Keresés

Részletes keresés

nusa-szegedről Creative Commons License 2010.03.05 0 0 648

ÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!

Variációk egy témára?!

Praktikus oka volt, vagy elfogyott a fonalad?

Ez hányadik már?

Mindenesetre, nagyon csinos !

Te, te kis feketelábú

 

Előzmény: szaboildiko (643)
nusa-szegedről Creative Commons License 2010.03.05 0 0 647

Nöné,

a gumiház alapjait már leraktuk, olvass kicsit vissza.

Megtalálod pár oldallal hátrább, aztán úgy variálod, ahogy a fantáziád diktálja.

A kalapgumi, természetesen elengedhetetlen...

Előzmény: nöné (646)
nöné Creative Commons License 2010.03.05 0 0 646
Értem:o) Lehet, hogy primitív a kérdésem, de hogyan kell a gumiházat csinálni? Egyszerűen csak a kalapgumit bele kell fűzni a sorba?
Előzmény: szaboildiko (645)
szaboildiko Creative Commons License 2010.03.05 0 0 645
Köszi, nem, ezt gumiházzal készítettem, mert az ilyen zoknikba azért már kell egy kis kalapgumit fűzni. A csőkötést még egyenlőre nem tettem magamévá, tudod mindenhez kell (legalábbis nálam) egy kis idő, amig megemészti az ember és aztán eccccer csak huss meg is van. :-))
Előzmény: nöné (644)
nöné Creative Commons License 2010.03.05 0 0 644
Nagyon klassz lett! Csak nem csőkötéssel kezdted, vagy fejezted be?
Előzmény: szaboildiko (643)
szaboildiko Creative Commons License 2010.03.05 0 0 643
Igen, tallózás, feltölt és azután, ha feltöltötte, baloldalon a megjelenő kép mellett van olyan, hogy "beszúr" arra katt és mehet.
Én is elkészültem az újabb csipke térdzoknimmal, ime:
Előzmény: zsazsi1 (642)
zsazsi1 Creative Commons License 2010.03.04 0 0 642
megpróbálom... majd lefényképezem, és.... de hogy teszem fel? ....Ja gondolom feltölt. ..
Előzmény: szaboildiko (641)
szaboildiko Creative Commons License 2010.03.04 0 0 641
Szia Zsazsi1! Esetleg képet nem tudnál mutatni nekünk róla, mert mi bizony kiváncsiak vagyunk rá! :-))
Előzmény: zsazsi1 (640)
zsazsi1 Creative Commons License 2010.03.04 0 0 640
Sziasztok! Kész lettem életem első zoknijával!
Hát ezt valami csuda jó volt kötni! Pamut fonal, melírozott, és még csipkemintát is tettem bele. Bevallom, napokig csak olvasgattam a zoknikészítés rejtelmeit, de amikor megértettem, már tök egyszerű volt. Abban már most biztos vagyok, hogy nem ez lesz az egyetlen kézi kötött zoknicskám...
szaboildiko Creative Commons License 2010.02.26 0 0 639
Oké megérkezett, köszönöm szépen. Vigyázz magadra és gyógyuljál meg.
Előzmény: nusa-szegedről (638)
nusa-szegedről Creative Commons License 2010.02.25 0 0 638

Most éppen maródi vagyok, de nem venném lelkemre, hogy subakötés nélkül maradj !

A subakötés képregénye a postaládádban...

Előzmény: szaboildiko (637)
szaboildiko Creative Commons License 2010.02.21 0 0 637
Nagyon ügyes vagy, tetszik az eredmény!
Nusa ezt a kötős hurkolós technikát én is kérném szépen, kedvet kaptam hozzá a lányom részére megpróbálom megkötni ezt a barikás zoknit! Köszönöm.
Előzmény: hablabda (636)
hablabda Creative Commons License 2010.02.20 0 0 636
szép napot mindenkinek!
jöttem barizokni-ügyben jelentést tenni :)
nagyon szépen köszönöm az együttgondolkodó segítségeket, különösen Nusának és Hirvikének
kipróbáltam mindkét megoldást: a varrósat és a kötőset is
nekem az utóbbi jött be: sokkal gyorsabb volt belekötni a hurkokat, mint utólag rávarrogatni - ráadásul sokkal plasztikusabb, sűrűbb, szebb lett az eredmény
Nusa, a fotóiskolád tökéletes!, teljesen érthető és követhető volt
a varrott zoknit asszem megpróbálom még jobban barisítani: a már meglévő hurkok közé varrok még, hátha ha sűrűbb, szebb :)
és bónuszként csináltam kicsibarit is - őt lefotóztam a nagy kötöttel és a varrottal is, hogy ti is lássátok a különbséget
nagyon meg vagyok velük elégedve, még akkor is, ha messze nem olyan szépecskék, mint az etalon :)nagy kötöttkötöttekvarrott+kötött
szaboildiko Creative Commons License 2010.02.19 0 0 635
Köszi rózsaszin pöttyök._:-))
Előzmény: Rózsaszín Pöttyök (634)
Rózsaszín Pöttyök Creative Commons License 2010.02.19 0 0 634
Heló!

Végre rájöttem, hogy az egyes blogolók honnan ismerik egymást. :-)
Néha én is kötögetek...
A nickemen írok egy blogot is.

Vagy 20 éve egyszer kipróbáltam a suba kötést, elég nehézkes.
De nem a szemek között kell ráhajtani, hanem magában a szemben kell hurkot képezni az ujjunkkal (ez a hüvelyk, a többi foglalt): tehát kihúzom a fonalat, a hüvelykemmel mérem és ráhurkolom a tűre.
Előzmény: hablabda (562)
nöné Creative Commons License 2010.02.12 0 0 633
Nagyon szívesen! Meglátod majd, milyen jó lesz:o)
Előzmény: szaboildiko (632)
szaboildiko Creative Commons License 2010.02.12 0 0 632
Kipróbáltam a "Betti"-szerint mutatott csőkötést, úgy látom menni fog, de még igazán nem látom a jó oldalát. Valószínűleg ahhoz többet kell kössek. Köszönöm Neked nöné:-)
Előzmény: nöné (628)
szaboildiko Creative Commons License 2010.02.10 0 0 631
:-))
Előzmény: nöné (630)
nöné Creative Commons License 2010.02.10 0 0 630
Épp annyit fog csúszni a tűn, amennyit kell neki, nem lesz vészes. Én is tartottam tőle, de nagyon könnyen le lehet kötni az első sort.
Előzmény: szaboildiko (629)
szaboildiko Creative Commons License 2010.02.10 0 0 629
Rendben, egyenlőre még csak emésztem, de neki fogom durálni magam. Igen fentről kezdem a zoknit kötni. A kérdésem az lenne, hogy mivel ugye csak ráhajtunk a tűre a felszedésnél, nem lesz nagyon szoros?
Előzmény: nöné (627)
nöné Creative Commons License 2010.02.10 0 0 628
Tavaly november-decemberben pakolta fel Betti a nyilvánosságnak. Jól mondta a videóban, hogy ha ezt megtanuljuk, soha nem alkalmazunk mást. Nekem eddig bejött, de akkor Neked is:o)
Előzmény: pörsike (626)
nöné Creative Commons License 2010.02.10 0 0 627
Ha fentről kezded a zoknit, csináld úgy, ahogy én, 4 sor oda-vissza két tűvel, aztán jöhet a többi tű és a rendes passzé, és a legvégén 2 öltés, és nem is látszik, hol kezdtük a zoknit:o) 
Előzmény: szaboildiko (625)
pörsike Creative Commons License 2010.02.10 0 0 626
Sziasztok!

Ezt a kezdést és befejezést használom én is már régen. Igy nem fordul elő a nyakánál a pulcsiknak, hogy szoros vagy elálló lesz. Igaz én a könyvből tanultam meg, nem ismertem ( de még biztosan nem is volt) ezt a videót. Sokszor kellett megpróbálnom, míg sikerült. Érdemes megtanulni.
Előzmény: nöné (624)
szaboildiko Creative Commons License 2010.02.10 0 0 625
Én is köszönöm, el is mentettem a videókat, majd begyakorolok, mert hiába volt meg nekem mintában, nem tudtam rájönni, hogy hogyan is kell és tényleg a videó alapján úgy néz ki, hogy jó kis rugalmas lesz a passzénk eleje és vége. Még ugyan nem tudom a zokninál a körbekötésnél hogyan fogom alkalmazni, de meg fogom próbálni.
Előzmény: nöné (624)
nöné Creative Commons License 2010.02.10 0 0 624

Szivesen! Ugye, milyen jó kis videók? És ami fontos, magyarul beszél, és magyarul köt:o)

Igen, újabban mindent. Már így kötöttem a legutóbbi hajléktalan kesztyűt, a zoknikat, és a szenvedős pulcsit is. A körkötésnél viszont annyi csalafintaságot beleviszek, hogy az első négy sort oda-vissza kötöm, majd amikor már rendes patentet kötök, ekkor kapcsolom össze a 4 tűt. A végén a lógó szálat úgyis el kell dolgozni, akkor már öltök még kettőt, és összevarrom azt a kis szétnyíló részét is. Ezt azért csinálom, mert amúgy is szenvedek az öt tűvel, amíg néhány sor elkészül, meg még ez a kis furaság is hozzá, ez már nekem együtt sok:o)

Előzmény: emoke33 (623)
emoke33 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 623
Köszi szépen, ez szerint megpróbálom. És minden kötés kezdésénél ezt a kezdést használod?
Előzmény: nöné (622)
nöné Creative Commons License 2010.02.10 0 0 622

Most jutott eszembe, fent van a youtube-n is, szépen egyben az összes: 1/1 kezdés és zárás, 2/2 kezdés és zárás.

http://www.youtube.com/results?search_query=cs%C5%91k%C3%B6t%C3%A9s&search_type=&aq=f

 

Remélem, sikerül a linkelés:o)

Előzmény: nöné (621)
nöné Creative Commons License 2010.02.10 0 0 621

Igen-igen, csak én sem értettem igazándiból ebból a leírásból.o( Ez az Olasz kötöttes könyvecskéből valósi?

 

Nem tudom, ismeritek e Bettinek a blogját? Ha nem, mindjárt kikeresem és belinkelem ide. Nagyon tuti kis videót csinált, seperc alatt meg lehet tanulni:o)

Előzmény: szaboildiko (620)
szaboildiko Creative Commons License 2010.02.10 0 0 620
Szia nöné, igaz, hogy én még ezt a fajta kezdést nem próbáltam, erre gondoltál?
Előzmény: nöné (618)
emoke33 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 619
Sziasztok!

Érdekelne ez a fajta kezdés. A csőkötést nézegettem már képenken, de nem nagyon értettem meg.
Előzmény: nöné (618)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!