Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

zoncsi Creative Commons License 2014.10.06 0 0 50431

Nekem 2 Polar övem van a fiókban és egyik sem működik. :-| Kiad az ember az órájáért egy kisebb vagyont, aztán 1 év alatt beszarik a technika. Azóta dühömben nem használok övet. Szerencsére az óra többi tartozéka és az óra is működik.

Előzmény: Törölt nick (50429)
zoncsi Creative Commons License 2014.10.06 0 0 50430

Szántó előtt ráálltunk az aszfaltra és azon mentünk Szentkeresztig. Ott egyenesen fel a P--on az aszfaltig, és ott azon mentünk megint vagy 3,5-4 km-t a P--ig. (Ezen a szakaszon értük pl. utól Lacit, aki hegyet mászott a K+, P3 kombóval.) Ott természetesen a völgyön le, de ott is egy darabig inkább a párhuzamos dózerúton, amíg lehetett.

Így utólag utánaszámolva vagy 15-16 km-t aszfalton tettünk meg a 43-ból, ami talán ideológiailag nem helyes :) , de a verseny szempontjából így volt jó.

Egy jó hegyimenőnek lehetett volna itt-ott levágásokat tenni, ott volt pl. Athosz, aki az egész versenyt lehozta 40 km alatt, gondolom sokkal több szinttel, és így is jóval gyorsabb volt, mint mi. :) De minket eléggé lelassít a meredek lejtő is.

Előzmény: femina (50425)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.06 0 0 50429

Na, engem ez meggyőzött, veszem is elő elempótlásra a sutból az övet.

Előzmény: allez zserzseli! (50427)
Cicóka_ Creative Commons License 2014.10.05 0 0 50428

Bátor vagy :)

Csütörtökön még be volt kerítve, igaz az eső is szakadt, így inkább felhúztam a nyúlcipőt, nem nagyon nézelődtem, de már jó lenne felmenni.

(régebbi kép)

Erre is szoktál futni? (Csánki-kert és Királyháza közötti szakasz)

Három hete még csak ledozerolták egy részét, következő héten már ott voltak a cölöpök, csütörtökön, már a kerítés drót is. Jövő 7végére már körbe lesz kerítve

szomorú :(

Előzmény: ubalika76 (50426)
allez zserzseli! Creative Commons License 2014.10.05 0 0 50427

én nem vagyok a pulzus alapú edzés felkent papja, vannak itt szakavatottabbak..

de a pulzus sosem csap be. pont, hogy a tempó tud félrevezetni. mész, mész, könnyen esik, aztán hirtelen jön a kalapácsos. klasszik maratonos fal..

a pulzus mindig alklamazkodik a napi bioritmusodhoz, formádhoz, időjárás toleranciádhoz stb. tehát a pulzus alapján belőtt menet egyszerűen "fenntarthatóvá" teszi a tempódat, egyenletesebbé a teljesítményedet.

és persze igen, ez nem mindig ugyanaz a tempó, mert egyszer ilyen napod van, másszor olyan, szar az idő, meleg van, nem aludtál stb.

a pulzus annyiban segít, hogy az adott napi körülmények között a legjobbat, vagy még inkább a legegyenletesebbet, leginkább fenntarthatóbbat,  "legbiztonságosabbat" hozza ki belőled. ennek szerintem klasszikusan ultratávon veszed igazán hasznát. 1500 méteren nem kell babrálni ilyenekkel. ing gatya, ami belefér, a végén meg csipesszel szednek le a pályáról.. :)

Előzmény: MJani01 (50421)
ubalika76 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 50426

sziasztok,

Aki már nagyon kívánja a csóványosi kilátást, annak jó hír, hogy kész a torony.

Rossz hír, hogy még nincs megnyitva. Viszont fel lehet mászni kívül.

Illegális-kilátás.

femina Creative Commons License 2014.10.05 0 0 50425

Igen, én is gondolkodtam átfutni végig a falun, de így még több lett volna az aszfalt, ráadásul a civilizációban, így elvetettem, de időben biztosan jobb döntés volt. Merre mentetek Keresztestől???

Előzmény: zoncsi (50423)
Pinyo Creative Commons License 2014.10.05 0 0 50424

Ez már tetszik, ez a gondos előtérképezés :) Az első novemberi dobogókői hegyifutó versenyem előtt sokat foglalkoztam ilyesmivel én is (elvileg az is freeride jellegű, bár logikusan két-három kisebb helyi variánsra szűkül a választás)

Előzmény: zoncsi (50423)
zoncsi Creative Commons License 2014.10.05 0 0 50423

Mi is ott voltunk! Teljesen egyetértek Edinával, remek kis rendezvény volt! Jó az alapötlet, a verseny előtti este sokat méricskéltünk a térképen, hogy kihozzuk az optimális útvonalat. Végül Ildikó ötletét valósítottuk meg. Amúgy már Pilisszentkeresztig volt különbség az útvonalválasztásban. Szántón többnyire a félmaratonistákkal tartottak a maratonisták is, mi meg inkább egyenesen bementünk a faluba és az aszfalton szaggattunk a falu végéig. Alapvetően nagyon sok aszfaltot tettünk az útba, és ez a verseny szempontjából tökéletes döntésnek bizonyult. Sok gyorsabb ember előzött meg bennünket többször is a Dömös felé vezető úton, mert az aszfalton rendre elébük kerültünk. Én 43 km-t mértem kb 1200 m szinttel.

Tökéletes futóidő volt, 15C hűvös, a rendszert nem engedte túlmelegedni. EGész jól toltuk, Ildikó elhozta az Edina utáni helyezést. 4:43 körüli idővel értünk célba, holott előzetesen bőven 5 óra feletti időt saccoltam magunknak.

Előzmény: femina (50422)
femina Creative Commons License 2014.10.05 0 0 50422

Trans-Pilis Maraton 2014

Erről a versenyről érdemes írni, végre valami más, imádtam. A lényeg fuss el a Piliscsabától Dömösig (kompnál frissítőpont) és vissza tetszőleges útvonalon. Szervezőknek lényegesen kevesebb munka, futóknak meg lehet gondolkodni, merre is gyorsabb. A helyismeret nagy előny, de ennek ellenére nekem nem sikerült az optimális utat kiválasztanom. Pilisszentkeresztig mindenkinek egyértelmű volt, de onnan...volt aki felfutott Dobogókőig nagyobb szintet bevállalva és le a sípályán majd toronyirányt Szőke-forrás-völgyig. Én a hosszabb (részben terep-részben aszfalt), de biztosabb utat választva (Öreg-vágás-hegyen át) Király-kúti-nyeregig, majd onnan le Dömösig. Ami még nagyon érdekes, hogy hiába oda-vissza ugyanazt az utat választottam, de érezhető a különbség a két irány között. Odafelé nagy egybefüggő szint nem volt, de vissza a Dunától majdnem Dobogókőig egy szuszra kellett felfutni, így 15 perccel volt több a vissza, mint az oda. Nyilván némi lassulás is benne van, de nálam ez nem jelentős. Sajnos nagyon kevesen indultunk ezen a távon, a többséget a jól kijelölt félmaraton vonzotta. Szinte végig magányosan futottam, időnként tűntek fel vetélytársak, mikor összefutott az utunk. A célban izgalmas volt egyeztetni ki merre ment, már aki elárulta...

Igazán izgalmas az lenne nekem a jövőben, ha minden évben (vagy félévben) más lenne a fordítópont (frissítő), talán legközelebb Esztergom...

Köszönöm a szervezőknek, nagyon jó hangulatú versenyt sikerült szervezni, a helyszíni nevezést is megoldották, evvel egy alapítványt lehetett támogatni.

Így az én távom kb. 42-43 km 4.27 idő 1420 m szint.

MJani01 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 50421

Hosszabb távokon nem csap be a pulzusod? Azért kérdezem, mert egy idő után már más teljesítmény párosul adott pulzushoz, sőt a hőmérséklet és egyéb környezeti paraméterek is tologatják az ember zónáit.

Előzmény: allez zserzseli! (50415)
allez zserzseli! Creative Commons License 2014.10.04 0 0 50420

Ejfeli rajt rulez!!! Es meg mondja valaki, hogy csanya nem hallgat a nep szavara ;). Na ez igy mar popec!! Cool! Persze ub es a m115 kicsit banja az uj idopontota, dehat mas celcsoport sztem.. 

Előzmény: csanya. (50418)
CSERMANEK Creative Commons License 2014.10.04 0 0 50419

Nocsak.

Az éjfeles rajt már egész jól hangzik nekem:-)

Cs.

Előzmény: csanya. (50418)
csanya. Creative Commons License 2014.10.04 0 0 50418

Szentendre városa rengeteg sport- és kulturális eseményt rendez minden évben. A jövő évi rendezvények naptárát egyeztetve több átfedés is kialakult, így a Salomon UTH-nak új időpontot kerestünk.
Azért, hogy kevesebbet kelljen sötétben futni, május 23-án, szombaton éjfélkor rajtolunk (az 52 km résztvevői másnap, vasárnap reggel 8-kor). A hosszabb pihenőidő érdekében pedig elintéztük, hogy 25-én, hétfőn senkinek ne kelljen dolgoznia.

kutyA Creative Commons License 2014.10.04 0 0 50417

Szia!

Szerintem azt is érdemes figyelembe venni, hogy a technikai paraméterek meg a funkciók önmagukban nem feltétlenül tesznek jóvá egy lámpát.

Én most Led Lenser H7R-t használok, és nem szeretem.

Fényerőre elég, a fogyasztása nekem megfelel, viszonylag könnyű, állítható a fényerő, fókusz, dőlésszög, akkor meg mi kell még?

- bár a dőlés állítható, de 30 fokos lépcsőkben (ez a Tikkánál asszem 7,5 fok). Kb. sem oda szokott kijönni, ahova világítani szeretnék, aztán korrekcióként tologatom a lámpát fel-le a fejemen. Hullámzó terepen elég vacak tud lenni.

- bár a fókusz fokozatmentesen állítható, a fényeloszlás valahogy sehogy se az igazi. 

Ezzel szemben a korábbi lámpám (Silva LX)

- fix fókuszú volt, de olyan lencsével, ami egy erősen fókuszált előre mutató fényen kívül egy nagyobb sugarú körbe is szórt, ami pont jó volt arra, hogy a periférián lássam, ha valami kő az utolső pillanatban elém ugrik és el akar gáncsolni.

- a fényerő csak három (négy?) fokozatban volt állítható, de ezek a fokozatok jól voltak belőve: a legerősebbet jellemzően csak erős lejtőn kellett használnom.

Az LX-szel gyorsabb voltam éjjel, mint nappal, a H7R visszafog.

További szempont lehet a kompatibilitás minden más felszereléseddel (pl. nagyobb, kábeles aksit jellemzően mennyire praktikusan tudod elrakni, szükség esetén mennyire gyorsan/kényelmesen tudod cserélni, vagy ha sildes sapkát használsz, akkor a laposabb modellek nem sütnek át a sild fölött és pont a lábad elé nem tudnak világítani, ilyesmi).

Előzmény: pboronkai (50397)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.04 0 0 50416

Köszi a tapasztalatokat! Igen, nagyobb a sérülésveszély -belevisznek a többiek a "jóba",- de ha az ember sikon kezdve szokik hozzá és betartva a fokozatokat, megy fel az erdöbe, az azért csökkenti a kockázatot, nem?

Előzmény: allez zserzseli! (50415)
allez zserzseli! Creative Commons License 2014.10.04 0 0 50415

:) nem oli pulzusa alapján mentünk. ha én az övével mentem volna, még mindig kint lennék. az én laktátom 185-nél van, az övé majd 30-al lejjebb asszem.. ezt úgy értette, hogy volt egy pulzuslimit, ami nála 135, robinál 145, nálam 155 volt, és ehhez igazítottuk a menetet. ő határozta meg a 135öt, mert ismerte a mienket, így tudta, hogy ez nálunk mit jelent.. de ehhez a limithez ugyanaz a tempó, állóképesség tartozik.. be is jött.

egyébként az elmúlt 5-6 évet főként pulzus alapján edzettem, de ez alól az ősz mindig kivétel volt, akkor szoktam próbálkozni egy maratonnal, akkor 2-3 hónapig nem használok övet. rövid távokon én nem érzem annyi hasznát, de 50 kili felett enélkül szerintem nem sokáig jut az ember.. idén bepróbáltam a T80at öv nélkül. kb 25-ig jutottam, olyan bazári módon futottam el az elejét, hogy onnan a következő 60 egy konkrét szédelgés volt..

én élvezem a pulzus nélküli edzést is, itt a kulcs a táv, intenzitás kettős. ha vki nem akar ultratávokat futni, nem feltétlenül veszi annyi hasznát. sőt persze az sem ért, ha az ember megismeri magát jobban, ez pedig öv nélkül hatékonyabb, habár nagyon a sérülés veszély is..

Előzmény: Törölt nick (50401)
Spenót Creative Commons License 2014.10.04 0 0 50414

Nem bántottál meg, csak nem értelek. Szeretem a kanyarokat, de azért köszi! :-) 

Előzmény: Törölt nick (50413)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.03 0 0 50413

Nem tudom, hogy miért feltételezel rólam bármit is, de ha valamivel megbántottalak, akkor bocsánatot kérek és legyen egyenes az utad!

Előzmény: Spenót (50404)
-samat- Creative Commons License 2014.10.03 0 0 50412

Sziasztok!

Eladó 

Salomon S-lab Exo kompressziós terepfutó nadrág eladó. Új állapotban.(18000 Huf)

xl-es méretben.

http://kepfeltoltes.hu/141003/DSC05497_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/141003/DSC05498_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

procaliber. Creative Commons License 2014.10.03 0 0 50411

Új Nao most jött ki 575lument tud a régi 315 helyett,2600mAh akkuval jön ki. Max fényerőn gondolom nem sokáig megy, de stabilan fog világítani 200-300lumen környékén

Előzmény: pboronkai (50407)
Pinyo Creative Commons License 2014.10.03 0 0 50410

Lassú voltam :-)

nekem Spark ST6-460 van. Nem AA elemes: 1 db 18650-es cellával megy. Direkt nem ceruzaakksist néztem.

http://goinggear.com/flashlights/headlamps/spark-st6-460nw-xm-l2-neutral-white-460-lumen-headlamp.html

Előzmény: Pinyo (50409)
Pinyo Creative Commons License 2014.10.03 0 0 50409

A köd megvicceli. Valami tesztben írták.

procaliber. Creative Commons License 2014.10.03 0 0 50408

elején mikor bekapcsolod akkor van kb 1-2s mire beáll, de menet közben gyorsan reagál. illetve fixre is tudod állítani, havazásban, ködben, esőben érdemes fixre rakni mert a vízcseppek megzavarják az érzékelőt.

pboronkai Creative Commons License 2014.10.03 0 0 50407

Köszi a tippeket! Petzl lámpákat már néztem én is, ez a fényérzékelős megoldás jó ötlet, de nem tudom a gyakorlatban mennyire gyorsan alkalmazkodik a változó viszonyokhoz. Esetleg valakinek van személyes tapasztalata?

Előzmény: procaliber. (50405)
pboronkai Creative Commons License 2014.10.03 0 0 50406

nem, az nem én vagyok ;) Ő y a végén

Előzmény: hurvinek_2 (50403)
procaliber. Creative Commons License 2014.10.03 0 0 50405

Petzl Myo RXP-n túllépett az idő, nincs már nagyon gyártásban. Van helyett Tikka RXP nagyobb fényerővel, akkuval, fényérzékelővel.

Fenix HL30 200lument tud 2db AA-s elemmel 15ezer készpénz körül

Előzmény: mtb (50399)
Spenót Creative Commons License 2014.10.03 0 0 50404

OFF

Bocs, de pulzus nélkül tényleg nem lehet jól edzeni :) Pulzusmérő nélkül már annál inkább. Annyi volt csak a "gond veled", hogy túlságosan elítéled azt, aki főleg a pulzusmérőjére támaszkodik. Én ilyen vagyok, mert a külső körülmények miatt nem vagyok elég figyelmes magammal és tökre nem tudom megállapítani műszer nélkül a pulzusomat. Ha valaki meg tudja, akkor annak nincs szüksége kütyüre. Sajna nem mindenki ilyen... Ennyi volt csak a lényeg szerintem. Meg az, hogy ebben a topicban valami miatt egy pónilóról írod a hozzászólásokat, odaát meg Big Jake (http://www.lovasok.hu/index.php?i=55304) hátáról...

ON

Előzmény: Törölt nick (50401)
hurvinek_2 Creative Commons License 2014.10.03 0 0 50403

Szia és üdv. Annyit azért árulj el, hogy triatlonozol-e?

Előzmény: pboronkai (50397)
kertitraktor Creative Commons License 2014.10.03 0 0 50402

sziasztok, fuvart vagy útitársa(ka)t keresek okt 11-re, a less nándorra. 38 km-en tervezek indulni, minden megoldás érdekel.