Keresés

Részletes keresés

slick66 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25567

Én is önkormányzatnál dolgozok, iskolában mint tanár,pályaelhagyó műszakis. De nagyon bizonytalan minden. Azt látom, a közmunka nagy hibája, hogy a jól dolgozót és a trehány semmirekellőt egyformán kezeli a rendszer.

Előzmény: kriszbon (25565)
slick66 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25566

Van úgy, hogy Te is beállsz a melósok közé, vagy soha, vagy mindig együtt dolgozol velük? (Már ha nem indiszkrét a kérdés)

Előzmény: Gypsy56 (25562)
kriszbon Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25565

Önkormányzatnál vagyok 4. éve, de nem állandóra, hanem kora tavasztól november vagy december végéig(most december) kölönböző  szerződésbeni meghatározásokkal minden évben. Voltam/vagyok ,karbantartó, falugondnok, segédmunkás, munkavezető, de bagóért, közmunkásként hogy úgy mondjam(valamicske pluszt kapok/unk rá, mert mindent ránk lehet bízni).

Egyébként valóban mindent kell végeznünk, mert a középületek körüli karbantartásokat, javításokat is mi végezzük páran, na meg az összes zöldterület rendbentartása is ott van még.

Aztán mindíg jönnek 2-3 hónapra/havonta még emberkék, akiknek szintén akad néha munka(meg sok gond velük).

 

Sajnos itt a környéken elég nehéz elhelyezkedni, főleg ha kicsit idősebb valaki, ha lenne messzebb valami, akkor meg nincs mivel eljárni, bejárni melózni, de azokon a helyeken sem fizetnek sokkal többet már, és nem állják az utazás költségeit sem.

Előzmény: slick66 (25559)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25564

:DDDDD

Előzmény: Gypsy56 (25563)
Gypsy56 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25563

Különben ez egy bitang út, mert baromi meredek, és tele murvával . Az utsó képen levő egy 3 méteres mély ugratóval folytatódik .

Vagy leugrat, vagy kerülni tud előtte jobbra. Baromarcú nem került, és nem ugratott . Csak úgy simán lebiciklizett . :-)))))

Előzmény: Törölt nick (25560)
Gypsy56 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25562

Persze . Sok embernek kikészül a lába ettől .

Előzmény: slick66 (25561)
slick66 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25561

A képeket elnézve kicsit átértékeltem a nehéz munka fogalmát. Volt már olyan a csapatodból, aki besokallt és azt mondta, ennyi volt?

Előzmény: Gypsy56 (25556)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25560

Soka  hülye bringás azt tudom főleg a dh bringások azok mennek tökön  babon fán mindenen

 

Előzmény: Gypsy56 (25558)
slick66 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25559

Valószínű, hogy munka közben jobb véleményed lesz róla, persze lehet hogy nem. Nálunk napok óta harmincöt fok felett a hőmérséklet, de az első próbavágás után még azt is elfelejtettem, annyira más volt mint az eddigiek. Veszekedés lett majdnem a dologból, a család megállapította: teljesen belehülyültem. Ha nem titok, milyen munkakörben dolgozol?Mert hozzám képest azért Te mégiscsak profi vagy

Előzmény: kriszbon (25554)
Gypsy56 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25558

Az is ! Hogy a rosseb egye meg a sok hülyét . Ezerrel csavarnak lefelé, rendszeresen eltalálnak gyalogost, vagy pofára esnek, de NAGYON ! Ott melóztunk, az egyik berontott a melósok közé . Éppen fűrészeltek . Mázlija volt ...

Előzmény: Törölt nick (25557)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25557

huh de jó kis bringás pálya lenne :)))

Előzmény: Gypsy56 (25556)
Gypsy56 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25556

:-))))

Régebben, amikor még jobban ment a meló, még szarabb volt . Vasúti töltés kilométereken át . Az a valódi királyság ! :-))

Pesti 56-os, 59-es villamospálya, 27 méter magas rézsüvel, helyenként rajta műanyag háló . Fogaskerekű pálya, csak kötélen lógatott ember tudta vágni . Jó helyek voltak .

Kicsit autópályáztunk is, persze csak a szar részeken, mert a jót levágták géppel . :-)

Most meg úgy néz ki, tán lesz libegő . Az is úri dolog . :-)))

 

Előzmény: kriszbon (25555)
kriszbon Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25555

Szép területek ezek is az biztos.

Pfff de útálom a partoldalakat meg árkokat. :-)

Előzmény: Gypsy56 (25553)
kriszbon Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25554

Szia!

 

Persze nincs is gond azzal, hogy mindenki másképpen látja ezeket a dolgokat.

Ha nem végeznék ilyen melót, és otthonra vennék egy ilyen masinát, akkor örülnék neki mint majom a farkának, az biztos, hidd el. :-D

De így teljesen más szemmel nézem őket, na meg néha amilyen felelőtlen nemtörődöm emberekkel kell dolgoznom, hogy az már borzalom, és talán ez is közrejátszik, hogy így látom.

 

Azért én nagyon messze vagyok attól, hogy sok gépet ismerek, mert tapasztalatom a legtöbb a Stihl géppel van, meg jópár típusú kínaival, fogjuk rá egy kicsi tapasztalat Solo-val, meg még Oleo is volt (Sparta 25).

MTD-t meg hasonlókat csak láttam hogyan nyűglődnek. :-D

 

Majd többet, és más véleményt a Husqvarnaról úgy is csak akkor tudok mondani, ha már dolgoztam vele.

 

Az a 4 lityi benya sokszor/legtöbbször csak 1 műszak. :-)

Előzmény: slick66 (25552)
Gypsy56 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25553

Értem. Ilyesmik vannak nekünk is, konkrétan pont 345Rx segítségével vágtam le. Már többedszer .

Előzmény: kriszbon (25550)
slick66 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25552

Szia kriszbon!

Nem régiben lettem birtokosa egy ugyanilyen gépnek, és véleményedet olvasva jót mosolyogtam azon, mennyire másképp látjuk ugyanazokat a dolgokat. Neked van összehasonlítási alapod sokféle géppel, nekem igazából kettővel. Mtd és Oleo Mac, Stihlt meg csak láttam dolgozni, még nem próbáltam. Ráadásul hobbistaként nagy tapasztalatom sincs, nem is kötekedés vagy valami hasonló miatt írok, egyszerűen csak a véleményem közlése a cél. Összvissz 4liter keverék epuffogtatása után, tehát bejáratósként használva. A hám nagyon jól tart, egyszerűen kezelhető, a gép súlyát nagyon jól elosztja. A motor indul, stabil alapjárat, kicsit forgatva is vág, de nagyobb fordulaton jön meg az ereje.A rezgéscsillapítás miatt szívem csücske a gép (köszi Gypsy), egyáltalán nem fárasztó vele a munka. A műanyagok minőségét az idő eldönti majd, szemre szépek, persze ez nyilván az utolsó szempont. Beismerem, ez egy elfogult vélemény:-)

Előzmény: kriszbon (25548)
flybird Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25551

Rendben , köszi.

Előzmény: kriszbon (25537)
kriszbon Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25550

Tudod még ha én dolgoznék(csak) vele akkor azt mondom, hogy vigyázva van rá, mert figyelembe veszem az esetleges sérülékenységet bizonyos dolgoknál.

De sajnos nem így van, és ha a Stihl koptatót tönkreteszik, összetördelik(pedig az szerintem sokat bír)akkor mi lesz ezzel.

Egyébként én egyáltalán nem vágyom ilyen nehéz gépekre, nekem jó a kicsi könnyű is(hiába öregszem már). :-)

 

Elég azzal is megmászni a partoldalakat, nem hogy egy nehéz döggel.

 

Ez egy aránylag jó partoldal a sok közül, de a kép nem adja vissza még ezen sem, hogy milyen sza@r felkapaszkodni rá, vagy megállni rajta(máshol nem csináltam még képet).

 

Előzmény: Gypsy56 (25549)
Gypsy56 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25549

Én is csak leírtam a benyomásaimat . :-)))

Ilyen, meg ilyenebb területeken kipróbáláson már túl vagyok . Sőt, párhuzamos kipróbáláson, mert volt, akinél husi volt, volt akinél Stihl .

Előzmény: kriszbon (25548)
kriszbon Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25548

Ahogy gondolod, én leírtam az első benyomásaimat a gépről, de még nem használtam munka közben, és ennyi. :-)

Amúgy én aztán nem vagyok Stihlbuzi, hogy csak az az istenkirálycsászár meg minden. :-D

Szőlősorokban soha nem vágunk vele, az akasztó hátrébbtolás majd esetleg szóbajön, ha már dolgozva is lesz vele, de akkor lehet eléggé orrnehéz lesz a gép az én beállításomhoz, szokásomhoz.

 

Ha erre gondolsz a stifttel kapcsolatban, akkor nekem bizomy könnyen kifordul a horonyból, ha nem tartom belenyomva az újjammal.

 

 

Ja, a műanyag koptató sérülékenysége meg majd kiderül a vallatásnál, ilyen és hasonló területeken. :-)

 

 

 

Előzmény: Gypsy56 (25544)
Gypsy56 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25547

Én meg láttam már, azért mondom . :-)))

Előzmény: apii (25546)
apii Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25546

A stihl hámon is van ilyen lehetőség mindaddig, amíg be nem rágódik, összegyűrődik az anyag.

Mivel még nem láttam husi hámot, gépet közelről, így nem tudok érdembe nyilatkozni.:-)

Előzmény: Gypsy56 (25545)
Gypsy56 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25545

A husinál arra a hám van kitalálva. Megrántod az egyik szalagot, és már feljebb is ment .

Előzmény: apii (25541)
Gypsy56 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25544

Helyből erősen elfogult írás, és kb alig van benne igazság . Szerintem . :-)))

Tudok mutatni sok évest, aminek még mindig prímán bírja a műanyagja . A tank elhelyezése, tankolása lényegesen jobb, mint a Stihlnél . Könnyebb sokkal tankolni, az egyensúlya is jobb . A gázmarkolat nincs hátrébb, max nem állítottad be . A fület, amire akasztod, hátrébb kell tolni . A Stihl a rezgésmentesítőn nyeklik-nyuklik, ez meg nem, a csillapítása mégis jobb . Szerintem a kinézete lényegesen igényesebb, mint a Stihlnek .  Ha pár óra után az alapjáratot beállítod, négy év múlva is pontos lesz . Jobb, hogy kisebb a kormánya, mert beférni oda, ahol a Stihllel felakadsz . Pl szőlősorba . A hangja nagyon más, mint a Stihlnek, szokás kérdése . Nem vinnyog . Nekem még sosem ugrott le a fejcserénél a stiftről . A kormány felfogatása a Husqvarnáról évek alatt se tört le, el sem fordult soha. A Stihleken meg igen .

Előzmény: kriszbon (25540)
kriszbon Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25543

Majd ránézek jobban, de nekem úgy tűnt, hogy hagyományosan csavar fellazít, és odébbtol az egész.

A hámon viszont van egy szuper megoldás, amivel gyorsan megszabadulhatsz a kaszától.

A beakasztó felett van egy piris kar szerűség, amire ha esetleg rátenyerelsz és kifelé megnyomod, eltolod magadtól, akkor a kasza leesik a földre a beakasztóval együtt(egy reteszt nyit a kar). :-D

Előzmény: apii (25541)
apii Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25542

lyukba

még pár ékezet elmaradt

Előzmény: apii (25541)
apii Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25541

Kormány szokható, ott az én példám.:-)

A beaksztó bizbasz nem állitható valami gyors megoldással?Mert igy ha árkozik az ember,(én a stihlen variálni szoktam vele) nem biztos hogy megfelelő  a tulságos csikozás elkerülése végett.Lehet a hámmal is játszani,de a gépet egyszerübb a stihl esetébe átrakni egy másik jukba.

Előzmény: kriszbon (25540)
kriszbon Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25540

Na szóval, vágva még mindíg nem lett vele, de azért pár szót írnék.

 

A szórásvédőn a koptató kemény műanyagból van, ez nem tudom mennyire lesz tartós bozótos, kinövéses, törmelékes buckás terepen(a Stihl megoldása szerintebb jobb).

A levételéhez ami van csavar, és a tüske használható hozzá, nem a legjobb, mert a horony nem elég mély, így állandóan kiugrik belőle.

A fogókaron a markolatok egymáshoz túl közel vannak nekem, tehát szűknek találom a távolságot, és az is a Stihl 400-hoz képest(7-8 cm).

A gázmarkolat hátrébb van mint a másik, így kényelmetlennek érzem, hogy nem tudom kinyújtani a kezem annyira.

A fogás szerintem jobb a Stihl kaszán, a kicsit erősebb, és gumisabb markolatokon.

A benzintank kicsit átlátszó, de eléggé kemény, talán törékeny műanyagnak tűnik, olyan mint amiből sok játék készül.

A beöntőnyílást aki így tervezte meg, azt falhoz állítanám, és lelövetném azonnal. :-)))

A fogókar felfogató konzol masszívabb szerintem a Stihl kaszán, és az egész fogókart kicsinek gyengének tartom egy ekkora kaszához(olyan kínais megoldásszerű).

Szerintem a felfogató konzol nagyon ki van emelve a szártól, elég lenne annyira mint a Stihl-nél.

A szár az vastag(32 mm)de foltos, nem egyenletes színű az alu cső, ugyszintén a fogókar is olyan.

Nagyon gagyi hatást kelt így, ami elég kiábrándító, a fényes benyatankról ne is beszéljünk(inkább hagyták volna hátul).

 

A másik dolog, hogy milyen masina az amin pár perces próbálgatás után már alapjáratot kell állítani, mert állandóan leáll.

A 400-as stihl-hez 4 éve nem volt hozzányúlva, azóta is jó az alapjárat, ehhez képest mint a doxaóra, olyan.

A gép beindítva alapjáraton eléggé rázkódik, gázadásra tök olyan hangja van, mint a nagy ccm-es kínai gépeknek(hasonló érzetet kelt az emberben).

Ha rá van állítva az alapjáratra egy picivel több, akkor meg már harangozik a kuplungja, pedig messze van még attól, hogy a fej forogjon.

 

Ez egy olyan városias, parkokba való kaszának tűnik, nem pedig vidékre a bozótos dzsindzsásba. :-DD

 

Többet így most nem igen tudok írni, amíg nem tudom hogyan viselkedik munka közben.

 

Előzmény: kriszbon (25538)
apii Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25539

Szép új! :-)

Előzmény: kriszbon (25538)
kriszbon Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25538

Sziasztok!

 

Pár kép az 545 RX kaszáról, elsőnek az öreg veteránok(az 1-ik nagyon agg már) társaságában. :-)

 

 

    

 

 

 

 

Majd pár szót is írok, de most csak a képeket küldöm. :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!