Keresés

Részletes keresés

Hörpi Creative Commons License 2006.08.26 0 0 7897

Szia Gömbtatu!

 

Ne haragudj a zaklatásért, de nagyon tetszik az étkeződ falának színe. Olyan nehéz eltalálni ezt a színt, esetleg megírnád, milyen festék, vagy hogyan keverték ki? Én is ilyen falfelületet képzeltem el a lakás néhány pontján.

 

Egy kérdés Mindenkihez:

Újabban fontolgatom, hogy az étkező és a nappali mellett a konyhát is laminált padlólappal burkoljuk. Ismertek olyan kivitelt, amely elbírja az ilyen igénybevételt, vagy pont erre tervezték? Esetleg vannak személyes tapasztalataitok?

 

Üdv,

Hörpi

Előzmény: Gömbtatu (7885)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.08.25 0 0 7896
asztalos? egy ügyes szakival még a színe is pont olyan lenne, mint a bútorodé.
Előzmény: timlim (7895)
timlim Creative Commons License 2006.08.25 0 0 7895

Sziasztok!

Van ötletetek arra, hogy hol lehet olyan étkezőasztalt + székeket találni, amelynek az asztala 120 (max. 130) * kb 90 cm-es, és kihúzható? Persze nem csak ennyi az elvárás, mert ilyet már találtam, de az majdnem wenge sötétségű, ami szerintem nem igazán passzol az antik cseresznye konyhabútorhoz. Szóval színben is ok legyen.

Már sok-sok helyen jártam, de a tetszetősek asztala összecsukott állapotban 150-160 cm-es volt, ami ugyan bepréselhető lenne az adott helyre végszükség esetén, de nem ez lenne a vágyam :)

Előre is köszi minden tippet.

Üdv: timlim

Törölt nick Creative Commons License 2006.08.25 0 0 7894

Ez a kád alatti penészedés téma engem is érdekelne. A mi kádunk alatt totál le van csempézve, de félek, hogy ha ereszteni kezd a szilikon fuga, akkor nálunk is gond lesz, és még csak meg se tudom nézni...

Ja, és ilyen fugát azt milyen néven forgalmaznak, ha venni akarok pótláshoz?

 

És a kagylós dolog is érdekelne, mert nekem is van egy csomó szép kagylóm és akartam ragasztani a fürdőbe, de a következő kérdések merültek fel bennem: hogyan tisztítható? Mert pl. ha kicsit is vízkőoldó hatású a tisztítószer, az nem árt a kagylóknak? Le fogod lakkozni őket?

(Én még a tükörre gondoltam őket keretnek, mert az üveget nem vízkőoldós cuccal tisztítom, és a csempén se hagyok így ragasztónyomokat, tükröt cserélni meg könnyebb.)

Kyrandia Creative Commons License 2006.08.25 0 0 7893
Nem félünk a színektől, az előző lakásban a nappali barack, a gyerekszoba halvány lila, a konyha sárga, a háló mályva színű volt. Most a beige-el nem talál a konyhára színt, nekem bejön a narancs. Hát, próbálgatok tovább, csak lesz olyan, ami tetszik neki is.
Előzmény: Gömbtatu (7885)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.08.25 0 0 7892
Rendben, várom, nézem.
Előzmény: domi_nick (7891)
domi_nick Creative Commons License 2006.08.24 0 0 7891
Hétvégén fotózok, ígérem priviben elárasztalak, nem szeretném itt terhelni a nagyérdeműt:)
A pecsétes téglásban és a kandallósvban láthatsz ízelítőt...:)
Előzmény: Gömbtatu (7890)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.08.24 0 0 7890
Nekem is tetszik, de a burkolatlan, bútor nélküli, előzőleg fehér konyhában kicsit szíven ütött.

Domi! (Tudom, P.)

Azonnnnnnal képeket!!!!!
Jó volt a nyaralás?
Előzmény: missparker (7888)
domi_nick Creative Commons License 2006.08.24 0 0 7889
91%ban elkészültünk, már csak a kőbútor lapjai hiányoznak...:)
Előzmény: Gömbtatu (7885)
missparker Creative Commons License 2006.08.24 0 0 7888
Ja, így már emlékszem. Azért nem emlékeztem rá, mert szerintem nem megdöbbentő. Teljesen jó.
Előzmény: Gömbtatu (7885)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.08.24 0 0 7887
"tervező" kulcsszóra gyorskeresés:
7449. hsz.
Az igazán jó progik nem ingyenesek, de ezek is használhatóak.

A demok időkulcsát a registrybe piszkálással általában simán lehet hatástalanítani.
Előzmény: garvan (7886)
garvan Creative Commons License 2006.08.23 0 0 7886
Sziasztok!

Nincs valakinek valami jó ötlete, hogy honnan tudnék letölteni magyar nyelvű 3D-s lakberendező programot?! De nem Demo verziót!
Gömbtatu Creative Commons License 2006.08.23 0 0 7885
Már mutattam.



A velem egy húron pendülő hozzáértők tejeskávénak mondják.

Én egész életemben fehér falak között éltem, már nagyon kellettek a színek.
Előzmény: missparker (7884)
missparker Creative Commons License 2006.08.23 0 0 7884
Milyen színű az a konyha? Csak kíváncsiságból. Nekem meg minden falam fehér lesz majd, kivéve a hálószoba. Ott az egyik fal antikolt mélybordó lesz.
Előzmény: Gömbtatu (7881)
cicó Creative Commons License 2006.08.23 0 0 7883
Akkor bocsi :) Viszont még mindig azt mondom, a két szín között számos átmenet van valahol a kettő között keressetek kompromisszumot ha az alábbi javaslat nem járható út :)))
Előzmény: Lány a Holdról (7879)
cicó Creative Commons License 2006.08.23 0 0 7882

Ez jó :)))) Csatlakozom :))

Bár könnyen mondom én nem vagyok ilyesmiben korlátozva...akár lila falat is festhetnék :))

Előzmény: Gömbtatu (7881)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.08.23 0 0 7881
Fessél akkor, ha nincs otthon.

Jajjj, nehogymár be legyetek kakálva az élénk színektől. Én már el sem bírom képzelni, hogy halvány falaim legyenek. Bár, be kell valljam, hogy amikor először megláttam a konyha színét, meg kellett kapaszkodnom az ajtófélfában. De aztán visszatért a szerelem.

Ne engedj a vad elképzelésekből! Imádni fogja. Csak bátran!
Előzmény: Kyrandia (7880)
Kyrandia Creative Commons License 2006.08.23 0 0 7880
Bocsi, nem megtéveszteni akartam, nem láttam, hogy be van a Lány jelentkezve.
Előzmény: Lány a Holdról (7879)
Lány a Holdról Creative Commons License 2006.08.23 0 0 7879

Köszi, de sajnos pont ezen buktam el, mert ott mutattam meg, hogy nézne ki, ekkor gondolta meg magát. Az a baj, hogy nem tudja elképzelni, hogy élénk színű konyhával jó lenne. Vagy nekem van ízlésficamom, hogy tetszik? Meg lehet ám mondani, bírom a kritikát! :)))

 

Előzmény: cicó (7878)
cicó Creative Commons License 2006.08.23 0 0 7878

Szia,

AZért a narancssárga és a bézs között elég sok szín van még :)

 

www.dulux.hu

 

Itt festegessetek és szerintem megszületik a kompromisszum :)

 

Előzmény: Kyrandia (7877)
Kyrandia Creative Commons License 2006.08.23 0 0 7877

Sziasztok!

Kértem a tanácsotokat, férjemmel is megegyeztünk a narancssárga konyha, vanília front, wenge munkalap felállásban. Erre tegnap kitalálta, hogy neki a wenge-bézs nappalihoz nem jön be a narancssárga. Ötlet? A váláson kívül... :))) Én nem akarom a konyhát is beige-re, színt szeretnék belevinni, a nappali natúrsága elég nekem.

Előzmény: Kyrandia (7480)
Dickens Creative Commons License 2006.08.16 0 0 7876
Szia! Az Ikeában lehet kapni ilyen antik színű pácot is, biztos nem lesz ugyanolyan,mint a náluk készen vett darabok, de talán, ha azzal lepácolod a szekrénykét, akkor jobban fognak hasonlítani.
Előzmény: zsuzsu001 (7875)
zsuzsu001 Creative Commons License 2006.08.16 0 0 7875

Köszi

Majd végig gondolom még vásárlás előtt vagyok, ezért próbálok tanácsot kérni. Nyilván a kidobás lenne a legegyszerűbb, de ez szóba sem jöhet, mivel családi darabokról van szó. Nekem ez ilyen lélektani dolog, hogy bekerüljenek a lakásba. De nem szeretnék a kinézet rovására sem dönteni. A legegyszerűbb az volna ha vennék egy régi asztalt és székeket, de étkezésre valami könnyű darabot szeretnék.

Ez lenne a tálaló szekrényAsztal

A szekrénynak a pácolása a legutolsó lenne, mert szerintem ezek igy szépek.

Mondjuk nincs ilyen nagy eltérés a szinek között, de azért nem egyforma.

 

 

Előzmény: t3v3d3s (7874)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.08.15 0 0 7874
nem tudsz belőlük egyet-egyet egymás mellé rakni? aztán jól megnézheted.
lakkozott, nem lehet egyformára pácolni? A konyhabútor úgyis egyféle, a másik részen lévő étkező meg tálaló megint lehetne egyféle. Vagy dobd ki a tálalót, és keress az étkező színével és stílusával megegyező valamit, az ikea biztos nem ónémet paraszt (ami egyébként nekem nem mond semmit :)
Előzmény: zsuzsu001 (7871)
mouser Creative Commons License 2006.08.15 0 0 7873
juteszembe, a kagylók közét hogy akarod takarítani?
Előzmény: Törölt nick (7872)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.15 0 0 7872
Hu B+, tenyleg, a kad alatt nekem is meg kene neznem...

Amugy vegul a furogep+drotkefe kombo gyozott, a nagyjat leszedtem vele (neha meg szorakozasbol most is kefelgetem, ha kedvem tamad, de tiszta sosem lesz), meg elkezdtem a koveket gyujteni + "szarazon" odarakni, ha meglesz a szukseges mennyiseg, johet a csemperagaszto.

ZOH
Előzmény: KaosK (7870)
zsuzsu001 Creative Commons License 2006.08.15 0 0 7871

Sziasztok !

 

A következő lenne a kérdésem. Véleménytek szerint mennyire összeilleszthetőek a következők.

A konyha étkező, amely egy téglapulttal van elválasztva- de gyakorlatilag egy egységet képez berendezéséről van szó.

A konyha részben Ikeás konyhabútor. Fagerland ajtókkal. Az étkező részben Laurilla kerek aztal Ingolf székekkel. A tálalószekrényeimet a mostani lakásunkból vinnénk ezek felújitott ónémet stilusú paraszt tálalók. Szintén fenyőfából. De a bútorok szine között van eltérés.

Nem lesz-e csúnya kettő együtt ??

KaosK Creative Commons License 2006.08.09 0 0 7870

Sziasztok,

 

Kis lakásban elszívós fürdőszobában penészesedik a kád alatt, a penész a kádat körülvevő szilikon fúgán át támad kifele. Újra fogom fugázni körbe, viszont kérdés, hogy milyen hatékony gombaölőt adjak neki? Használtak az ilyen szerek?

 

A kád csempeborításán van kémlelő (műanyag dobozszerű), esetleg később itt kellene gombaölőt befújni időnként?

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.08.07 0 0 7869
Penges kaparo tenyleg muxik, koszonet! Mondjuk igy sem 2 perc lesz :-) de tenyleg lenyegesen jobb.

Viszont! Ez a karcol-nemkarcol-ugyselatszik eszmecsere is szoget utott a fejembe, holnap(utan) asszem befogom a drotkefet a furoba oszt jonapot, ha nagyon megkaristolja, hat legalabb annal jobban ragad majd a csemperagaszto.

Kosz!

ZOH
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.07 0 0 7868
Kosz a tippeket, hazafele megallok a Praktikerben.

ZOH

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!