Keresés

Részletes keresés

sunman Creative Commons License 2012.05.14 0 0 4215

 

Köszi, ennyit még tényleg megér a szállítás.

 

A hétvégi sátornéző séta egyébként nagyon érdekes volt. A gyerekek is élvezték, engem meg a frász kerülgetett, hogy orra esnek a merevítő zsinórokban.

Az Outwell Nevada sátra belülről olyan volt, mintha egy nyaralóban ülnénk, hatalmas beépített ablakfelülettel, szóval - gondolva a lehetséges rossz időre is- talán az tetszett a legjobban. itt ez csak 350 EUR, tehát cca 100 e HUF, ami már jóval barátságosabb)

 

Most viszont látok itt egy másik Outwellt, ami 100 EUR-ral még olcsóbb. (Oregon 5)

 

http://www.kuhnshop.de/Zelte/Familienzelte:::147_591058/Outwell-Oregon-5::851.html?fr=0569200001336989074

 

Itt az oldal ajtó fölött nincs eresz. Kérdés, hogy feltétlen kell-e, hogy legyen. Nehéz dönteni, de szerintem már jó irányban járok.

Mindenképp olyat szeretnék, aminek a padlózata zárt.

 

 

 

Előzmény: fekvőrendőr (4213)
fekvőrendőr Creative Commons License 2012.05.14 0 0 4214

A honlap szerint: "20 Tage Widerrufsrecht" 20 napos elállási jogod van, ezen idő alatt kell viszaküldeni az árút, ha nem vagy vele elégedett, de biztos van garancia is a cuccra, csak nem találom. Ha márkás cuccot vásárolsz, a gyártónál is tudod a garanciát éevényesíteni.

Előzmény: sunman (4210)
fekvőrendőr Creative Commons License 2012.05.14 0 0 4213

"Verpackungs- und Versandkosten EU-Mitgliedsstaaten

Belgien, Bulgarien, Dänemark, Estland, Finnland, Frankreich, Griechenland, Irland, Italien, Lettland, Litauen, Luxemburg, Malta, Niederlande, Österreich, Polen, Portugal, Rumänien, Schweden, Slowakei, Slowenien, Spanien, Tschechien, Ungarn, Vereinigtes Königreich, Zypern: 9,95 Euro"

 

EU tagállamokba a csomagolási és szállítási költség 9,95 Euro.

Nekünk tavaly ingyen szállított, mert a Facebookon lájkoltuk a Kuhnshopot, és cserébe küldött egy 10 Euros kedvezmény bónt. :-))

Szóval tényleg korrekt cég.

 

Előzmény: sunman (4208)
kmrmtms Creative Commons License 2012.05.14 0 0 4212

Mielőtt megveszed nézd meg a webshopnál ennek elintézési módját adott helyen. Nagyobbak ingyen hozzák-viszik. Kissebbnél neked kell fizetni a visszajuttatást. Apróbb hibák esetén egyszerűbb, ha te javítod/javíttatod. Webshopnál még valahogy nem volt problémám amúgy.

Előzmény: sunman (4210)
kmrmtms Creative Commons License 2012.05.14 0 0 4211

Dehogynem fog menni. Nekünk csak a sátor 70kg és rengeteg cuccunk van, 1 hétre nem is lennék hajlandó bepakolni. Illetve mi 5-en megyünk, mindenből több vagy nagyobb kell mint 4 ember esetén.

Ami nagyon nagy helyet foglal nálunk: hűtőgép, babakocsi, székek, sátor. Ha ezekből a tied kissebb lesz, vagy nem viszed, máris nyersz szerintem legalább 6-700 litert.

Előzmény: sunman (4209)
sunman Creative Commons License 2012.05.14 0 0 4210

Sokan írjátok, hogy előfordulhatnak garanciális hibák a sátraknál. Ha netről rendeltek, akkor ez hogy működik? Pl. szakadt varrás, repedt rúd?

Előzmény: kmrmtms (4206)
sunman Creative Commons License 2012.05.14 0 0 4209

Szóval akkor tetőboxot is kellene vennem?

Anélkül nem nagyon fog menni a sátorozás?

Előzmény: kmrmtms (4206)
sunman Creative Commons License 2012.05.14 0 0 4208

Kedves Fekvőrendőr!

 

Nagyon köszönöm, tényleg jó weblap, az Outwell eddig még itt a legolcsóbb.)

De más jó sátrak is vannak.

Esetleg nam tudod, hogy a magyarországi kiszállításnak mennyi lehet a költsége?

 

Üdv.

Előzmény: fekvőrendőr (4205)
kmrmtms Creative Commons License 2012.05.14 0 0 4207

Ezt meg tudom erősíteni, a canopy nekünk is onnan van, a fórumos "akció" hatására vettük mi is, imádjuk.

A sátrat itt vettük: http://www.campingworld.co.uk/ ez ugyanaz, csak a szállítást máshogy számolják  http://www.outdoorcampingstore.co.uk/

Előzmény: fekvőrendőr (4205)
kmrmtms Creative Commons License 2012.05.14 0 0 4206

Nekünk Outwell Bear Lake 6 van, nagyon jó, viszont ahogy írták itt többen, összel kell az ilyet megvenni.

 

Volt 2 db Quechua T6.2 XL Air sátrunk is, nagyon szerettük, de az elsővel olyan gond volt, hogy megrepedt néhány rúd, emiatt visszakaptuk az árát, mert épp nem tudták javítani. A másiknál a varrás volt lefutva egy helyen, itt már én kértem vissza az árát (itt már tudtam, hogy igazából másmilyen sátrat szeretnénk). Persze mindkettővel nyaraltunk 2-2 hetet. Mivel a Decathlonban 2 év a gari, nagyon nem lehet mellényúlni vele, ennyi idő alatt sok hiba előjöhet (nekem általában mindig mindenhol gondom van, szinte alig-alig tudok nagyobb értékű dolgot úgy venni, hogy ne kelljen visszavigyem).

 

Szerintem itthon egy Outwell sátrat lehetetlen használtan árban eladni, egy Quechuat már inkább igen. Én is azt javasolnám, hogy kölcsön vagy használt sátorral próbáljátok ki először, és néhány nyaralás után már tudni fogjátok, hogy milyen sátorra van szükségetek (forma és egyéb jellemzők is kikristályosodnak).

Outwellt is tudsz használtan venni pl Angliából.

 

Pakolás: nálunk az asztal, hűtő, gáz, főző, babakocsi és egyéb nehéz dolgok + a sátor mennek a csomagtartóba. Ruhák, székek, strandcuccok és egyéb könnyebb dolgok a tetőboxba. Szerintem olyan 1300 l motyónk van.

Előzmény: sunman (4204)
fekvőrendőr Creative Commons License 2012.05.14 0 0 4205

Innen a topicról tavaly "outwell sliding canopy"-t vettünk tőlük: http://www.kuhnshop.de/

A Nevada-t is megéri onnan rendelni: http://www.kuhnshop.de/Schnaeppchen:::566613/Outwell-Nevada-M::8213.html

Gyors, megbízható cég.

Előzmény: sunman (4204)
sunman Creative Commons License 2012.05.14 0 0 4204

Kedves Kempingezők!

 

Olvasva a sok hasznos tanácsot, hétvégén megnéztüK a Decathlon és Mountex sátorpatkokat.

Most már sokkal több infóval a birtokomban egyre nehezebb a döntés.

 

A családnak az Outwell Newada M  http://www.mountex.hu/termek/10203-128-0/outwell_nevada_m_csaladi_sator tetszett a legjobban ,csak annak elég húzós az ára. Érdemes ennyit kiadni? (Még úgy is min. 400 EUR, ha nem tőlük vaszem, hanem megrendelem a netről.)

 

Nekem tetszene a Decathlon Family xl 42. -is http://www.decathlon.co.hu/HU/seconds-family-4-2-xl-170523735/#, de itt nagyon furcsa az a hatalmas kör formájú csomagolás.

Ha  van valakinek ilyen sátra, megköszönném, ha megírná, hogy hol szállítja.

Nem foglal túl sok helyet egy ilyen?

Illetve mire lehet számítani, hány évig bírják az ilyen össze-vissza hajlítgatott merevítő rudak ebben a "kétperces" sátorban?

 

Üdv.

  

 

 

Manac :-) Creative Commons License 2012.05.12 0 0 4203

Akkor azt elbuktam.

 

10 colos, 5/10-es utánfutó kerekére kellene.

 

Nyitott szemmel játok, talán valamelyik nagyáruházban maradt még a poldon egy példány

Előzmény: Gzsolo (4197)
Gzsolo Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4202

Elég hülyén nézhetsz ki övtáskával az oldaladon, miközben az Adria habjaiban lubickolsz.

Előzmény: H_G (4201)
H_G Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4201

"Szóval hova érdemes tenni az okmányokat, pénztárcát, moszkvicsslusszkulcsot stb?"

 

Napközben övtáskába, éjjel a sátor belső zsebébe a fejed közelébe.

"Milyen a biztonság az Adrián?"

 

Igen jó.

 

Előzmény: sunman (4189)
H_G Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4200

"villanyrezsó: mi egy nagyobb teljesítményűt vettűnk: nincs összehasonlítási alapom, de a feleségem szerint gyors. De persze lehet, hogy a gáznál lassabb."

 

Még ha gyors a villanyrezsó, akkor is fennáll a tehetetlensége, tehát ha takarékra kapcsolod, nem azonnal lesz hűvösebb (és fordítva), csak pár perc késéssel. Addig a levegőbe emelgetni vagy félig félrehúzni az ételt, hogy főjön de azért ne égjen meg, eléggé macerás. (Sok kajánál van jelentősége, pl. lecsó.)

 

"ilyen vastag polifoamot hol lehet venni?"

 

Az enyém egy Teréz krt.-i military boltból való, de láttam már a Hervisben is.

 

 

Előzmény: Törölt nick (4173)
R-69 Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4199

Szia Manac!

 

Kell kerékbilincs?

 

ingyé lehet szerezni.

Holnap lehuzzuk  a városligetbe  afutód ott haggyok valami füves részen.

20 percen beül lesz kerékbilincsed :-)

Előzmény: Manac :-) (4196)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4198

biztos, ami biztos, fénymásold le őt is :)

Előzmény: sunman (4194)
Gzsolo Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4197

Hát igen! Én 2009-ben vettem 2.500.- forintért, ami most ugyanabban az áruházban most 1.980.- forint.

Nincs raktáron és nem is tervezik.

A másik dobozon az én kerék bilincsem képe van, de már 16.770-ért!

NO KOMMENT

 

http://www.homasita.hu/products/index/page/2/Category_Id/235

 

Az enyém ilyen:

 

 

 

Előzmény: Manac :-) (4196)
Manac :-) Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4196

Hol kapsz kerékbilincset 2.500,- Ft-ért?

 

Linkeld be légyszíves, mert engem érdekelne (utánfutóhoz).

 

Egy autóba szerelhető páncélkazettán is gondolkodom, de a Zafiránk 7 személyes, nem találok helyet a rögzítésére a csomagtartóban. Laptop, iratok és egyéb értékek számára  jól jönne.

Előzmény: Gzsolo (4192)
Manac :-) Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4195

Ez a Gelert nagyon jó sátor, jó ára is van.

Előzmény: Törölt nick (4193)
sunman Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4194

Ezek nagyon hasznos tanácsok.

 

Szóval mindenből kettő.

 

A nejemből csak egy van, úgyhogy a kockázat itt a legnagyobb.))

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4193
Gzsolo Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4192

"fénymásolatok a sátorban."

 

Nekem minden iratom, iratunk be van szkennelve és a laptopon, valamint a neten is megtalálom.

Ma már mindenhol megtalálható a net, bármi is történjen, ott relatíve biztonságban van.

 

Egyéb értékek az autóban a kulcsnak pedig találj egy rejtettebb helyet, ahol esetleg nincs szem előtt.

Kulcsból is kettő kell.

 

Pénz több helyre elosztva, ahogy mondja "kmrmtms" kolléga.

Ahogy a honlapon látod, nem árthat a kerékbilincs sem (bár én még nem használtam kempingben, de 2.500.- forintot megért)

 

Egyébként nekem még sosem volt problémám, mindig tartsd szemmel az első szabályt:

-Ha rossz érzeted van, nem szimpatikus a recepció(s), koszos, rendezetlen a kemping, esetleg rossz külsejűek a „vendégek” állj tovább.

Előzmény: sunman (4189)
kmrmtms Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4191

Okmányok (biztosítás is) 2 példányban visszük, valódi az autóban fénymásolatok a sátorban.

Előzmény: sunman (4189)
kmrmtms Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4190

Mi a pénzt szét szoktuk osztani 4 részre: sátor, autó, feleségem táskája, én táskám. Amúgy az autót tartom a legbiztonságosabbnak a kempingben.

 

Gond még sose volt az elmúlt 20 évben - bár kimaradt kb 7 év egyhuzamban, amíg egyetemsita voltam és még utána pár év). Rágebbem: Hollandia, Franciaország, Olaszország, mostanában Horvátország.

Ha elkezdenéd kis lakatkákkal zárni a sátradat, az több mint gyanús lenne.

 

Balatoni kempingek engem is érdekelnének ilyen szempontból (is).

Előzmény: sunman (4189)
sunman Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4189

Köszönöm!

 

Felmerült kérdésként, hogy a kempingekben biztonság szempontjából mire kell ügyelni.

Gondolom senki nem hagyja a tárcáját, iratait a sátorban, de gondolom a kocsiban sem nagyon.

 

Szóval hova érdemes tenni az okmányokat, pénztárcát, moszkvicsslusszkulcsot stb?

Milyen a biztonság az Adrián?

És mi ahelyzet itthon, pl. a balatoni kempingekben?

Manac :-) Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4188

Hello,

 

R-69 kollega még nem vadott túl a decathlonos sátrain úgy tudom.

 

Nagyon keveset használta, kalkulálj vele is.

 

A 4074 hsz-ben láthatod, e-mail címe publikus.

 

 

Manac.

Előzmény: sunman (4180)
Gzsolo Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4187

Nekünk sok vendégéjszaka mellett egy kisebb vitánk volt, hogy ez három sátor. Ekkor a pavilonról ráhúztuk a kis takarókat (képen nincs rajta) a hálósátrakra és azt mondtam- már egy. (Különben is parcella volt fizetve, tehát egyáltalán nem értettem a problémát, szerintem le akart húzni a bolgár kempinges, engem nem érdekelt, ő sem foglalkozott vele tovább)

 

Egyébként a 2-3 sátor esetén is soha semmilyen problémánk nem volt, sem itthon, sem külföldön. Parcella van fizetve, vagy négyzetméter, de legrosszabb esetben is 1 nagy sátor árát fizetek két fő esetén is.

Előzmény: sunman (4180)
fekvőrendőr Creative Commons License 2012.05.11 0 0 4186

Bocs a szómenésért, de azt tudd, hogy ilyenkor eladni kell sátrat, meg ilyesmit. Venni a külföldi oldalakról novemberben, decemberben kell, 50-70 %-os árengedménnyel.

Előzmény: fekvőrendőr (4185)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!