Keresés

Részletes keresés

TEXAN Creative Commons License 2008.05.06 0 0 849

A páva galambok csak a dúc tetejére repülnek.Csak ez az egyetlen példány járt a ház tetőn is.Hát a repülésük csak annyi hogy a földtől a dúc tetejéig meg vissza.Nem repkednek köröket.Köszi a választ nem tudtam hogy a sátornál is lehet venni gyűrűt.Ma is tanultam valamit:)

Előzmény: Törölt nick (847)
bolero84 Creative Commons License 2008.05.05 0 0 848

Köszönöm mindenkinek!

Azt hiszem belépek "valamibe" : ) .

Igaz,csak egy galambászt ismerek a közelben,de ő "nagy menő":Sisák János-olyan érem gyűjteménye van ,mint ide ,Buda!-Biztos tag ő is .Majd megkérem segítsen ebben...Én is kiprobálnám a galambkáimat egy kiállításon : )

Minden jót Nektek!

Törölt nick Creative Commons License 2008.05.05 0 0 847
Gyűrűt a monori börzén is lehet kapni, vagy rendelni az MGKSZ sátornál. Egy kérdésem lenne: a pávagalambok is kijárnak? Meddig repülnek, vagy csak atetön ülnk meg?
Előzmény: TEXAN (845)
szikiy Creative Commons License 2008.05.05 0 0 846

Szia bükköny, szépek a himek a fotókon gratulálok.

Előzmény: bükköny (843)
TEXAN Creative Commons License 2008.05.05 0 0 845

Azt tudom hogy honnan lehet rendelni és hogy már régen meg kellet rendelni.Azt viszont nem tudtam hogy még lehet rendelni.Magamnak rendeltem és szerintem elég is lesz.Csak valaki kérte hogy nekem nincs-e felesleg.De sztem ezzel a dologgal ő is tisztába van.de azér köszi a választ.Ja és ha már itt vagyok megragadom a alkalmat és fel rakok pár képet:)

 

idei fióka

 

 

 

 

A képek lehet nem a legjobbak ,de ígérem lesz jobb is:)

Előzmény: bükköny (839)
tomkay Creative Commons License 2008.05.05 0 0 844
Hát megmondom őszintén nem nagyon értek ehhez a fajtához.
De viszont látom hogy kiállítás győztes és :Őszintén garatulálok!!!
Üdv!
Előzmény: bükköny (843)
bükköny Creative Commons License 2008.05.05 0 0 843

Nem sok jó képem van, amin igazán szépen állnának a Karrierek, de majd készítek róluk. Kiállítási ketrecben egy kis türelemmel lehet jobbacska képeket készíteni, ezért inkább ezek közzül válogattam.

 fiatal hím, Kondoros, Dudoros Klubkiállítás 2007 febr.3.-4.

 fiatal hím, Karcag, 2006 dec. 22.-23.
Előzmény: Nagy T. (840)
tomkay Creative Commons License 2008.05.05 0 0 842
Üdv mindenkinek!

Délután szép napos-jó idő.Gondoltam egyet kiröptettem a postáimat.Eltelik kb.20 perc a szegény galambok jégesőt kaptak.
Ilyen időjárást. :))
bükköny Creative Commons License 2008.05.05 0 0 841

Szia Nagy T.!

A Karriert mindössze harmadik éve hoztam be a galambházamba, előtte 15 évig Indust tenyésztettem, valamint Tyúktarkáim, és néhány pár Szolnoki Bagdettám van. A Karrierek zömében vörös színűek, de akad még vöröstarka, barna és fehér is. 

Előzmény: Nagy T. (831)
Nagy T. Creative Commons License 2008.05.05 0 0 840
Igaz, tagság nélkül is lehet rendelni kicsit húzósabb áron: ))))Ha van Képet tölts még fel bükköny, szépek a madaraid!
Előzmény: bükköny (839)
bükköny Creative Commons License 2008.05.05 0 0 839

Kedves Bolero84, és TEXÁN!

Gyűrűt a Magyar Galamb És Kisállattenyésztők Szövetségétől (MGKSZ) rendelhettek, ha még van ebből a méretből készleten. Ugyanis a gyűrűrendelési határidő már réges-régen lejárt. Rendelhettek úgy is, hogy nem vagytok egyesületi tagok, csak úgy valamelyest drágábban kapjátok meg. Postán utánvéttel elküldik. Itt érdeklődjetek: mgksz@enternet.hu , honlap: www.mgksz.hu

Előzmény: bolero84 (837)
Nagy T. Creative Commons License 2008.05.05 0 0 838
Szia!
Két lehetőséged van.
1.Neves gyűrűt rendelsz,ez tartalmazza a neved címed,az évszámot valamint egy sorszámot,kiállításra nem alkalmas,saját magad tarthatod számon állományod gyarapodását.
2.Belépsz valameik MGKSZ egyesületbe, és rendelhetsz a szövetség álltal legyártott és kiadott egyesületi gyűrűt.Ez nevet lakcímet nem,csak évszámot és azonosító számot visel magán.Nevezheted a galambot kiállításra..
Ha a neves érdekel küldhetek telefon számot,megrendeled ,és postán utánvétellel rendezed.Az MGKSZ gyűrű rendeléshez mint már írtam be kell lépned vmeik egyesületbe.Én utóbbit javaslom.:)
Előzmény: bolero84 (837)
bolero84 Creative Commons License 2008.05.05 0 0 837

Helló Mindenkinek!

Hogyan tudok gyűrűt rendelni a galambjaimnak,mi a feltétele,hogy kapjak?

TEXAN Creative Commons License 2008.05.04 0 0 836

Jó estét mindenkinek!!

7-es gyűrű felől érdeklődnék esetleg valakinek nincs? ideikéne.Ha estleg lenne olyan akinek már nem kell bármilyen okból az kérem szóljon. 

szikiy Creative Commons License 2008.05.04 0 0 835

Helló neked van karriered vagy csak a barátodnak?

Előzmény: MZ5 (832)
szikiy Creative Commons License 2008.05.04 0 0 834

Helló bükköny szépek a galambjaid van még fotód szivesen megnézném őket.Nekem is van pár darab de még fotók nem készültek róluk.

MZ5 Creative Commons License 2008.05.04 0 0 833
fiokával egy ismert tenyésztő barátom
karrier
MZ5 Creative Commons License 2008.05.04 0 0 832
tenyésztik,nem is kevesn ,igaz kiválót nem sokan
Előzmény: szikiy (816)
Nagy T. Creative Commons License 2008.05.04 0 0 831
Szia!
Szépek a madaraid,mióta tenyészted őket?Van más színben is?
Előzmény: bükköny (825)
szikiy Creative Commons License 2008.05.04 0 0 830
hello
Előzmény: bükköny (825)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.03 0 0 829
Nem kell a galamboknak más csak magkeverék amit lehet minden hobbiboltban, táposoknál vásárolni, vagy otthoni magokat adni nékik. Kukorica, búza, árpa, napraforgó, stb. Ásványi ill emésztőnek jó és olcsó a ZEOLIT. Zavarni erőltetni nem kell a repüléssel, mert edződni kell. ha zavarják elrepülnek és erejük miatt nem biztos visszatalálnak.  A szárnypróbálgatás vége úgy is a repülés lesz.
Előzmény: geler (828)
geler Creative Commons License 2008.05.03 0 0 828
Ilyen korban nem a tojáshéj a fontos, inkább ásványi emésztőről gondoskodj.
A többit jól leírta az előttem szóló kartács. Bízd a természetre!
Előzmény: vagafi (826)
tomkay Creative Commons License 2008.05.02 0 0 827
Üdv mindenkinek!

Majd szépen maguktól lassan-lassan elkezdenek repülni.Elősször kisebb köröket és sok pihenővel.Az lenne a legjobb ha betennétek őket egy ólba (kezdetleges),és minden nap kinyitnátok nekik az ajtót.Majd kimerészkednek és megbátorodnak.
Amugy tojást sztem se adjatok nekik.Inkább valami táplálék kiegészítőt.Emésztőnek meg:Röpte-t.
Ha lassan már kimerészkednek és szétnéznek a tetőn ugy is megszokják a helyet és nem mennek el.
Előzmény: vagafi (820)
vagafi Creative Commons License 2008.05.01 0 0 826

Köszi!

 

A héját se? Ha nem, mi legyen a mészpótlás? A reptetésről tudsz valamit? Egyelőre levegőztetéskor egyszerűen visszaugranak a ládájukba...

Előzmény: geler (822)
bükköny Creative Commons License 2008.05.01 0 0 825
apa és két fiafatal tojó
Előzmény: bükköny (824)
bükköny Creative Commons License 2008.05.01 0 0 824
Nekem van néhány pár Karrierem.Ízelítőnek két fotó.
Előzmény: szikiy (816)
geler Creative Commons License 2008.05.01 0 0 823
Nem valószínű. Elég peckesen áll, nagyobb az esélye, hogy hím. A tojó egyébként is elköltözik, ha ivaréretté válik, a hím hozza a menyecskét.
Előzmény: jasminy (821)
geler Creative Commons License 2008.05.01 0 0 822
Tehetsz érte. Ne adj nekik tojást.
Előzmény: vagafi (820)
jasminy Creative Commons License 2008.05.01 0 0 821
Tojó.
Előzmény: Törölt nick (818)
vagafi Creative Commons License 2008.05.01 0 0 820

Sziasztok!

Találtunk két megszeppent városi galambfiókát egy pincelejáró-lépcsőn. Kicsit még pelyhesek a fejükön, de szép dús tollazatuk van már - bár úgy tűnik repülni nem tudnak még (vagy nem mernek). Csak a szárnyukkal csapkodtak és csipkedni próbáltak mikor elhoztuk onnan őket. Most vizet kapnak, reszelt főtt tojást, aprított tojáshéjat és a belga Versele-laga magkeveréket galamboknak (hántolt árpával dúsítva, mert a nagyobb magokat nem tudják benyelni), meg füvet. Esznek rendesen, naphosszat tollászkodnak, szarnak, pihengetnek sokat. Naponta kivesszük őket kicsit a ládájukból és kitesszük őket a napra, de nem tudnak mit kezdeni a szabadsággal egyelőre.

Nem vagyunk tenyésztők, csak segíteni szeretnénk rajtuk addig, míg önállóan tudnak élni. Azt szeretném kérdezni Tőletek, hogy egyrészt mindezeken kívül tehetünk-e még valamit és főleg azt, hogy hogyan fognak elkezdeni repülni? Menni fog magától, mikor itt az ideje?

Előre is köszi a válaszokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!