Keresés

Részletes keresés

hév Creative Commons License 2002.09.29 0 0 256
"Menjél ki Szent Imre térre a buszhoz majd rájösz. Kb 6-7 busz pörög és 3 pihen. Jó kényelmesen csinálják."

Ja-ja.Nagyon lazák a srácok.Én ma délben 10 percet vártam rá.(menetrend szerint 5 percenként jár)

"az utasszámlálási adatok szerint az utasok nagyrésze átszáll vagy át tud szállni valamelyik buszra"

Az az igazság,hogy ez sem igaz ebben a formában.
Ha megnézed hétköznap reggel 6-8 üra közt a csepeli HÉV-et,akkor azt láthatod,hogy a vonat már Csepelen megtelik,de annyira,hogy KS-nél a felszállás már egy izgi mutatvány.
Ez persze csak az első 3 kocsira igaz,mert a többség ide száll.(mintha csak elől lenne ajtó)
Az is hozzátartozik,hogy a legtöbb vidékről bejáró (Tököl,Szigethalom,stb...)is Csepelen száll át a HÉV-re.
(Na ez még egy érdekes jelenet: Csepel vá.,sehol senki pang az állomás.Hangosbemondó megszólal,inditásjelző kapcs.Na,ebbe a másodpercbe beesik a volán és vagy 20 ember kezd rohanni az induló vonathoz.)
Mondjuk Boráros és Vágóhid ugyan ez.

Bazsi75 Creative Commons License 2002.09.29 0 0 255
Imre térnél nem megy be a buszvégállomásra, tovább a Kossuth L utcán, Szent István útnál jobbra a Plaza elött a vá. Utána jobbra II. Rákóczi F úton a Szent Imre térig. Ilyen egyszerű lenne. Mert hiába van Csepelen ezer busz párhuzamosan, vasárnap mindegyik K@rva ritkán jár.
Reggel sétálok Csepelre melózni, és Szent I. tér és Ks között robogott el mellettem a 38/A. A dologban a legszebb az volt, hogy menetrend szerint 6:24-kor indul a buszvégállomásról és amikor elment mellettem az óra 6:22 mutatott. Ennyit a területirányításról.
NZA Creative Commons License 2002.09.29 0 0 254
Meg tudna-e fordulni Csepel HÉV végállomáson a HÉV pótló? És lenne hely a végállomás kialakítására?
Előzmény: gGAbesz (253)
gGAbesz Creative Commons License 2002.09.29 0 0 253
Mint a GYV-n. A régieket leépíti, az újakat átszervezi, mindjárt olcsóbb lesz a leves. Ha pedig nem jön be, (mint a GYV-n) angolosan veszi kalapját és távozik.

A Cl-i vonal csúcskeresztmetszete -úgy tanították- a Szentimre tér. Innen az okosok és az utasszámlálási adatok szerint az utasok nagyrésze átszáll vagy át tud szállni valamelyik buszra, ebböl kiindulva tehát így elég kapacitást mutatnak a HÉV-vel párhuzamosan menő autóbuszvonalak. Max besürítik ezeket, de ezzel azok is jóljárnak, akik nem a HÉV-vel párhuzamos szakaszra mennek. A teljes pótlás ellen szól az is, hogy nem egészséges az se, ha a buszok a HÉV állomásig "vonatoznak", ezzel feltartják egymást és a közlekedés más résztvevőit is.
Azért kiváncsi lennék egy Cl-i szakértő véleményére is...

Előzmény: hév (249)
Bazsi75 Creative Commons License 2002.09.28 0 0 252
Sziasztok!

Menjél ki Szent Imre térre a buszhoz majd rájösz. Kb 6-7 busz pörög és 3 pihen. Jó kényelmesen csinálják.

hév Creative Commons License 2002.09.28 0 0 251
Mondasz valamit.Valami hasonlóra tippeltem én is.
Előzmény: .attus. (250)
.attus. Creative Commons License 2002.09.27 0 0 250
>Sosem értettem,hogy miért nem lehet a pótló buszokat a HÉV teljes vonalán járatni
Pedig egyszerű: ahoz kellene két többlet kocsi, járművezetővel. Az pedig pénzbe kerül.
Előzmény: hév (249)
hév Creative Commons License 2002.09.27 0 0 249
Vajon,hogy csinálja???

Holnap az utolshow vonat 13.10-kor indúl Cl-ről és 13.30-kor Brt-ről.
Felsővezeték szerelés+útátjárók felujitása.
A schörlinget asszem szerdán láttam üzemzárás után.
A HÉV pótló szokás szerint csak Boráros és Szent Imre tér között jár majd.
(Sosem értettem,hogy miért nem lehet a pótló buszokat a HÉV teljes vonalán járatni)

Előzmény: gGAbesz (248)
gGAbesz Creative Commons License 2002.09.26 0 0 248
Akkor nem csak egyedi a jelenség. Pl. "Őszentségének" pályafutása töretlenül ível felfelé...
Előzmény: hév (247)
hév Creative Commons License 2002.09.26 0 0 247
"Minden bokor mögött +1 kukkoló lett."

Ez nekem is feltünt az elmúlt pár hétben.

Előzmény: gGAbesz (246)
gGAbesz Creative Commons License 2002.09.26 0 0 246
Na pont ezért mondtam, hogy megáll itt a sebes. Úgy is megfogná a térközjelző.
Márton már jóideje térköz.
Vezetőváltásról csak üe. szintig tudok. Minden bokor mögött +1 kukkoló lett.
Előzmény: hév (245)
hév Creative Commons License 2002.09.25 0 0 245
Van még vonatjelentőőr,de nem a nap 24 órájában.
Az Uh felől jövő vonatokat általában megszokta fogni ez jelző.A másik irányba mindig megjön a visszjel időben.
Sőt,ma már Sz.sz.márton-Sz.újfalu sem állomás,hanem megállóhely(pontosabban forg.kitérő)
Az itteni jelzőkből egyet meghagytak térközjelzőnek.

gGAbesz,te mit tudsz a HÉV üzemigazgatóság élén történő vezetőváltásokról?
Hallottam egy-két érdekes dolgot.

Előzmény: gGAbesz (242)
Zol Creative Commons License 2002.09.25 0 0 244
Köszi, szóltam Comtomnak a zusi fórumon. (Fájlméret részemről nem akadály)
Előzmény: gGAbesz (243)
gGAbesz Creative Commons License 2002.09.25 0 0 243
Ezek szép nagy fájméretek lennének. Természetesen, ha akarnám menne. De egyszerűbb, ha a RailSim topikon Comtom főnöködtől elkéred a zöld Danka könyvet, neki (is) megvan.
Előzmény: Zol (241)
gGAbesz Creative Commons License 2002.09.25 0 0 242
Hösökön van még vonatjelentő őr?
Nem a viszjel miatt áll itt meg? Régebben amíg fővizsi voltam legalább is Uh-n már arra várt...
Előzmény: hév (240)
Zol Creative Commons License 2002.09.25 0 0 241
Sziasztok!

Tud nekem valaki olyan jellegrajzot küldeni, adni, szkennelni, stb. amin az MX család tagjai vannak, és a rajzon méretek is vannak? A Zusi-hoz csináltam MX-eket, de a magassága hibádzik. És ha már újra hozzányúlok, akkor szeretném minél pontosabbra...

Köszönöm.

hév Creative Commons License 2002.09.24 0 0 240
ÜDV!

3 nap kihagyással újra itt.Kissé összegyültek a kérdések,de gGAbesz jól elmagyarázott egy-két dolgot.
Úgyhogy akkor Mázlis kérdéseit boncolgassuk egy kicsit:

"Miért nőtt meg a menetidő kb 15 perccel ezen idő alatt?"

Azt kell mondjam,hogy ez a pálya minőségére vezethető vissza.Látnád,hogy Gyártelep és Tököl közt milyen görbék a sinszálak.Sajna a teljes vonal rekonstrukcióra milliárdokat kellene költeni.(A csepeli HÉV teljes felujitása 99'ben 2 milliárd pénz volt.Ez 7 km-es vonal.A ráckevei vonal 40 km)

"Minek van a sebesvonat?"
A sebes vonat ma már csak olyan gúnyos megjegyzésként használandó.
Arra utal,hogy csak a fontosabb állomásokon áll meg.(Hogy a Hősök terén miért all meg az rejtély a számomra is.)

"Miért csak 3/4 óránként jár a HÉV??"

Hétköznap általában 15-20 percenként indulnak vonatok Kz-ről(Vágóhid)Uh-ra ,Tl-re,Rv-re.
(Uh=Dunaharaszti;Tl=Tököl;Rv=Ráckeve)
A Tl-Rv szakaszon pedig elég a 3/4-1 órás követési idő.Elég gyér a forgalom a szakaszon.

"Mit?l van az, hogy télen néha kánikulai meleg van a kocsikban, van amikor meg oda lehet fagyni az ülésekhez. (Sajna ez utóbbi kicsit többször fordul el? :(() "

Ez azért van,mert sajna nem minden szerelvényen müködnek a fűtőtestek.
Éppen tegnap délután jártam úgy,hogy beszereltem a vonatot Ráckevén,belőttem a kályhát,de semmi.
Az utastérben tök kellemes volt az idő én meg majd aranyeret kaptam a helyemen.
Bár utastérben fűtést kapcsolni csak akkor lehet ha az állomáson erre figyelmeztető tábla ki van rakva.
(Kék négyzet alakú tábla benne 1-es,2-es vagy egy 3-as szám.)
A szám a fűtés fokozatot jelenti.

Remélem nagyjából elégedett vagy a válaszokkal,ha van még kérdés ide irj!!!

Előzmény: Mázlis (228)
Mr. Cyber Creative Commons License 2002.09.23 0 0 239
A MÁV-ot ne keverjük ide, ott más lehet a probléma. Amit írtam, azt a városi tömegközlekedésre értettem. A MÁV-ot az állam tartja fenn, viszont a városok tömegközlekedésének majdnem az összes költségei a helyi önkormányzatokat terhelik. Namármost, mint tudjuk, a városi önkormányzatok nincsenek túl jól eleresztve pénzzel, tehát ebből adódóan keveset tudnak a tömegközlekedésre fordítani. Nemhogy a fejlesztésre, de még a puszta fenntartásra sem jut elegendő forrás.
Előzmény: IST (234)
gGAbesz Creative Commons License 2002.09.23 0 0 238
Az eltérő üzemvitel oka: kissebb megállótávolságok mint a MÁV szabványok, kissebb tengelyterhelés, kissebb sugarú ívek a sűrűbb vonatforgalom a jellemzőek a HÉV-re. Ezért nem is tudott a MÁV-hoz betagozódni annak idején.
Előzmény: IST (236)
.attus. Creative Commons License 2002.09.23 0 0 237
Igen, nekem is ez jutott eszembe...
Előzmény: IST (236)
IST Creative Commons License 2002.09.23 0 0 236
Ennél már csak az lett volna jobb, ha azt mondja, hogy a metró kék, a hév meg zöld... :-)
Előzmény: .attus. (235)
.attus. Creative Commons License 2002.09.23 0 0 235
Látom, sikerült megragandod a dolog lényegét :-)))

Ez kb. úgy hangzott, mint amikor a Guláys (holt komolyan!) azt írta, hogy azért nem lehet összekötn ia HÉV-et és a metrót, mert a metró alsó-, mígy a HÉV felősvezetékes...

Előzmény: dio123 (233)
IST Creative Commons License 2002.09.23 0 0 234
Khm, azért a mávot kegyetlenül nagy összegekkel támogatja állam bácsi, aztán mégis mire mennek vele... :-(
Előzmény: Mr. Cyber (231)
dio123 Creative Commons License 2002.09.23 0 0 233
Nekem erről tájékoztató matricám is van, hála Szilasliget HÉV-néniének.
IST: A vonatokon MÁV festés van, és a kocsik között lehet menekülni a kaller elől (kivéve: BZ), a HÉV-en BKV (Rt.) matrica van, és a kocsik között csak közvetett átjárási lehetőség van.
Előzmény: gGAbesz (222)
gyurmosz Creative Commons License 2002.09.22 0 0 232
Reggel láttam, hogy a Szent Imre téren cserélgették az egyik útátjáró gumielemeit...
Előzmény: hév (223)
Mr. Cyber Creative Commons License 2002.09.22 0 0 231
Nem a jegyek olcsóságával van baj. A jegyek nem olcsók, az itteni árakhoz/bérekhez képest. A baj ott van, hogy a tömegközlekedést szinte semennyire nem támogatja az állam. Ez más országokban példátlan. Sehol nem várják el a tömegközlekedéstől hogy önfenntartó legyen, hisz az lehetetlenség lenne. A polgár elvileg azért fizet adót, hogy azt az állambácsi visszaforgassa olyan közhasznú dolgokra, mint például a közlekedés. De Magyarországon sajnos nem ez történik.
Előzmény: miniszter (230)
miniszter Creative Commons License 2002.09.22 0 0 230
És ennek mi az oka?
Gondolom forráshiány és/vagy hatékonytalan működés.
Források lehetnek:
-jegybevétel
-állami árkiegészítések
-helyi önkormányzat (főváros) támogatása
-hitelek.
Van itt valaki, aki ennek a gazdasági oldalát ismeri?
Szerintem a jegyek viszonylag olcsók, összevetve külföldi városokkal.
Mr. Cyber Creative Commons License 2002.09.22 0 0 229

Egy észrevétel: kevered a menetidőt a követési idővel.
A kérdésre válaszolva: a züllés nem csak a ráckevei HÉV-re jellemző, hanem az egész magyar tömegközlekedésre, különös tekintettel a BKV-ra, sajnos.
Előzmény: Mázlis (228)
Mázlis Creative Commons License 2002.09.22 0 0 228
Sziasztok!

Bár nem vagyok Héves, annyiban mindenképpen kapcsolódik hozzám, hogy immáron 10 éve utazok vele! Ráckeve.Bp. viszonylatban! Ezen id? alatt kb végigkísértem a fejl?déseket (vagy inkább leépüléseket), kalauzváltásokat, stb.

Kérdéseim a következ?ek lennének:
Miért n?tt meg a menetid? kb 15 perccel ezen id? alatt? Minek van a sebesvonat megjegyzés, ha csak kb. 10 perccel ér be korábban? Szvsz H?sök terét?l teljesen feleslegesen áll meg a sebes, mivel ott már buszok is közlekednek. Ergo kissé gyorsabb lehetne.
Miért csak 3/4 óránként jár a HÉV?? Anno még fél óra volt a menetid? és úgy is tele kocsikkal ment. El lehet képzelni, hogy most mi van :(( (Kissé irigykedek a Szentendreire, merthogy ott asszem 20 percenként rohangál)
Mit?l van az, hogy télen néha kánikulai meleg van a kocsikban, van amikor meg oda lehet fagyni az ülésekhez. (Sajna ez utóbbi kicsit többször fordul el? :(()

Ha tudtok, akkor el?re is köszi a válaszokat!
M.

IST Creative Commons License 2002.09.22 0 0 227
Igen, és ezért volt az a kérdésem, hogy miért is nem csináltak vasutat a hévből.
Előzmény: hév (226)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!