Keresés

Részletes keresés

nicko Creative Commons License 2013.12.20 0 0 2976

ismersz nőt aki ért a tv-hez, optikai lejátszók, média lejátszók, projektorokhoz? na ugye :)

 

frissíteni valóban akkor kell ha valami nem működik jól egy új tipusnál. de te nem írtad melyik készüléknek vagy a tulajdonosa.

az valóban általános betegség, hogy mivel a samsung még mindig csak 2.0 USB-t pakol a tévéibe a hardverek már rég 3.0-t használnak több a nem elfogadott vinyó a tv szemszögéből mint a 2.0-ások.

abban is igaza van kisebb a hiba lehetősége, ha 5400 rpm-s vinyót használsz.

de ezeke mind le vannak írva e-manualba.

 

máér a D szériánál is ismert jelenség volt, hogy elfelejtette a felvett műsorokat egy idő után. Aki ilyen felvételeket megakart őrizni lementette PC-re majd átlalakította .ts fájlnak.

én is vettem fel sokszor penre dolgokat, mentem le PC-re és nem látom a fájlok között a ténylegesen rögzített felvételt. Vissza a tévéhez, pen csatlakozik, source - USB és beolvassa a felvételt. pen kihúz, PC-re felmásolom és ott van a fájl. :)

 

Lehet nálad is valami hasonló volt.

Pent fat32-re formázd utána csdatlakoztasd a tv-hez majd felvétel indul. Elvileg ilyenkor megformázza és felvétel indít.

Előzmény: zlota (2973)
zlota Creative Commons License 2013.12.20 0 0 2975

Természetesen nekem is ez a véleményem, de ha egyszerűen hiába magyaráztam el, akkor is ez a protokol!

Már régebben is beszéltem velük akkor nem voltam othon és akkor is kapásból ezt akarták csinálni, meg hogy addig nincs szervíz lehetőségem.Csak a legújabb frissítés után.

Aztán legalább a szervízbe vissza teszik nekem a 1030ast vajon?Meg hány napos dolog lesz ez?

 

A 100w az ok.A lényeg, hogy ahány órát hagytam itthogón így annyíszor 100w áramot kellett kifizetnem.Ha36 órát akkor 3,6kw áram elment a semmibe.

 

Most nem is akarok belemenni, így is felrobbanok, napok óta szívatnak, most meg várhatok az isteni technikusra aki majd telefonos rátéttel akarja meggyógyítani a szutyok frissítést vajon?Miért nem lehet kapásból szervíz és nem egy hétig szarakodni vele.Még egy karácsonyi filmet sem tudunk felvenni!

De mégjobban félek, hogy ezt senki nem fogja rendesen megjavítani.Hónapokig szívni fogok vele.

 

 

Előzmény: GPS (2974)
GPS Creative Commons License 2013.12.20 0 0 2974

 

"....ha automatán vettem fel akkor néha bekapcsolta a kijelzőt és szürke képernyővel üzemelt-megmértem 100w/óra- addig míg manulába le nem kapcsoltam"

 

Szerintem (mint magánvélemény) ez már egy akkora ordas-nagy meghibásodás - hogy ezt egy sima szoftverfrissítésel aligha lehet(ett) megoldani.

 

 

(Csak fű alatt jegyzem meg, hogy a TV-d az simán csak 100 W (Watt) -ot fogyasztott - "/óra" nélkül.

Ez a felvett teljesítménye - ez órától független, ez mindig 100 W, mindegy hány órát üzemel.

 

De ha már az órát is belekeverjük, az már nem felvett teljesítmény, hanem elfogyasztott össz-energia - akkor viszont szorozzuk az órát a W-al és nem osztjuk.

Az a Wh vagyis az energia-mértékegysége.)

.

Előzmény: zlota (2973)
zlota Creative Commons License 2013.12.20 0 1 2973

Na azt hiszem most jól megszívtam!

 

A TV-vel egész elégedett voltam, bár csak a TV részével az összes többi dolog eddig is hagyott maga után bőven kívánnivalót. SMART része egy nagy '0'

Viszont ugye nekem eddig legalább a felvétellel nem volt gondom.Nem vesztek el a filmek.

Volt egy olyan problémám, hogy ha automatán vettem fel akkor néha bekapcsolta a kijelzőt és szürke képernyővel üzemelt-megmértem 100w/óra- addig míg manulába le nem kapcsoltam

Gondoltam itt az idő és felhívtam a SAMSUNG ügyfélszolgálatot és elmondtam mi a gondom.A högy mondta, hogy addig nincs továbblépés az ügyben, amíg le nem frissítem a TV-t, mert az legtöbbször megoldja a dolgokat. Meg ez kötelező lépés addig nincs szervíz.

Megtettem a 1030ról (vagy 1032?) frissült a TVm a 1040re.Mondták próbáljam ki. Felvettem pár dolgot és másnap akarom visszanézni hát eltűntek amiket a december 17. után vettem fel. Lepróbáltam még párszor. Egy darabig ott voltak, majd megint eltűntek a friss felvételek. Na telefonáltam és elmondtam, hogy ez így nem jó.... azt mondja, hogy szedjem le az internetről, mert az még újabb. 1042. meg, hogy formázzam a vinyót!

Ezt nem teszem, mert tele van olyan műsorokkal amik nekem kellenek.Pl márciusi felvétel.

Szóval hazamentem és gondoltam egyet elővettem a pendriveomat és leformáztam majd felvettem rá valamit. Reggelre ez is eltűnt. Jó - gondoltam magamban- akkor ezt is kilőttük, hát még jó, hogy nem formáztam meg a vinyót.

 

MOST JÖN AZ IGAZI SZÍVÁS!

Letöltöttem a 1042est és felmásoltam USB-ről a Tvre. Lefrissült. Szépen visszaraktam a vinyót. Felvettem valamit amit azonnal vissza akartam nézni, de semmi, mintha fel sem vettem volna. Azóta bármit fel akarok venni az nem jelenik meg sehol, csak a vinyón csökken a hely, de törülni sem tudom. Amit dec.17 előtt vettem fel az mind megvolt továbbra is

Leformáztam újra a pendrive-ot és képzeljétek kiírta, hogy erre nem vesz fel, mert ez nem alkalmas vegyek egy gyorsabb pendrive-ot(!!!!!)

 

Előtte minden gond nélkül nem egyszer vettem rá fel anyagot mielőtt a mobilvinyót megvettem volna, most meg már azt sem tudom használni többé!

 

Az ügyfélszolgálaton meg azzal jött a nő, hogy egyeztessük le a paramétereit a winyónak, mert biztos azzal van a gond.

Elszakadt a cérna és beolvastam a nőnek, hogy ugyan már több mint fél évig jó volt- de ezek olyan alulképzettek, hogy csak ugyanazt hajtogatta, hogy 5V és 5400fordulat USB2. Hát nekem meg 7200as és USB3.Mondtam neki, hogy akkor most vegyek egy másik vinyót 25-40e forintért, mert maguk lefrissítették velem a TV szoftverét?Anno vettem a Vinyót és 3napon belül kipróbáltam jó volt aTVhez és megtartottam. Most meg ne ám már másik vinyót vetessen velem, meg másik pendriveot.

Tehát van kb 50 műsorom amit 2013márciustól-2013dec17tel bezárólag felvettem és azóta meg semmit nem tudok csinálni.Sel felvenni se törölni, a pendrivot meg nem használhatom többé. Talán még másik vinyót is vegyek és mindent elfelejt azonnal amit felveszek!

Állítólag majd egy technikus felhív hétfőn.

Nagyon mérges vagyok, el sem tudom mondani mennyire!Most még azt is tönkretették ami eddig jól működött!

 

Tudtok segíteni esetleg?Ezek telefonon hétfőn sem tudják majd megoldani....

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.19 0 0 2972

Elképzelhető.

A NAS DLNA szervere valamilyen profilt társít a Samsunghoz, az viszont nem megfelelő. Própálgatni kéne a profilokat, melyik az, amivel a Samu együttműködik.

Előzmény: dombi1 (2970)
nicko Creative Commons License 2013.12.19 0 0 2971

nincs NAS-om, de megnézném az mkv fájlt L@4.1 vagy sem.

Előzmény: dombi1 (2970)
dombi1 Creative Commons License 2013.12.19 0 0 2970

Sziasztok.
Az lehetséges, hogy egy Samsung smart TV nem tud lejátszani mkv-t wifin keresztül egy NAS-ról, de USB-be dugott mobil winyóról meg igen?
A tv elvileg egy UE32EH5300W (egy ismerősömé)
Köszi.

nicko Creative Commons License 2013.12.18 0 0 2969

Ha ezt nekem szántad akkor használd a "balra ívelő nyilat"

 

szia.

 

tv-d pontos tipusa azon felül amit már kérdeztek?

Előzmény: martenzien (2966)
GPS Creative Commons License 2013.12.18 0 0 2968

 

Kábelről, vagy wifiről netezel a TV-vel?

.

Előzmény: martenzien (2966)
brumi_68 Creative Commons License 2013.12.17 0 0 2967

Szasz

 

Vagy azért mert lassú a net, de inkább azért mert a tvben kevés a memória. Az enyém is szokot 15-20 percenként erőt gyűjteni. kb 5 mp-re meg áll a kép utána ennyire a hang és megy tovább. 

Előzmény: martenzien (2966)
martenzien Creative Commons License 2013.12.17 0 0 2966

Szeva!

Az a baj a Samsung Tv-mel hogy letöltöttem a youtube alkalmazást és megakad minden video egy pár perc után.. azért fontos nekem a youtube mint alkalmazás letöltve illetve teljes képernyő módba használva mert telefonnal összepárosítva használnám.. miért akad meg?

nicko Creative Commons License 2013.12.16 0 0 2965

jönnek a 4K-s tévék..biztos ami fix alapon egyből kettőt vegyél az ilyen esetek miatt :)))

Előzmény: foci000 (2963)
nicko Creative Commons License 2013.12.16 0 0 2964

nem

kamerából csak a samsungot hajlandó elfogadni (mezei árúkapcsolás)

Előzmény: pyxy1952 (2962)
foci000 Creative Commons License 2013.12.16 0 0 2963
Igen láttam.
Sajnos nem ilyen a panel.
:(
De vettem egy újat es ezt meg vittem szervizbe :)
Szóval lesz 2. És szeretem mert egy jó tv. Kurva jó a képe. Es szeretem az egyszerűsége. Miatt is.
Ezért a mostani hibáért meg én vagyok a felelős. :)
Ez van. Bem a vas hibája.
Előzmény: nicko (2956)
pyxy1952 Creative Commons License 2013.12.16 0 0 2962

Uraim ! Én is beneveztem egy smart Samsung tv-be, nem nagy de az asszonynak jó a konyhába ugy is sok idöt tölt ott. A benne lévő Skype-t szeretném beüzemelni de a hivatalos webkamera igen huzós. Kérdésem valami más kamerát tud rá valaki ugy mint a billentyüzetet is lehet mást csatolni hozzá. Választ elöre is kössz!

nicko Creative Commons License 2013.12.15 0 0 2961

ilyen dolgokról a samygo fórumán találhatsz megoldásokat ha van.

http://forum.samygo.tv/

 

http://wiki.samygo.tv/index.php5/Main_Page

Előzmény: Törölt nick (2960)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.15 0 0 2960

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Vásároltunk egy Samsung F6400 televíziót és szeretném kicsit fel fejleszteni a tudását. Gondolok itt arra hogy láttam neten olyan dolgokat miszerint lehet rá telepíteni egyedi alkalmazásokat is, amelyet a smart tv-ben nem találtam meg. Van pl. orosz iptv program mellyet torrent stream alapon lehetne iptv-t nézni. Meg van olyan is hogy oscam,mellyel kártyamegosztást tudnék elérni, bár ehhez már root kellene a tv-re ezt nem merem megkockáztatni, lévén még bőven garanciális. Viszont az ilyen egyedi programokat szivesen telepítenék a tv-re, próbábol ki is próbáltam egy xsmart appot melyet a neten találtam. Követve az orosz telepítési utasítást elvégeztem ami kell, majd fel is települt, de végül nem működött a program. Ez után beléptem a szerviz menübe majd nyomtam egy factory resetet. Ekkor minden vissza állt alapra. Nincs is ezzel gond, de valamiért még factory reset előtt ezzel a pár appal amit használok 258MB foglalt tárhelyem volt az 1 gigából, most pedig ugyan ezekkel a programokkal közel 300 MB foglalt és kb 700 szabad tárhelyem van. Létezik hogy esetleg valami gyorsítótár vagy hasonló beszorult a tv valamelyik mappájába amit nem tudok elérni? Ezzel kapcsolatban is lenne kérdésem, hogy a televízió belső tárhelyét hogyan tudom elérni? Kicsit szét néznék ott.

Nick_X14XE Creative Commons License 2013.12.15 0 0 2959

Soundshare-el már megvan a megoldás, a soundbaron kikapcsolt állapotban 5 s-ig nyomni kellett a Source gombot és így van Auto On.

Kár hogy nem az F-essel, hanem a C-s TV-vel tervezem használni, sajnos ott még nincs Soundshare.

Előzmény: Nick_X14XE (2958)
Nick_X14XE Creative Commons License 2013.12.15 0 0 2958

C7000-t és egy F550 soundbart kötöttem össze Anynet+ -al, HDMI-ARC kábellel.

Az egytávirányítós használatot céloztam meg, ami teljesül is annyiban, hogy a TV-n szabályozva a hangerőt a soundbar-on állítja. Ha kikapcsolom a TV-t akkor automatikusan kikapcsolódik a soundbar is. De nem kapcsol be automatikusan!

 

Létezik vmi "Auto Power Link" feature a soundbaron, ha optikai kábellel lenne összekötve. De az meg kikapcsolást nem tud, illetve 20 perc után kikapcsol magától ha nem kap jelet.

A hangerőszabályzás nem tudom olyankor hogy menne? Lehetne a TV-távirányítójával akkor is? Mert ha igen, akkor még az lenne a kevésbé rossz megoldás.

 

Próbáltam F-szériás TV-vel is, ugyanúgy megy a hangerő és az auto-kikapcs, és ugyanúgy nem megy az auto-bekapcs. HDMI-vel és Soundshare-el is ugyanaz a helyzet.

 

Vkinek van vmi tapasztalata hasonló ügyben?

GPS Creative Commons License 2013.12.15 0 0 2957

 

A feketeöves buherátorok - praktikus okokból - ezt a két pontot akár ki is vezethetik egy kapcsolóra - hogy ne kelljen nekik állandóan leszedegetni a TV hátlapját :-)))

.

Előzmény: nicko (2956)
nicko Creative Commons License 2013.12.15 0 0 2956

Konkrétan erre a részre gondoltam, miért szervíz:

 

Hátrányok: mint fentebb írtam ha a TV-t olyan típusúra változtatjuk szoftveresen ami hardverrel nem képes együttműködni, akkor legrosszabb esetben működésképtelenné válik. Ezt ugye senki nem akarja, így ha elégedettek vagyunk a TV jelenlegi képességeivel, akkor soha ne indítsátok el a szerviz menüt. Ha mégis megtörténne a baj, akkor van még egy fűszál amibe kapaszkodni lehet. Ehhez sajnos fel kell nyitni a hátlapot, és össze kell kötni két áramköri pontot:

Előzmény: foci000 (2954)
foci000 Creative Commons License 2013.12.14 0 0 2955
Nagy vagy.
Sajnos nekem ez héber. ;-)
Előzmény: nicko (2953)
foci000 Creative Commons License 2013.12.14 0 0 2954
Innen szedtem az infokat hogy van ilyen . De sajna nem hasonlít a panel. Es ez lett volna a kérdés. Tud valaki az enyémhez valami lehetőséget.
Bár egyenlőre úgy net ki veszek meg egy ilyet es ha a szerviz meg csinálja megy q gyerek szobába.
De hogy kikapcsolt tv mellet többé nem játszom a távvezérlővel. Az biztos.

Köszi es jól esik a kedves hozzá szólások.
Előzmény: nicko (2952)
nicko Creative Commons License 2013.12.14 0 0 2953

csak segítségként...D6500 tv-n.

felraktam a 1026-ot, mert azt írták róla jobb lett tőle a smart rész. Valóban gyorsabban lehet lépkedni benne az fw felrakása után. Mást nem vettem észre, hogy javult volna.

Viszont samygos srácok megcsinálták erre is, hogy visszalehet rakni a 1013 majd 1016-os fw-t. Ezután felmehet rá a YTHD3D egy factory reset, hogy az app valóban 3D-s legyen majd újból fel a 1026.

Végeredmény egy fasza HD-s 3D YT appn gyönyörű kép a tévén mikor lejátszok egy videót (nem olyan szar mint a samsung app) és egy gyors smart.

Persze mindezt csak saját felelősségre!

Előzmény: bacus (2938)
nicko Creative Commons License 2013.12.14 0 0 2952

olvasd el a D széria "mélyvíz" részét ezzel kapcsolatban.

 

Előzmény: foci000 (2949)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.13 0 0 2951

Sajnos beléptem véletlenül a tv szerviz menüjébe.

 

Khmm..

 

Kohn bácsit megszólítja egy ismeretlen az utcán.

 - Elnézést uram, nem tudja véletlenül merre van itt a zsinagóga?

 - Véletlenül?!

Előzmény: foci000 (2945)
GPS Creative Commons License 2013.12.13 0 0 2950

 

ANOTHER BRICK IN THE WALL

 

(Pink Floyd - The Wall)

Előzmény: foci000 (2949)
foci000 Creative Commons License 2013.12.13 0 0 2949
Köszi. Akkor ennyi. Hétvége tévé nélkül.:-(
Előzmény: nicko (2948)
nicko Creative Commons License 2013.12.13 0 0 2948

csináltál egy téglát.

ezen csak szervízben tudnak segíteni.

Előzmény: foci000 (2947)
foci000 Creative Commons License 2013.12.13 0 0 2947
Igen. Tudom.
De nem akartam. A tv kikapcsolják.
info+menu+mute+bekapcs
Na ez a szerviz menü
Most már tudom
Előzmény: nicko (2946)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!