Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Josh777 Creative Commons License 2022.01.14 0 0 126580

Sziasztok,

 

Fura hang okát keresem, azt hitszem a vezérlés felöl jön: https://photos.app.goo.gl/hYzmBqCxGDd3H7N37 Tudja valaki mi lehet? Köszönöm a segítséget.

 

Peugeot 307 2004 1.4 benzin 88 LE

Zolysys Creative Commons License 2022.01.06 0 0 126579

trafóra tippelnék

 

Előzmény: fotikaa (126578)
fotikaa Creative Commons License 2022.01.06 0 0 126578

Sziasztok!

 

Adott egy 2002 Peugeot 307 1.6 benzin. Ma reggel kidobta a catalytic converter fault hibát. Alapjárat egyáltalán nincsen, traktor hang és szörnyen büdös lett. A motor ereje teljesen elszállt. Előtte nem volt még hasonló probléma sem. Az autóban egyébként 230.000 km van. Olvastam, hogy ez gyújtás hiba miatt is lehet, vagy jeladó probléma. Nektek mi oldotta meg a dolgot? Mit érdemes ilyenkor először megvizsgálni?

FeZ_ Creative Commons License 2022.01.06 0 0 126577

Nem hibakódot kellene akkor keresni, hanem a paramétereket megnézni a diaggal.

Ha ott minden stimmel (amit nem annyira hiszek, de előfordulhat), akkor pl. lehetne üzemanyagnyomást mérni, mert gyenge üzemanyagszivattyú is okozhat ilyesmit akár. Aztán jöhetnének a "falsch" levegő keresési eljárások is esetleg. Aztán a jeladók csatlakozói is szeretnek vacakolni, azt is érdemes átnézni. Jeladókat ki lehetne mérni. Stb. stb. Mármint az "ad-hoc" jellegű cserélgetések helyett.  

Előzmény: SakaB 86 (126576)
SakaB 86 Creative Commons License 2022.01.05 0 0 126576

Sziasztok, tanácsra lenne szükségem. Feleségemnek van egy 2004-es 307 Peugeotja. 1.4 benzin 70ló. Lassan fél éve azzal a problémával küzdünk, hogy hidegen lehörög, dadog, ill nem akar reagálni a gázpedálra. Ha elindulok vele van, hogy hiába nyomom be teljesen ugyan úgy alapjáraton jár a motor, majd egyszer csak a sokadik rá rugásra megy tovább és veszi a lapot, de akkor is darabosan. Jobban nem tudom leírni a hibát, majd próbálok valami videót felvenni. Több szerelőnél voltunk már, de mivel egyik sem volt Peugeot szakértő így, azt mondták, hogy nagyon sok minden lehet kezdve az üzemanyag szűrővel, gyújtótrafón keresztül sok minden lehet. Csak próbálkozással tudnak rájönni mi lehet a gond. Magyarul elkezdik kicserélgetni szépen egyesével a szóba jöhető alkatrészeket és majd egyszer csak meggyógyul. Ha a lista elején jövünk rá akkor 50 ha a végén akkor 200+. 10-20 km megtétele után tökéletesen megy, ereje van, nem füstöl, 1,5 éves 10e km futott gyertyák vannak benne, hibakódot nem dob. STP Injektor tisztítót próbáltunk eredménytelenül. Vagy esetleg a csoportba tudtok e ajánlani valakit, aki csak Peugeottal foglalkozik, és csukott szemmel szét összerakja az egész autót és ismeri minden hibáját.

FeZ_ Creative Commons License 2022.01.04 0 0 126575

Lehetne találgatni is akár, csak értelmetlen. Le kell diagolni és megnézni mi a nyűgje. 

 

Előzmény: ZCITDNOB (126574)
ZCITDNOB Creative Commons License 2022.01.04 0 0 126574

*Hidegen már nem csinálja.

ZCITDNOB Creative Commons License 2022.01.04 0 0 126573

Sziasztok! Adott egy Peugeot 307 1.4 Presence 2003. Néhány hónapja menet közben a motorvisszajelző lámpa elkezdett villogni és kiírta hogy “Catalyitic Coneverter Fault“,ez eltűnt majd az “antipullation fault“ gyulladt ki (amit amugy minden elindulásnál kiír).Egyik henger kihagyott, nem gyorsult az autó és traktor hangja volt. Arra lettünk figyelmesek, hogy csak melegen csinálja, hidegen már+néha újraindítás is elég neki. Vettünk bele benzin adalékot hátha jobb lesz és jobb is lett, nem csinálta kb 1 hónapig egészen máig. 

Ha esetleg valaki találkozott már ezzel a problémával, annak megköszönném a válaszát.

 

FeZ_ Creative Commons License 2022.01.04 0 0 126572

És a 307-essel még némelyik klón is hátast dob, csak a full chip-es jó hozzá.

 

Előzmény: morcibacsi (126569)
d.jocov Creative Commons License 2022.01.03 0 0 126571

Nekem van egy psa diag gyári klón, 1-2 szer használtam, féláron eladom...

Előzmény: BJanó (126568)
zéeles Creative Commons License 2022.01.03 0 0 126570

Nagyon remélem... 

 

Gondoltam a dízel helyett jó lenne egy 2000-es benzines, de az átlag 10 liter fogyasztás az nagyon sok... 

Előzmény: The Dark Side of the Moon (126567)
morcibacsi Creative Commons License 2022.01.03 0 0 126569

Sajnos nem ér 10 fillért sem, egyszerűen nem tud értelmes adatot kiolvasni, főleg nem 2002-es autóból. Aliexpressen van PSA-COM nevű, az meglepően jó a szoftverrel, amit adnak hozzá. De attól meg nem sokkal drágább a gyári klónja ugyanonnan. 

Előzmény: BJanó (126568)
BJanó Creative Commons License 2022.01.03 0 0 126568

Sziasztok.

 

BUÉK.

Valamint kinek milyen tapasztalata van a pár eFt-s OBD-II diagnosztikákkal (pl. ELM 327). Azt tudom, hogy nem olyan, mint egy gyári (vagy egy gyári klón), de nem is ez a cél.

Visszaolvastam itt a fórumban, jópár éve volt szó róluk, akkor sem húzták le. Azóta eltelt pár év, az eszköz+program is változhatott, plusz lehetnek azóta tapasztalatok.

 

Itt írja a PSA-t:

https://www.alza.hu/tv-foto-audio-video/mobilla-obd-ii-bt-d4624328.htm#popis

 

Itt nem:

https://www.alza.hu/tv-foto-audio-video/geko-autodiagnosztika-elm-327-bluetooth-kek-android-sx-obd-alkalmazas-ingyen-d5855068.htm

 

Nem az ár az érdekes, csak működjön.

 

2002-s 307sw 1.6benzin; "antipollution falult". Gyertyát cseréltem, a repedt kipufogó öntvényt (viszonylag jól...) meghegesztettem, akku sarut levettem. A katalizátor előtt - után lévő szondák csatlakozóit néztem.

 

Az egyik indításnál mintha 3 hengerezett volna (ezért volt a gyertya csere, de amit kivettem az is normális volt).

Milyen érzékelőt nézzek meg, esetleg érdemes mérni valamit? Van normális multiméterem; ha kell 4 csatornás szkóp is van a polcon.

A kocsi amúgy szépen működik, nincs fura hang, jó az alapjárat.

 

 

Kösz.

BJanó

The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2022.01.02 0 0 126567

Nem eszik olyan forrón a kását!

Előzmény: zéeles (126566)
zéeles Creative Commons License 2022.01.02 0 0 126566

Jó kérdés, vajon itthon meddig lehet...

A greenpeace szerint ´24-től Pestre már nem lehet bemenni vele, már ha Euro4-es. Amit még túlélnék, de ha a többi megyeszékhely is elkezdi majmolni, akko´baj van...

Még írtam is nekik, van-e vmi konkrétum, pontosabb ütemterv -pl a benzinesekre- de nem kaptam érdemi infot. Nekem RHY van...

 

Előzmény: Smíró (126561)
AttilaLukacsi Creative Commons License 2022.01.01 0 0 126565

Hello

Van egy 2002-s 14.-s peugeot 307-sem,utólag szeretnék tempomatot beépíteni. A kormányoszlopon a tempomat kart beraktam,a fékpededál kapcsoló mellé beraktam a másik kapcsolót, a kábel gyárilag ki van építve.Viszont a motorvezérlőben nem tudom engedélyeztetni/Sagem S2000/ A BSI-ben sikerült,ha megnyomok egy gombot a tempomaton akkor érzékeli hogy működik.A kérdésem ,hogy a Sagem s2000-s motorvezérlőben lehet e egyáltalán engedélyezteni a tempomatot,ha igen akkor hogyan.

Köszöm 

Papalac Creative Commons License 2022.01.01 0 0 126564

Gondolom a kulcs szinkronizálás megvolt. A kulcsos gomb se zárja az ajtókat? 

Lehet, hogy valamelyik ajtót nyitottnak érzékeli. Mondjuk a csomagtérajtó zárja szokott szórakozni.

Előzmény: koli967 (126562)
koli967 Creative Commons License 2021.12.31 0 0 126563

Bocs,az előbb lemaradt.

307SW 2.0 hdi 2003

koli967 Creative Commons License 2021.12.31 0 0 126562

Sziasztok!

 

Segítségre lenne szükségem!Rosszul sikerült akkumulátorcsere-eredmény,nagyjából minden működik,de az ajtók nem zárhatók.Diagnosztikával bezár az összes ajtó,de sem kulccsal,sem távirányítóval nem történik semmi.Kulccsal persze a bal első mechanikusan lezár,de azon kívül minden nyitva marad.BSI-reset kb. 20xszor megvolt.Valami ötlet?Előre is köszönök minden tanácsot.

Smíró Creative Commons License 2021.12.27 0 0 126561

Szasztok!

 

Gondolkozom az autóm eladásán. Bár utóbb keveset voltam, az autóm itt is és a Népítéletben is lekövethető (Kanoroszlán). SW 2.0 HDI, 7 ülés, 17" és 16" nyári-téli gimigarnitúra, háló, kerékőrők, váltózár, és szűk 250 ezer van benne. Általában - de télen mindig - prémium gázolajjal tankolva.(tőlünk nyugatabbra prémium kúton nem ragaszkodtam ehhez, itthon igen) Bemutató autó volt, 2006-os gyártás, nálam lett 2007. 02. 08-án forgalomba helyezve. Dohányzás nem volt, kint legfeljebb nyaralás alatt aludt. 10 éves korában (150 ezernél) vezérlés csere. Kuplung csere volt még benne, meg Jena töltötte vagy 2 éve a FAP tartályt. Új gyári lámpákat is kapott, mert beködölt a régi. Izzító gyertyák egy éve lettek cserélve, fékek tökéletesek, cserélve voltak nem rég, először. Pár éve volt cserélve a klíma hűtő is, előző kilyukadt. Szóval nincs kókányolás, csere volt. Új típusú a kézifék bowden is, a gyári befagyós volt. Ilyen malőr nem ért, de téli túra előtt célszerű volt pár éve a csere. Ezt csak amiatt írtam, hogy tényleg minden apróságra igyekeztem figyelni.

 

Igazából nagyrészt 2., 3. autó volt. Külföldi utak, illetve nagyobb távolságra volt főként használva. Egy éve áll frontvonalban, de mivel 5 perc séta a munkahelyem, így legfeljebb bevásárlás hetente-kéthetente. Egy koccanásom volt, első rácson figyelt be egy Suzuki, az cserélve lett gyárira nyilván. Képek itt megvannak a fórumon. Vezető oldali ülésfűtés megnyekkent, beletérdelt egy szerelő sajnos. Szervizkönyv nincs vezetve, de minden számlát megőriztem. Így igazolni tudom az évenkénti olaj és összes szűrőcserét, 60 ezrenként a váltóolaj cserét, illetve mindent, ami cserélve lett. Még egy esztétikai hiba: a bal első ajtót valami ökör parkolóban a térdével megnyomhatta, ha a fény úgy esik rá, látszik. Ezt 20 k alatt orvosolják. Cascom van, egy első szélvédő cserén már gondolkoztam némi karcosság miatt, ez is belefér, ha valaki komolyan gondolja a vásárlást.

 

Ennyire tökéletes autóm még soha nem volt. Miért adom el? Mert dízel, és parázom, hogy esetleg nyugaton nem mehetek be nagyvárosba. Na meg még talán tudok valami hybrided venni nyugdíj előtt. (ha van spanja valakinek, örömmel megköszönöm a segítséget)

 

Szóval ha valakit érdekel tényleg megbízható, rendszeresen karbantartott, nagyon megkímélt, teljesen üzembiztos oroszlán, jelezze. Gyula-Pest vonalon mozgok, meg tudom mutatni. Az eladás időpontja attól függ, másik mikor jön szembe, keresem és minél hamarabb pontot akarok tenni az ügyre. Tehát közeljövő az eladás.

 

Még annyit kedvcsinálóként, hogy Jena belepiszkált anno kicsit. Kiírta a gyári adatokat, tehát visszatölthető. Országúton 5-ben 90-100 körül 4 l körül, 110 6-ban 5 körül, 130 pedig 6-6,5 körül. Ami érdekes, hogy lejtőn lefelé még jobb a fogyasztás. Szakadékban nulla lehet, ott nem próbáltam, viszont 210-et simán futott 2 éve Hollandia irányába. Hát ott a fogyasztás kicsit több volt... Ennyi. Ja, az ára: nem tudom. A piacon árultakból nem akarok kiindulni, mert tudom, mit adok el. Azért kíváncsi vagyok, mennyiért számítanák be, de gondolom, hogy az felejtős opció lesz. Átverni senkit nem akarok és nem fogok, de amire gondolok, az nyilván 7 számjeggyel írható le tizedesvessző nélkül, viszont aki veszi, annak nem kell a szükséges "mindent cseréljünk le" kötelező formulából kiindulni. Csak tankolni, menni és örülni.

janitoth Creative Commons License 2021.12.25 0 0 126560

Köszi a segítséget!

Előzmény: d.jocov (126557)
nyebojsza Creative Commons License 2021.12.23 0 0 126559

307-est még nem takarítottam, de általában az olajteknő leszedéséhez nem kell megbontani a motort...

A benzin betöltést nem vállalnám, mert valamennyi biztos maradna benne, és az rontaná az olaj kenési tulajdonságát :(

A régi olajba leeresztés előtt szoktak tölteni "motortisztítót" (egy petróleumszerű valami), és azzal járatni a motort leeresztés előtt. Erről ugyanaz a gondom, mint a benzinnel... és ha belemegy a hidrotőkébe?

Inkább szedd le, mosd ki brigecollal vagy gőzborotvával, töröld tisztára, rakd vissza új tömítéssel.

Előzmény: janitoth (126556)
d.jocov Creative Commons License 2021.12.23 0 0 126558

Persze olajszűrő a mosásnál marad a régi....

 

Előzmény: janitoth (126556)
d.jocov Creative Commons License 2021.12.23 0 0 126557

Engedd le a régi olajat, vegyél mosó olajat, járasd vele a motort hogy felmelegedjen, ereszd le... így szokták csinálni....

 

Előzmény: janitoth (126556)
janitoth Creative Commons License 2021.12.22 0 0 126556

Sziasztok! Azt szeretném megtudni,hogy az olajteknőt szeretném kitakarítani az esetleges olajsártól.( 20 éves a 307-es).Ám nem akarnám megbontani a motort. Lehet-e úgy kitakarítani,hogy a motorolajat leengedve,olajszűrőt kiszedve majd a házát szűrő nélkül visszatekerve a nívópálca nyílásán át beöntök 2-2.5l benzint (hogy az olajpumpa szívószűrő rácsa is beleérjen), majd állni hagyom egy napig. Azután benzin leenged,szűrő betesz, olaj feltölt, és kész? Ez így lehetséges? Nem teszek így kárt valamiben?

nyebojsza Creative Commons License 2021.12.21 0 1 126555

Szerintem szűrőt azért gyakrabban kellene cserélni...

Előzmény: Sw201inger (126548)
janitoth Creative Commons License 2021.12.21 0 0 126554

Köszi a segítséget.

Előzmény: The Dark Side of the Moon (126547)
janitoth Creative Commons License 2021.12.21 0 0 126553

Mert szerintem nincs  benne.

Előzmény: Zolysys (126551)
CsK2 Creative Commons License 2021.12.21 0 0 126552

B2 BSI helyettesíthető B3-al? Netes képek alapján ugyanúgy néz ki.

Zolysys Creative Commons License 2021.12.20 0 0 126551

Gyári riasztó miért nem jó ?

Előzmény: janitoth (126546)
Zolysys Creative Commons License 2021.12.20 0 0 126550

Relés

Előzmény: The Dark Side of the Moon (126547)
CsK2 Creative Commons License 2021.12.20 0 0 126549

Kezd kiakasztani ez az autó. Kivettem a BSM-et, hogy végigmérjem a relét benne, meg a vezetékelést. A relé egyébként jó. Viszont most, ahogy visszaraktam, megy az ablaktörlő, égnek a lámpák, és semmilyen kezelőszervre nem reagál. Biztiket, csatlakozókat többször végignéztem, BSM-et háromszor kiszedtem, újra visszaraktam, de semmi javulás. Úgy tűnik, mintha a COM2000 nem kommunikálna. Még kiszedésnél fotóztam egy fura gányolást, lehet, hogy itt van valmi szétcsúszva?:

 

Előzmény: CsK2 (126545)
Sw201inger Creative Commons License 2021.12.20 0 0 126548

Kedves Fórumtársak,

Lenne itt egy 301, 2014 évjárat, 1.6hdi, 128eKm-rel és kb. 2 hete melegen nem nagyon akar indulni, most meg már hidegen sem mindig. Akksi jó, önindító teker. Gázolajszűrő még nem volt cserélve újkora óta, de arra nem gyanakodnék (hiszen az inkább menet közben áll le ha eltömődik). A mágnesszelep jutott még eszembe, csak azt meg így elsőre meg sem találtam, tud esetleg segíteni valaki?

Köszi szépen!

 

The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2021.12.20 0 0 126547

Az ajtó központi zárak nyitása-zárása 99%, hogy relézett kimeneten keresztül működik.

Visszafelé nem fog bezavarni, ha a riasztó szintén relézett központi zár kimenetét ide csatlakoztatod.

Nagyon régen szereltem riasztót, akkor is a Citroenembe, szerintem ugyanaz, mint a PUG. Kimértem és mintha rémlene, hogy feszültség vezérelt a nyitás-zárás, értsd 12V-ra zárt, 0V-ra nyitott volna (vagy fordítva), de lehet, hogy már rosszul emlékszem. Csak rémlik, hogy pöcsölnöm kellett a rákötéssel, diódákkal kellett szétválasztgatni.

Ha rosszul emlékeznék, akkor egyszerűbb a helyzet, de a dióda akkor is kell.

 

A riasztó kimenetét szét kell osztani ahány ajtót nyitsz vele, annyi felé és javasolnám, hogy iktassál közbe egy-egy diódát (mondjuk 1N4001-est). Így egymástól le lesznek választva, nem zavar be semmibe ami a kocsi ajtajainak a normál működése és a műszerfali visszajelzések is jók maradnak.

Ha a nyitás érzékelést akarod megcsinálni, akkor szintén dióda leválasztás szükséges a riasztó érzékelő bemenete felé, de ide elég egy-egy kisebb terhelhetőségű 1N4148-as is.

Előzmény: janitoth (126546)
janitoth Creative Commons License 2021.12.20 0 0 126546

Szia,köszi a segítséget. Csak a canbus-ban vagyok járatlan,az eddigi autóimban magam szereltem a riasztótol kezdve a szakaszos ablaktörlőn keresztül az utólagos ablakfelhúzó kapcsolásokig szinte mindent. Abban voltam bizonytalan, hogy nem teszem-e tönkre a járművem ha csak símán  bekötöm a riasztót. Amiben még bizonytalan vagyok: az az hogy ha rákötöm az ajtókapcsoló megfelelő ágára a riasztómat nem fog-e bezavarni az a canbus-ba?

Előzmény: The Dark Side of the Moon (126531)
CsK2 Creative Commons License 2021.12.20 0 0 126545

Köszönöm a segítséget (még ha blindre volt is). :) 

Találtam rajzot, ez alapján már meg lesz a hiba...

Ha valakinek kellene:

 

Előzmény: FeZ_ (126544)
FeZ_ Creative Commons License 2021.12.20 0 0 126544

Bocsánat, a relét csak bemondtam fejből, meg azt is, hogy a tévedés jogát fenntartom :-P 

Azért írtam, hogy alvázszám alapján kapcsolási rajz után lehet 100%-ig biztosat mondani, mert sajnos nem tartom a fejemben az összeset és eltérések is lehetnek a felszereltségek függvényében. :-(

A legutolsó esetnél ami szembe jött, pl. a BSM csatlakozójánál volt gond.

 

 

Előzmény: CsK2 (126542)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2021.12.20 0 0 126543

Tegyel ra egy muterhelest. Ha azzal is megvan a feszultseg, akkor biztos a motor hibas.

Nekem az egyik kocsi 2001-es. Kb 15 eves koraben kellett cserelni.

Egyebkent javaslom mindenkinek, hogy a teli ablakmoso folyadek minosegere figyeljen oda!

Ha gagyi -19 fokosat hasznal, nagy hidegben a motor erolkodni fog a nagyobb suruseg miatt. Minimum -25 fokos, de meg inkabb -35 fokossal szerintem a motor tovabb fog tartani es jobban is teriti a szelvedon a vizet. A masik, hogy ha nagyobb hideg kozeledik az elorejelzes szerint, egy kicsit megjaratom az elso-hatso ablakmosot, hogy ne legyen a csovekben esetleges pango folyadek, hanem friss.

Előzmény: CsK2 (126542)
CsK2 Creative Commons License 2021.12.19 0 0 126542

Szerencsére az enyémmel sosem volt elektromos probléma, így csak a fórum olvasgatása közben maradt nekem is némi emlék BSI-BSM témában. Természetesen úgy van meg a feszültség, ha lehúzom a szivattyút, és a csatlakozó 2 lábán mérem (terheletlenül). Ami nem tiszta így rajz nélkül, hogy relé kapcsolja a motort, vagy közvetlenül a BSI-ben van valami FET-es vezérlés. Ha te azt mondod, hogy relés, akkor megpróbálok alánézni a BSM-nek, mert esélyes lehet a relé (kontakt)hiba. Köszönöm.

Előzmény: FeZ_ (126539)
Ezjoleszaddig Creative Commons License 2021.12.19 0 0 126541

Köszönöm a segítséget.

Egyenlőre sikerült elbizonytalanitani.

Bár erősödik hogy tuti a cucc amit tud.

Mutattam neki a hozzászólásokat. 

Többet nem tudok rajta segíteni. 

Ha lesz valami fejlemény, megírom. 

 

Előzmény: The Dark Side of the Moon (126537)
nyebojsza Creative Commons License 2021.12.19 0 0 126540

Régi turbó nélküli szívó dízelek némelyike elment szalonnával is, persze valami adalék kellett hozzá, meg gyakran kellett kormolni... De aki ilyet használt annak nem volt gond pár havonta szétszedni a motort kitakarítani...

Előzmény: Ezjoleszaddig (126534)
FeZ_ Creative Commons License 2021.12.19 0 0 126539

Ha jól emlékszem a BSM-en (motortéri biztosítéktábla) keresztül kap áramot a mosómotor. Ott szokott csatlakozó probléma is lenni, de a benne levő relé is vacakolhat. Multiméteres mérés után érdemes próbalámpával terheléses vizsgálatot is végezni elektromos mérések során, úgy jól kideríthetőek a kontakthibából vagy korrózióból eredő hasonló jellegű hibák. (hogy kevés az áram, miközben a feszültség meg megvan)

Az elektromos áramkörről 100% biztosat meg csak kapcsolási rajz alapján lehet mondani, ahhoz meg kell az alvázszám. Én is csak emlékezetből írtam valamit, talán jót is, de a tévedés jogát fenntartom. :-D 

 

Előzmény: CsK2 (126535)
FeZ_ Creative Commons License 2021.12.19 0 0 126538

Régebben hordta el tőlünk a fáradtolajat egy emberke. Egy régi szívódieselbe töltötte szűrés után mindenféle keverés nélkül. (télen gondolom valami azért kellett bele még) Állítólag kb. 50e km-t tud vele így menni, majd kuka a motor, amit akkoriban bontva kb. 35e ft-ért kapott bele. Kicserélte és ment tovább.

Természetesen a HDi-k erre teljesen alkalmatlanok, ugyanúgy, ahogy az étolajos üzemeltetésre is.

 

 

Előzmény: The Dark Side of the Moon (126537)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2021.12.18 0 0 126537

A 190-es mercik turbódieseljei, az első generációs Fiat Tipo-k pl. Legalább 30-40 évvel ezelőtti autók. Ezekből működőképes roncsot sem kapni.

 

Ezeket hallottam a a turbósok közül, amik mentek , de kellett átalakítás.

 

Szívó dieseleknel lehet nagyobb esély.

 

Mindegyikre igaz, hogy nem tisztán sütőolajjal mentek, hanem hozzákeverték a normál üzemanyaghoz.

Télen meg se kísérelje, mert az üzemanyag szétesik, megdermed.

Előzmény: Ezjoleszaddig (126534)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2021.12.18 0 0 126536

Van pénze másik autóra?

Nem (csak) a szűréssel van baj, hanem az üzemanyag összetételével is! A közös nyomócsöves dieselek az üzemanyagra rettenetesen kényesek! De ezt írtam.

Előzmény: Ezjoleszaddig (126533)
CsK2 Creative Commons License 2021.12.18 0 0 126535

Egy ismerősöm vett egy 2002-es 307 SW-t, és próbálok neki segíteni. Van néhány anomália a központizár körül, amire nem sikerült még rájönni, de a másik hiba talán érdekesebb, és lehet, hogy összefügg a kettő. Az ablakmosó nem akar működni. A kar meghúzására beindul a törlés. Mivel nem zúg a szivattyú, annak hibájára gondoltunk, de külső tápról megy, és másik motorral sem jó. Biztosíték (14) rendben, és multiméterrel mérve megjelenik a 12V. Magyarul nem bírja az áramfelvételt valami. Mi lehet ilyenkor a gond? Honnan kapja a motor a villanyt? Közvetlenül a BSI-ből? Nem lehet, hogy valami testelés rossz ilyenkor? Nincs erre valami típushiba? Több órás keresés után sem sikerült hasonló hibaleírásra találnom a neten. Ha valakinek van ötlete, kérem ossza meg. Köszönöm.

 

 

Ezjoleszaddig Creative Commons License 2021.12.18 0 0 126534

Megint lemaradt valami. Egy kérdés. Van olyan márka, típus ami esetleg nagyobb eséllyel tűrné ezt a "megaláztatást"? Hátha direkt emiatt vesz valami "roncsot". Én még azt is kinézem belőle. Köszi. 

Ezjoleszaddig Creative Commons License 2021.12.18 0 0 126533

Ő azzal próbálja meggyőzni magát, hogy majd szűri többszörösen. Én annyit mondtam még neki, hogy még akkor sem lennék ilyen magabiztos ha közvetlen tartály kocsiból tankolnék, mert attól még lehet hogy azt az üzemanyagot más célra szánták és hiaba, de Go és Go között is lehet nagy különbség attól hogy ugyanaz a "csomagolás" :/

Igen. Komoly volt a kérdés. Remélem ha ezek a válaszok elegek lesznek a meggyőzéséhez. 

Előzmény: The Dark Side of the Moon (126532)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2021.12.18 0 0 126532

Ha barátod, akkor feltétlenül beszéld le!

 

Az első generációs 90 lovas 8 szelepes HDI-k legalább annyira érzékenyek a gázolaj minőségére, mint a közös nyomócsövesek általában.

A mese onnan ered, hogy a hagyományos legelső turbódieselek valóban elmehettek sütőolajjal is, megfelelő átalakítás után.... valameddig.

 

A HDI csak addig fog vele menni, míg a tankból szerencsés esetben csak a szűrőig, szerencsétlen esetben a nagynyomású pumpáig még rosszabb, ha az adagoló fúvókákig eljut a szaros olaj.

 

Nagyjából ösze lehet hozni vele egy gazdasági totálkárt.

 

Ha a tiszta (!) kannában rendes üzemanyagtöltő állomáson vett szabványos üzemanyag van, akkor persze teljesen mindegy, mehet a tankba.

Arra figyeljen a haverod, hogy a kutakon vásárolható üzemanyag nem tárolható a végtelenségig annak bioadalék tartalma miatt. Maximum 6 hónap! Továbbá figyelni kell, hogy nyáron más az összetételem, mint télen. Kb októbertől adják a téli adalékú üzemanyagot. A nyári üzemanyag nagy hidegben megdermed, a kocsi nem fog indulni vele!

Előzmény: Ezjoleszaddig (126527)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2021.12.18 0 0 126531

Canbus-os autóba lehet szerelni nem canbus-os riasztót. A canbus egy adatkommunikációs protokoll.

 

A canbus-os riasztóknak csak annyi többlet tudása van, ami egyben a gyengeségük. A canbus riasztók a működésük során a canbus rendszer kommunikácóját figyelik, esetenként azon keresztül avatkoznak be.

Ebből eredően a szervizcsatlakozón keresztül megfelelő felkészültséggel szabotálhatók, értsd: egyszerűen, nagyobb roncsolás nélkül hatástalaníthatók. És még drágábbak is.

 

A hagyományos riasztók nem csatlakoznak az adatkommunikációhoz. A perifériákról közvetlenül veszik le a vezérlőjeleket, vagy azokat szakítják meg. Mivel a canbus-os autókban is rendelkezésre állnak ezek a vezérlések, ezért minden további nélkül telepíthetők.

Ha azonban ennyire hiányosak a tárgyban az ismereteid, akkor ne kezdjél hozzá, bízd szakemberre!

Előzmény: janitoth (126529)
Smíró Creative Commons License 2021.12.18 0 0 126530

Ha április elsején olvasom, röhögök. Azért írok választ, hátha tényleg komoly volt a kérdés: attól függ, mi van a kannában. Mert a break kifejezetten nem szereti a sülthal szagú kannás olajat, bár a rántotthusiét sem kifejezetten. Viszont ha mondjuk OMV extra dízel van a kannában, nos, azzal egész jól elszalad épp úgy, mint például az SW, vagy a cabrio. Fura, de ez van😉 Amit hallhattál, hogy a FAP-os kocsik küllemre tekintet nélkül nem szeretik a nem tele tankolást, mert minden tankolás érzékelésnél adagolják a trutyit és pár literes tankoláskor ez nem biztos, hogy jó, sőt, biztos nem, mert azt hiszi a rendszer, hogy az előírásnak és francia fizetésnek megfelelően mindenki tele rakja a puttonyt. Hát ennyi. Szerintem🍻

Előzmény: Ezjoleszaddig (126527)
janitoth Creative Commons License 2021.12.17 0 0 126529

Sziasztok! Azt szeretném megtudni, hogy canbus-os autóba hogyan lehet utólag beszerelni nem canbus-os perfériát? Konkrétan:van egy normál autóriasztóm saját távirányítós. Hogyan lehetne azt beszerelni egy canbus-os autóba.? Gondolom kell hozzá valamilyen adapter. Ezt homemade elő lehet állítani? Esetleg kalcsolási rajz? Mi történik akkor, ha egy canbus-os autóba úgy szerelnék be egy riasztót, mint egy normál autóba? Válaszokat köszi előre is.

Ezjoleszaddig Creative Commons License 2021.12.17 0 0 126528

Bocsánat. 90LE

Ezjoleszaddig Creative Commons License 2021.12.17 0 0 126527

Üdv. 

307 break 2.0 hdi 2004 siemens, valóban érzékeny az üzemanyag minőségre? Egyik haverom mindenáron kan nás üzemanyaggal akar járni. Van esélye, vagy jól teszem ha lebeszélem erről?

Tapasztalatok? 

soryton Creative Commons License 2021.12.16 0 0 126526

holnap  délután átvehető ...20 km Váctól...

 

Előzmény: BJanó (126525)
BJanó Creative Commons License 2021.12.16 0 0 126525

Üdv,

 

Vác környékén keresnék kipufogó öntvényt, 307SW, 2002, 1.6 benzin, NFU motorkód. Elrepedt.

 

Köszönöm.

BJanó

AttilaLukacsi Creative Commons License 2021.12.06 0 0 126524

Bocsi   Sagem S2000 a motorvezérlő és KFW a motorkód

AttilaLukacsi Creative Commons License 2021.12.06 0 0 126523

Hello

Van egy 2002-s 14.-s peugeot 307-sem,utólag szeretnék tempomatot beépíteni. A kormányoszlopon a tempomat kart beraktam,a fékpededál kapcsoló mellé beraktam a másik kapcsolót, a kábel gyárilag ki van építve.Viszont a motorvezérlőben nem tudom engedélyeztetni/Sagem S200/ A BSI-ben sikerült,ha megnyomok egy gombot a tempomaton akkor érzékeli hogy működik.A kérdésem ,hogy a Sagem s200-s motorvezérlőben lehet e egyáltalán engedélyezteni a tempomatot,ha igen akkor hogyan.

Köszöm 

janitoth Creative Commons License 2021.12.03 0 0 126522

Sziasztok. 1.6os16 szelepes 2001es 307es generátorába minek kell szabadonfutós szíjtárcsa?

janitoth Creative Commons License 2021.11.29 0 0 126521

Köszi a segítséget, pont úgy néz ki a szíjam mint a képen. amúgy 2001-es,1.6-os (NFU),16szelepes, ötajtósról van szó.

 

Előzmény: Zolysys (126520)
Zolysys Creative Commons License 2021.11.29 0 0 126520

Szerintem neked nem ez a hosszbordás megoldásod van hanem az a feszítő görgös ami csavarral állítható és nem rugós.

Előzmény: janitoth (126516)
Papalac Creative Commons License 2021.11.28 0 0 126519

Az csak vezetőgörgő és eleltromos kormányszervója van.

Előzmény: janitoth (126516)
janitoth Creative Commons License 2021.11.28 0 0 126518

Oké, köszi, nézem.

Előzmény: soryton (126517)
soryton Creative Commons License 2021.11.28 0 0 126517

...milyen motorról van szó ...?  lényeges kérdés ... a másik hogy fotón nem látható szervószivattyú ...miből gondolod hogy ez a te mototorodat ábrázolja ...? 

A Bárdi oldalán lehet alvázszám szerint keresni ..ez alapján biztosan megtalálható a megfelelő alkatrész ...

 

Előzmény: janitoth (126516)
janitoth Creative Commons License 2021.11.28 0 0 126516

Sziasztok! hosszbordás szíjat vennék a 2001-es 307-esemhez s nem tudom milyen legyen? Abban biztos vagyok hogy van benne klíma, elvileg szervó is mert alapjárat nélkül nehezebb a kormány. A bal oldalán a motornak van három laposszíj tárcsa (főtengely,generátor,klíma) és két görgő, az egyik a feszítő. a másikról nem tudom,hogy csak vezetőgörgő vagy valami funkciója is van? ez a görgő a laposszíj hátoldalával érintkezik. A szervószivattyú a motor melyik oldalán található,már ha van?

így néz ki a szíj. A generátor és a klíma közti görgő a kérdéses.

Cellpityu73 Creative Commons License 2021.11.26 0 0 126515

Szia,

 

hétfőn fogják megnézni. A füst a kipufogóból jött,fehér füst volt.

Előzmény: hegizoli 307 SW (126511)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2021.11.25 0 0 126514

A sérült kulcs nem ad ki jelet szerintem. A másik kulcsokat meg kalibráltad a kiszolgáló egységgel? Az nem olyan 1xű művelet,meg ahogy Zoli írta a kínai nem bizti,h műxik.Helyileg merre vagy?

Előzmény: Forbid (126507)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2021.11.25 0 0 126513

Meg lehet forrasztani,én már csináltam.Persze finoman,erre alkalmas pill.forrasztó és anyag.Javaslom ha szétszeded a kapcsoló végét,zárd be az ajtókat.Így csak belül kell keresned ha elpattan valami :))))

Előzmény: bekessanyi66 (126506)
Zolysys Creative Commons License 2021.11.23 0 0 126512

Kínai kulccsal nem is fog menni csak az immo

Előzmény: Forbid (126507)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2021.11.23 0 0 126511

Na és mit láttál? Megoldódott a probléma?A fehéres füst a motor felől a kuplungház felől jött.Milyen szaga volt? Égett olajszag,kuplung szag,kenőszír szag ?

D.jocov jól mondta-írta :) Kuplung pedál lényegesen könnyeb volt benyomni? Mert akkor nem emel ki.Levegős a m.henger-rendszer.

 

Előzmény: Cellpityu73 (126510)
Cellpityu73 Creative Commons License 2021.11.20 0 0 126510

Köszi,megnézetem.

Előzmény: d.jocov (126509)
d.jocov Creative Commons License 2021.11.20 0 0 126509

Nem kapcsol szét a kuplung, legelőször nézd meg a holtjátékot, légtelenítsd a kuplung munkahengert

Előzmény: Cellpityu73 (126508)
Cellpityu73 Creative Commons License 2021.11.20 0 0 126508

Sziasztok,

 

2005-ös peugeot 1,6 benzin.Kuplungszett csere,plusz váltóolaj csere volt rajta.500 km-t használtam,nem tudom sebességbe tenni az autót,csak ha áll a motor.Autópályán kb. 3-4 percig fehér füstöt "okádott,"utána semmi.Van valakinek tapasztalata. Köszönöm,

Forbid Creative Commons License 2021.11.15 0 0 126507

Sziasztok!

 

Peugeot 307-est vettünk egy gyári kulccsal, ami szét volt törve. A gyári távirányítós kulcs reteszelő gombok nem müködtek, gondoltam elem csere és ok, de nem javult.

Beszereztem két kulcsot. Leszedtem a DiagBox 9.68-at és kértem egy interfészt kölcsönbe. Felprogramoztam két új kulcsot a kódkártyával.

Hibába próbáltam vagy 5 verziót a kulcsok tanítására, a jelenség megmaradt. (gyújtás rá, zár gomb 10 sec, gyújtás le) (akku saru le-vissza, ablakon keresztül, fényszóró fel, gyújrás rá, zárgomb 10 sec, gyújtás le stb.)

 

A kulcsok programozhatók.

A belső központi reteszelő gomb működik.

De!

A kulcsok távvezérlésre nem taníthatók be.

 

Mi lehet a gond? Köszi előre is.

 

bekessanyi66 Creative Commons License 2021.11.14 0 0 126506

Sziasztok!

 

Peugeot 307 2.0 HDI 2003 RHS

 

Vásárolnék jobb oldali kormánykapcsolóba való rézlemezke betétet ha van valakinek eladó. (Nem lehet váltogatni a fogyasztás értékeket,mert letört a vége) Esetleg információ hogy honnan tudnék beszerezni azt megköszönném.

 

Köszönöm előre is!

 

bekessanyi

 

Tel:0630 8305847

e-mail:bekessanyi1966@gmail.com

Phyton71 Creative Commons License 2021.11.06 0 0 126505

Sziasztok!

Fejlemény van a korábbi turbó gondom kapcsán.

Ma szétkaptam a szörnyeteget, EGR szelepet és az előtte lévő fém csövet (nevét nem tudom) kipucoltam, fullra voltak korommal, aztán lekaptam a katalizátort, az is fullon volt korommal, viszont így első indítás után eltűnt a narancssárga katalizátor jel, és a hibaüzenet. Sajnos estére végeztem, de jobban megy a kocsi az biztos, és kormot sem láttam a kipufogóból ömleni, már amennyire lámpafénynél lehet látni. Remélem sikerült orvoslni a problémát egyelőre, de valami normálisabb szakinak megmutatom azért.

 

 

Üdv

Oldwolf1 Creative Commons License 2021.11.04 0 0 126504

Üdv ! Most vásárolt Peugeot 307 2006  1,6 benzines - hez csak 1 db kétgombos Bicskakulcs van, kulcs kártya megvan sértetlenül. Mi az "anyagilag logikus menete" egy újabb kulcs vásárlásának, hogy legyen tartalék ?  Köszönöm a választ előre is.

 

Phyton71 Creative Commons License 2021.11.02 -1 0 126503

Szia!

Köszönöm a válaszod!

Igen, mindenképpen megnézetem, és előtte tisztítom az EGR szelepet, katalizátort, olajat is kap újat, aztán meglátjuk. Tulajdonképpen szeretem az autót, mindenképpen javítani akarom , fogom. Sajnos eddig nem a megfelelő tudású, képességű szerelőknél járt szegény, amit a mostani állapota mutat is, így saját kezembe kell, hogy vegyem a további végkimenetelt, természetesen valami, jobb kvalitású szerelővel karöltve.

Előzmény: FeZ_ (126502)
FeZ_ Creative Commons License 2021.11.02 0 1 126502

A csere előtt a turbót azért mutasd meg valakinek, mert a kis tengely új korában is mozog kicsit, és az sem mindegy hogyan-, merre mozog és mennyit. 

Az, hogy megjelent az olaj mögötte, megint nem egzakt adat, mert szinte mindegyik turbó hordja picit az olajat.

Aztán az, hogy mondjuk nem tölt a turbó, nem csak a turbón múlik, úgyhogy egy diag se ártana a nagy csere előtt. A geoját se ártana ellenőrizni. 

Az írásom nem azt jelenti, hogy nem sz@r a turbód, csak azt, hogy érdemes jól körbejárni egy hibát, a hirtelen csere-bere előtt.

 

Előzmény: Phyton71 (126500)
Phyton71 Creative Commons License 2021.11.01 0 0 126501

Vagy még okozhatja az EGR szelep is? Tulajdonképpen megtakarítom a szelepet is, mielőtt még cserélném a turbót, de egyelőre ezekre gyanakszom.

 

Előzmény: Phyton71 (126500)
Phyton71 Creative Commons License 2021.11.01 0 0 126500

Sziasztok!

Kérdéssel fordulok hozzátok.

Peugeot 307 1.6HDI 90LE fekete füstöt nyom, szétkaptam a levegő boxot, és látom tiszta korom belülről, elkezdtem haladni a turbó felé, és látom, hogy megjelent az olaj a kis lapátnál, és kicsit kotyog is a kis lapát.

Na most én arra következtetek ebből, hogy a turbóm megadta magát, motor szépen jár, nem eszi még az olajat, de a teljesítménye is visszaesett.

Lehet esetleg még más baja is, elég ha kap egy új turbót?

Válaszokat előre is köszönöm!

violino1111 Creative Commons License 2021.10.28 0 0 126499

Üdv!

Bocs az offolásért, de úgy gondolom ez a probléma bármelyik 16 szelepes motornál jelentkezhet. 

 

 Renault Clio II. 1.2 16v. Gyertyáit szeretném megnézni. A csatlakozókat hogyan kell leszedni a gyertyákról,mert számomra nem akar lejönni. Van valamilyen spéci mozdulat , vagy begyógyulhatott mert olyan mélyen benyúlik a hengerfejbe?

vecserom Creative Commons License 2021.10.27 0 0 126498

Sziasztok! Régen írtam ide, mert a 307-esemet eladtam. Rámolás közben találtam egy Break vagy SW-hez való, bontott hátsó üveget, a legalsó fűtőszál nem működik, a többi jó. Van egy felújított, de be nem épített kormánymű, valamint egy 307-be való multimédiás rendszer. Ha valakit érdekel, a húszperkilencszázhatvanhat 5776 számon tud elérni. Helyileg Tatán vannak a fenti dolgok.

szasza0211 Creative Commons License 2021.10.23 0 0 126497

Köszi 

Mennyiért javitod és helyileg hol vagy? 

Előzmény: Zolysys (126495)
Janos1981 Creative Commons License 2021.10.23 0 0 126496

Üdv mindenki. 397 sw első hátsó hangszó csere i fóra volna szükségem. Kell a cseréhez kiemelőkeret ha igen milyen éa hol tudok venni mert kb seholsem találtam. Másik kb mi lenne az ajánlott. Erősítő nincs egy 4x45 w sony fejehység van éa egy aktív sub. Jb stag 3 szériát néztem.Előrehátra mekkora kell? Na meg kell az a hátsó ajtó hangszó is vagy elég előre a subbal?

 

Előre is köszönöm 

Zolysys Creative Commons License 2021.10.23 0 0 126495

Csak javitással

Előzmény: szasza0211 (126494)
szasza0211 Creative Commons License 2021.10.23 0 0 126494

Sziasztok 

Árul itt valaki kormány légzsákhoz átvezeto szalagkábelt?

P-307 2004

Move1 Creative Commons License 2021.10.13 0 0 126493

Sziasztok,

207 kapcsán írok, hátha vki tud segíteni itt...

1.4 hdi (dv4c, 8hr) 2010.11, 140 e km, kigyullad a sárga lámpa, hibák mind a levegőhozammal kapcsolatosak (P0100, P0069, P11AB)

Találtam egy leírást a serviceboxon, ami a P11AB hibára azt írja, hogy cserélni kell a turbónyomást szabályozó vákumdobot (cikkszám: 9815218180, olyan 60-70 ezer a gyári).

A légtömegmérőt megpucoltam... vákum elvileg nem szökik...csövek nem lukasak...

Úgy látom, hogy akkor jön elő ha már melegszik a motor...és alacsony fordulatszámon.

Egyik orosz fórumon azt írták, hogy a levegőnyomásmérőt kell cserélni...

Van ebben vkinek tapasztalata? Köszönöm ha válaszoltok...

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2021.10.05 0 0 126492

Így elég nehéz találgatni a hibákat. Diag kell neki....

Előzmény: Törölt nick (126491)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.25 0 0 126491

Sziasztok van egy 307 2005 1,6 benzines ritka vacak út félén közlekedtem vele

utána hiába kapcsoltam a fűtest semmit nem csinál se a légkondi se a belső levegőztető valamint

el indulásnál minden rendbe rá két percre már hibákat ír ki

le állok újra indulok és minden rendben.

Hol kezdjem a hiba keresését?

 

Zolysys Creative Commons License 2021.09.15 0 1 126490

Járó motornál nem megy ECO ba a gép :P

Előzmény: Papalac (126489)
Papalac Creative Commons License 2021.09.09 0 0 126489

2003-as benzinessel mentem töltés nélkül. Nem ment economy módba! Addig ment, amig 10,5V alá nem csökkent az akkufesz. Ott megállt a motor. Akkucsere és ment tovább.

Előzmény: FeZ_ (126488)
FeZ_ Creative Commons License 2021.09.07 0 0 126488

Az Economy Mode Active igazából nem hibakód és nincsen közvetlen köze ahhoz, hogy nem indul az autó. Csak annyit jelent, hogy akkumulátor kímélő üzembe teszi magát az intelligens kiszolgáló egység, mert az akkumulátor feszültsége egy bizonyos szint alá csökkent. Ilyenkor egyes nem létfontosságú funkciók nem működnek.

Közvetetten úgy lehet köze a be nem induláshoz, hogy valamiért alacsony lett az akkumulátorod feszültsége, ami önmagában is eredményezhet be nem indulást, mert pl. kevés az áram az indítómotor kivezérléséhez, de az elektronikus vezérlők sem kedvelik a túl alacsony feszültséget és megbolondulhatnak, stb.

Alacsony feszültséget okozhat rossz (belső zárlatos) akkumulátor, vagy pl. hibás töltési rendszer, esetleg más elektromos hiba. (pl. megnyekkent BSI esetében el tudok képzelni egy ECO módban ragadt vezérlőt.....)

Akksit mérted már ? Terhelve is ?

 

 

Előzmény: zsoltiw2 (126487)
zsoltiw2 Creative Commons License 2021.09.07 0 0 126487

sziasztok van egy peugeot 307 16hdi azt a hibát követtem el mikor megálltam támadt egy gondolatom kocsit kipörgetem 5000 fordulaton volt mikor megállt és kiírta economy mode acive azóta nem tudom beindítani mintha valami nem engedné indulni a hibák ki lettek törölve de újra ismétlodik az eco üzemmód mi lehet vele

gergelybalazs Creative Commons License 2021.09.05 0 0 126486

Igen mukodik

Előzmény: Papalac (126477)
d.jocov Creative Commons License 2021.09.05 0 0 126485

Vegyél a wishen dizájnos táv. kulcsházat, pakold át a belsejét, én is így csináltam, és nem kell fizikailag nyitni zárni. nincs gyárilag letakarva a vez. oldali zár.

Ha persze ilyen a kulcsod, nekem is 2006 os és ilyen, a 2004 es még nem ilyen....

https://www.wish.com/product/5d70ea8e3f88eb1c391a2a73?share=web

valószinűleg neked még a régebbi van, de ne legyen úgy....

 

Előzmény: Borsodbodros (126484)
Borsodbodros Creative Commons License 2021.09.03 0 0 126484

Mert csak az egyik bicskakulcsos,gombos. A másik gyári kulcs sima.

Előzmény: Smíró (126483)
Smíró Creative Commons License 2021.09.03 0 0 126483

És miért kell kulccsal nyitni-zárni? 

Előzmény: Borsodbodros (126482)
Borsodbodros Creative Commons License 2021.09.03 0 0 126482

Köszönöm. És a sofőr ajtón a zár levan takarva gyárlag? Mindig le kell pattintani a kis műanyagot ha kulccsal akarom nyitni? Elég törékeny.

Előzmény: morcibacsi (126481)
morcibacsi Creative Commons License 2021.09.03 0 0 126481

A gyári rádión lévő gombokkal.

Előzmény: Borsodbodros (126480)
Borsodbodros Creative Commons License 2021.09.02 0 0 126480

Sziasztok! Központi kijelzőt hogy lehet beállítani? 2006os,307sw,1.6 benzin. Köszönöm.

Előzmény: tj70 (126388)
Papalac Creative Commons License 2021.09.02 0 0 126479

1,8 benzines?

Tudtommal a 307-ben a motortéri biztitáblában van a reflektor reléje és biztije is (BSM). Oldalanként külön bizti.

Előzmény: zoli7704 (126478)
zoli7704 Creative Commons License 2021.09.02 0 0 126478

Sziasztok. 2006-os 1.8 benzines 307-esem van.

Hol találom meg a reflektor relét, mert úgy néz ki megadta magát? 

Köszönöm.

 

Papalac Creative Commons License 2021.09.01 0 0 126477

Akkor tényleg megoldottad?! 😁

Előzmény: gergelybalazs (126476)
gergelybalazs Creative Commons License 2021.08.31 0 0 126476

Megoldottam tetem bele ledes egot es igy mukodik.csak mikor melegvan a kocsiban elmosodik.

Előzmény: d.jocov (126461)
szasza0211 Creative Commons License 2021.08.31 0 0 126475

Igen köszi megneztem már. 

Keresgélek.....

Előzmény: FeZ_ (126474)
FeZ_ Creative Commons License 2021.08.30 0 0 126474

Enyém is Siemens, de még egyszer mondom: alvázszám alapján kellene a gyári cikkszám.  Már ha nem szeretsz sz...i.  ;-)

 

Autójavítással foglalkozom, hidd el tudom miről beszélek.

 

Előzmény: szasza0211 (126473)
szasza0211 Creative Commons License 2021.08.30 0 0 126473

Hat most már tudom milyen van benne 

Megnezem a 90 lovaset is akkor.

Az enyemnel más van a Siemens eshez és a delphishez.

Nekem Siemens van. 

Előzmény: FeZ_ (126472)
FeZ_ Creative Commons License 2021.08.30 0 0 126472

Inkább alvázszám alapján kellene kinézni a gyári számot és azt átváltani, mert így lehet, hogy nem jót veszel. Az utángyártott katalógusok elég sza..  khm. megbízhatatlanok.

Amúgy ugyanaz a szabályzó több fajta gépbe is stimmelhet. A 136-osé pl. elvileg olyan, mint az én 90-esemben van.

 

Előzmény: szasza0211 (126471)
szasza0211 Creative Commons License 2021.08.30 0 0 126471

Na hát egyik sem jó amit eddig néztem meg jo hogy nem rendeltem meg.

Ilyen van benne egyenlőre ezt az egyet találtam 

 

Előzmény: szasza0211 (126470)
szasza0211 Creative Commons License 2021.08.30 0 0 126470

Ja bocs ez nem is jo.

107 lovashoz van csak ilyen.

Előzmény: szasza0211 (126469)
szasza0211 Creative Commons License 2021.08.30 0 0 126469

Hat igen elég szar a helyzet.

Egy ilyet találtam még autodoc on

Csak félek hátha nemjo hozzá....

 

Előzmény: FeZ_ (126468)
FeZ_ Creative Commons License 2021.08.30 0 0 126468

Valóban nem. :-(

 

Az első kettővel nincsen tapasztalatom.  A M&D-t én csak akkor veszek, ha más nincsen, bár nyilván előítéletes vagyok.  Egy Bosch rendszerű pumpában ugyan jól üzemelt a nyomásszabályzójuk, de elég hamar elkezdett átereszteni a csatlakozó felé és folyt belőle a gázolaj. 

A bontottnál sem lehetsz biztos benne, hogy milyen gyártmányú szabályzóval kapod. (hacsak nem nézed meg és látszik is még)

Előzmény: szasza0211 (126467)
szasza0211 Creative Commons License 2021.08.30 0 0 126467

Stark

Ridex 

Meat&Doria

 

Nem egy nagy nevek....

 

Vagy bontott kompletten  50e.

Előzmény: FeZ_ (126466)
FeZ_ Creative Commons License 2021.08.30 0 0 126466

A gyári lenne a tuti, de azt tudtommal már nem lehet rendelni.

Milyen gyártmányok közül választhatunk, amit elérhető ?

 

 

Előzmény: szasza0211 (126465)
szasza0211 Creative Commons License 2021.08.30 0 0 126465

Köszi! 

És van valami javasolt hely vagy konkrét típus amit érdemes megvenni

mert elég nagy a szórás 15-100 e ig.

Előzmény: FeZ_ (126464)
FeZ_ Creative Commons License 2021.08.30 0 0 126464

Lehet

 

Előzmény: szasza0211 (126463)
szasza0211 Creative Commons License 2021.08.29 0 0 126463

Sziasztok !

Tudja valaki hogy a nagynyomású szivattyúban lehet külön cserélni  a nyomás szabályzó szelepet? Ezt a hibát dobta ki meg nem lett kiszerelve  de gondolom cseres lesz...

 

2.0 hdi 136

_Haszi_ Creative Commons License 2021.08.27 0 0 126462

Tisztítsd át alkohollal a nyákot + chipspray. Ha úgyse akarja az igazságot, akkor cserés.

Előzmény: gergelybalazs (126453)
d.jocov Creative Commons License 2021.08.27 0 0 126461

Wish-en keress ott van új....

 

Előzmény: gergelybalazs (126459)
Thorez Creative Commons License 2021.08.26 0 0 126460

Sziasztok,

 

1,6 B 2003-as autónál a hibajelenség a hűtővíz melegedése. Országúton, autópályán rendben a hőfok, amint beérek a városba, melegszik (~100°C), klíma használatával nincs melegedés. Hűtőt kitakarítottam kívül-belül, termosztátot cseréltem (Gates). Jelenleg van némi szivárgás az utastérben a radiátornál, de ez csak pár csepp. Mi lehet még problémás?

Köszönöm!

gergelybalazs Creative Commons License 2021.08.26 0 0 126459

Onnek is ilyen kocsija van?vagy csak ert hozza?

Előzmény: gergelybalazs (126458)
gergelybalazs Creative Commons License 2021.08.26 0 0 126458

2005 marciusi a kocsi

Előzmény: morcibacsi (126457)
morcibacsi Creative Commons License 2021.08.25 0 0 126457

Évjáratot nem írtál, de 2005 előttibe újat találni nem fogsz. Faceliftesbe aliexpressen találsz újat. 

Előzmény: gergelybalazs (126456)
gergelybalazs Creative Commons License 2021.08.25 0 0 126456

Bontobol nemakarok

Előzmény: morcibacsi (126454)
gergelybalazs Creative Commons License 2021.08.25 0 0 126455

Bontobol nemmerek venni.kihozak es nemis jo.

morcibacsi Creative Commons License 2021.08.25 -1 0 126454

Csere. 

Előzmény: gergelybalazs (126453)
gergelybalazs Creative Commons License 2021.08.25 0 0 126453

Sziasztok 307 esem van.a kozponti kijelzo ami a szelvedo alatt van.elmosodik van amikor nem is latni.ezzel kèrek sitseget,hogy hogyan lehetne ezt javitani.koszonom

BJanó Creative Commons License 2021.08.22 0 0 126452

És meg is van. És rá is van rajzolva a szimbóluma a takaróra... gáz. mármint nekem.

Kösz.

Előzmény: Zolysys (126451)
Zolysys Creative Commons License 2021.08.21 0 1 126451

Nem. Jobb hátsó lámpánál a kis műanyag takaró alatt

Előzmény: BJanó (126450)
BJanó Creative Commons License 2021.08.20 0 0 126450

Sziasztok, a vonószemnek az emelő mellett, a pótkeréknél van a helye? 307 sw. Ha igen, akkor van valakinek eladó?

Kösz.

Veisace Creative Commons License 2021.08.19 0 0 126449

Na ennyire nagy a piac lefedettsége? 😅

BJanó Creative Commons License 2021.08.16 0 1 126448
Előzmény: BJanó (126447)
BJanó Creative Commons License 2021.08.16 0 0 126447

Sziasztok,

 

A műszerfal tetején lévő órának a háttér-világítását hogy lehet cserélni? Van valahol csavar, vagy ki kell pattintani az egészet? Ha igen, hol kell feszegetni?

 

Kösz BJanó

Zolysys Creative Commons License 2021.08.14 0 0 126446

Adatlapomon ott Z ELÉRHETŐSÉGEM

Előzmény: Cellpityu73 (126434)
Vasti Creative Commons License 2021.08.12 0 0 126445

Helló!

 

Nem ismerem az autót, de össze kellene hasonlítani ha van ismeretségi körben valami hasonlóval ;-)

 

Az alapjárat lehet, hogy alacsony, de benzinessel nem nagyon szokás alapjáraton indulni...

Lehet, hogy simán csak hosszú az egyes, vagy vacakol a kuplungban valami, esetleg mindkettő.

 

Én főleg dízelekkel jártam egész életemben: van, amelyikkel alapjáraton el tudtam indulni, és felkapcsolni sík úton harmadikig, és van, amelyiket még több év használat után is lefullasztom néha (pl. a saját 1.5 dci 110-es Scenic-et) , mert olyan fajta ;-)

Ráadásul ez a második 1.5 dci Scenic-em, az előző 2011-es Grand Scenic volt, ez 2016-os facelift-es "kicsi" Scenic, , és az újbabban sokkal hosszabbak a fokozatok. Városban max. harmadik, hatodik csak 100 felett, autópályán az előző 140-nél 3000 körül pörgött, ez 2500 körül - na ezt még gyakrabban lefullasztom, totál ciki ;-)

 

Előzmény: Mili79 (126443)
Veisace Creative Commons License 2021.08.12 0 0 126444

Sziasztok. 

 

Ki tud javítani BSIt? 

Mili79 Creative Commons License 2021.08.10 0 0 126443

Sziasztok!

Teszek egy próbát hátha valakinek volt ilyen baja mint nekem és tud segíteni mi okozhatja.

psakfu10fe....motorszámú 1,4-es benzines 65kw presence 2004-es évjáratú autóról lenne szó.

A lényeg,hogy én még autóval ennyiszer nem fulladtam le induláskor mint ezzel!

Alacsony az alapjárat ami rá tesz egy lapáttal 700-750 körüli.

Hibát nem jelez obd-én.

Vákum csövek rendben.

Gyertyák,vezérlés cserélve.

Fojtószelep,elektromos gázpedál,vezérműtengely jeladó,főtengely jeladó tisztítva kimérve!

Esetleg valakinek volt már ilyen jelensége és sikerült orvosolni?

Előre is köszönöm az érdemleges válaszokat!

Papalac Creative Commons License 2021.08.10 0 1 126442

 

Előzmény: X3NoMoRpH (126441)
X3NoMoRpH Creative Commons License 2021.08.09 0 0 126441

Üdvözletem!

 

Évjárat: 20098

Motorkód: 9HZ

Teljesítmény: 80 kW

Motor típus: 1.6 HDI (DPF)

Üzemanyag: Dízel

 

Sajnos ma sikerült elkapnom egy nagyobb tárgyat az úton, ami bele is ütődött a DPF folyadéktartályba (valami hatalmas nagy csoda történhetett, hogy a zacskó sértetlen maradt). Előtte sem volt túl jó állapotban, voltak már hiányzó alkatrészek, amiket szeretnék pótolni, de egyelőre csak 1 dolgot, a DPF tartály aljának cikkszámát találtam meg, illetve az azt védő műanyag elem részletét (sajnos több, mint a fele már hiányzott korábban is), amire nem volt találat a neten.

 

Tételesen a következőknek szeretném megtudni a cikkszámát:

- DPF tartály teteje

- DPF tartály alsó fém lemez

- DPF tartály előtti műanyag takaró lemez

 

Az iránymutatást is szívesen veszem, bármilyen applikáció/program/kézikönyv ha fellelhető és benne az alkatrészek cikkszámokkal együtt, azt megköszönöm. A Haynes Manual (2001-2008) sajnos nem volt segítségemre ezügyben.

 

Képek

 

 

Előre is köszönöm!

Hompet Creative Commons License 2021.08.09 0 0 126440

Köszönöm az infót.

Előzmény: Törölt nick (126439)
Törölt nick Creative Commons License 2021.08.08 0 0 126439
Előzmény: Hompet (126437)
Törölt nick Creative Commons License 2021.08.08 0 0 126438

Bontóban tuti van, egy bontott szivattyú sem drága (a horribilis új árához képest), persze a tipus költségeihez és értékéhez képest lehet aránytalanul sok.

 

Előzmény: Hompet (126435)
Hompet Creative Commons License 2021.08.08 0 0 126437

A hegesztés megoldva, viszont a gumi szilent teljesen szétment. Ezért kellene másik, vagy valamilyen ötlet a javításra.

Előzmény: FeZ_ (126436)
FeZ_ Creative Commons License 2021.08.08 0 0 126436

Ezt simán meg lehetne hegeszteni, kicsit megerősítve. (akár átmenetileg is, amíg nem lesz új belőle)

 

Előzmény: Hompet (126435)
Hompet Creative Commons License 2021.08.08 0 0 126435

Sziasztok,

 

2003-as 1,6-os benzineshez keresnék szervó szivattyú tartóbakot.  Kereskedésekben nem lehet kapni külön csak a egyben a szivattyúval.

 

 

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Cellpityu73 Creative Commons License 2021.08.08 0 0 126434

Szia,

 

igen,aktuális.

Előzmény: Zolysys (126433)
Zolysys Creative Commons License 2021.08.07 0 0 126433

elvileg van ha aktuális még

Előzmény: Cellpityu73 (126411)
Cellpityu73 Creative Commons License 2021.08.07 0 0 126432

Sziasztok,

 

Peugeot 307 cc 1,6 b 2005-ös kesztyűtartó nyitója nem működik.Gondolom,rugó törött el.Lehet venni rugót és cserélni,vagy egyben az ajtót lehet?

 

Köszönöm előre a válaszokat.

gyapi67 Creative Commons License 2021.08.07 0 0 126431

Sziasztok.Segítség kéne.2004-es 307-es kombi 1.6 benzin NFU kód.Este leállítottam,reggel nem indult.önindító tekerÜa.pumpa feltölt.Gyertyák elég elhasználtak voltak,cseréltem .(Bosch Iridium)Semmi változás.Kiolvastuk Delphi-vel,hibakód nincs.Ötlet valakinek?

bnorci71 Creative Commons License 2021.08.05 0 0 126430

hálás köszönet neked is

támogatom a helyi kereskedőt :) jó kis boltja van és jókat is szoktunk dumálni, valamelyik biztos lesz nála polcon

Előzmény: d.jocov (126428)
bnorci71 Creative Commons License 2021.08.05 0 0 126429

hálás köszönet :)

Motul párti vagyok :) már ha lesz kedvenc olajboltomban a polcon belőle, ha nem akkor marad a Total

 

Előzmény: FeZ_ (126426)
d.jocov Creative Commons License 2021.08.05 0 0 126428

Ja és mindég a filter ABC- től veszem, zárjegyes és biztos hogy eredeti, és nem is drágán adják.

Előzmény: bnorci71 (126425)
d.jocov Creative Commons License 2021.08.05 0 0 126427

Én mindég az Total Ineo ECS 5W-30-at használom, gyári ajánlás. Jó olaj, nem is érdemes mással kisérletezni.

Előzmény: bnorci71 (126425)
FeZ_ Creative Commons License 2021.08.05 0 0 126426

Alacsony hamutartalmú olaj kellene bele a FAP miatt. A szabvány: PSA B71 2290

Teljesítményszintek: ACEA A3/B4/C2/C3

Totalból jellemzően az Ineo ECS 5W-30-at szokták ajánlani hozzá.

 

 

Előzmény: bnorci71 (126425)
bnorci71 Creative Commons License 2021.08.05 0 0 126425

Sziasztok!

 

307 SW 1,6Hdi FAP 109paci 2004-ből

Olaj minőséget meg tudjátok nekem mondani? Esetleg a gyári jóváhagyás számot?

A kezelésibe nem találom szervizkönyv pedig nincs a közelembe holnap meg venném az olajat bele.

Cellpityu73 Creative Commons License 2021.07.31 0 0 126424

Köszi!

Előzmény: FeZ_ (126422)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.31 0 0 126423

A bicskakulcsok 3részből állnak:

 

- Van a toll, ami egy mozgó tengelyen forgó fém alkatrész, így áttehető az azonos kulcsok közt, ez mechanikusan "nyitja" a gyújtáskapcsolót.

- A távirányító része, ami elemmel gombnyomásra nyit, ez egy kis panel, rátanítható az autóra  bármelyik azonos rendszerű, de azonos kulcsházak közt átrakható egy mozdulattal.

- És van az immo chip, aminek egy passzív antenna a vevője a gy. kapcsoló körül, a chip maga egy kis fekete kocka, ami szintén simán kijön a kulcsból, áttehető a kulcsok közt. (vagy utólagos sima olcsó másolat kulcsba is betehető, és akkor az is indít)

 

Egyedül az immo chipnek az autóba "bekódolásához" kell mondjuk úgy "márkaszerviz szintű" diag, de ez csak akkor érdekes, ha elhagytad kulcsostól (tanácsos letiltani), másikkal akarod pótolni, vagy még egy kulcsot szeretnél az autódhoz. 

 

A problémádra visszatérve, egyáltalán nem biztos ,hogy ez gy. kapcsoló probléma, sokaknál kicseréltek ezt-azt majd kiderült kábelköteg hiba, csatlakozó hiba, teljesen más van a háttérben. 

Ha valaha volt az autódban egy utólagos immo, a probléma azzal is összefügghet.

 

 

Előzmény: Viktor-bp (126418)
FeZ_ Creative Commons License 2021.07.31 0 0 126422

5w-40

Ha ragaszkodsz a gyári ajánláshoz akkor pl. Total Quarz 9000, de amúgy más gyártmányú is megfelelő bele.

 

Előzmény: Cellpityu73 (126421)
Cellpityu73 Creative Commons License 2021.07.31 0 0 126421

Sziasztok,

 

2005-ös Peugeot 1,6 16v 109 le motorhoz milyen olajat javasoltok?  148500 km van az autóban.

Viktor-bp Creative Commons License 2021.07.30 0 0 126420

Szia!

 

Köszi! Email-ben küldtem linket a képekhez.

Előzmény: FeZ_ (126419)
FeZ_ Creative Commons License 2021.07.29 0 0 126419

Lehetséges, hogy létezik a gyújtáskapcsolóhoz utángyártott elektromos rész is. Ez esetben komplikáció nélkül csak azt kicseréled és kész. Ha mégsincsen és kompletten kell cserélni, akkor az immo ami miatt nehezedik az ügy. Ha bicskakulcsod van, akkor pl. az új kapcsolóhoz való kulcsról csináltathatsz egy kulcsszár másolatot és a régi szárat kicserélve az újra, működni fog az autó. De konkrétumokat úgy tudnék mondani, ha látnám a kulcsodat illetve ha távirányítós, akkor azt a kulcsot és a táv belsejét is, hogy milyen benne az elektronika.

 

 

Előzmény: Viktor-bp (126418)
Viktor-bp Creative Commons License 2021.07.29 0 0 126418

Sziasztok!

 

A következőben kérek segítséget:

A gyújtáskapcsoló megadta magát. Gyújtás még van, de az önindító nem indít. Az önindító biztos jó, mert azt hittem az a baj és vettem egy újat, de azzal sem indult. Ekkor kipróbáltam, hogy, ha egy vezetéket kötök az önindító arra a lábára amelyik a gyújtáskapcsoló irányából kap 12V-ot és ezt közvetlen az aksi "+" pólusához érintem, akkor az önindító vígan működik. Ha bent a gyújtást is ráadom, akkor a motor is indul.

A gyújtáskapcsoló betét cseréjére olyan infót kaptam, hogy a szükséges alkatrész miatt csak szakszervizben tudom javíttatni.

Ez tényleg így van? Vagy tud valaki segíteni?

 

Adatok:

307 Break

2005 év végi (már a "ránc-felvarrott")

1.6 16V

 

Köszi a segítséget előre is!

LUCzI FERencz Creative Commons License 2021.07.25 0 0 126417

Előzmény: LUCzI FERencz (126416)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2021.07.25 0 0 126416

Képek nem mentek el.

Előzmény: LUCzI FERencz (126415)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2021.07.25 0 0 126415

Sziasztok!

 

KLÍMAKOMPRESSZOR eladó 1,6 HDI-ből. Fasz volt a szerelő, nem tudott hibát keresni és lecserélte, pedig a hiba máshol volt. (Elektromos kábelköteg). Eredeti Sanden kompresszor, nagy valószínűséggel jó, ha nem jó, visszavásárolom.

 

Debrecenben van. Ha kell, postázom. 30000 Ft.

_Haszi_ Creative Commons License 2021.07.24 0 0 126414

..., mint újat venni..

Előzmény: _Haszi_ (126413)
_Haszi_ Creative Commons License 2021.07.24 0 0 126413

Általában csapágyazás probléma lehet, azt nem nagyon, ha meg tekercs probléma lenne azt ugyan lehet, de vagy nem vállalják be, vagy nem is lesz kifizetődő újat venni. Ráadásul motor tekercseléssel nem is sok helyen foglalkoznak - és általában nagyobb cuccokat csinálnak.

Előzmény: Dizzyws (126412)
Dizzyws Creative Commons License 2021.07.23 0 0 126412

Értem. Javítani nem lehet csak csere?

Előzmény: szasza0211 (126409)
Cellpityu73 Creative Commons License 2021.07.22 0 0 126411

Sziasztok,

 

Peugeot 307 cc,1,6 benzines 2005-ös autóhoz keresnék szélfogó hálót.

 

Üdv,István

soryton Creative Commons License 2021.07.20 0 0 126410

...kutya csontokat nézesd át...

 

Előzmény: ZTE88 (126405)
szasza0211 Creative Commons License 2021.07.20 0 0 126409

Amíg ennyire működik használd nyugodtan ha végleg meghal akkor csere. Az új 25 e.

Előzmény: Dizzyws (126408)
Dizzyws Creative Commons License 2021.07.20 0 0 126408

Sziasztok!

 

Az utastér ventivel lenne egy olyan problémám, hogy max fordulaton furcsa hangja van, és a fordulata is alacsonyabb mint kisebb fokozatokban.

Csináltam egy videót is: https://youtu.be/z9HLQNT8zBU

metalex Creative Commons License 2021.07.18 0 0 126407

Mit jelent a kopog rossz úton ?

Milyen hangot ad ?

Melyik PUG ? 

Előzmény: ZTE88 (126405)
hayabusa123 Creative Commons License 2021.07.18 0 1 126406

Lehet valamit nem veszel észre

Előzmény: ZTE88 (126405)
ZTE88 Creative Commons License 2021.07.16 0 0 126405

Sziasztok! 

 

Hátsó futómű kopog rossz úton, lengéscsillapítók jók, olyan felütő, dübörgő koppanás, úgy olvastam több helyen, hogy a legtöbbször az a lengéscsillapító porvédők lecsúszása miatt van, nos én megcsináltam a rögzítésre a gyorskötözős módszert, de ugyanúgy kopog, nem szűnt meg.. Tudom így nehéz, de valakinek valami ötlet esetleg, vagy ki járt így és mi lett a megoldás? Köszi előre is!

szasza0211 Creative Commons License 2021.07.16 0 0 126404

Sziasztok 

307 sw vonóhorog jo lehet esetleg az 5 ajtósra is vagy teljesen más?

metalex Creative Commons License 2021.07.16 0 0 126403

Szia ! Meg van még a hátsó féktárcsa a betétekkel ?

Mihez jó, ha a tiédhez nem ?

A bontott cuccok között nincs véletlen egy komplett levegő szűrő ház, négy csavaros, első szériás?

Bár nem tudom milyen a későbbi. 2002 HDI-ba kellene és úgy emlékszem 2006-ig ua.

Előzmény: mekkGyver (126381)
Jani1964 Creative Commons License 2021.07.16 0 0 126402

Ebben bizfos van. Egy éve vettem, 2001es,akkor még kb két hónapig világított a kanna, ahogykell. Majd egyszer csak abbamarad a jelzés, ekkor  seréltettem olajgombát, de ezután se működött. Köszi a választ.

Előzmény: Törölt nick (126398)
metalex Creative Commons License 2021.07.16 0 0 126401

Én most küzdöttem meg valami hasonlóval.

Kopogott.

Kiderült, hogy el volt szakadva a legutolsó kipuff tartó gumi, csak a biztonsági szallag tartotta, de ettől még oldairányba ide-oda tudott mozogni.

Majd kiderült, hogy a jobb hátsó rugó is törött, ez akna nélkül nem látszott, pedig 2x is oldalról alá néztem. Rugótörésnek klasszikus kopogó futómű hangja volt.

Végig kell rendesen nézni- ezek szerint amit Te is leírtál, sok minden lehet.

Előzmény: Törölt nick (126397)
metalex Creative Commons License 2021.07.16 0 0 126400

http://eshop.uleshuzat.eu/konfigurator

Fantasztikus amiket csinálnak.

Nekem nem nagyon sikerükt a konfiguráció, mert az öt ülésre a REV1 260E lett a REV2 320E :-)

Hogy lehet kijönni olcsóbban ?:-)

De szenzációsan jól néznek ki !

Sajnos zöld anyagot nem találtam az SW belsőhöz a palettában. :-(

Előzmény: d.jocov (126373)
BJanó Creative Commons License 2021.07.16 0 0 126399

Üdv, így a nyár közepén ráérősen téligumikat keresek felnin. Van esetleg valakinek?

BJanó

Törölt nick Creative Commons License 2021.07.11 0 0 126398

Újabbakban nincs is kanna, vagyis nem működik, a piktogram ott van, de LED sincs mögötte.

Ugyanaz mint az akku rajzocska, nincs az újakban (>2006) funkciója  majd szól a kijelzőn, ha baja van.

 

Előzmény: Jani1964 (126396)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.11 0 1 126397

Ki van verődve a hídszilent, első számú fő ok.

 

Második, kerékcsapágy  KO (nem, nem szokott búgni-darálni ezekben, még akkor sem, amikor a kerék már félcentit lötyög)

 

Harmadik koppan a gátló. (tud, kiszerelés után ideoda lötyög centiket oldalirányban IS a szár, és ilyen állapotú autókkal járnak emberek, mivel miután a szilent kezd kigyengülni a hídban, minden oldalirányú rángatás veri ide-oda a gátlókat is oldalra)

 

Néha a fék is tud kopogni, ha nem fékeznek az úszónyereg egy laza valami, a csapjai tartják a helyén, amik már rommá vannak minden menve, mert betétet még csakcsak cserélnek, esetleg nagyritkán tárcsát, de ilyeneket, hogy rendes fékrevízió manapság nem szoktak egy szervizben sem.

 

Ilyenkor szoktak pingvinezni, felemelik, rángatnak mindent semmi koppanás, kereket is, úgy sem,(persze kereket minek vegye le) 5ezer lesz, leteszik, kihajtassz, első gödör, kopp-kopp..

 

Sokszor a kedves tulajdonos a kerékből-től véli hallani, közben valami tökmás, jobb hátsó ajtaja lóg, elszabadult dolgok, zörgő lemezek, billegő tángáló kipufogó, stb.

 

Utoljára tippelnék a rugóra, az nagyon bent van a helyén, hacsak nincs eltörve, ott nem kopog semmi. 

Előzmény: Oktató1000 (126395)
Jani1964 Creative Commons License 2021.07.11 0 0 126396

Sziasztok! A 307esem ősszel megy műszakira. Nem világit a kis kanna, bár olaj van, mutatja a komputer. Új az olajgomba. Átmegy igy a műszakin?

Oktató1000 Creative Commons License 2021.07.11 0 0 126395

Üdv.

Peugeot 307 1.4 hátsó kerekektől a legkisebb kátyú esetén is erős koppanó hang hallatszik. Mi lehet az oka ?

Talán a spirálrugótányér ?

Triply Creative Commons License 2021.07.09 0 0 126394

A generátor volt, hol tölt,hol nem tölt, úgyhogy csere sajnos.

Előzmény: FeZ_ (126393)
FeZ_ Creative Commons License 2021.07.08 0 0 126393

Első lépésként fel kellene tölteni az akkumulátort, majd járó motornál megmérni a töltést. Ha nincsen, akkor el lehet kezdeni megkeresni az okát lépésről, lépésre. 

(szabadonfutó, esetleg fötengely szíjtárcsa, feszültség szabályzó vagy egyéb generátor hiba, esetleg valamilyen elektromos probléma.) 

Előzmény: Triply (126392)
Triply Creative Commons License 2021.07.08 0 0 126392

Szaisztok, egy kérdés:

 

peugeot 307 sw, 2007-es.benzines,  electric circuit faulty hibaüzenet jön elő, és lekapcsol a klima, aztán olyan 10 perc múlva újra működik. Ezt úgy 1 hete csinálja, ma kb. 5x volt, aztán hogy hazaértem , leállítottam, megpróbáltam beindítani,már nem is indul a kocsi, az aksi gondolom lemerült(kb 1,5 éves akku). Szerintetek mi lehet? Generátor? vagy fesszabályozó? Valami töltési probléna? 

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2021.07.07 0 0 126391

Amikor a szőnyeget fel kell szedni ,hogy hozzá lehessen férni a gázolaj szivattyúhoz,ezeket a bigyókat ki kell pattintani csavarhúzóval, miután az ülések kikerültek.

Előzmény: Smíró (126379)
Krila00 Creative Commons License 2021.07.06 0 0 126390

Szia. Az enyém is így járt anno, sőt nekem menetközben ment el vagy épp jött vissza. De a csatit lehúzva már onnan folyt az olaj, ergo belül valami tömítés átszakadt. Nem néztem bele. Kapott egy bontottat. Azóta jó. A csati is cserés volt. Mert megzabálta a szervóolaj.

Előzmény: tdi1 (126360)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2021.07.01 0 0 126389

A kar hiba lehet.Letört benne az érintkező vége amit a gombal nyomogatsz.Én már javítottam.

Előzmény: tj70 (126388)
tj70 Creative Commons License 2021.06.26 0 0 126388

kösz!Kijelző csere volt akkor az lesz a gond.

Előzmény: morcibacsi (126387)
morcibacsi Creative Commons License 2021.06.26 0 0 126387

Ha eddig átváltotta, de most már nem (és nem cseréltél kijelzőt), akkor elromlott a kar. Ha eddig sem váltotta, vagy kijelző csere óta nem váltja, akkor a kijelzőben le van tiltva a funkció, és gyári diagnosztikával engedélyezni kell. 

Előzmény: tj70 (126386)
tj70 Creative Commons License 2021.06.26 0 0 126386

Sziasztok!

Van tippetek,hogy a 307 esen a bajuszkapcsolo miért nem váltja át a központi kijelzőt?

Rocco2007 Creative Commons License 2021.06.24 0 0 126385

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek.

Nem működik az ablaktörlőm. Próbáltam mindent. Végignéztem a kábelt, biztosítékokat,  com csati lehúz-visszadug. Külön adok feszt a motornak, úgy jó. Esőérzékelős módban írja is, hogy bekapcsoltam.

Rhr-siemens 2004 az autó.

Hol keressem a hibát?

Előre is köszönöm!

 

_Haszi_ Creative Commons License 2021.06.23 0 0 126384

Ugyanaz a foglalat, a pilács nagyobb

Előzmény: The Dark Side of the Moon (126383)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2021.06.22 0 0 126383

Sziasztok!

A T10 és a T15 foglalat között nincs különbség?

Néztem a specifikációt, mindkettő mérete azonosnak látszik, a különbség a bele kerülő fényforrás és hogy elférjen, beférjen a helyére a nagyobb átmérő miatt.

mekkGyver Creative Commons License 2021.06.21 0 0 126382

Ja, meg ha valakit érdekel, múltkor blackfriday volt AutoDoc-nál, és rendeltem pár dolgot, de elcsesztem a rendelést, így van egy komplett garnitúra Ridex hátsó féktárcsa - fékbetét szettem (2tárcsa, 4 betét), ami nem jó az enyémhez. Beszerzési áron (13e Ft) odaadom, akkor nem kell visszapostázgatnom, meg levásárolnom.

mekkGyver Creative Commons License 2021.06.21 0 0 126381

Nekem van egy donorból bontott motor, az enyémhez csak barkácsolással lett volna jó, mert más a csatija, de a motor maga ugyanaz. Az enyém 136 lovas 2.0 2007-es, a donor 1.6-os ráncfelvarrott. Szóval nem tudom milyen kell neked, de ha nem felejtem el, küldök fotót. Jelképes összegért megválnék tőle. Meg ha valakit érdekel van pár bontott cuccom, de lusta vagyok hirdetni, akár egyben is vihető.

Előzmény: szasza0211 (126363)
tdi1 Creative Commons License 2021.06.21 0 0 126380

Igen próbáltam, kipucoltam - ugyan az.

 

Sőt leengedtem belőle az olajat, tettem bele újat, amíg "hideg (28-30 fokos)" addig jó, majd néhány perc után felmelegszik kb 50 fokra akkor megint nem megy. - leengedés - újra feltöltés- megint megy néhány percig amíg megint nem lesz meleg.

 

Szerintem valami a szervó-szivattyú elektromos panelján halt meg, hidegben érintkezik, melegben már nem.

Veszek egy bontottat, aztán szórakozok majd a forrasztgatással.

 

Köszönöm a választ.

Előzmény: _Haszi_ (126364)
Smíró Creative Commons License 2021.06.20 0 0 126379

Köszi szépen,, holnap megkeresem, honnan hiányzik.

Előzmény: morcibacsi (126378)
morcibacsi Creative Commons License 2021.06.19 0 0 126378

Ezeken a helyeken van ilyen:

 

Előzmény: Smíró (126371)
Smíró Creative Commons License 2021.06.19 0 0 126377

No hátha Zolysys erre téved, mivel elektromos lehet :)) tuti tudja... Vagy Jena, bár nem a motorból esett ki.

Előzmény: d.jocov (126376)
d.jocov Creative Commons License 2021.06.19 0 0 126376

Hát sajnos nem tudom....

Előzmény: Smíró (126375)
Smíró Creative Commons License 2021.06.19 0 0 126375

Köszi. Mivel gondolom Te is szedegetted már ki az üléseket már, nem tudod, hogy a linkelt bizbasz honnan pottyanhatott?

Előzmény: d.jocov (126374)
d.jocov Creative Commons License 2021.06.19 0 0 126374

A logot elbaszták, mert feketébe kértem, úgyhogy azt ki sem fizettem....

Előzmény: Smíró (126372)
d.jocov Creative Commons License 2021.06.19 0 0 126373

http://eshop.uleshuzat.eu/konfigurato r

 

Van képviselet minden felé, Bécs, Vác stb.gyártani a csehek gyártják, nagyon pontos és jó minőségű gyári anyagokból.

Csak az ára húzós, m.bőr 140e. az öt ülés, de varrják vászonból is  barátibb áron.

Előzmény: Smíró (126372)
Smíró Creative Commons License 2021.06.19 0 0 126372

Hinye, de jól néz ki! Hol csináltattad és mibe fájt?

Előzmény: d.jocov (126370)
Smíró Creative Commons License 2021.06.19 0 0 126371

https://www.ebay.co.uk/p/17021069713

 

Sziasztok! Középső üléssor és középső ülését raktam volna vissza, amikor valahonnan leesett a linkelt 2 műanyag, de nem tudom, honnan. Segítség kellene:)

d.jocov Creative Commons License 2021.06.19 0 0 126370

Na mekkcsináltam....

Előzmény: d.jocov (126369)
d.jocov Creative Commons License 2021.06.18 0 0 126369

jaj a kép lemaradt....

Előzmény: d.jocov (126368)
d.jocov Creative Commons License 2021.06.18 0 0 126368

megjött az új üléshuzat, elkezdtem, de ebbe a melegben inkább reggel folyt köv. Nem volt olcsó, de ezt csak egyszer kell megvenni.... had érezzem jól magam ha vezetek...

 

_Haszi_ Creative Commons License 2021.06.18 0 0 126367

Jaja, ezért se akartam én se bontottat, mivel ezekben már feltehetőleg mind öreg cucc van, így lutri. Inkább adok érte 30-at újonnan.

Előzmény: szasza0211 (126366)
szasza0211 Creative Commons License 2021.06.18 0 0 126366

Bontókat hívtam 10-15 ezret kérnek érte plusz posta és nem tudni hogy jo e és hogy meddig bírja. Úgyhogy én is rendelek inkább egy újat mert az 22e.

Előzmény: _Haszi_ (126365)
_Haszi_ Creative Commons License 2021.06.17 0 0 126365

Bontókat hívjad, mondjuk én vettem újat, nem akartam használtat 

Előzmény: szasza0211 (126363)
_Haszi_ Creative Commons License 2021.06.17 0 0 126364

Nem, arra gondolok, hogy a csatit alaposan kipucoválni és utána is szarakodik-e

Előzmény: tdi1 (126362)
szasza0211 Creative Commons License 2021.06.17 0 0 126363

Sziasztok

Fűtőventillátort keresek ha valakinek van jo forrása vagy bontott kérem jelezze.

2.0 hdi 2004 digitklimas

tdi1 Creative Commons License 2021.06.16 0 0 126362

Azt még nem, olaj leengedés, majd új bele?

Előzmény: _Haszi_ (126361)
_Haszi_ Creative Commons License 2021.06.16 0 0 126361

Próbáltad olaj pucolás után is?

Előzmény: tdi1 (126360)
tdi1 Creative Commons License 2021.06.16 0 0 126360

Sziasztok

 

Van egy 307 SW-m, amiben működik a kormányszervó 30-50 percig, majd ezután már nem akar működni.

Ez csak cserével orvosolható, avagy van más megoldás is?

(biztosítékot megnéztem, pucoltam, rendben van, viszont mikor a szivattyúról lehúztam a tápcsatlakozót, volt benne néhány csepp olaj.

 

Várom válaszaitok, előre is köszönöm.

Mackósajt10 Creative Commons License 2021.06.15 0 0 126359

Sziasztok.

Ha a csomagter nem nyilik elektromossan,hogy lehet kinyitni mechanikussan? 307CC

A roló nincs elhúzva ezért a tetőnyitás nem megoldás. Köszi.

_Haszi_ Creative Commons License 2021.06.10 0 0 126358

Kiszeded, tiéd lehet. :D :D :D

Előzmény: Zolysys (68307)
Zolysys Creative Commons License 2021.06.05 0 0 126357

a műszerfal ugyanaz kivéve a klíma vezérlő helyét

 

Előzmény: mérges autós (126353)
Poloska16 Creative Commons License 2021.06.05 0 0 126356

Hát ez az, h nem létezhetne a jelenség!!

kb vicc kategória már az auto ☹ 
már nincs nagyon ötlet mihez hozzányúlni 😕😕

d.jocov Creative Commons License 2021.06.05 0 0 126355

elsődleges a termosztát, másodszor a vízpumpa, de mivel cserélve lettek, és ha a vízcsövek mind jó helyen vannak és nincs dugulás horpadás, akkor ez a jelenség nem létezhetne .... merthogy ha a termosztát kinyit 80-85 foknál és a vízpumpa keringet nem mehetne fel a víz 105-110 fokra egyszer sem.... lassan felmelegszik a víz, a termosztát nyit zár többször ezt látni a mutatón is + - 5 fok ingadozás kb. cseréld ki a termosztátot, hátha mégis az szivat.... jobb ötletem nincs ...

 

Előzmény: Poloska16 (126354)
Poloska16 Creative Commons License 2021.06.04 0 0 126354

Hali mindnekinek!

Van egy kis problémám!
Peugeot 307 SW 2.0 benzin 2005
A hűtőm alsó része “hideg” a felső pedig meleg.
Nem fordul meg benne a víz😕😕😕 mi lehet a tünet?
Vízpumpa új termosztát már többször lett benne cserélve, éli el a 3. Új van benne
Hűtő is ki lett cserélve a fűtőradiátor is új benne. Hengerfej is volt felújításon! Vákuumos cuccossal is át lett játszva, a légtelenítő csavaroknál mindenhol víz jön.És még mindig produkálja a problémát.
Indulás után felmegy teljesen max hőfok( mutató szerint) írja hogy STOP, aztán 2 másodperc és 92-93 körül tarja a víz hőmérsékletet.(de így már a világból is ki lehet menni vele) annyi h sűrűn kapcsol a ventilátor.

Segítségeteket előre is köszönöm
Üdv Krisztián

mérges autós Creative Commons License 2021.06.03 0 0 126353

Szia mindenki. Kérdezném hogy a 307 és a ráncfelvarrot 307 müszerfala kompaktibilis-e?. Ugyanitt 307 ráncfelvarrot 1.6 hdi törötten, de a motor nem sérült eladó esetleg alkatrészei is eladóak. Természetesen egyben olcsóbb

_Haszi_ Creative Commons License 2021.06.03 0 0 126352

Nekem nem műxik, aszongya sikertelen bejelentkezés a megadott id/pw párosra.

Előzmény: morcibacsi (126348)
István029 Creative Commons License 2021.06.03 0 0 126351

Sziasztok lenne 1 kiss gondom 307 1.4 hdi nem megy a fényszoró magasságállitó itt olvastam hamutartó izzó csere ez ma megvolt mégse müködik és a hamutartó izzó sem 

butterbeen Creative Commons License 2021.05.31 0 0 126350

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni!

Kicsiny kocsim megállt mint a szög.

307 SW a beteg, 79kw, 2.0hdi, a motorkód PSARHS10DYPV.

Én az üzemanyag pumpára gyanakszom mert nem zümmög gyujtáson.

Esetleg van más lehetőség is?

Előre is köszönöm a válaszokat. 

mekkGyver Creative Commons License 2021.05.31 0 0 126349

Ugyanígy a Fábiántól indultam, de úgy tűnik régebbi kódot használtam, ezért akart fizettetni. Most működik.

Köszönöm!

morcibacsi Creative Commons License 2021.05.28 0 0 126348

http://www.alkatreszonline.hu/ Kiválasztod a márkát, következő képernyőn, hogy "Autó tulajdonosoknak" és ott vannak a belépési adatok a ServiceBox-ba.

Előzmény: mekkGyver (126345)
Papalac Creative Commons License 2021.05.28 0 0 126347

A fabian.hu oldalon van gyári alaktrész katalógus (servicebox).

Előzmény: mekkGyver (126345)
FeZ_ Creative Commons License 2021.05.28 0 0 126346

Bárdi / Unix webshopban van alvázszámos gyári alkatrészkereső rajzokkal. Nem olyan jó, mint a gyári, de elmegy. Regisztrálni kell hozzá....

Előzmény: mekkGyver (126345)
mekkGyver Creative Commons License 2021.05.28 0 0 126345

Üdv 

 

Alkatrészeket szeretnék rendelni. A családban van még egy Citroen is. Régebben a ServiceBox oldalon szoktam megnézni a gyári cikkszámát az alkatrésznek, hogy jó-e az autóhoz, de ha jól látom most fizetős lett. Nem mondom, hogy szemétség, ha kell egy szolgáltatás akkor kifizetem, de az egy óra kevés, az egy napos előfizetés meg autónként 15€, az több, mint 10e Ft lenne egy napra a 2 autóhoz csak azért, hogy leellenőrizzek pár nyomorult cikkszámot. Ez azért irreális!!! Van valakinek ötlete, hol tudnám megnézni, van valami alternatíva, esetleg letölthető program, amit használhatnék legalább a 307-hez? Köszi.

 

Papalac Creative Commons License 2021.05.24 0 0 126344

Gyárilag gyakran csak egy csavar van benne.

Előzmény: metalex (126343)
metalex Creative Commons License 2021.05.24 0 0 126343

Captain Reynolds és Papalac!

Köszönöm!

Több éves autójavítási tapasztalattal abból a hibás feltételezésből indultam ki, hogy bemék' a gyári szervízbe és a kezembe adják. A sok pampogás után ne sírjanak, megveszem a 300 Ft-os tömítést náluk tízszeres áron, járjanak ők is jól:-) De nem.

A klub oldaloról meg van a doksi de nagyon köszönöm a korrekt linket!

Mire kell a csavar ? 

(most laptopon vagyok és nem tudom megnyitni a DOCX file-t.

Jani1964 Creative Commons License 2021.05.22 0 0 126342

Köszi a segitséget,megtaláltam az eszmefuttatást. Okosabb nem lettem.Viszont eszembe jutott, hogy kb egyéve amikor megvettük a gépet még működött a kannácska, ahogy kell. Vagy az 5w40-es olaj nem jó neki?

Előzmény: morcibacsi (126341)
Papalac Creative Commons License 2021.05.21 0 0 126342

Budapesten például az Üllő úton : https://germalex.hu/viton-ogyuruk/21x2-5-fpm80-ogyuru

Kérsz 21x2,5- ös O gyűrűt 2-öt, aztán csavar boltban 5x20-as hatlapfejű csavart és anyát hozzá (2*). Aztán kicseréled. Ha nincs benne minden csavar, akkor pótlod.

Előzmény: metalex (126338)
morcibacsi Creative Commons License 2021.05.21 0 0 126341

Semmi, ez ilyen. A hetekben volt kivesézve a 206-os fórumon, olvasd el mire jutottak a kollégák. 

Előzmény: Jani1964 (126339)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.21 0 0 126340
Előzmény: metalex (126338)
Jani1964 Creative Commons License 2021.05.21 0 0 126339

Sziasztok! 2001es 1.6os benzines 307esemben nem világít  piros kannácska. Olajgomba cserélve. Mi lehet a hiba?

metalex Creative Commons License 2021.05.21 0 0 126338

Sziasztok !

 

Segítségre lenne szükségem.

A fűtőradiátorhoz keresek tömítőgyűrűt, de eddig nem jártam szerencsével.

Próbáltam PUG szervízben -nem szállítható már, csőcsonkkal sem.

Kersetem alkatrészesnél, ajánlotta a Bárdit.

A Bárdi nem találja, gyári cikkszám alapján sem, csak komplett radiátorral tudnak adni tizenvalahány ezerért.

Esetleg valakinek van valami ötlete, (PUG alkatrész kereskedés Budapesten), vagy személyes tapasztalata, hol találok ilyen tömítő gyűrűt, két darabot ?

 

Előre is köszönöm a segítséget.

metalex

_Haszi_ Creative Commons License 2021.05.10 0 0 126337

1 hónapon belül tuti garis a dolog, cimbora pont így járt totojával - hengerfejes lett, most van egy évig garija rá

Előzmény: tj70 (126329)
tj70 Creative Commons License 2021.05.07 0 0 126335

Köszönöm!

Előzmény: The Dark Side of the Moon (126334)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2021.05.07 0 1 126334
Előzmény: tj70 (126331)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2021.05.07 0 0 126333
Előzmény: tj70 (126331)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2021.05.07 0 0 126332
Előzmény: tj70 (126331)
tj70 Creative Commons License 2021.05.07 0 0 126331

Kösz!Megpróbálok beszélni a volt tulajjal.

Előzmény: The Dark Side of the Moon (126330)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2021.05.06 0 0 126330

Azt írtad, hogy három hete vetted. Ha magánszemélytől vetted, akkor is felelősséggel tartozik a vásárláskori rejtett, vagy pláne az elhallgatott hibáért.

Nyugodtan követelheted az "eredeti állapot visszaállítását". Egy ügyvédet keressél meg, de előtte beszélj az eladóval.

Ha jól emlékszem használt autónál is 3, vagy 6 hónap idő áll rendelkezésre.

A lényeg mindig az, hogy a jármű vásárlásakor a hiba fennálljon és a vásárló ne legyen tájékoztatva, illetve ne legyen elvárható, hogy azonnal észlelje. Más szóval nem annak tudatában vásárolja meg az autót, hogy ez a hiba benne van.

Előzmény: tj70 (126329)
tj70 Creative Commons License 2021.05.06 0 0 126329

Hát ennyi idő után hogy vigyem vissza!A baj csak az,hogy rokkant járadékból nem igazán jut motorcserére.

Előzmény: Papalac (126327)
micro521 Creative Commons License 2021.05.06 0 0 126328

Örülök, hogy megint megvan az összes ló!

Előzmény: d.jocov (126326)
Papalac Creative Commons License 2021.05.06 0 0 126327

Vissza kell vinni az eladónak! Annak a motornak annyi. Cserélni lehet, de nemigen van bontott, jó.

Előzmény: tj70 (126325)
d.jocov Creative Commons License 2021.05.06 0 0 126326

Hát úgy néz ki hogy jó lett, a négyes henger, amelyik hol ment hol nem, annak a porlassztó csatija lazult, nem érintkezett, a szervízben kábelbinderrel rögzítették, meg persze légtömegmérőt cseréltek, azóta megy kop-kop-kop.... 300 Euró volt....

Előzmény: micro521 (126320)
tj70 Creative Commons License 2021.05.05 0 0 126325

Köszi a választ,még jó hogy 3 hete vettúk,és most kezdte el ezt,de ami érdekes,hogy tegnap írkálta,ma pedig egyszer sem.

Előzmény: morcibacsi (126323)
FeZ_ Creative Commons License 2021.05.05 0 0 126324

"ez sajnos a 1.4 benzinesre jellemző hiba, vezérműtengely kopás a kulcsszó,"

 

Azért legyünk pontosak ! ;-)

A 16 szelepes 1,4-esre jellemző. (KFU)

Előzmény: morcibacsi (126323)
morcibacsi Creative Commons License 2021.05.05 0 0 126323

-deadlocking active - ez csak annyit jelent, hogy 10km/h alatt automatikusan zárja az ajtókat

-oil pressure insufficient - elégtelen olajnyomás, ez sajnos a 1.4 benzinesre jellemző hiba, vezérműtengely kopás a kulcsszó, itt vagy a facebook csoportban rákeresve lehet szörnyülködni, javítása sajnos közelíti a gazdasági totálkárt :(

 

Előzmény: tj70 (126322)
tj70 Creative Commons License 2021.05.05 0 0 126322

Sziasztok!

2005-ös1.4 x benzinesem a következőket írja ki:

-oil pressure insufficient

-deadlocking active

Tudtok segíteni,hogy mit jelentenek ezek?Azért nem értem,mert az autó hibakódmentes.

Kösz!

Kajla73 Creative Commons License 2021.04.30 0 0 126321

Sziasztok. O gyűrű cserélve . Még mindig szivárog. Keresem az okát. Köszi az infókat, segítséget.

micro521 Creative Commons License 2021.04.30 0 0 126320

Szia!

Kiderült a hiba oka?

Előzmény: d.jocov (126316)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2021.04.28 0 0 126319

Mielott nekiesel, a kartergazcso O-gyurujet nezd meg!

Nalam ugyanez a motor ott engedte az olajat. Pont ugy nezwtt ki a szelepfedel, mintha annek a tomitese engedne. Az O-gyuru filleres tortenet es 10 perces. Gyakran hibasodik meg, mert mozgatod a csovet, kulonosen ha szetszedted.

Előzmény: Kajla73 (126317)
hayabusa123 Creative Commons License 2021.04.28 0 0 126318

szelepfedélben a tömítés helye, nem ékalakú, akkor oda megy a lapos oldala a tömítés nek

Előzmény: Kajla73 (126317)
Kajla73 Creative Commons License 2021.04.27 0 0 126317

Sziasztok! Segítséget, tanácsot kérnék. Az autó 307 1.6 hdi 80kw 2005 évjárat facelift ,no FAP. Szelepfedél tömítés csere után is olajosodik a tömítés mellett. Vettem ezután új szelepfedelet is. Gondolva,hogy a régi elvetemedett, megöregedett. Ekkor ért a meglepetés. ( A szelepfedéltömítés mivel ék alakú ) Az új szelepfedélben fordítva van az új szelepfedéltömítés. Lefelé a hengerfej felé néz a tömítés " éles" része, a "talpas" része pedig a szelepfedél, felé. Ezt így is kell berakni? Akkor én raktam be fordítva és lehet, hogy ezért folyott az új is?.Köszi a válaszokat, segítséget. Attila

d.jocov Creative Commons License 2021.04.21 0 0 126316

jaj ez lemaradt

Előzmény: d.jocov (126315)
d.jocov Creative Commons License 2021.04.21 0 0 126315

S.O.S.

Tisztelt Urak!

Segítségeteket kérem!

307 RHR motor szervíz üzzemmódba vált.

ezeket irkálja ki

sajnos hibakód nincs, én legalább is nem tudtam kiolvasni

egy régi van csak a fényszóró mosó... valami

 

nehezen dadogva veszi a fordulatot 2000 körül normálisan jár, de 2800 fölé nem megy, ezért gondolom hogy szervízüzembe vált

 

majd minden visszaállt rendben volt, próbakörön 2-3 km után ismét kezdte....

 

Legyetek szívesek segítsetek, mielőtt be kell menjek a peugeot servízbe.... hátha.... mégsem kell

 

hayabusa123 Creative Commons License 2021.04.18 0 0 126314

Az lehet, én úgy látom a relé 1 panel lap alatt van szorosan, azt a panelt kitudnám forrasztani ha levágom a burkolatot. 

Előzmény: FeZ_ (126313)
FeZ_ Creative Commons License 2021.04.18 0 0 126313

Nem tudom hirtelen, hogy melyik fajta BSI van benne, de találkoztam már olyannal, aminek elvileg nem volt szétszedhető a háza. Azon ki szoktuk vágni a relé helyén, hogy ne törjön el az egész ház.

 

Előzmény: hayabusa123 (126312)
hayabusa123 Creative Commons License 2021.04.17 0 0 126312

KÖszi a választ, igen a jobb első zárban az a bizonyos mikrokapcsoló halt be, most vadászok zárat bele, addig is köszönöm. Kérdés :szét akarom szedni BSI-t ki akarnám cserélni benne az indexrelét, de csatlakozók felöli műanyag burkolat nem jön le, úgy érzem ha tovább feszíteném, eltörne, hogy tudom szétszedni? 

Előzmény: FeZ_ (126302)
Tisza90 Creative Commons License 2021.04.16 0 0 126311

Meglett a hiba oka. A BSM hibája okozza a leírt problémát.

Előzmény: Tisza90 (126304)
Tisza90 Creative Commons License 2021.04.15 0 0 126310

Köszi szépen a tippet! Lehet/érdemes ezt a motort szerelni vagy mindenképp csere?

Előzmény: Papalac (126309)
Papalac Creative Commons License 2021.04.15 0 0 126309

Valószínűleg csapágyas a motor és nagy fordulaton túl melegszik a szabályozó, azért kapcsol ki.

Előzmény: Tisza90 (126308)
Tisza90 Creative Commons License 2021.04.15 0 1 126308

Ma reggel ismét működött a ventilátor. Napközben használtam az autót többször, 4/8 fokozaton működött folyamatosan.

Délutáni "próbakör" alatt próbáltam feljebb venni a fordulatot. 5-6-7-es fokozatban működött, felkapcsoltam max. 8-asra, akkor pár másodperc után megállt, azóta nem megy egyik fokozatban sem.

Biztosítékokat, csatlakozókat átnéztem, semmi nyoma rossz kontaktnak.

Előzmény: Tisza90 (126307)
Tisza90 Creative Commons License 2021.04.15 0 0 126307

Igen, valószínűleg nem pontosan írtam. Tehát akkor nem ellenállás, hanem szabályzó, de kicseréltem, ez volt benne:

Itt nem a motoron van, hanem külön egység.

 

Ilyen típusú motor van benne:

Egyébként az utóbbi időben (1-2hónap) lehetett a ventilátor felöl halk búgó, sivító hangot hallani. Lehet, hogy csapágyas lett a motor?

Előzmény: Papalac (126305)
Papalac Creative Commons License 2021.04.15 0 0 126306
Előzmény: Papalac (126305)
Papalac Creative Commons License 2021.04.15 0 0 126305

Tudtommal a digotklímásban nincs előtét ellenállás! A szabályozó áramkör a motoron van. Valószínűleg azt kell cserélni. 

Előzmény: Tisza90 (126304)
Tisza90 Creative Commons License 2021.04.14 0 0 126304

Sziasztok!

 

2005-ös 1.6 hdi (facelift) 307-esemben megállt a belső ventilátor. 2zónás digitklímás.

Úgy kezdődött még februárban, hogy ha max. fordulatra állítottam a ventilátort (pl. párátlanításkor automatikusan max. fordulatra kapcsol), akkor felpörgött, de 1-2 másodpercen belül megállt és már egyik fokozatban sem működött.

Ilyenkor autó leállít, újraindít és közepes (vagy alacsonyabb) fordulaton újra működött a ventilátor. Hetekig úgy használtam, hogy közepes fordulatról nem állítottam feljebb, így működött. Viszont pár napja teljesen megállt, egyik fokozatban sem működik.

Előtét ellenállást cseréltem. Az új ellenállással bekapcsolt a ventilátor, lehetett állítani a fokozatokat is, de néhány perc használat után próbaképp max fordulatra állítottam és akkor megállt. Azóta az új alkatrésszel sem működik egyik fokozatban sem.

 

Valakinek van ötlete, hogy mi lehet a gond?

The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2021.04.14 0 0 126303

Ne a távirányítóval, hanem a kulcsával nyissál-zárjál párszor! Akkor is csinálja?

Talán ettől helyreáll.

 

 

Én sem hallottam még ilyenről, de ahogy FEZ írta, lehet hogy valamelyik érzékelő bolondult meg. A zárt állapotot érzékelő beakadt és ilyenkor az összes ajtó visszazár.

 

Rosszabb esetben a komfort modult kell cserélni, esetleg javíttatni, ami vezérli az összes ilyen funkciót. Na ez húzósabb ügy!

Előzmény: hayabusa123 (126301)
FeZ_ Creative Commons License 2021.04.14 0 0 126302

Pont ilyennel még nem találkoztam, inkább kinyitogatni szokták magukat. Ha az egyébb elektronikai problémát most nem vesszük, akkor ilyeneket akkor szoktak csinálni, amikor az ajtózárban levő jeladó mikrokapcsolók nem úgy működnek, ahogy a helyzethez képest kellene vagy még ajtóátvezető kábelszakadás is szokott központizár zavarokat okozni. (első ajtóknál) 

Én ezek ellenőrzésével kezdeném.

 

Előzmény: hayabusa123 (126301)
hayabusa123 Creative Commons License 2021.04.13 0 0 126301

Szia Van 1 beteg Citroen C4, 9HZ motor, 2007 évjárat. A jelenség az hogy azonnal visszazár ha kinyitom távirányítóval, úgy lehet bejutni az autóba, hogy amikor megnyomom a nyitás gombot a távirányítón, azonnal a kilincshez kell kapni, és nyitni mert azonnal visszazár. Mi lehet ennek a jelenségnek az oka? 

Előzmény: FeZ_ (126283)
viko307 Creative Commons License 2021.04.12 0 0 126300

Sziasztok

Tudom hogy nem ide illő de remélem tudtok segiteni

Az autó egy peugeot 308 T9 ,1.6 hdi, 68kw.

A kuplung pedálról lenne szó , kb 15- 20 mm üresjárata van, tehát anyit be kell nyomni hogy nekiütközzön a nyomószerkezetnek. Ez gyárilag igy van ,vagy valami alkatrész elkophatott? Meg mostanában sűrűn nyikorog amikor nyomom, de azt egy kis WD40 megoldja egy időre. 

 

d.jocov Creative Commons License 2021.04.11 0 0 126299

van amelyikkel működik....

 

Előzmény: Jani1964 (126298)
Jani1964 Creative Commons License 2021.04.04 0 0 126298

Köszi!

Előzmény: morcibacsi (126297)
morcibacsi Creative Commons License 2021.04.04 0 0 126297

Nem. A kínai ELM és társai diagok, okostelefonos appok nem fognak működni. 

Előzmény: Jani1964 (126296)
Jani1964 Creative Commons License 2021.04.04 0 0 126296

Sziasztok, 2001es ötajtós 307es kompatibilis-e OBD2vel?

thboxx Creative Commons License 2021.04.04 0 1 126295

Ablakmosó tartály alján van a szivattyú. Abban egy kis golyócska meg tod szorulni az évek óta rakódó kosztól. Szét kell szedni megtisztítani,vagy csere.

Előzmény: Dupla D (126294)
Dupla D Creative Commons License 2021.04.04 0 0 126294

Sziasztok!

2007-es Peugeot 1.6-os 90 lovas HDI 307-esemnek problémája, hogy se elől, se hátul nem jön az ablakmosó folyadék pedig tele a tartály. Eddig jó volt, legutóbb szórtam ki egy kicsit a szélvédőre, aztán nem jött több, utántöltöttem, de azóta nem jön semmi. Ahogy húzom a kart a lapátok elindulnak rendesen, csak folyadék nem akar jönni. Eddig elől-hátul jött, most egyik helyen sem.

Volt valakinek ilyen problémája? Mi volt rá a megoldás?

d.jocov Creative Commons License 2021.04.03 0 0 126293

Szerintem jó vétel volt...

micro521 Creative Commons License 2021.03.28 0 0 126292

Elkelt.

Előzmény: micro521 (126291)
micro521 Creative Commons License 2021.03.22 0 0 126291
hayabusa123 Creative Commons License 2021.03.12 0 0 126290

Na ez furcsa. A ventillátor akkor sem kapcsol, ha levegős a rendszer. 

Előzmény: Chris78hu (126289)
Chris78hu Creative Commons License 2021.03.10 0 0 126289

Köszi megnézem. Ventilátor nem kapcsol be mert nem tudom 85c fölé emelni a motor hőt ahoz még hűvös idő van. 

Előzmény: hayabusa123 (126288)
hayabusa123 Creative Commons License 2021.03.10 0 0 126288

Ahol bemegy a fűtés az utastérbe ott lehet van még 1 szelep amit járó motornál nyiss ki, a kiegytart, ne legyen tele. venti kapcsol? 

Előzmény: Chris78hu (126287)
Chris78hu Creative Commons License 2021.03.08 0 0 126287

Sziasztok. Adott egy 307sw 2.0 RHy (90). Minden előzmény nélkül elkezdte kinyomni a hűtővizet a kiegyenlítő tartály kupak szelepén keresztül. Hengerfej probléma lehet? de a víz nem olajos és az olajban sincs víz. Kipufogón nem jön vízpára. Nem melegszik egyszerűen csak termosztát nyitás után kitolja a vízet. Valaki volt már hasonló problémával? Mikor először észrevettem a víz a minimum alatt volt. Töltöttem rá és utána kezdődött a problémám. Lehetséges, hogy nem légtelenítettem le eléggé. A termosztát ház tetején kívül még van esetleg máshol is légtelenítő?   Esetleg peugeot szerelő akihez elvihetem? 

hayabusa123 Creative Commons License 2021.03.02 0 0 126286

utolsó 4 karaktere 

Előzmény: hayabusa123 (126285)
hayabusa123 Creative Commons License 2021.03.02 0 0 126285

Nálam ez úgy történik, rádugom a diagot és ki irja mit kell nézni és akkor melyik adalék megy bele, aztán resetelem a diaggal, a feltöltést, a vezető ajtó oszlopán van a matrica ami a számsor utolsó 2 karaktere alacsonyabb, vagy magasabb amit a diag ír annak megfelelően választom ki az aktuális adalékot, bizony nem mind1, figyelni kell. 

Előzmény: FeZ_ (126283)
spoker Creative Commons License 2021.02.27 0 0 126284

..hurrá itt a jó idő, hozott valami új extrát is. Az aktuális hőmérsékletet a kormány tekerésénél jelentkező ropogásból meg tudom állapítani.
Reggel kb +5 C-ig semmi, később kb 10 foknál álló helyzetben már hallani/érezni/, 15 foknál meg már menet közben is idegesítő szinten ropog. Toronycsapágy hiba lehet ilyen külső hőmérséklet függő?

FeZ_ Creative Commons License 2021.02.25 0 0 126283

Talán igen, talán nem. Van ahol írják, van ahol meg csak az általános utasítás van, ott meg azt írja, hogy nézd meg az adaléktartály csőcsatlakozójának a színét és az alapján lehet eldönteni melyik adalék kell bele. Elvileg Eolys 176, de........

 

Előzmény: The Dark Side of the Moon (126281)
donpepe22 Creative Commons License 2021.02.25 0 0 126282

Kedves Micro521!

 

Megkérhetném, hogy keressen a baksa0213@gmail.com email címen az autóval kapcsolatban?

 

Válaszát előre is köszönöm! 

Üdv: Péter

Előzmény: micro521 (126270)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2021.02.25 0 0 126281

Koszi ez nekem is jol jott.

Mar varom az uzenetet. Tul a 200 ezer km-en meg gyari toltettel...

A leirasok szerint kb 180 ezer utan barmikor kerheti.

Ha kuldok egy alvazszamot, akkor meg tudod mondani melyik fajta FAP folyadek van benne?

Nem tudom, hogy zacskos, vagy utantoltos....

Beszereznem meg idoben ha jo aron latom valahol.

Előzmény: FeZ_ (126280)
FeZ_ Creative Commons License 2021.02.25 0 1 126280

 

Előzmény: spoker (126276)
hayabusa123 Creative Commons License 2021.02.24 0 1 126279

ha ebben van ilyen adalék rendszer, ez is jelentheti a felkiáltójel, de van amikor ki is irja, hogy kifogyott, rendszerfüggő, de diag azt is látja ha valaki belenéz. Javaslom diggal nézz bele

Előzmény: spoker (126276)
micro521 Creative Commons License 2021.02.24 0 0 126278

Köszi! Akkor a lentebb írt árak reálisak?

Előzmény: hegizoli 307 SW (126277)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2021.02.23 0 0 126277

Köszönjük a fotókat,szép a gép :)

Előzmény: micro521 (126273)
spoker Creative Commons License 2021.02.23 0 0 126276

köszi a választ. A motorhiba NEM, a sárga felkiáltójel viszont folyamatosan világít azóta.
eddig 70e-t mentem vele gond nélkül, 250e a km-állás. Nem tudom van-e összefüggés, lehet hogy tényleg eldugult, DE a jelenség közvetlen tankolás utáni elindításnál jelentkezett. A FAP adalék elfogyását hogyan jelzi a rendszer? 

Előzmény: hayabusa123 (126269)
micro521 Creative Commons License 2021.02.22 0 0 126275

Köszi! Nem siketek. ;)

Előzmény: Törölt nick (126274)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.22 0 0 126274

Gyorsba 800-850eFt, ráérősen 1,1-1,2mFt

(szerintem)

Előzmény: micro521 (126270)
micro521 Creative Commons License 2021.02.22 0 0 126273

Itt van pár fotó. Ráférne egy nagyobb takarítás, de még van pár hét az eladásig.

 

Árat azért nem írtam írtam, mert pont arra lennék kiváncsi, hogy mennyit érhet.

 

Előzmény: hegizoli 307 SW (126271)
d.jocov Creative Commons License 2021.02.22 0 0 126272

Képek, kívül belül-ről jó lenne, és irányár, hisz mégis csak te vagy az eladó.....

 

Előzmény: micro521 (126270)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2021.02.22 0 0 126271

Üdv. ! Jó lenne ide vagy máshová fotót is feltenni és /vagy linket közölni. Külső,belső fotókat várunk :)

Kösszi.

Előzmény: micro521 (126270)
micro521 Creative Commons License 2021.02.22 0 0 126270

Sziasztok!

 

Lassan eladó lesz autónk. Segítenétek beárazni?

 

Peugeot 307 SW Supreme 2.0 HDi (RHR)

  • 2006. áprilisi forgalomba helyezés
  • Első tulajdonos
  • 190000 km
  • Kék (Montebello bleu)

 

  • Extrák a Supreme felszereltségen kívül:
  • Gyári Xenon lámpa
  • Tempomat
  • Gyári riasztó, szuperretesszel
  • Két szett gyári 16"-os alufelni a két szett gumihoz
  • Egy darab extra ülés, így 6 személy szállítására alkalmas
  • Tetőcsomagtartó kereszttartó

 

  • Kuplung, kettőstömegű lendkerék 2 éve cserélve
  • Vezérlés, vízpumpa pár hónapja cserélve
  • EGR, részecskeszűrővel nem lesz soha gond
  • komoly sérülése nem volt
  • csomagtérajtó és hátsó lökhárító pár éve cserélve (piros lámpánál ráfutás)
  • első lökhíárító rágebben cserélve (kutya gázolás)

Ha valami fontosat kihagytam kérdezzetek.

hayabusa123 Creative Commons License 2021.02.19 0 2 126269

ez a hiba nem a bzi ben van tárolva hanem a motor ecuban, ha regeneráció félbe szakdt, akkor is adhat üzenetet, amit lehet maga kitöről ha 1x ujra megprobál regenerálni, ha a motor hiba nem világít ez történt, ha világít más hiba van valós dugulás, vagy más, ki kell olvasni a hibát

Előzmény: spoker (126268)
spoker Creative Commons License 2021.02.16 0 0 126268

Sziasztok! A "risk of particle filter blocking" hibaüzenetet (ideiglenesen) törli a BSI-reset? (2007/1.6 HDI/FAP)

_Haszi_ Creative Commons License 2021.02.12 0 0 126267

Diag nélkül csak ágyúval verébre.

Előzmény: Gáborka75 (126266)
Gáborka75 Creative Commons License 2021.02.11 0 0 126266

Sziasztok! 1.4 HDI ezt az üzenetet írta: antipollution fault. Majd a hőfokmérő óra kiakadt. Motorvezérlőlámpa sárgán világít. A motor működésében semmi változást nem tapasztaltam. Köszönöm a segítséget.

hayabusa123 Creative Commons License 2021.02.07 0 0 126265

https://www.ebay.co.uk/p/1809408519

ez romolhatott el, de nézd át a csöveket,ne legyenek leesve, kilyukadva és hogy a turbon a vakumdob jó e, mozog rendesen a kar, stb. ez a solenoid emelőről könnyen kicserélhető, önindító melett van. 

Előzmény: gujszli (126262)
Zolysys Creative Commons License 2021.02.06 0 0 126264

a gond az hogy egy darabot kurvadrága

Előzmény: MThp (126263)
MThp Creative Commons License 2021.02.05 0 0 126263

Köszönöm szepen a segitseget es igen 207 az alany :) esetleg meg abban kaphatnek segitseget hogy hol vagy kivel tudom legyartatni ? Elore is koszonom 

Előzmény: Zolysys (126261)
gujszli Creative Commons License 2021.02.05 0 0 126262

Sziasztok! Peugeot 307 1.6 hdi 2007 2566-os hibakód öt ír. Ez elvileg valami turbó pozíció szenzor. Tudnátok segíteni hogy ez mi és hol található? Előre is köszönöm! 

 

Zolysys Creative Commons License 2021.02.04 0 0 126261

207 re szeretne ahogy értelmeztem :)

 

Előzmény: Papalac (126260)
Papalac Creative Commons License 2021.02.04 0 0 126260

, elfogyott.

 

Csak befejeztem a mondatot 😁.

Előzmény: Zolysys (126259)
Zolysys Creative Commons License 2021.02.03 0 0 126259

megraajzoltam, legyártattam

Előzmény: MThp (126251)
Péter_szd Creative Commons License 2021.02.01 0 0 126258

Sziasztok!

 

Erről az értékekről mi  véleményetek?  A szelepek számozása vezérlés vagy váltó oldalról indul?

P307 RHS 

 

szasza0211 Creative Commons License 2021.01.31 0 0 126257

FAP-ot meg Jena elintezi  ha baj lenne vele!

:-)

Előzmény: szasza0211 (126256)
szasza0211 Creative Commons License 2021.01.31 0 0 126256

Nem kell félni azért ennyire ettől a kettostomegutol! 

250-280e km-t elmegy.  Akar ez alapján is vehetsz kocsit 

tehát olyat amiben már lecserelték és akkor nem lesz 

vele gondod.

Amúgy meg nem nagy kaland én annak idején 100-ert találtam 

az 1.6 hdi-be Sachs-ot.

Előzmény: thboxx (126255)
thboxx Creative Commons License 2021.01.31 0 0 126255

Szia!

Igen, az általad leírtakkal én is tisztában vagyok. Ezért is keresnék eleve olyan konstrukciót amiben gyárilag még nincs. Érdekes egyébként, hogy 1.6Hdi nagyon sok rohangál az utakon, de kiváltó szett ahhoz nincs. Én legalábbis nem találtam csak 2.0Hdi-től felfele. Volt egy kis 206-osom 1.4Hdi motorral. Se cooler, se kettőstömegű, se FAP... Imádtam azt a kisautót. Most kicsit nagyobb méretben keresek ilyesmit.

 

@ Zolysys: köszi!

Előzmény: The Dark Side of the Moon (126250)
hayabusa123 Creative Commons License 2021.01.30 0 0 126254

Kaptál emailt ha jók az infom. 

Előzmény: FeZ_ (126253)
FeZ_ Creative Commons License 2021.01.29 0 0 126253

Hát....ez nem az a hely, ahol az ilyesmiket megbeszélik az emberek.  ;-) 

 

Előzmény: hayabusa123 (126252)
hayabusa123 Creative Commons License 2021.01.29 0 0 126252

Szia, sziasztok, segítséget szeretnék kérni Diagbox telepítésében, aktiválókodot kér. Nekem nincs, a programot a netről töltöttem le. Hogy aktíváljam? Hogy lehet az 1ik letöltés 43Mb a másik 4.5Gb?

Előzmény: Zolysys (126249)
MThp Creative Commons License 2021.01.26 0 0 126251

Szia.

Erdeklodnek hogy hogyan tudtal egyedi "hatteret" kesziteni ? En is szeretnek igaz peugeot 207 a segitseget elore is koszonom :) 

Előzmény: Zolysys (119838)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2021.01.24 0 0 126250

Én megfontolnám, hogy erőltessem-e a kiváltószettet.

A kettős tömegű lendkerék a hajtáslánc elemeit is kíméli.

Egy kuplungszett 150 ezer forint, ebből kb a kuplung minimum 50-60 ezer forint, amit úgyis cserélni kell.

Egy kettős tömegű élettartama nem versenypályás használat esetén 150-200 ezer km körül van legalább... Nekem kezdetektől tuningolt 1,6 HDi van (130 LE 300Nm) és 200 ezer km van benne, még nem vettem észre hogy haldokolna.

Ennyi időnként a kuplung is cserére szorul, azaz a munkadíjjal sokat már nem takarítasz meg.

A kiváltó szettnek is van bekerülési költsége.

Nem tudom, mennyit használod az autódat, de évi 15-20 ezer km használat után 10 évente kellene komplett csere. Ennyit nem ér meg hogy maradjon?

Előzmény: thboxx (126248)
Zolysys Creative Commons License 2021.01.24 0 0 126249

9HY

Előzmény: thboxx (126248)
thboxx Creative Commons License 2021.01.24 0 0 126248

Sziasztok!

Lehet,hogy hülye kérdés, de erre nem találtam infót sehol. 1.6hdi-ből melyikben nincs kettőstömegű? Kiváltószettet sem találtam hozzá... Vagy ez ilyen és kész?

The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2021.01.20 0 0 126247

Köszönöm, akkor ezek szerint érdemes lehet beruházni rá...

 

A kijelzőn nem takarékoskodok, mert többféle közül lehet választani és nincs 20 USD az ára. Van egy tartalék kijelzőm, most már kettő lesz...

 

Engem az aggaszt, hogy itt-ott lehet olvasni, miszerint az órát és a dátumot nem tudták beállítani rajta. Erről hallottál?

Előzmény: Zolysys (126246)
Zolysys Creative Commons License 2021.01.20 0 0 126246

a 2009 es kijelzőjelehet hogy lekezeli a rádiót.

Előzmény: The Dark Side of the Moon (126245)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2021.01.18 0 0 126245

Sziasztok!

 

Rokon lelkek vagyunk, a Citroen fórumból jöttem, hátha itt nagyobb a nyüzsgés!

 

Kérdésem, hogy van-e köztetek, aki upgrade-elte a gyári RD4-es fejegységet RD45-re? Buktató?

Sárgaföldről relatíve jó áron lehet rendelni és érdekelne a dolog, ha van értelme.

Nekem a Bluetooth ami csábítóvá teszi a cuccot, hogy egyben letudnám a kihangosítót is. Most külön kihangosító van beépítve, a hangminősége jó, de elég vacak a kezelhetősége. Az AUX és a USB bemenet csak hab a tortán.

Tudom, hogy a kijelzőt is cserélni kell hozzá, abból is van választék, de melyiket?

A kocsimban (C4 2009) kétzónás klíma külön vezérlőn és kijelzőn van.

 

Adatok:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=157120227&t=9115411

 

 

Hálából a diesel-eseknek, ha esetleg nem terjedt volna el, a Shell legtöbb kútjánál keddenként a VPower Diesel a normál diesel üzemanyag árában van.

Az akció visszavonásig érvényes. Múlt héten még működött!

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2021.01.16 0 0 126244

Írod,hogy füstöl,kormol rendesen.Ilyenkor az van,lehet,hogy nincs elegendő levegő az égéshez.Én is a turbócső sérülésre tippelek.Nem a motorba nyomja a levegőt,valahol szökik.De viszont attól mennie kellene,nem pedig "épen csak ,hogy". Nekem egyszer Olaszból kellett hazajönni így,hogy valahol a turbócső kirepedt,mint utólag kiderült a coolercső, S cső a c.hűtőnél.

Viszont ha éppen csakhogy ment,akkor dugulás is lehet,üz,any.szűrőnél,vagy a szivattyúnál,mert ott is van szűrő és már nagyon fel van rakódva,amit a tankból gyűjtöget.

Előzmény: Pisti19800912 (126239)
peto.istvan Creative Commons License 2021.01.13 0 0 126243

Nézd meg a turbó csövet. Szerintem elrepedt olyan helyen, ahol nem is látod. Az olaj rápötyög a forró motorra és az kezdett el füstölni. Illetve az intercoolernél lévő két csövet is vizsgáld meg.

 

Előzmény: Pisti19800912 (126239)
Pisti19800912 Creative Commons License 2021.01.12 0 0 126242

A turbóm forog tökéletesen megnéztem.

Kipufogó rendszer jo.

Üzemanyag rendszerre gyanakszom még , valami dugulás vagy nemtudom már.

d.jocov Creative Commons License 2021.01.12 0 0 126241

A turbó forog szépen?

 

Előzmény: Pisti19800912 (126239)
d.jocov Creative Commons License 2021.01.12 0 0 126240

nekem a vákumcső okozott gyengeséget, de az enyém RHR-es motor

 

Előzmény: Pisti19800912 (126239)
Pisti19800912 Creative Commons License 2021.01.11 0 0 126239

Sziasztok

Segítségeteket kérném!

307 /1,6 hdi /110le/ 2005/9HZ

Mai nap menet közben egyik pillanatról a másikra elment az erő belőle,  füstöl kormol és valahogy mintha a motortérből is füst jönne.

Mire hazaértem 2 km már csak eggyesben tudtam éppenhogy menni.

Úgy gondoltuk eltömődött a kipufogórendszer valahol, szét  lett szedve a turbó után r, szűrő, katalizátor , de nincs eltömődve.

Holnap a hátsó dobot megnézzük de nincs ötletünk mi  baja .

Az autó semmi féle hibakódot nem ír ki.

Nem tudom hogy valami vákumcső, vagy valami vezérlő egység tud e ilyen gondot okozni.

Ha találkozott valaki ilyennel kérem írjon .

 

Gáborka75 Creative Commons License 2021.01.09 0 0 126238

Abban tudsz-e segíteni,hogy 2000 évjáratú dobozos berlingon merre találom a fűtőmotor ellenállását? Csak 4-es fokozaton megy a motor.

Előzmény: Zolysys (126232)
Gáborka75 Creative Commons License 2021.01.09 0 0 126237

  A kormánykapcsoló kopásáról lenne szó. Kb. mennyi lenne a javítása. Egyébként minden működik a kapcsolón.

Előzmény: Zolysys (126232)
sbojan Creative Commons License 2021.01.08 0 0 126236

Nekem a C4 Picassomnál volt olyan, hogy teljesen 0-ra merült az aksi, és a kulccsal mégis gond nélkül nyílt az ajtó, belülről meg a motorháztető.

Nagyon amatőr tervezésre utalna, ha erre a mérnökök nem gondoltak volna.

Előzmény: meromokus (126235)
meromokus Creative Commons License 2021.01.08 0 0 126235

szerintem is :) ha mást nem a vezetőoldali ajtókilincs melletti takarólemez alatt szokott lenni hagyományos zár.

Előzmény: sbojan (126234)
sbojan Creative Commons License 2021.01.08 0 0 126234

A vezetőoldali ajtót akkor is kellene tudnod nyitni kulccsal, ha nincs aksi (azaz áram) a kocsiban, nem?

 

Előzmény: sicmud (126230)
_Haszi_ Creative Commons License 2021.01.08 0 0 126233

Írta, hogy Szeged környéke.. :D :P

Előzmény: Zolysys (126232)
Zolysys Creative Commons License 2021.01.07 0 0 126232

Bp ?

Előzmény: Gáborka75 (126231)
Gáborka75 Creative Commons License 2021.01.07 0 0 126231

Sziasztok! Tudtok valakit aki Szeged 100 km körzetében foglalkozik index kapcsoló javításával?

sicmud Creative Commons License 2021.01.07 0 0 126230

közben egy csavarhúzóval megoldottam.. :)

Előzmény: sicmud (126229)
sicmud Creative Commons License 2021.01.07 0 0 126229

Sziasztok!

 

Olyan kérdésem van, hogy van esetleg egy "autótolvaj" közöttetek? :)

Csak, azért mert 10 napig parlagon hagyott autóm akkumulátora lemerült és kivettem az aksit feltölteni, de annyi eszem nem volt, hogy ne zárjam le a motorháztetőt  éjszakára. 

Ma nagy vidáman vittem vissza a feltöltött akkut és, amikor nyomogattam a nyitógombot akkor esett le, hogy nem sok értelme van...

Természetesen nincs sehol manuális zár az autón.

Ötletetek van esetleg, hogy hogy tudom kinyitni a motorházfedelet azon kívül, hogy féltéglával beverem az ablakot?

 

Előre is köszönöm a tippeket!

 

Egy Balek

meromokus Creative Commons License 2021.01.07 0 0 126228

Szia!

 

az adatlapomon az emailcímem, arra küldj kérlek egy levelet és válaszban megküldöm. Köszi, Tamás

Előzmény: Insur (126227)
Insur Creative Commons License 2021.01.06 0 0 126227


Üdv. Érdekelne a Peugeot. Küldenél telefonszámot?

Előzmény: meromokus (126224)
szasza0211 Creative Commons License 2021.01.06 0 0 126226

Sziasztok létezik olyan hogy a generátor szabadonfuto csak neha ritkán zörög? 2.0 hdi 136. Az 1.6 hdi ben zorgott mindig. Itt csak pár percig hallok zorgest abból az irányból utána 2hetig semmi.

sbojan Creative Commons License 2021.01.05 0 0 126225

(Köszi sbojan, hasznos volt) Ez jól esett. Én köszi. :-)

Előzmény: meromokus (126224)
meromokus Creative Commons License 2021.01.05 0 0 126224

Ennek folyományaképp:

Eladó:

- Fekete színű kiegészítő ülés: 20.000 Ft (Budapest)

- 4 db gyári alufelni, 205/55R16

   2 db Goodyear EfficientGrip Performance gumival 2 szezont futott

   2 db Goodyear EfficientGrip Performance gumival 1 szezont se futott (defekt miatt párban cseréltem)

  ha lehet egyben 120.000 Ft (Kaposvár) (Budapest-Mezőkövesd felé tudok fuvarozni) 

 - 1 db acélfelnin, pótkerék Goodyear EfficientGrip Performance gumival 2 szezont futott, 3000 Ft

- Csomgatértálca 3.000 Ft (Köszi sbojan, hasznos volt)

 

Autó is (Adony):

307 SW 2.0 Benzin+Gáz, 2003 ára: 100.000 Ft 

Képek: 

https://drive.google.com/drive/folders/1zhPRzPFu6sOAVpRBJHB14-xpTer4TID0?usp=sharing

 

Ami jó:

Októberig van rajta műszaki, jan. végéig Pest-Somogy-Heves matrica (+1 baszó malacokról a csomagtartón, meg egy godzillás).

Jó állapotú bőr belső (nem hibátlan, de aki ilyet szeretne még bőven futhat pár évet)

2 db működő elektromosan behajló tükör

Nokia CK-15W kihangosító

Lámpák nem mattak

Tolatóradar

Esőérzékelős ablaktörlő

Zolisys által alig pár hónapja javított kormánykapcsoló és szalagkábel csere

 

Elmúlt két-három év mérlege:

  Trafósor

  Lengéscsillapítók, toronycsapágy, toronyszilent, első lengőkarok

  Kipufogó rendszer (katalizátor-középrész-hátsórész + adok egy gyári katalizátort)

  A gázrendszerben 25 ezer km van, 2019 októberében rakattam bele (LPGTech200 vezérlővel)

  Vízhűtő, termosztát

  Injektor tisztítás + 1 csere

 

Ami nem jó:

  A bal oldali köszöb elől hátul rohad - eladás egyik fő oka (Emiatt műszaki lejártával mindenképp cseréltem volna)

  Lentebbi kommentben említett vízcső ereszt, emiatt bár az autó jár és lehet(ne) vele menni, de dől belőle a víz így igazán lábon nem ajánlott vinni) - eladás másik oka

Előzmény: meromokus (126223)
meromokus Creative Commons License 2021.01.05 0 0 126223

Akarta a fene kiszedni, közben megnéztük aknán, úgy tűnt, hogy az a csőcsatlakozás engedett, ami a vízpumától jövő acél vízcsőről csatlakozik az utastéri hőcserélőre (korábban ennek a fenti csatlakozására tippeltem, ezért volt a kérdés), kicseréltük azt a csövet és az egy hét állás meg a csőcsonk rángatása végett súlyosbodott annyit a helyzet, hogy egyérteműen kiderüljön, maga az acél cső lukadt ki.

Előzmény: Zolysys (126202)
vinzo7 Creative Commons License 2021.01.05 0 0 126222

Ha még nem cserélted ki a jeladót egy próbát talán megér. Hajszárítóval (hőlégfúvóval) finoman melegíteni a jeladót a tükör alatt, addig míg ki nem "akad"(vonalak a hőmérséklet helyén). Nekem jó lett azóta is pontosan mutatja a hőmérsékletet. A műagyagot nem megolvasztani! :-)

Előzmény: Ann15 (126205)
Pytyu69 Creative Commons License 2021.01.05 0 0 126221

Köszönöm szépen a gyors választ! :)

Előzmény: Törölt nick (126220)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.04 0 1 126220

Kapcsolócsoport szokott lenni abban is, mert az ajtón van, és még jobban "kapja" egy kabrióban, mint a lemeztetősökben. Ilyenkor összevissza működik, van, hogy mást csinálnak a gombok, vagy kettőt kell egyszerre nyomni, stb

 

Vagy, szokott az is lenni, szorul a mechanika, mert a CC ajtaja kb 3x annyira beázik, ettől persze tizenéves korára szétrohad az ablak mechanika, és megállítja az ablakot a becsípődés gátló. 

 

Van még 1 hiba, ami nem is hiba, ha minden ablak csak picit mozdul, akkor az van, "elfelejti" az ablak hol a végállás.

 

Aksicsere és stb szoktak ilyet okozni, de a régi CC ami még a facelift előtti 307re épül, eléggé barokkos szintén, sok a gremlin bennük, bármit előad véletlenszerűen.

 

Ilyenkor az ablakot újra kell tanítani, itt van erről szó: 

https://www.peugeotcentral.co.uk/ftopic-4743.html

 

Előzmény: Pytyu69 (126219)
Pytyu69 Creative Commons License 2021.01.04 0 0 126219

Sziasztok!

307 cc ablakok csak szakaszosan működnek. Volt másnak is ilyen?

Ha igen ,akkor mi volt a hiba? Mennyi a várható javítási költség? 

hayabusa123 Creative Commons License 2021.01.03 0 0 126218

hajaj

Előzmény: setzka (126217)
setzka Creative Commons License 2021.01.02 0 0 126217

nem lett kiirva,és akkor produkálhat ilyet?

Előzmény: szasza0211 (126216)
szasza0211 Creative Commons License 2021.01.02 0 0 126216

Ki is lett írva az agyából  a részecske szűrő? 

Mert úgy tudom a lyukasztas önmagában nem elég. 

Előzmény: setzka (126214)
biznisz74 Creative Commons License 2021.01.02 0 0 126215

Sziasztok.

Peugeot307-re szeretnék vonóhorog elektronikát szerelni,de amit vettem nem ugyan az a csatlakozója. tudnátok segíteni mi lehet a csatlakozó kábeleinek a szín kiosztása? 2007-es évjárat,1,4 16v

setzka Creative Commons License 2021.01.02 0 0 126214

majd megpróbálom kiolvastatni

Előzmény: setzka (126213)
setzka Creative Commons License 2021.01.02 0 0 126213

a műszer falon nincs ,hiba üzenet, de a részecske szűrő gyanús mert ki lett lyukasztva, anno.

Előzmény: szasza0211 (126212)
szasza0211 Creative Commons License 2021.01.01 0 0 126212

Hibakod nincs?

Reszecskeszurő talán?

Előzmény: setzka (126211)
setzka Creative Commons License 2021.01.01 0 0 126211

az ki maradt hogy a motor térből is jött valami füst féle mikor rángatott és elment az ereje..

Előzmény: setzka (126210)
setzka Creative Commons License 2021.01.01 0 0 126210

Sziasztok, hátha valaki tud segiteni

307 sw 2.0 hdi  100 kw rhr

a tünete  a következő mikor bemelegszik a motor durva rángatás fekete füst hátul, a leállitom visszainditom  és már nem csinálja, ez volt a kezdet.

most már mikor bemelegszik a motor hiába állitom le nem segit, ma kivettem az akkut  feltölteni , mentem vele egy hosszab kort az m0 on hibba semmi, valami tipp estleg valakinek?

d.jocov Creative Commons License 2021.01.01 0 0 126209

Meg van a megoldás a főtengely csavar lazításra, hogy én ez nekem nem jutott eszembe.....

https://www.youtube.com/watch?v=A1KEct8KdcU

Hosszú száru kulcs, a segítő ráindít.... ennyi, meghúzáshoz bőven elég egy 350 Nm gép...

még 67 évesen is tanul az öreg...

Előzmény: d.jocov (126207)
mr_oven Creative Commons License 2020.12.31 0 0 126208
Előzmény: szasza0211 (126152)
d.jocov Creative Commons License 2020.12.30 0 0 126207

Egy kis szősszenet, aki vezérlést akar cserélni a 2.0 HDI 136Le RHR motoron.

Sajnos nem tudtam lerögzíteni a lendkereket, a Lukas kettőstömegün nincs semmi akadály hogy legalább le lehessen lazítani a főtengelyben lévő csavart, a gyári fogas rögzítőnek nincs helye, hiába vettem  le az önindítót, nem fér el a rögzítő a fogak és a váltóház közötti résben. a 350Nym es gép nem bírta lelazítani, a másik 400-as sem, majd egy 1150Nym-es gép megoldotta a lazítást. Ennek fügvényében készüljetek. Még egy jótanács: a régi csavar menetét flexel hosszban vágjátok be 4 helyen mintha egy menetfúró lenne, és 2-3 szor hajtsátok be a helyére, így kijön a régi menetrögzítő anyag, ellenkező esetben az új csavar nem biztos hogy be tudjátok hajtani, előző cserénél jártam így.

Remélem tudtam segíteni...

BUÉK mindenkinek!

Zolysys Creative Commons License 2020.12.24 0 0 126206

csere

Előzmény: Ann15 (126205)
Ann15 Creative Commons License 2020.12.23 0 0 126205

Sziasztok!
Peugeot 307 1.4 HDI 2002-es autómon a jobb oldali külső visszapillantó tükör cserélve lett, a külső hőmérsékletet nagyon pontatlanul mutatja. Tudna valaki segíteni, hogyan lehet beállítani, vagy kalibrálni?
 

Jani1964 Creative Commons License 2020.12.20 0 0 126204

Sziasztok! Távirányítós riasztót szeretnék adaptálni a 2001es 1.6os benzines 307esembe! Hogy lehetne bekötni? Semmi tapasztalatom sincs bsi rendszerrel!

hayabusa123 Creative Commons License 2020.12.18 0 0 126203

valahol elmegy a h. vize 

Előzmény: Zolysys (126202)
Zolysys Creative Commons License 2020.12.17 0 0 126202

minek ezt kiszedni ???

Előzmény: meromokus (126199)
meromokus Creative Commons License 2020.12.15 0 0 126201

meromokus Creative Commons License 2020.12.15 0 0 126200

A fórummotor nem ugrotta meg azt a szintet, hogy a szerkesztőben lévő kép bekerüljön a hozzászólásba.

Előzmény: meromokus (126199)
meromokus Creative Commons License 2020.12.15 0 0 126199

Sziasztok!

 

Abban tud valaki segíteni, hogy ennek a hűtőcsőnek a motortéri oldali bekötése hogy néz ki, elsősorban tömítés tekintetében? Úgy szeretném szétszedni, hogy kezemben a cserealkatrész (o-gyűrű? mekkora?).

Ha nem itt folyik el a hűtővíz, nem az utastérben, nem a radiátor aljánál, látszólag nem is a vízpumánál, hol érdemes még körülnézni? (Tételezzük fel, hogy nem hengerfejes a kocsi, de még az is lehet, hogy igen :))

2003-as 2.0 benzin 136 lóerő, SW

 

Köszi.

szasza0211 Creative Commons License 2020.12.13 0 0 126198

Sziasztok 

Nincs valakinek leírása vagy videója 2.0 hdi 136 le

Egr szelep tisztitasrol? 

 

Köszi 

dublin1984 Creative Commons License 2020.12.11 0 0 126197

Szia! látom ezer ééves a poszt de én is hasonló problémát tapasztaltam csak az 1es hengerben. Meg lett a hiba forrása?

Előzmény: ádibébi (78523)
szasza0211 Creative Commons License 2020.12.08 0 0 126196

Van benne természetesen. 

Előzmény: CsXGTI (126195)
CsXGTI Creative Commons License 2020.12.07 0 0 126195

Ha nincs benne FAP (gyárilag), akkor csak Euro 3-as marad.

Előzmény: szasza0211 (126192)
_Haszi_ Creative Commons License 2020.12.07 0 0 126194

Állítólag nincs köze a visszajelzésnek a tényleges intervallumhoz, bár nekem nyáron is felvillan, és nagy hidegben meg simán tovább mutatja, úgyhogy ez némileg ellentmondás.

Ha jó az aksi és a nafta is minőségi és ennek ellenére nehezen indul, köhög olykor nagyobb hidegben, akkor lehetnek a gyertyák.

Előzmény: Video-ton (126191)
d.jocov Creative Commons License 2020.12.06 0 0 126193

-6 ig nem is izzít azthiszem, de majd a hozzáértők megmondják, izzító gyertya is lehet ludas, meg egyéb okból is lehet a nehezen indul tünet

 

Előzmény: Video-ton (126191)
szasza0211 Creative Commons License 2020.12.05 0 0 126192

Köszönöm 

Akkor járhatok utána mert euro 3 utan fizettettek meg a regadot.

Előzmény: d.jocov (126190)
Video-ton Creative Commons License 2020.12.05 0 0 126191

Hali. 307 2.0 hdi rhs 

Max 1-2 másodpercig izzit bármilyen hidegbe és nehezen indul.

Lehetséges hogy izzito relét kéne cserélni? 

Hol találom ezt az autóba. 

Köszi! 

d.jocov Creative Commons License 2020.12.04 0 0 126190

2004 08. hónap RHR 136 Le

 

Előzmény: szasza0211 (126187)
d.jocov Creative Commons License 2020.12.04 0 0 126189

Környezetvédelmi osztály10 - Diesel-Euro IV

Előzmény: szasza0211 (126187)
SakaB 86 Creative Commons License 2020.12.03 0 0 126188

Sziasztok, párom 5ajtós 307esébe kiszeretném cserélni a hangszórókat. Olvastam, hogy bitumenlappal ki kell elötte bélelnem. Ezt néztem ki:

https://www.autodvd.hu/alukasirozott-bitumenlap-2.html

Ez 39cm x 25 cm. Szerintetek ebből ajtónként 1-1db elég lesz?

szasza0211 Creative Commons License 2020.12.03 0 0 126187

Sziasztok 

Akinek 2.0 hdi 136 van annak mi van írva a környezetvédelmi

besorolashoz a forgalmiban? 

Nekem 8 van írva dehat az euró 3 és ez a motor tudtommal 

euró 4!

Papalac Creative Commons License 2020.12.02 0 0 126186

Én is inkább windowsról szoktam használni, de nagyon gyakran kiírja, hogy töltsem fel az Indafotóra és onnan illesszem be 😁

Előzmény: FeZ_ (126185)
FeZ_ Creative Commons License 2020.12.01 0 0 126185

"Androidos tabletről megy a képbeillesztés, Winowsos laptopról meg nem "

 

Ezt nem értem, én mindig Windows-os gépről töltöttem fel a képeket ide, amióta megy ez a fórum. 

Előzmény: Papalac (126183)
Fagyerek Creative Commons License 2020.12.01 0 0 126184

Köszönöm szépen a segítséget. Ezt a képet én is megtaláltam csak nem voltam biztos benne , hogy megegyezik-e az RB3-al.

Előzmény: Papalac (126183)
Papalac Creative Commons License 2020.12.01 0 0 126183

Röhely. Androidos tabletről megy a képbeillesztés, Winowsos laptopról meg nem 😁

Előzmény: Papalac (126182)
Papalac Creative Commons License 2020.12.01 0 0 126182

RB3-RD3 tudtommal csereszabatos.

Képnél kiírja, hogy tegyem fel az indafotóra 😁

Előzmény: FeZ_ (126181)
FeZ_ Creative Commons License 2020.12.01 0 0 126181

Ez a keresés félrevezető is lehet, mert pl RD3-ból létezik olyan fejegység, ami nem gyári és a lábkiosztása némileg eltér a gyáritól.

A méricskélést én mindenféleképpen ajánlom minden bekötés előtt.

 

(amúgy a képen egy RB3 van, ami persze elvileg csak cd/kazetta viszonylatban különbözik, de ez is félrevezethet valakit, aki nem ért hozzá) 

 

A képbeillesztés mitől nem működik nálad ? Kiír valamit ? Nekem csak akkor nem szokott sikerülni, ha túl nagy méretű (kb-ban) a kép. Ilyenkor át szoktam méretezni. 

 

 

Előzmény: Papalac (126180)
Papalac Creative Commons License 2020.11.30 0 0 126180

Interneten rákeresel "RD3 pinout".

Sajnos a képet nem tudtam beilleszteni (megint).

Előzmény: Fagyerek (126179)
Fagyerek Creative Commons License 2020.11.28 0 0 126179

Bocs a kép lemaradt...

Előzmény: Fagyerek (126178)
Fagyerek Creative Commons License 2020.11.28 0 0 126178

Sziasztok! Ennek a rádiónak a bekötését le tudnátok nekem írni? Előre is köszönöm.

d.jocov Creative Commons License 2020.11.23 0 0 126177

Egy kis segítséget kérek, alufelni kupak levétele ha fent a kerék, hogyan?

gyula02 Creative Commons License 2020.11.21 0 0 126176

Sziasztok 1.6 hd 110l sw 2008as a kérdés a hátsó ablaktörlő gondol egyet és bekapcsol és megy míg jónak látja ,kérdésem tisztelettel a hiba javítható vagy cserés.  köszönöm.

morcibacsi Creative Commons License 2020.11.21 0 0 126175

Lépj be a facebookon a 307es csoportba. Havonta legalább egyszer előjön, hogy miért világít az 1.4-es autóban az olajlámpa, amikor van benne elegendő. Persze ilyenkor előkerülnek azok is, akik bizonygatják, hogy nincs az 1.4-eknek baja, mert neki is az van x éve, de ettől még tény marad, hogy gyakrabban emlegetik az 1.4-et emiatt, mint amiatt, hogy milyen jó. Amúgy az 1.6-nál meg a váltó lehet problémás. De ahogy írtam, lépj be a csoportba, és ott tudsz keresgélni. 

Előzmény: thboxx (126174)
thboxx Creative Commons License 2020.11.21 0 0 126174

Sziasztok!

Gondolkodom a mostani 2002-es C5 2.2hdi automatámat lecserélni egy kisebb kompaktra. Kéziváltós benzines 307-ben gondolkodom. Sima ferdehátúakat nézegetek, leginkább 1.4 16v vagy 1.6 16v motorral. Tulajdonképpen a kisebbik is elég lenne, nem rodeozni kell. Munkába járni kéne leginkább napi 60-70km megtételére többnyire országúton kicsi várossal. Néha egy kis ovijáratra,de nem állandóan. Szeretünk biciklizni is. Ritkán futót húzni, de ez tényleg évi 1-2 alkalom. Viszont nem tudom a kisebbiknél mennyire jellemző a hengerfejesedés... 307 klub oldalán olvastam róla, de a neten semmi nincs. Se magyar,se külföldi oldalakon. Ha tényleg tipushiba lenne tele lenne vele a világháló, nem? Kombit nem szeretnék nagyon. Ha cuccolni kell, futó vagy az 5008. A családban van egy 1.6 16v break. Oda majdnem keveslem azt a motort. Bár az is igaz, dízelhez vagyok szokva. De ekkora távra már nem kell dízel... Fogyasztás hogy alakol a két motornál? Mennyi km után várható komolyabb generál ezeknél? Egy megbízható hosszútávú társat szeretnék, nem olyat amibe egyfolytában csak lapátolja az ember a pénzt... Előre is köszi annak aki válaszol!

Üdv. Roland

Fodi_Sasa Creative Commons License 2020.11.20 0 0 126173

Sziasztok! Tudtok nekem egy jó szerelőt, szervizt ajánlani Budapesten? Aki nem egy kocsin szeretne meggazdagodni. És ért a peugeot lelkéhez. 2004-es peugeot 307, 1.6 benzines.

Köszönöm!

Move1 Creative Commons License 2020.11.20 0 0 126172

Köszönöm a válaszokat....igazából ettől a részétől tartok csak a cc kapcsán, de akkor nem annyira gáz...

Előzmény: Zolysys (126171)
Zolysys Creative Commons License 2020.11.18 0 0 126171

Szokott tető gond lenni de mint minden megoldható :)

Előzmény: Move1 (126169)
Papalac Creative Commons License 2020.11.17 0 0 126170

Általában nincs vele gond. Persze bármi elromolhat :-)

20-22 másodperc alatt nyitja-zárja a tetőt, akkor okés.

Előzmény: Move1 (126169)
Move1 Creative Commons License 2020.11.14 0 0 126169

Sziasztok

Korábban 5 évig használtunk egy sw-t 2.0 benyás motorral. Most 3008-as a családi autó. A nagyfiam miatt lehet hogy bele kell mennem egy 307 cc-be, azt szeretném kérdezni akinek cc-je van, hogy mennyire gáz maga a cc motoros teteje? Mennyire van vele gond? köszi a választ előre is.

Francecoupe1 Creative Commons License 2020.11.14 0 0 126168

Sziasztok! 

Bár C5, de hátha tapasztalt már valaki olyat a 2.0 rfn motornál, hogy hidegen nehezen indul. Aztán pár perc múlva, ha járt a motor és újra indítom, már nagyon hamar elkapja. Csak több órás állás után van ez, hogy 5-6 másodpercig forgat az önindító, mire elkapja. Ha beindul, nincs 3 hengerezés ami hidrotőke vagy szelep ragadásra utalna, ami tudtommal előfordul ennél a motornál.

Hibakód nincs. Diagra rendben vannak a map, belépő levegő hőmérséklet szenzor, vízhőfok adatok is. Alapjárati léptetőmotor cserélve, gyerryák szintén. Bovdenes a fojtószelep. AC tol egyből.

Szoftverfrissítésen gonndolkodom, mint megoldás. C5 fórumon több éve egy tagnak ez segített ugyanezen tünetekre.

Köszönöm, aki tud infóval szolgálni.

pinyós Creative Commons License 2020.11.14 0 0 126167

Sziasztok! 2004 307cc 177Le autómban megállt a fűtőventilátor. Valakinek valami tippje, h mi lehet. Esetleg melyik a biztosítékja. Bár a nagyobbakat (>15A) átnéztem. Előre is köszönöm a segítséget! Jó egészséget mindenkinek! 

Andris_2 Creative Commons License 2020.11.12 0 1 126166

Én is komplett kormánykapcsolót vettem, konkrétan ezt: https://www.autodoc.hu/valeo/1072746

 

Előzmény: Scorce (126164)
FeZ_ Creative Commons License 2020.11.12 0 0 126165

Pedig az űrtechnikát is ott gyártják, igaz, azt nem fillérekért.

Zolisys elvileg itthon gyártatja az alkatrészeket hozzá, ha abban jobban megbízol, mint a kínaiakban.....

 

Előzmény: Scorce (126164)
Scorce Creative Commons License 2020.11.12 0 0 126164

Igen azaz kormánykapcsolóra gondoltam. :D Hát akkor maradok inkább annál. Kínai dolgokban nem bízok.

Előzmény: FeZ_ (126163)
FeZ_ Creative Commons License 2020.11.12 0 0 126163

"egybe lehet megvenni az egész kormányoszloppal együtt,  amit azért nehezen hiszek el."

 

Hát ha nem is a kormányoszloppal együtt, de a komplett kormánykapcsoló az valóban csak egyben kapható gyáriban. Ügyes "kici" kínaiak meg gyártanak hozzá karokat is külön (meg alkatrészeket bele) és így javítható is lesz a kapcsoló-egység. Az más tészta, hogy nem lesz egészen egyenértékű az újjal, no de nem is annyiba kerül. :-D 

 

Előzmény: Scorce (126161)
Scorce Creative Commons License 2020.11.12 0 0 126162

Neked is köszönöm! Írtam is neki.

Előzmény: Törölt nick (126159)
Scorce Creative Commons License 2020.11.12 0 0 126161

Szia! Köszi a választ! Annyi még , hogy van egy ismerősöm az UNIX-nál aki azt mondta, hogy nem kapható csak az index, hanem egybe lehet megvenni az egész kormányoszloppal együtt, amit azért nehezen hiszek el. Mit cseréltettél benne pontosan és milyen márkát , típust érdemes venni bele?

Előzmény: Andris_2 (126160)
Andris_2 Creative Commons License 2020.11.11 0 1 126160

Szia! Nekem is gondom volt vele, először javíttattam, de végül csere lett belőle. Én inkább a cserét javaslom első körben is. Német webshopból olcsóbban meg lehet venni, mint idehaza. 

Előzmény: Scorce (126158)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.10 0 1 126159
Előzmény: Scorce (126158)
Scorce Creative Commons License 2020.11.10 0 0 126158

Sziasztok! Van egy 2004-es 1.4-es benzines 90 lóerős peugeot 307-esem. A problémám az lenne, hogy az index kapcsoló nem mindig jelez csak amikor bizonyos poziciókba rakom és ez nem valami jó dolog, ha nem tudja a másik hogy én pontosan mit is akarok. Mind a két irányban csinálja. Eléggé gyakran csinálja most már és ez veszélyes is lehet. Picikét lötyög is , de nem nagyon. Valakinek valami ötlete , hogy esetleg meg lehet-e javítani vagy cserélni kell? Köszönöm előre is! 

FeZ_ Creative Commons License 2020.11.06 0 0 126157

Írtam emilt.

Előzmény: szasza0211 (126156)
szasza0211 Creative Commons License 2020.11.05 0 0 126156

83410114

Tudsz esetleg előéletet is nézni?

Köszi 

Előzmény: FeZ_ (126155)
FeZ_ Creative Commons License 2020.11.05 0 0 126155

Az autódra vonatkozó pontos adatok megnézéséhez  kell az alvázszám utolsó 8 karaktere.

Előzmény: szasza0211 (126152)
szasza0211 Creative Commons License 2020.11.05 0 0 126154

Előzmény: szasza0211 (126153)
szasza0211 Creative Commons License 2020.11.05 0 0 126153

Előzmény: szasza0211 (126152)
szasza0211 Creative Commons License 2020.11.05 0 0 126152

Sziasztok! 

Újra 307 tulaj vagyok!

Az 1.6 hdi után most külföldről szereztem egy a forgalmi szerint

307 Gti-t amiben 2.0 hdi 136 RHR motor van.

Nem sok infót találok róla az érdekelne hogy milyen alufelni volt

ezeken gyárilag mert az persze nem volt hozzá. 

Annyit tálaltam csak hogy 17-es.

FeZ_ Creative Commons License 2020.11.05 0 0 126151

Az a baj, hogy ezt hallani kellene élőben, hogy hogyan nyikkan, hogyan kattog ?! Mondjuk a kattogás lehet akár toronycsapágy is és a nyikorgás lehet főtengely szíjtárcsától vagy a generátor szabadonfutójától, esetleg kettőstömegű lendkeréktől. Vagy teljesen mástól. :-D  És ezért kellene ezt élőben diagnosztizálni. Mutasd meg szerelőnek szerintem. Mivel egy helyen voltál már vele, esetleg egy másiknak. Több szem többet lát. (füllel is igaz :-P )

 

Előzmény: Dupla D (126149)
d.jocov Creative Commons License 2020.11.04 0 0 126150

Köszi, egy rossz szavam sem lehet.... 120e. Km volt benne amikor vettem....

Előzmény: peto.istvan (126148)
Dupla D Creative Commons License 2020.11.04 0 0 126149

Nyár elején vásároltam meg első autómat, egy 2007-es 1.6 HDI 307-est kevés kilóméterrel. Az autó remekül teszi a dolgát, de az utóbbi időben előjött két probléma, és mivel szeretnék vigyázni a kocsira, próbálom a lehető legtökéletesebb állapotban tartani, ezért ezeket jó lenne orvosolni.

Az egyik, hogy indításkor, leállításkor nyikorog valami a motortérből kb. 1 másodpercig. Hasonló hang hallható, amikor sebességben hirtelen rálépek a gázra kuplung nélkül, de ilyenkor az egy nyikkanás hallható. Üresben nincs ilyen hang gázadáskor. Ez még melegebb és kevésbé nyirkos időben nem volt jellemző, csak az indítás/leállításkori nyikorgás. Arra gondoltam, hogy ékszíj lehet a ludas. Szervízben megnézték, kicserélték az ékszíjat és az ékszíjfeszítőt (ez állítólag nem volt túl jó állapotban). Utána se szűnt meg teljesen a hang, de talán jobb lett, most viszont hogy egyre rosszabb az idő, jobban hallható a nyikorgás.

Másik, hogy esetenként nagyobb kormánytekeréskor kattog valami egyértelműen a kormány felől. Nem mindig.

Nem értek annyira az autókhoz, mint amennyire szeretnék, de mivel szeretnék vigyázni a kocsira, ezért próbálok minden kisebb-nagyobb hibának mihamarabb utánajárni és megoldani. Ehhez kérném a segítségeket, ha tudjátok a fenti két esetre a választ.

Köszi szépen.

peto.istvan Creative Commons License 2020.11.04 0 0 126148

Az igen! Gtatulálok :). Még ugyan ennyit!

Előzmény: d.jocov (126147)
d.jocov Creative Commons License 2020.11.03 0 0 126147

hayabusa123 Creative Commons License 2020.11.03 0 0 126146

ezek ilyenek, szétmegy bennük a kristály ha annak hívják, venni kell bele másik kijelzőt, az a kérdés neked mityen van benne, dobj fel 1 képet róla. 

Előzmény: gergelybalazs (126143)
peto.istvan Creative Commons License 2020.11.03 0 0 126145

Sziasztok!

 

Egyik napról, a másikra a bicska kulcs záró gombja nem húzza fel az ablakokat. Egyébként minden rendben működik. Próbáltam a tanítást is de semmi javulás. A belső kapcsolóval remekül működik.

 

Nincs távos pótkulcsom így nem tudok mással tesztelni.

 

2013 308SW 1.6 Ehdi

 

Van esetleg ötlet a javításra illetve a hiba forrására?

 

Köszi,

István

Andris_2 Creative Commons License 2020.11.01 0 0 126144

Kiégett valamelyik izzó szerintem. 

 

Előzmény: gergelybalazs (126143)
gergelybalazs Creative Commons License 2020.10.30 0 0 126143

sziasztok 307 esem van,és az lenne a kérdésem hogy a fedélzeti kijelző mosodik és néha alig látni?hogy mitöl lehet ez

XVI Tibor Creative Commons License 2020.10.29 0 0 126142

Sziasztok ! 2002-s benzines Peugeot 307-semet egy nyugdíjas úr karosszériázgatja, féloldalt megemelte, kalapálta.

Azóta nincs rajta gyújtás, csak forgat.

Van rajta valamilyen kapcsoló, ami ütközés, borulás esetén elveszi a gyújtást ?

Ha van, hol ?

Andris_2 Creative Commons License 2020.10.27 0 0 126141

Sziasztok! Van egy 2002-es 1.6-os benzines 307-esem. Egyesben induláskor (amikor még hideg) időnként rángat, bakkecskézik a kuplung felengedésemor, ami a kuplung újbóli lenyomásával és nagyon gáz melletti óvatosabb felengedésével szoktam orvosolni. Ez milyen hibára utalhat, illetve mekkora javítási költséggel számolhatok ha megunom a dolgot? Köszi! 

307 sw 2.0 Creative Commons License 2020.10.26 0 0 126140

Szia. Amíg szarakodik addig azt írja hogy az Egr nem nyit vagy zár megfelelően. Ha elég ideig állok a gázon megindúl és utánna semmi baja. Ma próbáltam hosszan melegíteni. De semmi nem változott. 12 fok alatt nem megy. Felette mintha semmi baja nem lenne. 

Előzmény: hayabusa123 (126125)
703 Creative Commons License 2020.10.24 0 0 126139

Szia,

 

Köszi a választ Sbojan.

Stab rúdra nem gondoltam. Inkább toronycsapágy vagy a kormánynál lehet valami, nem tudom. Viszont normál sebességnél is hallom már.

Mindenesetre elég egyedi a probléma, nem volt még hasonló sem eddig.

Előzmény: sbojan (126138)
sbojan Creative Commons License 2020.10.24 0 0 126138
Előzmény: 703 (126137)
703 Creative Commons License 2020.10.23 0 0 126137

Sziasztok,

 

Segítséget kérnék:

10-15 km araszoló sebességnél ha útegyenlőtlenség van ropogó-roppanó-pattanó hang jön át a kormányon keresztül. Nagyobb tempónál nem érezni. Mi lehet a hiba? 308 sw 2012

Köszi

Viktor365 Creative Commons License 2020.10.22 0 0 126136

Üdv!

Problémám az lenne, hogy a legkondi bekapcsolásakor érezni a hideg és meleg levegőt hogy áramlik, de nagyon lassan, max ventillátor beállításnál sem változik, ha várok sincs változás, éppen hogy csak érezni ha oda teszem a kezem a nyílásokhoz, hogy jön valami. Példáúl az ablak pára mentesítése rengeteg időt vesz így igénybe. Szűrő cserwt javasoltak az megtörtént. Ezért az utastér ventillátor lehet a felelős?

Zolysys Creative Commons License 2020.10.21 0 0 126135

Generátor, klíma kompresszor

Előzmény: Klaus-max (126133)
micro521 Creative Commons License 2020.10.20 0 0 126134

Tanulság: vízpumpa. 

Folyt a vízpumpa, elment a víz, es gondolom a klíma vezerlő azt hitte a meleg fals jelre, hogy a vizes hőcserélő önti a meleget. 

Kapott egy új vízpumpát és mellé egy ajándék vezérlést, és most jó lett bent is az idő. 

 

Előzmény: micro521 (126131)
Klaus-max Creative Commons License 2020.10.19 0 0 126133

Sziasztok!

 

Az autó az egy off Ford Fiesta, 1.4 TDCi 2006-os. Ebben a PSA dízelmotorja van, gondolom az abban az időkben gyártott jó pár Peugeot-ban is ilyen motor van, ezért bátorkodom itt megkérdezni.

Itt a generátornak külön van ékszíja? Vagy valamelyikkel közös meghatáson van a generátor?

viko307 Creative Commons License 2020.10.18 0 0 126132

Üdv 

Peugeot 308 II 1.6 hdi 68 kw 2015 évjárat

Gyárilag 205/55R16 gumival van felszerelve az alufelni szélessége 7 incs ET 44. Szeretnék 17 incses alufelnit venni de nem tudom mijen ET számú és mijen szélsségű fog elférni.

 

225/45 R17 re gondoltam.

 Tudtok e segiteni, köszönöm

micro521 Creative Commons License 2020.10.17 0 0 126131

Sziasztok!

 

Fűtés gondunk akadt. Eléggé fázunk.

Az autó egy 2006-os 2.0HDi (RHR), amiben van kiegészítő elekrtomos fűtés gyárilag. A gond az, hogy nem jön meg a meleg, ami régebben indulás után 1 perccel már érezhető volt, most meg csak hűvöset fúj a ventillátor. Ha hidegre állítom a digitklímát, akkor még hidegebbet fúj be.

Én a kiegészítő elektromos részre gyanakszom. Meg is találtam a vezető oldali lábtér felől. Öt vastagabb vezeték megy bele. Általában nem mérek feszültséget a szürke és piros vezetékek között, de egyik indítás után kb. fél perccel megjelent 14 Volt, de egy perc után eltűnt. Lehet a vezérlő jött rá, hogy a hibás fűtőelenek nem kell táp? Esetleg e vezérlés lehet a rossz? Hogyan lehetne ezt kideríteni felesleges alkatrész vásárlás nélkül.

A biztosítékok a motortéreben mind jók. Az utastéreben nem néztem, de a kezelési könyv szerint ott nincs semmi idevágó.

 

Van valakinek tapasztalata hasonló hibával? 

 

A külső hőmérő jó jelet mutat, tavaly nyáron annak hibája miatt nem volt hűtés.

A ventillátor minden fokozata működik. 

A klasszikus csappantyú hiba nem hiszem, hogy fenn áll, mert mind a két oldal rossz és hidegre állítva még hidegebbet fúj.

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2020.10.17 0 0 126130

Hello ! Mivel írtad is ,h hideg reggelek vannak,jönnek.Ezért írom úgy,h ennél a motornál mert nekem is RHS van SW.ben,.... létezik olyan "hideg motor túlpörgetés védelem".Majd figyeld meg ha 70 *C fok közelébe ér a mutató,olyan mintha megtolnák hátulról.Persze ugyanolyan gázpedál állásnál.Viszont nekem már Jena progi van évek óta és nem érzékelem a fenti dolgot,mert menne de hideg motorrral kímeletesen.....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: 307 sw 2.0 (126124)
nagyfej64 Creative Commons License 2020.10.17 0 0 126129

motorkód: TU5JP4

Előzmény: nagyfej64 (126128)
nagyfej64 Creative Commons License 2020.10.17 0 0 126128

nekem ilyet adtak 16 szelepeshez.

Előzmény: hayabusa123 (126127)
hayabusa123 Creative Commons License 2020.10.17 0 0 126127

Valami nem okés amit írsz, de mi a motoekód? Általában a szelepfedélhez 3 darab gimitömítés jár, 

Előzmény: nagyfej64 (126126)
nagyfej64 Creative Commons License 2020.10.17 0 0 126126

Sziasztok! Az alany 2003 1.6 b sw 16 szelepes.Szelepfedéltömités csere előtt állok.Kaptam egy lap szerü tömitést meg egy gumi csikot. Melyik szelepfedél alá melyik megy? üdv6 hozzászólásTetszikHozzászólás

hayabusa123 Creative Commons License 2020.10.15 0 0 126125

Ami jó hír, hideg motornál, csinálja a hibát, ezt kell vizsgálni, turbónyomás, szóval a diagnosztikai élő adatokat, mi az elvárt és mi a valós adat, ebből fog kiderűlni mi a hiba. Találgatni nem lehet. 

Előzmény: 307 sw 2.0 (126124)
307 sw 2.0 Creative Commons License 2020.10.14 0 0 126124

Sziasztok.

2003 Rhs Sw

A probléma, hogy most jönnek a hidegebb reggelek, nincs erő az autóba. A vákum csövön volt repedés ezért az cserélve lett. Most jó a vákum. De muszály mennem vele 4-5 km-t mire elkezd húzni az autó. Addig csak max 80-90 km/h és az is nyögvenyelősen. A kamionok letolnak gyorsulásba simán. 

Szerelőnél voltam. Egyik a turbót mondta 100%-ra másik ah Agr-t, a harmadik a befecskendezőket akarja cserélni. De nem akarok per tudok ennyit rákölteni az autóra a talán utána jó lesz hozzáálással. 

Ha van valami tippetek azt megköszönöm. Mert a haverom akki hobby autószerwlő megcsinálja de bem tudja sajnos ő se hogy hol kellene keresni a hibát. Jena a vákumra gyanakszik de nemntaláltunk ott hibát. De lehet hogy nem jól kerestük. 

Előre is köszi. 

Üdv:Jani

 

 

Jani1964 Creative Commons License 2020.10.03 0 0 126123

Köszi az infót!

Előzmény: Papalac (126122)
Papalac Creative Commons License 2020.09.30 0 0 126122

A tükör másik csatija is az ablakemelő modulba megy.

Előzmény: Jani1964 (126121)
Jani1964 Creative Commons License 2020.09.30 0 0 126121

Igen, arra már rájöttem, hogy az egyik tükörcsati megy az ajtómodulba, de a másik, ami a behajlító motoré, azt hova kell csatlakoztatni? A kábelkötegbe nincs benne a megfelelő csatlakozó gyárilag?

Előzmény: Zolysys (126120)
Zolysys Creative Commons License 2020.09.28 0 0 126120

Ok hgy a BSI de az ajtó moduon keresztül :)

Előzmény: meromokus (126118)
Jani1964 Creative Commons License 2020.09.28 0 0 126119

Van már sofőr oldali ajtópanelem,amin két csatlakozó van. Az eredeti panelomon csak egy van. A motoros tükörből két csatlakozó jön ki. Az egyik megy az elektromos tükör mozgatáshoz,a másik meg a tükör motoros mozgatásához.  Nem annyi az egész,hogy a motoros tükör plusz csatiját bedugom az új kapcsolópanel második csatlakozójába? Amúgy tudok szerezni bontott motoros tükröket 10k-ért/db.

Előzmény: meromokus (126118)
meromokus Creative Commons License 2020.09.28 0 0 126118

Szia!

 

Szerintem ez nem ilyen egyszerű, mert az ajtópanel nem közvetlenül van összekötve a tükörrel, biztos vagyok benne, hogy a BSI intézi a tükrök behajlítását. (A gazdasági racionalitásába nem akarok belemenni, 25 rugó egy bontott elektromos tükör (amikor lehet kapni), az már 50 pénzek, egy 20 éves kocsira)

Előzmény: Jani1964 (126113)
soryton Creative Commons License 2020.09.26 0 1 126117

...nem fantomhiba ...saját tapasztalat...amíg 1-2 működő izzítógyertyával is indul nem igazán foglalkozunk vele ...kb egy éve cseréltettem ,már 3 kimúlt közülük de még egész jól indult a motor míg tényleg komolyabb minúszok nem lettek , akkor már erőlködött . 

A csere óta nem jött vissza a hiba ...

Előzmény: Törölt nick (126116)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.26 0 0 126116

Szerintem a P1351-el nem kell foglalkozni, 9hy-9hz-9hx esetén gyakran fantomhibaként kiolvasható minden probléma mentes izzítórendszer mellett is.

Előzmény: gtmoto (126112)
gtmoto Creative Commons License 2020.09.26 0 0 126115

Köszönöm a gyors választ, erre tippeltem én is, akkor erre indulok.

Előzmény: soryton (126114)
soryton Creative Commons License 2020.09.26 0 0 126114

P1351.....  gyújtógyertya dieselben ?? ..egyértelműen egy vagy több izzítógyertya meghalt ...csere mind a négy ...esetleg a relé

P1113 ....üzemagyag nyomás érzékelő/közös nyomócső nyomásérzékelő haldoklik ....csere  

P0097...levegő hőmérséklet érékelő a fojtószelep elött ....takarítás vagy csere

Előzmény: gtmoto (126112)
Jani1964 Creative Commons License 2020.09.26 0 0 126113

Sziasztok! Van egy 2001es 307esem ami 5ajtós,1.6os,benzines. Elektromosak a tükrei,de csak kézzel behajthatóak. A kérdésem a következő:ahhoz,hogy villanymotor hajtsa be,nyissa ki elég-e a tükröket motorosra cserélni a sofőroldali kapcsoló panellal együtt, vagy egyéb varázslat is szükséges még?

gtmoto Creative Commons License 2020.09.26 0 0 126112

Sziasztok,

 

Esetleg valakinek van valami ötlete mi lehet az alábbi hibajelenség, peugeot 307 1.6 Hdi 2005 (9HX) motorkódnál:

 

A motor mintha nem kapna elegendő üzemanyagot, leáll és kiírja az "anti pollution faulty" hibát.

Hibakódok

P1351 :elő/utófűtés relé áramköre ellenőrizve és gyújtógyertyák nem beszerelve

P0086/P1113 :üzemanyagnyomás határérték alatt

P0097 : levegőhőmérséklet hőcserélő jelét követően - szakadt

 

Összes szűrő most volt cserélve, és kíváncsi lennék szerintetek merre induljak el.

Szokott e a közös nyomócső nyomásérzékelő meghibásodni?

 

30000 km-rel ezelőtt lettek a porlasztók felújítva. 240000 km van a kocsiban

 

Előre is köszönöm.

micro521 Creative Commons License 2020.09.22 0 0 126111

Kicseréltem a jobb és bal oldali izzót, tesztelem, hogy a hiba is átkerült-e a másik oldalra.

Előzmény: micro521 (126110)
micro521 Creative Commons License 2020.09.19 0 0 126110

Sziasztok. 

Gyári xenonnal van problémám. Néha nem világít az egyik oldal. Ha lekapcsolom és vissza, akkor felkapcsol. 

Minek a hibája lehet ez? Égő, trafó, egyéb kontakt? Volt valakinek hasonló?

Matrix2006 Creative Commons License 2020.09.17 0 0 126109

Még annyit, hogy a hiba után átforgattam néhányszor két ülés között lévő utas oldali légzsák kapcsolót. 2007 FL 9HX

Előzmény: Littledrake (126106)
Matrix2006 Creative Commons License 2020.09.17 0 0 126108

Nekem néhány napja csinálta ugyanezt, minden előzmény nélkül. Naponta többször besípolt, utána néhány mp. múlva kialudtak a légzsákhiba lámpák. Se előtt, se azóta nem volt hiba szerencsére.

Előzmény: Littledrake (126106)
Zolysys Creative Commons License 2020.09.17 0 0 126107

diag

Előzmény: Littledrake (126106)
Littledrake Creative Commons License 2020.09.16 0 0 126106

Sziasztok,

 

Abban kérném a segítségeteket, hogy az autó mostanában elkezdte random az "Airbag or pretensioner seat belt faulty" hibaüzenetet dobálni, ami azonkívül hogy meg kell csinálni, még idegesítő is, mivel képes arra hogy álló helyzetben is fél percenként "megjavuljon" majd ismét "elromoljon".

 

Neten rákeresve láttam, hogy az ülések alatti csatlakozókat kellene kontakt-sprayyel megfújni, van valami tipp, hogy melyikkel kezdjem?

Illetve emlékeim szerint tavasszal szét lett szedve a kormány, a kürtrésznél a réz érintkezők tisztítása végett, hogy működjön rendesen a hangkürt, annak esetleg lehet ehhez köze?

 

Valaki találkozott nemrégiben hasonló hibával?

 

307 SW 2005 ráncfelvarrott, 9HZ

 

Előre is köszi.

Jani1964 Creative Commons License 2020.09.14 0 0 126105

Köszi a gyors választ.

Előzmény: FeZ_ (126094)
Öreg307 Creative Commons License 2020.09.13 0 0 126104

Sziasztok,

 

307, 2001 évjárat, 436000 km, 90 lovas 2.0 HDI, RHY motor

 

Olvasom itt a fórumon, hogy  160 (120) ezer km van megjelölve a vezérműszíj cserére.

Ez komoly?

 

A HAYNES szervizkönyv 60 ezer kilométerenként írja a vezérműszíjcserét.

(én eddig ki is cseréltettem 60-80 ezer közt)

 

 

Fodi_Sasa Creative Commons License 2020.09.11 0 0 126103

Köszönöm!

Jövöhéten remélem Zolysys megcsinálja, és akkor nem kell alkatrészre vadásznom. Ha a vége mégis csere lesz, akkor ez a szám segíteni fog.

Előzmény: FeZ_ (126102)
FeZ_ Creative Commons License 2020.09.11 0 1 126102

A kormánykapcsoló egység régi gyári cikkszáma: 624272, ezt lecserélték a 6242J5 -re.

Igazából ha az utángyártott katalógus bármelyiket felismeri és beváltja, az jó bele.

 

Előzmény: Fodi_Sasa (126101)
Fodi_Sasa Creative Commons License 2020.09.11 0 0 126101

83481004

Előzmény: FeZ_ (126099)
Fodi_Sasa Creative Commons License 2020.09.11 0 0 126100

Sikerült elérnem. Jövöhéten találkozunk. Köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (126098)
FeZ_ Creative Commons License 2020.09.11 0 0 126099

Ha elárulod az alvázszámod utolsó 8 karakterét, megnézem a gyári rendszerben.

Előzmény: Fodi_Sasa (126097)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.11 0 1 126098
Előzmény: Fodi_Sasa (126097)
Fodi_Sasa Creative Commons License 2020.09.11 0 0 126097

Sziasztok! 

Hogyan tudom a bajuszkapcsolóm cikkszámát megtalálni, ha a Bárdi autó rendszere szerint, az alvázszámom nem létezik? Egy 2004-es 1.6 benzines ferdehátum van. 

Aminek a kapcsolója behalt, vagy világítok, vagy indexelek, de a kettő együtt nem működik... 

Köszönöm! 

Matrix2006 Creative Commons License 2020.09.11 0 0 126096

A FL-es sorozatnak már nem kellene az izzókat ennie, sokat javítottak az elektronikán. Nekem 2007-es van, tavaly tavasszal, vásárlás után az összes első izzót kicseréltem Osram Ultra Life-ra, azóta eltelt idő és közel 20e km alatt nem cseréltem izzót. 

Előzmény: gyula02 (126095)
gyula02 Creative Commons License 2020.09.09 0 0 126095

Halli 2008 16 hdi  swm van immáron 2 éve a problémám hogy évente legalább 2x lecserélem az izzókat kérdésem ez  tipus hiba  hogy lehetne orvosolni. a válaszokat előre is koszi.

FeZ_ Creative Commons License 2020.09.07 0 0 126094

A motor elején az olajszűrőház alatt megtalálod. 

Előzmény: Jani1964 (126093)
Jani1964 Creative Commons License 2020.09.06 0 0 126093

Sziasztok! Segítsetek légyszi! 2001es 1.6 benzines 5ajtós pezsón egyik napról a másikra kialudt az olajnyomás jelző fényem (kicsi olajoskanna). Gondolom a csatlakozóról leeshetett a kábel. Olaj van, mutatja a kijelzőn és a pálcán is néztem. Merre van az olajgomba ezen az autón?

FeZ_ Creative Commons License 2020.09.04 0 0 126092

Regisztrálj az Unix vagy a Bárdi webshopjába és van alvázszám-kereső, ahol a szabadon nézelődhetsz a rajzok között.

Előzmény: Ann15 (126091)
Ann15 Creative Commons License 2020.09.04 0 0 126091

Sziasztok!
Peugeot 307 1,4 HDI (2002)-ben első tengelynél milyen gömbfejek vannak?
Ezeknek tudná valaki a cikkszámait vagy valami azonosítást?
Nincs esetleg olyan oldal ahol "szabadon" lehet nézegetni az egyes részeket?
Előre is köszi!

Andris_2 Creative Commons License 2020.09.02 0 0 126090

Köszi, fejben tartom.

Előzmény: soryton (126088)
Andris_2 Creative Commons License 2020.09.02 0 0 126089

Köszi!

Előzmény: Zolysys (126087)
soryton Creative Commons License 2020.09.02 0 0 126088

...használt , de nem futott 10 ezernél többet ... 5 ezer plusz posta...

Előzmény: Andris_2 (126086)
Zolysys Creative Commons License 2020.09.02 0 0 126087

főtengely ékszíjtárcsa kb 25 az anyag

Előzmény: Andris_2 (126086)
Andris_2 Creative Commons License 2020.08.31 0 0 126086

Sziasztok! 2002-es, 1.6-os benzines 307SW esetében jellemzően milyen alkatrész hibája okozhat ékszíj megcsúszást? Mekkora javítási költségre számíthatok kb? Volt már valakinek ilyen probléma?

1béci Creative Commons License 2020.08.31 0 0 126085

ezsiasi

 

Peugeot SERVICE BOXOT próbáld meg. Ott biztos találsz hozzá.

 

Előzmény: ezsiasi (126081)
1béci Creative Commons License 2020.08.31 0 0 126084

FeZ_ 

Kösz a hozzászólásaidat.

Meg vettem hozzá az utángyártott köz. kip. dobot és csövet . Elég jónak tűnik eddig. 

Előzmény: FeZ_ (126077)
oroszmt91hun Creative Commons License 2020.08.28 0 0 126083

Sziasztok, az lehetséges hogy 9HX motor van a kocsiban de GT1544 turbo van rajta?

Szervizkönyv szerint osztrákban volt turbo csere már rajta. 

bécsmarsci Creative Commons License 2020.08.19 0 0 126082

üdv mindenkinek. Kérnék segítségetek, hogy hány literes a hűtő rendszere a 2000 kc-is 307 HDI peugeot nak. Előre is köszönöm Papp.

ezsiasi Creative Commons License 2020.08.19 0 0 126081

Üdvözlet a tagoknak. Tudna valaki segíteni a, hogy hol találnék robbantott rajzot peugeot 207 hdi 1.4 2006 autóról.

Köszönöm 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!