Keresés

Részletes keresés

Gömbtatu Creative Commons License 2006.06.26 0 0 7658
Egyébként én a magam részirűl nagyon meg vagyok velük elégedve. Ezeknek is olyan borsos az áruk, mint bronz testvéreiknek?
Előzmény: Gömbtatu (7657)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.06.26 0 0 7657
Háez nem hasonló, hanem ugyanaz, csak épp benne vannak azok a fránya fehér betétek, amiktől rettegtem. Szerencsére a bronz változatból kispórolták. Vagy talán kezdenek rájönni, hogy van, aki nem szereti.
Előzmény: domi_nick (7656)
domi_nick Creative Commons License 2006.06.26 0 0 7656

Mutizommá mutizom:)

 

12
Előzmény: Gömbtatu (7655)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.06.26 0 0 7655

"Kékmániás vagyok"

 

Ez esetben jól választottál. :)

 

Muti csak azokat a nosztalgiákat!

Előzmény: domi_nick (7654)
domi_nick Creative Commons License 2006.06.26 0 0 7654

Kékmániás vagyok, jöhet minden mennyiségben!

A csapok króm, de nem matt és nosztalgia, hasonló mint a tied:)

Előzmény: Gömbtatu (7653)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.06.26 0 0 7653

Nagyon bájos. Nekem csak egyetlen bajom van vele, úúúúútálom a kék színt a lakásban, különösen a fürdőszobában. Ettől függetlenül biztosan nagyon szép lesz. Gondolom, ehhez mindenképp matt, króm színű csaptelepeket teszel.

 

Az te ablakaidat is feltétel nélkül irigyelem.

Előzmény: domi_nick (7652)
domi_nick Creative Commons License 2006.06.26 0 0 7652

90x150...:)

3x4m...:)

Csak hogy dicsekedjek, lassan már a kád is bekerül, aztán jöhetnek a burkolók:)

anyagok

Ha kellően vizuális alkat vagyol:

a taposó felfuttatva kádmagasságig Liget 2073

felette Liget 1073 ablaktetőig.

Mallorca kék bordűr, 60x80-as tükör, beépített mosdó, nosztalgia csaptelep:)

Ahogy mutatós lesz, mutatom:)

Előzmény: Gömbtatu (7648)
dalia Creative Commons License 2006.06.25 0 0 7651
ó, az más, azt hittem betörésvédelem.
Előzmény: Gömbtatu (7650)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.06.25 0 0 7650
Az olyan típusú fauna, amely nem kívánatos a lakásomban.
Előzmény: dalia (7649)
dalia Creative Commons License 2006.06.25 0 0 7649
a 20×20-ason ki férne be? szerintem még én se :)))
(pedig elég kis helyen elférek:)
Előzmény: Gömbtatu (7648)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.06.25 0 0 7648
Pofátlansááág! Igazából az enyémen is van, 20*20-as, de rács van rajta.
Előzmény: missparker (7647)
missparker Creative Commons License 2006.06.25 0 0 7647
90x120-as :)
Előzmény: Gömbtatu (7646)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.06.25 0 0 7646
Remélhetőleg naaaagy ablak van a fürdőszobán, ha sötétkék csempét választottál.
Előzmény: missparker (7642)
tündérlala Creative Commons License 2006.06.25 0 0 7645

Húúú, gratulálok - gyönyörű lett az oldal!

(Méltó a boltotokhoz - az Irányi utcára gondolok - ahol már vásároltam is. :) )

Előzmény: a kilimboltos (7643)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.06.24 0 0 7644
egy a bibi: a nyitóoldal több mint egy mega, és túl sokat kell le-fel görgetni, ugrálni, és hát a talpas betűtípus sem a legjobb. Azt a négy rövidke cikket nyugodtan lehetne külön oldalra tenni, ahogy a szótárkezdeményt is, nem kell bezsúfolni egy helyre az egészet. Meg egy jó tanács: ha már van domain, az email címeteket is tegyétek szépen át @kilim.hu-ra, mert mi van, ha véletlenül szolgáltatót váltotok.

Egyébként a szőnyegek tetszenek, csak a lakásunkba nem illene, meg nem is lenne nekik hely.
Előzmény: a kilimboltos (7643)
a kilimboltos Creative Commons License 2006.06.24 0 0 7643

Örömhír! Mostmár meg is lehet nézni: www.kilim.hu !

Előzmény: sebaj fóbiás (6393)
missparker Creative Commons License 2006.06.24 0 0 7642
Bizony, a csilli-villi sötétkék csempémhez kifejezetten jól mutat. A csónaklakk egyébként még egy szempontnak megfelel: nem tudják felkaparni a macskák, olyan kemény :) Nálam a dögnehéz lapot egyik oldalon egy téglából rakott parapetfal tartja, különben nem mertem volna bevállalni.
Előzmény: Gömbtatu (7641)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.06.24 0 0 7641
Csónaklakk? Híjjj, akkor az úgy fénylik, mint salamoné. Érdekes egyébként ez a nehéz fabútor-kérdés. Én parázok a felső konyhaszekrényektől, mert nálunk egyszer már leszakadt egy. Ráadásul hatos falon van az enyém, így erősen gondolkodtam a faajtókon. De ikeáéknál például olyan pöpecül kiszárított fából készülnek a fa szekrényajtók, hogy állítom, könnyebbek, mint a bútorlap.

Amikor nagyon régen, még a szülői házban parkettáztunk, a felrakandó parketta másfél évig száradt az egyik szobában, szép dzsenga-alakzatba rakva. Hihetetlenül könnyű lett, és szét sem nyílt egy dekát sem.
Előzmény: missparker (7640)
missparker Creative Commons License 2006.06.24 0 0 7640
Nekem 4 cm-es ragasztott borovi fenyőlap a mosdópultom. Igaz nálunk csak zuhanyfülke van, de gőz szokott lenni, nem is kicsi. A pultot áttetszó csónaklakkal kezeltem le, biztos, ami biztos. Bírja. A ragasztásnál arra kell figyelni, hogy olyan ragasztót használjanak, ami nem válik szét a gőztől, a lapot meg úgy kell ragasztani, hogy a fa rostjai szemben álljanak egymással. Így nem fog vetemedni. Amire még figyelni kell, hogy a tömörfa sokkal nehezebb, mint a bútorlapok, szóval a tartókat jól kell megválasztani.
Előzmény: kisági (7634)
kisági Creative Commons License 2006.06.23 0 0 7639

Köszi a válaszokat!

Bükk színű alatt valóban a farostlemezből készült, bevonatos bútorra gondoltam.

Azt hiszem az valóban nem bírná a kiképzést.

Úgyhogy inkább spórolgatok még egy kicsit, valami igazi FA szekrényre (azoknak eléggé borsos az ára)...

 

Kellemes hétvégét Nektek!

 

t3v3d3s Creative Commons License 2006.06.23 0 0 7638
közben rájöttem, hogy lehet, hogy a bükk színű az kifejezetten nem fából lévőt jelent. Ha olyan műanyagszerű (nem tom, mi a hivatalos neve, de olyan mart kinézetű), mehet, ha sima élfóliázott (mindegy, milyen színű), lásd az előbbi hsz-t.
Előzmény: kisági (7634)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.06.23 0 0 7637
Nekem natúr színű, lakkozott fenyő fürdőbútorom van. Az ajtaja úgy van megoldva, hogy amikor lecsapódik rajta a pára, le tudjon folyni, és ne rekedjen meg a polcokon, vagyis van egy kis rés az ajtó sarka és a korpusz között (ha nem világos, megpróbálhatom lerajzolni, de a lényeg, hogy a pánt úgy van felrakva, hogy pár mm rés legyen a sarkánál, ne szorítsa oda teljesen, csak a közepénél az ajtólapot). Az asztalos tanácsára. Azt mondta, csak a pozdorjával (bútorlap) lehet gond, mert az élfólia faszán le szokott válni a párától, a kezelt fánál nem, és nem is vetemedik, de biztos, ami biztos alapon ezt javasolta. A másik szekrénykém ajtaja üveg, ott eleve van hely a lefolyásra, ill. egy apácarácsos szennyestartóm is van, mind lakkozott fenyő, no problem.
Előzmény: kisági (7634)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.06.23 0 0 7636
Lehet, hogy a forgácslappal hülyeséget írtam, amennyiben az nem ekvivalens a bútorlappal. Mondtam, hogy nem értek hozzá.
Előzmény: Gömbtatu (7635)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.06.23 0 0 7635

Ez a fórum a tied is. Legalábbis annyira biztos, amennyire az enyém.:)

 

Bár, mint azt az ábra is mutatja, én nem nagyon értek hozzá, de szerintem az a kulcskérdés, hogy fabútort akarsz bétenni, avagy forgácslap-csodát. A fa elvileg kell bírja a párát, ha megfelelően van kezelve (lehet, hogy a pác vagy a lazúr is elég, de a lakk biztosan). A forgácslap már kevésbé esélyes, de legalább olcsóbb.

Előzmény: kisági (7634)
kisági Creative Commons License 2006.06.23 0 0 7634

Sziasztok!

 

Megengednétek, hogy egy kérdés erejéig "belepofátlankodjak" a fórumotokba?

Látom szóba jöttek a fürdőszobában lévő fa cuccok.

Engem az érdekelne, hogy ha a fürdőbe bükk színű szekrényt és polcokat szeretnék tenni és nem fehér bevonatosat, akkor kifejezetten "fürdőszoba bútor"-t kell vennem, hogy bírja a párát, vagy az olcsóbb, sima szekrény is megteszi?

Közvetlenül nem érné víz, csak hát ugye a páratartalom.

Én szeretek forró, habos vízben sokáig uszikálni...

:-)

Előre is köszi a választ!

 

Kisági

domi_nick Creative Commons License 2006.06.22 0 0 7633

Nomen est omen ugyibár?:)

Oksa rendben, az áramütés mint rémálom kipippantva:) Nem volt egyértelmű hogy csak fali melegítő-é:)

Létezik ún. égéskésleltető bevonat/pác/lazúr/mifene, ehhez nem nagyon értek, de ha jobban belegondolok ez is csupán késleltet...

Ha azonban olyan burkolatot kap ami kívülről fa, oldalt rács tehát szellőzik és a kritikus részeken belül, nem láthatóan kap fém/kőzetgyapot/alu burkolatot, akkor helyben vagyunk...

Előzmény: Gömbtatu (7632)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.06.22 0 0 7632

:))) Péter, kedves. (Ezért értesz ilyen jól a kövek takarításához?)

 

Az a fogkefe még abban a szánalmas korszakban tartózkodott a kád szélén, amikor nem volt mosdóm.

 

Te, ez a vízmelegítő szerintem nem csatlakozik az elektromos hálózatra. Gázüzemű. Szikráztatója ugyan vagyon, de az nem elektromos, ha csak nem vagyok végtelenül analfabéta a témához.

 

Na, akkor eljutottunk oda, amit kérdezek. Tehát erre a gázüzemre szeretnék szép farácsot, de aszongyák, hogy nyílt a láng, és ezért nem lehet. Én már attól is békében nyugodnék, ha az a rács csak az ormótlan krómszínű flexicsöveket takarná, de oda is kicsaphat a láng. Legalábbis aszongyák az ijesztgetők.

 

Most akkor micsináljak én magam? Nem lehet valamivel kezelni a fát, hogy ne okozzon tűzvészt, ha véletlenül eléri a láng? (Ha ez nagyon nagy ostobaság, akkor nem én kérdeztem.)

Előzmény: domi_nick (7631)
domi_nick Creative Commons License 2006.06.22 0 0 7631

Fogkefe:

az egyik képen láttam, feltételeztem a fugánál bevetetted ezt az eszközt is, mint célszerszámot, bár adtam egyszerűbb linket is:)

Az elektromos áram definícióját had' ne fejtsem ki, de feltételezem a fehér kütyü valahol csatlakozik az energiahálózatra.Ha nem, akkor tévedtem, előferdül néha:)

Természetesen hozzád beszélek és ahogy sejtem egy ablaktalan fürdőben bezony előferdül némi pára...

A rács jó megoldásnak tűnik, kérdés mennyi helyet foglal, hogyan lehet esztétikusan rögzíteni és hogyan kezeled a készüléket...

Ja és egyébként Péter, szia:)

Előzmény: Gömbtatu (7630)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.06.22 0 0 7630

Ezt most én értem?

 

Mi fogkefe? Mi elektromos áram? Hozzám beszélsz, kedves domi?

 

A csempék nem voltak már olyan nagyon vészesek, tekintve, hogy kb. 20-szor lemostam már őket. Most volt a radikális takarítás. 5 szivacs meg néhány ujjam bánta. Nomeg a tüdőm is cafatokban, mert a kis drága jómunkásemberek grafitceruzával bírták a méreteket rárajzolni a csempékre, az meg semmi mással nem jött le, csak a mindent (bőrt, szemet, tüdőt is) oldó vízkőoldóval.

Előzmény: domi_nick (7626)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.06.22 0 0 7629

Beletelt egy kis időbe, mire rájöttem, mik azok az állcsöppek. De örömmel jelenthetem, hogy a fürdőszoba kipolírozva, olyan pöpec, hogy ahányszor bemegyek, nyomban elérzékenyülök.

 

Na ne gyere mán nekem a párával, khérlek. Mi van akkor a fa fürdőszobaszekrényekkel? Nincs nálam kiadós fürdés, kizárólag zuhany, aminek a vize nem ér oda, mert a roppant 170 centis kádnak a másik végében ténykedek. Én is rácsos témára gondoltam, de azt is megfigyeltem, hogy a bojler lobbanáskor tényleg hajlamos kis lángnyelveket kilövellni, alul és elöl, és most ez egy kicsit elbizonytalanított.

Előzmény: domi_nick (7624)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!