Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

kmrmtms Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128379

Hát igen! Amúgy tényleg előfordul, hogy van olyan apartman, ami olcsóbb mint egy adott kemping, de talán fordítva több van. Ez persze sok mindentől függ, személyek számától, korától, meg attól, hogy a kempingben mennyi szolgáltatást veszel igénybe, a kemping melyik részén versz sátrat/lakókocsit.

Előzmény: sfi (128378)
sfi Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128378

Valójában erről van szó, de ezt csak az érti meg, aki szeret kempingezni. :)

Előzmény: kmrmtms (128376)
fvcc Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128377

Hvar. Vis. Bisevo.

Előzmény: 200SX (128371)
kmrmtms Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128376

Mondjuk nem mind igénytelen.

Amúgy mi már láttuk olyat is, aki Porsche 911-esel vagy éppen Cayennel jött kempingezni, szerintem egyszerűen ők is szeretik ezt az életérzést.

Előzmény: sfi (128370)
200SX Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128375

Köszönöm a válaszokat.

Vir és Pag kilőve mert első héten megnézzük őket. Rtina-ban lesz a szállásunk.

Én is Losinj-ra gondoltam állítólag Mali Losinj hasonló hangulatú mint Primosten.

Esetleg Hvar vagy Korcula.

Előzmény: 681109 (128374)
681109 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128374

ezek alapján Vir-t semmi esetre sem

északabbra Losinj-t, délebbre bármelyiket :)

LandyBaby Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128373

Vir szigetet mondanám, de mivel Zadar környékén lesztek előtte ezért nem aktuális...

Pag is jó lenne, de az is Zadar környéke.

Vir szigeten 60 EUR/éj/ apartman áron van szállás.

Ha érdekel szólj és adok elérhetőséget:

Viki 70/7021736

AZS Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128372

Pag.

200SX Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128371

Sziasztok!

Régóta állandó nyári program nekünk a Horvát tengerpart, a szárazföldön már mindenhol voltunk. Idén is két hétre megyünk, az első hét Zadar környékén lesz. A második hétre viszont nincs ötletem, valami szigetre mennénk mert ott még nem voltunk, egy "szigetlátogató" tanácsát kérném. Két felnőtt egy 6 éves gyerek (nem kell homokos vagy apró kavicsos strand) szeretünk kirándulni, szeretjük a természetes partokat, nagy "szerelmünk" Primosten. Ezek alapján melyik szigeten nézelődjek?

sfi Creative Commons License 2015.02.10 0 1 128370

Én sem ajánlom. Már így is elég zsúfoltak a kempingek, akinek nyűg az egész, az ne is próbálkozzon. Csak tudnám, hogy az a sok igénytelen, pénzes holland, német mit keres ott. (Remélem az irónia kiérződött...)

Előzmény: gurabligyuri (128367)
nessie369 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128369

Köszönöm szépen mindenkinek aki válaszolt.

Így már van kiindulási pontunk, utána nézünk a helyeknek amiket mondtatok :)

Belegondolva egyáltalán nem ragaszkodunk a homokos strandhoz, ezt kár is volt írnom, sokkal fontosabbnak tartjuk a látványt.

AZS Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128368

Apartman biztosan olcsóbb a kempingnél.

nem.

Előzmény: gurabligyuri (128367)
gurabligyuri Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128367

Apartman biztosan olcsóbb a kempingnél. Nem beszélve arról, hogy ott nem közös wc-d, közös zuhanyzód van. Nem kell vezetéken plusz pénzért áramot huzigálnod és a sátorban hagyott cuccaim miatt én nem is lennék nyugiban. Nem kell evőeszközt és minden konyhai cuccot vinned magaddal.Meg ha jön egy vihar, zuhi, beázás..én ezt nem ajánlom. Bulizós csapat nyilván szeret öltözni, sminkelni, jobb az apartman. Ha meg kempingben akarsz lakókocsit bérelni, pláne drágább, mint az apartman.

Előzmény: negrito (128364)
gurabligyuri Creative Commons License 2015.02.10 0 1 128366

Rovinj szerintem is jó, bár oda nem visz pálya, vagy átvágjátok az Isztriát, vagy körbementek a parton, bár ez hosszabb, de rengeteg szép látványt nyújt. Szép látvány lehet a Limski-fjord, egy kirándulásnak OK, elugorhattok Vrsaba is, egyik évben a legszebb európai városnak választották ( kis Velence ), Rovinjban van amúgy a legnagyobb nudista strand ( Valtala ), ha ez esetleg szempont lehet még. Rovinjban hangulatos kikötő van, innen indulnak túrák is. De az eglész városka egy hangulatos ékszerdoboz.

Alex Velorex Creative Commons License 2015.02.10 0 0 128365

Senki sem szereti a telet, mindenki várja nagyon a tavaszt, de hogy ennyire negatív legyen valaki mindig ?!

Előzmény: vargamarcs (128354)
negrito Creative Commons License 2015.02.10 0 1 128364

Igen,Rovinj tökéletes.sok a strand,sok a kemping.minden strand ingyenes,ha a parton közelíted meg,ha a recepciónàl szeretnél bemenni,akkor fizetned kell.Èn ugy kalkulàltam,hogy az apartman olcsóbb mint a kemping.

Előzmény: hul (128363)
hul Creative Commons License 2015.02.10 0 1 128363

Kiváló egykori főnököm találó szólása jut eszembe: dugni és szüzen maradni, na az nem megy. HorvátoRszág igazi homokos partjai ritkák és egyik se Rimini vagy Görögo. A távolságok mindenhol nagyobbak, mint a mi kis megszokásunk, nem vezet minden célhoz autópálya, egy GPS elkelne. Ettől fogva semmi nem olcsó, itthoni értelemben, nyilván megkerülhetetlen a helyi boltok meglátogatása, a vendéglátó helyekről nem beszélve. Tehát mindenképp Isztria, mert közelebb van, és sok minden közel egymáshoz, sok kemping van, egy apartman se sokkal drágább, esetleg, viszont "bulihelyhez" közelebb lehet. Ha elsőre vagytok/lesztek Ho.-ban Rovinj tökéletes választás. Sok minden helyben van, amiért lehet szeretni, remek hely. De ne várjatok spanyol éjszakai életet, ez sokkal csendesebb. 

Az is szempont mennyi időre terveztek és az a +- 1 fő is, hacsak nem buszról van szó, de nyilván megoldjátok. Biztos, hogy kocsival szabadabb is és olcsóbb is. Nagy adag nosztalgiám van, igen fiatalon, mint ti, sok mindent bevállaltunk, szállást, kaját, autót és bármit, hogy mehessünk... Fogkefét meg mindenhol lehet kapni.

Előzmény: nessie369 (128351)
gurabligyuri Creative Commons License 2015.02.09 -1 1 128362
gurabligyuri Creative Commons License 2015.02.09 0 1 128361

Ha a homokos partról lemondtok, lényegében bárhova mehettek az autópálya mentén. A homok eléggé beszorít benneteket egy keretbe és a végén nem is lesz az a tipikus homok, int a Balatonon mondjuk. Ha kavicsos, sziklás part is jöhetne, akkor cserébe olyan helyekre mehettek,ahol a látvány is első rangú. Magam részéről a homokos partokat nem szeretem, mert nem olyan a víz minősége, nem lehet búvárkodni, na mindegy, nekem nem jön be. Gyerekkel ok, de a csapat úgy tűnik fősulis-egyetemi csapat. De nektek első alkalom lesz Horvátországban és jó lenne a leget kapni rögtön. Az ország lényegét. Mert nagyon sok magyar pl OFF Paraliáig jut el Görögországban - és azt hiszi, hogy az Görögország. Bulisnak az,de koszos, zavaros, szemetes, hideg vizű és a környék is elég semmi. Nekem Horvátországról a sikátoros, zegzugos, halászfalus stílus ugrik be, bár ez nem minden tájon ilyesmi. Pl az isztrián csak a nyugati parton ilyen néhány város ( de azok nagyon szépek ), Dalmáciában viszont sok ilyen van. Split is nagyon szép hely pl. Egy Split-Makarska-Dubrovnik túra esetében elég jót kapsz az országból, megérinthet a horvát mediterráneum, de ez messzebb van. Kicsit fentebb a Trogir-Sibenik-Zadar hármas is sokat nyújthat. Vagy ha belefér a szigetelés, akkor Krk szigeten Krk város is csodás, talán ebben a városban van a legjobb klíma általánosságban és elég jó a vize is. ha szállással nincsenek nagy igények, akkor indulhattok e nélkül is, helyben is találhattok. Pláne ha szóba jöhet több város is. Olcsóbban is kijöttök így akár, mert ez nálatok szempont. A bookingon én elég húzós árakat látok leginkább, és helyben sokkal több a választék mint bármelyik honlapon.

Rezsee Creative Commons License 2015.02.09 0 0 128360

Mondjuk a crikvenicai azon fehér hollók egyike, ahol fizetős a strand! :-( 15 kuna, egy jobb sör ára, de sokunk nincs hozzászokva (Hála Istennek!), hogy tengerparti fürdésért fizessen. Persze jobbra-balra mellette van ingyenes stand is. Amúgy valóban  egy jó célpont lehet. Egy kis olvasnivaló:http://www.horvatorszaginfo.hu/hirek/a-kvarner-obol-legjobb-strandja-a-crikvenicai-fizetos-strand-20100902/

hobo-bobo Creative Commons License 2015.02.09 0 1 128359

Egyetértek, Crikvenica ideális kisgyerekes családnak, a közelebbi célpontok közül talán Lopar még ami vetekszik vele. (ami Loparban van az már picit túlzás is nekem, mész 100 métert befelé és még mindig bokáig ér...)

Pár tengerpart ...alulról:

Crikvenica

Lopar, Rab-sziget

Stara Baska, Krk-sziget

A pengeéles sziklákra mindenhol figyelni kell a strandok mellett, ha arrébb megyünk fürdőzni. Szépek, de szúrósak!

Makarska valóban nagykavicsos, és sok helyen sziklás. Viszont ezt a szép medúzát is ott fotóztuk:

Előzmény: Pierr_Kardán (128358)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.02.09 0 1 128358

Crikvenica.

Olcsó, mert alacsony a benzinpénz és az autópálya díj (mert a tengerparton ez van a legközelebb a magyar határhoz). Autópályától legfeljebb 20 km-t kell menni és elég jól ki van táblázva.

Van homokos partja és lehet bulizni a városban.

A tengertől kicsit távolabb lévő, egyszerűbb apartmanok nem is drágák. Vesd rá magad a booking-ra és keress az igényeiteknek és pénztárcátoknak megfelelő szállást.

Rezsee Creative Commons License 2015.02.09 0 1 128357

Menjetek Pag-Novalja-ra! Ott van homokos part, fiatalok, buli stb.

Szállást foglalhattok neten keresztül, vagy kereshettek helyben, de ez főszezonban, ezeken a felkapott helyeken mindig lutri egy kicsit. Erre szoktuk írni, hogy ,,valahol, valamilyet, valamennyiért" biztos találtok.

Kemping is jó alternatíva, nem gond a +-1 fő, nem kell előre foglalni, szinte biztos, hogy mindig találni egy sátornyi helyet, jellemzően olcsóbb, mint az apartman és a honlapon előre kalkulálható költség a helyben keresett apartmanhoz képest. Tuti vízközelben vagy és nagyon jó alap egy bulis nyaraláshoz.

H_G Creative Commons License 2015.02.09 0 0 128356

Makarska aztán nem -- ott nagykavicsos.

Előzmény: gurabligyuri (128355)
gurabligyuri Creative Commons License 2015.02.09 0 1 128355

Szia! A homokos part nem a horvát tengerpart erőssége. De emlékeim szerint Dubrovnik és Makarska rendelkezik ilyennel, ezek a városok pedig elég nagyok, forgalmasak és modernek ahhoz, hogy bulizhassatok is. Nem beszélve arról, hogy két gyönyörű helyről van szó. Makarska autópályás, Dubrovnik ha jól tudom már nem, előtte fogy el kb 50 km-vel. Az apró kavicsos már inkább, ebben a tekintetben nekem Porec ugrik be mint tavalyi emlék, az is felkapott hely, sok buli lehetőséggel. És közelében Rovinj egy ékszerdoboz. A tervetek amúgy jó, irigyellek titeket, a fiatalságomat juttatjátok eszembe :-)

vargamarcs Creative Commons License 2015.02.09 0 0 128354

Épp ezért ajánlottam az említett topikot. Ott lehet panaszkodni, egyeztetni, kit hogyan/mivel vágtak át, mi miért drága.... szóval lehet rágódni a lerágott csonton is :)

Előzmény: hul (128350)
The_Rible Creative Commons License 2015.02.09 0 0 128353

Ez nem jó, itt nincs is tengerpart :)))

Előzmény: Görbe_Bögre (128348)
kmrmtms Creative Commons License 2015.02.09 0 1 128352

Medulin és a Medulini Camping tudtommal eléggé bulis hely és a partja is megfelelne az igényeiteknek.

Pulától nincs messze.

Környéken van Pula mint nagyobb város és ha egy kis vadregényás ám gyönyörűen tiszta sziklás partra vágytok, akkor Premantura (belépős, talán még nemzeti park is).

A többiek biztosan mondanak még más helyeket is.

nessie369 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 128351

Sziasztok!

Júliusban szeretnénk barátokkal elutazni Horvátországba. Minél olcsóbban szeretnénk kihozni, mert sajnos pont a főszezonban van csak lehetőségünk menni. (államvizsga, gyakornoki meló)

A terv az, hogy 5-en megyünk, plusz-mínusz 1 fő. Kocsival megoldjuk a leutazást, mert az olcsóbbra jön ki szerintünk mint a buszos utazás. 

Hogy hova mennénk pontosan nem tudjuk, de a legjobb lenne homokos, apró kavicsos part, könnyű megközelítéssel. (szóval autópálya menjen arra, és ne kis falukon keresztül vezessen az utunk.) Félő hogy jól eltévednénk :D

Szeretnénk strandolni, bulizni, de azért látványosságokat is nézni.

Ideális lenne, ha olyan helyen találnánk szállást, ahol fakultatív programokra mehetnénk (magyar vezetővel). 

Szállásra nincsenek nagy igényeink, legyen ágy és fürdőszoba :) Az étkezést megoldjuk otthonról vitt konzervekkel, helyi dolgokat kóstolnánk csak meg étteremben. 

Ezek ismeretében tudna valaki szállást ajánlani? Szerintetek utazási irodával érdemes menni, vagy próbáljuk magunk megoldani? Egyáltalán melyik várost ajánlanátok nekünk?

Még egyikünk se volt Horvátországban, így elég tudatlanok vagyunk, de szeretnénk egy jó kis nyaralást csapni, a körülményekhez, és az adottságokhoz képest. 

Előre is köszönöm, ha kapok választ. :)

hul Creative Commons License 2015.02.09 0 0 128350

Valamit elárul, hogy az általad felemlített  "Horvátországi negatív tapasztalatok" topik 2013-ban 1 db, 2012-ben 2 db, 2011-ben 1 db majd  2010-es bejegyzéseket tartalmaz. Tehát minimum nem sokan olvassák és keresik -ennél nyilván sokkal több pocsék élmény is előfordul.

De ha ez lenne a jellemző izzana a topik. 

A valós átverésekről/kísérletekről nem beszélek, mindenhol sok ilyesmi van, nem vitás. Viszont nagyon mulatságos, amikor emberek eleve sanda szándékkal látnak mindent és az apróságokból is oltári sommás ítéleteket hoznak. Mit mondana az illető Németországról, amikor bekerül pl.egy München körüli dugóba... micsoda szar ország, igaz? Vagy példa az a német nő, aki velünk együtt szorult be az A1-esen Ausztriában, már 1 órája álldogáltunk, amikor kilépett a szomszédos csoda Merciből és megvetve odamondta nekem, "na ilyenek az osztrákok". 

Előzmény: vargamarcs (128349)
vargamarcs Creative Commons License 2015.02.09 0 0 128349

elégedetlenkedőknek - beleértve a magas belépődíjak miatt nyavalygókat is - javasolnám ezt http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9131757&la=126237192 vagy az olasz, görög, egyéb emlegetett tengerpartokat......

Görbe_Bögre Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128348

Nem értem, hogy miért kell itt OFF-olni, amikor bőven van ontopic példa is ilyen olcsó városnézési lehetőségre:

Előzmény: The_Rible (128347)
The_Rible Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128347

Itt olcsóbban lehet várostnézni

Bombyna Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128346

Mázli hogy volt hely. Ok de akarhol kerhetik bent azt mondjak.

Előzmény: Pierr_Kardán (128345)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128345

Július közepén voltunk, a hátsó kapu előtti kereszteződéstől kb. 80 m-re (tovább) sikerült megállni.

A kapu mellett lévő bódénál elmenve lelkesen lengettük a jegyünket, de nem foglalkoztak vele. A parkban csak akkor kérték a jegyet, amikor felszálltunk a hajóra, egyébként senki sem kérte.

Előzmény: Bombyna (128343)
pityy palko Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128344

Na hallod, "ezek" még a naplementét is olyan drágán adják, hogy a napfelkeltét inkább átaluszom, mert arra már nem telne!:-)

Előzmény: AZS (128341)
Bombyna Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128343

En is itt szoktam megallni ha megyek de nem sok hely van.En eddig  tavasszal meg osszel voltam. Te nyáron?

Előzmény: Pierr_Kardán (128337)
Bombyna Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128342

Fel :( pont ma neztem http://www.np-plitvicka-jezera.hr/hr/planirajte-svoj-posjet/radno-vrijeme-i-cijene/ ilyenkor 55 az meg nagyjabol ok.

Előzmény: Donkey Hóte (128333)
AZS Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128341

Nemmondod. Kurrrrva kapitalizmus ;-)

Előzmény: pityy palko (128334)
hobo-bobo Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128340

Félig off:

Szerintem már ez a tendencia is beindult pár éve.

Több ismerősöm inkább vállalja a Szerbián átmenő 1200 km-es utat, és megy Görögországba, és utána mondja hogy nagyságrendekkel olcsóbb GR, a görögök vendéglátása pedig messze veri a horvát színvonalat.

Már régen voltam arrafelé, de ez utóbbira én is emlékszem. 

Mikor emlegetem nekik HR-t, akkor csak a fejüket csóválják, pedig 4-5 éve még együtt mentünk ezekkel a családokkal a Rab-szigetre több egymást követő évben is.

Előzmény: Pierr_Kardán (128339)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128339

Nem hiszem, hogy tudnak még srófolni felfelé a szolgáltatások árain, mert eddig is aránytalanul magasak voltak az áraik.

Már eddig is görög színvonalon voltak az árak, a nyújtott színvonal meg a kelet-szlováknak felelt meg.

Természetesen elvileg lehet még árat emelni, hiszen egy kicsit az olasz árak alatt vannak, de az a cseh, szlovák, lengyel, román, ukrán és magyar turisták számának rohamos csökkenésével fog járni. Miért menjenek ezek a turisták Horvátországba, ha olasz árszínvonal lesz ott??? Akkor inkább a magasabb színvonalat kínáló Olaszországba, vagy az olcsóbb Görögországba fognak menni...

Előzmény: hobo-bobo (128338)
hobo-bobo Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128338

Ez már megtörtént.

Folyamatosan, évek óta (aránytalanul) egyre drágább Horvátország, és olykor egyre pofátlanabbul nyúlnak le, ha hagyod. Kár ezt szépíteni, meg össze-vissza ideologizálgatni. 

Most még megengedhetik maguknak, mert jönnek a németek, meg a többi pénzes népség, de ez előbb-utóbb bumeráng-hatást fog kiváltani. 

Visszaüt. Elmúlik a varázsuk, az árak az egekben, a szolgáltatásaik meg azért még messze nem nyugati színvonalúak, na. Ha így marad akkor pár évet adok nekik, oszt ríhatnak! :-)

Mint most a szlovákok.

Ettől függetlenül ha csak tehetem megyek én is, gyönyörű, és közel van, de hol van már a háború utáni olcsóságuk amivel csalogatták a turistákat...

Azok a szép kilőtt oldalú Zastavák, a régi szép idők! :-))

Előzmény: gyeda (128335)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128337

180 kuna az nagyon sok :-(

Nem szívesen mondok ilyet, de amíg hátulról nincs bekerítve a park, addig meg lehet oldani jóárasítva a belépést. Tavalyelőtt legalábbis a pici kutya nem kérte parkon elül a jegyeket, csak akkor, ha hajóra, vagy kisbuszra szálltál.

Szóval el kell menni kocsival ide és itt be lehet menni a parkba ingyen, a nagy vízesés kb. 100 méterre van ide, onnan meg a sétálóutakon bármerre el tudsz menni.

Tavalyelőtt mi is itt mentünk be, a jegyünk az megvolt (mert előző nap 2 napos jegyet vettünk), de errefelé a parkolásért nem kell fizetni.

Azt mondom, hogy jegyet azt vegyetek, de a parkolásért ne fizessetek, hanem menjetek be ide, ez is egy hivatalos belépési lehetőség, de legalább a parkolásért itt nem kell fizetni.

vargamarcs Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128336

Te viszont Te vagy :)

Előzmény: pityy palko (128326)
gyeda Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128335

Majd lassan elkezdenek felkúszni a szolgáltatások árai is no meg az éttermi árak.Hiába az unió csak jóóó.

pityy palko Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128334

Ezt ingyenes belépő esetén is, az egy időben a várfalra engedett emberek számának szabályozásával jobban meg lehetne oldani.

A bevétel maximálásának ez a módja, hogy emeljük az árakat, szerintem enyhén diszkriminatív, hiszen a szegényebb rétegeket eleve kizárja.

Előzmény: AZS (128332)
Donkey Hóte Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128333

A Plitvicei napijegy is felment 110 kunáról 180 kunára????

Aztaqurva :-(

Ráadásul Plitvicén a parkolásért is kell fizetni óránként 8 kunát, szóval 2 fő egy napra ~18 ezer forintért tud bemenni?

Ez tényleg rablás, még akkor is, ha Plitvice tényleg kihagyhatatlan...

Előzmény: Bombyna (128331)
AZS Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128332

Viszont aki befizeti, az kényelmesen és kulturáltan tud nézelődni, nem egy tömegnyomorban sodortatja magát.

Előzmény: Bombyna (128331)
Bombyna Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128331

Ok de eleg hirtelen dragult meg. Plitvice is nyaron mar 180 kuna. Kemeny.

Előzmény: AZS (128330)
AZS Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128330

Hát de pont az előbb mondtam el, hogy miért. Nyilván az ár emelésével csökken a látogatószám, de a kettő szorzatának valahol van egy maximuma.

Előzmény: Bombyna (128329)
Bombyna Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128329

Ez azert nem igy működik. Nagyon megdrágult és senki nem érti miért. Olaszorszagban nem kernek ennyi penzt egy vadabb dologért. Azért majdnem 4000ft a várfalért pofátlanul sok. Akarmit is mondasz.

Előzmény: vargamarcs (128317)
Donkey Hóte Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128328

Inkább ne szólj hozzá.

Ha nem értek egyet valamivel, akkor ne szóljak hozzá????????

Ne haragudj, de elképesztő, amit mondasz :-(

Ha valaki sokallja a 90 kunát, az nem szólhat hozzá?

Felhoztam 2 példát hasonló, de jóval olcsóbban megtekinthető látnivalóra, erre jelzitek, hogy azok nem olyanok, mert olyan mint a dubrovniki várfal, csak egy van.

Erre miért nem írhatom azt, hogy szerintem nem így van??????

Előzmény: hul (128324)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128327

Jártam vagy 5-ször Dubrovnikban, de én sem falaztam még. Nekem az nem az a kategória ami kihagyhatatlan. Ráadásul ennyiért. Nálam ez a kategória a hollywoodi universal studió volt, igaz az 15-ször többe került a falnál, de legalább az pöpec volt.

pityy palko Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128326

Mi történt veled, valahogy mintha nem is te lennél!

Egyáltalán nem nyilvánvaló, hogy valaki azért megy Dubrovnikba, másrész, hogy döntse el azt, hogy megéri a várfal, ha előbb fizet s csak aztán bámulhat?

(Kicsit olyan, mint amikor a kupiban 50% felárért spanyol módra szolgáltatást hirdetnek, persze minden úgy történik, ahogy szokott, de a lényeg, hogy a végén a szolgáltató azt mondja, hogy ollé)!:-)))))

szikla2 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128325

2000-ben volt, Splitben parkoltam pont, és az antennámat valaki elhajlította. Valójában ezt bárhol bárki megtehetné egy nyilvános parkolóban.  

Előzmény: Törölt nick (128297)
hul Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128324

Rosszul ítéled meg a videókat. Eleve hogyan tudsz ítéletet mondani személyes tapasztalat nélkül? Itt nem arról van szó, hogy kinek tetszik, kinek nem, kinek a pap és kinek a-né:-) 

Inkább ne szólj hozzá.

Előzmény: Donkey Hóte (128323)
Donkey Hóte Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128323

Kinek a pap, kinek a papné...

Nem voltam Dubrovnikban, de a videók alapján úgy látom, hogy nem ér fel pl. a San Marinói látnivalókkal. Ott a várfalra a belépő tavalyelőtt 4 euró volt.

Előzmény: vargamarcs (128322)
vargamarcs Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128322

azér' én a pulai amfiteátrumot nem hasonlítanám a dubrovniki városfalhoz. ha jártál volna mindkét helyen, értenéd, miért gondolom így. amúgy ár/érték arányban Pula a vesztes.

Előzmény: Donkey Hóte (128320)
vargamarcs Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128321

addig is - szabad kuna nélkül lépcsőzni :)

Donkey Hóte Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128320

A pulai amfiteátrumba tavaly 40 kuna volt a belépőjegy, abból sincs több Horvátországban.

Ennyit arról, hogy ahogy egyre délebbre megyünk, úgy lesz egyre olcsóbb minden...

vargamarcs Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128319

Röviden, tömören ;)

Előzmény: AZS (128318)
AZS Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128318

Kapitalizmus, kereslet-kínálat, Gauss-görbe, profitmaximalizálás ;-)

Előzmény: Bombyna (128316)
vargamarcs Creative Commons License 2015.02.08 0 1 128317

Nyilván azért megy valaki Dubrovnikba, mert nagyon szeretné látni. Ha már ott van, ne sajnálja a pénzt a várfalon való sétálgatásra, mert lehet, hogy több alkalma nem lesz. Ergo ne érdekelje, mennyibe kerül, tudta mielőtt odament. Döntse el megéri-e vagy sem, de kár siránkozni azon, hogy x évvel ezelőtt negyedébe került.

Előzmény: Bombyna (128316)
Bombyna Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128316

Szerinted nem marha draga? A varfal 20rol indult aztan lett 40 50 es most 90.Azert az kihagyhatatlan ha ott jarsz na de ennyiert? A hegyen en autoval voltam utoljara tudom hogy ugy is fel lehet menni. Akkor meg csak a szetlott drotkotelpalya volt.

Előzmény: vargamarcs (128315)
vargamarcs Creative Commons License 2015.02.08 0 1 128315

miért pofátlanok az árak?  Dubrovnikból egy van a világon :)

/amúgy a Srđ-re kocsival is fel lehet menni, de aki nagyon spórol, gyalogolhat is, nem muszáj sem felvonózni, sem várfalon sétálni, erre senkit nem köteleznek/

Előzmény: Bombyna (128313)
Zadarifiaskó Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128314

Egyébként mi Orebicből Bosznián keresztűl jöttünk és nem bántuk meg (Mostar, Eszék). 6 éve kb. 12-13 óra volt az út, nappal. Tehát még nem volt M6, csak egy pici szakasz és mindenhol patentra szabályosan, több pihenővel, kipakolós kajálással.

Az a szerb út sem lehet gáz. Bár meg lehet szívni, mert Ohridba csak 1 órával mentünk többet, de mégis nagyon megviselt mindenkit. Na a Bulgáriai útnál nem jobban. Nagyon sokat számit, mit látsz az ablakon túl, de a legjobb lélektan, hogy milyen viszonyítási alapjaid vannak. Bulgáriában korán átérsz a határon és még sok az út...kiborítóan unalmas tud lenni. Ugyanez görögo-ba sokkal jobb, mert határ, határ után, aztán ott a tenger. 😃

Bombyna Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128313

Kösz. Hát elég pofátlan árak lettek ott.

Előzmény: vargamarcs (128311)
vargamarcs Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128312

igen valami és valaki! évek óta! :)

Előzmény: Törölt nick (128307)
vargamarcs Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128311

žičara-ról minden

http://www.dubrovnikcablecar.com/?dubrovnik_excursion=contact

várfalbeugróról nem tudok,  viszont a belépő - többek között

http://www.dubrovnik-travel-experience.com/dubrovnik-city-walls-walk.html

Előzmény: Bombyna (128308)
vargamarcs Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128310

Ne tarts tőle, kevesen vállalnák be - látod, még a boszniai átutazást is :)

/talán egy magyar illetőségű kalandorról tudok, aki L-ban járt már, egy közösségi oldalon számolt róla be, ha jól emlékszem/

Előzmény: The_Rible (128309)
The_Rible Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128309

Hát ha most miattad magyar turistákkal fogok találkozni arrafelé legközelebb, akkor mérges leszek. Nem kell oda több ember, elég ha én járok arra :)

Előzmény: vargamarcs (128304)
Bombyna Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128308

Mennyi most a felvono a Srđij hegyre meg a varfalbeugro?

Előzmény: vargamarcs (128306)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128307

Szép gyakorlat!

Mert itt mindig történik valaki. :)

Előzmény: vargamarcs (128306)
vargamarcs Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128306

ok, vágom :) most gyakorolok :) 

Előzmény: Törölt nick (128305)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128305

Nekem ez (újabban) akkor működik, ha bemásolom a linket, majd kijelölve mögé kapcsolm saját magát

vargamarcs Creative Commons License 2015.02.08 0 1 128304

akkor egy csepp off :)

vargamarcs Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128303

köszönöm szépen!:) 

Előzmény: scarabaeus (128302)
scarabaeus Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128302

1. Vedd ki az "s"-t a https-ből

2. Nem kellenek paraméterek a végére. Az, hogy ez most időpontra akar ugrani, az csak linkkel tehető meg (azzá is válik sima http-ként), ha nincs a #t=247 a végén, akkor viszont működik a videóbeágyazás is.

Előzmény: vargamarcs (128301)
vargamarcs Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128301

ez nagyon jó! :)

azt áruld el, kérlek, - ha tudod - miért van az, hogy régen ha youtube-os videó linkjét illesztettem ide, akkor elegáns módon megjelent egy kocka is a videóból, most meg ilyen snassz módon tudom csak "idehozni" :(

https://www.youtube.com/watch?v=ff1K2Haqfqc#t=247

Előzmény: Törölt nick (128265)
vargamarcs Creative Commons License 2015.02.08 0 1 128300

sőőőt.... nem csak ide járok olvasgatni.

mostanában előszeretettel szemezgetek ggabor21hu egyéb helyeken elszórt bölcselkedéseiből, s rájöttem igazából ott tanulok rengeteg okosságot - az élet egyéb területeit illetően. 

vargamarcs Creative Commons License 2015.02.08 0 1 128299

megint jöttem olvasgatni! szeretek ide a fórumba járni, itt mindig tanulok sok-sok újat.

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128298

Ha rendben, akkor Ok. Főleg, ha el is tudtok menni, és senki nem betegszik le akkorra. Nekünk nincsenek ilyen parti igényeink, igazából alig van valami, csak az általánosan elvárható. Ebből elég sok hely van azért. Én még januárban azt sem szoktam tudni, hol fogok nyaralni és mikor, ez elég gyakran az utolsó hetekben derül ki nálunk. Sőt, egyszer a magunkkal vitt gyümölcsöket a horvát vámos el akarta venni, mi berágtunk és visszafordultunk, mentünk inkább olaszországba. :-)

Előzmény: Emi2 (128296)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128297

Régebben éppen akkor voltunk kint, amikor a Split egy magyar csapattal játszott talán BL meccset. A magyarok nyertek. Éppen utána volt határátlépésünk. Nem csináltak semmit, csak félre állítottak minket. De határ kb tényleg két bóde egy sámlival volt. Ott fogtak minket 20 percig, majd mosolygósan mondták, hogy nézték a meccset. Azon a nyaralálson pont Splitben is voltunk. Egy erkélyről gyümölcsökkel dobáltak meg minket, mikor hallották, hogy magyarok vagyunk. Azért vannak ilyen dolgok.

Előzmény: Zadarifiaskó (128295)
Emi2 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128296

Nálunk miòta megvannak a gyerekek, csak part mellè megyūnk közvetlen, èg ès föld kènyelemben. Ahhoz meg a legbiztonságosabb foglalni. Tizenvalahányszor foglaltunk, adriagate-nál, novasolnál, soha semmi gond mèg nem volt. Ès jò tudni már januárban, hogy a szállással minden rendben.

Előzmény: Törölt nick (128294)
Zadarifiaskó Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128295

Az a baj, hogy azt is kidobja, hogy kell nemzetközi jogsi, meg azt is, hogy nem kell. Jó az ideiglenes személyi-nem jó. :)

A legfontosabb, hivatalos oldalon még nem találkoztam ezzel. Utazási irodák infó oldalán is elvétve megemlítik, hogy van akitől kértek.

Nem lehet, hogy ez a háború utáni időkben kelhetett és nem kopott ki a köztudatból?

Úgy érzem a Balkánon is óriási változások vannak, mindenki hülyének nézett, hogy a tavalyi görög úton, Szerbiában és Macedóniában is megálltam. Oda-vissza is 2x - 2x. 
Mindenhol barátságosak voltak, de nem átlagosan, hanem kiemelkedően! (autó nem fért a garázsba, saját költségen parkoltatott, ott maradt napszemüveg postázása, nem fogadott el pénzt érte, stb. stb. Gondolom, de csak gondolom, mert hála az égnek személyes kapcsolatom nem volt velük szerencsére, a rendőrök is változnak. A köztudatból meg nehezebben kopnak ki ezek a dolgok. 
Egyébként amit néha itthon tapasztalok, annál rosszabb nem igen fordul elő kint! De mi szeretjük egymást szívatni. :) 

Előzmény: Törölt nick (128293)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 -1 0 128294

Ezt megerősítem én is. A szállás oldalakon a szállásoknak csak egy kis része van fent. Valójában pedig minden második ház kiadó. Így van, egy óra, fél óra és szép, jó, tágas, jó fekvésű szállásunk lett mindig. Szezon full közepén is. A tiétek is frankó volt.

Előzmény: hobo-bobo (128292)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 -1 0 128293

Meglepődsz ha bírod a keresőbe, hogy szerb hullazsák. Nekem jó pár fórumon kijött, hogy bizony kérték, kérik. 

Előzmény: AZS (128290)
hobo-bobo Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128292

Mindenki úgy megy ahogyan neki tetszik. 

Régebben, mikor tapasztalatlanabbak voltunk mi is foglaltunk előre. Ez apartmanok esetén picit lutri, szállodáknál semmi gond, csak ugyebár drágább.

Utóbbi években mindig a helyszínen keresünk szállást, és max félórás keresgéléssel, válogatással mindig sikerül jót találni. Ez július elején-közepén nem okozhat problémát, mindig van annyi hogy válogatni is lehet. Volt ahonnan röhögve jöttünk ki annyira de annyira cimmerferis volt a szitu! :-)

Tavalyi szállásunk Crikvenicán:

belülről...

és a kilátás az (egyik!) erkélyünkről. 

4személyre 50 euro/éj.

Tavalyelőtt Makarskán:

viewArticle

szikla2 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128291
AZS Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128290
Előzmény: Törölt nick (128289)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128289

Bevallom mi is próbáltunk kétszer előre foglalni. Meg is tettük. Mindkét esetben átvertek, nem a szállás szerepelt a fotókon az egyik esetben ( a valódi szállás egy romhalmaz volt ). Egyet ott aludtunk, mert már nem tudtunk mit csinálni. Mikor egy éjszakát fizettünk volna és távozni akartunk, verőlegények tűntek fel az utcában így 3 éjszakát kifizettettek velünk. Fél óra múlva lett pöpec szállás. A másik esetben magyar tulaj szívatott meg, pedig ott volt ismeretség is egy kollégám által, aki előtte nyaralt ott. Mikor meglátta, hogy utánfutónk van, amit kényszerűen le akarunk valahol parkolni, akkor közölte, hogy az ő garázsába behúzhatjuk, de ez napi 5000 forint lesz. Erre mondtuk, hogy az utcán akkor jól leláncoljuk. Másnap érdekes módon feltűntek az utcában a helyi közterületesek és vegzáltak minket, hogy a szóltak a szomszédok, hogy útban van a futó. Mivel eszünk ágában nem volt, hogy csak a futó miatt 50 ezret fizessünk pluszban, ezért ott is másik szállást kerestünk, egy órán belül sokkal jobbat találtunk. Szóval mi azóta előre semmit!

Előzmény: Zadarifiaskó (128287)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128288

Én megértelek.Te úgy vagy nyugodt, hogy jó előre foglalsz. Erre kaptál pár hét idegeskedést. Nyilván rosszul esett és nyilván átverés volt. Pláne ha most dupla áron hirdeti. Valaki szerint itt nem történt átverés, de ne foglalkozz vele. Ne szegje kedved!

Előzmény: Zadarifiaskó (128287)
Zadarifiaskó Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128287

Hagyjuk, zárjuk le. Nem haragszom és bocsánat.

Szerintem ennyivel túlléphetünk.

Mindenki izgatott, messze még a nyár, nem tudjuk kivárni! 😃

Szép napot!

fvcc Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128286

Szerintem a tiéd.

Tényleg átverték? Hogyan?

Tiéd a csont...

Előzmény: Törölt nick (128285)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 -1 0 128285

Már megint a kinek a fasza nagyobb. Nem unjátok még itt ezt néhányan? kit érdekel, hogy mióta vagy paypalos vagy aliexpresses? Persze nyilván a másik még meg sem született akkor. Csak, hogy rúghass egyet. Nem ez volt a kérdés. Egyik társunkat átverték, erre te kiosztod, hogy nem ért hozzá. Csináljátok ezt páran itt, és ez már sokaknak feltűnt. Én nem foglalok sosem itthonról ( erre megkapom, hogy máshogy nem is lehet, csak előre foglalással ), de ha valaki ezt teszi és átverik, jogosan szól itt. Persze nekem ettől még az a véleményem, hogy ne foglaljunk előre, de nem hülyézem le, nem csórózom le és nem mutogatott itt vonalzót sem. Szerintem mehetne nyugodtan szállás névvel is, hogy ki hol figyeljen. Rohadtul unalmas, hogy pár régebbi fórumozó, vagy aki úgy véli, nagyon sokszor nyaralt már Horvátországban, vindikálja a jogot, hogy ő itt mindenki felett áll és jön a cinikus kioktatásaival. 

Előzmény: fvcc (128284)
fvcc Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128284

Fogalmad sincs róla, hogy működik, ez lejön elsőre

Hát nálad tényleg lejön! Vásárlás előtt nem vonnak le semmit, sehol! (csak a PayPal szokta ellenörizni a kártyát azután, hogy beadtad az adataid a rendszerbe, majd egy négytagú számot te adsz meg nekik a tranzakcióból, - ezzel igazolod feléjük, hogy tiéd a SZÁMLA. ) Ha a Paypalnál kártyás fizetést választol, regisztáció nélkül, akkor nem. Ugyanis van ELLENöRZöTT és van NEM ellenörzött vásárló.

De ez tényleg nem ebbe  a fórumba való!  Szerintem hűtsd le magad!

(eBay-on, aliexpressen oly régen ott vagyok, hogy talán akkoriban még meg sem születtél)

Előzmény: Zadarifiaskó (128282)
szikla2 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128283

Maradjunk a nyaralásnál, a csontrágás helyett. 

Zadarifiaskó Creative Commons License 2015.02.08 -1 0 128282

???
Fogalmad sincs róla, hogy működik, ez lejön elsőre.

Ha vásárolsz E-bayen, mielőtt fizetsz, 1USD-t terhelnek. Ezzel ellenőrzik a kártyát!
Mindenhol így csinálják, ez a menete!

Ez a pénz nem kerül levonásra, csak zárolják a számládon és vagy feloldják, vagy egy idő után a bank feloldja...

Előzmény: fvcc (128279)
Zadarifiaskó Creative Commons License 2015.02.08 -1 0 128281

Ha akarnád értenéd...terhelt és azt hazudta, hogy nem terhelt és nem érvényes a kártya...

De tök mindegy, nem ez a lényeg. Ezek csak a részletek, amik mutatják milyen kis piti eszközökkel élt. 

A lényeg, hogy ezt a szálláshelyet nem ajánlom senkinek. A hozzászólás célja az lett volna, hogy ha valaki rákeres a szállás nevére, találjon róla infót. 

Nem pedig az, hogy beleköss, oktass, kérdőjelez.

De zárjuk le, ne csesszük szét a topikot. 

Hidd el túlléptem rajta, persze azért a bookingnál jeleztem, hogy járjanak el.

Még le sem zárult az ügy, már lefoglaltam egy másikat, a vitatott kártyával. :)
Csak egy picit rosszabbul jártam. 
Nem hiszem, hogy neked magyaráznom kéne, mi a különbség egy évvel előre foglalni a teljes választékból, és mi 45%-os foglaltság mellett! 4 szállás közül választottuk ezt, azóta a 3 másik betelt.

Előzmény: fvcc (128280)
fvcc Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128280

... és TE ?

Bal lábbal keltél fel, vagy mi van? Én nem értékelem a szellemi színvonaladat! Légyszarból elefántot csinálsz, ahhelyett, hogy átlépnél a légyszaron. Az elefánton már kicsit nehézkes!

Előzmény: Zadarifiaskó (128278)
fvcc Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128279

Akkor most légy szives döntsd el magadban, hogy terhelt-e, vagy csak ellenörizte a kártyát.

:D

Előzmény: Zadarifiaskó (128277)
Zadarifiaskó Creative Commons License 2015.02.08 -1 0 128278

Te amúgy értelmes ember vagy??? Vagy csak kötekszel? Vagy figyelmetlenül olvasol? Esküszöm nem értelek. A hozzászólásomból egy szót sem értettél meg! Hülyeségeket beszélsz...

Előzmény: fvcc (128273)
Zadarifiaskó Creative Commons License 2015.02.08 -1 0 128277

Akkor olvasd át újra. Egyébkén egyik hozzászólásoddal ütöd a másikat. 1 hrk nem azért van terhelve, mert nagy pénz. Többet nem is terhelhet, csak ellenörzi vele a kártyát. Mivel terhelt, érvényes a kártya, érvényes a foglalás. 

Előzmény: fvcc (128272)
fvcc Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128276

Én mindig előre foglalok (másképp ugyanis nem megy - utólag már minek? :D)

Egy emailomba kerül, majd jön a válasz, hogy "beírtalak a naptárba".  Fizetés KP a "naptár" végén.

(amit leírtam, az vásárlás volt, kártyás fizetéssel a végén)

Előzmény: Törölt nick (128274)
AZS Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128275

De, szabad.

Előzmény: Törölt nick (128274)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128274

Nem szabad előre foglalni!

Előzmény: fvcc (128272)
fvcc Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128273

Egyébként az 1 HRK nagyon nagy pénz! Belenyalhatsz érte a másik fagyijába (1x), persze, csak ha megengedi.

fvcc Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128272

Mivel nem volt jó a kártyád, nem lett érvényes a foglalás - eladhatta másnak.

Megtörtént velem, hogy egy adott bank kártyájával egymás után 2x próbáltam kifizetni ugyanazt a számlát. 2x sikertelen tranzakció*, 2x zárolás a számlámon az adott összegre - kifizettem egy másik kártyával simán. Majd másutt ugyanazzal a kártyával probáltam fizetni, ahol simán kiírta a POS, hogy nincs elég fedezetem a számla kiegyenlítéséhez

Persze hogy nem volt, hisz 2x zárolás volt rajta (nyilván ezt csak itthon láttam, mikor megnéztem a számla egyenleget.)  Majd vártam a pénzemre több mint egy hónapot, hogy lejárjon a zárolási idő és újból enyém legyen a saját pénzem.

* egyébként ott voltam a POS terminálnál, mely tényleg nem zárta le a tranzakciót, hibát jelentett

Mi ebböl a tanulság? Abszolut semmi. Legyen több kártyád, mert néha a digitális világ is megbolondulhat.

Előzmény: Zadarifiaskó (128271)
Zadarifiaskó Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128271

Egy szomorú, de tanulságos történetet szeretnék megosztani.

Első sorban azért, hogy tudjatok róla, ilyen is van, jobb elkerülni, mert csak elrontja az amúgy számomra pozitív képet a horvát szállásadókról.

A szálláshely: Zadar, Holiday Home Don (van ahol Holiday House Don)

Augusztusban!!! lefoglaltam júliusra a szállást Booking . com-on.

Visszaigazolta, teltek a napok. December 31.-án jött egy üzenet, hogy nem érvényesek a kártya adatok. Hú, gyorsan megnéztem, novemberben lejárt a kártyám, figyelmetlen voltam, javítottam. Elnézést kértem direktben a szállásadótól. Írtam neki, bármi gond van, hozzám is fordulhat.

2 hét múlva 1HRK-t zárolt. 

Január végén email, nem érvényesek a kártya adatok. Na mondom ez már gyanús. :)

Na innentől kezdve 20 email váltás, banki egyeztetés, stb. Mindig azt hazudta, ő nem próbált zárolni, de nem jó a kártya. ;) Persze a zárolás rajta van...

Akkor már el kezdtem keresgetni. De gondolhatjátok, hogy nem ugyanolyan feltételekkel találtam mint előtte...

Na aztán jött egy email, már előbb kiadta a szállást erre a dátumra. :) Mondom érdekes, augusztusi foglalást februárban jelzi, hogy nem szabad.

Fel is mondta, nem nagyon tudtam mit csinálni. Ma látom a saját weboldalán, elérhető a szállás. Bookingon csak az én időszakom 2 napja nem elérhető (1 megálló lett volna csak). Környező napokra duplája az ára!!! Egyértelmű, rájött, hogy többért akarja adni. 

Szóval ez egy inkorrekt pali! Én is csináltam már olyan bizniszt, amiről utólag, vagy már akkor kiderült, hogy bebuktam, vagy járhattam volna jobban is. De benyeltem, mert úgy gondolom, egy pici bukó, vagy elmaradt nyereség, megéri a jó hírnevet.

Az ember azóta sem válaszolt egy emailre sem, pedig még a lemondás előtt külön rákérdeztem mi a gond, beszéljük meg.

Úgy gondolom az ilyenek nagyon nagy kárt képesek tenni egy város, ország megítélésében. :( Én elengedem a témát, a szomszédban foglaltam egy szállást, picit drágábban. Lehet átugrok majd beköszönni! :D Ja, természetesen a booking.com leveri rajta a különbözetet és megkapom... Nem nagy pénz, nem is a pénzről van szó, hanem arról, hogy az ember bele éli magát, szépen leszervez mindent, a gyerek pattog a szobában, hogy de jó kis szállás, majd néhány ezer Forint miatt ilyet csinál valaki. És hát ezek a saját feltételei voltak nem én alkudtam ki...

Alex Velorex Creative Commons License 2015.02.08 0 0 128270

Neked van igazad, nálad a pont. Szép napot!

Előzmény: hul (128269)
hul Creative Commons License 2015.02.08 0 1 128269

Örülök, hogy megnyugodtatok... Itt ez a kép, mesés, és a fórumban, meg az Adriára utazókban ez a közös, hogy imádjuk. Mindenki úgy megy, ahogy tud, meg akar. Ahogy neki megéri. Ahogy szereti. Évtizedekkel ezelőtt tényleg zsebre büntettek a szerbek, dirrekt szivatás volt és a határon ajándék. A zsebedből elkérték a cigit. Nagyjából elmúltak ezek az idők, bár Neumnál képesek az eu-s kapunál hosszasan szemrevételezni a személyit, mert különben nem állna 15 percet a sor, meg ki hinné el, hogy ők a szerv és hatalmasak.

Lakókocsi, busz: egyéni izlés, a szerény német is el tud indulni hatalmas lakóbusszal, pedig azért a pénzért lakhatna szállodában. Mi sátrazunk, mert azt szeretjük, sokszor azért autópályázunk, mert biztonságos és gyors, főképp éjjel. Sokszor alig várjuk a tenger finomságait, mások nem ismerik, nem szeretik pl. a kagylót,a halat, de ezért nem hülyézi le az ember a másikat. Inkább maradjunk az eredeti célunknál, jó helyeket mutassatok, élményeket osszatok meg... Persze ez az üvegbe pisilés elégge felkeltette a fantáziámat, utoljára talán 17 évesen csináltam ilyesmit:-) ok. Tudom a kamionosok gyakorolják, de mondjuk lányok, asszonyok esetében...érdekes. Ja! meg hogy honnan viszitek a lepisilendő követ! Mindig másikat, vagy azt, ami bevált?

Előzmény: Törölt nick (128265)
_MrB_ Creative Commons License 2015.02.07 0 0 128268

Normális esetben rákattintasz és jó. Most kevésbé. Úgy is megy, ahogy írod, csak nem ez a normális megoldás.

Előzmény: H_G (128267)
H_G Creative Commons License 2015.02.07 0 0 128267

Éppen azzal nézem. Jobb klikk a képen, "Open image", és attól kezdve (bal)kattintással váltogathatok az eredei és az ablakhoz igazított képméret között.

Előzmény: _MrB_ (128260)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 0 0 128266

Ugye írtam, gyeda sem beszélte meg vele előre :)

Előzmény: The_Rible (128264)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 0 0 128265

Teljes oldal lesz kattintásra:

Előzmény: Törölt nick (128262)
The_Rible Creative Commons License 2015.02.07 0 0 128264

Igen erre céloztam. No meg a sirályra :)

Előzmény: gyeda (128263)
gyeda Creative Commons License 2015.02.07 0 1 128263

Ha erre gondolsz akkor ez  Zvijezda mora Tengeri Csillag nevű szobor a hajózás és a halászok védnöknője.

Aug. 15 én Szűz anya Mennybemenetelének ünnepén istentiszteletet szoktak tartani.

Előzmény: The_Rible (128257)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 0 0 128262

Nálam nem!

Előzmény: _MrB_ (128260)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 0 0 128261

Igen, valószínűleg igazad van, mert mind a tűzróka, mind a króm megoldja.

Előzmény: H_G (128259)
_MrB_ Creative Commons License 2015.02.07 0 0 128260

Nézd meg mással, pl FF alól is sz@r.

Előzmény: H_G (128259)
H_G Creative Commons License 2015.02.07 0 0 128259

Rendes browsernek nincs kezelhetetlen kép! Az illetők váltsanak végre bármi másra az Internet Explorerükről.

Előzmény: Törölt nick (128255)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 0 0 128258

Közelebb én sem mentem, de a szobor fején a sirály nem mindig van ott, meg kell vele beszélni előre :)

Előzmény: The_Rible (128257)
The_Rible Creative Commons License 2015.02.07 0 0 128257

Soha nem néztem meg még közelről, hogy mi van a szikla tetején Trpanjban.

Előzmény: Törölt nick (128251)
The_Rible Creative Commons License 2015.02.07 0 0 128256

Az a baj, hogy még így is csökkenteni kell a képek méretét, nem lehet az eredetit feltölteni. Nekem az a macera sokszor veszi el kedvem tőle, pedig minden úton sok száz kép készül.

Előzmény: Törölt nick (128255)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 0 0 128255

Kb. egy hete.

De sokan panaszkodnak, hogy kezelhetetlen méretben jelenik meg náluk a kép rákatt után.

Előzmény: Pierr_Kardán (128254)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.02.07 0 0 128254

Tényleg? Mióta?

Előzmény: Törölt nick (128252)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.02.07 0 0 128253

Vargamarcs írta, hogy útközben ki hány követ pisilt le, ezért írtam az üvegbe pisilést a nyomulós utazáshoz. Abba bele se gondoltam, hogy ő nő :-)

Előzmény: emojnarode (128249)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 0 0 128252

Az iménti képfeltöltésnél kiderült, hogy 2560 Kbyte az új maximum.

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 0 1 128251

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 -1 1 128250

Tőlünk STON változatlanul 730 km. 60-as átlaggal, folyamatos haladással ez minimum 12 óra, megállásokkal ez lesz 14 simán. És akkor nem volt sor a határon, nem volt sehol piros lámpa, nem ragadtam be 20-szal egy kamion mögé a szerpentinen. Szóval a 730 km, LAZÁN, MEGÁLLÁSOKKAL, SZABÁLYOS közlekedéssel sosem teljesíthető ezen az útvonalon 10 óra alatt. Ez álinformáció.

emojnarode Creative Commons License 2015.02.07 0 1 128249

Kardán!  Gondolom viccnek szántad a menet közbeni üdítős üvegbe való pisilést / mert én annak vettem/  Ami azért bonyolult művelet, különös tekintettel vargamarcs esetében, mert én azért még valahogy belegyömöszölöm, de Ő  ?....

Előzmény: Pierr_Kardán (128229)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 -1 0 128248

Egy harmadikos is tud mondatot értelmezni. Nem Boszniában vannak szerb rendőrök, nem azt írtam. A hullazsák tuti infó, hidd el én meg Szerbiában hugyoztam le több követ, mint te. Sőt, volt olyan is, hogy traffipax szerű dobozra filccel volt ráírva a sebesség, és így büntettek. Az isten háta mögött, éjjel, két rendőr ( vagy annak öltöző ) állított meg minket. De akkor még nem láttuk a csalást, a papírokat elkérték. Nem tehettünk mást: fizettünk. Mert ha nem zsaruk,akkor ki tudja hogy járunk, ha zsaruk és kekeckedünk, akkor oda a nyaralás. És volt, hogy nyáron hólánc hiánya miatt büntettek. Egy időben szándékosan szívatták a magyarokat ilyenekkel. Éjjel meg ja, sosincs határon sor. És az összes határt egyszerre lépem át éjjel. Egyik sem esik reggelre vagy ilyesmi. Amúgy vártam én már éjjel is határon. 

Csórikám, barom...nem tudom, ezek beleférnek itt az általános megszólítási szabályokba? Nekem ez inkább dedós szint és az érvek hiánya miatti pocskondiázásnak tűnik. 

Előzmény: The_Rible (128245)
vargamarcs Creative Commons License 2015.02.07 -1 1 128247

igazad van :)

Előzmény: The_Rible (128242)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 -1 2 128246

Szerintem nem nekünk kellene elmenekülni. Te sem írtál semmi olyat, de már megkaptad a cinikus választ. Mert őket nem lehet felülbírálni, ők mindent tudnak. Ez pont benne van abban a többször ide copyzott mondatban. Én azért lettem lehülyézve, mert szerintem nem lehet megtenni majd 800 km-t közúton, hegyekben, 3 határon átkelve, megállókkal 10 óra alatt megpakolt busszal. Amikor azt írtam korábban, hogy megpróbálkozunk lakóautóval, mert azt romantikusnak találjuk, megkaptam, hogy az snassz, nem romantikus. Nem tudom mire fel ez a fellengzőség. Maradj itt, vannak itt normális fórumozók is.

Előzmény: Conan, az uriember (128244)
The_Rible Creative Commons License 2015.02.07 -4 0 128245

Helyes. Az azért megvan, hogy a tervezőben ott volt mind a három főbb útvonal - és nem kell a röszkei útvonalat választani? A csórikám éjszaka akar autózni, akkor pedig se a HR-HU, se a HR-BiH határon nem kell várni egy percet sem. Az is megvan, hogy nem azért raktam be ezeket, mert szent írás, hanem mert a 16-17 óra egy baromság? Azért az megvan, hogy Dél-magyarországról kb. Stonig lazán el lehet autózni minden szabályt betartva (onnan 49 km Dubronvik), néhány megallással 10 óra alatt? (60 km/ átlag sebességet betartva)

Az is megvan, hogy Boszniában Szerb rendőrök soha nem kértek hulla-zsákot?

Na, szóval ilyen barmokka, akik ilyeneket írkálnakl nem szoktam leállni vitatkozni. Mindenki írhat csacskaságokat, de amikor oldalakon keresztül lehet olvasni a másokat félrevezető álinformációkat, akkor kényszert érzek, hogy helyretegyem a dolgokat. 

Előzmény: Conan, az uriember (128244)
Conan, az uriember Creative Commons License 2015.02.07 0 3 128244

Nézd, arra pont nem jó az útvonaltervező, amire te példának hoztad fel, az eljutási idő tervezésére (különösen, hogy az általad példának hozott útvonalon ott van a az egyik legproblémásabb, a röszkei határátkelő).

De látom, hogy itt egyesek evangéliumok kihirdetésére vannak feljogosítva, a kritikusokat pedig máglyára vetik, úgyhogy én inkább már el is menekültem innen :-(

Előzmény: The_Rible (128242)
Conan, az uriember Creative Commons License 2015.02.07 0 3 128243

Pedig már majdnem elhittem, hogy amikor nekem is ezt írtad, akkor tényleg kaptál valami hasznos információt, de ezek szerint csak mindenkit fel akarsz dühíteni :-((

Bocsánatot kérek, hogy próbáltam neked valami új információt átadni, többet nem fog előfordulni!!

Előzmény: vargamarcs (128241)
The_Rible Creative Commons License 2015.02.07 -4 0 128242

Látod ezért nem kell leállni hülyékkel beszélgetni, mert mindig ez lesz belőle. Az igaz, hogy azt írtam, hogy Dél-magyarországról 10 óra alatt majdnem Dubrovnikban lehet valaki (pl. Baja-Dubrovnik ugye kb. 650 km), ez mag azt, hogy 16-17 óra oda az út, de azért majd még biztos rugózni fog oldalakon azon, hogy mire jó, és mire nem egy útvonaltervező.

Nem kell reagálni rá és kész. Majd elmegy.

Előzmény: vargamarcs (128241)
vargamarcs Creative Commons License 2015.02.07 -1 1 128241

köszi, szeretek ide a fórumba járni, itt mindig tanulok valami újat.

Előzmény: Törölt nick (128240)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 0 2 128240

Talált, süllyedt. Hahahaha. Észrevette magát az illető, pedig nem említettem, nem neki címeztem.

vargamarcs Creative Commons License 2015.02.07 -1 0 128239

köszi, szeretek ide a fórumba járni, itt mindig tanulok valami újat! :) 

Előzmény: Törölt nick (128238)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 0 0 128238

Ennyi már elég is a cinizmushoz :-) De amúgy így igaz.

Előzmény: Conan, az uriember (128236)
vargamarcs Creative Commons License 2015.02.07 0 0 128237

köszi, szeretek ide a fórumba járni, itt mindig tanulok valami újat! 

Előzmény: Conan, az uriember (128236)
Conan, az uriember Creative Commons License 2015.02.07 0 0 128236

Szia!

A webes útvonaltervezők arra jók, ami a nevük, az útvonalat megtervezni. Az eljutási idő tekintetében viszont az elméleti minimumhoz közeli értéket mutatnak, szóval az általuk írt eljutási időhöz képest 10 - 50 %-os többlettel kell számolni.

Mutatok egy extrém példát, a már idézett út egyik szakaszát.  Ezt az útvonalat az útvonaltervező szerint 5 perc alatt lehet megtenni.

A valóság az, hogy a röszkei határátkelőnél főidényben, péntek-szombati napokon nem ritka az, hogy 2 óra az átjutási idő, tehát az adott szakaszt a gugli által írt idő húszszorosa alatt lehet megtenni :-(

Az autós navigációk (céleszközök, vagy okostelefonra telepített applikációk) már sokkal jobbak az eljutási idő megtervezésében is, hiszen mindig figyelik a pillanatnyi sebességet, várakozást és annak függvényében kalkulálják a várható érkezési időt.

Előzmény: vargamarcs (128232)
fvcc Creative Commons License 2015.02.07 0 0 128235

2020-ban  lesz kapható, addig csak összegyűjtjük a rávalót :)

Max. sebesség országúton 160 km/ó, fogyasztás 8 liter/100 km, levegőben 250 km/´p és 15 liter/óra üa.   ...és még sztrádapénzt se kell fizetni :)

Előzmény: Pierr_Kardán (128231)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 -1 0 128234

Jogos. Igazad van. Én ezért nem értem sosem ezt a ki hány óra alatt sztorit. Valóban versengésnek tűnik. Az meg olyan gyerekes. Nálad a pont. Én gyerekkel az autóban nem fogok rohanni sehova, az tuti.

Előzmény: Alex Velorex (128230)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 0 0 128233

Erre utaltam én is. Amúgy meg ha én az Isztriára akarok menni, nem is tudom minek akarnak rávenni Dubrovnikra, pláne azzal, hogy mennyi idő alatt lehet oda lejutni. Megjegyzem az sem igaz, hogy kevesebb a fogyasztás lassabban hegyekben, mint autópályán. Faluban-városban gyorsítani, fékezni, váltani folyton....biztosan több a fogyasztás, mint stabilan beállni 130-ra.

vargamarcs Creative Commons License 2015.02.07 -3 0 128232

köszi, szeretek ide a fórumba járni, itt mindig tanulok valami újat! :) 

Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.02.07 -1 0 128231

Akinek ilyenre futja Magyarországon, az nem a horvát tengerpartra megy nyaralni...

Előzmény: fvcc (128226)
Alex Velorex Creative Commons License 2015.02.07 0 0 128230

Egyetértek veled, eléggé eldurvult a hangnem. Azt hiszem nincs is értelme ebben a formában fórumozni. Egy gondolat erejéig a mennyivel, hány óra alatt című "versengéshez" - egy a lényeg: a lehetőséghez képest legbiztonságosabban utazni és épségben hazaérni. Mindenki döntse el a saját habitusa szerint, hogy ebbe mi fér bele!

Előzmény: Törölt nick (128227)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.02.07 0 3 128229

Nem az úton lévő traffipaxok helyének az ismerete segít az útvonaltervező által megadott idő alatt történő odaérésben, hanem a határátkelők gyors abszolválása, a nulla tankolás és nem az útszéli kövekre, hanem menet közben üdítős üvegbe történő pisilés :-).

Ezekkel az útvonaltervezőkkel az a baj, hogy ezek nem számolnak a határátlépés idejével, útközbeni pihenéssel, de még egy elsőbbségadás kötelező táblánál történő megállással sem.

Mindig az adott útszakaszra engedélyezett sebességhez közeli sebességgel kalkulálják az  eljutási időt.

Előzmény: vargamarcs (128225)
vargamarcs Creative Commons License 2015.02.07 -4 0 128228

huhh..... kezdek félni tőled..... na nem most, majd később

Előzmény: Törölt nick (128227)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 -1 4 128227

Való igaz, hogy Horvátországban kevesebbet vagyok, az csak amolyan kiegészítő utazás, mellette van mindig egy-két út évente, de ezek más országokban. Így a horvát kövekről kevesebb a tapasztalatom valóban, de voltam ott is azért nagyon sokat ( 15-20 alkalommal biztosan ) Nekem inkább a francia riviéra köveiről van több infóm meg az olasz partokról. Én azokhoz vagyok szokva inkább. A traffipaxokat nem kérdezni kell, hanem betartani a sebességet, és akkor nincs baj. Egyébként végig szépen írtam, nem én kezdetem a lehülyézést és ha ez a fórum arról szól, hogy kinek nagyobb a fasza, akkor akár be is zárhat. mert senkit nem jogosít fel felsőbbrendűségre az, hogy ki mennyi követ hugyozott le életében. Egyébként az a követ sokat lehugyozó fórumozó a saját maga honlapján hugyozza szembe az itteni mondatait, mert bosznián keresztül ő is átlag 62-65 km/órát ír azon a lapon, így belátható, hogy ezek alapján nem teljesíthető 800 km 10 óra alatt, pláne nem 9 alatt, amit az orrom alá dugott lehülyézve engem.

Előzmény: vargamarcs (128225)
fvcc Creative Commons License 2015.02.07 0 0 128226

https://www.youtube.com/watch?v=kzYb68qXpD0

4 óra alatt is lehet, jó autóval. Ezzel meg le se szarom a trafizó zsarukat  (fogjanak meg, ha tudnak! :D)

Előzmény: Törölt nick (128223)
vargamarcs Creative Commons License 2015.02.07 -5 2 128225

"hiába dobsz ki nekem útvonaltervet, az nem kalkulál bele semmit a realitásokból, csak a km-t nézi. Se hegyet, se traffit, se forgalmat......"

nézzé má' vissza egy kicsit itt a környéken!

The_Rible több követ pisilt le azokon az utakon, mint amennyit te életedben láttál, sőt ha szépen kérdeznéd, még azt is elárulná, melyik útszakasz melyik méterében áll a trafffffi, hol nagy/kicsi a forgalom, s még sok mást is. 

Előzmény: Törölt nick (128223)
Alex Velorex Creative Commons License 2015.02.07 0 0 128224

"De persze megvan a dalmát part is, lentebb is, voltunk egy csomószor"   

nem tudom mennyi a "csomószor", de mi 15 éve járunk az Adriára ez lehet jóval kevesebb, de azért van tapasztalatunk egy-két dologról.  Mi is kelet-mo.i városból /Szolnok/ megyünk, és nekünk is buszunk van + lakókocsi. Már évek óta nem megyünk a horvát pályán, nekünk az egy lenyúlás /III-as kategóriát fizettetik ezzel a szerelvénnyel/, Szolnok-Kecskemét-Mohács-Eszék-Doboj-Zenica-Livno-Split,  / ez a 2014-es nyaralás / 720 km, reggel 5 órás indulással este 7-re kényelmesen, több megállással ott vagy. Boszniában egyszer fizettem kb. 7 évvel ezelőtt 10 eurót gyorshajtásért, de igaza volt 100-al lakókocsival 60-as táblánál!? Régebben mi is jártunk az Isztriára a te általad felállított szempontok miatt, a közelség, mondjuk egy Rabac az 690 km "kis autópálya díj", de így sem buli, főleg a most bevezetett magyar útdíj miatt egy métert sem megyek pályán, mert nekem a tíznapos D2-8000 Ft + U-3000 Ft= 11 000 Ft + 2x215 kuna /Gorica-Rijeka-kun/ azaz 17 000 Ft, összesen 28 000 Ft pályadíjat nem fizetek. Arról nem is beszélve, hogy délebben az időjárás kiszámíthatóbb, az árak sem az olaszhoz közelítenek és még szerintem szebb is a táj. Kompokat szintén kerüljük, mert mondjuk egy Hvar-sziget nekünk oda-vissza 30 000 Ft komppal. Egyébként meg mindenki maga dönti el, hogy hova megy és mennyiért, csak információ jelleggel írom mindezeket, hát ha valakinek hasznos. Rovinj, Porec, Novigrad, Rabac, Labin, Pula viszonylatban vannak Isztriai tapasztalataim. De most már inkább a spliti, makarskai régiót favorizálom.

Előzmény: Törölt nick (128217)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 -1 3 128223

Ezen a fórumon van néhány ember, aki nem tudom mit képzel magáról. De ha nem azt gondolom mint ők, azonnal hülye vagyok. Ezért járok ide ritkábban. De lehet nem is fogok. Undorító ez az egész. nem írtam semmi olyan, de le vagyok hülyézve. És ez már a többedik. Nem tudom, riddle hányszor voltál Dubrovnikban, de te is tudhatod: hiába dobsz ki nekem útvonaltervet, az nem kalkulál bele semmit a realitásokból, csak a km-t nézi. Se hegyet, se traffit, se forgalmat. Bosznia helyein át, megállásokkal, lehetetlen 10 óra alatt megtenni azt a csaknem 800 km-t közúton. Szabályosan biztos nem. Más meg nem érdekel. 

Előzmény: The_Rible (128221)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.02.07 0 3 128222

Ökölszabálynak mondható, hogy a Zadar-tól délre kevésbé változékony az időjárás.

Ez is olyan szabály, ami a múltban hosszú évekig igaz volt, de az utóbbi években megváltozott. Tavaly egyformán vacak idő volt az egész horvát tengerparton.

Ez Dubrovnik július végén.

http://www.dubrovniknet.hr/novost.php?id=31844#.VNY8pC77vcv

Előzmény: Bujazliz (128210)
The_Rible Creative Commons License 2015.02.07 -6 1 128221

Hülyékkel nem vitatkozom:

Kecskemét-Dubrovnik

Előzmény: Törölt nick (128219)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 0 0 128220

Most gúnyolódsz?

Előzmény: The_Rible (128218)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 -1 0 128219

Sosem értettem ezeket a 10 óra alatt Dubrovnikban vagy kijelentéseket. Ez csak úgy lehet, ha nem tartod be a sebességet, nem állsz meg egyszer sem. Pláne Bosznián keresztül hegyekben, kanyargós úton, ezt szabályosan nem lehet megtenni. 800 km akkor teljesíthető 10 óra alatt, ha folyamatosan van 80 km/órád, vagy átlagban megvan. Mivel falukban 50 a max és sok helyen a 20-astábla, így a szabályos átlagsebesség valahol 60 körül lehet, vagyis akkor már 13-14 óra kb megállás nélkül. Ez reálisabb. Megállással lesz az 16-17 óra is. 

Előzmény: The_Rible (128215)
The_Rible Creative Commons License 2015.02.07 -6 0 128218

Valóban, ideggyengeségben szenvedőknek jobb otthon maradni. Csupa veszélyes dolog leselkedik rájuk.

Mondjuk a halottas-zsákos dologról írhatnál többet. Hadd röhögjünk.

Előzmény: Törölt nick (128217)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 0 0 128217

Jártunk már mi Bosznián keresztül is. De arról sosem többet. A szerb rendőrök állatok ( nem volt halottas zsákunk, büntettek ), a bosnyákoknál végig 20-as tábla traffipax-szal. A hegyen meg beépített kamion megy az utakon, nem persze megelőzöd, majd ott a bünti. Aztán megy vissza a kamion. Kifigyeltük.Kösz nem. Amúgy szerintem nem érdemes vitatkozni, hogy többe kerül-e egy 800 km-s út, mint egy 600 km-s. Igen, többe kerül.

Előzmény: The_Rible (128215)
Airbag. Creative Commons License 2015.02.07 0 0 128216

Üdv.

Nem érzem plusz költségnek a több km-et,ha egészen délre megyünk, a horvát részen végig.

Nekem 860km Orebic.

Neum-ban szoktam tankolni,ott egészen más árak vannak mint a horvát kutaknál...

Lefelé menet is és hazafelé is teletankolok.

The_Rible Creative Commons License 2015.02.07 0 0 128215

Ha "fel" mentek Siófokig, akkor talán Dél-magyarországról indultok? Nos onnan meg kifejezetten előönyösebb Bosznián keresztül délre menni. 10 óra alatt onnan már majdnem Dubrovnikban vagy.

Ráadásul az általad vázolt költségek sem jelentkeznek, mert szinte nincs autópálya-díj, a lassabb tempó miatt felét eszi az autó, és sokkal, de sokkal szebb az út. Így aztán nem hogy nincsenek plusz tízezer ft költségek, de még spórolsz is.

Asszony mit bír, azt viszont tényleg csak te tudod. Mondjuk lehet útközben aludni egyet valami szép helyen Boszniában.

Előzmény: Törölt nick (128213)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 0 0 128214

Cavtat király hely. Mi is párszor caftattunk már ott :-) De a november már húzósnak tűnik nekem tengeren.

Előzmény: Béci 72 (128212)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 0 0 128213

De ezek az idők csak Budapesi indulással érvényesek. Ahogy írtam már: ha nem megyünk autópyálán, akkor tőlünk Nagykanizsa legalább 5 óra. Ha felmegyünk Siófokig és onnan pálya, akkor is az minimum 3 óra általában. Vagyis mi sosem érjük el 5-6 óra alatt a legközelebbi partot sem. Megállásokkal ( gyerekkel több is kell ) ált. 10 óra is összejön. Ebben a viszonylatban már nem biztos, hogy szükség van plusz 3 órára, bár nem ezen múlna. Voltunk is már mi is lent, nem erről van szó. Én kimondottan arra írtam az északi lehetőséget, ami nálunk volt. Terhes feleségnek szar volt a zötykölődés már otthon is, ő kérte, hogy ha lehet minél kevesebbet menjünk.  Vagyis nem arról van szó, hogy én nem akarok délre menni. De van aki nem akar, mert az a pár óra plusz és az a néhány tízezer plusz nem fér bele. Van egy ismerősöm, ő mindent meg akar adni a családnak ( becsülöm érte) Van kb nyaranta 150 ezrük az egész kirándulásra. Útiköltdségestől, szállással és kajával. Ha ehhez hozzájönne még plusz 600km, akkor minimum 2 nappal kevesebbre mehetnének. 

Béci 72 Creative Commons License 2015.02.07 0 2 128212

Szeptember elején kicsit meg szokott "bolondulni" az idő Zadartól délebbre is pár napra. Az utóbbi 3-4 évben mindig a gyerekek őszi iskolai szünetében voltunk Tisnótól nem messze.A "kisiskolás" gyerekeink-akik igaz "jegesmedvék"kivétel nélkül fürödtek(velem együtt)október végén,november elején.Idén Cavtatig kirándultunk.Lényeges különbség sem a levegő,sem a víz hőmérsékletében nem volt Tisno/Biogradhoz képest.Lehet,hogy ez főszezonban kicsit másként van.

Üdv.:

hul Creative Commons License 2015.02.07 0 0 128211

Sokszor voltunk Peljesan fszigeten, Orebicben. Este tíz órás indulással reggel nyolc körül ott vagyunk. Pedig tetődoboz és egy kicsit hosszabb megállás is benne van. Meg szoktunk állni egy szemlehunyós 30-40 percre. Gyönyörű a hajnal... Ebben semmi rohanás nincs, de jól lehet haladni. A forgalom gyér, kivéve a zagrabi elkerülő szakaszt, ott mindig sok autó van. Szeretem, hogy az a nap is már az igazi, mert az elrendezkedés mellett fürdés, egy jó kaja, meg némi Karlovackó. Hazafelé nehezebb, mert egy nap kell pakolni és végig lenyomni, de pl. tavaly a parton eljöttünk Splitig, ez 5 óra kolbászolás, de ugye gyönyörű az út. Splitben az este, fagyi, még valami szuvenír a lánynak... Isteni Split! Aztán fel a lovakra, hajnalra így is itthon vagyunk. Az ember xx nap után bírja, de mondjuk mindketten vezetünk. A vezetés nem fáraszt,a nézés, az igen... Ha egy órányit pihenhet a szemem, utána megint jöhetnek a kilometerek.

Bujazliz Creative Commons License 2015.02.06 0 0 128210

Szerintem sokan nem számolnak több lehetőséggel, hanem a legrövidebbet választják. Pedig a valóság az, hogy a legközelebbi, többe kerül(het) mint a "távolabbi".

Én Pulában vizsgáztam (legyen eza bázispont a déli irányba), Budapestről ez autópályán végig 608 km, kényelmesen kb. 6 óra +1 óra megállások volt.

Nyaraltam Biogradban, ez autópálya és kb.30 km nem autópálya a teljes hossz 650 km (!), kényelmesen 7,5 óra +1,5 óra megállások. Biograd kb. 35 km-re délebbi  szélességi körön van.

Ha még lejjebb megyünk, Split Budapesttől 750 km , az kényelmesen 8 óra + 1,5 óra megállások. Ez viszont már Pulától 130 km-re délebbre van.

Öszegezve, ha valaki rászán 6 órát egy utazásra, csak 2,5 órával kell többet még utazni (egy Bp.-Mezőkövesd távolságra) és máris közép Dalmáciában találja magát, stabilnak mondható időjárásban és sok-sok napsütésben lesz része. Az ottani árak és az északi terület árai közötti különbözet 1 hét nyaralásnál már fedezi a többlet utazási költséget.

Nagyon szép helyenként az észak Adria is, nem lehet vitatni. Ökölszabálynak mondható, hogy a Zadar-tól délre kevésbé változékony az időjárás.

A fentiek figyelembe vételével tavalyelőtt 1 hétre mentünk le augusztus végefelé ragyogó napsütésben Tisno-ba (akkor az észak Adrián már nem volt stabil az időjárás).

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.06 0 0 128209

Mi is mindig éjjel megyünk. Egyrészt az időjárás miatt, másrészt nyersz egy fél napot. Már a parton kelsz, nem akkor indulsz otthonról. Mi a forgalmat sosem nézzük, akkor megyünk, amikor a csapat minden tagjának jó. Tök mindegy melyik nap. Sajnos mi olyan helyről megyünk, ahonnan az M7-es kb 5 órára van ( pedig csak 250 km ), így nekünk legalább 10 óra kiérni, de ez lényegtelen. Hihetetlen, de Nagykanizsa felé direktben pedig valóban fél napot megyünk ( már nem, régebben ) dimbek-dombok, falvak... Reggelre ott vagyunk, ez a lényeg. Elhiszem, hogy szép a sziget, és nem is az, hogy nincs mit csinálni. Egyszerűen a környék minden jelentősebb települését, néznivalóját meg akarjuk ismerni, ezért hagyjuk el mindig a bázist.

Előzmény: hul (128208)
hul Creative Commons License 2015.02.06 0 0 128208

Ráadásul éjjel megyünk, köv.délelőtt kezd meleg lenni, mire kész vagyunk a cuccolással és az első este nincs hepaj. Alvás van. Fürcsi a tengerben azért mindenképpen:-) Utolsó nap meg reggel kelés és érdekes módon, amit 3 napig pakoltam be, azt 2-3 óra alatt berakom, összehajtom (segítséggel), csak azt nem tudom hogy a fenébe fért be idefelé...

Előzmény: kmrmtms (128205)
wdriver Creative Commons License 2015.02.06 0 0 128207
4 napot én sem nyaralásnak említettem. bár van akinek annyi fér bele :-) ő viszont biztos meggondolja hogy hova menjen. ha több idő van szabadságra akkor meg van főnyaralás és pár mellékes rövidebb. én Bp-ről nézem mindig. 500 km kereken és 5-6 óra megállástól függően és persze forgalomtól. de ha barátok összedobják a hétvégét akkor nem csúcsidőben autózik odáig az ember úgysem. régen volt egy utazási iroda, vonattal gyors 7végi fürdést szerveztek. csobbanj az Adrián vagy ilyesmi volt. asszem 15000 volt odavissza. :-)
fvcc Creative Commons License 2015.02.06 0 1 128206

Ismerős volt 15 napos autós kiránduláson Odesában (még a régi rendszerben). 6 nap oda, 6 vissza, 3 meg Odesában. (Pontos menetrend, jelentkezések a GAJ pontokon). Meggondolandó...

Kijevben ment a 12 sávos úton, természetesen ellenkező irányban, mint kellett volna. Szétnézett: autók sehol, rendőr sehol, egy kereszteződésben a tilosban megfordult, 12 teli sávon át. "Kinőtt" egy rendőr a földből, "leugrálta" a 12 záróvonalat - hogy értsék egymást, - majd azt mondta: Ogyin rubel. Miután lerendezték az ügyet, egy helybéli megkérdezte, mennyire büntették meg. Mondta: ogyin rubel. A helybéli meg: Te, ha ezt én csináltam volna meg, soha a büdös életben nem láttam volna viszont a jogsimat.

Ogyin rubel = kb. 30 forint akkoriban.

Előzmény: hul (128204)
kmrmtms Creative Commons License 2015.02.06 0 1 128205

Mondjuk nekem valaki azt mondaná, van 4 szabadnapod csinálj amit akarsz, szerintem indulnák is Horvátországba :)

A kempingezéssel vagyunk mi most úgy, hogy 2 hétnél rövidebbre nem megyünk, mert mire mindent felfújunk, kipakolunk eltelik 1 nap. Bepakolás 3 lépcsős, utolsó előtti napon felfújható dolgok takarítása, szárítása, leeresztése, utolsó napon alváshoz nem szükséges kempingfelszerelés elpakolása, indulás napján alvós dolgok + sátor elpakolása.

Előzmény: hul (128204)
hul Creative Commons License 2015.02.06 0 0 128204

A 4 nap rettentően kevés. Bizonyára van amikor értelemet ad valami, de a 4 nap sehol nem nyaralás. Városlátogatás vagy képeslapnézegetés. Ha min.1 hét-10 nap, akkor meg tényleg döntés és zsozsó kérdése. Aki szeret éjjel menni, az jól jár. Sose szombaton. Vissza se. 

A déli területek időjárása sokkal állandóbb,remek a tenger és rengeteg a hely. Persze vannak záporok, minden évszakban szokott lenni néhány rémes zivatar, de elmegy és megint meleg van, a víz se hűlt le. Megszáradunk:-) Az Isztria aug. második felében képes egy hétig ázni a délről jövő frontok miatt, de ez sem biztos persze... volt így volt úgy... érdemes vizsgálódni: accuweather.com nekem bejött.

Előzmény: wdriver (128200)
kmrmtms Creative Commons License 2015.02.06 0 2 128203

Szerintem egyetértünk abban, hogy mind nagyon szeretjük Horvátországot!

Ha igen lehet nyomni rá a + okat a jobb felső sarokban :)

hul Creative Commons License 2015.02.06 0 0 128202

Mondjuk ha Korculára bemész, garantáltan el tudod tölteni a nyaralásodat kikompozás nélkül! "Ki van próbálva"! Sőt elmondanám, hogy egy alkalom itt nyaralni, bulival együtt, meg partokkal együtt nem is elég, rengeteg visszatérni való hely van. 

A terhes feleség érthető és vigyázni kell rá. Lehet Siófok is sok neki, ezt ő ill. ti tudjátok. Pici gyerekkel és többször egyre nagyobb siserehaddal voltam -sokszor. Hozzáállás kérdése. Feladat, munka és pénz. Ezért van élmény cserébe, meg pazar levegő, isteni víz, látvány, borok, kaják. Sokszor szerencse is kell, pl. amikor jön egy baleset, sün, kagyló (nem volt komoly) sőt egy barátom feleségét a parkolóban "letolatták" és kórházba került... De ez a kertben itthon vagy bárhol megtörténhet. 

Visszatérve a szigetekhez, páratlan szépségek, öblök, helyek vannak, kár lenne kihagynotok. Ha nem most, majd máskor. A kompozás sem egy papedli, menetrend van és előre számolható árak, minden működik és ez is egy nem akármilyen "tengeri" élmény.  

Előzmény: Törölt nick (128198)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.06 0 0 128201

Oda-vissza 600 km-vel több a déli fekvés, mint Isztria, ez 10 literrel számolva ( cuccokkal, pályán simán megvan, nekünk busszal több is talán ) 60 literrel több üzemanyag. Ez 20 ezer többlet legalább. Az autópálya Splitig 100 kunával több, mint Rijekáig. oda-vissza ez 200 kuna, ez újabb 8000 forint. Már csaknem 30 ezernél tartunk. ha nem is viszi haza ezt a pénzt, akkor elfagyizzák, elköltik élményparkra, nem tudom. Meg a többségnek nincs is 2 hete, 10 napja se, szóval én megértem, ha valaki csak a legközelebbi helyre megy el. Mert legalább kimozdul és élményt akar, meg akarja mutatni a tengert a családnak, gyereknek. Arra tökéletes bármelyik part. 

Előzmény: wdriver (128200)
wdriver Creative Commons License 2015.02.06 0 0 128200

mindenhol megtalálja az ember a maga kedvencét, a magának tetsző helyet, ha gyerekkel ha családdal ha egyedül, párban.

időjárásban van sztem különbség az északi és déli partok között.

meg az sem mindegy mennyi időre megy az ember. ha 4 napra akkor nem utaznék le Sibenik alá de még addig sem.

ha két hétre akkor már viszont érdemes menni délre is.

van plusz költség is az is igaz, benzin+autópálya, ezt is figyelembe veszik sokan.

oda vissza +2-300 km az már 5-600 :-)

Bp-hez legközelebb pedig Krk sziget, Crikvenica, legeslegközelebb meg Kraljevica - Hotel Uvala Scott és Ostro kemping :-) az más kérdés élményben mennyit ad de nem rossz az sem.

kmrmtms Creative Commons License 2015.02.06 0 0 128199

Kis gyerekekkel szerintem nagyszerű hely Isztria, ezekben a nagyobb kempingekben, több játszótér is van. Mi 4x voltunk a Valkanela-ban (Vrsar), 5 játszótér van a kempingben, betonozottól, lassan mélyülő kavicsostól egészen a sziklás partig, illetve be is lehet úszni a közeli szigetekre, vagy gumimatracozni.

Vannak gyerek animátorok, vizi vidámpark, trambulin, dodzsem, meg amit akarsz. Több napra elegendő program van csak a kempingen belül.

Délen kevesebb ilyen van és árban elég húzosak emlékeim szerint (Zaton, Adriatiq).

Amúgy kis gyerekekkel nagyon kényelmes ugyanoda menni, mert előre tudod mire számíthatsz, nincs semmi kockázat, kórházat is ismerjük már évek óta.

Nálunk a legkisebb 5 hónapos volt, amikor ott voltunk.

Korábban voltunk Orebicen is 1,5 évessel, kín szenvedés volt az, hogy csak egy "játszótér" (egy büfé előtt a kikötő után jó messze) volt a faluban.

A tengerbe nem mert bemenni a gyerkőc (azt gondoljuk a végtelen tenger látványa miatt), ezek miatt ő nem érezte túl jól magát (testvérei még nem voltak).

Most, hogy már nagyobbak a gyerekeink, emlékeznek mindenre sőt már van egy listájuk (fejben legalábbis), hogy mit akarnak csinálni (egyik nap Dino park, minden nap trambulin, meg dodzsem, vagy gumivár, gokart...) - na emiatt megyünk máshova, mert elegünk lett abból, hogy egész nap azon megy a hiszti, hogy ők mit akarnak (újra) csinálni.

Szerintem Hvar jó választás lesz nekünk idénre, mi már évek óta vágyunk oda, ők meg majd feltalálják magukat... játszótér meg van itthon a kertben is.

Előzmény: Törölt nick (128198)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.06 0 0 128198

Mi nem vagyunk szigetesek. Nekünk az kötöttség. Aktívan nyaralunk, naponta utazunk erre-arra, nem akarunk komphoz kötődni, naponta hídpénzt fizetni többször is ( kisbusszal megyünk, nagy is a család ), simán naponta otthagynánk csak kompra minimum 20 ezret. Vannak a parton is szép helyek ( ezzel együtt tudom, hogy szépek a szigetek, már amelyik. )A zötykölődést délre hidd el, megérzi egy terhes feleség, ott egy-két óra plusz is rémes lehet. Meg amikor haverokkal mentünk, a buli volt a lényeg, nem a vadregényes táj. Arra jó volt az Isztria is néhányszor, amikor aktuálisak voltak a fentebb említettek. De persze megvan a dalmát part is, lentebb is, voltunk egy csomószor, tudom mennyire más ott. Ez vitán felül áll. 

Előzmény: hul (128197)
hul Creative Commons License 2015.02.06 0 0 128197

Az Isztria azért drágább, mert közelebb van a nyugathoz, Olaszországhoz, könnyebb átruccanni ide. Továbbá így is sokkal kedvezőbb az olasz és egyéb nyugatabbra lévő helyek árainál! Ráadásul szerintem és sokak szerint vadregényesebb az olasz keleti partnál.

Az isztriai helyek elemzésével nagyon is egyetértek!

A "délre döcögést" viszont nem értem. Remek az autópálya, könnyen és hamar elérhetőek a dalmáciai részek. Több mint az Isztria, de nincs annyira nagy különbség.

Végül a legfontosabb szerintem, hogy délen óriási a tér, gyönyörű, a szigetek varázslatosak, mindenki elfér és te mondtad: "arrafelé nem igen lehet hibázni". Tökéletes fogalmazás!

Előzmény: Törölt nick (128196)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.06 0 0 128196

Isztria nem azért drágább feltétlenül, mert közel van Olaszországhoz és sok ott az olasz tulaj ( bár ez igaz ). Nem is drágább. Délen olcsóbbak, inkább így mondanám. Mert tudják ők is: sokaknak az a lényeg, hogy tengeren legyenek, megállnak rögtön Északon. Őket akarják elcsábítani délebbre, barátibb árakon. én magam úgy vagyok Isztriával, hogy szükségmegoldás. Terhes feleséggel, kisgyerekkel, zsúfolt autóban nem feltétlenül élmény döcögni egészen délre, akkor jó szolgálatot tesz Isztria is. A nyugati parton egész pöpec helyek vannak, keleten már annyira nem. opatija, ok gyönyörű, de nem egy halászfalu fíling szűk utcákkal. rijeka nagy név, nagy kikötő, magyar vonatkozás, de kb ennyi is. Nekem azon a parton egy-két napra OK Moscenicka Draga, de kicsi hely, nem történik semmi. Délen Pula híres, de nem nagy cucc, Premantura kis ékszerdoboz egy fantasztikus parttal ( fizetős Kamenjak ). A belső vidéket nem ismerem, nekünk a nyaralás az tengerpart, olyankor csak átutazóba jöhet szóba nem parti vidék. Aki igazán romantikus városkákat keres, az inkább délre vegye az irányt, arrafelé nem igen lehet hibázni. De rovinj és porec meg ezek környéke is jó választás az isztrián, ha végképp az marad.

szikla2 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 128195

Nem lehet a tavalyi évet mintaként állítani, mivel az, az egyik legcsapadékosabb év volt.

Előzmény: Bujazliz (128192)
LandyBaby Creative Commons License 2015.02.06 0 0 128194

Szia Betti!

Vir, Lucica részen van.

Két hálószoba + nappali és 60 EUR/éj/apartman áron adja ki a házinéni.

Üdv

Viki

Előzmény: bettybetty (128171)
ARic Creative Commons License 2015.02.06 -1 1 128193

Én is a tapasztalatom szerinti "telítettség" alapján írtam a dátumot, és ezt tartom is. Elég sok helyen és több időszakban megfordultunk már. Ahogy emojnarode is írta, mindenhol más, sőt, még apartmanja is válogatja egy településen belül is az árszabást (már úgy értem, h. van ahol július/augusztuson belül egybizonyos időszakban még magasabb árat is kalkulálnak, máshol pedig júli-aug egy árban megy).

Egy szó mint száz, a kérdéses június vége/július eleje nem "gáz" a helyben történő szálláskeresés szempontjából.

Bujazliz Creative Commons License 2015.02.06 0 0 128192

Az én tapasztalatom az, hogy árban a júlus-augusztus (egyformán) a legmagasabb, de augusztus 20 után a forgalom (és helyenként a szolgáltatás) erősen csökken. Az Adria egyik legnagyobb kempigje a biogradi Soline, 08.15.-től már utószezoni árral dolgozik. Két éve szintén augusztus közepe-vége között a Tisno közeli kemping 20-30%-os kihasználtságú volt, a kis helyi bolt már bezárt. Az fent említett Soline-ben július elején, és július közepén is voltam, ott a tengerpart közeli (A és A+) parcellák teljesen  teli voltak, tavaly augusztus közepén viszont a fele üre volt.

Előzmény: kmrmtms (128190)
fvcc Creative Commons License 2015.02.05 0 0 128191

Ugyan miért teszik ki augusztusban egész Németországban a "szabadságra mentem" táblát ????

Előzmény: kmrmtms (128190)
kmrmtms Creative Commons License 2015.02.05 0 0 128190

Ok, elfogadom.

A tengerparti kempingeknél általában augusztus a csúcs árban.

Tapasztalatunk szerint ugyanez igaz a telítettsegre is.

Előzmény: emojnarode (128189)
emojnarode Creative Commons License 2015.02.05 0 0 128189

Horvátországban négy szezon időszak van. Előszezon, főszezon , utószezon és szezonon kívül.  Ezek mindegyike regionális jellegű. Más vonatkozik a városokra pl. ahol  egész évben szezon van és más mondjuk a tengerparton Mivel itt most a tengerről van szó, ezért csak erre hegyezem ki mondanivalómat. Július 1-ig előszezon van, ezt követően augusztus utolsó napjáig főszezon. Szeptember 1-től már utószezon és a november közeli időszak már szezonon kívülinek veendő. Ezektől a dátumoktól változnak napra pontosan az apartman árak is. Ez vonatkozik a helyi komp és hajójáratokra is, ahol általában május 1-től írják az az évi menetrendet szept 1-ig, de igénytől és turisztikai forgalomtól függően változhatnak. Ezeket általában mindig időben közlik. Még egyszer mondom, ne tévesszen meg senkit, más a helyzet a tengeren, más a hegyekben és folyók mentén, de mindig az adott időszakhoz és az ott lévő körülményekhez igazodik.

Előzmény: kmrmtms (128188)
kmrmtms Creative Commons License 2015.02.05 0 0 128188

Tapasztalatom szerint is kb ekkor, én inkább július utolsó hetétől mondanám.

Előzmény: ARic (128176)
negrito Creative Commons License 2015.02.05 0 0 128187

😀arra is lehet menni,a lenyeg,hogy odaérj:)))

Előzmény: Törölt nick (128186)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.05 0 2 128186

Mi Hegyeshalmon keresztül szoktunk, úgy sem rossz! :)

Előzmény: negrito (128185)
negrito Creative Commons License 2015.02.05 0 0 128185

Mi mentünk a booking.com-on keresztül bécsbe,és maximàlisan meg voltunk elégedve.

Előzmény: wdriver (128172)
fvcc Creative Commons License 2015.02.05 0 0 128184

... meg nem július közepétől, hanem "kicsit" korábban ...

Előzmény: Rezsee (128183)
Rezsee Creative Commons License 2015.02.05 0 0 128183

Na jó! Mondjuk nem aug közepéig, hanem inkább a hónap végéig, de nem is ez az időszak volt az eredeti kérdésben!

Előzmény: Rezsee (128182)
Rezsee Creative Commons License 2015.02.05 -1 0 128182

Akkor szólj már annak a pár ezer apartman tulajdonosnak, meg kempingnek, ezek szerint ők is rosszul tudják! :-S

Előzmény: fvcc (128180)
ARic Creative Commons License 2015.02.05 0 0 128181

nem

Előzmény: fvcc (128180)
fvcc Creative Commons License 2015.02.05 -1 0 128180

Lehet, hogy Hajdúszoboszlót kevered Horvátországgal    :(

Előzmény: ARic (128179)
ARic Creative Commons License 2015.02.05 0 0 128179

ld. topik címe

Előzmény: fvcc (128178)
fvcc Creative Commons License 2015.02.05 0 0 128178

Hol?

Előzmény: ARic (128176)
Emi2 Creative Commons License 2015.02.05 0 0 128177

Novasol

Adriagate

Mi ezen kèt cègen keresztül megyünk èvek òta, hibátlan, profi mindkettő! 

Előzmény: bettybetty (128167)
ARic Creative Commons License 2015.02.05 0 0 128176

(júli közepétől - aug. közepéig)

Előzmény: fvcc (128175)
fvcc Creative Commons License 2015.02.05 0 0 128175

szerinted mikor van a föszezon?

Előzmény: kmrmtms (128174)
kmrmtms Creative Commons License 2015.02.05 0 0 128174

+1 helyben keresel, miután odaértek, szerintem a megadott időpontban nincs még főszezon, biztosan lesz bőven szabad szállás

H_G Creative Commons License 2015.02.05 0 0 128173

+ ljeto.com

Előzmény: wdriver (128172)
wdriver Creative Commons License 2015.02.05 0 0 128172

booking.com

adriatic.hr

limba.hu

ezek mind jók.

aztán ha találsz árban megfelelőt ami tetszik is, érdemes rákeresni neten a szállás nevére, címére, hátha van saját lapjuk, kontakt.

és felvenni velük a kapcsolatot e-mailben.

el lehet játszadozni egy darabig :-)

Előzmény: bettybetty (128171)
bettybetty Creative Commons License 2015.02.05 0 0 128171

Köszi.Merre lenne ez a szállás,és kalkulálni tudnál-e nekem?

Előzmény: LandyBaby (128170)
LandyBaby Creative Commons License 2015.02.05 0 0 128170

Ha gondolod szívesen segítek szállás ügyben, már 15 éve van kapcsolatom egy házinénivel.

Hívj fel ha érdekel 70/7021736

fvcc Creative Commons License 2015.02.05 0 0 128169

melyik a biztonságos weboldal

Nem azon múlik. Az embereken.

_Pisti Creative Commons License 2015.02.05 0 0 128168

http://brela.com/

Már választottam itt szállást régebben (és idén is), elutaltam egy napi foglalót, és semmi gond nem volt.

bettybetty Creative Commons License 2015.02.05 0 0 128167

Sziasztok!Horvátországba szeretnénk menni 4 felnőttel,és 2 gyerekkel jún. végén,júl. elején.Nem vagyok jártas a dologban,segítséget kérnék,melyik a biztonságos weboldal,ahonnan szállást foglalhatok?Nem szeretnék se előleget bukni,sem az autóban aludni.Miket próbáltatok már,melyek váltak be?

Segítségeteket köszönöm!holpbernadett@freemail.hu

Dooodi Creative Commons License 2015.02.05 0 0 128166

Én mindig kérek, és mindig kapok is kedvezményt, igaz 2 hétre, vagy hosszabb időre foglalok.

Előzmény: negrito (128161)
negrito Creative Commons License 2015.02.05 0 0 128165

Igazad van,magánügy eldönteni,hogy adsz e kedvezményt,és kinek.én személy szerint szoktam adni,de nem mindenkinek,és kapni is szoktam,de nem mindenkitől.kéz kezet mos.de ez nem idevaló téma.egyébként mennyiért mennek most az apartmanok isztriàn?

Előzmény: fvcc (128163)
Barebowné Creative Commons License 2015.02.04 0 0 128164

Gondolom azzal, amivel a helyiek nagy részének...:-)

Több dologgal is foglalkozunk, de ebben a fórumban csak az egyik "lábat" látjátok, a többi nem tartozik ide.

Előzmény: Törölt nick (128162)
fvcc Creative Commons License 2015.02.04 0 0 128163

Volt valaki, aki kedvezményt akart tolem más témában. Visszakérdeztem, hogy te adsz? Azt válaszolta, mindenki kér, de senki sem kap.

Mondom neki: akkor te se kérj!

Előzmény: negrito (128161)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.04 0 0 128162

Amúgy turisták nélkül és a fotózáson túl mivel telnek a napok? :)

Előzmény: Barebowné (128160)
negrito Creative Commons License 2015.02.04 0 0 128161

De,de ok,csak proba szerencse😁.tudom,hogy mennek fel az árak,csak erre mifalunkban a fizetések nem mennek fel sajnos.tudom,hogy Rovinj a dràgàbb helyek közé tartozik,de mi még isztriàn 60 euronàl többet nem fizettünk szàllàsért.

Előzmény: fvcc (128157)
Barebowné Creative Commons License 2015.02.04 -1 1 128160

Amúgy turisták nélkül is megvan a hangulata, én imádom, nekem bárhogyan szép, legyen eső vagy hó

Csend és nyugi, a tenger látványa....

Egyszer mi is mentünk úgy lefelé, hogy pont aznap kezdett el szakadni a hó... Nagyon durva volt az autópálya, még hókotrók sem voltak előttünk, az elsőt Zágráb után láttuk, sokáig a szűz hóban mentünk. Kamionok álltak, csúszkáltak mindenfelé..:-( Ijesztő egy út volt.  :-(

Előzmény: wdriver (128159)
wdriver Creative Commons License 2015.02.04 0 0 128159
nem volt rossz, 3 nap volt összesen. és az itthoni mínusz után a 7 fok nagyon jól esett. amikor sütött a nap a tenger illatát is éreztük. :-) minden jó volt ne sajnáld :-)
Barebowné Creative Commons License 2015.02.04 0 0 128158

Sajnálom, hogy kifogtátok:-((

Lehet, ha még egy két órás utat bevállaltok, és lejöttök Losinj-ig, megússzátok :-) 1-2 esős-égdörgős napot leszámítva szép idők voltak, 13-15 fokokkal.

Előzmény: wdriver (128153)
fvcc Creative Commons License 2015.02.04 0 0 128157

Alkudás nélkül nem OK?

Horvátban is mennek fel az árak!

Előzmény: negrito (128152)
wdriver Creative Commons License 2015.02.04 0 0 128156

:-)))

ilyen időben még sosem voltunk.

a megszokott forgalom és látvány helyett a fizetőkapuknál

hókotrók forgolódtak, 40-es korlátozás a hegyekben, hókotrók a pályán is,

rendőrautók készenlétben, hólánc táblák, gyönyörű havas fenyők.

érdekes volt az biztos :-)

Előzmény: Törölt nick (128154)
wdriver Creative Commons License 2015.02.04 0 1 128155

legyen pár vizes kép is:

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.04 0 0 128154

"Érdekes volt így látni az autópályát."

Akkor most, hogy már láttuk a képeket, nekünk el sem kell indulni! :)

wdriver Creative Commons License 2015.02.04 0 1 128153

2015 január végén Krk sziget:

már odafelé Zágráb után szépen esett a hegyi autópályán

Krk város turisták nélkül

nyalánkságok: Prsut tál, Csevap pizza(!) és pár akciós ajánlat

hazafelé ismét eső + hó minden mennyiségben. Érdekes volt így látni az autópályát.

Előzmény: wdriver (128138)
negrito Creative Commons License 2015.02.04 0 0 128152

Sajnálom.próbàltàl alkudni?lehet,hogy a hétvégén felhívom őket és megnézem nekem mit mondanak....

A 2 szobàsért kért hetvenet?

Előzmény: Hangus (128151)
Hangus Creative Commons License 2015.02.03 0 0 128151

köszi, hát akkor valószínűleg tényleg kedvezményt kaptatok, mert nekem 70 euróért szeretné adni.

Előzmény: negrito (128150)
negrito Creative Commons License 2015.02.03 0 0 128150

Jjúlius végén voltunk.500 euro 10 nap.2 felnőtt és egy hatéves gyerek.1 szoba,konyha fürdőszoba.van nagyobb apartman is,azért kértek tavaj 600 eurót.az kétszoba,terasszal,konyha ffürdőszoba.laktunk már ott is,csak akkor négyen mentünk felnőttek.az idei árakat még nem tudom,nem döntöttünk el még hogy mikor megyünk.lehet az is,hogy mi árengedményt kapunk,mert visszajarok vagyunk.az udvarban van egy kicsi medence,es a család üzemeltet egy kis pizzeriat(8 asztal összesen),úgyhogy közel van a csapoltsör:-D

Előzmény: Hangus (128144)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.02.03 0 0 128149

Pár éve voltunk az Adria olasz részén, ott rengeteg kagyló van. Minden harmadik napon saját gyűjtésű kagylóból sütöttünk vacsorát.

Tavaly ősszel meg a Vörös tengernél voltunk, ott vannak halak bőven.

Az Adria horvát részén se kagyló, se hal nincs, ha ilyen élményeket kerestek, akkor tényleg a Vörös tenger a nyerő.

Előzmény: zsbalogh76 (128146)
Rezsee Creative Commons License 2015.02.03 0 1 128148

Tengeri élővilág tekintetében nekem Losinj áll az első helyen. Adriai viszonylatban is voltak a legnagyobb méretű halak, legnagyobb tömegben, itt láttam a legtöbb tengeri csillagot, de volt szerencsém rájához és kézzel többször megfogni egy kb. 1 m-es holdhalat, ami egy nagyon különleges kinézetű hal. Láttam jó néhány egészen érdekes, igaz kisebb testű, szinte trópusi kinézetű halacskát, igaz sok idő és jó szem kell hozzá!

Előzmény: zsbalogh76 (128146)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.02.03 0 0 128147

Hotel Carolina - Rab sziget.

A véleménytekre és elsősorban tapasztalatokra vagyok kiváncsi.

- Milyen a tenger?

Rabon a homokos öblök (lopari öböl, Szahara öböl)  kivételével június közepén-végén még nem túl meleg a tenger, de a víz tiszta.

- Élővilága? Kagylókat lehet-e gyűjteni?

A tenger élővilága azon a részen csak halakból áll, kagylót gyűjteni nemigen lehet. Nagyjából Balaton északi part mennyiségű halat és kagylót képzelj (a semmi és a nagyon kevés között félúton). Hardcore búvárok persze találkozhatnak halakkal.

- Mennyire hullámzik? (Úgy látom a nyilt tenger felől van.)

Rab szigeténél nem értelmezhető a nyílt tenger fogalma, az Adria felől a szigetet teljesen eltakarja Cres szigete. A fő szélirány sem olyan, hogy túl nagyok legyenek a hullámok (sajna az utóbbi években amúgy is össze-vissza fúj a szél az Adrián, nyáron fújnak olyan szelek, amelyek korábban csak ősszel jöttek).

- Szállás milyen? Kaja? Érdemes a félpanziót választani?

Nem tudjuk, hogy milyen a szállás, de félpanziót Horvátországban általában nem éri meg választani.

- Túristák száma? (junius közepe, vége felé)

Akkor még nincs sok turista, Rabon csak a lopari öböl kezd zsúfolt lenni ilyenkor.

Előzmény: zsbalogh76 (128141)
zsbalogh76 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 128146

Tudom, hogy ez nem a Vörös tenger. (Az majd a következő projekt lesz.) Idén nem akartam elmenni még odáig, de még mindíg jobb lehet mint Bibione, ahol tavaly voltunk és semmi élvezet nem volt a sznorkelezésben. Fél méternél nem láttam mélyebbre...

Előzmény: H_G (128145)
H_G Creative Commons License 2015.02.03 0 0 128145

Ebben sajnos félretájékoztattak, az Adria víz alatti élővilága szegényes. Ilyen preferenciával a Vörös-tengerhez jobb menni.

Hangus Creative Commons License 2015.02.03 0 0 128144

Ti ott mennyiért foglaltatok és milyen időszakban?

Előzmény: negrito (128132)
Rezsee Creative Commons License 2015.02.03 0 0 128143

Hát mi már jó régen (tizenpár éve) voltunk és éppen június utolsó hetében. Az idő jó volt, a tenger abszolut fürödhető, talán egy éjszaka volt pár csepp eső. Szállásunk a sziget elején (Barbat-Banjol) volt, de autóval nem nagy kihívás bejárni a szigetet és mindenképpen ajánlott is. A tengeri élőlények száma nem felfelé ívelő pályán van, nem csak itt, sajnos máshol sem, de azért láthatsz, halat, csigákat, kagylókat, tengeri csillagot, sünt, akár polipot stb. Számottevő hullámzásra nem emlékszem, sokkal inkább volt olyan helyen ahol kevésbé gondolná az ember, mert mondjuk egy nagy sziget védi a nyílt tenger felől. Tömeg egyáltalán nem volt ebben az időszakban. Ha sikátoros, óvárosra vágytok, akkor Rab város a tornyaival jó kis program. Lopárban találtok nagyon sekély, homokos partot, meleg vízzel, van aki szereti, van aki nem, meg kell nézni, ahogy a többi öblöt is. A Ti leendő szállásotokig nem mentünk ki a csücsökre, a Hotel Eva magasságában mentünk le a vízhez, a part jellemzően sziklás, gyorsan mélyülő és a sünök meglehetősen jól érzik magukat a darabszámukból ítélve! Talán lesz valaki, aki frissebb és konkrét  szállásotokra vonatkozó információkkal is tud szolgálni! :-)

Hangus Creative Commons License 2015.02.03 0 0 128142

köszi

Előzmény: negrito (128132)
zsbalogh76 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 128141

Kedves Fórumozók!

Idén a lányommal olyan helyre tervezem a nyaralást, ahol lehet szorkelezni és még viszonylag érintetlen a természet és ez által változatos és gazdag az élővilág. Sok jót hallottam Horvátországról és kinéztem a következő helyet.

Hotel Carolina - Rab sziget.

A véleménytekre és elsősorban tapasztalatokra vagyok kiváncsi.

- Milyen a tenger?

- Élővilága? Kagylókat lehet-e gyűjteni?

- Mennyire hullámzik? (Úgy látom a nyilt tenger felől van.)

- Szállás milyen? Kaja? Érdemes a félpanziót választani?

- Túristák száma? (junius közepe, vége felé)

Köszönöm a válaszokat.

Krisztina K Creative Commons License 2015.02.03 0 0 128140

Köszönöm az infókat :)

Néztem én is, hogy a tengerpart kavicsos, semmi bajunk ezzel. A szállás igazából csak éjszakára kell, de azért szeretjük ha tiszta, ha kényelmes. A környéket fogjuk bejárni ... a társaság meg jó, szóval tuti jól fogjuk érezni magunkat.

Előzmény: Pierr_Kardán (128139)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.02.03 0 0 128139

Jesenice jó hosszú. Ott már nem homokos, hanem inkább kavicsos a tengerpart. Nem egy Opatija színvonalú település, de van minden, ami egy jó nyaraláshoz kell (éttermek, boltok). A nyaralás jó hangulata pedig nem a helyen, nem az időjáráson, hanem csakis rajtatok áll :-)

Előzmény: Krisztina K (128134)
wdriver Creative Commons License 2015.02.03 0 0 128138

voltunk 7 végén Krk-ön :-) volt az úton sok-sok szép hóesés 

lenn viszont a fenti autópályához képest ami -1 C, volt 6.5 C.

:-) napos felhős esős. kihalt, vadászni kellett az éttermet ami nyitva van.

de sikerült. képes beszámoló később :-)

kmrmtms Creative Commons License 2015.02.03 0 0 128137

Köszi kedves vagy! Igazából személyes tapasztalatra gondoltam.

Előzmény: eperlevelll (128086)
Rezsee Creative Commons License 2015.02.03 0 0 128136
Előzmény: kmrmtms (128135)
kmrmtms Creative Commons License 2015.02.03 0 0 128135

Sziasztok!

Hvar szigeten lévő Lili kempingről van valakinek információja? Egyéb hvari kempingekről is szívesen olvasok.

Előre is köszi a segítséget!

Tamás

Krisztina K Creative Commons License 2015.02.03 0 0 128134

Pontosan Jesenicében lesz a szállásunk. 9-en megyünk, egy kb 100 nm-es házat találtunk szerintem jó áron (legalábbis amilyen árakat küldtek nekem többen).

Előzmény: Pierr_Kardán (128130)
kmrmtms Creative Commons License 2015.02.03 0 0 128133

Sziasztok!

Hol készültek ezek a képek?

Tamás

Előzmény: vargamarcs (93023)
negrito Creative Commons License 2015.02.02 0 0 128132

Apartmani Rose

Phone:@00385 52 816-863

Mob:00385 991972666

E-mail:mamic_omaljev@net.hr

Cim:ivana mazuranica 1

52210 Rovonj

A cimre ra tudsz keresni,es meglatod a tavolsagokat a parttol,varostol,stb.

De mondom,a szallas semmi extra,kedvesek,de aludni jo.

Előzmény: Hangus (128124)
Béci 72 Creative Commons License 2015.02.02 0 0 128131

Nagyon szép környék!Köszi a csodás képeket!

Üdv.:

Előzmény: Barebowné (128128)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.02.02 0 0 128130

Hol lesz pontosan a szállásotok?

Előzmény: Krisztina K (128127)
Barebowné Creative Commons License 2015.02.02 0 2 128129

A tegnapi virágos csak lemaradt :-))

Barebowné Creative Commons License 2015.02.02 0 5 128128

Kedves Adria imádók :-)

Fogadjatok szeretettel pár tegnapi és mai képet az Adria mellől.

Az időjárás változékony, eső-mennydörgés-szél-napocska, de hidegek eddig még nem voltak.  Ma napos, 14 fok  körüli volt a hőmérséklet, megérkeztek az első lakókocsis "telelők"is.... :-)

Losinj, Cikat-Kredo környéke

Krisztina K Creative Commons License 2015.02.02 0 0 128127

Köszönöm, hogy írtál.

Mi is pesti zajhoz vagyunk szokva, így a főút közelsége nem tántorított el minket ... ma már át is utaltam a foglalót, kezdődhet a visszaszámlálás :)

Előzmény: Pierr_Kardán (128126)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.02.02 0 0 128126

Mi tavaly Omis és Dugi Rat között nyaraltunk (ezt szokták Duce néven is emlegetni). Az út melletti első házsorban tengerre néző erkélyes apartmanban voltunk, az út kb. 10 m-re van a háztól. Ennek a résznek kétségkívül hátránya, hogy a főút be van "szorulva" a házsor és a tenger közé, ezért ami közel van a tengerhez, az közel van a főúthoz is.

Viszont nekünk pestieknek abszolút nem volt zavaró a forgalom, sem zaj, sem a kipuffogógázok sem okoztak jelentősebb problémát. Minden étkezést az erkélyen ejtettünk meg, szóval nem éreztük egy pillanatig sem, hogy zavaró lenne az út közelsége.

Bár a forgalom viszonylag nagy, de ez egy zsúfolt rész, a járművek lassan mennek, nem zavaró a hang. Néha egy-egy őrült motoros fullgázon, jó nagy zajjal előzte az autókat, de általában nem volt zavaró a forgalom.

Természetesen aki madárfüttyös reggelekre vágyik és alacsony zajterhelésű területen lakik, annak zavaró lehet a zaj.

A tenger közelsége, a homokos part elérhetősége azért talán nekik is elviselhetővé teszi az út melletti szállást :-)

Előzmény: Krisztina K (128089)
scarabaeus Creative Commons License 2015.02.02 0 0 128125

(Úgy lett)

Előzmény: scarabaeus (128123)
Hangus Creative Commons License 2015.02.02 0 0 128124

köszönöm , ha elküldöd.

Előzmény: negrito (128113)
scarabaeus Creative Commons License 2015.02.01 0 0 128123

Ahogy nézem, a főoldal megy, az aloldalak nem. Gondolom, hétfőn reggel majd beindítják. :-)

Előzmény: scarabaeus (128122)
scarabaeus Creative Commons License 2015.02.01 0 0 128122

Itt megy.

Előzmény: Emi2 (128121)
Emi2 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 128121

Sziasztok!

Tudtok valamit az adriagate oldalròl? Reggel òta szerver hibát ìr, ez átmeneti lehet, vagy vègleges?😞

fvcc Creative Commons License 2015.01.31 0 0 128120

Ha egyszer beveszik öket is az EU-ba, akkor majd többet fog enni (ha kötelezöen bele kell keverniuk minden szart a benzinbe/gázolajba). Ez HR-re is (már) érvényes.

BiH-n keresztül, HR-el szemben megéri így is, úgy is azoknak, akiknek drága a horvát sztráda. Ráadásul a tankolás is olcsóbb.  (Viszont már elszoktam, hogy az autóman kotorásszanak: Mit visz? Tudja-e, hogy azt nem szabad?! - ilyen-olyan nyelven)

Ha megépül végig az A1-es (és megérem), bizonyára én is arra megyek majd. A kis kerülöt majd kárpótolja a töredék sztráda-díj a horvátokéval szemben.

Előzmény: killmark (128119)
killmark Creative Commons License 2015.01.31 0 0 128119

Nyáron végigmentem rajta ,de nem maradt meg mennyi is volt.

Remélem idén újra megyek.(Tankoltam Szarajevoban Gazprom kúton,sosem evett olyan jól a kocsim ,mint ott.)

Előzmény: fvcc (128116)
pityy palko Creative Commons License 2015.01.31 0 0 128118

Arra felé már jó a víz általában, de erre felé meg még jobb.

Előzmény: Tibee8 (128117)
Tibee8 Creative Commons License 2015.01.31 0 0 128117

Helló. Július 12-tol mennénk loparra másfél éves kicsivel. Olyankor már jó a víz általában arra felé?

fvcc Creative Commons License 2015.01.31 0 0 128116

Kb 80-100.  De én a másikról beszélek, amit csak szóban terveznek Banja Luka - Livno felé, abbol 00 km van kész. (nekem az lenne a rövidebb most is, 864 km, + idöben jóval több, mint Zágrábon keresztül)

Előzmény: killmark (128115)
killmark Creative Commons License 2015.01.31 0 0 128115

Üdv!

Hány km is van készen Szarajevónál?

Előzmény: fvcc (128114)
fvcc Creative Commons License 2015.01.31 0 0 128114

Én is szeretném, ha hozzám közelebb lenne a "lejjebb", de ...

A bosnyákok meg álmodoznak az új autópályáról, ami 150 - 200 km -vel megrövidítene az utamat, de mire megépül, én már haleledel leszek ...

Előzmény: Hangus (128112)
negrito Creative Commons License 2015.01.31 0 0 128113

Szia.Mi rovinyba jàrunk évek ta,nekem a szivem csücske😁Van egy csalàd,akiknél lakunk,ha érdekel leírom a mailt.mi tavaj 500 eurót fizettunk 10 napra.két felnőtt,1 gyerek.főszezonban.semmi extra a szàllàs,de a hàziak kedvesek,bolt közel,a legkozelebbi strand 15 perc,avàrosközpont 25 gyalog.csendes kertvàrosias környék.rovinyba úgy érdemes menni,ha viszel biciklit,mert kilométereken àt különböző strandok vannak,és gyalog bejàrni egy kicsit sok.de ez az én magànvéleményem.

Előzmény: Hangus (128097)
Hangus Creative Commons License 2015.01.31 0 0 128112

Értem álláspontodat, én is jobban kedvelem a lenti vidéket, jártunk már ott is sokfelé. Igazából ha jobban végiggondolom szinte az egész partszakaszt végig jártuk. Lent Korcula még kimaradt.

De valahogy idén minél kevesebbet autóznék, és így becsípődött Istria. De lehet, hogy megfogadom tanácsotokat és mégsem oda megyünk. 

Előzmény: fvcc (128100)
fvcc Creative Commons License 2015.01.31 0 0 128111

Giliszta-falu, szinte minden app. partközeli.

Előzmény: Oldboly (128110)
Oldboly Creative Commons License 2015.01.31 0 0 128110

Tucepi-ről ha tudtok egy kis leírást adni,(saját tapasztalat), esetleg a parthoz közel apartmannt. Köszi:)

leijona Creative Commons License 2015.01.30 0 0 128109

Köszi!

Húú, ez a Kapitány háza nagyon rendben van. Bár kettőnknek + Bodza túl nagy.

Előzmény: eperlevelll (128083)
eperlevelll Creative Commons License 2015.01.30 0 0 128108

Közép-Isztriát mindenkinek csak ajánlani tudom én is. Elképesztően szép helyek vannak. Nyár elején gyakorlatilag alig találkoztunk turistával a kis falvakban :) Minden nap elindultunk valamelyik irányba és hagytuk magunkat eltévedni :)

Ami különösen tetszett: Gračišće, Motovun, Draguć, de van még egy csomó szuper hely, például vízesések. 

Előzmény: scarabaeus (128103)
Barebowné Creative Commons License 2015.01.30 0 1 128107

Szia Hangus,

Örülök, hogy sikerült tavaly megfelelő szállást találnotok Losinj-on. :-)

Az olaszok előszeretettel jártak ide nyaralni, de arról szerencsére szó sincs, hogy az övék lenne :-)

Olasz apartmantulajdonos pedig nagyon kevés van. Pár éve már elmaradnak az olaszok a válság miatt, amit a helyiek meg is éreznek a pénztárcájukon.

Ami pedig az árakat illeti, a központi turisztikai ügynökségen ki van téve egy táblázat, hogy milyen árakon lehet találni 2, 4..stb személyes apartmanokat...mindenki a központilag megadott táblázatot igyekszik betartani, nem nagyon eltérni ettől még a plusz szolgáltatások beiktatásával sem.

Persze irreális kivételek mindig vannak, csillagszámtól és nációtól függetlenül:-)

Előzmény: Hangus (128099)
fvcc Creative Commons License 2015.01.29 0 0 128106

Még délebben 16x voltam. Engem is kapott el eső a parton, meg  egyszer 3 nap annyira szakadt, hogy ki nem lehetett menni a házból. 16 -17 napba ez is belefér.  (Dubrovniki városnézés azért tartott csak 1 óra 40 percet, mert jött a jégeső,  júniusban). 

Viszont a nap fénye még most is látszódik rajtam:)

Tavaly összel mentünk a háziaknak olajbogyót szedni grátisz, egy nap közvetlen a parton. Persze hogy örültek a segítségnek, de úgy gondolták, hogy többet fogok fürödni, mint bogyót szedni (tapasztalat másokkal).  Voltam vagy 10 percig (28°-os volt  a víz!), majd irány vissza melózni. Röhögött, mondta, fürödhettem volna tovább is, hisz úgyis annyit fizet! (a semmiböl nehéz kivonni a fürdési időt :D)

Előzmény: hul (128104)
fvcc Creative Commons License 2015.01.29 0 0 128105

Csak azt ne mondd, hogy a kecskeméti (?) Mercedes meg magyar gyár ! ???

Vendéglátónk felesége belföldi, imádná a gombát, .... de hároméves volt, mikor utoljára evett. Vittek neki csehek vagy két deci szárítottat, fözött belőle levest, majd mentette a menthetőt (a krumplit), mert keserű volt mint az epe.

Szeretek és tudok gombázni (találok akkor is ha "nincs"), mondom: semmi gond, legközelebb ha jövünk, hozok. ... de hogy elmagyarázni, hogy milyet? Sorolom a nevét minden tájszólásban, szlávul, magyarul egyaránt.... ő meg somolyogva az orra alatt mondja: vrgánj.

Azt, vargányát hozok! Vittem is. Meglátta a fia az üveget: jéé, gombachips! - és elkezdte enni. (Hadd ne mondjam, egy szót se tud magyarul közülük  senki, mi meg nem mondtuk).

(Azóta egyszer történt meg, nyár elején, hogy nem vittem. Akkor nagyon szomorú volt.)

Előzmény: hobo-bobo (128102)
hul Creative Commons License 2015.01.29 0 0 128104

Csak annyi röviden, hogy No.1. 1986-ban (3 éves kisfiúval, sátorral+anyja) voltam egy albán határ-Opatia nyomvonalon, 2 hétig. Azóta a háború idején csak északon. Különben délen. Kicsit délen, aztán nagyon délen és évek óta Peljesec-Korcula-Dubrovnik-Cavtat és a szigetek (csillagtúraszerűen).  Nem mondom, hogy nem kapott el zivatar, nem áztunk ronggyá és nem volt félelmetes... lehetett június végén, de júliusban és augusztusban is. A déli területek változatossága, szépsége, megunhatatlansága, mindig van új hely, ahol még nem voltunk. Pazar. Előfordult "második hullámban", aug. végén (kockázatos, akkor jönnek a déli esők Olaszo. felől!) Isztria.

Remek volt, de mégis a déli területek a csuda:-)

Hát... ennyit röviden!

Előzmény: fvcc (128100)
scarabaeus Creative Commons License 2015.01.29 0 1 128103

Isztriáról jut eszembe a tavaly szeptemberi isztriai út, azon belül is pár nap Grožnjan:

Volt onnan kilátás, a második képen a távolban Kostanjica, távolabb Motovun:

Kilátás a szoba két ablakán (az első halszem, persze)

hobo-bobo Creative Commons License 2015.01.29 0 0 128102

'21-ig de jure is az övék volt, most csak de facto :-)

Előzmény: fvcc (128098)
emojnarode Creative Commons License 2015.01.29 -1 0 128101

Neked nagy igazságod van, mert erre mondja az echte horvát, hogy " Istra?...hát egen, az is Horvátországban van". ...innentől aztán találgathatunk, hogy mire is gondolt?

Előzmény: fvcc (128098)
fvcc Creative Commons License 2015.01.29 0 0 128100

Vagy 20 éve én is Istriára jártam, majd lejjebb tévedtem, és rájöttem, hogy

- Zadar környéke nekem közelebb van Istriától (820 km kontra 900-valahány km = még nem voltak sztrádák)

- lejjebb stabilan jobb az időjárás, és melegebb van (jobban lefog a nap, melegebb a tenger = ez nekem fontos)

- majd még lejjebb "tévedtem", ahol még jobb az idő, és kb. most vagyok távolságra olyan messze, mint valamikor Istria*

* az autopálya megépítésével persze változtak a távolságok, és az útvonalak, de már maradunk lent

Istria "felvásárlása" a háború végét követően kezdödött, tehát ami eladó volt és megvásárolható, azt mind megvették. Persze volt/van olyan is, amit nem akartak eladni (maradt horvát tulajdon - csak tippelek: családi appartmánok), gondolom, ilyenhez volt szerencséd (talán Losinjon is).

Szerintem ne szállodákban keresgélj. Nézz ki egy (több) települést, keress rá a neten, és ott probálj magán appartmanokat találni.  (falu/városnév + .hr vagy .com) Próba, szerencse.

Ha kisebb távolságra kell, probálj Novi Vinodolskiban vagy Crikvenicában keresgélni, majd Starigrad-Paklenicáig (Zadar előttig) felejtős (szerintem). A Sveti rok-i alagút után lejjebb meg szinte bárhol jó.

Előzmény: Hangus (128099)
Hangus Creative Commons License 2015.01.29 0 0 128099

Hát Losinjról is az a hír járja, hogy az olaszoké, de tavaly mégis szuper szállást találtam jó áron, kedves háziakkal. De sajnálom. Már vagy 8 éve járjuk Horvátországot, de már nem tudok olyan rugalmas lenni,mert iskolásak a gyerekeim. De köszi. 

fvcc Creative Commons License 2015.01.29 0 0 128098

Istria már az olaszoké, ne várj olcsó árakat.

Előzmény: Hangus (128097)
Hangus Creative Commons License 2015.01.29 0 0 128097

sziasztok! Meg vagyok lepődve, hogy az Isztrián mennyivel drágábbak a szállások, mint mondjuk a szigeteken. Tudnátok segíteni hogy milyen oldalon van esélye nem a legdrágábbakat megtalálni. Vagy esetleg konkrét szállást ajánlatot is nagyon megköszönnék. Én alapvetően 1+2 vagy 2+2-es apartmant keresek 60 euró körül augusztusban. Idáig minden évben sikerült ennyiért bárhol Horvátországban. köszi

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.29 0 0 128096

Úgy már próbáltad mi történik, hogy lelépsz és vársz? :)

bocs

Előzmény: Rezsee (128094)
touran Creative Commons License 2015.01.29 0 0 128095
Előzmény: miklos 4 (128051)
Rezsee Creative Commons License 2015.01.28 0 0 128094

Mondjuk az nem állítanám hogy kimondottan lassan mennek! :-) Főleg az út melletti és úton átmenő gyalogos forgalomhoz képest! Néha meg kellett fontolni lelépjek-e vagy inkább várjak!?

Rezsee Creative Commons License 2015.01.28 0 0 128093

Mi is voltunk Omis-Duce apartmanban második sorban, ill. a kempingben is, mindkét esetben 25-30 m-re voltunk a főúttól. Természetesen hallani a forgalmat, de ha otthon is megszoktad nem fog zavarni. Eleve tisztában vagy vele, számítasz rá! Persze aki annyira rossz alvó, vagy olyan szinten zavarja, az más eset...

Viszont tényleg közel a tenger! :-)

Előzmény: Krisztina K (128091)
fvcc Creative Commons License 2015.01.28 0 0 128092

... meg a motorosok, benzintyúkkal a hátsó ülésen, repesztenek, amennyivel csak lehet...

Előzmény: Krisztina K (128091)
Krisztina K Creative Commons License 2015.01.28 0 0 128091

Köszönöm a választ :)

Nekem kiindulásként az volt, hogy a lakhelyemen is busz jár az utcánkban, ház előtt megálló, éjszakai busz is megy ... nem zavar. Este 10-kor még mi sem fogunk aludni, az is tuti :)

Előzmény: wdriver (128090)
wdriver Creative Commons License 2015.01.28 0 0 128090

én azt tudom mondani hogy közvetlen főút menti részen aludtunk ott is a Galeb kempingben.

- nem direkt gyűjtöttük így a szállásokat anno :-))) és ez sátorban volt nem házban.

de 2. nap után abszolút nem zavart éjjel, hogy megy a forgalom.

azért este 10 kor még vígan mászkálnak ott is az emberek, itt már van járda is mindenfelé. :-)

és Omis központja a híddal, várral, bevásárlóközponttal népszerű.

ott a kemping is, tehát mondhatni sokan sétálnak, de autó is megy rendesen.

Ez emberfüggő, ha tudod számítasz rá, hogy kicsit zajosabb és hajnalban csitul akkor nem lehet gond.

Azért nem olyan nagy sebességgel mennek, tehát buszok teherautók nem rongyolnak nagyon (nem autópálya szintű a zaj) én azt gondolom.

Előzmény: Krisztina K (128089)
Krisztina K Creative Commons License 2015.01.28 0 0 128089

Kedves Fórumozók!
Idén Omis fölötti részen néztünk ki egy házat. Tudnátok-e segíteni, hogy mennyire zavaró a főút?

Ez is airbnb oldalon talált szállás, le is van írva, hogy a főút a ház előtt megy el ... viszont a tengerpart, strand 40 méter. Mi úgy gondoljuk, hogy napközben úgysem a házban leszünk, éjszaka meg csak elviselhető a forgalom. Ha van valakinek személyes tapasztalata, megosztaná velem? Előre is köszönöm, szép napot!

wdriver Creative Commons License 2015.01.28 0 0 128088

így télen nézzünk pár kikötői webkamerát

:-)

wdriver Creative Commons License 2015.01.28 0 0 128087

mi sokszor nyaraltunk "Bilo" ban, út menti magánkempingben, ami a szállásotoktól kicsit feljebb van, a forgalom nem zavart, annyi hogy nincs járda sehol, tehát az úton szoktak menni az emberek a sötétben is, figyeljetek oda ha sétáltok, ne sötét ruhában :-)

fürödni nagyon szép a part, kicsi aprókavicsos öblök is vannak néhol. vásárolni meg Primosten vagy Sibenik vagy bárhova úgyis autóval kell menni. hacsak nem a camping közértjében találtok ezt-azt.

Előzmény: eperlevelll (128086)
eperlevelll Creative Commons License 2015.01.28 0 0 128086

Igen, tudom és végigolvastam a véleményeket is. 

Minket ez nem nagyon zavar, illetve van, ami kárpótoljon :)

Előzmény: Törölt nick (128085)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.28 0 0 128085

Az ördög a részletekben.

Ne legyen igazam, de a főút meglehetősen közel van az épülethez és azon éjjel-nappal elég nagy forgalom van.

Előzmény: eperlevelll (128083)
H_G Creative Commons License 2015.01.28 0 0 128084

Psszt, de éppen most tárgyalják a másikon: Montenegró alapból kutyabarátabb hely.

Előzmény: leijona (128082)
eperlevelll Creative Commons License 2015.01.27 0 0 128083

Tavaly velük utaztunk: http://www.pihiszuszi.hu/horvatorszag_kutyabarat_szallas

Ez pedig a mostani szállás: https://www.airbnb.hu/rooms/2082239 (a kutyás strand kb. 200 méterre van)

Előzmény: leijona (128082)
leijona Creative Commons License 2015.01.27 0 0 128082
Kicsit konkrétabban? :) Nekünk is van egy vizslánk, de eddig nem vittük magunkkal a sok macera miatt. Tán most.

Előzmény: eperlevelll (128081)
eperlevelll Creative Commons License 2015.01.27 0 0 128081

Persze, szívesen :)

Primosten és Grebastica között, nem messze az Adriatic kemping szélétől. Már nagyon várom!

Előzmény: ersekildiko (128077)
hotblood Creative Commons License 2015.01.27 0 0 128080
Pilsner76 Creative Commons License 2015.01.27 0 0 128079

Nagyon tetszik!!

Hol van?

Előzmény: eperlevelll (128076)
derült ég Creative Commons License 2015.01.27 0 0 128078

Az isten háta mögött, meg még 20 méter.

Előzmény: ersekildiko (128077)
ersekildiko Creative Commons License 2015.01.27 0 0 128077

Hát ez nem semmi :) Gratulálok, kutya nélkül is jó választás lenne :) megmondod hol van?

Előzmény: eperlevelll (128076)
eperlevelll Creative Commons License 2015.01.26 0 0 128076

Hozzá a kép:

Előzmény: eperlevelll (128075)
eperlevelll Creative Commons License 2015.01.26 0 0 128075

Köszi, végül ez lett :)

Előzmény: ARic (128052)
ARic Creative Commons License 2015.01.25 0 0 128052

Grebastica-Sparadicin nyaraltunk/strandoltunk többször, talán egy helyen emlékszem, h. kutyát tiltó tábla lett volna. Több pici kemping is van a faluban, és láttam, hogy sokan kutyával jönnek.

Amúgy mi egyszer mentünk csak kutyával (ír szetter), akkor Losinjon nyaraltunk, Malin volt a szállásunk, de Artarore-ra jártunk strandolni. Mondjuk őt hat ökörrel se lehetett volna a vízbe kényszeríteni :)))

Előzmény: eperlevelll (128047)
miklos 4 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 128051

Sziasztok!

Először is elismerés a sok hasznos, érdekes info., leírás és fénykép miatt!

Évek óta járunk családommal Sveti Filip i Jakovba, idén gondolkodóba estem, hogy máshova is jó lenne ellátogatni,

A dalmát részen tudtok , konkrét szállás ajánlattal együtt javasolni valami jó helyet?

Extra igényünk nincs, mobil ház, telepített lakókocsi, apartman egyaránt szóba jöhet.

Ami fontos lenne: klassz strand, jó helyi piac, vízközeliség.

Előre is köszönöm a tippeket!

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.25 0 0 128050

Bevallottam, bár szerintem nem először használom tűzoltásra. :)

Előzmény: vargamarcs (128023)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.25 0 0 128049

OFF országban, Vourvourou

Előzmény: zoxigen (128048)
zoxigen Creative Commons License 2015.01.25 0 0 128048

Szia!

Hol készült a kép?

Előzmény: Törölt nick (128020)
eperlevelll Creative Commons License 2015.01.25 0 0 128047

Ráadásul nem is jót írtam, mert a Primosten és a Grebastica közötti szakasz érdekel :)

Előzmény: eperlevelll (128046)
eperlevelll Creative Commons License 2015.01.25 0 0 128046

Csak alapos vagyok :P

Előzmény: fvcc (128045)
fvcc Creative Commons License 2015.01.25 0 0 128045

Már annyira nyújtod, hogy a végén otthon maradsz :D

Előzmény: eperlevelll (128044)
eperlevelll Creative Commons License 2015.01.25 0 0 128044

Tudja esetleg valamelyikőtök, hogy a Primosten és a Rogoznia közötti partszakasz mennyire szokott zsúfolt lenni júliusban? Az Adriatic camping szélén van egy kutyás strand és onnan kb. 200 méterre szállást is találtam :)

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.25 0 0 128043

Makarska, Omis, és ha még lentebb: Cavtat, Dubrovnik

Előzmény: cilspemamal (128040)
Rezsee Creative Commons License 2015.01.25 0 0 128042

Az összeset! :-)) Ha írsz részleteket, pl. merről támadjátok Dalmáciát, milyen partot szerettek, pihenni vagy kirándulni akartok, nyüzsis, vagy eldugottabb helyet kerestek  stb. akkor valószínűleg konkrétabb választ is kapsz!

fvcc Creative Commons License 2015.01.25 0 0 128041

falu nem jó?

cilspemamal Creative Commons License 2015.01.25 0 0 128040

Sziasztok!

Úgy döntöttünk, hogy az idén Horvátországban töltenénk a nyaralást. Melyik várost javasolnátok Split-től lefele?

hobo-bobo Creative Commons License 2015.01.24 0 0 128038

Beleolvastam a topikba és mindjárt elkezdtem nézegetni a júliusi fotóinkat... de jó is volt!

Crikvenicán kerestünk szállást, szuper jót sikerült találnunk. Ha már kutyák... nekem is vannak kutyáim (3 német juhász) szeretem a kutyákat és azok is engem. 

Az apartman udvarán is volt kettő, pár mp-es méregetés után megnyalták a kezem, és lehetett őket simogatni. Mikor jött a tulaj látta ezt, és úgy éreztem hogy ez is közrejátszott abban hogy az egyetlen, még szabad jó helyen lévő, nagyon szép apartmanját odaadta nekünk. 

Látta hogy a kutyáknak szimpik vagyunk, így neki is azok lettünk! :-)

Utána párszor etettük még sajttal az ebeket, pár nap múlva mikor megláttak már rohantak is!

Ők voltak azok:

éppen mint a képen

Crikvenica... részben homokos, kisgyerekesekkel is jó

Mivel az idő nem volt igazán jó, így aztán utazgattunk a környéken:

Lopar. Itt át is úsztunk a szemben lévő kis szigetre

a legszebb ezen a nyáron: Stara Baska

a hazautazás napján még lementünk Baskába is. Az elmúlt években ez a hely elég zsúfolt lett, de még mindig szép!

Ej, de jó lenne idén is elmenni Horvátországba!Minden évben megyünk, de most lehet hogy nem.:-((

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.24 0 0 128036

Kutya jól érezhettétek magatokat :)

Előzmény: Bujazliz (128033)
eperlevelll Creative Commons License 2015.01.24 0 0 128035

Köszönöm, ezt még nem ismertem :)

Előzmény: Bujazliz (128033)
fekvőrendőr Creative Commons License 2015.01.24 0 0 128034

Hoppá, ezt nem olvastam.

Előzmény: eperlevelll (128028)
Bujazliz Creative Commons License 2015.01.24 0 0 128033

Én Tisno mellett a Camping Dalmacia-ban voltam kutyásan. Kutyafürdető, és saját beach, ahova a kutyával együtt fürödtünk. Saját éttermében (frissvizes kutyaitatóval várva ) kutyásan étkezhettünk (imádják a kutyákat).

Előzmény: eperlevelll (128028)
vargamarcs Creative Commons License 2015.01.24 0 0 128030

Popovići, Radovčići :)

Előzmény: scarabaeus (128029)
scarabaeus Creative Commons License 2015.01.24 0 0 128029

Ez hol van? Gondolom, ennek a közelében, az is érdekelne:-)

eperlevelll Creative Commons License 2015.01.24 0 0 128028

Köszönöm az ötletet! A probléma a szokásos: " the beach do not permit guests with dogs or other pets" :(

Az enyémek (vizslák) imádnak úszni. Néhány kempingben van kijelölt strand (Slatina Cresen, Simuni Pagon), de sajnos nagyon kevés.

Előzmény: fekvőrendőr (128027)
fekvőrendőr Creative Commons License 2015.01.24 0 0 128027

Eperlevell!

Ez egy kutyabarát kemping és apartman falucska: http://www.jezeravillage.com/en/

Itt láttam először külön kiépített, kitáblázott kutyazuhanyt.

Előzmény: eperlevelll (128009)
Barebowné Creative Commons License 2015.01.24 0 0 128026

Köszönjük :-)

Előzmény: vargamarcs (128024)
gyeda Creative Commons License 2015.01.24 0 0 128025

Kint ülni az erkélyen egy jó pohár dalmát borral és csak úgy merengeni,bambulni.  Mennyivel jobb lenne mint ebben a nyirkos nyavalyás időben erről ábrándozni.

Azért feldobtál.Köszi.Mindig ilyen tenger közeli apartmanokat választok.

vargamarcs Creative Commons License 2015.01.24 0 0 128024

Gyönyörűek, mint mindig:) /itthon pedig hólapátolás és nátha!/

Előzmény: Barebowné (128022)
vargamarcs Creative Commons License 2015.01.24 0 0 128023

moja Dalmacija :)

tiborpapa! a Tiéd hol készült? :)

Barebowné Creative Commons License 2015.01.24 0 0 128022

Ugyan nem nyári, nem is meleg, de fogadjatok szeretettel pár mai képet.

A bora elvitte a felhőket, így ma szép napos, ugyan jó szeles, de 15 fok van :-)

Mali Losinj, Artatore

Barebowné Creative Commons License 2015.01.24 0 0 128021

Jajj, nagyon széééép kép (hely)....:-)

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.24 0 0 128020

Gondolhattam volna, hogy nem csak a csónakos topikon vannak így tél közepén elvonási tünetek. :(

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.23 0 0 128016

Ez nem a te gondod. Megoldjuk ne aggódj. Nevetséges. Ha pedig valamit nem tudtunk megnézni, majd visszamegyünk kocsival, nem ügy. De élvezni akarjuk a lakóautózást egyelőre és majd a méreteihez igazítjuk az utunkat.

Előzmény: fvcc (128013)
fvcc Creative Commons License 2015.01.23 0 0 128013

... aztán majd bementek sok szép kis faluba (üdülőhelyre), ahol majd fogjátok vakarni a fejeteket, hogy hogyan is kéne tolatni (jó sokat), mert megfordulni esély sincs.

Előzmény: Törölt nick (128012)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.23 0 0 128012

Régi szép idők.Akkor sokat nomádoztunk.És mivel nem volt mindenki tehetős,minél olcsóbban mentünk.Azota csalad,bejott az elet,mar apartmanoztunk.de mivel masra vagytunk es vagyunk is,valami mas kell.ezert most lakoautosok leszunk.szallasra sosem koltenek sokat,ez elv.inkabb a tobbire.ezert most megint korut lesz es talaltam is olyan forumot ahol van erre fogekony tomeg.lehet ezt snassznak mondani,nekunk uj elmeny.

Előzmény: AZS (128010)
hul Creative Commons License 2015.01.23 0 0 128011

Igazán érdekes kapukat nyitottál meg, azt remélem értem is... Elmesélném a Balaton parti szabadságot, amikor ott aludtunk a parton, a gyepen,bár később vegzáltak a yardok. Vagy Bulgáriát, mondjuk elindulva 1 db fogkefével. Aludtunk itthon szakszervezeti üdülőben, a földön, de szűken, mert már a két beutalt mellett 4-en aludtak a szőnyegen, más barátok... Visszatérve sóher lakóautós barátunkhoz, a mindent megold okosba és wct öblít a parkolóban, szóval tényleg az a legfontosabb, menjünk, ötleteljünk, minél több jó helyet keressünk fel és érezzük jól magunkat ebben a remek országban, a remek tenger mellett! A magam részéről kitartok a sátornál, kevesebb dolgot hozhatok, nem annyira kényelmes, de azért ha jól tudsz aludni, akkor ok. (Matrac) Viszont jobban mozgok autóval, gyorsan tudok haladni, lényegesen olcsóbb. Ráadásul más célpontoknál szívás, mert a lakóautókat a nyugati nagyvárosokba pl. nem engedik be, érthetóen, nem is férnek el... Meg más helyeken is gáz, persze tudni kell hova akar az ember menni. Tehát kinek mi...

Előzmény: Törölt nick (128006)
eperlevelll Creative Commons License 2015.01.23 0 0 128009

Köszönöm mindenkinek a segítséget kutyás témában. Sok helyen voltunk már így Horvátországban, most érzem először úgy, hogy kicsit kifogytunk az ötletekből. Megnézem a javaslatokat és szorgalmasan olvasgatom tovább a fórumot :)

Előzmény: emojnarode (127999)
vargamarcs Creative Commons License 2015.01.23 0 0 128007

"De nekünk kell a romantika".....

"Egy nyitott áruház parkolójában....."

nos igen.... szerinted ez az igazán romantikus, bár én inkább meglehetősen snassznak nevezném.bocs.

Előzmény: Törölt nick (128006)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.23 0 0 128006

Oh nem! Dehogy akarok egy téren aludni. Vagy valaki háza előtt. De egy hivatalos parkolóban miért ne? Egy nyitott áruház parkolójában miért ne? Ha a kocsi ott állhat, akkor már tök mindegy, hogy benne fekszel. Ha meg kempingbe mennék, minek wc-znék az autóba, az lenne a következő hülyeség. De mondom: a kemping drágább mint az apartman, így ki van lőve, akkor inkább már apartman. De nekünk kell a romantika, nem akarunk kötöttek sem lenni, kempingből mivel mozdulsz ki, ha lehorgonyoztál? Inkább 3 napot itt, 3 napot máshol. 

Előzmény: hul (128003)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.23 0 0 128005

Oh, tudom, 20 éven keresztül gond nélkül vadkempingeztünk, nem erről beszélek, az sokkal nomádabb forma volt. Még fedél sem volt felettünk. De ez elszállt az ifjúsággal. Akkor 18 fős csoportban nyomtuk két busszal évről évre. Most nem ezt tennénk, nem pakolnánk ki meg ilyenek, ott aludnánk csak parkoló autóban. Szerintem azért nem szólhatnak. Pláne ha hivatalos parkolóban van és nem is városban. Napközben meg irány a part. 

Előzmény: hul (128003)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.23 0 0 128004

Nézd. Soha nem fizettünk még 10 eurónál többet per fej per éj. Semmilyen szezonban sem. De volt mindig legalább két szoba, felszerelt konyha, külön wc, terasz, füves udvar, grill, saját parkoló, internet, és a város központ sem volt messzebb 500 méternél. Találomra néztem egy kempinget, ahol külön kell személyenként fizetni, külön még a lakóautóra, külön még adót és ez így drágább lett 10 eurónál visszaosztva. 

Amúgy meg a szobában sem verek sátrat és abban alszom, mert az hülyeség lenne. Úgy gondolom, hogy nem azért van lakóautód, hogy kempingbe menj. Mert így teljesen felesleges kiadás venni egy lakóautót. Ahhoz elég egy sátor, vagy inkább már akkor apartman.

De szerencsére ezt így gondolja más is, és közben találtam is megoldást: vannak éjszakázó helyek, árammal, vízzel, olcsóbban a kempingnél. Sőt, néhány országban ezek tök ingyenesek is. De valszeg marad egy áruházi parkoló, vagy autópályás nagy, éttermes parkoló. Végül is víztöltés nem okoz gondot, áram annyira nem alapvető szükséglet, így már nem kell lakóautót venni és még szállásra is költeni. Mert a lakóautó árából elnyaralnánk 15-20 évig, de inkább saját "szállásba" ruháznánk, mert azt átadhatjuk gyereknek is, családtagnak is. Meg hát az érzés, ami még régről megmaradt gyerekkoromból, akkor is lakókocsiztunk, de azért egy mostani lakóautó már teljesen más azért.

Előzmény: AZS (128001)
hul Creative Commons License 2015.01.23 0 0 128003

Amit tervezel, az vadkemping. Horvátországban (is) tilos. Nemcsak a part közelében vagy lakatlan helyeken, de a parkolókban is tilos. Persze ez nem vonatkozik az út melletti pihenőhelyeken való megállásra, esetleg alvásra, reggelig maradásra stb. Ezeken a helyeken tilos a lakóautó ürítése, a tűzrakás és még ezer dolog, ami már vadkempingnek minősül. Ha arra számítasz, hogy "nem veszik észre", nos sorban végigjárják a rend beöltözött és "álruhás" tagjai a nagy parkolókat is, mindent szemmel tartanak. 

Rengetegen megállnak mindenfelé a pihenőhelyeken lakókocsival, lakóbusszal, autóval, ez benne van a távolsági utazásban és nem szól senki. De ha megállsz akárhol a lakóbusszal, mondjuk egy parti úton, földúton, lakóövezet határán, főképp valaki birtokán (amit persze nem is tudsz) rád hozzák a miliciát, teljes joggal. 

Valamit, csak azért mert mintha nem értenéd: a lakókocsi, lakóbusz és a sátrazás is olyan nyaralási, utazási forma, ahol rendezett körülmények között alhatsz, lerakhatod a cuccod, főzhetsz stb. Ez a kemping, ahogy tisztelt topiktárs már megjegyezte. Neked is ez a jó, pont azért, mert van víz, meleg víz is, mosogathatsz és elviheted a mobil tartályodat üríteni, van áram. Ha a szép járművet kezeled, fizeted, a plusz pályadíjakat, üzemanyagot és minden mást vállalsz és állod a kényelem okán, mondd már meg, miért akarsz valaki telkén, köztereken és vadkempinges körülmények között, szabályszegően lógni, kockáztatni a tetemes büntetést és egyéb kellemetlenségeket? 

Előzmény: Törölt nick (127994)
wdriver Creative Commons License 2015.01.23 0 0 128002

kutyával bizony más a helyzet, strandra kevés helyre lehet vinni.

aki viszont elvan a normál partokon, zuhany-wc-öltöző-büfé nélkül az simán talál kutyával is fürdőhelyet.

mi is anno két kutyával is mentünk, sosem volt gond. sőt mi sem szerettük a zsúfoltságot.

Készülni kell előre hűtőtáskában sör, szendvics, árnyékcsináló a blökinek, meg víz mindenkinek és kész.

De ahogy láttam egyre több a kutyás strand (lista) is, ennek is utána lehet nézni.

Előzmény: emojnarode (127998)
AZS Creative Commons License 2015.01.23 0 0 128001

Néztük, hogy kempingbe badarság lenne leállni, annak az árán fullos apartmant találunk

Ha ezt valami vicclapban néztétek, akkor oké.

Amúgy Horvátországban többszáz olyan hely van, ahová biztonságosan le tudtok állni, van áram- és vízvételi lehetőség, sőt, a biowc tartalmát is le tudjátok engedni, a rendőrök se csesztetnek, éjjel biztonságban alhattok, meg még egy csomó klassz dolog.

Ezeknek a helyeknek közös ismertetőjük, hogy egy méretes "Autocamp" felirat mögött vannak.

fvcc Creative Commons License 2015.01.23 0 0 128000

http://igrane.com/accommodation

Keress magadnak appartmant itt. A tulajnál kérdezz rá, jöhetnek-e a kutyák. Közvetlen a falutól északnyugatra, 50 m-re kezdődik egy 800 m hosszú szabadstrand, itt aztán szabad kutyáknak is fürödni (a "tábla" is engedi).

A Hotel Punta appartmanjaiba is lehet kutyákat vinni, de mivel most nagy átalakítás folyik ott, nem tudom, tudsz-e ott infot szerezni szállással kapcsolatban. (ha itt szereznél szállást, a kutyákat ne kérdezd, csak beköltöztök)

Előzmény: eperlevelll (127996)
emojnarode Creative Commons License 2015.01.23 0 0 127999

Ui. A link nem azt adja ki amire hivatott. Írd be a googleba és OK.

Előzmény: emojnarode (127998)
emojnarode Creative Commons License 2015.01.23 0 0 127998

Kedves eperlevell ! A remény hal meg utoljára.  Én is kutyabarát vagyok és tudom, hogy lent nagyobbrészt tiltott az ebek fürdetése. Különösen kiütközik ez a sibeniki megyében, ahol úgyszólván az egész megyében nincs egy ilyen hely. Kimondottan kutyás nyaralók számára kitűnő lehetőségek adódnak Istrián és a Kvarner  térségében. De Dalmáciában is kimondottan ebek számára van létesítve, Split strandjain, Mljet szigetén, Murter sziget és kissé távolabb Vis szigete. Ha beütöd a googleba a következőt találhatsz számos utalást erre.  www.adriatic.hr /hrvatska/ -opcenito plaze-plaze-za- kucne ljubimce/162

Előzmény: eperlevelll (127996)
wdriver Creative Commons License 2015.01.23 0 0 127997

oda kell figyelni mert tilos a vadkempingezés.

idézek:

Az uniós tagság ellenére Horvátországban a vadkempingezés továbbra is tilos!

Vadkempingezésnek minősül a közterületeken,

parkolókban és a benzinkutakon való éjszakázás is!

gyakorlatban én is aludtam már többször parkolóban autóban, és biztos sokan vannak úgy, hogy lemennek egy parti kies helyre és ott alszanak.

a lakóautót tölteni is kell igen, meg leereszteni is. ahhoz is kéne egy hivatalos környezetvédelemre tekintettel lévő hely.

kempingekben van ilyen ugye, ott tisztítja is a leengedett wassert.

úgyhogy át kell gondolni, bár én személyszerint nem hallottam hogy valakit így lekapcsoltak volna.

kérdezz a kempinges topikban, ott vannak tapasztalt fórumtársak, meg persze neten nézz körül a vadkempingezés témában.

eperlevelll Creative Commons License 2015.01.23 0 0 127996

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Sajna a mi szempontjaink ennél speciálisabbak :( Ketten vagyunk és két idősebb (nem nagy) kutyával utazunk (a kempinges fórumban is folyton kérdezek emiatt) és olyan helyet kell találnunk, ahol van kijelölt kutyás strand. Sajna ezen a területen éppen ott van.

A másik megoldás, ha olyan helyet találunk, ami viszonylag félreeső helyen van és nem zavarunk senkit.

Mindezen szempontokat egyszerre érvényesíteni főszezonban normális áron szinte lehetetlen :(

Előzmény: emojnarode (127995)
emojnarode Creative Commons License 2015.01.23 0 0 127995

Nem akarlak elkeseríteni, de tényleg az van, amit Te is a neten találtál. A hely nem lenne rossz. Az évekkel ezelőtti állapot, ami virágzó forgalmas helyet jelentett, napjainkban teljesen lepusztult. A valamikori, erdőben álló pompás szálloda romokban, a szálló közelében lévő kamping-többnyire Adria tipusu lakókocsiból állt, mind ott rohad. Szánalmas, hogy néz ki. Mint írtam is, éveken át a környéken nyaraltam, jól ismerem a vidéket, ezért ha mint írod is Makarska környéke és közelsége miatt érdekelne egy közeli nyaralóhely, így merem javasolni közvetlen mellette Bratus kis halászfalut, vagy szintén negyed óra gyalog a szomszédos Promajna. Ez utóbbit rendszeres buszjárat köti össze a várossal. Bő információt találsz a neten ezekről. Promajnaba le tudsz menni a google sárga emberével is, így körülnézhetsz alaposan. Sajnos árai is a hely felkapottságához igazodnak. A város közelsége miatt is népszerü. Ha érdekel a környék jellemzése és leírása szívesen segítek.Üdv.

Előzmény: eperlevelll (127992)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.23 0 0 127994

Sziasztok! Nem tudom mennyire egyedi az esetünk, de talán tudtok hasznos ötleteket adni. Az idén szeptember elején megyünk majd nyaralni és úgy néz ki, most először lakóautóval. Így meglenne a jármű és a szállás egyszerre, azonban vannak kérdéseink. Néztük, hogy kempingbe badarság lenne leállni, annak az árán fullos apartmant találunk és mégsem közös wc, közös fürdő, nagy tömeg a nyakadban. Beszéltük, hogy lakóautós kirándulás esetén nem is ragadnánk le egy helyen. áruházak nyitott parkolója, autópályás nagy megállóhely persze lehetőséget ad alvásra, főzésre,stb.Ebben az esetben viszont kellene napi szinten víznyerő hely a fürdő tartály feltöltéséhez és meg kell oldani legalább teló és kamera töltésére ( 2 naponta laptop töltésre ) az áram felvételt. Tavaly horvátországban láttam benzinkutat, ahol vízkút is, gondom azzal fel lehet tölteni a lakóautót. Vagy nem ezért van? Meg ez egyszerűbb eset, ha kell bármilyen kútnál utántölti a tartályt az ember 10 perc alatt. Az áramhoz viszont kellhet aggregátor ( hangos és fél liter/órát eszik kb ), lehet szó külön autó akksiról, amiről átalakítóval nyerünk 220-at, majd az akksit menet közben szintén átalakítóval visszatöltjük, vagy járathatjuk a kocsit és szivargyújtót használunk. ez esetben bő 1 liter/óra is lehet a fogyasztás. Igazából nem nagy gond az áram, kellhet napi 2-3 órát max, nyaraláson nem igazán tv-zünk és nem e körül zajlik az élet, ledes világításokkal már kis fogyasztással is bevilágítható este egy lakóautó. De azért a legjobb persze az lenne, ha lennének áram felvevő helyek itt-ott. Van ilyen tapasztalata valakinek? Hogyan lehet megoldani ezeket a lakóautós dolgokat? Köszi.

fvcc Creative Commons License 2015.01.23 0 0 127993

Picinek pici. Pár éve többszáz hektáron égett a part menti erdő, a házakat 10 m-re súrolta a tüz.

Előzmény: eperlevelll (127992)
eperlevelll Creative Commons License 2015.01.23 0 0 127992

Teljes mértékben béna vagyok. A Makarska melletti településre gondoltam. A neten annyit találtam róla, hogy van egy elhagyott egykori gyermeküdülő a parton, ami ott pusztul. Pici településnek látszik, de Makarska közelsége miatt gondolom, ez semmit nem jelent. Júliusban vélhetően sokan vannak.

Előzmény: emojnarode (127989)
sfi Creative Commons License 2015.01.23 0 0 127991

Nint említették már, az sekély, homokos, érdekes hely. Mondjuk én nagyon nem éreztem ott jól magam, de azért, mert egyáltalán nem szeretem az olyan helyeket, amit te keresel, de az eddigi homokos partokból ez volt még a legjobb szerintem.  Viszont Nin város nagyon tetszett.

Előzmény: Tibee8 (127979)
NO HAB Creative Commons License 2015.01.22 0 0 127990

Úgyvan 

Előzmény: emojnarode (127989)
emojnarode Creative Commons License 2015.01.22 0 0 127989

Majd eperlevell elmondja mire gondolt. Mi csak találgathatunk.

Előzmény: NO HAB (127988)
NO HAB Creative Commons License 2015.01.22 0 0 127988

Aha,persze...és szerinted a horvát szaktopikban hercegovináról érdeklődik... 

Előzmény: emojnarode (127987)
emojnarode Creative Commons License 2015.01.22 0 0 127987

Ha a Hercegovinában lévő vízesésre gondolt, nekem van igazam, de ha a Makarska szomszédságában lévő Krvavicára, akkor is. Többször jártam ott.

Előzmény: NO HAB (127986)
NO HAB Creative Commons License 2015.01.22 0 0 127986

Ott van makarska előtt. 

Előzmény: emojnarode (127985)
emojnarode Creative Commons License 2015.01.22 0 0 127985

Nem is fog, mert a "krvavica" az véreshurka magyarul. Kravica a helyes.

Előzmény: eperlevelll (127984)
eperlevelll Creative Commons License 2015.01.22 0 0 127984

Krvavica - erre semmit nem adott ki a fórum keresője. Ismeri valaki? :)

Hangus Creative Commons License 2015.01.22 0 0 127983

Köszönöm az ajánlatot, írtam nekik de még nem válaszoltak. Milyen áron foglaltátok?Hányas számű apartmanban voltatok?

Előzmény: Vahurka1 (127978)
Rezsee Creative Commons License 2015.01.22 0 0 127982

...de a szépség, mint tudjuk, relatív! :-)

Előzmény: Rezsee (127981)
Rezsee Creative Commons License 2015.01.22 0 0 127981

Esetleg még Medulin vagy Omis...

Előzmény: Rezsee (127980)
Rezsee Creative Commons License 2015.01.22 0 0 127980

Legközelebb talán Zaton ill. Nin környéke Zadar felett.

Előzmény: Tibee8 (127979)
Tibee8 Creative Commons License 2015.01.22 0 0 127979

Szép napot! Tudnátok ajánlani valami szép homokos, sekélyebb partot, Loparon kívül. Tudom, hogy Lopar a legszebb de valami hasonló valamerre? Másfél éves kicsivel mennénk. Lehetőleg itt közelebb.

Vahurka1 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 127978

Szia.

Mi tavaly Rovinjban a Modrusan apartmanban voltunk (http://www.modrusan.hr/). Jó helyen van és gyalogosan 10-15 percen belül 3 strandot is elérhetsz.

A hely önellátos, de van bolt 5 percnyi gyalogos távolságra. Dário étterme sincs onnan messze (körforgalomnál az INA benzinkúttal szemben) sétálva.

Mi a booking-on foglaltuk le a kettő fős apartmanunkat és az ott megállapított árat fizettük ki, ami 25%-al magasabb volt, mintha közvetlenül vettük volna velük fel a kapcsolatot...

Azt a helyet nyugodt szívvel ajánlom másnak is, tavaly rajtunk kívül is voltak ott magyarok.

Üdv, Vahurka1 

Előzmény: Hangus (127970)
Béci 72 Creative Commons License 2015.01.20 0 0 127977

Köszi szépen,sokat segítettél!

Így már nem kell "sötétben tapogatóznunk"

Üdv.:

Előzmény: emojnarode (127976)
emojnarode Creative Commons License 2015.01.20 0 0 127976

Röviden a lényeg. Azon hajózási objektumok, melyek nincsenek iktatva, vagy nyilvántartva és az 5 kw teljesítményt elérik, csak az A kategóriás okmánnyal rendelkezők vezethetik.  2. Azok az objektumok, melyek nem esnek ebbe a  nyilvántartási kategóriába, mint pl. kajak, kenu, gondola, pedállal hajtott és vitorlás deszka,  csak 500 méter távolságra távolodhatnak el a parttól.  3. 2,5 métert elérő vizi járműben, csak két személy tartózkodhat.       

Előzmény: Béci 72 (127975)
Béci 72 Creative Commons License 2015.01.20 0 0 127975

Sziasztok!

A gumicsónakos fórumon a horvátországi hajózási rendeletekről beszélgetünk.

Tudna valaki segíteni,hogy az alábbi írásnak mi a lényege?

Köszi,üdv.:

Na temelju članka 1021. stavak 3. Pomorskog zakonika (»Narodne novine«, br. 181/2004. ) ministar mora, turizma, prometa i razvitka Republike Hrvatske donosi

PRAVILNIK O BRODICAMA I JAHTAMA

(Urednički pročišćeni tekst, «Narodne novine», broj 27/05, 57/06, 80/07, 3/0, 18/09, 56/10, 97/12 i 137/13)

Članak 5.

(1) Plovnim objektima koji se ne upisuju u upisnik ili oče­vid­nike, a koji imaju snagu porivnog uređaja jednaku ili manju od 5 kW mora upravljati osoba koja je osposobljena najmanje kao voditelj brodice kategorije A.

(2) Plovni objekti iz stavka 1. ovoga članka, te drugi plovni objekti koji se ne upisuju u upisnik ili očevidnike (npr. kajak, kanu, gondola, pedalina, daska za jedrenje i dr.) ne smiju se uda­ljavati od obale kopna ili otoka više od 500 metara.

(3) Plovnim objektom duljine jednake ili manje od 2,5 metara mogu se istovremeno prevoziti najviše dvije osobe.

lapua Creative Commons License 2015.01.19 0 0 127974

Mi mindig utószezonban, augusztus vége szeptember elején megyünk, és eddig mindig jó időnk volt, a tenger pedig 25 fok körüli.

Előzmény: Hangus (127970)
Barebowné Creative Commons License 2015.01.19 0 0 127973

Nem nagyon tud lehülni a levegő, fűt a tenger, így a tél, az itt tavaszias. :-)  Persze borák azért vannak.

Előzmény: s_abel (127972)
s_abel Creative Commons License 2015.01.19 0 0 127972

Losinj-ban már tavasz van?

Barebowné Creative Commons License 2015.01.19 0 0 127971

Pár mai szépség a nagy KÉK mellől :-)

Losinj, 17 fok, napocska

Hangus Creative Commons License 2015.01.19 0 0 127970

Sziasztok!

Isztriára szeretnék menni 4 fő, (2 felnőtt és 8 éves gyerekek)

Nézegettem de valahogy nagyon drágán találtam szállást. Apartmant keresek, megfelel a 3 ágyas is, mert az egyik gyerek mindig a földön akar aludni szivacson :-) 

Tud valaki ajánlani jó áron apartmant? Az elmúlt években 50-65 euro/nap megúsztuk, jó lenne idén is.

Ugye jól gondolom,hogy aug. végén az Isztrián már változékony, szeles idővel számolhatunk?

köszönöm

pearl_13 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 127969

Már nagyon vártam :)

Előzmény: cobranco (127959)
Bazs09 Creative Commons License 2015.01.18 0 0 127968

Ha valaki most gondolkodik Airbnb-n történő foglalásban, érdemes egy regisztrált ismerőssel meghívatnia magát, így ~7000 Ft értékű kupont kap. Ha a meghívott szállást foglal, akkor a nyaralást követően a meghívó is ~7000 Ft-os kuponban részesül, ami 3 évig érvényes. :) A 7000 Ft 75 USD értékű foglalás felett váltható be. Jómagam kipróbáltam, működik. :)

ersekildiko Creative Commons License 2015.01.18 0 0 127967

Dehogy haragszom Rád, és magamnak is megbocsájtok, a jógatábort "rég" átszerveztük Húsvétra, így én ráérek :)

Előzmény: pityy palko (127964)
vargamarcs Creative Commons License 2015.01.18 0 0 127966

Szép volt a teljesítményetek is s a tájak is!

Azér' az sajnálhatjátok, hogy idő hiányában kimaradt Divna és Duba - bár a le/feljutás ott is érdekes lett volna....               Legközelebb ha a környéken jártok, Zuljana és Tristenik se maradjon ki, megéri!

Köszönjük, ez igazán jó beszámoló volt! :) 

Rezsee Creative Commons License 2015.01.18 0 0 127965

Köszönet az újabb ,,egész estés" moziért! Megérte 1 évet várni! (2014 --> 2015! :-)) Gratula a teljesítményhez mind a kerékpározás, mind a látnivalók, információk és a fanyar humor tekintetében!

Ahogy mondtad, manapság kevés az élménybeszámoló, de ez(ek) a sok között is dobogón lenne!

pityy palko Creative Commons License 2015.01.18 0 0 127964

Drága Ildi, Ildi Drága!

Az ütő megállt bennem, de csak jól emlékszem, hogy egy akkortájt szerveződő jógatábor miatt még nem mondtad fixre, csak esetlegesre.

Várom a privát e-mailt, hogy akkor széna e vagy szalma!:-))

(Sose tudtam, hogy melyik, melyik).

Kormix és El' Borli még nem reagáltak.

Neharagudj magadra, rám meg tényleg nincs miért!:-))

Előzmény: ersekildiko (127961)
ersekildiko Creative Commons License 2015.01.18 0 0 127963

OFF
Szia! Azok már régen elfogytak, újak meg nem jönnek :(, sajnos az "erős" Ft nem tesz jót az "importnak"

Előzmény: Bombyna (127962)
Bombyna Creative Commons License 2015.01.17 0 0 127962

Na mivan elfogytak a hátihordozók?:D

Előzmény: ersekildiko (127961)
ersekildiko Creative Commons License 2015.01.17 0 0 127961

Palkó! ez most nem esett jól :( (127872, 127880)

Előzmény: pityy palko (127950)
takij001 Creative Commons License 2015.01.17 0 0 127960

Szia!

Nagyon szépen köszönöm ,utánanézek mert jónak tűnik.

Előzmény: Pilsner76 (127953)
cobranco Creative Commons License 2015.01.17 0 0 127959

Üdv mindenkinek!

Tavaly tettünk egy kört a balkán régióban,beleértve néhány nap erejéig a horvát tengerpartot is.

Néhány hónappal ezelőtt már belinkeltem egy részt,nos itt lenne a folytatás.

Igaz, az előző epizód olyan régen volt,hogy lehet,írnom kéne egy kis ismertetőt a korábbi részekből…

Szóval a történet úgy kezdődik: nyár van,40 fok,tengerpart…akit érdekel,jó szórakozást!

Útvonal:

Brist-Gradac-Bacinska jezera-Ploce-Trpanj-Orebic-Peljesac riviera-Viganj-Janjina-Drace-Prapatno-Ston-Neum

Van itt még néhány haszontalan link,ami szegről-végről a túrához kapcsolódik,bár valószinűleg senki nem kattint rá,de hátha:

Térkép:

http://users.atw.hu/cobranco/terkepek/adria4.2014..html

Írásos túrabeszámoló /tengerparti rész: 4-8 nap/:

http://users.atw.hu/cobranco/turabeszamolo_14_adria.html

Fotóalbum:

https://plus.google.com/photos/108429527626914127671/albums/6099035352827563537

Slideshow:

https://plus.google.com/108429527626914127671/stories/8e4f8630-594e-31f8-b8ab-d257752485ab14aa2eae13c

Az első néhány nyúlfarknyi képkocka Brist,az oda készülőknek,illetve néhány nappal korábban érdeklödött valaki a szigeteken való kerékpározás lehetőségeiről,talán egy-két használható ötlet neki is lesz.

Bazs09 Creative Commons License 2015.01.17 0 0 127958

Bocsánat, másik szoba, elnéztem. De az általam fizetendő ár ugyanannyi lenne itt is.

Előzmény: Bazs09 (127957)
Bazs09 Creative Commons License 2015.01.17 0 0 127957

Ugyanazt a szállást megtaláltam itt is (ugyanaz a szoba), de majdnem 15e forinttal drágábban mint airbnb-n. 

Előzmény: vargamarcs (127955)
vargamarcs Creative Commons License 2015.01.17 0 0 127956

ajajjj...... egy cavtat-i szállást nézek épp, ott pl. 180 eFt szállásdíjra 29 eFt szolgáltatási díjat számol fel!!! nemááááá......

Előzmény: vargamarcs (127955)
vargamarcs Creative Commons License 2015.01.17 0 0 127955

ha jól látom,közel 10% szolgáltatási díjat számít fel az airbnb..... s ez nekem nem tetszik :(

http://www.booking.com/index.hu.html?sid=edfd9d18a906e211f1083c55f98cd9ab;dcid=1 

itt viszont már többször is foglaltunk - közvetlen szállásadótól lehet itt is.

könnyen kezelhető az oldal, korrektek, semmi külön költség nincs, s probléma esetén ésszerű határidőn belül visszamondható - nincs lemondási díj. 

Előzmény: Bazs09 (127954)
Bazs09 Creative Commons License 2015.01.17 0 0 127954

Sziasztok!

Az airbnb mennyire megbízható? Itt hallottam róla először, de nagyon szimpatikus a rendszer és az ajánlatok is.

Üdv:

Balázs

Pilsner76 Creative Commons License 2015.01.17 0 0 127953

Szia!

Ez csak egy tipp, mi már két évben voltunk ott más kutyással együtt:http://www.vinisce.lks.hu/ .

Üdv Pilsner76

Előzmény: takij001 (127949)
pityy palko Creative Commons License 2015.01.17 0 0 127952

Tsókolom mind a 2 kezedet! Ja, és köszönöm!:-)

Előzmény: vargamarcs (127951)
vargamarcs Creative Commons License 2015.01.17 0 0 127951

csak hogy ne hiányozzon a "készletből" - mármint a szállás, ha jól emlékszem itt laktak a kormosék ;) 

http://www.croatiaapartments.net/croatia_apartments/rooms_2034.htm

ez pedig Komiza tőlem :) 

s Bisevo-t sem kihagyni! 

Előzmény: pityy palko (127950)
pityy palko Creative Commons License 2015.01.17 0 0 127950

Helló Prigradica!

Kormix (x=2) igért nekem egy Komizai tengerparti appartman címet, tehát várok mint macska az egérlyuk előtt.

Bizony nem volna rossz egy napot Boszniában "csavarogni". A potenciális résztvevők egyike sem erősítette meg a részvételi szándékát, de várok, mint .....................................

Vettem egy Zodiac 280-ast meg egy 5 pacis Parsunt, úgyhogy tengerre magyar! Ezért szeretném látni a nyári szállást, mert nem bírom a cipekedést! :-)

Előzmény: The_Rible (127945)
takij001 Creative Commons License 2015.01.17 0 0 127949

Sziasztok!

Segitségeteket szeretném kérni .Kutyás szállást keresek 3 főre lehetőleg tengerpartit .Nincs külön uticél ,föleg dalmácia de minden megoldás érdekel .Ha valaki volt már kutyával, és elégedett volt a kutya is :) , ne kiméljen .

Köszönöm szépen.  

jaaagf Creative Commons License 2015.01.16 0 0 127948

Köszönöm, írtam.

Előzmény: tommifeher (127941)
jaaagf Creative Commons License 2015.01.16 0 0 127947

Köszönöm, megnézem! +++

Előzmény: Krisztina K (127940)
jaaagf Creative Commons License 2015.01.16 0 0 127946

Köszönöm, igen így lenne jó. De a legjobb 3 hálószobával lenne. "Vizesblokk" elég lenne 2 is. :-)

Előzmény: Béci 72 (127939)
The_Rible Creative Commons License 2015.01.16 0 0 127945

Ezt neked küldöm, hátha ott akarsz maradni, úgy megtetszik.

Egyébként engem nagyon érdekelne egy ilyen kirándulás, mert szégyen, de még nem jártam Visen.

Felelőtlenség lenne most még megígérnem, mert nagyon messze van április, nem látok el odáig, de ha úgy alakul, akkor csak beülünk az autóba oszt hajrá.

Mondjuk nagyon közel van húsvéthoz, amit Korculán szoktunk tölteni, úgyhogy nem tudom vissza tudok-e menni két hét múlva.

Egy jó kis tefericel összekötve Boszniában, óriási lenne.

Előzmény: pityy palko (127878)
eperlevelll Creative Commons License 2015.01.16 0 0 127944

Köszi mindenkinek az információkat!

Előzmény: A.J.72 (127942)
A.J.72 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 127943

szia,

tengerparti, és olcsó...

http://www.apartmanihrvatska.hr/Hrvatska/Podaca/Apartmani-MAJAK-II-11400

...de semmi luxusra ne számíts! ;)

Előzmény: ferri19 (127837)
A.J.72 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 127942

Szia, Mi 2013-ban, június végen, július elején nyaraltunk a szomszédos Podacaban, ahonnan besétáltunk Bristbe is. A falu kb annyit "tud", mint amennyit elsőre dob ki a google. Ha csendes pihenésre vagytok, akkor jó választás. :) Podacaban érdemes a kihalt falut megnézni a hegyen. Jó út visz fel, és szerintem nagyon érdekes. Az említett időszakban alig volt ember, de tudnod kell, hogy ez rendkívül változó... Tavaly pl. Medvejaban is alig volt ember június végén... :) Ha olcsó és jó szállást találtál, akkor vágjatok bele, kevés pénzből egy szép vidéket tudtok bejárni! ;) (Sajnos fotókat nem tudok feltölteni, mert nagyok. :( )

Előzmény: eperlevelll (127915)
tommifeher Creative Commons License 2015.01.15 0 0 127941

Szia, voltunk már mi is hasonlóan, Crikvenicánál tudok szállásadó nevét, elérhetőségét, jól beszél angolul-németül és olcsó, ha érdekel írj emailt.

T.

Előzmény: jaaagf (127938)
Krisztina K Creative Commons License 2015.01.15 0 0 127940

Szia!
Ugyan én Split és Omis között foglaltam, de 9 főre egy 100 nm-es lakást, több hálószobával, két fürdőszobával - két hétre fejenként 50 ezer forintra jön ki.

Nézz szét az airbnb oldalán is - aztán onnan sokaknak külön oldala is van - így a közvetítői oldal kihagyásával lehet foglalni.

Béci 72 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 127939

Ez lehet két 4 személyes egymás melletti apartman is.Ekkora "tömegnek" nem árt a két fürdőszoba.

jaaagf Creative Commons License 2015.01.14 0 0 127938

Üdv! Köszönöm az eddigi hasznos információkat, amiket évek óta olvasok itt. Idén sokan mennénk: Kvarner-öböltől nagyjából Zadarig keresnék 8 főre szállást 3 hálószobával. Ekkora "tömegre" van valakinek ötlete? Köszönettel: NB

mbeata11 Creative Commons License 2015.01.14 0 0 127937

Primitív emberek nem érdekelnek, a többieknek Köszi a választ. 

Előzmény: derült ég (127932)
wdriver Creative Commons License 2015.01.14 0 0 127936

ja és a legfontosabb, a weboldaluk.

itt aztán van infó bőven :-)

Előzmény: mbeata11 (127931)
wdriver Creative Commons License 2015.01.14 0 0 127935

ahogy nézem ez egy kemping is egyben, vagyis van kemping része.

méghozzá nem is kicsi, úgyhogy játszótér garantált.

a bookingon is vannak képek és azt sugallják hogy végig aprókavics, kis fákkal, 

szóval igazi családos helynek néz ki.

gondolom ezért kérdezted.

:-)

ARic Creative Commons License 2015.01.14 0 0 127934

mi tavaly Trogirba kirándultunk, és visszafelé találomra megálltunk egyet strandolni, itt "kötöttünk ki", és nagyon tetszett! Viszonylag hosszan húzódik, vannak nyüzsisebb és nyugisabb szakaszai is, apró kavicsos parttal, sok árnyékkal! Inkább családosoknak vagy pároknak ideális, nem az a felkapott, fiataloknak való szórakozós hely.

hul Creative Commons License 2015.01.14 0 0 127933

Nagyszerű válasz:-) Bölcsesség az összes "mélyre ereszkedő" kérdésre, gratulálok!

Különben a többi strand is ilyen Adria szerte.

Előzmény: derült ég (127932)
derült ég Creative Commons License 2015.01.14 0 0 127932

Strandja nagyon jó! Két sorban szoktak feküdni az emberek. Alul a férfiak.... A gyerekeknek be szokták ilyenkor kötni a szemét, hogy árnyékban legyenek.

mbeata11 Creative Commons License 2015.01.13 0 0 127931

Seget Vranjica Belvedre apartmanról tudna valaki véleményt mondani? Strandja jó? Mennyire árnyékos? Mennyire nyüzsis? Van játszótér? Stb.

ili83 Creative Commons License 2015.01.13 0 0 127930

És BÚÉK azoknak, akik ma tartják a szerb (ortodox) Szilvesztert ;) 

Rezsee Creative Commons License 2015.01.12 0 0 127929

Kompos, szigetes dolog jó ötlet, tényleg az autó dobja meg az árat! :-)

Előzmény: Bazs09 (127928)
Bazs09 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 127928

Köszönöm a válaszokat!

Duce-t néztem én is. :) Kerékpárral nem a helyi közlekedést oldanánk meg. Autóval elkirándulnánk valamerre, bringákat le, aztán azzal tovább. Gondolok itt pl. a környező szigetekre. A kompok a kerékpárnak is sokkal olcsóbbak.

Szállást a Google által kidobott nagy gyűjtőoldalakon érdemes foglalni, vagy van egyéb tuti tipp?

Üdv:

Balázs

Előzmény: Rezsee (127914)
emerenc76 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 127927

Szia Béci 72!

Tök új vagyok erre, nem is tudom, hogy magánba el tudom-e küldeni a címemet.

De leírom ide: kator.emoke@gmail.com

Köszi!

Vinjerac- ba van ajánlatunk, egy véleményt olvastam, nem volt magasztaló!:)

De meg is tudnék barátkozni azzal is simán!:)

Szia! E.

Előzmény: Béci 72 (127908)
cobranco Creative Commons License 2015.01.12 0 0 127926

Semmiképpen nem akartalak elbizonytalanítani,mi csak egy éjszakát voltunk ott, én sem vonnék le ebből messzemenő következtetéseket,csupán csak a kérdésedre válaszoltam,kinek milyen tapasztalatai vannak?

Annyival kiegésziteném,hogy másnap reggelre kihalt a falu,idillibé vált a környezet,igaz mi mentünk tovább,ennyi.

Készitettem egy útifilmsorozatot is,a következő részben Bristel kezdünk,van néhány reggeli képkocka,ahogy ébred a falu,meg tengerpart stb....nézz be a hétvégefelé,belinkelem.

Előzmény: eperlevelll (127922)
szikla2 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 127925

Brist egy gyöngyszem, ha van egy korrekt szállásod, gondolom a part közelében, akkor azt ne hagyd ki.

Tömeg ???  Nézd meg a térképen az arányokat. Arra gondoltam, hogy itt a fürdőzésre jelölt tengerpart hossza, mennyiben aránylik az apartmanok számával. Ne engedd magad lebeszélni.

eperlevelll Creative Commons License 2015.01.12 0 0 127924

oké :)

Előzmény: fvcc (127923)
fvcc Creative Commons License 2015.01.12 0 0 127923

A tengerpart meg "besétálható" Gradacig. Ott is mindenütt lehet fürödni. Szép és jó hely azt, majd meglátod.

Részeg embertől meg ne fogadj el ingyen vacsorát :D

eperlevelll Creative Commons License 2015.01.12 0 0 127922

Köszi, akkor úgy veszem, hogy van egy igen és egy nem szavazat :)

Előzmény: fvcc (127921)
fvcc Creative Commons License 2015.01.12 0 0 127921

... ha jól emlékszem, azt írta, hogy az úton hömpölyögtek - este.

Ahányszor arra jártam, szinte mindig üres volt az út. Jó, az nappal volt. Este meg kit érdekel :)

Brist egy kis falu, magán appartmanokkal, hotel nélkül. Helyedben nem hagynám "szaladni".

Előzmény: eperlevelll (127920)
eperlevelll Creative Commons License 2015.01.12 0 0 127920

Persze, tisztában vagyok vele, de ha egy talpalatnyi hely sincs a parton, biztosan nem megyünk oda. Sokszor nyaralunk júliusban, lehet azért olyan helyet találni, ahol normális mennyiségű ember van.

Előzmény: fvcc (127919)
fvcc Creative Commons License 2015.01.12 0 0 127919

Fő szezonban mégysz, azért azt ne feledd.

Előzmény: eperlevelll (127918)
eperlevelll Creative Commons License 2015.01.12 0 0 127918

Nem jó hír :(

Július elejére találtunk ott nagyon jó áron, kifejezetten jó szállást, de most elbizonytalanítottál. 

Előzmény: cobranco (127916)
cobranco Creative Commons License 2015.01.12 0 0 127917

Üdv mindenkinek!

Valamikor sokan publikáltak irásos beszámolókat, mára  valahogy ez  háttérbe szorult,egy kezemen meg tudnám számolni,hányan csinálnak még ilyet,mindenki inkább fotózik.Én magam is inkább filmezek,ez főleg a idöhiánynak és lustaságomnak köszönhető.

Bár a honlapomon vannak túraleirások,de azok egytől-egyig a túratársaim szerzeményei,most változtattam egy kicsit ezen,ma tegnap délután összedobtam egy rövid zöngeményt,hogy adjak egy kis löketet ennek az „idejét múlt” publikálási formának.

A téma része az idei Adriai túránknak,egy kiemelt és sportszempontból is mozgalmas feladat teljesitése volt,ez pedig nem más,mint a Sveti Jure megmászása.

A szöveg néha suttyó/mondhatni/,de azért talán élvezhető, aki tud, és főleg szeret olvasni,ime:

Csúcstámadás az Adrián /Sveti Jure/Biokovo/ by Cobranco

Hajnali 5-kor csörög az óra,illetve nem,mert vekkert nem vittünk magunkkal,szóval kipattant a szemem,még szinte nem is pirkadt,de az izgatottságtól pillanatokon belül talpon voltam,mondtam is magamnak,a legfaszább időpont,nincs meleg,irány a hegy.Persze soha nem megy semmi simán,mindig átirja valami a forgatókönyvet,defektszerelés hajnalban,

ráadásul duplán,nem megyek bele a részletekbe,már felidézésétől is a káromkodás gondolata foglalkoztat.

Üres bringával, cuccok nélkül ugrottam neki a Biokovónak,persze ennek előnye is van,nincs súly,ellenberger néhány dologra szükség lehet egy ilyen kaliberű hegymászásnál.

A legfontosabb a folyadék,ráadásul több liter,mivel előre figyelmeztettek,hogy vizvételezési lehetőség nincs a hegyen.Szóval,nekivágtam,Podgora kihalt,mindenki a tegnapi buli fáradalmait piheni ki,sehol egy ember, leszámitva azt az egy-két részeget,akik tegnap már nem értek el hazáig és most a fák árnyékában pihenik ki a fáradalmaikat.Élveztem a nyugalmat,jó volt látni,hogy ilyen arca is van a Horvát tengerpartnak.Mivel térképet sem vittem,gondolván, egy út van,eltévedni nem lehet,…hát lehet!!...már rögtön a városban,na mindegy,a benzinkutas útbaigazitása révén már irányba is álltam.Néhány szerpentin kanyar után Podgora távolodott,de nem elfelé,hanem lefelé.Nagyon élveztem,egy futó utólért,vakkantott néhány szót horvátul,majd megelőzött,nem válaszoltam,gondoltam elég annyi, jól beégtem,hogy lefutottak,de az forgott a fejemben,itt nem hajtom meg,kell az erő fentre.Jól döntöttem,mint az később beigazolódott.

Kb.egy óra múlva elértem a Nemzeti Park bejáratát,kisebb alkudozás után kiperkáltam a lóvét,fájó szivvel,egyrészt,mert nem volt kevés,másrészt meg hallottam városi legendákat arról,hogy van akinek sikerült bepotyáznia,hát nekem nem.Szerpentineztem tovább,az út szisztematikusan,de nem vészesen emelkedett,körbe mindenfelé mediterrán fenyők

,persze tudtam, ez Horvátország legnagyobb egybefüggő partmenti fenyvese.Kiérve az erdős körzetből elém tárult a Biokovo munumetális sziklatömbje,elképzeni sem tudtam,hogy a függőleges sziklafalon,hol vezet az út nyomvonala.Kapaszkodtam tovább,innen már egyre lenyűgözőbb volt a kilátás.A kajás zacskó ott fityegett a vázon,egyre jobban idegesített,csapkodta a térdemet,,hamar megszületett a döntés,belátható idön belül reggeli.

Egy hajtűkanyarban,egy sziklapárkányon lélegzetelállító panorámával előttem

betúrtam a kajcsit.Negyed óra elteltével újra nyeregben,ilyenkor a túl sok pihi nem tesz jót az erönlétnek.

Vasárnap lévén nagy tömegre készültem,ehhez képest még egy autó sem jött,igaz még csak fél hetet kongott az óra.Remekül haladtam,szinte el sem akartam hinni,bár  megvolt a magyarázat,mivel délnyugatról másztam,a Biokovó hatalmas sziklafalai útját állták a keletről felkelő nap sugarainak, nem volt hideg,de ahogy mondani szoktam a hőmérséklet PF volt,azaz pont fasza/.Jópár kilométer után,hirtelen elfordult az út, s feltünt néhány ház.Egy két reklámtábla is kint volt,hirdetve ezt-azt,kaja,pia,stb,

persze senki ne várjon tengerpartos körülményeket.Szóval,egy-két fotó és már indultam is tovább.Innentől radikálisan megváltozott a táj.A tengert nem látni,igazi holdbéli körülmények, amerre csak a szem ellát.Mindenhol kövek,sziklák,kietlen,sivár vidék,de volt egy hangulata, be kell,hogy valljam.

Az út továbbra is szerpentinezett,ráadásul végeláthatatlannak is tünt,csak ment fel a fellegekbe.A szintemelkedés nem érte el a 10%-ot,úgyhogy nem volt különösebben megeröltető.Itt már hetedmagával tüzött a nap is,töltöttem magamba a folyadékot,de csak módjával,gondolván,lehet ez még rosszabb is,lett is.

Egy óra elteltével már megint a sziklaperem szélén találtam magam,igaz nem önszántamból,hanem út vitt vissza,persze örültem is,mint majom a farkának,legalább újra van kilátás,persze az önfeledt mámort némiképp árnyalta,hogy úgy emelkedett,hogy majd be sz@rtam.

1228m-on elértem egy Ravna Vlaska nevű kilátópontot,itt volt már néhány autó,a kialakitott teraszról gyönyörködtem egyet/vagy kettőt/a tenger látványában,

ami már igencsak lent volt.Egy sziklába vájt kocsmaszerűség is ott figyelt az út mellett,egy fickó sörös rekeszeket pakolászott,csak elképzelésem volt arról mennyibe kerülhet itt egy üveggel,megkérdezni nem akartam,nehogy elmenjen a kedvem a további feladattól.Húztam tovább,újra kősivatag,a forróság egyre csak nőtt,feltámadt a szél is,ennek most kivételesen örültem,ugyanis a hideg Bora fújt keletről.Egy óra magyányos taposás után,néhány vadló nyeritett bele a síri csöndbe, villanyozott fel,majd újra semmi,de ez a „semmi” is nagyon tetszett.Késöbbiekben annyi változás történt,hogy hirtelen az egyik visszafordító után megpillantottam a végcélt,a csúcsot „Sveti Jure”,úgy tünt,mintha közel lenne,de nagyon is nem volt.

Az út  időközben szépen lassan a Biokovo északi oldalára lavírozott át és egyre inkább nyilt ki a panoráma a Horvátország belső régióira illetve Bosznia felé.Aztán egy nagyon látványos gerincútszerüség következett,lenyügöző kilátással a szakadékba,viszont iszonyat kemény volt,már-már azon gondolkoztam tolni is lehetne,de a büszkeségem nem engedte.Kiálltam a nyeregből és tapostam,mint Mari nénje a hordóskáposztát Brihajröcsögén hajnali félötkor.

Gyorsan nőttek a szintek,mint tinilány arcán a pattanások,és negyedóra elteltével már a kúphegy tövében található parkolóban pásztáztam a szituációt.Volt itt néhány autó,meg egy felnyitott sorompó,egy két elvetemült meg gyalogszerrel vette célba a tornyot.Bemenjek vagy ne menjek be? Hazudnék,ha egy másodpercet is morfondiroztam ezen a kérdésen…persze,hogy bemegyek…minek másztam 4 órát,ha cél előtt néhány méterrel a feladom egy sorompó vagy egy tiltótábla miatt.Itt azért megjegyzem (zárójelben),hogy a Nemzeti Pakot szigorúan felügyelik a „réndzsörök”és osztogatják is büntiket szépszámmal,föleg szezonban.Nekiugrottam a szerpentinnek,ami úgy kanyargott a tűzhányó kúpjára emlékeztető végkifejlet oldalában,minha csak oda lett volna rajzolva.Ha valakinek aznap még nem volt széklete,ajánlom a helyet,20% alá innentől már nem ment a szintemelkedés.Félúton éppen pihenem ki a fáradalmakat,ami szó szerint annyit jelentett,hogy megpróbáltam levegőt venni,erre mit látok,jön fel egy busz,olyan helyen,ahol a kanyarokat bringával is csak ipszilonban lehet abszolveálni.Kiderült,hogy a Nemzeti Parkosok különjárata egy nyuggerbandát kimél meg a hegymászástól azzal,hogy felbuszocskáztatja őket a csúcsra.Mikor elmentek mellettem,az arcokat elnézve,látszott,hogy maradandó élmény lesz nekik is az út,persze éjszaka felriadva rémálmaikból.

10 óra magasságában felértem a csúcsra,le sem merem irni mennyi idő volt,persze a szemfülesek kiszámolhatják,nem nehéz.Fent ott éktelenkedik egy nagy TV-torony,amivel semmi baj nincs,ha csak az nem ,hogy pont a csúcson van,tehát körkilátás, illetve körfotó nem lesz.Sebaj vezet ösvény mindenfelé,majd poziciót fogok itt-ott.Amúgy, van itt még egy három személyes parkoló,egy kis sziklaplatzon,egy jótanács,aki autó fel akar jönni,vegyen néhány órát Mihaelitz Norbitól,ha életben akar maradni.

Szóval a csúcs,ami BIG-challenge is egyben, 1762m-vel nem egy kis feladat és mivel 0-ról indul a szintkülönbség a Bonnette-el vetekszik az Alpokban,ami franciák szerint a „legnagyobb út Európában”.Próbáltam magam lefényképezni ,egyfajta szelfifotót magamutogatásnak a Fészbukra,nem ment,ott lődörgött egy kocatúrista,semmilyen nyelven nem tudott/illetve az anyanyelvén biztosan igen,de azt nem tudtam beazonosirtani/,elmutogattam,hogy semmi mást nem akarok csak benne lenni a táblával,meg bringa is,igy együtt egy csoportkép,végül nem jött össze,jobb hijján csináltam egy fotó magáról a tábláról.

Mindegy videjó van,jó lesz az is.

Gondoltam,körbesétálok már a galérián,a bringát a parkolóban hagytam,remélhetőleg itt nem lovasitja el senki,bár lovak vannak a környéken.Érdemes körbebotorkálni a köveken,ha mástért nem is,de a félelmetes kilátás miatt mindenképpem.Úgy egyébként az ösvény,ami két oldalról kerüli a TV-tornyot ugyanoda fut,mégpedig a csúcson található Szent Gyögy kápolnához,

amúgy nem mellékesen igy egyfajta rögtönzött körutat is tud tenni a látogató,ha fekeveredik ide,a madarak birodalmába.

Gúvasztom a szemem a tenger felé,állitólag tiszta időben az olasz partokig átlátni,most csak a feltúrbózott pára,pedig szivesen vettem volna,ha egy feltöltött-szájjú,szilikon-mellű szőke olasz műmaca visszainteget a Gargano-félszigetről,sajnos ez a felemelő mozzanat most kimaradt.

Néhány fotó a szélrózsa minden irányába,

majd egy kis okostojáskodás a kamerának is,aztán irány lefelé.

Elöbb persze feladat van,össze kellene tákolni az időközben leamortizálódott,és a szétesés szélén egyensúlyozó kerékpárt.

Mivel a szerszámok,lent pihennek Podgorában a túratársam táskájában,csak barkács megoldás jöhetne szóba,de mivel,barkácsolni nem szeretek,és ami a nagyobb gond,nem is tudok,ezért az imádkozást választottam,ha már itt volt a közelben egy templom,hogy bírja ki a gép, amig leérek.Egy kis igazítás sisakkamerán,és irány le.Úgy mentem ,mint a golyó,két kanyar után a visszaforditók figyelmeztettek,hogyha nem akarok megtanulni most repülni,akkor inkább használjam a féket.A gurulás lefelé szinte egy örökké valóságnak tünt,27 km lejtőzés közbeni izmozás fáradalmain persze könnyen túltettem magam,arra gondolván,hogy mennyivel egyszerűbb és persze élvezetesebb is,mintha most másznák felfelé.A hőmérséklet a fenti régiókba egész elviselhető volt,föleg a menetszéllel kombinálva,mert egyébként az időközben delelőre hágott nap már 35 fok fölé tornászta a celsius skálát.

20 perc,és már újra Ravna Vlaskáról

pásztáztam az Adriát,az idöközben a viharossá fokozódott keleti szél hihetetlen módon korbácsolta a hullámokat a mélybe.Remek a kilátás az elöttem spontán szétszórt dalmát szigetekre,ebből a magasságból a Google Earth látványvilága köszön vissza,persze százzal megszorozva.

A tenger hivogató szava szinte arra ösztökélt,hogy most azonnal ugorjak egy fejest a habokba,bár van egy olyan gyanúm,hogy 1200 méterről a becsapódás nem lenne zökkenőmentes,ráadásul a bringámat ki hozza le a hegyről,…esetleg a vadlovak?

Újabb vágta,a „Száguldás a hosszú úton” cimű hetvenes évekbeli sláger jutott eszembe,gondoltam ráéneklem a videóra,hadd röhögjön,aki még nem kapcsolta ki,de rájöttem,hagy 2 évvel ezelött Svájcban már előadtam ezt a kis zöngeményt a nézők nagy bánatára.Az útról még nem ejtettem szót,keskeny nyomtáv,gyatra minőség,egyik oldal sziklafal,másik szakadék,a visszafordítók,szinte beláthatatlanok,ha valaki autóval próbálkozik fokozott figyelem,sőt még bringával is jópárszól húztam a padlóféket.

Ahogy közeledtem a tengerszinthez,mintha egy hőtárolós kályha kazánjába futottam volna bele/bár lehet nics kazán a hőtárolós kályhába,sőt biztos,mindegy müszakilag mindig hülye voltam/szóval, mintha feltekerték volna a hőfokszabályzót,lehetett vagy 40 fok árnyékban,igaz ahhoz árnyék is kellett volna.

1 óra magasságában értem le Podgorába,addigra bringámon már annyi tartozék fityegett a szélrózsa minden irányába,hogy én lepődtem meg a legjobban,hogy ennyi alkatrészből áll egy kerékpár.Begurultam a benzinkúthoz,a kutas csávó már jó ismerősként üdvözölt,közöltem kéne valaki akinek vannak szerszámai,és gagyog valamit angolul,mutatta,hogy ö nem az az ember,de átirányított a szomszédban lévő tüzoltó állomásra.Hát mit mondjak,az embernek lehet néha szerencséje is,kivágtázott a komplett készenléti egység,az egy dolog,hogy mind perfekt beszélt angolul,de valójában nem is volt rá szükség,egy teljes nagygenerálozást összecsaptak a bringámon a másodperc töredéke alatt,és ami a legfontosabb,mindezt grátisz,egy fillért sem voltak hajlandóak elfogadni abból a pénzből,ami amúgy nem is volt nálam.

A végére maradt egy kicsit kinos közjáték,megyek keresem a szállást,egyszer csak a sok egy forma apartman között azon kapom magam,hogy nem tudom melyik az enyém.Ott keringetem,mint gólyafos a levegőben,erre a tűző napon kint ülő „házdilerek” elkezdtek mutogatni,hogy én tulajdonképpen honnan is jöttem ki.Hát igen, árvús szemekkel figyelik egymást,illetve konkurrenciát,úgyhogy ezúttal szerencsém volt.

Berontok az apartmanba,egy kis késéssel,valljuk ba,azt gondoltam,már kivágtam minket mint az a bizonyos macskát vécézés céljából,de nem, a túratársam,enyhe túlzással,még akkor kelt,mondtam is neki,lehet, ő választotta tutibbat.

Persze, igy utólag az mondom nem,de ha valaki egy ilyen feladatra vállalkozik,legyen vér a „pucájában”,az edzettségen kívül kell motiváció,nem árt ,ha van egy kis kitartás is az emberben,cserébe viszont lenyügöző látványt és egy életre való felejthetetlen élményt kap.

Cobranco

Az emlitett útifilmet korábban már posztoltam itt,akit érdekel és nem látta,lapozzon vissza vagy keressen rá. :))

cobranco Creative Commons License 2015.01.12 0 0 127916

Én pont ott voltam tavaly 1 éjszakát,július közepén,úgy keveredtünk oda félsötétben,semmi előre foglalás.

Igaz,hogy szombat este volt,de katasztrófális,én annyi embert még nem láttam,pedig elözöleg vegigmentünk a komplett Makarska-rivierán,hömpölygött a tömeg az utcákon, egy szállásdíler telefonálgatta körbe a lehetöségeket,végül egy konyhasufni sarkában kaptunk egy lyukat 15 euróért,de pozitivum,hogy a félrészeg házigazda adott kaját grátiszban,amiből utólag családi balhé lett,miután hazajött az asszony.

Szóval,nekem nincsenek pozitiv tapasztalataim.

eperlevelll Creative Commons License 2015.01.12 0 0 127915

Sziasztok!

Visszaolvasva a topicot találtam Bristről információt, de nem túl sokat.

Járt ott valaki mostanában?

Érdekelne, hogy mennyire zsúfolt július elején/közepén.

Előre is köszönöm!

Rezsee Creative Commons License 2015.01.12 0 0 127914

Szia! Mi többször voltunk Omisban, volt hogy kempingben, volt hogy apartmanban, de irodán keresztül, így konkrét szállást nem ajánlanék, inkább néhány ált. gondolat. Talán lesz konkrét ajánlat is, de nagyon sok helyen tudsz böngészni, nem mindig az első 1-2 kidobott találat a legjobb, érdemes az itt ajánlott linkeket visszakeresni és közvetlenül a tulajtól bérelni.  Vannak kiadó szobák is, ha nem kell a konyha, úgy olcsóbb. Szállást bent a központban nem foglalnék, nagyon zsúfolt, mindenhol fizetős a parkoló, nem tudom ezt hogy oldják meg. A legjobb a Duce-i rész, tehát a Splithez közelebbi oldal, itt a legjobb a víz, közel vagy, igaz át kell menni (általában) a forgalmas főúton. Ha zavar a zaj, akkor mindenképpen második, harmadik sorban foglalj! A makarskai oldalon kikötő utáni rész nekem nem szimpatikus, a domboldalból pedig nagyon macerás a lejárkálás a partra.

A következő két három települést is hirdetik omisként, az már 5-10 km távolság is lehet, ott már sziklás partra, mélyebb vízre és jellemzően meredek megközelítésre készülj. A kerékpárról...Nem igazán ideális terep, használható, de nem tudom érdemes-e. Az egész part forgalma ezen az egy úton zajlik, ami nem kicsi.

Duce-ból kb. 15-30 perc séta a