Keresés

Részletes keresés

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.10.07 0 0 101756

By the way Brexit:

https://www.bbc.co.uk/news/uk-scotland-scotland-politics-45760207  Sturgeon: SNP MPs would vote for new Brexit referendum

https://www.theguardian.com/politics/2018/oct/06/voters-back-trustworthy-theresa-may-boris-johnson-leadership-campaign  Voters strongly back ‘trustworthy’ May as Johnson’s leadership bid backfires

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101755)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.10.07 0 0 101755

Majd igyekszunk :-) Azert a mostani fizeteseinkkel mar megyunk valamire elobb-utobb. Magannyugdijunk van egy ideje. ISA-t tervezunk kezdeni amint kiderul hogy mi van Brexit-tel. Majd alakul. :-)

Előzmény: ocso79 (101754)
ocso79 Creative Commons License 2018.10.07 0 0 101754

En megertem, de ez mindenkinek ugyanennyi.

Varhatod azt hogy osszeomlik a ingatlanpiac de mi van ha nem?

Valahol meg kell huzzatok a hatart nincs mese.

Se ingatlan, se nagyobb megtakaritas, befektetes, pension pot.

Ennek nem josolok szep jovot igy.

En sok segitseget kaptam anno itt es tenyleg a joszandek beszel belollem.

Lgszomorubb az hogy egy inteligens ember vagy csak egyszeruen elj a manak vonalat koveted ami szep es jo ha van mogotte valami back up plan.

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101750)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.10.07 0 0 101753

Persze, de ma mar a legtobben azt is fenykepzogeppel csinaljak. Nem is tudom mikor lattam utoljakara valakit rendes camcordert/videokamerat hasznalni.

Előzmény: 2Bálint (101751)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.10.07 0 0 101752

Ez is erdekes: https://www.telegraph.co.uk/finance/property/house-prices/10827469/House-prices-countries-with-the-cheapest-and-most-expensive-property-markets.html

Szomszedos Irorszagban vagy eppen Nemetorszagban joval konnyebb ingatlant venni. Persze lehetne rosszabb is, peldaul Uj Zeland vagy Norvegia az nagyon durva.

Mindenesetre hulye Brexit helyett inkabb fokuszalhatna a government az affordable housing-ra (meg az NHS vizsgalat/scan/mutet varolistak hosszanak csokkentesere stb.)...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101750)
2Bálint Creative Commons License 2018.10.07 0 0 101751

ööö ez inkább mozgóképhez/videózáshoz...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101745)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.10.07 0 0 101750

Hagyjuk a penzugyeinket, ki mint el, ugy itel.

Az alapveto problema szerintem ez az itteni ingatlan helyzettel:

1960: eves atlagfizetes £7500, atlagos ház ár £35000 (4.66x)

1990: eves atlagfizetes £19000, atlagos ház ár £81000 (4.26x)

2000: eves atlagfizetes £23500, atlagos ház ár £110000 (4.68x)

2017: eves atlagfizetes £25500, atlagos ház £207000 (8.12x)

2060: a vonalakat extrapolalva: ha nem nyertel a lotton van nincs gazdag halalan levo Joe bacsid akkor cseszheted... Nem irigylem a most szuletoket vagy a mostani gyerekek gyerekeit majd...

Ugy a kilencvenes evek vegeig rendben voltak nagyjabol a dolgok, azota meg elszabadultak az arak es nem kovetik a fizetesek. Es a kulonbseg nem linearisan no, hanem gyorsulva...

Előzmény: Törölt nick (101749)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.07 0 0 101749

Mondjuk felevet sporolni egy videokartyara mar tenyleg durva lenne, ki birna azt ki :D

Banyek, multkor beirtal ide egy feloldalas hsz-t azokrol a fejhallgatokrol, amiket a kozelmultban vettel. Meg ha a felet vissza is kuldted, a masik fele is jo sok volt. Erre most megint beesett egy 300+ fontos. Semmi kozom hozza, nem is igazan erdekel, de azert ilyenkor nekem is kicsuszik a szamon, hogy nooooormalis?!

Arrol nem beszelve, hogy ezer eve laktok abban a lepra lakasban, aminek egyetlen ertelme lett volna, hogy az alacsony lakber mellett ossze lehetett volna gyujteni egy normalis ingatlan depositjat. Mert 500 fontos lakber mellett meg ha mindketten minimalberen lennetek, akkor is siman megoldhato lenne...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101748)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.10.07 0 0 101748

Igy van ahogy irod. Nem csapjuk be magunkat, tudjuk mire mennyit koltunk, es tudjuk hogy ezek kozul sokra nem lenne muszaj koltenunk. Csak nálunk ezek az extra kiadasok fontosak. Legfobbkeppen ezert jottunk el Mo-rol, hogy ne kelljen honapokat sporolni egy jobb edzocipore, vagy felevet egy videokartyara, es ne csak sovarogva nezzuk a hires szinhazi darabok es hires zenei eloadok koncertjeinek reklamjait. Szoval igen, lehetne elni kutyuk, szinhaz/koncert/mozi, edzoterem, Netflix/Amazon Prime, konyvek, szamitogepes jatekok, hobbik, halak, stb. stb. nelkul csak egy szobat berelve de nalunk pont ez volt a legfobb ok amiert kijottunk, hogy ezek lehessenek, ezeket megengedhessuk magunknak. Nyilvan aki ugy jott ki hogy penzgyujtes az elsodleges cel es minden mas masodlagos az nyilvan hajlando ezekrol lemondani, masokkal egyutt lakni stb. (De a ház árak akkor is el vannak szállva! :-)) (Es azert erzesem szerint a hobbijaink meg nem is olyan kifejezetten dragak. Nem jarunk Himalajaba/Andokba hegyet maszni, vitorlashajozni, Maldiv szigetekre ketszer evente, meregdraga golf klubba sem jarunk, sportkocsikat se gyujtunk, tizezer fontos orank sincs, sem sokezer fontos festmenyunk stb... :-))

Előzmény: ocso79 (101746)
ocso79 Creative Commons License 2018.10.07 0 0 101747

Love= live

Előzmény: ocso79 (101746)
ocso79 Creative Commons License 2018.10.07 0 0 101746

Egyetertek seci-vel. Nezed hogy ki, mit, meg hogy es az angol kollegak mennyit koltenek autokra.

Nem szamit embereknek kulonfele hatterei vannak nem tudhatod not orokoltek stb.

En 14 eves koromig egy 10m2 foldes nyari konyhaban eltem hugom es anyam tarsasagaban.

A budi az udvaron volt nagyanyam alberletet szedett tollunk.

16 evesen a szakmunkas osztondijambol szamlakat fizette.

Volt kikotve viz-gaz-villany. 2000 evek elejerol beszelunk. Volt gyertyafenyes karacsonyunk is nem azert mert szerettuk a romantikat.....lol

£60 volt a zsebemben igy jottem Angliaba.

 

Shit happens.

Elobb-utobb valahol kompromisszumot kell kotnod enelkul nem megy.

Love within your means.

Ahogy latom nallatok ez nem alkalmazhato.

Viszont akkor nem szabad majd csodalkoznotok ha kesobb beut a szar.

Az eletben rengeteg dologrol le lehet mondani csak akarni kell.

Szerintem de mindig megfogod talalni az okor miert nem jon ossze igazabol csak magadat csapot be vele.

 

Előzmény: seci (101738)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.10.07 0 0 101745

Fényképezés-hobbista olvtársak figyelmébe: https://www.youtube.com/watch?v=NnvDjrWYwTY Introducing: Motion BOX, pocket-sized motion control with unmatched versatility.

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.10.07 0 0 101744

Atyagatya de sotetek az alattunk lako szomszedok... Allandoan kitamasztjak a lepcsohaz ajtokat egy teglaval amikor kimennek dohanyozni, mert nem kepesek magukkal vinni a key fob-ot vagy megjegyezni az amugy dead simple belepokodot (ket szamjegy ismetlodik...). Es aztan ugyhagyjak mikor vegeztek. Mi ha arra jarunk becsukjuk az ajtokat. Ma ugyanez volt, becsuktam az ajtokat, nem lattam hogy kinnt van dohanyozni a no (debella kover parasztos kinezetu, hangu, beszedu egyed). No obegat, faszi rohan ki a lakasukbol es kerdezi hogy miert csinalom ezt? Mondom neki hogy nem lattam hogy kint a noje, es az ajtokat csukva kell tartani (meg amugy kb 120-as meretu Arial Bold betutipussal ki van irva mindket ajtora a haztulaj altal hogy az ajtokat csukva kell tartani). Kerdezi a faszi, hogy miert? Mondom neki, hogy ugyanazert amiert a lakasanak a bejarati ajtajat. Nez ram bamban, aztan azt mondja, "which is?". Mondom hogy ne jojjon be boldog boldogtalan idegen, kobor macska, eger, patkany, dohanyfust. Ja, erti. Atyagatya, ezt el kell magyarazni neki? Ennyire sotet hogy lehet valaki? Es ezeknek van ket gyereke. Nem lehetne a szaporodast (az emberiseg genallomany-minosegenek megorzese celjabol) IQ-hoz kotni, hogy csak azok szapodhatnak akik elernek valami minimumot legalabb? Multkor az kerdezte a no, hogy mi bajom a cigifusttel. Mondom neki hogy budos, utalom a szagat, es art az egeszsegnek. Honnan veszem hogy art? Mondom neki nezze mar meg a dobozt, mi van rajta nagy betukkel. Hogy "Smoking kills - Quit now". Nem viccbol van rajta. Pofat vagott aztan hummogott egyet... Mondom neki, hogy o is biztos tudja ezt, hiszen azert dohanyzik kinnt, es nem a lakasukban, mert ovni akarja a gyerekei egeszseg. "oh no, no, azert nem dohanyoznak bennt mert nem szabad dohanyozniuk a lakasban". Szoval ha szabad lenne, akkor lexarnak a gyerekeiket es dohanyoznanak akar a gyerekszobaban is. Abszurd... Muszaj az ilyenek gyerekvallalasat adofizetok penzebol finanszirozni? ... :-(

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.10.07 0 0 101743

Allitolag lesz valami megallapodas. Legalabb is trade/customs teren, az Eszak Ir hatar az mas kerdes...

https://uk.reuters.com/article/uk-britain-eu-deal/eu-negotiators-see-brexit-divorce-deal-very-close-sources-idUKKCN1MF0K9  EU negotiators say Brexit deal 'very close' but details missing

https://www.bbc.co.uk/news/uk-45768848  Brexit: Jean-Claude Juncker says chance of deal has increased

https://www.express.co.uk/news/politics/1026763/brexit-news-theresa-may-eu-customs-union-ireland-border-michel-barnier  May seeks ‘all-UK customs union with EU' post-Brexit after backing from Ireland

Előzmény: Caitlin (101741)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.10.07 0 0 101742

Koszi. A guarantor az nalunk nem jatszik (nincs ilyen csaladtag/barat), a tobbit korbejarjuk majd.

Előzmény: Némedi László __ (101740)
Caitlin Creative Commons License 2018.10.07 0 0 101741

Nem hittem, h megszavazzak a brexitet. Nem hittem, h megvalasztjak trumpot. Mindketto bejott. Most probalom forditva: varom a legrosszabbat es majd orulok ha nem olyan veszes. De azert pont masnap hajnalban repulni szerintem mindenkeppen necces lesz. Foleg ha mondjuk valasztanak vmi jo kis hajnali 5 v 6os gepet....

Előzmény: seci (101731)
Némedi László __ Creative Commons License 2018.10.07 0 0 101740
Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101736)
Némedi László __ Creative Commons License 2018.10.07 0 0 101739

jópofa, megnéztem az income insurance-okat, 10-30 font per hóért a fizud felét, kétharmadát adják bizonyos ideig (rengeteg változó van). Nem is rossz...

seci Creative Commons License 2018.10.07 0 1 101738

Az alatt a 10+ ev alatt, ami alatt itt forumozol es nyafogsz e miatt ha csak 20%-kal csokkentettetek volna a felesleges kütyüvasarlasaitokat, akkor mar reg meglenne az a 10% depozitotok. Nem mostanra, hanem mar 5 evvel ezelott is meglett volna. Ugyhogy ez csak es kizarolag a TI felelotlensegetek.

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101736)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.10.07 0 0 101737

Na jo, holnap még nem, azert most mar ha nyernenk a lotton is megvarnank a november-t, hogy kideruljon vegre valahara hogy mi van a Brexittel, megy csodbe az orszag vagy erdemes lesz még maradni...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101736)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.10.07 0 0 101736

Nem a mortgage havi fizetgetese a problema. Azt siman tudnank fizetni. A hulye deposit a problema, na az nincs. Ha nem ragaszkodna mindenki a deposithoz (mondjk latnak hogy 12 eve fizetunk alberletet gond nelkul, szoval low risk-ek vagyunk, adhatnak 100% mortgage-ot deposit nelkul) mar holnap elkezdhetnenk mortgage-ot fizetni.

Előzmény: Bmrenault (101735)
Bmrenault Creative Commons License 2018.10.07 0 0 101735

Azon nem gondolkoztatok hogy ha "most" vesztek egy házat annak a kiadásából nyugdíjas korban azért szép summa van illetve eladásából.

70 éves korig finansziroznak. Ti ketten vagytok nálunk vannak gyerekek igy lesz örökös, viszont ha nem lenne is jó kis befektetés ez. 600 fontból a fele belemegy a házba pl azért a évi 7200 rentböl 3600 kb beraksz a házba pl.  minden 1 font felvetre kb 1,50-1,60 at fizetsz vissza

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101734)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.10.07 0 0 101734

Betegseg igy 40 felett benne van a pakliban... Van eletbiztositasunk, meg betegeseg biztositasunk, valamennyit fizetnenek. Az en allasom halistennek egyelore sziklaszilardnak nez ki, felesegeme viszont (Brexit/rossz font/euro arfolyam miatt elapadt nyereseg reven) inog viszont o valoszinuleg barmikor tud gyari operatori/gepkezeloi allast talalni, mint ahogy eddig minden alkalommal talalt egy honapon belul (meg a 2008-10-es valsag kozepette is).

Előzmény: seci (101732)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.10.07 0 0 101733

Hát igen, ez egy érdekes kérdés hogy mi lesz ha netán nagyon oreg kort is megeljuk. Mert oké, dolgozunk 70-ig, 75-ig, vagy ha nagyon muszaj 80-ig. Na de mi van ha 90-ig elunk? 90 evesen mar biztosan nem akarunk dolgozni, meg szerintem nincs az a munkaltato aki 90 evest alkalmazna. Es mi van ha netan a 100-at is? 20 evig mibol el az ember... Ezert lett volna jo ha marad mindenki a hatsojan az EU-ban, siman oda kertuk volna  nyugdijainkat, ott vettunk volna valami kis hazat (annyibol amennyi itt csak a deposit egy mortgage-hoz), aztan ellettunk volna ugy mig a vilag meg ket nap. De most ugye a hulye Brexit miatt ki tudja mi lesz. De mondjuk nekem szerintem sokat nem kell aggodnom, csaladomban senki nem elt 90-ig, se 85-ig, a legtobb felmenom 60 es 75 kozott tavozott. Felesegemnel mar inkabb eselyes a dolog, nala sok felmenoje elt 85 koruli ideig.

Előzmény: VeraVictoria (101730)
seci Creative Commons License 2018.10.07 0 0 101732

Azert ennyire nem is kell hosszu tavban nezni a dolgot: mi tortenne, ha mondjuk SAS elvesztene a munkahelyet es masnap lebetegedne?

Mert ugye van ilyen, hogy a derult egbol jon a villamcsapas.

Nem kivanom en ezt senkinek sem, de ugye mar mindenki latott olyant, hogy tok egeszseges, fiatal ember egyik naprol a masikra igen komoly problemakkal kell szembenezzen - es ilyenkor ha nincs semmi tartalek, akkor az nagyon, nagyon gáz.

-seci

Előzmény: VeraVictoria (101730)
seci Creative Commons License 2018.10.07 0 0 101731

No, azert ne legyunk mar ennyire borulatoak. Vizum? Az akkor sem kellett, amiko Mo nem volt az EU tagja. Szoval ennyire nem kell parazni.

Az, hogy az immigration 2 ora lesz - "back to the future" ;) volt mar ilyen, meg olyan is, amikor kikerdeztek az embert, hogy miert is jon.

-seci

Előzmény: Caitlin (101729)
VeraVictoria Creative Commons License 2018.10.07 0 0 101730

Mivel gyereket nem terveztek szerintem  semmi rossz nincs benne ha ugy eltek ahogy nektek tetszik, nem kotelezo az utazas sem, amitol vidam lesz az eletetek az a fontos.

Ha a kutyuktol, hangversenyektol, szinhaztol akkor attol, folytassatok tovabbra is.

 

Egyet viszont meg kell hogy ertsetek. Oregkoraban az embernek nagyon nehez, ha nincs nagyon jo nyugdijatok remalom lehet, foleg annak aki egyedul marad a vegen, ti meg nem tudjatok, en mar latom hogy milyen nagyon rossz lehet egyedul allni a vilagban, vannak gyerektelen idos  ismeroeseim. Ha  vannak sok rokonok a kozelben akkor ez azert enyhul, foleg ha van valamitek amit meg lehet kapniuk halalotok utan, fognak igyekezni valamelyest.

Egy lakast vagy hazat muszaj valahogy keritenetek mert az segit abban hogy van hol laknotok, ha ugyesen levalasztotok belole egy-ket szobat es kiadjatok hasonlo nyugdijasnak akkor meg tudtok elni es aki kozuletek fog utoljara meghalni az kaphat erte esetleg egy nyugdijas otthonban szobat, ellatast es felugyeletet.

Na csak a maban eljetek, gondoljatok nagyon komolyan a jovore mert mar ti sem vagytok olyan fiatalok, nem sok ido van mar felkeszulni a jovore.

 

Nekem csak egy gyerekem van de szuloszereto, segito kis lelek akire lehet szamitani barmikor. Igen, sokba kerult mire felneveltuk de megerte, szint es szepseget hozott az eletunkbe kicsinek is meg felnottkent is/ akinek gyereke van az tudja hogy mit beszelek/.

 De nem is a gyerekre akarlak rabeszelni hanem arra hogy kerits egy lakast, allampolgarsagot is mert olyan fura es kiszamithatatlan lett a vilag hogy meg sok meglepetes erhet bennunket.

 

 

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101725)
Caitlin Creative Commons License 2018.10.07 0 0 101729

azt hiszem hivatalosan is nagyon hulyenek nyilvanithatjuk magunkat. 

Gyerek marc. 30an indul sielni. Meg vmi deal eseten is varhatoak fennakadasok. Pont masnap kora hajnali idulasnal. Azon is filoztunk, h mivel eu allampolgar vajon siman haza tud majd jonni, vagy majd amig o siel addig nekem vizumot kell inteznem? Teljes abszurd, h annyira nem lehet tudni, hogy egy ilyen idiota kerdes sajnos nem baromsag... Persze remenykedem, ha perm. residency papir eleg arra, h vissza is johessen... 

az egyetlen ami megnyugtat, h kb januarig le lehet mondani es a deposit max felet bukjuk (vagy semennyit). Addig tuti nem fizetunk tobbet amig a tour operator nem bofog vmi, h mi lesz ha elmarad az egesz.

Es mi meg orulhetunk, mert nekunk nem kell kulon biztositas mert van ervenyes ehic kartyank mo-i befizetesek alapjan (is) /tudom, ilyent elvileg nem lehet,.../

Caitlin Creative Commons License 2018.10.07 0 0 101728

sennheiser fele se. (de igy is sok szerintem) Bizom benne, h hosszu evekig nem kell masik fulest vennem. 

Előzmény: seci (101718)
cam aro Creative Commons License 2018.10.06 0 0 101727

ne forintba szamold,

szamold ugy hogy hany orat dolgozott erte. 

mindjart mas a keplet. :) 

Előzmény: KawaBazsy (101717)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!