Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Kopi Zoli 2014.01.13 15:39:10 © 49289

Lájk!

Előzmény: pamutmamut (49286)
Skeletron 2014.01.13 14:42:13 © 49288

Aha! Szóval ezen ügyködött két "gyanús" alak dec 29-én a Mária-szurdok környékén, akik közül egyikükben az Oroszlány 50 szervezőjét ismertem fel:)

_Nagyon_ jó az ötlet! Biztos megpróbálom még az idén. Mobilnetem még nincs, de akkor itt az ideje hogy legyen!

asciimo 2014.01.13 13:18:05 Creative Commons License 49287

Nekem nagyon tetszik! Egy dolog nem tetszik, hogy nem en talaltam ki :)

pamutmamut 2014.01.13 13:03:28 © 49286

Sziasztok,

Létrejött egy új terepfutó esemény: VérKör

A Vértesben egy 77 Km-es kocogás. www.verkor.hu

Várom a véleményeket! :-)

Berendi antal 2014.01.11 20:09:18 © 49285

Hegyifutó Világbajnokság 2013 VIDEÓ, mi Magyarok is rajta vagyunk . Brutálisan futottak az uganadai fiúk, ezt élőben látni fantasztikus élmény volt:

amat 2014.01.11 18:06:40 © 49284

Első idei "hosszabb" kocogásom:

Téli Mecsek 35

Kicsit tettek a távhoz, régen 30 volt. El is kavartam, mert fejből mentem, de nem toldottam meg sokkal, kb. 1,5 km. Azt hiszem talán 1400 m szint van benne?

Nagyon szép idő volt, 10-12°C, napsütés, Nem terveztem időt, mert nem tudtam volna tartani, csak szerettem volna jól érezni magam. 5 éve voltam utoljára, akkor az az 5. volt. 

Sokkal több futó volt a túrán, mint régen, igaz a nagyobbik rész csak a rövid távon, te tényleg egyre többen jönnek terepre:-) Szépen kikerekedtem a Spartathlon óta, de elsősorban a térdeimmel volt gond, régen voltam ennyire gyenge a lefeléken. Fölfelé meg soha nem voltam jó, egyenes meg nem nagyon volt.....:-)

Szóval, tényleg csak örömködés és óvatos menet volt a jellemző.

Remélem sokan voltatok ma kinn és holnap is mentek:-)

Hajrá!

ef zé 2014.01.10 17:23:27 Creative Commons License 49283

Endurancelife, Dorset Ultra, Dec 2013

November vege es bizony van bennem hianyerzet a szezont illetoen. Kimarad a Piros 85 par nappal a verseny elott beszerzett combhuzodas miatt. Emiatt keresgelek, hogy valami “last minute” hosszabb futast talaljak. A szervezok jeleznek, hogy van meg szabad hely igy gyorsan nevezek. Szep es nehez palya, amelyen kisebb magyar kuldottseg is indul ezert nagyobb a motivacio, hogy veluk is talalkozhatok.

Irtam mar korabban egy beszamolt ennek a csapatnak (Endurancelife) South Devon-i partszakaszon rendezett versenyerol, mely nem kevesbe latvanyos terep. Itt olvashato ujra. http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=107754955&t=9186500

Dorset es foleg annak tengerparti resze szinten gyonyoru videk. Valamivel kozelebb Londonhoz, konnyebben megkozelitheto ezert nepszerubb is foleg nyarviz idejen.

A partvidek haromnegyede az Unesco vilagorokseg resze. Most mar, hogy jartam arra megerosithetem, hogy raszolgalt a cimre.

A helyszin azert annyira megsincs kozel a nagyvaroshoz, hogy ne kellene elozo este levonatozni, avagy aznap hajnalban 3-kor kellve leautozni.

En az elobbi verziora szavazok. Halozsak, sator, teljes menetfelszereles. Van hangulata a penteki munka utani, esti vonatozasnak. Az ember fia ellazul egy jofele ale-tol, olvasgat, zenet hallgat, de ebernek kell maradni, hiszen az esti vadkempingezes feladata megoldasra var meg.

3 es fel ora - 4 ora mire partkozelbe kerulok, aztan egy taxizas utan mar este 10 is elmulik mire kapaszkodok fel a Lulworth cove feletti kaptatora es hallom a tenger morajlasat a melyben. Sator felallit, kellemes kempingezo ido, mert nincsen telihold, inkabb setet van mint egy zsakban. A masnapi utvonal mellett sikerul nyugovora terni.

Talan tulsagosan is kipihenve, kapkodva csomagolom a satrat, 4 morcos lovacska figyel kozelrol, ovatosan pakolok, jobb a bekesseg.

Rovid eligazitas utan negyed kilenckor rajt! Szito Ervin es Kulcsar Andras a magyar tarsak az ultran. Ok a hajnali ebredest valasztjak. Harmasban vagunk neki az elso kaptatonak, parades kora reggeli napsutesben beszelgetunk. Durdle door-nal nehany fenykep, majd Andras megnyutja lepteit es mar csak a celban latjuk ot ismet.

Van valami megfoghatatlanul nagyszeru egy ilyen gyonyoru, sziklas tengerparti szakaszon futni a kora reggel lapos napsutesben. Nem gyozok betelni a latvannyal. Amely egyben ilyeszto is, hiszen jokora combos emelkedok szinesitik az elottunk levo utvonalat. A szines hangyak pedig szepen kapaszkodnak felfele rendezett sorokban.

Jol erzem magam, felporgetem en is, utana eredek Andrasnak. Jonehany hosszu, meredek (kezzel segitos) kaptato utan ellaposodik a taj, majd egy ellenorzo pont utan eszaknak fordulunk. Ap arttol nehany kilometerre mar a szarazfold belsejeben indulunk el visszafele a rajt fele. Tulajdonkeppen egy 8-as alaku az utvonal ami itt lathato, akit erdekel:

http://www.endurancelife.com/event-new.asp?series=82&location=261

Persze korai meg az ido, mindenki jo energiaban van es csacsog a laposabb reszeken. A csacsogashoz es annak hallgatasahoz sincs most kedvem, tehat novelem a tempot es probalok tavolodni es ures, csendes zonaba kerulni. Nem minden kockazat nelkuli a manover, hiszen messze a nap vege aztan kitudja hol allok fejre a fickandozas miatt. Egyre melegebb is van ezert rovidujju, rovidnadrag kombora valtok.

Az utvonal jol kovetheto. Dupla nyil jelez minden problemasabb elagazasnal vagy iranyvaltasnal.

Talan 2 hely akad ahol elkene egy megerosito jelzes. Mivel a verseny elejen vagyunk, a “kovetem a tobbi futot es beszelgetek” cimu tortenet bizony megtrefal vagy 20 ember. A szerencsesebbje nehany kili utan eszmel, de van aki egy nagyobb hurokkal ratesz + 7km a teljes tavra. 52 vagy 59 km igazabol olyan sokat nem szamit, ha az ember verbeli ultras, akkor tud bosszanto lenni, amikor eszre sem veszi a plusz kiliket csak a celban. Na igy jar Andras is, aki nem erti a vegen, hogyan vegez a tobbi magyar korabban, mint o, ha meg sem elozzuk ot. Csak a Garmin leplezi le kesobb a turpissagot :)

Nade, hogy ne szaladjak annyira elore, mert nem olyan rovid ez a verseny s ez foleg a mar emlitett meredek emelkedoknek koszonheto.

Az ultra tavra picit kesobb raeresztenek egy maratont, felmaratont majd egy 10kilis tavot is tovabbi magyar resztvevokkel. Lesi Zoli es Runy kutya a felmaratont vallaljak be, Kata pedig a 10km kort futja, amelybol szinten nem sajnaljak ki a dombokat a szervezok.

Az ultra mezonyunk igy eltorpul a nagy hepajban es kisse mostoha gyerek szerepet kap a kesobbiekben.

Az elottem tortent Nagy Elkavaras kovetkezteben igencsak egyedul maradok es meg jobban tolom neki, hadd szoljon. Orommel konstatalom, hogy a mezei futo kubommal tartott tempofutasokra emlekeznek a labak. Nem igazan van nagyobb megingas vagy befaradas. Nehany szakaszon egyutt futunk a rovidebb tavosokkal. Megy a hitetlenkedes, nyavalygas, hogy meredekek a dombok…

Erdekes egyben latni ezt a sokfele kepessegu futot ezen a viszonylag nehez terepen. Hatarozottan ugy erzem, hogy mar rajuk van kihegyezve az esemeny, hiszen ott a letszam, veluk van a tobb feladat. Talan ok hozzak nevezesi dijban is a tobbet.

Ennel nagyobb gondom viszont sohse legyen. Ezzel a gondolattal is telik az ido.

Az Endurance life versenyeknek a 4 kulonbozo tav mellett a masik sajatossaga, hogy a hosszu tav a maratonra van optimalizalva. Ez annyit tesz, hogy amikor megcsinalod a szep nagy karikat akkor beersz a celba es kesz. Az ultra tavban meg az a csavar, hogy megcsinalod ugyanazt a karikat, visszaersz a rajt helyszinre, ami egyben a cel is ugye. No itt, mintha misem tortent volna atszaladsz az unneplo tomegen, mert neked vissza kell menned egy plusz 10kilis korre ugyanott ahol reggel elindultal.

Fejben ez nehez tud lenni. Foleg, ha az ember gondokkal kuzd vagy serult, akkor hajlamosabb itt feladni. Szar kimenni megint a karikara, ez nyilvanvalo.

Aztan, ha elindultal es kint vagy akkor tudod elvezni csak igazan es rajossz ez az ajandek.

Ugyanaz a szakasz es mennyire mas a keso delutani, ismet lapos napsutesben. Mas a  novenyzet szine, haragos zold lesz a tenger, a sotet fekete tengerparti homok a melyben meg szinte furdesre csabit igy decemberben. Aki nem jon ki az utolso korre az ezt sohasem latja. Es hat kevesen jovunk ki. Egy nemet sraccal ujjongunk nagyokat a fenti latvanyon megkinalom egy szolocukorral. Megbeszeljuk az eltevedetteket es az utolso ellenorzo ponton ertesulunk hogy mindketten valahol a 6 - 7.-ik hely kornyeken vagyunk.

A srac a meredeken lathatoan jobb eroben van, nem birom tartani vele a tempot. Megtaltosodott a szolocukortol vajon??

Meg 5 kili innen (“only 1 parkrun”) mar nem lehet gond, mogottem senki, nem is tudom voltam e valaha versenyen egy-tizben. A celban varnak a tobbiek. Nagy meglepetesemre nemet futotarsamnak sikerul elkavarni az utolso 3 kilin es nehany perccel mogottem er csak be. Joleso futas a 6-ik helyre elegendo. Egy fel oraval kesobb jonnek Ervin meg Andras egymas utan. Az elkavaras Andrast nelkuli teljesites Andrast valahova eppen elem hozta volna be. Faluhelyen Sanyi ba a fociedzonk viszont mar gyerekkorunkban megmondta, hogy a sportban nincsen “mi lett volna, ha” igy azzal veregetem hatba magamat, hogy a tortenelemkonyvek csak a dicso hatodik helyree fognak emlekezni az elkavarasokra nem! :) Guritunk rea egy-egy seritalt avagy teat atoltozes utan es mar a kovetkezo versenyeket taglaljuk az ujdonsult magyar futocimborakkal es a lelkes szurkolotaborral.

Fasza szezonzaro. Koszi

https://picasaweb.google.com/102477338914660846698/DorsetUltra2013Dec7?noredirect=1#

Tisztul_A_Visztula 2014.01.10 13:42:38 Creative Commons License 49282

Az első 4 km emelkedője igen, az 1 km választott sík után vannak benne lankák, ahogy az általam élőben nem ismert osztrák terepen is. A megfordulás utáni lefelé is ugyanolyan dinamikus :-), mint az élőbeni lehet. Van benne egy nem hiányzó emelkedő a földes, döngölt szakaszon, ha nem lenne, az nem hiányozna. Tehát a profil tényleg egész jó. Inkább arra kellett rávennem magam, hogy ne fussam végig a teljes Cs. utcát, mert a visszafordulási pont után már nem sokáig lehet aszfalt.

Meg picit lélekromboló volt az, hogy van kivilágítatlan 100 méterek, mindez ködben, nedves úton. Lámpa nélkül nem szabad még egyszer elmennem, mert bár gödröt nem nagyon érzékeltem, elég egy hiba, osztán nem a lassú tempóm miatt nem fogok indulni.

Előzmény: hurvinek_2 (49281)
hurvinek_2 2014.01.10 12:49:47 © 49281

Sok hülye vezet arrafelé, legyél óvatos.

Egyébként a pálya profilja megfelelő?

Előzmény: Tisztul_A_Visztula (49280)
Tisztul_A_Visztula 2014.01.09 22:29:18 Creative Commons License 49280

Ma leteszteltem, örülök, hogy ésszel választottam tempót, mert így nem kellett megállnom. 6:30 körüli átlagtempó lett, ennél én jobbat nem fogok tudni sokkal, maximum picivel alacsonyabb pulzuson. Sajnos lámpát nem vittem, mivel este lógtam el a gyerekektől, bár mindkét csuklómon erősen világító Garmin volt. A ködben sikerült egy autósnak elméláznia a Cseresznyésen, ezért volt egy oldalra ugrásom a fűbe. Érdekes, hogy a többi 10-12 autós mind észrevett és szépen lassan került ki.

Előzmény: hurvinek_2 (49270)
Tisztul_A_Visztula 2014.01.09 18:52:16 Creative Commons License 49279

Tök érdekes, hogy akkor egy futó kínlódásom miatt egy bringás élményre is leltem. :-))

Előzmény: Pinyo (49271)
olipapa 2014.01.09 18:50:28 © 49278
titkár úr/herics 2014.01.09 00:24:54 © 49277

akit érdekel...

Na kérem szépen, felkerültek a track-ok, térképek, szint metszetek is ...

http://matra-tura.hu/index.php/kiss-peter-emlektura-a-matraban-2014

cs70 2014.01.08 19:25:48 © 49276

Milyen köd?

Előzmény: a harang népe (49269)
Pinyo 2014.01.08 15:47:50 © 49275

Az is jó, itt Budapesten dobogós lenne. Igaz, hosszabb valamivel, de a Pálmához képest síkvidék.

Előzmény: femina (49274)
femina 2014.01.08 15:33:31 © 49274

Farkasrét környékén van az Adorján utca, aminek a tetején balra fordulva a Magas utcán emelkedhetsz nagyon meredeken egészen Csillebércig. Nem tudok adatokat, de én ezt tartom a legdurvább aszfaltos emelkedőnek.

Pinyo 2014.01.08 14:45:38 © 49273

Szentendrén lakó strava-s ismerős találta és én meg ráharaptam.

Előzmény: hurvinek_2 (49272)
hurvinek_2 2014.01.08 14:34:44 © 49272

OFF

Pinyo, Csak kíváncsiságból: Hogy találtál rá a Pálma utcára? Nekem útba esik, de nem sokan járnak arra ...

ON

Pinyo 2014.01.08 12:49:48 © 49271

OFF

A Pálma utca az általam ismert legmeredekebb aszfaltos kaptató, van benne 40%-os rész is.

Néha meglátogatom országúti bringával. Készítettem róla pár képet a gyűjteményembe, itt: Meredek utcák a vége felé.

ON

Előzmény: hurvinek_2 (49270)
hurvinek_2 2014.01.08 11:24:35 © 49270

Az Ösvény utca jól futható, kivéve, amikor kijegesedik, mert arra nincs szórás és kotrás is csak mértékkel. Pocsolyák persze lehetnek, de jellemzően döngölt kavicsos rész. Hasonló a helyzet a Barackos burkolatlan részein egészen a Pálma utcáig.

A Barackos és a Cseresznyés is a Pálma utca után már földút, jó sáros tud lenni. (A Pálma utca viszont a környék talán legmeredekebb része.)

Előzmény: Tisztul_A_Visztula (49265)
a harang népe 2014.01.08 07:16:26 © 49269

Ködben különösen veszélyes a futás!

medvegyu 2014.01.07 21:24:15 © 49268

Pár napja elindult a Mátra 115 (88) nevezés:

http://matra115.hu

Idén fontos változás, hogy legfeljebb 200 ember indulhat, ezért legfeljebb az első 200 érvényes regisztrációval rendelkező embert indítjuk.

Aki jönni szeretne, ejtse meg a nevezést, nehogy kifusson a keretből, gyorsan gyűlnek a nevezők.

csika_ 2014.01.07 21:06:05 © 49267

Még bő egy hét akkor a sorsolásig.

Magyar részről a regisztráltak:

UTMB: 26 fő

TDS: 6 fő

CCC: 14 fő

OCC: 10 fő

És lesz indulónk a PTL-en is!

Sok szerencsét mindenkinek!

Tisztul_A_Visztula 2014.01.07 20:30:37 Creative Commons License 49266

Azt a részt hívják Pismánynak, amiről írtam? Vagy az a Sztaravoda városrész?

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (49262)
Tisztul_A_Visztula 2014.01.07 20:29:11 Creative Commons License 49265

Bingó, azt próbáltam érzésre, s meglepődtem a digitális térképet használva, hogy mennyire monoton emelkedő.

Az elején összehozok egy kis kvázi síkot a Szélkiáltó/Szélkerék (?), Egres, Jázmin utcákkal, majd az emelkedő a Barackos+Cseresznye, visszafordulás amikor elég volt, a visszaútról letérek az Ösvény utcán át a Barackosra, ami majdnem sík, de van benne egy nagyobb pukli, majd lemegyek a főútra, amin egy kicsit enyhén lejtek, s a Szélkiáltó/Szélkeréken zárok.

Ma reggel megnéztem autóval, a pataknál hála istennek híd van, viszont sajnos nem aszfalt az Ösvény+Barackos kombó, ezért eső után nem tudom, hogy milyen.

Összességében kb. 80%-ban szerintem azt fogom érezni, mint amit majd Ausztriában.

Előzmény: efemm (49258)
Skeletron 2014.01.07 17:12:30 © 49264

Tényleg "űridő" amit mentetek, főleg nekem! Gratulálok! És gratulálok mindenkinek!

Én a BHTCS-n mentem, első indulásom, egyedül és még éjszakain sem voltam:), csak térkép+tájoló. Helyismeretem arra a 2 bejárásra szorítkozott amit az elmúlt hetekben követtem el, de az egyik bejárt útvonalat a meglepetés csúcsok miatt nem is érintettem:) + a Nagy-Szénás és a Csergezán környékén már megfordultam párszor a jelzett utakon.

Végül 40km körül lett a táv és 6:24 az idő, ami soknak tűnhet de tényleg hamar elröppent! Mindent összevetve jól sikerült tájékozódnom, sehol nem tévedtem el, nem tört meg az időjárás és nagyon örültem magamnak a végén! Hihetetlenül feltöltött ez a megmozdulás, otthon is alig bírtam elaludni annyira fel voltam pörögve! Soha ennél jobb évkezdést!

Aki teheti mindenképp vágjon bele egymaga, zseniális élmény!

Előzmény: Z-U-Z (49263)
Z-U-Z 2014.01.07 15:59:17 © 49263

Alapvetően az általunk teljesített 51 km hosszú körön futott 5:24 idő átszámolva kb 6:20-as kilométereket jelent, ami - tekintve, hogy nagyrészt könnyű, jól futható pályáról van szó - nem világraszoló teljesítmény. Sokkal fontosabb volt az, hogy az erős helyismeret miatt nagyon keveset kellett keresgélnünk, sehol nem kellet korrigálni vagy útvonalat módosítani. Ráadásul Balázs kiválóan bánik a térképpel, erről papírja is van :). A hiányzó pontőrök mellett csak a Tarnai-hegy alatti bozótos lassított le kissé, mindenhol máshol normál tempóban haladtunk. És csak ketten mentünk együtt, ami ilyen feladat esetén ideális. Gondolom a csapatod minden tagja egyénileg könnyedén hozna ilyen tempót normál körülmények között (meg persze tájékozódási kényszer nélkül), de a 7 fő már tényleg nem tud 100%-ban egy ritmusban ilyet végigcsinálni (pecsételések, technikai szünetek, stb.) Egyébként mi is "veszítettünk" 28 percet összeségében a mozgásidőhöz képest, de 14 e.p. jár némi adminisztrációval. 

A tavalyi évi teljesítésre visszagondolva, egyedül menni is kifejezetten izgalmas, annyira sok a pont és olyan intenzíven figyelsz, tájékozodsz, pecsételsz, stb. hogy nagyon tud peregni az idő és kilométer. Én jövőre másik irányba fogom csinálni, ha részt tudok majd venni, kipróbálom Kálvária felé, és a Meszes lesz a vége.

Előzmény: olipapa (49260)
Sánta Kutya (SK) 2014.01.07 12:22:27 Creative Commons License 49262

Pismány?

Előzmény: Tisztul_A_Visztula (49256)
hurvinek_2 2014.01.07 11:14:08 © 49261

Értem. A környéken ami lezárt erdészeti út van:

1) Skanzen mögött fel Pap-rét felé

2) Szentlászló elött a Hegytető parkolótól ... ez biztos, hogy rövid neked

Ami komolyabb emelkedő még eszembe jut Visegrád környékén:

1) Visegrád elött a sípálya felé felvezető út

2) Apátkúti völgy bejáratától fel a fellegvárba

3) Apátkúti-völgy közepétől a Pap-rét felé

Ezeken talán összejöhet a szint

Előzmény: Tisztul_A_Visztula (49254)
olipapa 2014.01.07 08:35:43 © 49260

Ahogy tavaly, most is gratulálok, mi sokkal-sokkal lassabbak voltunk. Érdekes, hogy mikor haladtunk oké tempóban tettük végig, de a meglepetéscsúcsok keresgélése, a bevárások, a pecsételések és kavarások baromira elhúzták az éjszakánk.

Kálvária-hegyről, mikor leérsz a műútra az első lakóházakhoz, az első utcán balra 50m-re van egy kút, csak hogy jövőre tudd. Fazekas hegyen mi sem találtunk pecsétet, a többi helyen már volt ember. Jövőre gondolkodom, hogy egyedül megpróbálom, az igazi mégis csak ez lenne. Sokan együtt hendikeppes változat.

Itt a mi menetünk.

Előzmény: Z-U-Z (49245)