Keresés

Részletes keresés

Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.09.04 0 0 7936
Összedobtam egy kísérleti Charlie-t (na jó, még nincs kész), hogy teszteljem a színeket, mielőtt nekiállok az MRC-t fújni. (A minőség ennek megfelelően: ócska. A gépet 800Ft-ért vettem, és a készítői sem töltöttek vele több időt, mint én az építéssel. Aki ezért engem lenéz, esetleg megszólja a köpködő festésmintát, csak egy dolgot mondhatok: %!+/=+" (adásszünet) :P )

Szerintetek melyik szín realisztikusabb egy vitenami UH-1C-n? A világos olive drab (amit előírnak), a sötét US Helo Drab.



Tényleg nem volt kedvem túl sok időt szentelni a gépnek. A belsejét ki sem dolgoztam, annyira rászorult volna a feljavítás - kapott egy fekete réteget. Inkább csak arra vagyok kíváncsi, hogy melyik szín közelít a legjobban az eredetihez. A fotókon nagyon sötétnek tűnnek a gépek; de persze ki tudja, hogy ez mennyiben köszönhetőa képek minőségének . Szóval?
phantomII Creative Commons License 2005.09.03 0 0 7935
de ki az a marha aki megadja a hitelkártyája számát a neten?

Azzal még nem lenne baj, de ezek kamu levelek, az ebay nem küld ilyen mailt. Ha az ebay kommunikálni akar veled, akkor a MyEbay linken teszi, miután bejelentkeztél.
Előzmény: part (7932)
ironclad Creative Commons License 2005.09.03 0 0 7934
Én az NSZK e-bayt néztem/e-bay.de/,de Paypal az nemzetközi.Lényeg,hogy ráutalsz kártyáról egy összeget a virtuális számlára,és emilen keresztül küldöd el.
Persze leírja,hogy is megy ez pontosan,de ez korrekt,nem húzhat le senki.
Előzmény: part (7932)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.03 0 0 7933

Part:

 

Akmu levél. Ebay nem küld ilyet.

part Creative Commons License 2005.09.03 0 0 7932

hali!

 

ebay-el kapcsolatban:

akinek van ott elérése az esetleg nem kapott egy levelet, hogy meg kell újítania az accountját, különben határozatlan felfüggesztik az ebay használatát?

kaptam egy linket ahol ezt megtehetem (a frissítést), de ott azzal kezdődik a dolog hogy adjam meg a hitelkártyám számát, ennek viszont meg az a pikantériája, hogy a pin kódra is kíváncsiak a számmal együtt, és ezek megadása nélkül nem is megy tovább a dolog.

de ki az a marha aki megadja a hitelkártyája számát a neten?

az ebay használatának nem feltétele a hitelkártya, a pénz eljuttatásának vannak más módjai is vagy ezt rosszul tudom?

valakinek valami ötlete ezzel kapcsolatban?

HA-SLN Creative Commons License 2005.09.03 0 0 7931

Még én sem! Közzé fogom tenni a tapasztalatokat! egy barátom segít most, rajta keresztül veszem meg. Fergeteges mennyi minden van itt.

 

Ugyanennek a srácnak, akitől az United 747-lesz, van fent KLM 474 festése! Állat!

Beteszi mellé, nem kell 2 szer fizetni a csomagköltséget.

Aztán veszek itthon egy 747-Lufthansát, és KLM-re csinálom meg. Utána a Lufi festést eladom ugyanezen a portálon!:-))

 

Na elmondva jól hangzik, de majd meglátjuk.

 

Egyébként ha vettem a Tesco-ban ilyen sárga matricás makettet vissza lehet vinni?

Meg múltkor hiányzott alkatrész a dobozból...:-( Csak vissza volt ragasztva. Valaki kiszedte....:-(

 

Laci

Előzmény: ironclad (7930)
ironclad Creative Commons License 2005.09.03 0 0 7930
Az e-bay-en Paypallal fizetsz?
Érdekelne,még nem vásároltam eddig onnan.
I.
Előzmény: HA-SLN (7929)
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.03 0 0 7929

Megkockáztatok most egy 747-est. Ha szar lesz többet nem veszek öreg gépet.

Bár a Revell már vert át matricával. Új modelljük volt akkor a Beluga, és én barom belementem. Olyan sárga, mint állat!:-((( Nemtom meg lehet ezt reklamálni?

 

Laci

Előzmény: phantomII (7928)
phantomII Creative Commons License 2005.09.03 0 0 7928
Jól látod, a régi cuccokkal ilyesmik a bajok.

A matrica megsárgul és felrepedezik.
A makettek garantáltan részletszegényebbek, durvább kidolgozásúak és általában pozitív vonalzásúak.

Viszont vannak olyan cuccok, amik nem léteznek azon kívül. A matrica szokott lenni a nagyobbik baj, mert feljavítani lehet a gépet, de pl. egy fehér feliratot csinálni rá...
Előzmény: HA-SLN (7927)
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.03 0 0 7927

Gyerekek!!!

 

Találtam egy eladó gépet a neten!

 

http://i11.ebayimg.com/03/i/04/cd/d6/7a_1_b.JPG

 

Ezt mikor gyártotta a Revell?? Lehet idősebb mint én....

Szabad ezt megvenni? Úgy értem régen csak pozitívot csináltak, és lehet trágy a minősége.

Ráadásul a matricák megsárgulnak nem???

 

Laci

phantomII Creative Commons License 2005.09.03 0 0 7926
Nem van.

De azért írtam be ma, hogy a repülősklubban volt vagy 10 féle ilyesmi, ott arathattál volna. Minden hónap első szombatján a XI.ker fehérvári úti művelődési házban van délután 1 körültől.

De ezek a cuccok a jövő hónapban is ott lesznek.
Előzmény: HA-SLN (7925)
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.03 0 0 7925

Nekd van gyík szemed!:-)))

 

Te nem akad ott a sok lom közt egy polgári 1:144-es ma már nem kapható makett??

Mondjuk valami propelleres???:-)

 

Laci

Előzmény: phantomII (7924)
phantomII Creative Commons License 2005.09.03 0 0 7924
Bingo.:-)))

www.phantom.hu
Előzmény: ironclad (7921)
phantomII Creative Commons License 2005.09.03 0 0 7923
A nagyobb része egy haver padlásán, a többi meg még két helyen. Volt egy kis modellboltom is, de az főleg azért, hogy a nagykerből be tudjam szerezni a nekem kellő cuccokat.

10 év beszerzése az anyag egyébként.
Előzmény: HA-SLN (7920)
Tibcsi(R) Creative Commons License 2005.09.03 0 0 7922
A Concorde ablakai a Heller kiten "lukasak" és adnak beléjük átlátszó elemeket. De annyira aprók... :))
Előzmény: HA-SLN (7911)
ironclad Creative Commons License 2005.09.03 0 0 7921
Phantomnak volt modellboltja,ugye?
Előzmény: HA-SLN (7920)
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.03 0 0 7920

700 doboz maketted van otthon? Úr isten!! Hol tartod? Béreltél egy hangárt??:-))

Te vagy a lottónyertes?

Előzmény: phantomII (7919)
phantomII Creative Commons License 2005.09.03 0 0 7919
Hány doboz?

Én valahol 700-nál abbahagytam a sajátjaim számolását...
Előzmény: ironclad (7917)
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.03 0 0 7918

Akkor ez bolond! Én ehhez képest piskóta vagyok, de örülök, hogy nem vagyok a bolondsággal egyedül!:-))))

 

Laci

Előzmény: ironclad (7917)
ironclad Creative Commons License 2005.09.03 0 0 7917
Ez nem bolt,hanem egy kollégánk "spájza"!!!!
Komolyan!
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.03 0 0 7916
Sajnos mint látod túl vagyok ezen a fázison! Amúgy köszi! Valóban jó módszer!
Előzmény: ironclad (7915)
ironclad Creative Commons License 2005.09.03 0 0 7915
Helyzetlámpák:
átlátszó keretből regessz be a beugró részbe pontosan illesztve egy darabot/festés előtt,csiszolási munkáknál/,a felesleget szikével levágod,síkba csiszolod,polírozod,kitakarod.Ja,mögé Bare-Metált ragassz,vagy ha nincs,alufóliát/foncsor-hatás/.
Zs.
ironclad Creative Commons License 2005.09.03 0 0 7914
Oldalablaksor:
belső oldalra hosszú műa. szürke csíkot ragasztottam,ami pár millivel szélesebb,és hosszabb mint az ablaksor.Lakkozásnál nekem "beleült" a lakk,de mindegyikbe cseppentettem még,hogy kitöltse.Tibcsi Clearfixe is tuti.Mindkettő sok meló.
A Concorde ablakai nem "lukasak",hanem süllyesztettek a kiten.
Zsolt
Előzmény: HA-SLN (7911)
phantomII Creative Commons License 2005.09.03 0 0 7913
Ezt a problémádat vagy 2000 beírással ezelőtt valaki konkrétan már végigszopta és fényképpel illusztrálva mutatta be.:-)))

Az ausztrál narancsszínű cargo gépet (vagy 30-40 beírással lejjebb) ma 1000 forintért láttam a repülősklubban a börzén. Volt Tu-144-es is meg egyéb apróságok.
Előzmény: HA-SLN (7912)
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.03 0 0 7912

És nem véletlenül hagytam a végére a hajtóműveket.

A Revell is elmehet a fenébe...:-/

A hajtóművek belsejét alapból glettelni kell... De hogy lehet valamit így legyártani?

 

4 hatomű 8 kis hibáját eltüntetni nem kis munka. És miután összeilleszted a hajtóműveket, belül 4*2 rést kell tömítened, és lecsiszolnod egy teljesen lehetetlen helyen nem lehet hozzáférni. Aztán kívülről 4*4 rés.... Azsta!!!:-)

 

A munka bérbeadó!:-))))

 

Melléklet:

http://img.tar.hu/lacisajt/size2/15321879.jpg

 

Laci

HA-SLN Creative Commons License 2005.09.03 0 0 7911

Cocncorde oldalablakokat hogy oldod meg?

Jó, hogy van ez a topik!:-) Rá nem jönnék a trükkökre egyedül!

 

Laci

Előzmény: Tibcsi(R) (7909)
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.03 0 0 7910

Na készvagyok pár kép linkelhetőségével...

 

Elsőnek az OKB144 félelmetes részletkidolgozása... Borzalmas. A törzs illestéset m ár nem mutatom meg, mert valamennyire összegányoltam, és lehet inkább engem minősít így összegányolva, és nem az OKB144-et. Több glettanyag kell, mint amennyi műanyag van az egészben. Félelmetes, hogy a szárny felső felületén is vannak zárványok... Borzalom!!!

 

Íme:   http://img.tar.hu/lacisajt/img/15321386.jpg

 

Aztán egy fotó az én kis művemről. Már zajlanak a berepülések, de egyenlőre a vitorlázó tehetségét teszteljük, ugyanis hajtóműveket még nem szállították le a gyárból...:-)

 

http://img.tar.hu/lacisajt/img/15321384.jpg 

 

Végül a kép mégegyszer pár jelöléssel! Már alig van a gépen munka, és elég nagy fejtörést jelent nekem a világítástechnikája. Van a képen jelölva 3 világítótest. Hogy oldhatnám meg, hogy jól nézzrn ki? Ötlet?? A hozzá kapott lámpák gyalázatosak. Méretileg, formailag is másak és nem illenek a helyükre. De még ha belillenének is rondák lennének. Egyéb megoldás?? Ti hogy szoktátok?

http://img.tar.hu/lacisajt/img/15321385.jpg

 

Laci

Tibcsi(R) Creative Commons License 2005.09.03 0 0 7909
A gyári szélvédőt nem használtam fel. Húzott szálból megcsináltam a kereteket és Humbrol Clearfix-szel "üvegeztem be" a kabint.

Képeket még nem szeretnék feltenni, majd ha elkészül... :)

Ja, a Concorde is egész jól áll. Teljesen új orrfutószárat kellett építenem hozzá, mert az eredeti egy gyalázat volt... :((
Előzmény: HA-SLN (7908)
HA-SLN Creative Commons License 2005.09.03 0 0 7908

Húúú én is csináltam még régen egy 727-est. Széttörtem mérgemben, mert szélvédőt nem lehetett belehyeleyzni. Lefestettem a törzset, és utána akartam. Óriási lebőgés volt, mert kisebb volt, mint a lyuk!

 

Nem egy revell....:-/

 

Sok sikert hozzá. Képeket tudsz feltenni róla?

 

Laci

Előzmény: Tibcsi(R) (7906)
Tibcsi(R) Creative Commons License 2005.09.03 0 0 7907
Bocs, elírtam: az Airfix Jumbo nem 300-as, hanem 200-as...
Előzmény: Tibcsi(R) (7906)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!