Keresés

Részletes keresés

LeO78 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25598

A praktikerben nézd meg a 62 rongyért árult Partner BA407BT-t. 2 év gar, 2LE, 40 ccm, husqvarna feliratok mindenhol. Van erő, nyomaték, jó a fogyasztása és jóféle damilfej jár hozzá.

Előzmény: Psycapone (25592)
kriszbon Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25597

Huh nem is írtam, hogy a mai napból(szó szerint is)mennyire elegem van, mert 9:30-tól 14:30-ig toltam az ipart a tűző napon, csak tankolni álltam meg.

Szét égette azt cseppnyi agyamat ez a böszme napsütés(biztos azért fáj a fejem). :-DD

slick66 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25596

A lődörgőt könnyebb észrevenni, az emberi természet márcsak ilyen, pedig ennek ellenkezője is van. Nálunk is van néhány olyan ember, aki a kiosztott munkát rendesen elvégzi, soha rossz szót nem hallottam rájuk. Az egyik pl. évzáró előtt bejött és levágta a sövényt az iskola bejáratánál, pedig akkor két hete már lejárt a közmunkája. Amit hiányolok a rendszerből, hogy aki rendesen végzi a munkáját kaphatna valamiféle előrelépést, ami lehetne mondjuk szerződéses jogviszony legalább. Ez motiváció is lehetne, ha már egyéb lehetőség egy kis faluban úgysincs.Az önkormányzat a jelenlegi szabályozás mellett ellenérdekelt ebben, mert a közterhek miatt a saját dolgozó nagy luxus. Mi például önként lemondtunk a túlmunka utáni díjazásról, csak bérletvisszatérítés van mint egyéb járandóság. Megértettük ezeket kényszerintézkedéseket, csak elfogadni nem lehet. Egyébként törvénytelen is. De igazad van: aki jól dolgozik meg kell becsülni!

Előzmény: kriszbon (25593)
kriszbon Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25594

Hehe rám köpködtek páran, mert nagyjából kiszámoltam nekik, hogy kb. mennyi benya meg damil mehet el annyi idő alatt arra a területre, több elhasználása képtelenség lenne.

Persze tudtam, hogy még így is elvisznek belőle, mert akkor kevesebb melót végeznek el, de az csak 1-2 nap lehetett, mert utána meg mennem kellett velük, hogy biztosan elkészüljön a meló(ez sem jó).

Valamikor 2 éve más munkákat csináltunk vagy 3 hónapig(felújítások), na akkor láthatta a P. mester hogy mennyi benya meg damil fogy, meg a többi cucc is, amikor a jómadarak dolgoztak a gépekkel.

Volt cirkusz belőle rendesen, na meg pletyka is a faluban.

 

Gépet nagyon nem szívesen adok ilyen emberek kezébe, legtöbbször kimegyünk inkább mi megcsinálni(pl. ároktisztítás/ásásnál kivágni előttük a gazt), ha köpködve is, mert az plusz melót jelent.

Előzmény: apii (25590)
kriszbon Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25593

Nálunk úgy néz ki, hogy szinte muszáj felvenniük embereket, még ha nincs is nekik rendesen munka.

Elég zavaró, meg bántó dolog, hogy látja az ember mikor azonos pénzért sz@rt sem csinálnak, sokszor már 9-kor van aki holt részeg, és ha úgy tartja kedve elballag haza.

Akiben meg van egy kis tisztesség, az burcsázik/hat helyettük is egész nap.

Persze azért van felvéve minden évben hosszú időre pár normálisabb ember, hogy a munka el legyen végezve(tudják hogy elvégezzük), na meg van aki figyel a cuccokra, hogy ne tűnjenek el(elég nehéz ügy).

Ami kicsit kapunk páran pluszba, az ilyen nem is hivatalos úton történik, de ha alkalmaznának minket egy tisztességesebb bérért állandóra, ilyen emberekre nem is lenne szükség(de azt mondják nincs rá pénz).

Ha jól gondolom(hallottam), ilyen felállással ami nálunk van, elég sokat megspórolnak azért, mert amúgy már biztos kiadták volna a melót maszeknak.

 

Elég érdekes dolog az is, hogy az emberek közül sokan csak azokat veszik észre, akik lődörögnek nem dolgoznak, azokat nem igen akik elvégzik a munkát (persze azok ritkábban vannak szem előtt kupacba verődve).

Jó azért néha megdícsérnek minket, meg nekünk mondják sokszor, hogy a többiek minek vannak, mikor nem csinálnak semmit.

 

apii (25577):

 

Elég jó ötlet, majd kipróbálom hátha működik. :-)


Nem félek én a nagy kaszától, csak ha tehetem hanyagolom a 400-as cipelését.

Nagyon sok helyen inkább hátrányt jelent a nagy nehéz gép ami ugye erősebb, vagy csak ott vagy vele mint a kisebbel, de sokkal jobban elfáradsz, persze nem mindenhol van így, de az elég kevés.

Olyan 2 LE körüli nagyon könnyű gépek lennének jók, de az csak álom.

Előzmény: Gypsy56 (25574)
Psycapone Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25592

Sziasztok

 

Új fűkaszát szeretnék venni (damilost) maximum 60-70 ezer forint körül.

Egy MTD 790est nyúztam 4 évig. Tavaly már cserélni kellett benne pár apróságot. Megint probléma van vele, úgy döntöttem nem éri meg már foglalkozni vele.

Ezért is szeretném kikérni a véleményeteket.

A karban tartott terület (1000m2) enyhén egyenletlen. A gaz nem vészes, 2-3 hetente szoktam lenyírni.

Szeretnék olyan gépet venni ami szintén kibír legalább 3 évet és könnyű alkatrészt szerezni hozzá.

Valamint érdekelne, hogy mennyit számít szerintetek a lóerő. Ez az MTD eléggé használhatónak tűnt.

Nézelődtem és láttam, hogy vannak 50 ezer körül 4-5 lóerős dögök, de mivel a szervízelhetőségükről semmit nem találtam kb.. engem nem győztek meg.

Egyéb tényező a balkezességem :) Fontos lenne a kar állíthatósága.

slick66 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25591

Nem baj ha tönkreteszik, lesz másik pályázat, veszünk majd másikat. És tényleg lesz újabb pályázat, szóval itt a kútba öntött pénz tipikus esete. Nem egyedi eset sajnos, az oktatásból tudnék ugyanilyen példákat hozni.

Előzmény: apii (25590)
apii Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25590

Nálunk sem működött a közmunkás csoportvezető,velük együtt vitte a cuccokat.Semmi együttérzés, felelősség nincs a gépek, eszközök iránt a dolgozóknak.Ez is probléma,mert nem érdekli mi lesz a géppel, lapáttal, maszkkal.Majd lesz másik felfogás él. Számon kérni lehet, bizonyítani igen nehéz, így álltálába lenyeli a munkáltató cég az eszközök pótlását.

Előzmény: slick66 (25588)
slick66 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25589

De ha sikerülne megoldaniuk ezeket, mi különböztetné meg őket?A festék szine?:-)))

Előzmény: Gypsy56 (25584)
slick66 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25588

Márpedig mifelénk nincs igazi felügyelet: a munkairányító is közmunkás, kb. ugyanazzal a hozzáállással, vagy néha rosszabbal. Nem érzi senki magáénak a feladatot, a cél átvészelni azt a néhány hónapot. Itt az elmúlt két évben milliós károk keletkeztek gépekben, eszközökben. A baj csak az, hogy a kilátástalanság miatt nem nagyon változik jó irányba semmi. A könnyű pénzszerzés (községünkben a hagyományos népi mesterség a prostitúció) még mindig nagyobb presztizzsel rendelkezik mint a tisztességes munka.

Előzmény: apii (25583)
apii Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25587

Jobb lenne ha leadnának, mert nekem kell cipelni a kaszájukat súlytöbbletét.A fene a pofájukat.

Előzmény: slick66 (25586)
slick66 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25586

Ez a súlygyarapodási probléma az autóknál is megfigyelhető, az újabbak szinte mindig nehezebbek az előd modellhez képest. Vagy a láncfűrészek:az újak valahogy mindig felszednek néhány tíz dekát.

Előzmény: apii (25581)
apii Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25585

Ez is igaz.Ha nem tetszetős a dolog, akkor bizony tudja az ember köpködni.

Előzmény: slick66 (25582)
Gypsy56 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25584

Ez így van. Amit én látok, az az, hogy a Husqvarna lehetne hülyeállóbb, a Stihl meg emberbarátabb .

Előzmény: slick66 (25582)
apii Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25583

Ha nincs felügyelet a munkások felett, akkor lopások igen hamar előjönnek.Nem kell nagy dologra gondolni, elég ha kap egy új seprűt reggel, és délután visszahoz egy régit.Sok apróság sokra megy.

Kaszálásnál nálunk már nem mennek egyedül dolgozni, mert minden eltűnt, benzin, damil, maszekolás ezerrel, stb.Még a ruhaszárító is damilból volt!Így bukott le egy versenyző! :-)

 

Előzmény: slick66 (25580)
slick66 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25582

De a szubjektum se elhanyagolható szempont. Ha valamit szeretsz, meg tudod bocsátani néhány hibáját, ha meg utálod, a kisebb problémák is nagyobbnak látszódnak.

Előzmény: apii (25579)
apii Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25581

Biztos van különbség köztük, és ez így jó.Minden márka súlya, súlyelosztása tuti hogy változó.

Ott a 410-es, egy új gép, és mégis nehezebb a régitől.Ezért szégyellhetik magukat a tervezők.

Előzmény: Gypsy56 (25578)
slick66 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25580

Tegnap este hozzánk is elért a vihar, el is ment az áram rögtön. Szerencsére jég nem volt, de eső se sok, pedig nagyon kellene. A közmunka meg sajnos politikai megoldás, nem gazdasági. Nekem is bántja a szemem a tudatos géppusztítás, meg a lopás. A kiadott ötliteres kanna benzin másodperceken belűl eltűnik, ha nem fgyel oda a raktáros srác. Egy kis faluban dolgozok, ötven-hatvan, de van úgy, hogy száz közmunkás van felvéve. Folyamatosan ennyi embernek nem tudnak értelmes munkát adni, így kisebb-nagyobb csoportokban ülnek egész nap. Van persze jó példa is, csak nagyon kevés.

Előzmény: Gypsy56 (25572)
apii Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25579

Mindenki a megszokotthoz viszonyít, és ez így van jól.Nekem van bc 420-as oleom, és stihlhez képest más a kormánya, alakja.Használható, csak szokás kérdése.Mégis előbb elfogattam, mint az új stihl áttervezett gépét, a régi után.

Előzmény: slick66 (25552)
Gypsy56 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25578

Tudod érdekes, hogy a hivatalos adatok szerint nem igaz, de nálam aki a 345PX-et kipróbálta, mindenki szerint könnyebb volt, mint a Stihlek . Még akár a hivatalos mérés igaz is lehet, de ennek VAN OKA !!!

Előzmény: apii (25577)
apii Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25577

A partra küld fel a gépet, te meg majd ha elkészült felmész utána.:-)

Nem kell félni a nagyobb gépektől, megszokhatóak, és gyorsabb velük dolgozni.Szerintem.

 

Előzmény: kriszbon (25550)
Gypsy56 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25576

Várda ? Jól emlékszem ?

Előzmény: Törölt nick (25575)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25575

majdnem igazad lett a jéggel kapcsolatban tőlünk pár km-re letarolt mindent  .

ma reggel a kenyérhordó emberke mesélte . bár ahogy írtam a vízválasztó

miatt minket elkerült  , mondjuk ilyen eső nem is kell ,igaz utána más

felesleges lenne a locsolás !! ::))

Előzmény: Gypsy56 (25492)
Gypsy56 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25574

Érdekes dolog ez . Van itt egy esztergályos vállalkozó, egyfolytában sír, hogy nem talál embert . Hát persze hogy nem, azért a pénzért nem is lesz . Nekem örömmel dolgoznak, mert pénzt keresnek . A közmunka is olyan, hogy azért a pénzért kibaszás az egész . Ráadásul szerintem ismerve a közmunkások, meg a mi termelékenységünket még csak nem is olcsó . Az elsumákolt munka, ellopott cuccok miatt biztos, hogy olcsóbb lenne velünk csináltatni . Ráadásul még a munkásnak se lenne keserű a szája íze . A vállalkozóknál úgy le vannak nyomva az árak, hogy nincs annál takarékosabb megoldás szerintem . De hát az azért nem műxik, mert akkor nem az olcsó vállalkozó vinné el a melót, hanem a rokon .

Előzmény: kriszbon (25565)
Gypsy56 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25573

Ráadásul szoktunk rajtuk röhögni, mert kivonulnak, a területen a sík részen kaszál mind (kb 300 négyzetméteren 10-12 kaszás), a rézsün meg nincs senki . :-DDD

Előzmény: Gypsy56 (25572)
Gypsy56 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25572

Szerintem a közmunka egy vicc. Ismerek a Magyar Közútnál dolgozó közmunkás kaszásokat . Írd és mondd, napi 1, esetleg 2 tank benzint használnak el, de a második már biztos nem megy ki a gépből, csak egy része . Mellette ellopják a benzint, damilt, fejet, hámot . Persze a másik fele az, 47.000 Ft-ért mit lehet elvárni ?

Előzmény: slick66 (25567)
Gypsy56 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25571

:-DD

Előzmény: Törölt nick (25570)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25570
slick66 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25569

Gondoltam, hogy így lehet, a válaszaidból látszik, a gyakorlat oldaláról is van fogalmad. Azért meg külön tisztelet, hogy ezek után még van energiád a sok problémás ember nagy kérdéseivel foglalkozni! (lásd én):-)

Előzmény: Gypsy56 (25568)
Gypsy56 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 25568

Általában én is melózok. Ez akkor nincs így, ha hordani kell utánuk pl a szerszámot, vagy adogatni, autót vinni utánuk, stb . Vagy ha közben a megrendelővel kell dumálni . Persze ha kaszálunk, ők fűkaszával, én traktorral . Ha lehet traktorral vágni .

Előzmény: slick66 (25566)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!