Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

thomas974 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 60553

Elkelt a trafó.

Előzmény: thomas974 (60487)
ibax Creative Commons License 2015.08.24 0 0 60552

Szia,

 

Van egy ilyen autóm:

Skoda Octavia 1.6 SLX, zöld, 1999, automata váltós, 185.000 km, LPG/benzin, klíma, téligumi szett (acélfelni + gumi), CD/USB/MP3 autórádió.

 

Még nem kezdtem el hirdetni, mert nem tudom az új autó átvételének pontos időpontját. De egy-két héten belül eladó lesz...

 

Üdv,

Csaba

Előzmény: zotyika007 (60548)
stevie-13 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 60551

"...de azért ezt a VW-be átülő ex-Skodások igyekeznek is egy kicsit túlfújni :-)" (by kontrollC barátom) :)

 

"még akkor sem egy kategóriában játszanak! Ez már az ajtó kinyitásakor, de legkésőbb mondjuk egy leengedett ablakos becsukáskor egyértelműen kiderül!"  :)))

 

 

 

 

...de azért ezt a VW-be átülő ex-Skodások igyekeznek is egy kicsit túlfújni.

 

:-)

Előzmény: bigjohni (60531)
MZ/Y Creative Commons License 2015.08.24 0 0 60550

Xtrail vagy mifene. Kell a tirpák hegyvidéken. :)

Előzmény: stevie-13 (60546)
stevie-13 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 60549

Szerintem felesleges lesz megvárni az ADAC téligumi tesztjét, annak az eredményei nálunk nem túl relevánsak. Nálunk (értem persze most itt Magyarországot) mostanában jellemzően plusz 10 és minusz 3 fok között van a hőmérséklet télen, az ADAC pedig minusz 10 foknál kezd csak tesztelni valahol északon a jegesmedvék között.

 

 

Ez nincs így.

 

Az ADAC részletesen leírja mit és hogyan tesztelnek. És azt is, hogy hol.

 

Ha igaz, erre a linkre kattintva olvasható a "Methodik und Hintergrund" című rész, illetve itt még rá kell kattintani a "Genutzte Testgelände" fülre. A száraz méréseket a tavalyi téligumiteszten Olaszországban, a nedves méréseket Németországban végezték. A havas teszteket a svájci Alpokban, és csak hómentes időben gyári tesztpályákon. A jeges teszteket jégcsarnokban végzik. 

Előzmény: Pierr_Kardán (60541)
zotyika007 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 60548

Üdv!

Skoda Octavia 1.6 (sr) benzint keresek megvételre.
Keret 700 - 800 ezer, ami fontos, hogy klímás legyen, max 210 - 250 km-ig.
Aki tud  eladót, ne tartsa magában. :)

A  használtautót és az apróhirdetési oldalakat nézem.

Minden tippet és segítséget előre is köszönök!  

stevie-13 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 60547

Amúgy meg minden üzemanyagkúton nálunk a MOL Szászhalombattai finomítójában főzött naftáját kapod,

 

 

Kivéve ahol a schwechatit.

 

 

csak egy kicsit adalékolgatják, de alapvetően ugyanaz.

 

 

Az adalék a különbség. (Pont mint a motorolaj.)

Előzmény: Pierr_Kardán (60542)
stevie-13 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 60546

Akkor megint kérnék egy kis tanácsot:) téli gumiban milyet vegyek rá? Michelin Latitude? 

 

 

A Latitude kifejezetten SUV és 4x4 járművekre tervezett gumi. Egyrészt kifejezett terepjáró képessége van, másrészt személyautós méretekben nem is létezik.

 

Most éppen milyen autód is van? :-)

Előzmény: robi25 (60529)
MZ/Y Creative Commons License 2015.08.24 0 0 60545

Én is óvatos vagyok/lennék az útszéli kis kutakkal, de egyik szomszédom a Debrecen környékén lévő egyik Pajkos féle kúton dolgozott és azt mondta, eleve nem nagyon lehetett volna csalni semmivel, de a főnök kimondottan tiltotta, hogy bárki még csak gondoljon is bármi okosságra. Szóval lehetnek jók a kis kutak is.

 

Ellenben a tankerestől 100 liter számra vették a benzint és litereket az adalékokból. Valahol kimaradtak.. 

Előzmény: Octi19 (60544)
Octi19 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 60544

Szerintem azok a motorok 95-ös üzemanyagra vannak hangolva, de alapvetően bizalmi kérdés. Én az AGIP kútjain és nevezetesen kettőn, a szolnoki Tószegi útin és a székesfehérvári Szent Flórián körútin szoktam tankolni. Ezeken jó árak vannak és van egy Forensis kártyám is amivel még literenként 8Ft-ot spórolok. De néha, ha van kupon, akkor szoktam a szolnoki Tesco (Shell) kúton is, ott is elég jó az ár és a kuponnal literenként ott is lejön 10-15FT. Legutóbb ott tankoltam 331Ft-ért!

Ezeken nem nagy esélye van a pancsolt üzemanyagnak és mindig magam tankolok!

Előzmény: ibax (60540)
Octi19 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 60543

Nem kifejezetten a konkrét eredményekre vagyok kíváncsi, hanem inkább az egymáshoz viszonyítottakra. (bár tudom, hogy azok is nagyban függnek a mérési körülményektől...)

Előzmény: Pierr_Kardán (60541)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.08.24 0 0 60542

Szerintem pénzkidobás a 98-as benzin bele, de te tudod...

 

Amúgy meg minden üzemanyagkúton nálunk a MOL Szászhalombattai finomítójában főzött naftáját kapod, csak egy kicsit adalékolgatják, de alapvetően ugyanaz.

Előzmény: ibax (60540)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.08.24 0 0 60541

Szerintem felesleges lesz megvárni az ADAC téligumi tesztjét, annak az eredményei nálunk nem túl relevánsak. Nálunk (értem persze most itt Magyarországot) mostanában jellemzően plusz 10 és minusz 3 fok között van a hőmérséklet télen, az ADAC pedig minusz 10 foknál kezd csak tesztelni valahol északon a jegesmedvék között.

 

Ami jó gumi minusz 10 foknál, az nem biztos, hogy jó plusz 10 foknál, és persze ez fordítva is igaz...

 

Azt kell nézni egyedül, hogy vízen ne legyen túl gázos, a többi nem túl lényeges.

Előzmény: Octi19 (60539)
ibax Creative Commons License 2015.08.24 0 0 60540

ezek a TSI motorok mennyire érzékenyek üzemanyag tekintetében? mit tanácsos tankolni egy O3 1.4 TSI DSG MY2016-be? ez már EURO6-os motor.

mindegy, hogy kinek a 98-as ólmozatlan benzinjét teszem bele? MOL, Shell, AGIP, Auchan...

Octi19 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 60539

Én még várok. Hajlok az A5-re de a Hankook új abroncsaira is kíváncsi vagyok, még a méretet sem döntöttem el!

Előzmény: bigjohni (60533)
olomana Creative Commons License 2015.08.24 0 0 60538

Típus- és márka-preferencia nélkül kerestem erős benzin motorral nagy kombit. A VW kínálatában nem volt olyan, ami befért a keretbe, a Skodánál igen. Csak erre mondtam, hogy nem igaz általánosságban, hogy a VW olcsóbb. 

Előzmény: bigjohni (60532)
MZ/Y Creative Commons License 2015.08.24 0 0 60537

Az előbb azt írtad, 1 autó nem flotta. Mostanra meg mégis flotta és a pohu állja, ahogy írtam. De most végre jól írod. :) (Egyébként 2 perc alatt találok importőri oldalon olyat, hogy flotta kedvezmény már 1 autóra is.)

 

Ami meg a lényeg: senki_nem_ír más kedvezményről, mikor a 15-20 %-ot emlegeti. Erről a pohu kedvezményről ír, csak ki őstermelőivel, ki vállalkozóival, ki mozgássérültként, ki orvosként, ki politikusként veszi igénybe. Kicsit átfogalmazva, amit valaki írt, ez a boldog-boldogtalan flotta.

Előzmény: stevie-13 (60523)
Octi19 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 60536

pl.: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=135921382&t=9029418

;-) a fene azt a cizellált lelkedet te!

Előzmény: bigjohni (60531)
bigjohni Creative Commons License 2015.08.24 0 0 60535

Kicsit OFF.

Hazaértem. :)

A levezetett 4037 kilométer alatt 6.6 l/100km lett az átlagfogyi.

Odafelé Ingolstadt volt az első állomás, arra a szakaszra 6.2 jött ki.

 

Többet vártam egy 3.0, 240LE, automata, Quattro, 2 tonnás, szinig pakolt autótól, 4 személlyel.

Szó szerint többet. (nem nagyon értem ezt a minimotoros újfajta világot)

 

Az utolsó nap 1364km-re sikeredett. Ennél többet 1 seggel még nem vezettem. Azt nem mondom, hogy egyből indultam volna vissza, de nem úgy éreztem magam mint egy mosogatórongy.

 

ON

Octi19 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 60534

1.4 TSI + DSG @125Le Comfortline

A választható extralistában a következőkkel:

- Metál fényezés

- Xenon (a kisebbik)

- Automata klíma

- Elektromosan behajtható tükrök parkoló állással

- Bőr multikormány és bőr váltó

- ECO üzemmód választó

- Esőérzékelős ablaktörlő

- Automata világítás

- A kisebbik navi

- Természetesen a navi miatt a megfelelő fejegység

- Elől-hátul parkoló szenzorok

- Tolatókamera

- Fűtött első ülések

- Telefonkihangosító

- Színes multifunkciós kijelző

- Riasztó (ezt csak azért, mert magam akartam telepíttetni egy a gyárinál profibb cuccot, de azt akartam, hogy benne legyen az ár az ajánlatban) ezt csak azért, nehogy valaki megszólja, hogy a gyári riasztó mekkora egy gyökér dolog

 

A konfigurált ár minden egyébként a konfigurátorban szereplő kedvezmény nélkül: 7 801 840Ft

Előzmény: Törölt nick (60528)
bigjohni Creative Commons License 2015.08.24 0 0 60533

(én nem tudtam magam rábeszélni a MisiA5-re, pont a negatív vélemények miatt, ezért UG9 lett, februárban)

Előzmény: Octi19 (60526)
bigjohni Creative Commons License 2015.08.24 0 0 60532

Pont ez,

aaaamát aaaamával

Előzmény: olomana (60530)
bigjohni Creative Commons License 2015.08.24 0 0 60531

"...de azért ezt a VW-be átülő ex-Skodások igyekeznek is egy kicsit túlfújni :-)" (by kontrollC barátom) :)

 

"még akkor sem egy kategóriában játszanak! Ez már az ajtó kinyitásakor, de legkésőbb mondjuk egy leengedett ablakos becsukáskor egyértelműen kiderül!"  :)))

 

"Igaz, hogy nekem (még) nincs személyes tapasztalatom az említett autókkal, csak amiről már beszéltünk (FS-III fék, nekem is az volt az autóimban és a Fabia után a nagy és nehéz Octabia-ban is jól működött. Soha nem féltem az autóban. Igaz, hogy nincs az a "féltéglára tapostál" nyomáspont de teljesen jól fog és nekem egyszer sem sikerült sem elmelegítenem, sem nem megállni (már amikor a féken múlott a dolog).

A többi meg igenis a minőség érzésről (is) szól az meg mi más lenne mint maga a csupasz szubjektivitás?"

 

Nekem gyakorlatilag azt sem hitted el, hogy a tsi motor FSIII fékkel nem százas. Valójában ötvenes sincs (ezért viszik sokan vissza), pedig én Fabiaból ültem át. Most pedig jössz az ajtó hangjával? :)

Tök egyszerű, az Octavia eladása és a Passat vásárlása között eltelt idő alatt Te is öregedtél. Tehát tompult a hallásod, ezért érzed másnak azt a hangot ami valójában ugyanaz. Nem gondolhatod komolyan, hogy két VW csoportos autónak máshogy csukódik az ajtaja, hiszen ugyanaz.

 

"Hiszen szerinted még a fék sem egyforma a két autón." (by kontrollC barátom)

Látod milyen egyszerű, még nikkelezett látószerv sem kell hozzá. Teljesen más, gyakorlatilag 2x akkora mégsem hiszik el.

(persze az is lehet, hogy Skodáéknál csak FSIII-at tudnak önteni, a VW polcain pedig ott van az a sok szintén kiválóan működő fék, teljesen véletlenül.

Vagy a fejlesztők simán arra gondoltak, hogy tegyünk már normális féket az év autójára, mert a FSIII-al kiröhögnének.)

 

Más,

nemrég kitaláltam, hogy vásárolok egy B márkájú akkus ipari gépet. A megfelelő fórumon érdeklődtem, próbáltam tapasztalatokat megtudni. Mindenki korrektül leírta amit gondol és tapasztal a géppel kapcsolatban.

Egyszercsak beesett egy új fickó, aki azt javasolta, hogy vegyek inkább M gyártmányút, mert 20 perc alatt feltölti az akkut, de nem ez a legfontosabb, hanem nem fárasztja el az ember csuklóját 10 perc alatt mint a B. Jobban van egyensúlyozva. Okosabb lettem.

A fickót senki nem küldte el a picsába, pedig teljesen idegen márkát javasolt.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Octi19 (60466)
olomana Creative Commons License 2015.08.24 0 0 60530

Pont ez az, mivel Golfba nincs, ezért csak a Passat jöhet szóba, ami legalább 2, bár lehet, hogy az új 3 misivel drágább. Magyarul VW-ben nem tudtam volna olyan kocsit venni, amilyet akartam.

Előzmény: bigjohni (60527)
robi25 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 60529

Akkor megint kérnék egy kis tanácsot:) téli gumiban milyet vegyek rá? Michelin Latitude? 

Előzmény: stevie-13 (58811)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.24 0 0 60528

Milyen Golfr Variantra kaptal 7.8 millas configurációs árat?

 

Előzmény: Octi19 (60526)
bigjohni Creative Commons License 2015.08.24 0 0 60527

 

"Ez azért nem mindig igaz. Nekem tetsző konfigurációban a VW minimum 2 millával került volna többe, mint a Skoda."

"De a Golfba pl nem lehet kérni az 1.8-as mocit, amit az Octiba igen. Ezért nálam a Golf nem volt alternativa."

 

Csak én érzek némi zűrzavart?

:)

 

(Hogyan kerülhet 2M-val többe az ami nincs?)

Előzmény: olomana (60393)
Octi19 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 60526

...ja, és még mielőtt megjegyeznéd, hogy mekkora bűn egy potenciális vásárlónak az általa elképzelt összegnél kevesebbet mondani, meg kell jegyeznem, hogy olyan ügyesen néztük át a konfigurációt és ajánlgatott praktikus extrákat, hogy a végül majdnem megvett autó pontosan annyiba került mint amennyit szántam rá!

Előzmény: Octi19 (60525)
Octi19 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 60525

Barátom, nem igaz, hogy nem érted... most őszintén? ...de ha viccelsz, akkor tegyél egy szmájlit!

Volt két márkaképviselet, mindkettő "Porsche" akármi... na jó! Hátha ezen csúszott el a dolog:

Az egyik a Porsche Győr ahova Ckerti barátunk ajánlott be, a másik meg a Porsche Buda amit meg a másik nem kicsi Johni barátunk ajánlott, sőt Ő konkrét értékesítőt is ajánlott.

 

Szerintem eddig tiszta a dolog...

 

Ckertin keresztül elküldtem ugyan azt a konfigurációt a győribe is mint amit 1-2 nappal később egy gyors telefonos időpont egyeztetés után a budai képviselethez is.

 

A győriből megjött az ajánlat villanylevélben július 10.-én (azért emlékszem ennyire, mert pont a srácaimat vittem repülni Vári Gyulához és a reptéren jött a mail) ez egy pénteki nap volt. Az ajánlatban szerepelt egy összeg ami ha mindent össze adunk akkor egy ~700 ezerrel volt olcsóbb mint a konfigurált, (kedvezmények nélküli, tehát) lista ár.

 

A rákövetkező héten kedden, bementünk a megbeszélt találkozónkra a budai képviseletbe és ott meg mondtak egy a győrinél 600 ezerrel olcsóbb árat a lentebb már részletesen vázolt körülmények szerint, és az értékesítő hozzátette, hogy őstermelői kedvezménnyel lett ennyi.
...de amikor kicsúszott a számon, mert hát alapvetően becsületes ember vagyok és az agrárium a lehető legtávolabb áll tőlem, hogy én nem vagyok őstermelő, akkor az értékesítő azt mondta, hogy akkor viszont ennyi az ára az autónak (itt egy szinte forintra pontosan akkora összeget mondott, mint amit a győri képviselettől kaptam)

...és ezután mondott pár dolgot az őstermelői igazolvány megszerzésének módjairól...

 

(halkan azért megjegyezném, hogy a győri értékesítő jelezte a levelében, hogy keresni fog telefonon, amit nem igazán erőltetett... pedig két napja is lett volna rá! ...és talán sok minden másképpen alakul, mert a Passat pont úgy jött a képbe, hogy úgy vélekedtem: ebből a kiinduló árból irreálisan sokat kellene még engedni ahhoz, hogy megvegyem azt az autót. Kvázi kicsit csalódott voltam és így hatott nagyon nagy és pozitív meglepetésnek amikor a másik értékesítő az általam óhajtott árnál is kb negyed millával, de inkább 300 ezerrel kevesebbet mondott!)

 

Remélem már érted a dolgot és nem kell ismét elmagyaráznom. ...persze szívesen megteszem ahányszor csak akarod, de legközelebb inkább szóban, amikor megyek a gumikért, vagy inkább felhívlak! ;-)

Előzmény: stevie-13 (60523)
Octi19 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 60524

hoppá, lemaradt a szmájli, íme: ;-)

Előzmény: Octi19 (60522)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!