Keresés

Részletes keresés

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2009.06.12 0 0 2927
Én sok embert láttam már, akik elvet csináltak ugyanebből, és már nem. :-)
Előzmény: -balazs- (2924)
olipapa Creative Commons License 2009.06.11 0 0 2926
Nem fut? Mi baja?
Előzmény: -balazs- (2924)
olipapa Creative Commons License 2009.06.11 0 0 2925
Kilian elvileg mostanság kezdi a GR20 at! Kíváncsi leszek sikerül e az új csúcs.
Én nem vállalnék az UTMB előtt ilyet, na de ő tudja. A legjobb magyarnak is megvan a maga kihívása, szurkoljunk neki is a gyors felépülésben, hisz jövő hét végén már rendesen csapatni kéne (Lavaredo)..
-balazs- Creative Commons License 2009.06.11 0 0 2924
Nekem nem. Elvet kovácsol abból, hogy nem fut és ezt biztos mókás futók között mantrázni.
Előzmény: kutyA (2923)
kutyA Creative Commons License 2009.06.11 0 0 2923
Te ugyan folyton kijelented, hogy nem vagy futó, de valahogy mndig futkosós topikokon jelented ki. Te gyanús vagy :)

Én meg floodolok.
Előzmény: Joeyline (2903)
csanya. Creative Commons License 2009.06.11 0 0 2922
Hozzám jöhettek volna. Kemény vagyok mint a vidia...
Előzmény: kutyA (2918)
Summer Comfort Creative Commons License 2009.06.11 0 0 2921

Ez elég félrecsúszott általánosítás volt, Bajnokom! :( Kékvirágról tudom, hogy a célversenyeire igen becsületesen felkészül, idén is többször bejárta, begyakorolta a T100 útvonalát. Részemről rispekt neki ezért is! Ahogy páran Ti is ezt tettétek a Mátrában. UFF.

 

Lúdtalp véleményét én is osztom, egyébiránt én megkérdeztem -balázs-t a verseny előtt pár héttel, hogy ha 50-re nevezek, és továbbmennék a Rigótól... Ezt a magyarázatot tökéletresen el tudtam és tudom fogadni.

 

Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (2911)
kutyA Creative Commons License 2009.06.11 0 0 2920
Amíg a különböző képességű (adott esetben: másban erős) versenyzőkre vonatkozó szabályok ugyanazok és előre ismertek, addig az esélyek nem egyenlők, de a verseny fair, függetlenül a konkrét szabályoktól.

De tényleg nem tűnik klasszikus versenynek, bár ez függ a "klasszikus" definíciójától.
Előzmény: sistergő (2912)
kutyA Creative Commons License 2009.06.11 0 0 2919
Szeretnék egy ellenpozíciót elfoglalni itten.

A P3 után, az első Kisrigózáskor még röhejesen friss voltam. A másodiknál már nem annyira (de azért az ajándék hurokban kb. 14 hellyel előrébb léptem), a Kevély-nyeregtől meg iszonyúan elegem volt az egészből (és vesztettem 1-2 pozíciót).

Manboval szemben akkor lenne sportszerűtlen, ha nem tudná előre, hogy Future átnevezhet, illetve ha nem dönthetné el Future felnevezése után, hogy a sírig Csúcs-hegyi-nyeregig üldözi, aztán otthagyja, vagy hagyja, hogy Future kétségek közt a sírig célig hajszolja magát, hogy sikerüljön manbo előtt maradnia, ő viszont átveszi az 50-es első helyéért a díjazást és nekiáll sörözni a Rigóban meg dumcsizni Csanyával az UTMB-ről. Szóval, ha bárki nevezhet fel-le, akkor eléggé más a verseny, de amíg bárki megteheti fel-le, addig nem igazán tűnik sportszerűtlennek.


Elmnek köszi a felvetést, jól felpörgette a topikot így öt nappal a M115 után :-)

Egyébiránt az egész megközelítés olyan társasjátékos: igaz, hogy az 50-en 1-est dobtál, de most akkor dobhatsz még egyet.

Manbonak és Future-nek pedig hajrá!
Előzmény: Lúdtalp (2906)
kutyA Creative Commons License 2009.06.11 0 0 2918
Nem döntöttétek el előre, mi? Csak odaállítottátok Csanyát Szentlászlóra. Aki még mindig elég elszánt az ánevezéshez, az megpróbálhassa :-)
Előzmény: -balazs- (2908)
Fat Creative Commons License 2009.06.11 0 0 2917
A Luxembourg Marathon is ilyen. Kb a 17. kmnel lehet donteni hogy feles vagy egesz tav. A tobbezer amatornek. De a penzdijas profiknal ez persze fol sem merul.
Előzmény: procaliber (2910)
Fat Creative Commons License 2009.06.11 0 0 2916

Talan folosleges mondanom, hogy nem gondoltam egeszen komolyan azt a korabbi hsz-t. Amugy teljesen balazzsal es Ludtalppal ertek egyet.

Előzmény: Elm (2907)
solkima Creative Commons License 2009.06.11 0 0 2915
Sziasztok!

Jön-e valaki a Zemplénbe július közepén?

Kazinczy 4x50 váltó
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2009.06.11 0 0 2914
Ugyan már, T100-on? Az a LAM. :-)
Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (2911)
macmelon Creative Commons License 2009.06.11 0 0 2913
Nekem is eszembe jutott, de kicsit fárasztó, ha ezesetben le kell futni az első 50-et kétszer (szintidőn belül). Mert akár így is lehet értelmezni.

(Eszembe jutott még Usain Bolt, ahogy a 100 m után a 200 m-en csak a második százast futja.)
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (2909)
sistergő Creative Commons License 2009.06.11 0 0 2912
"Vagy benevez mind a kettőre, és két rajtszámmal indul. Azt lehet? Teljesen fair, csak drága."

Szerintem nem fair, kivéve ha a rendezőknek ez a célja az intenzitás eloszlásáról.
Ebben az esetben ez nem klasszikus verseny lenne.

Az elképzelés elméletileg jó, de mindenkit nagy/obb/ kockázat vállalására kényszerítene. Ha Kisrigóig jó az eredmény akkor nem baj ha bekezd és utána fejreáll, már megvan díj-helyezés.
Azaz nem lennének egyenlőek az esélyek. /A hosszútávosok és a kiegyensúlyozottabban versenyzők hátrányban lennének./

Ez részemről okoskodás, engem nem zavarna, de a külföldieknek nehezebb lenne megmagyarázni a kiírásban.




Előzmény: Sánta Kutya (SK) (2909)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.06.11 0 0 2911
Ha el nem téved... :)
Előzmény: Fat (2904)
procaliber Creative Commons License 2009.06.11 0 0 2910

Bringás maraton versenynél(Garda tó) menet közben döntöd el melyik távon mész. Verseny elindul aztán 30km van elágazás tovább egy következő körre vagy célba mész. Ha kimentél még egy körre akkor 70km környékén szintén van egy elágazás cél vagy még egy másik kunkor. Chipel mérik az időt így kavarodás sincs ebből. Az is igaz a profik talán fix távon indulnak és ez inkább az amatör versenyzőknek jelent könnyebbséget ha pl rosszra fordul az időjárás

Előzmény: Lúdtalp (2906)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2009.06.11 0 0 2909
Vagy benevez mind a kettőre, és két rajtszámmal indul. Azt lehet? Teljesen fair, csak drága. D ez csakugyan egy elrugaszkodott példa, mert amennyire ismerem őt, nem nagyon hajtja az efféle poénkodás. :-)
Előzmény: Fat (2904)
-balazs- Creative Commons License 2009.06.11 0 0 2908

A lenti hozzászólásokban ott a válasz.

Ha nem lenne verseny, simán engedhetnénk az átnevezést. De mivel verseny és a baráti hangulat ellenére a futók egymással is versengenek, az átnevezés lehetősége a versenytársakkal szemben nem tisztességes. Az átnevezés lehetősége azt jelentené, hogy nem tudhatod ki van előtted, ki van mögötted, vagy, hogy egyáltalán kiből áll a mezőny. Ez egy verseny esetén nagyon szerencsétlen lenne.

 

Gondolkodtunk egy olyan megoldáson, hogy a 100-ról 50-re átnevezőknek a díjazást átadjuk és az eredménylistában helyezés nélkül de időeredménnyel tüntetjük fel őket. De szerencsére senki nem nevezett át. :-)

Előzmény: Elm (2902)
Elm Creative Commons License 2009.06.11 0 0 2907
Nem, aki tovabb megy, az NEM kapja meg az otvenes dijazasat, semmilyen formaban, helyezestol fuggetlenul.

De latom, hogy ez annyira nem egyszeru... :o)
Bar tovabbra is tartom, hogy az elmezonyt nem erinti. Legfeljebb, ha valaki serules miatt adna fel otvennel. De ha nem megy tovabb, es dobogos, miert ne o lenne a dobogos?
Előzmény: Fat (2904)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.06.11 0 0 2906
Versenyzőként szerintem a rajtban el kell dönteni, hogy 50-et futok, vagy 100-at. Nem ugyanaz a stratégia a kettőn. Nem tudom elképzelni, hogy egy 50-es veseny után még egy 50-es versenyt tud/akar valaki futni. Főleg nem a piros hsz. után. :)

Szintén versenyzőként az a fair, ha tudják rólam a többiek, hogy melyik távos vagyok.

Pl. manbo elengedi Futuret, merthogy csak 50-es, hadd szaladjon. Aztán a Kis Rigónál szól neki a pontőr, hogy manbo, kezdd el csipkedni magad, mert csak 2. vagy: Future olyan jól érezte magát, hogy továbbment.

Tegyük fel, hogy csak oklevelet kap Future, de helyezést nem. Hogy magyarázzuk el az UTMB qualis csókáknak, hogy az eredménylistában nincs benne, de jár neki a 3 pont. Külön listát vezetni, persze lehet, mint pl. az OB-k esetében, de ez már olyan izés. Kié lesz a pályacsúcs? stb.

Boccs a név szerinti hasonlatért.

Stb. stb.
Előzmény: Elm (2902)
Elm Creative Commons License 2009.06.11 0 0 2905
Ket kulonbozore pelda felig-meddig a T100-K100 exhazassag volt: ott is jogosult voltal a K100 dijazasara, ha kicsusztal a T100 szintidobol. Igaz, nem verseny a K100, es nem is szabad dontesen alapult, hanem a szintidon, ezert valoban nem teljesen jo pelda.

A helyezes meg szerintem nem gond, mert VAGY-VAGY az eset. Ha jo neki a harmadik hely a felesen, miert ne valaszthatana azt, es nem megy tovabba szazasra? Megiscsak harmadiknak ert be. Ha pedig tovabb megy, akkor esetleg leelozik. Benne van.

Szerintem az elmezonyt ez nem zavarja. Ok ugyis eleve tudjak hogy otvenre vagy szazra mennek, ok nem dontenek feluton szerintem. Sokkal inkabb a mezony masodik feleben futok...
Előzmény: Joeyline (2903)
Fat Creative Commons License 2009.06.11 0 0 2904
Kékvirág benevez 50-re, majd átnevez és nyeri a százast is. Na ez egy teljesen elrugaszkodott példa. :)
Előzmény: Joeyline (2903)
Joeyline Creative Commons License 2009.06.11 0 0 2903
Én ugyan nem vagyok futó, de értelmezésem szerint ez _2 db különböző verseny_, ahol értelemszerűen külön-külön díjazzák a helyezetteket, tehát nem lenne szerencsés a keveredés.

Egy - kissé - elrugaszkodott példa: valaki befut 50-hez még a 3. helyen, de már eléggé fárad. Ha ott kiszáll, akkor ő dobogós, érmet kap, továbbmegy a százon, jó eséllyel rövidesen le fogják előzni a közvetlen üldözői, végül esetleg tizenxedikként beér, messze a dobogótól.
Előzmény: Elm (2902)
Elm Creative Commons License 2009.06.11 0 0 2902
-balazs-,

feldobnek egy kerdest elkovetkezendo T100-zal kapcsolatban.

Ha jovore nagyjabol hasonlo formaban kerul megrendezesre a T100 (remeljuk), akkor nem lehetne-e megoldani egy olyat, hogy a T50 induloi, ha megis tovabb akarnak menni, akkor teljesithessek a T100-at, illetve, ha a T100 induloi nem akarnak tovabb menni a feltavtol, akkor megkapjak a T50 dijazasat?
Maximum annyi lenne, hogy aki igy akar nevezni, az a T100-ra nevez mindenkepp, a magasabb nevezesi dijert. Igaz, mennyisegeket kalkulalni nehezebb lenne, de az esetleges megmarado keszleteket a magasabb nevezesi dij elvileg fedezne...

Biztos van meg buktato vagy nehezseg a dologban, amit nem latok, csak otleteleskent irom.

En peldaul, ha lenne ra lehetoseg - es nem 100% hogy nem tudnam megcsinalni csak az 50est -, lehet, hogy kifizetnem a magasabb nevezesi dijat csak azert, hogy meghagyhassam magamnak a lehetoseget a szazasra, ha valamiert olyan formaban lennek, hogy sikerulhet. Talan masok is...
J a a t Creative Commons License 2009.06.11 0 0 2901

 

 Mátra 115-beszámoló teljesítménytúra fórumon 102010 hsz. :)

Lúdtalp Creative Commons License 2009.06.11 0 0 2900
Büszke vagyok Rád! ;-)
Előzmény: Joeyline (2897)
medvegyu Creative Commons License 2009.06.10 0 0 2899
- bandita - Creative Commons License 2009.06.10 0 0 2898

Ma meg tegnap kint voltam futni a helyi kiserdöben, sikon,  lazàn, semmi különösre nem szàmitottam. Gondoltam kimegyek, futok, haza, eszek, iszok, alszok. Amugy is nagyon fàradt voltam, de a fegyelmezett felkészülés keretében eröt vettem magamon és kimentem edzeni. Az erdöt màr kivülröl tudom, mert az egész nem több 2 km2-nél összesen. Kedden màr a penzum végén jàrtam, amikor 2 özikével talàlkoztam. Az egyik 5 a màsik max. 10 méterre lehetett. Jo érzéssel tértem haza, szeretem az ilyen talàlkozàsokat. Ma is kint voltam futni, megint összetalàlkoztam egy özikével, meg is lepödök, de megyek tovàbb. Lassan àtérek az erdö màsik felébe, àtfutok az autopàlya felüljàron, megkezdem a màsodik fél oràt, erre ujra làtok egy özikét. Jéé, mondom ezeket, meg mi lelte? Megàllok, összenézünk, kb. 5 méterröl, eltelik 5 mp, majd balra el. Elfutok a penzum feléig, megfordulok, vissza. Szemem sarkàbol megint làtok egy özikét, de mivel az autopàlya ezen oldalàn vagyok, gondolom ez ugyazaz, akivel koràbban talàlkotam. Tovàbbfutok, eltelik 5 perc, majd ismét egy özikét làtok. Mondom ilyen nincs. Többet làtok belölük egy 60 perces edzés alatt, mint màskor egy évben. A dologban a különös az, hogy az erdö tényleg nagyon kicsi, fogalmam sincs hogyan kerültek ide. Az egyik oldalrol (és középen) autopàlya, két oldalàn vasut / lakott terület. A süni, a nyul, meg a roka az még hagyjàn... velük is talàlkoztam màr ugyanitt. De nem ez volt az elsö eset. Szerintem ezek ebben az erdöben laknak. Nagyon örültem nekik!

 

Mostmàr megyek, kikapcsolom a diavetitöt, mert odaég a Bambi...

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!