Keresés

Részletes keresés

csincsilla72 Creative Commons License 2012.06.19 0 0 1140

Abszolúte!! Az ország egy mini-Ausztria:-)

Előzmény: bmancur (1139)
bmancur Creative Commons License 2012.06.19 0 0 1139

Még egy csacska kérdés: iható a csapvíz? :-)

flepnis1 Creative Commons License 2012.06.18 0 0 1138

Ezér jó a sátor :-)

Előzmény: bmancur (1136)
Bombyna Creative Commons License 2012.06.18 0 0 1137

Pöszörlégyre vigyázzatok az édi))))

Előzmény: bmancur (1136)
bmancur Creative Commons License 2012.06.18 0 0 1136

Elfér a kocsiban, inkább elrakjuk, mert ha csak 1 szúnyog is van a szobában, én már egész éjjel fent vagyok:-) És hátha pöszörlégyre is jó:-)

 

Bombyna Creative Commons License 2012.06.18 0 0 1135

Szerintem pöszörlégy nem?

Előzmény: flepnis1 (1134)
flepnis1 Creative Commons License 2012.06.18 0 0 1134

Bocsika! Fölösleg cipelni szerintem. Valami furi darázs, ami nem bánt csak kellemetlen az van, de arra meg nem jó semmi!

Előzmény: bmancur (1133)
bmancur Creative Commons License 2012.06.18 0 0 1133

Szia Léna! Most hétvégén megyünk, remélem nálunk sem lesz. Most akarok venni, ezért filóztam, de a nyáron úgyis kelleni fog, szóval megveszem, elviszem, legfeljebb nem használjuk:-) Köszi a választ!

Előzmény: Léna007 (1132)
Léna007 Creative Commons License 2012.06.17 0 0 1132

Passz. Nálunk júniusban nem voltak szúnyogok. Szeritem a hegyekben kevésbé vanak, mint máshol. De gondolom, elfér a csomagban? 

Előzmény: bmancur (1131)
bmancur Creative Commons License 2012.06.17 0 0 1131

Lehet, hogy buta kérdés, de ha a Bledi tó mellett van a szállásunk, érdemes szúnyogriasztót vinni?

b_andrea Creative Commons License 2012.06.08 0 0 1130

Érdeklődnék, hogy nem tudtok idegenvezetőt, aki szlovéniában elkísérne egy 35 fős csoportot július 3-án Magyarszombatfa-Muraszombat- Maribor-Magyarszombatfa útvonalon.

Köszi a segítséget.

Fontos lenne.

Andi

Aanitanita Creative Commons License 2012.06.01 0 0 1129

Húú, nagyon szépen köszönöm. Aranyosak vagytok, sokat segítettetek a térképpel. :)

Előzmény: csincsilla72 (1128)
csincsilla72 Creative Commons License 2012.05.26 0 0 1128

Kék négyszögekkel van jelölve a két pont, amelyekről beszélünk, így könnyebben be tudjátok azonosítani.:-) Nem csúcsminőség, de talán egyszerűbb így. A kicsi négyszög a várnál van, a nagyobbik vele átellenben a tóparton az alagútnál.

Előzmény: Aanitanita (1127)
Aanitanita Creative Commons License 2012.05.26 0 0 1127

Köszönöm az ötletet, akkor már van válogatási lehetőségünk. :)

Előzmény: csincsilla72 (1125)
Aanitanita Creative Commons License 2012.05.26 0 0 1126

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet. :) Remélem sikerül majd megtalálnunk.

Előzmény: Léna007 (1122)
csincsilla72 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 1125

Nem tudom, aktuális-e még, de mi a Vár alatt parkoltunk, ingyen és bérmentve.

Előzmény: Aanitanita (1120)
csincsilla72 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 1124

Mi voltunk Kamnikban, bár nem ott volt a szállásunk. Nagyon szép, rendezett kisváros, kilátással az Alpokra.

 

Előzmény: _villy_ (1123)
_villy_ Creative Commons License 2012.05.23 0 0 1123

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni Tőletek.

Idén Kamnik-ot és környékét néztem ki nyaralásnak.

Van valakinek valami tapasztalata a helyről?

Előre is köszi.

Léna007 Creative Commons License 2012.05.12 0 0 1122

Kivágtam a google earth-ből és pirossal bejelöltem azt a partszakaszt, ahol mi ingyen parkoltunk. Innen mentünk egy teljes kört gyalog a tó körül.

Előzmény: Léna007 (1121)
Léna007 Creative Commons License 2012.05.12 0 0 1121

Hú, ha ezt valahogy körbe tudnám írni. Mi ott parkoltunk, ahol egy kis alagút (vagy valami ilyen boltívelt átjáró van egy ilyen régies hotel és a tó oldalán álló épület között) van - már nem emlékszem, pontosan hogy nézett ki - , az után a part oldalán, az nem fizetős parkoló volt. Megnéztem, de nincs róla fotóm sajna.

Előzmény: Aanitanita (1120)
Aanitanita Creative Commons License 2012.05.12 0 0 1120

Sziasztok!

 

Bled-i tó partján hol érdemes parkolni, ahol nincs meghatározva, hogy csak egy, vagy két órát állhatsz meg?

Árban mindezt mennyiért lehet?

Előre is köszönöm a választ.

Léna007 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 1119

Jó hallani a beszámolóitokat, hogy minden ennyire tetszett. Én is hasonlóképp áradoztam tavaly. Mi Ljubjánába nem mentünk el, mert az útikönyv alapján nem tartottam érdekesnek és többet szerettünk volna lenni a természetben, mint egy városban.

Piranhoz engem különös érzelmek fűznek és nagyon-nagyon tetszett. Mi is fent hagytuk a kocsit, nem is tudtuk, hogy le lehet menni valahogy kocsival is, csak amikor lent voltunk, akkor láttunk parkoló autókat a kikötő szélén, de cseppet sem bántuk a fel-le gyalogolást, addig is sok szépet láttunk. Én visszavágyom Szlovéniába, de annyi sok más helyre is, ahol már jártunk - és nem lehet mindenhova folyton visszajárni...de örömmel olvasom a beszámolókat.

Előzmény: csincsilla72 (1118)
csincsilla72 Creative Commons License 2012.05.02 0 0 1118

Bled nekem is egy kicsit csalódás volt. Túlságosan felkapott nyaralóhely, semmi meghittség nem volt benne és sajnos az árak is ehhez mértek. A tópart gyönyörű, a háttér is csodálatos, de maga a város nem nagy durranás. Vagy csak a várakozás volt túl nagy... Ljubljana viszont abszolút pozitív élmény volt, mindenkit biztatnék, hogy ne hagyja ki!

A másik, ami nagyon tetszett, az Piran. Bár sokan "leszólják" a szlovén partot, pedig Pirant nagyon érdemes megnézni.  

Amitől tartottam, az a Vintgar-szurdok tömege. Mi szerencsére korán odaértünk, nyitás után nem sokkal, rajtunk kívül egy-két lézengő látogató járt csak arra, meg lehetett állni nézelődni, fotózni. Visszafelé sajnos hatalmas tömegen kellett átkelnünk.

Előzmény: Sümbü (1116)
csincsilla72 Creative Commons License 2012.05.02 0 0 1117

Mi is megjártuk Szlovéniát. Egyetértek az előttem szólókkal, csodálatos volt!

Első nap Ljubljanát és Skofja Lokát néztük meg, a főváros tündéri, a kis hidak, a vár, a kilátás, a Tivoli-park nagyon tetszett.

Második nap Pirant láttuk, fél nap nézelődést fél nap napozás követett a templom alatti kis strandon. Egyedül a parkolás horror, mi fenn hagytuk a kocsit egy Merkator parkolójában a hegyen és onnan sétáltunk le, amivel megúsztuk a parkolási díjat.

Harmadik nap megnéztük a Skocjan-barlangot, az Erasmus-várat és a Postojna-barlangot is.

Negyedik nap Vintgar-szurdok, Vogel, majd délután séta a Bledi-tó körül.

Utolsó nap Kamnik, strandolás Smlednikben majd haza. Szuper volt és kitöltötte a napjainkat rendesen.

A szlovénok kedvesek, barátságosak, tiszták, korrektek, nagyon jól beszélnek németül is, angolul is. Átvágás, lehúzás egyáltalán nem volt. Az árak korrektek, mindenütt találtunk olyan helyet, ahol normális áron ehettünk. És ez most fontos volt, mert az elmúlt pár napban nem sok minden volt nyitva, lévén ünnepeltek ők is.  

Egyetlen kellemetlen élményünk egy liba volt, aki szabályosan végigcirkuszolta a kabinos liftet a Vogelre felfele menet. Tudom, hogy nem mindenki síelő, hogy hozzászokjon az érzéshez, de ha már beszállt, akkor ne hisztizzen hangosan, főleg, ha láthatóan régen elmúlt tíz éves.

Sümbü Creative Commons License 2012.05.01 0 1 1116

Sziasztok!

 

Most értünk haza Szlovéniából, három napot töltöttünk kinn, már most visszamennék...

Gyönyörű időnk volt, a hegycsúcsokon még hó volt, viszont máshol kirándulni simán lehetett pólóban is.

Amit megnéztünk:

Vintgar-szurdok: szép szurdok, kényelmes séta, a felső parkolótól sok lépcsőn fel lehet jutni egy rétre, kihagyhatatlan látvány, erről majd hozok képet:)

Bled:a várnál a belépőt egyedül csak a kilátás érte meg, mert én olyan szedett-vedett kiállítást még nem láttam, mint ami ott volt..., illetve nekem a tó is kicsit csalódás volt, mert az egyik fele nagyon kiépített, másra számítottam

Savica vízesés:nekem ez is nagyon tetszett, egy kép sem tudja visszaadni a látványt, megérte a lépcsőzést

Vogel felvonó: szép, de én egy kicsit féltem a felvonón, így ez eléggé csökkentette az élvezetet, viszont amikor felértünk és megláttuk a havas hegycsúcsokat úgy gondoltam, hogy ez is megérte

Mostnica-kanyon: nagyon szép túraútvonal, mi sajnos későn indultunk neki, így a Voje völgy végéig nem jutottunk el, ez is erősen ajánlott mindenkinek, nem nehéz terep, de sokat kell menni

Bohinj-tó: tényleg visszatükröződnek a hegyek:)

Vrsic hágó:ide autóval mentünk fel, 25 hajtűkanyar, a tetején gyönyörű kilátás, illetve útközben is sok látnivaló van (pl Jasna-tó)

Pericnik-vízesés :szintén nagy élmény bemenni a vízesés mögé (az ember nem is gondolná), a felső vízesés nem olyan izgalmas

 

Összességében nagyon jó utazás volt, és nagyon jó vélemény alakult ki bennünk a szlovénekről. A szolgáltatásoknál egy kicsit hiányoltuk, hogy kevés olyan éttermet találtunk, ami jó áron jó választékot adott volna (arra számítottunk, hogy minden drágább lesz, de még így is sok helyen meglepődtünk), illetve a boltok is annak ellenére korán bezárnak, hogy egy turisták által kedvelt részen voltunk, volt olyan nap, hogy hoppon maradtunk.

A felkészülésben sokat segített ez a fórum, úgyhogy mindenki, aki megy ki olvasgassa! Friss infóval még én is tudok szolgálni! Majd igyekszem képeket feltenni, párszor nyitva maradt a számJ

 

kazseszka Creative Commons License 2012.04.26 0 0 1115

Sziasztok!nem tudna valaki segíteni,Ljubjanában keresünk  nem drága fizetős parkolóházat vagy parkolót,ahol azért van hely általában címmel a gps miatt és közel a főbb nevezetességekhez?! Most pénteken megyünk Bledbe és elötte megnéznénk a várost,de nem akarok sokat keringeni.....köszi előre is!

efvk Creative Commons License 2012.04.25 0 0 1114

Hello, üdv!!!!!))))) sorolom)))))) postojna,koper,piran,porecs.bled,vintgard,pokljuka. illetve mégegyszer alapossan ljubjana. Nagyon köszönöm a tippeket. Gyönyörű dolgogat láttunk!!!

Előzmény: flepnis1 (1113)
flepnis1 Creative Commons License 2012.04.25 0 0 1113

Mit sikerült megnézni a sok ajánlatból?

 

Üdv:(grimmcsalad)

Előzmény: efvk (1086)
oraveczkati Creative Commons License 2012.04.25 0 0 1112

Amúgy köszi, nagyon jó lesz navigátorba!

Előzmény: flepnis1 (1110)
oraveczkati Creative Commons License 2012.04.25 0 0 1111

Szoktam, de nem minden részét tudom használni, koordinátás téren még elég ügyetlen vagyok:(

Előzmény: flepnis1 (1110)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!