Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

tiborpapa aug. 7. Creative Commons License 127047
Előzmény: fvcc (127045)
hul aug. 7. Creative Commons License 127046

Vir nem a horvátországi rendszeres lejárók/fanok szíve-csücske. Hogy miért, azt akkor tudod meg, ha sokat jársz máshová. 

Különben itt a neten kicsike kis ügyességgel megtalálod az autópálya összes infóját.

De ne mondd, hogy mocsok vagyok : http://www.hac.hr/toll-rates/pricelist

Jó utat!!!!!!!!!!!

Előzmény: grand:tom (127041)
fvcc aug. 7. Creative Commons License 127045

olvass vissza vagy 10-20 oldalt

Előzmény: grand:tom (127044)
grand:tom aug. 7. Creative Commons License 127044

miért?

Előzmény: fvcc (127042)
lborli aug. 7. Creative Commons License 127043

Régen, mikor még voltak topiktalik, sok olvtársunkkal volt alkalmunk megismerkednünk személyesen is.

Előzmény: leijona (127038)
fvcc aug. 7. Creative Commons License 127042

vir szigetre?

Jól meggondoltad?

Előzmény: grand:tom (127041)
grand:tom aug. 7. Creative Commons License 127041

van valakinek pontos adatta autópálya árakrol, letenyétöl- vir szigetre? vasárnap indulunk  és 8.30 körül érünk a határhoz, mire számithatok (dugo tétren) mi lenne az ideális indulás? köszönöm!

The_Rible aug. 7. Creative Commons License 127040

Szerintem az én voltam tavalyelőtt Vela Lukában :) Jó utat.

Előzmény: tengelic35 (127034)
Marjannka aug. 7. Creative Commons License 127039

Engem lehet érdekelne a kuna marjannk@t-online.hu címre írj légy szíves ha még aktuális.

Előzmény: Marjannka (126934)
leijona aug. 7. Creative Commons License 127038

Azért arra kíváncsi lennék, hogy ismerted fel a fórumtársat, mivel arcnélküli,  nicknévvel ellátottak vagyunk. :)

robinzonad aug. 7. Creative Commons License 127037

Komoly, hogy Kiss????

Pierr_Kardán aug. 7. Creative Commons License 127036

ilyen ütemben romlik a forint

Romlik? Azt hittem, hogy már elromlott :-((

Előzmény: hul (127022)
G-lader aug. 7. Creative Commons License 127035

Jó pihenést! Nálunk éjfélig meló, pár óra szundi, 5-kor meg indulás kifelé :)

tengelic35 aug. 7. Creative Commons License 127034

A hölgy leánykori nevén szerepel, a gyerek meg Kiss :) Szerencsénkre az utolsó pillanatban leakasztottunk a szögről egy közjegyzőt és elkészül egy okírat. Lehet valóban túlreagáljuk,de esélyt sem szeretnénk adni arra,hogy ma este visszafordítsanak bennünket egy ilyen "bagatel" ügy miatt. Aludnék egyet  és este 9 kor indulás ! Köszönöm a jótanácsokat ,ha valakivel összefutnék, egy sörre a vendégem! :)  Arany színű Hyundai H1 es,nem lehet eltéveszteni :) Orebic előtt leszünk Mokalo-nál, az út mellett az apartmanunk. (Jó" csendes" helyen :) )  Tavaly előtt is összefutottunk valakivel a fórumról ,igaz akkor Vela lukánál a tomi előtt csak egy felpimpelt,kifestett tetőboxú  almerával voltunk akkor :) Az utazóknak jó utat, a kint lévőknek jó időt, a hazatérőknek meg vígasztalást ! :) Üdv : Tibi  

Előzmény: robinzonad (127027)
fekvőrendőr aug. 7. Creative Commons License 127033

Jó nyaralást!

Előzmény: somagyik (127032)
somagyik aug. 7. Creative Commons License 127032

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Szombat este indulás Viniscébe!!

robinzonad aug. 7. Creative Commons License 127031

Porecben járóktól érdekelne....lett-e valami abból a fűből, amit arra a vörös, göröngyös, száraz, gondozatlan talajra szórtak el és még csak nem is locsolták, szemben az óvárossal, a strandon, az épített nádtetős napozók környékén. Nem a kikötő oldalán, a másikon. Itt: 45°14'01.6"N 13°35'50.4"E

robinzonad aug. 7. Creative Commons License 127030

Megerősíthetem. Ugyanígy sosem kértek még gyerekekről semmit sem, pedig pár évig táboroztattunk külföldön 16 év alattiakat ( persze volt nálunk szülői meghatalmazás ), de sosem kértek semmit. Mekkora lenne a várakozás, ha minden utazótól kérnének mindenféle családi állapotot rögzítő iratot, minden értékről igazolást, számlát, blokkot....lényegéből a kedvet vennék el az utazástól. Egyébként sok éves tapasztalatom, hogy csak a magyarok nyúlnak bele, csak ők kérik el, csak ők kérdeznek, csak ők állítanak le. Mármint magyarokat. Legutóbb kb 8 éve volt, hogy külföldi vámos nézte meg a szajrét. Akkor a horvát ki is pakoltatta volna több napos ellátmányunkat ( májkrém, zöldség, gyümölcs, konzervek ), így a csapat fél perc alatt eldöntötte, hogy akkor irány Szlovénián keresztül Olaszország, hogy csak EU-s határokat érintsünk. Milyen jó, hogy nem volt előre foglalt szállásunk.

Előzmény: 681109 (127028)
adriafun aug. 7. Creative Commons License 127029

nyárias kék éggel, meg napsütéssel. Napközben olyan 32 fok (Porec)

Előzmény: Goran Markovic Reloaded (127020)
681109 aug. 7. Creative Commons License 127028

ez elég nagy butaság - már megbocsáss

mi éventet 3-4szer utazznk ki, hol szólóban, hol dugig rakott (több bicikli, tv, mikró, stb) lakókocsival, de soha nem kértek semmit - és most senki ne mondja, hohy csak mert szerencsénk volt

azért lásszk be a vámosok is az ésszerűség határain belül dolgoznak

Előzmény: kismatz (126996)
robinzonad aug. 7. Creative Commons License 127027

Szerintem ha a hölgy Kissné és a gyerek is Kiss, honnan derülne ki, hogy elváltak? Ha más a név, persze felmerülhet a kérdés, de foglalkoznak-e vajon ilyesmivel? Elvileg bárki ülhet a kocsiban, lehetne a szomszéd gyereke is....de ha elvált, akkor biztosan van papírja arról, hogy a gyereket neki ítélték. Persze ha van is, akkor magyarul. Mit kezdenek ezzel a horvátok? Nem hinném, hogy minden ilyesmiről hitelesített fordítással kell rendelkezni.

Előzmény: tengelic35 (127024)
681109 aug. 7. Creative Commons License 127026

Cres-en tudnám ajánlani a camp Kovacine-t, vannak mobilházaik és szobáik is.

Fehérpárduc aug. 7. Creative Commons License 127025
Előzmény: tengelic35 (127024)
tengelic35 aug. 7. Creative Commons License 127024

Sos segítséget szeretnék kérni. Baráti társaságunk elvált anyukája hozná a kisgyerekét. Uticél Horvátország, boszniánk keresztül. Kell e az elvált féltől valamiféle okírat,hogy  a gyereket az anya kivihesse az országból ?

robinzonad aug. 7. Creative Commons License 127023

Nálunk a gyerek pancsolt anyuval, míg a férfiak megtalálták a szállás 1 óra alatt. Nincs lehetetlen. Lenti utazási iroda? Akkor inkább már az utcán üldögélő szállás kiadók.

hul aug. 7. Creative Commons License 127022

Ha ilyen ütemben romlik a forint, lehet jobb kunában...

Előzmény: robinzonad (127019)
hul aug. 7. Creative Commons License 127021

Miért nézett rád furcsán? Esetleg hiányos öltözet... vagy lehúzva maradt slicc? 

:-)

Előzmény: G-lader (127017)
Goran Markovic Reloaded aug. 7. Creative Commons License 127020

Tisztelt Hölgyek és Urak!

Cres. Két kérdés:

1.) van valaki lent? Milyen idő van ott? Ugyanez a Szittya Magyar Ótvar, vagy ott szépen süt a nap? Júliusban Trogir-ban voltunk, az tetszett. Tudom Split a választóvonal. :(

2.) általában csak megyünk oszt ott a csapásterületen keresünk szállást, de most 7-en megyünk, ebből három gyerek, akit jobban érdekel a tenger, mint a keresgélés. Tud valaki 7 ágyas, esetleg két fürdőszobás apartmant, esetleg valami megbízható utazási irodát lent? 20délután - 24reggel leszünk ott.

Előre is nagyon köszönöm!

Üdvözlettel,

Zsolt

robinzonad aug. 7. Creative Commons License 127019

Bocsi, Eurot Triesztben vettünk fel, oda is átugrottunk. 

"Rajtad marad? Nem mész soha többé?"

Jó, de ha megmarad 20-30 ezer forint értékben...ne álljon már kúnában a pénzem. Lehet, a következő 2-3 évben máshova megyek. Én ezért csak és kizárólag eurót tartok magamnál és bankkártyát. Sehol nem volt még így bajom.

Előzmény: sfi (127013)
jerolim aug. 7. Creative Commons License 127018

Szívesen ott lennék :-) /Viniscéhez közelebb nem lesz ilyen esemény? :-) /

Előzmény: emojnarode (126987)
G-lader aug. 7. Creative Commons License 127017

Gyorsan kiváltottam, pár perc volt, de a biztosítós néni picit furán nézett rám :)

Előzmény: hul (126998)
jerolim aug. 7. Creative Commons License 127016

amikor ez mind rendelkezésre áll, sose veszek itthon kunát :-)

/most se, de erről tudunk akár máshol is beszélgetni ;) /

Előzmény: somagyik (127007)
faragori aug. 7. Creative Commons License 127015

Mi vittünk kunát és USD-t is (azért ezt, és nem EUR-t, mert ez maradt az előző nyaralásból), plusz hitelkártyát és bankkártyát tartalékba.

Ahol lehetett, ott hitelkártyával fizettem, 41 és 41,8 Ft/kuna áron számolt a bank (MKB). A kunát 41 Ft-ért váltottuk.

Mikor fogytán volt a kuna, USD-t váltottam, az is 41 és 41,3 között volt (USD-t 227-ért vettem, ehhez viszonyítva).

Egyébként Ft-ot is váltanak, ha jól emlékszem, 42-43 Ft körül jött ki egy kuna.

Kártyával pénzt felvenni nem szoktam, arról nincs infóm, de érdemes a bankodnál megnézni, mennyi a díja. Ha hitelkártyád van, azzal szerintem ne vegyél fel, azok úgy tudom rögtön hitelkeret feletti tételként működnek, azaz azonnal kell rá kamatot fizetni.

Pierr_Kardán aug. 7. Creative Commons License 127014

Nem sok aktivitást láttam a múlt héten meg e hét elején sebességmérés ügyben, gondolom, hogy nem mértek, mert a helyiek mentek mint a szél.

sfi aug. 7. Creative Commons License 127013

Kint eurot kivenni ATM-ből??? Nekem még soha nem kérdezte, mit szeretnék, csak adta a kunát...

Rajtad marad? Nem mész soha többé?

Előzmény: ggabor21hu (127011)
hul aug. 7. Creative Commons License 127012

Hajnal felé szoktunk a körgyűrűn lenni, nappali sűrűségű a  forgalom. A helyieket nem hatja meg semmi, ha kell, jobbról mennek el, persze bőven 130 felett. A nagy elágazásokban is korlátozó táblák vannak, meg is jelennek a trafik néha. Azt figyeltem, az alagutakban (persze a nagyobbakban) lehet átlagot mérnek, lehet helyi mérés, mindenesetre a kijárat utáni szélesítésen ki tudnak inteni... Emeltek már ki előttem németet.

Ha benn a lukban villog a 100 v. 80-as tábla, figyelmeztető jel. De hát miért is menne az ember az alagútban eszetlenül? 

Előzmény: Airbag. (127009)
ggabor21hu aug. 7. Creative Commons License 127011

Szerintem kint kártyával Eurot kivenni az ATM-ből. Mi OTP-sek vagyunk és amikor volt 310 az euro, akkor kb 300 forintos árfolyamon váltottak. A tranzakciós díjjal együtt is jobban jöttünk ki. De ez a pénzintézeten is múlik, nem árt megnézni, külföldön mit számítanak fel. Az OTP pl vásárlásra nem számol semmit. Boltban mindenhol kártyával fizettünk, utcai árus elfogad eurót, kúna nem igen kell. Meg ha azt váltanál és rád maradna, azzal nem tudsz kezdeni semmit, a visszaváltással buksz. HA euro marad, az azért jobb. Elég sok helyen használhatod itthon is.

kismatz aug. 7. Creative Commons License 127010

Csak beütöttem a gugliba hogy kerékpárt horvátba, és ott jött az okosság. Nekem is fura volt...

Előzmény: Honnandejo (126997)
Airbag. aug. 7. Creative Commons License 127009

A zágrábi körgyűrűn van útépítés,egy sávra korlátoznak,ott a 60-as táblát lesték...

Előzmény: hul (127008)
hul aug. 7. Creative Commons License 127008

A cestarina bejáratokat kihagytam, érdemes figyelni, jó messze már kinn vannak a táblák, az autópály tempó után indokolt is.  Itt sokszor mérnek és rogtön be is szedik a bírsàgot...

Előzmény: Airbag. (127006)
somagyik aug. 7. Creative Commons License 127007

Sziasztok!

Lehet, hogy felmerült már, de sajnos nincs időm visszakeresgélni.

Hogy érdemes jelenleg Horvátországban fizetni?

A lehetőségeim: Citibank Mastercard, K&H Visa, kinn átváltani EUR-t kunára, vagy esetleg itthonról vinni Kunát?

Köszönöm!

pz

Airbag. aug. 7. Creative Commons License 127006

Igen,a pályán a kijáratnál ,fizető kapuknál lévő korlátozásokat mérik.

tegnap Zágrábnál  a ki és a belépőt is mérték.egyszerre.a leállitó emberke is ott sétafikált.

Split elött a körgyűrűtől a városig pedig beépített kamerák is működnek.

Előzmény: hul (127005)
hul aug. 7. Creative Commons License 127005

Külföldön-belföldön az ember elemi érdeke, hogy legyen felelősségbiztosítása, csak sokan ezt nem értik meg. 

Kérdés: Tapasztalt valaki fokozott trafi alkalmazást az idén Horváto.ban? Lakott területeken ismert, a pályákon a benzinkutak kijáratánál és az alagutakban ritkán. Friss info?

Előzmény: leijona (127004)
leijona aug. 7. Creative Commons License 127004
Sőtpláne a bkv buszokon, ha jól tudom, nincs is kfb, ahogy sem a rendőrautókon, sem a tűzoltó autókon sem. Majd AZS megerősít vagy megcáfol. De ez már elég off. :)
Előzmény: hul (127003)
hul aug. 7. Creative Commons License 127003

Állítólag kb. 300 000 autón nincs felelőssegbiztosítás. Elvileg a műszaki vizsgán kérik, kérdés hány autón nincs műszaki sem... Nagyon gyengén működik az állam. Kivéve a NAV...

A bkv-n bliccelsz előbb megbuksz, mint ha biztosítãs nélkül autózol. 

Előzmény: Görbe_Bögre (127000)
RetteNETes Lalyos aug. 7. Creative Commons License 127002

:-))))

Előzmény: Görbe_Bögre (127001)
Görbe_Bögre aug. 7. Creative Commons License 127001
Ezt kell horvátul elmondani:

" Országaink között fennálló egyezmény alapján a rendszámommal igazolom a biztosítás meglétét és a biztosítóm által küldött befizetés igazolás horvát közjegyző által hitelesített másolatával támasztom ezt alá"

Ha ezt elmondod és átadod a hitelesített fordítást, akkor tuti, hogy nem kell zöldkártya :-)
Előzmény: RetteNETes Lalyos (126999)
Görbe_Bögre aug. 7. Creative Commons License 127000
Azt azért lássuk be, hogy az érvényes magyar rendszám Magyarországon belül sem jelenti azt, hogy van az autón felelősségbiztosítás.
Előzmény: ufonauta2 (126985)
RetteNETes Lalyos aug. 7. Creative Commons License 126999

Hogy magamat idézzem ebben a témában: 

Valószínűleg az említett autós nem tudta elmondani horvátul ezt a mondatot:

" Országaink között fennálló egyezmény alapján a rendszámommal igazolom a biztosítás meglétét!"

Ugyanez a helyzet, ha a helyi körzeti megbízott kéri egy eldugott hegyi faluban...

...és még ha perfekt is vagy a horvát nyelvből, a hatóság sem tévedhetetlen! Ezt viszont nehezen ismeri be...

Ingyen van, kérd ki a biztosítódtól! Szinte mindenhol igényelheted a neten is, de sok automatikusan is kiküldi...

TOVÁBBÁ:

Kérhetsz személyesen is a saját biztosítódtól,  S HA MÁR AMÚGY IS OTT VAGY KÉRJ (szintén ingyen van...) "KÉK-SÁRGÁT" IS!!!!

A hivatalos  neve: Európai Baleseti Bejelentő Nyomtatvány. Egész európában szabványos (ugyanazon a helyen ugyanazok a kérdések vannak bármilyen nyelven), és nagyon megkönnyíti a helyzetedet egy baleset esetén...

Előzmény: G-lader (126993)
hul aug. 7. Creative Commons License 126998

Lerágott csont a zöldkártya. Az egyezményekben szerepel az eus rendszám, mint igazolás, elvileg nem kell külön igazolni a köt. bizt. meglétét, de mégis kérhetik, mert ők nem felkészültek, működik a régi beidegződés. Mi, utazók erről nem tehetünk, de megmagyarázni bizonyãra nem tudjuk a helyi rendőrnek, tehát a magunk védelmében vigyük magunkkal.

Tapasztalat szerint a magyar biztosítók is érdekesek, személyesen azonnal kiadják az irodájukban, de csak annak a személynek, akinek a nevére szól a kötvény. Vagy egy hibátlan meghatalmazással kell menned. Ha neten kéred, szó nélkül kiküldték eddig postán. Most, meglepetésre, egy mailt küldenek, amihez csatolják az iratot mellékletként és  felhívjãk  a figyelmet, csak zöld kartonra nyomtatva érvényes... (Providencia legalábbis) Igazán segítő szolgáltatás, kevés embernek van megfelelő zöld kartonja otthon és miért is lenne.

Úgyhogy éljen a bürokrácia, vándoroljunk a bizt.irodájába. Szerencsére ha befizeted az év elején az egész évre előre, kiküldik, csak baromira tudni kell hova tetted.:-)

Előzmény: G-lader (126993)
Honnandejo aug. 7. Creative Commons License 126997

Hol olvastad?

És akkor kérik az ékszereim, tabletem, szgépem, órám, telóm, és minden értékesebb tárgy igazolását hogy nem loptam és az enyém? :)

Előzmény: kismatz (126996)
kismatz aug. 7. Creative Commons License 126996

Sziasztok!

Szombaton utazunk Rab szigetre, és vinnénk magunkal pár kerékpárt is. Azt olvastam valahol, hogy kérhetik a papírjaikat. Igaz ez? Milyen papírt vigyek a tesóm haszált biciklijéhez, milyen nyelven...?    🚲

Köszönettel a segítséget.

Airbag. aug. 7. Creative Commons License 126995

Miért nem a horvát határőrt kérdezed meg?

A tegnapi zafirás utazó család, legközelebb  biztosítás nélkül nem fog belépni.

Előzmény: G-lader (126992)
AudiA6 aug. 7. Creative Commons License 126994

Sziasztok! 

Lopárba a bankba mennyiért váltják az eurót?

G-lader aug. 7. Creative Commons License 126993
Előzmény: G-lader (126992)
G-lader aug. 7. Creative Commons License 126992

OK, akkor holnap rámegyek, de valaki magyarázza már el hogy itt miért írnak mást???

" ... Nem kell kiváltani azokba az országokba való utazás előtt, amelyek tagjai a rendszámegyezménynek.....

A rendszámegyezmény tagországai: ... Horvátország ...."

Most akkor direkt vezetik félre az embert vagy mi van?

Előzmény: Veszpremi (126991)
Veszpremi aug. 7. Creative Commons License 126991

Mindenhol szükség van ra, nincs kivétel. 1 nap kiváltható.

Előzmény: G-lader (126990)
G-lader aug. 7. Creative Commons License 126990

Hát én nem váltottam ki, és azt hiszem 1 nap alatt ez nem is fog sikerülni. Viszont ahogy a többi kommentelő is írta elvileg Horvátországba nem lehetne erre szükség. Akkor ez most hogy van?

Előzmény: Airbag. (126982)
emojnarode aug. 6. Creative Commons License 126989

Most olvastam kb öt perce, mind a két sáv járható.

Előzmény: teletabiii (126988)
teletabiii aug. 6. Creative Commons License 126988

Azt írják félpályás lezárás mellet váltakozó áteresztéssel folyik a forgalom.

Előzmény: The_Rible (126980)
emojnarode aug. 6. Creative Commons License 126987

2014. 08.10 Ston borok éjszakája bemutató  lesz  a legjobb pelješaci borokból, Plavac mali, Dingač, Postup fajtákból. Cím: Kula Arcimun, este 21 órától.

ufonauta2 aug. 6. Creative Commons License 126986

Megelőztél.  :)

Előzmény: szikla2 (126984)
ufonauta2 aug. 6. Creative Commons License 126985

Ezek alapján úgy gondolnám, hogy a magyar rendszám és egy H matrica igazolja a biztosítás meglétét.
Minden esetre én is megigényelem a zöldkártyát. Pláne, hogy lehet, hogy Mostarba is átruccanunk.

http://www.biztositas.ma/Mi_a_kotelezo_biztositasi_zoldkartya_es_mikor_kell_kivaltani

szikla2 aug. 6. Creative Commons License 126984
Előzmény: Airbag. (126970)
faragori aug. 6. Creative Commons License 126983

Nekünk nem nézték. Szerencsére, mert itthon maradt az asztalon, és ezt csak hazaérkezésünkkor vettem észre. :)  Nem örültem volna, ha vissza kell jönni érte 350 km-t.

Airbag. aug. 6. Creative Commons License 126982

biztosítási zöldkártya.......

Előzmény: G-lader (126981)
G-lader aug. 6. Creative Commons License 126981

Azt hogyan? 2010 óta az egyben van a műszakival. Akkor nem volt műszakija sem?

The_Rible aug. 6. Creative Commons License 126980

Itt találsz infót róla. Úgy értem, hogy Nemila - Zepce között megnyitották az utat, most már járható, de valaki bosnyákul értő is megerősíthetné.

BIHAMK

Előzmény: tengelic35 (126977)
tengelic35 aug. 6. Creative Commons License 126979

Köszönöm,egyből megtaláltam. Azt hiszem inkább kompozunk,így marad Bijaca,az közelebb van Ploce-hez. 

Előzmény: emojnarode (126978)
emojnarode aug. 6. Creative Commons License 126978

A Slano öböl felett van. Čepikuće /ejtsd Csepikutye/ međunarodni granični prelaz. Ha így beütöd, a gugli megtalálja és a sárga ember elvisz a bosnyák határig az őrbódékig. Rosszúl írtátok a nevét, lehet, hogy ezért nem találja. A međunarodni granični prelaz, nemzetközi határátkelőt jelent. Ettől délebbre már csak egy van a Brgat, ami Trebinje felé vezet.

Előzmény: tengelic35 (126972)
tengelic35 aug. 6. Creative Commons License 126977

Érint a dolog,mert ép arra mennék holnap,de nem találok infót róla a bosnyák médiában.  Megköszönném,ha valaki friss információkat tudna mondani erről az útvonalról.

Előzmény: teletabiii (126976)
teletabiii aug. 6. Creative Commons License 126976

Doboj és  Zenica között egész éjszaka állt a forgalom földcsuszamlás miatt. Friss infó valakitől ?

tengelic35 aug. 6. Creative Commons License 126975

Köszi az infót! MOst már biztos,hogy autópályázunk Sarajevo felé.A gps em még nem ismeri,de kinyomtattam az új útvonalat ,majd régi módisan térképezünk :) Mármint az elkerülőn csak :)

Előzmény: The_Rible (126950)
tengelic35 aug. 6. Creative Commons License 126974

Megnéztem a videót ! Dicséretes a kitartásod ! Csodás helyeken jártál,csak gartulálni tudok a teljesítményhez!

Előzmény: cobranco (126946)
jerolim aug. 6. Creative Commons License 126973

Lanternában egyik legszebb nyaralásunk volt, még jóval az internet előtt. Mégis tudni lehetett róla, hol és milyen területen helyezkedik el. Nekünk épp ez volt a vonzó, a gyönyörű természeti környezet, hisz az épületek anno elég lepusztultak voltak. Ezt azonban sok minden kompenzálta: teniszpálya közvetlen a parton, gyermek itt fogta a legtöbb halat /azóta se sehol annyit/, stb. Autóval Porec pedig könnyen elérhető volt. De plö úgy láttam, hogy híres szinésznőnk szintén busszal érkezett /P.Irén/ :-)

Ismerőseid számára csak a helyszínen derültek ki a részletek? Fura, azért utazási irodák se árulnak zsákbamacskát, normál esetben....

Mondjuk busszal apartmanos önellátás egyébként se szerencsés.

Előzmény: ggabor21hu (126971)
tengelic35 aug. 6. Creative Commons License 126972

Merre van az a Cepukice? Mert a google maps nem ismeri. 

Előzmény: laca5 (126948)
ggabor21hu aug. 6. Creative Commons License 126971

Én csak arra biztatok mindenkit,hogy ne Magyarországról kérjen segítséget kinti szállás ügyben. Miért nem lehet elhinni, hogy az ottaniak sokkal többet tudnak az ottani szállásaikról, mint itthon bárki is. Akiknek a fórumtárs nem tudott segíteni, lehet lent azonnal találtak volna szállást. Nem tudom, végül mi lett velük, remélem nem ezen múlott a nyaralásuk.

Ide kötődik némileg: ismerősöm előre befizetett egy útra Porecbe,mert tutira akart menni. Első horvátországi utazásuk. Buszos út. Az itthoni iroda a Lanternában helyezte el őket. Aztán megtapasztalhatták, hogy ez a hely egy elzárt üdülő, mindentől 15 km-re. 1 bolttal és két étteremmel. Persze brutális árakkal. Úgyhogy a sopánkodásuk után az iroda elvitte a csoportot egy üzletbe busszal, ahol baráti árakon egy hétre bevásároltak hideg kajákat. Legközelebb egyénileg intéznek mindent. 

Előzmény: jerolim (126969)
Airbag. aug. 6. Creative Commons License 126970

Üdv.

Ma délután elöttem fordítottak meg a régi  letenyei/Goricán/ átkelőn a horvát belépő oldalon egy autót,zöldkártya hiány miatt......

jerolim aug. 6. Creative Commons License 126969

szerintem meg az a tuti, nem megmondani, mi a tuti....

Előzmény: robinzonad (126968)
robinzonad aug. 6. Creative Commons License 126968

Erről beszéltünk páran a közelmúltban is, de kaptunk hideget-meleget. Szerintem aki nem talál lent helyben szállást, az vagy nem gyakorlott utazó, vagy nagyon válogatós, vagy luxus dolgokat keres, vagy semmilyen nyelvet nem beszél és mutogatva sem érteti meg magát. Amit írtál nálunk is működött: egymásnak küldik a kuncsaftokat, így lényegében egy helyre elég bekopogtatni. Ott mindenki tudja, hogy a környező utcákban kinek van üres hely, kinek mondták le a vendégek a szállást....Szerintem ez a tuti, nem magyarországi emberkét hívogatni, hogy tud-e lent helyet.

Előzmény: Honnandejo (126964)
vermon aug. 6. Creative Commons License 126967

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hol érdemes a KRK szigetekre egész napos hajókirándulást befizetni? 

Opatijából mennénk (másik közeli városból is jó lenne az indulás)

Előre is köszönöm!

Brummucka aug. 6. Creative Commons License 126966

Sveti Jure nem piskóta bicajjal, autóval is kemény oda felmenni. Minden elismerésem, és köszönöm a videót, nagy élmény volt végignézni!

leijona aug. 6. Creative Commons License 126965

Nagyon köszönöm. Élmény volt végignézni. A reggeli kávém mellé igazán jóleső képsorok, gyönyörű tájak.

Nem utolsó sorban hatalmas teljesítmény bicajjal ez a túra. Ehhez külön gratulálok.

Honnandejo aug. 6. Creative Commons License 126964

Esetleg aki aggódik a helyben foglalás miatt. Tegnap érkeztünk meg reggel 8-kor. Éjjel indultunk, 1 órás pihi útközben. 3 apartmant néztünk meg, a 3. megfelelő lett 1 óra nem volt az egész az emberek nagy része segítőkész (igaz az idősebbek szinte nem beszélnek csak valami helyi törzsi nyelvet :P ), az egyik apartmanos hívta fel a másikat majd átirányított 500 m-el arrébb és azt vettük ki. Emeleti 2 szobás, nagy teraszos, 1 francia ágy, 2 kihúzható tehát 6 embernek is megfelelő, mi 3-an vagyunk a gyerekkel, kilátás a tengerre (150 m), nincs előttünk ház, tiszta, rendezett. 50-ről indultunk és 40-ért vettük ki (200 EUR 5 napra ha jó marad az idő maradunk ha nem lemegyünk délebbre), aki esetleg jönni akar Turanj felé annak a földszinti apartman kiadó :)

Vettem Tele 2 kártyát (köszi aki írt erről) most is azt használom a notebook-ban, 1 perc alatt működött :)

Felhő az most is van és nincs dög meleg ami nem a legjobb, a tenger nagyon jó tegnap már fürödtünk, igaz eső is volt fél órás ami felszáradt.

Az időjárás eddig 4-es alá-alá, nem ezt várjuk augusztus elején HR-ben, a tenger, az apartman, a feeling 5-ös.

fekvőrendőr aug. 6. Creative Commons License 126963
fekvőrendőr aug. 6. Creative Commons License 126962

Minden tiszteletem a tiétek!

Fehérpárduc aug. 6. Creative Commons License 126961

Gratula! Hány km és hány nap alatt sikerült? Trailer? Sikerült 17 percbe sűríteni a lényeget? :) Mikorra várható az egész estés változat?

(Én legközelebb a helyetekben vennék/kölcsönöznék egy GoPro-t ilyenhez ha még mentek ilyen hosszú túrára, márpedig miért is ne mennétek...)

Pierr_Kardán aug. 5. Creative Commons License 126960

Tessék, itt van egy :-)

Használtam ilyet vagy egy évig, meg tudja osztani a netet WiFin keresztül.

Sőt, még az iGO egyszerűbb verziói is futnak rajta, a Google Maps is fut rajta, még navigálásra is lehet használni :-)

Előzmény: Sikambria (126956)
Sikambria aug. 5. Creative Commons License 126959

Köszi, már keresem.

Előzmény: Blue_Sky_007 (126958)
Blue_Sky_007 aug. 5. Creative Commons License 126958

OFF

Olyat nézz ami tud Wifi-t osztani és máris az egész család tud egy mobillal és laptopokkal tabletekkel netezni. Az android bizonyos verziója felett szinte mind tudja.

Én Ázsiába vittem egy "gagyi" telót  7 hónapot húztam le vele gond nélkül anno.

ON

Előzmény: Sikambria (126956)
Sikambria aug. 5. Creative Commons License 126957

Vodás animáció van, sajna.

Előzmény: Panel Proli (126954)
Sikambria aug. 5. Creative Commons License 126956

Na, felhívtam a szolgáltatót, sajna igazad volt. Azt hiszem veszek egy használt függetlent.

Előzmény: Blue_Sky_007 (126945)
vargamarcs aug. 5. Creative Commons License 126955

nyugi :)

Panel Proli aug. 5. Creative Commons License 126954

Azt honnan tudom, h biztos független-e?

Ha bekapcsoláskor Vodás animációt játszik le a telcsi, vagy bekapcsoláskor feltűnik a Voda emblémája, akkor a telefon nem független.

Előzmény: Sikambria (126944)
AZS aug. 5. Creative Commons License 126953

+e +i

Előzmény: AZS (126952)
AZS aug. 5. Creative Commons License 126952

te gy igaz elmeroggyant vagy ;-)

(ez most dicséret volt, ha nem lett volna világos ;-) )

AZS aug. 5. Creative Commons License 126951

még az utazás előtt, itthon, úgy értettem

ne dobjon ki feleslegesen pénzt olyanra, amit aztán nem tud használni

Előzmény: Blue_Sky_007 (126949)
The_Rible aug. 5. Creative Commons License 126950

Most már elkészült a Szarajevót elkerülő autópálya is, kb. 2 hónapja adták át.

Előzmény: tengelic35 (126938)
Blue_Sky_007 aug. 5. Creative Commons License 126949

Minek? Az van a kezében. ;-)

Előzmény: AZS (126947)
laca5 aug. 5. Creative Commons License 126948

Sziasztok!

Vasárnap sikeresen hazaértünk Zuljanaból, szombaton kipróbáltuk a Cepukice-i átkelőt és szerintem órákat nyertünk vele.

A háziasszonyunk úgy vélte nem járható, mert csak mezőgazdasági átkelő, a turist info nem tudott biztosat, a rendőrök viszont azt mondták menjünk nyugodtan.

Odafelé Metkovic előtt elmentünk Neum felé, hosszú, tekergős, emelkedős, vacak út, plusz még a BIH/HR határ egy fél órás sort jelentett. Visszafelé egyenesen Cepukice-t írtuk be a naviba, volt olyan amelyik ismerte :-)

A térképeken jelzettel ellentétben egyáltalán nem vészes az út, normál 2 sáv fehér hibátlan úttest néhány kanyarral, alacsony hegyek között. A határátkelőn mi voltunk az egyetlenek és csak integettünk az őrnek.

Az egyetlen veszélyforrás a szarvasmarha, több helyen is volt kint tábla, egyszer pedig az úton ballagott velünk szemben vagy 5 jószág :-)

A bosnyák oldalon az út az M6 főútra visz ki, az pedig Mostar alá tart. Van néhány település, de jó út az is.

Nagyon köszönjük az ötletet, az így nyert időt Blagajban tudtuk eltölteni, bár szombat lévén ott is rettenet tömeg volt, de találtunk egy nyugis éttermet a forrástól 5 km-re. Egyébként próbáltunk rákeresni a neten, de semmi infot nem találtam ezekről a kis átkelőkről, ezért már majdnem elindultunk Metkovic felé, amikor emojnarode megerősítette, akkor úgy döntöttünk kipróbáljuk, mert a 8-as úttól kb 10 km-re van a határ. Így végül tök jól jártunk szerintem.

Előzmény: emojnarode (126824)
AZS aug. 5. Creative Commons License 126947

kölcsönkérsz valakitől egy nemvodás kártyát két percre

cobranco aug. 5. Creative Commons License 126946

Üdv mindenkinek!

Összedobtam egy /nem is olyan-/rövid bemutatót a júliusi Balkáni túrámról,ime:

Útvonal:
Banja Luka-Vrbas-kanyon-Krupa-Jajce-Pliva-tavak-Donji Vakuf-Bugojno-Kupreska Vrata/1384m/-Kupres-Kupresko polje-Krug planina-Livno-Busko blato-Gubavica-vizesés-Cetina-szurdok-Omis-Makarska riviera/Brela,Baska Voda,Makarska,Podgora,Drvenik,Gradac/-Biokovo Nemzeti Park: /Sveti Jure(1762m)/-Ploce-Pelsesac-félsziget/Trpanj,Orebic,Janjina,Drace,Prapatno,Ston/-Neum-Neretva delta-Metkovic-Pocitelj-Mostar-Neretva-kanyon-Jablanica-Jablanica-tó-Rama-szurdok-Prozor Rama-Ramsko jezero-Makljen hágó/1123m/-Gornji Vakuf-Rastovo sedlo/1025m/-Travnik-Turbe-Dnolucká planina-Skender Vakuf/Knezevo/-Banja Luka

Térkép:
http://users.atw.hu/cobranco/terkepek/a ... 2014..html

Kellemes időtöltést!

Blue_Sky_007 aug. 5. Creative Commons License 126945

Ha el tudod róla küldeni az SMS-t (és meg is kapod a választ az aktiválásról) szerintem az lesz. Ha nem, akkor így jártál. De ha a vodától akcióban (részletre stb) vetted, sztem nem független.

Sikambria aug. 5. Creative Commons License 126944

Köszönöm a részletes válaszod!

Azt honnan tudom, h biztos független-e?

Előzmény: Blue_Sky_007 (126942)
jerolim aug. 5. Creative Commons License 126943

de jó lenni tudni, hogy műxik ez a 24mobinál  /98-as/ :-)

Előzmény: Blue_Sky_007 (126941)
Blue_Sky_007 aug. 5. Creative Commons License 126942

Ja és CSAK függetlennel megy. Tehát az 'asszem" az kevés.

Előzmény: Blue_Sky_007 (126941)
Blue_Sky_007 aug. 5. Creative Commons License 126941

Kártya aktiválás:

Beteszed, bekapcsolod a telefont. Amikor megfogta a szolgáltatót, akkor küldesz egy SMS-t ERRŐL a SIM-ről ami csak ennyi: Tele2 erre a számra: 13777

Utána a beállításoknál meg kell keresni a Tele2-t. Nálam ez: Beállítások-mobilhálózatok-Hozzáférési pontok nevei-Tele2-Új APN (he nem jelent meg) és ezt beírni:

Name: Tele2 Internet
APN: internet.tele2.hr
MCC: 219
MNC: 02
APN type: default

Előzmény: Sikambria (126940)
Sikambria aug. 5. Creative Commons License 126940

Sziasztok!

Hát, azt hiszem, nagyon hülye vagyok az okos telókhoz, így hiába olvastam el mindent, amit írtatok a Tele2 Welcome to Croatia SIM kártyájáról, nem tudom, h. mit kell csinálnom.

Adva van egy Sony Ericsson (asszem független) telo, Vodafone előfizetéssel.

Meg egy Vodafone Smart mini. Ezek közül valamelyikre kellene felaplikálni a cuccost.

Elmondaná nekem valaki szájbarágósan, h. mit kell csinálni, mit kell nyomkodni?

Nem tudom mi az az aktiválás, hova kell írni az APn-t? Egyeltalán az APN-nél miket kell megadni?

Hogyan tudom azt megcsinálni, h. haza a Vodafone hálózaton keresztül  telefonálunk, nemzetközi roaminggal, de egymás között  kinn a Tele2-vel. És a netezés is Tele2 lenne.

Más: Hazafelé Boszniában már nem használható a Tele2?

Köszönöm előre is a tanítást!

lborli aug. 5. Creative Commons License 126939

Szuper kép, köszönöm.

Itthonról irigykedem. :(

Előzmény: vargamarcs (126922)
tengelic35 aug. 5. Creative Commons License 126938

Ezért kérdezlek benneteket :) Nem tudom miért ezt kínálta fel az útvonaltervező a kacskaringót. Ha egyöntetűen azt mondjátok autópálya ,én hallgatok rátok. Nálamnál mindenkinek nagyobb a tapasztalata ezen az útvonalon :) Mostárban mindenképpen szeretnénk megállni. Sarajevo nem kedvencem,álltam egyszer ott dugóban,miközben minden koldus gyerek a "nyugati" autós ablakát akarta lemosni. 

fvcc aug. 5. Creative Commons License 126937

...á, hegyeken- völgyeken kacsázni sokkal jobb.  + eltévedni sem lehet. Piknikezés közben meg tiszta a levegő!

Előzmény: The_Rible (126936)
The_Rible aug. 5. Creative Commons License 126936

pont a leggyorsabb szakaszt hagynád ki, ahol autópályán lehet haladni Zenica és Szarajevó között pár euróért?

(ha jól fejtettem meg a képet)

Előzmény: tengelic35 (126935)
tengelic35 aug. 5. Creative Commons License 126935

Köszönöm a segítséget ,akkor Bijaca lesz az átkelőnk,úgy döntöttem. Még egy kérdésem lenne. Az útvonaltervező kihagyja Sarajevót és egy szám nélküli utat javasol. Ezt ismeritek? Merjek arra menni,vagy autópályázzak inkább?

Marjannka aug. 5. Creative Commons License 126934

Én kérdeztem Mimicét :) köszönöm a választ.

Előzmény: Isidorra (126932)
Pierr_Kardán aug. 5. Creative Commons License 126933

Hazaérkeztünk mi is Horvátországból, az Omis melletti Duce településen voltunk 7 napot, 3 napot pedig Skradinban, a Krka Nemzeti Park mellett voltunk.

Duce mindenki előtt ismert, itt homokos part van, viszonylag lassan mélyül a víz. Sajna a 7 napból csak 2 napon lehetett gondtalanul fürödni, meg 2 fél napot. A többi időben vagy zuhogott az eső, vagy 50-70 km/órás szél fújt.

Ha nem volt eső, akkor ilyen volt az apartman mögötti hegyoldal:

Ha pedig esett az eső, akkor meg így beburkolózott a felhőkbe:

Mivel fürdeni nemigen lehetett, ezért inkább a kulináris élvezeteknek szenteltünk időt. Ez itt egy szépen sült orada és egy makréla egy kétszemélyes haltálon.

Egy viszonylag jobb étteremben voltunk, ezért hoztak ajándék előételt. Meg is kérdeztem, hogy ez blitva? Volt nagy csodálkozás, hogy honnan tudom én ezt :-)) Nyilván nem álltam neki elmagyarázni, hogy az Index "Utazás Horvátországba - merre???" topikjából :-))

Szerintem nem volt rossz, barátnőm nem ettem meg, mert szerinte spenót volt :-))

Következő alkalommal egy kétszemélyes Dalmácia tálat ettünk, ezen van minden pljeskavica, csevapcsicsa, meg egyéb csicsák, amiket nem ismertem. Ezt flambírozva tálalták, csak nem készültem rá, mire előszedtem a fényképezőgépet, addigra ellobbant a láng...

Mivel adtunk borravalót rendesen mindkét este, ezért második este kaptunk ajándékba egy üveg bort az étteremtől :-)

Skradin egy tüneményes kisváros, a szállásunk a történelmi belvárosban egy sikátorban volt, szerencsétlen iGO mindenáron be akart vinni a belvárosba, szerencsére jól látszott, hogy oda biciklivel is szűkös bemenni, autóval pedig lehetetlen. Szerencsére az iGO háromszor körbevitt a városmag körül (ami kb. 250 x 250 méteres!!!), így megláttuk, hogy az egyik étterem előtt bárányt és malacot sütnek :-)). Az apartmanhoz kocsival nem lehetett odamenni, ezért leparkoltunk egy kis parkolóban egy szálloda mellett (120 kunát kértek 3 napra a parkolásért, szerintem rablás, de ez volt a legközelebb), viszont innen is kellett 150 métert húzni a csomagokat a szálláshoz. Aztán meg fel 3 emeletet, mert egy régi olasz stílusú, kis alapterületű, ám annál magasabb házacskában volt a szállásunk.

Sajnos az idő itt sem volt jó, vasárnap felmentünk a vízesésekhez, de kb. 3 óra múlva már jöttünk is le, mert elkezdett dörögni az ég, esett az eső, a népek meg megrohanták a hajókat. Másnap már jobb idő volt, de így kétszer kellett megvenni a belépőjegyet. Ráadásul ha a parkon belül el akarsz menni hajózni, akkor az fejenként ismét 100 kuna :-((

Privát véleményem az, hogy Plitvice sokkal szebb, és sokkal kevésbé lehúzós, mint Krka. Ha Plitvicén is csinálnának egy fürdési lehetőséget valahol a park alsó részén, akkor nem lenne érdemes Krkara elmenni.

Este elmentünk az étterembe bárányt enni. Hát, hogy is mondjam csak... Az a sült bárány olyan ösztönöket szabadít fel az emberben, hogy csak zabál, zabál és zabál :-)) Barátnőm (aki ugye nem ette meg a mángoldot, mondván, hogy az spenót) úgy betolta az emberes báránysültet, hogy csak lestem, nem hagyott egy falatot se nekem, pedig számítottam rá... A bárány puha, omlós, nagyon karakteres, de nem faggyús, remekül fűszerezett volt. Ez a vacsora biztosan benne van ez elmúlt 10 év legjobb 5 ételében (pedig 10 év alatt vagy 15 országban jártam).

Szóval aki jó sült bárányt akar enni, az menjen el Skradinban a Visovac Restoranba (Aleja Skradinskih svilara 21.)

Kis étvágycsináló:

Másnap ettünk hobotnica salátát és sült apróhalat is a kikötőben.

Hazafelé induláskor persze a jó kis padlásszobás apartmanunkból lefelé jövet sikerült megbotlanom, kificamítottam a bokámat, alig tudtunk hazajönni. Szerencsére van tempomat a kocsiban.

Mivel sajnos az idén kicsit "kiszerettünk" Horvátországból a nagyon változó időjárás miatt, ezért a megmaradt kunánkat nem kívánjuk eltenni jövőre. Maradt 1180 kunánk, ha valakinek kell, akkor 48 ezer forintért Budapesten átadom (40 és 41 Ft közé jön ki így 1 kuna ára). Ha kell valakinek, akkor jelezze, az email címem publikus).

Isidorra aug. 4. Creative Commons License 126932

Mimice emlékeim szerint elég kicsi,de kedves település. Van pár kajálda,talán egy bolt, de lehet,hogy azóta továbbfejlődött. A falu központjában van két- három kávézó,kiülős hely. Az utcák elég merdekek,hiszen a falu a magistral( főút) és a tenger közötti " mélyedésben " található. A központi strand félkörösen ívelt,fehér,aprókavicsos,nem olyan gyorsan mélyülő,mint a sziklás részek,de nem is olyan elhúzódóan sekély,mint a homokos szakaszok. Árnyék nem nagyon van,vigyetek napernyőt,illetve cipőt,mert a kavics éles. Ez az egy "kialakított" strand van,a többi rész sziklás és elég megközelíthetetlen. 

Mi gyakorlatilag ki sem mozdultunk egy hétig a faluból,örültünk,hogy nagy nehezen találtunk szállást és nem kell torlódni a magistrálon. remélem jó időtök lesz és tetszeni fog a hely. Az biztos,hogy sokkal nyugalmasabb,mint egy Makarska vagy egyéb nagyváros,de valaki pont ezért jár ide. Üdv a  helyi péknek( akkor egy ilyen volt), nagyon imádtuk a burekját:-)

Előzmény: jerolim (126918)
BHJ-962 aug. 4. Creative Commons License 126931
Csütörtökön délelőtt 3 óra volt Metkovic, visszafelé Bijacán jöttem, 10 perc volt az átkelés, Metkovic előtt el kell menni Ljubuski felé és onnan ki van táblázva rendesen az átkelő.De legjobb bemenni megnézni Mostart ,aztán Medjugorjét és onnan továbbmenni Ljubuski felé. Tegnap a Kravicán is eszméletlen tömeg volt, belejátszott,hogy most van Medjugorjéban egy nagy ifjúsági találkozó. ( kedden vége)
Előzmény: tengelic35 (126923)
The_Rible aug. 4. Creative Commons License 126930

Elnézést a googlis fordítóért:

Bijača - In the maze to the exit?

Traffic sign is placed at the northern entrance to Sarajevo, in Sutina, indicating the realignment toward the West Herzegovina

Mirsad Behram
  08/01/2014

Almost every day, the summer tourist season, from Bosnia-Herzegovina Automobile Club - BIHAMK - repeatedly warn drivers that they are on their way to the sea, the most popular border crossing between Doljani Capljina and Metkovic, the entrance to neighboring Croatia waiting at least hour.

At the same time, around four million euros worth, modern border crossing Bijača, area Ljubusko in Western States, opened in late June last year - a few days before Croatia will become a full member of the EU - is almost empty and Because all Those drivers who are not from the States, hard to find their way to the modern highway driveway and the Border crossing Bijača.

The competent ministry entities Federation say, however, that people still habitually go to Doljani, and that should not be excluded factor by Which the destination at sea tourists moving. Analysts warn that, in fact, that a promašenoj investment, Which is wrong - politics!

More drivers in the States, with whom we spoke said that the path to Ljubusko and contemporary Border Crossings Bijača hard to find.

To reach Ljubusko of Mostar, if it is coming from the north, mainly used three times: first through ourselves Mostar towards the western exit of the city, and then it Čitluku regional road and the alternative is to continue toward ^ so before Capljina municipality, in Zitomislic cross the Neretva and send it to Čitluku; The third is a little further over the Neretva enter into the very Capljina, and at the roundabout at the western exit of the city move towards Ljubuski main road M-sixth

The Ministry of Transport and Communications Entities Federation say they have given instructions to the relevant enterprises to supplement the traffic signalization, and claim that the signs these days and set. Assistant Minister, P. Boban, the RSE said:

"My impression is that people go on by inertia Donjani, people have learned for years, and when they come to Doljani and see the crowd, but it is too late to change lanes."

Citizens just suggest that, to still the busiest international road M-17, towards the sea, should set up signs to refer to Bijača.

Deputy Minister of Transport and Communications of the Federation of Bosnia and Herzegovina Pavo Boban told us that such a traffic sign in Zitomislic set, and that the instructions given to signposting and at the northern entrance to Sarajevo, but also the city itself, according to West . He added that the problem will be much easier when you are in traffic another flight, southwestern arm of the highway on Corridor 5C, Which is under construction.

"The real effects of putting into circulation of this section of the highway will probably have when you leave the road to Zvirovići, so when we can from Zitomislic and Mostar people a little earlier Channeled toward the highway, when it is already seven, eight kilometers . "

Boban added that one should not exclude the issue of paying the cost of motorway in Croatia, after crossing the border into Bijača - many of Which, recall, want to avoid - but no matter where the destination BiH citizens and others actually go to Greece.

"If you are going to Neum or the Dubrovnik Riviera, in principle, nothing gain. If you are going to Makarska, then it makes sense."

However, critics argue that the whole conundrum about Corridor 5C and border crossings result of bad political decisions.

A longtime critic of the policies carried in the name of Croats in Bosnia, Petar Milic, who has repeatedly stated that this policy is used only for personal enrichment of individuals, first says that the current state of the Corridor 5C and transition Bijača current situation, and emphasizes that expected completion of the road, after Which the entrance to the highway to be in second place, more convenient to use. However, the problem is much deeper, adds:

"The problem is the corruption and crime, and political corruption, crime and political strongmen who will determine Which route the highway. It is known that these were bought land in virtually the entire territory of the municipality Èapljina and largely Ljubuski, and then, with respect to their political power to determine where you should go this route. "

It's all a result of political interference in the profession agrees and director Sead Đulić, who for decades monitors social events in Bosnia and Herzegovina. He says it is confirmed that they were right who said that the highway does not need to go where you go now, and that is all done for political pre-purchased land, according to the "trade-off" in order to enrich the politicians Who Are it all - as he put it - and cooked.

"Now we have a road that leads nowhere, expensive transition through Which no one passes. We have something, it's a long, long time ago already said, it is a failed investment, but there is no one to say, 'Yes, you were wrong. "

Radio Free Europe

The_Rible aug. 4. Creative Commons License 126929

hülyékkel nem vitatkozom

Előzmény: robinzonad (126916)
The_Rible aug. 4. Creative Commons License 126928

3 órás várakozásra számíthatsz szinte minden nap, de különösen szombaton. Bosnyákoknál néhány napja borult ki a bili, hogy még a bosnyákok sem találják meg az új Bijaca határátkelőt, mert olyan rosszul van kitáblázva. Bijacán 2-3 autónyi sor van még szombaton is, szinte várakozás nélkül lehet átmenni a határon. Most kezdtek el kapkodni, hogy hogyan lehetne az embereket átterelni Bijacára. Ha Peljesacra mész, akkor lehet, hogy ha jó neked Ploce - Trpanj komp, akkor különösen ajánlott és útbaesik Bijaca.

ersekildiko aug. 4. Creative Commons License 126927

Ugye, hogy ugye?

Előzmény: Istencsászár_No1 (126919)
AZS aug. 4. Creative Commons License 126926

Most minden bosnyák-horvát határátlépés kicsit nyűgösebb, mert mostmár ugye az az EU határa is.

Előzmény: fekvőrendőr (126924)
hul aug. 4. Creative Commons License 126925

Bocsánat... nem azt mondtam, "láttam pár fotót és akkor tudom mit kapok"! Azt mondom, hogy sok jó hely lábon elkél, és egymásnak ajánlják, meg a neten sincs, tavasszal viszont már foglalt.

Ami bevált, arra visszamegy az ember. Ha hiteles az ajánló, akkor megpróbáljuk. 

A másik szerintem jó meglátás, hogy  

1. hely és

2. időszak függő mit kapsz és mennyiért.

Nem kéne elvakultan egyik v. másik álláspontot képviselni, van, akinek jó ha foglal, mert tényleg!!!! tudja hova megy, és az is jó, ha ott találsz megfelelőt. 

Még babább az a helyzet, amikor barátok istenítenek valami helyet és még intéznek neked is, aztán jön a pofára esés, nekik jó, neked meg szar pl. azért, mert roncsok az ágyak és tényleg a konyhában lehet 120 cm heverőn 2 főt elhelyezni. Még ha gyerekek is, Sőt...

Persze mi voltunk a hibásak, mert bizonyos döntéseket késve hoztunk meg. (indulás, létszám...)

De jól érezni magad ennél több. Ez épp konkrét volt, szar volt a szállás, de minden reggel hoztam friss halat, meg tintahalat stb. és csodákat sütöttünk a grillen. :-) 

Előzmény: robinzonad (126909)
fekvőrendőr aug. 4. Creative Commons License 126924

Az elmúlt három évben mindig 11-12 körül léptünk be Metkovicnál normál sorbanállással, probléma nélkül. A neumi részen való ki-belépés mindig hosszadalmasabb volt.

tengelic35 aug. 4. Creative Commons License 126923

Évente egyszer szoktam jótanácsokat kérni itt a fórumon,most megint eljött az ideje. Bosznián keresztül támadjuk Peljesac félszigetet. Kérdés az lenne,hogy mire számítsak egy péntek délelőtti határátkelésben Metkovicnál? Igazándiból Orebic lenne az uticél és kompal gondoltam  ,de ha azt mondjátok, sokat kell várni , talán körbe menjek és Neumnál lépjek be, ...vagy ki? :)

vargamarcs aug. 4. Creative Commons License 126922

Ti most merre, talán off? ;)

/azér' tegnap zoomoltan egyet innen fentről/

Előzmény: lborli (126885)
Marjannka aug. 4. Creative Commons License 126921

Megkérdezhetem milyen emlékeid vannak Mimicével kapcsolatban? Ugyanis jövőhéten oda megyünk nyaralni :) Nem nagyon találtam erről a helyről beszámolót.Köszönöm előre is.

Előzmény: Isidorra (126908)
jerolim aug. 4. Creative Commons License 126920

pontosan erre az utolsó mondatban szereplő "statisztikáról" beszéltem ;)

Előzmény: RetteNETes Lalyos (126917)
Istencsászár_No1 aug. 4. Creative Commons License 126919

Kamenjak. Büfé és WC mindenhol van. Mondjuk olyan is. De a part és a látvány mindenért kárpótol. 

jerolim aug. 4. Creative Commons License 126918

Nagyon sokkal az internet világa előtt, amikor még tényleg foglalás nélkül utaztunk, nekem is adták már át saját szobájukat, hogy ne kelljen azt a tényleg kevés /szabályozott/ pénzt szállodára költeni, ahol talán 2 napra lett volna elég :-) már akkor is érhette az embert meglepetés úgy július végén :-)

Mostanság jún.végén is foglaltam Dubrovnikba, vagy Peljesacra, vagy ahová épp kedvem vagy a nosztalgiázás visszavitt.

Előzmény: Isidorra (126908)
RetteNETes Lalyos aug. 4. Creative Commons License 126917

Mi lenne, ha csak akkor jelenthetne ki valaki valamit, ha garanciát is vállalna a kijelentésért??

Mondjuk robinzonad olvtárs bevállalhatná, hogy aki nem talál előfoglalás nélkül szállást a helyszínen, azt megvendégeli...

(Mondjuk azt, hogy mindannyian mások vagyunk, más szempontokkal! Baleknak nézni valakit mert nem ugyanazt az álláspontot képviseli - nem elegáns dolog... :-/  )

(29 hozzászólással és ekkora provokatív önbizalommal rendelkezőknél mindig villog a troll-riasztóm....)

robinzonad aug. 4. Creative Commons License 126916

Ahhoz képest, hogy szerinted előre kell foglalni, mert a jó szállás már az év elején le van kötve, az általad hirdetett apartmanokról sok bejegyzésben olvastam korábban, hogy július végén, augusztus elején üresen áll és a tulaj már olcsóbban is adná. ( sőt, van aki kifogásolta, hogy a last minute hirdetett ár nagyobb, mint a honlapon szereplő normál ár....) Tehát mégis van Korculán jó helyen, jó apartman szabadon a főszezon közepén? Nocsak...

Előzmény: The_Rible (126911)
robinzonad aug. 4. Creative Commons License 126915

A profik tudják mikor kell nyaralni. A többiek meg foglalgassanak csak előre :-)

Előzmény: hobo-bobo (126913)
robinzonad aug. 4. Creative Commons License 126914

Szerintem Josephine34-t sosem hívják ebéd közben turisztikai jellegű kérdésekkel, mint magánembert. Miért? Mert nem üzemeltet apartman kiadós honlapot. Már aki pedig ilyet üzemeltet és felhívják, ne játssza meg magát, hogy ő csak egy egyszerű ember, semmi köze szálláshoz, menetrendhez és hasonlókhoz. 

hobo-bobo aug. 4. Creative Commons License 126913

Talán nem is annyira a "MINDENHOLLAL" sokkal inkább a "MINDENKORRAL" akadhatnak problémák.

Az én tapasztalataim például július elejére-közepére vonatkoznak, és nem tagadom, hogy az a szuper jó apartman ami 4 főre 60 euró volt július 7-től egy hétre és fél órát sem keresgéltünk, nos az az apartman július utolsó hetétől augusztus 24-ig full tele volt 80-85 eurós áron, sőt foglalt volt már a többi 5 is ebben a házban.

Láttam a foglalási naplóját az egyébként nagyon normális házigazdának, mert tanakodtunk hogy visszamennénk augusztus végén is pár napra.

Szóval valóban nehéz általánosítani.

Honnandejo aug. 4. Creative Commons License 126912

"Az "értékesítő típusú" föld hátán is megélő nagy dumásoknak meg tök mindegy mikor mennek, mert úgy is jó lesz nekik, megoldják..." 

:))) Na ez igaz rám!

Előzmény: Déenes (126901)
The_Rible aug. 4. Creative Commons License 126911

Na hadd zavarjam össze a kis fejecskédet, és a sebtében kialakítot elméleted: mit szólsz ahhoz, ha én ezt nem pénzért, hanem hobbibl, egy baráti kézfogásért, egy közös borozásért, néha egy kis oliváért stb. cserébe csinálom?

Emberek hívnak fel Plocéban a kikötőben állva, hogy: "mondja mán meg mikó megy a következő komp". De uram, milyen komp, hol van most ön, hova akar eljutn?. Aztán gyorsan megnézem a saját honlapomat és segítek neki. Fogalma sincs, hogy nem egy utazási irodával beszélt, nem egy ügyintézővel, hanem velem, egy sima magánemberrel, aki lehet, hogy éppen a családjával ebédel.

Itt sem kapok pénzt azért, hogy segítek másoknak, de nem szívesen látom, ha valaki - szerintem helyetelen tanácsokat ad. A helyben szálláskeresés bizonyos helyeken működik, más helyeken nem. Ha valaki leírja, hogy hol, és hogyan talált helyben szállást, az jó, ha azt írja, hogy a tengerparton MINDENHOL könnyű szállást találni, az minimum meggondolatlan. Hogy miért, leírtam korábban.

Előzmény: Josephine34 (126899)
robinzonad aug. 4. Creative Commons License 126910

"Higgyétek el, a mesés parti apartmanok, közvetlen vízkapcsolattal és kellemes házban, heti ágyneműcserével, meg házigazda halvacsikkal nem kapható a "jó napot! van kiadó szobája?" szöveggel. "

Nekem nem is kell, hogy főzzön rám a házigazda. Ez nem számít. Amúgy idén pont sütött a házigazda, vett nekünk többször joghurtot. Jó napot, van szoba kérdéssel találtuk, 10 euróért. Igaz 5 perc gyalogra voltunk a strandtól, de a közvetlen víz nem feltétel nálunk. Tudunk gyalogolni ennyit. Amúgy nem tudom, én itthon nem panaszkodom, elég mesés a ház meg minden, a nyaralás alatt simán szinten alul is elvagyok bőven. Nekem ott a természet, a klíma, a hangulat ezerszer fontosabb, mint a szállás szolgáltatásai vagy meséssége. Bevallom: arra a pár óra alvásra és zuhanyzásra  ( ennyit vagyunk a szálláson csak ) sokkal alább is adnám. 

robinzonad aug. 4. Creative Commons License 126909

"nagyon megnyugtató, ha tudom mire megyek, mit kapok,"

Már ha azt kapod és nem kamu fotók voltak. Pedig sokszor azok. Nekünk a legelső ( és utolsó ) előre foglalással így volt. Nem arról az app-ról készültek a fotók és az előre leegyeztetett felszerelt konyha egy 4 fős kávéfőzőt és két lábost jelentett. nem túlzok, valóban ennyi volt a szekrényben. Pedig milyen nyugodtak voltunk, hogy előre le van tudva. A túrót. Soha többé előre. 

Isidorra aug. 4. Creative Commons License 126908

Tényleg időszak és telítettség függő. Évek óta járjuk az Adriát és elég jól beszélek horvátul. Mégis belefutottunk egy olyan augusztusba pár éve,hogy Makarskán nemhogy szállást,még parkolót se találtunk. Ki kellett jönni a városból,két óra keringés után és sorra mentünk be a kis településekre kérdezősködni. Végül Mimicében megszánt az egyik bácsi bennünket és felajánlotta a saját lakását,némi gyors takarítás után,ő pedig leköltözött a garázsba:-)

Augusztus lehet ilyen és a felkapotabb helyeken biztosan nehezebb helyben szállást találni.

De mindenki a saját bőrén tanul,ezen kár vitatkozni. 

The_Rible aug. 4. Creative Commons License 126907

igen. Got a problem with that?

Előzmény: Josephine34 (126895)
hul aug. 4. Creative Commons License 126906

Azokkal értek egyet, akik arról a tapasztalatról számolnak be, és én is, hogy a szállások túlnyomó része év elején elkel. A nagyon jók, amiket ajánlottak egymásnak, akik visszatérnek stb. Ezek sokszor nincsenek a netes kínálatban sem, és attól is versenyképesek az árak, hogy időbe foglalnak, kézről kézre adják a szállásadót. Nem lehetetlen találni szállást a helyszinen, alkuképes is lehet, de a szerencsefaktor itt nagyon bejátszik. Nem egy emberke nagy mellénnyel lemegy és kap egy rakás ..rossz helyet, megvan a véleménye. Vagy azért mert nem elég tiszta, nem jó helyen van, v. nulla a szolgáltatás, bútor stb. 

Higgyétek el, a mesés parti apartmanok, közvetlen vízkapcsolattal és kellemes házban, heti ágyneműcserével, meg házigazda halvacsikkal nem kapható a "jó napot! van kiadó szobája?" szöveggel. 

Vagy épp csak akkor, ha lyuk adódott a foglaláson, esetleg piszok nagy mázli :-) 

Összegezve, azok közé tartozom, akik gyerekkel, gyerekekkel indulok és nagyon megnyugtató, ha tudom mire megyek, mit kapok, és nekem le van foglalva. Jó érzés egy éjszaka után megérkezni és tudni, hogy nem kell még koslatni utána. 

Rengeteget mentem ad hoc, párommal és nem volt probléma. De egy idő után más a feltétel, hagyjuk mindenki a maga módján intézze.

Előzmény: jerolim (126900)
hobo-bobo aug. 4. Creative Commons License 126905

Ez pontosan így van. Több ilyenbe futottunk már bele mi is hogy a neten nem hirdeti a tulaj, és nem is akarja. És sokszor azért mert ezek a legjobb apartmanok és tudja hogy úgyis kiadja.

Mi egyszer foglaltunk itthonról, az nem volt valami jó, azóta viszont 10+ alkalommal  helyben kerestünk és mindig nagyon jót sikerült találnunk.

Előzmény: robinzonad (126898)
jerolim aug. 4. Creative Commons License 126904

igen, az igények nagyon is mások. hogy 45 eur-ért fp-ellátást kaptam, ahelyett hogy csak az apartmanért fizettem volna ki csak ennyit 1 főre - nos, ezt se biztos, hogy helyben el tudtam volna intézni ;)

magánszálláson, házi kajával, az AI-t nekem a házi narancs és mandarinlekvár, meg a mindennapi plavacom jelentette :-)

/most meg megnéztem itt egy kis statisztikát, hát.../

Előzmény: robinzonad (126902)
robinzonad aug. 4. Creative Commons License 126903

De te nem is vagy átlag. Szerintem többségünknek nincs szüksége saját kikötőre egy apartman esetében. Amúgy jó neked, hogy előre tudod, egy év múlva mikor és hogyan tudsz nyaralni. Mármint nem úgy, hogy lesz-e pénzed, hanem, hogy tudod mikor lesz rá időd és a család épp ráér-e majd akkor és nem jön-e közben valami. 

Előzmény: Déenes (126901)
robinzonad aug. 4. Creative Commons License 126902

Szerintem ha neten keresel itthon előtte, az tuti több idő, mint ott helyben. Amúgy ezek a korculai szállások valóban szépek, de láttam a fotókon olyasmiket, amik biztosan felnyomják az árat, de nekem pl egyáltalán nem fontos. Nekem ilyen a medence. De biztosan van, akinek ez számít és akkor aláírom, nehezebb helyben foglalni. De azért írtam, hogy akkor inkább már az igények nem mindennapiak. 

Előzmény: jerolim (126900)
Déenes aug. 4. Creative Commons License 126901

"neked nem érdeked, hogy valaki csak úgy menjen, mert akkor hol marad nektek a haszon"

Bocsáss meg, de ez kissé irigységszagú volt!

Vannak emberek, akik egy végigdolgozott év után teljes nyugalomban kívánnak nekivágni a megérdemelt nyaralásnak. Az ilyen "biztonsági játékosok" jobb, ha előre foglalnak, főleg, ha augusztus elején mennek.

Az "értékesítő típusú" föld hátán is megélő nagy dumásoknak meg tök mindegy mikor mennek, mert úgy is jó lesz nekik, megoldják... (ezt pozitívumként, mielőtt félreértene valaki).

Hidd el, hogy az emberek többsége inkább "biztonsági játékos".

Nagyon sokáig ugyanoda jártunk mi is vissza, és nyaraláskor egy évre előre foglaltunk. Mert nekünk fontos volt, hogy közvetlen part, saját bejáró, közvetlen kikötési lehetőség, terasz, 3 szoba, stb legyen. Nyűgös egy csapat vagyunk, de így legalább mindenki elégedett volt.

jerolim aug. 4. Creative Commons License 126900

Reklám ide, reklám oda: a fórumozók többsége előre foglal, jól tudják , hogy  miért. Én is, hosszú évek óta, akár családdal, akár egyedül. Így volt ez júliusban Hvarra, és így megyek hamarosan Trogír mellé is. Volt pár kivétel régebben, mindig megjártuk és én se tudok sokszor segíteni, mikor kérnek. De mindenki másképp csinálja.... Mindenesetre ez a "könnyű szállást találni" szerintem is kicsit megtévesztő.....

Josephine34 aug. 4. Creative Commons License 126899

Ó, hát innen fúj a szél! :) Most látom csak, hogy Korculát reklámozod! Azon az általad linkelt oldalon szép kis árak vannak! Persze neked nem érdeked, hogy valaki csak úgy menjen, mert akkor hol marad nektek a haszon?

Előzmény: The_Rible (126892)
robinzonad aug. 4. Creative Commons License 126898

"Sok szállást nem lehet neten foglalni"

Ez az. Van a neten mondjuk 70 apartman egy kis helyen, amikor odamégy, akkor meg kiderül, hogy lényegében minden házban van egy apartman ( mert szinte ez a helyzet ). Aki csak azt a 70-et ismeri, az lehet, hogy nem tud segíteni itthonról. De helyben meg van valójában 150, és bőven akad hely. Pont azért, mert sokan csak abban a 70-ben keresgélnek. Végül is, miattuk van nekünk ( helyben foglalóknak ) mindig jó helyünk helyben.

Előzmény: Honnandejo (126896)
robinzonad aug. 4. Creative Commons License 126897

"Ha meg nem, akkor utazhat néhány száz kilométert visszafelé."

Ugyan már! Így nyaral a magyar? Nincs a kinézett helyen szállás, akkor inkább nem is nyaral? Sőt, odamegy, de visszafordul? Annyi jó hely van Korcula környékén, kizárt, hogy ne legyen szállás. Mondjuk van egy árulkodó mondatod: ahol szívesen nyaral a magyar. Agy valami ilyesmi volt. Ez ugyan mit jelent? Nem lehet, hogy az igények túl nagyok annak, aki semmilyen szállást nem talál? Szerintem mi is elég felkapott helyeken nyaralunk, de eddig "veszekedtek" értünk a szomszédok, nem, hogy áprilisban már mindenki betelt volna. Felőlem bárki foglalhat szállást már áprilisban, de szerintem abban sokkal több a rizikó: betegség, munkahely elvesztés, meg nem adott szabadság, lerobbant autó és hiába a foglalt hely, nem tudsz menni, a pénz meg elúszik. Ezeknek nagyobb a valószínűsége manapság, mint annak, hogy ne legyen egy apartman, ahol álomra hajtod a fejed. Nekem az sincs ellenemre, ha valaki irodán keresztül foglal 20 eurós szállást, ami valójában 10 euró, ha van annyi pénze, hogy búcsút mondjon napi 30-50 eurónak. Én inkább a fiamra költöm, mintsem, hogy kidobjam. Mondom, lehet, hogy velünk van a hiba, de soha egyetlen alkalommal sem maradtunk szállás nélkül. Igaz, elég jó a beszélőkénk ( több nyelven is ), általában szimpik is vagyunk. Volt olyan eset, hogy az utcabeli nem is kínált apartmant, de ahogy beszélgettünk, kitalálta, hogy megkaphatjuk az egyik szintet. Azóta ezzel foglalkozik az illető. Mi indítottuk el a pályán :-) Sajnálom azt az 50 embert, akinek nem tudtál segíteni. Lehet, ha elindulnak, találtak volna helyet, így meg bebukták. 

Honnandejo aug. 4. Creative Commons License 126896

Mi is mindig helyben foglaltunk, Split, Vodice, Trogir környékén és egyszer Hvar-on. Igényes szállásra 2 óra kellett, igénytelenre fél óra elég lett volna. Sok szállást nem lehet neten foglalni, mert a jutalék miatt nem teszik fel. Mi nem vagyunk akkora Horvátország szakértők mint sokan itt de nem félek augusztusban gyerekkel helyben keresgélni. Holnap ilyenkor megírom mennyi ideig tartott, mennyibe került és képet is teszek fel.

Josephine34 aug. 4. Creative Commons License 126895

Kedves The Rible! Te is a kötekedő fajtából vagy? :) Ez az én véleményem, és tapasztalatom. Sokan teszik fel itt ezt a kérdést, és engedd meg, hogy akiknek a tiédtől eltérő a véleménye, az is kinyílváníthassa! Köszönettel :)

robinzonad aug. 4. Creative Commons License 126894

Én is hadd válaszoljak. Montenegro, Dalmácia, Isztria...ezekről a helyekről beszélek. Volt július vége, volt augusztus közepe. Még olyan is volt, hogy 8 főnek kellett és az is lett gyorsan. Egy sem volt a parttól 800 méterrel távolabb. És egy sem volt drágább 10 euro/fő/nap. Pedig volt wifi, terasz, berendezett konyha, kert, légkondi, tiszta fürdő. Azt is elárulom, hogy idén 17 euróról indult az ár, majd egy kis dumcsi után 10 lett. Vagyis amit közvetítőn keresztül megkaptam volna kb 20-22 euróért, az lett 10. Óvárostól 3 perc gyalogra, strandtól 5 percre. Nekünk ez  tapasztalatunk. Lehet, hogy velünk van a hiba, de mi találtunk eddig mindig.

The_Rible aug. 4. Creative Commons License 126893

Csak hogy segítsek megérteni neked, hogy mit is írtál: minden évben legalább 50 olyan embernek kell mondanom, hogy sajnos nem tudok segíteni, akik augusztusban Korculán szeretnének nyaralni. Nem vagy turisztikai iroda, csak egy egyszerű magánember, aki nagyon sok apartmantulajdonost ismer Korculán és sok éves tapasztalatom, hogy egyszerűen nincs szabad hely (legalábbis olyan, ahova egy magyar ember szívesen menne nyaralni). Éppen a hétvégén kért segítséget valaki, akinek nem tudtam segíteni. Általában május végére betelnek a helyek, utána már csak a megmaradt időpontokra lehet vadászni, vagy reménykedni, hogy valaki visszamondja. Legtöbb helyen évek óta visszajáró törzsvendégek vannak. Itt a fórumon is van valaki, aki szeretett volna Korculán nyaralni, megadott időben, megadott apartmanban, de már áprilisban tele volt a hely. Ezért úgy döntött, hogy már most lefoglalja jövő nyárra az apartmant.

Persze a helyszínen még mindig lehet, hogy szerencséje lenne valakinek, aki vállalja a kockázatot, hogy elutazik Korculára és ott keres. Talán lesz valaki, aki lemondta az utolsó pillanatban. Ha meg nem, akkor utazhat néhány száz kilométert visszafelé.

Szóval mielőtt másokat jó megszivatsz, egy kis józanságot kérek tőled.

Előzmény: robinzonad (126891)
The_Rible aug. 4. Creative Commons License 126892

Az a mindig volt már vagy 7 alkalom, nagyjából egy régióra korlátozva?

Több százezer magyar nyaral minden évben az Adrián. Kicsit kicsinek tűnik a mintavételed.

Előzmény: Josephine34 (126889)
robinzonad aug. 4. Creative Commons License 126891

Biztosan nem.

Előzmény: The_Rible (126890)
The_Rible aug. 4. Creative Commons License 126890

szerintem meg nem tudod miről beszélsz

Előzmény: robinzonad (126886)
Josephine34 aug. 4. Creative Commons License 126889

Ugyanez a véleményem. Mindig találtunk szállást hamar, és sokkal olcsóbban!

robinzonad aug. 4. Creative Commons License 126888

Sima liba

Előzmény: Fehérpárduc (126887)
Fehérpárduc aug. 4. Creative Commons License 126887

"Nincs értelme itthonról szállást foglalni. ... Előttem többen írták is: egy óra alatt bőven van olyan, amilyet szeretnél. Ezt tapasztaltam én is."

Ez azért erősen hely és időszak függő. Próbálj meg augusztus közepén pár óra alatt pld. Makarska, Rovinj, Trogir, Baska (KRK), vagy Dubrovnik-ban közvetlenül szállást keresni... Nem is "amilyet szeretnél", hanem bármilyet ami nem ~3km-re van mindentől...

robinzonad aug. 4. Creative Commons License 126886

Nincs értelme itthonról szállást foglalni. Ez semmivel sem biztosabb. Még gyerekkel sem érdemes. lent MINDIG van bőven szállás, olyat, amilyet akarsz és olcsóbban, ráadásul alkudozhatsz is. Előttem többen írták is: egy óra alatt bőven van olyan, amilyet szeretnél. Ezt tapasztaltam én is. Mi az első előre foglalttal kapásból megszívtuk, azóta sosem foglalunk, utalunk előleget....És akkor nincs szívatás, nincs megtévesztő fotó, magyarázkodás, hogy bocs, félreértés volt.....Higgyétek el: felesleges előre foglalni. 

lborli aug. 4. Creative Commons License 126885

Jóvanna!

Tudjuk, hogy szép helyen vagytok. :-)

lborli.sárga.hu

Előzmény: vargamarcs (126882)
robinzonad aug. 4. Creative Commons License 126884

Mi most először voltunk előszezonban és féltünk a június végi időtől,de a stabil 28-29 fokkal úgy tűnik jelentősen jobb időnk volt,mint most a főszezonban.

The_Rible aug. 4. Creative Commons License 126883

OK értem, jobb ezt tisztázni, nehogy valakit akaratlanul félrevezess. Nem árt ha tudja mindenki, hogy nyugodtan fizethet kártyával is, nem kell se euró, se kuna se más. (persze ritkán előfordul, hogy lefagy a terminál, de ez bárhol máshol is előfordulhat.)

Előzmény: faragori (126880)
vargamarcs aug. 4. Creative Commons License 126882

:)

vargamarcs aug. 4. Creative Commons License 126881

velünk együtt július 31-én megérkezett a jó idő is - legalábbis Dél-Dalmáciába! :)

faragori aug. 4. Creative Commons License 126880

Megkérdeztem a barátnőmet, szó volt-e erről, és megvilágosodtam. :) Nem pénzt felvenni ment el, hanem váltani, csak én kevertem a szezont a fazonnal, bocsi a félretájékoztatásért.

Előzmény: The_Rible (126876)
faragori aug. 3. Creative Commons License 126879

Nekünk csak a nyári szünet jó, nem akarom a gyerekeket rögtön az iskola elején kivenni egy hétre (pedig ők nem bánnák, még többet sem :))

Nagyjából hasonló a véleményed a helyről?

Lumbardára csak terveztünk menni, de nem jutottunk el, az idő miatt elmaradt, plusz a fiúk nagyon élvezték a "pocorászást", a lányok meg elszórakoztak a gumimatraccal.

A homokos részen nem is voltunk, csak az első nap kb. 10 percig.

Előzmény: Norcee (126877)
faragori aug. 3. Creative Commons License 126878

Akkor nem tudom az okát, csak ott találkoztunk velük, és kb. ennyit beszéltünk.

Előzmény: The_Rible (126876)
Norcee aug. 3. Creative Commons License 126877

Köszi a beszámolót! Sajnálom, hogy nem volt a legjobb az időtök.

Mi 2 éve voltunk ugyanitt, szeptember utolsó hetében, természetesen végig strandidő, 30 fok, csokibarnán jöttünk haza. (Komolyan mondom, még sose volt gondom szeptemberben az időjárással.) Hotelzárás előtti utolsó héten voltunk, félpanzióra voltunk befizetve, de az érkezésünk után 2 nappal megszűnt, átraktak bennünket is AI-snek.

Lumbardán voltatok?

Előzmény: faragori (126867)
The_Rible aug. 3. Creative Commons License 126876

Vagy egy tucatszor vettem már ott kompjegyet kártyával.

Előzmény: faragori (126875)
faragori aug. 3. Creative Commons License 126875

Hát, azt látod nem tudom. :) Lehet, hogy nem lehetett? Bár én a legtöbb olyan helyen, ahol Mo-on is lehet,  tudtam használni.

Előzmény: The_Rible (126873)
tiborpapa aug. 3. Creative Commons License 126874

A Peljesac félsziget "tövében" Stonban van egy "szakorvosi rendelő" és orvosi ügyelet, ahol a kisebb sérüléseket is ellátják. Sajnos, röntgen nincsen.

Itt kapott tibormama a törött csuklójára rögzítő kötést és fájdalom csillapítót, valamint egy "beutalót" a dubrovniki kórházba.

Előzmény: hul (126864)
The_Rible aug. 3. Creative Commons License 126873

Az egy érdekese család lehetett, aki elment automatából pénzt kivenni, és emiatt lekéste a kompot. Miért nem fizettek kártyával? Bolondbiztos rendszer tényleg nincs.

Előzmény: faragori (126867)
Honnandejo aug. 3. Creative Commons License 126872

Hát az nem jó. :(

Köszönjük! :)

Előzmény: faragori (126870)
jerolim aug. 3. Creative Commons License 126871

Jó időt igazolhatom, gyermek ma érkezett Pagra kora du., első strandolás megvolt, itt /saját illusztráció, tőlük még várhatok/ :-) Szuper idő és víz ! /hát ezt nagyon is reméli egy aggódó anya ;) /

Előzmény: Honnandejo (126869)
faragori aug. 3. Creative Commons License 126870

Persze, hogy nincs, most hoztuk haza. :) Horvátországba érkezésünk tiszteletére tornádó, hazaérkezésünk tiszteletére földrengés a megyében, plusz eső egész nap. :)

Jó pihenést.

Előzmény: Honnandejo (126869)
Honnandejo aug. 3. Creative Commons License 126869

Így van, meg kell kötni, ennyi. Nem 100.000.- plusz költség.

Nekünk megkezdődik a 24 órás visszaszámlálás. :) És az sem zavar, hogy az EUR árfolyam az éves csúcson van :) Szuper időt mondanak, esőnek nyoma sincs! :))))

Előzmény: faragori (126868)
faragori aug. 3. Creative Commons License 126868

utasbiztosításos témához:

Én mindig kötök biztosítást, ha külföldre megyünk, eddig szerencsére sosem volt rá szükség, de nélküle mindig súgna a fülem. Én is egy plusz adóként fogom fel.

Most a biztositas.hu-n kötöttem, NYAR-2014 kóddal 10% kedvezményt is kaptam, kártyával fizettem, így azonnal jöttek is e-mailen a kötvények, sms-ben a kötvényszám és telefonszám, amit gond esetén lehet hívni.

faragori aug. 3. Creative Commons License 126867

Sziasztok, egy kis beszámoló

Bon Repos Hotel – Korčula

Utazás: 2 kétgyermekes (10-17 évesek) család két személygépkocsival, odafelé péntek esti indulás, szombat délutáni érkezés, visszafelé szombat délutáni indulás, vasárnap kora reggeli érkezés. Elég rossz időt fogtunk ki, ahogy megérkeztünk, jött a tornádó, péntekre lett igazi strandidő, addig csak elvétve találkoztunk a nappal, de azt legalább kihasználtuk, még szombat délelőtt is jót napoztunk és fürödtünk, de sajnos szombat délután már indulnunk kellett haza.

Odafelé a Split-Korčula kompot céloztuk meg, a 10.15-ös induláshoz képest 9.00-kor meg is érkeztünk a kikötőbe, megtaláltuk a „váróhelyet”, ahol az előkelő 5. sor közepén kaptunk helyet. Elsétáltunk megvenni a jegyeket, amit szó nélkül ki is adtak. A „szó nélkül”-nek még jelentősége lesz. J Ekkor még ragyogó napsütés volt, bár a betonon várakozás közben ezt nem tudtuk felhőtlenül élvezni. Megérkezett a komp, megkezdődött a beszállás soronként. Már a mellettünk lévő 4. sorban lévő autók is eltűntek, amikor arra lettünk figyelmesek, hogy indul a komp. Szaladtunk előre, hogy várjanak, mi még (együtt a komplett 5. és 6. sorral) itt vagyunk, de közölték, hogy betelt a komp, ott a másik, abba beszállhatunk. Már kezdtem megnyugodni, hogy indítanak mentesítő járatot, de nem, ekkor befejezte a mondatot a srác, hogy az 17.30-kor indul. Na, itt kicsit lelombozódtam, de visszakértük a pénzt (na, ekkor már a pénztáros sem volt olyan szótlan), és elindultunk a B terv szerinti kétkompos utat választva. A „szó nélkül” jelentősége annyi, hogy a pénztáros egy szóval sem említette, hogy nem figyelik, mennyi jegyet adnak el, simán adnak mindenkinek, aki kér. Ez nem is probléma szerintem akkor, ha sűrűn járnak a kompok, de így, hogy naponta csak kettő, szerintem megért volna egy jelzést, főleg, hogy mi kezdők voltunk kompozásban. J

Visszatértünk az autópályára (az már csak a mi figyelmetlenségünk, hogy Omisig a parti úton mentünk, cserébe nagyon szép látványban volt részünk J), és meg sem álltunk Ploče-ig. Éppen az orrunk előtt indult a komp kb. 20 perces késéssel, otthagyva úgy 20-30 autót. Itt már rutinosabbak voltunk, megkérdeztük a jegyárustól, hogy felférünk-e következő kompra. Na, ő is rutinos volt, mondta, hogy álljunk be a sorba, és meglátjuk. J Miután már elég fáradtak voltunk, úgy döntöttünk, várunk a szintén betonos placcon, de most már a legmelegebb napszakban. Találkoztunk egy magyar családdal, ők például azért maradtak le az előző kompról, mert nem lehetett euróval fizetni a jegyért, és mire találtak automatát, hogy vegyenek fel pénzt, elment a komp. Szerencsére a következő kompra (ami ekkorra már 30 perces késéssel jött) felfértünk, indulás után láttuk, hogy itt van egy sorompó, amit lezárnak, ha teltház van, és mögötte várakozhatnak azok, akik már nem férnek fel. Szerintem ez korrektebb megoldás, mint a spliti.

A következő kompra már majdnem zökkenőmentesen feljutottunk, ott csak az zavart meg minket, hogy szétválasztottak minket (mármint a két autót), de megmagyaráztuk, hogy mi együtt vagyunk, vagy mindketten felférünk, vagy egyikünk sem, de szerencsére az előbbi következett be. J

Hazafelé az egykompos változatot választottuk, majd a Peljesač-félszigeten és a parti úton autózás. Nagyon szép az út, de fék- és gyomorpróbáló is egyben, majd Pločetól végig autópályán jöttünk (222+42 kuna).

Szálloda: A kikötőből csak pár méter a szállás, ami az ottani Konzummal szemben van. Itt köszönöm meg azoknak, akik a Konzumos kuponról írtak, sikerült is így vásárolnunk, bár a pénztáros egy kicsit nézte a magyar nyelvű kuponunkat, de végül elfogadta. A 200 kunát hamar sikerült elérnünk az ajándék (Pelinkovač, Dingač, fügés keksz) és persze saját igényeink kielégítését célzó vásárlásokkal.

A hotel közvetlen tengerparti, leérve a tengerhez legközelebb egy aprókavicsos part van, de oldalt elég hosszan lépcsőn megközelíthető sziklák vannak, azokon is lehet napozni (csak nem kényelmes, ha törölközőn kívül nincs más alattad. J), a másik irányba van a kikötő, ahonnan a vízitaxi is indul, itt betonos a part, majd kicsit távolabb van egy homokos rész. A főépületben van a recepció, innen lehet kérni hajszárítót (vadiúj Philipset kaptunk), itt van egy fizetős bár, illetve wi-fi elérhetőség. A főépület mellett két étterem van, az egyikbe a félpanziósok járnak, a másikba az AI-osok. Az AI bár az étterem melletti épületben van. A medence a tenger és a főépület között van, itt a napágy és napernyő ingyenes, persze ha jut. 9-kor nyitják a medencét, érdemes legalább fél órával előbb sorbaállni törölközővel és lefoglalni a napágyat. A parton is lehet bérelni napágyat és napernyőt, mindkettő 20 kuna darabonként. A medencénél összesen kétszer sikerült napágyat szerezni (ebből egyik alkalommal úgy, hogy esett az eső J), egyszer fordult elő, hogy amíg felmentünk ebédelni, „ellopták” 2 napágyunkat, egy másik napágyra dobva az otthagyott törölközőnket. A parton egyszer béreltünk napágyat, amikorra egész napos jó időt jósoltak.

A part nem volt valami tiszta, ebben nem sokat fejlődtek a horvátok. A parton összesen egy szemetest találtunk, amit néhány „intelligens” vendég valamiért sajnos nem fedezett fel. Ezt tetézte, hogy mivel egy öbölben voltunk, a partra elég sok szemetet kihordott a víz is, ezt eszükbe sem jutott nap közben összetakarítani, sőt a víz is szemetes volt a part közelében. Ez nem csak itt és csak a partra jellemző, ugyanezt láttuk az óvárosban és Dubrovnikban is.

Szálláshelyünk: az apartman kétcsillagosnak van hirdetve, ami meg is felelt annak. Egy-egy épületben 4 apartman van, mi a két emeletit kaptuk, aminek külön örültünk, ugyanis a földszinti erkélyekre szabadon járkáltak a Horvátországban elmaradhatatlan macskák. Engem speciel zavart volna, ha a kipakolt cuccaimat összejárkálják. A nappaliba léptünk be, ebben volt egy kihúzhatós ágy, étkezőasztal négy székkel, TV, erősen zúgó hűtő, konyhaszekrény tűzhellyel. Ez utóbbit nem használtuk, mert AI ellátással voltunk, de ha főzőcskézni kellett volna, lehet, hogy kicsinek találom. Innen nyílt a fürdő wc-vel, tusolóval, illetve a másik szoba franciaággyal és egy pótággyal, ami pótágy létére kényelmes volt. A nappaliban lévő sarokülő nem volt a legkényelmesebb, de kihúzva a kisfiam keresztbe-kasul elaludt rajta. Oda tehettek volna egy rendes matraccal ellátott fekhelyet. Légkondi nincs, bár olyan rossz időt fogtunk ki, hogy nem is hiányzott. Mindkét szobából ki lehetett menni az erkélyre, ami a tenger felé nézett ugyan, de a fáktól nem láttuk a vizet. J A tenger felőli első sorban lévő apartmanokat kaptuk. Az erkély tágas, volt ott asztal négy székkel, de még emellett is elég sok hely maradt. A bútorzat nagyrészt új volt.

A takarítást nem vitték túlzásba, törölközőt jelzésünkre cseréltek (konkrétan a kilépőt kértem cserélni, de aztán adtak rendes törölközőt is, sőt volt, akinek ágyneműt is cseréltek, abban nekünk nem volt részünk, lehet, hogy azért, mert mi a saját kispárnánkat használtuk), a wc papírt pótolták.

A szálloda közvetlen közelében nincs élet, ehhez be kell menni az óvárosba. Ezt megteheted gyalog, vagy vízitaxival, meg gondolom autóval is, de azt nem próbáltuk, meg úszva sem. J Gyalogosan kb. 40 perc először a parton, majd a parti házsor mögötti utcán sétálva. Vízitaxi 10 kuna/fő, 12 év alatt 5 kuna. A taxik kb. 20 férőhelyesek, de volt olyan út, hogy 40-en is elfértünk rajta. A kormányos nem is látott ki a hajó orrában ülő emberektől, így lábbal vezetett, miközben nézte az utat a kormány melletti ablakon kiállva. Az út hossza 5-6 perc.

Étel-ital: büfé jellegű étkezések, kevés választékkal, kicsit egyhangú, szerintem nem az az igazi AI ellátás, de sosem jöttünk ki éhesen az étteremből.

Reggeli: tojásporból rántotta, kemény tojás, virsli mustárral, ketchuppal (első nap volt majonéz is, de az úgy látszik, végleg elfogyott), párizsi, zsírdarabos sonka, kétféle szeletelt sajt, egyféle kockasajt, vaj, 2-3 féle lekvár, méz, sima és gyümölcsös joghurt tálban, 3 féle müzli/gabonapehely, nutella, hideg tej, túró, gyümölcs, süti. Uborka, néha paradicsom, fehér és magvas kenyér, zsemle. Nekem legjobban bevált: virsli, tojás, sajtok, magvas kenyér. Italok minden étkezésnél: gépes narancslé, almalé, nestea, sima és bubis víz, tonik, szénsavas narancs, cola, fehér és vörösbor, sör. Reggelinél ezen kívül tea, kávégép. Később az AI bárban lehet teát és kávét inni. Az italok eléggé fel vannak vizezve. A gyümölcsök közül finom volt a görögdinnye, de ritkán adtak, legtöbbször alma és narancs volt félbevágva, néha banán is volt, szintén félbevágva, vagy harmadolva. A sütik egyhangúak voltak, pár napig piskótatészta, rajta krém, a változatosságot az adta, hogy hol kókusszal, hol dióval, hol csokiöntettel volt megszórva. Aztán volt ugyanez, csak linzertésztával, később keverttésztás süti, nápolyi, vaníliás karika.

Ebédnél és vacsoránál kétféle leves, és összesen nyolcféle étel, ezek közül 2-3 köret, 1 tészta, 1 zöldség, 2-3 hús, 1-1 hal (ebből egyszer szójarúd halrúdnak álcázva). Saláták: uborka, paradicsom, saláta, káposzta, hagyma, bab váltakozva, egyféle öntet, mindig másfajta majonézes saláta, túrószerű, olívaolaj, balzsamecet, ketchup, paprikakrém, citromszelet, parmezán sajt. A levesek nekem nem jöttek be, vagy ízetlen volt, vagy vegetaízű.

Lehetett hidegcsomagot kérni, ami 1 szelet rántott hús, 3 szelet kenyér, 1 paradicsom, 1 alma, 1 kisflakonos vízből áll. Rántott húst egyébként ezen kívül nem láttunk.

AI bárban 4 féle alkoholos ital (Pelinkovač, Kruskovač – körtelikőr, Ánizsos pálinka, egy felejthető pálinka, amit pár nap után konyak váltott), kétféle bor (fehér, vörös), sör, a reggelinél felsorolt italautomatás italok, tea, kávé, forró csoki.

Még egyszer megjegyzem, hogy a fentiek ellenére mindig teli hassal távoztunk az étteremből, de szerintem lehetett volna kicsit változatosabb a kaja.

Wifi: a recepción lehetett elérni, gyermekeim szerint nem mindig volt, de azért ha nagyon akarták, sikerült kapcsolatot teremteniük. Én nem próbáltam, megfogadtam magamnak, hogy kibírom internet nélkül egy hétig. J

Animáció: Láttam gyerekklubot kiírva, és talán minidisco is van, a gyerekeink már kinőttek belőle, így nincs konkrét tapasztalatom. 11.30-kor vízitorna van a parton (kivéve szombat), kétszer megmozgattam magam, jól is esett. J Lehet, hogy van más is, de azzal nem találkoztunk.

Fakultatív program:

1. egész napos dubrovniki kirándulás, úgy döntöttünk, hogy nem mi vezetünk. Szerdára a változatosság kedvéért rossz időz jósoltak, így bevállaltuk az utat, a recepciós kedves volt, telefonon lerendezte nekünk. 7.40-re jött értünk a kisbusz, ami elvitt Dubrovnikba, majd 18.30 körül értünk haza. Csak mi voltunk a buszon, a sofőr kedves volt (nem sok horvátra igaz, de fejlődnek), mesélt többek között a borokról, a Ston-i nagy falról, Dubrovnikban az óvárosba vezető kapu közelében tett le, és oda jött értünk, megmutatta, hol van normális mosdó. 5 óránk volt a városra, ami kevésnek tűnik, de elég fárasztó. Meg tudtuk nézni a térképen kiemelt nevezetességeket, és még egy palacsintára és fagyira is futotta az időnkből. Láttuk a Ferences kolostorban Szent László királyunk jobbját tartalmazó aranyozott ereklyetartót, de sajnos nem találtuk meg Szent István királyunk állkapcsát és fogait tartalmazó ezüst ereklyetartót. Odafelé a kompon elég hullámzó élményünk volt, a parton olyan hullámok voltak, hogy a gyalogosan kompozók a kompról leszállva csurom vizesek lettek, pedig akkor még nem is esett. Hazafelé már esett az eső, nem is kicsit. L 220 kuna volt fejenként az út, cserébe nem kellett vezetni és parkolót hajkurászni. Aznap állítólag nem indították spliti kompot az időjárás miatt, de ezt csak a sofőrtől tudjuk.
  2. több este is bementünk Korčula óvárosába. Megnéztük a Moreška kard táncot, nekem nagyon tetszett, a belépő 100 kuna/fő, de megérte. A fiúk voltak az üvegfenekű (vagy oldalú) hajón, ez 80 kuna/fő volt, továbbá voltunk a Marco Polo toronyban (20 kuna/fő), bazároztunk, fagyiztunk, palacsintáztunk, élveztük az életet. J

Igyekeztem mindent leírni, ami eszembe jutott, de ha valami kimaradt, kérdezzetek nyugodtan, akár privátban is.

AZS aug. 3. Creative Commons License 126866

A megkötött biztosítás is UTÓLAG rendez

ez is csak a kisebb összegű, ambuláns ellátásra igaz (ne hidd el nekem, csak gondolj bele)

hul aug. 3. Creative Commons License 126865

nem = ne 

hul aug. 3. Creative Commons License 126864

Inkább az a baj, hogy az ellátás mondjuk a Peljesacon történt balesetre kórház Dubrovnikban van. Igazán nem tudom, de azért amiről tudok, mindenkit elláttak és jó volt a kártya, hogy volt. 

A megkötött biztosítás is UTÓLAG rendez, illetve feljegyzik, ha bemutatod stb.

Szerencsére nekünk nem volt rá szükség. 

De hogy mennyire mulatságos (kivéve az érintettet és családját), amire sose gondolsz, kiváló tanult barátom kedves feleségét a Konzum előtt egy balfasz tolatva borította fel. Sérüléseket szenvedett.

(remélem olvasnak, mert megint ott:-)

Soha nem mondd, hogy soha.

Előzmény: Honnandejo (126863)
Honnandejo aug. 3. Creative Commons License 126863

Igen, de ha mondjuk csak elvágod úgy a kezed hogy varrni kell, akkor keresgélsz olyan intézményt ahol elfogadják? Ha nem találsz akkor otthon elintézed tű+cérna ahogy a Sicko c. filmben az az USA lakos akinek nincsen betegbiztosítása? :)

Nekem megér 10 napra 7.900 forintot a családnak az nem pénz, napi 790.-. De te tudod, spórolni lehet, vihetsz itthonról 10 kg kenyeret meg 2 kg májkrémet is és a kajára sincs gondod 1 hétig...

Előzmény: hul (126861)
AZS aug. 3. Creative Commons License 126862

Csak éppen kizárólag a szerződött eü. intézményekben érvényes, és a helyi szabályok szerinti önrészt is zsebből kell fizetni. Plusz az utasbiztosításokban nem csak egyéb fedezetek is vannak, hanem adott esetben igen hasznos szolgáltatások is.

Előzmény: hul (126861)
hul aug. 3. Creative Commons License 126861

"Az Európai Egészségbiztosítási Kártyával igénybe vehetők az Európai Gazdasági Térség államaiban való tartózkodás során orvosilag szükségessé váló egészségügyi szolgáltatások."

Szó szerint ez van a kártyán.

Kiváltása ingyenes. 

Gyakorlatilag baleseti, sürgősségi ellátásra jogosít (foggyökér kezelésre nem). Ha szállítható vagy, itthon folytatandó a gyógykezelés. 

Az utasbiztosítás kárcsökkentő célból kötendő.

Az autód (zöld kártyás) kötelező felelősség biztosítása pedig az általad okozott közlekedési károkra és következményeire. 

(Fekvőrendőr, bocsánat, te bizonyára pontosabban fogalmazol.)

Előzmény: Honnandejo (126860)
Honnandejo aug. 3. Creative Commons License 126860

Én nem kockáztatok. 10 napra hármunknak 7.900 Ft és nem alap biztosítás. Netán történik valami és csak rutinvizsgálatra bevisznek egy kórházba, CT vagy MRI, röntgen, ultrahang, és kapsz egy 100-200e Ft-os számlát, komolyabb ellátásról már ne is beszéljünk...

Előzmény: hobo-bobo (126854)
passass aug. 3. Creative Commons License 126859

Aug..07-08-09  Tengerparti szállást keresek 2 főre
 Pula vonzáskörzetében.
Köszönöm !

06 30 858 0 658

hul aug. 3. Creative Commons License 126858

Már hogy a fenébe ne lenne elég! :-)

De annyira nem a lottóra bízzuk magunkat... és mikor meghallom, hogy mennyiiiiii? 1 mrd??? 

Akkor meg kell adni az Úrnak a lehetőséget. :-)

Előzmény: hobo-bobo (126857)
hobo-bobo aug. 3. Creative Commons License 126857

Ezt meg én nem értettem sosem:

"Mikor 1 milliárd van a lottón, kötelességem venni egyet. "

Miért, mikor csak 100 milla van az már nem is elég, vagy mi?? :-))

Előzmény: hul (126855)
Istencsászár_No1 aug. 3. Creative Commons License 126856

Ez így van. A templomokon se véletlenül van villámhárító.

Előzmény: hul (126855)
hul aug. 3. Creative Commons License 126855

Vannak adó(szerű) dolgok. Mikor 1 milliárd van a lottón, kötelességem venni egyet. 

W.Allen: Uram, add tanujelét létezésednek! 

Ok. fiam, de legalább vegyél egy szelvényt!

Az utazásbiztosítás is ilyen. Még sose volt rá szükség. Hozzáadjuk a költségekhez. Ugyanis addig jó, amíg nincs baj. Ha baj van, lehet apró és lehet generáción átívelő adósság belőle.  

Ez olyan, mint a biztonsági öv.  Sokat túlélik az ütközést, de kiesnek, a koponyatörés garantált.

Egyes gyülekezetek esküszenek, hogy a már említett Úr úgyis megvédi őket. 

Mi meg azért csak bekötjük magunkat.

Előzmény: hobo-bobo (126854)
hobo-bobo aug. 3. Creative Commons License 126854

Én meg sehol sem kötök.

Így az elmúlt 20 évben már legalább egy nyaralás árát megspóroltam! :-PP

Előzmény: Honnandejo (126849)
jerolim aug. 3. Creative Commons License 126853

köszi, a lányok gyorsabban odavezettek , 22.37-kor már túl is estem a szerencsés kötésen /lány meg ma reggel 8-kor már Zalakomárból jelentkezett be/, úgyhogy épp idejében :-)

Előzmény: AZS (126839)
AZS aug. 3. Creative Commons License 126852

na ez viszont igaz, csak tegyük hozzá, hogy nekik ez már a sokadik ilyen, tehát különös visszaesők, azért is ekkora

Előzmény: Honnandejo (126849)
fvcc aug. 3. Creative Commons License 126851

Hogyne. Kipipálsz egy kis kockát, hogy a biztosítás ideje alatt otthon fogsz ülni a seggeden :D

Előzmény: Honnandejo (126850)
Honnandejo aug. 3. Creative Commons License 126850

És tényleg, azon az oldalon van olyan (igaz felár ellenében) opció hogy "nem érhet semmi baj" :)))

Előzmény: tiborpapa (126846)
Honnandejo aug. 3. Creative Commons License 126849

Én csak azért nem kötöm ott, mert most kapott 50 millás bírságot tisztességtelen üzleti magatartás miatt...

Előzmény: Djapor96 (126847)
fvcc aug. 3. Creative Commons License 126848

?

?????????

?

Djapor96 aug. 3. Creative Commons License 126847

mondjuk a netrisk-en kedvezőbbek az árak....

tiborpapa aug. 3. Creative Commons License 126846

Mi kitűnő biztosítást kötöttünk AZS oldalon, hozzáértő tanácsadás mellett.

A segítségével sem egészségi, sem autós, sem egyéb problémánk nem volt! :)

Honnandejo aug. 3. Creative Commons License 126845

Pont az volt a célom, hogy végre mosolyt vigyek az életedbe!

Előzmény: AZS (126844)
AZS aug. 3. Creative Commons License 126844

na ne röhögtess.

Előzmény: Honnandejo (126841)
Istencsászár_No1 aug. 3. Creative Commons License 126843

Én kedden délelőtt indulok haza így sajna pont elkerüljük egymást.

Előzmény: Honnandejo (126842)
Honnandejo aug. 2. Creative Commons License 126842

Mi hétfőn este 10 körül indulunk Pestről. Érdekel ha megoldható.

Előzmény: Istencsászár_No1 (126838)
Honnandejo aug. 2. Creative Commons License 126841

Néztem és szerintem jobb árai vannak a clb.hu oldalnak. 3 fős család 10 napra közepes biztosítást 7.900-ért tud kötni.

Előzmény: AZS (126839)
leijona aug. 2. Creative Commons License 126840
Azokat kiváltképp! ;)
Előzmény: AZS (126836)
AZS aug. 2. Creative Commons License 126839

biztosítást a biztositas.hu-n ;-)

Előzmény: jerolim (126837)
Istencsászár_No1 aug. 2. Creative Commons License 126838

Off (félig)

Hamarosan megyek haza (jövő hét eleje), és van egy bontatlan Tele2 3GB-os előfizetésem.

Átadó az eredeti árért (50HRK), és jár hozzá egy bónusz aktivált kb még 2GB-os adatforgalmat tartalmazó SIM, (+1000 perc helyi hívás) ami aug. 25.-ig él.

A bontatlan SIM nov.01.-ig aktiválható.

ON

Így a határtól már lehet neted (kettő is). Ugyanis nem mindig van a kutaknál SIM.

jerolim aug. 2. Creative Commons License 126837

bocsi, lehet, hogy ott van a gy.i.k-ban, de le vagyok amortizálva :-( hol tudunk neten utasbiztosítást kötni? (restellem, hogy nem tudom, de én nem élek vele /azt mondták elég a bankkártyás/ , de ifjúságért mindent :-) /

Előzmény: AZS (126836)
AZS aug. 2. Creative Commons License 126836

meg az oroszlánokat ;-)

Előzmény: leijona (126835)
leijona aug. 2. Creative Commons License 126835
Igen. Ez a három. :D Azért én továbbra is kedvelem a fókákat. <3
Előzmény: AZS (126833)
Szajci aug. 2. Creative Commons License 126834

eddig még nem fizetős tudtommal.

Előzmény: gyeda (126828)
AZS aug. 2. Creative Commons License 126833

bennem azért felmerül, hogy
- mit keres egy macedón horvátországban?

- pláne pulában?

- pláne a pulai strandon?

szóval ez az egész sztori vagy igaz, vagy nem...

Előzmény: szikla2 (126810)
fvcc aug. 2. Creative Commons License 126832

Miért gondolod, hogy nem???

Előzmény: stihl 812 (126829)
adriafun aug. 2. Creative Commons License 126831

úgy tűnik szerda estétől megjött a tartós jó idő. az eddigi nyár szokatlanul esős-borús arcát mutatta, persze így is jóval kellemesebb idő volt, mint Magyarországon.

Júliusi rossz idő rekorder pl Zadar, ahol ebben a hónapban 10x több eső hullott az átlagnál, konkrétan 341.3 mm. http://www.crometeo.hr/zadarski-kisni-rekordi-srpanj-za-pamcenje/

szikla2 aug. 2. Creative Commons License 126830

Nekem sikerült.

Előzmény: stihl 812 (126829)
stihl 812 aug. 2. Creative Commons License 126829

Üdvözlök mindenkit.Horvát autópálya kapuknál az itthon használt OTP Mastercard kártyával lehet fizetni?

gyeda aug. 2. Creative Commons License 126828

Rible.

Banja Luka előtti autópálya szakasz át lett adva,fizetős?

The_Rible aug. 1. Creative Commons License 126827

Nincs.

Előzmény: Hella2 (126826)
Hella2 aug. 1. Creative Commons License 126826

Azt szeretném kérdezni, hogy mostanában utazott e valaki Bosznián keresztül Horvátországba? Van valami változás v. fennakadás?

The_Rible aug. 1. Creative Commons License 126825

Te figyelj csak, a fóka is tud olvasni? Tudja, hogy csak a tábláig mehet?

Nem ismerem a konkrét helyet, így azt sem tudom, hogy a kép illusztráció-e, vagy tényleg ott történt az eset, de úgy látszik ott, mintha az egy városi strand lenne. És éppen erről írtam korábban. Ha nem szeparálják el az embereket és az állatokat, abból konfliktus lesz. A városból ki akarod tiltani az embereket? Egy gyerek, vagy egy kutya is odatévedhet. Ez így nem működik, ez csak látszat megoldás, és biztos, hogy baj lesz belőle.

Azt sem gondolhatja komolyan senki, hogy jön egy férfi, meglát egy fókát és odamegy hátbacseszni. Ez életszerű? Persze mindenhol vannak nemnormális emberek, de talán 10 000-ből, ha egy. A két videón amit láttam is csak megnézték az állatokat, senki nem bántotta őket. Ha az a fickó valóban bántotta, annak komoly oka lehetett.

De elmondok én is egy történetet. Egy offországi sokmilliós nagyvárosban hatalmas nemzeti parkok vannak. A nemzeti parkban meg kempingező, piknikező helyek vannak kialakítva. Egy ilyen helyen piknikezve észrevettünk a fákon 2-3 m-es leguánokat. Suttogva figyeltük, nehogy elijesszük őket, minenki a társaságban értelmes, környezetet féltő, állatokat óvó ember. Némelyik leguán lejjebb ereszkedett és örültünk, hogy jobban meg tudjuk nézni őket. Kicsivel később BBQ-zás közben, azt vettük észre, hogy lejöttek a fákról, és elkezdték kiborogatni a piknikkosarainkat, szétszórtak mindent, és megpróbálták magukkal vinni a teljes kosarat is. Néhány órája még attól féltünk, hogy elijesztjük őket, mindenki nagyon állatvédő módjárat viselkedett, de itt már nem volt senki olyan megértő velük. Kiderült, hogy ezek egyáltalán nem félénkek, amikor a kosarakat próbáltuk visszaszerezni tőlük, agresszíven védték a zsákmányt. Első lábban felágaskodva, nyitott szájjal sziszegtek, fújtak és támadtak. 2-3 m hosszú nagytestű dögök elég ijjesztőek tudnak lenni. Botokkal sikerült csak visszakergetni a fákra őket, és visszaszerezni a cuccot. Persze a helyieknek tudni kellett volna, hogy jobban kell vigyázni a kajára, és talán elkerülhető lett volna a konfliktus.

Egy másik országban kempingezés közben mosómedvékkel gyűlt meg a bajunk.

Egy tábla nem old meg semmit.

Előzmény: _MrB_ (126817)
emojnarode aug. 1. Creative Commons License 126824

Rajta van a nemzetközi átkelők listáján, tehát igen.

Előzmény: laca5 (126823)
laca5 aug. 1. Creative Commons License 126823

Ez a Cepukicei átkelő tutira járható nekünk is?

Előzmény: emojnarode (126789)
Fehérpárduc aug. 1. Creative Commons License 126822

Ha nem bántotta akkor örüljünk neki, mindenesetre egy erdélyi mondáshoz hasonlóan, ne feledjük: A fóka nem játék! :)

Előzmény: emojnarode (126821)
emojnarode aug. 1. Creative Commons License 126821

Hölgyek és Urak! A Macedon lapok főoldalon hozzák a következő cáfolatot. " Vajon Horvátország hajlandó megfizetni annak az állampolgárunk erkölcsi kárát, vagy legalább bocsánatot kérni tőle a fóka bántalmazása kapcsán, ami nem fedi a valóságot"? És lássunk csodát, egy tiz másodperces felvételen látható, hogy az úr megsimogatja a fókát, aki gyorsan bemenekűl a vízbe. Innentől kezdve aztán új vitát lehet kezdeményezni, hogy ez most kacsa, avagy fóka.?

Fehérpárduc aug. 1. Creative Commons License 126820

Zaklatják őket úgy látszik máshol is... :( Egyébként nem is olyan ritka, van videó több horvát helyről az interneten, Kamenjaktól kezdve egészen déli területekig.

Előzmény: leijona (126818)
jerolim aug. 1. Creative Commons License 126819

erősen veszélyeztetett része ;)

Előzmény: The_Rible (126816)
leijona aug. 1. Creative Commons License 126818
Azért ez a hozzászólás erősen túlzó. Ott van a cikkben leírva, hogy ilyen esetben elkerítik. Épp az olyan vadbarmok miatt, mint az a macedón. Bárcsak én találkozhatnék egy barátfókával! Hatalmas élm&#232;ny lehet.
Btw így kellett megtudnom, hogy az Adriában élnek fókák. :)
_MrB_ aug. 1. Creative Commons License 126817

Jelek alapján volt ott tábla és nem egyszeri vendég volt a fóka sem.... Talán te is tudsz olvasni.

The_Rible aug. 1. Creative Commons License 126816

Hát lehet, hogy te sem örülnél, ha kimászik a vízből egy 300 kg-os állat, leheveredik a törölköződre, vagy csak odatojik egy 10 kg-os csomagot.

Ember és állat együttélése mindig problémás (lásd erődészéli falvakban a vadkárok).

Hatóságok dolga lenne ezt szabályozni, hogy emberek és állatok a legkisebb mértékben zavarják egymást. Ha szeretnek egy partszakaszt a fókák, azt le kell zárni. Ha meg úgy döntenek, hogy a horvátok, hogy jobb a sok pénz a turistáktól, mint védeni egy kihalás szélén levő fajt, akkor az állatokat kell megakadályozni, hogy kimenjenek az emberek közé (lásd cápaháló). Azért azt nehéz lenne megmagyarázni, ha valaki (pl. egy gyerek) megsérülne. Ha gyerekem felé közeledne egy 300 kg-os állat, engem sem érdekelne, hogy védett-e, vagy nem, biztos valagba rugnám. Elnézést a szélsőséges állatvédőktől, de az ember is a természet része.

lborli aug. 1. Creative Commons License 126815

Újabban 1%-ot felszámolnak konverzió címen az euró elszámolású országokban fizetettek után.

Előzmény: Degeczi (126811)
H_G aug. 1. Creative Commons License 126814

Remélem, jól hátba is vágták, amikor kilökték a határon :/

lborli aug. 1. Creative Commons License 126813

Ez így van.

Általában magasabb (egyetlen 1x volt alacsonyabb).

Előzmény: Degeczi (126807)
leijona aug. 1. Creative Commons License 126812
Nem is értem, hogy jut eszébe bárkinek is bántania ezeket a kedves &#224;llatokat. :(
Degeczi aug. 1. Creative Commons License 126811

A zárolást (és így az értesítő-SMS-t) a vásárlás napján érvényes középárfolyamon számolhatják, a tényleges terhelés viszont a pár nappal későbbi deviza-eladásin történik - ahol még picit bekavar a dollár konverzió (a nemzetközi AMEX központ USD-ben számol)

A végeredmény mindenesetre valóban nagyjából a kedvezőbb pénzváltók szintjén van

Előzmény: Istencsászár_No1 (126809)
szikla2 aug. 1. Creative Commons License 126810
Előzmény: Fehérpárduc (126793)
Istencsászár_No1 aug. 1. Creative Commons License 126809

Még annyit hozzáteszek, hogy amikor a netes (már fixen) levont összeget visszaosztom, akkor kb ott vagyok mint a valutaváltóknál. Főleg hogy így szambázik a Ft napról napra. Pár napja vettem valamit 100HRK-ért és leterhelte a bank 4137Ft-ért (ennyit vont le a számlámról). Most nézem a valutaváltókat azok is így adják kb. Igaz a Ft éppen lejtmenetben van pár napja.

Istencsászár_No1 aug. 1. Creative Commons License 126808

Igazad van, megnéztem, van pár ft eltérés, de változó, az aktuális árfolyam függvényében ha jól látom.

Előzmény: Degeczi (126807)
Degeczi aug. 1. Creative Commons License 126807

AMEX kártyát korábban kizárólag az OTP forgalmazott itthon.

Ha ez most is így van, OTP-s a kártyád, akkor biza nem azonnal terhelnek, nézd majd meg a kivonaton: az SMS csak a zárolásról szól, a tényleges terhelés pár nappal később történik, magasabb árfolyamon.

Előzmény: Istencsászár_No1 (126806)
Istencsászár_No1 aug. 1. Creative Commons License 126806

Olvastam visszafelé, hogy a kártyás fizetés állandóan téma. Én AMEX-t használok kintre, és ahogy látom az SMS-ek alapján azonnal terhelik az összeget.

Amióta megvan a bankkártya és kijárok a horvátokhoz, csak a fagyi pénz és az éttermi pénz van kp-ban nálam a többit mindent kártyával fizetek. Az összesítés alapján nem járok "nagyon" rosszul. Ja és kp-t nem veszek fel kártyáról kint.

De ahogy mások írták kinek a pap, kinek a papné. Az mindenesetre "mókás" volt (szinte minden évben), amikor az autópályán az 5km-es kocsisor mellet elhaladva azonnal fizettem a kártyával, míg a többiek kp-val várták a sorukat a cestarinánál.

krisztababa aug. 1. Creative Commons License 126805

Én is ezt tapasztaltam, viszonylag egyszerűen sikerült apartmant találnunk vasárnapi érkezéssel - pénteki hazaindulással, sajnos meló miatt csak 5 éjszakát tudunk maradni, ezért az eredetileg tervezett Mlini, Baska Voda, vagy Makarska környéki szállásokat elvetettük, s a jól bevált, szeretett Biogradunkba megyünk vissza. :)

A tulaj néni e-mailen keresztül nagyon aranyos, az apartman teljesen felszerelt, közel van a tengerhez (bár nincs kilátás), s el lehet már foglalni akár délelőtt 11-től is, 5 fős (mi most csak hárman megyünk), 68 EUR/éj klímával, wifivel, grillel, adóval, mindennel együtt.

Mi is általában éjjel indulunk Budapest mellől, és igyekszünk legkésőbb napfelkeltére elérni a határt, kb. hajnal 2-3ra terveztük az indulást. A viamichelin által adott időhöz + 2 órát szoktam hozzáadni (pihenések, tankolások), ez szokott a reális lenni, de mi az 1.4-es kocsival nem megyünk 120-130 felett. :)

Most olvastam egy friss cikket, azt hiszem, a Metropolban, hogy statisztikák szerint visszaesett a horvát tengerpartok foglaltsága, jó eséllyel lehet találni foglalás nélkül is szabad apartmanokat - ahogy azt sokan írtátok is itt.

Előzmény: hul (126803)
touran aug. 1. Creative Commons License 126804

augusztus 29 és szeptember 5 között még szabad.

http://adriai.hu/turnus.html

hul aug. 1. Creative Commons License 126803

Ha már szombaton muszáj kezdeni a nyaralást, miért nem indultok péntek este? Lucko után aludni egy kicsit a parkolóban? A messziről jövő mondjuk németek is ezt csinálják.

Rab nincs olyan messze és rengeteg várakozást meg egyebeket lehetne megelőzni. 

Tudom, nem mindenki szeret este vezetni, nem mindenki lát jól, a péntek is lehetett fárasztó, munka v. egyéb, de érdemes elgondolkodni rajta. A váltónapos utazás katasztrófa. Vissza is. 

Az érzékeny pontok: határ, Lucko, komp. (Krk-re a híd is.)

A körbe autózás sem túl jó ötlet, egy hosszabb szenvedés. 

Óriási igény van és kezdik a szállásadók tolerálni, hogy ne legyen a szombati váltás kőbe vésve.

Előzmény: kardio1 (126798)
jerolim aug. 1. Creative Commons License 126802
dalmatinac aug. 1. Creative Commons License 126801

Hétköznap nincs ilyen gond. :)

Előzmény: inifini (126800)
inifini aug. 1. Creative Commons License 126800

Hétköznap, mondjuk kedden is hasonló a helyzet? Vagy lényegesen jobb?

Előzmény: dalmatinac (126792)
Dundikalika aug. 1. Creative Commons License 126799

Kompokra is lehet kártyával jegyet venni. Egyszerűbb azokat listázni, ahol nem lehet: kis pékségek, egyik újságos, ahol SIM kártyát akartunk venni. A szigetek ilyen szempontból nem különböznek a szárazföldtől - szerintem.

Előzmény: kardio1 (126791)
kardio1 aug. 1. Creative Commons License 126798

Szlovénián vagy esetleg Ausztrián és Szlovénián keresztül nem gyorsabb? Ahogy néztem, ez esetben Rijekától északra lépnék be Horvátországba, majd a régi adriai főúton lehetne Stinicáig elmenni, majd komppal át Rabra.

Előzmény: Pierr_Kardán (126795)
kardio1 aug. 1. Creative Commons License 126797

Tudom, de a korábbi indulás nemigen megoldható...Ha anormál menetidő (Google maps szerint 6 h) duplájával számolok, az reális lehet?

Előzmény: Pierr_Kardán (126795)
Pierr_Kardán aug. 1. Creative Commons License 126796

Fókát még nem láttunk, delfint már láttunk a Lim fjordban.

Előzmény: Fehérpárduc (126793)
Pierr_Kardán aug. 1. Creative Commons License 126795

5 órakor nem otthonról kell indulni, hanem akkor már Letenyénél kell lenni!

A múlt héten szombaton reggel 5 órakor már a Szlovéniába (és a régi letenyei átkelőhöz) menő út elágazásánál állt a sor vége, a rendőrök már helyezkedtek el, hogy a régi átkelőhöz tereljék az autókat.

Előzmény: kardio1 (126790)
sfi aug. 1. Creative Commons License 126794

Kivéve az autógázt, mert az még mindig jóval olcsóbb, mint nálunk. :) Persze az LPG mindenhol olcsóbb, mint itt...

Előzmény: hobo-bobo (126785)
Fehérpárduc aug. 1. Creative Commons License 126793

Fókával találkozott már itt valaki a parton vagy a vízben?

dalmatinac aug. 1. Creative Commons License 126792

"szombaton, reggel 5 körül indulunk Bp. mellől"

Ajánlom figyelmedbe:

http://www.nyarilap.hu/hirek/horvatorszag/3748-horvatorszag-szombati-kozlekedes-helyzet

kardio1 aug. 1. Creative Commons License 126791

Még egy kérdés: a kompokra is lehet kártyával jegyet venni?

PS.: ami az előző hozzászólásomat illeti, rémlett hogy a kérdések egy részét már egyszer feltettem júliusban, de csak most találtam meg, amit erre válaszoltatok: autópályadíjat, tankolást lehet kártyával fizetni és boltban is elfogadják. Az útikőnyvem szerint a szigeteken a kártyás fizetés kevésbé elterjedt, mint a szárazföldi részen vagy a nagyobb városokban, ezért kérdezek ennyit.

A kunaváltási kérdésem továbbra is áll, csakúgy mint az éttermekre vonatkozók (ár, bevált hely Rabon stb.)

kardio1 aug. 1. Creative Commons License 126790

Sziasztok!

Rabra (szállás Banjolban) utazunk egy hétre szombaton, reggel 5 körül indulunk Bp. mellől. Az érdekelne, hogy az alábbiak közül mi az, amit nem lehet kártyával fizetni (ahhoz kell ez, hogy tudjam, kb. mennyi kunát érdemes venni): autópályadíj, tankolás, éttermi étkezések, élelmiszerbolt? Nyilván piacon, fagyisnál a bankkártya nem jön szóba, de amit lehet, kártyával fizetnék a nyaralás során. Más: tud-e valaki jól bevált éttermet, konobát ajánlani, ill. ha egy két éttermi árat tudnátok mondani, az nagy segítség lenne. Kunát Bp.-n, vagy a határ magyar oldalán, esetleg odaát érdemes venni (gondolom, ez utóbbi esetben inkább euróért). Érdemes a régi letenyei határátkelő felé kerülni?

emojnarode júl. 31. Creative Commons License 126789

Ha átnézel a Boszniai fórumra, pont tegnap írtam a környék alternativ nemzetközi  határátkelőiről.

Előzmény: laca5 (126786)
emojnarode júl. 31. Creative Commons License 126788

A Duži határátkelő reggel 6-22-ig tart nyitva. Ne menj arra, vissza van minősitve kishatár forgalom számára, vagyis csak a helyieknek szól, akik ott laknak 5 kmes körzetben.  Az uniós csatlakozás óta rengeteg ilyen átkelőt visszaminősítettek , a biztos cél érdekében kizárólag csak a nemzetközi határátkelőket vedd igénybe. Marad a Rible által javasolt út, vagy döntesz kedved szerint.

The_Rible júl. 31. Creative Commons License 126787

Ha Neumot ki akarod kerülni, akkor marad Trpanj, vagy elmész, megnézed Dubrovnikot és onnan Trebinje felé jössz haza.

A Duzi (Stolac) kerülőt nem javaslom, mert egyrészt hosszabb lesz időben, meg idegeskedésben, mintha kivárnád a sort, ráadásul inkább a belépő oldalon szoktak papírokat nézni, tehát nem is tudod megspórolni a várakozást hazafelé.

Esetleg átmész Korculára és ott a Domince - Drvenik komp, de az jóval drágább, mint a Trpanji.

Azt gondolom, hogy Trpanj-Ploce komp megéri az árát.

laca5 júl. 31. Creative Commons License 126786

Szóval:

Peljesacról hazafelé hogyan lehetne kikerülni a tengerparti főúton beduguló két határátkelőt? Ha visszamegyünk a főúton, Boszniában, Duzi környékén láttam egy utat Neum felé ami kikerülné ezeket, de nem tudom, van-e ott határátkelő. Utána Metkovicnál jönnénk át Boszniába, majd úgy haza.

A kompot is számolgattam Trpanjból, de drága nagyon.

Előzmény: The_Rible (126776)
hobo-bobo júl. 31. Creative Commons License 126785

Az drágább volt ha jól rémlik, valami 24 kuna körül. 

Számolgattam én is hogy kb mint otthon.

Ha arra vagy kíváncsi hogy érdemes-e bespájzolni, akkor azt mondom hogy felesleges. Mindegy hol veszed.

Ha már itt tartunk akkor az üzemanyag ami pár éve még jóval olcsóbb volt kint most kb 10%-al drágább.

10:40-11:40 kuna volt július elején, az akkori magyar áraknál valamivel drágább, 43-44 ft körüli kuna-árfolyammal számolva. De volt többért is 12 felett, 10 alatt sehol nem láttam.

Ez az ár az autópályákon és a tengermelléken volt, lehet hogy a kevésbé forgalmas helyeken ennél olcsóbb, de hát ugyebár mindenki a forgalmas helyekre igyekszik...

Előzmény: adrika72 (126783)
karcsababy júl. 31. Creative Commons License 126784

Ninben a Webkamerák tanúsága szerint egész nap strandidő volt....

Előzmény: Panel Proli (126774)
adrika72 júl. 31. Creative Commons License 126783

Koszonom szepen es esetleg az arany malbi ara?

Előzmény: hobo-bobo (126782)
hobo-bobo júl. 31. Creative Commons License 126782

Általában 20-22 kuna, attól függ milyet szeretnél. 

0.4 mg nikotint tartalmazó Dunhill 22 kuna volt.

Előzmény: adrika72 (126781)
adrika72 júl. 31. Creative Commons License 126781

Sziasztok  tudnatok segiteni abban hogy mennyibe kerul kint a cigi?

H_G júl. 31. Creative Commons License 126780

Ad analogiam majmomra :)

Előzmény: leijona (126779)
leijona júl. 31. Creative Commons License 126779

ééééés: "Jelentkezés a mailomra"

Előzmény: Degeczi (126777)
Istencsászár_No1 júl. 31. Creative Commons License 126778

Medulin most. A viz 27 fokos. Ragyogo napsutes delutan fel kettotol. A barometer szerint jon a jo ido. 

Degeczi júl. 31. Creative Commons License 126777

(nem nők: "hőlgyek" :) De valószínűleg tényleg bedugul majd a postafiókja ennyire vonzó ajánlat után)

Előzmény: leijona (126775)
The_Rible júl. 31. Creative Commons License 126776

hogy micsoda hol van?

Előzmény: laca5 (126773)
leijona júl. 31. Creative Commons License 126775

Valószínűleg tolongani fognak a nők erre a kihagyhatatlan ajánlatra. :D :D Jut is minden facér pasira, aki az oldalra téved.

Előzmény: Donkey Hóte (126769)
Panel Proli júl. 31. Creative Commons License 126774

Nyomtassátok a a 3-4 oldallal ezelőtt linkelt kupont, ami a Konzumban ad 10 % kedzményt, ha Mastercard kártyával vásárolsz! Próbáltuk, működik :-) 

A kupont nem veszik, csak beolvassák és visszaadják. 10 % kedvezmény mellett már megéri kártyával vásárolni :-) 

Időd is lesz rá, az idő vacak (Primosten) szóval van idő boltba menni :-( 

Előzmény: Djapor96 (126770)
laca5 júl. 31. Creative Commons License 126773

segítenétek határátkelőkkel kapcsolatban?

idefelé megszívtuk a 8-as határátkelőit szombaton, viszafelé Sarajevo felé van alternatív átkelő a szárazföldön? Vagy kerüljünk a komppal Trpanjon át?  Az árakat tudja valaki?

Djapor96 júl. 31. Creative Commons License 126772

Pedig most jön a jó idő.... Eddig aki ment ismerős mindenki szarrá ázott, de 08.12-ig most jó időn jósolnak.... Mi is most megyünk... :)

Előzmény: Pistike18 (126733)
laca5 júl. 31. Creative Commons License 126771

üdv zuljanából!

tegnapi esősebb napig jó idő volt vasárnap volt az előző esős nap.

Egyik nap Dubrovnikot a másik napon Korculát néztük meg, így kellemes volt, mindkettőt megúsztuk megázás nélkül.

A víz nem hűl le jelentősen, délutánra kifejezetten kellemes. Más kérdés hogy amíg esik, a fenének sincs bemenni.

Djapor96 júl. 31. Creative Commons License 126770

Most már a sok kártyás fizetéses hozzászólásban meg cikkben teljesen elkavarodtam....

Viszek KP-t is, de ha kevés lenne, és kártyával fizetnék, akkor CIB-es számla esetén a MasterCard-os kártyával érdemes inkább fizetni? Enyém VISA, asszonyé MasterCard....

Más számlánk nincs (és tudom, hogy váltani kéne, szeptemberben tervezem is), szóval csak ez a 2 variáció érdekelne....

Donkey Hóte júl. 31. Creative Commons License 126769

ha többen is jelentkeznének, akkor a második helyezett elérhetőségét átadhatnád nekem

Előzmény: robert1000r (126767)
sfi júl. 31. Creative Commons License 126768

Nem pont a kemping előtti parton fürödtünk, hanem onnan kb. 20 perc sétára (autóval 10 perc, kavicsos úton), ott teljesen más volt a víz, mint a kikötő mellett. Simuni nem rossz, de árban elég húzós a Punticához képest. Amiért még tetszett a hely, hogy kb. fél úton van Pag és Zadar között, tehát mindkét hely viszonylag gyorsan elérhető.

Előzmény: AZS (126766)
robert1000r júl. 31. Creative Commons License 126767

Űdv mindenkinek!Horvátországi nudista campingbe (vrsar)mennek aug2-6-.áig.Hőlgy partnert keresek aki szivesen eljönne velem.40 éves joképű férfi vagyok.Minden költséget állok.Jelentkezés a mailomra. suitidrunner@gmail.com

AZS júl. 31. Creative Commons License 126766

lehet, de nekem a zárt öblök legvége nem gyerebe... kicsit odébb meg ott a Simuni ;-)

Előzmény: sfi (126765)
sfi júl. 31. Creative Commons License 126765

Razanacban, mi az hogy? :)) Az a kemping még neked is tetszene, tudom. :)

Előzmény: AZS (126757)
tamma júl. 31. Creative Commons License 126764

Szia! Ez is egy megoldás :) ha más ne lesz a helyben keresésnél maradunk, de még azért nézelődök a neten.

Előzmény: Norcee (126763)
Norcee júl. 31. Creative Commons License 126763

Én nem foglalnék előre, mert a neten lévő jó helyek már tuti elfogytak, inkább maradnék a lemegyek megnézem kiveszem módszernél, azzal, hogy tudatosítanám a velem utazókban, hogy az is benne van a pakliban, hogy nem pont Bol-ban leszünk, hanem egy másik falucskában.

Mi tavaly Hvar-ra mentünk foglalás nélkül, és azért Hvar se az a hely, ami ne lenne felkapott, és órán belül találtunk közvetlen tengerpartit, először csak 2 éjszakára majd 2 nap múlva még szebbet, jobbat további 2-3 éjszakára.

Én nem riadok vissza a költözéstől, általában nincs sok cuccunk, kaját abszolút nem viszünk, nem főzök lent, így szálláskeresés közben azt is mindig megkérdem, hogy szabadul-e 1-2 napon belül, nagyon sok apartmanban maradnak 2-3 napos lyukak, azokra olcsón le lehet csapni.

(Beszélek horvátul.)

Előzmény: tamma (126761)
Pistike18 júl. 31. Creative Commons License 126762

Miket megnemcsinálnak ezek a népek a pénzért! Képesek lennének egy családot betenni olyan lyukba a kirándulásukra,egyszerűen felháborító!!!!!!!!! Az állatoknál a tyúkólat konfortosabbra csináltam mint ezek ott!

A fejéhez vágtam volna a pénzét s azzal nyomban mentem volna haza s gyorsan be egy utazási irodába 4* hotelba s elfelejteni a népségüket! Sajnálom akikket azt megcsinálták!

Mi miért mondjuk le HR-t. Akkor kifejteném:1 Azért mert a volt sulis osztálytársam apukája már nyugdíj előtti nagy hajós s kérdeztem tőle szerinte ezek a nagy viharok mennyire keverték be a hideg áramlatok vizeit a partok felé. A véleménye szerint olyan lehet most 31.én a víz mint egy gyengébb májusi hónap után júniusban meleg vizet remélni az Adrián.De valakiknek ez is jó természetesen.

2 Az egész esős időjárás ami a HR részen van minket nagyon nem vonzz,az esti éjeli 18 fokos hőmérséklet pedig nagyon alacsony! Hozzávagyunk szokva a jó időhöz s ahhoz,hogy éjjel is 25 fok van az üdülőhelyen.

Aztán így vagy Török vagy Görög szigetre megyünk.

Aki pedig HR-ben van vagy indul azoknak nagyon jó pihenést és kikapcsolódást kivánok!!

tamma júl. 31. Creative Commons License 126761

Tudom, pont ezért szeretnénk oda menni ::))))

Tippp???

Előzmény: AZS (126759)
fvcc júl. 31. Creative Commons License 126760

Igen, én is jártam így olaszban. Sötét konyha-lyukban kellett volna aludni a két gyereknek (vagy nekünk) egy törött lábú heverőn. Volt még egy kicsi szoba is. Ráadásul a konyhában még egy zsíroskenyeret sem lehetett volna megkenni, asztal, székek sem voltak. 4000 shilling pluszban, s egy kis szócsata után kaptunk egy parádés appartmant 2 hétre, ahol 7 személy is vígan elfért volna.

Előzmény: hobo-bobo (126752)
AZS júl. 30. Creative Commons License 126759

Háttöööööö... A szigeteken eleve nehezebb, Bracon meg pont Bol a legfrekventáltabb hely. Nem könnyítitek meg a saját dolgotokat.

Előzmény: tamma (126758)
tamma júl. 30. Creative Commons License 126758

Sziasztok!

Másfél hét múlva indulnánk Bol-ra nyaralni. Évek óta járunk Ho-ba, mindig más helyre. Első alkalom kivételével mindig  a helyszínen kerestünk szállást. Eddig sikerrel :) Bár tavaly Trogírban, hosszabb időbe került hogy apartmanunk legyen. Úgyhogy, az úti cél megvan, de a család arra szavazna hogy foglaljunk szállást. Remélem nem reménytelen. Ha tudtok apartmant ajánlani Bol-on, kérlek segítsetek.

AZS júl. 30. Creative Commons License 126757

Kijöttetek volna Virról, rögtön ott van Nin-Privlaka-Zaton környéke a lassan mélyülő, lapos partokkal, homokkal és/vagy gyógyiszappal, vagy kicsit tovább Zadar felé, vagy Zadaron túl kellemes üdülőfalukkal, de még Murter sincs onnan messze, vagy át Pag szigetre, ahol azért lélegzetelállítóan jó helyek vannak... Sőt, van olyan, aki még Razanacban is jól tudta magát érezni.

Előzmény: Juhász Balázs85 (126755)
Lacanist júl. 30. Creative Commons License 126756

Sziasztok!

Ma negyed tízkor értünk haza Egerbe, délelőtt 11 körül indultunk az Adriatiq-ból Primosten mellől, kb. 12 körül értünk fel az autópályára Sibenikből, onnantól 6,5 órát vezettem megállás nélkül ömlő esőben. Nem túlzás, tényleg ömlött, ez több volt, mint zivatar, az ablaktörlő nem bírt vele gyakorlatilag, és ez végig a határig.

Nem álltam meg pihenni, nem szálltam ki sehol, mert egyszerűen nem láttam értelmét. mondanom sem kell, hogy őrületesen nagy forgalom volt végig az autópályán, nem is magam miatt féltem, hanem hogy valaki más csúszik meg, és megy nekem, én azért próbáltam végig jól egyensúlyozni a biztonság és az "azért haladjunk haza" érzése között, de ezalatt az idő alatt gyakorlatilag egy pillanatra nem lankadhatott a figyelmem.

A határnál az állomás sorompójánál mintha vonalzóval húzták volna meg, az innenső oldalon még szakadt, amint átléptünk Magyarországra, elállt az eső. De tényleg, mint egy vonal.

Onnan már sima ügy volt haza, noha a felleg azért üldözött minket, de megálltunk kicsit pihenni. 

Mire hazaértem, és picit leültem, 10 perc után már remegett az egész belsőm az idegkimerültségtől.

De boldog vagyok, hogy így sikerült, végül is egy záporos napot, meg egy durván esős fél-napot leszámítva 11 napig egészen jó időnk volt, péntekig maradtunk volna, de ahogy megláttuk, hogy rossz idő jön, inkább úgy döntöttünk, ma jövünk haza. reggel még jó időben pakolásztunk hál'istennek, noha a tenger már akkor is viharos volt. De nem tudtuk még, mi vár ránk, sem azt, milyen ítéletidő lesz az egész országban. Ilyet még nem láttam, ilyen durván egyhuzamban még nem vezettem, boldog vagyok, hogy épségben itthon vagyunk. :)

Juhász Balázs85 júl. 30. Creative Commons License 126755

hát ott nem igazán találtunk szabad apartmant :(

pluszban a kedvünk is elment az egésztől a nap végére :(

Előzmény: ShadowMAN007 (126751)
Juhász Balázs85 júl. 30. Creative Commons License 126754

VIR-en nincs semmi, amit kiemelnék. a strandja szinte nulla, a kajáldák hétköznapiak.

egyszerűen semmi nem fogott meg

nem szép, nem olcsó, semmi előnyét nem tudnám kiemelni

sok a romos vagy félkész ház, mindenféle népekkel találkozol

az éttermekben alig beszélnek angolul

őszintén semmi jót nem tudok mondani róla

Előzmény: AZS (126748)
hobo-bobo júl. 30. Creative Commons License 126753

Ja, és azóta is úgy megyünk Horvátországba is hogy helyben keresünk. Mondtam már hogy válogatós vagyok, de eddig a legtöbb idő talán egy óra volt hogy találtunk, akkor is csak azért mert a 8. (!) felelt meg. (Makarska volt, ez, tavaly írtam róla, csak még más volt a nick:viewArticle  )

Általában fél óra alatt van.

Zimmer feri feeling azért játszik ott is, volt ahonnan röhögve jöttünk ki...:-)

Előzmény: hobo-bobo (126752)
hobo-bobo júl. 30. Creative Commons License 126752

Szerintem is kár volt.

Off, de csak mert olasz:

Olaszországban volt egyszer hogy egy olyan apartmant akartak adni nekünk ami kritikán aluli volt, de sajnos itthon be volt rá fizetve valami 2 kiló. (5 főre, és jó helynek tűnt)

Már azt hittem nyaralásnak annyi, megyünk haza, de ekkor ránéztem a lányom, a feleségem meg a fiam végtelenül csalódott arcára, és bepöccentem...

Visszamentem az olasz irodába ahol a kulcsot kaptuk, lökdösődve előrementem a 40 méteres sorban, (a drága jó taljánok turnusváltáskor is ugyanúgy sziesztáznak, ezért volt a tömeg)  és nem túl ékes németséggel, de elég jól érthető hangsúllyal és gesztikulációval tudtukra adtam hogy ez így egy nagy Scheisse!!

Kétszer azt mondták hogy ez van, ezt fizettük, tárogatták a kezüket...  egyre morcosabb lettem, és láss csudát, harmadik nekifutásra mondták hogy O.K., van másik plussz 200 eurot kéne ráfizetni a 7 éjszakára ötünknek.

Mondom rendben, nézzük meg! 

Olyan apartmant kaptunk ami a város full-full központjában volt, egy autóút választotta el a tengerparttól, szinte vadiúj minden, abban az évben még nem is volt használva! Bingó! :-) Később mikor nézelődtünk jobb apartmanházat egyet sem láttunk.

(a másik 4 kilométerre volt a központtól, és 1-re a parttól, lelakott szar) 

Szóval érdemes próbálkozni, és ott helyben kell reklamálni.

Hallottam a sorban olyan hangokat (magyarok) hogy majd otthon beperelem az irodát, meg ilyenek... gondoltam magamban akkor jobb lesz?? Nyaralás nuku, hazamegyünk pereskedni? Mi értelme van, ha esetleg helyben meg lehet oldani a dolgot?

Én nyaralni szerettem volna, és így aztán sikerült is. Itt:

ON

Az utolsó kép ontopik, mert a távolban kivehetők az Isztria hegyei is. :-)

Az olasz vonal miatt elnézést, egyáltalán nem reklám, azóta sem voltunk ott, a partját sem szeretem igazán, a horvát százszor szebb és tisztább. 

Előzmény: ShadowMAN007 (126751)
ShadowMAN007 júl. 30. Creative Commons License 126751

Nem mondod komolyan, hogy megszakítottátok a nyaralást egy gáz apartman miatt?

Mikor úton-útszélen találni.

Előzmény: Juhász Balázs85 (126747)
Istencsászár_No1 júl. 30. Creative Commons License 126750

Mi az airbnb-n foglaltunk szállást Medulinon. Minden a fényképek és a leírások, értékelések szerint van, sőt több, nagyon kedves vendégszerető házigazdákat kaptunk (ingyen vacsi, ingyen pia, stb).

Nálunk a szállás csillagos 5.

AZS júl. 30. Creative Commons License 126749

amúgy a szállás elfogadhatatlanságától eltekintve Virről mi most a meglátásod?

Előzmény: Juhász Balázs85 (126743)
AZS júl. 30. Creative Commons License 126748

inkább hazajöttünk

??? azért egy próbát megért volna máshol helyben szállást keresni, és jól érezni magad...

Juhász Balázs85 júl. 30. Creative Commons License 126747

igen igen! azért mi sem vagyunk feldobva. pont ahogy írtad, nagyon nagyon csalódottak vagyunk az általad leírtak miatt.

és hát lenyomtam 1600km-t a semmiért... :(

Előzmény: Honnandejo (126746)
Honnandejo júl. 30. Creative Commons License 126746

Ok korrekt volt, de ti kimentetek több 100 km-t, üzemanyag, autópálya díj, stb, stb, ezer dolog. Azzal szerintem nincs elintézve hogy visszakapod a pénzt. És az elrontott nyaralás? A kivett szabi? Az eltervezett programok, nem is sorolom... Felháborító!

Előzmény: Juhász Balázs85 (126745)
Juhász Balázs85 júl. 30. Creative Commons License 126745

ez van sajna, de legalább az utazási iroda és a tulaj korrekt volt. valóban jobb, ha ott keresgél az ember, ezt én is alátámaszthatom, mert csináltam már úgy és jó volt.

Előzmény: Honnandejo (126744)
Honnandejo júl. 30. Creative Commons License 126744

Na ezért írtam pont pár órával előbb, hogy mi az előnye ha az ember nem foglal előre hanem ott keresgél... Nem jó ilyeneket olvasni.

Juhász Balázs85 júl. 30. Creative Commons License 126743

sziasztok,

többen le akartak beszélni a VIR szigetről. most voltam másodszor HR-ben, de nem hittem a pesszimistáknak, VIR-re mentünk. rájöttem, hogy akik le akartak beszélni, azokat nem pesszimizmus, hanem realitás vezérelte, tehát én sem ajánlom senkinek!

a szállással ráadásul úgy megjártuk, hogy olyan retkes volt, hogy inkább hazajöttünk. egyszerűen gusztustalan, nem tudtunk aludni sem a bűztől, retektől. undorító volt. (legalább visszaadták a pénzt)

tehát egyetértek azokkal, akik nem javasolják a VIR Islandot :)

hobo-bobo júl. 30. Creative Commons License 126742

Ezeket viszont én...:-)

Bár az biztos hogy nincsenek olyanok mint a lentebbi profi munkák, de olyan ez mint a magyar narancs :-)

Egyébként ha valaki eltölt az évek során pár hetet a horvát tengerparton és rászán egy kis időt esténként akkor tuti hogy tud lőni jó pár klassz képet, naplementést, viharost, zivatarfelhőst ahol kikukucskál a nap stb...

Előzmény: vargamarcs (126740)
Istencsászár_No1 júl. 30. Creative Commons License 126741

Ma Medulinban jól alakult az időjárás. Egész éjjel zuhogott (ez ma Magyarország felé), majd délelőtt kisütött a nap egészen kb délután háromig, így a pulai kirándulás meg volt. Utána változékony idő, de egy tengeri hajókázás is megvolt zuhi nélkül. Most viszont itt ülünk az apartmanban és várjuk, hogy túléljük azt az égi áldást ami láthatóan kinéz. Pont most kezdett el zuhogni. Fagyizásnak most lőttek.

vargamarcs júl. 30. Creative Commons License 126740

jajj... de ezt még nem én.... ;)

Előzmény: vargamarcs (126739)
vargamarcs júl. 30. Creative Commons License 126739

dubrovniki délután :)

Előzmény: AZS (126738)
AZS júl. 30. Creative Commons License 126738

hmmmmmmm... de kár, hogy ezt a képet nem én készítettem

AZS júl. 30. Creative Commons License 126737
AZS júl. 30. Creative Commons License 126736

hadd menjen görögbe, biztos nem szereti a vízilabdát ;-)

Előzmény: vargamarcs (126734)
Honnandejo júl. 30. Creative Commons License 126735

Ja, 2-tól napsütés :) Tökéletes időzítés!

http://www.yr.no/place/Croatia/Split-Dalmatia/Split/long.html

Előzmény: vargamarcs (126734)
vargamarcs júl. 30. Creative Commons License 126734
Előzmény: Pistike18 (126733)
Pistike18 júl. 30. Creative Commons License 126733

A HR utat mi kb lemondjuk...

Honnandejo júl. 30. Creative Commons License 126732

Kedves Ancsa!

Kinézitek melyik a szimpatikus hely nektek pl. google map vagy neten kutakodtok. Leutaztok, gyerekek-asszonyok pancsiznak, erős férfiak pedig találnak addig szállást.

Mi 3x voltunk HR-ben soha nem volt előre foglalásunk, helyben 2 max. 3 óra alatt találtunk megfelelőt, ha kicsit igénytelenebbek lennénk 1 óra is elég lenne. Alkudozni is lehet és a saját szemetekkel látjátok hol fogtok aludni, milyen a szomszédság, mennyire tiszta, milyen a tulaj, tetszik vagy nem a környék, nem lutri hogy a képen egy vadi új apartman van 5m-re a tengertől és amikor kimentek egy dohos sötét szoba vár rátok 1km-re a parttól, omladozó falakkal.

Hely lesz az biztos, mert rengeteg Zimmer "Feri" nincs fenn a neten csak helyben foglalható. Hátránya, hogy kell egy magabiztos Angol/Német nyelvtudás, szerencsére én angolos vagyok a feleségem pedig perfekt német/olasz.

Mi így szoktuk, 5-6 nap múlva indulunk a gyerkőccel.

Előzmény: ancsad1 (126731)
ancsad1 júl. 30. Creative Commons License 126731

Kedves Mindenki!

SÜRGŐS!!!!Szállást keresnénk augusztus 4-tól (7-8-9 éjszakára). Összesen 2 db 3 fős családról lenne szó , a családokban a gyerekek 7 és 10 évesek (tehát pótágy jöhetne szóba).

"B" variációba + 2 fő még csatlakozna hozzánk, így egy + szoba variáció is érdekelne bennünket.

Helyszín: Medulin, Rab, esetleg Észak-Dalmácia.

Segítséget előre is köszönjük!!!!!

Tóthné Ancsa (Debrecenből)

G-lader júl. 30. Creative Commons License 126730

Köszönöm a tanácsokat!

Előzmény: fekvőrendőr (126724)
fekvőrendőr júl. 30. Creative Commons License 126729

Ja a fűszerezés...

A feleségem citromos, fokhagymás, petrezselymes, borsos fűszervajat szokott csinálni, és azt rak a belsejébe, meg kenegeti vele.

Előzmény: G-lader (126721)
lajoska69 júl. 30. Creative Commons License 126728

Kedves Topiktársak!

A jól bevált útvonalkeresőkön túl, szeretnék hasznos tanácsokat kérni egy olyan utazáshoz gépkocsival, ami Szegedről indulna és először a Plitvicei-tavakat érintené, majd a végállomás innen tovább Orebic…. A visszaút is érdekelne, nyilván Bosznián keresztül Szegedig… Előre is köszönettel!

Pierr_Kardán júl. 30. Creative Commons License 126727

Na, ez igaznak tűnik, annyiból legalábbis biztosan, hogy ma tényleg elég vacak idő van itt Omis térségében :-( 

Előzmény: jerolim (126722)
H_G júl. 30. Creative Commons License 126726

Szerintem a rák tökéletes magában, de a tintahalnak kell a fűszerezés. (Paradicsomos-fokhagymás a leggyakoribb.)

vargamarcs júl. 30. Creative Commons License 126725

mer'hogy az időjárás tudja, ......................:)

Előzmény: jerolim (126722)
fekvőrendőr júl. 30. Creative Commons License 126724

A tintahal fejét le kell vágni, és az egész belsejét mint egy tubusól, ki lehet nyomni.

A rák hasának alját egy éles késsel vagy ollóval végig kell vágni, és mint egy madzagot ki kell húzni a belsejét, egyben kijön.

jerolim júl. 30. Creative Commons License 126723

most már legalább tudom magyarul is :-) hvari 10 napomon az idén 3x volt a házigazda /halász/ házában halvacsora :-)

viszont Ti egyre messzebb mentek, pedig jó lenne már viszonozni /lehetőleg valahol azon a vidéken ;)/

Előzmény: fekvőrendőr (126716)
jerolim júl. 30. Creative Commons License 126722

Mára még általános riasztás, idei nyár időjárásilag legkritikusabb napja, aztán holnaptól - azt mondják - visszatér a nyár.

Csak ezért tértem vissza az időjárásra:

http://www.dubrovniknet.hr/novost.php?id=31844#.U9iG06NqNQW

G-lader júl. 30. Creative Commons License 126721

Csorog a nyálam, nagyon jól néz ki, viszont lenne egy kérdésem:

A tintahal és a rákok emésztőcsatornáját el kell távolítani, vagy mi ennek a módja? Fűszerezni szoktátok valamivel, vagy tökéletes magában is?

The_Rible júl. 29. Creative Commons License 126720

marhasteak: van ahol húsmarhából készítik, van ahol kivénhedt tejelő marhákból. Itthon van nagyon finom húsmarha is, de az megy exprotra, mert megveszitek úgyis a tejelőmarha húsát is (amit külföldön nem lehetne eladni). Ha nem kellene senkinek itthon (csak kutyahúskonzvervbe), akkor talán lehetne kapni rendes marhát is.

Előzmény: hobo-bobo (126717)
The_Rible júl. 29. Creative Commons License 126719

"Hogy ez is mennyire relatív dolog  (végül is szó szerint az ízlésről van szó)  azt jól mutatja hogy a feleségem azt mondta a kalamárira hogy halízű gumi, de azért elmegy... :-)"

Ha halízű volt, akkor legalább tudtad mit eszel. Nem mindig ilyen szerencsés az ember: tintahalkarikák

hobo-bobo júl. 29. Creative Commons License 126718

Meg kell említenem hogy mindezzel együtt a legfinomabb halat a "Viganj" nevű hajón ettük útban Makarskáról a Hvar-sziget felé. 

A kirándulás árában benne volt egy tál étel, valami istenien készítette el a szakács (matróz??) a makrélát (nekem makrélának tűnt, nem értek hozzá, csak tömtem befelé :-) )

Körítésnek valamilyen érdekes ízű káposzta járt hozzá, az is nagyon jó volt.

Ha valaki véletlenül errefelé téved akkor a két választható ételből a halast válassza, ne a csirkemellest!

hobo-bobo júl. 29. Creative Commons License 126717

Jajj, a kedvenc kajáim Horvátországban nekem is a tengeri herkentyűk, plusz az ottani készítésű marhasteak!

A steak-nek nem tudom mi a titka, de 20 perc alatt kihozzák, fémlapon sütik, és így is ízletes és puha.

Kalamáriból idén is mindennap ettem, az a nagy kedvenc, de a többi halas kaja is szuperjó.

Hogy ez is mennyire relatív dolog  (végül is szó szerint az ízlésről van szó)  azt jól mutatja hogy a feleségem azt mondta a kalamárira hogy halízű gumi, de azért elmegy... :-)

1. kalamári 

2. dupla adag kalamári!  ez is lement simán :-)) Ez a fajta krumpli nekem jobban bejön a mángolddal 

3. és a papírvékonyságú marhaszelet 

nyaralás végére a fiam is belejött a sütögetésbe, ezt ő készítette. 

Na, jó ennem kell valamit azt hiszem, oda a mai fogyókúra...:-)

fekvőrendőr júl. 29. Creative Commons License 126716

Tonhal steak spenótos tortellinivel kemping módra:

meg egy kis grillezés, a vendég topictársnő tiszteletére (van benne orada is)

Előzmény: Pierr_Kardán (126711)
Dooodi júl. 29. Creative Commons License 126715

Volt szerncsénk ehhez a hétfői gyönyörűséghez, a változatosság kedvéért holnapra orkánt mondanak. Én a DHMZ- n nézem az időjárást eddig full korrekt.

Előzmény: na-raa (126704)
Micimalacka júl. 29. Creative Commons License 126714

úhh, ezt estére nem kellett volna megnyitnom

Előzmény: fekvőrendőr (126709)
Dooodi júl. 29. Creative Commons License 126713

Nem lesz több adatforgalmad, megáll, és kész.

50 kunás feltöltés 55 kuna, de ha egy másik simet veszel az csak 50 :)

Nekem a feltöltés után után kiírta, hogy hurrá 50 kunával nőtt az egyenleged, aztán  semmi.

Azóta mindig inkább új simet veszek, és vagdosom, mert nekem nano kell.

Előzmény: Precious101 (126686)
fekvőrendőr júl. 29. Creative Commons License 126712

Orada.

Előzmény: Pierr_Kardán (126711)
Pierr_Kardán júl. 29. Creative Commons License 126711

Szuper!

Nekem is van egy-két jó receptem, de ezt is megpróbálom. A mángoldot és a krumplit tudom horvátul, de az aranydurbincsot hogyan kell kérni?

Előzmény: fekvőrendőr (126708)
Pierr_Kardán júl. 29. Creative Commons License 126710

Igen, ott könnyen lehetséges...

Előzmény: Norcee (126707)
fekvőrendőr júl. 29. Creative Commons License 126709

Napsütés, tenger, kabócák és csevapcsicsi!

Kiugrottam Horvátországba csobbanni egyet, és hoztam pár jó receptötletet is nektek. Helyi alapanyagok és helyi ihletésű ételek, amiket érdemes kipróbálni akár otthon a konyhában, akár itt egy horvát apartmanban. Rögtön jön is az első! Zé-féle sajtos-zsályás[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: fekvőrendőr (126708)
fekvőrendőr júl. 29. Creative Commons License 126708

Mit együnk a horvát tengerparton?

Ha Horvátországban a tengerparton nyaraltok, néha hagyjátok ki az éttermet és főzzetek valamit otthon az apartmanban! Mi is ezt csináltuk nemrég: a Street Kitchen stábjának 85%-a egyhetes relaxációs nyaraláson vett rész Losinj szigetén. A legjobb kajákat persze akkor ettük[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Norcee júl. 29. Creative Commons License 126707

És olyan házak nincsenek, amelyek az útnak azon az oldalán vannak, ahol a tenger is?

Amit linkeltem, szerintem olyan:

http://www.booking.com/hotel/hr/apartments-agava-mirjana.hu.html?aid=304142;sid=0efcdf0ba084c46cb2fd4944f86def9a;dcid=4;checkin=2014-08-04;checkout=2014-08-06

Előzmény: Pierr_Kardán (126706)
Pierr_Kardán júl. 29. Creative Commons License 126706

Szia!

Ha Duce (Omis Duce) az uticél, akkor feltétlenül érdemes azt figyelembe venni, hogy ott nem közvetlenül a tengerhez legközelebb lévő apartmanházak a legjobbak! A tengerhez közel lévő apartmanokat úgy hirdetik, hogy "csak egy út választja el a tengertől". Csakhogy ez az út olyan mint otthon a Balatonnál a 7-es főút, óriási rajta a forgalom. Régen az autópálya megépítése előtt ez volt az adriai főút, aki nem megy fel az autópályára, az mind ezen az úton megy. Szóval érdemesebb a tengertől távolabb, a második, vagy a harmadik házsorban apartmant nézni, ha nem akarod az erkélyed alatt a Rákóczi út fotgalmát élvezni :-( 

Előzmény: Norcee (126592)
G-lader júl. 29. Creative Commons License 126705

Igen, a fotók meggyőzőek tudnak lenni, ezért is töltöttünk 2 éve egy hetet Premanturán, de nekem hatalmas csalódás volt. Kocsival járkálni nehézkes, bicikliutak nem egyértelműek (sikerült is sokszor jókat eltévedni) és nekem a tengeri élővilág totális hiánya volt a legnagyobb csalódás. Mivel nagyon régen voltam előtte Horvátországban sajnos nem tudom hogy ez már egész Horvátországra jellemző-e vagy csak erre a helyre, de a régi élményeimhez képest ég és föld volt. Na majd idén kiderül hogy máshol is ilyen levadászott-e a tenger vagy sem:

Előzmény: ersekildiko (126702)
na-raa júl. 29. Creative Commons License 126704

Hétvégén jöttünk haza Vodicéről. Mielőtt elindultunk ránéztem az internetes időjárás-előrejelzésekre, mondván melyik napra szervezzünk esetleg kirándulást. Tök felesleges volt. Keddre mondott esőt, hétfőn volt akkora zuhé, hogy nemhogy kirándulni nem tudtunk volna elmenni, de még a szállásról a lábunkat se tudtuk kitenni. 1 órát szakadt a jégesővel tarkított eső. A lejtős utcán lábszárközépig ért a víz. Aztán délutánra kisütött a nap, a víz tökéletes volt, és lehetett  a hatalmas hullámokban fürdeni. Amúgy nem mértem :) , de sztem volt 24-25 fokos a víz, az egészen sekély részen pedig napsütötte délután már 27-28 fokos. 

Ergo, ha esik pihizni kell, kártyázni a gyerekekkel, és élvezni a másik társaságát, vagy elvonulni egy jó könyvvel.

Az idei nyár ilyen, lent élő horvát ismerőseink is azt mondták, hogy többet esik, mint a korábi években. 

Istencsászár_No1 júl. 29. Creative Commons License 126703

Azért mivel itt van a szomszédba, nem hagyom ki. Pulát sem. Ja tényleg Pula. Hol érdemes parkolni? Mondjuk ingyen parkoló, vagy esetleg annál is olcsóbb? ;-) A lényeg ne legyen tömeg.

Előzmény: G-lader (126700)
ersekildiko júl. 29. Creative Commons License 126702

Nekem a kedvenc helyem, szerintem a fotók meg sem közelítik a valóságot! de hozzáteszem én eddig (4-szer) csak szeptemberben voltam

Előzmény: G-lader (126700)
Pistike18 júl. 29. Creative Commons License 126701

Minek? Hiszen ezen a fórumon csak kb 3 embernek számít milyen is az időjárás.Ha kielemezzük akkor jönnek az olvasható hozzászólások ugye. Döntse el mindenki mi a megfelelő számára.

Előzmény: ersekildiko (126699)
G-lader júl. 29. Creative Commons License 126700

Kamenjak-ra ne menj ha nem akarsz nagyot csalódni. Képeken szép, élőben nyűg. Tengerben semmi élet, se hal, se rák, se semmi, cserébe rengeteg ember, utak egy külön fejezet lenne.

Amúgy kérdésedre a válasz, ha jól emléxem 2 éve voltak mobilwc-k a nagy parkolóknál, meg a bárnál.

Előzmény: Istencsászár_No1 (126637)
ersekildiko júl. 29. Creative Commons License 126699

hogy Neked milyen igazad van! ne fáraszd magad mások miatt!

Előzmény: Pistike18 (126698)
Pistike18 júl. 29. Creative Commons License 126698

Amúgy pedig az időjárásról szóló hozzászólásaimat lezárom! Akit érdekel utána tud nézni maga is.A fórumon már megvitattuk ezt.

vargamarcs júl. 29. Creative Commons License 126697

még mielőtt valaki a nagy szél miatt reklamálna: ez itt a Pelješac-csatorna, itt mindig fúj a szél - még 40 fokban is - a szörfösök legnagyobb örömére :) 

Előzmény: vargamarcs (126694)
Pistike18 júl. 29. Creative Commons License 126696

A linkelt oldalon 25 fok van.Nos nálunk Szlovákiában árnyékban 29.Baska-i kamera esőt mutat

vargamarcs júl. 29. Creative Commons License 126695

jabizony :)

Előzmény: ersekildiko (126693)
vargamarcs júl. 29. Creative Commons License 126694
ersekildiko júl. 29. Creative Commons License 126693

Úristen Mariann! azok a nagy esernyők :)

Előzmény: vargamarcs (126690)
Istencsászár_No1 júl. 29. Creative Commons License 126692

Köszi, ezeket én is megtaláltam, csodálatos táj.

Előzmény: ersekildiko (126691)
ersekildiko júl. 29. Creative Commons License 126691

és innen is kedvet kaphatsz: http://www.kamenjak.hr/hr/izdvojene-stranice/galerija/

Előzmény: Istencsászár_No1 (126688)
vargamarcs júl. 29. Creative Commons License 126690
ersekildiko júl. 29. Creative Commons License 126689
Előzmény: Istencsászár_No1 (126685)
Istencsászár_No1 júl. 29. Creative Commons License 126688

Még egy fontos dolog. Egy SMS-el aktiválható az "előfizetés" a leírásában ott lesz a mikéntje. Viszont az APN-t be kell állítani, anélkül nem fog működni az internet. A leírások a neten elérhetőek.

Alapvetően:

APN: internet.tele2.hr

MCC: 219

MNC: 02

Előzmény: Istencsászár_No1 (126687)
Istencsászár_No1 júl. 29. Creative Commons License 126687

A kapott SIM micro simes (kitörhető). Nem tudom mi történik utána ha lejár az adat limit. Nekem elég lesz.

Előzmény: Precious101 (126686)
Precious101 júl. 29. Creative Commons License 126686

Nekem notebookba kellene micro SIM, olyat lehet kapni? Mi van ha elérem a 3GB-ot, letilt vagy csak lassabb lesz?

Előzmény: Istencsászár_No1 (126677)
Istencsászár_No1 júl. 29. Creative Commons License 126685

Köszönöm. Azért megnéznénk.

Előzmény: ersekildiko (126683)
fvcc júl. 29. Creative Commons License 126684

:)

A "rossz", esős időt is meg kell fizetni. Van, akiknek ez kell, meg nekünk is, mert nem lesz mézédes füge, a murvád sem hízik nagy szemekre... Akkor én mit legelnék, ahol éppen nől, + az autóm tetején állva (mert abból "fonták" az árnyékoló lugast :D ) A szegény grillezett halakat sem lehetne meglocsolni a gyomrunkban jófaja száraz vörösborral.  Ezért drága nálam :D

A párom szokott néha pihegni az árnyékban, hogy jöhetne már egy kis szellőcske...

Én meg kimondottan imádom itthon, ha jön egy jókora zuhé, mert utána nöl a sok gomba :)  Az utóbbit meg a házigazdám imádja ott :) Jól tart érte grillhússal, hallal, rakijával (na igen, ez is cseppfolyós :), másnap reggel meg kit érdekel, ha esne, hisz úgysem bírok lemenni a partra! Ilyenkor még ráöntök a tegnapi halakra egy lityi vöröset, s dél felé csak sikerül megmozdulnom.

Szóval pont úgy van az jól, ahogy éppen van.

Előzmény: The_Rible (126675)
ersekildiko júl. 29. Creative Commons License 126683

5 évvel ezelőtti adat: néhány nagyobb öbölben van, de csak toy/toy. A Szafari kocsmánál egy korrekt. Medulinból főben járó bűn nem elmenni :)

Előzmény: Istencsászár_No1 (126674)
Pistike18 júl. 29. Creative Commons License 126682
jerolim júl. 29. Creative Commons License 126681

Ja, az a kettő csak fotótéma sétánál - többi én öblömben :-)

Előzmény: AZS (126680)
AZS júl. 29. Creative Commons License 126680

Első és utolsó kép: fujjj, utálom az ilyen tömegnyomort ;-) A többi teljesen rendben van ;-)

Előzmény: jerolim (126676)
Istencsászár_No1 júl. 29. Creative Commons License 126679

Mint "világoszöld" remélem nem a tengerbe nyomják azonnal a TOI-TOI tartalmakat. ;-)

Előzmény: The_Rible (126678)
The_Rible júl. 29. Creative Commons License 126678

Miért, szerinted a budi tartalma hova fog menni? :)

Mikor tanultuk a búvárkodást, megkérdeztük a mestert, hogy mi a helyzet, ha lent vagyunk 20 m-en, és nagyon kell pisilni. Engedni kell, hadd menjen, minden búvár belepisil a neoprén ruhába, mondta. Ezért én mindig meglátogatom a mosdót merülés előtt.

Előzmény: Istencsászár_No1 (126674)
Istencsászár_No1 júl. 29. Creative Commons License 126677

Egy infó netfüggőknek.

Én ahogy átléptem a határt megvettem a Tele2 Welcome to Croatia csomagját (SIM kártyáját 50 kunáért) független telefonba, esetleg független stickbe tök jó, 3GB netet ad. Pula és Medulin környéke, valamint az autópálya lefedett volt.

A Waze androidos útvonaltervező pontosabb online mint a legfrissebb IGO. Sok helyen az új utakat, körforgalmakat az IGO nem ismeri a Waze igen.

jerolim júl. 29. Creative Commons License 126676

Friss élmény, mert Hvar örök :-)

The_Rible júl. 29. Creative Commons License 126675

Úgy látom, te tovább tanultad a szakmát nálam :)

Én nem veszek időjárást, mert nekem van mind jóidőből, mind rosszidőből elég raktáron. Azonnali szállítást is vállalok.

Egyébként meg nem tudok elképzelni sem annál ideálisabb időjárást, amikor naponta van 1-2 zápor, a nap további részében pedig jó, langyos meleg (25-33 fok). Minden, ami ettől eltér, már kellemetlen. Nem is értem azokat, akik itt az esőtől félnek. Korculán hányszor néztem már sóvárogva a felhőket, hogy talán odaérnek, és talán lesz belőle eső. Letöbbször el sem érik Korculát, de ha mégis, akkor is eső nélkül átvonulnak felette (pedig a tenger felett lehet még látni, hogy esik, de mire a partokat eléri, már semmi).

Idén gyönyörű zöld minden, nem kellett nagyon öntözni sem, minden héten van eső (rokonyok voltak nálunk lent, mi csak aug.-ban megyünk). A murvafürtök megbolondultak, úgy nőnek és virágoznak.

Egy hét alatt kétszer volt hatalmas eső, a többi nap napos, néha szeles volt az idő, egy nap pedig tökéletes volt minden (elmondásuk szerint).

A tengervíz hőmérségkeltét nem kérdeztem, de szerintem nem volt náluk hőmérő :)

Egyébként meg olyan hőmérsékletet mérek a tengerben, amilyet akarok. Tudni kell, hogy hol szokott hideg lenni, hol meleg, akár egy öblön belül is. (10-15 m mélyen meg ugye mindegy).

Előzmény: fvcc (126642)
Istencsászár_No1 júl. 29. Creative Commons License 126674

Ha nem lesz budi csak akkor. ;-)

Előzmény: The_Rible (126673)
The_Rible júl. 29. Creative Commons License 126673

Vigyázz, ne derékmagasságban mérj, mert ott a távozó folyadékok hőmérsékletét méri, és a végén 36 fokot kapsz eredményül.

Előzmény: Istencsászár_No1 (126670)
The_Rible júl. 29. Creative Commons License 126672

Pedig 30-40 évvel ezelőtt még így ment a legtöbb helyen :)

A strand az egy öböl volt, semmi más, a legtöbb helyen. Baska Vodán is akkor jártam először, amikor alig volt ott néhány ház. Egy szegény lepukkant halászfalu volt. (na akkkor kellett volna sarokházat venni ottan). Germánok pedig már akkor is jelentős számban turistáskodtak arrafelé, főleg amolyan FKK módjára.

Korculán a mai napig ez a helyzet a legtöbb öbölnél. Bár jelentem, Prigradicán két évvel ezelőtt építettek már egy zuhanyzót a központi kaicsos strandra, meg van néhány toi-toi is.

Előzmény: AZS (126664)
vargamarcs júl. 29. Creative Commons License 126671

köszi! :D

Előzmény: H_G (126669)
Istencsászár_No1 júl. 29. Creative Commons License 126670

Nem akartam órás topikot nyitni az utazósból. 

Csak egy infóra lett volna szükségem a topik alap helyszínét tekintve.

De ha már itt tartunk levettem és magam mellett lógattam a vízbe mert kíváncsi voltam, ha már van ilyen, akkor mennyit mutat. De a víz tényleg jó meleg volt, a szokásos hidegebb áramlatokkal.

Előzmény: H_G (126669)
H_G júl. 29. Creative Commons License 126669

Ezek semmilyen hőmérsékletet nem mérnek jól a karon, csak ha már egy ideje le van véve, másképp ui. belezavar az ember 36 és fél fokja.

Előzmény: vargamarcs (126665)
Istencsászár_No1 júl. 29. Creative Commons License 126668

Nem tök mindegy. Méri és kész (felkelve lcd-nél még a billentyűket sem látom).

Egy nem kötekedő egyszerű kérdéssel jöttem.

Nekem estetek, mert valami pisti nevű user kiverte a biztit nálatok.

Klassz társaság. :-(

Előzmény: vargamarcs (126665)
vargamarcs júl. 29. Creative Commons License 126667

hát én ezt így nem mertem leírni, csak magamban fogalmaztam meg :D

Istencsászár_No1 júl. 29. Creative Commons License 126666

Köszönöm, a nagyon logikus, bár cinikus választ. Eddig én is eljutottam a logikában. Bár mivel itt mindenki isteníti a Kamenjak fokot, gondoltam volt aki már végezte is ott dolgát.

vargamarcs júl. 29. Creative Commons License 126665

én csak "pro trek" órát ismerek! szerinted az is jól méri a víz hőmérsékletét? 

Előzmény: Istencsászár_No1 (126658)
AZS júl. 29. Creative Commons License 126664

A horvátok, akik elég jelentős részben az idegenforgalomból élnek, egy frekventált turistacsalogató részre, pláne, ha még fizetős is a hely, biztos nem tesznek egy wc-t se, mert megtanulták az iskolában, hogy az úgy jó, ha a legjobb helyek az országban tele vannak szarva a turisták által. Ilyenek ezek a horvátok.

Előzmény: Istencsászár_No1 (126662)
fekvőrendőr júl. 29. Creative Commons License 126663

Nem tudom, van-e WC, még nem jártam ott.

Az órával nem piszkálni akartalak, csak jeleztem, hogy más a helyzet, ha valaki a csodaórás kisebbséghez tartozik.

Előzmény: Istencsászár_No1 (126662)
Istencsászár_No1 júl. 29. Creative Commons License 126662

Nem az óra a kérdés. Klotyó van vagy nincs? Tudja valaki vagy sem? ;-)

Azt írtátok a büfénél, az meg csak a szafari van a csücsökben nem?

Előzmény: fekvőrendőr (126661)
fekvőrendőr júl. 29. Creative Commons License 126661

Kivéve, ha csodaórával rendelkezik valaki!!!  :-)

Előzmény: Istencsászár_No1 (126658)
fekvőrendőr júl. 29. Creative Commons License 126660

Normáliséknál ez így megy:

bemennek a vízbe

- Hű bameg, ez biztos nincs 25 fok, csak 20.

- Na ne má, ez 21!

- Fogadjunk egy sörbe, hogy csak 20!

- Ok!

- De hogy döntjük el, hogy melyikünknek van igaza? Menjünk el a Konzumba, és vegyünk egy kacsás vízhőmérőt!

- Nosza menjünk!

És elmennek a Konzumba.

Visszajönnek, de a feleségek nem látják a kacsás hőmérőt.

- Hol a hőmérő? - kérdezi az egyik feleség

- Komolyan kérded? Arra toltuk volna el a drága kunánkat? Vettünk néhány Karlováckot, és nektek meg a gyerekeknek egy-egy jégkrémet.

És mindenki boldog!!!

VÉGE!

Előzmény: Pistike18 (126657)
Pistike18 júl. 29. Creative Commons License 126659

Vrbnik,Baska péntek és szombaton 21 fokos volt ezeken a helyeken a víz.

Istencsászár_No1 júl. 29. Creative Commons License 126658

Medulin, homokos part 26 fok a víz, Proteek órával mérve.

Előzmény: Istencsászár_No1 (126656)
Pistike18 júl. 29. Creative Commons License 126657

Valakiknek nemteszik ha a olvasók tudják mi volt a helyzet ott valóban? Vagy inkább azt vegyék be amit ők írnak ki csalogatás miatt? Akit feldühít az mikor 25 fokos vízre számít s belemegy a szája széle ellilul a hidegtől perszehogy szerez hőmérőt se megméri mennyi fokos is a víz.Na ugye azért fázott ő benne,pedig a bánya tó is melegebb felénk de tényleg. Erre írjatok csak amit akartok de akik ezeket mondták néhány napja értek haza és jobban tudják.

Istencsászár_No1 júl. 29. Creative Commons License 126656

Nem nyert. Itt vagyok éppen Medulinban, és a család csak akkor hajlandó kimenni Kamenjakba, ha minimális feltételek vannak. Ez a WC mint alap.

De mivel időjáráskodtok, Medulinban a nap felében pokol jó idő, egy harmadában zivatar, vagy felhő. A maradék kiszámíthatatlan.  De teljesen jó és élvezhető.

Előzmény: hul (126641)
fekvőrendőr júl. 29. Creative Commons License 126655

Tudod, ők azok akik vízhőmérőt visznek magukkal nyaralásra.

Előzmény: Pistike18 (126653)
AZS júl. 29. Creative Commons License 126654

Az meg hogy lehet?

Előzmény: Pistike18 (126653)
Pistike18 júl. 29. Creative Commons License 126653

Nemismerem őket:).

fekvőrendőr júl. 29. Creative Commons License 126652

Kacsásék a barátaid?

Már voltak itt néhány éve...    :-)))

Előzmény: Pistike18 (126645)
fvcc júl. 29. Creative Commons License 126651

Jól teszik, maradjanak csak otthon! Csak rontanák ott a levegőt, meg lopnák tőlünk a helyet a tengerparton.

Előzmény: murray (126648)
ufonauta2 júl. 29. Creative Commons License 126650

Sziasztok!

Bátyámék jövő héten mennek Trogír alá Ciovo szigetre. Viszik a motorcsónakot. 420-as RIB 60 LE-s motor. Szeretne felmenni a Krka nemzeti parkhoz csónakkal, de Trogírtól ezzel a hajóval tengeren messze van a Krka folyó bejárata (én Kanal-Luka-nak olvasom a Google-n). Az lenne a kérdés tapasztalt rókákhoz, hogy közel a Krka folyó bejáratához, mondjuk Brodarica felett van e valami olyan lakott település a parton, ahol van viszonylag olcsó sólyázási lehetőség és megközelíthető autóval? Akkor trélerrel odavinné a hajót, tenne egy kirándulást a Krka-ba. Addig a kocsit és a trélert otthagyná.

fvcc júl. 29. Creative Commons License 126649

A maximális limit egy csomagtartó. Ha netán 2-en utaznátok, akkor + a hátsó ülésekre felzsúfolható holmi.

Előzmény: Hargitainé K.Zsuzsanna (126647)
murray júl. 29. Creative Commons License 126648

van egy fura jelenség sztem én olyan 10 éve járok le, és pl ha vki elöször van HR-ben és rossz az idő akkor többet ő horvátba  nem megy. több isemrősőm van ilyen.  én is jártam pórul Opatija-ban és ezért én északra sosem megyek ,min zadar alá. eddig bejött. bár ültem már omisban is a kocsiban esőben de nem tartósan esik

Előzmény: Pistike18 (126645)
Hargitainé K.Zsuzsanna júl. 29. Creative Commons License 126647

Sziasztok Kedves Fórumozók!!

Érdeklődni szeretnék,hogy milyen élelmiszereket,mennyi alkoholt és cigarettát lehet átvinni Horvátországba??Még sosem jártunk Horvátországban.

Trogirba megyünk Aug.15-én a családdal(van két kisgyermek is) autóval.Mivel önellátást tervezünk,ezért szeretnék minnél több élelmiszert átvinni,hogy ne ott kelljen megvenni.Gondolok itt a szalámira,a tejre,fűszerekre stb.

Van valakinek friss infója arról,hogy jelenleg mi a maximális limit??

Köszönöm:

Kozmazsu

Fehérpárduc júl. 29. Creative Commons License 126646

Na akkor trollkodok én is egy kicsit! :)

Ha már időjárás jelentő fórummá alakult át a topic, egy honfitársunk "időjárás" videója Orebic-ből (a youtube-on találtam), azért ez nem semmi, ez nem szimpla kis esőzés...

Pistike18 júl. 29. Creative Commons License 126645

Helloka! Mivel 2 ismerősöm is volt a múlt héten HR ben akkor ezt is megírom: A víz 21 fokos nem 25 ahogyan azt a grafikonokon mutatják! Mérték mert úgy érezték olyan volt mint a Duna amibe megszoknak mártózni horgászatnál. Egy hétből az egyik családnál 3 napot míg a másiknál 4 napot esős idő volt! A gyerekek morogtak mert otthon a haverok posztolták a strandos képeket a bánya tavaktól ők pedig elmentek a tengerhez nos esernyőt vihettek az úszó matrac helyett! Ez nem a netről merített info hanem falubeliektől származik akik egy ideig HR be tuti nem mennek kirándulni! Na és ott nem zuhéról volt szó hanem esőről ami közt van ugye különbség mindenki számára gondolom én.Na de majd kirohantok erre is,hogy nem igaz és ilyenek.Neharagudjatok de én hiszek nektek is mert segítőkészek vagytok nem arról van szó,de a régi ismerősöknek is akik onnan jöttek haza aztán beszélgettünk velük. Akinek az olyan időjárás nem számít azoknak perszehogy jó elmennek túrázni vagy mittudom én mit csinálnak de nem kell szerintem sem a szobán leselkedni.Csak a túrázást meghagynám arra amikor már jó lenne kimozdulni a partról is valahova nem pedig ha akarok hanem túrázni kellene az eső miatt.

fvcc júl. 29. Creative Commons License 126644

Biznisz!

Nálam 1€ előfizetésben, bárhol. Ha belelép, és tovább (magával) viszi, akkor 2€!

Előzmény: Fehérpárduc (126643)
Fehérpárduc júl. 29. Creative Commons License 126643

Oopsz, tényleg gyanús! :)

Remélem Sarti-ból nem Kamenjak-ra akar "kijárni"! :P

Előzmény: hul (126641)
fvcc júl. 29. Creative Commons License 126642

Tőlem vehetsz egységáron jó- és rossz időt is: 15€/nap.

Ha tévednék, a különbözet visszajár :D

Előzmény: The_Rible (126638)
hul júl. 29. Creative Commons License 126641

Beugrottál. Ez pistike007 reinkarnációja. :-)

Előzmény: Fehérpárduc (126639)
RetteNETes Lalyos júl. 29. Creative Commons License 126640

Én még Görögországot sem javasolnám. Az alábbi helyekhez képest sok a csapadék:

Előzmény: AZS (126634)
Fehérpárduc júl. 29. Creative Commons License 126639

A büféknél biztosan van.

Előzmény: Istencsászár_No1 (126637)
The_Rible júl. 28. Creative Commons License 126638

De azt tudod, hogyha mégis rossz idő lesz, akkor csak 15 Euro jár vissza (merthogy a rossz idő 5 Euroba kerül)

Előzmény: chendo (126636)
Istencsászár_No1 júl. 28. Creative Commons License 126637

Sziasztok. Érdeklődöm, hogy Kamenjak nemzeti parkban (félsziget) toilet (WC) van-e?

chendo júl. 28. Creative Commons License 126636

Egye fene, megegyeztünk. De csak ha számlaképes vagy mert az Áfát visszaigényelném.

Tényleg ,akkor most a horvát vagy a magyar Áfa jár vissza?

Előzmény: The_Rible (126635)
The_Rible júl. 28. Creative Commons License 126635

Fix árral dolgozom :)

(de ezek szerint nem ismered a viccet, amikor a Kohn konzultációs biznyecet indít. Jótanács 20 dollár, rossz tanács 5 dollár)

Előzmény: chendo (126632)
AZS júl. 28. Creative Commons License 126634

görögbe minden faszányos, mennnnnyé odafele, de izibe

Előzmény: Pistike18 (126626)
zsoff95 júl. 28. Creative Commons License 126633

Nem,oda gyalog megy a drága :D Arrafelé is nagyok a "dombok"?:DD

Előzmény: fvcc (126630)
chendo júl. 28. Creative Commons License 126632

Augusztus 2.-től kérnék 168 órát. Jó, az éjszakákra nem kérek. Milyen kedvezményeket

tudsz nyújtani?

Előzmény: The_Rible (126629)
AFUTO júl. 28. Creative Commons License 126631

sőt lehet jóidő-biztosítást is kötni, valami 990 HUF/hét

Előzmény: The_Rible (126629)
fvcc júl. 28. Creative Commons License 126630

Dugopoljeig hogy mentek? Helikopter viszi a kicsikét?

Előzmény: zsoff95 (126627)
The_Rible júl. 28. Creative Commons License 126629

Nálam lehet venni napsütést. Magadom a számlaszámom, és küldheted a pénzt.

20 Euróba kerül a napsütés, és 5 Euróba a rossz idő.

Előzmény: Pistike18 (126626)
The_Rible júl. 28. Creative Commons License 126628

"Rob McKenna a noteszében 231 esőtípust különböztetett meg és egyiket sem kedvelte."

Fogadjunk, te már több esőtípust ismersz :)))

Előzmény: Honnandejo (126618)
zsoff95 júl. 28. Creative Commons License 126627

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne. Holnap este indulunk a családdal nyaralni, kicsit mi is izgulunk, az idő miatt, de remélem azért jó lesz. A fő úticél Omis lenne, nem foglaltunk szállást, de ahogy itt olvastam, van még szabad hely,ugye?:D Azt szeretném kérdezni, hogy az autópálya ugye adott, de utána milyenek az útviszonyok Omis felé? Ezt úgy értem, hogy sokat kell felefelé menni a hegyen? Elég idős már a kicsikocsink, és féltem, hogy nem bírja a nagy magasságokat :P Remélem értehtő voltam :D Köszönöm szépen a válaszokat előre is!:)

Pistike18 júl. 28. Creative Commons License 126626

Hogyan lehet olyant írni,hogy nincs sehol sem napsütés eső nélkül? Törökben is Görögben is van csak HR-ben nincs ugye?! A F1-et ne keverd egy Nyaraláshoz ha kérhetném! Ott ha elázol is akkor rendben van,mert egy versenyre mentél ki ahol előfordulhat eső! De ha kifizeted a pénzedet egy nyári kirándulásra akkor ott napsütés legyen ne eső! Hidd el vagy ha nemhiszed el az sem érdekel de voltam már néhány helyen ahol egy csepp eső sem esett 11 nap alatt! Az jó idő igen! 24 fok esővel van otthon is ingyen,ha valaki fizetni akar érte akkor nálunk lehet akciós áron jóval olcsóbban mint HR-ben és még elviszem a Dunára is őt szivesen!

Ha valakinek a változékony idő tetszik akkor örüljön annak! Tudtommal én sem és a másik fórumozó sem kötekedtünk egyiktekkel sem azért mert nektek megfelel az esős idő! Mi csak azt magyarázzuk,hogy nekünk nem! Nem kell ebbe belekötni senkinek sem! Hagyjátok meg mindenkinek mire költi a pénzét milyen kirándulásra! Ok? Kinek ez kinek az!

AZS júl. 28. Creative Commons License 126625

Plitvice, ha még nem voltál ott, csak a képeken nézed a víz színét, akkor: "oké, a horvátok értenek a photoshophoz, de ilyen szín nincs"

Plitvice, amikor először vagy ott, akkor: "hávazze, mégis van"

Előzmény: d9o3 (126623)
d9o3 júl. 28. Creative Commons License 126624

d9o3 júl. 28. Creative Commons License 126623

Több helyen voltam már Horvátországban (Makarska, Dubrovnik, Trogir, Split, Primosten), de idén Vodice volt a fő célpont.  Vodice egy nyüzsgő, élettel teli kisváros (10e fős), ami az idegenforgalomra épül, szerintem mindenhol nyaraló, apartman és szálloda van. Mégis vannak nagyon csendes részei, ahol az ember teljesen otthon érezheti egymást, mégis 15 perc sétára van a hosszú tengerparti sétányhoz és a nyüzsgő belvároshoz. Kicsit, de csak kicsit hasonlít a Balaton parti sétányokra és éjszakai életre, csak itt kevesebb a bulis hely, ami miatt sokkal inkább családbarát, de a fiatalok is megtalálják benne a nekik tetsző dolgokat. Nekem nagyon tetszett és bár a belvárosa, óvárosa nem vetekszik az úr és általam is említett szép helyekkel (Dubrovnik felülmúlhatatlan, Split és Trogir is szép, Sibenikre is tényleg érdemes egy napot szánni), de összeségében családoknak tökéletes. Nagyon hosszú partszakasza van, változatos és mindenki megtalálhatja a neki tetsző strandot.  Sünök a sziklás szakaszoknál lehetnek, illetve ott, ahol a betonozott részről lépünk be a tengerbe. Tengeri lábbeli, vagy papucs itt is kötelező, mint szinte mindenhol.

Nincs messze Tribunj ahol nagyon szép kis óváros és tengerpart van, bár itt a strand nem a legjobb. A strandok Vodiceben igazán jók, nagyon szép a víz és változatos, van ahol sziklás, ami külön élményt jelent azoknak akik szeretik a tenger élővilágát és a szép tengerfenéket. Mert a tengernek is lehet szép a feneke :). A Krka nemzeti park nagyon közel van (bár legutóbbi látogatásomkor Primostenben voltam, ami szintén nincs messze és az is egy szép város.

A Krka-t nem ragoznám túl a fellelhető képek magukért beszélnek, bár nálam még mindig Plitvice a nyerő, de nagyon szép ez a park is. Néhány részlet: belépő nyáron: 110/80 Kn, felnőtt/gyerek. Három bejárata van, ebből kettő ugyanahhoz a szakaszhoz tartozik meky tulajdonképpen a Skradini-buk-ra épít, ez látható a legtöbb képen. tulajdonképpen egy 2 órás séta ezen vízesés körül, de aki siet az egy óra alatt is letudhatja. A vízben fürdeni is lehet, de tengerjáró cipőt érdemes vinni, sok benne a csúszós kő. Egyszer érdemes kipróbálni. A Skradini bejárattól (hivatalosan) óránként (nem hivatalosan akár gyakrabban is) hajóval visznek fel és ugyanilyen ütemben hoznak vissza is. Érdemes nem a legelső parkolónál megállni, mert onnan még 500 métert sétálni kell, mikor mi voltunk még bőven volt hely a főparkolóban is. A másik bejárat a Lozovac, innen busszal visznek le. A hajókázásnak is megvan a maga élménye, a buszozásnál helyenként látható felülről a tórendszer, abban meg az a szép. Túrázóknak azt hiszem, még mindig van túraút is lefele Lozovactól, onnan gondolom jobban lehet látni a tórendszert felülről (mész lefele), de sajnos a társaság miatt azt még nem volt lehetőségem kipróbálni. Fontos: a jegy csak egyszeri oda-vissza buszozást (Lozovac ), vagy hajózást (Skradin) tartalmaz, de mi eljátszottuk az értetlent (mondjuk tényleg csak fent közölték ezt velünk mikor már nem tudtunk másképp visszajutni) és így buszoztunk és hajóztunk is, vagyis Skradin felől mentünk be. Érdeme az élővilágot is megfigyelni, ha van időnk ne rohanjunk, ez a park nem arról szól. Másik fontos infó: vannak hajós kirándulások, amikért külön kell fizetni! Régebben mikor voltam megnéztük a Benczés apátságot, egyszer érdemes azt is látni, mert megvan a maga hangulata a kis szigeten. Már nem emlékszem akkor mennyibe került most meg nem néztem. Mint ahogy azt sem, hogy innen felvisznek-e a Roski-lap-hoz, vagy oda csak a harmadik bejáraton keresztül lehet eljutni. A képek erről is megtalálhatóak a neten, aztán mindenki döntse el megéri-e felmenni (talán az külön belépős?), én sajna még nem voltam, de legalább lesz még célom ebben a parkban is.

Plitvice:

Imádom. Innentől kezdve elfogult vélemény olvasható. Csodálatos. Még mindig… Még harmadszorra is. És megyek majd negyedszerre, meg ötödszörre, meg… De legközelebb ősszel, aztán majd tavasszal, aztán majd télen. Mert a nyári képe nagyon szép, de állítólag a másik három évszakban is gyönyörű. De beszéljünk a nyári látképről, mert ezt látjuk legtöbben és én is ezt láttam eddig csak sajnos. Ez is egy tórendszer, elég nagy szintkülönbség van a tavak között, ezért van annyi vízesés. Nincs olyan szép egységes vízesés mint a Krkaban, de a sok kicsi sokra megy elven szerintem szebb. A 4-6 órás túra alatt nem is szabad nekikezdeni, mert akkor nem látható minden. Belépőárak nyáron: 180/110/80 Kn felnőtt/tanuló/gyerek, 7 év alatt itt is ingyenes. De itt minden buszozás és hajózás benne van. Persze itt nem kockáztattam és a túraútvonalon mentem és kétszer pecsételtek is rá valamit, szóval lehet nézik itt is merre hányszor mentél. Nem jut eszembe a túra száma, de  az St2 bejáratnál érdemes bemenni ott felmenni busszal és onnan elindulni lefele. Fent körbe-körbe is jársz és itt is van egy-két nagyon szép vízesés. Itt nem nagyok, mert nincs nagy szintkülönbség, de szépek. A tórendszer tulajdonképpen három részre osztható.  A legfelső egy nagy tó, ahol vízesések nem nagyon vannak, de érdemes egyszer azon is körbe menni, de akkor már rögtön 8 órás túrával kell számolni. A középső rész az amit elkezdesz bejárni ezen a túrán a nagy tónak csak a végét érinted. Aztán lesétálsz a kikötőig, ahol vissza lehet menni az St2 bejárathoz, de akkor lemaradsz a legszebb részéről a tórendszernek. Ha hajóval a P3 fele mész és onnan elindulsz a nagy vízesés felé, akkor a tórendszer legszebb részét fogod látni. Nagyon szép kék színe van a víznek és több vízesés mellett is elsétálsz. A nagy vízesés csak akkor szép ha elég eső esett előtte, én már voltam olyankor is mikor egy kis víz esett, igaz magasról, de idén nagyon szép volt az is. Innen már indulsz a túra végére, na de a látványban itt sem lehet panasz, mert felsétálsz a domboldalra, ahonnan több kilátóból nagyon szép kilátás nyílik az alsó részre. A legtöbb Plitvicéről készült fotó ebből a magasságból készült. Innen visznek vissza busszal (St1-es bejárat felől) az St2 pontba. Természetesen lehet innen is kezdeni és akkor itt is fejezed be. Az egész gyönyörű. Nagy részén a víz felett fapallókon lépkedsz, néhány részen mész a tavak mellett a parton is.

Mi Plitvicet hazafele iktattuk be. Ez vasárnap történt, nagyon sokan voltak, de így is volt parkolóhely és épp el és fel lehetett férni.

Néhány ár:

A határtól Vodice-ig az autópálya 200Kn volt, aztán ebből számolja ki mindenki neki mennyi lesz/lehet. Csak az autópálya fizetős, meg talán egy-két alagút, ami nem autópályán van. A pályán fizetőkapus rendszer van, érdemes aprót vinni, mert nem mindig tudnak visszaadni. Volt ahol kártyával is tudtam fizetni, de ez még nem általános fizetési módszer.

Benzin: INA: 11,03Kn/l, más kutakon láttam 10,3 Kn/l árakon

M7-esen sem sokkal olcsóbb, de aki még Mo-n akar tankolni annak mondom, hogy az utolsó kút a határ előtt 50km-el van és INA! Igen INA, a régi MOL kutat átkeresztelték.

Parton (Vodiceben) árak:

fagyi: 5-7 Kn/gömb, de itt majdnem két gömb az egy gömb.

víz: 10-15 Kn/fél liter!

Cola, üdítő/sör: 15-20 Kn

Kávé 10-15 Kn

Hamburger, gyros és hasonlók: 20-30 Kn

Egytálételek: 40-60 Kn

Bolti árak: drágább, mint itthon. Pedig bevásárló központban vásároltunk, de 20-30% minimum van rajta.

Tengeri papucs: 50Kn

AZS júl. 28. Creative Commons License 126622

Azóta vótammá görögbe is, szóval megszáradt ;-)

Előzmény: fekvőrendőr (126620)
hul júl. 28. Creative Commons License 126621

A két időjárás parázó "kollega" ugyanaz a troll (állítólag), bár szerintem más jelző illene ide.

Nem tiltja le a moderator, mert hülyének lenni nem tiltott, bárkinek szabad. Olyat meg nem mond, ami miatt letiltható lenne. Megoldás az X a jobb oldalon, mert ugye az a célja, hogy bosszankodjunk és REAGÁLJUNK. 

Vannak ilyenek, tudod anyós, meg főnök, csal a párod, alkohol, péniszféltékenység, ez meg az. 

Nem hiszem, valaki is járt Horváto.ban, aki nem tapasztalta meg a hűvöset, a beborulást, az esőt és néha a vihart. Megj. hogy ezt Spanyolhonban, Göröghonban úgyanígy meg lehet élni, csak nincs rá fórum, ill. oda még nem jutott el delikvensünk.

Különben egy kíváló, tanult jóbarátom útközben felhívott a baromi sok eső végett, mi várható a déli részeken, mert teli volt a t**..e a sok száz km esőtől Bosznián át... de jó időt jósolnak, legalábbis téli időt, lehűlést és sok vizet nem. Augusztusban lesz nap, és aki nem vigyáz, leég, mint a rongy. 

A F1-en is bőrig áztunk, aztán meg nem győzöm az orrom kenni, úgy leégett. Egy délután mindkettő. 

Most gyűlölnöm kéne a F1-et? :-)

Vagyis az időjárás olyan mint volt, esetleg több a júliusi eső, tudom, hogy akkor is jó, és az igazi strandidő hamar beköszönt... aztán az se jó, mert megfősz, de ez már csak így van. 

Hova kéne menni, ahol VAN garancia a napra és a 27 fokos tengerre és a dög melegre? Meg hogy nem fúj a szél, maikor kilépsz a tengerből, mert az brrrrrrrrrrrr :-)

Egy kis változatossággal is tökéletes, akarni is kell jól érezni magad.

Előzmény: AZS (126619)
fekvőrendőr júl. 28. Creative Commons License 126620

Ahelyett, hogy a gatyáját szedné le a kötélről, csak videjózik!

Előzmény: AZS (126619)
AZS júl. 28. Creative Commons License 126619

A két időjárásparázó kollégának továbbra is a napfényes görög tengerpartot tudom ajánlani.

Ezek a horvátok ilyenek, a pénzt elkérik, aztán meg csak a vihar és az eső jár cserébe. Már a múlt században is így viselkedtek.

Honnandejo júl. 28. Creative Commons License 126618

Te teljesen el vagy tájolva, ember! Ki az aki fosik, meg frászban van, meg gyomorgörcsben? Naponta -most ezt lassan írom hogy megértsd-, kb. 2-3 időjárási oldalt megnézek, ami kőkemény 3 percet elvesz a napomból, ennyi.
Soha nem nyaraltam esőben és ezután sem fogok, egyszerűen mert nem fizetek pénz esőért, az itthon is van, ingyen.
A röhej nem az hogy az időjárással foglalkozom hanem az hogy te húzod fel magad hogy más mit csinál, te élsz ez miatt egy merő gyomorgörcsben... Röhej... Hogy lehet így élni? Sajnálom az ilyen embereket akik mindig másokkal foglalkoznak és közben meg nem élik meg pl. a saját nyaralásukat, (mert ott is a mellettük lévő családdal foglalkoznak hogy milyen napszemüveget viselnek) :) :) Foglalkozz magaddal, a szeretteiddel, boldogabb ember leszel.

Előzmény: hobo-bobo (126616)
hobo-bobo júl. 28. Creative Commons License 126617

Ez a beszéd, így kell csinálni!

Biztos vagyok benne hogy neked jó nyaralásod lesz!

Előzmény: szaja11 (126615)
hobo-bobo júl. 28. Creative Commons License 126616

Komolyan mondom, ha valaki(k) képesek ennyit parázni az időjárástól akkor minek mennek egyáltalán nyaralni? Nem ér ennyit az egész, hogy az előtte lévő hetek ilyen gyomorgörcsben teljenek mint nekik.

Miért nem maradnak itthon egy wellness-szállodában?

Az tuti, az időjárás ott nem számít. 

Az utazás előtti izgalommal teli várakozás egy hisztérikus frász lehet az ilyen felfogású embereknek akik nap mint nap az előrejelzéseket lesik, hol pánikba esnek, hol örvendeznek, éppen aszerint hogy mit látnak.

Röhej.

Mikor élvezik igazán a nyaralást? Ha már hazajöttek, és nem volt semmi gond? Akkor már kissé késő.

Mi is meg szoktuk nézni az előrejelzéseket, ez természetes, de azért ennyire nem visszük túlzásba a fosást.

Egyszer már mutattam ezeket a fotókat.

Nincsen egy óra különbség a képek közt, milyen időjárás előrejelzés mondja ezt meg könyörgöm?

Cizici, Krk, idén július 10.

nem egészen egy óra és 30 km múlva Stara Baska, szintén Krk sziget

Ennyi. És ennyin múlik. Ha valami nem úgy alakul ahogyan vártuk akkor abból kell kihozni a legjobbat, csak ahhoz némi talpraesettség is kell.

A hetekkel előre para az az égvilágon semmit nem old meg, csak szépen elrontja már előre a nyaralás-feelinget aztán csak annyi marad az egészből, hogy húúú, de jó hogy már túl vagyunk rajta!

Azért valahol őszintén sajnálom azokat akik így élik meg az egészet, de akármit is írunk itt nem segíthetünk rajtuk. 

szaja11 júl. 28. Creative Commons License 126615

Éjjel indulunk. Az utazás idejére rendeltem egy kis esőt, hogy ne legyen olyan meleg. A sátorverés idejére száraz időt, szűrt napsütést. Onnantól meg 30 fok körüli nappalokat egészen augusztus 14-ig. Utána meg lesz***rom.

Így lesz és kész.

Előzmény: Pistike18 (126614)
Pistike18 júl. 28. Creative Commons License 126614

Nagyon változó az időjárás..reggel még hőséget jelzett most pedig 24 fokokat.Tudod Rab-ra nem megyünk mert Krk van lefoglalva.

Honnandejo júl. 28. Creative Commons License 126613

Húzni a te fajtád szokott, mi megyünk, utazunk.

Előzmény: fvcc (126611)
Fehérpárduc júl. 28. Creative Commons License 126612

Azért bízom benne a továbbiakban még valaki belinkeli a kb. 40db, minimum 10,000 fő lakosú horvát település elkövetkezendő 30 napi időjárását, várható napi csapadékmennyiségét, valamint az átlagos napos órák számát heti és 3 napos bontásban...

Előzmény: Isidorra (126609)
fvcc júl. 28. Creative Commons License 126611

Nyugtával dícsérd a napot! Inkább húzz Görögbe. Az a biztos.

Előzmény: Honnandejo (126610)
Honnandejo júl. 28. Creative Commons License 126610

Erre vártam! :) Augusztusban nem csalódhat az ember (remélem)! Irány HR 1 hét múlva!
http://www.weather.com/weather/tenday/Split+Croatia+HRXX0004

Split:

Isidorra júl. 28. Creative Commons License 126609

Két turista beszélget: "Képzeld,Horvátországba voltunk egész nyáron!"- " ó,tényleg? És egészen hétfőtől - vasárnapig azon az egy héten?! :-) :-)

Mi valóban egy kellemes 3 napot fogtunk ki és a tenger is kezdett langymelegedni. Előtte- utána eső. Augusztus azért megbízhatóbb ilyen szempontból,ne aggódjon,aki ezután megy. 

Előzmény: Fehérpárduc (126608)
Fehérpárduc júl. 28. Creative Commons License 126608

Lassan célszerű lenne egy önálló Időjárás Horvátországban - hol??? topic-ot létrehozni! :))))))))

TIPP "aggódóknak": van az interneten testreszabható Online Custom Weather forecast generátor, sajnos csak angol nyelven...

emojnarode júl. 28. Creative Commons License 126607

Mit szarozól Krk szigetével? Gyere át Rabra, melegebb van, meg közelebb is van.

Előzmény: Pistike18 (126605)
vargamarcs júl. 28. Creative Commons License 126606

biztos esni fog, ne hezitálj, görögbe menj inkább.

Előzmény: Pistike18 (126605)
Pistike18 júl. 28. Creative Commons License 126605

Nem ugyanis mi Krk készülünk ha jó idő lesz.A zakinthos és Rodosz akkor ha esős idő lenne Krk ben.

Előzmény: AZS (126604)
AZS júl. 28. Creative Commons License 126604

Te megint tévedésben vagy. Zakintosz sokkal délebbre van, no meg Rodosz is.

Előzmény: Pistike18 (126600)
vargamarcs júl. 28. Creative Commons License 126603

jónak tűnik, bizony :)

Előzmény: jerolim (126602)
jerolim júl. 28. Creative Commons License 126602

én időm /10 nap júl15-25./ is jól alakult, de úgy tűnik, aktuális vízhőmérsékletre se lehet panasz :-)

http://www.nyarilap.hu/hasznos/horvatorszag-idjaras/2913-az-adria-aktualis-vizhmerseklete

Előzmény: vargamarcs (126601)
vargamarcs júl. 28. Creative Commons License 126601
Pistike18 júl. 28. Creative Commons License 126600

Szia Pierre!  Délebbre vagytok mint amire mi készülünk es csak 22 fok koruli a viz na es meg eso is van.Nem semmi.Most nalunk is őszi hangulat van borus 21 levego homerseklettel.Kellemes nyaralast kivanok!

Fehérpárduc júl. 28. Creative Commons License 126599

Tudomásom szerint magyarul nem "tengeri rózsa", mert az másként néz ki, hanem "viaszrózsa" (Anemonia sulcata) és nem mindig tanácsos kézzel megfogni. Van zöld és szép lilás színű is belőle.

Előzmény: G-lader (126597)
Moncsyka88 júl. 27. Creative Commons License 126598

köszi :)

Előzmény: G-lader (126597)
G-lader júl. 27. Creative Commons License 126597
Előzmény: Moncsyka88 (126596)
Moncsyka88 júl. 27. Creative Commons License 126596

kép lemaradt :)

Moncsyka88 júl. 27. Creative Commons License 126595

Ezt találtuk Crikvenicánál  a tengerben,mi lehet ? :) mozgott es ragadós volt :)

Pierr_Kardán júl. 27. Creative Commons License 126594

Szia!

Mi ettől kb. 500 méterrel odébb vagyunk Split irányában. Itt mindenhol nagyjából egyforma a tenger, homokos/aprókavicsos, viszonylag lassan mélyül. Sajna most nem tud a víz felmelegedni, mert sűrűn van eső, de ha süt a nap, akkor fürödhető.

Előzmény: Norcee (126592)
silencetom júl. 27. Creative Commons License 126593

És szép is!De ide lehet,hogy érdemes főszezonba előre foglalni.

Előzmény: H_G (126591)
Norcee júl. 27. Creative Commons License 126592

Köszi a bejelentkezést!

Éppen most próbálok Omis mellett apartmant találni, és ezzel szemezem:

http://www.booking.com/hotel/hr/apartments-agava-mirjana.hu.html?sid=0efcdf0ba084c46cb2fd4944f86def9a;dcid=4;checkin=2014-08-04;checkout=2014-08-06;ucfs=1;group_adults=1;group_children=1;age=10;req_adults=1;req_children=1;req_age=10;group_rooms=28254202_80575765_0_2_2_0_0;srfid=00c0b4a9be2ecba01463629c5b4710857d94bff1X3

Az elhelyezkedése nagyon tetszik, de az ára nem. :)

Ti melyikben vagytok?

Nagyon megnyugtató, amit írtál, hogy bőven van apartman, viszont azt hittem melegebb a tenger. Melyik strandon voltatok?

Előzmény: Pierr_Kardán (126590)
H_G júl. 27. Creative Commons License 126591

Brela az egyik legkisebb alapterületű és ugyanakkor a legfelkapottabb település az egész dalmát parton.

Előzmény: silencetom (126584)
Pierr_Kardán júl. 27. Creative Commons License 126590

Itt Omis mellett tucatjával vannak szabad szobák az apartmanokban, ide lehet jönni bátran foglalás nélkül, van szabad szoba bőven 35-50 eurós árszinten.

Előzmény: silencetom (126584)
Pierr_Kardán júl. 27. Creative Commons License 126589

Helyzetjelentés Duce (Omis mellett) tengerpartjáról. Tegnap jó idő volt, sütött a nap, 29-30 fok vol, bár a tenger csak 21-22 fokos, de lehetett fürdeni. Ma reggel 8-tól délután 2-ig zuhogott az eső, 2-től 7-ig sütött a nap, most megint szemerkél az eső :-( 

ersekildiko júl. 27. Creative Commons License 126588

Lesz egy nap, amikor Vinisceből (Togír mellett van) kirándulunk egyet a jövőbe, azaz szeretnénk megtalálni a jövő évi jógatábor helyszínét. Brela környékére gondoltunk (+/- 40 km). Csendes, árnyékos (is!) helyre gondoltunk, ahol elfér 15-20 fő. Nem baj, ha van egy nagy, minimum 35 nm-es terasz is (tekintettel a monszunra ). Ha van ötletetek hol nézzünk szét alaposabban, megköszönnénk!

Asus10 júl. 27. Creative Commons License 126587

Tiszteletem minden kedves olvasónak! 

Nemszándékozom beavatkozni az időjárásról szóló vitába de valóban a kirándulóknak tényleg nemtetszését váltja ki a sok viharos de inkább esős napok amit az Adrián HR-ben tapasztalnak! Ha a tavalyit vesszük figyelembe s az előtte lévő júliusokat akkor a mostani tényleg hűvösebbnek számít amit az esőzések okoznak! S a kedves olvasók mielőtt kifizetnék a teljes összeget tájékozódjanak az időjárásról,mert az appartman vagy hotel tulajdonosoknak aztán mindegy kinek milyen az ha éppen esik az eső de a kirándulóknak nem!Persze kedvesek is nem arról van szó! Szóval nemkell senkit lemondani vagy védeni mindenkinek más tetszik s igaza van annak is aki a melegebbet részesíti előnyben de a másiknak is akinek az megfelel.

rauchkrake júl. 27. Creative Commons License 126586

Ja, ha valaki nagyon aggódik, létezik védőoltás humán is  (kutyáknak normális gazda adatja a kombináltat, az tartalmazza ezt is).

Előzmény: rauchkrake (126585)
rauchkrake júl. 27. Creative Commons License 126585

Kutyások inkább tudják :-D  Egy baktérium okozta fertőző betegség, nálunk ritka, szerencsére. Általában fertőzött állatok vizeletével szennyezett édesvizekkel kapcsolatosan lehet összeszedni, melegebb éghajlaton.  (Egyébként meginni sem kell, peches esetben elég fertőzött vízben fürdeni.)

Előzmény: Béci 72 (126581)
silencetom júl. 27. Creative Commons License 126584

Sziasztok!

Tíz nap után hazatérve Horvátországból,megosztanám veletek a foglalás nélküli nyaralással kapcsolatos tapasztalataimat.Szóval az első uticél Primosten volt.Kb. egy órás sétálgatás után betértünk egy turisztikai irodába és ott próbálkoztunk.400 kuna/éjszaka áron próbálkoztunk hárman,4 éjre.Volt két ajánlat,elmentünk megnéztük őket.Az egyik bent az óvárosban kis lakás,kilátás,terasz,parkoló nélkül.A másik távol a központtól,8-as út felett,meredek úttal,szép kilátással,egyszerű terasszal,erkéllyel.Egyik se jött be.Kicsit emeltünk az áron,70 euróért kaptunk egy aránylag mindenhez közeli,klímás,wi-fis,teraszos,erkélyes,parkolós,játszóteres,grillezős helyet,két hálóval,nagy nappali-konyhával.Ez tetszett,a négyből 5 éj lett.Utánna irány Brela.Mászkálás a meredek útcákon,kiírva sehol free apartman,párat megkérdeztünk,nincs.Turisztikai irodába be,egy van szabad fent a 8-as út felett,mindenhez jó messze,60 euro/éj.Nem tetszett.Mászkálás tovább,egy központi helyen kiírva,hogy van szabad apartman.Megnéztük,hiper-szuper,takarítanak ránk,ágyaznak,klíma,net,egy légtérbe minden,nagy terasz,100 euro.Kicsit olcsóbbra gondoltunk,de más hirtelen nem volt,így maradtunk 4 éjszakát.Utánna pár helyen még láttunk free táblát,de nem sokáig voltak kint.A 8-as mentén sok helyen voltak kint táblával apartmant kínálni,de ez a kevésbé "felkapott",biztos nem kevésbé szép helyeken volt.

Pistike18 júl. 27. Creative Commons License 126583

Sziasztok! Mizu van?:)

Béci 72 júl. 27. Creative Commons License 126582

Mindenféle kötekedés nélkül kérdezem,hogy miért éppen Vír-szigetet választjátok olyan sokan?

Ha már amúgy is legalább 600 km-t autóztok,akkor miért a-szerintem-legkevesebbet nyújtó helyre mentek?

Lehet,hogy én valami rejtett szépséget,vonzerőt nem vettem észre,ezért világosítsatok fel,légyszi!

Köszi

Előzmény: Juhász Balázs85 (126571)
Béci 72 júl. 27. Creative Commons License 126581

Mi az a leptospirózis?

Szerencsére még soha nem hallottam róla!

Remélem már jobban van a sógornőd!

Előzmény: Djapor96 (126578)
AFUTO júl. 27. Creative Commons License 126580

És ennek azon kívül, hogy éppen Ho-ban történt, milyen relevanciája van itt?

Mennyiben minősíti az országot/embereket?

Előzmény: Djapor96 (126578)
jerolim júl. 27. Creative Commons License 126579

Ha valaki augusztus közepén Pagra készülne:

http://mandre.gportal.hu/gindex.php?pg=7809109

Djapor96 júl. 27. Creative Commons License 126578

Testvéremék 3 hete jöttek haza Plitvicéről, sógornőmnek sikerült a leptospirózist benyelnie.... Kórházban van veseleállással, mert itthon persze senki nem jött rá az elején....

Aki most megy ne felejtse, hogy gyümölcsöt mosatlanul, sörös dobozt, üdítős dobozt nem veszünk a szánkhoz!

És nem árt kezet mosni evés előtt!

És tudom most majd jönnek a... az nem is úgy volt kommentek..... ezért megelőzve őket..... de úgy volt.....

emojnarode júl. 26. Creative Commons License 126577

Nagyon szivesen. Nem szeretnék senkit az erdőbe küldeni, pusztán értelmezési hiba miatt, de itt ragadom meg az alkalmat, ha ez az információ is segít valamiben, hogy mint írtam is lányomék tegnap este lépték át a bosnyák határt Gradiškánál és egy órát vártak az átkeléssel. A kora reggeli órákban Már Mostárban nézelődtek egy kicsit, majd Međugorje után Crveni Grm-nél lépték át a határt, hosszabb várakozás nélkül. Ploče-ba érve még várakozni kellett a kompra, a lényeg, hogy nem számoltak be egetverő "dugó"-ról. Amiről itt korábban is írtam, hogy javasolt az alternativ átkelők használata, nem pusztába kiáltott szó. Jó utat.

Előzmény: Sikambria (126575)
sfi júl. 26. Creative Commons License 126576

Már süt is a nap! :)

Előzmény: sfi (126574)
Sikambria júl. 26. Creative Commons License 126575

Köszönöm az elismerést és a tanácsot is. Így fogunk tenni. Már meg is néztem a google-ben Pločet, Bijačát.

Előzmény: emojnarode (126568)
sfi júl. 26. Creative Commons License 126574

Igen, itt Razanacban most épp dörög az ég, ezért vagyok csak gép előtt (meg a gyerek a napi kirótt adagot olvassa :) ), de délelőtt strandoltunk. A felhők hamarosan elmennek, nem kell aggódni emiatt semmiképp. Egyébként ha Virre mentek, akkor jobb is lenne ha esik az eső, mert így talán(!) lesz helyetek a parton. Ha jó idő lesz, akkor állóhelyet azért biztos találsz valahol. Ha tudsz még, akkor változtass az úticélon!

emojnarode júl. 26. Creative Commons License 126573

Neked van igazad. Természetesen az ellenkezője a valóság. Én értelmeztem hibásan a beállás fogalmát, vagyis mikor áll be a normális szokott állapot.

Előzmény: fvcc (126570)
fvcc júl. 26. Creative Commons License 126572

http://www.mojkvart.hr/Zadar/vremenska-prognoza

... biztosan Vir-re szeretnél..... ?

Juhász Balázs85 júl. 26. Creative Commons License 126571

sziasztok,

holnap szeretnénk indeulni a VIR szigetre, de attól félek, hogy nem lesz jó idő. az diőjárás előrejelzéseket figyelgetve, elég esős időt mond. esetleg van valaki Vir vagy Zadar környékén, aki megírná, hogy milyen az idő?

mennyire lehet ezekre alapozni és mennyire hasonlít az ottani időjárás a hazaihoz?

előre is köszönöm a válaszokat!

fvcc júl. 26. Creative Commons License 126570

beállásra

beáll a sor = dugó

Előzmény: emojnarode (126569)
emojnarode júl. 26. Creative Commons License 126569

Csak egy példa. Metković-nál ne nagyon számíts "beállásra" főszezonban. A lányomék tegnap éjjel indúltak Orebić-re és Bos. Gradiška átkelőnél este 10 körül 1 órát vártak.  Gondolhatod, hogy mi lehet délen.

Előzmény: chendo (126567)
emojnarode júl. 26. Creative Commons License 126568

Azon ritka utazók közé sorolhatod magad, akik a józan ész jegyében megalszanak valahol utközben, akár oda, akár vissza. A sok éves tapasztalat azt mondja, hogy aug 30 a főszezon vége és ilyenkor már ne számíts akkora forgalomra, ugyanis, tudnék példákat felhozni, de az iskoláskoru gyerekek szülei már 25. körül hazautaznak, nem várnak a hónap végéig. A forgalom csökken. A főszezon végét követő időszak a nyugdíjasok ideje. Mivel az idei őszre a Horvát meteorológusok hosszú meleg időt prognosztizálnak, egészen novemberig, ebben az időszakban szemlátomást érezhető a túristák csökkenése. Ami az útvonalat illeti, Drvenikből a legésszerübb megoldás a Ploče felé menő úton maradni és ha nagy tumultustól tartasz, némi kerülővel, elkerülheted Metković átkelőt, akár Bijača felé is. Az általad tervbe vett programot kár lenne kihagyni.

Előzmény: Sikambria (126566)
chendo júl. 25. Creative Commons License 126567

Azt lehet nagyjából tudni, hogy szombaton Metkovic mikorra "áll be"?

Vagy teljesen mindegy ,hogy mikor érünk oda?

Sikambria júl. 25. Creative Commons License 126566

Igen, Bosznián keresztül. Megnézzük Mostart, Blagajt, Jajcéban alszunk egyet.

Pest megyébe igyekszünk. Azért kérdezem, mert nem tudom, h.a nyár végének számít-e 30-a, amikor megindulnak a népek esetleg a tengerpartról, mert ugye kezdődik a suli. Ha 3 órát kell Metkovicnál állni, akkor lecsúszunk Mostarról, Blagajról. ( Pedig a Dervis-házzal szemben akartunk pisztrángot ebédelni:))

Előzmény: emojnarode (126559)
G-lader júl. 25. Creative Commons License 126565

Köszi, igazad van, bármi lehet, viszont próbáljuk az indulási időpontokat úgy belőni hogy legalább azokat az időpontokat elkerüljük amikor tuti hogy hatalmas a sor. Pl. most már üresek a kapuk majdnem, így vhogy ehhez kell igazítanunk az utazást.

Előzmény: hul (126564)
hul júl. 25. Creative Commons License 126564

A világ összes pénzéért sem akarok off lenni :-) Úgy gondolom, nézhetsz kamerát, számolhatsz átlagsebességet, bármit tervezhetsz, nem tudod belőni. Bármi lehet, ami miatt többet áll a sor és pont akkor... Ami nagy segítség, a "No cash" kapu, pillanat alatt lekezeli a kártyát és sokkal jobb itt jönni, mint a kp.-s kapukon. Talán az éjszaka közepe a forgalomcsökkenés, de ez másoknak is eszébe jutott már...

Előzmény: G-lader (126561)
clarki50 júl. 25. Creative Commons License 126563

Egyébként ha van bankkártyád, fizesd azzal a pályadíjat. Figyeld, a kapu előtt többszáz méterrel indul két szélső sáv az ENC-s és kártyás fizetőknek. Ott szinte várakozás nélkül továbbmehetsz.

clarki50 júl. 25. Creative Commons License 126562

Tuti!

Nézd meg a második ulaz feliratos képet. Azon látható, hogy mely sávok mennek Szlovénia felé. Ez csak a hazafelé jövő oldal lehet.

G-lader júl. 25. Creative Commons License 126561

Ez tuti? Mert közben így a google mapsal próbáltam megfejteni, és nekem fordított eredmény jött ki. Csak azért fontos mert most nézem az élő képeket hogy mikor kéne odaérnünk az oda meg a vissza úton, hogy ne álljunk órákat.

Előzmény: clarki50 (126560)
clarki50 júl. 25. Creative Commons License 126560

Szia!

Az "izlaz" feliratú oldal megy a tenger felé.

Előzmény: G-lader (126558)
emojnarode júl. 25. Creative Commons License 126559

OK ! Aug 30 már a főszezon vége. Ha csupán ezt veszem figyelembe nincs okod  tartani a nagy forgalom miatt, de azt már Neked kell eldönteni, hogy merre mész, mert feltételezem kérdésed alapján, hogy Bosznián akarsz átutazni.   A kérdés továbbra is az, hogy hol laksz, mert ez szabja meg, hogy északnak, vagy keletnek indúlj.

Előzmény: Sikambria (126557)
G-lader júl. 25. Creative Commons License 126558

Esetleg azt meg tudná valaki mondani hogy a http://map.hak.hr/de oldalon a Luckoi kapu webkamerái közül melyik melyik irányt mutatja? Azaz melyik irányt mutatja az "izlaz" feliratú és melyik irány az "ulaz" feliratú?

Sikambria júl. 25. Creative Commons License 126557

Ahová  a hvari komp kiköt.

Előzmény: emojnarode (126553)
G-lader júl. 25. Creative Commons License 126556

Mégis lehet a jelek szerint az említett kütyüvel menni:

http://www.noroaming.hu/product/enc-autopalya-kutyu-indulo-utdijjal-10-napra-hr/

Előzmény: Honnandejo (126504)
pstezso júl. 25. Creative Commons License 126555
emojnarode júl. 25. Creative Commons License 126554

Ezt az utat amit kinéztél magadnak alternativaként, úgy tudom Stolactól elkezdték építeni, de hamar leálltak vele. Tavaly beszéltünk itt erről Ephedrin, The Rible és én, és arra jutottunk, hogy keskeny, lassú, körülményes, de arra megfelel, hogy az említett 3 órás várakozást elkerüld. Ezzel elkerülöd a metkovici dugót és Neumban érsz ki. viszont a Duži nevü határátkelőt, aminek útja a Bistrinai öbölbe vezet, el kell felejteni, mert az uniós csatlakozást követően visszaminősítették kishatárátkelőnek, igy csak a helyieknek szól.

Előzmény: chendo (126550)
emojnarode júl. 25. Creative Commons License 126553

Most attól függ, hogy melyik Drveniken vagy? Mali, vagy Veli Drvenik, mert ez a kettő Trogir vonzáskörében van, viszont délebbre Makarska alatt is van egy .

Előzmény: Sikambria (126549)
inifini júl. 25. Creative Commons License 126552

Szép napot mindenkinek!

Hol érdemes most kunát venni? Annak idején emlékszem, hogy a letenyei határ előtt a parkolóban volt egy pénzváltó és kedvezőbb árfolyamon kínálta a kunát, mint pesten egyéb pénzváltók. Még mindig így van? Van valakinek ezirányú tapasztalata? Vagy nincs olyan nagy különbség? Illetve van aki eurot ajánlott kivitelre, mert kint kedvezőbben váltják és jobban ki lehet jönni. Ez így van? természetesen a kapukhoz szükséges pénzt kivéve...

hul júl. 25. Creative Commons License 126551

Mindenkit lebeszélnék a térképen látható mellékutakról, ami "úgyis odavezet".

Volt szerencsém tűz, baleset stb. miatt elterelődni ( hogy úgy mondjam)  és embertelen helyeken jártam, úttalan utakon, csapásokon. Egyáltalán nem kívánom senkinek. Este, éjjel meg egyáltalán nem! 

Amennyire lehet fenn kell maradni a főutakon.

Előzmény: chendo (126550)
chendo júl. 25. Creative Commons License 126550

Szia!

Metkovic előtt balra van agy harmadrendűnek látszó út a térképen. Cerovica-Hutovo-Gradacon keresztül ér be Neumba ha jól látom. Ez egy lehetséges alternatíva? Jártál már arra esetleg?

Előzmény: emojnarode (126547)
Sikambria júl. 25. Creative Commons License 126549

Szeretném megkérdezni ide kapcsolódva, h. milyen útvonalat javasolsz augusztus 30-án visszafelé, Magyarországra Drvenikből?

Előzmény: emojnarode (126547)
hul júl. 25. Creative Commons License 126548

Az ingerküszöb már van! és kb. 20 éves korukban múlik. Nem el, csak csökken.

A partszakaszra vonatkozóan hidd el, mind jó! Nem mondom a létrás, egyből 40 m-es mélyvizes part jó, de a mieink ezt is megpróbálták szoros emberfogás és karúszó-miegymás mellett. 

A kavicsost ugyanúgy imádják, mint a homokost, egyik jobb, mint a másik, de: mindegy! A homokosban megbúvó üvegek és egyebek szerintem veszélyesebbek lehetnek, mint a kavics. Kell egy úszócipő, de a kicsik ezt nem is szeretik, nem olyan fontos nekik, a nagyobbak már kényelmesebbek. 

A legfontosabb pedig, hogy akár hirtelen mélyül, akár nem, a felnőtt, a szülője úgyis ott kell üljön, szemét nem veszi le, figyel és készenlétben van. L. ingerküszöb.

(A másikótok megy sörért) 

Még a nagyokkal is beúszom én is, legyek ott, nehogy... Aztán már csak idő kérdése, hogy én védem őket vagy ők ügyelnek rám:-)

Előzmény: Micimalacka (126546)