Keresés

Részletes keresés

porcika88 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 12166

Első tipp arthrozis volt, arra kezdtem el a tornát meg a manuált, jobb lett. Majd 3 lépés előre után 6 lépés vissza, full visszaestem. Ügyeleten az öreg doki már kiszakadt sérvről hadovált, én meg könyörögtem neki injekcióért, amit nagy nehezen beadott. Mri eredményt ma kaptam meg,az szerint: scoliosos lumbalis, discopathia, protrusio discii intervertrebalis dura benyomattal s1 gyöki irritácio lehetőséggel. Nem vagyok szaki, de ezt még olvasni is rossz:-(. Ma megyek vele este a dokihoz 

Előzmény: ex-petike23 (12165)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 12165

Szia !

 

Mi a baj ? Porckorongsérv ?

Üdv.

Előzmény: porcika88 (12164)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 12164

Sziasztok. Csatlakoznék ha lehet. Április óta vagyok ebben a mizériában, és most már látom , hogy elkövettem rendesen hibákat . Hajszoltam a gyógyulást nagyon, rossz doki , rossz gyógyszer stb. Elkezdtelek titeket olvasni, és inkább itt osztanám meg a bajaimat mint már sokaknak az idegeire megyek. szerintem ezt csak az érti meg aki szintén átéli a fájdalmat, tehetetlenséget, küzdést stb. Egy egészséges ember nem érti miért sírom el magam csak azért mert látom kikötődött a cipőm. Egy " gerinces" viszont tudja, hogy k@&€a nagy fájdalom lesz azt bekötni, vagy ciki segitséget kérni...

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.24 0 0 12163
Igen, biztos a felfedezőjéről kapta a nevét, mint általában a szindrómák. Nemigen van magyar "irodalma".
Csak azt nem értem, hogy ezt korábban nem látták? Hiszen te már régóta szenvedsz.:(
Előzmény: GeriSoft07 (12162)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.05.24 0 0 12162

Miutan olasz doki fedezte fel, rola neveztek el

gondolom a szetlapult csigolyak miatt er ossze, s ha mar osszeer, ossze is no majd

persze tok hiaba ugatom hogy olyan erzesem van, mintha kavics lenne ott, meg elakad es kattog, lofassst nem vizsgalatot

es gondolom ezzel kb igy jartam, mert nem eppen kezelheto

de majd tobbet logok

Előzmény: Törölt nick (12161)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.24 0 0 12161
Pedig jobban járnál a két lottival.:)

Idemásom Ormos doki véleményét:

Az ötödik ágyéki csigolya sacralisatiojának (keresztcsonthoz összenövési- fejlődési rendellenesség) -önmagában egy rtg elváltozás- az eredményeként fellépő neuralgia. A lumbágó egy formája. A lefolyás a klinikai tünetektől függ, így a gyógyitás is.

Olyan olaszos hangzása van!
Előzmény: GeriSoft07 (12160)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.05.24 0 0 12160

 

No, drágáim, megvan a csípő és gerinc mr eredménye. Újabb eddig ismeretlen szó, amivel meg kell barátkozzak: bertolotti.
Ez nem a két lotti 
Mondjuk jó, hogy a csípő rendben van, ellenben a bal oldali elakadás, kattogás, és hogy sokszor úgy érzem, összeakad valami, és nem mozdul, és fáj, az tényleg így van. Az L5 csigolya tövisnyúlványa összeér a sacrummal, bal oldalon, és ez hasonló tüneteket okozhat, mint a becsípődés akár.
meg van egy állítólag tartósan kizáródott sérv, már elfelejtettem, mit írtak szakszóval de akkor rákerestem, minden tartósan kizáródott sérülést, pl fixálódott rándulást ezzel a szóval illetnek, az elvileg sok gondot nem okoz, mert olyan jó helyen van.

1323333 Creative Commons License 2015.05.22 0 0 12159

koszi a tanacsokat. Nekem a nyakas dolgok nem fajnak.mashol van gondunk...remelem tenylegaz izom rovidult meg.jun.1-jen megyek dokihoz.manualterapia jo lesz neked szerintem..A falhoz tamaszkodos vadli nyujtast csinalom de akkor kiprobalom a lepcsoset.hanyatfekve a felsotestem fordul .igy csavarodni kell.nem talaltam kepet.gyofytornan javasoltak.

Előzmény: Törölt nick (12158)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.21 0 0 12158
Jaj! egyel=eggyel :(
Előzmény: Törölt nick (12157)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.21 0 0 12157
Vagy esetleg a 2. ez?

Állsz a fal előtt, egyik lábad a falon és törzszsel ráhajolsz?
Kicsit feszül a vádli, de ez természetes.:)
Előzmény: 1323333 (12155)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.21 0 0 12156
Szia! Megpróbaltam értelmezni ( nem biztos, hogy sikerült ) a gyakorlatokat, amit írtál: 1./ Hanyatt feküdtem, a bal lábam átraktam keresztbe a jobb lábamon úgy,hogy a lábak 90 fokot zárnak. Felsőtest nem fordul el. Ez lenne? Nekem ez nem okoz sem far-, sem combizom feszülést. 2./ Hanyat feküdtem lábaimat nyújtva felraktam a falra,fenék közel a falhoz, a törzs és a falon levő nyújtott lábak 90 fokot zárnak. A lábfej nem spiccel, hanem a lábujjakat lefelé kell húzni.A láb izmait feszesen kell tartani. Ő az? Egy nagyon kicsit feszül a vádli, de csak azért,mert a lábfejed magad felé húzod.Ez a gyakorlat nagyon nem feszítheti.Illetve akkor igen,ha ott gond van és megrövidült az izom.U.ez igaz lehet a farra, csipőre És! U.ez igaz nálam a nyaknál.Nekem ez a gyakkorlat okoz fájdalmat: háttal állok a falnak, szorosan "rátapadok".Cél: a nyaki szakaszt felfektetni a falra ( persze nem lehet ), tehát a tarkót nyújtani.Nyújt,lazít. Ez a másnak semminek tűnő gyakorlat, nekem fájdalmat okoz, nem rövidtávra. Pedig ezzel lehetne eltolni a kiboltosulást a csatorna irányából. Próbáld meg irányítank a nyújtás nagyságát. (Én is megpróbálom,hogy kevésbé "tokásítok" ). Azért ajánlottam anno a létra illt.a lépcsőfokon való vádlnyújtást, mert irányiható.Próbáld pici nyújtás,felenged,nyújtás,felenged......De egyenlőre keveset, mert sose azonnal érezzük ...... Hónapokig tarthat egy zsugoródott izom megnyújtása. Tapasztalat! Nem biztos,hogy laza a csipöizületed, ezek a lágyrészek ha a helyükre ugranak okoznak ilyesmit Egy jó reumatológus némi "tekergetéssel" megtudja mondani, hogy laza-e. Furcsa helyzet állt elő, dokinő szinte kötelezően előírta számomra a manuálterapeuta gyógytornászt a proloterápia előtt vagy közben. Jún.9-én kezdjük a manuált. Be kell mutatnom neki a jógagyakorlataimat. Azt mondta a doktornő, hogy semmi jelentősége nincs annak, hogy az mr egyel kevesebb protrusiot mutatott. "Ezek a kiboltosulások jönne, mennek" - mondta. A gyógytornász meg megerősítette. :( Üdv. Gyógyulást!
Előzmény: 1323333 (12155)
1323333 Creative Commons License 2015.05.21 0 0 12155

 

Szia! Remelem jol vagy! En is megvagyok..javulgatok,ha nem kell allnom minden oke:)Annyit figyeltem meg, a lenn a foldon nyujtok ugy hogy hanyatt fekszek bal lab atrakom keresztbe jobbon nyujtva balfarizmom nagyon feszul..talan ertheto voltam.illetve bal vadli a falhoz tamaszkodos klasszikus nyujtasnal feszul.ill.akkor isa csipohorpasz tajan feszul...es neha csipokorzeskor mintha egy in ugrana a bal oldalon csipo tajekon..nem faj...lazak lehetnek az izuleteim???varom az otletet.koszi

Előzmény: Törölt nick (12151)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.05.21 0 0 12154

Szervusztok !

 

Egy hete már hason lógok, napi 15 percet. Kevésbé kellemetlen, mint "hanyatt" lógni.

Tegnap 30 percet sikerült lógni (telefonon hívtak közben), de nem vettem észre semmi következményt.

 

Elkezdtem C vitamint szedni, állítólag az segíti a szövetek regenerálódását.

Nem tudom, a porcerősítőknek van-e értelmük.

 

Lógás előtt tornázom; hason fekve 20 lábemelés jobb, majd bal lábbal, ezt 3x, majd 20mp kitartás jobb/bal, szintén 3x.

Fekvőtámaszban, tehát feltámaszkodva csak 1-1 széria megy. :-(

 

Ma kértem időpontot, másfél hónap múlva megyek Rónai főorvoshoz az Országos Gerincgyógyászati Központba.

 

Ismeri esetleg valaki ?

 

Hála Istennek minden O.K., a bal lábam még picit dagadtabb, mint a jobb, de már nem hasogat.

A derekamat időnként "érzem", meg kényszert érzek rá, hogy megmozgassam (csípőkörzés); ilyenkor szokott ropogni.

 

A ropogáskor mi történik ?

 

Üdv !

 

 

 

 

 

 

Előzmény: MBman (12108)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.19 0 0 12153
Köszönöm! :)
Előzmény: Saughassy (12152)
Saughassy Creative Commons License 2015.05.19 0 0 12152

Az emberek tobbsege azert jar konditerembe, mert valtoztatni akar az alakjan.:) Szoval hidd el, lesz ott mindig sovany, kover, pupos, kopasz es talan meg felszemu is. ;) Ott egy eros hendikeppel indulo maximum elismerest es fokozott segitokeszseget valt ki, mert senki sem felejti el, honnan indult es mennyi akaratero kell a kezdeshez.

Előzmény: Törölt nick (12151)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.18 0 0 12151
Szia! Úgy fogalmaznék inkább,hogy nem becsülöm le a placebó jelentőségét. Valójában a Mestered hiányzik, az a bizalom, az a törődés, amit ő nyújtott. És persze a kezelések is.:) Az teljesen természetes, hogy nem fogsz napi szinten írogatni, hisz a változás nem ilyen gyors. Tényleg hamar leadtad ezt az öt kilót. Ezt még én is látom, pedig én még sosem fogyóztam.Én hízóztam, na az aztán a piszok nehéz.:D Miki! Én nem vagyok pici,na jó egy óriás mellett igen, nem a hosszúságommal van gond, hanem a szélességemmel.:) Üdv.
Előzmény: radomiki11 (12150)
radomiki11 Creative Commons License 2015.05.18 0 0 12150

üdv! :)

 

hát mit mondjak? csinálom a gyakorlataimat teljes lendülettel, és egész jól érzem magam. viszont ami nagyon furcsa,

rendesen hiányolja a szervezetem a trakciós kezelést. érdekes hiány érzetem van, hogy már nem kellett mennem.

komolyan mondom, mintha egy belső késztetés noszogatna, hogy de! de! ez kell nekem még...  nagyon fura érzés.

rendesen hiányolom. :)   mint egy alkesz a piát...  :D  na jó, ez hülye példa volt.  vajon ez agyi reakció lenne? tudat alatt érezheti a szervezet, hogy jót tett neki, és az váltja ki? Brigi te jutottál egyből az eszembe mikor elkezdődött ez az érzés...  vajon ez placebo hiányérzet lehet?  te írtad korábban, hogy te nagyon hiszel a placebo hatásban. vajon azzal lehet összefüggésben? nagyon fura érzés. rendesen mennék, és csinálnám tovább. késztetésem van rá érzetben. pedig csak az első nap, hogy nem voltam. vagy épp azért, mert az első nap még csak.

függővé váltam???  :D   // na egyszóval teljesen rendben érzem magam, csak ez a fura érzetem van.

ja?! és úgy mellékesen megsúgom, ma reggel csak 112-őt mutatott a mérleg. ;)  remélem érezhető a hangsúly benne?! :)

vacsi már egy hete egyáltalán nincs, nasi sem, párolt zöldségek vannak kevés hússal, meg napi 2 tojás főzve. mondjuk hozzáteszem rohadtul éhes vagyok egész nap, de majd csak megszokja a gyomrom, hogy nincs habzsi-dőzsi.

mondjuk mennyiségre eszem ezekből, csak hát a kalória ugye...  mint dohányosnak a nikotin. és mellette ez a mozgás ugye, plusz még eléget belőle rendesen...  :)  na mindegy, az első pár kiló nagyon könnyen leszaladt.  még a végén balett művész is lehet belőlem! ;)   szóval komolyra fordítva a szót, ilyen az első napom kezelés nélkül. szerintem minden nap nem fogok azért már írogatni, viszont figyelni fogom a beszélgetéseket, mindig látok valami újat, valami érdekeset abból amiket elmondtok egymásnak. soha sem árt, ha az ember tud ezt-azt a dolgok körül. most épp úgy vagyok vele, hogy bár pár évvel előbb találtam volna ide fel. lehet nem jutott volna el a helyzet idáig. de hát ugye milyen az ember? akkor kapkod, mikor már nem stimm valami. hát ez van. miért épp én lettem volna a kivétel?! :) 

gondolod az izomemberek között nincsenek az edzőtermekben pici csajok? :)  szerintem mindegyikben ott vannak a kis zseboroszlánok! :D   és gondolom körbe vannak rajongva is rendesen. ;) 

 

Marci!  remélem látni fogom az eredményt legalább a végén, ha közben nem is írsz róla! kíváncsi leszek neked milyen lesz az utója.

na kellemes estét mindenkinek!

 

M.

Előzmény: Törölt nick (12149)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.18 0 0 12149
Az jó! Akkor be tudsz menni a klubszobába a jelszóval.
Nem hiszem, hogy a könyvben komolyabb gyakorlatok vannak.
Előzmény: MBman (12148)
MBman Creative Commons License 2015.05.18 0 0 12148

Elküldte nekem is, csak még nem sikerült letöltenem.

Megnézem, mi van benne.

Előzmény: Törölt nick (12142)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.18 0 0 12147
Szia Miki! A denevérek szerencsés lények. Nyilván ők szolgáltak mintaként. :) De tudod mennyit melóznak éjszakánként a betevőért? :) A Feneketlen tónál csak úgy rajzanak esténként. Igen tudom, hogy csak kontrollként alkalmazta a mester a súlemelést.Mikor azt írtam, hogy nemcsak súllyal lehet terhelni a testet, magamra gondoltam,hisz furcsán festenék egy konditeremben az izomemberek között.Jól megmosolyognának.:D Én azt tartom helyesnek, ha valaki kombinál.Nyújt, terhel,lazít.... A pihizésben, a passzívitásban nem hiszek. Még akkor sem könnyű a dolgunk, ha teszünk magunkért. Két év múlva? Bárcsak ott tartanék már, hogy ne lenne nyaktudatom.Bőven megelégednék azzal, hogy "gondolkodom tehát vagyok", mint a fáj a nyakam tehát vagyokkal.:) Örülök,hogy a követődnek, Marcinak, is pozitív visszajelzései vannak. Így tovább! Üdv.
Előzmény: radomiki11 (12143)
fodora49 Creative Commons License 2015.05.18 0 0 12146

Sziasztok! Mindenkinek csak javasolni tudom a gépi pilatest. Lumbális 4-5 ,S1 protrusiok,súlyos degenerativ elváltozások, L 2 2004

- ben törött csigolya mely akkor tünetet sem okozott,nem kezelték. Kiegyenesedett ágyéki lordosis,sheuermann amit akkor észre se vettek. 

Mit szimulálok tornàn30 évvel ezelőtt. Hàti kyphosys. Nyaki protrusiok,7-esnél gyöki tünet. Több helyen primer és szekunder szükület. 25 év ülőmunka,stressz,2 gyermekem halàla,14 költözés,vàlàs,uj házasság. NÉGY év tünetmentesen. 30 kg fogyás heti edzések.  kilenc hónapja pszichés terheléssel együtt újra az egész. Dekompresszios kezelés Zalaegerszegen. Most derúlt ki h kontraindikált volt,szükülettel nem lehet. Emiatt nem javultam 250 e ft.ért lágyrészgyulladások,izmok megrövidültek csomók kin stb. Mindent kipr. manuálterápia helyrerakta a szétcseszett csipőt keresztcsontot. Talajon gyógytorna rontott. Ekkor jött képbe Füzy Gábor féle pilates. Teljes erővel két hónap után tünetek nagyon csökkentek. Van már h lábam nem zsibbad. Lordosis és a gerinc eredeti ive áll vissza szemmel is látható. Elvesztett 7 kg izom épül. Erőxsebb vagyok. Utána persze vannak biz. érzetek de nincs más közben nem fàj semmi és már földre leér kezem hajoláskor ami alig ment. Sajna depresszio pánik,minden jött de ezek is javulnak. A félelmet kell legyőznöm. Ha ezzel megint tünetmentes leszek beperlem a kezelőorvost nem hagyom h mással is ezt tegye. Kitartàs és Füzy féle pilates. Ha vkinek segithetek :30/9974-789.

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.18 0 0 12145
Szia!

Ez annak a könyvnek a frissített változata, amit valamikor 7 ezer forintért lehetet megvásárolni.Ez különben ingyen van. Nem tudom mi az új benne, nem tölröttem le.
Inkább a videó miatt ajánlottam, mert ott vannak olyan gyakorlatok, ami haladóbb.:)

Üdv.
Előzmény: ex-petike23 (12144)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.05.18 0 0 12144

Szia Brigi,

 

érdemes letölteni a frissített verziót, van benne érdemi plusz dolog ?

 

Üdv; Péter

Előzmény: Törölt nick (12142)
radomiki11 Creative Commons License 2015.05.18 0 0 12143

üdv!

 

olvasva enyhén erélyes mondanivalódat,  :)  épp azon gondolkodom a denevérpad résznél, hogy vajon létezhet e olyan denevér, amelyiknek gerinc problémája van? :D  mivel a lógásban ők nagyon profik ugyebár...

nem tudom, hogy a súlyzós, vagy emelgetős dolog nekem szólt e, ha igen akkor kiemelném, hogy nekem nem kell súlyokkal edzenem, kizárólak kontrollként kellett emelgetnem egyszer, ott. ha nem nekem szólt, akkor is jó ha tudod! :) 

viszont a nyakaddal ha így haladsz, mivel fogsz 2 év múlva foglalkozni? mindened eltűnik apránként, nem marad semmi...

lehet még a korongok is eltűnnek majd. :)  na ma nem beszélek sokat, éjfél van, elfáradtam.

illetve még a végére idebiggyesztem, hogy ma volt az utsó napom ebből a kezelésből, minden jól ment, köszönöm egyre jobban vagyok. :) 

lassan már egy kész lexikont megtanultam az itteni gerinc problémák kifejezéseiből! :)  csak hogy neve legyen a "gyereknek". :) 

Marci:  nincs mit, és csinálj mindent rendesen, amiket mond! megéri!

 

na jó éjt mindenkinek!

 

M.

Előzmény: Törölt nick (12135)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.17 0 0 12142
Most küldött egy levelet,amiben benne van az ekönyv frissített verzíójának letöltési lehetősége és a jelszó.

Abban tudok segíteni,ha elfelejtetted vagy nincs meg a jelszó,hogy továbbküldöm neked a levelét.
De ehhez ide ki kell írnod az elérhetőséged, ha ez megfelel.:)
Előzmény: MBman (12140)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.17 0 0 12141
Nem a bene féle gyakorlatokat csinálom,de igen,van nála is továbblépési lehetőség.
A honlapján van egy ú.nevezett klubszoba, a lap alján, erre rák kell kattintani.
Jelszót kér, de ez neked meg kell legyen, ha ekönyvet vettél tőlük.
Anno elküldték mailon.
Itt a legtetején van egy videó,több, mint egy órás.Két gyakorlatsort tartalmaz.Ezek erősebbek, mint ami a könycben van.
De itt is, a film végén, kiemeli,hogy lépj tovább, amint ilyen és ilyen állapotba jutottál.

Ma írt megint egy hírlevelet, hogy újabb filmet tett fel a klubszobába.


Előzmény: MBman (12140)
MBman Creative Commons License 2015.05.17 0 0 12140

Erről a szintról való továbblépéshez tudsz javasolni gyakorlatokat?

Előzmény: Törölt nick (12138)
poszka.marci Creative Commons License 2015.05.17 0 0 12139

Szevasz Miki!

 

Tegnap kezdtem a Józsefnél, köszönöm a hozzásegítést, szerintem nekem is

megéri a misét. Fura egy módszer számomra amit csinál, de valóban jókat érzek már 2 nap alatt.

De nyugtával dicsérjük a napot. Remélem nekem is hasonló élményekben lesz részem, mint amiket

leírtál. További sok sikert, néha azért benézek, remélem látni fogom hogy haladsz.  Marci.

 

Előzmény: radomiki11 (12127)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.17 0 0 12138
Az a bene féle gyakorlat, amit te csinálsz a könyvből, az nem is arra való. Az azoknak szól, akik akut helyzetben vannak, nehezükre esik minden mozgás. Az arra jó,hogy ebből a helyzetből kikerüljenek.
De, mint írja is, amint kikerültél ebből a helyzetből,ezerrel keress fel egy gyógytornászt, jógaoktatót, konditermet... ..
Sajnálatos módon megragadtál ezeknél a gyakorlatoknál, pedig ő felhívta a figyelmet.hogy ez nem elegendő...
Ha neked az a jó, hogy csak lógsz, tedd azt!

A stabilitásért az izmok,inak, szalagok felelnek.
Én elhiszem, hogy sokkal kényelmesebb lógni a szeren, mint fáradságos munkával tenni is valamit, de ha kérhetlek ,ne nevezd mesének az izomfüző szerepét, és fontosságát. :)




Előzmény: MBman (12137)
MBman Creative Commons License 2015.05.17 0 0 12137

A bene féle torna önmagában semmit nem használt. A pad használat viszont a torna nélkül igen. Nálam legalábbis.

Az izom nem fog távolságot tartani a csigolyák között. Ez a mese része. Maximum megfelelő állásban tudja tartani a csigolyákat, hogy ne hátrafelé préselődjön ki a discus.

Előzmény: Törölt nick (12135)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!