Keresés

Részletes keresés

jwdo07 Creative Commons License 2018.10.09 0 0 101811

https://www.law.ox.ac.uk/events/keynote-address-conference-confronting-illiberalism-role-media-civil-society-and-universities

 

Programajanlo. Foleg kezdo diktatoroknak es a slepjenek.

 

 

Mr Cam :-) en meg hozok egy fhranszia kulcsot - azert az se semmi :-D

seci Creative Commons License 2018.10.09 0 0 101810

Várj! 2 és 4 kozott van még egy szám: a pí :P

-seci

Előzmény: cam aro (101802)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.10.09 0 0 101809

Koszi, ez az!

Előzmény: cam aro (101803)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.10.09 0 0 101808

Pesten bármelyik Ikeából elviszem neked, a Sharan elég nagy, s ott a 2 tonnás horog is. Az építkezésen is befogom..:-)

 

 

Előzmény: Caitlin (101805)
cam aro Creative Commons License 2018.10.09 0 0 101807

Tudom hogy szar esoben azni, de ha van egy viszonylagos vizallo cuccod, es van egymeleg szallas ahol mindezt kipihenheted, akkor azert nem rossz az.ha kirandulas

 

Nalam az osszes elazos kirandulas jobb buli volt mibt egesznap rohadni egy homokos tengerparton talpig napsutesben. 

Csusztunk, masztunk, disznok voltunk., nem sorba alltunk a budie, meg a f&c_ert... 

Videki Anglia gyonyoru. pedig en a szuz borzsonybol jottem. 

Csak itt kevesen mozdulnak kia komfort zonajukbol.

.... Es nem tudjak, mert nem is erdekli oket.

Mindegy. 

Előzmény: Caitlin (101804)
cam aro Creative Commons License 2018.10.08 0 0 101806

 

:)) szerintem mi mar 50k miles felett vagyunk az elmult 7 evben. 😎 

Előzmény: Caitlin (101804)
Caitlin Creative Commons License 2018.10.08 0 0 101805

visitok.... bar megfogadtuk, h ikea soha tobbe.... gyerekszobaba megis kell uj konyvespolc, legyen a kallax. Emberi arban van, es a kistini ugyis ki akarja majd cserelni normal butorral par ev mulva, nem erdemes dragabbat venni. 

Elhataroztam vegre magam, 2 nap utan, h megrendelem. Eleve idegesit, h +1/3 osszeg a szallitas.... de nem fer be a bmw-be, mert hulye elso tulaj nem kerte a lehajthato hatso uleseket (mar ha volt ilyen opcio egyaltalan). Nem baj, tulteszem magam ezen. Erre ma egesz nap technikai problemaik vannak... aaaaa.... nem jar vki holnap croydon/sw london kornyeken vmi szep nagy autoval? (tudom, csak viccelek....)

[first world problems]

Caitlin Creative Commons License 2018.10.08 0 0 101804

koszonom en is a helyszin emlekeztetot :)

Amiket itt olvasok, megnezek es tetszikazt guglimapsen bejelolom kis sarga pitykevel. Jovo heten es utan szunet es azon torpogtem hova is menjunk. total kiment a fejembol a sok sarga pityke, most kezdhetek sajat mapson nezelodni :) mar csak szep idot kerek a masodik hetre es akkor orulni fogok.

 

cam aro Creative Commons License 2018.10.08 0 0 101803

soha nem voltam a blenheim palacen igy nincs osszehasonlitasi alapom. 

 

amit emlitett-h-em az az exbury gardens new forestben. 

nem egy tipikus nyirt, viragos park, de tavaszal es oszel nagyon szep tud lenni. 

 

(mi eloszor egy keso tavaszi zuhogo esos napon voltunk, amit pillanatok alatt felvaltott a napsutes. 

ettol aztan 'gyemantba' borult minden level,szirom :) 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101795)
cam aro Creative Commons License 2018.10.08 0 0 101802

mert negyen vagyunk ? :) 

 

sztem ketszobasba nem is engednenek negy embert.. 

vagy delegalalbbis, mi nem mennenk mar ugy. 

Előzmény: seci (101766)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.10.08 0 0 101801

Meglesz :-)

Előzmény: Havel Ina (101799)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.10.08 0 0 101800

Nem, peldaul ha valami CEO vagy lotto milliomos lennek, akkor sem vennek Ferrarit vagy Lamborghinit :-) Beernem egy mezei Tesla-val :-)

Vagy, nem kellene belteri uszomedence a hazba :-) Beernem egy takaros szaunaval :-)

Szoval nem, nem koltenek el mindent :-)

Előzmény: Havel Ina (101798)
Havel Ina Creative Commons License 2018.10.08 0 0 101799

Igen jatsz a lotton... Egy hazra igenyt tartok, mivel en beszeltelek ra a lottora... ennyi nekem is jar...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101797)
Havel Ina Creative Commons License 2018.10.08 0 0 101798

En mondjuk nem havonta ertettem 5 kutyut... de mindegy is... Sas ( a Nagy Feher, ha jol emlekszem) nagyon anyagias... Amikor sorolja, hogy viszont milyen draga dolgokra nem kolt, az nem azt jelenti, hogy nem koltene, ha lenne ra penze.  Ha holnap megharomszoroznak Sas fizeteset, annyi valtozna, hogy dragabb kutyukre, utazasokra, a koncerten jobb helyre, stb. koltene, es semmivel sem sporolna tobbet, es tovabb panaszkodna az ingatlan arakra.

Előzmény: seci (101790)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.10.08 0 0 101797

Hehe, az nehezebb ugy :-) De jatsszunk EuroMillions-on es Lotton is (igen, meg egy fenyuzes :-)), amint megnyertuk a jackpotot megigerem veszunk egy hazat. Ehh, mit beszelek, egyet? Dehogyis. Tizet! :-)

Előzmény: Havel Ina (101796)
Havel Ina Creative Commons License 2018.10.08 0 1 101796

Ez igy megy? Akkor csak addig bosszantunk tovabb, amig veszel egy hazat ;)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101794)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.10.08 0 0 101795

Valaki (talan Cam?) irt korabban egy kastelyrol/parkrol ami olyan mint a Blenheim Palace csak meg nagyobb/szebb. Mi volt az a hely? Nem tudom megtalalni...

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.10.08 0 0 101794

Sokat bosszantotok veszek egy dront :-) Olyant mint Zlot forumtarsnak van :-) Mert tetszik a kutyu :-)

Előzmény: seci (101790)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.10.08 0 0 101793

Nem akar esetleg valaki veletlenul Standstedbol Budapestre repulni oktober 26-an es november 1-en meg vissza? :-) Van egy csaladi okok miatt felhasznalasra nem kerulo RyanAir jegyunk... Cancel-olni nem lehet, de nevet valtoztatni elvileg (dij elleneben) igen.

KawaBazsy Creative Commons License 2018.10.08 0 0 101792

A telefonnal fényképez, meg minden szart arra is feltelepít, úgyhogy desktop se kell neki, vagy pedig közös a feleségével is ok. :-)

Előzmény: seci (101790)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.10.08 0 0 101791

"Lehet, hogy ezt latjak, de azt is latjak, hogy 12 ev alatt 0 fontot sikerult megtakaritanod, es ha akarmi problema adodna munkaddal/egeszsegeddel kapcsolatban, mar a kovetkezo honapot se biztos, hogy ki tudnad fizetni." Igen, de az ingatlan erteke egyre csak no. De meg ha staganal is, akkor sem eri oket kar. Ha nem fizetem visszaveszik es eladjak masnak. Pont mint autohitelnel. Szoval nem ertem mit paráznak a bankok...

Előzmény: Havel Ina (101789)
seci Creative Commons License 2018.10.08 0 0 101790

Tekintetbe veve, hogy SAS autozva commutingol kb 2 kutyure van szuksege: egy telefonra, meg egy desktopra/laptopra otthon ;)

Meg esetleg egy fenykepezogepre. Ennyi :D Az osszes tobbi úri huncutsag, total felesleges.

Hol jon ki ebbol a havi 5? :D

-seci

Előzmény: Havel Ina (101789)
Havel Ina Creative Commons License 2018.10.08 0 0 101789

"mondjk latnak hogy 12 eve fizetunk alberletet gond nelkul"  Lehet, hogy ezt latjak, de azt is latjak, hogy 12 ev alatt 0 fontot sikerult megtakaritanod, es ha akarmi problema adodna munkaddal/egeszsegeddel kapcsolatban, mar a kovetkezo honapot se biztos, hogy ki tudnad fizetni. 

Ahogy felteszed a kerdest - elni a manak es nem sporolni, vagy sporolni, es mindent megtagadni magadtol - ne haragudj, ez hulyeseg. Ez nem ennyire fekete es feher.  A kettot ossze lehet egyeztetni. Persze kisebb,nagyobb aldozatot idonkent be kell vallalni... Lehet, hogy csak 2 koncert 3 helyett... Lehet, hogy csak 2 kutyu 5 helyett, most, azonnal... A masik 3 kesobbre halasztva, es meg arra is ra dobbenhetsz, hogy az otodik kutyure tulajdonkeppen nincs is szukseged... 

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101736)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.10.08 0 0 101788

Persze meg fogom kerdezni, amint feljon valami lehetoseg. Mert kollegaim nem ugy mentek innen oda, hogy eldontottek hogy ott akarnak dolgozni, hanem hogy volt olyan uresedes / uj pozicio amire bizonyos okok miatt ok voltak a legmegfelelobb emberkek, igy felkertek oket hogy dolgozzanak ott. Kis gondolkodas utan ugy dontottek hogy elfogadjak (el is utasithattak volna, akkor maradtak volna itt). Esetemben a helyzet az, hogy USA irodank tudna mire hasznalni engem de, 1) elorelathatolag csak 1-2 evig mig itt szinte barmeddig 2) itt nagyobb szukseg van ram mint ott 3) ha atmegyek oda akkor betolti valaki itt a helyemet, azaz ebbe a pozicioba ide vissza nem tudok jonni. Es persze mindez csak elvi latolgatas, mert hat nem kertek fel az attelepulesre, addig nincs nagyon mirol beszelni sajnos, nem lehet nagyon helyezkedni...

Előzmény: VeraVictoria (101787)
VeraVictoria Creative Commons License 2018.10.08 0 0 101787

Varjal csak, ez a 78 dollar regebben volt am meg a szakszervezet mogottem allt de jobb munkahelyeken jobb a biztositas meg allamonkent valtozik.

En azert kerdeztem hogy melyik ceg fog fizetni, angol vagy amerikai mert az ket kulonbozo dolog penzileg, szerzodesileg. Erdeklodd meg a kikoltozott munkatarstol hogy mennyit fizet o es egyaltalan mennyi valtozas volt a fizeteseben, mit fizet egeszsegugyre, lakasra, mindenre. Biztosan segitokesz lesz.

Az elomenetelt is kerdezd meg, meg hogy mennyi ideig, hany evig dolgozhat kinnt.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101784)
seci Creative Commons License 2018.10.08 0 0 101786

Ez pontosan igy van, amig van zsé, addig fizetnek - vagy neked, vagy az orokosodnek.

-seci

Előzmény: ocso79 (101785)
ocso79 Creative Commons License 2018.10.08 0 0 101785

Magannyugdijnal megnebezhetsz egy beneficiary emberket. Magyarul nem vesz karba a befizetett osszeg.

Előzmény: Bmrenault (101775)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.10.08 0 0 101784

Akik atmentek, azoknak a cegunk amerikai kozpontja lett a munkaadoja.

$78 havonta? Egesz csaladra? Az nagyon jo! Mi ketten annyit fizetunk havonta csak a fogainkra...

Előzmény: VeraVictoria (101782)
VeraVictoria Creative Commons License 2018.10.08 0 0 101783

A hurrikanok nem olyan komolyak Floridaban, igen ritkan van az hogy szetver mindent, inkabb megtepaz. A lakosok megszoktak, nem csinalnak belole nagy ugyet.

A tornado az komoly de az inkabb az orszag kozepe tajan arat, na, oda en sem mennek az biztos bar minden helyen vannak viharbiztos shelterek csak be kell menni ha jelzik hogy varhato valami komoly dolog, nem szabad arra hivatkozni hogy hat nekem ugysem lesz bajom.

Floridai ismeroseim amikor lekoltoztek nem mentek shelterbe, latni akartak a hurrikant, az emeleten az agyon hasrafekudtek az agyon es onnan neztek, mint meselte teljesen be voltak tojva amikor repultek a levegoben a letepett cuccok, innen-onnan de semmi bajuk nem lett, mindeossze az uszomedence keritese volt elgorbulve, egy helyen kiszakadva, es talaltak egy barna kigyot a vizben amit kihalasztak, kiderult hogy nem merges es kivittek egy erdoszelre, valoszinu hogy a szel hozhatta magaval.

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101781)
VeraVictoria Creative Commons License 2018.10.08 0 0 101782

Igen, 10 napos szabadsaggal kezdesz mint mindenki/ talan rad tobb vonatkozik ha a ceged londoni/ de evente megy feljebb de itt nincsenek honapos egyben kivett szabadsagok az biztos.

Az egeszsegugyi biztositas meg jar a munkaadodtol gondolom, mindenkinek van aki dolgozik, ezt erdeklodd meg mielott elvallalod hogy milyen, mennyit kell neked fizetned, en 78 dollart fizettem havonta az egesz csaladra, benne volt minden letezheto biztositas, a tobbit a munkahely vallalta. Fogasz es szemuveg az nem volt benne.

Vannak allami fizetett unnepek, vannak fizetett betegnapok ez a munkaadodtol fugg. Igazabol kihez tartoznal igy? Amerikai ceghez vagy a te londonidhoz? Melyik lenne a foglalkoztato? Ki az aki mogotted lenne? Mert ez is fontos... A fizetest kitol kapnad es milyet? Amerikait vagy angolt? Ez sem mindegy.

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101781)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!