Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

stevie wonder Creative Commons License 2007.10.14 0 0 2270

"""Megy a szellőzés, valami észre vehetően "csiripel" a rendszerben"""

 

Meg hát ősz van. Ki kellene kapni az elszaradt falevelet, aminek belelog a szára a ventillator lapatjai koze :-)

Előzmény: zzoollyy (2268)
langsam Creative Commons License 2007.10.14 0 0 2269
Vesz az ember egy automatát !
Előzmény: bigjohni (2267)
zzoollyy Creative Commons License 2007.10.14 0 0 2268

Hali!

 

"""Megy a szellőzés, valami észre vehetően "csiripel" a rendszerben"""

 

Itt látszik mennyit értesz az autóhoz, mielőtt valamit kuláznál esetlegesen meg is lehetne kérdezni miért csinálja!!

Mindegyik csinálja nem csak a tied, a hőmérséklethez állítja a lapátok és még sok minden mást, de ezért nem rossz, hanem ilyen!

A fékezésnél nem tudom mi rezonálhat, de nincs olyan autó amibe ez-az ne zörögne, rezonálna,az enyémbe is nyöszög a hátsó ajtónál vmi.

Biztos a te régi autó teljesen nesztelen volt, akkor miért kellett Superbet venni??

Előzmény: Bora1 (2259)
bigjohni Creative Commons License 2007.10.14 0 0 2267
Vajon mi történik majd ha lekopik a váltógomb tetejéről a "segítség"?
Előzmény: langsam (2265)
Varshi Creative Commons License 2007.10.14 0 0 2266

Be bizony. :)

A kapcsolója nekem ugyanoda ment, mint ahol a gyárinak volt a helye.

Előzmény: bigjohni (2264)
langsam Creative Commons License 2007.10.14 0 0 2265
Oké, értem... Csak azt az "újdonságot" akartam jelezni, hogy ennyi pénzért és a kategóriájában nagyon jó a Superb. És nem szeretem, ha valaki a fórumban szidja. Az vegyen mást akkor, mondjuk Rolls-Royce-t, az tényleg maga a guruló tökéletesség. De láttam, a jobb-bal cetlivel Te is reagáltál... Üdv.
Előzmény: bigjohni (2263)
bigjohni Creative Commons License 2007.10.14 0 0 2264
Gyári utólagosról nem tudok, viszont egy másik fórumon ezt ajánlották:
http://www.autoriasztok.hu/ulesfutes.htm
Gondolom beépítik az üléshuzat alá.
Előzmény: Chris905 (2261)
bigjohni Creative Commons License 2007.10.14 0 0 2263
"Semmi sem zörög, semmi sem nyikorog"
Zörög az csak nem hallod!

Az enyémben rezeg az ülés, és a belső tükör is.
Szerencsére csak akkor ha jó zene van pl. a rádióban. (~600W)
Előzmény: langsam (2262)
langsam Creative Commons License 2007.10.14 0 0 2262
3500 km van a gépemben. Semmi sem zörög, semmi sem nyikorog - és tényleg keveset fogyaszt. Az automata fényszóró ténye először zavart, de mostanra rájöttem, hogy jó és kényelmes dolog. Nekem a cetli esetleg csak azért lehetne: Jövő héten most már tényleg muszáj tankolni... Szóval a Superb nekem ennyi pénzért: Sikeres Utazó Príma Energiatakarékos Remek Batár.
Chris905 Creative Commons License 2007.10.14 0 0 2261

Sziasztok!

 

Azt szeretném megkérdezni Tőletek, hogy utólagosan mennyit kérnek az első ülések fűtéséért?

A hátsó kettőt egyáltalán vállalják utólag?

bigjohni Creative Commons License 2007.10.14 0 0 2260
"oda van támasztva a cédula nagy betűkkel: FÉNYSZÓRÓ!!!."
Gondolom a bal szélső szellőzőhöz a BAL, a jobb oldalihoz pedig a JOBB, cetli került.
:)
Előzmény: Bora1 (2259)
Bora1 Creative Commons License 2007.10.14 0 0 2259
Na kérem, megjött a 4500. kilométer. Tapasztalat...
Lassan gurulok alapjáraton, és fékezek, valami zörög az egyébként üres utastérben. Elengedem a féket kussol. Megint fék, megint rezonál. Gondolom jól össze van rakva a gép.
Megy a szellőzés, valami észre vehetően "csiripel" a rendszerben. Ha kikapcsolom kussol. Gondolom jól össze van rakva a gép.
Röhög boldog, és boldogtalan, mikor beülünk, és a műszerek elé oda van támasztva a cédula nagy betűkkel: FÉNYSZÓRÓ!!!. Ilyenkor szokták megkérdezni, hogy ebben az autóban ugyan azt a célt szolgálja a CANBUS, mint a csomagtér távnyitója??? Vanni éppenséggel van, csak minek.
Egyik utasom el is nevezte SUPERB GT-nek. Guruló Töketlenség.
Szerintem tök igaza van, de legalább keveset fogyaszt.
Ursa Major Creative Commons License 2007.10.14 0 0 2258

ez engem is erdekelne, angol-nemet-magyar bármelyike, de lehet akár cseh is, legfeljebb lefordíttatom az előző három egyikére.

ha találsz, pls. gondolj a forumtársakra.:)

 

Előzmény: langsam (2253)
langsam Creative Commons License 2007.10.13 0 0 2257
Egy másik fórumban tegnap valaki sajnos komoly balesetet szenvedett, de szerencsére nagyjából ép bőrrel megúszták. De a kocsi totálkáros lett, pedig nem volt nagy a sebesség és csak egy Suzukival találkoztak. Van a fórumban valakinek saját balesetes tapasztalata a Superb tényleges biztonságáról ? Mert ugye a töréstesztje nem volt túl jó, de mint tudjuk a törésteszt azért nem mindig mérvadó. Üdv.
bigjohni Creative Commons License 2007.10.13 0 0 2256
Nekem azt mondták a VW szervizben, hogy a jelenség nem álltalános és inkább régebben fordult elő. Szerintük nem függ semmitől (vezetési stílus, km.,) egyszerűen beszarik. Volt olyan hogy 50e-t sem ment el, de láttak már 200e fölötti gépet probléma nélkül. (szerencsére az utóbbiból van több)
Előzmény: taxiboy (2251)
bigjohni Creative Commons License 2007.10.13 0 0 2255
"Ennyire tartós az 5,5 millió forintos autó?"
Ez a rossz hír,
a jó pedig az, hogy van egy csomó sokkal drágáb és sz*rabb autó is.
Előzmény: taxiboy (2251)
pédétédéi Creative Commons License 2007.10.13 0 0 2254

Sziasztok!

 

Én is nagy részt városban használom az autót. Rengeteg kuplungolás a pesti dugóban.

Talán aki hosszabb távokon autózik, annak tovább fogja bírni.

Csak az bosszant, hogy most lesz 180nál a vezérműcsere és az első féktárcsákat is cserélni kéne betéttel együtt.

Ez így együtt meg elég húzós lesz.

4 éves múlt az autóm.

Nem hiába adják el a németek ilyenkor az autót.

 

Üdv!

langsam Creative Commons License 2007.10.13 0 0 2253
Más. Van már valakinek javítási könyve -akár német nyelvű is- a Superbhez ? Egyrészt jó ha van - mondjuk a szervízben nehezebben vezetik meg az embert, másrészt önmagában is kíváncsi vagyok rá. Vagy ha mondjuk pdf-ben van meg valakinek, az is érdekelne. Üdv.
langsam Creative Commons License 2007.10.13 0 0 2252
Szerintem ezért még ne írd le előre a gépet, bár Neked a munkádhoz nélkülözhetetlen, ez tény. De minden márkának vannak típushibái és bosszantó hülyeségei. A Saabnál ugyanennyi km környékén a kötelező vezérműlánc-szett csere, de csak a motor és váltó kivételével (!) lehet megcsinálni, de akkor már a kuplungot is erősen ajánlott cserélni, minimum 400ezer pénz. Úgy látszik a Superbnél meg ez a lendkerék/kuplung együttes a gyenge pont. Csak más ne legyen. De 177ezer km azért már komoly futásteljesítmény (sok magyar autós egész életében nem megy ennyit) és nekem a szakik azt mondták, hogy pld. egy kuplung 150ezer km-ig jó, utána lutri. Számold hozzá a magyar utakat is (Németországban biztos többet elmennek gond nélkül ezek a gépek), de tudom, hogy ez azt, akinek éppen rá kell költeni százezreket, nem vigasztalja. Így marad az, hogy igyekszünk minnél jobban megkímélni a gépet, de majd egyszer úgyis eljő, aminek jönnie kell. Ezért is jó a fórum, fel lehet készülni bizonyos dolgokra. Üdv.
Előzmény: taxiboy (2251)
taxiboy Creative Commons License 2007.10.13 0 0 2251
Riasztó az előttem álló időre nézve nagyon. Utána jártam az áraknak, és a legjobb helyen beszereléssel kb: 200 ezer. Lendkerék+ kuplung szett minden engedménnyel: 165000 Ft Ennyire tartós az 5,5 millió forintos autó? Nekem szerencsére még nincs ilyen gondom, de mondják hogy a légtömeg mérő is megadja magát. Az előző hozzászólásom azért még fenntartom. Az autót 4-5 évre terveztem megtartani.
Előzmény: pédétédéi (2247)
zzoollyy Creative Commons License 2007.10.12 0 0 2250
Zolkobatyo Creative Commons License 2007.10.12 0 0 2249

Gyere át ide a gondoddal:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9086228

 

Kevesebb mint feléből meg fogod úszni a dolgot.

 

Előzmény: pédétédéi (2247)
Licsimi Creative Commons License 2007.10.12 0 0 2248

Nekem is mondták a szerelők, hogy a kuplung gyenge pont, főleg a Pesti araszolásban. Az javasolta, hogy ne nagyon csúsztatgassam, mert volt aki 80 ezer alatt tönkrevágta...

 

Előzmény: pédétédéi (2247)
pédétédéi Creative Commons License 2007.10.12 0 0 2247

Sziasztok!

 

Egy kis információt szeretnék megosztani veletek.

Elöjött egy furcsa remegés az autón. Alapjáraton szépen ketyeg és néha-néha egy kis kihagyás. Gyorsításnál pedig mintha hangosabb lenne a motor. Járó motornál a kuplungpedál enyhe lenyomásánál remeg a pedál.

Az ok: a lendkerék megadta magát!

Ez még csak a kezdeti stádium ennél még rosszabb is lesz, mondta a szerelő.

Lendkereket külön nem érdemes cserélni, csak komplett kuplung szettel.

Ez a mutatvány munkadijjal együtt 200-250ezerbe kerülne.

177ezer km van most benne.

A szerelő szerint "csoda, hogy ennyit kibírt"!

Röviden ennyi.

 

Üdv!

taxiboy Creative Commons License 2007.10.12 0 0 2246
Enyémben most van 110000 és keményen taxi üzemmódban. A fogyasztás átlagos napon 7.2-7.5 este 6.5-6.8 a városban. Légkondival napközben a 9-et is beszívta. Az óra göngyölített fogyasztásnál 6.6-ot ír. Az utasok szeretik mert kényelmesen elférnek. Műszakilag jól össze van rakva. Nem érzem, hogy vásárláskor rosszul választottam volna. Nyugodt szívvel venném újra ezt a típust. A motort Restore löttyel ápolom, és a gázolajba öntök mindig porlasztó csúcs tisztítót. Ha nem akarsz "egyterűként" dolgozni akkor a legjobb választás szerintem. Féltengely gumiharangot, egy szilentet és a vákum szelep szórta az olajat és azt kellett cserélni. Természetesen a betétek koptak és a második garnitúra végén járok.
Előzmény: Bora1 (2239)
Bora1 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 2245
Nahhh kérem. Jól bele aplikáltuk az xenont a verdába. Nem szól szarul :)
25 000.- pénz volt tokkal-vonóval beszerelve. 1 év gari. A 2007-es évjáratú Superb rendszere nem vette észre az átalakítást. Úgy érzem ennyit megért.
langsam Creative Commons License 2007.10.12 0 0 2244
Előre is köszönöm. Üdv.
Előzmény: Törölt nick (2243)
langsam Creative Commons License 2007.10.10 0 0 2242
Szili76. Szia. Ugye nem felejtettél el ? 115=130-15, vagy 115=105+10. Üdv.
bigjohni Creative Commons License 2007.10.10 0 0 2241
"Venni csak akkor szabad, ha a IV-es Golfal csak az a bajod, hogy kicsi."
Ja, meg el kell dönteni hogy adott pénzmagért egy megbizható nagy új autót szeretne garanciával, vagy egy kisebb, esetleg vénebb de villantós járgányt.
Előzmény: Bora1 (2240)
Bora1 Creative Commons License 2007.10.10 0 0 2240
Most látom, hogy kacsintgatsz a Mercedes topic-ban a csillagocskák felé is :)
Nekem paralell fut a két márka egymás mellett. Vezetési élmény (ha lehet ezeknél erről beszélni) a Superb mellett. Kidolgozás... ellene.
Ez egy olyan autó, amiben a tervezők megpróbálnak utána menni a nagyoknak de az első lépés után pofára esnek. Venni csak akkor szabad, ha a IV-es Golfal csak az a bajod, hogy kicsi.
Előzmény: taxis666 (2238)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!