Keresés

Részletes keresés

sziszi9 Creative Commons License 2010.05.03 0 0 1382
Imádkozz mert hátha segít.Kell hogy segítsen!köszönöm
Előzmény: lizy72 (1378)
sziszi9 Creative Commons License 2010.05.03 0 0 1381
Köszönöm hogy segítesz.Mert olyan jó hogy nincsenek fájdalmai.Minden perc és óra boldogság vele.Tovább pedig nem gondolkodunk..Ami most nagyon rossz az a szédülés.Még fekve is szédül és hányingere van.Az emetron mellett is.A székrekedéssel sem tudunk mit kezdeni.Sem a guttalax sem a dulcolac nem használ.Igaz két napja csak rántott halat és fagyit eszik.Inni viszont tud a drágám.Most megyünk a kórházba hogy kitalálják hogyan tovább.?Mert kellene egy vérkép .Viszont rossz a kanülje.Mi pedig tudjuk mennyire fél a bökéstől és ezért nem akarjuk engedni .Azt hogy el merjünk -e utazni debrecenbe 450 km-re tőlünk új kanünlt műttetni .Hát azt nem tudjuk.Igazából semmit nem tudunk....Ölelésed köszönöm és érzem.szeretettel
Előzmény: Melles-leg-nő (1379)
Melles-leg-nő Creative Commons License 2010.05.02 0 0 1380
Ezek remek hírek Ewy!:)

Azért feltétlen menj el a kontrollra!
Kívánom,hogy legyetek nagyon boldogok és kerüljön el messze a betegség árnyéka is!
Mi lesz a baba neve?
Előzmény: ewy82 (1376)
Melles-leg-nő Creative Commons License 2010.05.02 0 0 1379
Kedves Erzsi!

Ha úgy érzed,akkor egész nap öleld és szeretgesd Sziszit.
Mert úgy tűnik tényleg csodára lenne szükség,hogy változzon a helyzet:(
de,legalább a fájdalomtól megszabadítottátok és otthon lehet veletek.A tapaszon lehet fokozatosan emeltetni,ha ismét fájdalmi lennének.Tud inni elegendő folyadékot?
A gyógyszerek miatt is fontos a megfelelő folyadéktér.A fájdalomcsillapító tapasz mellékhatása lehet a kínzó szájszárazság,amit a folyadék forszírozás mellett savanyú cukor szopogatásával is enyhíteni tudtok,valamint a székrekedés és vizelet retenció,ezekre figyelj oda.Aluszékonyabbá is válhat,esetleg hallucinálhat,de ezek ellenére is fontos,hogy ne hagyjátok,hogy fájdalmai legyenek.
Szeretettel ölellek és sok erőt a továbbiakhoz!

Előzmény: sziszi9 (1377)
lizy72 Creative Commons License 2010.05.02 0 0 1378

 

Nagyszerű anya vagy!  Reménykedem benne, hogy mára jobban lett a kicsi fiad.

Megrendítet a sorsotok ( Col de Bavelláéké is). Nem vagyok hívő ember de most imádkozom értetek.

 

 

Liz

Előzmény: sziszi9 (1377)
sziszi9 Creative Commons License 2010.05.01 0 0 1377
Sziasztok sorstársaim!
Küldjétek a csodát mert nagyon kellene!Sziszi nagyon rosszul volt tegnap.Fejfájás ,láz.Hatalmas a pukli a buksiján.Azt sem tudtuk mit tegyünk.Könyörgött hogy ne vigyük kórházba és nem vittük..Kapott dolforin tapaszt amitől ma már nem voltak fájdalmai.Mert ettől rettegtem mindíg..A fájdalomtól.Amikor nem tudunk segíteni.Igazából azt sem tudom életben vagyok -e, vagy hogy túl lehet -e élni ezt?Nagyon -nagyon félek.Egész nap csak ölelném és szeretgetném és imádkozom a csodáért..mert nem lehet hogy veszítsünk..
ewy82 Creative Commons License 2010.04.30 0 0 1376

Nem is tudtam, hogy nagyüzemileg is lehet kapni... :)

 

Köszönöm a kérdést.

Nagyon jól vagyok, június végén kell mennem a következő kontrollra. Nagyon nem füllik hozzá a fogam így terhesen, de ez van. Még majdnem 2 hónap.

Baba mostmár 100%-ra kiderült, hogy kislány, egyébként minden rendben van vele. A doki szavaival élve makkegészséges kislány. Remélem, hogy az is marad.

Most nagyon finishben vagyunk, egy hét múlva esküvő, úgyhogy nincs is nagyon időm ezzel foglalkozni, hogy megint kontroll lesz.

Előzmény: Melles-leg-nő (1375)
Melles-leg-nő Creative Commons License 2010.04.30 0 0 1375
Igen,lehet így kapni,de nagyüzemi kiszerelésben folyékony állapotában így adják.
Te hogy vagy manapság?
Előzmény: ewy82 (1374)
ewy82 Creative Commons License 2010.04.29 0 0 1374
Én ezt tök simán egy ilyen műanyag valamiben kaptam, semmiba nem kellett beleönteni. Csak be kellett tenni a fagyóba, vagy meleg vízbe, attól függően, hogy mire kellett, és már mehetett is a jó helyre.
Előzmény: Melles-leg-nő (1372)
LindaLina Creative Commons License 2010.04.29 0 0 1373
Hihetetlen jó hír, hogy máris haza mehet és a saját ágyában lehet....és nem is egyedül. :)))))))
Ez a két fiú maga az Élet, az élniakarás.
Melles-leg-nő Creative Commons License 2010.04.29 0 0 1372
..de legalább már túl van rajta,és ha ilyeneket mond Neked,beszélni is tud,és a humora sem hagyta el!:)
Én ezt a jégzselét Kryogel néven ismerem folyékony állapotában.Bele kell önteni pl.egy gumikesztyűbe,berakni a mélyhűtőbe,és utána lehet használni.Ez azért jobb,mint a jég,mert odaformálódik ahova kell.
Én már alig tudok oroszul,a gyakorlat hiánya és a rendszerváltozás miatt,de nem is éreztem még hiányát.
A feleséged is egyfajta embertípus,aki így képes védekezni a negatív dolgok ellen.Csak a cél van a szeme előtt,és küzd,de legbelöl biztosan kétségek gyötrik.
Az önsajnálat is kell,mert ez akkora nagy fájdalom,amin nagyon nehéz urrá lenni.
A Vodka party sem megoldás,de egy jó fajtába benevezek a felgyógyulás sikerére!:)
Előzmény: Törölt nick (1368)
ewy82 Creative Commons License 2010.04.29 0 0 1371

Örülök, hogy segíthetem. De közben eszembe jutott, hogy jégzselé talán a neve.

 

Én mikor mentek a Fiadért a kórházba?

Előzmény: Törölt nick (1370)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.29 0 0 1370

Köszönöm, ez jó ötlet, a sofőrt már el is ugrasztottam a patikába! Na erre pld. milyen jó ez a fórum.

 

Egyébként tényleg mindenkinek köszönöm a bíztatást és az együttérzést!

 

Talán mostanában nem valami trendi Sztálint idézni, de mégis: a mi ügyünk az igaz ügy, mi fogunk győzni! (Náse gyélo právoje, pobeda búgyet za nami)

Előzmény: ewy82 (1369)
ewy82 Creative Commons License 2010.04.29 0 0 1369

Nagyon jó olvasni, hogy egyre jobban van a Fiad. Sajnos ez ezzel jár, mivel nagyon erősen csinálják a kötést a fején, hogy ne legyen semmiképpen se ödéma és leszorítsák onnan a vért, így az nem tud máshova menni, csak az arcába. Sajnos ez nekem is így volt, a jobb szememet egynapig nem tudtam kinyitni, baromira idegesített, állandóan piszkáltam, és képpel nyitogattam, amiért meg leszidtak, hogy be fog gyulladni, szóval ezt ne engedjétek neki. Nekem tudod mi jött be nagyon, és eléggé gyorsan lehúzta ezt a nagyon erős bevérzést? Lehet gyógyszertárban kapni ilyen zselét, ami kifejezetten arra van, hogy berakjátok a fagyasztóba, és megfagy, és azt utána törölközőbe csavarni, hogy azért nehogy lefagyassza az arcát, és árt rátenni a feldagadásra. Sokkal hamarabb lehúzza. Persze azért nem azt mondom, hogy egyből eltűnik, mert nekem még mindig lila volt a szemem körül, amikor 1 héttel a műtűt után hazaengedtek, de nagyon sokat javított az egész arcomon. Nem úgy néztem ki, mint egy óriásira duzzadt arcú... (nem írom le a szót)

 

Ez meg, hogy a Feleséged így tartja magát. Azért nem haza akarok beszélni, de talán a nők ezt jobban bírják, valahogy talán a szülés, vagy nem tudom, hogy minek a következménye, de keményebbek. De Te is nagyon érős vagy, ez természeres, hogy mikor meglátatd, meginogtál (én is mikor megláttam a majdnem 20cm-es vágást a fejemen, nagyon ledöbbentem), de szépen ki fog nőni pillanatok alatt a haja, pár héten belül leesik a varr, és már csak picit fog látszani.

 

Akkor ma már vihetitek is haza, ez szuper. :)

Előzmény: Törölt nick (1368)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.29 0 0 1368

Hát igen... Tegnap délután pont akkor értünk oda, amikor a kötését cserélték. Hatalmas a vágás, rettenetesen fel van dagadva az arca, a bal szeme alig látszik. Meg kellett kapaszkodnom az ágy szélébe a látványtól, mert egyszerűen elment a talaj a lábam alól. A barátnője fogalmazott pontosan: "Kakoj jobannij v rot uzsasz bljagy" - micsoda szájbaba...tt szörnyűség b..meg. Már megint a fiam oldotta meg a helyzetet a humorával, azt mondta : gyere alkesz-tata (ez vagyok én...) fotózz le minket: a szépség és a szörnyeteg. Kösssz...

Egyébként az étvágya teljesen jó, hányingere sincs. Holnap kijöhet. Az Avastint kábé 4 hét múlva kezdheti el.

A feleségem egy csoda! Nem értem, hogy hasonló helyzetekben a nők honnan veszik az erőtartalékaikat, ezerszer erősebb nálam. Én még csak-csak önsajnáltatgatom magam, nyalogatom a sebeimet, de ő egy panaszt sem enged meg magának.

Előzmény: Melles-leg-nő (1363)
sziszi9 Creative Commons License 2010.04.28 0 0 1367
Szeretlek benneteket!!!!!
Blubell Creative Commons License 2010.04.28 0 0 1366
Gratulálok a sikeres műtéthez!!!És drukkolok továbbra is!!!
Előzmény: Törölt nick (1361)
Szipolyka. Creative Commons License 2010.04.28 0 0 1365
Drága vagy, mondták már?
Előzmény: Törölt nick (1360)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.28 0 0 1364
:-)
Nagyon jó ember vagy!!!
Előzmény: Törölt nick (1360)
Melles-leg-nő Creative Commons License 2010.04.28 0 0 1363
Keresi,de meg is találja!Egy napja operálták,egy kis türelem.. és még egy kis türelem..
Beszéltél a sebésszel a műtét óta?A feleséged hogyan viseli ezt a helyzetet?
Az Avastint mikor kezditek?Van étvágya?Nem hány?Fájdalmak?
A barátnő szerencsésen landolt?
Jól megbombáztalak kérdésekkel.Ha kiírod magadból az érzéseidet az is segít feldolgozni az elfogadhatatlant.
Az erő legyen Veletek!

Előzmény: Törölt nick (1361)
Melles-leg-nő Creative Commons License 2010.04.28 0 0 1362
Imádlak!!!
Előzmény: Törölt nick (1360)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.28 0 0 1361

11-re megyünk látogatni. Izgulok nagyon, láthatólag nehezebben regenerálódik mint tavaly az első műtétnél. Keresi  a szavakat. Nagyon szeretne hazajönni. Valójában még inkább azt szeretné, ha mielőbb újra Majoriban lennénk. Tegnap is ezt mondogatta: jön a nyár, a tenger mellett akar üldögélni, Lacplesis sört iszogatni. De az még odébb van, mire repülőre ülhet szegénykém.

 

Nem tudom mi lesz, csapongok a gondolatok között. Egyszer azt érzem, mindennek vége, másszor azt hogy csoda fog történni. Már én sem akarok mást, mint mellette ücsörögni és a kedvenc zöld-foki szigeteki zenéit hallgatni: Cesaria Evorát, Tito Parist, Paulinho Vieirát, Ildo Lobot. Vidám, vodka-ködös melankólia ahol csak annyi érdekel hogy mi legyen az ebéd...

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.28 0 0 1360

Hm...

Virágnyelven válaszolok. Megpróbálok diplomatikusan fogalmazni. Az a kapu, melyet döngetsz, már nyitva van. És tényleg könnyített a lelkemen.

Előzmény: Melles-leg-nő (1359)
Melles-leg-nő Creative Commons License 2010.04.27 0 0 1359
Szia!

Remek srácod van!Örülök,hogy ilyen jól vette az akadályokat.
Ez az egyik nem fog tovább alattomoskodni legalább!A másikat meg legyőzik a szerek,és az élniakarása.

Egy cseppel a tengeredből a Sziszi családon nagyot lendíthetnél,és talán a lelkednek is jót tenne.. Mit szólsz?A mailod nem publikus ezért virágnyelven próbálkozok..

Sok erőt a továbbiakhoz,és írj a fejleményekről!
Előzmény: Törölt nick (1351)
Melles-leg-nő Creative Commons License 2010.04.27 0 0 1358
Tudom mire gondolsz..
Amit Te adsz neki,azt senki és semmi nem pótolhatja!Az otthon melegét,a feltétlen szeretet,ölelő karokat,türelmet,törődést,soroljam még?:)Ezt csak Ti tudjátok megadni neki!
Ez a vérvétel nehéz dió!A CT-ket hogy csinálták?Bódították?
Otthon Ti adtátok be az injekciókat,vagy tablettában kapta a gyógyszereket?
Ha nincs más megoldás a sebészeten ambulánsan be kell rakatnotok egy centrális kanült ismételten.
Sok erőt a továbbiakhoz,Sziszi meg erősödjön!
Előzmény: sziszi9 (1349)
ewy82 Creative Commons License 2010.04.27 0 0 1357
Nagoyn örülök, hogy jól sikerült a műtét, és szépen lábadozik. Mostmár, hogy beszélt Veletek, és megismert Titeket, így nem lehet egyszerűen gond. :) Főleg, hogy jön a barátnője is. :) Ott lesz mellette mindenki, aki szereti, ami nagyon nagy erőt ad. :)
sziszi9 Creative Commons License 2010.04.27 0 0 1356
Sziszi azt üzeni pont ilyen lesz nagykorában..Csak addig sok -sok fagyit adjunk neki !!
Előzmény: Törölt nick (1352)
sziszi9 Creative Commons License 2010.04.27 0 0 1355
Gondolom a temodált ellensúlyozza az oradexon és ezért az étvágy.Igényeink pedig?Azt sem tudom mi az?A tanmese jó, csak Sziszi ha éhes nem tolerálja.Pl. imád autózni és kirándulni .De még megélni sem tudunk és nem autózni.Enni pedig .
..minden órában mást enne..És mi még sok mindent nem tudunk megadni neki.Ma voltunk kórházban és sajnos nem működik a beültetett centrális vénája..Hát őt megszúrni nem lehet mert meg nem engedi.Viszont nagyon kellene a vérkép- ellenőrzés.Most mindenki gondolkodik a lehetőségeken.Mert pl. debrecenben van automata gép ami egy apró szúrás az újjbegyen és már kész is a vérkép.Mennyire szükség lenne ilyenre minden onkológián!De ez most tőlünk 450 km-re van..Úgyhogy nem tudjuk még mi lesz..
Előzmény: Törölt nick (1351)
sziszi9 Creative Commons License 2010.04.27 0 0 1354
Nagyon jó hír!!!Főleg hogy beszélt és reagált mindenre!!
Vigyázzatok rá !!!
Előzmény: Törölt nick (1350)
P.Zsuzska Creative Commons License 2010.04.27 0 0 1353
:)))) Hurráhurrá! Végre egy jó hír! Nagyon örülök a sikeres műtétnek! Szurkolunk tovább!
Előzmény: Törölt nick (1350)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!