Keresés

Részletes keresés

foci000 Creative Commons License 2013.12.13 0 0 2949
Köszi. Akkor ennyi. Hétvége tévé nélkül.:-(
Előzmény: nicko (2948)
nicko Creative Commons License 2013.12.13 0 0 2948

csináltál egy téglát.

ezen csak szervízben tudnak segíteni.

Előzmény: foci000 (2947)
foci000 Creative Commons License 2013.12.13 0 0 2947
Igen. Tudom.
De nem akartam. A tv kikapcsolják.
info+menu+mute+bekapcs
Na ez a szerviz menü
Most már tudom
Előzmény: nicko (2946)
nicko Creative Commons License 2013.12.13 0 0 2946

véletlenül nem lehet oda belépni, ahhoz tudatosan kell 4 megfelelő gombot bizonyos sorrendben megnyomni. ;)

Előzmény: foci000 (2945)
foci000 Creative Commons License 2013.12.13 0 0 2945
Szevasztok. Sajnos beléptem véletlenül a tv szerviz menüjébe. Ue22es5400wrxu.
Valamit sikerült leállítani es most se kép se hang se semmi.
Olvastam eeprom resettrol. Sajnos most nem tudom szervizbe vinni de technikus vagyok. Bizottságtechnikában.
Szóval ha válik tud segíteni nagyon meg köszönöm
nicko Creative Commons License 2013.12.13 0 0 2944

főleg úgy, hogy a downgrade meg letiltva.

 

szerencsére D szériánál van megoldás rá samygos srácoknak köszönhetően.

Előzmény: Törölt nick (2942)
BraunBela Creative Commons License 2013.12.13 0 0 2943

Sziasztok!

Én is beneveztem a UE32F6400-ra! Az előd egy alig egy éves oftopicsony ment a gyerekeszobába. :)

Néhány nap használat után erről is az a véleményem, hogy a smart részének az árát jó lenne visszakapni! Ugyan ez már sokkal fejlettebb mint a Sony, de ez még mindig csak igen nagy kompromisszumokkal nevezhető smartnak!

Úgyhogy a már bevált HTPC maradni fog még jó ideig a TV mellett! Egy Brazos alaplappal megépített olcsó kis PC és minden hasonló igény ki van elégítve! Olyan filmet, Youtube-t nézel amilyet csak akarsz és ha valami nem megy, akkor némi faragással megbütykölöd!

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.11 0 0 2942

Utánlövés:

 

főleg úgy, hogy a downgrade meg letiltva.

Bár ez utóbbi nem mindig a gyárók hibálya, sokszor ezt a "jogvédők" pofozzák ki belőlük.

Előzmény: Törölt nick (2941)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.11 0 0 2941

Nekem jó igy, ha neked jó :D

 

Akkor ne frissits,

 

 

Még csak nem is Samu specifikus hozzáállás, de ha valaki nem ad ki changelog-ot a firmware frissítésre, hát az nagyon büdös. És nem véletlen.

Előzmény: bacus (2938)
nicko Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2940

sok mindenre rakok fel fw frissítést nem ez a gond.

kitapasztaltam (nem csak én mások is) a samsung tv esetében 5 kiadott fw-ben 3x csak tílt semmi javítást nem ad ki. mikor a samygos srácok valamire rájönnek a hacken kívúl a samsung azonnal lép és jön az fw. ez olyan csikicsuki mint régen a virust kitalálók és a virusölők fejlesztői..később a fejlesztők magauk a kitalálók lettek.

simán eltudom képzelni az ilyen hackelők elöbb utóbb valamelyik gyártónál végzik fejlesztési projektben.

 

samsung tv esetében arany igazság, ha semmi baja a tv-nek nem kell frissíteni. de egy 2011-es modellnél kijön 2013 dec. 4-én egy új fw, majd 3 év elteltével én nem hiszem, hogy az bármit javítana. Egyetlen kívétel van egy Hbbtv kapcsán ígért fw kiadás Magyarországra direkt.

 

egy új tipus esetében ha valami nem jó és kin van az fw érdemes felrakni. Ilyen az F63xx amit októberben kezdtek kiszórni a hazai piacon.

Előzmény: bacus (2938)
nicko Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2939

Úgy hogy nem rakok fel minden szart amit a samsung kiad D6500-ra :)) na jó ez nem igaz...felraktam az összes olyat aminél még visszalehet rakni a régit.

van egy határ asszem a 1021 (de lehet 1024) fw verzió aminél visszalehet rakni.

Bővebben itt magyarul.

annyi a változás van az eredetiben ami itt le van írva az IP címnél.

Előzmény: borszu (2937)
bacus Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2938

Nekem jó igy, ha neked jó :D

 

Akkor ne frissits, van aki még mindig a win98-t isteniti, hiszen azon ment olyan hardver, ami utána már nem..

 

Nem akarom védeni a samut, de nekem most minden jó, és még csak nem is érdekel a fw verzió száma, mert minden működik. (na jó, egyébként 1018-as van fent)

Előzmény: nicko (2936)
borszu Creative Commons License 2013.12.09 0 0 2937
Hogyan tudtál egy régebbi fw verziót visszarakni?
Előzmény: nicko (2936)
nicko Creative Commons License 2013.12.09 0 0 2936

Minek kéne? semmit sem javítottak az fw-k amik kijöttek nálam D6500-ra.

igaz már 1018-al vettem és a 1017-el tíltották le a samygot, de felpakoltam 1021-ig amit kiadtak és semmi érdemi változást nem hozott egyik sem.

visszaraktam a 1016-ot és ott van a HD-s yt app.

Most viszont kiadtak egy újat...én reménykedem csak a Hbbtv miatti fw.

különben is arany igazság..ha semmi baja a tv-nek nem kel fw-t frissíteni mert akár bizonyos funkciók szarabbul működnek mint előtte.

mivel a samsung nem ad ki az fw frissítései mellé changlog-ot (talán nem véletlen) így csak találgatás mi a túrót javít...többnyire semmit csak tílt.

Előzmény: bacus (2923)
Taar71 Creative Commons License 2013.12.09 0 0 2935

Kösszépen:)

Jelzem ha valami gondom akad, a kábelezés pedig ráér,legkésőbb reggelig:).

Üdv

Ta'ar

Előzmény: GPS (2934)
GPS Creative Commons License 2013.12.09 0 0 2934

 

Wifiről meg-megakad nekem is - de kábelről zsír.

 

Hogyne néztem volna hosszabb anyagot - egyszer valami magyar filmet, utána meg valami TV-ben is ment dokufilmet, vagy bő 40 percest azt is.

 

Egyébként ne falfúrással kezdjétek - hozzon a haver egy 15-20 méteres felcsatizott UTP kábelt - és azt vezessétek el toronyiránt a TV-ig.

Ha javul a helyzet, akkor ráértek falat fúrkálni - de egy próbához nem kell.

 

Egyébként ezzel a kis ad-onssal bármit lehekkelhetsz a képernyőről - ami csak mozog (kivéve az axn-t) - de egyébként mindent, az Indát is.

Időtlen idők óta használom, zseniális.

 

Miután ráklikkeltem hogy töltsön le - onnantó az illető oldalt akár be is zárhatom, mert a downloader önálló életet él, önálló kapcsolattal. Ha netán közben leállítod a gépet - másnap onnan folytatja a letöltést, ahol abbahagyta.

 

Itt van ni, príma: 

 

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/flash-video-downloader/

.

Előzmény: Taar71 (2933)
Taar71 Creative Commons License 2013.12.09 0 0 2933

Még nem próbáltuk, de az informatikus 100%-ig biztos benne, hogy felesleges kábelezni (persze ha minden kötélideg szakad, akkor megteszi).

De az faktum, hogy a mérések eredménye őt igazolja (jelerősség, jelveszteség, árnyékolás).

Említetted, hogy nálad rendben működik az indavideo. 40 perces videok esetében is okés a dolog? Nincs semmi akadás? Az összehasonlítás végett kérdem.

Van esetleg ötlet/mód arra, hogy miként lehetne tartalmat letölteni az indáról?

Üdv

Ta'ar

Előzmény: GPS (2932)
GPS Creative Commons License 2013.12.09 0 0 2932

 

Kábelről is ugyanezt műveli?

.

Előzmény: Taar71 (2931)
Taar71 Creative Commons License 2013.12.09 0 0 2931

Pár perces indavideo anyagok nálam is rendben futnak. A hosszabb anyagokkal van probléma.

 

Egyébként ezt a gyanút a Samsung "helpdesk" is megerősítette, sőt furcsának tartotta, hogy miért akarok én az indavideo.hu-t nézni, hiszen a smart TV erre alkalmatlan.... (no comment!)

 

Szóval, ahogy korábban beszéltük a 40 perces filmek esetében az inda hasogat ca. 5-6 perc tájékáról ha teljes képernyőre van téve.

300% nagyítás esetén kisebb akadásokkal de lejátszik ekkora anyagokat, de így meg látszódik browser keret, és az idegesítő.

Üdv

Ta'ar

Előzmény: GPS (2930)
GPS Creative Commons License 2013.12.09 0 0 2930

 

"az indavideo.hu esetében valami spéci video lejátszó applikációra van szükség, de a nevére viszont nem emlékezett."

 

De ugye nem a sima (!) indavideo-s videókra gondolt - hanem csak az axnplayeresekre?

 

Mert a sima indás videók csont nélkül mennek - wifiről is - azokkal semmi probléma sincs.

 

Az axn-es viszont nálam is beint - memória-ügyileg.

.

Előzmény: Taar71 (2929)
Taar71 Creative Commons License 2013.12.09 0 0 2929

Hali Mindenki!

Sajnos nem tudtam azonnal beszámolni nektek a korábban már jelzett problémám fejleményeiről.

Szóval volt nálam a rendszergazda haverom, aki szintén megnézte az indavideo.hu/teljesképernyő/összeomlás/WIFI témát.

- internetcsomag 30/5 --> rendben, online video nézéshez bőven elég, sőt még 3D-hez is

- jelerősség --> téma volt, hogy a WIFI router és a TV közötti fal esetleg árnyékol, de ez is okés

- jelveszteség --> ellenőrizte és nem talált ilyet

Ezekből úgy gondolta, hogy a LAN felesleges és nem ennek hiánya okozza a teljesképernyős összeomlásokat/szaggatásokat.

 

Szerinte azzal van a probléma, hogy a smart TV egy cél-hardware, és mint olyan, hiába rendelkezik 2 magos procival, a standard on-line videos honlapok futtatásánál nincs elég számítási KRAFT, hogy ki tudja számolni a teljesképernyőre fesztést, illetve ezzel egy időben a háttérben a webböngészőn futó honlapot és annak cullangjait parallell futtatni. Ez okozza a szaggatást és pl. az AXN player esetében a memóriahiányra panaszkodással a rendszerösszeomlást.

 

Így például magyarázatot kaptam arra a jelenségre is, hogy a szintén internet alapú 3D, online videotéka, Youtube alkalmazások esetében miért tud a TV mindent probléma/szaggatás nélkül futtatni, ezek az appok ugyanis a TV-k hardverére vannak optimalizálva és nincs reklámmal telefosott browser futás a háttérben:(....

 

Egyébként a haveromnak volt valamilyen Samsungos főmufti ismerőse, aki azonnal rávágta, hogy az indavideo.hu esetében valami spéci video lejátszó applikációra van szükség, de a nevére viszont nem emlékezett.

 

Véleményetek, esetleg valami ötlet, hogy melyik lehet ez az app?

 

Üdv

Ta'ar

bacus Creative Commons License 2013.12.09 0 0 2928

No csak azért :), mert leszedtem ezt az mp3podcastert, de ez semmivel sem tud többet annál amit eddig használtam. (freemake és még egy downloader ff alá).

 

A tvén otthon megnézem, de gyanitom, hogy simán megeszi majd a 720p-t a tv, ezt igy látatlanba 99%, ugyanis a tv az elérhető legjobb felbontást válassza. Ez több dologtól is függ, hogy számára mi az elérhető legjobb felbontás, de gyanitom, hogy egy sebességteszt is van, és ha nem felel meg a hd online lejátszásához (ergo állandóan pufferelne), akkor inkább az alacsonyabb felbontást játssza le.

Nálam ilyen gond tuti nincs.

 

Mondom, hogy szoktam rajta fullHD (saját feltöltésű videót) nézni.

Előzmény: Törölt nick (2927)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.09 0 0 2927

http://www.youtube.com/watch?v=pXI1kqn-WNY

 

Bocsi, ez a helyes link, itt jobb a felbontás.

Firefox alatt létezik egy kiterjesztés, YoutubeMp3poadcaster a neve. Azzal le lehet szedni.

Előzmény: bacus (2926)
bacus Creative Commons License 2013.12.09 0 0 2926

Ezt én a gépemen is CSAK 240p- ben látom, ugyanezt látja a tv is. Nem tudom mivel töltöd le?

Előzmény: Törölt nick (2924)
bacus Creative Commons License 2013.12.09 0 0 2925

Saját fullHD videoimon szoktam tesztelni, azt én teszem fel, tudom, hogy fullHD, a tvn nézve is fullHD.

 

Sajnos a lejátszásnál a feltöltő lehet valamit beállit, mert van amit pl. a tableten nem lehet lejátszani, kiirja, hogy mobileszközön nem engedélyezett, mig gépen meg megy.

Előzmény: Törölt nick (2924)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.09 0 0 2924

Sajnos nincs igazad. Vegyünk egy egyszerű példát: Monte Cristo grófja c. film a youtube-on (http://www.youtube.com/watch?v=pSoVMLRXuqE).

Próbaképpen töltsd le (én leszedtem, mp4 formátum, 1200x688 -as felbontású lesz, YoutubeMp3Poadcaster+Firefox segítségével). Másold fel egy pendrive-ra és nézz bele egy kicsit. És, hogy legyen viszonyítási alap, indítsd el a filmet a youtube kliensről a tv-n. Olyan különbség lesz a kettő között, hogy kérdés sem fog felmerülni. A pendrive-ról vetített film az élesség miatt szúrni fogja a szemed a youtube app képéhez képest. És ez csak 1200x688-as felbontás, nem full hd.

 

Én folyamatosan frissítem a fw-t, de az utolsó frissítés nemhogy javított volna nálam, hanem inkább rontott. Több tekintetben is. Stereo adásról monora váltás esetében egy kisebb pattanó hang hallható, ami eddig nem volt, youtube irányítása telefonról, gépről finoman sem nevezhető simának, stb. Ez az utolsó update nem igazán volt nyerő.

Előzmény: bacus (2923)
bacus Creative Commons License 2013.12.09 0 0 2923

Ha frissitenel firmwaret, rajonnel, hogy nem csak igy lehet. Ma mar a D szeria yt appja is az elerheto legjobb minoseget nyitja meg. 

Előzmény: nicko (2915)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.08 0 0 2922

Ez jónak tűnik. Utána fogok olvasgatni. F5300-as Samsungom van. Köszönöm!

Előzmény: nicko (2921)
nicko Creative Commons License 2013.12.08 0 0 2921

amit linkeltem az D szériához jó és samygo-s dolog.

Nem jár garancia vesztéssel csak olyan fw kerül fel rá amit a samsung rég letíltott, de ugye frissíteni nem kell mindig :) persze ezt csak saját felelősségre!

itt többet tudsz olvasni mi is ez a samygo.

 

bal oldali linkekből tudsz kikeresni melyik tipus a tévéd ill. fórumot, hogy egyáltalán megoldható nálad is. F széria esetén gyanítom még nem

 

Előzmény: Törölt nick (2919)
nicko Creative Commons License 2013.12.08 0 0 2920

sajna ezt nem tudod kikerülni.

vagy felsőkategóriás tv-t veszel amibe bevan építve a kamera vagy csak samsung márkájú kamerát tudsz samsung tv-n használni.

bár amióta kijött a cikk az LG tévék kémkedésével én nem erőltetném a kamerát :D

Előzmény: n.sanyi (2917)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!