Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2018.12.25 0 0 94301

Vagy Eleknek is olyan haverjai vannak, mint Ő maga és ezt már a HResis tudja látatlanban. Esetleg én is, mikor szoftvertesztelőnek kazánszervízes szeretett volna jönni, mondván javítás után tesztelte a kazánokat is és az ugyanaz. Jahh, hogy itt nem a szikrához kell érteni, hanem a subnethez meg L3 routehoz? Az biztos csak ilyen felesleges hülyeség.

Előzmény: Törölt nick (94300)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.25 0 0 94300

Azért mégiscsak hasznosabb visszadobni pár ajánlatot, mint telesírni a fórumot, hogy azért nem talál munkát a jó szakember, mert ostoba minden HRes. 

Előzmény: Jahno (94293)
Jahno Creative Commons License 2018.12.25 0 0 94299

Többek közt én is, de hagyjuk már. Önéletrajzom 4ezren átírták 500 félére és a következő mindig talált benne valami átalakítanivalót, vagy közölte, hogy ez szar :-D Rosszabb már, mint a fotók kiértékelése. Linkedin meg lófasz, kikavarnak keresőszavakat és olyanokkal megtalálnak, hogy szeretnék-e Egerben Linuxos szervert babrálni. 2 havonta belépek, aztán ennyi. Ez az infós vonal nálam úgyis 1-2 évig fog tartani, aztán valami mást kellene kezdeni magammal.

Előzmény: Garfield007 (94298)
Garfield007 Creative Commons License 2018.12.25 0 0 94298

A fő baj, hogy bármennyire szakember nagyon sokan azért nem találnak állást, mert nem tudnak önéletrajzot írni, nem használják a közösségi médiát(FB, Linkedin). Egyszerűen elvesznek.

Előzmény: Jahno (94297)
Jahno Creative Commons License 2018.12.25 0 0 94297

Szerintem Elek az aki hozzánk akart jönni virtualizációs állatságokat üzemeltetni minimál PhotoShop, Excel és FireFox ismeretekkel és heteking dühöngött, hogy nem is válaszoltunk. Mit lehetne válaszolni? Még arányaiban sem közelítünk egymás felé.

Előzmény: Garfield007 (94296)
Garfield007 Creative Commons License 2018.12.25 0 2 94296

Elek, ha nem értesz valamihez, akkor miért szakértesz?

Ezek nem hazugságok, hanem minél több kompetenciának és képességnek kell megfelelnie az oda jelentkezőnek. Ha 5-en jelentkeznek és szakmailag az a legjobb, aki nem beszél idegen nyelvet, mérlegelhet a HR és a cégvezetés, hogy melyek a nekik fontosabbak.

DE

A hirdetést úgy kell feladni, hogy az összes létező, elvért képesség ott legyen, hogy lehessen szűkíteni.

Nem értesz valamit és rögtön hazug lesz csaló lesz mindenki. Te vagy korlátolt és tapasztalatlan ebben is.

Hagyd abba kérlek, mert tök értelmetlen amiket írkálsz.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (94287)
kiggyo Creative Commons License 2018.12.25 -1 0 94295

Váltsunk témát. Egy kis PEN szétválasztáshoz mit szóltok? :-)

Jahno Creative Commons License 2018.12.25 0 0 94294

Elek megint azt adja elő, hogy a magyarázataihoz próbál problémát keresni.

Előzmény: RangerJoe (94290)
Jahno Creative Commons License 2018.12.25 0 0 94293

"

Hogyan fogja Gipsz Jakabot megtalálni egy IT fejvadász?

Ha Gipsz Jakabnak van valódi IT tapasztalata, pl. 10éve dolgozik a Lufhansánál, akkor kírja  a linkedin profiljára, bejelöli az ottani ismerőseit, és"

 

És amúgy regisztrálhat fejvadászokhoz is, legfeljebb sokat fogják ugráltatni, mert egy darab keresőszó alapján is behívnák. Nálam inkább az volt a baj, hogy bizonygatnom kellett, ez a témakör nem nekem való. Azok meg mindenáron el akartak adni bárminek is. Igaz olyan is akadt, aki megtalált, aztán lebaszott, hogy ne húzzuk egymás idejét ez a munkakör nem nekem való :-D

Előzmény: Törölt nick (94292)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.25 0 0 94292

"Lehet nem ismersz senkit sem IT területen?"

 Nem rólam van szó. Arról viszont valóban szó van, hogy hiába van bármekkora tudásod ISMERETSÉG nélkül szart sem érsz a mai Magyarországon.

 

Előzőleg azt írtad: Életemben nem láttam senkit (informatikai területen) akivel szóba állt egy magyar HR-es, ...

Erre reagáltam a fenti mondattal, hogy akkor valószínűleg egyet sem ismersz, mert az én látókörömben viszont teljesen megszokott hogy IT területen nem interjúztat, nem válogat, és nem kér végzettséget a HR-es.

Továbbá kb. kizárt hogy hatalmas szakmai tudása van valakinek, de nincsenek ismerősei az adott területen, és itt nem hátszélre gondolok, hanem pl. linkedin-en bejelölhető ismerősökre.

Guglizz rá, olyan mint a facebook, csak szakmai profilokkal, a fejvadászok és az álláskeresők mekkája.

 

Képzeld el mondjuk Gipsz Jakabot, egy 55 éves kőműves segédmunkást, aki a Budapesttől távoli Alsófüttyösfalván lakik és  szabadidejében 20 éve "üzemelteti" a rokonság, szomszédok, a haverok meg egy-két kisebb falubeli cég számítógépparkját.

És képzelj el a lakhelyének 20 km-es körzetében az elmúlt évek során megjelent 100 olyan IT álláshirdetést, aminek betöltésére tökéletesen alkalmas lenne, jelentkezett is mindegyikre, de még elutasító választ sem kapott soha, sehonnan.

 

Hát ő konkrétan beszopta.

De azt azért nem hiszem hogy olyan sok 55 éves kőműves segédmunkást akad faluhelyen, aki alkalmas bármilyen IT pozíció betöltésére.

A szomszédoknak bütykölt pc nem "releváns IT tapasztalat" én is szereltem már villanyt magamnak, ettől még nem leszek alkalmas egy villanyszerelő állás betöltésére.

Ellenben ha egy villanyszerelő cégnél húztam volna le 20 évet, az már számítana.

 

Hogyan fogja Gipsz Jakabot megtalálni egy IT fejvadász?

Ha Gipsz Jakabnak van valódi IT tapasztalata, pl. 10éve dolgozik a Lufhansánál, akkor kírja  a linkedin profiljára, bejelöli az ottani ismerőseit, és onnantól hetente három állásajánlat beesik.

De ha történetesen azt írja ki, hogy 20 éve ennek és ennek a falubeli cégnek a rendszergazdája, gyanítom az is ér valamit.

  

Megismétlem: Magyarország NEM egyenlő Budapesttel.

Megismételheted, de feleslegesen, ugyanis ha megfigyelted, nem csak pesti cégeket írtam.

IBM, Denso, Harmann az székesfehérvár, IT Services (T-Systems) az szegeden, debrecenben és pécsen is van.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (94273)
Jahno Creative Commons License 2018.12.25 0 0 94291

Ne Googléval keress. De a lenti Unixossal mi a probléma?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (94289)
RangerJoe Creative Commons License 2018.12.25 0 0 94290

A 94267-es hozzászólásomban írtam egy konkrét, élő példát. Persze, ha mindenképpen ragaszkodsz a szókapcsolataidhoz (informatikus nem igényel végzettséget) akkor az adott hozzászólásomban adott hirdetés erre nem igaz, mert máshogy fogalmaztak.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (94285)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.12.25 0 0 94289

"Informatikus az tág fogalom."

 

Éppen ezért nagyon könnyű lesz az általam megadott google keresést úgy módosítani, hogy NE nulla találat legyen... Vagy még így sem könnyű? Vajon miért? ;)

Előzmény: Jahno (94286)
kiggyo Creative Commons License 2018.12.25 0 0 94288

Meddő vita, ez a különbség az elmélet és a gyakorlat között. 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (94285)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.12.25 0 0 94287

"és Lufwaffénál is német/felsőfokú a követelmény, közben simán eltekintenek tőle"

 

Ha eltekintenek, akkor ez legyen jól olvasható az álláshirdetésben is.

Becsületes álláskereső nem pályázik oda, ahol nem teljesíti az összes meghirdetett feltételt.

A fenti hirdetési gyakorlattal a hirdető kizárja a becsületes álláskeresők egy részét, viszont alkalmazza a becstelen/csaló/hazug álláskeresőket. Ilyen emberanyagra szeretne támaszkodni a vezetés hosszú távon?

Előzmény: Jahno (94283)
Jahno Creative Commons License 2018.12.25 0 0 94286

Informatikus az tág fogalom. Mondom még az alapok sem mennek, amúgy még a sima telefonos ügyfélszolgálatosnak is egész jó árfekvése van manapság, ahhoz is inkább nyelvet kérnek, mint végzettséget. Persze ha nem tujduk mit nem tudunk, akkor nehéz. Hozzám is próbáltak ilyen arcok beesni MS üzemeltetőnek, aztán önéletrajzban az sem szerepelt, hogy AD vagy MS. Egyik specifikusabbnál talán a Firefx ismeretek, ami valamennyire témába vág, de inkább hagyjuk és ilyennek tényleg nem válaszolunk. Nem érdemes foglalkozni vele.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (94285)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.12.25 0 0 94285

"Aúgy ezek az ismerőseid miben is pengék? Megnézzük valahova?"

 

Köszi, de semmilyen módon nem kívánom összekapcsolni az internetet és az IRL-t. Abból több baj származik, mint haszon. Általános tippeket persze szívesen elfogadok, ha az működik bármiféle konkrétum említése nélkül is.

 

Pl szeretettel várok ötleteket arra, hogy mit kellene módosítani az alábbi google keresésen ahhoz, hogy az eredmény NE nulla találat legyen:,

https://www.google.hu/search?source=hp&q="informatikus"+"nem+igényel+végzettséget"+site%3Aprofession.hu

Előzmény: Jahno (94278)
Jahno Creative Commons License 2018.12.25 0 0 94284

Amúgy ez a HRes dumád egyszer már lement, akkor is direkt nem írtam meg, hogy mi a baj az elméleti megfejtéseddel és gyakorlatban nem azért és nem úgy nem működik. Ebből is látszott, hogy mekkora fotelszakértő vagy ebben is.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (94282)
Jahno Creative Commons License 2018.12.25 0 0 94283

Azért ezeket a cégeket mondtam, mert itt fordultam elő és Lufwaffénál is német/felsőfokú a követelmény, közben simán eltekintenek tőle. Vidéken más marhaságba futottam, de lehet igaz sem volt.

 

A bejárás/nem bejárás munkakör-függő és külön témakör, ne kezdjünk elvándolrolni. Ha követelik, akkor követelik ez ilyen. És ott a másik oldala is, mikor nem csak az adott munka a lényeges hanem az ütemezése és mindig akkor ugrik ki 5 percre az illető, mikor szükség lenne rá.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (94282)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.12.25 0 0 94282

"Az meg gondolom érthető, hogy üzemeltetési munkát nehéz találni Bivalybasznád külsőn,"

 

Én kimondottan 100 darab, Gipsz Jakab szaktudása számára testreszabott (üzemeltetői) álláshirdetésről beszéltem, Bivalybasznád 20 km-es körzetében, 5 év alatt.  Ezek közül egyik sem válaszolt Gipsz Jakab jelentkezésére.

Te is csak a nagy cégeket sorolod, miközben Magyarországon kb 100.000 égnél van szükség üzemeltetési  IT szakemberre, ezek közül még az erősen vidéki Bivalybasznád körzetébe is jut jó néhány cég.

 

"de távmunkás fejlesztéssel még próbálkozhat."

 

A távmunka egy másik problémakör, a másik nagy hazugság-halmaz. 

Rengeteg olyan munka van, amit simán lehetne távmunkában végezni, de mégis muszáj bejárniuk egy munkahelyre,hogy a főnök szeme előtt legyenek (munkaidő-kizsigerelés csúcsra járatása). A főnökök nem képesek kimondani a következőt: "ha ezt az általam 8 órára tervezett feladatot elvégzed, akkor megkapod a pénzed, akkor is, ha képes vagy pl két óra alatt megcsinálni". Ehelyett naponta berángatnak mindenkit a szemük elé, hogy aki gyorsan dolgozik, azt jobban tudják terhelni (volt olyan cégtulajdonos, aki szinte szóról szóra így magyarázta el nekem, amikor rákérdeztem, hogy vajon miért nem lehet otthonról fejleszteni nekik).

EZÉRT ismeretlen gyakorlatilag a távmunka a mai Magyarországon.

Előzmény: Jahno (94274)
majkel Creative Commons License 2018.12.25 0 0 94281

Mint írtam, nem vagyok meló nélkül, sohasem voltam.

Ez a szakember hiány téma elég érdekes, mindenki sír a környezetemben, h ha bármit el kell végezni, nem találnak embert aki megcsinálja, legyen az bármilyen szakipari munka.

Folyamatosan gyötörnek, h ellátnának annyi melóval, h ki sem látszanék belőle., csak csináljam.

Jelenleg sokkal komfortosabb környezetben dolgozom, elég tisztességesen megfizetve, szóval nincs kedvem a vállakozói témakört újra elkezdeni.

DE ha bármi error lenne ezen a vonalon, bármikor tudnám folytatni rezzenéstelenül önállóan is.

Kb ezért tojok a multi "elvtárs" kommunikációs színvonalára.

Amúgy ránéztem most ismét az FB oldalukon is a hirdetésükre, november közepe óta keresnek AZONNALI belépéssel.

Most akkor van ember, v, nincs???

Azért az a munka nem egy agysebész meló, h ne lehetne bármikor egy talpraesett elektromos/mechanikus végzettségű embert találni a posztra.

Kis disszonanciát érzek a témában.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (94276)
Jahno Creative Commons License 2018.12.25 0 1 94280

"Én hülye itthon maradtam, megijedtem a 3-6 hónapos távollétektől. meg volt egy 270-es ajánlat 20km-re. "

 

Én hülye meg tavaly beszoptam. Igaz hetente kellett utazni, de a 240ezer pénz sem volt sok és hiába volt céges sofőr/szállás/némi kaja, azért így is sokba bírtkerülni saját zsebből. Meg inkább az, hogy értelme nem volt. Sosem tudni mi lesz belőle. Aztán most egy darabig masszíroztak, hogy menjek melózni a vízen túlra is, de ott asszony nem bírna mit kezdeni és tényleg messze van, nem opció.

Előzmény: GeriSoft07 (94259)
Jahno Creative Commons License 2018.12.25 0 0 94279

Kérdés mit szeretett volna csinálni. Két cégemnél is lefejezték a teljes felső vezetést és ilyen korú arcokból építették fel újra.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (94276)
Jahno Creative Commons License 2018.12.25 0 0 94278

"Egy ilyen ember hogyan nem fog megbukni, amikor egy szóbeli interjú során átváltasz angol nyelvre ?"

 

De, csak nem erről beszéltünk. És ha felső fokúja van akkor is kibukik, szóval nem a papír számít. Ráadásul egyre divatosabb a telefonos/skypeos interjú valami vidéki vezetővel. Aúgy ezek az ismerőseid miben is pengék? Megnézzük valahova?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (94268)
kiggyo Creative Commons License 2018.12.25 0 0 94277

Szegeden is ugyanez a helyzet, ha tudsz programozni jöhetsz papír nélkül. Nagyon kevés ember fejezi be a fősulit/egyetemet akkora a csábítás. Persze ez nem jó hosszútávon de ez van.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (94273)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.12.25 0 0 94276

"50 felett vagyok"

 

Ennél a résznél a HR-es automatikusan a kukába küldte az önéletrajzodat (ezt tanították neki a HR-es iskolában), teljesen mindegy, hogy mi egyebet tartalmaz, lehet akár öt szakirányú diplomád is.

A kormány most indít egy, a nyugdíjasok munkavállalását támogató programot, annak keretében újra fogsz kapni munkát. A nyugdíjig hátralévő 20 évedet próbáld meg kihúzni pl segélyen élve (közmunkásként), a szaktudásod most nem kell senkinek (az állítólagos szakemberhiány csak kamu), ez a kormány ajánlata a mai 50 évesek számára.

Előzmény: majkel (94270)
Jahno Creative Commons License 2018.12.25 0 0 94275

"de én még nem így szocializálódtam, h 20 karaktert nem tudok leütni válaszként egy másik ember felé, aki érdeklődik."

 

Pár helyen az a baj, hogy a HResre ezrével esnek be az ilyesmik és teljesen elönti az osztályt. Főleg ha igazából nem is érdekel komolyabban.

 

Abban azért van valami, hogy a HRen is átesnek olyanok, hogy jajj. Vagy nem jön át.

Előzmény: majkel (94270)
Jahno Creative Commons License 2018.12.25 0 0 94274

"Megismétlem: Magyarország NEM egyenlő Budapesttel." Akkor maradnak a nem budapesti cégek. Vízgyár, libafeldolgozó, dohányipar, érdekes módon több szoftveres cégnek is van kirendeltsége Szegeden/Miskolcon. Az meg gondolom érthető, hogy üzemeltetési munkát nehéz találni Bivalybasznád külsőn, de távmunkás fejlesztéssel még próbálkozhat.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (94273)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.12.25 0 0 94273

"Lehet nem ismersz senkit sem IT területen?"

 

Nem rólam van szó. Arról viszont valóban szó van, hogy hiába van bármekkora tudásod ISMERETSÉG nélkül szart sem érsz a mai Magyarországon.

 

Képzeld el mondjuk Gipsz Jakabot, egy 55 éves kőműves segédmunkást, aki a Budapesttől távoli Alsófüttyösfalván lakik és  szabadidejében 20 éve "üzemelteti" a rokonság, szomszédok, a haverok meg egy-két kisebb falubeli cég számítógépparkját.

 

És képzelj el a lakhelyének 20 km-es körzetében az elmúlt évek során megjelent 100 olyan IT álláshirdetést, aminek betöltésére tökéletesen alkalmas lenne, jelentkezett is mindegyikre, de még elutasító választ sem kapott soha, sehonnan.

 

"de mikor megkeresett a fejvadász,"

 

Hogyan fogja Gipsz Jakabot megtalálni egy IT fejvadász?

 

"T-Systems, IBM, Lufthansa (már IBM ez is), ezek IT supporttal foglalkozó multik.

OTP, Fundamenta, Denso, Harmann SAP"

 

Megismétlem: Magyarország NEM egyenlő Budapesttel.

Előzmény: Törölt nick (94269)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.25 0 0 94272

Ha egy sima tescoba mész árufeltöltőnek, ott sem a HR-es interjúztat, hanem a leendő főnököd.

Előzmény: Törölt nick (94269)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!