Keresés

Részletes keresés

csiba00 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12601
Milyen eredeti tervrajz? A házé, ami mellé építeni szeretném? Vagy az építeni kívánt kéményé? Bocs, de nem értem.
Előzmény: citcat 18-16v (12597)
Totya3 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12600

Kedves Judit!

Természetesen a szófordulattal arra utaltam, hogy egyszerű ellenőrizni a kéményt!

 

Ha a kéményt statikailag nyílvánították használhatatlannak, akkor mindenképpen újra kell rakni(legalább is egy részét). Úgy tudom, újra lehet, mert ez nem új építésű ház, azaz felújításnak számít, bárhogyan is legyen.

Ha a kémény nem esik szét(amit kétlek, ha kicsaptak a lángok), akkor fel lehet fúrni, és bélelni, vakolni és szintén felújításra hivatkozva átvetetni.

 

Tudom mekkora probléma a lakáson belüli munka, nyáron átestem rajta, ez ezzel jár, túl lehet élni.

Megjegyzem, hogy bármiféle átalakítás előtt hatósági szemlét kell(ene) kérni, elfogadtatni a terveket(a felújításra, átalakításra(bélelés) vonatkozóakat) és akkor nem lehet belekötni. Normál esetben ezt fordítva is meg lehet oldani, ahogy én is tettem, de ahhoz "jóban" kell lenni a seprőkkel! ;)

Előzmény: judit0 (12584)
Totya3 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12599

Nem akarok beleugatni, de nem probléma, hogy a fugákon jött ki a láng és hogy lehet, hogy a statikai állag miatt nyílvánították használhatatlannak, nem csak a fugák miatt?

Véleményem szerint azt a kéményt sima malterba, abból is a gyengébbik fajtába rakták annó! Kizárt, hogy misungos(beton) fugán kijött volna bármi is! Az a kémény szét volt málva a kátránytól, az ette meg a fugát évek alatt a tűz már csak kihordta a törmeléket. Ebből kifolyólag félő, hogy szét fog esni a fúráskor egy része a kéménynek! Szerintem nem lesz könnyű dolgod! :)  A határozatot sem tudom hogyan fogjátok átlépni, mert a bélelés önmagában nem megoldás a statikai problémákra. Én biztosan újra raknám, ha szabad, ha nem szabad, akkor a fúrás-bélelés sem megoldás.

Számíts arra is, hogy ha be lesznek perelve, nem lesznek elnézők! :) Normál esetben sima ügy, legalább is nálunk biztosan elfogadnák a felújítás indokot, de ha pattogok, betartanák a törvényt, biztos lehetsz! :) Kinek mi a fontosabb, ugyebár...

Írd majd meg mi volt, érdekel! Köszi!

Előzmény: citcat 18-16v (12591)
Totya3 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12598

Ez pont olyan, mint amikor úgy mész át a zebrán, hogy nem nézel körül, mert zöld a lámpa és úgy is zebra van, neked van elsőbséged. A fejfára is ezt fogják írni?

 

Egyébként sokszor leírtam, nálunk(Fejér megye) minden évben sepertek és sepernek a seprők és fel kellett engednem a padlásra is, nem tágított, mikor mondtam neki, hogy alulról seperjem elég az, nem volt hajlandó, megértem amúgy... Viszont feleslegesen nem csesztettek semmiért! Ez van, ahány ház, annyi szokás...

Előzmény: Ofenbau (12596)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12597

Ugyanolyan engedélyezési eljárás alá esik mint egy külső homlokzati ablak vagy garázs hozzáépítésnél. Ha nincs meg az eredeti tervrajz akkor volt,hogy 350ezerbe fájt, de vidéken csináltak már78000ft-ból is.

Előzmény: csiba00 (12593)
Ofenbau Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12596

"Mi eddig csak gáz turbós családi házban laktunk, a vegyes tüzeléssel nem volt tapasztalatom. Vicces az egyetemi végzettségre von. utalásod mert nekünk ráadásul van, csak jogi ."

 

 

 

 " Megjegyzem, nem csak a kéményseprő a hibás!"

Valóban nem csak ő, hanem a tulaj is és a római pápa. Végül a tulaj viszi el a balhét. De ha mán Juditéknak van jogi végzettségük, talán egy pert ha nem is de egy panaszt csak megér ez a móka.

 

 

 Habár azzal is vigyázni kell ! Eccer bepanaszoltam a seprőket az önkormányzatnál a jegyzőnél. Nézegették a levelet előlről, hátulról, majd mivel sokat nem tudtak vele csinálni elküldték a  Rákospatak u. - ba.

 Ezzel a kör bezárult.

 Honnan tudom ? hát a végzés után felhívtam az önkorit, ott mesélték.

Előzmény: Totya3 (12583)
Ofenbau Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12595

 Ekkora rombolás nyomait nem fogod egy nap alatt eltüntetni !!

 

 

"Hát valóban rettenetes dolog volt a kéménytűz, a kéményből kicsapó tűz (fugákon, réseken) meggyújtotta a gipszkarton mennyezetet is, és a teljes felső szinten szétrepedezett a gipszkarton mennyezet, fal stb. Még azok is durrogta, ahogy repedtek széjjel. "

 

 

 

 Anno régen kb. 3 évig nem tisztítottam a kémény kamint, kb. 3 veder kormot pakoltam ki.

Előzmény: judit0 (12589)
Ofenbau Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12594

 Nos a kutya itt van elásva :

 

 

a házunkat használtan vásároltuk, 3 év alatt a kéményseprő csak beszedte a díjat, volt olyan, hogy áprilisban már a szeptemberit is, nem ellenőriztek semmit."

 De nem a 3 év alatt hanem már régebben se igen ellenőrízték, tisztításról meg szó sem volt.

 

 Aki lát  kéményseprőt kormos ruhában szájvédővel, az fotózza le és rakja ide fel !!

 Ahhoz , hogy kéménytűz legyen  és az romboljon is, tetemes mennyiségű koromnak és kátránynak kell felgyülemleni.

Előzmény: judit0 (12582)
csiba00 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 12593
Mennyi egy építési engedély pl. egy 12m-es 160mm-es szerelt kéményre?
Előzmény: citcat 18-16v (12588)
judit0 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 12592

Jaj, nagyon köszönöm. Mindenképp kereslek, megbeszélünk mindent. Kérem úgy rendezd a megrendeléseket, hogy szeretném, ha megcsinálnád minél előbb, ahogyan tudjátok vállalni.

 

Köszönöm. judit

citcat 18-16v Creative Commons License 2013.12.01 0 0 12591

Ha lefúrom a kéményt akkor abban nem marad semmi kátrány, egy kerek lyuk lesz belül 180mm átmérővel amihez hozzá sem ér a saválló cső.

Előzmény: judit0 (12590)
judit0 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 12590

Ja még egy dolgot elfelejtettem, elnézést.

 

a kátrányszag beszivárgását úgy magyarázzák, hogy  a savállaó csőben 700  C  a hőmérséjóklet, felmelígíti a kéméynt, ami belül pedig kátrányos, és beszivárog a szag. 

 

Köszönöm: Judit

 

 

judit0 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 12589

Nagyon köszönöm a segítséget. Az alsó szinteken vakolat van a kémény külső részén végig, a felső szinten volt dísztéglával rakva, ott repedtek szét a téglák. A felső szinten terméskövel végig akaropm rakni kívülről az biztosan stabilizálja ,valamennyire.

Hát valóban rettenetes dolog volt a kéménytűz, a kéményből kicsapó tűz (fugákon, réseken) meggyújtotta a gipszkarton mennyezetet is, és a teljes felső szinten szétrepedezett a gipszkarton mennyezet, fal stb. Még azok is durrogta, ahogy repedtek széjjel. 

 

köszönöm a felajánlást, élnék vele. Holnapi napon dolgozom, (nem tudom, hogy lesz időm telefonálni)  kedden szabadságra jövök, akkor mindenképp keresem , és mielőbb szeretném ha el tudnánk végezni a munkát úgy, hogy használni tudjuk a kéményt. 

 

köszönöm. judit 

citcat 18-16v Creative Commons License 2013.12.01 0 0 12588

Csak új ház építésénél nem lehet tégla kémény! A külső fali szerelt kéményhez meg kell építési engedély is ami többe kerül mint a bélelés+fúrás+szakvélemény együtt.     (a kéményseprő át se veszi érvényes építési engedély nélkül)

Előzmény: csiba00 (12587)
csiba00 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 12587

"Sajnos az általad javasolt eljárás azért nem jó, mert a kéményt használhatatlanná, életveszélyessé nyilvánították."

 

Nem ismerem pontosan a jogszabályokat, de azt tudom, hogy új kémény már nem lehet téglából építeni és savállóval kibéleltetni. Semmilyen szakmai okon nem lehet mellette felhozni, hiszen, akinek ilyen kéménye van az vígan üzemeltetheti a legkisebb problémák nélkül. Csak a csókosoknak nem jut ebből pénz.

 

De tudtommal tégla kéményt fel lehet újítani. Felújítjátok, hogy megszűnjön az életveszély és utána bélelni.

Előzmény: judit0 (12584)
csiba00 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 12586

Statikailag kérdés szerintem, hogy milyen állapotba jutott a kéményed. Attól mert azt már így béleletlenül nem lehet használni, nem hinném, hogy azt jelenti, hogy bélelten sem. Ha szerkezetileg ok, akkor én azt tanácsolnám, hogy béleltessétek ki saválló béléssel és kicsit pofozzátok helyre a kéményt kívülről. Utána gond egy szál se, legalább is kéménytűz ilyen eseteire. A 15 cm-es bélés elég nagy kazánoknak is elég, főleg 12m-es magasság mellett.

 

Nálam is volt pár éve, jól tele is lett a gyatya. De a saválló magában tartotta a lángokat és csak átmelegedett a tégla körülötte, de nem lett semmi. Még szag sem jött be a lakásba. Azt én hülyeségnek tarom, hogy bélelés után is bejön a kátrányszag. Persze, ami már lerakódott a téglára, az be fog jönni, de a savállóból nem jön be semmi.

 

 

A tűz kialakulásához: jó kérdés, hogy előtte milyen állapotban volt a kémény, de az is kérdés, hogy ti, hogyan tüzeltetek. Mennyire száraz fával, milyen hőfokon, mennyi levegőt adtatok a kazánnak.... Nagyon könnyen és rövid idő alatt ki tud alakulni annyi lerakódás ami begyullad. Messz nem kell hozzá egy fűtési szezon.

Előzmény: judit0 (12582)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.12.01 0 0 12585

A legjobb ha kibélelteti 150mm-es saválló csővel, a régi kéményt le kell fúrni és kijavítani ez kb 280-300 ezerbe fog kerülni és kb1-2 nap alatt kész. Sajnos már csak a jövő hét végére tudok vállalni mert egyrészt  tele vagyok másrészt meg nincs rendes kémény bélés cső, arra is várni kell (megrendeléstől kb6-10 nap). A fúrás azért jobb mert nem kell hozzá szétverni az egész házat,és azonnal használatba lehet venni nem kell várni amíg megszárad a falazás. ha kérdése van hívjon fel 7-22óráig a 06309754152 számon.

Előzmény: judit0 (12582)
judit0 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 12584

Sajnos az általad javasolt eljárás azért nem jó, mert a kéményt használhatatlanná, életveszélyessé nyilvánították.Erre tekintettel mindenképp a kémény cég hatósági eljárása alá esik. 

 

Nincs azzal gondom, hogy magamra hargítom őket, mert úgyis bepoerlem, tudniillik majdnem meghaltunk. ha ezzel éjjel történik akkor a füsttől meghalunk, illetve a házunk leégésétől is 10 percre voltunk azt mondták a tűzoltók.

 

Ha nem mondta volna a kéményseprő kívülról ránézve a házra , hogy minden rendben a kéménnyel akkor még talán elgondolkodom.

 

Mi eddig csak gáz turbós családi házban laktunk, a vegyes tüzeléssel nem volt tapasztalatom. Vicces az egyetemi végzettségre von. utalásod mert nekünk ráadásul van, csak jogi . 

 

A kamix tecghnológia nem jelenthet megoldást? Gondold el 12 méter hosszban a ház 3 szintjén végig futó kémény szétveréséről beszélünk. (A ház felújítva)  Nagyon durva. akkor inkább hagyom és külső kéményben gondolkodom mégis. 

 

Judit

Totya3 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 12583

Amit én csinálnék: Lebontanám, mert azt már megette a fene. Felújítanám, azaz újra raknám a helyén úgy, hogy bele tennék egy 15cm-es saválló csövet. Ha kész, akkor azt mondanám a seprőnek, hogy csak bele lett húzva egy cső és szépen újra lett vakolva. Ha ezt csináltatod valamelyik szakival, akkor is mehet így, csak meg kell beszélni vele. 

De ha nekiestek a kéményeseknek, akkor viszont nehéz dolgotok lesz. Megjegyzem, nem csak a kéményseprő a hibás! Én soha nem fizetek a semmiért, ráadásul ellenőrzöm a kéményt magam is, mert nem kell hozzá egyetemi végzettség! ;)

Sok sikert és gyors megoldást kívánok!

Előzmény: judit0 (12582)
judit0 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 12582

Egy óriási problémám van, és ahány szakember annyi véelméynt hallok.

Szeretném kérni a seígtségüket.

 

12 méter kéményünkre 15 cmes átmérővel 35 kw kazán van rákötve. legalábbis ennyit tudtam megjegyezni eddig a szakemberek előadásából. 

a házunkat használtan vásároltuk, 3 év alatt a kéményseprő csak beszedte a díjat, volt olyan, hogy áprilisban már a szeptemberit is, nem ellenőriztek semmit.

Decemberben kéménytüzünk lett, tombolt a tűz a kéményben a felső szint is lángott kapott már.

A katasztrófavédelem a határozatot 8 hónap alatt hozta meg, fellebbezésre. Az elsőfokú határozat annyit tartalmazott, hogy tűz volt. Az , hogy én gyújtogattam vagy mitől lett tűz azt a hatóság nem tratotta fontosank rögzíteni. 1 év alatt a biztosító még egy fillért nem fizetett.

Állítólag egyébként a kéményben olyan volt a lerakódás , hogy alig ment ki a füst. (ki tudja az előző lakónál is mikor ellenőrizték utoljára) 

 

 

A kéményt meg kívántuk csináltatni. Több szakember jött akik mást és mást mondtak Állítólag a kéménybélelés leszűkíti a keresztmetszetet annyira , hogy már csak egy kisebb teljesítményű új kazán köthető rá, azonban az nem fűti ki a házat. (Szlárd tüzelésű egybekben a kazán, akácfával tüzeltünk.)ha kibéleltetjük akkor is bejön a kátrányszag a házba.

 

A másik lehetőség , hogy a házon kívül egy új kéméynt kell építeni, de mivel ez a 4. kémény lenne , illetve ez  akazán áthelyezésével is járna nem teljesen az a megoldás amit szeretnénk.

 

Ezen túl ajánlottáűk a kamix technológiát. Azonban tudni kell, hogy a kéméyn olyan mértékben ment tönkre, hogy a házon belül futó kémény téglái megrepedtek, a fugán a házon belül jött ki a tűz. Nem tudom, hogy ez megfelelő -e ilyen állagromlott kémény esetén, mert ahogy olvastam csak 400 C fokig megfelelő, a fatüzelés pedig magasabb fokon ég.

 

Kérem szíves véleményüket, ha szakmai megoldásuk , szakember ajánlatuk van az ügyre azt is szívesen vestzem.

 

Sürgős lenne az ügyünk. köszönöm: judit

 

 

gmkiev Creative Commons License 2013.12.01 0 0 12581

Erről azért lehetne beszélgetni!

 

De a füst elvezetések kitételei túllihegtetettek az biztos.

A halálesetek szám a meg továbbra is nő, vagy csak eddig nem ismertük és ezért tűnik fel.

Előzmény: Calcitos (12579)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.11.30 0 0 12580

Na ezt próbáld meg elsütni a magyar kéményseprőnek. Mert az Olaszoknál, Horvátoknál,de még a németeknél is lehet így bekötni, és ott simán lehet parapetest is felszerelni.

Előzmény: Calcitos (12579)
Calcitos Creative Commons License 2013.11.30 0 0 12579

 És azzal mi a probléma ?  Egy túrbós készüléknél a   kazán és a kéményközötti részeknek tömörnel kell lennie - itt túlnyomás van, de miután belép a kéménybe, elviekben jó a gravitációs kémény is. Hol jön ki a füst ?  vagy a kémény tetején vagy a tisztító ajtón, azt is lehet tömíteni.

Előzmény: citcat 18-16v (12577)
gmkiev Creative Commons License 2013.11.30 0 0 12578

:)

Előzmény: citcat 18-16v (12577)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.11.30 0 0 12577

Nem én csinálom a papírt,hanem a hazai forgalmazó az meg azt vési a papírra amit akar. Csináltam már olyan készülék cserét is ahol a turbós készülék lett gravitációs kéménybe kötve mert a ventilátor csak 6métert tudott, és a csarnok12méter magas . A kéméyseprő csak a forgalmazó által írt papírt és a gáztervet nézegette, a gázművek meg a kéményes papírt. Ezek a légfűtők már több mint 10éve működnek pedig nem is kellene kémény ezeknek az amúgy parapetre készített készülékeknek de nálunk abszurdisztánban ugye nem lehet kihagyni a kéményseprőt.

Előzmény: gmkiev (12576)
gmkiev Creative Commons License 2013.11.30 0 0 12576

Ahogy írod, pontosan!

A kandalló készítésének otthonában!

Te bizonyára megrajzolnál bármit a célod elérése érdekében!?

Előzmény: citcat 18-16v (12575)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.11.30 0 0 12575

A gyári dokumentumok meg otthon készülnek....

Előzmény: gmkiev (12574)
gmkiev Creative Commons License 2013.11.30 0 0 12574

 

Ugye-ugye?

Van megoldás a kéményre, másképp is!

Persze meg kell győzni a tervezőt, átvevőt, gyári dokumentumokkal!

gmkiev Creative Commons License 2013.11.28 0 0 12573

Mert gyorsan akartak végére járni az utcának.

Volt egy pár, meg két egyes járőr! :)

Előzmény: Gibson59 (12570)
Gibson59 Creative Commons License 2013.11.28 0 0 12572

sok sok műszeres mérés után kialakula az emberben egy ráérzés és hidd el, el lehet találni

Előzmény: Totya3 (12571)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!