Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.18 0 0 12873

nem tudok neked erre választ adni, turkiáztak-e egyáltalán

Előzmény: Törölt nick (12872)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.18 0 0 12872

Na ez az, mert kisharsány forrása szerint Konstantinos Porphyrogenetos idejében türköztek meg Turkiáztak és később semmikor. Ez azt jelentené igaz? Hogy a korona bíborka idejében készült és hogy Geobitzas nem I. Géza? Hacsak?!? Hacsak valaki elő nem hozza   ide egy doksi fényképét ide beillesztve ahol a keresztény Magyar Királyságot is Turkiázzák a bizánciak?

Előzmény: Törölt nick (12865)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.18 0 0 12871

Továbbá az is kérdés, az 1000 utáni görög dokumentumokban mi a Magyar Királyság görög elnevezése?

Előzmény: kisharsány (12868)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.18 0 0 12870

Szia Kisharsány,

 

Nem a DAI, hanem hangsúlyozottan az állami kapcsolatok hivatalos felvétele után tehát 1000 és 1100 között még milyen görög nyelvű forrás türközi a magyarokat illetve a Magyar Királyásgot milyen görög nyelvű forrás Turkiázza?

 

(A DAI az egy más állapot és más viszony)

Előzmény: kisharsány (12864)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.18 0 0 12869

ez bizonyíthatóan a "mennybemenetel" jelképe (úgy általánosan)

Előzmény: kisharsány (12868)
kisharsány Creative Commons License 2014.10.18 0 0 12868

??

Előzmény: Törölt nick (12867)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.18 0 0 12867

(Én például ott döbbentem rá a két arkangyal homlokán látható Nimród jelképre, a szárnyas napkorongra: mit keresnek ott ???? (Persze nyilván ott a helyük-de miért, mit szimbolizál?)

------------------------

Azt nem tudom, Nimród jelkép-e, de nagyon egyszerű dolgot jelent.

Előzmény: kisharsány (12866)
kisharsány Creative Commons License 2014.10.18 0 0 12866

Komoly szimbolika lehet ám itt - szerintem VAN. Ezt a mai - nem tudom jobban érzékeltetni amire gondolok - 'materialista' szemlélet nem is látja, vagy ha látja, "gyorsan eltakarja a szemét". Ugyanez szerintem  a többi "írásfurcsaság" oka is. Persze ez nem jelenti azt, hogy forduljunk a 'klerikusokhoz', mert - tapasztaltam - az sem megoldás. A több dolgot jól megragadó, de azért általam "hókuszpókok"-nak nevezett réteg sem megoldás. Hát akkor mi ?

Létezik egy nagyterjedelmű tanulmánykötet: Gulyás Miklós Jutocsa jegyzi, "Az ébredés köszöbén- A Szent Koronáról másként" címmel, a neten fenn van. Sok vad dolgot is ír, de vannak megfontolandó meglátásai is. A vad dolgot úgy értem, hogy még én is - aki pedig nyitott - azt mondom: na, ne mán'. Ettől még bárkinek "múzsája" is lehet az anyag bármely része. (Én például ott döbbentem rá a két arkangyal homlokán látható Nimród jelképre, a szárnyas napkorongra: mit keresnek ott ???? (Persze nyilván ott a helyük-de miért, mit szimbolizál?)

Előzmény: Törölt nick (12858)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.18 0 0 12865

nos, akár turk akár türk, jó lenne tudni, minek is a királya ez a Geobiciász a felirat szerint. Turkiáé mint országé, vagy csak a turkoké, mint népé? Nem mindegy ez olyan korban, amikor nem voltak az atlaszban lefixálva az országhatárok.

Előzmény: kisharsány (12864)
kisharsány Creative Commons License 2014.10.18 0 0 12864

Elnézést, felületesen olvastam el a bejegyzést. A Holler tanulmány a "Turkiáról" szól.

 

(már annyi türközést látok az őstörténeti témában, hogy elnézem az értelmet) Tehát: ha valaki a DAI féle anyagra gondol a türközéssel, Őt megnyugtathatom: a DAI NEM ÍR TÜRKÖT. Sem egyet, sem többet.

A DAI következetesen turkot ír. Sokat böngésztem emiatt. Itt a neten is megtalálható, de én is tudok adni oldalt (bilingvis) ennek ellenőrizésére.

A DAI fordítás (nt.Moravcsik Gyula úr) egy apró trükkel él: Noha a bevezetőven leszögezi a kettősbetűk fordítási metódusát, mégis - hogy, hogy nem? - amikor ugyanazokat a betűket a népre fordítja, akkor türköt, amikor az országra, akkor Turk-ot fordít. A kettősbetűk ugyanazok, mindkettő azonos az ugyanőáltala megadott "u" megfeleltetéssel. Ez a helyzet. 

Előzmény: Törölt nick (12862)
kisharsány Creative Commons License 2014.10.18 0 0 12863

Már beidéztem az evvel foglalkozó alapos tanulmányt Hollertől. Megadja a választ a kérdésre.

Előzmény: Törölt nick (12862)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.18 0 0 12862

A görög nyelvű források mettől meddig nevezik türköknek a magyarokat és mettől emddig Turkiának.

-----------------------

ez is jó kérdés

Előzmény: Törölt nick (12859)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.18 0 0 12861

Ilyen konkrét kérdésekből felteszem, sokkal tájékozottabb vagy a témában és tudod a választ.

Az én kérdésem ezzel szemben az, hogy titulálták magukat a kor Árpádházi királyai? Minek a királyai voltak?

Előzmény: Törölt nick (12860)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.18 0 0 12860
  1. Másik kérdésem: Szent Irénét (Árpádházi Piroskát) a görög irodalom Turkia hercegnőjének nevezi????
Előzmény: Törölt nick (12858)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.18 0 0 12859

Zománcfesték.

 

Geobitzast ugye a korona ikonja Turkia királyának nevezi.

Ha ez valóban első Géza, akkor ez a magyar államiság ideje és már régóta voltak kapcsolatok Bizánccal.

 

A görög nyelvű források mettől meddig nevezik türköknek a magyarokat és mettől emddig Turkiának.

 

A mai görög már nem nevezi Turkiának és milyen korabeli görög szöveg létezik 1000 és 1100 között ahol egyértelműen a magyarokat nevezik turkoknek a Magyar Királyságot pedig Turkiának?

Előzmény: Törölt nick (12858)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.18 0 0 12858

Meg ugye itt van Pál apostol képe

Fura ez az U és V betű írásában való következetlenség

Ezen van mindkettő, holott máshol az U hangot V betűvel jelölik

Előzmény: kisharsány (12857)
kisharsány Creative Commons License 2014.10.18 0 0 12857

Igen, egy történelmi topikba a legdurvább "alter" zöldségeket.

 

Lefordítanám: egy történelem rovatba, a Magyar Szent Korona témájába(n) olyan dolgokat, melyek közül sok megállja a helyét,s annak ellenére, hogy - vagy senki más nem jött még rá,  (tehát újdonság)vagy,

                     - már rájöttek többen, hangoztatják is, (ámde)  azok -minden ragyogásuk ellenére sem - nem tudnak beférkőzni az elefántcsonttoronyban, "előrefeszített vasbeton" szemüvegben üldögélők azon agyszövetrészéig, melyet mindközönségesen látóhártyának becéznek.

Előzmény: Törölt nick (12856)
enkies Creative Commons License 2014.10.18 0 0 12855

Jó! Ne háborogj.

Lehet, hogy nem minden bejegyzést olvastam kellő figyelemmel, de igyekezetem.

Mindennek alapján nekem úgy tűnt, hogy Pfaluz és Kisharsány sokkal de sokkal visszafogottabb hangnemben írogat.

Valamint: nem kifejezetten csak  neked/feléd szólt bejegyzésem. Sőt!

A másokat "lehülyézők" kötött a Te hangnemed volt a legvisszafogottabb.

Előzmény: Törölt nick (12854)
enkies Creative Commons License 2014.10.18 0 0 12853

Ne érts félre!

"Mervig" most sem jutottam el!

Buckton érveinek megismerése óta tartom, hogy  a Korona nem lehet 960-70-től korábbi.

Valamint a felső kép zománc-kipergését jól mutató képeket meglátva látva tartom azt is, hogy utólag lett kifúrva/döfve (most ez mindegy.)

De azt is tartom hogy a Korona messze-messze több, minrt egy élszer! Tervezői, építői mondanivalót rejtettek bele, aminek "kiolvasásához" más, több kell, mint egy rideg materialista szemlélet!

Tény, hogy vitátok hangneme  nem méltó!!

Lehüyézni  le-"semmitsemtudsz"-ozni akkor sem kell gy másikat, ha szerintem nincs igaza.

Én minden esetre visszafogottabb lennék. És hajlékonyabb. Nem kéne minden egyes érvüket an blokk asztal alá seperni. Több/sok esetben igazuk van.

Előzmény: Törölt nick (12852)
enkies Creative Commons License 2014.10.18 0 0 12851

Kedves Kisharsány és Pfaluz!

Rég óta figyelem vitátokat  a másik oldallal. (Persze ők ez ellen tiltakoznak....DDD:))

Ugyan én nem mentem el olyan távlatokig mint ti, és néhány dologban épp ezért nem értek egyet veletek, de nézetem a Koronáról sokkal, de sokkal közelebb áll hozzátok, mint  őhozzájuk.

lassan ti is rá jösztök, hogy nem érdemes velük vitatkozni!

Hozhattok akár hány forrást, ókori leírást, múlt századi sumerológusok  tételeit, magyar regéket (László Gyulára hivatkoznék itt!) stb!!

Mindent, mindig a "tudományosság és tudományos módszertan bástyái" mögül cáfolnak.

Egyszerűen nem beszéltek egy nyelvet!

Nm csak azért mert ők - ahogy látom -materialisták, hanem mert a "régi jó" marxista emlőkön nőttek fel.

Nekik nem érték, ami nekünk az.

Ahogy mondani szokás: ez van!

De egyre többen és többen ismerjük meg régmúltunkat...és ez a fő, ez az eredmény!ű

Tisztelettel

Enkies

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 12849

sőt, János apostolnál az o betűn és Jákob esetében az á-n, meg talán még egy helyen, ahol nem egyértelmű

 

Szóval ezek a képek olyan helyen készültek, ahol nem volt elég a nevek helyi formájához a latin, avagy a görög betűkészlet. Ez úgy tünik igaz az abroncs képeire és a keresztpántra is.

Előzmény: kisharsány (12848)
kisharsány Creative Commons License 2014.10.17 0 0 12848

Már megint kérdeznünk - annak akit érdekel - kell: mit jelent ? ...mert véletlen itt nincs, meg okatlanság sem.

Előzmény: Törölt nick (12847)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 12847

lehet, hogy nagy hülyeséget írok, de az apostolképeken is van a C betű felett ékezet (vonás) SćS......

Előzmény: kisharsány (12845)
kisharsány Creative Commons License 2014.10.17 0 0 12846

De lehet megvolt ez már a 800-as években is hiszen a cyrillic alphabet a görög alphabet egy módosulata

 

Meg is lehetett eképpen, sőt: ahogy látom, egy időszakaszban azonos jelek is vannak a rovással, csak más hangértékkel.

Előzmény: Törölt nick (12843)
kisharsány Creative Commons License 2014.10.17 0 0 12845

Jogos.

 

a kérdés így még bonyolultabb, mert avval is indexálódik, hogy a készítő műhely mesterének tanítója mit, s mikor örökölt az ő tanítójától betűstílusilag...

Előzmény: Törölt nick (12844)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 12844

Belenéztem az Omniglot-ba és nem csodálkozom hogy nincs benn, mert az csak a klasszikus (antik) görögre és a modern görögre koncentrál holott a kettő között csaknem két évezred telt el. Ha az írás változásait és helyi változatait is, teszem azt 2 évszázadonként hozná akkor biztos benn lenne. Persze az egy könyvnyi anyagot kitenne,

Előzmény: kisharsány (12842)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 12843

Fogalmam nincs szerintem azért mert a görög alphabetnek többféle változata lehetett a különböző korokban. A Capilla Palatina az 1130-as éveké. De lehet megvolt ez már a 800-as években is hiszen a cyrillic alphabet a görög alphabet egy módosulata?

 

A magyar alphabet is korról korra alakult. A Calepinus szótár alphabetje alig van köszönő viszonyban a mai magyarral pedig csak 4 évszázad választja el.

Előzmény: kisharsány (12842)
kisharsány Creative Commons License 2014.10.17 0 0 12842

Érdekes. Meg az ékezet az étán, meg az omegán. (Akkor miért nincs benne az Omniglottban ? Vajon.)

Előzmény: Törölt nick (12841)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 12841

Azt nem tudom, de ez a C-jel a görögben nem lehetett olyan ritka, ezt például a Capilla Palatinábaan fotóztam.

 

Előzmény: kisharsány (12840)
kisharsány Creative Commons License 2014.10.17 0 0 12840

Elmagyarázhatná valaki okos, hogy mit keres a "C" jel az "SZ" (kis vagy nagy szigma) szinonimájaként, meg az A betűn az ékezet - így magyarosan (geobitzÁsz), meg mi az a jel a kralosz R betűje fölött. Ilyenekkel eddig nem találkoztam görög szövegben, de az Omniglott sem hoz ilyent.

Előzmény: Törölt nick (12836)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!