Keresés

Részletes keresés

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.07.20 0 0 15133

Az "ahány ház annyi szokás" helyett az "ahány ház annyi víz" lesz a helyes! :-))

 

A recept az nagyon nem változik, de a víz és a kiszámíthatósága az nagyon eltérő.

Előzmény: kókuszka (15132)
kókuszka Creative Commons License 2009.07.20 0 0 15132
Hu vazze! Akkor alapból jó sz@r nálatok a víz. Én 1 hét után mostam vissza a homokot, de kb. 2 vödör enyhén zavaros víz jött csak ki belőle. Kb.1 percet mostam vissza.
Ez is igazolja (asszem) Blue-t, hogy nincsenek konkrét receptek. Mindenkinél más a víz, és ahhoz kell a kezelést igazítani.
Előzmény: Törölt nick (15130)
kókuszka Creative Commons License 2009.07.20 0 0 15131
Na már ahol lehet kapni!:o)) Mert Én nem találtam nálunk, sőt a vizes boltban csak néztek.
Azt már nem tudom, hogy jó dolog-e leszűkíteni a keresztmetszetet.
Lehet, hogy semmi gond.Valaki majd mondja úgyis az okosat.
Előzmény: szucsr (15125)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.20 0 0 15130
Köszi!
Valószínűleg marad a többszöri porszívózás, éa a visszaöblítés! Most, hogy megcsináltam, nekem is szép "ződ" víz jött vissza. További jó pancsolást!!
Előzmény: natalyel (15116)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.07.20 0 0 15129

Ehhez hozzátenném a motorok indulás-leállási problematikáját, lásd visszább.

Előzmény: hzolee (15127)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.07.20 0 0 15128

Ma voltam az Aqualing-ben. Megint csak azt mondhatom, hogy nagyon kedves, vevőbarát a kiszolgálás (garanciális).

 

Bementem, mert a 9 eft-os occccó homokozószűrőhöz nekem is kellett a régifajta műanyag szorítóbilincs, mert a t.......m is tele volt, azzal hogy már mindent kipróbáltam, és mégis csöpögött a víz belőle a vaspántos megoldásnál (szilo, teflon, ragasztószalag, stb...).

Valamint a sógorom cseredarabjából hiányzott a manométer. Nagyon kedvesen, nagyon gyorsan megoldott a hölgy mindent.

És ez itt a reklám helye, mert nagyon szeretem a korrekt gyors ügyintézést!!!!

hzolee Creative Commons License 2009.07.20 0 0 15127
jaja, ilyen időzítésest meg hőfokfigyelést én is ötleteltem korábban, de aztán kaptam a fórumról az okítást, és igaz: most nem mindegy, hogy folyamatosan melegít 1,5°C-ot, vagypedig szakaszosan 50-50% kitöltési tényezővel 3°C-ot? Vagyis, hogy folyamatosan öntesz bele melegvizet, vagy ritkán de forrót? eredmény ugyanaz, a nap által a vízzel közölt hő ugyanaz, szóval én ezért nem időzítgetnék. Ha megengeded, én ragaszkodom ahhoz, hogy: rövid a slagod :-))))) (bocs nem bírtam kihagyni) :-)
Előzmény: motinka (15123)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.07.20 0 0 15126
Az Aqualing-ben ma volt MÉG 200 eft+gépészet 320-ról leértékelve.
Előzmény: Emy2 (15115)
szucsr Creative Commons License 2009.07.20 0 0 15125
Ja látom, kókuszka kérdezte a hollandist.
Előzmény: kókuszka (15070)
szucsr Creative Commons License 2009.07.20 0 0 15124
NEm, vagy csak minimálisan. Persze a cső másik végével meg lehetne célozni a medence közepét, ahol a trutyi összegyűlt, akkor annyi lenne a porszívózásnak, de ha semleges irányba tartod, nincs gond.
Előzmény: hzolee (15121)
motinka Creative Commons License 2009.07.20 0 0 15123



Elméletileg ezzel a csőtermosztáttal, be tudom állítani, hogy pl 30 foknál melegebb víznél elinduljon a szivattyú, alatta meg megálljon.
Tehát amíg el nem éri a 30 fokot a beszívott víz addig melegíti, utána meg szinten tartja a víz hőmérsékletet.
szal 3200 ért remélem megérte az automatizáció :o)

este csinálok fotókat
natalyel Creative Commons License 2009.07.20 0 0 15122
najó:
- ha csak sima slagos módszer, akkor:
1. bedugod az egyik felét a vízbe, a másikat ami kint van a kertben megszívod. Majd mégegyszer. Pár másodperc, és jön a víz.
2. belemész az egyik felével a vízbe. ledugod a cső végét, a másik kezeddel a csövet lenyomod a víz alá, a végét meg felemeled, ki a vízből, hogy a víz elkezdjen kifolyni a slagon a kertbe. De csak egy pillanatra emeled fel, aztán gyorsan visszadugod be a vízbe. Azután a víz szívóhatása ugyanazt eredményezi mint az 1.-es pont. Először valszeg nem fog sikerülni, de pár próbálkozás után ráérzel, és menni fog.

- ha szűrőn keresztül:
1. a gégecsövet ha hosszú, valahol félúton széthúzod. Még nem rakod rá a kiömlőnyílásra egyik végét sem. Az egyik végét benyomod a víz alá úgy, hogy a levegő felfelé a másik végén ki tudjon áramolni, helyébe víz megy. Értelemszerűen végigvezeted a kezed alatt az egész csövet úgy, hogy a levegős rész mindig feljebb legyen, és így ki tud menni a levegő. Ezt nehezen tudom körülírni, de a gyakorlatban roppant egyszerű. Majd összedugod a csövet, és folytatod.
2. Ugyanaz, csak nem szeded szét a csövet :). Ha már profibb vagy... :)

Tényleg biztos hülyén írtam le, és ez alapján nehezen lehet elképzelni, de csak egy sima levegőtlenítésről van szó...
Mondjuk igaz, nehezíti a dolgot az, hogy a cső általábanfeljön a víz tetejére... de így is megoldható.
Előzmény: kaukázusi férfi (15117)
hzolee Creative Commons License 2009.07.20 0 0 15121
és ezen tevékenységek közepette nem kavarodik fel mindaz, amit porszívóznál?
csak kérdezem... én még sosem porszívóztam medit. eddig a fázisig még nem jutottam el :)
Előzmény: szucsr (15119)
szucsr Creative Commons License 2009.07.20 0 0 15120
Jelentem, én is vettem ilyen "gyerekbarát" klóradagolót:



Valaki figyelmeztetőleg írta, hogy vigyázat, ez 38-as csőhöz van felszerelve. Nos, filléres idomokkal kapcsolható 32-es csőhöz is (a sajátjait nem használva):



6/4"-5/4" szűkítő + 5/4"-32mm-es tömlőcsatlakozó kell hozzá, 350Ft-ból megvan.
Kétféle konfigban is összeállítható, a szűkítő 6/4"-os végének külső menetesnek kell lennie, az megy az adagolóba, a másik oldal tetszés szerint választható (persze a tömlőcsatlakozónak illenie kell hozzá).

Valaki kérdezett valami hollandis csatlakozási lehetőséget; ilyen szűkítőkkel és tömlőcsatlakozókkal szerintem bármihez lehet csatlakozni (a tömlőcsatlakozóban ez az 5/4"-32mm a legnagyobb, legalábbis műanyagban, de szűkítő 1/2"-tól 3"-ig mindenféle kombinációban van, külső-külső, belső-belső, külső-belső, és méretben is nagyon sokféle kombináció létezik, de legrosszabb esetben kettőből akármi kirakható).
szucsr Creative Commons License 2009.07.20 0 0 15119
Én először rádugom a szűrő visszamenő ágára a medencében, az kinyomja a levegőt, majd mindkét végét a víz alatt tartva átmegyek a szívó ághoz és rádugom arra.
Előzmény: kaukázusi férfi (15117)
natalyel Creative Commons License 2009.07.20 0 0 15118
Kérdések:
- mivel akarsz porszívózni? Slaggal? Vagy gégecsővel?
- csak simán a közlekedőelv-szerint, vagy a szivattyú-szűrőn keresztül?
Ezek ismeretében tudok tanácsokat adni :)
Előzmény: kaukázusi férfi (15117)
kaukázusi férfi Creative Commons License 2009.07.20 0 0 15117
Sziasztok!

Lehet, hogy nagyon szőke lesz amit kérdezek, de medence porszívózáskor hogyan kell légteleníteni a csövet? Nyomkodom a víz alá, de nem megy tele vízzel.
natalyel Creative Commons License 2009.07.20 0 0 15116
Szia.
Nem tudom, nekem még soha nem volt zöld a vizem (kb. 2 hónapja van feltöltött medim). Enyhe sárgás árnyalata már volt, de megoldottam (sok forgatás, kis klór). Szinte állandóan rajta van a mezgaz. fólia - persze kivéve amikor jó idő van, és pancsolunk.
A homokszűrőben viszont annál inkább van zöld víz :). kb. 3 naponta egy perces visszamosást tartok, és szép fűzöld víz jön fél percig...

De fekete alatt is meg tud telepedni az alga, csak akkor a sötétségszerető alfaja.
Előzmény: Törölt nick (15114)
Emy2 Creative Commons License 2009.07.20 0 0 15115
Régi olvasó és néha irogató vagyok errefelé.Szeretnék mindenkit megkérni, ha lát nagy medencét(7,5x3,5x1,2 körülit) merevfalút,fémpalástot,műanyagot)pl ABAK ,stb AKCIÓsan valamelyik boltban v.akárhol tud eladót írja ide meg.Észre fogom venni!.-))Nagyon megköszönném .Nyár végén,ősz elején is jó lesz.KÖSZÖNET!
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.20 0 0 15114
Egy kérdés!
Ha mezőgazdasági fóliát teszek a vízre, ami átlátszó, az alatt nem szaporodnak hamarabb az algák, mint a fekete fólia alatt? Azért gondolom, mert a fekete alatt nincs annyi fény, az alga meg sötét helyen kevésbé szaporodik. Van algaölős multi tabim a vízben, folyamatosan. Mert ha mindegy akkor megveszem a mezgazd. fóliát.
Emy2 Creative Commons License 2009.07.20 0 0 15113
Üdv!Makarskától kérdezném hogy mi is ilyen mediben gondolkodunk.Meg vagytok vele elégedve?(azonkívül ami történt veletek-olvastam:-( )A fóliát nem szakítja ki az oldalán ahogy hozzáér a terméskő?
kókuszka Creative Commons License 2009.07.20 0 0 15112
Na neee!:o))
Most amikor működik a homokszűrőd??:o))
Előzmény: nyárimádó (15110)
natalyel Creative Commons License 2009.07.20 0 0 15111
Egy sima lavór lábmosónak, aztán hagy ugráljanak. Hol máshol mászkáljanak ki-be a mediben, ha nem otthon? :)
Először én is majdnem beleestem ebbe a csapdába. Az elején párszór rászóltam finoman a gyerekre, hogy úgy labdázzon, hogy lehetőleg ne menjen ki. Aztán hirtelen észbe kaptam, elgondolkodtam rajta, majd bementem én is labdázni vele repült mindenfelé :). Azóta hagyom, felőlem egész nap ki-be mászkálhat, és már ő szól rám, ha véletlenül átlépném a lábmosót :). A labdát meg mielőtt visszadobom, a lábmosóban 2 sec alatt lazán megforgatom, a nagyja lejön.

Max kicsivel több munkám van a porszívózással, de egye penész (na az azért ne :) ), ha a gyerek élvezi és látom, hogyörül a víznek és jól érzi magát, az minden fáradtságot megér...
Előzmény: nyárimádó (15110)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.20 0 0 15110

Áhh, lehetetlen.

Asszonyt fűzöm ( nem akarok repülőre ülni) Horvátországról. Félig benne van, bár Görögbe akar menni:((

A hétvégén kicsit mosolyszünet volt, mert rászoltam a gyerekekre, hogy vagy bennt maradnak a medencében vagy kijönnek, de a mocskot ne hordják be. Volt benne fű meg a vizes labdán rátapadva föld stb.. Na ment a durrogás. Én meg vissza. Úgyhogy sz@r volt a hétvége ( nem tárgyalt), ráadásul szombaton 35'C- ben dolgoznunk kellett:((

Na megyek, mert hajtanak.:((

Üdv valamikor jövök

 

  

Előzmény: kókuszka (15109)
kókuszka Creative Commons License 2009.07.20 0 0 15109
Azért pihenj is, mert el fogod sózni a kaját Szeptemberben!:o))
Előzmény: nyárimádó (15107)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.20 0 0 15108

febaniita1!!

Szia!

A "szűz" víznek én többet szoktam adni. Ha most beleteszed a tesztert, szerintem alig fog valamit kimutatni. Tapasztalatból mondom, a leírás sokszor csal. Én már a teszter alapján adagolok mindent ( óvatosan), és értékek rendben, alga megfogva.

Ha a vized túlél 2 hetet, akkor már az előíráshoz közeli adagok is elegek lesznek. De ezért kell hetente kétszer mérni, és korrigálni a vizet. A szemednek kell hinni, mert víz és víz között sok különbség van.

Üdv 

Előzmény: febaniita1 (15103)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.20 0 0 15107

Szia kókuszka!

Hát, igen az esztergályos tud csinálni ilyet és túléli az egész homokszűrőt. Szerintem ez a megoldás. Csináltatsz egy "csöcsös" részt, oda fogatod fel a gégecsövet.

Amúgy nálam minden rendben, dolgozok, mint állat, este medence, sör és beesés az ágyba.

Üdv

 

Előzmény: kókuszka (15105)
lac1 Creative Commons License 2009.07.20 0 0 15106
Igen. A múlt héten kaptam én is egy "gyári" spirálban feltekert hatszögletű alaplapra felszerelt szolárt, elég vékony cső, olyan 15 mm a külső átmérője, a csapivízre kötöttem rá, hogy zuhanyzásra lehessen használni, hát... semmit nem ért.
Előzmény: motinka (15093)
kókuszka Creative Commons License 2009.07.20 0 0 15105
Hát voltam Pécsett a medencés és vizes boltokban. Sehol nem tudtak megoldást ajánlani a hollandis csőcsatlakozásra!
Illetve, hogy csináltassak esztergályossal.
Végül is ez is megoldás, de Én úgy gondoltam, hogy ez nem olyan komplikált cucc, hogy egy ilyen szakirányú boltba bemegyek és nem vesznek le rögtön a polcról.
fehetib82 Creative Commons License 2009.07.20 0 0 15104
http://mobilmedencek.freeweb.hu/  ezen az oldalon megtalálod minden kérdésedre a választ.
Előzmény: febaniita1 (15103)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!