Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

SchefferJ aug. 31. Creative Commons License 96358

Igen, igen... már csak egy aprócska kérdés maradt... a mocskos anyagiak :)

(Igazából az kéne, hogy valaki kezébe vegye a dolgot itthon és csináljon egy ilyet megfizethető áron... van már profi váltógyártónk, fagyártónk, elektronika-gyártónk, épület- és terepasztal-gyártónk... szerintem lenne piaca.)

Előzmény: diesel 693. (96357)
diesel 693. aug. 31. Creative Commons License 96357
Előzmény: SchefferJ (96351)
benbe aug. 31. Creative Commons License 96356

Pedig lényegesen csökken, mert a kisebb szigetelő jellegű szennyeződéseken átüt a nagyobb feszültség, és a motor esetében is vannak kedvező hatások. A tisztítás mindenesetre nem kerülhető el, de ettől még nem értem a problémádat. Én minden nap takarítom a síneket, amikor játszom a terepasztalon, és elég szép lassúmenetet tudok elérni a teljesen analóg, egyenáramú, BTTB-sínrendszerű pályán is, csak a régi asztal vetemedése miatti illesztési hibák okoznak gondot. Persze a felcsukható pályán rendkívül csekély a szennyeződés, rendszeresen porszívózom és a BTTB mozdonyok karbantartása rendkívül egyszerű. Egy érzékeny, törékeny, drága Roco-gépet nyílván nem mersz szétszedni hetente, hogy mindenhonnan kiszedegesd a szöszt - dehát valamit, valamiért.

Előzmény: diesel 693. (96350)
Ljubityel-2 aug. 31. Creative Commons License 96355

Tisztelt Topik-társak !

Újrakezdő modellvasutasként szinte az imént regisztráltam.

Mint általában az új tagok , először a kérdésekkel, problémával jelentkeznek, én is így teszek most.

Nem lévén nagy tapasztalatom a jelenlegi gyártók, gyártmányok terén (PIKO-n nőttem föl), ezért kérdezem milyenek a használói tapasztalatok az "ACME" termékekkel a kapcsolatban.

Pld.: MÁV-Gigant, Traxx, Csaurusz , stb ?

Elsősorban a tartós használat, megbízhatóság érdekelne, majd pedig a karbantarthatóság, digitalizáció.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdvözlettel,

József

diesel 693. aug. 31. Creative Commons License 96354

Van ilyesmi többféle is, itt az egyik: http://www.lux-modellbau.de/

Előzmény: SchefferJ (96351)
diesel 693. aug. 31. Creative Commons License 96353

Ez így nem érthető számomra, légyszives fejtsd ki kissé részletesebben.

Előzmény: NREX1 (96352)
NREX1 aug. 31. Creative Commons License 96352

Az írásod második felével nem feltétlen értek egyet

Előzmény: diesel 693. (96350)
SchefferJ aug. 31. Creative Commons License 96351

Régi igény már, hogy legyen egy olyan "takarítószerelvény", ami egyrészt egy motoros "söprűvel" letörli a pályát, utána egy sínradírral tovább tisztítja, majd egy alkoholos lapkával még tovább tisztítja. Pld. kamerázás előtt jó lenne végigfuttatni egy ilyen szerelvényt, utána egy jóízű mozdonykerék tisztítás és mennyivel könnyebb lenne az élet... :)

diesel 693. aug. 31. Creative Commons License 96350

Értem amit írtál. Abban azonban ne reménykedj, hogy digitális vezérlés esetén lényegesen fog csökkenni az elakadások száma.

Amint már korábban is írtam  modellezők legnagyobb átka a pálya és a vonójárművek áramvezető alkatrészeinek gyakori elszennyeződése és ez bármilyen vezérlési rendszernél problémát okoz.

Ha megfigyeled láthatod, hogy a nagyméretű (sőt profi) modellpályákon is a videófelvételeknél általában nagy sebességgel haladnak a szerelvények, ilyenkor csökken a kontakthibákból adódó elakadások és ugrálások száma.

Ugyancsak megfigyelhető, hogy az amerikai nagyméretű modellpályákon a hosszú szerelvényeket két-három mozdony vontatja, ilyenkor a sok áramszedő kerék biztosítja a folyamatos áramellátást, így lehetővé válik a kisebb sebességű vonatmozgás.

Előzmény: h0.modell (96349)
h0.modell aug. 31. Creative Commons License 96349

Köszönöm. Öröm látni ,hogy több embernek is tetszik a "művem" de sajnos a videó más mint a valóság. Ahhoz ,hogy a videóban egy jelenet elkészüljön nem egyszer hanem kétszer vagy háromszor is fel kellett vennem ,hogy éppen ne akadjon meg a mozdony a váltón vagy bárhol. Ami nagyon bosszantó. Igaz ha rendesen lepucolom a síneket akkor talán max 2 hétig azért elmennek akadozás nélkül a vonatok de az sem biztos. Nagyon dühítő mikor megakad a mozdony és mondom magamba már megint meg kéne tisztítani a síneket. Azután meg persze jöhet a porszívózás.   :(

Igen a terepkidolgozás sok helyen már véglegesen kész de még sok helyen kell rajta javítanom ,hogy jobb legyen.

Már régebben írtam ,hogy terveimben van a digitális rendszer. (Ahol reményeim szerint kevesebb akadozással találkozok. )

Természetesen én is minél hosszabb szerelvényeket szeretnék összeállítani ,de 2 fuggerth kocsi +mozdony fér be az állomásra.

A váltók még nem elektromosak ,de majd azok lesznek. :)

Üdv!

Előzmény: diesel 693. (96347)
h0.modell aug. 31. Creative Commons License 96348

Nagyon örülök hogy tetszik.

Az ottani hegyoldal legelőször kapott egy homokréteget, utána egy sima busch statikusfűvel lett leszórva.

Ami igazából nem tükrözte még a valóságot ,ezért vettem még rá heki wildgrass füvet és téptem szabálytalan formákra. Majd közéjük szórtam a megmaradt heki 1532 lombanyagot.  Nagyjából ennyi. :) 

Előzmény: Ikaruga (96344)
diesel 693. aug. 31. Creative Commons License 96347

Modellasztalod terepkidolgozása és a vágányok kidolgozása /különös tekintettel a rejtett váltóállítókra, valamint az élethű vágányágyazatra/ kiváló. Valamivel hosszabb szerelvények járatása még tovább fokoznák a nagyvasúti élethűséget.

Gratulálok.

Előzmény: h0.modell (96333)
diesel 693. aug. 31. Creative Commons License 96346

Én is pontosam erre céloztam......

Előzmény: róbertke (96345)
róbertke aug. 31. Creative Commons License 96345

Mai világban miért lenne olyan hihetetlen, amikor csak neked ki kell találnod és a megfelelő csapat kulcsra készen elkészíti?? 

Itthon is találsz ilyent .....

Előzmény: diesel 693. (96341)
Ikaruga aug. 30. Creative Commons License 96344

Nagyon jól néz ki az asztalod, gratulálok. A hegyoldalt (3.28-nál) mivel vontad be? Összekevertél szóróanyagokat? 

diesel 693. aug. 30. Creative Commons License 96343

És....

Előzmény: diesel 693. (96342)
diesel 693. aug. 30. Creative Commons License 96342

No például. Belegondoltál hogy egy személynek - teljes napi elfoglaltság mellett - hány évi munkát jelentene egy ilyen produkció ?

Előzmény: rezgaras (96340)
diesel 693. aug. 30. Creative Commons License 96341

Elnézésedet!

Akkor pláne nem hiszem el.

Ott ahol egy ilyen anyagi körülmények között élő valaki legalább harminc háziszolgával rendelkezik ?

Előzmény: rezgaras (96340)
rezgaras aug. 29. Creative Commons License 96340

Egyedül, ráadásul egy indiai Új-Delhiben, aki egy szót sem beszél németül.

Előzmény: diesel 693. (96339)
diesel 693. aug. 29. Creative Commons License 96339

Ez valóban  bánulatos, de azt erősen kétlem hogy valaki egyedül hozta volna létre.

Előzmény: rezgaras (96338)
rezgaras aug. 29. Creative Commons License 96338
Votom aug. 29. Creative Commons License 96337

Jó lett!

Ikaruga aug. 28. Creative Commons License 96336

Oké:)

Előzmény: nazareth (96335)
nazareth aug. 28. Creative Commons License 96335

Itt kérdezd.

Előzmény: Ikaruga (96334)
Ikaruga aug. 28. Creative Commons License 96334

SEGÍTSÉG!!!

nagy gond nincsen de akadályba ütköztem. Múltkor vettem egy digitális szettet, eddig minden szép és jó. Ma vettem egy digi előkészített mozdonyomhoz dekódert 

digidrive 2.1 v2 - a neve

Beletettem a mozdonyba viszont fogalmam sincsen, hogyan tudnám átállítani, mivel ugyanazon a címen megy mint a szett gyári dekóderes mozdonya.

Beírtam a multimausba azt, hogy új mozdony, elneveztem de arra nem reagál semmit csak a ha a másik névre visszakapcsolom.

Nagyon jó volna ha valaki totál egyértelműen leírná, hogyan tudom beprogramozni vagy mittudomén mit kell csinálni, hogy legyen saját helye ennek a mozdonynak a multimausban.

KÉREM SENKI NE LINKELJE A MULTIMAUS MAGYAR NYELVŰ ÚTMUTATÓJÁT MERT MEGVAN DE EGY KUKKOT SEM ÉRTEK BELŐLE...:(

Előre is köszönöm a segítséget bárkitől is jöjjön. Jó volna ha két mozdony lehetne a kis pályámon amiket felváltva használhatok.

Emailem nyilvános sőt ha valaki megtenné, hogy küld tel számot segíteni azt felhívom, úgy mégis csak könnyebb lenne.

h0.modell aug. 27. Creative Commons License 96333

Frissen készült videóm.

https://www.youtube.com/watch?v=ydKQiYaWmXM

Attila1992 aug. 26. Creative Commons License 96332

Multimaus volt a digitális készlethez, de általában csak egy mozdony megy egyszerre. Három még nem fér el a pályán. Mindegy, hétvégén visszaviszem, hogy megnézzék. Nagyon szépen köszi a segítséget ;-)

STModell aug. 26. Creative Commons License 96331

A következő opció: a kis trafó járt a készlethez, ami nem bírja a három mozdonyt, és le-leold a túlterhelésvédelme.

Előzmény: Attila1992 (96330)
Attila1992 aug. 26. Creative Commons License 96330

Köszi a tippeket, de nem annyira, használ. Augusztus 6-án vettem a készletet, szerintem nem piszkolódott be ennyi idő alatt. De megtakarított, mind a pályát, mind a mozdony kerekeit.

SchefferJ aug. 26. Creative Commons License 96329

Tud valaki olyan kuplungról, ami kicsit "hosszabb" mint a szokásosak? Van néhány olyan kocsim, ami annyira szorosan illeszkedik, hogy élesebb ívekben megborul...

diesel 693. aug. 26. Creative Commons License 96328

Az alkohol igen drága, helyette tökéletesen megfelelő az:

Aromás szénhidrogénektől mentes Folttisztító benzin". 1 literes műanyag flakonban van, cca. 500Ft/flakon, és a festékek között szokott lenni, az Erdőkémia I.Sz. gyártja.

Előzmény: STModell (96327)
STModell aug. 26. Creative Commons License 96327

Szia! A jelek alapján pályád elpiszkolódott. Ilyenkor javallott egy alkoholos ronggyal áttörölni a sínt, utána újra szépen fognak futni a vonatok. Másik opció a sínradírozás. Ha ezek sem segítenek, akkor a mozdonyok kerekeit is meg kell tisztítani, alkoholba mártott fülpiszkálóval.

Előzmény: Attila1992 (96325)
diesel 693. aug. 26. Creative Commons License 96326

A modellvasútazás legkellemetlenebb feladata a vontató járművek (mozdonyok) tápfeszültséget vezető alkatrészeinek és a pályának állandó tisztítása ill. tisztántartása. Ezek elszennyeződése okozza az ilyen problémák döntő részét.

Előzmény: Attila1992 (96325)
Attila1992 aug. 26. Creative Commons License 96325

Sziasztok. Vettem egy digitális kezdőkészletet, amiben 2 mozdony volt (ICE és BR218). Mellé még egy GYSEV-et is vettem. Amikor összeraktam, és elkezdtem vele játszani, akkor a BR egyszer csak az egyik váltón megállt. Egy kicsit arrébb tettem aztán ment. Mostanra viszont olyan szintre jutottam vele, hogy elindítom, megy vagy 1-2 cm és megáll (a villanya is kialszik minden egyes alkalommal amikor leáll). Most már nem használom a BR-t. Tudna valaki segíteni abban, hogy mi lehet a baj. Már oda is írtam, ahol vettük (garancia van rá). Vagy esetleg valamit én rontottam el.
A másik kettő mozdonnyal nem volt eddig bajom, de a mai nap délután az ICE is szintén megállt a váltón. Most már nem merem bekapcsolni, mert lehet én csinálok valamit rosszul.
Kérem, aki tud valami segítséggel szolgálni, írja nyugodtan.

diesel 693. aug. 26. Creative Commons License 96324

Ismét egy kis kóstoló a kisméretből.........

NREX1 aug. 26. Creative Commons License 96323

Egy kémfotó a műhelyedből:

:-)

Előzmény: Váltógyártó (96321)
rezgaras aug. 26. Creative Commons License 96322

Ne haragudj, de szerintem te körtét almával hasonlitasz össze. A start-készletes "modell" nem ugyanabban a lígában játszik, mint egy teljes árú.

A szín nem véletlen nagyon hasonló. A modellgyárak már jó ideje a modell eredetijének a RAL színeit használják. Régebben volt egy olyan gyakorlat, hogy kissé világosabb árnyalatokat adtak a modelleknek, mondván a terepasztalon az eredeti szín túl sötétnek látszik, de a vásárlók és a szakfolyóiratok kritikájának hatására felhagytak ezzel a gyakorlattal.

Előzmény: Wolfchild4hu (96316)
Váltógyártó aug. 25. Creative Commons License 96321
Előzmény: Váltógyártó (96320)
Váltógyártó aug. 25. Creative Commons License 96320
danika5654 aug. 25. Creative Commons License 96319

Elvileg ez erre való: http://www.piko-shop.de/index.php?vw_type=artikel&vw_id=13031 Nem láttam még használat közben, szóval kicsit lutri, de legalább gyári.

Előzmény: Mpeti18 (96317)
007Gergő aug. 25. Creative Commons License 96318

A kicsit hosszabb, állítható magasságú fejet rakod bele.

Előzmény: Mpeti18 (96317)
Mpeti18 aug. 25. Creative Commons License 96317

Sziasztok!

Milyen megoldást tudtok arra, hogy lehessen kurz kuplunggal használni a H0-ás Piko Taurust? Az ütközője akad a kocsikkal.

Wolfchild4hu aug. 24. Creative Commons License 96316

Sziasztok!

Ma megint nekiestem a billentyűzetnek, hogy egy rövid szösszenetben emlékezzek meg a héten nekem feltett kérdésről.

Részletek: Fűtőház.hu

diesel 693. aug. 24. Creative Commons License 96315

Lessz-e belőle modell ?

Váltógyártó aug. 23. Creative Commons License 96314

Egy újabb adag villamos kitérő. Három normál talpfás, a többi öt és a hármas burkolt lesz. Ebben a geometriában ez az első hármas kitérőm.

Most ez jön:

SchefferJ aug. 23. Creative Commons License 96313

Kösz a linket, megnéztem. Ott épp egy EpIII-as DBIII-as 75 tonnás daru van a képen. Ilyen lehetett a festése a DRG-snek is?

Előzmény: róbertke (96312)
róbertke aug. 22. Creative Commons License 96312

Weinert katalógusát nézd meg a 96. oldalon.

http://blaetterkatalog.weinert-modellbau.de/

Előzmény: SchefferJ (96306)
somytomy aug. 22. Creative Commons License 96311

Na, úgy tűnik megoldódott a nagy rejtély: a füstölőhöz beforrasztott plusz drót súrlódott a lendkeréken, és (fogalmam, sincs hogyan) ezt erősítette fel a kaszni :-P

Előzmény: somytomy (96309)
szabiroli aug. 22. Creative Commons License 96310

Pár kép a füredi kiállításról.

somytomy aug. 22. Creative Commons License 96309

Üdv!

Kis segítség kéne: pár hete szinte teljesen szétszedtem egy Roco Br80-as kis gőzöst, hogy kitakarítsam, illetve a füstölőt átkössem a dekóder AUX1 kimenetére. Azóta akármit csinálok, rettenetes hangja van menet közben, ami semmi olajozás/zsírzás hatására nem hajlandó még csak enyhülni sem. Az a furcsa, hogy csak akkor nagyon hangos, amikor rajta van a kaszni, szóval gyanús, hogy az súrlódik valamihez, vagy nyom valami mást rossz helyre.

Valami ötlet, hogy mi okozza ezt?

SchefferJ aug. 22. Creative Commons License 96308

Bocsánat, jogos a kérdés :)

tehát vasúti daruszerelvényről van szó, esetleg a kiszolgáló kocsikkal együtt...

Előzmény: rezgaras (96307)
rezgaras aug. 22. Creative Commons License 96307

Attól tartok, pontosítani kellene, hogy mit is értesz azon, hogy "vasúti daru"! A daruszerelvényt? Vagy azokat a kis darukat, amivel a szenet rakták fel a gőzmozdonyra? Vagy a vasúti rakodótereken található darukat? Azokból is a közútiakat vagy a sínen futókat?

Előzmény: SchefferJ (96306)
SchefferJ aug. 21. Creative Commons License 96306

Olyan kérdésem lenne a nagyérdeműhöz, hogy esetleg valaki tudja-e, hogy DRG-s korszakban a vasúti daruk hogy néztek ki?

Esetleg hasonlítottak mondjuk a 3-4. korszakos DB-s/DR-es darukhoz csak a szinük volt más?

Váltógyártó aug. 18. Creative Commons License 96305

Akkor ez is tetszeni fog! :-)

Mivel a TT kerekem nem hegyes végű, hanem csapos, így egyszerűbb volt nyák csíkból megépíteni a TT tesztkocsit, mert a nyákot könnyebb kifúrni. Ez 55 mm-es tengelytávú, ami szintén ~6,5m. Nem lett túl szép, de a futása ennek is hibátlan, és ugye ez a lényeg! :-)

A nyákból készült kocsinak még egy előnye van, a kocsi nagyon könnyű, így a legkisebb súrlódást, feszülést is meg lehet érezni, miközben tolom a váltón.

Előzmény: rezgaras (96293)
róbertke aug. 18. Creative Commons License 96304

Ment drótgalamb .....

Előzmény: Váltógyártó (96303)
Váltógyártó aug. 18. Creative Commons License 96303

Gondoltam rá, hogy abból csinálom, de aztán úgy döntöttem, hogy szeretek szopásnál a f....-nak a jó végén állni! :-)

Előzmény: róbertke (96302)
róbertke aug. 18. Creative Commons License 96302

Tudod milyen élethű lett volna?? Csak úgy röpködnének az SVT 137 -ek.

Persze akkor tudomásul vettem, csak az a fránya kisördög .....

Előzmény: Váltógyártó (96301)
Váltógyártó aug. 18. Creative Commons License 96301

Annyira görbék, hogy nem tudtam volna kiegyengetni, főleg nem olyan hosszban, mint neked kellett volna. Gondolhatod, hogy ha jók, akkor felajánlottam volna!

Előzmény: róbertke (96300)
róbertke aug. 18. Creative Commons License 96300

??

Előzmény: Váltógyártó (96299)
Váltógyártó aug. 18. Creative Commons License 96299

Úgy értettem, hogy a váltógyártásban nem igazán tudtam felhasználni.

Előzmény: locomotion.hu (96297)
Váltógyártó aug. 18. Creative Commons License 96298

"... még mi minden készült Magyarországon ”bontott” anyagból?"

Ezeket tervezem én is. :-)

Előzmény: locomotion.hu (96297)
locomotion.hu aug. 18. Creative Commons License 96297

”..PILZ profilból még működésem elején beszereztem vagy 30 métert ..nem igen tudtam mire használni.”

Ugyan már. Még kevés is lesz ha elindulnak a kiegészítők:
ütköző bak, kiállított mozdony talpazata, a vasutas kerítés oszlopai, építő szerelvény előszerelt sínmezők, depózott sínmezők, ......
vagy soroljam még mi minden készült Magyarországon ”bontott” anyagból?

Előzmény: Váltógyártó (96294)
Matiz aug. 18. Creative Commons License 96296

Trabant tetőre épített asztal ér? Kb 6 évvel ezelőtt épült.

http://belsoseg.blog.hu/2008/03/21/vilag_legszebb_trabantja

http://belsoseg.blog.hu/2009/04/13/kukaba_a_zsevel

Előzmény: Miniversum (96295)
Miniversum aug. 18. Creative Commons License 96295

Ajánlom figyelmetekben legújabb őrült terepasztalos ötletünk!! :)

A projektről bővebben itt: http://www.miniversum.hu/hireink/item/141-megalkottuk-az-orokmozgo-terepasztalt

Aki már látott hasonlót máshol a világon, tegye meg, hogy jelentkezik!

Üdvözlettel: Kocsis Attila

Váltógyártó aug. 18. Creative Commons License 96294

Kösz az infót. Én ezt a cuccot 75mm-es tengelytávval készítettem, az ugye ~6,5m. Abból a megfontolásból, hogy aki ennél hosszabbakat akar futtatni, az ne 15 fokos egyenes kitérőt használjon.

"Jót röhögtem. A Váltógyártó a próbakocsit is sínprofilból készíti! :-))"

Miért ne, ha ez van kéznél? Tökéletesen működik, még a pontozás is pontos lett, mert az asztalon is szépen egyenesen fut. :-)

Ebből a régi PILZ profilból még működésem elején beszereztem vagy 30 métert kéz alól, de azóta nem igen tudtam mire használni. Valószínűleg ebből már csak a terepasztalra fog majd mindenféle tereptárgy készülni, meg a rejtett részeken a vágányzat.

Előzmény: rezgaras (96292)
rezgaras aug. 18. Creative Commons License 96293

Jót röhögtem. A Váltógyártó a próbakocsit is sínprofilból készíti! :-))

Előzmény: Váltógyártó (96290)
rezgaras aug. 18. Creative Commons License 96292

Nézd, a magyar vasutakon (régen) a legnagyobb tengelytáv a 9,3m volt (a Bmn, Cmn, majd a Bz kocsik). Ez H0-ban ~107mm. A hazai modellezők körében szokásos "villamos ívsugarakon" ez persze nem nagyon megy el. A Fremo ívsugarakon működik. Másik baj vele az, hogy egy ilyen alváz már nemigen követi a sín egyenetlenségeit ("fekszinthiba" :-))) Elvileg az a megoldás, ha az egyik kerékpár billeghet, de ez nem könnyű kivitelezni megbízható módon. Ilyenre készítettem a Gh kocsik kerékpárját, ami "csak" 6,7m (77mm) tengelytávú és billeg. Többnyire. :-((

Előzmény: Váltógyártó (96291)
Váltógyártó aug. 17. Creative Commons License 96291

Hi All!

Szakmai kérdésem lenne! Mekkora H0-ban a legnagyobb tengelytáv 2 tengelyeskocsi esetén?

Váltógyártó aug. 16. Creative Commons License 96290

Egy újabb remekműbe futottam bele a napokban. Sajnos az építése szomorú ok miatt maradt félbe, mivel a készítője az égi terepasztalom modellezik már. :-(

Ez a talpfa egy ROCO H0e kitérő alapján készült. Egy NYÁK lemezre lett felrajzolva a talpfa mintázata, majd kireszelve. A sínek nem forrasztva vannak, hanem a sínkötések helyén a talpfa meg lett furkálva, és tűzőgép kapoccsal van a sín felfogatva. Én is elkezdtem egy hasonlót, persze lézervágott talpfával, de még nem jutottam a végére.

A héten garanciális javításra visszahoztam egy H0 angol és egy hármas kitérőt, mivel a szívnél szorultak a hosszabb két tengelyes vagonok. Nem szokott előfordulni, de most belefutottam. Eddig egy PIKO kocsival teszteltem, de most gyorsan építettem egy hosszabb tesz kocsit. PILZ profilból készült, pontozóval ütöttem bele a tengelyvégek fészkeit, és egy átlós merevítést is kapott. szépem műxik a kicsike.

MTTP aug. 16. Creative Commons License 96289

Sziasztok,

Akit érdekel, íme egy kis vasútmodell-beszerzős ámokfutás Némethonból: http://vasutmodelltv.hu/videos/kincsvadaszok-a-film/

Van benne bolhapiac, szaküzlet és börze is.

Üdv,

MTTP - VMTV

HUN_Sector aug. 16. Creative Commons License 96288

Uraim! Ismer valaki olyan műgyantát, vagy üvegszálas műgyantát, amely nem oldja a hőhatás következtében (vagy alkotóelemeinél fogva) a hungarocellt?

sneci aug. 16. Creative Commons License 96287
Előzmény: Matiz (96282)
Emperor_ aug. 15. Creative Commons License 96286

OK

Köszi Neked is és siófoki kollégának is!

Akkor nem bántom.

Előzmény: róbertke (96285)
róbertke aug. 15. Creative Commons License 96285

Semmivel, hagyd úgy ahogyan van.

Előzmény: Emperor_ (96283)
siófoki35 aug. 15. Creative Commons License 96284

A régi Piko kocsiknak majdnem mindig rozsdás a súlya

(kivéve persze azt, amiben nem fémsúly van, hanem a valódi üveg ablakok súlyozzák le ;) )

Előzmény: Emperor_ (96283)
Emperor_ aug. 15. Creative Commons License 96283

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni a rutinos modellezőktől.

Vettem egy személykocsit, amiben a rozsdásak egy picit a súlyok. Érdemes rozsdátlanítani ezeket? Mivel tudom? Mit ajánlotok?

Matiz aug. 14. Creative Commons License 96282

BaTTka mester úton a világhír felé asszem :D

http://444.hu/2014/08/14/kartonbol-igy-meg-senki-se-vagta-ki-a-magyar-rogvalot/

Előzmény: BaTTka 1 (96262)
magicvideo aug. 12. Creative Commons License 96281

De szép hangja van :-)

Előzmény: Váltógyártó (96279)
M63,008 aug. 11. Creative Commons License 96280

Szépjóestét Mindenkinek!

Az alábbi Roco motoroknál valamiféle zárlat /talán testzárlat/ jelentkezik; nagyon melegszenek, amperszag kíséretében egyenetlenül járnak. Valaki tapasztalt már hasonlót ennél a motortípusnál? Mit lehetne vele kezdeni? Megelőzvén az első hozzászólásokat: nem a kommutátor és a szénkefék tisztaságával van a gond.

Váltógyártó aug. 11. Creative Commons License 96279

Előzmény: a_hollo (96278)
a_hollo aug. 11. Creative Commons License 96278

Szaisztok,

Lineáris szervót próbált már valaki váltóállításhoz? H0 váltókat szeretnék állítani, de a sín síkja alatt nem nagyon van hely. A lineáris szervó a sín mellett viszont szépen elférne.

Zola08 aug. 11. Creative Commons License 96277

primex 3009 vonat

Árával igazából nem vagyok tisztába ezért kérnék segítséget

Ha esetleg valakit érdekel vagyis kellene valakinek itt elér

horvath1030kukacgmail.com

köszönöm

SchefferJ aug. 11. Creative Commons License 96276

Elkészültem a teljes filmmel WWII témában:

https://www.youtube.com/watch?v=K4y8XXo40q0

Váltógyártó aug. 10. Creative Commons License 96275

Ismét egy kis BTTB! :-)

Váltógyártó aug. 9. Creative Commons License 96274

Vezetősínek. Ide nem fér nagyobb, de azért jó, ha van.

Előzmény: nazareth (96272)
csabbair aug. 9. Creative Commons License 96273

Sziasztok

M41 legelső változatot festeném meg (M41,2101), ami kicsit sötétebb piros mint a későbbi illetve mostani változatok.

Tudna valaki segíteni, hogy milyen számú festékkel állhatnék neki?

RAL vagy valamilyen modellfesték szám.

Köszi

nazareth aug. 9. Creative Commons License 96272

Azok a szokatlan izék ott középen micsodák?

Előzmény: Váltógyártó (96271)
Váltógyártó aug. 9. Creative Commons License 96271

Angol... :-)

Előzmény: Váltógyártó (96270)
Váltógyártó aug. 9. Creative Commons License 96270

Első Tillig TT geometriájú anglováltóm! :-)

Alakul a műhelyrend! :-)

Váltógyártó aug. 6. Creative Commons License 96269

Köszi, bár sokat nem vesztettem! Igazad volt, ez tényleg elég sz@rul sikerült!

Előzmény: Tamasch (96267)
sneci aug. 6. Creative Commons License 96268

Ez működik.

Előzmény: Tamasch (96267)
Tamasch aug. 6. Creative Commons License 96267
Előzmény: Váltógyártó (96265)
diesel 693. aug. 6. Creative Commons License 96266

Vagyis semmi, nálam szintén.

Előzmény: Váltógyártó (96265)
Váltógyártó aug. 6. Creative Commons License 96265

Nekem csak egy üres lap jelenik meg!

Előzmény: Tamasch (96264)
Tamasch aug. 5. Creative Commons License 96264

Roco kijött egy gyárilag "koszolt" Szergejjel.

Elég gyatra alapból is de a hűtőzsalu alatti csapágytok valamiért egyáltalán nem koszolódik... :) 

http://www.roco.cc/responsebinary.asp?id=43326362272686_d3.jpg

http://www.roco.cc/responsebinary.asp?id=43326362272686_d1.jpg

Dr Milton aug. 5. Creative Commons License 96263

Noch H0 íves terepalagút eladó.

Átvehető Üllőn, Pesten, postán.

BaTTka 1 aug. 5. Creative Commons License 96262

Én is valami hasonló előtt állok, csak nekem egy ablakot is be kellene építenem. A gond az hogy egyelőre még nincsen rajta nyílás :-)

Majd időnként azért jó lenne képes helyzetjelentés, mert tapasztalatom szerint ezek az alulfizetett közmunkások pár nap alatt visszaállítják az eredeti állapotot :-)

Előzmény: Váltógyártó (96258)
kisfaludy1 aug. 5. Creative Commons License 96261

Ez még a régi műhelyben készült, akkor is tudtak már valamit azok a droidok ! :-)

IP2000 aug. 4. Creative Commons License 96260

Tudtam, hogy mégis csak jó ember vagy -főnöknek is-. :-) Gratulálok jól sikerült a 

gyár felújítása. Az én kórtermemben is hasonló berendezésre lenne szükség, 

csak még objektív okok miatt nem tudok nekilátni. Addig erősen figyelek, lopom az ötleteket -szíves engedelmeddel-, csak nálam a munkafolyamatok nem ennyire

letisztultak. Jó munkát a "droidoknak" ! :-)

szergely22 aug. 4. Creative Commons License 96259

A váltÓzatosság kedvéért ez is szép munka :D

Váltógyártó aug. 4. Creative Commons License 96258

fellázadtak a melósaim az embertelen munkakörülmények miatt. Mondtam nekik, hogy örüljenek, hogy egyáltalán dolgozhatnak, és 47 ezerből meg tudnak élni, de sztrájkal fenyegettek meg, így kénytelen voltam felújítani a Váltógyárat, és jobb munkakörülményeket teremteni! :-)

Előtte:

Utána:

Csináltam síntartót, nyáktartót, szerszámtartót, még egy asztalt, ledes világítást, és 12 db asztal feletti konnektort, mert eddig csak 4 darab volt az asztal alatt. Azt hiszem, így már könnyebben tudnak dolgozni a droidok! :-)

nazareth aug. 3. Creative Commons License 96257

Mi drótkerítésnek vettünk menyasszonyi fátylat, színre fújva nagyon élethű (nem tudom, hogy az álcahálónak milyen fonása van, ha 90°-os rács, akkor nem biztos, hogy jobb, mint a géz :)

Előzmény: SchefferJ (96256)
SchefferJ aug. 3. Creative Commons License 96256

Köszönöm, ez jó ötlet... a géz nem jutott volna eszembe.

Előzmény: HUNcZUG (96254)
SchefferJ aug. 3. Creative Commons License 96255

Olyasmihez kell... :)

Előzmény: róbertke (96253)
HUNcZUG aug. 3. Creative Commons License 96254

A szúnyoghálót túl merevnek tartom. Ha én csinálnék álcahálót, akkor zöldre festett gézt (egészségügy) használnék, vegyes színű lombanyaggal megszórva.

Előzmény: SchefferJ (96252)
róbertke aug. 3. Creative Commons License 96253

Téged ismervén, ez most valami WW II. -kérdés volt?? :-)

Előzmény: SchefferJ (96252)
SchefferJ aug. 3. Creative Commons License 96252

Érdeklődnék a hozzáértőbbektől, hogy ki hogy csinált:

1. drótakadályt (körkörös)

2. álcahálót (itt zöld szúnyoghálóra és apró konfetti/zöld virágporra gondoltam)

vasutTOM aug. 2. Creative Commons License 96251
Matiz júl. 30. Creative Commons License 96250

Profi a videód, ötletes és látszik, hogy sokat dolgoztál a jelenetek kidolgozásán, vágáson, képen!

Én sajnos még a közelébe sem érek ennek. Tegnap este játék közben készült ez:

https://www.youtube.com/watch?v=XsuRQsA4S3A

Viszont már van segítségem, Máté fiam "mozdonyt vezet" ha szeretnék videózni :)

Előzmény: SchefferJ (96247)
M44 401 júl. 29. Creative Commons License 96249

Sziasztok!

Roco H0 Ludmilla elfut a PIKO R2 (422 mm) íven?

diesel 693. júl. 28. Creative Commons License 96248

Egy kis kölönlegesség Zm !

SchefferJ júl. 27. Creative Commons License 96247

Lassan elkészül a következő modellvasutas filmem is, mozgalmas, II. világháborús témát dolgozok fel...

Vasutasoktól elnézést kérek, mert nemcsak vasútról, hanem repülőgépekről is szól a téma sajátossága miatt.

Váltógyártó júl. 26. Creative Commons License 96246

A H0 hármast és angolt festés nélkül vitte el a gazdája, a TT Y váltót lefújtam, és gyártottam gyorsan 4 PECO 14°-os geometriájú H0e váltót is.

Most épp 8 villamos váltót barkácsolok. :-)

Előzmény: Váltógyártó (96232)
gertam júl. 25. Creative Commons License 96245

PANTOGRÁFOSAT!!

Kedves Topictársak!

Felhívással  - kéréssel - fordulok hozzátok egy szeptember 20-i rendezvénnyel kapcsolatosan.

A rendezvény legelső publikus szórólapja itt látható.

Szeretném kérni a modellező társaimat, hogy ha a tervezett modellkiállításhoz 2 hetes időtartamra felajánlanának kiállítási tárgyként olyan vasútmodelleket, amelyek étkező- illetve hálókocsik, vagy esetleg ehhez kapcsolódó dokumentumok, nagyon megköszönnénk.

A kiállított tárgyak őrzött helyen lesznek, és természetesen anyagi felelősséget vállalunk a kiállított modellekért!

- Tavaly a Veszprémi Baross Gábor vasútmodellező klub által készített "Tolna Megye vasúti közlekedése", MŰKÖDŐ TEREPASZTALT hoztam el a Szekszárdi Kormányhivataltól / nem kis utánajárással, és személyes garanciavállalásommal/

Meg is jegyezték, hogy ilyet / magánszemély viszi el kölcsönbe kiállításra / még SOHA nem csináltak.

Nekem sikerült

Mi tagadás, óriási sikere volt a terepasztalnak tavaly Tamásiban. :-DDD

Várom a felajánlásokat, melyet előzetesen is KÖSZÖNÖK!

Jómagam az alábbi 3 modellemet ajánlom fel a kiállításra:

MITROPA étkezőkocsi (TT Zeuke modell)

MITROPA hálókocsi (TT Zeuke modell)

Städtexpressz étkezőkocsi (Berliner TT Bahnen)

Vasútbarát üdvözlettel,

Gerencsér Tamás Pál

mechatronika-robottechnika szakos

középiskolai tanár

- gertam -

Mailcímem publikus, kérem ide jelezzetek.

gertamkukacgémélpontkom

SZÉPNAPOT

ESEMÉNYMENTESET

benbe júl. 25. Creative Commons License 96244

Az előjelzés legfontosabb értelmét ismétli.

Előzmény: HUNcZUG (96229)
benbe júl. 25. Creative Commons License 96243

Városlőd: http://www.benbe.hu/gallery/febr08/pic31_noframe_hun.php

A több ismétlőjelzőnek azért is van jelentősége, mert itt nagyon gyakori volt a tológépes/előfogatos vonattovábbítás.

Előzmény: nazareth (96237)
Emperor_ júl. 24. Creative Commons License 96242
Előzmény: greedo75 (96241)
greedo75 júl. 24. Creative Commons License 96241

KÉPEK

Előzmény: greedo75 (96240)
greedo75 júl. 24. Creative Commons License 96240

Sziasztok, szeretném eladni a kb 70 darabos H0 ás gyűjteményemet Marklin, Roco AC 90 %-a hangos + sínek jelzők váltók szerelvények szettek, stb...

az árakról kérlek emailban jelentkezz......ízelítőben néhány kép

V63-017 júl. 21. Creative Commons License 96239

Szűkek az ívek

Ez stimmel!

következetes volt a tervező

Én inkább úgy mondanám, hogy betartotta azt amit be kellett tartani! :)

diesel 693. júl. 21. Creative Commons License 96238

Végül is modellasztalt vagy karácsonyfát szándékoztok készíteni?   :-)

nazareth júl. 21. Creative Commons License 96237

Az én rekorderem, amit saját szememmel láttam, Városlődön egy térközjelző, aminek négy ismétlőjelzője van. De állítólag Szentgálnál is van egy. Szűkek az ívek, következetes volt a tervező (vagy csak a beruházó volt vele úgy, hogy ha el lehet adni, hát eladjuk). Minden esetre terepasztalokra egész jól át lehetne ültetni az ötletet: gyakorlatilag nem lenne 30 centi jelzőmentes szakasz :)

Előzmény: Zolysys (96235)
nazareth júl. 21. Creative Commons License 96236

OFF

Szerintem inkább párhuzamosan...

Nehezebb detektálni, ha a párhuzamosan kötött izzók közül csak az egyik ég ki, ehhez már pontosabb árammérés kell, főleg, ha hidegellenőrzés is van. Ha sorba vannak kötve, elég, ha azt nézed, hogy leesett-e az áram 0-ra.

Előzmény: Zolysys (96234)
Zolysys júl. 21. Creative Commons License 96235

Nem olvastam vissza, csak... jelzőkhöz

a felújított Bp-Háros vonalon, a Háros előtti szakaszon ha jól emlékezem akkor 3 ismétlőjelző is van :)

Zolysys júl. 21. Creative Commons License 96234

"hanem elég sorba kapcsolni őket a nekik megfelelő másik optikával"

Szerintem inkább párhuzamosan...

Előzmény: nazareth (96228)
nazareth júl. 21. Creative Commons License 96233

Rendicsek :)

Előzmény: HUNcZUG (96229)
Váltógyártó júl. 20. Creative Commons License 96232

Hét végi termés:

1. 15 fokos hármas, Tillig H0 geometriára. EW2 kitérőkből és egy G5 egyenesből lett megtervezve. Azért pont így, mert TT-ben létezik ez a hármas kitérő, és annak a mérete arányaiban ugyanez.

2. Saját tervezésű TT 15 fokos elágazás.

3. 15 fokos angol, Tillig H0 geometriára.

Az angol szerkezete már kész van egy ideje, azt csak talpfáztam, a többi a hétvége termése.

h0.modell júl. 20. Creative Commons License 96231

Igen én is így gondoltam. Talán a bejárati jelzők lennének 4 optikásak. Mert ahogy látom általában azok szoktak lenni. 

Előzmény: STModell (96230)
STModell júl. 20. Creative Commons License 96230

Ha fényjelzőt akarsz, akkor mind bejáratinak, mind a kijáratinak megfelel a kétoptikás fényjelző. Nem kell túlbonyolítanod a dolgot ;)

Előzmény: h0.modell (96212)
HUNcZUG júl. 20. Creative Commons License 96229

Off

Túlbonyolítod és elfelejted az eredeti felvetés róbertkétől a következő volt:

"...hogy a jelzőre alkalmazott megnevezés ROSSZ! Mert mit ismétel az a jelző, amikor menetirány szerint csak utána jön a Főjelző??? :-))))))))) "

Még szerencse, hogy utána jön a főjelző.:-))). Erre adtam választ, nem a jelzési rendszert elemeztem jelzési képenként.

Egy mondattal ismétli az előjelző továbbhaladást tiltó jelzésre utaló előjelzését egy sárga +fehér, valamint továbbhaladást engedélyező jelzésre utaló jelzési képét egy zöld+fehér fénnyel. Azonkívül az, hogy az eredeti téma kijárati jelzőről szólt indiferens, mivel nem csak fejállomások vannak. De itt kiszállok mert már nagyon "Off" a téma.

On

Előzmény: nazareth (96225)
nazareth júl. 20. Creative Commons License 96228

miért van a két jelzésképnek külön fehér optikája fölöslegesen

Van egy olyan alapelv, hogy két világító optika között minimum 60 centi távolságnak kell lennie, hogy a fények megkülönböztethetőek legyenek. Ezért is van két csoportba szedve a 4-optikás jelzőknél az alsó (önmagára vonatkozó jelzést adó) és felső (előjelzést adó) két optika. A vinyei jelzőnél ez az alapelv elég csúnya gellert kapott, bár nem hiszem, hogy ott a különösen nagy pályasebesség következtében a mozdonyvezető szemében összefolyna az elsuhanó jelző zöld-fehérje :)

Egyébként vannak még olyan ismétlőjelzők, ahol csak egy fehér fény van (Rákoson biztosan), de a fenti elv miatt ott is 4-optikás jelzőlapot használnak. Valószínűleg a két külön fehér optikának annyi előnye van, hogy nem kell külön ellenőrzést kiépíteni a fehér fényeknek, hanem elég sorba kapcsolni őket a nekik megfelelő másik optikával, de ez itt már nagyon OFF :)

Előzmény: somytomy (96226)
somytomy júl. 20. Creative Commons License 96227

Igaz, közben nekem is eszembe jutott, hogy nem egyértelmű, hova is kéne. Esetleg 4 ismétlőjelző? :-)

Előzmény: nazareth (96222)
somytomy júl. 20. Creative Commons License 96226

Na jó, de haladási irányban:

előjelző: villogó sárga,ismétlő: zöld-fehér, főjelző: zöld-sárga/két sárga (vagy villogós sárga+sárga stb.).

Egyébként az az érdekes, hogy az optikákat nézve tulajdonképpen a német ismétlőkhöz hasonló dolog a magyar is, mert egy előjelző kiegészítő fehér fénnyel (hogy ne kelljen az árbocot bogarászni, hogy vajon "Aej." vagy "Aism."). Az számomra rejtély, hogy miért nem tudja a villogást, az meg pláne, hogy miért van a két jelzésképnek külön fehér optikája fölöslegesen (lásd a Híres Vinnyei Háromoptikás Ismétlőjelzőt).

Előzmény: HUNcZUG (96223)
nazareth júl. 20. Creative Commons License 96225

OFF

Nos akkor mit is ismétel? Mi van mögötte?

Szinte akármi: S+S, Z+S, vZ+S, vS+S, S, Z. És előtte is lehet a zöldön kívül pár dolog, hadd ne soroljam. Kiválasztottad azokat az eseteket, amik Téged támasztanak alá.

Az ismétlő jelző sebességet nem jelez. (...) Nem kell bonyolítani a dolgot.

Valóban nem. A MÁV '67-ig áttért a sebességjelzési rendszerre, szegény ismétlőjelző jelzésképei meg jól lemaradtak, mint a borravaló. Ha mondjuk az alsó két optika lenne fehér, a felső kettő pedig valóban ismételné az előjelzést (villogóstul-mindenestül), akkor... kb. ott lennénk, mint a németek :) 

Előzmény: HUNcZUG (96223)
windtomi júl. 20. Creative Commons License 96224

Kedves Fórumozók!

Érdeklődni szeretnék, hogy tudtok-e olyan személyt javasolni, aki foglalkozik H0 méretarányban - saját felirattal ellátott - iránytáblák készítésével személykocsik oldalára.

A segítséget előre is köszönöm!

HUNcZUG júl. 19. Creative Commons License 96223

Haladási irányban:

Először előjelző egy sárga, utána ismétlő jelző egy sárga felette egy fehér, főjelző egy vörös.

Vagy...

Haladási irányban:

Először előjelző egy zöld, utána ismétlő jelző egy zöld felette egy fehér, főjelző egy zöld.

Ez az alap jelzési kép. Az ismétlő jelző sebességet nem jelez. Nos akkor mit is ismétel? Mi van mögötte? Nem kell bonyolítani a dolgot.

Előzmény: nazareth (96221)
nazareth júl. 19. Creative Commons License 96222

Nem kizárt, hogy van ilyen (mert ugyebár a szabályokat mindig fel szokták rúgni, pl. ott van a Híres Vinyei Háromoptikás Ismétlőjelző). De nehezen tudom elképzelni, mert

- a váltókörzeten túl nem rakhatom, mert ott a közös kijárati jelző van;

- a váltókörzeten belül nem rakhatom, mert mégis melyik vágány mellé raknám, és miért pont oda, és különben is honnan tudná a mozdonyvezető, hogy rá egy másik vágány melletti jelző vonatkozik?...;

- a váltókörzetbe nem rakhatom, mert mégis mire vonatkozna egy olyan jelző, ami egy rakat váltó közepén ácsorog valahol?:)

Szóval macera...

Előzmény: somytomy (96216)
nazareth júl. 19. Creative Commons License 96221

Tökmindegy, hogy előjelzőt, vagy főjelzőt ismétel, róbertke arra célzott, hogy az ismétlőjelző egy olyan jelző jelzésére utal, ami mögötte van, tehát nem ismétli a jelzést, inkább előzetest mutat belőle – méghozzá egy teljesen más jelzésképpel, azaz az ismétlés már ilyen szempontból is sántít :)

Mert ugyebár a német H/V rendszerben lenne értelme ismétlőjelzőnek: ott gyakorlatilag egy olyan előjelzőről beszélünk, ami az előjelző után és a főjelző előtt van, ismétli az előjelző jelzésképét, csak éppen világít rajt' egy pötty, hogy ő nem az "igazi" előjelző, csak ismétlőjelző.

Előzmény: HUNcZUG (96220)
HUNcZUG júl. 19. Creative Commons License 96220

Az elnevezés szempontjából az nem számít!

Minden alkalmazásra nem "gyártanak" külön-külön elnevezéseket.

Előzmény: róbertke (96219)
róbertke júl. 19. Creative Commons License 96219

Kijárati jelzőről volt szó :-)) 

Előzmény: HUNcZUG (96218)
HUNcZUG júl. 19. Creative Commons License 96218

"Mert mit ismétel az a jelző..."

Mondjuk az előjelző jelzését?

Előzmény: róbertke (96217)
róbertke júl. 19. Creative Commons License 96217

Lentebb írtam: - minden belefér, még ez is ...... :-))))))))

Pont forgalmi oktatáson volt a beszédtéma, hogy mikor fog valakinek eszébe jutni odafönt (Utasítás módosítás + pénzért), hogy a jelzőre alkalmazott megnevezés ROSSZ! Mert mit ismétel az a jelző, amikor menetirány szerint csak utána jön a Főjelző??? :-))))))))) 

Előzmény: nazareth (96215)
somytomy júl. 19. Creative Commons License 96216

Akkor ezek szerint olyat nem szoktak csinálni...

Mindig tanul az ember

Előzmény: nazareth (96215)
nazareth júl. 19. Creative Commons License 96215

Hihi, közös kijárati jelző elé ismétlőjelzőt? :)

Előzmény: somytomy (96213)
Dash 9 júl. 19. Creative Commons License 96214

Szia!

Van nálunk is jelzőhídon kijárati jelző, lsd. Ferencváros, Keleti. Nyugodtan megcsinálhatod.

somytomy júl. 19. Creative Commons License 96213

Esetleg berakhatnál egy ismétlőjelzőt az ív elé (nagyvasúton azt csinálják, ha valamitől nem látni az előírt távolságból a jelzőt), ahol már nem zavarja a kocsik mozgását. Egy négyoptikás jelzőből akár házilag is lehet csinálni, bár a LED-ek cseréje nem biztos, hogy egyszerű.

Viszont szerintem érdekes részlet lenne, és a valósághűség kívánalmainak is megfelel.

Az optikák száma nagyban függ attól, hogy biztosítottak-e. Ha nem, akkor tudtommal mindenhova elég két optika (V/S), biztosított esetén a bejárati jelző négyoptikás (+esetleg hívójelzés) szokott lenni. A kijárati jelzőt nem tudom, mert még az életben nem láttam csoport kijárati jelzőt. Azt gondolnám, hogy két vagy három optika elég (attól függően, hogy térközös-e a vonal), mert nincs mögötte váltó, ami kitérőben állhatna.

h0.modell júl. 19. Creative Commons License 96212

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Igaz ez egy teljesen fantázia világ amit csináltam ..... 

Valószínűleg akkor úgy csinálom ,hogy az állomás végeire rakok egy egy jelzőt.Az ívben lévőt enyhén befordítva  És az állomás elé bejárati jelzőket.  Mivel csak izgalmasabb a játék ,hogy mikor elindítom a vonatot előtte váltót és jelzőt is állítok. Jó tanácsot adott az STmodell is de ahogy elnézem a modellboltokban a jelzők árát inkább maradok a fényjelzőknél. Igaz gyönyörű szépek a magyar viessmann karos jelzők de elég drágák ha vennék 4db-ot az már több mint 40ezer szóval maradnak a fényjelzők. Esetleg még abba tudnának segíteni ,hogy hány fényű jelzőt kéne vennem bejárati és a közös kijárati jelzőnek?

Előzmény: lgonda (96211)
lgonda júl. 19. Creative Commons License 96211

Van olyan jellegű állásfoglalás, hogy egy szolgálati helyen a vegyes (alak-fényjelzők) jelzőeket kerülni kell. Beruházás alkalmával a vegyes alkalmazást meg kell szüntetni. Ennek ellenére vannak vegyes állomások. Például a 142-es vonalon Gyál. A bejárati jelzők nem biztosított alakjelzők, a kijárati oldalon biztosított fény fedezőjelzők vannak (a kijárati oldalon, illetve az 5V távolságon belüli útátjárók fedezésére. Szóval van vegyes alkalmazás. De ha ennyire szűkös, nyugodtan hagyd el a kijárati jelzőket. Nem biztosított szolgálati helyen úgy sincs. Viszont ha mindenképpen akarsz, akkor tehetsz közös kijárati jelzőt az utlsó váltó után. Ha a párhuzamostól kicsit beforgatod az ív belseje felé, ahogy a nagyvasúton is alkalmazzák, távolabbról lehet látni. Igaz, hogy egyéni kijárati jelzők nem nagyon vannak hídon, de még sem kizárt. Keletinél a második kijárati jelzők a százlábú előtt hídon vannak emlékeim szerint. Fradiban C elágban is hídon vannak. Az meg végképp igaz, hogy fantáziaország mindent elbír. Szóval csak bátran.

Előzmény: diesel 693. (96210)
diesel 693. júl. 19. Creative Commons License 96210

A nagyvasúton a jelzőtipusokat általában korszakonként és ebből kifolyólag egyidőben cserélték vagy szerelték fel, ezért szerintem nem lenne hiteles a különbötő típusok azonos területen történő alkalmazása.

Előzmény: h0.modell (96209)
h0.modell júl. 19. Creative Commons License 96209

Nos köszönöm ,hogy írtatok. Mindenféle képen szeretnék bejárati és kijárati jelzőket is. Csak azt nem tudom ,hogy mennyire lenne hiteles ha az egyik oldalon fényjelző  lenn a másikon karos jelző. És a bejárati jelzők pedig fényjelzők lennének.

Előzmény: róbertke (96207)
STModell júl. 19. Creative Commons License 96208

Én azt mondanám, hogy mivel elég sok magyar mellékvonalon előfordul, alkalmazd azt a megoldást, hogy az állomás mindkét végére raksz az utolsó váltó után egy-egy karos kijárati jelzőt (egy karos, kétfogalmú elég).  Így elférnek majd a hosszú vonatok, és valamennyire autentikus marad az asztalod.

Előzmény: h0.modell (96203)
róbertke júl. 19. Creative Commons License 96207

Tréfán kívül: - Biztosított v. nembiztosított bejárati jelző mindenképpen kell, de kijárati jelző? Inkább ne erőltesd, a nagyvasúton sincs mindenhol.

Előzmény: h0.modell (96205)
róbertke júl. 19. Creative Commons License 96206

Létezik, csak nem nálunk. Amúgy Fantáziaország vasúttársasága mindent kibír !!! :-)))

Előzmény: h0.modell (96205)
h0.modell júl. 19. Creative Commons License 96205

Igen ,én is gondoltam már rá de nemigen láttam még kijárati jelzőket jelzőhídon. Vagy te tudsz mondani pl. ?

Előzmény: Vaskerekű (96204)
Vaskerekű júl. 19. Creative Commons License 96204

Jelzőhíd? Akkor nem lenne gond a hely...

Előzmény: h0.modell (96203)
h0.modell júl. 19. Creative Commons License 96203

Kedves fórumozók!

Egy kis akadályba ütköztem és nem tudom ,hogyan lépjek tovább.

Szeretnék az állomásomra jelzőket ,de a rövid állomás hátrányai most jönnek elő...

Csináltam pár képet hogy lássák a problémámat. Ahova a jelzőket eredetileg terveztem oda kis piros lapokat tettem. (az első két képen az eredeti tervem látható ,hogy hova tettem volna a jelzőket)

Nos ezzel az a probléma ,hogy az ívben egy hosszabb személykocsi nem tud elfordulni úgy ,hogy ne akadjon bele a jelzőbe. Ezért az ívben lévő jelzőket előbbre kellene tennem. ( amit a következő képeken lehet látni)

De így alig fér be egy két kocsis szerelvény. Nincs túl hosszú hely a két jelző között.

Ezért arra gondoltam ,hogy lenne egy egy kijárati jelző az állomás végein. Ez nem lenne olyan izgalmas de egy picit megnőne a hej. A következő képeken látszódik hogy hova tenném a kijárati jelzőket.

Na de ez sem a legjobb megoldás hiszen az ívben lévő jelzőt nem tudom az utolsó váltó mögé vagy mellé lerakni. És ha a odatenném ahova a képen látszik párhuzamosan a sín mellé akkor a fényjelzőt alig látná be a "mozdonyvezető" . Esetleg ha karos jelzőt tennék az ívbe. 

De a többi jelzőm meg fényjelző lenne..... nem tudom ez elég furcsának tűnne szerintem. Vagy ti ,hogy gondoljátok? Kérem segítsetek! Ti ,hogy csinálnátok meg vagy melyik lehetőséget választanátok. Nagyon szívesen várok minden ötletet, tippet.

Üdv!

Bence

modell13 júl. 17. Creative Commons License 96202

Szia!
Előre be épített ellenállás van benne.

Előzmény: saxi1982 (96201)
saxi1982 júl. 17. Creative Commons License 96201

Kedves Modellezők!

Hozzáértők tanácsát kérném. A kérdésem, hogy ehhez a Fuggerth jelzőhöz kössek-e ellenállást; az aljára az van írva, hogy "max. 16 V", azonban 4.5 V-ról is gyönyörűen üzemel, nem kötném rá a Piko FZ1 trafóra.

Köszönöm.

EZoli. júl. 15. Creative Commons License 96200

Szia! Elnézést érte. A telefonszámom: 30-281-negyvennégy-0egy email cím: edl.zoltan kukac gmail pont com . Ha lehet az eset sürgőssége miatt inkább a telefon pártján állok, kerületen belül lehet, hogy a szállításban is tudok segíteni.

Előzmény: csíkos-háTTú (96199)
csíkos-háTTú júl. 14. Creative Commons License 96199

Szia Szomszéd! Pontosabban: Kedves Földim!

Nem publikus az e-mail címed, így hiába is szólnék Neked, hogy ne aprítsd fel:-)

Előzmény: EZoli. (96198)
EZoli. júl. 14. Creative Commons License 96198

Sziasztok!

Ha valakit érdekel még egy-két napig elvihető egy H0 méretre szánt terepasztal alap (egy egyenes falap, körbe erősítéssel, igényesen megépítve.), nem bútordeszkából épült darabról van szó, hanem összeválogatott anyagokból, normálisan méretezve készült, ezért sajnálnám kidobni. Sörért/csokiért elvihető a 18. kerületből, tetőcsomagtartóra felfér, ha nem jön érte senki tüzifa lesz belőle, amit nagyon sajnálnék, de sajnos tovább nem tudják már tárolni. Ha kell képet küldök, minél sürgősebben szeretnék túladni rajta.

tomaszmodell júl. 14. Creative Commons License 96197

Igen ott leszünk, de aznap még építjük a kiállítást.

Előzmény: rezgaras (96190)
CanGuru júl. 14. Creative Commons License 96196

Mindkettőtöknek köszönöm a választ!

Előzmény: róbertke (96194)
HUNcZUG júl. 13. Creative Commons License 96195

Liliput!
A kocsi átépítése:

http://www.drehscheibe-online.de/foren/read.php?10,4761829

Előzmény: CanGuru (96193)
róbertke júl. 13. Creative Commons License 96194

Előzmény: CanGuru (96193)
CanGuru júl. 13. Creative Commons License 96193

Helló!

Az alábbi kocsi beazonosításában szeretném kérni a segítségeteket: ki lehet a gyártója? Nem Piko, legalábbis nem az, ami tucatszámra előfordul. Márkajelzés nincsen rajta sehol, eredetileg műanyag kerekes volt.

A különbségek a Piko KPEV hasonló kocsijához képest:

- kapcsoló, ugyan C rugós rögzítésű, de műanyag testű, a kengyel pedig a Mehano által (is) régen használt nagydarab fémhez hasonló (és természetesen nem kinematikás a kocsi),

- a kocsi ablakainál a "szellőzők" rácsai mélyen ülnek, valami bepattintós alkatrész lehet, a kocsi ablakai gyárilag kivágottak.

Egyetlen alkalommal láttam hasonlót itthon, annak az ablakai mögött fém rács volt.

róbertke júl. 12. Creative Commons License 96192

Na mindjárt elírtam: 

"" Hab a tortán, hogy ma mutatkozott be először Miniversum-földön az emeletes Flirt ..... :-))))""

Előzmény: róbertke (96191)
róbertke júl. 12. Creative Commons License 96191

Ma lehetőségem volt elmenni a kiállításra ..... hát mit ne mondjak elállt szemem-szám!

Szuper!!  .......és ez még enyhe kifejezés annak tudatában, amit a hátsó színfalak mögött láthattam és hallhattam. Külön dicséret illeti a tárlatvezető hölgyet, kitűnő felkészültségéért és kommunikációs készségéért. Csak úgy röpködtek a méterek- tonnák - darabszámok (ennyi fa, annyi tonna homok, stb.)- kilowattok.... és azonnal válaszolni tudott bármilyen "okos" kérdés lett feltéve neki.  Hab a tortán, hogy ma mutatkozott be először Minimundus-földön az emeletes Flirt ..... :-)))) Nagyon hasznosnak tartom az eltöltött időt, nekem nem tűnik kidobott pénznek a tárlatvezetési díj sem. További sikeres építkezést-fejlesztést (pld.: Car-System) kívánok a Csapatnak!

Előzmény: Miniversum (95993)
rezgaras júl. 12. Creative Commons License 96190

Ott lesztek már 19.-én is?

Előzmény: tomaszmodell (96189)
tomaszmodell júl. 9. Creative Commons License 96189

Az idei évben is megrendezésre kerül a szombathelyi egyesület balatonlellei rendezvénye. 

Bővebb információk az alábbi linken érhetőek el:

http://mmikvmk.gportal.hu/gindex.php?pg=14531507&nid=6526519

A korábbi évek lellei kiállításairól képgalériák megtekinthetőek itt:

http://mmikvmk.gportal.hu/gindex.php?pg=14531773&gid=2908537

tyson1 júl. 9. Creative Commons License 96188

hallo to all friends a new from austrian firm Jagerndorfer the Hungarian Electric Locomoitve 1116 059 Taurus of the GySEV-

details-

The Jägerndorfer JC28140 electric class 1116 “Taurus” locomotive is a very impressive model with an exceptional running performance. The model has extensive detail, comes in a beautiful livery, includes sprung pantographs, is equipped with a 5 pole motor with flywheel and includes white and red LED headlights that coordinate with the direction of travel. This model would make a nice addition to any collection. The manufacturer offers several versions of this model in both 2-Rail DC and 3-Rail AC with and without sound.

my hompage website with other models and trains

http://trainpagesofluca.net/

bye tyson 1

ysenyerkesz júl. 8. Creative Commons License 96187

A Nazareth szerintem se gáz.

A borotválkozás meg egyszerűen megoldható akár egy vágógéppel is :-)))))))))

Előzmény: nazareth (96186)
nazareth júl. 8. Creative Commons License 96186

Sötétebb póló mindenféle csíkokkal, szemüveg nélkül. És igen, a szakállamat sem tudtam lenyírni egy ideje, mert az intenzív Zircépítés miatt összevissza aludtam mindenféle haveroknál, műhelyekben, plotterek és vágógépek alatt hálózsákban :)

Előzmény: RhB (96183)
RhB júl. 7. Creative Commons License 96185

Szerintem sem gáz. :-) Én itt a fórumon jobban "utálom" a mozdony + a f***szom-se-tudja-megjegyezni-pályaszám típusú nickekket. :-)))

Előzmény: nazareth (96182)
szaboz1965 júl. 7. Creative Commons License 96184

Nem gáz! Jó zenét nyomnak!

Előzmény: nazareth (96182)
RhB júl. 7. Creative Commons License 96183

Így azért még nem tudom, ki vagy. :-) Pénteken mi volt rajtad, kék-fekete vízszintesen csíkos ing (plusz szakáll), szombaton meg valami zöldes-szürkés (szar a benti monitorom), vastagabb fehér sávokkal (bennük 1 ill. sok csíkkal) vagy fehér póló valami piros cakkos keretes emblémával, benne valami ...STOP felírattal (plusz szemüveg)? :-)))

Előzmény: nazareth (96181)
nazareth júl. 7. Creative Commons License 96182

Kíváncsi vagyok, hány ilyen ismeretlen ismerős lehett kint?

Egyesek menet közben felírták a nicküket a kitűzőjükre. De ez a nazareth annyira gáz... Legközelebb nem a kedvenc együttesemről, hanem a kedvenc mozdonyomról nevezem el magam, az menőbb :)

Előzmény: RhB (96180)
nazareth júl. 7. Creative Commons License 96181

Többnyire rendelkeztem, Iván volt a "táblás". Néha cseréltünk, olyankor a TrainController vicces húzásait próbáltam megkerülni. Van neki egy-két 1.0-s verzióhoz méltó hibája/logikátlansága, pedig mi az 5-öst használtuk... :)

(Igen, én voltam az az emberke, aki az idegbaj határán veszettül telefonálgatott összevissza, és néha beszólt a lábatlankodóknak :)

Illetve kint volt a DigiTools vadonatúj, fejlesztés alatt álló WiFis vágányút-állítgató és hangosbemondó alkalmazása is, úgyhogy néha meg tudtuk osztani az állomást  :)

Előzmény: RhB (96180)
RhB júl. 7. Creative Commons License 96180

Hmmm, nem is tudtam, hogy ott voltál ill. nem ismerlek személyesen. Ezek szerint Zircen a monitor előtt voltál?

Kíváncsi vagyok, hány ilyen ismeretlen ismerős lehett kint? :-)))

Előzmény: nazareth (96179)
nazareth júl. 7. Creative Commons License 96179

Igen, váratlanul jól sült el a dolog. Annak ellenére, hogy a festéstől a vágányfektetésen, villamos munkákon, dekóderparaméterezésen, jelzőszerelésen át a biztosítóberendezésig 4 és fél nap alatt(!) készült el az asztal, és a csarnokban állítottuk először össze, tulajdonképpen alig voltak problémák. A találkozó 3 és fél napja alatt

- a hózin áthaladt kb. 200 szerelvény (számtalan házi készítésű kocsival és géppel),

- plusz rengeteget tolatgattunk (többnyire a hózi kitérő-irányát használtuk kihúzónak);

- volt két "spontán" siklásunk (mindkétszer egy gabonás irányvonat ugyanazon Rivarossi kocsija ugrott ki a 6-os angol környékén, tehát a kocsival lehetett hiba),

- leégett egy Viessmann jelzőállító hajtómű (valószínűleg a dekóder hibás beállítása miatt),

- egy dilatációs problémával találkoztunk: egy szívpolarizációnál, ami nem a váltón volt kialakítva, hanem odébb, a Tillig flexi-sínek sínszálai elmászkáltak, zárlatot okoztak(30 fok volt, és a nap is rásütött a váltókörzetre), 

- illetve egy PIKO Metrans-os Herkules döccent egyet (ugyancsak a 6a környékén) – ez viccesen hangzik, de még ez a döccenés is feltűnő volt, annyira zökkenőmentesen ment át minden a váltókon.

(A siklásokhoz nem vettem hozzá a TrainController hülyeségéből adódó aláváltásokat, azokból volt vagy 4-5...)

Előzmény: rezgaras (96178)
rezgaras júl. 7. Creative Commons License 96178

Nagyon király a műved Zircen! És minden modell, még a problémásak is, szépen ment át rajtuk.

Előzmény: Váltógyártó (96176)
Vonatguru júl. 6. Creative Commons License 96177

Sziasztok!

Van nekem három PIKO kocsim, a feketéből kettő, a fehérből egy. Kérdésem az lenne, hogy ezek mely magyar vonatkoztatású kocsikra hasonlítanak a legjobban? Magyarosítanám őket. Sajnos amiket én találtam olyanok, hogy a lenyitható szellőzök közötti távolság nem passzol a feketénél, a fehérre pedig egyáltalán nem találtam példát a magyar teherkocsiknál. (A mobilos fotókért bocsi.)
Segítségetek előre is köszönöm! 

Váltógyártó júl. 6. Creative Commons License 96176

Akkor egy kis FREMO!

Ez itt Zirc állomás (lesz, ha kész lesz):

Több kép itt: Facebook

Előzmény: Váltógyártó (96078)
NREX1 júl. 6. Creative Commons License 96175

Köszi! Akril festék és vizes matrica. A maxin még  vasírófilc szabad kézzel.

Előzmény: somytomy (96172)
Hernyofan júl. 6. Creative Commons License 96174

Ha csak sötétben mutatna hülyén... De ez világosban is félelmetesen gagyi. Engem leginkább az zavar, hogy a valóságban ez lengő-tolóajtó. Tehát az, hogy az utas eltűnik, még hagyjá' , de hova tűnnek az ajtószárnyak? Bár Maerklin-t sok esetben a valóság csak összezavarja, de ez pl. nem a szegecsszámlálás kategória, ez elég látványos különbség. Ráadásul zárt állapotban sem tűnnek az ajtók szimetrikusnak.

Ennyi erővel kifejleszthettek volna ténylegesen működő ajtót is - na az látványos lenne.

Előzmény: V63-017 (96167)
Flöcsy júl. 5. Creative Commons License 96173

Nem is tudom... Hova tűnik a kiszálló utas?

Előzmény: Matiz (96160)
somytomy júl. 5. Creative Commons License 96172

Szép munkát végeztek, úgy látom. Szabad kérdezni, hogy milyen technikával készültek?

(Ezektől a Maxi-Cube kocsiktól mindig kivagyok, hogy mekkora benga cuccok)

Előzmény: NREX1 (96171)
NREX1 júl. 5. Creative Commons License 96171

Nálam is rendszeresen előfordulnak ezek a vandálok:

Előzmény: somytomy (96170)
somytomy júl. 5. Creative Commons License 96170

Nafene, vandálok jártak nálam :-)

Nem lett tökéletes, de szerintem egész jól sikerült így elsőre.

róbertke júl. 5. Creative Commons License 96169

ad 1: Persze a modellgyűjtő majd a nyílt vonalon egy peron mellé állítja .... :-)))))))

ad 2: Ha majd a peron mellett áll a vonat, nem fog lepottyanni az utas. 

Amúgy ezt a rendszert tovább lehet építeni: - Elmész a családoddal hétvégi vonatos túrára és felveszed őket amint integetve ki-beszállnak a vonatról/ra, majd később a felvételt az átépített motorvonattal lejátszod. :-))))))

Előzmény: diginewl (96168)
diginewl júl. 4. Creative Commons License 96168

Nekem az egész videóban a környezet+hatás tetszett a legjobban.

Érdekes, hogy ezen itt senki sem akadt fenn :)))

1; A nyílt vonalon áll a motorvonat. Kinyitja az ajtaját....

2; kiszáll belőle egy utas... és még le sem pottyan. Bocs, de ezen csak nevetni tudtam. :)))))

Látszik, hogy egyszerűen nincs mi újat kitalálni.

Egy bontott okostelefonra feltöltött videó lejátszása, ekkora pénzbe kerüljön (100 eur 30eft).... Legalább hang van hozzá (ezt nem tudom meghallgatni most)?

Előzmény: alsó madárfogás (96166)
V63-017 júl. 4. Creative Commons License 96167

Szerintem emeletes baromság egy ilyen, sötétben hogy mutat? Max fényerővel világít az ajtó?

alsó madárfogás júl. 4. Creative Commons License 96166

A sima (hangos) 400 körül van, ahogy látom. Tehát 150 euró körüli a felár.

Előzmény: martisz (96164)
vasutTOM júl. 4. Creative Commons License 96165

Tisztelt modellező barátaink!

A 2014.08.20-24-ig megrendezésre kerülő balatonfüredi kiállításunk idejére meghirdetjük a

V. Nemzetközi Vasútmodell Versenyt Domonkos András emlékére.

A verseny tisztelgés Domonkos András modellező munkája és a magyar vasútmodellezés hazai és nemzetközi megismertetésében kifejtett tevékenysége előtt.

A versenyre nevezni lehet minden sajátkészítésű vagy átalakított modellel .A nemzetközi és belföldi versenyen volt részvétel nem kizáró ok.

A modellversenyre a következő kategóriákban lehet nevezni:
A – vontatójárművek, ezen belül:
- A1 – saját építés (csak a motor, kerekek és a fogaskerekek lehetnek gyáriak!)
- A2 – átépítés (egy vagy több gyári modell átalakításával készült modell)
- A3 – frizírozás (egy gyári modell „feljavítása” az élethűség eléréséhez)
B – vontatott járművek, ezen belül:
- B1, B2, B3 – mint az A kategóriában!
C – vasúti épületek, berendezések
D – működő vasútüzemi berendezések
E – vitrinmodellek

A versenyre a nevezést legkésőbb 2014.08.15.-ig kell elküldeni levélben a Klubunk címére (BAROSS GÁBOR Vasútmodellező és Vasútbarát Klub, 8202 Veszprém, Jutasi út 34. Pf:713), vagy a baross.gabor@vasutmodellklub.hu e-mail címre.
A nevezett modellekhez rajz és fotó dokumentumot kérünk csatolni!
A modelleket 2014.08.19.-én délelőtt 10:00 órára kell eljuttatni Balatonfüredre a "Balaton" Szabadidő és Konferencia Központba.
Aki korábban kívánja elhozni a modelleket, azok a fenti címeken, vagy a 06/20-533-37-92 telefonszámon kérjen előzetes egyeztetést! 
A zsűrizés 2014.08.19.-án délután történik.
A modelleket 2014.08.24.-én 18:00 órától lehet elvinni.

BAROSS GÁBOR Vasútmodellező és Vasútbarát Klub

martisz júl. 4. Creative Commons License 96164

550 euro ez a "fotocellás" ajtós,  a sima nem tudom mennyibe kerül. ..

Előzmény: alsó madárfogás (96163)
alsó madárfogás júl. 3. Creative Commons License 96163

Mennyi is a különbség a sima is e között?

Matiz júl. 3. Creative Commons License 96162

Szerintem pont így csinálták ők is, csak négy fényképezőgépük volt és értettek is hozzá de a többi egyezik, sütött a nap meg minden.

Előzmény: róbertke (96161)
róbertke júl. 3. Creative Commons License 96161

Itt van nekem egy összetört Canon digi fényképezőgépem. 

Memóriája jó, LCD kijelzője 28 x 38 mm, aksija tökéletes.

Gyönyörűen süt ma a nap ...:-))))) 

Ha értenék hozzá, már holnap itt mutogatnék neked egy hasonló Flirt v. Desiro motorvonatot ...... :-)))))))

Matiz júl. 3. Creative Commons License 96160

http://www.youtube.com/watch?v=B0j--ED9pAY

Az ötlet nagyon tetszik. Viszont van alatta egy olyan árcédula, amitől dobtam egy hátast...

tyson1 júl. 2. Creative Commons License 96159

hallo today a very intersting news from a model very expansive but very good from

the firm Micro Metakit  the locosteam Hungarian Class VIm Heavy Articulated Mallet 

details

Micro Metakit first introduced the plans to build this model in 2004.  Articulated Mallet locomotives have always been considered the most interesting types of steam locomotives.  Micro Metakit's Class VIm will be a HANDMADE functional work of art.  The locomotive will be constructed out of brass with extensive detail and painted in a black livery.  It will be fully articulated just like the prototype.  Model will feature full interior cab details, sprung loaded puffers, functional boiler door and much more.  Six versions will be produced but they are very limited, only about 300 will be produced worldwide.

my hompage website with other models and trains

bye tyson 1

Votom júl. 2. Creative Commons License 96158

Ez jó ötlet, köszönöm!

Előzmény: Váltógyártó (96156)
tomcat#01 jún. 30. Creative Commons License 96157

Köszi! :) Megpróbálom...

Előzmény: RhB (96154)
Váltógyártó jún. 30. Creative Commons License 96156

Én levágtam a Kleinbahn-ról a kis kiálló pöcköt, kicsit kimunkáltam a sín alól a müanyagot, és utána gond nélkül össze tudtam dugni egy Mechano sínnel, simán rácsúszott a papucs.

Előzmény: Votom (96155)
Votom jún. 30. Creative Commons License 96155

Tud olyan adapter, vagy átváltó sint valaki, hogy Piko U profilból, vagy Roco papucsosból Kelinbahnra váltó sín? Extrém kérés, de hátha létezik.

RhB jún. 30. Creative Commons License 96154

Sajnos előfordul, talán Roco kocsik között is. Ilyenkor egy picit meg kell emelni mindkét kocsi végét, és úgy összenyomni.

Előzmény: tomcat#01 (96153)
tomcat#01 jún. 30. Creative Commons License 96153

Most lehet hogy elképesztően nagy baromságot fogok kérdezni, de megteszem :)

Elképzelhető hogy a Roco kurzkuplungja nem használható JC vagonokban?? Mert Roco kocsikba téve minden további nélkül összeakadtak, viszont JC kocsikba berakva (Railjet ill. Cityshuttle) nem akartak összekapcsolódni, mintha rövidek lettek volna...

Vagy én vagyok a béna? :D

IP2000 jún. 29. Creative Commons License 96152

Szép, mint mindig!

Előzmény: Váltógyártó (96150)
Váltógyártó jún. 29. Creative Commons License 96151

És a TT hózentróger is:

Előzmény: Váltógyártó (96104)
Váltógyártó jún. 29. Creative Commons License 96150

Elkészültek a H0m kitérők:

Előzmény: Váltógyártó (96101)
tyson1 jún. 29. Creative Commons License 96149

hallo from the firm tillig a new model camming..

hallo from the firm tillig a new model camming...the Hungarian Diesel Locomotive Class M61 of the MAV  -

details

• 3-light spike signal / 2 tail lights, directional
  • Coupler pocket and close coupler NEM 358
  • Length over buffers 158 mm

my website with others news models and photo

bye tyson 1

kisfaludy1 jún. 28. Creative Commons License 96148

5 perc alatt lehet venni a boltban egy másik mozdonyt ! :-)

csíkos-háTTú jún. 28. Creative Commons License 96147

És működni fog pl. ROCO síneken is a kérdező kollégánál? Mert ugye ez lenne a cél.

Hagyjuk...

Előzmény: Hanzohattori (96144)
Bódi Krisztián - the bodi jún. 27. Creative Commons License 96146

Ezt most ugye viccnek szántad. :)

rezgaras jún. 27. Creative Commons License 96145

Magyarosch megoldás. 5 perc gányolás, se értelme, se haszna...

Hanzohattori jún. 26. Creative Commons License 96144

Nem írtam hogy kétsínes! DC gépet faragok bármilyen Marklinből, marad háromsínes és tartom az öt percet.

Előzmény: csíkos-háTTú (96143)
csíkos-háTTú jún. 26. Creative Commons License 96143

Ezt írtad:

"Ha analóg, akkor 5 perc alatt átforrasztod."

Ez úgy nem igaz, ahogy van, semmilyen esetben sem. Szó nem volt arról, hogy van-e szigetelt kerék az asztal fiában, vagy sem. Pálne, ahogy később írtad, egy régi analóg Marklinhez honnan is szerzel DC kerékpárokat? Pl. egy régi, analóg BR52-höz? Nem a szerkocsiba, a mozdonyba...

Sajnos ilyen sommásan nem lehet válaszolni a kolléga kérdésére, ahogy Te tetted, mert zsákutcába vezeted szegényt.

Előzmény: Hanzohattori (96141)
Votom jún. 25. Creative Commons License 96142

Régóta tervezem, hogy megcsinálom:

Igazi mozdonyhangokat vágtam a videó alá:

Hanzohattori jún. 25. Creative Commons License 96141

Az anyukám azt tanította nekem hogy a kérdésre válaszoljak, a kolléga csak annyit írt hogy egyenáramúra kellene átalakítani. Ha kétsínes DC-s gép kell akkor irány a bolt ha nincsenek szigetelt kerekek a fiókban:-).

Előzmény: rezgaras (96129)
róbertke jún. 25. Creative Commons License 96140

Villanygépben kettő típus jöhet szóba Mä-H : DB E 103 és DB E 111. 

Előzmény: csíkos-háTTú (96139)
csíkos-háTTú jún. 25. Creative Commons License 96139

Még szerencse, hogy Taurus modellről van szó, az nincs Märklin-Hamoban:-)))

Egyébként egy hibátlan, de Fleischmann BR24 van a műhelyben most eladó, kép a Börze topicban.

Előzmény: róbertke (96137)
csíkos-háTTú jún. 25. Creative Commons License 96138

Ja!

Azzal nem sok gond van, de pénzbe kerül!

1: ki kell szerelni a csúszkát.

2: át kell kötni belül a vezetékeket, hogy az áramszedés a nekünk megfelelő helyről történjen.

3: ki kell cserélni az összes kereket* egyenáramúra, rendelendő alkatrészek cikkszáma a modell papírjai között van az alkarész rajzon.

4: ha azt szeretnéd, hogy ez is hajtsa mind a négy tengelyt (alapban a csúszka miatt a csúszakás forgóvázon a belső tengely szabadon futó), akkor kell még pár fogaskerék is, ezt szintén rendelni kell.

Mivel a modellben egy ESU multiprotokoll dekóder van, így ez menni fog majd anlógban, és DCC-ben is.

*: Páran csinálták az a ROCO Szergej esetében, hogy az AC modell kerekeit átalakították, DC-re. Elszigetelték a tengelytől a kerekeket, és leesztergáltak a nyomkarimából. Csak ez nem egészen jó megoldás, mert a ROCO AC kerekei szélesebbek is a DC kerekeknél és a profiljuk sem azonos. Íves váltóknál beszorulhat a kerék a tősín, és a csúcssín közé. A ROCO modelleknél sajnos nem lehet megúszni a kerekek cseréjét. Van, ahol igen, a PIKO olcsóbb Traxx villanygépeinek (BR145, stb) AC változatában ugyanazok a kerekek vannak, mint a DC modellekben, ezeknél nem kell cserélni.

Előzmény: Sir Rooth (96135)
róbertke jún. 25. Creative Commons License 96137

Inkább gyűjtsön Märklin Hamo gépre, én három évig vadásztam egy DB BR24 -es gépre, már itt van nálam...... és pusztán csak azért kellett, mert Märklin.....:-)))))

Előzmény: e94 (96136)
e94 jún. 24. Creative Commons License 96136

Ez igaz, én már egy négytengelyest sem vállaltam volna be, de ha valaki annyira eltökélt... :) 

Előzmény: róbertke (96134)
Sir Rooth jún. 24. Creative Commons License 96135

Egy Roco-s Taurus ( 68484 )

Előzmény: csíkos-háTTú (96133)
róbertke jún. 24. Creative Commons License 96134

Ezt a technikát könnyedén alkalmazhatod átlagos dízel és villanymozdonynál, de csatlórudas gépeknél és gőzmozdonyoknál már kissé "necces" egy ilyen átalakítás ... :-))))

Előzmény: e94 (96130)
csíkos-háTTú jún. 24. Creative Commons License 96133

Melyik az a mozdony?

Tipus, gyártója?

Előzmény: Sir Rooth (96124)
csíkos-háTTú jún. 24. Creative Commons License 96132

Mhhh... és a nem szigetelt kerekei, meg a motorja????

cöcö...

Előzmény: Hanzohattori (96127)
somytomy jún. 24. Creative Commons License 96131

Üdv

Nálam gyakorlottabb kollégákat kérdezném, hogy patronos izzóhoz hogyan gyártanának házilag foglalatot. Van már egy elgondolásom, de nem biztos, hogy az a legjobb megoldás.

e94 jún. 24. Creative Commons License 96130

Üdvözlet!

Ha analóg és Märklin, akkor a legbonyolultabb! 

Hová forrasztja át? Hogy jön fel a kerekektől az áram? 

Ha nem Märklin és digitális, akkor a helyzet könnyebb lehet, mert más gyártók az analóg rendszerhez multiprotokoll dekóderen keresztül kapcsolódnak. Azaz olyan a dekóder, hogy az analóg váltóáramot is felismeri a többi (egyenáram, DCC, MM) mellett.

Ezeken a modelleken is kell - a csúszka leszerelése mellett - az áramszedő lemez, és kerékpár csere. Ez utóbbi nem csak azért, mert a kerekek nem szigeteltek, hamen azért is, mert a Märklin keréknek nagyobb a karimája, így az 2.1-es sínen biztos, hogy felüt.

A Brawa E96-tal vannak tapasztalataim:   Brava E 69 AC/DC átalakítás

Üdv

e94

Előzmény: Hanzohattori (96128)
rezgaras jún. 24. Creative Commons License 96129

Ne haragudj, de te miről írsz? Foglald légyszíves össze, hogy hogyan képzeled egy Märklin mozdony átalakítását két sínes üzemre 5 perc alatt!

Hanzohattori jún. 24. Creative Commons License 96128

Pontosabban: ha analóg Marklin...

Hanzohattori jún. 24. Creative Commons License 96127

Ha analóg, akkor 5 perc alatt átforrasztod.

tajgatraktor jún. 23. Creative Commons License 96126

Szia!

Így nehéz... Vannak mozdonyok amiket az árához képest fillérekből, akár különösebb hozzáértés nélkül is, át tudsz alakítani mert a gyártók kínálják a megoldást (alkatrészek, leírás) hozzá. Viszont van amit csak szakember tud megoldani akár még egy mozdony áráért. Talán ha megmondod miről van szó könnyebb véleményt alkotni.

Üdv.

rezgaras jún. 23. Creative Commons License 96125

Volt már róla szó, eléggé kiveséztük a részleteket, próbálj visszakeresni.

A beszélgetés végső kicsengése az volt (itt és minden más fórumon is), hogy csak nagyon speciális esetekben éri meg. Ha csak az ára miatt gondolkozol rajta, akkor szinte biztos, hogy nem.

Sir Rooth jún. 23. Creative Commons License 96124

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy váltóáramú mozdonyt ( ez a 3 sínes ha jól tudom ), át lehet-e alakítani egyenáramúvá?
Régóta keresek egy modellt, de ha nagyritkán akad e-bayen horribilis összegekért megy el, de most találtam elég baráti áron egy váltóáramút és azon filózok, hogy megéri-e megvenni, át lehet-e alakítani egyáltalán?
Bocsi, ha amatőr jellegű volt a kérdésem, de nemrég kezdtem bele ebbe a szépséges hobbiba, így rengeteg sötét folt van még a tudásomban :)
A segítséget előre is köszönöm!

tumikas jún. 19. Creative Commons License 96123

Liliput féle kurzkuplung-gal találkozott már valaki?

Váltógyártó jún. 18. Creative Commons License 96122

Megszületett az 500. "Like"!

bpi jún. 18. Creative Commons License 96121

Ok, köszi. De azért bocsánatot kérni, nem kell. :)

Előzmény: tomcat#01 (96114)
Dingis Vangos jún. 18. Creative Commons License 96120
Előzmény: IKARUS Egyedi (96117)
modell13 jún. 18. Creative Commons License 96119

Tudtommal Szabiroli már nem foglakozik ilyennel.

Előzmény: Mk45-2010 (96118)
Mk45-2010 jún. 17. Creative Commons License 96118
Keresd szabiroli olvtársat.
Előzmény: IKARUS Egyedi (96117)
IKARUS Egyedi jún. 17. Creative Commons License 96117

Kedves fórumozóik!

Kérem jelentkezzen, aki tud vizes matricát nyomtatni nekem A/4-es méretben, fontos lenne a jó minőség.

eag@vipmail.hu

kisfaludy1 jún. 16. Creative Commons License 96116

Ha nem fontos, hogy milyen nehéz, hordhatod rá vödörszám a gipszet. :-)

Előzmény: bpi (96113)
kisfaludy1 jún. 16. Creative Commons License 96115

Köszi. Attól is függ menyire érek rá tökölni. :-)

Előzmény: Bódi Krisztián - the bodi (96109)
tomcat#01 jún. 16. Creative Commons License 96114

Bocs hogy én válaszolok:

Igen, a víz+gipsz kombinációba nyomsz még pluszban faragasztót is. Beton kemény lesz és nem törik.

Előzmény: bpi (96113)
bpi jún. 16. Creative Commons License 96113

Szia!

"faragasztós gipszel" - ezt hogyan kell? Sok faragasztóba kevés gipsz, vagy fordítva? És vizet is raksz hozzá?

Én eddig a gipszet vízzel kevertem, elkentem, osztjónapot. -Igaz, csak "utat" építettem belőle, kb. 3 éve. Eddig nem repedezett meg. Mondjuk csináltam neki fasza alépítményt: faragasztóval átitatott ágyazatkövet raktam alá. Túlzás volt? :)

Előzmény: kisfaludy1 (96106)
Votom jún. 16. Creative Commons License 96112

Köszönöm, profi!

NREX1 jún. 16. Creative Commons License 96111

Így van :-)

Előzmény: róbertke (96110)
róbertke jún. 16. Creative Commons License 96110

A röntgenorvos meg mindent ..... :)

Előzmény: NREX1 (96108)
Bódi Krisztián - the bodi jún. 16. Creative Commons License 96109

Azért nem gondoltam, hogy a hungarocelt ilyen szinten megmunkálod. Nagyon tuti!

NREX1 jún. 16. Creative Commons License 96108

A zseni átlátja a káoszt! :-)

SÜNÖCSKe jún. 16. Creative Commons License 96107

Ergonómikus munkahely, minden kéznél van :)

kisfaludy1 jún. 16. Creative Commons License 96106

Kifaragod a sziklát hungarocellből.

(Faragasztóval össze lehet ragasztani a tömböket.)

Utána bekened faragasztós gipszel 2 rétegben. Nem kell túl vastagon, a faragasztó miatt a gipsz stabilan áll a hungarocellen és nem reped.

Végül fested, jó a tempera is.

Rakhatsz a hungarocellre levegőn száradó gyurmát (faragasztóval ráragasztva) is, akkor egy más jellegű, repedezett sziklát tudsz belőle készíteni..

Előzmény: Votom (96103)
Bódi Krisztián - the bodi jún. 16. Creative Commons License 96105

Akkor nekem még nőnöm kell. De eddig csak hasban sikerült. :)

Váltógyártó jún. 15. Creative Commons License 96104

Amíg száradnak a H0m cuccok, egy újabb kis gyöngyszem 12mm-re, ezúttal viszont 1:120-ban! :-)
(2. kép: csak a kis ember tart rendet... stb) :-D

Votom jún. 15. Creative Commons License 96103

A sziklafalak készítéséről egy képet lehetne kérni leírással?

Előzmény: kisfaludy1 (96095)
kisfaludy1 jún. 15. Creative Commons License 96102

Köszi !

Az micsoda mester ?

A katonasághoz már megkaptam az "e"-t, amikor tartalékosnak akartak behívni és bevittem a leleteimet a colitis ulcerosáról.  :-)

Előzmény: Váltógyártó (96100)
Váltógyártó jún. 14. Creative Commons License 96101

Nos, már csak festésre várnak a H0m kitérők:

Előzmény: Váltógyártó (96083)
Váltógyártó jún. 14. Creative Commons License 96100

Lik!

Ha kész lesz, megkapod az "e"-t is! :-)

kisfaludy1 jún. 12. Creative Commons License 96099

Köszi. :-)

Előzmény: NREX1 (96096)
mjbear jún. 11. Creative Commons License 96098

Sziasztok, lehet nagyon amatőr a kérdés, van-e különbség a piko, roco, jagerndorfer taurus kasztnik között valami? Pl. a roco kasztnija rámegy a piko alapra?

Dávid100 jún. 11. (X) 96097

Kedves Fórumozók!  Itt az első magyar csereportál: http://Csereweb.hu

NREX1 jún. 11. Creative Commons License 96096

Like! :-)

kisfaludy1 jún. 11. Creative Commons License 96095

Végre volt egy kis időm összerakni  a "Pécsi Hírek" diorámám. Ami volt itthon azt feltettem rá, néhány dolog még hiányzik (kavicságy, felsővezeték, stb) majd ha egyszer pesten járok (pl. megnézni a Miniverzumot ) beszerzem.

(Korlátot meg fenyőfát még nem volt kedvem csinálni.) :-)

rezgaras jún. 11. Creative Commons License 96094

Látod, hogy van! :-))

Előzmény: tillmannz (96093)
tillmannz jún. 10. Creative Commons License 96093

Köszönöm!

Reméltem,hogy van egy-két CIPÉSZ itt!

Előzmény: rezgaras (96090)
k robert jún. 10. Creative Commons License 96092

Ejejkisoktondi hát a fakutyaboltból és a vasmacsakboltból :-))

Előzmény: 1157 (96091)
1157 jún. 10. Creative Commons License 96091

Jó-jó,de a fakutyát és vasmacskát akkor honnan??

Előzmény: rezgaras (96090)
rezgaras jún. 10. Creative Commons License 96090
Előzmény: tillmannz (96084)
pista79 jún. 9. Creative Commons License 96089

Köszi a választ, a víz lágyított rajta, talán egy kisebb segédeszközzel már fel tudjuk szedni.

Előzmény: Bódi Krisztián - the bodi (96087)
Hamburg fan jún. 9. Creative Commons License 96088

Sziasztok!

Most találtam rá a szent-pétervári "Grand Maket" múzeumot bemutató videóra. Bár angolul van, de a képek magukért beszélnek. Fantasztikus épületek, modellek, részletgazdag orosz életképekkel és szituációkkal:

http://www.youtube.com/watch?v=P7I_z6k-MOY

Jó szórakozást hozzá!

Bódi Krisztián - the bodi jún. 9. Creative Commons License 96087

Próbáld meg vízzel vagy denszesszel.

Előzmény: pista79 (96086)
pista79 jún. 8. Creative Commons License 96086

Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy a FALLER 170662 cikkszámú ragasztóval leragasztott ágyaszat feloldható-e valamivel? Igyekeztük csínján bánni vele, de már kőkeményre száradt és nagyon rondán mutat. :(

Köszi a válaszokat!

tomi044 jún. 8. Creative Commons License 96085

Sziasztok!

Lenne egy pár kérdésem.

1. Szeretnék tervezni egy terepasztalt, és azt szeretném megkérdezni, hogy Ti milyen programot szoktatok használni, melyik a legpontosabb, esetleg ismertek-e olyat, ami számol az emelkedésekből adódó extra pályahossabodásokkall?

2. Mekkora szögben emelkedhet maximum azaz emelkedő, amin egy br80-as is még nyugodtan fel tud menni?

3. A WINTrack-ben, hogy tudok dombokat, és emelkedőket csinálni?

Az első terepasztal terv képeit beszúrtam (Problémám, hogy amikor két programban megcsináltam ugyanazt a pályát SCARM, WINTrack, akkor eltértek egymástól).

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv,

Tomi

tillmannz jún. 8. Creative Commons License 96084

Üdv!

Egy kicsit talán off,de az érdekelne légecsetes festéssel kapcsolatban,hogy Humbrol matt festék higítására van -e általánosan használt recept,hogy mi a jó higítási arány fújáshoz?

Váltógyártó jún. 7. Creative Commons License 96083

Egy újabb lépés a H0m állomás befejezéséhez:

Előzmény: Váltógyártó (96079)
z.kabai jún. 6. Creative Commons License 96082

Üdvözöllek!

Az a delta már csak történelem.

z.kabai

Előzmény: ISVE (96081)
ISVE jún. 5. Creative Commons License 96081

Miskolc és Ózd között vagy bemegy a vonat Bánrévére, ilyenkor a mozdony átáll a vonat elejére, vagy egy deltán kihagyja.

Szütyi jún. 5. Creative Commons License 96080

A gugli térképen is látszik.

delta méret: az új bobai, kicsit régebbi egerszegi is alkalmas erre.

Előzmény: Matiz (96063)
Váltógyártó jún. 4. Creative Commons License 96079

Kész a vágányzat. Remélem, holnap felkerül az állító "rudazat", és hét végén már fújhatom az első réteget.

Nem tudtam az elején, hogy az angolváltó közepén miből lesz a vezetősín, mert nem túl nagy a hely. Végül régi PILZ 2,5mm-es profilnak a talpát használtam. Sz.tem egész jó végeredmény született, de majd akkor derül ki igazán, amikor kész lesz.

Előzmény: Váltógyártó (96073)
Váltógyártó jún. 3. Creative Commons License 96078

Lassan kész! :-)

Előzmény: Váltógyártó (96046)
tajgatraktor jún. 3. Creative Commons License 96077

Szia!

Nem írtad mit szeretnél modellezni. Az általad választott TOMIX gyártó elsősorban Japán és USA gördülőállományt gyárt. Legalábbis tudtommal. Nagyon szép és minőségi de kis hazánkban kevéssé elterjedt dolgok. Persze ha a rokongyerek szereti akkor mindegy. Személy szerint én a KATO termékeket javasolnám inkább mivel azokhoz könnyebb hozzájutni. Bár Te hozod meg a döntést. Jó munkát és sok örömöt az építkezéshez!

Üdv.

Előzmény: kamikazeee (96076)
kamikazeee jún. 3. Creative Commons License 96076

Sziasztok, a keresztfiamnak készülök egy terepasztalt összehozni. Előszőr H0-ásméretben gondolkodtam, mondván azt biztosan egyszerűbb begyűjteni, de nagy meglepetésemre a vasútmodellezés árai az inflációval együtt emelkedtek. Naívan azt hittem, hogy majd innen-onnan sikerül szereznem ezt-azt, de aztán rá kellett döbbennem, hogy a 70-es, 80-as évekből fenmaradt, hiányos kezdőkészletekért is már súlyos tízezreket kérnek. Mivel japán tuningalkatrészekkel foglalkozom, így adott volt, hogy talán valami ottani szériából építkezzek. Végül az N-es méretet választottam, abból is a TOMIX márkát. Csak remélni tudom, hogy itthon is használ valaki ilyet, illetve, hogy van valakinek ezzel kapcsolatosan némi tapasztalata és jelezné felém, azt nagyon megköszönném. Természetesen egyébb speciális japán kívánságokat és igényeket is meg tudunk oldani, avagy be tudunk szerezni olyan termékeket is, amik Európában csak időnként bukkannak fel. Kérdezzetek bizalommal. Üdv.: Attila (Egyelőre még csak egy kezdő szettem van, de ez nem is csoda, hiszen ma kezdtem el az "anyagbeszerzést.")

makako293 jún. 2. Creative Commons License 96075

Köszönöm!

Előzmény: hodika1977 (96064)
e94 jún. 1. Creative Commons License 96074

Üdvözlet!

Szépek! Nálam szegény átszelés még mindig várja, hogy méltó helyére kelüljön. Bár már kerekedik a modul, amin lesz, ezen a hétvégén nálunk villanyszerelés volt:

Üdv

e94

Előzmény: Váltógyártó (96073)
Váltógyártó jún. 1. Creative Commons License 96073

Elkészültem a három kitérővel és az átszeléssel. Érdekes lesz ez a kígyózó rész a hózentróger közepén! :-)

Előzmény: Váltógyártó (96068)
lgonda jún. 1. Creative Commons License 96072

Elfér egy tehervonat több deltában is. Cegléd, Újszász, Szajol, Szolnok ... S ez csak az ország középső kis falatja.

Előzmény: Matiz (96071)
Matiz jún. 1. Creative Commons License 96071

Hatvanban van az ország legnagyobb deltavágánya is, a Tura-Jászberény-Hatvan rendező között. Egy tehervonat elfér benne :)

Előzmény: róbertke (96067)
tomlindudek máj. 31. Creative Commons License 96070

Sziasztok!

szeretném megkérdezni, hogy az analóg áram evezetőnek mi a szerepe? Régen emlékeim szerint simán ment az FZ1-ről a delej a sínekbe. Amiatt kérdezem, hogyha szakaszolok vágányrészeket, akkor erre minden szakasznál oda kell figyelni?

A mostani játszós pályán nem foglalkoztam ezzel, de a terepasztalon rendesen szeretném csinálni. 

Üdv. 

ysenyerkesz máj. 31. Creative Commons License 96069

Nekünk már van:

http://gvk-egyesulet.hu/?m=galeria&g=326

Tulajdonképpen 3 y-ból van kialakítva.

Előzmény: somytomy (96060)
Váltógyártó máj. 31. Creative Commons License 96068

Elkezdtem a H0m hózentrógert. Egy angolváltó, és egy kifelé forduló kitérő van rajta. A vágánytengely-távolság 60mm. Megnehezíti az építést, hogy átmenőköríves kitérők alkotják, ezért a belső rész nem csak egyenes háromszögekből áll.

Előzmény: Váltógyártó (96066)
róbertke máj. 31. Creative Commons License 96067

Erről beszélt nekem egy ismerősöm évekkel ezelőtt, mint "Hatvani kis delta" ...:-))))

Előzmény: Matiz (96063)
Váltógyártó máj. 30. Creative Commons License 96066

Már csak festésre vár a "kis" H0m hármas:

Noha teljesen saját tervezés, azért felismerhetőek a másod-unokatestvér vonásai! :-)

Előzmény: Váltógyártó (95992)
GOLAZ111 máj. 30. Creative Commons License 96065

A kínai munkaerő és gyártás évről évre többe kerül,

És még többe fog kerülni.

http://vonatmagazin.blog.hu/2014/05/01/aremeles_varhato#comments

Előzmény: MTTP (95643)
hodika1977 máj. 30. Creative Commons License 96064

Mivel a kasztni rögzitését máshogy nem lehet megoldani,igy csak a  lefedése marad a csavarnak.

Előzmény: makako293 (96054)
Matiz máj. 30. Creative Commons License 96063

A mai napig megvan! Be van nőve gazzal, de google mapsen látható. Tárolnak rajta pár vagont is, amelyeket komolyabb erdőirtás nélkül már aligha lehetne megmozgatni.

http://keptar.trainmodeller.hu/index.php/fhazak/hatvan/hatvan_fa3

Ez a "csúcsa", kb egy mozdonynak volt itt hely visszafogni

http://keptar.trainmodeller.hu/index.php/fhazak/hatvan/hatvan_all3

Itt baloldalt a szélső vágány ágazik ki oda

http://keptar.trainmodeller.hu/index.php/fhazak/hatvan/P4290096

ez a visszavezető ág

http://keptar.trainmodeller.hu/index.php/fhazak/hatvan/P4290099

itt tér vissza, elég komoly ívvel

http://keptar.trainmodeller.hu/index.php/fhazak/hatvan/P4290090

ilyen picit benőtt szakaszok vannak rajta tehát nem egyszerű megtalálni, de megvan végig!

Előzmény: Zsivany2 (96058)
RhB máj. 30. Creative Commons License 96062
Előzmény: RhB (96061)
RhB máj. 30. Creative Commons License 96061

Ezt a csillagot az olaszok használták, mivel a hegyes vidéken kevés volt a hely a deltához, a korong meg érzékeny a hóra.

Valamelyik topikban már volt róla szó, tettem be fotót meg alaprajzot is.

Előzmény: nazareth (96053)
somytomy máj. 30. Creative Commons License 96060

A "háromágú csillagot" deltának nevezik, és viszonylag sokfelé akad (Budapesten is van két-három ilyesmi). Nem mindig fordításra van, pont az említett budapestiek is inkább azt a célt szolgálják, hogy egy elágazás mindenhonnan-mindenhová átjárható legyen.

Szerintem érdekes lenne egy delta-modul, főleg ha mindhárom szárához lehetne további modulokat kapcsolni.

nazareth máj. 30. Creative Commons License 96059

Amennyire tudom, az újvilágban is sűrűn használtak deltát. Hely volt, a városok is szellősek voltak, elfért a háromszög...

Zsivany2 máj. 30. Creative Commons License 96058

"Háromágú" "csillag" volt Hatvanban.

nazareth máj. 30. Creative Commons License 96057

A kis vidéki fűtőházak mellé is inkább kis fordítókorongot raktak, az helytakarékos, és a fordulóidőket is csökkenti egy ilyen csillag-cucchoz képest. Egy nagyobb gép ily módon történő megfordításához meg rengeteg hely kellett volna (ha meg amúgy is rengeteg hely van, akkor egyszerűbb a delta). Szóval valószínűleg nem trükköztek ilyen túlbonyolított megoldásokkal.

Előzmény: SÜNÖCSKe (96056)
SÜNÖCSKe máj. 30. Creative Commons License 96056

Én szinte biztos vagyok benne, hogy nem, bár nem is vagyok olyan nagy vasutas :)

Előzmény: Váltógyártó (96055)
Váltógyártó máj. 30. Creative Commons License 96055

"Volt idehaza olyan?"

Passz! Egy nagyvasutast kéne megkérdezni. Az biztos, hogy a 60cm széles modulra nem lehetne megépíteni. De szélesebbre minden gond nélkül.

makako293 máj. 30. Creative Commons License 96054

Köszönöm a tippet!

Reméltem hogy a kifúrást megspórolom... :) Nohabnál már csináltam én is...

Ezek szerint aki a csavart eltünteti az nem azt jelenti, hogy meg is szűnik, csak fedve van a feje?

Előzmény: hodika1977 (96032)
nazareth máj. 30. Creative Commons License 96053

Volt idehaza olyan? Mert amúgy nagyon látványos lenne :) Bár ha akkora méretben szeretném, amin egy 424-es, vagy 303-as is megfordul...

Előzmény: Váltógyártó (96051)
NREX1 máj. 30. Creative Commons License 96052

Előzmény: Váltógyártó (96051)
Váltógyártó máj. 30. Creative Commons License 96051

Hát, fordítókoronghoz nem értek, de egy öt ágú csillag fordító gond nélkül megoldható!

Előzmény: rezgaras (96050)
rezgaras máj. 30. Creative Commons License 96050

A Fremo találkozókon nagy akadálya a gőzmozdonyok futtatásának, hogy nincs fordítókorong. Bár ha igaz, most készül kettő... De minél több, annál jobb!

Előzmény: Váltógyártó (96048)
HUN_Sector máj. 30. Creative Commons License 96049

Az egy elektrodízel meghajtású, széles nyomtávú, teherszállító telefon? :)

Váltógyártó máj. 29. Creative Commons License 96048

Őszintén szólva nem igazán értem, mire gondolsz!

Előzmény: rezgaras (96047)
rezgaras máj. 29. Creative Commons License 96047

Fremo? Te, oda nem váltót, hanem fordítókorongot kellene gyártani! :-))

Váltógyártó máj. 29. Creative Commons License 96046

Imádom megfigyelni, amikor a művem egy nagyobb mű részévé válik!
(Foto by Benő)

Előzmény: Váltógyártó (95730)
Matiz máj. 29. Creative Commons License 96045

https://www.youtube.com/watch?v=yCaU0YLVCJ4 van fent több videó a mozdonyról, de külön a hangokról nincs. Na ezt most már nem tudom pótolni, talán ezen hallani a legtöbbet, viszont itt még füstölő sem volt benne :)

Előzmény: Matiz (96044)
Matiz máj. 29. Creative Commons License 96044

Már eladtam a gépet, dekóderrel mindennel.

A tapasztalatok alapján Csíkos mestert nyúzom, hogy hozzon nekem Zimo-t az egyik G-pembe, mert: van hozzá megfelelő hangjuk és kezeli a dinamikus füstöt, ideális lenne számomra.

Előzmény: tomlindudek (96043)
tomlindudek máj. 29. Creative Commons License 96043

Ezt a videót én is néztem. Nem 100%, pedig ez egy milliós gép lehet. Azért elfogadnám ezzel a kis hibával. ;-)

Mi lett a BR80-nal?

Előzmény: Matiz (96038)
nazareth máj. 29. Creative Commons License 96042

Emlékeim szerint Digitoolsék némelyik gépén már működik a dolog. A hanggenerátor figyeli a motor fordulatszám-szabályozását, tudja, hogy mennyire van leterhelve a motor.

Előzmény: rezgaras (96039)
tomlindudek máj. 29. Creative Commons License 96041

Nem a videó miatt linkeltem, hanem a leírás miatt. Kár, hogy a videón nem füstöltetik.Én is figyeltem a hang csúszását. Ez nem lehet amiatt, hogy ez 3 hengeres gépezet? Bár akkor is kellene valami szinkronnak lenni. :-O  Ehhez mérten sok az a 400+ Ft

Előzmény: rezgaras (96036)
Matiz máj. 29. Creative Commons License 96040

Nem volt benne, de a lehetősége adott. Így szemre-fülre lett összelőve a hang és a sebesség.

A dízelmozdonyoknál nincs benne a vontatómotor hang (és a fődinamó terhelése sem) sajnos. A vontatómotor hang pedig egy terhelt M62-es esetén elég jellegzetes, de valamennyi van a Ludmillánál is.

Tegyük hozzá, hogy elég komoly hangmérnöki munka lenne felvenni mindezt menet közben, nem tudom, ki fizetné meg a plusz költséget.

Előzmény: rezgaras (96039)
rezgaras máj. 29. Creative Commons License 96039

A BR80-ban van jeladó a keréken? Ha van Reed vagy Hall-elem?

Igen, a dízeleknél tényleg hiányzik a "terhelés". Mint a Nohab a kenesei emelkedőn... :-)) Nem is figyeltem: a villanymotor nyávogását visszaadják a hangdekóderek?

Előzmény: Matiz (96038)
Matiz máj. 29. Creative Commons License 96038

A Zimo biztosan tud. Legalábbis az amelyik nálam a BR80-asomban volt ilyen hangot adott ki. Menet közben "egyen" hangon pöfögött, ez nem felel meg annak, amikor terhelés függően változik a hangja, viszont lassításnál csak a jellegzetes üresjárati szuszogó hangja volt, amikor ismét rákapcsolt akkor jöttek a rendes kiütések. Ráadásul beállítható volt, hogy a két hengeres gépnél egy fordulathoz négy kiütés tartozik (ennek megfelelően elvileg a füstölőt is tudta volna így kezelni, de nem volt hozzá dinamikus füstgenerátor). Szerintem rendben volt a dolog ilyen téren.

De ennyi erővel az összes dízelmozdony hangdekóder hibás: a motor hangja üresjárati felpörgetéssel lett felvéve, ami nagyon nem olyan, mint a menet közbeni hang amikor dolgozik, ilyen téren csalódás kivétel nélkül mindegyik hangdekóder.

Itt van még egy videó:

http://www.youtube.com/watch?v=u9_fynDKcSY

Itt mintha a kiütések száma és a kerékfordulat nem 100%-ig stimmelne de már elég jól néz ki szerintem.

Előzmény: tomlindudek (96034)
rezgaras máj. 29. Creative Commons License 96037

Az új Zimo a leírás szerint tud valami ilyesmit. Mondjuk hiszem, ha látom (ill. hallom :-))

Előzmény: tomlindudek (96034)
rezgaras máj. 29. Creative Commons License 96036

Ezen a videón nem látok füstöt - sem dinamikusan, sem statikust... A kiütések pedig nincsenek összehangolva a kerékkel. Mennyibe is kerül ez?

Előzmény: tomlindudek (96033)
tomlindudek máj. 29. Creative Commons License 96035

Más téma: Gondoltam csinálok a melóhelyemre egy kis asztalt. Összeraktam egy kis pályát az asztalra Piko A sínekből. Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy hogy oszthatják ezt a fajta vágányzatot gyerekeknek készült startszettekbe is, amelyek várhatóan először a földön vannak összerakva. Nehéz összerakni a síneket, cserébe baromi könnyen szétjönnek. Semmi tartásuk nincs. :-(

Azért ebből csináltam, mert szeretném magam készíteni az ágyazatot és volt sok ilyen sínem (nekem sem vált be a gyerekekkel szőnyegen és félretettem). Miért jó ez a Piko-nak? Gyerekkoromból nem emlékszem ilyen problémára az U sínekkel.

Ehhez kapcsolódó kérdésem:

A kis háromtengelyes BR80 lassú-menetben meg-megáll a kitérő szívdarabjánál. Ez a Roco hasonló kitérőjénél is várhatóan így van, vagy ott a fém alkatrészek segítenek a dolgon? Van bennük delej?

Üdv.

tomlindudek máj. 29. Creative Commons License 96034

A gőzösök sebességfüggő hangjával csak az a baj, hogy mindig olyan hangjuk van, mintha nagy terheléssel gyorsítanának. Közvetlenül a fékhang előtt is hallatszódnak a kiütések egészen minimális sebesség esetén is. Nem tudnak csendben gurulni elzárt gőzcsappal.

Előzmény: hodika1977 (96025)
tomlindudek máj. 29. Creative Commons License 96033

Szia rezgaras!

Ajánlom figyelmedbe a Thomas és barátai filmsorozatot (nem az új animációsat, hanem a régi modelleset). Abban a tengelyekre rögzített membránpumpa lökdösi ki a füstöt a kéményen. Jól néz ki.

Itt pedig: http://shop.modell.hu/roco-62196-br-10-002-db-gozmozdony-hangdekoderrel-fustgeneratorral-dinamikus-smartrail-futopad.html

Azt írják, "dinamikus füstölővel", bár ez nem tudom, mit takar pontosan.

Üdv.

Előzmény: rezgaras (96021)
hodika1977 máj. 29. Creative Commons License 96032

Én a fényvezetöket ovatosan kifurtam /elég idegtépö melo/ aztan fünyiroba valo damillal potoltam a kifurt részt, a végén persze lekerekitve. Teljesen jo lett,közben kapott dekodert Bühlermotort,és Teaháztol egy profi festést. Csavar nekem megmaradt ,de hallottam hogy másik hangtompitobol vágnak ki takarot a csavarra.

Előzmény: makako293 (96031)
makako293 máj. 29. Creative Commons License 96031

Sziasztok

Segítségre lenne szükségem régi Piko Szergejt kipofozásához.

Szeretnék Bühler motort beleszerelni, és eltüntetni a tetején a csavart, de nem tudom hogy lesz akkor rögzítve a kasztni. Festeni is szeretném, de a lámpák be vannak ragasztva, erre van valakinek ötlete, hogy mivel lehetne kiszedni?

Minden hasznos tanácsot szívesen fogadok!

Köszönettel:

Ádám

tatumadar máj. 29. Creative Commons License 96030

Jó, ez egész élethű. De még mindig nem fekete ;) Tudod: ha bele akarok kötni, akkor bele is fogok :)

Ehhez egy 2011-es vasúttörténetis jelenet: a K-elemen állunk sorban, gyerekek-szülők előttünk nagy tételben. Anyuka a kisfiúnak: "nézd, milyen fekete gőz száll fel!" Öööö...

Előzmény: Matiz (96027)
hodika1977 máj. 29. Creative Commons License 96029

Ezt örömmel hallom,köszönöm az infot.

Előzmény: Dampf (96028)
Dampf máj. 29. Creative Commons License 96028

A Taurus valósághű szolmizálását is meg lehet oldani.

Már készül a DigiTools-nál, hamarosan a boltokban lesz.

Előzmény: hodika1977 (96025)
Matiz máj. 28. Creative Commons License 96027

http://www.youtube.com/watch?v=qy524RzEXVE

Nem lesz jobb vagy élethűbb? Ez két éves videó, azóta csak többet tudnak. Szinte a legolcsóbb G amerikai gépek is motoros füstgenerátorral vannak szerelve és kezelik a fordulatnak (terhelésnek) megfelelő füstöt.

Előzmény: tatumadar (96026)
tatumadar máj. 28. Creative Commons License 96026

Inkább a nagyobb méretarányokban kedvelt. A tengelyre kell szerelni egy jeladót, ami kezel egy reedet, így adva a szükséges impulzust a füstgenerátornak. Nem lesz tőle lényegesen élethűbb az eredmény. Ahogyan a szakirodalomban többször sulykolják, nem az anyagot, hanem a textúrát kell kicsinyíteni. Míg ez egy földesútnál és egy faerezetnél viszonylag egyszerű és egyértelmű, úgy a füst textúráját és áramlását lehetetlen modellméretekbe átültetni. Ugyanez a véleményem a valóban folyó patakokról. Bár érdekes, de az eredetit eddig különféle műgyantákkal sikerült a legélethűbben utánozni. A látvány bőségesen kompenzálja a dolog statikus mivoltát. A fizika törvényszerűségei sajnos 1:87-ben is érvényesek.

hodika1977 máj. 28. Creative Commons License 96025

Hát igen.... én is egyszer beállitottam a Szergejem valosághü gyorsulását egy nehézteherrel,és egy örökkévaloságnak tünt mire felgyorsult.Ami még számomra érdekes ,hogy a gözösök sebességtöl függö hangját meg tudják oldani,addig egy Taurus szomizálását már nem,és lehet az Zimo vagy Esu,egyik sem tud elindulni valosághüen egy tehervonattal.

Előzmény: rezgaras (96024)
rezgaras máj. 28. Creative Commons License 96024

A hanggal van egy másik probléma is, amiről nem is szoktunk beszélni. Az rendben van, hogy egy apró hangszóróból ne várjunk dörgő basszust. De az is általános, hogy egy modellmozdony gyorsítására olyan 3-5 másodpercet szoktunk beállítani. Én már az 5 másodpercet is elég lassúnak érzem, mintha a mozdony sohasem akarna felgyorsulni. De hanggal párosítva nagyon meghökkentő élmény egy 5 másodperces gyorsítás!

Előzmény: hodika1977 (96023)
hodika1977 máj. 28. Creative Commons License 96023

Hát igen komprumisszum ez is akárcsak a hang, és a felsövezeték... A Szergej hangját sem fogja visszaadni egy 23 mm es hangszorocska sosem,ahogy a felsövezeték sem lesz méretarányos.Én most probáltam ezt a  füstölést a 109 esembe,de valoban köze nincs az igazihoz.

somytomy máj. 28. Creative Commons License 96022

Én olyat is olvastam, hogy egyszer Hároson az egész állomást lekapcsolták, mert egy daru dolgozott, a közben átmenő vonatok meg egyszerűen lendületből átmentek. Meg Budatéténynél is ez volta megoldás, amikor a 40a fölött épült az M0 felüljárója, és ezért kiszigeteltek egy szakaszt. Mondjuk az nem egy nagy távolság, és normális esetben nem is kell alatta megállni (bár pont ott van egy térközjelző).

És ha már "mer egy nagyot":

http://iho.hu/blogpost/varatlan-fordulat-120801

Előzmény: lgonda (96017)
rezgaras máj. 28. Creative Commons License 96021

A Seuthe cég létezik, amióta az eszemet tudom. Nem sikerült kideríteni, mióta. Mondjuk én nem tartom nagyon életszerűnek; a füstölős modell nagyon nem úgy füstöl, mint egy igazi gőzmozdony, hanem mint egy hamvadó cigarettavég. Állítólag létezik membránpumpás, ami utánozza a kiütéseket, de ilyet még nem láttam.

Előzmény: hodika1977 (96016)
hodika1977 máj. 28. Creative Commons License 96020

Marklin mindig is egy külön világ volt.Most is az.

Előzmény: Hanzohattori (96019)
Hanzohattori máj. 27. Creative Commons License 96019

Azért a H0-ás Marklin gépekben már jóval 70 előtt volt füstölő.

Előzmény: hodika1977 (96016)
tupolev máj. 27. Creative Commons License 96018

Tegyük hozzá, hogy enyhén lejt végig Gödöllő felől a pálya.

Előzmény: lgonda (96017)
lgonda máj. 27. Creative Commons License 96017

Jelentős távolságok leküzdésére képesek a villamosvontatású vonatok leeresztett áramszedővel. Volt, hogy Kő-felső - Rákos közötti fázishatártól Gödöllő állami telepen lévő fázishatárig 0 volt volt a felsővezetékben. Semmi nem mozgott az áramszedősök közül, csak egy páratlan IC, ami úgy gondolta, hogy mer egy nagyot, leveszi az áramszedőt, s jön, ameddig jön. Eljött Rákosig, s be is jutott a Keletibe. Mondjuk, nem volt ilyen állapotban a pálya, lehetett jönni végig. ;-)

Előzmény: magicvideo (96012)
hodika1977 máj. 27. Creative Commons License 96016

Ezt nem is tudtam,egy biztos hogy egy 70 es évekbeli Arnold katalogusba már füstöltek a gözösök.Mindez H0 ba csak késöbb jutott el.Elgondolkodtato mindenesetre.

Előzmény: róbertke (96014)
róbertke máj. 27. Creative Commons License 96014

Arnold ezt már vagy harminc éve megoldotta "N" méretben:

A mozdonyok/motorvonatok áramszedője nem ért hozzá a "deróthoz",

ezért azt is valami gumi szerű anyagból készítették.

Előzmény: hodika1977 (96011)
magicvideo máj. 27. Creative Commons License 96012

Egyébként a leeresztett pantográffal közlekedő villanymozdony nem annyira életszerűtlen. A Balaton felől Székesfehérvárra érkező vonatok, a bejárati jelző előtt lévő felüljáró miatt csak leengedett áramszedővel tudnak haladni és ezt gyakran elég hosszan teszik lendületből :-)

Előzmény: V43-1123 (96009)
hodika1977 máj. 27. Creative Commons License 96011

Igen! Erre a gyártok is kitalálhatnának valamit,mivel nem sok ember táplálja felsövezetékröl a villanymozdonyát.Ezzel a megoldással a kecske is jol lakna,és a káposzta is megmaradna)))

Előzmény: magicvideo (96010)
magicvideo máj. 27. Creative Commons License 96010

Erre a megoldás, a felemelt állapotban rögzített, de a vezetékhez hozzá nem érő áramszedő :-)

Előzmény: V43-1123 (96009)
V43-1123 máj. 27. Creative Commons License 96009

Ha szabad, még egy gondolat a felsővezetékkel kapcsolatban: villamos mozdony tyúkbél nélkül önmagában furcsa látvány. Viszont az sem életszerű, ha a drót alatt leeresztett áramszedővel közlekedik. Márpedig valószínű, hogy - más kiállítási terepasztalokhoz hasonlóan - itt is így lesz. Ez teljesen érthető, számtalan szedőtörést meg lehet így előzni. Tehát véleményem szerint az élethűség kedvéért kell a kiépített drótháló, de csak akkor az igazi, ha a mozdonyok tényleg "pórázon" vannak vezetve :)

Előzmény: csíkos-háTTú (96008)
csíkos-háTTú máj. 27. Creative Commons License 96008

És még egy adalék:

Pucolt valaki már síneket felsővezeték alatt?

Azt nem lehet csak úgy leprszívózni...:-)

Rendkívül megnehezíti a pálya ápolását, tisztítását.

(Végigküldeni alatta egy TOMIX kocsit, vagy egy ROCOClean kocsit, az édeskevé, még odahaza is, nemhogy egy kiállításon.!)

Előzmény: magicvideo (96001)
Törölt nick máj. 26. Creative Commons License 96007

"A Viessmann rendszer is csak átalakítás után hasonlít a MÁV-osra. Gondolom, ha gyári lenne, akkor meg az lenne a piszkálódás tárgya."

Nem kivánok tovább rágódni ezen a témán, de azért elmondanám a fentiekkel kapcsolatban véleményem......

A várhatóan és remélhetően igen nagyszámú látogató jócskán túlnyomó része - amint a Hamburgi Miniatűr Wunderland esetében is - egyáltalán nem vasúti szakember, ezért sokkal inkább észreveszi a felsővezeték hiányát, amelyet a nagyvasútnál már megszokott, mint azt hogy az nem pontosan a magyar MÁV pályákon épített rendszer teljesen élethű utánzata.

Ezért az abszolut élethűség megvalósításából nem kell óriási problémát csinálni.

magicvideo máj. 26. Creative Commons License 96006

Nekem nem sok közöm van hozzá, csak ismerem a srácokat és tudom, hogy milyen ember feletti munkát végeztek. Egyébként meg igazad van mindenben. De szerinted az átlag Német túrista mit fog ebből észre venni? :-) Már pedig ezt ők fogják eltartani, nem mi. A Német giga terepasztalok sem jobbak ám a tök gyári műanyag épületeivel.

Előzmény: Törölt nick (96003)
G-cart máj. 26. Creative Commons License 96005

Ja , a kép:

Előzmény: G-cart (96004)
G-cart máj. 26. Creative Commons License 96004

Bocsánat, nem akartam senki kedélyeit borzolni - csak az nem tetszett, hogy volt néhány egyértelműen negatív hozzászólás, mondhatni nem egészen konstruktív bírálat.

A Miniversum német része egyébként részben villamosított - felső vezetékkel épített.

Üdvözlettel, tisztelettel:G'

Előzmény: Törölt nick (96002)
Törölt nick máj. 26. Creative Commons License 96003

.......más elveket valló.....

Előzmény: Törölt nick (96002)
Törölt nick máj. 26. Creative Commons License 96002

Megértem problémáitokat és teljesen egyetértek veletek. Csupán felvetettem egy észrevételemet és azóta elvi vitát folytatok itt egyes már elveket valló topiktársakkal, akik a ló másik oldalára estek át.

Hatalmas és kiváló munkátokat öszintén nagyra becsülöm és további sikereket kívánok!

magicvideo máj. 26. Creative Commons License 96001

Amikor Gábor építette ezt az asztal, már akkor is felhívta a figyelmet rá, hogy milyen brutális összeg a felső vezeték rendszer. A miniversum asztal felső vezeték hálózata legalább egy komoly családi ház ára. Ja és ami senkinek nem tűnt még fel, hogy Magyar oszlopokat nem gyárt senki. ( valószínűleg ezért lett a Magyar rész későbbre halasztva) A Viessmann rendszer is csak átalakítás után hasonlít a MÁV-osra. Gondolom, ha gyári lenne, akkor meg az lenne a piszkálódás tárgya. Egyébként nekem is tetszik a felső vezeték és kell is ahol villamos vonatok közlekednek.

Előzmény: Törölt nick (95999)
szuromia máj. 26. Creative Commons License 96000

Pedig minél több van, annál több a selejt is köztük, persze itthon nagyságrendekkel több az ilyen. Azért a ".de" végződés megnyugtató ebből a szempontból. :)

Előzmény: fúrószár (95998)
Törölt nick máj. 26. Creative Commons License 95999

"mivel számomra sokkal zavaróbb egy olyan oszlop és vezeték rengeteg, ami egyrészt zavarja a látványt,"

Akkor talán nézd meg az itt található negyedik és ötödik képet:

http://martrain.hu/2012_H0/20120716/20120716/20120716.html

Előzmény: G-cart (95986)
fúrószár máj. 26. Creative Commons License 95998

Ma már minden webáruházból lehet vásárolni. Olyan már nincs, hogy megbízható, vagy sem.

Vagy az elején nem reagál, vagy minden okés. Innentől nincs kérdés. 

Kínából is szoktam.

Előzmény: Sir Rooth (95996)
k robert máj. 26. Creative Commons License 95997

Szerintem ne is kezdjünk bele a vitába, hanem örüljünk annak, hogy egy ilyen állandó kiállítással gazdagabb lett Budapest és Magyarország és.

üdv Robi

Előzmény: magicvideo (95995)
Sir Rooth máj. 26. Creative Commons License 95996

Sziasztok!
Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy rendelt-e már tőletek valaki innen : http://modellbahnmarkt24.de/
Mi a véleményetek róla? Fontos lenne, mert csak itt lehet kapni amit kinéztem ( Roco, Weltrekorderes taurus kasztni ) és netről webshopból még sosem rendeltem.
Köszi előre is!
SR

magicvideo máj. 24. Creative Commons License 95995

A "remek kezdeményezés" nem a leg ide illőbb kifejezés! Nem tudom te hány és milyen terepasztalt építettél, de szerintem nem sok fogalmad lehet róla, hogy mivel jár egy ilyen gigantikus modell elkészítése. Nyilván sok mindenbe bele lehet kötni, de ez más műfaj, mint egy diorámát csinálhatni fél évig, vagy egy 1m x 2m es aszalt építgetni. 

Előzmény: karikaV43 (95988)
karikaV43 máj. 24. Creative Commons License 95994

Akkor elnézést kérek.

Valamelyik fórumon olvastam az uniós forrást és mintha éppen az egyik építő írta volna hónapokkal ezelőtt.

Ezek szerint rosszul emlékeztem.

Ettől függetlenül sok sikert a dologhoz.

Előzmény: Miniversum (95993)
Miniversum máj. 24. Creative Commons License 95993
A Miniversum magántőkéből épült.

Köszönjük a konstruktív észrevételeket!

Üdv, Attila
Váltógyártó máj. 24. Creative Commons License 95992

Ma 12mm-re váltottam, de a méretarány 1:87! :-)

Egy H0m RhB témájú asztalra készülnek kitérők egyedi geometriával. Tk. a Tillig TT EW3 geometriát koppintottam le, csak a talpfakiosztást változtattam meg, ami a PECO H0m flexi vágány kiosztásához lett igazítva. Öt kitérő lesz, egy háromutas, és hózentróger angolváltóval. A hármassal kezdtem.

Vonatguru máj. 24. Creative Commons License 95991

Sziasztok!

Itt vannak a képek a nemrég megrendezett nagyváradi vasútmodell kiállításról: http://indafoto.hu/vonatguru/vasutmodell_kiallitas_2014_nag

Jó nézelődést! :)

karikaV43 máj. 24. Creative Commons License 95990

Köszi az infót!

Sok sikert!

Előzmény: róbertke (95989)
róbertke máj. 24. Creative Commons License 95989

Idézet egy másik Fórumoldalról

Miniversum 2014.05.04 08:47:42 ©    15724

Viessmann rendszer lesz. Későbbi feljesztésként vállaltuk, hogy mindenhol megépül. Üdv, Attila

Előzmény: taurus124 (15723)

karikaV43 máj. 24. Creative Commons License 95988

Azért egy villamos pálya felsővezeték nélkül nem néz jól ki,ha jól tudom úniós pénzből lett csinálva,tehát bele is férhetett volna,legfeljebb a határidő miatt lehetett volna probléma.Amúgy nincs baj a dologgal remek kezdeményezés.

Előzmény: G-cart (95986)
karikaV43 máj. 24. Creative Commons License 95987

Hát ez gyönyörű!

Előzmény: kozovasut (95981)
G-cart máj. 24. Creative Commons License 95986

Abszolút nem vagyok szakmabeli, értsd: vasutas, így olyan dolgokhoz nem tudok hozzászólni, hogy milyen jelző hol és jól van-e, de a látogatók döntő többsége ilyen szempontból szintén laikus. A felső vezeték hiánya: nálam ennyi kompromisszum belefér, mivel számomra sokkal zavaróbb egy olyan vezeték és oszloprengeteg, ami egyrészt zavarja a látványt, másrészt igazából nem méret arányos. A vezetéknek (sodronynak) 0,1-0,15 mm keresztmetszetűnek kellene lennie, de 0,6 mm-eset gyárt a Viesmann is.

De ha belemennénk, persze Sopron, vagy Budapest sem úgy néz ki valójában, ahogy a terepasztalon, de sokkal fontosabb az összhatás. Szóval egy ilyen asztal teli van kompromisszumokkal, de ezzel nincs is semmi baj -szerintem.

Üdv:G'

Előzmény: Törölt nick (95985)
Törölt nick máj. 24. Creative Commons License 95985

Az elismert hiányosság megemlítése nem fanyalgás, hanem jogos észrevétel!    (pl. felsővezeték)

Előzmény: G-cart (95984)
G-cart máj. 24. Creative Commons License 95984

Sziasztok!

Pár napja meglátogattam a Miniversumot, nekem tetszett. A fanyalgók előtt meg ott a lehetőség, hogy szebbet, jobbat, olcsóbbat, stb. csináljanak...

Csak mobil volt nálam, de azért bőszen fotóztam, videóztam, összeütöttem belőle egy kis Youtube videót:

A színnel jelölt gombok némelyikét ugyan én sem fejtettem meg, de a nagy ezüst gombok tekergetésének céljára - igaz csak a vége felé, rájöttem. Ha forgattam, elindult a villamos a német pályán. Ezek után visszasprinteltem a nagycenki kisvasúti részhez is, de ott valószínűleg nem volt a pályán szerelvény, mert nem jött elő semmi az alagútból.

Üdv:G'

V63-017 máj. 24. Creative Commons License 95983

A ferde porcelánszigetelések azok széria tartozékok...

Előzmény: S.ATA (95980)
róbertke máj. 24. Creative Commons License 95982

Kép származása?

Előzmény: kozovasut (95981)
kozovasut máj. 24. Creative Commons License 95981

Előzmény: Váltógyártó (95963)
S.ATA máj. 23. Creative Commons License 95980

Még azt szeretném megkérdezni,hogy csak nekem sikerült kifognom egy "selejtesebb" példányt,vagy szinte mindegyik gigantnál ferdén vannak felragasztva a tetején lévő porcelán szigetelések?Arról már ne is beszélve,hogy az egyik oldalán a lámpa alatti rács olyan hullámos,mint a Balaton vihar idején.

S.ATA máj. 23. Creative Commons License 95979

Nagyon köszönöm az uraknak a segítséget,az ütköző kihúzása megoldotta a problémámat.Szerencsére nem tört le róla semmi.

Még egyszer köszönöm.

nazareth máj. 23. Creative Commons License 95978

Csauruszos tapasztalatom van, de a két gép felépítése gyakorlatilag ugyanaz.

Eleinte én is úgy szedtem szét, ahogy a leírás is írja: előbb az egyik vég felőli két oldalt, majd a másik vég felőli két oldalt feszegettem szét.

De könnyebb úgy szétszedni, ha előbb a teljes egyik oldalon, majd a teljes másik oldalon akasztod ki a mozdonyszekrény pöckeit a vázból. A pöckökből egyébként azóta némileg lereszeltem, így lényegesen könnyebb lett a mutatvány :)

Ütközők, légtömlők, vonóhorog természetesen útban lehet, de ez gépenként változó.

Előzmény: somytomy (95973)
csíkos-háTTú máj. 23. Creative Commons License 95977

Jajj...:-(

Gyorsan csavard vissza a csavarokat!

http://www.csikos-muhely.hu/dl/acme_v63.pdf

Az újabb V63-as modelleknél érdemes az ütközőket kihúzni a helyükből, mert, ahogy V63 017 kolléga is írta, ezek egy pöttyet túlnyúlnak, és akadályozzák a kaszni levételét az öntvény vázról. Ha ez meg van, akkor a kaszni nagyjából a forgóvázak magasságában kapaszkodok oldalt. Ha az egyik oldalon ide bedugsz valami régi telefonkártyát, és a másik oldalon egy kisebb csavarhúzóval elkezded kifelé feszíteni, akkor az egész mozdonyvázról leemelhető a kaszni.

Előzmény: S.ATA (95972)
V63-017 máj. 23. Creative Commons License 95976

Ha tudod, az ütközőket is húzd ki, mert van hogy túlnyúlnak a kasznin belül és emiatt nem jön szét. Én az első szétszedés után megreszeltem a karmokat is, most már majdnem úgy szétjön a mozdony, mint egy Roco gép! :)

SÜNÖCSKe máj. 23. Creative Commons License 95975

Newcastle-ben ívesített félangol is volt :)

Előzmény: rezgaras (95964)
SKL14 máj. 22. Creative Commons License 95974

A bázeli lényege, hogy nagyobb a lehetséges kitérő irányú sebesség (nagyobb kitérő ívsugár) mint egy angolnál (kisebb kitérő ívsugár).

Előzmény: magicvideo (95967)
somytomy máj. 22. Creative Commons License 95973

itt van róla egy leírás, remélem segít:

http://vimav.hu/epites/hang/acmev63.html

S.ATA máj. 22. Creative Commons License 95972

Szép estét az uraknak!

Valaki el tudná nekem mondani hogy az acme gigantjának hogyan lehet levenni a kaszniját.

Már kivettem az összes csavart az alvázból,és hiába húzom szét a kasznit a leírás szerint meg sem mozdul.

Már úgy is próbáltam,hogy a közepén lévő légtartály imitáció alá egy kötelet fűztem,és úgy próbáltam húzni,de úgy sem jártam sikerrel.

somytomy máj. 22. Creative Commons License 95970

A bázelinél a csúcssínek vége a keresztezésen kívül van, ezért 12 darab keresztezési csúcs van bennük, az angolváltónál meg belül, ezért csak négy.

rezgaras máj. 22. Creative Commons License 95969

Gondolom, az igazi vasúton bázelit ott építettek be, ahol kevés volt a hely, de volt idejük és pénzük elpiszmogni a sok csúcssínnel és a többi kellemetlenséggel...

Matiz máj. 22. Creative Commons License 95968

Váltógyártó kolléga kitért már erre is :)

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=125886263&t=9005919

magicvideo máj. 22. Creative Commons License 95967

Urak, akkor most ezt nem értem. Mi a különbség a Baseli és az Angol váltó között. Ha a Roco Angol váltót Baselinek nevezzük.

Váltógyártó máj. 21. Creative Commons License 95966

Az nem teljesen ilyen, mert ott a belső sínek között nincs hézag. Illetve semmi sincs, mivel az egész középrész egy bumfordi öntvény.

Előzmény: RhB (95965)
RhB máj. 21. Creative Commons License 95965

A Roco is ilyen Baseli váltót csinál

http://www.vasutmodell.com/roco-42451-angolvalto-15-

úgy rémlik valamelyik katalógusában van kép az eredetiről is.

Előzmény: rezgaras (95964)
rezgaras máj. 21. Creative Commons License 95964

Nyertél! Talán még szélesebb is, mint a tiéd. És ha jól látom, kissé aszimmetrikus is... Nagy az Isten állatkertje... :-))

Előzmény: Váltógyártó (95963)
Váltógyártó máj. 21. Creative Commons License 95963

Csak megtaláltam, mert eszembe jutott, hogy ezt még működésem kezdetén láttam, amikor még csak angol nyelven tudtam váltóul! :-)

Amúgy, most, hogy jobban megnézem, gőzös egy darab nincs rajta, és nem is teljesen hasonlít az általam alkotottra, mert ez kicsit asszimetrikus, de legalább azt eltaláltam, hogy a kép régi! :-)

Előzmény: rezgaras (95958)
Váltógyártó máj. 21. Creative Commons License 95962

Igen, már láttam képen. Régi kép lehetett, mert fekete-fehér volt, és csak gőzösök voltak rajta, meg kéttengelyes teherkocsik. Sajnos nem találtam meg. :-(

Törölt nick máj. 21. Creative Commons License 95961

Íme egy 0-ás Bing mozdony 1922-ből.

Előzmény: Törölt nick (95960)
Törölt nick máj. 21. Creative Commons License 95960

Amennyiben tényleg kíváncsi vagy rá, valószínűleg a Nürnbergi Bing cégtől vették át az ötletet. Ez az igen régen (1879-ben) alapított cég már a Marklint megelőzve gyártott játékvasútat. Korábban 0 méretnagyságban, majd kb. 1832-től 16mm-es nyomtávolsággal. Ők találták ki a háromsínes rendszert és 1935-től kezdték gyártani TRIX EXPRESS néven is, amely mint tudjuk szintén háromsínes volt.

Előzmény: róbertke (95959)
róbertke máj. 21. Creative Commons License 95959

Märklin gyárat az elmúlt több mint száz évben megkérdezte valaki, hogy honnan vette a sínrendszeréhez az ötletet? :-))))))))

rezgaras máj. 21. Creative Commons License 95958

Váltógyártó! Az rendben van, hogy kishazánkban az igazi vasúton nincs sehol bázeli váltó. (nyilván van Bázelban, ha arra járok, megkeresem :-))) De ilyen "széles bázeli váltó" létezik egyáltalán a nagyvasúton (Bázelban vagy akárhol)?

Előzmény: Váltógyártó (95910)
2xlion máj. 20. Creative Commons License 95957

Igen az átjött. Gyakran örülnék ilyen "pontatlanság"-nak.

Előzmény: Váltógyártó (95955)
nazareth máj. 20. Creative Commons License 95956

A sínszál közepe, vagy mindegyiknek a jobb oldala, nem mindegy? :-)

De igen, csak én úgy láttam, hogy ellentétes oldalak között mérted %)

Előzmény: Váltógyártó (95949)
Váltógyártó máj. 19. Creative Commons License 95955

Persze, ezt az egészet poénnak szántam, azt hiszem, ez látszik a szövegből! :-)

Már persze a hozzászólást, nem a pontosságot! :-)

Előzmény: 2xlion (95951)
tomlindudek máj. 19. Creative Commons License 95954

A gombok egy része nekünk is titok maradt, de én szándékosan nem kérdeztem meg, miután nagy nehezen rájöttünk, mit is csinál a egyik "nem működő" gomb. :-) A gomb színeknek szerepük van, az segít egy kicsit. 

Előzmény: szergely22 (95953)
szergely22 máj. 19. Creative Commons License 95953

Szia!

Nekem is szerencsém volt látni tegnap a kiállítást és nagyon tetszett. A személyzet kedves és segítőkész volt és nagyon jó ötletnek tartom a "játszóházat". Keresztlányom sokáig vonatozott ott :)

Ami kicsit zavart, az az, hogy nem mindig tudtuk, hogy a gombok mire jók, vagy egyáltalán működnek-e már. Némelyiknél azért rájöttünk, hogy mit lehet vele irányítani, de azért a fele titok maradt :)

Valami kis utalást lehetne hozzájuk írni, ha nem is a konkrét megfejtést, mert természetesen az is jó játék, hogy kutatjuk a "változást".

A másik dolog, ami lehet, hogy csak nekem a heppem, de kicsit sterilnek tartottam az utakat. Némi színeltérés, úthiba, gaz szerintem feldobná a szürkeséget.

Nem tudom, hogy a szerelvények magántulajdonok vagy a kiállításhoz tartoznak -e, de idővel a személykocsikat is érdemes lenne benépesíteni.

Tudom, hogy nem kis feladat az sem, de nekem a legtöbb kocsim ilyen és a kiállításokon ha futnak, nagy sikerük szokott lenni.

Összességében szép munka, én gratulálok hozzá és további sok sikert kívánok!

Előzmény: Miniversum (95948)
e94 máj. 19. Creative Commons License 95952

Üdvözlet!

Mi is voltunk a Miniversumban, és a magam részéről úgy gondolom, hogy a megnyitása Magyarországon korszakváltó esemény a vasútmodellezésben.

Elsősorban azért, mert a színvonala hozza a "nagyokét". Én többször is jártam a MiWuLa-ban, és - mivel két évig éltem Berlinben - a Loxxx-ban hetente előfordultunk a fiammal. Ezzel együtt azt kell, hogy mondjam, ennyi idő alatt (meg egyébként is!) nagyon szép teljesítmény egy ilyen kiállítást összehozni!

A szegecsszámlálóknak: ez nem az a műfaj! A MiWuLa sem, meg a Loxxx sem, meg a többi sem! Ez nem is cél, hiszen a vasútfanatikusok közel sem tudnának eltartani egy ilyen vállalkozást! Ráadásul sokszor egy vasúttól távol eső, modellben megjelenített esemény, (pl. egy koncert, vagy egy kirándulás egy jelenete) jobban felkelti a látogatók érdeklődését. Ezért a hangsúly is máshol van, nem azon, hogy pl. egy váltójelző megfelel-e az ábrázolt korszaknak.

Az árról: kb. ezt a pénzt kérik Budapesten egy családtól a játszóházak többségében, a Csodák Palotájában vagy bárhol másutt.

Én - amatőr vasútmodellezőként - mindenesetre büszke vagyok arra, hogy egy ilyen színvonalas hellyel gazdagodott Budapest. Mi visszatérő vendégek leszünk! :)

Üdv
e94

PS: két apró észrevétel az építőknek: a villamos egyik megállótáblája űrszelvényen belül van és (már nem emlékszem pontosan, de valamelyik fűtőházi vágányon), a váltóállító huzal "kicsit" magas. :)

Előzmény: Miniversum (95948)
2xlion máj. 19. Creative Commons License 95951

Mindkettő saccolásos mérés. :-) Viszont ha befogod az egyik sínkoronát és ekkor nullázod a tolómérőt, a két síkorona külső részének a közrefogása a pontos sínszálközép távolságot adja. De ezt úgyis tudod.

Előzmény: Váltógyártó (95949)
taurus124 máj. 18. Creative Commons License 95950

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne. A MÁV felsővezeték-rendszerének mi a RAL kód szerinti színe? (a frissen telepítettnek) 

Válaszokat előre is köszönöm!

Váltógyártó máj. 18. Creative Commons License 95949

A sínszál közepe, vagy mindegyiknek a jobb oldala, nem mindegy? :-)

Előzmény: nazareth (95947)
Miniversum máj. 18. Creative Commons License 95948
Köszönjük az elismerő szavakat. Sokat dolgoztunk értük!

Szegecsszámlálók csalódni fognak -- de ők egyébként is erről ismerszenek meg! :)

Az építő jellegű észrevételeket szívesen vesszük!

Üdv, Kocsis Attila
Előzmény: tomlindudek (95923)
nazareth máj. 18. Creative Commons License 95947
A vaganytengely-tavolsagot a sinszalak azonos oldalaol kellene merni...
Előzmény: Váltógyártó (95946)
Váltógyártó máj. 18. Creative Commons License 95946

Ma is N-eztem egy kicsit. Tk. szerkezetkészre faragtam a kicsiket! :-)

A vágánytengely-távolságnak 33,6mm lett megadva. BakkeR, elcsesztem! :-)

A nyomtáv sem jó, mehet a kukába! :-)

Előzmény: Váltógyártó (95917)
róbertke máj. 18. Creative Commons License 95945

Szóval marad a "százéves" nóta: - Vasárnapi ebéd után kimegy a család a közeli állomásra és a Resti elé kiülve integet az elszáguldó/elcammogó vonatnak ....:))))))

Előzmény: Wolf27 (95944)
Wolf27 máj. 18. Creative Commons License 95944

Te már voltál a Miniversumban??

Hupsz. Robi, a kérdésre a válasz: nem, de el fogok menni, mert sok ismerősöm is dolgozott rajta és kiváncsi vagyok a munkájukra! A célját (látványosság) valószínűleg el fogja érni, de szerintem a szakmai közönséget nem ilyen jelmondatokkal kellene becsábítani!

Előzmény: róbertke (95937)
Wolf27 máj. 18. Creative Commons License 95943

Ugyan kérlek! Fővonalon kétfényű bejárati jelző? Ha az ember a bemutató filmben ilyeneket lát, akkor el lehet képzelni, hogy az igazi vasúti forgalomhoz mennyi köze lehet!

Előzmény: róbertke (95937)
nazareth máj. 18. Creative Commons License 95942

Voltunk Miniversumban! Szuper volt! :-)

Jaj, hogy lehetsz ennyire igénytelen? Itt nyüszögnek sorban az emberek, hogy "ennyi pénzért" még felsővezetéket sem kapnak, félkész munka, keserű a szájízük, Te meg itt leszuperezed... :)

Viccet félretéve, örülök, hogy tetszett! Én mikor utoljára láttam, még nagyon félkész volt, tervezek elmenni megnézni a véglegeset, de várok két hetet, addigra összekopnak a bitek :)

Egyébként a Miniversum terepasztalán a "biztosítóberendezés" hasonlít a valóságoshoz (már amennyiben a vágányfoglaltság-érzékelést, menetrend alapján történő vágányútállítást, vonatirányítást, vágányútoldást, satöbbit biztosítóberendezésnek nevezhetjük). A forgalom itt is a látványra van kihegyezve. A valósághű forgalmat inkább lebonyolítani élvezetes, nem nézni – de a Miniversumban nem kell bonyolítani, minden számítógép-vezérelt :)

Törölt nick máj. 18. Creative Commons License 95941

Én is, több mint hatvan éve, csak nem kapkodok ide-oda. Sokkal tájékozottabb és határozottabb lesz az ember, ha igyekszik elméleti ismereteket is szerezni.

Előzmény: tomlindudek (95938)
tomlindudek máj. 18. Creative Commons License 95940

Z- ben a nagyobb mozdonyok, kocsik, hosszú szerelvények tetszenek. H0-ban a rövidek. Az N nem jött be. A TT- vel még csak ismerkedem, de azt már látom, hogy hosszabb kocsikat itt is csak számomra túl nagy asztalon lehet futtatni. 

A PV- re jó ránézni és a gyerekek is imádják. :-)

T-re szerencsére nem vágyom. :-)

Előzmény: HUN_Sector (95933)
tomlindudek máj. 18. Creative Commons License 95939

Köszi az építő jellegű kritikát! :-)

igen, valahol azt hallottam/ olvastam, hogy a valóságoshoz hasonló vasútüzem lesz. Ez számomra nem túl látványos, de én ilyen vagyok. Nekem ez tetszett. 

Előzmény: Wolf27 (95935)
tomlindudek máj. 18. Creative Commons License 95938

Lehet, hogy neked ez bárgyú, de én így szeretem. :-)

Előzmény: Törölt nick (95934)
róbertke máj. 18. Creative Commons License 95937

Előzmény: Wolf27 (95935)
róbertke máj. 18. Creative Commons License 95936

Megszünőben a "T" méret gyártása ..... :(

Előzmény: HUN_Sector (95933)
Wolf27 máj. 18. Creative Commons License 95935

Kicsit féltem, hogy a valóságos vasútforgalom miatt majd nem látunk mozgó vonatokat,

Neked halvány lila fogalmad sem lehet a "valóságos vasútforgalomról", ha azt hiszed, hogy a Miniversumban az van!

Törölt nick máj. 18. Creative Commons License 95934

Jobban jársz, ha hagyod ezt a bárgyú játékvasútazást a fenébe és műkincseket pl. festmémyeket kezdesz gyüjteni.....

Előzmény: tomlindudek (95932)
HUN_Sector máj. 18. Creative Commons License 95933

Kihagytad a keleten oly népszerű T-s méretarányt :) Végül is egy 25 négyzetméteres garzonban a japánoknak is hódolni kell valamiképp a szenvedélyüknek :)

Előzmény: tomlindudek (95932)
tomlindudek máj. 17. Creative Commons License 95932

Bakker! Én még a méretarányt sem tudom eldönteni. Van már minden. Z, N, TT, H0 DC, H0 AC, PV. A TT-t és a H0 AC-t most vettem a héten a melóhelyemre próbaképpen. Azon gondolkodtam, építek olyan asztalkát, amin nincs terep, csak dilikör minden méretben. :-D

Előzmény: fúrószár (95927)
tomlindudek máj. 17. Creative Commons License 95931

Igen! Van büfé és ajándékbolt. Az ajándékbolt még árazás alatt van. A honlap webshopja még így is nagyságrendekkel jobb a te megadott oldaladnál. :-P

Ez a vállalkozás most nyílt meg a nagyközönség felé. Nem szép rögtön a hibákat keresni. Láttam, mennyire igyekeznek. 

A büfében kedvesek a lányok. Finom a kávé és a melegszendvics, hotdog.

Az ajándékboltban egyelőre többségben Miniversumos emléktárgyakat láttam, de lesznek vasútmodellek, kezdőkészletek, épületek is. (itt ott már bujkáltak MÁV-os kocsik)

Előzmény: lgonda (95930)
lgonda máj. 17. Creative Commons License 95930

Mondjuk a honlap érdekes. Rákattintasz a webshop-ra, s visszadob a főoldalra. Azért lehetett volna kicsit jobban odafigyelni a részletekre itt is.

Előzmény: a Zsóti (95929)
a Zsóti máj. 17. Creative Commons License 95929

Ajándékboltja, büféje van?

Bálint23-24 máj. 17. Creative Commons License 95928

Sziasztok! H0-ban utazom. Tervezem a váltóm állító mágneseit lecserélni micro servo motorra. Az lenne a kérdésem, hogy ezeket hogyan lehet vezérelni? Mindenképpen kell dekóder ezek működtetéséhez? A hagyományos "nyomógombos" vezérlést meg lehet hagyni? Vagy ezt a nyomógombos vezérlést hogy lehet a dekóder vezérléséhez felhasználni? Kérlek, segítsetek ebben, még mielőtt megcsinálom a nagy bevásárlást. Várom az ötleteket. A címem publikus. üdv: Bálint

fúrószár máj. 17. Creative Commons License 95927

Nálam egymás mellett fut az analog és a digitális pálya. Egy ponton van egy áramtalanított szakasz, ahol a vonatok át tudják egymást húzni-tolni a másik rendszerre.

Úúúúútálok komoly dolgokban dönteni, nó kompromisszum, nó problém. :-)

Előzmény: bmxbandita (95920)
Schmidt-féle túlhevítő máj. 17. Creative Commons License 95926
HUN_Sector máj. 17. Creative Commons License 95925

Számolásból soha nem voltam jó. Szóval az a 3 valójában 4 :)

Előzmény: HUN_Sector (95924)
HUN_Sector máj. 17. Creative Commons License 95924

Én kicsit más megközelítésből indulnék ki: van-e konkrét elképzelésed? Vasútmodellezésnél az asztalépítés szinte megkerülhetetlen. Milyen diorámát szeretnél mindehhez? Városi, vidéki? Milyen mozdonyt, gőzöst, dízel motorvonatot... stb.? Mi az, amelyik a leginkább tetszik neked?

Hovatovább mekkora helyed van mindehhez?

A digitálissal sokkal előrébb vagy, mert ha nagyobb asztalt szándékozol építeni, nem kell szakaszolással vesződnöd, több szerelvényt is vígan tudsz vezérelni, több bent a lehetőség.

A mérethez ragaszkodsz? H0-ban van a legtöbb lehetőség, de ahogy írták is, hatalmas helyet foglal. Mind TT-ben, mind N méretarányban szépen kidolgozott, széles választékot találsz. A Fleischmannak N-ben pl. most jönnek ki nyáron az új, digitális kezdőkészletei (40-70.000 ft között 3 típus).

http://vasutmodell.com/fleischmann-931403-digitalis-kezdokeszlet-villanymozdony-br-101-szemelyvonat-multimaus-?datapage=1

http://vasutmodell.com/fleischmann-931404-digitalis-kezdokeszlet-br-204-dizelmozdony-tehervonat-multimaus-?datapage=1

http://vasutmodell.com/fleischmann-931405-digitalis-kezdokeszlet-br-115-dizelmozdony-tehervonat-multimaus-?datapage=1

http://vasutmodell.com/fleischmann-931483-digitalis-kezdokeszlet-rh-2048-dizelmozdony-tehervonat-multimaus-?datapage=1

Ezek jelenleg kiváló ár/érték aránnyal bírnak.

tomlindudek máj. 17. Creative Commons License 95923

Kedves Mindenki!

Voltunk Miniversumban! Szuper volt! :-)

Játszóházzal, kávézással öt és fél órát töltöttünk ott. Nagyon érdekes. Sok látnivaló. Kicsit féltem, hogy a valóságos vasútforgalom miatt majd nem látunk mozgó vonatokat, de ez alaptalan volt. Sok és érdekes szerelvény mozog. Mindig van mit nézni. Rengeteg apró részlet van. (Talán ezért is torlódik a sok látogató az elején, rögtön a bejárat után. A gyermek fellépőkért külön köszönet.

Izgalmas volt látni, hogy többször be kellett avatkozni a személyzetnek. Sok infót megosztottak velünk. Nagy ötös az egészre! :-)

Üdv.

tomlindudek máj. 17. Creative Commons License 95922

Szia!

Ha rám hallgatsz, akkor igenis a szerelvény a legfontosabb. Jobb megvenni egy szép, neked is tetsző szerelvényt némi vágányanyaggal, mint egy egyáltalán nem tetsző, egyszerűsített start szerelvényt.

Most néztem a Roco olcsóbb start szettjeit. Az olcsó digitális rendszerek mozdonyainál csak a homloklámpa világít, a többi nincs is kidolgozva. Szépség terén talán a Fleischmann kis gőzösös készletei a jók. Van rendes LED-es világítás elöl-hátul, szépen fut a kis mozdony és egész részletgazdag.

Biztos H0-lal szeretnél kezdeni? Mennyi helyed van? Mire gondolsz fejlesztés gyanánt? Saját tapasztalatként mondom, ha 4 tengelyes személy és teherkocsikban gondolkozol, akkor sok-sok hely kell. Ha kis gőzös két-három kéttengelyes kocsival, akkor talán beleférsz egy asztalnyi dilikörbe és néhány mellékvágányba.

A mostani Tillig TT analóg kezdőkészletek egész jók. PWM menetszabályozó, szuper lassúmenet, szépen viselkedő mozdonyok. Persze ez TT.

Annyit még, hogy a legtöbb készletben a start szettes analóg menetszabályozók csapnivalóak. 

Mekkora helyed van?

Üdv.

ysenyerkesz máj. 17. Creative Commons License 95921

Próbálj meg a közeledben egy modellvasút klubbot, vagy szervezetet keresni.

Ott biztos segítőkészek lesznek, könnyebb úgy segíteni, ha van konkrét kérdés.

Esetleg itt van még egy két link:

http://booci.hu/index.php?p=index_hun.html

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=127867927&t=9005919

Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman";}

http://www.vasutmagazin.hu/faq/

Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman";}

http://www.hobbivasut.hu/index.html

bmxbandita máj. 17. Creative Commons License 95920

Sziasztok!

Szeretnék elkezdeni modellvasúttal foglalkozni, mivel teljesen kezdő vagyok(azon kívül, hogy volt egy kisebb asztalom gyerekkoromban) így a segítségeteket szeretném kérni.
Körülnéztem már 1-2 helyen, és olvastam ezt-azt, de örülnék, ha hozzá értő emberektől tudnék 1-2 dolgot kérdezni.

Nos, az elképzeléseim:

H0ban, és egyenlőre csak kicsiben szeretném elkezdeni, ismerkedni az egésszel, aztán később, ha marad a lelkesedésem, akkor komolyabbra fordítani a dolgot.

Ahogy néztem egy start szettel kéne indítani a dolgot, ehhez kapcsolódna az első kérdésem, hogy digitális, vagy analóg cuccra érdemesebb befektetni? 
Analógot már 20e Ft körül találtam, digitálisat viszont jóval drágábban, 50e Ft környékén. Hajlok a digitális felé, mert ahogy olvastam kényelmesebb, viszont drágább is.

Milyet érdemes venni, akár analógból, akár digitálisból? Esetleg ha konkrét példát is tudtok mondani, annak nagyon örülnék. Igazából a mozdony, és a kocsik típusa, kinézete most nem mérvadó, a lényeg, hogy később ha arra kerülne a sor, akkor tudjam bővíteni ezzel-azzal, viszont nem szeretnék egyből 2-300 ezer forintot költeni rá.

Köszönöm előre is a válaszokat!

Üdv.:

bmxbandita

Törölt nick máj. 17. Creative Commons License 95919

Azért óvatosan ugrálj, mert még kitöröd a kezed, lábad vagy kiszúrod a szemedet.  

Előzmény: Váltógyártó (95917)
NREX1 máj. 16. Creative Commons License 95918

Big Like! :-)

Váltógyártó máj. 16. Creative Commons License 95917

Ma Nekiugrottam három Nem túl Nagy kitérőNek... :-)

Váltógyártó máj. 16. Creative Commons License 95916

Köszönöm az elismerést mindenkinek! :-)

Örpolyás máj. 16. Creative Commons License 95915

Aztamegveszekedett... ez kva jól néz ki... még fali dísznek is elmenne... Nagyon tetszik, gratulálok :)

sneci máj. 16. Creative Commons License 95914

Néha már elcsodálkozom magamon, hogy miért tudom ezeket hosszú percekig nézni. És miért nyílik közben ki a szám.

a Zsóti máj. 16. Creative Commons License 95913

Úgy tudtam, hogy Gábor Áron a rézágyúbizniszben volt benne. Erre kiderül, hogy mozdonyokat is öntött?

Előzmény: Törölt nick (95911)
Törölt nick máj. 16. Creative Commons License 95912

Hát ez már maga a tökély !!!

Törölt nick máj. 16. Creative Commons License 95911

No lássuk kinek lesz először Gábor Áron mozdonya ?   

Váltógyártó máj. 16. Creative Commons License 95910

Ez is kész!

Előzmény: Váltógyártó (95844)
felső madárfogás máj. 16. Creative Commons License 95909
Előzmény: RhB (95894)
vasutTOM máj. 15. Creative Commons License 95908

http://www.vasutmodellklub.hu/component/content/article/143-vasutmodell-kiallitas-nagvarad.html

Videók:

https://www.youtube.com/watch?v=hTzQG5J3lXA

https://www.youtube.com/watch?v=r4u_qyYh-TU

felső madárfogás máj. 15. Creative Commons License 95907

Miniversum 2014.05.04 08:47:42 © 15724
Viessmann rendszer lesz. Későbbi feljesztésként vállaltuk, hogy mindenhol megépül. Üdv, Attila

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130172737&t=9183208

Előzmény: Törölt nick (95905)
NREX1 máj. 15. Creative Commons License 95906

És remélem az antikolást sem hagyják ki, mert ez így csak fél munka!

Előzmény: Törölt nick (95905)
Törölt nick máj. 15. Creative Commons License 95905

Azért merem remélni hogy ezért a pénzért és az élethűség kedvéért készül felsővezeték is.

Előzmény: produc (95903)
magicvideo máj. 15. Creative Commons License 95904

Ma délelőtt volt szerencsém élőben látni és fotózni. Ajánlom mindenkinek!

Előzmény: produc (95903)
produc máj. 15. Creative Commons License 95903
NREX1 máj. 15. Creative Commons License 95902

Bölcs döntés.  Nekem volt egy alap dekóderes gépem, nagy csalódás volt. Annyit tudott mint egy analóg. Ment is a levesbe.

Előzmény: Ikaruga (95901)
Ikaruga máj. 15. Creative Commons License 95901

Köszönöm a sok és érdekes tanácsot, sikerült döntenem.

Kihagytam azt a kezdőszettet, a jelenleg meglévő összeget meg visszavarrtam a párnahuzatba. Várok még 1 vagy 2 hónapot mire lesz annyi, hogy vehetek egy MM készletet  egyidejűleg mindkét mozdonyomba dekódert. Addig meg használom úgy a pályát ahogy van na meg építgetem a terepet. (vagyis építgetném ha a tisztelt tengeren túli eladóktól végre ideérne a füvem) Remélem nem kapcsolta le az FBI.:)

Az is lehet viszont, hogy egy "olcsóbb" roco kezdőszettet veszek amiben ugye ott A MM és egy dekóderes mozdony is.

NREX1 máj. 15. Creative Commons License 95900

Egy olyan digis működő darut nagyon is elfogadnék, kis átalakítással festéssel meg egy flatcarral nagyon bitang amcsi daru lenne belőle.

Előzmény: RhB (95898)
róbertke máj. 15. Creative Commons License 95899

Sárga is vagyok az irigységtől mint az UP mozdonyod ....... :-)))))))

Előzmény: RhB (95897)
RhB máj. 15. Creative Commons License 95898

Az annak idején gyártott amerikai darura tettek ütközőt, mind a mai napig árulja mindenféle fantázia festéssel. :-) Ebből a DB-s tűnik a leghihetőbbnek. :-)))

Előzmény: rezgaras (95896)
RhB máj. 15. Creative Commons License 95897

Nekem Union Pacific festéssel van egy hajtott+dummy párom, 2000-ben vettem. Szerintem azt a 2003-as adagot nem hozta ki, legalábbis soha nem láttam őket.

Előzmény: róbertke (95895)
rezgaras máj. 15. Creative Commons License 95896

Gyártott. A Roco, mielőtt belépett volna az európai piacra, az amerikai piac számára gyártott mozdonyt, kocsit és sínt. Az Atlas volt a megrendelő és a saját neve alatt forgalmazta. Amikor 1975-ben a Röwa cég tönkrement, a Roco felvásárolta az öntőmintákat és akkor kezdett el európai modelleket gyártani. Még az 1990-es években is lehetet nálunk kapni amerikai síngeometriával készült Roco síneket - akkor már Nyugaton ezeket nem árulták.

Előzmény: HUNcZUG (95887)
róbertke máj. 15. Creative Commons License 95895

Roco FP7 a 2003-as újdonság katalógusban szerepelt az alábbi vasúttársaságok festésében: 

Amtrak

Burlington Northern,

CP Rail (RhB kedvence - remélem megvan)

C&O

Penn

Southern Pacific

A katalógusban szereplő mozdonymodellel ugyan még nem találkoztam, de az összes teherkocsival már igen!

Előzmény: RhB (95893)
RhB máj. 15. Creative Commons License 95894

Az első két képen ALCO FA és FB, a Santa Fe az F7-es.

Előzmény: Fuxy25 (95892)
RhB máj. 15. Creative Commons License 95893

A Roco FP7-est gyártott hajtással és hajtás nélkül is (dummy).

Fuxy25 máj. 15. Creative Commons License 95892

Szia!

Igazad van nem látok rajta roco jelet. Nem is tudom hogy került a készletbe. Egy biztos, hogy van egy EMD F7 is. de darabokban. ezen sincs jelzés. teszek róla képet. Az ár nem fix de van elképzelésem, és ha megmarad akkor megy vissza a dobozba. kb 25 éve nálam van, elfér még. Teszek fel képet az alco fa ról, és az EMD F7 ről. hátha valaki tud mondani rá egy két szót. Persze az árban benne van ez is, de nem ez képezi a magas árat. Sok sín.

Matiz máj. 14. Creative Commons License 95891

Igazad van, de pont ez a lényeg: véleményeket kért, mindenki leírta a magáét, hátha segít. Ennyi történt szerintem. Kicsit túl lett beszélve.

Előzmény: helyi_lakos (95889)
NREX1 máj. 14. Creative Commons License 95890

Így sincs meg a 150ezer

Előzmény: Fuxy25 (95883)
helyi_lakos máj. 14. Creative Commons License 95889

Nem akarok senkit megbántani de:

"aztán kinövi az egeret, aztán az erősítőt, a mozdony kezdőszettes, mehet a levesbe, a kocsik szintén.Nem vagyunk előrébb."

Lehet hogy nem vagytok előrébb...

Talán rá kellene áldozni egy kicsit többet, és kezdő beruházásként mindjárt megvásárolni a MIR űrállomás komplett vezérlőközpontját. Azt talán nem nőné ki olyan hamar a gyerek... :-)

Viccet félretéve, ennyi pénzért ilyen set szerintem teljesen jó kezdeni, és ha valaki kinövi, akkor tud váltani; ha meg úgy növi ki, hogy nem akar váltani /mert hosszútávon nem is érdekli az egész/, akkor nem olyan nagy bukta, mintha megvetetnétek vele most egy új Intellibox-ot, vagy egy okostelefonos okosgyerekeknek való Roco Z21-et.

Pl. a régi RocoLINE vágányzatot /mint ahogy csíkos is írta/, marha nehéz beszerezni /"vadászni kell"/; ezért ha neki nem kell, akkor marha könnyen tudná eladni azoknak az embereknek, akik ezt marha nehezen tudják beszerezni /és erre "vadásznak" hetente többször is pl. a Börzén/...

Tehát ha ennyi pénzért megvásárolja, és később megunja, és szépen lassan darabonként eladogat belőle mindent, akkor anyagilag a végén még pluszba is jöhetne ki az egészből.

Egyébként meg /mint nekem is sokszor szokták volt tanácsolni az itteni kedves modellezőtársak/ demokrácia van; tehát mindenki azt csinál, amit akar, nem kell senkit sem befolyásolni! :-)

pikoman máj. 14. Creative Commons License 95888

Szia!

Én is szeretnék leadni egy NEM szavazatot.

• Jóval több lesz, mint húsz, ha megnyered, teljes szállítással, vámmal, utalási költséggel.
  • "Szárazföldi" postán akár 2-3 hétig is eltart, míg ideér, plusz vámolás. Utána elég problémás lesz reklamálni, ha az eladó átvert, a küldemény megsérült, vagy hasonlók. Visszaküldeni lehetetlen.
  • A mozdonyban lévő dekóder használhatatlan. Nem olyan, mint a mostani kezdőszettes dekóderek. Ez tuti terhelésszabályozás nélküli, morog vele a motor, kábé semmit nem lehet rajta programozni, stb. Azonnal ki akarod majd dobni, ha összehasonlítod egy tisztességes, akár régebbi (akár: lokpilot1) dekóderrel.
  • Rocoline R2-es íves sínek gyakorlatilag eladhatatlanok. Mert minden készletben ez volt. Aki még Rocoline töltéses sínt használ (pl. én), az mást keres, pl egyenes, nagyobb íves váltók, fél- és egyharmad szakaszok, stb.
  • A Lokpilot2 menthetetlenül elavult. Annó szerintem jó cucc volt, én is ezzel kezdtem, gyerkőcnek is jó lehet még (ha működik...). De az "aktuális" dekóderek többségénél a beállítások felét-kétharmadát nem tudod vele állítani, mert csak két digitet tud. Ezt is szinte azonnal cserélni akarod majd.
  • A mozdony jónak tűnik, de ebből a típusból kilószámra vehetsz bármelyik börzén. De ne má' Amerikából...

Üdv,

Pikoman

Előzmény: Ikaruga (95867)
HUNcZUG máj. 14. Creative Commons License 95887

Most már felmerül bennem az a kérdés is, hogy a ROCO gyártott-e valaha is END F7.t vagy ALCO FA-1-et?

Előzmény: Fuxy25 (95885)
RhB máj. 14. Creative Commons License 95886

Mivel az egyik fő profilom az amcsi vasút, ránézésre elég jól meg tudom saccolni a típusokat. Az F7-esnek - egyebek mellett - más az orra és nincsen középen ajtó:

http://www.google.hu/search?q=emd+f7&client=firefox-a&hs=7yw&rls=org.mozilla:hu:official&channel=sb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=9INzU_qFMs-AyQOB4ICoCg&ved=0CC4QsAQ&biw=1152&bih=731

Előzmény: Fuxy25 (95885)
Fuxy25 máj. 14. Creative Commons License 95885

Ezt most meg miből állapítottad meg? Csinálok róla egy jó képet. Köszi

Előzmény: RhB (95884)
RhB máj. 14. Creative Commons License 95884
Előzmény: Fuxy25 (95883)
Fuxy25 máj. 14. Creative Commons License 95883

Szia!

Ezt a mozdonyt azért tettem fel mert nem tudtam beazonosítani. Már tudom, hogy EMD F7a - b. ez nincs jó állapotban. De ami a készletet képezi az sncf bb7200, hozzá tartozó 3 db kocsi 4299-es, dobozban, br 116, dobozában, rh 1670 mozdony, br 80028 gőzös, 1 db vagon. Minden roco márka. hozzá eredeti trafó, és rengeteg sín, váltó, elektromos váltó, épületek. Mind roco márka. KB, 2,5X1,5 terepasztalra férne rá, több sorban a sínekkel. Annak idején tervezgettem, de most már helyem nincs hozzá. A síneket még számolnom kell, és beazonosítani. Még csak érdeklődöm a kereset iránt. Ha nem kapok érte annyit amennyit szeretnék akkor megmarad.

Teszek fel képeket.

Előzmény: Matiz (95882)
Matiz máj. 14. Creative Commons License 95882

Ha azok ott a forgóvázban valóban szigetelőszalaggal végzett "javítások" akkor a mozdony 3-5 ezer Ft körül van. A motorvonat nem motorvonat, hanem mozdony, B unit néven szokott futni, vezetőállás nélkül. Meghajtással az is elérheti az 5 ezres árat (felirat nélküli hiányos darab) ha meghajtás nélküli akkor max 3 ezer. Lehet, hogy anno még 150 ezer volt a teljes új ára a készletnek, de használtan nem fogod megkapni érte ezt az árat.

Vannak olyan modellek, amelyek értéke növekszik vagy legalább tartja, de ezek nem azok sajnos.

Előzmény: Fuxy25 (95875)
NREX1 máj. 14. Creative Commons License 95881

Szia!

Nem akarlak elszomorítani, de ha a többi cucc is ilyen, akkor örülj neki ha 10-15ezret kapsz az egészért, de ez sem lesz egyszerű ilyen öreg , hiányos játékokért.  A 150ezret még meg sem közelíti. 

(pár jobb képet tehetnél még, hátha van benne valami)

Előzmény: Fuxy25 (95877)
csíkos-háTTú máj. 14. Creative Commons License 95880

Megvennél - mire ideér, ha ennyin marad a licit olyan 30-35.000Ft-ért - egy olyan szettet, amiben van egy start kivitelű mozdony, beépített, és javíthatatlan dekóderrel, olyan sínekkel, amiket nem tudsz felhasználni, és lesz egy csapnivaló vezérlőd hozzá.

Kis olvasnivaló itt:

http://www.csikos-muhely.hu/dl/dcc.pdf

Vagyis, ha megveszed, akkor az bőven túl lesz kiadási szinten a 20.000Ft-on, és vesződhetsz a számodra felesleges dolgok eladásával belőle.

Ennél sokkal jobb megoldás, ha keresel a Börzén egy ROCO MultiMaust kb ugyanennyiért. Annak is vannak bajai, de legalább nem olyan buta, mint a tök, és egy rendes tápegység is 6.500Ft-ért van hozzá, ha bővülni szeretnél később.

Ha "nepperkedi" szeretnél, akkor kockástass, és vedd meg, hátha többet kiárulsz belőle, mint amennyiért idejut Hozzád!

Ha nem ez a cél, akkor feleslegesen ne vegyél dolgokat, bárki bármit is mond!

Egyébként, ha már túlmegyünk a bűvös 20.000Ft-on - mert azzal a régi ROCO start szettel bizony túlmegyünk, mire leütöd a licitet, és ideér (posta, utalási költség) -, akkor már lőtávolban van egy tisztességes, rugalmasan bővíthető, és a ROCO-nál sokkal stabilabb vezérlés 42.000Ft-ért, ami minden tekintetben jobb megoldás a ROCO-nál.

A döntés a Tiéd, mérlegelj, és olvasd el mindenki tanácsát. Ha kell a vonat a szettből, akkor vedd meg, habár akkor nem lesz valami jó vétel, ha az árat nézzük. Minden más esetben a cucc felejtős.

Bővebben, ha kérdezni szeretnél, akkor itt megtalálsz:

http://www.csikos-muhely.hu/kapcsolat.html

Előzmény: Ikaruga (95867)
Fuxy25 máj. 14. Creative Commons License 95879

Szia!

Azt hiszem igazad lehet. Nem vagyok nagy szakértő, de annyira hasonlított a nohab-ra.

Előzmény: SÜNÖCSKe (95878)
SÜNÖCSKe máj. 14. Creative Commons License 95878

Ez nem Nohab, sokkal inkább valami amerikai dízelmozdony (pl. EMD F7 vagy hasonló).

Előzmény: Fuxy25 (95877)
Fuxy25 máj. 13. Creative Commons License 95877

Fuxy25 máj. 13. Creative Commons License 95876

Lemaradt a kép!

Fuxy25 máj. 13. Creative Commons License 95875

Köszönöm már megírtam ott is. A kérdés hogy meg ér-e annyit?

A másik, hogy 

Valaki be tudná azonosítani ezt a Nohab-t? Ami nem látszik, hogy hátulja egyenes, és hozzá lehet kapcsolni azt a fekete motorvonatot. Annak mind két fele egyenes (nincs vezető fülke). Bocsi de nem értek hozzá. :) A képen látható vezetékek, meg egyéb cucc az nem hozzá tartozik. :)

Előzmény: tomcat#01 (95874)
tomcat#01 máj. 13. Creative Commons License 95874

Szia!

Javaslom fényképpel együtt tedd fel a Börze topikba, nagyobb eséllyel tudod eladni.

Ide:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9119466

Előzmény: Fuxy25 (95872)
tomcat#01 máj. 13. Creative Commons License 95873

A Börze topikot ha nézegeted, 18-23ezer forint közötti összegért szoktak lenni MultiMaus szettek, dekóderek 4-5ezer forintért. Jobban megérné szerintem is

Előzmény: Ikaruga (95868)
Fuxy25 máj. 13. Creative Commons License 95872

Sziasztok!

Új vagyok itt.

Amiért megkerestelek benneteket, hogy segítsetek. Van kb. egy 20 éves vasútmodellem. Roco h0. 5 mozdony, 3 utaskocsi, 1 vagon, 1 trafó, és sok sín, váltó, elektromos, manuális, több egyenes, és többfajta íves kanyar. kb. 10 db épület. Minden tökéletes. Szeretnék kapni érte 150.000 ft –t. Szerintem egy szép-nagy terepasztalt tudna valaki belőle csinálni. Én is szerettem volna, de nem tudnám hova tenni, ezért mielőtt tönkremegy eladnám. Van 1 db SNCF 7201 szürke mozdony, 1 db br 116-os, 1db 80028 gőzös, 1 db rh 1670 mozdony, 1 db nahab3 hozzá tartozó motorvonat, vagy hasonló. Nem tudom beazonosítani. több alkatrész. Minden megvan, csak építeni kell.

redurtni máj. 13. Creative Commons License 95871

Megvételre keresek hibás, sérült, hiányos vagy működésképtelen Fuggerth M41 és V43 mozdonyokat reális áron.Ajánlatokat az intruder@freemail.hu e-mail címre várom.

somytomy máj. 13. Creative Commons License 95870

Itt elég sok alapdolgot jól leírnak, érdemes olvasgatni: http://booci.hu/index.php?p=index_hun.html

Szerintem megéri Multimausra gyűjteni, mert a LokMaus tudása nagyon kicsi, kezdőként is könnyű beleszaladni a korlátaiba. Egy 10 éves vezérlő ráadásul nem is biztos, hogy 100%-os, az enyémen például kicsit nehézkesen működik a menetszabályzó, mert kopottak az érintkezői.

Bad68 máj. 13. Creative Commons License 95869

A modellező legfőbb erénye a türelem, soha semmit nem szabad el kapkodni, semmiről nem maradunk le. A saját pénztárcám bánja a kapkodás eredményét.

Inkább gyűjtögess, Vezérlő ügyben keresd Csíkos mestert sok jó ötlettel tud támogatni.

Ikaruga máj. 13. Creative Commons License 95868

Viszont ha a hozzáértő többség azt mondja, hogy várjak még és vegyek külön egy MM szettet na meg dekódert a mozdonyokba (mert azt nem bánom meg mondjuk egy hónap múlva) akkor hajlok rá és szépen építgetem a terepasztalomat, közben meg tekergetem a trafó szabályzóját ha vonatozni támad kedvem míg összejön a cuccra a rávaló.

Az említett csomagra azért vetettem szemet mert kedvező árban van.

Ikaruga máj. 13. Creative Commons License 95867

Na akkor pontosítva, vagy inkább még egyszer.

jelenleg van egy félkész asztalom, még analógban üzemel, 2 db digi előkészített roco mozdonnyal.bolti új kezdőszettben is gondolkodok csak az minimum 50 ezer lenne. A pályám készen van, az ebayes csomagból a sineket nem is használnám mert nem kell, jelenleg is éppen kavicságyazom a 2.5 mm-s vágányaimat. Nekem igazából egy sima digi rendszer kellene na meg a 2 mozdonyba dekóder és teljes a boldogság. 

Ha valaki az említett összegért (kb 20 ezer esetleg némi ráadás) tud egy MM szettet adni akkor az is jó (sőt). Vaterán láttam majdnem ennyiért de sajna még dekóderek is kellenének ami megint megdobja az összeget. 

Na meg itt a teljes tudatlanság a fejemben a témával kapcsolatban hiszen a vasútmodellező múltam kemény 4 hónapra nyúlik vissza (ha nem vesszük azt, hogy gyerekkoromban egyik barátom piko vasútjával játszottam pár órát). Netet böngészem sokat infóért de mindent összehalászni úgy, hogy az teljesen érthető legyen nem egyszerű feladat.

Gépész vagyok amúgy de ez kicsit (nagyon) más kategória.:)

tumikas máj. 13. Creative Commons License 95866

De miért vegyen csak egy digitális vezérlést, ami számára gyakorlatilag semmivel sem tud többet mint ez. Arról nem is beszélve hogy arra ugyanúgy nem lesz garancia mint erre. 
@Nrex1:
"Akkor spóroljon tovább. Legyenek reálisabb elképzelései (az árakkal kapcsolatban)  Én 10ezerért sem venném meg ezt a készletet, szóval még egy NEM."
Ez a kezdőkészlet ennyiért teljesen reális elképzelés. A szomszéd kissrácnak is inkább lőttünk egy hasonló készletet nagyjából ennyiért, és a digitális világba való ugródeszkaként tökéletesen bevált. 

@Matiz:
Az hogy a kedves börzéző közönségnek mindig bele kell az áruba valahol kötnie az nem ide való érv. Egyéb apróhirdetési oldalakon az ilyen mozdonyokat gyakorlatilag viszik mint a cukrot, mert ott valamiért képesek a helyén kezelni a bennük rejlő technikát.

Előzmény: Matiz (95865)
Matiz máj. 13. Creative Commons License 95865

Van pályája, vannak járművei. Csak egy digitális szettet szeretne, az meg van a börzén több is, nagyobb tudású, kb ennyiért.

A mozdonyban egy egyszerűsített dekóder van, semmire sem jó. Bezzeg ha én próbálnék eladni egy gyári dekóderes kezdőkészletes mozdonyt, akkor rögtön megkapnám az első 25 mailben, hogy azt a dekódert csak ki kell dobni mert nem programozható, nem terhelésszabályozott, 14 (jó esetben 28) lépéses sebességszabályzású, stb stb stb. Ne hozzuk fel ezt érvként a továbbiakban :)

Előzmény: tumikas (95864)
tumikas máj. 13. Creative Commons License 95864

A vége mindegyik kezdőkészletnek az hogy ki lesz belőle minden szanálva.
De nézzük pontosan mit is kap ennyiért számszerűsitve:
Egy körpályát váltóval amit kb 1:1-ben el is tud cserélni egy geoline pályára. Ennek értéke kb. 8000 Ft
Egy mozdonyt ami gyárilag digitális és jelenleg simán eladható 10-15 ezer forint körüli összegért.
Egy Multimaussal kompatibilis lokegeret amit később tud bőviteni. ez is minimum egy 8000 Ft
Ez eddig 26000 Ft-nyi érték és a kocsik nincsenek benne. 
Ha valaki tud mutatni egy olyan kezdőkészletet ennyi pénzért ami digitális, minimum egy ilyen szintű mozdony van benne és cserébe 20000 Ft-ért ott van az ajtajánál akkor én is azt mondom hogy nem éri meg.
Az egeret meg ha csak nem fog sokfunkciós hangdekóderes mozdonyokat venni, illetve ha nem akar egyszerre több vonatot vezetni addig tökéletes.

Előzmény: Matiz (95863)
Matiz máj. 13. Creative Commons License 95863

Miért vegyünk meg 20 ezer (+ szállítás +utalás jutalék esetleg vagy árfolyamrés) Ft kiadásával egy olyan szettet, amelyből idővel mindent kiszanálunk, pontosan miért is lenne jó ez. Kezdésnek eladja belőle a síneket, aztán kinövi az egeret, aztán az erősítőt, a mozdony kezdőszettes, mehet a levesbe, a kocsik szintén.Nem vagyunk előrébb.

Előzmény: tumikas (95859)
felső madárfogás máj. 13. Creative Commons License 95862

Nem mondom, hogy nem szólnak érvek a nem mellett, de miért nem ér meg 10 ezret a szett? A 215-ös mozdony önmagában drágább, dekóderrel pláne.

Előzmény: NREX1 (95860)
felső madárfogás máj. 13. Creative Commons License 95861

Annyiért megéri. Többért nemigen. Más véleményével szemben könnyen bővíthető, mert kompatibilis a Multimausszal (értsd: Multimaus rendszer mellé tehető). Önmagában túl kevés funkciót és korlátozott CV- (dekóder beállítási paraméter) hozzáférés engedélyez. Első barátkozásnak a digitális világgal minimálisan megfelel. Nálam egy Multimaus és mellé két ilyen Lokegér bőven elég kb. 25-30 szerelvény (természetesen nem egyidejű, hanem felváltva történő) irányításához.

Mára a kezdőkészletekből kiszedett Multimaus-készleteket 20 ezer fölött kínálják, de tény, sokkal többet nyújtanak, mint a Lokmaus 2-esek. 

Előzmény: Ikaruga (95851)
NREX1 máj. 13. Creative Commons License 95860

Akkor spóroljon tovább. Legyenek reálisabb elképzelései (az árakkal kapcsolatban)  Én 10ezerért sem venném meg ezt a készletet, szóval még egy NEM.

Előzmény: tumikas (95859)
tumikas máj. 13. Creative Commons License 95859

A jelenlegi legmagasabb licit szerint nagyjából 20000 Ft lenne a készlet. Ennyiért újonnan egy készletet se kap. Arról nem is beszélve hogy a kolléga emlitette hogy jelenleg ennyi pénze van vasútmodellezésre. Egyedül a síneket kellene lecserélni belőle, de ezt is kitudja hozni nullszaldósan ha a jelenlegieket eladja belőle.

Előzmény: csíkos-háTTú (95858)
csíkos-háTTú máj. 13. Creative Commons License 95858

Csatlakoznék a NEM táborhoz.

Miért?

Régi a szett, valaki írta, legalább 10 éves. Ez elvileg még nem baj.

1: a síneket már nem gyártják, ilyen gumiágyazatos ROCOLine síneket a szó szoros értelmében vadászni kell, ha netán bővíteni akarod. Az nem érv egy "hétvégi modellező" esetében, hogy a gumiágyat leszedve a sima ágyazat nélküli ROCO sínhez passzol. Gyanítom, hogy a Te esetedben arra kéne a cucc, hogy hétvégén előveszitek, összerakjátok, aztán hétfő reggelre megy vissza a dobozba. Erre ez a sínrendszer - mármint az ágyazat nélkül ROCO is - alkalmatlan.

2: A benne lévő vezérlés az egy tévedés. Tévedés volt már 10 éve is, ma még nagyobb. Rendkívül korlátozottan használható, és nehézkes a bővítése is. Mivel hosszú évek óta nincs gyártásban, gyári támogatás sincs hozzá. Lefordítom magyarra: szükség esetén a gyár sem tudja már javítani. Hogy ezt jó áron el lehet adni? Ez csak egy rossz vicc, egy tízezrest sem ér már.

Ebből a szettből a vonat esetleg jó lehet, ha tetszik, de mivel már legalább 10 éves, így az állapota az lutri, elképzelhető, hogy kisebb javításra, tisztításra, karbantartásra szorul a mozdony.

Ha jól értelmezem a modellvasutas céljaidat, akkor sokkal jobban jársz, ha bemész egy hazai boltba, és választasz egy ROCO kezdőszettet, vagy Fleischmannt, ha digiset akarsz, akkor a MultiMaus vezérlővel (erre a célra tök feleleges a tabletes/WIFI-s "menő" vezérlés, és drága is). Ez új, garanciális, és az új ágyazatos sínek miatt (ROCO Geoline, Fleischmann ProfiGleis) kellő körültekintéssel akár szőnyegen is használható hétvégén.

Előzmény: Ikaruga (95853)
ModellR máj. 13. Creative Commons License 95857

Régi sötétkék Fuggerth kocsikat honnan lehet szerezni? Tehát nem a mai világoskék, hanem a régi talán 90-es évek végéből származó modell? 

tumikas máj. 12. Creative Commons License 95856

Szerintem kezdésnek tökéletes ez a készlet, ha meg később kellene bőviteni mindent el lehet belőle adni viszonylag egyszerűen.

Előzmény: Ikaruga (95851)