Keresés

Részletes keresés

Südve Creative Commons License 2012.05.25 0 0 2971

Háziorvos alatt természetesen a gyerekorvost értem.

Előzmény: Südve (2970)
Südve Creative Commons License 2012.05.25 0 0 2970

Deemami, a miénk épp a héten jött meg (szerencsére megint két évre). Semennyire nem volt más az eljárás, mint az elsőnél.

 

Nekünk egyéni keret is van a tápszerek miatt, szóval én úgy kezdtem, hogy:

 

- elmentünk a gasztroenterológushoz, és kértünk tőle szakorvosi javaslatot

 

- a szakorvosi javaslatot leadtam a háziorvosnál, aki szintén írt valami papírt, amit zárt borítékban, lepecsételve kaptam vissza (gondolom, az is valami igazolás)

 

- a netről letöltöttem a közgyógyigazolvány kérő nyomtatványt (nálunk az obuda.hu-n fent van), kitöltöttem

 

- a zárt borítékkal és az emelt családi pótlékról szóló MÁK határozattal, meg az igénylőlappal elmentem az önkormányzat szociális irodájába, kell még a gyerek lakcímkártyája és TAJ kártyája. Ott elvették / lemásolták, amit kell, és napra pontosan 30 nap múlva megjött az önkormányzati határozat, két napra rá pedig az OEP-től a kártya is.

 

Sok sikert!

Előzmény: Deemami (2969)
Deemami Creative Commons License 2012.05.24 0 0 2969

Csak irigykedve figyelem ezeket a csudaszép és ügyes lánykákat :)
Örömmel olvasom, hogy milyen hasznos Sopron... :)

Hópihe és Pihécskéje :) Hajrá!

 

Én holnap megyek beíratni a fiam a suliba :) Hát kíváncsi leszek ;) Bár mindent előre lebeszéltem az igazgató úrral :) Még mindig tünemény ... :)

 

Valaki hosszabbított mostanság közgyógy igazolványt? Azt mondták nekem, hogy más a procedúra, de nem tudom, hogy miben is??
És itt meg ezt találtam...hát hangosan felnyerítettem :D :D :D

 

http://www.szmm.gov.hu/main.php?folderID=1237

 

 

Ha van infótok, szívesen veszem, de kutakodom tovább :)

 

 

gema07 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 2968

Ugye jó, hogy erősködtem, hogy próbáljuk meg. Pedig láttam rajtad, hogy bizonytalan vagy, de tudom, Erinél is mennyire jól sikerült és mennyire élvezte a végére.

Eri egyelőre dumál és dumál, remélem a mozgás is mocorog már a sötétben és felszínre tör, mint a sok mondanivaló.

Előzmény: Törölt nick (2966)
4Hópihe Creative Commons License 2012.05.21 0 0 2967

büszke lehetsz rá nagyon)))

 

ma nálunk is volt némi áttörés a járókeretre támaszkodva kb 4cm-re sikerült felemelnie a lábait lépéshez.

Előzmény: Törölt nick (2966)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.21 0 0 2966

Eldicsekszem a neurorehabos hetünk legfőbb eredményét, ez olvasható a fotón:)

Ha a terápiákról van szó, első szava mindig: Voltam futópadon! Köszi Gema!:) Én egyedül rá nem tettem volna, és ez lett a legfőbb mozgásélménye:) Küldöm majd a fotókat!!

Südve Creative Commons License 2012.05.21 0 0 2965

Jó csapat! :-) Nagyon helyesek a lányaitok. :-)

Előzmény: Törölt nick (2964)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.20 0 0 2964

 Íme, a Sopront megjárt fórumos lánykák, balról jobbra: Erika (Gema), Timi (Bezs), Helga (Gyöngyös), Eszter, Anyukájával, Pöncivel:)

De furcsa lesz legközelebb egyedül...:(

Csilli90 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 2963

köszönöm 

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.19 0 0 2962

Ha konkrét kérdéseket teszel fel privátban, szívesen válaszolok!

Előzmény: Csilli90 (2960)
4Hópihe Creative Commons License 2012.05.19 0 0 2961

nekem van információm mindkét oldalról,de nem publikálom.ha megkeresel mélben és leirod milyen részletességgel mekkora terjedelemben-akkor tudok segiteni intézmény és személy nevek nélkül.

Előzmény: Csilli90 (2960)
Csilli90 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 2960

valaki? :(

Hepatithos Creative Commons License 2012.05.18 0 0 2959

Köszönöm a linket, felhívtam őket, és valamelyest képbe kerültem.

Előzmény: pönci (2953)
Csilli90 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 2957

Valaki ha tud segítsen, elég sürgős

Csilli90 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 2955

Helló! Én pedagógiát tanulok és szeretnék segítséget kérni. Egy szemináriumi munkámba lekell írnom a gyerekekkel való bánásmódot a kórházban. Egy esetet kell leirnom amiben elmondja a szülő hogy milyenek voltak a kórházban a körülmények, orvos-szülő viszonya, hogy nézett ki a szoba, milyen betegsége volt- van a gyermeknek, milyen terápiákra jár, hogyan fejlesztik. Előre is köszönöm

pönci Creative Commons License 2012.05.15 0 0 2953

A Sopron rtms oldalon a lényeget olvashatod és nem 100 oldal(neurorehab.hu). Megpróbálom összefoglalni,de azért nézz utána te is. Vasárnaptól szombatig kell ott lenni,ezalatt kap rtms kezelést ,tornát,masszázst és egyéb szükséges kezelést,mivel ez nagyon egyéni,hogy ki hol tart,személyreszabott a dolog. Szállás helyben van,kaja nincs,rendelni lehet cégektől.

Nagyon sokan járnak vissza,mert hatásosnak tartják és külföldiek is. Egy kezelés itt sem elég.

 Ennyi összefoglalva. ;-)

Előzmény: Hepatithos (2951)
Hepatithos Creative Commons License 2012.05.14 0 0 2951

Most viszont a segítségeteket szeretném kérni. Illetve azok segítségét, akik már jártak Sopronban a neurorehabilitáción.

 

Hellósztok. Tudnátok pár mondatos összefoglalót írni erről a soporoni cuccról? Tudom, hogy már volt róla szó sokat, keresgéltem a történet gyökerét, de sajnos képtelen vagyok 100 lapot végigolvasni! Köszönettel H

Előzmény: jucis75 (2828)
pönci Creative Commons License 2012.05.12 0 0 2950

Mozgalmas napjaitok voltak.Még jó,hogy ilyen vidáman fog fel mindent,mint az anyukája :-) ! Vicces lesz majd visszagondolni ezekre az időkre,mikor égnek álló lábakkal fürdött ,stb... 

Előzmény: 4Hópihe (2949)
4Hópihe Creative Commons License 2012.05.12 0 0 2949

viszonylag jól türte.. holnap után fekszünk be ujra.

jó kis büdöske a lába és a kilogó ujjai hámlanak..ezen már a nedveskendö sem segit..

 

remek megoldást agyaltunk ki,hogyan üljön a kádba fürdeni kilógó égnek nézö lábakkal. nagyon tetszik neki ez is.. könnyebb igy hogy nem kell feküdni már...

tegnap majdnem felborult a járókerettel együtt- megijedtünk mindenki ugrott,hogy elkapja...

Előzmény: pönci (2947)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.12 0 0 2948

Én mindent vittem, de a felvételt nem nézte meg a doktornő, csak a róla készült leletet.

 

Előzmény: pönci (2946)
pönci Creative Commons License 2012.05.12 0 0 2947

Hogy vagytok? Hogy viseli a nagylány a gipszet a nagy melegben? Nagyon ügyes,hogy ilyen meglepit szerzett neked! :-)

Előzmény: 4Hópihe (2930)
pönci Creative Commons License 2012.05.12 0 0 2946

Attól nem félek,hogy nem ismerjük meg egymást,mert szerintem csak mi leszünk kislányokkal :-)Az egész emeletet mi foglaljuk majd el. :-D Mi sem megyünk korán,olyan 2 óra körül leszünk csak ott. Volt,hogy reggel 9-re már odaértünk ,letudtunk mindent és ott unatkoztunk. Most ráérősre vesszük a figurát,meg addig is apával vagyunk ;-)

Nektek kell MR vagy CT felvételt vinni,vagy csak egy zárót visztek?

Előzmény: Törölt nick (2945)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.12 0 0 2945

Én is várom már!!! Úgy volt, hogy korán elmegyünk, és a vizsgálat után elmegyünk kirándulni, de mivel hűvös lesz, inkább mégsem. Szerintem 1 körül érkezünk. Ki mikor jön? Hoznak benneteket, vagy magatok jöttök? Nekem max. 4-5 körül jönnek vissza a fiúk. 

Pont megállapítottam a rossz időre, hogy együtt könnyebb lesz elviselni:) De azért bízzunk a kellemes időben:)

Kérdezte tőlem valaki, hogyan fogjuk megismerni egymást? Mondtam: megoldjuk, fogalmam sincs:) Majd minden kislányos anyukát megállítunk:) - szerintem többen nem leszünk egykorú csajokkal:) 

Ja! Ráadásul leszünk ugye a 10-12-14-es szobában! Csak egyikünk nem írta, vagy nem tudta (bocs, most nem tudom melyikünk:).

Előzmény: pönci (2944)
pönci Creative Commons License 2012.05.12 0 0 2944

Alig várom már a holnapot,hogy találkozzunk egymással csajok! :-) Elég rossz időt mondanak a hét első felére,de bízom benne,hogy utána még lesz egy kis jó idő is,hogy elmehessünk csavarogni egy kicsit. 

pönci Creative Commons License 2012.05.12 0 0 2943

Nem semmi az a nő!!! Erre mondják,hogy nincs lehetetlen,csak tehetetlen ;-)

 

 

Előzmény: Deemami (2941)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.11 0 0 2942

Szép történet... Harcos! Irigylésre méltó... Na, nem a szervezők...

Előzmény: Deemami (2941)
Deemami Creative Commons License 2012.05.10 0 0 2941

Kukucs :)

 

A szervezők sztem se**fejek... de maga a történet engem nagyon megfogott :)

 

http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/megtagadtak-a-medalt-a-mozgasserult-futotol-2088242

gema07 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 2940

Örülök, ha használni tudja Bence. Nekünk már nem jelentett kihívást.

 

Előzmény: taniko80 (2938)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.07 0 0 2939

Összefut kis csapatunk itt-ott:) Örülök nektek, Bence nagyon ügyes! 

Olvastam a blogot, nagyon tetszik. Én is gondolkodtam már, de nem hiszem, hogy sok dologban le merném írni az őszinte véleményemet...:( Nem vagyok bevállalós..., ennek pedig csak akkor van értelme.

Tudom, hogy fel lehet iratni a kerekesszéket, nekünk februárban telik le a 3 év, a babakocsi kihordási ideje. Vagy az, vagy ez. Rákérdeztem, az nem indok, hogy KELL. Nincs és kész. Vegyük meg teljes áron... No comment. Nem tudtunk várni februárig. 
Kell a mobilitás, az önállóság megtapasztalása. Nem beszélve arról, hogy azt csak most látom, hogy mennyit fog erősödni a karja, a háta! Amúgy 25 volt. 

Előzmény: taniko80 (2938)
taniko80 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 2938

Bezs mennyiért vettétek?Fel is lehet íratni azt tudjátok!!!

 

Mariann köszi!Nagyon tetszik Bencének még este kipróbálta pizsibe!

 

 

Hópihe nagyon ügyesek vagytok!!!

 

rég óta foglalkoztat a gondolat,hogy blogot írjak Bencéről eddig nem volt elég lelki erőm hozzá de most megírtam.....úgy érzem még most kezdődik az igazi harcunk(integráció)....

http://tbence.blogspot.com/

Olvassátok szeretettel!:)

Várom a kritikákat is :)

 

Előzmény: Törölt nick (2937)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!