Keresés

Részletes keresés

ilias Creative Commons License 2011.05.02 0 0 4184
Köszi. Volt egy gyanúm. :(
Előzmény: ficere50 (4182)
ilias Creative Commons License 2011.05.02 0 0 4183
És a szerelés elvégzése/beüzemelés után hogyan lehet letesztelni, hogy halál pontos lett e? Bizonyos %-os jelerősség (vagy hasonló) felett?
Előzmény: ficere50 (4178)
ficere50 Creative Commons License 2011.05.02 0 0 4182

HD-s adást csak a HD-s boxnál tudsz nézni. Mert a kártya is csak annál lesz HD-adásokra aktiválva.Vagyis nem a boxon múlik. (amúgy az SD-box meg sem "találja" a HD csatornákat, vagy nem tud mit kezdeni velük)

Hogy mennyi kábel "jár" az mindegy, Te húzass be az összes helyiségbe 1-1 kábelt (jó minőségüt), de ahol DVR-t is tervezel, oda kettőt.

Előzmény: ilias (4180)
GalantFan Creative Commons License 2011.05.02 0 0 4181

Biztosan nem. Ennek nagy valószínűséggel ugyanis nem a beltéri az oka.

Előzmény: csab2 (4169)
ilias Creative Commons License 2011.05.02 0 0 4180
Sziasztok!
Lehet, hogy hülyeséget kérdezek. Ha rendelek HD-s csomagot 1 HD-s box-szal és 2 sima box-szal, akkor a két simánál tudom nézni SD minőségben a HD-s adókat, amiket amúgy nem sugároznak SD adásként?
Milyen HD-s boxok közül lehet választani DVR funkcióval? Azt tudom, hogy a kábelesnél Philips vagy Cisco.
Hány méter kábel "jár" boxonként? Előre beakarom csövezni a házat az antennakábeleknek is. Azt írtátok korábban, hogy DVR-nél kettővel kell számolni.
Köszi
*upc*** Creative Commons License 2011.05.01 0 0 4179
mindenkinek jol megy upc thoron ?mert nagy ero erre fele home ban
ficere50 Creative Commons License 2011.04.30 0 0 4178

"' lelke a halálpontos műszeres beállítás " .. na erről próbáltam már többeket meggyőzni, több-kevesebb sikerrel! :-)

Előzmény: SquareWire (4177)
SquareWire Creative Commons License 2011.04.30 0 0 4177

Hello, mi is Londonból UPC-zünk, igaz, nem HD, csak sima, de meglepő módon szinte hibátlan a vétel, alig van néha akadás. Saját tapasztalataim szerinte ennek a lelke a halálpontos műszeres beállítás, vagyis nekünk mindenképpen ez hozta meg a várt hatást. A tányérünk átmérője 85 cm.

 

 

Előzmény: Törölt nick (4176)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.28 0 0 4176

Tanulmányozni fogom,de az utóbbi időben elég sok volt a munka ezért nem jelentkeztem.

Vasárnapi áthelyezés óta jól működik.

Hamarosan megrendelem valamelyik beltérit + nagyobb tányért.Ha még is elakadnék jelentkezem.

Még egyszer köszönöm.

Előzmény: *upc*** (4174)
ficere50 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 4175

Az alábbiak után már minden világos...?  :-)))

Előzmény: Törölt nick (4172)
*upc*** Creative Commons License 2011.04.26 0 0 4174

kártyamegosztás(házonbelül)

 

van egy előfizetés (kártya )
kártyát osztod több műholdvevőknek
műholdvevők okosítottak tudjak fogadni kártya adatait
pl ilyen(ekell) :
dreambox 500S-500HD-800HD-8000HD +CCcam2.2.1.tar.gz
vu+ duo solo uno ultimo +CCcam2.2.1tar.gz
skystar HD2 + ubuntu linux + CCcam 2.2.1 x86







*upc*** Creative Commons License 2011.04.25 0 0 4173

Ha jól értem a UPC-s csatornakiosztást akkor nekem a Direct+ csomagot nem kell lemondanom csak az HD és a HBO-t kell élesítetni?

- igen csak aktiválni,

 

Nekem a Vu+ duo tudása bőven elég lenne.Ez tud olyat,hogy x csatorna műsorát veszem fel miközben egy másikat nézek?Ez tudja "alapból"?Vagy kell hozzá még valami kütyü?pl dupla lnb fej?

 

- pontosan nem tudom egy dán barátomnak van ö használja megvan elégedve vele

dreambox programokat tudja használni,

CCcam,mgcamd,oscam, stb

anternativ csak 1 tunert tud ha jol tudom , pontosan nem tudok válaszolni erre

 

A "gyári" 8111box valóban nem tudja a Full HD-s felbontást?

-nem sajnos csak 720P ig tudja !

VU+ DUO 1080I tudja HDMI keresztül,ha adás is FULL HD!

 

full HD-s jel kerül HDMI-vel a TV-re?mivel HD boxom lesz?

-igen HDMI alap minden HD boxon azon keresztül tud csak 1080I kiadni LCD, plazma ,3D tvre

 

3D-s vonatkoz érdemes várni a Vu+ Ultimora?

-Nem ,3D hez csak HD beltériegység és 3D tv-re van szükséged+3D szemüvegre, de nagyon nincs is 3D adás ugy tudom, csak promok vannak

tévedtem! erre külön kell fizetni ha jol tudom ugy mint HD ra ,arra gyunak szolgáltatok

1 csatorna 1 frekrencia olyan jo minöségü adás ,

skysport 3D

Penthouse 3D

ESPN 3D

viasat3D



Előzmény: Törölt nick (4172)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.25 0 0 4172

Alakul a történet.Tegnap átraktam a tányért egy másik helyre így sikerült beállítanom 80-90% körüli értékre.

Ha jól értem a UPC-s csatornakiosztást akkor nekem a Direct+ csomagot nem kell lemondanom csak az HD és a HBO-t kell élesítetni?

Nekem a Vu+ duo tudása bőven elég lenne.Ez tud olyat,hogy x csatorna műsorát veszem fel miközben egy másikat nézek?Ez tudja "alapból"?Vagy kell hozzá még valami kütyü?pl dupla lnb fej?

Nem akarom tovább rabolni az idődet és köszönöm az eddigi segítséget.Akkor mielőtt megrendelem utolsó kérdésként.

-vu duo+ ebbe a régi cryptoworks kártya.Ezt aktiválni.Utána hívni az ügyfélszolgálatot,hogy élesítsék a HD és a HBO csomagot?A "gyári" 8111box valóban nem tudja a Full HD-s felbontást?

-ebben a felállásban(Direct+ ehhez a HD-s csatornák) is full HD-s jel kerül HDMI-vel a TV-re?mivel HD boxom lesz?

-a 3D-s vonatkoz érdemes várni a Vu+ Ultimora?Vagy ez a műsorszórás még nagyon távoli jövő a UPC kínálatában?Ha most veszek valamilyen boxot azt nem szeretném  1-2 év múlva a 3D miatt cserélni csak ezért kérdezem az vu+ ultimo-t.

Igazán kellemes meglepetés,hogy még vannak ilyen türelmes és segítőkész emberek!

További Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánok!

Üdv

Zsolt

Előzmény: *upc*** (4171)
*upc*** Creative Commons License 2011.04.24 0 0 4171
igy,,,,,,,
-tehát ha teszek fel egy nagyobb tényért.
-a fej és a kártya marad. ->milyen box ?
-új beltéri.ebbe a régi cryptoworks kárya.az,hogy milyen kártya van a beltériben az mit befolyásol?

-semmit , regi cryto kartya nincs belterihez rendelve szam alapjan kapod csomagokat

régivel is ugyan úgy
mennek a HD-s csatornák?
- igen hd csomagot aktivalni kell ugyfsznel

ez nem befolyásolja a képetminőséget?
- nem ,rossz tanyer ,felho nap stb,

vagy ez a kártyan van egy szam az alapjan nyit mindent
- olvastatni lehet dreamboxal

super max pck uj elofizetoknek valo
kapsz hd upc boxot es annak kartyajat nem tudod hasznalni semmibe !

philips be levo kartyakat lehet!
Előzmény: Törölt nick (4170)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.24 0 0 4170

Lehet,hogy beleolvadt a sok kérdésem közé,de én a angol freesat HD-t és a UPC direct+ is Agliában Londonban nézem.

A Thorra én állítottam át műszerek nélkül lehet,hogy a beállítás nem volt elég precíz és ezért másztak el a csatornák.Vagy a fej esetleg a beltérivel van valami?Vagy az,hogy kilombosodtak a fák?Sajnos eléggé bahatárolt a mozgásterem a felszerelést illetően.

Az átállás óta kb 6-8hónapja semmi gondom nem volt vele.Ezen a héten makacsolta meg magát és azóta bírkózom vele,mint román a medvével...

Ha lenne itt a környéken (London) egy jó magyar szaki annak örülnék.Ha az új tányérral sem javul a helyzet akkor akkor keresnem kell egy szerelőt.

hdd nem létkérdés mert van egy Pana HDD 160GB,de ha opcióként benne lenne az új beltériben az nem lenne hátrány.

A Dreambox DM800 HD és a Vu+ duo barátkozna jobban össze a UPC superpack csomaggal?

Azt is olvastam,hogy az sem mindegy,hogy melyik beltéri melyik szolgáltatóhoz van párosítva.pl:X beltéri érzékenyebb Y szolgáltató csatornakiosztására vagy frekvenciasávjára ha jól emlékszem.Míg ugyan ez a probléma egy mások szolgáltatóval vagy beltérivel nem jelentkezik???Nem egyszerű történet.Ez igaz?Vagy ez azért túlzás?

 

-tehát ha teszek fel egy nagyobb tényért.

-a fej és a kártya marad.

-új beltéri.ebbe a régi cryptoworks kárya.az,hogy milyen kártya van a beltériben az mit befolyásol?a régivel is ugyan úgy mennek a HD-s csatornák?ez nem befolyásolja a képetminőséget?vagy ez a kártya csak arra kell,hogy a szolgáltató lássa,hogy a felhasználó milyen csomagot használ?

-utána hívom a UPC-t,hogy élesítse az  superpack csomagot

-Ennek így működnie kell?

Előzmény: *upc*** (4168)
csab2 Creative Commons License 2011.04.24 0 0 4169
Sziasztok!
Azt olvastam itt a forumon, hogy a Humax belteri jobb mint a Philips. Azzal az indokkal kicserelik szerintetek, hogy nehany csatornanal nics programinfo?
*upc*** Creative Commons License 2011.04.24 0 0 4168
te freesathd es skyuk angolt nezed 28.2e astra2D-n ami itthon nem foghato kis antennaval ! thor0,6w upc es digitv, fucussat ,norveg canal digital van :)

am dreambox 500hd is hasznalhato kartya,
usb smargoba meg upc kartyadat dugod es 2kartyat hasznalsz egyszerre 1boxban
szamitogepes box .
2-4fejhez diseq4/1 hasznalj
4hold 1boxon

hdd akarsz hasznalni
dreambox800s ,
Marusys Vu+ uno
Marusys Vu+ Duo ,

dm500hd anternativ telepites
talozd be webfeluleten newnigma2
http://www.dreambox.it/dm500hd.htm
majd cccam2.2.1et blue panel -online update bol
start cccam 2.2.1

nem megy akkor msn: norbi_18_@windowslive.com
Előzmény: Törölt nick (4165)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.24 0 0 4167

Köszönöm.Így már tisztul a kép.vu+ duo vagy a  Dreambox DM 800HD lesz.Ahogy olvastam a kettő között már nincsen jelentős különbség.

Tányér pedig egy 88cm Triax.Remélem ezzel megoldódik a problémám.

Azt továbbra sem értem,hogy mitől esett vissza ennyire a jelerősség,jelminőség ami miatt gyakorlatilag most nézhetetlen.

Az instalnál még lehet,hogy jelentkezem.

Köszönöm a segítséget.

Előzmény: *upc*** (4166)
*upc*** Creative Commons License 2011.04.23 0 0 4166
fej jo ,nagy tanyer csak jelet erositi ,
nagy eso akor is van jel,
hd adashoz csak hd vevo kell viszi digitalis mpeg2 muholdon,
hd mpeg4 ,
upc fej tanyer is jo hozza!,

hd vevok:
dreambox 500hd,
dreambox800hd
vu+ duo
vu+ solo
vu+ uno
clon dreambox800s(yaoxincn.com)
pc ,izmos gepbe
skystar hd2 kartya

upc box nem kell vissza adnod mert szolgaltato azt hiszi leakarod mondani szolgaltatoe,!

kartyat atrakod ezekbe boxokba,
vezetekes net is kell tplinkel roterrel

supermax pack eseten olyan kartyat kapsz amit nem tudsz hasznalni ezekbe vevokbe jo vevokbe kartya olvasoban smargoban !

upc boxok nem valok semmire,csak upcre

Előzmény: Törölt nick (4165)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.23 0 0 4165

Hello!

 

Köszönöm a gyors választ.London(Bromley).Akkor egy 88cm-es Triax tányérral rendben lennék?Ehhez jó a UPC-s fej?A régi kb5éves fej alkalmas a HD-s csatornák megfelelő vételére?Vagy fejet is kell cserélnem?Az hogy milyen fej van fent az mennyire befolyásolja a képminőséget?

 

http://cgi.ebay.co.uk/TRIAX-TD88-88cm-POLE-MOUNT-DISH-WALL-MOUNT-/400194176905?pt=UK_ConEle_SatCableFreeview_RL&hash=item5d2d6e8789

 

Vagy inkább egy 110cm tükör és be vagyok biztosítva?

Egyedül műszerek nélkül sikerült belőnöm a Thorra.Április közepéig el is voltam a 60cm-es tányérral.Nem akadt és nem volt vele különösebb probléma,de kb 1hete gyakorlatilag csak néhény csatornát tudok nézni.M1,TV2,RTL Klub,Sport1,2,Klub stb ezek nézhetetlenek.Valamitől ennyire elvesztette a fonalat?

Ugyan erről a helyről az angol Humax freesatHD kis tányérral vígan hozza a  HD adásokat penge élesen,soha nem akad.

Azt nem mondom,hogy mindent értettem abból amit írtál.Ezek a rövidításek nekem kínaiul vannak lövésem sincs,hogy mit jelentenek.(vo+duo?duo-fej?))

Ha jól értettem ezt a beltéri kérdést akkor amit nem a UPC ad azokat meg kell piszkálni frissíteni stb,hogy együtt tudjanak működni?Akkor az lenne a legegyszerűbb ha otthon kérnék 2db mediaboxot?Ezt a beltéri cserét egy haza látogatás alkalmával le lehetne zongorázni?

Vagy lányegesen leegyszerűsíteném a történetet ha itt vennék egy Humax vagy Dreambox DM 500 HD-t?

Ezekbe jó a régi(kb 5éves cryptoworks kártya?)

Ha csomag és beltéri váltás van akkor a régi beltérit és káryát vissza kell adnom?

 

Superpack-ra történő átállásnál te mit javasolnál?tányér,fej,beltéri cseréjét illetően?

Elnázést a sok kérdésért és köszönöm a türelmet.

Zsolt

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: *upc*** (4164)
*upc*** Creative Commons License 2011.04.23 0 0 4164
hello
attol fugg hol laksz !?
Irorszag akkor 120cm
London akkor eleg 80cm
hd hoz dsr4110,dsx6010bol cryptoworks kartya ,ugyfelszolgalat meglehet aktivaltatni hd csomagot,rajta van ez kodolas is hd csatornakon .
hd hoz, legalabb hd dreambox ,
vu+ duo,vu+solo,vu+uno ,clon dreambox800s,clarketech et9000,
skytarhd2+smargo vagy usb phonix egyebb ,
smargo alkalmazhato +1 kartyahoz ^-^
softver frisites kell ezekre boxokra vigye a kartyat
kell keresni gogleba
telepiteni cccam2.2.1 cam programot kartya hasznalatahoz .
cccam linuxos belterin fut vagy linux rendszeren .
skystar hd hoz ubuntu linux +cccam2.2.1 x86 futtatni ,vdr 1.7+kartya linux driver telepites ,kicsit maceras meglehet csinalni ,

kartya servert akarsz akkor skystar nelkul
sok smargoval es sok csip kartyaval jo tplink routerral +dydns cim+gyors nettel
leiras es pelda
http://blastoblogja.blogspot.com/search/label/hardver


Előzmény: Törölt nick (4163)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.23 0 0 4163

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni UPC direct upragdel (nagyobb tányér,esetleg új fej?,új beltéri,HD-s csomagra átállás lenne) kapcsolatban.5 éve vagyok előfizető.Néha akadtak problémák a szolgáltatást illetően,de itt angol "honban" (UK) még ez tűnik a legjobb megoldásnak.

Ezekkel kapcsolatban szeretnék lehetőség szerint konkrét ajánlásokat.

Milyen tányért (Triax?)mekkora méretben és pontosan milyen típusu fejjel érdemes szerelni ha HD-s csomag lesz?

Ehhez milyen beltérit (Humax,Dreambox??) kellene néznem ami UPC HD-s csomaggal gond nélkül tudna együttműködni?

Átállásnál csomagváltásnál van valami amit még figyelembe kell venni?

Van valakinek tapasztalata,hogy itt angliában ez a HD-s csomag hogyan működik?

Segítségetek előre is köszönöm.

 

üdv

Zsolt

Előzmény: *upc*** (4162)
*upc*** Creative Commons License 2011.04.19 0 0 4162
jeled az jo !de mondjuk masik boxal ralehet merni .gyari boxok kicsit csalnak.
jon hozzad nagy eső akkor nem lesz jeled .
nalam 110cm meg lesz jel tartaleka nezem adast .
varom uj thor 7 lesz e kapacitas emeles jelen helyzetben nincs hely holdon tobb kapacitast legyen .
ugyan igy veszejbe van 19e astra ,16e eutelsat ,13e hotbird itt van legtobb csomag


Előzmény: Lonestar64 (4160)
ficere50 Creative Commons License 2011.04.18 0 0 4161

Ezekkel a paraméterekkel minden rendben! A beltérikröl: a klf. modellek "tunerei" sem egyformák! Mások a bementi érzékenységek, a frekv.torzitásuk(jelleggörbe), söt a késöbbi áramkörök is okozhatnak eltérö vételi eredményeket!(Pl.hibajavitás)

Box és box között lehetnek rendes eltérések!!                                                                                                   A szintekröl: a minöség paraméter a fontosabb!(ez jelzi a jel/zaj viszonyt a legjobban: 0,1 dB-s LNB)

Előzmény: Lonestar64 (4160)
Lonestar64 Creative Commons License 2011.04.18 0 0 4160

"mindegyiknel akad ,humax nem eszleled de ottvan"

HA nem tudom nem fáj. Lehet, hogy csak nem érzékelem, de philips-sel érzékeltem, ezzel meg lassan 2 hete amióta használom, egyszer sem jelentkezett a gond, pedig majdnem 24 órát megy naponta.

Nem vitatom, lehet, hogy csak szerencsém van, és időközben kiküszhöbölték a hibát, de a tény az, hogy amióta lecseréltem a beltérit, nem tapasztaltam akadozást, ami a másikkal naponta többször előferdült.

Egy kérdés: Kb mennyi a minimum jelszint, és jelminőség, ahol még nézhető az adás?

Nekem most 60-as tányérral, és egy .0.1db-s fejjel a jelszint 81%, a jelminőség 100%, de ez néha ingadozik 96-100% között.

 

Előzmény: *upc*** (4145)
95xf Creative Commons License 2011.04.17 0 0 4159

Van ez így néha:P

 

Azt kihagytam, hogy tv2 az etalon, mert ha az jó, akkor minden más is jó. Álltalában nem elégszem meg félmegoldásokkal!

Előzmény: ficere50 (4158)
ficere50 Creative Commons License 2011.04.16 0 0 4158

Bakker, már megint egyetértünk!!!

Előzmény: 95xf (4157)
95xf Creative Commons License 2011.04.16 0 0 4157

Tv-t néztem, közben csináltam képet (gondolom ez "UPC transzponder"-nek minősül).

Jelminőséget tudom, mert kb 50% alatt tv2 szakadozik vagy nincs kép csak hang.

 

De kimaradás kb 70%-os jelszintnél volt. CB-s infókról a napkitörés és egyéb "zavarok" miattinak gondolom

Előzmény: ficere50 (4156)
ficere50 Creative Commons License 2011.04.16 0 0 4156

Remélem, hogy a mellékelt képek UPC transzponderről készültek. Mert a THOR-on vannak olyan transzponderek, amelyek északra jobban "szórnak", míg a UPC "nem érdekelt" abban az irányban. Másik ok: mivel az adásrendszer digitális, ezért amikor a jelminőség-(szint) átlép egy bizonyos szintet lefelé, akkor azonnal megszűnik a vétel.(vagyis nincs átmenet)

Az, hogy"kb 30 percre nincs jel"arra mutat, hogy Te ennek a határnak a környékén mozogsz és bármi, ami a vételt gyengíti,(felhő, pára, napfolt tevékenység stb.) azonnal leállást okoz. Még egy tapasztalat: a jelminőség fontosabb paraméter mint a szint!

Előzmény: 95xf (4153)
*upc*** Creative Commons License 2011.04.16 0 0 4155
még 60cm nel elmegy adas akkor 80cm és 110cm lesz adás még ! nagyon zuhog eső akkor egyiken sem lesz adás!
Előzmény: 95xf (4153)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!