Keresés

Részletes keresés

monyesz Creative Commons License 2006.04.11 0 0 7344

Nálam csináltak ilyet tavaly a festők, a Jupol-nak van ilyen anyaga:

Artcolor

Színezni lehet és felvinni. A nehézség ott van, hogy ha a fal színezett volt, akkor a végén szín az valahol a kettő keverékéből adódik, vagy vastagabban kell kenni (esetleg erősebben színezni).

 

Előnye hogy akár Te is megcsinálhatod, olyanra amilyet szeretnél.

 

Az árára már nem eléxem, de van otthon egy tégely, megnézem talán rajta van az ára.

Előzmény: Gömbtatu (7330)
Axióma Creative Commons License 2006.04.11 0 0 7343
OFF utoljara // MUD - Elveszett Vilag ha jol tippelek, en voltam // ON
Előzmény: moes (7336)
monyesz Creative Commons License 2006.04.11 0 0 7342

Gömbtatu !

Te nagyon tetszel nekem, szeretem az ilyen vadul álmodozó embereket (legtöbbjük nő, biztos ők fogékonyabbak erre), akiket némi humorral is megáldottak ráadásul !

:)

Előzmény: Gömbtatu (7325)
mouser Creative Commons License 2006.04.10 0 0 7341
ha nem tudnánk mindketten, hogy megbízhatóságban küzdök némi kihívásokkal, akkor azt mondanám, onnantól, hogy van rajta egy alapszín, megcsinálom én neked. de ahhoz erőteljesen rugdalni kell :-))
Előzmény: Gömbtatu (7340)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.04.10 0 0 7340
Ja, hogy hoppá, a fehér rajta az effekt? Aszittem az átragyog a sárgán. Talán mégsem baj, ha nem én csinálom.

Oké, május 21-én zárul a földindulás nálam, onnantól kötbérezzük a dobozügyet. :)
Előzmény: mouser (7339)
mouser Creative Commons License 2006.04.10 0 0 7339
a sárga, meg a mindenféle sárgás-narancsos-bordós része az árban semmi volt, egy ezres alatt az egész, a drágább az effektfesték (ami a fehéres cirmokat adja, és egységesíti az egész felületet), abból elhasználtam egy hatezer forintos doboznak több, mint felét.

jóvan. májusra meglesz. istibizi :-))
Előzmény: Gömbtatu (7337)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.04.10 0 0 7338
Azért a negyednégyiget robotnak nevezni nem kicsi arcátlanság. Egy a vigasz, hogy én ezt a hozzászólást már nem olvastam a munkahelyemen.

Én is magánügynek gondoltam eleinte a festést, de elég furcsa lenne a felvonulók kérték, ha a végén közölném a nyaralókkal, hogy köszi, ennyi volt, a festést majd én. Elájulnának a röhögéstől. Azért az árakat mindenképpen jó lenne tudni, hogy ne billenjen át hiénapartiba a balhé.
Előzmény: domi_nick (7331)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.04.10 0 0 7337
De várjál, te a fehérre egy sor sárgát vittél, és azt nyomasztottad, nem? Nálam a fehérnek abszolúte el kell tűnnie, így mindenképp minima két réteg kell, különböző színekben. Nade mongyuk akkor is sok az ötven. Meg itten munkadíj is van, de az meg már benne van a nagykalapban. Szóval, ha jól emlékszem, az 50-et csak a festékre mondta. Na, utánajárok.

A dobozzal meg ne kapkodjál, már ha egyáltalán szándékos még, mert május vége előtt nem aktuális. De akkor igen!!!
Előzmény: mouser (7332)
moes Creative Commons License 2006.04.10 0 0 7336

off

csak megláttam a nevedet, és eszembe jutott egy szép korszak :)

on

Előzmény: Axióma (7335)
Axióma Creative Commons License 2006.04.10 0 0 7335
OFF
De, biztosan, meg 97 korul keletkezett. De szerintem mivel off menjunk at maganban ha erdekel valami...
ON
Előzmény: moes (7334)
moes Creative Commons License 2006.04.10 0 0 7334

köszi az infót, akkor az én pályázatom el sem kezd megszületni... így jártam.

 

off

te nem használtad régen is az Axióma nevet, még 4-5 évvel ezelőtt, akár más fórumon?

on

Előzmény: Axióma (7328)
VKOrsi Creative Commons License 2006.04.10 0 0 7333
köszi megint a sok hasznos gondolatot :)
(nálunk a fürdőben is fa lesz - ezt már évekkel ezelőtt eldöntöttem, sötét fa burkolat a padlón, fehét szaniterek :) ez az álmom :))

konyhawebet már 1-2 alkalommal nézegettem.

a ház most 188 nm (ez a max. ami lehet. 1257 nmes telek, 15%os beépítettség), plusz pince + egy 2 szoba+fürdős tetőtér :) a hálókat már nem tudom meghúzni, a vendégszobát nem akarom, a nappalit nagynak szeretném :)
de már a konyha mérete így tetszik, szerintem nem lesz azért ez olyan kicsi. Pont ezért lesznek a nagy tolóajtók, hogy amikor csak "élünk" a konyhában, és nem fő semmi nagyon szagos, akkor ki lehessen nyitni.
Zárva, mert egy gyors szellőztetéssel sok kajaszag kimegy :)

a sok fiók nálam kiindulópont volt, mert szerintem pakolni csak fiókba lehet normálisan, így semmi sincs hátul :)

Előzmény: t3v3d3s (7323)
mouser Creative Commons License 2006.04.10 0 0 7332

amit nálam láttál, csak az antikolás része olyan 4-5k ft volt. vagyis 10-15 ezernél nemigen lehet több 25 m2-re.

 

egyébként meg mindjárt összekapom magam, és válaszolok a múltkori leveledre.

Előzmény: Gömbtatu (7330)
domi_nick Creative Commons License 2006.04.10 0 0 7331

Itt vége a robotnak, ha a tudásszomjad kibírja estig, akkor meglesem neked a festéket amivel elkövettem már pár hasonló antikolást selfmade módban.

Nekem a jeep hiányzik csupán, a szamáron még gondolkodok, elég abból egy is a haciendára, meg mostanság túltengenek a vakondokok igyexem levenni a kertésznacijukat...

Előzmény: Gömbtatu (7330)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.04.10 0 0 7330

Ezeket az oldalakat már megtekintettem, de itten nem derül ki az anyagi tényező. Mindegy, egyeztetek a csávósráccal, hogy feledje a drága festéket, szerezzenek be inkább tengeri szivacsokat, meg pálmafákat, és akkor ingyen nyaralhatnak a lakásomban.

 

A világítótorony egyébként, bevallom, nem az én ötletem, az emberkém okos kis fejéből pattant ki, én akkor le is hurrogtam, hogy ennyire azért ne rugaszkodjunk el a valóságtól, de azóta felvettem a listára. Annyi esélye minimum van, mint a szamaras birtoknak. Egyedül azt sajnálom, hogy a birtokon nem járhatok körbe puskával a nyitott tetejű dzsippben, mert ahhoz mindenképpen borostás arc kell, azt meg nem vállalhatom.

Előzmény: domi_nick (7327)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.04.10 0 0 7329
Az ezermesteren is van részletes leírás, hagyományosabb dizájn, de kezdőknek szól:
Foltos falak
Eljárások
Falfestés sk

A főoldalon van kereső.
Előzmény: Gömbtatu (7324)
Axióma Creative Commons License 2006.04.10 0 0 7328
Azert nem vartam hogy ilyen hamar bekovetkezik... Salfonc kotorta ezt a cikket, beteszem neked ide is:
http://www.napi.hu/default.asp?cCenter=article.asp&placein=hirstart&nID=287852
(lenyeg: mar van 6300 palyazat a kb. 800+500 tamogatandora, es csak a ma ejfelig leadottak fognak egyaltalan versenyre kelni).
Előzmény: Axióma (7321)
domi_nick Creative Commons License 2006.04.10 0 0 7327

1

2

.

.

A világítótorony pedig jöhet, aztat nagyon csípom én is:)

Előzmény: Gömbtatu (7324)
domi_nick Creative Commons License 2006.04.10 0 0 7326

Ne légy pesszimista, majd leszen neked is szálkásod csak várd ki:)

Festés:

Nem tom mitől annyi az annyi, de szvsz te is megoldhatod.Nagyon jó előre kevert színekkel lehet kapni ma már festékeket, előnyük a kiszerelés, a fedés és az, hogy ha javítani kell ugyanazt a színt kapod később is.A festés nem csak a színétől, a technikától lesz antik vagy régies.

Antikolni lehet szivaccsal, ecsettel, ronggyal, kinek ízlése szerint.Max ha elrontod ráfogod hogy ilyenre akartad:)

Előzmény: Gömbtatu (7324)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.04.10 0 0 7325

Jaj, könyvtárszoba. Én igazából úgy képzelem el, hogy a nappalim, mert az azért kell, nagy belmagasságú leszen. Felső szint ugye nincs, maximum szinteltolások, mert lépcsőzni a kutya nem fog, nem azért épít az ember saját házat. Ehhez persze nagy birtok is kell kőkerítéssel, amin lehet szamarakat tartani.

 

Szóval a nappaliban lenne a nagy, széles galéria (ezt persze nem úszom meg lépcső nélkül, de a szellemi erőnlét önmagában smafu, anima sana in corpore sano, ugye), azt építeném be könyvtárnak, pompás kis olvasósarkokkal, állólámpákkal, ahova a rizsporos parókás inas helyett a kékfestőbe öltözött Marinéni hordaná fel nekem barackbefőttet, amikor a tudománynak és művészeteknek élek.

 

Tényleg, nem tudtok valami kortárs mecénást, aki támogatja ezeket a nem evilági elképzeléseimet?

 

Bocs, hogy ennyire elrugaszkodtam az eredeti témától, annál is inkább, mert az igazság az, hogy az egész kamu, én valójában egy kis görög halászfaluba fogok költözni, ahol a szamáron kívül lesz egy tehenem is, a Riska (mert a kecsketejnek kecskeíze van) meg egy világítótornyom. A dologba belerondít kissé az a tény, hogy már nincsenek kis görög halászfaluk, tehát még cizellálni kell az elképzelést.

Előzmény: t3v3d3s (7323)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.04.10 0 0 7324

Nekem a parafa annyira nem, mert túl finom. Hajópadlót sem olyat képzelek el, amiket mostanság lehet kapni, egyformára csiszolt, csillivilli, lakkozott fácskákat, hanem nagy, rusztikus rönköket, amiből még a szálkák is kiállnak. Na jó, ez persze túlzás, tekintve, hogy a mezítlábas leosztásban elég vicces lenne a szálkás aljzat. De mindenképp olyat, amiről a nevét kapta, tehát mint egy hajó fedélzetén a padló.

 

Na, mivel nekem ilyen úgyse hiszem, hogy lesz, végülis azt mondok, amit akarok.

 

Nade térjünk át a festésre. Ha már nincs nekem se hajópadlóm, se kemencém, antikolt színű falakat szeretnék. A fürdőbe meg a konyhába nem, mert ott csempe van, és sok lenne, de egyéb helyekre annál inkább. Namost azt mondja nekem a srác, hogy egy 25 m2-es szoba festése ettől 50e forint. Abban reménykedem, hogy megfeledkezett róla, én nem akarom, hogy a festék legyen antik, sokkal inkább a technológia, vagymi, arról meg nem tudom elképzelni, hogy ennyibe kerülne, még ha fogkefével antikolnak sem.

 

Tudtok arról valami infót, hogy az eredetileg antikolt festék mennyi, vagy annak mik az alternatívái, és mennyi a reális ára az így készült felületnek? Vagy hogy mit akarok egyáltalán kérdezni?

Előzmény: monyesz (7317)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.04.10 0 0 7323
Így igaz, szomszédnál csak a fürdőben van járólap, a többi parketta (igaz, csak laminált), és van kutya. Kisgyerek mondjuk nincs. Ugyanígy van megoldva, mint ti tervezitek: a konyha mondjuk nem tolóajtóval van leválasztva a nappali-étkezőtől, hanem átadóablak van, és maga a konyhaajtó toló (felső sínes, tuti, mert a padlón nem látszik semmi!). Elég jó, bár a kajaszag szépen megy át az étellel együtt. Persze mindez lakás méretekben, szóval nekik az átadóablak is elég.

Nem tudom, mekkora házat terveztek/tervezhettek, de gondoljátok meg, hol vagytok a legtöbbet, és a többi helyiségből vegyetek le (pl. háló, ahová csak aludni mentek stb.). Ha én építkeznék, lenne egy bazi nagy konyha-étkezőm, némi játszó-térrel, ott fogadnám a vendégeket is, mert úgyis megkínálnám őket valamivel, nappalim nem lenne, viszont lenne könyvtárszobám....

Egyébként jártál már a konyhaweben? Sok ötlet megvalósítása állati drága, de ha már építkezik vki, érdemes megfontolni dolgokat. Pl. nálunk bejött a viszonylag sok fiók, a tányérokat állítva tárolhatom bennük, így nem kell megemelni az egész stócot, hogy kivegyem a nekem tetszőt. Ezt mondjuk nem a konyhaweben olvastam, de sok jó tipp van, meg legalább megtudod, milyen lehetőségek vannak manapság.
Előzmény: VKOrsi (7319)
Alfa Hold Creative Commons License 2006.04.10 0 0 7322
8
Előzmény: Zitka (5676)
Axióma Creative Commons License 2006.04.10 0 0 7321
Bocsanat, az elozohoz meg vastagon ki akartam emelni, hogy _szerintem_!
Axióma Creative Commons License 2006.04.10 0 0 7320
A palyazathoz csak egy arajanlat kell. Ha varhatoan ugyis sok lesz az osszkoltseg a max. tamogatasi osszeghez kepest, akkor kuldj be egy tetszoleges ajanlatot, annak nincs jelentosege, hogy kesobb veluk csinaltatod-e vagy sem. Irj egy weboldallal rendelkezo cegnek hogy adjanak a palyazatnak megfelelo ajanlatot (kell megfeleloseghez valamennyi technikai info is), aztan ha kaptal tamogatast, azt barmelyik ceggel csinaltathatod 2 even belul (szamlasan persze), a lenyeg az hogy a szamlak 1/3-at, max. a megitelt osszeget kaphatod meg tamogatasban (utolag!).
Azert azt nezd meg, hogy hany palyazatot fogadnak be egyaltalan, es mikor lesz neked osszeallitott anyagod, latsz-e meg eselyt az elso x tamogatottba keruleshez. Na meg a tamogatottsaghoz azt, hogy az ablakcsere mennyit szamit a hoszigetelesedben (falak/fodem iranyaban mennyire jo a mostani). Nem kell neked megtakaritast szamolni, de ha rossz amugy a hazad, akkor ok kis megtakaritast hoznak ki a csak ablakcserere, legalabbis valoszinusitem.
Nem lelombozni akartalak, csak szerintem erdemes kicsit belenezni a reszletekbe, hogy ha nagyon eselytelen akkor ne dolgozz vele es kolts ra, vagy modositsd ugy, hogy szebben nezzen ki (pl. regi haz fodemjere hoszig. paplan kisebb pluszkoltseg de maris jobb ertekek jonnek ki ha addig az volt a gyenge pont).
Előzmény: moes (7316)
VKOrsi Creative Commons License 2006.04.10 0 0 7319
tudtommal rendes padlóból (parketta, hajópadló, svédpadló... akármelyik válfaj) is vannak már olyanok, ami jó konyhába, megégés elleni bevonatuk miatt.
hidegnek egyik sem hideg.

a parafa nekem személy szerint sehova sem tetszik, de persze ízlések és pofonok. A gerendaházzal is így vagyok, nekem az nagyon "fás" :D :D

de persze tuti, ami nekem tetszik az meg másoknak nem :) végülis ezért nem egyformák a házak :)
Előzmény: monyesz (7317)
monyesz Creative Commons License 2006.04.10 0 0 7318
Most jó nyílászárót vagy jó nyílászáróst keresel ? Jó nyílászárói az Internorm-nak vannak, kérdés persze hogy milyen árkategóriában gondolkodsz, mert ez nem a low-end kategória...
Előzmény: moes (7316)
monyesz Creative Commons License 2006.04.10 0 0 7317
De ne is hajópadló legyen, hanem parafa burkolat ! Az meleg, nem éghető, strapabíró és nagyon is szépek vannak belőle.
Előzmény: Gömbtatu (7305)
moes Creative Commons License 2006.04.10 0 0 7316

sziasztok!

 

tud-e valaki ajánlani nyílászáróst, jót? pályáznék az állam által támogatott nyílászáró-csereprogramra, de gondolom előbb jó lenne ajánlatot kérni, ha bele kell írni a pályázatba a várható összeget.

 

köszi

 

moeska

Jamie25 Creative Commons License 2006.04.10 0 0 7315

Találsz képeket a rönkházak, gerendaházak topicban, ha nem gond akkor ide nem teszek fel. Újak most nincsenek, mert most készülünk a költözés hajrájára és így nem is lenne érdemes félkészen most képeket feltenni. Ha készen lesz, akkor teszek fel képeket az Épített konyha topicba is. Egyelőre függöny keresésben vagyunk ezerrel, én mindenképpen valami rózsa vagy tulipán mintást szeretnék sötétítőnek(dísznek csak), ablakokon vitrázsrúdas függöny lesz, hogy ne legyen útban ha ki akarjuk nyitni, meg szerintünk ez néz ki ehhez a legjobban.

A konyha -és minden más- egyértelműen ízlés és funkció dolga. Én úgy vagyok vele, hogy még ezt is elég bebútorozni, tekintettel a 11méter hosszú konyhaszekrényre! Én ezt is sokalltam, de párom mindenképpen ekkorát akart hogy elférjen benne:) Igaz nálunk ez egy kicsit másképpen készült, mivel Ytongból készült konyhát kell elképzelned ide, nem hagyományos bútorlap vázast. Ezzel akartuk kicsit oldani a fa töménységét, mivel összességében azért ez is lehet sok! Kevés felső polcunk van, mivel 2 "nagy" (120x120) ablak is van a konyhán, de nem bántuk meg, mert így szép világos lett és ezért megérte feláldozni a felős polcok egy részét.

 

Előzmény: Gömbtatu (7314)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!