Keresés

Részletes keresés

Micimalacka Creative Commons License 2016.08.10 0 0 137497

Marjan, menjetek fel :)

Előzmény: dusan77 (137496)
dusan77 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 137496

Hali tagok! 

Ugy dontottunk atugrunk Splitbe! A palotan es a tole nem messze levo setanyon kivul mit erdemes meg megnezni?

sütöget Creative Commons License 2016.08.10 0 0 137495

_Pisti én is erre teszem le a voksomat! Mi Szekszárdról - az idén immár 7-szer - Gradacba járunk. Négy éve tudtam rávenni a barátaimat a Boszniai útra. Azóta ők sem változtatnak. Időben ugyanaz, kilométerben -200-250, pénzben plusz két vacsora (a tengerparton), látványban fenomenális. :) "Fel Boszniára!" - Svejk után szabadon. :)

Előzmény: _Pisti (137491)
Emi2 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 137494

Sziasztok!

Van esetleg tapasztalata valakinek, hogy szombaton Rabròl hazafelè, mikor èrdemes elindulni, hogy a kb. 3 òrás kompra várò sort elkerüljük? Mondjuk reggel 8, ès dèlután 4 között. Vagy tök mindegy? Először vagyunk kompos szigeten szombati turnusváltásnál, de utoljára az biztos!

hópihe glx+ Creative Commons License 2016.08.10 0 0 137493

A közút vs. autópálya témához néhány szó... A 137413-as hsz.-emben korábban írtam, hogy a Vidocéből Karlovacig közúton jöttünk haza, ami pont 4 óra út volt. Ezzel kikerültük az alagutak előtti dugókat, és megspóroltunk 120 kunát. Szép vidékeken, kiváló úton jöttünk végig. Demerjénél a NOCASH sávon jöttünk át a kapuhoz, 19 kuna volt Karovactól, a bankom 800 forintot vont le mindösszesen ezért, olcsóbb volt, mint a pénzt kiváltani. Ami érthetetlen, hogy a fizetős sávra átnézve kilométeres torlódás volt, előttem pedig a NOCASH kapuban mindössze két autó volt, 3 perc alatt átjöttünk. Mindenkinek ajánlom, hogy ezt a lehetőséget. Pécsi lévén odafelé sem Kutinának - a baranyaiak megszokott útvonalán - mentem, hanem Durdevac, Bjelovár felé  kiváló minőségű közúton, majd Dugo Selo-nál mentem le az E70-esre, ami azon a szakaszon már ingyenes Luckoig. Az Adria felé tehát közút + végig autópályán (Sveti Rok előtt 20 km-es dugó, lépésben haladás) összesen 9 óra volt, hazafelé az említett 1-es úton Karlovacig + autópálya az E12 autóútra lehajtva, majd Bjelovár Durdevac, Virovotica, Barcs, Pécs összesen 8 óra. Rövidebb idő alatt hazaértünk, mint az Adria felé majdnem végig az autópályán.  

200SX Creative Commons License 2016.08.10 0 0 137492

Nekem is ugyanez a véleményem :)

_Pisti Creative Commons License 2016.08.10 0 2 137491

"A közúti közlekedést én nem preferálom, még a déli megyékből is "csak" 2-300 km-t lehet spórolni az autópálya kihagyásával, ami időben és fáradságban bőven megtérül egy 10 órás útnál szerintem"

Ez nem ilyen egyszerű.

Utóbbi időben mindig Bosznián keresztül megyünk, 773 helyett így 531 km a Szekszárd Brela távolság, közel harmadával rövidebb.

Mivel boxot viszünk, a pályán sem tudunk (lehet) 130 felett menni, az átlagfogyasztásban kb 3 liter különbség van (pályán több).

Kisgyerekkel megyünk, sürgős dolgok miatt időnként meg kell állni hamar, nem tudok várni a következő autópálya pihenőig.  :)

Lehet nézelődni! Bosznia még így útközben is szép és érdekes.

A navi mindkét irányba 8-8 órával tervezi.

Tavaly lefelé valamivel több mint 10 óra volt (ebben volt 1 órás várakozás a határon), hazafelé 8 (szombaton).

És anyagilag is beljebb vagyok kb 45e forinttal (persze Boszniában igyekszem betartani a szabályokat, eddig sikerült).

Előzmény: Ka Pál (137454)
vonalzoo Creative Commons License 2016.08.10 0 0 137490

Oszkár vagy Blabla?

Előzmény: nikonian21 (137489)
nikonian21 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 137489

Köszönöm a válaszod, igen Pestről.

Sajnos ezeket a vonat és busz árakat nagyon sokalljuk, azt gondolnám csak van valami olcsóbb alternatíva!

Tud valaki megfizethető utazást mutatni Budapest-Fiume között?

Előzmény: portugéza (137481)
andreas19 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 137488

Starigrad-Paklenica

Monorról 650 km

Előzmény: zsloti (137485)
lborli Creative Commons License 2016.08.10 0 0 137487

Nem tudom megmondani, sajnos, mert nem vagyok oda a barlangokért.

(Humac. A "c" mindig "c", hacsak nincs a hátán vmi jel, mert akkor más, de soha nem "k".)

Előzmény: zsozso958 (137482)
wdriver Creative Commons License 2016.08.10 0 0 137486
adriafun, semmi baj jogos a kérdés :-) először is az ár. nagy lakás 30ért, 2 háló plusz egy nappali, konyha, kádas fürdő, erkély. tengert is láttuk kicsit. szállásra csak aludni megyünk, miért jobb egy 3x ennyibe kerülő apartmantelepen vagy hotelben? autóval mindig máshol pihentünk mindennap, jobbra balra stb. és most közeli helyet szerettünk volna, plusz Rijeka eddig csak futólag volt meg, most jobban megismertük. szerettük, jó volt :-) 1 hét crikvenica vagy lovran drágább is lett volna és úgysem tudtunk volna ott sem egy helyben maradni. oké egy max két nap amikor nem kell autóba ülni az kényelmes lett volna, de így is nagyon jó volt! :-)
zsloti Creative Commons License 2016.08.10 0 0 137485

Köszönöm az ötleteket de én vagyok a balf..z 

Csak egy fontos dolgot nem árultam el hogy autóval szeretnénk menni és hogy majdnem Budapestről(Monor)  :)

A terve az lenne hogy olyan helyre mennénk ami közel van ,van tengerpartja ,sétálóutcája és mégse legyen zsúfolt

Néhány éve Trogirnál nyaraltunk az tetszett de az 800Km nem éri meg olyan messzire menni 3 napért

Ezek fényében ötlet?

Köszi

zs

zsazsi30 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 137484

Sőt Eurolines (Volánbusz) busszal is Bp-ről sok tengerparti városba, pl. Dalmáciaexpresszel Zadarba, Primosten, Trogir, Split, Omis, Makarska végállomás. Ez a járat péntek este indul, szombat reggel érkezik, visszafelé pedig szombat este jön. (a fiam most ezzel jött haza Makarskáról). :)

Előzmény: portugéza (137481)
zsozso958 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 137483

Az  autopályáról szerintem  is igazad van (habár ebből most vita lehet ) , a hegyekbe is szép . Mi álltalában Šestanovacnál  jövünk le a pályáról , mikor kiérünk a partra le állunk a parkoloba  és gyönyörködünk. Idén  Dugopoljenél   (Split)  jövünk ki a pályárol  mert fell  akarok menni Klis várába , ideji szabadság  Augusztus 28 – Szeptember 12 .

zsozso958 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 137482

Akkor nem vagyok egyedüli aki beleszeretett  Hvarba . Volna egy kérdésem , Humakból  mennyi  az ut ídőben  és  távolságban  a barlangig ha voltatok  már arra  . Tudtommal  háromszor van kirándulás hetente .

Előzmény: lborli (137477)
portugéza Creative Commons License 2016.08.10 0 1 137481

Nem írtad, honnan indulsz (ha nem írják, persze Budapest szokott lenni...).

Egész évben el lehet jutni Zágrábba busszal, vonattal. Onnan utószezonban vonattal/busszal el tudsz jutni Fiuméba, onnan egy köpés Abbázia.

Kevesen tudják, Harkányból indulnak közvetlen, menetrendszeri buszok egész évben a tengerpartra is. Rijekába 11:30-kor indul a hét minden napján, a retúrjegy 420 kuna, a menetidő 8 óra.

Előzmény: nikonian21 (137468)
AZS Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137480

Köszi, ezt feltétlenül meg kell próbálnom ;-)

Előzmény: zsazsi30 (137474)
adriafun Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137479

Megkérdezhetem, hogy mi vitt rá benneteket, hogy egy rijekai lakótelepen "nyaraljatok", jobban mondva foglaljatok szállást? Komolyan kérdezem :) (amúgy köszi a beszámolókat)

Előzmény: wdriver (137458)
lborli Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137478

A csevappal úgy vagyok, mint Gombóc Artúr a csokoládéval (hasonlítok is rá). :-)

Előzmény: zsloti (137475)
lborli Creative Commons License 2016.08.09 0 1 137477

Ezt a hozzászólást (udvariasságból) nem is olvastam. :-)

Előzmény: jerolim (137463)
lborli Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137476

Jól teszed, csodás hely. :-)

A számaim pusztán annyit jelentenek, hogy eltőtt' velem az üdő. :(

Előzmény: Ka Pál (137462)
zsloti Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137475

Sziasztok 

Úgy adódott hogy kirugtak a gyerekek a hétvégére lehetőségnek felmerult a Horvátországi utazas is. 

Hova érdemes szombaton 2-3 éjszakára kiruccanni? 

Közelebbi, olcsó szallasba gondolkodunk

Köszönöm előre is

Zs 

zsazsi30 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137474

Makarskán betévedtünk egy étterembe, ahol meglepetésemre óriási cevap választék fogadott... banja lukai, szarajevói, leskovaci... ilyet még nem láttam (az étterem fent a főút mentén, a buszállomással szemben a sarkon van egyébként) :)

Előzmény: lborli (137448)
wdriver Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137473

jövök még nektek majd jadranovo, crikvenica meg különböző árak beszámolóval, mára ennyi elég volt :-))

jó pihit mindenkinek és irigykedés aki épp most készül vagy épp ott van. :-)

Előzmény: wdriver (137472)
wdriver Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137472

Rijeka Fiume sokadik rész.

jöjjön akkor egy kis TRSAT vára. Rijeka belvároshoz egyébként közel, mindenfelé barna táblák jelzik merre kell menni. aztán maikor ott vagy rájössz milyen közel van mégis mennyit autóztál :-))

parking free volt, kis séta meg bőven belefér.

szép, gyönyörű kilátással, benn kávézó, étterem.

érdemes felkeresni egyik délután, naplementét ajánlják, nekünk felhők jutottak :-)

közel mellette lévő templomkertben pedig II. János Pápa szobra, nagyon megindító hely.

plusz Marcsi itt forgatta a Rijekai Gasztroangyal epizódot. (előzmény Zágráb) :-)

aztán térjünk át Kastav egyik jó helyére.

neve: Konoba IVE.

ehhez aztán tényleg tökös turistának kell lenni hogy megtaláljuk, mi nem messze laktunk azért próbáltuk ki egyik este.

csak halételeket kínálnak, tehát ne számítsunk rántott hús meg csevap kavalkádra. :-)

viszont amit a tenger ad, az bőven. úgy mondták, hogy  napi menü az az, amit a látványhűtőben látsz. menj oda, mondd meg hogy ezt meg ezt szeretnéd és készítik.

persze mellette a fagyasztott cuccokból minden van napi szinten is.

lignje pl. van friss, az kicsit rágósabb, mint a fagyós.

de van.

kicsi árkülönbséggel :-)

halleves, rántott és halász módra mártásban készült lignje, halacska, makréla szerű. saláta, kenyér stb...

össz 3 és fél főre 200ért mindennel.

jahh és eldicsekedek a polipommal :-)

fagyasztva vettük Plodinében, elég neki 1 óra főzés, plusz kis pirítás és kész is. 

citrom, piaci zöldbab leforrázva. hmm. :-)

ár körképpel még később jövök.

folytköv.

Előzmény: wdriver (137470)
wdriver Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137471

nade homerx, mi köze Losinjnak Rijekához?

írom Rijekát és környékét mint állat mert hátha valakinek segít. mi most odamentünk, losinj még 2 óra legalább, kompozás stb.

szállást is 4 főre ott találtunk 30ért, oda mentünk, most ez volt fontos ennyi. :-)

Biztos hogy Losinjba is megyünk majd, mert nagyon b..a a csőrömet amikor látom a jó kis képeket meg gyönyörű hely.

:-)

Előzmény: homerx (137466)
wdriver Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137470

Rijeka Fiume

aranyos kis falu,

van látnivaló is, nyugis minden körülmények között mert nem mennek le sokan oda, tehát nem egy nyüzsgő kisváros.

óó van egy hely, kis kifőzde, 30ért van lignje grillen vagy rántva, hozzá 10ért sültkrumpli, szóval megéri lenézni, kis vár, óváros, felette az új autópálya szakasz a nagy íves kitérővel..

Bakar.

ide tartozik még hogy Bakar -ban is van egy édesvíz tároló kis tó lent. folyik ki a víz jéghidegen, ebben mostak az asszonyok régen, és persze ennek van történeti bemutatója is, rekonstruálták több helyen ahogy szokás tengermelléken.

az utolsó vacsoránk is itt alakult, 

Bakarska konoba  a neve, közvetlen az öbölben víz mellett :-)

árakat remélem látni.. :-)

folytköv..

Előzmény: wdriver (137465)
anatan Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137469

Szia!

Nagyon szépen köszönöm ezt a hosszú beszámolót, kedves vagy, h mindenről írtál nekem. Egy az egyben el is mentettem. Igazi kincs minden sor, puszi érte. :)

nikonian21 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137468

Sziasztok!

Segítenétek, hogy milyen járművel tudnánk eljutni Fiumébe (Opatija) 2 főre?

Utazás Szeptember közepén lenne, autónk nincs.

homerx Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137467

parkolas losinjban 4 kavics per uhre, es kenyelmesen talalsz helyet. ha nagyon garasoskodnek, igyen is talalnek, de baxtam ra. kb 7-11 kozott voltunk a varosban, ahol estenkent otthagytunk tobb 100 kavicsot. azon a 20 kavicson baxodtam volna? csinaltunk egy osszesitest a koltsegekrol bontasban (utikoltseg, szallas, parkolas, vasarlas, etterem, kocsma,...), a minap felteszem majd, ha lesz ra erkezesem. a zasszony eltette valahova.

Előzmény: wdriver (137465)
homerx Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137466

20 kavicsert losinjon mar nagyon kurrens helyen (suncana bics) kapsz egy korso sort. varosban 15-17, raadasul erdekes dolgot figyeltem meg. egyszer nem volt csapolt sor, uvegeset hoztak. az csak 15 volt, amig a csapolt 17. ozujsko, feles. es raadasul nem az uvegtigrisben, hanem losinj belvarosaban a kikotoben kurrens helyeken.

Előzmény: wdriver (137464)
wdriver Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137465

Rijeka Fiume 4

és most csakúgy nézzünk egy klassz rendszámot :-)

aztán jöjjön egy kis magán akció, lehet szedni a kikötőkben, bójáról is akár, vagy hajóláncról feketekagylót. (vagy 20-22kn/kg a boltban, piacon.) sajnos köveken partközelben egyre kevesebb van, szóval kell rá készülni. pipa, búvárszemüveg. akad még osztriga is aki bevállalós:

aztán persze ott van a csevap, 35-40 kuna kb a boltban frissen, is olajban megsütjük, hagyma mellé meg ajvár és kész a vacsora.

ha már itt tartunk piac:

Rijeka parkolás 6kn/h itt.

aztán sétálóutca, piac a lehetőség.

csak mondom, a max 120 perces(tehát órajelöléses) parkolás a piac környékén 7kn/h. ha van hely...

ja még egy kutyás strand Kostrenán:

mondtam is nejemnek legközelebb kutyás strandot keresünk, aranyos jófej kutyák társaságában, alig vannak, (mivel a mienket nem vihetjük egyéb okok miatt) nekünk való :-)

Előzmény: wdriver (137464)
wdriver Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137464

Rijeka Fiume 3

Kostrena beach.

Déli rész, hajógyári öböl után indul. parkolás itt első 2 óra 3 kuna, utána 5kn/h

de arrébb van automatás 5kn/h is, meg első 2h 5kn aztán 14 egész napra, 7-21ig, vagy 24 órás 24 kunáért.

szóval van ingyenes parkoló is, még...

vagy már :-)

lényeg hogy sok étterem és büfé övezi a strandot végig követő sétányt.

szuper helyek, szép kilátás Krk hídra, tiszta víz, klassz hely na.

egyik egység ami tetszett a Kostrenka bistro. finom jó kaja, gyönyörű kilátás, árak mérsékeltek :-)

ha azt nézzük csak hogy egy sör 15, krk szigeten simán 20, akkor már jók vagyunk :-)

másik Kostrena élmény másik nap, vihar után sehol senki, mi persze bevállaljuk egy kis ebéd után a partot. kicsit délebbi részén a sétánynak :-) 

"Me gusto beach bar"

(ilyen egység van a rijekai pályaudvartól nem messze)

továbbá a kostrena azért is nőtt a szívemhez mert egyszercsak láttam egy delfint!

nejem korábban már egy másik helyen mondta hogy 2 ugrást látott, tuti nem búvár volt és nem hullám, szóval ahogy ülünk ott egy parton, nézek előre, a strand bójái után kint, egy olyan szép fordulós ugrást láttam, hogy csak na. és életemben először- ez delfin volt!

sajnos bizonyítékom nincs, de én biztos vagyok benne!

vagy valami nagyobb hasonló hal..

ez a tipikus íves fel és le ugrás.

folytköv.

Előzmény: wdriver (137459)
jerolim Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137463

Én meg már le is hagytam /42/ :-)

Előzmény: Ka Pál (137462)
Ka Pál Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137462

Szívesen :o)

Remélem utolérlek az évek számával.

Rajta vagyok...

Előzmény: lborli (137460)
Ka Pál Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137461

Szia!

Miért akarsz épp ott felmenni az autópályára.

Én pont le szoktam jönni az autópályáról. Míg a letenyei autópályás átkelőnél hétköznap is sor áll mindig, addig a "teherautós átkelő"-nél csak 1-2 kocsi szokott átsuhanni!!!!!!!

Előzmény: mbeata11 (137355)
lborli Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137460

Köszönöm. :-)

33 éve járok Hvarra. Most készülök a 29. hvari utamra. :)

Előzmény: Ka Pál (137455)
wdriver Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137459

Rijeka Fiume folytatás

na vasárnapi nap, Opatija felé Icicin át, Ika -ban kötöttünk ki, parkolás 5 kn /h

ha találni helyet. nehéz ügy meg kell mondani.

kicsi strand, nem rossz hely, tumultus persze.

pár óra után Lovran, felső részén egy Konzumnál lehet parkolni, ingyen, innen sétáltunk körbe, vacsorázós helyet keresve, aztán végül a tényleg hangulatos kisvárosban valahogy nem ültünk be sehova, végül low cost az említett kis konzum mellett lévő büfé jellegű egységbe tértünk be jó kis(nagy ) hamburgeres kajára.

következő nap egy kis öblöt találunk Krk felé a városban még, déli részen, egy tteremnél kell lehajtani parkolni, talán csak a helyiek ismerik, véletlen hogy mi pont oda vetődtünk :-)

Borik étterem van kiírva.. itt le jobbra, majd lépcsőkön egy kicsi öbölben lehet fürdeni, romantikus hogy úgy mondjam :-) zuhany is van :-) meg kis kikötő.

egyébként maga az étterem is jó lehet, mi ég korán voltunk ott.

folytköv.

Előzmény: wdriver (137458)
wdriver Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137458

Rijeka júli vége.

szállás 30 euro/éj kastav városrészben, rbnb, lakótelep, parkolás free, kocsival menés mindennap kirndulni, strandolni...

odafelé út szombaton kacifántos, régi határon át, tankolás gázt. zágrábig semmi baj, utána split rijekai elágazásig nagy torlódás.

meleg, autót nézessétek át mielőtt indultok, főleg a hűtéskört.

Rijekai fizetőkapunál még volt egy jó félórás sor, ebbe beletartozott a sok senkiházi, aki a leállósávban az ENC-sekkel együtt ment előre és hogyhogynem végül hülyére vették a figurát és meglepődve tapasztalták, hogy a fizetőkapun kell átmenni nekik is, ezért szépen besoroltak mindenki elé. hát üzenem ha én vagyok ott elöl tuti nem engedlek be titeket , 2 gyerekkel kivártam a sort, sok bunkó. játszani a bazári majmot na :-))))

erről ennyit.

odaérve persze első a kikötő séta, fizetni nem kell ilyenkor, hétvégén nehogy bemenjetek a fizetős fő parkolóba 6 kunáért per óra, mert 2 után ingyenes a kikötőben is.

látványosság a szokásos, a hidroplán volt nekünk új ami a kikötőbe kúszott be.

vacsora a Bistro Mornar nevű kis sarki étteremre esett.

jól néz ki, jó ígérettel.. na aztán egy 110es haltálra kaptunk egy agyonégetett tintahal karikát rántva, meg a hekk szerű halvégek büdösek voltak, valszeg az olajjal lehetett probléma.. kikaptuk, én jól éreztem magam, bár így egy kicsit az eslő vacsora betett.. és igen, tudom milyennek kellett volna lennie, sokszor ettünk már halat, lignjét, sosem volt ilyen égett vacak mármár romlott állapota.

mindegy feledtük..nem vagyunk hőzöngősek...

este még lecsusszantunk Kantrida beach-re, jó kis hely, aztán ide nem is jöttünk vissza, de jól néz ki, van egy kutyás strand is, meg a város uszodája mondhatni itt van, sportpályák, ilyenolyan medencék, vízilabda stb persze.

folytköv..

Előzmény: wdriver (137457)
wdriver Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137457

namost bveszívtam, 22 perce írom a rijekai beszámolót elkezdve, képekkel, erre félrenyomok a laptopon és eltűnik... grrrrr..

szóval most a rövid változat még rövidebbet kapjátok bocs.....

Ka Pál Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137456

Igen, a sziget nyugati végéről a korai kompokra nem szívesen indulnak el az emberek 1-2 órával hamarabb, pedig -mint ahogyan Te is tapasztaltad- ez a "lustaság" több 2 órás várakozásban bosszúlja meg magát.

A 8:15 ös kompra még fél órával indulás előtt érkezve is, bizonytalan, hogy feljutsz-e. Amikor beállsz a sorba, érdemes megszámolni az előtted álló autókat: cca 30-35 db fér fel egyszerre.

Előzmény: jerolim (137416)
Ka Pál Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137455

Íme a Drevnik-Sucoraj komp menetrend és ár:

http://www.jadrolinija.hr/en/schedule/LineSearchResults/Index/2331744/2331795/09082016

Összességében elmondható, hogy 1,5-2 óránként van komp, hivatalosan. Csúcsidőben, hétvégén beszoktak tenni még egy két plusz fordulót.

Előzmény: lborli (137439)
Ka Pál Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137454

Szia!

Néhány napja jártam meg ismét Hvar szigetet, sajnos megint itthon vagyok.

Mindig a Drvenik-Sucuraj kompot használom, s kizárólag kedd-csütörtök az érkezés-távozás napja a szigetre/ről. Az ára Jadrolinia honlapján megtalálható. de ~160 K auto+ 2felnőtt+1gyerek.

Tapasztalatom szerint autopályán érdemesebb utazni, ha megteheted, hogy ne hétvégén utazz (cca. 250 Kuna egy irányban. Több éve már csak TV-ben látom a hétvégi tumultust. A közúti közlekedést én nem preferálom, még a déli megyékből is "csak" 2-300 km-t lehet spórolni az autópálya kihagyásával, ami időben és fáradságban bőven megtérül egy 10 órás útnál szerintem. Ha Észak-Magyarországról indulsz, akkor meg már 100-150 km különbségről sem beszélünk... Az útdíj szerintem megtérül a kedvezőbb fogyasztás és főleg a pihentetőbb vezetés miatt.

Makarskánál megéri az alagúton (20 kuna) keresztül lemenni a tengerpartra (alternatíva, de sem időt, sem pénzt nem takarítasz meg, ha Ploce felé megkerülöd a hegyet), majd ~50 km nyűglődés még (cca. 1 óra Drvenik) a tengerparti úton, amiből Makarska maga az ami igazán megfoghat. Az utolsó "olcsó" szupermarket Konzum és Lidl is itt található a város végénél. Itt szoktam helyi borokat nézni, esetleg néhány üveg horvát sört is venni.

Max 1 kompot szoktam várni. Az idén pont úgy sikerült érkeznünk, hogy már soroltak fel a kocsik a kompra, mi voltunk az utolsó érkezők a beszállás megkezdésekor és egyben az utolsók akik felfértek du. 16 óra körül (ehhez 11 körül voltunk Nagykanizsán). A hajóra 30-35 kocsi fér fel, az autók méretétől függően (meg, hogy van-e éppen teherautó, lakókocsi, busz)

A szigeten 50 km a távolság Jelsáig, de ez 1 óra még nekem is, pedig nem szoktak megelőzni. Poljicától van kiszélesítve és felújítva az út, ez azonban nem jelenti azt, hoy ne lenne tele hajtűkanyarral. Odáig keskeny az aszfalt és a két szélén sokszor függőleges támfal van, lefelé, konkrétan 0 m széles patkával. Gdinj után pl van egy egyenes szakasz, szinte az első, ahol előzni lehet, ahol az út síjkjából baloldalon kilóg, vagy 7-8 cm magasan, 30 cm szélesen egy szikla darab, pont a keréknyomban az út széléig. Nem is értem, miért nincs ott aszfalt, de az meg teljesen felfoghatatlan, hogy miért nincs levésve legalább az út síkjáig...Szóval a régi szakszon érdemes betartani az amúgy szinte végig érvényes sebesség és előzni tilos korlátozásokat.

Szerintem egyébként a sziget értéke nem a parthoz hasonló zsúfoltságú Jelsa, Stari Grad, Hvar, ezekért kár átjönni a szigetre, ennyit utazni, hanem a Jelsa és Sucoraj közötti, néptelen öblök. Bár ez a néptelenség augusztusban viszonylagos, de a sziget nyugati végén lévő heringneveldékhez képest bőven jó.

Előzmény: anatan (137401)
Straniero..71 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137453

Mi.20.-tól.megyünk a Villa Opatija-ba. Voltunk.már ott,nekünknagyon bejön a ház,meg a hely is.

Előzmény: gabill (137452)
gabill Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137452

Mi is az utóbbi településen vagyunk. Nagyon jó meleg van. A tenger nem túl meleg, de megszokható.

Előzmény: Straniero..71 (137447)
Buba1 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137451

Sziasztok! Augusztus végén még lemennénk pár napra Dalmáciába. Érdeklődni szeretnék, hogy nem-e tud valaki ajánlani szállást 4 felnőtt +1 gyerek (13 éves) részére, Aug. 26-30-ig?Előre is köszönöm!

fekvőrendőr Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137450

Nézzétek, mit találtam!

Benne van a Zagrab előtti "NO CASH" rész sávkiosztása. (a visszafelé úton) Elég egyértelmű, hogy mikor melyik sávot kell használni.

http://hac.hr/sites/hac.hr/files/cr-collections/1/highwaymapinformationsroutestolls2016-1470049822.pdf

tibike32 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137449

Szia !

Az engem is érdekelne, mert aug végén megyünk Ciovora.

Tibi

Előzmény: dusan77 (137445)
lborli Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137448

Persze, de azért jó beugrani Szarajevóba egy csevapra Zseljóhoz, vagy a Kastelbe banjalucski csevapért, hiszen a helyi erők szerint a lukácsbányai csevap a legjobb a Balkánon. :)

Előzmény: jerolim (137443)
Straniero..71 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137447

Szóval az a helyzet,hogy van egyszer Poljice, Split és Omis között, meg Poljica, Trogir és Marina között. Mi ez utóbbiba megyünk.  

Előzmény: gabill (137446)
gabill Creative Commons License 2016.08.09 0 0 137446

Mi is ott vagyunk Poljicén a Poljicka cestában (utcában)

Előzmény: Straniero..71 (137427)
dusan77 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 137445

Mi holnap megyunk Trogirbol Blue turara! Este megirom milyen volt! 

Előzmény: BBence23 (137444)
BBence23 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 137444

Köszi. Az nagyságrendileg mennyiért bérelhető?

Előzmény: andreas19 (137442)
jerolim Creative Commons License 2016.08.08 0 0 137443

úgyis mentem már - én akkor is  és Splitre szavazok, ha itthonról megyek :-)

Előzmény: lborli (137436)
andreas19 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 137442

Van; saját csónak.

Előzmény: BBence23 (137441)
BBence23 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 137441

Sziasztok,

augusztus közepén megyünk Vodicébe, és tervezgetjük a programokar. Az egyik egy trogiri kiruccanás lenne, ahonnan szeretnénk átmenni a Krknjasi Blue Lagoon-hoz is hajótúrval. Az lenne a kérdésem, hogy van valakinek esetleg már bevált túrája, amit érdemes előzetesen kinézni, vagy próbáljunk (korán reggel) Trogirba érve keresni helyben valamit? (Esetleg van job megoldás, mint az egész napos hajótúrák?)

Köszönöm

anatan Creative Commons License 2016.08.08 0 0 137440

Ez szuper, már nagyon várom! :) Külön köszönöm a jó tanácsokat. Én is arra mentem, h ha lehet a szombati váltást elkerüljük... 

Lborli Neked is köszi a pontosítást!

Előzmény: zsozso958 (137438)
lborli Creative Commons License 2016.08.08 0 0 137439

Bocsánat, nem 16, hanem csak 11 Drvenik-Sucurajnál, illetve 08/14 után már csak 10.

Előzmény: anatan (137405)
zsozso958 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 137438

Már  a többiek  is írtak a kompokról  az igy  igaz , de időben kb. ugyan az . De a  Sučuraj – Hvar szakasz  nem  veszélyes  , az ut nagy részét kiszélesítteték  már Jelsa elött  se kell  lemeni . Ivan Dolak  felé le kell  kanyarodni attol   függ  melyik  kompról jössz . Onnan  már egy kicsit  szük  az ut  de  nem  vészes , át  kell  menni a ,,törpék “  által vájt  alaguton ( vigyázni kell  az alagut előtt hol állsz meg , mert ha nem  látja  a  kocsi elejét  nem vált  a  jelzőlámpa ) mikor kiérsz a kilátás fenséges . Bemenetelkor  én  sosem  várakoztam  sokat  , volt  hogy 3 komp is közlekedett  Sučurajba  igaz  nem  szombaton  , álltalába  az  ut körülbelül  1.5 – 2 óra de már  akkor már  több száz kilometer  mögöttem van . Én  is bejártam  a szigeteket  de  Hvar  megfogott  , idén megyünk  ötödszörre Hvar városba ,ki ne hagyjátok  Hvar városát.

Előzmény: anatan (137414)
Straniero..71 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 137437

Szia!Mult hétennvoltam Sibenikbn,friss a tapasztalat!

Van egy parkoló a kikötőben,az Ina kút mellett,de ott helyet csak örökölni lehet este.

Van egy másik,ahol a parti útról jobbra kell fordulni,ott sem nagyonnvan hely.

Szerinem a legegyszerűbb az,hogy mikor az alagúton leérsz a partra balra tartassz,ott vsn a nagy parkoló. Onnan 5 perc kellemes,tengerparti séta a belváros. Ez fizetős

Ingyenes a parkolást elérhető közelségben nem tudok.

Előzmény: vonalzoo (137433)
lborli Creative Commons License 2016.08.08 0 0 137436

Nem csak BiH felől jövőknek, de Zagvozd-ig az A1-en, majd a Sveti Ilija alagúton át a Jadranska Magistráléra, azon Drvenikig is elképzelhető a HR-en keresztül utazóknak.

Micimalacka Creative Commons License 2016.08.08 0 0 137435

Szerintem mindkettőt érdemes megnézni :)

200SX Creative Commons License 2016.08.08 0 0 137434
vonalzoo Creative Commons License 2016.08.08 0 0 137433

Tud valaki Primostenben vagy Sibenikben parkolót egy esti sétához (fizetős is lehet)?

A két város közt leszünk (Grebaštica), melyiket érdemesebb megnézni?

200SX Creative Commons License 2016.08.08 0 0 137432

Persze :)

Előzmény: anatan (137431)
anatan Creative Commons License 2016.08.08 0 0 137431

Tényleg? De jó! :)

Írhatok Neked privit?

Előzmény: 200SX (137429)
antipajti Creative Commons License 2016.08.08 0 0 137430

Aktiválás: a plasztikon szereplő szolgáltatóit számra küldesz egy sms-t, vagy megcsörgetsz egy tetszőleges ingyenesen hívható helyi számot.Ennyi.

Előzmény: tök jenő (137428)
200SX Creative Commons License 2016.08.08 0 0 137429

Szia!

Mi is oda megyünk :) Mi a rövidebb komp utat választjuk. (tavaly is arra mentünk)

Mi 14.-én megyünk, valószínűleg összefutunk majd :) 

tök jenő Creative Commons License 2016.08.08 0 0 137428

Köszönöm mindkettőtöknek Déenes és antipajti!

Sajnos a melót nem hagyhatom itthon, de csak maileznem kell, így elég lesz a tele2 is. 

Könnyű lesz aktiválni?

Straniero..71 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 137427

Ja,félreértettem,bocs!

Mi Poljica-ra megyünk,ami Togir elött van... 

Nó nyaralást!

Előzmény: gabill (137426)
gabill Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137426

Poljicka cestában ha részletesebben szeretnéd azt lehet, hogy privátban kéne.

Előzmény: Straniero..71 (137425)
Straniero..71 Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137425

Szia! Poljica? Melyik ház,ha ne. Titok? 20.-27.-ig oda negyünk mi is és oda járunk évek óta. :-)

Előzmény: gabill (137423)
Déenes Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137424

Szerintem ez a legjobb, már 4 éve ezt használom:

http://www.vipnet.hr/mobilni-internet/tarife-na-bonove (dnevna tarife)

10 kn/nap. Ha elfogyna a napi 1 gb legfeljebb belassul.

Van nekik 70 kn-ért 30 napra 2 gb-os is, de az nem éri meg, annál sokkal jobb valóban a Tele2 2gb/50kn tarifája.

Tele2-nél viszont szintén gyorsan el lehet használni azt a 3 gb-ot, aztán csak nézel, hogy mi van. :-(

Elég ha a gyerekek kicsit youtube-oznak.

Előzmény: tök jenő (137420)
gabill Creative Commons License 2016.08.07 0 2 137423

Sziasztok!

Sikeresen leértünk a tengerhez!

Poljicére jöttünk, még nem voltunk soha a tengernél, háát nagyon szép tájakon jöttünk át. Elég nagy volt a forgalom, de semmi dugó vagy torlódás nem volt sehol sem. Az alagutaknál 40 km korlátozás volt a szél miatt. Sibeniknél lejöttünk a pályáról, s 8-as úton a tenger mellett jöttünk, gyönyörű a vidék, torlódás még ezen a szakaszon sem volt.

antipajti Creative Commons License 2016.08.07 0 1 137422

Mint minden évben most is ez a legjobb prepaid kártya netezésre :)

http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/welcome-to-croatia/#docid224

Előzmény: tök jenő (137420)
anatan Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137421

Oksi, köszi! :)

Előzmény: lborli (137419)
tök jenő Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137420

Sziasztok, 

prepaid sim kártyát keresek, csak netezésre kell. Ki melyiket ajánlja? Hogyan tudom aktiválni? Köszönöm!

lborli Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137419

A déi oldalon nagyobb boltokra ne számíts. A starigradi kompnál van a legnagyobb üzlet, illetve a jelsai, starigradi és hvari piac ajánlható. Az idei árakat még nem ismerem, de nagyjából a horvát átlaggal találkozhatsz.

Az utakra vonatkozó kérdéseidet már azs és jerolim korrektül megválaszolta.

Előzmény: anatan (137417)
ufonauta2 Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137418

A Rozac partja:

Előzmény: ufonauta2 (137411)
anatan Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137417

Nagyon koszi! :) Akkor spliti átkelés nekünk is, úgyis szeretünk kompozni. :)

Még azt megkerdezhetem (csak h mekkora élelmiszer rakománnyal vágjunk az 1 hétnek), h Ivan Dolacban (vagy a környéken) az élelmiszer boltokra/éttermekre inkább a drágaság a jellemző vagy átlag horvát árak vannak?

jerolim Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137416

Egész véletlenül /és hálistennek/ tapasztalt Hvar-utazónak mondhatom magamat , utóbbi években épp Ivan Dolac szomszédsága a hosszabb tartózkodásra kiszemelt /gyermeket idézve/" rejtett kincs" :-)

Majdnem mindig Splitből kompozunk, mert autós utazásból addigra többnyire elegem :-) Mivel idén Hvarra Splitből indultunk illetve Hvarról Trogir mellé jöttem , mégis felbomlott a "rend" és Drvenik-Sucuraj volt oda vissza is az útvonal. /Igaz, autó nélkül volt pár kompozásom a 10 nap alatt Splitbe is :-) /

Odafelé szombat lévén parti úton Splitet elhagyva jól tudtunk haladni /Omist leszámítva/, Drvenikben 4 órás kompra várás /szerencsére jutott ebbe az időbe kis strandolásl is az "autós" strandon /kizárólag kompra váróknak :-) /.

Jó hosszúra sikeredett ez a Split -Hvar útvonal, szállásra kb 10 felé értünk Hvar városban /Sucurajban közbe kellett iktatni egy vacsorát, azért ez is hozzá tartozik :-) /

Visszafelé megint Drveniket választottam /hétköznap/, gondolván, így még tovább nyújtom a hvari élvezeteket és Makarska rivijérán is beugrok egy-egy strandra :-) Nos, megállás most is csak a kompnál volt, 3.-ra fel is fértem :-) Reggel 9 órai indulás, Viniscébe du. fél 3-ra értem, "végigszáguldva" a parton ill. Brela-Split autópálya.

Itthonról csak Bosznián át utazóknak ajánlom igazán a drveniki átkelést vagy a hozzám hasonló nosztalgiázó kalandoroknak :-)

De tényleg ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Igazából azon csodálkozom, hogy a hvari út jelsai szakaszán hogy maradtak az útépítés után továbbra  is hajtű kanyarok /biztos komoly oka van, számomra érthetetlen/ :-)

Jó nyaralást! már is hiányzik Hvar, és holnaptól Adria is :-(

Előzmény: anatan (137414)
csapa Creative Commons License 2016.08.07 0 1 137415

anatan Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137414

Meg ez totál egyéni, h kinek mi jön be és mi az elviselhetetlen. Mi évek óta szigetekre járunk, 2x voltunk Rabon, elmúlt két évben meg Losinjban. Losinjnál sokat vártunk a kompra, tavaly meg főleg durva volt a tűző napon (3 gyerkkel), de akkor is megéri (sztem). :)

Hvar számunkra szűz terület, de alig várjuk, h felfedezhessük! :)

Egyebkent az itteni ajánlás utan esett rá a választásunk. 

A kompos dolgot azért is kérdeztem, h hátha van itt rutinos odautazó és esetleg vmi jól működő útvonal ami Ivan Dolacba vezet. :)

Előzmény: AZS (137410)
hópihe glx+ Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137413

Vodicében nyaraltunk, a villa tulajdonosa mondta, hogy a vihar és a szél miatt éjféltől le lesz zárva az autópálya Sibeniktől, Sveti Rok, Maslenica híd környéke stb . Emiatt közúton mentünk reggel fél 6-os indulással Karlovacig (Knin, Plitvice). Esett, erős, viharos szél fújt. Az 59-es út Kninig elfogadható, Knintől Karlovacig az 1-es tökéletes. 4 óra volt az út Karlovacig, Plitvice környékén fekete medvét láttunk a kis bocsával, kb. 20 méterre az úttól, a meredek füves lejtőn bóklásztak. Néhány ház is volt a közelben. Nem álltunk meg, utólag már sajnálom. Még annyi, hogy a közúttal megspóroltunk 120 kunát, és egyáltalán nem hiányzott az autópálya. Az is a közút mellett döntött, hogy amikor Adriára mentünk, Sveti Rock előtt 20 km-es dugó volt, lépésben, meg-meg állva haladtunk az alagútig. Az alagút után lefelé már felgyorsult a menet, de átnézve a Zágráb irányába, a Sveti Rok alagút előtti meredek emelkedőn álló, ijesztően hosszú, több kilométeres autócsordára, kissé elgondolkodtam, mi lesz itt majd hazafelé...          

Előzmény: jerolim (137385)
_Pisti Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137412

Sziasztok!

Idén végre vasárnapi váltással mehetünk, ehhez kapcsolódóan kérdezem, hogy Udvar-Samac-Zenica-Arzano-Brela viszonylatban lefelé és egy héttel később majd hazafelé is kevesebb forgalommal számolhatunk-e, mint szombaton?

Tavaly Arzanonál 1 óra volt odafelé a határátlépés.

Indulás lefelé hajnali 4 körül, hazafelé délután 2 felé.

ufonauta2 Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137411

Rozac kemping. Két éve voltunk ott. Este esetleg kereshetek néhány képet.

Előzmény: dusan77 (137395)
AZS Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137410

Egyébként az előbb a végén már majdnem eltaláltad a helyes megfektést: próbáld ki mindkét verziót, befelé az egyik, kifelé a másik. A spliti komp tényleg drága (nekem meg a nagyobb kategória miatt horrordrága), de nagy élmény, egyszer férjen bele az is ;-)

Előzmény: anatan (137409)
anatan Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137409

Köszi! :)

Én örülök a legjobban, ha nem igaz. ;) Olvasni mindent lehet, ez igaz...ezért írtam én is, h majd a tapasztalat mindent eldönt.

Video alapján még dugó sincs....

Előzmény: AZS (137407)
Ripesz Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137408

Szia!

Primosten, Adriatic.

http://www.autocamp-adriatiq.com/en

Jó nyaralást kívánok!

Előzmény: p..lac (137393)
AZS Creative Commons License 2016.08.07 0 3 137407

a szigeten az autóút olyan keskeny, h ha szembe jönnek, akkor vissza kell tolatni

olvasni sokmindent lehet
de ha a saját szemeddel látod, akkor rájössz, hogy nem kell mindent elhinni, amit olvasol

Előzmény: anatan (137405)
szaja11 Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137406

Grebastica faluban van vagy 10 (lehet több) kisebb családi kémping is.

Mi itt vagyunk holnapig:

http://www.grebastica.net/index_eng.php

Sokat nem kell menni a vízig. Kisebb nagyobb városok is vannak a közelben

anatan Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137405

Köszönöm a valaszt Nektek! 

Jobban hangzik a napi 16x járó komp, de azt olvastam, h arra csak 30 autó fér fel + a szigeten az autóút olyan keskeny, h ha szembe jönnek, akkor vissza kell tolatni. Vki azt írta, h 50 km-es utat több óra alatt lehet megtenni. Ezek a hátrányok. Viszont árban jobb mindenképp. A másik verziónál a közel 2 órás kompút húzós anyagilag. ...és csak 5x jár, nehéz kiszámolni. 

Asszem az lesz, h odafelé kipróbáljuk az egyiket, aztan hazafelé már tudjuk, h melyiket (ne) válasszuk. ;)

Előzmény: lborli (137403)
Lizus11 Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137404

Budapest-Rovinj,reggeli 5 óra utáni indulással,Koper felé zökkenőmentes, viszonylag átlagos forgalommal.12.30-ra érkeztünk meg.😊

lborli Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137403

Split-StariGrad hosszabb komp út, rövidebb a szigeten. (47+318 HRK) Napi 5x jár.

Drvenik-Sucuraj éppen fordítva. (16+108 HRK) Napi 16x jár.

NO HAB Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137402

akkor sucu

szerintem

anatan Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137401

Sziasztok!

Ha valakinek van kompos tapasztalata Hvar szigetre való átkelésnél, segítene?

2 verzió van: rövidebb autóút és egy kb. 2 órás komp út, vagy pedig hosszabb kocsikázás, rövidebb komp út (Sucuraj) és utána még kb. 60 km ismét autóval. Ivan Dolacba megyünk.

Mindenképp azt választanánk, ahol kevesebb a várakozás és zökkenő mentesebb, rövidebb az átjutás.

Időzónák a tumultusra vannak, vagy tök mindegy az időzítés?

15-én vágnánk neki. :)   

Straniero..71 Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137400

Mi nem oda megyünk,de köszi! :-)

Előzmény: hul (137399)
hul Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137399

Konkrétan Ciovon, amikor átmentél a hídacskán, jobbra. Évekig nem működött, mert nem volt megoldva a szennyvíz elvezetés, aztán ezen a szakaszon nagy építkezésbe fogtak, sorra emelték a szebbnél szebb apartmanházakat és a kicsi félszigeten a kemping gondjai is megoldódtak. Viszont remélem foglalással mentek, mert nem túl nagy ez a kemping és sok a vendég. Ha meg a fürdésen jár az eszetek, Ciovón sok jó hely van, sokkal jobb és vadregényesebb öböl, mint a kempingé. Induljatok neki, és derítsétek fel, ha mondhatom a javaslatom... 

Előzmény: Straniero..71 (137398)
Straniero..71 Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137398

Ne félj a hídtól,nem harap! Kicsit sorba kell állni,ennyi. :-)

Előzmény: p..lac (137397)
p..lac Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137397

Köszönöm mindkettőtöknek, a Rozac lesz az, valószínűleg megnézzük, bár a trogori hídtól előre félek. Viszont jók az áraik és közel van Trogir.

Micimalacka Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137396

Rozac?

dusan77 Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137395

Trogir mellett, Okrug Gornjiba, rogton a tablanal van egy jo camping! A nevet nem tudom, de csak jot olvastam rola! Trogirtol par szaz meterre van!

homerx Creative Commons License 2016.08.07 0 2 137394

oradat en is sutottem odakint. fennseges, probaljatok ki. es a tobbi halat is.

Előzmény: szaja11 (137388)
p..lac Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137393

Sziasztok!

Segítség kellene.

KRK-re indulnánk holnap, de a lehűlés miatt délire vettük az útirányt.

Sibenik és Trogir között/környékén tud valaki jó sátras kempinget?

Köszönettel:

p.lac

szaja11 Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137392

Szeretem, csak nem bírja az epém. ;(

De a hal isteni volt!

Előzmény: andreas19 (137389)
dusan77 Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137391

Dubrovnikban gond nelkul parkoltam az ovarostol 1 km-re ingyen. Amugy tenyleg horror a 40 kuna. 

Petra Kresimira 4 30
20000 Dubrovnik
Horvátország 

Itt a parkolo. 

Straniero..71 Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137390

Hát ilyen előfordulhat nyilván.

Előzmény: Admirado (137379)
andreas19 Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137389

Nem szeretitek a fokhagymát?

:(

Előzmény: szaja11 (137388)
szaja11 Creative Commons License 2016.08.07 -1 1 137388

A szíveslátás-vendéglátásról. Tegnap ezzel "kopogott" be a házigazdánk a sátrunkba:

Hal roston fokhagymásan, saláta, kancsó vörösbor.

Ezt (t)ettük vele:

pongracz13 Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137387

Tegnap megérkeztünk Omisba. A letenyei határt reggel 5.15-kor léptük át. 12.30-ra a szálláson voltunk. Végül nem Split felé jöttünk, mert az ottani lehajtónál olyan sor volt, hogy már a pályáról sem tudtak kisorolni az autók. a következő lehajtónál senki nem volt. Onnan 10 km-nyi rázósabb, szűk, kanyargós hegyi szakasz jön, de egy gyakorlott sofőr szerintem simán megoldja. Ezen a szakaszon olyan felhőszakadásban mentünk, hogy az ablaktörlő nem bírta. Majdnem meg kellett állni. Az idő most is pocsék. Viharos szél fúj és időnként felhőszakadások vannak. Remélem azért lesz még jó idő is a héten, mert így gyakorlatilag nem tudunk kimozdulni. Pedig a rafting és a kanyoning is be van ígérve a gyerekeknek. De ez van.

jerolim Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137386

Mi is ott találtunk 2 fős szobát 2 hete 40 eur-ért, tranzitszállásnak jó volt, ott a magisztrále mellett is :-)

Előzmény: Marjannka (137381)
jerolim Creative Commons License 2016.08.07 0 0 137385

Éjjel óta már pályazár Sv.Roknál és terelések :-( /egyenlőre a német és angol nyelvű oldalon nem látok frissítést/.

Több helyen csak személyautók közlekedhetnek, kompok, katamaránok se mind közlekednek, vagy módosított útvonalon:

http://www.hak.hr/info/stanje-na-cestama/

zsazsi30 Creative Commons License 2016.08.06 0 0 137384

Hát, h mindent vitt-e nem tudom, Marusiciben hajnalban nagy bál volt, nagy széllel, esővel, villámlással, Povlja felett villámcsapástól pedig égett az erdő... aztán a nagy feketeség elpályázott Makarska meg Hvar felé. Hazafelé viszont olyan széllökések voltak, h a Sveti Rok alagútig 40-es korlátozás volt kb. Zadartól (nem is nagyon lehetett gyorsabban menni a szél miatt, láttunk autót, amire gumipókkal rögzitették a tetőboxot). Remélem azóta javult az idő! 😊

Előzmény: szaja11 (137362)
lborli Creative Commons License 2016.08.06 0 0 137383

"Adriatic sea-synopsis"-ként találod

Előzmény: lborli (137382)
lborli Creative Commons License 2016.08.06 0 0 137382

prognoza.hr olvasd a weather forcast for Adria-t, megbízhatóan beválik

Marjannka Creative Commons License 2016.08.06 0 0 137381

Friss hír! Ismerősömék foglalás nélkül mentek és Split és Omis között Podstrana találtak 40 euroért egy 4 személyes apartmant kettőjüknek.(tengerre néző) 4 szállásból választották ki. Viszont nagyon nagy dugók,araszolással értek le Budapestről 12 óra alatt.

homerx Creative Commons License 2016.08.06 0 0 137380

mi is terveztuk susakot, de a vegen kihagytuk. beiktattuk viszont ilovikot. ha esetleg homokos strandra is vagytok, erdemes atmenni. elmesz autoval losinj vegebe, ott kishajoval atmesz, a falun atgyalogolsz, de elotte veszel 2-3 doboz sort, asvanyvizet. kb 25 perc seta utan elered a sziget tuloldalat, ahol csodas homokos strand van. en szeretem a sziklasat, de ez egesz kellemes.

Előzmény: Rezsee (137365)
Admirado Creative Commons License 2016.08.06 0 0 137379

Azért az ellenkezője is előfordul: kb. 10 éve éppen megérkeztünk a Hvar szigeti szállásra, cuccoltunk fel, valaki besegíettt, hogy gyorsabban végezzünk az autó hátsó üléséről kivette a fényképezőgépeket (az úton fotóztunk) jó-jó, az autó nem volt zárva, mert folyamatosan fordultunk, pakoltunk a meredek lépcsőn megközelíthető apartmanba.... Bosszantó volt és nem (csak) az értéke miatt. 

Előzmény: Straniero..71 (137314)
jutin Creative Commons License 2016.08.06 0 0 137378

Köszönöm a napokban tett segítségeiteket, végül is Omisban tettük meg a foglalásunkat, az alagúttól kb 1km. távolságban lesz a szállásunk.

Menet közben olvasgattam az autópályás dolgokról, és meglepődve szemléltem a kamerákon is látható sorokat.

Idáig a legnagyobb várakozásom kapunál hazafele, Belgrád előtt volt amikor is csak 2 kapu üzemelt, és kb 1 kilométeres sor gyűlt össze.

Ott szerencsére nyitottak egy kaput, és épp jó oldalon álltam tehát egy gyors vágtával több mind a felét sikerült leküzdeni,

Éljenek a lóerők :)

MIközben álltam a sorban irigykedve figyeltem a ENC sávban tova száguldozó autókat, és mivel itt is hasonló rendszer van gondolom itt is sokkal gyorsabb átjutást ad nekik...

Találtam egy oldalt ahol a ENC – AUTÓPÁLYA KÜTYÜ  bérlésére van lehetőség.

Kérdezném, valaki már próbálta, hasznos ? Érdemes? Gyorsabb ?

Admirado Creative Commons License 2016.08.06 0 0 137377

Haha, jó ez a tejfölös tészta, az én fiam néhány éve a kukorica darára csodálkozott rá a makarskai kisboltban, így aznap puliszkát kellett vacsorázni :) 

Előzmény: vonalzoo (137344)
Admirado Creative Commons License 2016.08.06 0 0 137376

Ez aranyos :) biztosan örülni fog neki... 

Előzmény: Rezsee (137366)
Admirado Creative Commons License 2016.08.06 0 0 137375

"...Amúgy mindenki a saját zsebe,vágya,lehetősége szerint nyaral.Ebből ne legyen már vita....-" 

Ott a pont. 

Előzmény: gyeda (137371)
HPEx20i16v Creative Commons License 2016.08.06 -1 1 137374

Nekem a Karib tenger kalózai ugrik be egyből...bocs ;)

Előzmény: vonalzoo (137350)
dusan77 Creative Commons License 2016.08.06 0 0 137373

Mobil es menet kozben nem egyszeru a dolog! 

Előzmény: HPEx20i16v (137372)
HPEx20i16v Creative Commons License 2016.08.06 -1 1 137372

Teljesen igazad van, nem véletlen, hogy nem is szóltam hozzá, pedig én tudok, elég megnézni pl a legutolsó hozzászólásom itt a topikban, meg nem véletlenül kapok annyi mínuszt...DE azért, ha az ékezetektől el is tekintünk (gondolom mobil, igaz én is gyakran arról írok), akkor is eléggé gáz a nyelvtana az írásodnak, persze lehet az ideleskedés miatt ;)

Előzmény: dusan77 (137368)
gyeda Creative Commons License 2016.08.06 0 1 137371

Mindíg Bosznián át megyünk.Nagyon sok minden szól ez mellett.Látvány,rövidebb út,üzemanyag,olcsóság és normális utak,emberek.Tesszük annak ellenére hogy nem a spórolás késztet erre.Viszont praktikus ember figyelembe veszi.Amúgy mindenki a saját zsebe,vágya,lehetősége szerint nyaral.Ebből ne legyen már vita.

COOP Creative Commons License 2016.08.06 0 0 137370

az egész része fizetős, nincsenek nem fizetős részek .

Előzmény: mbeata11 (137355)
monobombola Creative Commons License 2016.08.06 0 0 137369

OFF:

Túlpörögted. De. Elnézést! Mondtuk igazad van. Legyen mindenki hite szerint boldog. 

Mondhatnám azért megyek Bosznián keresztül mert csodaszép a táj. Ez igaz. Az is, hogy közel 18 ezer Forinttal kevesebb a költség és két óra alatt nem keresek mindig ennyit. Ez is számít. Igen. Sokat.

(azért nem nézünk le soha másokat, mert akkor valahol minket is lenéznének, amit ugye....)

ON.

dusan77 Creative Commons License 2016.08.06 0 0 137368

Az uzemanyagos temahoz! Felnott, okos, ertelmes emberek hallottal, olvastak es akartal mast ertlemezni az irasommal kapcsolatban! Olyanokat olvastatok ki belole, hogy egnek all a hajam, pedig nincs is! 

Szo sem volt "kell a 10.000 a nyaralashoz" dologrol! Joindulatu, taplo, kicsinyes lenezese a masiknak, csak mert ti nem tudtuk sziveget ertelmezni! Mindossze arrol volt szo, hogy semmi plusz erofeszitessel, semmi munkaval sporolhattam pontosan 12.000 Ft-ot! Ez faj valakinek? 

Biztosan ti ugy dolgoztok, uzelteltek, vagy akarmit csinaltok, ha keresel X Ft-ot, de a semmiert kaphatsz X+12.000 Ft-ot, akkor a 12.000 nem is kell! Ne vicceljetek mar!!! Ha a munkahelyen azt mondjak, a fizetesen felul, ingyen, 1 perc plusz munka nelkul adnak meg 12.000-et, nektek nem kell???

Mert itt is errol volt szo! Van/volt egy lehetosegem, es kihasznaltam!!! Es akkor? Ebbol mar fillereskedest, csoroskodast kell kihozni? Meg azt, hogy ezt is meg kell ragadni, hogy osszejojjon a nyaralas! Menjetek ti tudjatok hova!!! Ez a tipikus rosszindulatu magyar mentalitas!!! 

gabill Creative Commons License 2016.08.06 0 0 137367

Én is gondoltam :-)

Előzmény: szaja11 (137364)
Rezsee Creative Commons License 2016.08.06 0 1 137366

Közben távolodik a vihar, egyre ritkábban, egyre messzebb dörög! :-)

Ma egy érdekes, kedves történet esett meg velünk! Suncana öbölben strandoltunk ebéd után, vékony felhők, tenger felől fújó szél, sokszor közel méteres hullámokkal partközelben. Azért fürödtünk, ahogy kell, egyszer csak jön ki a vízből a lányom barátja, aki szintén velünk nyaral, kezében egy fél literes műanyag palack. Palackban szépen összehajtott levél szalaggal átkötve. Egy 4 éves kislány rajzaival díszített, gondolom szülei által megírt levél (palackposta), amit a Krk-szigeti Jezevac kempingben dobtak vízbe július 28-án, vagyis egy hét alatt tett meg kb. 70-80 km-t a tengeren, míg Mali Losinj-ban kifogtuk!

Levélen alul a pontos németországi cím, így természetesen este vettünk egy képeslapot, reggel feladom, mielőtt indulunk haza, gondolom örülni fog neki a kis csaj! :-)

Rezsee Creative Commons License 2016.08.05 0 2 137365

Losinjon eseget az eső, némi dörgéssel vegyítve. Hét körül mentünk be a városba, 1/2 9-9 körül kezdett rá, parti koktélbárban fagyikelyhek társaságában múlattuk az időt, mivel nem nagyon akart megállni, kénytelen voltam esőben elmenni az autóig, hogy útközben felszedjem a többieket. 

Tegnap fish-picnic  Susak-ra a legendás tengeri medvével, a magyarul még mindig nagyon jól beszélő Öcsi bácsival. Szenzációs az öreg, csak az 3 óránkba került, míg előző nap kifizettük a 100 kuna előleget! :-) Jazz zene rajongó, maga is zenél(t), plusz több, mint 50 éve vízen van, most 77 éves, egy színfolt a kiránduláson, nem bántuk meg,hogy nem a puccos, giccses, kalózos hajókat választottuk. Nagyon finom volt a grillezett hal, pedig nem vagyok nagy halevő, süti, dinnye szelet, italok és ami a többi hajón nincs, halászat hálóval. A kifogott mennyiségtől nem estem hanyatt, de azért volt benne 1-2 egészen bizarr színű, kinézetű hal, tintahal és 6-7 db kisebb-nagyobb cápa. Amúgy Susak nem egy nagy szám, nagyobb a füstje, mint a lángja, legalább is ami dagonyázós strandot illeti, nem is ott fürödtünk, hanem útközben álltunk meg két helyen, lehetett ugrálni, úszkálni.

Némi ízelítő a szigetről:

...és a Vén Zsivány! :-)  

szaja11 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137364

Hát konkrétan nem a pécsi időjárásra gondoltam  :)

Előzmény: gabill (137363)
gabill Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137363

Nálunk Pécsen itt van a vihar, de egyenlőre csak a szél fúj közepes erősséggel.

szaja11 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137362

Váltsunk témát! Itt a kempingben (Grebastica, Sibenik és Primosten között) a belga szomszéd szedeti ki a gumicsónankokat a többiekkel a vízből mert elmondása szerint olyan vihar jön, hogy visz mindent. Nálatok mi a helyzet, mit mondanak a hozzáértők, mert a neten nagyon megoszlanak a meteorologiai vélemények, előrejelzések?

Lizus11 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137361

Az élmény  megmarad!Mindegy mikor mire futja!

Az első horvátországi nyaralásunk a nászútunk volt Rovinjba,15 évvel ezelőtt.Busszal a Hősök teréről este 9kor indult a busz, útközben rengeteg helyen vett és tett le utasokat.Másnap délután 4-kor szálltunk le Rovinj egyik psrkolójában, szakadó esőben a szűk utcák között, felcuccolva kerestük a hotelt.ott is voltak érdekes dolgok, nászutás szoba gyanánt két ágy egymás mögött elhelyezve. vicces volt. A hely szűke miatt szobarendezést sem lehetett csinálni.😀

mindezt leszámítva azért jó volt.Akkor erre futotta.Onnantól kezdve megfogadtuk, hogy hoszzú buszos utazás kilőve.

Amúgy tavaly Budapest-Korchula táv is 16 óra volt.Splitig hamar leértünk,Reggel 6-ra, a kikötőben vagy 4 órát vártunk a komp indulásra.A menetidő több mint 3 óra.

Aki bírja az éjszakai vezetést érdemesebb éjszaka utazni!

Előzmény: zsazsi30 (137358)
szendi7 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137360

Szia Emi2!

Megköszönném, ha megadnád ennek az apartmannak a nevét, elérhetőségét, ideálisnak tűnik a kép és a leírtak alapján. Már egy ideje keresünk part menti apartmant 2 gyerekkel elsősorban Rogoznicán, Omisban. Publikussá tettem az emailem:).

Nagyon köszönöm

Előzmény: Emi2 (135613)
flashof Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137359

Annyira nem veszes, talan 100 lepcső lehetett. 

Előzmény: andreas19 (137308)
zsazsi30 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137358

Mi mindig direkt parti apartmanba megyünk (most is itt hallgatom a tengert, igaz 30m-re alattunk), de a kezdetekkor voltunk azért úgy is nyaralni, h se étterem, se sörözés, fagyi is csak minimál fért bele, mert annyit tudtunk kiszorítani, mégis jó volt, azóta is emlegetjük!  😃 

Előzmény: Lizus11 (137357)
Lizus11 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137357

igazából mindenki úgy nyaral ahogy szeretne,mindenkinek megvannak a szokásai.

A lényeg az, hogy jól érezzük magunkat,szívjuk magunkba a természetet,a tengert,az illatokat, a látványt.

maga az utazás élménye feldob,ugyan ezer dolog van vasárnapig.

A gyerekeknek is óriási élmény.Tervben van Rovinjból egy Velencei kirándulás.

Nem szórjuk a pénzt, de mi is úgy vagyunk vele, hogy egy évben egyszer jutunk el a tengerhez,akkor nem garasoskodunk.

Most először megyünk kempingbe, mobilházba.Tavaly apartmanban voltunk Korchulán.főleg a gyerekek miatt választottam ezt, mivel természetközelibb,közel a tenger....

majd ha már ott leszünk, bővebb infót tudok írni.:-)

zsazsi30 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137356

egyik délután mi egy fél óráig is kibírtuk egy Makarskai strandon! 😂 aztán hazamenekültünk az apartman alatti partra, ahol egész héten kb. ugyanazt a max. 20 embert láttuk, csodálatosan tiszta volt a víz, és bármit otthagyhattál lent, az tuti, h másnap is ott várt. 😋

Előzmény: slayerfan (137343)
mbeata11 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137355

Sziasztok!Meg tudnátok mondani,hogy Letenyén az autópályán az utolsó rövid szakasz  fizetős,ha felmegyünk rá?Kb.11 kilóméter.Köszi!

Straniero..71 Creative Commons License 2016.08.05 0 1 137354

Hááát,nagyon hasonlóan látom...

Szegény apám másodállst vállalt,GMK-t,hogy utazhassunk. Csehszlovákia,Lengyelország,Bulgária,Erdély,NDK, n és persze Yugo.... Itthon is úton voltunk gyakran. Jártuk az országot és a szocialista tábort,bizonys okoból Nyugatra nem kaptak útlevelet  szüleim... Gyrmekkorom legnagyobb élményei ezekhez a.nyaralásokhoz köthetőek. 

A banánozás,fánkozás akkor még.nem.volt divat, de kimentünk halászcsónakkal és a bácsi engedte,hogy kormányozzak, voltunk kirándulni üvegfenekű hajóval és a.Korculai.kompon a sok néni meg bácsi kihányt.a korláton a viharban. Dubrovnikban beültünk egy étterembe,aminek szöllölugas volt a teteje és erre tisztán emlékszem,9 éves koromból. Meg a kenyős fagyira spliti strandon...

Előzmény: Micimalacka (137351)
pityy palko Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137353

Ebben a kérdésben (is) teljes a vélemény azonosság köztünk, adtam is egy + rögtön!:-)

(Azért a karácsonyi spórolások is nagyon érdekelnének):-)

Előzmény: Micimalacka (137351)
pityy palko Creative Commons License 2016.08.05 0 1 137352

Off! Azért egy jó pszichológusra tegyél félre némi manit!:-))

"Szüleim úgy neveltek, hogy ne az elköltött pénz és a megevett fagyik, kaja mennyisége és minősége jelentsen örömöt egy nyaralás alatt."

Ezek szerint egy örömtelen életre neveltek, vagy mi okoz neked örömöt? Valahogy hamarabb abbahagytad ezt a mondatot.:-(

Előzmény: laikusss (137331)
Micimalacka Creative Commons License 2016.08.05 0 4 137351

Én indítottam ezt a pénzes dolgot most kivételesen, pedig nem szoktam más nyaralását kritizálni, mert mi célpont és utazási módtól függően is űzünk mindenféle nyaralást - na majdnem mindent inkább:)

De továbbra is tartom, hogy nekem az, hogy valahol 3 forinttal vagy 2 kunával olcsóbb-e a benzin, teljesen mindegy (itthon sem értem különösebben). Persze a dusan által írt összeg tényleg már ígéretes spórolás, de ebben ki is merült, hisz itthon tudja ezt rendszeresen megcsinálni. Ha elmegy annyi helyre, amit tervez, akkor úgyis kell tankolni, és ott fog, ahol kell, különben nem tud kimozdulni a szállásról.

Szerintem ez itt a lényeg abban, amire én gondoltam. Spórolni lehet sok minden egyében az igényektől és szokásoktól függően, de az autóval el kell menni a nyaralás helyszínére, meg hazamenni. És ha ott nem akar az ember sok tíz/száz km-t beletenni, akkor is ez az, amire úgyis kell költeni, nem azon fog múlni, hogy hol olcsóbb vagy nem (akár baj esetén eljutni orvoshoz stb.)

Mi is apartmanozunk Horvátországban, de max. 1-2 napi kaját viszek, hogy ne azzal kezdjük, hogy vásárolunk. De bizony ha megkívánjuk, akkor eszünk Trogir óvárosában vagy a strandon, vagy megcsinálom a halpiaci szerzeményeket, ahogy a fagyit is megveszem 8 kunáért is, hiába 7 máshol ;-)

Viszont nekem is belefér az,hogy ilyenkor csinálunk olyat, amit máskor nem - lehet naponta több fagyit enni a gyereknek meg palacsintát is ebéd gyanánt, ha azt kér. Van, aki  nem költ belépőre, de drága halat eszik. Más a szállásra áldoz többet, más meg inkább banánozik, szerintem ezekkel jobban lehet súlyozni a büdzsén, mint egy tankolással, peace.

A kaja is lehet élmény egy utazáson a kalandok mellett. Én is a családtól kaptam az utazás élményét, és többet ér minden barbie babánál. Így én is szívesebben áldozok erre, mint hogy egy sokadik játékot vegyek a gyereknek. Aki amúgy 4 és fél, és 2 hónapja emlegeti, hogy a tavaly látott tengeralattjáróra fog ülni a nyaraláskor, így hát megkapta hatalmas örömet okozva neki. Amúgy meg órákig képes pakolni a köveket (=értékes kövek, százmilliót érnek!)  jobbról balra, balról jobbra majd újra elölről:D Szóval nem hiszem, ezeken múlik az a kialakuló értékrend, amit sok minden formál.

És igen, majd fog parasailingelni is, tudja, hogy sok pénzbe kerül és sokat kell dolgozni érte (neki :D) ; de lehet jobb erre költsünk, mint sok más vacakra.

Mi most jöttünk haza, az utolsó 2 napi költést még nem adtam össze, de alapvetően ugyanazt a nagyságrendet költjük ott boltban, mint itthon az árkülönbség ellenére. Viszont beleférünk a keretbe és jut sok mindenre, amire amúgy valószínűleg több napos/hetes hazai nyaraláson is pont ennyit el lehet költeni.

A hazaindulás előtt meg szendvicskészítés helyett jobban esett még ücsörögni  a parton egy kávéval és bevásárolni friss péksütiból ... tök mindegy, mire költöm el a pénzt, de a tengert szendvicskészítés közben nem hallom és látom:-)

üdv Malacka (aki pénzügyes és mindig gondosan ügyel a cashflowra :o)

Előzmény: Micimalacka (137298)
vonalzoo Creative Commons License 2016.08.05 -1 1 137350

Főzés: drága anyósom pózol a főztömmel (polip)

gabill Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137349

Köszönöm szépen a megerősítést én is így értelmeztem az olvasottakat.

A főzőcskézéshez annyit, hogy mi kész tények elé vagyunk állítva, mert az egyik gyerekünknek olyan komoly diétát kell tartania, hogy csak magunk tudjuk előállítani a kaját, ha meg már neki kell főzni akkor a többieknek is főzünk. Sajnos a betegség nem tart nyári szünetet.

Előzmény: Straniero..71 (137307)
Straniero..71 Creative Commons License 2016.08.05 0 1 137348

Ezt is tökéletesen megértem és ennek is megvan a varázsa. Ahogy magának a kempingezésnek is. Én kimondottan szeretem a kemping hangulatot. 

Mi szinte minden este elcsavarvunk valahova, ezért nem fözöcskézünk. Ha majd gyerekkel megyünk nyaralni ez is másként lesz. 

Előzmény: hul (137345)
Straniero..71 Creative Commons License 2016.08.05 0 1 137347

Ezt mondom én is. Mindenki úgy nyaral,ahogy neki jó. 

Straniero..71 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137346

Hát,sajnálom... Ez tipikus strandlopás...

Előzmény: slayerfan (137343)
hul Creative Commons License 2016.08.05 0 1 137345

Mivel nagyon szeretünk a piacokon járni és vásárolni ergo főzikélni is, sőt sütögetni, sőt halat és egyéb herkentyűeket hajnalban beszerezni...ok.ez az én feladatom. Szóval ezek kombinálva a vendéglői asztal finomságaival egész hangulatos gasztronómiát lehet csinálni és nekem így all exkuziv. Megj. ez nem egynlő a mindenholzabálással és hogy csak ezen járna az eszünk... viszont kempingezünk sokat és jó ideje ellestük már a "csóró" német-holland eszközöket, meg sütifőzi "nomád" életvitelt, ami nagyon bejött.

Itthon is grillezünk, annyira nem idegen a dolog.

vonalzoo Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137344

Ezeken az anyagi dolgokon kár rugózni, mindannyian mások vagyok - szerencsére. Nekem pl. egy jó barátosném mondta: ő egész évben főz, nyaralni csak all inclusive mennek - pedig őket is nyomja a megmentettségük (frankhitel). Na, én meg ettől őrülnék meg. Szeretek főzni, pláne este grillezni 1-2 pohár roséval segítve. Egyszer-kétszer pizza, utolsó este étteremben vacsi (csak 5 napra megyünk). 

De ha gyerek majd vacsira a kedvencét kéri (durumtészta csak tejföllel), akkor szégyenszemre azt fogunk enni a kempingben is :)))

slayerfan Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137343

Nem, két hátizsákot vittek el. Ott hibáztunk,hogy ott/úgy fürödtünk, hogy nem láttunk rá a cuccainkra (szint különbség, beton placc).

Előzmény: Straniero..71 (137342)
Straniero..71 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137342

Nézd,tölem.nagyon távol áll a könnyelműsködés, csak azt írtam le,amit tapasztaltam közép-Dalmáciában.

A kirablás azt jelenti,hogy kényszerítettek az értékeid átadására. Gondolom nektek feltörték a kocsitokat?!

Előzmény: slayerfan (137339)
hul Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137341

Sebességmérés. Évtizedes tapasztalat, hogy nem viszik túlzásba és nem vegzálnak! De: lassítóknál, cestarina közelítés, sebességkorlátozásoknál, útjavításnál és lakott területen (beesel a faluba...) bizony figyelnek és lőnek. De hát indokolt is! Az autópályán a benzinkút kijáratához szeretnek beállni és utánad lőnek, de nincs vadászat, nagyon ritkán lehetett látni. Ráadásul durván kell menni, hogy kivegyenek.

Hogy a mostani még nagyobb forgalomban aktuálisan hogyan, hát majd kiderül. 

Viszont -már írtam erről- a tilosban parkolókat 2 perc alatt viszik. Nincs nyoma se, hogy parkolóőr, vagy ilyesmi, de a föld alól előkerül egy teherautó rajta a hevederekkel, befűzi, még nincs is a helyén a lopott holmi, már viszi is. 

Sose parkoljatok sehol, ahol nem biztos, hgy szabad! 

slayerfan Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137340

Legnagyobb poén: Vittünk két összecsukható csepelt (befért a csomagtartóba). Persze lezártuk (egyiket csak kölcsönbe kaptuk).

Csuda jó érzés volt a sétáló tömegben, szétverni egy kővel a zárat.

:)

Előzmény: slayerfan (137339)
slayerfan Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137339

Lehet könnyelműnek lenni, jó érzés ha bejön.

Minket Brélán raboltak ki. Nem tudom miért szemeltek ki csóró magyarokat. :) Sztároknak néztük ki vagy mi?

Sokat nem nyertek. Legnagyobb tétel egy 30ezres navi. Többi: nem működő fényképező, egy pár békatalp, pár ruha, 20 kuna, apartman kulcs.

Apartman tulaj mindjárt bosznia közelségére /bosnyákokra utalt.

Izgi volt hazajönni navi nélkül. :)

Másodszor voltunk horvátba, és először dalmáciában. Lehet hogy azért nem kedvem dalmáciát? :)

Csak félig, nem kedvelem a nyuzsit, pláne nem a Makarskai riviérát (strand pocsék).

Előzmény: Straniero..71 (137314)
Straniero..71 Creative Commons License 2016.08.05 0 2 137338

Én 77-ben voltam.elöször yugóban. Nagyszülőlk+szülők+én a moszkvicsban. Sátor,kempingcuccok a tetőn. Kemping,főzöcskézés,de fagyi mindig volt,meg milka,pez,dobozos cola,amit itthon csak hírböl ismertek. Minden 2. évben mentünk,mert akkor lehetett.

Az,hogy te így éled az életed a te dolgod. Én élni jöttem a földre,nem lakni. Alapból.200 óra fölött dolgozom minden hónapban,nem iszom és nem.dohányzom. Soha nem kerülöm a munkát,ha lehet egy kis többlet pénzt keresni. Ha elmegyek nyaralni,arra félreteszek némi pénzt előre. Nem vagyok hajlandó kannából tankolni,sőt,magamnak tankolni.sem. Adok 5 kunát a kutasnak és az ablakomat is lemossák  kis fiatalok,akik ezzel keresnek egy kis nyári pént. É én büszkén adom.nekik,mert hozzájárulok,hogy megtanulnak pénzt keresni,megtanulják,hogy milyen is az.

Nincs medence az apartmanban,de kifizetem a felárat,közbetlen vízparti házba megyek,ahol lépcső sincs. Nem járunk minden nap étterembe,tavaly kétszer is főztünk az egy hét alatt: lecsót,rántottát és virslit. Leginkábbreggelire. Vacsorázni leginkább fast food helyeken szoktunk,elfogadható áron. nem szeretném,ha a párom a nyaralás.alatt mosogatna,vagy a tűzhely elött állna,inkább pihenjen,olvasson,fürödjön. 

Ha úgy tartja kedvünk banánozunk,ejtőernyőzünk,vagy idén elmegyünk katamaránnal Dubrovnikba. Ne érts félre,yoha nem.adnék húszezret eg pezsgőért, százezreket egy óráért,stb, nem szórom a.pénzt, de nyaraláskor nyaralni akarok,nem számolgatni. Ha nincs rá pénzem inkább nem megyek. 

Nagyanyámék rengeteget spóroltak,segítették a gyermekeiket,akik már akkor összevesztek az öröksége,mikor az apjuk.meghalt,de az.anyjuk.még élt...

Én senkitől nem kaptam semmit,14 éves koromtól eltartom magam... És ez így van jól...

hul Creative Commons License 2016.08.05 0 1 137337

Egy igencsak -nekem- nehéz időben, de kicsike sátorral és konzervvel, meg egy lábossal sütővel -rezsŐvel csak lementünk a tengerre, pár nap gyönyörűség! Szétesett a váltókar, sikerült megdrótoznom, öreg verda volt, de hálás... Akkor azt becsültük meg, ha azóta jobban összejött, akkor azt. 

Sokan nem mentek volna az aligból. Kétféle ostoba van: aki szórja és aki a "fontoson" garasoskodik.

Viszont vannak érthetetlen dolgok, amit írtok is, a gyerek fagyija, apa söre és anya bármilye, amit megkíván!

Az szent! :-) 

Előzmény: Lizus11 (137315)
Straniero..71 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137336

Ott.évek óta gyakran mérnek...

Előzmény: laikusss (137330)
ntmkkesz Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137335

Ami megfizethetetlen: harmadik jégkrém? Legyen. - a gyerek a hasán körözve: na, ma jó napom volt. Nos azóta ez a kislány már kislányos anyuka. Sajnos a tízezer erre a vacsira kevés lett volna már akkor is. 

Előzmény: selgir (137333)
HPEx20i16v Creative Commons License 2016.08.05 -1 1 137334

Ezt nagyon nem értem. Kaptatok egy házat, egy lakást, kettő autót...Más keményen megdolgozik azért, hogy ezeknek a fele (egy lakás, egy autó) meglegyen. Persze én tényleg szerencsésnek mondhatom magam, mert tudtam építeni magamnak egy olyan házat, amiről mindig álmodtam, olyan autóink vannak itthon amiről régebben nem is álmodtam (mindent mindenféle segítség nélkül és még csak 40 sem vagyok), de tudom, hogy sok más embernek (sőt a többségnek) az egy lakás (nem ház) meg egy egyszerű használt autó is nehezen jön össze.

Nálatok viszont tényleg nem értem, hogy akkor a komolyabb dolgokra sosem kellett költenetek, minek spórolni?

selgir Creative Commons License 2016.08.05 0 2 137333

szerintem meg ha már elhagyja az ember az országot, akkor fogyasszon bőséggel a táj jellegének megfelelő ízekből

a fagyi is férjen bele...

ha valaki 245 ft-ért tankol idehaza, annak lehet összejön egy vacsora árú spórolás. de ha ez a 10e ft hiányzik ahhoz, hogy jól érezze magát, akkor lőttek az egésznek:)

Előzmény: monobombola (137332)
monobombola Creative Commons License 2016.08.05 0 2 137332

OFF:

Lehet így is. Igazad is lehet. Egyszer én is utaztam egy hasonló gondolkodású emberrel. A gázolaj és a fasírt szaga kilométerekről ordított rólunk egy hétig.  Mikor fizetésre került a sor én mentem, mert tudta, hogy a lealkudott összeghez még fizetni kell az idegenforgalmi adót, amit ő semmiképpen nem akart. Aztán hazafelé a tankolásnál ezer évet tökölt a "színig legyen"-nel. Röviden: minden megspórolt fillér számára az öröm forrása, nekünk pedig a kín maga volt.

Mert a költségeket csupán mérsékelni tudom, hát ezért én inkább többet keresek. Nekem ez a megoldás jön be.

Nem tudok azonosulni azzal a felfogással, hogy " neki ez a felében sincs, miért kéri a dupla árat". Persze azért annyira én sem ragadtatom el magam, mint barátom aki négy napra lejön 8 ezer euróval és 5 ezer kunával - igaz neki a szállás csak 807 ezer erre a kis időre. 

On.

Amiért így gondolom: szinte rabszolgaként robotolunk, hát éljünk már emberi  módon is néhány napot.

laikusss Creative Commons License 2016.08.05 -2 0 137331

Tök egyetértek. Nem vagyok én sem a pénztárcám ellensége. Nyaraláskor sem. Ha valamin lehet spórolni, én akkor is megteszem. Szüleim úgy neveltek, hogy ne az elköltött pénz és a megevett fagyik, kaja mennyisége és minősége jelentsen örömöt egy nyaralás alatt. 38 éve járom a tengereket, ebben sok év van, amikor még ők vittek. Már akkor is mentünk, amikor a faluban a legtöbben a megye határát nem lépték át...70-es évek vége, 80-as eleje. Mindenki azt mondta: nem engedhetik meg maguknak a szállást, az éttermet....Na, azt mi sem engedtük meg. Vadkemping lakókocsival és szendvics, magunknak főzés. DE! Tengeren voltunk és élveztük. Minden évben. 2-3 hétig. Egyedül nekem voltak ilyen élményeim ált iskolában az osztályban és valószínű, hogy az egész iskolában is. Nekem soha nem az volt a lényeg, hogy minden nap éttermezzünk vagy fagyizzunk. Nem is könyörögtem, örültem annak, amit kaptam. Ez rajtam ragadt és a nyaraláson sem engedek meg magamnak olyat, amit amúgy sem tennék. Vagyis nem fogok naponta fagyizni és éttermezni, nem fogok banánozni, repülni....szerencsére a gyerekeink sem könyörögnek ezekért. Nem is hiányzik egyáltalán. Persze van fagyi és van ugrálóvár, de ésszerű keretek között. Nem úgy, hogy egyszer nyaralunk. Mert ha ész nélkül költekeznénk, valóban egyszer nyaralnánk. Szüleim példáját próbálom követni. Soha nem nélkülöztek. De tudatosan figyelnek, hogy soha ne a legdrágábbat vegyék se kajából, se ruhából, se italból, se bútorból. Mindig meggondolják, mennyi az ésszerű, és akkor annál legyen egy kicsit olcsóbb. Ez persze nevetséges lehet napi szinten és lehet nem sok az a 2000 forint spórolás egy nagy bevásárlásnál, de évtizedek alatt hihetetlen gyűlik össze. Baromi szerencsés vagyok, mert így építettek nekünk egy szép nagy házat, miközben megvan az a lakás is, amit szintén tőlük kaptunk, és így vettek nekünk már két autót is és így vettek most maguknak egy házat. Szóval van előttem példa, hogy mennyit számít igenis a spórolás. A tudatos, hosszú időn át tartó spórolás. Lehet, hogy a mi gyerekeink nem esznek tehát naponta fagyit és nincs medence az apartmannál, meg nem banánoznak, étterembe sem ülünk be,de már most be vannak biztosítva ingatlanilag, ami elég nagy dolog. 

Előzmény: dusan77 (137301)
laikusss Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137330

Seget Vranjica és Trogir között a fenti úton napi szinten pisztolyos mérés van. Még este is ott ültek a kocsiban.

Előzmény: pearl_13 (137326)
wdriver Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137329

na egyedül azon a szakaszon láttam eddig egyszer mérést, de ott is sok a kanyar és a 80-90es alagutas vagy 110es pályás korlátozás.

Előzmény: Rezsee (137325)
wdriver Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137328

igenigen értettem, csak mint érdekesség meséltem el hogy itt meg mi voltunk a "bunyeszok". :-)

majd Rijekai beszámolómban írok helyekről, többnyire kedvesek voltak mindenhol szerencsére :-)

Előzmény: pearl_13 (137324)
wdriver Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137327

Nyilván van olyan, főleg szombaton, mikor a sor már a két sáv különválása előtt is áll. Ilyenkor nincs mit tenni.

Ilyenkor jöhet a Jastebarsko vagy a következő Zdencina kihajtó és 1-es út, ebéddel :-) vagy csak áthajtásosan Luckoig :-)

sztem nagyon megéri. De szombatra gondolok persze, amikor szinte biztos hogy fizetőnél nagy a sor.

Előzmény: Straniero..71 (137307)
pearl_13 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137326

Trogiron az óváros fele mi is láttunk radarpisztolyos rendőrt.

Pályán meg alagút után a visszapillantóban , bár nem láttam mért-e

Előzmény: Straniero..71 (137317)
Rezsee Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137325

Szombaton lefele jövet, valahol a Krk-szigeti lehajtó előtt valamennyivel pálya feletti felüljárón bizony ott volt az állvány, mellette a rend őrével! Aztán hogy mi a limit, ahonnan ,,gáz" van azt nem tudom...

pearl_13 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137324

Mi az első helyen fogyasztottunk volna, már ki is választottuk az ételt, italt.

Csak rendelni nem tudtunk, mert a pincérnő köszönés nélkül leüvöltötte a hajunkat...

Előzmény: wdriver (137323)
wdriver Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137323

tavaly Pula környékén egy agyonreklámozott helyre ültünk be, nem parti, tehát feljebb műút mellett, kereszteződés, aszfaltrengeteg.

Beültünk, (nem volt kitéve nézegetős étlap) szinte biztosra vettük hogy olcsóbb lesz a hely mint a parti éttermek, mondván eszünk egy jó "odojak" malacot.

Na elkezdtük nézegetni az árakat, nagyon kemény volt..

Állítom parton találtunk jobb környezetben többet, olcsóbbat.

na itt volt az, hogy ciki nem ciki, sűrű elnézések közepette felálltunk az asztaltól és mentünk.

ilyenkor azért illene inni egy valamit és utána felállni, de most igyunk fejenként 15ért 0,2es gyümölcslét?

szóval meg kellett lépnünk.

aztán ahol tényleg eszünk ott iszunk is általában szóval azzal sincs gond.

Előzmény: pearl_13 (137321)
wdriver Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137322

nagyon ritka tényleg hogy mérnek, de a fizetőkapuknál én is mindig számítok rá, teljesen jogos ha ott mérik ki mennyivel "esik" be a kapuhoz, ott is a biztonság mégjobban fontos mint pl. Varasd környéki 100-as tábláknál. Meg az alagutak is, hirtelen fényváltás- szűkület, vagy az erősebb kanyarok miatti sebességkorlátozás. Ezeken a helyeken számítok rá jobban, de mondom, nagyon ritka a mérés.

Pedig aztán megy boldog boldogtalan, tolják neki.

van aki a 90-100as táblánál is 120-szal megy, alagút stb mindegy neki, 120. megelőzöd 130-cal ahol lehet(140), aztán visszaelőz az alagútban :-)

De azért többség jól autózik a pályákon sztem, lendületesen, nem letolva a másikat, haladni szeretne mindenki.

Ezt valszeg tudják a rendőrök is és nem vegzálnak. Most szombat-szombat, pályán egy rendőrt sem láttam, nemhogy mértek volna. határon volt utoljára meg a városokban inkább.

De ahogy írtad attól még lehetnek persze.

pearl_13 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137321

Így van ,mi is felálltunk és máshol költöttünk el 200-250 kunát

Előzmény: Straniero..71 (137320)
Straniero..71 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137320

bár tény, hogy a vendégszerető vendéglátó/szállásadó "feldobja" a nyaralást.

ez tény!

Viszont ha nem ilyen a szállásadó odébbállok hamar. Nehezen viselném, ha azért fizetnék, hogy "bunkozzanak" velem.

Előzmény: pearl_13 (137319)
pearl_13 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137319

Makarskán, strand melletti sétányon beültünk egy "éterembe" (régi fa asztalok, inkább retró büfé) étlapot böngészve 5perc után  a gyerek ivott a saját kis 0,33  vizéből  amit a nagy meleg miatt vittünk neki. (csak neki)

Utána asztalra letette, majd 1 perc múlva megjelent egy 50-es idegbeteg  nő és horvátul felháborodottan  magyarázott a vizes üvegre mutatva. Gondolom, hogy ne fogyasszunk vitt italt. Angol szavakra csak legyintet, majd  megfordult és felvette a mellettünk lévő asztalnál a rendelést. 

Fellátunk és besétáltunk egy 20m-el arrébb lévő étterembe, ami valóban az volt.  Itt  illedelmesek, jókedvűk, vendégszeretőek voltak. Természetesen rendeltünk italt ,gyereknek is,  nem volt gond a kb 1,5 dl víz amit vittünk.

Úgy mint nálunk van ilyen is,  olyan is.  Bár tény, hogy a vendégszerető vendéglátó/szállásadó "feldobja" a nyaralást.

Előzmény: hul (137311)
Straniero..71 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137318

Igyunk,lássunk,persze nem feltétlen hedonista módon.

De! :-)

Straniero..71 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137317

Ja!

Volt itt szó a sebességmérésről!

lefele, mikor ráfordulunk arra a pályára a zágrábi körgyürün, ami a tenger felé visz, közvetlenül a fizetőkapu elött bizony ott állt a rendőrség és radarpisztollyal mért! szóval az, hogy nem mérnek nem annyira biztos.

Straniero..71 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137316

nem látunk bele senkinek a pénztárcájába, ezért nem tudhatjuk...

Lizus11 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137315

Ez annyira gáz!Ha nyaralni megy végre az ember és igazán rákészül, hogy jól érezze magát, ne a benzinén, a fagyin, a kaján,a belépőkön spóroljon.

milyen gáz azt mondani egy gyereknek nyaralás alatt, hogy nem ehetsz egy fagyit, mert kell a pénz arra, hogy hazajussunk.

A nyaralás arról szóljon, hogy élvezzük azokat a napokat,együnk. Igyunk,lássunk,persze nem feltétlen hedonista módon.

Vasárnap hajnalban indulunk Rovinjba,ha esetleg valakinek bármilyen infója van,jöhet!:-)

Straniero..71 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137314

Ráadásul sosem nyúltak semmihez, az autóimat bármikor akár nyitva otthagyhattam, lényegében bárhol. 

Na ezen nem kicsit lepődnek meg sokan.

Autók állnak a parton, letekert ablakokkal, az apartman kulcsai a zárban, kívülről, sokan a strandcuccukat ott hagyják a parton, néhány kővel biztosítva a szél ellen, reggel ugyanott találod...

Sétálhatsz sikátorokban éjjel, patron, kikötőben, még olyan arcokat sem látsz, akiktől rossz érzésed lesz...

Szerda késő este végeztem, nagyon éhes voltam, de nem volt kedvem beülni sehova. A Sibeniki piacnál nyitva találtam egy "hamburgerest", körülötte helyi arcok, sörökkel, szólt a jellegzetes horvát zene és erősen vitatkoztak valamin. Nem az a tipikus turista hely... ahogy látták, hogy külföldi vagyok, de a helyi kaját eszem megszólítottak, érdeklődtek...

Előzmény: hul (137311)
Straniero..71 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137313

Egy komoly közöscsövesnél szinte biztosan százezres nagyságrendű, ha a szutyok átjut a szűrőn, de a pancsolás ma már nem jellemző.

Ha valakinek van jó forrása ezen lehet sokat spórolni, főleg, ha nagy a tank, meg visz magával pár kannát. 

Voltam olyan családdal nyaralni, ahol  a gyerek végigüvöltötte a Trogiri rakpartot fagyiért, de nem kapott, mert drága, de este beugrott 5-6 sör...Mások a szállással spórolnak, de aranyat minden évben veszek... megint mások végig főznek, ezen spórolnak sokat. 

Sok ember, sokféle szempont. Így szép a világ.

Előzmény: hul (137310)
dusan77 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137312

15 eve veszem ugyanonnan a benyat, es kifilogastalan! Ilyen problema nincs! A verda meg nem tul komoly, illetve ennek meg az uzemanyagellato rendszere aranylag buta, es nem tul igenyes! Ellenben kimegy a vilagbol! 

Előzmény: hul (137310)
hul Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137311

Az vonzott régen is Horváto.ba, hogy nagyon jó tapasztalataink voltak, segítőkész és kedves, jóindulatú emberekkel találkoztam majdnem mindig. Nem csak azokkal, akiknek érdekük volt udvariasnak lenni és mintha nem is megjátszásból, hanem tényleg, ez volt a valójuk. Ráadásul sosem nyúltak semmihez, az autóimat bármikor akár nyitva otthagyhattam, lényegében bárhol. 

Persze épülnek a barátságok, jó tudni, számíthatsz rájuk.

Nyűgös és faragatlan van bőven, mufurc pofák mindenhol előfordulnak... 

Előzmény: Straniero..71 (137309)
hul Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137310

Jó a kérdés honnan a benya és persze nem összehasonlítási alap a kúti ár és a lopott...főleg nem külföldi autópályás árhoz.

Nekem viszont az jutott erről eszembe még, hogy ha van egy komoly autó, mondjuk dizel és beleszaladsz egy tisztátalan pancsba, vagy egy koszos tartályba, akkor mennyivel olcsóbb lesz az autó rendszereit újra talpra állítani.

Előzmény: mistral96 (137304)
Straniero..71 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137309

Érdekes,hogy vannak barátkozósabb szállásadók és vannak kevésbé barátkozósak...

Ahova mi járunk,azok nagyon barátkozósak,nagyon kedvesek. Persze ez a jó üzletpolitika,hiszen az.ajánlás többet ér,minden reklám! Csak mi,az ismerettségi körünkből oda irányítottunk jópár családot,akik azután szintén ajánlották a barátaiknak és így tovább.

NAz tény,hogy ebben a valaha csendes halászfaluban is él olyan,aki utálja a nyári forgatagot, de ezzel nincs mit tenni.

Előzmény: hul (137280)
andreas19 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137308

Hány lépcsős?

Előzmény: flashof (137288)
Straniero..71 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137307

Szia!

Tudsz fizetni kártyával a pályán, a külön kártyás fizetőkapu hazafelé, Zágráb előtt vak kiemelt fontossága. Itt ugyanis külön válik a kártyás sáv a készpénzestől. Tegnap délután, tehát egy sima hétköznapon kb. fél órás sor várt a kp-s kapunál, míg én várakozás nélkül jutottam át a kártyásnál. 

Nyilván van olyan, főleg szombaton, mikor a sor már a két sáv különválása előtt is áll. Ilyenkor nincs mit tenni.

A részletes leírást megtalálod a korábbi hszekben, fotókkal....

Ha már téma:

Szerdán dél körül indultam lefelé. sima út, 2 percnél többet sehol nem vártam. Viszont a 8-as utat lezárták Biográdnál, cudarul égett az erdő.

Zadar és Biográd között 1, azaz egy kiadó apartmant kínáló táblás emberrel találkoztam. Több szokott lenni. Szállást az utolsó pillanatban kerestem neten, Sibenik térségében, nem nagyon volt elfogadható árú 1 éjszakára. Kb. 10 km-re a szárazföldön találtam egy B&B szobát reggelivel 322 kunáért, viszont patika tiszta volt.

Sibenikben este telt ház, parádé, hely kizárólag a part alagút felőli nagy parkolókban, a belső parkolókban helyet csak örökölni lehet. Árakat nem tudok, mert nem nagyon néztem. Dolgom volt, ki kellett fizetni...

Tegnap hazafelé közepes forgalomban, 5- 10 perces várakozásokkal utaztam. 

Előzmény: gabill (137290)
dusan77 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137306

😀

Előzmény: mistral96 (137304)
dusan77 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137305

Pontosan azert a 10.000 Ft-ert kerdeztem. Lehet rajta vitatkozni, hogy sok vagy keves, de ilyenkor mindig az jut eszembe, amit nagyapam mondott! A penzosszeg nagysagat mindig az donti el mennyi penzed van! Ha nincs egy fillered se, akkor ez a 10.000 Ft hirtelen nagyon sok penz lesz! En Is igy gondolom! Nem mindegy, hogy pici odafigyelessel van plusz 10.000 a zsebembe, vagy nincs benne semmi!

Előzmény: Emi2 (137302)
mistral96 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137304

Volánostól,vagy BKV-s tól?...:-)

Előzmény: dusan77 (137299)
mistral96 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 137303

Akkor Tokajival ne égessük magunkat,inkább a kolbászodból vigyünk?...:-)

Előzmény: emojnarode (137279)
Emi2 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 137302

Akkor mièrt kèrdezted?

dusan77 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 137301

Persze hogy nem! 😂😀 kb. 10.000 a sporolas! Egy jo vacsi!

Előzmény: Micimalacka (137300)
Micimalacka Creative Commons License 2016.08.04 0 0 137300

Aha. De csak nem feneketlen a tankod.

dusan77 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 137299

Eleg, koszi! Azert nem mindegy, mert en itthon 215-ert tankolok! Ugy meg mar eleg nagy a differencia! De koszi!

Előzmény: Micimalacka (137298)
Micimalacka Creative Commons License 2016.08.04 0 0 137298

Bar sosem ertettem a rugozast ezen az uzemanyag aton. Az autot ugyis megtankolja az ember, kulonben nem tud menni, nem?;)

Es mindegy mennyi, ugyannyi tankolas lenti arakkal 264.9 es 272 kn. Ez egy kave ara csupan.

Előzmény: Micimalacka (137297)
Micimalacka Creative Commons License 2016.08.04 0 0 137297

8,05 palyan

7,96 makarska

Ez eleg?

Előzmény: dusan77 (137295)
H_G Creative Commons License 2016.08.04 0 0 137296

A 62. kilóg a sorból, mert azon már majdnem mosolyog a hölgy :)

Előzmény: AZS (137293)
dusan77 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 137295

Valaki megtudja mondani a legfrissebb dizel uzemanyag arat Horvatorszagban?

ufonauta2 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 137294

Noh ezért vagyunk oly kevés képen rajta. Hisz nem a mi fapofánk a lényeg. Nem igazán vagyunk fotózhatóak. Nem is nagyon szeretünk fényképezkedni. Hidd el! Mi azon kevés képen éppen jól érezzük magunkat. :) Csak ne lenne ez a selfie mánia. :( Minek kell a Mostari hídhoz az én elaggott fejem bizonyítékként, hogy ott jártunk? De ha kell, hát kell. Régen is így csináltuk, csak nem hívtuk selfie-nek.

Előzmény: AZS (137293)
AZS Creative Commons License 2016.08.04 -1 0 137293

éles ellentétet érzek a képek többsége, és a képek kisebbségén látható arckifejezésetek között

de persze biztos bennem van a hiba...

Előzmény: ufonauta2 (137292)
ufonauta2 Creative Commons License 2016.08.04 -3 0 137292

Néhány kép Dalmáciából.

Végre egy olyan nyaralás, amikor nem kell egy métert sem cuccolni az apartmanból a strandra. Sajnos szombaton véget ér a két hét, de visszajövünk az tuti. Ízelítőül néhány kép, így az apartman wifijén feltöltve. Otthon majd válogatás után lesz több is. Itt vannak a boszniai ide út képei is, no de annyira nem is OFF, amennyiben az utazás is a nyaralás része.

adriafun Creative Commons License 2016.08.04 0 0 137291

ugyanaz, Deepként fut.

Előzmény: bb890430 (137287)
gabill Creative Commons License 2016.08.04 0 0 137290

Sziasztok!

Vasárnap megyünk Horvátországba nyaralni a családdal, ezért olvasgatom a fórumot napok óta, meg vissza is olvastam egy adagot. Találtam is a kérdésemre választ, de ilyet is meg olyat is, így sejtésen van, de bizonyosságom nincs, hogy miként járok el jól.

A problémám a fizetés mikéntje lenne. Azt szűrtem le, az itt olvasottakból, hogy a no cash sávba kell menni és kártyával fizetni mert ez a megoldás a gyorsabb, de volt aki azt írta, hogy mindegy mert, ha dugó van akkor mindenhol van.

A másik kérdésem pedig az volna, hogy Maestro kártyával is lehet-e fizetni?

Az utunk ezen a vonalon terveztem egy ismerősöm ajánlására: Pécs-Barcs-Kutina-Zágráb-Sibenik-Poljice.

Nem voltunk még soha, ezért a nagy bizonytalanság.

A segítségeteket kérném ez ügyekben!

monobombola Creative Commons License 2016.08.04 0 0 137289

OFF:
Csak annyit még a cólához: nálunk Borsodban minden üdítő cóla. A szőke cóla a citromos üdítő. Másik: azért tartalmaz magnéziumot is, mert olyan magas a cukor tartalma, hogy ha nem lenne ami megkötné egy rövid időre, akkor azonnal kihányná aki issza. No de csak a magnéziumért meg ne kólát igyunk.

ON:

Előzmény: hul (137285)
flashof Creative Commons License 2016.08.04 0 0 137288

Csak egyetérteni tudok. 

Nálam is Brela preferált. Idén is ide megyünk Szeptemberben. Egész pontosan az első képen lévő öbölnél lesz a szállás (előtte is itt voltunk):) 

Előzmény: andreas19 (137215)
bb890430 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 137287

Sziasztok!

Valamiért nem engedett hozzászólást írni, csak ha egy előzőre reagálok... Szóval mi idén szeptember elején megyünk Makarskara, négyen diatalok. Kérdésem az lenne, hogy a Grotta Disco és a Deep Bár az külön dolgo? Mert egy magyar oldalon, azt olvastam, egy és ugyanaz. Ehhez képet a neten külön helyre hozza a térkép is.

Köszönöm előre is!

Üdv,

Barbi

Előzmény: HPEx20i16v (136155)
Szonja0206 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 137286

Sziasztok ! 

Tud valaki segiteni Baska Zablace Campingel kapcsolatosan de akar mas camping is szoba johet krk szigeten ! Satorral mennenk kell e elore foglalni vagy menjuk spontan es csak talalunk valahol ? Illetve milyen arakra szamitsunk foszezon ? Mennyi a camping ? Mi az amire mindenkepp szuksegunk lessz ? Minden jo tanacsot szivesen fogadunk :) koszonom elore is :)

hul Creative Commons License 2016.08.04 0 1 137285

Az a kicsi cola is sok, miért kellene azt inni? Horváto.ban isteni szeszmentes italok vannak és minden, ami másutt. Épp a cola borzasztó egészségtelen. Csak rossz szokás azt inni.

Splitben meg McDonalds-ba mentek a jómagyarok... egyenkaja. Amikor ott vannak a piacok az isteni gyümölcseikkel és pékárujukkal stb. 

De ez csak egy magánmegjegyzés, tudom ilyen a világ, de érdemes gondolni rá, korunk tbc-je a cukorbetegség és a keringési problémák.

Előzmény: avea (137282)
Mihályné Fabulya Creative Commons License 2016.08.04 0 0 137284

Köszönöm szépen.

Előzmény: Rezsee (137270)
pongracz13 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 137283

Köszönöm a válaszokat. A rafting és a canyoning biztos meg lesz Omisban. De a többi napra is kell valami adrenalin a gyerekeknek. :-)

avea Creative Commons License 2016.08.04 0 0 137282

Náluk nem "ment össze" a Coca-Cola :-), viszont valóban jóval drágább, mint itthon.

Előzmény: Rezsee (137270)
murray Creative Commons License 2016.08.04 0 0 137281

van egy jó sztorim szállás ügyben pár éve lent voltunk split alatt vhol. az erkélyünk közös volt mellettünk egy orosz jól szituált család lakott. reggeli KV az erkélyen dumáltam pár szót a ruszki nagyival.  mikor mondom hogy magyarok vagyunk akkor jött a "jaj, felszabadítottunk titeket a háborúban anno" ...  eszembe jutott amit a saját nagyanyám mesélt... inkább ráhagytam.. 

hul Creative Commons License 2016.08.04 0 0 137280

Egyedi eset, hogy idegesíti a vendég a szállásadót.... mivel sokan ebből léteznek. Persze, lehet idegesítő a szezon nekik is. 

Ajándék: ez is egyéni, üzleti alapon megy, de a kis ajándékok, kedvességek javítják a közérzetet. Nekem az a tapasztalatom, hogy többet tesznek mint üzleti partnerek, a kempingekben is a visszatérőt azért üdvözlik egy itallal, a háziak az apartmanban gyümölccsel, itallal, a gyerekeket ezzel-azzal és ne feledjük, hihetetlen szívélyességgel és bizalommal tudnak várni. A lábtörlő alatti kulcstól kezdve, az átszervezett parkolásig, kínálással, a közös főzés-sütéssel. Vagy pl.  büszkén körbevisznek, mi mindent csináltattak a többi aparmanban is stb.

Ehhez azért jó a viszonzás, valami ajándék, ital, pirospaprika (nagyon sikeres), sőt mi vittünk egy szép albumot a már együtt töltött nyaralásokról, ami képek ott és akkoriban készültek - nagy örömet szerezve ezzel.

Hogy mennyire érdekes: az album átadása után behívott a tulaj a lakásába és mutatott egy tablót a falon, ki volt téve neki is néhány visszajáró vendég és gyermekeik képe is -pl. a mi képeink is...

Ez a barátság és ilyen helyre jó menni. 

Előzmény: typeo (137278)
emojnarode Creative Commons License 2016.08.04 0 0 137279

Dalmáciában nagy hagyománya van a süteményeknek és mivel errefelé nem terem meg a dió, ezért nagy örömet szerezhetünk szállásadónknak, ha meglepjük  egy zacskó dióbéllel. Úgyszintén nagy örömmel fogadják a házi készítésű füstölt kolbászt is, vagy a hazai márkás sajtokat. Nem sokra megyünk viszont az itt felsorolt hazai népi jellegű holmikkal, vagy akár a Tokaji borokkal.

typeo Creative Commons License 2016.08.04 0 0 137278

Már régóta nem viszünk semmit. Én úgy vettem észre feszélyezi őket. El kell fogadni, hogy elsősorban nem barátkozni, hanem pénzt keresni akarnak. Egy szállásadónk, akivel egyébként kifejezetten jóban voltunk, egyszer azért megmondta a tutit: ki nem állhatja ilyenkor a viszonyokat, mikor ez a sok turista itt van ...

Előzmény: Marjannka (137263)
mistral96 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 137277

Mi Pick szalámit és Tokaji bort viszünk általában,szívesen fogadják...

Asztipityu1975 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137276

Hello!Köszönöm a válaszokat!Nézelődtem a kínaival,de nem akartam sok időt szánni rá miközben nyaralok,ezért fordultam hozzátok!A térkép rendben,a többit majd megoldom!Köszi!A.

Rezsee Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137275

Hasonló áruk, hasonló reakciók! Leginkább egy jobb fajta tokaji bort, aszut hozok. Nem lihegem túl, a gesztus a lényeg, ahogy írtad is. Igen, volt ahol megköszönték ,,Áhh, tokáji ászu" , de nem kaptunk semmit, amit azért furcsáltam. Nem azért, mert elvártam volna, csak mert szerintem úgy illik, én úgy tennék fordított helyzetben. Most is egy jobb fajta tokajit hoztam, díszcsomagolásban, tündéri 30 év körüli házigazda csajszi láthatóan meglepődött és szerintem valóban örült neki. Cserébe isteni, házi készítésű almalevet kaptunk, nem keveset. Nem tudom hogy csinálják, de tényleg kimondottan finom! 

Előzmény: btvszeged (137268)
Viperator Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137274

Általában 1,5-2szeres árral kell számolni az itthonihoz képest... (pl. egy doboz sör a boltból 8-10 kuna)

Előzmény: Mihályné Fabulya (137258)
Micimalacka Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137273

Baska Vodan es Tucepin tobb helyen 125 kuna / fo a parasailing. Hosszabb verziok tobbe kerulnek.

Előzmény: pongracz13 (137244)
lborli Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137272

Az én búvár cimbimnek, aki amúgy nem volt soha szállásadóm, de a szomszédban lakott, kérésére szegedi szalámikat (normál/csípős) és Pannónia sajtot (tömbben) vittem.

Hátha örülnek neki (nálunk jobb árban van).

Viperator Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137271

Tessék itt a térkép, van bőven parkoló (és fizetős):

Előzmény: Asztipityu1975 (137260)
Rezsee Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137270

Árak jellemzően magasabbak az otthoninál, de árunként változó ill. attól függ hol vásárolsz. Kétkilós kenyeret ne keress, inkább kisebb méretű, hosszúkás kenyerek. 40-50 dkg súlyú 8 kuna körül. Sós rudak, töltött fánk, croissant csokival-lekvárral 3-5- kuna. Tej, paprika, paradicsom,mint otthon. Dinnye kikötői zöldségesnél 8, Lidl-ben akciósan 2-2,5 kuna. Itt ízesített és dobozos sört is kapsz otthoni áron. Másfeles ásványvíz 2,5 kunától, kupakkal vigyázni, mert más színű, mint otthon! Coca-cola közel 600 pénz, igaz nem néztem itt is összement-e 1,75-re! Vendéglőben 0,25-ös üdítő 16 kuna, fél liter sör 18!!! Pizzák 50-70 kuna, többi ettől felfelé. Fagyi jellemzően 7 kuna, jobb jégkrém 12-16 kuna. 

andreas19 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137269

Jegesmedve?

btvszeged Creative Commons License 2016.08.03 0 1 137268

De jó kérdés!

Mi is vittünk már szalámit , keserűlikőrt, kézzel hímzett terítőt, piros paprikát, stb.

Változóak voltak a reakciók, volt aki eltette ( hvala)a kézműves alkotást és semmi viszont reakció.

Volt viszont olyan szállásadó aki saját készítésű karkötővel , bizsuval, helyi ételekkel , italokkal viszonozta.

Ahogyan itthon sem, külhonban sem vagyunk egyformák.

De az én lelkem akkor nyugodt, ha a magam részéről nyújtok egy nyitó gesztust.

Emi2 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137267

Rab városában tudtok esetleg egy jò (vagy kevèsbè rossz) helyet parkìrozni?

vonalzoo Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137266

Halbolt biztos van Novi Vinodolskiban vagy Crikvenicában, de Senjben 100% (20km)

Emi2 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137265

Mi mindig minősègi magyar bort viszünk, mellette nèha hazai fűszert. Nagyon szokták szeretni.

andreas19 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137264
Előzmény: Asztipityu1975 (137260)
Marjannka Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137263

Sziasztok! Szeretnék valami hazai" ajándékot vinni a házigazdának,mivel másodszorra megyünk vissza :) ki mivel szokott kedveskedni aminek nagyon örülnének és náluk nincs?

lborli Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137262

Tudok, de hogy jövőre mi lesz, ki tudja...

Előzmény: Viperator (137243)
dusan77 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137261

Az autopalyan a No Cash feliratnal biztosan tudsz kartyaval fizetni! A sima kapuknal nem tudom! De szerintem ott is!

Arakrol semmit nem tudok! De altalanossagban 20%-ot nyugodtan raszamolhatsz az itthoni arakra! Illetve ugy remlik a kenyer rohadt draga!

Asztipityu1975 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137260

Sziasztok!

Ismét a segítségetekre szorulok!Hazafelé tervezek egy megállást Rastoke-nél!Érdeklődnék,hogy hol érdemes parkolni(nem gond,ha fizetős),belépő a sétálóknak is van vagy csak bizonyos látnivalóknál,illetve,hogy valami térkép szerűt honnét tudnék szerezni a lényeges látnivalók útvonaláról?Köszi a válaszokat!A.

andreas19 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137259

Szörnyű ez a tömeg!

Előzmény: Rezsee (137257)
Mihályné Fabulya Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137258

Sziasztok!

Évekkel ezelőtt voltam utoljára Horvátba. Abban kérnék segítséget, hogy az autópálya kapuknál mindenhol lehet bankkártyával fizetni? Külön sorba kell besorolni? Ki van írva?

Illetve egy pár árat, aki most jött haza. Pl: sör, üdítő, kenyér, péksütik stb...

Novi Vinodolskiba megyünk. Étteremben nem szeretnénk enni, de halat azt nagyon szeretjük. Ajánlat, hogy hol érdemes?

Rezsee Creative Commons License 2016.08.03 0 3 137257

Pár mai: Losinj Bijela Plaze. Ma kicsit ,,zsúfolt" volt, előfordult, hogy 10-12 hajó is kikötött egyidőben, igaz a többség nem jött ki a partra. 

vargamarcs Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137256

1. most főszezon van.

2. Omis éppen nem mondható csendes helynek

/amúgy mi is kerüljük az ilyen helyeket, de útközben az ember akkor is belebotlik, ha nem akar, annyi van :D /

Előzmény: H_G (137250)
Rezsee Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137255

Banánozás van a Duce részen, móló végén lévő kis drinkbár mellett volt talán az indulás. 100-120 kuna körüli ár rémlik,kb. 10 perc körüli időtartamra. Siklóernyőt (vagy nem tudom mi a neve) is húzkodtak, de hogy magán akcióban vagy bérelhetően, azt nem tudom. Jetsky aranyárban van, akkor inkább a rafting.  Anno (kb. 8-10 éve) olyan 6-7e. volt, most már biztos több!

dusan77 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137254

Ez nekem nagyon tetszik, egyedul az a 57 euro a nem semmi! 

Előzmény: Micimalacka (137248)
H_G Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137253

Akkor tényleg az utószezonnal van a "baj" (nekem, mondjuk, nem az), Orebicen se volt az én ottjártamkor.

Előzmény: Micimalacka (137252)
Micimalacka Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137252

Nagyobb helyeken szokott lenni. Meg kisebb, de felkapott helyeken is ... lasd alabb.

Ciovon is van.

Előzmény: H_G (137250)
H_G Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137251

"De Omisban lehet raftingolni, van canyoning"

És ezek amúgy sokkal jobb szórakozások.

Előzmény: Micimalacka (137248)
H_G Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137250

Miért, gyakoriak? Én sehol sem láttam Bolon (és az offtopic Budván) kívül, igaz, hogy 1. mindig utószezonban voltam és 2. lehetőleg csendes helyeken. 

Előzmény: vargamarcs (137247)
dusan77 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137249

Trogirban van, Orebicen van, Splitnel van, Dubrovniknal van.... Szerintem sok helyen van! Nemreg kerdeztem, hogy a parasail 35 euro ket fore, jetski 5000 ft korul van! Banan is van! En Orebicen banaoztam, se az árra nem emlekszem!

Előzmény: H_G (137246)
Micimalacka Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137248

Kicsit kintebb van. Ducenal egesz biztos.

Ill.delebbre vegig Baska Voda, Makarska, Tucepi talan Brelan is.

De Omisban lehet raftingolni, van canyoning es drotkotel csuszka (gugli zipline)

vargamarcs Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137247

nem mondod...... ez most így komoly?? mármint hogy ezek ritkák Horvátországban??!!

Előzmény: H_G (137246)
H_G Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137246

Szerintem nincs, ezek általában elég ritkák HR-ban. Bolban vannak ilyesmik.

Micimalacka Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137245

Mult heten irtam, Sibenik es Omis kozott rengeteg tablas ember van, sok helyen van kiirva, hogy van szabad szoba vagy apartman es a tourist officokban is igencsak sok cimmel joztek ki 2 helyen.

Most Omis es Tucepi kozt is szep szammal vannak hasonlok.

Előzmény: kovacsl1976 (137241)
pongracz13 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137244

Omisban van lehetőség ejtőernyőzni, banánozni stb a tengerben? És, ha igen, mi mennyibe kerül?

Viperator Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137243

Tudsz ajánlani nem drága apartmant? (csak jövőévben fogunk menni legközelebb)

Előzmény: lborli (137242)
lborli Creative Commons License 2016.08.03 -1 1 137242

Hagyd a fenébe Omist.

Mondom: Hvar!

Előzmény: jutin (137210)
kovacsl1976 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137241

"Bárhová mehetsz! Ha neten akarsz foglalni szállást, akkor augusztusban nem biztos, hogy lesz hely a kedvelt helyeken. Ha nem foglalsz, csak mégy, akkor lesz szállás bárhol és válogathatsz is. "

Ahogy korábban írtam kb 7 éve voltunk foglalás nélkül és akkor kaptuk a legjobb szállásokat. Azóta csak előre foglalással. Most viszont még az is lehet beülünk és megyünk, ha nincs semmi a neten booking-on akkor is lesz szállás abban biztos vagyok.

Annak idején úgy emlékszem azt csináltuk hogy délelőtt felé odaértünk egy településre és bementünk az ottani tourist office-ba, aztán mondtuk mit szeretnénk és adták a frankó szállást. Aztán pár nap után átmentünk Dubrovnik felé ott meg az úton volt vmi jelzés hogy szabad szállás, bementünk és ugyan a fazon először vmi rosszabb szobát akart adni, de látva az arcunkat inkább gyorsan átvitt minket a full panorámás tengerre néző szobába és odaadta azt. 

Szóval a kérdés: Ez még mindig így megy kint? (Idegen nyelvekkel nincs problémánk angol és német magas szinten megy, ha jól gondolom itt inkább a németet beszélik.)

Előzmény: laikusss (137212)
Maxxy61 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137240

Szia! Sokszor voltam Vodicében! Alapvetően kedvenceim közé tartozik! Aranyos kis nyüzsis városka! Este van élet bent a kikötői részen. Sajnos strand ügyileg már nem ennyire fényes a helyzet! Strandolni a Hotel Olympia és a kemping környékén lehet,valamint a Hotel Punta mellett.

Kirándulásokra /krka vízesés,Sibenik,stb,/viszont jó kiindulási pont! Zadar sincs messze!

Előzmény: Viperator (137236)
wdriver Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137239
ja még annyi hogy visszafelé is régi határt használtuk, tankolás, wc után értünk be magyar oldalon nem sok múlva olyan autót akit a pályán hagytunk el a nagy határátkelő előtt. aztán lehet hogy ő is kiszállt wcre de engem nyugtatott hogy biztos jól jártunk és kikerültük a sort. mert a határ előtti utolsó fizetőkapunál vagy 5 sorban álltunk és az is volt vagy fél óra, határon meg ez a mennyiségű autó biztos még ennyire gyorsan sem megy..
wdriver Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137238
leírom hátha segít valakinek. beszámoló is lesz de később.. Rijeka szállás volt ott voltunk. szóval szombaton mentünk és szombaton jöttünk haza is. odafelé 10 után indultunk, sűrű m7 de haladós. határ régin mentünk át, gáz tankolás miatt is, semmi várakozás. zágrábig haladós fizetőkapu kicsit sűrű. utána viszont luckonál szemből már km-es sor, még jóval túl a kártyás elágazáson túl is. el is döntöttem hogy trükk lesz ha jövünk visszafelé. szóval odafelé még minden ok nélkül több megállás is volt, egészen a spliti leágazásig, onnan Rijeka felé szuper. Rijeka fizetőkapu megint beállt és vagy fél óra volt.. persze a sok záróvonalon elhúzó, aztán rájövő hogy ott max az ENCsek mehetnének el, szépen a külső fizetős sorba soroltak be, hát ettől azért ideg lettem. visszafelé tehát szombat, délben indultunk. semmi megállás, forgalom volt de nem vészes. érdekes de végig luckoig szuper haladás volt. ott viszont Jastrebarsko kijáraton lejöttem, és ki a főútra ez kb 10km Luckotól.. ott aztán megálltunk enni odojakot, majd szépen felmentünk a pályára már lucko kapu után. aztán hazáig budapestig szépen mentünk, m7 is jó volt, leszámítva a sok belső sávban lassan haladót..
andreas19 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137237
Előzmény: Viperator (137236)
Viperator Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137236

Vodice-ről vélemények?

Micimalacka Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137235

A diakig. Sosem volt alkalmas szem.azonositasara es hataratlepesre, mindig csak utlevel es sz.ig. ill. A kartyalapu ideiglenes szig.

Előzmény: NO HAB (137233)
dusan77 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137234

Nem akarok senki melle allni, de en a google segitsegevel 20 masodperc alatt megneztem, hogy alkalmas-e!? Igaz, en alapbol tudtam, hogy nem! 

Előzmény: NO HAB (137233)
NO HAB Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137233

nem mondtam,írtam.

(a történet lényege az,hogy lepattantak a gyerekemék a határon a lejárt szem ig miatt. ha megnézed, több mint 10 órája írtam ide a kérdésemet,valmikor éjjel 1 kor. akiket akkor meg tudtam kérdezni,össze-vissza válaszokat adtak. ezért kérdeztem itt úgy,hogy tud valaki tuti infot adni?..... )

a te válaszodon nem lepődtem meg,viszont nagyon felháborodtam.

Előzmény: hul (137230)
andreas19 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137232

Tavalyi, amennyiben jól emlékszem 35 euró volt a 15 perces páros lebegés.

Előttünk felemeltek triót is.

A fiúk a brelai kikötő mellett táboroznak, de láttunk baskai illetőségű parasailing-csónakot is.

Előzmény: dusan77 (137229)
zsazsi30 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137231

Attól függ, mit szeretnétek. 😀 Omis mellett szol, h közelebb a nyüzsgés, egyszerűbb a programszervezés, és elsőre az is lenyűgöző. (Viszont iszonyú sok ember van, nála  emiatt tuti Stanici nyerne) Pontos elhelyezkedés sem mindegy. Ha 300m, akkor lehet, h hegyen van már... a 2légtér mindenesetre előnyösebbnek tűnik, bár ha csak aludni fogtok az apartmanban, ez sem döntő szempont. :)

hul Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137230

Ugye nem mondod komolyan, hogy nem tudod melyik okmány alkalmas a saját igazolásodra és nem tudod megnézni a kormánylapon melyekkel lehet átlépni a határt? Ha tényleg nem tudod, akkor ne csodálkozz a válaszokon és főleg ne háborodj fel.  

Előzmény: NO HAB (137223)
dusan77 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137229

Ez idei menet volt? Mennyi most az ara???

Előzmény: andreas19 (137228)
andreas19 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137228

Vagy nem, inkább ez

Előzmény: andreas19 (137227)
andreas19 Creative Commons License 2016.08.03 0 1 137227

Ez is Baska

(lógunk a szeren)

Előzmény: Micimalacka (137217)
NO HAB Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137226

Nahh ez az, köszönöm! 

Airbag. Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137225

nem személy azonosítására rendelt igazolvány,csak a személyivel együtt alkalmazandó

jogosultságot igazoló,az adott országban kiadott,és használható ,nem papír alapú igazolás.

államközi szerződésben nem szereplő okmány

vargamarcs Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137224

diákigazolványMagyarországon sem használható személyazonosításra.

http://konzuliszolgalat.kormany.hu/europa-utazasi-tanacsok?horvatorszag

NO HAB Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137223

Jesszusom.    Ti betegek vagytok?

Mi ez a magyar fifika duma???

Mi ez hogy ne próbálkozzak?

Pont ez az hogy nem pròbàlkozni akartam.,hanem kérdeztem, mert senki sem tudja. 

szaja11 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137222

Ne bohóckodj! Ha van diákigazolvány akkor kellene lenni személyinek is. Lejárt? Ideiglenessel is kiengednek. (Sajnos vissza is! :)  ) Diákkal ne próbálkozz!!!! Aztán majd jöhetsz vissza a határról.

Előzmény: NO HAB (137219)
hul Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137221

Diákigazolványt útlevél vagy személyi helyett? Ez olyan magyar fifika akar lenni, hátha nem veszik észre? Nem csinálnám. 

Előzmény: NO HAB (137219)
mbeata11 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 137220

Mi nyaraltunk Omis Nemirán nagyon sok programot lehet csinálni.Menjetek be Omisban az Activ Holiday utazási irodába,egy magyar hölgy Zsuzsi dolgozik ott,magyar nyelvű programokat szervez.Cetinán kalózhajó,különféle hajós és buszos kirándulások vannak magyar nyelven.Este 7 után van ott.Menjetek fel a Starigrad-ba(vár a hegy tetején),gyönyörű,ahogy a Cetina belefolyik a tengerbe.Nézzétek meg az Imotski tavakat.Gyerekkel jó választás Omis.

Előzmény: jutin (137216)
NO HAB Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137219

van valakinek tuti infoja arról,hogy a határon elfogadják az új,műanyag,arcképes (olyan mint a személyi...)  diákigazolványt??????

AZS Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137218

Csak vegyél egy nagy levegőt, és indulj neki. Mindegy, hogy a Kvarnerbe, vagy Dalmáciába, nagy élmény lesz, és a 10 évesek imádni fognak érte ;-)

Előzmény: jutin (137214)
Micimalacka Creative Commons License 2016.08.02 0 1 137217

és a szomszédság ma:-) Baska Voda

jutin Creative Commons License 2016.08.02 -1 0 137216

gyönyörű! :)

andreas19 Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137215

Brela :)

jutin Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137214

Ebben teljesen igazad van, helyben olcsobban is megúszom,

de...

Így biztos a foglalás és a hely, és ugye elsőre elindulni helyismeret nélkül, korlátozott nyelvtudással az ismeretlenbe, két 10éves gyermekkel, nem biztos hogy én azt most jó ötletnek tartanám.

A különbség nagyjábol 22e. Ft..

A bizonyosságom, a gyermekek kényelme, szállása ennél többet ér most számomra.

Aztán ha már voltam és kiismertem magam, lehet hogy legközelebbb magam is megtenném. :)

Előzmény: laikusss (137213)
laikusss Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137213

Ha van ennyid rá....helyben ezeket 40-ért megúszod amúgy. 

laikusss Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137212

Bárhová mehetsz! Ha neten akarsz foglalni szállást, akkor augusztusban nem biztos, hogy lesz hely a kedvelt helyeken. Ha nem foglalsz, csak mégy, akkor lesz szállás bárhol és válogathatsz is. 

Nekem Omis környéke épp nem jön be, de ez ne zavarjon. Igazából tényleg bárhová mentek, rosszul nem jártok. Szerintem most kb mindenki beírhatná a kedven helyeit és akkor nem a végtelen lehetőségből válogathatsz, hanem 100-ból. Az sem jobb. Bökjetek a térképre, ezt javaslom. Vagy nézegess fotókat és ha valami megtetszik, menjetek oda. Ha esetleg szűkíted a kört, hogy biztosan mit akarsz és mit nem, akkor talán könnyebb nekünk. Nem sok időd van, gyorsan dönts!

Előzmény: jutin (137198)
jutin Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137211

köszönöm!

tervezem..  :)

Előzmény: andreas19 (137209)
jutin Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137210

omisban emeleti 2 légterű 60e/nap van ajánlatom, illetve Stanici udulofaluban egylégterű 50e/nap.

Omisban 300 méterre a homokos trandtol a leírás szerint, vagy Staniciben 150méterre az apró köves strandtól.

egyik helyet sem ismerem... vélemény?

andreas19 Creative Commons License 2016.08.02 0 1 137209

Brela

(esti kirándulások: Omis és Makarska)

H_G Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137208

"Dugi Rattól Omisig rendkívül csalódottá tett a látvány"

Biztos, hogy a jó irányba néztél? :)

Előzmény: zsazsi30 (137203)
dusan77 Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137207

Sibenik-Split kozotti resz talan tobb latnivalot kinal! En most megyek vissza oda negyedjere! 

Előzmény: jutin (137204)
jutin Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137206

Stanici  ??

vargamarcs Creative Commons License 2016.08.02 -1 1 137205

www.jadrolinija.hr

Előzmény: jutin (137201)
jutin Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137204

köszönöm, jegyzem!

Omis városa környezetében kaptam ajánlást, de nem tudok róla semmit

Előzmény: zsazsi30 (137203)
zsazsi30 Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137203

A mostani két helyünket bátran ajánlanám (elsőre és sokadjára is.😊)

Rogoznica környéke, nyílt tengeres látvánnyal, Primostennel, Trogirral, Krka vízeséssel, Sibenikkel...garantált szerelem! 😍😊

De hasonlóan tudok nyilatkozni Marusiciről is, ez az Omisi riviéra Makarska felé eső vége (ugyanis Dugi Rattól Omisig rendkívül csalódottá tett a látvány, de aztán Stanicitől helyrejöttem, pedig a lépcsők...) 

antipajti Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137202

Minél délebbre tervezel ,annál szebb lesz a táj és rendezettebbek a körülmények, nem is kérdés.:)

jutin Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137201

Ezekhez komp?

Előzmény: lborli (137199)
jutin Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137200

köszi!

1.

Előzmény: lborli (137199)
lborli Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137199

Hvar. Nem kérdés. :)

Dubrovnik

jutin Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137198

Szervusztok Horvátország szerelmesei!

Kérdéssel állnék elő felétek és kérnélek benneteket, hogy a "tessék visszaolvasni" szlogent most hagyjuk ki.

Tényleg nem az miatt bátorkodom direktben feltenni egy kérdést, mert nem tudnám egyébként mi a helyes..  :)

Szóval.

Hirtelen felszabadult plusz szabadságunkat a család és a gyerekek nyüstölésére idén Horvátországba töltenénk.

Több éve tervezgettük, hogy jó volna egyszer elmenni, de ezen idáig soha nem voltunk még.

Ez miatt komolyabban bele sem merültem a témába.

Most elkezdtem a fórumot olvasni és annyi a hozzászólás, hogy elvesztem benne.

Nem tudom hogy mi alapján tudnék keresni ezért inkább felteszem a kérdést, hátha nyitott fülekre találok!  :)

Első nekifutásra, 0 Horvátországi tapasztalattal, 2 kisebb (10év) gyermekkel, utazásai tapasztalattal, a távolságtól és a araszolástól nem megijedősen, hova menjünk ??

Mit ajánlotok, ahol van szép partszakasz van látnivaló, és akár nyüzsi is lehet, mert egyébként sem a nyüzsi sem a csendes élet nem zavar minket, általában jól tudunk alkalmazkodni.

Apartmant keresnénk, önellátással, ugyanis a helyi nevezetességeket szeretjük felmérni és megismerni, megkóstolni,  főleg ha először megyünk.

A gondom leginkább az,  hogy a döntési idő rövid, mert Augusztus 16. - és 18.-a  közt tudnánk indulni, és max 7,  10 napot tudunk kint tartózkodni.

Ezen dátum már mindjárt itt van és ezért fordultam hozzátok.

A google és egyéb keresökben annyi szépet és csodálatosat találtam, hogy nem tudom mi az ami élőben is azt nyújtja amit az ember elvár tőle.

Néztem Rab szigeteket a Krk és a Hvar szigeteket, hallottam Dubrovnyik szépségeiről, de nem tudok dönteni.

Tudom a táj a környezet és akár a szállások is mind szubjektívek, de csak van egy közös olyan pont amit a többség hallgatólagosan elfogad, hogy elsőre, vagy netán netán az örök szerelem kialakulásához,  megfelelő nyaralási hely lehet.

segítségeteket köszönöm.

Jutin

dusan77 Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137197

Köszi. 

Előzmény: lala63 (137196)
lala63 Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137196

Igen.

Előzmény: dusan77 (137183)
lborli Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137195

+úsztad :)

Előzmény: pearl_13 (137157)
Straniero..71 Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137194

Sziasztok! Tranzit szállást keresek 1 főte, 1 éjszakára, Zadar körzetében (+- 50km), holnapra. Ha valakinek van ötlete a mailom publikus... Köszi.

vassorsi Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137193

Köszi a választ! A magyar szakasz könnyű,mert zalaiak vagyunk!

Előzmény: elesek (137188)
otto16V1,6i Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137192

Köszönöm a választ.

De én ezelőtt 25km a fizetőkapuk előtt már dugóban álltam. én úgy gondoltam hogy előtte lejönni. Nem a fizetés kihagyása lenne a cél, mivel tudom, hogy mindenhol fizetni kell.

Előzmény: andreas19 (137179)
kovacsl1976 Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137191

Szia,

köszi, szívesen veszem a tippet osztrák tó régióba is!

A korábban általad küldött horvát javaslatokat szállodát illetően még nem volt időm megnézni, de igyekszem. 

Még pár éve egyébként úgy kaptuk a legjobb szállásokat Horvátországban, hogy foglalás nélkül mentünk ki és helyben kerestünk. Csodás tengeri panorámás teraszos apartmanokat kaptunk. De ma már nincs kedvünk ahhoz a stresszhez, amit az okozott, hogy szállásfoglalás nélkül menjünk és utazás után még szállást nézzünk. 

Előzmény: adriafun (137189)
pityy palko Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137190

Helyesbíts még egy kicsit! Egy hete jöttem ott, a 14-es kilométeres táblától el sem hagytam a jobb külső sávot, majd amikor megnyílt jobbra még egy, már húzódtam is le. Egyébként innen pontosan 600 méterre már záróvonal, majd utána már fizikailag is el van választva a két pályarész. Nem véletlen, hogy sokan túlmennek, mint ahogy eddig én is. :-))

A másik kérdés amire még senki nem válaszolt, hogy a kp-s kapuknál sokan fizetnek kártyával, tehát ott miért nem lehet úgy fizetni mint a csak kártyásnál?

Ha jól emléxem, a kártyás kapunál nem adnak semmilyen elismervényt, talán ez lehet az oka?

Előzmény: andreas19 (137182)
adriafun Creative Commons License 2016.08.02 0 1 137189

Az utóbbi években szépen felmentek az árak, az általad írt 400e forintos ár az adott kategóriában még csak nem is a drágábbak közül van. Ha gondolod 5 éjre "osztrák tavas" régióban 215-220e forintos áron ****hotelt tudok.

Előzmény: kovacsl1976 (137173)
elesek Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137188

vasárnap du 4-kor indultunk Plitvicéről (pálya is volt benne)

itt jöttünk haza, teljesen jól lehetett haladni, semmi fennakadás nem volt.

Siófoktól volt egy jó 50 perces szakaszon lassulás, dehát ez már csak ilyen.

a hotvűt szakasz sima volt

https://goo.gl/maps/S9oGkUX46RE2

Előzmény: vassorsi (137186)
Benoe77 Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137187

Oh, tényleg, elfelejtettem, hogy mi a Plitvicei tavaktól mentünk, kevesebbet mentünk a pályán. Sorry.

Előzmény: pongracz13 (137184)
vassorsi Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137186

Szia,mekkora volt a forgalom vasárnap?Jövő héten leszünk Zadar mellett és vasárnap jönnénk haza.Csak ,hogy hány órakor induljunk haza. A magyarországi forgalom nem fontos ,mert zalaiak vagyunk.

Előzmény: elesek (137185)
elesek Creative Commons License 2016.08.02 0 1 137185

Sziasztok!

Vasárnap értem haza Horvátországból, első először jártam ott, és nagyon tetszett!

Krk, Nin, Zadar, Plitvice, volt élmény rendesen.

Jó tapasztalataim vannak csak, dehát ilyen szép helyeken ez nem is csoda.

Most még hirtelen felindulásban vagyok, gondolkodom egy őszi Dubrovnik környéki túrán, el is kezdek olvasgatni:)

Szép napot mindenkinek

pongracz13 Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137184

Ennek örülök, köszönöm! Bár a 90 kunán csodálkozom. Elvileg Zágrábtól Blatoig 187 kuna.

Előzmény: Benoe77 (137175)
dusan77 Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137183

Szia! Erre egy Visa bankkartya alkalmas? 

Előzmény: andreas19 (137182)
andreas19 Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137182

Helyesbítek: egy kilométerrel előbb, ahol 2x2 sávra bővül az út

lac956 Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137181

Egyetértek.- Pénteken jöttünk haza. A társaság egy része - előzetes figyelmeztetésem ellenére-  a maradék kunát a zágrábi kapunál akarta felhasználni. Több mint egy órát araszoltak a készpénzes kapukig.  Pénteken mentünk - jöttünk, átlagos forgalom mindenfelé.

enil Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137180

Sziasztok,

Rovinjban halas, tengeri herkentyűs kajáldahelyet keresek. Tegnap voltam egy jónak mondott étteremben és teljesen átlagos volt (sőt némelyik része a kajának átlag alatti) és túl drága a mindennapi vacsorázáshoz. Szóval elégedett lennék valami helyi, nem feltétlenül központi hellyel, ahol friss halételeket kapni és nem túlárazott, hájpolt.

andreas19 Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137179

Hazafelé a Zágrábi dugót úgy lehet elkerülni, ahogyan azt minden évben megírjuk;

több kilométerrel a dugó előtt lehajtunk jobbra az ENC és kártyás sávra, majd integetünk a tőlünk balra látható sorban állóknak, odaérünk a "fizető" kapukhoz, kb 2 autó lesz előttünk, sk bedugjuk a kártyánkat egy megfelelő nyílásba ahonnan az tized másodperc múlva újra a kezünkben van és hajtunk tovább Letenye felé.

Előzmény: otto16V1,6i (137174)
Hangus Creative Commons License 2016.08.02 0 0 137178

köszi, nagyon lestem korábban is a választ, de valahogy elkerülte a figyelmemet! 

Előzmény: Micimalacka (137149)
zorka99 Creative Commons License 2016.08.01 0 0 137177

Hát én biztosan a Wolfgangseet választanám, de látvány és ár szempontjából is még szóba kerülhetne a Chiemsee és a Königsee is de még Gosausee is egy csodaszép vidék.

Előzmény: kovacsl1976 (137173)
Viperator Creative Commons License 2016.08.01 0 0 137176

Lehet elkerülni, de akkor is kell fizetni.... (mindenhol van kapu)

Előzmény: otto16V1,6i (137174)
Benoe77 Creative Commons License 2016.08.01 0 0 137175

Blato-nál elfogadják a kártyát, még pin kódot sem kérnek. 90 kuna.

Előzmény: pongracz13 (137153)
otto16V1,6i Creative Commons License 2016.08.01 0 0 137174

Tisztelt Olvtársak!

Valaki, valaha kipróbálta azt a lehetőséget a Zágrábi dugó elkerülésére, hogy hazafelé a fizetőkapuk előtt 30  kilométerrel lejön a pályáról és csak Zágráb után megy vissza?

kovacsl1976 Creative Commons License 2016.08.01 0 0 137173

Köszönöm a tippet!

Pár percet szántam rá csak ugyan, de gyors keresésre a booking Premanturán 2 szállást dobott, nem olcsón. 10km-es körzetben parti normálisabb szállodák első látásra 5 éjszakára 400E HUF körüli árat adtak, amin nagyon meglepődtem (igaz még alig kerestem) és soknak tartottam (80e HUF/éjszak két főre???).

Látatlanban osztrák tavaknál ésszerűbb árakat fogok találni, persze lehet amikor megnézem csodálkozom majd.

Korábban kombináltunk már egy Wörthersee-t észak Olaszországgal, azóta nem is voltam észak olasz tengerparton és nem is nagyon akarok, nem tetszett. A Wörthersee persze annál inkább, de itt most nem akarok offolni. Amennyiben Ausztria akkor most inkább Wolfgangsee/Mondsee környéke lenne északon. Meglátjuk, a feleségem ma bedobta a Bledi tót, még akár az is szóba jöhet.

Mindenesetre a szállás árak is szerepet kapnak majd. Ekkorát változott volna Horvátország vagy ennyire megfizetettetik azt, aki későn foglal...

Mindenkinek köszönöm az eddigi tippeket.

Előzmény: adriafun (137171)
adriafun Creative Commons License 2016.08.01 0 0 137172

moscenicka draga, rabac, lovran (pl)

Előzmény: kovacsl1976 (137170)
adriafun Creative Commons License 2016.08.01 0 0 137171

szervusz, az augusztus főfőszezon, csendes helyet nehéz találni, főleg, ha partközeli jó hotelről/apartmanról beszélünk.

nézz szét a valamar.com és a maistra.com oldalán, mindkettő helyi hotelláncolat és rendelkeznek jó néhány jobb hotellel is az Isztrián és a Kvarneri-öbölben. Illetve Losinj szigeten a Losinj Hotel&Villas.

Jelenleg Porec és Rovinj nagyon tele van, de augusztusban Kamenjak fsz sem számít tuti tippnek, mert sokan vannak, főleg olaszok, de mindenféle egyéb nép. 

Ha engem kérdezel akkor az osztrák tavakat nagyszerűen lehet kombinálni egy Észak-Adriával.

Előzmény: kovacsl1976 (137166)
kovacsl1976 Creative Commons License 2016.08.01 0 0 137170

Köszi! Google képek szerint jónak tűnik. Még nézegetem. Esetleg valami még közelebb (Rijeka környéke)? Nem mennénk sok időre és nem kenyerünk a hajnali indulás sem Bp-ről, így másfél óra utazási idő is sokat számít.

Előzmény: ersekildiko (137167)
kovacsl1976 Creative Commons License 2016.08.01 0 0 137169

Rabot nem írtam, de már voltunk! Köszi azért.

Előzmény: Kód 001 (137168)
Kód 001 Creative Commons License 2016.08.01 -1 0 137168

Rab szigete,

Van homokos partrész, és gyerekesek is kedvelik.

ersekildiko Creative Commons License 2016.08.01 0 0 137167

Szia! Nincs messze, legalább 30 csodaszép öböl, válogathattok kedvetekre. Medulint én se ajánlanám

kovacsl1976 Creative Commons License 2016.08.01 0 0 137166

Sziasztok,

cca. másfél hét múlva indulnánk feleségemmel 5-6 napra kikapcsolni picit. Osztrák tavak és horvát tengerpart lehetnek esélyesek, a két ország 50:50-re áll jelenleg.

Nem volt időm nézelődni, hová lenne érdemes elmenni, ezért ha valaki segít, azt megköszönném.

-Voltunk már Krk szigetén, Omisban, Crikvenicán, Trogirban, Splitben és Dubrovnikban

-Nem szeretnénk sok km-t utazni, közelebbi tengerparti rész preferált

-Kollégám ajánlotta Medulin partját, mondván hogy homokos, de a fórum gyorskeresőjébe beírva azt látom nincs egyértelmű jó vélemény róla

-Olyan szakaszt keresnénk ahol melegebb a víz, a feleségem egyébként nem fürdik hidegebb vízben (pl Omis ilyen szempontból nem vált be)

-Nincs szállásfoglalásunk, szállodát vagy jobb minőségű part közeli apartmant keresnénk

-A csendesebb, hangulatos szakaszokat keressük

-Homokos part preferált (de nem a Bibione feelinget keressük)

-Nem szeretjük a tömeget

Aki esetleg adna tippet, azt örömmel vennénk.

Nyegleo911 Creative Commons License 2016.08.01 0 0 137165

Ha tudsz mondani, akkor ne tartsd magadban, biztos sokan örülnének egy ilyen infónak!

Előzmény: bohóc_hal (137164)
bohóc_hal Creative Commons License 2016.08.01 -1 0 137164

Esetleg ingyenes autópálya nem érdekel? 

Előzmény: Nyegleo911 (137159)
BBBlack Creative Commons License 2016.08.01 0 0 137163

Üdv mindenkinek! Most tértem haza 10 napos Hvar szigeti nyaralásból. Sucuraj-ban laktunk, ajánlom mindenkinek a következő szállást http://www.sucuraj.com/en/accommodation/apartments/apartments-nada.

Ha valakinek van kérdése (és tudok) válaszolok:)

pearl_13 Creative Commons License 2016.08.01 0 0 137162

Köszi az infót, a bódé elkerülte a figyelmem.

Előzmény: pityy palko (137161)
pityy palko Creative Commons License 2016.08.01 0 0 137161

Közvetlenül az automata mellett van egy kis bódé, ott is ki lehet fizetni a parkolást. Én mindig automatánál fizettem, 50 kunás amit még elfogad, de érmében ad vissza. A kutricában bármilyen címlet jó, de azt nem tudom, hogy bankkártyát elfogadnak-e. Állítólag ebben a bódéban lehet jegyet venni a Drveniki kompra.

Előzmény: pearl_13 (137160)
pearl_13 Creative Commons License 2016.08.01 0 0 137160

Trogirba mi itt parkoltunk. Sorompós beengedés és ki, fizetés automatánál, kártya alapján. Mint az ikeában :)

Óváros 1 lépés és 10kn/h

Előzmény: Nyegleo911 (137159)
Nyegleo911 Creative Commons License 2016.08.01 0 0 137159

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy a héten megyünk Murter szigetre és szeretnénk átmenni péntek délelőtt Sibenikbe vasárnap délután pedig Trogirba, ezeken a helyeken merre található ingyenes vagy olcsó parkoló?

Köszönöm a válaszokat!

Asztipityu1975 Creative Commons License 2016.08.01 0 0 137158

Sziasztok!

Megvolt a Zadari kirándulás szombaton,köszönöm szépen a parkolási tippeket.Sfi által javasolt ingyenesbe jött egy parkolóőr és közölte,hogy 12 kuna/óra,ha nem a boltba vagy egyéb helyre jöttünk.Köszöntük szépen és továbbálltunk a 150 méterre lévő 2kuna/órás  parkolóba,ami még közelebb is volt az óvároshoz.Így a 12 kunából pontosan 6 órára vettünk jegyet!Az idő,a hangulat,a város kifogástalan volt!Egyébként az említett parkoló a ravnice utcában van,ha valakit érdekel!A.

pearl_13 Creative Commons License 2016.08.01 0 0 137157

Bocs ha off a téma,  de hátha tudja valaki.

10 napos matricám volt ami tegnap éjfélkor lejárt. Pest megyei van ami Martonvásártól  jó. (Letenye felől jöttem)

A pályán 34-es km-él volt 0:00 és martonvásári lejáratot 4-5 perc múlva értem el.

Hol van matricát figyelő kamera, várható bünti? Ugye azon a kis szakaszon nincs :)

Köszönöm

pearl_13 Creative Commons License 2016.08.01 0 0 137156

Előzmény: vargamarcs (137155)
vargamarcs Creative Commons License 2016.08.01 -1 1 137155

jaja..., én is épp néztem, mintha szombat lenne!

http://www.hak.hr/info/kamere/

Előzmény: pearl_13 (137154)
pearl_13 Creative Commons License 2016.08.01 0 0 137154

Én is ezen a véleményen voltam, féltem is tegnap az indulástól.

De! Sibeniktől Letényéig sima volt  az út, 

15h Vinisce, 16h Sibenik, 19.30 Zágráb(3-4 autó volt előttünk) , 20.45 Letenye. (2 autó)

Na de utána 4 óra szívás az m7-en vihar, eső , dugó, kb 50km... finom volt.:(

Most nézem eléggé be van állva az A1, szinte végig... hétfő indulás se jó? ott kell maradni :)

Előzmény: HPEx20i16v (137151)
pongracz13 Creative Commons License 2016.08.01 0 0 137153

Ha Omisba megyünk, akkor a kifelé menet a Lucko-i és a Blato na Cetini lehajtónál tudunk kártyával is fizetni vagy csak kp-ben? Tudom, hogy nincs csak kártyás sor, de a készpénzes sorba le lehet olvastatni a kártyát a pénztárossal?

Rezsee Creative Commons License 2016.08.01 0 0 137152

Opatija felé nem kerülnék ha nem muszáj! Igen,visszafelé egy fokkal jobb Zágráb,mert előbb ki lehet sorolni, de idefelé nagyon mindegy volt ki mivel akar fizetni, ugyanúgy araszolt a sorban. Tök vicces volt, már ismerősként üdvözöltük a mellettünk menőket, mert oda vissza előztük egymást és szinte a fél távot ugyanazokka laz autókkal tettük meg. Kompnál befelé nem volt gond, kifelé kb. 1,5-2 kompnyi hosszúságú sor volt Meragnál, mindez dél magasságában. 

Mára elromlott az idő, ahogy az öregek már tegnap megjósolták. Hajnalban jókora zápor, aztán némi javulás után, újabb felhő, szakadó eső, némi jéggel!!! Előrejelzés holnaptól javulást ígér, szerdától végig ragyogó időt! Ja, és láttunk egy delfint, igaz csak egy ugrás erejéig és érdekes módon a belső zártabb részen,  Poljana kemping után a főút mellett este 8 körül! :-)

Előzmény: HPEx20i16v (137150)
HPEx20i16v Creative Commons License 2016.08.01 -1 1 137151

Szombaton a későbbi indulás működik, vasárnap nem. Vasárnap ugyanolyan, mint nálunk Balatonról haza, a horvátok akkor szoktak tengerről hazamenni, Zágrábnál este kb szombat délutáni tömeg van...

Előzmény: Rezsee (137143)
HPEx20i16v Creative Commons License 2016.08.01 -1 1 137150

Én mindig a Brestova-Porozina kompozást választom, a kompok folyamatosan mennek oda-vissza, mindig gyorsan lepörgetik a sort. Arrafelé a szűk keresztmetszet Opatija. Persze Zágrábot így sem lehet elkerülni, max kártyás fizetéssel időt rövidíteni.

Előzmény: Rezsee (137135)
Micimalacka Creative Commons License 2016.08.01 0 0 137149

137109

Előzmény: Hangus (137148)
Hangus Creative Commons License 2016.08.01 0 0 137148

Tudja valaki, hogy Rovinjba parkoló automaták vagy parkolójegy kiadó emberkék vannak leginkább?

Már találtam egy ilyet de ebből nem tudom kiszűrni: http://www.rovinj.hr/rovinj/informacije/gradski-promet/gdje-parkirati

Tud valaki segíteni?

Rezsee Creative Commons License 2016.07.31 0 0 137147

Köszi, ez biztató!

Előzmény: killmark (137146)
killmark Creative Commons License 2016.07.31 0 0 137146

Igen szombaton.

16 h ra elhúz a tömeg .

A nagyrésze, vagyis mindenki kijelentkezik az apartmanból 10ig.

Ha még szüttyög is ,12 ig elhúznak a tömeggel.

Tapasztalat.

Előzmény: Rezsee (137143)
Admirado Creative Commons License 2016.07.31 -1 0 137145

Nagyon köszönöm, van egy térkép is, szuper. Az én keresőm egészen más találatokat adott, legalábbis, az első százban :) 

Volt valaki a Buza beachen? Van ott kötelező fogyasztás vagy hogy működik? Mikor érdemes menni? 

Előzmény: andreas19 (137111)
Rezsee Creative Commons License 2016.07.31 0 0 137144

Köszönömaz ötleteket a többieknek is, majd megírom mi volt! :-)

Rezsee Creative Commons License 2016.07.31 0 0 137143

Ez szombaton volt? Mert igazából ez a sarkalatos kérdés! Más napokon biztos működik a dolog! Egy 16-18h körüli indulás nekünk is jó lehetne, de még törpölök rajta. 

Előzmény: killmark (137138)
Admirado Creative Commons License 2016.07.31 0 0 137142

váoooo :) köszönöm!  Tervben van :) 

Előzmény: vargamarcs (137108)
vargamarcs Creative Commons License 2016.07.31 -1 1 137141

arra emlékeztem, hogy ott Grebastica környékén több ilyet láttunk, de utoljára 2009-ben jártunk arra, nem voltam biztos benne, hogy még most is ott vannak :) 

Előzmény: szaja11 (137139)
wdriver Creative Commons License 2016.07.31 0 0 137140
egy hét Rijeka után ismét itthon. egész jó volt, sőt nagyon jó. :-) mégha furcsán hangzik is :-) beszámoló jön ha lesz időm!! ;-)
szaja11 Creative Commons License 2016.07.31 0 0 137139

A Mixer után közvetlen (szomszédos épület) lefelé a 8-as út bal oldalán, előtte parkolóval a neve Bedem. A Mixert fogod előbb észevenni (motoros dizájn), de az szerintem nem üzemel teljes kapacitással. (Ott is van egy használaton kívüli malacpörgető az út mellet.) Sajnos nem tudom, hogy délelőtt van-e friss pecsenye.

https://www.google.hr/maps/@43.6349505,15.9709273,3a,75y,85.65h,84.14t/data=!3m6!1e1!3m4!1svaCepe14Pe9JKhZ0gtl98A!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1

https://www.google.hr/maps/@43.6347594,15.9713288,3a,75y,82.74h,73.65t/data=!3m6!1e1!3m4!1sFv5QDpJ4PbfGolVQz_GXTQ!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1

A google képek 2011-es állapot.

Előzmény: vargamarcs (137126)
killmark Creative Commons License 2016.07.31 0 0 137138

Szia!

Pár éve így csináltuk ahogy leírtad.

Kicsekkoltunk,és még 16 h ig fürödtünk.

Mondjuk ehhez az is kellett,hogy nem Losinjban voltunk,hanem Martinscicán.

Kis falu ,a kocsival a párom megálltam.

Hazafelé minimális forgalom volt.

adriafun Creative Commons License 2016.07.31 0 0 137137

Krk felé induló kompon vannak mindig a legtöbben, szerintem próbáljátok meg a Cres másik oldalát, Porozinából

Straniero..71 Creative Commons License 2016.07.31 0 0 137136

Mi tavaly augusztusban este 6 körül indultunk Trogir mellöl.

Zadarig végig a parti úton,kimondttan időhúzás miatt. Biztos 9 után volt,mire felmentünk.a.pályára. Sima.utunk.volt,sehol nem kellett sokat várni.

Ha bírod az éjjszakai vezetést próbáld ki.

Rezsee Creative Commons License 2016.07.31 0 0 137135

Üdv Mindenkinek! Egy kis helyzetjelentés Losinj-ról! Tegnap délután érkeztünk, szombattól szombatig foglalás miatt inkább a vissza úttól aggódtam, de a lefelé rosszabb volt, mint számítottam rá. Fél 6-kor voltunk a letenyei régi határon, semmi várakozás, pályán szépen haladtunk, aztán a zágrábi kapu előtt 8 km araszolás lépésben, egy óra ment el rá, lehet több is! :-( Túlsó oldalra is nehezen értünk át, újabb cetli, de folyamatosan lelassult, néha megállt a sor, látszólag minden indok nélkül. Kb. dugopolje lehajtó után fogytak el az autók, lehetett jönni normális tempóban. Krk sziget sima ügy,  első kompra felfértünk és a szigeten is lehetett kb. 80-as tempóval utazni. A tervezett 11 körüli érkezésből majdnem 14 óra lett, házigazda már várt minket. Az idő és a víz tökéletes! Amiben segítséget kérnék, az a haza utazás! Lucko-nál már reggel 8-kor jó hosszú sor volt a hazafelé oldalon, Krk-szigeten brutális araszolás volt a szárazföld felé. Kérdésem az lenne, próbálta-e valaki, hogy egész későn indult el Losinj-ról, Krk-ről, vagy bárhonnan visszafelé? Van-e értelme, vagy pont annyian vannak este 8-kor is, mint délután 4-kor? Tapasztalatok? :-)

vonalzoo Creative Commons License 2016.07.31 0 0 137134

Hát basszus, én még életemben nem tankoltam autópályán, most kíváncsiságból megnéztem a Holtankoljunkon, mindenhol 370 felett van a 95-ös. Egy-két helyen (pl. Nagykanizsa) 2 km-es letérővel 45Ft-tal olcsóbb a benzin. De a 370-es benzinhez képest Horvátországban is lehet tankolni.

Előzmény: murray (137130)
vargamarcs Creative Commons License 2016.07.31 -1 1 137133

csak néhány fotót láttam, de csodás hely!

további jó nyaralást!! :)

Előzmény: zsazsi30 (137129)
vargamarcs Creative Commons License 2016.07.31 -1 1 137132

MOL kút + Marché minden egy helyen :) /Balatonlelle/

dusan77 Creative Commons License 2016.07.31 0 0 137131
murray Creative Commons License 2016.07.31 -1 0 137130

BP - Letenye között az M7en hol érdemes /lehet tankolni? nem jönnék le a pályáról ha lehet.  köszi

zsazsi30 Creative Commons License 2016.07.31 0 0 137129

Ha már Vargamarcs megemlített... Razanj, Stivasnica öböl egy titkos kis paradicsom. :) Tavaly pár napot voltunk, most visszatértünk, egyszerűen maga a tökély! :)

Jelenleg Marusiciben időzünk, ez is csodaszép, de azért visszavágyunk a Punta Plankába...

Előzmény: vargamarcs (137060)
vargamarcs Creative Commons License 2016.07.31 -1 1 137128

ezek - majdnem - mindig az út mellett vannak, nehéz kikerülni őket :)

Előzmény: dusan77 (137127)
dusan77 Creative Commons License 2016.07.31 0 0 137127

Pontatlanul fogalmaztam. Arra voltam kivancsi, hogy a 8-ason haladva elmegyek-e  mellette vagy le kell ternem valahova. Igy mar tudom. Koszi. 

Előzmény: vargamarcs (137126)
vargamarcs Creative Commons License 2016.07.31 -1 1 137126

szerintem ez az: 

Mixer :)

Előzmény: dusan77 (137124)
andreas19 Creative Commons License 2016.07.31 0 0 137125
Előzmény: dusan77 (137124)
dusan77 Creative Commons License 2016.07.31 0 0 137124

Szia. Terveink szerint 11-12 korul itt fogunk jarni jovo heten! Pontosan hol van ez a hely? 11 korul mar van sult malac?

Előzmény: szaja11 (137117)
Viperator Creative Commons License 2016.07.31 0 0 137123

Velence, Opatija, kis hajótúra (Vrsar, Rovinj városnézés, Lim-csatorna, ebéd a hajóban), Kamenjak. Hazafele útközben csak a klagenfurti Minimundust tudtunk megnézni (szlovén A2 le volt zárva, Ljubljana környékén nagy torlódás volt (mi letértünk előtte és sima úton mentünk Lobtunnel felé). Többet akartam, de a feleségem nem, napozni akart.

Bécsből nagyon sokan mentek Magyaroszág felé, a határnál nagyon sokan álltak matricát venni) és az M1 autópályán rengeteg autó ment Budapest felé (este tízkor, ekkor mentünk haza Győrbe)

Előzmény: Micimalacka (137122)
Micimalacka Creative Commons License 2016.07.31 0 0 137122

Mi lett végül a végleges program a sok tervezettből, látom, hogy Velence megvolt, a többi?

Előzmény: Viperator (137121)
Viperator Creative Commons License 2016.07.31 0 0 137121

Sok plusz idő és sok kisvárosokon, falvakon keresztül sebességkorlátozás. Nem szívesen ajánlom.

Előzmény: elesek (137115)
Pilsner76 Creative Commons License 2016.07.31 -1 0 137120

Isten látja lelkem, gyönyörű!!!! Jövőhéten satufékkel állok meg!!!

andreas19 Creative Commons License 2016.07.31 0 0 137119

Így könnyű! :)

(magam csak a helyet próbáltam rögzíteni a topiklakó számára, hogy idejében fékezzen)

andreas19 Creative Commons License 2016.07.31 0 1 137118

A horvát egyes főút nagyjából végig az autópálya közelében tart Letenye felé, de magam nem kísérleteznék vele, amennyiben nincsen elintézni valóm Zágrábban.

Szerintem a Károlyváros-Zágráb-Varasd-Nagykanizsa 200 km legalább 4 óra menetidő vasárnap du-este.

Előzmény: elesek (137115)
szaja11 Creative Commons License 2016.07.31 0 0 137117

Grebastica valós állapot (nem téli gúglis):

80 kN 1 adag sültkrumpli körettel. Fiss, finom, kiadós. Folyamatosan megy a malacpirító.

Előzmény: andreas19 (137065)
andreas19 Creative Commons License 2016.07.31 -1 0 137116
elesek Creative Commons License 2016.07.31 0 0 137115

Sziasztok!

Ma délután indulunk haza Plitvicéről Budapestre, van valami tippetek, hogy a horvát autópálya részt hogy tudnánk elkerülni, hogy időben jobban kijöjjön? 

A hazait azt biztosan nem tudjuk elkerülni ahogy gondolom.

Így jött ki.

Köszi 

Viperator Creative Commons License 2016.07.30 0 0 137114

Bocs, elírtam, helyesen: Loibtunnel

Előzmény: Viperator (137113)
Viperator Creative Commons License 2016.07.30 0 0 137113

Megtörtént a klagenfurti Minimundus megtekintése. Loisstunnel-en keresztül átmentünk gond nélkül.

Előzmény: adriafun (137085)
pearl_13 Creative Commons License 2016.07.30 0 0 137112

Tényleg ez a legolcsóbb, de sajnos nem mindig van hely. Ilyenkor marad a hotel zora parkolója. 10 kn/h 

Előzmény: laikusss (137096)
andreas19 Creative Commons License 2016.07.30 0 0 137111
Előzmény: Admirado (137104)
dusan77 Creative Commons License 2016.07.30 0 0 137110

Valaki(k) esetleg jovo hettol Trogir kornyeken?

adriafun Creative Commons License 2016.07.30 0 0 137109

is-is, attól függ hol parkolsz, de inkább automaták, egyedül az óvárostól észak felé a nagy kikötőben (ahonnan a velencei járat is indul) történik a fizetés embernél.

Előzmény: Hangus (137103)
vargamarcs Creative Commons License 2016.07.30 -1 3 137108

de..... ha már Dubrovnik és strand, akkor a Sveti Jakov :)

vargamarcs Creative Commons License 2016.07.30 -1 1 137107

mi mindig a parkolóházban parkolunk, Cavtat felől nem lehet eltéveszteni az irányt :) "Javna garaža" feliratot keresd az útbaigazító táblákon.

lehet parkolni valahol a 8-as mellett a város felett, onnan lesétálni, talán valaki épp itt írta egyszer, az ingyé' van :)

vargamarcs Creative Commons License 2016.07.30 -1 1 137106

Buza beach :) 

az óvárosból lehet kisétálni, tulajdonképpen egy bár :)

Admirado Creative Commons License 2016.07.30 0 0 137105

OFF Két hónap? Az már valami, gratulálok! Most már ne szúrj ki magaddal, hogy elcseszed! :) Lakásban mi sem dohányoztunk, ha tél volt, mínusz 15 akkor is kimentünk a teraszra kávézni. Amilyen ostoba az ember, egy darabig még cigi nélkül is kimentem, csak ott esett jól. A lakásban tettem ide, tettem oda, mindenhol ottfelejtettem. Végül a kávéról is leszoktam. :) ON

Előzmény: Straniero..71 (137067)
Admirado Creative Commons License 2016.07.30 0 0 137104

Köszönjük, ez nekünk éppen megfelel, még sosem vacsoráztam Dubrovnikban, mindig indulni kellett vissza :) Bár a parkolás megriaszt, ahogy itt olvasgatom. Van javaslatotok Cavtat irányából? 

És egy kérdés a Csapathoz:  a Buza strandot hogy találom meg? Olvastam leírást, de nem kerültem képbe, mert annyira nem ismerős a hely.  

Még 22 nap :)

Előzmény: vargamarcs (137041)
Hangus Creative Commons License 2016.07.30 0 0 137103

Tudja valaki, hogy Rovinjba parkoló automaták vagy parkolójegy kiadó emberkék vannak leginkább?

cdl1 Creative Commons License 2016.07.30 0 0 137102

Sziasztok.

Holnap reggel indulunk sajna haza az Isztriáról.

Szerintetek Szlovénia vagy Horvátország felé menjünk?

Távolságban kb ugyanannyi, de melyik lesz a gyorsabb?

dusan77 Creative Commons License 2016.07.30 0 0 137101

Muszaj! Egyszer elunk! 😀

Előzmény: Escada74 (137100)
Escada74 Creative Commons License 2016.07.30 0 0 137100

Tudtok élni :) Szimpatikus megoldás :D

Előzmény: dusan77 (137099)
dusan77 Creative Commons License 2016.07.30 0 0 137099

En ugy tervezem, hogy Triesztbol elindulok legkesobb pentek es 8-kor. Amikor megerkezunk, beulni egy jo kis tengerparti barba, reggeli, 1-2 ital, furdes es szallaselfoglalas! 

Előzmény: Escada74 (137093)
Escada74 Creative Commons License 2016.07.30 0 0 137098

Ezzel az opcióval azért nem számoltam, mert egy éjszaka szállás, ki-be pakolás nekem mindig felesleges macerának és pénzkidobásnak tűnik...de azért utánanézek, köszi :)

Előzmény: vargamarcs (137097)
vargamarcs Creative Commons License 2016.07.30 -1 1 137097

menjetek pénteken, aludjatok egyet Zadarban és szombaton lecsorogtok a tengerparton Primostenbe :)

Előzmény: Escada74 (137089)
laikusss Creative Commons License 2016.07.30 0 0 137096

Primostenben a jelölt helyen találtuk meg a legolcsóbb parkolást ( 8 kuna/óra ). Máshol 10,12,30 volt. A parkolóban étterem is van.

laikusss Creative Commons License 2016.07.30 0 0 137095

Ingyenes parkolás Trogir/Ciovon. A parton, merőlegesen a vízre ingyenes a jelölt sárga szakaszon. 

laikusss Creative Commons License 2016.07.30 0 0 137094

Újabb ingyenes parkolás Zadarban!

A jelölt négyzetnél mindig volt 4-5 hely és fás, árnyékos, 10 perc az óváros.

Előzmény: Straniero..71 (137086)
Escada74 Creative Commons License 2016.07.30 0 0 137093

Hát ez tűnik a legjobb opciónak számomra is, csak az a kérdés, hogy akkor reggel 6-tól délutánig alvás nélkül mi a francot fogunk ott csinálni...egyébként én is mentem már Olaszországból át szombaton, na az se volt jobb :( Sajnos minden igyekezetem ellenére péntektől nem találtam szállást most sem...

Előzmény: dusan77 (137092)
dusan77 Creative Commons License 2016.07.30 0 0 137092

En a helyetekben pentek este elindulnek, hogy hajnal kornyeken eltudd hagyni Zagrabot! Mi nem messze leszunk toletek, csak mi Olaszorszagbol indulunk, de ugy tervezem, hogy szombat hajnalban mar Zadar kornyeken leszek. 

Előzmény: Escada74 (137089)
dusan77 Creative Commons License 2016.07.30 0 0 137091

Nagyon koszonom az infokat! Remelem sikerul egy malacsutest elcsipnem valahol. Megcsipem azokat a tenger melletti utszakaszokat is. 

Arra tud valaki valaszolni, hogy miutan Triesztbol indulunk Trogir fele, szombaton mikortol lehet szamitani erosebb forgalomra az autopalyan? Tekintette arra, hogy ugye Zagrabot elkeruljuk! Egyaltalan lejjebb mennyire tud huzos lenni a forgalom? 

vargamarcs Creative Commons License 2016.07.30 -1 1 137090

itt sajnos a garázs nem szerepel a listán, viszont az összes parkolási lehetőség árakkal megtalálható, interaktív térképen lehet tájékozódni :)

http://www.oil.hr/parking.php

Előzmény: Asztipityu1975 (137088)
Escada74 Creative Commons License 2016.07.30 0 0 137089

Sziasztok! Jövő szombattól van szállásunk Primostenben. Abban kérnék segítséget, hogy mikor célszerű indulni a szombati dugó elkerülése érdekében?

Asztipityu1975 Creative Commons License 2016.07.30 0 0 137088

Köszi a tippet!Kérdezném,hogy az utólagos fizetés automatánál történik-e és hogy elfogad-e papírpénzt,vagy csak aprót!?Mennyi az óradíj,csak,hogy hogy készüljünk?Köszi előre is!A.

Előzmény: Déenes (137084)
HPEx20i16v Creative Commons License 2016.07.30 -1 1 137087

Valahol igazad van, DE. Dubrovnik-ból egy van, ahova mindenki, aki Horvátországban jár, legalább egyszer el akar menni. Nem úgy működik, hogy ha nem tetszik pl.: Porec, akkor majd megyünk Rovinj-ba, vagy Makarska helyett Brela...Ha pedig van kereslet rá (a folyamatos tömegről meg úgy tűnik, hogy van), akkor addig emelhetik az árakat, ameddig tulajdonképpen akarják. 

Előzmény: ufonauta2 (137021)
Straniero..71 Creative Commons License 2016.07.30 0 0 137086

Köszi,ez jól jön majd,egy fél napot töltünk ott,nem baj,ha nem kell fizetni a parkolásért.

Előzmény: grandscenic (137081)
adriafun Creative Commons License 2016.07.29 0 0 137085

http://www.dars.si/Dokumenti/About_us/Fundamental_documents_1041.aspx

az A1-est az útzár közvetlenül nem, de közvetve annál inkább érinti, én holnap biztosan nem választanám Szlovéniát, hanem Pulából Rijeka-Zagreb felé mennék Magyarország felé.

Ha mindenképpen Klagenfurt, úgy a korábban írt útvonalon tudjátok megközelíteni, ahol útzár nem, de dugó garantált.

real time szlovén úthelyzet: http://www.promet.si/portal/en/1traffic-conditions.aspx

Előzmény: Viperator (137082)
Déenes Creative Commons License 2016.07.29 0 0 137084

Ezt a parkolóházat ajánlom: https://www.google.hu/maps/@44.1142204,15.2349428,3a,75y,172.27h,87.37t/data=!3m6!1e1!3m4!1sNpcKkUG9zc0ShkqREeJAqQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=hu-HU

Utólag fizetsz, nem kell aggódni, hogy lejár-e a jegy, és mindig van hely. Közel az óváros, a gyaloghídon kell csak keresztül menni és pont a piacnál vagy.

Előzmény: Asztipityu1975 (137033)
Viperator Creative Commons License 2016.07.29 0 0 137083

Puláról fogunk indulni haza, eredeti terv szerint Klagenfurt felé ... de szlovén A2 autópályán útzár lesz.

Előzmény: Viperator (137082)
Viperator Creative Commons License 2016.07.29 0 0 137082

Igaz, hogy szlovén A1 autopályán nem lesznek útzárak? Holnap reggel megyünk haza....

grandscenic Creative Commons License 2016.07.29 0 0 137081

Sziasztok! Zadarban a Marka Oreskovica utca és a Edvina Androvica utca sarkánál van egy OTP BANK irodaépület.

Az épület teljes hosszában van egy szabad parkoló. Mi itt tettük le az autót,innen gyalog a saroktól jobbra van egy körforgalom onnan balra  fordulva a Stjepana Radica utcán végigsétálva az Óváros a hídon keresztül kb 20 perc alatt elérhető.

Mi a múlt héten voltunk Bibinjében, Zadarban mindig ezt a parkolót használtuk.Ha a körforgalomnál egyenest mentek a következő körforgalom után van egy Lidl Zadar. Remélem segítettem valakinek.

adriafun Creative Commons License 2016.07.29 0 0 137080

Dubrovniki parkolás:

elvileg lehet barátibb áron is parkolni a sárga (3-as) zónában, amit ez a társaság üzemeltet, itt 10 kn/óra, ami úgy gondolom teljesen vállalható.

http://www.sanitat.hr/en/parking/parking-zones

ufonauta2 Creative Commons License 2016.07.29 0 0 137079

Teljesen igazad van. A jövő héten be is iktatnám Dubrovnikot. Csak hát mikor?

Péntekig vagyunk itt Blace-ban és hát ilyen időben...  hm... Talán hétfőn megkockáztatom.

Előzmény: Straniero..71 (137045)
vargamarcs Creative Commons License 2016.07.29 -1 2 137078

jujjj...... :) legvége.....

Straniero..71 Creative Commons License 2016.07.29 0 0 137077

Ide konkrétan semmi értelme elutazni...

Az a helyzet, hogy ahova mi járunk, azt pont azért szeretem, mert a ház és az udvar, meg minden be van fejezve. Nincs szürke betonból kiálló betonvas, nincsenek 30 éves bútorok...

Előzmény: The_Rible (137075)
adriafun Creative Commons License 2016.07.29 0 0 137076

bocsánat kis javításra szorul:

- a Wurzen hágón átvezető főút a szlovén Podgoren és az osztrák Villach közt is zárva lesz

- a Nassfeld hágó szintén zárva az olasz Pontebba és Ausztria közt

a korábban írt Loibl hágó  nem alternatíva, mivel erről a pályára kell menni, így a szlovén s osztrák autópálya felügyelet ettől is eltanácsol. Tehát marad a Seeberg hágón átvezető út, s úgy Klagenfurt.

Maga a pálya egyébként reggel 9től az esti óráig lesz zárva. Jah és két német tartományban (Bajorország és Baden Würtemberg) + Hollandiában most kezdődtek a szünetek. 

Előzmény: adriafun (137071)
The_Rible Creative Commons License 2016.07.29 0 0 137075

Teljesen egyetértek. Ezek is azok közé a helyek közé tartoznak, ahová nem értem, hogy 6-8 óra autózást felvállalva miért mennek az emberek. Ha már ennyit utazik valaki, akkor tud taláni sokkal jobb helyeket. A környéken éppen ezért kerestük és fedeztük fel (talán itt a fórumtársak közül elsőként) Viniscét még 2004-ben. Pont azért, mert nincs ipari létesítmény a közelben, és a Split/Trogir/Sibenik környéki forgalmas öblöket tekintve a legcsendesebb rész. Trogir környékén ezen kívül a Ciovó külső felén levő öblök, és Rogoznica jöhet számomra szóba. De még így is találkoztam gyakran kövekre kirakódott, illetve vízben lebegő olajfoltokkal (még Ciovo külső vizein is, olyan szinten, hogy a fürdőruhák mentek a kukába), úgyhogy inkábbb messze elkerülöm a nagyvárosok közeli, illetve nagy hajók járta partszakaszokat. (a belső öblök meg persze soha nem voltak opciók).

Persze ezek csak az én szempontjaim, mindenki ott fürdik, ahol akar.

Előzmény: laikusss (137068)
Asztipityu1975 Creative Commons License 2016.07.29 0 0 137074

Köszönöm szépen a linket,sikerült megnéznem a parkolót!Remélem szabad hely is lesz benne!Holnap vagy holnapután kiderül!És remélem még mindig ingyenes!Amúgy látni a gugli emberrel,hogy a szomszédságban van a hely,ahová szállítják a szabálytalanul parkoló autókat,úgyhogy hamar megtaláljuk,ha mégsem!Köszi mégegyszer!A.

Előzmény: sfi (137057)
laikusss Creative Commons License 2016.07.29 0 0 137073

Marinat csak csónakból láttam, ezért persze, hogy másként láthattam, mint ti. Vagyis mi nem sétálgattunk a parton. Most amúgy megnéztem Poljicat a gúgli mappon, mert átmentünk ott párszor, amikor Primostenbe mentünk és találomra rátettem a sárga embert az útra és hihetetlen, hogy mindig ugyanazt érzem: bármilyen horvát tengerparti utat nézek, arról messziről virít, ha nem is az, hogy Horvátország, de az mindenképpen, hogy mediterrán tengerparti rész, még ha a vizet nem is látom. Egyszer elkezdem ezt komolyan kutatni, hogy mi a túra az, ami ennyire meghatározza....a kövek, a téglák, a házak alakja, a fák, a kavicsok, a föld színe, kopár hegyek....

Itt van pl ez a semmitmondó, amúgy nulla látványú részlet...

De mégis nekem tökre kiabál, hogy ez milyen táj lehet. Az a tipikus vöröses talaj, az a szőlő lugas, az a félig elkészült betonplacc, az a ház...lehetne ez mondjuk nálunk is, de mégsem. Olyan, mintha egy apró pixelt ha megváltoztatnánk, máris nem lenne ilyen tipikus a látvány. De melyik az a pixel? Amúgy régebben feltettem már: vajon mitől olyan az összkép, amilyen? 

Előzmény: Straniero..71 (137070)
adriafun Creative Commons License 2016.07.29 0 1 137072
ha olasz-slo vonalrol jottok akkor b rijeka-senj kozti szakazs is ajanlhato szinten jo pano foleg amikor senjtol kapaszkodtok a szerpentinen, raadasul a reggeli fenyekben meg szebb.
Előzmény: dusan77 (137048)
adriafun Creative Commons License 2016.07.29 0 0 137071
de lehet , b82es seebergsattel v b91 loiblpass . a b91es csodas kornyezetben kanyarok ausztria d szlovenia kozt, mar csak azert is megeri. klagenfurtban minimundus mellett worthi tavat ajanlom. van egy kilato is szep panoval. toparti telepulesek kozul talan velden a legjobb.

forgalom lesz de itt lezarast nem mondtak
Előzmény: Viperator (137043)
Straniero..71 Creative Commons License 2016.07.29 0 0 137070

Látod ez is nagyon jó példa,hogy két ember ugyanazt nézi,de mást lát. 

Mi.poljicára járunk évek óta, kis falu Seget és Marina között.

Mi.Marinat kimondottan hangulatos helynek tartjuk,szeretünk sétálni a torony környékén, venni valamit Luka&Lora gyorsétkezdéjében,leülni a parti.padokra,nézni.a.tengert.és a hajókat evés közben.

Az utat is szeretjük,minden öböl más, ahol nem látjuk a tengert,ott a hegyeket nézzük, a kőfallal elválasztott földeket,a házakat...

Előzmény: laikusss (137068)
andreas19 Creative Commons License 2016.07.29 0 0 137069

OFF

Nekem (40 évi dohányzás után) nem kellett a fotelben (ulti közben, amikor forogni kezdett a szoba) kávé, elég volt egy vérnyomás mérő. Idén éppen 11 éve.

Előzmény: Straniero..71 (137067)
laikusss Creative Commons License 2016.07.29 0 0 137068

Marina egy kikötő öböl. Hajókkal, csónakokkal, száraz dokkal. Körben házak a parton. Kb ennyi a látvány. Mellett Seget Vranjica, itt volt a mi szállásunk idén. Egy aranyos öböl, kis dombbal, kis templommal, domboldali házakkal, 1-2 étterem, kikötő, egy kis barátságos, árnyákos strand büfével. Ennyi van ott. Mi imádtuk, bázisnak tökélet es volt. Utána Trogirik ipari létesítmények, hajógyár...csúnya látvány, semmi szépség. Sibenik és Prim