddig szepen ment minden. tegnap visztont azt vettem eszre, hogy 3-4perc uzem utan elkezd ingadozni a fordulatszam majd a gep kb. 10 masodpercen belul leall, egyszer meg kopott is egyett. leallas utan nem indul el azonnal csak kicsit kesobb, majd megismetli az elozo jelenseget. mi lehet a problema?

s189 2014.07.18 Creative Commons License 22662

Szevasz. Bocs hogy csak most válaszolok de nem voltam net közelben.

http://olx.hu/hirdetes/kapalogep-lassitomu-ID2iwL5.html

Szombathely mellett található.  kb. a 97-98 körül vettem. 1 szezonban haszáltam kukoricát vetettem vele (Szeva-fém szemenkénti vetőgéppel).

Tényleg megkímélt állapotban van.

üdv

Előzmény: Silvan (22616)
GelleKMB 2014.07.18 Creative Commons License 22661

Köszönöm Uram!

Előzmény: Furak (22660)
Furak 2014.07.18 Creative Commons License 22660

Neten keresd meg a Johanna kft-t. Van honlapjuk! Nagyon segítőkészek írj e-mailt vagy hívd fel őket. Nekik van hatszögtengelyük f400-ashoz is szerintem. F600-ashoz biztos mert aszt már én is kérdeztem. Amúgy ha van egy marós ismerősöd akkor csinál neked egy átalakítót a robi kerékre is.

Előzmény: GelleKMB (22657)
Furak 2014.07.18 Creative Commons License 22659

Olvasta ha kell neki jelez.

Előzmény: Nick306 (22655)
GelleKMB 2014.07.18 Creative Commons License 22658

Bármilyen már adapter is érdekel a géphez, ha van eladód!

Előzmény: Nick306 (22656)
GelleKMB 2014.07.18 Creative Commons License 22657

6 szög szűkítőt honnan szereztél! Én még sima 6 szögű tengelyt sem találtam sehol. Van két robi kerekem, aminek henger alakú a tengelye, azt gondoltam lecserélni hatszögletűre, mert így a terhelés az átmenő, biztosító csavaron van.

Egyébként bámulatos a géped, én is mostanság tervezem a teljes festését az enyémnek, motorikusan már felújította az előző tulajdonos.

A hirdetésben látom, hogy egyben eladó, azonban, ha esetleg van ezen felül f600-kereked átalakítva, vagy rotakapa tagod, az érdekelne. A rotakapa azért volna jó, mert annak 6 szögletű a tengelye és feltudnám használni robi kerék átalakítással!

Előzmény: Nick306 (22656)
Nick306 2014.07.17 Creative Commons License 22656

400-ra nem volt keréksúly... 600-ra van és a gyári kerék egy 6szög szűkítóvel sííímán felrakható a 400-as tengelyre is.

Eladó a komplett gyári gépem kategóriaváltás miatt.

Eladó egy kiváló állapotban rögtön hadra fogható HONDA F400-as sok gyári tartozékával. Friss olajcsere, új hajtásszíj!
Gyári műszaki kiskönyve.

-Alapgép,
-Utánfutó (ülőszivacs ráadással),
-2x3 rotatag,
-2db körmöskerék,
-2db gyári járókerék (kicsi)
-2db járókerék (F600-as méret, nagy)
-1db váltvaforgatós eke,
-2db ekekapa,
-1db utánfutó pótkerékköpeny (külső)
-1db vezetőszár
-utánfutó magasítókeret,
-sok tartalék új alkatrész.

Kategória váltás miatt eladó!
Cegléden előzetes egyeztetést követően megtekinthető.

http://olx.hu/hirdetes/honda-f400-kiegeszitokkel-gyari-allapotban-ID2ma91.html

Előzmény: GelleKMB (22654)
Nick306 2014.07.17 Creative Commons License 22655

Nos akkor értesítsd a haverod! Várom a veljzést!

Előzmény: Furak (22650)
GelleKMB 2014.07.16 Creative Commons License 22654

Honda F 400-ra kereket keréksúllyal együtt, vagy csak  keréksúlyt F 400-ra.

Továbbá szeretném eladni/cserélni a 2 db. Terra kerekem!

Előzmény: Furak (22653)
Furak 2014.07.16 Creative Commons License 22653

Hát én eszt tudom. De arra nem válaszoltál, hogy akkor mit, hogy akarsz!

Előzmény: GelleKMB (22652)
GelleKMB 2014.07.15 Creative Commons License 22652

Na. ez az! Ezért írtam, hogy eladók a Terra kerekeim!

Előzmény: Furak (22651)
Furak 2014.07.15 Creative Commons License 22651

De az F600-as kereke se megy rá ha a Terrájé se jó rá. Mivel mindkettő 26-os. De a 400-as kerekére meg nem megy rá a 600-as súlya. Akkor most, hogy is akarod eszt?

Előzmény: GelleKMB (22648)
Furak 2014.07.15 Creative Commons License 22650

GelleKMB, barátomnak tökéletes lesz. Én egy hónapja vettem.

Előzmény: Nick306 (22647)
Bajnok97 2014.07.15 Creative Commons License 22649

Valaki tudna rajzot mutatni Briggs oldal berántós motor berántó szerkezetről?Mer az enyém nem mükszik

GelleKMB 2014.07.15 Creative Commons License 22648

A belső átmérője 26-os az én kerekeimnek!

Előzmény: Furak (22645)
Nick306 2014.07.14 Creative Commons License 22647

Nos akkor pont aktuális a dolog mert eladóvá válik a 2db Honda F600-as fehér keréksúlyom frissen fényezett állapotban.

Átvehető Cegléden.

Előzmény: Furak (22642)
Furak 2014.07.14 Creative Commons License 22646

Láttam, ment válasz is!

Előzmény: GelleKMB (22644)
Furak 2014.07.14 Creative Commons License 22645

Az F600-asé 26-os. A terra kerek toldójának belső átmérője 26-os? Mert akkor akár F600-asra is fel lehetne rakni.

Előzmény: GelleKMB (22644)
GelleKMB 2014.07.14 Creative Commons License 22644

Írtam emailt!

Nem, az f 400-asnak a külső laptávolsága kb.23 mm, ezért is nem jó a 26-os terra kerék rá.

Előzmény: Furak (22642)
szakaszvezeto79 2014.07.14 Creative Commons License 22643

Sziasztok!

Jofi!

Köszönöm szépen a jelentkezést, de épp találtam 7 Mátyásért egy zsír újat, már meg is rendeltem.

Előzmény: jofi47 (22637)
Furak 2014.07.14 Creative Commons License 22642

Keréksúlyt én is nagyon nehezen találtam. Most vettem egy komplett súlykészletet 25 000-ért orrsúly(2 részes)+2db keréksúly. Küldj egy e-mailt mert tudok neked egy emberkét:  furakbalint@citromail.hu   Várom a leveled!

Amúgy az F400-asnak a csonkja ami kijön a váltóból annak a külső laptávolsága 26mm?

Előzmény: GelleKMB (22641)
GelleKMB 2014.07.14 Creative Commons License 22641

Az egyik képen látszik a keréksúllyal felszerelt kereked a Hondán! Esetleg nem tudsz eladó kerekeket, hasonlót, mint a tieid (keréksúllyal persze). Próbáltam a két Terra kereket ráműteni, de túl nagynak bizonyult, nem fogom tudni használni!

Amúgy, ha valakit érdekel eladó, vagy cserélhető.

Íme, a hirdetése , amire én is jelentkeztem, mikor megvettem:

"Traktor kerék Terra Robi Honda MPM . 22 kg/db.
vagy más kertigépre járó kerék,2.db.szabadonfutós,
difizáras, 5x12-es,26 mm-es hatszögletű tengelyre
jó a csatlakozás,átmérő 55 cm"ű

Én 20. Eft-rt vettem a kettőt, de csere is érdekel. (honda F 400-asom van, arra jöhet bármi)

Előzmény: Furak (22623)
Viktor1798 2014.07.13 Creative Commons License 22640

Hát majd megpróbálok valamit kitalálni hogy hogy lenne jó,az a baj hogy nincs ezekben az alakítgatós témákban nagy tapasztalatom .Ja és nekem gyárilag a kerékben kicsi csavarok voltak ha jól emlékszem 6-osak voltak 10-es kulcsal fogtuk meg őket cserélve lettek 8-as csavarra .

Szép hondád van pár infót tudnál róla mondani lóerő súly sebességek stb?

Előzmény: Furak (22639)
Furak 2014.07.13 Creative Commons License 22639

Minden munkánál előjön a kerékhiba mivel nem a munkától függ hanem arról, hogy mekkora nyomatékkal hajta a gép a kerekeket. Mindenképp erősísd meg a kerekeket. Így biztonságosabb. Gyári adat szerint 15cm mélyen lehet szántani ezzel az ekével. Ha valakinek más a véleménye úgy is megírja.

Közben találtam még egy videót!

Előzmény: Viktor1798 (22638)
Viktor1798 2014.07.13 Creative Commons License 22638

Pozitívabb válaszra vártam, a mélységet nem mérted meg esetleg a maximumot amit tudtál vele szántani?Ez a 3 csavaros hiba csak szántásnál jön elő kultivátorozni meg pótkocsizni lehet tőle vagy akkor is elő fog jönni? Úgy nem próbáltad növelni hogy a külső furattal csatlakoztattad a tengelyre?Vagy akkor baleset veszélyes ?Bele akartam vágni én is ebbe a szántásos dologba de eddig nem sok jót hallottam róla tudja nagy traktor is (MTZ 50) szántani a kertet csak az sokat kihagy meg sok helyen megtapossa és utána kell ásni.

Előzmény: albertjani (22635)
jofi47 2014.07.13 Creative Commons License 22637

Üdv. szakaszvezető.

Nekem is van egy eladó, de nemtudom, neked mi a reális ár (a jófogáson 5-10 e. körül vannak)

ezért mennyit adnál?

Előzmény: szakaszvezeto79 (22605)
Furak 2014.07.13 Creative Commons License 22636

Igen Honda eke. Mégpedig egy F400-as gépé. Akkor még fúrtál mindkét felnibe 3-rom 3-rom lyukat? Ha növeled a nyomtávot akkor nagyobbat fog az eke és nehezebb húzni a gépnek, de abban igazad van, hogy nem borul olyan könnyen.

Amúgy, hogy bírja a Kf extra? Hány éve használod? Esetleg volt baja?

Előzmény: albertjani (22635)
albertjani 2014.07.13 Creative Commons License 22635

Amit maximum ki lehet hozni belőle, az kb. felér egy jó ásással.

Ehhez ideális körülmények kellenek, se túl száraz, se túl vizes ne legyen a föld, az eke jól legyen beállítva, stb.

A gyári eke könnyen hajlik, itt-ott érdemes megerősíteni, kaptam hozzá egy átfordítható (Honda?) ekét, azzal kicsit jobb. Azt át lehet állítani jobbos-vagy balos ekére és oldalirányban is több fokozatban állítható. Ennek nem hagyományos eke alakja van, inkább olyan, mintha egy ásó feje lenne.

Nehéz vele megfordulni, legalább 10 méter egyenes szakasz kell ahhoz, hogy legyen értelme ezzel a géppel csinálni.

A gyári 3 helyen összecsavarozott felni nem bírja a terhelést, 6 helyen össze kell csavarozni a két felét, különben a csavaroknál megnyúlik a lemez és szétszakad.

Szántogatás közben eléggé megdől a gép, inkább 2 ütemű, vagy vízszintes tengelyű gépnek való ez. Nyomtáv növelésével talán nem dőlne meg ennyire.

Előzmény: Viktor1798 (22620)
bpityu62 2014.07.13 Creative Commons License 22634

Üdv.Volna valakinek amal karburátorba tűszelepe?

Viktor1798 2014.07.13 Creative Commons License 22633

Mikor már megírtam az előzö hozzászólást akkor vettem észre hogy a te gépeden nincs gázkar se bowden. Miért szedted le? A gázt hogyan szabályzod? 

Előzmény: Dutrás-pisti (22631)
Viktor1798 2014.07.13 Creative Commons License 22632

Köszi a választ.Nekem is 675-ös motor van rajta csak ready start-os 2 éves ez a 3.-dik szezonja eddig semmi komoly baja nem volt .Milyen mélyen szántasz vele? Nem elég rá 1 felező így sokkal erősebb? Neked is "új" osztott házas a lehajtás?

Az elején hol súlyoztad? Nem kell félni attól hogyha nagyon lesúlyozom törni fog az öntött vas hajtás?

Előzmény: Dutrás-pisti (22631)
Dutrás-pisti 2014.07.13 Creative Commons License 22631

Jó napot mindenkinek,helló Viktor!Én nagyon megvagyok elégedve a KF-04-es kapálógéppel. A kapálógép paraméterei: Briggs 675 series motor (5,5Le),szentkirályi ékszij felező,szentkirályi láncos felező,30kg orr súly+saját készitésű eke.Itt a kép.

Előzmény: Viktor1798 (22614)
Furak 2014.07.13 Creative Commons License 22630

Nem is akarom én jobban szétszedni, de ennyire muszáj volt. Kapott két új szimeringet meg új váltó olajat. Kuplung is lett javítva meg az oldalkuplungok fordítva voltak bekötve meg a többi. Ha már szétszedtem rendesen felújítottam. Igen a lemezek szerintem is fontosak. Ahol újra vannak festve ott hegesztettük tegnap előtt. Még egy két finomítani való van rajta, de még jövőhéten orvosolom őket. Reméljük ég megy 30 évig!

Előzmény: gombászok (22628)
Viktor1798 2014.07.13 Creative Commons License 22629

Köszönöm a gépkönyvet és a segítséget.Hozzám nem jutott el el a könyv csak egy Briggs könyv és egy nagy papírlap amit össze lehet hajtani és ábrák vannak az olajcsréhez motor leszereléshez hogy más adapterekre legyen téve.

Előzmény: studiod1 (22627)
gombászok 2014.07.13 Creative Commons License 22628

Szét ne szedd jobban! Új szimmering és friss váltóolaj bele, hadd menjen még további 30 évig!

Ha a hajtómű alját védő acéllemez borítás elrohad (ismerősek a rozsdafoltok), azt is ajánlatos cserélni, vagy lánghegesztéssel feljavítani.

studiod1 2014.07.12 Creative Commons License 22627

Nem lesz gond esetleg csigatengely felső csapágyon átnyom egy keveset a kuplung alá. Kimosott hajtóműnél 0,5l  http://www.szentkiraly-tiller.hu/letoltes/kf_2010pdf.pdf 

Előzmény: Viktor1798 (22620)
Furak 2014.07.12 Creative Commons License 22626

Köszi, sok munka volt vele!

Előzmény: GelleKMB (22624)
bpityu62 2014.07.12 Creative Commons License 22625

Robi 151 es érdekel valakit?Fórumon belül 40 ért adom.0620 4849067

GelleKMB 2014.07.12 Creative Commons License 22624

Igényes!Gratulálok!

Furak 2014.07.12 Creative Commons License 22623

A képeket lehagyta!

Előzmény: Furak (22622)
Furak 2014.07.12 Creative Commons License 22622

Adj Isten!

Tevékenykedtem egy kicsit.

Már egy éve szétszedtem.

33 éves csapágyak és semmi bajuk. Ez minőségi termék!

Félig készen.

belagyi 2014.07.12 Creative Commons License 22621

hali!

van egy eladó  Briggs Quantum XM 55-ös motorral szerelt rotációs kapám... ha valakit érdekelné:

http://www.vatera.hu/item/view/?cod=1937955872

Viktor1798 2014.07.12 Creative Commons License 22620

Köszi a videókat.

Albertjani: várom a válaszodat.

Középen szétszedhető "új" KF-04-et meddig kell olajjal feltölteni?

80-w-90-es olajat raktam bele oldalra fordítottam a hajtőművet és tele töltöttem lehet hogy túl sokat raktam bele?Akkor lesz valami károsodása?

Előzmény: Furak (22619)
Furak 2014.07.12 Creative Commons License 22619

Oké rendben. Tudtam én, hogy te csináltad a videót csak a neved hirtelen nem ugrott be.

Előzmény: albertjani (22618)