Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12188
Nyakas vagyok,ezért ezt nem annyira tudom.De egyszer egy hétig a derekammal is volt gond.Piszok hajszás volt. A farmert háton fekve,nyújtott lábbal felküzdöttem.A zokni is eltartott egy ideig.:) Azután úgy gondoltam,hogy a javasolt pihi helyett nyújtok, ami megy.Ez hozott eredményt. Nekem is van hengerem, nem a sima felületű, hanem olyan rücskös.Ezzel akartam kimaszírozni az izomcsomót a lapocka mellöl.Mert különben nagyon jó az izompolyára. Lábra, combra fenékre, derékra jó is volt.A felső háti szakasz irtózatos fájdalommal válaszolt, azóta rá sem tudok nézni.:(
Előzmény: porcika88 (12186)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12187

Tornát imádtam , főleg az smr hengerest . A hülye hengeremet úgy megszoktam, hogy azzal alszok vagy pihenek . Vagy térdem alatt van, vagy ha oldalamon fekszek akkor a felső behajlitott térdem alatt . Sokkal kényelmesebb mintha a lábaim egymáson lennének 

az első manuál meg döbbenetes volt nekem . Még a járásom is más volt utána . De a hülye gyulladás miatt meg fájdalom miatt fel kellett függesztenem :-(( nem vigyáztam magamra , emeltem meg hajoltam . Meg is szívtam 

Előzmény: 1323333 (12185)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12186

Hogyan lehet felvenni szűkszárú farmert ?? Április óta bő cuccokban járok, sportcipőben, mert az első normál farmer próbálkozás felvétel 10 perc volt . Levételről nem is beszélek ... Tudom nálam még friss a dolog, nem tapasztaltam még ki az ügyességeket , meg az egész egyik napról  másikra történt :-( egy reggel így ébredtem . Persze voltak kis fájdalmak egy takaritás vagy pakolászás után , de azokat reggelre kialudtam . Doki szerint volt valszeg egy utolsó csepp egy utolsó rossz mozdulat meg huzat . Mert sajna nekem a fájdalom most nagy részben gyulladás , ami mr-en is látszott. De mivel javul szépen lassan , visszatérnék a ruháimhoz a tréning cuccokról . Volt olyan időszak mikor zoknit se vettem fel, mert 3 perc próbálkozás után gondoltam , jó lesz a cipő anélkül is :-) 

Előzmény: Törölt nick (12183)
1323333 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12185

na pl.ilyennel sosem volt gondom,hogy tusszentes,kohogesHajolassal volt terdem alatt 10 cm-re tudtam egxenes labbal.most elerem a talajt😃.Dorn terapia erdekes meg nem olyan agressziv ilyen kene nekem..csak ez sincs a kozelelemben..Porcika sok turelmet es kitartast hidd el a torna sokat fog valtoztatni!! Csak ido!!en 2 ho utan kezdtem el erezni a jo hatast

Előzmény: Törölt nick (12183)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12184
Beutaló sehol nem kell mr-re ha privát.
Előzmény: porcika88 (12182)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12183
Az ember sajnos meg kell, hogy tanulja, hogyan lehet gerincbarát módon művelni a hétköznapi dolgokat.
Mosogatás terpeszben tokásítva, porszívózás támadóállásban..... :-)
Tüsszentést ha lehet elhárítom azzal, hogy egy ideig felfüggesztem a légvételt. :)
De tényleg nem lehet mindent kivédeni.

Előzmény: porcika88 (12180)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12182

Sajnálom :-( jó doki meg a centrum is jó hely . Van ott 3 gerincdoki . Oda járok gyógytornára és manuálra is . Eddig várnom nem kellett, mindig pontosan fogadtak . Van röntgenük is, mri meg van a városban 3. Én a nyitottban voltam , zártba nem mertem menni mert paráztam tőle . nem kellett beutaló se . A korház döbbenet volt . Azt mondták aug 18-án mehetek . Mondom nekik köszi, addig hajam tépem ki, inkább priviben 

Előzmény: 1323333 (12178)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12181
Van olyan manuálterápia ( Dorn terápia ), ahol lentről haladnak felfelé. Elöbb összemérik a lábakat,majd jön a csipő,majd a gerincen haladnak végig, és a paciensnek közben bizonyos mozgásokat kell végeznie.Tehát lentről felfelé korrigál.
Érdekes!
Előzmény: 1323333 (12179)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12180

Brutális, hogy milyen alap dolgok mint egy köhögés vagy tüsszentés milyen állat fájdalmat tud okozni. Mikor picit viszketni kezd az ember orra és már keresi a kapaszkodóhelyeket csak, hogy túlélje azt az 1 másodpercet. Vagy egy szimpla fogmosás vagy hajmosás . Na és akkor ne beszéljünk a hányingerről vagy öklendezéstől amit egy gyógyszer okozott . Egyik alkalommal konkrétan összeestem mint egy zsák krumpli. 

Előzmény: Törölt nick (12177)
1323333 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12179

koszi a vigaszt.en is varom azt a napot.mikor visszakapom a gerincem.a labaim😃.mar azn is filoztam hogy esetleg az anno manualterapuatol elcsuszott a keresztcsontom..medencecsavarodassal huzogatozt a doki..es az okozhat ilyen rövidebb lab erzest..

Előzmény: Törölt nick (12176)
1323333 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12178

koszi Szombathelyi vagyok😩

Előzmény: porcika88 (12175)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12177
Nekem mondod? Ilyenkor két kézzel fogom a nyaki gerincem. :)
Előzmény: porcika88 (12173)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12176
Ormosnál az a rossz, hogy hiába van időpontod, órákat kell várni. Nekem iszonyú hosszúnak tünt a várakozás.Ez volt az egyik ok,amiért csak egyszer voltam nála. Hihetetlen dolgokkal találkozom néha. A minap találkoztam valakivel, akinek olyan volt az egész tartása, mint egy C betű.Elképzeltem, hogy egy mr milyen "anatómiai eltéréseket" mutatna nála. Azt mondta, mások is mondták már, hogy rossz a tartása. És nem fáj semmije! Nálam meg képtelen volt felfedezni a gyógytornász tartáshibát, pedig igyekezett. Fura dolgok ezek! Itt a fórumon volt egy nő,akinek a nyakát megoperálták,mert egy csontos csőr nyomta az ideget.Operációt követően instabil lett,jött négy sérv, majd hat év szenvedés után tünetmentessé vált. Tehát van remény!
Előzmény: 1323333 (12174)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12175

ha Fehérvár közeli vagy, tudom ajánlani a dokimat , Dr.Czifra Attila . C-med-ben rendel hetente 2 alkalommal. Nagyon jó fej, és én eddig ha menni akartam mindig volt időpont, várni max 2 napot kellett. 

Előzmény: 1323333 (12174)
1323333 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12174

igen.mert lehet valaki vegigel egy eletet hogy serve van.csak nem tud rola...jo helyen van😃.vagy egy rissz mozdulat es evekig kuzd...aztan lehet"csak"becsipodott valami amit az mr nem mutat.nagy dilemma...mostvmondjuk nem panaszkodok egy fokkal megint jobb...de meg mindig nincs valami a helyen..hetfon mrgnezem az itteni doki t milyen..mit mond aztan azt hiszem bejelentkezek Ormos dokihoz..szerinted mennyi idot kell varni kb.?

Előzmény: Törölt nick (12172)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12173

Milyen boldogságot tudnak apró dolgok okozni. Pl mikor tüsszent egyet az ember , rákészűl hirtelen, hogy na most jön a brutál kín és jééé semmi :-)))

Előzmény: Törölt nick (12172)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12172
Egyet értek veled,lényegesebbnek tartom a tünetet.
Ha egyszer elérem a tünetmentességet, onnantól nem lesz több mr.
Előzmény: 1323333 (12171)
1323333 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12171

az a lenyeg hogy nem vagy rosszabbul...nekem nem mutatitt semmit az mr.megis lassan javulol.vagy szerintem lassan...napi 1 torna.deneverpad.heti 3 edzes(spinning,zumba),meg 1 nap 5km gyaliglas nekem is van.de mellete ülok 10 orat..

Előzmény: zlota (12170)
zlota Creative Commons License 2015.05.27 0 0 12170

Velem is történtek dolgok...

Régebben írtam, hogy van egy kiszakadt gerincsérvem.Amit operálni is akartak de kis javulás/és mivel szerettem volna elkerülni a műtétet/ miatt elmaradt.

Aztán feljavultam egy szintre,és most még tovább sikerült javulni, olyannyira, hogy már bizakodó voltam - 1év telt el-, hogy felszívódhatott.Kérdeztem is itt, hogy lehetséges-e.Mivel a dokiknak is megoszlott a véleménye...

Most voltam MR vizsgálaton és a doktor szerint valóban történt minimális csökkenés a sérvben és már nem jelentősen nyomja az ideget az MR kielemzője szerint sem.

Viszont a felette lévő sérv, az MR kiértékelője szerint minimálisan nőt!Bár ez nem biztos, mert összekeverték a két MR-t, a doktor pedig ilyet nem mondott.

Aztán jött a negatív hír.Doktor:"Fáj-e a dereka?Ha nem akkor majd fog!" Nem fáj...még... Szerinte a sok gyógytorna miatt nem- napi 1 óra-de valószínűleg fog, mert nem stabil a gerincem már a legutóbbi MRhez képest :(

Így megúsztam a gerincsérv miatti kis műtétet, de egy nagyobb stabilizációs műtét fog kelleni, ha elkezd majd fájni a derekam.

Én rossz hírként veszem a párom szerint meg jó hír, hiszen a sérv -ha minimálisan is,de csökkent.

Igazából tanácstalan lettem, és kicsit feleslegesnek érzem a sok szenvedést és a rengeteg időt és energiát amit a kezelésekbe, heti 2-3 úszásba és napi 1x gyógytornába fektettem.

porcika88 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 12169

37. 14 év irodai munka, 2 éve elhanyagolt autobaleset utáni hátfájás. 

doki haláli volt, nagyon jó fej, megnyugtatott. Gyógyszert csak azért irt mert én kértem most. Mert kezdtem úgy érezni hogy ez a rohadt fájdalom kezdi elvenni a kedvem mindentől. Na meg látott gyulladást az MRI-n. Azt mondta no para, simán megoldható a dolog csak a türelmem kell meg kitartás. A fontos , hogy ismét megkezdjem a tornát és utána a hátizom erősitést. Már multkor mondta, hogy visszacsinálni ezt nem lehet, de ha mindent megfelelően csinálok, akkor lehet Ezzel simán élni . De ez nem azt jelenti, hogy nekiesek mint egy marha a kondigépnek, hanem szépen óvatosan és felügyelettel, majd utána a szabályok szerint egyedül is . Mert most is a visszaesést valszeg egy kamikaze akcióm is okozta . Vettem ilyen smr hengert , megkaptam a feladatokat . De mivel azok mentek gondoltam kipróbálok pár extrább dolgot , mondván nem fáj . Másnap duplán fájt

igen, alul a derekamnál van a bibi. Pontos nevét nem tudom, lumbosacrális vagy milyen MRI-t készitettek . Jó ötlet volt ez az mri, és szerencsére 3 napot kellett várnom csak rá. Mikor korházba becsoszogtam ott aug 18- at mondtak 

Előzmény: MBman (12168)
MBman Creative Commons License 2015.05.26 0 0 12168
Hány éves vagy, ha megkérdezhetem? Amugy ez szerint a diagnozis szerint nincs sérvnek nevezve az elváltozás, viszont irritál bizonyos dolgokat az a porckorong kitüremkedés! Ami feltételezem a legalsó csigolya alatti porckorongnál van.
Előzmény: porcika88 (12166)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.26 0 0 12167
Szia!

Szerintem sokunk elkövetett hibákat,mert a fájdalom mindenkit, gyors, sokszor átgondolatlan dolgokra ösztönőz.
Nem akarok okoskodni, de neked kell a kezedbe venni a dolgokat, gondolok itt a konzervatív megoldásokra. Amiben az orvosok segíteni tudnak: diagnózis,gyógyszerek, műtét. :(
Nekem a gyógyszer még csak nemis tompítja a fájdalmat, így nem szedek semmit. Még az elején használt.
Remélem a dokitól kapsz valami jó tanácsot.
Javaslom, ha ledölsz, tedd fel a lábad pl.egy székre, hogy tehermentesítsd az alsó porckorongod. Úgy tornázz, mintha sérves lennél!

Üdv.


Előzmény: porcika88 (12166)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 12166

Első tipp arthrozis volt, arra kezdtem el a tornát meg a manuált, jobb lett. Majd 3 lépés előre után 6 lépés vissza, full visszaestem. Ügyeleten az öreg doki már kiszakadt sérvről hadovált, én meg könyörögtem neki injekcióért, amit nagy nehezen beadott. Mri eredményt ma kaptam meg,az szerint: scoliosos lumbalis, discopathia, protrusio discii intervertrebalis dura benyomattal s1 gyöki irritácio lehetőséggel. Nem vagyok szaki, de ezt még olvasni is rossz:-(. Ma megyek vele este a dokihoz 

Előzmény: ex-petike23 (12165)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 12165

Szia !

 

Mi a baj ? Porckorongsérv ?

Üdv.

Előzmény: porcika88 (12164)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 12164

Sziasztok. Csatlakoznék ha lehet. Április óta vagyok ebben a mizériában, és most már látom , hogy elkövettem rendesen hibákat . Hajszoltam a gyógyulást nagyon, rossz doki , rossz gyógyszer stb. Elkezdtelek titeket olvasni, és inkább itt osztanám meg a bajaimat mint már sokaknak az idegeire megyek. szerintem ezt csak az érti meg aki szintén átéli a fájdalmat, tehetetlenséget, küzdést stb. Egy egészséges ember nem érti miért sírom el magam csak azért mert látom kikötődött a cipőm. Egy " gerinces" viszont tudja, hogy k@&€a nagy fájdalom lesz azt bekötni, vagy ciki segitséget kérni...

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.24 0 0 12163
Igen, biztos a felfedezőjéről kapta a nevét, mint általában a szindrómák. Nemigen van magyar "irodalma".
Csak azt nem értem, hogy ezt korábban nem látták? Hiszen te már régóta szenvedsz.:(
Előzmény: GeriSoft07 (12162)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.05.24 0 0 12162

Miutan olasz doki fedezte fel, rola neveztek el

gondolom a szetlapult csigolyak miatt er ossze, s ha mar osszeer, ossze is no majd

persze tok hiaba ugatom hogy olyan erzesem van, mintha kavics lenne ott, meg elakad es kattog, lofassst nem vizsgalatot

es gondolom ezzel kb igy jartam, mert nem eppen kezelheto

de majd tobbet logok

Előzmény: Törölt nick (12161)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.24 0 0 12161
Pedig jobban járnál a két lottival.:)

Idemásom Ormos doki véleményét:

Az ötödik ágyéki csigolya sacralisatiojának (keresztcsonthoz összenövési- fejlődési rendellenesség) -önmagában egy rtg elváltozás- az eredményeként fellépő neuralgia. A lumbágó egy formája. A lefolyás a klinikai tünetektől függ, így a gyógyitás is.

Olyan olaszos hangzása van!
Előzmény: GeriSoft07 (12160)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.05.24 0 0 12160

 

No, drágáim, megvan a csípő és gerinc mr eredménye. Újabb eddig ismeretlen szó, amivel meg kell barátkozzak: bertolotti.
Ez nem a két lotti 
Mondjuk jó, hogy a csípő rendben van, ellenben a bal oldali elakadás, kattogás, és hogy sokszor úgy érzem, összeakad valami, és nem mozdul, és fáj, az tényleg így van. Az L5 csigolya tövisnyúlványa összeér a sacrummal, bal oldalon, és ez hasonló tüneteket okozhat, mint a becsípődés akár.
meg van egy állítólag tartósan kizáródott sérv, már elfelejtettem, mit írtak szakszóval de akkor rákerestem, minden tartósan kizáródott sérülést, pl fixálódott rándulást ezzel a szóval illetnek, az elvileg sok gondot nem okoz, mert olyan jó helyen van.

1323333 Creative Commons License 2015.05.22 0 0 12159

koszi a tanacsokat. Nekem a nyakas dolgok nem fajnak.mashol van gondunk...remelem tenylegaz izom rovidult meg.jun.1-jen megyek dokihoz.manualterapia jo lesz neked szerintem..A falhoz tamaszkodos vadli nyujtast csinalom de akkor kiprobalom a lepcsoset.hanyatfekve a felsotestem fordul .igy csavarodni kell.nem talaltam kepet.gyofytornan javasoltak.

Előzmény: Törölt nick (12158)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!