Keresés

Részletes keresés

corvi01 Creative Commons License 2018.06.07 0 0 47127

A link-kel nálam nem stimmel valami ezt viszont olvastam! :( --->

 

http://hvg.hu/itthon/20180607_kifosztottak_az_ev_madaranak_feszket_a_pilisben

 

A Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság szakemberei a fészkelési szezon elejétől folyamatosan figyelték a pár költését. Május 1-je előtt azt vették észre, hogy eltűnt két fióka, még kettőt pedig május 9-én éjszaka vitt el egy ismeretlen. A lopást az időközben kihelyezett kamera meg is örökítette.

 

Akkor hajrá...! :-S

Előzmény: flybird (47125)
Ladybee Creative Commons License 2018.06.07 0 1 47126

Pénzért teszik !

Előzmény: flybird (47125)
flybird Creative Commons License 2018.06.07 0 0 47125

http://www.dunaipoly.hu/hu/hir/kiraboltak-az-ev-madaranak-a-feszket-a-pilisben

 

Szomorú. :(

El nem tudom képzelni miért tesznek ilyet? :(

corvi01 Creative Commons License 2018.06.07 0 1 47124

Én egyáltalán nem vagyok ebben szakember, de meglep, hogy ezt a szervezetek nem látják maguktól is,,,azaz szerintem nem merik látni, mert szembe kéne menni jó néhány a tagságunk óta ránk erőltetett és elfogadott szabályozással, kikötéssel és persze a profitban érdekel oligarchákkal....
Hogy mire kéne fordítani az energiát, az e topik ezred részébe sem férne bele, de mindenesetre az emberi egészségre BIZONYÍTOTTAN káros anyagokat kéne száműzni! Itt persze az élelmiszerekben lévő anyagokat is értem, valamint meg kéne akadályozni, hogy ugyanazon márkák a keleti frontokon gyengébb minőségben jelenjenek meg, a csomagolás fronton is! A pet palackokról pl. egy általam is ismert kutató konkrétan bizonyította az emberi és állati ösztrogénre degeneráló hatásukat, de nálunk ez nem számít..stb.stb..

Előzmény: topoly (47123)
topoly Creative Commons License 2018.06.07 0 0 47123

De azért a zöldek verik a hírharangot, hűháznak és a felhasználók, vásárlók felé terelik a dolgot, hogy környezettudatosabban kéne gondolkodni...szánalmas! :(

 

Érintett vagyok 1-2 szervezetben, ezért érdekel a véleményed. Merre vezessen a fő csapásirány? Mire kellene inkább fordítani az energiát, szerinted melyik stratégia lenne eredményesebb? Hálásan köszönöm.

Előzmény: corvi01 (47121)
comad2 Creative Commons License 2018.06.07 0 0 47122

No azért van jó csomagolás is :-) Miért nem tudok képet feltölteni?! Szóval itt a link, rögtön az első.

 

Előzmény: Veszpremi (47114)
corvi01 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 47121

Elgondolkodtató, ha valaki vesz egy minimális mennyiségű felvégottat, de nem csak azt,
bármi apróságot, olyan mennyiségű környezetszennyező csomagolásba van bugyolálva, hogy
félelmetes. Ezt simán be kéne tiltani, csak környezetbarát anyagokat kéne használni.

 

Hmmm,,,persze hogy elgondolkodtató, csak pont a legújabb unios előírások kötik meg a 

különböző élelmiszerek/italok csomagolási feltételeit! Először is klíma, hőmérséklet, nyomás,
ill. statikai, valamint időtállóknak kell lenniük! Ezeknek a kritériumoknak nagyon kevés
környezetbarát anyag felel meg, valamint ezeket a műanyagokat, fóliákat, pet palackokat
olcsón előállítják és konkrét gépsorok, technológiák vannak ráállítva! Ezen kívül el kell
férni rajtuk a tartalmakat részletező szövegeknek, amik behatárolnak eleve egy minimális
méretet...Némely termék több 1000 km-utazik és esetleg hónapok múlva kerül a boltokba,
néhol átcímkézve. :( Nem lenne túlzottan érdekelt egy multi cég sem abban, ha közben
lebomlana a csomagoló anyaga,,,ez itt az egyik nagy probléma. :-S

De azért a zöldek verik a hírharangot, hűháznak és a felhasználók, vásárlók felé terelik a dolgot, hogy környezettudatosabban kéne gondolkodni...szánalmas! :(

 

ON

Előzmény: Veszpremi (47114)
corvi01 Creative Commons License 2018.06.05 -1 0 47120

Meg egy ilyen is, kissé pörgősebb, (ha valaki minden áron fel akarja idegesíteni magát...) :-/

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9221346

Előzmény: CBNora (47117)
corvi01 Creative Commons License 2018.06.05 -1 0 47119

Szomorú, hogy ha az ember a madarak sorsára gondol, lépten-nyomon belebotlik a politikába
is. A madarak sorsa és védelme immáron nagyon nagy mértékben az emberi terjeszkedéstől,
a rombolástól, környezetszennyezéstől függ, ami szoros összefüggésben a gazdaság
kiterjesztéseitől, ez viszont a globalizációtól ami alapvetően a politikától függ!
A baj az, hogy a kapzsi világ nem önellátásra a népei szükségletére rendezkedik be, hanem
technikai, kényelmi luxuséletformára a gigantikus profitszerzés mentén és ez okozza az
ökológiai katasztrófát! Most mondhatnók, hogy akkor kézzel túrjuk továbbra is a földet,
városokon át lovaskocsival közlekedjünk, az időjárást feltartott mutató ujjunkkal érzékeljük,
üzenni csak hetenként egyszer levélben tudjunk és vállaljuk, hogy 2-3 évenként pestis
söpörjön végig városokon falvakon,,,nyilván nem! Ha viszont minden jóhoz és újhoz
ragaszkodunk, akkor fölösleges sopánkodni fentieken, ui. mindezek csak valaminek a
rovására képesek működni,,,ez viszont farizeus sajnálkozást és fölösleges hivatalapparátust gerjeszt, mert egy-két látványos & körbeharangozott egyedi eredményen kívül kiterjedt érdemi intézkedésre és változtatásara alkalmatlanok, ha minden más változatlan marad!  :(

 

A természet energiáinak kihasználatlanságában nagyon sok helyen egyet tudok érteni az
általad is elmondottakkal! Azt viszont szem előtt kell tartanunk, hogy M.o. nem egy
kimondottan szélhasznosítási terület, viszont a napelem ill. a napkollektorok építését sokkal
jobban támogathatnák! Hogy a gázt kiktől is kapjuk ezek földrajzi helyzettől függő adottságok is,
amúgy jelen van itt az E.ON is a maga nemkicsi német részesedéseivel. :-S
Mellesleg, ha a választásokon itt-ott túl is lett ragozva, de a jelenlegi "ellenségkép" nagyon is valós! Azt hogy 2000 éves kultúránkat milyen minőségben és milyen népekkel szeretnénk leélni, azt ne máshol mondják már meg nekünk...!

Előzmény: Nobody1 (47115)
flybird Creative Commons License 2018.06.05 0 0 47118

 

Itt az utánpótlás. :)))) 

CBNora Creative Commons License 2018.06.03 0 1 47117

Van egy ilyen topik, valamikor elég aktívan működött:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9121237&la=144731221

Előzmény: Nobody1 (47115)
msek Creative Commons License 2018.06.03 0 0 47116

A szotyi minősége teljesen rendben van, szemmel nem is látható benne a "szennyezettség", csak hónapokkal később árulkodó a következmény. Ha átszeleltetem, hová kerülnek a parlagfű magok...?

Előzmény: corvi01 (47113)
Nobody1 Creative Commons License 2018.06.03 -1 2 47115

A felvágottról jut eszembe, hogy valóban manapság minden felvágottat, sajtot stb műanyag zacskóba vagy műanyag bevonatos (laminált) papírba csomagolnak, amit ha az ember elfelejti kibontani, 1 nap után belepenészedik a kaja...

Régen volt az úgynevezett zsírpapír és a hentes, boltos abba csomagolt. Ma már talán nem is gyártják, legalábbis én még a papírboltban sem kaptam. Abba csomagolva nem penészesedett meg 1 nap alatt semmi és az legalább 1-2 hét alatt lebomlott, nem úgy mint a műanyagok...

 

@Corvi01

Nem mondtam, hogy Putyin vagy akár én Nyugat-Európába vágynánk. Csupán arra céloztam, hogy bár az oroszoktól távol áll az EU tagság, mégis onnan veszi szinte minden tagállam a gázt, mert ott van. Nekik ez (is) a földrajzi, természeti adottságuk.

Európában önellátó akar lenni minden tagállam, mindenki "fél" a szomszéd országoktól és ilyen nagy volumenű dolgokban nincs összefogás. Még az alapító EU tagok is tartanak egymástól, pedig valamikor pont az "USA gazdasági ellenlábasaként" jött létre. Úgy viszont nehéz gazdasági versenybe szállni egy egységes, munkamegosztáson alapuló unióval (USA vagy akár Kína) ha itt Európában mindenki magának termel, gyárt mindent és nincs valódi összefogás, együttműködés...

Azokban az országokban ahol főleg magas hegyek és gyors hegyi folyók vannak, ott főleg áramot kellene termelni ennek az adottságnak a kihasználásával és nem kis parcellákon búzát vetni. Ahol viszont csak síkvidék van, ott ne akarják a felét elárasztani egy duzzasztóművel, hanem termeljenek helyette pl búzát és azt "cseréljék" el villanyáramra. Ha már egyszer unió és gazdasági együttműködés, szerintem ez lenne a logikus, egyben gazdaságos és versenyképes - egy "ideális világban". Na ettől vagyunk nagyon messze. Ilyen és hasonló megoldásokkal a természetnek is sokkal kevesebbet ártanánk... 

 

A politika többi részét ne keverjük bele. Nem kell mindent elhinni a híradónak, újságoknak, mert azokban úgyis csak az jelenik meg amit a "nagyok" akarnak és az is számukra előnyösen felturbózva. Tudtommal nálunk is vannak olyan utcák, városrészek minden nagyobb városban, ahová nem tanácsos este bemenni, de erről ugye ritkán szólnak a hírek...

A politikának mindig is kellett valami "ellenségkép" amivel lehetett befolyásolni (riogatni) a köznépet. Régen a kapitalizmus volt a mumus, a "bajok forrása". Most (,hogy biztos minden területhez passzoljon) van egyszerre több ellenség (ellenzéki pártok, EU, Soros és az adu ász - a migráció). Ezek közül valamelyik biztosan passzol egy újabb bennünket sújtó adóemeléshez, törvényhez vagy akár a választási harchoz. De már az is elég ha ezen "csámcsog" a nép és tovább élteti a stadionépítésben jobban teljesítőket és a családi, baráti vállalkozókat...

 

Előzmény: Veszpremi (47114)
Veszpremi Creative Commons License 2018.06.02 0 1 47114

Döbbenetes, hogy az óceánok szennyezettsége milyen méreteket ölt! Éldegélünk itt a Kárpát-medencében, oszt el sem tudjuk képzelni, mitől van ez a borzalmas szennyezés.

http://hvg.hu/elet/20180602_Ot_zacskot_hanyt_ki_a_balna_de_vegul_belepusztult_a_muanyagszennyezesbe?s=hk

Elgondolkodtató, ha valaki vesz egy minimális mennyiségű felvégottat, de nem csak azt, bármi apróságot, olyan mennyiségű környezetszennyező csomagolásba van bugyolálva, hogy félelmetes. Ezt simán be kéne tiltani, csak környezetbarát anyagokat kéne használni. Talán egy lépést tennénk előre e tekintetben is, hogy a nagy szemétsziget ne nőjön tovább ilyen tempóban: https://infostart.hu/tudomany/2017/08/02/fel-europanyi-szemetsziget-uszik-a-csendes-oceanon

Előzmény: corvi01 (47112)
corvi01 Creative Commons License 2018.06.02 0 0 47113

Nagyon függ ez a szotyi minőségétől! Sok szemetes és akár jó minőségű fekete napraforgó van forgalomban. Én gyakran át szoktam szeleltetni, de olykor lusta vagyok..

Előzmény: msek (47109)
corvi01 Creative Commons License 2018.06.02 -1 0 47112

Szóval a "normális világ" még messze van. Nagyon-nagyon messze... :(

 

A normális világot pont azok teszik tönkre és lehetetlenítik el, akik a globalizációt is erőltetik!
A valamikor vonzó gazdag és biztonságos "nyugat" egy szemétlerakat kezd lenni, minden tekintetben. Nézzük csak meg a 25-30 évvel ezelőtti favorit nagyvárosokat pl. Párizs, Berlin, Róma, Bécs, Malmö, Brüsszel és nézzük meg most, a maguk "kedves kis" no-go körzeteivel,,,kétségbeejtő! :(

Ilyen "nyugatra" nem hiszem, hogy Mi, vagy akár Putyin vágyna... :-S

Előzmény: Nobody1 (47111)
Nobody1 Creative Commons License 2018.06.02 -1 0 47111

Én sem pártolom az atomerőműveket. Sok veszélyt jelentenek jelenleg is és a jövőben is (nukleáris hulladék)...

Tény, hogy manapság divat lett az energiapazarlás. Gondoljunk csak a rengeteg fényreklámra, karácsonyi díszkivilágításokra - minden háznál, hogy "lekörözzük" a szomszédot, stb - amit gyanítom nem kompenzál a sokat vitatott őszi-tavaszi óraátállítás sem...

Egy "normálisan működő világban" mindenki azt csinálja, amihez a legjobb adottsága van. Egy normálisan működő unióban is ez kellene. Ott vannak a hegyvidéki országok (Svájc, Szlovákia) akiknek főként áramtermelésre kellene berendezkedni, mert ehhez ideálisak az adottságaik. A gyors folyású hegyi folyókra kellene sorozatosan vízerőműveket telepíteni és onnan ellátni a főként síkvidéki területekkel rendelkező országokat. Nekik ezzel kéne kereskedni, ez lenne a fő exportcikkük.

Egy hegyvidéki vízlépcső sokkal kevesebb rombolást és környezetterhelést jelent, mint egy síkvidéki. Lényegesen kevesebb az elárasztott terület és a talajvízszint sem csökken annyira a völgyzárógát alatt. (Pláne ha ezek "láncolatban" követik egymást.)

Az USÁ-ban ez nagyon jól működik. Igaz ott az egyes tagállamok között nincs széthúzás és nem "stratégiai szükséglet" az önálló energiatermelés. (Mondjuk az orosz gáz nélkül Európa is megnézhetné magát, pedig Putyin soká lesz EU állampolgár.) :)

Miközben állítólag a globalizácó felé tartunk, nekem úgy tűnik egyre jobban kezd "széthullani" Európa...

Persze amíg mi is Európához akarunk csatlakozni, de kelet felé indulunk ("keleti nyitás"), addig mit várjunk. Elég soká fogjuk megkerülni a Földet, hogy célba érjünk.

Szóval a "normális világ" még messze van. Nagyon-nagyon messze... :(

 

Előzmény: Törölt nick (47106)
Magdi60 Creative Commons License 2018.06.01 0 0 47110

Nem tudom te kitől veszed a szotyit, ahonnan én veszem, ott nem adnak vele parlagfű magot is. Nekem a madáretetők alatt köles és napraforgó nyílik, de csak addig míg belombosodik a diófa, mert utána semmi. Viszont, amikor nyáron 1-2 alkalommal jártam vidéken, az autópálya mellett a napraforgómezőben tényleg mindenféle gyomnövény is volt...

Előzmény: msek (47109)
msek Creative Commons License 2018.06.01 0 1 47109

Sziasztok,

a madáretetés egy - számunkra biztosan - új következményére hívta föl a figyelmemet a párom: azokon a helyeken, ahol télen a madáretetők vannak, mostanra a fűben sűrű parlagfűmező nőtt. Évek óta így van, mindig csodálkoztam, mert nem mozgatjuk a földet, de csak most lett egyértelmű, valószínűleg a szotyival kapjuk "ajándékba" a parlagfű magját is. :(

flybird Creative Commons License 2018.06.01 0 1 47108

  

 

 

Remélem még sokáig itt lesz, mert nagyon permeteznek minden nap itt a környéken. :( 

Veszpremi Creative Commons License 2018.05.31 0 0 47107

Még az sem működik, ami meg van építve, az Inotai széerőmű (első volt az országban) kb. 10 éve már nem működik. Pedig szeles helyen áll. Gazdag ország vagyunk, ilyent az osztrákok nem engedhetnek meg maguknak :(

https://hu.wikipedia.org/wiki/Inotai_sz%C3%A9ler%C5%91m%C5%B1

Előzmény: Törölt nick (47106)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.31 0 1 47106

Ne haragudj, kicsit ellenkeznék...

Talán igazad van, hogy az atomerőművek sugárszennyezést bocsátanak ki.

De ez - persze csak addig, amíg az az erőmű normálisan, üzemszerűen működik - ( és ez is majd csak sok, esetleg 100 év múlva bizonyosodik be ), nagyságrenddel kisebb, mint a szenes-lignites erőművek por, korom, széndioxid kibocsátása miatt létrejövő környezetszennyezés. Hát akkor mit csináljunk? Kapcsoljuk le a villanyt, állítsuk le a klímákat és ücsörögjünk petrólámpa mellett esténként? Nem beszélve a villamosság minden téren történő használatáról, amit valamiképpen csak meg kell termelni...

Ott van még lehetőségként a nap és a szélenergia befogása. De ez egyes elftácsaknak az érdekeit sérti, hiszen abból kevesebbet tudnak profitálni. És ráadásul azok is mecsoda környezetszennyező holmik! Okoskáink a 25 év múlva a most felszerelt napelemek kidobása miatt ( esetleg) fellépő környezetszennyezést már most adóztatják, nem beszélve arról, hogy a bárhonnan bejövő napelemeket olyan iszonyat-drágán adják, hogy jaj... A szélerőmű-parkokat az országban talán fél kezemen meg tudnám számolni.

Viszont ha kitesszük a kerekeinket az országból, minden út mentén végigkísérnek a forgó morgók, a több száz elemes már tényleg erőműnek nevezhető nap-csapolók...

nekik megéri, nekünk nem. :(

Anno, amikor a saját házamra tetettem ilyeneket, figyelmeztettek: Lehetőleg úgy kalkuláljak, hogy nagyjából 0 szaldós legyen a rendszer, mert ha többet termelek, azt komolyan megadóztatják...

...Bocsi a szómenésért! 

Előzmény: corvi01 (47094)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.31 0 0 47105

Mi itthon tapasztaltunk pár éve hasonlovat.

Nyitott ablakunkon kora reggel beszállt egy fecske ( nem egyszer ). Tett egy kört, gondolom, valami kajavendég után jött be, aztán pihenésént leült kicst az ablakra és elmesélte, hogy ő bizony igazán nem akar minket zavarni... :)

Rozsdafarkú, légykapó is volt már ilyen módon a "vendégünk "

Nem haragudnék, ha ismételten történnének hasonló "incidensek"

Előzmény: bitter6704 (47098)
Ladybee Creative Commons License 2018.05.31 0 1 47104

De jó kép a hangyatojással etető nyaktekercsről.

Előzmény: mepisz (47103)
mepisz Creative Commons License 2018.05.31 0 1 47103

Nobody1 Creative Commons License 2018.05.30 0 0 47102

Érdekes feltételezés...

 

https://sg.hu/cikkek/tudomany/131431/keves-madar-elte-tul-az-oriasi-aszteroidat

 

Azért a képen lévő kráter inkább "csak" 150 méteresnek és nem 150 kilométeresnek tűnik. Ha viszont a Mexikói-öböl partját vesszük a kráter peremének, az meg jóval nagyobb. Szóval valami már eleve nem stimmel...

Megnézném azt az evolúciós családfát is ahol levezetik, hogyan lett a őstyúk és és őskacsa félékből a ma ismert számtalan madárfaj, például a kolibrik... :-)

Előzmény: corvi01 (47101)
corvi01 Creative Commons License 2018.05.29 0 0 47101

A geológiai stb. jelenségek térben korlátozottak, időben egyenletes megoszlást mutatnak.

 

A geológiát, galaktikus és kozmikus hatásokat semmi nem korlátozza és eloszlása is bármikor önkényes és váratlan lehet! Azokat, csak mi szeretnénk gondolni róla. :-S

Csak Európa térségében 93 működő ill. szunnyadó vulkán található (a többiről nem beszélve..)!

A napból, világűrből jövő hatásokat sugárzásokat, meg pláne nem tarthatjuk kézben...

Előzmény: s-ombre-ro (47099)
s-ombre-ro Creative Commons License 2018.05.29 0 0 47100

Érdekességek mindig vannak.

A könyvtárunk egyik - átlátszatlan - ablakába rakott fészket valami gerleféle (fix ablak, nem látni, mi az).

Örüljetek a fecskének, mi naponta csodáljuk őket (Kanizsa elég nagy város, mégis itt cikáznak körülöttünk nagy számban).

Bizony, ma már mindennek örülni kell!

Előzmény: bitter6704 (47098)
s-ombre-ro Creative Commons License 2018.05.29 0 0 47099

Nagyon sajnálom, hogy indulatokat kavartam!

A geológiai stb. jelenségek térben korlátozottak, időben egyenletes megoszlást mutatnak.

A népszaporulatról és a pazarló életmódról ugyanez nem mondható el.

Környezetünk túlterheltsége tagadhatatlan.

Hogy on is legyek, szerintem szinte biztos, hogy a lugasépítő madár csak mostanában épít bele kicsiny palotájába csiri-csáré emberi hulladékokat.

Jó lenne,ha ez lenne a legnagyobb gondunk.

A madarak olykor ilyesmivel etetnek és a cetfélék ebbe pusztulnak bele.

Ez számomra kétségbeejtő jelenség. :(

Elkeserítő!!!

bitter6704 Creative Commons License 2018.05.28 0 0 47098

Érdekes dolgot tapasztaltam ma. A munkahelyemen levő szerelőcsarnok férfi vécéjéből az egyik kolléga alig tudott kihessegetni egy füstifecskét. Miközben mulatságosan kalimpált karjaival a madár felé, az érdeklődéssel figyelte a fűtéscsövön üldögélve, mit is akar elérni a jó ember. A fecske nem is volt igazán megijedve sem. Azt mondják, már nem először kellett kizavarni. Az informatikusok irodájába is berepült körülnézni.

Persze nem szeretné bántani senki sem, csupán a javát akarják azzal, hogy nem engedik bent maradni. Ugyan is éjszakára ezek a helyiségek zárva vannak, így nem alkalmasak a fészekrakásra. Arra is gondoltam, hogy rovarvadászat céljából jött be, de a bezárás veszélye ekkor is fent áll.

Kissé elszomorított, hogy én már összesen 4 db mű fészket raktam fel és mégsem raktak fészket egyikbe sem, ilyen lehetetlen helyekre pedig mégis szívesen beköltöznének.

Azért összességében örömmel töltött el a kis fecske barátságos és bátor viselkedése, valamint tetszett ahogy "Öreg" kollégám dörmögte az orra alatt: "hozzánk bármikor jöhetne nem bánnám, de ide..."

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!