Keresés

Részletes keresés

nixon70 Creative Commons License 2015.07.26 0 1 80219

Az az akna is régi volt, amiben én dolgoztam, mégis átalakíttatták velem(megjegyzem fenyőfa és járda , mindez 30 cm-en belül....gondolhatod mit szoptam vele.)

 

Az ok pedig a vízütés, mivel az egyenes bekötésnél van tartás(az akna két oldalán a földtakarás),míg az oldalsó kimenetelnél ez nem biztosított.

Előzmény: Mokus95 (80218)
Mokus95 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 80218

Kösz az MSZ szabvány számot, a BME weboldaláról sikerült a kivonatát letölteni sajnos a teljes szövegért fizetni kell. Minden esetre a kivonat nem szólt semmit sem erről a témáról ami persze nem jelenti azt, hogy nincs benne.

 

Maga a szabvány 2002 keltezésű, tehát csak az utána épített vízóra aknáknák kötelező mivel másképp a vízművek nem adják rá az áldásukat, plomba az órára, stb.

 

De a 2002 előtt épült aknákra ez a 2002-es szabvány nem lehet kötelező érvényű mert akkor valószínű, hogy több tíz vagy száz ezer aknát kellene emiatt átépíteni.

 

Márpedig ez az akna jóval 2002 előtt épült és az akkori MS szabványok szerint a vízművek szakembere át is vette különben nem lenne plomba sem a mérőórán ha nem lenne mint elfogadott akna benne a nyilvántartásukban.

 

És egyébként mi az az egyszerű gyakorlati ok?

 

Előzmény: nixon70 (80217)
nixon70 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 80217
Előzmény: Mokus95 (80215)
halaloszto Creative Commons License 2015.07.26 0 0 80216

azért nem mindegy, mert ha a könyök az aknában van, akkor sokkal könnyebben javítható.

Előzmény: Mokus95 (80215)
Mokus95 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 80215

és melyik szabvány az amelyik megköti, hogy a kimenő ágnak a bemenővel szemben kell elhagynia az aknát?

 

Vajon mi ebben a szabványban a poén? Mi van akkor ha az akna falán túl törik meg a csőrendszer 90 fokban? Miért nem mindegy, hogy hol törik/hajlik meg a cső a tulajdonos ingatlanán ha a vízművek amúgy is csak az óráig felelnek az épségért?

 

 

Előzmény: nixon70 (80214)
nixon70 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 80214

Az is régi volt(mint írtam úgy vették át annó).

 

Köthetik az ebet a karóhoz, azért írtam, lehet kevesebb munkával megúszod, ha nem látják az aknát.

Előzmény: Mokus95 (80213)
Mokus95 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 80213

"A vízmű ragaszkodhat a szabványhoz, megkövetelheti, hogy a mért vezetéknek az ő méretlenükkel szemben kell kimenni."

 

Hát nem hiszem, hogy ez itt problémát jelenthet hiszen ez nem egy új ház vagy új bekötés hanem régi és ráadásul a szögbeli eltérést fémből készült könyökcső oldja meg ami tutti, hogy nem fog szétrobbani egyhamar.

 

De miért hívod kekeckedésnek azt ha olyasmit kérsz (számon) a vízművektől ami neked törvény szerint jár? Az átkosban ez a mentalitás kellett ahhoz, hogy a rendszer békénhagyjon, de azok az idők már remélem elmúltak.

Előzmény: nixon70 (80210)
Wattocsak Creative Commons License 2015.07.26 0 0 80212

Én Honeywell nyomáscsökkentőt tettem be a típusára nem emlékszem már. Azt hogy milyen típus legyen a nyomáscsökkentő azt csak akkor tudod meg ha mindkettőt kipróbálnád. Nekem meg erről nincs tapasztalatom.

Előzmény: Mokus95 (80211)
Mokus95 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 80211

Wattocsak: Ha ez a szakmád, tudnál javasolni nekm olyan "ipari" nyomáscsökkentőt ami megoldaná a problémát az én esetemben? Igazában az árára lennék kíváncsi és a működési elvére.

 

Ma délelőtt olvastam itt valahol a neten hogy két fajta elven működhetnek ezek a nyomáscsökkentők, az olcsóbb fajtánál a primer nyomás befolyásolja a szekunder nyomást (valami rugós lappal működik) míg a másik, drágább megoldásnál a primer nyomástól illetve nyomás lökésektől teljesen függetlenül működik a nyomáscsökkentő.

 

Van értelme a "független" fajtára több pénzt kiadni vagy a "függő" is elég?

 

 

 

morgen66 :  Köszönöm a javaslatod ami a szomszédokat illeti, megfogom kérdezni tőlük, hogy náluk mi a helyzet.

 

 

 

Előzmény: Wattocsak (80208)
nixon70 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 80210

" hogy csak egyetlen egy alkatrész készült nem fémből az a kék karimájú csatlakozó ami összeköti a fém csövet a ház felé menő csővel.

 

Abban már nem is vagyok biztos, hogy az a cső ami a ház felé megy az milyen anyagból van és mekkora max. nyomásra van hitelesítve."

 

Az egy KPE csatlakozó; ami a ház felé megy, az a KPE cső, ami készülhet 6 és 10 báros kivitelben(rá van írva méterenként, ha szerencséd van, 10 báros, habár lehet Neked az is kevés)

 

A vízmű ragaszkodhat a szabványhoz, megkövetelheti, hogy a mért vezetéknek az ő méretlenükkel szemben kell kimenni.(velem megcsinálták úgy, hogy szemben lyuk sem volt, úgyhogy annó eleve oldalsó kimenetellel vették át.)

 

Nem tudom, hogy érdemes-e velük kekeckedni, lehet jobban jársz, ha sk. teszel be egy nyomáscsökkentőt.

Előzmény: Mokus95 (80209)
Mokus95 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 80209

"Én még vízóra aknában nem láttam nyomáscsökkentőt,főleg nem vízóra előtt."

 

Hát ez a törvény még elég fiatal, nem tudom, hogy az előző törvény szerint megvolt-e szabva a víznyomás felső határa a vízszolgáltatók számára.

 

De a logika szerint ha a "vízválasztó" vonal a mérőóránál van, akkor véleményem szerint a vízóra elé kell tenni minden berendezést amiért és aminek a helyes működéséért a vízszolgálató felel, nem?

 

Azt sajnos nem tudom, hogy a csőtörés előtt hogy nézett ki az akna, az utolsó javítás után készítettem egy fotót róla magam sem tudom, hogy miért. Talán azért mert ma már mindent dokumentálni kell és bizonyítani ha valaki valamit el is akar érni ebben a mai jogi rendszerben:

 

 

 

Azt nem tudom, hogy mit hívnak flexicsőnek ebben a szakmában, a fotó alapján úgylátszik, hogy csak egyetlen egy alkatrész készült nem fémből az a kék karimájú csatlakozó ami összeköti a fém csövet a ház felé menő csővel.

 

Abban már nem is vagyok biztos, hogy az a cső ami a ház felé megy az milyen anyagból van és mekkora max. nyomásra van hitelesítve.

Előzmény: morgen66 (80207)
Wattocsak Creative Commons License 2015.07.26 0 1 80208

Annó (még az átkosban) a telkünkön ugyan ilyen gondokkal küzdöttünk mi is. Amikor megépítették a víztározót az addigi éppen, 1 -1,5 bár helyett nem volt ritka nappal a 13 bár sem. Este felment 16-ra is. Minden szerelvényünk egymás után ment tönkre. Anyám kezéből csak úgy repkedtek a poharak:-) A nyomogombos WC ami addig nagyon rosszul üzemelt, most mindent a fürdőszoba közepére dobott ki:-)

Vettem egy standard nyomáscsökkentőt, de az is kifeküdt 2 hét után, ekkor vettem egy iparit ami nagyon jól működött és normalizálódot a helyzet. Sosem volt 4 bar-nal több.

Abban az időben nedves vízórák voltak, az üvegek és a tömítései is egyik a másik után ment szét a szomszédoknál.

Én nem hadakoztam velük hanem megcsináltam, könnyen beszélek nekem ez a szakmám.

Előzmény: Mokus95 (80206)
morgen66 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 80207

Én még vízóra aknában nem láttam nyomáscsökkentőt,főleg nem vízóra előtt.

Pontosan nem tudom milyen csővel volt szerelve a vízóra utáni csőszakasz,de azért ott valami nem kerek,ha háromévente csőtörés van.

 

Nem véletlenül flexicsővel van  a vízóra utáni rész ?

 

Mert már olyat láttam,és mivel a flexicső nem nagyon bírja a 10 bár feletti nyomást hosszútávon,így nem is ajánlott azzal bekötni.

 

Szomszédoknál  nem okozott problémát a nagy víznyomás?

Előzmény: Mokus95 (80206)
Mokus95 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 80206

Sziasztok!

A húgom ingatlanján már kétszer volt csőtörés a vízaknában az elmúlt három évben (mind a kettő tetemes vízszámlát eredményezett) a napokban elhatároztam, hogy megmérem a víznyomást a kerti csapon hátha magas víznyomás okozza ezeket a csőtöréseket, hát majd leesett az állam, 9 bar volt, de a csap nyitásánál vagy zárásánál felment 10 fölé is és ezt este 7 órakkor mértem úgymond csúcsidőben, feltételezem, hogy hajnalban könnyen lehet 11-13 bar nyomás a rendszerben.

 

Épp ma reggel olvastam a neten hogy a vízműveknek meg van szabva törvény által hogy a szolgáltatott víznyomás max. 6 bar lehet.

 

Az 58/2013. (II. 27.) Korm. rendelet értelmében: A szolgáltató a közműves ivóvízellátást legalább 1,5 és legfeljebb 6 bar hálózati nyomás mellett a szolgáltatási ponton köteles teljesíteni. Ettől eltérő szolgáltatást - a felhasználóval történt eseti megállapodás szerint - a víziközmű-szolgáltató biztosíthat.

 

Ebből következik, hogy ha ennél több, akkor nekik kell gondoskodni nyomáscsökkentő beszereléséről, igazam van?

 

A kérdésem az, hogy hová szokták ők beszerelni a nyomáscsökkentőt a vízaknában, a vízóra elé vagy után? Ezt azért kérdezem, mert régebben már hívtam őket a saját ingatlanom miatt és akkor közölték velem, hogy minden probléma ami a vízóra és a ház között történik az az én problémám, ők csak akkor felelősek csőtörésért ha az a mérőóra és a hálózat között történik.

 

Mivel a nyomáscsökkentés is az ő feladatuk a törvény szerint én magától értetődően elvárom, hogy azt az "ő" oldalukra, a mérőóra elé szereljék be, de nem tudom, hogy ez egy magától értetődően egy természetes dolog vagy másképp mennek a dolgok ilyen esetben?

 

Még nem hívtam fel a vízműveket, de felfogom és csak szeretnék tisztán látni ebben a témában mielőtt beszélek velük.

 

morgen66 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 80205
Előzmény: Tamas(Ottawa) (80204)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2015.07.26 0 0 80204

Keresnék egy soproni "gázmestert"...

A képen látható Vaillant MAGpro vízmelegítőnek segítségre lenne szüksége. Tengerentúli lévén tanácstalan vagyok: számomra ismeretlen a szerkentyű. Ráadásul még használati utasítás sem áll rendelkezésemre, amiből okulhatnék annyira, hogy intelligens kérdéseket tehessek fel a szakinak. :-(

Az e-mail címem él. Köszönettel!

Kezsu Creative Commons License 2015.07.25 0 0 80203

Igen, ezeket a dolgokat ( reméljük) jobb esetben 25 év után tudjuk megtapasztalni. Mármint, hogy a prés idomok mit bírnak.

De lehet, hogy 25 év alatt maga a csővezeték is elkophat, kilukadhat.

 

Kulcsos idomokat természetesen falon kívülre gondoltam.

Előzmény: morgen66 (80045)
Kezsu Creative Commons License 2015.07.25 0 0 80202

Svédország pl. De a Skandináv országokban általános.

Természetesen itt könnyűszerkezetes, favázas házakra értem ezt.

Előzmény: Wattocsak (80042)
demradka Creative Commons License 2015.07.25 0 0 80201

Sziasztok! Demrad Hkd224 kazánnal kapcsolatba szeretnék kérdezni. Nagyon megköszönném aki tudna segíteni a elektronika részében egy kicsit.

Előre is köszönöm.

Varek1 Creative Commons License 2015.07.25 0 0 80200

Attól függ milyen cirkó van ott. Ha ventillátoros / túrbós/ akkor kell, egyébként minek ?

Előzmény: horex (80194)
morgen66 Creative Commons License 2015.07.25 0 0 80199

Jó.

Előzmény: Yager001 (80198)
Yager001 Creative Commons License 2015.07.25 0 0 80198

Ha most akarom kiépíteni a rendszert akkor gondolom egy adó és egy veő is kell nekem. Ha jól gondolom akkor ez jó választás lehet:

 

http://www.computherm.hu/index.php?inc=product&ref=9 

Előzmény: morgen66 (80195)
Gázkészülék Vízszerel Creative Commons License 2015.07.25 0 0 80197

Ha bármilyen víz, gáz szereléssel kapcsolatosan problémájuk akadna szívesen segítünk !

 

http://vizgazdr.hu

 

Vékeményt is olvashatnak cégünkről a joszaki.hu oldalon

 

http://joszaki.hu/vizgaz-szereles-budapest-heleux-kft-gazkeszulek-javitas-vizszerelo-1

 

06203417632

sjohn Creative Commons License 2015.07.25 0 0 80196

Valamit félreértettél.

Alighanem az alu kéménybélelést akarja cseréltetni.

Előzmény: horex (80194)
morgen66 Creative Commons License 2015.07.24 0 0 80195

http://www.computherm.hu/

 

Ezek közül választhatsz,napi programosat érdemes venni,minden napra és napszakra érdemes beállítani , az igényekhez mérten.

Vezeték nélküli a legjobb megoldás,ha nem vasbeton az egész épület. ( ez csak vicc volt)

A leghidegebb helyiségbe érdemes bevinni a vevőegységet. A radiátorokra pedig érdemes termosztatikus radiátorszelepeket felszerelni,csak abba a helyiségbe nem kell ahol lesz a termosztát vevőegysége.

Előzmény: Yager001 (80193)
horex Creative Commons License 2015.07.24 0 0 80194

Megoldva!

Egy olvtárs jelentkezett emilben, korrektül megoldotta!

 

Ha már itt vagyok.

Kémény ellenőrzésnél azt mondták, ki kell cserélni a cirkó régi alu füstcsövét valami újra, aminek van tisztitó ablaka. Mi a fenét akar ott ablakon át tisztitani, amikor egy mozdulattal kiemelhető a cső?

Milyen szabvány irja ezt, régi készülékre is vonatkozik-e, ha igen milyen az az új cső?

Előzmény: horex (80153)
Yager001 Creative Commons License 2015.07.23 0 0 80193

Egy vaillant thermotop vu 180/1 xe kazán mellé szeretnék egy korszerű termosztátot beépíteni amivel tudom esetleg csökkenteni a fűtés költséget. Eddig egy mechanikus tekergetős termosztát volt feltéve a nappaliba ahol van egy kandalló is. Bár ez nem tudom számít e. Tudtok ajánlani valami konkrét típust ami jó vétel lehet? Hogyan tudom okosan beállítani? Hová kell elhelyezni? Vezeték nélküli kütyüt is használhatok? Köszii a választ

cucu Creative Commons License 2015.07.23 0 0 80192

Na, vajon mi lehet?

Előzmény: Törölt nick (80191)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.23 0 0 80191

147-nél nagyobbat miért nem lehet felszerelni? Mi oka van a tiltásnak?

Előzmény: Yoshee77 (80187)
morgen66 Creative Commons License 2015.07.23 0 0 80190

Bocs ez lemaradt. Itt megnézheted neked milyen a radiátorod kötése.

 

http://www.petav.hu/a_tavhoszolgaltatas/a_tavhoellatas_fogyasztoi_berendezesei

Előzmény: morgen66 (80189)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!