Keresés

Részletes keresés

s500 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25621

Máshol 80e az ára!

Előzmény: s500 (25620)
s500 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25620

Szia.

Én nemrég vettem egy Hitachi kaszát, pont itt ajánlották a fórumon, nem tudom most miért nem írja senki.

Írid, hogy 60-70 e ft.-ot szánsz rá, erre kínai fuxtecet ajánlanak.

Nem értem.

A Hitachi made in Japan, 5 év garancia!

58e ft most is a Bauhausban.

Nagyon bevált.

 

 

Előzmény: Psycapone (25619)
Psycapone Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25619

Köszi szépen az infót :) A 2 év gari nagyon pozitív.Megtaláltam a videódat is róla, megtetszett a dög!

 

 

 

 

Ny1lasMisi:

 

Belebotlottam már az általad javasolt fűkaszába. A paraméterek alapján nem tűnik rossznak, de az ára gyanusan olcsó. Volt pár hasonló dép (Demon, Garden stb), de ezek közül egyik sem nyerte el a tetszésem.

A fuxtec szervízelhetőségének mondjuk nem néztem utána. Ahogy írtad igazi gép még biztos nem volt a kezemben :) Viszont volt már "szerencsém" kipróbálni olyan 2 lovas fűkaszát ami a nyomába nem ért az MTD-nek.

 

 

 

 

Előzmény: LeO78 (25598)
kriszbon Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25618

Ohh hát az előfordulhat hogy nem olyan jó, de az inkább megnemnevezem kaszánál (F.....) azért biztos hogy jobb, igaz mégegyszer annyiba is kerül, de azért az a de ott van(na ezt jól megasztmondtam). :-)))

Előzmény: fefe73 (25617)
fefe73 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25617

Ésszerűen hangzik,hétfőn kiderítem ezt a dolgot.Akárhogy is van egy biztos:az a kasza nagyon messze van a husqvarna kaszáktól,kinézetben,a műanyagok kidolgozottságában,komfortban súlyban egyaránt.Árban tényleg jó,de senki ne várja tőle a husqvarna minőséget.Csak ezt akartam mondani.

Előzmény: LeO78 (25614)
albertjani Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25616

Erről eszembe jutott, hogy a hatvani Eastech gyárban típusváltás volt. Hangfalakat gyártanak. A megmaradt hangszórókat kivitték a vastelepre. kb. 5-6 méter magas halmokban álltak a hangszórók, vitte boldog-boldogtalan. Én már későn jutottam oda, de így is sikerült kukázni egy jópár kifogástalan hangszórót. :)

 

Fura dolgokra képes ez a fogyasztói társadalom :)

 

Ennek ellenpéldája a régi szovjet ipar, Ott tényleg csak annyit fejlesztettek a dolgokon, amennyit muszáj volt. Pl. ha megnézel egy régebbi típusú Ladát, meg a legújabbakat, sok apró alkatrész van, ami teljesen ugyanaz, még a cikkszámuk is ugyanaz...

Előzmény: LeO78 (25614)
LeO78 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25615

Jah és még valami, az olcsóbban dolgozó országokban pl általában az emissziós normák is megengedőbbek, bőven lehet még piacon tartani az olcsón gyártásban tartott technikát... Pl kína esetében.

Előzmény: LeO78 (25614)
LeO78 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25614

Nem hiszem hogy egy kifutó modell fődarabjainak gyártásához használt szerszámokat a modellciklus végén kidobnák, bezúznák, pláne ha van x darab olyan márkanevük, ami alatt olcsóbb, "barkács" igényű felhasználókat tudnak kiszolgálni. Válság van. Fogják a motort, kuplungot (pontosabban annak gyártó sorait szerszámait stb) elviszik valamelyik olcsón dolgozó országba, az eredeti termékhez képest elhagyják a rezgéscsillapítást, készíttetnek egy egyszerű hámot, egy új műanyag motorburkolatot, kuplung házat, és már motort kuplungot, stb-t nem kell nulláról fejleszteni.

 

Ha tévednék is ezen konkrét kasza esetében (nem jártam utána mélyebben, a munkahelyi asztalomon van ott a husi katalógus amiben benne van a hasonló paraméteres szerszám) igen jól felfogott anyagi érdekek nem egy ilyen megoldást és terméket eredményeztek már. Példának okáért ott van az astra classic 1-2-3-4-sok.

Előzmény: fefe73 (25612)
Gypsy56 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25613

Nem mind. De van köztük állítólag husi eredetű. Volt tán 45 ccm-es kaszájuk, arra mondták, hogy régi husi konstrukció .

Előzmény: fefe73 (25612)
fefe73 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25612

Gondolod?Nehezen tudom elképzelni.Inkább sehogy sem.

Ennek utánajárok a jövő héten.

Előzmény: Gypsy56 (25611)
Gypsy56 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25611

Hát hogy lebutított Husqvarna lenne .És van is benne igazság .

Előzmény: fefe73 (25610)
fefe73 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25610

Nagyon egyébként nem hiszem hogy hatalmas különbségek lennének ez meg egyes mostani korábbi husi kasza motorok között, egyszerűen nem éri meg xyz termékeket párhuzamosan fejleszteni és gyártani. Egyébként találni olyan kaszát a husi nyomtatott katalógusában ahol a ccm és a teljesítmény adatok egyeznek.

 

Ezt elolvastam párszor de nem tudom mit akartál ezzel mondani.

Előzmény: LeO78 (25607)
fefe73 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25609

Én ennyiért az égvilágon semmit nem várok.Csodák nincsenek.

Egyszer vágtam egy partner pro 330-asal,nem volt az rossz gép,de kaszának nem nevezném azért....:-))))

Előzmény: LeO78 (25604)
fefe73 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25608

Na még csak az hiányozna, hogy még másik Husqvarna kaszát is javasoljak mondjak nekik az 545 RX után, lehet kapnék a pofámra. :-))

 

 

Hát miért nem vettek egy isteni fs 460-at 260-ért?A damilfeje csak kicsit szarabb a hevedere viszont sokkal....:-))))

Az árkülönbségből meg kijön egy kisebb kasza.....

Halkan megjegyzem az 545 rx most is 195 a stihl fs 460 pedig 293 ezer!Nem teljesen épeszűek szerintem ott a stihnél........

Előzmény: kriszbon (25603)
LeO78 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25607

Nem fog sokat számítani, ha erre a kaszára a mostani partner helyett mcculloch címkét fognak ragasztani... :) Nagyon egyébként nem hiszem hogy hatalmas különbségek lennének ez meg egyes mostani korábbi husi kasza motorok között, egyszerűen nem éri meg xyz termékeket párhuzamosan fejleszteni és gyártani. Egyébként találni olyan kaszát a husi nyomtatott katalógusában ahol a ccm és a teljesítmény adatok egyeznek. Persze mindez mit sem változtat azon hogy a gép belefér a megjelölt keretbe, kellemesen erős, nyomatékos, és a teljesítményhez képest alig fogyaszt benzint meg damilt.

Előzmény: fefe73 (25606)
fefe73 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25606

Az ami rá van írva.Partner.Jövőre megszűnik.Meg az alko is.A mcculloch viszont megmarad.A komatsu motorral szerelt kaszáknak is annyi(533-553 rs)lesz helyette saját motorral szerelt viszonylag olcsó farmer kategória.Ez van.

Előzmény: kék1 (25602)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25605

azt hiszem nálam parkolópályára lehet tennia kaszákat, fűnyírókat .

gyakotlatilag kisült a fű !

LeO78 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25604

Nos, annyiba kerül mint egy sparta25. Ennyiért mit vársz, katicabogarat ? :)

Előzmény: fefe73 (25601)
kriszbon Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25603

Na még csak az hiányozna, hogy még másik Husqvarna kaszát is javasoljak mondjak nekik az 545 RX után, lehet kapnék a pofámra. :-))

Igaz 195 ezerért nem hiszem, hogy lett volna jobb választás nekik, ez lehet a mentségem csak rá, hogy megvették. :-D

 

Igen nincs neki, csak 7 kg-os változatban volt, meg néhol még azért kapható is közülük a 300(kisebb) és 350-es.

 

http://www.stihlusa.com/WebContent/CMSFileLibrary/instructionmanuals/STIHL_FS_300350400450480.pdf

 

Ez az elhanyagolt nem elhanyagolt terület kérdése a gépekkel kapcsolatban teljesítményileg, nagyban függ attól is, hogy az milyen helyekből is tevődik össze domborzatilag stb.(szerintem). :-)

 

 

Előzmény: fefe73 (25600)
kék1 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25602

Hanem mi?

Előzmény: fefe73 (25601)
fefe73 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25601

Azért azt tegyük hozzá,hogy ez nem husqvarna.Csak a tisztán látás végett,mielőtt még valaki  azt gondolná,hogy igen pedig dehogy.....:-)))))

Előzmény: LeO78 (25598)
fefe73 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25600

Olyan 2 LE körüli nagyon könnyű gépek lennének jók, de az csak álom.

 

Van ilyen gép is.

Alig több mint 6 kiló(!!!) -2 lóerővel,nem túl elhanyagolt területre(például rendszeresen gondozott önkormányzati területekre ideális és bőven elég is) a husqvarna 535 rxt.Nem olcsó,de profi gép.

 

http://www.husqvarna.com/hu/products/535rxt/#specifications

 

Érdekes hogy a stihlnek nincs ilyen súlyú és teljesítményű gépe....legalábbis én nem találtam.Az fs 130-as nem profi-csillapított gép,az fs 310-es meg 1 kilóval nehezebb....

Előzmény: kriszbon (25593)
kriszbon Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25599

Én is ezt akartam javasolni, csak tartottam tőle, hogy Fuxtec úr megharagszik rám mint a múlkorában. :-)))))

Előzmény: LeO78 (25598)
LeO78 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25598

A praktikerben nézd meg a 62 rongyért árult Partner BA407BT-t. 2 év gar, 2LE, 40 ccm, husqvarna feliratok mindenhol. Van erő, nyomaték, jó a fogyasztása és jóféle damilfej jár hozzá.

Előzmény: Psycapone (25592)
kriszbon Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25597

Huh nem is írtam, hogy a mai napból(szó szerint is)mennyire elegem van, mert 9:30-tól 14:30-ig toltam az ipart a tűző napon, csak tankolni álltam meg.

Szét égette azt cseppnyi agyamat ez a böszme napsütés(biztos azért fáj a fejem). :-DD

slick66 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25596

A lődörgőt könnyebb észrevenni, az emberi természet márcsak ilyen, pedig ennek ellenkezője is van. Nálunk is van néhány olyan ember, aki a kiosztott munkát rendesen elvégzi, soha rossz szót nem hallottam rájuk. Az egyik pl. évzáró előtt bejött és levágta a sövényt az iskola bejáratánál, pedig akkor két hete már lejárt a közmunkája. Amit hiányolok a rendszerből, hogy aki rendesen végzi a munkáját kaphatna valamiféle előrelépést, ami lehetne mondjuk szerződéses jogviszony legalább. Ez motiváció is lehetne, ha már egyéb lehetőség egy kis faluban úgysincs.Az önkormányzat a jelenlegi szabályozás mellett ellenérdekelt ebben, mert a közterhek miatt a saját dolgozó nagy luxus. Mi például önként lemondtunk a túlmunka utáni díjazásról, csak bérletvisszatérítés van mint egyéb járandóság. Megértettük ezeket kényszerintézkedéseket, csak elfogadni nem lehet. Egyébként törvénytelen is. De igazad van: aki jól dolgozik meg kell becsülni!

Előzmény: kriszbon (25593)
kriszbon Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25594

Hehe rám köpködtek páran, mert nagyjából kiszámoltam nekik, hogy kb. mennyi benya meg damil mehet el annyi idő alatt arra a területre, több elhasználása képtelenség lenne.

Persze tudtam, hogy még így is elvisznek belőle, mert akkor kevesebb melót végeznek el, de az csak 1-2 nap lehetett, mert utána meg mennem kellett velük, hogy biztosan elkészüljön a meló(ez sem jó).

Valamikor 2 éve más munkákat csináltunk vagy 3 hónapig(felújítások), na akkor láthatta a P. mester hogy mennyi benya meg damil fogy, meg a többi cucc is, amikor a jómadarak dolgoztak a gépekkel.

Volt cirkusz belőle rendesen, na meg pletyka is a faluban.

 

Gépet nagyon nem szívesen adok ilyen emberek kezébe, legtöbbször kimegyünk inkább mi megcsinálni(pl. ároktisztítás/ásásnál kivágni előttük a gazt), ha köpködve is, mert az plusz melót jelent.

Előzmény: apii (25590)
kriszbon Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25593

Nálunk úgy néz ki, hogy szinte muszáj felvenniük embereket, még ha nincs is nekik rendesen munka.

Elég zavaró, meg bántó dolog, hogy látja az ember mikor azonos pénzért sz@rt sem csinálnak, sokszor már 9-kor van aki holt részeg, és ha úgy tartja kedve elballag haza.

Akiben meg van egy kis tisztesség, az burcsázik/hat helyettük is egész nap.

Persze azért van felvéve minden évben hosszú időre pár normálisabb ember, hogy a munka el legyen végezve(tudják hogy elvégezzük), na meg van aki figyel a cuccokra, hogy ne tűnjenek el(elég nehéz ügy).

Ami kicsit kapunk páran pluszba, az ilyen nem is hivatalos úton történik, de ha alkalmaznának minket egy tisztességesebb bérért állandóra, ilyen emberekre nem is lenne szükség(de azt mondják nincs rá pénz).

Ha jól gondolom(hallottam), ilyen felállással ami nálunk van, elég sokat megspórolnak azért, mert amúgy már biztos kiadták volna a melót maszeknak.

 

Elég érdekes dolog az is, hogy az emberek közül sokan csak azokat veszik észre, akik lődörögnek nem dolgoznak, azokat nem igen akik elvégzik a munkát (persze azok ritkábban vannak szem előtt kupacba verődve).

Jó azért néha megdícsérnek minket, meg nekünk mondják sokszor, hogy a többiek minek vannak, mikor nem csinálnak semmit.

 

apii (25577):

 

Elég jó ötlet, majd kipróbálom hátha működik. :-)


Nem félek én a nagy kaszától, csak ha tehetem hanyagolom a 400-as cipelését.

Nagyon sok helyen inkább hátrányt jelent a nagy nehéz gép ami ugye erősebb, vagy csak ott vagy vele mint a kisebbel, de sokkal jobban elfáradsz, persze nem mindenhol van így, de az elég kevés.

Olyan 2 LE körüli nagyon könnyű gépek lennének jók, de az csak álom.

Előzmény: Gypsy56 (25574)
Psycapone Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25592

Sziasztok

 

Új fűkaszát szeretnék venni (damilost) maximum 60-70 ezer forint körül.

Egy MTD 790est nyúztam 4 évig. Tavaly már cserélni kellett benne pár apróságot. Megint probléma van vele, úgy döntöttem nem éri meg már foglalkozni vele.

Ezért is szeretném kikérni a véleményeteket.

A karban tartott terület (1000m2) enyhén egyenletlen. A gaz nem vészes, 2-3 hetente szoktam lenyírni.

Szeretnék olyan gépet venni ami szintén kibír legalább 3 évet és könnyű alkatrészt szerezni hozzá.

Valamint érdekelne, hogy mennyit számít szerintetek a lóerő. Ez az MTD eléggé használhatónak tűnt.

Nézelődtem és láttam, hogy vannak 50 ezer körül 4-5 lóerős dögök, de mivel a szervízelhetőségükről semmit nem találtam kb.. engem nem győztek meg.

Egyéb tényező a balkezességem :) Fontos lenne a kar állíthatósága.

slick66 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 25591

Nem baj ha tönkreteszik, lesz másik pályázat, veszünk majd másikat. És tényleg lesz újabb pályázat, szóval itt a kútba öntött pénz tipikus esete. Nem egyedi eset sajnos, az oktatásból tudnék ugyanilyen példákat hozni.

Előzmény: apii (25590)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!