Keresés

Részletes keresés

feher64 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 7483

Szia!

Én is szeretném kérdezni, hogy Lisszabon és környékén merre jártatok, mit néztetek meg?

Miket ettetek és ittatok, hol lehet ezekből jókat kapni?

Van-e valamilyen konkrét útitervetek?

Minden válasz jól jön, mert én a hónap végén mennék 1 hétre.... :)

Köszönök mindent!!!

Előzmény: szkati (7481)
attamatta Creative Commons License 2016.09.30 0 0 7482

Kaphatnánk majd beszámolót, képekkel illusztrálva? Nem kell ezután a kezeidet is "rongyosra koptatni", csak pár szösszenet és saját meglátás bekacsinthat...Köszi! :))

Előzmény: szkati (7481)
szkati Creative Commons License 2016.09.29 0 0 7481

Mi is megjártuk, és egészen odavagyunk, hogy mennyire tetszett:))

Egy hetet töltöttünk Lisszabon és környékén, egy hetet pedig Porto és környékén. Isteni volt mind a kettő. Imádtuk, élveztük:))

Rongyosra jártuk a lábunkat, mindent megnéztünk, amit lehetett. Mindent ettünk és ittunk, és élvezkedtünk:))

Konkrét kérdésekre szívesen válaszolok.

sört Creative Commons License 2016.09.27 0 0 7480

Köszi szépen a segitségedet!

Előzmény: attamatta (7479)
attamatta Creative Commons License 2016.09.26 0 0 7479

wizzair.com

A fenti közvetlen, megtalálod mely napokon és időben repüli, átszállással pedig mindennap eljutsz valahogy a két városba.

Előzmény: sört (7478)
sört Creative Commons License 2016.09.25 -3 0 7478

Sziasztok!

Melyik napokon indul járat Budapeströl Lisszabonba és Portoba?

tyutyu13 Creative Commons License 2016.09.19 0 2 7477

Sziasztok! Megjártuk mi is Portugáliát! 11-én, vasárnap este mentünk a Wizz géppel, tegnap este jöttünk haza. Gondoltam megosztom a tapasztalatainkat, hátha jól jönnek valakinek. Elnézést, hosszú lesz.

Megérkezéskor kicsit elhúzódott a csomagok felvétele, már a következő gép csomagjait is megkapták az utasok, mire a mi csomagjaink jöttek a szalagon. A repülőtéren lehet venni Via Viagem kártyát, viszont vigyázni kell, mert vannak olyan automaták, ahol kártyát nem lehet venni, csak már meglévőre feltölteni, viszont az automatán ez nem volt jelezve.

Első nap a Marco Polo féle útikönyv első városnéző sétáját csináltuk végig, annyi módosítással, hogy reggel elmentünk natazni a Manteigaria Fabrica De Pasteis de Nata-ba, ebédelni pedig a Pharmacia-ba. Az utóbbi kicsit csalódás volt, de azért nem bántuk meg.

Második nap az Ócenáro-ban kezdtünk, aztán bejártuk annak környékét, libegőztünk is. Utána este még bementünk a városba, végigjártuk az útikönyv által ajánlott 3. útvonalat is.

Szerdán elmentünk kirándulni, egész Berlengas-ig jutottunk J. Sajnos kicsit későn indultunk, így 10 óra után értünk csak Penichére, ami azt jelentette, hogy csak a 12:30-kor induló hajóval tudtunk átmenni a szigetre. Addig sétáltunk egyet a városban. A hajóút 50 perc volt, egy 12 személyes hajó vitt minket át. Az óceán (elvileg) nyugodt volt, nem tudom milyen, amikor nem az J. A sziget maga nagyon szép, ha valaki teheti, iktassa be a programjába. A kikötőnél van a strand, ott található egy étterem is. A kikötőből indulnak hajók, fejenként 6 EUR-ba kerül egy jegy, kb. fél órás út és a sziget környékét lehet bejárni, még az „elefánthoz” is kimegy a hajó, meg lehet nézni közelről. A hajóút után elsétáltunk a várhoz, vissza a kikötőbe és 18-kor indult is a hajó vissza Penichére. Az éttermi árakról sajnos nem tudok mit mondani, mert nem ettünk ott semmit. Reggel úgy indultunk neki a napnak, hogy elmegyünk még Óbidos-ba is, de ez sajnos kimaradt amiatt, mert csak késői hajóval tudtunk jönni-menni.  

Csütörtökön is kirándulós napunk volt, reggel Belém-ben kezdtünk, ahol elmentünk a híres cukrászdájukba is. Megéri, tényleg ott a legfinomabb a nata! Utána a kolostor, majd a Tore de Belém következett. Délután Sintra-ba mentünk, de sajnos a Pena-hoz nem jutottunk fel, mert esett az eső és a kastély felhőben volt, így inkább elmentünk hamburgerezni J.  Majd Cabo da Roca következett, ahol a naplementét néztük meg. Mivel addigra elállt az eső, de még felhős volt az ég, gyönyörű volt a táj. Gondolom felhő nélkül is az lett volna, de így különösen tetszett.

Pénteken Portoba mentünk vonattal. A Casa da Musica-nál kezdtünk, majd metróval mentünk a belvárosba, ahol először a Clerigos toronyhoz mentünk. Ott kicsit megszívattak minket, mert a jegyvásárláskor nem mondták, hogy fel kell menni a negyedik emeletre  és ott kell várakozni, annyit mondtak csak, hogy 45 percet kell várnunk, így addig elmentünk az ajándékboltba (azt gondoltuk, hogy lent van a találkozó), és mikor visszaértünk, akkor derült csak ki, hogy már lehet, hogy ki is jöttünk volna, ha felmegyünk a sorba. Aztán Sé de Porto, Sao Francisco templom, Palacio da Bolsa, Sao Bento pályaudvar, Dom Louis híd és a folyópart. Ott is libegőztünk egyet, és beültünk az egyik pincészethez bort kóstolni. Mivel este ment is vissza a vonatunk, sajnos hajózni már nem tudtunk elmenni, és egy kicsit sűrűre sikerült a program, de nagyon tetszett nekünk a város.

Szombat-vasárnap újra Lisszabon, illetve Cascais és Estoril. Voltunk a Krisztus szobornál, hajóztunk a Tejo-n, a Time Out marketen ebédeltünk, strandoltunk Estorilban. Cascais és Estoril között a parton ki van építve egy sétány, nagyon hangulatos végig a part mellett menni a strandon.

Nekünk ennyi fért bele az egy hétbe. Nagyon jól éreztük magunkat, nagyon tetszett Portugália.

Így a végére pár tanács:

-          ha tudtok, vegyetek meg minden jegyet előre (pl az Ócenario-ba úgy lehet megvenni, hogy a vásárlástól számítva 3 hónapig érvényes, szóval nem kell tudni, hogy pontosan melyik nap mész)

-          ha tudtok, vegyetek kombinált jegyet (pl. Jeromos kolostor és Tore de Belém, így csak az egyiknél kell sorba állni, a másiknál be lehet menni külön)

-          a Via Viagem automaták nem nagyon fogadnak el bankkártyát (nekünk egy sem fogadott el), így készüljetek készpénzzel és figyeljetek arra, hogy melyiknél lehet kártyát is venni

-          angolul szinte mindenhol nagyon jól beszélnek (az egy hét alatt 3 emberrel találkoztunk, aki nem beszélt angolul)

-          Portoba ha valaki vonattal szeretne menni, kb. 2 hónappal a kinézett dátum előtt tudja megvenni a jegyét (www.cp.pt), nekünk fejenként 22 EUR volt az ottani IC-re az oda-vissza jegy

nádégető Creative Commons License 2016.09.18 0 0 7476

Egy jegy elég.

Előzmény: Zsozsó 72 (7474)
PJ Proby Creative Commons License 2016.09.18 -2 0 7475

Öngyilkost nem láttál a Lajos hídon? Mert én igen, s azóta sem tudom kiűzni az agyamból.

Előzmény: szkati (7473)
Zsozsó 72 Creative Commons License 2016.09.18 0 0 7474

Üdv.a fórumtársaknak! Egy hét h6h megyünk Portugáliába.Sintrába is tervezünk kirándulni.Vonattal érkeznénk a városba és állítólag a vasuttól indulnak a buszok.Állítólag a 434-es számú busz megy a nevezetességekhez.A kérdésem az lenne,hogy jegyet a sofőrnél tudok venni?Ez egy körjárat és újra a vasútnál van a végállomása?Több nevezetességnél szeretnénk leszállni,és utána újra busszal tovább.Ilyenkor ez hogy működik mindig kell jegyet venni,vagy az egyszer megváltott jegy esetleg jogosít több fel le szállásra?Vagy van esetleg valamilyen napijegy a buszra? Köszönöm előre is a válaszokat.

szkati Creative Commons License 2016.09.17 0 0 7473

Jelenleg Portóban. Isteni hely!:-)

'szti Creative Commons License 2016.09.15 0 0 7472

jövő áprilistól faroba is repül a wizz

attamatta Creative Commons License 2016.09.07 0 0 7471

A Berlengas-túráról majd szeretnék részletesen olvasni.:))

Előzmény: EriakEriak (7470)
EriakEriak Creative Commons License 2016.09.07 0 0 7470

Első nap Carcavelos, utána Peniche, ott elidőzünk pár napot (Obidos, Sintra , Cabo da Roca, Berlengas), utána pedig Lisszabon és környéke. Alig pár óra és indulás :-)

Előzmény: dalma53 (7469)
dalma53 Creative Commons License 2016.09.06 -1 0 7469

És hova is mentek? Csak hogy mi itthon irigykedhessünk!

Előzmény: EriakEriak (7468)
EriakEriak Creative Commons License 2016.09.06 0 0 7468

Tényleg majdnem egy sor lett :-)

Mi most csináljuk a pakolás végét, szerintem még holnap is...  :-D

Nem szoktunk egy bőröndbe pakolni, kisssé szokatlan.

Holnap találkozunk!

Előzmény: szkati (7466)
attamatta Creative Commons License 2016.09.06 0 0 7467

Nem sok kellett volna hozzá, hogy egy sorba kerüljetek...:))

Előzmény: szkati (7466)
szkati Creative Commons License 2016.09.06 0 0 7466

20C és 20D. Mi általában a folyosó két oldalán szoktunk ülni, mert hogy ott egy kicsit jobban ki tudjuk nyújtani a lábunkat:))

Én csak holnap pakolok. Nagy rutinnal csinálom, és tényleg 1 óra alatt készen vagyok általában a kettőnk cuccával.

Akkor holnap!

Előzmény: EriakEriak (7465)
EriakEriak Creative Commons License 2016.09.05 0 0 7465

Igen, azaz. Nagy pöttyös bőrönd :-) Remélem sikerül összetalálkozni. 

Repcsin hol ültök? Mi a 18 a és b, ha jól emlékszem. 

A hétvégén mi is elvarrtuk még a szálakat, remélem már megvan minden. Ma egész nap pakoltam... :-) nem értem, hogy tudok ennyit szöszmötölni...

Jó készülődést! A reptéren talizunk :-)

Előzmény: szkati (7464)
szkati Creative Commons License 2016.09.05 -1 0 7464

Nálatok hatalmas pöttyös bőrönd( igaz?), nálunk meg egy lila, és egy sötétkék. A férjem oldalán meg a fotós táska.:))

Gyakorlatilag készen vagyunk, illetve a férjem még egy kicsit bóklászik a portoi programok között. Erre az esős idő nagyon alkalmas:))

Előzmény: EriakEriak (7462)
szkati Creative Commons License 2016.09.04 -1 0 7463

Igen. Izgulunk innen Pestről( Budáról) Most állítom össze a cuccokat. Repjegy, autófoglalás, hotel stb. Nagyon várjuk:))

Előzmény: EriakEriak (7462)
EriakEriak Creative Commons License 2016.09.02 -1 0 7462

Szia Szkati,

Izgultok már? Alig pár nap és utazunk :-)

Ti honnan indultok? Mi Miskcról megyünk, még szervezzük a reptéri érkezést, valószínű transzfer lesz belőle.

Jó készülődést!

Előzmény: szkati (7455)
csincsilla72 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 7461

A Praca de Espanha-ról indul a 153-as és a 161-es. Caparicára visznek, onnan csak kisétálsz a partra. 

Előzmény: tyutyu13 (7459)
nádégető Creative Commons License 2016.08.29 0 0 7460
Előzmény: tyutyu13 (7459)
tyutyu13 Creative Commons License 2016.08.29 -1 0 7459

Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, hogy autó nélkül hogy a legegyszerűbb eljutni Lisszabonból a Costa de Caparica-ra strandolni?

Köszi szépen!

dalma53 Creative Commons License 2016.08.23 0 0 7458

köszi.

Előzmény: attamatta (7457)
attamatta Creative Commons License 2016.08.22 0 0 7457

Az E-jelű metro-villamos a reptér épülete elől indul, és végigmegy a városon, a többi vonalra remek csatlakozást biztosítva. Azonban nem túl sűrűn jár csúcsidőn kívül, és esetenként igen zsúfolt.

Előzmény: dalma53 (7456)
dalma53 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 7456

Tudja-e valaki, hogy a portói repülőtérről beérkező transzfer busz hová érkezik?  Vagy a taxin kívül hogy lehet a városba bemenni?  esetleg metró ?  Köszi.

szkati Creative Commons License 2016.08.21 0 0 7455

Miután hetek óta nézegetem az autókat, meg az árakat, végre eljutottam odáig, hogy le is foglalom. Nem győzöm megköszönni neked azt a kisokost, amit összeállítottál az autóbérlésről. Nekem nagyon sokat segített, pedig nem vagyok kezdő bérlő, csak Portugáliában. Ki is jegyzeteltem a megnevezéseket az önrész nélküli biztosításra vonatkozóan, amit majd a helyszínen fogok megkötni.

Még egyszer köszönöm!

Előzmény: geodo1 (7441)
ezanevem2008 Creative Commons License 2016.08.19 0 0 7454

ja, aztán pl. Alfama, meg a vár, ha már más helyen vannak, jöhet 1 másik nap - ez még lemaradt az előbb

Előzmény: ezanevem2008 (7453)
ezanevem2008 Creative Commons License 2016.08.19 0 0 7453

melyik mennyi idő kb. szerinted?, (bár zárójel : tudom, kinek mennyi, + minden relatív, -pl. anno, még a British múzeumban, én kb. jó 3-4 órát voltam, tetszett is nyilván, de akartunk még mást is aznapra, nem is tudtuk nyilván, mily' hatalmas, stb.-, na erre mondta ismerős azóta, hogy volt bent 1 órát, de ha nem is unta magát, annyira nem tetszett, és ment is tovább, másik valaki meg mondaná, hogy akár 1 hétig is elidőzne, mert oly csodás az egész...), inkább úgy kérdezem :

pl. a Belem negyedre, ill. a környéki dolgokra tervezett napra belőném a :

'Felfedezések emlékmuve - Szent Jeromos-kolostor - torony' hármast,

ha ezek olyan 10-20 perc sétára is vannak egymástól, amit a google mond, (tudom, nem az a nagy út, meg sok idő), az egy dolog, mondjuk nem is tévedek el, viszem a térképet, stb., de először még sorban is áll + vár az ember, az is vmi plusz, de aztán amit bent tölt az ember, - ez utóbbira vmi becslés?

ha pl. 1 napot erre is áldozok, mondjuk reggel 10-du./este 6-ig kb., az már azért 1 8 órás műszak, azért az említett 3-ast nagyjából végig lehet nézni?

Előzmény: nádégető (7451)
Léna007 Creative Commons License 2016.08.18 -1 0 7452

Szia, szerintem belefér, mert mi is pont így voltunk. 5 napunk volt a városra és környékére, és még Obidosig is eljutottunk. Nézd meg a beszámolóm, talán segít valamit. Nagyon hasonlóan gondolkodtunk, mint ahogy te is írod. Talán a városon belül egy kicsivel kevesebbet néztünk meg, mint ahogy te írod.

Itt van a beszámolóm első része, ha alatta az újabb bejegyzés gombra lépsz, azzal tudsz mindig az időrendben következő részre menni.

Előzmény: ezanevem2008 (7449)
nádégető Creative Commons License 2016.08.18 0 1 7451

Szerintem belefér. 

Én a Szt. György Várat és Jeromosok kolostorát kezelném kiemelten, mert ezekre kell több idő. 

Ezt a kettőt vagy egy napon nézném meg, vagy ezekhez venném a többit, külön napokon.

Ha teheted a Gulbenkian Múzeumot azért ne hagyd ki! :)

ezanevem2008 Creative Commons License 2016.08.18 0 0 7450

, mármint ... 'ahhoz'

ezanevem2008 Creative Commons License 2016.08.18 0 0 7449

hello,

okt.-nov. környékén tervezek Lisszabonba menni, kb. 6 nap, 5 éjre, (úgy néz ki, egyedül), -bár nem ez volt a terv, de az élet néha s...-, a lényeg, hogy nem akarok mindenáron sok tucat templomot, múzeumot, kolostort, stb. megnézni, /egy párat mondjuk igen/, de inkább a városon belül amit lehet megnézni, ill. 1-2 napra elmenni pár környező kis faluba, 1-1 napos kirándulásra, (pl. 1 nap Cabo de Roca - Sintra -  Quinta da Regaleira hármas mindenképp), ill. esetleg 1 nap Cascais

marad ugye kb. 3-4 egész nap a városban, kérdés erre a köv. lista :

Barrio Alto, Chiado, Baixa Pombalina, Praça do Comércio, Alfama, Belem (leginkább : Felfedezések emlékmuve, Szent Jeromos-kolostor, Torre de Belém), 28-as villamos, Hard rock café, Sao Pedro de Alcantara, Brasileira, Rua Prata, Café Nicola, Pastéis de Belém, Munchie, Manteigaria Fabrica De Pasteis de Nata, Padaria Portuguesa, Maria Caxuxa, Beira Gare

szóval ezek mindegyike belefér-e?

ha lesz akár 1-2 olyan napom is, amikor -bár nem kelek majd korán, de nem is fekszem későn szerintem-, szóval reggeltől akár estig, csak a várost járom, jó 6-8-10 órán át, akár gyalog, akár a híres villamossal, ahogy néztem a térképen, az említett dolgokból jó pár egymáshoz igen közel van, némelyik nem egész 5-10 percre gyalog,

a kérdés inkább az lenne, (ahoz szól főleg, aki már volt), hogy melyik helyeket próbáljam összerakni 1 napra?

ja, és még egy : bár a holiday-k miatt az időpontom szinte fix, de akkor még (olyan okt. utolsó 1-2 hete + max. nov első hete, ezen belül az áltama belőtt 6-7 nap), szóval ekkor még nincs túl hűs kirándulgatni?

olá

Léna007 Creative Commons License 2016.08.17 0 0 7448

Szia Geodo,

értem, amit írsz, de nekünk a végösszeg a fontos, mivel évente 4-5-ször uatzunk, ez csak úgy megoldható, ha mindenből a lehető legolcsóbbat hozzuk ki. ;-)

Az üzeneted azalatt írtad, míg Görögországban voltunk és csak utána olvastam, mikor már itthon voltunk. Az autót hónapokkal korábban foglaltuk. Ekkora roncsot még soha nem kaptunk, a váltó panele, és az anyósülés belső műanyag burkolata egy az egyben folyton le/kiestek. Az egész kocsit már csak a lélek tartotta össze.

Előzmény: geodo1 (7447)
geodo1 Creative Commons License 2016.08.17 0 0 7447

ez így van, viszont nézetem szerint az nem helyes, hogy ha ezt az összeget a bérlés alapdíjához vetítjük. sokkal inkább helyesebb a biztosítási önrészhez, amit ez kivált. márpedig az sok-sok száz, bizonyos országok esetében ezer eurót is jóval meghaladó összeg lehet. ahhoz képest pedig már nem is annyira sok az, főleg, ha hozzávesszük azokat a bizonyos ősz hajszálakat, melyekről sparks is mesél. számomra ez összességében megéri ezt az összeget - miközben abszolút megértem, hogy másoknak miért nem.

viszont: ahol ennek díja már az arcátlanságot súrolja (olaszország, franciaország pl.), ott hajlamos vagyok én is a harmadik feles megoldást választani. viszont a most következő portugál túránál ez az összeg napi 11 euró lesz, ezt én rááldozom; ennyit egy szállásválasztással is vissza lehet hozni talán.

írtam a blogodban kommentben egy szaloniki céget, kár, hogy nem próbáltad ki őket, náluk nem lett volna ilyen gond, ők úgy működnek, ahogy a szigetes kis görög cégek. laza, nyugodt, egyszerű, barátságos ügymenet. és jóval olcsóbban is úsztad volna meg.

Előzmény: Léna007 (7445)
Sparks Creative Commons License 2016.08.17 0 0 7446

Anyagilag jó vége lett, de hogy pár új ősz hajszálam lett az amúgy sem kevés mellé, az tuti :)

Egyébként most nehezen tudnám eldönteni, hogy legközelebb ilyen biztosítást válasszak-e vagy kölcsönzőnél sajátot. Mert így utólag a macera nem volt akkora hatalmas, és a Rentalcars-os biztosítás tényleg mindenféle baxakodás nélkül fizetett és így, hogy még jól is  jártunk... Na majd legközelebbig kitalálom. Az biztos, hogy ilyen hangyafaxnyi sérülést képtelenség az átvételkor megtalálni, így a végén a macerára tuti fel kell készülni. Azt minden esetre megtapasztaltam, hogy ilyen esetben még 1 órácskát pluszban tegyünk rá a reptérre menéskor, hogy tényleg ne kelljen idegeskedni semmin és persze készülni szépen zsével, ha fizetni kéne :)

Amúgy Lisszabon és környéke megint nagyon bejövős volt. Annyira, hogy a legközelebbi utunk is oda fog vezetni, mert rengeteg a felfedezni való hely. Mondhatni az eddigi Barcelona imádatunkat Lisszabon kicsit elcsente :) Na meg majd északra is jó lenne egyszer elmenni, jó hosszú az az ország :)

Előzmény: geodo1 (7443)
Léna007 Creative Commons License 2016.08.17 0 1 7445

De nekem az a tapasztalatom, hogy a közvetítőknél 10-20 Euro ez a biztosítás az egész időszakra, míg direkt a cégeknél, napi 10-15 Eurós összegekben szabják ezt meg. Így ha 14 napra számolom ezt, drágább lenne bizonyos esetekben a biztosítás, mint maga az autó bérlése. Biztosan nem mindenhol így van, de eddig nálunk ahol ezzel próbálkoztak, mindg 200 Euro feletti árat mondtak. És mivel ezt előre nem írják ki sehol sem, nekem biztosabb a harmadik félnél.

Előzmény: geodo1 (7443)
Léna007 Creative Commons License 2016.08.17 0 0 7444

Szia Sparks, sajnálom, ami a kocsival volt. És örülök, hogy leírtad ezt a pozitívumot is a végén, hogy a közvetítő visszafizette a pénzt, mi ugyanis mindig ezt a verziót választjuk és még soha nem történt semmi, de mindig rettegek tőle, hogy sohasem látjuk a pénzünket.

Nem akarok sokk off-ot írni, de mi most Görögországban voltunk és ott akartak hasonlókat űzni velünk. Ránk akartak kényszeríteni egy "karcolás biztosítást", miszerint minden új karcolásért, ami a kocsin van 250 Eurót kell fizetnünk és arra nem érvényes a mi biztosításunk, az új biztosításért 220 Eurót akartak. Az egész autó tele volt karcolva, mindet lefotóztam, de kutya sem ismerte volna már fel, hogy melyik hol volt. A végén nem volt problémánk. De ezeket a karcolásokat soha sem javítják ki, így nem igazán értem, mire akarnak érte pénzt szedni, a dolgozók karácsonyi prémiumáért? Ilyen lehetett a ti esetetek is, én is azt sejteném, hogy a záras sztorit eljátszák mindekivel....

Előzmény: Sparks (7439)
geodo1 Creative Commons License 2016.08.17 0 0 7443

azért olyan sok olyan júzer csak nincs, aki még harmadik félnél se köt biztosítást. mert ha van legalább olyan, akkor azért ez nagyrészt mindegy, mert előbb vagy utóbb, de csak pénzénél lesz.

viszont mi ebben egyetértünk, én is majdnem mindig ott kötök, a fenének sem kellenek az ilyen procedúrák, még ha ez esetben anyagilag jól is jött ki belőle az olvtárs. tudom, hogy drágább, de a teljes nyugalom nekem ennyit megér.

Előzmény: attamatta (7442)
attamatta Creative Commons License 2016.08.17 0 0 7442

Na de értitek, mi a gond...Egy ilyen "meghúzást" 10cm-ről kell fotózni, feltéve ha látszik.

Ebből kiindulva az egész autót ilyen pózban kb. 1000 képpel lehetne "körbeérni".

Véleményem szerint ezért is jobb a kölcsönzőnél kötni biztosítást, akkor nem kell felesleges köröket futni. Most Madeira-n tényleg annyira tré' volt a kocsi, hogy a már azt se lehetett látni, hol vannak a sérülések bekarikázva a lapon (az egész autót fullra be kellett volna karikázni, na).

geodo1 Creative Commons License 2016.08.17 0 0 7441

haha, ez vicces így, hogy rajta hagyták az autópályadíj költségét is. :))

amúgy baromi érdekes, hogy egy tök másik kölcsönzőnél ugyanezt a feltörés cuccot velünk is megpróbálták tavaly tavasszal! nekem viszont náluk kötött nullázóm volt, így kénytelenek voltak beérni ennek a költségével, de még így is minden apróbetűt megnéztek, nem lehetne-e valahogy ránk terhelni mégis. :) úgyhogy akkor nem kizárt, hogy ez tényleg egy biztosító-lehúzós megoldás portugáliában.

szkati Creative Commons License 2016.08.17 -1 0 7440

Napok óta nézegetem. Leginkább az autó felvételi helyét akarom meghatározni, mert hogy nem a reptéren vesszük fel. Az első héten Lisszabonban nem lesz kocsink. Azt csak később egy héttel kell, amikor Porto felé megyünk majd.

Egyébként most már eldöntöttem, hogy az autoeurope.com-on keresztül bérelünk, és a hotel Tivolinál lévő telephelyükről hozom el a kocsit. AZ van ugyanis a mi szállodánkhoz a legközelebb.

Előzmény: EriakEriak (7438)
Sparks Creative Commons License 2016.08.17 0 0 7439

Egy kis autóbérlési tapasztalat Lisszabonból:
  Rentalcars.com-on keresztül a Guerinnél béreltünk egy mini kategóriás autót. Eredetileg 4 ajtós VW UP volt vagy hasonló a megjelölés. Odaértünk és Fiat 500 diesel lett volna belőle, 2 ember is alig fért el benne, 2 ajtós kivitel. Mondtuk, hogy ezt nem kérjük, 4 ajtós volt a foglalásban, így hoztak helyette egy Fiat Pandát, ez már nem diesel és 4 ajtós volt, így elfogadtuk. Egyébként a megérkezésnél a Guerinnél kb. 1 órát kellett sorban állni, iszonyat lassan mennek arrafelé a dolgok. Közben a többi kölcsönzőnél szinte ember sem volt (Europcar és társai).
Az autó átvételénél (a Rentalcars erre külön küldött emailt) érdemes az autót körbefotózni és ha hibát találunk jelezni az átadó embernek. Ezt mi elmulasztottuk, az autó látszólag sértetlen volt, a papírra is ez került, így átvettük (eléggé elcsigázva a hosszú utazás, a közel 1 órás csomagra várás, majd az újabb 1 órás autóra várás után).

Kértünk autópálya kütyüt, amivel a zöld folyosón lehetett áthajtani, ez nagyszerű dolog, mert a fizetőkapuknál (a hidakon tutira mindig) tömegek várakoztak hosszú sorokban. Ennek úgy emlékszem, hogy kb. 1,6 EUR volt a napi bérleti díja, és erre jött rá az autópálya használat.
Visszatérve a kocsira: a kis Panda teljesen rendben volt, a nagyobb emelkedőkön kissé kellett pörgetni a motort, de azért felment mindenhova. Autópályán 120 körül már azért eléggé labilis volt, de összességében 1300 km megtétele után azt mondom, hogy tökéletesen megfelelő volt a célnak.
Az autópálya használatunkért 40 eurót kellett (volna) fizetnünk a végén, az utolsó napra vagy 8 eurót ki sem számláztak, gondolom még nem futott át a rendszeren, tehát közel 70 euró lett volna 1300 km autózásra és 11 napra, nem kevés, ha azt nézzük, hogy ez nálunk alig pár ezres lenne itthon. Hogy miért csak lett volna, az a végén kiderül a happy endnél :)

Mi kötöttünk biztosítást a Rentalcarsnál, ez kb. napi 2500-2800 Ft, már nem tudom pontosan mennyi volt, de nagyságrendileg ennyi. Emiatt, hogy a fullos biztosítás nem a Guerinnél, hanem a közvetítőnél volt, a kártyánkra ráraktak nagyjából 1300 EUR foglalást (kb. 400.000,- Ft), ami a nyaralás végéig ott maradt és 2-3 nappal hazaérkezésünk után oldódott fel. Nem ért meglepetésként, erre vittünk egy külön hitelkártyát, amit kint nem is használtunk. A bérlős ember elmondta, hogy ha káreset lenne, akkor ki kell fizetnünk és majd a közvetítő biztosítója visszafizeti. Mondom OK, talán azért most sem lesz gond, már sok autót béreltünk, még sosem volt...

A történet drámaibb része:
  A kocsi visszavitelekor sikeresen elszalasztottuk az utolsó benzinkutat, így kicsit vissza kellett kanyarodnunk, de nem volt nagy probléma, mert volt egy kis kút 2-3 km-re a reptértől, ahol megtankoltuk a kocsit és egy szép 5-6 sávos körforgalomban visszaszambázva sikeresen visszatértünk a reptérre. Picit kiszáradt a szám menet közben, még szerencse, hogy jó időben (értsd: a repülőgép indulása előtt 3,5 órával) odaérkeztünk, így az infarktus elmaradt. No nem volt egy leányálom megtalálni az autóleadási pontot sem, de azért a táblák csak útbaigazítottak. Amikor felértünk a Guerinhez, már szép kis tömeg volt, éppen csak le bírtuk parkolni a kocsit és átadni egy ottani arcnak.

Kiszedtük a csomagokat, azokkal beálltam a sorba, közben a párom elment az átvevő emberrel, aki közölte vele, hogy az autónkat feltörték vagy megpróbálták feltörni. WTF?!

Közben a Guerin irodájában már voltak jó páran, így szokásos délies várakozó üzemmódba kapcsoltunk. Megtörte a nyugalmunkat egy francia nő, aki a párjával előttünk adta le autóját és valami marhára nem tetszhetett neki, mert bár franciául szinte egy szót sem értek, de az lejött, hogy sajtóval és perrel fenyegette a Guerin emberét, mindezt dobhártya szaggató hangerővel nyomatékosította. Ez ment 6-8 percig, közben sorra kerültünk a másik átvevőnél, egy fiatal lánynál.

No itt jött a hideg zuhany. A lány közölte, hogy mivel az autónkat feltörték, ezért ki kell fizetnünk a zárjavítást, ami cca. 188 euró lesz (kikereste a javítási költséget), plusz az autópályadíj, ami 40, szóval 228 eurós számlát kaptunk. Megkérdezte, hogy van-e biztosításunk és megnyugtatott, hogy ők majd szépen visszafizetik a pénzt nekünk. A zárolást feloldotta a kártyánkról, majd egy másikkal kifizettem nekik a 228 eurós lehúzási díjat.

Közben az idő szépen telt és már azon aggódtam, hogy még a gépünket is lekéshetjük, ami alaptalan volt, de azért kissé ideges voltam. Kaptunk egy papírt a káreseményről és a kifizetett 228 euróról, amit a lány elmondása szerint majd el kell küldeni a közvetítő cégnek. Gondoltam ennyi legyen a legnagyobb bajunk az életben, örültünk, hogy szabadulunk és mehetünk a gépünkhöz...

És álljon itt a fénykép, amit a leadáskor készítettem a zárról:

Macska legyek, ha ezt észre vettem volna akkor, amikor a kocsit átvettük (pláne a fent említett állapotban). Lehet csak nagyon gyanakvó vagyok, de véleményem szerint nem mi voltunk az elsők, akinek a biztosítása ezt az alig észrevehető dolgot kifizette nekik. Szép extra cash, gratula Guerin. Hozzáteszem, hogy bár nem vettünk észre olyat, hogy feltörték a kocsit, ettől független akár ez is megtörténhetett, szóval nem akasztanám fel őket az első lámpavasra ezzel a váddal, de a gyanúm erős maradt...

A tanulság, hogy nagyon meg kell nézni a kocsit átvételkor, pláne biztosítás nélkül, bár Lisszabonba biztos nem mennénk úgy (láttunk pár ablakbetörős kocsifeltörést nagyobb parkolókban).

Happy end:
  Itthon beküldtük a papírokat a közvetítőnek a weboldalon, ami olyan egyszerűen ment, hogy ennél még a sarki Sparban is bonyolultabb megvenni 2 liter tejet...
Tízen pár nap után kaptunk egy szép emailt, hogy köszönik, hogy igénybe vettük a szolgáltatásukat és a pénzt arra a kártyára elutalták, amivel az autóbérlést kifizettük előre (ja, mert hogy előre leperkáltuk a pénzt, ami visszamondható lett volna az indulás előtti napokig).
A pénz megérkezett, a teljes 228 euró, forintra váltva, ami a befizetetthez képest kevesebb volt (az árfolyam baxakodás miatt) 1500 forinttal...

Mivel nem volt külön papír az autópálya használatról, így véletlen (fájdalomdíjnak :)) ezt is visszakaptuk... 

EriakEriak Creative Commons License 2016.08.17 0 0 7438

Okés :-) Nekünk egy hatalmas pöttyös bőröndünk lesz :-) de majd még konkretizáljuk az ismertető jegyeket!

Autót béreltetek már? 

Előzmény: szkati (7437)
szkati Creative Commons License 2016.08.17 -1 0 7437

OK. Majd megadunk egymásnak 1-2 olyan dolgot, amiről felismerjük egymást:))

Előzmény: EriakEriak (7431)
Flower2000 Creative Commons License 2016.08.16 -1 3 7436

Ne várd őket, mert le vannak írva, csak olvass vissza.

Előzmény: nikako (7435)
nikako Creative Commons License 2016.08.16 -3 0 7435

Sziasztok! Lisszabonba készülök 6 fős baráti társaságommal. Jó tanácsokat várok!

Kösz!

'szti Creative Commons License 2016.08.16 0 0 7434

arra az útra én is befizetnék :-)

Előzmény: attamatta (7432)
EriakEriak Creative Commons License 2016.08.16 0 0 7433

Hát jó lenne, de biztos nem így lesz, bár az időeltolódás hátha ilyen mellékhatásokkal jár majd :-)

Épp most néztem a neten, hogy Portugáliában mikor kel és nyugszik a Nap. Pont hozzánk igazodik majd a Napocska későn kell és későn nyugszik :-D

Ha esetleg valaki nem ismerné ezt a lapot belinkelem: 

http://calendar.zoznam.sk/sunset-hu.php?city=2738707

Előzmény: attamatta (7432)
attamatta Creative Commons License 2016.08.16 0 0 7432

Mi a 35-45 éves korosztályt képviseljük majd a repcsin.

Csak ott? Időgépen lesz az utazás, így amikor leszálltok, már a 20-25 évesekbe fogtok esni? :))

Előzmény: EriakEriak (7431)
EriakEriak Creative Commons License 2016.08.16 0 0 7431

Kedves Szkati, 

Hát mi sem vagyunk már tinédzserek :-) Mi a 35-45 éves korosztályt képviseljük majd a repcsin. Nagyon örülnék, ha összeismerkednénk :-) 

Előzmény: szkati (7430)
szkati Creative Commons License 2016.08.14 0 0 7430

Semmi akadálya, de ne támassz felénk túl nagy követelményeket, mert valószínűleg nem a ti korosztályotok vagyunk:)) 60 felettiek, akik igencsak utazós kedvükben vannak már régóta:)) Ha emiatt meggondoltad magadat, egyáltalán nem haragszom:))

Előzmény: EriakEriak (7428)
EriakEriak Creative Commons License 2016.08.14 0 0 7429

Kedves Geodo1,

Nagyon tetszett az összefoglalód az autóbérlésről. Sok hasznos infót találtunk, köszönjünk.

Előzmény: geodo1 (7424)
EriakEriak Creative Commons License 2016.08.14 0 0 7428

Kedves Szkati,

Akkor egy géppel megyünk :-)

A reptéren megismerkedhetnénk :-)

Előzmény: szkati (7427)
szkati Creative Commons License 2016.08.13 0 0 7427

Hát úgy látom, hogy egy géppel megyünk, már ha a WIzz-el mentek. Mi kicsit maradunk még, mert egy hét után átmegyünk Portóba.

Előzmény: EriakEriak (7422)
szkati Creative Commons License 2016.08.13 0 0 7426

Mi is akkor megyünk( konkrétan szept.7-én), és én is abban reménykedek, hogy jó idő lesz. Nem kell a kánikula, de az eső sem.

Előzmény: EriakEriak (7420)
dalma53 Creative Commons License 2016.08.13 0 0 7425

Köszönöm!! Nézem.....

Előzmény: geodo1 (7424)
geodo1 Creative Commons License 2016.08.12 -1 1 7424
Előzmény: dalma53 (7423)
dalma53 Creative Commons License 2016.08.12 -1 0 7423

Bocsi, hogy belekotyogok, mi okt.19-én repülünk Portóba, és ott szeretnénk autót bérelni 3 napra. Semmi gyakorlatunk nincs ebben, soha nem béreltünk még, ezért nagyon figyelek a tapasztalatotokra és az infókra. Kérlek osszatok meg mindent ami jó és ami rossz azt is.Köszi.

Előzmény: EriakEriak (7422)
EriakEriak Creative Commons License 2016.08.11 0 0 7422

:-) Ja, ja! Mi 7-14-ig vagyunk kint. Ti? 

Előzmény: geodo1 (7421)
geodo1 Creative Commons License 2016.08.11 0 0 7421

Ezzel a reménnyel nem vagy egyedül. :) Esetleg szept. közepére is maradhatna majd. :)

Előzmény: EriakEriak (7420)
EriakEriak Creative Commons License 2016.08.11 0 0 7420

Köszönöm az infókat Mindenkinek! Még mindig nem döntöttük el, hogy hol béreljünk, annyira nagy a választék... :-) Az Ember olcsóbbat szeretne, én meg olyat, amiben kevesebb a kockázat :-) De már elindult a visszaszámlálás, nincs egy hónap az utazásig :-) Remélem jó idő lesz szeptember elején....

Üdv Nektek! 

Előzmény: geodo1 (7419)
geodo1 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 7419

Minden kocsiban benne van, úgyhogy igazából szinte lemondani kell, nem is kérni. :) De elég ott. Amúgy ha nem kéred, akkor is használhatod a pályákat, csak éppen sorba kell állni a fizetőkapuknál, nem tudod használni a zöld folyosót.

Előzmény: EriakEriak (7417)
Batu. Creative Commons License 2016.08.04 0 0 7418

Bérléskor.

Előzmény: EriakEriak (7417)
EriakEriak Creative Commons License 2016.08.04 0 0 7417

Értem, köszi. És azt ott a bérléskor kell vagy előre kell jelezni a foglaláskor? 

Előzmény: Batu. (7416)
Batu. Creative Commons License 2016.08.04 0 0 7416

Biztos ki lehet kerülni, de igazából nem sokat spórolsz vele (pár euró), biztonsági tartaléknak szerintem érdemes kikérni az eszközt.

Előzmény: EriakEriak (7414)
attamatta Creative Commons License 2016.08.04 0 0 7415
Előzmény: geodo1 (7413)
EriakEriak Creative Commons License 2016.08.04 0 0 7414

Kedves Batu! Köszi szépen a választ. 

Mit gondoltok, az autópályákat ki lehet kerülni? Egyáltalán érdemes? 

Mi Lisszabonban szállunk le és Peniche-ben fogunk lakni. Onnan szeretnénk megnézni a két város közti területet, illetve Lisszabont. 

Előzmény: Batu. (7411)
geodo1 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 7413

már ha nincs baj. persze sose legyen.

Előzmény: Léna007 (7412)
Léna007 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 7412

Így már értem. De nekünk a zárolás olyan, mintha semmi sem történt volna, mert az a pénz eleve egy erre a célra elkülönített pénz, amit a végén visszakapunk.

Előzmény: attamatta (7407)
Batu. Creative Commons License 2016.08.03 0 0 7411

Mi az Enterprise/Alamo/Guerin-nél foglaltunk, ezt egy cég szolgálja ki Lisszabonban, bármelyiknél foglalsz is. A kicsi, elsőre olcsóbbnak tűnő cégekről elég rossz visszajelzések vannak a neten, bár első kézbeli tapasztalatom nincs velük.

Az autópályás fizetéshez lehet egy kis eszközt kérni, ami gyűjti az összegeket és leadáskor, egyben kell majd a bérlő cégnek fizetni (a pályán mindig a zöld kapukat kell használni).

Szerintem előre érdemes foglalni és az önrész-nullázó biztosítást is harmadik félnél kötöttem, de ez ízlés kérdése.

Annyi tippet adnék még, hogy a mini kategóriánál nagyobbat érdemes bérelni, mert a meredek, macskaköves utakon alig bírt felmenni a Toyota Aygo, amit kaptunk.

Előzmény: EriakEriak (7410)
EriakEriak Creative Commons License 2016.08.03 0 0 7410

Sziasztok Kedves Fórumozók! 

Segítséget szeretnék kérni. Először utazunk egy hónap múlva Portugáliába. Az autóbérlés, ami igencsak nagy fejtörést okoz. Wizzair géppel megyünk egy hétre és a repülőtérről szeretnénk bérelni autót. Van-e javaslat, hogy melyik cégnél érdemes? Annyira sok közvetítő van, hogy teljesen elvesztünk a rengetegben .... :-( A reptéren szeretnénk felvenni. Előre foglaljunk vagy ott a helyszínen? 

Nagy kérdés a biztosítás, milyet érdemes kötni? Illetve hogy van ez az autópálya fizetés dolog... ? 

Kérlek, ha van valakinek energiája/ideje, segítsetek! 

Nagyon köszönöm! 

attamatta Creative Commons License 2016.08.03 0 0 7409

Menjetek el Madeira-ra is. Az a tutikirály hely, bár portugál, de inkább madeirai (az jobb!).

Min. 2 hét ott, és mindig hiányozni fog:))

Előzmény: Sparks (7408)
Sparks Creative Commons License 2016.08.03 0 0 7408

Nekem a zárolás nem gond, van hitelkártyám igen nagy kerettel, elfér rajta. De megszoktam a Kanári szigeteken, hogy nincs kaució és az jobban tetszett. Persze tudom, ez az európai kontinensen másképp megy. Biztos, hogy jövünk még Portugáliába, mert nagyon jól érezzük magunkat most is, akkor majd jobban körül nézek kocsi ügyben. Annyi itt a hely, ahova el lehet menni csavarogni, várost nézni, strandolni... Nagyon bejön. Tegnap egész nap különböző strandokon voltunk észak felé. A vége Ericeira volt, az is kellemes kis hely, nagyot sétáltunk ott is. Este felé kimentünk Cabo da Roca-ra naplemente előtt, majd megvártuk a legnyugatibb naplementét. Klassz volt, leszámítva az iszonyatos szelet. Már pár  napja igen nagy szél fúj, amit leginkább az óceán parton nehezebb elviselni, meg fönt a hegyoldalban... Szerencsére kocsival voltunk, így szépen, mint az autós moziban, várhattuk meg a napnyugtát :)

Előzmény: attamatta (7407)
attamatta Creative Commons License 2016.08.03 0 0 7407

Máshol volt róla szó, hogy a közvetítős biztosítást nem tekintik magukra nézve kötelező érvényűnek, akkor is zárolnak.

Aki ezt el akarja kerülni, az helyben kössön biztosítást, máskülönben 2x fog, és a közvetítős nem fizeti vissza. Akinek csak a biztosítás megléte a fontos, a zárolást tudja vállalni, az kössön közvetítőst.

Előzmény: Léna007 (7406)
Léna007 Creative Commons License 2016.08.02 0 0 7406

De annyi különbség van, hogy a közvetítőnél ez csak 10-20 Euro kölünbséget szül, míg a helyszínen 120-200 Eurót akarnak ezért.

Előzmény: attamatta (7404)
szkati Creative Commons License 2016.08.02 0 0 7405

Köszi!

Vacilálok, hogy melyik a jobb, hol kisebb a kaució, na meg igazából nem tudom felmérni, hogy a szállodánkhoz melyik autókölcsönző telephelye van a legközelebb.

Még ugyan ráérek( egy hónap múlva megyünk), de azért már körbelesek.

Előzmény: Sparks (7401)
attamatta Creative Commons License 2016.08.02 0 0 7404

Ezért nem érdemes közvetítőnél biztosítást kötni, ráér az a helyszínen = tiszta helyzet.

Előzmény: Sparks (7401)
attamatta Creative Commons License 2016.08.02 0 0 7403

Szépen lemész a folyó partjára, és ott vannak standok+hívogató emberek, náluk érdeklődhetsz a részletek felől.

Igazából a pincék előtti partszakaszon láttunk sok ilyent, árukat nem néztem, mert nem akartunk menni.

Előzmény: tyutyu13 (7402)
tyutyu13 Creative Commons License 2016.08.02 0 0 7402

Sziasztok!

Tudnátok azzal kapcsolatban tanácsot adni, hogy ha Portóban szeretnénk hajós városnézésre menni (nem egész napos, mert összesen 1 napot leszünk ott, hanem kb 1 órás), akkor hova kell menni, mennyibe kerül?

Köszi szépen!

Sparks Creative Commons License 2016.07.31 0 0 7401

Renntalcars.com oldalon keresztül intéztük és a Guerin (azt hiszem) kölcsönzőtől van a kocsi. Kaució igen szép 1300 euró körül volt, ez zárolva van a kártyánkon jelenleg. Nem mondhatnám, hogy a legjobbat sikerült választani. Biztos lenne ennél jobb megoldás is, de most ez jutott. Rentalcars-on kötöttünk teljes biztosítást, de ez ugye annyit jelent, hogy ha baleset lenne vagy bármilyen káresemény, akkor a Guerin levonja a kaucióból majd nekünk kellene a levont összeget visszakérnünk a Rentalcars-tól. Szóval elég kacifántos. Egyébként egy kis Fiat Puntóval mászkálunk, a kocsi rendben van, 15e km van benne, még új a szaga is :) De nagyobb emelkedőnél már elég küzdelmes vele az élet :)

Előzmény: szkati (7400)
szkati Creative Commons License 2016.07.31 -2 0 7400

Szabad megkérdeznem, hogy melyik cégtől béreltetek autót? Interneten intéztétek? Kauicó van?

Előre is köszi!

Előzmény: Sparks (7393)
Sparks Creative Commons License 2016.07.30 0 0 7399

2 napja Óbidosban jártunk. Pár kép onnan is:

Tegnap pedig fent voltunk a Krisztus szobornál.

Ami fontos, hogy a szoborhoz 09:30 után lehet csak bemenni. Mi 20 perccel korábban érkeztünk, így pár percet várni kellett, szerencsére kicsit hamarabb kinyitottak. De így turista mentesen csodálhattuk meg a terepet.

attamatta Creative Commons License 2016.07.28 0 0 7398

Erre gondoltam, köszi!

Az Ilha Berlenga hajóval érhető el, korábban politikai foglyokat tartottak ott őrizetben. Nekünk is kimaradt, rossz idő miatt nem járt a hajó. Képek alapján vadregényes hely, más nem igazán van ott.

Előzmény: Sparks (7397)
Sparks Creative Commons License 2016.07.27 0 0 7397

Ha erre gondolsz, az látogatható:

Láttam képeket egy tengeren levő várról, de az mintha Berlenga szigeten lenne, ott nem jártunk.

De itt igen, ezen sziklák miatt mentünk oda, lenyűgöző a táj:

Óbidos is nagyon szép volt, holnap, ha lesz időm rakok fel pár friss képet onnan is. Most jön a pihi, mert ma egész nap mentünk...

Előzmény: attamatta (7396)
attamatta Creative Commons License 2016.07.27 0 0 7396

Kíváncsi vagyok, hogy a vár Peniche-ben látogatható-e már....2007-ben nem volt az.

Előzmény: Sparks (7395)
Sparks Creative Commons License 2016.07.27 0 0 7395

Tegnap Carcavelos partján áztattuk a lábainkat fél napot.

Ez úgy 20 percnyi autózásra volt a szállásunktól. Ingyenes parkoló is volt rengeteg hellyel a parttal szemben. 

A part nagyon hasonló itt Caparicához csak rövidebb. 

Aztán átmentünk Estorilba és onnan átgyalogoltunk Cascaisba is. Itt már jártunk tavaly előtt, így most leginkább csak a partra koncentráltunk. 

Most pedig lassan elindulunk Obidosba és átmegyünk Peniche szikláit is megnézni. Ezek a helyek újak lesznek nekünk is, itt előtte (szemben Cascais és Estorillal) még nem jártunk. 

Sparks Creative Commons License 2016.07.26 0 0 7394

Ja még annyit: a parkolás az kaotikus. Olyan részen lakunk, ahol nem kell fizetni érte, ennek függvényében ma a bevásárlás után sikerült is olyan 35 perc után leparkolni :)))) Faja...

Ez a látkép sem mesébe illő, de megfelel a célnak :))

Előzmény: Sparks (7393)
Sparks Creative Commons License 2016.07.26 0 1 7393

Üdv Lisszabonból.

Tegnap este érkeztünk Wizz géppel. A csomagokat közel 1 óráig hozták, nem kapkodósak :) Aztán az autóbérlésnél is hasonló várakozás, de semmi probléma, az a lényeg, hogy 2 év után ismét itt vagyunk. Imádjuk ezt a várost, bár most a környéket is szeretnénk felfedezni. Ugyan csak augusztus 5-ig maradunk, de talán lesz időnk pihenni is. 2 éve már megnéztük (akkor 2 teljes hetet voltunk Lisszabonban) a főbb látnivalókat, most szeretnénk sokat strandolni is. Caparicát nagyon szeretjük, de annyi itt a strand, szeretnénk sokat meglátogatni. Na meg várost is kellene nézni a környékben :) Belém negyedben lakunk egy Try Lisbon nevű apartmanban, 2 szoba, konyha, minden földi jó. Internet pedig Mifivel van, ez annyit jelent, hogy van benne egy korlátlan SIM kártya, így magunkkal is tudjuk vinni :)  Saját Mifibe átraktam a kártyát, ez gyorsabb és jobb :)))) Akartam venni saját adat SIM-et, de így nem kell :)

Na de nem írok tovább, indulunk felfedező útra. Igyekszem majd bejelentkezni menet közben, ahogy az időm engedi. 

Az idő pazar, felhő sehol, nap annál több. 50-es faktor szükséges is lesz azt hiszem...

Jók legyetek :)

csincsilla72 Creative Commons License 2016.07.19 0 0 7392

Hétfőn sok minden zárva van, de egyébként tényleg jól kihasználható, ráadásul volt, ahol a sorban állást is meg lehetett vele előzni. A vonatokra is jó volt.

Előzmény: Zsozsó 72 (7388)
attamatta Creative Commons License 2016.07.19 0 0 7391

Csekkold le, hogy amikor mennétek, nyitva legyenek, amiket megnéznétek.

Előzmény: Zsozsó 72 (7390)
Zsozsó 72 Creative Commons License 2016.07.19 0 0 7390

Nagyon köszi a választ,úgy látom érdemes megvenni,sok mindenre érvényes a kártya.

Előzmény: 'szti (7389)
'szti Creative Commons License 2016.07.19 0 0 7389

http://www.lisboacard.org/

itt el tudod olvasni, hogy mire ad kedvezményt, mi ingyenes, stb.

Előzmény: Zsozsó 72 (7388)
Zsozsó 72 Creative Commons License 2016.07.18 0 0 7388

Üdv.a fórumozóknak.Az lenne a kérdésem,hogy a Lisszabon kártyát érdemes megvenni?Úgy tudom minden tömegközlekedési eszközre jó.Ezen kívül esetleg múzeumba jár kedvezmény?Vonattal szeretnénk elmenni Estorilba és Caracasba és Sintrába is.Esetleg ezen az útvonalakon közlekedő vonatokra is jó még a kártya?

aszofi Creative Commons License 2016.07.17 0 0 7387

Jegyeztem :)

Előzmény: 'szti (7386)
'szti Creative Commons License 2016.07.17 0 0 7386

Menjetek el Coimbraba, szép, nincs messze és lehet vonatozni

Előzmény: aszofi (7385)
aszofi Creative Commons License 2016.07.17 0 1 7385

Nem akarnám rohanósra. Vonatozni szeretnénk, úgyhogy olyan helyeket látogatnák meg, ami vonattal elérhető. Az alapgondolat az volt, hogy Lisszabonba érkeznénk, ott néhány nap utána Porto és onnan haza. De ez még csak nagyon kezdeti gondolat. Valószínűleg, ha jobban belemélyedek a témába, Lisszabon környékén is annyi látnivalót találok, hogy nem lesz "kedvem" messzebbre menni.

Különben, ha valaki vonatozott közelebbre vagy akár messzebbre is, szívesen olvasnék róla. 

Előzmény: csincsilla72 (7383)
geodo1 Creative Commons License 2016.07.17 -1 0 7384

Szerintem ha csak kizárólag a városokra koncentrálsz, akkor nem értelmetlen. Más kérdés, hogy érdemes-e csak azokra... :)

Előzmény: aszofi (7382)
csincsilla72 Creative Commons License 2016.07.17 0 0 7383

Nekünk csak Lisszabonra kellett 4 nap. Persze nem tudom, mennyi időt szánsz rá. Beleférhet, de nagyon rohanósan. 

Előzmény: aszofi (7382)
aszofi Creative Commons License 2016.07.17 0 0 7382

Van úgy "értelme" szerintetek, hogy kb. 5-6 éjszakás útba beletenni Lisszabont és Portót...vagy inkább jobb külön-külön meglátogatni?

aszofi Creative Commons License 2016.07.17 0 0 7381

Köszi az infót!

Előzmény: 'szti (7377)
csincsilla72 Creative Commons License 2016.07.16 0 0 7380

Nem jó. A környékbeli buszokra külön kellett jegyet vennünk. Sem a szoborhoz, sem a Costa de Caparicára nem tudtunk kimenni vele, pedig próbáltuk is. A zapping kártya csak a Carris társaság járataira jó, a környékbeliek másik céghez tartoznak. 

Előzmény: Quas (7378)
Sidalina Creative Commons License 2016.07.16 0 0 7379

Arra nem jó, a többit nem tudom...

Előzmény: Quas (7378)
Quas Creative Commons License 2016.07.15 -1 0 7378

Köszi.

Azt tervezem, hogy ilyen zappingos kártyát használunk majd. Az lenne a kérdésem hogy ez jó a Lisszabon környéki buszokra is ahogy olvastam. Megtudja ezt erősíteni valaki? pl. a Krisztus szoborhoz a 101-es buszra is jó e? Ez már ugye nem Carris...

Előzmény: nádégető (7375)
'szti Creative Commons License 2016.07.15 0 0 7377

mi voltunk szilveszterkor lisszabonban, nem volt meleg, kabát kellett.

de amikor sütött a nap, szélvédett helyen egy póló is elég volt, szóval mindenképp réteges öltözet.

és eső ellen vmi, mert az gyakori olyankor

Előzmény: aszofi (7354)
'szti Creative Commons License 2016.07.15 0 0 7376
Előzmény: aszofi (7365)
nádégető Creative Commons License 2016.07.15 0 0 7375

Csak felszálláskor.

Előzmény: Quas (7374)
Quas Creative Commons License 2016.07.15 0 0 7374

Sziasztok!

A jegyeket vagy bérleteket leszállásnál is le kell húzni Lisszabonban vagy csak felszálláskor?

csincsilla72 Creative Commons License 2016.07.12 0 0 7373

Kettőnket az óvárosból a Pena kastélyig 10 euróért vitt fel a pasi. Ha buszjegyet veszünk, akkor az is 5 euró lett volna fejenként, de persze abban benne van a visszaút is. Így a visszaút fejenként még 3 euró volt. Viszont garantáltan megspóroltunk 30-40 perc álldogálást a napon, látva a sort, vagy gyalogolhattunk volna fel, ami durván egy óra lett volna. 

Előzmény: Quas (7372)
Quas Creative Commons License 2016.07.12 0 0 7372

megkérdezhetem mennyibe kerül a tuk-tuk?

Előzmény: csincsilla72 (7371)
csincsilla72 Creative Commons License 2016.07.11 0 0 7371

Mi hétfőn voltunk és hatalmas tömeg volt. Hétfőn speciel zárva vannak a lisszaboni múzeumok, ami belejátszhat, mi is ezért mentünk ekkor, de állítólag július-augusztusban minden nap ez van. A buszok sajnos nem járnak elég sűrűn ahhoz, hogy kényelmesen lehessen velük közlekedni. Amikor kiszálltunk a vonatból, akkor két busznyi ember várakozott a tűző napon. Ott és akkor nagyon megérte nekünk a tuk-tuk. 

Előzmény: Quas (7359)
csincsilla72 Creative Commons License 2016.07.11 0 0 7370

Most már kelet és nyugat is megvolt.:-)

Egyébként Madeira is játszik, felvettük a bakancslistára, mert egyetértek valamelyik kedves topiktárssal: a portugálok sokkal kedvesebbek, korrektebbek és szimpatikusabbak, mint sok másik mediterrán nép. Úgyhogy visszatérünk. Azori, Madeira és a kontinentális Portugália többi része is érdekel minket. A következő pár évre megvan a program.:-)

Előzmény: attamatta (7367)
attamatta Creative Commons License 2016.07.11 0 0 7369

Sajnálom, félreértettem.

Előzmény: Sidalina (7368)
Sidalina Creative Commons License 2016.07.11 0 1 7368

A nyugati szél az Cabo - arra írta csincsilla , hogy az nem maradhat ki, mert a keleti végeken meg már jártak korábban (a Boszporusznál). De olvass előre kettővel, és ott írja is :)

Előzmény: attamatta (7367)
attamatta Creative Commons License 2016.07.11 -2 0 7367

Nyilván elírás, Európa nyugati szélére gondolt.

Előzmény: Sidalina (7349)
Dharma Creative Commons License 2016.07.11 0 0 7366

Köszi a beszámolót. Kb 10 év alatt nagyon sok hasznát vettem már az index fórumnak, sok segítséget kaptam a tagoktól! :-)

Sok-sok olasz út után Portugáliát néztük ki. Most gyűjtöm az infókat.

Előzmény: csincsilla72 (7341)
aszofi Creative Commons License 2016.07.10 0 0 7365

Írnál részletesebben a vonatozásról? Esetleg honlapot, melyen meg lehet nézni a menetrendet árakat. Lisszabonba ill. Portóba mennyire könnyen érhető el, a belváros a vonatállomástól stb... Előre is köszi!

Előzmény: llaci10 (6841)
aszofi Creative Commons License 2016.07.10 0 0 7364

Köszi :)

Előzmény: attamatta (7355)
CarolusT Creative Commons License 2016.07.08 0 0 7363

Csak úgy!

Szervusztok!

Portugália nekem meglepetés volt, sok látnivaló, barátságos emberek, és valahogy, valamiért  jobban éreztem magam mint más mediterrán országokban. Két éve voltunk, Lisszabonban és a déli részeken.

Idén északra megyünk, és pár napra San Miguelre.

A kép a 28-as villamos vonalán egy bisztró teraszáról készült.

Quas Creative Commons License 2016.07.08 0 0 7362

Köszönöm szépen! elvileg szombaton terveztünk menni, de lehet áttesszük hétköznapra, mert azt olvasom mindenhol, hogy rengetegen vannak hétvégén.

Előzmény: vélemény (7361)
vélemény Creative Commons License 2016.07.08 0 0 7361

Az állomástól vagy a Palacio Nacionaltól indulva minden állomásnál le lehet szállni majd a következővel továbbmenni. Viszont az állomás felé menő buszról ( ellenkező irány) csak egyszer lehet leszállni.

Előzmény: Quas (7357)
Flower2000 Creative Commons License 2016.07.08 0 0 7360

Ezt nem tudom. Akkor jön a másik. 

Előzmény: Quas (7359)
Quas Creative Commons License 2016.07.08 0 0 7359

Köszi, azt nem tudod, hogy sűrűn előfordul e, hogy nem lehet felférni a buszra?

Előzmény: Flower2000 (7358)
Flower2000 Creative Commons License 2016.07.08 0 0 7358

Annyiszor szállsz le és fel róla, ahányszor akarsz aznap. Felszállsz és megnézel egy várat, kastélyt, aztán visszaszállsz.

Előzmény: Quas (7357)
Quas Creative Commons License 2016.07.08 0 0 7357

Sziasztok!

Sintrában a 434-es buszra ha jól értelmezem 5 euro a jegy. Ez megában foglalja az útmegszakításokat is? Vagy ez csak 1 utazásra érvényes?

szkati Creative Commons License 2016.07.06 0 0 7356

Köszönöm, de már kaptam kölcsön egy nagyon részletes lonely planetes Portugáliát:))

Előzmény: Sidalina (7350)
attamatta Creative Commons License 2016.07.06 0 0 7355

Általában enyhébbek a telek, mint idehaza, de tud hideg is lenni, mindenesetre kiszámíthatatlan mostanában az időjárás. Ha fázós vagy, arra készülj, hogy a szálláson legyen fűtés (magánlakásban különösen), máskülönben nem igazán elterjedt azon a vidéken.

Előzmény: aszofi (7354)
aszofi Creative Commons License 2016.07.05 0 0 7354

Itt is érdeklődöm :): Lisszabon novemberben vagy akár decemberben vállalhtó?

Sidalina Creative Commons License 2016.07.04 0 0 7353

jaaa!

Érdekes, pont arról beszéltünk Cabon, h milyen tökéletesek a késő délutáni fények, ilyenkor érdemes igazán oda menni :) A telecabine szerintem is fantasztikus, ott értetlenkedtünk, hogy szinte senki nem akart vele libegni...

Előzmény: csincsilla72 (7351)
attamatta Creative Commons License 2016.07.04 0 0 7352

Madeira nem játszik? Erősen tudom ajánlani... http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9113499

Előzmény: csincsilla72 (7351)
csincsilla72 Creative Commons License 2016.07.04 0 0 7351

A keleti végeken nagyon ne filózz:-) Nem a legkeletibb ponton álltunk, "csak" egy keleti végen. A Boszporusz partján, egészen konkrétan:-) De azért az nekünk Európa vége volt. 

Cabo egyszerűen fantasztikus volt. Jó időt fogtunk ki és majdnem egyedül voltunk. Fél napot is el tudtunk volna tölteni, ha lett volna annyi időnk. A reggeli fények is egészen káprázatosak voltak. 

Ami még egyszerűen remek volt, az a Teleférico. Az Oceanário után mentünk fel, pazar volt a kilátás.

És nem volt sor, nem volt tömeg.:-)

Nohát, jövőre megcélozzuk az Azori-szigeteket.

Sajnos a képeim hatalmasak, még rá kell jönnöm, hogy tudom lekicsinyíteni őket. 

Előzmény: Sidalina (7349)
Sidalina Creative Commons License 2016.07.04 0 0 7350

megjelent az új Marco Polo!

Előzmény: szkati (7311)
Sidalina Creative Commons License 2016.06.30 0 0 7349

Na igen, mi Cascaisból hazafele Estorilt még úgy-ahogy láttuk, aztán jól besötétedett.

És, tetszett Cabo? Amióta írtad, azon filózok, hogy hol járhattatok a keleti végeken... A wiki szerint a legkeletibb pont Oroszországban egy névtelen 535m magas csúcs :)

Ha én is segítettem, akkor szívesen :) Képeket nem raksz fel?

Előzmény: csincsilla72 (7348)
csincsilla72 Creative Commons License 2016.06.30 0 0 7348

Szia! A Krisztus-szobor egyáltalán nem volt időpazarlás, már csak a kompolás miatt sem.:-) Elképesztően szép odafentről a kilátás. Sintrát sem bántuk meg egy pillanatra sem. Zsúfolt volt, de hát nyáron ez a realitás. Bár a Quinta és a Pena volt a terv, az élet átírta. De nem baj, így is gyönyörű volt. Persze számítottunk tömegre, ezért is Cabo-val kezdtünk, hiszen, amint te is írod, Sintrából akár késő este is haza lehet menni, Cabo viszont nagyon kötött program. És a vonatozás Cascaisba végig a parton sem kutya.:-) 

De ez a fullos program nem jöhetett volna létre, ha nem kapok tőletek segítséget. Úgyhogy nagyon-nagyon köszönöm! 

Előzmény: Sidalina (7346)
Quas Creative Commons License 2016.06.30 0 0 7347

Abban esetleg tudtok segíteni, hogy a Get Your Guide mennyire megbízható? 

Náluk láttam, hogy árulnak segway túrát is, de mivel ők csak 1 közvetítő cég, nem tudom mire lehet számítani. Most foglalnék először általuk. Van esetleg valami tapasztalatotok?

Előzmény: pandabarát (7344)
Sidalina Creative Commons License 2016.06.30 0 0 7346

Szia, örülök, hogy írtál beszámolót :) Nagyon kis fullos utatok volt, és még egy fürdős nap is belefért!

Tök jó, hogy beengedtek soron kívül a Jeromosba, pedig azt mondtam, hogy nem lehet :)) Meg klassz, hogy ti is felmentetek a Krisztus szoborhoz - ugye, hogy abszolút nem időpazarlás, sőt?

Remélem nem bántátok meg, hogy mégis elmentetek Sintrába? Sajnálom, hogy ekkora tülekedés volt.

Az meg mekkora ötlet már, hogy Cabo-val kezdtetek, nekem is eszembe juthatott volna...mert így kábé egész Sintra alatt azon aggódtam, hogy elérjük-e még az utolsó buszt Cabora. Viszont Sintrából még késő este is haza lehet menni vonattal. Na, legközelebb :)

Előzmény: csincsilla72 (7341)
Flower2000 Creative Commons License 2016.06.30 -1 0 7345

Strike July 1, 2 and 3
A strike has been announced for July 1, 2, and 3, for all ground handling services at national airports.
Since this is likely to have a very big effect on Portuguese Airports, we ask all passengers scheduled to travel during this period, to contact their airline companies or travel agents in order to find out the status of their flight before going to the airport. We also suggest checking-in online and opting for carry-on luggage whenever possible. 
Pas...

Továbbiak

pandabarát Creative Commons License 2016.06.30 0 0 7344

Még senkit nem láttam rajta ülni :D

Előzmény: Flower2000 (7343)
Flower2000 Creative Commons License 2016.06.30 0 0 7343

Lisszabonban olyan kockakövek vannak, hogy én biztos fel nem ülnék egy olyanra. Meg meredek a város. Limitált lehet az a hely, ahol ez a segway alkalmazható.

Előzmény: Quas (7342)
Quas Creative Commons License 2016.06.30 0 0 7342

Bár már kérdeztem nemrégen, azóta bizonyára nagyon sokan megjárták Lisszabon városát.

Szóval esetleg volt valaki segway túrán? Ha igen melyiken, tetszett-e ?

csincsilla72 Creative Commons License 2016.06.30 0 0 7341

Sziasztok!

Megjártuk Lisszabont, megosztom én is a tapasztalatainkat, hátha valakinek jól jön.:-)

A város nagyon szerethető arcát mutatta. Tömegturizmus ugyan van, de még elviselhető. 

Első nap a Krisztus-szoborral kezdtünk, reggel értünk fel, nyitásra. Jól tettük, egy óra múlva megjelentek a turistabuszok is. Mi még egyedül bóklásztunk fenn. A kilátás pazar volt, a szoborról is, lentől is. A templom is szép volt. Ezután visszatértünk és megnéztük a Gloria elevadort, a Santa Justa liftet, a Convento do Carmo az  romjait, és ez utóbbi nagyon tetszett.:-) Jártunk a diadalív tetején, az alsó- és felsőváros utcácskáin. A felvonóknál sorban állás volt, de teljesen elviselhető, fel lehetett férni.

Estefelé az Alfamát jártuk be. A székesegyház és a vár volt a program. Vettük Lisboa-kártyát, nekünk végül is megérte. A 28-as villamost élvezni nem lehetett, tömve volt minden járata.

Másnap a Belémbe mentünk ki. Megreggeliztünk a cukrászdában, a kolostorhoz pedig nyitásra mentünk, Lisboa-kártyával beengedtek azonnal. Nézték, kinek van ilyenje és kikapkodták őket a sorból.:-) Az első fél óra benn nagyon nyugis volt, csak sétáltunk a kerengőkben, utána megjelentek a tömegek sajnos. A Felfedezők emlékművét megnéztük, a hintók is szépek, a Belém-toronynál viszont nem volt türelmünk kivárni a sort. Mentünk helyette az Azulejo-múzeumba, ami szintén egy gyöngyszem. Este mindig a Cais do Sodréra mentünk kajálni, itt a Time Out marketen nagyon jó kis portugál kajákat ettünk.

Harmadik nap Sintra következett. Itt már sajnos a rossz értelemben vett tömegturizmus várt ránk. Kora reggel indultunk, Cascaisba mentünk vonattal, majd innen a Cabo da Rocára. Megint csak jól tettük, hogy a legelső busszal mentünk, mert nyugiban lehetett körbesétálni. Egyáltalán nem volt hideg, eltöltöttünk egy órát, majd a következővel mentünk Sintrába. Itt már lépni nem lehetett az emberektől. Úgyhogy végül a Palácio Nacional de Sintra és a Pena-kastély fért bele, ez utóbbihoz tuktukkal mentünk fel, mert a 434-es és a 435-ös busz egyszerűen megközelíthetetlen volt. Szó szerint. Körülbelül 60-70 ember várt a megállókban. Benn a kastélyokban kígyózó sorok, nézelődni nem lehetett, csak a teraszokon, a várfalsétához és a termek megnézéséhez be kellett állni a lassan araszoló sorba. Viszont a Pena kertje nagyon szép volt, ott elbóklásztunk estig is.:-) Így végül jobb volt, mintha fordítva kezdtünk volna, mert Sintrából nem sokat láttunk volna sajnos.

Negyedik nap strandoltunk, a Costa da Caparicára buszoztunk le. Homok, hatalmas szél és hullámok.:-) Csúnya leégés lett a vége, de imádtuk:-) Ötödik nap mentünk ki az Oceanárióba, majd libegőztünk a Teleféricón, megnéztük a nagy hidat is és sétáltunk a Tejo partján. Érdekes volt ez is. Este pedig jönni kellett hazafelé:-(

A tömegközlekedés nagyon jól szervezett és sokkal többet láttunk a helyiek életéből is, nem volt annyira "sterilen turistás", mint mondjuk Barcelona. Gyönyörű város, folyamatosan takarítják az utcákat. Bár volt, aki panaszkodott miatta, én sem elhanyagoltnak, sem koszosnak nem láttam. Különös tekintettel a járművekre! Lehúzással, turistacsapdákkal nem találkoztunk, az emberek korrektek és végtelenül segítőkészek. Nem botlottunk bele mindenütt erőszakos utcai árusokba, zsebmetszőkbe. Nagyon-nagyon élhető és kedves város.:-)

A szállásunkat is csak ajánlani tudom, a Saldanha mellett laktunk, egy nyugis kis utcában, tiszta, kulturált szobánk volt.

Ami meglepett, az az, hogy rengeteg fekete él közöttük. Bizonyára bevándorlók, talán a gyarmatokról. De velük szép színes a város:-)

szkati Creative Commons License 2016.06.21 0 0 7340

Sajnos a 3 csillag semmit sem jelent, mert azért ennek ellenére is drága. Azzal vigasztaljuk magunkat, hogy viszont van benne- mindenki által nagyon dicsért- svédasztalos reggeli, amivel azért elég jól el lehet lenni akár késő délutánig.

Nekünk most Dél fog kimaradni, de titokban reménykedek abban, hogy majd valamikor télen még szóba jöhet.

Előzmény: Léna007 (7339)
Léna007 Creative Commons License 2016.06.20 0 0 7339

Amúgy mi is így vagyunk, fájdalommentes határ, amit kiadunk szívesen egy éjszakáért, az 50 Euro, de ha lehet, inkább alatta, ha csak rövid időről van szó, még bele fér a 60 is. Lissabonban rengeteg ennél sokkal olcsóbbat is találtam a bookingon, de azok mint ilyen hostel szerűek voltak, ahol csak egy igen lepukkadt kinézetű szoba volt és közös fürdő/wc, na azért ettől egy kicsit több kényelmet szeretünk, de a normálisabb szállások tényleg igen drágák. Szerencsére mi mindig nagyon sok hónappal korábban foglalunk repülőjegyet és így bőven van időm, meg türelmem is hozzá, több száz szállást is átbogarászni...Örülök, hogy találtatok passzolót. Porto nekünk kimaradt, azt nagyon sajnálom, de szerintem még be fogjuk pótolni valamikor. 

Előzmény: szkati (7338)
szkati Creative Commons License 2016.06.20 0 0 7338

Köszi Léna! Nagyon szép, meg is néztem, de mondjuk a mi utazási időpontunkban ( szept 7-14) nem szabad.

Egyébként meg tegnap már lefoglaltunk Lisszabonban egy 3 csillagos  hotelt( HF Fenix Music), és Portóban szintén egy hétre egy airbnb-t.

A hotel ára egész tűrhető, mert hogy vállaltuk, hogy bármikor- akár holnap- le is hívható az ára, de ettől függetlenül augusztus végéig lemondható.

Előzmény: Léna007 (7337)
Léna007 Creative Commons License 2016.06.20 0 0 7337

Mi itt laktunk:

https://www.booking.com/hotel/pt/ourique-apartments.de.html?aid=304142;label=postbooking_confemail;sid=4b9a30e7efb730c9c797b0675a5691d1;dcid=1;dist=0&sb_price_type=total&type=total&

nagyon tetszett, felújított apartmanok, önellátós, kicsit kintebb van, de jó a buszos összeköttetés

Előzmény: szkati (7328)
szkati Creative Commons License 2016.06.19 0 0 7336

Sajnos nem vagyunk túl fiatalok, és egy két rossz tapasztalat miatt vannak dolgok, amikhez ragaszkodunk. Az egyik ilyen a széf( mindegy, hogy recepciónál, vagy szobában), aztán a külön ágy stb. De azért megnézem és köszi!

Előzmény: PJ Proby (7335)
PJ Proby Creative Commons License 2016.06.19 0 0 7335

Jún. elején a booking-on Lisszabonban csodálatos apartmant béreltem az Av. Liberdade-Pombal sarkánál 25€ fő/éj, Portoban pedig szintén a legjobb helyen, a Ribeirán a folyópartnál 18€-ért.

Előzmény: szkati (7332)
szkati Creative Commons License 2016.06.19 0 0 7334

Megkeresem. köszi!

Előzmény: geodo1 (7330)
szkati Creative Commons License 2016.06.19 0 0 7333

Köszi, megnézem.

Előzmény: nádégető (7331)
szkati Creative Commons License 2016.06.19 0 0 7332

Hát ezidáig a bookingot és az agodát használtam minden alkalommal, de mostanság az elfogadható szállásokat nagyon drágállom.

Előzmény: PJ Proby (7329)
nádégető Creative Commons License 2016.06.17 0 0 7331
Előzmény: szkati (7325)
geodo1 Creative Commons License 2016.06.17 0 0 7330

Cassano olvtárs ajánlott már itt egyet, amivel nagyon meg volt elégedve. keress rá, biztos megtalálod. az airbnb városi szállásoknál itt is működik.

PJ Proby Creative Commons License 2016.06.17 0 0 7329

A booking.com szálláskereső oldalon kutakodj, én mindig meg voltam elégedve velük.

Előzmény: szkati (7328)
szkati Creative Commons License 2016.06.17 0 0 7328

Köszi, de csak 2 főre.

Előzmény: PJ Proby (7327)
PJ Proby Creative Commons License 2016.06.17 0 0 7327

Hány főre keresel szállást? Ha apartman kell 5 főnél többre, akkor tudok javasolni.

csincsilla72 Creative Commons License 2016.06.17 0 0 7326

Így , indulás előtt még egy ostobenkó kérdés: a Sintra kombijegy, amit a Rossion veszek meg 15 euróért, magába foglalja a sintrai buszközlekedést is? Tehát benne foglaltatik a Lisszabon-Sintra vonat, Sintra helyi járatok, Cabo da Roca-Cascais-Lissabon járatok is? Köszi előre is!

szkati Creative Commons License 2016.06.17 0 0 7325

Van valakinek valami tuti jó szállástippje Lisszabonra, vagy Portóra?

Előre is köszönöm!

attamatta Creative Commons License 2016.06.13 0 0 7324

Szerintem Porto környéke szebb lehet, mint maga a város, így érdemes ez utóbbival kezdeni, aztán ha megvan, akkor a környékét bejárni. Talán a péntek délután tette, akár valami rendkívüli alkalom (amire utalást sehol nem láttunk...), de ilyen tömegre nem számítottunk. Ami nekem szembetűnő volt, hogy a Bolhao állomástól a part és a híd felé egyetlen  é.boltot sem láttunk, ahol ennivalót lehetett volna venni.

A reptérre tartó E-vonal is iszonyú zsúfolt, a hajnali 6.10-es indulás és a 35 perces köv.távolság valami elképesztően alulméretezett dolog - de legalább van.

Előzmény: szkati (7323)
szkati Creative Commons License 2016.06.13 0 0 7323

Mi is egy hetet szánunk Lisszabonra, és egy hetet maradnánk Portóban, de persze nem a városban, ott csak aludnánk. Portó környékét szeretnénk végigjárni olyan 120 km-es körzetben. Nem jó hír amit írsz Portóról.

Előzmény: attamatta (7321)
szkati Creative Commons License 2016.06.13 0 0 7322

Köszönöm!

Előzmény: Portugália (7316)
attamatta Creative Commons License 2016.06.13 0 0 7321

Volt alkalmunk fél napot eltölteni Porto-ban. Maga a régi városközpont lenyűgöző, de az iszonyú tömeg és koszos utcák miatt nem volt hangulatos számunkra. Szerintem 2-3 nap bőven elegendő lehet a bejárására, szemben Lisszabon 1 hetével.

csincsilla72 Creative Commons License 2016.06.13 0 0 7320

Illetve most nézem, hogy nem is lesz ingyenes a belépés. Most már csak minden első vasárnap lehet ingyen bejutni. 

Előzmény: csincsilla72 (7319)
csincsilla72 Creative Commons License 2016.06.13 0 0 7319

Köszi, ez nem jó hír.

Tehát ha kártyám van, akkor is be kell állnom a sorba:-( Így viszont tényleg nem sok értelme van annak a kártyának. 

Nagy sor van egyébként vasárnaponként az ingyenes helyeken? Mire számítsunk?

Előzmény: Sidalina (7318)
Sidalina Creative Commons License 2016.06.13 0 0 7318

nem lehet sajnos soron kívül

Előzmény: csincsilla72 (7317)
csincsilla72 Creative Commons License 2016.06.13 0 0 7317

Köszönöm a válaszokat!

Hamarosan indulunk:-)

Még egy kérdésemre kaphatok választ, ha valaki tudja? Talán itt olvastam, de nem találom, hogy aki Lisbon Carddal rendelkezik, az soron kívül mehet be a Jeromosba? Vasárnap megyünk Belémet nézni, és bár ingyenes lesz a belépés, tartok tőle, hogy hosszú sorra számíthatunk. Kártyával ez kivédhető?

Portugália Creative Commons License 2016.05.31 -1 1 7316

ingyenes térképet Lisszabonról akár a szállodában vagy a Rossio téren az ASK ME kiosknál kapsz ingyen)

Előzmény: szkati (7308)
Portugália Creative Commons License 2016.05.31 -1 1 7315

Belém-ben a Belém torony melletti vásáron lehet venni  magyar nyelvu utikonyvet - vagy ha egy egyszeru- napi séta- tipre lenne szukséged  a www.portugalhu.com on megtalálod

Portugália Creative Commons License 2016.05.31 -1 1 7314

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.546254928842500.1073741852.468312813303379&type=3  afényképekre kattintva találsz magyar fordítást (a kajára utalok*)

Előzmény: PJ Proby (7291)
Portugália Creative Commons License 2016.05.31 -2 0 7313

jó a villamosra, felvonóra, siklóra, buszra  ...

Előzmény: csincsilla72 (7302)
Portugália Creative Commons License 2016.05.31 -2 0 7312

nincsenek zárva Sintra palotái hétfon!

Előzmény: csincsilla72 (7304)
szkati Creative Commons License 2016.05.30 -3 0 7311

Köszi mindenkinek, de mi persze a marco polot keressük, mert azt szeretjük. Igyekszünk megtalálni, bár eddig csak a 2008-as kiadvánnyal találkoztunk. Nem öregecske egy kicsit?

csincsilla72 Creative Commons License 2016.05.30 0 1 7310

A Kossuth-kiadó éppen most adta ki a Nyitott-szemmel sorozatában újra Portugáliát. Ez már egy 2014-es könyv fordítása. 

geodo1 Creative Commons License 2016.05.30 -1 1 7309

https://bookline.hu/search/search.action?inner=true&searchfield=portug%C3%A1lia&tab=bookline.hu%2Fbook

itt mindegyik, most árusított/még meglévő kiadvány megvan egy helyen, de közülük jó pár egy sor webshopban is megtalálható, van, ahol ennél olcsóbban is.

szkati Creative Commons License 2016.05.30 -3 0 7308

Sziasztok!

Sajnos nem kapunk sehol  sem Portugália útikönyvet, sem térképet. Tud valaki segíteni?

Előre is köszönöm!

csincsilla72 Creative Commons License 2016.05.30 0 0 7307

Köszi szépen mindenkinek!

Léna007 Creative Commons License 2016.05.29 0 0 7306

Ha a napi jegy alatt a 24 órás viva viagemet érted, akkor igen. Abban benne foglaltanak.

geodo1 Creative Commons License 2016.05.29 0 0 7305

itt minden infót megtalálsz, az összes létesítmény pontos nyitvatartási idejét is (természetesen hétfőn is mehettek), sok más infó mellett:

http://www.parquesdesintra.pt/en/plan-your-visit-en/opening-times-and-prices/?t=park-and-national-palace-of-pena

itt pedig ugyanez a quintára:

http://www.regaleira.pt/Regaleira.aspx?aid=100022

Előzmény: csincsilla72 (7304)
csincsilla72 Creative Commons License 2016.05.29 0 1 7304

Köszönöm szépen!

Már csak egy kérdéssel zaklatnám a nagyérdeműt: ugye Sintra palotái hétfőn nincsenek zárva? Mert a neten ellentmondásosak az infók. Hétfői napon terveztük az odalátogatást, mert Lisszabonban sok minden zárva lesz. 

Előzmény: PJ Proby (7303)
PJ Proby Creative Commons License 2016.05.26 0 0 7303

A 6 euros napijegy a metro mellett valamennyi, a Carris hálózathoz tartozó buszra, villamosra (28-asra is) és min a négy elevátorra jó.

csincsilla72 Creative Commons License 2016.05.26 0 0 7302

Elnézést, ha volt már róla szó, csak elkerülte a figyelmem:

Lisszabonban az elevadorok és villamosok használhatóak a "BKV"-napijeggyel? Mintha rémlene, hogy a villamosok igen (vajon a 28-as is?), de az elevadorokért fizetni kell. Vagy rosszul tudom?

attamatta Creative Commons License 2016.05.26 0 0 7301

Köszönöm szépen, sokat segítettél!

Nem szárazföldi Portugália lesz, hanem Madeira, ha teheted, egyszer menj el oda is! :))

Előzmény: PJ Proby (7300)
PJ Proby Creative Commons License 2016.05.25 0 0 7300

Elküldtem az eddigi gyűjtésem, kétszáz valamennyi kifejezést tartalmaz táblázatos formában. Ezt tetszés szerint lehet rendezni. Lehet, hogy még bővítem, de ez nem biztos. Én is 1-én utazom, és még sok dolgom van.

Előzmény: attamatta (7299)
attamatta Creative Commons License 2016.05.25 0 1 7299

Szia, Én megköszönném, ha át tudnád küldeni. Bár csak pár nap van már hátra, aztán indulunk...

Előzmény: PJ Proby (7294)
Flower2000 Creative Commons License 2016.05.25 0 0 7298

Ez egy olcsó kajálda, 2 euro körül adnak jó húsos szendvicset meg sört. Először behívtak az utcáról és csak portugálul beszéltek, de tavaly már a fiatalok angolul is. Tele van folyton helyiekkel. Nagyon kedvesek, minden igényed kielégítik örömmel. Először elég nehéz volt kommunikálni velük.

Előzmény: PJ Proby (7297)
PJ Proby Creative Commons License 2016.05.25 0 0 7297

Megnéztem a tripadvisoron az értékeléseket. Nagyon szórnak, miközben a túlnyomó többség nagyon jó-kiváló minősítést adott, az egytizedük szörnyűnek értékelte.

Előzmény: Flower2000 (7295)
PJ Proby Creative Commons License 2016.05.25 0 0 7296

Köszi, lecsekkolta, látom van étlapjuk is.

Előzmény: Flower2000 (7295)
Flower2000 Creative Commons License 2016.05.25 0 0 7295

Beira Gare

Ide menj enni, már angolul is tudnak, régebben csak portugálul. Olcsó és jó és kedvesek nagyon. Lisszabonban a Rossio mellett.

Előzmény: PJ Proby (7294)
PJ Proby Creative Commons License 2016.05.25 0 0 7294

Kösz a segítséget, hasznomra lesz. Ha néhány nap múlva kész leszek a portugál-angol-magyar nyelvű szószedettel, szívesen felajánlom az érdeklődőknek.

Előzmény: Flower2000 (7293)
Flower2000 Creative Commons License 2016.05.25 0 0 7293
Flower2000 Creative Commons License 2016.05.25 0 0 7292
PJ Proby Creative Commons License 2016.05.25 -1 0 7291

Két okból is szükségem lenne egy gasztronómiai szószedetre (el is kezdtem a gyűjtögetést):

1. Az éttermek, vendéglátóhelyek nagy részében csak portugál étlapról lehet választani, amiről még csak megsaccolni sem lehet a tartalmát.

2. A legtöbb beszámolóban azt olvastam, hogy ha igazán jót és olcsóbban akarsz enni, kerüld a turistás helyeket, és kisebb tradicionális éttermet keress, ahol csak portugál étlapot találsz.

Előzmény: Léna007 (7290)
Léna007 Creative Commons License 2016.05.25 0 1 7290

Nekem az útikönyvben van erre külön egy oldal, de nem tudom neked bemásolni, de szerintem nem is érdemes, mert angolul is mellette van az étlapon, sőt nekünk még német étlapot is hoztak...de úgy sem értettük, mi lehet az egyik tipikus étel, így elmondattuk a pincérrel

köszi, most minden nap jön tőlem még új rész, tudod nézegetni, mielőtt utaztok.

Előzmény: PJ Proby (7288)
PJ Proby Creative Commons License 2016.05.24 0 0 7289

Nagyon klassz képek, köszönjük. Sajnos nekem csak 2-3 órám lesz erre a városra.

Előzmény: Léna007 (7287)
PJ Proby Creative Commons License 2016.05.24 0 1 7288

Portugál-magyar gasztronómia szószedet (akár saját készítésű is) után nyomozok, amivel be lehet azonosítani az étlapokon szereplő leggyakoribb ételeket. Tudnátok valamilyen használható linket ajánlani?

Léna007 Creative Commons License 2016.05.23 0 0 7287

Megvan a beszámolóm Tomarról is, ez is egy csodás hely.

Léna007 Creative Commons License 2016.05.20 0 0 7286

Szerintem a kocsifeltörés veszélye bárhol általános dolog és jó óvatosnak lenni, soha ne hagyjatok benne értéktárgyat és látható dolgokat.

Most meg lehet nézni az óbidosi bejegyzést, mert bemásoltam ismét az új helyről egyesével a képeket, a többi bejegyzéssel még lesz rengeteg munka, így az újabbak kicsit késnak majd, pedig Tomarról és az Algarvéról is alig várom, hogy mutathassam. ;-)

Flower2000 Creative Commons License 2016.05.20 -1 0 7285

Hát ez az a helyzet, hogy ahol sok a turista ott sok az autófeltörő és zsebes is. 

Előzmény: wekerlei (7284)
wekerlei Creative Commons License 2016.05.20 0 0 7284

Azért azoknak a helyeknek megvan az a sajátosága, hogy oda szivesen látogatnak el a csibészek is. Huszonöt év nyugi után Monsarazban törték fel a kocsinkat miközben mi az óváros utácít jártuk. Ez ugye úgy van, hogy a falon belülre általában kocsival nem szabad bemenni és azon kívül létesítenek parkolót. A csibészek meg ismerik a bérelt kocsikat is, meg azt is tudják, hogy Te valószínü nem fogsz tíz perc után visszatérni az autóhoz. Nem akarok senkit sem megijeszteni, de jó vigyázni. Különösen az ilyen helyeket nem szabad semmi értéket a parkoló kocsiban hagyni.  

Előzmény: Flower2000 (7275)
Léna007 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 7283

Sajnos ez az ok:

Sajnos bekövetkezett, amitől blogspotosok rettegtünk, hogy a google elkezdte a picasaból átpakolni a képeket a google photosba és ezáltal már nem az a képek elérési útja, ami korrábban volt, így ezek minden bejegyzésemből eltűnnek. Élmény lesz ezt 10 év kb. 7-10 ezer fotóján eljátszani, az új url-eket egyesével bemásolni.

Romjaimban heverek.

Az új bejegyzésekbe majd anapoakban lassan berakosgatom egyesével a képeket... :-(

Flower2000 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 7282

Itthon nekem se jön elő. Munkahelyen nem volt gond.

Előzmény: raulista (7281)
raulista Creative Commons License 2016.05.19 0 0 7281

Nekem Chrome-on sem jó.

Előzmény: Sidalina (7280)
Sidalina Creative Commons License 2016.05.19 0 0 7280

Chrome-on jó, Firefox-on és IE-n van most a behajtani tilos

Előzmény: bozsori (7279)
bozsori Creative Commons License 2016.05.19 0 0 7279

Most én is a "behajtani tilos" táblákat látom, pedig kora délután még láttam a szép képeket.

Előzmény: PJ Proby (7277)
Flower2000 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 7278

Ha szereted a fallal körülvetteket tudok ötleteket adni. Elég sok falat körbesétáltam már. Szebbnél szebb városok körül.

Előzmény: Léna007 (7276)
PJ Proby Creative Commons License 2016.05.19 0 0 7277

Én is szeretném megnézni a képeidet, de csak a szöveg, a képaláírások láthatók, a képek helyén pedig szürke árnyalatú, "behajtani tilos" típusú KRESZ tábla látható. Van valakinek ötlete, hogyan lehetne elővarázsolni a képeket?

Előzmény: Léna007 (7273)
Léna007 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 7276

köszi, örülök neki

Flower: nekem abszolút ez volt a legelső helyen álló város, amit mindeképpen látnom kellett, nekem is abszolút a favoritom

Előzmény: Sidalina (7274)
Flower2000 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 7275

Pont nekem való hely ez. Nagyon szeretem a városfallal körülvett városokat. Itt olyan a fal amit Mallorcán láttam Alcudiában. El kellene mennem ide.

Sidalina Creative Commons License 2016.05.19 0 0 7274

nagyon jók! Tetszik a beszámolód, követem.

Léna007 Creative Commons License 2016.05.19 0 1 7273
Flower2000 Creative Commons License 2016.05.13 0 0 7272

Hát igen, nem mindig jó ott sem. Pont Algarvén, pech.

Előzmény: Léna007 (7271)
Léna007 Creative Commons License 2016.05.13 0 0 7271

Köszi. Igen, az elején csodás idő volt, de cserébe meg az Algarvén 4 napig szakadó eső, feket ég és 15 fok.

Igyekszem minden nap egy új részt hozzáadni.

Előzmény: Flower2000 (7269)
Léna007 Creative Commons License 2016.05.13 0 0 7270

De máshol megkóstoltam és borzalmas volt, az a sárga krém benne, meg a leveles tésztásokon felül még egy tonna porcukor. Nekem nem az ízlésem. ;-)

Előzmény: 'szti (7268)
Flower2000 Creative Commons License 2016.05.13 0 0 7269

Tényleg nagyon jó fotók, gyönyörű kék az ég mindenütt, nagyon jó időt fogtatok ki. Mennyit ténferegtem én is ezeken a helyeken. Nem is egyszer.

Előzmény: Léna007 (7267)
'szti Creative Commons License 2016.05.13 0 0 7268

annyira szépek a képeid :-)

viszont a belémi híres süti egyáltalán nem túl édes

Előzmény: Léna007 (7267)
Léna007 Creative Commons License 2016.05.12 0 1 7267

Elkezdtem a beszámolómat a blogomban. Most kevés időm jut a szerkesztésre, így a többi rész lassan fog jönni utána, de nézegessetek be pár naponta a folytatásért.

attamatta Creative Commons License 2016.05.11 0 0 7266

Teljesen felesleges várni rájuk, a reptéri busszal gyorsabban ott vagy.

Előzmény: PJ Proby (7265)
PJ Proby Creative Commons License 2016.05.11 0 0 7265

Igen, pontosan így gondolom én is. Csak ahhoz képest, hogy a kölcsönző cég (jelen esetben a Budget) a leadás után kivinne a becsekkoláshoz a T2-re, rá kell számítani 20-25 percet a shuttle buszozásra.

Előzmény: attamatta (7264)
attamatta Creative Commons License 2016.05.11 0 0 7264

Közvetlenül nem lett megtárgyalva, de amit az olvtárs említett, az okafogyottá tette a kérdésedet. Ugyanis reptéri terminálok közötti ingyenes transzferek mellett a shuttle-buszos szolgáltatás felesleges.

Ezt az opciót olyankor szokták ajánlani a cégek, ha a külső telephelyeik messze, vagy nehezen elérhető helyen vannak. LIS esetében erről nem beszélhetünk.

Szóval a T1 mellett leadod az autót, a reptéri T1-T2 közötti busszal átmész T2-re és készen vagy.

Előzmény: PJ Proby (7263)
PJ Proby Creative Commons License 2016.05.11 0 0 7263

Amiről én írtam, az egyszer sem lett megtárgyalva. Azzal eddig is tisztában voltam, hogy a T2-höz a shuttle visz ki a T1-ről.

Lénától azt kérdeztem, hogy miután leadom a kocsit a Budgetnál (ami  közvetlenül a T1 mellett történik), van-e olyan szolgáltatása a Budget-nak, hogy elfuvaroz a T2-re. Merthogy ilyen szolgáltatás sok olyan kölcsönzőnél működik, ahol a gk. telephely messze van a checkin színhelyétől, és az átvevő vagy azzal a kocsival, amit leadtál, vagy más járművel a csomagjaiddal együtt elvisz a becsekkoló helyre.

Válaszából kiderült, hogy nem tudja, mert ő a T1-ről induló TAP-pal repült, így ez a kérdés nála fel sem merült. Erre írtam azt, hogy az idő beosztásnál számolnom kell a rosszabbik lehetőséggel, azzal hogy ilye fuvar hiányában a rendszeresített 10-20 percenként járó shuttle-t kell igénybe venni, ami ráadásul addig el sem indul, míg meg nem telik.    

Előzmény: wekerlei (7262)
wekerlei Creative Commons License 2016.05.11 0 0 7262

Ez már egy párszor itt meg lett tárgyalva:

Valamennyi gép utasát az egyesre viszik.

Azok, akik a kettesröl indulnak, vagy odamennek közvetlenül, vagy azzal a shuttle busszal, ami az egyes elöl indul.

A busz ingyenes és a menetidö nem több öt percnél.

Előzmény: PJ Proby (7260)
Léna007 Creative Commons License 2016.05.10 0 0 7261

Bevallom, én nem is tudtam, hogy több terminál is van. TAP Portugállal repültünk, a T1-re érkezett és onnan is indult. Sajnos arról nincs infóm, hogy a két terminál között milyen összeköttetés van.

Előzmény: PJ Proby (7260)
PJ Proby Creative Commons License 2016.05.10 0 0 7260

Nagyon köszönöm a kimerítő válaszod, a sok értékes infot. Remélem nálam is ilyen problémamentesen zajlik minden.

Ha jól értettem te a T1-ről indultál, ami közel van a parkolóházhoz. Mivel én a Wizz-zel utazom, ami a T2-ről indul, akkor be kell kalkulálni azt a 15-20 perce shuttle buszozást, ami kell, hogy odaérjek.

Előzmény: Léna007 (7258)
Léna007 Creative Commons License 2016.05.10 0 0 7259

Gyorsan utána néztem a papíron, 218 volt az autó és 20 euro a car del marnál az önrész kiváltó biztosítás.

Ez a budgetnél szerintem sokkal többe kerül, általáab napi 10-18 Eurót kérnek ilyesmire.

Előzmény: Léna007 (7258)
Léna007 Creative Commons License 2016.05.10 0 0 7258

Szia,

összesen 218 Euróért béreltük az autót 8 napra és ebben a car del marnál már benne volt ( kb. 20 Euro) ez az ún. önrészbiztosítás. A Budget rákérdezett, hogy szeretnénk-e náluk is önrészbiztosítást, ennek az árát nem tudom egmondani, mivel mondtuk, hogy nem szeretnénk. Sajnos nem tudok részleteket mondani. A mi biztosításunk tehát nem tőlük volt, hanem a car del martól és üveg és alvázkárra nem vonatkozott, ha olyan lett volna, azt megunknak kellett volna fizetni. Alá kellett írni a budgetnél egy papírt, miszerint bármely kárnál 1275 euroig terjedő összeget kell kifizetnünk, tehát ez volt az önrész. Talán emiatt nem volt kaució, mert ezt aláírtuk. Különben lehet, hogy ennek mértéke lett volna a kaució.

Egy hosszú folyósóban vannak az autóbérbeadó cégek. Itt elég sokat kellett várni, kevés ügyintéző van sok emberre. Ennek a folyósónak a végén kimész a szabad térre és átmész egy parkolóházba, ott van a felvevőhely. Tehát 2 percre. Ott egyetlen ember volt, aki a dolgokat intézte, tehát ez is igen lassan ment és még nem volt kitakarítva a kocsink, várnunk kelltt kb. 15 percet.

Visszafelé a pokol volt, ugyanide kellett bevinni az autót, de valahogy minden ember ebben az időpontban hozta vissza, a két sávos beálló utcájuk tele volt és nem lehetett már beparkolni, így a parkolóház fő utcáját blokkoltuk, míg lett hely beállni. Mindeki dudál. Az ügyintézőt csak az érdekelte, hogy tele van-e a tank, a sérülések miatt csk egyszer nagyon félvárról körbeszaladva nézte meg az autót. A 75 Euros benzinkauciót ott helyben sztornúzták, nem kellett már utána bemenni a pulthoz, ami nagy dolog volt, mert ott ismét olyan sor állt, hogy lekéstük volna emiatt a gépünket.

Benzinkút, egy van, direkt a reptér utólsó körforgalmában, BP, drágább, mint a többi volt és vagy csak kreditkártyávallehet fizetni, vagy előre kell egy meghatározott összeget kp-ban fizetni és annyi benzint engednek akkor abból a kútból tankolni. Elég későn voltunk, szóval párom berohant a kútra és kérte, hogy kapcsolják szabadra a csapot, mert tele kell tankolnunk, nem tudjuk előre, mennyi az összeg. Megtették minden probléma nélkül. Tele tankoltunk és bent fizettünk. De amerről jöttünk (Vasco da Gama híd felől), ott volt kb. 1 km-mel a reptér előtt még kút és bántuk, hogy nem oda mentünk, mert az ezen a reptéri kúton iszonyatos tumultus volt. Mi a mobiltelefon osmand nevű alkalmazását használtuk gps-nek és az kimutatja azt is, hogy hol vannak benzimkutak, elég sok van a reptér felé bevezető nagy utak mentén.

Érdemes volt igénybe venni a via verdét, igen, mert egy kapunál sem lehetett kp-ban fizetni, hanem azt láttuk, hogy mások valami kártyákat dugdosnak be, de hogy az bankkártya vagy valami előre feltöltött autópálya kártya volt-e, nem tudom, de így mindig csak áthajtottunk a kapun. Amúgy nulla a közlekedés. Néha csak mi voltunk egyedül az egész autópályán. Horribilis az ára, így azt gondolom, hogy a helyiek, nem igen használják.

A kocsi leadást említettem már, a tömegek ellenére sem tarott tovább 15 percnél.

Átmész a parkolóházból a reptérre és máris ott vagy a check in-nál, csak kinyomtatott boarding kártyával engednek be, ilyen szinte senkinek sem volt, ezt egy automatából kell neked kiváltani, de segít az alkalmazott. Iszonyatosan nagy sorok állnak a becsekkoláshoz. Ez rettentően időigényes volt a mi időpontunkban, máskor lehet, hogy szoldídabb.

Remélem, tudtam segíteni.

üdv

Előzmény: PJ Proby (7256)
PJ Proby Creative Commons License 2016.05.10 0 0 7257

Bónusz kérdés: a leadás előtt hol lehet teletankolni a kocsi? Van-e a reptéren v. a közelében benzinkút?

Előzmény: PJ Proby (7256)
PJ Proby Creative Commons License 2016.05.10 -1 0 7256

„A Budget-nél nem kellett fizetni egyetlen cent kauciót sem!!!”

Kedves Léna!

Ez zene füleimnek. Én majréztam a kaució miatt, s ez most igen bíztató hír számomra. Június elején én is a Budget-tól bérlek a Holidaycars-on keresztül egy 5 személyes Renault-t 4 napra 109 €-ért, amit előre át is kellett utalni. A foglaláskor semmilyen biztosítást sem kötöttem abból kiindulva, hogy majd a helyszínen a Budget-nál kötöm meg, s akkor nem fognak ezres nagyságrendű kauciót követelni.

Hozzád hasonlóan a lisszaboni ottlétem első 3 napjára nem béreltem, és majd csak a negyedik napon megyek a repülőtérre a kocsiért. Hálás lennék, ha tájékoztatnál arról, hogy

1. Mennyibe került az önrész kiváltó biztosításod, s kiterjedt-e az üveg, gumi, visszapillantó stb. károkra is?
  2. A Budget rental deskjétől, ahol a papírmunkát kell intézni (ami ugye a repülőtér épületében van?) milyen messze van a telephely (ahol a kocsit átvetted).
  3. Érdemes volt igénybe venni a via verde szolgáltatást, a kütyüvel lényegesen gyorsabban jutottatok át a kapukon?
  4. Simán ment a kocsi leadása, nem szőröztek, mennyi ideig tartott?
  5. Hazafelé jövet, amikor leadom a kocsit, hogyan jutok el a csomagokkal a telephelyről a T2 terminálra? Van-e ilyen transzfer szolgáltatásuk, vagy leadás után már nem foglalkoznak az ügyféllel?

Előre is kösz.

Előzmény: Léna007 (7255)
Léna007 Creative Commons License 2016.05.10 0 0 7255

Az autóbérlésről írnék, mert voltak itt forumozók, akik aggódtak, főleg a kauciók magassága miatt.

Nekünk a car del mar közvetítő cégen keresztül volt az autónk aaz Avis-Budget-től. Az önrészt kiváltó biztosítást a car del mar-nál kötöttük, ami azt jelentette, hogy ha kárt okozunk és fizetni kell, akkor nekünk azt ki kell fizetni 1500 Euróig terjedően a budget-nak, majd ezt az összeget a car del martól kapjuk vissza. A Budget-nél nem kellett fizetni egyetlen cent kauciót sem!!! csak a tanjra 75 eurót, azaz ha nem teli tankkal vittük volna vissza az autót, akkor megtartották volna ezt a 75 eurót, amit a végén azonnl sztornóztak.

Ami számomra igen gyenge, hogy a via verde autópálya díj leolvasó kütyüt nem olvassák le a végén, hanem csak annyit mondtak, hogy ezt az autópályás cég olvassa le és számolja el és majd a kreditkártyáról automatikusan vonják le. Azért ez kicsit szar így, hogy nem mondják meg előre az öszeget. Amúgy összeszámolni nem lehetett, mert nem mindegyik kapunál villant fel a digitális kijelző, azaz volt, ahol ilyen nem is volt, így csak néha láttuk, mennyi összeget tett rá, de brutálisan sok volt. Tomar környékén minden 4-5 km-nél volt kapu és 45 centtől kezdve egészen 3 euróig számoltak fel ilyen kis szakaszokra. Kíváncsi vagyok, milyen összeg jönmajd ki a végén, mert eléggé sokat mentünk autópályán.

Léna007 Creative Commons License 2016.05.10 -1 0 7254

Előtte írtam, hogy a Penát megnéztük és utána lett volna idő a castellóra (vár).

Előzmény: Sidalina (7253)
Sidalina Creative Commons License 2016.05.10 0 0 7253

Jaaa, akkor megnyugodtam! "A várra is simán maradt volna idő, de nagyon meleg volt és mivel előtte már annyi várat megnéztünk a napokban, nem volt már kedvónk hozzá." Ez azt hittrm a kastélyról szól, de akkor nem :)

Előzmény: Léna007 (7251)
Flower2000 Creative Commons License 2016.05.10 0 0 7252

Hát nem ezért szerintem, hanem mert leesnél a szakadékba. Nekem a mór vár is tetszett, hiába csupasz falak, van ott mit nézni, például azt, hogy miként építették meg teljesen kezdetleges eszközökkel teljesen szűz, érintetlen területen.

Előzmény: nádégető (7241)
Léna007 Creative Commons License 2016.05.10 0 0 7251

Dehogynem. A Penánál bejártunk mindent, kastélyt, kertet, teraszt mindent, a legdrágább jegyet vettük. :-)

Előzmény: Sidalina (7250)
Sidalina Creative Commons License 2016.05.09 0 0 7250

szia itthon! Tök jó, hogy sokat írsz, várom még a folytatást is :) A Penánál a teraszra sem mentetek fel? Az Algarvés rossz időt sajnálom...

Előzmény: Léna007 (7248)
bozsori Creative Commons License 2016.05.09 0 0 7249
Előzmény: PJ Proby (7247)
Léna007 Creative Commons License 2016.05.09 0 0 7248

Sintra nekünk ilyen volt:

fél 10-e ott voltunk kocsival és azt gondoltuk, hogy a Quinta da Regaleira-nak biztosan van egy nagy parkolója, ha olyan ismert látványosság. Egy deka parkoló sem volt, egyszerűen csak a kanyargós út előtte. Elindultunk a kocsival fentebb az úton ás vagy két kanyar után volt egy kisebb palota, aminek a kertkapuja nyitva állt és minden ember oda parkolt ba, de mivel nem tuduk, mi az és hogy azok ott dolgoznak-e, így előtte a kerítás mellé parkoltunk, ez jó hely volt és innen 5 perc alatt vissza, legyalogoltunk a Quintához. Itt másfél órát töltöttünk el és mivel ennyire jól haladtunk az idővel, meg akrtuk nézni még a Montserrat palotát is, annak volt parkolója, de 8 euró belépőt sajnáltunk egyetlen arabos kinézetű épületért, így mégis kihagytuk. De az időbe simán belefért volna.

Innen felautóztunk a Pena kastélyhoz, itt volt bőven a Pena és a kastelló között sok parkoló, kelltt egy kicsit gyalogolni a bejáratig. Az egészet bejártuk, itt ömeghisztéria volt. A várra is simán maradt volna idő, de nagyon meleg volt és mivel előtte már annyi várat megnéztünk a napokban, nem volt már kedvónk hozzá.

Lementünk Sintrába, ott két kör után a szerencsének elmondhatóan találtunk egy parkolót és ittünk egy cappucinót. 4 Euro volt a cappucino és 2,30 egy gombóc fagyi. Abszolút lehúzás. Előtte meg halálra dícsértük, hogy Lissabon belvárosában a miradorokban milyen olcsó a kávé. Több helyen is ittunk cappucinót, ami mindig 1,50 euro volt, de egy helyen, egy csak 70 cent. Mivel Németországban élünk, nem ilyen árakhoz vagyunk szokva, itt 3 eurót is simán elkérnek kávéért. Szóval olcsó volt. A bevásárlások is olcsók voltak és a napi 6 eurós jegy is nagyon olcsó, ha azt nézem, hogy Münchenben ez 10-12 Euro és akkor is csak korlátozott gyűrűkön belül utazhatsz vele.

Háromszor ettünk étteremben, az normális árban volt, átlag 10 euro egy kaja egy főre, plusz ital. De az Algarván sokkal rosszabb a helyzet.

PJ Proby Creative Commons License 2016.05.09 0 0 7247

És csak a csupasz falakért kérnek 8€-t, vagy van ott más is?

Előzmény: bozsori (7244)
nádégető Creative Commons License 2016.05.09 0 0 7246

Ezt azért eléggé leegyszerűsítetted. 

Nyilván ennél sokkal többet kap, aki megnézi rendesen.

Előzmény: bozsori (7244)
Léna007 Creative Commons License 2016.05.09 0 0 7245

Minden nap Lidlben vettünk kaját, amitetszett, hogy van a bennük nyilvános wc, ez útközben nagyon jól jött.

Az apró csavarni való lénarancs kilója 65 cent volt és minden nap nyomtam ki reggelire, isteni finom,  ki ne hagyja, aki teheti és a csokis croissant sem onnan.

Mivel mi jobban érdeklődünk a természet iránt, mint a kulturális dolgok iránt, hihetetlenül lenyűgözött a több, mint 500 gólyafészek, amiket láttunk, a eglehetetlenebb helyeken, flamingók, bóbos banka, fekete gólya és gyurgyalagok. A végtelen parafaligetek között elterülő vadvirágos színes rétek, legelő bikákkal és tehenekkel. Hihetetlenül szép a természet. Az emberek kedvesek voltak, az árak olcsók, leszámítva a brutális autópályadíjat, azon dobtunk egy hátast, mikor 80 km-re 12 eurót lehúztak. A végeredményt még nem tudjuk, mert majd később vonják le a kreditkártyáról. Így ma az Algarvéról mellékúton jöttünk visza Lissabonba a reptérre és ismét millió gólyát láttunk, rengeteget megálltunk fotózni, majdnem elkéstünk. :-)

Nagyon kellemes, nyugodt atmoszférájú ország, csak számomra a nyelv egy katasztrófa, olyan volt nekem, mintha francia, spanyol és orosz keverékét hallanám, a hideg lelt ki tőle, annyira fura nyelv nekem. :-)

bozsori Creative Commons License 2016.05.09 0 0 7244

Pena palotától például lehet látni a mór várat. Meg lehet közelíteni, csak a nagy falakon kívül mást nem látnál belőle, ugyanis ezek jelentik a várat. Belülről is csak ennyi, annyival több hogy fel lehet mászni és körbe lehet menni a falakon, ellátni az óceánig is.

Előzmény: PJ Proby (7240)
Léna007 Creative Commons License 2016.05.09 0 0 7243

Most érkeztünk haza. Csodálatos volt. Az egyetlen hátránya az ilyen tömény utazásnak, hogy az ember annyi mindent lát, hogy minden csak egy káosz lesz a fejében, mi hol és mikor volt és mit is látott.

A Tap Portugal légitársasággal utaztunk, adtak rendesen kaját, meg innivalót is.

Mikor megérkeztünk, megvettük a viva Viagem jegyeket és mentünk metróval és busszal a szállásra. A szállás önellátós apartman volt, nagyon tetszett, a fekvése is kedvező volt nekünk. Becuccoltunk a szállásra, ez délben volt és utána onnan azonnal Belémbe mentünk, mert az esett legközelebb, 18-20 fok, nap, de jeges szél volt, izzadtunk és a szél meg meghűtött, olyan igazi megfázatós idő volt. Belém után felültünk a 15-ös villamosra és bementünk vele a belvárosba, majd ott felugrottunk egy agyontömött 28-asra és azzal fel a várba, ott eseteledett ránk, majd hazamentünk.

Második napon kb. 20 km-et gyalogoltunk, az egész várost gyalog néztük meg, ezt majd részletezem, nagyon klassz volt.

Harmadik nap még reggel 10-ig érvényes volt a viagem, azzal fél óra alatt kint voltunka reptéren és elmentünk a nemzeti parkba (név majd később, most nem tudom fejből, ahol az Evoa természetvédelmi területen lehet madarakat lesni), ez sajnos hétfőn zárva volt, ami nekem előre nem derült ki. Spontán elmentünk innen Santerémbe és Obidosba, Obidps nagyon  klassz volt. Erről is majd bővebben.

Negyedik nap voltunk Tomárban, Fatimába, Nazarében és még pár tengerparti helyen.

Ötödik napon Sintrában, erről bővebben akrok majd írni, most nem részletezem. De simán volt idő mindenre, négy múemléket meg lehet nézni egy nap alatt, mi csak kettőt néztünk meg, meg húztuk az időt más dolgokkal.

Az utolsó 3 napban 35 fok volt!!!

Ezután a Cabonál jött a rossz idő és másnap indultunk az Algarvéra és végig 15 fok volt és szakadt az eső olyan durván, hogy el sem folyt már az utakról.

Sajnos a négy napunk az Algarven ilyen időben telt el.

folyt. köv. :-)

Léna007 Creative Commons License 2016.05.09 0 0 7242

Szia, mi most érkeztünk vissza.

A reptéren vettük meg automatából a viva Viagem kártyát (50 Cent) és azonnal rátöltözzünk két 6 eurós napi jegyet. Személyenként külön kell, tehát mi két főre két kártyára két napot töltöttünk.

Nagyon egyszerű volt, pillanatok alatt meg volt, de a sor nagyon hosszú volt, sokat kellett várni.

Amikor a metróba bementünk, attól kezdve 24 órűig ment az első jegy érvényessége, és amikor ezután a következő alkalommal elsőként érvényesítettünk, utána ismét 24 óra. Minden járművön kell érvényesíteni, nem elég, hogy csak nálad van.

Előzmény: ubladen (7215)
nádégető Creative Commons License 2016.05.09 0 0 7241

Azért, mert nem látni.

Előzmény: PJ Proby (7240)
PJ Proby Creative Commons License 2016.05.09 0 0 7240

Kösz.

Valaki írta, hogy a mór várat nem lehet kívülről megnézni. Igaz lehet ez, s ha igen miért nem?

Előzmény: Sidalina (7239)
Sidalina Creative Commons License 2016.05.09 0 0 7239

újra kell, a Quintához 2,5 euró a roundtrip jegy

Előzmény: PJ Proby (7238)
PJ Proby Creative Commons License 2016.05.09 0 0 7238

Sintrában a Pena palotához a 434-es, a Quintához a 435-ös busz megy. Kérdésem, hogy az egyik buszra váltott 5€ jeggyel lehet-e utazni a másik buszon, vagy arra újra kell venni jegyet?

Sidalina Creative Commons License 2016.05.09 0 0 7237

no, milyen volt?? Az idővel biztos nem volt gond :)

Előzmény: Léna007 (7211)
'szti Creative Commons License 2016.05.04 0 0 7236

köszi. mindenesetre elég bizarr, majd meséld el, ha megkóstoltad :-)

Előzmény: ubladen (7234)
csincsilla72 Creative Commons License 2016.05.04 0 0 7235

:-)

Köszönöm még egyszer, szuper!

Kombi jegyet fogunk venni, mert szeretnénk minél kevesebb időt ezzel eltölteni. És így a legegyszerűbb. Aztán majd elmesélem, melyik palota tetszett jobban.:-)

Előzmény: Sidalina (7231)
ubladen Creative Commons License 2016.05.04 0 1 7234

Portugálul -> Percebes

Angolul -> Goose barnacle

Magyarul -> Kacsakagyló

Előzmény: 'szti (7233)
'szti Creative Commons License 2016.05.04 0 0 7233

ez mi az öreg ördög?

Előzmény: ubladen (7232)
ubladen Creative Commons License 2016.05.04 0 0 7232

Megnéztem előre pár tengeri fogásos étkezdét, éttermet melyeket tervezem meglátogatni.

Az egyik a Churrasqueira da Paz, a másik a Cervejaria Ramiro

Ennek a földönkívüli kinézetű ételnek milyen az íze, kóstolta már valaki?

Esetleg tudtok ajánlani jó tengeri fogásos étkezdét, éttermet Lisszabonban?
Köszönettel, Ubi

Sidalina Creative Commons License 2016.05.04 0 0 7231

hurrá! :)

Aha, a vonatról ha leszálltok, és kijöttök az épületből, akkor elindultok jobbra, ott lesz a buszmegálló. Az állomás épületében egyébként hatalmas tülekedés lesz, mindenki az info ablakhoz, meg a jegy automatához nyomul - tök felesleges, menjetek egyből a megállóba, a buszon lehet jegyet venni. Onnan a 434-es busszal elmentek a Penába, ez egy körjáratos busz, úh ha végeztetek, ugyanezzel visszajöttök a vonathoz. Maradtok a megállóban, és megvárjátok a 435-öst, ami meg elvisz a Quintába.

Ha onnan is visszaértetek a vonat állomásra, akkor menjetek az ellenkező irányba, ott lesz a 403-as megállója Cabo-ra.

Ha nem akartok a vonat meg buszjegyekkel bíbelődni, akkor vegyetek a Rossio-n kombi jegyet 15 euróért, az lefedi az egész napi közlekedést (kivéve a lisszabonit).

Előzmény: csincsilla72 (7230)
csincsilla72 Creative Commons License 2016.05.04 0 0 7230

Egyetlen nagyobb fővárost sem lehet rendesen megnézni 3-4 nap alatt. Tudni kell elengedni dolgokat:-)

Mindenesetre átbeszéltük és Sintrát bevesszük a programba. Persze kellene plusz egy nap hozzá, de nem lesz, úgyhogy marad kombóban Caboval és Cascaissal. Ha jól értettem, akkor buszjárat köti össze ezeket a kastélyokat, ugye? Letesz a vonat az állomáson és onnan indul járat, amivel eljuthatok a különböző helyekre? (láttam, írtátok, hogy megy vmi 434-es és 435-ös busz). Quinta és Pena lesz bejárva, majd busszal tovább Cabo és Cascais felé. 

Nézegettem a Lisbon cardot is. Még nem számoltam ki, megéri-e, de ha csak pár euró a különbség, akkor nem vacakolunk, legalább az első két napra. Külvárosban fogunk lakni, muszáj leszünk tömegközlekedni. De még nem számoltam utána. Valaki írta korábban, hogy nem lehet vele gyorsabban bejutni. Ennek mondjuk Párizsban sem volt semmi jelentősége, a Paris cardosokra ugyanakkora külön sor várt, mint a kártya nélküliekre és limitálva volt a benn tartózkodók létszáma, úgyhogy a hajunkra kenhettük. Hol egyik, hol másik sorból engedtek be. Tuggya fene, itt mire számíthatunk. 

Előzmény: attamatta (7229)
attamatta Creative Commons License 2016.05.04 0 0 7229

Ez már csak ilyen...Minél kevesebb napba minél több mindent akarsz belevenni, annál nagyobb lesz a rohanás.  Sokan hallgatnak a tömeg hangjára, hogy elég 3-4 nap is ott, aztán tényleg alig ragad rájuk valami a hely varázsából. Pedig Sintra-t kihagyni tényleg luxus, korán kell ott lenni, nincs mese.

Előzmény: csincsilla72 (7227)
Sidalina Creative Commons License 2016.05.03 0 0 7228

jaja, 8:30 körül vonatra kéne ülni, hogy nyitásra ott legyetek. Nem is szeretnélek tovább győzködni, csak még annyi, hogy nekünk szuper volt a négy nap, de az egyik csúcs az Sintra volt :)

Előzmény: csincsilla72 (7227)
csincsilla72 Creative Commons License 2016.05.03 0 0 7227

Nagyon köszönöm a választ!

Cabo nekünk kihagyhatatlan. Már álltunk a keleti végeken, most jön a nyugati:-)

Sintrát meggondolom, igazából attól félek, hogy nagyon ottragadunk és egy rohanás lesz a nap. Szeretném elkerülni az, hogy egy végtelenített kipipálásról szóljon a nyaralás. Vagy megpróbálunk itt is nyitásra odaérni... Vagyis hajnalok hajnalán kell indulni. 

Előzmény: Sidalina (7226)
Sidalina Creative Commons License 2016.05.03 0 0 7226

Szia! Mondom, amit tudok, a többit meg majd a többiek.

Belémbe mi 1-re értünk, és 1/2 6-kor úgy küldtek ki a Jeromosból, szóval ennyi idő szűken mindenképpen kell, de inkább több. A júniusi sorban állást nem tudom...

Krisztus szobor: Cais do Sodre-tól Cacilhas-ba hétvégén 20 percenként járt a komp, a menetidő 10 perc. A busz kb negyed óra alatt van ott a szobornál, és fél óránként jár. Mi egy órát voltunk ott, és így összesen kb 3,5 óra volt a progi, a szállásról (Rossio) indulva.

Costa da Caparica: megy busz a cacilhasi buszpályaudvarról, itt láthatod

Szerintem teljesen jó a program, amit kitaláltál - persze kérdés, h nyáron mekkora a tömeg. De Belém, ha korán indultok, és a Cristo tuti megvan egy nap alatt. A városi napon ha esetleg kimarad valami, akkor az másnap, a Nemzetek parkja mellé befér. Viszont Sintrát semmi pénzért nem hagynám ki a helyetekben, akkor már inkább Cabo-t. De nem, azt sem :) Ha jó korán mentek, akkor simán megúszhatjátok a tömeget (legalábbis én így gondolom), ha meg már bejutottatok, akkor eloszlik az. Ha csak egy kastélyra van idő, akkor szerintem Pena, mások szerint meg Quinta...egyik sem rossz választás.

Előzmény: csincsilla72 (7224)
csincsilla72 Creative Commons License 2016.05.03 0 0 7225

És már csak egy dolog maradt ki:-)

A Costa caparicára hogy lehet lejutni? Megy busz a kompkikötőtől?

csincsilla72 Creative Commons License 2016.05.03 0 0 7224

Ja, a kérdéseimet azért elfelejtettem feltenni:-)

A Belém-látogatáskor a monostorral kezdenénk. Arra gondoltam eredetileg, hogy reggel itt indítanánk, nyitásra itt lennénk, hogy biztosan legyen időnk megnézni. Láttam, hogy többen javasoltátok a délutánt, mert akkor elvileg nincsenek annyian. Ez szerintetek igaz lesz júni végén is? Párizsban szerzett nagyon keserű tapasztalatunk, hogy amit tuti látni szeretnénk, lehetőleg a sok nyomorult szelfiző nélkül, oda nyitásra kell menni, utána egyszerűen lehetetlen. Barcelonában ez már bevált, bár minden reggel 7-kor neki kellett indulnunk. Nem tudom, Lisszabonban mi a helyzet, illetve hogy nyáron mennyi idő kellhet a Belém megnézéséhez (torony, Felfedezők emlékműve, monostor, trópusi kert és tengerészeti múzeum, rohanás nélkül), a cukrászdát meg sem próbáljuk.  Sokszor a sorban állások viszik az időt. Állítom, Párizsban 5 nap alatt kettőt is kitett a rengeteg várakozás, persze tűző napon, 38 fokban. Soha többé!

A Krisztus-szoborhoz átjutás, felmenetel, lejutás kábé mennyi időt vesz igénybe? Kompolnánk, hogy azt is kipróbáljuk.:-)

Ami pedig Sintrát illeti, nem akarok rohanást, ott is talán egy kastélyra lenne időnk és nagyon félek attól, hogy iszonyat tömegnyomor lesz. Szerintetek lehet erre számítani?

Köszi szépen előre is a segítséget!

csincsilla72 Creative Commons License 2016.05.03 0 0 7223

Szia!

Láttam a programotokat és a képeidet, nagyon klasszak. Köszi, hogy megosztottad.

Mi most tervezünk, júni 24-29 között leszünk kinn Lisszabonban. Este fél nyolcra fogunk kiérni, azaz valahogy 9 körül leszünk biztosan a szálláson. 5 majdnem teljes napunk lesz, ebből egy napot szánunk a Belémre és a Krisztus-szoborra, egyet a várra és az óvárosra (beleértve a Sét, a Carmot, kilátókat, elevadorokat, Diadalívet), egyet a Nemzetek parkjára, akváriumra, felvonózásra, egyet Cascaisra és Cabo da Rocára (Sintra kérdőjeles, mert tuti óriási lesz a tömeg) és az utolsó napon strandolnánk. 

Nem tudom, hogy ez mennyire reális, remélem, meg tudunk nézni mindent, ami érdekel. A páromat érdekelné a Benfica-stadion is, de nem tudom, hova zsúfolhatnánk be, maximum strandprogram helyett, de ahhoz ragaszkodunk. 

Előzmény: Sidalina (7219)
Sidalina Creative Commons License 2016.04.30 0 0 7222

a kombijegyben mondom, benne van a busz Cabo-ról Cascais-ba, és Cascais-ból Lisszabonba a vonatjegy. Az egész útvonalra érvényes a kombijegy onnantól kezdve, hogy felszállsz a vonatra a Rossio-n addig, amíg leszállsz a vonatról este Cais do Sodre-n.

A napijegy szerintem nem ad kedvezményt ezekre az utakra.

Előzmény: ubladen (7220)
'szti Creative Commons License 2016.04.30 0 0 7221
Előzmény: ubladen (7220)
ubladen Creative Commons License 2016.04.30 0 0 7220

Szia!

Köszönöm az információkat.

A Sintra-Cabo 15€ kombijegyet a Rossio vonatállomáson lehet megvenni, de a Cabo-Cascais kombijegyet hol lehet?

A 6€ napijegy esetén van valami kedvezmény a Lisszabon-Sintra és a Cascais-Lisszabon útvonalra? 

Tudtok egy linket ahol Sintra nevezetességeit (épületek és parkok) egy térképen vannak és kinyomtatható?

Köszönettel,

Ubi

Előzmény: Sidalina (7219)
Sidalina Creative Commons License 2016.04.30 0 0 7219

szia, a 7153-ben írtam beszámolót, nekünk bejött az az útiterv, amit csináltunk - szerintem nektek is jó lenne, pár dolgot kihagyva belőle.

1. nap: Sintra és Cabo da Roca. Erre a napra megéri megvenni a 15 eurós kombijegyet, ahogy okinayab is csinálta. Ebben benne van a vonat Sintrába, ott a helyi buszok, aztán a 403-as busz Cabo-ra, onnan Cascais-ba, és Cascais-ból a vonat vissza Lisszabonba. A jegyet a Rossio-n lehet megvenni, és onnan indul a vonat is.

2. nap: lehet kezdeni a városban: vár, Santa Justa lift, Carmo convent....aztán lesétálni a Rua Augusta arch-ig (és felmenni a tetejére), Kereskedők tere, és onnan villamossal Belém. Ott Jeromos kolostor, Felfedezések emlékműve, Belém torony.

3. nap: átmentek Cacilhas-ba hajóval...és ott nem tudom mit szeretnétek csinálni. Mi a Cristo Rei-t néztük meg, más miatt fogalmam sincs, hogy érdemes-e.

Van olyan járat, ami hétvégén nem jár, de itt meg tudod nézni.

Előzmény: ubladen (7214)
ubladen Creative Commons License 2016.04.30 0 0 7218

Szia!

Köszönöm az információt.

Szerintem a 6 eurós korlátlan 24 órás napijegy mellett döntünk, ez a Best buy.

Előzmény: 'szti (7217)
'szti Creative Commons License 2016.04.30 0 0 7217

24 órán keresztül korlátlanul használhatod a metróra, buszra, villamosra és jó a santa justa liftre is.

csak egy személy utazhat vele.

Előzmény: ubladen (7215)
ubladen Creative Commons License 2016.04.30 0 0 7215

Utána olvastam a 24 órás napijegynek és a feltölthető Viva viagem kártyának de még nem teljesen tiszta pár dolog.

A 6 euróba kerülő napijegy az korlátlanul és 24 órán keresztül minden tömegközlekedésre érvényes (metró, busz és az összes villamosra)? Például megveszem este 18:00-kor a 6 eurós napijegyet és másnap este 18:00-ig utazhatok vele mondjuk 5x a metrón, 6x a buszon és 7x a villamoson (vagy ennél többször is)?

Egy darab feltölthetős Viva viagem kártyát csak egy, vagy egyidejűleg két személy is használhatja amennyiben van rajta elég pénz?

ubladen Creative Commons License 2016.04.29 -1 0 7214

Sziasztok!

A pünkösdi hosszú hétvégén Lisszabonba utazunk (május 14. szombat estétől - május 17. kedd délutánig)

Érdeklődnék, hogy van-e értelme megvenni 2 főre a 2, vagy 3 napos Lisboa Cardot amennyiben bírjuk és szeretjük a gyaloglást (Róma központját és annak nevezetességeit már többször is gyalog jártuk be).

Múzeumokban nem igen fogunk bemenni, de Sintra, Cacilhas vagy Costa da Caparica szeretnénk eljutni.

A szállásunk a Basilica da Estrela közelében lesz és a reptértől (vissza is) mindenféleképpen a tömegközlekedést kell használnunk. A legegyszerűbb ha jól láttam a piros metróval Saldanha-ig kell menni, majd onnan a sárga metróval Rato-ig. Esetleg más javaslat?

Esetleg tanácsot tudtok adni, hogy hány napos LC-t vegyük és melyik napon mit nézzünk meg? Hétvégén vannak tömegközlekedési járatok/eszközök melyek nem járnak.

Köszönettel,

Ubi

Cooper AoNang Creative Commons License 2016.04.29 0 0 7213

Nekünk adott! :-)

Élnénk majd a lehetőséggel, hogy megmutatod nekünk a várost és környékét. Júniusban leszünk egy hosszú hétvégét Lisszabonban. Ha kiderül a pontos időpont, írok majd neked. 

Előzmény: Portugália (7193)
geodo1 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 7212

ja értem. :) jó, mert a kommentet teljesen jelen időben írtad, mintha épp a komment előtt nézted volna meg, ezért nem értettük, hogy látod a rossz időt. :) de akkor béke van és várakozás. :))

Előzmény: Léna007 (7211)
Léna007 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 7211

Nem, én három nappal ezelőtt néztem, azóta sokat változott pozitív irányban. ;-)

Előzmény: geodo1 (7210)
geodo1 Creative Commons License 2016.04.27 0 0 7210

Akkor biztos azalatt az óra alatt jött ki a friss előrejelzés, ami a kettőnk csekkolása között volt.

Előzmény: Léna007 (7209)
Léna007 Creative Commons License 2016.04.27 0 0 7209

Köszi, akkor már bizakodóbb vagyok.

Geodo, ott néztem, ahol te, a wetter.com-on a 16 napos előrejelzésben, Lissabont beírva.

Előzmény: Sidalina (7208)
Sidalina Creative Commons License 2016.04.27 0 0 7208

nekünk is esőt mutatott indulás előtt, aztán végül az utolsó nap esett egy picike. A Yahoo weather, amiben én teljesen megbízok, ezt mutatja:

Előzmény: Léna007 (7205)
'szti Creative Commons License 2016.04.27 0 0 7207

inkább a portugált nézd, bár ők se tudják tutira belőni

http://www.tempo.pt/lisboa.htm

geodo1 Creative Commons License 2016.04.27 0 0 7206

hová nézed te ezt? :o mert nekem ez a wetter is 20-25 fokot ígér szombattól, jövő szerdáig-csütörtökig minden nap jobbat, utána két napra 18-20-at, de végig sok napsütéssel. faroba ugyanez lényegileg.

http://www.wetter.com/wetter_aktuell/wettervorhersage/16_tagesvorhersage/portugal/lissabon/PT0LI0005.html

Léna007 Creative Commons License 2016.04.27 0 0 7205

Szuper. Most már szombattól 4 napon át 18 fokot és végig esőt muatat  wetter.com :-(

Előzmény: Sidalina (7204)
Sidalina Creative Commons License 2016.04.27 0 0 7204

ez direkt azért van, h ne süljetek meg kirándulás közben :)

Mi bele nem botlottunk boltokba, vagyis nem figyeltük, de sok Pingo Doce van nyitva késő estig!

Előzmény: Léna007 (7203)
Léna007 Creative Commons License 2016.04.26 0 0 7203

Köszi!!!

Hát az időjáráson én csodálkoztam, mert nekem ez nem tűnik olyan jónak, szombattól végig az utána következő hétre 19-21 fokot mond csak és felhős eget (wetter.com). Én ilyen mediterrán helyen méjus elején már 26-28 fokokat gondoltam, de biztosan az Atlanti-óceán hatása ez. Nem baj, legalább nem sülünk szét a nagy melegben.

Tudja valaki, hogy szombat-vasárnap hogyan vannak nyitva az üzletek, valamint hogy a városban belebotlik-e az ember rendszeresen valami élelmiszerüzletbe? Mivel szombaton érkezünk, de egész nap a várost járjuk, és önellátósak vagyunk, estefelé hazafelé be kellene vásárolni pár dolgot.

Előzmény: Sidalina (7202)
Sidalina Creative Commons License 2016.04.25 0 0 7202

persze, Törökországba megyünk, Fethiye-be, alig több, mint egy hónap múlva.

Ja, akkor rosszul értelmeztem az LC-t :)

Örülök, hogy elrendeződött a szállás! És még a repcsi is jól alakult, meg nézem, h az időtök is szép lesz...Érezzétek nagyon jól magatokat!

Előzmény: Léna007 (7201)
Léna007 Creative Commons License 2016.04.25 0 0 7201

Szia Sidalina,

szabad kérdezni, hogy melyik nyaralást? Mi lesz a következő?

Nem, nem vesszük meg a LisCardot, arra jutottunk, hogy nem éri, meg, mégis napi jegy lesz, és belépők külön. Csak annak a listáján olvastam az Eovoát, ami egyébként ingyenes, nekünk nem kll ornitológus vezető, de még azzal is csak 12 euro lenne amúgy, szóval odamegyünk az autóbérlés után.

A tulajd végra írt, megadt a csajnak a telefonszámát, aki majd várni fog minket. Így már nyugodtabb vagyok, amúgy meg megváltoztatták a repülő menetrendjét és egy órával később megyünk, aminke örülök, mert nem akart kivinni senki sem hajnali fél 4-kor a reptérre, amit meg is értek, de agy egy órával későbbra már lett jelentkező. :-)

Köszönöm mindekinek a sok infót, segítsget, amit itt kaptam, a tapasztalataimat én is tovább fogom adni.

Előzmény: Sidalina (7200)
Sidalina Creative Commons License 2016.04.25 0 0 7200

már a nyaralást szervezzük :)

Csak nem lesz gond a szállással, de én biztos rágnám tovább a tulaj fülét. Az értékelésekben nem írnak semmi ilyen problémáról, ugye?

Az LC-s Evoa kedvezmény meg tök jó, hogy egy huszárvágással megoldotta a programot :) Én is várom, hogy menjetek, tök jó lesz, meg kapunk majd szuper beszámolót!

Előzmény: Léna007 (7199)
Léna007 Creative Commons License 2016.04.25 0 0 7199

Mi történt itt, hogy jó 10 napja totálisan kihalt a fórum???

Már csak 5 nap és utazunk mi is!!! Már úgy várom.

Kicst aggódok a szállás miatt, magán lakás a booking.com-ról, de nincs e-mail cím, csak a bookingon keresztül lehet neki írkálni és fogalmunk sincs még, hogy odamehetünk-e reggel betenni a bőröndöket, ott van-e folytonosana tulaj, hogyan jutunka kulcshoz. Már kétszer írtam neki és mindig azt írta vissza, hogy majd egy héttel az érkezésünk előtt leír minden részletet, de az már elmúlt.

Léna007 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 7198

Agyalok ezerrel...kinyomtattam ezt a listát, mire, mennyi kedvezmény van a LisCard-dal. A harmadik opció csak ennyi, hogy Evoa. Nem tudtam, mi ez és utánanéztem és bingó!!! :-) Pont emiatt mentünk volna az Óbidosi lagúnához is, azaz vizimadármegfigyelésre, de ez a szervezett túra igen jónak tűnik. Így kezd bennem átalakulni a napi tervezés is.

Első két nap Lissabon, és akkor a harmadik napon az autó felvételekor mehentnénk erre bármikor, nem vészne el semmi idő és jobban útba is esik, mint Sintra, utána megmég marad egy fél nap Lissabonra. Így lehetne negyedik napon Óbidos felé a nagy kirándulást és az 5. napon meg Sintrát. Azt hiszem, ez így tökéletes, nem kell többet agyalnom az elveszett idő vagy Lissabonmegnézésével töltött plusz napon ácsorgó autó díja miatt....:-)

Sidalina Creative Commons License 2016.04.15 0 0 7197

szuper, egy újabb esély portugál kajcsit enni, ha már kint nem nagyon sikerült :) Köszi!

Előzmény: nádégető (7196)
nádégető Creative Commons License 2016.04.14 0 2 7196

Ezt is szerettem volna az előzőhöz betenni, bocsi.

nádégető Creative Commons License 2016.04.14 0 0 7195

Annak aki most nem megy, de Budapesten valami hasonlót szeretne mégis. Rövidebben itt.

Sidalina Creative Commons License 2016.04.14 0 0 7194

na, de ugye?! :) 

Előzmény: raulista (7191)
Portugália Creative Commons License 2016.04.14 -1 0 7193

Remélem az én oldalam is add egy -két otletet www.portugalhu.com

Előzmény: szkati (7130)
Portugália Creative Commons License 2016.04.14 -1 0 7192

szia-. ha szombat , vasárnap utaznátok Sintraba.. egy egész napos városnézésen belul megmutatom- Sintrat- Cabo da Rocat (3 foig)és nem kel akkor autót bérelnetek és idegeskednetek a parkolásért .. (csak egy otlet* )  www.portugalhu.com Jó utat Portugáliába!

Előzmény: Léna007 (7165)
raulista Creative Commons License 2016.04.14 0 0 7191

Kb. 25 éve három órán keresztül kellett néznünk ismerősök Egyiptomi képeit és videóit. Maradandó élmény volt. Azóta én nem is nagyon mutogatom a miénket, ha véletlenül mégis, max. 60-80 képet.

zsizsikke Creative Commons License 2016.04.14 0 1 7190

Öcsém pl.harmadik körben nézi off helyszíni képeinket, de valószínű, valami súlyosabb betegsége van, mert még érdeklődik, és lelkesen kérdez :)

Előzmény: attamatta (7189)
attamatta Creative Commons License 2016.04.14 0 0 7189

Jaj, nem egyszerre kell megmutatni, hanem folytatásos regényként. ;))

Előzmény: Sidalina (7188)
Sidalina Creative Commons License 2016.04.14 0 0 7188

igen, ennek is van értelme! Csak pl az én anyukám amit elé rakok azt részletesen végignézi, és látom, hogy hol kezd lankadni - így maradok a ~300 legjobbnál, az a biztos. Meg mi nem is vagyunk igazán jó fotósok, hogy érdemes legyen ennyi képet mutogatnom :)

Léna: én meg irigykedek!!

Előzmény: attamatta (7186)
Léna007 Creative Commons License 2016.04.14 0 0 7187

Sajnos én is beleesek mindig ebbe a hibába, hogy túl sok a kép, túl aok s hasonló is és képtelen vagyok szelektálni, így mindig ráömlesztek rengeteget az emeberkre...Már kezdek izdulni, azaz bezsongani, várom az utazást :-)

Előzmény: Sidalina (7185)
attamatta Creative Commons License 2016.04.14 0 0 7186

Ott a pont, lehet fárasztó is a sok kép, és elvész a "lényeg". Persze, én beszélek, aki ~600kocka alatt nem alkotott még albumot. De abból indultam ki, hogy akit érdekel, az részletesen végiglapozza, akit meg nem, az végigpörgeti.

De nálam is kb. minden 3.-4. kép kerül nyilvánosság elé....

Előzmény: Sidalina (7184)
Sidalina Creative Commons License 2016.04.14 0 0 7185

ja, ez a szám az utazás hosszával, ha nem is arányosan, de természetesen nő :)

Előzmény: Sidalina (7184)
Sidalina Creative Commons License 2016.04.14 0 0 7184

:) egyrészt amit attamata mond, másrészt meg szerintem van egy fényképdarabszám, amit az ember még jól tűr, ha másokét kell nézegetni. A családnál ez 350, barátoknál 200 körül...itt meg szerintem senki nem kíváncsi arra, ahogy minden 10 méteren bepózolunk valami bokor előtt :))

Előzmény: zsizsikke (7178)
zsizsikke Creative Commons License 2016.04.14 0 0 7183

Ugye. :)

Előzmény: COOP (7181)
zsizsikke Creative Commons License 2016.04.14 0 0 7182

Na de minden ötödik képet láttam csak...:) illetve :(

Előzmény: geodo1 (7180)
COOP Creative Commons License 2016.04.14 0 0 7181

Jogos, csatlakozom! :))

geodo1 Creative Commons License 2016.04.14 0 0 7180

Mi meg csak negyvenötöt, úgyhogy ne tüntess. :p :)

attamatta Creative Commons License 2016.04.14 0 0 7179

"Műszaki hibás", személyes kollekciós és ismétlődős téma lehetett az oka.

zsizsikke Creative Commons License 2016.04.13 0 1 7178

1200 kép? Én miért csak 240-et láttam???

Előzmény: Sidalina (7159)
Léna007 Creative Commons License 2016.04.13 0 0 7177

Köszi, majd mindent attól teszünk függővé, hogy hogyan értünk oda reggel...

Előzmény: geodo1 (7176)
geodo1 Creative Commons License 2016.04.12 0 0 7176

pedig de, nincsenek közel. :) érdemes megnézni a google maps-on is, jelölve vannak rajta a helyszínek. gyalog a quinta okés, az tényleg a város széle még, de onnan pl. a pena esélytelen.

hozzáteszem viszont, hogy azért érdemes gyalogolni is, mert sintra kp-ja és a quinta között is élmény a városka, szépséges kertekkel, növényzettel. buszról közel sem ad annyit véleményem szerint. viszont aztán fel a mórok vára és a pena felé, ráadásul úgy, hogy erősen behatárolt az idő, mindenképpen kell valami 'gyorsító'. :)

Előzmény: Léna007 (7172)
Flower2000 Creative Commons License 2016.04.12 0 0 7175

Ráadásul nagyon meredek utak vezetnek a palotákhoz, gyalog a hőségben csak sportolóknak lenne való esetleg.

Előzmény: Léna007 (7174)
Léna007 Creative Commons License 2016.04.12 0 0 7174

köszi a tippet ;-)

Előzmény: okinayab (7173)
okinayab Creative Commons License 2016.04.12 0 0 7173

Szép távolságok vannak a paloták közt. Mi nagy gyaloglók vagyunk,de időhiány miatt meg sem próbáltunk még a Quintától az állomásig sem gyalogolni,mert nagyon elment volna vele az idő,pedig az még az elviselhető távolság lett volna. Szerintem is a legjobb valahol az állomás környékén letenni a kocsit és buszozni a palotákhoz.

Előzmény: Léna007 (7172)
Léna007 Creative Commons License 2016.04.12 0 0 7172

Szia Sidlina és Geodo,

látom, nekem halvány fogalmam sincs még erről az egészről, mert én ezeket a kastélyokat úgy képzeltem el, hogy valahol Sintra faluban parkolunk és a kastlyok között gyalogosan mozgunk, nem gondoltam, hogy ez akkora távolság lehet. :-(

Igazából nem szeretném a kocsit állni hagyni, hiszen a harmadik reggelen hozom el és két napot szeretnék vele kirándulni, azt ezt követő harmadik napon is állva marad majd a szállásnál, mert az a harmadik napunk a városra és utána indulunk le délre. Amikor mindent lefoglaltam, még fogalma sem volt, m,ire mennyi idő kell, hogyan osztjuk be a napokat és sajnos így kicsit melléterveztem, de már nem akrok változtatni, így ez a nap biztosan kocsival lesz.

Köszi a tippeket. Azért a 11 a legkésőbbi időpont, de ha minden jól megy, lehet már fél 10-re is odaérünk...

Sidalina Creative Commons License 2016.04.12 0 0 7171

gondolkodtam rajta, de aztán sajnos nem fért bele...úh csak irigykedve néztük a csoportokat, sokat láttunk! Őket néztem ki...

Előzmény: Quas (7170)
Quas Creative Commons License 2016.04.12 0 0 7170

Segway túrán volt valaki esetleg Lisszabonban?

Sidalina Creative Commons License 2016.04.11 0 0 7169

nagyon kell majd az a lámpa! Mondjuk mobillal is lehetett volna világítani, de mi annyira ügyesek voltunk, h nem éreztük szükségét :) 

Még azon gondolkodtam, hogy ha ennyire necces a parkolás, ahogy geodo mondja, akkor nem lenne értelme előző nap vonattal Sintrába menni? Vagy tényleg lerakni a kocsit tényleg valami buszmegálló környékén, aztán a körjáratos buszokkal közlekedni Sintrán belül...

Előzmény: Léna007 (7164)
geodo1 Creative Commons License 2016.04.11 0 1 7168

Ez az, hogy gyakorlatilag ott sehol. Hivatalos parkolók a Pena környékén vannak (onnan meg azért már észrevehető séta, egyrészt, még mint írod is, nem is annyira sima ügy másrészt), illetve a városban az út szélén, 'városiasan' az automatáknál fizetve lehet még parkolni. Ami meg szerencse kérdése is, és úgy láttam mindkét sintrai napunkon, hogy a szerencse esélye és az érkezési idő között van kapcsolat. :) 9-10 között még nem volt kihívás egyik nap sem, de aztán mindkétszer mintha tök hirtelen jelent volna meg mindenki.

A legjobb, ha annak a kereszteződésnek a közelében sikerül megállni, ahol jobbra fordulva eljutunk a Quintához.

Előzmény: Sidalina (7167)
Sidalina Creative Commons License 2016.04.11 0 0 7167

mi is 11 körül értünk oda, kicsit szaladósan ugyan, de belefér, ne izgulj! Amúgy én is a parkolást érzem neccesnek a Penánál elég sok kocsi volt, a Quintánál meg nem is tudom, hol lehet. De geodo biztosan! És ahogy okinayab is mondja, ti ráértek később is Cabo-ra indulni.

geodo1 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 7166

időben szerintem igen, csak parkoló legyen, és ne azzal menjen el sok idő.

Léna007 Creative Commons License 2016.04.11 0 1 7165

Akkor ha netán legeslegkésőbb 11-kor érnénk csak Sintrába, akkor is bele fog férni záróráig a két kastély??? És valóban, a Cabo meg a többi időben mindegy, hogyan zajlik, hiszen van autó és mindegy, mikorra érünk haza.

De most eldöntöttük, hogy kimegyünk már fél 9-re a reptérre a kocsiért, 9-re kértük az autót, de a gépünk 8:20-kor landolna (ezt írtuk bele), így elvileg szeintem kis szerencsével már fél 9-kor is megkapjuk talán és akkor nem is lesz annyira sok időveszteség.

Előzmény: okinayab (7152)
Léna007 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 7164

Köszi :-) Nagyon jó, hogy ennyit írtál és ilyen részletesen, csak úgy faltam. :-)

Van egy tollam, aminek a végében egy jó erős mini lámpa van, na majd azt elrakom a táskámba, ehhez a "veszélyes parkhoz" ;-)

Előzmény: Sidalina (7153)
okinayab Creative Commons License 2016.04.11 0 0 7163

Hihi,lehet:) Arra emlékszem,hogy felért a lift,megláttam a lépcsőt és felrohantam,majd ámuldoztam a látványon,fotóztam ezerrel amikor észrevettem,hogy nincs meg a párom. Akkor jött fel,és mondta hogy fizetnie kellett...

Előzmény: Sidalina (7162)
Sidalina Creative Commons License 2016.04.11 0 0 7162

ó, nekünk nem kellett elkapni, így kóricált végig! És azt a fát láttátok a kávézó mellett? Ült rajta vagy 10 páva, alig mertem elmenni alattuk :) És az a hangzavar!

Mi a térképpel egész jól eligazodtunk. Vagyis én semennyire, de az ember nálunk bírja az ilyesmit....viszont ti meg nem léptetek tóba, na! :) 

Nem lehet, hogy te a lejáraton mentél fel a Justa kilátóba? Mert ott nincs is kinek fizetni :)

Előzmény: okinayab (7161)
okinayab Creative Commons License 2016.04.11 0 0 7161

Huhhhh de jók! Látom elkaptad a pávát nyitott farokkal:)))) A Zuram sokáig próbálkozott vele,de neki nem jött össze!

Előzmény: Sidalina (7159)
okinayab Creative Commons License 2016.04.11 0 0 7160

Szerintem a kút is szuper volt,nagyon imádtam. A térkép amit adtak a jegyhez az viszont kicsit meghaladta a képességeinket,mikor mindenfelé tekeregtünk kanyargó ösvényeken,találkoztunk eltévedt turistákkal és próbáltuk kideríteni,hogy merre járunk,de nem sikerült. Nagyokat vihogtunk mikor újra összefutottunk.. Imádtam a Quintát. Ez semmit nem vesz le a Pena értékéből,mert azt is imádtam...

Mi is belefutottunk a Rossón a kajavásárba,huhh,hogy ott mik voltak!!! A szendvicsekből 20 centire kilógtak a sonkaszeletek,nyammm.

Én nem vagyok tengeri étel rajongó,de azt a fokhagymás,olivaolajban sült rákot megkóstoltam és nagyon finom volt./gambas al ajillo/. Igaz, Belémbe ettük a legjobbat,aztán egy gyengébbet Cascaisban,a leggyengébbet meg a Rossión valahol. De még az is egész jó volt.

A Santa Justára jó volt a via viagem kártya is. Fent a kilátórészre én valahogy ingyen mentem fel,a többiek fizettek 1,5 eurót. Nem tudom hogy csináltam:)

A libegőzés tényleg nagyon szuper volt a Vasco de Gamánál,én sem értettem,hogy miért nincs tele turistával.

Bármikor szívesen visszamennék Lisszabonba,de gondolom ez már közhely:)

Sidalina Creative Commons License 2016.04.11 0 1 7159

és akkor ennyit sikerült kiválogatni az 1200 képből... Nincsenek sorrendben. És ahol nincs semmi, csak az ég, meg a Tejo...na, az a Vasco da Gama híd :)

Sidalina Creative Commons License 2016.04.11 0 0 7158

én köszi!Többször is elolvastam a portugálos blogbejegyzésedet indulást előtt :)

Előzmény: geodo1 (7157)
geodo1 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 7157

lájk, és köszönet a beszámolóért.. :)

raulista Creative Commons License 2016.04.11 0 1 7156

Igazából mindent láttunk, amit szerettünk volna de bármikor újráznék!

Előzmény: Sidalina (7155)
Sidalina Creative Commons License 2016.04.11 0 0 7155

tényleg? De jó! :) Van, ami kimaradt, de most kedvet kaptál hozzá?

Előzmény: raulista (7154)
raulista Creative Commons License 2016.04.11 0 0 7154

Ahogy olvastalak, felerősödött bennem a vágy, hogy de visszamennék!!

Sidalina Creative Commons License 2016.04.11 0 1 7153

Közben mi is hazaértünk, még nemigen vagyok magamnál, de írtam egy kis beszámolót...
Szóval szerdán időben landoltunk, a reptéren megvettük a Lisbon Card-okat, és rögtön fel is avattuk őket a metróval, hazáig. A Lisbon Happy Hostel-ben laktunk, hááát, a 8,1 ponthoz azért nem ért fel, pl jéghideg volt a szobában, de aludni megtette, a központban van, és elég olcsó is foglaltam.
Első este meg akartunk fagyni, úgyhogy csak a Rossio környékén sétáltunk egyet, megvacsiztunk, és így is 10 után értünk vissza.
Másnapra átterveztem a progit, mert péntektől lehűlést írt a Yahoo weather, Belém helyett Sintrával indítottunk. A Rossion és a vonaton embertelen tömeg, de gyakran jár, szóval nem gond. Nekünk az LC miatt nem érte meg a kombó jegy, így külön vettünk 5 euróért a 434-esre és 2,5 euróért a 435-ös buszra, mindkettő körjárat. Volt egy kis tülekedés a 434-esnél, de nem vészes.  És akkor indítottunk a Penával, ami (ellövöm a poént :)) nekem egy kicsit jobban bejött, mint a Quinta, pedig azt vártam jobban. Három pénztár volt, sokan álltunk sorba, de kb 20 perc után bejutottunk. Hát, mi szégyenszemre a benti kisbusszal mentünk fel, és csak lefele gyalogoltunk :) Gyönyörű a kastély, nagyon klassz a parkja, el voltunk ájulva, alig bírtunk elszakadni tőle. Vissza a vonatállomásra, itt ettünk valami sintrai specialitást; almás sütike, finom...és mentünk tovább a Quintába. Oda nagyon jól jön a térkép, amit a jegy mellé adnak, még azzal is néha le kellett ülni, hogy akkor most merre tovább :) Annyira zegzugos, mi meg semmit nem akartunk kihagyni! A legjobb az a része, ahol kis köveken kell átóvatoskodni a tavon, meg a kút...hát az valami isteni. A grotto alagút elég parás azokon a részeken, ahol abszolút semmi világítás nincs - az egyik ilyen részen az pasim rossz helyen fordult be, és már csak azt hallottam, hogy hatalmasat kiált, odatapogatóztam megmenteni...hát belelépett térdig a tóba. Teljesen elázott a cipője, nadrágja, úgyhogy innentől tocsogva folytatta szegényke. És láttunk egy lányt, aki szintén így járt, egy másikat meg a buszra várva figyeltünk, ahogy tuktukkal tepert vissza az állomásra, mert ömlött a vér a térdéből. Nem kell megijedni, nem veszélyes ám, csak figyeljetek oda :) Ez mondjuk semennyire nem rontotta el a kedvünket, a Quinta csodálatos!
Vissza a vonathoz megint, és a 18:10-es buszt kaptuk el Cabo da Roca felé. Fél óránként jár 19:10-ig, ezt okinayab előre megsúgta, úgyhogy nem izgultunk...bár én úgy számoltam, hogy már előbb el tudunk indulni. De Sintrát nagyon nehéz otthagyni! :) Cabon fél óránk volt, de olyan eszméletlenül tépett a szél, hogy ennyi pont elég volt. Mi nem vagyunk kis darabok, de képtelenek voltunk megállni, mert minden pillanatban másmerről fújt. De a látvány, hát hűűűű! Innen Casacais, addigra ránk is sötétedett, aztán vonat, és annyira kivoltunk, hogy a végállomásig aludtunk.
Péntek, Belém. De előtte kiálltuk a Santa Justa sort...kb 20 perc, de megérne sokszor ennyit is. Fantasztikus a kilátás fentről! LC-vel ingyenes, csak a felső kilátó teraszra kell kicsengeti plusz 1,5 eurót. Aztán Carmo kolostor, na, nekem ez is a listám tetején volt, és tényleg nagyon szép, ahogy csak a falak állnak, és besüt a nap! Nem volt rá sok idő, így belül csak körbeszaladtunk, de mindenképpen nagyon ajánlom.
Lecsorogtunk a Rua Augusta arch-hoz, és fellifteztünk...én nem értem, itt szinte csak mi voltunk, pedig olyan a kilátás a Kereskedők terére, meg Lisszabonra, hogy csak na! A téren is elbámészkodtunk, aztán napoztunk a Tejo parton, szuper volt. Innen a 15-ös vilivel mentünk ki Belémbe, nahát azon kb fél lábon kellett állni, hogy elférjünk :) Felmentünk a Felfedezések emlékművére, onnan tök szépen látni egyben a Jeromost...de maga az emlékmű is az egyik nagy kedvencünk. Átsétáltunk a Belém toronyhoz, aztán vissza a Jeromoshoz...sikerült megint ügy eltötyörészni az időt, hogy arra pont egy óránk maradt csak zárásig. Viszont délután tényleg nincs tömeg, semennyit nem kellett sorban állni, és bent sem zsizsegtek a népek. A templomra sajnos nem maradt idő, csak fentről láttuk, nagyon szép.
Megéheztünk, próbáltunk sütizni a Pasteis de Belém-ben, de hatalmas sor volt, bemenni meg nem jutott eszünkbe. Így megebédeltünk A padaria Portuguesa-ban (ettünk ződ levest), és sétafikáltunk tovább. Megint jó későn értünk haza...
Szombaton felmentünk a várba, aztán a pasi kívánságára kimetróztunk a Nemzetek parkjába. Szerintem az a rész is elég szép a Vasco da Gama híddal, a toronnyal...és libegőzni annyira klassz volt! Valójában az Oceanario miatt mentünk, tetszett is. A Rossion vacsiztunk, szépen besötétedett, így felmentünk az Elevador Gloria-val a  Sãa Pedro de Alcantara-ra esti Lisszabont bámulni.
Tegnap meg a Cristo Rei volt a cél, illetve a pasi előtte szeretett volna átmenni az Április 25 hídon, de azt elbénáztam. A 753-as busszal lehetett volna, de szombat este feltűnt, h az hétvégén nem jár. Szóval maradt a B verzió; áthajóztunk Cacilhas-ba, és onnan a 101-es busz pont a park előtt tett le. Tudom, hogy azt mondják, h ennél jobban is el lehet tölteni egy fél napot Lisszabonban, de mi imádtuk. Gyönyörű a szobor, tényleg tisztára, mintha Rióban lettünk volna :) És tök jó a híd látványa ebből a szögből! Ráadásul odafent csak mi voltunk, holott lent pezsegtek a turista csoportok. Nagyon nagyon megérte így tölteni az utolsó napunkat.
Visszametróztunk a Martim Moniz-ra, hogy menjünk egy kört a 28-as vilivel, de annyi ember állt sorba, hogy szkippeltük. Néztük őket egy jó 20 percen át, és alig fogytak, mi meg az ilyet nem szeretjük, na. Inkább heverésztünk a parkban a napon, pont street food fesztivál volt, megebédeltünk....aztán átmentünk a Rossio-ra sütizni (ja, itt is van belémi süti, okinayab ajánlotta, és isteni), kávézni, búcsúzkodni.
Hát, ennyi volt, semmi hiányérzetem maradt...illetve de, a mór kastélyt még szívesen megnéztem volna, és kajailag is rosszul teljesítettünk. Egyszerűen nem akartunk arra időt pazarolni, hogy éttermet keressünk, ettünk, ahol megéheztünk. Így a bacalhau a bras ki is maradt, pedig erre nagyon készültem. De enni itthon is lehet, még ha nem is pont ilyesmit :)
Majd rakok fel képeket is, csak válogatni kell...

okinayab Creative Commons License 2016.04.11 0 1 7152

Nem aggódné a helyedben,kocsival mindegy mikor végzel,nem kell félni hogy lemaradsz az uccsó buszról ami továbbvisz. Sőt a napnyugtát Cabón nézheted meg talán

Előzmény: Léna007 (7150)
attamatta Creative Commons License 2016.04.11 0 0 7151

Na, pont ezt én sem vállalom be, hogy 3-kor keljek fel...:))

Előzmény: Léna007 (7148)
Léna007 Creative Commons License 2016.04.10 0 0 7150

Én most égre földre kerestem kontakt címet, de nem találtam a reptéri budget iroda mail címét, de a közvetítőét sem, mert az csak dokumentumküldés (no-reply cím), csak telefonszámokat, de nem fogok külföldi számokat hívogatni, szóval marad az egész úgy, ahogy van. 

Ha negyed tízig felvettük az autót, talán negyed 11-ra már sikerül Sintrába érni. Lesz ahogy lesz. Max. csak egy kastélyt nézünk meg és a többit meg kívülről és Boca da Roca. Az Óbidos-os kört ne venném bele, mert mi ott rengeteg minden más várost is beleterveztünk, az lesz olyan nap, hogy reggel 6-kor kell indulni este 10-kor hazaérni :-) Az óbidosi lagúnánál madarakat is szeretnénk nézegetni, fotózni, ez eléggé időigényes...és vagy 5 várost terveztem be abba a napba, de mind közvetlen Óbidos közelében. Így erre a napra marad Sintra, lesz ahogy lesz. 

raulista Creative Commons License 2016.04.10 0 0 7149

Végül is nekünk sem sikerült korán átvenni az autót, mert nagyon láma voltam és máshová mentünk, de abba a napba belefért Óbidos és Alcobaca is.

Előzmény: Léna007 (7147)
Léna007 Creative Commons License 2016.04.10 0 0 7148

Még lehet, hogy írok nekik, hogy 8-ra módosítanám az átvételt, de mi odafelé 6-kor repülünk, ha jól emlékszem, így éjjel fél 3-kor kell kelnünk, hogy kiérjünk a reptérre és ez az alvásdeficit ránk napokig kihat, ezért nem akartunk utána megint hajnalban kelni. Ha egész nap zombi vagyok, akkor fel sem fogom, miket nézek meg, ugye ennek is meg van a hátránya.   ;-)

Léna007 Creative Commons License 2016.04.10 0 0 7147

Mi is így akartuk. A Budget városi felvevőhelye nekünk közel esett volna, de azt írták, hogy már nincs olyan szabad autójuk arra az időpontra, amióta városban vehetünk fel és a végén  reptéren adhatjuk le. Így előbb ki kell menni a reptérre, az legalább egy óra, szóval ehhez is 7-kor kelünk, még korábban nem akartunk felkelni. 

Asszem, ez az autóbérlés elrontja azt az egész napunkat, mert elmenni Óbidos környékére is már késő lesz, de akkor meg elúszik egy nap....nem könnyű kitalálni. 

Előzmény: raulista (7145)
Léna007 Creative Commons License 2016.04.10 0 0 7146

De engedték volna, csak a párom nem akart olyan korán felkelni, őt borzasztóan nehéz kiszedni az ágyból. :-)

Előzmény: geodo1 (7144)
raulista Creative Commons License 2016.04.10 0 0 7145

Nekünk sem az érkezésünkkor kellett az autó, ezért én olyan kölcsönzőt kerestem, amelyik bent van a városközpontban. Avis/Budget lett végül és így nem ment el az idő a reptérre kiutazgatással.

Előzmény: Léna007 (7143)
geodo1 Creative Commons License 2016.04.10 0 0 7144

Az tényleg picit késő, főleg, mert tapasztalatom szerint a parkolás se biztos, hogy egyszerű lesz akkor már,  Nem engedik hamarabb átvenni az autót? :o

Előzmény: Léna007 (7143)
Léna007 Creative Commons License 2016.04.10 0 0 7143

Szia itthon! (most én is itthon) Ezt a Sintrás napot én is így képzeltem el, az egyetlen baki benne, hogy 9-kor vesszük át az autót a reptéren, az eltart biztosan a egy fél órát és onnan Sintráig elmenni, fogalmam sincs, mennyi időbe telhet, de van egy olyan érzésem, hogy már 11 lesz, mire odaérünk. Ha az nap a házunk elől indulnánk autóval, akkor már 8-kor elindulnék, de az e bérlés mindent megbonyolít. 

Akármit is csinálunk ezen a napon, ez az időpont már midendenhez késő lesz. :-( 

Előzmény: okinayab (7140)
'szti Creative Commons License 2016.04.10 0 0 7142

érezhetően az a fapados terminál, nagy a kontraszt a másikhoz képest.

a kettő közti buszt is szeretik jól megtömni

Előzmény: okinayab (7137)
'szti Creative Commons License 2016.04.10 0 0 7141

a sütis sor is hihetetlen gyorsan halad, egyik eladónak csak mondod, hogy mennyit kérsz, másik csomagolja, és fizetsz. én ilyen gyors és olajozott kiszolgálást, mint ott, még sehol nem láttam.

Előzmény: okinayab (7140)
okinayab Creative Commons License 2016.04.09 0 0 7140

Még csak ma hajnalban jöttünk vissza,most próbálunk visszaállni a napi rutinra.

Röviden: nagyon jó volt. Remek idő,remek helyek,finom kaják,jó fej emberek.

Legjobban Sintra tetszett ott is a Quinta da Regaleira. A Pena is szuper! Sikerült az egyik napon megcsinálni a Lis-Sintra-Cabo de Roca-Cascais-Lis menetet. Annyi a titka,hogy időben kell elindulni Lisszabonból. A Quintára nem tudom mennyi idő lenne elég igazából,mert egész nap el tudtunk volna ott bambulni. A Pena palota kertje is több időt érdemelne,de valamit valamiért. A kombi jegyet vettük meg az állomáson /vonat+busz/ 15 euro volt,tökéletesen megéri.

Lisszabon nagyon szerethető,nagyon tiszta és barátságos város. Érdemes sokat gyalogolni benne,csak úgy össze-vissza, metrózni egyszerű,csak a föld alatt kevés a látnivaló:)

Belémbe délután praktikusabb menni mint délelőtt,mert akkor már nincs semmi sor. A felfedezések emlékművének kilátója nekem jobban tetszett mint a Belém toronyé,ahova nagyon sokat kellett sorban állni.

/A süti isteni volt,ott sem kell sorban állni hanem bemenni hátra,leülni és nagyon gyorsan kiszolgálnak./

Lisszabon kártyát a reptéren gyorsan meg lehet venni egyszerűen. Mi egy napra vettünk,érvényesítéstől 24 órán át működik. A belémi napra vettünk,aztán használtuk még itt-ott ahol lehetett,kiszámoltuk és elég sokat spóroltunk vele,mert aznap sokat közlekedtünk mindenféle járművel.

Ennyi hirtelen.

Előzmény: Léna007 (7138)
nádégető Creative Commons License 2016.04.09 0 0 7139

Igen, ez az a terminál, ahol nekünk (meg másoknak is előttünk) júliusban a becsekkolás után sikerült úgy átmenni az utcára, a buszmegálló mellé meg vissza, hogy fokozott ellenőrzés ide, terror oda, senkit nem érdekelt, még a besípoló detektoros kapu sem hatotta meg a szerveket. Oda se bagóztak ránk. Örök emlék marad ez is! 

Léna007 Creative Commons License 2016.04.09 0 0 7138

Te már vissza is jöttél?????? :-)

Akkor mesélj....

okinayab Creative Commons License 2016.04.09 -1 0 7137

Így volt. Metróból kijőve,követve a terminál 2 irányt,ott állnak a buszok és visznek a kettesre. Ami baromi kicsi,zsúfolt terminál,de van benne etető itató meg boltok,tehát kibirható:)

Előzmény: wekerlei (7136)
wekerlei Creative Commons License 2016.04.06 -1 0 7136

Mindegy, hogy a gép melyik terminálra érkezik, Téged es a csomagodat az 1-esre viszik. Csak induláskor kell tudnod, hogy a 2-esre kell menned. Az 1-es föbejárata elött állnak a buszok, amelyek elvisznek Téged oda. Nem lehet eltéveszteni.

Előzmény: okinayab (7128)
geodo1 Creative Commons License 2016.04.04 0 0 7135

Így van, arrafelé. Na az is nagyon kellemes hely, legalábbis mi nagyon szerettük a hangulatát.

Előzmény: Quas (7134)
Quas Creative Commons License 2016.04.04 0 0 7134

Az a bringaút is elég jó, amiről fotót küldtél. Úgy látom az pedig Guinchora visz.

Előzmény: nádégető (7133)
nádégető Creative Commons License 2016.04.03 0 0 7133

Igen voltam tavaly nyáron. Ez egy hihetetlen hosszú partszakasz, hullámtörőkkel kiépítve. Mivel nagyon nagy kiterjedésű a part , értelem szerűen nem jártam végig az egészet, mivel nem kocsival voltunk, ezért viszonylag az elején, közel a városhoz telepedtünk le, ott nem láttam értékmegőrzőt.

De nem is nagyon van rá szükség szerintem.

- Elég biztonságos környék, nem láttam még csak egy ittas embert sem

- fel van osztva, el van kerítve egységekre, mint egy parkoló a bevásárlóközpontban, megjelölve, ki hol ver tanyát

-minden ilyen szakaszon, vizimentők pásztáznak, figyelnek

-egymással felosztva, váltva hagyjátok ott az értékesebb cuccot

- én a vizimentő srácnak aki egyben a strand kölcsönzős is, adtam némi Eurót, így kaptam a hotel ágyaiból, meg biztonságosabbnak is éreztem a dolgot

Nem tudsz annyira bemenni a vízbe, hogy ne érj ki hamar, mert nagyon hamar mélyül, a hazai tavakhoz képest legalább is!

Előzmény: Quas (7131)
'szti Creative Commons License 2016.04.03 0 0 7132

esetleg estoril is szóba jöhetne. mi sok éve ott laktunk és nincs olyan emlékem, hogy zsúfolt lett volna.

Előzmény: Quas (7131)
Quas Creative Commons License 2016.04.03 0 1 7131

Lisszabonban leszünk és szeretnék 1 teljes strandolós napot, de most ahogy írjátok Cascais nem a legjobb hely, mert nagyon zsúfolt. Costa de Caparica úgy látom jóval nagyobb stranddal rendelkezik. Gondolom Te voltál már itt. Értékmegőrző itt sincs?

Előzmény: nádégető (7097)
szkati Creative Commons License 2016.04.02 -2 0 7130

Szia Vélemény!

Mi még nagyon gyerek cipőben járunk, egyébként is nemrég érkeztünk haza egy hosszabb  út után. De látván, hogy a repjegyek igencsak fogynak, hát belevágtunk semmi tapasztalat után Portugáliába. Nagyon várjuk, nagyon érdeklődők vagyunk, és ha nemsokára magunkhoz térünk, hát tényleg belecsapunk a lecsóba. Útikönyvünk már van, internet is, csak pici idő kellene még, mert hogy te bizonyára nem tudod, hogy a nyugdíjas emberek a legelfoglaltabbak a világon:))

Mi is szeretünk mindent kényelmes tempóban megnézni. Ami belefér, az annyi, legfeljebb az ember megismétli, de rohanni, idegeskedni nem szeretünk.

Mindkét gyerekünk odavan Portugáliáért, lányunk júniusban megy harmadszor, tehát most már mi is kíváncsian várjuk. Persze van egy kis feldolgozni valónk. Mikor, hová, merre és mivel. De nem nagy ügy, ezt már eljátszŰottuk pár országnál és sikerrel. Remélem ez is jó lesz:))

Előzmény: vélemény (7116)
geodo1 Creative Commons License 2016.04.02 -1 2 7129

Igen így.

Előzmény: okinayab (7128)
okinayab Creative Commons License 2016.04.02 0 0 7128

Még kellene egy kis segítség. Ha jól olvasom,minden járat az 1-es terminálra érkezik. Hazafelé a Wizz air a 2.terminálról indul. Az egyes és kettes között jár egy ingyenes busz,amire időt kell szánni,ha metróval vagy busszal érkezünk,mivel azok egyesről indulnak  és érkeznek.

Így van?

okinayab Creative Commons License 2016.04.01 0 0 7127

Állunk elébe:) Kár,hogy nem most jöttök,jó lenne már összefutni egyszer.

Előzmény: COOP (7124)
Léna007 Creative Commons License 2016.04.01 0 0 7126

Igenis! Vettem. :-)

Sidalina Creative Commons License 2016.04.01 0 0 7125

mivel mostanában innen csak hárman utazunk, úgy érzem, h megfejtettem kikre gondolsz :)

COOP Creative Commons License 2016.04.01 0 0 7124

nem sorolom a neveket, aki tudja tudja: jól jegyezzetek meg mindent nekem :)

hazatérés után kikérdezés következik :))

okinayab Creative Commons License 2016.04.01 0 0 7123

okinayabkukacgmailpontcom  Írj rám most,elküldöm a telószámom is,ha te is akkor lehet egyeztetni. Nehogy egymástól 50 méterre sétáljunk el véletlen,anélkül,hogy tapasztalatot cserélhetnénk:)

Előzmény: Sidalina (7122)
Sidalina Creative Commons License 2016.04.01 0 0 7122

össze :) Bár programilag kicsit elkerüljük egymást, mert nekünk csütörtök lesz Belém (viszont utána majd mi is a városban kavargunk), péntek meg Sintra. 

Előzmény: okinayab (7121)
okinayab Creative Commons License 2016.04.01 0 0 7121

Ezek szerint még össze is futhatunk valahol csütörtökön vagy pénteken:) Szerdán tervezzük a sintrai menetet,csüt.péntek Lisszabonban tekergés lesz. Kivéve,ha nem sikerül összehozni egyben Sintrát és Cabot,meg Cascaist. Péntek este meg repülünk haza.

Előzmény: Sidalina (7117)
Sidalina Creative Commons License 2016.04.01 0 0 7120

köszi, ez is nagyon tetszik, szuper a kilátás! És LC-vel ingyenes :) Komolyan azt fogjátok hinni, h LC ügynök vagyok, hehe

Előzmény: Léna007 (7119)
Léna007 Creative Commons License 2016.04.01 0 0 7119

Ja, itt találtam az ifót egy blogban, van kép róla, milyen onnan a kilátás.;-)

Előzmény: Léna007 (7118)
Léna007 Creative Commons License 2016.04.01 0 0 7118

Erre rákerestem. 2015-ben fel lehetett menni, gondolom most is lehet. 2,50 Euro (Arco da Rua Augusta).

Az esti programnak valamelyik kinti borozgatós, sörözgetős terasszal elátott kilátót én is vonzó opciónak látom, de gondolom, eléggé tele lehetnek, de a hangulat nagyon kalssz lehet.

Előzmény: Sidalina (7103)
Sidalina Creative Commons License 2016.04.01 0 0 7117

igen, mert csüt. reggel 9-kor csak útnak indulunk, ha nem előbb, így vasárnap délelőttre már sehogy sem maradna belőle.

okinayab: örülök, h egyre gondoltunk :) Mi szerintem csak sétafikálunk majd első este a rua augustán, ki a térre, megnézzük a Tejo-t, eszünk, ilyesmi. Egyébként fedjük egymást, ti hétfőn érkeztek, mi szerdán :)

Előzmény: attamatta (7114)
vélemény Creative Commons License 2016.04.01 0 1 7116

Szia szkati!

Mi még 2011 májusában voltunk Portugáliában, 8 éjszakára. Először úgy gondoltuk, hogy mivel kis ország, meg tudjuk nézni egyetlen utazás alatt. De hamar kiderült, hogy annyira mégsem kicsi. Maradtunk a déli résznél, az északit majd később, Észak- Spanyolországgal összekötve akarjuk megnézni. Mi az átlagnál lassabbak, kényelmesebbek voltunk, akkor elég részletesen írtam róla. ( Nem olyan részletesen, mint az olaszországi utazásokról szoktam) A portugálok nagyon barátságosak, segítőkészek, sokan beszélnek angolul. Jó tervezgetést!!

Előzmény: szkati (7113)
attamatta Creative Commons License 2016.04.01 0 0 7115

Javaslat: írjátok össze, mit szeretnétek megnézni, és úgy alakítsátok a programot, majd ha van konkrét kérdés, akkor segítünk. Így ez nagyon képlékeny, mert mindenki mást kedvel.

Előzmény: szkati (7113)
attamatta Creative Commons License 2016.04.01 0 0 7114

Én abból indultam ki, hogy délelőtt még sok mindenre akarjátok használni, de ahogy tervezted,  úgy valóban lényegtelen.

Előzmény: Sidalina (7110)
szkati Creative Commons License 2016.03.31 -2 0 7113

Sziasztok!

Én csak most ismerkedek a témával, mert hogy szeptemberben megyünk. Repülőjegyünk már van( szept.9-23), Most már csak a programot alakítjuk.  Nem akarunk semmit se elkapkodni, szóval ha kell, akkor elosztjuk, hogy 2x megyünk. 1x észak, 1x dél. A gyerekeink imádják, és most akkor már mi is kíváncsiak lettünk. Mindenféle javaslatnak nagyon örülnék:))

okinayab Creative Commons License 2016.03.31 0 0 7112

Hihi,pont ez a tervem kezdetnek:) Valszeg ott fogunk kezdeni.

Előzmény: Sidalina (7108)
Flower2000 Creative Commons License 2016.03.31 -2 0 7111

Én úgy gondolom, hogy arra figyelj ne legyen sok örömlány az utcán, mert vannak negyedek ahol sok van ebből. Lisszabon biztonságos város máskülönben, kivéve a zsebeseket a villamoson.

Előzmény: borgyur (7106)
Sidalina Creative Commons License 2016.03.31 0 0 7110

igen, az szerda este lesz, és így kb szombat este 8-kor jár le. Vasárnapra kell majd még egy napijegy, vagy zapping. 

Akkor sem nyernénk sokat, ha csak csütörtök reggel avatnánk fel, mert akkor vasárnap reggel járna le...és akkor is kéne plusz egy napijegy aznapra, meg a szerda esti metrózásra is egy valami. De nem? :)

Előzmény: attamatta (7109)
attamatta Creative Commons License 2016.03.31 0 0 7109

Ha este megveszed, akkor használnád is, pl. metróra? Csak mert így elindul az idő számolása, aztán jön az alvás...

Előzmény: Sidalina (7108)
Sidalina Creative Commons License 2016.03.31 0 0 7108

nem vettem :) írtam nekik, válaszoltak pikpakk, hogy éjfélig meg lehet vásárolni.

Arra gondoltam, hogy mi lenne, ha első este felcsavarognátok a Sao Pedro de Alcantara-ra, és onnan lenéznétek az esti városra romantikusan? :) Tök jó program lehetne így barátkozásilag, és azt olvastam, hogy ott este még szebb a látvány, mint nappal...

Előzmény: okinayab (7105)
Sidalina Creative Commons License 2016.03.31 0 0 7107

köszi, akkor ezzel el is dőlt, hogy oda megyünk először, nem a Quintába!

Előzmény: geodo1 (7104)
borgyur Creative Commons License 2016.03.31 0 0 7106

Sziasztok!

Lisszabonban a szállás  foglaláskor figyelni kell arra hogy milyen kerületben vagy környéken foglalunk

mint például Párizsban?

Vagy a közbiztonság rendben van Lisszabonban és erre nem kell figyelni?

Köszi a választ.

okinayab Creative Commons License 2016.03.31 0 0 7105

Nem kell ezt készpénznek venni,olvastam valahol,ki tudja mikori helyzet volt. Ha az a bódé nyitva van,akkor biztos adnak is nyitvatartási időben.

geodo1 Creative Commons License 2016.03.31 -1 0 7104

azért a sorra vigyázz - nem mindegy, mikor értek sintrába. mi viszonylag korán mentünk (megfogadva raulista ez irányú tanácsát), és tényleg pikk-pakk meg tudtuk venni a pena belépőjét. de valamit az autóban hagytunk és visszaszaladtam, és mire úgy tíz perccel később visszaértem, már hosszú sorok kacskaringóztak az árusítók előtt, köszönhetően az időközben befutott első buszoknak...

Sidalina Creative Commons License 2016.03.31 0 1 7103

én csak a kötöttség miatt nem szeretek neten előre venni belépőket, de pl Sintránál teljesen felesleges is. Annyit nem lehet spórolni, sor meg csak nem lesz áprilisban!

A Lisbon cardot okinayab szerint este nem lehet megvenni - tényleg? Éjfélig nyitva van az Ask me Lisboa bódé, de kártyát egy adott időpont után már nem árulnak?

Még valami! A Rua Augusta arch tetejére ugye fel lehet menni? Próbálta már valaki? 

Előzmény: Léna007 (7099)
okinayab Creative Commons License 2016.03.31 0 0 7102

Négyen leszünk,nem vagyunk félősek:) Bárokat nem szeretem,lokálokat sem,csavarogni viszont nagyon. Ezekre a helyekre biztos besétálunk,nekem átjön az utcán át is a feeling.Nagyon nem akarunk belemenni az éjszakába,csak pár órát barátkozni a várossal.

Előzmény: Léna007 (7101)
Léna007 Creative Commons License 2016.03.31 0 0 7101

Az útikönyv nagyon favorizálja az óvárosi részeket valamint valami Fado lokálokat, bárok afrikai és brazil zenével. Bairro Alto és Alfama a könyv szerint nagyon lüktető és érdekes éjjel is, de veszélyes is, vannak támadások, rablások. (hol nem?)

Előzmény: okinayab (7095)
Léna007 Creative Commons License 2016.03.31 -1 0 7100

Köszi a tippet mindkettőtöknek, akkor így teszek, ha nem megyünk be. ezt még nem tudom, mert páromnak még egy perc ideje sem volt foglalkozni ezzel az utazással és kvázi most én "képezem ki magam idegenvezetőnek", de majd ott helyben persze ez kettőnkön áll, hogy mi az amit ő is akar vagy nem. :-) Szerintem, mi egyik ksatélyba sem vágyunk be, hanem inkább rálátni dolgokra kívülről, kertek...

Előzmény: geodo1 (7093)
Léna007 Creative Commons License 2016.03.31 -1 0 7099

Nem szeretek neten venni akármit is, csak amit nagyon muszáj. Nem szeretm ha az éterben lebegnek a bankadataim és bárki hackelheti. Szóval csak repülőjegy, autóbérlés megy nálam kárytával, szállást inkább olyat keresek, ahol helyben kp-val lehet fizetni. Mivel a Lissboa card-dal még amúgy is bizonytalan vagyok, nem szeretném előre megvenni, ugyanígy a sintrai belépőkkel, nem szeretem napra előre eltökélni magam. Köszi a sok segítséget, lassan kialakul bennem minden...

Előzmény: Sidalina (7092)
raulista Creative Commons License 2016.03.31 0 0 7098

+1

Előzmény: nádégető (7097)
nádégető Creative Commons License 2016.03.31 0 0 7097

Akkor inkább ha útba ejthető nektek ezt javaslom! Szuper hely!

Előzmény: Quas (7094)
nádégető Creative Commons License 2016.03.31 0 0 7096

Nem tudom, Estorilnál nem álltunk meg, az útról amit láttam nem tűnt jobbnak, mint Cascais.

Előzmény: Quas (7094)
okinayab Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7095

Én passzolom a kártyát. Ha megveszem sem járok jobban,csak leshetem,hogy eljussak vele ahova akartam,hogy ha már megvettem akkor megérje.Jelentéktelen a különbség szerintem. Itthon semmiképp sem érdemes megvenni,úgy gondolom. A reptéren meg állítólag este már nem lehet megvenni. Mi este érkezünk 19.15-kor. Szállásunk a Saldanha és a Picoas metró megállóhelyek közt van. Este még bóklászni akarunk,tartunk egy ismerkedési estet Liszabonnal. Vannak ötleteim,de mit javasoltok,merre legérdemesebb tekeregni?

Előzmény: Léna007 (7088)
Quas Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7094

Köszi, ez a bringaút tényleg nagyon jónak tűnik! Egyébként akkor fürdeni jobb mondjuk Estorilnál? Homokos parton szeretnénk és lehetőleg jó lenne ha nagy lenne a terület. :D

Előzmény: nádégető (7066)
geodo1 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7093

bizony, nagyon igaz, a teraszra feltétlenül áldozni kell ott, anélkül nem érdemes!

Előzmény: Sidalina (7092)
Sidalina Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7092

akkor az elevadorok is ingyenesek LC-vel, ugye? Mert szerintem igen, vélemény is írta még régebben, és ebben is kiemelik. A cable car meg, amire 10% van csak, szerintem a Telecabine Lisboa.

Ha ezeket is beleveszed, mondjuk kettőt, akkor már tényleg kb egálban van a két opció. 

A Pena-ba szerintem ne parkos belépőt vegyetek, hanem park+terrace-t! A teraszról lehet mindent jól belátni...az feltétlenül megéri a plusz pénzt.

A kártyát én úgy tudom, hogy meg lehet venni simán a reptéren is. Nem is értem, miért erőltetik ennyire, hogy rendeljük meg előre.

Egyébként én próbáltam itthon is venni, de gyanús lett a dolog, és rákérdeztem, hogy megkapom tényleg a kártyát konkrétan? Hát nem, csak egy vouchert. Így aztán sok értelme nincs...

Előzmény: Léna007 (7088)
Léna007 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7091

Ha mégis a Lissabon card mellett döntök, meg kell ezt venni előre a neten, vagy ha landoltam, meg tudom venni direktben a reptéren is?

Léna007 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7090

Elnézést a sok mellégépelésrt, betűtévesztésért, de német billentyűzetről írok, ami magyarra van átállítva és a magayr ékezetes betűk igy tök máshol vannak, mint a számomra megszokott német.

Amúgy meg tök jó, hogy ennyien összejöttünk most is és begerjedtünk, mert nagyon élénk az eszmecsere, ami nagyon jó. :-)

Léna007 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7089

A számolás a legnagyobb gyengém, viszont a párom zseni benne, majd átadom ezt a "munkát" neki. :-)

Előzmény: okinayab (7087)
Léna007 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7088

106, bocs, mindkétszer elírtam. :-)

Amúgy most kiszámoltam az egészet.

Belém torony: 5€             LC-vel ingyen        - 5 €
Jeromos kolostor: 6€             LC-vel ingyen        - 6 €
Felfedezések emlékműve: 4€        30%                 - 1,2 €
Santa Justa: 5€                        
Castelo de São Jorge: 8,5€        20%            - 1 €
Pena palace (itt 3 fajta jegy van)    10% mindegyik verzióra
  palace+park: 14€
  terrace+park: 10,5€
  park: 7,5€                            - 0,75 €
Quinta da Regaleira: 6€        20%            - 1,2 €
• Sintra Nationalpalast         25%
Gulbenkian: 5€

Coach museum: 6€
Azulejo Museum            ingyen
Ocenárió                15%

Amik ezekből érdekelnek, 37 Euro lenne teljes áron. 21,50 LC-dal. Pluz LC két napra: 31,50 = 53 Euro
Lissabon Card nélkül: 37 Euro összesen és egy napra 6 Eurós napi jegy: 43 Euro

10 Euro különbségnél vagyok, amikét főre már 20 Euro, de ha beleszámolnél felvonókat is, amikben nem gondolkoztam eddig, akkor lehet, hogy már megközelítőleg egy árra jön ki.

Viszont a Lissabon Cardban nem találtam meg egy pár másik dolgot, ami minket érdekel, így azokra így is úgy is a teljes összeget kell kifizetni.

pl. Panteao Nacional 4 Euro, itt mindeképp a kupolába menni, onnan szuper kilátás...

Előzmény: Sidalina (7086)
okinayab Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7087

Ezt egy kicsit tovább kéne számolni:))))))

Előzmény: Léna007 (7085)
Sidalina Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7086

100€+ 1napi jegy (6€)=106€

100€+ 3 napi jegy (18€)=118€

na, ezért nem jön ki nekem sehogy a 116 :)

Igen, olvastam, hogy több napot lesztek Lisszabonban, úgy kellett volna írnom, h egyben nem lesz 3 nap.

Előzmény: Léna007 (7085)
Léna007 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7085

A 116 Euro = 10 tíz euros jegy (a durvaság kedvéért kerek számot vettem) = 100 Euro, és egy napra napi jegy, 6 Euro = 116. :-)

Előzmény: Sidalina (7071)
Léna007 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7084

Nem két napunk lesza városban, hanem öt, de legalább két napon abból el akrunk távolodni a várostól kifelé.

Ha vennék LC-t, akkor két naposat, de mivel a túlnyomó részét (kivéve Belém) gyalogosan tennénk meg, lehet, hogy nem is szükséges. 3 teljes napot mindeképpen leszünk a városban.

Köszönöm szépen az árgyűjteményt, ez nagyon kedves tőled. Ki is másolom.

Előzmény: Sidalina (7071)
Léna007 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7083

Azt hiszem,  mi egy hullámhosszon vagyunk. :-)

Amúgy a blogokban, ahol beszámolókat olvastam, mindeki Sintrában két dolgot nézett meg és a végén még lófrált egy jó nagyot Cabo da Rocánál.

Mi sem vagyunk azok, akik belső dolgokat néznek megh, egyszerűen untat. Természet szeretők vagyunk és a városokban pedig az összhatást szeretem keresni, pl. sok régi épület, szűk utcák, templomtornyok, régi villamos közös összhangulatát. Míg valaki egy múzeumban órákat tölt el, én ezt az időt a sok kis utca bejárásával, vagy egy üdítővel az egyik miradorban töltöm el és magamba szívom a képet, a hangulatot és erre fogok egész életemben emlékezni.

Előzmény: okinayab (7068)
Sidalina Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7082

Ez az aktuális (inverno=téli) menetrend, áprilisban is így fognak járni. Kivéve, ha akkor már nyári lesz, de azt meg úgyis meglátjuk addig. 

És még ezt találtam: menetrend

Szóval tényleg óránként megy csak, ez a lényeg, a többi infora meg nem lehet adni, mert ez nyári fotó.

Előzmény: okinayab (7079)
Flower2000 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7081

Én 3 palotát néztem meg Sintrában belül, de még Cabo is belefért volna a napba, de akikkel voltam már elfáradtak. Akkor tényleg későn ér már haza az ember.

Előzmény: Sidalina (7072)
nádégető Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7080

Természetesen a megjegyzés az összes sintrai látnivaló megnézésére vonatkozott.

Ha bármit kiveszünk belőle beleférhet egy napba.

A látnivalók megnézése nyilván egyéni érdeklődés függvénye. Mi a Pena Palotát iktattuk ki például, nekünk "túl sok" volt.

A Mór vár nem tekinthető meg kívülről, romnak semmiképpen nem nevezném,  területe pedig hatalmas.

Természetesen bármit is fogtok megnézni a sintrai felhozatalból, csodálatos napotok lesz!

okinayab Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7079

Ezt találtam én is az egyik legmegbízhatóbb forrásnak. De ez télen,nyáron vagy csak télen vagy csak nyáron? Nem emlékszem.És ápr.6 az minek számít?

Előzmény: Sidalina (7076)
Sidalina Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7078

igazad van, de azt úgy értettem, hogy ha külön napon megyünk oda, akkor újra meg kell venni Sintrába, vagy Cascaisba a retúr vonatjegyet. Aztán persze busz jön.

Előzmény: okinayab (7077)
okinayab Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7077

"Cabo de Roca vonat retúr 4,50 " ilyet írtál

Előzmény: Sidalina (7076)
Sidalina Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7076

nincs vonat! Hol mondtam? :)

Ha óránként megy a busz, akkor a 18:10-es sintrai indulású az utolsó, ami 37 perccel később, 18:47-kor van Cabo-n. Ha létezik a 18:40-es járat is. akkor az 19:17-kor van Cabo-n.

A 19:10-es járat meg már nem tér le Cabo-hoz.

Előzmény: okinayab (7075)
okinayab Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7075

Hát ez az,sehol nem találom meg rendesen mikor megy az uccsó busz Cabo da Rocától Cascaisba,illetve többféle időpontot is találtam,de nem tudom melyik az igazi.

Azt mondod vonat is van Cabo-hoz Lisszabonból? Én azt hittem csak a 403-as busz megy oda Cascaisból ill.Sintrából

Sidalina Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7074

de jó, hogy ezt írod! :) Mi szerintem 10-re érünk oda, és 'csak' két palotánk lesz...Viszont nekünk a buszhoz kell igazodni, az kavar be valamennyire.

Valaki nem tudja véletlenül, hogy a 403-as busz Cabo-ra 30, vagy 60 percenként jár? Mert a menetrend szerint 30, de itt is azt írtátok, meg a tripadvisoron is, hogy óránként...

Előzmény: raulista (7073)
raulista Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7073

Nekünk is belefért egy napba Sintra és Cabo de Roca. Igaz mi autóval voltunk és már 3/4 10-kor megérkeztünk Sintrába, ahol a Palácio Nacionalt, Penát (belülről is) és  Quintát néztük meg. És egyáltalán nem éreztem, hogy rohanós lett volna az a nap.

Sidalina Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7072

én is nyugodtabb lennék, ha a Sintra napba még beleférne Cabo is, mert akkor másnap több időnk lenne a városban kószálni. Ha nem fér, akkor Cabo-ra külön utunk lesz másnap...

Mondtam, úgy számoltam, hogy ha a 17:10-es buszt elérjük még Cabo felé, akkor nagyon jók vagyunk, még nem fog ránk sötétedni...igazából a 18:10-es is jó lenne ilyen szempontból, csak akkor ott ragadunk Cabo-n, mert az az utolsó busz Cascais felé :) Legalábbis úgy tudom.

Előzmény: okinayab (7070)
Sidalina Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7071

Szia! Hát, ez is egy módszer :) Csak épp hasznosabb konkrétan összeszedni azokat, amik érdekelnek - de ezt később írod is. A 10% meg szerintem a végére sokkal több lesz.

A 116 Euro hogy jött ki amúgy? Nem 118 az? :) 

Viszont ha nektek csak 2 napotok lesz a városra, akkor a 3 napos LC nem fogja megérni.

Az eredeti árakból mutatok párat, hogy ezeknek már ne kelljen utánanézned:

Belém torony: 5€
Jeromos kolostor: 6€
Felfedezések emlékműve: 4€
Castelo de São Jorge: 8,5€
Pena palace (itt 3 fajta jegy van)
  palace+park: 14€
  terrace+park: 10,5€
  park: 7,5€
Quinta da Regaleira: 6€

Gulbenkian: 5€

Coach museum: 6€

Előzmény: Léna007 (7062)
okinayab Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7070

Na akkor mégsem korán zárnak:) De a terv akkor is ez marad valószínűleg. Igyekszünk időben Sintrába érni,akkor sztem kivitelezhető. De ha mégsem,mert nem bírjuk Sintrát otthagyni időben mert annyira tetszik,akkor sem dőlök a kardomba:)

Előzmény: Sidalina (7069)
Sidalina Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7069

na, ugye? :) Teljesen egyetértek!

A Quinta amúgy 19:00-kor zár áprilistól, a Pena meg így van:

PARK: 09h30 – 20h00

PALACE: 09h45 – 19h00

TERRACE: 09h45 – 19h30

okinayab Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7068

Kénytelen vagyok kicsit vitatkozni,ezzel a semmit nem fog "érni" megjegyzéseddel. Nagyon sok minden beleférhet egy napba hajsza nélkül is,és semminek nem az ott töltött idő hossza adja meg az értékét,szerintem. Illetve mindenki másféle,mindenkinek más ami megéri. Sosem voltam az a kipipálós utazó,de van ami nekem semmit nem jelentett ott a helyszínen,ami másnak fél nap nézelődéssel is kevés volt. Mi sem tervezünk Sintrára több időt,mert összesen van 4 napunk Lisszabonban,de Sintrában engem is a Quinta érdekel a legjobban,arra szánok legtöbb időt,a Mór várat is csak kívülről nézzük meg valszeg,nem vagyok nagy romrajongó,és a tripadvisor vélemények szerint is a Pena meg a Quinta a legjobb. Nyilván ha több időnk volna akkor mindent megnéznénk.De nincs.

Ahogy olvastam Sintrában elég korán bezár minden,tehát lehet buszozni délután tovább a Cabo de Rocához. Onnan meg akár Cascaisba is,mert onnan késő éjjel is megy vonat vissza Lisszabonba.

Többen így csinálták,mi is meg fogjuk próbálni. És azt hiszem sokat fog érni az a napunk:) Azt is mondhatnám:nem semmi nap lesz:)))

Előzmény: nádégető (7055)
Léna007 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7067

Oké, köszönöm szépen. Nekem automatikusn németül jön be minden a keresőben...

Előzmény: bozsori (7065)
nádégető Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7066

Értékmegőrzőt mi nem láttunk, a homokos strand rész nagyon kicsi és zsúfolt amúgy, ha picit kifelé kezdesz sétálni és elérsz ide  itt érdemesebb fürdéssel próbálkozni, mélyebb a víz de gyönyörű és kavicsos-sziklás, van kajálda is.

A kerékpár kölcsönzést mi időhiányában kihagytuk, de fantasztikus bringa útvonal van végig a partszakaszon, ha tehetted próbáld ki!

Előzmény: Quas (7061)
bozsori Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7065

Lehet hogy a németek nem tudnak angolul és a nádégető által emlegetett libegőt fordították villamosnak.

Az angol szövegben (https://www.getyourguide.com/lisbon-l42/lisboa-card-24h-48h-72h-t27232/) helyesen van.

Az a jó amit megadtál, a felsorolás felett a "Straßenbahn" is említve van a Carris által üzemeltetett és így ingyenes közlekedési eszközök között. 

Előzmény: Léna007 (7064)
Léna007 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7064

Azt elfelejtettem, hogy azt írják a Lisboa Cardnál, hogy minden tömegközlekedésre érvénes,azután a felsorolásban, ami alatta van, rügtön azt írja, hogy a villamosokra csak 10% kedvezményt ad. Akkor ezek szerint a villamos nem számít bele??? De akkor még ott is ki kell adni egy csomó pénzt pluszban. ???

https://www.getyourguide.de/lissabon-l42/lissabonkarte-24-stunden-48-stunden-72-stunden-t27232/?partner_id=CD951&cmp=ga&gclid=Cj0KEQjw8u23BRCg6YnzmJmPqYgBEiQALf_XzStP-u5sZWPtexDVEm7azxpbsyat3PafWwDlCsgFnlQaAs2y8P8HAQ

Minden esetre elkezdem össze írogatni, hogy mikbe mennénk be, mert csak így lehet kiszámolni, hogy az azookra való kedvezmény megéri-e, ha nem általánosságban gondolkozom, hanem konkrét dolgokra. Ehhez előbb azonban ki kell nyomoznom az összes dolognak az eredeti árát, mert a Lisoba Card-nak csaka kedvezmények mértéke van megadva és ugye előbb tudnom kellene, miből vonom azt le és mi marad meg.

Előzmény: Léna007 (7062)
Léna007 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7063

Az időbeosztással nekem is komoly bajaim vannak.

Egy napban szeretném a belvárost, Alfama és Mouraria negyedk látnivalóival, plusz még felsétálni a Rua Aureán a Sao Sebasttiao-ig. Aztán van a Rosso ás Bairro Alto negyed. Fogalmam sincs az időkról, de jó lenne, ha ez mind egy napba beleférne (múzeumokba, templomokba nem megyünk be), szóval főleg a külső dolgokat nézzük. Aztán ott van Belém.

5 napot vagyunk Lissabonban, az első két nap néznénk, amit csak lehet a városban. 8:20-kor landulunk, remélem, hogy egy órával később be tudjuk tenni a bőröndöket a szállásra és utána kb. 10 órától indulhatunk a városba.

A harmadik nap reggelén vesszük fel az autót, azzal akarunk menni Sintrába és cabo da Rocahoz. Majd a egyedik napon Obidos és környékére. 5. napon vagy még egy kirándulás kifelé vagy állni hagyjuk az autót és megnézzük, ami még nem fért bele a városból, az Expo területről lemondtam az Ocenarióval, még a Jézus szobor lenne és spontán, amihez kedvünk van.

Félek, hogy az autófelvétellel (ki kell menni érte a reptérre) nagyon sok idő elmegy...összességében nem látom át az időt, mire mennyi kell és biztosan sokszor fogunk pánikolni és ki is maradnak dolgok, mert nem férnek bele úgy, ahogy akarom.

Amikor mindent lefoglaltam, még fogalmam sem volt az egészről, az ótikönyveket csak utána vettem meg, szóval vakon szerveztem. Ha most csinálnám, akkor előbb mennénk le a kocsival Algarvera és vissza Lissabonba, megnéznénk kifelé a dolgokat, amiket tervezek és végül leadnánk a kocsit és lenne három nyugodt napunk autó nélkül. A fordított sorrend, ami most van, sokkal bonyolultabb. Sajnos, kicsit félreszerveztem az egészet.

Léna007 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 7062

Szia,

én ezt másképp számolom :-)

39 Euro a kártya, szóval az ki van fizetve. Oké, ingyen utazok vele.

A belépők átlagban 6 és 13 euro között mozognak. A nagy részükből 10% a kedvezmény.

Tehát akkor egy 10 Eurós jegyet 9-ért veszek meg. Ha 10 Helyre megyek, akkor 10 jegyet 90-ért veszek meg, és kiadtam még 39 Eurót is.  Ha megvenném a 10 jegyet 10-ért, akkor 100 eurónál lennék és 6 euro a napi jegy. Eredmény:

első verzió LC-dal: 129 Euro, nélküle 116 Euro. Ez most csak egy durva számolgatás volt, de én így látom az egászet, tehát nem látom semmi hasznát, sőt drágább minden.

Előzmény: Sidalina (7051)
Quas Creative Commons License 2016.03.29 0 0 7061

Sziasztok!

Olvastam, hogy Cascaisnál lehet ingyen bringát bérelni.

Van valakinek esetleg valami tapasztalata erről? Érdemes azokkal foglalkozni vagy azok nagyon megbízhatatlanok? Esetleg valaki tud valami jó céget, aki ezzel foglalkozik ott?

Meg még azt kérdezném, hogy van e Cascaisnál a strand közelében értékmegőrző vagy csomagmegőrző?

nádégető Creative Commons License 2016.03.29 0 0 7060

Oké,, nem fogtam a "várat"! :)

Ha Sintra nem teljes, valóban beleférhet egy napba és meglehet a többi is három nap alatt.

Előzmény: Sidalina (7059)
Sidalina Creative Commons License 2016.03.29 0 0 7059

3. nap: Cabo, délután meg villamosozás és vár Nem hagytam ki, csak rövidítettem :) 

Dönteni kellett, 3 vár/kastély már nem fér bele egy napba, mert annyiba szerintem már beletompul az ember. A Quinta nem maradhat ki, azt (és leginkább a parkját) várom a leges-legjobban, A Pena meg a második a sorban. Az én soromban persze :)

Előzmény: nádégető (7058)
nádégető Creative Commons License 2016.03.29 0 0 7058

A Szt.György várat úgy nézem kihagytad a mostani felsorolásból. 

Amúgy Sintra a meredek szerintem. Kár hogy a Mór várat nem nézitek meg. Fantasztikus, gyönyörű parkkal.

Akár fél nap is simán elmegy rá, de 4 óra alapból.

Előzmény: Sidalina (7057)
Sidalina Creative Commons License 2016.03.29 0 0 7057

1. nap: Belém lesz, azzal gondolom nincs semmi gond, nem túl sűrű a program még akkor sem, ha a Jeromosban elidőzünk. Még a Santa Justa(+Carmo)-ra is lesz időnk szerintem bőven.

2. nap: Sintra, azért a két palotának bele kell férnie egy teljes napba...és este még fel lehet menni a Gloria-val a Miradouro de Sao Pedro de Alcantara-ra.

3. nap: Cabo, délután meg villamosozás és vár

Melyik nap nem oké szerinted?

Előzmény: nádégető (7055)
Sidalina Creative Commons License 2016.03.29 0 0 7056

külön, a sintrai napba valószínűleg nem fog beleférni. Igaz, hogy csak a Penát, meg a Quintát tervezzük, de szerintem azokkal simán elmegy egy nap. Ha nem, akkor viszont jöhet Cabo, a 17:10-es busszal még simán megéri elmenni, este 8 körül van csak naplemente.

Előzmény: bozsori (7054)
nádégető Creative Commons License 2016.03.29 0 0 7055

Bocsi, hogy beledumálok, de ezek nem férnek bele a 3 napos etapba. 

Ha igen, az semmit nem fog "érni".

bozsori Creative Commons License 2016.03.29 0 0 7054

> Cabo da Roca vonat (retúr): 4,3€

Ezt hogyan, melyik napra tervezed? A sintrai napon, vagy külön?

Ha spórolsz vele, akkor szerintem nem vagy láma ha megveszed.

Előzmény: Sidalina (7053)
Sidalina Creative Commons License 2016.03.29 0 0 7053

na igen, de akkor úgy kell tervezni, h minden olyan progi beleférjen 2 napba, ahova van beugró. Persze ilyen jelentős spórolásnál már megéri elfilózni rajta (nem) :)

Mi szeretjük azt a fajta kényelmet, amit egy ilyen kártya ad; hogy nem kell töltögetni, egyszer megveszed, aztán annyi. Szóval nekem inkább az volt a kérdés, hogy ugye nem vagyunk teljesen lámák, amiért megvesszük? :) 

Előzmény: bozsori (7052)
bozsori Creative Commons License 2016.03.29 0 0 7052

48 órás Lisboa Card: 31.50€ + 

1 napos turistajegy: 6€

Így további 1.50€-t lehet spórolni, :-)

Sidalina Creative Commons License 2016.03.29 0 0 7051

én is számolgattam :) Össze is írtam, hogy hova lenne nekünk jó az LC, és ezekre mennyi kedvezményt ad:

Belém torony: 5€
Jeromos kolostor: 6€
Felfedezések emlékműve: 1€ (-30%)
Sintra vonat (retúr): 4,3€
Cabo da Roca vonat (retúr): 4,3€
Castelo de São Jorge: 2€ (-30%)
Pena palace: 2€
Quinta da Regaleira: 1€

Ez így összesen kb 31€, a 3 napos kártya 39€-be kerül. A különbözetet meg csak leutazzuk, mert pl Belém-be is oda-vissza villamos lesz, a reptérről metró, plusz Elevador da Gloria, 28-as vili...

Szóval nekünk pont megéri.

Előzmény: Léna007 (7033)
judit56 Creative Commons License 2016.03.27 -1 0 7050

Azorira két Ryanairrel mentetek?

Előzmény: Levi Braun (6987)
arccal a nap felé Creative Commons License 2016.03.27 0 0 7049

Hajoval is at lehet jutni ( a jegy ugyanannyiba kerul mint barmelyik mas tomegkozlekedesi eszkozre ) es a kikotnel van egy buszvegallomas ahonnan indul az a busz (is) ami kozvetlenul a szobornal tesz le . 

Előzmény: okinayab (7046)
nádégető Creative Commons License 2016.03.27 0 0 7048

Igen, nagyon hasonlítanak egymásra.

Amúgy a buszról leszállva elég felgyalogolni a szoborhoz, ha a hídon is gyalog lehetne átmenni, az nagyon erős lenne!

Nem igen található a környéken semmi, tanácsos vinni italt legalább, bár egy-két kis presszó van a buszmegálló közelében a szoborhoz vezető főúton. Kávézni és egy üdítőt inni jó, enni nem alkalmas.

Előzmény: okinayab (7047)
okinayab Creative Commons License 2016.03.27 0 0 7047

Kösz,olvastam arról a szoborról. Állítólag hasonlít a rióira,és a kilátójából a San Francisco Golden gate -híd látható:)

Lehet,hogy leellenőrzöm...

Előzmény: nádégető (7042)
okinayab Creative Commons License 2016.03.27 0 0 7046

Javítok,nem átgyalogolsz,hanem valamivel átjutsz /752-753-as buszt látom ráirva a térképen/...

Előzmény: okinayab (7045)
okinayab Creative Commons License 2016.03.27