Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Simi Creative Commons License 2005.03.22 0 0 142

Sziasztok Topiclakók!

 

Én Most gondolkodom egy 2000-es 2.2 dci vásárlásán, 82 000 km van benne, meg szinte minden jó ami belefér. KettQ is van kilátásban az egyik 4, a másik 3,65 millió, szinte azonos felszereltséggel, de nekem a második gyanúsan olcsónak tünik.

A szervíz ciklus hogy alakul ennél a típusnál? Csak hogy tudjam mire számíthatok.

 

Hely mekkora van benne hét ülés estén? (Grand) Állítólag karfás ülésekkel van felszerelve.

 A második sor középsö ülése is teljesen egyenértékü a szélsökkel?

 

Csomagtartó?

 

Végigolvasva a topicot, az állófütssel kapcsolatban csak annyit, Azért kell bele, mert ezek a korszerü dízelek nagyon kevés höt termelnek, ezért van a rásegítés. Ez az újabb autóknál már rendelhetö idözítövel, távirányítóval is.

 

Bocs a hosszú ö-ü hiánya miatt, de nekem nem akaródzik megtalálni.

 

Üdv,

Simi

lmano Creative Commons License 2005.03.21 0 0 141

Ma megkérdeztem, hogy a V6-os 24 szelepesnek mennyi a 120e km-es szervize. A kőbányai Baumgartnernél 500e forintot mondtak rá!!! Hát ebből lehet a Zsolti versenyzését szponzorálni! Majd utánanézek más szervizben is, de valószínűleg én fogom megcsinálni. Ez asszem pofátlanul sok. Ennyiért más autót vesz. Azért dühít, mert az általános szervizhez képest csak egy vezérműszíj cserével több. Az pedig egy szíj, három görgő, és egy vízpumpa. Esetleg 4-5 szimmering. Ennél sokkal bonyolultabb autót is csináltam már, és az sem volt ennyi. Sőt még a 100e Ft-ot sem érte el.

Mindegy, még addig van 30e km-em, addig úgyis megszerzem hozzá az alkatrészeket.

gabek Creative Commons License 2005.03.21 0 0 140

Danke sehr!

Ha más nincs, megpróbálom ezt a verziót is.

 

Üdv:

GABEK

Előzmény: lmano (139)
lmano Creative Commons License 2005.03.20 0 0 139
Szerintem gyári nincs, de biztos nincs az autódban légrugós-szintszabályozós felfüggesztés. A jobb oldalon van a visszajelzője, szerintem kösd arra.
Előzmény: gabek (138)
gabek Creative Commons License 2005.03.19 0 0 138

Ahoj!

 

Megjött a vonóhorog, elég szép darab és az ára sem volt vészes.

Viszont! Tudja-e valaki, hogy az Espace III műszerfalában van-e valami gyári hely az utánfutó index visszajelzőjének? (Jó lenne, ha lenne, mert akkor nem kellene mindenféle kisipari cuccal gányolni az autót...)

 

Üdv:

GABEK

hi-hi Creative Commons License 2005.03.19 0 0 137
Szia! Előre is köszönöm, szeretnék élni a lehetőséggel. Ha gondolod az itt megadott címre küld el a tel.számodat és felhívlak. Üdv: hi-hi
Előzmény: lmano (136)
lmano Creative Commons License 2005.03.18 0 0 136
Ha eljössz érte, és természetesen visszahozod, akkor szívesen odaadom az enyémet. Van leírásom a magnóról is. Eredeti mind a kettő.
Előzmény: hi-hi (135)
hi-hi Creative Commons License 2005.03.18 0 0 135

Szia!

 

Sajnos precíz leírást adni nem tudok (én még nem láttam), mivel a női leírás az alábbiak szerint hangzik:

 

- "mint egy sinus görbe csak hegyesebb csúcsokkal" 

-" mint egy akasztófa alatta hullámokkal"

 

a kijelző jobb oldalán, ahol normál esetben a rádió. ill. a szerviz, tankolásra figyelmeztető jel jelenik meg.

                                                  Üdv: hi-hi

 

SajtFondue Creative Commons License 2005.03.18 0 0 134
Hol villan fel, milyen jelegu abra?
Előzmény: hi-hi (133)
hi-hi Creative Commons License 2005.03.18 0 0 133

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Nem tudna valaki egy fénymásolás erejéig kölcsönadni Espace III.-hoz egy kezelési útmutatót. (Bp.-i vagyok) Néha felvillan egy-egy piktogramm a kijelzőn -természetesen mindíg akkor amikor a feleségem használja- és fogalmazásom nincs, hogy mit szeretne velem közölni a járgány.

Ill. ha láttok valahol eladó hátsó üléseket az is érdekelne.

Előre is köszi.

                        Üdv: hi-hi

 

fu(ra)mi Creative Commons License 2005.03.15 0 0 132

„Na mire összejött volna a lé Furami eladta a gépét!”

 

Tudod, Atti, fura dolog ez, mert egészen a szerződésig azt hittem, hogy Neked adom el. Magam is meglepődtem, hogy Fehérvárra viszik... A dolog úgy esett, hogy miután beszéltünk, másnap telefonált valaki, hogy megnézné az autót, s a nejem megadta, hogy hol van a szerelő udvara, ahol áll. Akkor még aludtam. Azt gondoltam, Te telefonáltál. Aztán meg jött, hogy szerződjünk, mert nem szeretné, ha nagy hó esne, s nehezebb lenne elszállítani. Akkor derült ki számomra, amikor idejött, hogy nem Te vagy. De meggyőződésem, hogy jó vételt csinált vele mindenképp, ha megjavítja akkor is, ha szétszedi /amiért kár lenne!/ akkor is. Én már nem tárolhattam tovább ott. Elkísértem egy darabon, mentem mögötte. Szerettem ezt az autót, sok jó emlék köt hozzá. No, mindegy. Szívesebben adtam volna el Neked, mert legalább láthatnám talán néha.:-)

Most lett egy másik, ami nagyobb, egy VW 9 személyes T4-es mikrobusz. Öregecske ugyan, meg nem gyorsul olyan jól, nem megy olyan gyorsan sem, de az elmúlt három hónapban csak tankolni kellett...  Nagy a család, ebben kényelmesebben elférünk nagyobb útra pakolva is. Azért az Espace-t nem fogjuk elfelejteni!

Sajnálom, hogy nem Veled jött össze a 'bót'.

 

Előzmény: G.Atti (129)
gabek Creative Commons License 2005.03.11 0 0 131

Ahoj!

 

Ez a kék valami borzalom. Viszont úgy néz ki, hogy a hétvégén lesz vonóhorog, 35-ért.

Levehető, a gyári helyre passzol, műbizonylatos, új.

Remélem, tényleg hozzák.

 

Üdv:

GABEK

SajtFondue Creative Commons License 2005.03.11 0 0 130

Huuuu de bekékültünk!!!

Ez jo nekünk??

G.Atti Creative Commons License 2005.03.10 0 0 129

Na mire összejött volna a lé Furami eladta a gépét!

 

Ez a bizonyos segédfűtés nem az a segédfűtés aminek a hibájából bekerült egy pereskedő alak is a TV ügyvédjébe??!!

Ugyanis az ilyen segédfűtéssel szerelt modelleket visszahívta a gyár,mert tűzveszélyes a konstrukció!

De Őt állítólag nem értesítették időben...

lmano Creative Commons License 2005.02.26 0 0 128
A Marótiékhoz menjél be, ott találsz hozzá könyvet. Elmondásod alapján vagy a ventilátor előtti ellenállás ment ki, vagy a kapcsoló rossz. Én inkább az ellenállásra gondolok. Ha tudsz németül, akkor hasznos lehet még a www. espace-freunde.de is.
Előzmény: Attis2.1TD (127)
Attis2.1TD Creative Commons License 2005.02.25 0 0 127
Sziasztok!92"-es 2.1 td espacém van,sajna nem működik a fűtőventillátora,csak 4-es állásba megy.Azt szeretném kérdezni,tudja-e valaki ,hogy milyen szabályzó van benne?(Elektronika v ellenállás?)Hol található?Mennyire macerás kiszedni,és cserélni?Valakinek volt már ilyen az autójával?Előre is köszönöm a segítséget!Attis.
lmano Creative Commons License 2005.02.25 0 0 126
Az automata váltó kijelzője( vagy fordulatszámmérő ) mellett lévő burkolatot hogyan lehet leszedni? Aluról tartja valami csavar? A kihangosító miatt szeretném levenni.
joker01 Creative Commons License 2005.02.23 0 0 125
525
Előzmény: lmano (123)
SajtFondue Creative Commons License 2005.02.23 0 0 124
Johet egy kep is!!
Előzmény: lmano (123)
lmano Creative Commons License 2005.02.23 0 0 123

Biztos nem a 316-os.. A 7-es sorozat meg nem ez a kategória. Egyébként azok sem rossz autók, csak én nem szeretem őket. Biztos a rönót is sokan utálják.

Ettől szép az élet!

Előzmény: joker01 (122)
joker01 Creative Commons License 2005.02.23 0 0 122
90-es bmw is tudja alapba:))))
Előzmény: lmano (120)
lmano Creative Commons License 2005.02.22 0 0 121
Kaptam könyvet a hifiről is. Tudom a típusát és benne van a kezelésie is.
Előzmény: velorex0 (119)
lmano Creative Commons License 2005.02.22 0 0 120

Hát.... Szerelem ez a javából!

Megy, mint állat, naggggyyyyon finoman vált az automata, és finom a futóműve is. Csendes, meg minden szép. Az ablaktörlőt, ahogy megállok rögtön visszaveszi egy fokozattal, majd elindulásnál visszaáll. Ezeket az apró figyelmességeket szeretem a francia autókban.

Előzmény: velorex0 (119)
velorex0 Creative Commons License 2005.02.22 0 0 119
van már kocsi? fotó?

:-)

..
Előzmény: lmano (118)
lmano Creative Commons License 2005.02.21 0 0 118

Holnap vehetem át az autót. Az első utam után kiváncsi leszek, hogy milyen. Remélem, nem lesz megbízhatatlan, mert azt utálom a legjobban.

Egyébként találtam két igen jó oldalt:

www.espace-freunde.de

www.espace-on-tour.de.vu/

Nagyon sok hasznos info van itt, és sok kép az autó szerkezeti elemeiről.

velorex0 Creative Commons License 2005.02.20 0 0 117
hallo,

nézd meg itt: ebay espace vonóhorog , külföldre is szállítanak

..
Előzmény: gabek (111)
lmano Creative Commons License 2005.02.19 0 0 116
Autófex Kft. Kecskemét-Kadafalva. Ők legyártják és felszerelik. Érdemes őket is megkeresni.
Előzmény: gabek (114)
lmano Creative Commons License 2005.02.19 0 0 115

Írd be a gugliba a renault bontót a keresőbe. Egy csomó lejön. Érdemes felhívni őket, hogy mi van a készletükön.

Egyébként, lehet, hogy vonóhorog is akad, de arról meg nincs típusbizonyítvány.

Előzmény: 504LACI (113)
gabek Creative Commons License 2005.02.19 0 0 114

Ahoj!

 

Köszönöm az információt, felhívom majd őket (bár soproni vagyok).

 

GABEK

Előzmény: 504LACI (112)
504LACI Creative Commons License 2005.02.19 0 0 113

Valaki bontóban találkozott már Espace-vel? Engem a hátsó ülésrögzítő fülek érdekelnének ami a padlóban van. Ötlet esetleg, hogy hol tudnák szerezni?

Egy teljesen más típusba szeretnék tenni Espace üléseket. Egyrészt kényelmes, másrészt praktikus, mert egy mozdulattal kivehető. Üléshez úgy tűnik hozzá tudnék jutni jó áron, de a rögzítés kérdés. A különböző generációknál változtatták a rögzítési kialakításokat?

Köszi

Laci

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!