Keresés

Részletes keresés

Mutual Friend Creative Commons License 2018.12.25 0 0 94250

Gyakornok, heti 20 óra valamennyi pénzért. Ha elmegy akkor elmegy, hátha marad olyan akinek tetszik a környezet a juttatats, a munka és bármimás ...

Előzmény: Jahno (94244)
Jahno Creative Commons License 2018.12.25 0 0 94249

Teljes jogosultsága szerintem senkinek nincs (:- AntIQ is lelépett már innen, de egy Mávinfós ilyen gyakorlattal azért általában lehet mit kezdeni, mikor miképpen.

Előzmény: Mutual Friend (94247)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.12.25 0 0 94248

Nem kell remegned a következő évfolyam már nem olyan sztár mint amilyenek mi vagyunk. :)

A gyerekek meg egyenesen tragédiák ...

Előzmény: majkel (94246)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.12.25 0 0 94247

Alapból távközlési papírom van. Ezt is csinálom. Valamikor régen elmentünk bohóckodni technikusi suliba. Rendesen ballagtunk a diákokkal ahogy kell ... :)

Mondjuk úgy hogy teljes jogosultságom van szerintem az ország legnagyobb IP hálózatához. Ebben is csak egy szegmensét csináljuk a HW hibaelhárítást, jellemzően CISCO eszközöket. Még örökségként rajtam van egy EWSD PSTN telefonközpont amit negyed évente a vezérlőt félig le kell állítanom es tesztelnem az elmentett adatok visszatölthetőségét.

.. és akkor meg itt van az alpin, a szoftverfejlesztgetés, és a villanyszerelés.

 

Ma ha most kezdeném az ipart ezekkel a papirokkal már portás zavarna el hogy nincs felvétel és soha a büdös életben nem lenne lehetőségem semmire ebben biztos vagyok.

Előzmény: Jahno (94234)
majkel Creative Commons License 2018.12.25 0 0 94246

Hát, ahogy elnézem, ebből a hiányzó villszer, álláshelyek nem nagyon lesznek betöltve :)

Mondjuk a hegesztőt meg a kőművest nem nagyon értem, mindkét szakmával lehet annyi lét keresni, mint egy ampervadász.

Persze, vágyhat másra, de a szakmán belül mit képzelnek, hol fognak kezdeni?

Előzmény: Mutual Friend (94238)
Jahno Creative Commons License 2018.12.24 0 0 94245

Ha tök hülye hozzá, akkor az interjún kihullik, de próbaidő alatt biztosan. Szerintem kevered a projektvezetőt és a középvezetőket a fejlesztőkkel. Fejlesztő nem kamuzhat, ellentétben a többivel.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (94205)
Jahno Creative Commons License 2018.12.24 0 0 94244

Milyen téren? Gyakornokok szoktak a leghamarabb lelépni. Ésvagy. Konkretizálni kellene, de inkább elmegy máshova jobb pénzért. Elég megfelelni a felvételin és pár saját alkalmazást bemutatni. Ésvagy.

Előzmény: Mutual Friend (94242)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.12.24 0 0 94243

Az megy anélkül is ... :)

Előzmény: Jahno (94241)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.12.24 0 0 94242

Nyilvánvaló hogy ma az kevés hogy beesel 8 elemivel és állítod magadról hogy koponya vagy ...

Azért vannak gyakornoki, diákmunkás programok nagyobb vállalatoknál, hogy már abban az időben elkezdjék lekötni az értelmesebbnek vélt majdani munkaerőt.

 

Egy cég sem hülye, ha valaki diplomával megy oda es elfogad olyan beosztást amihez valójában nem is kellene normális esetben miért vegyenek fel kockázatosabb egyént egy szakgimnáziummal? Ez a pali már bizonyított mivel egy diplomát csak összekapart, valsz' van egy nyelvvizsgája is mert ma már kell hozzá és ha elég neki ennyi bér is akkor hajrá.

 

Ha valaki nem fejlődik magától, akkor 5-10 év múlva majdhogynem elértéktelenedik a papírja. Számtalan embert láttam magam körül aki így járt mert azt hitte hogy a "kutyabőr" kitart az élete végéig. Én igy jártam és élvezem hogy nem állhatok le mert akkor nekem és a kollégáknak annyi. 

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (94235)
Jahno Creative Commons License 2018.12.24 0 0 94241

És ez alatt az idő alatt jó kávét főztél?

Előzmény: Mutual Friend (94240)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.12.24 0 0 94240

Nincs hol szakmai gyakorlatot szerezni a gyerekeknek, még  az hogy gyerekeknek de még nekem is intézni kellett 96 óra szakmai gyakorlatot. :)

A saját cégemtől kértem befogadó papirt hogy ott voltam gyakorlaton . :)

 

 

Előzmény: majkel (94232)
Jahno Creative Commons License 2018.12.24 0 1 94239

Megtehetem, szar a billentyűzetem és nincs papírom a helyesírásomról :-D

Előzmény: arenarock (94236)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.12.24 0 0 94238

NA most gondolkodom a saját helyzetünkön ... :)

 

- Én nem és egy kolléga sem mert nekünk jogosultság miatt kell.

- Egy srácot még én vittem oda ő igen ebben (is) dolgozik de mást is csinál. Neki jó a papír.

- Egy gyerek jelenleg is napelemet szerel mint vezető szerelő azaz ő felel a sameszokért is. Eddig is elvolt nélküle ne jo ha meglesz neki.

- Van egy hegesztőnk, egy kőművesünk ők biztos ebben fognak dolgozni. Nekik kell a tudás is.

- Van két egyetemet végzettünk az egyiknek nagyon nem kell tudás hisz ezt tanítja a másiknak nem szakirányú a diplomája.

- Van olyan aki villszerboltban dolgozik. Jo ha van papiros róla.

- Van vállalkozó aki nyilván csinálja hisz a vállalkozásának egy szegmense hogy ezt is ki kell alakítania de most már alá is tudja írni.

- NA és egy olyan van aki tényleg nem biztos hogy villanyszerelő lesz. De nem adja fel, és segítünk is neki. 

 

Előzmény: majkel (94232)
Jahno Creative Commons License 2018.12.24 0 1 94237

"Életemben nem láttam senkit (informatikai területen) akivel szóba állt egy magyar HR-es, miután az illető nem titkolta el, hogy nincs szakirányú végzettsége (csak mondjuk több éves gyakorlata)."

 

Nézzél körbe az infós hírek közt. Na, azoknál a cégeknél hasonlók melóznak. Idehaza? Prezi, LMI, Ustream, Epam, Turbine, Truemotion, Evo, de Luftwaffe, IT services, ABB, Kuka, Bosch, Planorama meg ki tudja még hányan a naptárban is, oszt ha valaki tud akkor jelentkezik NNGhez, szarnak azok a papírra csak hiány van és gyere, termelj. És szerintem hemzsegnek az ilyen hirdetések, de persze megint fotelból mondtál valami fasságot a világról, ahogy szoktál.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (94235)
arenarock Creative Commons License 2018.12.24 0 0 94236

Gyakorló nyelvtan náciként, kellemes karácsonyt kívánva, figyelembe ajánlom:

http://mindenkiorul.blogspot.com/2010/11/irjunk-helyesen.html

 

:P

Előzmény: Jahno (94230)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.12.24 0 0 94235

"Eletemben nem lattam meg senkit akitol papirt kertek volna barmifele vegzettsegrol."

 

Életemben nem láttam senkit (informatikai területen) akivel szóba állt egy magyar HR-es, miután az illető nem titkolta el, hogy nincs szakirányú végzettsége (csak mondjuk több éves gyakorlata). Ismeretségi körömben SOHA nem fordult még elő, hogy a HR-es bevallotta volna, hogy ő nem ért a területhez, ezért a jelentkezőt pl nemsokára fel fogja hívni egy szakember egy pár pár peres szakmai beszélgetésre.

Rengeteg embert ismerek, akik a területükön kimagaslóan teljesítenek annak ellenére,hogy semmiféle szakirányú végzettségük nincs. Közös jellemzőjük, hogy EGYIKÜK SEM álláshirdetés útján lett felvéve, kivétel nélkül mindegyikük valamilyen személyes kapcsolat segítségével került oda.

A jelenlegi alkalmazott-keresési gyakorlat (zéró intelligenciájú HR-esek "isten" jogkörrel) nagy tudású gyakorlott szakemberek és magas intelligenciájú potenciális szakemberek tízezreit szorítja ki az elsődleges munkaerőpiacról.

Ha valóban olyan komoly hiány lenne informatikusokból, akkor mindenütt hemzsegnének az olyan álláshirdetések, amelyekben ki van emelve, hogy nem kérnek semmilen iskolai végzettséget.

Előzmény: tfe_tng (94209)
Jahno Creative Commons License 2018.12.24 0 0 94234

2nd realitynél amúgy van jobb? Na jó, ez magaslabda. Reptile átment kóderba, Slyspy még most is zenész. Biztos van róla papírja :-D Larzen fut és kódol, 25 éve nem tudom, hogy S/Z-vel írja-e a nevét, de Z-vel. És anyám szerint pálinka szaga volt :-D Na jó Keith Richard az művészeti sulit végzett. Bármeddig lehetne ezt ragozni, Ferenczi György vajon mit tanult, hogy csak úgy hirtelen n+1hangszeren játszik elég rendesen és VB-n is elég jó helyezést ért el? De ezek mind művészi szabadságfokos dolgok, nem olyan, mint a villanyászat. Csak belekavartuk a papírt és a programozást, amivel és a HRes megmondással Elek ismét mellé nyúlt. Én papír nélkül üzemeletetek, tágabb értelemben pár millió ember használja a cuccokat. Nahát.

Előzmény: tfe_tng (94229)
majkel Creative Commons License 2018.12.24 0 0 94233

Örülök, de a kacsamell sütés közben ennyi tellet.

Aki meg nem érti, ne is piszkája :)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (94204)
majkel Creative Commons License 2018.12.24 0 0 94232

Hja, ez az OKJ "szakmunkás papír tényleg kabaré.

Múltkor beleakadtam a neten egy ilyen intézmény bemutató videojába, OSB lapokon alapáramköröket szerelgettek.

Ezzel nincs is baj, mert mi is így kezdtük a tanműhelyben, csak mire véget ért a 3 éves képzés, volt 1,5 év szakmai gyakorlatunk, a legkülönbözőbb területekről. 

Tehát, használható munkaerő került a piacra, mert volt ideje megtanulni a gyakorlati oldalt is.

Nekem még szerencsém volt 80-ban, mert 503 ált.villszer. papírral végeztem, utána szedték 4 felé először a szakmát.

Arra a statisztikára is kíváncsi lennék, hányan fognak a szerzett papírral elhelyezkedni.

Előzmény: Mutual Friend (94210)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.12.24 0 0 94231

Számomra ez kikapcsolódás, ide villanyszerelő suliba járni.

Jó társaság pedig nagyon heterogén. Meg is jegyezték hogy megbuktatnak mindet mert annyira jó és talán értelmes közösség jött össze azaz a 11 ember.

 

Mindenkinek megvan a szakterülete amiből élményeket tudást tud behozni és ezt élvezet hallgatni. 

Aki nem annyira képzett villanydolgokból azok tényleg nyomják otthon rendesen hogy a hiányosságaikat pótolják.

 

Előzmény: tfe_tng (94228)
Jahno Creative Commons License 2018.12.24 0 0 94230

Értelmes villanyszerelők nem tépik feleslegesen a szájukat mert unják a sok fasszopót, mint ahogy a többi csoportban az aktuális tudorok, szóval akadnak itt műkedvelők, trollok, háziasszonyok, fotelszakik és sokan mások velem együtt.

Előzmény: tfe_tng (94228)
tfe_tng Creative Commons License 2018.12.24 -1 0 94229

Nekem max. egy aduász van a kezemben: láttam Pokót józanul :-D

 

Ez mondjuk eleg komoly fegyverteny :)

Előzmény: Jahno (94221)
tfe_tng Creative Commons License 2018.12.24 -1 0 94228

Ahogy elnezem a hozzaszolasokat, lehet tobb itt a villanymernok meg az informatikus mint a villanyszerelo ;)

 

Előzmény: Mutual Friend (94225)
tfe_tng Creative Commons License 2018.12.24 -1 0 94227

BTK magyar szakos, de volt egy filozofus developer kollega is :)

Előzmény: Garfield007 (94223)
ötfelezős Creative Commons License 2018.12.24 0 0 94226

De utánanéztél, nem? Mint ahogy egy marógép vezérlésnek is utána tud nézni a villamoshálózat-szerelő, illetve az épületvillamossági technikus, és a négy mérős nagyfogyasztói mérésnek is az erősáramú gépgyártó.

Előzmény: peppino (94224)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.12.24 0 0 94225

Erősáramú szakon ...

 

Osztálytárs gyengeáramú szakon végzett most ugye tanár, neki suliba kell járni ...

Előzmény: ötfelezős (94215)
peppino Creative Commons License 2018.12.24 -1 1 94224

Hát magamból kiindulva, villamosmérnökként lófüttyöt sem tanultunk arról, hogy miként kell egy lakáselosztót összerakni, fi-relé, fővezetéki sorkapocs semmit sem mondtak volna, ha nem nézek utána.

Előzmény: ötfelezős (94215)
Garfield007 Creative Commons License 2018.12.24 -1 0 94223

Pék, mezőgép technikus, grafikus, kertész...

Előzmény: Jahno (94222)
Jahno Creative Commons License 2018.12.24 -1 1 94222

Jajjj tudom még ki volt. Phd csillagász vagy mi. Nem is ezzel van a baj, inkább a főnökségnek és vezetőknek kellene valami papír :-D

Előzmény: kiggyo (94219)
Jahno Creative Commons License 2018.12.24 -1 0 94221

Nálam a legdurvább programozó az rallyversenyző volt, vagy éppen tengerbiológus és ilyesmi.

 

Másik csoportban most jött elő, hogy ki maradt a szakmánál, elektronikus zenész, dizájner, programozó?

 

Ward is 14 évesen kezdett el szirszarokat csinálni, két sör mellett megszavaztuk és eddig jutott:

 

http://www.origo.hu/filmklub/blog/interju/exkluziv/20120721-kiss-balazs-interju-weta-prometheus-a-hobbit-tintin-kalandjai-avatar.html

 

Van egyáltalán ilyen "kurvajógrafikusképzés"?

 

Mellette a többiek? Elmentünk Csokiba, hümmögtünk a demón, "ilyet mi is tudunk". És tényleg, néha letette előttünk az arcát a világ, aztán ember is annyira megcsinálta poénból a kannásbor mellett, hogy nem sokkal később a PS2es 3D motorját optimalizálgatta a Sonynak. Erről sem sok papír létezik :-D Iszonyat mi ilyen összejött a 20 éves haveri körből. Nálam ez a zenész, grafikus, dizájner szakma elég rendesen képben van szóval nem kell a kampó duma, ott voltam mikor a Subscribe született és sok más hasonló. Szerencsére néha az számít, hogy letesz valamit az asztalra vagy sem. Nekem max. egy aduász van a kezemben: láttam Pokót józanul :-D

Előzmény: kiggyo (94219)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!