Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

nagylaj Creative Commons License 2016.03.25 0 0 14986

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy volt már valaki közületek, aki gitárt fényezett? Esetleg nitrocellulóz festékkel?

Vagy vállalna hasonlót?

Carspray Creative Commons License 2016.03.25 0 0 14985

Szerintem is Devilbiss FLG-5.

https://thegunman.net.au/the-gunmans-top-10-spray-guns/ 

Ez az illető összefoglalta a számára top 10 pisztolyok listáját, az flg-t 3. helyre rakta..... Az új Sata 5000 meg Iwata, Gti Pro és egyéb pisztolyokat lehagyva! :) 

45 ropi körül lehet kapni az flg 5-t azt hiszem........ 

Steven 68 Creative Commons License 2016.03.25 0 0 14984

Én a Devilbiss flg-5  pisztolyt ajánlanám, az egy univerzális pisztoly.

Előzmény: fatyú (14979)
FunTom74656 Creative Commons License 2016.03.25 0 0 14983

Az a baj ha meglátnak rajta egy pöttyöt is akár akkor vagy nem veszik meg, vagy nagyon lehúzzák az értékét. Egyelőre nem akarom eladni, de nem akarom, hogy ha úgy dobná a gép akkor még ezzel kelljen szöszmötölni.

Tudnátok ajánlani valakit, aki kihozza belőle amit lehet?

Előzmény: bádogember86 (14981)
jollép Creative Commons License 2016.03.25 0 0 14982

Jó reggelt. Egy tanácsot szeretnék kérni. Van egy majdnem tökéletes állapotú Zastavám, aminek az emelési pontjai a küszöbök végénél ilyen kis vas "kockák" amiknek csak az alsó lapja lyukas.(Emiatt aztán alvázvédelem szempontjából a kocka belseje nem százszázalékos. Sajna a bal egyes ilyen ponton , a kocka belsejében lévő lemez vagy lemezek kb. egy kétszázforintnyi helyen kirohadt,úgy hogy a belső lemez alja látszik.A kockán kívüli  alvázlemez ép. Emelésnél a pont recseg és bemozdul kb. 2-3 millimétert, de még tart. Hogyan javítható a legkisebb kalamajkával a helyzet? Köszi.

bádogember86 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 14981

Szia!

Nem akarlak elkeseríteni de ez lesz a lehetetlen küldetés... Ezek sajnos már újkorukban sem voltak a legjobbak korrozió szempontjából. Tanulóként heti 4-6 ívet cseréltünk rajtuk gariba egy visszahívás keretében. Volt mikor gariba benyelték a két hátsó ajtót is de az sem volt megoldás egy ilyen konstrukcióhibás kocsinál. Baromi jó kocsi amúgy csak ott a neuralgikus pontokon nagyon el lett baszarintva. 

Színte ez a típus az amiből nem tudsz rozsdamentes állapotot csinálni. Olyan helyeken tud rohadni ahol esélytelen kipucolni (pl: a hátsó nyúlványok bele). 

Nehéz dolog de itt megnyugtató eredményt sajnos nem lehet kihozni... 

Előzmény: FunTom74656 (14978)
Steven 68 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 14980

Képet tudsz feltenni az eladó pisztolyokról ?

Előzmény: fahee (14969)
fatyú Creative Commons License 2016.03.24 0 0 14979
FunTom74656 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 14978

Sziasztok! 2004-es Mazda 6 autóm van. Kerékív, ajtók alja rozsdásodik, még csak picit. Jobb eleje sérült volt, aránylag jól sikerült, de a fényezés narancsos lett. Tudtok-e olyan embert, aki lelkiismeretesen ezeket megcsinálná, a karosszéria egyéb pontszerű sérüléseit lokálisan kezelné, és az egészet összepolírozná, alváz és üregvédelem, hogy az autó újszerűbben nézzen ki és rá se kelljen gondolni a rozsdára még vagy 5 évig, és mindezért nem csillagászati összeget kérne el.

Lehetőleg kelet-Pest, nyugat-Heves, dél-Nógrád Budapest környékén. Aki a gödöllői nepperűzőnek dolgozik az biztos nagyon ügyes, de hát ki tudja ki az a "Lakatos Misi" meg "Fényező Jani/Tibi" akiket emleget a cikkeiben.

bexxter Creative Commons License 2016.03.23 0 0 14977

Mondjuk én nem szoktam szeretni az olyanokat, hogy "nagyrészét én megoldom, csak ezt a kicsit meg amazt ott kéne felraknod".. 

Amúgy a body 989 helyett én az új elemek belsejére (pl külső küszöb) is 2k epoxy-t fújnék, ha már mindenhova máshova is az megy. Annyira nem is olvad meg hegesztéskor. A lemez lekezelés meg sokszor kérdéses, kinek a feladata.
Én előre meg szoktam kérdezni, ki viszi fényezőhöz, hogyan kéri a fényező stb. Van olyan (elég minimális) aki fényező létére inkább maga oldja meg a varrattömítést is.

Én csak az alapozóval szoktam bajban lenni, mert ha 1K használok, utána tömítő és erre akarna 2K epoxy-t fújni az nem túl jó móka.. :) ugyanez a helyzet ezekkel a csoda rozsdaátalakítókkal is. Van aki száradás után le se drótkefézi meg semmi ilyesmi, még az 1K festéket is ledobja sokszor (és nem azonnal).

Előzmény: ger86 (14973)
nekemnyoc17 Creative Commons License 2016.03.23 0 0 14976

Szia!

Milyen állapotúak, merre eladó? Mekkora düznisek, mire használhatóak (nem volt még Devilbiss-em, nem ismerem nagyon a márkát)?

Köszi!

Előzmény: fahee (14952)
Mafia05 Creative Commons License 2016.03.22 0 0 14975

Kérd meg hogy fényképezze le nagyjából a folyamatokat és kész. De persze még az előtt mi előtt le alapozzák a belsejét.

Carspray Creative Commons License 2016.03.22 0 0 14974

Sztem nem kell ezt túlbonyolítani..... a lényeget látod-érted te a hozzászólásodból leszűrve. Elmondod neki az igényeket és kész...... Alapozottan rakja fel, üregvédőzze ki. Esetleg megkéred hogy dobjon egy sms-t mikor levágta a régi küszöböt kiváncsi vagy hogy mi van alatta...... meg nyomjon egy fotót a felrakás előtt a belső részekről hogyan javította ki őket. Ezekről a kérésekről előre tájékoztatod, ennek függvényében egyeztek meg az árban aztán kész. :) 

Szerintem. :) 

ger86 Creative Commons License 2016.03.22 0 0 14973

1988-as 3-as BMW-ről van szó. A javítások egy része már elkészült, de teljes mértékben nem vagyok megelégedve az előző karosszérialakatossal. Itt meg ugye nem látszódik mi van a küszöb mögött, meg az sem, hogy a kész mögött, hogy lesz lekezelve. Lehet rosszul fogalmaztam, mert kisebb munkákat megcsinálok magamnak, de tapasztalatom nincs idomcserében, ezt inkább szakira bíznám. Amúgy a külső küszöb gyárilag több ponton van a karosszériához hegesztve és azt szokták ilyenkor kifúrni? Úgy tapasztaltam, hogy sok helyen annyi munkával el vannak látva a karosszériások, hogy inkább gyorsabban, de annyira precízen nem dolgoznak. Nekem meg fontos lenne a lemez mögötti lekezelés is. Amiket javítgattam az autón, ott a sérült rész kivág, lemez méretre szab, behegeszt körbe teljesen, ahol lehetséges két oldalról, csiszol, tisztít, két komponensű epoxy rozsdagátló alapozó a fém részekre, varrattömítő mind két oldalt ahol lehetséges, kívül pedig gyanta alapú rücsis alvázvédővel lezárni. Az idomcserénél is elsőnek rozsdagátló alapozóval le kellene alapozni az új idomot. Én pl. Body 989-est használtam eddig, az jónak minősült. Nem lenne gond, ha többet ki kell érte adnom, de akkor precízen legyen megcsinálva és ezért kérdeztem, hogy hol tudnak "trükközni, spórolni" egy küszöbcserénél.

Előzmény: bexxter (14972)
bexxter Creative Commons License 2016.03.22 0 0 14972

Milyen autó?

Amúgy semmi extra.. szétszed, lefúr, új odapróbál, alakít, felrak. Ehhez néha ajtó(k) leszedése felrakása is kell. Kérdés, hogy a küszöb mögött a középső/belső küszöb és/vagy a padló milyen állapotban van.. sokszor elég szar. ezt van aki úgyhagyja és eltakarja vagy kijavítja, akkor az plusz pénz. Igazából nagyon látványosan átverni nem tudnak. Max ha le sem vágja csak tesz 2 foltot rá és megy fényezni vastagon gittelve, az új elemet meg zsebre rakja. De ilyet mostanában nem hallottam.

Előzmény: ger86 (14971)
ger86 Creative Commons License 2016.03.22 0 0 14971

Sziasztok!
Küszöböt kell cseréltetnem az autómon. Le tudná írni valaki a menetét nekem? Több lakatostól szeretnék árajánlatot kérni és akarok is beszélni a munkafolyamatról velük, ezért jó lenne tudni mik azok amire oda kell figyelni vagy mivel szoktak "trükközni" ilyenkor. Nem akarnám, hogy átverjenek.
Köszönöm a segítséget!

UseR Creative Commons License 2016.03.21 0 0 14970

urak, pesten keresek egy megbízható műhelyt. egy 8 éves renault-nak kellene egy kis törődés, egy parkolásbaki ill 3-4 kőfelverődés spot-javítása, és a lakknak egy szolid polír.

tudtok műhelyet ajánlani, aki a húsvét utáni rövid héten tudna fogadni? Kontakt jöhet magánba is. köszönöm!

fahee Creative Commons License 2016.03.20 0 0 14969

A 2K-s akril  festekhez valo edzo. A metal az bazis, ahhoz nem kell edzo, de azt lakkozni kell. Ha matt felulet a cel akkor par %ba azt is be lehet edzeni, pl kisebb  belso elemeknel, akkor nem.kell matt lakkal szenvedni.

dui1985 Creative Commons License 2016.03.19 0 0 14968

Köszi az instrukciókat. Úgy kezdtem, hogy letisztítottam körben a felverődéseket addig, amíg jól tapadt a festék, aztán sima (nem autóipari) rozsdaátalakítóval lepucoltam kis ecsettel fémtiszta felületig. Szilikon eltávolítót nem használtam, de a cuccra az volt írva, hogy zsírtalanít. Arra pöttyintgettem korróziógátló alapozót 1 réteget, majd utána a metál festéket. Valószínűleg tényleg keveset száradt a cucc és utána kapta a nedvességet, nekiugrom majd még egyszer, de inkább csak 2000-es papírral, hogy kárt ne okozzak. Carspray: említetted a az edzőt és gyorsítót. Amit kaphattam javítófestéket, abba lehetséges, hogy nincsenek ezek belekeverve, és azért nem száradt ki rendesen? Azt olvastam, hogy a metál festékekre mindig kell lakk, akkor azzal fejezzem be?

Előzmény: contributor (14966)
Carspray Creative Commons License 2016.03.19 0 0 14967

Én mondjuk semmilyen laikust nem biztatnék hogy ecsetelés miatt 400as papírral csiszolgassa az autóját... Az azért már harap :D  Metálnál nem is próbáltam sosem ezt az ecsetelés-szintbe csiszolást......de akrilnál párszor csináltam.. Egy kupakba bekevertem, edzővel meg gyorsítóval, bepöttyöztem "púposra" az apró hibákat, majd pedig gumi lappal és P2000-es vízpapírral szintbe csiszoltam. Mikor ez kész akkor P3000-es trizact, majd pedig polír.  Ha reggel-délelőtt bepöttyöztem késő délután már lazán lehetett csiszolgatni-polírozni. 

Előzmény: contributor (14966)
contributor Creative Commons License 2016.03.18 0 0 14966

Én a helyedben most 1-2 hónapig nem nyúlnék hozzá, aztán ha már 20-25 °C lesz árnyékban, és 2-3 napra nem jeleznek előre esőt, akkor nekilátnék újra (feltéve, hogy maradt elég javítófestéked). Ha viszont van fűthető garázsod, akkor azonnal nekilállhatsz. Csiszold le az általad felvitt festéket (pl. P400-assal), csináld meg a zsírtalanítást 2x szilikoneltávolítóval (ez egyben zsírtalanító is). Az az érzésem, hogy túl híg a festéked (festékpisztolyhoz persze ideális), ha ez a helyzet, akkor természetes módon sűrítsd be (kiöntöd valamibe és időnként megkevered, hogy az oldószer egy része kipárologjon). Vidd fel a javítófestéket a tiszta, száraz, rozsda-, zsír- és szilikonmentes felületre úgy, hogy kissé magasabban legyen, mint az eredeti fényezés, hogy az eredeti minél inkább megmaradjon a későbbi csiszolásnál. 1-2 hónap múlva (elméletileg elég 3 nap, de én várnék min. 1 hónapot) csiszold szintbe (P400-sal kezdheted, aztán egyre finomabb papírral /a körfelületet fokozatosan szélesítve/, P800-tól nedvesen, végül elég 1200-ig felmenni, de ha van 2000-esed, akkor addig). A polírozást meg tudod oldani Dremellel (vagy ahhoz hasonló minigéppel, nekem pl. Ferm van), a tartozékok között találsz 2-3 db tömörített gyapjúkorongot (a fordulatszámot a kézikönyv alapján állítsd be, ha még nem csináltad akkor előbb gyakorold egy régi mosógépen vagy hűtőszekrényen :)). Először durva, majd finom polírpasztával. Végül wax. Van, aki kézzel csinálja, de az nagyon sok időt vesz igénybe.

Előzmény: dui1985 (14954)
''csiga Creative Commons License 2016.03.18 0 0 14965

Köszönöm!

Előzmény: fahee (14964)
fahee Creative Commons License 2016.03.18 0 0 14964

Kristaly lakk

Előzmény: ''csiga (14963)
''csiga Creative Commons License 2016.03.18 0 0 14963

Köszönöm. Már csak az a kérdés, hogy a Relocryl lakkból melyiket használjam? 

Előzmény: fahee (14962)
fahee Creative Commons License 2016.03.18 0 0 14962

Polir az ideig oraig jo, foleg ha a lakkot lecsiszoltad rola es a muanyagot polirozod.

Csiszold fel 1500ig aztan lakkozd le. Viszont lakkbol nem mindegyik toleralja, nemelyik lampanal hajlamos berepedezni a lakk szaradas kozben (pl a dyna). Relocrylt hasznalunk ra, azzal nincs ilyen problema, fel deci eleg ra. Par evig jo lesz igy, es szebb is.

Előzmény: ''csiga (14961)
''csiga Creative Commons License 2016.03.18 0 0 14961

Sziasztok!

Műanyag fényszóró polírozással kapcsolatban kérnék segítséget.

A polírozással nincs gond, az sikerül, de utána mivel tudnám lekezelni ( milyen lakk, milyen vax, esetleg fólia) UV védelemre?

Érdemes egyáltalán utólagos védelemmel foglalkozni, vagy évente polírozzam át?

Kétkomponensű autófényezéshez használt lakkról már hallottam, de nem tudom, mennyire lenne az tartós rajta.

csernoo Creative Commons License 2016.03.17 0 0 14960

Maga a szóló pisztoly csak 50e. Ahogy nézem a készlet kerül ennyibe. Az 50e is sok érte?

Mafia05 Creative Commons License 2016.03.17 0 0 14959

Nekem van egy jonnesway pisztolyom de már szinte nem is használom. Egyébként nem olyan rossz minőség, de ennyit nem ér.

Előzmény: csernoo (14955)
paledog Creative Commons License 2016.03.17 0 0 14958

Hasonló minőség és azonos értékesítési szisztémát alkalmaz mint pl a Güde. Csak forgalmaz a neve és színe alatt sok sok amúgy occó kínai cuccot.

mykeman72 Creative Commons License 2016.03.17 0 0 14957

Határozottan nem!!!!! 

Carspray Creative Commons License 2016.03.17 0 0 14956

Soha nem használtam még ezt a márkát, nem is hallottam róla. Google-ba ütve se sok mindent találtam. Ehhez képest az ára meg elég húzós. Hátha jön valaki aki tud valami érdemi információt, de szerintem nem ér közel sem ennyit. Számomra biztos nem érne. :) Ennyi pénzért simán veszel olyan pisztolyt amikkel profik dolgoznak. Ismert-bevált komoly márkát. 

csernoo Creative Commons License 2016.03.17 0 0 14955
dui1985 Creative Commons License 2016.03.17 0 0 14954

Valószínűleg ez lehetett a hiba. De nekem inkább vékonyabb volt az ecsetelés (pedig nem spóroltam), ezért rá is mentem többször, amint meghúzott kicsit, de a régi festék pereme mindig magasabban volt, mint a javítás (kis idő után, ahogy meghúzott a festék). A szintbe csiszolást mivel ajánlod? Otthon van p2000-es csiszolópapírom, utána meg polírozás? Kézzel, polírpasztával el lehet lehet tüntetni utána a nyomokat, vagy gép szükséges?

Igen így utólag már én is okosabb vagyok. Három helyen kérdeztem meg a munkát, mindenhol azt mondták, hogy jobb, ha kicserélik az egész elemet utángyártottra (gondolom azért, mert csavarozott elemet egyben könnyebb kicserélni), viszont azt is kérdeztem, hogy milyenek az utángyártott elemek? Senki nem mondta, hogy ennyire pontatlanok lehetnek, pedig ha ezt tudom, akkor inkább tényleg javítóívvel csináltattam volna meg. A küszöböt nem hiszem, hogy ki kéne egyben cserélni, egyedül az első 5 cm-én volt probléma, az is azért volt, mert a műanyag betét mögött folyamatosan ott volt 5 kiló sár. A tanulópénzt meg kell fizetni sajnos, ha tudom, hogy évente 1x érdemes lett volna félig levenni a betétet és kipucolni, akkor valószínűleg nem kezd el korrodálni.

Egyébként ígéretet kaptam a küszöb árának visszafizetésére (70.000). A munkát kiadták valami külső lakatosuknak, mert tele voltak melóval. Az ürge így csinálta meg, és állítólag tartja magát most is, hogy ő rendesen elvégezte a munkát...Ugyanez a lakatos állította be először teljesen rosszul a sárvédőt. A "fővállalkozó" így kénytelen volt lenyelni a bal sárvédő másodszori lefújását, meg a küszöb "lakatolását" és festését is.

Előzmény: contributor (14951)
Carspray Creative Commons License 2016.03.17 0 0 14953

Kék gti-m nekem is van...1.4 es dűznivel, T110 es levegő sapkával(bázis lakkos,univerzális felhasznáĺású),új tartály van rajta,rendben van csak egy tömítése ereszt... a tű ahogy a nyélből megy át a pisztoly fejbe,ott van egy csavarral állítható rész,ott szórakozik egy gumi tömítés...ha meghúzom nagyon akkor nem folyik csak szorul a ravasz-tű,ha meg kilazítom akkor ott képes visszacsöpögni az anyag....

Nagyon nem jártam utána még hol lehetne ilyen tömítést venni...de lehet én is eladnám :)

Előzmény: fahee (14952)
fahee Creative Commons License 2016.03.17 0 0 14952

Elado 2 db Devilbiss pisztoly az egyik kek gti, a masik egy slg. Ha valakit erdekel 20/db aron viheto.

contributor Creative Commons License 2016.03.16 0 0 14951

Volt a motorháztetőn jó pár 4-5-6 mm átmérőjű kőfelverődésem (425.000 km van a kocsiban), amiket lepucoltam, és mini ecsettel odapöttyintettem a festékből. A festék vízbázisú, mert simán csap alatt ki tudtam mosni az ecsetet. Annál jobb lett sokkal mint volt, viszont most, hogy egész éjjel esett és ázott, a javítófestéken hólyagok lettek, amik 1-2 mm-t kilógnak a síkból. Ez a festék nem használható ilyen módon?

A tisztítás után még szilikoneltávolítót (1 literes kiszerelésben megfizethető, 2 ezer alatt van) kellett volna használni, másrészt a festéknek megfelelő hőmérsékletre és időre lett volna szüksége (ezeket a feltételeket nem biztosítottad: nem száradt még meg teljesen, amikor jött rá az eső). A másik lényeges dolog az ilyen ecsetes javításnál, hogy ha korrekt módon csinálod, akkor is vastagabb lesz az általad felvitt festékréteg. Azt lehet tenni, hogy pár hónappal a javítás után a "kis púpokat" szintbe csiszolod, majd polírozod.

Egyébként én inkább a küszöböket cseréltettem volna (kiegészítve minőségi üregvédelemmel), hiszen a fotón látható sárvédő bőven a javítható kategórián belüli. A küszöb így sokkal tartósabb lenne, a sárvédőnél meg nem lett volna illesztési probléma. Akár Zalaegerszegre is le lehet vinni az autót, mert az árkülönbözetből bőven kijön 2 db vonatjegy. :)

Előzmény: dui1985 (14943)
mykeman72 Creative Commons License 2016.03.16 0 0 14950

Mi ezt úgy orvosoltuk,hogy megbeszéltük a lakatosokkal akikkel együtt dolgozunk,hogy milyen alapnak kell lennie amikor hozzánk érkezik egy autó javításra. Minimum 1k epoxival lekezelve a felület,ha már úgyis le kell szedni fémig akkor legalább tudjuk ,hogy mi van rajta és nem kell szenvedni vele, ellenben tökéletes átmeneti védelem a fényezésig.

A másik ilyen kardinális probléma a karosszéria tömítők és szigetelők felvitele.Szinte minden lakatos kollega előszeretettel hozzáteszem- jóhiszeműen tömít ,szigetel és az esetek többségében sajnos több problémát gyárt ,mint hasznot,ugyanis nem megfelelő anyagot használva a legtöbbször pucér fémre rákenve a szigetelőt kapjuk meg az autót ,és sajnos ezeket mindíg le kell kaparni, és lehet az egészet előről kezdeni.

Előzmény: Peti251 (14947)
paledog Creative Commons License 2016.03.16 0 0 14949

Az a baj, hogy a tisztességes munkával nem nagyon lehet megélni, én úgy látom. Sokan nincsenek tisztában mi mennyibe kerül. Megy a szarrágóskodás. Míí, ezért ötvenezret? Levágod odateszed a másikat azt pár pötty. Inkább viszem máshoz, ott 35 és csókolom. Aztán meglátod a szaki mit faragott utána és csak nézel. (Én magam nem vagyok kasznis. Csak a sajátom meg a barátok kocsijait szoktam kihegeszteni. De mindig is érdekelt a szakma meg a lemezmunka.) Sok kasznishoz jártam szabadidőmben. Szakkönyveket olvastam amennyit tudtam. Lássam én is a kutyafittyet. De szomorúan láttam amikor a törött megane küszöbjét 0,6-os lemezből kalapálták hajlították mert gyorsan és sokkal olcsóbban megvan. Büszke is volt a mester,hogy a gyári küszöb ami 130 ő milyen faszán megoldotta 10-ből. Ő nem is érti mi kerül ebbe ennyibe hiszen tömeggyártott. Mondom halkan talán nagy szilárdságú acél azért. -Beszész hülyeségeket nem látod hogyan összetört? Ennyi volt a válasz. Nem jártam többet abban a műhelyben. Egy másik volt markaszervizes műhelyében jártam többet. Vittem hozzá az autóm még az elején. Sok sok milliós autók voltak mindig az udvaron javításra várva. Aztán mégis úgy javította a tornyot , hogy a sárvédőm élébe vagy háromszor belekapott a lepkével. Utána sietett egy wv hez vágni gyorsan mert abba volt a sok lové. 1 éves kocsi 20e km borult. Ha kész lesz sok lové lesz. -Aha meg a küszöböt gyári előírás szerint ott ragasztják nem hegesztik. - Ki hallott már ragasztásról jött a válasz. Ha meghegesztem ugyan olyan jó lesz. Nem is folytatom. Szóval vannak furcsaságok...

Carspray Creative Commons License 2016.03.16 0 0 14948

Belső felét írta :) 

Kívülre sem ártana mondjuk valami...... de én sem tudom ha kasztnis lennék mit használnék. :) Az 1k nitrós "badi" meg egyebeket biztos nem...... hiába 1k alig tudom lenitrózni a felületről..... a csiszolás nem viszi ki teljesen (gödrökbe stb benne marad) ha meg rákenem a gittet felszakad róla, nem tapad meg rajta. Érdekes téma ez is.... Bár szerintem ha egy javítóívet veszünk alapul, felrakás előtt hegeszthető alapozóval kifújja a belsejét a kasztnis, teljes végig hegesztve felrakja, még ha le sem alapozza sztem egy hónapig (ez csak tipp) elvan az ott... Utána a festőnél néger tárcsa-drótkorong-csiszoló géppel le fog jönni a felületi rozsda. (Ma ilyen autót álltam neki csinálni ami x ideje kész..... könnyedén lejött róla a rozsda, flex csiszolókorong-al, meg csiszológép 80as papír, fényes fémig) 

A body cuccokra visszatérve, nem egyszer láttam olyat hogy egy "szimpla" egyengetést megcsináltak, body-val alapozták, és két hétre rá már jött a rozsda :O Tehát gyakorlatilag semmit nem ért.... Hosszabb távról nem is beszélve..... pedig nem beszabott foltról, meg ilyenekről van szó... szpotterezés-egyengetés egy ajtón...... érdekes. A helyi boltos szerint gyakorlatilag nincs benne a "hatóanyag", már jó pár éve semmilyen body cuccot nem rendel-árul, mert sok panasz volt rájuk. 

Előzmény: Peti251 (14947)
Peti251 Creative Commons License 2016.03.16 0 0 14947

Aha, csak egy olyan fényezőt mondj, aki nem kezd el anyázni ha bármilyen festéket lát meg azon a felületen ahová neki dolgoznia kell. Kivéve persze az  epoxy-t, de azt nagyon kevesen használnak... (tapasztalataim szerint)

Előzmény: megfizethet (14946)
megfizethet Creative Commons License 2016.03.16 0 0 14946

A másik hogy törne le a keze annak a lakatosnak aki felrakja a küszöböt és elötte nem festi le belsö felét,vagy bármit is javit csak ugy hadja mire a festöhöz ér már rozsdásodik

megfizethet Creative Commons License 2016.03.16 0 0 14945

Úraim el kell vinni vidékre ott is megcsinálják tökéletesre csak jóval olcsobban

Peti251 Creative Commons License 2016.03.16 0 1 14944

Kellett volna rá lakk.

Előzmény: dui1985 (14943)
dui1985 Creative Commons License 2016.03.16 0 0 14943

Látom, hogy a témával szépen megindult a topik. :) Az ár biztosan a legmeghatározóbb tényező, és van akik ezt ki is használják, olcsón bevállalják a munkát, barkács megoldásokkal csinálnak valamit, ami kívülről látványos (ideig-óráig), de műszakilag szar. Mire kijön újra a hiba, addigra bottal ütheti a kuncsaft a nyomát, mert se számla, se semmi, meg el telt már egy év is. De ha az esetemet nézzük, akkor itt még nem is az van, hogy olcsón vállalt, legalábbis a 70.000-t (nettóban kp.) a két küszöb első 8 cm-ére nem érzem kevésnek, és még így is összegányolta, elfedte. Az emberek kevés része megy haza és szedegeti le a burkolatokat, hogy az eltakart részeket is lássa. Én csak azt nem értem, hogy ezek a dolgozók mikor hazamennek, akkor mit éreznek magukban, nyugodtak, hogy megtettek mindent, jól elvégezték a munkát? Ha az ő autójukon más ezt csinálná, akkor azt örömmel elfogadnák és fizetnének? Lassan olyan világ lesz, hogy bármit végeztet el az ember, ott kell állni végig és nézni, hogy mit csinálnak, mert különben nem olyan lesz a végeredmény, mint amit vár. Persze mindig van kivétel, nem szabad általánosítani, de ha valakinek nincs ismerettsége, akkor nehéz jó szakemebert választani.

Más téma: az ember hagyott egy pohárban 1-2 ml javítófestéket (antracit metál). Volt a motorháztetőn jó pár 4-5-6 mm átmérőjű kőfelverődésem (425.000 km van a kocsiban), amiket lepucoltam, és mini ecsettel odapöttyintettem a festékből. A festék vízbázisú, mert simán csap alatt ki tudtam mosni az ecsetet. Annál jobb lett sokkal mint volt, viszont most, hogy egész éjjel esett és ázott, a javítófestéken hólyagok lettek, amik 1-2 mm-t kilógnak a síkból. Ez a festék nem használható ilyen módon?

bádogember86 Creative Commons License 2016.03.16 0 0 14942

Az a baj hogy a lakatos szakmában nagyon "lavírozni" nem tudsz. Ha sokalják pl az árajánlatot akkor csak a saját munkadíjadat tudod lefaragni, a többit nem. Nem igazán tudsz többet segíteni azon hogy ne fájjon kevésbé a kedves ügyfélnek... Nem teheted meg hogy csak félig hegeszted fel a küszöböt és akkor félárban megoldod.

Nyílván ügyfele is válogatja de néha kiábrándítóak... Van egy ismerősöm akinek annó javítottam a kocsijait de inkább feladtam mert igazi sz@rrágó, mindenen spórolni akar. Múltkor találkoztam vele és pont panaszolta hogy milyen zsiványság hogy az új gáztűzhelyt 15000Ft-ért kötik be. Még poénosan oda is szóltam hogy "te tuti olcsóbban meg tudod oldani!". Na ebből olyan szép előadást tartott hogy miért fontos hogy szakember kösse be, a végén kibökte hogy "az életünk múlhat rajta!". Na ez a nem mindegy! Mikor a kocsijába beül és elviszi a családját akkor hány élet múlik az összetákolt javításon!?  A gázt ne szívjuk már be de a küszöböt csak púrhabbal nyomjuk már tele...

Előzmény: mykeman72 (14941)
mykeman72 Creative Commons License 2016.03.15 0 0 14941

Mivel az utóbbi években nagyon megváltozott a megrendelők igénye a javításokminősége iránt úgy a motor-mint a karosszéria és fényező munkák irányában ezért minduntalan új kihívások elé állítják a szakembereket.

Lavírozni vagyunk kénytelen a jó minőségű és elfogadható árú szolgáltatások nyújtásában,  és néha nem mindíg sikerül mindenkinek maradéktalanul megfelelni.

Sajnos van olyan megrendelő akinek a gyári minőség sem elég jó a javításról meg nem is beszélve.

Ez már néha egyáltalán nem a pénzről szól! 

bádogember86 Creative Commons License 2016.03.15 0 0 14940

Javítunk és nem gyártunk! De a fő csapásirány akkor is az eredeti megoldás.  ;)

Előzmény: Steven 68 (14939)
Steven 68 Creative Commons License 2016.03.15 0 0 14939

Olyan meg nem létezik, hogy gyorsan, profin, tökéletesen. Még azt elfelejtetted,hogy olcsón is.

Előzmény: Peti251 (14938)
Peti251 Creative Commons License 2016.03.15 0 0 14938

Egyáltalán nem erre gondoltam.

Olyan meg nem létezik, hogy gyorsan, profin, tökéletesen.

Ez a valaki, aki miatt most "felhúztam" magam, egy hónapig csinált egy ajtót. Bár az az ajtó egy egyedi valami volt...

Ezen a dolgon erőltetem már egy ideje magamat. Ilyenkor perszer rittig kimegy az összes gondolat a fejemből. 

na, majd ha eszembe jutnak....

Előzmény: Paco155 (14937)
Paco155 Creative Commons License 2016.03.15 0 0 14937

Ezt most úgy érted, hogy az aki gyakorlatlan, és több időt kell szánnia egy munkára, gyakorlatlansága okán csak összeheftöli a dolgokat ahogy éppen sikerül, a munkája nem szép és nem jó - az több pénzt kérhet a munkájáért mint az aki profin, gyorsan tökéletesre megcsinálja?

És azért mert többet szenvedett vele?

Előzmény: Peti251 (14935)
bádogember86 Creative Commons License 2016.03.15 0 1 14936

Van igazság abban amit írsz, csak sokan ezt a szakmát is félre értelmezik...

Ez nem olyan szakma mint pl a szakács vagy a kőfaragó, nem olyan hogy ahogy esik úgy puffan. Egy egyszerű túróstésztát is lehet legalább ötféle verzióban elkészíteni, vagy egy kerítést is be lehet búrkolni  színte végtelen verzióban de egy karosszériát azért illik a gyárilag kialakított verzióban javítani. Az nem véletlenül lett úgy kitalálva, valószínű hogy minden merevítő és vízkifolyó tudatosan lett odatervezve. 

Mikor én tanultam a "kutyafittyet" akkor az volt a jelszó hogy GYÁRIRA! pl még a fenéklemezen sem foltozhattunk lapolva hanem élben és teljesen eldolgozva kellett alkotni. Kb háromszor annyi meló de meg is tanították hogy az arat is ennek tudatában kell kimondani. 

Lehet hogy sokaknak sértés, de az improvizálás meg a "szőnyeg alá jó lesz az" lakatolás az kókányolás. Ebben a szakmában is egy egységes irányra volna szükség: gyári közeli állapotra visszajavítani! Nem csuszát csinálunk ahol ki cukorral ki szalonnával szereti...

Előzmény: Peti251 (14935)
Peti251 Creative Commons License 2016.03.15 0 0 14935

Én a polonk küszöbvégeit csináltam meg, ettől sokkal igényesebben. kihomokszórtam, beszabtam az alakos lemezt. A rozsdás részeket maróval szabtam addig amíg kellett. Nem lehetetlen, csak akarni kellene. 

Különben egy akár lakatosnak, akár fényezőnek az esik a legrosszabbul, ha pl van egy kocsi. egy komplett meló. piszok sokat dolgozol vele, igyekszel a legjobb tudásod szerint csinálni. Nem sikerül gyárira, de használható lesz. Erre jön egy nagyobb tudású mester, frankón leszólja hogy mekkora gányolás(holott létezik ettől sokkal nagyobb is - mint ez a bora pl). Szarul esik, mert olyan a stílusa, szarul esik, mert igaza van. De csak az tudja aki csinálta, hogy hányszor égette össze magát a hegesztővel, verte az arcába a köszörű a forgácsot stb.

Előzmény: petiw (14934)
petiw Creative Commons License 2016.03.15 0 0 14934

Az a gond ez a küszöbvég annyira szarul hozzáférhető hogy nem fogja neked szinte egyik lakatos sem korrektül megcsinálni. Nem beszélve arról hogy ha ott megbontja valószínű talál más finomságokat is, amiket előzőleg nem is látni, és lehet hogy egy napos szopás kerekedik ki a dologból, te meg csak paslogsz hogy mit dolgozott rajt ez ennyit. Ezért általában bele sem mélyednek... De nettó pofátlanság volt ezért pénzt kérniük, legalábbis ennyit...

Mondjuk amilyen minőségű munkát végeztek ez kb két-három nap alatt kész volt.

Az ár amit írtál az meg eléggé túlzás, két sárvédő csere és küszöbvég javítás szerintem kb 40e, a fényezés meg kb 60e és rendesen eldolgozva mindent olyan 5 nap alatt lenne kész. Csak hát gyanítom foglalkoztak közben mással is...

Előzmény: dui1985 (14933)
dui1985 Creative Commons License 2016.03.14 0 0 14933

Nem vettem magamra. :) 5 napot mondott nekem, reálisnak tűnt erre a munkára, mert végülis a két sárvédő az új volt, csak beállítani meg fényezni kellett, a küszöb első 10 cm-ének javítása meg úgy gondolom, hogy emellé simán beleférhetett volna. Ha mondjuk még rászántak volna 2 órát pluszban, biztos meg lehetett volna csinálni rendesebben, mert nem volt annyira gatya állapotban.

Előzmény: Steven 68 (14932)
Steven 68 Creative Commons License 2016.03.14 0 0 14932

Esküszöm,hogy nem a rosszindulat szólt belőlem amiért ezt kérdeztem. Ám ha józan parasztésszel gondolkozunk akkor ennyi hibát, hogyan lehet megcsinálni gyorsan, és jól. Egy jól elvégzett munkát sohasem lehet hamar megcsinálni, arra idő kell én szerintem. Én azért szoktam megkérdezni,hogy mennyi időt szán a javításra,ha hamar kell akkor általában nem foglalkozom vele.    " A gyors munka a selejt bölcsője"    Ettől függetlenül sajnállak mert nagyon átvertek !

Előzmény: dui1985 (14931)
dui1985 Creative Commons License 2016.03.14 0 0 14931

Nem hiszek, tisztában vagyok vele, hogy bottal ütheten a pénz nyomát, valószínűleg mikor szerdán fel fogom hívni, akkor még neki fog feljebb állni, hogy én mit bírálom felül a szakember munkáját. Jóvanazúgy, kívülről szép, belülről meg max a rozsda nézi.

Azt nem említettem meg, hogy mindkét alkalommal 30-30 km-el több volt a kocsiban, mint mikor leadtam, és persze erről sem esett egy szó sem (forgalmi nálam volt).

Beszélek az emberrel szerdán, és ha semmi pozitívum nem lesz, akkor utalást fogok tenni ide a műhely fellelhetőségére, pontosan nem akarom leírni, mert a végén még engem fog feljelenteni hitelrontásért... 

Előzmény: Steven 68 (14930)
Steven 68 Creative Commons License 2016.03.14 0 0 14930

Csak annyit kérdeznék,hogy Te még hiszel a mesékben ?  

Előzmény: dui1985 (14927)
csernoo Creative Commons License 2016.03.14 0 0 14929

Szerintem meg is írhatnád ki csinálta, az ilyen megérdemli a szégyenfalat, már bocs.

Előzmény: dui1985 (14924)
Mafia05 Creative Commons License 2016.03.14 0 0 14928

Hát javíttatni oda már ne is vidd vissza. Milyen az hogy beleér a sárvédőbe a motorháztető... Meg látom a képen hogy a küszöb végbe is bele volt tekerve valami lemezcsavar, nem kell csodálkozni hogy megint rohad. A végösszegről nem is beszélve...

Előzmény: dui1985 (14927)
dui1985 Creative Commons License 2016.03.14 0 0 14927

Igen, ez a problémám, hogy a kocsi már 2x5 napot ott állt, megint nem szeretném visszavinni, mert benne van az is, hogy szándékosan kárt okoz majd, amiért felfedeztem az elfedett gányolását. És persze bizalmam sincs olyan emberben, aki ilyen munkát kiad maga alól, átveri a vevőjét. Legjobb lenne, ha a küszöb árát visszaadná (nem fogja).

A sárvédő belseje nem fekete, hanem világos szürkés színű, de a peremtől csak kb 2 cm szín van fújva, más egyéb védelmet nem látok rajta. 

Hol érdemes alvázvédelmet csináltatni? Mert azt is szeretném rendbe rakatni, pár helyen levált már a gyári réteg, de nagyjából jó állapotban van. De így lutrira nem invesztálnék bele megin súlyos tízezreket. Egy helyről ezt írták:

Ahol még nem vált el az eredeti alvázvédő ott tisztitás után megkapja a következő réteget. 

Szakmai meggyőződésem alapján az üregvédelem sosem késő!

Motip bitumen alapú alvázvédőt, és Sika üregvédőt használunk. Ezen anyagok véleményem szerint a legtartósabbak.

A munka 2-3 munkanapot vesz igénybe. Évenkénti ellenőrzés mellett 5 év garanciát vállalunk, 

Az alváz és üregvédelem 55000 Ft. netto

fahee Creative Commons License 2016.03.13 0 0 14926

Az utangyartott sarvedok belsejet celszeru kifujni, foleg ha a mezei fekete alapozott, mert az nem sokat er. Epoxival, wash primerrel, vagy akarmi massal ami ved.

fahee Creative Commons License 2016.03.13 0 0 14925

Nagyon sok ilyen van, lattam mar eztazt.. Nem csak egyenivallalkozonal nemelyik szervizben is.  Pl kuszob csere utan nem fujjak ki a belso reszt, a legocskabb vizbazisu masszat rapacsmagoljak a femtiszta feluletre-hegesztesre aztan mar fujas elott kezd rozsdasodni, alvazvedelem alatt ertik hogy meg huzzak a drotkefet rajta es jo vastagon agyon fujjak a legszemetebb alvazvedovel mindezt 50 ezerert, a rohadt lemezre rahegesztenek es folytathatnam. Magukat minositik, koklerek. Mindenesetre egy ekkora munkaert megkertek szepen az arat, es meg szar is lett.. vidd vissza, bar ilyenkor csak osszeganyoljak- taknyoljak. 

dui1985 Creative Commons License 2016.03.13 0 0 14924

Sziasztok!

Megosztanám a tapasztalataimat az autómmal kapcsolatosan. Ez egy 2003-as Bora, az első sárvédők aljának és a küszöb elejének a jellemző korrózióját akartam kijavíttatni egy XI. kerületi műhellyel.

Ilyen volt előtte:

A két sárvédő elemet cserére kértem, a vállalkozó mondta, hogy jók az utángyártott elemek, legyen olyan, 9.000 Ft az anyagára darabonként, a küszöb elejét pedig kis lemezeléssel meg lehet oldalni. Az ajánlat így összesen 100.000 lett a két sárvédőre, és 50.000-70.000 a küszöbre, bontás utáni állapottól függően (persze sejtettem, hogy a végén úgyis 70.000 lesz). Tehát összesen anyaggal mindennel együtt 170.000 Ft színre fújva, üregvédelemmel.

El is készült 5 nap múlva. A bal oldali sárvédő kb. 4 mm-t kilógott az ajtótól, az ajtó és a sárvédő közötti hézag sokkal nagyobb lett, a motorháztető pedig nyitáskor belekarcolt az új sárvédő elembe. A válasz erre az volt, hogy ilyenek az utángyártott elemek, de majd orvosolja a motorháztatős problémát. A jobb oldala viszonylag pontos volt. Következő héten újra otthagytam, 4 nap múlva ismét telefon, hogy kész van. Sikerült kicsit igazítani rajta, de a hézag továbbra is nagy volt, de beletörődtem. Elvileg újra is kellett fújni az elemet megint. Otthon láttam csak meg, hogy az ajtó hézagnál lévő beforduló részt már nem fújták újra, és ki sem maszkolhatták, és a hézagba jutott némi festék, ott belül ködös lett, és fénye sincsen.

Azztán akkor jött az újabb fekete leves, amikor ma leszedtem a kereket, hogy feltegyem a nyári gumikat, és gondoltam egyet: leszedem a belső műanyag dobbetétet, hogy milyen munkát végzett a küszöbbel. Na akkor sokkolódtam.

Ugyanúgy rozsdás és saras volt belül minden, mint előtte, és láttam, hogy elég sok tömítőanyag van ott.

A régi alvázvédelem meg fel volt pöndörödve, miután egy csavarhúzóval alányúltam, hogy lehúzzam, jött vele a sok tömítőpaszta is, és ide jutottam:

A régi, lemezesre rohadt lemezt úgy ahogy volt otthagyta, és alulról felhegesztett egy darab új lemezt (képen a peremes), meg az oldalára egy íveset, a kettő között meg még egy luk is maradt, de oda is nyomott tömítőpasztát és meg volt oldva...Csinált egy fület is a sárvédő elem alsó füle alá, de odáig mér nem jutott, hogy csavart is tegyen bele (2. kép). Aztán a sok sok rozsdára rákente jó vastagon a tömítőpasztát.

Itt egy kép még belülről fotózva, a szép új lakatosmunka, üregvédelem és fényezés után:

És a jobb oldala. Itt is látszik, hogy csinált fület a sárvédő rögzítésre, de csavart már nem fúrt bele. Rozsda van bőven. A peremre 3 lyukat sikerült fúrnia (a műanyag dobbetétet rögzítő csavarnak), egy talált is, a többit hagyta úgy korrózióvédelem nélkül.:

A sárvédődob belsejére esküdözött, hogy ki van mindenféle üregvédelemmel fújva, mikor benéztem, akkor rajta voltak az elemen a gyári papír matricák, tehát látszott, hogy semmit nem fújt oda. Ez normális egyébként, hogy ott csak a gyári alapozás van?

Mindezt egy weboldallal rendelkező, magát komolynak eladó vállalkozás követte el, természetesen az ár számla nélkül volt. Szerintem ez a munka minősíthetetlen, és a vevő becsapása. Akiben nincs annyi műszaki véna, hogy leszerelgessen alkatrészeket, hogy megbizonyosodjon a tényleges eredményről, az valószínű csak akkor veszi észre, amikor egy év múlva újra rozsdásodik az autója. Szerintetetek mit lehetne kezdeni ezzel az esettel?

Üdv,

D

fahee Creative Commons License 2016.03.13 0 0 14923

Rupes ahogy neztem jol eszi a durvazo korongot, viszont gyorsan lehet haladni. Illetve 2 lepesben hologrammentes lesz.

Amugy  3m-es pasztakkal dolgozok, frissen fujt elemekhez jobb, de egy fekete auton 4 pasztaval vegig kellett mennem, hogy hologrammentes legyen. Ugy gondolom, hogy sotet teli polirokhoz jo valasztas. Ja es nem csinal akkora porozast, es a szeleknel se rakodik le a paszta. Annyi a hatranya talan hogy kemeny a korong, es ives feluletekhez nem fer be.

Előzmény: Carspray (14922)
Carspray Creative Commons License 2016.03.13 0 0 14922

Mi sima körforgós makitát használunk. Szerintem sokkal erősebben políroz mint az excenteresek. 

Big foot-al nagyon gyorsan és könnyen lehet dolgozni, csak szerintem nem annyira hatékonyan. 

Könnyen ki lehet próbálni, elővesz az ember egy rossz ajtót-motorháztetőt, rárak pl egy 120as körpapírt a polírgépre, meg egyet az excenteres polírgépre (esetleg az excenteres csiszolóra, bár az azért még finomabb, de a kör-excenter közti különbséget jó lehet vele látni) és egy egy oldalára rá kell szaladni vele. :) 

Szerintem az átlag maszekokhoz amelyik autókat elviszik polírozni, azok már nem olyanok hogy a rupes-al 2óra alatt átnyálazom aztán ide a 20rugót.... hanem ott előkell venni a durva pasztát-durva szivacsot és oda kell feküdni "vágni" azt a lakkot :) Majd esetleg ha az kész akkor sokkal gyorsabban és sokkal hatékonyabban tud dolgozni az ember a fényesítő-hologrammentesítő esetleg waxoló lépeseknél egy Rupes Bigfoot-al...... kérdés hogy ki mennyit szán rá, mi az elvárt minőség, meg mennyit kér a munkáért.... Ha valaki rá áll a polírra főként, annak biztos megéri egy új Makita meg egy új Rupes kettősre beruházni, plusz paszták-szivacsok...... 

Előzmény: fahee (14921)
fahee Creative Commons License 2016.03.13 0 0 14921

Ki mivel poliroz? Hasznalt valaki rupes bigfootot? En most probaltam ki, engem meggyozott.

fahee Creative Commons License 2016.03.11 0 0 14920

Most is van ara meg, ha jol remlik a netto listaar valahogy 120 kornyeke.

Cserebe jo veluk dolgozni.

Előzmény: Mafia05 (14917)
Mafia05 Creative Commons License 2016.03.11 0 0 14919

Használt már valaki Mobihel 2k ipari festéket? Ezüst szín amit kéne használnom. Milyen arányban kell ezt keverni?

devid26 Creative Commons License 2016.03.11 0 0 14918

Köszönöm, utánanézek.

Előzmény: Peti251 (14916)
Mafia05 Creative Commons License 2016.03.10 0 0 14917

Jó mondjuk régen a w400 is drága volt biztos. De nekem ennyit nem érne meg.

Előzmény: Carspray (14914)
Peti251 Creative Commons License 2016.03.10 0 0 14916

Alkyton termékcsalád. 1K. 

Előzmény: devid26 (14915)
devid26 Creative Commons License 2016.03.10 0 0 14915

Sziasztok!

Futómű teleszkóp acél rugót kéne lefestenem.
Mivel lehet, amit nem dobál le magáról a rugó, miközben dolgozik?

Ahol kérdeztem, autós festékboltban rugó festékről nem igazán hallottak.
Ajánlottak rugalmasítót 2K festékbe, de ebben nem lennék biztos, hogy elég mint egy lökhárítóra.

Köszi

Carspray Creative Commons License 2016.03.10 0 0 14914

http://www.carcolor.hu/shop/hu/fenyezopisztoly/772-iwata-ws400-evo-clear-13-evo-pro-kit-fenyezopisztoly-13-13244122ep.html

Igaz ez webshopos listaár.... Biztos hozzá lehet jutni pár 10 rugóval rövidebben de úgy is elég húzós :) 

Na meg 360 liter/ perc a levegő fogyasztása :D Szóval kompresszor sem árt hozzá :DD

Előzmény: Mafia05 (14913)
Mafia05 Creative Commons License 2016.03.10 0 0 14913

Most nézem hogy ti a ws 400 ról beszéltek, eddig nem voltam képben. Hát az elhiszem hogy jó, meg az ára is.

Előzmény: Carspray (14912)
Carspray Creative Commons License 2016.03.09 0 0 14912

Nem mondtad ki hogy 0.6  bar al fujsz csak megtévesztő első olvasásra főleg annak aki nem ért hozzá. Aztán az ilyenekből vannak a legendák hogy hú hát olyan pisztollyal már 0.6 bar on is profin lehet fújni,ha nekem olyan lenne hibátlan munkáim lennének, meg azzal könnyű stb.

De fújtam vele...tanulóként moshattam is párszor..haha akkor nem tetszett annyira az a pisztoly.

Ahol tanuló voltam ott egy pininfarina volt az arany szinu csavarokkal (bázis fujo)  a vizes de beer rendszerhez használtuk. Én azzal sosem fujtam..ált a 2000es sataval gyakoroltam. 

De egyszer voltunk a car colornal pesten ilyen oktatáson ott w400al fujtunk bazist meg a pininfarinaval lakkoztunk. Megmondom őszintén nem tudom már milyen volt... tudom hogy könnyű volt vele dolgozni, meg szépen sikerült,könnyű volt súlyra is kezelhetőségre stb de csak 1 sárvédő volt (mindenki 1et fujt) meg én előtte még nem nagyon fujkáltam igy nem nagyon tudtam megitelni. Na meg ismeretlen de beer lakkal stb...most ha a kezembe kerülne nyilván lenne összehasonlitási alapom,mert már kezdem kitapasztalni a dolgokat meg van egy minimális rálátásom meg kezdem megszokni a satat...igy lennd mostmár összehasonlítási alapom.

Előzmény: fahee (14911)
fahee Creative Commons License 2016.03.09 0 0 14911

Egy szoval nem mondtam, hogy annyival fujok. 2baron fujok. Gondolom pininfarinaval nem fujtal meg, ha lesz alkalmad probald ki, es akkor megerted.  0.6baron nem kopkod a pisztoly hanem szepen porlaszt. Peldaul ezt hangalapjan be se tudod allitani, mert amit hangalapjan jonak itelsz az kb 1.4 bar korul van, nagyon eros hangja van.

Masreszt ha van igeny leirhatna mindenki kinek milyen anyaggal van jo-rossz tapasztalata. Bazis, lakk, gitt.. eleg sok mindent vegig zongoraztam mire megtalaltam a megfelelo dolgokat.

Előzmény: Carspray (14910)
Carspray Creative Commons License 2016.03.09 0 0 14910

0,6 bar-on fújsz vele? :DDD Azért az érdekes lenne :) a pisztoly gyorscsatlakozájánál felraksz egy órát amin a bemenő nyomást 0.6-ra állitod a pisztolyon meg totál kivan nyitva és igy fújsz? vagy hogy állítod be? 

De egyébként gondolom nem a bemenő nyomásra gondolsz, hanem hogy HVLP (nagy légmennyiséggel, kis nyomáson dolgozó pisztoly) az aminél a pisztoly fejében 0,6 bar-on történik az anyag porlásztasa a 2bar bemeneti nyomás esetén egy RP-vel szemben ami nagy nyomáson dolgozik (nagy köddel is) kifejezetten fedőbevonatokra való (lakk-akril) és sokkal simább felületet érsz el vele, valamit valamiért alapon. 

A HVLP eredetileg bázis fújó lenne..... lágyabb porlasztás, anyagtakarékosabb stb.... de pl tudok olyan festőt aki kizárólag a HVLP-vel lakkoz, mivel csak azzal tudja azt a narancsosság, struktúrát amilyenek a mostani autók gyárilag, plusz ugye szemetezés stb miatt "jön le" még a narancsosságból amit ugye addig alakít amig a mellette levő elem igényli.. Egy újabb fekete merci bmw esetében amik elég erősen struktúráltak gyárilag, nyilván jobb sokkal narancsosabbra fújni (amit egy hvlp-vel tudsz megcsinálni) és azt épp addig csiszolgatni amig el nem találod a narancsosság mértékét mint egy RP-vel "tükörre" lakkozni aztán nézni hogy világít a javított elem :D Abból már nem tudsz erősebben narancsosat csinálni :D 

Előzmény: fahee (14909)
fahee Creative Commons License 2016.03.09 0 0 14909

Kell neki a nagy levego, hogy kilehessen normalisan fujni, ebbol adodoan sokat pazarol. Porlasztasa se valami jo. Nem utolso sorban nem all kezre. Lehet egy uj fajta jobb mar, de Satat nem hasznalok. Iwata parti vagyok, alacsony nyomason tokeletes a porlasztasa ertem ezalatt a 0.6bart, nem fogyaszt sokat es nagyot terit. 

Előzmény: Mafia05 (14908)
Mafia05 Creative Commons License 2016.03.09 0 0 14908

Mert mi van a satával hogy nem szereted?

Előzmény: fahee (14907)
fahee Creative Commons License 2016.03.07 0 0 14907

Meg az se mindegy ugye melyiken milyen sapka van.

Nekem van egy regi sata jetem, azt nem szeretem, meg alapozasra se. Bazishoz devilbiss gtipro (felenk csak ezt hasznaljak 90%ban) illetve a w400 is nagyon jo ( en ezt hasznalom, tokeletes). Lakkhoz pedig a pininfarina verhetetlen. 

diessel Creative Commons License 2016.03.07 0 0 14906

főleg az RP szereti a hasát...

Előzmény: Carspray (14905)
Carspray Creative Commons License 2016.03.07 0 0 14905

Tény, a Sata kéri a levegőt is meg az anyagot is :) 

Előzmény: Peti251 (14904)
Peti251 Creative Commons License 2016.03.07 0 0 14904

Dehogy:) Lakatos vagyok(inkább) fényező meg egyáltalán nem... A devilbissről nem tudok, de egy fényező szidta a satát az iwatával szemben, hogy "többet fogyaszt".

Előzmény: Mafia05 (14902)
Carspray Creative Commons License 2016.03.07 0 0 14903

A Devilbiss-el itthon szoktam dolgozni, más kompresszor, más körülmények.... meg elég sok tényező más, az enyém új stb. 

A Sata használtan jutott hozzánk, többet fújok vele stb...

Ezt úgy lehetne eldönteni ha két ugyanolyan ajtót egymás mellé raknánk, és egy keverésből, azonos nyomással stb megfújnánk mind a kettőt a két pisztollyal...... akrillal..... másnap másik két ajtót bázis-lakk-al.... akkor lehetne nyilatkozni hogy melyik melyikhez jobb stb.

És ez el is mondja a lényeget szerintem.... igy kapásból egyikre sem mondanám hogy jobb vagy rosszabb..... ergó alig van különbség. :) Én a devilbiss-t jobban szeretem. Meg helyben is tudok pár embert, 4/3 devilbiss párti. Kinek mi áll a kezére. 

Ár érték arányban szerintem a GTI Pro a nyerő :) 90k áfával..... ha ebből valaki vissza is tudja esetleg igényelni, akkor szerintem elég jól jár.

Előzmény: Mafia05 (14899)
Mafia05 Creative Commons License 2016.03.06 0 0 14902

Próbáltad mindhármat?

Előzmény: Peti251 (14901)
Peti251 Creative Commons License 2016.03.06 0 0 14901

Az Iwata:)

mykeman72 Creative Commons License 2016.03.06 0 0 14900

Ez egy örök dilemma. Szerintem nem lesz olyan szakember aki csak objektíve ítéli meg azt a kérdést. Mindkettő jó minőséget képvisel csak szokás kérdése hogy melyik típus áll jobban a szakember kezére.

Mafia05 Creative Commons License 2016.03.06 0 0 14899

És melyik a jobb a sata vagy a devilbiss?

Előzmény: Carspray (14896)
Mafia05 Creative Commons License 2016.03.06 0 0 14898

Az a sata is elkelt ami 33 000-ért volt szerintem én azt láttam egy srácnál facebook-on 1-2 napja.

Előzmény: Steven 68 (14897)
Steven 68 Creative Commons License 2016.03.06 0 0 14897

Úgy látom,hogy most nagyon kelendőek a pisztolyok amint feltűnik egy hirdetés már meg is veszik,már a Sata 100 Rp is elkelt.

Előzmény: Mafia05 (14894)
Carspray Creative Commons License 2016.03.06 0 0 14896

Vagyis saját használatra a Devilbiss van. Ritkán kerül rá sor. Ahol dolgozok ott 4.000-es Sata B RP van két db, 1.3 meg 1.4. 

Carspray Creative Commons License 2016.03.06 0 0 14895

Devilbiss Gti Pro 1.3-as. 

Mafia05 Creative Commons License 2016.03.06 0 0 14894

Ha akrilhoz jó akkor gondolom a lakkal sem lenne probléma. Te milyen pisztolyt használsz?

Előzmény: Carspray (14893)
Carspray Creative Commons License 2016.03.06 0 0 14893

Apósomék ezzel fújnak, 1.4es fúvókával, kis tehereket, kizárólag akrilt. Egyszer megfújtam vele egy motorháztetőt meg egyszer segítettem még akkor platót fújtam le, ezzel a pisztollyal. Abszolút rendben volt :) 

Valami 60-70 körül van az új ára asszem. Bázis-lakk-ot nem fújtak még sosem vele, passzolom hogy ahhoz milyen, de biztos jó ahhoz is :) 

Előzmény: Mafia05 (14891)
Steven 68 Creative Commons License 2016.03.06 0 0 14892

Mivel nekem még nem volt ilyen pisztolyom, ezt csak az tudná pontosan megmondani aki járatos ebben.

Előzmény: Mafia05 (14891)
Mafia05 Creative Commons License 2016.03.06 0 0 14891

Igen azt tudom de egy 1.4-es fúvókával szerintem ugyan olyan szépen fúj festéket is.

Előzmény: Steven 68 (14890)
Steven 68 Creative Commons License 2016.03.06 0 0 14890

Ez csak alapozó-fillerező pisztoly,a Sata com oldalon néztem.

Előzmény: Mafia05 (14889)
Mafia05 Creative Commons License 2016.03.06 0 0 14889

Itt van ennyit nehogy ne érjen meg plusz egy fúvóka készlettel.  http://www.jofogas.hu/budapest/Sata_Jet_100_festekszoro_elado_45070032.htm?first=1

Előzmény: Steven 68 (14888)
Steven 68 Creative Commons License 2016.03.06 0 0 14888

Én beszéltem a hirdetővel azt mondta,hogy nem eredeti de nagyon jó már 15 db-ot eladott belőle,és még nem volt rá panasz, autófényező is vett belőle az is dicsérte.

Előzmény: fahee (14885)
Steven 68 Creative Commons License 2016.03.06 0 0 14887

De ha megnézed a többi hirdetését akkor valami gyanús,legalábbis nekem. Tudod miért mert én írtam neki,hogyha közelebb laknánk egymáshoz ( nem 300 km-re ) akkor segítenék rajta,és ettől függetlenül hozni akarja az autót javításra.

Előzmény: Peti251 (14886)
Peti251 Creative Commons License 2016.03.05 0 0 14886

Legalább őszinte...

Előzmény: Steven 68 (14884)
fahee Creative Commons License 2016.03.05 0 0 14885

Nekem van ilyesmi kek devilbissem, de abba belevan gravirozva a gti felirat meg fenyes kek. Este rakok be kepet rola.

Előzmény: Steven 68 (14874)
Steven 68 Creative Commons License 2016.03.05 0 0 14884

http://www.jofogas.hu/magyarorszag/Kisnyugd_jas_karossz_ria_lakatost_keres_45000822.htm                                                                                                                                                             Ehhez a hirdetéshez mit szóltok ?              

bexxter Creative Commons License 2016.03.04 0 0 14883

Üdv!

Használt már valaki Gravit termékeket? Rücsi, alvázvédő, tömítő stb. 

Még a bodynál is alacsonyabb a listaár. Vajon a minősége is? (kicsit költői kérdés)

Peti 82 Creative Commons License 2016.03.04 0 0 14882

Üdvözletem a Mestereknek!

Nem tud valaki nekem segíteni abban hogy színterezés alá milyen gittet lehet használni?

Létezik, csak sehol nem találok infót róla.

Válaszokat előre is Köszönöm!

Steven 68 Creative Commons License 2016.03.02 0 0 14881

Orosz oldalon is néztem, Magyar forintban 40000 az ára, azért az már nem gagyi kategória.

Előzmény: Carspray (14876)
Steven 68 Creative Commons License 2016.03.02 0 0 14880

Egy helyen 17 vélemény volt  a pisztolyról, és mind pozitív volt.

Előzmény: Mafia05 (14878)
Steven 68 Creative Commons License 2016.03.02 0 0 14879

Üsd be a keresőbe,hogy Devilbiss GFG,vagy Devilbiss TT,és meglátod milyen árban vannak,én is meglepődtem.

Előzmény: Carspray (14876)
Mafia05 Creative Commons License 2016.03.02 0 0 14878

Pedig elég gagyin néz ki. Az eredetinek tényleg gravírozott a markolat része és ezen nincs rajta a gti pro felirat sem. És a bevonata is matt az eredetin meg van valamennyi fényessége.

bakeck Creative Commons License 2016.03.02 0 0 14877

Van itt valaki aki műanyag vitorlás festéséhez ért?

bakeckkukacvipmail.hu  -egyszerűbb lenne.

Carspray Creative Commons License 2016.03.02 0 0 14876

"Ha olyan gagyi lenne nem lenne ennyi az ára."

:DD 

diessel Creative Commons License 2016.03.02 0 0 14875

használat függő, de szerintem minimum évente.

Előzmény: vti00 (14873)
Steven 68 Creative Commons License 2016.03.02 0 0 14874

Utána jártam ennek a pisztolynak 180-200 USD az ára,most diszkont áron is van hirdetve 90-110 USD . Ha olyan gagyi lenne nem lenne ennyi az ára.

Előzmény: Mafia05 (14870)
vti00 Creative Commons License 2016.03.02 0 0 14873

Milyen idokozonkent kell a fenyezopisztolyt karbantartani a kenesi helyeket?

bádogember86 Creative Commons License 2016.03.02 0 0 14872

Ami még lényeges lehet hogy a csillag felfekvési felülete ne legyen nagy. Én mindíg enyhén hegyesre szoktam csiszolni. Ha nagy részen fekszik fel akkor eloszlik az energia és szintén nem lesz erős kötés.

Előzmény: Mafia05 (14870)
diessel Creative Commons License 2016.03.01 0 0 14871

Nekem is szokott hasonlo probléma lenni, de  csillagfej reszeléssel meg oldódik.

Esetleg testen probálj közelebb, vagy  nagyobb felületen feküdjön, szorosabban... test is legyen  tiszta

Előzmény: Mafia05 (14869)
Mafia05 Creative Commons License 2016.03.01 0 0 14870

Ja és azért furcsa mert kipróbáltam hegesztési varrtnál is ahol össze lett hegesztve a küszöb, leköszörültem és azt megpróbáltam és onnan is leszakadt, van hogy folyamatosan lehet nyomni és van hogy nagyon sokszor leszakad.

Előzmény: bádogember86 (14868)
Mafia05 Creative Commons License 2016.03.01 0 0 14869

Igen szoktam látni a horgany réteget, gondoltam is hogy azért sem jó,de van hogy nagyon jól odaragad és van hogy ugyanott meghúzom és már nem jó. Meg szoktam reszelni a csillagfejet is hogy jobb legyen, de van hogy nem segít. Nagyon idegesítő, hogy mondjuk 30 ütésből körülbelül 20 leszakad.

Előzmény: bádogember86 (14868)
bádogember86 Creative Commons License 2016.03.01 0 0 14868

Szia!

Gondolom hogy újabb típusokon van ez a jelenség!? :) 

Ez azért van mert hiába pucolod le a festéket (négerrel) az alatta lévő cink bevonatot nem szedte le. Amikor erre a cinkrétegre próbálod ráhegeszteni a csillagot akkor ez a réteg leég viszont nem "heged" hozzá a lemezhez. Ez a réteg nagyon vékony viszont pont elég ahoz hogy ne legyen erős a kötés. Sokszor én is beleszaladok mert ez a réteg is vezető de ilyenkor "lepkekorongal" megérdesítem és leszedem és utána tökéletes szokott lenni. 

Ha tovább négerezed akkor meglátod hogy a lemez sokkal világosabb mint a cinkréteg, nagyon becsapós tud lenni.

Előzmény: Mafia05 (14866)
Carspray Creative Commons License 2016.03.01 0 0 14867

Alu gittet sem használtam még eddig, de hogy itt többen is szóba hozták, lehet kipróbálom :) 

Mi az előnye, hátránya? Nehéz csiszolni egy üvegszálashoz mérten? A helyi boltban asszem APPs alu gittet láttam, ezt próbálta már valaki? 

Egyébként van egy régi Devilbiss-em, a sima GTI, kék...... egy apró tömítése rossz már, azt kellene csak kicserélni, van esély rá hogy valahol még árulnak hozzá alkatrészt? A tű ahogy a pisztoly fejbe "átér", ott van egy apró gumi tömítés ami már nem jó, ez ugye zárna hogy visszafelé ne jöjjön ki a levegő-festék, de ki-ki cseppen már belőle a cucc.  

Mafia05 Creative Commons License 2016.03.01 0 0 14866

Heló! Gondolom te használsz horpadás kihuzó spottert. Miért van az hogy sokszor alig "heged" oda a lemezhez a fej  és leszakad ? Meg a csillagokat is elég gyorsan el olvasztja, pedig vissza van véve az erősség. És annyi hőt termel hogy a kalapács is úgy átmelegszik hogy nem lehet vele dolgozni, meg kell várni még lehűlik.

Előzmény: bádogember86 (14848)
Carspray Creative Commons License 2016.03.01 0 0 14865

Igazad van!

A 4CR 2100-as üvegszálas gitt tapad horganyzott felületeken! 

Részlet a műszaki adatlapjából: "tapad vas, acél, alumínium, cink felületeken és üvegszál erősítésű anyagokon"

A másik két terméket nem ismerem, meg nem is árulják nálunk :) 

Más téma: A helyi boltban voltam tegnap, megkérdeztem a Sata másolat Auaritát 25 ezer az ára, komplett javítószettje 4 ezer, a tartályt elfelejtettem megkérdezni :) 

Előzmény: fahee (14861)
Steven 68 Creative Commons License 2016.03.01 0 0 14864

És ezek új pisztolyok. Én rendelnék egyet csak félek,hogy átvágnak.

Előzmény: fahee (14862)
Steven 68 Creative Commons License 2016.03.01 0 0 14863

Azt már megvették mert levette a hirdetést sima W400 1.3 volt. Az ebay-n is sima W400-1.3,1.4 LV2 sapkával van hirdetve 45-50000 Ft.

Előzmény: fahee (14862)
fahee Creative Commons License 2016.03.01 0 0 14862

Nem rossz ar az, ha nincs leharcolva. Amik ebayen vannak azok nem tudom milyenek lehetnek talan sima w400.

Nekem classic van annak a doboza is masmilyen.

Előzmény: Steven 68 (14853)
fahee Creative Commons License 2016.03.01 0 0 14861

Peldaul a 4cr vagy a relos is hasznalhato ra. Dinitrol az nem.

Előzmény: Carspray (14859)
Mafia05 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 14860

Majd lehet meg hirdetem ez most jött rám itt a pisztoly téma közben megint, hogy lehet le cserélem.

Előzmény: Steven 68 (14858)
Carspray Creative Commons License 2016.02.29 0 0 14859

Pontosan melyik gitt ez? 

Egyébként Iwata-val egyszer én is fújtam, w400al, tényleg hihetetlen könnyű és nagyon szépen, könnyedén lehet vele dolgozni. Iwata azért mégis csak iwata :) :DD

Előzmény: fahee (14842)
Steven 68 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 14858

Egyszer volt a kezembe egy ilyen W400-as Iwata, alig éreztem a súlyát. Miért nem hirdeted meg a Satát, úgy jobban el lehet adni ? 

Előzmény: Mafia05 (14857)
Mafia05 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 14857

Ki akarom ezt is próbálni. Ahol dolgoztam ott is iwata pisztolyok voltak és úgy megmaradt bennem hogy milyen könnyű súlyra, nem tudom a sata mennyivel nehezebb. Hát legalább 70 körül kérnék érte.

Előzmény: Steven 68 (14855)
Steven 68 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 14856

Azért nem tudtad megnyitni a linket, mert már nem aktív a hirdetés.

Előzmény: fahee (14852)
Steven 68 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 14855

Miért akarod eladni,és mennyi az a jó összeg amire gondoltál ?

Előzmény: Mafia05 (14847)
Steven 68 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 14854

Nekem még nem volt ilyen pisztolyom,de úgy tudom nincs hozzá felújítókészlet,  nem is kell, mert pontos az illesztése.

Steven 68 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 14853

W400-132g 70000-Ft.

Előzmény: fahee (14852)
fahee Creative Commons License 2016.02.29 0 0 14852

Sajnos nem tudom megnyitni a linket. Sima w400? Mennyiert aruljak?

Előzmény: Steven 68 (14844)
Steven 68 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 14851

Felső kategóriás pisztoly.

Carspray Creative Commons License 2016.02.29 0 0 14850
Steven 68 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 14849

Miért akarod eladni ?

Előzmény: Mafia05 (14847)
bádogember86 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 14848

Oh, ilyet kaptam egy fényűző haveromtól puszira. Nem vagyok fényező de elég jó a szórásképe. Baromi mocskos volt, bele volt száradva egy csomó trutyi... 

Ezek amúgy milyen kategóriát képviselnek? Lehet hozzá felújítókészletet venni?

Mafia05 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 14847

Sata 3000 rp 1.3 fúvókával, doboza, leírás, szerszámai megvannak. Így nem tudom mennyit kérnék érte, de ha mondanának rá valami jó összeget akkor eladnám.

Előzmény: Steven 68 (14846)
Steven 68 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 14846

Az Ebay-n néztem újat adnak 180 USA dollár-ért,ingyen szállítással. A Tied milyen típus, mi az a jó pénz ?

Előzmény: Mafia05 (14845)
Mafia05 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 14845

Ettől olcsóbban nem nagyon fogsz találni szerintem. Egy ilyet vennék nagyon ha el tudnám adni az enyémet jó pénzért.

Steven 68 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 14844

http://www.jofogas.hu/fejer/Iwata_szoropisztoly_44299665.htmErről mit tudsz mondani ?  Nem sok érte a kért ár ?

Előzmény: fahee (14843)
fahee Creative Commons License 2016.02.28 0 0 14843

Pisztoly temahoz annyit hozzafuznek hogy hobbi fujashoz egy alsokategorias devilbiss vagy iwata tokeletes, slg, flg, az3 ezeket ujba olyan 30-60korul lehet venni. Ha komolyabb akkor ujba egy gti, annak se veszes az ara. Nalam iwatak vannak, de azoknak huzos aruk van.

fahee Creative Commons License 2016.02.28 0 0 14842

Van olyan ami horganyzott acelra, alura is lehet hasznalni. En azert hasznalom mert nagyon eros kotese van, es kemeny.

Alugittet melytolteskor hasznalom csak.

Előzmény: Carspray (14822)
Steven 68 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 14841

Ez az eredeti.

Előzmény: Mafia05 (14839)
Steven 68 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 14840

Ez az eredeti.

Mafia05 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 14839

Én is úgy tudom.

Előzmény: Steven 68 (14838)
Steven 68 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 14838

Nem eredeti, mert az eredetinek gravírozva van a márkaneve a pisztoly markolatába.

Előzmény: Mafia05 (14837)
Mafia05 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 14837
Előzmény: Steven 68 (14834)
Mafia05 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 14836

Így hogy szóba jött az alkatrész meg a javítókészlet egyáltalán nem találok az enyémhez semmit, pedig régebben azt hiszem találtam hozzá még az ebay-en sem nagyon látok semmit.

Előzmény: Carspray (14835)
Carspray Creative Commons License 2016.02.28 0 0 14835

Ez valami kamu szöveg...nem akarok hazudni de a tartály valami 2-3 ezer hozzá a javítószett meg talán valami 6 8 rugó... ennyit lehet hozzá kapni...raklap szám jönnek kínából. Ebay re üsd be és nézd meg milyen árakon mennek. :) egyébként tényleg nem olyan gagyi, el lehet vele dolgozni, de én mindenképp újat vennék. Valami flg 5 t vagy az3 (azt hiszem, iwata gyártja)

Nem rég a főnök hozott 2 db sata 4000 t, mivel kijöttek az 5000esek és az egyik márkaszervíz lecserélte az egész készletet.. 2darab rpt hoztunk el...nincsenek kikopva..de azért mégis csak voltak használva..nyomás állító csavarnál néha ereszt az egyik, egy tartály repedt,egy tartály tető repedt, egyik levegő sapkába belekötött már valami 2k fehér áztatással keféléssel sem jön ki,az egyiknek fullon van a terítése és nem tudom összehúzni stb stb...sok apróság ami zavaró,persze cserébe legalább nagyon olcsón jutottunk hozzá.

Szerintem egyszer kell rászánni egy nagyobb összeget egy újra és az tuti sok sok évig fain lesz.

Előzmény: Steven 68 (14834)
Steven 68 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 14834

Igen láttam a pisztolyt, már kérdeztem az eladót állítólag örökölték semmit nem tudnak róla mondani  mert nem értenek hozzá,hogy milyen az állapota .Egy ismerősük mondta nekik,hogy ennyit megér a pisztoly. És mi van akkor ha kell bele javítókészlet+tartály az még plusz 50000 Ft. Azt is kérdeztem,hogy kitől örökölték, mennyit volt használva, az ismerősük megnézte vagy esetleg ki is tudta próbálni,hogy nem ereszt vagy csepeg,de erre már nem jött válasz.  Ez nekem furcsa egy kicsit,hogy örökölök valamit és nem tudok róla semmit,csak a közeli hozzátartozótól szoktak örökölni ,és tudni kell róla azért valamit.

Előzmény: Mafia05 (14832)
Jason88 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 14833

Helló,

Csepelen kéne egy autószerelő. Valaki/t? BMW E46 2.0 motorcsere kéne. Sajnos nincs időm rá.

Mafia05 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 14832

Van fent a jófogáson egy sata 3000 rp 33 000-ért tartály nélkül akkor már jobban járnál azzal ha pisztolyt akarsz venni. Nagy hibája nem lehet szerintem. Sőt egy tizesért még tartály is van fent akkor is még mindig bőven jó áron van.

Előzmény: Steven 68 (14831)
Steven 68 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 14831

Köszi a választ,gondoltam,hogy a csodákra még várni kell.

Előzmény: Carspray (14829)
Mafia05 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 14830

A mobihel 2k-s akril is hajlamos gázasodni, már tapasztaltam azzal is de nem mindig. A fűtés az meg megvolt 20 fok fölött simán 23-25 megvolt, csak hát a szellőztetés az egyenlőre garázskapu felnyitással működik. Ja és a rétegek közti szellőztetés olyan 10 per körül volt, azért nem vártam többet mert tényleg csak meghintettem első rétegnél a másodiknál muszáj  volt adni neki mert nagyon szarul terül.

Előzmény: Carspray (14828)
Carspray Creative Commons License 2016.02.27 0 0 14829

Most látom hogy 50. 000...... Na annyit biztos nem ér, azt hiszem 24ért vettem, meg ilyesmi árban megy most is a helyi boltban. 75 ért vettem utána egy Devilbiss Gti Pro-t természetesen eredetit..... na hát a kettő közti különbség fényévekben mérhető :D 50 ezerért felejtős :) 

Előzmény: Steven 68 (14826)
Carspray Creative Commons License 2016.02.27 0 0 14828

Elöször egy ilyen pisztolyt vettem...ivecot meg felniket meg ilyeneket fujtam vele. Jó pisztoly. Aztán mikor kicsit ráéreztem és normális melót kellett csinálni addigra szétment a ravasznál egy tömítés...alkatrész nincs hozzá nagyon...most ugy mukodik h vagy fujsz vagy nem...nincs átmenet,nem tudsz ködölgetni,lefújattni vele a port stb. Alapozóhoz használom amúgy itthon néha. Egyébként a nyomás állitó csavarja szokott egyre nehezebben mozogni amìg bele nem törik. De ezt a hibás alkatrészt talán már esztergáltatja valaki itthon fémből (eredetileg műanyagot raknak bele).

Illetve olyan ember aki sűrűbben fúj,meg ugye metált is,annak relatíve elég hamar kifog kopni a tű. Durván egy évig birja. Apró pénzért van hozzá javítószett elég sok méretben.

Venni biztos csak élőben vennék,mert az enyém is ott a helyszinen a boltban ki lett próbálva egy deci hígítóval aztán buborékokat lökte vissza a tartályba meg szaggatott a szórása. Egyből átcseréltük másikra...na most ezt postai úton nem biztos hogy megtudja az ember csinálni.

Előzmény: Steven 68 (14826)
no_holy_shit Creative Commons License 2016.02.27 0 0 14827

vettem egy mx5-t es kaptam hozza egy kemenytetöt is amit viszont vki otthon probalt fenyezni... es rafujt a tomitesekre es az ablakkederre...

nitro szepen hozza le a tomitesekrol, de nem tudom hogy a tomitest mennyire teszem vele tönkre??

fektisztito nem hozza...

LB higito nincs keznel, azzal meg nem probaltam

Steven 68 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 14826

http://www.jofogas.hu/pest/Sata_Auarita_LM3000__rp__41232924.htm          

Mi a véleményetek erről a pisztolyról,használ valaki ilyet közületek ? Mert állítólag a Sata 3000 RP tökéletes másolata.

Carspray Creative Commons License 2016.02.27 0 0 14825

Nem tudom hány fok van ahol fújsz, de hűvös van mostanában, még ha be is fűt túlzottan az ember akkor is a lakkozásnál már a szellőztetéskor elég sokat hűlik a levegő :) Szóval alapvetően nem biztos hogy gond a gyors edző :) Szerintem :) 

Több embert is kérdeztem már erről a gázosodásról, mindegyik azt mondta hogy leginkább a lakkal szokott a gond lenni.. gázosodásra hajlamos.... :) 

Egyébként ismerős helyzet.... Ilyenkor nincs más csak a próbálkozás... többet várni a két sor közt, lehető legvékonyabban fújni stb stb Valamit valamiért :) Nem jó lakk de legalább olcsó..... majd az illető eldönti hogy melyik a fontosabb aztán kész :) 

Előzmény: Mafia05 (14824)
Mafia05 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 14824

Ha máskor hígítottam is akkor is 2k colomix hígíóval. Azt viszont nem is néztem  hogy gyors edző volt-e hozzá vagy sima. Az a baj hogy ezek eladó autókra mennek és nem is én veszem úgyhogy gondolom nem kell leírni miért ez van. De nagyon nincs is más errefelé ami jó lenne legalább nagyjából.

Előzmény: Carspray (14823)
Carspray Creative Commons License 2016.02.27 0 0 14823

Én nekem is volt gázosodási problémám az egyik lakkal.......nyáron "bármi-bárhol" képes volt felgázosodni azzal a lakkal, illetve ha megfolyt, vagy csak megakart folyni és egy enyhe rogyasztása volt a lakknak az már totál tiszta fehér buborékos volt..... még jobb volt úgy hagyni mert ha elcsiszoltad bődületesen ronda lett. 

Mióta nem használom azt a lakkot, láss csodát, nem gázosodott be semmi  :) 

De lehet ilyen probléma akkor is ha az ember vesz egy "lassúbb" lakkot(a colomix nem az), lassú edzővel aztán hozzáönt egy észtert/nitrót stb........ Nyilván ugye a colomixnek nincs is saját hígítója, így itt nehezebb visszakövetni a dolgokat. De egyébként kitapasztaltad már ezt az edző-hígító dolgot biztos vagyok benne, szóval csak érdekességből írtam le, de szerintem hagyd azt a lakkot :) Nem tudom mennyiért veszed, de biztos vagyok benne hogy nem sokkal többért vannak elég tűrhető lakkok :) 

Én a multkor a Mipa CS90-es lakkot próbáltam, abszolút meg voltam vele elégedve, egy szett 5500 :) Semmi gond nem volt vele, nagyon könnyű vele dolgozni, szép fénye volt, jól száradt, jó az ára stb :) Teljesen korrekt. 2:1 plusz 10% hígító :) Másnap nagyon könnyű volt csiszolni-polírozni, de napokon át fújtunk vele, egy autót több részletben, és amikkel kezdtük az már nagyon ki volt keményedve, elég nehéz volt visszapolírozni, nyilván nem szabadott volna hagyni száradni sok ideig :) 

Előzmény: Mafia05 (14820)
Carspray Creative Commons License 2016.02.27 0 0 14822

Az üvegszálassal az a gond hogy hogy horganyzott felületen nem tapad :) Na most azoknál az autóknál amiknek gyárilag ilyen az anyaguk és van rajtuk egy nagyobb egyengetés? :) Relatíve elég érzékeny anyag szerintem.... csak a teljes csupasz fényes fém felületen tapad meg igazából, de ott nagyon.. meg ugye kráteres felületet hagy csiszolás után is stb stb... Gondolom ezért ajánlják az alu gittet amit viszont még sosem használtam igy nem tudok érveket-ellenérveket mondani rá :D De józan ésszel végig gondolva ez lehet a gond ami az üvegszálas ellen szól :)

Előzmény: csernoo (14817)
fahee Creative Commons License 2016.02.27 0 0 14821

Ket reteg kozt eleget vartal? Szelloztetted eleget? 

Bar van olyan lakk amit vastagon fujsz es akarmit csinalsz kiparolgasos lesz.

En uvegszalasgittet hasznalok altalaban, eros kotese van annak is.

Mafia05 Creative Commons License 2016.02.26 0 0 14820

Van valami megoldás rá hogy ne gázasodjon be a lakk fújás után? Ma így jártam colomix lakkal direkt nem fújtam meg első soron csak épphogy átködöltem utána kapott egy vastagabb réteget, tudom, hogy azért lett gázas mert vastag a réteg de egyszerűen nem terül ki máshogy, hígítva meg az a tapasztalatom hogy lehomályosodik még jobban. Csak a fektetett elemeknél láttam rajta de lehet hogy máshol is van, nem tudom.

tomeeeee Creative Commons License 2016.02.26 0 0 14819

Asszem én maradok a sima koromnál :)

Amúgy lefújtam a sima edzővel és nitróval hígítottam, múltkor is ezeket használtam, csak akkor 10 fok volt, de már most meg lehet tapintani, már nem fog :)

Előzmény: Carspray (14818)
Carspray Creative Commons License 2016.02.26 0 0 14818

Régen a kormot beledobták egy kis lakkbenzinbe aztán ha megkötött a gitt át ecsetelték vele...lakkbenzin elpárolgott a korom meg beleült a felületbe ahogy kell...nem hiszem h gondot csinál vele mert ugye ezt le kell csiszolni...nem marad a felületen....

Normál edző az szerintem felejtős inkább valami gyors....vagy normál plusz gyorsìtó...higito is ehhez megfelelően.

Előzmény: tomeeeee (14816)
csernoo Creative Commons License 2016.02.25 0 0 14817

Üdvözlet!

Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Nagyobb mélyedésekhez inkább alumíniumtartalmú PE kittet vagy üvegszálasat használjak. Eddig ilyen szituációban Body üvegszálasát használtam, de egy fényező ismerős azt mondja, hogy az alumíniumtartalmú jobban tapad, egyben marad, az üvegszálas nem jó, nem is használják.

Mi a véleményetek mik a különbségek?

Előre is köszi!

tomeeeee Creative Commons License 2016.02.25 0 0 14816

Nekem egyik ismerősöm, nem fusi fényező, kontolpor helyet kormot használ. A kormot a ház kémény tisztítónyílásából szedi, ami kissé durva, de finomra aprítja. Neki idáig nem okozott gondot.

Szerintetek 5-7 fokba érdemes normál edzővel fényezni? Holnap kéne egy blokkot, difit, meg egyéb alkatrészeket fújnom, csak nem tudom, hogy nem e gond, hogy ilyen hidegbe állok neki.?

Steven 68 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 14815

Igen úgy is lehet, csak akkor sokkal több kell belőle.

Előzmény: RM 66 (14814)
RM 66 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 14814

Ezt inkább belekeverik a betonba,az utcánkba 3 sirköves dolgozik rengeteget visznek belöle,de én is ezt használom már évek óta kontrolpornak.

Előzmény: Steven 68 (14812)
ksyy Creative Commons License 2016.02.25 0 0 14813

Keresd úgy,hogy Vasoxid színező por,sárga-fekete-barna-vörös,ezek a gyakori színek.

http://webshop.festek.hu/termek/vasoxid/

Előzmény: Mafia05 (14811)
Steven 68 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 14812

Amikor bedörzsölik,glettelik a betont, ezt a színező port rászórják,és olyan színű lesz a beton.

Előzmény: Mafia05 (14811)
Mafia05 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 14811

Milyen az a beton színező? Por?

Előzmény: Steven 68 (14810)
Steven 68 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 14810

A betonszínező,hogy milyen igazad van, köszi.

Előzmény: fahee (14809)
fahee Creative Commons License 2016.02.23 0 0 14809

4cr kozepkategorias cucc. De pl a mezeskendojuk nem er sokat, gittjuk meg a csiszolo anyagok hasznalhatoak.

Kontrollpornak betonszinezot ajanlom. 800ft egy kilo barna vagy fekete

bexxter Creative Commons License 2016.02.23 0 0 14808

Festéket nem használok tőlük, de pl a varrattömítő az felejtős részemről. Akármelyiket vettem - 1kg kiszerelésben - (nem tudom mi volt a régi száma, az új 990) mindegyik 2 nap után kikeményedik és berepedezik. Volt oldószeres meg vizes a boltban, mindkettő az új szürke dobozos 990-es. Ugyanaz a tünet. Többet nem veszek. Nem is tapad olyan jól mint gondoltam. A würth vagy dinitrol vagy berner az kb még az erős műanyag szálú ecsetet is odaragasztja a felülethez, ez a body meg letörölhető bármivel. 

A 4CR tömítője (1kg kiszerelés) nem repedezett meg 3 hét után sem, de nem tetszik ennek sem a tapadása meg a felülete, kicsit fényes, félek, hosszú távon ez sem marad rugalmas. Ellenben 4800-ért igencsak drága (kedvezmény nélkül). Maradok a kartusos márkásabb dolgoknál, a berner-t le lehet alkudni pofátlanul, a többivel ilyen tapasztalatom még nincs (kisker ár -10% nem nagy kedvezmény a würthre, de legalább jó anyag).

Előzmény: bádogember86 (14807)
bádogember86 Creative Commons License 2016.02.23 0 0 14807

Azt hallom én is hogy egész jó... 

És a body-ról mi a véleményed? Tényleg a "legalja"?

Előzmény: bexxter (14806)
bexxter Creative Commons License 2016.02.22 0 0 14806

Standox boltok árulják egyre inkább, nekünk eddig bevált. Középkategória talán. Most megint van egy fejlesztési hullám náluk, vagyis már az utána levő termékbevezetés, sok újdonság. Állandóan látom a reklámokat, meg a boltban is nyomatják.

Előzmény: bádogember86 (14799)
Mafia05 Creative Commons License 2016.02.22 0 0 14805

Én matt fekete spray-t szoktam használni.

Előzmény: Steven 68 (14804)
Steven 68 Creative Commons License 2016.02.22 0 0 14804

Üdv !    A kontroll port szoktátok használni,vagy valami mást helyette ?

bádogember86 Creative Commons License 2016.02.21 0 0 14803

Most nem csináltam képeket, a kupecokat nem nagyon érdekli hogy mi hogyan készűl el. :) 

Én a tetőkoszorúnál a hátsó ajtó fölött húztam szét. Ott sokkal könnyebb viszont el kell fúrni a tetőlemeztől. Azért szedtem ott szét mert a "c" oszlopban is van egy középső merevítő. 

Alul a doblemez végét lefúrtam a belső küszöbről és a küszöböt kicsit előrébb engedtem. 

Annó nagyon sok grandét csináltam, volt mikor teljes oldalkeretet vagy nagytetős hátulját tettem fel és nem egy nagy sztori csak baromi hitvány illesztések vannak. Azzal tuti lesz móka...

Előzmény: Peti251 (14801)
bádogember86 Creative Commons License 2016.02.21 0 0 14802

Felénk most mindenkinél ezt láttam, azt mondják hogy az árához képest egész jó. 

Amúgy a Body termékcsalád már annyira vállalhatatlan? Régen én mindenből azt használtam, nekem nem volt vele bajon de mostanra mindenhol azt mondják hogy "lejárt lemez!". Annyit változott volna? 

Előzmény: Carspray (14800)
Peti251 Creative Commons License 2016.02.21 0 0 14801

Csináltál képeket? hol lesz jó szétfúrni? A C oszlopot és a küszöböt úgy is vágni kell majd, (ebben biztos vagyok) 

Előzmény: bádogember86 (14798)
Carspray Creative Commons License 2016.02.20 0 0 14800

Gittet,füllert,lakkot,ragasztószalagot,körpapirt meg egy két terméket használok tőlük. Nem csúcskategória de nem is gagyi...elfogadható áron elfogadható minőség. De mindenből van egy két komolyabb meg egy két gagyibb kiadásuk.

Előzmény: bádogember86 (14799)
bádogember86 Creative Commons License 2016.02.20 0 0 14799

Van valakinek tapasztalata/véleménye a 4cr anyagokkal kapcsolatban? Használta már valaki?

Előzmény: bádogember86 (14798)
bádogember86 Creative Commons License 2016.02.19 0 0 14798

Grandéba sokat nem fogsz találni! ;) 

Múlthéten cseréltem egy jobbhátsó negyedet és a doblemez az full száraz volt. A küszöb alján volt pár csepp de összesen nincs a kocsiban egy liternyi. 

Viszont arra jó a segget feltolni, nem egy nagy kihívás. Viszot gyárilag olyan hézagok vannak hogy eldobod a hajad. Azzal lesz majd heki... :) 

Előzmény: Peti251 (14797)
Peti251 Creative Commons License 2016.02.19 0 0 14797

Ezen a négyes lemezen jót nevettem:)

A ducato belső küszöböt hajtogattam 1.5-ösből, így is vastagabb mint a gyári:)

Érdekesség képpen, a 2004-es dukesz 1,3 millió km van, másodjára van full telibe lakatolva. (az első 500 körül volt. Ez a második már olyan mértékű hogy az új küszöb fölé is kellett egy csík lemez!

A másik egy iveco daily csak egy évvel fiatalabb, az most jár 500 körül, de azt rozsda miatt javítani még nem kellett! Előbbi önhordó, utóbbi alvázas. Az iveco alvázat tegnap javítottuk viszont repedés miatt.

Másik: Írtam korábban, hogy a 2007-es fieszta agyon van üregvédve(tényleg) a donor küszöbből is dőlt. 

Tegnapelőtt jött egy 2012-es punto grande. Ez elbújhat minden téren a ford mögött. fújt masszás alvázvédelem éppen csak az első kerekek mögötti sávban, befelé semmi, a géppel felvitt tömítő massza több helyen reped, és hiányos. Nem csodálkoznék, ha egy deka üregvédelem sem volna benne.

(a punto seggcserés lesz, bár első ránézésre alig törött, az egész segge odébb van, a hátsó ülés alatt is rokkant)

Mafia05 Creative Commons License 2016.02.19 0 0 14796

Van jó pár hülye aki elhiszi hogy az jó lesz mert előadja a "lakatos" hogy vastagabb lemezből csinálja. Én inkább jó nagy gányolásnak nevezném, meg aki ilyet mond az nagyon komoly lakatos lehet....

Előzmény: Steven 68 (14787)
Steven 68 Creative Commons License 2016.02.19 0 0 14795

De lehet attól fél,hogy valahol taposó aknára fog hajtani,fő a biztonság.

Előzmény: bádogember86 (14791)
Steven 68 Creative Commons License 2016.02.19 0 0 14794

Az már biztos csak a sár, meg a régi alvázvédő tartja össze,ha tartja egyáltalán.

Előzmény: Gyurma73 (14790)
Steven 68 Creative Commons License 2016.02.19 0 0 14793

És tudod mi a nevetséges,hogy a kocsi gazdájának lakatos az eredeti szakmája.

Előzmény: THT (14789)
ksyy Creative Commons License 2016.02.19 0 0 14792

A 4mm lemez meg a gyári vastagság hegesztéskor szép hidegkötéssel lenne tele,vagy csak az lenne.

Előzmény: bádogember86 (14791)
bádogember86 Creative Commons License 2016.02.19 0 0 14791

Na ezeket a munkákat nem kell sajnálni! 4mm, na ja... :) 

Bár, felétek nagyon rossz utak vannak, lehet kell a 4-es kazánlemez az aljára. :)

Gyurma73 Creative Commons License 2016.02.19 0 0 14790

Fastrának a tankbeöntő környéke nagyon szép tud lenni.

mikor kívül hólyagos belül már nincs doblemez😃

THT Creative Commons License 2016.02.19 0 0 14789

Az ember valószínűleg nem látott még 4mm-es lemezt :D

ksyy Creative Commons License 2016.02.19 0 0 14788

Az a baj,hogy el is hiszi,hogy 4mm-es lemezzel csinálják. Nem lesz az még 1mm se :)

Az ilyen meg is érdemli!

Steven 68 Creative Commons License 2016.02.19 0 0 14787

Ha nem untatlak benneteket íme egy következő eset. F astra tulajnak az autó alját kellett volna rendbe tenni, így első ránézésre lett volna rajta mit csinálni +alvázvédelem. 100000-Ft körüli árat mondtam neki anyaggal együtt, természetesen drágállta.Később találkoztam vele és azt mondta,hogy 40000 Ft-ért fogják csinálni, és 4 mm-es lemezzel fognak dolgozni.

ksyy Creative Commons License 2016.02.18 0 0 14786

Teljesen baráti az ára,nekem is van kedvezmény Lángnál,majd rákeresek mennyi lenne. Igazából az lenne jó ha rugalmas,de nem ragad.

Előzmény: Gyurma73 (14785)
Gyurma73 Creative Commons License 2016.02.18 0 0 14785

amúgy a lángnál 1650 ért lehet kedvezménnyel megkapni 2300 a kiinduló ár ott is.

A carsystem is van 1600 ft és arra nincs kedvezményem.Van aki meg a dinitrolra esküszik az is kb 2300 forintról indul.

Dinitrolban is van ami mindig ragacsos marad 5 év múlva is.

Az ilyen barna áttetsző.

Előzmény: ksyy (14783)
Gyurma73 Creative Commons License 2016.02.18 0 0 14784

Loctite Variac usb nagyon jó ár érték arányú,már gumigyanta de még nem drága, annyira,nitroval tilos higítani.

már loctite de még nem horror.

Megértem hogy a teroson az horror drága.

lángnál a legolcsóbb ez már aranyfokozatú termék.

ez nem rücsiszerű anyag.

Előzmény: bádogember86 (14776)
ksyy Creative Commons License 2016.02.18 0 0 14783

Nem is vészes az ára,előny,hogy rugalmas marad évekig.

Előzmény: Gyurma73 (14781)
ksyy Creative Commons License 2016.02.18 0 0 14782

Olyan már velem is volt, De pl a Skodámon csináltam alvázvédelmet és napokig szinte olyan volt mintha akkor kentem volna rá,a gyári védelemre ment rá.

Előzmény: Mafia05 (14779)
Gyurma73 Creative Commons License 2016.02.18 0 0 14781

http://sprayshop.superwebaruhaz.hu/loctitevariac-alvazvedo-kofelverodes-gatlo-t245202

ez olyan műanyagos felületet hoz,akár festhető is,lassan szárad .

nem a legolcsóbb de nem repedezik 3 év utén sem.

Gyurma73 Creative Commons License 2016.02.18 0 0 14780

car system az bitumenes ,az valóban nagyon káros.

én nem használok bitumenest .

Előzmény: Steven 68 (14772)
Mafia05 Creative Commons License 2016.02.18 0 0 14779

Velem egyszer kétszer fordult elő csak hogy a tömített felületre rücsiztem és valamiért ragacsos lett több nap után is.

Előzmény: ksyy (14777)
Mafia05 Creative Commons License 2016.02.18 0 0 14778

A gyárban általában szórható tömítővel van kezelve. Az gumis állagú marad és jó vastag.

ksyy Creative Commons License 2016.02.18 0 0 14777

A rücsi gyakorlatilag se vízzáró. Én inkább egy rugalmasabb bitumen alapú alvázvédőre szavaznék. Utoljára Sika 6060-at használtam a Lianán,eddig jól teljesít,nem repedezett be mint pl a Motip alvázvédő.

bádogember86 Creative Commons License 2016.02.18 0 0 14776

Köztetek mi az általános nézet, "keményebb" rücsi vagy lágyabb bitumen tartalmú alvázvédő?

Ezt csak azért kérdezem mert annó sok vadászautót csináltam (alváz&üreg) és akármilyen drága rücsit fújtam rá színte mindíg lekoptatták a felverődő kövek és ágak. Utána vettem a legolcsóbb Olvikor retket, az bezzeg sosem keményedett ki, egy év után is ragadt és a legfontosabb hogy nem jött le sehonnan. Megfigyeltem hogy olyen vízlepergető hatása van mintha viaszolva lenne. Nem öregedett meg, nem repedt és pattant le. Érdekes...

Annó a Nissanba mikor dolgoztam az új Qashqai alja is ilyen puhább, nem fényezhető trutyival volt lelocsolva. Tanfolyamon mondták hogy ez a legjobb a terepjárók aljára mert rugalmas marad sokáig. 

Nem tudom hogy a saját kocsimat mivel fújnám le. Mondjuk a Teroson rücsije vált eddig be a legjobban. ..

Régen úgy hozták a rücsit hogy elvileg nem korrozióvédő mert nem vízzáró. Porozus anyaga miatt nem tudja teljesen lezárni a felületet. Elvileg azt még le kellene zárni egy fedőfestékkel. Vélemény?

Előzmény: ksyy (14775)
ksyy Creative Commons License 2016.02.18 0 0 14775

Olvasgatom a hozzászólásokat,de ezek durva mennyiségű alvázvédők. 20liter az nem semmi mennyiség,teljesen felesleges annyi rá. Azért kiváncsi lennék tényleg mennyit használnak el.

Előzmény: Steven 68 (14773)
Steven 68 Creative Commons License 2016.02.18 0 0 14774

Télen alvázvédőzést nem vállalok nem akarok időnap előtt tüdőrákos lenni,zárt helyen ez biztos halálhoz vezet. Van némi jártasságom az orvosi dolgokhoz és ezt biztosan állítom,gondolj csak a kátrányra,bitumenre,stb.

Előzmény: Gyurma73 (14771)
Steven 68 Creative Commons License 2016.02.18 0 0 14773

A 20 liter alvázvédő elég lenne egy teherautóra sőt jól felhígítva pótkocsival együtt. Így kell eladni magukat a cégeknek. A városunkban is nemrég ütötte fel a fejét egy mester, állítólag senki más csak ő dolgozik a legjobban,  leggyorsabban és mindez abból fakad, mert Nyíregyházán dolgozik az Opel szervizben.

Előzmény: bexxter (14769)
Steven 68 Creative Commons License 2016.02.18 0 0 14772

10 liter fújható állagú CarSystem alvázvédőt használok. Lemértük ez 7 kg alvázvédő+3 liter hígító.

Előzmény: Gyurma73 (14768)
Gyurma73 Creative Commons License 2016.02.18 0 0 14771

ja a fényezőkhöz leviszek egy új elemet pl első sárvédő,az is több mint 20 ezer.

kint meg 100 euro az óra díj a szervizekben

Előzmény: bexxter (14770)
bexxter Creative Commons License 2016.02.18 0 0 14770

Ezzel hasonlóan vagyok, bár biztosítós melókat nem tudok (és annyira nem is akarok) csinálni. Aknából fújom, sajna nincs ilyen emelő mint a lenti cikkben mutatott. Nálam minimum 50, ha nagyobb felület mint az átlag autó akkor több +üregvédelem külön. Ha ennyiért nem jó (kimaszkolva a futómű stbstb) akkor alku helyett nincs üzlet, mert mire beöltözöm, kiragasztgatok, szellőztetek, szárítok stb rég nem éri meg. 

Előzmény: Steven 68 (14766)
bexxter Creative Commons License 2016.02.18 0 0 14769

Lehet, hogy a cikkben említett cégnek nagy múltja van ebben, de hogy a cikk készültekor ott dolgozó ember nem volt alapos/igényes az is biztos. A 20 litert is megértem, ha így telefúj mindent, tankot, futóművet, csöveket stb :( Jo hogy a gumikat nem.. nekem sedan swift aljára elment kb 3,5 liter. Küszöbök és futómű bekötések környéke, padló közepe meg kipu fölött nem. Valamint a hátsó kerékjáratok sem, mert nem volt rá keret..ezt is nagy nehezen fizették ki :(

Előzmény: Gyurma73 (14764)
Gyurma73 Creative Commons License 2016.02.18 0 0 14768

legolcsóbb alvázvédő is kb 1500 ,abból 10 liter 15 ezer, plusz az egyéb agyagok,az már 20ezer ,és 30 ért csinálod?,ráadásul 1 nap mire szárad,ahhoz télen is kell 18-20 fok ami rezsiigényes.

É n mondjuk nem használok semmiből sem a legolcsóbbat.

és akkor még az üregvédő .

Előzmény: Steven 68 (14767)
Steven 68 Creative Commons License 2016.02.18 0 0 14767

Én 10 liter alvázvédőt használok el,és általában elég szokott lenni.

Előzmény: Gyurma73 (14764)
Steven 68 Creative Commons License 2016.02.18 0 0 14766

Van egy autóboltos ismerősöm odaadta a kocsit egy "nagymesternek" adott 5 liter rücsit,hogy fújja az aljára,és a mester még 1 litert vissza is adott,és kész volt a alvázvédelem.

Előzmény: Gyurma73 (14762)
Gyurma73 Creative Commons License 2016.02.18 0 0 14765

én nem ragaszkodom az alvázvédelemhez ha ennyiért nem jó nem csinálom,van biztosítós meló elég,aki telefonban sokallja miután letettem a száma tiltóra kerül :-))

Előzmény: Steven 68 (14763)
Gyurma73 Creative Commons License 2016.02.18 0 0 14764

http://autopult.hu/magazin/mentoov-az-autonak-egy-teljes-profi-alvazvedelem-kepekben.html

itt  a  másik ,ők pesten vannak  azt írja a cikkben hogy 20 liter üregvédő és 20 liter alvázvédő megy rá.

náluk kb 70-130 ig megy az alvázvédés.Mazda 6 os pl 90 ezer.

de az anyag mennyiséget sokallom mert a dinitrol literje 2,3 ezer ft ha ebből rámegy 40  liter az már majdnem 100 ezer.

Előzmény: Peti251 (14755)
Steven 68 Creative Commons License 2016.02.18 0 0 14763

Sajnos itt a munkáért egyik a másikat trógerolja. Az én hátam mögött is hangoztatnak dolgokat,de csak azért,hogy nekik több munka jusson. Csak az érdekes,hogy amikor megcsinálok egy munkát az biztos több ideig csinálom mint a trógerolók,nekem még nem jött a munkámra panasz. Csak az a baj az emberekkel,hogy elhiszik azt,hogy valamit megtudnak csinálni olcsón,jól,és hamar.

Előzmény: Gyurma73 (14761)
Gyurma73 Creative Commons License 2016.02.18 0 0 14762

én konkrétan gázálarcban fújom aminek a szűrőjét időnként cserélni kella szűrő kb 4 ezer ft,max 5 kocsi után csere..

Ma is volt nálunk egy kocsi alvázvédve,(más csináltunk rajta) műanyag dobbetéteket ki sem szedték.

Előzmény: Steven 68 (14756)
Gyurma73 Creative Commons License 2016.02.18 0 0 14761

én 50 alatt nem állok már neki igaz budán vagyok,gondolom vidéken más a szitu.

Steven 68 Creative Commons License 2016.02.18 0 0 14760

Igen, a fejfájásról nem is beszélve, és mégsem akarnak fizetni mert így drága, meg úgy drága nekik.

Előzmény: ksyy (14759)
ksyy Creative Commons License 2016.02.18 0 0 14759

Én se szeretem csinálni,nem a kedvencem az tuti,szétmegy utána a fejem,nem igazán bírom azt a szagot.

Carspray Creative Commons License 2016.02.17 0 0 14758

Csomó videót nézek fényezésről neten....amcsi videók közt nagyon soknál látom hogy a flexelésbe húzzák is az evercoat fehér (lágy) gittjét. Wtf?  Ott ez dívik? Csak mert rengeteg videóban làtok ilyen és ehhez hasonló "technikákat".

Mafia05 Creative Commons License 2016.02.17 0 0 14757

100-bol 1 alkalom. Nem sok autó van ki üregelve, gyárilag meg még kevesebb, egy kettőnél meg olyan gyárilag is mintha nem is lenne.

Előzmény: Peti251 (14755)
Steven 68 Creative Commons License 2016.02.17 0 0 14756

Én normálisan megcsinálom és mint korábban írtam 30000 Ft-ért anyaggal együtt,de sokallják. Pedig  van rajtam  védőmaszk,de úgy telemegy a légút azzal a  szaggal,hogy a feleségem nem tud mellettem aludni, mert ahogy lélegzem úgy árad belőlem a vegyszerek szaga.

Előzmény: ksyy (14754)
Peti251 Creative Commons License 2016.02.17 0 1 14755

Jött ma a műhelybe egy 2009-es fieszta. fatuskót fogott a küszöbbel középen, egy kicsit kapott a padló is. a bal első ajtó kuka lett. 

Jött hozzá egy donorból kivagdalt küszöb darab. ma három órán át fúrkáltam, bontottam, fazoníroztam hogy beépíthető legyen.

hogy volt e benne üregvédelem? CSUTKÁRA VOLT NYOMVA VIASSZAL!

ksyy Creative Commons License 2016.02.17 0 0 14754

Nem is nagyon szeretik csinálni és alig van aki normálisan megcsinálja,persze van,de az ára se olcsó. Mocskos egy munka az tuti.

Előzmény: Gyurma73 (14752)
Gyurma73 Creative Commons License 2016.02.17 0 0 14753

és a végén belül kitömíti üvegszálas kittel

Előzmény: Steven 68 (14749)
Gyurma73 Creative Commons License 2016.02.17 0 0 14752

nagy cég nem fog 10 ezer forintos óradíjjal alvázvédelmet csinálni,vagy ha igen igen csak sokban jönne ki.

Előzmény: ksyy (14751)
ksyy Creative Commons License 2016.02.17 0 0 14751

Az a baj,hogy ha egy nagy cég csinálja pl az alvázvédőzést és utána 1év múlva gondok vannak,nem szólnak semmit se. De ha egy kis maszek végzi ugyanezt és 2év után van gond akkor mindenféle sz...  szakembernek kóklernek lehordanak. Ugyanez van a fényezésnél,gyárilag narancsos és 20misi a pl BMW az úgy jó,de ha egy kis maszek javítja és picit narancsos az már rossz és nem ért hozzá. Engem ez akaszt ki agyilag.

Előzmény: Gyurma73 (14748)
fahee Creative Commons License 2016.02.17 0 0 14750

Fényezés ügyben lenne kérdésem. Fujtunk egy lokharitot, par honapja. Alitolag ahol kapott kavicsot, ott megkapargattak es egy 20centis reszen szint+lakkot lehuztak rola. Az elem szorozva volt, es vizes 800al volt elokeszitve fujashoz. Mitol tortenhet ilyen?

Steven 68 Creative Commons License 2016.02.17 0 0 14749

Az egyik nagymester úgy teszi fel a javítóíveket,hogy alatta nem javítja ki a doblemezt,és ő a imádott sztár, mert gyorsan dolgozik.

Előzmény: Gyurma73 (14748)
Gyurma73 Creative Commons License 2016.02.17 0 0 14748

és egy fél évig így is jó,és ugye semmilyen javításra nem kell több garancia a szabály szerint.

Fél év után nem lehet reklamálni .

Előzmény: ksyy (14735)
Gyurma73 Creative Commons License 2016.02.17 0 0 14747

én a Láng nál szoktam patentot rendeli nagyon sok féle van ,a gyárival megegyező kinézettel.40-250 ft / db.

Előzmény: bádogember86 (14741)
Gyurma73 Creative Commons License 2016.02.17 0 0 14746

ez igaz,vegyvédelmi ruha fel ,gázálarc,és lehet órákig drótkorongozni :-)

Gyurma73 Creative Commons License 2016.02.17 0 0 14745

ha nem is új kocsin de kb 4 évesen a garancia után,ezek már nem daciak ,mármint régi daciak.

bádogember86 Creative Commons License 2016.02.17 0 0 14744

Már korábban említettem itt, van egy spray amit a Retech forgalmaz; Galva a neve és olyan mint egy sprayfüller csak ez rozsdagátló és fényezhető is egyben. A másik jó tulajdonsága hogy hegeszthető bármivel (co2, pont...).

Ezzel szoktam kifújkálni és úgy teszem fel az ívet vagy a küszöböt. Volt mikor anyagi probléma miatt nem vitték az ívcserés kocsit fényezőhöz és vizsgától-vizsgáig simán elment úgy hogy csak ezzel volt lefújva. Színte makulátlan volt két év elteltével. 

Vác mellett dolgozom.

Előzmény: bexxter (14742)
ksyy Creative Commons License 2016.02.17 0 0 14743

Igazából szerintem állagmegóvás lesz csak,max 4 évet fog még menni az autó. Kíváncsi leszek milyen lesz az alja.

bexxter Creative Commons License 2016.02.16 0 0 14742

Belül mivel kezeled ? Vagy majd a fényező?
A belinkelt kereklámpás ívcseréje elég jó lett, pedig ha valami, akkor az a tipus aztán tud rohadni brutál módon.. :)

Merre dolgozol?

Előzmény: bádogember86 (14713)
bádogember86 Creative Commons License 2016.02.16 0 0 14741

Én alvázvédést nem is vállalok mert egy több napos b@szakodás és úgysem fizetik meg. Sajnos akkor viszik már alvázvédelemre mikor tiszta rozsda már mindenhol. Ilyenkor már kenhetsz rá bármit, fújkálhatod mert a rozsda nagyon szemét cucc, ahol egyszer megjelent ott valószínű hogy újra felüti a fejét. Van olyan rész ahol még rendesen ki lehet takarítani de az esetek nagy %-ában marad benne mindíg. Ott az dolgozni fog tovább... 

A járulékos költségekről nem is beszélve; egy-két eltört patent, beszakadt csavar stb. Van olyan patent ami 1300Ft/db, törjön el mondjuk három-négy és már cumi az egész. 

Igazából ha jó munkát akarsz végezni akkor a hővédőlemezeket, a dobbetéteket, a futóműbölcsőket és legalább a tankot le illene szedni. Na ez mennyi meló mondjuk egy húszéves kocsin? :) Nem nagyon éri meg... 

volt egy oktatóm és mindíg azt mondta hogy alváz- és üregvédelmet új kocsin kell csinálni! Milyen igaza volt... :) mikor rozsdás a küszöb belűlről abba már fújhatjuk a legdrágább viaszt akkor is rozsdás marad . 

Előzmény: ksyy (14737)
bádogember86 Creative Commons License 2016.02.16 0 0 14740

Szia! 

Sajnos látni kéne a hibás részeket mert így látatlanba nehéz mit mondani. :( 

Előzmény: dcidani (14734)
Steven 68 Creative Commons License 2016.02.16 0 0 14739

Már ha lemossák az dicséretes dolog.

Előzmény: Gyurma73 (14738)
Gyurma73 Creative Commons License 2016.02.16 0 0 14738

én is hallottam olyat hogy felemelik lemossák és lefújják,műanyagokat nem leszedve  minden 40 ezer forintért.

Előzmény: Steven 68 (14733)
ksyy Creative Commons License 2016.02.16 0 0 14737

Pontosan így van. Ha csak kb akarod normálisan megcsinálni akkor már drága vagy stb. Valamikor nyáron nekem is lesz egy régi Toyota alvázvédőzés,de már rozsdás az alja, remélem csak felületi.  Lesz vele meló bőven az tuti,még kiagyalom mi lenne a megfelelő anyagilag is a tulajdonosnak.

Előzmény: Steven 68 (14736)
Steven 68 Creative Commons License 2016.02.16 0 0 14736

Pont így van, és ezután az ilyen gány mesterek az égig lesznek dicsérve,hogy milyen gyorsan,jól,olcsón dolgoznak.

Előzmény: ksyy (14735)
ksyy Creative Commons License 2016.02.16 0 0 14735

A tulajdonosok többségének meg is felel mert rajta van az alvázvédő és ez a lényeg,hogy a piszok is alatta van azt már nem látják. Olcsó gyors, kel ettől jobb?

Előzmény: Steven 68 (14733)
dcidani Creative Commons License 2016.02.16 0 0 14734

Szia!

Van egy mk2 3ajtós puntom, a hátsó ív közepén lent a perem körül előjött a rozsda,ennek a javítási módja mi szokott lenni,kivágják a hibás részt vagy lecserélik az egész ívet?

Küszöbcserének mi az anyagi vonzata nálad?

Üdv Dani 

Előzmény: bádogember86 (14725)
Steven 68 Creative Commons License 2016.02.16 0 0 14733

Volt olyan akitől megkérdeztem,hogy mennyi idő alatt csinál meg egy alvázvédelmet, azt mondta 8 órakor odaviszem, és 11 órára kész van.

Előzmény: Gyurma73 (14731)
Bojszi 70 Creative Commons License 2016.02.16 0 0 14732

Sziasztok, biztos hallottatok már a Korant rozsdaátalakítóról. Ez vizes bázisú, ha én erre fújnék 2k epoxi alapozót azt nem dobná fel egy idő után. Vagy ti hogyan kezeltek olyan felületet amiben benne a rozsda pl ajtó alja, de még nem kell (vagy nem lehet, nem éri meg) hegeszteni. 

Gyurma73 Creative Commons License 2016.02.16 0 0 14731

csináltam vaneo mercit a műanyagok leszedése az aljáról kb 2 óra,

vissza ugyanez.

plussz a többi meló.

Előzmény: Steven 68 (14674)
ksyy Creative Commons License 2016.02.15 0 0 14730

Annyi,hogy hagyom száradni pár órát,az a biztos. Időm van rá,így nincs gond. Persze más lenne ha sürgetnek stb-stb. Ki akarok próbálni majd egy műgyantás cég által forgalmazott kittet,van üvegszálas is stb,meg keverhetem magamnak is.

Előzmény: Mafia05 (14729)
Mafia05 Creative Commons License 2016.02.15 0 0 14729

Nekem sem szokott összeesni, legalábbis nem emlékszek rá.

Előzmény: ksyy (14728)
ksyy Creative Commons License 2016.02.14 0 0 14728

Nekem eddig nem esett össze soha,pedig nincs tökéletes műhely körülmény. Impa Softon Plus-t  használtam most meg a Neo Soft van,Car systemet nem szeretem,alig vártam,hogy elhasználódjon.

Előzmény: Mafia05 (14727)
Mafia05 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 14727

Ha a karcok látszódtak akkor valószínű hogy nem volt eléggé lefinomítva. Ha át tud kötni minden rendesen akkor nem szabadna osszeesni az anyagoknak főleg ha még csiszolás előtt meg köt rendesen.

diessel Creative Commons License 2016.02.14 0 0 14726

Hát kinek hogy :) , nekem nem szokott ...én pl a carsystem gittre allergiás vagyok  prüszkölök töle nagyon.

bádogember86 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 14725

Felénk tűzzel-vassal vannak a body és a mobihel gittje ellen mert állítólag leszokott szívódni. Egyszer vittem vissza egy autót mert mire összeraktam az összes gittfolt előjött és olyan volt mintha 80-as karcok lettek volna benne. Szerintük a gitt hibája volt, szerintem hogy nem volt lefinomítva a flekk. 

Szerintetek mitől függ hogy le fog e apadni vagy sem?

Előzmény: Mafia05 (14722)
diessel Creative Commons License 2016.02.14 0 0 14724

Nekem a body LP gitt nem szakadt fel horganyzott   küszöbröl természetesen előtte alácsiszolva.

Amugy a body  multi piros dobozost ajánlja a horganyzottra.

ksyy Creative Commons License 2016.02.14 0 0 14723

nekem a sajátomon ívcsere volt,de doblemez hibával stb,így nem vettem meg csak az ívet hanem kivágattam jó kaszniból sárvédő és doblemez darabbal együtt,fél nap alatt cseréltem élbe hegesztve. Nem lett végig hegesztve teljesen,de eddig semmi gond,kb 1.5éve cseréltem.

Előzmény: Steven 68 (14721)
Mafia05 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 14722

A mobihel fehér gittje az egy igazi szar mondjuk ez sok márkára igaz tömi a papírt mint az állat de amikor már nem tömi el akkor is rohadt szar csiszolni. Én ezekkel a fehérekkel jártam így többször hogy alig tudtam elcsiszolni a szélét horganyzott felületen. Carsystem sárga gittet régebben próbáltam az nekem bevált ugyanúgy a 4cr sárga gittje is. Nekem ez a dyna gitt bevált gyorsan köt még alacsonyabb hőmérsékleten is, nem tömi a papírt, egész jó csiszolni az edzőjéből is marad mire a gittből már semmi nincs 2kg 2900ft amikor a body lp plus 2kg 4200 körül van valahol de az közel sem ilyen jó.

Előzmény: Carspray (14720)
Steven 68 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 14721

Ez így van, magyarul gány munka és mégis erre van igény.

Előzmény: ksyy (14719)
Carspray Creative Commons License 2016.02.14 0 0 14720

Ha van egy tenyérnyi horganyzott felület, körülötte a régi lakk réteg, régi gitt stb és meghúzod két tenyérnyi méretben, akkor "megáll"... mert körben megtapad, és még ott csiszolod el a szélét.. nekem se a mobihel sem a 4cr üvegszálas gittje nem állt meg a horganyzott felületen....... ugyanez igaz a klasszikus soft-okra is.... amik nem univerzálisak, csak sima poliészterek. Szintén fel szakadtak.... A mobihelnek van egy fehér színű "multi" gittje...... a boltban azt mondták hogy horganyzott felületre, alumíniumra "mindenre" tapad.... hát az úgy maradt meg rajta ha este felkentem és másnap csiszoltam! még ilyet nem tapasztaltam, hiába vártam meg a száradást, 1-2 órán belül csiszoltam akkor még ha nem is szakadt fel, a spaklival alá nyúlva le lehetett kapni... (géppel alaposan csiszoltam alá durva papírral). 

Állítólag a Car Systemnek van valami multi kittje elég húzós árban, azt dícsérik meg az evercoat gitteket.... 

Előzmény: Mafia05 (14716)
ksyy Creative Commons License 2016.02.14 0 0 14719

Nem csodákra képesek csak pl a doblemezt nem gyárira alakítják vissza,felrakják az ívet,nem biztos,hogy végighegesztik. Utána hozzápótolnak amennyit kel,pár helyen heft majd paszta gazdagon és alvázvédő majd mehet vissza a műanyag doblemez. Max fél nap és egy oldal kész,de akkor már volt pihi is bőven.

Előzmény: Steven 68 (14714)
bádogember86 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 14718

Köszi! :)

Nem, sajnos volt rajta vagy fél centi gitt, nem tudtam volna szépen összeszabni. Csak az alsó ~30centibe tudtam élben illeszteni a maradékban pedig beperemeztem az ívet. 

Kicsit jobban megköszörűltem és néhol túl méj lett a barázda. Mondjuk egy teliegyengetett sárvédőnél talán elmegy. 

Előzmény: Mafia05 (14717)
Mafia05 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 14717

Na ez elég korrekt munkának látszik. Élben raktad össze?

Előzmény: bádogember86 (14715)
Mafia05 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 14716

Nekem megált a horganyzotton is a gitt mindig. Üvegszálból mobihel ha nem kaptam a boltban akkor body sima gittből dyna ez ár érték arányban vált be a legjobban azok közül amik erre felé kaphatók, de amikor épp ez sincs akkor body.

Előzmény: Carspray (14712)
bádogember86 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 14715

Url névhttp://indafoto.hu/badogember86

Na, én így cserélek egy ívet, van benne egy-két részlet ami nem tetszik de nem lett rossz. :)

Előzmény: Steven 68 (14714)
Steven 68 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 14714

Pont itt akadtam el én is, ahol ívet kell cserélni az kizárt,hogy a doblemezt ne kelljen javítani,és még így is eltelik az idő. Akkor hol vannak még festés előtti munkák, meg a többi dolog. Ezek szerint ezek a mesterek csodákra képesek ennyi idő alatt ? 

Előzmény: bádogember86 (14709)
bádogember86 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 14713

Na azt a horganyréteget kell legelőször leszedni kívül és belül! Egy, kúrva szar hegeszteni, meg elvileg nem a legjobban felvitt anyag. Ugyanez a fekete alapozó is, csak azért teszik rá hogy míg ideér addig ne egye meg a tengeri levegő. Pont nem jó semmire, sajnos egy csomóan simán rajtahagyják és úgy fényezik. Alá sincs csiszolva... Én mindíg lenégerezem kívül-belül.

Előzmény: Carspray (14712)
Carspray Creative Commons License 2016.02.14 0 0 14712

És ha horganyzott lemez a feltett javító ív?

Melyik gittet használod egyébként?

Előzmény: Mafia05 (14710)
Peti251 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 14711

Ja, én is így gondolom!

Előzmény: Mafia05 (14710)
Mafia05 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 14710

Leírom én hogy szoktam például egy ív cserénél ha már arról beszélünk. Alácsiszolok 80 vagy 120-assal géppel, behúzom üvegszálassal vagy legépelem nagyját vagy steklivel attól függ milyen forma meg hogy mennyire van kedvem csiszolni, utána sima gittel szinte mindig csak steklivel amíg jónak nem érzem aztán ahol látszik a fémtiszta felület oda washprimer utána töltőalapozó és ennyi a többit szerintem nem kell leírni.

Előzmény: bádogember86 (14706)
bádogember86 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 14709

:) Ha nem kell a doblemezt javítani (ritka) akkor is egy teli nap csak a külső ív felrakása. Csak abból kiindúlva hogy nekem kb. két óra csak a hegesztés. Gondolom hogy lapolja és csak pöttyintgeti és nem hegeszti végig. Mindjárt felmegyek a műhelybe és fotózok egy ívcserét, pont múlthéten cseréltem egyet...

Előzmény: Steven 68 (14708)
Steven 68 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 14708

És gondolod a mestert fogja érdekelni,hogy a javítóív egy év múlva rozsdás.  Itt az egyik nagy tudású srác egy javítóívet két nap alatt feltesz fényezéssel együtt és 50000 Ft. Nem tudom Te, és a többi kollégától is kérdezném mennyi idő alatt tudtok egy ilyet megcsinálni ?  Nekem sehogy se sikerül ha normálisan akarom megcsinálni.

Előzmény: bádogember86 (14702)
Peti251 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 14707

Mondjuk a stekli meg a gép (szerintem ) majdnem ugyan az. egyenest ill. síkot lehet velük csiszolni. Ívet meg csak kézzel.

Előzmény: bádogember86 (14706)
bádogember86 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 14706

Nekem is azt mondták hogy a mai gitteket nyugodtan lehet nyers lemezre húzni, állítólag a régi cuccokat nem volt szabad mert könnyen magábaszívta a vizet és az ott dolgozott a lemezen.

Szerintem már az is megoldás lehet hogy ha ki van szobrászkodva akkor fújni egy vékony sort a kibújó pucér lemezre és utánna filler.? 

Biztos többet ér mint ha nincs rajta.

Lehet hogy nekem sincsennek megfelelő adottságaim hozzá de amíg nem próbálom ki nem is tudom meg. Ez is olyan mint a lakatolás, két egyforma törés nincs,  mindíg van mivel matekozni. Talán pont ezért szeretem... :)

Mikor tanuló voltam csináltunk egy bogarat, arra mondta a fényező faszika hogy ehez csiszológéppel hozzá nem szabad érni mert kockás lesz. Szerintem ők is erre gondoltak. Az egészet steklizték, mondjuk szép is lett.

Előzmény: Peti251 (14704)
bádogember86 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 14705

De akkor minek lesz megfelelő korrozió gátló hatása? Elviekben a fillernek nincs (a ma forgalomban lévőknek), a gitt megintcsak nem az. Akkor a fedőfesték lesz a korrozió védő? 

Ezt pusztán a tudatlanságomból kiindúlva kérdezem, nem kötekedésből... :)

Előzmény: Mafia05 (14703)
Peti251 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 14704

Most, hogy olyan helyen dolgozok, ahol közvetlen mellettem fényezők is dolgoznak, sok dolog vált világossá. pl, az, hogy bár fújtam már én is, de rettentő sokat nem tudok, és legalább öt év intenzív autófényezés kell ahhoz, hogy valaki "érjen" valamit. Továbbá az is kiderült számomra, hogy kurvára nincs szemem hozzá. "nézd csak, itt is szar, meg itt is törik a fény, meg itt érzed a kezeddel, ezt kesztyűben érzed jobban, azt puszta kézzel"

Az ív gittelése: neked is, nekem is a tartósság a fontos, hogy a lemez kapjon alapozást. Viszont az kivitelezhetetlen, hogy hiába fested le pl epoxyval, az óhatatlanul ki fog kopni az első sor (jó esetben üvegszálas) gitt csiszolása során. Na most akkor ennyi erővel mindig kell újabb sor epoxy? akkor az rendesen kössön meg. 12 óra. következő sor gitt, megint kibújik a lemez. Érted...

Nekem is ez volt a vesszőparipám, de mivel itt is, meg a munkahelyemen is, meg ahány igényes fényezővel beszéltem mind azt mondta, nyugodtan gittelhetsz a csupasz lemezre. A munkahelyemen hallottam, hogy először a hegesztésekre csak üvegszálast szabad, addig amíg a nagy egyenetlenség el nem tűnik, aztán csak a soft.

Van most nálunk egy vw bogár. a fényezők szerint az összes sárvédője "kockára van gittelve". én sehogyan sem látom kockának.... 

Mafia05 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 14703

A hogy nem egy a márkája az anyagoknak az lehet persze az ára miatt meg a felhasználása, tulajdonságai miatt. Minden festékrendszerben van olyan szerintem, hogy például a rücsije egy szar de mondjuk a gittje elég jó ezért is van ez a kavarodás. Azt meg ki kell tapasztalni hogy összeférnek-e ezek az anyagok egymással, de tény hogy a legjobb dolog lenne egy rendszeren belüli anyagokkal dolgozni az előírások szerint. Az meg hogy gitt alá nem fújnak epoxyt nem nevezném hanyagságnak, én sem szoktam, ki így ki úgy csinálja.

bádogember86 Creative Commons License 2016.02.13 0 0 14702

Igen, sokkal egyszerűbb lenne az ember élete ha egy kalap alatt tudna megoldani mindent. Szerencsére van folyamatosan munkám, sőt nagy figyelmet fordítok az önképzésre is. Nem sajnálom a pénzt és az időt az új technológiák megismerésére és alkalmazására. 

A fényezésben ami kicsit átláthatatlan számomra hogy ritka az olyan műhely ahol egy adott gyártó termékeit használják. Gittből ezt, fillerből azt és alapozóból pedig amazt... Gondolom a több éves rutin alatt kitapasztalták/tátok hogy melyik a legjobb anyag az adott téren. Ez azért baromi nagy előny! :) Pályakezdőként márkaszervízekben dolgoztam és ott csak a szerződött gyártó rendszerét használták, nem volt ilyen "átjátszás". Ez a kavarodás pusztán anyagi megfontolásból történik vagy tényleg ennyivel jobb mondjuk a Robelo fillerje vagy a carsystem gittje?

Nem lehet baj abból ha a rendszereket ilyen mértékben kutyuljuk? 

Igazából még ami piszkálja a csőrömet hogy úgy látom hogy egy profi és drága fényező sem tesz meg mindent a tartósság irányába. Mindenhol azt látom hogy megy a dara ezerrel, pl egy ív cserét odaviszel és már húzzák is gittel hogy estére fillerbe legyen. Sehol egy epoxi alapozás, sehol egy washprimer. Tagadhatatlan hogy baromi szép lesz, de mi lesz két év múlva? 

Tudom hogy a mai világban szorni kell a melókat hogy legyen pénze az embernek, de a mai világban egy ívcsere olyan hatvanezer forint körűl van és nem esik jól ha egy év múlva hozzák vissza hogy "ennyit tudott".

Tudom a tartósság sok mindenen áll vagy bukik de nagyrészt ezeken a dolgokon. Azzal is tisztában vagyok hogy egy javító nem tud garanciát vállalni egy festékgyártó termékére, de azért meg lehet próbálni a maximumot kihozni egy munkából. Nem azért viszem én sem oda fényezni mert ők a legdrágábbak és hogy szívjon az ügyfél hanem mert elvárom hogy ennyi pénzért azért tegyenek már meg mindent.

Előzmény: Mafia05 (14701)
Mafia05 Creative Commons License 2016.02.13 0 0 14701

Nem egyszerű szakma, sokszor érheti az embert váratlan hiba aztán lehet agyalni hogy mi okozhatta a problémát és az a legrosszabb hogy nem lehet kiszámítani, de ezekből lehet tanulni. Az meg hogy ha egyszerre meg tudod oldani a kaszni munkát és a festést az a legjobb szerintem sokkal több munkára számíthatsz ha szép munkát végzel. Nekem mindkét szakma megvan de mégis festésből sokkal több van mint lakatos munkából, az meg a másik hogy jó hogy nem kell szaladgálni lakatoshoz hogy ezt le kéne szedni meg azt meg, hogy  például kalapáljon még az egyengetett elemen.... Így megcsinálom az én elvársomnak aztán kész. Gondolom te is jártál már így.

Előzmény: bádogember86 (14700)
bádogember86 Creative Commons License 2016.02.13 0 0 14700

Gondoltam hogy nem valami gagyi, azért a mai világban a "made in japan" még jelent valamit. :)

Kicsit félek belevágni, azért ez egy komoly szakma. Viszont elegem lett a túlárazott fényezőkből és az olcsó sz@rt sem érő kontárokból. igazából nem tudom hogy van e értelme 30évesen nyitni új irányba, nem szeretnék polihisztor lenni aki mindenhez ért, aztán végül semmihez sem igazán. Imádom a szakmám de a fényezés mindíg is érdekelt. Elsősorban a saját autóimat javítanám ki gyakorlás képpen aztán meglátjuk hogy mennyire fekszik. 

Sokszor foglak zaklatni szerintem titeket szakmai kérdésekkel... :)

Előzmény: Mafia05 (14697)
bádogember86 Creative Commons License 2016.02.13 0 0 14699

:)  Azért neked is jár az elismerés! 

Előzmény: Peti251 (14698)
Peti251 Creative Commons License 2016.02.13 0 0 14698

vávává. Én nem vagyok fényező. egyáltalán. Jelenleg lakatosként dolgozok, de ez sem vagyok. Vagyok helyette CNC-s, ami megintcsak nem vagyok, mert a "zöldgombnyomogató" az nem CNC-s. 

Előzmény: bádogember86 (14696)
Mafia05 Creative Commons License 2016.02.13 0 0 14697

Kezdésnek iwata pisztoly az nem rossz. Jobbra nincs is szükséged szerintem.

Előzmény: bádogember86 (14696)
bádogember86 Creative Commons License 2016.02.13 0 0 14696

Értem és köszönöm! 

Lakatosként kicsit elgondolkodtam hogy elsősorban saját részre el kellene kezdenem próbálkozni a fényezéssel. A pár nappal korábban említett problémák egyre jobban terelnek ebbe az irányba. Viszont teljes mértékben tisztában vagyok azzal a ténnyel hogy a tiétek is egy komoly, nem egy hét alatt megtanulható szakma. Vannak azért több éven át tanulandó "fogások" amiket gondolom nem lesz egyszerű elsajátítani (pl elemen belüli elfújás...). 

Gondolkodtam azon is hogy beiratkoznék egy okj-s gyorstalpalóra de sok jót nem hallottam róla. Az előkészítést anno csináltam, nem volt vele gond, fújni még annó fújtam is saját kocsit. Mit mondjak; le a kalappal előttetek! :) 

Kezdésnek kaptam egy Ivata 400-as pisztolyt, mi a véleményetek róla? Igazábol mir való? Bázis, lakk?

Előzmény: Peti251 (14695)
Peti251 Creative Commons License 2016.02.13 0 0 14695

Festészet szempontjából szerintem hét bárnál több nem kell. Viszont én 300 liter per perc alatt nem vennék kompresszort (én építettem). A rába(csonka tk 200) szerintem ár-érték arányban elég jó választás, csak jól meg kell oldani a hűtését, pl mosógép szivattyúval.

Előzmény: bádogember86 (14692)
dynaudio Creative Commons License 2016.02.13 0 0 14694

Sziasztok

tudom nem éppen idevaló de hátha..

szóval egy vw,konkrétan crafternek hol találom a színkódját?

THT Creative Commons License 2016.02.13 0 0 14693

Rendben köszi!

Előzmény: ksyy (14691)
bádogember86 Creative Commons License 2016.02.13 0 0 14692

Sziasztok!

Pont most gondolkodom hogy beruházzak egy nagyobb kompresszorra. Ki mit ajánl? Mi számít, a méret vagy a leadott bar? 

Kisebb melókhoz kéne, de lehet hogy kell majd egy telifénynél is... ;) 

ksyy Creative Commons License 2016.02.13 0 0 14691

Amit írtál az pont elég,egy vízleválasztó nyomásszabályzóval. Egy 50literes 1hengeres kompresszor tökéletesen megfelel egy nem túl komoly pisztollyal,a jobbakat nem bírja ellátni levegővel. Utána már csak rajtad múlik és az anyagokon,hogy milyen minőségben fújsz vele.

Előzmény: THT (14689)
ksyy Creative Commons License 2016.02.13 0 0 14690

Sajnos ez is azért van mert mindig van olcsóbb aki megcsinálja. Az ilyenekkel nem kel foglalkozni,vegye meg a kályhaezüstöt és fújja le vele magának. Ez hasonló mint nekem a felni polírozás,miért kerül annyiba? Csak fúrógép meg egy kis paszta koronggal stb. És csiszolni ki fogja? Azt is kel?? :) Ilyenkor fogom a fejem.

Előzmény: Steven 68 (14688)
THT Creative Commons License 2016.02.13 0 0 14689

Szia! Nekem is hasonló gondolatok járnak a fejemben, mint az eredeti kérdezőnek. (elektromos festőbizbasz).

Nekem is szimpatikusabb a kompresszoros megoldás bár drágább, de legalább használható másra is.

Azt szeretném kérdezni, hogy a kompresszorhoz mi kell még, hogy alkalmas legyen festéshez a levegő? Kell valami levegő előkészítés? olaj/víz lecsapató vagy szűrő stb.? 

Nem autófényezésről van szó, egyszerű háztáji festegetésről. 

Előzmény: ksyy (14684)
Steven 68 Creative Commons License 2016.02.13 0 0 14688

4 db acélfelnit letisztítással+festékkel+fújással együtt = 10000 Ft-ot mondtam, és ezt is sokallják.

Előzmény: ksyy (14686)
Jet 4000 Creative Commons License 2016.02.12 0 0 14687

Köszi.

Előzmény: ksyy (14686)
ksyy Creative Commons License 2016.02.12 0 0 14686

Forma és szín függő, de kb 30-40 az alja,persze hallottam már olcsóbban is.

Előzmény: Jet 4000 (14685)
Jet 4000 Creative Commons License 2016.02.12 0 0 14685

Alufelni fényezés milyen áron van mostansàg? Pl 18" csak a külső oldal?

ksyy Creative Commons License 2016.02.09 0 0 14684

Lehet jobban járnál egy 50L-es kompresszorral meg akár egy gagyi festékszóróval és sokkal jobb lenne a végeredmény minden téren.

Előzmény: sanyi1104 (14682)
Carspray Creative Commons License 2016.02.07 0 0 14683

Mi a cél? Elektromos pisztolyal eleve be van határolva a végeredmény,de ha azzal fújjátok akkor lehet jó lesz a sprays lakk is rá... egyébként egyiket sem ajánlanám nagyon semmire személyszerint... 

Előzmény: sanyi1104 (14682)
sanyi1104 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 14682

Tapasztalt ember véleményét kérném! Elektromos festékszóróval fényezek üvegszálas idomokat és a festés után elég a spray-s lakk, vagy vegyek olyat amit a pisztolyba boríthatok? Rutintalan kezdő vagyok! Köszönöm!

ksyy Creative Commons License 2016.02.04 0 0 14681

Sajnos nem csak erre a szakmára ilyen a reagálás. Az emberek többsége 1év alatt akar meggazdagodni és a filléres tételeken spórol és bukik el mindent. Vannak akik nagyon túlzásba esnek az árak terén,de egye fene,legyen drága,de akkor a munka legyen tökéletes. 

Tuti vannak páran akik normálisan megcsinálják mind a fényezést és mind a kaszni munkát,de az kevés.

Előzmény: bádogember86 (14680)
bádogember86 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 14680

Pont az ilyen trógerek miatt jövünk mi a politikusok után a "szeretem" ranglistán. Kikophatnának már ezek a "szakik" a szakmából mert a normális javítók renoméját is lerángatják az ilyen munkákkal. 

Néha úgy néznek rám az emberek mikor szólok hogy kéne még ez vagy az az alkatrész, színte látom a szemébe hogy "tuti csak le akarsz húzni" nézést. :) 

Nincs jó hírünk na...! ;)

Előzmény: ksyy (14679)
ksyy Creative Commons License 2016.02.04 0 0 14679

Sajnos látom a munkáját rokonom autóján,kittelés nincs megcsiszolva rendesen,túl vékonyan fújva stb-stb. Úgy volt,hogy én csinálom,de nem volt időm rá. Mintha eladós lenne az autó úgy csinálta és csak az egybe legyen kategória a cél. Messziről oké,de közelről nem jó.   Az olcsó fényezésnél ilyenekkel spórolnak sajnos.  Nagyon kevés fényező használ mindent úgy ahogy kel,mert az nem olcsó,megy a sumák rendesen.

Előzmény: Carspray (14678)
Carspray Creative Commons License 2016.02.04 0 0 14678

Igen, van alapozó-töltő-töltőalapozó..... Így van... én véleményem szerint egy wash primer majd száradás utáni sima töltőzés "párti" vagyok....... de alapvetően fenn tartom innen a semmiből, látatlanban hogy nem a füller kihagyása a gond. Gittre-szín elvet nem onnan venné észre az ember hogy x idő múlva rozsda jelenik meg, az sokkal súlyosabb esztétikai hiányosságokat okozna.... De nyilván a biztosat csak akkor lehetne mondani ha az ember kicsiszolná teljesen.... Én alatta keresném a problémákat :) 

A gittek nagyrészt poliészter műgyanta kötőanyagúak.... Ezek tapadása ELSŐsorban a teljesen fényes fémtiszta felületeken a legjobb. Másodsorban felérdesített, ép, régi fedőlakkokon.....  Na meg ugye epoxy-n.... De az megint egy külön eset...... telibe fémtisztára csiszolt kocsiknál használják inkább, mert mire elér az x-edik elemre, berozsdál, és azzal szigetelik, izolálják a felületet..... 

Összetett téma, nyilván semmi közöm hozzá, csak annyi hogy valamelyik oldal védelmére keltem, de egy kicsiszolást és tanulmányozást megérne....... hogy mégis milyen alapfelület volt meg mik is azok a bizonyos rétegek :D 

Előzmény: ksyy (14676)
''csiga Creative Commons License 2016.02.04 0 0 14677

Üdv az Uraknak!

Kisebb alkatrészek, idomok fényezésére keresek nem túl drága fényező pisztolyt.

Kicsit visszakeresve ezt régebben ajánlottátok az Erba HVLP-t, de később olvastam róla, hogy már nem az igazi:

http://www.wellerszerszam.hu/erba_profi_nagyteljesitmeny_369_szoropisztoly_hvlp_20180/

Maradjak ennél vagy esetleg tudtok jobbat ajánlani?

A kompresszorom  - egyenlőre egy  24 L   1,5KW-os Einhell, de tervezek egy kéthengeres kicsit nagyobbat, az nem tudom elég lenne-e hozzá:

http://epitkezes-kert.vatera.hu/barkacs_szerszam_ipari_gep/ipari_gep_barkacsgep/kompresszor/erba_kompresszor_50l_v2_osztrak_szamlaval_2188029317.html

Illetve kisebb alkatrészek homokfúvós tisztításához lenne még a kompresszor.

ksyy Creative Commons License 2016.02.04 0 0 14676

Ha tanultad és ismered az anyagokat akkor tudnod kell,hogy van füllerből olyan is ami korroziógátló anyagot is tartalmaz és közvetlen mehet fémtiszta felületre is,de ugyanígy van kittnél is.

Előzmény: Carspray (14673)
ksyy Creative Commons License 2016.02.04 0 0 14675

Én nem hordom el,nem szokásom. A füllerel lezárod a kittelést a hátsó sárvédőm nincs fényezve,csak füller. Több mint 1 éve csináltam,csillaggarázs és semmi rozsda. Nem rozsdagátló,de ha a felületet nem éri víz akkor nem rozsdál,ha megcsiszolnám akkor már kirozsdálna.  Nem kel kérdezősködni erről a füller-töltő stb elnevezésről mert volt itt egy jó kis beszélgetés 1-2 éve és minden le van írva.

Előzmény: Carspray (14673)
Steven 68 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 14674

A haveromat csak tákolóművészként emlegetik és mégis van munkája,lehet itt bármiféle köpködés az embereket az olcsóság motiválja. Én egy alvázvédelmet 30000 Ft-ért mondtam anyaggal együtt( 5 kg anyag) lemosva az alját,két oldalra borítva a autót és sokallják. Aki ráfújja 15-20000-ért a jól felhígított anyagot sárra,mocsokra felületesen, ahhoz fogják vinni.

Előzmény: bádogember86 (14668)
Carspray Creative Commons License 2016.02.03 0 0 14673

Ennyi..... :) szemét egy festő, mond el mindenkinek hogy ne vigyen oda melót mert t@knyol

Majd utána körbekérdezősködsz hogy mi az a füller...magyarul töltő feltölti a felületet, kicsi,kézzelmnem érezhető egyenetlenségeket "elviszi",kitölti a csiszolási karcokat és leszigeteli,egy szìnűvé "változtatja" az alapot....ezzel megakadályozva a leszívódást,átvérzést, spórolsz vele a felhordandó bevonat mennyiségéből illetve a felső,csupán esztétikai élményt és még pár dolgot biztosító rideg törékeny vékony fedőbevonat alá egy félig meddig rugalmasnak mondható közbenső alapot biztosít...egy fajta tapadás közvetítőnek nevezhető a gitt és a fedő lakk között. 

NEM rozsdagátló fémalapozó,nem egy primer....a feladata a fent leírt pár sor a teljesség igénye nélkül.

Előzmény: ksyy (14672)
ksyy Creative Commons License 2016.02.03 0 0 14672

Ha használta volna akkor nem rozsdásodna a kicserélt javítóív.

Előzmény: Carspray (14671)
Carspray Creative Commons License 2016.02.03 0 0 14671

Honnan tudod hogy kihagyta a füllert? :) 

Előzmény: ksyy (14670)
ksyy Creative Commons License 2016.02.03 0 0 14670

Ezt hasonlóan gondolom én is,pedig nem vagyok fényező. Rokonom autóját fényezték,sima akril fehér,volt sárvédőív csere stb és 2 hónapra rá már rozsdál mert kihagyta a füllert,spórolt vele 1-2ezret.

Előzmény: RM 66 (14669)
RM 66 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 14669

Az említett anyagok egy lököre max 1500ft,ezek kihagyása nem pénzkeresés inkább igénytelenség.120ft-nál min. egy bontott lökö csere van felszámolva.

Előzmény: Carspray (14666)
bádogember86 Creative Commons License 2016.02.02 0 0 14668

Na ja! Kezdem kapisgálni hogy aki becsületes, na az fog éhenhalni! Bár, még mindíg jobb úgy elmenni sétálni a környéken hogy nem akarnak arconcsapni vagy leköpni. ;) 

Mafia05 Creative Commons License 2016.02.02 0 0 14667

Pont ezért csinálják mert az a gazdája nem látja meg nem is ért hozzá hogy milyen anyaggal és technológiával lett megcsinálva az autója csak azt látja hogy milyen szar volt és milyen szép lett azt úgy sem tudja hogy kimaradt egy két anyag a fényezésből. Egyébként ezt én is tapasztaltam ahol tanultam.

Carspray Creative Commons License 2016.02.02 0 1 14666

Ja hát tanulóként volt olyan hogy reggel neki álltam egy lökhárítónak,délben le volt füllerezve, egy jó tenyérnyi műanyagozás volt rajta meg kavicsos volt. A munkalapon meg láttam hogy 120 ezerbe lett bevállalva. Műanyagalapozó nulla,lágyító nulla,műanyaggitt nulla,úgy ahogy a többiek is csinálták..... ilyet akármikor csinálok itthon ismerősöknek egy 15 20 k ért. Egy szem különbség sincs... t@knyolás.... hihetetlen összegeket képesek elkérni nagy cégek... passzolom hogyan és miért... ha tudnám én is csinálnám.

Előzmény: bádogember86 (14665)
bádogember86 Creative Commons License 2016.02.02 0 0 14665

Van kabinjuk és elég komoly logisztika veszi őket körbe. Nagyon jól felszerelt hivatalos kft. 

Én amúgy feladtam és a tulajra bízom hogy hol csináltatja meg, vívjon ő. Nekem már nincs türelmem kardoskodni más kocsijáért.

Sokszor kérdeztem hogy mi okozza a ~200000Ft plussz költséget, sosem kaptam kielégítő választ. :) Egyre nehezebb szakikkal összeállni mert elfogytak. Ma volt nálam egy vízszerelő srác, mondta hogy évek óta keres kollegát maga mellé de egyszerűen nincs szakmunkás. Ott sem jobb a helyzet...

Előzmény: Carspray (14664)
Carspray Creative Commons License 2016.02.02 0 0 14664

Jujjj....hát ez igy nem hangzik valami biztatóan...leírás alapján legalábbis. Nem szégyellősek.

Kabinjuk van egyébként? Feketén dolgozó maszekok vagy "rendes" vállalkozás?  (Na nem mintha ez olyannyira számitana a végeredményben,pusztán kiváncsiskodom)

Előzmény: bádogember86 (14661)
lloydb Creative Commons License 2016.02.02 0 0 14663

Sziasztok!

Én Budakeszin lakom, és egy elemet szeretnék fényeztetni. Tudd esetleg valaki ebben segíteni, vagy ajánlani valakit a közelben?

Köszönöm előre is!

Steven 68 Creative Commons License 2016.02.02 0 0 14662

Sajnos ez pont így van ahogy írtad a Tiszántúl az ország mostohagyereke,és,hogy munkájuk legyen az embereknek sokszor kivetkőznek emberi mivoltukból.Trógerolja egyik mester a másikat, csak azért,hogy neki több munkája legyen. Amúgy én Nyírbátorba lakok.

Előzmény: bádogember86 (14661)
bádogember86 Creative Commons License 2016.02.02 0 0 14661

:) Csak a fényezést csinálják. Én szedem szét, lakatolom ki és alvázvédem és fényezés után én üregvédem is ki. Sőt, még az ajtókat is én megyek le leakasztgatni. :)

Amúgy minden cserés elemet színre vettünk, igazából két küszöböt kell gittelni meg egy cserélt ívet. Egy-két pici (5forintosnyi) horpi lett még kijavítva... Nem egy nagy sztori. 

Amúgy elég tisztességesen meg vannak csinálva ezeknél a fényezőknél a melók, nincs leapadás, rendesen össze van pucolva stb. Mondjuk az ötszázas ember egy tróger, vele még a biciklimet sem fújatnám le. :) 

Én a drágábbik csapattal szoktam dolgoztatni csak az ügyfélnél kiverte a biztit hogy ha utána számol akkor sehogy sem jön ki az elemár, és hogy nincs semmiféle szavatosság ennyi pénzért. 

Előzmény: Carspray (14658)
RM 66 Creative Commons License 2016.02.02 0 0 14660

Milyen autót ?

Előzmény: Liviati (14659)
Liviati Creative Commons License 2016.02.02 0 0 14659

2500€-ért itt németbe is telibefújnak egy autót és jó minőségbe.

Előzmény: Carspray (14658)
Carspray Creative Commons License 2016.02.01 0 0 14658

Erre felé messze nem ilyen árakon mozognak a teli fények..... bár nem is a legjobb minőségben,illetve nem nagy kaliberű autókról van szó. 

Nagyon sok pénz az tény...de tudni kéne hogy hogyan dolgoznak...  

Ha úgy ahogy az a nagykönyvben megvan írva hogy minden flexelés stb ki munkálva lefinomítva még gitt előtt aztán 2k epoxy nem kispórolva, meg gittből evercoat...pár elemre poliészter fújás...jó minőségű füller....két sort gitt közt is kontrollal géppel finomítások meg szilikon mentesítés...meg mire mindig minden anyagnak kivárják az előírt száradást...(sztem nem egészséges az infrázgatás meg a nagyon erős ráfűtés a kabinban)

Nem tudom esetleg ők ebben az árban egy üregvédelmet is csinálnak e? Alvázvédelem? Telifénybe mik tartoznak bele? Falcok is? Ajtók belseje? Ők szerelik szét ?  Cstér motortér? Ezer millió tényezőből áll...

De tény 500 700 k ért profi munkát kell felmutatni profi anyagokkal... nem olcsón csinálják :)

Előzmény: bádogember86 (14646)
bádogember86 Creative Commons License 2016.02.01 0 0 14657

Nagyjából tisztában vagyok a Szabolcsi viszonyokkal, a szüleim onnan származnak és a rokonaim 90%-a mai napig ott él. Sajnos ott nagyon kiéleződik az olcsó és a jó közti kontraszt. Arra nagyon sokan élnek mélyszegénységben, csórik örűlnek hogy gurul a kocsi nemhogy milyen fény van rajta. :(

Amúgy nekem az a világ közepe, imádom a megyét! Sajnos a Tisza vonalától mintha elvágták volna az országtól és az a senki földje lenne... Nincs beruházás, nincsennek üzemek, kicsit olyan mintha ott magukra hagyták volna az embereket. :( 

Megyén belül merre mozogsz? 

Előzmény: Steven 68 (14649)
bádogember86 Creative Commons License 2016.02.01 0 0 14656

Jelen esetben egy hátsósárvédőről van szó, viszont ha ott víz van bent az már régen nem jó. :) Egy jó kocsin ott azok az üregek szárazak kell hogy legyenek. 

Peremezni egy kimondottan erre a célra kifejlesztett fogóval szoktam és így nem nyúlik és nem hullámosodik meg. 

Elvileg a gittel sosem fog a viasz találkozni mert végig van hegesztve:nincs kiút a viasznak. Nagyon sok ívet tettem már így fel és még sosem volt gond. :)

Előzmény: petiw (14651)
Kunpusztai Creative Commons License 2016.02.01 0 0 14655

Értem és köszönöm, e szerint gondolkodom akkor!

Előzmény: bádogember86 (14654)
bádogember86 Creative Commons License 2016.02.01 0 0 14654

Szia!

Sima elemcsere, mivel hogy csavarozható és gazdaságosabb cserélni mint foltozgatni én a csere mellett volnék. Inkább egy rozsdamentes bontott mellett szavaznék (nehéz lesz találni) mint egy utángyártott mellett. 

Felénk; elem olyan 10000Ft, lakatos 10000Ft, fényezés 20-25000Ft. 

Előzmény: Kunpusztai (14653)
Kunpusztai Creative Commons License 2016.02.01 0 0 14653

1999-es Opel Zafira

Előzmény: Kunpusztai (14652)
Kunpusztai Creative Commons License 2016.02.01 0 0 14652

Helló szakik!

Tudnátok árat, esetleg alkatrészt ajánlani -főként aki járt hasonló cipőben- , a mellékelt képen látható helyen korrodált sárvédő javításához?

Köszönöm

petiw Creative Commons License 2016.02.01 0 0 14651

Jól hangzik ez az ív visszaperemezős dolog, és festés után üregelés. Igaz így a víz is az üregvédőhöz hasonlóan be tud oda folyni ha nincs elég üregelő a két lemez közt(?)

Mindegy, igazából ami felmerült bennem kérdésként az az lenne hogy nem volt abból még probléma hogy gittréteg alá szivárgott az üregelő, és valahol emiatt ledobta magáról? Ja meg hogy peremezésnél hogy oldod meg hogy ne legyen hullámos a javítóív?

Előzmény: bádogember86 (14631)
tomeeeee Creative Commons License 2016.02.01 0 0 14650
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy epoxi alapozó felhordása utan ki kell varni mire teljesen megszárad és finoman at kell csiszolni az ujabb réteg előtt? Vagy mehet nedves nedvesre féle eljárással? :)
Steven 68 Creative Commons License 2016.02.01 0 0 14649

Itt mifelénk (Sz-Sz-B megye)is 20-25000 Ft/ elem festés az ár. Na most figyelj, a másik haverom az úgy vállal festést,hogy azt mondja a páciensnek, menj és kérdezd meg ki mennyiért csinálná meg, és én annak a feléért megcsinálom. Ott már lehet vitatni az eredményt, szerinted kihez fogják vinni az autót? Megmondom ő hozzá mert a embereket az olcsóság érdekli nem az,hogy jó legyen. Mert mindenki mit akar azt,hogy olcsó,gyors, és jó legyen, ilyen a világon nincs aki mást mondd az hazudik.

Steven 68 Creative Commons License 2016.02.01 0 0 14648

Én azért írtam ezt mert tudok olyan srácot akinek nagy a dumája,és be is dőlnek neki van is munkája bőven. A múltkor lecserélt egy sárvédőt természetesen alatta is lett volna még javítani való,de azt nem csinálta meg csak a sárvédőt festette le. A festés szép volt ezt nem vitatom,amikor meglátta a gazdája majd kezet csókolt a srácnak milyen szép, és jó munkát végzett. Én amikor kihegesztem a kocsi alját azt nem nézik semmibe mert nem látványos dologról van szó,és az mindenkinek drága akármennyiért vállalom. És ez a srác akiről írtam ezt nagyon jól kihasználja nem is hegeszt alvázat mert jól tudja,hogy nem fizetik meg érte az árat.  Magyarul ez olyan mint a látványpékség frissen nagyon finom a sütemény,de amikor kihűl szinte ehetetlen.

Előzmény: RM 66 (14642)
Mafia05 Creative Commons License 2016.01.31 0 0 14647

Én eddig itthon csináltam de inkább elmentem egy most nyíló műhelyhez eladó kis teherautókat csinálunk. Ez hivatalos meg jó összeget mondtak rá aztán úgy döntöttem megpróbálom.

bádogember86 Creative Commons License 2016.01.31 0 1 14646

Na ez így már sokkal barátibban hangzik! :) 

Nekem nem fáj hogy tud rajta keresni rendesen, de ezeket a nagy eltéréseket az elemár és a teli között nem értem. Nagyon sok meló megy el a fényezési ár miatt. Legtöbbször rajtam kérik számon hogy mégis miért lesz majd a duplája egy telinél!? Én meg persze nem tudom nekik elmagyarázni, mert magam sem tudom. Ha józan ésszel végigvezetem akkor rájövök hogy nem kell több anyag egy telihez mint mondjuk három végigoldalához. Ugyan annyi filler meg szín+lakk megy el 13különböző elemre mint ha azt egy autóra fújná. :) Mondjuk nejlonból meg papírból több kell de szerintem a szakmában ezek a legolcsóbb tételek. 

Ja, a garancia kérdés a másik; "ugye ennyi pénzért van némi garancia hogy jövőre nem fog ugyanilyen lenni?". Nyílván ezekre az újrahasznosított lemezekre nem tud garanciát vállalni senki de legalább ne azr mondják hogy persze van , a kapuig. 5-700000Ft és semmi felelősség mert "szar utángyártott". 

Na, ezekkel a problémákkal küzdünk itt errefele. A környéken az elmúlt három év alatt annyi javító zárt be hogy egyszerűen nincs hová vinni a melókat. Akik fennmaradtak azok meg ki is használják a szitut és mondanak olyan csillagos árakat hogy belenyekkensz. 

Te amúgy merre dolgozol? :)

Előzmény: Mafia05 (14645)
Mafia05 Creative Commons License 2016.01.31 0 0 14645

Hát én úgy számolom hogy 20 000/per elem nem mondok rá hasra ütésszerűen valamennyit. A csavarozható elemekkel én is így voltam mindig hogy ha volt hozzá bontva és nem túl drágán akkor inkább cseréltem minthogy egyengetném egy napig plusz még gitteljem 2 napig, nem éri meg nekem sem meg a tulajnak sem és legalább nem egy agyon gittelt szart kap.

Előzmény: bádogember86 (14644)
bádogember86 Creative Commons License 2016.01.31 0 0 14644

Az tiszta sor! Rengeteg munka, energia és anyag kell egy telihez. De, ha összeszámolom akkor egy átlagos ötajtós kocsin van 13-15 elem. Ha ezt beszorzom 25-30000-el akkor se jön ki annyi pénz!? Csak erre lettem volna kíváncsi hogy ez miként alakul, a fényezők miként számolnak.

Ha lehetséges akkor igyekszek mindenből a legjobb megoldást kihozni. Pl egy agyonvert ajtót nem állok neki kiegyengetni mondjuk egy g astrához mert annyi van belőlük bontva hogy talán színre is kapok és akkor a belsejét nem is kell fújni. Ezeknél a melóknál nem a tojástartóként is funkcionálható elemekre kell gondolni. Elég normális alapot szoktam átadni...

Csak egy fényező véleményére lettem volna kíváncsi. Amolyan tájékozódás képpen. :)

Előzmény: Mafia05 (14643)
Mafia05 Creative Commons License 2016.01.30 0 0 14643

Itt a 20 000/elemtől is rosszul van az emberek nagy része. Az meg hogy mi mennyibe kerül attól függ milyen az alap amivel dolgozni kell a másik hogy miért olyan drága az az hogy drága az anyag az elhasznált energia és a munka.

Előzmény: bádogember86 (14641)
RM 66 Creative Commons License 2016.01.30 0 0 14642

Én 1997-ben hallottam ezt a mondatot életem egyetlen fönökétöl,mikor felvett dolgozni, de nem az volt a magyarázat amit te irtál.   A rengeteg szakmai dolog mellett ezt is megjegyeztem és úgy látom igaza volt. Nem elég jónak lenni / bármilyen szakmában  / és ezt a munkáddal a határidők,garanciák betartásával és sok egyébbel bizonyítani,de jól is kell menedzselni.

A nagy duma helyett meg kell tanulni jól komunikálni , lehetőleg mindenkivel . Persze ez lehetetlen és sokszor nagy kihívás,de ettöl függetlenül lessz munka bőven....szerintem.

Előzmény: Steven 68 (14637)
bádogember86 Creative Commons License 2016.01.30 0 0 14641

Nálam a fényezési árak hallatán szoktak kihátrálni. A 25-30000Ft/elem árat nagyon nehéz letolni az emberek torkán. Ezek az árak egy normális fény ára errefelé, persze van itt is olcsóbb de az színte átadhatatlan. Sajnos a fényezést még külsős cég csinálja. 

Egy telire csiklóból kimondanak errefelé 5-700000Ft-ot! A legolcsóbb szaki aki telibefújna egy g astrát mondta az 5 kilót. 

Én lakatosként kérdezem hogy tényleg ennyibe van egy teli? :) Végre magyarázza már el nekem valaki hogy miért 3szorosa a lakatosmunkának!? :)

tudom hogy van vele meló de akkor ne csak kapugari legyen az átadott melóra...

Előzmény: Steven 68 (14633)
bádogember86 Creative Commons License 2016.01.30 0 0 14640

Pest megye északi része...

Az árufeltöltőt nem lenézésből írtam mint ahogy a mekis dolgot sem. Hanem hogy azért kár annyit tanúlni és diplomázni hogy ne tudj itthon a végzettségedhez méltón elhelyezkedni.  inkább tanulna egy ilyen szép, kreatív szakmát... De persze ízlések és pofonok. 

De amúgy igen, tényleg bőven többet keres mint itthon egy szakember! Tapasztalat... És kicsit pont ez a baj! Nem lenézve! De rajta aki a krumplit süti nincs akkora felelősség mint egy karosszériáson aki nagytetőt cserél mégis ő fog többet, jóval többet keresni. Persze én is kimehetnék, csak én puhapöcs vagyok és még azért szeretem a szakmámat és a hazámat. :) 

Előzmény: Peti251 (14635)
Surci126 Creative Commons License 2016.01.30 0 0 14639

Autómentő lesz belőle, az volt a cél hogy ma már csinálom akkor olyan legyen mint a nagy könyvben.

Csavarok, futómű alkatrészek szemcseszórva, újrahorganyozva szinterezve...

Csak minősített lemezt használtam a lakatolásnál és csak a legprofibb 2K-s anyagokat. 

Az alváz szemcseszórás után PPG washprimert kapott aztán epoxis töltő alapozót, utána sikaval ki lett tömítve minden rés, aztán ment az egészre KENT rücsi és utolsó rétegként kapott fehér ipari festéket, ha pedig majd kész minden akkor Mike Sanders üregvédelmet kap. A cél hogy 20évig ne rohadjon el.

Előzmény: Mafia05 (14638)
Mafia05 Creative Commons License 2016.01.30 0 0 14638

Nagyon ritka az ilyen mikor valaki ezt így megcsináltatja és áldoz rá ennyit főleg egy teherautónál.

Előzmény: Surci126 (14636)
Steven 68 Creative Commons License 2016.01.30 0 0 14637

És még tudjátok mitől is függ az,hogy kinek mennyi munkája van ?  Ma mondták nekem is,hogy "el kell tudni adni magadat"!  Magyarul

jól kell tudni hazudni,és ezt bekajálják

az emberek,azt hiszik Te vagy a Megváltó,utána már megy a hír,hogy ez milyen ügyes,megbízható,gyorsan dolgozó szakember. Holott semmivel sem tud többet a szakmáról mint a többiek, csak ott van még hozzá a nagy duma.

Surci126 Creative Commons License 2016.01.30 0 0 14636

Üdv!

Saját autó, saját munka. 13éves Sprinter teljes karosszéria restaurálása, szemcseszórással.

https://picasaweb.google.com/109063987955312131336/2003MercedesBenzSprinter316CDI?authkey=Gv1sRgCI7YkvvO8ZvX_wE

Peti251 Creative Commons License 2016.01.30 0 0 14635

Nekem a cinksprével nincs vulkános tapasztalatom. olyan mint a nyers lemez NEM ÉG LE! Viszont az 1K penetrátor, vagy a 2K epoxy.... na azokat nagyon szar hegeszteni. Hegesztő meg hegesztő között is nagyon nagy a különbség. Bent is. itthon is régi vágású háromfázisú gép van. A saját nagyobb valamivel. nekem biogon c, bent corgon gáz van. A benti géptől nincs lyukas ruhám, összeégetett kezem, csuklóm. sokkal kevésbé fröcsköl. 

Felcinezni biztos kurva jó lehet, de 1, érteni kellene hozzá. 2, rém drága a folyasztó anyag, 3 mint Steven olvtárs is írta a 15 ezres munkadíjtól már fáznak. Pedig ez a lista ár. 

Te melyik országrészben laksz? Nálunk árufeltöltő van, nem polcszervizes. De Steven is árufeltöltőt emleget...

Másik. Nem akarok a zsebedben turkálni, de megkockáztatom, hogy egy angol mekiben simán keres ezerkettőt, ami szerintem (bár nem számoltam utána) megnyalja a hat kilót. Lehet jobban keres.:(

Előzmény: bádogember86 (14632)
Carspray Creative Commons License 2016.01.30 0 0 14634

Én most 2015 tavaszán végeztem kasztnis fényező vegyes volt az osztályunk....nem is tudom mennyien voltunk pontosan de olyan 16-18 kasztnis és 8 fényező azt hiszem. 

Egyébként megvan a mestervizsgád? Mert mostmár csak mestervizsgás kasztnis taníthatja a műhelyben a tanulót. A mi oktatóinknak nem kellett de azok akik 2015-2016 os tanév szeptemberében mentek gyakorlatra azoknak már így kellett választani külső műhelyt. 

Egyébként nálunk a festők mind kint voltak cégeknél a lakatosokból meg x százalék választhatott. De beszéltem olyan fényező sráccal aki most 2.-os szakmán nekik már most van ugyanebben a suliban belső gyakorlat és az oktatójuk még ott tart hogy a metál "egybelakkos" aztán vittek be neki sárvédőt bázist lakkott és a tanuló megmutatta hogy kell csinálni..az öreg  meg nem hitte el hogy ilyen fejlett festékek vannak már aztán kiderült hogy szoba festő mázoló a tanár...

Érdekes :)

Steven 68 Creative Commons License 2016.01.30 0 0 14633

Én is így szoktam feltenni a javítóívet,és kezelni a felületet. 15-20000 Ft-ot mondtam a javításért és soha nem jött vissza,mert sokallta az árat. Ezért is fogynak a jó szakemberek,és mennek el a Tesco-ba árufeltöltőnek.

bádogember86 Creative Commons License 2016.01.30 0 0 14632

Ráadásul könnyebb is peremezve, továbbá köszörülésnél azért nem olyan könnyü elvékonyítani.

Jó cinkspray de észrevehetted hogy mikor co2-val hegeszted akkor fröcsköl meg fortyog mint a vulkán. Egyszer észrevettem hogy némelyik üregvédő könnyen feloldotta a w-ös cinksprayt. Együtt folytak le... Azóta a Retech cuccokat használom mert olyan hegeszteni mintha nyers lemez lenne. Egyszer próbáld ki, meglátod hogy sokkal jobb vele dolgozni. 

Ha teljesen a fényező kedvében szeretnél járni akkor még fel is cinezheted. Akkor már tényleg csak simító kell rá. :)

Amúgy nagyon sok a kutyaütő lakatos. Látok én is olyan melókat hogy elsírom magam. Sokszor én szégyellem magam hogy a mi szakmánkból valaki ilyen munkát csinál. Tudom, régen más volt minden, a műhelyben jóesetben volt egy láng és semmi más. De most azért már mindenre van szerszám, mindenre van technológia. Egyedűl a trehányságra nincs orvosság. Sok szaki mondja hogy "te még csak tíz éve lakatolsz, majd negyven é múlva meglátjuk mennyire leszel lelkiismeretes!"

Mondtam is hogy ha úgy fogok mint ti akkor inkább elmegyek a teszkóba polcszervizesnek. Nem tartom magam ügyetlennek de mindíg van mit tanulni. A szakmában nincs két egyforma sérülés, nincs két egyformán elkorhadt kocsi se.

Az már megint egy más kérdés hogy nincs utánpótlás! Egyszerüen nincs tanuló a sulikban, mindenki "okos, öltönyös" akar lenni. Az már más hogy angliában fog kikötni a "mekiben" de mindegy... 

Régóta szeretnék tanulót akit a saját igényeimhez tudnék betenítani de egyszerüen nincs. Tapasztalt szakit meg nem szeretnék mert belőle a régi beidegződéseket nem lehet kiverni. 

Fogyunk kedves kollegák, fogyunk... :(

Előzmény: Peti251 (14629)
bádogember86 Creative Commons License 2016.01.30 0 0 14631

Így van! Sokszor a doblemez miatt nem fér el a peremezőfogó ezért magát a javítóívet szoktam 1cm-es sávban visszaperemezni. Után fogom az ívet és ráborítom a sárvédőre, körberajzolom és kb 1cm-rel alatt vágom el. Így az ív bebújik a sárvédő alá és a perem éle felfelé néz. Mikor fényezés után meglocsolod viasszal akkor mint egy kis zsebecskében szépen vegigfut a cucc. Ugy ez fordítva nem müködik és sokszor ezért kezd rohadni a lapolásnál. Alúlról sokkal nehezebb lekezelni valamit... :) 

Olyan ponthegesztő amivel a gyárban is összeállítják a kocsikat.(Két pofa szorítja és hegeszti össze a lemezeket, szép köralakú bemélyedés marad utána). Ezt azért szeretem jobban mert esztétikusabb és kisebb részen ég meg az alapozás hegesztésnél. Továbbá tudsz a két anyag közé tömítőt is tenni ami jobban lezár pl egy ív alsó részét. 

Ahogy telnek az évek majd te is megtapasztalsz több dolgot és tecnológiát. Jönnek azok az évekkel... :) 

Előzmény: Carspray (14630)
Carspray Creative Commons License 2016.01.30 0 0 14630

Magát az ívet peremezed vissza? Ezt nem értem ne haragudj,fényezésben is még kezdő vagyok,kasztnizást meg elvétve láttam itt ott. :) 

Leírás alapján én úgy képzelem el hogy a perem amit felraksz picit nagyobb mint a kivágott rész,és ennek a beszabott elemnek a szélét bentebb hajtod végig gondolom egy fél centi szélesen saccra,ott ahol találkozni fog a javított autóval. :DD és ezáltal  mögé kerül a régi lemeznek (de csak a peremezés) maga a javítóív meg síkba fog kerülni ha minden jól megy.

Ahol lehet ponthegesztővel dolgoztok? Ez a hivatalos megnevezése? Utána néznék hogy konkrétan ez milyen technika.

Egyébként köszönöm szépen a válaszokat! 

Előzmény: bádogember86 (14627)
Peti251 Creative Commons License 2016.01.29 0 0 14629

Nekem elég jól bevált a cink spré, négy év alatt (persze üregvédelemmel) egy deka rozsda sem volt a küszöbben. (összetörtem az autót, így derült ki a tartósság)

Én lakatosként nyaggatom a fényező kollégát a vastagon vakolt gittel. Ifjú olvtársunknak igaza van abban, hogy annyit kell húzni amennyit a felület megkíván. Ha amatőr ill. trehány volt a lakatos, akkor sokat. 

Egy autó tartóssága mind a két oldalon múlik. (meg persze nem kis részben a felhasznált anyagok minőségétől...

Jó nagy szopás pl élbe ívet felrakni. akkor húzza el rendesen a hegesztés, mikor csak varrod-varrod. 

Szépen meg kell peremezni, egy sor üvegszálas, egy sor soft(sárga) és a ügyes volt a lakatos elég is kell legyen. 

Mafia05 Creative Commons License 2016.01.29 0 0 14628

Ez teljesen így van ahogy leírtad.

bádogember86 Creative Commons License 2016.01.29 0 1 14627

Azért itt sok kérdés felmerűl!

Én mint hivatalos javító, sokat szoktam beszélgetni az ügyfelekkel hogy mit szeretnének és mennyiért mikor elhozzák javítani az autójukat. A válasz mindíg: gyors és olcsó legyen! :) ezzel nincs is semmi baj, csak akkor nem lesz tartós. Miért? Mert pl most van nálam egy w210-es amin íveket és küszöböket kell cserélni. Kirendeltem egy utángyártott szettet, a küszöb vállalhatatlan minőségű, maj fele olyan vékony mint a gyári. Aki javított már mercit tudja hogy az a rühes emelőbakot a küszöb támassza meg alúlról és komoly kétségeim vannak hogy a 0.8mm vastagság tudja e majd tartani a majdnem két tonnás tepsit. Arról nem is beszélve hogy a furatok is mm-ekkel voltak elcsúszva... Akkor mi lesz? Veszünk gyárit! Őőő! Majdnem egy havi fizetése valakinek, arany! Csinálj jót, de viszont ne kelljen elkölteni egy kissebb falu éves költségvetését. Maradt az olasz donor. Lefúr, takarít és felszab. Legalább az érős és egy fokkal szebb. 

Ez úgy jön ide hogy az olcsó uti alkatrészekbő nehéz tartós és jó munkát kiadni. Fel lehet tenni egy ívet szépen, de az a "tajvani" lemez ami talán még döglött macskát is tartalmaz, vajon mennyire lesz tartós!? 

Sokan (lakatosok) pont lesz@rják hogy miként van feltéve egy ív. Neki az a lényeg hogy a lik eltűnjön a többit a festő majd megoldja. Sajnos gondolom nincs is megfizetve rendesen meg ugye mindenki utál rozsdás autót javítani. De egyet sosem szabad elfelejteni a szakmában; a kocsi valaki tulajdona, értéke és nem utolsó sorban az életét bízza rá mikor beleül. 

Nálunk egy ívcsere a következő képpen zajlik: lepucol, régi ív leszed, doblemez javít (ha kell) és mindent letakarít fémig. Új ív leszab, magát az ívet peremez vissza!, ez azért jó mert a becsúrgó viaszt felfogja mint egy kis zsákocska. Nyílván ha lehet akkor élben van illesztve de ez sajnos sokszor nem megoldható. Felszabás után mindent fémtisztára ki szoktunk "négerezni" mert az uti cuccokon az a fekete alapozó csak azért van rajta hogy még a tengeren behozzák ne porladjon el. Alá sincs csiszolva, az az igazi ellenség. :) utána alapozás, nekünk a Retech galvaspray-e vált be a legjobban. Jól hegeszthető, gyorsan szárad és már bizonyított. Volt mikor cserélt oldalfalat zúztak le és újra cserélni kellettett három év elteltével...

Nagyon jó felület jön létre, nem lehet letörölni mint egy sima cinkspray-t. A "szakáll" részre hegeszthető  tömítőt nyomunk vékonyan és kezdődhet a hegesztés. Ahol lehet ott ponthegesztővel dolgozunk ahol ez nem megoldott ott a jól bevált co2-val. Színte mindíg meghúzza az anyagot valamennyire de szerintem mindenhol végig kell varrni! Egy mai modern műhelyben alap felszerelés egy spotter, azzal percek alatt lehet korrigálni az egyenetlenséget. Tudom sokan legyintenek hogy minek ennyi húhó, de meg lehet jól és tartósan is csinálni csak el kell kérni az árát! Nem taknyolni kell hanem jól dolgozni és kifizettetni. Nálunk ~30000Ft egy ívcsere de még nem jöttek vissza asztalt csapkodni. 

Kicsit össze-vissza hsz lett, nézzétek el nekem csak hírtelen mindenre válaszolni akartam! :) 

Tehát; jó melót csak jó alapanyagokból tudsz kihozni. 

Mafia05 Creative Commons License 2016.01.29 0 0 14626

Nem azt mondtam hogy nem jó csak hogy egyengetni nem jó a varrat mentén. Az meg hogy belül lekezeled az jó de bármit kenhetsz fújhatsz rá le fog égni a hegesztés miatt. Ezért mondtam hogy én a hegesztés után mikor már lehetne kezdeni a gittelést kifújom alapozóval és fényezés után kap üregvédelmet. A javított autók sajnos ilyenek nem lesz olyan minőség mint a gyári. Sőt a legnagyobb baj az mikor például küszöböt cserélsz és ugye a peremnél összeegyengeted az anyagot lehegeszted és ott olyan szoros a lemez hogy nem tud befolyni a két lemez közé szinte semmilyen anyag ott fog kezdeni rohadni legelőször.

Előzmény: Carspray (14625)
Carspray Creative Commons License 2016.01.29 0 0 14625

Akkor mivel szakszerű meghegeszteni? Co-val nem jó? azért szerintem többségében minden kasztnis Co-val hegeszti a foltokat-javítóíveket-küszöböket, nem? Ahol tanuló voltam ott is Co-val hegesztették fel a sárvédőt CLA Mercire meg felső kategóriás autókra. 

A hozzáférhetetlenség nagy gond sajnos én is tapasztaltam....... NEM a kasztnisok ellen beszélek, de mikor le kell festenem egy kocsit (kasztnistól hozzák), aztán az udvarról előkapott eleve rozsdás sík lemezt átlapolva oda tartják és felpöttyözgetik aztán belülről megnézem, ki kenik a rozsdás alapozatlan fémen minden lónyállal, csempe tömítővel meg egyebekkel.....akkor már onnantól megvanb@szva az egész.... Elnézést a durva kifejezésért, de tényleg....... aztán én meg hallgatom az igét mikor a kereskedésben felpúposodik a gitt..... azt kinyomod és a rozsdás lé folyik ki..... fessem újra, meg összebarmoltam...... meg a festő dolga hogy a beszabott folt után megakadályozza az újra rozsdásodást stb stb....... 

Ja meg hát amennyi flex-el való összemaratás van a felülelen az annyi egyengetés...... aztán érzem hogy semmi nem történt csak össze lett flexelve..... a festők meg kenik azt a gonosz gittet ugye, túl sokat kennek oda....... hát ha van egy sík felületem mint egy asztal.... középen egy fél centis mélyedés, akkor abba ha kevesebb gittet húzok, megmarad a sérülés, ha többet akkor púp lesz ott.... pont annyit hagy rajta minden festő amennyit a felület igényel.... szerintem.... 

Ja, a beszabott foltokat javító íveket ha belülről 2k wash primerrel lefújná az ember felrakás előtt? Ez savas, bemaródik a fémbe és nekem úgy tanították hogy utána is hegeszthető illetve egyengethető, megmarad továbbra is a korrózió védelme. Valakinek erről vélemény? Majd pedig kívülről 2 k epoxy a fémes felületekre.... és úgy a gitt..... meg legvégül belülről üregvédő? Ez így azért nagyon tartós kellene hogy legyen, nem? Hiába hogy a hegesztés megváltoztatja az anyagszerkezetét meg nyilván a javított elem, festett elem sohasem lesz olyan mint a gyári, ezt szerintem el kell fogadni... De ilyen munkával, elég tartós minőségi javításokat lehetne elérni úgy gondolom. 

Valakinek erről vélemény? Érvek, ellenérvek? 

Előzmény: Mafia05 (14624)
Mafia05 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 14624

Élben az igazi nem átfedéssel csak ha élben van összerakva jóval többet kell dolgozni vele ezért nem rakják fel sokan úgy, a másik baj meg az vele hogy ha véletlen oda is lehet férni egyengetni akkor van hogy megreped a hegesztésnél mikor már le van köszörülve a varrat legalábbis ha co-val lett csinálva. A baj az hogy például egy hátsó sárvédőnél több mint valószínű hogy nem tudod végig lekezelni belül csak amíg be ér a kezed. Én szoktam befújni alapozót az ürgevédő  csővel, festés után meg üregvédővel ki van fújva. Nézd meg ezt a videót van több rész is:

Előzmény: Carspray (14623)
Carspray Creative Commons License 2016.01.28 0 0 14623

Fényezőként szeretnék pár dolgot kérdezni karosszéria munkákról. Részelem cseréről. Pl  adott egy autó aminek rozsdás a sárvédő íve, veszünk rá egy javító ívet. Lepucoljuk a felületet a nyers fémig a javítóív méretén túl pár centivel... és innen indult a "vitám" egy idős kssztnissal...én úgy gondolom hogy pont akkorában vágjuk ki mint amekkora a javító ív és a két lemez él összeérintkezik végig majd pedig rögzítjük pár pöttyel majd pedig kb centis hegesztésekkel szépen végig varjuk...1 centi hegesztés majd az ellentétes oldalon 1 centi.... majd ha végigérünk akkor egyengetjük még a felületet mert elhúzza a hegesztés... 

A kasztnis szerint ez hülyeség...ő úgy tanulta hogy kissebbet vágunk ki mint amekkora a javítóív és átfedéssel felpöttyözzük....azért àtfedéssel mert tartósabb hegesztés mint az élben való összevarás... és azért csak pöttyözi pàr helyen mert egy javítóív ha fel lenne varva végig akkor 50 centire a hegesztéstől is teljes hullámos lenne a sárvédő és telibe kéne gittelni... de hát azért rakunk fel mondjuk egy javítóívet mert lukas a lemez....ha 6-8 pötty fogja csak oda akkor gyakorlatilag lukat hagyunk megint.....meg legitteljük kìvülről,belülről alapozó meg tömítő akkor is az àtlapolt részen levegőt zárunk be a két leflexelt alapozatlan lemez közé..végig a hegesztés mentén egy 5 mmes sávon... a végén azt mondta hogy amelyik autóban benne van már a rozsda azt már megette a fene....ezért rohad ki...nem az átlapolás miatt meg fémen való tömítözések stb miatt...

Valaki leírná hogy menne ez profin? Szakszerűen? Hogy csinálják meg mások úgy hogy végig varrják de nem húzza el nagyon a lemezt stb....esetleg valsmi jó cikk,leírás erről? Vagy egy videó lenne a legjobb! 

Nagyon szépen megköszönném ha valaki ebben a kérdésben segítene!

Atti6909 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 14622

Köszönöm szépen! 

Előzmény: k.h.k (14616)
Dj.Josy Creative Commons License 2016.01.26 0 0 14621

Sziasztok.Kérdezném hogy Multona festéket használt e valaki? Az érdekelne hogy ez olyan mint az akryl?Fényes? Vagy kell hozzá külön lakk is?

paledog Creative Commons License 2016.01.25 0 0 14620

http://shop.wuerth.hu/reszletek/4263854/?menuID=30030201&oldal=1

Egészen pontosan ez. Szórható. Megfelelő pisztolybeállítással akár a gyári struktúra is rekonstruálható. Próbáltam, valóban.

Előzmény: Peti251 (14619)
Peti251 Creative Commons License 2016.01.25 0 0 14619

Milyen anyag ez pontosan? valami számokat vagy jelzést írj már róla!

Előzmény: paledog (14613)
Peti251 Creative Commons License 2016.01.25 0 0 14618

Mi lakatosok miskolc mellett alsózsolcán dolgozunk, ugyanebben a csarnokban fényeznek is. Sajnos ez a kocsi a kabinba nem fér be. viszont árajánlathoz látni kellene.

Előzmény: Tuzol-To (14617)
Tuzol-To Creative Commons License 2016.01.25 0 0 14617

Sziasztok!

Volna egy szép feladatom lakatosoknak és fényezőknek.

Tudtok ajánlani lakatost ésvagy fényezőt? Egy bazi nagy tűzoltóautót kellene kilakatolni , majd fényezni.

Budapest és környéke előny, de nem feltétel.

Lakatolás:  kisebb foltokat, javítgatásokat kell elvégezni, és egy felnyíló málhatér ajtót újragyártani, ami nem kis feladat. Az összetört ajtó, és a túlsó oldali sértetlen megvan, ami alapján lehet dolgozni.

Ezt követően az autó újrafényezését kellene elvégezni. természetesen a két feladatot nem kell 1 valakinek vállalni.

Olyas valakiket keresek, akik jól/olcsón/gyorsan dolgoznak, vagy ebből legalább 2.

Az autó méretei: 2,7 széles, 2,9 magas, és kb 7 méter hosszú.  Azonnal lehetne kezdeni. 

Érdeklődni nálam: 0670három82- huszon882

Üdv: Gergő

k.h.k Creative Commons License 2016.01.25 0 0 14616

Elsőre jobbulást. 

Remélem nem lesz gond a novol cuccal.

Én ezekre a trixxal holmikra leszek kíváncsi már nálam  a lakk a füller a gitt meg  van "száradás gyorsító" adalék is . kíváncsi  vagyok nagyon. 

Előzmény: Atti6909 (14614)
k.h.k Creative Commons License 2016.01.25 0 0 14615

pedig az 1 komponensű anyagok nem  feltétlen a strapabírásukról híresek ...

persze lehet kivétel. 

Epoxyt meg azért is mondom mert  az tényleg bírja a strapát meg  ha tiszta felületre fújod nem lesz rozsda.... vagyis teljes rétegzárást megoldja.. 

Előzmény: Peti251 (14612)
Atti6909 Creative Commons License 2016.01.25 0 0 14614

Az alapozóhoz saját higítóját használtam,szépen terült,nem látszott semmi gond. Kicsit hosszabbra nyúlt,most műtöttek,majd később fújok a mintákra. Rendeltem Novol anyagokat.

Előzmény: k.h.k (14607)
paledog Creative Commons License 2016.01.25 0 0 14613

2000Ft/db 

Előzmény: Peti251 (14603)
Peti251 Creative Commons License 2016.01.24 0 0 14612

Ahhoz képest az 1K  vacak penetrátor két éve nem kopik le egy rozsdás gázcsőből gyártott utánfutó "lábról". Ahol szorítgatva volt ott enyhén igen, de ahol nem ott tökéletes. 

Ettől függetlenül már a második bödön epoxy is elfogyott...

Előzmény: k.h.k (14609)
k.h.k Creative Commons License 2016.01.24 0 0 14611

No srácok közben megjöttek azok az új cuccok amit említettem a lesz kis idő a héten már ki is próbáljuk őket és  lesz vélemény.  Képet is próbálok feltenni róla... 

Paco155 Creative Commons License 2016.01.24 0 0 14610

matchboxot

Előzmény: Paco155 (14608)
k.h.k Creative Commons License 2016.01.24 0 0 14609

rozsdagátlónak srácok ne 1k vackokkal  szenvedjetek tudom nem olcsó de egy   2k -s epoxy alapozó és akkor az tényleg ér is valamit nem lesz rohadás az tuti... ( nézzétek meg a korrozió gátló alapozók leírását hogy mit írnak és meddig  gátol. ) 

Előzmény: diessel (14589)
Paco155 Creative Commons License 2016.01.24 0 0 14608

Anno 35 éve én a matchbokot a neoluxus lefújás után bedobtam 5-10 percre a 150 fokos sütőbe. Jobb lett a fényezése mint a gyári.

Előzmény: ördöghal (14605)
k.h.k Creative Commons License 2016.01.24 0 0 14607

füllerből ami szerintem árban sem vészes az a car-system  5000ft/l. 

azzal még nem jártam így . bár ki tudja  mi volt az a réteg amire rádolgoztál lehet az volt valami hitvány anyag. a novol nem rosz anyag amúgy... 

Szerintem a régi anyagok közül veszik össze valamivel. esetleg  a hígítóval nem lehet valami gond ? azt mit öntöttél bele? 

Előzmény: Atti6909 (14580)
k.h.k Creative Commons License 2016.01.24 0 0 14606

mondjuk ha matt feketénél a legjobb szerintem egy sima bázis fekete + matt lakk de valami jó ne body meg hasonlók.

Lesonal régen jó volt  ( 1 éve ) de megszűnt  és ami most  helyette lett az  már 20.000et is elkerüli  és az azért húzós a régi 12.000 volt 

Körbe kell nézni hogy   most mi az ami matt lakkban jó. 

Előzmény: jakee82 (14579)
ördöghal Creative Commons License 2016.01.24 0 0 14605

Sziasztok! Egy kicsit szokatlan kérdéssel fordulok hozzátok:
Egy autómakettet fényeznék, fújáshoz nincs felszerelésem. Spray-vel csinálom. Vettem jó minőségű akril sprayt (nem barkácsáruházas gagyi), de egyrészt nem elég fényes a felület, másrészt narancsbőrös. Vékony rétegekben fújtam kb. 40cm-ről, hagyva száradási időt. Mit lehet ezzel tenni, hogy fényes és viszonylag sima legyen?

Vizes 2000-es papírral nagyjából sima lett, a fény még hiányzik. Egy fényes lakk megoldaná? A fényes akril lakk spray-k mennyire lehetnek sima felületűek? mert ha az is ilyen narancsbőrös, akkor sokra nem megyek.

Liviati Creative Commons License 2016.01.24 0 0 14604

Mercedes belsőt (műszerfal) fényezett már újra vki? Gondoltam lealapoznám műanyag bázisú festék alá való alapozóval és sima festékkel lefújnám. Mivel gyárilag enyhén matt nem lakkoznám.

Peti251 Creative Commons License 2016.01.24 0 0 14603

Kedves uram ! Te akarod eladni , mondj te.

Előzmény: paledog (14602)
paledog Creative Commons License 2016.01.23 0 0 14602

Mondj egy árat mennyit érne meg neked? 9db maradt.

Előzmény: Peti251 (14599)
Stetten Creative Commons License 2016.01.23 0 0 14601

Most használtam először...mert olcsó..:)

Szerinted miert olcso?

mykeman72 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 14600

Bázis szín tekintetében majdhogynem mindegy,hogy vizes bázis vagy oldószeres. Ami a lényeg és a gyakorlati része a problémának,hogy a matt lakkot csak gyakorlott fényező tudja folt-csík mentesen kamrában szépen fújni. Gyártó tekintetében sok mindenki gyárt matt lakkot különböző tulajdonságokkal. Eddig a legmattabb lakk amivel találkoztam azt a Lesonal gyártja és ennek a legjobb a szórási felhasználási tulajdonsága. Az a baj a matt lakkokkal ,hogy nem egységes a gyártók között a mattsági/ fényességi/ fokozat. 

Az hogy milyen színt és lakkot használj minden esetben a használati igények és nem utolsó sorban a pénztárca vastagsága szabja meg a megfelelő kiválasztást.

Ha olcsóbb bázis színt akarsz akkor a De Beer,Novol, esetleg Mipa jöhet szóba.Közép-felső prémium kategória esetében: Mobihel,Lechler, Spies-Hecker, Standox .

Matt lakk ami vállalható: Novol,DeBeer,Lechler,Lesonal, Mobihel.Bár utobbi inkább sorolható a majdnem selyemfényű kategóriába.

Előzmény: jakee82 (14579)
Peti251 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 14599

Találj ki rá valami szuperjo árat és megveszem!

Előzmény: paledog (14598)
paledog Creative Commons License 2016.01.21 0 0 14598

Üdv urak! Rajtam maradt pár kartus wurth szórható karosszéria paszta. Nem akarom, hogy az enyészet egye meg inkább túladnék rajta. Használ valaki ilyet? Mennyi most a bolti ára?

Mafia05 Creative Commons License 2016.01.18 0 0 14597

Ha lenne ilyen akkor állandó munkát biztosítanék neki! :D

Előzmény: Steven 68 (14596)
Steven 68 Creative Commons License 2016.01.18 0 0 14596

Esetleg ha talál egy olyan eszement fényezőt aki még fizet is érte,hogy lefesthesse, az még az igazi megoldás.  Így elsőre elég kemény diónak tűnik a kivitelezése.

Előzmény: Mafia05 (14595)
Mafia05 Creative Commons License 2016.01.18 0 0 14595

Úgy hagyni a legolcsóbb. Vagy le kell festeni.

Előzmény: Blase993 (14593)
Atti6909 Creative Commons License 2016.01.18 0 0 14594

Fújtam mintát. Majd kisérletezgetek,valami történni fog. 2-3 napig nem leszek,lesz ideje kiszáradni. Lehet ez a rendszer érzékenyebb.

Előzmény: RM 66 (14592)
Blase993 Creative Commons License 2016.01.18 0 0 14593

Üdv!

Van egy 2000-es Suzuki Swiftem, sajnos a lakk több helyen elkezdett "felpattogni", a motorháztetőn elég csúnya.

Mit lehetne vele kezdeni? Ami lehetőleg olcsó megoldás.

köszönöm

RM 66 Creative Commons License 2016.01.18 0 0 14592

Ez így igaz,de a bázis 30% minimum oldószer és 50-80% higító tartalommal nem egészséges egy 8-10c száradt rozsdagátló alapozóra, ami 20 fokon szárad át 24h alatt.

Előzmény: Atti6909 (14590)
diessel Creative Commons License 2016.01.17 0 0 14591

Erre nem szabad bázist fujni.

Igen egy 2-k alapozot/füllert kellett volna fujni ,de azt is minimális higitóval,  mert még azis belemar.

Előzmény: Atti6909 (14590)
Atti6909 Creative Commons License 2016.01.17 0 0 14590

1k-s vagy 2k-s közbenső réteg? Gyártói útmutató-1k arra 2k.  Szerintem rendszerfüggő. 

Előzmény: diessel (14589)
diessel Creative Commons License 2016.01.17 0 0 14589

ez 1 k-s  :) jó hogy felmarta,

amugy elég jo rozsda gátló anyag, de kellett volna valami közbenső réteg.

Előzmény: Atti6909 (14588)
Atti6909 Creative Commons License 2016.01.17 0 0 14588

992 Bady antikorrosiv primer.  Sokáig Mobihellel dolgoztam a korrózigátló alapozó ott is 1k volt. Homkszórt felületre azzal 2sor,majd 2k kompaktprimer. Van aminn több mint 10 éve fent van. Nincs gond. Ettől függetlenül én is 2k alapozót használok,de most ez volt..:( De már nem lesz...odaadom valakinek kenje kerítésre.

Előzmény: Peti251 (14586)
Peti251 Creative Commons License 2016.01.17 0 0 14587

Én inkább vagyok lakatos mint fényező(ez utóbbi egyáltalán nem vagyok) egyszer fújtam body füllert, nekem tetszett. elég vastagon föl tudtam fújni, vizesen csiszoltam, szerintem jó lett. Bár az én véleményem fényező szempontból nagyon nem mérvadó, mert a, nincs szemem hozzá, b, nagyon elnéző vagyok még "nagy" hibával szemben is. Én a használati érték párti vagyok, ahol a tartósság, a működés fontosabb szempont mint a "szépség". Ezért szoktam a fényezők agyára menni a "milyen vastag a gitt" kérdésemmel.

Előzmény: Carspray (14582)
Peti251 Creative Commons License 2016.01.17 0 0 14586

Nekem az a rettenetes gyanúm, hogy az alapozó bion 1K volt. Akkor pedig semmin se csodálkozzunk... 1K anyagra 2K-val nem lehet rádolgozni.

Előzmény: Atti6909 (14583)
Atti6909 Creative Commons License 2016.01.17 0 0 14585

8-10 fok. Viszont előtte felfűtöttem,ki voltak száradva a rétegek+24 óra eltelt. 

Előzmény: diessel (14584)
diessel Creative Commons License 2016.01.17 0 0 14584

probáld meg véknyabban a bázist... nem volt neki nagyon hideg?

Előzmény: Atti6909 (14583)
Atti6909 Creative Commons License 2016.01.17 0 0 14583

Saját akril hígítóval. Fújok ma egy mintát az alapozóból,s a füllerből ís külön. Majd megnézem mit csinál ha bázissal megfújom.

Carspray Creative Commons License 2016.01.16 0 0 14582

Body termékeket semmibe sem nézem. (SZEMÉLYES VÉLEMÉNY)

diessel Creative Commons License 2016.01.16 0 0 14581

mivel higitottad?

Atti6909 Creative Commons License 2016.01.16 0 0 14580

Használ valaki Bady festéket megelégedettséggel? Fújtam vele alapozót,rá a bázist és felmarta.  Lecsiszoltam,újra alapozó,majd Bady füller.  A füller felmarta az alapozót.  Megcsiszoltam újra a felmart részeket,s lefújtam Novol füllerrel....na az felmarta mindenütt... Mi a sz@r van? Most használtam először...mert olcsó..:) Már át kellett volna adnom, s egy hete ezzel játszom..

jakee82 Creative Commons License 2016.01.16 0 0 14579

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni matt festéssel kapcsolatban.Milyen festéket,lakkot használjak?

Carspray Creative Commons License 2016.01.16 0 0 14578

http://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/Sata_jet_3000B_39052630.htm?first=1

Bázis fújó pisztoly. Nagy a levegő igénye (Nagy légmennyiség, kis nyomás)

Profi puska :) 

keyol Creative Commons License 2016.01.15 0 0 14577

Szia.

Az egy nagyon jó pisztoly....és inkább bázisra használd....

üdv

Előzmény: TG 78 (14576)
TG 78 Creative Commons License 2016.01.15 0 0 14576

Üdv! Érdeklődnék hogy ki használt már  SATA  jet 3000 B HVLP digit szórópisztolyt ,  és véleményeket kérnék róla . És mire való , Lakk vagy bázis ? Válaszotokat előre is köszönöm!!

bádogember86 Creative Commons License 2016.01.14 0 0 14575

Köszönöm! ;)

Előzmény: k.h.k (14572)
k.h.k Creative Commons License 2016.01.14 0 0 14574

igen nagyon lelkesek a srácok és  szeretnék nagyon jól megcsinálni . mondjuk nagyon sok időt és energiát áldoztak be erre . Mondjuk ha elkészül akkor már nem tűnik ennyire vészesnek de addig "szenvedés" :D 

Előzmény: RM 66 (14573)
RM 66 Creative Commons License 2016.01.14 0 0 14573

Kaposváron sok hasonló projekt  fut. A város. mèretèhez kèpest rengeteg  a lelkes felújító ès nèmelyik munka egèsz szèpre sikerül.

Előzmény: k.h.k (14572)
k.h.k Creative Commons License 2016.01.14 0 0 14572

a wash primer sem rosz dolog de igen nem mindennel összeereszthető! 

Epoxyt még nem tudtam megkérdezni de hétfőre biztos lesz már pontos ár . Ami biztos hogy nagyon jó cucc.  és ezzel nem lesz rohadás max ha valami el lett rontva. 

Előzmény: bádogember86 (14566)
k.h.k Creative Commons License 2016.01.14 0 0 14571

Besaval én utoljára kb 1 éve találkoztam  de  amit ismerek az az ipari rendszere na az tényleg nagyon jó. A bázist én is hallottam  és jót... a takarás annyira nem is csoda ha nem egy kimagasló mivel egy kedvező árú rendszerről van szó. És az kiemelkedő hogy fejleszt a nyártó mert nem mindig van az ogy figyelnek a termékre... (írtam is hogy  régebben kb 3-4 éve is volt besa lakk de azok levedlettek  de remélem ez javult)

A színek  pontossága és a szín dokumentáció  sem utolsó sőt ugye  nagyon is fontos.   

Előzmény: RM 66 (14564)
k.h.k Creative Commons License 2016.01.14 0 0 14570

:)   Nem baj az csak sok legyen. Mondjuk a régi motorok között van nagyon szép is. Mondjuk én a Simsont is nagyon szeretem (s51 vagy akár a schwalbe)

De ha úgy van nyugodtan zaklass mert biztos tudok jó dolgokat... 

Előzmény: Atti6909 (14563)
k.h.k Creative Commons License 2016.01.14 0 0 14569

2 kaposvári emberke   de  nagyon alapos lesz . 

Előzmény: ksyy (14562)
k.h.k Creative Commons License 2016.01.14 0 0 14568

oldalon nincsen fent de kérek képeket és teszek fel valahova hogy meg lehessen nézni. 

Előzmény: Mafia05 (14561)
Mafia05 Creative Commons License 2016.01.14 0 0 14567

Szórógittre és sima gitt alá nem ajánlatos használni ennyi az egész.

Előzmény: bádogember86 (14566)
bádogember86 Creative Commons License 2016.01.14 0 0 14566

Na, így már azért korrektebben hangzik! :) 

Szerintem taktikát váltok és még itthon lefújom epoxyval és úgy adom át fényezésre. Amúgy a washprimer tényleg ennyire kényes dolog? Mindenki ágál ellene hogy sok anyaggal közvetlenűl összeférhetetlen,pl a gittel.  Egyáltalán tud olyan védelmet kialakítani hogy érdemes legyen használni? 

Előzmény: k.h.k (14558)
petiw Creative Commons License 2016.01.14 0 0 14565

Ki milyen lakk nélküli fedőfestéket ajánlana ami megközelítőleg hasonló minőségű vagy jobb mint egy 1980-as 240-es Volvo fényezése? Elvileg akril, bár ehhez a részéhez nem igazán értek. Barna szín, a tetején, motorháztetején és csomagtérfedelén még gyári a festés.

Eddig még nem próbáltam különösebben semmiféle fedőt fújni, de van egy mipa szaküzlet itt Győrben, az ipariját tervezném használni. Epoxy alapozójukhoz ezt ajánlják fedőnek: http://www.mipa-paints.com/fileadmin/product/gb/product/prodinfo/produkt2189.html

Dolgozott már valaki ilyennel?

RM 66 Creative Commons License 2016.01.13 0 0 14564

Engem a Besa termékek leptek meg, sokat javult a minőségük ami a termék forgalmán is látszik.A festékét /bázis/ meglepően  sokan szeretik pedig a takarása szerintem nem tökéletes,bár a szinek elég jók .

Előzmény: k.h.k (14560)
Atti6909 Creative Commons License 2016.01.12 0 0 14563

Kösz előre is! Most nagy a csend sajnos,de élni fogok vele. Veterán motorokat fényezek, nálam valamiért szinte csak a fekete fogy..:) 

Előzmény: k.h.k (14559)
ksyy Creative Commons License 2016.01.12 0 0 14562

Hali. Ha nem titok ki csinálja a Skodát?

Előzmény: k.h.k (14558)
Mafia05 Creative Commons License 2016.01.12 0 0 14561

Erről a skoda projectről van valami oldal ahol meg lehet nézni a folyamatot? Szeretem ezeket a felújításokat csodálni.

Előzmény: k.h.k (14560)
k.h.k Creative Commons License 2016.01.12 0 0 14560

Amúgy a gyártónak 2015ben lett festék rendszere is .  És írtam ugye az akrilt  de a bázis festék is  kellemes kiadós és jól fed. no meg 80% a hígítása .....

Végén egy egész kellemes  termékcsalád lesz .... 

Előzmény: RM 66 (14553)
k.h.k Creative Commons License 2016.01.12 0 0 14559

Hát akkor felétek sem annyira bőséges a választék.  ( ha kell ebben segítség írj egy mailt. ) 

A Colomix érdekes módon senkit sem győzött meg :P 

A Novolról felénk is jó a vélemény , ha jól  az emlékezetem az ultra nevű a gyors lakkja azt felénk sokáig szerették csak hamar  elvesztette fényét... Amúgy a novol cuccok nagy része egész jó minőségű...

Besa cuccokat kaptunk tesztre a CarSystemtől... a vélemények: a sima lakk ahogy írtad  egész jó sajnos  a régi lakkjaival volt gond. kb 3 év után  levedlett . 3 fényező barát szívta meg ezt. Remélhetőleg ezt a gondot már javították ( mármint a gyártó) na a gyors lakkjuk az nagyon durva :D  URKI ROCKET névre hallat és 1:1 az edzése de 0 fokon is elindul a térhálósodás nagyon durva .... de tartósságról nem tudok véleményt alkotni. 

A besa filler  szerintem nagyon puha , nem feltétlen állt kézre  amúgy mentségére szóljon nem apad be .   A multi gittje az meg durva :D  mert mint a kő annyira megköt és kb felxel  jó csiszolni de az a durva hogy láttam egy focus csomagtérajtón kb 1cm vastagon és 2 éve hogy nem repedt le :D . 

A körpapírjai azok átlagos anyagok... 

Festékrendszerét 1-2 alkalommal  néztem nem volt rosz. ( bázis) 

Az iparijuk na az durva. nagyon kellemes meglepetés . ipari létére van autófesték amit megelőz. a 2k-s  tényleg  nagyon jó fedő képességű. árban  pl a ral 9005 fekete 6000ft 1kg de egy piros szín is  ennyi volt..

No meg most egy sikkens lakkot láttam :D  elsőre kártyán és akkor kezdtem el nézni mert nagyok jónak látszott .. és utána jött a mézes madzag.  kifújod  majd 15 perc szárítás 60fok.  elemet megfogod és fogod lehűtöd pl leöntöd vízzel. és a fénye megmaradt !  és miután megvolt a nyál csorgatás  megmondták mennyi az ára és  nemes egyszerűséggel megállapítottam hogy szar :D  ( 30körül literje + edző) 

Előzmény: Atti6909 (14555)
k.h.k Creative Commons License 2016.01.11 0 0 14558

az epoxy egy teljes rétegzárást csinál és gyakorlatilag mehet rá a gitt és a filler. kikopni nem nagyon fog mert elég jól megköt és a fizikai behatások ellen is jobban véd mint egy filler.

epoxyból ami most bejön az a dyna epoxy ( fél éve hogy létezik.  Utoljára kb 10 volt  1L szett de az nagyon  nagy felületre elég.... szóval nem feltétlen drága...  ( de ha pontosan  érdekel holnap megnézem mennyi és megírom.)

de mondjuk egy teljes autóra ami lapra van szedve  kb -3-4 doboz megy el max!  ( most barátok projectje az egy skoda 120L de azon minden fémtiszta lett és még  ha kellet még kézi homokfúvóval el lett távolítva a rozsda..  ami rohadt minden kicserélve  illetve új elemek csinálva hozzá... szóval igen alapos és igényes  munkát végeznek  bár hozzáteszem  "laikusok" 

de a végeredmény az tényleg  nagyon  jó lesz. )  Igaz van aki ezt már túlzásnak tartja de ha az autó elkészül akkor majdnem mintaz új :D a következő project az meg egy 1000mb lesz . 

Előzmény: bádogember86 (14554)
k.h.k Creative Commons License 2016.01.11 0 0 14557

:) hát igen de ezeknek az ára is sajnos elég borsos az "átlag" lakkokhoz mert amikor bejöttek akkor  lett próbálva meg amikor NEXA festék lett próbálva akkor hoztak és próbáltuk ki. 

Előzmény: RM 66 (14553)
k.h.k Creative Commons License 2016.01.11 0 0 14556

Meg is jött a válasz holnap lesz időm és írok bővebben mert most értem haza 

Előzmény: Mafia05 (14552)
Atti6909 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 14555

Szolnokon vagy Kecskeméten vásárolok, s azt használom amit elérek. Colomix lakk nekem nem vált be,a Mobihel sem igazán.   A Novol ezekhez képest nálam sokkal jobban teljesített. Nemrég Besa lakkal fújtam. Elég jó lett, hígitva viszont megfolyt. Főleg kisebb alkatrészeket fényezek. A Besa 5000/l  tapasztalat után jól kezelhető.

bádogember86 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 14554

Gondoltam hogy egy alapozás nem ártana. 

Akkor:zsírtalanított fémre epoxy, arra gitt, ha kikopott az ep akkor bejavít és erre a felületre mehet a füller. ? 

Azt tudom hogy a washprimert nem nagyon használják mert nagyon macerás ( pl közvetlen nem gittelhető). Pont a lentebb látott "restaurálós" videó láttán gondolkodtam el hogy szerintem itthon nem nagyon van olyan kisipari műhely ahol ezeket a lépéseket/rétegeket felviszik. Gondolom azért anyagilag sem egyszerű egy ilyen rendszer...

Előzmény: k.h.k (14549)
RM 66 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 14553

A  Quickline  rendszert nem ismerem,de a hs/uhs lakkjával dolgoztam.Szerintem nagyon jó,tartós és nagyon sima felületet lehet vele fujni nagyobb odafigyelés nélkül is.

Előzmény: k.h.k (14547)
Mafia05 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 14552

Hát nem lesz nagy kár az anti scratch lakkért. Rendben van várom az e-mailt.

Előzmény: k.h.k (14551)
k.h.k Creative Commons License 2016.01.10 0 0 14551

ejj elég durva áron van a mobihel nálatok.  a dyna 5000rest nem ajánlom. azt a saját autómon  lett kipróbálva de nem éppen   mondanám hogy  jó. 

arra is kíváncsi leszek miféle lesz az a lakk amit belinkeltem de majd kiderül. 

Amúgy a dyna anti scratch az meg fog szűnni  azt kivezetik ...

Illetve holnap  ha lesz kis időm dobok egy mailt mert  mert lehet van pár dolog amiben tudok segíteni.  

Előzmény: Mafia05 (14550)
Mafia05 Creative Commons License 2016.01.10 0 0 14550

Én roberlo 250 hs-t használok jelenleg agyonhígítva. Mobihelt tudok venni 8000ft egy literes szett nem tudom melyik típus mobihelen belül aztán van colomix de akkor az ki is van beszélve van dyna anti scratch meg elvileg dyna clear 5000 ha jól emlékszem de azt még nem próbáltam mert nem volt a boltban. Egyszer rm fórumtársunk küldött valamilyen sprint lakkot még régen de csak 4db kilincset fújtam vele úgyhogy mondhatjuk hogy semmi tapasztalatom nincs vele.

Előzmény: k.h.k (14548)
k.h.k Creative Commons License 2016.01.10 0 0 14549

Én amit javasolnék illetve ha a költségbe belefér akkor az epoxy alapotót  2 komponensűt...

Barátok is hobbi szintem újítanak fel régi autókat és amióta rájuk beszéltem  azóta imádják. Mondjuk a fém felületet teljesen meg kell tisztítani zsírtalanítani és úgy rá az epoxy .  no akkor az nem fog rohadni. ( ezzel a gond az az hogy időigényes és + kiadás )  Ellenben ami kicsit olcsóbb a CarSystemnek van egy korrózió gátló gittje ami szintén teljes rétegzárást csinál de ha jól tudom egy dobozzal 5000-6000ft-t is elkérnek. 

Előzmény: bádogember86 (14544)
k.h.k Creative Commons License 2016.01.10 0 0 14548

Miért ne írná le az ember :)

Így  lehet tanulni.  Ha van lehetőséged akár sprintet kipróbálni vagy a 9000est  érdemes. 

Vagy mivel szoktál fújni ? 

Előzmény: Mafia05 (14542)
k.h.k Creative Commons License 2016.01.10 0 0 14547

Hol vagy helyileg hogy nem kevernek bázist?  Akrilból nincsen bázis... lehet nem jól fogalmaztam.   sima bázis festékre gondoltam  . (1k) 

amit tudok mondani hogy 2k festék amivel tapasztalat van az a dyna 420  ez kellemes a régi akrilhoz képest több színezőt tartalmaz  és hivatalosan 1,5 soros.  szép fény és tartós  ezt kb 8500-13000ft /L ig van ugye itt a sárga piros színek a drágábbak..  

A másik amivel van tapasztalatom az  egy friss rendszer Quickline  a neve ( PPG gyártja ) ebből van akril és bázis is . ( ára 9000-13500)  Az akril nagyon sűrű  nagyon kellemes csalódás volt ... Pedig a dyna 420 as akril sem volt szar...

És ami jó hogy a rendszer bázisa is nagyon jó  80%  hígítása van és jól is takar. ( 4 hónapja  "ismergetjük" )  sajnos a  nagyon régi autók színei  hiányosak de a 97-98 tól már nincs gond...

Előzmény: Carspray (14543)
k.h.k Creative Commons License 2016.01.10 0