Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Trotter66 Creative Commons License 2008.08.08 0 0 10680
Igen, jól értelmezted, amit írtam. De a modellezés már nekem kicsit sok, ehhez kellene valaki aki ért hozzá, aztán képes a modellből tárgyiasult kütyüt építeni.
Előzmény: cs_gaborka (10676)
paksi_hapsi Creative Commons License 2008.08.08 0 0 10679
Eszembe jutott még valami: megtudnád adni a kábel cikkszámát, így esetleg olcsóbban s könnyebben tudnék szerezni!! Köszike!
Előzmény: eLGee (10675)
paksi_hapsi Creative Commons License 2008.08.08 0 0 10678
Köszönöm sokat segítettél :-)
Előzmény: eLGee (10675)
Suzka Creative Commons License 2008.08.08 0 0 10677
Gratulla!!!!!!! És köszi az infót. Konkrétan hova vitted a bocikát?
Előzmény: eLGee (10672)
cs_gaborka Creative Commons License 2008.08.08 0 0 10676

"Értem" ;-) tehát lényegében ahogyan próbáltam előzőleg értelmezni, csak nem a tompitott, hanem a reflektor van meghajtva alacsonyabb feszültségen + vezérlő áramkör segítségével az általad leírt feltételrendszerrel kiegészítve... ha jól értelmezem ;-)

 

Ha a kritériumok nem mondanak egymásnak ellent, mint ahogyan pl. a törvények teszik soxxxor :-) akkor nem olyan bonyolult lemodellezni logikai áramkörrel.

Előzmény: Trotter66 (10671)
eLGee Creative Commons License 2008.08.08 0 0 10675

Hello,

 

Ugyanaz a horog a rövidre és a Grandra, én Bosalt vettem a Unixnál. Ellenben nem akartam szívni a kábelezéssel, így inkább megvettem a gyári rönó kábelkorbácsot 19.600-ért, aminek a stekkereit csak össze kell dugni az autó megfelelő csatlakozóival és külön visszajelző sem kell hozzá.

Előzmény: paksi_hapsi (10673)
paksi_hapsi Creative Commons License 2008.08.08 0 0 10674
Szeretettel üdvözlök mindenkit!
paksi_hapsi Creative Commons License 2008.08.08 0 0 10673

Szia!

Ősszel lesz az enyém is 4. (grand tehen)szeretnék én is rakni rá 1 kampót. Egyforma a rövid ill a grand-ra való horg? Kell valami plussz kábel vagy csatlakozó az elektromos bekötéshez ill.a visszajelzőhöz ? Köszi!

Előzmény: eLGee (10672)
eLGee Creative Commons License 2008.08.07 0 0 10672

4 éves a géptehén, ma voltam műszakin az NKH-nál. Előtte szereltem rá vonóhorgot, illetve kicseréltem a baloldali stabilizátort (előtte megrázattam a futóművet, ezt dobta a gép.. :-) )  Tegnap délután kikaptam az utólagos xenonokat (azóta már vissza is került bele), mert azzal nem megy át a műszakin. Jó móka leszedegetni a lököst és kivenni a fényszórókat, de már csuklóbol megy.

 

Mindenesetre a műszakin csont nélkül ment át, minden OK, a vontathatóság 650kg féknélküli és 855kg fékezett, és mindezért fizettem 8.890-et. Holnap mehetek forgalmit cseréltetni, mert nem írják be az eddigibe a vontathatósági adatokat, az is benne lesz pár ezresbe. Igaz, azt már megspóroltam azzal, hogy nem máshova vittem az autót vizsgázni 16.000-ért.. (jellemzően ennyibe kerül máshol).

Trotter66 Creative Commons License 2008.08.07 0 0 10671
Nem-nem, nem erről van szó.
Leegyszerűsítve: Nappali menetjelzőként (DRL magyarosított verziója) a fényszóró (távolsági fény, hosszú fény)izzóját csökkentett fényerővel üzemelteti. A nappali menetjelzőként haszált egyéb lámpák sajátossága - és nagy előnye is-, hogy szórják a fényt, nem pedig vetítik. Így jobb akár a napsütésben is az észlelhetőség, és mégsem vakítanak. Könnyen belátható, hogy a tompított fényszóró ennek nem felel meg.

Amennyire utánaolvastam a témának, olyan 50-60 % körüli a fénykibocsátás az optimális.

Ez idáig nem olyan ördöngősség, azonban a vonatkozó EU-s szabályzat szerint a következő feltételeknek kell teljesülni a szabályos bekötés során:

Nappali menetjelző működhet: Helyzetjelzőkkel, vagy anélkül
Nem működhet: tompítottal és/vagy ködfényszóró/zárófénnyel, távolsági fényszóróval.

(nem szabad elfelejtkeznünk arról, hogy a ködfényszóró/zárófény helyzetjelőkkel önállóan használható!!)

Szóval elég bonyolultnak tűnik számomra az a feltételrendszer, melyet telepíteni kell az elektromos rendszerre - külön figyelemmel a helyzetjelzővel külön-külön működtethető, de együttesen tiltott világítótestekre.

És ez még nem minden be kell lőni azt az optimális fényerőt, melyen a távolsági DRL-ként működjön.

Az Audikban - melyekben nincsen LED menetjelző -, illetve a BMV-kben már alkalmazzák ez a technikát, sőt H4-es (!!!!) megoldásról is van tudomásom.

Na szóval ehhez kellene egy elektromérnök, aki kimókolja az elektromos kötéseket, illeszti a rendszerhez.

Röviden ennyi a lényege a dolognak. Ennek a megoldásnak az az előnye, hogy akár gyújtásról is mehetne, a running light lehetősége a ScenicII-ben amúgy is megvan, szoftveresen bekapcsolható, csak az a tompítottat kapcsolja.

Remélem semmi lényegeset nem hagytam ki.

Én személy szerint azért lenék ennek a híve, ha összehoznánk, mert szeretném a xenont kímélni, ugyanakkor nem szeretném összefurkálni a kocsi elejét egy külön lámpa (DRL) felszerelésével, arról nem is beszélve, hogy a normák - most nem részetezném- szerint a ScenicII-re fel sem lehet szerelni....


Előzmény: cs_gaborka (10670)
cs_gaborka Creative Commons License 2008.08.07 0 0 10670
Jól értelmezem az elvet, ha világos van akkor csökkentett feszültséget kap az első tompitott, ha sötétbe ér vagy beesteledik, akkor pedig az üzemi feszt? Tehát leegyszerüsítve egy fotocellás feszültség átkapcsoló?
szirt Creative Commons License 2008.08.07 0 0 10669
Megkörnyékezhetnéd... :)

Mióta megint dolgozik (szerencsére!), azóta lehet kevesebb az ideje.
Ígért régebben komfortindexet is, de csönd van arról is. :)
Előzmény: Trotter66 (10668)
Trotter66 Creative Commons License 2008.08.07 0 0 10668
Igen, egyről beszélünk. Nem tudom, talán lehet, hogy KoAnt is meg kellene kérdezni, szerintem simán abszolválná, egy-két 7 alatt a problémát....

Mi a véleményed?
Előzmény: szirt (10667)
szirt Creative Commons License 2008.08.07 0 0 10667
"Jelenleg béta verziót tesztelnek"

Ez az, amire én is várok?
Mert arrafelé elég nagy a csend. :(
Előzmény: Trotter66 (10666)
Trotter66 Creative Commons License 2008.08.07 0 0 10666
A pontos meghatározás Daytime running Light (Dlr).

Jelenleg béta verziót tesztelnek, ha lesz valami eredmény, akkor jelzek, mert én is be akarom köttettni.
Előzmény: kis tom (10663)
cs_gaborka Creative Commons License 2008.08.07 0 0 10665

"ami gyári hibás 3,5 éves autónál és első tulajnál az miért nem gyári hibás 2. tulajnál és/vagy 4,5 éves autónál, nem kaptam használható választ!!!"

Csak meg kellett volna említened a fogyatóvédőket... de ha esetleg kevésnek bizonyul, lehet fordulni is hozzájuk, nyugodtan. Voltam már én is nem egy esetben, nem autóval kapcsolatos ügyben, hogy HÜJJÉNEK akartak nézni, vagy csak az egyszerűbb ügyéntézés miatt le akartak rázni, csak megemlítettem a bűvös FVF-t ;-) és mintha valami történt volna... teljesen más, tehát segítőkészebb hozzáállás egyik pillanatról a másikra. Tudják ők nagyon jól mi a vevő joga, csak probálkoznak, akár a pénztáraknál. Ha 10-ből 1-2 reklamál a maradék nyolc esetben meg megmarad valami... az autószerelők pedig méginkább rafináltak ;-)

Előzmény: kis tom (10661)
honatt Creative Commons License 2008.08.06 0 0 10664
Az egyik kollégám az alábbi helyen cseréltette ki az üvegét és az önrészt sem kellet kifizetnie.
http://www.auto-uveg.hu/biztositasikarrendezes.html
Nem tudom, hogy csinálják?
Beszélj velük.
Előzmény: cs_gaborka (10655)
kis tom Creative Commons License 2008.08.06 0 0 10663
Igen, de ez a gomb nálam nem működik, viszont ezért nem cseréltetek bajuszkapcsolót. Így, hogy városon kívül nappal is kötelező a világítás, az automatának csak akkor lenne értelme, ha működne az itt régebben tárgyalt 30-40%-on üzemeltetett fényszóró, mint nappali világítás (nem emlékszem mi volt a pontos megfogalmazás).
Előzmény: forrasr (10662)
forrasr Creative Commons License 2008.08.06 0 0 10662
Az automata fényszóró bekapcoslás pont erről szól, ha sötétvan bekapcsol ha világos lekapcsol, és a bal oldali bajusz végé lévő gomb hosszan tartva nyomásával (csippanásig) lehet ki/be kapcsolni. :)
Előzmény: kis tom (10661)
kis tom Creative Commons License 2008.08.06 0 0 10661
Sziasztok!

Tavaly augusztus óta vagyok boldog tulajdonosa egy 2003-as 1,6 16 V Privilege bocinak, és egyben napi olvasója a fórumnak. Gondoltam, megosztom Veletek az eltelt egy év és 12e km tapasztalatát. Eddig szinte "csak" a szokásos bocibetegségek jöttek elő...
Az autót 65e km-rel vettem, ekkor már a 2. toronycsapágy ropogott benne, de ezt még az előző tulaj cseréltette.
Szerintem már a vásárláskor sem működött az automata világítás kapcsolója, amit a szervizben kapcsoltattam ki, miután rájöttem, hogy keményen szívat engem (A mélygarázsban felkapcsolta a lámpát, amikor kiértem a szabadba, akkor meg le :) és csodálkoztam, miért villognak városon kívül...).
Két kilincs kapcsoló is meghibásodott, az egyik teljesen, azt cserélni kellett, a másik párás, esős időben működött, száraz időben nem, ennek elég volt egy "kis" kontakt spray (gazdagon kell neki adni több körben, mert csak töredéke jut el a célig).
Volt egy trafó hiba is, amit megúsztam egy kapott trafóval. Egyik haverom párba cserélte és a még működőt ide adta. Párba szokták cserélni, de a szerviz szerint mind a négyet kell cserélni, mert elviheti a motorvezérlőt, ha nem egyformák (és csak a Beru a jó).
A bal első ablak nálam is beesett, a szokásos műanyag elem miatt. Az új erősebb elem kb. 1500 Ft/ pár volt és 10e Ft volt a munkadíj a két első ablakra. Ennél a látogatásnál mondták el, hogy ha az autó 4 évesnél fiatalabb lenne és én lennék az első tulaj, gariba cserélnék mind a négy ablaknál a hibás elemet (és hasonlóan járnak el a trafókkal kapcsolatban is - egy hibás esetén mind a négyet gariba cserélik, szekszárdi szerviz). Arra a kérdésre, hogy ami gyári hibás 3,5 éves autónál és első tulajnál az miért nem gyári hibás 2. tulajnál és/vagy 4,5 éves autónál, nem kaptam használható választ!!!
Az első ajtóknál a határolók erős kattogással működnek, erre azt mondták a szervízben, hogy nem javítható, használni kell, amíg működik, utána csere. Ilyennel találkoztatok már?
Összességében az említett apró, de bosszantó hibák ellenére is elégedett vagyok az autóval.
Még a fogyasztásról annyit, hogy az erősen sebesség függő: 85-90~6l; 100-110~7l; 140-150~10+

További baleset és hiba mentes utat kívánok!
kistom
y42 Creative Commons License 2008.08.06 0 0 10660
Jó lenne, ha ilyesmit (is) fel tudna vállalni a Megane Klub!!
Előzmény: Kopi (10659)
Kopi Creative Commons License 2008.08.06 0 0 10659

"Odaát" vv65 egy bowdenessel oldatta meg a problémát. Valami fém hüvelyt szereltek a műanyag helyére.

 

Egyébként az sem kizárt, hogy ki kellene verni a balhét, mert ez már tuti, hogy típushiba!

Előzmény: zotya10001 (10658)
zotya10001 Creative Commons License 2008.08.06 0 0 10658
Sziasztok!!Szia!Nekem Megane 2-es limóm van és ma nekem is leesett a vezető oldali ablakom!!A szervizben 80ezer forintal ijesztgettek!Mit lehetne és hol lehetne olcsobban megcsináltatni?????

Választ előre is köszönöm!!!
Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10596)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.08.06 0 0 10657

A képeket majd alkalom adtán azért készítsd el, légyszives.

Előzmény: Joe_65 (10654)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.08.06 0 0 10656
remek az infó. kösz. akkor tényleg meg kell gondolnom az 5000ft/db -os árat a rönónál. (lehet,h. fehér a gyári, a zöld az utángyártott, a világoszöld meg a megerősített) >8-)=
Előzmény: Joe_65 (10654)
cs_gaborka Creative Commons License 2008.08.06 0 0 10655

Télen kaptunk egy kis kövecskét, elvittem szélvédő "javítóhoz" Megfúrta, mondván feszültségmentesíti, beragasztotta... néhány napja vettük észre, hogy szépen megindult a repedés, ma már úgy fél szévédőhossznál tart. Szerencsére nem a vezető előtt. Szerintetek reklamáljak az "üvegesnél" vagy irány a biztosító?

Köszönöm

Joe_65 Creative Commons License 2008.08.06 0 0 10654

Aha, igen. A színe ennek (is) zöld, csak kicsit halványabb. (c:§

Szemre sokkal masszívabb, és vannak benne fémes megerősítések.

A pontos ára pedig 1140Ft/2db + 2 csavar volt, de a cikkszámot elfelejtettem megkérdezni, és a zacskón pedig nem volt semmiféle felirat. Most nincs nálam sem a "bigyó" sem pedig kamera, hogy fényképes illusztrációt mellékeljek.

Üdv.

Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10651)
eLGee Creative Commons License 2008.08.05 0 0 10653
Előzmény: sanydci (10652)
sanydci Creative Commons License 2008.08.05 0 0 10652

morgi 1.5dci-nek opcioként gyári könyöklőt kértem bele, elötte csak egysima tálca volt és ez igy tökéletesen illeszkedik. a szine pedig középszürke.dekeressél meg a skála taxi droszton és megnézheted, napközben szinte mindig megtalálsz.

 Viszont én is szeretnék kérni egy leirást a tempomat bekötésről hátha kitudom használni, köszönettel. email cimem: sanyi.taxi@gmail.com

Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.08.05 0 0 10651
Átvetted tegnap a műanyagot a Szugló utcában? Milyen a régihez képest??
Előzmény: Joe_65 (10571)
Suzka Creative Commons License 2008.08.05 0 0 10650
Emlékezetem szerint 45 környékén volt és én csak az ótót vittem. Az olajcserét és szűrők cseréjét azt magam korábban megcsináltam.
Előzmény: Trotter66 (10649)
Trotter66 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 10649
Öööö, lehet, hogy írtad, de mennyi volt tok-vonó a vezérléscsere?
Előzmény: Suzka (10647)
Trotter66 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 10648
Na azért írtam, hogy villamossági patent.
Előzmény: Suzka (10647)
Suzka Creative Commons License 2008.08.05 0 0 10647
Köszönöm a gondoskodást! Nekem ez nem olyan probléma - a csillag garázsban így is elférek -, hogy különösebb pénzt áldozzak rá. A másik oldalról mindig azt szerettem, hogyha tudtam, hogy mi van alattam, azaz szeretem manuálisan is megismerni az ótót. Nekem eddig teljesen idegen volt a Renault. Volt trabi, skoda, egy sor zsiga, suzuki, ford fiesta, mondeo. Most áprilistól tanulgatom a bocikát. Amikor Stefinél csináltattam vezárműszíj stb cserét, nem tágítottam mellőlük, hogy tanuljam, mihez, hogyan lehet hozzáférni. Persze itt csak gépészeti dolgokat lehet ellesni, az elektronikát, automatikát nem. Persze nem lényegtelen, hol milyen érzékelők vannak.
Előzmény: Trotter66 (10646)
Trotter66 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 10646
Na csak azért kérdeztem, mert lenne egy villamossági patentem, nem márkaszervízi árakkal!
Előzmény: Suzka (10640)
y42 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 10645

Köszönöm, megnyugtattál.

A szalon tulajdonosa is letette a nagy esküt, de én inkább nektek (neked) hiszek!:-))

Előzmény: VDaNi (10633)
Vikipizsama Creative Commons License 2008.08.04 0 0 10644

Sziasztok!

 

Nekem sajnos nincs benne gyárilag a tükör behajtás, meg lehet ezt utólag oldani valahogy.

 

Nagyon kellenem mert nem férek be a garázsba és így mindig kézzel kel hajtogatni.

morgi 1.5dci Creative Commons License 2008.08.04 0 0 10643
Üdv Kis Dobos!
Én is kérnék további felvilágosítást a Carminatról lanczcs@t-online.hu -ra.
Kösz!
Előzmény: Kis Dobos (10641)
Suzka Creative Commons License 2008.08.04 0 0 10642
Szia Kis Dobos!
Erre vártam, hogy legyen már valami. Nekem is Carminatom van, kaptam a márkatársaktól több CD-ét, de nálam egyik sem müxik. A fájlok azért lehetnek 2007 februáriak, mert a rönyó azt mondta, hogy szeptemberben frissítik, utána érdemes csak vásárolni esetleg.
Kérlek a suzka@vipmail.hu címemre adjál instrukciókat.
Előre is köszönöm!!!
Előzmény: Kis Dobos (10641)
Kis Dobos Creative Commons License 2008.08.04 0 0 10641
Kedves Carminat használók!

Találtam a neten egy (legalábbis nekem) új térképadatbázist a gyári navigációhoz. Ez korábban biztosan nem volt fenn, mert már egy éve próbálkozom, eddig sikertelenül. De most! A 2005. augusztusi gyártású Scenic nagy kijelzős, CD-s kütyüjében működik.

Az "igéret" szerint az adatbázis 2008-as és Kelet-Európára vonatkozik, ezzel szemben 2007 májusi dátumot viselnek a fájlok, és 27 országra lehet rákeresni (na jó, a 27-be Vatikánt és San Marinot is belevettem). Egy napja használom, ezért sok tapasztalatot nem szereztem, de az biztos, hogy Dunakeszinek az a része, ahol lakom, az előzőn még nem volt rajta, a mostanin pedig már igen.

A fórumban többet nem írnék róla, de privátban szívesen adok ötletet, hogy hogyan keressetek rá.

Sok sikert.
Suzka Creative Commons License 2008.08.04 0 0 10640
Köszönöm szépen!
Összenéztem ezeket a táblákat és a sárga ábrát. A sárga ábra egy kicsit más mint a mi tábláink, de az eltérés tényleg csak a P-ben van, vagy van ott valakinek HARMO2.
Végül is úgy néz ki, hogy működni kellene. Na de ezzel nem fogok szerelőhöz futni, nem vagyok olyan, meg annyira nem vészes, hogy ez nem müxik. Majd kitaláljuk, hogy hogyan lehet betekinteni a kapcsoló alá ill. magába a tükörbe az állítómotorhoz. Egyébként pesti vagyok, a Margit híd budai lábánál lakom, de az Örs vezér tér környékén is van bázisom.
Előzmény: Trotter66 (10636)
morgi 1.5dci Creative Commons License 2008.08.04 0 0 10639
Sanyndci a szervízben mondták, hogy vettél náluk egy könyöklőt.
Előtte mi volt benne?
Ez illeszkedik pontosan, vagy kellett rajta barkácsolni?
Én is szeretnék az enyémbe. Most csak tálca van benne.

Tényleg ! Az én autómban világos szürke kárpit van.
Amíg Scenic-et keresgettem csak sötét szürke és bézs színűt láttam.
Kinek van ilyen színű autó belsője?
Előzmény: sanydci (10637)
szofam Creative Commons License 2008.08.04 0 0 10638
ok én is igy gondotam.
Előzmény: Trotter66 (10629)
sanydci Creative Commons License 2008.08.04 0 0 10637
Na kérem megint itt lennék.köszönöm az üdvlövéseket. jani 19dci válaszolt morgi1,5dci-nek igen a fehér grand az enyém és skálás vagyok. Trotter 66 irja a rokonságot, hát én hasonló miatt nem tudtam a géphez jönni.
Trotter66 Creative Commons License 2008.08.04 0 0 10636
Na utánanéztem a kódoknak, Te is megteheted:ITT

Naszóval a linken lévő fórumoldalon találsz renaultostól egy master ábrát (sárga), majd nyisd meg az én HSZ-em alapján a csatolt képet, valamint a Te képedet. Ha a hármat egymás mellé teszed és összehasonlítod, láthatod, hogy majdnem ugyanazon felszereltségű (gyárilag beszerelt opciós cuccok, magyarán extrák) kocsink van, kivéve, hogy a Tiéd EPACK felszereltségű, a miénk pedig EPACKP, azaz a Privileg elektromos cuccait tartalmazó Dynamique+ felszereltségű. Privileg akkor lenne, ha bőr, és kéttónusú műszerfal, és gyári xenon lenne benne + egy-két apróság.

Namármost a Dynamique alapváltozatában is elektromos tükörbehajtás van - tudtommal -, vagyis a jóslatom - sajnos - bejött: irány a szerelő... Remélhetőleg csak KH a baj.
Előzmény: Trotter66 (10635)
Trotter66 Creative Commons License 2008.08.04 0 0 10635
Hát ebben van Epack, akkor viszont szerelő irányába kellene elindulni. Pesti vagy pest-környéki vagy? (bocs, lehet,m hogy írtad már, de elfelejtettem...)
Előzmény: Suzka (10631)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.04 0 0 10634
A szerelő mondta,hogy van egy alsó és egy felső munkahenger nekem az egyik nem mükszik.Vajon melyik ez a találós kérdés!!!
Előzmény: Trotter66 (10630)
VDaNi Creative Commons License 2008.08.04 0 0 10633
Teljesen normális, elkezd forogni a váltó. Ha hangos vagy durva a hangja, akkor kevés váltóolaj lehet a gépben, de amúgy teljesen normális...
Előzmény: y42 (10626)
Suzka Creative Commons License 2008.08.04 0 0 10632
Én már hallottam ilyenekről. Azt állítják, hogy a mágneses tér homogenizálja a csövön átáramló üzemanyagrészecskéket, ettől aztán tökéletesebb az égés a hengerekben. Szerintem ez a hagyományos múlt század közepebeli gépeknél eredményezhet valamit. Csatlakozom az előttem szólóhoz - felesleges pénzkidobás.
Előzmény: szofam (10622)
Suzka Creative Commons License 2008.08.04 0 0 10631
Na nézzük mit mond a tudomány.
Itt a kép, jól olvasható. Amennyiben tényleg tartalmaz minden frászkarikát, akkor kérem felsorolni. Előre is köszönöm.
Előzmény: Trotter66 (10612)
Trotter66 Creative Commons License 2008.08.04 0 0 10630
Őszintén? Fingom sincsen. Azt sem tudtam idáig, hogy 2 (kettő????) van benne...
Előzmény: Törölt nick (10628)
Trotter66 Creative Commons License 2008.08.04 0 0 10629
hagyd a fenébe, csak pénzkidobás szvsz.
Előzmény: szofam (10622)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.04 0 0 10628
Heló ugynézki,hogy kupkungmunkahengeres a kocsi,csak azt nen tudjuk,hogy az alsó vagy felső a hibás.Na ezt honnét tudom meg?????
szofam Creative Commons License 2008.08.04 0 0 10627
hasonlok volnának az elvárásaim a csodákra várni kell ?
Előzmény: cs_gaborka (10623)
y42 Creative Commons License 2008.08.04 0 0 10626

Kedves Car-társak!

A nagy melegben lehúzott ablakkal indítottam a Scenic-et.

Így sikerült meghallanom, hogy indítás után (a váltó üresben) kuplung felengedés közben egy klattyanás hallatszik. A szervíz szerint ez teljesen normális.

Szerintetek??? Ti is hallotok ilyet??

VDaNi Creative Commons License 2008.08.04 0 0 10625
Nem fogja kiírni, hogy range 8km, mert akkor már 1 dugó vagy emelkedő is tök változtathatná az értéket. Jó ez így, mindenki tudja hasznáálni :)
Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10604)
VDaNi Creative Commons License 2008.08.04 0 0 10624
nem
Előzmény: szofam (10622)
cs_gaborka Creative Commons License 2008.08.04 0 0 10623
Én már láttam ilyent :-) vagy ehhez hasonlót, tehát gyűrű az üzemanyagcsőre... A nagy várakozásokkal teli beépítést is megértem, de megtakarításról már/még nem kaptam információt... persze ettől még működhet, de nekem erről is (és még sok egyéb kütyüről is) a "rozsdásvizes lábáztató" és társai jutnak eszembe... ;-)
Előzmény: szofam (10622)
szofam Creative Commons License 2008.08.04 0 0 10622
olvasott vagy vett valaki ezt a petrol turbo booster valami fogyasztást csökkentö mágneses kütyüt tényleg ér valamit??? köszi
Suzka Creative Commons License 2008.08.04 0 0 10621
Előre is köszi, igyexem rendes képet csinálni.
Előzmény: Trotter66 (10612)
Suzka Creative Commons License 2008.08.04 0 0 10620
Igen, az tökéletesen müxik. Lehet, hogy a kapcsoló trotty, vagy kicsúszott a vezeték, esetleg külön biztije van?
Előzmény: kjanyi (10611)
cs_gaborka Creative Commons License 2008.08.04 0 0 10619
Köszönöm szépen, megnézem.
Előzmény: renaultos-550 (10618)
renaultos-550 Creative Commons License 2008.08.04 0 0 10618

Szia!

 

A tiéd szerintem "Tuner list"-es rádio (az előlapon van a felírat) Nyomd folyamatosan a src gombot (jobb oldali kör felső gombja) bekapcsolt rádió mellett kb 5 másodpercig ekkor beadja a menüt az AF- et állítsd ON-ra és működni fog automatikusan az RDS funkcio. A menüben a kormányoszlopon lévő forgótárcsával tudsz lépegetni a hangerőgombokkal pedig aktiválni vagy inaktiválni.

Előzmény: cs_gaborka (10616)
cs_gaborka Creative Commons License 2008.08.04 0 0 10617
A hétvégén egy kicsit nem sietősebbre ;-) fogtam a dolgot, balcsin voltunk, kimondottan kirándulós tempóval közlekedvén (90-100) 4.3-ra állt be az átlag :-) A pillanatnyi, sima egyenes szakaszokon 3.9 körül is volt, igaz volt egy két előzés, ahol persze 10 fölé ugrott, de az átlag... sztem annyira nem rossz :-)
Előzmény: morgi 1.5dci (10546)
cs_gaborka Creative Commons License 2008.08.04 0 0 10616

Már elég régen észrevettem, csak valamiért mindig elmaradt, hogy feltegyem itt a kérdésem a rádióval kapcsolatban. Ez egy "sima" kazettás, a gondom mindössze annyi, hogy nem vált tornyot magától. Tehát amikor már nagyon sistereg és hallgathatatlan az adó, akkor fordítok egyet a kis korongon, majd vissza, és akkor rááll az erősebb toronyra. Szeretném megkérdezni, van-e másnak is hasonló tapasztalata esetleg ötlet, hogy ez a funkció ki/be kapcsolható vagy (jó rég óta) rossz lehet a készülék?

Köszönöm

Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.08.03 0 0 10615

Sajnos nekem ez volt a plafon, anyagilag. No meg amilyen kavarodás van itt felszereltség terén, a bocikról még a márkaszervízben sem tudják megmondani milyen szint. Egyébként meg szeretek barkácsolni.

Tényleg nem akarom túlfeszíteni a Windows témát, de látatlanban kérek véleményeket. Az első ablakom lezuhant, ott tudom, h. a műanyag tört darabokra.

A mellette levő hátsó viszont ajtóbecsukás után szép lassan komótosan kezdett a föld magja felé csúszni. Ott mi lehet a baj? /csak zárójelben, előtte nap volt a akksi cserélve, nem csak az lehet ,h. újra kellene állítani az ablakot?/

Előzmény: eLGee (10605)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.03 0 0 10614
Helló Na erre van valami ötlet uraim ma ismét bepuhult a kuplungpedál 2hete is ezt csinálta miután 6 fövel dombotmásztunk.akkor lecseréltettem az olajat a tartályba,légtelenítés és jo volt a kuplung a mai napig (nem ilyen puha mint most megint) ma reggel ismét a tolatás meredek melkedőn oda-vissza-oda és ismét bepuhult!!Na ez mitől van??A váltás könyddén megy,jóhelyen emel ki csak puha és benyomáskor lejjebb keményedik.
greenlak Creative Commons License 2008.08.03 0 0 10613
Sziasztok!
Ez az üzemanyag visszaszámláló engem is idegesít, de ahogy visít, mert kevés az kőolaj származék gyorsan megnézem a napi számlálómat és hozzáadok még 80 km-t és tudom mennyit mehetek! Jó esetben;-))).
G.lak
Trotter66 Creative Commons License 2008.08.03 0 0 10612
No, akkor oldjuk meg Suzka problémáját tudományos alapon:

Légyszíves nézd meg a típushomologizációs matricádat a "B" oszlopon. Csinálj egy makro képet róla, majd tedd fel ide. A felszereltségi szint pontos ismerete segíthet majd, hogy van-e benne elektromos tükörbehajtás, vagy nincsen. Ha van, akkor valami mászaki gixer van, ha meg nincsen, akkor lehet, hogy egy alkalommal már beázott a kapcsoló és a szervízben ilyen volt a polcon, vagy csak egyfajta gomb létezik..... (mondjuk ezt azért nem hinném)

Nosza rajta, várom a képet!
Előzmény: Suzka (10610)
kjanyi Creative Commons License 2008.08.03 0 0 10611
Pedig a használati útymutaty nem ir semmit csak azt,hogy forditsd oda a kart és slussz. Tükörállitás műxik ?
Előzmény: Suzka (10610)
Suzka Creative Commons License 2008.08.03 0 0 10610
4 van, mert a nullával szemben (180 fokra) ott van a behajtásra utaló piktogram.
Előzmény: kjanyi (10609)
kjanyi Creative Commons License 2008.08.03 0 0 10609
Hány db piktogramm van a tükörállitó gombodon ? Ha 3 akkor nem behajtós ,0 és 1-1 pötty jobbra, balra.
Előzmény: Suzka (10607)
Suzka Creative Commons License 2008.08.03 0 0 10608
Ez egyébként tényleg így van ahogy írod. Nekem is azt csinálta, hogy elkezdett visszaszámlálni 100-ból, aztán valahol 80 és 90 alatt vakkantott és eltünt a jelzés. Gondoltam jól meghülyítettem a kompit azzal, hogy mindig a 3. kattanásig tankolok, meg még kannából is buggyantottam bele. Mentem nyugodtan tovább, csak a 2. kútra mentem be, ahol sikerült 60,6 liter tankolnom. Csak később döbbentem rá, hogy közel voltam a tank porzásához. Egy biztos, ha vakkant és eltűnik a számkijelzés, akkor irány az első kút.
Az tényleg érthetetlen, hogy miért nincs hátul és a csomagtartóban csatlakozó aljzat. Én is kénytelen vagyok a távolsági utakon (szabadság) "primitíven" vezetett 2 hosszabbítót használni, egyet a hátsó sornak, egyet a hűtőnek a csomagtérben. Még nem volt időm kitalálni, hogy hogyan lehet ezt kulturáltan megoldani.
Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10604)
Suzka Creative Commons License 2008.08.03 0 0 10607
Meg se moccant. Az tény, hogy kézzel már volt behajtva többször is mindkét oldalon, de mindig igyekszem "visszapattintani" a helyére, mert máskülönben nem jól látok.
Előzmény: Törölt nick (10606)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.03 0 0 10606
nem mozdult el egy kicsit a tükör? nekem volt olyan, hogy valami kedves ember kifordította de csak egy picit, és akkor nem ment
Előzmény: Suzka (10597)
eLGee Creative Commons License 2008.08.03 0 0 10605
Ezért van az, hogy én mindig a fullosat veszem meg egy használtautóban és nem az alapot. Ebben ami nincs benne arra nincs is igazán szüksége az embernek. Egy alap használt és egy fullos használt között azonos körülmények mellett (kor, km, stb) kb 5-10% árkülönbség van. Nekem megér annyit, hogy nem bosszankodom ilyen dolgokon.
Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10604)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.08.03 0 0 10604

Csak hogy kicsit éljen a topik: Remek ez a rönó, DE! Számomra mint számítógépekkel foglalkozó egyénnek szinte érthetetlen, az egérmozi számítógépe. Kiírja, hogy hány liter üzemanyag fogyott, de azt nem hogy mennyi van még. A benzinkútig hány kilómétert mehetsz, bár nekem tegnap kiírta h. 63KM , sípolt egy hatalmasat, majd kiugrottam a székemből és pontosított - - - - -ra onnan aztán vakon van az ember. Pont a hasznos infókat hagyja ki ez a cucc. Egy kalap... Ha valaki tudja ,hogy kellene meghackelni, hogy kiírja a 60-tól az 1km-ig, az ne tartsa vissza.


Más, kibontottam a hátsó ülés alatti részt, gondoltam megnézem a 12V-os csatlakozás lehetőségét. A hely a kaposszériában ott van, de nincs csatlakozási pont. Valamint felszedtem az első 2 ülés közötti tepsit is, de ott sincs csatlakozási lehetőség. Szóval egyenlőre be kell érni 1 db szivargyújtó csatival, akinek alapból nincs több.

Suzka Creative Commons License 2008.08.03 0 0 10603
Még nem kaptam ill. vettem hozzá térképét. A márkatársaktól kaptam egy halom CD-t, de egyiket sem ismeri fel a rendszerem. A rönyóban meg azt tanácsolták, hogy ha veszek is Magyarország térkép CD-t, akkor azt csak szeptember után tegyem, mert akkorra lesznek frissítve.
Megmondom őszintén eléggé gondolkodom rajta, mert az iGO-hoz képest gyenge, mivel nem mutat térképet, csak max. nyilakat. Azon kívül ha nem oldható meg a házi frissítés netről, akkor megette a fene az egészet. Ez a CD-és megoldás meglehetősen merev, de ezzel együtt meg kell jegyeznem, hogy most amikor spanyolban jártam amit megtaláltam benne (2005-ös lehet a CD) oda korrekten elvezetett. Próbaként párhuzamosan üzemetettem az iGO-val, amit a PDA-mon futtatok.
Előzmény: morgi 1.5dci (10599)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.08.02 0 0 10602
Á, remélem ez csak valami bocibetegség.  Igen én manuálban nyomom, de gondolom hamarosan az is bedöglik.
Előzmény: Suzka (10598)
renaultos-550 Creative Commons License 2008.08.02 0 0 10601
Mire ide értem a többiek mindent megválaszoltak :)
Előzmény: Suzka (10590)
morgi 1.5dci Creative Commons License 2008.08.02 0 0 10599
Ebben az estben a hiba a készülékedben van Suzka.
A GPS működik Magyarországon?
Előzmény: Suzka (10595)
Suzka Creative Commons License 2008.08.02 0 0 10598
Roppant bosszantó!!! Talán "algériás" rád az autó?(bocsi)
Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10596)
Suzka Creative Commons License 2008.08.02 0 0 10597
Fijjúúgg, lányok!!
Lent voltam, csináltam amit írtatok, ott a piktogram a 0-val szemben. Hiába tekerem behajtásra a piktogramhoz akár jobbról, akár balról meg sem moccannak a tükrök, miközben a tükörállítás mindkét oldalon müxik.
Tehát vagy nincs benne a tükör behajtás funkció, vagy rossz a kapcsoló gombom.
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.08.02 0 0 10596
Ma leesett a bal hátsó ablakom is... 2 hete van nálam az autó, tehát nem tudom, hogy korábban mi volt vele, de hibát nem ír ki.
Előzmény: VDaNi (10588)
Suzka Creative Commons License 2008.08.02 0 0 10595
Trotter66 és VDaNi!
Köszönöm a részletes tájékoztatást. Lemegyek és kipróbálom ismételten. Azt, hogy milyen felszereltségű a bocikám nem tudom, mert franciából jött és rengeteg minden van benne (aut.klima, gps, tolató radar stb) ezért gondolom, hogy ez benne lehet, de majd most kiderül.
Előzmény: Trotter66 (10594)
Trotter66 Creative Commons License 2008.08.02 0 0 10594
Nálam a gyújtás irrelaváns.
Igen járó motornál is behajtható.
Motor leállítása után is behajtható.
Ha állandóan a behajtós pozícióban áll a gomb, akkor a tükrök állandóan be vannak hajtva. Kivéve, ha kinyitot valamelyik első ajtót, mert akkor visszanyit a tükör, hogy ne verje la az ajtó. Ha becsukod, a tükör ismét behajtódik.
Becsukott tükrökkel is el lehet indulni, nem visít, csak Te nem látsz hátra. Mondjuk ez hasznos, ha szük helyen centizel.

Azt hiszem mindenre válaszolni tudtam.
Előzmény: Suzka (10590)
VDaNi Creative Commons License 2008.08.02 0 0 10593
A tükörlapmozgatás mindegyiken elektromos, viszont csak Dyn+ felszereltségtől felfele csukódik be motorosan.
Előzmény: Suzka (10589)
Suzka Creative Commons License 2008.08.02 0 0 10592
Köszi!!!!!!!!! Ezek után tényleg ki fog derülni, hogy van benne, vagy nincs.
Előzmény: Trotter66 (10591)
Trotter66 Creative Commons License 2008.08.02 0 0 10591
Nulla állásból először valamelyik tükörirányba tekerd meg, majd a kattanást követően még, a nulla pozíciótól számított 180 fokra állítsd be, itt is kattan. Ezzel már csukódnak is a tükrök. De már a cartársnő már egzaktul leírta. Ha van benne ilyen funkció, akkor így műxik.
Előzmény: Suzka (10589)
Suzka Creative Commons License 2008.08.02 0 0 10590
Renaultos-550 és Morgi 1.5dci!
Köszi az infót, de van még néhány kérdésem.
A gyujtásnak milyen állapotban kell lenni? Járó motornál behajtható? Vagy a motor leállítása után hajtható be? Ha állandóan abban a pozícióban van a gomb, akkor motor leállítás és kiszállás, ajtó becsukás után behajlik?
Eddig minden automata frászkarika működik a bociban, csak ezzel nem tudtam eddig zöld ágra vergődni. Kérdés: el lehet indulni behajtott tükrökkel? vagy olyan okos gép, hogy kihajtja vagy visít?
Előzmény: morgi 1.5dci (10584)
Suzka Creative Commons License 2008.08.02 0 0 10589
Biztos nem vagyok benne, csak gondolom, hogy ha elektronyos a tükörállítás, akkor valószínűleg ez is benne van, meg van rajta olyan nyíl is, amiből lehet gondolni.
Előzmény: VDaNi (10587)
VDaNi Creative Commons License 2008.08.02 0 0 10588
igen. régen ment az ablaktörlő?
ír ki hibaüzit?
Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10586)
VDaNi Creative Commons License 2008.08.02 0 0 10587
Honnan veszed, hogy bennevan?
Előzmény: Suzka (10580)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.08.02 0 0 10586
oda jön a belső hőmérő, esetleg??
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.08.02 0 0 10585

Találóskérdés:

 

Nem működik az automata ablaktörlőm. Levettem a visszapillantó tükör mögötti műanyag borítást.

 

ülés felőli 

 

arra rájöttem, hogy a szürke (jobb) a tüköré

 

Anyós felől(jobb)

a fekete középen megy az érzékelőhöz( látszólag be van dugva ,de mégsem megy

 

 

Balról

de ez nincs bekötve (Barna ,bal), mi ez??? (tetőablakhoz???)

 

 

ez mi?

remélem nem haragudtok meg a sok képért

morgi 1.5dci Creative Commons License 2008.08.02 0 0 10584
A tekerntyűn lévő pöttynek az autó hátulja felé kell mutatni.
Nálam amelyik első ajtó be van téve, az már hajlik is be. Ahogy beteszem az esetleg nyitva lévőt már az is behajlik.
Előzmény: Suzka (10580)
renaultos-550 Creative Commons License 2008.08.02 0 0 10583
Az ajtóknak csukva kell lenni hozzá! legaábbis az elsőknek :)
Előzmény: Suzka (10582)
Suzka Creative Commons License 2008.08.02 0 0 10582
OK, köszi a tippet, majd megpróbálom, mert eddig tekertem minden-hová, igyekzetem az ábra szerint is, de az atyaistennek sem mozdult befelé.
Előzmény: Katica1 (10581)
Katica1 Creative Commons License 2008.08.02 0 0 10581
Na, ha azt megoldottad, akkor forgasd el a tükörállító gombot a "0"-hoz képest 180 fokban. És láss csodát, becsukódnak a tükreid. De van ott egy piktogram, ami jelzi, hogy hova kell tekerned.
Előzmény: Suzka (10580)
Suzka Creative Commons License 2008.08.02 0 0 10580
Sziasztok!
Nekem benne van az autóban (2005/12 GS 1,5dci), de még egyszer sem sikerült behajtanom. A tükrök mozgatását nehezen, de sikerült kitanulnom, de a behajtást még nem. Ha valaki elárulná a trükkjét, nagyon megköszönném!
Előzmény: Vikipizsama (10579)
Vikipizsama Creative Commons License 2008.08.01 0 0 10579

Sziasztok!

 

Ha már ennyire benne vagytok a moddingba, nekem egyedül a befordítható tükrök hiányoznak a kocsiból. Erre nincs valami jó ötletetek?

 

Ennek a kábelezése is benne van a Scenicben gyárilag, és csak két motoros visszapillantót kel vennem, vagy nem ilyen egyszerű?

Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.08.01 0 0 10578
Kösz
Előzmény: Trotter66 (10576)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.01 -1 0 10577
Ez kemény.
Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10575)
Trotter66 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 10576
Ez ütött Don! :PPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP
Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10575)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.08.01 0 0 10575

Esti mese kiskorú Bocirajongóknak:

Móricz Zsigmond: A török és a tehenek (alapján)

Volt egy török, Mehemed,
sose látott Scenicet.

Nem is tudta Mehemed,
milyenek a Scenicek.

Egyszer aztán Mehemed
lát egy csomó Scenicet.

"Én vagyok a Mehemed!"
"Mi vagyunk a Scenicek."

Csudálkozik Mehemed:
"Ilyenek a Scenicek?"

Számlálgatja Mehemed,
hányfélék a Scenicek.

Meg is számol Mehemed
háromféle Scenicet.

Benzinest, hibridet, dieselt.
"Meg ne fogd a Scenic horgát!"

Nem tudta ezt Mehemed
s felrúgták a Scenicek.



általam ferdítve (R)

Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.08.01 0 0 10574
Joe_65 köszönjük az infót és a képeket. Egyébként a második képet 180-fokkal elforgatod akkor a két műanyag ugyanaz( a színt leszámítva - a zöld legalább nyugtat, ha leesik az ablakod). A cikkszámot meg kérd el tőlük, ha megjön a cucc.
Előzmény: Joe_65 (10571)
Trotter66 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 10573
bocs a nick elírásáért sanydci!!!
Előzmény: Trotter66 (10572)
Trotter66 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 10572
sanyidci:

Üdv az oldalon! Én is köszöntelek, habár abszolúte nem vagyok taxis, sőt Grandom sincsen, csak egy egykilences sima dönci. :-)))

Viszont keszthelyi kapcsolatom van, az egyik nagybátyám és az uncsitesómék is ottaniak.
Joe_65 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 10571

A cikkszámot nem mondták meg, de az alkatrészről felrakok két képet; törötten és összeillesztve. Egyébként nagyon remélem, hogy hétfőn ilye(neke)t adnak majd, csak erősebb változatban.

Üdv.

 

 

egybendarabokban
Előzmény: kjanyi (10569)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.01 0 0 10570
Rám gondolsz én Hévizí vagyok ,sanydci fehér grand,Akit üdvözlök az oldalon.
Előzmény: morgi 1.5dci (10566)
kjanyi Creative Commons License 2008.08.01 0 0 10569
Csinálhatnál pár képet okulásképp ,és az alkatrész számát is bedobhatnád hozzá ha meglesz.500 Ftért dobnék be tartaléknak az autóba ha leesne kéznél legyen.
Előzmény: Joe_65 (10568)
Joe_65 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 10568

Köszönöm, bár inkább kitartónak, mint ügyesnek tartom magam. Tegnap voltam a bowdenesnél, ahol kiderült, hogy a 9800 pénzt a bowden cseréjéért + az orsó rendberakásáért kérik. A sérült alkatrészt nekem kell beszerezni ( a Bp., XIV. ker-i Szugló utcai francia autó alkatrészboltban már meg is rendelték 1100Ft/pár; értsd.: jobb elsőhöz + bal elsőhöz. Mivel nem akarok hosszasan bíbelődni a visszaszereléssel ezért azt is tőlük kérem mintegy 4500Ft-ért. By the way az én műanyagomnak a formája is (+ a színe ugye) más, de ez lehet, hogy azért van mert mást tudnak az ablakemelőink, pl.: a Tiéd mondjuk nem csípi oda az ember fejét, ha épp kidugja az ablakon miközben felhúznák, az enyém meg igen - vagy esetleg fordítva.

Egyébként a bowdenesek ajánlottak egy műanyaghegesztő emberkét is a XI. ker-i Leiningen utcában.

Üdv.

Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10550)
morgi 1.5dci Creative Commons License 2008.08.01 0 0 10567
Megnyugodtam a fogyasztást illetően.
Azt nem is mondtam, hogy a klíma nálam is AUTO-ra van állíva és szinte mindig megy.
Az előző OFF autóm pont fele volt súlyra, klíma nélkül 5,3 l benzint evett.
Ez a plusz 1 liter semmi ahhoz képest, hogy mennyivel nyújt a Scenic.
Előzmény: VDaNi (10564)
morgi 1.5dci Creative Commons License 2008.08.01 0 0 10566
Sanydci!
Falubeliek vagyunk üdvözöllek itt!
A piros (vagy bordó) grand a taxid?
Én egy grafit szürke granddal járok, de inkább a városon kívül.
Előzmény: sanydci (10565)
sanydci Creative Commons License 2008.07.31 0 0 10565

Tisztelettel köszöntöm a nagybecsű márkatársakat Énmagam egy keszthelyi taxis vagyok, seggem alatt egy 1,5 dci 1o6-os Grandal amely éppen egy éves. Ennek elötte egy Megan Grand Tourom volt szintén dci-s.Különösebb probléma nélkül 3 évig hajtotam.Már hónapok óta olvasgatom a topikot és most ár ide is merészkedtem közétek. Én is szeretek furni faragni az aútón / bizonyos határok közöt/ igy néha látok jó dolgokat ami számomra is megvalósitható Egyenlőre ennyi majd a kérések később üdv: sanydci.

VDaNi Creative Commons License 2008.07.31 0 0 10564
Nekünk az 1.5 dCi 50ezres átlaga volt 6.5, klíma végig AUTO állásban, télen - nyáron, pályán 150-160 körül.

Most a 2.0 dCi 175 lóval (4ezer km még csak) átlaga 7.5. Városban ha tényleg csak város van, akkor 10 is lehet. Egy 1.5 tonnás, ilyen erejű autótól ez TELJESEN NORMÁLIS, még ez is nagyon jó

Ilyen súlya ötös BMW-nek, E Merccinek, stb... van.
Előzmény: Suzka (10561)
szofam Creative Commons License 2008.07.31 0 0 10563
ok mikor tudom mikor csuszok szegedre kiabálok néztem megane topikba nem nagy kölség köszi majd kiabálok?
Előzmény: eLGee (10554)
alfi13 Creative Commons License 2008.07.31 0 0 10562
Nem csak a nyomógom gagyi hanem az egész ajtózár.
Ezt egy renault kereskedőnek is elmondtam egész addig meg volt sértődve mig nem próbáltattam ki vel egy dácsia ajtót fele erővel leht nyitni mint a renault ajtókat és a zárása is precizebb. Csak azt nem értem mért nem változtatnak rajta.
Előzmény: eLGee (10559)
Suzka Creative Commons License 2008.07.31 0 0 10561
Szia Morgi 1.5dci
Szerintem normális a fogyasztás. Nekem hasonló gépem van, nekem az átlagom - amióta nálam van - 10266 km - 6,78. Igaz hozzá kell tenni, hogy ebből kb az egy harmada városi araszolás. Most voltam egy 8ekm-es spanyol úton, megpakolva, tetőboxal és volr egy szakasz, amikor bőven 6 alatt volt a fogyasztás. Igaz akkor tényleg spórolósan vezettem, nem erőltettem a 110-130 tempót, csak akkor gyorsítottam, amikor a pillanatnyi fogyasztás már 6 alatt volt, közelebb az 5-höz. A kompi nálam is mindig kevesebbet mutat mint a valódi fogyasztás. Én még arra is gondolok, hogy a sok városi araszolás után kellett egy kis idő ill. távolság, hogy kitisztuljon a motor. Én 2,5 évesen vettem 125 ezer km-el.
A spanyol út után még nem tankoltam, de nem túl rossz a fogyasztás, mert a kompi szerint 5,8 pedig 2,5 hete csak városban járok.
Előzmény: morgi 1.5dci (10546)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.31 0 0 10560
Kíváncsian várom az alternatív megoldást. Egy nálam is kampec.
Előzmény: eLGee (10559)
eLGee Creative Commons License 2008.07.31 0 0 10559
Szasztok,

 

Szétszedtem egy kilincs nyomógombot apróra, mert nem akartam elhinni, hogy ezt csak a rönó által biztosított cseredarabbal lehet drágán megoldani. Szal azt a gagyi megoldást, ami ebben van, nem csodálom, hogy rendszeresen tönkremennek. Van benne egy 2 pólusú mikrokapcsolónak csúfolt valami elég hülye méretben (8x8 mm, 3mm vastag), aminek a tetején van egy gomb hasonló megoldással, mint a mobilokban vagy távirányítókban (szilikon gomb, rajta kis fém sapka). A mikrokapcsoló lábaihoz van forrasztva a 2 vezeték (kék,fekete), bele van helyezve egy fehér műanyag házba, amit ezután alulról kiöntenek valamilyen fekete gumi pasztával, ami lehűlve megdermed/vulkanizálódik. Valszeg a gyártásból adódóan a kapcsoló kontaktot teremtő lemezkéjén a gyártásból adódóan kondenzálódik némi pára, ami a későbbiekben oxidációhoz vezet. Sztem az eloxidálódott felület miatt romlik a kontakt idővel és lesz bosszantó hiba belőle az ajtók zárásakor. Persze ha a mikrokapcsoló mondjuk 2€centtel drágább lett volna és ezüstözött, neadjisten aranyozott lett volna ez a kontakt, akkor a mai napig hibamentesen kapcsolna az összes ilyen kapcsoló.

 

Sztem ha találunk hasonló méretű kapcsolót, akkor házilag is meg lehet oldani a javítást 5-6.000 Ft-os rönó ár helyett 1-200Ft-os SMD mikrokapcsoló árban, a műanyag házból kifaragott gumit meg lehet helyettesíteni valamilyen epoxi gyantával.

 

Csináltam képeket is, amik abszolut rosszak lettek (sajnos a fényképezőm makroja nem igazán jó), így azokat most nem teszem föl, mert szinte semmi sem látszik rajtuk.

eLGee Creative Commons License 2008.07.31 0 0 10558
Ahogy a képen látom, ezt még megpróbálhatod megragasztani, 2-3 fém tűvel megerősítve, 2 komponensű epoxi ragasztót használva. Sztem egy próbát megér.
Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10557)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.07.31 0 0 10557
Ablakemelő
Az enyémben ilyen, volt. az alsó rész tört darabokra. gondolom ott volt a bowden beakasztva
Előzmény: kjanyi (10556)
kjanyi Creative Commons License 2008.07.31 0 0 10556
 ha átmentek a meganeklub topikra és a keresőbe beirjátok hogy bowden kidob egy csomó hszt  a kérdésre
kjanyi Creative Commons License 2008.07.31 0 0 10555
eddig  mindenkinek fehér volt ami eltört, 4 e körül kért a bowdenes azért,hogy ráforraszon vmit fémből a műanyag helyett. vv65-öttől kéne érdeklődni mklubban
Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10550)
eLGee Creative Commons License 2008.07.31 0 0 10554
Összefuthatunk, igaz még a kijelző nincs aktiválva, de attól tökéletesen működik a dolog.
Előzmény: szofam (10551)
eLGee Creative Commons License 2008.07.31 0 0 10553
Köszi, tegnap voltam Makón, nem volt ott a szervízfőnök, csak a munkafelvevő, neki meg el kellett magyarázni, hogy mit-hogy-miért és nem volt túl pozitív. Jövő héten megyek Pestre, akkor majd megpróbálom lebeszélni a sráccal.
Előzmény: v__tibor (10548)
v__tibor Creative Commons License 2008.07.31 0 0 10552

http://www.meganeklub.hu/index.php?Tempomat-utolagos-beszerelese-SCENICII-be

 

De a márkaszerviz csak a kijelző aktiváláshoz jött szóba, de nem feltétlen ott kell megejteni, sőt ... ;-)

Előzmény: szofam (10551)
szofam Creative Commons License 2008.07.31 0 0 10551
bocsi lemaradtam mi ez a tempomat nekem szeged is mako is it van megnézném ha nem tul sok köszi?
Előzmény: eLGee (10547)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.07.31 0 0 10550
Ügyes vagy, hát ezek szerint nem olcsó a bowdenes sem. Nálam az eltört cucc fehér műanyag, lehet hogy már cserélve volt? Sötétítsen már fel valaki, hogy a bowdenes mit is ad 9800 forintért????
Előzmény: Joe_65 (10545)
Hevi57 Creative Commons License 2008.07.31 0 0 10549
Igen!

Hevi
Előzmény: Trotter66 (10543)
v__tibor Creative Commons License 2008.07.31 0 0 10548
Látom már odaát megkaptad az infót. Ő pesti, és nekem is ő aktivált egy klubtalin. Esetleg a makóiakkal lehetne még próbálkozni. A szervizfőnök előtt ismert a klub, hátha ... sőt legutóbb (kb fél éve) beszélgettem vele a tempomatról is ... :-)
Előzmény: eLGee (10547)
eLGee Creative Commons License 2008.07.30 0 0 10547

Nekem az utolsó 1100km-en 7,44 volt a tényleges átlagfogyasztásom. A fedkomp is 7,4-et mutatott, ellenben én is sokallom picit. Igaz, hogy 1.9dCi, meg hogy nyár van és sokat megy a klíma, illetve többször előfordul, hogy álló helyzetben járó motorral és klímával teszem elviselhetővé az autóban tartózkodást. Aztán sok pálya 130-140-el, pesti dugók, rövid utak, szóval reálisan nézve annyira nem gáz.

 

Mindenestre tegnap beépítettem a tükörállító kapcsolós tempomatot, nagyon jól működik, csak még a kijelzőn való aktiválást kell megoldani valahol. A szegedi rönóban azt próbálta beadni a munkafelvevő, hogy ilyenről még nem is hallott, de ha rárakják a laptopot a döncire, akkor minimum fél óra (min 4.000), aztán ki tudja, hogy mennyi még... Ekkor mondtam azt, hogy köszönöm szépen, nem igazán fogok ennyit kifizetni mindennel együtt 5 percért.

Előzmény: morgi 1.5dci (10546)
morgi 1.5dci Creative Commons License 2008.07.30 0 0 10546
Megvolt az első valós mért fogyasztásom: 6.2 l/100 km
A fed comp 5.8- at mondott.
Akkora eltérés elfogadható?
A fogyasztást viszont sokallom kicsit, főleg mivel inkább országúton jártam 90-100 körül vele és még nagyon oda is figyeltem a fogyasztásra (semmi fölösleges gázadás és fékezés).
Ha az autó tömegéhez nézem nem rossz a 6,2(1490 kg), csak olvastam ennél jobb fogyasztásról is.
Ez a fogyasztás elfogadhatónak számít, vagy járjunk utána a miértjének?
Joe_65 Creative Commons License 2008.07.30 0 0 10545

Ma lebontottam a kárpitot - mind a kettőt le kell. Nem volt egyszerű, viszont megtaláltam az ablakemelő szerkezetet az összegabalyodott bowdennel és ki is tudtam szerelni. Az ajtóban a feltolt üveg jobb aljánál találtam meg az eltört zöld színű műanyag pilinszkát, amiről egyelőre fogalmam sincs, hogy hogyan fogom visszaszerelni, ha meglesz a jó. Ez is szomorú hír, de az is, hogy hívtam a bowdeneseket és azt mondták, hogy minimum 9600 vagy 9800 Ft lesz a javítása a szerkezetnek - szerelés nélkül. Ja, és három munkanapon belül készül el. )c:§

Szóval kissé el vagyok kenődve, főleg, ha belegondolok, hogy van még három ugyanilyen ablakemelő az autóban. )c:§ 

Üdv.

Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10538)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.30 0 0 10544
Na akkor ismét látsz mindent..
Előzmény: Hevi57 (10542)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.30 0 0 10543
Gratula, akkor ez is 40E volt, ugye?
Előzmény: Hevi57 (10542)
Hevi57 Creative Commons License 2008.07.30 0 0 10542
Sziasztok!

Na ma megjártam Pestet (Csongrád megyéből odafele sötét kijelzővel), és ott is az Alig utcai autóműszer szervízt. Odaértem fél 9-re és fél 1-kor kész volt a kijelző. Az ár nem változott és szépen jelez mindent. Az elmondásuk szerint a panelen levő trafó volt ennél is a rossz. Ha lehet, akkor egy pirospont a Haudek szervíznek, mert megérdemlik.

Hevi
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.07.30 0 0 10541
Új Motio 50Ah Renault akksi. 2008.06.05-ös darab. Töltésem ok. Semmi nem szívja le se terhelés mellett, sem kikapcsolt állapotban. Asszem valamelyik nap bekapcsoltam a fűtést.. :D. No de a viccet félretéve, 0 van az akksiban, ki lett mérve műszerrel. A gart. remélem én is.
Előzmény: eLGee (10540)
eLGee Creative Commons License 2008.07.30 0 0 10540
Milyen új akksi halt le 1,5 hét alatt? Az autód akksija nem mehet tönkre fizikailag ennyi időalatt, kivéve ha nagyon öreg és nagyon rossz már vagy ha abszolute de nincs töltésed, de akkor sem hal meg egy akksi, csak teljesen lemerül. Ekkor simán fel lehet tölteni, de nem ilyen otthoni 5-6 Amperes töltővel, hanem akkumlátor szaküzletben mondjuk 40-50 A-rel, az észhez téríti. Ha másfél hetes akksi kuka, akkor azt garanciában szó nélkül cserélni kell. Ettől függetlenül el tudo képzelni, hogy van egy kis elektromos gubanc valahol az autódban, ami hővé alakítja az áramot és leszopja az akksit.
Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10537)
szirt Creative Commons License 2008.07.30 0 0 10539
A gyári riasztó akkor (is) sípol így, ha valamelyik ajtó (tipikusan csomagtartó) nincs rendesen lezárva.
Ilyenkor mondjuk a világítás is ég ott...
Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10537)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.07.30 0 0 10538
Én lebontottam a szövet részt a fogantyúval, még a múlt héten. Azon max benézni tudsz. A komplett belső kárpitot kell levenned szerintem, ha szerelni is akarsz.
Előzmény: Joe_65 (10536)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.07.30 0 0 10537
Na ma kinyílt, de más semmi. Az új akksi 0. Megnézettem autóvillamosságissal. Semmi nem szívja, töltés ok, és másfél hét alatt meghalt. Remek ez az autó. Beraktunk másikat, most meg bezárás után sípol folyamatosan kb. 1 percig az autó( riasztó). Újra kell programozni???
Előzmény: eLGee (10530)
Joe_65 Creative Commons License 2008.07.30 0 0 10536

Köszönöm szépen, megnézem a szerkezetet. Neked pedig mielőbbi teljes gyógyulást, a továbbiakban pedig "széles utat!"! (c:§

üdv.

Előzmény: kjanyi (10535)
kjanyi Creative Commons License 2008.07.30 0 0 10535
szia   én csak itt-ott olvastam róla nekem még nem volt .képet is rakott vaki róla amin látszik de nem találom.ha a bowdeneshez mész neked kell kiszedni majd vissza. sztem vedd le a kárpitot és nézdd meg mizu.boccs az irásért,tegnap volt egy kisebb mocis esésem nem nagyon mozognak csatolt részeim.üdv j
Előzmény: Joe_65 (10529)
gallo Creative Commons License 2008.07.30 0 0 10534

:-D

 

Jogos.

Előzmény: eLGee (10506)
forrasr Creative Commons License 2008.07.29 0 0 10532
Üdvözlet! kulcsos téma multkor is esedékes volt nálam nyomtam a gombot nemzárt be, majd próbálgattam még egyszercsak bezárt majd nemnyílt ki, azthittem elemmel van a gond mentem épp úgyis boltba befelé gondotlam ha látok elemet vételezek, de aztán nemvolt, végeztem vásárlással mentem ki és teljesen jól működik azótais, sztem lehet csak valami megzavarta a táviányító jelét.
Tegnap pedig a bal első ablakemelő sztrájkolt délelőtt, délután már nemvolt semmi baja, azótais működik....most ezekután hiába viszem szervízbe, elsem hiszik hogy baja volt...
Hja multkor szélvédőcserével kapcsolatban érdeklődtem, sikeresen is volt a csere,de úgylátszik nagy gyakorlatom lesz vele mert kaptam új kavicsot,persze nem kagylós szép pókhálós, próbáltam megcsináltatni de aztmondják nem tölti ki a gyanta :(
eLGee Creative Commons License 2008.07.29 0 0 10530
A riasztó sztem csak kb 1 percig vinnyog, utána abbahagyja, de ha már kulccsal benn van a kollega, akkor ki tudja nyitni a motorteret, az akksi sarut leszedni pedig max fél perc, ha minden elő van készítve (csillagcsavarhúzó, 10-es villáskulcs).
Előzmény: mikkamakka1975 (10528)
Joe_65 Creative Commons License 2008.07.29 0 0 10529
 

Halihó!

 

Sajnos a vmúlt hét pénteken nekem is belázadt az ablakemelő-szerkezetem (jobb első). Tudom, hogy volt már róla szó régebben, de képtelen vagyok a keresőt használni megfelelő hatékonysággal, ezért a Don Quijoténak ajánlott "könyvjelződ"-ön keresztül eljutottam a Megane Club-os site-ra. Sajnos nekem nem sokat segített, így aztán arra jutottam, hogy elviszem a Váci útra az említett bowdeneshez. Na, a kérdésem az lenne, hogy mennyire bonyec kiszedni a szerkezetet, illetve, hogy ablakostul kell-e vinni, valamint, hogy az említett úriembernek van-e a sérült alkatrészből jó, vagy pedig azt is nekem kell vinni, és ő csak kicseréli a rosszat a jóra. Egyébként szívesen megcsinálnám magam, csak sajnos nem vágom azt a nyelvezetet, amit a Meganos fórumon olvastam. Légyszíves segíts(etek) a probléma megoldásában!

Előzmény: kjanyi (10470)
mikkamakka1975 Creative Commons License 2008.07.29 0 0 10528

Sajnos  a risztatlan bejutásról nem tudok felvilágosítást adni, de nekem fordított problémám volt pár hete, nekem be nem zár a kocsi egyk kártyával sem, és az ajtógombokkal sem, ... szétbombázták a szervízben de a megoldást csak a szokások renault csoda hozta meg : akkusaru levesz kb.5 percre... elfelejtette minden kinját baját, azóta is jól szuperál. (hülye voltam hogy nem próbáltam ki itthon)

Ha egyszer bejutsz akkor vedd le a sarut és várj  a csodára, én adnék rá vagy 90%-ot hogy megjavul "magától" :)

ha minden kötél szakad én riasztózva is kipróbálnám a "javítást"

mikkamakka

Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10527)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.07.29 0 0 10527

S.O.S. kérdés: Nyomom a kulcsot semmi, se felvillanás, se nyitás. Egyik kulccsal sem.

 

(Van gyári riasztóm) Hogy lehet kinyitni a kocsit a kis fém kulccsal riasztás nélkül? Csak mert kinyitottam és elkezdett szirénázni.

 

Még nincs másfél hete, hogy az enyém az autó...

Előzmény: Trotter66 (10526)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.29 0 0 10526
Jajj, arról több kolléga írta, hogy valami nem stimmol.
Próbáld a Veress Péteren, a Nagyicce megállóval szemben a Castrolt. Az közel van, és szvsz. jó anyagot mérnek.
Előzmény: Hunkiraly (10525)
Hunkiraly Creative Commons License 2008.07.29 0 0 10525

Köszönöm!

 

Mondjuk mostanában 2-3x a Gvadányi úton lévő AVIA (volt CASTROL) kúton tankoltam. Lehet megpróbálom valami adalékolt prémium benzinnel máshol. Hátha...

Előzmény: eLGee (10523)
eLGee Creative Commons License 2008.07.29 0 0 10524
Á, nem kaptam fel, csak másodszor lökte be ugyanazt a hozzászólást, amire nem lehet érdemben reagálni. Gondoltam, segítek neki a kérdésfelvetés tematikájában. :-)
Előzmény: Trotter66 (10519)
eLGee Creative Commons License 2008.07.29 0 0 10523

Ha ilyen kékesszürke füst és jó büdös, akkor ott motorolajat is éget az autó, azért olyan sztem (vagy valahol valami nagyon szemét benzint tankoltál). Az pedig egy helyen kerülhet az égéstérbe: az olajlehúzó gyűrűknél. Kompresszióméréssel ki lehet deríteni, hogy mennyi az annyi.

 

Mindenesetre ez csak egy jó erős tipp, nem árt, ha látja hozzáértő szakember is. Laguna II fórumon kérdezd meg Podani-t.

Előzmény: Hunkiraly (10522)
Hunkiraly Creative Commons License 2008.07.29 0 0 10522

eLGee!

 

A füst színe olyan szürkés (tükörben láttam, nyári napos reggel). A szaga az az igazi kellemetlen, szúrós...

 

köszönöm

 

HK

Előzmény: eLGee (10507)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.29 0 0 10521
Milyet rendeljek melyik jó(helyzetjelző).Köszi a tippet, a vezermü és egyéb alkatrészekről.Még nincs msn-em de ami késik az jön :)amúgy kösz a gyors választ
Előzmény: Trotter66 (10520)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.29 0 0 10520
Ugyanúgy www.helvox.hu (csak súgom, hogy motorikus és futómű alkatrészek is vanna már. Én kértem ajánlatot vezérműszíj szettre és hosszbordásszíj szettre, valamint vízpumpa. Az előbbi Gates, az utóbbi SKF és cakompakk 50 alatt egy kicsivel megáll.)

Nincsen MSN-ed????
Előzmény: Törölt nick (10518)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.29 0 0 10519
eLGee, nyugi! Ne kapd fel a vizet, nem éri meg.
Előzmény: eLGee (10506)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.29 0 0 10518
Hol vetted lehet onnét rendelni?? rendelnék!!
Előzmény: Trotter66 (10517)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.29 0 0 10517
Nekem LED van benne, fehér, szúrófényű.
Előzmény: Törölt nick (10502)
cs_gaborka Creative Commons License 2008.07.29 0 0 10516

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat. Előzőleg 60-nál volt a csere, előtte pedig 20 és 40-nél. Rémlett is, hogy a miénknek már 20e az intervallum. Most éppen a "CÉLszerszámon" agyalunk apósomal :-) a leíráson egy wc pumpának látszó tárgy van :-) a meglévő láncos kütyünk sajnos nem fér be, nincs hely. Na majd d.u.

 

Köszönöm mégegyszer is.

szofam Creative Commons License 2008.07.29 0 0 10515
igazad van jogos hello?
Előzmény: eLGee (10506)
eLGee Creative Commons License 2008.07.29 0 0 10514

Attól függ, mire használja az ember.

 

1.9dCi Grandom van, 120 ló, nekem elég, de lehet, hogy ATC-nél lesz egy kis izmosítás rajta (hamár van 40% kedvezmény a meganeklub tagoknak). Ellenben a chiptuning nekem amiatt érné meg, hogy dinamikusabban tudnék vele közlekedni, illetve ugyanilyen használat mellett a fogyasztás csökkenne. Én a Grandommal még nem mentem 160 fölött, mert ez nem arra való (sztem) pedig ha akarnám, kipróbálhatnám, mi a vége (mint ahogy az 1.9dCi Lagunám GPS szerint 208-at ment sík terepen, az óra mutatott 215-öt).

 

Azt viszont látni kell, hogy az 1.5dCi elmegy 5,5-ből 100 km-t, az 1.9-esnek már kell 7-7,5 liter, míg a 2.0 nem áll meg 7,5-8 liter alatt vegyes ciklusban.

 

A mostani üzemanyagárak mellett én azt mondom, vállalható simán a 106 lovas 1.5 dCi, pláne, hogy kedvezőbb az átírása, a biztosítása, a fogyasztása és annyival nem ad kevesebbet. Ellenben azt tudni kell, hogy ezét nem kapunk Forma1-es menetdinamikát és nem kell üveghangig pörgetni a motort. Inkább sokkal fontosabbnak tartom a felszereltséget, mert az a tér fog körülvenni éveken keresztül és ott kell jól érezned magad.

Előzmény: advocatusdiaboli (10501)
v__tibor Creative Commons License 2008.07.29 0 0 10513

No problemo ...:-)

... és hogy legyünk precízek:

 

http://www.meganeklub.hu/index.php?Dokumentaciok - itt lejjebb gögetve minden része látható

 

... vagy a pdf címében a "0"-t rendre 1-6 számra cserélve :-)))

Előzmény: eLGee (10512)
eLGee Creative Commons License 2008.07.29 0 0 10512

:-)

 

Elsősorban nem neked szólt a post, csak ott nyomtam rá a válasz gombra. Bocsesz.

Előzmény: v__tibor (10510)
eLGee Creative Commons License 2008.07.29 0 0 10511
;-))
Előzmény: v__tibor (10503)
v__tibor Creative Commons License 2008.07.29 0 0 10510

:-)

Forgatni forgattam, hisz a lentebbi pdf-hez magam szkenneltem a manualt ... :-)

Előzmény: eLGee (10505)
eLGee Creative Commons License 2008.07.29 0 0 10509

Kézikönyv van fenn a meganeklub oldalán:

 

http://www.mageor.hu/meganeklub/dokumentaciok/manuals/SCII_0.pdf
Előzmény: VDaNi (10495)
eLGee Creative Commons License 2008.07.29 0 0 10508

Nem tudom, eddig milyen intervallumokban cseréltél olajat és mikor utoljára, de gondos gazda 10/15.000 km vagy 1 év után olajat cserél az autójában. A gyári 30.000-et felejtsd el, amennyiben hosszú távra tervezel, pláne dci motoroknál (a turbónak lételeme a kenés, és egy turbócsere nagyon drága mulatság).

 

Egyébként ELF Evolution SXR 5W40 az ajánlott olaj és az alábbi linken olcsón be is szerezheted:

http://www.formula3000.hu/shop/product_info.php?products_id=81
Előzmény: cs_gaborka (10482)
eLGee Creative Commons License 2008.07.29 0 0 10507
Milyen színű a füst? Van szaga?
Előzmény: Hunkiraly (10478)
eLGee Creative Commons License 2008.07.29 0 0 10506

Kedves zsofi21,

 

..és ugye piros az autód és kis plüssfigura fityeg a tükrön magad pedig szőke kékszemű 170 magas 55 kg vagy???... (ésmostmegnesértődj)

 

Szerinted fog bárki is valami okosat mondani, ha 0 információt adsz az autódról?

 

Gyakorlatilag segítségkérés után fikáztad a márkaszervízt (ami lehet akár jogos is), aztán azt mondtad, hogy nem tudják mi a hiba (amit ugye te sem tudsz), aztán a hibaüzenet, amire a kézikönyv is mond valami szépet (pl. a motorral kapcsolatos súlyos hiba, ami akármi is lehet), aztán hogy leáll a motor és végül neked mindez sűrgős lenne..

 

De hogy milyen évjáratú, milyen motorú, milyen ferlszereltségű és mekkora futásteljesítményű az autód (magyarországi/külföldről hozott, garanciális?, stb.), azonkívül az üzenet első megjelenése előtt mit tapasztaltál, stb... és végül hol laksz, ahol megfelelő embert/műhelyt tudunk esetleg ajánlani, ahol érdemben tudnak foglalkozni a problémáddal...  

SZÓVAL EZEK LENNÉNEK A LÉNYEGES DOLGOK, HA ILYEN JELLEGŰ INFORMÁCIÓID IS VANNAK, AKKOR TEDD FEL LÉGYSZÍVES ÚJRA A POST-OD.

 

Üdv,    eLGee

Előzmény: zsofi21 (10477)
eLGee Creative Commons License 2008.07.29 0 0 10505

Ha forgattáttok volna az autó kézikönyvét, akkor ott ez szépen le is van írva.

 

Motor leállítása majd újraindítása után az esőérzékelős ablaktörlő csak akkor fog törölni újra, ha először 0 állásba kapcsolja a user, majd újra bekapcsolja ezt a funkciót.

Előzmény: v__tibor (10480)
v__tibor Creative Commons License 2008.07.29 0 0 10504

Erre azért válaszolok, hogy legyen ellenpélda is ... :-)

 

Még az "első" szériás Sc-II 1.5 dCi-m van. 82 paci elvileg, s nem érzem, hogy szégyenkeznem kellene. A sportosság meg ennél a kasztninál nem szempont, mert egy egyterű családi autó. A végsebesség nem igazán érdekel. S nem osztom azt, hogy a 2.0 dCi épp hogy elég ... :-))

 

De lehet, hogy csak kifogtam egy jó példányt ;-) Bár 6 éve hajtok dCi-t, ez a második, s egyikkel se volt gond, sőt ... :-)

 

Zipf!

Esetleg nézz be a www.meganeklub.hu oldalra vagy a fórumukra tapasztalatért:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9015399

 

Előzmény: advocatusdiaboli (10501)
v__tibor Creative Commons License 2008.07.29 0 0 10503

30-as csak benzineshez és LPG-hez való ...

 

http://www.mageor.hu/meganeklub/dokumentaciok/manuals/SCII_0.pdf

 

 

Előzmény: VDaNi (10495)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.29 0 0 10502
Fehér fényű helyzetjelzőizzót honnét rendeljek,valam infó??köszi.
advocatusdiaboli Creative Commons License 2008.07.29 0 0 10501
A hosszú távú tapasztalatokat majd megosztják mások, én 2.0dci-t hajtok, de szerintem az 1.5-ös motor a Scénic kubatúrájához egyértelműen kicsi. Képes egész dinamikusan vinni az autót, de csak forszírozott üzem mellett, és nem leszek meglepve, ha a motorok többsége a 200 ezret sem futja meg nagyjavítás nélkül.
Szerintem hibás marketingvezérelt döntés volt ezt a motort egy ekkora kasztniba beletenni, Clio méretű kocsiba való, az 1.9-es motornál kellett volna kezdeni. Én még a 2.0-ást is csak "pont megfelelőnek" érzem. Minden szempontból elegendő, de sportosnak még nem mondanám.
Előzmény: Zipf (10500)
Zipf Creative Commons License 2008.07.29 0 0 10500

Sziasztok!

 

Most tervezem egy Scenic II. 1.5 DCi vásárlását. Azt szeretném megkérdezni Tőletek, hogy milyen tapasztalatok vannnak az autóval kapcsolatban, mert annyian próbálnak lebeszélni róla, hogy már én is elbizonytalanodtam kicsit. Azt mondják hogy az 1.5 DCI motorok annyira túl vannak húzva hogy nem bírják sokáig iletve majdnem mindenek a porlasztója megadja magát.

Előre is köszi a a tapasztalatokat.

Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.07.28 0 0 10499
Megpucoltam, a lapátokhoz nem értek, de akkor sem töröl.
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.07.28 0 0 10498

Gondolom, bár ez ez egyéni véleményem, hisz gyári rönó a cucc.

Arra jutottam hogy felszedtem a gumit a "tálcámról" és van ott egy stekker ami állítólag a diagnosztikai csati.(sárga) Sajnos senki nem akarja eladni, pedig már nagyon kellene, mert a gyerkőc folyton előrejön. Hogy a rakodóhelyet ne is említsem.

Mi a véleményetek a 7" PNA navigációkról? A kormány mögött pont elférne és éppen szemben lenne, ha már a kilométerórát úgysem látom...

Előzmény: morgi 1.5dci (10496)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.07.28 0 0 10497
Lehet, h. én sem használnám, de ha már "megvettem" akkor MUKODJ -ön. Meg ha majd később eladom, nem mondhatom ,h. úgysem használnád...
Előzmény: Trotter66 (10491)
morgi 1.5dci Creative Commons License 2008.07.28 0 0 10496
Kösz az infót Don Quijote!

Az Audio Connection Box navigációs fejegységgel is működik?
Könyöklő ügyben jutottál valamire?
Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10471)
VDaNi Creative Commons License 2008.07.28 0 0 10495
tudtommal 5w30 kell bele
Előzmény: cs_gaborka (10488)
gallo Creative Commons License 2008.07.28 0 0 10494
Szoftveresen ki lehet kapcsoltatni márkaszervízben.
Előzmény: Trotter66 (10491)
kjanyi Creative Commons License 2008.07.28 0 0 10493
A leirásában 10w-40 vagy 5w-40 vagyon irva téli hideghasználattól függően tartós minusz 20 fok alatt irja az 5 w-t,de mindenki azt rak bele .Az lenne bele jó ami volt benne előtte is.
Előzmény: cs_gaborka (10488)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.28 0 0 10492
Hát ez nem jó hír. Remélem simán javítható.
Előzmény: Hevi57 (10483)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.28 0 0 10491
Csak 1x sikerülne kikapcsolni.... Én egyszerűen kiakadok tőle. Amikor nem kell, akkor eszeveszetten kalimpál, amikor meg kellene juszt sem töröl. Nem értem, hgy miért nincsen egy kikapcs helyzete az automatának...

(éi: nem szeretem, ha folyamatosan megy az ablaktörlő, a szakaszost preferálom)
Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10489)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.28 0 0 10490
10 or 15W ??????? Ne már.... Nem Lada az....

5W-40, vagy 5W 30 olaj való bele. Télen még a 0W-40 is meggondolandó, ha sokszor rövid távra használod.
Előzmény: cs_gaborka (10488)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.07.28 0 0 10489
úgy teszteltük, hogy járt a motor. Sőt még volt egy grand megane is amin egyből ment, mikor lelocsoltuk. Azt tudom, hogy ki kell kapcsolni. Köszönöm a javaslatokat, megpróbálom még a pucolást.
Előzmény: VDaNi (10484)
cs_gaborka Creative Commons License 2008.07.28 0 0 10488

Köszi, ez nekem is eszembe jutott, csak mivel "költözés alatt" vagyunk nem találok semmiféle papírt az autóhoz :-( még szerencse, hogy a forgalmi megvan ;-)

Csak annyit szerettem volna, hogy 10w40 vagy 15w40, szintetikus vagy jó a félszintetikus...

Előzmény: VDaNi (10485)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.28 0 0 10487
Részvétem,légyszi tájékoztass majd minket a továbbiakról.
Előzmény: Hevi57 (10483)
prod Creative Commons License 2008.07.28 0 0 10486
Hevi57:

nyugi! nekem teljesen ilyen volt.
Reggelre vittem, 1-kor már hozhattam is el!
csak jókat tudok mondani az Alig utcai mesterről.

És a kijelző nélküli vezetést meg lehet szokni! :-)
Előzmény: Hevi57 (10483)
VDaNi Creative Commons License 2008.07.28 0 0 10485
Akkor nézd meg a leírásban, mit ajánlanak hozzá. HmM?
Előzmény: cs_gaborka (10482)
VDaNi Creative Commons License 2008.07.28 0 0 10484
Az esőérzékelő CSAK járó motornál működik
Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10475)
Hevi57 Creative Commons License 2008.07.28 0 0 10483
Sziasztok!

Ami Jani1.9dci rémálma az nálam bejött. A múlt héten kihunytak a fények a kijelző teljes hosszában. Már hét elején 3-4-szer lenullázott az óra meg a napi számlálók és egyik nap reggel már nem is gyúltak ki a fények. Telefon az Alig utcába, és most szerdára tudtunk időpontot egyeztetni. Nem lesz egyszerű mindenféle műszeres támogatás nélkül leautózni 180 km-t, de inkább ez mint egy új kijelző ára.

Hevi
cs_gaborka Creative Commons License 2008.07.28 0 0 10482

80e-nél járunk, és az autó szerint ;-) olajat kellne cserélni. Szervízbe nem akarjuk elvinni, ezért szertném megkérdezni milyen olajat ajánlanátok?

2005. nov. 1.5dci 78kW

 

Köszönöm

Hunkiraly Creative Commons License 2008.07.28 0 0 10481
Megerősítem, ez nálam is így működik csak.
Előzmény: v__tibor (10480)
v__tibor Creative Commons License 2008.07.28 0 0 10480
Melyik állásban van a kapcsoló? Automata állásban (fentről a második)? Azt vettem észre anno (szinte mindig ebben az állásban hagyom), hogy egy motorleállítás, kártyakivét, vagy akár több napi nem-használat (pl nem volt eső) stb után csak akkor fog újra automatán működni, ha először feljebb tolom "0" állásba, majd vissza egyet le. Ez aztán addig teszi a dolgát amíg megy a motor (vagy rá van adva a "gyújtás"). Tehát egy járgány beindítás után esőben ezt el kell játszani ...
Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10475)
kjanyi Creative Commons License 2008.07.28 0 0 10479
Ahhoz hogy kipróbáld igy: menet közben kéne slaggoznod.Álló helyzetben nem műxik.
Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10475)
Hunkiraly Creative Commons License 2008.07.28 0 0 10478

Sziasztok!

 

Hogy bővítsem a problémák tárát:

2004-es, 1.6 benzin beindítás után néha az alapjárat alacsony, le akar fulladni, gázadásra nagy füst....

Volt már valakinek?

 

köszönöm

 

HK

 

 

zsofi21 Creative Commons License 2008.07.28 0 0 10477

kérlek segitsetek, a márka szerviz egy nagy O. nem tudják mi a hiba,injection fault és le áll a motor.   SOS!!!

gallo Creative Commons License 2008.07.28 0 0 10476
Elsőként pucold meg rendesen a szélvédőt az érzékelőnél. Ne legyen rajta viasz pl. Nézd meg az ablaktörlőgumit is. Érzékeny ezekre. Ha rendben vannak és még mindig nem jó, akkor passz.
Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10475)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.07.27 0 0 10475

Nem működik az esőérzékelős ablaktörlőm. Váltok egy cseppet, akkor egyet töröl és ezzel kész. Rányomattam a slagot, de semmi. Valakinek valami ötlet a "Service"-n kívül? /Persze mikor megvettem, nem próbáltam ki./

VDaNi Creative Commons License 2008.07.27 0 0 10474
70-3799266
Előzmény: eLGee (10468)
kjanyi Creative Commons License 2008.07.27 0 0 10473
http://www.automenedzser.hu/hirek/20070718_renault_scenic_visszahivas.aspx régi de 2006-osokra vonatkozik Magyaroon volt erre visszahivás?
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.07.27 0 0 10472
Audio csatlakozó Box
Az Audio Csatlakozó Boxba csatlakoztathatja hordozható digitális készülékét a beépített USB- és iPOD- csatlakozókba vagy a jack dugóba. Az így csatlakoztatott hanghordozó eszközt is vezérelheti a kormánynál elhelyezett kezelőszervvel.
Előnyök:

1. Gyors és egyszerű csatlakoztatása minden MP3 lejátszónak a kesztyűtartóban elhelyezett csatlakozóba.
2. Tökéletes integráció a hordozható lejátszója és a Rönó autórádiója között.
3. Kíváló kompatibilitás: az Audio Csatlakozó Box a következő formátumokat képes lejátszani: MP3, WMA, WAV és Ogg Vorbis. Az iPOD-on található AAC formátumot is minden gond nélkül kezeli.

Jelenleg 55.000 ft az opciós ára.

Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10471)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.07.26 0 0 10471

http://www.motor-talk.de/marktplatz/original-renault-audio-connection-box-usb-mp3-ipod-dvd-t1744659.html

 

Audio Connection Box a rendes neve és 7711423607 a cikkszáma. ~160euro

Előzmény: morgi 1.5dci (10453)
kjanyi Creative Commons License 2008.07.26 0 0 10470
Ha a könyvjelzőre kattolsz el lehet olvasni egy meganeklubbos megoldást ablak-pöcök  gyógyitásra.
Előzmény: kjanyi (10469)
kjanyi Creative Commons License 2008.07.26 0 0 10469
válasz | megnéz | könyvjelző 2007.09.18 20:28:17 Š (285546)

Üdv. "Elmondom".

lehet igy nemmegy :-)
eLGee Creative Commons License 2008.07.26 0 0 10468
Köszi, hétfőn megyek Pestre, akkor találkozhatunk.
Előzmény: VDaNi (10467)
VDaNi Creative Commons License 2008.07.26 0 0 10467
Előzmény: eLGee (10464)
VDaNi Creative Commons License 2008.07.26 0 0 10466
XV. kerbe oda tudok adni egyet
Előzmény: eLGee (10464)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.26 0 0 10465
Közben átnéztem a meganeclub topicjába is, a választ megkaptam:-DDD
Előzmény: Trotter66 (10456)
eLGee Creative Commons License 2008.07.26 0 0 10464

Hello,

 

Hamár cseréltél ilyen kapcsolókat, nem tudnál a kapcsolóról néhány makro képet készíteni? Van egy olyan érzésem, hogy ki lehet cserélni csak a mikrokapcsolót fillérekért az eredeti házba rakva. Persze ehhez látni kellene a házat is közelről meg a benne levő kapcsolót is.

 

Vagy nekem az is jó, ha megvannak a rossz kapcsolók, akkor én szívesen kísérleteznék vele, amennyiben mekaphatom őket.

 

Köszi

Előzmény: VDaNi (10459)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.07.26 0 0 10463
Balatonnál..., a ki-be már megy. Csak hogy megosszam veletek, tegnap bevittem a legközelebbi márkakereskedésbe. (Péntek du. , esős idő...) Azt mondták feltámasszák és rendelnek hozzá karmot. Ok. 30 perc kész is. Beülök nézem az ablakom (sötétített) kb. a felénél 40cm-en függőlegesem végig van karcolva belül. Gondolom magamban mikor leesett valami végigkarcolta. És jön a meglepi! Ma szétkaptam és nem hittem a szememnek. Beraktak egy fát (ez eddig normális), ami fenntartja az ablakot. Hozzáerősítették a sínhez amin az ablak mozog fel le.(ez is normálos lenne) Csakhogy mindezt egy FACSAVARRAL tették ami átlóg a vason és a fán is! A vége rohadtul hegyes. Gondolom mostmár mindenkinek összeáll a kép. Nos igen a csavar hegye és a karcolás pont egyvonalban van. A barom felcsavarozta a fát majd feltolta az ablaküveget és végigkarcolta. Csak mejek vissza!! A panaszkönyv a legkevesebb. És mindezt 7ezer forintos órabérért, amit ugye nekem kellene fizetnem mosolygós arccal. Köszönöm, majd utánnanézek az audióboxnak.
kjanyi Creative Commons License 2008.07.26 0 0 10462
Merre lax. váci úti obinál van egy bowdenes kb 4-5 ezer forintért megcsinálja.De asszem neked kell kiszedniberakni.
Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10449)
morgi 1.5dci Creative Commons License 2008.07.26 0 0 10461
Én is pont itt kértem ajánlatot.
Előzmény: Katica1 (10455)
prod Creative Commons License 2008.07.26 0 0 10460
morgi 1.5dci:

Olvass vissza, egyszer már kiveséztük.


Egyébként egy kb. cigisdoboz nagyságú fekete dobozka. Van rajta USB, jack és iPod bemenet. A kesztűtartóba szereleik. Ára kb. 30-35e.
Előzmény: morgi 1.5dci (10453)
VDaNi Creative Commons License 2008.07.26 0 0 10459
szervizben 5090 a gomb az antennával, abból csak a gomb kell.
Ha olyan szériád van, amiben nem jó 1 gomb, idő kérdése, hogy beszarjon a többi is. Tisztítani nem lehet / felesleges.

Megane klub 339393 hozzászólásnál megtalálhatod, hogy kell cserélni.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=81227115&t=9015399
Előzmény: Trotter66 (10456)
zsofi21 Creative Commons License 2008.07.26 0 0 10458

injection fault, a motor le áll .hogyan lehet javitani, sos

mtt@tvn.hu

Törölt nick Creative Commons License 2008.07.26 0 0 10457
Ezek rablók 76000 ezer?biztos van olcsób megoldás mindenre
Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10449)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.26 0 0 10456
A jobb egynél nem műxik a gomb, de lexarom. Amúgy valszeg csak tisztítani kellene. Majd ha elromlik még egy-kettő, elgondolkozom a cserén. Amúgy mennyi egy gomb? Gondolom márkaszervízeben lehet csak kapni...
Előzmény: VDaNi (10452)
Katica1 Creative Commons License 2008.07.26 0 0 10455
Előzmény: morgi 1.5dci (10450)
gallo Creative Commons License 2008.07.26 0 0 10454
Típushiba. Vidd el egy bowdeneshez. Megane fórumon ajánlanak majd helyet. Márkaszervíz árajánlatának töredékéért meg lehet csináltatni. Márkaszervízt gyújtsd fel.
Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10449)
morgi 1.5dci Creative Commons License 2008.07.25 0 0 10453
Ez az audibox hogy működik?
Próbáltam rákeresni , de nem találtam semmi leírást.
És kb. mennyibe kerül?
Előzmény: prod (10451)
VDaNi Creative Commons License 2008.07.25 0 0 10452
nézd meg itt: www.meganeklub.hu

én ma cseréltem KILINCSBE gombot 1 ismerős Megane-ján 3at is, profin csinálom már :D
Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10449)
prod Creative Commons License 2008.07.25 0 0 10451
Én sokat próbálkoztam a bemenet megcsinálásával. Többen megigérték, de mindenki feladta.

Végül az audiobox lett a megoldás. Korrekt, jól működik. 15 perc alatt berakták. Nincs szem előtt, az iPodtól, az USB klucson át, a bármilyen mp3 játszóig mindennel működik és kihasználja a kormányvezérlőt is.
Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10444)
morgi 1.5dci Creative Commons License 2008.07.25 0 0 10450
Akkor nálam felejtős, nem tud AUX-ot.
Egyébként van egy cég aki gyári navigációkat valamilyen modul segítségével magyarosít és térképet részletes magyar térképet is ad.
Kértem tőlük ajánlatot: 260 ezer.
Érdekel valakit? Nekem túl drágának tűnik.
Előzmény: Trotter66 (10448)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.07.25 0 0 10449

Tegnap volt 1 hete, hogy megvettem az autót. (4 és fél éves) Ma leesett a vezetőoldali ablak. Azt mondták 76ezer + munkadíj és megcsinálják a jövő héten. Ha bárki javított már ilyet és esetleg van valami ötlete, tanácsa amivel olcsóbban megúszhatnám szívesen venném.

Trotter66 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 10448
Aux-ot a rádió programváltójával tudsz: Rádió-CD-AUX
Előzmény: morgi 1.5dci (10447)
morgi 1.5dci Creative Commons License 2008.07.24 0 0 10447
Kösz !

Majd megnézetem valakivel.
Nekem valójában fogalmam sincs hogy lehet AUX-t kapcsolni, és az ISO csatit sem igen tudom, hogy hol keressem.
Előzmény: cherokEE (10446)
cherokEE Creative Commons License 2008.07.24 0 0 10446
Szia,

pontos választ nem tudok (csak találtam ezt a leírást), de ha esetleg tudsz rajta AUX-t kapcsolni és van rajta a megfelelő ISO csati akkor esetleg játszhat ez is, gondolom nem visszafele fejlődnek a fejegységek.
Na ez nagy okosság volt. :)
Előzmény: morgi 1.5dci (10445)
morgi 1.5dci Creative Commons License 2008.07.23 0 0 10445

Üdv !
Gondolom a gyári navigációs egységhez ez felejtős.
Vagy van arra is megoldás?

Lassan 2hete van nálam az autó kb 2000 km, eddig jó.
Ma mentem vele először komoly esőben. Azért 1.5 tonna nem hazudik a vízátfolyáson. A fele ekkora tömegű OFF suzukimat már rég lekapta volna az útról ugyanaz a sebesség.
Egyébként nálam sincs semmi nyikorgás a féknél, ami nagyon jól teszi a dolgát.
Előzmény: cherokEE (10434)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.07.23 0 0 10444

Ma végre szereztem kiszedőt a rádióhoz. Nekem is Tuner List-es van. :( Találtam mögötte egy kék színű 12 lyukas csatit kábelköteggel. Tudja valaki ,hogy az mire lenne jó, mihez tartozik?? Aux mod engem is érdekelne, illetve a legolcsóbb átalakítós megoldás. (Dension?)

forrasr Creative Commons License 2008.07.23 0 0 10443
Mégegyszer köszi a technikai segítséget, ma sikeresen véghezvittem a "projectet" :) működik is szuperül
Előzmény: renaultos-550 (10440)
Vikipizsama Creative Commons License 2008.07.23 0 0 10442

Megnéztem a Rádiót!

 

Nekem a Tuner List-es van!

 

Nincs semmilyen lehetőség, hogy legyen jack kivezetésem?

forrasr Creative Commons License 2008.07.22 0 0 10441
Köszi az infót! Majd ha lesz időm megprószálom megvalósítani :) Vezetéket hol vezettétek ki? kesztyűtartóban?vagy valahol váltó alatt?
Előzmény: renaultos-550 (10440)
renaultos-550 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 10440
Hi! A 10-11 pólus a jack + része jobb-bal oldal a 12 pólus a közös negativ.
Előzmény: forrasr (10439)
forrasr Creative Commons License 2008.07.22 0 0 10439
Hali! ha jólértelmezem a szöveget , akkor csak a 10 és 11 es lábra rácsatlakoztatunk egy jack et menüben meg bekapcsoljuk az aux eszközt és készis? Az hogy a jack melyik vezetéke melyikre csatlakozik az felcserélhető?
Előzmény: cherokEE (10438)
cherokEE Creative Commons License 2008.07.22 0 0 10438
Nálam is a filléres megoldás működik, sehol nem volt zöld ISO csatlakozó, így maradt az egyszerű kábel rádugása a lábakra.

Előzmény: renaultos-550 (10436)
Vikipizsama Creative Commons License 2008.07.21 0 0 10437

Köszi majd megnézem a bocit, hogy milyenrádió van benne, de attól félek, hogy a másik fajta.

Előzmény: cherokEE (10434)
renaultos-550 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 10436
Nálam ez a módszer már üzemel egy ideje gond nélkül, fillérekből.
Előzmény: cherokEE (10434)
Suzka Creative Commons License 2008.07.21 0 0 10435
Szia Apafej74!
Igen egyformák gépek, de nekem nagyobbak a különbségek a fedcomp és a tényleges között. Meg az átlag fogyasztásom is magasabb 1 literrel. Persze van olyan elgondolásom is, hogy a gyors autóból (2 év alatt 100 ezer Franciaországban) a behozatalt követő 20 ezer alatt városi autó lett, és csak most a 8 ezres spanyol úton "tisztult" meg a motor és lett megint gyors és gazdaságos, mert mostanában bár ismét csak városban furikázok, de érzésre nagyon könnyen gurul, és elég alacsony számokat mutat menet közben a fogyasztásmérő.
Előzmény: Apafej74 (10431)
cherokEE Creative Commons License 2008.07.21 0 0 10434
Szia!

Igen, csak egy egyszerű LINE-IN, de a rádiónak "UPDATED" -nek kell lennie.

Az alábbi linken egy pdf-ben le van írva minden.

http://href.hu/x/6er9
Előzmény: Vikipizsama (10425)
Suzka Creative Commons License 2008.07.20 0 0 10433
Én nagyon meg voltam elégedve a Mondeommal, csak már kiöregedett, ezért váltam meg tőle (ill. folyamatban van a válás). 2002-től azzal jártam Spanyolországot - Moszkváig.
Előzmény: szofam (10430)
Apafej74 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 10432
Bocs, lent sem tudtam a linket beszúrni.
http://www.spritmonitor.de/en/overview/41-Renault/373-Scenic.html?fueltype=2&constyear_s=2003&constyear_e=2008

Apafej
Apafej74 Creative Commons License 2008.07.20 0 0 10431
Suzka, csatlakozom.
A gépsas szerintem ugyanaz a kettőnknél, (GS 1,5 dCi 105) és valóban mindig van egy de inkább két-három tized eltérés a fedcomp által kiírt és a valós, számított fogyasztási adatok között. Az én tapasztalatom szerint is mindig kevesebbet mutat a fedcomp a valósnál. Egy példa a legutolsó 1600+ km-es tankolásra: fedcomp 5,3 valós 5,58. (89,6l szemben a való 93,4 literrel ami belement.)

Vikipizsamának: az egyhatos lelkivilágát nem ismerem, de a 1,5 tonna városi mozgatása lehet hogy megkíván ennyi naftát ha kicsit lazább az ember bokaszalagja...

Referenciaként ha megnézed a spritmonitor honlapját (csak lent tudtam beszúrni a linket)
(német júzerek vezetik itt a fogyasztási statisztikáikat) akkor kaphatsz egy nagyjábóli képet, hogy a többieknél mennyit kajál a verda. Persze itt is előfordulnak autópályán 90 tempomatos fanatikusok, de a többség úgy néz ki valós adatokkal, normál körülmények közötti használatot rögzít.

Üdv:
Apafej
Előzmény: Suzka (10426)
szofam Creative Commons License 2008.07.20 0 0 10430
nem annyíra könyü a lábam de szeretem ha kevesebb költségel járom az utat most espacét néztem lehet hogy veszek biztos hogy fordom nem lesz még egyszer:
Előzmény: Suzka (10429)
Suzka Creative Commons License 2008.07.20 0 0 10429
Persze mindig a tényleges tankolást és távolságot kell nézni. Nálam nagyobb eltérés van a komputer és a ténylegesen tankolt mennyiség között. Gratulálok a kiváló fogyasztáshoz, nyílván jó az ótó és könnyű lábad van.
Előzmény: szofam (10428)
szofam Creative Commons License 2008.07.20 0 0 10428
valoban a compjuter csal egy kicsit különösen télen vettem észre nyáron kicsi az eltérés szerintem 40literen max 2liter de én a tankolást számitom nem a mutatot lábtol nagyon sok mulik?
Előzmény: Suzka (10426)
Suzka Creative Commons License 2008.07.20 0 0 10426
Szia Vikipizsama!
A fogyasztási adatoknál először azt kellene tisztázni, hogy fedélzeti komputer szerinti fogyasztásról, vagy a ténylegesen tankolt üzemanyag/megtett km/100 viszonyszámról beszélünk e? Az én tapasztalatom szerint és az én gépemen (GS 1,5 dci) a komputer mindig kevesebbet mutat az elfogyasztott mennyiségben és ebből világos, hogy a fogyasztásban is. Én nekem a bocika átvételétől az utolsó tankolásig számított tényleges átlagfogyasztás 6,78. De volt egy olyan szakaszom spanyolból hazafelé, amikor bőven 6 alatt volt a fogyasztás. Normális! Ebben van egy csomó város, megy egy spanyol út is. Nagyon sok függ az ember lábától. Pl. ezen a gazdaságos szakaszon folyamatosan figyeltem a pillanatnyi fogyasztást és a lendületvesztések utáni visszagyorsítást mindig akkor végeztem, amikor a pillanatnyi már 5,5 környékén volt, illetve amikor ellenszél vagy emelkedő volt, akkor visszavettem tempóból, no nem nagyon, de pl. 120 helyett 105. Mielőtt bármiféle hókusz-pókuszra költenél javaslom, hogy elemezd ki a saját vezetési stílusodat.
Üdv. Suzka
Előzmény: Vikipizsama (10425)
Vikipizsama Creative Commons License 2008.07.20 0 0 10425

Szia!

 

Ez az IPOD csatlakozó engem is érdekel!

 

Ha sima jack akkor más mp3 akhoz is jó nem?

 

A fogyasztásról: Tegyétek össze a kezeteket, ha ilyen jól fogyasztanak a bociaitok!

Nekem az átlagom 10,5 ! Mondjuk szinte csak városban járok vele. Ha 95-el egyek akkor nekem is 5,3-at mutat, de szinte soha nem így járok. Nem tudom, hogy velem, vagy az autóval van a baj. Mondjuk a kis 1,2 16V cliom is 8,5-öt evett. Van valami tapasztalat ECO tuningal kapcsolatban?

Előzmény: cherokEE (10391)
szofam Creative Commons License 2008.07.18 0 0 10424
ma hazaértünk egy kis nyaralásrol 1500 km 110-120 4.7 atlag meg pakolva nam is rossz ez volt az elsö igazán hosszu ut tök rendbe volt mindenkinek jo nyaralást és pihenést helo:
Apafej74 Creative Commons License 2008.07.18 0 0 10423
Helló Mindenki!
Gyors beszámoló az első komolyabb hibáról ami a három együtt töltött év és közel 50000 km alatt történt.
A hiba gázolajszivárgás volt, amit az autó mellett állva is ki lehetett szagolni, továbbá látható volt a motorblokk első részén is egy nagyon vékony csillogó nafta-filmréteg. Ezen kívül egyéb tünet, úgy mint fellevegősödés, nehéz indítás, teljesítmény vesztés, túlfogyasztás nem volt tapasztalható
Az okot már bejelentéskor nagy valószínűséggel rávágták: üzemanyag résolajcső csere, amit gyakori előfordulással diagnosztizálnak az 1,5 dCi motoroknál. (ahogy a szóra rákerestem, BMW, Ford, Opel szintén hajlamos erre a fajta meghibásodásra). A csere egy délutánba és mintegy 30000 forintba került.
Ne történjen úgy, de ha ilyesmit észleltek, azonnal irány a szervíz, mert a környékén lévő gumianyagokat a gázolaj elkezdi elnyammogni. Extrém esetben a nafta lecsoroghat a nívópálca mellett az olajteknőbe, ami az álmoskönyv szerint semmi jót nem tartogat...
Gondoltam megosztom ezt a tapasztalatot is veletek, ne csak jót írjak. Ezért most még megbocsátok a franciáknak három év után ennyi belefér.

További szép estét mindenkinek!
Üdv: Apafej

Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.07.18 0 0 10422
Köszönöm, ki fogom próbálni
Előzmény: Trotter66 (10421)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.18 0 0 10421
Olyan, mint a VW csoport modelljeiben nincsen.

Kiszállást követően vissza kell kapcsolni a helyzetjelzőt, ezzel felül lesz bírálva az automatika, akkor égni fog.

Ún. hazatérőfény van benne, mint lehetőség. Korábban már részletezték a kollégák, hogy is működik.
Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10420)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.07.18 0 0 10420
Parkolófény van a Scenicben? Olyan indexes megoldásra gondolok, nem külön ledesre.
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.18 0 0 10419
A www.kartamasz.hu a honlap tud a ScenicII-re kartámasz megoldást.
Egy próbát megér, durván a fele a szervízáraknak.
Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10418)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.07.17 0 0 10418
még nem, de nekem is annyiért ajánlottak.. kicsit sokallom
Előzmény: morgi 1.5dci (10415)
csucsu7 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 10417
Sziasztok
Ha valakit érdekel van egy gyári scenic II. re való tetőcsomagtartóm eladó 22000 Ft-ért. 06/30 9771802
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 10416
Na átragadt a betűtévesztés..... :-PP
Előzmény: Trotter66 (10414)
morgi 1.5dci Creative Commons License 2008.07.17 0 0 10415
Don Quijote nézted már a kartamaszponthu- t.
Van kimondottan scenicII-be való kartámaszuk is.
Én is szeretnék az autóba, mert csak tálca van benne.
Hívtam már a helyi rönó szervízt is, de ők is csak ehhez hasonlót tudnak sötétszürkében és bézsben.(kb 40ezerért).
Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10390)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 10414
Betallózod, ha megban, akkor beszúrod és akkkor már jó lesz. A tallózás önmagában nem elég!
Előzmény: kvard349 (10413)
kvard349 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 10413

A képek valahol az éterben ektüntek.

Vagy inkább rájöttem, nem tudom hogyan kell képet a szöveghez illeszteni.

 

Előzmény: kvard349 (10412)
kvard349 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 10412

Van tároló hely ime néhány kép.

 

Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10409)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 10411
Nincs mit. Az útörő, ahol tud segít. :-))))
Előzmény: cherokEE (10408)
kvard349 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 10410

Kösz a választ.

 

 

Előzmény: Hevi57 (10407)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.07.17 0 0 10409
kösz, kontráznék. van benne az első könyöktámaszokban tárolórekesz is. tudom ez már a 20ft-os kérdés
Előzmény: eLGee (10404)
cherokEE Creative Commons License 2008.07.17 0 0 10408
Szia!

Köszönöm, nekem is jó lesz az üvegfalon túl... ( a fagyit is szeressük :))

Köszönöm a jókívánságokat is és a tippet a tetőboxhoz.
Előzmény: Katica1 (10402)
Hevi57 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 10407
Szia!
A visszajelző nem tartozéka a szűrőnek. A ház oldalán vagy egy lyuk, adnak egy tömítést és a régi szűrőből az érzékelőt ki lehet venni és az új tömítéssel az új házba belepattintani. A szűrőház alján egy vízleeresztő szelep van.

Hevi
Előzmény: kvard349 (10394)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.17 0 0 10406
:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Előzmény: Katica1 (10402)
1.9dci Creative Commons License 2008.07.17 0 0 10405
Szia eLGee !
Köszi a segítséget, felkeresem Őket.
Üdv
Előzmény: eLGee (10401)
eLGee Creative Commons License 2008.07.16 0 0 10404
Csak az Authentiq-ben van hagyományos kézifék, ebből következően tálca is. Az Expressionban is alapban tálca van, de már automata kézifék. Rendelhető volt hozzá a középső box és könyöktámasz. A Dynamiq-tól fölfelé már alap volt a középső box.
Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10403)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.07.16 0 0 10403
Ja, na ezt nem értem én sem. Ebben automata kézifék van és tálca. Talán holnap elhozhatom, majd kikérem a véleményetek, h. vajon milyen felszereltségű.
Előzmény: kvard349 (10399)
Katica1 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 10402

Szia!

Budakalászra viszem, az 1 évesre is oda vittem. Állhatsz a kocsi mellett, de én inkább a hatalmas üvegfal mögűl nézem, mert ezen az oldalon nincs olyan nagy zaj. :-) Tavaly is én vittem mindent.

Más. 11.000.-ért akarták megcsinálni a zöldkártyát. Ma elvittem, és 7.280.-ért megcsinálták máshol. Ezen is fogtam pár gombóc fagyit, ha szabad Trottert idéznem... :-DDDD

Előzmény: cherokEE (10391)
eLGee Creative Commons License 2008.07.16 0 0 10401

Megnéztem a pdf-ben, hogy mi a helyzet az F9Q812 motorral és valami lehetetetlenül szemét dolog kiszedni az EGR szelepet, és ráadásul az sem tiszta, hogy le lehet-e falazni. A pdf azt mondja, hogy csere, ha gubanc van.

 

A Laguna teljesen más sztori, mert abban F9Q750-es (ill. 754-es) motor van, ahol 3 lépésben ki lehet szedni az EGR-t és elforgatni.

 

Ha valaki ilyennel foglalkozhat, az Bagdány Pisti Csepelen vagy a Meganeklubos Stefi mester. Sztem fórumkeresővel tutira megtalálod az elérhetőségüket itt és/vagy a Laguna II topicban. 

Előzmény: 1.9 dci (10400)
1.9 dci Creative Commons License 2008.07.16 0 0 10400
Hali !
Trotter66 köszi a segítséget. Visszaolvastam EGR szelep ügyben és úgy látom, hogy ebben "aladine" és "elGee" nagy szakértők.
Ezért kérdezném mindenkitől, így tőletek is, hogy scenic II 1.9 dci ben kellene vízhűtéses EGR szelepet lefalazni v. elforgatni, de ezt én nem tudom megcsinálni. Ehhez keresek gyakorlott szerelőt. Ha tudtok ilyet légy szíves írjátok meg az elérhetőségét.
Köszi
kvard349 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 10399
Sziasztok!
Ne feledkezzetek meg hogy a gyári könyöklő esetén a kézifék automata.
Ha jól emlékszem amelyikbe nincs könyöklő abban hagyományos kézifék van szerelve.
kvard
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.07.16 0 0 10398
Köszönöm szépen.  Valaki, aki épp megválik a bocitól és megválna a könyöktámasztól egy gyári beige pohártartós tálca + némi kp.-ért??? Nem kell az elektronika, nem akarom mozgatni.
Előzmény: Trotter66 (10396)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 10397
cherokEE Hsz-ra reagálnék: van tetőbox is a kínálatban... ;-))
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 10396
Köszi az érdeklődést, azonban nagy valószínűséggel nem tudok segíteni, hacsak nem akarsz barkácsolni. Ugyanis a ScenicII esetében kicsit mások a méretek, mint a "mezei" személyautóknál. A személyautóknál a könyöktámasz viszonylag alacsonyan ül a középboxon a padlóhoz és a vezetőüléshez képest, ehhez megfelelő konzolokkal. A mi esetünkben a könyéktámasz magasan a padló felett helyezkedik el az egyterűség miatt. Ide jóval magasabb konzol kell, vagyis át kell hidalni a padló és a könyökmagasság közötti távolságot.

További nehézséget okoz, hogy a gyári rekesz és könyéktámasz előre-hátra jelentős távolságban mozgatható (elektromos reteszeléssel), az üléshelyzetnek megfelelően. Ezt egy fixen beépített könyéktámasz nem tudja. Igaz, csak egyszer kell beállítani, ha nem sokan vezetik a bocit.

Itt jegyezném meg, hogy a bontóból beszerzett rekeszt, nem biztos, hogy a Tiédbe bele lehet tenni, a fentebb említett elektromos csatlakozás hiánya miatt, bár minden megoldható...

A következő könyöklőket tudom ajánlani:

www. helvox.hu Bal oldali menű: Autófelszerelések/belső felszerelések/ lap tetején sárga navicsíkon kényelmi felszerelések.

Az oldalra jelszó nélkül a sárga tovább gombbal tudsz belépni.

Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10390)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 10395
Szia!

Szerintem, ha a cikk alatti nicket megkeresed az Index laguna fórumában beljebb leszel! ;-) Ámbár lehet,. hogy a honlapjukon keresztül is cél érsz!

Az azért hozzátartozik a dologhoz, hogy a ScenicII esetében nem olyan könnyű a szerelés, mert ezt-azt le kell bontani, mivel más a motor elhelyezkedése. Részletek már ezen a fórumon is voltak kiorábban taglalva, ha bővebben érdekel keress rá.
Előzmény: 1.9dci (10389)
kvard349 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 10394

Köszönöm válaszod!

 

Lenne még kérdésem.

Vissza olvastam irásaidat.

A visszajelző nem az alján van?Ill. a nem visszajelzős üza. szürőbe be lehet tenni a régiből a vissza jelző ketyerét. Tudom furcsa kérdés, de még nem láttam kiszedve.

Mivel amikor cseréltetni akartam márkaszervizbe 60000 szerviznél( vittem általam vásároltat) azt mondták amit vittem az nem visszajelzős és nem tudják betenni. Felajálloták, hogy 17E Ft-ért, nekik van megfelelő. Ekkor döntöttem majd később veszek megfelelőtt. Ennek 4 hónapja. Most már ideje, hogy cseréljem.

Üdv. KVARD

Előzmény: Hevi57 (10388)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.16 0 0 10393
Csatlakozom a előttem szólóhoz.
Előzmény: cherokEE (10391)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.07.16 0 0 10392
Gratulálok a kocsihoz. Hosszú problémamentes kooperációt!

Előzmény: cherokEE (10391)
cherokEE Creative Commons License 2008.07.16 0 0 10391
Sziasztok!

Bejelentkeznék én is mint Boci "tulaj" (1.5dci 2007.)

Rendszeresen olvasom a topicot, de most majd kérdeznék is.

Eddig minden szépen működik benne.

Érdekes, nálam nincs tolatáskori "visítás".

Régebben volt kérdés a tetőcsomagtartó én NORAUTOsat (14.000,-) választottam.
Masszívnak masszív, de esztétikailag nem 100% (a takaró műanyagok nem követik a tető vonalát), teszek majd fel róla képet később.

Ill. IPOD csatlakozást raktam még be a rádióhoz, egy egyszerű csati segítségével amit az ISO aljzatba kell dugni a másik vége pedig JACK dugó.

Katica1
Kérdésem is lenne, te hova viszed szervizbe a kocsit, mert pont nálam is aktuális a 40e átnézés, ott lehetsz a kocsi mellett? (én is vinném a hozzávalókat).

Köszi.





Előzmény: Katica1 (10376)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.07.16 0 0 10390

Na tegnap kicsengettem az autót, most meg várhatom, hogy átvehessem a kis bocit.

 

Felhívtam a Mihályi bontót de náluk nincs "Multifunkciós tárolórekesz könyöktámasszal".

Trotter66-tól kérdezem a korábbi hozzászólása alapján:

 "Valaki keresett középső könyöktámaszt, megtaláltam a lehetséges beszerzési forrást, akit érdekel." Mi az a lehetséges beszerzési forrás? Ja és az ára is érdekelne, nem kell h. tologatós legyen. Bocs, hogy már megint ez a téma, de zsákutcába jutottam.

1.9dci Creative Commons License 2008.07.16 0 0 10389
Szia Trotter66 !
Köszi a segítséget elolvastam az EGR szeleppel kapcsolatos cikket, pont erre lenne szükségem. Tudnál-e abban segíteni, hogy kiderítsük ennek a szerviznek a címét, elérhetőségét, ahol ezt megcsinálják ?
Köszi.
Ma a márkaszervizben kitörölték az EGR szelep hibakódját, és most rendben megy az autó.
Hevi57 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 10388
Szia kvard349!

Én vettem tőlük szűrőket (olaj, pollen, levegő, üzemanyag). Mindegyik jó lett!

Hevi
Előzmény: kvard349 (10359)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 10387
Igen, valóban ebből adódik, csakhogy én gyári méretű papucsokat használok. Magyarán kalibrálási hiba. Illetve mégsem. Tudatosan kalibrálják így a műszert, vevőelégedettség és a gyorshajtások imígyen történő "visszaszorítása" a cél.
Előzmény: Suzka (10383)
Suzka Creative Commons License 2008.07.15 0 0 10386
Az igazság az, hogy engem zavar a pontatlansága. Még így is, hogy pontosan tudom az eltérést.
Előzmény: szirt (10385)
szirt Creative Commons License 2008.07.15 0 0 10385
Nekem a Laguna 100 alatt 3 km/h-val felette 4 km/h-val.

De nem ezért jöttem, hanem van fejlemény itt. :)
Előzmény: Trotter66 (10379)
Suzka Creative Commons License 2008.07.15 0 0 10384
Szia Apafej!
Köszi a megerősítést.
Egyébként azt nem is írtam, hogy természetesen a teljesített 8 ezer km-es út után is imádjuk a "bocikánkat", kényelmes, gyors, gazdaságos, praktikus.
Előzmény: Apafej74 (10380)
Suzka Creative Commons License 2008.07.15 0 0 10383
Az eltérés szerintem vagy "kalibabrálásból" vagy gumi típusból/átmérőből adódhat.
Előzmény: Trotter66 (10379)
Katica1 Creative Commons License 2008.07.15 0 0 10382
És még így is legombolnak majd 10.000.-ot egy kb. 1 órás melóért.
Előzmény: Trotter66 (10377)
1.9 dci Creative Commons License 2008.07.15 0 0 10381
Helló !
Köszi a segítséget elolvastam a cikket, pont erre lenne szükségem. Tudnál-e abban segíteni, hogy kiderítsük ennek a szerviznek a címét, elérhetőségét, ahol ezt megcsinálják ?
Köszi.
Ma a márkaszervizben kitörölték az EGR szelep hibakódját, és most rendben megy az autó.
Előzmény: Trotter66 (10375)
Apafej74 Creative Commons License 2008.07.15 0 0 10380
Sziasztok!
Valóban teljesen rendben vannak ezek a fogysztási adatok. Most tudtam le egy 1600 km-es Normadiai túrát (2005/09 havi 1,5 döci 105). Belgiumból indultam, odafele szembeszél és eső, (a franciáknál ha esik 110 km/h a korlát) és igencsak 6,1-6,2 volt a computer szerinti fogyi négy emberrel roló alatti csomagokkal, tetőcsomi nélkül. Ezt a végére csak úgy tudtam letornázni 5,3-ra, hogy a partraszállási helyszínek között egyébként is a parthoz minél közelebb közlekedtem alsóbbrendű utakon, ahol 70-90 km/h a sebességhatár. Visszafele pedig erős hátszelem volt, tiszta időben 132 tempomat, ami 133 (GPS szerint 129).
Továbbra is szeretjük a gépet, közel járunk az 50000 km-hez. A tolatáskor a velőtrázó sikoly nálunk is megvan, szinte az elejétől.
Az új és leendő tulajoknak gratula, sok balesetmentes km-t kivánok.
Üdv a bocipásztoroknak!
Apafej
Előzmény: Suzka (10378)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.15 0 0 10379
Érdekes, nálam a km/h óra az alsó szegmensben 5, míg felül 7 km/h-val mutat többet a tényleges (GPS) sebességhez képest.
Előzmény: Suzka (10378)
Suzka Creative Commons License 2008.07.15 0 0 10378
Igen, én is úgy gondolom, hogy végül is normális a tényleges fogyasztás. Itthon többnyire Bp-en járok, és kint is voltak helyi totyogások. Csak azért ragoztam egy kicsit, mert fórumon volt olyan beszámoló, hogy több ezer km-es úton 140-150-es tempó mellett 5,5 fogyasztást produkáltak. A komputer szerint talán lehet is (erős hátszélben), de reálisan nem igen.
Az még kimaradt a beszámolóból, hogy a sebesség kijelző alapból 3 km/h-val többet mutat mint a GPS, ami 130-nál már eléri a 4-5 többletet.
Előzmény: Trotter66 (10373)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.15 0 0 10377
Úgy-úgy! Azért nem mindegy, hogy csak a fele... Mennyi gombóc fagyit lehet belőle veni a gyerkőc(ök)nek! :-DDDDDDD
Előzmény: Katica1 (10376)
Katica1 Creative Commons License 2008.07.15 0 0 10376
Filtercenterben megvettem a levegő-, olaj- és pollenszűrőt 5.120.-ért. Az olaj is megjött 8.800.-ért. Csütörtökön viszem a 2 éves szervízre. Egy hajszállal olcsóbb, mintha ők adnák. :-) Csak kevesebb, mint a fele...
1.9 dci Creative Commons License 2008.07.15 0 0 10374
Üdv !
Kéne egy kis segítség. Hol lehet venni 2006.04. havi 1.9 dci-hez elfogadható áron EGR szelepet ? A szervizben azt mondják ez romlott el és ezért erőtlen az autó, csak nagyon drágán javítanák meg.
Köszi a segítséget.
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.15 0 0 10373
Köszönöm szépen a magam nevében a beszámolót. Szerintem teljesen jó fogyasztást produkált a gép, ráadásul ilyen terhelés mellett. Ne felejtsük el, hogy egyötös a dönci.
Az én egykilencesem is hasonlókat fogyaszt, nevesül 6,4-6,6, igaz a városban, némi pályázás mellett.

A bocijainknak nagy a homlokfelülete, így minden egyes kilóméterrel magasabb átlagsebesség bizony-bizony fogyasztás-többlettel jár. Tapasztalataim szerint a leggazdaságosabb 90-100 km/h-nál, elfogadható 130-140 km/h körül. A felett már jelentős a többletfogyasztás.

Előzmény: Suzka (10372)
Suzka Creative Commons License 2008.07.15 0 0 10372
Jó reggelt!
Itt a beszámoló második része a kocsiról és a vezetési tapasztalatokról.
A kocsi – 2005/12 havi gyártású Grand Scenic 1,5 dci, 123 ezer km-el vettem, 125 854 km állásnál indultam el spanyolba - végig mint az óramű működött. Megpakolva rendesen, púp-pal a tetőn bírta az emelkedőket, a 130-135 GPS szerinti tempót, csak az plusz üzemanyagba, azaz pénzbe került. Ha el is veszítettük el a lendületet a computer visszagyorsított. Én imádom a tempomatot, korábban gyakran elfáradt a bokám az egész napos vezetés során. Most csak ülök mint a moziban, gombokat nyomogatok és kormányzok. Ezt viszont meg kell szokni. Még mindig nem sikerült teljesen megszokni a computer ridegségét. Én korábban – most kiderült – szinte folyamatosan finoman adagoltam a gázt. Kanyar előtt egy hangyányit le, aztán kifelé jőve a kanyarból egy kicsi pluszt rá. Lejtőn lefelé egy kis plusszal lendületet gyűjteni, majd az emelkedőn optimális fordulatszám tartományban tartani a motort stb. Bizony né-hányszor kellemetlenül éreztem magam, amikor a szűkebb kanyarban, befelémenet belehúzott a gép. A billegésre nagyon érzékeny vagyok. Akármilyen régen meg sokat vezetek, nem tudom, hogy meddig lehet billenteni kanyarban az autót, nem tudom, nem látom, hogy amikor én már borulást érzek, az valójában mennyire van közel a tényleges boruláshoz. A mondeomnál is néha előjött az érzés, pedig az jóval alacsonyabb építésű. Ez különösen meg-pakolt tetőbox esetén lehet érdekes. Kellemetlen élményem volt ezzel kapcsolatban visszafelé a Genován átvezető útszakaszon, ahol a megengedett 80-as tempónál is néhány kanyarban billenést éreztem.
Az automata légkondi biztosította folyamatosan a megfelelő hőmérsékletet. Általában 22-23 fokra volt állítva, ha nagyon átforrósodott az autó akkor időlegesen le kellett tenni 20 fokra, majd vissza. Szinte egész úton ment.
Ami az üzemanyag mennyiséget, fogyasztást mérő, jelző rendszert illeti, annak a titkára még nem sikerült rájönni. Lehet, hogy azzal zavartam/zavarom meg, hogy mindig a leírás szerint megengedett első kattanás utáni 2. kattanásig töltök. Az eddigi 17 teletankolásnál mindössze egyszer egyezett meg a compi által jelzett elfogyasztott mennyiség az első kattanásig töltött mennyiséggel, kétszer a közelében volt, az általános, hogy több liter az eltérés, azután még hozzájön a plusz 2 kattanásig töltött mennyiség. Szóval ez a része tisztán tájékoztató jellegű körülbelüli adat. Az is igaz, hogy mindig más kútnál, kútfejnél tankoltam. Ebből adódóan a compi szerinti átlag fogyasztási adat csak arra szolgál, hogy dicsekedjen az ember, milyen klafa, gazdaságos az én ótóm. Én földhözragadt módon mindig csúrdultig, ill. itt a 3. kattanásig tankolok és igyekszem szinte nullára fogyasztani, aztán elvégzek egy bonyolult osztást, és azt mondom, hogy az a fogyasztás, ami alapján a kép nem rózsás. Amióta nálam van az autó, azóta 10266 km-t megtéve, az említett primitív módon számított átlag fogyasztásom 6,78 liter/100km. A mostani 8 ezer km-es úton a fogyasztásilag legrosszabb szakaszon 7,8 volt, az átlag. Az első spanyol tankolás után. Tartottam a 130-as tempót és helyenként szél is fújt. A legjobb szakaszon pedig 5,8 lehetett, mert spanyolból tele tankkal, meg kannából betöltött cca. 17 liter keróval elértem Szlovéniába, ahol még nem villogott sárga lámpocska, amikor rátöltöttem 20 litert. Igaz, hogy a következő teletankolásnál visszaszámolva már 6,44-es átlag jön ki. Szóval spanyolból jövet kitapasztaltam a „bocika” leggazdaságosabb üzemmódját. Természetesen óvni a lendületet, hiszen 2 tonna körüli terhet mozgatunk. Ha egy emelkedőn elveszítjük a lendületet (pl. valaki kijött elém) nem kell azonnal visszagyorsítani egy gombnyomással a tempomaton, meg kell várni, amíg minimum vízszintesbe nem kerülünk. Erre jó a pillanatnyi fogyasztást kijelző computer. Azon látszik, hogy hol megy az autó. Nem mindig esik egybe a látvány, érzet és a műszer jelzése. Az ismert, hogy a légellenállás hatványozottan nő a sebességgel. El kell dönteni, hogy minden áron (plusz 2-4 liter fogyasztással) 120-al kell döngetni az ellenszélben, vagy az emelkedőn, vagy elegendő a 100-105. Egyedül ennek eldöntéséhez nyújt támpontot a pillanatnyi fogyasztás kijelzése. Az a jó, ha 5 környékén mozog és be-belátogat a 4-es mezőbe, akkor elérhető a 6 alatti fogyasztás. Én spanyolból hazafelé csak ezt néztem és ha magas volt az érték, akkor egy kicsit visszavettem a sebességből. És lám-lám, ugyanúgy megpakolva, tetőboxal, végig légkondival közel 1300 km-t meg lehet tenni 6 alatti átlagfogyasztással. Többször rám is szólt a nejem, hogy mi van, miért nem megyünk. Szóval a compi által mutatott elfogyasztott mennyiség, még megtehető távolság pontatlan, komu. Én úgy jártam, még Franciaországban betöltöttem a kannám tartalmát (20,36) majd rábuggyantottam még 12,66 litert és vígan mentem. Egyszer csak vakkantott a gép és kezdte a visszaszámlálást 100 km-ről, aztán nagyon hamar – talán 12 km után - hirtelen eltűnt az egész visszaszámlálás. Én azon morfondíroztam, hogy sikerült jól meghülyíteni a compit, de aztán bementem a második kútra tankolni, ahol 60,66 litert töltöttem bele. Csak később esett le a tantusz, hogy közel lehettem ahhoz, hogy porzani kezdjen a tank, azaz ez az a másik része (a pillanatnyi fogyasztás mellett) az üzemanyag mérő rendszernek, ami pontosan működik. Azaz, ha elkezdi a visszaszámlálást, függetlenül attól, hogy egy perccel korábban még akár 200 km megtehető távolságot mutatott, érdemes kút után nézni, de amikor pedig eltűnik a visszaszámlálás, akkor pedig tényleg irány a kút.

Ha valakinek kérdése van állok rendelkezésre.
Suzka Creative Commons License 2008.07.15 0 0 10371
Sziasztok!
Itt a beszámoló első része. Hosszúra sikeredett, igaz nem kötelező végigolvasni.
Egy rövid de részletesebb beszámoló a 8 km híján 8 ezer km-es spanyol utamról. A legtávolabbi cél minden évben a Malaga és Marbella között található Miraflores Vacation Club, ahol üdülési hetünk van. A bocikámra felkerült a már meglévő tetőbox. Egyszerű – nem áramvonalasított tetőcsomagtartóra. Bepakoltunk és négyen felnőttek (16,5 és 18 éves a két kölök) neki-lódultunk június 20-án pénteken reggel. A 8-os mentünk Graz felé, mert éppen az indulás előtti napokban merült fel itt a fórumon, hogy algériások a horvátok a húsárúkra, mi pedig azért felpakoltunk rendesen 3 hétre. Utoljára Budaörsön a csíkosban tankoltunk tele (volt 10 Ft kedvezményes utálványunk) egy 20 literes kannába is, majd Villachban (1,367 EUR/l, az olasz határ előtt). Franciaországban muszáj volt rátölteni 20 eurónyi kerót 1,58 EUR/l áron. Ott éjszakáztunk az Formule1 hotelben, majd másnap reggel húztunk tovább az első heti spa-nyol helyszínre Alfaz Pi nevű helyre, ami Benidorm előtt van néhány km-rel. Onnan másnap elvittem a kisebbik fiam a 400 km-re lévő Granadába (spanyol nyelvtanfolyamra). Június 28-án Granadát érintve mentünk kényelmesen délebbre a Fuengirola melletti Mirafloresbe a 2. hétre, majd július 5-én ismét Granadát érintve mentünk a 3. helyszínre La Manga Mar Menorra. Onnan indultunk haza július 12-én. Az utolsó spanyol kúton teletankolva (a 20-as kanna már tele volt) kannás pótlással sikerült átérni francia-olaszon. Egy éjszakát tültöttünk Aix de Provance F1-ben és vasárnap este nagy nehezen beérkeztünk Budapestre.
Miért nehezen? Úgy döntöttünk, hogy visszafelé az IGO által is ajánlott Ljubljana-Zágráb-Letenye útvonalat kipróbáljuk. Évek óta ajánlgatja a Michelin útvonal tervező is, de eddig mindig Bécsnek, vagy Gráznak mentünk (a 8-on), mert borzalom volt a Balaton déli part, de most, hogy kész az M7-es végig nosza.
Az első meglepetés a szlovén matrica volt. Itt a fórumon is felmerült, hogy talán ott is matrica lesz, de még bizonytalan volt az infó. Nohát van! 6 hónapra érvényes a legkisebb és 35 EUR-ba kerül. Onnan már visszafordulni nem érdemes. Mint kiderült, a matrica árat kompenzálja a keró ára, mert mindenütt 1,295 EUR/l volt, ami tulajdonképpen spanyolnál is olcsóbb, különösen HUF kártyával fizetve, amikor ilyen bika erős a pénzünk. A forgalommal Zamárdiig nem volt gond. A szlovén-horvát szakasz szinte üres volt. A határátlépések gyorsak. Ami meglepetés volt, hogy szinte folyamatos útépítés a megfelelő (?) sebesség korlátozással, illet-ve Szlovéniában is van egy 14 km-es szakasz, ahol nincs pálya, de ott legalább jelzik, nem úgy mint nálunk. Nagykanizsa térségében sokáig azt hittük, hogy eltévedtünk a régi, szűk egysávos úton. Azután jó volt egészen az északi partról jövő út becsatlakozását megelőző 5 km-ig. Onnan ácsorgás, araszolás. A forgalom csak Székesfehérvár után - ahol már 3 sávos az M7 - indult meg. Ez több mint egy órányi késedelmet, óriási veszélyt és idegfeszültséget okozott a nap vége felé.

Ha valakinek kérdése van, adataim nyilvánosak, hívjatok, küldjetem mailt.
vileha Creative Commons License 2008.07.14 0 0 10370
Én sohe nem tankolom tele az autot, de van egy MOLnal vett 5L kannám, amibe már tankoltam 5,4 és 6,8L-t is ugyannál a kútnál igaz h az egyik télen volt a másik nyáron. A hőtágulás ia bejátszhat, meg az h esetleg csal a kút, de az is lehet h vmit változtattak és ezért más az újabbakon a tank űrmérete.
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.14 0 0 10369
Üdv itthon?jól bírta a kocsi??
Előzmény: Suzka (10365)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 10368
Üdv újra itthon, várjuk a beszámolót az útról is és a kocsival kapcsolatban is, és fényképet is...
:telhetetlen szmájli:
Suzka Creative Commons License 2008.07.14 0 0 10367
Szia jociz!
Nekem néhány hónapja van GS 1,5 dci-im és első perctől kezdve tévelyeg az üzemanyag jelző rendszerem. Már bennem is felmerült a gyanú, hogy a kb 60 liter az lehet 63 is. Most a spanyol utamnál próbálkoztam felderíteni a lelki világát, de még nem sikerült. Rengeteg adatom van, de még nem dolgoztam fel.
Egy biztos, amikor átvált 100 km-ről visszaszámlálásra és azután megszűnik a visszaszámlálás, akkor érdemes azonnal tankolni, mert esetleg elkezd porzani a tank. Én teljesen gyanútlanul (akkor még) ilyen esetben tankoltam 60,6 litert a 60 literesnek mondott tankba. Majd részletes beszámolót fogok készíteni a fogyasztásról és akkor bővebben taglalom a jelző rendszerrel szerzett tapasztalataimat.
Előzmény: jociz (10360)
Suzka Creative Commons License 2008.07.14 0 0 10366
Szia Morgi 1,5dci!
Nekem 2005 decemberi GS 1,5dci-im van szintén franciából. Itthon eddig nem találtam hozzá - a fórumozóknál - olyan CD-t, amit olvasni tudott volna a gépem, pedig kaptam vagy 4-et. A rönyóban azt javasolták, hogy szeptemberben - az éves frissítés után - érdeklődjem, mert előbb nem érdemes megvenni azt ami van, mert elég gyatra.
Eddig IGO-t használtam és most a spanyol utam során tudtam egyáltalán kipróbálni és összehasonlítani a IGO-val. Hát nem igazán egy kategória. Az IGO képet térképet mutat, a gyári pedig csak nyilakat. Meg kell jegyezni, hogy amit sikerült beadni a gyári rendszernek, azt korrekten végigvezette, de messze nem olyan részletes a térképe mint az IGO-nak (nyilván frissített CD kellene) és az IGO után kicsit szegényes. Az IGO-nál is problémás, hogy a körforgalomból hányadik kijáraton kell kimenni, mert nem mindig egyezik, de végül is az látszik a képen amit mutat. Nem tudom, hogy ilyen helyzetekben hogy viselkedik a gyári.
Előzmény: morgi 1.5dci (10354)
Suzka Creative Commons License 2008.07.14 0 0 10365
Sziasztok!!!!!!!!!!
Visszajöttem a 8 ezer km-es spanyol utamról. Bocikám (GS 1,5 dCi) aranyosan minden gond nélkül teljesítette az utat. Beszámoló később, most csak néhány infó:
Június 20-án Villachban 1,367 EUR volt a keró.
Spanyolban volt a legkedvezőbb 1,259 volt, az utolsó tankolás szombaton 1,342 volt.
Franciaországban a keró 1,55 EUR, Olaszországban egy picivel alacsonyabb 1,53 szinten mozog.
Szlovéniában tegnap 1,295 EUR , Horvátországban 9,81 HRK volt.
Szlovéniában féléves matrica van 35 EUR áron. Kisebb nincs.
Most csak ennyi.
Üdv. Suzka
morgi 1.5dci Creative Commons License 2008.07.14 0 0 10364
Ja bocs ez nem 2008-as
Előzmény: morgi 1.5dci (10363)
morgi 1.5dci Creative Commons License 2008.07.14 0 0 10363
Én még csak egyszer tankoltam, de az is 54 liter fölött volt
Előzmény: jociz (10360)
Katica1 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 10362
Biztosan 60l. Én már 62l-t is tankoltam bele.
Előzmény: jociz (10360)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 10361
Nekem 60 literes, az biztos.
Előzmény: jociz (10360)
jociz Creative Commons License 2008.07.14 0 0 10360
Sziasztok,

A kézikönyv szerint a Scenic II (2008-as) tankja kb. 60literes. Ennek ellenére amikor szalonból elhozva tartalékot jelzett csak 40litert tudtam tankolni. Másik alkalommal amikor még mehettem volna 340Km-t (átlag fogyasztás 6l) 31liter ment bele.
Ezek szerint csak kb. 50literes a tankja? Még 1-2 literes eltérés még elfogadható, de -10l az már gyanúsan sok. Lehetséges hogy a mostani 2008-as Scenic-ek tankja nem is 60literes hanem csak 50.
Az itt topikozó ScenicII tulajoknak ez hogy alakul?
üdv. Joci
kvard349 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 10359
RENAULT 1.5DCI ÜZEMANYAGSZŰRŐ VISSZAJELZŐS
[ST499] 5.000Ft 5.000Ft <!-- document.write('
Nagyobb kép
'); //-->
Nagyobb kép

Nagyobb kép

RENAULT,NISSAN 1.5DCI ÜZEMANYAGSZŰRŐ KOMPLETT HÁZAS. VISSZAJELZŐS.

Valaki rendelt már ilyen üza. szürőt és jó lett-e?

(az enyém 2004. 1,5dci, 74kw)

morgi 1.5dci Creative Commons License 2008.07.14 0 0 10358
Kösz a gyors válaszokat
A navi CD-s. Akkor ehhez semmi Magyar térkép sincs?
Régebbi scenic-ekhez kínálnak magyart. Szerintetek ha még nincs várható, hogy lesz.
A vezérműszíjban is igazatok lehet, bár én erre nem is gondoltam, csak olajcserére. Persze szűrőkkel együtt.
Előzmény: advocatusdiaboli (10355)
zh71 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 10357
Scenic eladó.
Ha valaki biztos forrásból szeretne Scenic-et venni:
http://www.hasznaltauto.hu/2223413_renault_scenic_2006
A miénk eladósorba került, elsősorban feleségem használta.
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 10356
Én még annyit tennék hozzá, hogy nemcsak vezérműszíjat, hanem vízpumpát, feszgörgőket is. Jobb a békesség... Ez kb. 40-60E HUF+ szerelési díj. Nem szükséges márkaszervízben megcsináltatni, a Megane topicban nagyon ajánlották Stefi mester műhelyét, melyről adatokat a www.meganeclub.hu honlapon lehet feltalálni.
Előzmény: advocatusdiaboli (10355)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2008.07.13 0 0 10355
A navigáció CD-s, vagy DVD-s? Az utóbbihoz van használható térkép, bár bár csak Budapestet és környékét ismeri részletesen, no meg a főút-hálózatot. Múlt havi tapasztalatom alapján a horvát autópálya-hálózatot jól ismeri, a főút-hálózat is használható, a mellékutak nem léteznek. Zára és Zágráb részletesen benne volt, a legtöbb település sehogy (hasonlóan az itthonihoz).

Mellesleg a helyedben vezérmű-szíjat cserélnék. Mondhat aki amit akar, de én nem hiszem el a hazai kereskedők behozott autóinál a bevallott futás-teljesítményt. Másfél éves kocsi navigációval - gyanúsan kölcsönző-taxi hangzású. Akkor meg lazán lehet abban háromszor annyi is. Évi 30 ezerre pedig nyugatabbra nem vesznek dízelt. Nem letörni akarlak - csak jobb az elővigyázatosság.
Előzmény: morgi 1.5dci (10354)
morgi 1.5dci Creative Commons License 2008.07.13 0 0 10354
Üdv mindenkinek!

2 napja vettem 1 grand scenicet 1.5 dci Dynamic.
A brigna 2006.11-ik havi, 48 e KM-el.
Már pár ezer hsz-t elolvastam és rengeteg kérdésemre megtaláltam a választ.

Egy dolgot nem találtam:
Ez egy franciából behozott autó és van benne gyári nagy kijelzős színes navi.
Létezik ehhez Kelet Európa térkép?
Ha már benne van jó lenne, ha működne is.

Amúgy nagyon jó ez a topik, rendszeres látogató leszek én is itt.
Ha lesz időm teszek fel képet is
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.13 0 0 10353
Még nem cseréltettem,(hacsak a szerelőm nem cserélte le)de 1órája bedugult a balatonpart és araszoltam és ismét enyhén bepuhult..Holnap kiderül,hogy mi van.
Előzmény: Trotter66 (10352)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 10352
Ennyi adatból, innen a távolból erre lehet következtetni. Gondolom, hogy ez még eredeti töltés...
Előzmény: Törölt nick (10351)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.13 0 0 10351
Reméllem csak az a napokba megoldjuk.Köszi
Előzmény: Trotter66 (10350)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 10350
Hááát, így elsőre a hidraulika folyadékot kellene lecserélni, mert elgázosodott.
Előzmény: Törölt nick (10349)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.13 0 0 10349
Helló tegnap furcsa dolgot csinált a scenic rakottan (7 fő ) nagy emelkedőn mentem felfele,lassan tolatni is kellet a szembejövök miatt,ismét indulni a nagy dombon és így tovább.Egyszer csak bepuhult a kuplung nem olyan volt mint eddig, utánna legurultam a dombról gondolom addig lehült,azóta semmi gond.Lehet ,hogy kuplunos lesz????
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.07.13 0 0 10348
Köszönöm a jókívánságokat, a fénykép megvan. Most már csak a pénzt kell gyűjteni..
Előzmény: eLGee (10347)
eLGee Creative Commons License 2008.07.13 0 0 10347

Hello,

 

Sok balesetmentes km-t az új szerzeménnyel.

 

Ha a gyári boxra lenne szükséged, akkor azt bontóból be lehet szerezni, persze nem hiszem, hogy túl olcsón adnák, mert gyári extraként talán 60.000-et kérnek érte. Gyálnál az M5-től kb 1km-re van a Mihályi bontó, ott tuti van gyári könyöktámasz. A címért, telefonszámért keress vissza, sztem beraktam a topicba a névjegykártyájukat.

Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10345)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.12 0 0 10346
Sok sikert a kocsihoz.sok 10000 balesetmentest
Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (10345)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2008.07.12 0 0 10345

Sziasztok, új vagyok itt. Úgy néz ki jövő 7en beszerzek egy 2004-es 1.6-os Scenic II-t.  Tegnap végigolvastam az egész fórumot. Gratulálok, nagyon összetartó kis közösség vagytok. Nem tudom mi a módja, de nem sikerült privátban intéznem a kérdésem, így itt teszem meg.

 

Trotter66 ajánlotta (8807), hogy tud beszerzési forrást a középső könyöktámaszos box-hoz, valamilyen módon osszátok meg velem is ha lehet, mert az autóban csak az a kis tálca van.

 

Nagyon sok hasznos infót sikerült beszereznem innen, remélem "csak" egy részét kell majd használnom.

Előzmény: Trotter66 (8807)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.12 0 0 10344
Helló Joe34, Trotter66 által leírt dolgok frankók,nálam a turbó,és a kormányösszekötö alsó motortartó bak eddig nem volt cserélve,de a kormányösszekötőt már ideje lenne,(csak húzom az idöt a következő olajcseréig) alsó motortartó helyet cseréltük az oldalsót.aturbóra meg vigyázunk a leirtak alapján.
Előzmény: Joe34 (10343)
Joe34 Creative Commons License 2008.07.12 0 0 10343

Szia !

 

Köszönöm szépem az infót. Meglátogatom a másik topicot is amit ajánlottál.

De a tipus hibák amit írtál jól jőnnek.

Előzmény: Trotter66 (10342)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.12 0 0 10342
Most nézem csak alaposan, úgyhiszem félreértettelek, Te egy első szériásra akarod lecserélni a II.-edet.

Nos akkor viszont a Megane topicot ajánlanám, tudtommal itt csak ScenicII-es tulajok vannak, én személy szerint nem ismerem az első szériás modellt.
Előzmény: Joe34 (10340)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.12 0 0 10341
Én egy egykilences 120Le-s dCi-t hajtok, immáron egy és egy negyed éve, túlzott problémáktól mentesen. Rendkívül bejött a típus, annak ellenére, hogy ezidáig csak és kizárólag japán autók fordultak meg a családomban, persze a kötelező KGST érát követően.

Típushibák, melyek idáig a tudomásomra jutottak:
- toronycsapágy
- ablakemelő egyik műanyag elemének törése
- kilincsekben lévő microkapcsolók működésképtelensége (részint kosz miatt)
- indexkapcsoló visszahúzójának kopása
- turbóhibák - elsősorban a változó geometriájúké (részint a nem megfelelő használat miatt)
- kormányösszekötők szilentkiverődése
- motortartóbakok (elsősorban az alsó, váltóoldali) szilentszakadása
- kerékcsapágy hibák

Majd jönnek a többiek és hozzáteszik amit kihagytam.

Ezekből a turbóhiba a legvastagabb, mert akár 500E is lehet a pótlás.
Megjegyzem, hogy helyes használattal - megfelelő minőségű motorolaj, szűrő 15E km-kénti cseréje, valamint a melegítési és hűtési időperiódus betartása - a meghibásodás szvsz. elkerülhető. Használt autónál persze lutri, nem lehet tudni, hogy az előző gazdi(k) hogyan mentek vele.

A melegítés és hűtési időperióduson elsősorban nem a hűtőfolyadék üzemi hőfokra való melegedését értem - ez csak támpont- , hanem a motorolajét, az ugyanis lassabban melegszik fel, ezt jó észben tartani.

A többi hiba házilagosan is péntárcabarát módon javítható, jóllehet ezek is egy-két 10E HUF-os nagyságrendűek.


Előzmény: Joe34 (10340)
Joe34 Creative Commons License 2008.07.12 0 0 10340

Sziasztok!

 

Segíséget szeretnék kérni, használautó vásárlás előtt állunk.

Kicsit furán fog hangzani, de a jelenlegi autonk ami egy Scenic2 Monacó 1.6 le kell cserélnünk.A járműnek semmi baja ép 2 éves lessz oktoberban.

Új lakást vásroltunk és minden pénzre szükségünk van.

Az ősszeg amit szánunk rá max 1 650 000 Ft.

Ki is néztünk pár járművet ami természetesen Scenicek 2000 és 2003 ban gyártott 1.9 diselek.

Tanácsot szeretnék kérni tőletek, hogy mire kell figyelni vásárláskor, meg aki rendelkezett ilyen autoval vagy rendelkezik milyen tapasztalati vannak.

Lehetnek pozitivak és negatívak is.Ha tudtok eladó sceniket azt is meg írhatjátok.

Minden képen Sceniket szeretnénk és diselt.

Előre is köszönöm mindenkinek a  segítségét.

 

 

Trotter66 Creative Commons License 2008.07.12 0 0 10339
Logikus, amit írsz, akkor nekem valszeg azért nem zenél a hátsó, mert viszonylag új, 15E km van benne kb.
Előzmény: Dumber28 (10338)
Dumber28 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 10338
Sziasztok!

Egy kicsi a fékhez...
Lehet, hogy nem ez a probléma, de hátha. Az én C4-em is erőssen csúnya hangot hallat tolatásnál, de az ok a következő:
Régen volt a már betiltott anyagú fékbetét, ami nem nyikorgott (sírt).
Ezt most modern, nem környezetszennyező anyagok váltották fel amik ráadásul kemények is. Alap dolog, hogy a fékpofa egy kicsit mozog a házban.
A legtöbb fékezés előremenetben történik, úgyhogy ehhez kopik össze a tárcsa és a betét. Mikor hátramenetben fékezel akkor egy picit megbillen a fékpofa, és a nem hozzá bekopott tárcsán elkezd zenélni (sírni). Kiküszöbölni alapesetben nem lehet, de mégis sikerül, mivel megfigyelhető hogy ha ilyenkor elengeded a féket, és újra megnyomod, akkor már nem csinálja, mivel akkor már a fékbetét a hátrameneti fékezés helyzetében van és már nem billen meg.

Ez a hiba márkafüggetlen. Némelyiknél jobban , másoknál kevésbé jelentkezik, ráadásul a jobban kopott fékeknél jobban jön elő.

Ha nem ez a hiba akkor bocs, de most csak ez jutott az eszembe.
Remélem segíthettem.

Üdv: Dumber (1 hónap múlva Scenic tuljal !)

Törölt nick Creative Commons License 2008.07.11 0 0 10337

http://www.youtube.com/watch?v=eYsm0HgE64I

 

érdekes beszerelés, már akinek érdekes az Ipod bekötés

Törölt nick Creative Commons License 2008.07.11 0 0 10336
Gratula a kocsihoz,bizzunk benne,hogy hamar itt lesz.
Előzmény: emlacko (10335)
emlacko Creative Commons License 2008.07.11 0 0 10335
Sziasztok! Június 30-án megrendeltünk egy Grand Scenic 1,6-os Kaleido felszereltségű autót /tehenet :) / . Ma délutánra ígérték a szalonban, hogy  elárulják, mennyit kell várnom rá. Kezdődik a tűkön ülés...   emlacko
kjanyi Creative Commons License 2008.07.10 0 0 10334
Ééértem,ezt új autónál nemtudom. Mert ami már többet futott annál még a félrekopás csinálhatna ilyesmit :az előreforgó kerék-ill-tárcsa a betét elejét jobban koptatja mint a hátulját. Azt nem tudom az elektromos kézifék nem -é lehet ebben ludas tolatva kiengedéskor párszor nekem is volt olyan mint ha nem oldott volna ki teljesen. A talány megmarad ,ha kiderül osszátok meg velünk.
Előzmény: eLGee (10333)
eLGee Creative Commons License 2008.07.10 0 0 10333

Nem ugyanarról beszélünk..

 

A rézpasztás megoldásnál a fék halk nyikorgását lehet eltűntetni, ami haladási iránytól függetlenül jelentkezik.

 

A mi problémánk csakis tolatáskor történő fékezéskor lép fel és nem kicsit hangos jelenség. Sztem a gyári fékbetét az oka, mert már minden mást kizártam, be van rézpasztázva minden érintkező felület, szétszedtem, megtakarítottam minden részét, stb.

 

Ja, és még valami: elég szeszélyes és kiszámíthatatlan a jelenség, ma pl egyáltalán nem akarta produkálni nekem, akármit is csináltam.

Előzmény: kjanyi (10328)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.10 0 0 10332
Többre gondoltam,korrekt összeg.
Előzmény: prod (10329)
VDaNi Creative Commons License 2008.07.10 0 0 10331
Ha megy tovább a kocsi, nem mindegy ? :D
Előzmény: Törölt nick (10318)
Katica1 Creative Commons License 2008.07.10 0 0 10330
Ok, ok, csak ez még garanciális autó, és még 2 évig az is lesz, úgyhogy nem szeretnék belepiszkálni.
Előzmény: kjanyi (10326)
prod Creative Commons License 2008.07.10 0 0 10329

jani_19dci:

40 volt. Fájó összeg, de az ötször ennyi gyárihoz képest aprópénz. :-)

 

Előzmény: Törölt nick (10318)
kjanyi Creative Commons License 2008.07.10 0 0 10328
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9015399&go=61793055&p=1#61793055  az előbbi próbálkozásból lemaradtak a képek hátha igy elérhető
kjanyi Creative Commons License 2008.07.10 0 0 10327

<!-- document.write(''); //-->

.art_t { overflow: hidden; width: 590px; } v__tibor válasz | vissza a topikba 2006.12.03 20:59:11 Š (229051)

A kenet helyei:

 

VÉKONYAN ÉS CSAK AZ ERRE A CÉLRA GYÁRTOTT ÉS AJÁNLOTT HŐÁLLÓ (kb 1000 Celsius fokig) KENŐANYAGGAL !!!!!!!!!!!!

 

SEMMILYEN FELELŐSSÉGET NEM VÁLLALOK ÉRTE !!! :-))

 

A nyereg felvekvő felületei az egyik betét HÁTULJÁN, illetve a betét két végén a csillapító lemezeknél.

 

A dugattyúfelvekvő felülete az egyik betét HÁTULJÁN, illetve a betét két végén a csillapító lemezeknél.

 

A rajzok sematikusak. Célszerű a nyerget illetve a dugattyút kenni először, vagy ha használt már a betét, akkor már azon látszanak a felfekvési felületek.

Előzmény: kjanyi (229033)

kjanyi Creative Commons License 2008.07.10 0 0 10326
Sziasztok   -a "muzsikáló" fék tényleg sokunk autójában bennevan ,volt erről sokszor szó ,rézpasztával gyógyitható.A baj akkor lenne ha fékezés nélkül produkálna ilyet akkor van féknyereg bibi. Igy csak kellemetlen.Megpróbálom  belinkeli a régi hszt vagy a meganklubbon fent van. Valaki fékbetétmárka váltással is meg tudta oldani emlékeim szerint...
Katica1 Creative Commons License 2008.07.10 0 0 10325
Ja, dehogy hagyom ennyibe, csak előbb érdeklődtem Nálatok. Most megkérdem egy másik szervízben is, hogy ott mit mondanak. Az az érdekes, hogy 1 éve azt mondták, hogy a Mégane-ok is ilyenek, csak azoknak a Renault Hungária engedélyezi a javítást, a Sceniceknek meg nem, de majd szólnak, ha igen. Eltelt 1 év, most kivertem a balhét, és most azt mondták, hogy a Mégane-nak teljesen más.
Előzmény: Trotter66 (10322)
vileha Creative Commons License 2008.07.10 0 0 10324

Nekem is csinálja (Gr. 2004. 10. havi) tolatáskor, januárban volt tárcsa+betét csere mind a 4.

Állítolag ez lehet a fékbetéttől is (a franciák állítólag vmi spéci anyagot tesznek a fékbetétbe).

Családban van Citroen az is ezt csinálja.

Előzmény: Katica1 (10321)
eLGee Creative Commons License 2008.07.10 0 0 10323

Tolatáskor fékezésnél nekem is van valami jó hangos hang, de csak ha kicsit határozottabban nyomom a féket. Már szétszedtem, megtakarítottam, megnéztem a betéteket, a dugíttyú porvédőit, mindent, de nem találtam az okát. Ma bemegyek a szegedi rönóba, van ott egy olyan szerelő, aki eddig értelmes dolgokat mondott, megkérdezem, mi lehet a probléma, hátha. Aztán cserélem, amit kell.

 

Ha pedig garis az autód, akkor pedig igenis csinálják meg, akár vihetsz ügyvédet is, vagy menj el másik márkaszervízbe, hátha ott jobban állnak hozzád.

Előzmény: Katica1 (10321)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.10 0 0 10322
Pontosan nem vágom, hogy mire gondolsz, de egy biztos: NEM szabad tolatáskor sem semmilyen hangot hallatnia.
Féknyereg hozzáér a kerékhez hátramenetben, és két éve csinálja??? Na akkor annak már réges rég le kellett volna kopnia!!
Vagy lóg a féknyereg?? Akkor meg nem is szabad a kocsival menni egy métert sem.
Scenic sajátossága?? Mondjuk a miénk nem csinálja (4 éves múlt májusban), emlékezetem szerint más sem jelzett ilyen problémát, mióta figyelem a topicot.
Előzmény: Katica1 (10321)
Katica1 Creative Commons License 2008.07.10 0 0 10321
Van valakinek olyan baja, hogy lassú tolatáskor ha fékezel, istentelenűl búg a hátsó kerék? Állítólag a féknyereg ér hozzá valamihez, és ez a Scenic sajátossága. Azt mondták mindegyik ilyen. Bár képtelen vagyok elhinni. Most lesz 2 éves az autó, de már a legelső nap óta ezt csinálta. Most azt a választ kaptam a Renault Hungáriától, miután már többszőr volt szervízben az autó, hogy ez nem jelent rendelenességet, a jelenség hosszabb-rövidebb távon nem okoz problémát további szerkezeti elemeknél. Valamint az autó használhatóságát nem befolyásolja. Tiszta röhej. Ráadásul ezt egy nő írta. Hülyének néznek.
Katica1 Creative Commons License 2008.07.10 0 0 10320
A Kaleidoban sima CD lejátszó van, nem MP3-as.
Előzmény: DrPhoto (10319)
DrPhoto Creative Commons License 2008.07.09 0 0 10319
Sziasztok,

Tudja valaki, hogy a Kaleido felszereltségben a gyári CD lejátszó mp3 CD-t is lejátszik-e? Úgy rémlett, eladáskor említették, hogy mp3 cd-t is kezel, de ahányszor ilyesmit próbálok megetetni vele, kidobja a lemezt.

Vagy rosszul írtam a lemezt, vagy Kaleidoban mégsincs benne ez a lejátszó...
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.09 0 0 10318
Mibe került a javítás ha szabad kérdeznem?? Nekem ez a rémálmom,hogy behal a kijelző.
Előzmény: prod (10316)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.09 0 0 10317
Ez számomra azt jelenti, hogy változik a véleményed! :-DDDDDDDDDDDDDDDDD
Örülök neki, hogy végre egyezünk! 3-4 év alatt ide is elértünk! Hajrá!
Előzmény: VDaNi (10315)
prod Creative Commons License 2008.07.09 0 0 10316
Oka? Fogalmam sincs.
jelenségek:
- elsőzör elszállt belőle az áram egy pillanatra, óra nullázódott. Ezt csinálta több, kevesebb rendszerességgel. Néha napokig nem, néha fél óra alatt kétszer.

- majd egyszer csak se hang, se kép. teljes sötétség. Minden működött funkcionálisan, de semmit nem láttam. Szar volt, mert sosem tudtam, hogy indexelek-e. :-)

De most teljesen korrekt.
Előzmény: v__tibor (10310)
VDaNi Creative Commons License 2008.07.09 0 0 10315
azt ugye látod, hogy u.azt írtuK?
Előzmény: Trotter66 (10313)
VDaNi Creative Commons License 2008.07.09 0 0 10314
ja. :)
Előzmény: Trotter66 (10313)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.09 0 0 10313
Ja, a másodperc tizedrésze alatt korrigál. Aha persze. Akkor nekem biztos rossz a szemem, mert a gyári xenonom, valahogy máshogyan működött - szerintem...

A fekvőrendőrökön ugyanúgy meg volt a bólintás oda-visza....
Előzmény: VDaNi (10311)
VDaNi Creative Commons License 2008.07.09 0 0 10312
Az 1ik kedvenc felnim! :)
Előzmény: Trotter66 (10299)
VDaNi Creative Commons License 2008.07.09 0 0 10311
"Előbbi nagy terhelésnél, fékezéskor, gyorsításkor, bukkanón áthaladva kiegyenlíti a kocsi mozgásából adódó billenéseket, hogy a felemelkedő xenonfénykéve ne vakítsa el a szembejövőt, motorja a másodperc tizedrésze alatt reagál a szenzorok jeleire. A mosó a koszt, a havat és a jeget távolítja el a buráról, megakadályozva a fény túlzott szóródását."

Nekem gyári xenonom van, de azért ezeket ne vegyük készpénznek :D
Előzmény: Törölt nick (10303)
v__tibor Creative Commons License 2008.07.09 0 0 10310
És mi volt az oka a nullázódásoknak? Kontakthiba vagy valami aktív dolog?
Előzmény: prod (10308)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.09 0 0 10309
Mennyi volt? Neked volt a trafós kijelződ, ugye?
Előzmény: prod (10308)
prod Creative Commons License 2008.07.09 0 0 10308
Tegnap voltam műszerfal javításon az Alig utcában.

csak jókat tudok mondani. Sajnos az ár emelkedett, de így is töredéke a cserének. :-)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.09 0 0 10307
No, mindenki nyaral, csak én dolgozom? :-DDDDDD
renaultos-550 Creative Commons License 2008.07.07 0 0 10306
Hopsz :) Igen baba :) Grat !
Előzmény: Trotter66 (10299)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 10305
Köszi mindenkinek. A kerítés nem a miénk. Ez a pék kerítése. :-)))
Előzmény: KoAn (10302)
cs_gaborka Creative Commons License 2008.07.04 0 0 10304

Oké, bocsánat mégegyszer is.

 

Más, após 2 hónapos Grand Picasso-ja szerda reggel aszonta sehova... Trélerrel tudták bevinni a Citroen szervízbe, azóta sem tudják ménemindul... Szerencse, hogy az utazásuk előtt egy nappal dobta be a törölközőt, bár tulképp lehetett volna rosszabb is, vár még egy-két napot és "messziben" ;-) döglik be...

Én mondom túl van bonyolítva minden :-)

Előzmény: eLGee (10231)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.04 0 0 10303

Sziasztok, érdemes olvasni, hogy mit irnak a Xenon utolágos beszerelésről

http://www.origo.hu/auto/20080703-utolagos-xenonlampa-kek-led-a-hatosagot-legfeljebb-az-utobbi.html

KoAn Creative Commons License 2008.07.03 0 0 10302
Szép kerítés is jár hozzá... :)))
Előzmény: Trotter66 (10299)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.03 0 0 10301
Nagyon mutatós, tetszik.
Előzmény: Trotter66 (10299)
Joe_65 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 10300
Naggyon karaj! (c:§
Előzmény: Trotter66 (10299)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 10299



Előzmény: Trotter66 (10298)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 10298
Csináltam néhány előtte-utánna fotót a dönciről, mert végre valahára megérkezett a könnyűfémgarnitúra a vasra - március eleje helyett. Szvsz. érdemes volt várni rá.
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.03 0 0 10297
Nekem elvileg mindig jó,majd úgy intézem.Nos a továbbiakban???
Előzmény: Trotter66 (10296)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 10296
Részemről elvileg rendben. Júl 28-aug 18. között negatív a STT számomra.
Előzmény: Törölt nick (10292)
DrPhoto Creative Commons License 2008.07.02 0 0 10295
Igen, igen, igen, igen!!!!!
Előzmény: Törölt nick (10292)
mikkamakka1975 Creative Commons License 2008.07.02 0 0 10294

hello

megoldódott a kártyaproblémám, miután szertendő széjjelbombázták az egyik ajtómat ahol a hibát sejtették,  nem hozta meg a várt sikert, áramtalanították a kocsit vagy 1 percre és lássatok csodát, megjavult!

ez ám a renault

y42 Creative Commons License 2008.07.02 0 0 10293

Aha!

Az elmebeteg pillanatok. No ez lehet a közös pont!:-)))

Előzmény: Trotter66 (10287)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.02 0 0 10292
Helló uraim régebben beszéltünk egy találkozóról,lesz ?jó lenne a nyár folyamán összefutni valahol
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.02 0 0 10291
a www.meganeclub.hu oldalán találsz erre való ajánlást, vagy a Meganeclub indexes fórumán kaphatsz elsőkézből ajánlást. Én a Kelet-Pestről hallottam jókat.
Előzmény: Pocok (10289)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.02 0 0 10290
Első körben elemcsere, hátha megoldja a problémát. (habár egyszerre minkét kártyában lemerülne?? Persze véletlenek mindíg vannak, és remélem, hogy csak ez az össz-vissz baja)
Előzmény: mikkamakka1975 (10288)
Pocok Creative Commons License 2008.07.01 0 0 10289

Bocsánat elütöttem, tényleg csak 106 pacis. Köszönöm a gyors választ , de azért egy kicsit aggaszt hogy egy másfél hónapos autónak meghal a féktárcsája. Van egy suzunyi wagon r+ tipusú táltosom is, de annak makszimum elkopott, de más hibája nem volt (5év 200 ezer km). Ha valaki tud egy megbízható servicét pöstön vagy annak vonzáskörzetében aztatat megköszönném.

 

 

mikkamakka1975 Creative Commons License 2008.07.01 0 0 10288

Sziasztok

A scenicem szabadkézi kártyája nem működteti a központi zárat és a beindításhoz is be kell tenni a helyére, enlkül nem hajlandó beindulni sem.

valami ötletetek van mitől van ez a  tünet, hogy orvosolható???

egyik kártya sem működteti......

Trotter66 Creative Commons License 2008.07.01 0 0 10287
Tanult szakmá(i)m szerint HEM és truckdriver lennék, amúgy meg okleveles kerékpár és nőgyógyász:-))))) Ezen kívül abszolút elmebeteg időpillanataimban - szeretteim sűrű fejcsóválásai mellett - a 26 éves Yamaha Poet-emet reszelgetem gyári állapotúra.
Előzmény: y42 (10286)
y42 Creative Commons License 2008.07.01 0 0 10286

Kollégák lennénk??:-)))))))

(szintén a műbútorasztalos és balettáncos szakmában??)

Előzmény: Trotter66 (10285)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.01 0 0 10285
Szia!

Szerintem 106 lovas, az egykilences is csak 120, vagy 130 lovas...

Kérdésedre válaszolva nagy valószínűséggel tanult kollégám által is említett féktárcsa-vetemedés a távdiagnózis eredménye. Javaslom vidd garis szervízbe.
Előzmény: Pocok (10283)
y42 Creative Commons License 2008.07.01 0 0 10284

Szerintem szervíz.

Valószínüleg a féktárcsa vetemedett meg.

Előzmény: Pocok (10283)
Pocok Creative Commons License 2008.07.01 0 0 10283

Sziasztok!

 

Másfél hónappal ezelőtt vettem át a vadiúj Grand Scenice-t, 1,5-ös Diesel 160 lovas "kis kocsi", és nagyon szeretjük. Használjuk is rendesen, mert már közeledünk a 6000km-hez.

Egyetlen dolgot vettem észre, hogy ha 85-90 sebességről lassítok a kormány érthetetlen módon elkezd citálni/remegni, amit máskor nem csinál.

Volt már valakinek hasonló élménye vele, ez természetes "jelensége" vagy látogassam meg a szervízt?

 

Trotter66 Creative Commons License 2008.07.01 0 0 10282
Nálam teljesen fel van tekerve a szabályzó a maximumra. Így konstans a fénye, függetlenül attól, hogy nappal, vagy éjszaka van. Tavaly nyáron Görögországban voltunk, lehetőleg éjszaka utaztunk, de max fényerővel sem volt számomra zavaró. Mondjuk emellett elöl hátul egy egy DVD LCD panelen ment az aktuális film a tisztelt utazóközönségnek. Az sem zavart, én az utat figyeltem, de az utasok sem unatkoztak a monoton éjjeli menetek miatt.
Előzmény: Dumber28 (10281)
Dumber28 Creative Commons License 2008.07.01 0 0 10281
ebben reménykedem én is.

Nem azért nem halványodik, mert nincs letekerve a fénye?
Előzmény: Trotter66 (10277)
Dumber28 Creative Commons License 2008.07.01 0 0 10280
Köszi a gratulát.. remélem beválik (az az igazság, hogy nyakig szerelmes vagyok a C4-be dehát bővült a család...)

A manuálisban biztos, vagyok, de az egy kicsit macerás..
Nappal feltekerni.. este pedig le ..:(

Az automatának van sansza, de majd meglátjuk ;)
Előzmény: renaultos-550 (10279)
renaultos-550 Creative Commons License 2008.07.01 0 0 10279

Szia! Gratulálok a géphez:) (előre)

 

A bal térdednél, (ha benn ülsz a vezetőülésben) lesz 2 db tekerentyű az egyik a lámpamagasság állító a másik a műszerfal fényerejét szabályozza bekapcsolt lámpa mellett, ha nem xenonosat veszel (xenonosnál csak 1 tekerentyű van a műszerfal fényerőszabályzó)

 

Nem tudom, hogy a Run and Light funkció mellett hogyan fog viselkedni a kijelző, de legrosszabb esetben is manuálisan szabályozható marad.  

Előzmény: Dumber28 (10276)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.01 0 0 10278
izé: ...........gondolod!
Előzmény: Trotter66 (10277)
Trotter66 Creative Commons License 2008.07.01 0 0 10277
Szia!

Tökéletesen gondod!

Amúgy nekem nincsen aktiválva a run and light funkció, én is tompítottal közlekedem majdnem mindíg, de a műszerfal nem halványodik be, igaz az automata világítás funkció ki van nálam kapcsolva. (ugye az auto light nem azonos a run and light funkcióval.)
Előzmény: Dumber28 (10276)
Dumber28 Creative Commons License 2008.07.01 0 0 10276
Sziasztok!

Ha minden jól megy egy hónapon belül én is átveszem az autót, és belépek a Scenic II táborba.

Ez a világítás viszont egy kicsit részletesebben érdekel, mert mivel mikor elmeséltem a szervízben mit is akarok akkor csak néztek rám...

OFF: Most egy C4-et vezetek és az is automata világítással és digit műszerfallal rendelkezik, úgyhogy nagyon hasonló.
Ha a lámpa nem világít akkor a műszerfal teljes fénnyel ragyog, ha viszont bekapcsolom (és teljesen mindegy, hogy kézzel, vagy az automata sötétedésérzékelő teszi ezt) akkor leveszi a műszerfal világítását. Ez mivel nálunk nappal is kell világítani (sőt én szeretem, ha városban is fel van kapcsolva , mivel jobban látnak) elég zavaró mivel nappali fénynél nehezebben lehet látni a halovány műszerfalat.

A C4 szervízmenüében aktiváltuk a "ha a motor be akkor a világítás is be" funkciót, így állandóan van világításom. Viszont ezzel a funkcióval nem jár együtt a műszerfal gyengített fénye.
Szóval: nappal motor be, világítás automatikusan be, de a műszerfal erős megvilágítású marad. Automata világítás aktív, így ha eljön a sötét akkor az érzékelő tenné a dolgát és felkapcsolná a lámpát, de mivel az már működik, így csak az a dolga, hogy levegye a műszerfal fényerejét. ON.

Ez így nagyon kellemes. Remélem a Scenic is viselkedik a "Run and light" funkció alatt.
renaultos-550 , hogy is van ez itt?
Előzmény: renaultos-550 (10266)
jociz Creative Commons License 2008.06.30 0 0 10275
Próbáltam az ülés le és felemeléssel valami változás volt de nem lényeges. Menetközben is változik, van hol elfogadható van hol meg besüpped. Ha átülök a 7éves kis OFF Pugonkba akkor érződik igazán a különbség. Egyre bosszantóbb hogy egy vadi újnál ilyen gond előfordulhat. 1-2 hét múlva bejelentem az autót szervizbe. Majd jelentkezek.
Előzmény: drbr (10273)
szirt Creative Commons License 2008.06.30 0 0 10274
Hidd el lesem én is a bizonyos topikot, de WB kolléga nagyokat hallgat az ügyben...
Már a bogár a fejemben. :)
Előzmény: Trotter66 (10265)
drbr Creative Commons License 2008.06.30 0 0 10273
Szia Jociz!
Majdnem 3 hónapos a Kaleido GS-ünk, csaknem 5000 km-t mentünk vele. Ennek zömét én vezettem, mert feleségem az átvétel előtt 2 nappal az újba kezdőrészletként beszámított Grandtour-unkat összetörte, s így nem volt hajlandó a nagyobbik autót vezetni babonából, félelemből. Szóval elég sokat ültem benne, de nekem az általad jelzett kényelmetlen érzés az ülésen nem jelentkezett. A gernictámasz tekergetésekor volt olyan helyzet, ami szerintem nem embernek való, de sokfélék vagyunk. A fel-le állítgatással sem változik a helyzet? A mi szalonunkba nagyon jól állnak az ilyen kérdésekhez, s gyorsan, készségesen, ingyen szoktak válaszolgatni, segíteni a magamfajta nem túl szerelős tipusnak is. Persze szalonok közt is nagy a különbség.-
Előzmény: jociz (10257)
Trotter66 Creative Commons License 2008.06.28 0 0 10272
Na pont azért kellene a menetjelző (refi negyed), akkor mehetne az autolight ON és kész, a világítás full-full automata lenne.
Előzmény: renaultos-550 (10271)
renaultos-550 Creative Commons License 2008.06.28 0 0 10271
Van aki esküszik rá, hogy nagyon jó dolgok ezek, de pld. az otomata lámpa akkor lenne jó, ha napközben nem kellene lámpát használni. Az esőszenzort én sem szerettem a Clioban ugyanazok a helyes kis bajuszkapcsolók vannak mint a Sceniceitekben az ablaktörlő karon ugyanúgy ott a gyűrű és ott a szünet hosszát lehet szabályozni vele.
Előzmény: Trotter66 (10270)
Trotter66 Creative Commons License 2008.06.28 0 0 10270
Én még az óttómatalájt funkciót is kikapcsoltam és szívem szerint az esőérzékelőt is kikapcsolnám.... Idáig is elboldugultam a kezelésükkel... :-)))
Előzmény: renaultos-550 (10269)
renaultos-550 Creative Commons License 2008.06.28 0 0 10269

Értem :)

 

Azt hittem elfelejted a lámpát bekapcsolni azért akarsz automatizálni :)

Előzmény: Trotter66 (10268)
Trotter66 Creative Commons License 2008.06.28 0 0 10268
Bocsánat, természetesen a távolságiba H1-es halogénizzó található, elírtam.
Előzmény: Trotter66 (10267)
Trotter66 Creative Commons License 2008.06.28 0 0 10267
Nos nem erről van szó. Biztos igazad van, hogy létezik ilyen funkció, nyilván a tompított fényt kapcsolja be. Na ezt szeretném elkerüli, vagyis azt, hogy ne a xenon világítson nappal.

A megoldás lényege, hogy a távfényszóró H7-es izzója világítana 30-45% között, ami tökéletesen megfelelne a nappali menetjelző EU-s szabályainak.
Ehhez készítene az említett kolléga apukája megfelelő elektronikai kütyüt.

A dolog lényege, hogy ezen menetjelző csak önmagában világíthat, illetve a helyzetjelzőkkel, a tompított bekapcsolásakor kikapcsol, ugyanakkor működése közben fénykürt helyzetben teljes, azaz 100%-os üzemmódban teljesítene.

Természetesen a fent leírt kapcsolás csak olyan járműveknél kivitelezhető, melyekben külön van a tompított és a távolsági fényszóró testje.

Nagyon gondolkodom a nappali menetjelző beiktatásában, ugyanakkor nem szívesen szerelnék lámpatestet a kocsi elejére, és ahogyan méregettem szabályosan nem is lehetne feltenni.
Előzmény: renaultos-550 (10266)
renaultos-550 Creative Commons License 2008.06.28 0 0 10266
Bocs, hogy belevau, de a Scenic II alapból tudja a menetfényt amit aktiváltatni kell valamelyik szervizben vagy Dodi mesterrel valamelyik talin. "Run and Light" a funkció neve ami annyi tesz, ha elindítod a motort felkapcsol a világítás.
Előzmény: Trotter66 (10265)
Trotter66 Creative Commons License 2008.06.28 0 0 10265
Nagyon szívesen. Viszont kérlek, ha WB mester, illetve apukája legyártotta a menetfény-upgrade-t, szóljál nekem is!
Előzmény: szirt (10264)
szirt Creative Commons License 2008.06.27 0 0 10264
Köszönöm az infókat!!!! :)
Ma is okosabb lettem...

Akkor most izgulhatok, hogy az enyém be ne adja a kulcsot.
Előzmény: Trotter66 (10263)
Trotter66 Creative Commons License 2008.06.27 0 0 10263
Általában a benzines verdákban, melyeket az EU-ban szerelnek (japó tipusok is) Bosch rendszerű a légtömegmérő (németül LMM=Luftmassenmesser). Ezen kütyük előszeretettel xarnak be akármiben is vannak. (VW,Nissan,Renault stb)
Ha sikerül megfelelő alternatívát találni - mondjuk Denso-t -, akkor kicsit hasonló a dolog, mint a gyújtótrafónál. Sagem ki, Beru be, és havaj-dizsi.

Saját tapasztalatom, hogy a Nissan Primerámba (2.0 Motkód: SRDE, 140LE) amikor McDouglas-t játszott, 110E HUF lett volna nettóban az ára. Na jött is ki a szemem rendesen. VW-s kollégáktól hallottam, hogy ott is dögledeznek alkalmasint a Bosch légtömegmérők, csak azokba - gondolm, mert sváb - olcsóbb a kütyü, 38-45E között mozognak.

Külön pechem volt, hogy alternatív ebbe a Nissanban nem létezik, pedig rendesen körüljártam a dolgot annó.

Bocsánat az OFF-ért.
Előzmény: szirt (10261)
v__tibor Creative Commons License 2008.06.27 0 0 10262
2004-esem van. Tavaly előtt minden gond nélkül megjártam az Adriát vele szinte egyszuszra több mint 10 órát vezetve. Nem tapasztaltam kényelmetlenséget, sőt ... :-)
Előzmény: jociz (10257)
szirt Creative Commons License 2008.06.27 0 0 10261
Kizárólagosságot én sem írtam. :)

Csak ezek az 1.6-os motorok viszonylag behatárolt hibahalmazból "gazdálkodnak", a pillangószelepház meg előszeretettel koszosodik.

"Bosch-rendszerű LMM-nél"
Ezt meg azt sem tudom mit jelent. :)))
Előzmény: Trotter66 (10260)
Trotter66 Creative Commons License 2008.06.27 0 0 10260
No, nemcsak ez lehet ebben az esetben a kizárólagos hibaforrás, jóllehet, ez kerül a legkevesebbe. Ugyanis a légtömegmérő bizonyos hibája is ugyanezt produkálja, főleg a Bosch-rendszerű LMM-nél.
Előzmény: szirt (10259)
szirt Creative Commons License 2008.06.26 0 0 10259
A pillangószelepház takarításának szükségességét az alapjárat rendellenessége, valamint üresjáratban való leállás mutatja.

Nekem volt, hogy váltás közben állt le.
Előzmény: Kopasz Károly (10258)
Kopasz Károly Creative Commons License 2008.06.26 0 0 10258
Erre nem figyeltem, de egy próbát megér! Köszi!
Előzmény: szirt (10256)
jociz Creative Commons License 2008.06.26 0 0 10257
Sziasztok,

Új (1hónapos) Scenic II Kaleido tulajdonosa vagyok és összesen 800km ment. Folyamatos 10-20km vezetés után az ülés kényelmetlenül kemény lesz, mintha ülés merevítésén ülnék szivacs nélkül. Ezt csak a vezető ülésben tapasztalom.
Kérdésem az lenne hogy mennyire jellemző ScenicII-re az ülések ilyen fajta kényelmetlensége.

szirt Creative Commons License 2008.06.26 0 0 10256
"most ahogy jobban belegondoltam mintha az összes leálláskor lassítottam volna"

Ez azt jelenti, hogy mindannyiszor kinyomott kuplunggal fékeztél?
Mert ez esetben pillangószelepház tisztítás is lehet orvosság.
Előzmény: Kopasz Károly (10255)
Kopasz Károly Creative Commons License 2008.06.26 0 0 10255
Most este is volt egy motor leállás. Most fékezés közben történt a dolog (most ahogy jobban belegondoltam mintha az összes leálláskor lassítottam volna).
Kopasz Károly Creative Commons License 2008.06.26 0 0 10254
Köszi szépen a tanácsokat!

Pécsi vagyok, a kocsi meg 2003. 11. havi, tehát a garancia lejárt. Megpróbálkozok a Megane II topikkal is.

Mégegyszer köszi!
Előzmény: eLGee (10253)
eLGee Creative Commons License 2008.06.26 0 0 10253
És még valami: nézz be a Megane (II) topicba is, van ott egy-két elektros szaki, akik lehet, hogy találkoztak már hasonlóval. Megane-ban sokkal több az 1.6 16V motoros is, és mivel a Scenic II is Megane, így tök ua a kettő.
Előzmény: Kopasz Károly (10249)
eLGee Creative Commons License 2008.06.26 0 0 10252

Ha garanciális az autó, akkor igen és addig keressék a hibát, amíg meg nem lesz. Persze márkaszervíz és márkaszervíz között is óriási különbségek vannak.

 

Mivel nem tudom, hol laksz, nem tudok ajánlani se szervízt. Pesten Bagdány Pisti, a Rönova és Stefi mester neve is jól cseng.

Előzmény: Kopasz Károly (10249)
renaultos-550 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 10251

Nincs mit !

 

Semmi nem lett volna, ha felcseréled csak hiányoznának a mélyhangok mivel pld. az első hangszórók kifelé mozdulnak el (a helyes polaritás miatt) a hátsók meg befelé mozdulnak (a felcserélt polaritás miatt) ezáltal a hanghullámok kioltják egymást és nem lesz mély hang. De, ha a "fader" szabályzóval csak az elejét vagy csak a hátulját hallgatod egyenként meg lesz a mély hang.

Előzmény: kvard349 (10250)
kvard349 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 10250

Köszönöm a segítséget!

A tanácsokat megfogadtam (a csati mellett a +) működik.

Kérdés mi lett volna ha felcserélem? A hangszóró vagy a rádió nyuvad ki?

Előzmény: renaultos-550 (10248)
Kopasz Károly Creative Commons License 2008.06.26 0 0 10249
... akkor szerinted a computer lehet a ludas (vagy kontakthiba).

Mit tanácsolsz? Vigyem márkaszervizbe? Az egyik ismerõsöm most szív a márkaszervizzel (Ford), mert megáll folyamatosan az autója (új dízel mondeo, 65 000 km-rel, rendszeresen szervizelve). Elõször porlasztócsúcsot cseréltek neki, utána is megállt, újra tönkrement 3 a 4 porlasztócsúcsból, csere, majd azt mondták, hogy a kuplung belever (?!) a fõtengelybe. Kuplung csere. Utána is megállt. A legújabb ötlet az üzemanyag szivattyú besz@rt.

Ezek után lehetnek kétségeim a márkaszervizek hozzáértésével kapcsolatban ...
Előzmény: eLGee (10236)
renaultos-550 Creative Commons License 2008.06.25 0 0 10248

A multiméterrel csak úgy tudod kimérni (ami felesleges mert a fül melletti a +), hogy a rádiót kiszereled és hangszóró csatlakozót kihúzod majd a lenti rajz segítségével beazonosítod a +,- vezetéket.

 

 

Előzmény: kvard349 (10246)
szofam Creative Commons License 2008.06.25 0 0 10247
de jo volna majd juliusba de neked és menden topikolonak jo nyarat jo foci EB -t jo olinpiát jo nyaralást ha gondom lesz irok ..szi?
Előzmény: Trotter66 (10239)
kvard349 Creative Commons License 2008.06.25 0 0 10246

Multiméterem van, de hogyan mérem ki melyik a + v. -. Mit hova állítok? Tanítsatok!

Előzmény: eLGee (10244)
kvard349 Creative Commons License 2008.06.25 0 0 10245
Köszönöm mindkét infót.
Előzmény: eLGee (10244)
eLGee Creative Commons License 2008.06.25 0 0 10244
Nincs benne, ki kellene mérned egy multiméterrel
Előzmény: kvard349 (10241)
renaultos-550 Creative Commons License 2008.06.25 0 0 10243
Assistance mentes jó utat :)
Előzmény: apisti (10238)
renaultos-550 Creative Commons License 2008.06.25 0 0 10242
A fül melletti a +, a vezeték színekkel ne törődj. Jó infó van a birtokodban :) Az első szettet is dobd ki belőle Hertz vagy Ground zero jó választás, de kiemelőgyűrűt is vegyél hozzá. A gyári rádió sokkal szebben fog szólni. Több infoért keresd F_szabolcs GT-t a meganeklub topicban. http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9015399 
Előzmény: kvard349 (10241)
kvard349 Creative Commons License 2008.06.25 0 0 10241

Tisztelt scenic társak!

 

Hangszóró cserét hajtok végre ill. a hátsó ajtókba rakok mivel ott eddig nem volt. (1.5 dci 2004. okt. autentic+)Az a problémam nem tudom melyik a plusz. A R. klub honlapján találtam segitséget ("biztosító fül melletti a +")  de szeretném ha valaki segitene zöld és barna vezeték található, ha megtudnátok nézni a műszaki (szerelési) leirásba mit irnak.

Kösz!

Törölt nick Creative Commons License 2008.06.25 0 0 10240
Szintén jó utat kívánok.
Előzmény: apisti (10238)
Trotter66 Creative Commons License 2008.06.25 0 0 10239
Jó utat!

úgy látszik mindenki nyaral... :-)
apisti Creative Commons License 2008.06.25 0 0 10238
Szevasztok!
Most indulok Szlovéniába. Autópálya matrica július 1-től van náluk. Fél éves, mert az év felénél vezetik be. Egyébként éves lesz csak. Nem kockáztatom meg a Horvátokon való átutazást a kaja ellenőrzések miatt.
Üdv!
empacher Creative Commons License 2008.06.24 0 0 10237
Köszi !!!
Mindenesetre az megnyugtat, ha így normális. :-)
Aztán majd az idő eldönti, hogy változtassak-e rajta, mert igazad lehet..... (Én inkább balesetben gondolkodtam :-(, hogy úgy mi lenne a jobb.)
Előzmény: eLGee (10232)
eLGee Creative Commons License 2008.06.23 0 0 10236

Üzemanyaghiány miatt nem azért állhat le, mert üres a tank, hanem mert el van tömődve az üzemanyag szűrő, de akkor ledadog, és elsősorban magasabb fordulatszámon fordul elő, amikor viszonylag nagyobb a motor étvágya, ellenben ezt a mennyiséget nem bírja az AC pumpa átpréselni az üzemanyagszűrőn.

 

Mindenesetre nekem vagy computer hibának tűnik, vagy pedig kontakt hibának. A gyűjtás kimaradása okozhat leállást. Gyertyák, gyújtáskábel volt már cserélve?

Előzmény: Kopasz Károly (10235)
Kopasz Károly Creative Commons License 2008.06.23 0 0 10235
Sajnos (vagy szerencsére) annyira ritkán fordul elõ, hogy nem sikerült eddig szerelõ elött reprodukálni. Lehet, hogy a nagy meleg is közrejátszhat, mert az összes leállásnál 30 fok körüli hõmérséklet volt.
Ha az üzemanyag hiánya miatt állna meg, akkor nem lehetne azonnal újraindítani, meg aztán a Scenic elég jellegzetes hangot hallat, ha kezd kiürülni a bendõje.
Kopasz Károly Creative Commons License 2008.06.23 0 0 10234
Nem nõi vezetõ, csak balf@sz az autókhoz ;)

Scenic II 1.6 16V; kártya a zsebben
Előzmény: eLGee (10233)
eLGee Creative Commons License 2008.06.23 0 0 10233

Női vezető, piros autó???

 

Van egy ilyen problémád és azt se írod le, hogy milyen motor áll le menet közben?

 

Mindegy.. végülis. A válasz: elektromos probléma. Persze ezzel nem vagy közelebb.

 

Tudni kellene, hogy hol van a kártya, amikor ezt csinálja? Pl menet közben csak úgy lehet üzemszerűen leállítani a motort, ha gyorsan egymás után 5x megnyomod a START/STOP gombot. Ezt véletlen nem lehet megjátszani. Ellenben ha a központi számítógép kontaktos, akár ki is lőheti a motort. Azt gondolom észrevennéd, ha üzemanyaghiány miatt állna le.

Előzmény: Kopasz Károly (10229)
eLGee Creative Commons License 2008.06.23 0 0 10232

Ez "feature" és nem "bug"..

Ez így működik gyárilag, de el tudom képzelni, hogy át lehet állítani a computerben, hogy ne így csinálja, hanem úgy, ahogy Te szeretnéd.

 

Fene se tudja, hogy a jobb.. Kiszáll a gyerek a sulinál a hátsó ajtón, üldögélsz a verdában, míg bemegy a suliba közben kirángatnak elölről.. Persze nem túl sok a valóságalapja a dolognak. :-))

Előzmény: empacher (10230)
eLGee Creative Commons License 2008.06.23 0 0 10231

Nincs ebből semmi gond, le lett véve a topicról, megoldódott a történet. Sajnos nekem már volt dolgom a BSAval és a MAHASZszal, nem kívánom senkinek se azt, évekig tartó szívás.

Amint eddig is látható volt, amiben csak tudok, segítek mindenkinek, mert én is inkább magam bütykölöm a verdát, mint valami kontárnak még fizessek is érte.

Ezért volt az is, hogy e-mailben ment a link annak, aki kérte. Az ugye egyértelmű, hogy az adott anyag belső használatra készült, ezért nem publikus. Ha rákeresel a neten, akkor se találod meg saját nevén. Persze lehet, hogy tömörítve pl. bela.zip néven felrakta valaki, de az életben nem gondolnád, hogy ez van benne.

Előzmény: cs_gaborka (10225)
empacher Creative Commons License 2008.06.23 0 0 10230
Sziasztok!

Lenne egy újabb kérdésem :-)
Ha bezárom a központi zárat, és belülről kinyitom az első két ajtó valamelyikét, akkor automatikusan az összes ajtót nyithatóvá válik kívülről. Ha ugyanezt megismétlem úgy, hogy a hátsó két ajtó valamelyikén szállok ki, akkor semelyik többi ajtó nem nyitható kívülről. Szerintetek ez üzemszerű? (Igazából én jobban örülnék, ha a hátsó két ajtó is ugyanúgy "viselkedne", mint az elsők.)
2008 márciusi Scenic II a bocika.

Köszi, előre is!
Kopasz Károly Creative Commons License 2008.06.23 0 0 10229
Üdvözletem!


Van egy problémám, amire nem találtam semmilyen utalás, tippet „net szerte”, ezért kérdezek itt, hátha ...

Most már negyedik alkalommal leált az autóm motorja menet közben. Most utoljára az autópályán 100-nál (ez azért aggasztó). Semmi elõjele nincs a dolognak, egyszer csak megtörténik. Haladok a forgalommal, egyszer csak azt veszem észre, hogy hiába nyomom a gázpedált, nem történik semmi. A mûszerfalon meg kiírja, hogy nyomjam be a kuplungot/féket és nyomjam meg a start gombot. Persze pöccre indul azonnal, de elõzés közben nem szeretném kipróbálni :(
Egy ismerõsöm rádugta a komputerét az autóra, de hibakód nuku. Renault szervizbe meg „vakra” nem szivesen vinném.

Van valakinek ötlete vagy tapasztalt már valaki hasonlót?


MiQ
Trotter66 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 10228
Tökéletes! :-)
Előzmény: VDaNi (10227)
VDaNi Creative Commons License 2008.06.23 0 0 10227
Jó, most így hívtam csak. Ki kell pattintani akkor a díszléceket, jólesz? és elvágni a ragasztót!
Előzmény: Trotter66 (10222)
Trotter66 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 10226
Világos, írtam én is, hogy valszeg a díszlécekre utal, de az ugye nem a kédergumi.

Úgy gondolom, hogy csak elírta Danika, nem is azért írtam, hogy piszkatoljam, csak azért, hogy pontosítsam.
Előzmény: forrasr (10224)
cs_gaborka Creative Commons License 2008.06.23 0 0 10225

eLGee: Nem tűntem el, csak a napokban nem jártam netközelben, most olvasom, milyen galibát okoztam. Olvasva hozzászólásod, gondolhattam volna az email küldésre, de nem ugrott be. És gondoltam forum, talán másnak is SEGÍTSÉG lehet az információ, ezért történt a belinkelés. Ez úton kérem elnézésed, az önzetlen SEGÍTŐSZÁNDÉK vezérelt, kizárólagosan. A kérés nekem egyértelműen saját célú használatot sejtetett, ezért én nem is gondoltam semmi rosszra. mint ahogyan arra sem, hogy az anyag adott esetben nem jogtiszta és valamiféle warez szaga lesz az egésznek. Már csak azért sem, mert anno normális és természetes dolog volt, hogy az autókhoz (amit drága pénzem megvett az ember) elérhető volt a szervizeléshez, vagy írhatom úgy, szereléshez szükséges mindennemű információ. Sajnos a mai paranoiás információs társadalom világában mindenki(adó) meg van őrülve a "szellemi" tulajdonáért, pontosabban az abból munka nélkül megszerezhető többletprofitért... Így a segítőszándék egyre kevésbé hihető, hogy még mindig létezik, bár ezt itt azért azt hiszem nem kell bizonygatnom ;-) az a baj, hogy ennek is mi isszuk a levét :-(

Mégegyszer is elnézésed kérem, nem volt szándékomban SENKINEK ártani.

Előzmény: eLGee (10192)
forrasr Creative Commons License 2008.06.23 0 0 10224
Gondolom az üveg élén futó gumi élvédőre vagyis inkább diszcsíkra gondolt :) Hja meg ahogy nézem, ablak alatti fekete műanyag elemeket lekell szedni mindenképpen, mert rátakarnak az üvegre, azok meg hogy lejöjjenek ablaktörlő is lejövős. Leszerelgetem őket itthon azzal se menjen az üvegesnél az idő:)
Előzmény: Trotter66 (10222)
v__tibor Creative Commons License 2008.06.23 0 0 10223

Nekem is volt ilyen ablak- és zselés érzékelőcserém ... azóta megbízhatóbb az automata ablaktörlő, kevesebbet kalimpál össze-vissza :-)))

Előzmény: forrasr (10221)
Trotter66 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 10222
Ja, kédergumit. Feltéve, ha Trabantról van szó....
A ragasztott szélvédőknél nincsen kédergumi, max díszlécek.
A mai autóknál az oldalüvegek sem kédergumisak, hanem ragasztottak.
Előzmény: VDaNi (10216)
forrasr Creative Commons License 2008.06.23 0 0 10221
Köszi a Tippeket! Üvegeshez viszem, már többször is cserélt nekünk, másik autókban. Az üveg meg sima fényszűrős, nem hővédő. Remélem valami jófajta üveg lesz amit hozattak és stimmel a kontúrja, meg ha a színe is egyezik a többivel az sem volna hátrány :) a "szemet" tükörmögött kérdeztem, aszondja az jön az üveggel , valami zselés ragasztó meg az érzékelő is együtt van vele. Kicsit aggódom hogy minden jó lesz e, valahogy mindig fázom az ilyen beavatkozásoktól, olyan sosem lesz mint a gyári :( deh muszáj kicserélni!
Előzmény: VDaNi (10220)
VDaNi Creative Commons License 2008.06.23 0 0 10220
ne márkaszervizbe vidd, sok üveges az önrészt se kéri el és ha beviszed a cascopapírt, cserélik egyből.

ha hővédős az üveged, erőszakoskodj, hogy MINDENKÉPP azt rakjanak bele.

lehetőleg Pilkingtont
Előzmény: forrasr (10219)
forrasr Creative Commons License 2008.06.22 0 0 10219
Hjaja kapott egy kavicsot, üveg bal széle, aztán beis repedt "szépen" ahogy illik, már lassan átér másik oldalra. Hjaja cascos. Holnap 11 re megyek cseréltetni. Nyaralás meg majd péntektől :)
K.Tamas Creative Commons License 2008.06.22 0 0 10218

Szia!

Én is a rádióban hallottam: Július 1-től lesz féléves autópálya-matrica Szlovéniában, ára kb. 8000 HUF.

Előzmény: Suzka (10181)
VDaNi Creative Commons License 2008.06.22 0 0 10217
szombattól :)
Előzmény: Törölt nick (10214)
VDaNi Creative Commons License 2008.06.22 0 0 10216
kédergumit, tök átlagos folyamat.

kavics miatt?

casco van?
Előzmény: forrasr (10215)
forrasr Creative Commons License 2008.06.22 0 0 10215
Üdv! Valakinek szélvédőcserés tapasztalat? mit kell hozzá bontani?
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.22 0 0 10214
Mindenki nyaral???Már több mint 24 órája semmi élet a fórumon. :)
Trotter66 Creative Commons License 2008.06.21 0 0 10213
Szerintem tök mindegy, hogy min van, a szokásos indítási procedúrát eljátsza a kopm...
Előzmény: szofam (10212)
szofam Creative Commons License 2008.06.21 0 0 10212
erről van szo mikor elinditom és elindulok akkor villan egyet vagy kettöt nem tudom pontosan de csak a napi számlálo vagy fogymérö vagy éppen ami be van állitva ha ez nem hiba köszi ?
Előzmény: Trotter66 (10211)
Trotter66 Creative Commons License 2008.06.21 0 0 10211
Trotter, ha szabad kérnem.... :-))))

Nem vágom, hogy melyik kijelzőre gondolsz. A fogyasztás kijelzőként én a fedcomp léptetősorában lévő adatsorozat egyik szegmensét értem.

Vagyis ami alapból a megtett kilóméteróra és a napi számláló ablaktörlőkar végén lévő léptetőkkel elérhető. Nálam stabilan alaphelyzetben van, nem nagyon figyelem a fogyasztást, csak tankoláskor nézem meg, és nullázom.
Fogyaszt, amennyit fogyaszt. Fél-pesti túrokon időnként bekapja a 6,6 litert is....
Még mindíg jobb, mint a Primerám 9,5 litere..... :-))

Nekem indításkor adatsorokat vált, nevesül az olajszintet, és ezt követően a kézifék oldásakor ezen tényt közli. Amikor adatsort vált, akkor mondjuk villog, de ez nem hiba.

Vagy Nálad másról van szó?
Előzmény: szofam (10210)
szofam Creative Commons License 2008.06.20 0 0 10210
nekem minden rendbe  a döcivel csak egy kérdésem van mondjuk troter hogy ha elinditom miért villog a fogyasztás kijelzö de csak az remélem nem lesz kijelzö hibás egyébként ha tankolok mindent megbocsájtok a döcinek meg kényelem a fordhoz képes szuper jo hétvégét mindenkinek?
renaultos-550 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 10209

A forgókapcsoló lehet a ludas a halk karistolással a forgókapcsoló a légzsák vezetékeit vezeti át a vezetékektől a légzsákig oly módon, hogy folyamatosan biztosított a fémes kontakt, de nem úgy mint pld. a kürtnél, hanem egy csigavonalba összetekert szalagkábel tekereg a kormány agyban, na most ezt jól megaszontam.

 

Szóval olyasmi spirált képzelj el mint a telefonvezeték ami jól tűri a rekergetést, na ez a szalagkábel ér neki annak a műanyag háznak ami megvezeti és az karistol, nem kell vele foglalkozni, de ha nagyon zavar 30 ezerért vehetsz bele újat, de semmi garancia nincs rá, hogy az nem fog karistolni.

Előzmény: zadorip (10207)
Trotter66 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 10208
Szia!

Tudod az a baj, hogy az egyes és a kettes SC között óriási eltérések vannak, mondhatni teljesen új típus, ezért nem nagyon tudnak a vájt fülűek mit írni a spec. problémákra. A Megane topicot meg azért ajánlotta a kolléga úr, mert a tapasztalataink szerint az egyes SC tulajok ott inkább megfordulnak, mint itt.

Ezért is nagy a csönd.
Előzmény: kaktusz7 (10206)
zadorip Creative Commons License 2008.06.20 0 0 10207

köszi a választ. nem vagyok egy nagy autó szakértő.

nekünk olyan van hogy ha tekerem a kormányt van egy halk karistoló hang. valami légzsák feszítő izét cseréltek rajta de minden bizonnyal nem az volt a hunyó, mert még megvan. azt mondták ez "tökéletes", biztos a szervó csinálja, de azt megnézték és az tökéletes. nem értem kristálytisztán. meggyőződésem hogy ez nem volt amikor megvettük.

ha van tipped akkor megköszönném.

egyébként nagyon tetszik a kocsi, az egész családnak.

köszi

 

Előzmény: eLGee (10195)
kaktusz7 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 10206

Azt gondoltam, valakinek már volt ilyen, és akkor választ kapok. Vagy típushiba és ismeritek. Az bejött, hogy volt már ilyen.

Azért jöttem ebbe a topikba, mert egy hete ezt ajánlotta valaki és kifejezetten nem a Megane-t.

1,6-os benzinmotoros Scénic I-em van.

Ja, és nem piros. :-)

Előzmény: eLGee (10204)
eLGee Creative Commons License 2008.06.20 0 0 10205

Bármi megeshet. Nem tudok egyértelmű igent vagy nemet mondani erre a kérdésre. A külső hőmérséklet mérő automata klímásnál komoly szerepet játszik a klíma automatikus üzeménél (hasonlóan, mint a páratartalom érzékelő és a fényérzékelő), mivel információkat vesz belőle a számítógép.

 

De hogy manuálisnál ez hogy lehet, azt nem tudom. A tippem az, hogy semmi köze a kettőnek egymáshoz.

Előzmény: sztiv_p (10202)
eLGee Creative Commons License 2008.06.20 0 0 10204

Ha ezt érezted ki a válaszomból, akkor elnézést érte. Nem lettél elküldve sehova.

 

Azért egy picit nézz magadba és gondold végig, mennyi információt adtál akkor, amikor segítséget kértél. Ha nem kapsz választ a kérdésedre, azt gondolom, az nem a mi hibánk. Egyikőnk sem autószerelő és még ha azok is lennénk, tippelgetni tudnánk csak ennyi információ alapján, esetleg elkezdünk barkóbázni, hogy kiszedjük belőled, mihez is kérsz segítséget.

Előzmény: kaktusz7 (10203)
kaktusz7 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 10203

Köszönöm az empatikus, segítőkész, egyáltalán nem kioktató válaszodat!

És megyek a p....ba.

Előzmény: eLGee (10196)
sztiv_p Creative Commons License 2008.06.20 0 0 10202
namostakkor nekem ez a hiba, meg a ventis hülyélkedése eccerre jött... lehet,h közös a hibaforrás ?
Előzmény: eLGee (10194)
eLGee Creative Commons License 2008.06.20 0 0 10201

Ez gyors volt, már ki is vették..

 

Köszi

Előzmény: gjc (10199)
eLGee Creative Commons License 2008.06.20 0 0 10200

Nem is arra gondoltam, hogy te fogod a vaterán árulni, de volt már rá példa a Laguna II hasonló szerelési útmutatójával kapcsolatban, hogy hülyegyerek jött a fórumra, hogy neki van ilyen és eladó ennyimegannyiért, meg a Vaterán is árulja. Nem kell mondanom, mi volt a reakció.

 

Sztem ez itt egy közösség, ha nem is ismerjük face2face egymást, de egy dolog összeköt: ugyanolyan típusú autónk van. Én próbálok segíteni és ha nekem problémám lesz, akkor gondolom a közösség többi tagja próbál segíteni.

 

Ellenben nem szeretek játszani olyan dolgokkal, amik nem teljesen legálisak, legalábbis nyíltan nem.

 

Éppen ezért szeretném megkérni cs_gaborka-t, hogy moderáltassa ki az ominózus hozzászólást.

 

Köszönöm,   eLGee

Előzmény: gjc (10197)
gjc Creative Commons License 2008.06.20 0 0 10199
Kértem a hozzászólás törlését a Moderátoroknál, remélem sikerül és szent lesz a béke.
Előzmény: gjc (10197)
eLGee Creative Commons License 2008.06.20 0 0 10198

Hello,

 

Legalább rólad tudjuk, hogy Scenic I, 1.6-os benzines (RXT csak a felszereltség). Neked is tudom tanácsolni a Megane topicot, ott sokan vannak és sokan benzinesek, 1.4, 1.6, biztos tudnak segíteni.

 

Ellenben benzinesek figyelmébe ajánlom, hogy nem árt néha gyújtógyertyákat cserélni a motorban, a gyár által előírtakat belerakni (és nem a szomszéd által javasolt überfasza Magnetti Marellit vagy Championt vagy feltűnően olcsó kínai hamisítvány NGK-t) a megfelelő intervallumban. Aztán amiről nagyon sokan el szoktak felejtkezni, mert minek azt, csak a pénzt viszi gyújtás kábelt is illik cserélni bizonyos időközönként, ugyanis elöregszik, oxidálódik a réz, stb. Észre se lehet venni és már nem úgy indul az autó bizonyos esetekben.

 

Kérd ki Megane I-esek véleményét is.

 

Üdv,   eLGee

 

Előzmény: kawamoto (10190)
gjc Creative Commons License 2008.06.20 0 0 10197
Mint ''bűntárs'', el kell ismernem, teljesen igazad van, és belátom, vissza kellett volna olvasnom a régebbi hozzászólások között és nem történik meg mindez.

Nem tudom, ki tudná kimoderálni az ominózus hozzászólást - így talán még lehetne köszörülni a csorbán.

Egyébként én tényleg csak saját célú felhasználásra szántam (mármint nem pénzszerzés).

Előzmény: eLGee (10192)
eLGee Creative Commons License 2008.06.20 0 0 10196

Akkor az Scenic I lesz, mert a legrégebbi II-es is 2003 május környéki, ami még csak 5 éves.

 

Ezenkívül ha ilyen problémád van és azt szeretnéd, hogy valaki foglalkozzon is vele, akkor nem árt ellátni információval az embereket. Például baromira nem érdekes, hogy Scenic, ellenben hogy milyen motor nem indul, az már sokkal inkább. Érdekes lehet a km is. (női problémafelvetés: van egy piros autóm, nem indul, mi lehet a baja???)

 

Tehát alapvető probléma van a kérdés feltevéssel, illetve ha Scenic I-ről van szó, akkor sokkal hamarabb találsz választ a Megane topicban.

 

Üdv, eLGee

Előzmény: kaktusz7 (10171)
eLGee Creative Commons License 2008.06.20 0 0 10195
A toronycsapágy állóhelyzetben való kormánytekergetés közben ropog/kattog, a kormányösszekötö pedig menet közben rosszabb úton kopog. Persze a kopogás lehet még más is a kormányösszekötön kívül, de az is mind futóműalkatrész.
Előzmény: zadorip (10176)
eLGee Creative Commons License 2008.06.20 0 0 10194

Jobb oldali visszapillantó tükör alján egy kis fekete műanyag, az az érzékelő.

 

Ha abban van a hiba, akkor a Megane fórumon valaki készít ilyet házilag, ami tökéletesen működik 2e Ft körül. Sztem keresd KoAn-t ezzel. Egyébként még lehetséges, hogy a kijelző egséghez befutó kábel stekkernél van kontakt hiba, az is hasonlót tud produkálni.

Előzmény: sztiv_p (10182)
kaktusz7 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 10193

Egyszer már előadtam a szervízben a problémát, határozott választ nem tudtak rá mondani. Szerintük előfordulhat, hogy van valami kerék, ami pörög, azon mágnes, és egy álló mágnes, ez szabályozza a gyújtást, és valami elállítódhatott. Elnézést, ha hülyeségeket írok, nem vagyok túl járatos ezekben a dolgokban.

Persze ott a szervízben nem produkálta a dolgot... aztán nem is csináltak vele semmit.

Előzmény: kawamoto (10190)
eLGee Creative Commons License 2008.06.20 0 0 10192

Gratulálok hogy ennyire nem foglalkozol semmivel és senkivel. 

 

A megszerzett anyagokat megoszto(tta)m veletek abban a reményben, hogy ez nem lesz minden idetévedő szerencsevadász számára elérhető és pl holnap nem találkozok vele a vaterán 2.500 Ft-ért cd-re kiírva (amellett, hogy ennek is van jogtulajdonosa, stb, nem publikus anyagról van szó, rákeresve se találod meg sehol a neten).

 

Gondosan ügyeltem arra, hogy ez a link még véletlenül se kerüljön ki egy nyilvános fórumra, írtam róla legalább 3x, hogy a fórum nem warez, stb, mindenkinek e-mailben küldtem el, erre jön egy kedves ember és beleszarik mindenbe.

 

Jó ez neked?

Előzmény: cs_gaborka (10188)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.20 0 0 10191
o.k várom a hivásod.Köszönöm.
Előzmény: Trotter66 (10187)
kawamoto Creative Commons License 2008.06.20 0 0 10190
Hello!
"Egymásra találtunk" a problémánkkal,ugyanis az én scenic-em is ugyanazt a melegen nehezen indulós hibát produkálja.Télen ok. reggel ok. ha kint áll a napon,akkor van úgy hogy nem ok.Ha sikerülne valami problémafeltárás, igazán megoszthatnád velem.Amugy imádom a masinát.1,6 RXT 2000 kiadás.
Előzmény: kaktusz7 (10171)
gjc Creative Commons License 2008.06.20 0 0 10189
Köszi a gyors választ :)
Előzmény: cs_gaborka (10188)
Trotter66 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 10187
Ma megyek du. érte. Ha passzentos az enyémre, akkor megrendelem Neked is a két darabosat. Nem tudom mennyi. Hívlak, az az egyszerű, jó?
Előzmény: Törölt nick (10177)
cs_gaborka Creative Commons License 2008.06.20 0 0 10186
Keresem...
Előzmény: gjc (10184)
cs_gaborka Creative Commons License 2008.06.20 0 0 10185

gallo: Igen, erre gondolok én is, nem beszélve arról, ha már nagyon csúnya (láttam egy szervizelésünkkor a kölcsön kapott Megane-ban milyen iszonyatosan tud kinézni ha már úgy igazán megondul...) akkor ugye ez plusz költséget is von maga után, és gondolom nem 5000Ft bár anyagárban max. a töredéke lehet :-( Nem beszélve, ha valaki eladás elé kerül, egy ilyen dolog, első benyomásként szépen el tudja riasztani az érdeklődőt. Joggal kérdezheti, mit csináltak ebben az autóban... tehát előbb utóbb plusz költség, amiről beszélünk. Mert pl. egy Astra, de sorolhatnám a típusokat, NEM kopik le, mert nincs ami lekopjon... de ha már Astra, nem ragozom, egy egészen más szemlélet. Az ember átül és érzi, hogy úgy össze van rakva... ezt nem tudom másképp leírni, de valami ilyesmit érez az ember. Talán mert keményebb, talán mert anyagában is valamiféle masszívságot sugároz, nem tom ;-)

 

adykaq: Nincs mit :-)

 

zadorip: Észre fogod venni ;-) Nekünk úgy jelentkezett (feleségem kb. 2-3 hónap után hallotta csak meg), hogy egy bizonyos vasúti átjáróban, a hiba szempontjából egyébként a helye lényegtelen, olyan tompa mély huppanást lehetett előlről hallani, mondjuk így: vuuúp :-)

Most viszont kopogó hangot ad, ha pl, rámegyek egy néhány centis szintkülönbségre, pl. csatornafedő, vagy lassan rágurulok egy kavicsos részre, akkor is, és ez most szól elől hátul, mintha el akarna szabadulni a futómű... :-(

Előzmény: gallo (10173)
gjc Creative Commons License 2008.06.20 0 0 10184
Szia,

esetleg linked is van hozzá?
Előzmény: cs_gaborka (10169)
kaktusz7 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 10183

Ezen a héten hallottam a rádióban, hogy áttérnek a szlovének a matricára, az időpontra nem emlékszem pontosan, talán július 1.

És röhej, tényleg fél éves a legrövidebb.

Előzmény: Suzka (10181)
sztiv_p Creative Commons License 2008.06.20 0 0 10182
Hali!
Szal ott tartok, hogy meg lesz valamikor csinálva a fűtésellenállás nevű cuceráj a ventillátor működését orvosolandó. 4-es fokozatban megy tehát, de akkor a klíma nem hűt. hehe. Viszont ami érdekes, hogy valahol víz maradhatott az esőből, mert a külső hőmérő folyamatosan 14-16 fok között mutat még 30-ban is. Attól függően változik, hogy merre dől az autó... hehe. Tehát ha vki tudja merre van az érzékelője, akkor mondja már meg plízz, nekiállnék kitakarítani.
Suzka Creative Commons License 2008.06.19 0 0 10181
Nem találok nyomot arra, hogy Szlovéniában matrica lenne. A Michlen is még fizető kapukat ír, más rendszerek szerint is kapuk vannak.
Előzmény: apisti (10178)
eLGee Creative Commons License 2008.06.19 0 0 10180

Neb@sz... Jóhogynem a Balaton partján mentél át Szlovéniába.. :-))

 

Sztem Kaposvárhoz a legközelebbi határátkelő is vagy 60km körül lehet. Nem akarok nagyon mellé lőni, de a Szlovén-Horvát-Magyar hármashatár környékén Nagykanizsa van, a horvát határnál Letenye, a Szlovénnál pedig Tornyiszentmiklós a határátkelő.

Előzmény: apisti (10178)
Suzka Creative Commons License 2008.06.19 0 0 10179
Köszi az infót. Mindjárt azon kezdtem gondolkodni, hogy osztrákiának megyek a 8-ason, aztán majd visszafelé arra, amikor már nem lesz kajánk. 3 hétre megyünk, úgy hogy kell egy kicsit pakolni hazait. De ha csak a hűtőtáskát nézik akkor az nem gond. Egyébként nyers termékre vadásztak, vagy kész kajákra is. Milyen üzemanyag árak vannak arra?
Előzmény: apisti (10178)
apisti Creative Commons License 2008.06.19 0 0 10178
Kaposvárnál mentem át autópályán. Mindenkit néztek, nem kotorásztak. A hűtőtáskát felnyitották minkét kocsinkban.
-Legújabb információm szerint, (nem néztem utána) felfüggesztették az élelmiszerekre való tilalmat, viszonta a Szlovénok bevezették az autópálya matricát. Min. fél éves kb. 8e Ft. Ha valaki tud biztosat engem is érdekel, mert a jővő hét szerdán megyek Bledbe.(SLO)
Előzmény: Suzka (10172)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.19 0 0 10177
Helló Trotter66 nekem kell de elég az első két ablakra!!!Továbbiakban.??
Előzmény: Trotter66 (10174)
zadorip Creative Commons License 2008.06.19 0 0 10176

hello,,

 

toronycsapágy, kormányösszekötő.... milyen tünete van? mi kotyog-lötyög stb?

köszi

adykag Creative Commons License 2008.06.19 0 0 10175
Köszönet cs_gaborka-nak, eLGee-nek a gyors válaszért.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!