Keresés

Részletes keresés

007Gergő Creative Commons License 2016.05.17 0 0 99292

Sziasztok!

Programajánló a következő hétvégékre:

Május 29-én Hűvösvölgy állomáson összerakunk egy 4 állomásos H0e terepasztalt.

Lesz még  LGB pálya és más gyermeknapi programokon is részt lehet venni.

A megtekintése díjtalan.

A szezon utolsó két Láng börzéje :

május 21. és

Június 4. még a régi helyen lesz megtartva. (XIII. Rozsnyai utca 3.)

007Gergő Creative Commons License 2016.05.17 0 0 99291
Előzmény: 009 (99280)
V43-1123 Creative Commons License 2016.05.17 0 0 99290

Üdv mindenkinek!

Olyan fórumtársat keresek, aki vállalkozna kocsiszekrény "festéktelenítésre", vagyis fékolajos fürdetésére. 3 db. H0-ás személykocsi szekrényről lenne szó. Tisztelettel kérem, hogy olyan jelentkezzen, aki belátható idő (kb. 1 hónap) alatt el is készülne vele. Sajnos meglehetősen rossz tapasztalataim vannak, nagyon sokan sok mindent megígérnek, aztán egy-másfél évig nem történik semmi, végül érintetlenül kapom vissza a cuccaimat :(

Én nem baráti szívességet kérek - fizetek érte. Feltételezem, akad köztünk olyan, aki rendszeresen végez ilyen munkát, és el is vállalja.

A részleteket levélben megbeszélhetjük. Előre is köszönöm!

nazareth Creative Commons License 2016.05.17 0 0 99289

Egyik forgóváznak oldalirányba is billennie kell. Az van ilyen kétrészes, összepattintott cuccal szerelve. A másikat valóban csak egy egy elemből álló, kereszt alakú kütyü tartja.

Előzmény: legviszontabb (99288)
legviszontabb Creative Commons License 2016.05.16 0 0 99288

Érdekes a te fajta felfogatás. Nekem egész másképp van.

Nekem az a rész egyben van, ki kell billenteni a vázból. Van egy úgymond "gyűrű" ennek a 2 oldalán vízszintesen van egy pöcök, rúd ez megy a vázba, mint a Deáknál.

Ahogy nézem, neked teljesen más vagy mind a 2 oldali fül le van törve, ezt ragasztani nem érdemes. Ha nem kapsz. Azt lehet csinálni, hogy a másik fele alapján(feltéve ha az ép) kifúrod mind 2 oldalon és oldalanként egy ekkora átmérőjű darab szöget beragasztasz. Egyben a kardán miatt nem lehet.

Ha megkérlek a másik feléről csinálnál egy képet, hogy hogy néz ki? Mert mintha 2 darabból lenne a tiéd.

Nekem mikor gond volt VMC-hez vittem. Mondták van egy donor, én abból kaptam csigát. vidd be, elküldik és hozzák a tartókat, elvileg a donorból csak a csigák hiányoznak. Próbáld ki, hátha megvan. Ha nem egyforma, mind a kettőt hozd el.

Előzmény: imagefactory (99285)
imagefactory Creative Commons License 2016.05.16 0 0 99287

Köszönöm!

Előzmény: nazareth (99286)
nazareth Creative Commons License 2016.05.16 0 0 99286

Rákérdezek az erdélyieknél, ők szoktak bizniszelni az AF-fel.

Előzmény: imagefactory (99285)
imagefactory Creative Commons License 2016.05.16 0 0 99285

Sziasztok!

Ma jutottam el odáig, hogy tüzetesebben utánnanézzek, hogy mi nem kerek a Gigantomban (http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=138074408&t=9128101). Sikerült megtlálnom a hiba forrását, de nem tűník javíthatónak házilagosan. Sajnos nem csak simán van szétesve a hajtás, hanem mert a képeken bugyizöldel jelölt alktrész (ez kapcsolódik a vázaban lévő "kereszttartóhoz") egyik füle le van törve (igazából még a helyén van, csak mivel mégis el van törve nem kapaszokodik bele a másik alkatrészbe). Szerintetek hol tudnék ilyen cserealkatrészt beszerezni? (Sajna nem tudom egyértelműen beazonosítani az alkatrészt, illetve a az ACME honlapját végignéztem, de ott sem találtam rá)

Krauss_Maffei Creative Commons License 2016.05.16 0 0 99284

Amennyiben valaki képes lenne Faller vízpumpáját szétszedni, és a belső dugattyú-szelep rendszerről pár fotót ide feltenni azt megköszönném. Az enyém biztosan hiányos, nem akarja emelni a vizet. Mi hiányozhat, ill. milyen sorrendben kell összerakni?

009 Creative Commons License 2016.05.13 0 0 99283

Sziasztok,

köszönöm a válaszaitokat!

009

Hernyofan Creative Commons License 2016.05.13 0 0 99282

Jelenleg épül egy ilyesmi Miniatur Tirolerland néven. Voltunk kint megnézni, beszélgettünk az ötletgazdával. Tervei szerint novemberben nyitnak majd. Alapvetően hétvégéken, szünetekben lesznek nyitva.

diesel 693. Creative Commons License 2016.05.13 0 0 99281

Tudomásom szerint Bécsben nincs általad kérdezett állandóan látogatható modellvasút kiállítás, csupán időnkénti kiállításokat rendeznek. Ezekről információt a nagyszámú bécsi modellvasútat árúsító boltban lehet szerezni, ezek egyrészében viszont eléggé nagyméretű (működő) modellasztal található. A boltok címeit a Google-ban megtalálhatod.

009 Creative Commons License 2016.05.13 0 0 99280

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni Tőletek, hogy Bécsben létezik állandó modellvasút kiállítás? (Mint Miniversum, vagy keszthelyi kiállítás)

segítségeteket köszönöm!

009

tillmannz Creative Commons License 2016.05.12 0 0 99279

Múltkor volt szó az IGRA lézervágott termékeiről.Ha valakit érdekel,most fog megjelenni a cég magyar H.É.V. II.-oszt.felvételi épületének megfelelő modellje:http://igramodel.cz/cs/drazni-h0/364-stav-nadrazi-prievidza-h0.html

nazareth Creative Commons License 2016.05.12 0 0 99278

OFF

Fuggerth-kerekek (középső fogaskerekes hüvelybe valameddig benyomott két féltengely), fém forgóvázmaszk; a szokásosnál kisebb tűrésű váltók; az üzeminél némileg nagyobb zárlati áram.

Megalapítottuk a "Zircre az MD-vel hibátlanul bejárók klubját", a találkozó végéig senkinek sem sikerült bekerülnie :)

A tulaj egyébként azóta rendbe rakta a jószágot.

Előzmény: rezgaras (99277)
rezgaras Creative Commons License 2016.05.12 0 0 99277

Sz.. ügy. :-(( De mi az, hogy "nyomtávproblémás" és miért szikrázik? Mármint jobban, mint mondjuk egy koszos kerék.

Előzmény: nazareth (99271)
Váltógyártó Creative Commons License 2016.05.11 0 0 99276

A Setrack egy összedugdosható elemekből álló geometria 67mm-es vágánytávolsággal, és 22,5 fokos kitérőkkel, a Streamline pedig flexibilis sínnel való építkezéshez való váltókat takar.

Előzmény: alkotasu (99266)
alkotasu Creative Commons License 2016.05.11 0 0 99275

Nekem egy rövid ideig volt egy Pilz összefont kitérőm (átmenő sinekkel az U profiloshoz), de örültem, hogy megszabadultam tőle. Nem szorította semmi a csúcsínt a tősínhez, a rövidebb mozdonyaim (pl. BN 150-es) állandóan megálltak rajta. Az állítóműve rosszabb a sokat szidott régi Pikónál.

Előzmény: róbertke (99270)
alkotasu Creative Commons License 2016.05.11 0 0 99274

Akkor még nem érte utol az én váltóimat... :-)

Az asztalom 2008 óta áll, azóta működnek. Illetve volt talán kettő, amelyikkel gond lett, de a csere annyi volt, hogy betettem helyére egy másik 1000 (v. 1500 Ft-os darabot. A váltókat mind használtan vettem, igaz, volt közöttük nagyon újszerű is. Bár pont az egyik ilyen adta meg magát - ha jól emlékszem.

Előzmény: STModell (99272)
alkotasu Creative Commons License 2016.05.11 0 0 99273

Se BR75-ösöm, sem BR64-esem nincs, viszont van azonos hajtású BR24-esem. Annál középen is van áramszedő, tehát a kerekek egyforma méretűek. A 89-esnél a középső kisebb átmérőjű. Nem ér a sínhez.

Előzmény: róbertke (99269)
STModell Creative Commons License 2016.05.11 0 0 99272

Az asztal alatti csak asztal alá mehet. Beépítés után nem hinném, hogy sok dolog lenne velük, mert elég megbízhatóak. Nekem a legrégebbi 5 éves, és soha semmi nem volt vele. Létezik felszíni állítómű is igaz az 1500-al drágább.

Előzmény: alkotasu (99266)
nazareth Creative Commons License 2016.05.11 0 0 99271

Nyúlon a mi állomásunkat is rendesen végigponthegesztette "egy" nyomtávproblémás MDmot, de a dolog komolyabb fennakadást nem okozott. Csak a műhelyben vettük észre a pöttyöket.

Előzmény: alkotasu (99268)
róbertke Creative Commons License 2016.05.11 0 0 99270

Van egy eredeti Pilz Hózentrógerem, mi a véleményed róla??

Előzmény: Váltógyártó (99257)
róbertke Creative Commons License 2016.05.11 0 0 99269

Nézd meg azt a BR89 -et egy vonalzóra rakva, ugyan azt tapasztalod majd mint a BR75 és a BR64 -nél.

Előzmény: alkotasu (99268)
alkotasu Creative Commons License 2016.05.11 0 0 99268

Egyelőre nem látok a feketeség miatt műszaki problémát. Szerintem csak kisebb esztétikai problémát okozott. Szombaton pár kör erejéig ment egy BR89-es, aminek tényleg merev tengelyei vannak, nem észletem semmit. Esetleg még megpróbálhatok egy BN150-est is megfuttatni, az érzékenyebb, kisebb a "lendkereke".

Előzmény: nazareth (99267)
nazareth Creative Commons License 2016.05.11 0 0 99267

Egyébként sinek: gondold végig: így csak a régi PIKO sineket feketítette meg itt-ott. Ha ezt egy új, pl. PECO-val tette volna...

Mivel cserélni nem tervezted őket, a PIKO-val is fennakadást okoz a dolog. Viszont egy I-profilú sínt normálisan le lehet dörgölni sínradírral, nem kell félni, hogy lekopik róla a krómozás – ellentétben a PIKO-val. Legfeljebb a sínfej kopik el úgy 60-70 év intenzív dörgölés után :)

Előzmény: alkotasu (99260)
alkotasu Creative Commons License 2016.05.11 0 0 99266

Megnéztem a Mediker honlapját, valóban van 4300-5800 között váltó, de az angol már önmagában kicsivel kevesebb csak, mint 15.000. Állítóművet nem találtam. Az asztal alatti állítóműtől idenkedem, mert vén vagyok én már ahhoz, hogy ha valami gáz van, az asztal alatt bújkáljak, meg egyébként is idegenkedek az asztal meglukasztásától. Azt csak asztal alá lehet beépíteni?

Egyébként mi a különbség a Setrack és a StreamLine között? Mindkettő 2,5-ös...

Előzmény: STModell (99265)
STModell Creative Commons License 2016.05.11 0 0 99265

Én a Peco-is megnézném 5000 körül vannak a váltóik, és 2000 hozzá az asztal alatti állítómű. Ja és elég masszív megbízható mind az állítómű mind a váltó.

Előzmény: alkotasu (99261)
róbertke Creative Commons License 2016.05.11 0 0 99264

Vettem egy Vitrinmodellt ami nem ment soha. Hosszú évekig a dobozában pihent, tehát még csak a tengelyén sem állt. Na ennek a gépnek a "karmocskái" nem engedik lötyögni a tengelyt függőleges irányban.

Előzmény: alkotasu (99260)
alkotasu Creative Commons License 2016.05.11 0 0 99263

Biztosan ki lehet fogni használtan jó áron is, de ahhoz sok idő kell. Egyrészt, hogy ne drágán, nepperektől vegye meg az ember, másrészt a mennyiség miatt.

Persze igaz, ha másik pályát építenék, annak a geometriája is más lenne.

Előzmény: Conrail (99253)
alkotasu Creative Commons License 2016.05.11 0 0 99262

Nem, azzal nincs gond, mert nem csak a váltónál van fekete nyom. A folyópálya sínnél is látszik, nézd meg az alsó képet.

(Egyébként a váltó gyárilag tényleg nem volt tökéletes, egyes mozdonyoknál okozott siklást a nem megfelelő nyitási távolság, de egy kis fogóval könnyen lehetett segíteni a bajon. Már csak a BRAWA Talent hajlamos rá - bizonyos irányból jövet. De ez teljesen más történet.)

Előzmény: ysenyerkesz (99255)
alkotasu Creative Commons License 2016.05.11 0 0 99261

Nem jó saccoltam?

Egy új PIKO egyenes váltó  hajtással együtt kb. 10.500, íves váltó 12.500-13.500, az angolváltó 15.000 Ft. Ebből összejön a hasraütés száma.

(A Te áraidat nem ismerem, így azzal nem tudtam becsülni.)

Azt pl. nem tudom, hogy ezek a hajtások mennyire strapabíróak, érzékenyek, stb., mert azért az sem mindegy, ha mondjuk pótolni kell.

Előzmény: Váltógyártó (99257)
alkotasu Creative Commons License 2016.05.11 0 0 99260

Hát ezt honnan veszed, hogy merev, rugózatlan tengelyek? Az egyik tengely rugózott, maga az áramszedő rugóztatja. Terheletlen állapotban el is tud forogni a kerék.

Amúgy próbáltam számolgatni, hogy a nyúzópróba alkalmával eddig mennyit ment: kb. 70 órányit. Ha 1 km/ó sebességgel számolok, akkor a Nyugatiból már lemehetett volna Ceglédig.

Egyébként sinek: gondold végig: így csak a régi PIKO sineket feketítette meg itt-ott. Ha ezt egy új, pl. PECO-val tette volna...

Előzmény: róbertke (99258)
róbertke Creative Commons License 2016.05.10 0 0 99258

Piko E69

Merev, rugózatlan tengelyek; 

Nem éppen tökéletesen esztergált kerekek; 

Amit nem látsz: - Vedd le a kasznit és járasd úgy a gépet, közben súlyozd le. Örömtüzeket fog szórni minden áramszedő fönt a kerekeknél;

Elavult sínrendszer már csak az élvezeti tényező...azt meg is tarthatod, mert a régi vicinálisok hangulatát tökéletesen idézi :-)))

Váltógyártó Creative Commons License 2016.05.09 0 0 99257

"A pályában levő kb. 21 váltót + 6 angolváltót ha le akarnám cserélni hajtással együtt - számítsad ki, mennyire jönne ki...

Hasamra ütök, de kb. 350.000 Ft?"

Annyira azért ne csapkodd a hasadat! :-)

Előzmény: alkotasu (99251)
Váltógyártó Creative Commons License 2016.05.09 0 1 99256

Ez egy egyállítású rendszer, vagy csak egyenesen lehet menni rajta, vagy csak kitérőben.

ysenyerkesz Creative Commons License 2016.05.09 0 0 99255

Ha jól látom, akkor a jelen állásban, maga a kitérő is zárlatos lehet alapból.

A 4 belső csúcs sin állása nem tökéletes. Így ahogy áll, mintha közép állásban lenne az

egész állítómű. Viszont akkor a kerekekhez érhet menet közben, a másik polaritású csúcs sin valamelyike,

és ez okozhat szikrázást.

Előzmény: alkotasu (99248)
kisfaludy1 Creative Commons License 2016.05.09 0 0 99254

Talán nagyobb a motor áramfelvéltele (koszos kommutátor vagy stb) és ez álltal a nagyobb áram erősebb szikrát produkál a kerék és a sín közötti légrésben. Ehhez hozájön a kerék hitványabb anyaga ami elvándorol a sínre. Csak okoskodtam... :-)

Conrail Creative Commons License 2016.05.09 0 0 99253

Kettő hullámban cseréltem le mintegy hat év alatt az összes Piko váltómat Pilz, Fleischmann és Roco váltóra. Régi piros/sárga dobozos FLM angolváltó vágánygeometriája tökéletesen megegyezik a fényképeden szereplő Pikoéval, csak 2,5mm profilsín. Árakról meg ne vitázzunk és ne kalkuláljunk addig előre, amíg semmiféle konkrét információnk nincsen. Főleg veled nem, aki a kocsijait maga építi néha szinte a "semmiből" .....:-)))

Előzmény: alkotasu (99251)
alkotasu Creative Commons License 2016.05.08 0 0 99252

Egyébként megnéztem. Időnként szórja. Egyik körnél igen, másiknál nem látom. Ne kérdezd, miért...!

Előzmény: Conrail (99250)
alkotasu Creative Commons License 2016.05.08 0 0 99251

"Amúgy hallgass Váltógyártóra, felejtős ez a Piko "U" sín."

A pályában levő kb. 21 váltót + 6 angolváltót ha le akarnám cserélni hajtással együtt - számítsad ki, mennyire jönne ki...

Hasamra ütök, de kb. 350.000 Ft? És akkor még egy méter sínt sem cseréltem...

Egyébként egyelőre nem látok gondot még a lenit jelenségből kifolyólag.

Meg próbapályának jó ez a régi lom. Terepasztal építése meg nincs tervbe véve.

[Pedig nagyon tetszenek Váltógyártó váltói. De van szerintem nélkülem is elég dolga... :-)   ]

Előzmény: Conrail (99250)
Conrail Creative Commons License 2016.05.08 0 2 99250

1) Állítsd be a vágányutat, indítsd el az E69 mozdonyodat, majd kapcsold le a villanyt.

2)Nem azt, a csillárt!! 

3)Sötétben nézd meg, hogy mennyire szórja a szikrákat a mozdonyod.

Amúgy hallgass Váltógyártóra, felejtős ez a Piko "U" sín.

Váltógyártó Creative Commons License 2016.05.08 -1 0 99249

Itt az ideje a cserének! :-)

alkotasu Creative Commons License 2016.05.08 0 0 99248

Nyúzópróbázom a 3D nyomtatású Kaláka-Schlieren forgóvázat, amihez egy régi (kissé romos állapotú, de motorikusan jól működő) PIKO E69-est használok. Ezt egy pályán (irányon) futtatom gyakorlatilag. Eddig kb.60-70 órányi futtatáson van túl a mozdony, illetve a kocsi.

Azonban egy érdekes jelenséget tapasztaltam. A korábban (éveken át) használt vágányok (irányok) esetében az angolváltó alumínium alkatrészei (csúcssinei, keresztezési része) fényesre koptak. (Az első képen zölddel keretezve.) A mostan használt irányon azonban az alumíniumon egy gyakorlatilag benzinnel lemoshatatlan, fekete réteg keletkezett, amit esetleg erősebb vakarással, csiszolással lehet(ne) eltávolítani. Ez a feketeség helyenként a nikkelezett acél sínszálon is megjelent. Hasonló jelenséget tapasztalok a mozdony kerekén is, ami szintén nikkelezett elvileg.

Felmerült bennem, hogy ez olyasminak néz ki, mintha valamiért ív keletkezne a sín és a kerék között és égetné az anyagokat. De miért? Miért nem volt tapasztalható hasonló jelenség más mozdonynál? Vagy a folyamatos járatás miatt a kosz nem lett letakarítva a sínről, ami valamiféle szigetelő anyagot képezett volna, ami kicsi szikrázást okozott volna?

Tudja valaki a jelenség okát?

Bondage76 Creative Commons License 2016.05.04 0 0 99247

Szia!

Engem nagyon is érdekelnének.

Előzmény: mzg74 (99187)
legviszontabb Creative Commons License 2016.05.03 0 0 99246

De változik. Mert a csavar nincs teljesen meghúzva, nincs rászorítva az forgóváz alja, mert ahol az aljának nekiérne a kerék, ott van egy kis műanyag lap- normális gépeknél. Ez ahogy kopik, lötyög a kerék, utána kell húzni- változik a magasság is.

Előzmény: szergely22 (99243)
alsó madárfogás Creative Commons License 2016.05.02 0 0 99245

Ez így van. De a Tilligen akkor nem segít, ha éppen a vonat végén van egy ilyen kocsi: mivel a kinematikát ilyenkor nincs, ami kitérítse, simán előfordul, hogy az elforduló forgóváz beleakad, és emiatt siklik. Gyengébb rugóval a mechanika is készségesebb lesz.

Előzmény: tumikas (99244)
tumikas Creative Commons License 2016.05.02 0 1 99244

Egy biztos kkk-s kocsikba illik kurzkuplungot rakni ha nem akarunk vele állandóan szívni, vagy hacsaknem jó hosszú váltóink vannak illetve jó nagy sugarú íveink. Ideje haladni a korral akárhogy nézzük.

szergely22 Creative Commons License 2016.05.02 0 0 99243

A KAPCSOLÓ tartó repedésének megoldása mozdonyoknál, hogy beragasztod a kapcsolót.

Vagy veszel egyet egyet pótnak, amit akkor cserélsz át, ha el akarod rakni vagy más kuplungot szeretnél használni. A magasság ugye nem szokott változni, így maradhat fixen benne. Nem nehéz a komplett szerkezetet cserélni alkalmanként....

Előzmény: legviszontabb (99242)
legviszontabb Creative Commons License 2016.05.02 0 0 99242

Hát nem rossznak ment a fele!:)

Igen többféle kampó létezik, ezeket sajnos végig kell próbálgatni. Fuggerth-nél nekem most- így 12 év után- jelentkezik, hogy a foglalat elreped, így laza a kampó, könnyen kiesik, terhelésnél is. Javítani esélytelen, mert a pályakotró miatt nem fér el semmi. Különben mögé tennék egy fémpatkót. 

Ennél az lehet a baj, hogy a kampó negatívja(amit beletolsz a foglalatba) íves, hasa van. A közepe áll legkijjebb, a két vége beljebb, így le-fel mozog a házban, ez feszíti a házat, ez törheti el.

Tehát marad a próbálgatás.

Ha kell van itthon:-Tillig halbi komplett kinematika

-Fuggerth vagon kinematika, szintén komplett

-Fuggerth mozdony kinematika, komplett de törött, próbálni jó

Előzmény: nobolond (99237)
legviszontabb Creative Commons License 2016.05.02 0 0 99241

Nem tudom, hogy segítene-e. Lágyabb rugóval még nem találkoztam, bár az meg nem biztos, hogy visszahúzná egyenesbe. Én megszüntettem az egészet és kiszedtem. egy darab lemezt csavarral tettem oda. Így első hangzásra elég barbár megoldásnak tűnik, de bevált, azóta is jók, semmi baj velük. Ugyanígy jártam a Fuggerth kocsikkal is.

Nem csak az a baj, hanem kanyarban óhatatlanul is beleér a kerék, magyarul fékezi mint állat, mert a halbinál nincs a kerék előtt keret(tárcsás Halbi), így egy az egyben a kerék ér hozzá.

Ez szerintem nálad is probléma, mármint a kinematika miatti siklás.

Igen többféle kampó létezik, ezeket sajnos végig kell próbálgatni. Fuggerth-nél nekem most- így 12 év után- jelentkezik, hogy a foglalat elreped, így laza a kampó, könnyen kiesik, terhelésnél is. Javítani esélytelen, mert a pályakotró miatt nem fér el semmi. Különben mögé tennék egy fémpatkót. 

Ennél az lehet a baj, hogy a kampó negatívja(amit beletolsz a foglalatba) íves, hasa van. A közepe áll legkijjebb, a két vége beljebb, így le-fel mozog a házban, ez feszíti a házat, ez törheti el.

Tehát marad a próbálgatás.

Ha kell van itthon:-Tillig halbi komplett kinematika

-Fuggerth vagon kinematika, szintén komplett

-Fuggerth mozdony kinematika, komplett de törött, próbálni jó

Előzmény: Caxies (99235)
szergely22 Creative Commons License 2016.05.02 -1 0 99240

Akkor azt hiszem, sokáig fogsz futni, mert szinte minden magyar modelles honlapon kuplungként szerepel, de még az osztrák és  német oldalakon is. Szóval jobb, ha beletörődsz, süllyedünk a fertőbe.

Mondjuk, amit én ilyen vonatkozásban nagyon tudok utálni az a "projekt" vagy "proekt" kifejezés. Feladat vagy prodzsekt szerintem. Na meg az innováció indokolatlan használata....

De ugye ez a fórum nem erről szól és a topik társ sem lesz ezzel előrébb....

Előzmény: rezgaras (99238)
nazareth Creative Commons License 2016.05.02 -1 0 99239

ki lehet üldözni a világból ezzel a "kuplunggal"

Csatlakozom az "epoch", "kasztni" és "klasszik" szavakkal (bár ez utóbbira még nem igazán találtam szabatos kifejezést). Hogy én milyen rigolyás vagyok... :)

Előzmény: rezgaras (99238)
rezgaras Creative Commons License 2016.05.02 0 1 99238

Csak egy megjegyzés: a képen is látható Roco Univerzális változtatható magasságú, "fecskefarkas" felerősítés egy idő után kitágul és leesik.

(ki lehet üldözni a világból ezzel a "kuplunggal". Kuplung az autóban van, de még ott is van magyar neve, tengelykapcsoló.)

Előzmény: szergely22 (99236)
nobolond Creative Commons License 2016.05.01 0 0 99237

szergely22

diginewl

legviszontabb

Mindhármatoknak nagyon köszönöm ! 

szergely22 Creative Commons License 2016.05.01 0 0 99236

Szóval kurz kinematikás, ez fontos!

Több megoldás is létezhet, de sajnos csak próbálgatással lehet összehozni.

Először is, kérdés, hogy mennyire fontos neked, hogy a közelkapcsolás funkcionáljon, mert akkor nem csak az a lényeges, hogy a foglalat lyuka passzoljon a csavar helyére, hanem a kinyúlás mértéke is.

Vagy rendelsz (esetleg ha van a közeledben modellbolt, bemész és beviszed a kocsit, próbálgatni. ha rendesek, segítenek....) vagy a fórumról próbálsz kéregetni, és amelyik beválik, azt veszel.

A diginewl által betett foglalatokon kívül még jó lehet a Fugi mozdonyokhoz való kuplungtartó illetve nézz körül a mozdonyaidnál is, mivel vannak megoldva.

Ezekbe aztán tehetsz különféle kuplung fejeket:

Sajnos nekem egyikből sincs, pedig küldenék....

Még annyi, hogy a forgóvázból biztos, hogy ki kell reszelni, hogy elférjenek az új alkatrészek és én a bevált tartót be is ragasztanám a helyére, mert nem jó, ha külön nyaklik a csavar helyének tengelyén...

Előzmény: nobolond (99233)
Caxies Creative Commons License 2016.05.01 0 0 99235

Nekem még nem nagyon futottak a Tillig halbik. Ezek szerint rugócsere segít rajtuk?

Előzmény: legviszontabb (99234)
legviszontabb Creative Commons License 2016.05.01 0 0 99234

Kisiklani azért siklik ki, mert a forgóváz hozzáér a kinematikához, kanyarban az nyomja el/nyomná el. De a kinematika rugója kemény és a forgóváz megakad és siklik a vagon. 

Nekem ilyen gondom a Tillig Halbival volt.

Előzmény: nobolond (99228)
nobolond Creative Commons License 2016.05.01 0 0 99233

Bocsi - még egy kép, ahol a rugó is látszik :

Előzmény: szergely22 (99229)
nobolond Creative Commons License 2016.05.01 0 0 99232

Kösz a választ ! - erre én is gondoltam, sőt végig is néztem - csak nem lettem okosabb, mert a kérdés az, hogy ezek közül melyik lenne (legkönnyebben) beépíthető ?

Előzmény: diginewl (99230)
nobolond Creative Commons License 2016.05.01 0 0 99231

Huhhh !

Nem volt könnyű szétszedni, mert világít is a lelkem...:)))

Ami azt illeti, ez éppen az egyik sérült csavarhelyes vagonpéldány - ezt meg is kell oldanom, mert a csavar már nem tart a furatban - de ezt még csak-csak megoldanám...

Na szóval :

Hát így állunk... :(((

Mit javasolsz ?

Előzmény: szergely22 (99229)
diginewl Creative Commons License 2016.05.01 0 0 99230
szergely22 Creative Commons License 2016.05.01 0 0 99229

Érdekes, olyan, mintha kurz kinematikás lenne, az alvázon lévő íves részt nézve.

A csavar mibe van belecsavarva? Tudnál küldeni képet úgy is, hogy esetleg a forgóváz és a csavar ki van szedve?

Akár privátban is jöhet, sztem meg lehet oldani.

nobolond Creative Commons License 2016.05.01 0 0 99228

Kedves Modellezőtársak !

Tanácsot / segítséget kérek a köv. ügyben :

Van egy (H0-s) Hornby vagonkészletem, és sehogy sem tudok megbarátkozni

a kuplungrendszerével... :(((

(Elnézést azoktól, akik kép nélkül is jól ismerik - nekem új volt...)

Túl azon, hogy :

- semmilyen másfajta (szabványos ?) mozdonnyal / vagonnal nem tudom "összeakasztani" 

- minden ívben szinte azonnal kisiklanak a vagonok ;

- itthon ilyen kuplung nem kapható ;

- az ívekbe való beálláskor a legnagyobb igénybevétel a képen pirossal bekarikázott papírvékonyságú műanyagrészt éri - amit csak "a gondolat tart" (kérdés : meddig ?)

Elhatároztam hát, hogy lecserélem valamilyen "közismertebb" kuplungra.

De milyenre lehetne ? Mit tanácsoltok ?

Előre is köszönöm a segítséget.

Váltógyártó Creative Commons License 2016.04.23 0 0 99227

Néhány friss cucc! :-)

• Néhány TTe kitérő, köztük az első angol
  • Sínkötéssel készült 6,34 és 9 fokos kitérők
  • Egy sínkötéses 9 fokos H0e kitérő (ha a tűzőkapcsot lehet sínkötésnek nevezni!  )
  • Néhány 12 fokos TT váltó

Több kép itt!

kavicsasínen Creative Commons License 2016.04.20 0 0 99226

Csatlakozva alsó madárfogás fórumtárshoz: Digitools-ot. Kis méret, cseregarancia, és ami a legfontosabb: jó (hang)minőség.

Előzmény: 009 (99223)
009 Creative Commons License 2016.04.20 0 0 99225

Szia,

köszönöm a válaszodat!

009

Előzmény: alsó madárfogás (99224)
alsó madárfogás Creative Commons License 2016.04.19 -1 0 99224

Mindkét kérdésre: Digitoolsot. Hazai gyártmány, kiváló támogatással.

Előzmény: 009 (99223)
009 Creative Commons License 2016.04.19 0 0 99223

Sziasztok,

Ha egy Piko Hobby MÁV Taurust digitalizálnátok Ti milyen dekóder tennétek bele?

Illetve milyet, ha hangossá tenétek?

Válaszotokat előre is köszönöm!

009

m41 2108 Creative Commons License 2016.04.18 0 0 99222

Lehet hogy meghagyom így!  Találtam egy 1969-es képet amin már rajta van a hangtompító! Akkor csak psz-ot kell cserélni v200....-ra!

Előzmény: legviszontabb (99215)
legviszontabb Creative Commons License 2016.04.17 0 0 99221

Pfuu, jó kérdés:)

2007-2008 körülibe, azt hiszem. Majd megnézem, bár mind megvan....

Előzmény: alkotasu (99217)
Váltógyártó Creative Commons License 2016.04.17 0 1 99220

Ezeket is már csak festeni kell... :-)

Több kép itt!

róbertke Creative Commons License 2016.04.17 0 0 99219

Bocsánat, így keresd: 
vasutTOM

Előzmény: róbertke (99218)
alkotasu Creative Commons License 2016.04.16 0 0 99217

Mikor, melyikben?

Előzmény: legviszontabb (99215)
alkotasu Creative Commons License 2016.04.16 0 3 99216

Ezek a képek sem ma készültek:

legviszontabb Creative Commons License 2016.04.15 0 0 99215

Az Indóházban egy régi Gützold átalakítás volt

Roco felesleges, mert olyan van.

Vagy veszel egy másik kasznit??

Előzmény: m41 2108 (99214)
m41 2108 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 99214

Régit már én is alakítottam át de ezt nincs szívem szétvágni! Még ha kopott lenne akkor talán de ez még nem ment össze vissza 10m-t! Még alszom rá!  De ha jól emlékszem akkor az egyik Indóházba volt egy átalakítás igaz az Roco volt! 

Előzmény: legviszontabb (99213)
legviszontabb Creative Commons License 2016.04.14 0 0 99213

Pedig szépen meg lehet csinálni, mi már készítettünk egyet, igaz az régi Gützold volt.

Előzmény: m41 2108 (99211)
maTTato Creative Commons License 2016.04.13 0 1 99212

Az Igra árnyékában van egy kis hazai manufaktúra. Egyedi rendelésre épít lézervágott HÉV épületeket, egyenlőre még 1:120-ban. Nem mondhatni hogy gyors szolgálat, de mentségére legyen szabadidejében hobbi szinten űzi az ipart.... Egyenlőre.

Előzmény: antilop79 (99185)
m41 2108 Creative Commons License 2016.04.12 0 0 99211

😤 hát szétvágni nem fogom az tuti! 

Előzmény: legviszontabb (99210)
legviszontabb Creative Commons License 2016.04.12 0 0 99210

Nem. Legalább is még nem láttam, ahhoz másik forma is kellett volna. Marad a vágás:(

Előzmény: m41 2108 (99206)
pg54 Creative Commons License 2016.04.12 0 0 99209
Richardo79 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 99208

Szia,

Az alábbi linken lévő kontakton keresztül be tudod szerezni a Neumann-tól:

http://www.shop-mypaperworlds.com/

De a Memobánál is kaphatóak és a Modellkit behozza, ha szükséges.

Előzmény: szabiroli (99207)
szabiroli Creative Commons License 2016.04.11 0 0 99207

Heris személykocsik Magyarországon is beszerezhetők? Konkrétan ezekre gondolok:

http://www.naumann-online.de/shop/artikelueber.php?wgruppeid=158&von=&sort=vk1+DESC&sprachnrs=3&sid=9fgg76l8psspf1aub2bh27ces0

m41 2108 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 99206

Sziasztok!  Olyan dologban kérném a segítségeteket hogy az új Gützold szergejben létezik hangtompító nélküli verzió?  Nekem van egy br120-as de egy korszakkal korábbi verzió kellene (v200)!

Köszi a segítséget előre is!  Pittu 

alsó madárfogás Creative Commons License 2016.04.10 -1 0 99205

Nagyon hiányos, fantáziafestés: szerintem max. 4-5 ezer Ft, ha véletlenül működik.

Előzmény: armando04 (99204)
armando04 Creative Commons License 2016.04.10 -1 0 99204

Köszönöm a választ. Mennyit adnának érte?

_szergej_ Creative Commons License 2016.04.09 0 0 99203

ES499, (szvsz) Piko.

Előzmény: armando04 (99201)
armando04 Creative Commons License 2016.04.09 0 0 99202

Ez lenne az:

armando04 Creative Commons License 2016.04.09 0 0 99201

Sziasztok!

Tudnátok nekem erre a mozdonyra egy típust mondani? H0

gyuri 969 Creative Commons License 2016.04.05 0 0 99200

Sziasztok!

A kisfiam kapta ezt a mozdonyt de nem igazán van rá szüksége így eladó sorba került, fogalmam sincs, hogy mennyit érhet de ha esetleg valakit érdekelne az kérem írjon. Az ütközői hiányoznak és gondolom az előző tulaj eszközölt rajta alul némi javítást de ezektől eltekintve teljesen jól működik és még világít is. A mérete H0-lás.

Üdv: Gyuri. 

legviszontabb Creative Commons License 2016.04.03 0 0 99199

Hát azért az általam ismert Limákhoz képest, igen..:)

Előzmény: RhB (99197)
Laja79 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 99198

köszönöm

Előzmény: RhB (99196)
RhB Creative Commons License 2016.04.03 0 0 99197

Az a Tigris a régi kiadású, és korántsem "kívülről kifogástalan", igencsak "Hochbeinig". Később teljesen újra konstruálták a hajtását, úgy rémlik a külsején is változtattak. Nekem megvan mindkettő, bár már régen volt a kezemben, pláne a kettő együtt.

Van, ahol a kasztnit is nulláról újratervezték, pl. a DB V80-nál a régi motor nem fért el a méretarányos magasságú kasztniban, ezért magasabbra gyártották.

Előzmény: legviszontabb (99193)
RhB Creative Commons License 2016.04.03 0 0 99196

A Limának vannak gyenge, játékszerű dolgai, és jobb cuccok is. A régi - 70-es/8a-as évekbeli - mozdonyok gyenge hajtásúak, amilyet itt más is említett. A személykocsik hossztorzítottak, berendezés nélkül, a teherkocsik is elég gyengék. És ugye az áruk is ennek megfelelő.

A 90-es években jöttek ki egy új szériával, ahol a személykocsik (DB TEE és IC kocsik, SBB EW-I) egzakt hosszúak, szépek, berendezéssel, ezek már Roco minőségben voltak, árban is közel azon a szinten, A mozdonyok hajtásán is javítottak, voltak új gépek ill. több régit újra konstruáltak. A hajtásuk azért nem volt a Roco szinten (bár ugye annak is voltak régebbi cuccaik, és ők is újra terveztek több gépet), a legszarabb a műanyag áramszedő volt, ami gyakran az első felnyitáskor eltört - ezt mi Sommerfeld-re cseréltük (SBB Re6/6).

Később, amikor a Rivarossi bekebelezte, az volt a tendencia, hogy a gyengébb cuccokat (a Rivarossinak is voltak) Lima néven adták ki Junior címszóval, a jobbakat (a korábbi Limát is) pedig Rivarossiként. Aztán jött a Hornby....

Előzmény: Laja79 (99192)
K.István 82 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 99195

Üdv mindenkinek.

Nekem is van egy pár db a Lima tól.De egèszen meglepő pl az Obb tolatómozdonya.2/2 hajtása van s vakforgattyun keresztül a csatlói is dolgoznak.Ha meg van takaritva a sin mèg a váltókon sem akad el ,annak ellenère hogy közel vannak a kerekek.Vagy pl a hèten jutottam egy vezèrlőkocsihoz(SBB) nagyon kellemeset csalódtam!!!Ugyhogy nem minden lima játèkszerü szerintem.

Laja79 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 99194

Köszi szépen, hasznos infókat kaptam tőled.

legviszontabb Creative Commons License 2016.04.02 0 0 99193

Igen, sok kocsi kitaláció, lényegében hasonlít csak, ellenben belső berendezés van bennük.

A mozdonyoknál sok csak 2 tengelyes, nem forgóvázas.

A villanymozdonyoknál soknak fix az áramszedője.

De legnagyobb baj, hogy amelyik faszán meg van csinálva( tényleg a külső gyönyörő, vezetőállás kidolgozva) csak egyik forgóvázon hajt, amit sokszor a mind 2 hajtott keréken lévő tapadógyűrű sem tud orvosolni.

Olyan a kivitele a hajtásnak, mint a régi PIKO Nohab, a forgóvázon van minden.

Ezek a bajok. Nekem is van Lima, a Tigris villanymozdony kívülről kifogástalan, de csak egyik fv(forgóváz) hajt, de elmegy. ha szép a gép és jó tapadógyűrűk vannak rajta tűrhetőek, ajánlom.

De csak ha szép és forgóvázas!

Előzmény: Laja79 (99192)
Laja79 Creative Commons License 2016.04.02 0 0 99192

Üdv Mindenkinek

Valaki feltudna homályosítani a Lima termékekkel kapcsolatban?

Miért olcsóbb mint a többi márka? Miért kicsi a kínálat a webshop-okban?

Van ezzel a márkával valami gond? Gyenge minőségű termékek?

Érdemes használtan Lima cuccokat venni?

Nem vagyok nagy vasút guru  de láttam olyan Lima személykocsit ami úgy tűnik mint ha valami (játék) lenne.

Előfordulhat ilyesmi?

laszlovecsei Creative Commons License 2016.04.02 0 0 99191

Igen-igen erre gondoltam én is, inkább beszerez az ember rendes festéket, mint a lepergő tempera megfesse belülről nem kívánt helyen a járművet. Köszönöm a választ!

Előzmény: odaat (99190)
odaat Creative Commons License 2016.04.01 0 0 99190

Szia!

Nagyon jól festhetők, én enamel festéket ajánlok hozzá. Szerintem a tempera repedezik és lepereg bár még nem próbáltam. Ezenkívül a matt festék helyett, a félfényes jobban mutat.

Ecset gyanánt jó minőségű, 0 -st és/vagy dupla 0 -st használj.

Előzmény: laszlovecsei (99189)
laszlovecsei Creative Commons License 2016.03.31 0 0 99189

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy van-e közülünk valakinek tapasztalata a festetlen Preiser figurák kifestésével? Egyáltalán ilyen apró dolgokhoz milyen ecsetet érdemes használni? Illetve elég rájuk a sima egyszerű tempera, vagy érdemes modellfestékkel kenegetni őket?

z.kabai Creative Commons License 2016.03.31 0 0 99188

Üdvözöllek!

Antilop társunk már válaszolt helyettem is, sőt fényképet is tudott betenni.

Ezek a modell- épületek egyértelműen a  magyar épületek alapján készültek, a Felvidéken található állomásépületet, mozdonyszínt modellezték le. Tehát nekünk valók.

z.kabai

Előzmény: tillmannz (99184)
mzg74 Creative Commons License 2016.03.31 -1 0 99187

Sziasztok.

Ha valakit érdekel,Modell házak építéséhez vannak eladó:Ajtók,Ablakok,Erkélyek,Virág futtató állványok,Székek,Padok,Szóróanyag,Tető anyag,stb.Ár:3500ft

Érd:06305840788

Mail:mzg74@gmail.hu

tillmannz Creative Commons License 2016.03.31 0 0 99186

Köszönöm!

Előzmény: antilop79 (99185)
antilop79 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 99185

Az épületek lézervágott kartonból és fa elemekből állíthatóak össze. A kartonok színesek, bár a homlokzatokat én festettem, a nyers szürke szín nem volt az igazi.

Valamint az épület körüli járda kapott betonszürke festést, hogy harmonizáljon a lépcsővel. A szintén nyers fa elemeket PERLA, vízben oldható diópáccal "kezeltem".

A csomag tartalma így nézett ki:

Modell Kit-nél rendelhetőek az épületek, de a cseh gyártó csak bizonyos számú megrendelés beérkezése után gyárt le újabb szériát, egy-egy már kifogyott termékből.

Sikulové = Igra, időközben nevet váltottak.

Előzmény: tillmannz (99184)
tillmannz Creative Commons License 2016.03.30 0 0 99184

Ezek az épületek kartonból vannak,vagy van alkatrész ami  balsa fa?Gyárilag már festettek?Milyen az összeállításuk?A szabások,illesztések pontosak?Mi a tapasztalatod?

A gyártó termékpalettáját elnézve jó pár épületüket be lehetne "hazai környezetbe" illeszteni.

Előzmény: z.kabai (99182)
tillmannz Creative Commons License 2016.03.30 0 0 99183

Elvileg ugyanaz a cég.

http://igramodel.cz/cs/38-stavby-h0

Előzmény: z.kabai (99182)
z.kabai Creative Commons License 2016.03.30 0 0 99182

Üdvözöllek!

Sajnos nincs képem a mozdonyszinről. Nem tudom, hogy azonos gyártóról beszélünk-e, mert a mozdonyszint is és a topictárs állomás épületét is a cseh "Šikulové" gyártó készítette.

Talán a Modell kit honlapján visszakereshető.

z.kabai

Előzmény: tillmannz (99181)
tillmannz Creative Commons License 2016.03.30 0 0 99181

Szépek ezek az Igra Modell lézervágott épületek.Ha esetleg van képed a mozdonyszínről felrakhatnád közszemlére.

Előzmény: z.kabai (99180)
z.kabai Creative Commons License 2016.03.30 0 0 99180

Üdvözöllek!

A Modell Kit hozott be 2-3- hónappal ezelőtt ilyen kiteket, akkor én is vettem egy 2 vágányos magyar mozdonyszint.

z.kabai

Előzmény: zolti1001 (99179)
zolti1001 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 99179

Szia!

Ez milyen készlet és honnan lehet beszerezni? Nagyon szép és részletes makett.

Előzmény: antilop79 (99175)
tpiri Creative Commons License 2016.03.30 0 0 99178

Koszi. Eredetileg en is erosebb sargara goldoltam, de nem talaltam megfelelot, ami tetszene. Ezert gondoltam most a vilagosabb sargara.

Előzmény: rezgaras (99177)
rezgaras Creative Commons License 2016.03.30 0 0 99177

Szerintem eredetileg ezek az épületek többnyire "Eszterházi sárgára" voltak festve. Manapság viszont előszeretettel festik világos sárgára, még az elvileg "múzeálisan" felújított épületeket is. Egy példa rá Karád. Az eredeti szín még itt-ott megtalálható, pl. Kapoly - ami nincs felújítva. De ez is szerintem már egy kicsit kifakult.

Előzmény: antilop79 (99175)
legviszontabb Creative Commons License 2016.03.29 -1 0 99176

Hát ez az, az árak.....

Meg mire lesz 411-es a ROCO-tól, fuuu.....:)

Előzmény: rezgaras (99174)
antilop79 Creative Commons License 2016.03.29 0 0 99175

Szia!

Hasonló épületnél én a DUPLI-COLOR RAL 1014-es színét (elefántcsont) használtam. Persze lehet erősebb sárgát is használni.

Előzmény: tpiri (99170)
rezgaras Creative Commons License 2016.03.29 0 0 99174

A Tina listáján rajta van a Roco S160-as, hang nélkül 369,-Euró, hanggal 444.-Euró. Ez persze még nem a magyar 411-es. De jó alap hozzá, ha valaki nekiállna szétvágni egy 138'000 forintos modellt. Bár ha Roconak van egy kis esze, akkor a mozdonysátor különálló darab, és legalább azt nem kell vágni, csak egy újat készíteni. Vagy meg kell várni, amíg Roco maga is elkészíti a magyar változatot. Az sem lesz olcsóbb, de nem kell szétvágni. :-))

Előzmény: legviszontabb (99165)
rezgaras Creative Commons License 2016.03.29 0 0 99173

Egy német gyártó felajánlotta, hogy gyárt 424-est, ha összejön megfelelő számú előrendelés. Nem jött össze. A töredéke sem.

Előzmény: legviszontabb (99165)
EVM Creative Commons License 2016.03.29 0 0 99172

Fénykép alapján ez kevert szín.Fehérhez adagolni kell folyamatos keverés mellett okkersárgát.

Előzmény: tpiri (99170)
tumikas Creative Commons License 2016.03.28 0 0 99171

Egyedüli könnyen gyártható magyar gőzös az 520-as lenne.

tpiri Creative Commons License 2016.03.28 0 0 99170

Egy I. osztalyu felveteli epuletet szeretnek kesziteni. Pontosabban az epulet maga mar meg van, most szeretnem kifesteni. Olyan sargas szinure gondoltam, mint a felujitott pilisvorosvari allomas. Melyik sarga szint ajanljatok?

SKL14 Creative Commons License 2016.03.27 0 2 99169

A kérdés nem igazán az, hogy ki készíti a legszebb gőzösöket - nincs ilyen megállapítható rangsor a gyártók között, minden terméket külön kell nézni - , hanem az, hogy azt a bizonyos típust ki gyártja a "legszebben", vagy, hogy a bizonyos típust ki gyártja egyáltalán.

Valószínűleg nem nagyon találni olyan szakirodalmat, ami a gyártókat mutatná be, a digitális termékeket gyártókról, termékeikről igazán hasznos lenne egy jó kis összehasonlítás, viszont a modelleket gyártóknál ez nem igazán értelmezhető/kivitelezhető hiszen csak néhány termék van amit a többivel össze lehet vetni (ebben az esetben érdemes a fórumokat olvasni).

Az én véleményem szerint, ha most kezd bele a vasútmodellezésbe az ember, akkor nem ajánlott Marklint venni. Egyrészt a háromsínes rendszer a középső "sín" és áramszedő miatt nem szép, viszont csúnya, másrészt az egyéb gyártók háromsínes modelljei drágábbak mint ugyanazok kétsínesben, harmadrészt az itthoni használt piacon nem sok mindent lehet beszerezni hozzá. Ha meg tetszik egy Marklin mozdony, akkor azt Trix márkanéven meg tudod venni kétsínesben.

Szóval összegezve szerintem:

1. DC rendszert válassz.

2. Nézd meg, hogy milyen gőzmozdonyt szeretnél, nézd meg, hogy ki gyártja, és hogy az tetszik-e neked (Magyar mozdonyt most csak a Roco-nál találsz 109.109 személyében, az VI korszak és fapadosan 100e Ft). Ha több gyártónál is van az a mozdonytípus és nem tudsz dönteni, akkor gyere ide és segítünk.

3. Meg egyébként is kérdezz itt a fórumon és próbálunk segíteni.

Előzmény: DrakO88 (99164)
V63-017 Creative Commons License 2016.03.26 0 0 99168

Egy kutya a kettő amúgy...

Előzmény: ysenyerkesz (99167)
ysenyerkesz Creative Commons License 2016.03.26 0 0 99167

A marklinnek biztos van, a trixről nem tudok.

Előzmény: legviszontabb (99166)
legviszontabb Creative Commons License 2016.03.26 -3 0 99166

Trix-nek van összeszerelő üzeme Győrben.

legviszontabb Creative Commons License 2016.03.26 0 0 99165

A Marklin az legtöbbször váltóáramos, 3 sínes, az egyenáramra nem jó, de meg lehet variálni.

A PIKO és Trix is gyárt még gőzösöket. Utóbbi a hajtást is a mozdonyba teszi.

Magyart talán azért nem csinálnak, mert nem térülne meg. Kicsi a piac, nagyon egyedi(talán a 424, 375, 301 nem lenne az) mindegyik gép, mindegyikbe külön hajtás. Lásd pl a PIKO egyenhajtását a 01, 03, 41 gőzösökben-ez sokkal egyszerűbb.

Ha a ROCO kiadja, egyszer Trumanunk(411) lesz horror áron. Ha ez ennyi, képzeld el egy echte magyar gőzös esetében.

DrakO88 Creative Commons License 2016.03.26 0 0 99164

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek melyik gyártó készíti a legszebb gőzösöket? Szeretnék venni egy készletet, de nem igazán tudok donteni. Kizárólag a gőzös korszak érdekel I.-III.  Kerestem, de pár egyedi ( és irreális árú ) esetet leszámítva nem talaltam Magyar Gőzmozdonyokat. Miert? Pedig a Marklinnak ha jól tudom van Győrben gyára is. Igazán tehetnének egy kis gesztust felénk.

Örülnék valami frissebb szakirodalomnak is ( magyar nyelven ), ami rálátást biztosít a modern ( digialis ) vasútmodellezesre is. Bemutatna a gyártókat. Találtam régebbi kiadású könyveket, de ezen könyvek ( hasznossagukat nem elvitatva ) az analóg modellezes korszakában készültek.

Próbáltam alapvető információkat keresni, de sehol nem találtam olyan oldalg, ami a nulláról kezdi.

A gyártók termékeit nezegetve leszűkült a kör 4 -re. Marklin, Rocco, Scleichmann, Hornby. Persze az is lehet, hogy a fenti felsorolás nem fedi a valóságot. Láttam egyes gyártók fém építésu modelljeit, csodálatosan szépek.

Kérlek segítsetek pár hasznos tanáccsal, infoval! Köszönöm!

Delpo Creative Commons License 2016.03.18 -2 0 99163

Én nem is a Modellbahnshop-Lippe-s rendelés miatt "aggódom". Illetve a legelső hozzászólásommal is csak érdeklődni szerettem volna, hogy hogyan is zajlik egy ilyen. 

Memobából egyelőre ennyit írtak tegnap:

"er Bestellstatus für Ihre Bestellung xxxx hat sich geändert!
Die Bestellung hat jetzt den Status: Teilweise ausgeliefert.

Den aktuellen Status Ihrer Bestellung  können Sie  auch jederzeit auf unserer Webseite im  Bereich "Mein Konto" - "Meine Bestellungen" abrufen. Sollten Sie allerdings den Kauf ohne Registrierung, also ohne Anlage eines Kundenkontos, gewählt haben, steht Ihnen diese Möglichkeit nicht zur Verfügung.

Danke für Ihre Bestellung.Den Artikel von Rockyrail habe ich vorgemerkt,Liefertermin ist leider keiner bekannt.

Der Artikel Kombimodell 20333,05 wird Ihnen zugesendet."

Előzmény: amaTTor_56 (99162)
amaTTor_56 Creative Commons License 2016.03.18 0 0 99162

Annyit fűznék hozzá, hogy nem értem miért vagy ennyire türelmetlen. Én már sokszor vásároltam a Modellbahnshop-Lippe-nél.  A csomag Brémából általában 5-7 nap alatt megjött. Ebből 3 napig utazott a magyar határtól Kaposvárig. Meg fog jönni ne aggódj.  

Csak érdekességként említem, hogy 15-én rendeltem egyik budapesti webboltban raktáron lévő tereptárgyakat. A mai napig még díjbekérőt sem kaptam. Felhívtam őket 17-én, a kereskedő úr azt mondta ő nem tudja küldeni az e-mailt, majd a kolléga küldi ha visszajön a boltba. A kolléga bizonyára messzire ment, mert azóta sem jött levél. Én végül is ráérek.  Hát van még miben javulni, így is lehet "kereskedni" általában rövid ideig.

Előzmény: Delpo (99160)
diginewl Creative Commons License 2016.03.18 0 1 99161

Nem fognak!

A vasútmodellezés a nyugodt emberek hobbija - akiktől rendeltél mind-mind megbízható cégek.

Előzmény: Delpo (99160)
Delpo Creative Commons License 2016.03.18 -2 0 99160

Ne haragudjatok a duplázásért, ez az utolsó poszt erről a témáról, csak hogy értsétek az aggódásom: Eddig háromszor rendeltem külföldről ( Németország ), mind a háromszor ugyan attól a cégtől ( ruházati termék ) és a rendelés gombra való kattintástól számított 48! órán belül kézhez kaptam a csomagot. És azt sem szeretném, hogy lehúzzanak.. Befejeztem!

Előzmény: Delpo (99159)
Delpo Creative Commons License 2016.03.18 -2 0 99159

Nem, nincs még Track ID semelyik termékről. Se a Németről sem pedig a két Osztrák rendelésről. 

Előzmény: diginewl (99157)
tillmannz Creative Commons License 2016.03.18 0 1 99158

Had legyek a téma utolsó hozzászólója.Modellbahnshop-Lippe rendelés hat nap alatt ért ide.Ebay-es ,akár Osztrák,akár Német  5-6 nap de jó párszor előfordult a két hét is,amíg kézhez kaptam.Valóban 1-2 nap simán elmegy a feladással.

Ne feledd,ez nem a E.R.(Vészhelyzet című sorozat)hogy pikk-pakk és már kész is a dolog! 

diginewl Creative Commons License 2016.03.18 -1 0 99157

Üdv Delpo!

Egy két dolgot nem értek:

1; "Folyamatban, egyelőre ez van írva, tegnap adtam le a rendelést egyébként." Khm. Húsvétra nem biztos hogy itt lesz. Egy két nap, mire kezelik, és feladják. A futárnak is megvan az érkezési ideje, ha az este veszi át, addig nem kerül be a rendszerbe.

2; Ha feladták a csomagot, azaz ténylegesen eljutott valamilyen küldő intézménybe, akkor kapsz egy track ID-t vagy valami hosszú karakter láncot, amit adott csomagküldő, pl DHL/D-Post/Hermes honlapján beírva látod a státuszát, éppen melyik átrakóban van éppen.

Ha átadják egy másik cégnek, azt jelzik pl.:

Die Sendung wird ins Zielland transportiert und dort an die Zustellorganisation übergeben. (Homepage / Online Sendungsverfolgung: https://www.posta.hu/tracking)

Ha itt rákattintasz a posta linkjére, ott bemásolva az eredeti karakterláncot meglátod, éppen hol pihenteti  a posta, a csomagot.

Eddig hol tartasz? Van már track ID-d? Mert ha még nincs akkor még el sem indult, kár aggódni :)

Előzmény: Delpo (99154)
somytomy Creative Commons License 2016.03.18 0 0 99156

Bielefeld? Na persze :-)

Előzmény: Delpo (99146)
nazareth Creative Commons License 2016.03.18 0 3 99155

Két apróság:

- már ketten is adtak tanácsot a várható szállítási idővel kapcsolatban. Egy-két napja rendelted meg a csomagokat, még fölösleges körbetelefonálni a fél világot;

- és ha mégis körbetelefonálod őket kettő napon belül, erről nem feltétlenül szükséges 10-nél több bejegyzést ejteni a Vasútmodellezés topikban :)

Ha egy hét múlva még mindig semmi, akkor megejtheted a telefonokat, és ha elakadtál, esetleg itt tudunk Neked segíteni.

Előzmény: Delpo (99154)
Delpo Creative Commons License 2016.03.18 -1 0 99154

Most beszéltem a Trans-o-flex-el. Mondták, hogy kérjek csomagszámot. Most megpróbálok írni a két bécsi boltnak, hogy adjanak valami csomagszámot. Az ügyfélszolgálatos azt mondta, hogy 2-3 nap alatt meg kell hogy érkezzen a csomag. Viszont azt nem említettem, hogy név illetve cím szerint is be tudják azonosítani a csomagot. 

Előzmény: antilop79 (99153)
antilop79 Creative Commons License 2016.03.18 0 0 99153

Ha másfél hét alatt sem kapod meg akkor már érdemes érdeklődni. Csomagszám, de ha emlékeim nem csalnak címzett alapján is be tudják azonosítani a küldeményt.

Előzmény: Delpo (99151)
Delpo Creative Commons License 2016.03.18 -1 0 99152

Igen, volt nekik raktáron, tegnap meg is rendeltem, vissza is igazolták és küldtek e-mailt is, hogy megkapták a pénzt.

Előzmény: Zs:) (99150)
Delpo Creative Commons License 2016.03.18 -1 0 99151

Köszönöm szépen! Te mennyi időt mondasz belátható időnek? Egyik terméket tegnap a másikat két napra rendeltem meg. Mind a két termék volt az adott boltnak raktáron. Ha pedig nem érkezne meg a jövőhét elején akkor a Trans-o-flex-et hívjam fel?

Előzmény: antilop79 (99149)
Zs:) Creative Commons License 2016.03.18 0 0 99150

Ha raktáron van, lehet ma fel is adják. Jövő hét közepére itt is lehet. Nekem tegnap jött meg a csomag :)

Előzmény: Delpo (99148)
antilop79 Creative Commons License 2016.03.18 0 0 99149

Szervusz!

Az Osztrák Posta magyarországi leányvállalatával, a Trans-o-flex-szel kézbesíti a csomagokat. (www.tof.hu) A Magyar Posta csak a levélküldeményeket veszi át. Sajnos sok rossz tapasztalatom van velük és nem csak nekem, már a Hír TV fogyasztóvédelmi magazinjában is foglalkoztak velük. Értesítést nem szokásuk hagyni. Ha telefonszám van a csomagon talán felhívnak, de ez sem sikerül mindig. Szóval utóbbi időben inkább munkahelyre kérem az ilyen jellegű csomagokat, ott mindig van valaki aki átvegye. Sőt olyan is előfordult már, hogy kézbesítési cím módosítást kértem, diszpécser nyugtázta is, de csak sikerült az eredeti címre vinni másodszor is. :-( Ha belátható időn belül nem kapod meg a küldeményt érdemes felhívni őket!

Üdv.

Előzmény: Delpo (99143)
Delpo Creative Commons License 2016.03.18 -1 0 99148

Folyamatban, egyelőre ez van írva, tegnap adtam le a rendelést egyébként.

Előzmény: Zs:) (99147)
Zs:) Creative Commons License 2016.03.18 0 0 99147

A honlapon a megrendelések menüpont alatt látszik a rendelés státusza. Ha átadják a DHL-nek, akkor megy ki a követő email.

Előzmény: Delpo (99146)
Delpo Creative Commons License 2016.03.18 -1 0 99146

Lipcsei? Egyik sem lipcsei. Bielefeld mellett van a német, elvileg ők küldik DHL-el, de még nem tudom nyomon követni a csomagot, nem érkezett ilyen e-mail, csak egy rendelés visszaigazolás. A két Osztráknál sem tudom hogy hol járhat a csomagom, ők elvileg az Osztrák postával dolgoznak.

Előzmény: Zs:) (99145)
Zs:) Creative Commons License 2016.03.18 0 0 99145

Elsőnél régen, utolsónál utóbbi időben vásároltam. Régen nem tudom, már ki hozta ki, valamelyik futárcég. A Lipcseieknél DHL légipostával jön, itt pedig a posta viszi ki a megadott címre. X összeg felett 1€ a szállítási költség. Csomagról küld jegyet, nyomon követhető, míg kis hazánkba nem ér, itt eltűnik az éterben :). De mikor megkapod a csomagot, utána egy idő után látod, hogy megérkezett, elkezdték a kiszállítást, stb. :).

Előzmény: Delpo (99143)
waresz311 Creative Commons License 2016.03.17 0 0 99144

Sziasztok! Régiségekkel foglalkozik valaki? Van egy régi mozdonyom, pár kocsival. Mondjuk már évek óta nem vettem elő. Érdekessége legalább is számomra, hogy a sin talpfái még kartonból készültek. 

Delpo Creative Commons License 2016.03.17 -1 0 99143

Sziasztok

Rendeltem az alábbi három ( http://www.modellbahndiskont.at/ , http://shop.memoba.at/  , https://www.modellbahnshop-lippe.com/) oldalról egy-egy terméket. Mind a három termék mind a három boltban van raktáron. Az utolsónak linkelt oldalon elvileg a DHL szállítja házhoz, nem is ezzel kapcsolatban lenne kérdésem hanem az első két áruházzal. Ott elvileg az Osztrák Posta továbbítja a csomagot, de gondolom itthon átadják a Magyar Postának, és ők küldik ki. És itt jön a kérdésem, hogy ezt átadják valamilyen futár cégnek vagy majd kapok egy értesítőt, hogy a lakhelyemhez legközelebbi postán vehetem át a terméket? Mind a három boltnál PayPal-al fizettem, amit vissza is igazoltak e-mailben illetve a weboldalon is. Valamelyikőtöknek van már tapasztalata webes rendeléssel kapcsolatban? Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.

Váltógyártó Creative Commons License 2016.03.08 0 2 99142

Két futó project... :-)

FREMO H0 és 12 fokos TT kitérők.

micsodaegysztrovacsek Creative Commons License 2016.03.08 -1 0 99141

Üdv mindenkinek!

H0 ás, és TTs vagonokat, mozdonyokat szeretnék elcserélni        N méretű javakra. Sín, vagon mozdony... terepasztal érdekelne. Ha valakinek vannak N es dolgai cserére, ide írjon választ. Köszi!

tompa101 Creative Commons License 2016.03.08 0 0 99140

Köszönöm!

A korábbi képek már elegendő segítség.

Előzmény: legviszontabb (99138)
bencio100 Creative Commons License 2016.03.08 0 0 99139

Sziasztok, milyen tápegységet használjak analógban a váltók, jelzők irányítására? Egy kapcsolópultot szeretnék csinálni és abba raknám bele. A Piko FZ1-et szeretném kiegészíteni vele.

legviszontabb Creative Commons License 2016.03.05 0 0 99138

Ha kell még valami, írj!

Most szép idő lesz, rá is érek, itt a gép meg a fényképező is. Nekem úgynevezett "telefonszámos" (008) van, de gondolom a psz és, hogy talán kicsit sötétebb- semmiben nem különbözik a másik kettőtől(012, 138).

Előzmény: tompa101 (99137)
tompa101 Creative Commons License 2016.03.05 0 0 99137

Tökéletes!!

Köszönöm!

Előzmény: legviszontabb (99135)
legviszontabb Creative Commons License 2016.03.05 0 0 99136

Pár fordítós kép:

legviszontabb Creative Commons License 2016.03.05 0 0 99135

Szia!

Lekaptam neked, remélem még nem későn, tudod hasznosítani:)

Előzmény: tompa101 (99127)
manhattani Creative Commons License 2016.03.05 0 0 99134

Meg: az a hurok a GCT-ön a két szint közötti átvezetés volt. Emiatt vonatok átállítására nem volt alkalmas, mert amelyik vonat a felsőbbik szintre érkezett, az onnan is indult vissza. A távolsági expresszek szerelvényét kihúzták egy közeli vonattárolóra, ott takarítás, stb., aztán vissza a GCT vágányaira.

Előzmény: manhattani (99133)
manhattani Creative Commons License 2016.03.05 0 0 99133

>A New York-i Grand Central Terminal esetében elég egyszerűen oldották meg a hurokvágányt. Vajon itt elment rajta a vonali gép is, vagy tilitolizni kellett?

A GCT-re csak villamos mozdony ment be, mint vonali gép. A távolsági gőzöst Harmonban villamos mozdonyra cserélték, mert a GCT-re az 190n-es évtől füstölő mozdony nem mehetett be.

Előzmény: nazareth (99111)
manta66 Creative Commons License 2016.03.05 0 0 99132

A tetővezetőre csatlakoztasd.

Mindkettő arra csatlakozik.

Az alacsony tömzsi a primer feszültségváltó, a magas, amiről neked letört pedig a (primer) túlfeszültség levezető.

Előzmény: tompa101 (99131)
tompa101 Creative Commons License 2016.03.04 0 0 99131

A közelébe lévő csigához vagy merőlegesen a vezetőre megy?

Előzmény: V63-017 (99130)
V63-017 Creative Commons License 2016.03.04 0 0 99130

A valóságban is egy rézsodronyból van az a tüske, sokkal jobban mutatna a modellen is, ha rézdrótból pótolnád, csak ne legyen vastagabb a piros tetővezetéknél.

tompa101 Creative Commons License 2016.03.04 0 0 99129

Köszönöm. Sajnos pont az ami nekem kell nem látszik pontosan.

Előzmény: kalivas (99128)
kalivas Creative Commons License 2016.03.04 -1 0 99128

Hirtelen egy ilyen van :

üdv.

tompa101 Creative Commons License 2016.03.04 0 0 99127

Kedves Fórumozók!

Szeretnék kérni egy fotót az ACME Gigant tetejéről. Sajnos letört az aluszínű bordás hengerről a pici vízszintes kis egyenes tüske. A gond, hogy el is tűnt. Szeretném pótolni.

Köszönettel!

legviszontabb Creative Commons License 2016.03.04 0 0 99126

Ja, igazad van, abban az időben mentek a viták a két méret(35 vagy 45 legyen) között. Végül csak a 35-ös fért el, igen 33 a Hudson, kampóstól kell a 35, hogy kényelmesen elforduljon.

Előzmény: RhB (99110)
RhB Creative Commons License 2016.03.04 0 0 99125

Gondolom ez az amcsiknál macerásabb lehetett a stoker miatt. Az olajtüzelésű mozdonyoknál nem tudom a szétszedés bonyolultsági fokát.

Előzmény: kombi (99124)
kombi Creative Commons License 2016.03.04 0 0 99124

Szükségüzemben előfordult a MÁV-nál is, hogy külön fordították a mozdonyt és a szerkocsit.

Szemtanú mesélte, hogy anno ( kb. a hatvanas évek elején ) a közvetlen Miskolc-Siófok fürdős vonat mozdonyának is ez volt a sorsa, hiszen nem mindig volt idő és lehetőség elmenni Fonyódra megfordulni. 

A felfűtött mozdonnyal nem is volt gond, saját gőzzel vígan fel és lehaladt a korongra/ról. Ugyanakkor a szerkocsi lekapcsolása, vezetékek szétszedése, a szerkocsinak korongon kézi erővel történő tologatása, majd az újbóli összekapcsolás, összecsövezés  nem igazán tartozott a közkedvelt tevékenységek közé a mozdonyszemélyzetek körében. 

Előzmény: rezgaras (99118)
rezgaras Creative Commons License 2016.03.04 0 0 99123

Egyébként a magyar szakirodalom is említi, hogy nincs is egyértelműen definiálva, mit értünk a korong átmérőjén (nálunk legalábbis. A németeknél gondolom erre is kitértek... :-)) Jelentheti az akna átmérőjét, a híd hosszúságát (ami nyilván kisebb, mint az akna átmérője), a sínek hosszát (ami egy kicsit túlnyúlik a híd végén)...

Előzmény: rezgaras (99122)
rezgaras Creative Commons License 2016.03.04 0 0 99122

Persze. Nyilván nem tesznek oda semmit, azok sem hülyék...

A DV-ről szóló könyvben említik, hogy a mozdonyok (szerkocsi nélkül) hosszát a főműhely tolópadja korlátozta. Ezért olyan zömökek a 109-esek.

Előzmény: somytomy (99121)
somytomy Creative Commons License 2016.03.03 0 0 99121

Gondolom arról van szó, hogy maga a mozdony túllóghat a korong hídjának végén, amíg a kerekei még mind a hídon vannak. Nyilván ehhez az is kell, hogy a korongakna szélén ne legyen semmi, aminek nekiütközhet a mozdony (de általában nem is szokott ott lenni semmi).

Ez amolyan keresztmetszet-féle, a szürke téglalap a híd.

Előzmény: RhB (99120)
RhB Creative Commons License 2016.03.03 0 0 99120

Szerinted a "a korongnál igazából nem a mozdony hossza számít, hanem a szélső tengelytáv" mondat mit jelent?

Olyan kütyüt én is láttam...

Előzmény: rezgaras (99118)
rezgaras Creative Commons License 2016.03.03 0 0 99119

Egyébként úgy emlékszem, pont a Grand Centralról olvastam, hogy kívül volt egy deltája is. De emellett oda már 1908 (?) óta nem gőzmozdony húzta be a szerelvényeket, hanem a város előtt, Harmonban kicserélték villanyra.

Előzmény: nazareth (99111)
rezgaras Creative Commons License 2016.03.03 0 0 99118

Hozzátenném halkan, hogy a korongnak nem kell hosszabbnak lennie, mint a mozdony. Elég, ha hosszabb, mint a mozdony (+szerkocsi) legszélső tengelytávolsága. Az amerikai szerkocsiknal ezért is volt az a hosszú hátsó túlnyúlás - képeken jól látszik.

Emellett Amerikában az is előfordult - képet láttam róla, de nem tudom, hogy milyen gyakran fordult elő az alkalmazása - hogy a túl hosszú mozdonynak a korong hídjának a végére felerősítettek egy kis ferde, túllógó toldatot, amire az első futókerék fel tudott gurulni. Így felfért a hídra olyan mozdony is, aminek a legnagyobb tengelytávolsága egy kicsivel hosszabb volt, mint a híd.

Előzmény: RhB (99110)
rezgaras Creative Commons License 2016.03.03 0 0 99117

Én is annyinak saccoltam.

Előzmény: alsó madárfogás (99112)
K.István 82 Creative Commons License 2016.03.03 0 0 99116

Meg persze  nem tudnám összerakni az elektronikát.

Előzmény: K.István 82 (99115)
K.István 82 Creative Commons License 2016.03.03 0 0 99115

Nèztem a multkor a videodat s beszèltünk is.De nekem ezek az összetevők elèrhetetlenek.Kivève a motort.;-)

Előzmény: tompa101 (99114)
tompa101 Creative Commons License 2016.03.03 0 1 99114

Arduino Mega + fólia mátrix billentyű +régi Epson nyomtatóból léptetőmotor csigahajtással és kész!

Előzmény: K.István 82 (99101)
RhB Creative Commons License 2016.03.03 0 0 99113

A fűtőház miatt rengeteg helyen volt 110'-130'-as korong az articulated gépek fordítására. Még az egészen kis helyeken is, ahol pl. egy coal branch indult, a kiszolgáló gépek miatt volt ekkora korong. A C&O-n volt, hogy csak egy 3-állásos fűtőház volt a 130'-as korong végén, a branch kiszolgálásra elég volt pár 2-6-6-2 (ezek "aludtak" itt), a vonalon meg az itt összeállított szenes vonatokat továbbító 2-8-8-2, 2-6-6-6 és 2-8-4 gépeket meg csak fordították (és feltöltötték), de nem itt volt a honos fűtőházuk.

A nagy személy pályaudvaroknál is volt szinte mindig fűtőház és nagy korong. A szerelvényeket néha hurokban, de leginkább deltában fordították - az olyan helyeken, mint pl. Chicago a szövevényes ki-be futó vonalak miatt nem is kellett külön kiépíteni, magától kialakult a lehetőség.

Viszont a szerelvény fordítását a hurokban/deltában többnyire nem a vonat gépe - pl. a Hudson - végezte, hanem tolatómozdony. Persze volt rá példa, de nem az volt a jellemző. Fotón nehéz elcsípni, mert nem látod a mozgás irányát, a képaláírásokból derül ki néha.

A nagy tehervonati gépek fordítására is volt nagy korong a division point-okon (mint pl. Ogden a Big Boy-okkal), de persze egy gyors fordítást lehet, hogy itt-ott deltában csináltak... Már ha volt...

Előzmény: rezgaras (99100)
alsó madárfogás Creative Commons License 2016.03.03 -1 0 99112

Ha méret és léptékhelyes a rajz, és persze ha jól számoltam, szűk 120 méteres a fűtőházat megkerülő vágány ívsugara.

Előzmény: rezgaras (99109)
nazareth Creative Commons License 2016.03.03 0 0 99111

Ezért írta manta66, hogy "A szerelvényeket gyakran nem is deltán hanem hurokvágányon fordították, de nem a vonali géppel, hanem valamelyik állomási tartalékkal."

A New York-i Grand Central Terminal esetében elég egyszerűen oldották meg a hurokvágányt. Vajon itt elment rajta a vonali gép is, vagy tilitolizni kellett?

Előzmény: rezgaras (99109)
RhB Creative Commons License 2016.03.03 0 0 99110

Hát először gyárit szerettünk volna, de annál nem volt nagyobb amire egy BR 50-es ráfér, ez pedig édeskevés volt, az én 45 cm-es Hudson-nek.

Hümmmm, milyen Hudson-öd van neked? Az én New York Central Hudson-öm csak 33 centi, a Santa Fe 2-10-2 az 35 cm, az articulated gépek közül a N&W Class A, az Y6b és az UP Challenger is csak 41-43 cm közötti. És a korongnál igazából nem a mozdony hossza számít, hanem a szélső tengelytáv...

És van 45 centis (eredeti 130') gyári korong, ezen úgy tudom a Big Boy-t is meg lehet fordítani:

http://www.walthers.com/exec/productinfo/933-2850

Ez meg a most kihozott 110'-as (41,4 cm):

http://www.walthers.com/exec/productinfo/933-2851

Előzmény: legviszontabb (99099)
rezgaras Creative Commons License 2016.03.03 0 0 99109

Na a tervrajzon látható hurkon a körfűtőház körül csak kocsik és kis mozdony ment körbe. Nagy mozdony azon biztos nem!

Előzmény: manta66 (99107)
manta66 Creative Commons License 2016.03.02 0 0 99108

A Walthers is figyelemre méltó, a Kato-nak is szép modelljei vannak, de a Broadway Limited is ott van.

Megy egy csomó kisebb gyártó.

Itt is érdeklődhetsz, szívesen segítenek:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9213084

Előzmény: tomlindudek (99104)
manta66 Creative Commons License 2016.03.02 0 0 99107

Előzmény: manta66 (99106)
manta66 Creative Commons License 2016.03.02 0 0 99106

A Hudsonöktől jóval nagyobb gőzösöket is fordították, ha másért nem, azért mert a fűtőházba a korongon keresztül tudtak beállni.

Nem voltak ritkák a 100-120 lábas fordítókorongok, pont a nagy mozdonyok és a 200 tonnás "long haul" szerkocsik miatt.

A szerelvényeket gyakran nem is deltán hanem hurokvágányon fordították, de nem a vonali géppel, hanem valamelyik állomási tartalékkal.

legviszontabb Creative Commons License 2016.03.02 0 0 99105

Athearn, az k@rva jó. Sajna boltot nem tudok:(

Előzmény: tomlindudek (99104)
tomlindudek Creative Commons License 2016.03.02 0 0 99104

Kedves Topiktársak!

Amerikai témában tudnátok ajánlani webshopot Európában? Melyik márkákat érdemes nézni? Eddig az Atlas-t és a Bachmann-t ismerem csak.

H0 és N méret érdekel

Üdv.

tomlindudek

legviszontabb Creative Commons License 2016.03.02 0 0 99103

Delta már nem fér/fért el, igen az dukálna hozzá, bár szerelvény sincs hozzá. Általában a PIKO Inox és Schicht oldtimer kocsikkal szaladgál.

Hát a BigBoynál már az kéne, szerkocsi nélkül sem nagyon fér fel:)

legviszontabb Creative Commons License 2016.03.02 0 0 99102

Motorra +,- szál. A szál másik fele egy sima trafóra, olyanon van, amivel a vonatokat is irányítom. egy csúszókapcsoló van ami kapcsolja, hogy áramot adjon a híd vagy forogjon. Nagy elektronika nincs benne. Hát nagy fordulaton kicsit továbbmegy, de utolsó mm-nél már épp hogy forgatom, akkor mindjárt megáll.

Előzmény: K.István 82 (99101)
K.István 82 Creative Commons License 2016.03.02 0 1 99101

Igen, köszönöm ès várom a kèpeket.A programkapcsolot ameddig forditod ott áll meg a motor?Elektronika is párosult?Konkrètan ez èrdekelne nagyon.Mert mèg a mechanikai oldal menne is de az elektronikát nem tudom mit èpitenèk bele ami megfelelne egy analóg ,egyszerü ameddig forditom ott áll meg forditóhoz.

rezgaras Creative Commons License 2016.03.02 0 0 99100

Az igazi Hudsonokat fordították? Mert úgy tudom Amerikában a legtöbb expressz vonati mozdonyt a vonattal együtt deltázták (így a leghátsó kilátós kocsit sem kellett sem fordítani, sem átrakni a vonat végére.) A nagyon nagy tehervonati mozdonyokat is deltázták.

legviszontabb Creative Commons License 2016.03.02 0 0 99099

Mármint a fordítóról?

Hát először gyárit szerettünk volna, de annál nem volt nagyobb amire egy BR 50-es ráfér, ez pedig édeskevés volt, az én 45 cm-es Hudson-nek.

Ezért dekopírral ki az asztal. Körbe egy burkolat és vágányok. A vágányokra rézdrót. A kör belső felére..... ez fog érintkezni a fordítóval. A fordító maga pallóból van. A vége be van vágva, abba 2 rugó és egy darab sín függőlegesen. Ez érintkezik a sínekkel. A hajtás eredetileg régi aksis beleülős kamionomból való. Ezt idén cseréltük a mosógépből megmaradt programkapcsoló és egy lemezlejátszó motorja kombójával. Kapott a híd kis gépházat, korlátot, tető "áramszedőt", tilos/ szabad jelzéseket. A világítás kábelja a régi hajtásnál a korong közepén jött ki, ezt 5 évente cserélni kellett, mert óhatatlan is becsavarta, mint az állat. A híd felfogatás is 2 facsavarral volt, ami azért nem volt szerencsés, mert el tudott mozdulni és beakadt. Meg ha le kellett szedni, visszatenni, fuuu!

A hidat kilehetett venni, ha lecsavartad, a hajtásról, de komplettan( híd+ alja) is ki lehetett szedni, amíg a zsinórok értek.

A mostani hajtásnál van alul egy kör réz lap(régi kézi disznópörzsölő gázpalack alja) a hídhoz erősítve, alul egy fix drót a földből, ez az egyik pólus. A másik pedig, mint az igazin felülről jön. Így kiaknáztuk a becsavarodó kábeleket. Most sokkal lassabb is lett, max-on megy jó lassan.Régen ment mint a ventilátor!

A beigazító füleket nem tudtuk megoldani, de ha belejössz, elsőre ráállsz, főleg most a lassabb, kifinomultabb hajtással.

Most a korong nem fix, simán lelehet emelni a hidat és kilehet venni az alját is.

Holnap lekapom!(mármint képen)

Előzmény: K.István 82 (99098)
K.István 82 Creative Commons License 2016.03.02 0 0 99098

Üdv mindenkinek.

Erről lehetne kèrni akár itt akár privátban egy kicsit bővebb felvilágositást?Ha megkèrlek.

Előzmény: legviszontabb (99097)
legviszontabb Creative Commons License 2016.03.02 0 0 99097

Jó lett, gratula!

Ezeket én is úgy bírom, hogy a gyárira nem fér rá semmi érdemi( pl pont a 303 vagy egy Szergej a Mazsolával).

Nekem is házi korong van, ez 45 cm átmérőjű, az Amcsi gőzösnek is rá kellett férnie, ahhoz készítettük, egy régi aksis autó hajtásából. Most 10 év után cseréltük a régi mosógép "Vjatyka"( nem tudom, hogy írják) programkapcsolója és egy bakelit lemezjátszó motorjával- százszor jobb, de nálam nincs beirányító rúd, ügyességre megy a dolog.

Előzmény: rezgaras (99096)
rezgaras Creative Commons License 2016.03.02 0 2 99096

Urak, itt is megírom: készítettem egy fordítókorongot. Itt olvashattok róla.

A hozzá csatlakozó vágányzat leírása ezen az oldalon alul található. Az új váltó Váltógyártó munkája.

szalamander007 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 99095

Szia

Valószínüleg a Novák András volt az . Ha minden igaz,akkor volt nála lapra szerelt és összerakott

pupos is. Az elérhetősége : +36203790562. ,próbáld meg.

K.L.

Előzmény: specnaz78 (99094)
specnaz78 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 99094

Sziasztok!

Keresném azt az eladót aki a 2016.02.27-ei Láng börzén árult "N" méretű M40-es fém építő szettet. Kérném, hogy vegye már fel a kapcsolatot velem a következő címen.

specnaz78 (kukac) citromail (pont) hu

Előre is köszönöm.

Üdv:specnaz78

Richardo79 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 99093

Bocsánat mindenkitől. Nem ide szántam a hirdetést.

Előzmény: Richardo79 (99092)
Richardo79 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 99092

Eladóak az alábbi új H0-ás modellek:

ACME 52801 ár: 14500Ft
ACME 52821 ár: 14500Ft

AF 20051 ár: 12500Ft

Fotók: internet

diesel 693. Creative Commons License 2016.02.28 0 0 99091

Lehet ugyan, de a motoros kivitelű eleve nagyobb tömegű (súlyú), ezért csiszolása intezívebb. A nagy súlyú nem önjáró csiszolókocsi vontatása viszont elég problematikus.

Előzmény: alsó madárfogás (99090)
alsó madárfogás Creative Commons License 2016.02.28 -1 0 99090

Önjáró mellett lehet vontatott is, ugye?

Előzmény: diesel 693. (99088)
alsó madárfogás Creative Commons License 2016.02.28 -1 0 99089

Csak az előbbi nevezhető érdemnek (modelleket vásárolni könnyű - csak meg kell keresni vagy örökölni a rávalót :-), de az meg csalóka: ahogy említettem, ügyesen fotózok. :-)

Előzmény: kavicsasínen (99087)
diesel 693. Creative Commons License 2016.02.28 0 0 99088

A síntisztításnál a probléma leginkább a hozzáférhetetlen szakaszoknál (alagutak) jelentkezik. Ezeknél a szakaszoknál egy önjáró (motoros) síncsiszoló jármű a legnagyobb segítség. A sín nedves  és száraz áttörléséhez, egy a sín felső részére (lehetőleg rugózva) ráfekvő, cserélhető, ill. tisztítható filcdarabbal rendelkező kocsi a legalkalmasabb. Ilyen házilag is készíthető, magam is csináltam egy ilyet. A drága sebbbenzin helyett teljesen megfelelő a festékboltokban olcsón kapható mosóbenzin is.

Előzmény: legviszontabb (99086)
kavicsasínen Creative Commons License 2016.02.27 0 0 99087

Baromi jó az asztalod, gratula...no meg a gördülőállomány sem kutya.

Előzmény: alsó madárfogás (99075)
legviszontabb Creative Commons License 2016.02.27 0 1 99086

Lehet kapni úgynevezett síntisztító radírokat, nekem azok váltak be. Előtte sebbenzinbe itatott régi poló darabbal tisztítottam.

Radírozás után is célszerű szárazon valamivel áttörülni a sínt, mert a radírból leváló darabok rajt maradnak a sínen és a kerék fölszedi. Ilyenkor olyan hangja van, mintha kisiklott volna a szerelvény. Ha nem törlöd át a sínt, akkor sincs semmi, mert jó 6 kör után lejönnek a kerékről a radírdarabok és minden rendben.

Radírból van többféle, nekem Tillig van, ezt sokan szidják, nekem bevált. Jó nagy, kiadós tömb.

Próbálkoztam síntisztító kocsival is, de azt nehéz húzni és nem mindenhonnan szedte le a koszt.

Van ez a mostani motoros, polírozós tisztítókocsi, ezt nem tudom milyen.

Még a Noch-féle kocsikerékre kapcsolható tisztító van, ez jó, de ha már jól rajt van a kosz a sínen, azt nem tudja leszedni, ellenben használatával nehezebben koszolódik el a sín. Van olyan vagon, amire nem megy rá.

-Pl a régebbi fajta kiszigetelt kerekekre, ezt reszelővel meg lehet oldani. A tisztító kiszigetelésre eső felét megreszeled

-és a Tillig Halbikra, az akku ládák miatt.

Én a radírt és a Noch kocsikerékre kapcsolhatót ajánlom.

http://www.vasutmodell-centrum.hu/kiegeszitok/szerszamok-eszkozok/noch-60157-sintisztito-kefe-tengelyre-5-db-p-1924-76-18.html?utm_source=termek-kartya&utm_medium=termek_kep&utm_term=termek-Noch%2060157&utm_campaign=termekkartyarol-adatlapra

http://www.vasutmodell-centrum.hu/kiegeszitok/alkatreszek-kiegeszitok/tillig-8974-sintisztito-radir-tt-p-8682-76-14.html?utm_source=termek-kartya&utm_medium=termek_kep&utm_term=termek-Tillig%208974&utm_campaign=termekkartyarol-adatlapra

Ezek használata mellett sem lesz 100%-ban tiszta a sín(ha utána meghúzom kézzel, kicsit még fogja a kezemet, de ez nem befolyásolja a játékot), az csak úgy lesz, ha utána még valamivel áttörlöd vagy eleve sebbenzines ronggyal tisztítasz.

Én akkor tisztítom a sínt, mikor látom, hogy nagyon fekete, de egy idő után a mozdony is akadozva fog menni( jelez:)). 

Szerintem sín, sín, mindegy, hogy milyen, ha koszos, tisztítani kell.

Előzmény: foka134 (99085)
foka134 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 99085

Sziasztok! 

Az lenne a kérdésem, hogy milyen időközönként kell a síneket tisztítani, illetve kinek milyen módszer jött be? Én a Roco Geoline síneit használom.

Előre is köszönöm a válaszokat!

szalamander007 Creative Commons License 2016.02.26 0 0 99084

Üdv urak.

A segitségeteket kérném. Hogyan lehet Trix mozdonyok alkatrész jegyzékeihez hozzájutni?

Elöre is köszönöm.

K.L.

alsó madárfogás Creative Commons License 2016.02.26 -2 0 99083

És talán éppen ezért nem is mondhatók alacsonynak az átlagáraik. Én is adtam el olyan Märklin gyártmányú ÖBB Schliereneket Ausztriába, amelyek egyetlen porcikájukban sem hasonlítottak az eredetire; mégis, a kultusz kelendővé tette őket.

Előzmény: M.VIII (99080)
alsó madárfogás Creative Commons License 2016.02.26 -1 0 99082

Köszönöm a biztatást! :-)

h0modellboy Creative Commons License 2016.02.25 0 0 99081

Üdv !

Látod ....,  ne szerénykedj ,  máris van saját rajongó táborod !  :-)

Közép korosztályú vagyok , vasút modellezek kb 14 éves korom óta .

Sajnos szabadidőm kevés a sok munka miatt , tudok rá áldozni, de így mégis lassan haladok az asztalommal.

Mondjuk van még idő ,de ha nyugdíjas koromra ezt elérem nyugodtan halok meg !!  :-D

Továbbra is figyelem (figyeljük) a tevékenységedet ! 

Köszi :  Modellboy

Előzmény: alsó madárfogás (99077)
M.VIII Creative Commons License 2016.02.25 0 0 99080

Nyilván ezeknek a gépeknek nem is az az értéke, hogy élethű, hanem egy olyan korszakot képvisel, ahol még nem volt ennyire kiforrott, egzakt a modellezés.

HUN_Sector Creative Commons License 2016.02.25 0 0 99079

Nézd, ha kimennék az épülő szfvári vasútra és lefotóznám azt, aztán emellé a képed mellé tenném, bajos lenne eldönteni, hogy melyik az igazi és melyik a terepasztal :)

róbertke Creative Commons License 2016.02.25 0 0 99078

Becsülendő a szerénységed, de mi többen - jó magyar szokás szerint - akkor is kicsit irigykedve nézzük a képeidet....:-))))) 

U.i.: - Hangos filmjeidről szót sem ejtek...

alsó madárfogás Creative Commons License 2016.02.24 -1 3 99077

Köszi; de azért itt a fórumokon tucatjával akadnak, akik sokkal szebbet, jobbat alkotnak. Én inkább ügyesen fényképezem az asztalom. :-)

Előzmény: h0modellboy (99076)
h0modellboy Creative Commons License 2016.02.24 -1 0 99076

Szia !

Nem szoktam írni a fórumon de régóta követem .

Nekem az asztalod és a "munkásságod " nagyon tetszik , jó pár éve figyelem  (sok portálon követem ), szerintem profi !

Szeretném ha a mai ifjúság példát venne az elszántságodról , a kitartásodról !

Csak így tovább , ez maga a hobbi .

ModellBoy

alsó madárfogás Creative Commons License 2016.02.24 -1 0 99075

Akad is olyan képem, ahol egymás mellett vannak. Nyilván még nagyobbat torzít az összképen, hogy a Fleischmann belga kiadás, felső lámpa nélkül - de persze ez sem mentség. :-)

Előzmény: alsó madárfogás (99074)
alsó madárfogás Creative Commons License 2016.02.24 -1 0 99074

Bő ötven éve adták ki az első példányt. Nem sikerült szépen, azt szentigaz; műszakilag is egy borzalom, kár lenne tagadni - de mindezt mai szemmel értékelni semmiképp sem sportszerű.

Persze ha mellétesszük a korabeli Pikót, arra jó, hogy utóbbi ázsiója nagyot emelkedjen. :-)

Előzmény: M.VIII (99073)
M.VIII Creative Commons License 2016.02.23 0 0 99073

Halihó!

No, a Nohab-kritikusoknak mindig van szavuk a legkisebb hibához, hát erre mit mondanának? :)

http://www.effert.de/index.php/diesellokomotiven/nohab-loks

M44314 Creative Commons License 2016.02.15 0 0 99072

Szia Szakál G. J.

Igen én megcsináltam smd ledekkel :D és tökéletessen működik. 

Előzmény: Szakál G. J. (99071)
Szakál G. J. Creative Commons License 2016.02.14 0 0 99071

Sziasztok!

Piko Herkules végzár imitációját alakította már át valaki? Az érdekelne, hogy megoldható-e a végzárvilágítás beépítése.

Üdv,
G

Dudi65 Creative Commons License 2016.02.11 0 0 99070

Szia!  Nagyon köszönöm az infót , én is ilyesmire gondolok csak ne legyen a foggyöke átrepedve mint az számos roco N-es mozdonynál tapasztaltam régebben .  Mindenesetre, neked is még egyszer köszönöm az értékes információt !!!  Üdvözlettel Attila .

Előzmény: csíkos-háTTú (99069)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2016.02.10 -1 0 99069

Van a motor tengelyén egy fogaskerék, ez képes elfrogni a tengelyen, így a motor csak forog, de nem tudja meghajtani a mechanikát. Szét kell szedni, kivenni a motor forgórészét, és rögzíteni a műanyag fogaskereket. 

Előzmény: Dudi65 (99057)
diesel 693. Creative Commons License 2016.02.09 0 0 99068
CycleBica Creative Commons License 2016.02.08 0 1 99067

Több éves tapasztalat alapján egyedi, minőségi Graffitik készítése bármilyen felületre és járműre.

Saját elképzelés, vagy fotó nem akadály. Ár megegyezés szerint, helyileg Budapesten.

Email: freearthungary@gmail.com

diginewl Creative Commons License 2016.02.08 0 0 99066

Nem, csak épp erre ugráltam.

Már nagyon szeretnék róla beszámolni, hogy mit tud. Itt van egy nekem.

Ha bekerül a vitrinvonatba, akkor napi szinten lesz nyüstölve ország-világ szeme láttára. A conrad már nagyon elkopott, de nehezen szánom rá magam a cserére... :)

Előzmény: Ljubityel-2 (99065)
Ljubityel-2 Creative Commons License 2016.02.08 0 0 99065

Szia "diginewl" !

Gyorsabb vagy mint a villám !

Köszönöm.

Üdv.,

Ljubityel-2

Előzmény: diginewl (99064)
diginewl Creative Commons License 2016.02.08 0 0 99064
Előzmény: Ljubityel-2 (99063)
Ljubityel-2 Creative Commons License 2016.02.08 0 0 99063

Kedves Topiktársak !

Mint kezdő pályaépítő teszem föl a kérdésemet.

Padló alatti, megbízható váltóállító hajtóművet keresek Roco-Line és Peco-Code 75 (arretáló mechanikával) váltók működtetéséhez.

Működtetés egyenárammal történne, állandóan feszültség alatt maradna a hajtómű, tehát véghelyzetkapcsolósnak kell lennie, ezen túlmenően a váltószív polarizálásához szabad kontaktusok is kellenek.

Fontos a strapabíróság, megbízhatóság és természetesen a megfizethető ár.

Rátaláltam egy cseh (?) oldalra: "mtb-model.com".

Tapasztalatokra vagyok kívncsi, no meg arra, hogy itthon van-e forgalmazója, és ha van, akkor mennyi a forintosított ára.

Válaszokat előre is köszönöm,

Üdv.,

Ljubityel-2

Ljubityel-2 Creative Commons License 2016.02.08 0 0 99062

Szia "legviszontabb" !

Köszönöm a választ, megnyugtatott,  mert nem kell sem a mozdonyon faragni, sem újra alkotni az ívet.

Üdv.,

Ljubityel-2

Előzmény: legviszontabb (99050)
Ljubityel-2 Creative Commons License 2016.02.08 0 0 99061

Szia "STModell" !

Amint leveledben hivatkoztál "2xilion" válaszára, néki és néked is köszönöm segítségedet, amit megnyugvással fogadtam, tehát sem a mozdonyon, sem az íven nem kell változtatnom.

Működnek majd a dolgok. Remélem.

üdv.,

Ljubityel-2

Előzmény: STModell (99048)
nazareth Creative Commons License 2016.02.08 0 1 99060

Ha megérkezett, szétszeded.

Így van. Szerintem teljesen fölösleges egy komplett fórumnak azon rugóznia, hogy valahol Németországban van egy 27 éves Piko modell, ami nem működik.  :)

Előzmény: diginewl (99058)
Dudi65 Creative Commons License 2016.02.08 0 0 99059

ÓÓ nem annak szánom ha kell legyártatom a fogaskereket de szerintem lehet hogy van ilyen forgóalváz valakinek elfekvőben . Amúgy régi piko mozdonyokat gyűjtök 50-60 évekből azokkal nincsen ilyen probléma legfejebb kalapáccsal ölhető a textil bakelit vas réz hajtómű párosítás Persze a motor ezekben is kulát ért merthogy egy ilyen ősi mozdonyban a motor csapágyazása hogy is mondjam inkább nem mondom , bronz csapágyat szoktam készíteni beléjük ebben az esetben már csendes csak az eredeti motor miatt vacakolok velük ha igazán jó motort szeretnék belerakni akkor maxxon vagy faulhaber motort építenék beléjük . Minden esetre beszámolok majd ha megérkezik mi is volt a bibije !  Üdv Attila .

Előzmény: diginewl (99058)
diginewl Creative Commons License 2016.02.08 0 0 99058

Így sokkal egyszerűbb a válasz:

Ha megérkezett, szétszeded.

Valamelyik fogaskerék vagy eltörött, vagy a meghajtott kerék ugrott ki a helyéről. Ha ez utóbbi akkor egy mozdulattal megjavítottad, ha az előző akkor több ponton is sérülhetett a fogaskeréksor - azzal már több gubanc is lehet, mert ahhoz elég durva behatás kell, hogy ezek a fogaskerekek eltörjenek. Akkora ereje nincs a motornak, hogy ő megtegye...

Mindenesetre vitrinmodellnek tökéletes lesz :)

Előzmény: Dudi65 (99057)
Dudi65 Creative Commons License 2016.02.08 0 0 99057

Szia a tulaj németben van de tudott Magyarúl , azt mondta a motor forog fények is jók csak a motorkocsi nem megy .  Ide beírom amit küldött üzit " 

A br 185-nek egy hibája van, nem megy. Hülyén hangzik de ez van. A motor megy rendesen, a fények jók az állapota is nagyon jó. De valamiert a motor nem viszi át a kerekekre a hajtást. Tehát valahol a hajtással van gond.

Szóval ezt írta róla .  Többet én sem tudok..  Üdv Attila.

Előzmény: diginewl (99056)
diginewl Creative Commons License 2016.02.08 0 0 99056

Üdv!

a mozdony mégsem megy semerre

Ennél azért kicsit konkrétabb leírás kellene... nem megy mert:

nem kap a motor áramot/nincs benne szénkefe/hiányzik fogaskerék/szorul az egész.

Ebben a motorban a hajtáslánc pofonegyszerű, nincs ami elromolhatna benne.

A megszorulás/fogtörés lehetséges, de akkor nem így nézne ki. De legvalószínűbb, hogy a motornál lesz a bibi. Vagy szénkefe hiány van, vagy csak ki kell szedni (pucol), berakni megy - örül, vagy a rugó törött el benne.

Előzmény: Dudi65 (99055)
Dudi65 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 99055

Ha megérkezik a cucc többet tudok majd mondani Kinézetre vadonat új még a kapaszkodók sincsenek feltéve.

http://www.ebay.de/itm/131720748481?_trksid=p2057872.m2749.l2648&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

A motorkocsi képét csak így tudom küldeni mert nem engedte feltölteni sajna . Ő az amit vettem .

Előzmény: legviszontabb (99054)
legviszontabb Creative Commons License 2016.02.07 0 0 99054

Sajnos ilyen nincs az állományomban:(

Szerintem nem jelentkezett. Mert nagyon starpabírók a PIKO-k ha a motor nem is mindegyik típusban, de a hajtás az egyikben sem valami gagyi, sőt.

Viszont a leírtakon kívül még lehet, hogy hiányzik egy "kereke" mármint fogas kereke, esetleg pont a motorról vagy kerékről.

Ha nem, lehet még, hogy ennyire ki van kopva vagy elnyírta az egyik fogaskereket.

Vagy a kerék tengely ágya van ennyire kikopva.

Lehet, hogy csak búg a motor, de nem pörög. Ezt egy rossz szénkefe is okozhatja.

Minden esetre szívesen.

Így látatlanban ennyit tudok.

Üdv,

Ákos

Előzmény: Dudi65 (99053)
Dudi65 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 99053

Sajnos a motorkocsi még nem jött "haza" kínt vettem a német ebay-en  de beszéltem a fazonnal és így írta le a hibát ahogyan említettem .  arra lettem volna kíváncsi hogy az adott tipusnál jelentkezett e ez a hiba másnál is . Amúgy nagyon köszönöm a segítséget . Attila .

Előzmény: legviszontabb (99052)
legviszontabb Creative Commons License 2016.02.07 0 0 99052

Képet nem tudsz dobni a hajtásláncról? Így látatlanban nem tudom, mi lehet a baj. Lehet a kerék vagy a motor nincs a helyén. Vagy valamelyik fogaskerék pörög át a tengelyén, amelyiknek nem kéne. Vagy valamelyik fogaskerék nincs a helyén, esetleg nagy az oldalirányú elmozdulása és mikor egyik teljesen jobb oldalt, a másik meg teljesen a bal oldalt van, elpörögnek egymáson.

Ez az egész hiba könnyen kideríthető, ha jól bezsírozod a hajtás kezdeti fogaskerekeit(értsd: van olyam fogadkerék ami dupla és a másik fele viszi tovább a hajtást) és amelyik lejjebb nem zsíros ott a hiba.

Én így vettem észre a Taurusomon is, hogy egyik nem hajt, hogy zsíros maradt a fogaskerék, az utáni meg száraz.

Előzmény: Dudi65 (99051)
Dudi65 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 99051

Sziasztok !  Br 185 motorkocsi problémám van .  A motor és a fények üzemelnek a mozdony mégsem megy semerre .  Valakinek volt már ilyen jellegű problémája ezzel a piko cuccal ?  Hajtáslánc melyik fogaskereke lehet  a bűnös .  A motorkocsi relatíve teljesen új .  Köszönöm ha valaki érdemben tud segíteni ebben !!

legviszontabb Creative Commons License 2016.02.07 0 0 99050

ACME MÁV Gorilla (V63)- Gigant(V63)

Elmegy az íven.:)

Előzmény: Ljubityel-2 (99046)
Ljubityel-2 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 99049

Szia "2xilion" !

Köszönöm a választ.

Megnyugodtam, hogy nem volt meggondolatlan a vásárlásom.

Üdv.,

Ljubityel-2

Előzmény: 2xlion (99047)
STModell Creative Commons License 2016.02.07 0 0 99048

R=421-en is elmegy mindenfajta beavatkozás nélkül, de ennél kisebb sugarú íven csak a forgóváz módosításával tud, ahogy 2xlion is írta.

2xlion Creative Commons License 2016.02.07 0 0 99047

Nálam Roco R2 (358 mm)-en is elmegy, de ehhez a forgóváz sarkait a kasztni alá eső részen le kellett csapni. Ugyanis az ívsugarat csak a forgóváz kasztniba akadása korlátozza.

Ljubityel-2 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 99046

Kedves Topiktársak !

Kérdésem: ACME MÁV Gorilla (V63) el tud-e menni R=450 mm-e íven ?

Aggódom, mert rosszakat hallottam erről.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdvözlettel,

Ljubityel-2

GOLAZ111 Creative Commons License 2016.02.06 0 0 99045
Előzmény: ktomi1310 (99041)
ajkaposvár Creative Commons License 2016.02.06 0 0 99044

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni Veszprém megyén belül Fuggerth V43-as mozdony összerakásában?Minden alkatrész megvan ,nagyjából össze is van rakva de nem az igazi.Segítségeteket előre is köszi!

legviszontabb Creative Commons License 2016.02.06 0 0 99043

4 fajta van:

-egy Deák: már nem kapható, nem is volt az igazi

-műgyanta: elvétve, nem túl szép, alap is kell hozzá

-Varga Zsolt(VaTT) féle, szép, műgyanta-a legstrapabíróbb hajtással

-Hubert Ferenc: az övé a legszebb, gyári alvázon

-valamint "kopterg" topictárs, gyönyörű, alváz passz

((((((((((ő legutóbb egy '49-est készített, élethűségét tekintve ő lehet Hubert Ferenc))))))

somytomy Creative Commons License 2016.02.06 0 0 99042

Tudtommal csak egyedileg építettek vannak, bár én nem vagyok otthon TT-ben.

ktomi1310 Creative Commons License 2016.02.06 0 0 99041

Tisztelt Urak!!!!!!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Még nem irtam itt.lenne egy kérdésem létezik-e CSÖRGŐ TT-méretben és ha igen hol szerezhető be! Köszönettel.

1044fun Creative Commons License 2016.02.03 0 0 99040

OFF

http://www.schafbergbahn.at/de_at/ueber-die-bahn/UeberBahn.html

(a budapesti Fogaskerekű nyílt napján mutattak szétszerelt forgóvázat. Az újabb járművek tengelyein bonyolult kuplungszerkezet biztosítja például azt, hogy simán fusson, vagy, hogy bizonyos sebesség felett blokkoljon a jármű. A látszat ellenére a fogaskerék sem egy öntvény, a tengelyre dinamikusan kapcsolódik. Gondolom, az újabb gőzöst hasonló elvek szerint készült már.

A régebbi, - egyébként csodaszép - Rowan/Ganz kocsin pedig a fogaskerék külön tengelyen volt/van, a hajtás pedig kizárólagosan vagy az egyik vagy a másik tengelyt látta el. Igaz ez utóbbi maximális sebessége 13,5 km/h... hogy milyen mérföldből vagy csomóból konvertálva, nem tudta senki megmondani. ) 

OFF

Előzmény: rezgaras (99036)
SKL14 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 99039

Nem annyira, a MÁV örülne, ha csak egy ilyen korú dízelmozdonya is lenne... A piros konyhás mozdonyok (Z11-től számozva) SLM Winterthur gyártmányúak és első példányuk 1992-es. De vannak a vonalon nosztalgiajáratok is a 100+ éves gőzösökkel (ezek csak egy kocsit visznek fel a hegyre, nem úgy mint Hi-Tech kollégáik: kettőt.)

Előzmény: amaTTor_56 (99038)
amaTTor_56 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 99038

Pedig elég régi. Ez a vasút 1893 óta szállítja a kirándulókat a hegytetőre.

Nyilván a szerelvényeket és a pályát időnként felújítják.

amaTTor_56 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 99037

Ezen a képen látszik a mozdony működése.  

( Kép a netről.)

rezgaras Creative Commons License 2016.02.03 -1 0 99036

A képen látszik, hogy ez egy vadonatúj mozdony (a hajtókaronk görgős csapágyak vannak). Valóban nem kizárt, hogy a kerekek nincsenek a tengelyhez erősítve. Ilyet régen nem csináltak!

Előzmény: amaTTor_56 (99030)
rezgaras Creative Commons License 2016.02.03 0 0 99035

Szerintem ez semmi a régi budapestihez képest! Ugyanis vastagon kihasználják, hogy dupla fogaskerék van. Amikor elágazik és átmegy a sín fölött, csak az egyikkel kapaszkodik. Így könnyű! :-))

A budapestin egy fogaskerék volt és a fogassín valójában egy fogas létra volt, nem sín. Tehát oldalirányban nem tudta elhagyni a fogaskerék a fogaslétrát!

Előzmény: SKL14 (99032)
amaTTor_56 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 99034

Valóban a pálya végig fogas, a mozdony is a meredek emelkedőhöz van kialakítva, ezért előre lejt a kazántest. 

Amikor az ember felér a hegy tetejére a 360 fokos panoráma egyszerűen leírhatatlanul gyönyörű. Körben 14 db hegyi tó látványában lehet gyönyörködni, ezt egyetlen fénykép sem adja vissza.

Előzmény: Váltógyártó (99033)
Váltógyártó Creative Commons License 2016.02.03 0 0 99033

Még valami! Láttam erről a vonalról egy filmet, és itt tényleg végig fogas a pálya. A mozdony pedig azért van mindig a lejtő irányába, hogy a kocsik ne tudjanak elszabadulni a pályán. Így felfelé tolja, lefelé kvázi engedi a kocsikat.

Előzmény: Váltógyártó (99031)
SKL14 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 99032

Mindkét képen jól láthatóan nem egyforma. A fogaskerék koronája is kisebb de mint tudjuk fogaskeréknél az osztókör átmérője számít... Úgyhogy vagy csúszik a kerék, vagy függetleníteni kell őket egymástól.

A vonal egyébként végig fogaskerekű, a vízszintes tolópad, és a mozdony/kocsiszínek is.

Mellékelek én is egy képet sok szeretettel Váltógyártó kollégának a vezérállásból készítve, ha olyan perverziója lenne, hogy fogaskerekű kitérőt szeretne készíteni. :)

Ui.: A képen jól látható, hogy a fogasléc a csúcssín gyök részénél két oldalról a sínhez simulva a sínkorona felett hidal át - tehát a fogaskerék alja magasabban van a sínkoronánál.

Előzmény: róbertke (99029)
Váltógyártó Creative Commons License 2016.02.03 0 0 99031

Nagyon ráizgultatok erre a fogaskerék témára! :-)

Itt egyébként én kisebbnek látom a fogaskereket, mint a kerék futófelületének az átmérőjét.

Viszont simán lehet, hogy a tengely csak a fogaskereket hajtja, és a kerék egy csapággyal függetlenítve van a tengelytől. Ha megnézitek a tengelyes képeket, ott úgy néz ki, hogy nem simán rá van húzva a tengelyre, hanem csavarozva van, és valami fedél van a kerekek belső felén, ami akár csapágyfedél is lehet. Mindenesetre nem egy simán tengelyre húzott kerék, az biztos.

(kép a nertől)

És nem, nem csinálok fogaskerekű váltót (egyenlőre)! :-)

amaTTor_56 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 99030

A képen látszik, hogy a fogasléc teteje magasabban van mint a sín teteje.

Itt pedig a hajtás, a középső kerék nem fogaskerekes.

Előzmény: rezgaras (99025)
róbertke Creative Commons License 2016.02.03 0 0 99029

Egyforma a fogaskerék átmérője a kerékabroncséval! 

Előzmény: rezgaras (99028)
rezgaras Creative Commons License 2016.02.03 0 0 99028

Érdekes gondolat! De a kerekeknek tengely kell - látszik is, hogy a vastag tengelyre vannak csavarozva. Akkor viszont a külső hajtókar hogyan forgatja (a tengelytől függetlenül) a fogaskerekeket?

Előzmény: nazareth (99026)
Hanzohattori Creative Commons License 2016.02.03 0 0 99027

Märklin az csak nagyban.

nazareth Creative Commons License 2016.02.03 0 0 99026

Esetleg végig fogaskerekes a pálya, és a kerekek csak futókerekek...?

Előzmény: rezgaras (99025)
rezgaras Creative Commons License 2016.02.03 0 0 99025

Ez egy kicsit furcsa! A fogaskerék a tengelyre van szerelve, viszont kisebb a keréknél. Ez számomra azt jelenti, hogy a kerék folyamatosan csúszik a sínen!

Előzmény: amaTTor_56 (99024)
amaTTor_56 Creative Commons License 2016.02.01 0 1 99024

Egy kis csemege Váltógyártónak. Az osztrák Salzklammergut fogaskerekű vasút képei.

Előzmény: rezgaras (99022)
enigma1965 Creative Commons License 2016.02.01 0 1 99023

Sziasztok!

Egy (legalább is számunkra az) örömteli hírt írnék meg.

Megígérem ezen ügyben utoljára írok ide Neketek.

Tehát:

Vasárnap délután 2 órakor útjára indul a Fejér megyei Vasútmodellező klub. Egyben betársul egy modellező/makettező egyesületbe.

Akit érdekel a Voke-ben (Vörösmarty Mihály Műv. ház, /a régi Vasutas műv ház/ Székesfehérvár Kaszap Istvánu. 6.) megtalál minket. Az idági jelentkezetteket e-mailben értesítettem, de szeretettel várunk mindenkit!

Üdv enigma

Előzmény: enigma1965 (98953)
rezgaras Creative Commons License 2016.02.01 0 0 99022

Igen, mert a fogassín magasabban volt, mint a sinek. Lehet látni a Városmajorban régi fogas kerékpárját, a fogaskerék a kerékpár közepén van, tehát az osztóköre egy magasságban van a sínfejjel. Emiatt a fogaskerék fejköre belenyúlik a sínbe, nem keresztezheti.

Gyerekkoromban nézegettem a Szabadság-hegyen, megvártam amíg átváltották. Mindig jobbra tértek ki.

Előzmény: róbertke (99021)
róbertke Creative Commons License 2016.02.01 0 0 99021

A régi eredeti Sváb-hegyi szinte tolópad volt, nem is váltó!

Viszont létezik egy hasonló de kisebb változata, ami szintén a tolópad elvén működik.

Egymás mellett van egy egyenes sínszakasz és egy íves sínszakasz fogasléccel.

Iránynak megfelelően mozgatják jobbra vagy balra.

Sőt szegment váltó elvén működő fogaskerekű váltó is létezik.

De inkább maradjunk egy egyszerűbb verziónál: - A váltót lehetőség szerint vízszintes síkban építették, hogy ne kelljen a bonyolult fogasléces mechanizmussal bajlódni.

Előzmény: rezgaras (99018)
jelzo Creative Commons License 2016.01.31 0 0 99020

Szerintem arra is meg van az ötlet, csak még nem volt megrendelő.:-)) Viszont egy működőképes váltóábrát elkészíteni úgy, hogy a lemezek mozogjanak az igazi kihívás lenne.:-)

Előzmény: jelzo (99016)
rezgaras Creative Commons License 2016.01.30 0 1 99018

A régi fogas váltója!

Előzmény: róbertke (99017)
róbertke Creative Commons License 2016.01.30 -1 1 99017

Fogaskerekű vasút váltója....:-)))))

Előzmény: jelzo (99016)
jelzo Creative Commons License 2016.01.30 0 1 99016

Szuper.:-) Nagyon fejlődsz.:-) Hol a határ.......

Előzmény: Váltógyártó (98995)
manhattani Creative Commons License 2016.01.30 0 0 99015

Nem OFFoltok ti egy picit? :-)

SÜNÖCSKe Creative Commons License 2016.01.30 0 0 99014

Nekem mozdony volt a jelem :)

Bár lehet, hogy ebben anyu keze is benne volt, mivel abban az oviban volt óvónő, ahova jártam (mily' meglepő!) :D

Előzmény: Váltógyártó (99011)
Váltógyártó Creative Commons License 2016.01.29 0 0 99011

Delta (sima háromszög, csak így jobban hangzott), létra és fenyőfa. Ilyesmit nemlehetett választani! :-)

Előzmény: CsRG (99004)
Mate1206 Creative Commons License 2016.01.29 0 0 99010

Köszönöm,megpróbálom.

DF

Előzmény: kavicsasínen (98998)
legviszontabb Creative Commons License 2016.01.29 0 0 99009

Szívesen, de ez jobb ötletnek tűnik!:)

Ment mail.

Előzmény: tomlindudek (99008)
tomlindudek Creative Commons License 2016.01.29 0 0 99008

Köszi az infót!

Közben kaptam segítséget e-mail-en. Börzén lehet gyári újat kapni. :-)

Üdv.

Előzmény: legviszontabb (98994)
róbertke Creative Commons License 2016.01.29 -1 1 99007

Dehogyis, EZ! 

Előzmény: CsRG (99004)
róbertke Creative Commons License 2016.01.29 -1 0 99006

Én meg juszt sem szóltam 4 óra hosszát hozzá, hogy hátha te csapsz le 100.000 gombra.....:-))))

Na sebaj, majd jobban figyelünk rád a 111.111 gombnál...:-))))

Előzmény: RhB (99005)
RhB Creative Commons License 2016.01.29 0 1 99005

OFF Rágyúrsz a 100000. hozzászólásra is? :-) ON

Előzmény: alkotasu (99000)
CsRG Creative Commons License 2016.01.29 0 1 99004

Na neee!Tényleg ez volt a jeled az oviban??:-)))))

Előzmény: Váltógyártó (99001)
nazareth Creative Commons License 2016.01.29 0 0 99003

Off

Hehe, _Hímesnyuszi, passzol a hímestojásokhoz :)

Előzmény: alkotasu (99002)
alkotasu Creative Commons License 2016.01.29 0 1 99002

Na, Nyuszi, Téged hímesítettek, vagy Neked nem köszönték meg... :-)))

Előzmény: _Nyuszi (98999)
Váltógyártó Creative Commons License 2016.01.29 0 0 99001

Köszönöm uraim! :-)

alkotasu Creative Commons License 2016.01.28 0 0 99000

Marhajóóó!!!!

_Nyuszi Creative Commons License 2016.01.28 0 0 98999

Gratulálok! :)

kavicsasínen Creative Commons License 2016.01.28 0 0 98998

Sajnos elég szoros a kasztni, a visszarakás sem olyan könnyű emiatt. Miközben feszíted a kasztni alját, néhány tartalék ujjal tolni kell lefelé a forgózsámolynál fogva (persze óvatosan).

Előzmény: Mate1206 (98997)
Mate1206 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 98997

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy Piko Traxx 480 HO méretű mozdonyt, de sajnos nem tudom a dekódert bele tenni.

A leírás szerint alúl csavar ki, majd kaszni széthúz és már el is vállik a mozdonytesttől.

Nem mozdul,volt valakinek hasonló esete,szerintetek mit csináljak, nem szeretném szétbarmolni?

Köszi

DF

2xlion Creative Commons License 2016.01.26 0 1 98996

Csillagos 5 !

Váltógyártó Creative Commons License 2016.01.25 0 6 98995

Legújabb fejlesztés:

legviszontabb Creative Commons License 2016.01.23 0 0 98994

Én már láttam olyat, hogy ilyenből másfelet tettek be. Ez nem tudom, mennyire üzembiztos, jó, de ha nincs más.

http://www.vasutmodell-centrum.hu/kiegeszitok/alkatreszek-kiegeszitok/tillig-8877-szenkefe-395870-10-db-tt-p-8660-76-14.html?utm_source=termek-kartya&utm_medium=termek_kep&utm_term=termek-Tillig%208877&utm_campaign=termekkartyarol-adatlapra

Még az autógenerátor szénkeféiből szokták készíteni. Az önindítóé kemény állítólag. Biztos van a közelben egy autóvillamossági szerelő, nála biztos van kidobásra ítélt darab.

Előzmény: tomlindudek (98993)
tomlindudek Creative Commons License 2016.01.23 0 0 98993

Köszönöm szépen a válaszokat!

Azt hittem, hog a méret tudatában az internet ontja majd a jobbnál jobb ajánlatokat, de sajnos nem. :-(

Tudtok beszerzési forrást javasolni? Carbosint Kft.?

Üdv.

Előzmény: ysenyerkesz (98992)
ysenyerkesz Creative Commons License 2016.01.23 0 0 98992

Szia!

Az eredeti normál méret: 1,5x2x4,2 mm

De létezett után gyártott méretben 5mm hosszú kivitelben, annak a hosszából

kellett egy kicsit lecsiszolni.

Előzmény: tomlindudek (98989)
nazareth Creative Commons License 2016.01.23 0 0 98991

közvetlenül a szénkefét nyomja, vagy ott egy tekercsrugóval szerelt szénkefének kellene lennie?

Nem kell rugó, nem kétlépcsős a rugózása :)

eredeti méretét

Hát eredetivel nem rendelkezem, de valószínűleg kb. egy milliméterrel rövidebb kell legyen, mint az őt tartó sín, hogy a leszorítórugó ne pattanhasson ki oldalirányban.

Előzmény: tomlindudek (98989)
wiesel Creative Commons License 2016.01.23 0 0 98990

Üdv a Fórumnak!

Kérdésem a következő, hogy egy H0-ás méretű, Roco-startszettes BR218-as kasztnijának összeszerelési kialakítása megegyezik-e egy ugyan ilyen típusú, "expert"(?) Roco-modellével? Konkretizálva: Roco 51255-ösből származó gép kaszniját le tudom-e cserélni - például - egy 72755-ösére ("100 Mio Bayern-Ticket")
Válaszokat előre is köszönöm! Üdv:

wiesel

tomlindudek Creative Commons License 2016.01.23 0 0 98989

Kedves Fórumozók!

Meg tudnátok nekem adni a PIKO kétmotoros E44 mozdony szénkeféinek eredeti méretét? További kérdésem, hogy a szénkefét a tartóba szorító rugó közvetlenül a szénkefét nyomja, vagy ott egy tekercsrugóval szerelt szénkefének kellene lennie?

Üdvözlettel:

kozoz2

legviszontabb Creative Commons License 2016.01.22 -2 0 98988

Örülök én is, hogy így már nyugodtan tudsz aludni!:D

Előzmény: HUNcZUG (98987)
HUNcZUG Creative Commons License 2016.01.22 0 1 98987

"magyarul: Remélem így megfelel!:D"

Igen, megfelel!

Már igen szépen köszönöm, hogy fellebbentetted így utólag azt a bizonyos fátylat.

Előzmény: legviszontabb (98983)
legviszontabb Creative Commons License 2016.01.22 0 0 98986

Az biztos mindent rendbe tesz!:) Letisztítja tisztára az alaplapot!

Kár, hogy nem azzal csináltam, tényleg először kérdezni kellett volna!:D

Előzmény: alsó madárfogás (98984)
legviszontabb Creative Commons License 2016.01.22 0 0 98985

Ablaktisztítóval?? Azért h@lye nem vagyok, ennyire!:)

Alaplapot még nem pucoltam azt rábízom a hozzáértőkre!

Igen, ugye írtam is, hogy hol világít, de nem megy. Hol megy, de nem világít. Hol egyik oldalra f@sza, a másikra semmi. Tehát gondoltam, hogy a drótozással van baj.

Minek? Nincs hangja, ha "sír" akkor nem árt neki egy nagyon kis csöpp olaj. Sok olajnál füstöl, szikrázik, melegszik a motor, lehet szétszedni, kipucolni. Zsírral semmi értelme.

Egyébként került hozzám pár éve óccsóér egy Fleischmann gőzös, azt valaki tejjel kezelte!

Egyébként új motor csak nem "sír". Igen cserélni kellett benne, mert 11 év alatt elkopott a komutátor teljesen, hiába ami kopik, az kopik. Meg a forgóvázak is elkoptak, azokat is rendbe kellett rakni.ú

Tehát teljes felújítás V6 volt a kicsikének és a kábelezés is új, szép, nem szmötyis. 

11 év után jelentkezem ismét!:D

Üdv,

Előzmény: STModell (98982)
alsó madárfogás Creative Commons License 2016.01.22 -1 0 98984

"speciális erre kitalált tisztítószerrel" - oké, sebbenzinnel nem, de Brigéciollal mehet? :-)

Jó tudni egyébként, hogy kerülendő az említett anyag. Nem gondoltam volna. Igaz, nem is biztos, hogy nekiesek bármivel egy száraz rongyon/papírtörlőn kívül.

Előzmény: STModell (98982)
legviszontabb Creative Commons License 2016.01.22 -1 0 98983

Köszi!

Gondoltam, ha elcsesztem, akkor nincs olyan, hogy nem tudom/ nem lehet megcsinálni, addig csinálom/csináltam míg jó nem lett.

Semmi baj, gondoltam, mert én egy rövidítést két szóra nem használok/használnék.

Igen, ennyit p@fázok!:) Nem dísznek jelentkeztem fel, ahol tudok segítek és nekem is segítenek, oltjuk egymást, viccelődünk, de ez a normális, ezért vannak a topicok!:)

Igen, természetesen lefordítom, tehát magyarról magyarra rovatunk következik:

STModell-nek küldött kódom, arra volt válasz, hogy manapság egyre kevesebb M41-re(ma 418)/Csörgő-re kerül fel az "A" és "B" betű, ami a vezetőállásokat jelöli. "A" felén van a motor, a "B" felén van a szellőző ventilátor.

Tehát:

Pl.-Például most a 156-ra-(M41 2156, új nevén 418 156, ez a lényeg, mert mostanról van szó) tettek sv-n-(Székesfehérváron rövidítése), meg a 166-ra-(M41 2166, új nevén 418 166,nemrég készült el Dombóváron) is ud-n-(Dombóváron rövidítése)(bár ez elég kicsi lett)-(a betűkre "A", "B" méretére gondoltam, a megszokottól kisebb méretűek lettek).

Tehát helyesen:

Például most az M41 2156-ra tettek Székesfehérváron, meg az M41 2166-ra is Dombóváron( bár utóbbin a betűk mérete kisebb a megszokottnál)

!lelefgem gyí melémeR- magyarul: Remélem így megfelel!:D

Neked is hasonló jókat kívánok!

Üdv,

Ákos

Köszönöm mindenkinek a segítséget!!

Előzmény: HUNcZUG (98981)
STModell Creative Commons License 2016.01.22 0 0 98982

Próbáld ki, hogy megpucolsz egy számítógép alaplapot sebbenzinnel. Menni fog utána? Na, látod? Én már láttam olyan nyákot, amin az alkatrészek forrasztását (és egy részüket is) porrá korrodálta az, hogy a kedves user valamilyen ablakpucolóval törölgette le. Ilyet tisztítani csak vagy speciális erre kitalált tisztítószerrel, vagy szárazon!

Az akció előtt kellett volna kérdezni. Mellesleg szerencséd van, hogy más volt a hiba oka. 

Ugye a motor csapágyait nem olajoztad vagy zsírozdad meg?

Előzmény: legviszontabb (98977)
HUNcZUG Creative Commons License 2016.01.22 0 1 98981

Ha már működik rendesen, akkor nagyon ügyes vagy. Látod ment ez segítség nélkül is.

Az már hatodrangú dolog, hogy nem ellenállás, hanem tekercs (induktivitás) és sikerült az áramkörből kiiktatnod, így legalább nem zavargál feleslegesen.

Az fv miatti irományom okán elnézést kérek, biztos elnéztem a nicked és azt más írta. Azonban, ezt a hozzászólásodat lefordíthatnád nekem, mert semmit sem értek belőle 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=137702305&t=9128101

Egyben gratulálok az egy év alatt megírt 1305 hozzászólásodhoz.

További jókat és sikereket kívánok!

Előzmény: legviszontabb (98980)
legviszontabb Creative Commons License 2016.01.22 -1 0 98980

Szia!

Nem ellenkezem, de ha egyszer így volt?

Újonnan került hozzám, nem a Deáktól, sörtemető Pali bá-tól.

Mivel nem akarom az egészet szétforrasztani, így meg nem látni ,mi hova megy, ezért nincs rajz.

Az alján nincs kapcsoló csak a helye. A vakdugó helye így volt. Fővizsgát még nem rövidítettem fv-vel, csak forgóvázat.

Egy átkötésnek kell lennie, mert különben nincs hova forrasztani a fekete kábelt. Egy átkötés héj nélküli dróttal idáig is volt. Az áthúzott ellenállás rajta volt(előte lévő érintkező össze van kötve az ellenállással), ha ez a rész nem kap áramot, nem világít, ezt kell egy drótdarabbal összekötni elvileg. Hangsúlyozom nem tettem bele semmit és a drótokon kívül le sem forrasztottam semmit!

Így kötöttem, így most faszán működik.:

http://indafoto.hu/mozdonyos/gigant_bekotesjol

Előzmény: HUNcZUG (98978)
szuromia Creative Commons License 2016.01.22 0 0 98979
HUNcZUG Creative Commons License 2016.01.22 0 1 98978

Nos, maradjunk annyiban, hogy megpróbálok segíteni neked. Szóval ez vadi újan került hozzád?

Ha nem, akkor honnan tudod mi eredeti, és mi az átalakítás rajta?

Az áthúzott ellenállás nem vezet sehova, és eredetileg nincs rajta.

Eredetileg a mozdony alján kellene egy kapcsolónak lenni, amivel át lehet kapcsolni az áramfelvételt a sín és a felső-vezeték között. Ez neked hiányzik, ezért nincs feszültség a motor fekete vezetékén. Így rajzoltam kékkel a bal oldalra egy három pontos átkötést. Bár abból a balszélsőnek gyárilag meg kell lennie. A panel 8 pólusú DCC előkészítéssel rendelkezett, míg a vakdugó megspórolása miatt, valami barbár össze nem forrasztotta az aljzatot. Ezt én mind rendbe hoznám. Ahelyett, hogy próbálsz velem ellenkezni, inkább a rajzot készítetted volna el.

Ha lehet egy kérésem akkor légyszíves az "fv" rövidítést ne használd. Ugyanis egyszer fővizsgát rövidítesz vele, egyszer meg forgóvázat. Fiatal lelkem ettől összezavarodik. Légyszíves fiatalos hevületed egy kicsit visszafogni. Előre is köszönöm megértésed

Előzmény: legviszontabb (98973)
legviszontabb Creative Commons License 2016.01.22 -2 0 98977

Mint írtam nem mostam meg jól, ahogy te fogalmazol. Csak ott ahol zsíros, szénkefés volt és mint írtam nem is tocsogott a benzinben, épp hogy megmutattam a fültisztítónak. Az ellenállások és egyeneirányítók közelében pedig nem is voltam! De egy (mondjuk ha azt is mosni kellett volna) ellenállás, egyenirányító nem bírja ki? Hm ez érdekes, biztos? 

Előzmény: STModell (98976)
STModell Creative Commons License 2016.01.22 0 0 98976

A sebbenzin egy kicsit durva anyag. Valamit valószinüleg szépen megmart/korrodált. Max kontaktspay-t használj legközelebb, vagy sima száraz rongyot/fülpiszkálót.

Előzmény: legviszontabb (98968)
STModell Creative Commons License 2016.01.22 0 0 98975

Itt most nem a gyártási folyamatról volt szó, hanem hogy otthon fölösleges mosogatni. Ha olajos, meg szénkefeporos, akkor egy száraz ronggyal szépen le lehet törölni, esetleg fülpiszkálóval az érzékenyebb részeket. A kolega jól megmosta, aztán most meg nem megy neki. Szerintem egyértelmű a tanulság.

Előzmény: rezgaras (98974)
rezgaras Creative Commons License 2016.01.22 0 0 98974

Azt hiszem rosszul tudod. Minden NyÁK-ot mosnak a gyártási folyamat végén, lemossák a folyasztószer maradékát. Alkohollal is lejön, az iparban hatékonyabb szereket használnak, nagyon büdösek (és nem hasznosak az egészségre nézve :-(( Én is mindig lemosom alkohollal és egy öreg fogkefével.

Előzmény: STModell (98967)
legviszontabb Creative Commons License 2016.01.22 -1 0 98973

Amit kék x-szel jelöltél az gyári és az ellenállás bekötéséhez sem nyúltam-ezek gyáriak, csak a motor kábeljét, fv-től jövőt és azt a bizonyos két érintkezőt összekötő drótdarabot forrasztottam le.

Előzmény: HUNcZUG (98972)
HUNcZUG Creative Commons License 2016.01.21 0 0 98972

Kékkel jelöltem, hogy szerintem milyennek kell lennie.

Előzmény: HUNcZUG (98971)
HUNcZUG Creative Commons License 2016.01.21 0 0 98971

Nem látok az induktivitás alá. Az a forrpont hova vezet? Ha másként nem megy rajzold le, a fólia beültetési rajzát.

Előzmény: legviszontabb (98970)
legviszontabb Creative Commons License 2016.01.21 0 0 98970

Sza!

Köszi!

Viszont ahogy te mondod, hogy hova tegyem a feketét az nem jó mert abban a részben nincs áram. Csak akkor, ha jobb vagy bal oldalról összeforrasztom egy darab dróttal. Eredetileg is volt benn egy gányolmány összekötés.

Viszont most találtam egy bekötést ahol minden faszán működik. Viszont ha rákötöm a motort eléggé elhalványul a világítás kis áramnál. Ennyit levehet a motor vagy valami még mindig nem kóser? Holnap teszek fel képet a bekötésről. Ma már elteszem magam holnapra. Mondtam addig nem fekszem le, amíg jó nem lesz.:) Most minden működik, holnap kiderül jól van-e bekötve.

Üdb,

Előzmény: HUNcZUG (98969)
HUNcZUG Creative Commons License 2016.01.21 0 1 98969

Szia!

Első körben, a kerékérintkezőkről jövő sárga és szürke vezetékeket rendezném. A nyák mindkét végén azonos oldalra kerüljenek, vagyis baloldali kerekekről a nyák bal oldalára, jobb oldali kerekekről a jobb oldalra. Utána távolítsd el az 1-el jelölt átkötést. Majd a 2-el jelölt fekete vezetéket forraszd a nyíl szerint a helyére. A mellette lévő piros forrasztását csináld meg szépre. Nagyon ronda a bekötése. Ha ezzel kész vagy és nem működik akkor csinálj több fotót amin rendesen látszik valamennyi vezeték, mert most nem látom mi hova van kötve.

Egyébként a vízzel való mosás semmit sem árt sem használ. Ha nagyon csúnya a nyák, akkor tiszta alkohollal és fogkefével sikáld át, az oldja a gyantát. 

Előzmény: legviszontabb (98964)
legviszontabb Creative Commons License 2016.01.21 -1 0 98968

Száraz letörülés után seb benzinnel, nem tocsogott, csak épp hogy benzines volt a fültisztító(szöszökre is figyeltem!). De nem az egészet, csak ahol koszos (szénkefepor)és olajos volt(forrasztási paszta gondolom). Mivel ezen anyagok vezetik az áramot, azért csináltam, hogy ne húzzon át sehol és ne b@ssza ki az egész panelt.

SMD- k és egyéb nyalánkságok közelében még véletlenül sem mostam, ezt én is tudom, ott szerencsére nem volt szötyis, merz eléggé a panel közepén vannak. Ha már úgyis szétszedtem, nem akartam, hogy összerakás után menjen valami tönkre, hogy láttam és nem tisztítottam meg.

Ilyen még nem történt velem, hogy valamit nem tudok bekötni, újrakötni.

Szóval jól elk@rtam!:)

Előzmény: STModell (98967)
STModell Creative Commons License 2016.01.21 0 0 98967

Egyébként azért kérdeztem hogy mivel mosta mert annak függvényében más és más lehet az okozott kár. Nyákot egyébként tudomásom nem szoktak és nem is szabad mosni, főleg úgy nem hogy smd vagy más alkatrészek vannak rajta. Ezeknek nem tesz jót semmilyen folyadék.

Előzmény: alsó madárfogás (98966)
alsó madárfogás Creative Commons License 2016.01.21 -1 0 98966

Hát, ezzel sokra megy barátunk. :-) De igazad van, a mellékelt ábra alapján.

Előzmény: STModell (98965)
STModell Creative Commons License 2016.01.21 -1 1 98965

Ha működött, akkor miért kellett megmosni? Mivel mostad? Alapvető szabály, hogy ami működik azt nem kell megszerelni, mert az ilyeneknek az lesz a vége hogy nem fog menni.

Előzmény: legviszontabb (98964)
legviszontabb Creative Commons License 2016.01.21 -1 1 98964

Sziasztok!

Kérhetek egy kis segítséget Deák Gigant bekötés kapcsán? Az egész bele olyan érdekes, na mindegy nem ez a lényeg.

Kicsit fel lett újítva(kaszni igazítás, festés srb), mondom megtisztítom a nyáklapot, szépen megjelöltem, mi hol volt, aztán mosás után semmi nem volt rajta, azóta próbálgatom, de nem jön össze. Hol a motor, hol a világítás működik tökéletesen(ide-oda), hol egyik irányba megy és világít is, a másikba semmi, hol meg semmi nincs egyáltalán nem csinál semmit egyik irányban sem. Volt egy zsinór ami ilyen hurok volt, egyik érintkezőt a másikkal kötötte össze. Itt és a motor kábeleinél lehet a gebasz.

Más elvileg nem lehet baj, mert sok éve tökéletesen működött.

Ez a nyáklaposdi nem az én világom!:) De előbb-utóbb bele jövök, bele kell jönnöm-ez a jövő. De hát a tapasztalat egyenesen arányos a tönkretett dolgok számával......

Segítségeteket előre is köszönöm!

http://indafoto.hu/mozdonyos/gigant_bekotes

Üdv,

Váltógyártó Creative Commons License 2016.01.21 0 0 98963

Mostani projectek, hosszú H0 és hosszú H0e váltók! :-)

Több kép ITT és ITT!

nazareth Creative Commons License 2016.01.21 0 0 98962

Akkor már fölösleges a fedvény: "Logikusan a középső lenne a fekete" :)

Előzmény: Peti06 (98961)
Peti06 Creative Commons License 2016.01.21 0 0 98961

Köszi a segítséget, már ki is próbáltam!

Előzmény: nazareth (98960)
nazareth Creative Commons License 2016.01.21 0 0 98960

Logikusan a középső a fekete. És elvileg nem tehetsz kárt a hajtóműben, akármit akárhova érintesz (csak ne huzamosabb ideig csináld).

De ha jó erősen megragadod a csatlakozó-NYÁK-ot, le tudod húzni róla a fekete műanyag védőborítást, és akkor látni is fogod a színeket. A csatlakozó minden további nélkül visszanyomható a műanyagba.

Előzmény: Peti06 (98959)
Peti06 Creative Commons License 2016.01.21 0 0 98959

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a lejjebb látható Roco angolváltónál, ha ki szeretném próbálni a váltó működését egy sima trafóval, akkor ez hogyan történne? A normál jobbos-balos váltókat már ki tudom próbálni, mert tudom hogy a fekete vezetékhez kell tartani állandóan a trafótól jövő egyik kábelt, a trafó másik kábelét pedig a váltó piros és zöld vezetékéhez kell érinteni felváltva. Ennél az angolváltónál is gondolom ugyanez lenne a helyzet, de mindegyik végén van egy csatlakozó (2. kép), aminél nem látom, hogy melyik szín hova van forrasztva. Látatlanba pedig nem szeretnék össze-vissza feszültséget adni rá, ezért kérném a Ti segítségeteket, hogy a csatlakazó melyik része a "fekete vezeték" ahova fixre rakom a trafó egyik kábelét? Előre is köszönöm a segítséget! Itt van a két kép amiről szó van:

C.Joe Creative Commons License 2016.01.18 0 0 98958

Üdv. Talán a Märklinesek találkoztak már vele. Ebben a videobanhttps://www.youtube.com/watch?v=z3R8UD_Kq_8

5.30tól 6.01-ig van egy terepasztal. Találkozott már vele valaki úgy, hogy akár a neve szerepelt vagy az építéséről szó volt valahol?

Köszönettel. Hátha valami régebbi szakújságban van az építéséről is szó.

Norbi_71 Creative Commons License 2016.01.18 0 0 98957

Szia!

Vakdugó nélkül nem működik. Dobj egy emailt, tudok adni Neked egyet. (Praktikusabb, mintha átkötögeted őket.)

Előzmény: ajkaposvár (98952)
Vonatguru Creative Commons License 2016.01.18 0 0 98956

Még kiegészítve a mondandóm, hogy ebben a "katalógusos" narancssárgában nem fordultak elő, az száz. :)

Előzmény: Vonatguru (98955)
Vonatguru Creative Commons License 2016.01.18 0 0 98955

Viszont a parkban lévő A26 040 olyan MÁV-os narancsnak tűnik nekem, nem kifakult pirosnak. 
Viszont ez nem változtat a tényen, hogy felhasználható a gép. :)

Előzmény: SÜNÖCSKe (98954)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2016.01.18 0 0 98954

Az A26-os szerintem nálunk eredetileg (újonnan) csak kékben létezett, aztán attól függően, hogy a megrendelő hogyan kérte, később olyanra festették a főműhelyi javítás során. Viszont narancssárgával eddig csak a COLAS-nál találkoztam, pirosban viszont már láttam többet is (a napszítta-együttható különféle értékeivel korrigálva :) ). De van zöldben is, meg mostanra már a kék minden árnyalatában :)

Előzmény: Vonatguru (98951)
enigma1965 Creative Commons License 2016.01.18 0 2 98953

Én köszönöm, hogy érdeklődsz.

Még nagyon újkeletű a dolog, Zoli barátommal tavaly évvégén döntöttünk úgy, hogy keresünk társakat közösen együtt működve szeretnénk folytatni.

Eddig tartott a régi kapcsolatok felelevenítése, - nagy örömünkre pozitívak voltak a visszajelzések - most pedig meginterjuvoljuk a topic közösségét, hogy lenne-e olyan valaki, aki szívesen csatlakozna.

Tehát olyan mélyen szántó, rögzitett jellemzőt még az alakuló tematikáról nem tudok mondani, míg mindenkivel érdemben nem beszéltünk, de ami biztos idáig:

A tiszta véletlen úgy hozta, hogy aki idáig jelentkezett, abból mindenki TT-ben nyomul. Nem volt kitétel a konkrét méretarány felvállalása, és ezután sem lesz az. Nagyon szívesen látunk más méretarány képviselőit is soraink közt.

A másik fontos dolog amiben 100%-ban egyetértünk, az az utánpótlás nevelés. Szeretnénk iskolákban megjelenni a hobbi népszerűsítésével. Zoli barátomnak már van rutinja e téren, tehát nem a levegőbe lőjük a frázisokat.

A többi dolog még képlékeny. Ezekről inkább majd akkor beszélnék, ha valami konkrét dolog alakul.

Köszönöm, hogy elolvastátok, üdv enigma.

Előzmény: Wolf27 (98950)
ajkaposvár Creative Commons License 2016.01.18 0 0 98952

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék ,hogy Fuggerth V43-as mozdonyom paneljéről hiányzik a "vakdugó" és nem tudom,hogy így is működik-e a mozdony vagy esetleg valahogy át lehet kötni a rendszert,hogy így is működjön.Esetleg nem tudjátok hol lehet ehhez a kis alkatrészhez hozzájutni?Válaszotokat előre is köszönöm!

Vonatguru Creative Commons License 2016.01.18 0 0 98951

Ígértem, hogy frissítettem a bejegyzést. Bekerültek a Jägerndorfer újdonságai, illtve a Piko Railjet kiadásai is.

http://esemenynaplo.blog.hu/2016/01/11/2016-os_h0_vasutmodell_ujdonsagmustra

Wolf27 Creative Commons License 2016.01.18 0 0 98950

Köszönöm az invitálást! Nekünk van már Pesten egy csapatunk. Csak érdeklődnék, hogy mik a célok, irányvonal, méretarány, stb....
:-)

Előzmény: enigma1965 (98949)
enigma1965 Creative Commons License 2016.01.18 0 0 98949

Többen vagyunk Fehérvárról, de vannak szerte a megyéből is.

Ezért nem korlátozzuk le a városra.

Bár sajnos útiköltséget nem tudunk téríteni, de akár a megyén túlról is várunk mobilis tagokat. :)

Előzmény: Wolf27 (98947)
legviszontabb Creative Commons License 2016.01.18 0 0 98948

Mennék, csak sajnos messze vagytok:(

Előzmény: enigma1965 (98946)
Wolf27 Creative Commons License 2016.01.18 0 0 98947

Székesfehérvár?

Előzmény: enigma1965 (98946)
enigma1965 Creative Commons License 2016.01.17 0 2 98946

Tisztelt topictársak!

Társakat szeretnénk toborozni egy Fejér megyei lokációval induló vasútmodellező klub létrejöttéhez.  Mindenkit szeretettel  várunk, aki ellenállhatatlan vágyat érez e nemes hobbi csoportosan elkövetett űzéséhez. Ha kezdő vagy, vagy éppen még csak kacérkodsz a hobbi elkezdésével akkor is köztünk a helyed ez nem lehet kifogás! (mi is kezdők vagyunk :)) ) Természetesen a tapasztalt öreg rókák érdeklődését is várjuk.

Érdeklődéseteket az én publikus e-mail címemre juttassátok el.

Üdv enigma

alsó madárfogás Creative Commons License 2016.01.17 -1 0 98945

Ja kérem, ha valaki a régmúltba réved. :-)

Előzmény: legviszontabb (98944)
legviszontabb Creative Commons License 2016.01.17 0 0 98944

Sajnos nekem sincs meg egyik sem, helyette tudok menni a 13-sal, de az meg nem volt ott, nem létezik már. Most is 2 készül, az egyik a 7-es, a másik a 8-as tehát ezek is kiesnek.:(

Előzmény: alsó madárfogás (98942)
alsó madárfogás Creative Commons License 2016.01.16 -1 0 98943

Pardon, kettőt.

Előzmény: alsó madárfogás (98942)
alsó madárfogás Creative Commons License 2016.01.16 -1 0 98942

Oké, de melyiket vállalod: a kokárdás vagy az amerikai csillagos Nohabot hozod? Minden mást ki tudok állítani, csak ezt a kettő nem. :-)

Előzmény: legviszontabb (98941)
legviszontabb Creative Commons License 2016.01.16 0 0 98941

Mikor lesz? Azon is ott leszek!:)

Előzmény: alsó madárfogás (98940)
alsó madárfogás Creative Commons License 2016.01.16 -1 0 98940

Úgy tervezem, lesz avatás, és ha lesz, akkor biztos akad videós is. :-) Jó lenne a valóságot utánozni. Ehhez a meglévő Nohabjaim nem elegendőek: a Hatos nálam narancs, és 021-es Kárpát sincs. Szegény cssz74 barátom még nem tudja, hogy be akarom vonni a projektbe, hisz' biztos van neki még csíkos, és az ex-strabagost is birtokolja.

Előzmény: petyka67 (98939)
petyka67 Creative Commons License 2016.01.16 0 0 98939

Nagyon szép így megemlékezni a "Négyeskéről"! Remélem lesz avatási ünnepség és lesz róla videó is! Gratulálok az ötlethez, megvalósításhoz! Szuper!

Előzmény: alsó madárfogás (98938)
alsó madárfogás Creative Commons License 2016.01.16 -1 1 98938

Folytatva a "tapolcásodást": ahogy az eredetijénél, itt is egy menthetetlen állapotú modell kapott így új esélyt.

Miniversum Creative Commons License 2016.01.13 0 0 98937

A MINIVERSUM (www.miniversum.hu) keresi VEZÉRLŐTERMI TECHNIKUS kollégáját:

Te vagy a mi emberünk, ha:

• elektronikai ismeretekkel és tapasztalattal, valamint
  • szoftveres vezérlési vagy valamilyen digitális modellezési gyakorlattal és szaktudással rendelkezel,
  • tudsz kommunikálni az emberekkel (ugyanis a látogatókat ki kell tudni szolgálni türelemmel, információval, kedvességgel, stb.) – ez nálunk nagyon fontos!
  • ráadásul ezt társalgási szinten még egy idegen nyelven, lehetőleg angolul is kéne csinálnod,
  • szívesen illeszkednél be egy már kialakult és remekül együttműködő közösségbe,
  • a terepasztalok körüli bujkálás-csúszás-mászás fizikai kihívásaival is megbirkózol!

Ha úgy érzed, szívesen dolgoznál egy ilyen kalandokkal teli helyen, küldd a fényképes önéletrajzod az job@miniversum.hu email címre.

A fizetéseddel, munkakörülményekkel meg fogunk becsülni.

somytomy Creative Commons License 2016.01.12 0 0 98936

Valamelyik filmben kocsirendezési módszereket mutatnak be terepasztalon. A szemléletesség kedvéért minden kocsin nagy papírszám jelzi az adott kocsi rendeltetési állomását.

Előzmény: kokusz191 (98935)
kokusz191 Creative Commons License 2016.01.12 0 0 98935

köszi. Lehet, hogy ez vasutas iskolában is lehetett esetleg bemutató műszer (modellvasúthoz gyakorlásnak)? Van egy oktatófilm is, amiben vasútmodellen modellezik le a bejárat visszavonását (Bejárat visszavonása c. film 1950). 

Előzmény: siófoki35 (98934)
siófoki35 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 98934

olyasmi tekerőgombok a TANÉRT-os mérőműszereken szoktak lenni :) (meg persze biztos másokon is)

Előzmény: kokusz191 (98931)
kokusz191 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 98933

Az biztos, hogy jó régi darab. 

Előzmény: kalka84 (98932)
kalka84 Creative Commons License 2016.01.11 0 2 98932

Annak néz ki...

Kb Noé gyárthatta le...

Előzmény: kokusz191 (98931)
kokusz191 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 98931

üdvözletem! 

Érdeklődnék, hogy a képen látható eszköz modellvasút terepasztalhoz való irányítópult? Ha az, akkor mikori lehet? 

Köszönöm előre is a segítséget!

üdv. Bence

braun Creative Commons License 2016.01.10 0 0 98930

Tudtommal nem csődöt jelentettek, hanem nem voltak képeset produkálni a kínai törvények szerint előírt éves növekedést, ezért zárt be a bazár. Hogy aztán ezt hogy oldották meg cégtechnikailag, az már más tészta, de az biztos, hogy irgalmatlan mennyiségű szerszám várja, hogy mi lesz vele. Pedig, az utóbbi időben azon szerszámok, amelyeknél csak bérgyártást végeztek, már a megrendelő logójával ellátottak voltak, de ez a Nagy Falon túl senkit sem érdekel.

Előzmény: szuromia (98922)
rezgaras Creative Commons License 2016.01.10 0 0 98929

Dehát még csak nem is Magyarországról van szó, hanem Kínáról! Azok a formák még előkerülhetnek, gyártásba mehetnek, más név, más cég, más ország. De ha elkallódnak, a tulajdonosnak elég baj úgy is.

Előzmény: tumikas (98927)
alsó madárfogás Creative Commons License 2016.01.09 -1 0 98928

Igen, így lehet. A tulajdonosnak bizonyítani kell(ene), hogy ezek nem a tönkrement vállalkozás tulajdonai - de nyilván nem lesz könnyű.

Előzmény: tumikas (98927)
tumikas Creative Commons License 2016.01.09 0 0 98927

A felszámolónál/hitelezőknél lehetnek a szerszámok. Ők nem fognak vele semmit se kezdeni csak porosodni fog amig ki nem váltják.

Előzmény: alsó madárfogás (98926)
alsó madárfogás Creative Commons License 2016.01.09 -1 0 98926

Csak mit ér egy ellopott szerszámmal az élelmes vállalkozó? Ez nem valami walkman vagy barkácsgép, amit egy (arrafelé) jól csengő új márkanévvel, meg persze féláron el tud helyezni a piacon.

Előzmény: rezgaras (98925)
rezgaras Creative Commons License 2016.01.09 0 0 98925

Cifra história. A kínai együttműködés nem fenékig tejfel. Még az öreg Fleischmann mondta: "mi nem engedünk ki semmilyen technológiát Kínába, mert ami oda kimegy, az sohasem fog visszajönni." Persze tönkrementek, most a fene se tudja, hol folyik a gyártás. De a leírt történet pontosan ezt mutatja: az öntőformákban óriási szellemi tőke rejlik, az most ott hever valahol Kínában a csődtömegben. Azon sem csodálkoznék, ha valami helyi élelmes vaĺlakozó már le is nyúlta volna...

Előzmény: szuromia (98922)
diginewl Creative Commons License 2016.01.08 0 0 98924

A mobiussal kapcsolatban -ha már előjött a téma - annyit jegyeznék meg, hogy közben rendeltem hozzá egy szűkebb lencsét - csereszabatos a a/b lencse. Kiteker/beteker. Kész.

Ezzel a szűkebb lencsével kevéssé görbül a tér, és a közel/távol éles majdnem minden.

Monitor nincs rajta, de egy usb/otg kábellel andridos eszközzel csatlakoztatható. Van hozzá APP, így egy-az egyben átadja a képet a kamera az eszköznek. Az újabb app pedig már nem fagy :) A régi fagyott, ezért hagytam egy kicsit el a kamerázást. Pc-hez meg simán köthető webkameraként, így ott is látható a képe.

Talán lesz időm bemutatni a két lencse között vasútmodell szemmel a különbséget.

Felveszem ugyanazt az utat mindkét lencsével.

Azt nem tudom, hogy a youtube szerkesztője egymás mellé tud-e tenni két videót....hát majd kiderül, csak tartanék már ott. :(

Előzmény: SchefferJ (98918)
kaposznyak Creative Commons License 2016.01.08 0 0 98923

Bocsi!

Előzmény: nazareth (98920)
szuromia Creative Commons License 2016.01.08 0 0 98922

Igen, sajnos az ő csődjük akasztotta meg a fél európai modellgyártást.

Előzmény: nazareth (98921)
nazareth Creative Commons License 2016.01.08 0 0 98921

Hopp, minő érdekes információkkal nyit a katalógus! Ezek szerint a nevezett Modern Gala állhat több kisebb modellgyártó cég problémája mögött is (mint pl. az A.F.)?...

Előzmény: szuromia (98919)
nazareth Creative Commons License 2016.01.08 0 0 98920

(somytomy is kapcsolót linkelt be, azaz nem kell folyamatosan nyomni. Ezért írt nyomókapcsolót, nem nyomógombot :)

Előzmény: kaposznyak (98917)
szuromia Creative Commons License 2016.01.08 0 0 98919
SchefferJ Creative Commons License 2016.01.08 0 0 98918

Beszéltünk már többször sínkamerás témákról. Én ennél állapodtam meg végülis:

http://www.sjcam.com/cameras/28-sjcam-m10-cube-mini-full-hd-action-sport-camera.html

Jó nagy látószöge van kicsit halszemoptikás, Full-HD 30frame/s, HD-ready 60 frame/s. A hátsó kijelző nagyon segít, mert eddig mindig azzal volt bajom, hogy nem láttam előre a látószöget és sokszor újra kellett forgatni a filmet.

Emellett rengeteg kiegészítő jár hozzá, vízálló ok, stb. amivel általános célra akciókameraként jól használható. Az aksi cserélhető, kb. 60-90 percig bírja. Time-lapse movie-kat is lehet csinálni vele. Webkameraként is használható. Nekem Class6-os microSD-kártyával simán megy.

Leteszteltem ha egy sima pőrekocsira felteszem, akkor a szabvány magasságú felsővezeték alatt még éppen átfér, ha egy kamionszállító kiskerekes kocsira teszem, akkor meg bőven jó a hely. A szélessége éppen belefér az űrszelvénybe.

kaposznyak Creative Commons License 2016.01.08 0 0 98917

Rosszul fogalmaztam, természetesen nem akarom folyton nyomni a gombot.

Viszont tolókapcsolót se szeretnék, mert az újra csak letörne. Kétállású kapcsoló kell, azért írtam a "nyomógombot", mert azt legalább nem lehet letörni.

http://arwill.hu/termekek/kapcsolok/kapcsolok/billeno/halozati-billeno-kapcsolo-601333/ Ilyesmi forma lenne a legjobb.

Előzmény: somytomy (98916)
somytomy Creative Commons License 2016.01.08 0 0 98916

Ez a legkisebb nyomókapcsoló, amit én találtam, szerintem ennél kisebb már nem nagyon van. Ide nem sima nyomógomb kell, mert akkor folyton nyomni kéne a gombot, hogy menjen a vonat. Ha van hely, esetleg érdemes egy robusztusabb tolókapcsolóra cserélni.

Előzmény: kaposznyak (98915)
kaposznyak Creative Commons License 2016.01.08 0 0 98915

Sziasztok.

Kérdésem lenne: van a gyereknek egy olcsó villamos mozdonya (1 db AA elemmel megy).

Ez a téglatest alakú kapcsoló van beépítve. A pöcök kilóg felül, így sajna elég sérülékeny. Feszegetik, leejtik stb.

Létezik ilyen kis méretben (kb. 9x3x3mm) valami nyomógomb, ami tovább bírná?

Előre is kösz.

nazareth Creative Commons License 2016.01.08 0 0 98914

Én nem találtam rá különösebb specifikációt. A gyakorlatban az analóg cuccok esetén a gyártók már fél évszázada ráálltak a 16V~-ra. Napjainkban a digitális vezérlés terjedésével, ahogy a különféle eszközök saját dekódereket kapnak, saját megoldásokat használnak (LED-es lámpák/jelzők, motoros szervók). DCC-, XPressNet, Loconet-oldalról már teljesen más szabványok vannak életben; azt pedig, hogy egy szervódekóder hogyan beszélget a Kínából beszerzett szervóval, ismét nem a NEM-ben kell keresgélnünk.

Előzmény: Sz. G. Á. (98913)
Sz. G. Á. Creative Commons License 2016.01.07 0 0 98913

Sziasztok,

egy egyszerű kérdésem lenne hozzátok, mert egészen egyszerűen nem találok az interneten erre vonatkozóan megnyugtató infót:

Van-e valamilyen szabvány arra, hogy egy terepasztalon a jelzők milyen feszültségszintről üzemeljenek? Ugyanígy a váltóállítóművek meghajtáást illetően van-e szabvány erre?

Firkaas Creative Commons License 2016.01.07 0 0 98912
Előzmény: Votom (98911)
Votom Creative Commons License 2016.01.06 0 0 98911

Osztrák modellvasúti online börzét, mint nálunk a "Börze topik" tud valaki? (Ebayen kívül...)

Váltógyártó Creative Commons License 2016.01.04 0 0 98910

12 fokos váltók és egy angolváltó, valamint egy háromutas 15 fokos váló.

STModell Creative Commons License 2016.01.04 0 0 98909

A képeket a traffic képernyővédő honlapjáról mentettem le, ott pont jó méretűek vannak fent.

Előzmény: szuperman8 (98907)
CsRG Creative Commons License 2016.01.04 0 0 98908

Sziasztok!

Egy pár kérdés.

A képen látható Roco hangos mozdonyról van valakinek valami infója?

Érdemes megvenni?Vagy jobb ha veszek külön más hangdekódert bele?

Ez gyári hangos.Mit kell tudnom a gyáriakról?

Üdv!

szuperman8 Creative Commons License 2016.01.03 0 0 98907

Ja és még egy kulissza titkot elárulnál? A mozdonyokhoz a képeket honnan szerezted? Mert én lefotóztam őket és train animátorban levágtam a képek széleit, de valahogy nem az igazi. Látom nálad tök jó kis ikonok vannak.

Előzmény: STModell (98904)
szuperman8 Creative Commons License 2016.01.03 0 0 98906

Nagyon szépen köszönöm. Sikerült rávennem a programot, hogy azon az útvonalon menjenek a vonatok, amit szeretném.

Közben felmerült még egy kérdés: Ha nem szerkesztő módban rányomok a Schedule/AutoTrain... menüpontra, akkor feljön egy ugyan olyan ablak, mint amikor egy menetrende szerkesztek. Be tudom állítani pl, hogy kapcsolja fel a mozdonyom a világítást, amikor az "A" betű nyomvatartásával akarok egy mozdonyt egyik blokkból a másikba eljuttatni. A probéla az, hogy ami feljön ilyenkor kis ablak, az nem engedi, hogy bármi mst szerkesszek mögötte. Pl. egy váltó beállításait már nem tudom szerkeszteni. Be kell csuknom, hogy elérjem ezt a menüpontot. De mikor újra megnyitom, már megint nincsenek meg ezek a beállítások, ami nagyon bosszantó. Nem lehet valahogy ezeknek a beállításoknak a megtartását?

Előzmény: STModell (98904)
szuperman8 Creative Commons License 2016.01.03 0 0 98905

Köszönöm. Megtaláltam. Mostmár rendesen highlight-ol a program.

Előzmény: nazareth (98903)
STModell Creative Commons License 2016.01.03 0 0 98904

Nézd csak:

1.) Diszpécser ablak, itt rányomsz a szerkesztés ikonra

2.) Ráálsz a kezdő blokkra (jelen példában a Flirt), és ugyanúgy, mintha simán auto train-eznél, ráhúzod a célblokkra (jelen esetben a kettő ugyanaz, mert én csak egy kört akarok menni). Ekkor szépen minden lehetséges útvonalat és blokkot bevesz a menetbe. A felvett aktív útvonalakat sötét szürkével emeli ki, míg a lehetséges blokkokat is láthatóvá teszi, a többi kihalványításával.

3.) Ráálsz arra a blokkra, amit ki szeretnél hagyni, és a DEL gombbal kitörlöd (ekkor ő is kiszürkül). 

4.) Ha befejezted a felesleges blokkok kitörlését, ismét megnyomod a szerkesztés ikont, és kész is a schedule (menetrend).

5.) Ismét a szerkesztő módba lépve ha rákattintasz egy blokkra, meg tudsz még adni egy csomó beállítást (pl. várakozási idő, egyéb dolgok).

Előzmény: szuperman8 (98902)
nazareth Creative Commons License 2016.01.03 0 0 98903

A vágányfoglaltság-kérdés engem is érdekelne. Ugye ez a nagyvasúti bizbernél is érdekes pont: "váratlan" foglaltságnál az egész sínáramkör, míg lezárt csíkon közlekedő vonatok esetén egy sínáramkör ábrájának csak a vágányút által érintett része vörösödik be. Ez utóbbira még nem tudtam rávenni a TrainControllert.

Egyébként azt, hogy milyen módon jelenjen meg a foglaltság, a switchboard beállításai között találod, de egyik sem korrekt. Az a beállítás, amely esetében a foglaltság jelzése csak foglaltság ÉS vágányút mellett jelenik meg, teljesen értelmetlennek tűnik, szerintem is programhiba lehet.

Előzmény: szuperman8 (98899)
szuperman8 Creative Commons License 2016.01.02 0 1 98902

Kerezsgéltem a diszpécser ablakon, de nem találom, hogy lehet kézzel összerakni egy menetrendet. Esetleg egy részletesebb leírással ki tudnál segíteni?

Előzmény: STModell (98901)
STModell Creative Commons License 2016.01.02 0 0 98901

Szia! Gondolom auto train-t használsz, sima switchboard nézetben. Ez akkor jó, ha te kézzel akarod leközlekedtetni a vonatokat. Ha szeretnél menetrendet, és azon belül kijelölni, hogy melyik blokkokat érintse az adott vonat, akkor kelleni fog a diszpécser ablak, ott szerkesztő módba kell lépni, és vagy auto train-el, vagy kézzel megadni a blokkokat, a vonat útját. Ez el fog készíteni egy schedule-t, amit aztán utána bármikor szerkezthetsz, adhatsz hozzá, vagy elvehetsz új blokkokat, és megadhatod, hogy melyik legyen induló, érkező, illetve a vonatot is beállíthatod hozzá.

Sima switchboard-os auto train-nek pedig szerkeztő módban be tudod állítani a szabályait is.

Előzmény: szuperman8 (98899)
Ati Orbán Creative Commons License 2016.01.02 0 0 98900

Szia!

Igen letöltöttem a programot De akkor sem működött. De ma átjött egy ismerősöm és megoldotta a problémát.

Az IP címmel volt gond azt beállította és már normálisan kapcsolódott mindenki mindenkivel és le is tudtam frissíteni a Z21-t.

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!

Üdv. Attila

Előzmény: Tugris (98892)
szuperman8 Creative Commons License 2016.01.02 0 0 98899

Sziasztok lenne pár kérdésem TrainControllerrel kapcsolatban.

Első: Jelenleg egy olyan pályát építek, ahol 3 állomás van és mindháromból el lehet jutni mindháromba. Egy olyan menetrendet szeretnék, ami mind a 3 állomáson áthalad. Úgy szoktam menetrendet csinálni, hogy szerkesztő módban lenyomom az "A" gombot és az egeret végig húzva a blokkok fölött a program autómatikusan kitalálja melyik szakaszokon kell végig menni a vonatnak. Ezzel az a baj, hogy nem azon az útvonalon megy körbe a vonat, amin én szeretném, hanem ami a program szerint a legrövidebb. Kérdésem az lenne tehát, hogy van valahol olyan funkció, amivel meg tudom mondani, hogy melyik blokkok érintésével jusson el az egyik blokkból a másikba?

Második: Régebben a TrainControllert 5-öt használtam. Most 7-est használok. Ha jól emlékszem, abban jobb egérgombot nyomva a blokkok fölött, akkor volt valahol olyan opció, amivel ki lehetett jelölni a preferált blokkokat. Ilyenhor zöld lett a blokk és, ha más nem akadályozza, (pl foglalt) akkor itt haladt át a mozdony. Ebben nincs, vagy csak rosszul emlékszem valamire és nem jó helyen keresem?

Harmadik: Lerakok egy indíkátort -> Properties -> General -> Highlighting track elements
Itt rányomok a record gombra és kijelölöm, hogy a sín mely részeit highlight-olja. De hiába kapcsol be az indíkátor nem történik semmi. TC 3-ban és 5-ben ez eddig így működött tökéletesen. (ha foglaltságjelző aktiválódott akkor olyan színű lett a sín, amilyen színű az indikátor) Valaki nem tudja mi változott a 7-es verzióban? Vagy ez egy bug?

Előre is köszönöm a válaszokat!

legviszontabb Creative Commons License 2016.01.01 0 0 98898

Mint írtam a kocsi belsejében van egy nagy "bunkó" öntés vége. A sín ezt kihozza, így nincs "hupni a LED szalagban. Ma járt, már egyáltalán nem villog(eleinte villogott), de bekopott, beállt szerencsére:)

De köszönöm a tippeket, ha kell vissza fogok nyúlni értük!

Előzmény: STModell (98895)
STModell Creative Commons License 2016.01.01 0 0 98897

Pontosan így van. Én pl. 500 ohm-os ellenállást használok digitális rendszernél, ez csökkenti annyira a fényerőt, hogy ne legyen túlságosan erős (furán mutat, ha a kocsi világítása erősebb, mint a peroné), cserébe egyáltalán nem zavarja a DCC jelet, és kb. 0,5 - 1 másodpercnyi puffert biztosít egy darab 470-es kondival, így gyakorlatilag teljesen villogásmentes, még enyhén koszos pályán is. Vannak olyan kocsijaim, amikben két 470-es kondi van, ezek a pályáról való levétel után 2-3 másodpercig világítanak közel egyenletes fényerőn, utána kezd csak elsötétülni ;)

Előzmény: diginewl (98896)
diginewl Creative Commons License 2016.01.01 0 0 98896

Annyit tennék hozzá, hogy érdemes a kondi elé egy minimális ellenállást (15~150ohm) betenni. Így -főleg - sok vagon esetén nem lesz pillanatszerű a több kondi feltöltése, a DCC központot, vagy a sima analóg betápot nem terheli meg.

...és még egy indok - másfél éves napi tapasztalat - a pillanatszerű feltöltődés esetén szikrázhat a kerék/sín/áramszedő találkozók, azaz hamar koszolódik a rendszer. Ezzel az ellenállással ez nullára csökkenthető.

Előzmény: STModell (98895)
STModell Creative Commons License 2016.01.01 0 0 98895

Úgy értettem, ha valaminek nincs már funkciója (pl.: sínszál), akkor azt felesleges bent hagyni. Kétoldalú ragasztóval be tudod ragasztani a LED szalagot, azt a graetz hidat pedig, ha rövidebbre vágod a diódák lábait, lényegesen kompaktabb méretben is el lehet készíteni. Én még biztos, ami biztos tennék egy legalább 470μF-es kondit, hogy ne villgojon. Röviden ennyi.

Előzmény: legviszontabb (98893)
hodika1977 Creative Commons License 2016.01.01 0 1 98894

Szerintem a sinre értette a kolega a csehszlovák megoldést.Én csak LED szalaggal,Ellenállással Graetz hiddal és a wc be két kondi van benne.Analogba Digibe kitünöen villogásmentesen megy.

Előzmény: legviszontabb (98893)
legviszontabb Creative Commons License 2016.01.01 0 0 98893

Eredetileg nem szalag volt, hanem LED-ek, és azok csápjai voltak a sínhez forrasztva. Most meg így egyenesen van a LED, mert van a kocsi közepén egy nagy dudor, gondolom a formába ott öntötték bele.

Minek futnál neki még egyszer, hogy csinálnád meg, hogy mind a 2 irányba világítson a kocsi forgatása nélkül? Teljesen üzembiztos, mi romlana el?

Előzmény: STModell (98891)
Tugris Creative Commons License 2016.01.01 0 0 98892

Szia Attila!

Letöltötted a Z21 updater programot?

Azután győzödj meg róla, hogy mind a két eszköz kapcsplódik a routerhez (Z21, tablet). A router egyik menűjében meg lehet nézni, hogy ki kapcsolódik hozzá. Ha igen akkor működni kell a frissítő programnak. Utána meg már a Roco Z21 program is fog tudni csatlakozni.

Ha ezek után sem kapcsolódik, akkor nem tudom mia lehet a hiba.

Üdv,

Ákos

Előzmény: Ati Orbán (98885)
STModell Creative Commons License 2015.12.31 0 1 98891

Elég érdekes megoldás, főleg az a sínszál. Annak mi a funkciója? Ez így üzembiztos egyébként? Én lehet nekifutnék mégegyszer, mert ez olyan made in cseszlovákia feeling.

Előzmény: legviszontabb (98886)
rezgaras Creative Commons License 2015.12.31 0 2 98890

BUÉK

legviszontabb Creative Commons License 2015.12.31 0 1 98889

B.U.É.K.!!!

kisfaludy1 Creative Commons License 2015.12.31 0 1 98888

diesel 693. Creative Commons License 2015.12.31 0 1 98887

BUÉK !!!

legviszontabb Creative Commons License 2015.12.30 0 0 98886

Egy kis világítás a PIKO Railjetbe!

12V-os LED szalaggal, mivel mind a 2 irányba világítania kellett, ezért kisebb "erőművet" kellett beépíteni 4 egyenirányító személyében.

Valamint továbbra is keresem a ROCO BR 204-es korlátjainak méretét:

Ati Orbán Creative Commons License 2015.12.30 0 0 98885

Hello Ákos!

Köszi a gyors  választ viszont nem tudom hogy tudnék kapcsolódni és frissíteni a z21 et !

Most próbálkozom de  egyenlőre nem tudom hogy hogyan sikerülne ha van valami ötleted előre is köszönöm!

Üdv. Attila

Előzmény: Tugris (98884)
Tugris Creative Commons License 2015.12.30 0 0 98884

Kedves Attila!

Találkoztam már hasonló esettel, hogy régen nem használt Z21 nem kommunikál a frissen telepített tabletes programmal. A tabletre, le lehet tölteni az internetről a z21 updater programot. Ennek segítségével tudod frissíteni magában a z21-ben lévő szoftvert. Utána már mindenképpen kell, hogy kommunikáljon. Nekem ez legutóbb megoldotta a problémát.

Üdv,

Ákos

Előzmény: Ati Orbán (98881)
Olympus E-330 Creative Commons License 2015.12.30 0 1 98883

Szia !

Köszi az érdeklődést!

Sajnos  elektronikában,nem igazán vagyok járatos, így oszcilloszkóppal sem rendelkezem, de multiméterrel szépen látható, a működése. Sajnos az adatokat nem írtam fel, de kb 3V kimenő teljesítménynél indul a szerkezet, és alacsony frekvenciás impulzusokkal könnyedén indít. A teljesítmény emelésével a frekvencia emelkedik, mig kb 3/4-es állásnál átvált sima egyenáramra. Zárlat esetén azonnal lekapcsol, és kb 30 másodpercenként újra próbálkozik..  Szóval a gyermeteg kinézete ellenére hasznos kis jószág :-)

Csak max 2 két mozdonyt bír....

Ha pontos adatok érdekelnek akkor előtúrom a műszert.

Az asztal egyébként egy 200x105 cm alapterületű, és a Scarm program szerint 17 folyóméter vágány terül el rajta, 11db váltóval, melyek kézi működtetésűek. A sínek ezeréves rozsdás pikó. Kellő tisztítás után, minden síndarab önálló betáplálást kapott az asztal alól,  így kontakthiba kizárva.. Ágyazatkavics akvarisztikából márványőrlemény 750 dkg 220 ft. Domborzat hungarocell, hőlégfúvós kezeléssel+színezett csemperagasztó.

Fák: valódi (szó szerint) lombhullató Veró fák egyenesen az NDK-ból. És még egy nagy okosság az infra kapus fénysorompó :-) És més sok sok egyéb apróság......

Ezek után már most elkezdhetek meditálni, hogy mit kapnak jövőre :-)

Videó az asztalkáról: 

Előzmény: tomlindudek (98880)
szergely22 Creative Commons License 2015.12.29 0 0 98882

Köszönöm a választ, akkor ez kimarad a repertoárból!

Előzmény: rezgaras (98878)
Ati Orbán Creative Commons License 2015.12.29 0 0 98881

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Van itt valaki aki Roco Z21 vezérlésben nagyon profi? Kb. 2 éve vettem de eddig nem próbáltam ki helyhiány miatt. Viszont most elkezdtem építeni egy asztalt és beszerettem volna üzemelni, de valamiért nem akar létrejönni a kapcsolat a z21 és a tablet között.

Nem értem mi lehet a baj minden úgy van összedugva ahogyan az le van írva. 

Segítséget előre is köszönöm:  Attila 

tomlindudek Creative Commons License 2015.12.29 0 0 98880

Szia!

Örülök, hogy sikert arattál! :-)

Kaphatunk néhány képet az asztalkáról?

A PIKO kis menetszabályozója tényleg PWM? Nekem nincs ilyen, de nem gondoltam volna. Ebben biztosak vagytok? Milyen frekvencián működik?

A kezdőkészletes Fleischmann menetszabályozóm, ami van az nagyon gagyi, csak néhány lépésben változtathatóan ad ki egyenfeszültséget, de azt is bizonytalanul, úgyhogy beruháztam már régebben egy komolyabb PIKO és Fleischmann trafóra.

Volt egy kezdőkészletes Tillig PWM nálam, de néhány régebbi mozdony egyáltalán nem akart vele menni, csak erősen zizegtek. Akkor azt gondoltam, hogy az nagyon alacsony frekvenciás PWM lehet.

Üdv.

Előzmény: Olympus E-330 (98854)
EÉVB Creative Commons License 2015.12.29 0 0 98879

Tisztelt fórumozók!

Nagy festési tapasztalattal rendelkező vasútmodellezőt keresek egy mozdony javításhoz. Konkrétan egy gép alvázán egy-két apróbb hibát kellene kijavítani, majd egyen szürkére fújni úgy, hogy az színhelyes legyen nagyságrendileg az eredetivel ügyelve arra, hogy a mozdonyon alvázán lévő pár apró felirat rajta maradjon. Esetleg kit tudtok ajánlani? Ha van olyan itt aki foglalkozik ilyesmivel, akkor a publikus mail címemen keressen meg, ha megkérhetem.
Köszönettel:

EÉVB

rezgaras Creative Commons License 2015.12.29 0 0 98878

A német fórumokon kemény vota folyt róla. összefoglalva:

Kompatibilis más kapcsolókkal? - Nem

Elő-szétkapcsolás lehetséges? - Nem

Ki lehet a kocsit felfelé emelni? - Nem

Szétkapcsoló sínnel bontható? - Igen

Előnye? Laposabbnak és rövidebbnek látszik, mint más gyártmányok.

http://www.stummiforum.de/viewtopic.php?t=105367

http://www.drehscheibe-online.de/foren/read.php?10,6743742,6744118#msg-6744118

Előzmény: szergely22 (98877)
szergely22 Creative Commons License 2015.12.28 0 0 98877

Üdv!

Ismeri valaki ezt a Liliput kuplungot?

Mennyire megbízható és milyen más kuplunggal kompatibilis

SchefferJ Creative Commons License 2015.12.27 0 0 98876

Elég sokat dolgoztam vele, gondooltam ide is beírom:

Elkészítettem a háromrészesre tervezett háborús "minisorozatom" első két részét.

A filmhez fel kellett építeni kb. 10 m2 diorámát, katonai tábort, repülőtereket, elhelyezni kb. 50 repülőgépet, kb. ugyanennyi tankot, kb. 100 katonát) Ha valaki nem szereti a repülést, akkor a 7. perctől kezdje el nézni. Van benne bőven vonat is. A történet kialakításánál megpróbáltam egy valós normandiai történetből kiindulni és annak vonalán haladni.

taurus124 Creative Commons License 2015.12.27 0 0 98875

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Terepasztal építésben vagyok, Tillig H0 Elite anyagból. Következő a problémám: a gyári ágyazatot - Styrostone - milyen ragasztóval ragasszam rétegelt lemezhez? Amit gyárilag adnak hozzá ragasztót én úgy vettem ki, hogy csak a leesett kövek visszaragasztására lehet használni.

Van esetleg valakinek tapasztalata ez ügyben?

Válaszokat előre is köszönöm! :)

enigma1965 Creative Commons License 2015.12.26 -1 1 98874

Isten bizony kétszer számoltam tízig hogy leereszkedjek-e egyáltalán ilyen szintre, de nem tudok elmenni ilyen szintű.... nem is tudom minek nevezzem finoman, mert én nem akarok sértő hangnemet megütni. De aztán rájöttem, hogy aki ilyen szinten lesz@rja azt a (mind vaterás, mind indexes) felhasználási feltételeit, miszerint "elolvastam, és elfogadtam az oldal Felhasználási feltételeit", akkor igazából teljesen mindegy mit is írok.

Csak zárójelben: eme Felhasználási Feltételek közt (mármint a vateráéban) feketén fehéren le van írva, (tö b helyen is) hogy a vaterán kivüli kapcsolatfelvétel eladó, és leendő vevő közt az aukció lezárásáig szigorúan tilos, és azonnali kizárással jár. Ez miatt - érthető módon - gondolom az Index is kerülve a vitás, és peres helyzeteket alapból tiltja az ezen felületen történő megkereséseket.

Én pedig ugye olyan vagyok aki mindjárt a moderátorokhoz futok az ilyen és ehhez hasonló vizelettartási problémákkal. Ugyhogy vigyázz mert mindjárt jól felnyomlak:))

Ha nem jöttél volna rá jószándékból szóltam, de ha te így fogod fel.....

Előzmény: Dudi65 (98867)
V43.1223 Creative Commons License 2015.12.26 0 0 98873

Igen, az átneneti íveken a rövid "közdarabokat" értem. Köszönöm a jó tanácsokat! Ferenc

Előzmény: nazareth (98864)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.12.26 -1 0 98872

Ez nem egyéni ízlés kérdése, hanem az aukciós portál igen erős nyomására került be a topikszabályzatba. Vagyis a te érdeked áll szemben a cégével, valamint az Index fóruméval. Érted már, miért kérték, ne forszírozd tovább? És elég udvariasan is, ahhoz képest, ahogy reagáltál rá.

Előzmény: Dudi65 (98867)
legviszontabb Creative Commons License 2015.12.26 0 0 98871

Kérhetek egy kis segítséget:

A ROCO H0-ás V100/BR 204 korlát hosszúságára és magasságára lennék kíváncsi.

Erre a korlátra gondolok:

legviszontabb Creative Commons License 2015.12.26 0 0 98870

Ez nem túl "szakszerű" csomagolás. Eleve az újságpapír is elég "durva", főleg a bubis fólia(ami rugalmas, be tudják nyomni) a daru meg átlósan. Ebből csak az következik, hogy nem az eredeti dobozban volt(bár azt írtad is, hogy készlet). Eleve a postán néha dobálják és az újságpapír nem tartja fixen, főleg ilyen helyzetben a bubis fólia, tehát attól, hogy a dobozon nincs sérülés, a papírba bugyelált daru még mozoghatott épp annyit, hogy az a 2 kis pöcök letörjön.  

Ha meg jól vettelek ki a 4 kocsi egy fóliába volt csomagolva????? Egyértelmű a postázó hibája, ha törött, ha nem, így nem csomagolunk!!! A bubisban a vagonok tudnak annyit mozogni, hogy egyik a másikat sértse. Akármilyen szorosra köti, nem lesz fix és a nyomástól amit a feszítés okoz, a felfüggesztés még károsodhat is!

Tehát ez a feladó hibája, jobban rögzítenie kellett volna a cuccokat, még ha doboz nincs is meg.

Ha nincs eredeti doboz, legalább akkora, hogy beleférjen normálisan(max átalakítom), mikor én adtam föl, én hungarocellel fixáltam le, jó szorosan, nem hiába régebben a gyártók is ezt használták. Bubis fólia, max legkívülre, ha már fix a cucc.

Tehát cs@sztesd csak a feladót, bár ha nem reagál nem nagyon érdemes bármit is kezdeni vele, még ha annyiban igaza is van, hogy nála még jó volt. Az ilyen embert max leértékelni lehet aukció után, mást nem nagyon tudsz csinálni:(

De ha meg a dobozban volt a letört pöcök, akkor meg korrekt az eladó(csak nincs p@fája a letört pöcköket beletenni a dobozba, ez már túlmenne minden határon!), mert hibátlannak írta és az is volt, csak hát a csomagolás: azt hitte, ha tele van újsággal, már fix is.

Tehát valahol csiki-csuki helyzet. Max értékelésnél odaírod, hogy nem tud csomagolni.

Az meg hogy én így gondolom főleg nem segít a helyzeten. Nekem a képemről lesülne a bőr, ha így érkezne meg az általam feladott cucc, ha nem is csinálnék semmit vagy nem tudnék(pont a legkisebb alkatrészeket a legnehezebb javítani/ragasztani), legalább egy elnézést mondanék és a postázás árát állnám. Szerintem ez lenne a legjobb, ha beismerné, hogy hibázott és fizetné a postázást vagy legalább egy elnézést mondana!!!!

Előzmény: Firkaas (98869)
Firkaas Creative Commons License 2015.12.26 0 0 98869

A dobozon kívül nem volt sérülés.De belül tele volt gyűrt újsággal és a 4 részes szerelvény 1 darab bubis foliába volt tekerve.A daru épp belefért a dobozba átlósan.Írtam neki ,de nem foglalkozik a dologgal.

Előzmény: Dudi65 (98866)
Firkaas Creative Commons License 2015.12.26 0 0 98868

Aznap írtam neki mikor átvettem,de nem igazán foglalkozott vele.

Előzmény: Váltógyártó (98862)
Dudi65 Creative Commons License 2015.12.26 -2 0 98867

Ha ott meg tudnám ezt kérdezni akkor ott megtenném de nem tudtam .  Nem szeretnék ezért egy 4500 ft -os terméket leütni , ezért bátorkodtam itt hátha valaki ismeri őt . Ha irritál a kérdésem ugord át vagy jelentsd a moderátornál ha ez örömet okoz neked . Köszönöm a segítségedet és kellemes ünnepeket boldog újévet kívánok . Attila .

Előzmény: enigma1965 (98865)
Dudi65 Creative Commons License 2015.12.26 0 0 98866

A dobozon látszik valami sérülés amiből következtetni lehetne a sérülésre ? Ha a doboz sértetlen akkor valószínű hogy a feladásnál már úgy volt .  Nekem Németországból jönnek csomagjaim és sérült még nem érkezett . Vagy ott csomagolnak jól ?

Előzmény: Firkaas (98861)
enigma1965 Creative Commons License 2015.12.26 0 0 98865

A Börze topic fejlécében szerepel, hogy a moderátorok"díjazzák" ha más kereskedelmi portálok (konkrétan a vaterára gondoltak) felhasználóit ott keresi a delikvens. Valószínűnek tartom, hogy ez erre a topicra is érvényes. Summa summarum: én nem erőltetném ezt tovább.

Előzmény: Dudi65 (98860)
nazareth Creative Commons License 2015.12.26 0 0 98864

Az átmeneti íveken gondolom a geometria miatt szükséges kiegészítő ív- és egyenesdarabkákat érted.

Attól tartok, ilyen rövid ívdarabokat flexiből nem szerencsés csinálni. A flexi ívét a lerögzítés tartja formában, a fém sínszál szeret a saját feje után menni :) Magyarul: a flexik igyekeznek egyenesbe kirúgni magukat, és gondjaid lesznek, ha az illesztéseket nem egyenesbe, hanem ívekbe rakod. A geometriák által igényelt kisebb sugarú, rövidebb kiegészítő ívek szinte biztosan némileg ki fognak egyenesedni, és szögletes lesz a váltókörzet :-/

Előzmény: V43.1223 (98855)
nazareth Creative Commons License 2015.12.26 0 0 98863

Vágánygeometriák esetén a váltókat nézd, ugyanis a váltókörzetben lesznek a zűrök. Ilyen szempontból alapvetően kétféle sínrendszer van.

Az egyikben a váltók keresztirányú rövidülése miatt a párhuzamos vágányokba mindenféle kiegészítő vágánydarabokat kell pakolni. A legtöbb bolti sínrendszer ilyen.

A másik sínrendszerben a váltók keresztirányú szárai hosszabbak, így a váltókat tetszőlegesen lehet egymás mögé pakolgatni, a váltókörzet hossza minden vágányon pontosan a többszöröse lesz az egységnyi hosszú egyenesnek. Persze ehhez kell jobbos és balos angolváltó, illetve a lírába pakolandó "átlós" váltó is. A RocoLine ez utóbbit követi, annyi kompromisszummal, hogy univerzális váltókat gyárt, de ad hozzájuk kis (4, ill. 8mm-es) kiegészítő darabkákat.

Így a RocoLine geometriája eléggé egyedi, azt nem igazán tudod felhasználni.

Váltógyártó Creative Commons License 2015.12.26 0 0 98862

Például visszaküldöd, mert a biztonságos csomagolás a feladó felelőssége!

Előzmény: Firkaas (98861)
Firkaas Creative Commons License 2015.12.26 0 0 98861

Sziasztok!

Segítsetek légyszi.Nemrég érkezett a Roco 51211 készletből a szerelvény.A szállítás során-az eladó elmondása szerint,nála még jó volt-a daruról letört a hátsó forgóvázról a 2 kis pöcök és a kuplung is.Hogyan tudom megjavítani ? Ragasztással próbálkoztam ,de nem sikerült.Ha valakinek van ötlete azt megköszönném.

Üdv

Dudi65 Creative Commons License 2015.12.25 -1 0 98860

Sziasztok !  Valaki ismeri a Vateráról "feketetulipan02" nevű eladót ?   Kellene a telószáma .  Köszönettel Attila .

V43.1223 Creative Commons License 2015.12.25 0 0 98859

Köszönöm!

Előzmény: rezgaras (98858)
rezgaras Creative Commons License 2015.12.25 0 0 98858
Előzmény: rezgaras (98856)
V43.1223 Creative Commons License 2015.12.25 0 0 98857

Roco Line vs. PIKO A  ív különbségek pontosabban:

Ferenc

rezgaras Creative Commons License 2015.12.25 0 0 98856

Úgy emlékszem, a régi Hobby Line volt az, ami "amerikai" geometriával rendelkezett (eredetileg az amerikai piacra exportálták). Ennek megfelelően az ívsugarak, váltók mérete collban jön ki. A méreteket meg lehet találni az Atlas sínrendszereknél, de a megnevezés más (mert ott nincsenek ilyenek, hogy R1, R2, stb.)

Úgy tudom, a Roco Hobby Line-t nem árulták Nyugat-Európában (illetve nem Roco néven), hanem a készleteket árulták ki a csóró kelet-európaiaknak.

V43.1223 Creative Commons License 2015.12.25 0 0 98855

Kedves Kollegák!

Pályatervezés fázisában vagyok, melyhez segítségeteket kérném.

A sínrendszerem Roco Hobby Line 2,5 mm. Sajnos ehhez nem találok geometriai,szerkesztési adatokat, csak a Roco 2,1-hez illetve a 2,5 PIKO A-hoz. Viszont ennek a kettőnek nem egyformák a geometriai adatai. (ívsugarak R1-R9, illetve a vágánytg. távolság sem.) A PIKO A kissé bővebb ívsugárral és vg. tg. -vel rendelkezik.

Kérdésem, hogy akkor melyik szerint szerkesszem ki a pályatervet?

Valamint az, hogy a szükséges átmeneti íveket, átmeneti egyenes szakaszokat mind külön-külön szerezzem be (ez a gyártás megszűnése miatt már csak Piko A-val lenne  lehetséges), vagy csináljam meg a rendelkezésemre álló 920 mm hosszú flexi egyenesekből vágással?

Köszönöm a segítséget és modellezésben gazdag további kellemes ünnepeket kívánok!

Ferenc

v43.1223

Olympus E-330 Creative Commons License 2015.12.25 0 0 98854

Köszönöm hogy válaszoltál.

Igazad van nem érdemes éppen a premieren kockáztatni, így maradt a kis pikó táp, és kiválóan működött !!!

A gyerekeknek fantasztikusan tetszett, és ez a lényeg!!!

Az FZ1 valóban ütősebb volna, de a menetirányító kapcsolója már elég bizonytalan, és az asztalra sem volna egyszerű az integrálása. A kis pikót jobban kézben tudják tartani...

Végül, csak ismételném önmagam: Kellemes Ünnepeket Kívánok

Előzmény: alsó madárfogás (98851)
kisfaludy1 Creative Commons License 2015.12.24 0 0 98853

Váltógyártó Creative Commons License 2015.12.24 0 0 98852

:-)

alsó madárfogás Creative Commons License 2015.12.24 -1 0 98851

Én maradnék a Piko FZ1-esnél. Eléggé elfoglaltak ilyenkor a tűzoltók a karácsonyfatüzekkel, nem nehezíteném a dolgukat még ezzel is. :-)

Kérdés, vajon méretezték-e a háromszorosára a PWM-vezérlőt? Vagy azért akkora a tápegység, mert azzal biztonságos? Túl nagy az eltérés a kettő között.

Illetve azt kéne még tudni, mekkora a 2-3 mozdony áramfelvétele. És kell-e azoknak egyszerre menniük?

Előzmény: Olympus E-330 (98850)
Olympus E-330 Creative Commons License 2015.12.24 0 0 98850

Tisztelt fórumozók, először is Kellemes Karácsonyi ünnepeket szeretnék kívánni.

Egy kérdéssel fordulnék a sokat tapasztalt kollégákhoz.

Gyermekeim számára készítettem egy analóg terepasztalt, melynek ma este lesz a bemutatója :-)

A problémám a következő:  Ősidők óta van egy Piko FZ1 trafóm, mely  elég viseltes ugyan, de teszi a dolgát. Viszont beszereztem, egy kis pikó menetszabályzót a maga pici 450 mA adapterével, mely egészen kiválóan működik, és Impulzus szélesség modulációja (PWM) révén nagyon szép lassú menetet is lehet vezérelni.

Csak az a 450 mA nagyon karcsú, ha 2 mozdony mocorog. 3 mozdonnyal már nem is próbáltam… A kis váltóáramú adapter szintén váltóáramú kimenetén 15 voltot mértem a régi pikó váltóáramú kimenete pedig 16.8 volt és a lényeg, 1.2 A!!!  Ezt a kettőt szeretném összeházasítani, így az öreg maradna az asztal alatt, és csak a kis menetszabályzó volna, elöl.

Próbálkozott már valaki hasonlóval, tapasztalatok, ellenvetések?

Válaszukat nagyon köszönöm.

Üdvözlettel: Csaba

legviszontabb Creative Commons License 2015.12.23 0 0 98849

Üdv,

Ákos

kalivas Creative Commons License 2015.12.23 0