Keresés

Részletes keresés

Herr X Creative Commons License 2004.06.21 0 0 285
350m2-hez nem elegendő a fúrt kút?

????

Előzmény: gepet_vennek (284)
gepet_vennek Creative Commons License 2004.06.21 0 0 284
Kedves topic tagok,

Érdeklődve olvastam végig az eddigi bejegyzéseket, mert én is szeretnék egy kutat létesíteni a kertembe, de sajnos egyelőre még nem sok tapasztalatom van a témában, és nem akarok negatív élményekkel gazdagodni:)

Szóval alapvetően a kútból kinyert vizzel egy ezután telepítendő öntözőberendezést szeretnék meghajtani. A most öntözendő terület 350 négyzetméter, és az eddig begyűjtött információm szerint az ehhez szükséges vízmennyiséget nem tudnám fúrt kútból fedezni, ezért most az ásott kútra szavaznék. A környékbéli idősekkel beszélve ők azt mondják, hogy a kertünk helyén korábban kisebb tavacska (kacsaúsztató) volt, ill. a szomszéd vízóra aknájában is állni szokott a víz. Ami ennek ellenére nyugtalanít az az, hogy elég magas területen (dombtetőn) van a kert, és ezért logikusan úgy gondolom, hogy a víz is mélyebben kell hogy legyen. Van-e arra valamilyen megnyugtató módszer, amit be lehet vetni, mielőtt nekilátunk a munkának, mert egy ásott kút esetében ha mást nem, akkor a betongyűrűket meg kell venni.

CyberShot Creative Commons License 2004.06.21 0 0 283
A 40m azért elég sok, de ha a szintkülönbség kicsi, akkor gondolom, menni fog. A vezetésnél figyelj arra, hogy ne tudjon levegő összegyűlni benne.
Nekem sem volt időm próbálgatni, így csak ilyen szűküléssel tudtam megoldani.
A 2m-es 32-es PVC cső, tok nélküli 200Ft volt a Szatmári cégnél (Váci út, Újpest) Hozzá ragasztó egy ezres. Kell még 1 colos lábszelep, meg vmi, amivel összehozod a szivattyút is a csővel.
Az én szivattyúm kb. 50l/perces, Neked minimum ilyen, de inkább nagyobb kéne a nagy szívótáv miatt.
Előzmény: Vikusz (282)
Vikusz Creative Commons License 2004.06.20 0 0 282
A szivattyú van 40 méterre a ciszternától, tehát szívni kell.
Próbálgatni nincs lehetőségem(hogy elég-e a 16 mm-es belswő átmérőjű cső), mert füvesítve lesz a kert, és szivattyúm még nincs.
Úgyhogy valszeg veszek egy 32-es csövet.
Máshogy nem tudtad rárakni, a lábszelepet, csak így(hogy ennyire lecsökkent a keresztmetszet)?
Mennyibe kerül egy ilyen szivattyú,és mik a főbb paraméterei?
Vikusz
CyberShot Creative Commons License 2004.06.20 0 0 281
Kérdés, mekkora a szivattyúd.
Nekem egy 750-es Pedrollom van, és kb. 5m mélyről szívok fel vele vizet elég jó hozammak 32-es csővel.
Az egyik fitting, nevezetesen a 32-es cső és lábszelep között csak kb. 17 mm-t enged át, ennyi a belső átmérője.
Visszatérve, nem feltétlen kell a collos szívás, főleg, ha nem túl mélyről kell szívni. 1 próbát megér a hozott anyag összeheftelése...

Azt hogy 40m-re kell elszívni, azt jelenti, hogy a szivattyútól 40 m-re van a ciszterna, vagy a szivattyú a ciszternánál van, és NYOMNI kell 40m-t?

Előzmény: Vikusz (279)
Beodra Creative Commons License 2004.06.20 0 0 280
A múlt szerdán Szegeden 32 mm-es KPE csövet 105 Ft/m-ért vettem.
Előzmény: Vikusz (279)
Vikusz Creative Commons License 2004.06.19 0 0 279
Sziasztok!
Elég-e szívócsőnek egy kerti szivattyú számára két darab 16mm belső átmérőjű padlóffűtés cső(megmaradt).Így a szívókeresztmetszet 80%-a lenne az 1 collos szívócsonkénak.
A vizet 40 méterre kell elszívni a ciszternától, amiben a víz legmélyebben 2 méterre van.
Vagy felejtsem el és vegyek 25 vagy32mm-es pvc csövetegyébként ezeknek mennyibe kerül métere,és pesten hol érdemes venni?
Mi a jó megoldás?(pénz is számít)
Előre is kösz
Vikusz
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.15 0 0 278
Kérdés a Hozzáértőkhöz: ásott kutam van, ami fölé védőtetőt akarok csinálni, mert most beleesnek a csigák, falevelek stb. Szabad ezt zártra csinálni, vagy kell neki szellőzést biztosítani?

Kösz,
ZOH

Herr X Creative Commons License 2004.06.15 0 0 277
Szokott segíteni, hiszen a slag kevésbé fojtja le a szivattyút.
Előzmény: bojk (275)
CyberShot Creative Commons License 2004.06.15 0 0 276
Vastagabb, hosszabb slag=kisebb nyomás.
Ez a szivattyú tényleg elég gyenge (nekem is van).
Előzmény: bojk (275)
bojk Creative Commons License 2004.06.15 0 0 275
Na.

Sziasztok,

az lenne a kerdesem, hogy hordobol gyenge szivattyuval (Garten Jet 750) lehet-e 2 ontozofejet uzemeltetni.

Mennyiben befolyasolja a slag hossz, meg az atmero?

Most egy fel colos 50m-es van, ez igy nem adja a kivant nyomast. Segit-e ha 3/4-esre cserelem?

Ne haragudjatok ha hulyeseget kerdezek.

kosz

bojk

bojk Creative Commons License 2004.06.15 0 0 274
s
Herr X Creative Commons License 2004.06.15 0 0 273
Boyle-Mariotte törvény alapján p*V=állandó adott hőmérsékleten, zárt tartályban.

Tehát lehet fokozni a nyomást, de az a vízhozam rovására megy.

Nyomásfokozó az is, amikor a slag végét befogod és úgy vereted a kocsiról a sarat.

Előzmény: eR-dei (272)
eR-dei Creative Commons License 2004.06.14 0 0 272
sziasztok, nem tom itt jó helyen van-e a kérdésem, de talán.
Szóval fúrt kútból automatával indított Wilo szivattyúval nyomnám a vizet 3 db 10-13m szórási távolságú automata öntöző fejnek (már ha így hívják).
Lefektettem 40 m, 20 mm kpe csövet, az összes gyorscsatlakozó orrán száján folyik a lé :(((
3 db öntöző fejet kötöttem rá, de nagyon kicsi a nyomás, éppen csak "pisilnek" a fejek.
Arra gondoltam, hogy veszek elosztó automatikát, de a szomszéd esküszik rá, hogy van olyan, hogy nyomásfokozó szelep.
Szerintetel mit csináljak? Ha nem muszáj, nem röhögtetném ki magam a boltban....
Hipertér Kft. Creative Commons License 2004.06.14 0 0 271
Jó a gumiám paszta, de legjobb az FBS, csak a gond hogy egy fogkrémes tubusnyi közel 1000 forint:(, de az sokáig elég és olyan mint a szikla X 10

NNA lelépek dolgozni csá

Előzmény: CyberShot (270)
CyberShot Creative Commons License 2004.06.14 0 0 270
A gumiámra írják, hogy kóc mellett használandó. Tényleg jó hozzá?
Előzmény: Hipertér Kft. (269)
Hipertér Kft. Creative Commons License 2004.06.14 0 0 269
Szivesen Beodra,

A szereléshez ne csak kócot használj, hanem ragasztót is Pl FBS, mert akinek nincs benne gyakorlata sosem sikerül precízen megcsinálni.
Ha egy kicsit is ereszt szívórészen akkor falslevegőt szív a szivattyú és not working properly!!!
Ha műanyag alkatrészeket használsz akkor teflonszalag.

Műanyag menetet lehet csavarni fém idomba (teflonnal) fordítva viszont NEM!!!

Sok sikert.
ha nem boldogulsz 70/387-4857

Előzmény: Beodra (267)
CyberShot Creative Commons License 2004.06.14 0 0 268
"Azért használnak 32-es PVC-t, mert a ragasztásoknál jóval vastagabb a cucc."
Ezért jöhet csak az szóba:) Abba elvileg a 3/4-es lábszelepem bele is ragasztható.
Előzmény: Hipertér Kft. (266)
Beodra Creative Commons License 2004.06.14 0 0 267
Azt hiszem mindent értek.
A tartályban van levegő! Megnyomtam a tartály hátulján lévő tűszelepet és szuszog...
Most már csak szerelni kell.
Köszi mindent mindenkinek!
Előzmény: Hipertér Kft. (258)
Hipertér Kft. Creative Commons License 2004.06.14 0 0 266
Cy

két lehetőség van:
I. 100-ból 99 ilyen: 50-es kút 32-es 2m-es PVC csövek összeragasztva, végén a lábszelep.

II. 40-es KPE cső a végébe beleragasztva egy lábszelep, ami éppen befér.

Azért használnak 32-es PVC-t, mert a ragasztásoknál jóval vastagabb a cucc.

Előzmény: CyberShot (265)
CyberShot Creative Commons License 2004.06.14 0 0 265
Igen, de az már nagyon befexik, és kis tér marad a két cső közt.
Előzmény: Hipertér Kft. (264)
Hipertér Kft. Creative Commons License 2004.06.14 0 0 264
Etil,

A boltos kérdezéssegít című rész valszleg el fog maradni, de remélem sejted hogy miért írtam:)

CY: van 40-es cső is!

32=1"
40=5/4"
50=6/4"
63=2"

Előzmény: etilalkohol (259)
CyberShot Creative Commons License 2004.06.14 0 0 263
Mármint külön szívócsövet akarok bele, ezért nem megy bele 50-esbe 50-es cső.
Majd csörgetlek jövő hétvége felé, akkor hazamegyek, ok?
Előzmény: Hipertér Kft. (261)
CyberShot Creative Commons License 2004.06.14 0 0 262
Erre lehet jó 1-2 fújás szilikonból v. WD40-ből
Előzmény: Hipertér Kft. (258)
Hipertér Kft. Creative Commons License 2004.06.14 0 0 261
50-es kútba hogyhogy csak 32-es cső megy bele???
Minden kútfúró PVC csőhöz ragasztja a lábszelepet.
meg kell melegíteni, bekenni ragasztóval és úgy belenyomni a ragasztandó anyagot - kihül, megragad,örökös....

32-es csövem van annyi mint a szemét, hívjál fel ha itthon vagy.

Előzmény: CyberShot (257)
CyberShot Creative Commons License 2004.06.14 0 0 260
50-es a kutam, max 32-es cső megy bele. A PVC-csőhöz réz lábszelepet hozzá lehet ragasztani?
Előzmény: Hipertér Kft. (256)
etilalkohol Creative Commons License 2004.06.14 0 0 259
Köszi! Már tanulom is a szöveget:))))))
Előzmény: Hipertér Kft. (251)
Hipertér Kft. Creative Commons License 2004.06.14 0 0 258
Beodra,

Elfelejtettem egy-két lényeges dolgot:

Mind a nyomó mind pedig a szívó ágat KB(külső-belső) menetes hollanderrel kell szerelni, hogy télire kivehető legyen.
Ha tavasszal nem indul a szivattyú, akkor először pici csavarhúzóval a hűtőventillátorát kell megpróbálni elforgatni, ha fordult egy picit legalább, akkor ellenőrizni kell hogy könnyedén forog e, mert gyakran csak a lapát fordul el a tengelyen, nem maga a tengely.
Ha nem jó akkor le kell szedni a ventillátor burkolatát aztán a ventillátort és megmozdítani csőkulccsal a tengelyt. majd ventillátor vissza burkolat vissza s lőn víz-lágosság.

erik

Előzmény: Beodra (253)
CyberShot Creative Commons License 2004.06.14 0 0 257
50-es a kutam, max 32-es cső megy bele. A PVC-csőhöz réz lábszelepet hozzá lehet ragasztani?
Előzmény: Hipertér Kft. (256)
Hipertér Kft. Creative Commons License 2004.06.14 0 0 256
Good Morning CY;-)

Lehet kapni Bcs-n a Pannonpipenál 50-es csövet(KPE) de én inkább PVC csövet tennék ragasztással!

Kedves Beodra:

I. HIDROFOR:
A hidrofortatály gyárilag fel van tölteve levegővel.
Ha nincs, (0,00001% esély) akkor alul van egy gumi karika rajt' azon keresztül lehet feltölteni.

II. A FAGYTALANÍTÁS:
1. Ha nincs áram alatt a szivattyú, akkor a hidrofortartályból az összes víz kimegy.
2. Mi télen az öntözőket kompresszorral fagytalanítjuk, éppígy a házi VM-eket is, ha kell. Kompresszor rá 8bar csap kinyit, husss.
(CY: egyszer látnod kellene egy 20 méter sugarú vízturbinás szórófej fagytalanítását, nem egy utolsó látvány;-))
Khm, elnézést elkalandoztam.
III. A FELTÖLTÉS:
A szivattyútestet kell feltölteni vízzel, nem a hidrofort. Ha a szivattyú tetején lévő 1/4"-os csavarkát(réz színű) lecsavarod, akkor fel tudod tölteni.
A szivattyút nyomóágon keresztül is fel lehet tölteni. Azért van szükség erre, mert a szivattyú csak akkor képes vákuumot termelni, ha van víz benne.
IV. A SZÁRAZONFUTÁS:
Kicsi az esélye hogy te fúrott kútból kiszívod a vizet! (0%)
Van szárazon futás elleni védelmi szerkezet, meg lehet vásárolni.
Ha hővédő kapcsolón vezeted az áramot a szivattyúba, akkor ugye szintén kikapcsol, mert nincs víz elkezd melegedni a szivattyú így a villamos vezeték is, hővédő nem enged áramot a szivattyúhoz.
Ezért jó az áramlásérzékelő, mert ugye ott nincs víz nincs áram!

Bye,bye
erik

Előzmény: CyberShot (254)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!